Wiki installation profile (6.x-2.3) - en to hr translation catalogue (549 entries)

en: Home
hr: Početna

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Pages
hr: Stranice

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: content
hr: sadržaj

en: Development
hr: Razvoj

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: List
hr: Popis

en: Subject
hr: Naziv

en: Actions
hr: Akcije

en: disabled
hr: onemogućeno

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Read more
hr: Pročitaj više

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Access control
hr: Kontrola pristupa

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Administration
hr: Administracija

en: Comments
hr: Komentari

en: error
hr: greška

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Content types
hr: Vrste sadržaja

en: Categories
hr: Kategorije

en: Version
hr: Inačica

en: Go
hr: Idi

en: view
hr: prikaz

en: Login
hr: Prijava

en: Edit
hr: Uredi

en: Size
hr: Veličina

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Message
hr: Poruka

en: User contact form
hr: Obrazac za kontakt

en: Weight
hr: Težina

en: Variable
hr: Promjenjiv

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Center
hr: Centar

en: Related terms
hr: Povezani pojmovi

en: Depth
hr: Dubina

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Import
hr: Uvezi

en: Export
hr: Izvezi

en: Taxonomy term
hr: Taksonomski pojam

en: General settings
hr: Opće postavke

en: Back
hr: Natrag

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Help
hr: Pomoć

en: Default
hr: Zadano

en: Summary
hr: Sažetak

en: Update
hr: Osvježi

en: Small
hr: Mala

en: Large
hr: Velika

en: Access
hr: Pristup

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: Path
hr: Putanja

en: Vocabularies
hr: Rječnici

en: Modules
hr: Moduli

en: Section
hr: Sekcija

en: Anchor
hr: Sidro

en: Display
hr: Prikaz

en: Node type
hr: Vrsta node-a

en: Menu
hr: Izbornik

en: Advanced settings
hr: Napredne postavke

en: results
hr: rezultati

en: search
hr: pretraga

en: Teaser
hr: Mamac

en: Text
hr: Tekst

en: style
hr: stil

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Paths
hr: Putanje

en: User
hr: Korisnik

en: action
hr: akcija

en: Continue
hr: Nastavi

en: Configure
hr: Prilagodi

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Error
hr: Greška

en: Options
hr: Opcije

en: Contact
hr: Kontakt

en: Sent email to %recipient
hr: Pošalji e-poštu korisniku %recipient.

en: Unable to send email to %recipient
hr: Nije bilo moguće poslati e-poštu korisniku %recipient.

en: The subject of the message.
hr: Naziv poruke.

en: Create
hr: Stvori

en: Separator
hr: Razdjeljnik

en: Are you sure you want to delete %title?
hr: Želite li zbilja ukloniti %title?

en: All
hr: Svi

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Block
hr: Blok

en: Bottom
hr: Dno

en: Taxonomy terms
hr: Pojmovi taksonomije

en: User picture
hr: Slika korisnika

en: Mission
hr: Misija

en: Site name
hr: Naziv lokacije

en: Site slogan
hr: Slogan lokacije

en: Added
hr: Dodano

en: Input filters
hr: Filteri unosa

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Roles
hr: Uloge

en: Input format
hr: Format unosa

en: Signature
hr: Potpis

en: Revisions
hr: Revizije

en: Log message
hr: Poruka zapisnika

en: Vocabulary
hr: Rječnik

en: Vocabulary ID
hr: ID rječnika

en: Term
hr: Pojam

en: Term ID
hr: ID pojma

en: Term name
hr: Naziv pojma

en: Fields
hr: Polja

en: Overridden
hr: Premošteno

en: Mode
hr: Režim

en: Normal
hr: Normalno

en: Advanced
hr: Napredno

en: Up
hr: Gore

en: Performance
hr: Učinkovitost

en: Medium
hr: Srednji

en: Media
hr: Mediji

en: System
hr: Sustav

en: State
hr: Država

en: Recipient
hr: Primatelj

en: security
hr: sigurnost

en: General
hr: Općenito

en: Table
hr: Tablica

en: The name of the menu the node belongs to.
hr: Naziv izbornika kojemu node pripada

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
hr: Zadani obrazac putanje (primjenjuje se na sve rječnike s praznim obrascima ispod)

en: Pattern for all %vocab-name paths
hr: Obrazac za sve %vocab-name putanje

en: Pattern for forums and forum containers
hr: Obrazac za forume i spremnike foruma

en: Pattern for user account page paths
hr: Obrazac za putanje korisničkog računa

en: Pattern for blog page paths
hr: Obrazac za putanje blog stranica

en: Verbose
hr: Skupno

en: Display alias changes (except during bulk updates).
hr: Prikaži promjene nadimaka (osim tijekom skupne nadogradnje).

en: Replace by separator
hr: Zamijeni s razdjelnicom

en: Maximum alias length
hr: Maksimalna dužina nadimka

en: Maximum component length
hr: Maksimalna duljina komponente

en: Update action
hr: Obnovi akciju

en: Strings to Remove
hr: Strune za uklanjanje

en: administer pathauto
hr: administriraj pathauto

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
hr: Omogućava modulima mehanizam automatskog stvaranja nadimaka za sadržaj kojim upravljaju.

en: Other
hr: Ostalo

en: Basic
hr: Osnovno

en: Role
hr: Uloga

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: User login
hr: Prijava korisnika

en: Jump to the first comment of this posting.
hr: Prvi komentar ovog unosa.

en: Add new comment
hr: Dodaj komentar

en: String
hr: Struna

en: Users
hr: Korisnici

en: Exists
hr: Postoji

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: <All>
hr: - Sve -

en: Save and edit
hr: Spremi i uređuj

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Down
hr: Dolje

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Order
hr: Redoslijed

en: Basic settings
hr: Osnovne postavke

en: Preformatted
hr: Već formatirano

en: Term description
hr: Opis termina

en: Save settings
hr: Spremi postavke

en: Operation
hr: Operacija

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Created date
hr: Nadnevak stvaranja

en: Authoring information
hr: Podaci o autoru

en: Attachments
hr: Privitci

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hr: Unesi jednu stranicu po redu kao Drupal putanje. Znamenka '*' je višeznačna. Primjer putanje je %blog za blog stranice i %blog-wildcard za svaki osobni blog. %front je za naslovnicu.

en: Edit term
hr: Uredi pojam

en: Tokens
hr: Tokeni

en: Node title
hr: Naziv node-a

en: View user profile.
hr: Vidi korisnikov profil

en: Display all menu items
hr: Prikaži sve izborničke stavke

en: access administration menu
hr: pristup administration menu

en: Undo
hr: Poništi

en: Search results
hr: Rezultati pretraživanja

en: Your search yielded no results
hr: Nema rezultata za traženu pretragu

en: Token actions
hr: Akcije tokena

en: Front page
hr: Naslovnica

en: Replacement value
hr: Zamjenska vrijednost

en: Replacement patterns
hr: Zamjenski obrasci

en: Deleted
hr: Uklonjeno

en: Features
hr: Značajke

en: Available tokens
hr: Dostupni tokeni

en: Activity
hr: Aktivnost

en: Publishing options
hr: Opcije objave

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Font size
hr: Veličina fonta

en: Configure block
hr: Uredi blok

en: Period
hr: Točka

en: None.
hr: Nijedan.

en: Revert
hr: Vrati

en: Greater than
hr: Veće od

en: Less than
hr: Manje od

en: Log out
hr: Odjava

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Parent term
hr: Nadređeni termin

en: Parent terms
hr: Nadređeni pojmovi

en: Style
hr: Stil

en: Forums
hr: Forumi

en: view revisions
hr: pogledaj revizije

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: !date by !username
hr: !date - !username

en: revert
hr: vrati

en: Revision
hr: Revizija

en: current revision
hr: trenutna revizija

en: Asterisk
hr: Zvjezdica

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Standard
hr: Standardno

en: Menu settings
hr: Postavke izbornika

en: Color scheme
hr: Shema boja

en: Relationships
hr: Odnosi

en: Basic information
hr: Osnovne informacije

en: Themes
hr: Predlošci

en: Processing
hr: Obrađivanje

en: Storage
hr: Spremnik

en: Apply
hr: Primjeni

en: Plugins
hr: Dodatak

en: PHP Code
hr: PHP kôd

en: Menus
hr: Izbornici

en: Every
hr: Sva

en: Full node
hr: Cijeli node

en: Permission
hr: Dopuštenje

en: Hide
hr: Sakrij

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: file system
hr: sustav datoteka

en: URL path settings
hr: Postavke URL putanje

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
hr: Automatski stvoren nadimak %original_alias je u sukobu s postojećim nadimkom. Nadimak promijenjen u %alias.

en: Double quotes "
hr: Dupli navodnici "

en: Single quotes (apostrophe) '
hr: Jednostruki navodnici (apostrof) '

en: Comma ,
hr: Zarez ,

en: Period .
hr: Točka .

en: Hyphen -
hr: Crtica -

en: Underscore _
hr: Donja crtica _

en: Colon :
hr: Dvotočka :

en: Semicolon ;
hr: Točka zarez ;

en: Pipe |
hr: Vertikalna crtica |

en: Left curly bracket {
hr: Ljeva vitičasta zagrada {

en: Left square bracket [
hr: Ljeva uglata zagrada [

en: Right curly bracket }
hr: Desna vitičasta zagrada {

en: Right square bracket ]
hr: Desna uglata zagrada ]

en: Equal =
hr: Jednako =

en: Asterisk *
hr: Zvjezdica *

en: Percent %
hr: Postotak %

en: Dollar $
hr: Dolar $

en: Exclamation !
hr: Uskličnik !

en: Tilde ~
hr: Tilda ~

en: Left parenthesis (
hr: Ljeva zagrada (

en: Question mark ?
hr: Upitnik ?

en: Less than <
hr: Manje od <

en: Greater than >
hr: Veće od >

en: Pattern for all @node_type paths
hr: Obrazac za sve @node_type putanje

en: Bulk generation of nodes completed, one alias generated. | Bulk generation of nodes completed, @count aliases generated.
hr[0]: Stvaranje aliasa "na veliko" završeno, jedan alias stvoren.
hr[1]: Stvaranje aliasa "na veliko" završeno, @count aliasa stvoreno.

en: Delete aliases
hr: Ukloni nadimke

en: As [term], but including its supercategories separated by /.
hr: Kao [term], ali uključujući i superkategorije razdvojene s /.

en: Automatic alias
hr: Automatski nadimak

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
hr: Znak korišten za razdvajanje riječi u nazivima. Ovo će zamijeniti sve razmake ili interpunkciju. Korištenje razmaka ili znaka + može polučiti neželjene rezultate.

en: Character case
hr: Veličina slova

en: Leave case the same as source token values.
hr: Ostavi veličinu slova istu kao u izvornoj vrijednost žetona.

en: Change to lower case
hr: Promjeni u mala slova

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
hr: Ne čini ništa, Ostavi stari nadimak netaknutim.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
hr: Napravi novi nadimak. Ostavi postojeći u funkciji.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
hr: Napravi novi nadimak. Ukloni stari.

en: Create a new alias. Redirect from old alias.
hr: Napravi novi alijas. Napravi redirekciju sa starog.

en: Transliterate prior to creating alias
hr: Pročisti prije stvaranja nadimka

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
hr: Pročišćava nove nadimke na brojke i slova nađene unutar ASCII-96 skupa.

en: No action (do not replace)
hr: Nema akcije (ne mijenjaj)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
hr: Ukloni sve nadimke. Broj nadimaka koji će biti uklonjeni: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
hr: Ukloni sve nadimke za @label. Broj nadimaka koji će biti uklonjeni: %count.

en: Delete aliases now!
hr: Ukloni nadimke sada!

en: All of your path aliases have been deleted.
hr: Svi vaši nadimci putanja su uklonjeni.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
hr: Svi vaši %type nadimci putanja su uklonjeni.

en: Bulk generation of index aliases completed, one alias generated. | Bulk generation of index aliases completed, @count aliases generated.
hr[0]: Stvaranje indeksa aliasa "na veliko" završeno, jedan alias stvoren.
hr[1]: Stvaranje indeksa aliasa "na veliko" završeno, @count aliasa stvorena.
hr[2]: Stvaranje indeksa aliasa "na veliko" završeno, @count aliasa stvoreno.

en: notify of path changes
hr: izvješće o promjeni putanje

en: Language neutral
hr: Neutralni jezik

en: Automated alias settings
hr: Automatske alias postavke

en: Loading
hr: Učitavanje

en: The directory %directory does not exist.
hr: Direktorij %directory ne postoji.

en: The directory %directory is not writable
hr: Nije moguće pisati u %directory direktorij

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
hr: U direktorij %directory se ne može zapisivati, jer nema postavljena odgovarajuća dopuštenja.

en: @type: updated %title.
hr: @type: osvježen %title.

en: Miscellaneous
hr: Razno

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
hr: URL %url nije ispravan. Molimo vas da unesete potpuni URL, kao što je http://www.example.com/feed.xml.

en: Context
hr: Kontekst

en: Attached files
hr: Priložene datoteke

en: Book navigation
hr: Navigacija po knjizi

en: !a comments per page
hr: !a komentara po stranici

en: User profile
hr: Profil korisnika

en: Taxonomy vocabulary
hr: Rječnik taksonomije

en: Module name
hr: Naziv modula

en: Enter the module name to export code to.
hr: Unesite naziv modula u kojega ćete izvesti kod.

en: Machine name
hr: Stroju čitljivo ime

en: Print
hr: Ispis

en: Locked
hr: Zaključano

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
hr: Greška u provjeri valjanosti, molimo pokušajte ponovno. Ako se greška ponavlja, molimo kontaktirajte administratora web lokacije.

en: About
hr: Opis

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
hr: URL na kog treba preusmjeriti korisnika. Ovo može biti unutarnja veza kao npr. node/1234 ili vanjski URL kao npr. http://drupal.org.

en: Create @name
hr: Stvori @name

en: Original text
hr: Izvorni tekst

en: Patterns
hr: Obrasci

en: Acronym
hr: Akronim

en: Colon
hr: Dvotočka

en: Run cron
hr: Pokreni cron

en: Run updates
hr: Nadogradi

en: Enable developer modules
hr: Omogući razvojne module

en: Disable developer modules
hr: Onemogući razvojne module

en: Collapse fieldsets on modules page
hr: Sažmi fieldsets na stranici modula

en: Current anonymous / authenticated users
hr: Trenutno anonimnih / registriranih korisnika

en: Disabled these modules: !module-list.
hr: Onemogući ove module: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
hr: Nema omogućenih razvojnih modula

en: display drupal links
hr: prikaži drupal poveznice

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
hr: Sigurnosno upozorenje: Nije moguć upis u .htaccess datoteku. Molimo stvorite .htaccess datoteku u svom %directory direktoriju koji sadrži sljedeće redove: <code>!htaccess</code>

en: Book outline
hr: Korice knjige

en: Revision information
hr: Informacija o reviziji

en: Comma
hr: Zarez

en: Semicolon
hr: Točka zarez

en: @type %title has been updated.
hr: @type %title je osvježen.

en: Menu link ID
hr: ID izborničke poveznice

en: Theme registry
hr: Registar teme

en: Slash
hr: Kosa crta

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
hr: Putanja izbornika (kao što će se prikazati unutar breadrcrumb), ne uključuje Početnu ili [menu]. Razdvojeno s /.

en: Not installed.
hr: Nije instaliran.

en: Name of top taxonomy term
hr: Ime glavnog termina taksonomije

en: ID of top taxonomy term
hr: ID glavnog termina taksonomije.

en: Alias: @alias
hr: Nadimak: @alias

en: No alias
hr: Nema nadimka

en: Name of top term's vocabulary
hr: Ime glavnog termina u riječniku

en: ID of top term's vocabulary
hr: ID glavnog vocabulary termina

en: The text used in the menu as link text for this item.
hr: Tekst korišten u izborniku kao tekstualna poveznica na ovu stavku.

en: The name of the currently logged in user.
hr: Ime trenutačno prijavljenog korisnika.

en: The user ID of the currently logged in user.
hr: Korinički ID trenutačno prijavljenog korisnika.

en: The email address of the currently logged in user.
hr: Email adresa trenutačno prijavljenog korisnika.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
hr: Omogućava proširenu inačicu izvornih Drupal akcija putem Token modula.

en: Punctuation
hr: Interpunkcija

en: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Download</a>)
hr: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Preuzmi</a>)

en: Configure client-side editors.
hr: Konfiguriraj klijentske uređivače teksta.

en: Abbreviation
hr: Skraćenica

en: Inserted
hr: Umetnuto

en: filter
hr: pročisti

en: The title of the comment.
hr: Naziv komentara

en: The title of the node.
hr: Naziv unosa

en: Adjust top margin
hr: Prilagodi gornju marginu

en: Keep menu at top of page
hr: Zadrži izbornik na vrhu stranice

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
hr: Ukoliko je instaliran Utility modul za ovu namjenu, može biti onemogućen i deinstaliran.

en: Move local tasks into menu
hr: Premjesti lokalne zadatke u izbornik

en: Administration menu settings
hr: Postavke administracijskog izbornika

en: Parent link ID
hr: ID nadređene poveznice

en: Display additional data for each menu item
hr: Prikaži dodatne podatke za svaku izborničku poveznicu

en: Display the selected items next to each menu item link.
hr: Prikaži odabrane stavke pored svake izborničke poveznice.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
hr: Ukoliko je omogućeno, sve izborničke poveznice su prikazane, bez obzira na dopuštenja lokacije. <em>Napomena: Nemojte imati omogućeno na umreženoj lokaciji.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
hr: Omogućeni sljedeći moduli: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
hr: Administracijski izbornik omogućava padajući izbornik kojim možete s jednim ili dva klika pristupiti većini administracijskih zadaća i drugim uobičajenim odredištima (korisnicima s odgovarajućim dopuštenjima). Koristite sljedeće postavke kako bi prilagodili prikaz izbornika.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
hr: Administracijski izbornik omogućava padajući izbornik kojim možete s jednim ili dva klika pristupiti većini administracijskih zadaća i drugim uobičajenim odredištima (korisnicima s odgovarajućim dopuštenjima). Administracijski izbornik također prikazuje broj anonimnih i registriranih korisnika, omogućava modulima dodati svoje izborničke stavke. Usklađenost s izbornikom se razlikuje od modula do modula; dodatni modul <a href="@drupal">Devel</a>, naprimjer, se snažno oslanja na administracijski izbornik kako bi omogućio brzi pristup razvojnim alatima.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
hr: Stranica <a href="@settings">Postavke</a> Administracijskog izbornika vam omogućavaju mijenjanje nekih elemenata izborničkog ponašanja i prikaza. Budući da prikaz izbornika ovisi o predlošku vaše lokacije, temeljite prilagodbe zahtjevaju izmjene vašeg predloška i CSS datoteka. Pogledajte README.txt za više informacija o izmjenama predložaka i CSS datoteka.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
hr: Prikaz izborničkih stavki unutar administracijskog izbornika ovise o dopuštenjima trenutačnog korisnika. Prvo, administracijski izbornik je prikazan samo ulogama s <em>Pristupa administracijskom izborniku</em> (admin_menu modul) dopuštenjem. Drugo, korisnik mora pripadati ulozi s <em>Pristupa administracijskim stranicama</em> (system modul) dopuštenjem kako bi vidio administracijske poveznice. I, treće, samo trenutačno dopuštene poveznice su prikazana; naprimjer, ukoliko korisnik ne pripada ulozi s dopuštenjem <em>Upravlja dopuštenjima</em> (user modul) i <em>Upravlja korisnicima</em> (user modul), izbornička stavka <em>Postavke korisnika</em> nije prikazana.

en: Administration menu
hr: Administracijski izbornik

en: Adjust administration menu settings.
hr: Prilagodi postavke administracijskog izbornika

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
hr: Omogućava padajući izbornik ka većini administracijskih zadaća i drugim uobičajenim odredištima (korisnicima s odgovarajućim dopuštenjima).

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
hr: Pojašnjenje dodataka ili nadogradnji koje bi drugim autorima ili korisnicima trebalo pomoći razumjeti administraciju sadržaja i vaše motive.

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Contact form
hr: Kontakt obrazac

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
hr: Dozvole direktorija %directory su promijenjene kako bi bio dozvoljen upis u njega.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hr: Stroju čitljiv naziv treba sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
hr: Revizije vam omogućavaju praćenje razlika između više inačica sadržaja.

en: Search form
hr: Obrazac pretrage

en: Styles
hr: Stilovi

en: The item has been deleted.
hr: Stavka je izbrisana.

en: Text format
hr: Oblik unosa

en: The name of the site.
hr: Naziv lokacije.

en: Edit @type
hr: Uredi @type

en: In code
hr: U kôdu

en: Optional features
hr: Proizvoljna svojstva

en: Import page
hr: Uvoz stranice

en: @project issue queue
hr: @project prijavljeni problemi

en: Flush all caches
hr: Isprazni svu priručnu memoriju

en: Developer modules to keep enabled
hr: Razvojni moduli koji trebaju ostati omogućeni

en: Existing node
hr: Postojeći node

en: Status messages
hr: Poruke statusa

en: styles
hr: stilovi

en: The unique ID of the comment.
hr: Jedinstveni ID komentara.

en: The name left by the comment author.
hr: Ime koje je ostavio autor komentara.

en: The email address left by the comment author.
hr: Adresa e-pošte koju je ostavio autor komentara.

en: The home page URL left by the comment author.
hr: Mrežna lokacija koju je ostavio autor komentara.

en: The formatted content of the comment itself.
hr: Oblikovani sadržaj komentara.

en: The number of comments posted on a node.
hr: Broj komentara na određeni unos.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
hr: Broj komentara dodanih na unos od posljednjeg korisničkog pregleda.

en: The type of the node.
hr: Vrsta unosa.

en: The human-readable name of the node type.
hr: Ljudima čitljiv naziv vrste unosa.

en: The language the node is written in.
hr: Jezik na kojem je unos napisan.

en: The URL of the node.
hr: URL unosa.

en: The slogan of the site.
hr: Slogan lokacije.

en: The administrative email address for the site.
hr: Administracijska adresa e-pošte za lokaciju.

en: The URL of the site's front page.
hr: URL naslovnice.

en: The unique ID of the taxonomy term.
hr: Jedinstveni ID pojma taksonomije.

en: The name of the taxonomy term.
hr: Naziv pojma taksonomije.

en: The optional description of the taxonomy term.
hr: Proizvoljni opis pojma taksonomije.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
hr: Jedinstveni ID rječnika taksonomije.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
hr: Naziv rječnika taksonomije.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
hr: Proizvoljan opis rječnika taksonomije.

en: The unique ID of the user account.
hr: Jedinstveni ID korisničkog računa.

en: The login name of the user account.
hr: Korisničko ime za račun.

en: The email address of the user account.
hr: Adresa e-pošte korisničkog računa.

en: The URL of the account profile page.
hr: URL stranice profila.

en: User contact forms
hr: Korisnički kontakt obrasci

en: Text formats
hr: Oblici unosa

en: The unique ID of the content item, or "node".
hr: Jedinstveni ID stavke sadržaja, ili "unosa".

en: Revisions allow you to track differences between multiple versions of your content, and revert back to older versions.
hr: Revizije vam omogućuju praćenje razlika između više inačica vašeg pojedinog sadržaja i povratak na ranije inačice.

en: Searched %type for %keys.
hr: Pretraženo %type za %keys.

en: There is currently no content classified with this term.
hr: Trenutno nema sadržaja u ovom pojmu.

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hr: Najveća dužina nadimka. Preporučena dužina je 100. Nadimak ne može biti duži od @max znakova. Više detalja u <a href ="@pathauto-help">pomoć Pathauto modula</a>.

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
hr: Što Pathauto treba činiti kada osvježava postojeći sadržaj koji već ima nadimak?

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet? Transliteration is handled by the Transliteration module.
hr: Kada obrazac uključuje određene znakove (kao oni s kvačicama) treba li Pathauto pokušati pročistiti ih na ASCII-96 alfabet? Pročišćenjem upravlja Transliteration modul.

en: Reduce strings to letters and numbers
hr: Pročisti strune na slova i brojeve

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
hr: Riječi koje će se izbaciti iz URL nadimka, razdvojene zarezom. Ne koristite ovo kako bi uklonili interpunkciju.

en: Choose aliases to delete
hr: Odaberite nadimke za uklanjanje

en: All aliases
hr: Svi nadimci

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
hr: <strong>Napomena:</strong> nema potvrde. Budite svjesni što radite prije no što kliknete "Ukloni nadimke sada!" gumb.<br />Možda biste željeli spremiti pričuvnu kopiju baze podataka i/ili url_alias tablice prije no što iskoristite ovu mogućnost.

en: Ignoring alias %alias due to existing path conflict.
hr: Zanemaren nadimak %alias zbog postojećeg sukoba putanje.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
hr: Zanemaren nadimak %alias budući da je isti kao i interna putanja.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
hr: Stvoren novi nadimak %alias za %source, zamijenjen %old_alias.

en: Created new alias %alias for %source.
hr: Stvoren novi nadimak %alias za %source.

en: Maximum alias and component length
hr: Maksimalna dužina nadimka i komponente

en: Administer pathauto
hr: Upravlja s pathauto

en: Allows a user to configure patterns for automated aliases and bulk delete URL-aliases.
hr: Dopušta korisnicima prilagoditi obrasce za automatske nadimke i skupno uklanjanje URL nadimaka.

en: Notify of Path Changes
hr: Obavijesti o promjenama putanja

en: Determines whether or not users are notified.
hr: Određuje jesu li ili nisu korisnici obavješteni.

en: User blogs
hr: Blogovi korisnika

en: Wysiwyg profiles
hr: Wysiwyg profili

en: Site logo
hr: Logo web sjedišta

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
hr: Dostupne promjenjive su: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Add a new @plugin
hr: Dodaj novi @plugin

en: Edit @plugin %title
hr: Uredi @plugin %title

en: Clone @plugin %title
hr: Kloniraj @plugin %title

en: Import @plugin
hr: Uvezi @plugin

en: Export @plugin %title
hr: Izvezi @plugin %title

en: Are you sure you want to revert %title?
hr: Jeste li sigurni za želite vratiti %title?

en: %title has been created.
hr: %title je stvoren.

en: %title could not be created.
hr: Nije moguće stvoriti %title.

en: %title has been updated.
hr: %title je ažuriran.

en: %title could not be updated.
hr: %title nije bilo moguće ažurirati.

en: @plugin %title was enabled.
hr: @plugin %title je omogućen.

en: @plugin %title was disabled.
hr: @plugin %title je onemogućen.

en: administer stylizer
hr: administriraj stilizator

en: Administrative settings
hr: Administracijske postavke

en: The URL of the account edit page.
hr: URL stranice uređivanja računa.

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
hr: Maksimalna dužina teksta bilo koje komponente unutar nadimka (npr., [title]). 100 je preporučena dužina. @max je maksimalna moguća dužina. Pogledajte <a href="@pathauto-help">Pathauto pomoć</a> za detalje.

en: The field %name is not a valid number.
hr: Polje %name nije valjan broj.

en: The field %name cannot be greater than @max.
hr: Polje %name ne može biti veće od @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
hr: Polje %name ne može biti manje od @max.

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
hr: <em>Strune za ukloniti</em> ne smiju sadržati HTML. Provjerite kako je WYSIWYG urednik teksta onemogućen za ovo polje.

en: Select the types of un-aliased paths for which to generate URL aliases
hr: Odaberite vrste putanja bez nadimaka za koje treba stvoriti URL nadimke

en: Bulk updating URL aliases
hr: Skupno osvježenje URL nadimaka

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hr: Došlo je do greške tijekom @operation s argumentima: @args

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
hr[0]: Stvoren 1 URL nadimak.
hr[1]: Stvorena @count URL nadimka.
hr[2]: Stvoreno @count URL nadimaka.

en: Right parenthesis )
hr: Desna zagrada )

en: Slash /
hr: Kosa crta /

en: Taxonomy term paths
hr: Putanje pojmova taksonomije

en: Forum paths
hr: Putanje foruma

en: User paths
hr: Putanje korisnika

en: Blog paths
hr: Putanje blogova

en: Update URL alias
hr: Osvježi URL nadimak

en: Updated URL alias for 1 node. | Updated URL aliases for @count nodes.
hr[0]: Osvježen URL nadimak za 1 unos.
hr[1]: Osvježeni URL nadimci za @count unosa.
hr[2]: Osvježeni URL nadimci za @count unosa.

en: Updated URL alias for 1 term. | Updated URL aliases for @count terms.
hr[0]: Osvježen URL nadimak za 1 pojmam.
hr[1]: Osvježeni URL nadimci za @count pojma.
hr[2]: Osvježeni URL nadimci za @count pojmova.

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
hr[0]: Osvježen URL nadimak za 1 korisnički račun.
hr[1]: Osvježeni URL nadimci za @count korisničkih računa.
hr[2]: Osvježeni URL nadimci za @count korisničkih računa.

en: Bulk update
hr: Skupno osvježenje

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the term:path token. You should probably set the action for @name to be "replace by separator".
hr: Podesili ste @name biti razdjelnicom i uklonjeno kada se nađe unutar strune. Ovo može dovesti do problema s vašim obrascima, a posebno s term:path token. Trebali bi postaviti akciju za @name "zamijeni s razdjelnicom".

en: Class registry
hr: Registar klasa

en: Use Page Manager
hr: Koristi Page Manager

en: User signature
hr: Potpis korisnika

en: Text formats enabled for rich-text editing
hr: Formati unosa omogućeni za uređivanje obogaćenog teksta.

en: Shifts the site output down by approximately 20 pixels from the top of the viewport. If disabled, absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
hr: Pomiče prikaz stranice za približno 20 piksela od vrha. Ukoliko je onemogućeno, apsolutno ili fiksno pozicionirani elementi na stranici mogu biti prekriveni od strane administracijskog izbornika.

en: Displays the administration menu always at the top of the browser viewport (even when scrolling the page).
hr: Prikazuje administracijski izbornik uvijek na vrhu stranice (čak i pri skrolanju stranicom).

en: In some browsers, this setting may result in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues.
hr: U nekim preglednicima, ova postavka može rezultirati deformiranom stranicom, nevidljivim pokazivačem, nemogućnošću odabira elemenata u obrascima ili drugim problemima.

en: Collapse module groups on the <a href="!modules-url">%modules</a> page
hr: Sažmi skupine modula na stranici <a href="!modules-url">%modules</a>

en: Collapse module groups on the <a href="@permissions-url">%permissions</a> page
hr: Sažmi skupine modula na stranici <a href="@permissions-url">%permissions</a>

en: Moves the tabs on all pages into the administration menu. Only possible for themes using the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code>.
hr: Premješta sve oznake sa svih stranica unutar administracijskog izbornika. Moguće samo u predlošcima koji koriste CSS klase <code>tabs primary</code> i <code>tabs secondary</code>.

en: The selected modules will not be disabled when the link %disable-developer-modules below the icon in the menu is invoked.
hr: Odabrani moduli neće biti onemogućeni po odabiru poveznice %disable-developer-modules.

en: Access administration menu
hr: Pristupa administracijskom izborniku

en: Display the administration menu at the top of each page.
hr: Prikaži administracijski izbornik na vrhu svake stranice.

en: Flush caches
hr: Prazni priručnu memoriju

en: Access links to flush caches in the administration menu.
hr: Pristup poveznici za pražnjenje priručne memorije unutar administracijskog izbornika.

en: Display Drupal links
hr: Prikaži Drupal poveznice.

en: Provide Drupal.org links in the administration menu.
hr: Prikaži Drupal.org poveznice unutar administracijskog izbornika.

en: Administration tools.
hr: Administracijski alati.

en: Underscore
hr: Donja crtica

en: There are no @titles to display.
hr: Nema @titles za prikaz.

en: The <a href="!url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when an alias is deleted.
hr: Postavke <a href="!url">Redirect modula</a> određuju hoće li biti svoreno preusmjerenje po uklanjanju nadimka.

en: Considering installing the <a href="!url">Redirect module</a> to get redirects when your aliases change.
hr: Preporučeno je instalirati <a href="!url">Redirect modul</a> kako bi omogućili preusmjerenja po promjeni nadimaka.

en: No new URL aliases to generate.
hr: Nema novih URL nadimaka za stvoriti.

en: The <strong>maximum alias length</strong> and <strong>maximum component length</strong> values default to 100 and have a limit of @max from Pathauto. This length is limited by the length of the "alias" column of the url_alias database table. The default database schema for this column is @max. If you set a length that is equal to that of the one set in the "alias" column it will cause problems in situations where the system needs to append additional words to the aliased URL. You should enter a value that is the length of the "alias" column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.
hr: <strong>Maksimalna dužina nadimka</strong> i <strong>maksimalna dužina komponente</strong> vrijednostu su zadano 100 i imaju ograničenje od @max što ovisi o Pathauto. Ova dužina je ograničena dužinom "alias" stupca unutar url_alias tablice baze podataka. Zadana shema baze podataka za ovaj stupac je @max. Ukoliko postavite dužinu koja je jednaka onoj koja je postavljena unutar "alias" stupca će prouzročiti probleme u situacijama kada sustav treba dodati riječi URL nadimku. Trebali bi unijeti vrijednost koja je dužina "alias" stupca umanjenu za dužinu bilo kojih struna koje mogu biti dodane na kraj URL nadimka. Dužina strune koja bi mogla biti dodana na kraj vašeg nadimka ovisi o tome koje ste module omogućili, i o vašim Pathauto postavkama. Preporučena i zadana vriejdnost je 100.

en: Path module form elements
hr: Obrasci elemenata modula putanje

en: Double quotation marks
hr: Dvostruki navodnici

en: Single quotation marks (apostrophe)
hr: Jednostruki navodnici (apostrof)

en: Vertical bar (pipe)
hr: Verikalna cijev

en: Left curly bracket
hr: Lijeva vitičasta zagrada

en: Left square bracket
hr: Lijeva kutna zagrada

en: Right curly bracket
hr: Desna vitičasta zagrada

en: Right square bracket
hr: Desna kutna zagrada

en: Plus sign
hr: Znak plus

en: Equal sign
hr: Znak jednako

en: Percent sign
hr: Znak postotka

en: Dollar sign
hr: Znak za dolar

en: Number sign (pound sign, hash)
hr: Znak broja (funta, hash)

en: At sign
hr: @ znak

en: Exclamation mark
hr: Uskličnik

en: Tilde
hr: Tilda

en: Left parenthesis
hr: Lijeva okrugla zagrada

en: Right parenthesis
hr: Desna okrugla zagrada

en: Question mark
hr: Upitnik

en: Less-than sign
hr: Znak manje od <

en: Greater-than sign
hr: Znak veće od >

en: Backslash
hr: Kosa crta

en: Generate automatic URL alias
hr: Stvori automatske URL nadimke

en: Uncheck this to create a custom alias below.
hr: Onemogućite ovo kako stvorili prilagođeni nadimak sipod.

en: Configure URL alias patterns.
hr: Prilagodi obrasce URL nadimaka.

en: Cache menu in client-side browser
hr: Sažmi izbornik u korisničkom pregledniku

en: !title cache cleared.
hr: !title priručna memorija ispražnjena.

en: CSS and JavaScript
hr: CSS i JS

en: Page and else
hr: Stranica i ostalo

en: Update data
hr: Podaci o nadogradnjama

en: Enabled components
hr: Omogućene komponente

en: Update node alias
hr: Osvježi nadimke unosa

en: Update taxonomy term alias
hr: Osvježi nadimke pojmova taksonomije

en: Update user alias
hr: Osvježi nadimke korisnika

en: Icon menu
hr: Izborničke ikone

en: Search bar
hr: Traka pretrage

en: User counts
hr: Broj korisnika

en: Account links
hr: Poveznice računa

en: System tweaks
hr: Prilagodbe sustava
