Wiki installation profile (6.x-1.0) - en to mn translation catalogue (892 entries)

en: Home
mn: Эхлэл

en: User interface
mn: Хэрэглэгчийн интерфэйс

en: Title
mn: Гарчиг

en: Body
mn: Үндсэн хэсэг

en: user
mn: хэрэглэгч

en: Filter HTML tags
mn: HTML шошгуудын шүүлтүүр

en: Show on every page except the listed pages.
mn: Жагсаалтанд орсон хуудсуудаас бусад хуудас болгонд харуул.

en: Show on only the listed pages.
mn: Зөвхөн жагсаалтанд байгаа хуудсуудад харуул.

en: Pages
mn: Хуудаснууд

en: Save configuration
mn: Тохиргоог хадгалах

en: Reset to defaults
mn: Анхны утганд буцаах

en: delete
mn: устгах

en: Status
mn: Статус

en: Administer
mn: Удирдах

en: Create a new user account.
mn: Бүртгүүлэх

en: Request new password via e-mail.
mn: Шинэ нууц үгийг э-шуудангаар хүлээн авах.

en: E-mail
mn: Цахим хаяг

en: Delete
mn: Устгах

en: Operations
mn: Үйлдлүүд

en: Content
mn: Агуулга

en: Value
mn: Утга

en: Username
mn: Хэрэглэгчийн нэр

en: content
mn: агуулга

en: Type
mn: Төрөл

en: Author
mn: Зохиогч

en: Replies
mn: Хариултууд

en: Closed
mn: Хаалттай

en: Wrong username or password.
mn: Хэрэглэгчийн нэр буюу нууц үг буруу байна.

en: List
mn: Жагсаалт

en: Subject
mn: Гарчиг

en: closed
mn: Хаагдсан

en: Actions
mn: Үйлдлүүд

en: disabled
mn: идэвхжээгүй

en: Confirm
mn: Баталгаажуулах

en: Cancel
mn: Цуцлах

en: Remove
mn: Устгах

en: deny
mn: татгалзах

en: Description
mn: Тайлбар

en: Language
mn: Хэл

en: Read more
mn: Дэлгэрэнгүй

en: Log
mn: Лог

en: RSS feed
mn: RSS оруулга

en: Disable
mn: Идэвхигүй байна.

en: Explanation or submission guidelines
mn: Тайлбар эсвэл шилжүүлэх заавар

en: Disabled
mn: Идэвхгүй

en: Enabled
mn: Боломжтой

en: Administration
mn: Удирдлага

en: Comments
mn: Сэтгэгдэлүүд

en: More
mn: Дэлгэрэнгүй

en: not verified
mn: батлагдаагүй

en: Last updated
mn: Сүүлийн шинэчлэлт

en: new
mn: шинэ

en: error
mn: алдаа

en: Tags
mn: Тагууд

en: Block title
mn: Хавтангийн гарчиг

en: The title of the block as shown to the user.
mn: Хэрэглэгчид харуулах хавтангийн гарчиг.

en: Taxonomy
mn: Хэллэг

en: Yes
mn: Тийм

en: No
mn: Үгүй

en: Blue Lagoon (Default)
mn: Хөх лагоон (анхны тохиргоо)

en: Ash
mn: Айш

en: Aquamarine
mn: Акуамарин

en: Belgian Chocolate
mn: Белги шоколад

en: Bluemarine
mn: Бльюмарин

en: Citrus Blast
mn: Ситрус бласт

en: Cold Day
mn: Хүйтэн өдөр

en: Greenbeam
mn: Грийнбийм

en: Mediterrano
mn: Медитеррано

en: Mercury
mn: Меркури

en: Nocturnal
mn: Шөнийн шувуу

en: Olivia
mn: Олив

en: Pink Plastic
mn: Ягаан хуванцар

en: Shiny Tomato
mn: Гялалзсан улаан лооль

en: Teal Top
mn: Тийл топ

en: Content types
mn: Агуулгын төрлүүд

en: Homepage
mn: Нүүр хуудас

en: Categories
mn: Ангиллууд

en: Download
mn: Татах

en: view
mn: харах

en: updated
mn: шинэчлэгдсэн

en: Overview
mn: Ерөнхий агуулга

en: Advanced options
mn: Дэлгэрэнгүй сонголтууд

en: Release notes
mn: Хувилбарын тэмдэглэлүүд

en: Edit
mn: Засварлах

en: Date
mn: Огноо

en: Size
mn: Хэмжээ

en: Search
mn: Хайх

en: Reset
mn: Анхны хэвд оруулах

en: Daily
mn: Өдөр тутмын

en: Weekly
mn: Долоо хоног бүр

en: None
mn: Байхгүй

en: default
mn: Үндсэн

en: This action cannot be undone.
mn: Энэ үйлдэлийг буцаах боломжгүй

en: Message
mn: Зурвас

en: No log messages available.
mn: Журналын зурвасын олдоц илэpсэнгүй.

en: Password
mn: Нууц үг

en: - None -
mn: - Хоосон -

en: Weight
mn: Жин

en: The configuration options have been saved.
mn: Тохиргоо хадгалагдлаа.

en: Variable
mn: Хувьсагч

en: There are currently no posts in this category.
mn: Энэ бүлэгт мэдээлэл оруулаагүй байна.

en: Help text
mn: Тусламж текст

en: Related terms
mn: Холбоотой нэр томъёонууд

en: Synonyms
mn: Ойролцоо утгатай үг

en: Required
mn: Шаардлагатай

en: Parent
mn: Дээд төвшний

en: Parents
mn: Үндэс

en: none
mn: хоосон

en: Category
mn: Ангилал

en: Add container
mn: Агуулагч нэмэх

en: Settings
mn: Тохиргоо

en: Add category
mn: Ангилал нэмэх

en: Name
mn: Нэр

en: edit container
mn: агуулагч засах

en: edit
mn: засварлах

en: Go to previous page
mn: Өмнөх хуудсанд очих

en: Go to next page
mn: Дараагийн хуудсанд очих

en: Import
mn: Импорт хийх

en: Book
mn: Ном

en: Export
mn: Экспорт хийх

en: Preview
mn: Урьдчилан харах

en: Save
mn: Хадгалах

en: Help
mn: Тусламж

en: Default
mn: Анхны утга

en: Update
mn: Шинэчлэх

en: Small
mn: Жижиг

en: Large
mn: Том

en: Sunday
mn: Ням

en: Monday
mn: Даваа

en: Tuesday
mn: Мягмар

en: Wednesday
mn: Лхагва

en: Thursday
mn: Пүрэв

en: Friday
mn: Баасан

en: Saturday
mn: Бямба

en: High
mn: Өндөр

en: Low
mn: Нам

en: Time
mn: Цаг

en: Add
mn: Нэмэх

en: View
mn: Харах

en: History
mn: Түүх

en: The configuration options have been reset to their default values.
mn: Тохиргооны сонголтууд үндсэн утгуудаараа дахин шинэчлэгдлээ.

en: URL
mn: Интернэт хаяг

en: Path
mn: Зам

en: Vocabularies
mn: Үгсийн сангууд

en: Modules
mn: Модиулууд

en: Clear index
mn: Индексийг цэвэрлэх

en: edit forum
mn: хэлэлцүүлгийг засах

en: Forum name
mn: Хэлэлцүүлгийн нэр

en: forum
mn: хэлэлцүүлэг

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
mn: Хэлэлцүүлэг %name-г устгахдаа та итгэлтэй байна уу?

en: Region
mn: Бүс

en: Menu
mn: Цэс

en: results
mn: үр дүн

en: search
mn: хайх

en: Core - optional
mn: Гол - нэмэлт

en: never
mn: хэзээ ч үгүй

en: The username %name does not exist.
mn: %name гэдэг хэрэглэгчийн нэр байдаггүй.

en: mail
mn: захиа

en: Add item
mn: Элемент нэмэх

en: actions
mn: үйлдэлүүд

en: aggregator
mn: төхөөрөмж

en: read more
mn: дэлгэрүүлж унших

en: Add forum
mn: Хэлэлцүүлэг нэмэх

en: Keywords
mn: Түлхүүр үг

en: Preview comment
mn: Сэтгэгдэл урьдчилан харах

en: Statistics
mn: Статистик

en: Advanced search
mn: Дэлгэрэнгүй хайлт

en: You are not authorized to access this page.
mn: Та энэ хуудсанд хандах зөвшөөрөлгүй байна.

en: Unknown
mn: Үл мэдэгдэх

en: Settings for @role
mn: @role -ийн тохиргоо

en: Permitted file extensions
mn: Зөвшөөрөх файл өргөтгөлүүд

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
mn: Энэ үүрэг бүхий хэрэглэгчидийн оруулж болох файлын өргөтгөл. Өргөтгөлүүдийн өмнө цэг тавилгүй хооронд нь хоосон зай авна уу.

en: n/a
mn: үл хамаарах

en: Upload
mn: Оруулах

en: Picture
mn: Зураг

en: type
mn: төрөл

en: Database type
mn: Өгөгдлийн сангийн төрөл

en: User
mn: Хэрэглэгч

en: action
mn: үйлдэл

en: Continue
mn: Үргэжлүүлэх

en: Configure
mn: Тохируулах

en: file
mn: Файл

en: status
mn: статус

en: Error
mn: Алдаа

en: Options
mn: Сонголтууд

en: Contact
mn: Холбоо барих

en: Created
mn: Үүссэн

en: Node
mn: Зангилаа

en: Sent email to %recipient
mn: %recipient руу и-мэйл илгээгдсэн

en: Unable to send email to %recipient
mn: %recipient руу имэйл илгээх боломжгүй

en: The subject of the message.
mn: Мэдээний агуулга.

en: Are you sure you want to delete %title?
mn: Энэ %title-г устгахдаа итгэлтэй байна уу

en: Save categories
mn: Категорийг хадгалах

en: Expanded
mn: Дэлгэгдсэн

en: Parent item
mn: Дээд төвшний зүйл

en: Question
mn: Асуулт

en: Add child page
mn: Дагалдах хуудас нэмэх

en: Printer-friendly version
mn: Хэвлэх хувилбар

en: Update options
mn: Шинэчлэх сонголтууд

en: Remove from outline
mn: Ерөнхий схемээс устгах

en: All
mn: Бүгд

en: Active
mn: Идэвхтэй

en: Post
mn: Бичлэг

en: Access denied
mn: Хандалт боломжгүй

en: Page title
mn: Хуудсын гарчиг

en: Block
mn: Хавтан

en: Add block
mn: Хавтан нэмэх

en: Page
mn: Хуудас

en: 1 hour | @count hours
mn[0]: 1 цаг

en: 1 day | @count days
mn[0]: 1 өдөр
mn[1]: @count өдөр

en: Configuration saved.
mn: Тохиргоо хадгалагдсан

en: Footer message
mn: Доод баганан мэдээ

en: Logo
mn: Лого

en: Mission
mn: Даалгавар

en: Search box
mn: Хайлтын талбар

en: Site name
mn: Сайтын нэр

en: Only site administrators can create new user accounts.
mn: Зөвхөн сайтын админ шинэ хэрэглэгч үүсгэж чадна.

en: Url
mn: Хаяг

en: Available updates
mn: Боломжит шинэчлэлтүүд

en: Up to date
mn: Шинэ

en: Drupal core update status
mn: Друпалын цөмийн шинэчлэлтийн төлөв

en: Out of date
mn: Хуучирсан

en: Update status
mn: Статусыг шинэчлэх

en: Header
mn: Толгой хэсэг

en: Left sidebar
mn: Зүүн хажуугын дөрвөлжин

en: Right sidebar
mn: Баруун хажуугын дөрвөлжин

en: Footer
mn: Хөлийн хэсэг

en: Selected
mn: Сонгогдсон

en: You must enter a category.
mn: Ангилал оруулах шаардлагатай.

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
mn: Та цагт  %number зурвасаас илүүг илгээх боломжгүй. Дараа дахин оролдоно уу.

en: Your name
mn: Таны нэр

en: Your e-mail address
mn: Таны и-мэйл хаяг

en: Send e-mail
mn: Цахим захиа илгээх

en: Throttle
mn: Цорго

en: Visibility
mn: Харагдах байдал

en: Roles
mn: Үүргүүд

en: Comment
mn: Сэтгэгдэл

en: Hostname
mn: Хостийн нэр

en: Published
mn: Хэвлэгдсэн

en: Filter
mn: Шүүлтүүр

en: Location
mn: Байрлал

en: Locale
mn: Локале

en: Log message
mn: Журналын зурвас

en: Poll duration
mn: Санал асуулгын үргэлжлэх хугацаа

en: Explanation
mn: Тайлбар

en: E-mail address
mn: Цахим шуудангийн хаяг

en: Global settings
mn: Ерөнхий тохиргоо

en: Vote
mn: Санал

en: RSS - blogs
mn: RSS - блогууд

en: Mode
mn: Горим

en: configure
mn: тохируулах

en: Updated:
mn: Шинэчилсэн:

en: %ago ago
mn: %ago өмнө

en: Authored by
mn: Зохиосон

en: Delete all
mn: Бүгдийг устгах

en: Performance
mn: Хурд

en: This field is required.
mn: Энэ талбар шаардлагатай.

en: Medium
mn: Дундаж

en: Details
mn: Дэлгэрэнгүй

en: System
mn: Систем

en: Unlimited
mn: Хязгааргүй

en: Send
mn: Илгээх

en: Code
mn: Код

en: No posts available.
mn: Бичлэг байхгүй

en: security
mn: аюулгүй байдал

en: node
mn: зангилаа

en: Tonga
mn: Тонга

en: Navajo
mn: Наважо

en: Table
mn: Хүснэгт

en: Thu
mn: Пүрэв

en: Fri
mn: Баасан

en: Sat
mn: Бямба

en: Sun
mn: Ням

en: May
mn: 5-р сар

en: Forum
mn: Хэлэлцүүлэг

en: !time ago
mn: !time өмнө

en: Text color
mn: Текстний өнгө

en: Navigation
mn: Сайтын дотоод холбоосууд

en: Color
mn: Өнгө

en: User login
mn: Хэрэглэгч нэвтрэх

en: Log in
mn: Нэвтрэх

en: Blog
mn: Блог

en: Jump to the first comment of this posting.
mn: Энэ бичлэгийн эхний сэтгэгдэл руу очих

en: Jump to the first new comment of this posting.
mn: Энэ бичлэгийн эхний шинэ сэтгэгдэл руу очих

en: Add new comment
mn: Шинэ сэтгэгдэл нэмэх

en: Add a new comment to this page.
mn: Энэ хуудсанд шинэ сэтгэгдэл бичих

en: String
mn: Тэмдэгт

en: Users
mn: Хэрэглэгчид

en: Not installed
mn: Суулгаагүй

en: Referrer
mn: Хандагч

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
mn: @site хуудас засвартай байна. Удахгүй ажиллах тул түр хүлээгээд дахин хандана уу.

en: Top pages
mn: Хамгийн их хандалттай хуудсууд

en: Create content
mn: Агуулга үүсгэх

en: Anonymous
mn: Үл мэдэгдэх

en: Optional
mn: Өөрийн сонголтоор

en: Recent comments
mn: Сүүлийн үеийн сэтгэгдэлүүд

en: Recent hits
mn: Сүүлд хандсан файлууд

en: Profile
mn: Хувийн тохиргоо

en: Votes
mn: Саналууд

en: Save settings
mn: Тохиргоог хадгалах

en: reply
mn: хариулах

en: Tracker
mn: Бүртгэл

en: You have to specify a valid date.
mn: Хүчин төгөлдөр цаг оруулах хэрэгтэй.

en: Server settings
mn: Сервер (буюу үйлчлэгч тооцоолуур)-ийн тохиргоо.

en: Nauru
mn: Науру

en: Table prefix
mn: Хүснэгтийн угтвар

en: Database username
mn: Өгөгдлийн сангийн хэрэглэгчийн нэр

en: Database password
mn: Өгөгдлийн сангийн нууц үг

en: Database name
mn: Өгөгдлийн сангийн нэр

en: Authoring information
mn: Зохиогчийн мэдээлэл

en: Authored on
mn: Зохиосон огноо

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
mn: Бүртүүлээгүй хэрэглэгчдэд зориулан хуудас нөөцлөхийг идэвхижүүлэх болон хаах бөгөөд CSS ба Жаваскиптийн давтамжийн уртыг оновчлох сонголтуудыг тохируулах.

en: Syslog
mn: Системийн тэмдэглэл

en: Maximum file size per upload
mn: Нэг удаа оруулах файлын хамгийн их хэмжээ

en: Total file size per user
mn: Нэг хэрэглэгчийн файлын нийт хэмжээ

en: Arabic
mn: Араб

en: English
mn: Англи

en: French
mn: Франц

en: Italian
mn: Итали

en: Spanish
mn: Испани

en: Japanese
mn: Япон

en: Korean
mn: Солонгос

en: Allowed HTML tags
mn: Зөвшөөрөгдөх HTML кодууд

en: Add menu
mn: Цэс нэмэх

en: menu
mn: цэс

en: ‹ previous
mn: ‹ өмнөх

en: next ›
mn: дараах ›

en: The update has been performed.
mn: Шинэчлэв.

en: View user profile.
mn: Хэрэглэгчийн мэдээлэл харах

en: Language file
mn: Хэлний файл

en: published
mn: нийтлэгдсэн

en: Show only users where
mn: Зөвхөн доорх шалгуурт тохирох  хэрэглэгчдийг харуулах:

en: Refine
mn: Сайжруулах

en: Undo
mn: Үйлдэл буцах

en: @time ago
mn: @time өмнө

en: Select all rows in this table
mn: Энэ хүснэгтийн бүх мөрийг сонгох

en: Deselect all rows in this table
mn: Энэ хүснэгтийн бүх мөрийг сонгохоо болих

en: Your search yielded no results
mn: Таны хайлт үр дүнгүй гарлаа

en: Request new password
mn: Шинэ нууц үгийн хүсэлт

en: Deleted
mn: Устгагдсан

en: Languages
mn: Хэлнүүд

en: Edit menu
mn: Цэсийг засварлах

en: Delete menu
mn: Цэсийг устгах

en: Jan
mn: 1-р сар

en: Feb
mn: 2-р сар

en: Mar
mn: 3-р сар

en: Apr
mn: 4-р сар

en: Oct
mn: 10-р сар

en: Nov
mn: 11-р сар

en: Dec
mn: 12-р сар

en: None.
mn: Байхгүй.

en: Revert
mn: Буцаах

en: Choice
mn: Сонголт

en: Log out
mn: Хэсгээсээ гарах

en: profile
mn: хувийн мэдээлэл.

en: Send yourself a copy.
mn: Хуулбарыг өөртөө илгээх.

en: Create new account
mn: Бүртгүүлэх

en: Are you sure you want to delete the term %title?
mn: Та %title нэр томъёог устгахдаа итгэлтэй байна уу?

en: warning
mn: сануулга

en: Site information
mn: Сайтын мэдээлэл

en: critical
mn: онцгой

en: Default permitted file extensions
mn: Анхны утгаар зөвшөөрөгдсөн файлын өргөтгөлүүд

en: Older polls
mn: Хуучирсан санал асуулгууд

en: Visitor
mn: Зочин

en: Blogs
mn: Блогууд

en: Books
mn: Номнууд

en: Forums
mn: Хэлэлцүүлгүүд

en: revert
mn: буцаах

en: The specified passwords do not match.
mn: Тодорхойлогдсон нууц үг тохироогүй.

en: Track
mn: Трак

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
mn: Сэдвүүдийн тухай саналыг олон сонголттой асуумж байдлаар санал хураахыг зөвшөөрдөг.

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
mn: Таны нууц үг болон цаашдын зааварлагаа нь таны и-мэйл хаяг рүү илгээгдлээ.

en: Fiji
mn: Фижи

en: 200 characters
mn: 200 тэмдэгт

en: 400 characters
mn: 400 тэмдэгт

en: 600 characters
mn: 600 тэмдэгт

en: 800 characters
mn: 800 тэмдэгт

en: 1000 characters
mn: 1000 тэмдэгт

en: Not published
mn: Хэвлэгдээгүй

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
mn: Анхны утгаар зөвшөөрөх хэрэглэгчийн оруулж болох файлын өргөтгөлүүд. Өргөтгөлүүдийн цэг тавилгүй хооронд нь хоосон зай авна.

en: Default maximum file size per upload
mn: Анхны утгаар зөвшөөрөх файлын хэмжээ

en: Default total file size per user
mn: Анхны утгаар зөвшөөрөх нэг хэрэглэгчийн оруулж болох файлын нийт хэмжээ

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
mn: Таны PHP тохиргоо нэг удаагийн оруулгад %size гэж хязгаарласан байна.

en: Action '%action' added.
mn: %action' үйлдэл нэмэгдсэн

en: Remove orphaned actions
mn: Хоосон үйлдлийг устгах

en: Themes
mn: Сайтын дизайнууд

en: JPEG quality
mn: JPEG-ийн чанар

en: Delete comments
mn: Сэтгэгдэлүүдийг устгах

en: not published
mn: нийтлэгдээгүй

en: by
mn: аар

en: The comments have been deleted.
mn: Сэтгэгдэлүүд устгагдлаа.

en: Published comments
mn: Нийтлэгдсэн сэтгэгдэлүүд

en: !name field is required.
mn: !name талбар шаардлагатай.

en: Comment settings
mn: Сэтгэгдэлийн тохиргоонууд

en: not promoted
mn: дэвшээгүй

en: promoted
mn: дэвшсэн

en: Default options
mn: Үндсэн сонголтууд

en: Processing
mn: Боловсруулж байна

en: Finished
mn: Дууссан

en: date
mn: огноо

en: File upload error. Could not move uploaded file.
mn: Файлыг оруулхад алдаа гарлаа. Оруулсан файлыг зөөж чадсангүй.

en: The specified date is invalid.
mn: Тодорхойлогдсон огноо хүчингүй.

en: Choice @n
mn: Сонголт @n

en: is
mn: бол

en: Go to page @number
mn: @number хуудас руу

en: Tableless, recolorable, multi-column, fluid width theme (default).
mn: Хүснэгтгүй, өнгийг солих боломжтой, олон баганатай, дурын өргөнтэй дизайн (анхны тохиргоо).

en: Underlined
mn: Догуур зураастай

en: English name
mn: Англи нэр

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
mn: Энэ талбарыг утгаар нь хайх боломжийг өгөхий тулд гарах хуудсанд нь гарчиг өгөөрэй. Жишээ хуудсын гарчиг бол: "Ажил эрхэлдэг хүмүүс". Энэ нь зөвхөн олон нийтийн талбарт тохиромжтой.

en: Save field
mn: Талбарыг хадгалах.

en: Blocks
mn: Хавтангууд

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
mn: Таны сайтын хажуу болон бусад хэсгүүдэд ямар хавтангийн агуулга гарахыг тохируулна.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
mn: Энгийн хэрэглэгчид өөрийн бүртгэлийн тохиргооноос энэ хавтангийн харагдацыг өөрчилөхийг зөвшөөрөх.

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
mn: Зөвхөн сонгогдсон үүрг(үүд)эд энэ хавтанг харуулах. Хэрвээ та ямар ч үүргийг сонгохгүй бол тухайн хавтанг бүх хэрэглэгчид харах боломжтой.

en: Save block
mn: Хавтанг хадгалах

en: Block body
mn: Хавтангийн их бие

en: The content of the block as shown to the user.
mn: Хэрэглэгчид харагдах хавтангийн агуулга.

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
mn: Үндсэн агуулгын хажуугаар харагдах хайрцгуудыг хянадаг

en: Core - required
mn: Гол - шаардлагатай

en: Menus
mn: Цэснүүд

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
mn: Админуудад сайтын холбоосуудыг зохион байгуулах боломжыг олгодог.

en: edit vocabulary
mn: үгсийн санг өөрчлөх

en: Default time zone
mn: Үндсэн цагийн бүс

en: Publish
mn: Нийтлэх

en: Default comment setting
mn: Үндсэн сэтгэгдэлийн тохиргоо

en: Read/Write
mn: Унших/Бичих

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
mn: Энэ талбарын мэдээллийг нийтэд харуулахгүй болно.

en: Date - newest first
mn: Огноо - Шинэ нь эхэндээ

en: Date - oldest first
mn: Огноо - Хуучин нь эхэндээ

en: 1 comment | @count comments
mn[0]: 1 сэтгэгдэл
mn[1]: @count сэтгэгдэлүүд

en: 1 new comment | @count new comments
mn[0]: 1 шинэ сэтгэгдэл
    @count шинэ сэтгэгдэл
mn[1]: @count шинэ сэтгэгдэлүүд

en: Save content type
mn: Агуулгын төрлийг хадгалах

en: Subtitle
mn: Дэд гарчиг

en: Language code
mn: Хэлний код

en: debug
mn: алдаа засах

en: file system
mn: файл систем

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
mn: Цэсний систем нь системийн замыг хадгалдаг боловч URL тэмдэглэгээг харуулдаг. %link_path -ийг %normal_path гэж хадгална.

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
mn: '@link_path' зам нь хүчингүй эсвэл та ийшээ хандах эрх байхгүй.

en: Menu name
mn: Цэсний нэр

en: The menu already exists.
mn: Энэ цэс аль хэдийн орсон байна.

en: Edit container
mn: Агуулагчийг өөрчлөх

en: KB
mn: КБ

en: Page not found
mn: Хуудас олдоогүй

en: Language neutral
mn: Хэлний тохиргооноос үл хамаарах

en: info
mn: мэдээлэл

en: Log in using OpenID
mn: OpenID ашиглаж нэвтрэх

en: Add an OpenID
mn: OpenID нэмэх

en: « first
mn: « эхний

en: last »
mn: сүүлийнх »

en: The directory %directory does not exist.
mn: %directory хавтас байхгүй.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
mn: %directory хавтас нь бичиж болохуйц биш, үүнд зөв зөвшөөрөл тохируулагдаагүй байна.

en: No comments available.
mn: Сэтгэгдэлүүд байхгүй байна.

en: Primary links
mn: Үндсэн холбооснууд

en: Error saving user account.
mn: Хэрэглэгчийн бүртгэлийг хадгалахад алдаа гарлаа.

en: - Please choose -
mn: Сонгоно уу

en: Aggregator
mn: Нэгтгэгч

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
mn: Олон эх үүсвэрээс агуулга нэгтгэх (RSS, RDF, болон Atom).

en: Account settings
mn: Бүртгэлийн тохиргоо

en: Enter your keywords
mn: Түлхүүр үгсээ оруулаарай

en: Clean URLs
mn: URL-уудыг цэвэрлэ

en: GD library
mn: GD сан

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
mn: Хэрэглэгч хамгийн сүүлд нэг хуудсыг үзсэнээс хойш энэ хугацаанд сүлжээнд хэвээрээ байгаа гэж үзнэ.

en: Maximum number of currently online users to display.
mn: Сүлжээнд одоогоор байгаа харуулах хэрэглэгчдийн хамгийн их тоо.

en: 1 year | @count years
mn[0]: 1 жил
mn[1]: @count жил

en: 1 week | @count weeks
mn[0]: 1 долоо хоног
mn[1]: @count долоо хоногууд

en: 1 min | @count min
mn[0]: 1 минут
mn[1]: @count минут

en: 1 sec | @count sec
mn[0]: 1 секунд

en: Bulgarian
mn: Болгар

en: Croatian
mn: Хорват

en: Czech
mn: Чех

en: Danish
mn: Дани

en: Dutch
mn: Голланд

en: German
mn: Герман

en: Greek
mn: Грек

en: Hebrew
mn: Еврей

en: Hungarian
mn: Унгар

en: Indonesian
mn: Индонез

en: Polish
mn: Польш

en: Russian
mn: Орос

en: Slovak
mn: Словак

en: Swedish
mn: Швед

en: Turkish
mn: Турк

en: Edit comment
mn: Сэтгэгдэл засах

en: The file could not be created.
mn: Файл үүсгэгдэж чадахгүй.

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
mn: Таны сайт бэлэн шинэчлэлтийг шалгаад шинэ хувилбарыг олсон болгонд үүнийгээ жагсаалтын хэрэглэгчид руу и-мэйлээр мэдүүлж болно. Хаяг бүрийг тусдаа мөрөнд бичээрэй. Хэрэв хоосон байвад и-мэйл илгээгдэхгүй.

en: Check for updates
mn: Шинэчлэлтийг шалга

en: All newer versions
mn: Бүх шинэ хувилбарууд

en: Only security updates
mn: Зөвхөн аюулгүй байдлын шинэчлэлтүүд

en: Revoked!
mn: Хүчингүй болсон!

en: See the available updates page for more information:
mn: Дэлгэрэнгүй мэдээллийг боломжит шинэчлэлтийн хуудаснаас үзнэ үү:

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
mn: Таны Друпалын хувилбарын шинэчлэлт олдлоо. Сайтынхаа үйл ажиллагааг зохистой байлгахын тулд та аль болох хурдан шинэчлэлт хийх хэрэгтэй.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
mn: Дэлгэрэнгүй мэдээллийг <a href="@available_updates">боломжит шинэчлэлт</a> хуудаснаас үзнэ үү.

en: Security update required!
mn: Хамгаалалтын шинэчлэлт шаардлагатай!

en: Not supported!
mn: Дэмжигдээгүй!

en: Security update:
mn: Хамгаалалтын шинэчлэлт:

en: Latest version:
mn: Сүүлийн хувилбар:

en: The selected file %name could not be uploaded.
mn: Сонгосон %name файл байршуулагдаж чадсангүй.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
mn: Баталгаажуулахад алдаа гарлаа, дахин үзнэ үү. Энэ алдаа давтан гарвал сайтын админд хандана уу.

en: Edit forum
mn: Хэлэлцүүлэг засах

en: Add new field
mn: Шинээр талбар нэмэх

en: Number of comments
mn: Сэтгэгдэлийн тоо

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
mn: Сонгогдсон %file файл байршуулагдаж чадахгүй, учир нь товлосон %directory хавтас зөв тохируулагдаагүй байна.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
mn: Сонгогдсон %file файл хуулагдаж чадахгүй, учир нь ийм нэртэй файл энэ хавтас дотор байна.

en: The selected file %file could not be copied.
mn: Сонгогдсон %file файл хуулагдаагүй.

en: Database host
mn: Өгөгдлийн сангийн толгой компьютер

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
mn: Хэлбэржилтэнд саад болох урт тэмдэгтийн цуваанаас зайлсхийхийн тулд энэ тооноос урт тэмдэгттэй хаягууд нь богиносно. Холбоос нь өөрөө санагдах болно; зөвхөн холбоосны бичвэрийн хэсгийг товчилно.

en: Reports
mn: Тайлангууд

en: Default picture
mn: Үндсэн зураг

en: Install profile
mn: Хувийн тохиргоог суурилуулах

en: and
mn: ба

en: where
mn: байхад

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
mn: Багцийн илүүдэл: Хэтэрхий олон дуудлага actions_do(). Тасралтгүй эргэх функцээс сэргийлэн зогсоож байна.

en: Action %action saved.
mn: %action үйлдэл хадгалагдлаа

en: Action %action created.
mn: %action үйлдэл үүсгэгдлээ

en: Publish post
mn: Бичлэгийг нийтлэх

en: Save post
mn: Бичлэгийг хадгалах

en: Unpublish comment
mn: Сэтэгдлийг үл нийтлэх

en: Unpublish comment containing keyword(s)
mn: Энэ түлхүүр үг(с) агуулдаг сэтгэгдлийг үл нийтлэх

en: Unpublished comment %subject.
mn: %subject сэтгэгдэлийг үл нийтлэх болсон.

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
mn: Системийн тодорхой үйлдлээс (ж.нь шинэ агуулга оруулах) хамаарч ямар нэгэн өөр үйлдэл хийгдэх боломжтой болгодог.

en: Enables the categorization of content.
mn: Агуулгыг ангилах боломтой болгодог.

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
mn: Автомат-хариуны нэмэлт үйлчилгээ. Хэрвээ та хэрэглэгчид автомат хариуний мэйлийг явуулахыг хүсэхгүй бол үүнийг хоосон үлдээгээрэй.

en: Additional information
mn: Нэмэлт мэдээлэл

en: Lithuanian
mn: Литва

en: Tableless, recolorable, multi-column, fixed width theme.
mn: Хүснэгтгүй, өнгийг солих боломжтой, олон баганатай, тогтмол өргөнтэй дизайн.

en: Translate
mn: Орчуулах

en: Save translations
mn: Орчуулгыг хадгалах

en: Export template
mn: Загварыг экспортлох

en: Delete content type
mn: Агуулгын төрлийг устгах

en: administer book outlines
mn: номын ерөнхий схемийг удирдах

en: create a new book
mn: шинэ ном үүсгэх

en: edit order and titles
mn: дараалал болон гарчгуудыг өөрчлөх

en: Manage your site's book outlines.
mn: Өөрийн сайтын номын ерөнхий схемийг удирдах.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
mn: Хамгаалалтын шалтгаанаас болж таны байршуулалт %filename гэж шинээр нэрлэгдлээ.

en: notice
mn: мэдэгдэл

en: User account
mn: Хэрэглэгчийн хэсэг

en: Post new comment
mn: Шинэ сэтгэгдэл бичих

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
mn: Анхны утгаар зөвшөөрөх нэг хэрэглэгчийн оруулж болох файлын нийт хэмжээний хамгын их утга.

en: Table-based multi-column theme with a marine and ash color scheme.
mn: Хүснэгтэнд суурилсан олон баганатай усан болон үнсэн өнгөтөй дизайн.

en: Enables tracking of recent posts for users.
mn: Хэрэглэгчдэд сүүлийн үеийн бичлэгүүдийг олох боломжыг олгодог.

en: Direction
mn: Чиглэл

en: Book navigation block display
mn: Номын холбоосуудын блокын харагдах байдал

en: Password field is required.
mn: Нууц үгийн талбар шаардлагатай.

en: Confirm password
mn: Нууц үгээ батлаарай.

en: Default display order
mn: Харуулах үндсэн дараалал

en: No strings found for your search.
mn: Таны хайлтад тэмдэгт олдсонгүй.

en: Afar
mn: Афар

en: Somali
mn: Сомали

en: Komi
mn: Коми

en: Run cron
mn: Даалгаварын төлөвлөгч (крон)-ыг ажиллуулах

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
mn: Хамгаалалтын анхааруулга: .htaccess файл бичиж чадахгүй. <code>!htaccess</code> мөрийг агуулсан .htaccess файлыг %directory хавтас дотор үүсгэнэ үү.

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
mn: Зөвшөөрөгддөг байршуулалтын хамгийн их хэмжээ %maxsize-с хэтэрсэн учир %file файл хадгалагдаж чадсангүй.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
mn: %file файл хадгалагдаж чадсангүй. Үл мэдэгдэх алдаа гарсан.Сонгосон %name файл байршуулагдаж чадсангүй.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
mn: Зөвхөн дараах өргөтгөлтэй файлууд зөвшөөрөгдөнө: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
mn: %filesize хэмжээтэй файл нь %maxsize хамгийн их хэмжээнээс хэтэрсэн байна.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
mn: %filesize хэмжээтэй файл нь  таны дискийн %quota хэмжээнээс хэтрүүлнэ.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
mn: Зөвхөн JPEG, PNG эсвэл GIF өргөтгөлтэй зургууд зөвшөөрөгдөнө.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
mn: Зураг боломжтой хамгийн их %dimensions пикселтэй хэмжээст тааруулах гэж  хэмжээ нь дахин тогтоогдсон.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
mn: Зураг хэтэрхий том байна; хамгийн их хэмжээ нь %dimensions пиксел байна

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
mn: Зураг хэтэрхий жижиг байна; хамгийн бага хэмжээ нь %dimensions пиксел байна

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
mn: Байршуулалтын алдаа: Байршуулагдсан %file файл %destination очих газарт шилжүүлж чадсангүй.

en: Add to book outline
mn: Номын ерөнхий схемд нэмэх

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
mn: Агуулгынхаа шошголол, англал зүй болон эрэмбэ замбарааг удирдах.

en: Database port
mn: Өгөгдлийн сангийн порт

en: Save and continue
mn: Хадгалаад үргэлжлүүлэх

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
mn: Эдгээр сонголтууд нь зөвхөн зарим сайтуудад л шаардлагатай. Хэрэв та энд юу оруулахаа мэдэхгүй байвал анхны тохиргоог орхих эсвэл байршуулах нийлүүлэгчтэйгээ шалгана уу.

en: If your database is located on a different server, change this.
mn: Хэрэв таны өгөгдлийн сан өөр сервер дээр байрласан бол үүнийг өөрчил.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
mn: Хэрэв таны өгөгдлийн сангийн сервер стандарт бус порт сонсдог бол түүний дугаарыг оруул.

en: Database port must be a number.
mn: Өгөгдлийн сангийн порт нь тоо байх ёстой.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
mn: Зайг зөвшөөрнө харин цэг, дундуур зураас болон доогуур зурааснаас гадна цэг таслал зөвшөөрөхгүй.

en: Secondary links
mn: Хоёрдогч холбооснууд

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
mn: Үл зөвшөөрөгдөх сонголт илэрлээ. Сайтын админд хандана уу.

en: Illegal choice %choice in !name element.
mn: !name элемент дэх дүрмийн бус %choice сонголт.

en: Identification
mn: Таних тэмдэг

en: Book outline
mn: Номын ерөнхий схем

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
mn: Сонгосон %name файл байршуулагдаж чадсангүй, учир нь очих %directory олдсонгүй эсвэл  үүний зөвшөөрөл файл бичигдэхийг зөвшөөрөхгүй байна.

en: Delete comment
mn: Сэтгэгдэл устгах

en: Default display mode
mn: Харуулах үндсэн хэлбэр

en: You are not authorized to post comments.
mn: Та сэтгэгдэл бичих зөвшөөрөлгүй байна.

en: The comment you are replying to does not exist.
mn: Таны хариулж байгаа сэтгэгдэл байхгүй байна.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
mn: Хэлэлцүүлэг хаагдсан: та шинэ сэтгэгдэл бичих боломжгүй.

en: You are not authorized to view comments.
mn: Та сэтгэгдэлүүдийг харах зөвшөөрөлгүй байна.

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
mn: Энэ сэтгэгдэлд өгсөн ямар ч хариулт алга болно. Энэ үйлдэл хийгдэхгүй байх боломжгүй.

en: Publish the selected comments
mn: Сонгосон сэтгэгдэлүүдийг нийтлэх

en: Unpublish the selected comments
mn: Сонгосон сэтгэгдэлүүд үл нийтлэх

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
mn: Та энэ сэтгэгдэлүүдийг болон түүний бүх дагалдах хуудасыг устгахыг хүсч байна уу?

en: The name you used belongs to a registered user.
mn: Таны ашигласан нэр нь бүртгэсэн хэрэглэгчийх байна.

en: File system
mn: Файлын систем

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
mn: Сэтгэгдэл: шилжүүлсэн сэтгэгдэл зөвшөөрөгдөөгүй эсвэл сэтгэгдлийг хаасан %subject бичлэг рүү шилжүүлсэн.

en: !name's blog
mn: !name-н блог

en: All languages
mn: Бүх хэлнүүд

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
mn: Суулгасан чинь Друпал системээс алдаа гарлаа. Дэлгэрэнгүй мэдээллийг <a href="@status">байдлын мэдээллээс</a> шалгана уу.

en: @module administration pages
mn: @module удирдлагын хуудсууд

en: Add language
mn: Хэл нэмэх

en: Edit string
mn: Нийцийг өөрчлөх

en: Are you sure you want to delete the language %name?
mn: Та %name хэлийг устгамаар байна уу?

en: The language %locale has been removed.
mn: %locale хэл устгагдлаа.

en: locale
mn: локал

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
mn: Сонгогдсон зураг зохицуулж буй %toolkit багажны багц нь %function-ийг зөв явуулж чадахгүй.

en: Currently using !item !version
mn: Одоогоор !item !version- ийг ашиглаж байна.

en: Hindi
mn: Хинди

en: Trigger
mn: Эхлүүлэгч/Гох

en: Blog API
mn: Блог API

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
mn: Хэрэглэгчидийг XML-RPC blog APIs дэмждэг програм ашиглан агуулга оруулахыг зөвшөөрдөг.

en: Initializing.
mn: Анхны утга олгож байна.

en: Remaining @remaining of @total.
mn: @total -с @remaining үлдэж байна.

en: An error has occurred.
mn: Алдаа гарлаа.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
mn: <a href="@error_url">Алдааны хуудас</a> рүү үргэлжлүүлнэ үү

en: HTTP POST is required.
mn: HTTP POST шаардлагатай

en: 0 sec
mn: 0 сек

en: form
mn: анкет

en: Basic options
mn: Энгийн сонголтууд

en: alert
mn: дохиолол

en: emergency
mn: онцгой нөхцөл

en: Filter log messages
mn: Журналын зурвасуудыг шүүх

en: Inserted
mn: Оруулсан

en: The title of the comment.
mn: Сэтгэгдэлийн гарчиг

en: The title of the node.
mn: Зангилааны гарчиг.

en: Poll
mn: Санал хураалт

en: PHP filter
mn: PHP шүүлтүүр

en: Language settings
mn: Хэлний тохируулга

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
mn: Кроныг хэдийнээ ажиллаж байх хугацаанд түүнийг  дахин ажиллуулах гэж оролдож байна.

en: Cron run completed.
mn: Крон ажиллуулалт гүйцэтгэгдсэн.

en: Language name
mn: Хэлний нэр

en: Edit language
mn: Хэлийг засварлах

en: Edit category
mn: Ангиллыг өөрчлөх

en: Catalan
mn: Каталан

en: The requested page could not be found.
mn: Дуудагдсан хуудас олдоогүй.

en: Requirements problem
mn: Шаардлага нөхцөлийн асуудал

en: Database configuration
mn: Өгөгдлийн сангийн тохиргоо

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
mn: @drupal өгөгдлийн сангаа зохион байгуулахын тулд доорх мэдээллийг оруул.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
mn: таны   @drupal дахь таны өгөгдлийн сангийн өгөгдлүүд дотор нь хадгалагдана

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
mn: Таны drupal өгөгдөл @drupal нэртэй өгөгдлийн санд хадгалагдна. Энэ нь drupal суурилуулагдахаас өмнө таны сервер дээр байна.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
mn: Хэрэв нэгээс илүү програм хангамж энэ өгөгдлийн санг хуваавал @drupal сайтдаа %prefix шиг хүснэгтийн угтварыг энд оруулаарай.

en: Select an installation profile
mn: Суурилуулалтын тохиргоог сонгох

en: Choose language
mn: Хэл сонгох

en: How should the installation continue?
mn: Суурилуулалт хэрхэн үргэлжлэх хэрэгтэй вэ?

en: Continue installation in English
mn: Суурилуулалтыг Англи хэл дээр үргэлжлүүлэх

en: Return to choose a language
mn: Хэл сонгох руу буцах

en: Install Drupal in English
mn: Друпал-ийг Англи хэл дээр суурилуул

en: Learn how to install Drupal in other languages
mn: Друпал-ийг хэрхэн бусад хэл дээр суурилуулахыг сурах

en: (built-in)
mn: өөртөө агуулсан / хамт дагалдсан

en: Select language
mn: Хэл сонгох

en: No profiles available
mn: Танилцуулга үзэх боломжгүй

en: Drupal already installed
mn: Друпал аль хэдийн суурилуулагдсан

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
mn: <ul><li>Дахин эхлэхийн тулд, одоо байгаа өгөгдлийн сангаа хоосолох хэрэгтэй.</li><li>Өөр өгөгдлийн сангаар суурилуулахын тулд <em>sites</em> хавтаст байгаа зөв <em>settings.php</em> файлыг өөрчлөх хэрэгтэй.</li><li>Одоо байгаа суурилуулалтыг шинэчлэхийн тулд <a href="@base-url/update.php">шинэчлэх скрипт прогрмыг</a> ажиллуул.</li><li><a href="@base-url">одоо байгаа сайтаа</a> үзэх.</li></ul>

en: Installing @drupal
mn: @drupal-ийг суурилуулж байна

en: The installation has encountered an error.
mn: Суурилуулалтанд алдаа гарсан байна.

en: Configure site
mn: Сайтыг тохируулах

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
mn: Таны сервер энэ онцлогийг дэмжих эсэх шалгалтыг амжилттай дуусгалаа.

en: Testing clean URLs...
mn: Цэвэр URL-уудыг шалгаж байна...

en: @drupal installation complete
mn: @drupal суурилуулалт дууссан

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
mn: Баяр хүргэе. @drupal амжилттай суурилуулагдлаа.

en: Installed %module module.
mn: %module модулийг суурилуулчихсан.

en: Choose profile
mn: Танилцуулга сонгоно уу

en: Verify requirements
mn: Шаардлагыг шалгана уу

en: Set up database
mn: Өгөгдлийн санг зохион байгуулах

en: Set up translations
mn: Орчуулгуудыг зохион байгуулах

en: Install site
mn: Сайтыг суурилуулах

en: Finish translations
mn: Орчуулга дуусгах

en: Site e-mail address
mn: Сайтын и-мэйл хаяг

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
mn: Анхны өгөгдлөөрөө, энэ сайтын огноо нь  сонгогдсон цагийн бүсд харагдана.

en: Update notifications
mn: Шинэчлэх тухай мэдэгдэл

en: Check for updates automatically
mn: Шинэчлэлүүдийг автоматаар шалгах

en: Removed orphaned action '%action' from database.
mn: %action' хоосон үйлдэл өгөгдлийн баазаас устгагдсан

en: Site off-line
mn: Сайт офлайн

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
mn: Крон ажиллуулалт цагийн хязгаараас хэтэрсэн тул зогсоогдсон.

en: 1 byte | @count bytes
mn[0]: 1 байт
mn[1]: @count байт

en: MySQL database
mn: MySQL өгөгдлийн сан

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
mn: Таны MySQL сервер хэтэрхий хуучин байна. Друпал дор хаяж MySQL-ийн %version-ийг шаарддаг.

en: PostgreSQL database
mn: PostgreSQL өгөгдлийн бааз

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
mn: Таны PostgreSQL сервер хэтэрхий хуучин байна. Друпал дор хаяж PostgreSQL-ийн %version-ийг шаарддаг.

en: The directory %directory has been created.
mn: %directory хавтас үүсгэгдлээ.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
mn: !name нь %max тэмдэгтээс илүү байж болохгүй гэхдээ одоо  %length тэмдэгтийн урттай байна.

en: Illegal choice %choice in %name element.
mn: %name элементэд үл зөвшөөрөгдөх сонголт %choice байна.

en: PHP MySQL support not enabled.
mn: PHP MySQL дэмжлэг идэвхжээгүй.

en: PHP MySQLi support not enabled.
mn: PHP MySQLi дэмжлэг идэвхжсэнгүй.

en: Right to left
mn: Баруунаас зүүн

en: Left to right
mn: Зүүнээс баруун

en: Predefined language
mn: Урьдчилан тодорхойлсон хэл

en: Custom language
mn: Дурын хэл

en: Add custom language
mn: Дурын хэл нэмэх

en: Save language
mn: Хэлийг хадгалах

en: Language domain
mn: Хэлний домэйн

en: Invalid language code.
mn: Хэлний код буруу байна

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
mn: (%domain) домэйн нь (%language) хэлтэй аль хэдийн холбогдсон.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
mn: (%prefix) угтвар (%language) хэлтэй аль хэдийн холбогдсон.

en: The English language cannot be deleted.
mn: Англи хэл устгагдахгүй.

en: Domain name only.
mn: Зөвхөн домэйн нэр.

en: Both translated and untranslated strings
mn: Орчуулагдсан болон орчуулагдаагүй тэмдэгтүүд

en: Only translated strings
mn: Зөвхөн орчуулагдсан тэмдэгтүүд

en: Only untranslated strings
mn: Зөвхөн орчуулагдаагүй тэмдэгтүүд

en: All text groups
mn: Бүх текстийн бүлэг

en: Import translation
mn: Очуулга оруулах

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
mn: Нэмэхийг хүсэж байгаа үгсийн нийцүүдийн хэлийг сонгоорой. Хэрэв та хараахан тохируулагдаагүй хэл сонговол энэ нь нэмэгдэх болно.

en: Text group
mn: Текстийн бүлэг

en: Export translation
mn: Орчуулгыг экспортлох

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
mn: Друпалын нутгийн өгөгдлийн сангийн бүх үгсийн нийцүүдтэй Gettext Portable Object Template ("зөөх боломжтой обект загвар": <em>.pot</em>) файлыг үүсгэх.

en: The string has been saved.
mn: Тэмдэгт хадгалагдлаа.

en: The string has been removed.
mn: Тэмдэгт устгагдлаа.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
mn: Орчуулга амжилттай оруулагдлаа. Орчуулагдсан %number нийц шинээр үүссэж, %update нийц шинэчлэгдсэн ба %delete нийц устгагдсан.

en: Starting import
mn: Импорт эхэлж байна

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
mn: %locale рүү импортлогдсон %file: %number шинэ нийцийг нэмэгдсэн, %update нь шинэчлэгдсэн ба  %delete нь устгагдсан.

en: Avar
mn: Авар

en: Bashkir
mn: Башкир

en: Belarusian
mn: Белорус

en: Bihari
mn: Бихар

en: Bislama
mn: Бислам

en: Bengali
mn: Бенгал

en: Tibetan
mn: Төвд

en: Breton
mn: Бретон

en: Bosnian
mn: Босни

en: Chuvash
mn: Чуваш

en: Maldivian
mn: Малдив

en: Bhutani
mn: Бутан

en: Ewe
mn: Эвэ

en: Esperanto
mn: Эсперанто

en: Estonian
mn: Эстони

en: Basque
mn: Баск

en: Persian
mn: Перс

en: Fulah
mn: Фула

en: Irish
mn: Ирланд

en: Guarani
mn: Гуарани

en: Gujarati
mn: Гужарат

en: Manx
mn: Манш

en: Hausa
mn: Хауса

en: Hiri Motu
mn: Хири Моту

en: Igbo
mn: Игбо

en: Georgian
mn: Гүрж

en: Kongo
mn: Конго

en: Kikuyu
mn: Кикуюу

en: Kazakh
mn: Казак

en: Cambodian
mn: Камбож

en: Kanuri
mn: Канури

en: Kashmiri
mn: Кашмир

en: Kirghiz
mn: Киргиз

en: Latin
mn: Латин

en: Luxembourgish
mn: Люксембург

en: Luganda
mn: Луганда

en: Latvian
mn: Латви

en: Maori
mn: Маори

en: Macedonian
mn: Македон

en: Mongolian
mn: Монгол

en: Moldavian
mn: Молдав

en: Marathi
mn: Марати

en: Malay
mn: Малай

en: Maltese
mn: Мальт

en: Nepali
mn: Непал

en: Ndonga
mn: Ндонга

en: Norwegian Bokmål
mn: Норвегийн Бокмал

en: Norwegian Nynorsk
mn: Норвегийн Нинорск

en: South Ndebele
mn: Өмнөд Ндебел

en: Oromo
mn: Оромо

en: Ossetian
mn: Оссет

en: Pali
mn: Пали

en: Portuguese, Portugal
mn: Португал, Португал

en: Portuguese, Brazil
mn: Португал, Бразил

en: Kirundi
mn: Кирунди

en: Sanskrit
mn: Санскрит

en: Northern Sami
mn: Хойд Сами

en: Sango
mn: Санго

en: Slovenian
mn: Словени

en: Albanian
mn: Албани

en: Sudanese
mn: Судан

en: Tamil
mn: Тамил

en: Tajik
mn: Тажик

en: Tsonga
mn: Цонга

en: Tatar
mn: Татар

en: Urdu
mn: Урду

en: Uzbek
mn: Узбек

en: Venda
mn: Венда

en: Yoruba
mn: Ёруба

en: Chinese, Simplified
mn: Хятад, Хялбаршуулсан

en: Chinese, Traditional
mn: Хятад, Уламжлалт

en: Zulu
mn: Зулу

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
mn: Имэйл илгээлтийн алдаа (%from-ээс %to рүү)

en: sort ascending
mn: өсөхөөр эрэмбэлэх

en: sort descending
mn: буурахаар эрэмбэлэх

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
mn: Юникодын нийцүүд дээрх үйлдлүүд нь хамгийн сайн оролдлогоор дуурайгдсан. Сайжруулсан Юникод хангамж авахын тулд  <a href="@url">PHP mbstring extension</a>-г суулгаарай.

en: Standard PHP
mn: Стандарт PHP

en: Unicode library
mn: Юникод сан

en: Unspecified error
mn: Тодорхойгүй алдаа

en: An error occurred. 
    @uri
    @text
mn: Алдаа гарсан. 
    @uri
    @text

en: Categorize news items
mn: Мэдээний элементүүдийг категори болгон хуваах

en: multiple selector
mn: олон сонголтууд

en: Read !username's latest blog entries.
mn: !username-ийн блогийг сүүлийн тэмдэглэгээг унших.

en: !username's blog
mn: !username-н блог

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
mn: Хэрэглэгчидэд хялбар бөгөөд байнгийн шинэчлэгдэж байдаг вэб хуудас эсвэл блогтой байх боломжыг нээдэг.

en: Default child page type
mn: Үндсэн дагалдах хуудасны төрөл

en: Update book outline
mn: Номын ерөнхий схемийг шинэчлэх

en: Remove from book outline
mn: Номын ерөнхий схемээс арилгах

en: The book outline has been updated.
mn: Номын ерөнхий схем шинэчлэгдлээ.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
mn: %title дагалдах хуудаснуудтай нэгдсэн байх, тэд нь номын холболтоо хадгалж байхын тулд автоматаар шилжсэн болно. Дарааллаа буцааж шинэчлэхэд (энэ хуудсыг устгахаас өмнө байсан шиг), Ерөнхий схем гэдэг самбарыг ашиглаж %title -г буцааж нэмэх боломжтой  ба өмнөх дагалдах хуудас бүрийг гар аргаар буцааж шилжүүлэн байрлуулах хэрэгтэй.

en: create new books
mn: шинэ номнууд үүсгэх

en: Book page
mn: Номын хуудас

en: Allows users to structure site pages in a hierarchy or outline.
mn: Хэрэглэгчидийг сайтын хуудсуудыг дэс дарааллаар болон гарчиг өгөх байдлаар  зохион байгуулахыг зөвшөөрдөг.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
mn: Хэрэглэгчидийг тодорхой дизайны өнгө болон бүтэцийг өөрчлөхийг зөвшөөрдөг.

en: Delete the selected comments
mn: Сонгосон сэтгэгдэлүүдийг устгах

en: Allows users to comment on and discuss published content.
mn: Нийтэлсэн агуулгын талаар хэрэглэгчид сэтгэгдэл бичиж ярилцахыг зөвшөөрдөг.

en: Edit contact category
mn: Холбоо барих ангилал өөрчлөх

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
mn: Хувийн болон сайтын төвшний холбоо барих анкет хэрэглэх боломжтой болгодог.

en: Database logging
mn: Мэдээллийн сангийн тэмдэглэл

en: Top 'page not found' errors
mn: Хамгийн их гарсан "Хуудас олдоогүй" гэдэг төрлийн алдаанууд

en: View 'page not found' errors (404s).
mn: "Хуудас олдоогүй" алдаануудыг харах

en: Top 'access denied' errors
mn: Хамгийн их гарсан "нэвтрэх эрхгүй" гэдэг төрлийн алдаанууд

en: View 'access denied' errors (403s).
mn: "нэвтрэх эрхгүй" гэдэг (403 дураартай) алдаануудыг харах

en: Logs and records system events to the database.
mn: Системийн үйлдлүүдийг бүртгэж мэдээллийн санд тэмдэглэдэг.

en: Allowed HTML tags: @tags
mn: Зөвшөөрөх HTML шошгонууд нь: @tags

en: Paragraph one.
mn: Догол мөр нэг.

en: Paragraph two.
mn: Догол мөр хоёр.

en: Strong
mn: Том

en: Bolded
mn: Тодруулсан

en: Italicized
mn: Бичмэл хэв

en: Table header
mn: Хүснэгтийн толгой

en: Table cell
mn: Хүснэгтийн нүд

en: First definition
mn: Эхний тодорхойлолт

en: Quotation mark
mn: Ишлэлийн тэмдэг

en: Lines and paragraphs break automatically.
mn: Мөр болон параграфууд автоматаар хугарна.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
mn: Веб хуудсын хаягууд болон э-хаягууд автоматаар холбоос болно.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
mn: Хэрэглэгчдын оруулдаг агуулгыг, үүнээс HTML шошгонуудыг, хэрхэн шүүхийг тохируулна. Мөн модулийн хангасан шүлтүүрүүдийг ашиглах боломжийг өгнө.

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
mn: Харуулахад бэлдэх зорилгоор агуулгуудыг шүүхийг хариуцдаг.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
mn: Дэлгэрэнгүй мэдээллийг сүлжээн дэх гарын авлагын <a href="@forum">Forum модуль</a> гэдэг гарчигаас харна уу.

en: Enables threaded discussions about general topics.
mn: Ерөнхий сэдвүүдийн тухай хэлэлцэхийг зөвшөөрдөг.

en: Manages the display of online help.
mn: Онлайн тусламжийн харагдах байдлыг тохируулдаг.

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
mn: Энэ хуудаст орчуулах боломжтой бүх үгийн нийцүүдийн тоймыг харууладаг. Друпал нь орчуулах боломжтой нийцүүдийг бичвэрийн бүлгээр харуулдаг бөгөөд модулиуд ч орчуулах боломжтой өөр нийцүүдийг агуулах нэмэлт бичвэрийн бүлгүүдийг тодорхойлж болно. Бичвэрийн бүлгүүд нь хоорондоо харилцан уялдаатай нийцүүдийг нийлүүлэх аргаар хангадаг учраас тэднийг Друпалын тодорхой хэсгүүдэд орчуулгын хичээл зүтгэлийг төвлүүрүүлэхэд ихэвчлэн ашигладаг.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
mn: Энэ хуудас нь танай сайтад хэрэглэгддэг орчуулагдсан нийцүүдийг гаргана. Гарах файл нь эх нийц ба орчуулгыг агуулдаг Gettext Portable Object ("Gettext зөөх боломжтой обжект": <em>.po</em> өргөтгөлтэй) хэлбэрт эсвэл зөвхөн эх нийцийг агуулдаг Gettext Portable Object Template ("Gettext зөөх боломжтой обжектийн загвар": <em>.pot</em> өргөтгөлтэй) хэлбэрт байж болно. Gettext зөөх боломжтой обжектийн загварын хэлбэрийг Gettext орчуулгын боловсруулагчаар шинэ орчуулга хийхэд ашигладаг.

en: !long-month-name February
mn: !long-month-name 2-р сар

en: !long-month-name March
mn: !long-month-name 3-р сар

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
mn: Хэлийг боловсруулах үйл ажиллагааг нэмдэг ба хэрэглэгчийн интерфэйсийн орчуулгыг Англи хэлээс өөр хэл рүү идэвхжүүлдэг.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
mn: Машинд уншигдах нэр нь зөвхөн жижиг үсэг, тоо болон доогуур зурааснаас бүтнэ.

en: language
mn: хэл

en: Add content type
mn: Агуулгын төрөл нэмэх

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
mn: Сайтад агуулга оруулах болон хуудсанд харуулахыг зөвшөөрдөг.

en: Allows users to log into your site using OpenID.
mn: Хэрэглэгчдийг OpenID ашиглан сайтад нэвтрэх боломжтой болгодог.

en: Allows users to rename URLs.
mn: Хэрэглэгчид хаягын нэрийг өөрчлөх боломжтой.

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
mn: Хэсэгхээн PHP кодыг хянах боломжийг олгодог.

en: Ping
mn: Пинг

en: Alerts other sites when your site has been updated.
mn: Танай сайт шинэчлэгдмэгц бусал сайтуудад мэдээлдэг.

en: Total votes: @votes
mn: Нийт санал: @votes

en: Add another choice
mn: Өөр сонголт нэмэх

en: Vote count
mn: Саналын тоо

en: create poll content
mn: санал асуулгын агуулга үүсгэх

en: Polls
mn: Санал асуулгууд

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
mn: Талбарын нэр. Энэ маягтын нэр нь хэрэглэгдчидэд харагдахгүй боловч HTML код болон URL хаягуудын дотоод үйл ажиллагаанд ашиглагдна.
    Хэрвээ та яг юу хийж байгаагаа мэдэхгүй тохиолдолд  бусад талбаруудтай давхцуулахгүйн тулд хүснэгтийн нэрийг <code>profile_</code> гэсэн угтвартай хэрэглэх нь хамгийн тохиромжтой. Дундуур зураас (-) болон доогуур зурааснаас (_) бусад хоосон зай болон бүх тусгай тэмдэгтүүд зөвшөөрөгдөхгүй. Жишээ нэр бол: "profile_favorite_color" эсвэл зөвхөн "profile_color" байж магадгүй.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
mn: Тухайн маягтын нэр нь нэг болон түүнээс илүү дүрмийн бус тэмдэгтүүдийг агуулдаг. (-) дундуур зураас (_) доогуур зурааснаас бусад хоосон зай болон бусад тусгай тэмдэгтүүд нь зөвшөөрөгдөхгүй.

en: User list
mn: Хэрэглэгчийн жагсаалт

en: Create customizable fields for your users.
mn: Хэрэглэгчдэдээ тохируулах боломжтой талбаруудыг үүсэх.

en: Edit field
mn: Талбарыг өөрчлөх

en: Delete field
mn: Талбарыг устгах

en: Supports configurable user profiles.
mn: Хэрэглэгчийн мэдээллийг тохируулах боломжыг дэмждэг.

en: Number of items to index per cron run
mn: Даалгаварын төлөвлөгч (крон)-ыг явах болгонд жагсаах зүйлийн тоо

en: The search module adds the ability to search for content by keywords. Search is often the only practical way to find content on a large site, and is useful for finding both users and posts.
mn: Хайлтын модуль нь агууламжаас түлхүүр үгүүдээр хайлт хийх боломжыг нэмдэг. Хайлт нь үргэлж том хэмжээний сайт дээр агуулга хайхад ганц амархан арга болон сэтгэгдэлүүд, хэрэглэгчид хоёуланг хайхад ашигтай.

en: Enables site-wide keyword searching.
mn: Сайтаас түлхүүр үгээр хайх боломжыг олгодог.

en: unban
mn: хорио цуцлах

en: ban
mn: хориглох

en: View pages that have recently been visited.
mn: Хамгийн сүүлд үзсэн хуудсуудыг харах.

en: View pages that have been hit frequently.
mn: Олон удаа хандсан хуудсуудыг харах.

en: View access log.
mn: Хандалтын бүртгэлийн харагдац.

en: Logs access statistics for your site.
mn: Сайтын хандалтын бүртгэлийг тэмдэглэдэг.

en: Logs and records system events to syslog.
mn: Сислог руу системийн үйл явдлуудыг бүртгэх болон бичдэг.

en: User pictures in comments
mn: Сэтгэгдэл доторх хэрэглэгчийн зураг

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
mn: Таны дөт зам зураг буюу 'фавикон' нь ихэнх хөтөчийн хаягийн хэсэгт болон хавчуургуудад нь гарна.

en: Caches cleared.
mn: Түр ой санамжуудыг хоослочихсон.

en: Date and time
mn: Огноо цаг

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
mn: Санах ойн хязгаарыг нэмэгдүүлэхийн тулд %configuration-file файл дахь memory_limit өгөгдөхүүнийг өөрчлөөд вэбийн үйлчлэгч програмаа дахин ачааллана уу (эсвэл тооцоолуурын удирдагч юмуу байршуулах үйлчилгээний нийлүүлэгчтэйгээ холбоо барин тусламж авна уу).

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
mn: Та <a href="@admin-file-system">файлын тогтолцооны тохиргооны хуудас</a> дээр зөв хавтсыг зааж өгөх эсвэл одоогийн хавтасны хандах эрхийг бичих боломжтой болгож өөрчлөх хэрэгтэй байж магагдүй.

en: Writable (<em>public</em> download method)
mn: Бичих боломжтой (<em>нийтийн</em> татах арга)

en: Database updates
mn: Өгөгдлийн сангийн шинэчлэлтүүд

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
mn: Зарим модулиуд суулгах шаардлагатай өгөгдлийн сангийн схемийн шинэчлэлүүдтэй байна. <a href="@update">Өгөгдлийн шинэчлэх скрипт</a>-г та яаралтай ажиллуулах шаардлагатай.

en: Handles general site configuration for administrators.
mn: Администраторт ерөнхий сайтын тохиргоог боловсруулдаг.

en: Reset to alphabetical
mn: Үсгийн дарааллаар дахин тохируулах

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
mn: Сайтад хандах үйлдлүүдийг автоматаар хянах механизмийг хариуцдаг.

en: Content translation
mn: Агуулга орчуулах

en: Allows content to be translated into different languages.
mn: Бүрэлдэхүүнийг өөр хэл рүү орчуулагдах боломжыг олгоно.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
mn: Эндээс та суулгасан загвар болон модулиудын шинэчлэлтийн талаарх мэдээллийг олох боломжтой. Санамж: загвар эсвэл модуль бүр нь ижил нэртэй эсвэл ижил нэргүй байх боломжтой ба дотроо олон загвар эсвэл модулиуд багтах боломжтой "төсөлийн" нэг хэсэг юм.

en: Module and theme update status
mn: Загвар болон модулийн шинэчлэлтийн төлөв байдал

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
mn: Таны загвар болон модулиудын аюулгүй байдлын шинэчлэлт олдлоо. Үйлчлэгч тооцоолуурынхаа аюулгүй байдлыг хангахын тулд та яаралтай шинэчлэлт хийх хэрэгтэй!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
mn: Таны загвар болон модулиудын шинэчлэлт олдлоо. Сайтынхаа үйл ажиллагааг зохистой байлгахын тулд та аль болох хурдан шинэчлэлт хийх хэрэгтэй.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
mn: Суулгасан загвар болон модулиудын шинэчлэлтүүдийн талаарх байдлын тайлан авах.

en: Checks the status of available updates for Drupal and your installed modules and themes.
mn: Таны ашиглаж буй модулиуд, дизайн болон Друпалын шинэ хувилбарууд байгаа эсэхийг шалгадаг.

en: Allows users to upload and attach files to content.
mn: Хэрэглэгч агуулга руу файл хуулах болон дамжуулах боломжтой

en: Who's online
mn: Сүлжээнд хэн байна вэ

en: Manages the user registration and login system.
mn: Хэрэглэгчийн бүртгэл болон системмийн нэвтрэлтийг удирдах

en: Chameleon
mn: Хамелон

en: Minimalist tabled theme with light colors.
mn: Хамгийн цөөн хүснэгттэй цайвар өнгөтэй дизайн.

en: Marvin
mn: Марвин

en: Boxy tabled theme in all grays.
mn: Саарал өнгөтэй хайрцагласан дизайн.

en: Garland
mn: Гэйрлэйнд

en: Minnelli
mn: Минэлли

en: Pushbutton
mn: Түлхдэг товч

en: Tabled, multi-column theme in blue and orange tones.
mn: Хүснэгттэй, олон баганатай, хөх болон улбар шар өнгийн дизайн.

en: User contact forms
mn: Хэрэглэгчтэй холбоо барих маягтууд
