Wiki installation profile (6.x-1.4) - en to eu translation catalogue (2138 entries)

en: Home
eu: Hasiera

en: User interface
eu: Erabiltzaile interfazea

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: user
eu: erabiltzailea

en: Filter HTML tags
eu: Iragazi HTML markak

en: Show on every page except the listed pages.
eu: Zehaztutako orrietan izan ezik erakutsi.

en: Show on only the listed pages.
eu: Zehaztutako orrietan bakarrik erakutsi.

en: Pages
eu: Orriak

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: Reset to defaults
eu: Berrezarri lehenespenak

en: delete
eu: ezabatu

en: Status
eu: Egoera

en: Administer
eu: Administratu

en: Create a new user account.
eu: Sortu erabiltzaile kontu berria

en: Request new password via e-mail.
eu: Eskatu pasahitz berria e-posta bidez.

en: E-mail
eu: E-posta

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Value
eu: Balioa

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: content
eu: edukia

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Replies
eu: Erantzunak

en: Closed
eu: Itxita

en: Wrong username or password.
eu: Erabiltzaile izena edo pasahitza okerra

en: List
eu: Zerrenda

en: Subject
eu: Gaia

en: closed
eu: itxita

en: Actions
eu: Ekintzak

en: disabled
eu: ezgaituta

en: Confirm
eu: Baieztatu

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: deny
eu: ukatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Read more
eu: Irakurri gehiago

en: Log
eu: Log-a

en: RSS feed
eu: RSS jarioa

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Explanation or submission guidelines
eu: Azalpena edo bidalketaren jarraibideak

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Administration
eu: Kudeaketa

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: More
eu: Gehiago

en: not verified
eu: ez da egiaztatu

en: Last updated
eu: Azken eguneraketa

en: new
eu: berria

en: error
eu: errorea

en: Tags
eu: Etiketak

en: Block title
eu: Blokearen izenburua

en: The title of the block as shown to the user.
eu: Erabiltzaileari erakutsiko zaion blokearen izenburua.

en: Taxonomy
eu: Taxonomia

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Blue Lagoon (Default)
eu: Urmael Urdin (Lehenetsia)

en: Ash
eu: Errauts

en: Aquamarine
eu: Akuamarina

en: Belgian Chocolate
eu: Belgiar Txokolatea

en: Bluemarine
eu: Itsasurdin

en: Citrus Blast
eu: Eztanda Zitrikoa

en: Cold Day
eu: Egun Hotza

en: Greenbeam
eu: Izpiberde

en: Mercury
eu: Merkurio

en: Nocturnal
eu: Gaueko

en: Pink Plastic
eu: Arrosa plastikoa

en: Shiny Tomato
eu: Tomate diztiratsua

en: Content types
eu: Eduki motak

en: Homepage
eu: Hasierako orria

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Download
eu: Deskargatu

en: Version
eu: Bertsioa

en: view
eu: ikusi

en: updated
eu: eguneratua

en: Available variables are:
eu: Hemengo aldagai eskuragarriak:

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

en: Release notes
eu: Bertsioaren oharrak

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Size
eu: Tamaina

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Daily
eu: Egunero

en: Weekly
eu: Astero

en: None
eu: Bat ere ez

en: default
eu: lehenetsia

en: This action cannot be undone.
eu: Ekintza hau ezin da desegin.

en: Message
eu: Mezua

en: No log messages available.
eu: Ez dago log mezurik.

en: Password
eu: Pasahitza

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Weight
eu: Pisua

en: The configuration options have been saved.
eu: Konfigurazio aukerak gorde dira.

en: Variable
eu: Aldagaia

en: There are currently no posts in this category.
eu: Unean ez dago argitalpenik kategoria honetan.

en: Help text
eu: Laguntza testua

en: Related terms
eu: Termino erlazionatuak

en: Synonyms
eu: Sinonimoak

en: Multiple select
eu: Hautaketa anizkuna

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: root
eu: erroa

en: Parent
eu: Gurasoa

en: Parents
eu: Gurasoak

en: none
eu: bat ere ez

en: Category
eu: Kategoria

en: Add container
eu: Gehitu edukiontzia

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Add category
eu: Gehitu kategoria

en: Name
eu: Izena

en: edit container
eu: editatu edukiontzia

en: edit
eu: editatu

en: Go to previous page
eu: Joan aurreko orrira.

en: up
eu: gora

en: Go to parent page
eu: Joan guraso orrira

en: Go to next page
eu: Joan hurrengo orrira.

en: Import
eu: Inportatu

en: Book
eu: Liburua

en: Export
eu: Esportatu

en: Taxonomy term
eu: Taxonomia terminoa

en: General settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: category
eu: kategoria

en: Outline
eu: Aurkibidea

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Save
eu: Gorde

en: Session opened for %name.
eu: %name(r)en saioa irekita dago.

en: Help
eu: Laguntza

en: username
eu: erabiltzaile izena

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Update
eu: Eguneratu

en: Small
eu: Txikia

en: Large
eu: Handia

en: Sunday
eu: Igandea

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: High
eu: Altua

en: Low
eu: Baxua

en: Time
eu: Ordua

en: Add
eu: Gehitu

en: View
eu: Bista

en: History
eu: Historia

en: The configuration options have been reset to their default values.
eu: Konfigurazio aukerak lehenespenetara ezarri dira.

en: Path
eu: Bide-izena

en: Vocabularies
eu: Hiztegiak

en: Modules
eu: Moduluak

en: Clear index
eu: Garbitu indizea

en: edit forum
eu: editatu foroa

en: Forum name
eu: Foro izena

en: forum
eu: foro

en: Region
eu: Atal

en: Placeholder tokens
eu: Leku-markaren tokenak

en: Menu
eu: Menua

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: results
eu: Emaitzak

en: search
eu: bilaketa

en: Core - optional
eu: Core - aukerakoak

en: never
eu: inoiz ez

en: mail
eu: posta

en: Add item
eu: Itema gehitu

en: actions
eu: ekintzak

en: Text
eu: Testua

en: aggregator
eu: agregatzailea

en: read more
eu: irakurri gehiago

en: Update interval
eu: Eguneratzeko tartea

en: The fully-qualified URL of the feed.
eu: Jarioaren guztiz baliozkotutako URLa

en: Add forum
eu: Gehitu foroa

en: Add term
eu: Gehitu terminoa

en: Screenshot for %theme theme
eu: Pantaila-argazkia %theme temarako

en: no screenshot
eu: Pantaila-argazkirik ez

en: Timestamp
eu: Data-zigilua

en: Keywords
eu: Hitz-gakoak

en: Preview comment
eu: Aurreikusi iruzkina

en: Please contact the site administrator.
eu: Jar zaitez gunearen administratzailearekin kontaktuan, mesedez.

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Advanced search
eu: Bilaketa aurreratua

en: You are not authorized to access this page.
eu: Ez duzu baimenik orri hau atzitzeko

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Attachment
eu: Eranskina

en: Settings for @role
eu: Ezarpenak @role-(e)ntzat

en: Permitted file extensions
eu: Baimendutako fitxategi luzapenak

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
eu: Zeregin honetako erabiltzaileek igo ditzaketen luzapenak. Bereizi luzapenak zuriune batez eta ez sartu aurreneko punturik.

en: n/a
eu: e/e (n/a)

en: Upload
eu: Igo

en: Picture
eu: Irudia

en: type
eu: mota

en: Database type
eu: Datu-base mota

en: User
eu: Erabiltzailea

en: action
eu: ekintza

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: file
eu: fitxategia

en: status
eu: egoera

en: Error
eu: Errorea

en: Options
eu: Aukerak

en: Contact
eu: Kontaktatu

en: Created
eu: Sortua

en: Node
eu: Nodoa

en: Sent email to %recipient
eu: Bidali eposta %recipient-ri

en: The subject of the message.
eu: Mezuaren gaia

en: Create
eu: Sortu

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Are you sure you want to delete %title?
eu: %title ezabatzera zoaz. Ziur al zaude?

en: Save categories
eu: Gorde kategoriak

en: Content management
eu: Edukiaren kudeaketa

en: Menu item
eu: Menu itema

en: Expanded
eu: Zabalduta

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
eu: Menu elementu honek lotzen duen bide-izena. Drupalek erabiltzen duen bide izena bat izan dezake, adib. %add-node. Bestela kanpoko bide izena izan dezake, adib. %drupal. Sartu %front orri nagusia lotzeko.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
eu: Aukera hau hautatzen bada eta menu elementuak ondorengoak baditu menua zabalduta agertuko da.

en: Parent item
eu: Elementu gurasoa

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
eu: Hautazkoa. Menutan pisu geihen duten elementuak hondoratuko dira eta pisu gutxien dituztenak goialdean kokatuko dira.

en: Question
eu: Galdera

en: Add child page
eu: Gehitu menpeko orria

en: Printer-friendly version
eu: Inprimatzeko egokitutako bertsioa

en: Update options
eu: Eguneratze aukerak

en: Unknown export format.
eu: Esportatzeko formatu ezezaguna.

en: All
eu: Guztiak

en: Active
eu: Aktiboa

en: Post
eu: Argitalpena

en: Last post
eu: Azken argitalpena

en: Access denied
eu: Atzipena ukatua

en: Page title
eu: Orriaren izenburua

en: Block
eu: Blokea

en: Add block
eu: Gehitu blokea

en: Page
eu: Orria

en: 1 hour | @count hours
eu[0]: ordu 1
eu[1]: @count ordu

en: 1 day | @count days
eu[0]: egun 1
eu[1]: @count egun

en: Configuration saved.
eu: Konfigurazioa gorde da.

en: Taxonomy terms
eu: Taxonomia terminoak

en: Footer message
eu: Orri-oinako mezua

en: Logo
eu: Logotipoa

en: Mission
eu: Helburua

en: Search box
eu: Bilaketa kutxa

en: Site name
eu: Gunearen izena

en: Site slogan
eu: Guneko leloa

en: User settings
eu: Erabiltzaile ezarpenak

en: Public registrations
eu: Harpidetza publikoak

en: Only site administrators can create new user accounts.
eu: Sistemaren kudeatzaileek baino ezin dituzte erabiltzaile kontuak sortu

en: Url
eu: URLa

en: Available updates
eu: Eguneraketak eskuragarri

en: Manual update check
eu: Eskuzko eguneraketa egiaztapena

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Check manually
eu: Egiaztatu manualki

en: Up to date
eu: Eguneratua dago.

en: Update available
eu: Eguneraketa eskuragarri

en: Drupal core update status
eu: Drupal core-ren eguneraketaren egoera

en: Out of date
eu: Dataz kanpo

en: Update status
eu: Eguneratu egoera

en: Header
eu: Goiburua

en: Left sidebar
eu: Ezker albobarra

en: Right sidebar
eu: Eskuin albobarra

en: Footer
eu: Orri-oina

en: Input filters
eu: Sarrera iragazkiak

en: Recipients
eu: Hartzaileak

en: Selected
eu: Hautatuta

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
eu: <em>Bai</em> ezarri ezazu kategoria hau lehenetsi nahi baduzu.

en: You must enter a category.
eu: Kategoria sartu behar duzu.

en: Category %category has been added.
eu: %category kategoria gehitu da.

en: Category %category has been updated.
eu: %category kategoria eguneratu da.

en: Are you sure you want to delete %category?
eu: Ziur al zaude %category ezabatu nahi duzula?

en: Category %category has been deleted.
eu: %category kategoria ezabatu da.

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
eu: Ezin duzu orduko %number baino mezu gehiago bidali. Mesedez saiatu berriz geroago.

en: Your name
eu: Zure izena

en: Your e-mail address
eu: Zure posta elektroniko helbidea

en: Send e-mail
eu: Bidali posta-e

en: You must select a valid category.
eu: Balio duen kategoria bat aukeratu behar duzu.

en: You must enter a valid e-mail address.
eu: Eposta helbide baliogarri bat sartu behar duzu.

en: To
eu: Nori

en: From
eu: Nondik

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Throttle
eu: Bizkortu

en: Visibility
eu: Ikusgarritasuna

en: Roles
eu: Zereginak

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Hostname
eu: Ostalari izena

en: Published
eu: Argitaratua

en: Input format
eu: Sarrerako formatua

en: Signature
eu: Sinadura

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Location
eu: Kokalekua

en: Locale
eu: Bertakoa

en: Title field label
eu: Izenburu eremuaren etiketa

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: Sticky at top of lists
eu: Zerrenden gainean itsaskor

en: Revisions
eu: berrikuspenak

en: Log message
eu: Log mezua

en: Poll duration
eu: Inkestaren iraupena

en: Explanation
eu: Azalpena

en: Selection options
eu: Hautaketa aukerak

en: Vocabulary name
eu: Hiztegiaren izena

en: Term name
eu: Termino izena

en: Role name
eu: Zereginaren izena

en: E-mail address
eu: Helb. elek.

en: Last access
eu: Azken atzipena

en: Time zone
eu: Ordu zona

en: Severity
eu: Larritasuna

en: Global settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Vote
eu: Bozkatu

en: Count
eu: Zenbatu

en: RSS - blogs
eu: RSS - blogak

en: Search settings
eu: Bilaketa ezarpenak

en: Mode
eu: Modoa

en: blocked
eu: blokeatuta

en: active
eu: aktiboa

en: OPML feed
eu: OPML jarioa

en: configure
eu: konfiguratu

en: Number of news items in block
eu: Berrien elementu kopurua blokean

en: View this feed's recent news.
eu: Ikusi jario honen azken berriak.

en: View this category's recent news.
eu: Ikusi kategoria honetako azken berriak

en: Feed overview
eu: Jarioen ikuspegi orokorra

en: Items
eu: Elementuak

en: Last update
eu: Azken eguneraketa

en: Next update
eu: Hurrengo eguneraketa

en: %time left
eu: %time gelditzen da

en: remove items
eu: elementuak kendu

en: update items
eu: elementuak eguneratu

en: Category overview
eu: Kategoria ikuspena

en: Categorize
eu: Sailkatu

en: You are not allowed to categorize this feed item.
eu: Ez duzu baimenik jario eduki hau kategorizatzeko.

en: The categories have been saved.
eu: Kategoriak gorde dira.

en: Updated:
eu: Eguneratua:

en: blog it
eu: blog ezazu

en: Comment on this news item in your personal blog.
eu: Eman iruzkina berrien elementu honi zure blog pertsonalean.

en: %age old
eu: %age d(it)u

en: %ago ago
eu: duela %ago

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: Items shown in sources and categories pages
eu: Iturburuetan eta kategorietan bistaratuko diren itemak

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
eu: %ur URLa duen jario bat lehendik existitzen da. Mesedez, sartu lehendik ez dagoen URL bat.

en: The feed %feed has been updated.
eu: %feed jarioa eguneratua izan da.

en: Feed %feed deleted.
eu: %feed jarioa ezabatua.

en: The feed %feed has been deleted.
eu: %feed jarioa ezabatua izan da.

en: Feed %feed added.
eu: %feed jarioa gehitua.

en: The feed %feed has been added.
eu: %feed jarioa gehitua izan da.

en: Delete all
eu: Ezabatu guztia

en: The news items from %site have been removed.
eu: Berrien elementuak ezabatuak izan dira %site gunetik.

en: administer news feeds
eu: Berrien jarioak kudeatzeko

en: access news feeds
eu: Berrien jarioak atzitu

en: Performance
eu: Errendimendua

en: This field is required.
eu: Eremu hau beharrezkoa da.

en: Medium
eu: Ertaina

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Load
eu: Kargatu

en: Last reply
eu: Azken erantzuna

en: System
eu: Sistema

en: Unlimited
eu: Mugarik gabe

en: Send
eu: Bidali

en: Code
eu: Kodea

en: No posts available.
eu: Ez dago argitalpenik.

en: Recipient
eu: Hartzailea

en: Add a role to the selected users
eu: Rol bat gehitu aukeratutako erabiltzaileei

en: Remove a role from the selected users
eu: Rol bat kendu aukeratutako erabiltzaileei

en: security
eu: segurtasuna

en: node
eu: nodoa

en: Recent posts
eu: Azken argitalpenak

en: Table
eu: Taula

en: Mon
eu: Al

en: Tue
eu: Ar

en: Wed
eu: Az

en: Thu
eu: Og

en: Fri
eu: Or

en: Sat
eu: La

en: Sun
eu: Ig

en: May
eu: Mai

en: Verbose
eu: Xehetasuna

en: Update action
eu: Eguneratu ekintza

en: Strings to Remove
eu: Ezabatzeko kateak

en: administer pathauto
eu: pathauto kudeatu

en: Forum
eu: Foroa

en: !time ago
eu: duela !time

en: Other
eu: Bestea

en: Text color
eu: Testuaren kolorea

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Color
eu: Kolore

en: Theme-specific settings
eu: Temei dagozkien ezarpenak

en: access content
eu: atzitu edukia

en: Allow
eu: Baimendu

en: Deny
eu: Ukatu

en: Signatures
eu: Sinadurak

en: User login
eu: Saioaren hasiera

en: Log in
eu: Sartu

en: Updated URL for feed %title to %url.
eu: %title jarioaren URLa eguneratua izan da %url-ra.

en: Blog
eu: Bloga

en: Jump to the first comment of this posting.
eu: Joan bidalketa honetako lehenengo iruzkinera

en: Jump to the first new comment of this posting.
eu: Joan argitalpen honetako lehenengo iruzkin berrira

en: Add new comment
eu: Gehitu iruzkin berria

en: Add a new comment to this page.
eu: Gehitu iruzkin berria orri honetan

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
eu: Partekatu argitalpen honi buruzko zure ideiak eta iritziak

en: No terms available.
eu: Ez dago terminorik eskuragai.

en: reset
eu: garbitu

en: String
eu: Katea

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Not installed
eu: Instalatu gabe

en: Minimum cache lifetime
eu: Cache-aren iraupen minimoa

en: 1 vote | @count votes
eu[0]: bozka 1
eu[1]: @count bozka

en: Site maintenance
eu: Gunearen mantentze-lana

en: Off-line
eu: Itzalita

en: Site off-line message
eu: Gunearen offline mezua

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
eu: @site momentu honetan mantentze lanetan dago. Laster egon beharko ginake bueltan. Mila esker zure pazientziagatik.

en: Default front page
eu: Lehenego orri lehenetsia

en: Top pages
eu: Orri ikusienak

en: Create content
eu: Edukia sortu

en: Anonymous
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: Uninstall
eu: Desinstalatu

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: Recent comments
eu: Azken iruzkinak

en: The comment no longer exists.
eu: Iruzkina ez dago.

en: The comment and all its replies have been deleted.
eu: Iruzkina eta haren erantzun guztiak ezabatu dira.

en: Basic settings
eu: Oinarrizko ezarpenak

en: Do not display
eu: Ez bistaratu

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
eu: Erakutsi honako PHP kode honek <code>TRUE</code> erantzuten duenean (PHP eran, adituentzako bakarrik).

en: Profile
eu: Profila

en: Votes
eu: Botoak

en: Save settings
eu: Gorde ezarpenak

en: Operation
eu: Eragiketa

en: reply
eu: erantzun honi

en: Session closed for %name.
eu: %name(e)k saioa itxi du.

en: Tracker
eu: Aztarnariak

en: You have to specify a valid date.
eu: Data baliogarri bat zehaztu behar duzu.

en: Server settings
eu: Zerbitzailearen ezarpenak

en: The name %name is a reserved username.
eu: %name izena erreserbatutako erabiltzaile izena da.

en: The field %field is required.
eu: %field eremua beharrezkoa da

en: 1 new | @count new
eu[0]: berri 1
eu[1]: @count berri

en: Add rule
eu: Gehitu araua

en: Delete rule
eu: Araua ezabatu

en: Nauru
eu: Nauruera

en: Table prefix
eu: Taularen aurrizkia

en: Database username
eu: Datu-basearen erabiltzaile izena

en: Database password
eu: Datu-basearen pasahitza

en: Database name
eu: Datu-base izena

en: Add user
eu: Gehitu erabiltzaile bat

en: Formatting guidelines
eu: Formatu laguntzak

en: Authoring information
eu: Egilearen informazioa

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
eu: Formatua: %time. Utzi hutsik bidalketa formularioko ordua erabiltzeko.

en: Leave blank for %anonymous.
eu: Hutsik utzi %anonymous -rentzat.

en: Attachments
eu: Eranskinak

en: File attachments
eu: Eranskinak

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
eu: Erantsitako artxiboetan egindako aldaketak ez dira mezua bidali arte gordeko. Erantsitako fitxategia RSS jarioetan "zerrendatuta" agertuko da.

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
eu: Orrien katxea gaitu edo desgaitu erabiltzaile anonimoentzat eta CSS eta JS fitxategien garraioa errazteko ezarpenak erabaki.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
eu: Idatzi orriaren Drupaleko helbide bat lerro bakoitzeko. '*' karakterea erabil dezakezu edozeren ordezko gisa. Esate baterako %blog blogen orrirako eta %blog-wildcard edozein blog pertsonalerako.

en: WIDTHxHEIGHT
eu: ZABALERAxALTUERA

en: Maximum file size per upload
eu: Igoera bakoitzeko gehienezko fitxategi tamaina

en: Total file size per user
eu: Erabiltzaile bakoitzeko gehienezko fitxategi tamaina osoa

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
eu: Gunean erabiltzaileak osotara eduki dezakeen gehienezko fitxategi tamaina (megabyteetan).

en: [<a href="@link">more help...</a>]
eu: [<a href="%link">laguntza gehiago...</a>]

en: Change
eu: Aldatu

en: Arabic
eu: Arabiera

en: English
eu: Ingelesa

en: French
eu: Frantsesa

en: Italian
eu: Italiera

en: Spanish
eu: Gaztelera

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Korean
eu: Koreera

en: Edit term
eu: Terminoa editatu

en: Tokens
eu: Aldagaiak

en: Are you sure you want to delete these items?
eu: Elementu hauek ezabatzera zoaz. Ziur zaude?

en: The items have been deleted.
eu: Elementuak ezabatu dira.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
eu: Eposta helbide baliodun bat. Sistemak bidaltzen dituen epostak helbide honetara bidaliko dira. Eposta helbide hau ez da publikoki plazaratuko. Nahi dituzun jakinarazpenak edo pasahitza berri bat jasotzeko besterik ez da erabiliko.

en: The e-mail address %email has been denied access.
eu: %email e-posta helbideari sarrera galarazi zaio.

en: Remove items
eu: Ezabatu elementuak.

en: Allowed HTML tags
eu: HTML markak baimenduta

en: Sources
eu: Iturburuak

en: !title category latest items
eu: !title kategoriako azken elementuak

en: !title feed latest items
eu: !title jarioko azken elementuak

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
eu: %category izeneko kategoria lehendik existitzen da. Mesedez, sartu lehendik existitzen ez den izenburu bat.

en: The category %category has been updated.
eu: %category kategoria eguneratua izan da.

en: Category %category deleted.
eu: %category kategoria ezabatua.

en: The category %category has been deleted.
eu: %category kategoria ezabatua izan da.

en: Category %category added.
eu: %category kategoria gehitua.

en: The category %category has been added.
eu: %category kategoria gehitua izan da.

en: aggregator - @title
eu: agregatzailea - @title

en: 1 item | @count items
eu[0]: Elementu bat
eu[1]: @count elementu

en: Add menu
eu: Gehitu menua

en: The menu item %title has been deleted.
eu: %title menu elementua ezabatu da.

en: menu
eu: menua

en: ‹ previous
eu: ‹ aurrekoa

en: next ›
eu: hurrengoa ›

en: No items selected.
eu: Ez da elementurik hautatu.

en: The update has been performed.
eu: Eguneraketa burutu da.

en: update
eu: eguneratu

en: View user profile.
eu: Ikusi erabiltzailearen profila.

en: locked
eu: blokeatuta

en: Titles only
eu: Izenburuak soilik

en: Full text
eu: Testu osoa

en: Upload picture
eu: Igo irudia

en: Message:
eu: Mezua:

en: Display all menu items
eu: Bistaratu menu item guztiak

en: access administration menu
eu: kudeaketa menua atzitu

en: Language file
eu: Hizkuntza fitxategia

en: published
eu: argitaratuta

en: The changes have been saved.
eu: Aldaketak gorde dira.

en: Show only users where
eu: Erakutsi hurrengo baldintzak betetzen dituzten erabiltzaileak

en: Refine
eu: Findu

en: Undo
eu: Desegin

en: Member for
eu: Kidea noiztik

en: @time ago
eu: duela @time

en: No users available.
eu: Ez dago erabiltzailerik.

en: No users selected.
eu: Ez dira erabiltzaileak aukeratu.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
eu: Babesdun erabiltzaile eremuak aldatzen saiatu den saiakera maltzur bat detektatu da.

en: Select all rows in this table
eu: Aukeratu taula honetako lerro guztiak

en: Deselect all rows in this table
eu: Desaukeratu taula honetako lerro guztiak

en: Search results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Your search yielded no results
eu: Zure bilaketak ez du emaitzarik lortu

en: Please enter some keywords.
eu: Mesedez sartu hitz-gako batzuk.

en: Token actions
eu: Token ekintzak

en: Request new password
eu: Eskatu pasahitz berria

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
eu: Bisitariek kontuak sor ditzakete kudeatzaileen onespenik gabe.

en: Replacement patterns
eu: Ordezko ereduak

en: Deleted
eu: Ezabatua

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Topics
eu: Gaiak

en: Topic
eu: Gaia

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
eu: Erabiltzaileak igo dezakeen gehinezko fitxategi tamaina (megabyteetan).

en: Edit menu
eu: Editatu menua

en: Delete menu
eu: Ezabatu menua

en: Edit menu item
eu: Editatu menu elementua

en: Delete menu item
eu: Ezabatu menu itema

en: Publishing options
eu: Argitaratze aukerak

en: Create new revision
eu: Sortu bertsio berria

en: Locale settings
eu: Locale ezarpenak

en: Configure block
eu: Blokea konfiguratu

en: Jan
eu: Urt

en: Feb
eu: Ots

en: Apr
eu: Api

en: Jun
eu: Eka

en: Jul
eu: Uzt

en: Aug
eu: Abu

en: Sep
eu: Ira

en: Oct
eu: Urr

en: Nov
eu: Aza

en: Dec
eu: Abe

en: Posts
eu: Bidalketak

en: Mission statement
eu: Helburuaren azalpena

en: None.
eu: Ezer.

en: Existing system path
eu: Dagoen sistemaren bide-izena

en: Path alias
eu: Bide-izenaren ezizena

en: PHP code
eu: PHP kodea

en: Choice
eu: Aukera

en: Log out
eu: Irten

en: profile
eu: profila

en: First day of week
eu: Asteko lehenengo eguna

en: Autocomplete taxonomy
eu: Taxonomiaren osatze automatikoa

en: Send yourself a copy.
eu: Zure buruari kopia bidali.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
eu: %name-from-(e)k emaila bidali dio %name-to-(a)ri.

en: The message has been sent.
eu: Mezua bidali da.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
eu: %name-from-(e)k emaila bidali du %category-(a)ri buruz.

en: Your message has been sent.
eu: Zure mezua bidali da.

en: Create new account
eu: Sortu kontu berria

en: role
eu: zeregina

en: Are you sure you want to delete the block %name?
eu: Ziur zaude %name blokea ezabatu nahi duzula?

en: The block %name has been removed.
eu: %name blokea ezabatu da.

en: list terms
eu: zerrendatu terminoak

en: add terms
eu: gehitu terminoak

en: Created new term %term.
eu: Sortu termino berria %term

en: Are you sure you want to delete the term %title?
eu: Ziur al zaude %title terminoa ezabatu nahi duzula?

en: Deleted term %name.
eu: %name terminoa ezabatuta.

en: warning
eu: abisua

en: No statistics available.
eu: Estatistikarik ez erabilgarri.

en: Last run !time ago
eu: Azken exekuzioa duela !time

en: Site information
eu: Gunearen informazioa

en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: critical
eu: larria

en: Results
eu: Emaitzak

en: Older polls
eu: Inkesta zaharrak

en: View the list of polls on this site.
eu: Ikusi gune honetako inkesta zerrenda.

en: Poll settings
eu: Galdeketaren ezarpenak

en: You must fill in at least two choices.
eu: Gutxienez bi aukera bete behar duzu.

en: open
eu: irekita

en: Visitor
eu: Bisitaria

en: Cancel your vote
eu: Baliogabetu zure botoa

en: View the current poll results.
eu: Ikusi uneko inkesten emaitzak

en: vote on polls
eu: bozkatu inkestetan

en: inspect all votes
eu: boto guztiak ikertu

en: Parent terms
eu: Guraso terminoak

en: Syndicate
eu: Sindikatu

en: Syndicate content
eu: Sindikatu edukia

en: Blogs
eu: Blogak

en: Books
eu: Liburuak

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
eu: %site guneko jarioak hautsia dagoela dirudi "%error" errorea dela eta %line lerroan.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
eu: %site guneko jarioak hautsia dirudi "%error" errorea dela eta %line lerroan.

en: Forums
eu: Foroak

en: administer taxonomy
eu: taxonomia kudeatu

en: access administration pages
eu: sartu kudeatzailearen orrietan

en: administer filters
eu: iragazkiak kudeatu

en: view revisions
eu: berrikuspenak ikusi

en: Revisions for %title
eu: %title(e)ko berrikuspenak

en: !date by !username
eu: !username erabiltzaileak !date datan

en: revert
eu: leheneratu

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: current revision
eu: Uneko berrikuspena

en: The specified passwords do not match.
eu: Emandako pasahitzak ez datoz bat.

en: Track
eu: Aztarna

en: No forums defined
eu: Ez da fororik definitu

en: This topic has been moved
eu: Gai hau mugitu da

en: User management
eu: Erabiltzaile kudeaketa

en: Permissions
eu: Baimenak

en: e-mail
eu: e-posta

en: permission
eu: baimena

en: Your vote was recorded.
eu: Zure botoa gorde da

en: Link color
eu: Estekaren kolorea

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
eu: Zure pasahitza eta argibide gehiago zure helb. elektronikoari igorri zaizkizu.

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Fiji
eu: Fijikoa

en: 200 characters
eu: 200 karaktere

en: 400 characters
eu: 400 karaktere

en: 600 characters
eu: 600 karaktere

en: 800 characters
eu: 800 karaktere

en: 1000 characters
eu: 1000 karaktere

en: 1200 characters
eu: 1200 karaktere

en: 1400 characters
eu: 1400 karaktere

en: 1600 characters
eu: 1600 karaktere

en: 1800 characters
eu: 1800 karaktere

en: 2000 characters
eu: 2000 karaktere

en: System default
eu: Sistemaren lehenetsia

en: Not published
eu: Argitaratu gabea

en: File settings
eu: Fitxategi ezarpenak

en: Menu settings
eu: Menu ezarpenak

en: The description displayed when hovering over a menu item.
eu: Bistaratuko den azalpena menu item gainean saguarekin pasatzean

en: XML feed
eu: XML hornidura

en: Color scheme
eu: Kolore eskema

en: Gray
eu: Grisa

en: Attach new file
eu: Erantsi fitxategi berria

en: Attach
eu: Erantsi

en: File system path
eu: Fitxategi sistemaren bide-izena

en: @type: deleted %title.
eu: @type: %title ezabatuta.

en: <a href="@link" title="@title">more</a>
eu: <a href="@link" title="@title">gehiago</a>

en: details
eu: xehetasunak

en: The username %name has not been activated or is blocked.
eu: %name erabiltzailea ez da aktibatua izan edo blokeatuta dago.

en: Login attempt failed for %user.
eu: Konexio-saioak huts egin du %user erabiltzailearentzako.

en: Manage the actions defined for your site.
eu: Webgunerako erabakitako ekintzak kudeatu.

en: Delete action
eu: Ekintza ezabatu

en: Action '%action' added.
eu: '%action' ekintza gehitua.

en: Remove orphaned actions
eu: Ezabatu gurasorik gabeko ekintzak

en: administer actions
eu: ekintzak administratu

en: Themes
eu: Temak

en: Story
eu: Istorioa

en: JPEG quality
eu: JPEG kalitatea

en: administer nodes
eu: kudeatu nodoak

en: administer comments
eu: kudeatu iruzkinak

en: Delete comments
eu: Ezabatu iruzkinak

en: not published
eu: argitaratu gabe

en: by
eu: nork egina:

en: The comments have been deleted.
eu: Iruzkinak ezabatu dira.

en: Published comments
eu: Argitaratutako iruzkinak

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
eu: Zure iruzkina ilaran dago guneko kudeatzaileak modera dezan eta onartua izanez gero argitaratuko da.

en: !name field is required.
eu: !name eremua beharrezkoa da.

en: Protected
eu: Babestua

en: Comment settings
eu: Iruzkinaren ezarpenak

en: not sticky
eu: ez itsaskorra

en: sticky
eu: itsakorra

en: not promoted
eu: Nabarmendu gabea

en: promoted
eu: Nabarmendua

en: Default options
eu: Aukera lehenetsiak

en: Read only
eu: Irakurtzeko soilik

en: Contact settings
eu: Kontatu ezarpenak

en: Reset password
eu: Berrezarri pasahitza

en: Processing
eu: Prozesatzen

en: Finished
eu: Amaituta

en: Line break converter
eu: Linea-jauzi bihurtzailea

en: Temporary directory
eu: Behin-behineko direktorioa

en: date
eu: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
eu: Fitxategi igoera errorea. Ezin izan da igotako fitxategia mugitu.

en: upload files
eu: igo fitxategiak

en: Site configuration
eu: Gune konfigurazioa

en: The specified date is invalid.
eu: Zehaztutako data ez da baliokoa.

en: Choice @n
eu: @n. aukera

en: Password strength:
eu: Pasahitzaren indarra:

en: It is recommended to choose a password that contains at least six characters. It should include numbers, punctuation, and both upper and lowercase letters.
eu: Gutxienez sei karakteredun  pasahitza bat hautatzea gomendatzen da. Zenbakiak, puntuazio eta maiuskulak eta minuskulak izan beharko lituzke.

en: The password does not include enough variation to be secure. Try:
eu: Pasahitzak ez du bariazio nahikorik, saiatu:

en: Adding both upper and lowercase letters.
eu: Maiuskulak eta minuskulak biak gehitzen.

en: Adding numbers.
eu: Zenbakiak gehitzen.

en: Adding punctuation.
eu: Puntuazio gehitzen.

en: It is recommended to choose a password different from the username.
eu: Pasahitza erabiltzaile izena ez bezalakoa hautatzea gomendatzen da.

en: Passwords match:
eu: Pasahitzak berdinak dira:

en: Slogan
eu: Leloa

en: Anonymous user
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: The name used to indicate anonymous users.
eu: Erabiltzaile anonimoak izendatzeko erabiliko den izena.

en: Get help
eu: Eskuratu laguntza

en: Please wait...
eu: Itxaron mesedez...

en: Assign
eu: Esleitu

en: Not translated
eu: Itzuli gabe

en: is
eu: da

en: Display on separate page
eu: Bistaratu beste orri batean

en: Location of comment submission form
eu: Iruzkinak bidaltzeko inprimakiaren kokapena

en: Go to first page
eu: Joan lehen orrira

en: Go to last page
eu: Joan azken orrira.

en: Go to page @number
eu: Joan @number orrira

en: Tableless, recolorable, multi-column, fluid width theme (default).
eu: taularik gabeko, zutabe anitzeko eta zabalera aldakorreko gai birkoloreztagarria da

en: Go to next forum topic
eu: Joan hurrengo foroko gaira

en: Enter the terms you wish to search for.
eu: Idatzi bilatu nahi dituzun terminoak.

en: Underlined
eu: Azpimarratuta

en: Site building
eu: Gunearen eraikuntza

en: No primary links
eu: Esteka primariorik ez

en: No secondary links
eu: Esteka sekundariorik ez

en: No content types available.
eu: Eduki mota eskuragarririk ez.

en: Delete role
eu: Ezabatu zeregina

en: Role specific visibility settings
eu: Funtzio konkretuentzako ikusgarritasun aukerak

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
eu: Gaitutak ez dauden menu elementuak ez dira menutan agertuko.

en: List menus
eu: Menual listatu

en: Customize menu
eu: Menua pertsonalizatu

en: List items
eu: Item-ak listatu

en: English name
eu: Ingeleraren izena

en: Native name
eu: Jatorrizko izena

en: Block description
eu: Blokearen azalpena

en: Form name
eu: Inprimakiaren izena

en: Save field
eu: Gorde eremua

en: Blocks
eu: Blokeak

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
eu: Konfiguratu zer blokea eduki guneko alboko barrak eta beste eskualde agertzen da.

en: Delete block
eu: Blokea ezabatu

en: Save blocks
eu: Gorde blokeak

en: The block settings have been updated.
eu: Blokeen ezarpenak eguneratu dira.

en: Block specific settings
eu: Blokeen ezarpen berezituak

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
eu: Blokearen lehenetsitako izenburua berridatzi. <em>&lt;none&gt;</em> erabili izenbururik ez jartzeko, edo hutsik utzi lehenetsitako izenburua erakusteko.

en: '%name' block
eu: '%name' blokea

en: User specific visibility settings
eu: Erabiltzaile bakoitzeko ikusgarritasun ezarpenak

en: Custom visibility settings
eu: Ikusgarritasun aukera bereziak

en: Users cannot control whether or not they see this block.
eu: Erabiltzaileek ezin dute erabaki bloke hau ikusi ala ez.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
eu: Berez bloke hau erakutsiko du, baina erabiltzaileei uzten die izkutatzen  erabakitzen

en: Hide this block by default but let individual users show it.
eu: Berez bloke hau izkutatuko du, baina erabiltzaileei uzten die erakusten erabakitzen

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
eu: Bloke honen ikusgarritasuna erabiltzaile bakoitzak pertsonalizatu dezake bere kontuaren ezarpenak.

en: Show block for specific roles
eu: Funtzio konkretuentzako blokea erakutsi

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
eu: Aukeratutako funtzioentzako soilik erakutsi bloke hau. Funtzio ez bada aukeratzen, erabiltzaile  guztiek ikusi ahal izango dute.

en: Page specific visibility settings
eu: Orri konkretuentzako  ikuspen-aukerak

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
eu: PHP era hautatuz gero, idatzi PHP kodea %php artean. Kontutan hartu PHP kodean okerrik izanez gero, Drupal gune osoa hondatuko duela.

en: Show block on specific pages
eu: Blokea orrialde konkretuetan erakutsi

en: Save block
eu: Gorde blokea

en: Please ensure that each block description is unique.
eu: Egiaztatu ezazu mesedez bloke bakoitzaren azalpena bakarra dela.

en: The block configuration has been saved.
eu: Blokearen konfigurazioa gorde da.

en: The block has been created.
eu: Blokea sortu da.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
eu: Blokearen azalpen laburra. <a href="@overview">Blokeen ikuspegi orokorra</a> jasotzen duen orrian azalduko da.

en: Block body
eu: Blokearen testua

en: The content of the block as shown to the user.
eu: Erabiltzaileari erakutsiko zaion blokearen testua.

en: Block configuration
eu: Bloke konfigurazioa

en: administer blocks
eu: blokeak kudeatu

en: use PHP for block visibility
eu: PHP erabili blokea erakustea erabakitzeko

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
eu: Eduki nagusiaren inguruan erakusten diren blokeak erabakitzeko lekua.

en: Core - required
eu: Korea - derrigorrezkoa

en: Menus
eu: Menuak

en: administer menu
eu: kudeatu menua

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
eu: Uzten ditu kudeatzaileak guneko nabigazio menua pertsonaliza dezaten.

en: Add vocabulary
eu: Gehitu hiztegia

en: Edit vocabulary
eu: Editatu hiztegia

en: edit vocabulary
eu: editatu hiztegia

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
eu: Edukia deskribatzen duen gai zerrenda, koma bidez banatuta, idatzi. Adibidez: bideoa, ariketak, "areto nagusia"

en: Default time zone
eu: Ordu eremu lehentsia

en: Add field
eu: Gehitu eremua

en: The update has encountered an error.
eu: Eguneraketak errore bat topatu du.

en: Publish
eu: Argitaratu

en: Unpublish
eu: Desargitaratu

en: Permission
eu: Baimena

en: @module module
eu: @module moduloa

en: My blog
eu: Nire bloga

en: Input formats
eu: Sarrerako formatuak

en: Anonymous commenting
eu: Iruzkin anonimoa

en: Anonymous posters may not enter their contact information
eu: Erabiltzaile anonimoek ezin dute idatzi kontaktatzeko informaziorik

en: Anonymous posters may leave their contact information
eu: Erabiltzaile anonimoek idatz dezakete kontaktatzeko informazioa

en: Anonymous posters must leave their contact information
eu: Erabiltzaile anonimoek idatzi behar dute kontaktatzeko informazioa

en: Display below post or comments
eu: Bistaratu argitalpenak edo iruzkinak behean

en: Default comment setting
eu: Lehenetsitako iruzkin ezarpena

en: Read/Write
eu: Irakurri/Idatzi

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
eu: Zure sinadura zure iruzkinen azpian bistaratuko da publikoki.

en: parent
eu: gurasoa

en: Flat list - collapsed
eu: Zerrenda laua - bilduta

en: Flat list - expanded
eu: Zerrenda laua - zabalduta

en: Threaded list - collapsed
eu: Haritutako zerrenda - bilduta

en: Threaded list - expanded
eu: Haritutako zerrenda - zabalduta

en: Date - newest first
eu: Data - berrienak lehenago

en: Date - oldest first
eu: Data - zaharrenak lehenago

en: 1 comment | @count comments
eu[0]: iruzkin 1
eu[1]: @count iruzkin

en: 1 new comment | @count new comments
eu[0]: Iruzkin berri 1
eu[1]: @count iruzkin berri

en: access comments
eu: atzitu iruzkinak

en: post comments
eu: bidali iruzkinak

en: post comments without approval
eu: bidali iruzkinak onespenik gabe

en: Save content type
eu: Eduki mota gorde

en: Show descriptions
eu: Erakutsi deskribapenak

en: Subtitle
eu: Azpi-izenburua

en: Language code
eu: Hizkuntza kodea

en: Save role
eu: Gorde zeregina

en: Blue
eu: Urdina

en: debug
eu: arazketa

en: file system
eu: fitxategi sistema

en: input formats
eu: sarrerako formatuak

en: There are no menu items yet.
eu: Ez dago menuko elementurik oraindik.

en: Menu link title
eu: Menu estekaren izenburua

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
eu: Elementu batek eta bere ondorengoek gehienez !maxdepth maila izan dezake. Menu elementu butzuk ez dira guraso eskeiniko hauek hautatzeak limite hau gaindituko duelako.

en: There was an error saving the menu link.
eu: Errore bat izan da menuko lotura gordetzerakoan.

en: Menu name
eu: Menu izena

en: The menu already exists.
eu: Menua existitzen da dagoeneko.

en: Profiles
eu: Profilak

en: Edit container
eu: Editatu edukiontzia

en: Last visit
eu: Azken bisita

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
eu: <a href="@login">Sartu</a> iruzkinak bidaltzeko

en: Reply
eu: Erantzun

en: Topics per page
eu: Zenbat gai orri bakoitzeko

en: Posts - most active first
eu: Argitalpenak - aktiboenak lehenengo

en: Posts - least active first
eu: Argitalpenak - geldienak lehenengo

en: URL path settings
eu: URL bide-izenaren ezarpenak

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
eu: Gutxienez @count karaktere kopuruko hitz gako bat sartu behar duzu.

en: @user's picture
eu: %user(r)en irudia

en: revert revisions
eu: berrikuspenak leheneratu

en: New forum topics
eu: Foroko gai berriak

en: Page not found
eu: Orria ez da antzeman

en: Comma ,
eu: Koma ,

en: Period .
eu: Puntua .

en: Hyphen -
eu: Marratxoa -

en: Underscore _
eu: Azpimarra _

en: Colon :
eu: Puntu bi :

en: Semicolon ;
eu: Puntu eta koma ;

en: Left curly bracket {
eu: Ezker giltza {

en: Left square bracket [
eu: Ezker kortxetea [

en: Right curly bracket }
eu: Eskuin giltza }

en: Right square bracket ]
eu: Eskuin kortxetea ]

en: Equal =
eu: Berdin =

en: Asterisk *
eu: Izartxoa *

en: Percent %
eu: Ehunekoa %

en: Dollar $
eu: Dolar $

en: At @
eu: Arroba @

en: Exclamation !
eu: Harridura-ikurra !

en: Tilde ~
eu: Tildea ~

en: Left parenthesis (
eu: Ezker parentesia (

en: Question mark ?
eu: Galdera ikurra?

en: Less than <
eu: Txikiagoa <

en: Greater than >
eu: Handiagoa >

en: Delete aliases
eu: Ezabatu ezizenak

en: Automatic alias
eu: Ezizen automatikoak

en: Create a new alias. Delete the old alias.
eu: Ezizen berria sortu. Ezabatu ezizen zaharra.

en: Punctuation settings
eu: Puntuazio ezarpenak

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
eu: Ezabatu ezizen guztiak. Ezabatuko diren ezizen kopurua: %count.

en: Delete aliases now!
eu: Ezabatu ezizenak orain!

en: Language neutral
eu: Hizkuntza neutroa

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@help">Help module</a>.
eu: Informazio gehiago eskuratzeko, ikus ezazu gida liburuko <a href="@help">Help moduluko</a> sarrera.

en: (site default theme)
eu: (gunearen gai lehenetsia)

en: Screenshot
eu: Pantaila-argazkia

en: Preview trimmed version
eu: Aurreikusi bertsio laburra

en: Preview full version
eu: Aurreikusi bertsio osoa

en: List, add, and edit users.
eu: Erabiltzaileak zerrendatu, gehitu eta editatu.

en: The name %name is already taken.
eu: %name izena hartuta dago.

en: Delete OpenID
eu: Ezabatu OpenID

en: What is OpenID?
eu: Zer da OpenID?

en: Add an OpenID
eu: OpenID gehitu

en: OpenID deleted.
eu: OpenID ezabatuta.

en: Sorry, that is not a valid OpenID. Please ensure you have spelled your ID correctly.
eu: Barkatu, hau ez da baliozko OpenID bat. Mesedez, ziurtatu zure IDa akatsik gabe idatzi duzula.

en: « first
eu: « lehenengoa

en: last »
eu: azkena »

en: The directory %directory does not exist.
eu: %directory direktorioa ez dago.

en: The directory %directory is not writable
eu: %directory direktorioa ezin da idatzi

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
eu: %directory direktorioan ezin daiteke idatzi baimenak ez baititu egoki ezarriak.

en: Rearrange
eu: Berrantolatu

en: Show only items where
eu: Erakutsi soilik elementuak non

en: No comments available.
eu: Ez dago iruzkinik.

en: 1 user | @count users
eu[0]: erabiltzaile 1
eu[1]: @count erabiltzaile

en: Primary links
eu: Esteka nagusiak

en: Rebuild permissions
eu: Berreraiki baimenak

en: @type: updated %title.
eu: @type: %title eguneratuta.

en: @type: added %title.
eu: @type: %title gehituta.

en: Error saving user account.
eu: Errorea erabiltzaile kontua gordetzean.

en: Add role
eu: Gehitu zeregina

en: You must specify a valid role name.
eu: Baliozko rol-izen bat zehaztu behar duzu.

en: Path to custom logo
eu: Norberaren logotipoaren bide-izena

en: taxonomy
eu: taxonomia

en: Updated term %term.
eu: %term terminoa eguneratuta.

en: - Please choose -
eu: - Hautatu -

en: - None selected -
eu: - Aukeratu gabe -

en: Discard items older than
eu: Kendu elementuak zaharragoak direnak hau baino:

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
eu: Jario elementuak gordeko diren denbora ezabatu baino lehen. (Modu egokian konfiguratutako <a href="@cron">cron mantentze-lan ataza</a> behar du.)

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
eu: Jarioen eta kategorien laburpen-orrietan erakutsiko diren jario edukien kopurua.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
eu: @site_name - agregatutako jarioak @title kategorian

en: @site_name - aggregated feeds
eu: @site_name - agregatutako jarioak

en: @site_name aggregator
eu: @site_name agregatzailea

en: !title feed
eu: !title jarioa

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
eu: Agregatzailea gunean erabiltzeko sindikazio eta berri irakurle tresna boteretsua da, RSS-, RDF-, eta Atom-en oinarritutako baimendutako jarioetatik eduki berria jasotzen duelarik. Milaka gune dira (bereziki berriak ematen dituzten guneak eta blogak) beraien azken titularrak eta bidalketak jarioetan argitaratzen dituztenak, estandarizatutako XML-n oinarritutako formatu desberdinak erabiliz. Agregatzaileak erabili ditzaken formatuak <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, eta <a href="@atom">Atom</a> dira.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
eu: Jarioek, jario edukiak dituzte, edo jarioa bidaltzen duen guneak argitaratutako bidalketak. Jarioak kategorietan bildu daitezke, orokorrean gaiaren arabera. Erabiltzaileek, jario elementuak <a href="@aggregator">agregatzailearen bista nagusian</a> edo <a href="@aggregator-sources">beraien iturriaren</a> arabera ikus ditzakete. Administratzaileek, <a href="@feededit">jarioak gehitu, aldatu eta ezabatu</a> ditzakete, eta aukeratu zein maiztasunarekin begiratu behar den jario bakoitza eguneratutako elementurik dagoen ikusteko. Kategoria edota jario bateko elementu berrienak bloke moduan erakutsi daitezke <a href="@admin-block">bloke administrazio orria</a> erabiliz. Jario guztien <a href="@aggregator-opml">makinarentzat irakurgarri den OPML fitxategia</a> eskuragarri dago. Modu egokian konfiguratutako <a href="@cron">cron mantentze-lan ataza</a> beharrezkoa da jarioak automatikoki eguneratu daitezen.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
eu: Informazio gehiago eskuratzeko, ikus ezazu gida liburuko <a href="@aggregator">Aggregator moduluko</a> sarrera.

en: Aggregator
eu: Gehitzailea

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
eu: %site guneko jarioak hautsia dirudi "%error" errorea dela eta.

en: There is no new syndicated content from %site.
eu: Ez dago sindikatutako eduki berririk %site gunetik.

en: There is new syndicated content from %site.
eu: Sindikatutako eduki berria dago %site gunetik.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
eu: %site guneko jarioak hautsia dagoela dirudi "%error" errorea dela eta.

en: Feed aggregator
eu: Jario agregatzailea

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
eu: Sindikatutako jarioak biltzen ditu (RSS, RDF eta Atom jarioak)

en: Alias
eu: Ezizena

en: Account settings
eu: kontuaren ezarpenak

en: Enter your keywords
eu: Idatzi bilaketarako hitzak

en: Clean URLs
eu: URL garbiak

en: My account
eu: Nire kontua

en: Pictures
eu: Irudiak

en: Number of topics
eu: Gai kopurua

en: Active forum topics
eu: Foroko gai aktiboak

en: Read the latest forum topics.
eu: Irakurri foroko azken gaiak

en: User activity
eu: Erabiltzailearen aktibitatea

en: GD library
eu: GD liburutegia

en: The length of time between feed updates. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
eu: Jarioen eguneratzeen arteko denbora tartea.  (Egoki konfiguratutako <a href="@cron">cron mantentze ataza</a> behar du.)

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
eu: Jario eduki berriak markatutako kategorietan automatikoki jasotzen dira.

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
eu: %url URLa ez da baliozkoa. Mesedez, sartu guztiz baliozkotutako URL bat, http://www.example.com/feed.xml modukoa.

en: There is currently %members and %visitors online.
eu: Orain %members eta %visitors daude konektatuta

en: There are currently %members and %visitors online.
eu: Momentu honetan %members eta %visitors daude konektatuta.

en: 1 guest | @count guests
eu[0]: gonbidatu bat
eu[1]: @count gonbidatu

en: Book navigation
eu: Liburu nabigazioa

en: !a comments per page
eu: !a iruzkin orri bakoitzeko

en: 1 year | @count years
eu[0]: urte 1
eu[1]: @count urte

en: 1 week | @count weeks
eu[0]: aste 1
eu[1]: @count aste

en: 1 min | @count min
eu[0]: min 1
eu[1]: @count min

en: 1 sec | @count sec
eu[0]: seg 1
eu[1]: @count seg

en: Black
eu: Beltza

en: Bulgarian
eu: Bulgariera

en: Croatian
eu: Kroaziera

en: Czech
eu: Txekiera

en: Danish
eu: Daniera

en: Dutch
eu: Nederlandera

en: Finnish
eu: suomiera

en: German
eu: Alemanera

en: Greek
eu: Greziera

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: Indonesian
eu: Indonesiera

en: Polish
eu: Poloniera

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Russian
eu: Errusiera

en: Slovak
eu: Eslovakiera

en: Swedish
eu: Suediera

en: Turkish
eu: Turkiera

en: Edit comment
eu: Editatu iruzkina

en: Promote to front page
eu: Azalera eraman

en: Edit rule
eu: Araua editatu

en: The file could not be created.
eu: Fitxategia ezin izan da sortu.

en: Account information
eu: Kontuaren informazioa

en: The e-mail address %mail is not valid.
eu: %mail email helbideak ez du balio.

en: Account
eu: Kontua

en: authenticated user
eu: erabiltzaile autentifikatua

en: Check for updates
eu: Eguneraketak bilatu

en: All newer versions
eu: Bertsio berri guztiak

en: Only security updates
eu: Segurtasun eguneraketa soilik

en: %email is not a valid e-mail address.
eu: '%email' ez da posta elektroniko helbide baliagarria

en: No update data available
eu: Ez dago eguneraketa daturik eskuragarri

en: Not secure!
eu: Ez da segurua!

en: Revoked!
eu: Errebokatuta!

en: Unsupported release
eu: Mantenu gabeko bertsia

en: (version @version available)
eu: (@version bertsioa eskuragarri)

en: See the available updates page for more information:
eu: Begiratu eskuragarri dauden eguneraketen orria informazio gehio izateko:

en: New release(s) available for !site_name
eu: !site_name guneak bertsio berriak eskuragarri ditu

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
eu: Segurtasun eguneraketa bat dago eskuragarri zure Drupal bertsioarentzako. Zerbitzariaren segurtasuna bermatzeko lehen bai lehen eguneratu beharko zenuke!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
eu: Zure Drupal bertsio ez da gehiago onartzen. Eguneraketa oso gomendagarria da!

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
eu: Zure Drupal webgunerako hainbat eguneraketa dago erabilgarri. Zure webgunearen funtzionamendu egokia bermatzeko, lehen bai lehen eguneratu beharko zenuke.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
eu: Begiratu <a href="@available_updates">eskuragarri dauden eguneraketen</a> orria argibide gehiago izateko.

en: Project not secure
eu: Proiektua ez da segurua

en: Project revoked
eu: Proiektua errebokatuta

en: Project not supported
eu: Proiektua ez bateragarria

en: No available releases found
eu: Ez da bertsio eskuragarririk aurkitu

en: Release revoked
eu: Argitalpena errebokatuta

en: Release not supported
eu: Bertsioa ez da beteragarria

en: Invalid info
eu: Informazio baliogabea

en: Security update required!
eu: Behar da segurtasun eguneraketa egin!

en: Recommended version:
eu: Gomendatutako bertsioa:

en: Security update:
eu: Segurtasun eguneraketa:

en: Latest version:
eu: Azken bertsioa:

en: Also available:
eu: Baita erabilgarri:

en: The selected file %name could not be uploaded.
eu: Aukeratutako %name fitxategia ezin izan da igo.

en: Field settings
eu: Eremuaren ezarpenak

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
eu: Balioztatze errorea, mesedez, saiatu berriz. Erroreak jarraitzen badu, mesedez, gune administratzailea kontaktatu.

en: Edit forum
eu: Editatu foroa

en: Default order
eu: Orden lehenetsia

en: Container name
eu: Edukiontziaren izena

en: forum container
eu: Foro edukiontzia

en: @time ago<br />by !author
eu: duela @time<br/>!author-(e)k egina

en: create forum topics
eu: foro gaiak sortu

en: edit own forum topics
eu: norberaren foro gaiak editatu

en: administer forums
eu: foroak administratu

en: Add new field
eu: Gehitu eremu berria

en: Containing any of the words
eu: Hauetako edozein hitz daukana

en: Containing the phrase
eu: Esaldia daukana

en: Containing none of the words
eu: Hauetako hitzik ez daukana

en: Only in the category(s)
eu: Kategoria hauetan bakarrik

en: Only of the type(s)
eu: Mota hauetakoa bakarrik

en: Number of comments
eu: Iruzkin kopurua

en: Number of views
eu: Bista kopurua

en: Factor
eu: Faktorea

en: Hide descriptions
eu: Deskribapenak ezkutatu

en: Compress layout by hiding descriptions.
eu: Konprimatu aurkezpena deskribapenak ezkutatuz.

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
eu: Aukeratutako %file fitxategia ezin izan da igo %directory helburu direktorioa ez dagoelako egoki konfiguratua.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
eu: Aukeratutako %file fitxategia ezin izan da kopiatu, izen hori duen fitxategirik existitzen ez delako. Mesedez, egiaztatu izen zuzena ezarri duzula.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
eu: Aukeratutako %file fitxategia ezin izan da kopiatu izen bereko fitxategi bat lehendik existitzen baita helburu direktorioan.

en: The selected file %file could not be copied.
eu: Aukeratutako %file fitxategia ezin izan da kopiatu.

en: The removal of the original file %file has failed.
eu: Jatorrizko %file fitxategiaren ezabaketak huts egin du.

en: Color set
eu: Kolore sorta

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
eu: <ul>
    <li>Egiaztatu ortografia zuzena den.</li>
    <li>Komatxoen artean bildutako esaldiei komatxoak kendu hitzak banaka bilatzeko: <em>"pottoki urdina"</em> kateak <em>pottoki urdina</em> kateak baino emaitza gutxiako lortuko ditu.</li>
    <li><em>OR</em> erabili hitz guztiak ez badira bilatu behar: <em>pottoki urdina</em> kateak <em>pottoki OR urdina</em> baino emaitza gutxiago lortuko ditu.</li>
    </ul>

en: Database host
eu: Datu-basearen hostalaria

en: Check e-mail
eu: Egiaztatu e-maila

en: Reports
eu: Txostenak

en: Default picture
eu: Irudi lehentsia

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
eu: URL-a erabiltzailearen ez duten irudi pertsonalizatua erakusteko. Hutsik utzi ez baterentzako

en: Select the default site time zone.
eu: Hautatu guneko ordu zona lehenetsia

en: Site status
eu: Gunearen egoera

en: Toggle display
eu: Txandakatu bistaratzea

en: Configuration file
eu: Konfigurazio fitxategia

en: Install profile
eu: Instalazio profila

en: Download method
eu: Deskargatzeko metodoa

en: Web server
eu: Web zerbitzaria

en: Error reporting
eu: Erroreari buruz informatu

en: sort by @s
eu: @s(e)z ordenatu

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
eu: Barkatu. Erabiltzaile izenak edo pasahitzak ez du zuzena ematen. <a href="@password">Pasahitza ahaztu al duzu?</a>

en: and
eu: eta

en: where
eu: non

en: URL filter
eu: URL iragazkia

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
eu: Pilaren gainezkatzea: Dei gehiegi actions_do()-ri. Bertan behera uzten errekurtsibotasun infinitua saihesteko.

en: Action %action saved.
eu: %action ekitza gordea.

en: Action %action created.
eu: %action ekintza sortuta.

en: Manage actions
eu: Ekintzak kudeatu

en: Delete an action.
eu: Ekintza ezabatu.

en: Triggers
eu: Abiarazleak

en: Choose an advanced action
eu: Ekintza aurreratua aukeratu

en: Action type
eu: Ekintza mota

en: unassign
eu: esleitu gabe

en: Choose an action
eu: Ekintza bat aukeratu

en: After saving a new post
eu: Sarrera berri bat gorde ondoren

en: After saving an updated post
eu: Eguneratutako sarrera bat gorde ondoren

en: After deleting a post
eu: Sarrera bat ezabatu ondoren

en: Publish post
eu: Bidalketa argitaratu

en: Unpublish post
eu: Bidalketa desargitaratu

en: Make post sticky
eu: Egin bidalketa itsaskor.

en: Make post unsticky
eu: Egin bidalketa ez itsaskor.

en: Promote post to front page
eu: Bidali bidalketa azalera

en: Remove post from front page
eu: Kendu bidalketa azaletik

en: Change the author of a post
eu: Sarrera baten autorea aldatu

en: Save post
eu: Gorde bidalketa

en: Unpublish comment
eu: Iruzkina desargitaratu

en: Block current user
eu: Blokeatu uneko erabiltzailea

en: Ban IP address of current user
eu: Debekatu uneko erabiltzailearen IP helbidea

en: Set @type %title to unpublished.
eu: %title %type argitatik kendu

en: Saved @type %title
eu: @type %title gordeta

en: After saving a new comment
eu: Iruzkin berri bat gorde ondoren

en: After saving an updated comment
eu: Eguneratutako iruzkin bat gorde ondoren

en: After deleting a comment
eu: Iruzkin bat ezabatu ondoren

en: After a user account has been created
eu: Erabiltzaile kontu bat sortu ondoren

en: After a user's profile has been updated
eu: Erabiltzaile profil bat eguneratu ondoren

en: After a user has been deleted
eu: Erabiltzaile bat ezabatu ondoren

en: After a user has logged in
eu: Erabiltzaile bat sartu ondoren

en: After a user has logged out
eu: Erabiltzaile bat irten ondoren

en: Blocked user %name.
eu: %name erabiltzailea blokeatuta.

en: After saving a new term to the database
eu: Termino berri bat datubasean gorde eta gero

en: After deleting a term
eu: Termino bat ezabatu ondoren

en: access statistics
eu: sartu estatistiketan

en: Enables the categorization of content.
eu: Edukiaren kategorizazioa gaitzen du.

en: Path prefix
eu: Bidearen aurrizkia

en: Save rule
eu: Gorde erregela

en: Delete contact
eu: Ezabatu kontaktua

en: Auto-reply
eu: Automatikoki erantzun

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
eu: Auto-erantzun opzionala. Hutsik utzi ezazu ez badiozu auto-erantzun bat bidali nahi erabiltzaileari.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
eu: %recipient helbide elektronikoa ez da baliogarria.

en: Additional information
eu: Informazio gehigarria

en: Lithuanian
eu: Lituaniera

en: Up to date translation
eu: Itzulpena eguneratuta dago

en: Outdated translation
eu: Itzulpen zaharkitua

en: administer site configuration
eu: guneko konfigurazioa kudeatu

en: Tableless, recolorable, multi-column, fixed width theme.
eu: Taularik gabeko, zutabe anitzeko eta zabalera finkoko gai birkoloreztagarria.

en: Translate
eu: Itzuli

en: File to import not found.
eu: Inportatzeko fitxategia ez da aurkitu

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
eu: Itzulpenaren inportazioak huts egin du %filename fitxategia ezin izan delako irakurri.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgstr" espero zen, baina ezin izan da aurkitu %line lerroan.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgid_plural" espero zen, biana ezin izan da aurkitu %line lerroan.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak akats sintaktiko bat dauka %line lerroan.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgid" ez da %line lerroan espero.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgstr[]" ez da %line lerroan espero.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: "msgstr" ez da %line lerroan espero.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: Espero ez den kate bat dago %line lerroan.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
eu: %filename itzulpen fitxategia espero ez zen modu batean amaitu da %line lerroan.

en: Save translations
eu: Gorde itzulpenak

en: Export template
eu: Esportatu txantiloia

en: Create @name
eu: Sortu @name

en: Not enabled
eu: Ezgaitua

en: anonymous user
eu: erabiltzaile anonimoa

en: Save permissions
eu: Gorde baimenak

en: The name %name has been denied access.
eu: %name izenari sarbidea ukatu zaio.

en: Search this site
eu: Bilatu gune honetan

en: Original text
eu: Jatorrizko testua

en: Delete content type
eu: Ezabatu eduki mota

en: Change book (update list of parents)
eu: Liburuz aldatu (gurasoen zerrenda eguneratu)

en: add content to books
eu: liburuei edukia gehitu

en: create a new book
eu: liburu berri bat sortu

en: edit permissions
eu: baimenak editatu

en: edit order and titles
eu: ordena eta izenburuak editatu

en: Manage your site's book outlines.
eu: Zure guneko liburuen antolaketa kudeatu.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
eu: Segurtasun arrazoiengatik, igo duzun fitxategia %filename bezala berrizendatu da.

en: notice
eu: oharra

en: User account
eu: Erabiltzaile kontua

en: File download
eu: Fitxategia jaitsi

en: Acronym
eu: Akronimo

en: Post new comment
eu: Bidali iruzkin berria

en: The field has been updated.
eu: Eremua eguneratu da.

en: Returns information about an author in the system.
eu: Itzultzen sistema egile bati buruzko informazioa.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
eu: Post berria sortu, eta nahi izanez argitaratu du

en: Updates the information about an existing post.
eu: Eguneratzeak dagoen post buruzko informazioa.

en: Returns information about a specific post.
eu: Itzultzen du post espezifikori buruzko informazioa

en: Deletes a post.
eu: Sarrera bat ezabatzen du.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
eu: Itzultzen du sistemako azken post berriaren zerrenda

en: Updates information about an existing post.
eu: Eguneratzeak dagoen post buruzko informazioa.

en: Uploads a file to your webserver.
eu: Fitxategi bat igotzen du zure webzerbitzarira.

en: Sets the categories for a post.
eu: Sarrera batentzako kategoriak ezartzen ditu.

en: Error storing post.
eu: Errorea argitalpena gordetzean.

en: You do not have permission to update this post.
eu: Ez daukazu sarrera hau eguneratzeko baimenik.

en: It is not possible to upload the file, because it exceeded the maximum filesize of @maxsize.
eu: Ezin izan da fitxategia igo, gehienezko tamaina (@maxsize) gainditu baitu.

en: No file sent.
eu: Ez da fitxategirik bidali.

en: Error storing file.
eu: Errorea fitxategia gordetzean.

en: Invalid post.
eu: Balio gabeko argitalpena.

en: administer content with blog api
eu: blog api-aren bitartez edukiak kudeatu

en: List, edit, or add user roles.
eu: Erabiltzailen zereginak zerrendatu, gehitu eta editatu.

en: edit role
eu: zeregina editatu

en: Custom format
eu: Formatu egokitua

en: Table-based multi-column theme with a marine and ash color scheme.
eu: Tauletan oinarritutako eta zutabe anitzetako gaia, itsas eta errauts kolore eskema duena.

en: All recent posts
eu: Argitalpen berri guztiak

en: My recent posts
eu: Nire argitalpen berriak

en: Track posts
eu: Aztarna bidalketak

en: Direction
eu: Helbidea

en: Drupal core
eu: Drupal funtsezkoa

en: Minimum number of words
eu: Gutxieneko hitz kopurua

en: Password field is required.
eu: Pasahitza eremua beharrezkoa da.

en: Confirm password
eu: Baieztatu pasahitza

en: Default display order
eu: Bistaratzeko orden lehenetsia

en: No strings found for your search.
eu: Ez da katerik aurkitu zure bilaketarako.

en: Administration theme
eu: Kudeatzailearen gaia

en: Check username
eu: Egiaztatu erabiltzaile izena

en: Afar
eu: Afarera

en: Somali
eu: Somaliera

en: Komi
eu: Komiera

en: Run cron
eu: Egikaritu cron

en: Enable developer modules
eu: Gaitu garatzaile moduluak

en: Disable developer modules
eu: Desgaitu garatzaile moduluak

en: Current anonymous / authenticated users
eu: Uneko anonimoa / autentikatutako erabiltzaileak

en: Disabled these modules: !module-list.
eu: Modulu hauek desgaitu dira: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
eu: Garatzaile moduluak ez daude gaitutak.

en: display drupal links
eu: bistaratu drupaleko estekak

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
eu: Segurtasun oharra: Ezin izan da .htaccess fitxategia idatzi. Mesedez, sortu ezazu .htaccess fitxategi bat zure %directory direktorioan ondorengo lerroak dituelarik: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
eu: Ezin izan da %file fitxategia gorde igoerentzat baimendutako %maxsize tamaina maximoa gainditzen duelako.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
eu: Ezin izan da %file fitxategia gorde, igoera ez baita osatu.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
eu: Ezin izan da %file fitxategia gorde. Errore ezezagun bat gertatu da.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
eu: Ondorengo hedapenak dituzten fitxategiak bakarrik onartzen dira: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
eu: Fitxategia %filesize tamainakoa da, %maxsize tamaina maximoa gaindituz.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
eu: Fitxategia %filesize tamainakoa da eta zure %quota tamainako kuota gainditzea eragingo luke.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
eu: JPEG, PNG eta GIF irudiak bakarrik onartzen dira.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
eu: Irudia tamainaz aldatua izan da baimendutako %dimensions tamaina maximoarekin bat etortzeko.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
eu: Irudia handiegia da; baimendutako tamaina maximoak %dimensions pixel dira.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
eu: Irudia txikiegia da; baimendutako tamaina minimoak %dimensions pixel dira.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
eu: Igoera errorea. Ezin izan da igotako %file fitxategia %destination helburura mugitu.

en: Add to book outline
eu: Gehitu liburu eskema

en: <strong>@language_name</strong> (source)
eu: <strong>@language_name</strong> (iturburua)

en: add translation
eu: gehitu itzulpena

en: Translations of %title
eu: %title-ren itzulpenak

en: The maximum upload size is %filesize. Only files with the following extensions may be uploaded: %extensions.
eu: Igo daitekeen fitxategiaren tamaina maximoa %filesize da.Soilik honako formatu hauek dituzten fitxategiak igo daitezke: %extensions.

en: Its name exceeds the 255 characters limit. Please rename the file and try again.
eu: Bere izenak 255ko karaktere muga gainditzen du. Mesedez, berrizendatu fitxategia eta berriz saiatu.

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
eu: Zure edukiaren sailkapena, antolaketa eta etiketatzea kudeatu.

en: Database port
eu: Datu-basearen portua

en: Save and continue
eu: Gorde eta jarraitu

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
eu: Aukera hauek gune batzuetarako bakarrik dira beharrezkoak. Ez bazaude ziur hemen jarri beharrekoarekin, utzi lehenetsitako aukerak edo zure "hosting" hornitzailearekin aztertu.

en: If your database is located on a different server, change this.
eu: Zure datu-basea beste zerbitzari baten badago, aldatu hau.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
eu: Zure datu-base zerbitzaria portu ez estandar batean entzuten ari bada, sartu ezazu portuaren zenbakia.

en: Database port must be a number.
eu: Datu-basearen portuak zenbaki bat izan behar du.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
eu: Hutsuneak baliozkoak dira; puntuazio markak ez daude baimenduta puntua, marra eta azpimarra ezik.

en: view uploaded files
eu: igotako fitxategiak ikusi

en: Secondary links
eu: Bigarren mailako estekak

en: Enable or disable the display of certain page elements.
eu: Gaitu edo ezgaitu orrien elementu batzuk bistaratzea

en: create url aliases
eu: sortu url ezizenak

en: administer url aliases
eu: kudeatu url ezizenak

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
eu: Aukera ilegal bat detektatu da. Mesedez, kontaktatu gune administratzailea.

en: Illegal choice %choice in !name element.
eu: %choice aukera ilegala !name elementuan.

en: Language negotiation
eu: Hizkuntza negoziazioa

en: Status report
eu: Egoera txostena

en: Not writable
eu: Ez idazgarria

en: Identification
eu: Identifikazioa

en: Book outline
eu: Liburuaren aurkibidea

en: Revision information
eu: Aldaketaren informazioa

en: Notify user of new account
eu: Erabiltzailea bere kontu berriaz ohartarazi

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
eu: Aukeratutako %file fitxategia ezin izan da igo, %directory helburu direktorioa aurkitu ez delako, edo bere baimenek ez dutelako ahalbidetzen fitxategiaren idazketa.

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
eu: <em>Orri</em> bat, itxuran <em>istorio</em> antzekoa, gutxitan aldatzen den informazioa sortu eta erakusteko modu sinple bat da, "Guri buruz" atal bat bezala. Lehenespen gisa, <em>orri</em> batek ez du onartzen bisitarien iruzkinik eta ez da gunearen lehen orrian ezartzen.

en: Terms in %vocabulary
eu: Termino %vocabulary-an

en: Path to custom icon
eu: Ikono pertsonalizatura bidea

en: Delete comment
eu: Ezabatu iruzkina

en: Reply to comment
eu: erantzun iruzkin honi

en: Default display mode
eu: Bistaratze modu lehenetsia

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
eu: Iruzkinetarako ikuspegi lehenetsia. Ikuspegi zabalduek iruzkinaren gorputza bistaratzen dute. Haritutako ikuspegiek erantzunak biltzen dituzte.

en: Default comments per page
eu: Lehenetsitako iruzkin orriko

en: Comment controls
eu: Iruzkinaren kontrolak

en: Display above the comments
eu: Bistaratu iruzkinak goian

en: Display below the comments
eu: Bistaratu iruzkinak behean

en: Display above and below the comments
eu: Bistaratu iruzkiank goian eta behean

en: Comment subject field
eu: Iruzkinaren gaiaren eremua

en: Can users provide a unique subject for their comments?
eu: Erabiltzaileek haien iruzkinetan aparteko gai bat ezarri dezakete?

en: You are not authorized to post comments.
eu: Ez duzu iruzkinak egiteko baimenik.

en: The comment you are replying to does not exist.
eu: Erantzuten ari zaren iruzkina ez dago.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
eu: Eztabaida itxi da: ezin duzu iruzkin gehiago bidali

en: You are not authorized to view comments.
eu: Ez duzu iruzkinak ikusteko baimenik.

en: Comment: updated %subject.
eu: Iruzkina: %subject eguneratuta.

en: Comment: added %subject.
eu: Iruzkina: %subject gehituta

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
eu: Ziur al zaude %title iruzkina ezabatu nahi duzula?

en: Publish the selected comments
eu: Argitaratu hautatutako iruzkinak

en: Unpublish the selected comments
eu: Hautatutako iruzkinak des-argitaratu

en: You have to specify a valid author.
eu: Autore baliagarri bat zehaztu behar duzu.

en: The name you used belongs to a registered user.
eu: Erabiltzen ari zaren izena beste erabiltzaile batena da.

en: You have to leave your name.
eu: Zure izena aldatu behar duzu.

en: The e-mail address you specified is not valid.
eu: Eman duzun' helb. elek. baliogabea da.

en: You have to leave an e-mail address.
eu: Helb. elek. sartu behar duzu.

en: (No subject)
eu: (Gairik ez)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
eu: Hautatu iruzkinak bistaratzeko nahiago duzun era eta klik egin "Gorde ezarpenak" botoian zure aldaketak aktibatzeko.

en: Comment viewing options
eu: Iruzkina bistaratzeko aukerak

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
eu: <a href="%login">Hasi saioa</a> edo <a href="%register">harpidetu</a> iruzkinak bidaltzeko

en: Comment: deleted %subject.
eu: Iruzkina: %subject ezabatuta

en: Access type
eu: Atzipen mota

en: Add feed
eu: Jarioa gehitu

en: File system
eu: Fitxategi sistema

en: @name's blog
eu: !name-ren blog-a

en: Freelinking settings
eu: Freelinking ezarpenak

en: Join summary
eu: Batu laburpena

en: Split summary at cursor
eu: Zatitu laburpena kurtsorean

en: Enter your @s username.
eu: Sartu zure @s erabiltzaile izena.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
eu: Zure aurpegi birtuala edo irudia. Gehienezko neurriak %dimensions dira eta tamaina %size kBekoa da.

en: Posted in
eu: Noiz bidalia

en: Cannot delete non-existent comment.
eu: Ezin da ez dagoen iruzkinik ezabatu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
eu: Informazio gehiago eskuratzeko, ikus ezazu gida liburuko <a href="@comment">Block moduluko</a> sarrera.

en: Submitted by !username on @datetime.
eu: !username-(e)k @datetime-(e)an bidalia.

en: Wikitools
eu: Wiki-tresnak

en: !name's blog
eu: !name-ren bloga

en: All languages
eu: Hizkuntza denak

en: @type %title has been created.
eu: %title @type sortua izan da.

en: @type %title has been updated.
eu: %title @type eguneratua izan da.

en: The post could not be saved.
eu: Sarrera ezin izan da gorde.

en: Menu link ID
eu: Menu esteka ID

en: %message in %file on line %line.
eu: %message %file fitxategian %line. linean.

en: Picture image path
eu: Irudiaren bide-izena

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
eu: Problema bat edo batzuk aurkitu dira zure Drupal-eko instalazioan. Informazio gehio jasotzeko ikusi <a href="@status">egoera txostena</a>.

en: Help topics
eu: Laguntza gaiak

en: Help is available on the following items:
eu: Honako elementuei buruzko laguntza eskuragarri dago:

en: No help is available for module %module.
eu: Ez dago laguntzarik eskuragarri %module modulurako.

en: @module administration pages
eu: @module-(a)ren kudeaketa orriak

en: By module
eu: Moduluka

en: Manage your site's content.
eu: Gunearen edukia kudeatu.

en: Adjust basic site configuration options.
eu: Kudeatu guneko oinarrizko konfigurazioa aukerak

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
eu: Kudeatu gunearen erabiltzaileak, taldeak eta atzipenak.

en: Translate interface
eu: Interfazea itzuli

en: Add language
eu: Gehitu hizkuntza

en: Edit string
eu: Editatu katea

en: Delete string
eu: Ezabatu katea

en: Are you sure you want to delete the language %name?
eu: Ziur al zaude %name hizkuntza ezabatu nahi duzula?

en: The language %locale has been removed.
eu: %locale hizkuntza ezabatua izan da.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
eu: Ziur al zaude "%source" katea ezabatu nahi duzula?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
eu: Katea ezabatzean, kate honen hizkuntza guztietako itzulpena ezabatuko da. Ekintza hau ezin da desegin.

en: locale
eu: erregionalizazioa

en: Multilingual support
eu: Hizkuntz-aniztasun sostengua

en: Enabled, with translation
eu: Gaituta, itzulpenekin

en: Publish comment
eu: Argitaratu iruzkina

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
eu: Aukeratutako %toolkit irudi manipulatzaile tresnak ezin du egoki prozesatu %function.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
eu: %file direktorioa ez dago aldaketen kontra babestuta, honek segurtasun arazoa suposatzen du. Direktoriaren baimenak aldatu beharko zenituzke idatzgaitza bihur dadin.

en: Currently using !item !version
eu: Orain erabiltzen !item !version

en: Registration successful. You are now logged in.
eu: Erregistro arrakastatsua. Zure saioa hasi da.

en: New user: %name (%email).
eu: Erabiltzaile berria: %name (%email).

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
eu: Hutsegitea %settings aldatzeko garaian, mesedez, egiaztatu fitxategi baimenak.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
eu: Hutsegitea %settings irekitzeko garaian, mesedez, egiaztatu fitxategi baimenak.

en: Trigger
eu: Abiarazlea

en: Username or e-mail address
eu: Erabiltzaile izena edo posta-e helbidea

en: No fields available.
eu: Ez dago eremurik.

en: No alias
eu: Alias-ik ez

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blogapi">Blog API module</a>.
eu: Informazio gehiago eskuratzeko, ikus ezazu gida liburuko <a href="@blogapi">Blog API moduluko</a> sarrera.

en: You do not have permission to create this type of post.
eu: Ez daukazu era honetako sarrerarik sortzeko baimenik.

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
eu: Ez daukazu era honetako sarrerarik argitaratzeko baimenik. Mesedez, gorde ezazu zirriborro bezala.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
eu: Ez daukazu era honetako sarrerarik zirriborro bezala gordetzeko baimenik. Mesedez, argitaratu ezazu.

en: Invalid categories submitted.
eu: Balio gabeko kategoriak bidali dira.

en: You do not have permission to edit this blog.
eu: Ez daukazu blog hau editatzeko baimenik.

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
eu: <em>eta</em> non <strong>%property %value</strong> den

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
eu: <strong>%property %value</strong> da

en: User autocomplete
eu: Erabiltzaile auto-osaketa

en: Initializing.
eu: Abiatzen

en: Remaining @remaining of @total.
eu: @remaining geratzen da @total -etik.

en: An error has occurred.
eu: Errore bat gertatu da.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
eu: Mesedez, jarraitu ezazu <a href="@error_url">errore orrian</a>

en: HTTP POST is required.
eu: HTTP POST behar da.

en: Your page will be a part of the selected book.
eu: Zure orria hautatutako liburuaren barruan jasoko da.

en: 0 sec
eu: 0 seg

en: form
eu: formularioa

en: Display a tokenized message to the user
eu: Erakutsi tokenizatutako mezua erabiltzaileari

en: Send tokenized e-mail
eu: Bidali tokenizatutako eposta

en: The message to be displayed to the current user.
eu: Uneko erabiltzaileari erakutsiko zaion mezua.

en: Basic options
eu: Oinarrizko aukerak

en: alert
eu: erne

en: emergency
eu: larrialdia

en: Filter log messages
eu: Filtratu log mezuak

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
eu: Pasahitza aldatzeko sartu pasahitza berria bi eremuetan.

en: The translation import of %filename failed.
eu: %filename fitxategiaren itzulpen inportazioak huts egin du.

en: More choices
eu: Aukera gehiago

en: Abbreviation
eu: Laburdura

en: Inserted
eu: Txertatuta

en: Provide a password for the new account in both fields.
eu: Bi eremuetan pasahitz bat idatzi kontu berriarentzako.

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
eu: !username,
    
    Milesker erregistratzearren !site webgunean. Ondorengo erabiltzaile izena eta pasahitzak erabiliz logeatu zaitezke orain !login_uri helbidean:
    
    erabiltzaile izena: !username
    pasahitza: !password
    
    Nahi baduzu esteka ere kopiatu dezakezu eta nabigatzailean itsatsi:
    
    !login_url
    
    Aldi bakarreko logeatze bat da hau, beraz behin bakarrik erabil dezakezu.
    
    Logeatu eta gero !edit_uri helbidera izango zara birbidalia eta zure pasahitza aldatu ahal izango duzu.
    
    
    -- !site taldea

en: User e-mail settings
eu: Erabiltzailearen e-mailaren ezarpenak

en: The title of the comment.
eu: Iruzkinaren izenburua.

en: The title of the node.
eu: Nodo-aren izenburua.

en: Poll
eu: Inkesta

en: Adjust top margin
eu: Gaineko marjina doitu

en: Keep menu at top of page
eu: Mantendu menua orriaren gainekaldean

en: Move local tasks into menu
eu: Uneko betebeharrak menura mugitu

en: Administration menu settings
eu: Administrazio menuaren ezarpenak

en: Parent link ID
eu: Guraso esteka ID

en: Display additional data for each menu item
eu: Bistaratu datu gehigarriak menu elementu bakoitzeko

en: Display the selected items next to each menu item link.
eu: Bistaratu hautatutako elementua menu elementu ezteka bakoitzaren ondoan.

en: Enabled these modules: !module-list.
eu: Modulu hauek gaitu dira: !module-list.

en: Administration menu
eu: Kudeaketa menua

en: Adjust administration menu settings.
eu: Kudeaketarako menuaren ezarpenak egokitu.

en: PHP filter
eu: PHP iragazkia

en: Submitted by !username on @datetime
eu: @datetime -n !username -k idatzia

en: Preview post
eu: Aurreikusi argitalpenak

en: Must users preview posts before submitting?
eu: Erabiltzaileek deus argitaratu baino lehen argitalpenak aurrebistaratzeko behartu?

en: More information about formatting options
eu: Formatu aukerei buruz informazio gehiago

en: Language settings
eu: Hizkuntza ezarpenak

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
eu: Cron ordu bat baino gehiagoz egon da martxan eta ziurrenik trabatuta egongo da.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
eu: Cron berriz exekutatzeko saiakera egiten lehendik martxan dagoen bitartean.

en: Cron run completed.
eu: Cron exekuzioa amaitua

en: HTTP request status
eu: HTTP eskaeraren egoera

en: Fails
eu: Huts eginak

en: Delete this menu item.
eu: Ezabatu menu item hau.

en: Already added languages
eu: Dagoeneko gehitu diren hizkuntzak

en: Recent blog posts
eu: Azken blog argitalpenak

en: Who's new
eu: Nor da berria

en: Are you sure you want to delete these users?
eu: Ziur al zaude erabiltzaile hauek ezabatu nahi dituzula?

en: The users have been deleted.
eu: Erabiltzaileak ezabatuak izan dira.

en: Language name
eu: Hizkuntza izena

en: Edit language
eu: Editatu hizkuntza

en: allow
eu: baimendu

en: Edit category
eu: Kategoria editatu

en: The content type %name has been updated.
eu: Eduki mota %name eguneratua izan da.

en: The content type %name has been added.
eu: %name eduki mota gehitu da.

en: Catalan
eu: Kataluniera

en: Contact form
eu: Kontaktatzeko formularioa

en: Drag to re-order
eu: Arrastatu birantolatzeko

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
eu: Taula honetan egindako aldaketak ez dira gordeko formularioa bidaltzen ez den artean.

en: Rule type
eu: Erregela mota

en: Mask
eu: Maskara

en: Are you sure you want to delete the @type rule for %rule?
eu: Ziur zaude %rule -(a)rentzako @type erregela ezabatu nahi duzula?

en: The access rule has been deleted.
eu: Sarbide araua ezabatu da.

en: The requested page could not be found.
eu: Eskatutako orria ezin izan da aurkitu.

en: Post new @node_type
eu: Bidali @node_type berria

en: Requirements problem
eu: Eskakizunekin arazoa

en: Database configuration
eu: Datu-base konfigurazioa

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
eu: Zure web zerbitzariak ez dirudi ohiko datu-base motarik erabiltzen duenik. Egiaztatu zure hosting hornitzailearekin ea <a href="@drupal-databases">Drupal-ek erabili dezaken</a> datu-baserik eskaintzen duten.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
eu: Sartu ondorengo informazioa zure @drupal datu-basea konfiguratzeko.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
eu: Zure @drupal-en datuak gordeko dituen datu-basearen mota.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
eu: Zure @drupal datuak gordeko diren datu-basearen izena. Zure zerbitzarian existitu behar du @drupal instalatu baino lehen.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
eu: Zure @drupal datuak gordeko diren %db_type datu-basearen izena. Zure zerbitzarian existitu behar du @drupal instalatu ahal dadin.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
eu: Aplikazio bat baino gehiagok datu-basea erabiliko badu, sar ezazu hemen taularen aurrizkia zure @drupal gunearen %prefix -a dagoen era beran.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
eu: Sartu duzun taula aurrizkia, %db_prefix, ez da zuzena. Taula aurrizkiak karaktere alfanumerikoak, puntuak edo azpimarrak soilik eduki ditzake.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
eu: Zure %settings_file fitxategian @drupal %db_type zerbitzari bat erabiltzeko konfiguratu duzu, baina zure PHP instalazioa ez dago datu-base mota hori erabiltzeko prestatuta une honetan.

en: In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
eu: Drupal-ek funtziona dezan eta instalazio prozesuarekin jarraitu ahal izateko, goian azaldutako baimen arazo guztiak konpondu behar dituzu. Ondorengo komandoentzat baimena daukagula egiaztatzeko gai izan gara: %commands. Zure datu-base zerbitzaria konfigurazioari buruz laguntza gehiago eskuratzeko <a href="http://drupal.org/node/258">instalazio eta eguneraketa eskuliburua</a> begiratu. Ez bazaude ziur hemengo edozeren esanahiaren inguruan, zure hosting hornitzailearekin kontaktatu beharko zenuke.

en: Select an installation profile
eu: Instalazio profil bat aukeratu

en: Choose language
eu: Hizkuntza aukeratu

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
eu: Itzulpen pakete egoki bat gehituta, instalatzaile hau zuk aukeratutako beste hizkuntza batean aurrera egiteko gai da. Drupal ingelesa ez den beste hizkuntza batean instalatu eta erabiltzeko:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
eu: Egiaztatu <a href="@translations" target="_blank">Drupal bertsio honen itzulpenik</a> badagoen zuk aukeratutako hizkuntzan. Itzulpen bat itzulpen pakete bidez banatzen da; itzulpen pakete bakoitzak Drupal bertsio zehatz bat hizkuntza zehatz batean erakutsi ahal izatea ahalbidetzen du. Hizkuntza guztiak ez daude Drupal betsio ororentzat eskuragarri.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
eu: Aukeratu duzun hizkuntzarentzat beste itzulpen pakete bat eskuragarri badago, deskargatu eta erauzi bere edukiak Drupal-en erro direktorioan.

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
eu: Itzuli zaitez hizkuntza aukeraketara beheko bigarren esteka erabiliz eta aukeratu nahi duzun hizkuntza erakutsitako zerrendatik. Orria birkargatzeak itzulpen pakete berrien presentziaz ohartu eta eguneratzea ahalbidetzen dio zerrendari.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
eu: Bestalde, Drupal ingelesez instalatu eta erabiltzeko, edota bestelako hizkuntza baten aukeraketa instalazio osterako uzteko, beheko lehen esteka aukeratu.

en: How should the installation continue?
eu: Nola jarraitu beharko luke instalazioak?

en: Continue installation in English
eu: Jarraitu instalazioa ingeleses

en: Return to choose a language
eu: Hizkuntza hautaketara itzuli

en: Install Drupal in English
eu: Drupal ingeleses instalatu

en: Learn how to install Drupal in other languages
eu: Ikasi nola instalatu Drupal beste hizkuntza batzuetan

en: (built-in)
eu: (barnean sartua)

en: Select language
eu: Hizkuntza hautatu

en: No profiles available
eu: Ez dago profilik erabilgarri

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
eu: Ezin izan dugu instalatzaile profilik aurkitu. Instalatzaile profilek zein modulu gaitu eta datu-basean zein eskema instalatu esaten digute. Profil bat beharrezkoa da instalazio prozesua jarraitu ahal izateko.

en: Drupal already installed
eu: Drupal instalatuta dago jadanik

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
eu: <ul><li>Berriz hasieratik hasteko, zure datu-basea hustu behar duzu.</li><li>Beste datu-base batean instalatzeko, editatu <em>settings.php</em> fitxategi egokia <em>sites</em> direktorioan.</li><li>Aurretik existitzen den instalazio bat eguneratzeko, joan <a href="@base-url/update.php">eguneraketa script</a>-era.</li><li>Ikusi zure<a href="@base-url">uneko gunea</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
eu: @drupal instalatzen

en: The installation has encountered an error.
eu: Instalazioak errore bat aurkitu du.

en: Configure site
eu: Gunea konfiguratu

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
eu: Beharrezko aldaketa guztiak egin dira %dir eta %file -en, beraz idazketa baimenak kendu behar zenizkieke segurtasun arriskuak saihesteko.Hau egiteko ziurtazunik ez baduzu <a href="@handbook_url">sareko gida liburua</a> kontsultatu.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
eu: Beharrezko aldaketa guztiak egin dira %dir eta %file -en. Irakurri-soilik moduan ezarri dira segurtasunerako.

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
eu: Zure zerbitzaria arrakastaz gainditu du ezaugarri hau erabili ahal izateko proba.

en: Your system configuration does not currently support this feature. The <a href="http://drupal.org/node/15365">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
eu: Zure sistema konfigurazioak ez du une honetan ezaugarri hau erabiltzea ahalbidetzen. <a href="http://drupal.org/node/15365">URL Garbien eskuliburuak</a> arazoen konponketarako informazio gehigarria dauka.

en: Testing clean URLs...
eu: URL garbiak Testatzen

en: @drupal installation complete
eu: @drupal instalazioa amaitua

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
eu: Zorionak, @drupal ondo instalatu da

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
eu: Mesedez, errepasatu goiko mezuak <a href="@url">zure gune berrira</a> joan aurretik.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
eu: Orain zure <a href="@url">gune berria</a> bisitatu dezakezu.

en: Installed %module module.
eu: %module modulua instalatu da.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process.
    <ol>
    <li>Copy the %default_file file to %file.</li>
    <li>Change file permissions so that it is writable by the web server. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.</li>
    </ol>
    More details about installing Drupal are available in INSTALL.txt.
eu: @drupal instalatzaileak settings fitxategi bat sortu dezazun behar du instalazio prozesurako.
    <ol>
    <li>Kopiatu ezazu %default_file fitxategia %file fitxategira.</li>
    <li>Aldatu itzazu fitxategien baimenak web zerbitzariak idatzi ahal ditzan. Ez badakizu ziur fitxategi baimenak nola ezarri, mesedez, kontsulta ezazu <a href="@handbook_url">on-line eskuliburua</a>.</li>
    </ol>
    Drupal nola instalaturen inguruan xehetasun gehiago INSTALL.txt fitxategian dago eskuragarri.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
eu: @drupal instalatzaileak idazketa baimenak behar ditu %file fitxategian instalazio prozesuan zehar. Ez badakizu ziur fitxategi baimenak nola ezarri, mesedez, kontsulta ezazu <a href="@handbook_url">on-line eskuliburua</a>.

en: Choose profile
eu: Aukeratu profila

en: Verify requirements
eu: Eskakizunak egiaztatu

en: Set up database
eu: Datu-basea konfiguratu

en: Set up translations
eu: Itzulpenak konfiguratu

en: Install site
eu: Gunea instalatu

en: Finish translations
eu: Itzulpenak amaitu

en: To configure your website, please provide the following information.
eu: Zure web gunea konfiguratzeko, mesedez, eman ondorengo informazioa.

en: Site e-mail address
eu: Gunearen e-posta helbidea

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
eu: <em>Nork bidalia</em> helbidea posta-e automatikoetan bidalia erregistratze eta pasahitz berri eskaeren prozesuetan, eta beste hainbat jakinarazpenetan. (Erabili ezazu zure gunearen domeinuan amaitutako posta-e helbide bat spam moduan markatua izan dadin ekiditeko.)

en: Administrator account
eu: Administratzailearen kontua

en: The administrator account has complete access to the site; it will automatically be granted all permissions and can perform any administrative activity. This will be the only account that can perform certain activities, so keep its credentials safe.
eu: Administratzaile kontuak atzipen osoa du gunean; automatikoki baimen guztiak emango zaizkio eta edozein administrazio ekintza egin ahal izango du. Kontu hau izango da ekintza batzuk egin ahal izango dituen bakarra, beraz, seguru gorde bere datuak.

en: All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
eu: Sistemak bidalitako posta-e guztiak helbide honetara bidaliko dira. Posta-e helbidea ez da publiko egingo eta pasahitz berri bat, edo hainbat berri edo jakinarazpen posta elektronikoz jaso nahi badituzu soilik erabiliko da.

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
eu: Lehenespenez, gune hontako datak aukeratutako ordu zonaldean erakutsiko dira.

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL).
eu: Aukera honek Drupal-ek URL "garbiak" erakustea gaitzen du (hau da, <code>?q=</code> gabe URLan).

en: Update notifications
eu: Eguneratze oharrak

en: Check for updates automatically
eu: Eguneraketak automatikoki bilatu

en: With this option enabled, Drupal will notify you when new releases are available. This will significantly enhance your site's security and is <strong>highly recommended</strong>. This requires your site to periodically send anonymous information on its installed components to <a href="@drupal">drupal.org</a>. For more information please see the <a href="@update">update notification information</a>.
eu: Aukera hau gaituta, Drupalek bertsio berriak eskuragarri daudenean jakinarazi egingo dizu. Honek zure gunearen segurtasuna asko hobetuko du eta <strong>guztiz gomendatzen</strong> da gaitzea. Zure guneak tarteka instalatutako moduluen inguruan informazio anonimoa <a href="@drupal">drupal.org</a>-ra bidaltzea behar du aukera honek. Informazio gehiago eskuratzeko, mesedez, ikusi <a href="@update">eguneraketa jakinarazpen informazioa</a>.

en: Removed orphaned action '%action' from database.
eu: Gurasorik gabeko '%action' ekintza datu-basetik ezabatua.

en: One orphaned action (%orphans) exists in the actions table. !link | @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
eu[0]: Guraso gabeko ekintza bat (%orphans) existitzen da ekintza taulan. !link
eu[1]: @count guraso gabeko ekintza (%orphans) existitzen dira ekintza taulan. !link

en: Site off-line
eu: Gunea lineaz kanpo

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
eu: Cron exekuzioak denbora muga gainditu du eta bertan behera utzi da.

en: 1 byte | @count bytes
eu[0]: byte 1
eu[1]: @count byte

en: MySQL database
eu: MySQL datu-basea

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
eu: Zure MySQL zerbitzaria oso zaharra da. Drupalek gutxienez MySQL %version behar du.

en: PostgreSQL database
eu: PostgreSQL datu-basea

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
eu: Zure PostgreSQL zerbitzaria oso zaharra da. Drupalek gutxienez PostgreSQL %version behar du.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
eu: Zure PostgreSQL datu-basea karaktere kodeketa (%encoding) okerrarekin dago ezarrita. Litekeena da espero bezala ez funtzionatzea. Gomendagarria da UTF-8/Unicode kodeketarekin birsortzea. Informazio gehiago <a href="@url">PostgreSQL dokumentazioan</a>.

en: The directory %directory has been created.
eu: %directory direktorioa sortu da.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
eu: Baimenak aldatuak izan dira %directory direktorioan hau idazgarria egiteko.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
eu: !name izenak ezin du %max karaktere baino luzeagoa izan, baina %length luzera dauka.

en: Illegal choice %choice in %name element.
eu: %choice aukera ilegala %name elementuan.

en: GD2 image manipulation toolkit
eu: GD2 irudiak maneiatzeko tresna

en: The GD toolkit is installed and working properly.
eu: GD tresna instalatua eta ondo funtzionatzen dabil.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
eu: Defini ezazu JPEG maneiatzeko irudi kalitatea. 0 eta 100 bitarteko balioak. Balio altuagoak irudi kalitatea hobea esan nahi du, baina ez fitxategi handiagoak.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
eu: GD irudi tresnak PHPrentzat GD modulua instalatua eta egoki konfiguratua behar du. Informazio gehiago lortzeko ikusi <a href="@url">PHPren irudien dokumentazioa</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
eu: JPEG kalitateak 0 eta 100 bitarteko balio bat izan behar du.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
eu: %module modulua beharrezkoa da, baina ez da aurkitu. Mesedez, mugitu ezazu <em>modules</em> azpidirektoriora.

en: PHP MySQL support not enabled.
eu: PHP MySQL euskarria ez dago gaituta.

en: Failed to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
eu: Hutsegitea zure MySQL datu-base zerbitzarira konektatzean. MySQLk honako mezua eman du: %error.<ul><li>Ziur al zaude dituzun erabiltzaile eta pasahitza egokiak direla?</li><li>Ziur al zaude datu-base hostalari izen egokia idatzi duzula?</li><li>Ziur al zaude datu-base zerbitzaria martxan dagoela?</li></ul>Laguntza gehiago eskuratzeko, ikusi <a href="http://drupal.org/node/258">Instalazio eta eguneratze eskuliburua</a>. Ez badakizu ziur termino hauen esanahia zein den, zure hostalari hornitzailearekin kontaktatu beharko zenuke.

en: Failed to select your database on your MySQL database server, which means the connection username and password are valid, but there is a problem accessing your data. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct database name?</li><li>Are you sure the database exists?</li><li>Are you sure the username has permission to access the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
eu: Hutsegitea zure datubasea aukeratzean zure MySQL datu-base zerbitzarian; horrek esan nahi du konexiorako erabiltzaile izena eta pasahitza egokiak direla, baina arazo bat dagoela zure datuak atzitzerako garaian. MySQLk honako mezua eman du: %error.<ul><li>Ziur al zaude daukazun datu-base izena egokia dela?</li><li>Ziur al zaude zure datu-basea existitzen dela?</li><li>Ziur al zaude zure erabiltzaileak datu-basea atzitzeko baimena duela?</li></ul>Laguntza gehiago eskuratzeko, ikusi <a href="http://drupal.org/node/258">Instalazio eta eguneratze eskuliburua</a>. Ez badakizu ziur termino hauen esanahia zein den, zure hostalari hornitzailearekin kontaktatu beharko zenuke.

en: Failed to create a test table on your MySQL database server with the command %query. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary MySQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
eu: Huts egitea gertatu da proba taula sortzean zure MySQL datu-base zerbitzarian %query komando bidez. MySQL-k honako mezua itzuli du: %error.<ul><li>Ziur al zaude konfiguratutako erabiltzaileak taulak sortzeko beharrezko MySQL baimenak dituela datu-basean?</li></ul>Laguntza gehiago eskuratzeko ikusi <a href="http://drupal.org/node/258">Instalazio eta Eguneratze Eskuliburua</a>. Ez badakizu ziur zer esan nahi duten termino hauek, zure hosting hornitzailearekin kontaktatu beharko zenuke.

en: Failed to insert a value into a test table on your MySQL database server. We tried inserting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
eu: Hutsegitea zure MySQL datu-base zerbitzarian balio bat proba taula batean txertatzerakoan. Balioa %query komandoarekin sartzen saiatu gara eta MySQL-k ondorengo errorea itzuli du: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your MySQL database server. We tried updating a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
eu: Hutsegitea zure MySQL datu-base zerbitzarian balio bat proba taula batean eguneratzerakoan. Balioa %query komandoarekin eguneratzen saiatu gara eta MySQL-k ondorengo errorea itzuli du: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your MySQL database server. We tried deleting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
eu: Hutsegitea zure MySQL datu-base zerbitzarian balio bat proba taula batetik ezabatzerakoan. Balioa %query komandoarekin ezabatzen saiatu gara eta MySQL-k ondorengo errorea itzuli du: %error.

en: Failed to drop a test table from your MySQL database server. We tried dropping a table with the command %query and MySQL reported the following error %error.
eu: Hutsegitea zure MySQL datu-base zerbitzarian proba taula bat ezabatzerakoan. Taula %query komandoarekin ezabatzen saiatu gara eta MySQL-k ondorengo errorea itzuli du: %error.

en: PHP MySQLi support not enabled.
eu: PHP MySQLi euskarria ez dago gaitua.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
eu: PHP PostgreSQL euskarria es dago gaitua.

en: Failed to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
eu: Ezin izan da zure PostgreSQL datu-base zerbitzariarekin konektatu. PostgreSQL-k honako mezua itzuli du: %error.<ul><li>Ziur al zaude erabiltzaile izen eta pasahitz egokiak dituzula?</li><li>Ziur al zaude datu-base hostalari izen egokia idatzi duzula?</li><li>Ziur al zaude datu-base zerbitzaria martxan dagoela?</li><li>Ziur al zaude datu-base izen egokia idatzi duzula?</li></ul>Laguntza gehiago eskuratzeko, ikusi <a href="http://drupal.org/node/258">Instalazio eta eguneratze eskuliburua</a>. Ez badakizu ziur termino hauen esanahia zein den, zure hosting hornitzailearekin kontaktatu beharko zenuke.

en: Failed to create a test table on your PostgreSQL database server with the command %query. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary PostgreSQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
eu: Hutsegitea proba taula sortzerakoan zure PostgreSQL datu-base zerbitzarian %query komandoa erabiliz. PostgreSQL-k ondorengo mezua itzuli du: %error. <ul><li>Ziur al zaude konfiguratutako erabiltzaileak datu-basean taulak sortzeko beharrezko PostgreSQL baimenak dituela?</li></ul>Laguntza gehiago eskuratzeko, ikusi <a href="http://drupal.org/node/258">Instalazio eta eguneratze eskuliburua</a>. Ez badakizu ziur termino hauen esanahia zein den, zure hosting hornitzailearekin kontaktatu beharko zenuke.

en: Failed to insert a value into a test table on your PostgreSQL database server. We tried inserting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
eu: Hutsegitea zure PostgreSQL datu-baseko proba taula batean balio bat txertatzerakoan. Balioa %query komandoaz txertatzen saiatu gara eta PostgreSQL-k honako errorea itzuli du: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your PostgreSQL database server. We tried updating a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
eu: Hutsegitea zure PostgreSQL datu-baseko proba taula batean balio bat eguneratzerakoan. Balioa %query komandoaz eguneratzen saiatu gara eta PostgreSQL-k honako errorea itzuli du: %error.

en: Failed to lock a test table on your PostgreSQL database server. We tried locking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
eu: Hutsegitea zure PostgreSQL datu-baseko proba taula bat blokeatzerakoan. Taularen blokeaketa %query komandoaz egiten saiatu gara eta PostgreSQL-k honako errorea itzuli du: %error.

en: Failed to unlock a test table on your PostgreSQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
eu: Hutsegitea zure PostgreSQL datu-baseko proba taula bat desblokeatzerakoan. Taularen desblokeaketa %query komandoaz egiten saiatu gara eta PostgreSQL-k honako errorea itzuli du: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your PostgreSQL database server. We tried deleting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
eu: Hutsegitea zure PostgreSQL datu-baseko proba taula batean balio bat ezabatzerakoan. Balioa %query komandoaz ezabatzen saiatu gara eta PostgreSQL-k honako errorea itzuli du: %error.

en: Failed to drop a test table from your PostgreSQL database server. We tried dropping a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error %error.
eu: Hutsegitea zure PostgreSQL datu-baseko proba taula bat ezabatzerakoan. Taularen ezabaketa %query komandoaz egiten saiatu gara eta PostgreSQL-k honako errorea itzuli du: %error.

en: Right to left
eu: Eskuinetik ezkerrera

en: Left to right
eu: Ezkerretik eskuinera

en: Predefined language
eu: Aurretik zehaztutako hizkuntza

en: Select the desired language and click the <em>Add language</em> button. (Use the <em>Custom language</em> options if your desired language does not appear in this list.)
eu: Aukeratu nahi duzun hizkuntza eta egin klik <em>Hizkuntza gehitu</em> botoian. (Erabili <em>Hizkuntza pertsonalizatua</em> aukera nahi duzun hizkuntza zerrendan agertzen ez bada.)

en: Custom language
eu: Hizkuntza pertsonalizatua

en: Add custom language
eu: Hizkuntza pertsonalizatua gehitu

en: Save language
eu: Hizkuntza gorde

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
eu: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> betetzen duen hizkuntza identifikatzailea. Hizkuntza kodeek normalean herrialde kode bat erabiltzen dute, eta aukeran, idazkera edo lurralde aldaera bat. <em>Adibideak: "eu", "en-US" eta "zh-Hant".</em>

en: Language name in English
eu: Hizkuntzaren izena ingeleraz

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
eu: Hizkuntzaren izena ingelesez. Itzulpenerako eskuragarri egongo da hizkuntza guztietan.

en: Native language name
eu: Hizkuntzaren jatorrizko izena

en: Name of the language in the language being added.
eu: Gehitzen ari zaren hizkuntzan, hizkuntza horren izena.

en: Language code or other custom string for pattern matching within the path. With language negotiation set to <em>Path prefix only</em> or <em>Path prefix with language fallback</em>, this site is presented in this language when the Path prefix value matches an element in the path. For the default language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value will break existing URLs and should be used with caution in a production environment.</strong> <em>Example: Specifying "deutsch" as the path prefix for German results in URLs in the form "www.example.com/deutsch/node".</em>
eu: Hizkuntza kodea edo beste kate pertsonalizatu bat konparaketa patroi moduan helbidearen barnean. Hizkuntza negoziazioa <em>Zehaztutako helbidea bakarrik</em> edo <em>Zehaztutako helbidea hizkuntza itzulerarekin</em> moduan jarrita, gune hau hizkuntza horretan aurkeztua izango da zehaztutako helbide balioa helbideko elementuren batekin bat badator. Lehenetsitako hizkuntzarentzat balio hau hutsik utzi daiteke. <strong>Balio hau aldatzeak egungo URLak hautsiko ditu eta kontuarekin erabili beharko litzateke ekoizpen ingurune batean.</strong> <em>Adibidea: Euskararentzat "euskara" espezifikatuz gero zehaztutako helbide balio bezala, "www.adibidea.com/euskara/node" itxurako URLak lortuko dira.</em>

en: Language domain
eu: Hizkuntzaren domeinua

en: Language-specific URL, with protocol. With language negotiation set to <em>Domain name only</em>, the site is presented in this language when the URL accessing the site references this domain. For the default language, this value may be left blank. <strong>This value must include a protocol as part of the string.</strong> <em>Example: Specifying "http://example.de" or "http://de.example.com" as language domains for German results in URLs in the forms "http://example.de/node" and "http://de.example.com/node", respectively.</em>
eu: Hizkuntzaren araberako URL espezifikoa, protokoloarekin. Hizkuntza negoziazioa <em>Domeinu izena bakarrik</em> moduan ezarrita, gunea hizkuntza horretan azalduko da gunea atzitzen duen URLak domeinu horri erreferentzia egiten dionean. Lehenetsitako hizkuntzarentzat balio hau hutsik utzi daiteke. <strong>Balio honek protokolo bat eduki behar du katearen barne.</strong> <em>Adibidea: "http://adibidea.eus" edo "http://eus.adibidea.com" espezifikatuz gero hizkuntza domeinu moduan Euskararentzat, "http://adibidea.eus/node" eta "http://eus.adibidea.com/node" itxurako URLak lortuko dira, hurrenez hurren.</em>

en: Direction that text in this language is presented.
eu: Hizkuntza honetan testua aurkezten den norantza.

en: The language %language (%code) already exists.
eu: %language hizkuntza (%code) lehendik existitzen da.

en: Invalid language code.
eu: Hizkuntza kode okerra.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
eu: %language hizkuntza sortu da eta orain erabili ahal daiteke. Informazio gehiago dago eskuragarri <a href="@locale-help">laguntza gunean</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
eu: Domeinu eta bide aurrizki balioak ez lirateke alde berean ezarri behar

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
eu: Domeinua (%domain) badago lotua lehendik ere hizkuntza bati (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
eu: Lehenetsitako helbideak bakarrik izan ditzake domeinua eta zehaztutako helbidea hutsik.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
eu: Zehaztutako helbidea (%prefix) badago lotua lehendik ere hizkuntza bati (%language).

en: The English language cannot be deleted.
eu: Hizkuntza Ingelesa ezin daiteke ezabatu.

en: The default language cannot be deleted.
eu: Lehentsitako hizkuntza ezin da ezabatu.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
eu: Hizkuntza bat ezabatzerakoan, hizkuntza horri lotutako interfaze itzulpen guztiak ezabatuko dira, eta hizkuntza horretan eginiko bidalketak hizkuntza neutral moduan ezarriko dira. Ekintza hau ezin da desegin.

en: Path prefix only.
eu: Zehaztutako helbidea bakarrik.

en: Path prefix with language fallback.
eu: Aurretik zehaztutako helbidea hizkuntza itzulerarekin

en: Domain name only.
eu: Domeinu izena bakarrik.

en: Select the mechanism used to determine your site's presentation language. <strong>Modifying this setting may break all incoming URLs and should be used with caution in a production environment.</strong>
eu: Aukeratu zure gunearen aurkezpen hizkuntza erabakitzeko erabili beharreko mekanismoa. <strong>Aukera hau aldatzeak datozen URLak hautsi ditzake, eta kontu handiz erabili beharko litzateke ekoizpen ingurune batean.</strong>

en: Language negotiation configuration saved.
eu: Hizkuntza negoziazio konfigurazioa gordea.

en: English (built-in)
eu: Ingelera (inkorporatua)

en: String contains
eu: Kateak dauka

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
eu: Utzi hutsik kate guztiak erakusteko. Bilaketa honek maiuskulak eta minuskulak bereizten ditu.

en: English (provided by Drupal)
eu: Ingelera (Drupalek dakar)

en: Search in
eu: Bilatu honetan

en: Both translated and untranslated strings
eu: Itzuli eta itzuli gabeko kateak

en: Only translated strings
eu: Itzulitako kateak bakarrik

en: Only untranslated strings
eu: Itzuli gabeko kateak bakarrik

en: Limit search to
eu: Mugatu bilaketa honela

en: All text groups
eu: Testu talde guztiak

en: Languages not yet added
eu: Oraindik gehitu ez diren hizkuntzak

en: Import translation
eu: Itzulpena inportatu

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
eu: Gettext Portable Object (<em>.po</em>) bat.

en: Import into
eu: Inportatu hemen

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
eu: Aukeratu kateak gehitu nahi dizkiozun hizkuntza. Oraindik ezarria izan ez den hizkuntza bat aukeratzen baduzu, gehitua izango da.

en: Text group
eu: Testu multzoa

en: Imported translations will be added to this text group.
eu: Inportatutako itzulpenak testu multzo honetan gehituko dira.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
eu: Igotako fitxategiko kateek dagoeneko existitzen zirenak ordezten dituzte, kate berriak gehitu egiten direlarik.

en: Existing strings are kept, only new strings are added
eu: Existitzen diren kateak mantentzen dira, kate berriak bakarrik gehitzen direlarik.

en: The language %language has been created.
eu: %language hizkuntza sortu da.

en: Export translation
eu: Esportatu itzulpena

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
eu: Aukeratu Gettext Portable Object (<em>.po</em>) esportatzeko hizkuntza.

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
eu: Sortu Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) txantiloi fitxategia Drupal-en lokalearen datu-baseko kate guztiekin.

en: String not found.
eu: Katea ez da aurkitu.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
eu: Bidalitako kateak onartzen ez den HTML kodea darama: %string

en: The string has been saved.
eu: Katea gorde da.

en: The string has been removed.
eu: Katea ezabatua izan da.

en: The language selected for import is not supported.
eu: Inportatzeko aukeratutako hizkuntza ezin da erabili.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
eu: %filename itzulpen fitxategiak goiburukoa faltan edo gaizki osatua duela dirudi.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
eu: Itzulpena arrakastaz inportatua izan da. %number itzulpen kate berri sortu, %update kate eguneratu eta %delete kate ezabatu dira.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
eu: %filename itzulpen fitxategiak errore bat dauka: formula pluralaren sintaxia ez da egokia.

en: Importing interface translations
eu: Interfaze itzulpenak inportatzen

en: Starting import
eu: Inportatzea hasten

en: Error importing interface translations
eu: Errorea interfazearen itzulpenak inportatzean

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
eu: Onartu gabeko HTML-dun itzulpena bidaltzeko saiakera: %string

en: The %language language (%code) has been created.
eu: %language hizkuntza (%code) sortua izan da.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
eu: %file inportatua izan da %locale-ra: %number kate berri gehitu, %update eguneratu eta %delete ezabatu dira.

en: Exported %locale translation file: %filename.
eu: %locale itzulpen fitxategia esportatu da: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
eu: Esportatutako itzulpen fitxategia: %filename

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
eu: %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia eguneratu da.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
eu: %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia sortua izan da.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
eu: %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia ezabatua izan da, hizkuntza horrentzat ez baita existitzen itzulpenik une honetan.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
eu: Errore bat gertatu da %language hizkuntzaren JavaScript itzulpen fitxategia sortzerakoan.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
eu[0]: Itzulketa bat baztertu egin da onartu gabeko HTML karaktereak dituelako.
eu[1]: @count itzulketa baztertu egin dira onartu gabeko HTML karakterak dituztelako.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
eu[0]: Itzulpen fitxategi bat inportatua instalatu berri diren moduluentzat.
eu[1]: @count itzulpen fitxategi inportatuak instalatu berri diren moduluentzat.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
eu[0]: Itzulpen fitxategi bat inportatua gaitutako moduluentzat.
eu[1]: @count itzulpen fitxategi inportatuak gaitutako moduluentzat.

en: Abkhazian
eu: Abkhazera

en: Avestan
eu: Avestera

en: Akan
eu: Akanera

en: Amharic
eu: Amharera

en: Assamese
eu: Assamera

en: Avar
eu: Avarera

en: Aymara
eu: Aimara

en: Azerbaijani
eu: Azerbaijanera

en: Bashkir
eu: Bashkiera

en: Belarusian
eu: Bielorrusiera

en: Bihari
eu: Bihariera

en: Bambara
eu: Bambarera

en: Bengali
eu: Bengalera

en: Tibetan
eu: Tibetera

en: Breton
eu: Bretoia

en: Bosnian
eu: Bosniera

en: Chechen
eu: Txetxeniera

en: Chamorro
eu: Chamorroera

en: Corsican
eu: Korsikera

en: Cree
eu: Creera

en: Old Slavonic
eu: Eslabiera Zaharra

en: Chuvash
eu: Chuvashera

en: Welsh
eu: Galesera

en: Maldivian
eu: Maldivera

en: Bhutani
eu: Bhutaniera

en: Ewe
eu: Eweera

en: Esperanto
eu: Esperantoa

en: Estonian
eu: Estoniera

en: Basque
eu: Euskara

en: Persian
eu: Persiera

en: Fulah
eu: Fulera

en: Faeroese
eu: Faeroesera

en: Frisian
eu: Frisiera

en: Irish
eu: Gaelera, Irlandakoa

en: Scots Gaelic
eu: Gaelera, Eskoziakoa

en: Galician
eu: Galiziera

en: Guarani
eu: Guaraniera

en: Gujarati
eu: Gujaratera

en: Manx
eu: Manxera

en: Armenian
eu: Armeniera

en: Igbo
eu: Igboera

en: Icelandic
eu: Islandiera

en: Inuktitut
eu: Inuitera

en: Javanese
eu: Javanera

en: Georgian
eu: Georgiera

en: Kongo
eu: Kongoar hizkuntzak

en: Kikuyu
eu: Kikuyuera

en: Kwanyama
eu: Kwanyamaera

en: Kazakh
eu: Kazakera

en: Greenlandic
eu: Inuitera (groenlandiera)

en: Cambodian
eu: Kanbodiar hizkuntzak

en: Kannada
eu: Kannadera

en: Kanuri
eu: Kanuriera

en: Kashmiri
eu: Kashmirera

en: Kurdish
eu: Kurduera

en: Cornish
eu: Kornubiera

en: Kirghiz
eu: Kirgizera

en: Luxembourgish
eu: Luxenburgera

en: Lingala
eu: Lingalera

en: Laothian
eu: Laosera

en: Latvian
eu: Letoniera

en: Malagasy
eu: Malagasyera

en: Marshallese
eu: Marshalleseera

en: Maori
eu: Maoriera

en: Macedonian
eu: Mazedoniera

en: Malayalam
eu: Malayalamera

en: Mongolian
eu: Mongoliera

en: Moldavian
eu: Moldaviera

en: Marathi
eu: Marathera

en: Malay
eu: Malaysiera

en: Maltese
eu: Maltera

en: Burmese
eu: Lolo-burmatar

en: North Ndebele
eu: Ndebeleera

en: Nepali
eu: Nepalera

en: Norwegian Bokmål
eu: Norvegiar bokmålera

en: Norwegian Nynorsk
eu: Norvegiar Nynorskera

en: South Ndebele
eu: Ndebeleera, Hegoaldekoa

en: Chichewa
eu: Chewera

en: Occitan
eu: Okzitaniera

en: Oromo
eu: Oromoera

en: Oriya
eu: Oriyera

en: Ossetian
eu: Ossetiera

en: Punjabi
eu: Punjabera

en: Pashto
eu: Pashtoera

en: Portuguese, Portugal
eu: Portugesa

en: Portuguese, Brazil
eu: Portugesa, Brasil

en: Quechua
eu: Quechuera

en: Rhaeto-Romance
eu: Erromantze hizkuntzak

en: Kinyarwanda
eu: Kinyarwandera

en: Sanskrit
eu: Sanskrito

en: Sardinian
eu: Sardiniera

en: Northern Sami
eu: Samiera

en: Sango
eu: Sangoera

en: Serbo-Croatian
eu: Serbokroaziera

en: Slovenian
eu: Esloveniera

en: Samoan
eu: Samoera

en: Shona
eu: Shonera

en: Albanian
eu: Albaniera

en: Serbian
eu: Serbiera

en: Sudanese
eu: Sudanera

en: Tamil
eu: Tamilera

en: Telugu
eu: Teluguera

en: Tajik
eu: Tajikera

en: Thai
eu: Thaiera

en: Tigrinya
eu: Trigrinyera

en: Turkmen
eu: Turkmeniera

en: Setswana
eu: Setsuana

en: Tatar
eu: Tatarera

en: Tahitian
eu: Tahitiera

en: Uighur
eu: Uigur

en: Ukrainian
eu: Ukrainera

en: Uzbek
eu: Uzbekera

en: Venda
eu: Vendera

en: Vietnamese
eu: Vietnamera

en: Wolof
eu: Wolofera

en: Xhosa
eu: Xhosera

en: Yoruba
eu: Yorubera

en: Zhuang
eu: Zhuangera

en: Chinese, Simplified
eu: Txinera, Sinplifikatua

en: Chinese, Traditional
eu: Txinera, Tradizionala

en: Zulu
eu: Zuluera

en: Unable to send e-mail. Please contact the site administrator if the problem persists.
eu: Ezin izan da posta elektronikoa bidali. Mesedez, jar zaitez administratzailearekin kontaktuan arazoak jarraituko balu.

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
eu: Errorea posta-e bidaltzean (%from-tik %to-ra).

en: Operating in off-line mode.
eu: Off-line moduan funtzionatzen.

en: Menu router rebuild failed - some paths may not work correctly.
eu: Menu bideraketa berreraikitzeak huts egin du - bide batzuk gaizki funtzionatu dezakete.

en: %module is part of a circular dependency. This is not supported and you will not be able to switch it on.
eu: %module dependentzia zirkular batean dago. Hau ez dago baimendua eta ezingo duzu martxan jarri.

en: sort icon
eu: ordenatu ikonoa

en: sort ascending
eu: ordenatu gora

en: sort descending
eu: ordenatu behera

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
eu: Ondorengo erroreak konpondu behar dira instalazio prozesuarekin jarraitu baino lehen.

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
eu: Ondorengo erroreak konpondu behar dira instalazio prozesuarekin jarraitu baino lehen.

en: Please check the error messages and <a href="!url">try again</a>.
eu: Mesedez, konprobatu errore mezuak eta <a href="!url">berriz saiatu</a>.

en: The following installation warnings should be carefully reviewed
eu: Ondorengo instalazio abisuak kontu handiz aztertu beharko lirateke.

en: The following installation warning should be carefully reviewed
eu: Ondorengo instalazio abisuak kontu handiz aztertu beharko lirateke.

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
eu: Ondorengo instalazio abisuak kontu handiz aztertu beharko lirateke, baina kasu gehienetan kontuan hartu gabe segurtasunez aurrera jarrai daiteke.

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
eu: Ondorengo instalazio abisuak kontu handiz aztertu beharko lirateke, baina kasu gehienetan kontuan hartu gabe segurtasunez aurrera jarrai daiteke.

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
eu: Zure PHP instalazioko PCRE liburutegia zaharkituta dago. Honek arazoak sortuko ditu unicode testua maneiatzerakoan. PHP 4.3.3 edo aurreragoko bertsio bat erabiltzen ari bazara, ziurtatu PHP-k emandako PCRE liburutegia erabiltzen ari zarela. Mesedez, begiratu <a href="@url">PHP PCRE dokumentazioa</a> informazio gehiago eskuratzeko.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
eu: Unicode kateen eragiketak emulatu egiten dira esfortzu-hobearen printzioz. Instalatu <a href="@url">PHP mbstring extentsioa</a> Unicode gaitasun hobea edukitzeko.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eu: Multibyte string funtzio gainkarga PHPan martxan da, eta ezgaitua egon behar du. Egiaztatu php.ini <em>mbstring.func_overload</em> aukera. Mesedez, begiratu <a href="@url">PHP mbstring documentazioa</a> informazio gehiago eskuratzeko.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eu: Multibyte string sarrera eraldaketa PHPan martxan da, eta ezgaitua egon behar du. Egiaztatu php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> aukera. Mesedez, begiratu <a href="@url">PHP mbstring documentazioa</a> informazio gehiago eskuratzeko.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eu: Ana

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
eu: Multibyte string irteera eraldaketa PHPan martxan da, eta ezgaitua egon behar du. Egiaztatu php.ini <em>mbstring.http_output</em> aukera. Mesedez, begiratu <a href="@url">PHP mbstring documentazioa</a> informazio gehiago eskuratzeko.

en: Standard PHP
eu: PHP estandarra

en: PHP Mbstring Extension
eu: PHP Mbstring Hedapena

en: Unicode library
eu: Unicode liburutegia

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
eu: Ezin izan da %s XML kodeketa UTF-8-ra bilakatu.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
eu: %s kodeketa ezin da erabili. Mesedez, instalatu iconv, GNU recode edo mbstring, PHP-rentzat.

en: Parse error. Not well formed
eu: Analizatzaile errorea. Ez dago ondo eratua.

en: Parse error. Request not well formed.
eu: Analizatzaile errorea. Eskaera ez dago ondo eratua.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
eu: Zerbitzari erroera. Baliogabeko XML-RPC. Eskaerak methodCall bat izan behar du.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
eu: Zerbitzari errorea. Eskatutako @methodname metodoa ez dago espezifikatua.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
eu: Zerbitzari errorea. Metodoaren parametro kopuru okerra.

en: Server error. Invalid method parameters.
eu: Zerbitzari errorea. Baliogabeko metodo parametroak.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
eu: Zerbitzari errorea. Eskatutako @method funtzioa ez da existitzen.

en: Invalid syntax for system.multicall.
eu: Sintaxi okerra system.multicall-entzat.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
eu: Debekatuak daude system.multicall-en dei errekurtsiboak.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
eu: Zerbitzari errorea. Eskatutako @methodname metodo sinadura espezifikatu gabea.

en: Unspecified error
eu: Espezifikatu gabeko errorea

en: An error occurred. 
    @uri
    @text
eu: Errore bat gertatu da. \n @uri \n @text

en: An error occurred. 
    @uri
    (no information available).
eu: Errore bat gertatu da. 
    @uri
    (ez dago informaziorik eskuragarri).

en: An HTTP error @status occurred. 
    @uri
eu: HTTP @status errore bat gertatu da. \n  @uri

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
eu: Jarioaren izena (edo jarioa ematen duen web-gunearen izena).

en: Categorize news items
eu: Elementu berriak kategorizatu

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
eu: %feed izeneko Jarioa lehendik existitzen da. Mesedez, sartu lehendik ez dagoen izenburu bat.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
eu: Ziur al zaude %feed jarioko elementu guztiak ezabatu nahi dituzula?

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. (Tags in this list are not removed by Drupal.)
eu: Jario edukietan onartutako HTML etiketen zerrenda, zuriunez banatuta. (Drupalek ez ditu etiketa hauek ezabatuko)

en: Category selection type
eu: Kategoriak hautaketa mota

en: checkboxes
eu: hautaketa-kutxak

en: multiple selector
eu: hautaketa anitzak

en: The type of category selection widget displayed on categorization pages. (For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector work well with large numbers of categories.)
eu: Kategorizazio orrietan erakutsiko den kategoria aukeraketa widget mota. Kategoria kopuru txikientzat, aukeratzeko kaxak erabilterrazagoak dira, aukera anitzeko menuak kategoria kopurua handia denean ondo dabiltzalarik.

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
eu: Milaka gune dira (bereziki berriak ematen dituzten guneak eta blogak) beraien azken titularrak eta bidalketak jarioetan argitaratzen dituztenak, estandarizatutako XML-n oinarritutako formatu desberdinak erabiliz. Agregatzaileak erabili ditzaken formatuak <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, eta <a href="@atom">Atom</a> dira.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
eu: Uneko jarioak behean zerrendatzen dira, eta <a href="@addfeed">jario berriak gehitu daitezke</a>. Jario edo jario kategoria bakoitzeko, <em>azken elementuaren</em> blokea gaitu daiteke <a href="@block">blokeen administrazio orrian</a>.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
eu: Gehitu jario bat RSS, RDF edo Atom formatuan. Jario bat behin bakarrik egon daiteke.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
eu: Kategoriek, jario desberdinetako jario elementuak bilduta egotea ahalbidetzen dute. Adibidez, kirolekin erlazionatutako jarioak <em>Kirolak</em> izena duen kategoria batean bilduta egon daitezke. Jario elementuak automatikoki bildu daitezke (kategoria aukeratuz jarioa gehitu edo editatzean) edo eskuz (<em>Kategorizazio</em> orria erabiliz, jario elementuen zerrendetan). Kategori bakoitzak jario orri eta bloke propioa eskaintzen du.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
eu: Konfiguratu zein eduki agregatzen duen zure guneak beste guneetatik, zein aniztasunekin ikertzen dituen, eta nola diren kategorizatuak.

en: Update items
eu: Elementuak eguneratu

en: Edit feed
eu: Jarioa editatu

en: No blocks in this region
eu: Blokerik ez atal honetan

en: When working with blocks, remember that:
eu: Blokearekin lan egiterakoan, gogoratu:

en: since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis.
eu: diseinu bakoitza gune ezberdinak dituenez edo guneak era ezberdinetan erakusten dituztenez, blokeak diseinuren arabera kokatzen dira.

en: disabled blocks, or blocks not in a region, are never shown.
eu: Ezgaitutako edo atal baten ere ez dauden blokeak, inoiz ez dira erakutsiko.

en: when throttle module is enabled, throttled blocks (blocks with the <em>Throttle</em> checkbox selected) are hidden during high server loads.
eu: throttle modulua gaituta dagoenean erregulatutako blokeak (<em>Throttle</em> marka dutenak) ez dira agertuko serbidoreak karga haundia duenean.

en: blocks can be configured to be visible only on certain pages.
eu: blokeak orrialde batzutan bakarrik ikusgai izateko konfiguratu daitezke.

en: blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.
eu: blokeak baldintza konkretuen arabera ikusgai izateko konfiguratu daitezke.

en: blocks can be configured to be visible only for certain user roles.
eu: blokeak rol batzuentzako bakarrik ikusgai izateko konfiguratu daitezke.

en: when allowed by an administrator, specific blocks may be enabled or disabled on a per-user basis using the <em>My account</em> page.
eu: kudeatzaile baten baimenarekin, erabiltzaile batek bloke konkretuak gaitu edo ezgaitu ditzake <em>Nire kontua<em> orrian.

en: some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.
eu: badira bloke dinamiko batzuk, moduluek sortutakoak, orrialde batzutan bakarrik direla ikusgai.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@block">Block module</a>.
eu: Informazio gehiagorentzat, ikus ezazu gida liburuko <a href="@block">Block moduluko</a> sarrera.

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
eu: %info blokea %region onartu gabeko gunean kokatu denez ezgaitu egin da.

en: JavaScript List Form
eu: JavaScript zerrenda formularioa

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
eu: Bloke hauetan egindako aldaketak ez dira gordeko <em>Blokeak gorde</em> botoia sakatu arte.

en: Post new blog entry.
eu: Argitaratu blog sarrera bat.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
eu: Ez duzu blog sarrera berri bat sortzeko baimenik.

en: You have not created any blog entries.
eu: Ez duzu blog sarrerarik sortu.

en: !author has not created any blog entries.
eu: !author-(e)k ez du blog sarrerarik sortu.

en: Create new blog entry.
eu: Sortu blog sarrera berria.

en: No blog entries have been created.
eu: Ez dago blogen sarrerarik  sortu dira

en: Blog entry
eu: Blog sarrera

en: A <em>blog entry</em> is a single post to an online journal, or <em>blog</em>.
eu: <em>Blog sarrera</em> da onlinen aldizkari bat post bakarra, edo <em>bloga</em>

en: View recent blog entries
eu: Ikusi azken blog sarrerak

en: Read !username's latest blog entries.
eu: Irakurri !username -ren azken blog sarrerak.

en: The blog module allows registered users to maintain an online journal, or <em>blog</em>. Blogs are made up of individual <em>blog entries</em>, and the blog entries are most often displayed in descending order by creation time.
eu: Blog moduluak <em>blog</em> edo egunkari moduko argitalpen bat sortzeko aukera ematen die erabiltzaileei. Blogak <em>blog sarrera</em> bakunez osatuta daude, eta sarrera hauek normalean sorrera-egunaren arabera zerrendatuta ageri dira, berrienetik zaharrenera.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blog">Blog module</a>.
eu: Informazio gehiago eskuratzeko, ikus ezazu gida liburuko <a href="@blog">Blog moduluko</a> sarrera.

en: !username's blog
eu: !username -ren bloga

en: Read the latest blog entries.
eu: Irakurri azken blog sarrerak

en: create blog entries
eu: blog sarrerak sortu

en: delete own blog entries
eu: norberaren blog sarrerak ezabatu

en: delete any blog entry
eu: edozein blog sarrera ezabatu

en: edit own blog entries
eu: norberaren blog sarrerak editatu

en: edit any blog entry
eu: edozein blog sarrera editatu

en: Save book pages
eu: Gorde liburu orriak

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
eu: Liburua hau beste erabiltzaile batek aldatu du, ezin dira aldaketak gorde.

en: Title changed from %original to %current.
eu: Izenburua aldatu egin da %original-(e)tik %current-(e)ra.

en: Updated book %title.
eu: %title liburua eguneratua

en: Update book outline
eu: Eguneratu liburu eskema

en: Remove from book outline
eu: Kendu liburu eskematik

en: No changes were made
eu: Ez da aldaketarik egin

en: The post has been removed from the book.
eu: Sarrera liburutik ezabatua izan da.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
eu: Erakutsi liburu honetako orri eta azpiorrien inprimatzeko bertsioa.

en: Show block on all pages
eu: Erakutsi blokea orri guztietan

en: No book selected.
eu: Ez da libururik hautatu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@book">Book module</a>.
eu: Informazio gehiago eskuratzeko, ikus ezazu gida liburuko <a href="@book">Book moduluko</a> sarrera.

en: create new books
eu: liburu berriak sortu

en: Book page
eu: Liburu orria

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@color">Color module</a>.
eu: Informazio gehiago eskuratzeko, ikus ezazu gida liburuko <a href="@color">Color moduluko</a> sarrera.

en: Base color
eu: Oinarri kolorea

en: Delete the selected comments
eu: Ezabatu hautatutako iruzkinak

en: Allows users to comment on and discuss published content.
eu: Erabiltzaileak argitaratutako edukiaren gainean iruzkinak eta eztabaidak egiteko ahalbidetzen ditu

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
eu: Adibidez: 'webguneko berriak' edo 'produktuen informazioa'.

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
eu: Kategoriak zerrendatzean, pixu gehiagoko (handiagoa) kategoriak baino lehenago zerrendatuko dira pixu arinagokoak (txikiagoa). Pixu bereko kategoriak alfabetikoki antolatzen dira.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
eu: Informazio gehiago eskuratzeko, ikus ezazu gida liburuko <a href="@contact">Contact moduluko</a> sarrera.

en: Personal contact form
eu: Kontaktatzeko formulario pertsonala

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
eu: <a href="@url">Zure kontaktu pertsonaleko formularioaren</a> bitartez beste erabiltzaileak zurekin kontaktuan jartzea baimendu. Kontutan hartu zure helbide elektronikoa ez dela publikoa komunitateko gainontzeko kideentzat. Pribilegioak dituzten erabiltzaileak, guneko administradoreak bezala, zurekin kontaktuan jar daitezke nahiz eta aukera hau aktibatuta ez izan.

en: administer site-wide contact form
eu: gunearen kontaktu formulario orokorra kudeatu

en: Edit contact category
eu: Editatu kontaktuaren kategoria

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@dblog">Dblog module</a>.
eu: Informazio gehiago eskuratzeko, ikus ezazu gida liburuko <a href="@dblog">Dblog moduluko</a> sarrera.

en: Database logging
eu: Datu-basearen log-ak

en: Recent log entries
eu: ikusi log sarrerak berrienak

en: View events that have recently been logged.
eu: Ikusi erregistroan gordetako azken gertaerak.

en: Top 'page not found' errors
eu: Azken 'orria ez da aurkitu' erroreak

en: View 'page not found' errors (404s).
eu: Ikusi "orria ez da aurkitu" erroreak (404ak).

en: Top 'access denied' errors
eu: Azken 'atzipena ukatuta' erroreak

en: View 'access denied' errors (403s).
eu: Ikusi "sarrera debekatua" erroreak (403ak).

en: Add input format
eu: Gehitu sarrerako formatua

en: Added input format %format.
eu: %format sarrerako formatua gehituta

en: The input format settings have been updated.
eu: Sarrerako formatuaren ezarpenak eguneratu dira.

en: Deleted input format %format.
eu: %format sarrerako formatua ezabatuta

en: Configure %format
eu: Konfiguratu %format

en: No settings are available.
eu: Ezarpen erabilgarririk ez.

en: Rearrange %format
eu: Berrantolatu %format

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@filter">Filter module</a>.
eu: Informazio gehiago eskuratzeko, ikus ezazu gida liburuko <a href="@filter">Filter moduluko</a> sarrera.

en: Allowed HTML tags: @tags
eu: Baimendutako HTML markak: @tags

en: Paragraph one.
eu: Lehenengo paragrafoa.

en: Paragraph two.
eu: Bigarren paragrafoa.

en: Coded
eu: Kodetua

en: Block quoted
eu: Bloke iruzkindua

en: Table header
eu: Taularen goiburua

en: Table cell
eu: Taularen gelaxka

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
eu: Ordenatutako zerrenda - &lt;li&gt; erabili zerrendako elementu bakoitza hasteko

en: First item
eu: Lehen item-a

en: Second item
eu: Bigarren item-a

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
eu: Ordenatu gabeko zerrenda - &lt;li&gt; erabili zerrendako elementu bakoitza hasteko

en: First term
eu: Lehenengo terminoa

en: First definition
eu: Lehenengo definizioa

en: Second term
eu: Bigarren terminoa

en: Second definition
eu: Bigarren definizioa

en: Subtitle three
eu: Hirugarren mailako azpi-izenburua

en: Subtitle four
eu: Laugarren mailako azpi-izenburua

en: Subtitle five
eu: Bostgarren mailako azpi-izenburua

en: Subtitle six
eu: Seigarren mailako azpi-izenburua

en: Tag Description
eu: Tag-aren deskribapena

en: You Type
eu: Idazten duzuna

en: You Get
eu: Lortzen duzuna

en: Character Description
eu: Karakterearen deskribapena

en: No HTML tags allowed
eu: HTML markak debekatuta

en: Lines and paragraphs break automatically.
eu: Lineak eta paragrafoak automatikoki egiten dira.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
eu: Web gune eta posta helbideak lotura bezala agertuko dira automatikoki.

en: HTML filter
eu: HTML iragazkia

en: HTML corrector
eu: HTML zuzentzailea

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
eu: Bihurtu linea jauziak HTML eran (hau da:&gt; and &lt;p&gt; markak).

en: Display HTML help
eu: Erakutsi HTML laguntza

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
eu: Konfiguratu nola iragazi erabiltzaileen testu sarrera eta onartzen diren HTML etiketak. Era berean moduluak emandako iragazkiak gaitzea probesten du.

en: Delete input format
eu: Ezabatu sarrera formatua

en: Compose tips
eu: Konposizio aholkuak

en: The number of posts a topic must have to be considered "hot".
eu: Gai batek behar dituen bidalketa kopurua "beroa" kontsideratu dadin.

en: Default display order for topics.
eu: Gaien bistaratzeko orden lehenetsia

en: When administering a forum, note that:
eu: Foro bat kudeatzerakoan, kontuan hartu:

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
eu: Informazio gehiago eskuratzeko, ikus ezazu gida liburuko <a href="@forum">Forum moduluko</a> sarrera.

en: Forum topic
eu: Foroko gaia

en: A <em>forum topic</em> is the initial post to a new discussion thread within a forum.
eu: <em>Foroko gaia</em> foroko hari berri baten lehenengo argitarapena.

en: delete own forum topics
eu: norberaren foro gaiak ezabatu

en: delete any forum topic
eu: edozein foro gai ezabatu

en: edit any forum topic
eu: edozein foro gai editatu

en: Manages the display of online help.
eu: Lineako laguntzaren bistaraketa kudeatzen du .

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@locale">Locale module</a>.
eu: Informazio gehiago eskuratzeko, ikus ezazu gida liburuko <a href="@locale">Locale moduluko</a> sarrera.

en: Built-in interface
eu: Barneko interfazea

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
eu: E-posta eta gune mezuen kontu honetarako lehenetsitako hizkuntza.

en: This account's default language for e-mails.
eu: Kontu honen epostetan erabiliko den hizkuntza lehenetsia.

en: administer languages
eu: hizkuntzak administratu

en: translate interface
eu: interfazea itzuli

en: Configure languages for content and the user interface.
eu: Configuratu eduki eta erabiltzaileen interfazerako hizkuntzak.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
eu: Itzuli eratutako interfazea eta beste hainbat testu.

en: !long-month-name January
eu: !long-month-name Urtarrila

en: !long-month-name February
eu: !long-month-name Otsaila

en: !long-month-name March
eu: !long-month-name Martxoa

en: !long-month-name April
eu: !long-month-name Apirila

en: !long-month-name May
eu: !long-month-name Maiatza

en: !long-month-name June
eu: !long-month-name Ekaina

en: !long-month-name July
eu: !long-month-name Uztaila

en: !long-month-name August
eu: !long-month-name Abuztua

en: !long-month-name September
eu: !long-month-name Iraila

en: !long-month-name October
eu: !long-month-name Urria

en: !long-month-name November
eu: !long-month-name Azaroa

en: !long-month-name December
eu: !long-month-name Abendua

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@menu">Menu module</a>.
eu: Informazio gehiago eskuratzeko, ikus ezazu gida liburuko <a href="@menu">Menu moduluko</a> sarrera.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menus currently available on your site are displayed below. Select a menu from this list to manage its menu items.
eu: Menuak web gune batean nabigatzeko erabiltzen den lotura (menu elementuak) bilduma bat da. Web guenean dauden menuak behean erakusten dira. Hautatu zerrendako menu bat bere menu elementuak kudeatzeko.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and <strong>spaces</strong>. This name must be unique.
eu: Pertsonek irakurgarri izango duten izena da. Testu hau <em>Edukia sortu</em> orrialdean agertuko da. Komeni da izena letra larriz hasita idaztea eta letrak, zenbakiak eta hutsarteak bakarrik izatea. Behin bakarrik erabili beharreko izena da.

en: Submission form settings
eu: Bidalketa formulariaren ezarpenak

en: This content type does not have a title field.
eu: Eduki mota honek ez dauka izenburu eremurik.

en: This text will be displayed at the top of the submission form for this content type. It is useful for helping or instructing your users.
eu: Testu hau bidalketa formularioaren gainean bistaratuko da eduki mota honentzat. Zure erabiltzaileei lagundu edo irakasteko erabilgarria da.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
eu: Zihur zaude %type eduki-mota ezabatu nahi duzula?

en: Number of posts on main page
eu: Orri nagusiko gehienezko argitalpen kopurua

en: Demote from front page
eu: Azaletik kendu

en: Make sticky
eu: Itsaskor bihurtu

en: Remove stickiness
eu: Itsaskortasuna kendu

en: language
eu: hizkuntza

en: Show summary in full view
eu: Erakutsi laburpenaren bista osoa

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@node">Node module</a>.
eu: Informazio gehiago eskuratzeko, ikus ezazu gida liburuko <a href="@node">Node moduluko</a> sarrera.

en: Read the rest of !title.
eu: Irakurri !title argitalpen osoa

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
eu: <h1 class="title">Ongi etorri zure Drupal web leku berrira!</h1><p>Bete itzazu hurrengo jarraibideak web lekua konfiguratzeko eta erabiltzen hasteko:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
eu: <strong>Zure web lekua konfiguratu</strong> Behin sartu zarela, bisitatu <a href="@admin">kudeaketa gunea</a>. Han zure lekuaren alderdi guztiak <a href="@config">konfigura ditzakezu</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
eu: <strong>Edukia sortzen hasi</strong> Azkenik, <a href="@content">eduki berriak gehitu</a> ahal ditzakezu zure webgunerako. Mezu hau atariko orritik desagertuko da edukiren bat atarian kokatu bezain laster.

en: administer content types
eu: eduki motak kudeatu

en: Post settings
eu: Bidalketa ezarpenak

en: Add content type
eu: Gehitu eduki mota

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">OpenID module</a>.
eu: Informazio gehiago eskuratzeko, ikus ezazu gida liburuko <a href="@handbook">OpenID moduluko</a> sarrera.

en: No URL aliases found.
eu: URL ezizenik ez  dira aurkitu.

en: No URL aliases available.
eu: Ez dago URL ezizenik eskuragarri

en: Update alias
eu: Eguneratu ezizena

en: Create new alias
eu: Sortu ezizen berria

en: The alias has been saved.
eu: ezizena gorde da.

en: Filter aliases
eu: Url ezizenak filtratu

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@path">Path module</a>.
eu: Informazio gehiago eskuratzeko, ikus ezazu gida liburuko <a href="@path">Path moduluko</a> sarrera.

en: The alias has been deleted.
eu: ezizena ezabatu da.

en: The path is already in use.
eu: Bide-izena dagoeneko erabiltzen da.

en: URL aliases
eu: URL ezizenak

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
eu: Aldatu zure webguneko URL helbideak ordezkoak erabiliz.

en: Edit alias
eu: Aliasa editatu

en: Delete alias
eu: Aliasa ezabatu

en: Add alias
eu: Gehitu ezizenak

en: Allows users to rename URLs.
eu: Erabiltzaileek URLak berrizendatzea ahalbidetzen du.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
eu: PHP kodea idatz dezakezu. &lt;?php ?&gt; markak sartu behar dituzu

en: Using custom PHP code
eu: PHP kode egokitua erabiltzen

en: Notes:
eu: Oharrak:

en: <code>register_globals</code> is <strong>turned off</strong>. If you need to use forms, understand and use the functions in <a href="@formapi">the Drupal Form API</a>.
eu: <code>register_globals</code> <strong>eragotzita</strong> dago. Formularioak erabili behar badituzu, <a href="@formapi">Drupalen formulariotarako APIko</a>funtzioak ulertu eta erabili beharko dituzu.

en: PHP evaluator
eu: PHP egiaztatzailea

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
eu: PHP kode zati bat exekutatzen du. Iragazki honen erabilera bakarrik kudeatzaileei mugatua egon behar da!

en: Alerts other sites when your site has been updated.
eu: Beste gune batzuk ohartarazten ditu zure gunea eguneratzen denean.

en: Total votes: @votes
eu: Botoak guztira: @votes

en: Most recent poll
eu: Azken inkesta

en: Poll status
eu: Inkestaren egoera

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
eu: Inkesta itxita badago bisitariek ezin dute botorik eman

en: After this period, the poll will be closed automatically.
eu: Denbora tarte honen ondoren inkesta automatikoki itxiko da.

en: Negative values are not allowed.
eu: Ezin da balore negatiborik sartu.

en: Add another choice
eu: Gehitu beste aukera bat

en: create poll content
eu: sortu inkesta edukia

en: delete own poll content
eu: norberaren inkesta edukiak ezabatu

en: delete any poll content
eu: edozein inkesta eduki ezabatu

en: edit any poll content
eu: edozein inkesta eduki editatu

en: edit own poll content
eu: norberaren inkesta edukiak editatu

en: Polls
eu: Inkestak

en: Profile fields have been updated.
eu: Profil eremuak eguneratu dira.

en: edit %title
eu: %title editatu

en: add new %type
eu: %type berria gehitu

en: Private field, content only available to privileged users.
eu: Eremu pribatua, edukia erabiltzaile aurreratuentzat ikusgarria bakarrik

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
eu: Emandako inprimaki izena Drupalek erabiltzeko erreserbatu da.

en: The specified title is already in use.
eu: Emandako izenburua dagoeneko erabiltzen da.

en: The specified name is already in use.
eu: Emandako izena dagoeneko erabiltzen da.

en: The field has been created.
eu: Eremua sortu da.

en: User list
eu: Erabiltzaile zerrenda

en: single-line textfield
eu: linea bakarreko eremua

en: multi-line textfield
eu: linea anitzeko testu eremua

en: checkbox
eu: Kontrol-laukia

en: list selection
eu: zerrenda hautapena

en: freeform list
eu: freeform zerrenda

en: Author information
eu: Egilearen informazioa

en: Link to full user profile
eu: Erabiltzailearen profil osorako esteka

en: About %name
eu: %name-ri buruz

en: The value provided for %field is not a valid URL.
eu: %field-entzat ezarritako balioa ez da baliozko URL bat.

en: Create customizable fields for your users.
eu: Zure erabiltzaileentzako eremu egokituak sortu.

en: Profile category autocomplete
eu: Profil kategoriaren auto-osaketa

en: Edit field
eu: Editatu eremua

en: Delete field
eu: Ezabatu eremua

en: Profile autocomplete
eu: Profil auto-osaketa

en: Supports configurable user profiles.
eu: Erabiltzaile profil konfiguragarrientzat euskarria ematen du.

en: Indexing status
eu: Index-azioaren egoera

en: Indexing settings
eu: Sailkatze ezarpenak

en: Minimum word length to index
eu: Sailkatzeko gutxieneko hitz luzera

en: Search form
eu: Bilaketa formularioa

en: search content
eu: bilatu edukian

en: use advanced search
eu: bilaketa aurreratua erabili

en: administer search
eu: kudeatu bilaketa

en: Top search phrases
eu: Bilaketetako esaldi nagusiak

en: View most popular search phrases.
eu: Ikusi gehien bilatutako esaldiak.

en: Enables site-wide keyword searching.
eu: Gunean bilaketak egitea gaitzen du.

en: Top pages in the past %interval
eu: Azken %interval -ko orri ikusienak

en: unban
eu: onartu

en: ban
eu: debekatu

en: Today's:
eu: Gaurkoa:

en: Top visitors
eu: Bisitari sarrienak

en: Top referrers
eu: Jatorri erabilienak

en: Track page visits
eu: Orri bisiten pista jarraitu

en: LOG_LOCAL0 - Local 0
eu: LOG_LOCAL0 - Lokala 0

en: LOG_LOCAL1 - Local 1
eu: LOG_LOCAL1 - Lokala 1

en: LOG_LOCAL2 - Local 2
eu: LOG_LOCAL2 - Lokala 2

en: LOG_LOCAL3 - Local 3
eu: LOG_LOCAL3 - Lokala 3

en: LOG_LOCAL4 - Local 4
eu: LOG_LOCAL4 - Lokala 4

en: LOG_LOCAL5 - Local 5
eu: LOG_LOCAL5 - Lokala 5

en: LOG_LOCAL6 - Local 6
eu: LOG_LOCAL6 - Lokala 6

en: LOG_LOCAL7 - Local 7
eu: LOG_LOCAL7 - Lokala 7

en: User pictures in posts
eu: Erabiltzailearen irudiak argitalpenetan

en: User pictures in comments
eu: Erabiltzailearen irudiak iruzkinetan

en: Shortcut icon
eu: Lasterbide ikonoa

en: Display post information on
eu: Bistaratu argitalpen informazioa kasu hauetan:

en: Logo image settings
eu: Logotipo irudiaren ezarpenak

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
eu: Aktibatuta baldin badago, ondoko logoa erakutsiko da.

en: Use the default logo
eu: Erabili logotipo lehenetsia

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
eu: Markatu gaiak berez dakarren logoa erakutsi dezan.

en: Upload logo image
eu: Igo logotipo irudia

en: Shortcut icon settings
eu: Lasterbide ikono ezarpenak

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
eu: Zure lasterbide ikonoa edo "favicon"-a helbide barran erakusten da edo ia nabigatzaile guztien markadoreetan.

en: Use the default shortcut icon.
eu: Erabili lasterbide ikono lehenetsia

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
eu: Markatu gaiak dakarren berezko lasterbide ikonoa erabili nahi baduzu.

en: Upload icon image
eu: Igo ikono irudia

en: No modules selected.
eu: Ez da modulurik hautatu.

en: The name of this website.
eu: Web gune honen izena.

en: Default 403 (access denied) page
eu: 403 orri lehenetsia (sarbide ukatua)

en: Default 404 (not found) page
eu: 403 orri lehenetsia  (ez da aurkitu)

en: Page compression
eu: Orri konpresioa

en: Enabled (recommended)
eu: Gaituta (gomendatua)

en: Bandwidth optimizations
eu: Banda-zabalera optimizazioak

en: Optimize CSS files
eu: Optimizatu CSS fitxategiak

en: Caches cleared.
eu: Cache-ak garbituta.

en: Titles plus teaser
eu: Titulua gehi aurrerapena

en: The first day of the week for calendar views.
eu: Asteko lehen eguna

en: Formatting
eu: Formatua

en: Short date format
eu: Data formatu laburra

en: The short format of date display.
eu: Data formatu laburrean bistaratuko da.

en: Medium date format
eu: Data formatu ertaina

en: The medium sized date display.
eu: Data formatu ertainean bistaratuko da.

en: Long date format
eu: Data formatu luzea

en: Longer date format used for detailed display.
eu: Data formatu luzean bistaratuko da.

en: Query performance
eu: Kontsultaren errendimentua

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
eu: Ongi etorria administrazio atalera. Hemen zure guneak nola funtzionatzen duen kontrola dezakezu.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
eu: Zure gunearen parametroetan eta instalazioan aurkitutako arazoen laburpen txikia hemen aurki dezakezu. Informazio hau baliagarria izan daiteke drupal.org-en aurkituko dituzun sostengu foroetan edota proiektuen arazoen ataletan kopiatzeko eta itsasteko.

en: Powered by Drupal
eu: Drupal-ekin egindako gunea

en: Powered by Drupal, an open source content management system
eu: Drupal-ek indartua, iturburu irekiko eduki kudeatzaile sistema

en: access site reports
eu: gunearen txostenak atzitu

en: select different theme
eu: tema ezberdina hautatu

en: administer files
eu: fitxategiak administratu

en: Compact mode
eu: Era trinkoa

en: Select the default theme.
eu: Hautatu gai lehenetsia

en: Logging and alerts
eu: Saioak eta alertak

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
eu: Esan Drupali igotako fitxategiak non gorde eta nola atzitu.

en: Image toolkit
eu: Irudigintzarako tresnak

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
eu: Aukeratu zein irudi joko erabiliko diren, hautazko beste batzuk instalatuta badituzu.

en: RSS publishing
eu: RSS argitarapena

en: Date and time
eu: Data eta ordua

en: Enable or disable clean URLs for your site.
eu: URL garbiak gaitu edo desgaitu zure gunean.

en: Clean URL check
eu: URL garbien egiaztapena

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
eu: Jaso zure gunearen egoera funtzionala eta antzemandako edozein problemari buruzko txostena.

en: -1 (Unlimited)
eu: -1 (mugarik gabe)

en: PHP register globals
eu: PHP erregistro globalak

en: Enabled ('@value')
eu: Gaituta ('@value')

en: PHP memory limit
eu: PHP memoria muga

en: Not protected
eu: Babestu gabe

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
eu: %file fitxategia ez dago aldaketen kontra babestuta, honek segurtasun arazoa suposatzen du. Fitxategiaren gaineko baimenak aldatu beharko zenituzke idatzgaitza bihur dadin.

en: Cron has not run.
eu: Cron ez da egikaritu.

en: Cron has not run recently.
eu: Cron ez da azkenaldian exekutatu.

en: Cron maintenance tasks
eu: Cron mantentze zereginak

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
eu: <a href="@cron">Cron manualki exekutatu</a> dezakezu.

en: The directory %directory is not writable.
eu: %directory direktorioan ezin da idatzi.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually, or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, please see INSTALL.txt or the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
eu: Fitxategi hau automatikoki sortzeko saiakerak huts egin du, segurazki baimen arazoengatik. Instalazioarekin jarraitzeko, fitxategia zure kabuz sortu edo ziurtatu instalatzaileak badituela automatikoki sortzeko baimenak. Informazioa gehiago eskuratzeko, mesedez INSTALL.txt kontsultatu edo <a href="@handbook_url">sarean dagoen gida liburua</a> begiratu.

en: Writable (<em>public</em> download method)
eu: Idazgarria (deskarga-metodo <em>publikoa</em>)

en: Writable (<em>private</em> download method)
eu: Idazgarria (deskarga-metodo <em>pribatua</em>)

en: Database updates
eu: Datu-base eguneraketak

en: Access to update.php
eu: Atzitu update.php

en: Set multiple term parents?
eu: Guraso termino anitza ezarri?

en: Set multiple parents
eu: Ezarri guraso anitzak

en: %value is not a valid auto-throttle setting. Please enter a positive numeric value.
eu: '%value' ez da erregulazio automatikorako aukera baliagarria. Mesedez, sartu zenbaki positibo bat.

en: Translation settings
eu: Itzulpen ezarpenak

en: translate content
eu: itzuli edukia

en: Content translation
eu: Edukiaren itzulpena

en: Unknown release date
eu: Bertsio data ezezaguna

en: Last checked: @time ago
eu: Azken egiaztapena: duela @time

en: Last checked: never
eu: Azken egiaztapena: inoiz

en: Includes: %includes
eu: Sartu: %includes

en: Disabled modules
eu: Ezgaitutako moduluak

en: Disabled themes
eu: Ezgaitutako gaiak

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
eu: Hemen instalatuta dituzun modulu eta gaien eguneraketa eskuragarrien gaineko informazioa aurki dezakezu. Kontutan izan modulu eta gai bakoitza "proiektu" baten parte dela, izen bera edo ez izan dezakeena eta bere baitan modulu edo gai anitzak izan ditzakeena.

en: Module and theme update status
eu: Modulu eta tema eguneraketen egoera

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
eu: Jaso instalatutako modulu eta gaien eguneraketen egoera eta eskuragarri dauden eguneraketen informazio txostena.

en: File uploads
eu: Igoerak

en: Control how files may be attached to content.
eu: Kontrolatu edukiak zenbat fitxategi erantsita izan ditzakeen.

en: Allows users to upload and attach files to content.
eu: Erabiltzaile guztiei baimendu edukira fitxategiak igotzea eta eranstea.

en: User registration settings
eu: Erabiltzaileen harpidetzarako ezarpenak

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
eu: Bisitariek kontuak sor ditzakete baina haien onespena behar da.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
eu: Eskatu e-mail egiaztapena bisitari batek kontu bat sortzerakoan.

en: User registration guidelines
eu: Erabiltzaileen harpidetzarako arauak

en: Welcome, new user created by administrator
eu: Ongi etorri, administratzaileak sortutako erabiltzaile berria

en: Welcome, no approval required
eu: Ongi etorri, ez duzu onespenik behar

en: Welcome, awaiting administrator approval
eu: Ongi etorri, administratzailearen onespenaren zain

en: Password recovery email
eu: Pasahitza berreskuratzeko e-posta

en: Notify user when account is activated.
eu: Jakinarazi erabiltzailea kontua aktibatzen bada.

en: Account blocked email
eu: Kontu ezgaitze e-posta

en: Notify user when account is blocked.
eu: Jakinarazi erabiltzailea kontua blokeatzen bada.

en: Notify user when account is deleted.
eu: Jakinarazi erabiltzailea kontua ezabatzen bada.

en: Signature support
eu: Sinadura euskarria

en: Picture support
eu: Irudi euskarria

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
eu: Gordetzeko diren argazkiak azpidirektorioa dagoen direktorioan %dir

en: Picture maximum dimensions
eu: Irudiaren gehienezko neurriak

en: Picture maximum file size
eu: Irudiaren gehienezko fitxategi tamaina

en: Maximum file size for pictures, in kB.
eu: Gehienezko irudi fitxategiaren tamaina, kBetan.

en: Picture guidelines
eu: Irudien arauak

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
eu: Jadanik badago %name izeneko rola. Beste rol-izen bat hautatu ezazu.

en: The role has been renamed.
eu: Zeregina berrizendatu da.

en: The role has been deleted.
eu: Zeregina ezabatu da.

en: Matches any number of characters, even zero characters
eu: Edozein karaktere kopururekin bat dator, baita zero karakterekin ere

en: Matches exactly one character.
eu: Karaktere batekin bat dator

en: The access rule has been saved.
eu: Sarbide erregela gorde da.

en: The access rule has been added.
eu: Sarbide araua gehitu da.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
eu: Ez da baliorik sartu. Mesedez sartu testu kate bat eta saiatu berriro.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
eu: Sartu erabiltzailearen izena baimendua izango den edo ez begiratzeko.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
eu: Sartu e-posta helbide bat baimendua izango den edo ez begiratzeko.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
eu: Sartu ostalari izena (hostname) edo IP helbide bat baimendua izango den edo ez begiratzeko.

en: Check hostname
eu: Egiaztatu host-izena

en: The username %name is not allowed.
eu: %name erabiltzaile-izena ez da zuzena.

en: The username %name is allowed.
eu: %name erabiltzaile-izena zuzena da.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
eu: %mail helbide elektronikoa ez da zuzena.

en: The e-mail address %mail is allowed.
eu: %mail helbide elektronikoa zuzena da.

en: The hostname %host is not allowed.
eu: %host host-izena ez da zuzena.

en: The hostname %host is allowed.
eu: %host host-izena zuzena da.

en: There are currently no access rules.
eu: Ez dago sarbide erregelarik momentu honetan.

en: E-mail new password
eu: Bidali pasahitz berria epostaz

en: %name is not allowed to request a new password.
eu: $name -(e)k ez du pasahitz berririk eskatzeko baimenik.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
eu: Barkatu, %name ez da erabiltzaile izen edo posta-e helbide gisa ezagutzen.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
eu: Argibide gehiago bidali dira zure posta-e helbidera.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
eu: Ziur al zaude %name kontua ezabatu nahi duzula?

en: %name has been deleted.
eu: %name ezabatua izan da.

en: You must enter a username.
eu: Erabiltzaile izena sartu behar duzu.

en: The username cannot begin with a space.
eu: Erabiltzaile izena ezin da zuriunez hasi.

en: The username cannot end with a space.
eu: Erabiltzaile izena ezin da zuriunez bukatu.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
eu: Erabiltzaile izenak ezin du eduki zuriune bat baino gehiago lerro batean.

en: The username contains an illegal character.
eu: Erabiltzaile izenak karaktere ilegal bat du.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
eu: %name erabiltzaile izena luzeegia da: %max karaktere edo gutxiagokoa izan behar du.

en: You must enter an e-mail address.
eu: Helb. elek. sartu behar duzu.

en: Who's online
eu: Nor dago konektatuta

en: User list length
eu: Erabiltzaile zerrendaren luzera

en: Online users
eu: Konektatutako erabiltzaileak

en: Enter the password that accompanies your username.
eu: Sartu zure izenari dagokion pasahitza.

en: Signature settings
eu: Sinadura ezarpenak

en: Delete picture
eu: Ezabatu irudia

en: Check this box to delete your current picture.
eu: Hautatu laukitxo hau zure irudia ezabatzeko.

en: An administrator created an account for you at !site
eu: Administratzaile batek kontua sortu du zuretzan !site-n

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
eu: !username,
    
    !site webguneko administratzaile batek sortu du erabiltzaile bat zure ordez. Ondorengo erabiltzaile izena eta pasahitzak erabiliz logeatu zaitezke orain !login_uri helbidean:
    
    erabiltzaile izena: !username
    pasahitza: !password
    
    Nahi baduzu esteka ere kopiatu dezakezu eta nabigatzailean itsatsi:
    
    !login_url
    
    Aldi bakarreko logeatze bat da hau, beraz behin bakarrik erabil dezakezu.
    
    Logeatu eta gero !edit_uri helbidera izango zara birbidalia eta zure pasahitza aldatu ahal izango duzu.
    
    
    -- !site taldea

en: Unblock the selected users
eu: Desblokeatu aukeratutako erabiltzaileak

en: Block the selected users
eu: Blokeatu aukeratutako erabiltzaileak

en: Delete the selected users
eu: Ezabatu aukeratutako erabiltzaileak

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@user">User module</a>.
eu: Argibide gehiagotarako, ikusi sareko <a href="@user">Erabiltzailearen modulua</a> ri dagokion eskuliburuko sarrera.

en: Deleted user: %name %email.
eu: Erabiltzailea ezabatuta: %name %email.

en: administer permissions
eu: baimenak administratu

en: administer users
eu: kudeatu erabiltzaileak

en: access user profiles
eu: erabiltzaile profilak atzitu

en: change own username
eu: norberaren erabiltzaile izena aldatu

en: Edit role
eu: Editatu zeregina

en: Access rules
eu: Atzipen arauak

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
eu: Zerrendatu eta sortu arauak erabiltzaileak, helbide elektronikoak eta IP helbideak debekatzeko.

en: Check rules
eu: Egiaztau erregelak

en: Manages the user registration and login system.
eu: Erabiltzaile harpidetza eta saio hasiera sistema kudeatzen du.

en: By !author at @date
eu: !author -ek @date -(e)an

en: Chameleon
eu: Kameleoi

en: Minimalist tabled theme with light colors.
eu: Tauladun gai minimalista kolore argiekin.

en: Boxy tabled theme in all grays.
eu: Lauki eta tauladun gai guztiz grisa.

en: Minnelli
eu: Minelli

en: Skip navigation
eu: Nabigazioa jauzi

en: Tabled, multi-column theme in blue and orange tones.
eu: Tauladun, zutabe anitzeko gaia urdin eta laranja tonuetan.

en: Wipe and rebuild
eu: ezabatu eta berregin

en: @count-anon / @count-auth !icon
eu: @count-anon / @count-egiaz !icon

en: The name of the site.
eu: Gunearen izena.

en: !site_name blogs
eu: !site_name blogak

en: The number of comments posted on a node.
eu: Nodo batean jasotako iruzkin kopurua.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
eu: Irakurleak nodoa azkenekoz ikusi ondoren jasotako iruzkin kopurua.

en: The type of the node.
eu: Nodo-aren mota.

en: The slogan of the site.
eu: Gunearen slogan-a.

en: The unique ID of the taxonomy term.
eu: Taxonomia terminoaren ID paregabea.

en: The name of the taxonomy term.
eu: Taxonomia terminoaren izena.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
eu: Taxonomia hiztegiaren izena.

en: The email address of the user account.
eu: Erabiltzaile kontuaren helbide elektronikoa.

en: Your OpenID
eu: Zure OpenID

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
eu: %file.js JavaScript itzulpen fitxategia galdu egin da.

en: Published comment %subject.
eu: %subject iruzkina publikatua izan da.

en: User contact forms
eu: Erabiltzaileen kontaktu formularioak

en: Choose aliases to delete
eu: Aukeratu ezabatzeko ezizenak

en: All aliases
eu: Ezizen guztiak

en: User blogs
eu: Erabiltzaileen blog-ak

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language code field.
eu: &lt;, &gt;, " eta ' karaktereak ez dira onartzen hizkuntza kodearen eremuan.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language name in English field.
eu: &lt;, &gt;, " eta ' karaktereak ez dira onartzen Ingelesezko hizkuntza izenaren eremuan.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the native language name field.
eu: &lt;, &gt;, " eta ' karaktereak ez dira onartzen jatorrizko hizkuntza izenaren eremuan.

en: No tokens available.
eu: Ez dago aldagairik (tokens) gaituta.

en: The current
eu: Unekoa

en: Node paths
eu: Nodoren bide-izenak

en: User paths
eu: Erabiltzailearen bide-izenak

en: Blog paths
eu: Bloraren bide-izenak

en: Update URL alias
eu: Eguneratu URL ezizenak

en: Does not exist
eu: Ez da existitzen
