Drupal Developer (6.x-2.4) - en to be translation catalogue (311 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Pages
be: Старонкі

en: Save configuration
be: Захаваць наладкі

en: enabled
be: дазволена

en: context
be: кантэкст

en: delete
be: выдаліць

en: Status
be: Статус

en: E-mail
be: Адрас E-mail

en: Delete
be: Выдаліць

en: Submit
be: Захаваць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змест

en: Value
be: Значэнне

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Development
be: Распрацоўка

en: Group
be: Група

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: List
be: Спіс

en: Actions
be: Дзеянні

en: disabled
be: адключана

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Access control
be: Кантроль доступа.

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Актывавана

en: Administration
be: Кіраваньне

en: Comments
be: Каментары

en: error
be: памылка

en: Taxonomy
be: Таксаномія

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Content types
be: Тыпы кантэнта

en: Categories
be: Катэгорыі

en: Version
be: Версія

en: view
be: глядзець

en: Overview
be: Агляд

en: File
be: Файл

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: None
be: Аніводны

en: Test
be: Тэст

en: Message
be: Паведамленне

en: No log messages available.
be: Лёгі адсутныя

en: Password
be: Пароль

en: - None -
be: - Нічога -

en: Weight
be: Вага

en: Center
be: Цэнтр

en: Related terms
be: Звязаныя тэрміны

en: Category
be: Катэгорыя

en: Settings
be: Наладкі

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Import
be: Імпарт

en: Export
be: Экспарт

en: Taxonomy term
be: Тэрмін таксаноміі

en: Back
be: Назад

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: Save
be: Захаваць

en: Help
be: Дапамога

en: username
be: імя карыстальніка

en: Default
be: Па змоўчанні

en: Summary
be: Падсумаванне

en: Update
be: Абнавіць

en: Top
be: Верх

en: Core
be: Ядро

en: Access
be: Доступ

en: Add
be: Дадаць

en: View
be: Праглядзець

en: Path
be: Шлях

en: Filename
be: Назва файла

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: Display
be: Паказ

en: Menu
be: Меню

en: Advanced settings
be: Пашыраныя наладкі

en: results
be: вынікі

en: search
be: пошук

en: Teaser
be: Тызер

en: style
be: стыль

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Unknown
be: Невядомы

en: Paths
be: Шляхі

en: User
be: Карыстальнік

en: Continue
be: Працягнуць

en: Configure
be: Канфігураваць

en: status
be: статус

en: User ID
be: ID карыстальніка

en: Error
be: Памылка

en: Contact
be: Кантакт

en: Node
be: Вузел

en: Are you sure you want to delete %title?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць %title?

en: All
be: Усе

en: Active
be: Актыўна

en: Date format
be: Фармат даты

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Block
be: Блок

en: Bottom
be: Знізу

en: Taxonomy terms
be: Тэрміны таксанаміі

en: Mission
be: Місыя

en: Site name
be: Назоў сайту

en: Site slogan
be: Слёган сайту

en: php
be: PHP

en: Database
be: База дадзеных

en: Not found
be: Не знойдзена

en: Module
be: Модуль

en: Header
be: Загаловак

en: Left sidebar
be: Левая стужка

en: Right sidebar
be: Правая стужка

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Throttle
be: Рэгулятар

en: Roles
be: Статусы

en: Published
be: Апублікавана

en: Input format
be: Фармат уводу

en: Signature
be: Подпіс

en: Filter
be: Фільтр

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Vocabulary ID
be: ID слоўніка

en: Term
be: Тэрмін

en: Term ID
be: ID тэрміна

en: Term name
be: Назоў тэрміна

en: Last access
be: Апошні дасяг

en: Contains
be: Утрымлівае

en: Count
be: Колькасць

en: Overridden
be: Адменена

en: Mode
be: Рэжым

en: Normal
be: Нармальны

en: active
be: актыўны

en: Line
be: Радок

en: Medium
be: Сярэдні

en: System
be: Сістэма

en: security
be: бяспека

en: node
be: матэрыял

en: General
be: Агульны

en: Now
be: Зараз

en: Verbose
be: Шматслоўны

en: Other
be: Іншыя

en: Basic
be: Асноўны

en: access content
be: Допуск да змесціва

en: Role
be: Роля

en: User login
be: Уваход для карыстальнікаў

en: Log in
be: Уваход у сістэму

en: String
be: Радок

en: Argument
be: Аргумент

en: Anonymous
be: Ананім

en: Arguments
be: Аргументы

en: Order
be: Парадак

en: Node: ID
be: Допіс: ID

en: Term description
be: Апісанне тэрміна

en: Save settings
be: Захаваць наладкі

en: Operation
be: Аперацыя

en: Function
be: Функцыя

en: Logout
be: Выхад

en: Rules
be: Правілы

en: Authoring information
be: Інфармацыя пра аўтара

en: Show
be: Паказаць

en: Syslog
be: Сістэмны журнал

en: Error handling
be: Апрацоўка памылак

en: Change
be: Змяніць

en: Edit term
be: Рэдагаваць тэрмін

en: Switch
be: Пераключэнне

en: Feeds
be: Жывільнікі

en: update
be: абнавіць

en: Browser
be: Браўзер

en: Search results
be: Вынікі пошуку

en: Your search yielded no results
be: Пошук не даў вынікаў

en: unlimited
be: неабмежавана

en: User's ID
be: ID карыстальніка

en: Features
be: Функцыі

en: Publishing options
be: Наладкі публікацыі

en: Create new revision
be: Стварыць новую версію

en: Configure block
be: Наладкі блока

en: Second
be: Секунда

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Greater than
be: Знак "болей за"

en: Less than
be: Знак "меней за"

en: Log out
be: Выйсці

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: warning
be: папераджэньне

en: Enabled filters
be: Уключаныя фільтры

en: critical
be: крытычны

en: Results
be: Вынікі

en: Match
be: Супадаць

en: Database schema
be: Схема базы дадзеных

en: Schema
be: Схема

en: Permissions
be: Правы

en: Testing
be: Тэставанне

en: Menu settings
be: Наладкі меню

en: Color scheme
be: Схема колераў

en: Themes
be: Тэмы

en: administer nodes
be: кіраванне матэрыяламі

en: Internationalization
be: Інтэрнацыяналізацыя

en: Menus
be: Меню

en: Form
be: Форма

en: Permission
be: Дазвол

en: @module module
be: @module модуль

en: Incompatible with this version of PHP
be: Несумяшчальна з гэтай версіяй PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
be: Гэты модуль патрабуе PHP версію @php_required і несумяшчальны з PHP версіяй !php_version.

en: Read/Write
be: Чытанне/Запіс

en: file system
be: файлавая сыстэма

en: Language neutral
be: Нейтральная мова

en: Loading
be: Загружаецца

en: The directory %directory does not exist.
be: Дырэкторыя %directory не існуе.

en: The directory %directory is not writable
be: Дырэкторыя %directory: запіс забаронены.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
be: Дырэкторыя %directory зачыненая для запісу, паколькі ня мае слушна сканхвігураваных правоў дасягу.

en: ok
be: так

en: Context
be: Кантэкст

en: Book navigation
be: Навігацыя па падшыўцы

en: Pager
be: Гартальнік

en: Taxonomy vocabulary
be: Слоўнік таксанаміі

en: -n/a-
be: - няма дадзеных -

en: Found the @submit button
be: Знойдзена кнопка @submit

en: Failed to set field @name to @value
be: Не атрымалася ўсталяваць поле @name да @value

en: No temporary directories to remove.
be: Няма часовых каталогаў для выдалення.

en: Run tests against Drupal core and your active modules. These tests help assure that your site code is working as designed.
be: Запусціце тэсты для Drupal ядра і вашых актыўных модуляў. Гэтыя тэсты дапамогуць упэўніцца што код вашага сайта працуе як запланавана.

en: Machine name
be: Машыннае імя

en: Locked
be: Зачынены

en: Finish
be: Скончана

en: Or
be: Або

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
be: Абраны файл %file ня можа быць запампаваны праз няслушнасць канфігурацыі дырэкторыі прызначэння %directory.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
be: Абраны файл %file ня можа быць скапіяваны, таму што файл з такім імём ужо ёсць ў месцы прызначэня.

en: The selected file %file could not be copied.
be: Абраны файл %file нельга скапіяваць.

en: The removal of the original file %file has failed.
be: Памылка выдалення арыгінальнага файлу %file.

en: and
be: і

en: Create @name
be: Стварыць @name

en: Minimum number of words
be: Мінімальная колькасць словаў

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
be: Паведамленне бяспекі: Немагчыма зрабіць запіс у .htaccess файл. Калі ласка стварыце .htaccess файл у вашай %directory дырэкторыі які будзе змяшчаць наступныя радкі: <code>!htaccess</code>

en: No test results to display.
be: Няма вынікаў тэста для паказу.

en: Starts with
be: Пачынаецца з

en: 1 character | @count characters
be[0]: @count знак(аў)

en: Created content type %type.
be: Створаны тып змесціва

en: User created with name %name and pass %pass
be: Карыстальнік створаны з імем %name і паролем %pass

en: Created permissions: @perms
be: Створаныя правы:  @perms

en: Invalid permission %permission.
be: Недапушчальныя правы  %permission.

en: Username field found.
be: Поле імя карыстальніка знойдзена.

en: Password field found.
be: Поле паролю знойдзена.

en: !method @url returned @status (!length).
be: !method @url вернуты @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
be: Дапушчальны HTML знойдзены на  "@path"

en: Parsed page successfully.
be: Старонка паспяхова прааналізавана.

en: Found the requested form fields at @path
be: Знойдзенае запытваемае поле формы па @path

en: Did not find field by name @name
be: Поле з імём @name не знойдзена

en: Found field by id @id
be: Знойдзена поле па id @id

en: Did not find field by id @id
be: Па id @id поле не знойдзена

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
be: HTTP адказ чакаемы !code, актуальны !curl_code

en: Tests
be: Тэсты

en: Run tests
be: Запуск тэстаў

en: Clean test environment
be: Ачысціць тэставае асяроддзе

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
be: Выдаліць табліцы з прэфіксам "simpletest" і часовыя каталогі, якія засталіся пасля няўдалых тэстаў. Прызначана для выкарыстання распрацоўшчыкамі пры стварэнні тэстаў.

en: Clean environment
be: Ачысціць асяроддзе

en: No tests to display.
be: Няма тэстаў для паказу.

en: @pass, @fail, and @exception
be: @pass, @fail, і @exception

en: No test(s) selected.
be: Няма абранага(ых) тэста(аў).

en: Processing test @num of @max - %test.
be: Апрацоўка тэста @num з @max - %test.

en: Processed test @num of @max - %test.
be: Апрацаваны тэст @num з @max - %test.

en: 1 pass | @count passes
be[0]: 1 пройдзены
be[1]: @count пройдзена

en: 1 fail | @count fails
be[0]: 1 правалены
be[1]: @count правалена

en: 1 exception | @count exceptions
be[0]: 1 выключэнне
be[1]: @count выключэнняў

en: PHP DOMDocument class
be: PHP DOMDocument клас

en: Provides a framework for unit and functional testing.
be: Прадастаўляе фрэймворк для модульнага і функцыянальнага тэсціравання.

en: alert
be: папярэджанне

en: emergency
be: надзвычайнае становішча

en: Filter log messages
be: Фільтраваць журнал паведамленняў

en: You must select something to filter by.
be: Вы павінны абраць нешта для фільтру.

en: Administration menu
be: Меню адміністратара

en: Machine-readable name
be: Машыначытаемае імя

en: Contact form
be: Форма кантакту

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
be: Правы дасягу ды дырэкторыі %directory былі зьмененыя, каб дазволіць запіс.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
be: Машыначытальнае імя павінна ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і падкрэсліванне.

en: Search form
be: Форма пошуку

en: The name of the site.
be: Назва сайта.

en: Created role of name: @name, id: @rid
be: Створана роля пад імём:  @name, id: @rid

en: User %name successfully logged in.
be: Карыстальнік %name паспяхова ўвайшоў у сістэму.

en: Raw "@raw" found
be: Чарнавы "@raw" знойдзены

en: Raw "@raw" not found
be: Чарнавы "@raw" не знойдзены

en: "@text" found
be: "@text" знойдзены

en: "@text" not found
be: "@text" не знойдзены

en: Pattern "@pattern" found
be: Шаблон "@pattern" знойдзены

en: Pattern "@pattern" not found
be: Шаблон "@pattern" не знойдзены

en: Checkbox field @id is checked.
be: Поле пераключальніка @id праверана.

en: Checkbox field @id is not checked.
be: Поле пераключальніка не праверана.

en: Verbose message
be: Падрабязнае паведамленнне

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
be: Абярыце тэст(ы) альбо тэставую групу(ы), якія б жадалі запусціць, і націснеце <em>Запусціць тэсты</em>.

en: All (@count)
be: Усё (@count)

en: Pass (@count)
be: Пройдзена (@count)

en: Fail (@count)
be: Правалена (@count)

en: Return to list
be: Вярнуцца да спісу

en: Clear results after each complete test suite run
be: Ачышчаць вынікі пасля кожнага поўнага выканання набору тэстаў

en: Provide verbose information when running tests
be: Прадастаўленне падрабязнай інфармацыі пры выкананні тэстаў

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
be: Падрабязныя дадзеныя будуць надрукаваны   ў  адпаведнасці   са стандартам  сцвярджэнняў і  з’яўляюцца карыснымі для  адладкі. Падрабязныя дадзеныя  будуць сцёртыя паміж кожным запускам набора тэсціравання.  Падрабязныя дадзеныя  адлюстроўваюцца  дэталёва, пагэтаму яны павінны выкарыстоўвацца толькі  для адладкі.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
be: Наладкі аўтэнтыфікацыі праз HTTP будуць выкарыстаны браўзерам SimpleTest падчас правядзення тэстаў. Гэта карысна, калі сайт патрабуе стандартнай аўтэнтыфікацыі праз HTTP.

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
be: @pass, @fail, @exception, і @debug

en: The test run did not successfully finish.
be: Апрацоўка тэста не была скончана паспяхова.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
be: Ачышчэнне вынікаў адключана, і табліца тэставых вынікаў не будзе ачышчана.

en: No leftover tables to remove.
be: Не засталося няскончаных табліц, каб іх выдаліць.

en: 1 debug message | @count debug messages
be[0]: 1 адладжанае паведамленне
be[1]: @count адладжаных паведамленняў

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
be[0]: Выдалены 1 вынік тэста.
be[1]: Выдалены @count вынікі(а,аў) тэста.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
be[0]: Выдалена 1 застаўшаяся табліца
be[1]: Выдалены @count застаўшыхся табліц

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
be[0]: Выдалены 1 часовы каталог.
be[1]: Выдалена @count часовых каталогаў.

en: Test result
be: Вынікі тэста.

en: View result of tests.
be: Паказаць вынікі тэста.

en: hash
be: хэш
