Wiki installation profile (6.x-2.3) - en to my translation catalogue (268 entries)

en: Home
my: မူလနေရာ

en: User interface
my: အသုံးပြုသူအသွင်အပြင်

en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

en: Body
my: စာကိုယ်

en: CCK
my: စီစီကေ (CCK)

en: Pages
my: စာမျက်နှာများ

en: delete
my: ဖျက်ရန်

en: Status
my: အခြေအနေ

en: Delete
my: ပယ်ဖျက်

en: Operations
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Content
my: အကြောင်းအရာ

en: Value
my: တန်ဖိုး

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: Author
my: စာရေးသူ

en: List
my: စာရင်း

en: Subject
my: အကြောင်း

en: Actions
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်

en: Remove
my: ထုတ်ပယ်/ပယ်ဖျက်

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: Language
my: ဘာသာစကား

en: Read more
my: ဆက်လက်ဖတ်ရှုပါ

en: Disabled
my: ပိတ်ထားသည်

en: Administration
my: စီမံခန့်ခွဲခြင်း

en: Comments
my: မှတ်ချက်များ

en: error
my: မှားယွင်းချက်

en: Yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: No
my: မဟုတ်ဘူး

en: Content types
my: အကြောင်းအရာ အမျိုးအစားများ

en: Categories
my: အမျိုးအစားများ

en: Go
my: သွားမည်

en: view
my: မြင်ကွင်း

en: Login
my: ဝင်ရောက်ရန်

en: Edit
my: ပြင်ရန်

en: Size
my: အရွယ်အစား

en: Search
my: ရှာရန်

en: Reset
my: မူလပုံစံအတိုင်းပြန်ထားရန်

en: None
my: တစ်ခုမှ မဟုတ်

en: Message
my: သတင်း

en: User contact form
my: အသုံးပြုသူအားဆက်သွယ်ရေးပုံစံ

en: Weight
my: အစဉ်

en: Link
my: အချိတ်အဆက် (အခြားစာမျက်နှာတစ်ခုခုသို့ ဆက်သွယ်ထားခြင်း)

en: Image
my: ပုံရိပ်

en: Center
my: ဗဟို

en: Name
my: အမည်

en: edit
my: ပြင်ရန်

en: Import
my: သွင်းရန်

en: Export
my: ပြန်ထုတ်ရန်

en: Taxonomy term
my: Taxonomy အသုံးအနှုံး

en: General settings
my: အထွေထွေ အထိန်းအချုပ်များ

en: Back
my: နောက်သို့

en: Node ID
my: Node ၏ အမှတ်စဉ်

en: Label
my: အညွန်း

en: Preview
my: အစမ်းကြည့်ရန်

en: Save
my: သိမ်းပါ

en: Help
my: အကူအညီ

en: Font
my: စာလုံး

en: Background Color
my: နောက်ခံအရောင်

en: Update
my: ပြုပြင်မွမ်းမံ

en: Top
my: အပေါ်သို့

en: Small
my: အသေး

en: Large
my: အကြီး

en: Views
my: မြင်ကွင်းများ

en: Add
my: အသစ်ထပ်ပေါင်းပါ

en: View
my: မြင်ကွင်း

en: URL
my: လိပ်စာ URL

en: Path
my: တည်ရှိရာလမ်းကြောင်း

en: Modules
my: Module များ

en: Manage
my: စီမံခန့်ခွဲရန်

en: Node type
my: Node အမျိုးအစား

en: Advanced settings
my: အဆင့်မြင့် အထိန်းအချုပ်များ

en: results
my: ရလာဒ်များ

en: search
my: ရှာဖွေရန်

en: Teaser
my: နမူနာဖော်ပြချက်

en: Keywords
my: သော့ချက်စာလုံးများ

en: Unknown
my: မသိနိုင်သော

en: User
my: အသုံးပြုသူ

en: action
my: လုပ်ဆောင်ချက်

en: Continue
my: ဆက်လုပ်ရန်

en: Check
my: စစ်ဆေး

en: Error
my: အမှား

en: Options
my: ရွေးချယ်နိုင်သည့်အရာများ

en: Contact
my: ဆက်သွယ်ရန်

en: Page title
my: စာမျက်နှာ၏ ခေါင်းစဉ်

en: Bottom
my: အောက်ခြေ

en: Mission
my: ရည်မှန်းချက်

en: Site name
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် နာမည်

en: Site slogan
my: အင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ ကြွေးကြော်သံ

en: Roles
my: အဆင့်သတ်မှတ်ချက်များ

en: Signature
my: လက်မှတ်

en: Normal
my: ပုံမှန်

en: Advanced
my: အဆင်မြင့်

en: Up
my: အပေါ်သို့

en: Performance
my: စွမ်းဆောင်ရည်

en: Medium
my: အလယ်အလတ်

en: Media
my: မီဒီယာ

en: System
my: စနစ်

en: Recipient
my: လက်ခံရရှိသူ

en: security
my: လုံခြုံရေး

en: Table
my: ဇယား

en: Pathauto
my: လမ်းကြောင်းအားအလိုအလျောက်သတ်မှတ်ပါ

en: Other
my: အခြား

en: Select all
my: အားလုံးရွေးရန်

en: User login
my: ၀င်ရန်

en: Add new comment
my: မှတ်ချက်အသစ် ရေးရန်

en: Users
my: အသုံးပြုသူများ

en: Exists
my: ရှိပြီးသား

en: Anonymous
my: အမည်မသိသူ(သို့)ဧည့်သည်

en: Save and edit
my: သိမ်းရန်နှင့် ဆက်လက်ပြင်ဆင်ရန်

en: Clone
my: ပုံစံတူထပ်ပွားပါ

en: Down
my: အောက်သို့

en: Basic setup
my: အခြေခံတည်ဆောက်ချက်များ

en: Path location
my: တည်ရှိရာ နေရာ

en: Save settings
my: Setting များ သိမ်းရန်

en: Operation
my: ပြုလုပ်ဆောင်ရွက်ခြင်း

en: Word count
my: စာလုံးအရေအတွက်

en: Rules
my: စည်းကမ်းများ

en: View user profile.
my: Profile ကိုကြည့်ရန်

en: Display all menu items
my: menu အချက်အလက်အားလုံးပြပါ

en: Undo
my: မပြုလုပ်တော့

en: Search results
my: ရှာလို့ရသောရလဒ်များ

en: Your search yielded no results
my: သင့်ရှာဖွေသည့်အကြောင်းအရာအတွက် ရလာဒ်မရှိပါ/ ပြန်ကြားချက်များ မရရှိပါ

en: Front page
my: အရှေ့စာမျက်နှာ

en: Deleted
my: ပယ်ဖျက်ပြီး

en: Replace
my: အစားထိုးရန်

en: First
my: ပထမ

en: Font size
my: စာလုံးအရွယ်အစား

en: Configure block
my: Block ကို ပြင်ဆင်ရန်

en: Second
my: ဒုတိယ

en: None.
my: ဘာမှမရှိ

en: Revert
my: နောက်ပြန်ဆုတ်

en: Equal to
my: တန်ဖိုးတူညီ

en: Less than
my: တန်ဖိုးနည်း

en: Log out
my: ထွက်ရန်

en: Left
my: ဘယ်

en: Right
my: ညာ

en: Permissions
my: ခွင့်ပြုချက်များ

en: Standard
my: စံ

en: Basic information
my: အခြေခံသတင်းအချက်အလက်

en: Processing
my: လုပ်ငန်းများ လုပ်ဆောင်နေသည်။

en: Advanced Options
my: အဆင့်မြင့်ရွေးချယ် ပြင်ဆင်ရန်

en: Bold
my: ထူရန်

en: Copy
my: ကူးရန်

en: Simple
my: ရိုးရိုးသာမာန်

en: Third
my: တတိယ

en: Fourth
my: စတုတ္ထ

en: Fifth
my: ပဥ္စစမ

en: Dotted
my: အစက်အပျောက်များ

en: Solid
my: သိပ်သည်း

en: Redo
my: ပြန်လုပ်မည်

en: Italic
my: စောင်းရန်

en: Hide
my: ဖွက်ပါ

en: Language code
my: ဘာသာစကားသင်္ကေတ

en: file system
my: ဖိုင်စနစ်

en: Unavailable
my: မရရှိနိုင်ပါ

en: Automatic alias
my: အလိုအလျောက်နာမည်အတုပြုလုပ်ပါ

en: Change to lower case
my: စာလုံးအသေးပြောင်းပါ

en: Interface language
my: အသွင်အပြင် ဘာသာစကား

en: Taxonomy vocabulary
my: Taxonomy ေါဟာရများ

en: Sixth
my: ဆဌမ

en: Print
my: မိတ္တူထုတ်ရန် (ပရင့်ထုတ်ရန်)

en: %keys (@type).
my: %keys (@type)

en: Finish
my: ပြီးပြီ

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
my: အတည်ပြုရာတွင် ပြဿနာဖြစ်နေပါသည်။ ကျေးဇူးပြု၍ ထပ်မံကြိုးစားကြည့်ပါ။ အကယ်၍ ဤအမှားအယွင်း ထပ်မံဖြစ်ပေါ်နေပါက ဤဝက်ဘ်ဆိုဒ်အား စီမံအုပ်ချုပ်သူထံ ဆက်သွယ်ပါ။

en: Underline
my: မျဉ်းကြောင်းတားရန်

en: Cut
my: ဖြတ်ရန်

en: Font family
my: စာလုံးပုံစံ မိသားစုများ

en: About
my: အကြောင်း

en: Case sensitive
my: စားလုံးအမှားအယွင်းပြုလုပ်၍ မရပါ။

en: Original text
my: မူလစာသား

en: Acronym
my: အတိုကောက်

en: Example:
my: ဥပမာ -

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
my: လုံခြုံရေး သတိပေးချက် - .htaccess ဖိုင်အား ရေးသား၍ (ပြုလုပ်၍/ ထားရှိရန်) မရနိုင်ပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ အောက်ပါ <code>!htaccess</code> အချက်အလက်များပါရှိသည့် .htaccess ဖိုင် တစ်ခုအား ထိုနေရာထဲတွင် တည်ဆောက်ပါ။

en: Page elements
my: စာမျက်နှာတစ်ခုအား တည်ဆောက်ထားသည့် အစိတ်အပိုင်းများ

en: Citation
my: ရည်ညွှန်းချက်

en: Search type
my: ရှာဖွေရေးစံနစ်အမျိုးအစား

en: User: ID
my: အသုံးပြုသူ - မှတ်ပုံတင်အမှတ်

en: No alias
my: နာမည်အတုမလုပ်ပါ

en: Enabled by default
my: နဂိုကတည်းကခွင့်ပြုထားသည်

en: Align left
my: ဘယ်ညှိရန်

en: Align center
my: အလယ်ညှိရန်

en: Align right
my: ညာညှိရန်

en: Justify
my: ညှိရန်

en: Font style
my: စာလံုးပံုစံ

en: Check spelling
my: စာလုံးပေါင်း သတ်ပုံ စစ်ဆေးရန်

en: Fullscreen
my: ဖန်သားပြည့်

en: Auto save
my: အလိုအလျောက်သိမ်းပါ

en: Left-to-right
my: ဘယ်မှညာ

en: Right-to-left
my: ညာမှဘယ်

en: Emotions
my: စိတ်ခံစားချက်များ

en: Insert date
my: နေ့စွဲအား ထည့်သွင်းရန်

en: Insert time
my: အချိန်အား ထည့်သွင်းရန်

en: Abbreviation
my: အတိုကောက်

en: Inserted
my: ထည့်သွင်းပြီး

en: Spell check
my: စာလုံးပေါင်းစစ်ဆေးရန်

en: Font Color
my: စာလုံးအရောင်

en: Show/hide hidden elements
my: ဖုံးကွယ်ထားသည့် အရာများအား ပြ/ပိတ်ရန်

en: The title of the comment.
my: အကြံပြုချက်၏ခေါင်းစဉ်

en: - All -
my: - အားလုံး -

en: Checking...
my: စစ်ဆေးနေသည် ....

en: Machine-readable name
my: စက်မှဖတ်ရှုနားလည်နိုင်သည့် နာမည်

en: Compare
my: နှိုင်းယှဉ်ရန်

en: Dependency
my: မှီခိုသည့်အရာများ

en: Contact form
my: ဆက်သွယ်ရန်ပုံစံ

en: Search form
my: ရှာဖွေရန်

en: Hello world!
my: မင်္ဂလာပါ ကမ္ဘာကြီးခင်ဗျား!

en: Text format
my: စာသားပုံစံ

en: Greater than or equal to
my: တန်ဖိုးကြီး (သို့) တူညီ

en: The name of the site.
my: website ၏နာမည်

en: Unable to create
my: ဖန်တီးတည်ဆောက်၍ မရပါ။

en: Name is required.
my: နာမည်တခုခုရေးဖို့လိုအပ်ပါတယ်

en: See the getting started guide for more information.
my: အချက်အလက် အပြည့်အစုံကို စတင်လုပ်ဆောင်ရန် လက်စွဲစာအုပ်တွင် ကြည့်ရှုပါ

en: Site contact page
my: ဝက်ဘ်ဆိုဒ်၏ ဆက်သွယ်ရေး စာမျက်နှာ

en: User: name
my: အသုံးပြုသူ - အမည်

en: Contact @name
my: @name အားဆက်သွယ်ရန်

en: Advanced search form
my: အဆင့်မြင့်ရှာဖွေရေးစံနစ်

en: A search form with advanced options.
my: အဆင့်မြင့်ရှာဖွေရေးပုံစံအားရွေးချယ်နိုင်သည့် ရှာဖွေရေးပုံစံ

en: The name left by the comment author.
my: မှတ်ချက်ပြုသူ ရေးသွင်းသွားသည့် အမည်

en: The email address left by the comment author.
my: မှတ်ချက်ရေးသားသူ ရေးသွင်းသွားသည့် အီးမေးလ်လိပ်စာ

en: The home page URL left by the comment author.
my: မှတ်ချက်ရေးသားသူ ရေးသွင်းသွားသည့် အင်တာနက်လိပ်စာ

en: The slogan of the site.
my: website ၏ဆောင်ပုဒ်

en: The administrative email address for the site.
my: ဤအင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ အုပ်ချုပ်ရေးအီးမေးလ်လိပ်စာ

en: The email address of the user account.
my: အသုံးပြုသူ၏ အီးမေးလ်လိပ်စာ

en: Lighter
my: ပို၍ပါးလွှာရန်

en: Bolder
my: ပို၍ထူရန်

en: User contact forms
my: အသုံးပြုသူ ဆက်သွယ်ရန် ဖောင်ပုံစံ

en: An error occurred at @path.
    
    Error Description: @error
my: @path တွင် အမှားအယွင်းတစ်ခု ဖြစ်ပေါ်နေပါသည်။ 
    
    @error အမှားအယွင်းအား ရှင်းလင်းချက် --

en: - Choose -
my: - ရွေးချယ်ရန် -

en: Update and save
my: ပြုပြင်မွမ်းမံပြီး သိမ်းဆည်းရန်

en: The page has been updated and saved.
my: စာမျက်နှာအား ပြုပြင်မွမ်းမံ၍ သိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ။

en: Not equal to
my: တန်ဖိုးမတူညီ

en: Enter a user name
my: အသုံးပြုသူအမည် ရေးသွင်းပါ

en: Maximize
my: မြင်ကွင်းအကျယ်ချဲ့ရန်

en: Check spelling as you type
my: ရေးသားနေစဉ်အတွင်း စာလုံးပေါင်းအား စစ်ဆေးရန်

en: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif
my: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif ဖောင့်များ

en: Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif
my: Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif ဖောင့်များ

en: Trebuchet MS, Trebuchet, Verdana, sans-serif
my: Trebuchet MS, Trebuchet, Verdana, sans-serif ဖောင့်များ

en: Decoration
my: တန်ဆာဆင်ခြင်း

en: Site logo
my: အင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ အမှတ်တံဆိပ် (အမှတ်အသား)

en: Comment creation
my: ထင်မြင်ချက်အား ရေးသားခြင်း

en: The current
my: မျက်မှောက်/လက်ရှိ

en: !description year (four digit)
my: !description ခုနှစ် (ဂဏာန်းလေးလုံး)

en: !description year (two digit)
my: !description ခုနှစ် (ဂဏာန်းနှစ်လုံး)

en: !description month (full word)
my: !description လ (အပြည့်အစုံ)

en: !description month (abbreviated)
my: !description လ (အတိုကောက်)

en: !description month (two digits with leading zeros)
my: !description လ (ဂဏာန်းနှစ်လုံး ဖြစ်ပြီး သုံညဂဏာန်းအား ဦးစွာရေးသားရမည်)

en: !description month (one or two digits without leading zeros)
my: !description လ (ဂဏာန်းတစ်လုံး သို့မဟုတ် နှစ်လုံး ဖြစ်ပြီး သုံညဂဏာန်းအား ဦးစွာရေးသားရမည်)

en: !description week (two digits with leading zeros)
my: !description ပတ် (ဂဏာန်းနှစ်လုံး ဖြစ်ပြီး သုံညဂဏာန်းအား ဦးစွာရေးသားရမည်)

en: !description day (full word)
my: !description နေ့ (စာလုံးအပြည့်အစုံ)

en: !description day (abbreviation)
my: !description နေ့ (အတိုကောက်)

en: User's registration
my: အသုံးပြုသူ မှတ်ပုံတင်ခြင်း

en: User's last login
my: အသုံးပြုသူ နောက်ဆုံးဝင်ရောက်ချိန်

en: The current date in the user's timezone.
my: အသုံးပြုသူ၏ ဒေသန္တာရအတွင်း လက်ရှိနေ့ရက်အချိန်

en: The title of the current page.
my: လက်ရှိစာမျက်နှာ၏ ခေါင်းစဉ်

en: File exists
my: ဖိုင်ရှိသည်

en: Does not exist
my: ဖိုင်မရှိပါ

en: Pick an animal
my: တိရိစ္ဆာန်တစ်ကောက်အားရွေးချယ်ပါ။

en: Sample Content
my: ဥပမာ အကြောင်းအရာများ

en: Hello World
my: မင်္ဂလာပါ ကမ္ဘာကြီးခင်ဗျား

en: Choose animal
my: တိရိစ္ဆာန်အားရွေးချယ်ပါ။

en: Sheep
my: သိုး (သိုးငယ်)

en: Choose your animal
my: သင့်တိရိစ္ဆာန်အား ရွေးချယ်ပါ။

en: Name your sheep
my: သင့်သိုးငယ်အား အမည်ပေးပါ။

en: What kind of sheep
my: သိုးငယ်၏ အမျိုးအစား

en: Simple Form
my: သာမာန်အလွယ်ဆုံး(ဖောင်) ပုံစံ

en: Auto resize
my: အလိုအလျောက်အရွယ်အစားညှိရန်

en: Administration tools.
my: စီမံအုပ်ချုပ်ရေးကိရိယာများ

en: Site Information
my: အင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ သတင်းအချက်အလက်
