Wiki installation profile (6.x-2.3) - en to be translation catalogue (281 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: User interface
be: Інтэрфэйс карыстальніка

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Pages
be: Старонкі

en: context
be: кантэкст

en: delete
be: выдаліць

en: Status
be: Статус

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змест

en: Value
be: Значэнне

en: content
be: змест

en: Development
be: Распрацоўка

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: List
be: Спіс

en: Subject
be: Тэма

en: Actions
be: Дзеянні

en: disabled
be: адключана

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Read more
be: Чытаць далей

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Access control
be: Кантроль доступа.

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Актывавана

en: Administration
be: Кіраваньне

en: Comments
be: Каментары

en: error
be: памылка

en: Taxonomy
be: Таксаномія

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Content types
be: Тыпы кантэнта

en: Categories
be: Катэгорыі

en: Version
be: Версія

en: view
be: глядзець

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Size
be: Памер

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: None
be: Аніводны

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: Message
be: Паведамленне

en: Weight
be: Вага

en: Link
be: Спасылка

en: Image
be: Малюнак

en: Center
be: Цэнтр

en: Related terms
be: Звязаныя тэрміны

en: Category
be: Катэгорыя

en: Settings
be: Наладкі

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Import
be: Імпарт

en: Export
be: Экспарт

en: Taxonomy term
be: Тэрмін таксаноміі

en: General settings
be: Агульныя наладкі

en: Back
be: Назад

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: Save
be: Захаваць

en: Help
be: Дапамога

en: Default
be: Па змоўчанні

en: Summary
be: Падсумаванне

en: Update
be: Абнавіць

en: Top
be: Верх

en: Access
be: Доступ

en: Add
be: Дадаць

en: View
be: Праглядзець

en: URL
be: Спасылка

en: Path
be: Шлях

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: Modules
be: Модулі

en: Anchor
be: Якар

en: Display
be: Паказ

en: Menu
be: Меню

en: Advanced settings
be: Пашыраныя наладкі

en: results
be: вынікі

en: search
be: пошук

en: Teaser
be: Тызер

en: Text
be: Тэкст

en: style
be: стыль

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Components
be: Кампаненты

en: Unknown
be: Невядомы

en: Paths
be: Шляхі

en: User
be: Карыстальнік

en: action
be: дзеянне

en: Continue
be: Працягнуць

en: Configure
be: Канфігураваць

en: User ID
be: ID карыстальніка

en: Error
be: Памылка

en: Options
be: Наладкі

en: Contact
be: Кантакт

en: Node
be: Вузел

en: Sent email to %recipient
be: Даслаць емэйл %recipient

en: Unable to send email to %recipient
be: Немагчыма даслаць емэйл %recipient

en: The subject of the message.
be: Тэма паведамлення.

en: Create
be: Стварыць

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: Are you sure you want to delete %title?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць %title?

en: All
be: Усе

en: Date format
be: Фармат даты

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Block
be: Блок

en: Bottom
be: Знізу

en: Taxonomy terms
be: Тэрміны таксанаміі

en: Mission
be: Місыя

en: Site name
be: Назоў сайту

en: Site slogan
be: Слёган сайту

en: Added
be: Дадана

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Roles
be: Статусы

en: Input format
be: Фармат уводу

en: Signature
be: Подпіс

en: Revisions
be: Перагляд

en: Log message
be: Запіс у логу

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Vocabulary ID
be: ID слоўніка

en: Term
be: Тэрмін

en: Term ID
be: ID тэрміна

en: Term name
be: Назоў тэрміна

en: Fields
be: Палі

en: Overridden
be: Адменена

en: Mode
be: Рэжым

en: Normal
be: Нармальны

en: Performance
be: Прадукцыйнасць

en: Medium
be: Сярэдні

en: Media
be: Мультымедыя

en: System
be: Сістэма

en: Recipient
be: Адрасат

en: security
be: бяспека

en: General
be: Агульны

en: Table
be: Табліца

en: Verbose
be: Шматслоўны

en: Maximum alias length
be: Максімальная даўжыня аліасу

en: Other
be: Іншыя

en: Basic
be: Асноўны

en: Role
be: Роля

en: User login
be: Уваход для карыстальнікаў

en: Jump to the first comment of this posting.
be: Перайсці да першага каментара.

en: Add new comment
be: Дадаць каментар

en: String
be: Радок

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Argument
be: Аргумент

en: Anonymous
be: Ананім

en: Arguments
be: Аргументы

en: Order
be: Парадак

en: Node: ID
be: Допіс: ID

en: Preformatted
be: Прэфарматаваны тэкст

en: Term description
be: Апісанне тэрміна

en: Save settings
be: Захаваць наладкі

en: Operation
be: Аперацыя

en: Rules
be: Правілы

en: Authoring information
be: Інфармацыя пра аўтара

en: Attachments
be: Дадаткі

en: Change
be: Змяніць

en: Edit term
be: Рэдагаваць тэрмін

en: Feeds
be: Жывільнікі

en: View user profile.
be: Прагляд профіля карыстальніка.

en: Undo
be: Адмена

en: Search results
be: Вынікі пошуку

en: Your search yielded no results
be: Пошук не даў вынікаў

en: Front page
be: Галоўная старонка

en: unlimited
be: неабмежавана

en: Replacement patterns
be: Замена шаблонаў

en: Deleted
be: Выдалена

en: Features
be: Функцыі

en: Publishing options
be: Наладкі публікацыі

en: Create new revision
be: Стварыць новую версію

en: Configure block
be: Наладкі блока

en: Second
be: Секунда

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Greater than
be: Знак "болей за"

en: Less than
be: Знак "меней за"

en: Log out
be: Выйсці

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Parent term
be: Бацькоўскі тэрмін

en: Parent terms
be: Бацькоўскія тэрміны

en: Forums
be: Форумы

en: view revisions
be: прагляд версіяў

en: Revisions for %title
be: Версіі %title

en: !date by !username
be: !date ад !username

en: revert
be: адкат

en: Revision
be: Версія

en: current revision
be: бягучая версія

en: Permissions
be: Правы

en: Standard
be: Стандарт

en: Menu settings
be: Наладкі меню

en: Color scheme
be: Схема колераў

en: Themes
be: Тэмы

en: Processing
be: Апрацоўка

en: Menus
be: Меню

en: Form
be: Форма

en: Permission
be: Дазвол

en: Hide
be: Схаваць

en: Language code
be: Код мовы

en: file system
be: файлавая сыстэма

en: URL path settings
be: Наладкі шляху

en: Automatic alias
be: Аўтаматычны адрас

en: Character case
be: Выпадковы сімвал

en: Change to lower case
be: Змяняць у ніжні рэгістр

en: Language neutral
be: Нейтральная мова

en: Loading
be: Загружаецца

en: The directory %directory does not exist.
be: Дырэкторыя %directory не існуе.

en: The directory %directory is not writable
be: Дырэкторыя %directory: запіс забаронены.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
be: Дырэкторыя %directory зачыненая для запісу, паколькі ня мае слушна сканхвігураваных правоў дасягу.

en: @type: updated %title.
be: @type: абноўлены %title.

en: Context
be: Кантэкст

en: Book navigation
be: Навігацыя па падшыўцы

en: Pager
be: Гартальнік

en: Taxonomy vocabulary
be: Слоўнік таксанаміі

en: Machine name
be: Машыннае імя

en: Print
be: Друк

en: Locked
be: Зачынены

en: Finish
be: Скончана

en: About
be: Аб

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
be: URL-адрас, на які трэба перанакіраваць карыстальніка. Гэта можа быць унутраны URL, напрыклад, node/1234  ці знешні URL, як http://drupal.org.

en: Create @name
be: Стварыць @name

en: Original text
be: Арыгінальны тэкст

en: Acronym
be: Акронім

en: Run cron
be: Запусціць крон

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
be: Паведамленне бяспекі: Немагчыма зрабіць запіс у .htaccess файл. Калі ласка стварыце .htaccess файл у вашай %directory дырэкторыі які будзе змяшчаць наступныя радкі: <code>!htaccess</code>

en: Book outline
be: Структура кнігі

en: Revision information
be: Перагляд інфармацыі

en: Comma
be: Коска

en: @type %title has been updated.
be: @type %title быў абноўлены.

en: Alias: @alias
be: Аліас: @alias

en: No alias
be: Няма псеўданіма

en: Abbreviation
be: Абрэвіятура

en: Inserted
be: Пастаўлена

en: filter
be: фільтр

en: The title of the comment.
be: Загаловак каментара.

en: The title of the node.
be: Назва вузла.

en: Administration menu
be: Меню адміністратара

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
be: Тлумачэнне вашых дататкаў і абнаўленняў для іншых аўтараў.

en: Machine-readable name
be: Машыначытаемае імя

en: Contact form
be: Форма кантакту

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
be: Правы дасягу ды дырэкторыі %directory былі зьмененыя, каб дазволіць запіс.

en: Ampersand
be: Ампэрсанд (знак &)

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
be: Машыначытальнае імя павінна ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і падкрэсліванне.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
be: Версіі дазваляюць адсочваць адрозненні паміж рознымі вэрсіямі допісаў.

en: Search form
be: Форма пошуку

en: Text format
be: Фармат тэкста

en: The name of the site.
be: Назва сайта.

en: The unique ID of the comment.
be: Унікальны ID каментара.

en: The name left by the comment author.
be: Імя, пакінутае аўтарам каментару.

en: The email address left by the comment author.
be: e-mail адрас, пакінуты аўтарам каментару.

en: The home page URL left by the comment author.
be: URL галоўнай старонкі, пакінуты аўтарам каментару.

en: The formatted content of the comment itself.
be: Адфарматаваны кантэнт каментару.

en: The number of comments posted on a node.
be: Колькасць каментароў да матэрыяла.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
be: Колькасць каментароў, размешчаных ў матэрыяле, з моманту апошняга прагляду чытачом.

en: The type of the node.
be: Тып вузла.

en: The human-readable name of the node type.
be: Імя тыпу вузла, зразумелае для чалавека.

en: The language the node is written in.
be: Мова, на якой напісаны вузел.

en: The URL of the node.
be: URL вузла.

en: The slogan of the site.
be: Лозунг сайта

en: The administrative email address for the site.
be: Адміністрацыйны адрас электроннай пошты на сайце.

en: The URL of the site's front page.
be: URL галоўнай старонкі сайту.

en: The unique ID of the taxonomy term.
be: Унікальны ідэнтыфікатар тэрміна таксанаміі.

en: The name of the taxonomy term.
be: Назва тэрміна таксанаміі.

en: The optional description of the taxonomy term.
be: Дадатковае апісанне тэрміна таксанаміі.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
be: Унікальны ідэнтыфікатар слоўніка таксанаміі.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
be: Назва слоўніка таксанаміі

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
be: Апісанне слоўніка таксанаміі (па жаданню)

en: The unique ID of the user account.
be: Унікальны ID карыстальніка акаўнта

en: The login name of the user account.
be: Лагін карыстальніка акаўнта.

en: The email address of the user account.
be: E-mail карыстальніка акаўнта

en: The URL of the account profile page.
be: URL профільнай старонкі акаўнта

en: User contact forms
be: Формы кантакту карыстальніка

en: Text formats
be: Тэкставыя фарматы

en: The unique ID of the content item, or "node".
be: Унікальны ID элемента змесціва ці "вузла".

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert back to older versions.
be: Выпраўлення дазваляюць вам  адсочваць адрозненні паміж некалькімі  версіямі вашага змесціва і вяртацца да  папярэдніх версій.

en: Searched %type for %keys.
be: Пошук %type для %keys.

en: There is currently no content classified with this term.
be: На цяперашні час не існуе кантэнта класіфікаванага з гэтым тэрмінам.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
be: Дазволеныя пераменныя: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: The URL of the account edit page.
be: URL старонкі рэдагавання акаўнта
