Drupal core (6.38) - en to be translation catalogue (2222 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: user
be: карыстальнік

en: Filter HTML tags
be: Фільтраваць HTML-тэгі

en: Show on every page except the listed pages.
be: Паказваць на ўсіх старонках, акрамя пералічаных.

en: Show on only the listed pages.
be: Паказваць толькі на пералічаных старонках.

en: Pages
be: Старонкі

en: Save configuration
be: Захаваць налады

en: Reset to defaults
be: Вярнуцца да прадвызначаных наладак

en: delete
be: выдаліць

en: Status
be: Статус

en: Administer
be: Адміністраваць

en: Create a new user account.
be: Стварыць новы рахунак карыстальніка.

en: Request new password via e-mail.
be: Запытаць новы пароль на e-mail.

en: E-mail
be: Адрас э-пошты

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змесціва

en: Value
be: Значэнне

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: content
be: змест

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: Replies
be: Адказы

en: Closed
be: Зачынена

en: Wrong username or password.
be: Няслушнае імя карыстальніка ці пароль.

en: List
be: Спіс

en: Subject
be: Тэма

en: closed
be: зачыненае

en: Actions
be: Дзеянні

en: disabled
be: адключана

en: Confirm
be: Сьцьвярдзіць

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: deny
be: адмовіць

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Read more
be: Чытаць далей

en: Log
be: Журнал

en: RSS feed
be: RSS-канал

en: Explanation or submission guidelines
be: Тлумачэнні ці інструкцыі, што тычацца дасылкі матэрыялаў

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Administration
be: Кіраванне

en: Comments
be: Каментары

en: More
be: Болей

en: not verified
be: госць

en: Last updated
be: Абноўлена

en: new
be: новае

en: error
be: памылка

en: Tags
be: Катэгорыі

en: Block title
be: Загаловак блоку

en: The title of the block as shown to the user.
be: Загаловак блоку (як яго пабачыць карыстальнік).

en: Taxonomy
be: Таксаномія

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: cron
be: крон

en: Content types
be: Тыпы змесціва

en: Homepage
be: Хатняя старонка

en: Categories
be: Катэгорыі

en: Download
be: Сцягнуць

en: Version
be: Версія

en: view
be: глядзець

en: updated
be: абноўлена

en: Available variables are:
be: Даступныя зьменныя:

en: Overview
be: Агляд

en: Advanced options
be: Прасунутыя налады

en: Release notes
be: Інфармацыя пра выданне

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: Daily
be: Штодзённа

en: Weekly
be: Кожны тыдзень

en: default
be: прадвызначана

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: Message
be: Паведамленне

en: No log messages available.
be: Лёгі адсутныя

en: Password
be: Пароль

en: - None -
be: - Нічога -

en: Weight
be: Вага

en: The configuration options have been saved.
be: Абраныя налады захованыя.

en: Variable
be: Зменная

en: There are currently no posts in this category.
be: Няма допісаў у катэгорыі.

en: Help text
be: Даведкавы тэкст

en: Related terms
be: Звязаныя тэрміны

en: Synonyms
be: Сінонімы

en: Multiple select
be: Мносны выбар

en: Required
be: Абавязкова

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Parents
be: Бацькі

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
be: Старонкі дадзенага ўзроўню сартуюцца напачатку па вазе, а потым па загалоўку.

en: none
be: няма

en: Category
be: Катэгорыя

en: Add container
be: Дадаць кантэйнер

en: Settings
be: Налады

en: Add category
be: Дадаць катэгорыю

en: Name
be: Імя

en: edit container
be: рэдагаваць кантэйнэр

en: edit
be: рэдагаваць

en: Go to previous page
be: Да папярэдняй старонкі

en: up
be: уверх

en: Go to parent page
be: Перайсці да бацькоўскай старонкі

en: Go to next page
be: Да наступнай старонкі

en: Import
be: Імпарт

en: Book
be: Падшыўка

en: Export
be: Экспарт

en: Taxonomy term
be: Тэрмін таксаноміі

en: General settings
be: Агульныя наладкі

en: category
be: катэгорыя

en: Outline
be: Кароткі змест

en: Preview
be: Перапрагледзець

en: Save
be: Захаваць

en: Session opened for %name.
be: Сэсыя для %name адчыненая.

en: Help
be: Дапамога

en: username
be: імя карыстальніка

en: Default
be: Прадвызначана

en: Update
be: Абнавіць

en: Sunday
be: нядзеля

en: Monday
be: панядзелак

en: Tuesday
be: аўторак

en: Wednesday
be: серада

en: Thursday
be: чацьвер

en: Friday
be: пятніца

en: Saturday
be: субота

en: Time
be: Час

en: View
be: Праглядзець

en: History
be: Гісторыя

en: The configuration options have been reset to their default values.
be: Налады канфігурацыі былі вернутыя да прадвызначаных

en: URL
be: Спасылка

en: Path
be: Сцежка

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: Modules
be: Модулі

en: Clear index
be: Ачысціць індэкс

en: edit forum
be: рэдагаваць форум

en: Forum name
be: Імя форума

en: forum
be: форум

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
be: Вы насамрэч хочаце выдаліць форум %name?

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
be: форум: %term быў выдалены разам з усімі падфорумамі ды асацыяванымі допісамі

en: Region
be: Рэгіён

en: Menu
be: Меню

en: results
be: вынікі

en: search
be: пошук

en: Core - optional
be: Ядро - неабавязкова

en: never
be: ніколі

en: The username %name does not exist.
be: Імя карыстальніка %name не існуе.

en: mail
be: пошта

en: actions
be: дзеянні

en: aggregator
be: агрэгатар

en: read more
be: чытаць далей

en: Update interval
be: Інтэрвал абнаўлення

en: The fully-qualified URL of the feed.
be: Поўная спасылка (URI) фіда.

en: Add forum
be: Дадаць форум

en: path
be: шлях

en: Add term
be: Дадаць тэрмін

en: Screenshot for %theme theme
be: Скрыншот тэмы %theme

en: no screenshot
be: няма здымка экрану (скрыншоту)

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Access log settings
be: Налады журналу доступу

en: Enable access log
be: Актываваць логі дасягу

en: Discard access logs older than
be: Адкінуць запісы рэгістру дасягу, старэйшыя за

en: Preview comment
be: Перапрагледзець каментар

en: Unassign
be: Адмена прызначэння

en: Statistics
be: Статыстыка

en: Advanced search
be: Пашыраны пошук

en: You are not authorized to access this page.
be: У вас недастаткова правоў для прагляду гэтай старонкі.

en: Unknown
be: Невядомы

en: Attachment
be: Дадатак

en: Permitted file extensions
be: Дазволеныя пашырэньні файлаў

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
be: Файлы, якія карыстальнік такога статусу можа запампоўваць. Запішыце пашырэньні дапушчальных файлаў праз прагал бяз кропак.

en: n/a
be: [няма]

en: Upload
be: Загрузіць

en: Picture
be: Выява (аватар).

en: type
be: тып

en: Database type
be: Тып базы дадзеных

en: User
be: Карыстальнік

en: action
be: дзеянне

en: Continue
be: Працягнуць

en: Configure
be: Правіць

en: file
be: файл

en: status
be: статус

en: Error
be: Памылка

en: Contact
be: Кантакт

en: Created
be: Створана

en: Node
be: Вузел

en: Sent email to %recipient
be: Даслаць емэйл %recipient

en: Unable to send email to %recipient
be: Немагчыма даслаць емэйл %recipient

en: The subject of the message.
be: Тэма паведамлення.

en: Create
be: Стварыць

en: Are you sure you want to delete %title?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць %title?

en: Save categories
be: Захаваць катэгорыі

en: Content management
be: Кіраванне зместам

en: Menu item
be: Пункт меню

en: Expanded
be: Разгорнута

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
be: У выпадку выбару меню, якое ўтрымлівае падпункты, яно будзе заўжды паказвацца ў разгорнутым выглядзе.

en: Parent item
be: Бацькоўскі элемент

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
be: (не абавязкова). Больш цяжкія пункты будуць апускацца ўніз сьпісу, больш лёгкія - усплываць уверх.

en: Question
be: Пытанне

en: Add child page
be: Дадаць дачынную старонку

en: Printer-friendly version
be: Друкаваная версія

en: Update options
be: Налады абнаўлення

en: Remove from outline
be: Gерамясціць з схемы

en: Unknown export format.
be: Невядомы фармат экспарту.

en: All
be: Усе

en: Active
be: Актыўна

en: Post
be: Допіс

en: Last post
be: Апошні запіс

en: Access denied
be: Дасяг забаронены

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Block
be: Блок

en: Add block
be: Дадаць блок

en: Page
be: Старонка

en: 1 hour | @count hours
be[0]: 1 гадзіна
be[1]: @count гадзінаў

en: 1 day | @count days
be[0]: 1 дзень
be[1]: @count дні
be[2]: @count дзён

en: Configuration saved.
be: Налады захованыя

en: Footer message
be: Паведамленьне напрыканцы старонкі

en: Logo
be: Лагатып

en: Mission
be: Місыя

en: Search box
be: Радок пошуку

en: Site name
be: Назоў сайту

en: Site slogan
be: Слёган сайту

en: php
be: PHP

en: User settings
be: Налады карыстальнікаў

en: Public registrations
be: Адкрытыя рэгістрацыі

en: Only site administrators can create new user accounts.
be: Толькі адміністратары сайта могуць стварыць новыя акаўнты.

en: Host
be: Хост

en: Available updates
be: Даступныя абнаўленні

en: Manual update check
be: Праверыць абнаўленне ўручную

en: Never
be: Ніколі

en: Check manually
be: Праверыць уручную

en: Up to date
be: Актуальны

en: Update available
be: Абнаўленне даступна

en: Drupal core update status
be: Стан абнаўлення ядра Drupal

en: Out of date
be: Састарэлы

en: Header
be: Загаловак

en: Left sidebar
be: Левая стужка

en: Right sidebar
be: Правая стужка

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Recipients
be: Атрымальнікі

en: Selected
be: Выбраны

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
be: Выстаўце <em>Так</em>, калі жадаеце, каб гэтая катэгорыя выкарыстоўвалася па змоўчаньні.

en: You must enter a category.
be: Вы павінныя ўвесці катэгорыю.

en: You must enter one or more recipients.
be: Вы павінны ўвесьці аднаго ці болей атрымальнікаў.

en: Category %category has been added.
be: Катэгорыя %category была даданая.

en: Category %category has been updated.
be: Катэгорыя %category была абноўленая.

en: Are you sure you want to delete %category?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць %category?

en: Category %category has been deleted.
be: Катэгорыя %category была выдаленая.

en: Hourly threshold
be: Гадзінавы парог

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
be: Вы не можаце дасылаць болей за %number паведамленняў на гадзіну. Калі ласка, паспрабуйце пазней.

en: Your name
be: Вашае імя

en: Your e-mail address
be: Ваш e-mail адрас

en: Send e-mail
be: Даслаць e-mail

en: You must select a valid category.
be: Вы павінны абраць існуючую катэгорыю.

en: You must enter a valid e-mail address.
be: Вы павінны ўвесці слушны адрас e-mail

en: To
be: Каму

en: From
be: Ад

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Throttle
be: Рэгулятар

en: Visibility
be: Бачнасць

en: Roles
be: Ролі

en: Comment
be: Каментар

en: Hostname
be: Імя хоста

en: Published
be: Апублікавана

en: Input format
be: Фармат уводу

en: Signature
be: Подпіс

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Locale
be: Лакаль (настройкі мовы і рэгіёна)

en: Title field label
be: Цэтлік загалоўка поля

en: Promoted to front page
be: Прасунутае на галоўную старонку

en: Sticky at top of lists
be: Прымацавана ўверсе спісаў

en: Revisions
be: Версіі

en: Log message
be: Запіс у логу

en: Poll duration
be: Працягласць апытання

en: Explanation
be: Тлумачэнне

en: Selection options
be: Варыянты выбараў

en: Vocabulary name
be: Назва слоўніка

en: Term name
be: Назоў тэрміна

en: Role name
be: Назоў статусу

en: E-mail address
be: Адрас E-mail

en: Theme configuration
be: Канфігурацыя тэмы

en: Last access
be: Апошні дасяг

en: Time zone
be: Часовая зона

en: Severity
be: Прыярытэт

en: Global settings
be: Усеагульныя налады

en: Vote
be: Голас

en: Count
be: Колькасць

en: RSS - blogs
be: RSS - блогі

en: Search settings
be: Налады пошуку

en: Mode
be: Лад

en: blocked
be: заблякаваны

en: active
be: актыўны

en: OPML feed
be: OPML фід

en: configure
be: змяніць настройкі

en: Number of news items in block
be: Колькасць навінаў у блоку

en: View this feed's recent news.
be: Праглядзець апошнія навіны фіда.

en: View this category's recent news.
be: Праглядзець апошнія навіны катэгорыі.

en: Feed overview
be: Агляд фіда

en: Items
be: Элементы

en: Last update
be: Апошняе абнаўленне

en: Next update
be: Наступнае абнаўленне

en: %time left
be: засталося %time

en: remove items
be: выдаліць элементы

en: update items
be: абнавіць элементы

en: Category overview
be: Агляд катэгорый

en: Categorize
be: Катэгарызаваць

en: You are not allowed to categorize this feed item.
be: Недастаткова правоў для катэгарызацыі гэтага элемента ў стужцы.

en: The categories have been saved.
be: Катэгорыі захаваныя.

en: Updated:
be: Абноўлена:

en: blog it
be: дапісаць

en: Comment on this news item in your personal blog.
be: Напісаць каментар да навіны ў свой блог.

en: %age old
be: %age

en: %ago ago
be: %ago таму

en: Authored by
be: Аўтар:

en: Items shown in sources and categories pages
be: Элементы, якія паказваюцца на старонках крыніцаў ды катэгорый

en: The feed %feed has been updated.
be: Фід %feed быў абноўлены.

en: Feed %feed deleted.
be: Стужка %feed выдаленая.

en: The feed %feed has been deleted.
be: Стужка %feed выдалена.

en: Feed %feed added.
be: Стужка %feed даданая.

en: The feed %feed has been added.
be: Стужка %feed даданая.

en: Delete all
be: Выдаліць усё

en: The news items from %site have been removed.
be: Навіны з %site былі выдаленыя.

en: administer news feeds
be: кіраваньне стужкамі навінаў

en: access news feeds
be: доступ да стужак навінаў

en: Performance
be: Прадукцыйнасць

en: Read full article to view attachments.
be: Прачытайце матар'ял цалкам, каб пабачыць прымацаваныя файлы.

en: This field is required.
be: Абавязковае поле.

en: Medium
be: Сярэдні

en: Details
be: Падрабязна

en: Last reply
be: Апошні адказ

en: System
be: Сістэма

en: Unlimited
be: Неабмежавана

en: Send
be: Адаслаць

en: Code
be: Код

en: No posts available.
be: Матэрыялы не знойдзены.

en: Recipient
be: Адрасат

en: Add a role to the selected users
be: Дадаць ролю выбраным карыстальнікам

en: Remove a role from the selected users
be: Зняць ролю з выбраных карыстальнікаў

en: security
be: бяспека

en: node
be: матэрыял

en: Tonga
be: Тонга

en: Navajo
be: Навая

en: Table
be: Табліца

en: Mon
be: пан

en: Tue
be: аўт

en: Wed
be: сер

en: Thu
be: чцв

en: Fri
be: пят

en: Sat
be: суб

en: Sun
be: нядзеля

en: May
be: май

en: am
be: да палудня

en: pm
be: пасля палудня

en: Forum
be: Форум

en: !time ago
be: !time таму

en: Other
be: Іншыя

en: Text color
be: Колер  тэксту

en: Navigation
be: Навігацыя

en: Color
be: Колер

en: Theme-specific settings
be: Налады адмысловыя для тэм

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
be: Гэтыя наладкі існуюць толькі для тэмы %theme ды ўсіх заснаваных на ёй стылях.

en: access content
be: Допуск да змесціва

en: Allow
be: Дазволіць

en: Deny
be: Забараніць

en: User login
be: Уваход для карыстальнікаў

en: Log in
be: Уваход у сістэму

en: Updated URL for feed %title to %url.
be: Спасылка стужкі %title абноўленая на %url.

en: Blog
be: Блог

en: Jump to the first comment of this posting.
be: Перайсці да першага каментара.

en: Jump to the first new comment of this posting.
be: Перайсці да першага новага каментара.

en: Add new comment
be: Дадаць каментар

en: Add a new comment to this page.
be: Дадаць новы каментар да гэтае старонкі.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
be: Выкажыце свае меркаванне наконт гэтага матэрыялу.

en: No terms available.
be: Няма дэфініцыяў.

en: reset
be: скінуць

en: String
be: Радок

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Not installed
be: Не інсталявана

en: Minimum cache lifetime
be: Мінімальны час жыцьця кэшу

en: Referrer
be: Адпраўнік

en: 1 vote | @count votes
be[0]: 1 голас
be[1]: @count галасоў
be[2]: @count галасоў

en: Site maintenance
be: Адміністраванне сайта

en: Online
be: Анляйн

en: Off-line
be: Афляйн

en: Site off-line message
be: Паведамленне, што паказваецца, калі сайт знаходзіцца офлайн.

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
be: @site у рэжыме абслугоўвання. Мы хутка вернемся. Дзякуй за разуменне.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
be: Паведамленьне да паказу карыстальнікам, калі сайт адлучаны.

en: Default front page
be: Прадвызначаная першая старонка

en: Top pages
be: Папулярныя старонкі

en: Create content
be: Стварыць матэрыял

en: Anonymous
be: Ананім

en: Uninstall
be: Выдаліць

en: Filters
be: Фільтры

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Recent comments
be: Апошнія каментары

en: Recent hits
be: Нядаўнія прагляды

en: The comment no longer exists.
be: Каментар болей не існуе.

en: The comment and all its replies have been deleted.
be: Каментар ды ўсе адказы на яго выдаленыя.

en: Do not display
be: Не адлюстроўваць

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
be: Паказаць, калі ўведзены PHP-код вяртае <strong>TRUE</strong> (PHP-рэжым, толькі для экспертаў).

en: Preformatted
be: Прэфарматаваны тэкст

en: Profile
be: Профіль

en: Votes
be: Галасы

en: Save settings
be: Захаваць налады

en: Operation
be: Аперацыя

en: reply
be: адказаць

en: Session closed for %name.
be: %name: сэсыя зачыненая.

en: Tracker
be: Сачыльнік

en: You have to specify a valid date.
be: Вы павінны ўвесці правільную дату.

en: Server settings
be: Налады сэрвераў

en: The name %name is a reserved username.
be: Імя %name з'яўляецца зарэзэрваваным.

en: The field %field is required.
be: Поле %field – абавязковае.

en: 1 new | @count new
be[0]: 1 новы
be[2]: @count новых

en: Add rule
be: Дадаць правіла

en: Delete rule
be: Выдаліць правіла

en: Nauru
be: Наўру

en: Table prefix
be: Прэфікс табліцы

en: Database username
be: Імя карыстальніка базы дадзеных

en: Database password
be: Пароль для карыстальніка базы дадзеных

en: Database name
be: Назва базы дадзеных

en: Add user
be: Дадаць карыстальніка

en: Formatting guidelines
be: Апісанне фармату

en: Authoring information
be: Інфармацыя пра аўтара

en: Authored on
be: Дата:

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
be: Фармат: %time. Пакіньце пустым, каб паставіць час дасылкі формы.

en: Leave blank for %anonymous.
be: Пакіньце пустым для %anonymous.

en: Attachments
be: Дадаткі

en: File attachments
be: Дадаткі

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
be: Зьмены ў дадатках ня будуць захаваныя, пакуль Вы не захаваеце ўвесь допіс. Першы захаваны файл будзе даданы да стужкі RSS.

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
be: Дазволіць або забараніць старонку кэшыравання для ананімных карыстальнікаў ды ўсталяваць наладкі аптымізацыі CSS і JS.

en: Syslog
be: Сістэмны журнал

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
be: Максымальны памер выявы паводле ШЫРЫНЯ*ВЫШЫНЯ (напрыкляд, 640x480). Нуль азначае адсутнасьць абмежаваньняў.

en: Maximum resolution for uploaded images
be: Максымальная разгортка для запампаваных выяваў

en: Maximum file size per upload
be: Максымальны памер файла для запампоўкі

en: Total file size per user
be: Сумарны памер файлаў на карыстальніка

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
be: Максымальны памер (у МВ) усіх файлаў, якія карыстальнік можа захоўваць на сайце.

en: Arabic
be: Арабская

en: English
be: Ангельская

en: French
be: Французская

en: Italian
be: Італьянская

en: Spanish
be: Гішпанская

en: Japanese
be: Японская

en: Korean
be: Карэйская

en: Edit term
be: Рэдагаваць тэрмін

en: Are you sure you want to delete these items?
be: Вы насамрэч хочаце выдаліць гэтыя элементы?

en: The items have been deleted.
be: Элементы былі выдаленыя.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
be: Слушная e-mail адрэса. Усе лісты накіроўваемыя сістэмай будуць адпраўляцца на гэтую адрэсу. Дадзеная адрэса не будзе публікавацца і будзе выкарыстоўвацца толькі ў выпадку атрымання новага пароля ці апавяшчэнняў.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
be: Еmail %email ужо зарэгістраваны ў сістэме. <a href="@password">Магчыма, вы хочаце аднавіць пароль па эл. пошце?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
be: Нажаль, у дасязе для e-mail %email было адмоўлена.

en: Remove items
be: Выдаліць элементы

en: Allowed HTML tags
be: Дазволеныя HTML тэгі

en: Sources
be: Крыніцы

en: !title category latest items
be: Апошнія пункты катэгорыі !title

en: !title feed latest items
be: Апошнія пункты фіду !title

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
be: Катэгорыя %category ужо існуе. Калі ласка, прапануйце іншую назву.

en: The category %category has been updated.
be: Катэгорыя %category была абноўленая.

en: Category %category deleted.
be: Катэгорыя %category была выдаленая.

en: The category %category has been deleted.
be: Катэгорыя %category была выдаленая.

en: Category %category added.
be: Катэгорыя %category была даданая.

en: The category %category has been added.
be: Катэгорыя %category была даданая.

en: aggregator - @title
be: Агрэгатар - @title

en: 1 item | @count items
be[0]: 1 пункт
be[1]: @count пунктаў(ы)

en: Add menu
be: Дадаць меню

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць пункт меню %item?

en: menu
be: меню

en: ‹ previous
be: ‹ папярэдняя

en: next ›
be: наступная ›

en: No items selected.
be: Не выбрана ніякіх элементаў.

en: The update has been performed.
be: Абнаўленне было выканана.

en: update
be: абнавіць

en: View user profile.
be: Прагляд профіля карыстальніка.

en: locked
be: заблакавана

en: Titles only
be: Толькі загалоўкі

en: Full text
be: Поўны тэкст

en: This cannot be undone.
be: Дзеянне не можа быць адменена.

en: Upload picture
be: Запампаваць выяву

en: Message:
be: Паведамленне:

en: Language file
be: Моўны файл

en: published
be: апублікавана

en: Average page generation time
be: Сярэдні час генэрацыі старонкі

en: The changes have been saved.
be: Змены былі захаваныя.

en: Show only users where
be: Паказаць толькі карыстальнікаў, дзе

en: Refine
be: Змяніць

en: Undo
be: Адмена

en: Member for
be: Сябра цягам

en: @time ago
be: @time таму

en: No users selected.
be: Няма выбраных карыстальнікаў.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
be: Увага! Выкрытая зламысная спроба змяніць абароненыя палі профіля карыстальніка.

en: Select all rows in this table
be: Выбраць усе радкі з гэтай табліцы

en: Deselect all rows in this table
be: Адмяніце ўсе радкі ў гэтай табліцы

en: Search results
be: Вынікі пошуку

en: Your search yielded no results
be: Пошук не даў вынікаў

en: Please enter some keywords.
be: Калі ласка, увядзіце ключавыя словы.

en: Request new password
be: Запытаць новы пароль

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
be: Наведвальнікі могуць ствараць рахункі без дазволу адміністратару.

en: Deleted
be: Выдалена

en: Languages
be: Мовы

en: Topics
be: Тэмы

en: Topic
be: Тэма

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
be: Максымальны памер файла (у МВ), які карыстальнік можа запампаваць на сайт.

en: Edit menu
be: Рэдагаваць меню

en: Delete menu
be: Выдаліць меню

en: Publishing options
be: Налады публікацыі

en: Create new revision
be: Стварыць новую версію

en: Locale settings
be: Налады лакалізацыі

en: Configure block
be: Ладзіць блок

en: How many content items to display in "day" list.
be: Колькі матэрыялаў адлюстроўваць у спісе за дзень

en: Jan
be: студзень

en: Feb
be: люты

en: Mar
be: сакавік

en: Apr
be: красавік

en: Jun
be: чэрвень

en: Jul
be: ліпень

en: Aug
be: жнівень

en: Sep
be: верасень

en: Oct
be: кастрычнік

en: Nov
be: лістапад

en: Dec
be: Снежань

en: Posts
be: Допісы

en: Mission statement
be: Місыя

en: Configure permissions
be: Наладзіць правы

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Existing system path
be: Існуючы сістэмны шлях

en: Path alias
be: Шлях сіноніма

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
be: Увядзіце існуючы шлях, для якога трэба стварыць аліас: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
be: Вызначце альтэрнатыўны шлях, па якому будуць даступны гэтыя дадзеныя. Напрыклад, увядзіце "about", калі пішыце старонку "аб сайце". Выкарыстоўвайце адносныя шляхі, не дадавайце завяршальны слэш '/', іначай псеўданім URL не будзе працаваць.

en: Greater than
be: Знак "болей за"

en: Less than
be: Знак "меней за"

en: Choice
be: Выбар

en: Log out
be: Выйсці

en: Number of day's top views to display
be: Колькасць праглядаў за дзень.

en: Number of all time views to display
be: Колькасьць праглядаў за ўвесь час, што будзе адлюстроўвацца

en: Number of most recent views to display
be: Колькасьць новых праглядаў - да адлюстравання

en: The settings have not been saved because of the errors.
be: Налады не захованыя з-за памылак.

en: Spam link deterrent
be: Абарона ад спамерскіх спасылак

en: profile
be: профіль

en: First day of week
be: Першы дзень тыдню

en: Autocomplete taxonomy
be: Аўтазапаўняльная таксанамія

en: Send yourself a copy.
be: Даслаць сабе копію.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
be: Карыстальнік !name (!name-url) даслаў вам паведамленне праз кантактную форму (!form-url) на сайце !site.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
be: Карыстальнік %name-from даслаў паведамленне e-mail карыстальніку %name-to.

en: The message has been sent.
be: Паведамленне адпраўлена.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
be: Карыстальнік !name даслаў вам паведамленне праз кантактную форму !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
be: Карыстальнік %name-from даслаў e-mail датычна %category.

en: Your message has been sent.
be: Вашае паведамленне дасланае.

en: Create new account
be: Стварыць новы рахунак

en: role
be: роля

en: Are you sure you want to delete the block %name?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць блок %name?

en: The block %name has been removed.
be: Блок %name выдалены.

en: list terms
be: вывесці спіс тэрмінаў

en: add terms
be: дадаць тэрміны

en: Created new term %term.
be: Створаны новы тэрмін %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць тэрмін %title?

en: Deleted term %name.
be: Тэрмін %name выдалены.

en: warning
be: папераджэньне

en: No statistics available.
be: Няма даступнай статыстыкі.

en: Last run !time ago
be: Апошні запуск !time таму

en: Site information
be: Інфармацыя пра сайт

en: Blocked
be: Заблакавана

en: critical
be: крытычны

en: Default permitted file extensions
be: Прадвызначаныя канчаткі файлаў з дазволам

en: Results
be: Вынікі

en: Older polls
be: Старэйшыя галасаванні

en: View the list of polls on this site.
be: Прагледзець спіс галасаванняў на сайце.

en: Poll settings
be: Налады апытанняў

en: You must fill in at least two choices.
be: Вы павінны прапанаваць як мінімум два варыянты.

en: open
be: адчыненае

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
be: У гэтай табліцы пералічаны ўсе зарэгістраваныя галасы ў гэтым апытанні. Калі ананімным карыстальнікам дазволена галасаваць, яны ідэнтыфікуюцца па IP-адрасам кампутараў, якія выкарыстоўваліся імі пры галасаванні.

en: Visitor
be: Наведвальнік

en: Cancel your vote
be: Адмяніць ваш голас

en: View the current poll results.
be: Глядзець вынікі бягучага апытання.

en: vote on polls
be: удзел у апытаннях

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
be: Выдаленне тэрміна аўтаматычна выдаліць усе тэрміны-дзеці (калі яны існуюць). Гэтае дзеянне нельга адкаціць.

en: Parent terms
be: Бацькоўскія тэрміны

en: Syndicate
be: RSS

en: Syndicate content
be: Сіндыкаваць змесьціва ў RSS

en: Blogs
be: Блог

en: Books
be: Кнігі

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
be: Фід з %site, здаецца, парушаны з-за памылкі "%error" у лініі %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
be: Фід з %site, здаецца, парушаны з-за памылкі "%error" у лініі %line.

en: Forums
be: Форумы

en: administer taxonomy
be: кіраванне таксаноміяй

en: access administration pages
be: дасяг да старонак кіраваньню

en: administer filters
be: кіраванне фільтрамі

en: view revisions
be: прагляд версіяў

en: Revisions for %title
be: Версіі %title

en: !date by !username
be: !date ад !username

en: revert
be: адкат

en: Revision
be: Версія

en: current revision
be: бягучая версія

en: The specified passwords do not match.
be: Уведзеныя паролі не супадаюць.

en: Track
be: Адсочваць

en: No forums defined
be: Форумы адсутнічаюць

en: This topic has been moved
be: Дадзенае абмеркаванне было перасунутае

en: User management
be: Кіраванне карыстальнікамі

en: Permissions
be: Правы

en: Cron
be: Крон

en: permission
be: правы

en: Your vote was recorded.
be: Ваш голас быў улічаны.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
be: Дазваляе праводзіць на сайце апытаньні па розных тэмах у форме пытанняў.

en: Link color
be: Колер спасылак

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
be: Пароль ды далейшыя інструкцыі былі дасланы на Ваш электронны адрас.

en: Fiji
be: Фіджы

en: Length of trimmed posts
be: Даўжыня скарочаных матэрыялаў

en: 200 characters
be: 200 сімвалаў

en: 400 characters
be: 400 сімвалаў

en: 600 characters
be: 600 сімвалаў

en: 800 characters
be: 800 сімвалаў

en: 1000 characters
be: 1000 сімвалаў

en: 1200 characters
be: 1200 сімвалаў

en: 1400 characters
be: 1400 сімвалаў

en: 1600 characters
be: 1600 сімвалаў

en: 1800 characters
be: 1800 сімвалаў

en: 2000 characters
be: 2000 сімвалаў

en: System default
be: Сістэмныя прадвызначэнні

en: Not published
be: Не апублікаваны

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
be: Прадвызначаныя канчаткі файлаў якія карыстальнікі могуць загрузіць. Дзяліце канчаткі прабелам і ні дадавайце кропак.

en: Default maximum file size per upload
be: Прадвызначаны максімальны памер файлу на водную загрузку

en: MB
be: МБ

en: Default total file size per user
be: Прадвызначаны агульны памер файлаў для воднага карыстальніка

en: Menu settings
be: Налады меню

en: The description displayed when hovering over a menu item.
be: Апісанне, што будзе з'яўляцца падчас навядзення курсору на пункт меню.

en: XML feed
be: XML-фіды

en: Color scheme
be: Схема колераў

en: Attach new file
be: Дадаць новы файл

en: Attach
be: Дадаць

en: List files by default
be: Паказваць файлы (прадвызначэньне)

en: File system path
be: Шлях файлавае сыстэмы

en: @type: deleted %title.
be: @type: выдалены %title.

en: Redirect to URL
be: Перанакіраваць на URL

en: details
be: падрабязнасці

en: The username %name has not been activated or is blocked.
be: Гэта імя карыстальніка - %name - неактыўнае або заблакаванае.

en: Login attempt failed for %user.
be: Памылка ўваходу ў сістэму для %user.

en: Revision of %title from %date
be: Вэрсыя %title ад %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
be: Імя карыстальніка, якому вы жадаеце надаць правы.

en: Manage the actions defined for your site.
be: Кіраваць дзеяннямі вызначынымі на вашым сайце.

en: Delete action
be: Выдаліць дзеянне

en: The action has been successfully saved.
be: Дзеянне было паспяхова захаванае

en: Deleted action %aid (%action)
be: Выдаленае дзеянне: %aid (%action)

en: Action '%action' added.
be: Дзеянне '%action' дададзена.

en: Remove orphaned actions
be: Прыбраць пашкоджаныя дзеянні

en: Themes
be: Тэмы

en: JPEG quality
be: Якасць JPEG

en: administer nodes
be: кіраванне матэрыяламі

en: administer comments
be: кіраваць камэнтарамі

en: Delete comments
be: Выдаліць каментары

en: not published
be: не апублікавана

en: by
be: аўтар

en: The comments have been deleted.
be: Каментары былі выдаленыя.

en: Published comments
be: Апублікаванае

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
be: Ваш каментар пастаўлены ў чаргу на мадэрацыю.

en: !name field is required.
be: !name – абавязковае поле.

en: Protected
be: Абаронена

en: Comment settings
be: Налады каментараў

en: Hits
be: Хіты

en: not sticky
be: не прымацавана

en: sticky
be: прымацавана

en: not promoted
be: не прапанавана

en: promoted
be: прапанавана

en: Default options
be: Прадвызначаныя налады

en: Read only
be: Толькі чытанне

en: Contact settings
be: Наладкі кантакту

en: Reset password
be: Скінуць пароль

en: Processing
be: Апрацоўка

en: Finished
be: Завершана

en: Line break converter
be: Канвэртэр канцоў радкоў (ператварае перанос радка ў тэг BR)

en: Temporary directory
be: Папка для часовых файлаў

en: date
be: дата

en: File upload error. Could not move uploaded file.
be: Памылка запампоўкі. Немагчыма перасунуць запампаваны файл.

en: upload files
be: запампоўка файлаў

en: The specified date is invalid.
be: Няправільная дата

en: Choice @n
be: Варыянт @n

en: Password strength:
be: Надзейнасць пароля:

en: Passwords match:
be: Паролі паўтараюцца:

en: Slogan
be: Слёган

en: Anonymous user
be: Ананімны карыстальнік

en: The name used to indicate anonymous users.
be: Імя для пазначэньню ананімных карыстальнікаў

en: Please wait...
be: Калі ласка, пачакайце...

en: Assign
be: Прызначыць

en: Not translated
be: Не перакладзена

en: Approval queue
be: Неапублікаванае

en: Display on separate page
be: Адлюстраваць на асобнай старонцы

en: Location of comment submission form
be: Месца формы дапісваньню камэнтараў

en: Go to first page
be: Да першай старонкі

en: Go to last page
be: Да апошняй старонкі

en: Go to page @number
be: Перайсці на старонку @number

en: Go to previous forum topic
be: Перайсці да папярэдняй тэмы

en: Go to next forum topic
be: Перайсці да наступнага абмеркавання

en: Enter the terms you wish to search for.
be: Увядзіце ключавыя словы для пошуку.

en: Underlined
be: Падкрэслены

en: No primary links
be: Няма асноўных спасылак

en: No secondary links
be: Няма другасных спасылак

en: No content types available.
be: Няма даступных тыпаў змесціва

en: Delete role
be: Выдаліць ролю

en: List menus
be: Спіс меню

en: Customize menu
be: Наладзіць меню

en: English name
be: Ангельскае імя

en: Native name
be: Роднае імя

en: Block description
be: Апісанне блоку

en: Form name
be: Імя формы

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
be: Загаловак новага полю (будзе паказаны карыстальніку). Напрыклад, "Улюбёны колер".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
be: Тлумачэньне для новага поля (неабавязкова). Будзе паказанае карыстальніку.

en: Save field
be: Захаваць поле

en: Blocks
be: Блокі

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
be: Наладзьце, якое змесціва блока будзе адлюстроўвацца ў бакавой панэлі і іншых рэгіёнах вашага сайту.

en: Delete block
be: Выдаліць блок

en: Save blocks
be: Захаваць блокі

en: The block settings have been updated.
be: Налады блоку абноўленыя.

en: Block specific settings
be: Адмысловыя наладкі блоку

en: '%name' block
be: Блок "%name"

en: User specific visibility settings
be: наладкі паказу блокаў для канкрэтных карыстальнікаў

en: Custom visibility settings
be: Уласныя налады бачнасці

en: Users cannot control whether or not they see this block.
be: Карыстальнікі не могуць вызначаць паказваць ці схаваць блок.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
be: Паказваць блок, але дазволіць асобным карыстальнікам хаваць яго.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
be: Схаваць блок, але дазволіць асобным карыстальнікам паказваць яго.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
be: Дазволіць карыстальнікам рэдагаваць бачнасць блоку ў акаўнце.

en: Show block for specific roles
be: Паказваць блок для спецыфічных роляў

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
be: Паказаць гэты блок толькі абраных роляў. Калі вы не абазначаце ролі, блок будзе бачны для ўсіх наведвальнікаў сайта.

en: Page specific visibility settings
be: Налады бачнасці адмысловыя для старонак

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
be: Калі абраны PHP-рэжым, увядзіце PHP-код паміж %php. Увага: выкананне некарэктнага PHP-кода можа пашкодзіць Ваш сайт.

en: Show block on specific pages
be: Паказваць блок на пэўных старонках

en: Save block
be: Захаваць блок

en: Please ensure that each block description is unique.
be: Калі ласка ўпэўніцеся, што кожны блок мае індывідуальнае апісанне.

en: The block configuration has been saved.
be: Налады блоку захаваныя.

en: The block has been created.
be: Блок быў створаны.

en: Block body
be: Цела блоку

en: The content of the block as shown to the user.
be: Змест блоку як яго бачыць карыстальнік.

en: Block configuration
be: Налады блока

en: administer blocks
be: кіраванне блокамі

en: use PHP for block visibility
be: карыстайцеся з PHP для наладкі бачнасьці блёкаў

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
be: Кіруе блокамі, якія адлюстроўваюцца вакол асноўнай часткі зместу.

en: Core - required
be: Ядро - абавязкова

en: Menus
be: Меню

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
be: Вы насамрэч жадаеце скінуць пункт меню %item да параметраў па змоўчанні?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
be: Усе змены будуць скасаваныя. Гэтая дзеянне адкаціць немагчыма.

en: The menu item was reset to its default settings.
be: Пункт меню скінуты да парамэтраў па змоўчанні.

en: administer menu
be: меню кіравання

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
be: Дазваляе адміністратарам наладжваць меню навігацыі па сайце.

en: Add vocabulary
be: Дадаць слоўнік

en: Edit vocabulary
be: Рэдагаваць слоўнік

en: edit vocabulary
be: рэдагаваць слоўнік

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
be: Апісанне слоўніка (можа выкарыстоўвацца модулямі).

en: Created new vocabulary %name.
be: Створаны новы слоўнік %name.

en: Updated vocabulary %name.
be: Слоўнік %name абноўлены.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
be: Вы насамрэч хочаце выдаліць слоўнік %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
be: Выдаленне слоўніку прывядзе да таго, што выдаляцца ўсе тэрміны, якія знаходзяцца у ім. Дзеянне ня можа быць скасавана.

en: Deleted vocabulary %name.
be: Выдалены слоўнік %name.

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
be: Слоўнік %name ня можа быць абноўлены такім чынам.

en: Default time zone
be: Прадвызначаны часавы паяс

en: Add field
be: Дадаць поле

en: The update has encountered an error.
be: Здарылася памылка пры абнаўленні.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
be[0]: 1 элемент паспяхова апрацаваны:
be[1]: @count элементаў паспяхова апрацавана:

en: Theme-engine-specific settings
be: Наладкі спецыфічнага рухавіка тэмы

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
be: Гэныя наладкі існуюць толькі для шаблёнаў ды стыляў, заснаваных на рухавіку тэмаў %engine.

en: Publish
be: Апублікаваць

en: Unpublish
be: Скасаваць пуплікацыю

en: Permission
be: Дазвол

en: @module module
be: @module модуль

en: Incompatible with this version of PHP
be: Несумяшчальна з гэтай версіяй PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
be: Гэты модуль патрабуе PHP версію @php_required і несумяшчальны з PHP версіяй !php_version.

en: My blog
be: Мой блог

en: Anonymous commenting
be: Ананімныя каментары

en: Anonymous posters may not enter their contact information
be: Ананімы ня могуць пакідаць кантактную інфармацыю

en: Anonymous posters may leave their contact information
be: Ананімы могуць пакідаць кантактную інфармацыю

en: Anonymous posters must leave their contact information
be: Ананімы павінны пакідаць сваю кантактную іфнармацыю

en: Display below post or comments
be: Адлюстраваць пад запісам або камэнтарамі

en: Default comment setting
be: Прадвызначаныя налады каментароў

en: Read/Write
be: Чытанне/Запіс

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
be: Карыстальнікі з правам <em>кіраванне каментарамі<em> змогуць змяняць гэтыя наладкі.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
be: Змесціва гэтага поля не будзе паказанае публічна.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
be: Подпіс будзе выводзіцца напрыканцы каментароў.

en: parent
be: бацькоўская

en: Flat list - collapsed
be: Згорнуты аднаўзроўневы ліст

en: Flat list - expanded
be: Разгорнуты аднаўзроўневы спіс

en: Threaded list - collapsed
be: Згорнуты іерархічны спіс

en: Threaded list - expanded
be: Разгорнуты іерархічны спіс

en: Date - newest first
be: Дата - спачатку найноўшая

en: Date - oldest first
be: Дата - спачатку найстарэйшая

en: 1 comment | @count comments
be[0]: 1 каментар
be[2]: @count каментары

en: 1 new comment | @count new comments
be[0]: 1 новы каментар
be[1]: @count новых каментараў

en: access comments
be: прагляд камэнтараў

en: post comments
be: дапісаць камэнтары

en: post comments without approval
be: дапісваць камэнтары без праверкі

en: Save content type
be: Захаваць тып змесціва

en: Show descriptions
be: Паказваць апісанні

en: Subtitle
be: Падзагаловак

en: Language code
be: Код мовы

en: Save role
be: Захаваць статус

en: debug
be: адладка

en: file system
be: файлавая сыстэма

en: Escape all tags
be: Паказваць усе тэгі

en: Strip disallowed tags
be: Выдаляць забароненыя тэгі

en: input formats
be: фарматы ўводу

en: Menu link title
be: Загаловак пункта меню

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
be: Сістэма меню захоўвае толькі сістэмныя сцежкі, але для адлюстравання будзе выкарыстоўваць URL псеўданімаў. %link_path быў захаваны ў %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
be: Сцежка '@link_path' або памылковая, або вы не маеце дасягу да яе.

en: There was an error saving the menu link.
be: Адбылася памылка падчас захавання спасылкі меню.

en: Menu name
be: Назва меню

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
be: Вы ўпэўнены ў тым, што жадаеце выдаліць дапасаванае меню %title?

en: Number of users to display
be: Паказаць колькасць карыстальнікаў

en: Profiles
be: Профілі

en: Edit container
be: Адрэдагаваць кантэйнер

en: Last visit
be: Апошні візіт

en: Reply
be: Адказ

en: Hot topic threshold
be: Парог, за якім тэма вызнаецца "гарачай"

en: Topics per page
be: Абмеркаванняў на старонку

en: Posts - most active first
be: Паслядоўнасьць допісаў: найбольш актыўныя спачатку.

en: Posts - least active first
be: Допісы - спачатку найменей актыўныя

en: URL path settings
be: Наладкі шляху

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
be: Вы павінны ўвесці прынамсі адно слова з @count ці болей сімвалаў.

en: @user's picture
be: @user малюнак карыстальніка

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце вярнуцца да версіі ад %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць версію ад %revision-date?

en: revert revisions
be: адкат версіяў

en: KB
be: КБ

en: New forum topics
be: Новыя тэмы форума

en: @type: deleted %title revision %revision.
be: @type: выдалены %title з версіі %revision.

en: Page not found
be: Старонка ня знойдзеная

en: Language neutral
be: Нейтральная мова

en: (site default theme)
be: (тэма сайта па змоўчанні)

en: Screenshot
be: Здымак экрану (скрыншот)

en: Preview trimmed version
be: Перапрагляд абмежаванай версіі

en: Preview full version
be: Перапрагляд поўнай версіі

en: List, add, and edit users.
be: Праглядзець, дадаць і рэдагаваць карыстальнікаў.

en: The name %name is already taken.
be: На жаль, імя карыстальніка %name ужо занятае.

en: info
be: Інфармацыя

en: OpenID redirect
be: OpenID перанакіраванне

en: OpenID Login
be: Уваход OpenID

en: Delete OpenID
be: Выдаліць OpenID

en: Log in using OpenID
be: Уваход выкарыстоўваючы OpenID

en: Cancel OpenID login
be: Адмяніць уваход пад OpenID

en: What is OpenID?
be: Што такое OpenID?

en: OpenID login failed.
be: Памылка ўваходу OpenID.

en: OpenID login cancelled.
be: Адменены ўваход OpenID.

en: Successfully added %identity
be: Паспяхова даданая %identity

en: Add an OpenID
be: Дадаць OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
be: Гэты OpenID ужо выкарыстоўваецца на гэтым сайце.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць OpenID %authname для %user?

en: OpenID deleted.
be: OpenID выдалены.

en: « first
be: « першая

en: last »
be: апошняя »

en: The directory %directory does not exist.
be: Дырэкторыя %directory не існуе.

en: The directory %directory is not writable
be: Дырэкторыя %directory: запіс забаронены.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
be: Дырэкторыя %directory зачыненая для запісу, паколькі ня мае слушна сканхвігураваных правоў дасягу.

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
be: Калі ўключана, Drupal будзе дадаваць rel="nofollow" да ўсіх спасылак, каб паменьшыць эфектыўнасьць спамерскіх лінкаў. Увага: такія захады будуць замінаць пошукавым машынам пераходзіць па нармалёвых спасылках, таму мае сэнс актывізаваць такую абарону толькі для ананімных карыстальнікаў.

en: Show only items where
be: Паказваць толькі элементы, дзе

en: No comments available.
be: Каментары адсутнічаюць.

en: Primary links
be: Галоўнае меню

en: ok
be: так

en: Rebuild permissions
be: Перабудаваць дазволы

en: @type: updated %title.
be: @type: абноўлены %title.

en: @type: added %title.
be: @type: дададзены %title.

en: Error saving user account.
be: Не атрымалася захаваць акаўнт карыстальніка.

en: Action %action has been unassigned.
be: Адбылася адмена прызначэння дзеяння %action.

en: Add role
be: Дадаць ролю

en: You must specify a valid role name.
be: Калі ласка, увядзіце слушны назоў статусу.

en: The role has been added.
be: Статус быў даданы.

en: Path to custom logo
be: Шлях да лягатыпу

en: taxonomy
be: таксанамія

en: Updated term %term.
be: Абноўлены тэрмін %term.

en: - Please choose -
be: - Выберыце -

en: - None selected -
be: - Не выбрана -

en: Discard items older than
be: Адхіліць элемент старэйшы за

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
be: Нумар элементаў паказаных у стужцы і зводных старонках катэгорый.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
be: @site_name - агрэгаваныя фіды ў катэгорыі @title

en: @site_name - aggregated feeds
be: @site_name - агрэгаваныя фіды

en: @site_name aggregator
be: Агрэгатар @site_name

en: !title feed
be: Фід !title

en: Aggregator
be: Агрэгатар

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
be: Фід з %site, здаецца, парушаны з-за памылкі "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
be: Новага RSS-зместу з %site няма.

en: There is new syndicated content from %site.
be: Новы RSS-матэрыял з %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
be: Фід з %site, здаецца, парушаны з-за "%error".

en: Feed aggregator
be: Агрэгатар фідаў

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
be: Збірае сындыкаванае змесціва (стужкі RSS, RDF Atom).

en: Alias
be: Аліас

en: Account settings
be: Налады рахункаў

en: The content type %name has been deleted.
be: Змесціва тыпа %name было выдалена

en: Deleted content type %name.
be: Выдаліць тып змесціва %name.

en: Enter your keywords
be: Увядзіце ключавыя словы

en: Clean URLs
be: "Чыстыя" спасылкі

en: My account
be: Мой рахунак

en: Pictures
be: Выявы

en: Number of topics
be: Колькасьць тэмаў

en: Active forum topics
be: Актыўныя тэмы форума

en: Read the latest forum topics.
be: Чытаць апошнія тэмы форума.

en: User activity
be: Актыўнасць карыстальніка

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
be: Катэгорыя, да якой будзе належыць новае поле. Катэгорыі выкарыстоўваюцца для лагічнай групоўкі палёў. Прыклад катэгорыі: "Асабістая інфармацыя".

en: The user must enter a value.
be: Карыстальнік мусіць увесці значэнне.

en: Visible in user registration form.
be: Бачны ў форме рэгістрацыі карыстальніка

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
be: Новым фід элементам аўтаматычна прыпісваюцца вызначаныя катэгорыі.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
be: Карыстальнікі лічацца анлайн цягам гэтага часу па апошнім праглядзе старонкі.

en: Maximum number of currently online users to display.
be: Максімальная колькасць анлайн-карыстальнікаў, якая паказваецца ў інтэрфейсе.

en: There is currently %members and %visitors online.
be: Зараз %members ды %visitors анлайн.

en: There are currently %members and %visitors online.
be: Зараз %members ды %visitors анлайн.

en: Book navigation
be: Навігацыя па падшыўцы

en: 1 year | @count years
be[0]: 1 год
be[1]: @count гадоў

en: 1 week | @count weeks
be[0]: 1 тыдзень
be[1]: @count тыдні
be[2]: @count тыдняў

en: 1 min | @count min
be[0]: 1 хвіліна
be[1]: @count хв.

en: 1 sec | @count sec
be[0]: 1 секунда
be[1]: @count сек.

en: Bulgarian
be: Балгарская

en: Croatian
be: Харвацкая

en: Czech
be: Чэшская

en: Danish
be: Дацкая

en: Dutch
be: Галандская

en: Finnish
be: Фінская

en: German
be: Нямецкая

en: Greek
be: Грэцкая

en: Hebrew
be: Габрэйская

en: Hungarian
be: Вугорская

en: Indonesian
be: Інданезійская

en: Polish
be: Польская

en: Romanian
be: Румынская

en: Russian
be: Руская (тэрарысты)

en: Slovak
be: Славацкая

en: Swedish
be: Швецкая

en: Turkish
be: Турэцкая

en: Edit comment
be: Рэдагаваць каментар

en: Promote to front page
be: Прасунуць на галоўную старонку

en: Edit rule
be: Рэдагаваць правіла

en: The file could not be created.
be: Немагчыма стварыць файл.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
be: Інструкцыі па змене пароля дасланыя карыстальніку %name на %email.

en: Account information
be: Інфармацыя што да рахунку

en: The e-mail address %mail is not valid.
be: %mail не з’яўляецца слушным адрасам электроннай пошты.

en: Account
be: Акаўнт

en: authenticated user
be: ідэнтыфікаваны карыстальнік

en: E-mail addresses to notify when updates are available
be: Адрасы электроннай пошты для апавяшчэння пры наяўнасці абнаўленняў

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
be: Кожны раз ваш сайт правярае даступныя аднаўленні і знаходзіць новыя рэлізы, аб гэтым можа папярэджваць пра ліст карыстальнікаў e-mail паведамленнямі. Размясці кожны адрас на новым радку. Калі поле будзе пустое, папярэджанні не будуць адпраўляцца.

en: Check for updates
be: Праверыць наяўнасць абнаўленняў

en: All newer versions
be: Усе абноўленыя версіі

en: Only security updates
be: Толькі бяспечныя абнаўленні

en: %email is not a valid e-mail address.
be: %email не дзейны адрас электроннай пошты.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
be: %emails не з'яўляюцца сапраўднымі e-mail.

en: No update data available
be: Няма даступных абнаўленняў дадзеных

en: Not secure!
be: Не бяспечна!

en: Revoked!
be: Адменена!

en: Unsupported release
be: Гэтая версія не падтрымліваецца.

en: Can not determine status
be: Немагчыма вызначыць статус

en: (version @version available)
be: (даступная @version версія)

en: See the available updates page for more information:
be: Глядзі старонку даступных абнаўленняў для атрымання падрабязнай інфармацыі

en: New release(s) available for !site_name
be: Новыя рэлізы даступныя для !site_name

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
be: Ёсць новае абнаўленне бяспекі для вашай версіі Drupal. Для забеспячэння вашага сэрвера, тэрмінова ўсталюйце абнаўленне.

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
be: Ваша версія Drupal была прыпынена і больш не даступна для загрузкі. Аднаўленне строга рэкамендавана!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
be: Усталяваная версія як мінімум аднаго вашага модуля ці тэмы былі прыпынены і больш не даступныя для загрузкі. Абнаўленне ці забарона строга рэкамендаваны!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
be: Ваша версія Drupal больш не падтрымліваецца.
    Абнаўленне настойліва рэкамендуецца!

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
be: Існуюць даступныя абнаўленні версіі Drupal. Каб гарантаваць якаснае функцыянаванне вашага сайта варта зрабіць абнаўленне як мага хутчэй!

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
be: Глядзі  старонку <a href="@available_updates">даступныя абнаўленні</a> для больш падрабязнай інфармацыі.

en: Project not secure
be: Праграма не бяспечна

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
be: Камандай баспекі Drupal гэты праект пазначаны небяспечным, і ён больш не даступны для загрузкі. Не марудзячы забараніце ўсё уключанае ў гэты праект. Строга рэкамендавана!

en: Project revoked
be: Праграма адменена

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
be: Гэты праект ануляваны і больш недаступны для загрузкі. Не марудзячы забараніце ўсё уключанае ў гэты праект. Строга рэкамендавана!

en: Project not supported
be: Праграма не падтрымліваецца

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
be: Гэты праект больш не падтрымліваецца і больш недаступны для загрузкі. Не марудзячы забараніце ўсё ўключанае ў гэты праект. Строга рэкамендавана!

en: No available releases found
be: Не знойдзена даступных выданняў

en: Release revoked
be: Рэліз ануляваны

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
be: Вашае цякучае выданне было анулявана і больш недаступнае для загрузкі. Моцна рэкамендуем выключыць ўсё ўключанае ў гэты праект!

en: Release not supported
be: Рэліз не падтрыманы.

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
be: Ваша цякучае ўсталяванае выданне зараз не падтрымліваецца, і больш не даступнае да загрузкі. Моцна рэкамендуем выключыць ўсяго што ўваходзіць ў гэтае выданне ці абнавіць яго!

en: Invalid info
be: няправільная інфармацыя

en: Security update required!
be: Патрабуецца абнаўленне сістэмы бяспекі!

en: Not supported!
be: Не падтрымліваецца!

en: Recommended version:
be: Рэкамендаваная версія:

en: Security update:
be: Абнаўленне бяспекі:

en: Latest version:
be: Апошняя версія:

en: Development version:
be: Версія для распрацоўнікаў:

en: Also available:
be: Таксама даступна:

en: Field settings
be: Наладкі поля

en: Edit forum
be: Адрэдагаваць форум

en: Default order
be: Парадак па змоўчанні

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
be: Гэта слоўнік прызначаны для форуму. Некаторыя налады звычайнага слоўніка былі выдалены.

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
be: Элемэнт %forum з'яўляецца кантэйнэрам. Калі ласка, абярыце адзін з форумаў у ім.

en: Leave shadow copy
be: Пакінуць ценевы дуплікат

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
be: Калі Вы перасоўваеце абмеркаваньне на новае месца, Вы можаце пакінуць на старым форуме спасылку на  яго актуальнае месцазнаходжаньне.

en: Container name
be: Імя кантэйнера

en: forum container
be: кантэйнер форумаў

en: Created new @type %term.
be: Створаны новы @type %term.

en: The @type %term has been updated.
be: @type %term быў абноўлены.

en: create forum topics
be: стварыць тэмы форума

en: edit own forum topics
be: рэдагаваць уласныя тэмы форума

en: administer forums
be: кіраванне форумамі

en: Add new field
be: Дадаць новае поле

en: Containing any of the words
be: Утрымлівае нейкае са словаў

en: Containing the phrase
be: Утрымлівае фразу

en: Containing none of the words
be: Ня ўтрымлівае аніводнае са словаў

en: Only in the category(s)
be: Толькі ў катэгорыі(-ях)

en: Only of the type(s)
be: Толькі для тыпу(-аў)

en: Content ranking
be: Ранжыраванне матэрыялаў

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
be: Наступныя лічбы кантроля, якія уласцівы пошуку змесціва, дапамагаюць вываду вынікаў. Вялікія лічбы азначаюць больш уплыву, ноль азначае ўласціваць і ігнаруецца. Змена гэтых лічбаў, не абавязкова для індэксавання пошука. Змены будуць прымененыя адразу.

en: Keyword relevance
be: Рэлевантнасць ключавога слова

en: Recently posted
be: Нядаўна апублікаваныя

en: Number of comments
be: Колькасьць каментароў

en: Number of views
be: Колькасьць праглядаў

en: Factor
be: Фактар

en: Expand layout to include descriptions.
be: Пабольшыць размеркаванне для улічэння апісання.

en: Hide descriptions
be: Схаваць апісанні

en: Compress layout by hiding descriptions.
be: Скараціць размеркаванне праз хаванне апісанняў.

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
be: Абраны файл %file ня можа быць запампаваны праз няслушнасць канфігурацыі дырэкторыі прызначэння %directory.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
be: Абраны файл %file ня можа быць скапіяваны, таму што файл з такім імём ужо ёсць ў месцы прызначэня.

en: The selected file %file could not be copied.
be: Абраны файл %file нельга скапіяваць.

en: The removal of the original file %file has failed.
be: Памылка выдалення арыгінальнага файлу %file.

en: Color set
be: Набор колераў

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
be: <ul>
        <li>Праверце правапіс.</li>
        <li>Выдаліце двукоссі вакол фраз каб шукаць кожнае слова паасобку: на <em>&quot;чорны воўк&quot;</em> будзе знойдзена менш, чым на <em>чорны воўк</em>.</li>
        <li>Пашырце пошук з дапамогай аператара <em>OR</em>: на запыт <em>чорны воўк</em> будзе знойдзена менш, чым на запыт <em>чорны OR воўк</em>.</li>
    </ul>

en: Database host
be: Хост сервера базы дадзеных

en: Maximum link text length
be: Максімальная дліна тэксту спасылкі

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
be: URL'ы, даўжэйшыя за гэту колькасць знакаў, будуць скарочаны для таго, каб прадухіліць доўгія радкі, якія парушаюць фарматаванне. Сама спасылка застанецца некранутай; будзе скарочана толькі частка тэкста спасылкі.

en: Check e-mail
be: Спраўдзіць e-mail

en: Reports
be: Справаздачы

en: Default picture
be: Дапомная выява

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
be: URL выявы, што будзе паказаная для карыстальнікаў, якія ня маюць сваёй. Калі ня хочаце нічога паказваць, пакіньце радок пустым

en: Select the default site time zone.
be: Абярыце дапомны часавы пас.

en: Site status
be: Статус сайту

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
be: Калі колькасць блокаў вышэй не з'яўляецца дастатковай, націсніце тут, каб дадаць больш варыянтаў.

en: Toggle display
be: Запаліць або адлучыць адлюстраваньне

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
be: Калі ў Вас няма простага дасягу да файлавага сэрвэру, то скарыстайцеся з гэтага полю, каб запампаваць лягатып.

en: Configuration file
be: Файл канфігурацыі

en: Install profile
be: Усталяваць прафайл.

en: %percentage of the site has been indexed.
be: %percentage сайту быў праіндэксаваны.

en: Download method
be: Мэтад спампоўкі

en: Web server
be: Вэб сервер

en: Error reporting
be: Паведамленьні што да памылак

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
be[0]: 1 элемент быў пакінуты для індэксавання.
be[1]: Элементы, колькасцю @count, былі пакінуты для індэксавання.

en: The content access permissions have been rebuilt.
be: Правы доступу да змесціва былі абноўлены.

en: sort by @s
be: Сартаваць па @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
be: Няправільны пароль або імя карыстальніка.  <a href="@password">Аднавіць пароль?</a>

en: and
be: і

en: where
be: дзе

en: URL filter
be: Фільтр URL

en: Please select one or more comments to perform the update on.
be: Абярыце адзін або некалькі камэнтараў.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
be: Перапауненне стэка: вельмі шмат выклікаў actions_do(). Спыненне, каб папярэдзіць бясконцае паўтарэнне.

en: Action %action saved.
be: Дзеянне %action захаванае.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
be: Вы можаце перайсці да старонкі <a href="@url">Трыгеры</a>, каб прысвоіць гэтыя дзеянні сістэмным падзеям.

en: Manage actions
be: Кіраваць дзеяннямі

en: Configure an advanced action
be: Наладзіць прасунутае дзеянне

en: Delete an action.
be: Выдаліць дзеянне.

en: Remove orphans
be: Выдаліць "сіротаў"

en: Triggers
be: Трыгеры

en: Unassign an action from a trigger.
be: Непадпісанае дзеянне з трыгера.

en: Choose an advanced action
be: Абраць дзеянне павышанага ўзроўня

en: Action type
be: Тып дзеяння

en: Are you sure you want to delete the action %action?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць дзеянне %action?

en: Action %action was deleted
be: Дзеянне %action было выдалена

en: Deleted orphaned action (%action).
be: Дзеянне, якое завісла, выдалена (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце адмяніць дзеянне %title?

en: You can assign it again later if you wish.
be: Вы можаце прызначыць гэта зноў пазней, калі хочаце.

en: unassign
be: адмена прызначэння

en: Choose an action
be: Абярыце дзеянне

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
be: Дзеянне, якое вы абралі, ужо вызначана для гэтага трыгера.

en: When cron runs
be: Калі крон працуе

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
be: URL-адрас, на які трэба перанакіраваць карыстальніка. Гэта можа быць унутраны URL, напрыклад, node/1234  ці знешні URL, як http://drupal.org.

en: When content is viewed by an authenticated user
be: Калі змесціва прагледзена ідэнтыфікаваным карыстальнікам

en: Promote post to front page
be: Прасунуць допіс на галоўную старонку

en: Remove post from front page
be: Зняць допіс з галоўнае старонкі

en: Save post
be: Захаваць

en: Display a message to the user
be: Паказваць паведамленне карыстальніку

en: Unpublish comment
be: Неапублікаваны каментар

en: Unpublish comment containing keyword(s)
be: Адмяніць публікацыю каментара, які ўтрымлівае ключавое(ыя) слова(ы)

en: Block current user
be: Заблакаваць дадзенага карыстальніка

en: Ban IP address of current user
be: Забараніць IP адрас гэтага карыстальніка

en: Set @type %title to published.
be: Размясціце @type %title у апублікаваныя.

en: Set @type %title to unpublished.
be: Размясціце @type %title у неапублікаваныя.

en: Set @type %title to sticky.
be: Зрабіць @type %title прыклееным да верху.

en: Set @type %title to unsticky.
be: Зрабіць @type %title не прыклееным да верху.

en: Promoted @type %title to front page.
be: Пастаўлена @type %title на галоўную старонку.

en: Removed @type %title from front page.
be: Выдалена @type %title з галоўнай старонкі.

en: Saved @type %title
be: Захаваныя @type %title

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
be: Зменены ўладальнік @type %title да карыстальніка з uid %name.

en: After saving a new comment
be: Пасля захавання новага каментара

en: After saving an updated comment
be: Пасля захавання абноўленага каментара

en: After deleting a comment
be: Пасля выдалення каментара

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
be: Калі каментар праглядваецца аўтэнтыфікаваным карыстальнікам

en: Unpublished comment %subject.
be: Неапублікаваны каментар %subject.

en: After a user has been deleted
be: Пасля таго, як карыстальнік быў выдалены

en: After a user has logged in
be: Пасля таго, як карыстальнік вайшоў

en: After a user has logged out
be: Пасля таго, як карыстальнік выйшаў

en: When a user's profile is being viewed
be: Пры праглядзе профіля карыстальніка

en: Blocked user %name.
be: Заблакаваны карыстальнік: %name.

en: Banned IP address %ip
be: Заблакаваны IP-адрас %ip

en: After saving a new term to the database
be: Пасля захавання новага тэрміна ў базе дадзеных

en: After saving an updated term to the database
be: Пасля захавання змененага тэрміна ў базу дадзеных

en: After deleting a term
be: Пасля выдалення тэрміна

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
be: Дазваляе дзеянням быць выкананым на адпаведных сістэмных падзеях, такіх як стварэнне новага змесціва.

en: 1 read | @count reads
be[0]: 1 прагляд
be[2]: @count праглядаў

en: access statistics
be: статыстыка дасягу

en: view post access counter
be: прагляд лічыльніку праглядаў публікацыі

en: Enables the categorization of content.
be: Дазваляе катэгарызацыю змесціва.

en: Path prefix
be: Прэфікс маршрута

en: Save rule
be: Захаваць правіла

en: Delete contact
be: Выдаленне кантакта

en: Auto-reply
be: Аўтаадказ

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
be: Апцыянальны аўтаадказ. Пакіньце палі пустымі, калі не жадаеце, каб карыстальнікі атрымоўвалі аўтаадказы.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
be: %recipient ня ёсць слушным адрасам e-mail.

en: Additional information
be: Дадатковая інфармацыя

en: You can leave a message using the contact form below.
be: Вы можаце пакінуць паведамленьне праз кантактную форму ніжэй.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
be: Максімальная колькасьць дазволеных лістоў праз форму кантакту на гадзіну.

en: Contact form: category %category added.
be: Форма кантакту: катэгорыя %category была даданая.

en: Contact form: category %category updated.
be: Форма кантакту: катэгорыя %category была абноўленая.

en: Lithuanian
be: Літоўская

en: Up to date translation
be: Актуальны пераклад

en: Outdated translation
be: Састарэлы пераклад

en: Some required modules must be enabled
be: Некаторыя абавязковыя модулі павінны быць актывізаваны

en: administer site configuration
be: кіраваньне наладкамі сайту

en: Tableless, recolorable, multi-column, fixed width theme.
be: Безтаблічная, прыдатная да перафарбоўкі, тэма фіксаванае шырыні

en: Translate
be: Перакласці

en: File to import not found.
be: Файл, які трэба імпартаваць, не знойдзены.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
be: Імпарт праваліўся: немагчыма прачытаць файл перакладу %filename.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: чаканае "msgstr" ня знойдзена ў радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: чаканае "msgstr_plural" ня знойдзена ў радку %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае сінтаксічную памылку ў радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: непрадбачанае "msgid" у радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: непрадбачанае "msgstr[]" у радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: нечаканае "msgstr" у радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: нечаканы тэкст у радку %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
be: Файл перакладу %filename раптоўна сконьчваецца на радку %line.

en: Save translations
be: Захаваць пераклады

en: Export template
be: Экспартаваць шаблон

en: Create @name
be: Стварыць @name

en: The custom menu %title has been deleted.
be: Дапасаванае меню %title было выдалена.

en: @type %title has been deleted.
be: @type %title быў выдалены.

en: Not enabled
be: Ня ўключаны

en: anonymous user
be: ананімны карыстальнік

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
be: @module (<span class="admin-disabled">адключаны</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
be: @module (<span class="admin-enabled">уключаны</span>)

en: Save permissions
be: Захаваць дазволы

en: The name %name has been denied access.
be: Нажаль, дасяг для мянушкі %name забаронены.

en: directory ping
be: пінг дырэкторыі

en: Original text
be: Арыгінальны тэкст

en: Delete content type
be: Выдаліць тып змесціва

en: Change book (update list of parents)
be: Змяніць кнігу (абнавіць зыходны спіс)

en: create a new book
be: Стварыць новую кнігу

en: edit permissions
be: змяніць правы

en: edit order and titles
be: рэдагаваць парадак і назвы

en: Manage your site's book outlines.
be: Змяніць структуру кнігі вашага сайта.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
be: Па меркаваннях бяспекі, ваш файл быў перайменаваны ў %filename.

en: notice
be: паведамленне

en: User account
be: Рахунак карыстальніка

en: File download
be: Файл загружаецца

en: Acronym
be: Акронім

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
be: Не атрымалася загрузіць малюнак; каталог %directory не існуе, ці не даступны да запісаў.

en: Post new comment
be: Дапісаць новы камэнтар

en: The field has been updated.
be: Поле абноўленае.

en: Returns information about an author in the system.
be: Вяртае інфармацыю пра аўтара ў сістэме.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
be: Стварае новую публікацыю і пры неабходнасці публікуе яе.

en: Updates the information about an existing post.
be: Абнаўляе інфармацыю пра існуючы запіс.

en: Returns information about a specific post.
be: Вяртае інфармацыю пра канкрэтны пост.

en: Deletes a post.
be: Выдаляе пост.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
be: Вяртае спіс апошніх публікацыяў у сыстэме.

en: Updates information about an existing post.
be: Абнаўляе інфармацыю пра існуючыя запісы.

en: Uploads a file to your webserver.
be: Загружае файлы на сэрвер.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
be: Вяртае спіс усіх катэгорыяў, да якіх аднесеная гэтая публікацыя.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
be: Вяртае сціснуты спіс апошніх запісаў у сістэме.

en: Sets the categories for a post.
be: Прызначае катэгорыі для запісу.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
be: Атрымаць інфармацыю пра метады XML-RPC якія падтрымлівае сэрвер.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
be: Атрымаць інфармацыю што да плягінаў фарматаваньню тэксту, якія падтрымлівае сэрвэр.

en: Error storing post.
be: Памылка захавання запісу.

en: You do not have permission to update this post.
be: Вы не маеце правоў рэдагаваць гэты пост.

en: No file sent.
be: Файл не дасланы.

en: Error storing file.
be: Памылка захавання файла.

en: Invalid post.
be: Няправільны запіс.

en: List, edit, or add user roles.
be: Праглядзець, рэдагаваць і дадаць ролі.

en: edit role
be: рэдагаваць статус

en: Custom format
be: Асабіста наладжаны фармат

en: Enables tracking of recent posts for users.
be: Дазваляе карыстальнікам адсочваць апошнія паведамленьні.

en: Direction
be: Накірунак

en: Drupal core
be: Ядро Drupal

en: Book navigation block display
be: Кніга навігацыйнага блока дысплея

en: Minimum number of words
be: Мінімальная колькасць словаў

en: Password field is required.
be: Поле ўводу пароля абавязковае

en: Confirm password
be: Пацвердзіць пароль

en: Default display order
be: Паслядоўнасць адлюстравання па змоўчанні

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
be: Рангаванне камэнтараў па змоўчанні для новых ды ананімных карыстальнікаў. Яны могуць змяняць опцыі прагляду праз панэль кіравання (калі яна актываваная). Для зарэгістраваных карыстальнікаў ужываюцца іх наладкі.

en: Administration theme
be: Тема адміністратара

en: Check username
be: Спраўдзіць мянушку

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
be: Дзякуй за рэгістрацыю. Ваш рахунак чакае разгляду адміністратарам сайта.<br />Вам высланы ліст з далейшымі інструкцыямі па эл. пошце на ваш адрас.

en: Afar
be: Афарская

en: Somali
be: Самалі

en: Komi
be: Комі

en: Run cron
be: Запусціць крон

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
be: Паведамленне бяспекі: Немагчыма зрабіць запіс у .htaccess файл. Калі ласка стварыце .htaccess файл у вашай %directory дырэкторыі які будзе змяшчаць наступныя радкі: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
be: Файл %file не можа быць захаваны, бо ён перавышае
    максімальны дапушчальны памер для загрузкі %maxsize.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
be: Файл %file ня можа быць захаваны: загрузка не была скончана.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
be: Невядомая памылка. Файл %file ня можа быць захаваны.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
be: Дазволеныя файлы з наступнымі пашырэннямі: %files

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
be: Памер файлу %filesize перавышае максімальны памер %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
be: Файл %filesize, які будзе перавышаць ваш ліміт дыска %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
be: Дазволены толькі наступныя фарматы для малюнкаў: JPEG, PNG, GIF

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
be: Здымак быў зменены, каб адпавядаць межам максімальна дапушчальных памераў %dimensions пікселяў.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
be: Малюнак занадта вялікі; максімальны памер - %dimensions пікселяў.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
be: Малюнак занадта маленькі; мінімальны памер - %dimensions пікселяў.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
be: Памылка загрузкі. Не магу перамясціць загружаны файл %file да месца прызначэння %destination.

en: Add to book outline
be: Дадаць да схемы падшыўкі

en: outdated
be: састарэлы

en: <strong>@language_name</strong> (source)
be: <strong>@language_name</strong> (крыніца)

en: add translation
be: Дадаць пераклад

en: Translations of %title
be: Пераклады %title

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
be: Кіраванне тэгамі, катэгарызацыяй і класіфікацыяй вашага змесціва.

en: Database port
be: Порт базы дадзеных

en: Re-index site
be: Пераіндэксаваць сайт

en: Are you sure you want to re-index the site?
be: Вы насамрэч хочаце пераіндэксаваць сайт?

en: Save and continue
be: Захаваць і працягнуць інсталяцыю

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
be: Гэтыя наладкі патрэбныя толькі для некаторых сайтаў. Калі вы не ўпэўненыя, пакіньце значэнні па змоўчанні або пракансультуйцеся з вашым хостынг-правайдэрам.

en: If your database is located on a different server, change this.
be: Калі ваша база дадзеных знаходзіцца на іншым серверы, памяняйце гэта значэнне.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
be: Калі ваш сервер базы дадзеных выкарыстоўвае нестандартны пор, устаўце нумар парта

en: Database port must be a number.
be: Порт базы дадзеных павінны быць у выглядзе лічбы.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
be: <p>Прабелы дазволены; пунктуацыя забаронена, акрамя дэфісаў і падкрэсленняў</p>

en: view uploaded files
be: прагледзець запампаваныя файлы

en: Secondary links
be: Другаснае меню

en: Enable or disable the display of certain page elements.
be: Уключыць або адключыць паказ пэўных элементаў старонак.

en: create url aliases
be: стварыць мянушку для спасылкі

en: administer url aliases
be: кіраваньне аліасамі

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
be: Здарылася памылка выбара варыянтаў. Калі ласка, звяжыцеся з адміністратарам рэсурса.

en: Illegal choice %choice in !name element.
be: Не дазволены %choice у элеменце !name.

en: Status report
be: Сістэмны статус

en: Not writable
be: Не даступны для запісу

en: Identification
be: Ідэнтыфікацыя

en: host
be: хост

en: Book outline
be: Структура кнігі

en: This will be the top-level page in this book.
be: Гэта старонка ў кнізе будзе вышэйшага ўзроўню.

en: Revision information
be: Перагляд інфармацыі

en: Notify user of new account
be: Паведаміць карыстальніку аб новым рахунку

en: Path to custom icon
be: Шлях да адмысловага абразку

en: Delete comment
be: Выдаліць каментар

en: Default display mode
be: Прадвызначаны лад паказу

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
be: Выгляд камэнтараў па змоўчанні. Пашыраны выгляд паказвае камэнтар. Атрымліваецца дрэва адказаў.

en: Default comments per page
be: Прадвызначаная колькасць камэнтараў на старонцы

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
be: Дапомная колькасьць камэнтараў на старонку. Калі будзе болей, то астатнія перанясуцца на наступную старонку.

en: Comment controls
be: Кіраваньне камэнтарамі

en: Display above the comments
be: Зьмясьціць над камэнтарамі

en: Display below the comments
be: Зьмясьціць пад камэнтарамі

en: Display above and below the comments
be: Зьмясьціць над ды пад камэнтарамі

en: Comment subject field
be: Поле тэмы камэнтару

en: Can users provide a unique subject for their comments?
be: Ці могуць карыстальнікі паказваць тэмы для сваіх камэнтараў?

en: You are not authorized to post comments.
be: Вы ня маеце правоў для дапісваньня камэнтараў.

en: The comment you are replying to does not exist.
be: Каментар, на які Вы намагаецеся адказаць, болей не існуе

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
be: Абмеркаванне закрытае: Вы ня можаце дадаваць новыя камэнтары.

en: You are not authorized to view comments.
be: Вы ня маеце правоў для прагляду камэнтараў.

en: Comment: updated %subject.
be: Абноўлены каментар "%subject".

en: Comment: added %subject.
be: Дададзены каментар "%subject".

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць каментар "%title"?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
be: Усе адказы на гэты каментар будуць згубленыя. Гэтае дзеянне нельга скасаваць.

en: Publish the selected comments
be: Апублікаваць абраныя каментары

en: Unpublish the selected comments
be: Перанесці абраныя камэнтары ў неапублікаванае

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць дадзены каментар разам з усімі яго адказамі?

en: You have to specify a valid author.
be: Вы павінны увесці правільнае імя аўтара.

en: The name you used belongs to a registered user.
be: Выбранае Вамі імя належыць зарэгістраванаму карыстальніку.

en: You have to leave your name.
be: Вы павінны пакінуць імя.

en: The e-mail address you specified is not valid.
be: Уведзены неправільны e-mail.

en: You have to leave an e-mail address.
be: Вы павінны пакінуць e-mail.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
be: URL для вашай хатняй старонкі недапушчальны. Памятайце, што ён мусіць быць поўнасцю адпаведным, г. зн. формы <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
be: (Няма тэмы)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
be: Абярыце патрэбны спосаб адлюстравання каментараў ды пстрыкніце "Захаваць наладкі".

en: Comment viewing options
be: Наладкі прагляду каментараў

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
be: <a href="@login">Увайдзіце</a> ці <a href="@register">зарэгіструйцеся</a> каб мець магчымасць пакідаць каментары.

en: Comment: deleted %subject.
be: Камэнтары: выдалены "%subject".

en: Access type
be: Тып дасягу

en: Add feed
be: Дадаць жывільнік

en: File system
be: Файлавая сістэма

en: @name's blog
be: Блог @name

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
be: Вы можаце кантактаваць з ня болей за %number карыстальнікаў на гадзіну. Калі ласка, паспрабуйце пазней яшчэ раз.

en: Enter your @s username.
be: Увядзіце ваша @s імя карыстальніка.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
be: Вашая выява. Максімальны памер - %dimensions, максімальная "вага" - %size кБ.

en: Posted in
be: Размешчаны ў

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
be: Каментар: зацверджаны несанкцыяваны каментар або каментар  для закрытага посту %subject.

en: Submitted by !username on @datetime.
be: !username @datetime

en: !name's blog
be: Блог !name

en: All languages
be: Усе мовы

en: @type %title has been created.
be: @type %title быў створаны.

en: @type %title has been updated.
be: @type %title быў абноўлены.

en: The post could not be saved.
be: Пост не можа быць захаваны.

en: %message in %file on line %line.
be: %message у файле %file ў радку %line.

en: Picture image path
be: Шлях да файлу выявы

en: You do not have any administrative items.
be: У вас няма ніякіх адміністратыўных элементаў.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
be: Адна ці некалькі памылак былі выяўлены пры ўсталяванні Drupal. Праверце <a href="@status">дадзеныя пра стан</a>, каб атрымаць падрабязную інфармацыю.

en: Help topics
be: Даведкі (help topics)

en: Help is available on the following items:
be: Дапамога даступна для наступных элементаў:

en: No help is available for module %module.
be: Для модулю %module даведкі няма.

en: @module administration pages
be: Адміністрацыйная старонка модуля @module

en: Manage your site's content.
be: Кіраваць зместам вашага сайту.

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
be: Наладка карыстальнікаў сайта, групаў і доступу да "фішак" сайта.

en: Translate interface
be: Перакласці інтэрфейс

en: Add language
be: Дадаць мову

en: Edit string
be: Змяніць радок

en: Delete string
be: Выдаліць радок

en: Are you sure you want to delete the language %name?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць мову %name?

en: The language %locale has been removed.
be: Мова %locale была выдаленая.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць радок "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
be: Выдаленне радка выдаліць усе пераклады гэтага радка на ўсіх мовах. Гэта дзеянне не можа быць адменена.

en: locale
be: лакалізацыя

en: AM
be: да палудня

en: PM
be: пасля палудня

en: Multilingual support
be: Шматмоўная падтрымка

en: Enabled, with translation
be: Уключана, з перакладам

en: Publish comment
be: Апублікаваць каментар

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
be: Абраны набор інструментаў для апрацоўкі малюнкаў %toolkit не можа карэктна апрацаваць %function.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
be: Дырэкторыя %file не абароненая ад мадыфікацыяў, што ўтварае рызыку бяспекі. Вы павінны змяніць права доступа да дырэкторыі, каб яна была не запісваемая.

en: Currently using !item !version
be: У дадзены момант выкарыстоўваецца !item !version

en: Hindi
be: Хіндзі

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
be: Карыстальнік %name скарыстаўся аднаразовай спасылкай для ўваходу ў сістэму %timestamp.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
be: Створаны новы акаўнт карыстальніка для <a href="@url">%name</a> Падцвержанне на пошту не было адпраўлена.

en: Registration successful. You are now logged in.
be: Рэгістрацыя паспяховая. Вы ўвайшлі ў свой рахунак.

en: New user: %name (%email).
be: Новы карыстальнік: %name (%email)

en: Trigger
be: Трыгер

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
be: Вы толькі што скарысталіся з дасланае Вам аднаразовае спасылкі для ўваходу. Больш зь яе карыстацца ня трэба. Зараз, калі ласка, зьмяніце свой пароль.

en: Username or e-mail address
be: Імя карыстальніка або адрас электроннай пошты

en: No fields available.
be: Няма даступных палёў.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
be: Дазваляе карыстальнікам публікаваць матэрыялы з выкарыстаннем датасаванняў, якія падтрымліваюць XML-RPC APIs блёгаў.

en: User autocomplete
be: Аўтазапаўненне карыстальніка

en: Initializing.
be: Распачынаецца.

en: An error has occurred.
be: Здарылася памылка.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
be: Калі ласка, прайдзіце на <a href="@error_url">старонку памылкі</a>

en: HTTP POST is required.
be: Патрабуецца HTTP POST.

en: Your page will be a part of the selected book.
be: Вашая старонка будзе часткай выбранай кнігі.

en: 0 sec
be: 0 сэк.

en: form
be: анкета

en: Basic options
be: Базавыя наладкі

en: alert
be: папярэджанне

en: emergency
be: надзвычайнае становішча

en: Filter log messages
be: Фільтраваць журнал паведамленняў

en: You must select something to filter by.
be: Вы павінны абраць нешта для фільтру.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
be: Каб змяніць бягучы пароль, увядзіце новы ў абодвух палях.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
be: Для ўваходу ў сістэму Вы спрабавалі скарыстацца аднаразовай спасылкай, чый тэрмін ужо выбег. Калі ласка, запытайце новую спасылку праз форму ніжэй.

en: This login can be used only once.
be: Гэты логiн можа быць выкарыстаны толькi адзiн раз.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
be: Вы скарысталіся з аднаразовае спасылкі, якая або была ўжо выкарыстаная, або яе тэрмін выбег. Вы можаце запытаць новую спасылку праз форму ніжэй.

en: The translation import of %filename failed.
be: Імпарт перакладу з %filename быў беспаспяховым.

en: More choices
be: Большы выбар

en: Abbreviation
be: Абрэвіятура

en: Inserted
be: Пастаўлена

en: Provide a password for the new account in both fields.
be: Увядзіце пароль (двойчы) для вашага новага рахунку.

en: User e-mail settings
be: Наладкі e-mail карыстальніку

en: Poll
be: Апытанне

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
be: <strong>OR</strong> з загалоўных літар шукае па любым з двух тэрмінаў. Напрыклад, <strong>каты ЦІ сабакі</strong>.

en: PHP filter
be: PHP фільтар

en: Submitted by !username on @datetime
be: Аўтар: !username  <br> Дата: @datetime

en: Preview post
be: Перапрагледзець допіс

en: Must users preview posts before submitting?
be: Прымусіць карыстальнікаў перагледзець допіс перад публікацыяй?

en: More information about formatting options
be: Больш інфармацыі пра опцыі фарматавання

en: Language settings
be: Моўныя налады

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
be: Спроба запуска крона ў час, калі ен ужо працуе.

en: Cron run completed.
be: Праца крона скончана.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
be: Тлумачэнне вашых дататкаў і абнаўленняў для іншых аўтараў.

en: HTTP request status
be: Стан запыту HTTP

en: Fails
be: Збоі

en: Already added languages
be: Ужо дададзеныя мовы

en: Recent blog posts
be: Апошнія запісы блогу

en: Who's new
be: Новыя карыстальнікі

en: Language name
be: Назва мовы

en: Edit language
be: Рэдагаваць мову

en: allow
be: дазволіць

en: Edit category
be: Змяніць катэгорыю

en: The content type %name has been updated.
be: Тып змесціва %name быў абноўлены.

en: The content type %name has been added.
be: Тып змесціва %name быў даданы.

en: Catalan
be: Каталанская

en: Contact form
be: Форма кантакту

en: Drag to re-order
be: Перацягнуць для паўторнага заказу

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
be: Змены, зробленыя ў гэтай табліцы, не будуць захаваныя да адпраўкі формы.

en: Rule type
be: Тып правіла

en: Mask
be: Маска

en: The access rule has been deleted.
be: Правіла дасягу было выдаленае.

en: The requested page could not be found.
be: Старонка, якую вы шукаеце, не можа быць знойдзена.

en: Post new @node_type
be: Дадаць новы запісы тыпу @node_type

en: Requirements problem
be: Праблема з патрабаваннямі

en: Database configuration
be: Налады базы данных

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
be: Ваш веб сервер не падтрымлівае распаўсюджаныя тыпы баз дадзеных. Праверце ў прадстаўнікоў вашага хостынг-правайдэра, што яны падтрымліваюць <a href="@drupal-databases">базы, якія працуюць з Drupal'ам</a>.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
be: Запоўніце гэту форму каб сканфігураваць вашу базу дадзеных @drupal.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
be: Тып базы дадзеных, у якой будзе захоўвацца ваша інфармацыя сістэмы @drupal.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
be: Назва базы дадзеных, у якой будзе захоўвацца ваша інфармацыя сістэмы @drupal. База павінная ўжо быць створаная заранёў перад інсталяцыяй @drupal.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
be: Назва базы дадзеных %db_type, у якой будзе захоўвацца ваша інфармацыя сістэмы @drupal. База павінная ўжо быць створаная заранёў перад інсталяцыяй @drupal.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
be: Калі больш за адну сістэму выкарыстоўвае адну і тую ж базу дадзеных, устаўце прэфікс табліцы у выглядзе %prefix.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
be: Прэфікс табліцы %db_prefix мае няправільны фармат. Прэфікс можа ўтрымліваць толькі лічбы, літары, прабелы і знакі падкрэслівання (underscore).

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
be: У вашым файле настроек %settings_file вы сканфігуравалі @drupal выкарыстоўваць базу %db_type, але настройкі РНР не дазваляюць выкарыстоўваць гэты тып базы.

en: In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
be: Для таго, каб Drupal працаваў, і каб працягнуць працэс устаноўкі, вы павінны вырашыць усе пытанні дазволу, аб якіх гаварылася вышэй. Мы змаглі пераканацца, што мы маем дазвол на наступныя каманды: %commands. Дадатковую інфармацыю пра наладу сервера баз дадзеных, гл. <a href="http://drupal.org/node/258">Кіраўніцтва па ўталёўцы і мадэрнізацыі</a>. Калі вы не ведаеце, што ўсё гэта азначае, то Вам, верагодна, варта звярнуцца да хостынг-правайдэра.

en: Select an installation profile
be: Выберыце профіль інсталяцыі.

en: Choose language
be: Выберыце мову

en: Learn how to install Drupal in other languages
be: Прагледзець інфармацыю пра інсталляцыю Drupal на іншых мовах.

en: (built-in)
be: (убудаваны)

en: No profiles available
be: Няма дасяжных прафайлаў.

en: Drupal already installed
be: Drupal ужо інсталляваны

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
be: <ul><li>Каб пачаць інсталяцыю спачатку, вы павінныя выдаліць дадзеныя з базы.</li><li>Каб інсталяваць сістэму ў іншую БД, памяняйце назву базы ў файле <em>settings.php</em> у дырэкторыі <em>sites</em>.</li><li>Каб правесьці апгрэйд версіі, запусціце скрыпт <a href="@base-url/update.php">update.php</a>.</li><li>Перайсці да <a href="@base-url">існуючага сайта</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
be: Ідзе інсталляцыя @drupal

en: The installation has encountered an error.
be: Інсталляцыя была спынена памылкай.

en: Configure site
be: Правіць наладкамі сайту

en: @drupal installation complete
be: Інсталяцыя @drupal

en: Installed %module module.
be: Усталяваны %module модуль.

en: Choose profile
be: Выбраць профіль

en: Verify requirements
be: Спраўдзь патрабаванні

en: Set up database
be: Усталяваць базу дадзеных

en: Set up translations
be: Усталяваць пераклады

en: Install site
be: Усталяваць сайт

en: Finish translations
be: Скончыць пераклады

en: Site e-mail address
be: E-mail адрас сайта

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
be: Адрас <em>Адпраўніка</em> ў аўтаматычных e-mail'ах, адасланых у час рэгістрацыі і пры запытах новых пароляў, а таксама і іншых паведамленнях. (І каб пазбегнуць пазначэння гэтага e-mail як спама, выкарыстоўвайце канчатак адраса вашага сайтавага дамена.)

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
be: Аўтаматычна даты на гэтым сайце будуць паказаны ў абраным часавым паясе.

en: Update notifications
be: Абнавіць паведамленні

en: Check for updates automatically
be: Правяраць абнаўленні аўтаматычна

en: Removed orphaned action '%action' from database.
be: Пашкоджанае дзеянне '%action' выдалена з базы дадзеных.

en: Site off-line
be: Сайт у афлайне

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
be: Запуск крона перавысіў ліміт часу і быў прыпынены.

en: 1 byte | @count bytes
be[0]: 1 byte
be[1]: @count байт

en: MySQL database
be: База дадзеных MySQL

en: The directory %directory has been created.
be: Дырэкторыя %directory створаная.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
be: Правы дасягу ды дырэкторыі %directory былі зьмененыя, каб дазволіць запіс.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
be: !name не можа быць даўжэй, чым %max знакаў, але зараз %length знакаў больш.

en: Illegal choice %choice in %name element.
be: Памылка выбара варыянтаў наладак: %choice у %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
be: Набор інструментаў GD2 для працы з малюнкамі

en: The GD toolkit is installed and working properly.
be: Набор інструментаў GD усталяваны і працуе як належыць.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
be: Вызначце якасць малюнка для дзеянняў з JPEG. Даступныя значэнні ад 0 да 100. Чым большае значэнне, тым лепшая якасць малюнка, але і большы памер файлаў.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
be: Інструмент GD для выяваў патрабуе, каб модуль GD для PHP быў усталяваны і адпаведна наладжаны. Для большых звествак глядзіце <a href="@url">дакументцыю PHP для выяваў</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
be: Якасць JPEG павінна быць адзначана лічбай паміж 0 і 100.

en: Right to left
be: Справа налева

en: Left to right
be: Злева направа

en: Predefined language
be: Загаздя зададзеная мова

en: Custom language
be: Звычайная мова

en: Add custom language
be: Дадаць мову

en: Save language
be: Захаваць мову

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
be: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> адпаведны ідэнтыфікатар мовы. Звычайна коды мовы выкарыстоўваюць код краіны, і, па жаданню, скрыпт альбо мясцовы варыянт назвы. <em>Прыклады: "en", "en-US" і "zh-Hant".</em>

en: Language name in English
be: Назва мовы (па-англійску)

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
be: Назва мовы на ангельскай. Будзе даступна для перакладу на ўсе мовы.

en: Native language name
be: Назва мовы (на гэтай мове)

en: Name of the language in the language being added.
be: Назва мовы на мове, якая зараз дадаецца.

en: Language domain
be: Моўны дамен

en: Direction that text in this language is presented.
be: Накірунак, у якім прадстаўлены тэкст на гэтай мове.

en: The language %language (%code) already exists.
be: Мова %language (%code) ужо існуе.

en: Invalid language code.
be: Непрыгодны моўны код.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
be: Мова %language была створана і можа зараз  выкарыстоўвацца. Больш інфармацыі даступна на <a href="@locale-help">экране дапамогі</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
be: Значэнні дамена і прэфікса маршрута не павінны ўсталёўвацца адначасова.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
be: Дамен (%domain) ужо прывязаны да мовы (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
be: Толькі стандартная мова можа адначасова мець пустымі і дамен, і прэфікс.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
be: Прэфікс (%prefix) ужо прывязаны да мовы (%language).

en: The English language cannot be deleted.
be: Англійская мова не можа быць выдалена.

en: The default language cannot be deleted.
be: Стадартная мова не можа быць выдалена.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
be: Выдаленне мовы выдаліць усе пераклады інтэрфейсу, якія звязаны з ёй, і запісам на гэтай мове будзе прысвоена значэнне незалежныя ад мовы. Гэта дзеянне не можа быць адменена.

en: Language negotiation configuration saved.
be: Наладкі мовы захаваны.

en: English (built-in)
be: Ангельская (убудаваная)

en: String contains
be: Радок утрымоўвае

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
be: Пакіньце пустым, каб паказваліся ўсе радкі. Пошук улічвае рэгістр.

en: English (provided by Drupal)
be: Ангельская (па змоўчанні ў Drupal)

en: Search in
be: Пошук у

en: Both translated and untranslated strings
be: Як перакладзеныя, так і неперакладзеныя радкі

en: Only translated strings
be: Толькі перакладзеныя радкі

en: Only untranslated strings
be: Толькі неперакладзеныя радкі

en: Limit search to
be: Абмежаваць пошук да

en: All text groups
be: Усе тэкставыя групы

en: Languages not yet added
be: Мовы яшчэ не дададзеныя

en: Import translation
be: Імпарт пераклада

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
be: Файл Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
be: Імпартаваць да

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
be: Абярыце мову, у якую вы жадалі б дадаць радкі. Калі вы абярэце мову, якая яшчэ не ўсталявана, тады яна будзе дададзена.

en: Text group
be: Група тэкста

en: Imported translations will be added to this text group.
be: Імпартаваныя пераклады будуць дададзены да гэтай тэкставай групы.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
be: Радкі з запампоўваемага файлу заменяць існуючыя. Новыя будуць дададзеныя да перакладу.

en: Existing strings are kept, only new strings are added
be: Новыя радкі будуць дададзеныя. Тыя, што існавалі, застануцца без зменаў

en: The language %language has been created.
be: Мова %language была створана.

en: Export translation
be: Экспарт перакладу

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
be: Абярыце мову для экспарту ў фармаце Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
be: Утварыць файл Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>)  з усімі радкамі з моўнай базы дадзеных Drupal.

en: String not found.
be: Радок не знойдзены.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
be: Паданы радок утрымлівае недазволены HTML: %string

en: The string has been saved.
be: Радок быў захаваны.

en: The string has been removed.
be: Радок быў выдалены.

en: The language selected for import is not supported.
be: Абраная да імпарту мова не падтрымліваецца.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
be: Файл перакладу %filename ня мае загалоўку або яго загаловак пашкоджаны.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
be: Пераклад быў паспяхова імпартаваны. Ёсць %number толькі што перакладзеных радкоў, %update радкоў было абноўлена і %delete было выдалена.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
be: Файл перакладу %filename змяшчае памылку: немагчыма апрацаваць множны лік.

en: Importing interface translations
be: Імпартуюцца пераклады інтэрфэйсу

en: Starting import
be: Старт імпарту

en: Error importing interface translations
be: Памылка з імпартаваннем перакладаў інтэрфэйсу

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
be: Спроба захаваць пераклад радка з недазволенным HTML: %string

en: The %language language (%code) has been created.
be: Мова %language (%code) была створана.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
be: Імпартаваны %file у %locale: %number дадаў новыя радкі, %update абнавіў і %delete перанёс.

en: Exported %locale translation file: %filename.
be: Экспартаваны файл перакладу для мовы%locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
be: Пераклад экспартаваны ў файл %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
be: Абноўлены JavaScript файла перакладу для мовы %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
be: Створаны JavaScript файла перакладу для мовы %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
be: Быў выдалены пераклад JavaScript-файла для мовы %language, паколькі яшчэ не існуе перакладаў на гэтую мову.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
be: Адбылася памылка пры стварэнні перекладу JavaScript файла для мовы %language.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
be[0]: Адзін радок перакладу быў прапушчаны, так як ён змяшчае забаронены HTML код.
be[1]: Радкі перакладу, колькасцю @count , былі прапушчаны, так як яны змяшчаюць забаронены HTML код.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
be[0]: Для толькі што ўсталяваных модуляў быў імпартаваны адзін файл перакладу.
be[1]: Для толькі што ўсталяваных модуляў былі імпартаваны @count файлаў перакладу.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
be[0]: Для задзейнічаных модуляў быў імпартаваны адзін файл перакладу.
be[1]: Для задзейнічаных модуляў былі імпартаваны @count файлаў перакладу.

en: Abkhazian
be: Абхазская

en: Avestan
be: Авэстанская

en: Afrikaans
be: Афрыканс

en: Akan
be: Аканская

en: Amharic
be: Амгарская

en: Assamese
be: Асамізская

en: Avar
be: Аварская

en: Aymara
be: Аймарская

en: Azerbaijani
be: Азербайджанская

en: Bashkir
be: Башкірская

en: Belarusian
be: Беларуская

en: Bihari
be: Бігарская

en: Bislama
be: Бізламская

en: Bambara
be: Бамбарская

en: Bengali
be: Бенгальская

en: Tibetan
be: Тыбэцкая

en: Breton
be: Брэтонская

en: Bosnian
be: Баснійская

en: Chechen
be: Чачэнская

en: Chamorro
be: Чаморская

en: Corsican
be: Карсіканская

en: Cree
be: Крыцкая

en: Old Slavonic
be: Стараславянская

en: Chuvash
be: Чувашскі

en: Welsh
be: Вэльская

en: Maldivian
be: Мальдыўская

en: Bhutani
be: Бутанская

en: Ewe
be: Эўская

en: Esperanto
be: Эспэранта

en: Estonian
be: Эстонская

en: Basque
be: Баская

en: Persian
be: Персідская

en: Fulah
be: Фула

en: Faeroese
be: Фароская

en: Frisian
be: Фрызійская

en: Irish
be: Ірландская

en: Scots Gaelic
be: Гэльская (Шатландыя)

en: Galician
be: Галіцыйская

en: Guarani
be: Гўаранійская

en: Gujarati
be: Гуджарацкая

en: Manx
be: Манкс

en: Hausa
be: Гаўза

en: Hiri Motu
be: Гіры Моту

en: Armenian
be: Армянская

en: Herero
be: Герэра

en: Interlingua
be: Інтэрлінгуа

en: Interlingue
be: Інтэрлінгуэ

en: Igbo
be: Ігба

en: Inupiak
be: Інупяк

en: Icelandic
be: Ісландская

en: Inuktitut
be: Інуктытут

en: Javanese
be: Яванская

en: Georgian
be: Грузінская

en: Kongo
be: Кангалезкая

en: Kikuyu
be: Кікую

en: Kwanyama
be: Кван'яма

en: Kazakh
be: Казахская

en: Greenlandic
be: Грэнландская

en: Cambodian
be: Камбаджыйская

en: Kannada
be: Каннада

en: Kanuri
be: Кануры

en: Kashmiri
be: Кашмірская

en: Kurdish
be: Курдская

en: Cornish
be: Корнішская

en: Kirghiz
be: Кіргізская

en: Latin
be: Латынь

en: Luxembourgish
be: Люксембургская

en: Luganda
be: Луганда

en: Lingala
be: Лінгала

en: Laothian
be: Лаоская

en: Latvian
be: Латышская

en: Malagasy
be: Малагазы

en: Marshallese
be: Маршалезкая

en: Maori
be: Маоры

en: Macedonian
be: Македонская

en: Malayalam
be: Малаяламская

en: Mongolian
be: Мангольская

en: Moldavian
be: Малдоўская

en: Marathi
be: Мараты

en: Malay
be: Малайская

en: Maltese
be: Мальтэзкая

en: Burmese
be: М'янмарская

en: North Ndebele
be: Паўночная Н'дэбелэ

en: Nepali
be: Непальская

en: Ndonga
be: Н'гонда

en: Norwegian Bokmål
be: нарвежскі букмол

en: Norwegian Nynorsk
be: Нарвежскі Нюнорск

en: South Ndebele
be: Паўднёвая Н'дэбелэ

en: Chichewa
be: Чычэва

en: Occitan
be: Ачытанская

en: Oromo
be: Аромская

en: Oriya
be: Арыйская

en: Ossetian
be: Асяцінская

en: Punjabi
be: Пэнджабская

en: Pali
be: Палі

en: Pashto
be: Пуштунская

en: Portuguese, Portugal
be: Партугальскі

en: Portuguese, Brazil
be: Партугальскі, Бразілія

en: Quechua
be: Квэч'я

en: Rhaeto-Romance
be: Рэта-раманская

en: Kirundi
be: Кірунды

en: Kinyarwanda
be: Кін'ярванда

en: Sanskrit
be: Санскрыт

en: Sardinian
be: Сардынская

en: Sindhi
be: Сінды

en: Northern Sami
be: Паўночная Самі

en: Sango
be: Санга

en: Serbo-Croatian
be: Серба-харвацкая

en: Sinhala
be: Сінгальская мова

en: Slovenian
be: Славенская

en: Samoan
be: Самаанская

en: Shona
be: Шона

en: Albanian
be: Албанская

en: Serbian
be: Сербская

en: Siswati
be: Сысуаці

en: Sesotho
be: Сэсота

en: Sudanese
be: Суданская

en: Swahili
be: Свахілі

en: Tamil
be: Тамільская

en: Telugu
be: Тэлугу

en: Tajik
be: Таджыцкая

en: Thai
be: Тайская

en: Tigrinya
be: Тыгрынья

en: Turkmen
be: Туркменская

en: Tagalog
be: Тагалог

en: Setswana
be: Сэцвана

en: Tsonga
be: Цонга

en: Tatar
be: Татарская

en: Twi
be: Тві

en: Tahitian
be: Тагіцянская

en: Uighur
be: Уйгурская

en: Ukrainian
be: Украінская

en: Urdu
be: Урду

en: Uzbek
be: Узбецкая

en: Venda
be: Вэнда

en: Vietnamese
be: В'етнамская

en: Wolof
be: Валоф

en: Xhosa
be: Гзоза

en: Yiddish
be: Ідыш

en: Yoruba
be: Ёруба

en: Zhuang
be: Зуанг

en: Chinese, Simplified
be: Кітайская (спрошчаная)

en: Chinese, Traditional
be: Кітайская (традыцыйная)

en: Zulu
be: Зулу

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
be: Памылка адпраўкі емэйла (Ад %from  Каму: %to).

en: Operating in off-line mode.
be: Працуе ў рэжыме афлайн.

en: sort icon
be: абразок сартоўкі

en: sort ascending
be: сарціроўка паводле павялічэння

en: sort descending
be: сарціроўка паводле памяньшэння

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
be: Аперацыі над радкамі Unicode робяцца з максімальна магчымай якасцю. Для палепшанай падтрымкі Unicode неабходна ўсталяваць пашырэнне <a href="@url">PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
be: Мульцібайтная радковая функцыя, перазагружаемая ў PHP, актыўна і яе патрэбна адключыць. Праверце наладку <em>mbstring.func_overload</em> ў файле php.ini. Падрабязней аб гэтым глядзіце ў <a href="@url"> дакументацыі PHP mbstring </a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
be: Мульцібайтная радковая канверсія ўвода ў PHP актыўна і яе патрэбна адключыць. Праверце наладку <em>mbstring.encoding_translation</em> ў файле php.ini. Падрабязней аб гэтым глядзіце ў <a href="@url"> дакументацыі PHP mbstring </a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
be: Мульцібайтная радковая канверсія ўвода ў PHP актыўна і яе патрэбна адключыць. Праверце наладку <em>mbstring.http_input</em> ў файле php.ini. Падрабязней аб гэтым глядзіце ў <a href="@url"> дакументацыі PHP mbstring </a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
be: Мульцібайтная радковая канверсія вываду ў PHP актыўна і яе патрэбна адключыць. Праверце наладку <em>mbstring.http_output</em> ў файле php.ini. Падрабязней аб гэтым глядзіце ў <a href="@url"> дакументацыі PHP mbstring </a>.*

en: Standard PHP
be: Стандарт PHP

en: PHP Mbstring Extension
be: Пашырэнне PHP Mbstring

en: Unicode library
be: Бібліятэка юнікода

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
be: Немагчыма канвертаваць кадзіроўку %s XML у UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
be: Непадтрымліваемая кадзіроўка %s. Калі ласка, усталюйце iconv, GNU recode альбо mbstring для PHP.

en: Parse error. Not well formed
be: Аналіз памылак. Не сфармаваны

en: Parse error. Request not well formed.
be: Памылка пры парсінгу запыта. Запыт не адпавядае фармату.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
be: Памылка сервера. Няправільны XML-RPC. Запытам павінен быць methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
be: Памылка сервера. Запытаны метад @methodname не вызначаны.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
be: Памылка сервера. Няправільная колькасць параметраў метаду.

en: Server error. Invalid method parameters.
be: Памылка сервера. Памылковыя параметры метаду.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
be: Памылка сервера. Запытаная функцыя  @method не існуе

en: Invalid syntax for system.multicall.
be: Памылка сінтаксісу для system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
be: Рэкурсіўныя выклікі system.multicall забаронены.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
be: Памылка сервера. Подпіс метаду запыта @methodname не зададзены.

en: Unspecified error
be: Нявызначаная памылка

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
be: Назва фіда (або назва вэб-сайта, на якім знаходзіцца фід).

en: Categorize news items
be: Катэгарызаваць навіны

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
be: Стужка %feed ужо йснуе. Калі ласка, прапануйце іншую назву.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
be: Вы ўпэўненыя, што жадаеце выдаліць усе элементы з фіда %feed?

en: Category selection type
be: Тып выбару катэгорыяў

en: checkboxes
be: чэкбоксы

en: multiple selector
be: спіс множнага выбару

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
be: Тысячы сайтаў (асабліва сайты навінаў і блогаў) публікуюць свае апошнія навіны і посты ў фідах, выкарыстоўваючы стандартызаваныя фарматы, якія базуюцца на XML. Фарматы, якія падтрымліваюць модуль-збіральнік (Aggregator) - гэта <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, і <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
be: Бягучыя стужкі пералічаныя ніжэй, <a href="@addfeed"> можна дадаць новыя стужкі </a>. Для кожнай стужкі альбо катэгорыі стужак  блок <em> апошніх элементаў</em>можа быць уключаны на <a href="@block">старонцы адміністравання блокаў.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
be: Дадаць фід ў RSS, RDF альбо Atom фармаце. Фід можа быць толькі адзнаго фармату.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
be: Катэгорыі дазваляюць стужкавым элементам з розных стужак быць згрупіраваным разам. Для прыкладу, некалькі спартыўных стужак могуць належыць катэгорыі з назвай<em>Спорт</em>. Стужкавыя элементы могуць быць сгрупіраваны аўтаматычна (калі ствараецца ці рэдагуецца стужка) ці ўручную  (праз старонку <em>Катэгарызкацыі</em>даступную праз лістынгі  стужкавага элементу). Кожная катэгорыя прадастаўляе сваю ўласную старонку стужкі і блок.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
be: Зазначце ў наладах, якое змесціва ваш сайт збірае з іншых сайтаў, як часта ён праводзіць іх апытанне і як яны катэгарызаваныя.

en: Update items
be: Абнавіць элементы

en: Edit feed
be: Змяніць фід

en: No blocks in this region
be: У гэтым рэгіёне няма блокаў

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
be: Блок %info быў дададзены ў нядзейсны рэгіён %region і быў выключаны.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
be: Змены для гэтых блокаў будуць захаваныя толькі пасля таго як вы націсніце на кнопку <em>Захаваць блокі</em>

en: Post new blog entry.
be: Стварыць новы запіс у блогу.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
be: Вы не можаце дадаць новы запіс у блог.

en: You have not created any blog entries.
be: Вы не стварылі ніводнага запісу ў блогу.

en: !author has not created any blog entries.
be: !author не стварыў ніводнага запісу ў блогу.

en: No blog entries have been created.
be: У блогу не створаны запісы.

en: Blog entry
be: Запіс у блогу

en: View recent blog entries
be: Апошнія пасты ў блогу

en: Read !username's latest blog entries.
be: Чытаць апошнія запісы блога !username.

en: !username's blog
be: Блог !username

en: Read the latest blog entries.
be: Прачытаць апошнія запісы ў блогу

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
be: Тып змесціва для %add-child спасылкі павінен быць адным з
    тыпаў якія былі абраныя да дазволеных тыпаў кніжнага плану.

en: Save book pages
be: Захаваць старонкі падшыўкі

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
be: Гэта кніга была зменена іншым карыстальнікам, змены не могуць быць захаваны.

en: Title changed from %original to %current.
be: Загаловак зменены з %original на %current.

en: Updated book %title.
be: Падшыўка %title абноўленая.

en: book: updated %title.
be: Кніга: %title абноўлены.

en: Update book outline
be: Абнавіць схему падшыўкі

en: Remove from book outline
be: Выдаліць са схемы падшыўкі

en: No changes were made
be: Ніякіх зменаў не зроблена

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
be: Пост быў дададзены да абранай Кнігі. Цяпер вы можате суаднесці яго з астатнімі старонкамі.

en: The book outline has been updated.
be: Рэзюмэ падшыўкі абноўленае.

en: There was an error adding the post to the book.
be: Адбылася памылка пры даданні поста ў кнігу.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
be: Ў %title ёсць дачынныя старонкі, якія будуць занава аўтаматычна перамешчаны для падтрымання іх сувязі з кнігай. Каб пераўтварыць гіерархію (якой яна была да выдалення гэтай старонкі), магчыма дабавіць %title з дапамогай карткі Outline, і кожную яе папярэднію дачынную старонку трэба будзе занава перамясціць уручную.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
be: %title можа быць дададзены(а) да іерархіі зноў, выкарыстоўваючы закладку Схема.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
be: Вы ўпэўнены што жадаеце выдаліць %title з іерархіі кніг?

en: The post has been removed from the book.
be: Матэрыял выдалены з падшыўкі.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
be: Паказаць версію для друку гэтай старокі падшывак  (з усімі бацькоўскімі і даччынымі старонкамі).

en: Show block on all pages
be: Паказваць блок на ўсіх старонках

en: Show block only on book pages
be: Паказаць блок толькі на старонках кнігі

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
be: Калі абраны пункт <em>Паказаць блок на ўсіх старонках</em>, блок будзе ўтрымліваць аўтаматычна створанае меню для кожнай кнігі сайту. Калі абраны пункт <em>Паказаць блок толькі на старонках кнігі</em>, блок будзе ўтрымліваць толькі адно меню суадноснае бягучай старонцы кнігі. У гэтым выпадку калі цякучая старонка не ў кнізе, блок не будзе паказаны. <em>Старонка спецыфічных налад паказу</em> ці іншыя налады паказу могуць быць выкарыстаныя ў дадатак да выбранаму адлюстраванню гэтага блоку.

en: This is the top-level page in this book.
be: У кнізе гэта старонка вышэйшага ўзроўню.

en: No book selected.
be: Не выбрана ні адной кнігі.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
be: Бацькоўская старонка ў кнізе. Максімальная глыбіня для любой кнігі і ўсіх дачынных старонак — !maxdepth. Некаторыя старонкі ў выбранай кнізе могуць быць недаступнымі ў якасці бацькоўскіх, калі іх выбар парушае дадзенае абмежаванне па глыбіні.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
be: %title - гэта частка схемы кнігі з дачыненымі старонкамі. Калі вы працягнеце выдаленне - гэтыя старонкі будуць аўтаматычна перамешчаны.

en: create new books
be: стварыць новыя падшыўкі

en: Re-order book pages and change titles
be: Пераўпарадкаваць  старонкі кнігі і змяніць загалоўкі.

en: Book page
be: Старока кнігі

en: Base color
be: Асноўны колер

en: Header top
be: Верх хэдэра

en: Header bottom
be: Ніз хэдэра

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
be: Не хапае памяці для PHP, каб змяніць каляровую схему гэтай тэмы. Вам патрэбна мінімум яшчэ %size. Праверце <a href="@url">дакументацыю PHP</a>, каб атрымаць больш інфармацыі.

en: Delete the selected comments
be: Выдаліць абраныя каментары

en: Allows users to comment on and discuss published content.
be: Дазваляе карыстальнікам каментаваць ды абмяркоўваць публікацыі.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
be: Прыклады: 'Заўвагі па працы бачыны' або 'Водгукі'.

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
be: Катэгорыі зь меншай вагай будуць паказвацца вышэй за тыя, што маюць большую вагу; катэгорыі з аднолькавай вагай будуць сартавацца паводле альфабэту.

en: Contact form: category %category deleted.
be: Катэгорыя %category была абноўленая.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
be: Кантактная форма не была наладжана. <a href="@add">Дадаць адну або некалькі катэгорыяў</a> у форме.

en: Personal contact form
be: Асабістая форма кантактаў

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
be: Дазваляе іншым карыстальнікам зьнесьціся з Вамі праз e-mail з выкарыстаннем Вашай асабістай <a href="%url">формы кантактаў</a>. Увага: хаця карыстальнікі не могуць пабачыць Вашага адрасу, адміністратары парталу заўжды могуць знесьціся з Вамі, нават калі Вы адмыслова і не запальвалі гэтую опцыю.

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
be: Стварае сістэмную кантактную форму і настройвае катэгорыі для выкарыстання дадзенай формы.

en: Edit contact category
be: Рэдагаваць катэгорыю кантактаў

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
be: Дазваляе выкарыстаньне як асабістае, так і агульнае кантактнае формы.

en: Database logging
be: База дадзеных рэгістрацыі

en: View events that have recently been logged.
be: Паказаць падзеі, якія былі толькі што запісаны ў журнал.

en: Top 'page not found' errors
be: Памылкі 'Старонка ня знойдзена'

en: View 'page not found' errors (404s).
be: Прагладзяць памылкі "старонка не знойдзена" (404).

en: Top 'access denied' errors
be: Памылкі 'дасяг забаронены'

en: View 'access denied' errors (403s).
be: Прагляд памылак "дасяг забаронены" (403).

en: Logs and records system events to the database.
be: Запісвае сістэмныя падзеі у базу дадзеных.

en: All roles may use default format
be: Фармат па змоўчанні можа быць выкарыстаным усімі статусамі

en: No roles may use this format
be: Аніводная з роляў ня можа карыстаць гэты фармат

en: Set default format
be: Вызначыць фармат па змоўчанні

en: Default format updated.
be: Фармат па змоўчанні абноўлены.

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
be: Усе статусы для  фармата па змоўчанні мусяць быць актывізаванымі без магчымасьцяў рэдагавання.

en: Specify a unique name for this filter format.
be: Абярыце унікальнае імя для гэтага фармату фільтра.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
be: Вызначце, якія статусы змогуць карыстацца з гэтага фармату. Увага: статусы з правам "кіраваньню фільтрамі" маюць права выкарыстоўваць УСЕ фарматы.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
be: Абярыце фільтры, якія будуць выкарыстоўвацца у гэтым фармаце.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
be: Назвы фарматаў павінны быць унікальнымі. Фармат %name ужо існуе.

en: Added input format %format.
be: Даданы фармат уводу %format.

en: The input format settings have been updated.
be: Абноўленыя наладкі фармату ўводу.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць фармат уводу %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
be: Калі ў гэтым фармаце ёсць нейкі тэкст, то ён будзе перафарматаваны ў фармат па змоўчанні. Увага: гэтае дзеянне нельга скасаваць.

en: Deleted input format %format.
be: Выдалены фармат уводу %format.

en: No settings are available.
be: Няма даступных наладкаў.

en: The filter ordering has been saved.
be: Паслядоўнасць фільтраў захаваная.

en: Allowed HTML tags: @tags
be: Дазволеныя HTML тэгі: @tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
be: 
    <p>Гэты сайт падтрымлівае ўвод HTML-матэрыялаў. Зразумела, што вывучэньне ўсяго HTML можа быць нявартым заняткам для тых, хоча проста дапісваць, але пару простых цэтлікаў запомніць досыць нескладана. У гэтае табліцы паказаныя прыклады цэтлікаў для кожнага на сайце.</p>
    <p>Болей за ўсё Вы можаце даведацца на старонцы <a href="http://www.w3.org/TR/html/">спэцыфікацыяў HTML W3C</a>. Можна пашукаць яшчэ іншыя сайты, дзе тлумачыцца HTML.</p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
be: Якары выкарыстоўваюцца для стварэньня спасылак на іншыя старонкі.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
be: Тэг разрыва радкоў дадаецца аўтаматычна, яго можна выкарыстоўваць, каб дадаваць дадатковыя разрывы. Увага: гэты тэг не закрываецца. Дзеля сумяшчальнасьці з XHTML 1.0 выкарыстоўвайце " /" унутры тэга.

en: Text with <br />line break
be: Тэкст з <br />абрывам радку

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
be: Тэгі пераносу радкоў дадаюцца аўтаматычна, таму карыстайцеся гэтым тэгам дзеля дадання дадатковых абзацаў.

en: Paragraph one.
be: Абзац 1

en: Paragraph two.
be: Абзац 2

en: Strong
be: Тлусты

en: Emphasized
be: Вылучаны націскам

en: Cited
be: Цытаваны

en: Coded text used to show programming source code
be: Кадаваны тэкст, што паказвае зыходнікі праграмаў

en: Coded
be: Кадаваны

en: Bolded
be: Напаўтлусты шрыфт

en: Italicized
be: Курсіў

en: Superscripted
be: Верхні індэкс

en: <sup>Super</sup>scripted
be: <sup>Верхні</sup> індэкс

en: Subscripted
be: Ніжні індэкс

en: <sub>Sub</sub>scripted
be: <sub>Ніжні</sub> індэкс

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
be: <abbr title="Abbreviation">Абрэв.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
be: <acronym title="Three-Letter Acronym">Трохлітаравы акронім</acronym>

en: Block quoted
be: У квадратных дужках

en: Quoted inline
be: Цытата пасярэдзіне радку

en: Table header
be: Загаловак табліцы

en: Table cell
be: Ячэйка табліцы

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
be: Пранумераваны спіс - скарыстайцеся з &lt;li&gt;, каб пачаць кожны элемент спісу.

en: First item
be: Першы элемент

en: Second item
be: Другі элемент

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
be: Ненумераваны спіс - скарыстайцеся з &lt;li&gt;, каб пачаць кожны элемент спісу.

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
be: Спісы азначэнняў падобныя да іншых спісаў HTML. &lt;dl&gt; пачынае спіс азначэньняў, &lt;dt&gt; пачынае тэрмін азначэння, а &lt;dd&gt; пачынае апісанне азначэння.

en: First term
be: Першы тэрмін

en: First definition
be: Першае азначэнне

en: Second term
be: Другі тэрмін

en: Second definition
be: Другое азначэнне

en: Subtitle three
be: Падзагаловак 3

en: Subtitle four
be: Падзагаловак 4

en: Subtitle five
be: Падзагаловак 5

en: Subtitle six
be: Падзагаловак 6

en: Tag Description
be: Апісанне тэга

en: You Type
be: Вы ўводзіце

en: You Get
be: Вы атрымоўваеце

en: No help provided for tag %tag.
be: Даведкі для тэга %tag няма.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
be: 
    <p>Большасць незвычайных сымбаляў можна ўвесці наўпрост з клавіятуры без аніякіх праблем.</p>
    <p>Калі праблемы ўсё ж паўстаюць, паспрабуйце выкарыстаць сімвалы HTML. Напрыклад, каб атрымаць знак амперсанд "&amp;&copy;", пастаўце &amp;&amp;. Поўны спіс такіх падстановак ёсць <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">ТУТ</a>. Вось некаторыя з даступных HTML-сімвалаў:</p>

en: Ampersand
be: Ампэрсанд (знак &)

en: Quotation mark
be: Пытальнік

en: Character Description
be: Апісанне сімвала

en: No HTML tags allowed
be: Выкарыстанне HTML-тэгаў не дазволенае

en: Lines and paragraphs break automatically.
be: Радкі ды абзацы пераносяцца аўтаматычна.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
be: Радкі ды абзацы вызначаюцца аўтаматычна. Тэгі разрыву радку &lt;br /&gt;, абзацу &lt;p&gt; ды заканчэння абзаца &lt;/p&gt; устаўляюцца таксама аўтаматычна. Калі абзац не распазнанаецца сістэмай, дадайце пару пустых радкоў.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
be: Адрэсы вэб-старонак і e-mail адрэсы пераўтворацца ў спасылкі аўтаматычна.

en: HTML filter
be: Фільтр HTML

en: HTML corrector
be: Праверка HTML

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
be: Пераўтварае канчаткі радкоў у HTML (то бок у  &lt;br&gt; ды &lt;p&gt;).

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
be: Вызначае, што рабіць з HTML-тэгамі ў карыстальніцкіх допісах. Калі выстаўленае значэнне "выдаляць забароненыя тэгі", небясьпечныя тэгі будуць выдаляцца (гл. ніжэй). У выпадку значэння "Паказваць усе тэгі", любы HTML-код будзе паказвацца ў першасным выглядзе.

en: If "Strip disallowed tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. JavaScript event attributes are always stripped.
be: Калі абраная опцыя "Выдаляць забароненыя тэгі", стварыце спіс з дазволеных тэгаў, якія нельга выдаляць. Атрыбуты JavaScript выдаляюцца <strong>заўжды</strong>.

en: Display HTML help
be: Паказваць даведку HTML

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
be: Калі актывізавана, Drupal будзе адлюстроўваць базавую дапамогу па HTML.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
be: Сканфігураваць фільтрацыю дадзеных змесціва, і дазволеныя тэгі HTML уключна, уводзімых карыстальнікам. А таксама дазваляе уключэнне фільтраў, якія прадстаўляюцца модулямі.

en: Compose tips
be: Падказкі

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
be: Ажыццяўляе фільтрацыю матэрыялаў пры падрыхтоўцы да паказу.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
be: Кароткае, але змястоўнае імя для гэтай калекцыі дрэва дыскусій.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
be: Апісанне і правілы абмеркавання ў гэтым форуме.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
be: Форумы адлюстроўваюцца ў парадку ўзрастання вагі (форумы роўныя па вазе адлюстроўваюцца ў алфавітным парадку).

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
be: Кароткае, але змястоўнае імя для гэтага збора звязаных форумаў.

en: Description and guidelines for forums within this container.
be: Апісанне і правілы для форумаў ў гэтым кантэйнеры.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
be: Кантэйнеры адлюстроўваюцца па парадку ўзрастання згодна сваёй вагі (кантэйнеры з аднолькавай вагой адлюстроўваюцца ў алфавітным парадку).

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
be: Выдаленне форума ці кантэйнера таксама выдаліць яго падфорумы, калі яны ёсць. Каб выдаліць посты гэтага форума, наведайце спачатку <a href="@content">змесціва адміністратара</a>. Гэта дзеянне не можа быць адменена.

en: Default number of forum topics displayed per page.
be: Адлюстроўваецца колькасць па змаўчанні тэм форума на старонку.

en: Default display order for topics.
be: Парадак адлюстроўвання тэм па змаўчанні.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
be: Кантэйнеры звычайна размяшчаюць на верхнім (карнявым) узроўні, але таксама могуць быць змешчаны ўнутры іншага кантэйнера або форума.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
be: Форумы могуць быць размешчаны на верхнім (карнявым) узроўні ці ўнутры іншага кантэйнера або форума.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
be: Каб атрымаць больш інфармацыі, глядзіце артыкул у сеціўным даведніку для <a href="@forum"> модуля Форум</a>.

en: Forum topic
be: Тэма форума

en: You are not allowed to post new content in the forum.
be: Вы не маеце доступа да дадавання новых запісаў у форуме.

en: <a href="@login">Login</a> to post new content in the forum.
be: <a href="@login">Увайдзіце ў сістэму</a> каб дадаваць новыя запісы ў форуме.

en: Enables threaded discussions about general topics.
be: Дазваляе весці абмеркаванні агульных тэмаў.

en: Manages the display of online help.
be: Кіруе адлюстраваннем анлайн-даведкі.

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
be: На гэтай старонцы магчымы прагляд радкоў, даступных для перакладу. Drupal групіруе даступныя для перакладу радкі; модулі могуць дадаваць свае тэкставыя групы з іншымі радкамі для перакладу. Групіроўка радкоў зручна ўжываць для перакладу радкоў у спецыфічных абласцях інтэрфэйса Drupal.

en: Note that the <em>.po</em> files within a translation package are imported automatically (if available) when new modules or themes are enabled, or as new languages are added. Since this page only allows the import of one <em>.po</em> file at a time, it may be simpler to download and extract a translation package into your Drupal installation directory and <a href="@language-add">add the language</a> (which automatically imports all <em>.po</em> files within the package). Translation packages are available for download on the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
be: Заўважце, што файл <em>.po</em> у пакеце перакладу імпартаваны аўтаматычна (калі дазволена), калі новыя модулі ці тэмы ўключаны, ці калі новая мова дададзена. З гэтай старонкі можна дазволіць імпарт толькі аднаго <em>.po</em> файла за раз. Так можа быць прасцей загрузіць і атрымаць пакет перакладу ў вашу ўсталёвачную дырэкторыю Drupal installation і <a href="@language-add">дадаць мову</a> (якая аўтаматычна імпартуе ўсе <em>.po</em> файлы ў пакеце). Пакеты перакладу даступны для сцягвання на <a href="@translations">старонцы перакладаў Drupal</a>.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
be: Гэта старонка экспартуе перакладзеныя радкі, якія выкарыстоўваюцца вашым сайтам. Файл экспарту можа быць у выглядзе Gettext Portable Object (<em>.po</em>), які ўключае ў сабе як стандартны радок, так і пераклад (выкарыстоўваецца для таго, каб дзяліцца з іншымі), альбо ў выглядзе Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>), які ўключае ў сабе толькі стандартны радок (выкарыстоўваецца для стварэння новых перакладаў з дапамогай рэдактара перакладаў Gettext).

en: Built-in interface
be: Убудаваны інтэрфейс

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
be: Гэта стандартная мова аккаунта для электронных лістоў, і пераважная мова для адлюстравання сайта.

en: This account's default language for e-mails.
be: Звычайная мова рахунку для электронных лістоў.

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set for <em>All languages</em>.
be: Шлях псеўданіма, устаноўлены для канкрэтнай мовы, заўсёды будзе выкарыстоўвацца пры адлюстраванні гэтай старонкі на гэтай мове, і мае прыярытэт над шляхам псеўданімаў, устаноўленых для <em> Усе мовы </em>.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
be: Уключыць шматмоўную падтрымку для гэтага тыпу змесціва. Калі ўключана гэта опцыя, тады поле выбару мовы дадаецца да формы рэдагавання, якое дазваляе вам выбраць адну з <a href="!languages">уключаных моў</a>. У зваротным выпадку новыя запісы будуць захаваны на стандартнай мове. Змяненне гэтай опцыі ніяк не паўплывае на ўжо існуючае змесціва.

en: Configure languages for content and the user interface.
be: Наладзіць мовы для зместа і інтэрфейс карыстальніка.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
be: Перакласці ўбудаваны інтэрфейс і, па жаданню, іншы тэкст.

en: !long-month-name January
be: !long-month-name студзень

en: !long-month-name February
be: !long-month-name люты

en: !long-month-name March
be: !long-month-name сакавік

en: !long-month-name April
be: !long-month-name красавік

en: !long-month-name May
be: !long-month-name май

en: !long-month-name June
be: !long-month-name чэрвень

en: !long-month-name July
be: !long-month-name ліпень

en: !long-month-name August
be: !long-month-name жнівень

en: !long-month-name September
be: !long-month-name верасень

en: !long-month-name October
be: !long-month-name кастрычнік

en: !long-month-name November
be: !long-month-name лістапад

en: !long-month-name December
be: !long-month-name снежань

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
be: Дазваляе мяняць настройкі мовы і ўключае функцыі  перакладу.

en: Submission form settings
be: Наладкі формы адпраўкі

en: This content type does not have a title field.
be: У гэтага тыпу змесціва няма поля загаловак.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
be: Карыстальнікі з правам <em>кіравання матэрыяламі</em> могуць змяняць гэтыя наладкі.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
be: Машыначытэльнае імя павінна ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і падкрэсліванне.

en: The human-readable name %name is already taken.
be: Лёгкачытальная імя %name ужо занята.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
be: Вы ўпэўнены ў тым, што жадаеце выдаліць тып змесціва %type?

en: Added content type %name.
be: Дадаць тып змесціва %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
be[0]: Зменены тып змесціва аднаго запісу з %old-тыпу на %type.
be[1]: Зменены тып змесціва @count запісаў з %old-тыпу на %type.

en: Number of posts on main page
be: Колькасць пастоў на галоўнай старонцы

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
be: Колькасьць публікацый на старонку для зводных старонак, такіх як галоўная (па змоўчанні).

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
be: Вы ўпэуненыя, што жадаеце пераналадзіць правы на змесціва сайта?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне перабудоўвае ўсе правы на змесціва сайта, гэта можа заняць шмат часу. Адмена гэтага дзеяння немагчымая.

en: language
be: мова

en: An error occurred and processing did not complete.
be: Здарылася памылка і працэс не быў завершаны.

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
be: Апрацаваная версія  вашага паста, адлюстроўвае як  ваш пост выглядае  на галоўнай старонцы ці калі экспартуецца на сіндыкацыю.<span class="no-js">  Вы можаце ўставіць знак падзельніка "&lt;!--break--&gt;" ( без  двукосся) каб  дакладна ўрэгуляваць дзе ваш пост  будзе  перарывацца.</span>

en: Copy of the revision from %date.
be: Дуплікат версіі з %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
be: @type %title быў вернуты назад да версіі, пачынаючы з %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
be: Версія ад %revision-date з @type %title была выдалена.

en: @type: reverted %title revision %revision.
be: @type: вернуты %title версіі %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
be: Дазволы дасягу да змесціва неабходна перабудаваць зноў.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
be: Версіі дазваляюць адсочваць адрозненні паміж рознымі вэрсіямі допісаў.

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
be: <strong>Сканфігураваць свой вэбсайт</strong> Увайшоўшы ў рахунак,  наведайце <a href="@admin">раздзел адміністравання</a>, дзе вы можаце падагнаць і сканфігураваць<a href="@config"></a> усе бакі вашага вэбсайта.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
be: <strong>Уключыць дадатковыя функцыянальныя магчымасці</strong> Наступным крокам наведайце  <a href="@modules">спіс модуляў</a> і ўключыце функцыі, якія найбольш адпавядаюць вашым патрэбам. Вы можаце знайсці дадатковыя модулі ў <a href="@download_modules">разделе па запампоўцы модуляў Drupal</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
be: <strong>Падганіце дызайн вашага вэбсайта</strong> Каб змяніць знешні выгляд вашага сайта, наведайце <a href="@themes">раздел з тэмамі</a>. Вы можаце альбо выбраць адну з ўжо ўключаных тэм, альбо спампаваць дадатковыя з <a href="@download_themes">раздзелу па запампоўцы тэм Drupal</a>.

en: Rebuilding content access permissions
be: Перабудаваць дазволы на змесціва.

en: Content permissions have been rebuilt.
be: Правы змесціва былі адноўлены.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
be: Правы доступу да змесціва не былі абноўлены належным чынам.

en: administer content types
be: кіраваць тыпамі змесціва

en: Add content type
be: Дадаць тып змесціва

en: Revert to earlier revision
be: Зварот да больш ранняй версіі

en: Delete earlier revision
be: Выдаліць ранейшую версію

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
be: Дазваляе дасылаць матэрыялы на сайт ды адлюстроўваць на старонках.

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
be: Каб выкарыстоўваць OpenID вы павінны спачатку  завесці рахунак на публічным, або прыватным  OpenID  серверы. Калі ў вас няма  OpenID і вы б жадалі яго завесці, паглядзіце на адзін з <a href="@openid-providers">безкаштоўных публічных правайдэраў </a>. Падрабязней пра  OpenID вы можаце знайсці на <a href="@openid-net">гэтым вэбсайце</a>.

en: OpenID identities
be: сапраўднасць OpenID

en: Allows users to log into your site using OpenID.
be: Дазваляць карыстальнікам уваходзіць на сайт праз OpenID.

en: No URL aliases available.
be: Няма даступных мянушак.

en: Update alias
be: Абнавіць мянушку

en: Create new alias
be: Стварыць новую мянушку

en: The alias %alias is already in use in this language.
be: Псеўданім %alias ўжо выкарыстоўваецца на гэтай мове.

en: The alias has been saved.
be: Аліас быў захаваны.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
be: Вы насамрэч хочаце выдаліць мянушку %title?

en: Filter aliases
be: Фільтар псеўданімаў

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
be: Увядзіце шлях, а таксама новы псеўданім для яго.

en: The alias has been deleted.
be: Аліас быў выдалены.

en: The path is already in use.
be: Шлях ужо выкарыстоўваецца.

en: URL aliases
be: URL псеўданімы

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
be: Змяніце URL сцежкі сайта шляхам стварэння псеўданіма для іх.

en: Edit alias
be: Рэдагаваць аліас

en: Delete alias
be: Выдаліць аліас

en: Add alias
be: Дадаць аліас

en: Allows users to rename URLs.
be: Дазваляе карыстальнікам пераназываць URL-ы.

en: <a href="@drupal">Drupal.org</a> offers <a href="@php-snippets">some example PHP snippets</a>, or you can create your own with some PHP experience and knowledge of the Drupal system.
be: <a href="@drupal">Drupal.org</a> прапаноўвае <a href="@php-snippets">некаторыя прыклады фрагментаў PHP</a>, або вы можаце стварыць свае ўласныя, калі маеце вопыт у PHP і ведаеце сістэму Drupal.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
be: Вы можаце дапісваць PHP-код. У такім выпадку ўключайце тэгі &lt;?php ?&gt;.

en: Using custom PHP code
be: Выкарыстоўваць асабісты PHP код

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
be: Уласны код PHP можа быць уключаны ў некалькі тыпаў матэрыялаў сайта, уключаючы пасты і блокі. Пакуль PHP код унутры паста або блока даданы вопытным карыстальнікам у PHP - гэта магутны і гнуткі сродак, але калі карыстальнік не падыходзячы - гэта можа стварыць вялікую і сур'ёзную небяспеку для сайта. Нават малая памылка ў размешчаным PHP кодзе можа сур'ёзна паслабіць ваш сайт.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
be: Калі вы не знаёмы з PHP, SQL, ці Drupal, пазбягайце выкарыстоўваць уласны PHP код у постах. Эксперыментаванне з PHP можа пашкодіць вашу базу дадзеных, вывесці ваш сайт непрыдатным для карыстання ці сур'ёзна пашкодзіць бяспеку.

en: Notes:
be: Заўвагі:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
be: Не забудзьцеся пераправерыць кожны радок на наяўнасць сінтаксічных і лагічных памылак<strong>перад</strong> захаваннем.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
be: Кожны радок павінны правільна завяршацца кропкай з коскай.

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
be: Глабальныя пераменныя, якія выкарыстоўваюцца ў PHP кодзе, захоўваюць свае значэнні пасля выканання скрыпта.

en: <code>register_globals</code> is <strong>turned off</strong>. If you need to use forms, understand and use the functions in <a href="@formapi">the Drupal Form API</a>.
be: <code>register_globals</code> <strong>выключаны</strong>. Калі вам неабходна выкарыстоўваць формы, вывучыце і выкарыстоўвайце функцыі <a href="@formapi">API Drupal Формаў</a>.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
be: Выкарыстоўвайце <code>print</code> або <code>return</code> дырэктывы ў вашым кодзе для вываду змесціва.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
be: Распрацоўвайце і тэстуйце PHP код, выкарыстоўваючы асобныя тэставыя скрыпты і базы даных для прыкладу перад усталёўкай на працуючы сайт.

en: Consider including your custom PHP code within a site-specific module or <code>template.php</code> file rather than embedding it directly into a post or block.
be: Разглядзіце ўключэнне вашага PHP-кода ў спецыфічны модуль або файл <code>template.php</code> перад тым, як устаўляць яго непасрэдна ў паведамленне або блок.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
be: Будзьце ў курсе, што магчымасць уключаць PHP-код у змесціва прадстаўляецца модулем PHP Filter. Калі гэты модуль выключаны ці выдалены, тады блокі і посты з уключаным кодам PHP могуць адлюстроўвацца, а не выконвацца, як звычайны тэкст з кодам PHP.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
be: Прыклад: <em>Стварэнне "Welcome" блока які вітае наведвальнікаў прастым паведамленнем.</em>

en: PHP evaluator
be: Тэстэр PHP

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
be: Выканаць кусок PHP кода. Права выкарыстання гэтага фільтра павінна належыць толькі адміністратарам!

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
be: Дазволіць ацэнку PHP коду/сніпетаў(snippets).

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
be: Немагчыма звязацца з pingomatic.com.

en: Total votes: @votes
be: Усяго галасоў: @votes

en: Most recent poll
be: Апошняе апытанне

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
be: <em>Апытанне</em> - гэта пытанне з мноствам магчымых адказаў. Аднойчы створанае <em>апытанне</em> аўтаматычна забяспечвае просты бягучы падлік галасоў, атрыманых для кожнага адказу.

en: Poll status
be: Стан апытання

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
be: Па зачыненні апытання карыстальнікі ня змогуць болей браць у ім удзел.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
be: Па сканчэнни гэтага тэрміну апытанне аўтаматычна зачыніцца.

en: Votes for choice @n
be: Галасоў за варыянт @n

en: Negative values are not allowed.
be: Адмоўныя значэнні забароненыя.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
be: Ваш голас не можа быць запісаны, таму што вы не абралі ніякі варыянт адказу.

en: Vote count
be: Колькасць галасоў

en: Polls
be: Галасаванні

en: Profile fields have been updated.
be: Палі профіля абноўлены.

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
be: Няма палёў ў гэтай катэгорыі. Калі пры захаванні пакінуць гэту катэгорыю пустой, яна будзе выдалена.

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
be: Назоў поля. Назоў формы ня будзе паказаны карыстальніку, ён выкарыстоўваецца толькі ў HTML-кодзе ды спасылках.
    Акрамя выпадкаў, калі Вы ДАКЛАДНА ведаеце, што робіце, раім выкарыстоўваць прэфікс  <code>profile_</code> для імя формы, каб не было канфліктаў з іншымі элементамі. Прагалы ды іншыя адмысловыя сымбалі за выключэннем (-) ці (_) забароненыя. Напрыклад: "profile_favorite_color" або папросту "profile_color".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
be: Спіс усіх варыянтаў. Пазначце па адным варыянце на радок. Напрыклад: "чырвоны", "блакітны", "васільковы".

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
be: Схаванае поле профілю. Дасяжнае толькі для адміністратараў, модуляў і тэмаў.

en: Private field, content only available to privileged users.
be: Прыватнае поле. Адкрытае да прагляду толькі прывілеяваным карыстальнікам.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
be: Публічнае поле. Яго змесціва будзе паказаным на старонцы профілю, але схаваным на старонках спісу карыстальнікаў.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
be: Публічнае поле. Яго змесціва будзе паказаным на старонцы профілю і спіса карыстальнікаў.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
be: Вага вызначае, у якой пасьлядоўнасці будуць паказаныя палі формы. Больш лёгкія "ўсплываюць" дагары.

en: Form will auto-complete while user is typing.
be: Форма будзе аўтаматычна дапаўняцца падчас запаўнення карыстальнікам.

en: For security, auto-complete will be disabled if the user does not have access to user profiles.
be: У мэтах бяспекі, аўтаматычнае запаўненне будзе адключана, калі карыстальнік не мае доступу да карыстальніцкіх профіляў.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
be: Абранае імя формы змяшчае адзін або некалькі недапушчальных знакаў. Прабелы і іншыя спецыяльныя сімвалы, за выключэннем дэфіса (-) і падкрэслівання (_) не дапускаюцца.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
be: Прапанаваны назоў формы быў зарэзерваваны сістэмай.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
be: Прапанаваны назоў катэгорыі быў зарэзерваваны сістэмай.

en: The specified title is already in use.
be: Прапанаваны загаловак ужо выкарыстоўваецца.

en: The specified name is already in use.
be: Прапанавае імя ўжо выкарыстоўваецца.

en: A hidden field cannot be required.
be: Схаванае поле не патрабуецца.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
be: Схаванае поле не можа быць бачным у рэгістрацыйнай форме карыстальніка.

en: The field has been created.
be: Поле створанае.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць  %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
be: Гэта дзеянне не можа быць адменена. Калі карыстальнікі маюць уведзеныя значэнні ў гэтым полі свайго профілю, гэтыя запісы таксама будуць выдалены. Калі вы жадаеце захаваць уведзеныя карыстальнікам дадзеныя, замест таго, каб выдаліць поле, вы можаце <a href="@edit-field"> рэдагаваць гэтае поле </a> і змяніць яго на ўтоенае поле профілю, даступнае толькі адміністратарам.

en: The field %field has been deleted.
be: Поле %field было выдаленае.

en: Profile field %field added under category %category.
be: Поле %field дададзена ў катэгорыю %category.

en: Profile field %field deleted.
be: Поле профіля %field выдаленае.

en: User list
be: Спіс карыстальнікаў

en: single-line textfield
be: адзінарадковае тэкставае поле

en: multi-line textfield
be: шматрадковае тэкставае поле

en: checkbox
be: чэкбокс

en: list selection
be: выбар са спісу

en: freeform list
be: вольны спіс

en: Author information
be: Інфармацыя аб аўтары

en: Link to full user profile
be: Спасылка на поўны профіль карыстальніка

en: Profile fields to display
be: Палі профілю да паказу

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
be: Абярыце палі профіля, якія вы жадаеце адлюстроваць у блоку. Даступны толькі палі, пазначаныя як агульнадаступныя ў <a href="@profile-admin">канфігурацыі поля профіля</a>.

en: View full user profile
be: Праглядзець поўны профіль карыстальніка

en: About %name
be: Пра карыстальніка %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
be: Увядзіце кожны элемент у асобным радку ці падзяліце іх коскамі. HTML забаронены.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
be: Значэнне ў полі %field ня з'яўляецца слушнай спасылкай.

en: Create customizable fields for your users.
be: Стварыце асабіста наладжаныя палі для вашых карыстальнікаў.

en: Profile category autocomplete
be: Аўтазапаўненне катыгорый профіля

en: Edit field
be: Рэдагаваць поле

en: Delete field
be: Выдаліць поле

en: Profile autocomplete
be: Аўтазапаўненне профілю

en: Supports configurable user profiles.
be: Падтрымлівае змяняльныя (адкрытыя да канфігурацыі) карыстальніцкія профілі.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
be:  Індэкс пошуку не ачышчаецца, але абнаўляецца, каб адпавядаць новым наладам. Пошук будзе працаваць, але новае змесціва не праіндэксуецца, пакуль ня будзе скончанае індэксаванне старога змесціва. Гэтае дзеянне нельга скасаваць.

en: The index will be rebuilt.
be: Індэкс будзе перабудаваны.

en: Indexing status
be: Статус індэксацыі

en: Indexing throttle
be: Рэгулятар індэксацыі

en: Number of items to index per cron run
be: Колькасць элементаў для індэксавання кожнага запуску крона

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
be: Максімальная колькасць элементаў, якая індэксуецца ў кожным праходзе <a href="@cron">задачы абслугоўвання крона</a>. Пры неабходнасці, скараціць колькасць элементаў, каб прадухіліць затрымкі і памылкі памяці пры індэксаванні.

en: Indexing settings
be: Наладкі індэксацыі

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
be: <p><em>Змена наладак ніжэй можа выклікаць абнаўленне індэксаў сайта. Індэкс пошуку не чысціцца, але сістэматычна абнаўляецца з улікам новых наладак. Пошук будзе працягваць працаваць, але новае змесціва не будзе індэксавацца, пакуль усё існае змесціва не будзе зноў праіндэксавана. Гэта дзеянне не можа быць адменена.</em></p><p><em>Наладкі па змаўчанні павінны падыходзіць для большасці сайтаў.</em></p>

en: Minimum word length to index
be: Мінімальная даўжыня слова, для індэксацыі

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
be: Мінімальная колькасць сімвалаў у слове, каб сістэма яго праіндэксавала. Меньшае значэнне дае лепшы вынік падчас пошуку, але значна павялічвае памер базы дадзеных. Кожны пошукавы запыт павінны ўтрымліваць слова такой (ці большай) даўжыні.

en: Simple CJK handling
be: Простая апрацоўка CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
be: Вызначае, ці ўжываць простую апрацоўку кітайскай/японскай/карэйскай моваў на аснове паслядоўнасцяў, што перакрываюцца. Адключыце, калі жадаеце выкарыстоўваць для таго вонкавы прэпрацэсар. Не датычыць іншых моваў.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
be: Пошукавая сістэма падтрымлівае індэксацыю словаў, знойдзеных у змесціве вашага сайта. Для стварэння і падтрымання гэтай індэксацыі патрабуецца правільна наладжаныя <a href="@cron">задачы падтрымкі крона</a>. Паводзіны індэксацыі можна рэгуляваць, выкарыстоўваючы налады ніжэй.

en: Search form
be: Форма пошуку

en: search content
be: пошук па кантэнце

en: use advanced search
be: скарыстацца з прасунутага пошуку

en: administer search
be: кіраваньне пошукам

en: Top search phrases
be: Частыя фразы пошуку

en: View most popular search phrases.
be: Паказаць найболей папулярныя пошукавыя фразы.

en: Enables site-wide keyword searching.
be: Дазваляе ажыццяўляць пошук на сайце паводле ключавых словаў.

en: Total page generation time
be: Агульны час генерацыі старонкі

en: %time ms
be: %time мс

en: Top pages in the past %interval
be: ТОП старонак за мінулы %interval

en: unban
be: разбаніць

en: ban
be: забаніць

en: Top visitors in the past %interval
be: ТОП наведвальнікаў за мінулы %interval

en: Top referrers in the past %interval
be: ТОП спасылак за мінулы %interval

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
be: Журнал доступу да кожнай старонкі. Абавязковы для статыстыкі пераходаў.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
be: Старэйшыя запісы журнала доступаў (уключая статыстыку пераходаў) будуць аўтаматычна выключаны. (Патрабуе правільнай нададкі <a href="@cron">задачаў крона</a>.)

en: Content viewing counter settings
be: Наладкі лічыльніка праглядаў матэрыялаў

en: Count content views
be: Лічыць прагляды матэрыялаў

en: Increment a counter each time content is viewed.
be: Павялічваць лічыльнік кожны раз, калі нехта праглядае матэрыял.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
be: Наладкі статыстычнай інфармацыі, якія Drupal будзе захоўваць пра сайт. Глядзіце <a href="@statistics">статыстыку сайта</a> для атрымання свежых звестак.

en: This page displays the site's most recent hits.
be: На гэтай старонцы адлюстроўваюцца нядаўнія наведванні сайта.

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
be: На гэтай старонцы адлюстроўваюцца ўсе вонкавыя крыніцы і спасылкі на ваш сайт.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
be: Калі вы забараняеце наведвальніка, вы прадухіляеце IP-адрас наведвальніка для дасягу на ваш сайт. У адрозненне ад блакіравання карыстальніка, забарона карыстальніка працуе і для ананімных карыстальнікаў. Гэты рэжым звычайна выкарыстоўваецца для блакіравання ботаў і пашуковых робатаў.

en: Popular content
be: Папулярныя матэрыялы

en: How many content items to display in "all time" list.
be: Колькі матэрыялаў адлюстроўваць у спісе прагледжаных за ўвесь час.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
be: Колькі матэрыялаў адлюстроўваць у спісе нядаўна прагледжаных.

en: Today's:
be: За сёння:

en: All time:
be: За ўвесь час:

en: Last viewed:
be: Апошні прагляд:

en: View pages that have recently been visited.
be: Прагляд старонак, на якія нядаўна наведвалі.

en: View pages that have been hit frequently.
be: Прагляд старонак, на якія часта заходзілі.

en: Top visitors
be: Топ наведвальнікаў

en: View visitors that hit many pages.
be: Прагляд наведвальнікаў, якія заходзяць на шмат старонак.

en: Top referrers
be: Папулярныя адпраўнікі

en: View top referrers.
be: Праглядзець папулярных адпраўнікоў.

en: View access log.
be: Прагляд старонак журнала доступу.

en: Track page visits
be: Адсочваць наведванні старонкі

en: Logs access statistics for your site.
be: Вядзе статыстыку ўваходаў на Ваш сайт.

en: Logs and records system events to syslog.
be: Запісы сістэмных падзей у сістэмным журнале.

en: User pictures in posts
be: Выявы карыстальнікаў у допісах

en: User pictures in comments
be: Выявы карыстальнікаў у камэнтарах

en: Shortcut icon
be: Абразок

en: Display post information on
be: Паказаць інфармацыю па допісе

en: Logo image settings
be: Наладкі выявы лягатыпу

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
be: Калі рэгулятар запалены, будзе паказвацца наступнае лёга.

en: Use the default logo
be: Карыстацца з дапомнага лягатыпу

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
be: Пастаўце тут пстрычку, каб сыстэма карысталася з дапомнага лягатыпу.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
be: Шлях да файлу, які Вы хочаце выкарыстоўваць у якасьці лягатыпу.

en: Upload logo image
be: Запампаваць лягатып

en: Shortcut icon settings
be: Наладкі абразку

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
be: Ваша значка "хуткіх спасылак", ці 'favicon' адлюстраваны ў адрасным радку і закладках большасці браўзераў.

en: Use the default shortcut icon.
be: Выкарыстоўваць дапомны абразок.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
be: Пазнацьце гэнае поле, каб сыстэма выкарыстоўвала дапомны абразок.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
be: Шлях да файлу выявы, якую Вы зьбіраецеся выкарыстаць за абразок.

en: Upload icon image
be: Запампаваць абразок

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
be: Калі ў Вас няма простага дасягу да сэрвэру, скарыстайцеся з гэтага полю, каб запампаваць абразок.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
be: @module (<span class="admin-missing">адсутнічае</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
be: Наступныя модулі будуць цалкам выдаленыя з вашага сайту, і <em>усе дадзеныя гэтага модуля будуць згублены</em>!

en: Confirm uninstall
be: Падцвердзіць выдаленне

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
be: Ці жадаеце вы працягнуць выдаленне?

en: No modules selected.
be: Не абрана ніводнага модуля.

en: The selected modules have been uninstalled.
be: Абраны модуль быў выдалены.

en: Default 403 (access denied) page
be: Старонка 403 па змоўчанні (дасяг забаронены)

en: Default 404 (not found) page
be: Дапомная старонка 404 (дакумэнт ня знойдзены)

en: Write errors to the log
be: Занатоўваць памылкі ў рэгістар

en: Write errors to the log and to the screen
be: Занатоўваць памылкі ў рэгістар з адначасовым вывадам на экран

en: Page cache
be: Кэш старонак

en: Caches cleared.
be: Вычысціць кэш.

en: Private - files are transferred by Drupal.
be: Прыватны рэжым - файлы перадаюцца праз сістэму Drupal.

en: Select an image processing toolkit
be: Абярыце набор інструментаў для апрацоўкі малюнкаў

en: Number of items in each feed
be: Колькасць элементаў у кожнай стужцы.

en: Default number of items to include in each feed.
be: Колькасць элементаў па змоўчанні ўключыць у кожную стужку.

en: Feed content
be: Стужка змесціва

en: Titles plus teaser
be: Назвы і цвялілка

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
be: Глабальная наладка для адлюстравання па змоўчанні элементаў змесціва ў кожнай стужцы.

en: The first day of the week for calendar views.
be: Першы дзень тыдню (для наладкаў календару).

en: Short date format
be: Кароткі фармат даты

en: The short format of date display.
be: Адлюстраваньне кароткага фармату даты

en: Medium date format
be: Сярэдні фармат даты

en: The medium sized date display.
be: Сярэдні фармат даты

en: Long date format
be: Поўны фармат даты

en: Longer date format used for detailed display.
be: Поўны фармат, выкарыстоўваецца для дэталізаванага адлюстраваньню.

en: Cron ran successfully.
be: Крон запусціўся ўдала.

en: Cron run failed.
be: Крон запусціўся няўдала.

en: No modules are available to uninstall.
be: Няма модуляў для выдалення.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
be: Гэтая тэма патрабуе PHP версіі @php_required і несумяшчальна з версіяй PHP !php_version.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
be: Гэта старонка паказвае ўсе адміністрацыйныя задачы да кожнага модуля.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
be: Гэтыя опцыі кантралююць прадвызначаныя наладкі адлюстравання ўсяго сайта цалкам, па ўсіх тэмах. Калі дадзеныя опцыі не былі змененыя асобнай тэмай, то яны будуць выкарыстаныя.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
be: Блок <em>Працуе на Drupal</em> з'яўляецца дадатковай спасылкай на хатнюю старонку праекта Drupal. Хаця і няма патрабавання, каб сайты размяшчалі гэтую спасылку, яна можа выкарыстоўвацца, каб прадэманстраваць патдтрымку Drupal.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
be: Тут вы можаце знайсці кароткі агляд параметраў вашага сайту, а таксама праблем, выяўленных пры інсталяцыі. Было бы карысна скапіраваць гэту інфармацыю ў поле запытаў на drupal.org і кіравацца чарговасцю пытанняў.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
be: Выбар іншае тэмы зьменіць выгляд ды эрганоміку сайта.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
be: Абярыце Ваш мясцовы час. Даты ды час для сайту будуць вызначацца ў адпаведнасьці з абраным Вамі часовым пасам.

en: Powered by Drupal
be: Працуе на Drupal

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
be: Не атрымалася выдаліць часовы файл "%path" падчас зборкі смецця.

en: select different theme
be: абярыце, калі ласка, іншую тэму

en: Compact mode
be: Кампактны рэжым

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
be: Скажыце Drupal, дзе захоўваць апублікаваныя файлы і як да іх даступіцца.

en: Image toolkit
be: Набор інструментаў для выяваў

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
be: Калі вы ўсталявалі дадатковыя наборы інструментаў для малюнкаў, абярыце, які набор інструментаў выкарыстоўваць.

en: RSS publishing
be: Публікацыя RSS

en: Date and time
be: Дата і час

en: Date and time lookup
be: Пошук па даце і часе

en: Enable or disable clean URLs for your site.
be: Дазволіць альбо забараніць чыстыя URL'ы для вашага сайта.

en: Clean URL check
be: Праверыць чысты URL

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
be: Атрымайце справаздачу стану аперацыі вашага сайта і вызначце праблемы.

en: -1 (Unlimited)
be: -1 (Неабмежавана)

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
be: Ваша версія PHP занадта старая. Drupal патрабуе мінімум PHP %version.

en: PHP register globals
be: PHP-рэгістрацыя глабальных пераменных (register_globals)

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
be: <em>register_globals</em> дазволеныя. Drupal патрабуе забараніць іх. Ваш сайт не можа быць абаронены, калі <em>register_globals</em> дазволеныя. Дапаможнік PHP мае інструкцыі, <a href="http://php.net/configuration.changes">як змяніць наладкі канфігурацыі</a>.

en: Enabled ('@value')
be: Уключана ('@value')

en: PHP memory limit
be: Ліміт памяці PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
be: Мае сэнс пашырыць межы памяці для вашага PHP да %memory_minimum_limit , гэта дапаможа вам прадухіліць памылкі ў усталёвачным працэсе.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
be: Мае сэнс пашырыць межы памяці для вашага PHP да %memory_minimum_limit , гэта дапаможа вам прадухіліць памылкі ў працэсе абнаўлення.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
be: У залежнасці ад вашых наладак Drupal можна запускаць з лімітам памяці PHP %memory_limit. Аднак рэкамендуецца ніжні ліміт памяці для PHP %memory_minimum_limit ці вышэй, асабліва, калі ваш сайт выкарыстоўвае дададковыя і ўнесеныя модулі.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
be: Павялічце ліміт памяці memory_limit параметра ў файле  %configuration-file і перазапусціце ваш вэб-сервер (альбо звяжыцеся з адмінітратарам ці хостынг правайдэрам па дапамогу).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
be: Звярніцеся да вашага сістэмнага адміністратара ці хостынг-правайдэра за дапамогай, каб павялічыць ваш PHP ліміт памяці.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
be: Глядзіце <a href="@url">патрабаванні Drupal</a> для падрабязнай інфармацыі.

en: Not protected
be: Не абаронена

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
be: Файл %file не абаронены ад змяненняў, што ўтварае рызыку бяспекі. Вы павінны змяніць правы доступа да файла, каб ён быў не запісваемы.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
be: Для дадатковай інфармацыі глядзіце ў сеціўным даведніку <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.

en: Cron has not run recently.
be: Cron не запускаецца ў апошні час

en: Cron maintenance tasks
be: Задачы крона

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
be: Вы можаце <a href="@cron">запусціць крон уручную</a>.

en: The directory %directory is not writable.
be: Даведнік %directory не даступны для запісу.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
be: Вам можа патрабавацца ўсталяваць  правільны каталог на  <a href="@admin-file-system">Старонцы наладак файлавых сістэм </a>, ці змяніць дзейсныя правы каталога, каб ён стаў даступны для запісу.

en: Writable (<em>public</em> download method)
be: Перазапісваемы (<em>публічны</em> метад загрузкі)

en: Writable (<em>private</em> download method)
be: Перазапісваемы (<em>прыватны</em> метад загрузкі)

en: Database updates
be: Абнаўленні базы дадзеных

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
be: Некалькі модуляў маюць патрэбу ў аднаўленні сваіх схемаў базы дадзеных для ўсталёўкі. Вам варта неадкладна выканаць <a href="@update">скрыпт аднаўлення базы дадзеных</a>.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
be: Скрыпт update.php даступны кожнаму без праверкі аўтарызацыі, гэта стварае рызыку бяспекі. Вам патрэбна змяніць значэнне  $update_free_access у файле settings.php на FALSE.

en: Access to update.php
be: Доступ да update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
be: Забясьпечвае агульнае кіраваньне канхвігурацыяй сайту для адміністратараў.

en: Reset to alphabetical
be: Перагрузіць у алфавітным парадку

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
be: Тэрміны адлюстраваны у парадку павелічэння вагі.

en: Weight value must be numeric.
be: Значэнне вагі павінна быць лікавым.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
be: Вы упэўнены, што жадаеце перагрузіць слоўнік %title у алфавітным парадку?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
be: Перагрузка слоўніка перадубуе ўсе карыстальніцкія парадкі і сарціроўкі элементаў у алфавітны парадак.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
be: Перагрузіць слоўнік %name у алфавітным парадку.

en: Auto-throttle on anonymous users
be: Аўтарэгуліроўка ананімных карыстальнікаў

en: Auto-throttle on authenticated users
be: Аўтарэгуліроўка зарэгістраваных карыстальнікаў

en: Auto-throttle probability limiter
be: Імавернасны абмежавальнік рэгулятара

en: throttle
be: рэгулятар

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
be: Кіруе механізмам кантролю ладунку сайта.

en: Translations of a piece of content are managed with translation sets. Each translation set has one source post and any number of translations in any of the <a href="!languages">enabled languages</a>. All translations are tracked to be up to date or outdated based on whether the source post was modified significantly.
be: Пераклады часткі матэрыяла кіруюцца наладкамі перакладу. Кожны пераклад мае адзін рэсурсны матэрыял і любую колькасць перакладаў <a href="!languages">дазволеных моваў</a>. Усе пераклады адсочваюцца  на актуальнасць ды састарэласць, сыходзячы з таго калі пост быў значна зменены.

en: Translation settings
be: Настройкі пераклада

en: Flag translations as outdated
be: Пазначыць пераклад як састарэлы.

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
be: Калі вы ўнеслі значныя змены, што азначае, што пераклады павінны быць абноўлены, вы можаце пазначыць усе пераклады гэтага поста як састарэлыя. Гэта ня зменіць любыя іншыя ўласцівасці гэтых пастоў, як быццам бы яны з'яўляюцца апублікаванымі ці не.

en: This translation needs to be updated
be: Гэты пераклад павінен быць абноўлены

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
be: Калі гэтая наладка праверана, гэты пераклад трэба абнавіць, таму што галоўны матэрыял (на асноўнай мове) быў зменены. Не правярайце, калі пераклад абноўлены ізноў.

en: Content translation
be: Пераклад змесціва

en: Allows content to be translated into different languages.
be: Дазваляе змесціву быць перакладзеным на розныя мовы.

en: Unknown release date
be: Невядомая дата выдання

en: Last checked: @time ago
be: Апошняя праверка: @time таму

en: Last checked: never
be: Апошняя праверка: ніколі

en: Includes: %includes
be: Уключае: %includes

en: Disabled modules
be: Адключаныя модулі

en: Disabled themes
be: Адключаныя тэмы

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
be: Абярыце як часта вы жадаеце аўтаматычна аднаўляць выданні ўсталяваных модуляў і тэм.

en: E-mail notification threshold
be: Высылаць апавяшчэнне па электроннай пошце пры выкананні наступных крытэраў

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
be: Вы можаце абраць адпраўку e-mail толькі калі даступныя абнаўленні бяспекі, ці быць папярэджаны аб усіх новых версіях. Калі існуюць даступныя аднаўленні ядра Drupal альбо іншых модуляў ці тэмаў, ваш сайт увесь час будзе выводзіць паведамленні <a href="@status_report">апавяшчэння стану</a> старонкі, і, калі існуюць абнаўленні бяспекі, таксама адлюстроўваць паведамленні памылак на старонках адміністратара.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
be: Тут вы можаце знайсці інфармацыю аб даступных абнаўленнях для вашых усталяваных модуляў і тэмаў. Заўважце, што кожны модуль альбо тэма - гэта частка "праекту", які можа мець, а можа і не мець аднолькавыя назвы, і магчыма ўключаць шмат модуляў, альбо тэмаў у сабе.

en: Module and theme update status
be: Статус абнаўлення модуля і тэм

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
be: Існуюць абнаўленні даступныя для аднаго ці некалькіх модуляў альбо тэмаў. Каб гарантаваць бяспеку вашаму серверу вам неабходна немарудзячы зрабіць аднаўленне!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
be: Існуюць аднаўленні для аднаго ці болей вашых модуляў альбо тэмаў. Каб забяспечыць якасную працу вашага сайта вам варта зрабіць абнаўленне як мага хутчэй.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
be: Атрымаць справаздачу аб стане абнаўленняў усталяваных модуляў і тэм.

en: Allows users to upload and attach files to content.
be: Дазволіць карыстальнікам запампоўваць ды прымацоўваць файлы да допісаў.

en: User registration settings
be: Наладкі рэгістрацыі карыстальнікаў

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
be: Наведвальнікі могуць ствараць рахункі, але патрабуецца ўхваленьне адміністратару.

en: User registration guidelines
be: Інструкцыі да рэгістрацыі карыстальніку.

en: Notify user when account is activated.
be: Апавяшчаць карыстальніка, калі акаўнт актываваны.

en: Notify user when account is blocked.
be: Апавяшчаць карыстальніка, калі аккаунт заблакаваны.

en: Picture support
be: Падтрымка выяваў

en: Picture maximum dimensions
be: Максымальныя памеры выявы

en: Picture maximum file size
be: Максымальны памер файлу выявы

en: Maximum file size for pictures, in kB.
be: Максымальны памер выяваў, у КБ.

en: Picture guidelines
be: Рэкамендацыі да выяваў

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
be: Гэты тэкст адлюстраваны на форме загрузкі малюнкаў у дадатак да рэкамендацыі па змаўчанні.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
be: Назоў статусу (напрыклад, "мадэратар", "рэдактар", "дызайнэр")

en: The role has been renamed.
be: Роля была перайменаваная.

en: The role has been deleted.
be: Статус быў выдалены.

en: Matches any number of characters, even zero characters
be: Зьбег з абы-якай колькасьцю сымбаляў (нават з аніводным)

en: Matches exactly one character.
be: Зьбег аднаго сымбалю.

en: The access rule has been saved.
be: Правіла дасягу было захаванае.

en: The access rule has been added.
be: Правіла дасягу было выдаленае.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
be: Нічога не было ўведзена. Калі ласка, увядзіце парамэтар яшчэ раз.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
be: Увядзіце імя для праверкі яе дапушчальнасці.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
be: Увядзіце e-mail для праверкі яго дапушчальнасьці.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
be: Увядзіце імя ды ІР хаста, каб спраўдзіць яго дапушчальнасьць.

en: Check hostname
be: Спраўдзіць хост.

en: The username %name is not allowed.
be: Імя карыстальніка %name не дазволена.

en: The username %name is allowed.
be: Імя карыстальніка %name дазволена.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
be: E-mail %mail ёсьць недапушчальным.

en: The e-mail address %mail is allowed.
be: E-mail %mail ёсьць дапушчальным.

en: The hostname %host is not allowed.
be: Хост %host ёсьць недапушчальным.

en: The hostname %host is allowed.
be: Хост %host ёсьць дапушчальным.

en: There are currently no access rules.
be: На бягучы момант правы дасягу ня вызначаныя.

en: E-mail new password
be: Намыліць новы пароль.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
be: Выбачайце, %name не распазнаецца як імя карыстальніка ці адрас электроннай пошты.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
be: Далейшыя інструкцыі былі дасланыя на Ваш электронны адрас.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць рахунак %name?

en: %name has been deleted.
be: %name быў выдалены

en: You must enter a username.
be: Вы павінны ўвесьці Вашую мянушку.

en: The username cannot begin with a space.
be: Імя карыстальніка не можа пачынацца з прабела.

en: The username cannot end with a space.
be: Імя карыстальніка не можа заканчвацца на прабел.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
be: Імя карыстальніка не можа ўтрымліваць некалькі прабелаў запар.

en: The username contains an illegal character.
be: Імя карыстальніка ўтрымлівае недапушчальныя сімвалы.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
be: Імя карыстальніка %name занадта доўгае: яно павінна быць не больш за  %max сімвалаў.

en: You must enter an e-mail address.
be: Вы павінны ўвесьці адрас e-mail.

en: Who's online
be: Анлайн

en: User list length
be: Даўжыня спісу карыстальнікаў

en: Online users
be: Зараз анлайн

en: Enter the password that accompanies your username.
be: Увядзіце пароль для вашага імені карыстальніка.

en: Signature settings
be: Настройкі подпісу

en: Delete picture
be: Выдаліць выяву

en: Check this box to delete your current picture.
be: Адзначце тут, каб выдаліць цяперашнюю выяву.

en: Unblock the selected users
be: Разблакіраваць выбраных карыстальнікаў

en: Block the selected users
be: Заблакіраваць выбраных карыстальнікаў

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
be: Гэта старонка дазваляе адміністратарам рэгістраваць новых карыстальнікаў. Паштовы адрас ды імя карыстальніка павінны быць унікальныя.

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
be: Увядзі просты шаблон ("*" можа быць суадносіцца з любым групавым сімвалам (wildcard)) для пошуку імя карыстальніка ці e-mail адрасу. Напрыклад,  можна шукаць "br" і Drupal павінен вярнуць "brian", "brad" і "brenda@example.com".

en: Deleted user: %name %email.
be: Выдалены карыстальнік: %name %email.

en: administer users
be: кіраваньне карыстальнікамі

en: access user profiles
be: прагляд прафайлаў карыстальнікаў

en: change own username
be: зьмяніць сваю мянушку

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
be: Вызначце доступ да функцый, выбраўшы правы для роляў.

en: Edit role
be: Рэдагаваць ролю.

en: Access rules
be: Правілы доступа.

en: Check rules
be: Праверыць правілы

en: Manages the user registration and login system.
be: Кіруе рэгістрацыяй карыстальнікаў ды працэдурай ўваходу ў сістэму.

en: Garland
be: Гарланд

en: Skip navigation
be: Прапусціць навігацыю

en: Pushbutton
be: націснутая ціскаўка

en: !site_name blogs
be: Блогі !site_name

en: Your OpenID
be: Ваш OpenID

en: This OpenID will be attached to your account after registration.
be: Гэты OpenID будзе далучаны да вашага рахунка пасля рэгістрацыі.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
be: Файл перакладу JavaScript  %file.js быў згублены.

en: Published comment %subject.
be: Апублікаваны каментар %subject.

en: Nonce from @endpoint rejected because it is not correctly formatted, nonce: @nonce.
be: Дадзены выпадак @endpoint забракаваны таму што няправільна адфарматаваны, выпадак: @nonce.

en: Nonce received from @endpoint is out of range (time difference: @intervals). Check possible clock skew.
be: Спроба прыйшла з @endpoint ёсць па-за дасяжнасцю (адрозненні часу: @intervals). Праверце магчымае адхіленне гадзінніка.

en: Nonce replay attempt blocked from @ip, nonce: @nonce.
be: Дадзеная спроба заблакіравана з @ip, дадзены выпадак: @nonce.

en: Syslog identity
be: Сістэмны журнал ідэнтычнасці

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
be: %name павінен быць дзейным шаснаццатковым CSS значэннем колеру.

en: The @body_label of your @type is too short. You need at least %words words.
be: @body_label вашага  @type занадта кароткі. Вам трэба па крайняй меры, словы %words.
