Wiki installation profile (6.x-2.0) - en to el translation catalogue (598 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: User interface
el: Διεπαφή χρήστη

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Pages
el: Σελίδες

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: content
el: ύλη

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Access control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Comments
el: Σχόλια

en: error
el: σφάλμα

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι ύλης

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: Login
el: Είσοδος

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Message
el: Μήνυμα

en: Comment form
el: Φόρμα σχολίου

en: User contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας χρήστη

en: Weight
el: Βάρος

en: Variable
el: Μεταβλητή

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Related terms
el: Σχετικοί όροι

en: Depth
el: Βάθος

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Back
el: Πίσω

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Background Color
el: Χρώμα φόντου

en: Summary
el: Περίληψη

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Top
el: Κορυφή

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Views
el: Εμφανίσεις

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Anchor
el: Αγκύρωση

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Node type
el: Τύπος κόμβου

en: Menu
el: Μενού

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: results
el: αποτελέσματα

en: search
el: αναζήτηση

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Text
el: Κείμενο

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Components
el: Συστατικά

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Paths
el: Διαδρομές

en: User
el: Χρήστης

en: action
el: Ενέργεια

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Check
el: Επιταγή

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Node
el: Κόμβος

en: Sent email to %recipient
el: Στάλθηκε e-mail στον %recipient

en: Unable to send email to %recipient
el: Δεν ήταν δυνατή η αποστολή e-mail στον %recipient

en: The subject of the message.
el: Το κείμενο του μηνύματος.

en: Create
el: Δημιουργία

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Are you sure you want to delete %title?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το %title;

en: Update options
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: All
el: Όλες

en: Submit @name
el: Υποβολή: @name

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Override title
el: Παράκαμψη τίτλου

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Node links
el: Σύνδεσμοι για κόμβους

en: Taxonomy terms
el: Όροι ταξινόμησης

en: Mission
el: Σκοπός

en: Site name
el: Όνομα ιστοτόπου

en: Site slogan
el: Σύνθημα του ιστοτόπου

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Input format
el: Μορφότυπος εισόδου

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Log message
el: Μήνυμα ημερολογίου

en: Node revision ID
el: ID αναθεώρησης κόμβου

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Vocabulary ID
el: ID λεξιλογίου

en: Term
el: Όρος

en: Term ID
el: ID όρου

en: Term name
el: Όνομα όρου

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Add condition
el: Προσθήκη συνθήκης

en: Mode
el: Τρόπος

en: Normal
el: Κανονικό

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Delete all
el: Διαγραφή όλων

en: Up
el: Επάνω

en: Medium
el: Μέσο

en: Media
el: Μέσα

en: System
el: Σύστημα

en: State
el: Κατάσταση

en: Recipient
el: Παραλήπτης

en: security
el: ασφάλεια

en: General
el: Γενικά

en: Table
el: Πίνακας

en: All views
el: Όλες οι εμφανίσεις

en: The name of the menu the node belongs to.
el: Το όνομα του μενού στο οποίο ανήκει ο κόμβος.

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
el: Προεπιλεγμένο πρότυπο διαδρομής (εφαρμόζεται σε όλους τους τύπους κόμβου παρακάτω με κενά πρότυπα)

en: Generate aliases for all existing nodes which do not already have aliases.
el: Δημιουργία ψευδώνυμων για όλους τους υπάρχοντες κόμβους για τους οποίους δεν έχουν δημιουργηθεί ψευδώνυμα.

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
el: Προεπιλεγμένη διαδρομή προτύπου (εφαρμόζεται σε όλα τα λεξιλόγια με κενά πρότυπα παρακάτω)

en: Pattern for all %vocab-name paths
el: Πρότυπο για όλες τις διαδρομές %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
el: Πρότυπο για τα φόρουμ και τους φακέλους των φόρουμ

en: Generate aliases for all existing forums and forum containers which do not already have aliases.
el: Δημιουργία ψευδώνυμων για όλα τα υπάρχοντα φόρουμ και φακέλους φόρουμ για τα οποία δεν έχουν δημιουργηθεί ψευδώνυμα.

en: Bulk update of forums and forum containers completed, one alias generated. | Bulk update of forums and forum containers completed, @count aliases generated.
el[0]: Η μαζική ενημέρωση των φόρουμ και των φακέλων φόρουμ ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκε ένα νέο ψευδώνυμο.
el[1]: Η μαζική ενημέρωση των φόρουμ και των φακέλων φόρουμ ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκαν @count νέα ψευδώνυμα.

en: Pattern for user account page paths
el: Πρότυπο για τις διαδρομές των σελίδων των λογαριασμών χρηστών

en: Generate aliases for all existing user account pages which do not already have aliases.
el: Δημιουργία ψευδώνυμων για όλες τις υπάρχουσες σελίδες λογαριασμών χρηστών για τις οποίες δεν υπάρχουν ψευδώνυμα.

en: Pattern for blog page paths
el: Πρότυπο για τις διαδρομές των ιστολογίων

en: Generate aliases for all existing blog pages which do not already have aliases.
el: Δημιουργία ψευδώνυμων για όλες τις υπάρχουσες σελίδες ιστολογίων για τις οποίες δεν υπάρχουν ψευδώνυμα.

en: Pattern for user-tracker page paths
el: Πρότυπο για τις διαδρομές των ανιχνευτών των χρηστών

en: Generate aliases for all existing user-tracker pages which do not already have aliases.
el: Δημιουργία ψευδώνυμων για όλες τις υπάρχουσες σελίδες ανιχνευτών των χρηστών για τις οποίες δεν υπάρχουν ψευδώνυμα.

en: Verbose
el: Εκτενής παρουσίαση

en: Display alias changes (except during bulk updates).
el: Εμφάνιση των αλλαγών των ψευδώνυμων (εκτός από τις μαζικές ενημερώσεις).

en: Replace by separator
el: Αντικατάσταση με το διαχωριστή

en: Maximum alias length
el: Μέγιστο μήκος ψευδώνυμου

en: Maximum component length
el: Μέγιστο μέγεθος συστατικού

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
el: Μέγιστο μέγεθος κειμένου οποιουδήποτε συστατικού του ψευδώνυμου (π.χ. [title]). Προτείνεται η τιμή 100. Δείτε τη <a href="@pathauto-help">βοήθεια του Pathauto</a> για λεπτομέρειες.

en: Update action
el: Ενέργεια ενημέρωσης

en: What should pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
el: Πώς θα πρέπει να ενεργήσει το pathauto κατά την ενημέρωση υπάρχουσας ύλης που έχει ήδη ένα ψευδώνυμο;

en: Strings to Remove
el: Φράσεις προς αφαίρεση

en: administer pathauto
el: διαχείριση του pathauto

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
el: Παρέχει ένα μηχανισμό για τις μονάδες ώστε να δημιουργούν αυτόματα ψευδώνυμα για την ύλη που διαχειρίζονται.

en: Other
el: Άλλο

en: Align
el: Στοίχιση

en: Basic
el: Βασική

en: List type
el: Τύπος λίστας

en: Role
el: Ρόλος

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Jump to the first comment of this posting.
el: Μεταβείτε στο πρώτο σχόλιο αυτής της καταχώρησης.

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: String
el: Φράση

en: Case
el: Πεζά/κεφαλαία

en: Users
el: Χρήστες

en: Exists
el: Υπάρχει

en: Argument
el: Παράμετρος

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: <All>
el: <Όλα>

en: Save and edit
el: Αποθήκευση και επεξεργασία

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Down
el: Κάτω

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Operator
el: Τελεστής

en: Order
el: Σειρά

en: Basic settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Basic setup
el: Βασική διαμόρφωση

en: Allow users to choose default
el: Να επιτρέπεται στους χρήστες να επιλέγουν το εξ' ορισμού

en: Buttons and plugins
el: Κουμπιά και αρθρώματα

en: Editor appearance
el: Εμφάνιση συντάκτη

en: Toolbar location
el: Τοποθεσία γραμμής εργαλείων

en: Path location
el: Τοποθεσία διαδρομής

en: Enable resizing button
el: Ενεργοποίηση πλήκτρου αλλαγής μεγέθους

en: Block formats
el: Μορφές μπλοκ

en: Cleanup and output
el: Εκκαθάριση και έξοδος

en: Verify HTML
el: Επαλήθευση της HTML

en: Preformatted
el: Προ-μορφοποιημένο

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
el: Μετατροπή των σημάνσεων  &lt;font&gt; σε στυλ

en: Remove linebreaks
el: Αφαίρεση των αλλαγών γραμμών

en: Apply source formatting
el: Εφαρμογή μορφοποίησης κώδικα

en: Editor CSS
el: Συντάκτης CSS

en: CSS path
el: Διαδρομή CSS

en: CSS classes
el: Κλάσεις CSS

en: Term description
el: Περιγραφή όρου

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Operation
el: Λειτουργία

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Created date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Εισάγετε μία σελίδα ανά γραμμή ως μορφή διαδρομών του Drupal. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών: %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η κεντρική σελίδα.

en: Change
el: Αλλαγή

en: Edit term
el: Τροποποίηση όρου

en: Tokens
el: Σύμβολα (tokens) αντικατάστασης

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Are you sure you want to delete these items?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε αυτά τα στοιχεία;

en: Undo
el: Αναίρεση

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Your search yielded no results
el: Η αναζήτησή σας δεν έδωσε αποτελέσματα

en: Replacement value
el: Τιμή αντικατάστασης

en: unlimited
el: Απεριόριστο

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Deleted
el: Διαγραμμένο

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: Publishing options
el: Επιλογές δημοσίευσης

en: Create new revision
el: Δημιουργία νέας αναθεώρησης

en: First
el: Πρώτο

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Configure block
el: Ρύθμιση μπλοκ

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: None.
el: Κανένα.

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο του

en: Less than
el: Μικρότερο του

en: Replacement patterns for @name
el: Μοτίβα αντικατάστασης για το @name

en: Open in new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Style
el: Στυλ

en: Forums
el: Φόρουμ

en: view revisions
el: ανάγνωση αναθεωρήσεων

en: Revisions for %title
el: Αναθεωρήσεις του %title

en: !date by !username
el: την: !date, από: !username

en: revert
el: επαναφορά

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: current revision
el: τρέχουσα αναθεώρηση

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: Permissions
el: Άδειες

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: Menu settings
el: Ρυθμίσεις μενού

en: Color scheme
el: Χρωματικός συνδυασμός

en: New
el: Δημιουργία

en: Relationships
el: Συσχετίσεις

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Show blocks
el: Εμφάνιση μπλοκ

en: Bold
el: Έντονα

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: PHP Code
el: Κώδικας PHP

en: Simple
el: Απλό

en: Double
el: Διπλάσιο

en:  content
el:  ύλη

en: Menus
el: Μενού

en: Full node
el: Πλήρης μορφή

en: Form
el: Φόρμα

en: Permission
el: Άδεια

en: Redo
el: Ακύρωση αναίρεσης

en: Italic
el: Πλάγια

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: file system
el: σύστημα αρχείων

en: Source code
el: Πηγαίος κώδικας

en: Indent
el: Αύξηση εσοχής

en: Outdent
el: Μείωση εσοχής

en: Unlink
el: Αφαίρεση συνδέσμου

en: Unavailable
el: Μη διαθέσιμο

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
el: Το αυτόματα δημιουργημένο ψευδώνυμο %original_alias ήρθε σε σύγκρουση με ένα υπάρχον ψευδώνυμο. Το ψευδώνυμο άλλαξε στο %alias.

en: It appears that you have installed Pathauto, which depends on token, but token is either not installed or not installed properly.
el: Φαίνεται να έχετε εγκαταστήσει το Pathauto, που εξαρτάται από το token, αλλά το τελευταίο είτε δεν έχει εγκατασταθεί ή δεν έχει εγκατασταθεί σωστά.

en: Double quotes "
el: Διπλά εισαγωγικά "

en: Single quotes (apostrophe) '
el: Μονά εισαγωγικά (απόστροφος) '

en: Back tick `
el: Ανάποδο τικ `

en: Comma ,
el: Κόμμα ,

en: Period .
el: Τελεία .

en: Hyphen -
el: Παύλα -

en: Underscore _
el: Κάτω παύλα _

en: Colon :
el: Άνω κάτω τελεία :

en: Semicolon ;
el: Ερωτηματικό ;

en: Pipe |
el: Διοχέτευση |

en: Left curly bracket {
el: Αριστερό άγκιστρο {

en: Left square bracket [
el: Αριστερή γωνιακή παρένθεση [

en: Right curly bracket }
el: Δεξί άγκιστρο }

en: Right square bracket ]
el: Δεξιά γωνιακή παρένθεση ]

en: Plus +
el: Συν +

en: Equal =
el: Ίσον =

en: Asterisk *
el: Αστερίσκος *

en: Ampersand &
el: Και &

en: Percent %
el: Ποσοστό %

en: Caret ^
el: Δύναμη ^

en: Dollar $
el: Δολάριο $

en: Hash #
el: Κάγκελο #

en: Exclamation !
el: Θαυμαστικό !

en: Tilde ~
el: Ισπανική περισπωμένη ~

en: Left parenthesis (
el: Αριστερή παρένθεση (

en: Question mark ?
el: Ερωτηματικό ?

en: Less than <
el: Μικρότερο από <

en: Greater than >
el: Μεγαλύτερο από >

en: Bulk generate aliases for nodes that are not aliased
el: Μαζική δημιουργία ψευδώνυμων για όλους τους κόμβους για τους οποίους δεν έχουν δημιουργηθεί ψευδώνυμα

en: Pattern for all @node_type paths
el: Πρότυπο για όλες τις διαδρομές τύπου @node_type

en: Bulk generation of nodes completed, one alias generated. | Bulk generation of nodes completed, @count aliases generated.
el[0]: Η μαζική δημιουργία των κόμβων ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκε ένα νέο ψευδώνυμο.
el[1]: Η μαζική δημιουργία των κόμβων ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκαν @count νέα ψευδώνυμα.

en: Bulk generation of terms completed, one alias generated. | Bulk generation of terms completed, @count aliases generated.
el[0]: Η μαζική δημιουργία των όρων ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκε ένα νέο ψευδώνυμο.
el[1]: Η μαζική δημιουργία των όρων ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκαν @count νέα ψευδώνυμα.

en: Bulk generate aliases for users that are not aliased
el: Μαζική δημιουργία ψευδώνυμων για τους χρήστες για τους οποίους δεν έχουν δημιουργηθεί ψευδώνυμα

en: Bulk generate aliases for blogs that are not aliased
el: Μαζική δημιουργία ψευδώνυμων για τα ιστολόγια για τα οποία δεν έχουν δημιουργηθεί ψευδώνυμα

en: Bulk generate aliases for user-tracker paths that are not aliased
el: Μαζική δημιουργία ψευδώνυμων για τις διαδρομές ανιχνευτών των χρηστών για τους οποίους δεν έχουν δημιουργηθεί ψευδώνυμα.

en: Bulk generation of users completed, one alias generated. | Bulk generation of users completed, @count aliases generated.
el[0]: Η μαζική δημιουργία των χρηστών ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκε ένα νέο ψευδώνυμο.
el[1]: Η μαζική δημιουργία των χρηστών ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκαν @count νέα ψευδώνυμα.

en: Bulk generation of user blogs completed, one alias generated. | Bulk generation of user blogs completed, @count aliases generated.
el[0]: Η μαζική δημιουργία των ιστολογίων των χρηστών ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκε ένα νέο ψευδώνυμο.
el[1]: Η μαζική δημιουργία των ιστολογίων των χρηστών ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκαν @count νέα ψευδώνυμα.

en: Bulk generation of user tracker pages completed, one alias generated. | Bulk generation of user tracker pages completed, @count aliases generated.
el[0]: Η μαζική ενημέρωση των σελίδων των ανιχνευτών των χρηστών ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκε ένα νέο ψευδώνυμο.
el[1]: Η μαζική ενημέρωση των σελίδων των ανιχνευτών των χρηστών ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκαν @count νέα ψευδώνυμα.

en: <p>Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.</p>
                      <h2>Settings</h2>
                      <p>The <strong>Maximum Alias Length</strong> and <strong>Maximum component length</strong> values
                      default to 100 and have a limit of 128 from pathauto. This length is limited by the length of the dst
                      column of the url_alias database table. The default database schema for this column is 128. If you
                      set a length that is equal to that of the one set in the dst column it will cause problems in situations
                      where the system needs to append additional words to the aliased URL. For example... URLs generated
                      for feeds will have "/feed" added to the end. You should enter a value that is the length of the dst
                      column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of
                      strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and
                      on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.</p>
                      <p><strong>Raw Tokens</strong> In Pathauto it is appropriate to use the -raw form of tokens. Paths are
                      sent through a filtering system which ensures that raw user content is filtered. Failure to use -raw
                      tokens can cause problems with the Pathauto punctuation filtering system.</p>
el: <p>Παρέχει ένα μηχανισμό για τις μονάδες ώστε να δημιουργούν αυτόματα ψευδώνυμα για την ύλη που διαχειρίζονται.</p>
                      <h2>Ρυθμίσεις</h2>
                      <p>Οι τιμές του <strong>Μέγιστου μήκους ψευδώνυμου</strong> και του <strong>Μέγιστου μήκους συστατικού</strong>
                      έχουν εξ' ορισμού τιμή 100 και όριο 128 από το pathauto. Το μήκος αυτό περιορίζεται από το μήκος της στήλης dst 
                      του πίνακα url_alias στη βάση δεδομένων. Στο εξ' ορισμού σχήμα της βάσης δεδομένων το μήκος αυτής της στήλης είναι 128. Αν 
                      ορίσετε ένα μέγεθος που είναι ίσο με αυτό που έχει οριστεί στη στήλη dst θα υπάρξουν προβλήματα σε περιπτώσεις
                      που το σύστημα θα χρειάζεται να προσθέσει πρόσθετες λέξεις στο ψευδώνυμο URL. Για παράδειχμα... Τα URL που δημιουργούνται
                      από τις ροές θα έχουν το '/feed' στο τέλος. Θα πρέπει να εισάγετε μια τιμή που είναι το μήκος της στήλης dst
                      πλην το μήκος οποιονδήποτε φράσεων που μπορεί να προστεθούν στο τέλος του URL. Το μήκος των
                      φράσεων που μπορεί να προστεθούν στο τέλος του URL εξαρτάται από τις ενεργοποιημένες μονάδες και
                      τις ρυθμίσεις του Pathauto. Η προτεινόμενη και εξ' ορισμού τιμή είναι το 100.</p>                   <p><strong>Ανεπεξέργαστα Σύμβολα</strong>Στο Pathauto συνιστάται να χρησιμοποιείται η -raw μορφή των συμβόλων. Οι 
                      διαδρομές περνούν μέσα από ένα σύστημα φιλτραρίσματος που διασφαλίζει ότι το ανεπεξέργαστο περιεχόμενο χρήστη θα φιλτράρεται. Η αποτυχία χρησιμοποίησης των συμβόλων -raw
                      μπορεί να προκαλέσει προβλήματα με το μηχανισμό φιλτραρίσματος στίξης του Pathauto.</p>

en: Delete aliases
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων

en: As [cat], but including its supercategories separated by /.
el: Όπως το [cat], αλλά συμπεριλαμβάνει όμως και τις υπερ-κατηγορίες χωρισμένες με το /.

en: As [term], but including its supercategories separated by /.
el: Όπως το [term], αλλά συμπεριλαμβάνει όμως και τις υπερ-κατηγορίες χωρισμένες με το /.

en: Automatic alias
el: Αυτόματο ψευδώνυμο

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
el: Ο χαρακτήρας που θα χρησιμοποιείται για το διαχωρισμό των λέξεων στους τίτλους. Θα αντικαταστήσει οποιαδήποτε κενά και χαρακτήρες στίξης. Η χρησιμοποίηση του κενού ή του χαρακτήρα + μπορεί να προκαλέσει απροσδόκητα προβλήματα.

en: Character case
el: Κεφαλαία-πεζά χαρακτήρων

en: Leave case the same as source token values.
el: Αφήστε τα κεφαλαία-πεζά το ίδιο με τις τιμές των συμβόλων πηγής.

en: Change to lower case
el: Αλλαγή σε πεζά

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
el: Μέγιστο μήκος ψευδώνυμων που θα δημιουργηθούν. Προτείνεται η τιμή 100. Δείτε τη <a href="@pathauto-help">βοήθεια του Pathauto</a> για λεπτομέρειες.

en: Maximum number of objects to alias in a bulk update
el: Μέγιστος αριθμός αντικειμένων για τα οποία θα δημιουργηθούν ψευδώνυμα σε μια μαζική ενημέρωση

en: Maximum number of objects of a given type which should be aliased during a bulk update. The default is 50 and the recommended number depends on the speed of your server. If bulk updates "time out" or result in a "white screen" then reduce the number.
el: Μέγιστος αριθμός αντικειμένων ενός ορισμένου τύπου για τα οποία θα δημιουργηθούν ψευδώνυμα κατά τη διάρκεια μιας μαζικής ενημέρωσης. Ο εξ' ορισμού είναι 50 και ο συνιστώμενος αριθμός εξαρτάται από την ταχύτητα του διακομιστή σας. Αν οι μαζικές ενημερώσεις διακόπτονται ή οδηγούν σε "λευκή οθόνη", τότε ελαττώστε τον αριθμό.

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
el: Καμία ενέργεια. Το παλιό ψευδώνυμο θα παραμείνει ανέπαφο.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
el: Δημιουργία νέου ψευδώνυμου. Το υπάρχον ψευδώνυμο θα λειτουργεί.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
el: Δημιουργία νέου ψευδώνυμου. Το υπάρχον ψευδώνυμο θα διαγραφεί.

en: Create a new alias. Redirect from old alias.
el: Δημιουργία νέου ψευδώνυμου. Ανακατεύθυνση από το παλιό ψευδώνυμο.

en: Transliterate prior to creating alias
el: Γραφή σε άλλη αλφάβητο πριν τη δημιουργία του ψευδώνυμου

en: Reduce strings to letters and numbers from ASCII-96
el: Μειώνει τις φράσεις σε γράμματα και αριθμούς από το σύνολο ASCII-96

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
el: Φιλτράρει το νέο ψευδώνυμο για να περιέχει μόνο γράμματα και αριθμούς όπως υπάρχουν στο σύνολο ASCII-96.

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not place punctuation in here and do not use WYSIWYG editors on this field.
el: Λέξεις που θα αφαιρούνται από τα ψευδώνυμα URL, χωρισμένες με το κόμμα. Μην εισάγετε εδώ σημεία στίξης και μην χρησιμοποιείτε επεξεργαστή κειμένου WYSIWYG για το πεδίο αυτό.

en: Punctuation settings
el: Ρυθμίσεις στίξης

en: No action (do not replace)
el: Καμία ενέργεια (όχι αντικατάσταση)

en: Use -raw replacements for text to avoid problems with HTML entities.
el: Χρησιμοποιήστε τις αντικαταστάσεις -raw για το κείμενο προκειμένου να αποφύγετε προβλήματα με τις οντότητες HTML.

en: Internal feed alias text (leave blank to disable)
el: Κείμενο ψευδώνυμου ροής για εσωτερική χρήση (αφήστε το κενό για απενεργοποίηση)

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the catpath and termpath patterns. You should probably set the action for @name to be "replace by separator"
el: Έχετε ρυθμίσει ώστε το @name να είναι ο διαχωριστής και να αφαιρείται όταν βρίσκεται στις φράσεις. Αυτό μπορεί να προκαλέσει προβλήματα με τα πρότυπά σας και ειδικά με τα πρότυπα catpath και termpath. Θα πρέπει να ορίσετε την ενέργεια για το @name να είναι το "αντικατάσταση από το διαχωριστή".

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
el: Διαγραφή όλων των ψευδώνυμων. Ο αριθμός των ψευδώνυμων που θα διαγραφούν: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων για όλα τα @label. Ο αριθμός των ψευδώνυμων που θα διαγραφούν: %count.

en: Delete aliases now!
el: Διαγραφή των ψευδώνυμων!

en: All of your path aliases have been deleted.
el: Όλα τα ψευδώνυμα διαδρομής διαγράφηκαν.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
el: Όλα τα ψευδώνυμα διαδρομής τύπου %type διαγράφηκαν.

en: Bulk generation of index aliases completed, one alias generated. | Bulk generation of index aliases completed, @count aliases generated.
el[0]: Η μαζική δημιουργία του καταλόγου των ψευδώνυμων ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκε ένα νέο ψευδώνυμο.
el[1]: Η μαζική δημιουργία του καταλόγου των ψευδώνυμων ολοκληρώθηκε, δημιουργήθηκαν @count νέα ψευδώνυμα.

en: notify of path changes
el: ενημέρωση για τις αλλαγές στις διαδρομές

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type node types with blank patterns below)
el: Προεπιλεγμένο πρότυπο διαδρομής για το @node_type (εφαρμόζεται σε όλους τους κόμβους τύπου @node_type με κενά πρότυπα παρακάτω)

en: Pattern for all @node_type paths in @language
el: Πρότυπο για όλες τις διαδρομές τύπου @node_type για τη γλώσσα @language

en: Pattern for all language neutral @node_type paths
el: Πρότυπο για όλες τις ουδέτερης γλώσσας διαδρομές τύπου @node_type

en: Bulk generate aliases for terms that are not aliased
el: Μαζική δημιουργία ψευδώνυμων για τους όρους για τους οποίους δεν έχουν δημιουργηθεί ψευδώνυμα

en: Generate aliases for all existing terms which do not already have aliases.
el: Δημιουργία ψευδώνυμων για όλους τους υπάρχοντες όρους για τους οποίους δεν έχουν δημιουργηθεί ψευδώνυμα.

en: Automated alias settings
el: Ρυθμίσεις αυτοματοποιημένων ψευδώνυμων

en: Bullet list
el: Λίστα κουκίδων

en: Loading
el: Φόρτωση

en: The directory %directory does not exist.
el: Ο φάκελος %directory δεν υπάρχει.

en: The directory %directory is not writable
el: Ο κατάλογος %directory δεν είναι εγγράψιμος

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
el: Ο κατάλογος %directory δεν είναι εγγράψιμος, επειδή δεν έχει τα σωστά δικαιώματα πρόσβασης.

en: Blockquote
el: Παράθεση

en: @type: updated %title.
el: @type: ενημερώθηκε %title.

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
el: Η URL %url είναι λανθασμένη. Παρακαλούμε εισάγετε μια πλήρη διεύθυνση URL, όπως για παράδειγμα http://www.example.com/feed.xml.

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Book navigation
el: Πλοήγηση βιβλίου

en: !a comments per page
el: !a σχόλια ανά σελίδα

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: Node content
el: Περιεχόμενου κόμβου

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Taxonomy vocabulary
el: Λεξιλόγιο ταξινομίας

en: Close window
el: Κλείσιμο παράθυρου

en: Deleted/missing node @nid
el: Διαγραμμένος/εξαφανισμένος κόμβος @nid

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
el: Σφάλμα επαλήθευσης, δοκιμάστε πάλι. Αν το σφάλμα εξακολουθήσει, απευθυνθείτε στο διαχειριστή του ιστοτόπου.

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Paste
el: Επικόλληση

en: About
el: Περί

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
el: Η διεύθυνση URL στην οποία θα ανακατευθυνθεί ο χρήστης. Μπορεί να είναι μια εσωτερική διεύθυνση όπως node/1234 ή μια εξωτερική όπως http://drupal.org.

en: Target
el: Στόχος

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: Original text
el: Πρωτότυπο κείμενο

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@flexifilter">Flexifilter module</a>.
el: Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το εγχειρίδιο ρύθμισης και προσαρμογής, <a href="@flexifilter">μονάδα Flexifilter</a>.

en: Acronym
el: Ακρώνυμο

en: Button alignment
el: Στοίχιση κουμπιών

en: Example:
el: Παράδειγμα:

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
el: Προειδοποίηση ασφάλειας: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή του αρχείου .htaccess. Πρέπει να δημιουργήσετε ένα αρχείο .htaccess στον κατάλογο %directory που να περιέχει τις εξής γραμμές: <code>!htaccess</code>

en: Row
el: Γραμμή

en: The URL alias of the node.
el: Το ψευδώνυμο URL του κόμβου.

en: Revision information
el: Πληροφορίες αναθεώρησης

en: @type %title has been updated.
el: Ο τύπος @type με τίτλο %title ενημερώθηκε.

en: Menu links
el: Σύνδεσμοι των μενού

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
el: Η διαδρομή του μενού (όπως φαίνεται στο breadcrumb), χωρίς να συμπεριλαμβάνεται η "Αρχική" ή το [menu]. Χωρισμένο με /.

en: Numbered list
el: Αριθμημένη λίστα

en: Not installed.
el: Μη εγκατεστημένο.

en: Alias: @alias
el: Ψευδώνυμο: @alias

en: No alias
el: Χωρίς ψευδώνυμο

en: Token replacement patterns
el: Μοτίβα αντικατάστασης συμβόλων (tokens)

en: The text used in the menu as link text for this item.
el: Το κείμενο που χρησιμοποιείται στο μενού σαν κείμενο συνδέσμου (link) για το συγκεκριμένο στοιχείο.

en: The name of the currently logged in user.
el: Το όνομα του συνδεδεμένου χρήστη.

en: The user ID of the currently logged in user.
el: Το UserID του συνδεδέμενου χρήστη.

en: The email address of the currently logged in user.
el: Η email διεύθυνση του συνδεδεμένου χρήστη.

en: A randomly generated SHA1 hash.
el: Ένα τυχαία δημιουργημένο SHA1 hash.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
el: Το τρέχων timestamp σε δευτερόλεπτα από την 1η Ιανουαρίου 1970.

en: A randomly generated single-digit number.
el: Ένας τυχαία δημιουργημένος μονοψήφιος αριθμός.

en: A randomly generated three-digit number.
el: Ένας τυχαία δημιουργημένος τριψήφιος αριθμός.

en: A randomly generated ten-digit number.
el: Ένας τυχαία δημιουργημένος δεκαψήφιος αριθμός.

en: Randomly generated single-digit letter.
el: Τυχαία δημιουργημένος μονοψήφιος αριθμός

en: Randomly generated three-digit letters.
el: Τυχαία δημιουργημένος τριψήφιος αριθμός

en: Randomly generated ten-digit letters.
el: Τυχαία δημιουργημένος δεκαψήφιος αριθμός

en: The email address to which the message should be sent.
el: Η διεύθυνση email στην οποία θα σταλεί το μήνυμα.

en: The message that should be sent.
el: Το μήνυμα που πρέπει να σταλεί.

en: The message to be displayed to the current user.
el: Το μήνυμα που θα εμφανιστεί στον τρέχοντα χρήστη.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
el: Παρέχει επιπλέον tokens και μια βάση για να δημιουργήσετε τα σας.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
el: Παρέχει βελτιστοποιημένες εκδοχές των ενεργειών του Drupal (core actions) χρησιμοποιώντας τη μονάδα Token.

en: %editor profile for %format
el: προφίλ %editor για %format

en: Enabled by default
el: Ενεργοποιημένο από προεπιλογή

en: Use theme CSS
el: Χρήση CSS της θεματικής παραλλαγής

en: Define CSS
el: Ορισμός CSS

en: Editor default CSS
el: Προεπιλεγμένο CSS του επεξεργαστή

en: No editor
el: Χωρίς επεξεργαστή

en: Installation instructions
el: Οδηγίες εγκατάστασης

en: Disable rich-text
el: Απενεργοποίηση επεξεργαστή κειμένου

en: Enable rich-text
el: Ενεργοποίηση επεξεργαστή κειμένου

en: Align left
el: Στοίχιση αριστερά

en: Align center
el: Στοίχιση στο κέντρο

en: Align right
el: Στοίχιση δεξιά

en: Justify
el: Πλήρης στοίχιση

en: Horizontal rule
el: Οριζόντια γραμμή

en: Paste Text
el: Επικόλληση κειμένου

en: Paste from Word
el: Επικόλληση από το Word

en: Remove format
el: Αφαίρεση μορφοποίησης

en: Character map
el: Πίνακας χαρακτήρων

en: HTML block format
el: Μορφοποίηση HTML μπλοκ

en: Font style
el: Στυλ γραμματοσειράς

en: Create DIV container
el: Δημιουργία πλαισίου DIV

en: Check spelling
el: Έλεγχος ορθογραφίας

en: Table: Cell properties
el: Πίνακας: Ιδιότητες κελιών

en: Table: Insert row after
el: Πίνακας: Εισαγωγή γραμμής μετά

en: Table: Insert column after
el: Πίνακας: Εισαγωγή στήλης μετά

en: Table: Insert cell after
el: Πίνακας: Εισαγωγή κελιού μετά

en: Table: Delete rows
el: Πίνακας: Διαγραφή γραμμών

en: Table: Delete columns
el: Πίνακας: Διαγραφή στηλών

en: Table: Delete cells
el: Πίνακας: Διαγραφή κελιών

en: Table: Merge cells
el: Πίνακας: Συγχώνευση κελιών

en: Table: Horizontal split cell
el: Πίνακας: Οριζόντιος διαχωρισμός κελιού

en: Sup
el: Εκθέτης

en: Sub
el: Δείκτης

en: Clean-up
el: Καθαρισμός

en: Visual aid
el: Οπτική βοήθεια

en: Fullscreen
el: Πλήρης οθόνη

en: Advanced horizontal rule
el: Προηγμένη οριζόντια γραμμή

en: Advanced image
el: Προηγμένη εικόνα

en: Advanced link
el: Προηγμένη σύνδεσμος

en: Auto save
el: Αυτόματη αποθήκευση

en: Left-to-right
el: Αριστερά προς δεξιά

en: Right-to-left
el: Δεξιά προς αριστερά

en: Emotions
el: Εικονίδια

en: Insert date
el: Εισαγωγή ημερομηνίας

en: Insert time
el: Εισαγωγή ώρας

en: Insert layer
el: Εισαγωγή στρώσης

en: Move forward
el: Μετακίνηση μπροστά

en: Move backward
el: Μετακίνηση πίσω

en: Absolute
el: Απόλυτη

en: Paste text
el: Επικόλληση κειμένου

en: Style properties
el: Ιδιότητες στυλ

en: Abbreviation
el: Συντομογραφία

en: Inserted
el: Παρεμβολή

en: Spell check
el: Έλεγχος ορθογραφίας

en: Font Color
el: Χρώμα γραμματοσειράς

en: Show/hide hidden elements
el: Εμφάνιση/απόκρυψη κρυφών στοιχείων

en: Separate the teaser and body of this content
el: Διαχωρισμός της εισαγωγής και του σώματος αυτού του περιεχομένου

en: Break lock
el: Σπάσιμο κλειδώματος

en: The title of the comment.
el: Ο τίτλος του σχολίου.

en: The title of the node.
el: Ο τίτλος του κόμβου.

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
el: Επεξήγηση για τις προσθήκες ή τις διορθώσεις που κάνετε για να καταλάβουν καλύτερα οι άλλοι συντάκτες το σκοπό σας.

en: - All -
el: - Όλα -

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
el: Οι άδειες του καταλόγου αρχείων %directory άλλαξαν ώστε να επιτρέπει εγγραφή.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα πρέπει να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
el: Οι αναθεωρήσεις σάς επιτρέπουν να παρακολουθείτε τις διαφορές μεταξύ πολλών εκδόσεων μιας καταχώρησης.

en: Search form
el: Φόρμα αναζήτησης

en: The name of the site.
el: Το όνομα του ιστοτόπου

en: Optional features
el: Προαιρετικά χαρακτηριστικά

en: An alias will be generated for you. If you wish to create your own alias below, uncheck this option.
el: Θα δημιουργηθεί ένα ψευδώνυμο για τη χρήση σας. Αν επιθυμείτε να δημιουργήσετε το δικό σας ψευδώνυμο, αφήστε την επιλογή μη επιλεγμένη.

en: To control the format of the generated aliases, see the <a href="@pathauto">automated alias settings</a>.
el: Για να ελέγξετε τη μορφή των δημιουργούμενων ψευδώνυμων, δείτε τις <a href="@pathauto">ρυθμίσεις αυτοματοποιημένων ψευδώνυμων</a>.

en: The unique ID of the comment.
el: Το μοναδικό ID του σχολίου.

en: The unique ID of the node the comment was posted to.
el: Το μοναδικό ID του κόμβου στον οποίο δημοσιεύθηκε το σχόλιο.

en: The name left by the comment author.
el: Το όνομα που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The email address left by the comment author.
el: Η διεύθυνση e-mail που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The home page URL left by the comment author.
el: Το URL της ιστοσελίδας που δήλωσε ο συντάκτης του σχολίου.

en: The formatted content of the comment itself.
el: Το διαμορφωμένο περιεχόμενο του ίδιου του σχολίου.

en: The number of comments posted on a node.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύονται σε έναν κόμβο.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
el: Ο αριθμός των σχολίων που δημοσιεύτηκαν σε ένα κόμβο από την τελευταία φορά που αναγνώστηκε από τον χρήστη.

en: The unique ID of the author of the node.
el: Το μοναδικό ID του συντάκτη του κόμβου.

en: The type of the node.
el: Ο τύπος του κόμβου.

en: The human-readable name of the node type.
el: Η αναγνώσιμη από τον άνθρωπο ονομασία του τύπου του κόμβου.

en: The language the node is written in.
el: Η γλώσσα στην οποία γράφτηκε ο κόμβος.

en: The URL of the node.
el: Η διεύθυνση URL του κόμβου.

en: The slogan of the site.
el: Το σύνθημα του ιστοτόπου.

en: The optional 'mission' of the site.
el: Η 'αποστολή' του ιστότοπου (προαιρετικό).

en: The administrative email address for the site.
el: Η διεύθυνση e-mail της διαχείρισης του ιστοτόπου.

en: The URL of the site's front page.
el: Η διεύθυνση URL της αρχικής σελίδας του ιστοτόπου.

en: The unique ID of the taxonomy term.
el: Το μοναδικό ID του όρου ταξινόμησης.

en: The name of the taxonomy term.
el: Το όνομα του όρου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy term.
el: Η προαιρετική περιγραφή του όρου ταξινόμησης.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
el: Το μοναδικό ID του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
el: Το όνομα του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
el: Η προαιρετική περιγραφή του λεξιλογίου ταξινόμησης.

en: The unique ID of the user account.
el: Το μοναδικό ID του λογαριασμού χρήστη.

en: The login name of the user account.
el: Το όνομα σύνδεσης του λογαριασμού χρήστη.

en: The email address of the user account.
el: Η διεύθυνση e-mail του λογαριασμού χρήστη.

en: The URL of the account profile page.
el: Το URL της σελίδας προφίλ του λογαριασμού.

en: User contact forms
el: Φόρμες επικοινωνίας χρήστη

en: The unique ID of the content item, or "node".
el: Το μοναδικό ID του στοιχείου περιεχομένου ή "κόμβος".

en: Choose aliases to delete
el: Επιλέξτε ψευδώνυμα για διαγραφή

en: All aliases
el: Όλα τα ψευδώνυμα

en: Pattern for the user contact form paths
el: Μοτίβο για τις διαδρομές προς τις φόρμες επικοινωνίας χρηστών

en: Bulk generate aliases for user contact form paths that are not aliased
el: Μαζική δημιουργία ψευδωνύμων για τις διαδρομές προς τις φόρμες επικοινωνίας χρηστών που δεν έχουν ψευδώνυμα.

en: Generate aliases for all existing user contact form pages which do not already have aliases.
el: Δημιουργία ψευδωνύμων για όλες τις διαδρομές προς τις φόρμες επικοινωνίας χρηστών που δεν έχουν ήδη ψευδώνυμα.

en: Bulk generation of contact pages completed, one alias generated. | Bulk generation of contact pages completed, @count aliases generated.
el[0]: Η μαζική δημιουργία για τις σελίδες επικοινωνίας ολοκληρώθηκε, ένα ψευδώνυμο δημιουργήθηκε.
el[1]: Η μαζική δημιουργία για τις σελίδες επικοινωνίας ολοκληρώθηκε, @count ψευδώνυμα δημιουργήθηκαν.

en: No tokens available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
el: Κάντε κλικ σε ένα token για να το εισάγετε στο τελευταίο ενεργό πεδίο.

en: List of the currently available tokens on this site
el: Λίστα των διαθέσιμων tokens σε αυτή τη σελίδα

en: Insert this token into your form
el: Εισάγετε αυτό το σύμβολο (token) αντικατάστασης στην φόρμα σας

en: First click a text field to insert your tokens into.
el: Κάντε πρώτα κλικ σε ένα πεδίο κειμένου για να εισάγετε τα σύμβολα (tokens) αντικατάστασης σε αυτό.

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
el: Η αφιλτράριστη διαδρομή του μενού (όπως φαίνεται στο breadcrumb), χωρίς να συμπεριλαμβάνεται η "Αρχική" ή το [menu]. Χωρισμένο με /.

en: raw user input
el: ανεπεξέργαστα δεδομένα εισόδου από το χρήστη

en: !description year (four digit)
el: !description έτος (τέσσερα ψηφία)

en: !description year (two digit)
el: !description έτος (δύο ψηφία)

en: !description month (full word)
el: !description μήνας (ολογράφως)

en: !description month (abbreviated)
el: !description μήνας (συντομογραφία)

en: !description month (two digits with leading zeros)
el: !description μήνας (δύο ψηφία, αρχίζει με μηδενικά)

en: !description month (one or two digits without leading zeros)
el: !description μήνας (ένα ή δύο ψηφία, χωρίς μηδενικά)

en: !description week (two digits with leading zeros)
el: !description εβδομάδα (δύο ψηφία, αρχίζει με μηδενικά)

en: !description date (numeric representation of the day of the week)
el: !description ημέρα (αριθμητική αναπαράσταση της ημέρας της εβδομάδας)

en: !description day (full word)
el: !description ημέρα (ολογράφως)

en: !description day (abbreviation)
el: !description ημέρα (συντομογραφία)

en: !description day (two digits with leading zeros)
el: !description ημέρα (δύο ψηφία, αρχίζει με μηδενικά)

en: !description day (one or two digits without leading zeros)
el: !description ημέρα (ένα ή δύο ψηφία, χωρίς μηδενικά)

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item.
el: Το αφιλτράριστο κείμενο που χρησιμοποιείται στο μενού σαν κείμενο συνδέσμου (link) για το συγκεκριμένο στοιχείο.

en: The unique ID of the author of the comment.
el: Το μοναδικό ID του συντάκτη του σχολίου.

en: The title of the node the comment was posted to.
el: Ο τίτλος του κόμβου στον οποίο δημοσιεύτηκε το σχόλιο.

en: The login name of the author of the node.
el: Το όνομα σύνδεσης (login) του συντάκτη του κόμβου.

en: The email address of the author of the node.
el: Η email διεύθυνση του συντάκτη του κόμβου.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
el: Εξήγηση των πιο πρόσφατων αλλαγών που έγιναν στον κόμβο.

en: User's registration
el: Η εγγραφή του χρήστη

en: User's last login
el: Η τελευταία σύνδεση του χρήστη

en: The current date in the user's timezone.
el: Η τρέχουσα ημερομηνία στην ζώνη ώρας (timezone) του χρήστη.

en: The URL of the account edit page.
el: Το URL της σελίδας επεξεργασίας του λογαριασμού.

en: The title of the current page.
el: Ο τίτλος της τρέχουσας σελίδας.

en: The URL alias of the current page.
el: Το URL ψευδώνυμο της τρέχουσας σελίδας.

en: The URL of the current page.
el: Το URL της τρέχουσας σελίδας.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
el: Ο αριθμός της τρέχουσας σελίδας όταν εμφανίζονται σελιδοποιημένες λίστες.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
el: Το %element-title χρησιμοποιεί τα ακόλουθα μη έγκυρα tokens: @invalid-tokens.

en: The field %name is not a valid number.
el: Το πεδίο %name δεν είναι έγκυρος αριθμός.

en: The field %name cannot be greater than @max.
el: Το πεδίο %name δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
el: Το πεδίο %name δεν μπορεί να είναι μικρότερο από @min.

en: Node paths
el: Διαδρομές κόμβων (nodes)

en: Taxonomy term paths
el: Διαδρομές όρων ταξινόμησης

en: Forum paths
el: Διαδρομές φόρουμ

en: User paths
el: Διαδρομές χρηστών

en: Blog paths
el: Διαδρομές ιστολογίων

en: Update URL alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου διεύθυνσης URL

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
el[0]: Ενημερώθηκε το ψευδώνυμο διεύθυνσης URL για 1 λογαριασμό.
el[1]: Ενημερώθηκαν τα ψευδώνυμα διευθύνσεων URL για @count λογαριασμούς.

en: Bulk generate aliases for forum paths that are not aliased
el: Μαζική δημιουργία ψευδωνύμων για τις διαδρομές προς φόρουμ που δεν έχουν ψευδώνυμα.

en: User contact forms paths
el: Διαδρομές για φόρμες επικοινωνίας χρηστών

en: @token (defined by modules: @modules)
el: @token (ορισμένο από: @modules)

en: Duplicate tokens
el: Διπλότυπα tokens

en: The following tokens are defined by multiple modules and may cause problems when performing token replacement.
el: Τα παρακάτω tokens έχουν οριστεί από πολλές μονάδες (modules) και ίσως να δημιουργηθούν προβλήματα όταν θα γίνεται αντικατάστασή τους.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
el[0]: Το %element-title πρέπει να περιέχει τουλάχιστον ένα σύμβολο αντικατάστασης.
el[1]: Το %element-title πρέπει να περιέχει τουλάχιστον @count σύμβολα αντικατάστασης.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
el[0]: Το %element-title πρέπει να περιέχει το πολύ ένα σύμβολο αντικατάστασης.
el[1]: Το %element-title πρέπει να περιέχει το πολύ @count σύμβολα αντικατάστασης.
