Drupal core (6.34) - en to af translation catalogue (1467 entries)

en: Home
af: Tuis

en: Title
af: Titel

en: Body
af: Teks

en: user
af: gebruiker

en: Filter HTML tags
af: Filter HTML-etikette

en: Show on every page except the listed pages.
af: Vertoon op elke bladsy behalwe die gelyste bladsye.

en: Show on only the listed pages.
af: Vertoon slegs op gelyste bladsye.

en: Pages
af: Bladsye

en: Save configuration
af: Stoor konfigurasie

en: Reset to defaults
af: Herstel na verstekwaardes

en: delete
af: verwyder

en: Administer
af: Administreer

en: Create a new user account.
af: Skep 'n nuwe gebruikersrekening.

en: Request new password via e-mail.
af: Versoek 'n nuwe wagwoord via E-pos.

en: E-mail
af: E-pos

en: Delete
af: Vee uit

en: Operations
af: Aksies

en: Content
af: Inhoud

en: Value
af: Waarde

en: Username
af: Gebruiksersnaam

en: content
af: inhoud

en: Type
af: Tipe

en: Author
af: Outeur

en: Replies
af: Antwoorde

en: Closed
af: Gesluit

en: Wrong username or password.
af: Verkeerde gebruikersnaam of wagwoord.

en: List
af: Lys

en: Subject
af: Onderwerp

en: closed
af: gesluit

en: Actions
af: Aksies

en: disabled
af: gedeaktiveer

en: Confirm
af: Bevestig

en: Cancel
af: Kanseleer

en: Remove
af: Verwyder

en: deny
af: weier

en: Description
af: Beskrywing

en: Language
af: Taal

en: Read more
af: Lees meer

en: Log
af: Logboek

en: RSS feed
af: RSS-voer

en: Explanation or submission guidelines
af: Verduideliking of invoerriglyne

en: Disabled
af: Gedeaktiveer

en: Enabled
af: Geaktiveer

en: Administration
af: Administrasie

en: Comments
af: Kommentaar

en: More
af: Meer

en: not verified
af: nie geverifieër nie

en: Last updated
af: Laas opgedateer

en: new
af: nuut

en: error
af: fout

en: Tags
af: Etikette

en: Block title
af: Bloktitel

en: The title of the block as shown to the user.
af: Die titel van die blok soos vertoon aan die gebruiker.

en: Yes
af: Ja

en: No
af: Nee

en: Content types
af: Inhoud tipes

en: Homepage
af: Tuisblad

en: Categories
af: Kategorieë

en: Download
af: Laai af

en: Version
af: Weergawe

en: view
af: bekyk

en: updated
af: opgedateer

en: Available variables are:
af: Beskikbare veranderlikes is:

en: Overview
af: Oorsig

en: Advanced options
af: Gevorderde opsies

en: Edit
af: Wysig

en: Date
af: Datum

en: Size
af: Grootte

en: Search
af: Soek

en: Reset
af: Herstel

en: Daily
af: Daagliks

en: Weekly
af: Weekliks

en: default
af: verstek

en: This action cannot be undone.
af: Hierdie aksie kan nie ongedaan gemaak word nie.

en: Message
af: Boodskap

en: No log messages available.
af: Geen logboodskappe beskikbaar.

en: Password
af: Wagwoord

en: - None -
af: - Geen -

en: Weight
af: Gewig

en: The configuration options have been saved.
af: Die konfigurasie-opsies is gestoor.

en: Variable
af: Veranderlike

en: There are currently no posts in this category.
af: Daar is tans geen inhoud in hierdie kategorie nie.

en: Help text
af: Hulpteks

en: Related terms
af: Verwante items

en: Synonyms
af: Sinonieme

en: Multiple select
af: Meervoudige seleksie

en: Required
af: Verplig

en: root
af: basis

en: Parent
af: Voorganger

en: Parents
af: Voorgangers

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
af: Bladsye op 'n gegewe vlak is georden eerstens volgens gewig en dan verbindingsteken titel.

en: none
af: geen

en: Category
af: Kategorie

en: Add container
af: Voeg houer by

en: Settings
af: Verstellings

en: Add category
af: Voeg kategorie by

en: Name
af: Naam

en: edit container
af: redigeer houer

en: edit
af: redigeer

en: Go to previous page
af: Gaan na vorige bladsy

en: up
af: op

en: Go to next page
af: Gaan na volgende bladsy

en: Import
af: Voer in

en: Book
af: Boek

en: Export
af: Voer uit

en: General settings
af: Algemene verstellings

en: category
af: kategorie

en: Preview
af: Voorskou

en: Save
af: Stoor

en: Session opened for %name.
af: Sessie oopgemaak vir %name.

en: Help
af: Hulp

en: username
af: gebruikersnaam

en: Default
af: Verstek

en: Update
af: Dateer op

en: Small
af: Klein

en: Large
af: Groot

en: Sunday
af: Sondag

en: Monday
af: Maandag

en: Tuesday
af: Dinsdag

en: Wednesday
af: Woensdag

en: Thursday
af: Donderdag

en: Friday
af: Vrydag

en: Saturday
af: Saterdag

en: High
af: Hoog

en: Low
af: Laag

en: Time
af: Tyd

en: View
af: Wys

en: History
af: Geskiedenis

en: The configuration options have been reset to their default values.
af: Die konfigurasie-opsies is herstel na hulle verstekwaardes.

en: Path
af: Pad

en: edit forum
af: redigeer forum

en: Forum name
af: Forumnaam

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
af: Is jy seker jy wil die forum %name uitwis?

en: results
af: resultate

en: search
af: soek

en: never
af: nooit

en: The username %name does not exist.
af: Die gebruikersnaam %name bestaan nie.

en: mail
af: e-pos

en: Add item
af: Voeg item by

en: actions
af: aksies

en: aggregator
af: versamelaar

en: read more
af: lees meer

en: Update interval
af: Opdateringsinteval

en: The fully-qualified URL of the feed.
af: Die volledige URL vir die voer.

en: Add forum
af: Voeg forum by

en: path
af: pad

en: Add term
af: Voeg term by

en: Screenshot for %theme theme
af: Skermskoot vir tema %theme

en: no screenshot
af: geen skermskoot

en: Timestamp
af: Tydmerk

en: Keywords
af: Sleutelwoorde

en: Access log settings
af: Toegangslog verstellings

en: Enable access log
af: Aktiveer toegangslog

en: Discard access logs older than
af: Vernietig toegangslogs ouer as

en: Preview comment
af: Kommentaar voorskou

en: Statistics
af: Statistieke

en: Advanced search
af: Gevorderde soektog

en: You are not authorized to access this page.
af: U is toegang tot hierdie bladsy geweier.

en: Unknown
af: Onbekend

en: Attachment
af: Aanhangsel

en: Settings for @role
af: Instellings vir @role

en: Permitted file extensions
af: Toegelate lêeruitbreidings

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
af: Uitbreidings wat gebruikers in hierdie rol kan oplaai. Skei uitbreidings met 'n spasie en moenie die voorafgaande punt insluit nie.

en: n/a
af: Nie beskikbaar

en: Upload
af: Oplaai

en: Picture
af: Prentjie

en: type
af: tipe

en: Database type
af: Databasistipe

en: User
af: Gebruiker

en: action
af: aksie

en: Continue
af: Gaan voort

en: Configure
af: Verstel

en: Error
af: Fout

en: Contact
af: Kontak

en: Created
af: Geskep

en: Node
af: Mode

en: Create
af: Skep

en: Are you sure you want to delete %title?
af: Is jy seker jy wil %title uitwis?

en: Save categories
af: Stoor kategorieë

en: Menu item
af: Menu-item

en: Expanded
af: Oopgemaak

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
af: Indien geselekteer en die item het nagangers, sal die menu altyd oopgemaak vertoon.

en: Parent item
af: Voorganger-item.

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
af: Opsioneel. In hierdie menu sal die swaarder items afsak en die ligter items opdryf boontoe.

en: Question
af: Vraag

en: Printer-friendly version
af: Drukker-friendelike weergawe

en: Update options
af: Opdateer opsies

en: Unknown export format.
af: Onbekende formaat vir ekportering

en: All
af: Alle

en: Active
af: Aktief

en: Post
af: Posstuk

en: Last post
af: Laaste pos

en: Access denied
af: Toegang geweier

en: Page title
af: Bladsytitel

en: Block
af: Blok

en: Add block
af: Voeg blok by

en: Page
af: Bladsy

en: 1 hour | @count hours
af[0]: 1 uur
af[1]: @count ure

en: 1 day | @count days
af[0]: 1 dag
af[1]: @count dae

en: Configuration saved.
af: Konfigurasie is gestoor.

en: Footer message
af: Voeterboodskap

en: Mission
af: Missie

en: Search box
af: Soekboks

en: Site name
af: Webwerf se naam

en: Site slogan
af: Bladslagspreuk

en: Public registrations
af: Publieke registrasies

en: Only site administrators can create new user accounts.
af: Slegs bladsy administrateurs kan nuwe profiele skep.

en: Host
af: Masjien

en: Available updates
af: Beskikbare opdaterings

en: Manual update check
af: Kontroleer status handmatig

en: Never
af: Nooit

en: Check manually
af: Kontroleer handmatig

en: Up to date
af: Op datum

en: Out of date
af: Nie opdatum nie

en: Update status
af: Opdateer status

en: Header
af: Hoof

en: Left sidebar
af: Linkerkantste systaaf

en: Right sidebar
af: Regterkantste systaaf

en: Footer
af: Onderskrif

en: Recipients
af: Ontvangers

en: Selected
af: Geselekteer

en: You must enter a category.
af: Jy moet 'n kategorie verskaf.

en: Category %category has been added.
af: Kategorie %category is bygevoeg.

en: Category %category has been updated.
af: Kategorie %category is opgedateer.

en: Are you sure you want to delete %category?
af: Is u seker u wil %category skrap?

en: Your name
af: Jou naam

en: Your e-mail address
af: U e-posadres

en: Send e-mail
af: Stuur e-pos

en: You must select a valid category.
af: U moet 'n geldige kategorie kies.

en: You must enter a valid e-mail address.
af: U moet 'n geldige e-posadres kies.

en: To
af: Aan

en: From
af: Van

en: Throttle
af: Smoor

en: Visibility
af: Sigbaarheid.

en: Roles
af: Rolle

en: Comment
af: Kommentaar

en: Hostname
af: Gasheernaam

en: Published
af: Gepubliseerd

en: Input format
af: Inleesformaat

en: Signature
af: Handtekening

en: Filter
af: Filtreer

en: Location
af: Ligging

en: Locale
af: Lokaal

en: Promoted to front page
af: Bevorder tot die voorblad

en: Sticky at top of lists
af: Steek vas bo-aan lyste

en: Revisions
af: Weergawes

en: Log message
af: Logboodskap

en: Poll duration
af: Stembusduur

en: Explanation
af: Verduideliking

en: Selection options
af: Seleksiekeuses

en: Vocabulary name
af: Woordeskatnaam

en: Term name
af: Termnaam

en: Role name
af: Rolnaam

en: E-mail address
af: E-posadres

en: Last access
af: Laaste toegang

en: Time zone
af: Tydsone

en: Severity
af: Strengheid

en: Global settings
af: Globale-instellings

en: Vote
af: Stem

en: Search settings
af: Soek-instellings

en: blocked
af: geblokkeer

en: active
af: aktief

en: OPML feed
af: OPML-voer

en: configure
af: verstel

en: Number of news items in block
af: Aantal nuusitems in blok

en: View this feed's recent news.
af: Bekyk hierdie voer se onlangse nuus.

en: View this category's recent news.
af: Bekyk hierdie kategorie se onlangse nuus.

en: Feed overview
af: Vooeroorsig

en: Last update
af: Laste opdatering

en: Next update
af: Volgende opdatering

en: %time left
af: %time oor

en: remove items
af: verwyder items

en: update items
af: opdateer items

en: Category overview
af: Kategorie oorsig

en: Categorize
af: Kategoriseer

en: The categories have been saved.
af: Die kategorieë is gestoor.

en: Updated:
af: Opgedateer:

en: blog it
af: blog dit

en: Comment on this news item in your personal blog.
af: Lewer kommentaar op die nuus item in jou persoonlike blog.

en: %age old
af: %age oud

en: %ago ago
af: %ago gelede

en: Authored by
af: Geskep deur

en: Items shown in sources and categories pages
af: Items vertoon in bronne en kategorie-bladsye

en: The feed %feed has been updated.
af: Die voer %feed is opgedateer.

en: Feed %feed deleted.
af: Voer %feed is geskrap.

en: The feed %feed has been deleted.
af: Die voer %feed is verwyder.

en: Feed %feed added.
af: Voer %feed is bygevoeg.

en: The feed %feed has been added.
af: Die voer %feed is bygevoeg.

en: Delete all
af: Wis alles uit

en: administer news feeds
af: administreer nuusvoere

en: access news feeds
af: toegang tot nuusvoere

en: Performance
af: Werkverrigting

en: Read full article to view attachments.
af: Lees volle artikel om aanhangsels te bekyk.

en: 1 attachment | @count attachments
af[0]: 1 aanhangsel
af[1]: @count aanhangsels

en: This field is required.
af: Hierdie veld is verpligtend.

en: Last reply
af: Jongste reaksie

en: System
af: Stelsel

en: Unlimited
af: Onbeperk

en: Send
af: Stuur

en: Code
af: Kode

en: No posts available.
af: Geen inhoud beskikbaar nie.

en: security
af: sekuriteit

en: Recent posts
af: Onlangse posstukke

en: Navajo
af: Navajoees

en: Table
af: Tabel

en: Mon
af: Ma

en: Tue
af: Di

en: Wed
af: Wo

en: Thu
af: Do

en: Fri
af: Vr

en: Sat
af: Sa

en: Sun
af: So

en: May
af: Mei

en: !time ago
af: !time gelede

en: Other
af: Ander

en: Navigation
af: Navigasie

en: Color
af: Kleur

en: Theme-specific settings
af: Tema-spesifieke verstellings

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
af: Hierdie verstellings bestaan slegs vir die %theme tema en alle style wat daarop gebaseer is.

en: access content
af: toegang tot inhoud

en: Allow
af: Toelaat

en: Deny
af: Weier

en: Signatures
af: Handtekeninge

en: User login
af: Aanmelding

en: Log in
af: Teken in

en: Updated URL for feed %title to %url.
af: URL vir voer %title opgedateer na %url.

en: Jump to the first comment of this posting.
af: Spring na die eerste kommentaar van hierdie inhoud.

en: Jump to the first new comment of this posting.
af: Spring na die eerste nuwe kommentaar van hierdie inhoud.

en: Add new comment
af: Lewer kommentaar

en: Add a new comment to this page.
af: Voeg 'n nuwe kommentaar tot hierdie bladsy toe.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
af: Deel jou gedagtes en opinies relevant tot hierdie inhoud.

en: reset
af: herstel

en: Users
af: Gebruikers

en: Not installed
af: Nie geinstalleer nie

en: Referrer
af: Verwyser

en: 1 vote | @count votes
af[0]: 1 stem
af[1]: @count stemme

en: Site maintenance
af: Onderhoud op webwerf

en: Online
af: Aanlyn

en: Off-line
af: Aflyn

en: Site off-line message
af: Webwerf se aflyn boodskap

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
af: Ons is tans besig met onderhoud op @site. Wees asseblief geduldig, ons sal binnekort weer terug wees.

en: Default front page
af: Verstek voorblad

en: Create content
af: Skep inhoud

en: Anonymous
af: Anoniem

en: Uninstall
af: Deïnstalleer

en: Optional
af: Opsioneel

en: Recent comments
af: onlangse kommentaar

en: The comment no longer exists.
af: Die kommentaar bestaan nie meer nie.

en: The comment and all its replies have been deleted.
af: Die kommentaar en al sy reaksies is uitgewis.

en: Do not display
af: Moenie vertoon nie

en: Preformatted
af: Voorafgeformateerde

en: Profile
af: Profiel

en: Votes
af: Stemme

en: Save settings
af: Stoor verstellings

en: Operation
af: Operasie

en: reply
af: beantwoord

en: Session closed for %name.
af: Sessie toegemaak vir %name.

en: You have to specify a valid date.
af: Jy moet 'n geldige datum spesifiseer.

en: Server settings
af: Bediener-instellings

en: The field %field is required.
af: Die %field veld is verpligtend.

en: 1 new | @count new
af[0]: 1 nuut
af[1]: @count nuut

en: Add rule
af: Voeg reël by

en: Delete rule
af: Skap reël

en: Nauru
af: Nauruaans

en: Table prefix
af: Voorvoegsel vir tabelle

en: Database username
af: Databasis-geruikersnaam

en: Database password
af: Databasis-wagwoord

en: Database name
af: Databasisnaam

en: Add user
af: Voeg gebruiker by

en: Formatting guidelines
af: Formateringsriglyne

en: Authoring information
af: Outeursinligting

en: Authored on
af: Geskep op

en: Leave blank for %anonymous.
af: Los leeg vir %anonymous.

en: Attachments
af: Aanhangsels

en: File attachments
af: Lêer-aanhangsels

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
af: Die maksimum toelaatbare prentjie grootte in terme van WYDTExHOOGTE (bv. 640x480). Stel na 0 vir geen beperking.

en: Maximum resolution for uploaded images
af: Maksimum resolusie vir opgelaaide prentjies

en: WIDTHxHEIGHT
af: WYDTExHOOGTE

en: Maximum file size per upload
af: Maksimum grootte per oplaaisessie

en: Total file size per user
af: Totale lêergrootte per gebruiker

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
af: Die maksimum grootte van al die lêers wat 'n gebruiker kan hê op die blad (in megagrepe).

en: [<a href="@link">more help...</a>]
af: [<a href="@link">meer hulp...</a>]

en: Arabic
af: Arabies

en: English
af: Engels

en: French
af: Frans

en: Italian
af: Italiaans

en: Spanish
af: Spaans

en: Japanese
af: Japanees

en: Korean
af: Koreaans

en: Edit term
af: Wysig term

en: Are you sure you want to delete these items?
af: Is jy seker jy wil hierdie items uitwis?

en: The items have been deleted.
af: Die items is uitgewis.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
af: 'n Geldige e-pos addres. Alle e-pos vanaf die stelsel sal na díe addres gestuur word. Die e-pos addres word nie gepubliseer nie en sal slegs gebruik word indien u 'n nuwe wagwoord of sekere nuus of kennisgewings wil ontvang.

en: The e-mail address %email has been denied access.
af: Die e-posadres %email is toegang geweier.

en: Remove items
af: Verwyder items

en: Allowed HTML tags
af: Toegelate HTML etikette

en: Sources
af: Bronne

en: The category %category has been updated.
af: Die kategorie %category is opgedateer.

en: Category %category deleted.
af: Kategorie %category is geskrap.

en: The category %category has been deleted.
af: Die kategorie %category is geskrap.

en: Category %category added.
af: Die kategorie %category bygevoeg.

en: The category %category has been added.
af: Die kategorie %category is bygevoeg.

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
af: Is jy seker jy wil die veranderde menu-item %item uitwis?

en: ‹ previous
af: ‹ vorige

en: next ›
af: volgende ›

en: No items selected.
af: Geen items geselekteer nie.

en: The update has been performed.
af: Die opdatering is gedoen.

en: update
af: opdateer

en: View user profile.
af: Bekyk gebruikersprofiel

en: locked
af: gesluit

en: Titles only
af: Slegs titels

en: Full text
af: Volledige teks

en: Upload picture
af: Laai prentjie op

en: Message:
af: Boodskap:

en: Language file
af: Taallêer

en: published
af: gepubliseerd

en: The changes have been saved.
af: Die veranderinge is gestoor.

en: Show only users where
af: Wys slegs gebruikers waar

en: Refine
af: Verfyn

en: Undo
af: Maak ongedaan

en: Member for
af: Lid vir

en: No users available.
af: Geen gebruikers beskikbaar nie.

en: No users selected.
af: Geen gebruikers gekies nie.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
af: Ongeldige poging aangewend om beskermde gebruikersvelde te verander.

en: Search results
af: Soektogresultate

en: Your search yielded no results
af: Jou soektog het geen resultate opgelewer nie

en: Please enter some keywords.
af: Voer asb. 'n paar sleutelwoorde in.

en: Request new password
af: Versoek nuwe wagwoord

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
af: Besoekers kan profiele skep en geen goedkeuring is nodig nie.

en: Deleted
af: Uitgewis

en: Languages
af: Tale

en: Topics
af: Onderwerpe

en: Topic
af: Onderwerp

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
af: Die maksimum grootte van 'n lêer wat 'n gebruiker kan oplaai (in megagrepe).

en: Edit menu
af: Wysig item

en: Publishing options
af: Publiseringsopsies

en: Create new revision
af: Skep nuwe wysiging

en: Locale settings
af: Lokaliteitsverstellings

en: Configure block
af: Verstel blok

en: How many content items to display in "day" list.
af: Hoeveel items om te vertoon in die "dag" lys.

en: Oct
af: Okt

en: Dec
af: Des

en: Posts
af: Posstukke

en: Mission statement
af: Missiestelling

en: None.
af: Geen.

en: Revert
af: Rol terug

en: Existing system path
af: Bestaande stelselpad

en: Path alias
af: Pad alias

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
af: Spesifiseer die bestaande pad wat jy 'n alias voor wil skep, byvoorbeeld node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Greater than
af: Groter as

en: Less than
af: Kleineras

en: Log out
af: Teken uit

en: Number of day's top views to display
af: Aantal van vandag se beste besigtigings om te vertoon

en: Number of all time views to display
af: Aantal van alletye se beste besigtingings om te vertoon

en: Number of most recent views to display
af: Aantal van meesonlangse besigtingings om te vertoon

en: Spam link deterrent
af: Gemorsinhoud skakel verhinderaar

en: profile
af: profiel

en: First day of week
af: Eerste dag van die week

en: Send yourself a copy.
af: Stuur aan uself 'n kopie.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
af: %name-from het aan %name-to 'n e-pos gestuur.

en: The message has been sent.
af: Die boodskap is gestuur.

en: Your message has been sent.
af: Jou boodskap is gestuur.

en: Create new account
af: Skep nuwe rekening

en: role
af: rol

en: Are you sure you want to delete the block %name?
af: Is jy seker jy wil blok %name uitvee?

en: The block %name has been removed.
af: Die blok is geskrap.

en: list terms
af: lys terme

en: add terms
af: voeg terme by

en: Created new term %term.
af: Term %term geskep.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
af: Is jy seker jy wil die term %title uitwis?

en: Deleted term %name.
af: Term %name uitgewis.

en: warning
af: waarskuwing

en: No statistics available.
af: Geen statistieke beskikbaar nie.

en: Site information
af: Inligting oor webwerf

en: Blocked
af: Geblokkeer

en: critical
af: kritiek

en: Optimize JavaScript files
af: Optimeer JavaScript-lêers

en: Results
af: Resultate

en: View the list of polls on this site.
af: Beskou die lys van stembusse op hierdie blad.

en: You must fill in at least two choices.
af: Jy moet minstens twee keuses verskaf.

en: open
af: oop

en: Visitor
af: Besoeker

en: View the current poll results.
af: Beskou die huidige stembusresultate.

en: vote on polls
af: stem in stembusse

en: List terms
af: Lys terme

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
af: Die uitvee van 'n term sal ook al sy nagangers uitwis, en kan nie ongedaan gemaak word nie.

en: Parent terms
af: Voorgangerterme

en: Syndicate
af: Sindikaat

en: Books
af: Boeke

en: administer taxonomy
af: administreer taksonomie

en: access administration pages
af: toegang to administrasiebladsye

en: administer filters
af: administreer filtreerders

en: !date by !username
af: !date deur !username

en: revert
af: rol terug

en: Revision
af: Weergawe

en: current revision
af: huidige weergawe

en: The specified passwords do not match.
af: Die verskafde wagwoorde is nie dieselfde nie.

en: No forums defined
af: Geen forums gedefinieër nie

en: This topic has been moved
af: Die onderwerp is verskuif

en: Permissions
af: Regte

en: e-mail
af: E-pos

en: permission
af: reg

en: Your vote was recorded.
af: Jou stem is getel.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
af: Laat jou blad toe om stemme te ontvang oor onderwerpe in die vorm van multikeuse vrae.

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
af: U wagwoord, met verder instruksies is na u e-posadres gestuur.

en: Fiji
af: Fijiaans

en: Length of trimmed posts
af: Lengte van afgeskaalde inhoud

en: 200 characters
af: 200 karakters

en: 400 characters
af: 400 karakters

en: 600 characters
af: 600 karakters

en: 800 characters
af: 800 karakters

en: 1000 characters
af: 1000 karakters

en: 1200 characters
af: 1200 karakters

en: 1400 characters
af: 1400 karakters

en: 1600 characters
af: 1600 karakters

en: 1800 characters
af: 1800 karakters

en: 2000 characters
af: 2000 karakters

en: Not published
af: Nie gepubliseerd

en: File settings
af: Lêer-instellings

en: The description displayed when hovering over a menu item.
af: Die beskrywing wanneer oor die menu-item beweeg word.

en: XML feed
af: XML voer

en: Color scheme
af: Kleurskema

en: Gray
af: Grys

en: Attach new file
af: Heg nuwe lêer aan

en: Attach
af: Aanheg

en: File system path
af: Lêersisteem pad

en: details
af: besonderhede

en: Delete action
af: Skrap aksie

en: Action '%action' added.
af: Aksie '%action' is bygevoeg.

en: Remove orphaned actions
af: Verwyder wees aksies

en: Themes
af: Temas

en: Story
af: Storie

en: administer nodes
af: administreer nodes

en: administer comments
af: administreer kommentaar

en: Delete comments
af: Skrap kommentare

en: not published
af: nie gepubliseerd

en: by
af: deur

en: The comments have been deleted.
af: Die kommentare is verwyder.

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
af: Jou kommentaar is in lyn om goedgekeur te word en sal daarna gepubliseer word.

en: !name field is required.
af: !name veld is verpligtend.

en: Comment settings
af: Kommentaarverstellings

en: Hits
af: Treffings

en: not sticky
af: nie-taai

en: sticky
af: taai

en: not promoted
af: nie bevorderd

en: promoted
af: bevorderd

en: Default options
af: Verstekopsies

en: Read only
af: Slegs lees

en: Contact settings
af: kontakverstellings

en: Reset password
af: Herstel wagwoord

en: Processing
af: Verwerking

en: Finished
af: Voltooi

en: Line break converter
af: Lynbreekomskakelaar

en: Temporary directory
af: Tydelike gids

en: date
af: datum

en: upload files
af: laai lêers op

en: Site configuration
af: Webwerfkonfigurasie

en: Choice @n
af: Keuse @n

en: Password strength:
af: Wagwoord-sterkte:

en: Slogan
af: Slagspreuk

en: Anonymous user
af: Anonieme gebruiker

en: The name used to indicate anonymous users.
af: Die naam word gebruik om anonieme gebruikers aan te dui.

en: Please wait...
af: Wag asseblief...

en: Not translated
af: Nie vertaal nie

en: Display on separate page
af: Vertoon op aparte bladsy

en: Location of comment submission form
af: Ligging van kommentaar toevoegingsvorm

en: Go to first page
af: Gaan na eerste bladsy

en: Go to last page
af: Gaan na laaste bladsy

en: Go to previous forum topic
af: Gaan na vorige forumonderwerp

en: Go to next forum topic
af: Gaan na die volgende forumonderwerp

en: Enter the terms you wish to search for.
af: Verskaf die items waarvoor u wil soek.

en: Underlined
af: Geonderstreep

en: Site building
af: Bou webwerf

en: No primary links
af: Geen primêre skakels nie

en: No secondary links
af: Geen sekondêre skakels nie

en: Delete role
af: Wis rol uit

en: List items
af: Lys items

en: English name
af: Engelse naam

en: Block description
af: Blokbeskrywing

en: Form name
af: Vormnaam

en: Save field
af: Stoor veld

en: Blocks
af: Blokke

en: Delete block
af: Skrap blok

en: Save blocks
af: Stoor blokke

en: The block settings have been updated.
af: Die blokverstellings is gewysig.

en: '%name' block
af: '%name' blok

en: User specific visibility settings
af: Gebruikerspesifieke sigbaarheidsverstellings

en: Custom visibility settings
af: Pasgemaakte sigbaarheidsverstellings

en: Users cannot control whether or not they see this block.
af: Gebruikers kan nie beheer of hulle die blok sal sien of nie.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
af: Vertoon hierdie blok by verstek, maar individuele gebruikers kan dit afsit.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
af: Sit hierdie blok af, maar individuele gebruikers kan dit laat vertoon.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
af: Laat individuele gebruikers toe om die blok se sigbaarheid te verstel na hulle voorkeure.

en: Page specific visibility settings
af: Bladsy-spesifieke sigbaarheidsverstellings

en: Show block on specific pages
af: Vertoon blok op spesifieke bladsye

en: Save block
af: Stoor blok

en: Please ensure that each block description is unique.
af: Maak asseblief seker dal elke blok se beskrywing uniek is,

en: The block configuration has been saved.
af: DIe blok se konfigurasie is gestoor.

en: The block has been created.
af: Die blok is geskep.

en: Block body
af: Blokteks

en: The content of the block as shown to the user.
af: Die inhoud van die blok soos vertoon aan die gebruiker.

en: Block configuration
af: Blok konfigurasie

en: administer blocks
af: administreer blokke

en: use PHP for block visibility
af: gebriuk PHP vir die blok se sigbaarheid

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
af: Beheer die bokse wat vertoon word rondom die hoofinhoud.

en: Core - required
af: Kern - verpligtend

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
af: Is jy seker dat jy item %item na sy verstekwaarde wil terugstel?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
af: Enige veranderinge sal verlore wees. Hierdie aksie kan nie ongedaan gemaak word nie.

en: administer menu
af: administreer menu

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
af: Laat administreerders toe om die navigasie menu aan te pas.

en: Add vocabulary
af: Voeg woordeskat by

en: Edit vocabulary
af: Wysig woordeskat

en: edit vocabulary
af: redigeer woordeskat

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
af: Beskrywing van hierdie woordeskat; kan deur modules gebruik word.

en: Created new vocabulary %name.
af: Nuwe woordeskat %name geskep.

en: Updated vocabulary %name.
af: Woordeskat %name opgedateer.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
af: Is jy seker jy wil die %title woordeskat uitwis?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
af: Die uitwis van 'n woordeskat sal alle terme daarin uitwis. Dit kan nie ongedaan gemaak word nie.

en: The name of this term.
af: Die naam van die term.

en: Default time zone
af: Verstek tydsone

en: Add field
af: Voeg veld by

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
af[0]: 1 item suksesvol verwerk:
af[1]: @count items suksesvol verwerk:

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
af: Hierdie verstellings bestaan slegs vir al die template en style gebaseer op die %engine tema-enjin.

en: Permission
af: Permissie

en: Input formats
af: Inleesformate

en: Anonymous posters may not enter their contact information
af: Anonieme gebruikers mag nie hul kontakinligting invoer nie

en: Anonymous posters may leave their contact information
af: Anonieme gebruikers mag hul kontakinligting nalaat

en: Anonymous posters must leave their contact information
af: Anonieme gebruikers moet hulle kontakinligting verskaf

en: Display below post or comments
af: Vertoon onder kommentaar of inhoud

en: Default comment setting
af: Verstek kommentaarverstelling

en: Read/Write
af: Lees/Skryf

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
af: Gebruikers met die <em>administreer kommentare</em> permissie sal in staat wees om hierdie verstelling te omseil.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
af: Die inhoud van hierdie veld is privaat en word nie aan die publiek vertoon nie.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
af: Jou handtekening sal openbaar gemaak word aan die einde van jou kommentare.

en: parent
af: ouer

en: Flat list - collapsed
af: Plat lys - toegemaak

en: Flat list - expanded
af: Plat lys - oopgemaak

en: Threaded list - collapsed
af: Gestruktureerde lys - toegemaak

en: Threaded list - expanded
af: Gestruktureerde lys - oopgemaak

en: Date - newest first
af: Datum - jongste eerste

en: Date - oldest first
af: Datum - oudste eerste

en: 1 comment | @count comments
af[0]: 1 kommentaar
af[1]: @count kommentare

en: 1 new comment | @count new comments
af[0]: 1 nuwe kommentaar
af[1]: @count nuwe kommentare

en: access comments
af: toegang tot kommentaar

en: post comments
af: lewer kommentaar

en: post comments without approval
af: lewer kommentaar by sonder goedkeuring

en: Subtitle
af: Subtitel

en: Language code
af: Taalkode

en: Save role
af: Stoor rol

en: Blue
af: Blou

en: debug
af: ontfout

en: Strip disallowed tags
af: Verwyder verbode etikette

en: input formats
af: inleesformate

en: Number of users to display
af: Aantal gebruikers om te wys

en: Profiles
af: Profiele

en: Edit container
af: Wysig houer

en: Last visit
af: Laaste besoek

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
af: <a href="@login">Teken aan</a> om kommentaar te pos

en: Reply
af: Beantwoord

en: Hot topic threshold
af: Warmonderwerp drumpel

en: Topics per page
af: Onderwerpe per bladsy

en: Posts - most active first
af: Inhoud - meesaktief eerste

en: Posts - least active first
af: Inhoud - minsaktief eerste

en: @user's picture
af: @user se prentjie

en: New forum topics
af: Nuwe forumonderwerpe

en: Page not found
af: Bladsy nie gevind

en: Screenshot
af: Skermskoot

en: Preview trimmed version
af: Voorskou verkorte weergawe

en: Preview full version
af: Voorskou volle weergawe

en: The name %name is already taken.
af: Die naam %name is reeds geneem.

en: OpenID Login
af: OpenID Aanmelding

en: Delete OpenID
af: Skrap OpenID

en: Log in using OpenID
af: Teken aan met OpenID

en: What is OpenID?
af: Wat is OpenID?

en: OpenID deleted.
af: OpenID geskrap.

en: « first
af: « eerste

en: last »
af: laaste »

en: The directory %directory does not exist.
af: Die vouer %directory bestaan nie.

en: Rearrange
af: Herrangskik

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
af: Indien geaktiveer, sal Drupal 'n 'rel="nofollow"' item byvoeg aan elke skakels, as 'n addisionele maatstaf om die effektiwiteit van gemorsinhoud-skakels te verminder. Nota: dit sal ook veroorsaak dat geldige skakels ook nie deur soekenjins gevolg sal word nie, en is daarom heel moontlik die mees effektiefste vir anonieme gebruikers.

en: Show only items where
af: Vertoon slegs items waar

en: No comments available.
af: Geen kommentaar beskikbaar.

en: 1 user | @count users
af[0]: 1 gebruiker
af[1]: @count gebruikers

en: Primary links
af: Primêre skakels

en: Rebuild permissions
af: Herbou regte

en: Add role
af: Voeg rol by.

en: You must specify a valid role name.
af: Jy moet 'n geldige rol verskaf.

en: The role has been added.
af: Die rol is toegevoeg.

en: Path to custom logo
af: Pad na alternatiewe logo

en: taxonomy
af: taksonomie

en: - Please choose -
af: - Kies asseblief -

en: - None selected -
af: - Niks gekies nie -

en: Account settings
af: Rekeneing verstellings

en: Enter your keywords
af: Voer jou sleutelwoorde in

en: Clean URLs
af: Skoon URLs

en: My account
af: My rekening

en: Pictures
af: Prente

en: Number of topics
af: Aantal onderwerpe

en: Active forum topics
af: Aktiewe forumonderwerpe

en: Read the latest forum topics.
af: Lees die jongste forumonderwerpe

en: User activity
af: Gebruiker aktiwiteit

en: GD library
af: GD-biblioteek

en: The user must enter a value.
af: Die gebruiker moet 'n waarde verskaf.

en: Visible in user registration form.
af: Sigbaar in die gebruiker se registrasievorm.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
af: Die gebruiker word beskou as aanlyn vir so lank nadat hulle 'n bladsy beskou het.

en: Maximum number of currently online users to display.
af: Maksimum aantal huidiglyk aanlyn om te vertoon.

en: There is currently %members and %visitors online.
af: Daar is tans %members en %visitors aanlyn.

en: There are currently %members and %visitors online.
af: Daar is tans %members en %visitors aanlyn.

en: 1 guest | @count guests
af[0]: 1 gas
af[1]: @count gaste

en: Book navigation
af: Boeknavigasie

en: !a comments per page
af: !a kommentare per bladsy

en: 1 year | @count years
af[0]: 1 jaar
af[1]: @count jare

en: 1 week | @count weeks
af[0]: 1 week
af[1]: @count weke

en: 1 min | @count min
af[0]: 1 minuut
af[1]: @count minute

en: 1 sec | @count sec
af[0]: 1 sekonde
af[1]: @count sekondes

en: Black
af: Swart

en: Bulgarian
af: Bulgaars

en: Croatian
af: Kroaties

en: Czech
af: Tsjeggies

en: Danish
af: Deens

en: Dutch
af: Nederlands

en: Finnish
af: Fins

en: German
af: Duits

en: Greek
af: Grieks

en: Hebrew
af: Hebreeus

en: Hungarian
af: Hongaars

en: Indonesian
af: Indonesies

en: Polish
af: Pools

en: Romanian
af: Romeens

en: Russian
af: Russies

en: Slovak
af: Slovakees

en: Swedish
af: Sweeds

en: Turkish
af: Turks

en: Edit comment
af: Wysig kommentaar

en: Promote to front page
af: Bevorder tot voorblad

en: Edit rule
af: Wysig reël

en: Account information
af: Profielinligting

en: The e-mail address %mail is not valid.
af: Die e-posadres %mail is nie geldig nie.

en: Account
af: Rekening

en: All newer versions
af: Alle nuwer weergawes

en: Only security updates
af: Slegs sekuriteitsopdaterings

en: %email is not a valid e-mail address.
af: %email is nie 'n geldige e-posadres nie.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
af: %emails is nie geldige e-posadresse nie.

en: Not secure!
af: Onveilig!

en: Can not determine status
af: Kon nie status bepaal nie

en: (version @version available)
af: (weergawe @version beskikbaar)

en: New release(s) available for !site_name
af: Nuwe weergawe(s) beskibaar vir !site_name

en: Project not secure
af: Projek is nie veilig nie

en: Project not supported
af: Projek word nie ondersteun nie

en: Invalid info
af: Ongeldige inligting

en: Not supported!
af: Nie ondersteun nie!

en: Recommended version:
af: Aanbevole weergawe:

en: Latest version:
af: Nuutste weergawe:

en: Development version:
af: Ontwikkelingsweergawe

en: Also available:
af: Ook beskikbaar:

en: Field settings
af: Veldverstellings

en: Edit forum
af: Wysig forum

en: Default order
af: Verstekorde

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
af: Die item %forum is slegs 'n houer vir forums. Selekteer asb. een van die forums daaronder.

en: Leave shadow copy
af: Los skadu-kopie

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
af: Indien jy hierdie onderwerp verskuif, kan jy 'n skakel los in die ou forum na die nuwe forum.

en: Container name
af: Houernaam

en: Created new @type %term.
af: Nuwe @type %term is geskep.

en: The @type %term has been updated.
af: Die @type %term is opgedateer.

en: @time ago<br />by !author
af: @time gelede<br />deur !author

en: create forum topics
af: skep forumonderwerpe

en: edit own forum topics
af: redigeer eie forumonderwerpe

en: administer forums
af: administreer forums

en: Add new field
af: Voeg nuwe veld by

en: Containing any of the words
af: Bevat enige van die woorde

en: Containing the phrase
af: Bevat die frase

en: Containing none of the words
af: Bevat geen van die woorde nie

en: Only in the category(s)
af: Slegs in kategorie(ë)

en: Factor
af: Faktor

en: Database host
af: Databasis-masjien

en: Reports
af: Verslae

en: Default picture
af: Verstekprentjie

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
af: URL of prentjie om te vertoon vir gebruikers met geen prentjie nie. Los blanko vir geen.

en: Select the default site time zone.
af: Kies die verstektydsone

en: Toggle display
af: Wissel vertoning

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
af: Indien jy nie direkte toegang tot die bediener het nie, gebruik hierdie veld om jou logo op te laai.

en: Configuration file
af: Konfigurasie lêer

en: Install profile
af: Installeer profiel

en: %percentage of the site has been indexed.
af: %percentage van die blad is geïndekseer.

en: Download method
af: Aflaai metode

en: Web server
af: Webbediener

en: Error reporting
af: Foutverslaggewing

en: sort by @s
af: sorteer volgens @s

en: and
af: en

en: where
af: waar

en: URL filter
af: URL-filter

en: Action %action saved.
af: Aksie %action is gestoor.

en: Action %action created.
af: Aksie %action is geskep.

en: Manage actions
af: Bestuur aksies

en: Configure an advanced action
af: Verstel 'n gevorderde aksie

en: Delete an action.
af: Skrap 'n aksie

en: Triggers
af: Snellers

en: Tell Drupal when to execute actions.
af: Vertel Drupal wanneer om aksies uit te voer.

en: Trigger:
af: Sneller:

en: Choose an action
af: Kies 'n aksie

en: 1 read | @count reads
af[0]: 1 keer gelees
af[1]: @count kere gelees

en: access statistics
af: toegang tot statistieke

en: Enables the categorization of content.
af: Laat die kategorisasie van inhoud toe.

en: Path prefix
af: Pad-voorvoegsel

en: Save rule
af: Stoor reël

en: Delete contact
af: Skrap kontak

en: Lithuanian
af: Lituaniaans

en: Outdated translation
af: Verouderde vertaling

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
af: <em>en</em> waar <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>

en: Depends on: !dependencies
af: Is afhanlkik van: !dependencies

en: Required by: !required
af: Word benodig deur: !required

en: administer site configuration
af: administreer bladkonfigurasie

en: Translate
af: Vertaal

en: File to import not found.
af: Die lêer wat gelaai moet word bestaan nie.

en: Save translations
af: Stoor vertalings

en: Export template
af: Uitvoerraamwerk

en: Create @name
af: Skep @name

en: Not enabled
af: Nie geaktiveer nie

en: anonymous user
af: anonieme gebruiker

en: Save permissions
af: Stoor permissies

en: The name %name has been denied access.
af: Die naam %name is toegang geweier.

en: directory ping
af: gids <em>ping</em>

en: Search this site
af: Soek deur die webwerf

en: Original text
af: Oorspronklike teks

en: add content to books
af: voeg inhoud by boeke

en: create a new book
af: skep 'n nuwe boek

en: edit order and titles
af: wysig volgorde en titels

en: notice
af: notisie

en: User account
af: Gebruikersrekening

en: Post new comment
af: pos nuwe kommentaar

en: The field has been updated.
af: Die veld is opgedateer.

en: Error storing post.
af: Fout met stoor van inhoud.

en: No file sent.
af: Geen lêer gestuur.

en: Error storing file.
af: Fout tydens stoor van lêer.

en: Invalid post.
af: Ongeldige inhoud.

en: administer content with blog api
af: administreer inhoud met die blog-api

en: edit role
af: redigeer rol

en: Block cache
af: Blokkas

en: All recent posts
af: Alle onlangse posstukke

en: My recent posts
af: My onlangse posstukke

en: Enables tracking of recent posts for users.
af: Skakel sporing aan vir onlangse gebruikersinhoud.

en: Direction
af: Rigting

en: Drupal core
af: Drupal kern

en: Minimum number of words
af: Minimum aantal woorde

en: Confirm password
af: Bevestig wagwoord

en: Default display order
af: Verstek vertoonorde

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
af: Die verstek sorteringsmetode vir nuwe gebruikers en anonieme gebruikers terwyl kommentare bekyk word. Hierdie gebruikers mag hierdie opsies verstel deur gebruik te maak van die kontrolepaneel. Vir geregistreerde gebruikers, is hierdie verandering gestoor as 'n gebruikersvoorkeur.

en: Afar
af: Afarees

en: Somali
af: Somaliaans

en: Komi
af: Komiaans

en: Add to book outline
af: Voeg by boekraamwerk

en: outdated
af: verouderd

en: <strong>@language_name</strong> (source)
af: <strong>@language_name</strong> (bron)

en: add translation
af: voeg vertaling by

en: Translations of %title
af: Vertalings vir %title

en: Database port
af: Databasis-poort

en: Re-index site
af: Herïndekseer webwerf

en: Save and continue
af: Stoor en gaan voort

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
af: Hierdie opsies is slegs nodig vir sekere webwerwe. Indien u onseker is wat om hier in te sleutel, hou die gespesifiseerde (verstek) waardes of raadpleeg u verskaffer.

en: If your database is located on a different server, change this.
af: Verander indien u databasis op 'n ander bediener loop.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
af: Sleutel in as u databasis 'n nie-standaard poort gebruik.

en: Database port must be a number.
af: Databasis-poort moet 'n getal wees.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
af: Spasies word toegelaat; leestekens is verbode met die uitsondering van punte, koppeltekens en onderstreep-karakters.

en: view uploaded files
af: bekyk opgelaaide lêers

en: Secondary links
af: Sekondêre skakels

en: Enable or disable the display of certain page elements.
af: Aktiveer of deaktiveer die vertoning van sekere bladsy-elemente

en: create url aliases
af: skep url aliasse

en: administer url aliases
af: administreer url aliasse

en: Identification
af: Identifikasie

en: host
af: masjien

en: Notify user of new account
af: Laat weet die gebruiker van die nuwe rekening

en: Terms in %vocabulary
af: Terme in %vocabulary

en: Delete comment
af: Skrap kommentaar

en: Reply to comment
af: Antwoord op kommentaar

en: Default display mode
af: Verstek vertoon modus

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
af: Die verstekskema vir kommentare. Oopgemaakte skemas vertoon die liggaam van die kommentaar, Gestruktureerde skemas hou die reaksies bymekaar.

en: Default comments per page
af: Verstek-hoeveelheid kommentare per bladsy

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
af: Verstek-hoeveelheid kommentare vir elke bladsy: meer kommentare word versprei in verskeie bladsye.

en: Comment controls
af: Kommentaar kontroles

en: Display above the comments
af: Vertoon bo die kommentaar

en: Display below the comments
af: Vertoon onder die kommentaar

en: Display above and below the comments
af: Vertoon bo en onder die kommentaar

en: Comment subject field
af: Kommentaar onderwerpveld

en: Can users provide a unique subject for their comments?
af: Mag gebruikers 'n unieke onderwerp vir hulle kommentaar verskaf?

en: You are not authorized to post comments.
af: U word nie toegelaat om kommentaar te lewer nie.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
af: Hierdie bespreking is gesluit: jy kan nie nuwe kommentaar lewer nie.

en: You are not authorized to view comments.
af: U word nie toegelaat om kommentaar te sien nie.

en: Comment: updated %subject.
af: Kommentaar: %subject opgedateer.

en: Comment: added %subject.
af: Kommentaar: %subject bygevoeg.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
af: Is jys seker jy wil kommentaar %title uitwis?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
af: Enige reaksies op hierdie kommentaar sal verlore wees. Hierdie aksie kan nie ongedaan gemaak word nie.

en: Publish the selected comments
af: Publiseer die geselekteerde kommentare

en: The name you used belongs to a registered user.
af: Die naam wat jy gebruik het behoort aan 'n geregistreerde gebruiker.

en: You have to leave your name.
af: Jy moet jou naam verskaf.

en: The e-mail address you specified is not valid.
af: Die e-posadres wat jy verskaf het is ongeldig.

en: You have to leave an e-mail address.
af: U moet u e-posadres verskaf.

en: (No subject)
af: (Geen onderwerp)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
af: Kies jou voorkeurmetode om kommentaar te vertoon en kliek "Stoor verstellings" om jou veranderinge te aktiveer.

en: Comment viewing options
af: Kommentaar bekykingsopsies

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
af: <a href="@login">Teken aan</a> of <a href="@register">registreer</a> om kommentaar te pos

en: Comment: deleted %subject.
af: Kommentaar: %subject uitgewis.

en: Access type
af: Toegangstipe

en: Add feed
af: Voeg voer by

en: @name's blog
af: @name se webjoernaal

en: Split summary at cursor
af: Split opsomming by kursor

en: Posted in
af: Gepos in

en: Cannot delete non-existent comment.
af: Kan nie kommentare skrap wat nie bestaan nie.

en: Submitted by !username on @datetime.
af: Ingedien deur !username op @datetime.

en: All languages
af: Alle tale

en: @type %title has been created.
af: @type %title is geskep.

en: %message in %file on line %line.
af: %message in %file by lyn %line.

en: Picture image path
af: Prentjie pad

en: Help topics
af: Helponderwerpe

en: Help is available on the following items:
af: Hulp is vir die volgende items beskikbaar:

en: No help is available for module %module.
af: Geen hulp is beskikbaar vir module %module nie.

en: By module
af: Per module

en: Control how your site looks and feels.
af: Beheer hou u webwerf lyk en voel.

en: Adjust basic site configuration options.
af: Stel die webwerf se konfigurasieopsies.

en: Translate interface
af: Vertaal koppelvlak

en: Add language
af: Voeg taal by

en: Edit string
af: Wysig string

en: Delete string
af: Skrap string

en: Are you sure you want to delete the language %name?
af: Is u seker u wil die taal %name skrap?

en: The language %locale has been removed.
af: Die taal %locale is geskrap.

en: locale
af: lokaliteit

en: Currently using !item !version
af: Gebruik tans !item !version

en: Hindi
af: Hindies

en: New user: %name (%email).
af: Nuwe gebruiker: %name (%email).

en: Trigger
af: Sneller

en: No fields available.
af: Geen velde beskikbaar nie.

en: @type: updated %title using Blog API.
af: @type: het %title opgedateer met die Blog-API.

en: Blog API
af: Blog-API

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
af: Laat gebruikers toe om inhoud te plaas deur toepassings wat die XML-RPC blog APIs implementeer.

en: HTTP POST is required.
af: HTTP POST word benodig.

en: 0 sec
af: 0 sek

en: Basic options
af: Basiese opsies

en: alert
af: waarskuwing

en: emergency
af: krisis

en: The translation import of %filename failed.
af: Die laai van vertaling %filename het gefaal.

en: More choices
af: Meer keuses

en: Inserted
af: Ingevoeg

en: Poll
af: Stembus

en: PHP filter
af: PHP-filter

en: Submitted by !username on @datetime
af: Ingedien deur !username op @datetime

en: Preview post
af: Voorskou

en: Must users preview posts before submitting?
af: Moet gebruiks inhoud beskou voor instuur?

en: More information about formatting options
af: Meer inligting oor formateringsopsies

en: Language settings
af: Taalverstellings

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
af: Die cron-lopie is reeds meer as 'n uur besig en is heel moontlik vasgesteek.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
af: Probeer om die cron-lopie weer af te skop loop terwyl dit steeds besig is.

en: Cron run completed.
af: Cron-lopie is voltooi.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
af: 'n Verduideliking van die toevoegings of opdaterings gemaak om ander outeurs te help om jou motiverings te verstaan.

en: Already added languages
af: Tale reeds bygevoeg

en: Recent blog posts
af: Onlangse bloginskrywings

en: Who's new
af: Wie is nuut

en: Language name
af: Taalnaam

en: Edit language
af: Wysig taal

en: allow
af: toelaat

en: Edit category
af: Wysig kategorie

en: Catalan
af: Katalaans

en: Contact form
af: Kontak-vorm

en: Rule type
af: Reëltipe

en: Mask
af: Masker

en: The access rule has been deleted.
af: Die toegangsreël is uitgewis.

en: The requested page could not be found.
af: Die aangevraagde bladsy kon nie gevind word nie.

en: Post new @node_type
af: Pos 'n nuwe @node_type

en: Requirements problem
af: Probeem met voorvereistes

en: Database configuration
af: Databasiskonfigurasie

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
af: Dit lyk nie of u webbediener die algemene databasistipes ondersteun nie. Hoor by u verskaffer of hulle enige van die databasisse waarop <a href="@drupal-databases">Drupal loop</a> ondersteun.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
af: Sleutel die volgende inligting in om u @drupal databasis op te stel.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
af: Die tipe databasis waarin u @drupal data gestoor sal word.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
af: Die naam van die databasis waarin u @drupal data gestoor sal word. Die databasis moet bestaan alvorens @drupal geïnstalleer kan word.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
af: Die naam van die %db_type databasis waarin u @drupal data gestoor gaan word. Die databasis moet bestaan alvorens @drupal geïnstalleer kan word.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
af: Indien meer as een toepassing die databasis deel, sleutel 'n voorvoegsel vir u tabelle, soos %prefix vir u @drupal webwerf hier in.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
af: Die voorvoegsel wat u verskaf het vir tabelle in u databasis, %db_prefix, is ongeldig. Die voorvoegsel mag slegs alfanumeriese-karakters, punte of onderstreep-karakters bevat.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
af: U het @drupal opgestel om 'n %db_type bediener te gebruik in u %settings_file lêer, maar u PHP-installasie ondersteun tans nie die databasistipe nie.

en: In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
af: Vir Drupal om te kan werk en aan te gaan met die installeer proses, moet u die toestemming kwessies hier bo gelys oplos. Ons kan seker wees dat ons toestemming het vir die volgende opdragte:
    %commands. Vir meer hulp om u databasisbedienner op te stel, kyk na die <a href="http://drupal.org/node/258">Installeering en opgradeering handboek</a>. As u onseker is wat eenige van die beteken, moet u eerder u bedieningsverskaffer kontak.

en: Select an installation profile
af: Selekteer 'n installasieprofiel

en: Choose language
af: Kies taal

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
af: Met die toevoeg van 'n toepaslike vertalingspakket, is hierdie installeerder bekwaam om voort te gaan in 'n ander taal van u keuse. Om Drupal te installeer en gebruik in 'n taal anders as Engels:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
af: Stel vas of <a href="@translations" target="_blank">'n vertaling van hierdie Drupal weergawe</a> beskikbaar is in 'n taal van u keuse. 'n Vertaling is voorsien deur 'n vertalingspakket; elke vertalingspakket laat die vertoon van 'n spesifieke weergawe van Drupal in 'n spesifieke taal toe. Nie alle tale is beskikbaar vir elke weergawe van Drupal nie.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
af: Indien 'n alternatiewe taalpaket wat u eerder sou wou gebruik beskikbaar is, laai dit af, onttrek die inhoud daarvan, en stoor dit in u Drupal-gids (Drupal se root directory).

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
af: Keer terug na kies taal deur gebruik te maak van die tweede skakel hier onder en kies u verlangde taal vanaf die getoonde lys. Deur die blad te herlaai word die lys toegelaat om automaties aan te pas wanneer daar nuwe vertalings aanwesig is.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
af: As 'n alternatief, om Drupal te installeer en gebruik in Engels, of om die kies van 'n alternatiewe taal te los tot na die installasie, kies die eerste skakel hier onder.

en: How should the installation continue?
af: Hoe moet die installasie voortgesit word?

en: Continue installation in English
af: Gaan voort met die installasie in Engels

en: Return to choose a language
af: Gaan terug om 'n taal te kies

en: Install Drupal in English
af: Installeer Drupal in Engels

en: Learn how to install Drupal in other languages
af: Leer hoe om Drupal in ander tale te installeer

en: (built-in)
af: (ingebou)

en: Select language
af: Selekteer taal

en: No profiles available
af: Geen profiele beskikbaar nie

en: Drupal already installed
af: Drupal is al reeds geïnstalleer

en: Installing @drupal
af: Installeer @drupal

en: The installation has encountered an error.
af: Die installasie het teëspoed opgetel.

en: Configure site
af: Verstel webwerf

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
af: U bediener is suksesvol getoets om die funksie te ondersteun.

en: Testing clean URLs...
af: Toets skoon URLe...

en: @drupal installation complete
af: @drupal installasie is voltooi

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
af: Baie geluk, @drupal was suksesvol geïnstalleer.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
af: U kan nou u <a href="@url">nuwe webwerf</a> besoek.

en: Choose profile
af: Kies profiel

en: Verify requirements
af: Kontroleer voorvereistes

en: Set up database
af: Stel databasis op

en: Set up translations
af: Stel vertalings op

en: Install site
af: Installer webwerf

en: Finish translations
af: Voltooi vertalings

en: To configure your website, please provide the following information.
af: Verskaf die volgende inligting om u webwerf in te stel.

en: Site e-mail address
af: Webserf se e-posadres

en: Administrator account
af: Administrasierekening

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
af: By verstek sal datums op die webwerf in die gekose tydsone vertoon word.

en: Update notifications
af: Kennisgewings van opdaterings

en: Check for updates automatically
af: Kyk self vir opdaterings (outomaties)

en: Removed orphaned action '%action' from database.
af: Wees aksie '%action' is vanaf die databasis verwyder.

en: Site off-line
af: Webwerf is aflyn

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
af: Cron-lopie het die tydslimiet oorskry en is gestop.

en: 1 byte | @count bytes
af[0]: 1 greep
af[1]: @count grepe

en: MySQL database
af: MySQL-databasis

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
af: U MySQL-bediener is te oud. Drupal benodig ten minste MySQL %version.

en: PostgreSQL database
af: PostgreSQL-databasis

en: The directory %directory has been created.
af: Die gids %directory is geskep.

en: Right to left
af: Regs na links

en: Left to right
af: Links na regs

en: Custom language
af: Ander taal

en: Save language
af: Stoor taal

en: Language name in English
af: Taalnaam in Engels

en: Language domain
af: Taaldomein

en: Direction that text in this language is presented.
af: Rigting waarin teks in die taal gewys moet word.

en: The language %language (%code) already exists.
af: Die taal %language (%code) bestaan reeds.

en: Invalid language code.
af: ongeldige taalkode

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
af: Die domein (%domain) is reeds met 'n taal verbind (%language).

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
af: Die voorvoegsel (%prefix) is reeds met 'n taal verbind (%language).

en: The English language cannot be deleted.
af: Die Engelse-taal kan nie geskrap word nie.

en: The default language cannot be deleted.
af: Die verstektaal kan nie geskrap word nie.

en: Domain name only.
af: Slegs domain naam

en: English (built-in)
af: Engels (ingebou)

en: String contains
af: String bevat

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
af: Los leeg om alle stringe te vertoon. Die soektog is kassensitief.

en: English (provided by Drupal)
af: Engels (verskaf deur Drupal)

en: Search in
af: Soek in

en: Both translated and untranslated strings
af: Beide vertaalde en onvertaale stringe

en: Only translated strings
af: Slegs vertaalde stringe

en: Only untranslated strings
af: Slegs onvertaale stringe

en: Limit search to
af: Beperk soektog tot

en: All text groups
af: Alle teksgroepe

en: Languages not yet added
af: Tale nog nie bygevoeg nie

en: Import translation
af: Importeer vertaling

en: Import into
af: Invoerinligting

en: Text group
af: Teksgroep

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
af: Stringe in die opgelaaide lêer vervang bestaandes, nuwe string word bygevoeg

en: Existing strings are kept, only new strings are added
af: Bestaande string word gehou, slegs nuwe stringe word bygevoeg

en: Export translation
af: Voer vertaling uit

en: String not found.
af: String nie gevind nie.

en: The string has been saved.
af: Die string is gestoor.

en: Starting import
af: Begin laai

en: Error importing interface translations
af: Fout met die laai van koppelvlakvertalings

en: The %language language (%code) has been created.
af: Die %language taal (%code) is geskep.

en: Exported %locale translation file: %filename.
af: %locale vertalingslêer %filename uitgevoer.

en: Exported translation file: %filename.
af: Vertaling %filename uitgevoer.

en: Abkhazian
af: Abkhasiaans

en: Avestan
af: Avestanees

en: Akan
af: Akanees

en: Amharic
af: Amharikaans

en: Assamese
af: Assamees

en: Avar
af: Avarees

en: Aymara
af: Aymaraans

en: Azerbaijani
af: Azerbaijanees

en: Bashkir
af: Bashkiriaans

en: Belarusian
af: Belarussies

en: Bihari
af: Bihariaans

en: Bislama
af: Bislamees

en: Bambara
af: Bambaraans

en: Bengali
af: Bengalees

en: Tibetan
af: Tibetaans

en: Breton
af: Bretoniaans

en: Bosnian
af: Bosnies

en: Chechen
af: Chechenees

en: Chamorro
af: Chamorroaans

en: Corsican
af: Korsikaans

en: Old Slavonic
af: Oud-Slavies

en: Welsh
af: Wallies

en: Maldivian
af: Maldivees

en: Bhutani
af: Bhutaniaans

en: Ewe
af: Eweaans

en: Estonian
af: Estonies

en: Basque
af: Baskees

en: Persian
af: Persies

en: Fulah
af: Fulahees

en: Faeroese
af: Faeroees

en: Frisian
af: Frisiaans

en: Irish
af: Iers

en: Scots Gaelic
af: Skotse Gael

en: Galician
af: Galisies

en: Guarani
af: Guaraniaans

en: Gujarati
af: Gujaratiaans

en: Manx
af: Manks

en: Hausa
af: Hausaans

en: Hiri Motu
af: Hiri Motuaans

en: Armenian
af: Armenies

en: Herero
af: Hereroaans

en: Igbo
af: Igboaans

en: Inupiak
af: Inupiaks

en: Icelandic
af: Yslands

en: Inuktitut
af: Inuktituts

en: Javanese
af: Javanees

en: Georgian
af: Georgiaans

en: Kongo
af: Kongoees

en: Kwanyama
af: Kwanyamaans

en: Kazakh
af: Kazakhies

en: Greenlandic
af: Groenlands

en: Cambodian
af: Kambodies

en: Kannada
af: Kannadees

en: Kanuri
af: Kanuriaans

en: Kashmiri
af: Kashmiriaans

en: Kurdish
af: Kurdiaans

en: Latin
af: Latyn

en: Luxembourgish
af: Luxemburgies

en: Luganda
af: Lugandanees

en: Lingala
af: Lingalees

en: Laothian
af: Laotiniaans

en: Latvian
af: Latviaans

en: Malagasy
af: Malgassies

en: Marshallese
af: Marshallees

en: Maori
af: Maories

en: Macedonian
af: Masedonies

en: Mongolian
af: Mongools

en: Moldavian
af: Moldiviaans

en: Marathi
af: Marathiaans

en: Malay
af: Maleisies

en: Maltese
af: Maltees

en: Burmese
af: Burmees

en: North Ndebele
af: Noord-Ndebele

en: Nepali
af: Nepaliaans

en: Ndonga
af: Ndongaans

en: Norwegian Bokmål
af: Noorweegse Bokmål

en: South Ndebele
af: Suid-Ndebele

en: Chichewa
af: Chichewaans

en: Occitan
af: Okkitaans

en: Oromo
af: Oromoaans

en: Oriya
af: Orijaans

en: Ossetian
af: Ossetiaans

en: Punjabi
af: Punjabiaans

en: Pali
af: Paliaans

en: Pashto
af: Pashtoaans

en: Portuguese, Portugal
af: Portugees, Portugal

en: Portuguese, Brazil
af: Portugees, Brasilië

en: Quechua
af: Quechuaans

en: Rhaeto-Romance
af: Rhaeto-Romaans

en: Kirundi
af: Kirundiaans

en: Kinyarwanda
af: Kinyarwandaans

en: Sardinian
af: Sardiniaans

en: Sindhi
af: Sindhiaans

en: Northern Sami
af: Noord-Sami

en: Sango
af: Sangoaans

en: Serbo-Croatian
af: Serbo-Kroaties

en: Slovenian
af: Sloveniaans

en: Samoan
af: Samoaans

en: Shona
af: Shonaees

en: Albanian
af: Albanies

en: Serbian
af: Serbies

en: Sudanese
af: Sudanees

en: Tamil
af: Tamilaans

en: Tajik
af: Tajikaans

en: Tigrinya
af: Tigriniaans

en: Tahitian
af: Tahities

en: Uighur
af: Uighuries

en: Ukrainian
af: Ukrainees

en: Uzbek
af: Uzbeki

en: Vietnamese
af: Vietnamees

en: Wolof
af: Wolofs

en: Zhuang
af: Zhuangees

en: Chinese, Simplified
af: Sjinees, Vereenvoudig

en: Chinese, Traditional
af: Sjinees, Tradisioneel

en: sort icon
af: sorteerikoon

en: sort ascending
af: sorteer toenemend

en: sort descending
af: sorteer afnemend

en: Standard PHP
af: Standaard PHP

en: PHP Mbstring Extension
af: PHP se Mbstring-uitbreiding

en: Unicode library
af: Unikode-biblioteek

en: Unspecified error
af: Ongespesifiseerde fout

en: An error occurred. 
    @uri
    @text
af: 'n Fout het voorgekom. 
    @uri
    @text

en: An error occurred. 
    @uri
    (no information available).
af: 'n Fout het voorgekom. 
    @uri
    (geen verdere inligting is beskikbaar nie).

en: An HTTP error @status occurred. 
    @uri
af: 'n @status HTTP-fout het voorgekom. 
    @uri

en: Categorize news items
af: Kategoriseer nuus items

en: Category selection type
af: Kategorie seleksie tipe

en: checkboxes
af: merkboksies

en: multiple selector
af: meervoudige selektor

en: Update items
af: Opdateer items

en: Edit feed
af: Wysig voer

en: When working with blocks, remember that:
af: As u met blokke werk, onthou dat:

en: JavaScript List Form
af: JavaScript Lys-vorm

en: Post new blog entry.
af: Skep nuwe joernaalinskrywing.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
af: U word nie toegelaat om 'n nuwe bloginskrywing te maak nie.

en: You have not created any blog entries.
af: U het geen joernaalinskrywings geskep nie.

en: !author has not created any blog entries.
af: !author het nog geen joernaalinskrywings geskep nie.

en: Read the latest blog entries.
af: Lees die jongste bloginskrywings.

en: Allowed book outline types
af: Laat boekraamwerk-tipes toe

en: Save book pages
af: Stoor boekbladsye

en: Title changed from %original to %current.
af: Titel het verander van %original na %current.

en: Updated book %title.
af: %title boek opgedateer.

en: book: updated %title.
af: book: %title opgedateer.

en: Update book outline
af: Opdateer boekraamwerk

en: Remove from book outline
af: Verwyder van boekraamwerk

en: No changes were made
af: Geen veranderinge is aangebring nie

en: The book outline has been updated.
af: Die boek se raamwerk is opgwdateer.

en: There was an error adding the post to the book.
af: Fout het voorgekom tydens die toevoeging van 'n posstuk by die boek.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
af: Vertoon 'n drukker-vriendelike weergawe van die boek en sy subbladsye.

en: Show block only on book pages
af: Wys blok op alle bladsye

en: No book selected.
af: Geek boek gekies nie.

en: Book page
af: Boekbladsy

en: Delete the selected comments
af: Skrap die geselekteerde kommentare

en: Allows users to comment on and discuss published content.
af: Laat gebruikers toe om kommentaar te lewer op, en besprekings te voer oor gepubliseerde inhoud.

en: Personal contact form
af: Persoonlike kontakvorm

en: Recent log entries
af: Onlangse logboekinskrywings

en: Add input format
af: Voeg inleesformaat by

en: Added input format %format.
af: Inleesformaat %format bygevoeg.

en: The input format settings have been updated.
af: Die inleesformaatverstellings is opgedateer.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
af: Is jy seker jy wil Inleesformaat %format uitwis?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
af: Indien jy enige inhoud oor het in hierdie inleesformaat, sal dit omgeskakel word na die verstekinleesformaat. Hierdie aksie kan nie ongedaan gemaak word nie.

en: Deleted input format %format.
af: Inleesformaat %format uitgewis.

en: Configure %format
af: Verstel %format

en: No settings are available.
af: Geen verstellings is beskikbaar nie.

en: Rearrange %format
af: Herrangskik %format

en: Allowed HTML tags: @tags
af: Toelaatbare HTML-etikette: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
af: Ankers word gebruik om skakels met ander bladsye te skep.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
af: By verstek word die lynbreuk etikette outomaties bygevoeg, so hierdie etiket word gebruik om spesiale breuke by te voeg. Gebruik van hierdie etiket is anders omdat dit nie gebruik word met 'n meegaande sluitings etiket nie. Gebruik hier die die ekstra " /" binne in die etiket om XHTML 1.0 aanpasbaarheid te hou.

en: Text with <br />line break
af: Teks met <br /> lynbreuk

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
af: By verstrek word paragraaf-etikette outomaties bygevoeg, so gebruik hierdie etiket om addisioneles by te voeg.

en: Paragraph one.
af: Paragraaf een.

en: Paragraph two.
af: Paragraaf twee.

en: Strong
af: Vetgedruk

en: Emphasized
af: Uitgebring

en: Cited
af: Aangehaal

en: Coded text used to show programming source code
af: Gekodeerde teks om programmeringskode te vertoon

en: Coded
af: Gekodeer

en: Bolded
af: Swaargedruk

en: Italicized
af: Skuisgedruk

en: Superscripted
af: Supergeskrewe

en: <sup>Super</sup>scripted
af: <sup>Super</sup>geskrewe

en: Subscripted
af: Subgeskrewe

en: <sub>Sub</sub>scripted
af: <sub>Sub</sub>geskrewe

en: Block quoted
af: Blok-aangehaal

en: Quoted inline
af: Inlyn-aangehaal

en: Table header
af: Tabelhoof

en: Table cell
af: Tabelsel

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
af: Geordende lys - gebruik &lt;li&gt; om elke item te lys

en: First item
af: Eerste item

en: Second item
af: Tweede item

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
af: Ongeordende lys - gebruik &lt;li&gt; om elke item te lys.

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
af: Definisielyste is soortgelyk aan ander HTML lyste. &lt;dl&gt; begin die definisielys. &lt;dt&gt; begin die definisieterm en &lt;dd&gt; begin die definisiebeskrywing.

en: First term
af: Eerste term

en: First definition
af: Eerste definisie

en: Second term
af: Tweede term

en: Second definition
af: Tweede definisie

en: Subtitle three
af: Subtitel drie

en: Subtitle four
af: Subtitel vier

en: Subtitle five
af: Subtitelvyf

en: Subtitle six
af: Subtitel ses

en: Tag Description
af: Etiket beskrywing

en: You Type
af: Jou tipe

en: You Get
af: Jy kry

en: No help provided for tag %tag.
af: Geen hulp is beskikbaar vir die %tag etiket nie.

en: Quotation mark
af: Vraagteken

en: Character Description
af: Karakterbeskrywing

en: No HTML tags allowed
af: Geen HTML etikette toegelaat nie

en: Lines and paragraphs break automatically.
af: Lyne en paragrawe skei outomaties.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
af: Lyne en paragrawe word outomaties herken. Die &lt;br /&gt; lynbreuk, &lt;p&gt; paragraaf en &lt;/p&gt; sluitings-paragraaf etikette word outomaties ingevoeg waar nodig. Indien paragrawe nie herken word nie, voeg maar 'n paar blanko lyne by.

en: HTML corrector
af: HTML-regsteller

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
af: Skakel lynbreke om in HTML (i.e. &lt;br&gt; en &lt;p&gt; etikette).

en: Display HTML help
af: Vertoon HTML hulp

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
af: Indien geaktiveer sal Drupal basiese HTML hulp vertoon in die lang filtreerpunte.

en: Delete input format
af: Skrap invoerformaat

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
af: Hanteer die filtrering van inhoud in voorbereiding vir vertoning.

en: Forum topic
af: Forumonderwerp

en: You are not allowed to post new content in the forum.
af: U word nie toegelaat om nuwe inhoud in die forum te pos nie.

en: <a href="@login">Login</a> to post new content in the forum.
af: <a href="@login">Teken aan</a> om nuwe inhoud in die forum te pos.

en: delete own forum topics
af: skrap eie forumonderwerpe

en: delete any forum topic
af: skrap enige forumonderwerp

en: edit any forum topic
af: wysig enige forumoderwerp

en: Enables threaded discussions about general topics.
af: Laat gestruktureerde besprekings oor algemene onderwerpe toe.

en: Manages the display of online help.
af: Bestuur die vertoon van aanlyn hulp.

en: Translations may be provided by:
af: Vertalings mag verskaf word deur:

en: Built-in interface
af: Ingeboude koppelvlak

en: administer languages
af: administreer tale

en: !long-month-name January
af: !long-month-name Januarie

en: !long-month-name February
af: !long-month-name Februarie

en: !long-month-name March
af: !long-month-name Maart

en: !long-month-name May
af: !long-month-name Mei

en: !long-month-name June
af: !long-month-name Junie

en: !long-month-name July
af: !long-month-name Julie

en: !long-month-name August
af: !long-month-name Augustus

en: !long-month-name October
af: !long-month-name Oktober

en: !long-month-name December
af: !long-month-name Desember

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
af: Gebruikers me die <em>administreer nodes</em> permissie is in staat om hierdie opsies te omseil.

en: Number of posts on main page
af: Aantal posstukke op die voorblad

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
af: Die verstek maksimum aantal posstukke om per bladsy te vertoon op oorsigbladsye soos die hoofblad.

en: Demote from front page
af: Verwyder vanaf voorblad

en: language
af: taal

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
af: Die weergawse afdeling laat jou toe om verskille tussen meervoudige weergawes van 'n stuk inhoud te spoor.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
af: <h1 class="title">Welkom by u nuwe Drupal-webwerf!</h1><p>Volg asseblief hierdie stappe om u webwerf op te stel en te begin gebruik:</p>

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
af: Laat toe dat inhoud ingevoer word tot die webblad en vertoon woord op bladsye.

en: No URL aliases available.
af: Geen URL aliasse beskikbaar nie.

en: Update alias
af: Opdateer alias

en: Create new alias
af: Skep nuwe alias

en: The alias has been saved.
af: Die alias is gestoor.

en: The alias has been deleted.
af: Die alias is uitgewis

en: The path is already in use.
af: Die pad is alreeds in gebruik,

en: Edit alias
af: Wysig alias

en: Delete alias
af: Skrap alias

en: Add alias
af: Voeg alias by

en: Allows users to rename URLs.
af: Laat gebruikers toe om URLs te herbenoem.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
af: Jy mag PHP kode inlees. Jy moet die &lt;?php ?&gt; etikette insluit.

en: Notes:
af: Notas:

en: PHP evaluator
af: HTML filter

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
af: pingomatic.com (blad) nie suksesvol gekontak nie.

en: Alerts other sites when your site has been updated.
af: Stel ander webwerwe in kennis wanneer jou webwerf opgedateer is.

en: Total votes: @votes
af: Totale stemme: @votes

en: Most recent poll
af: Mees onlangse stembus

en: Poll status
af: Stembus status

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
af: Wanner 'n stembus gesluit word, kan besoekers nie meer stem daarin nie.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
af: Na hierdie tydperk sal die stembus outomaties gesluit word.

en: Negative values are not allowed.
af: Negatiewe waardes word nie toegelaat nie.

en: edit %title
af: wysig %title

en: add new %type
af: voeg nuwe %title by

en: Private field, content only available to privileged users.
af: Private veld, inhoud slegs beskikbaar vir bevoorregde gebruikers.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
af: Publieke veld, inhoud sigbaar op profiel bladsy maar nie gebruik op ledemaatbladsye nie.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
af: Publieke veld, inhoud word vertoon op profielbladsy en op ledemaat bladsye.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
af: Die gespesifiseerde vormnaam is gereserveer vir gebruik deur Drupal.

en: The specified title is already in use.
af: Die gespesifiseerde titel is alreeds in gebruik.

en: The specified name is already in use.
af: Die gespesifiseerde naam is alreeds in gebruik.

en: The field has been created.
af: Die veld is geskep.

en: The field %field has been deleted.
af: Die veld %field is geskap.

en: single-line textfield
af: enkellyn teksveld

en: multi-line textfield
af: multi-lyn teksveld

en: checkbox
af: merkboksie

en: list selection
af: lys seleksie

en: freeform list
af: vryvorm lys

en: About %name
af: Aangaande %name

en: The value provided for %field is not a valid URL.
af: Die waarde verskaf vir %field is nie 'n geldige URL nie.

en: Edit field
af: Wysig veld

en: Delete field
af: Skrap veld

en: Supports configurable user profiles.
af: Ondersteun verstelbare gebruikersprofiele.

en: The index will be rebuilt.
af: Die indeks sal herbou word.

en: Indexing status
af: Status van indeksering

en: Indexing throttle
af: Indekseringsmoor

en: Indexing settings
af: Indeksering verstellings

en: Minimum word length to index
af: Minimum woorlengte om te indekseer

en: Search form
af: Soekvorm

en: search content
af: soek inhoud

en: use advanced search
af: gebruik gevorderde soektog

en: administer search
af: administreer soek

en: Enables site-wide keyword searching.
af: Aktiveer bladwye sleutelwoord soektogte.

en: Top pages in the past %interval
af: Top bladsye in die laaste %interval

en: unban
af: ontban

en: ban
af: verban

en: Top referrers in the past %interval
af: Top verwysers in die laaste %interval

en: Content viewing counter settings
af: Inhoud besigtinging tellerverstellings

en: Count content views
af: Tel inhoudbeskouings

en: Increment a counter each time content is viewed.
af: Vermeerder 'n teller elke keer wanneer inhoud vertoon word.

en: Popular content
af: Gewilde inhoud

en: How many content items to display in "all time" list.
af: Hoeveel items om te vertoon in die "alle tye" lys.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
af: Hoeveel items om te vertoon in die "onlangs besigtig" lys.

en: Today's:
af: Vandag se beste:

en: All time:
af: Alletye se beste:

en: Last viewed:
af: Laaste gesien:

en: Logs access statistics for your site.
af: Log toegangstatistieke vir jou blad.

en: User pictures in posts
af: Gebruikersprentjies in inhoud

en: User pictures in comments
af: Gebruikersprentjies in kommentaar

en: Display post information on
af: Vertoon posstukinligting op

en: Logo image settings
af: Logo beeld verstellings

en: Use the default logo
af: Gebruik die versteklogo

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
af: Merk hier indien jy die tema wil gebruik met die logo wat daarmee verskaf is.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
af: Die pad na die lêer wat jy wil gebruik as jou logo instede van die versteklogo.

en: Upload logo image
af: Laai logo beeld op

en: Confirm uninstall
af: Bevestig deïnstallasie

en: No modules selected.
af: Geen modules gekies nie.

en: The selected modules have been uninstalled.
af: Die geselekteerde modules is deïnstalleer.

en: The name of this website.
af: Die naam van hierdie webwerf.

en: Default 403 (access denied) page
af: Verstek 403 (toegang geweier) bladsy

en: Default 404 (not found) page
af: Verstek 404 (nie gevind) bladsy

en: Write errors to the log
af: Skryf foute na die log

en: Write errors to the log and to the screen
af: Skryf foute na die skerm en na die log

en: Page cache
af: Bladsykas

en: Caching mode
af: Kasmodus

en: Enabled (recommended)
af: Geaktiveer (aanbeveel)

en: Optimize CSS files
af: Optimeer CSS-lêers

en: Clear cached data
af: Skrap gekasde data

en: Caches cleared.
af: Kas is skoongemaak.

en: Private - files are transferred by Drupal.
af: Privaat - lêers word deur Drupal bedien.

en: Select an image processing toolkit
af: Kies 'n beeldprosesseringsgereedskapskas

en: Feed content
af: Voer-inhoud

en: Titles plus teaser
af: Titels plus lusmaker

en: The first day of the week for calendar views.
af: Die eerste dag van die week vir kalender beskouings.

en: Short date format
af: Kort datumformaat

en: The short format of date display.
af: Die kort format waarvolgens die datum vertoon gaan word.

en: Medium date format
af: Medium datumformaat

en: The medium sized date display.
af: Die mediumgrootte datumformaat

en: Long date format
af: Lang datumformaat

en: Longer date format used for detailed display.
af: Lang datumformaat gebruik vir gedetailleerde vertoning van die datum.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
af: Verandering van die tema sal 'n veranderde voorkoms vir die blad tot gevolg hê.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
af: Kies jou huidige lokale tyd. Datums en tye regoor hierdieblad sal dan vertoon word deur gebruik te maak van hierdie tydsone.

en: Powered by Drupal
af: Aangedryf deur Drupal

en: Powered by Drupal, an open source content management system
af: Aangedryf deur Drupal, 'n oopbron inhoudsbestuurstelsel.

en: select different theme
af: kies ander tema

en: administer files
af: administreer lêers

en: Compact mode
af: Kompakte modus

en: By task
af: Per taak

en: Select the default theme.
af: Kies die verstek tema.

en: RSS publishing
af: RSS-publisering

en: -1 (Unlimited)
af: -1 (Onbeperk)

en: Enabled ('@value')
af: Geaktiveer ('@value')

en: The directory %directory is not writable.
af: Die vouer %directory is nie skryfbaar nie.

en: Handles general site configuration for administrators.
af: Hanteer algemene webblad konfigurasie vir administrateurs.

en: Auto-throttle on anonymous users
af: Outo-smoor vir anonieme gebruikers

en: Auto-throttle on authenticated users
af: Out-smoor vir bekragtigde gebruikers

en: Auto-throttle probability limiter
af: Outo-smoor waarskynlikheidsbeperker

en: throttle
af: smoor

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
af: Hanteer die outo-smoor maganisme, om web blad kongestie te beheer.

en: translate content
af: vertaal inhoud

en: Last checked: @time ago
af: Laas gekontroleer: @time gelede

en: Last checked: never
af: Laas gekontroleer: nog nooit nie

en: Disabled modules
af: Gedeaktiveerde modules

en: Disabled themes
af: Gedeaftiveerde temas

en: Allows users to upload and attach files to content.
af: Laat gebruikers toe om lêers op te laai en aan te heg aan inhoud.

en: User registration settings
af: Gebruikersregistrasie verstellings

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
af: Besoekers kan profiele skep maar goedkeuring word benodig.

en: User registration guidelines
af: Gebruikersregistrasie riglyne

en: Welcome, no approval required
af: Welkom, goedkeuring word nie benodig nie

en: Picture support
af: Prentjie ondersteuning

en: Picture maximum dimensions
af: Prentjie se maksimum dimensies

en: Picture maximum file size
af: Prentjie maksimum grootte

en: Maximum file size for pictures, in kB.
af: Maksimum grootte vir prentjies, in kB.

en: Picture guidelines
af: Prentjie riglyne

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
af: Die naam vir hierdie rol. Voorbeelde: "moderator", "redigeerder", "blad argitek".

en: The role has been deleted.
af: Die rol is uitgewis.

en: Matches any number of characters, even zero characters
af: Verteenwoordig enige aantal karakters, selfs zero karakters

en: Matches exactly one character.
af: Verteenwoordig presies een karakter

en: The access rule has been saved.
af: Die toegangsreël is gestoor.

en: The access rule has been added.
af: Die toegangsreël is bygevoeg.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
af: Verskaf 'n gebruikersnaam om te toets of die toegelaat of geweier gaan word.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
af: Verskaf 'n e-posadres om te toets of dit toegelaat of geweier gaan word.

en: There are currently no access rules.
af: Daar is tans geen toegangsreëls nie.

en: E-mail new password
af: E-pos nuwe wagwoord

en: Are you sure you want to delete the account %name?
af: Is jy seker jy wil profile %name uitwis?

en: %name has been deleted.
af: %name is geskrap.

en: You must enter a username.
af: U moet 'n genruikersnaam insleutel.

en: The username cannot begin with a space.
af: Die gebruikersnaam kan nie met 'n spasie begin nie.

en: The username cannot end with a space.
af: Die gebruikersnaam kan nie eindig met 'n spasie nie.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
af: Die gebruikersnaam kan nie meer as een spasie in 'n ry bevat nie.

en: The username contains an illegal character.
af: Die gebruikersnaam bevat 'n ongeldige karakter.

en: You must enter an e-mail address.
af: U moet 'n e-posadres insleutel.

en: Who's online
af: Wie is aanlyn

en: User list length
af: Gebruikerslyslengte

en: Online users
af: Aanlyn gebruikers

en: Enter the password that accompanies your username.
af: Verskaf die wagwoord wat aan jou gebruikersnaam gekoppel is.

en: Signature settings
af: Handtekening verstellings

en: Delete picture
af: Skrap prentjie

en: Check this box to delete your current picture.
af: Merk hierdie boksie om jou huidige prentjie uit te wis.

en: An administrator created an account for you at !site
af: 'n Administrateur het vir u 'n rekening geskep op !site

en: administer permissions
af: administreer regte

en: administer users
af: administreer gebruikers

en: access user profiles
af: toegang tot gebruikersprofiele

en: change own username
af: verander eie gebruikersnaam

en: Edit role
af: Wysig rolle

en: Access rules
af: Toegangsreëls

en: Check rules
af: Kontroleer reëls

en: Manages the user registration and login system.
af: bestuur die gebruikersregistrasie en aanteken stelsel.

en: By !author at @date
af: Deur !author op @date
