Wiki installation profile (6.x-2.3) - en to gl translation catalogue (633 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Pages
gl: Páxinas

en: context
gl: contexto

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: content
gl: contido

en: Development
gl: Desenvolvemento.

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: List
gl: Lista

en: Subject
gl: Asunto

en: Actions
gl: Accións

en: disabled
gl: desactivado

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Read more
gl: Ler máis

en: Enable
gl: Activar

en: Disable
gl: Desactivar

en: Access control
gl: Control de acceso

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Administration
gl: Administración

en: Comments
gl: Comentarios

en: error
gl: erro

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Content types
gl: Tipos de contido

en: Categories
gl: Categorías

en: Version
gl: Versión

en: view
gl: vista

en: Edit
gl: Editar

en: Size
gl: Tamaño

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: None
gl: Ningún

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Message
gl: Mensaxe

en: Comment form
gl: Formulario de entrada de comentarios

en: User contact form
gl: Formulario de contacto de usuario/a

en: Weight
gl: Peso

en: Variable
gl: Variábel

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Center
gl: Centrar

en: Related terms
gl: Termos relacionados

en: Depth
gl: Profundidade

en: Category
gl: Categoría

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Import
gl: Importar

en: Export
gl: Exportar

en: Taxonomy term
gl: Termo de taxonomía

en: General settings
gl: Configuración xeral

en: Back
gl: Voltar

en: Node ID
gl: ID do nodo

en: Label
gl: Etiqueta

en: Changes
gl: Cambios

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Help
gl: Axuda

en: Font
gl: Fonte

en: Default
gl: Predeterminado

en: Background Color
gl: Cor de fondo

en: Summary
gl: Resumo

en: Update
gl: Actualizar

en: Top
gl: Superior

en: Small
gl: Pequeno

en: Large
gl: Grande

en: Views
gl: Vistas

en: Access
gl: Acceso

en: Add
gl: Engadir

en: View
gl: Ver

en: Path
gl: Ruta

en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: Modules
gl: Módulos

en: Manage
gl: Xestionar

en: Anchor
gl: Áncora

en: Placeholder tokens
gl: Comodíns receptáculos

en: Display
gl: Visualización

en: Node type
gl: Tipo de nodo

en: Menu
gl: Menú

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: results
gl: resultados

en: search
gl: busca

en: Teaser
gl: Resumo

en: Text
gl: Texto

en: Keywords
gl: Palabras chave

en: Components
gl: Compoñentes

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Paths
gl: Rutas

en: User
gl: Usuario/a

en: action
gl: acción

en: Continue
gl: Continuar

en: Configure
gl: Configurar

en: Check
gl: Comprobar

en: User ID
gl: ID de usuario/a

en: Error
gl: Erro

en: Options
gl: Opcións

en: Contact
gl: Contacto

en: Node
gl: Nodo

en: Sent email to %recipient
gl: Enviar correo-e a %recipient

en: Unable to send email to %recipient
gl: Non foi posíbel enviar o correo-e a %recipient

en: The subject of the message.
gl: O asunto da mensaxe.

en: Create
gl: Crear

en: Separator
gl: Separador

en: Are you sure you want to delete %title?
gl: Está seguro de querer eliminar %title?

en: All
gl: Todo

en: Submit @name
gl: Enviar @name

en: Date format
gl: Formato de data

en: Page title
gl: Título da páxina

en: Block
gl: Bloque

en: Override title
gl: Sobrescribir título

en: Pager ID
gl: ID do páxinador

en: Bottom
gl: Botón

en: Taxonomy terms
gl: Termos de taxonomía

en: User picture
gl: Imaxe do usuario

en: Mission
gl: Propósito

en: Site name
gl: Nome do sitio

en: Site slogan
gl: Eslogan do sitio

en: Custom
gl: Personalizado

en: Input format
gl: Formato de entrada

en: Signature
gl: Sinatura

en: Revisions
gl: Revisión

en: Log message
gl: Mensaxe de rexistro

en: Node revision ID
gl: Familia de papel

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: Vocabulary ID
gl: ID do vocabulario

en: Term
gl: Termo

en: Term ID
gl: ID do termo

en: Term name
gl: Nome do termo

en: Fields
gl: Campos

en: Overridden
gl: Sobreescrito

en: Add condition
gl: Engadir condición

en: Mode
gl: Modo

en: Advanced
gl: Avanzado

en: BBCode
gl: Código BB

en: Up
gl: Arriba

en: Performance
gl: Rendemento

en: Medium
gl: Medio

en: Media
gl: Medios

en: System
gl: Sistema

en: State
gl: Estado

en: Recipient
gl: Recipiente

en: security
gl: seguranza

en: General
gl: Xeral

en: Table
gl: Táboa

en: The name of the menu the node belongs to.
gl: O nome do menú ao que pertence o nodo.

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
gl: Patrón predefinido de ruta (aplícase a todos os nodos que teñan os seus patróns sen especificar máis abaixo).

en: Generate aliases for all existing nodes which do not already have aliases.
gl: Crea alias de URL para todos os nodos que aínda non o teñan.

en: Pattern for all %vocab-name paths
gl: Patrón para todas as rutas %vocab-name

en: Verbose
gl: Detallado

en: Maximum alias length
gl: Lonxitude máxima do alias

en: Maximum component length
gl: Lonxitude máxima do componente

en: Update action
gl: Actualizar acción.

en: Strings to Remove
gl: Textos a borrar

en: administer pathauto
gl: administrar alias de URL automáticos

en: Other
gl: Outro

en: Align
gl: Aliñar

en: Basic
gl: Básico

en: List type
gl: Tipo de lista

en: Role
gl: Rol

en: Select all
gl: Seleccionar todo

en: User login
gl: Iniciar sesión

en: Jump to the first comment of this posting.
gl: Ir ao primeiro comentario desta entrada.

en: Add new comment
gl: Engadir un novo comentario

en: String
gl: Cadea

en: Case
gl: Maiúsculas

en: Users
gl: Usuarios

en: Exists
gl: Existe

en: Argument
gl: Argumento

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Save and edit
gl: Gardar e editar

en: Clone
gl: Clonar

en: Normal menu item
gl: Elemento normal de menú

en: Arguments
gl: Argumentos

en: Operator
gl: Operador

en: Order
gl: Orde

en: Basic settings
gl: Axustes básicos

en: Basic setup
gl: Configuración básica

en: Allow users to choose default
gl: Permitir os usuarios elexir o editor predefinido

en: Buttons and plugins
gl: Botóns e extensións

en: Editor appearance
gl: Aparencia do editor

en: Toolbar location
gl: Ubicación da barra de ferramentas

en: Path location
gl: Ubicación da ruta

en: Enable resizing button
gl: Permitir botón de cambio de tamaño

en: Block formats
gl: Formatos de bloques

en: Cleanup and output
gl: Limpeza e saída de datos

en: Verify HTML
gl: Verificar HTML

en: Preformatted
gl: Preformatado

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
gl: Convertir etiquetas de fontes a estilos

en: Remove linebreaks
gl: Eliminar saltos de líña

en: Apply source formatting
gl: Aplicar formato de código fonte

en: CSS path
gl: Ruta ao CSS

en: CSS classes
gl: Clases CSS

en: Term description
gl: Descrición do termo

en: Save settings
gl: Gardar os axustes

en: Operation
gl: Operación

en: Original
gl: Orixinal

en: Word count
gl: Contar palabras

en: Do nothing
gl: Non facer nada.

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Created date
gl: Data de creación

en: Regular expression
gl: Expresión regular

en: Authoring information
gl: Información do autor

en: Attachments
gl: Adxuntos

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
gl: Insira unha páxina por liña como rutas de Drupal. O carácter '*' é un comodín. Rutas de exemplo son %blog para a páxina de blogue e %blog-wildcard para cada páxina de blogue persoal. %front é a páxina principal.

en: Change
gl: Cambiar

en: Edit term
gl: Editar termo

en: Tokens
gl: Comodines

en: Token
gl: Símbolos

en: Node title
gl: Título do nodo.

en: View user profile.
gl: Ver o perfil de usuario/a.

en: Display all menu items
gl: Amosar todos os elementos do menú

en: access administration menu
gl: acceder ao menú de administración

en: Undo
gl: Desfacer

en: Search results
gl: Resultados da busca

en: Your search yielded no results
gl: A súa busca non produciu ningún resultado

en: Front page
gl: Páxina de inicio

en: Replacement value
gl: Valor de reemplazo

en: unlimited
gl: Ilimitado

en: Replacement patterns
gl: Patróns de reemplazo

en: Deleted
gl: Borrado

en: Features
gl: Funcionalidades

en: Feature
gl: Funcionalidade

en: Replace
gl: Reemplazar

en: Publishing options
gl: Opcións de publicación

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Font size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: Configure block
gl: Configurar o bloque

en: Period
gl: Periodo

en: Second
gl: Segundo

en: None.
gl: Ningún.

en: Revert
gl: Volver

en: Greater than
gl: Maior que

en: Less than
gl: Menor que

en: Replacement patterns for @name
gl: Patróns de sustitución para @name

en: PHP code
gl: Código PHP

en: Log out
gl: Cerrar sesión

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Parent term
gl: Termo pai

en: Parent terms
gl: Termos pais

en: Style
gl: Estilo

en: Forums
gl: Foros

en: Superscript
gl: Superíndice

en: view revisions
gl: ver revisións

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: !date by !username
gl: !date por !username

en: revert
gl: volver

en: Revision
gl: Revisión

en: current revision
gl: revisión actual

en: Missing
gl: Perdido

en: Permissions
gl: Permisos

en: create
gl: crear

en: Standard
gl: Estándar

en: User name
gl: Nome de usuario

en: Menu settings
gl: Configuración do menú

en: Color scheme
gl: Esquema de cores

en: edit own
gl: editar as propias

en: Relationships
gl: Relacións

en: Parent menu item
gl: Elemento pai do menú

en: Themes
gl: Temas

en: Loading...
gl: Cargando...

en: Processing
gl: Procesando

en: Storage
gl: Almacenamento

en: Apply
gl: Aplicar

en: Show blocks
gl: Amosar bloques

en: You must select a node.
gl: Debes seleccionar un nodo.

en: Bold
gl: Negriña

en: Copy
gl: Copiar

en: PHP Code
gl: Código PHP

en:  content
gl:  contido

en: Menus
gl: Menús

en: Full node
gl: Nodo completo

en: Fieldgroup
gl: Grupo de campos

en: Form
gl: Formulario

en: Permission
gl: Permiso

en: Redo
gl: Refacer

en: Italic
gl: Cursiva

en: Hide
gl: Agochar

en: Language code
gl: Código do idioma

en: file system
gl: sistema de ficheiros

en: Source code
gl: Código fuente

en: Subscript
gl: Subíndice

en: Indent
gl: Sangrar

en: Outdent
gl: Sangria francesa

en: Unlink
gl: Desvincular

en: URL path settings
gl: Axustes de ruta URL

en: Unavailable
gl: Non dispoñíbel

en: Comma ,
gl: Coma ,

en: Hyphen -
gl: Guión -

en: Underscore _
gl: Guión baixo _

en: Colon :
gl: Dous puntos :

en: Semicolon ;
gl: Punto e coma ;

en: Pipe |
gl: Canalización |

en: Plus +
gl: Mais +

en: Equal =
gl: Igual =

en: Asterisk *
gl: Asterisco *

en: Percent %
gl: Porcentaxe %

en: Dollar $
gl: Dolar $

en: Left parenthesis (
gl: Paréntesis esquerdo (

en: Question mark ?
gl: Signo de interrogación ?

en: Less than <
gl: Menor que <

en: Greater than >
gl: Maior que >

en: Automatic alias
gl: Alias automático de ruta

en: Change to lower case
gl: Cambiar a minúsculas

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
gl: Non facer nada. Deixar o alias vello intacto.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
gl: Crear un novo alias. Deixar o alias existente funcionando.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
gl: Cear un novo alias. Borrar o anterior alias.

en: Transliterate prior to creating alias
gl: Transliterar antes de crear o alias

en: Reduce strings to letters and numbers from ASCII-96
gl: Reducir as cadeas a letras e número de ASCII-96

en: Delete aliases now!
gl: Borrar os alias agora!

en: All of your path aliases have been deleted.
gl: Todos os teus alias de ruta foron eliminados.

en: Language neutral
gl: Idioma neutral

en: Bullet list
gl: Lista con viñetas

en: Contexts
gl: Contextos

en: Loading
gl: Cargando

en: The directory %directory does not exist.
gl: O directorio %directory non existe.

en: The directory %directory is not writable
gl: Non se pode escribir no directorio %directory

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
gl: Non se pode escribir no directorio %directory, porque non ten definidos os permisos correctos.

en: Blockquote
gl: Bloque de cita

en: Package
gl: Paquete

en: @type: updated %title.
gl: @type: actualizado %title.

en: Miscellaneous
gl: Miscelánea

en: Interface language
gl: Idioma da interface

en: Rebuilding
gl: Reconstruindo

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
gl: A URL %url non é válida. Por favor, introduza unha URL completa, como http://www.example.com/feed.xml.

en: Argument type
gl: Tipo de argumento

en: Context
gl: Contexto

en: Attached files
gl: Ficheiros anexos

en: Attached files go here.
gl: Os ficheiros adxuntos van aquí.

en: Book navigation
gl: Navegación do libro

en: !a comments per page
gl: !a comentarios por páxina

en: Pager
gl: Paxinador

en: Edit this node
gl: Editar este nodo

en: Identifier
gl: Indentificador

en: User profile
gl: Perfil de usuario

en: Taxonomy vocabulary
gl: Vocabulario de taxonomía

en: Module name
gl: Nóme do módulo

en: Enter the module name to export code to.
gl: Introduce o nóme do módulo ao que exportar código.

en: Use pager
gl: Usar paxinador

en: Offset
gl: Desprazamento

en: More link
gl: Ligazón máis

en: Book parent
gl: Libro pai

en: Top level book
gl: Nivel superior do libro

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Print
gl: Imprimir

en: Locked
gl: Bloqueado

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
gl: Produciuse un erro de validación, ténteo de novo. Se este erro persiste, contacte co administrador do sitio.

en: Underline
gl: Subliñado

en: Cut
gl: Cortar

en: Paste
gl: Pegar

en: Unordered list
gl: Lista non ordenada

en: About
gl: Información

en: Case sensitive
gl: Sensíbel á capitalización

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
gl: O URL ao que debe ser redirixido/a o/a usuario/a actual. Este pode ser un URL interno como node/1234 o un URL externo como http://drupal.org.

en: Menu items
gl: Elementos de menú

en: Create @name
gl: Crear @name

en: Original text
gl: Texto orixinal

en: Patterns
gl: Patróns

en: Acronym
gl: Acrónimo

en: Button alignment
gl: Alineación dos botóns

en: Example:
gl: Exemplo:

en: Run cron
gl: Executar cron

en: Run updates
gl: Executar actualizacións

en: Enable developer modules
gl: Activar os modulos de desenvolvemento

en: Disable developer modules
gl: Desactivar os modulos de desenvolvemento

en: Collapse fieldsets on modules page
gl: Colapsar os conxuntos de campos na páxina de módulos

en: Current anonymous / authenticated users
gl: Usuarios actuais anónimos / autentificados

en: Disabled these modules: !module-list.
gl: Desactivas estos módulos: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
gl: Non están activos os módulos de desenvolvedor.

en: display drupal links
gl: amosar as ligazóns de drupal

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
gl: Aviso de seguranza: non foi posíbel escribir o ficheiro .htaccess. Pode crear un ficheiro no directorio %directory que conteña as seguintes liñas: <code>!htaccess</code>

en: Book outline
gl: índice

en: Revision information
gl: Información da revisión

en: Citation
gl: Citación

en: Comma
gl: Coma

en: Tab weight
gl: Peso da pestana

en: @type %title has been updated.
gl: O @type %title foi actualizado.

en: Menu link ID
gl: ID enlace do menú

en: Theme registry
gl: Rexistro do tema

en: Numbered list
gl: Lista numerada

en: Not installed.
gl: Non instalado.

en: No alias
gl: Sen alias

en: Teaser break
gl: Final do resumo

en: Token replacement patterns
gl: Patróns de sustitución dos símbolos

en: Send tokenized e-mail
gl: Enviar correo-e con símbolos

en: delete own
gl: borrar as propias

en: Enabled by default
gl: Activado de forma prestablecida

en: The default editor state for users having access to this profile. Users are able to override this state if the next option is enabled.
gl: O estado predeterminado do editor para os usuarios que teñan acceso a este perfil. Os usuarios poden sobrescribir este estado si se habilita a seguiente opción.

en: If allowed, users will be able to choose their own editor default state in their user account settings.
gl: Si se permite, os usuarios poderán elexir o seu propio editor predeterminado nas opcións das suas contas de usuario.

en: Show <em>enable/disable rich text</em> toggle link
gl: Amosar enlace alternador de <em>activar/desactivar texto con formato</em>

en: Whether or not to show the <em>enable/disable rich text</em> toggle link below a textarea. If disabled, the user setting or global default is used (see above).
gl: Determina si se amosa o enlace alternador de <em>activar/desactivar texto con formato</em> debaixo dunha área de texto. Si se deshabilita, utilizase a configuración de usuario ou o valor predeterminado global (ver enriba).

en: This option controls whether the editor toolbar is displayed above or below the editing area.
gl: Esta opción controla se a barra de ferramentas do editor se amosa enriba ou debaixo da área de edición.

en: This option controls the alignment of icons in the editor toolbar.
gl: Esta opción controla a alineación dos íconos na barra de ferramientas do editor.

en: If enabled, the editor will insert TAB characters on tab and preserve other whitespace characters just like a PRE element in HTML does.
gl: Si está activado, o editor insertará tabuladores cando se prema TAB e manterá os espacios en branco coma o faría un elemento PRE en HTML.

en: If enabled, HTML tags declaring the font size, font family, font color and font background color will be replaced by inline CSS styles.
gl: Si está activado, as etiquetas que indican tamaños, familia, cor e cor de fondo das fuentes reemplazaránse por estilos CSS en líña.

en: If enabled, the editor will remove most linebreaks from contents. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
gl: Si está activado, o editor eliminará a maioría dos saltos de líña de contidos. O desactivar esta opción podería evitar conflictos cos filtros de entrada.

en: If enabled, the editor will re-format the HTML source code. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
gl: Si está activado volverá a formatear o HTML insertado. Deshabilitar esta función pode evitar algúns conflictos con formatos de texto.

en: Force cleanup on standard paste
gl: Forza a limpeza do pegado estándar

en: If enabled, the default paste function (CTRL-V or SHIFT-INS) behaves like the "paste from word" plugin function.
gl: Si se activa, a función de pegado predeterminada (Ctrl+V o BloqMaiús+Ins) comportase coma a función da extensión "pegar dende palabra"

en: Comma separated list of HTML block formats. Possible values: <code>@format-list</code>.
gl: Separados por comas lista de formatos de bloque de HTML. Os valores posibles: <code>@format-list</code>.

en: Use theme CSS
gl: Use tema CSS

en: Define CSS
gl: Definir CSS

en: Editor default CSS
gl: CSS predeterminado do editor

en: Defines the CSS to be used in the editor area.<br />Use theme CSS - loads stylesheets from current site theme.<br/>Define CSS - enter path for stylesheet files below.<br />Editor default CSS - uses default stylesheets from editor.
gl: Define o CSS que se utiliza no área do editor.<br />
    Usar CSS do tema - carga os estilos do tema actual do sitio.<br />
    Definir CSS - indica unha ruta dende a que cargar os estilos.<br />
    CSS predeterminado do editor - usa os estilos por defecto do editor.

en: If "Define CSS" was selected above, enter path to a CSS file or a list of CSS files separated by a comma.
gl: Si se escolleu Definir CSS na opción superior, introduza unha ruta a un ficheiro CSS ou a unha lista de ficheiros CSS separados por comas.

en: Available tokens: <code>%b</code> (base path, eg: <code>/</code>), <code>%t</code> (path to theme, eg: <code>themes/garland</code>)
gl: Patróns dispoñibles: <code>%b</code> (ruta base, ex: <code>/</code>), <code>%t</code> (ruta o tema, ex: <code>themes/garland</code>)

en: Wysiwyg profile for %format has been saved.
gl: O perfil de Wysiwyg para %format foi gardado.

en: No editor
gl: Sin editor

en: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Download</a>)
gl: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Descargar</a>)

en: Extract the archive and copy its contents into a new folder in the following location:<br /><code>@editor-path</code>
gl: Extraiga o arquivo e copie o seu contido dentro dunha nova carpeta na seguiente ubicación:<br /><code>@editor-path</code>

en: So the actual library can be found at:<br /><code>@library-filepath</code>
gl: Así que a biblioteca actual pódese atopar en:<br /><code>@library-filepath</code>

en: Installation instructions
gl: Instruccións de instalación

en: There are no editor libraries installed currently. The following list contains a list of currently supported editors:
gl: Actualmente non hai librerías de editor instaladas. Esta é unha lista dos editores admitidos neste momento.

en: Are you sure you want to remove the profile for %name?
gl: Está seguro que quere eliminar o perfil para %name?

en: Wysiwyg profile for %name has been deleted.
gl: O pefil wysiwyg para %name foi eliminado.

en: Configure client-side editors.
gl: Configurar os editores do lado do cliente.

en: Disable rich-text
gl: Desactivar texto enriquecido

en: Enable rich-text
gl: Activar texto enriquecido

en: The version of %editor could not be detected.
gl: Non se puido determinar a versión de %editor.

en: The installed version %version of %editor is not supported.
gl: A versión %version instalada do %editor no está soportada.

en: Strike-through
gl: Tachado

en: Align left
gl: Aliñar á esquerda

en: Align center
gl: Aliñar o centro

en: Align right
gl: Aliñar á dereita

en: Justify
gl: Xustificado

en: Forecolor
gl: Cor frontal

en: Backcolor
gl: Cor de fondo

en: Horizontal rule
gl: Línea horizontal

en: Paste Text
gl: Pegar texto

en: Paste from Word
gl: Pegar dende Word

en: Remove format
gl: Eliminar formato

en: Character map
gl: Mapa de caracteres

en: HTML block format
gl: Formato de bloque HTML

en: Font style
gl: Estilo de fonte

en: Create DIV container
gl: Crear contenedor DIV

en: FitWindow
gl: Encaixar ventá

en: Check spelling
gl: Comprobar ortografía

en: Autogrow
gl: Autoexpandir

en: Table drag/resize
gl: Estirar/redimensionar táboa

en: Table: Cell properties
gl: Táboa: Propiedades de cela

en: Table: Insert row after
gl: Táboa: Insertar fila despois

en: Table: Insert column after
gl: Táboa: Insertar columna despois

en: Table: Insert cell after
gl: Táboa: Insertar cela despois

en: Table: Delete rows
gl: Táboa: Borrar filas

en: Table: Delete columns
gl: Táboa: Borrar columnas

en: Table: Delete cells
gl: Táboa: Borrar celas

en: Table: Merge cells
gl: Táboa: Unir celas

en: Table: Horizontal split cell
gl: Táboa: Partir cela horizontalmente

en: Clean-up
gl: Limpar

en: Visual aid
gl: Axuda visual

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Advanced horizontal rule
gl: Regra horizontal avanzada

en: Advanced image
gl: Imaxe avanzada

en: Advanced link
gl: Enlace avanzado

en: Auto save
gl: Auto salvado

en: Context menu
gl: Menú contextual

en: Left-to-right
gl: Esquerda a Dereita

en: Right-to-left
gl: Dereita a esquerda

en: Emotions
gl: Emoticonos

en: Inline popups
gl: Elementos emerxentes en líña

en: Insert date
gl: Insertar data

en: Insert time
gl: Insertar hora

en: Insert layer
gl: Insertar capa

en: Move forward
gl: Mover delante

en: Move backward
gl: Mover detrás

en: Absolute
gl: Absoluto

en: Paste text
gl: Pegar texto

en: Style properties
gl: Propiedades de estilo

en: Abbreviation
gl: Abreviatura

en: Inserted
gl: Inserido

en: Safari compatibility
gl: Compatibilidade con Safari

en: Spell check
gl: Comprobación ortográfica

en: Font Color
gl: Cor da Fonte

en: Show/hide hidden elements
gl: Mostrar/ocultar elementos ocultos

en: Separate the teaser and body of this content
gl: Separar o resumo do corpo deste contido

en: Break lock
gl: Romper o bloqueo

en: Server reports invalid input error.
gl: O servidor informou dun erro de entrada.

en: filter
gl: filtro

en: The title of the comment.
gl: O título do comentario.

en: The title of the node.
gl: O título do nodo.

en: Default site language
gl: Lingua predefinida do sitio

en: No language
gl: Sen lingua

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: No menu entry
gl: Sen entrada no menú

en: Normal menu entry
gl: Entrada normal no menú

en: Menu tab
gl: Pestana de menú

en: Default menu tab
gl: Pestana de menú predefinida

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
gl: Se está seleccionado normal ou pestana, introduce o texto para empregar no elemento do menú.

en: Insert item into an available menu.
gl: Inserir o elemento nun menú dispoñíbel.

en: Already exists
gl: Xa existe

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
gl: Se o elemento pai do menú é unha pestana, introduce o peso da pestana. Canto máis baixo sexa o número, a pestana estará máis a esquerda.

en: Adjust top margin
gl: Axustar o marxe superior

en: If enabled, the site output is shifted down approximately 20 pixels from the top of the viewport to display the administration menu. If disabled, some absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
gl: Se está habilitado, a saída do sitio será desprazada aproximadamente 20 pixeles cara abaixo para amosar o menú de administración. Se está deshabilitado, algún elemento de posición absoluta ou fixa na páxina, pode ser cuberto polo menú de administración.

en: Keep menu at top of page
gl: Manter o menú na parte superior da páxina

en: If enabled, the administration menu is always displayed at the top of the browser viewport (even after the page is scrolled). <strong>Note: In some browsers, this setting results in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues. Disable this option if these issues occur.</strong>
gl: Si está activa, o menú de administración amosarase na parte superior da vista do navegador (desplazarase o resto da páxina). <strong>Importante: En algúns navegadores, este axuste pode producir unha páxina mal formada, un cursor invisíbel, elementos que non se poden seleccionar nos formularios e outras consecuencias. Desactive este axuste se acontence estos erros.</strong>

en: If enabled, fieldsets on the <a href="!modules-url">modules</a> page are automatically collapsed when loading the page.
gl: Si está activado, os conxuntos de campos na <a href="!modules-url">páxina de módulos</a> son comprimidos automaticamente cando se carga a páxina.

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
gl: Se o módulo Utility foi instalado para este propósito, pode ser desactivado e desinstalado de maneira segura.

en: Move local tasks into menu
gl: Mover as tarefas locais ao menú

en: If enabled, the tabs on the current page are moved into the administration menu. This feature is only available in themes that use the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code> for tabs.
gl: Se está activado, os tabuladores na páxina actual moveranse dentro do menú de administración. Este axuste só está dispoñíbel nos temas que empregan as clases CSS <code>tabs primary</code> e <code>tabs secondaty</code> para os tabuladores.

en: Administration menu settings
gl: Axustes do menú de administración

en: Parent link ID
gl: ID enlace do pai

en: Display additional data for each menu item
gl: Amosar datos adicionais para cada elemento do menú

en: Display the selected items next to each menu item link.
gl: Amosar os elementos seleccionados próximos a cada enlace do elemento do menú.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
gl: Se está activado, todos os elementos do menú amosaranse independentemente dos permisos do sitio. <em>Importante: Non usar nun sitio en producción.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
gl: Activar estos módulos: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
gl: O módulo menú de administración, provee un menú desplegábel organizado para que se poda acceder á mairía das tarefas administrativas e outros destinos comúns con un ou dous clicks (para os usuarios cos permisos apropiados). Empregue os seguintes axustes para personalizar a apariencia do menú.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
gl: O módulo menú de administración, provee un menú desplegábel organizado para que se poda acceder á mairía das tarefas administrativas e outros destinos comúns con un ou dous clicks (para os usuarios cos permisos apropiados). O menú de administración tamén amosa o número de usuarios anónimos e rexistrados, e permite engadir aos módulos o seu propio elemento personalizado no menú. A integración co menú varía entre os módulos, por exemplo, o módulo <a href="@drupal">Devel</a>, fai un importante uso do menú de administración para posibilitar un acceso rápido á ferramentas de desenvolvemento.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
gl: A <a href="@settings">páxina de axustes</a> do menú de administración, permite modificar algúns elementos do comportamento do menú e da apariencia. Xa que a apariencia do menú dependo da plantilla do sitio, personalizacións substaciais requiren modificacións do CSS e dos ficheiros da plantilla. Vexa o ficheiro README.txt do módulo para máis información sobre personalizacións na plantilla e CSS.

en: Administration menu
gl: Menú de administración

en: Adjust administration menu settings.
gl: Axusta a configuración do menú de administración.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
gl: Unha explicación das adicionais ou actualizacións que se fixeron para axudar a que outros autores entendan as súas motivacións.

en: - All -
gl: - Todo -

en: Checking...
gl: Comprobando...

en: No changes have been made to this feature.
gl: Non se realizaron cambios nesta funcionalidade.

en: Machine-readable name
gl: Nome lexíbel pola máquina

en: Download feature
gl: Descargar funcionalidade

en: Enable and disable features.
gl: Activar e desactivar funcionalidades.

en: Display components of a feature.
gl: Amosar os compoñentes dunha funcionalidade.

en: Dependency
gl: Dependencia

en: No features available.
gl: Non hai funcionalidades dispoñíbeis

en: Contact form
gl: Formulario de contacto

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
gl: Cambiáronse os permisos do directorio %directory para que se poida escribir nel.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
gl: O nome lexíbel pola máquina debe conter só letras minúsculas, números e trazos baixos.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
gl: As revisións permítenlle rastrexar as diferenzas que hai entre distintas versións dunha entrada.

en: Search form
gl: Formulario de busca

en: If the administration menu displays duplicate menu items, you may need to rebuild your menu items using the <em>Wipe and rebuild</em> button.
gl: Se o menú de administración ten entradas druplicadas, debes reconstruir os items do menú usando botón <em>Limpar e reconstruir</em>

en: Wipe and rebuild
gl: Limpar e reconstruir

en: Styles
gl: Estilos

en: The item has been deleted.
gl: O elemento foi borrado.

en: delete any
gl: borrar calquera

en: edit any
gl: editar calquera

en: Text format
gl: Formato do texto

en: The name of the site.
gl: O nome do sitio.

en: Administrative title
gl: Título administrativo

en: Flush all caches
gl: Valeirar todas as cachés

en: Example: Image gallery
gl: Exemplo: Galería de imaxes

en: Example: image_gallery
gl: Exemplo: image_gallery

en: Examples: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1
gl: Exemplos: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1

en: Example: http://mywebsite.com/fserver
gl: Exemplo: http://omeusitioweb.com/fserver

en: features
gl: funcionalidades

en: Create feature
gl: Crear funcionalidade

en: Create a new feature.
gl: Crear unha nova funcionalidade.

en: An alias will be generated for you. If you wish to create your own alias below, uncheck this option.
gl: Un alias se xenera automáticamente. Se desexa crear o seu propio alias a continuación, desactive esta opción.

en: To control the format of the generated aliases, see the <a href="@pathauto">automated alias settings</a>.
gl: <p>Para saber como controlar controlar o formato dos alias creados, consulte as <a href="@pathauto">opci&oacute;ns de alias de URLs autom&aacute;ticos.</a></p>

en: Recreate
gl: Recrear

en: Mark as reviewed
gl: Marcar como revisada

en: Disable selected modules
gl: Desactivar os módulos seleccionados

en: Leave enabled
gl: Manter activo

en: administer features
gl: administrar funcionalidades

en: manage features
gl: xestionar funcionalidades

en: Manage features.
gl: Xestionar funcionalidades.

en: Filter formats
gl: Formatos de filtro

en: Needs review
gl: Precisa revisión

en: The unique ID of the comment.
gl: O ID único do comentario.

en: The name left by the comment author.
gl: O nome deixado polo autor comentario.

en: The email address left by the comment author.
gl: O correo electrónico deixado polo autor do comentario.

en: The home page URL left by the comment author.
gl: A URL da páxina do autor do comentario.

en: The formatted content of the comment itself.
gl: O contido formateado do comentario mesmo.

en: The number of comments posted on a node.
gl: O número de comentarios enviados a un nodo.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
gl: A cantidade de comentarios enviados a un nodo dende a última vez que o usuario o visitou

en: The unique ID of the author of the node.
gl: O ID(número) único do autor do contido.

en: The type of the node.
gl: O tipo de nodo.

en: The human-readable name of the node type.
gl: O nome para os usuarios do tipo de nodo.

en: The language the node is written in.
gl: O idioma no que está escrito o nodo.

en: The URL of the node.
gl: A URL do nodo.

en: The slogan of the site.
gl: O eslogan do sitio

en: The administrative email address for the site.
gl: O correo electrónico de administración do sitio.

en: The URL of the site's front page.
gl: A URL da páxina principal do sitio.

en: The unique ID of the taxonomy term.
gl: O ID único do termo de taxonomía.

en: The name of the taxonomy term.
gl: O nome do termo de taxonomía.

en: The optional description of the taxonomy term.
gl: A descrición opcional do termo de taxonomía.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
gl: O ID único do vocabulario de taxonomía

en: The name of the taxonomy vocabulary.
gl: O nome do vocabulario de taxonomía.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
gl: A descrición opcional do vocabulario de taxonomía.

en: The unique ID of the user account.
gl: O ID único da conta de usuario.

en: The login name of the user account.
gl: O nome de inicio de sesión da conta de usuario.

en: The email address of the user account.
gl: O enderezo de correo-eletrónico da conta de usuario.

en: The URL of the account profile page.
gl: A URL da páxina do perfil da conta.

en: HTML attributes
gl: Atributos HTML

en: User contact forms
gl: Formas de contacto do usuario

en: Text formats
gl: Formatos do texto

en: The unique ID of the content item, or "node".
gl: O ID único do elemento de contido ou "nodo".

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert back to older versions.
gl: As revisións permiten trazar as diferencias entre as distintas versións do contido e recuperar versións anteriores.

en: Searched %type for %keys.
gl: Buscaronse %type para %keys.

en: There is currently no content classified with this term.
gl: Actualmente non hai contido clasificado con este termo.

en: A module by the name @name already exists on your site. Please choose a different name.
gl: Xa hai un módulo co nome @name no seu sitio. Por favor elixa un nome diferente.

en: Administer pathauto
gl: Administrar alias de URL automáticos

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
gl: Permite a un usuario configurar patróns de alias, así como crear ou eliminar os alias de URL de forma masiva.

en: Wysiwyg profiles
gl: Perfís Wysiwyg

en: A Wysiwyg profile is associated with an input format. A Wysiwyg profile defines which client-side editor is loaded with a particular input format, what buttons or themes are enabled for the editor, how the editor is displayed, and a few other editor-specific functions.
gl: Un perfil Wysiwyg asociase cun formato de texto. Un perfil Wysiwyg define qué editor é amosado para un formato de texto concreto, qué botóns ou temas están habilitados para o editor, cómo se amosa e algunhas outras funcións específicas do editor.

en: Div container
gl: Div contenedor

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Check spelling as you type
gl: Comprobar ortografía ao escribir

en: Advanced list
gl: Lista avanzada

en: To assign a different editor to a text format, click "delete" to remove the existing first.
gl: Para asignar un editor distinto a un formato de texto, faga clic en "eliminar" para quitar primeiro o existente.

en: Warning: Token value contains raw user input.
gl: Advertencia: O valor contén a entrada do usuario sen modificar.

en: !description month (abbreviated)
gl: Mes !description (abreviado)

en: !description month (two digits with leading zeros)
gl: ! descripción de mes (dos díxitos con ceros a esquerda)

en: !description week (two digits with leading zeros)
gl: ! descripción de semana (dos díxitos con ceros a esquerda)

en: !description day (two digits with leading zeros)
gl: ! descripción de día (dos díxitos con ceros a esquerda)

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
gl: As variables dispoñibles son: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Add a new @plugin
gl: Engadir un novo @plugin

en: Clone @plugin %title
gl: Clonar @plugin %title

en: Enabled, name
gl: Activado, nome

en: The login name of the author of the node.
gl: O nome de usuario do autor do contido.

en: The email address of the author of the node.
gl: A dirección de correo-e do autor do nodo.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
gl: A explicación dos cambios máis recentes realizados no contido.

en: The URL of the account edit page.
gl: A URL da páxina de edición conta.

en: The unique ID of the node's menu link.
gl: O identificador único do enlace do menú do contido.

en: The unique ID of the node's menu link parent.
gl: La identificación única do pai do menú de enlace do contido.

en: Update URL alias
gl: Actualizar alias da URL

en: Auto resize
gl: Adaptación automática

en: Text formats enabled for rich-text editing
gl: Formatos de texto habilitado para edición de texto enriquecido

en: Administration tools.
gl: Ferramentas de administración.

en: The URL alias of the parent menu link of the node.
gl: O alias da URL do enlace do menú principal do contido.

en: Wysiwyg profile
gl: Perfíl Wysiwyg

en: Allows to edit content with client-side editors.
gl: Permite editar o contido do lado do cliente cos editores.

en: Generate automatic URL alias
gl: Xerar un alias automático da URL

en: Uncheck this to create a custom alias below.
gl: Desmarque esta opción para crear un alias personalizado abaixo.

en: Configure URL alias patterns.
gl: Configurar patróns do alias da URL
