drupal erp profile (6.x-1.1-alpha3) - en to kn translation catalogue (747 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Images
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: user
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Show on every page except the listed pages.
kn: ಪಟ್ಟಿ ಮಾಡಿದ ಪುಟಗಳನ್ನು ಬಿಟ್ಟು ಉಳಿದ ಪುಟಗಳಲ್ಲಿ ತೋರಿಸು

en: Show on only the listed pages.
kn: keLakaMda puTagaLalli maatra torisu.

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Reset to defaults
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತವಾದದ್ದಕ್ಕೆ  ಮರಳಿಸು

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: enable
kn: ಶಕ್ತ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: title
kn: ತಲೆಬರಹ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Administer
kn: ನಿರ್ವಹಿಸು

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Suffix
kn: ಅಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: E-mail
kn: ಈ ಮೈಲ್

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: PayPal
kn: ಪೇಪಾಲ್

en: Transaction ID
kn: ವ್ಯವಹರಿಸಿದ ಐಡಿ

en: Attribute
kn: ಗುಣವಿಶೇಷ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: content
kn: ವಿಷಯ

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Replies
kn: ಮಾರುತ್ತರಗಳು

en: Closed
kn: ಮುಚ್ಚಲಾಗಿದೆ

en: yes
kn: ಹೌದು

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Send email
kn: ಮಿಂಚಂಚೆಯನ್ನು ಕಳುಹಿಸಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Age
kn: ಪ್ರಾಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Priority
kn: ಆದ್ಯತೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Cost
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Quantity
kn: ರಾಶಿ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Purchased
kn: ಖರೀದಿಸಿದ

en: error
kn: ದೋಷ

en: Taxonomy
kn: ವರ್ಗೀಕರಣ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Homepage
kn: ನೆಲೆಯ ಪುಟ

en: Documentation
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Go
kn: ಹೋಗು

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Tag
kn: ಟ್ಯಾಗ್

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: default
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Variable
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಬಹುದಾದ

en: Quote
kn: ಉಲ್ಲೇಖ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Book
kn: ಪುಸ್ತಕ

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Changes
kn: ಬದಲಾವಣೆಗಳು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Font Size
kn: ಅಕ್ಷರಶೈಲಿ ಗಾತ್ರ

en: True
kn: ನಿಜ

en: False
kn: ಅಲ್ಲ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Large
kn: ದೊಡ್ಡದಾದ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Access
kn: ನಿಲುಕಣೆ

en: Setup
kn: ಸೆಟ್ಅಪ್

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Length
kn: ಉದ್ದ

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮ್ಯಾಟ್

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: link
kn: ಸಂಪರ್ಕಕೊಂಡಿ

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: never
kn: ಎಂದೂ ಇಲ್ಲ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: read more
kn: ಮುಂದೆ ಓದಿ

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Statistics
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: Unknown
kn: ಅಜ್ಞಾತ

en: n/a
kn: ಅನ್ವಯಿಸುವುದಿಲ್ಲ

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: Mail
kn: ಮೈಲ್

en: Before
kn: ಈ ಮೊದಲು

en: After
kn: ನಂತರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: Horizontal
kn: ಅಡ್ಡಲಾದ

en: Vertical
kn: ಲಂಬ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: days
kn: ದಿನಗಳು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Points
kn: ಬಿಂದುಗಳು

en: Post
kn: ಬರಹ

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Drupal
kn: ಡ್ರುಪಾಲ್

en: Not found
kn: ಕಂಡುಬಂದಿಲ್ಲ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Recipients
kn: ಪಡೆಯುವವರು

en: Your name
kn: ನಿಮ್ಮ ಹೆಸರು

en: Sender
kn: ಕಳುಹಿಸಿದವರು

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Hostname
kn: ಅತಿಥೇಯದ ಹೆಸರು

en: Score
kn: ಅಂಕ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Signature
kn: ಸಹಿ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Term
kn: ಅವಧಿ

en: E-mail address
kn: ಇ-ಮೈಲ್ ವಿಳಾಸ

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: %time ago
kn: %time ಗಳ ಮೊದಲು

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Up
kn: ಮೇಲೆ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Start Date
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Price
kn: ಪ್ರೈಸ್‌

en: overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Load
kn: ಲೋಡ್

en: Last reply
kn: ಕೊನೆಯ ಉತ್ತರ

en: End Date
kn: ಮುಕ್ತಾಯ ದಿನಾಂಕ

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Current
kn: ಪ್ರಸಕ್ತ ಖಂಡ

en: Contact not found
kn: ಸಂಪರ್ಕವಿಳಾಸವು ಕಂಡು ಬಂದಿಲ್ಲ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Fax
kn: ಫ್ಯಾಕ್ಸ್‍

en: Mobile
kn: ಮೊಬೈಲ್

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Serial
kn: ಸರಣಿ

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Job
kn: ಮುದ್ರಣ ಕಾರ್ಯ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Manufacturer
kn: ಉತ್ಪಾದಕರು

en: Frequency
kn: ಆವರ್ತಸಂಖ್ಯೆ(ಪ್ರೀಕ್ವೆನ್ಸಿ)

en: An error occurred
kn: ಒಂದು ದೋಷ ಎದುರಾಗಿದೆ

en: back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: serial
kn: ಅನುಕ್ರಮಿತ

en: Company
kn: ಕಂಪನಿ

en: directory
kn: ಕಡತಕೋಶ

en: Directory
kn: ಕಡತಕೋಶ

en: Calendar
kn: ದಿನಸೂಚಿ

en: Africa/Algiers
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Algiers

en: Africa/Asmera
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Asmera

en: Africa/Bangui
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Bangui

en: Africa/Blantyre
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Bujumbura

en: Africa/Cairo
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Cairo

en: Africa/Ceuta
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Djibouti

en: Africa/Douala
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Douala

en: Africa/Gaborone
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Gaborone

en: Africa/Harare
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Harare

en: Africa/Johannesburg
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Johannesburg

en: Africa/Kampala
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Kampala

en: Africa/Khartoum
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Khartoum

en: Africa/Kigali
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Kigali

en: Africa/Kinshasa
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Kinshasa

en: Africa/Lagos
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Lagos

en: Africa/Libreville
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Libreville

en: Africa/Luanda
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Lusaka

en: Africa/Malabo
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Malabo

en: Africa/Maputo
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Maputo

en: Africa/Maseru
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Maseru

en: Africa/Mbabane
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Mogadishu

en: Africa/Nairobi
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Ndjamena

en: Africa/Niamey
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Niamey

en: Africa/Porto-Novo
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Porto-Novo

en: Africa/Tripoli
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Tripoli

en: Africa/Tunis
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Tunis

en: Africa/Windhoek
kn: ಆಫ್ರಿಕಾ/Windhoek

en: America/Adak
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Adak

en: America/Anchorage
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Anchorage

en: America/Anguilla
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Anguilla

en: America/Antigua
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Antigua

en: America/Araguaina
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Araguaina

en: America/Aruba
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Aruba

en: America/Asuncion
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Asuncion

en: America/Barbados
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Barbados

en: America/Belem
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Belem

en: America/Belize
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Belize

en: America/Boa_Vista
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Boa_Vista

en: America/Bogota
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Bogota

en: America/Boise
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Boise

en: America/Buenos_Aires
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Cancun

en: America/Caracas
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Caracas

en: America/Catamarca
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Catamarca

en: America/Cayenne
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Cayenne

en: America/Cayman
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Cayman

en: America/Chicago
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Chicago

en: America/Chihuahua
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Chihuahua

en: America/Cordoba
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Cordoba

en: America/Costa_Rica
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Cuiaba

en: America/Curacao
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Curacao

en: America/Dawson
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Dawson

en: America/Dawson_Creek
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Dawson_Creek

en: America/Denver
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Denver

en: America/Detroit
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Detroit

en: America/Dominica
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Dominica

en: America/Edmonton
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Edmonton

en: America/Eirunepe
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Eirunepe

en: America/El_Salvador
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/El_Salvador

en: America/Fortaleza
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Glace_Bay

en: America/Godthab
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Godthab

en: America/Goose_Bay
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Grand_Turk

en: America/Grenada
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Grenada

en: America/Guadeloupe
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Guadeloupe

en: America/Guatemala
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Guatemala

en: America/Guayaquil
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Guayaquil

en: America/Guyana
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Guyana

en: America/Halifax
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Halifax

en: America/Havana
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Havana

en: America/Hermosillo
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/ಇಂಡಿಯಾನ/ಇಂಡಿಯಾನಪೊಲಿಸ್

en: America/Indiana/Knox
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/ಇಂಡಿಯಾನ/Knox

en: America/Indiana/Marengo
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/ಇಂಡಿಯಾನ/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/ಇಂಡಿಯಾನ/Vevay

en: America/Indianapolis
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/ಇಂಡಿಯಾನpolis

en: America/Inuvik
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Inuvik

en: America/Iqaluit
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Iqaluit

en: America/Jamaica
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Jamaica

en: America/Jujuy
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Jujuy

en: America/Juneau
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/La_Paz

en: America/Lima
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Lima

en: America/Los_Angeles
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Los_Angeles

en: America/Louisville
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Louisville

en: America/Maceio
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Maceio

en: America/Managua
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Managua

en: America/Manaus
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Manaus

en: America/Martinique
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Martinique

en: America/Mazatlan
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Mazatlan

en: America/Mendoza
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Mendoza

en: America/Menominee
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Menominee

en: America/Merida
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Merida

en: America/Mexico_City
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Mexico_City

en: America/Miquelon
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Miquelon

en: America/Monterrey
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Monterrey

en: America/Montevideo
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Montevideo

en: America/Montreal
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Montreal

en: America/Montserrat
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Montserrat

en: America/Nassau
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Nassau

en: America/New_York
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/New_York

en: America/Nipigon
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Nipigon

en: America/Nome
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Nome

en: America/Noronha
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Noronha

en: America/Panama
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Panama

en: America/Pangnirtung
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Paramaribo

en: America/Phoenix
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Rankin_Inlet

en: America/Recife
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Recife

en: America/Regina
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Regina

en: America/Rio_Branco
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Rio_Branco

en: America/Rosario
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Rosario

en: America/Santiago
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Santiago

en: America/Santo_Domingo
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Scoresbysund

en: America/Shiprock
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Shiprock

en: America/St_Johns
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/St_Johns

en: America/St_Kitts
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/St_Kitts

en: America/St_Lucia
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/St_Lucia

en: America/St_Thomas
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/St_Thomas

en: America/St_Vincent
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/St_Vincent

en: America/Swift_Current
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Tegucigalpa

en: America/Thule
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Thule

en: America/Thunder_Bay
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Tijuana

en: America/Tortola
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Tortola

en: America/Vancouver
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Vancouver

en: America/Whitehorse
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Whitehorse

en: America/Winnipeg
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Winnipeg

en: America/Yakutat
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Yakutat

en: America/Yellowknife
kn: ಆಮೆರಿಕಾ/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
kn: ಅಂಟಾರ್ಟಿಕಾ/Casey

en: Antarctica/Davis
kn: ಅಂಟಾರ್ಟಿಕಾ/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
kn: ಅಂಟಾರ್ಟಿಕಾ/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
kn: ಅಂಟಾರ್ಟಿಕಾ/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
kn: ಅಂಟಾರ್ಟಿಕಾ/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
kn: ಅಂಟಾರ್ಟಿಕಾ/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
kn: ಅಂಟಾರ್ಟಿಕಾ/South_Pole

en: Antarctica/Syowa
kn: ಅಂಟಾರ್ಟಿಕಾ/Syowa

en: Antarctica/Vostok
kn: ಅಂಟಾರ್ಟಿಕಾ/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
kn: ಆರ್ಕಟಿಕ್/Longyearbyen

en: Asia/Aden
kn: ಏಶಿಯಾ/Aden

en: Asia/Almaty
kn: ಏಶಿಯಾ/Almaty

en: Asia/Amman
kn: ಏಶಿಯಾ/Amman

en: Asia/Anadyr
kn: ಏಶಿಯಾ/Anadyr

en: Asia/Aqtau
kn: ಏಶಿಯಾ/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
kn: ಏಶಿಯಾ/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
kn: ಏಶಿಯಾ/Ashgabat

en: Asia/Baghdad
kn: ಏಶಿಯಾ/Baghdad

en: Asia/Bahrain
kn: ಏಶಿಯಾ/Bahrain

en: Asia/Baku
kn: ಏಶಿಯಾ/Baku

en: Asia/Bangkok
kn: ಏಶಿಯಾ/Bangkok

en: Asia/Beirut
kn: ಏಶಿಯಾ/Beirut

en: Asia/Bishkek
kn: ಏಶಿಯಾ/Bishkek

en: Asia/Brunei
kn: ಏಶಿಯಾ/Brunei

en: Asia/Calcutta
kn: ಏಶಿಯಾ/Calcutta

en: Asia/Colombo
kn: ಏಶಿಯಾ/Colombo

en: Asia/Damascus
kn: ಏಶಿಯಾ/Damascus

en: Asia/Dhaka
kn: ಏಶಿಯಾ/Dhaka

en: Asia/Dili
kn: ಏಶಿಯಾ/Dili

en: Asia/Dubai
kn: ಏಶಿಯಾ/Dubai

en: Asia/Dushanbe
kn: ಏಶಿಯಾ/Dushanbe

en: Asia/Gaza
kn: ಏಶಿಯಾ/Gaza

en: Asia/Harbin
kn: ಏಶಿಯಾ/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
kn: ಏಶಿಯಾ/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
kn: ಏಶಿಯಾ/Hovd

en: Asia/Irkutsk
kn: ಏಶಿಯಾ/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
kn: ಏಶಿಯಾ/Istanbul

en: Asia/Jakarta
kn: ಏಶಿಯಾ/Jakarta

en: Asia/Jayapura
kn: ಏಶಿಯಾ/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
kn: ಏಶಿಯಾ/Jerusalem

en: Asia/Kabul
kn: ಏಶಿಯಾ/Kabul

en: Asia/Kamchatka
kn: ಏಶಿಯಾ/Kamchatka

en: Asia/Karachi
kn: ಏಶಿಯಾ/Karachi

en: Asia/Kashgar
kn: ಏಶಿಯಾ/Kashgar

en: Asia/Katmandu
kn: ಏಶಿಯಾ/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
kn: ಏಶಿಯಾ/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
kn: ಏಶಿಯಾ/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
kn: ಏಶಿಯಾ/Kuching

en: Asia/Kuwait
kn: ಏಶಿಯಾ/Kuwait

en: Asia/Macao
kn: ಏಶಿಯಾ/Macao

en: Asia/Magadan
kn: ಏಶಿಯಾ/Magadan

en: Asia/Manila
kn: ಏಶಿಯಾ/Manila

en: Asia/Muscat
kn: ಏಶಿಯಾ/Muscat

en: Asia/Nicosia
kn: ಏಶಿಯಾ/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
kn: ಏಶಿಯಾ/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
kn: ಏಶಿಯಾ/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
kn: ಏಶಿಯಾ/Phnom_Penh

en: Asia/Pyongyang
kn: ಏಶಿಯಾ/Pyongyang

en: Asia/Qatar
kn: ಏಶಿಯಾ/Qatar

en: Asia/Rangoon
kn: ಏಶಿಯಾ/Rangoon

en: Asia/Riyadh
kn: ಏಶಿಯಾ/Riyadh

en: Asia/Saigon
kn: ಏಶಿಯಾ/Saigon

en: Asia/Samarkand
kn: ಏಶಿಯಾ/Samarkand

en: Asia/Seoul
kn: ಏಶಿಯಾ/Seoul

en: Asia/Shanghai
kn: ಏಶಿಯಾ/Shanghai

en: Asia/Singapore
kn: ಏಶಿಯಾ/Singapore

en: Asia/Taipei
kn: ಏಶಿಯಾ/Taipei

en: Asia/Tashkent
kn: ಏಶಿಯಾ/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
kn: ಏಶಿಯಾ/Tbilisi

en: Asia/Tehran
kn: ಏಶಿಯಾ/Tehran

en: Asia/Thimphu
kn: ಏಶಿಯಾ/Thimphu

en: Asia/Tokyo
kn: ಏಶಿಯಾ/Tokyo

en: Asia/Ujung_Pandang
kn: ಏಶಿಯಾ/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
kn: ಏಶಿಯಾ/Ulaanbaatar

en: Asia/Urumqi
kn: ಏಶಿಯಾ/Urumqi

en: Asia/Vientiane
kn: ಏಶಿಯಾ/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
kn: ಏಶಿಯಾ/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
kn: ಏಶಿಯಾ/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
kn: ಏಶಿಯಾ/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
kn: ಏಶಿಯಾ/Yerevan

en: Atlantic/Azores
kn: ಅಟ್ಲಾಂಟಿಕ್‌/Azores

en: Atlantic/Bermuda
kn: ಅಟ್ಲಾಂಟಿಕ್‌/Bermuda

en: Atlantic/Canary
kn: ಅಟ್ಲಾಂಟಿಕ್‌/Canary

en: Atlantic/Cape_Verde
kn: ಅಟ್ಲಾಂಟಿಕ್‌/Cape_Verde

en: Atlantic/Faeroe
kn: ಅಟ್ಲಾಂಟಿಕ್‌/Faeroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
kn: ಅಟ್ಲಾಂಟಿಕ್‌/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
kn: ಅಟ್ಲಾಂಟಿಕ್‌/Madeira

en: Atlantic/South_Georgia
kn: ಅಟ್ಲಾಂಟಿಕ್‌/South_Georgia

en: Atlantic/Stanley
kn: ಅಟ್ಲಾಂಟಿಕ್‌/Stanley

en: Australia/Adelaide
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Adelaide

en: Australia/Brisbane
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Broken_Hill

en: Australia/Darwin
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Darwin

en: Australia/Hobart
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Hobart

en: Australia/Lindeman
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Melbourne

en: Australia/Perth
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Perth

en: Australia/Sydney
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ/Sydney

en: Europe/Amsterdam
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Amsterdam

en: Europe/Andorra
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Andorra

en: Europe/Athens
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Athens

en: Europe/Belfast
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Belfast

en: Europe/Belgrade
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Belgrade

en: Europe/Berlin
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Berlin

en: Europe/Bratislava
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Bratislava

en: Europe/Brussels
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Brussels

en: Europe/Bucharest
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Bucharest

en: Europe/Budapest
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Budapest

en: Europe/Chisinau
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Copenhagen

en: Europe/Dublin
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Dublin

en: Europe/Gibraltar
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Helsinki

en: Europe/Istanbul
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Kiev

en: Europe/Lisbon
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Lisbon

en: Europe/Ljubljana
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Ljubljana

en: Europe/London
kn: ಯೂರೋಪ್‌/London

en: Europe/Luxembourg
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Luxembourg

en: Europe/Madrid
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Madrid

en: Europe/Malta
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Malta

en: Europe/Minsk
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Minsk

en: Europe/Monaco
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Monaco

en: Europe/Moscow
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Moscow

en: Europe/Nicosia
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Nicosia

en: Europe/Oslo
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Oslo

en: Europe/Paris
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Paris

en: Europe/Prague
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Prague

en: Europe/Riga
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Riga

en: Europe/Rome
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Rome

en: Europe/Samara
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Samara

en: Europe/San_Marino
kn: ಯೂರೋಪ್‌/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Simferopol

en: Europe/Skopje
kn: ಯೂರೋಪ್‌/Skopje

en: Europe/Sofia
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ಸೋಫಿಯ

en: Europe/Stockholm
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ಸ್ಟಾಕ್‌ಹೋಂ

en: Europe/Tallinn
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ಟ್ಯಾಲಿನ್

en: Europe/Tirane
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ಟಿರಾನೆ

en: Europe/Uzhgorod
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ಉಝ್‌ಗೊರೊಡ್

en: Europe/Vaduz
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ವಾಡುಝ್

en: Europe/Vatican
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ವ್ಯಾಟಿಕನ್

en: Europe/Vienna
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ವಿಯೆನ್ನಾ

en: Europe/Vilnius
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ವಿಲ್ನಿಯಸ್

en: Europe/Warsaw
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ವಾರ್ಸಾವ್

en: Europe/Zagreb
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ಝಗ್ರಾಬ್

en: Europe/Zaporozhye
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ಝಪೊರೊಝೈ

en: Europe/Zurich
kn: ಯೂರೋಪ್‌/ಜೂರಿಚ್

en: Indian/Antananarivo
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಅಂಟಾನಾನಾರಿವೊ

en: Indian/Chagos
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಚಾಗೋಸ್

en: Indian/Christmas
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಕ್ರಿಸ್‌ಮಸ್

en: Indian/Cocos
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಕೋಕೋಸ್

en: Indian/Comoro
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಕೊಮೊರೊ

en: Indian/Kerguelen
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಕರ್ಗ್ಯುಲೆನ್

en: Indian/Mahe
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಮಾಹೆ

en: Indian/Maldives
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಮಾಲ್ಡೀವ್ಸ್‌

en: Indian/Mauritius
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಮಾರಿಶಸ್

en: Indian/Mayotte
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ಮೆಯೋಟ್‌

en: Indian/Reunion
kn: ಇಂಡಿಯನ್‌/ರಿಯೂನಿಯನ್

en: Pacific/Apia
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಏಪಿಯ

en: Pacific/Auckland
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಆಕ್‌ಲ್ಯಾಂಡ್

en: Pacific/Chatham
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಚತಾಮ್

en: Pacific/Easter
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಈಸ್ಟರ್

en: Pacific/Efate
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಎಫಾಟೆ

en: Pacific/Enderbury
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಎಂಡರ್ಬರಿ

en: Pacific/Fakaofo
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಫಕಾಫೊ

en: Pacific/Fiji
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಫಿಜಿ

en: Pacific/Funafuti
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಫುನಾಫುಟಿ

en: Pacific/Galapagos
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಗಾಲಾಪಾಗೋಸ್

en: Pacific/Gambier
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಗ್ಯಾಂಬಿಯರ್

en: Pacific/Guadalcanal
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಗ್ವಾಡಾಲ್‌ಕೆನಾಲ್‌

en: Pacific/Guam
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಗ್ವಾಮ್‌

en: Pacific/Honolulu
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಹೊನಲುಲು

en: Pacific/Johnston
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಜಾನ್‌ಸ್ಟನ್‌

en: Pacific/Kiritimati
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಕಿರಿಟಿಮಾಟಿ

en: Pacific/Kosrae
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಕೋಸ್ರೆ

en: Pacific/Kwajalein
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಕ್ವಾಜೆಲಿನ್

en: Pacific/Majuro
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಮಜುರೊ

en: Pacific/Marquesas
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಮಾರ್ಕ್ವೆಸಾಸ್

en: Pacific/Midway
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಮಿಡ್‌ವೇ

en: Pacific/Nauru
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ನೌರು

en: Pacific/Niue
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ನಿಯು

en: Pacific/Norfolk
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ನಾರ್ಫೋಕ್

en: Pacific/Noumea
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ನೌಮಿಯ

en: Pacific/Pago_Pago
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಪ್ಯಾಗೊ_ಪ್ಯಾಗೊ

en: Pacific/Palau
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಪಲಾವು

en: Pacific/Pitcairn
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಪಿಟ್‌ಕೈನ್

en: Pacific/Ponape
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಪೊನೇಪ್

en: Pacific/Port_Moresby
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಪೋರ್ಟ್_ಮೋರ್ಸೆಬಿ

en: Pacific/Rarotonga
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ರಾರೊಟೊಂಗ

en: Pacific/Saipan
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಸೈಪಾನ್

en: Pacific/Tahiti
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ತಾಹಿತಿ

en: Pacific/Tarawa
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಟರಾವ

en: Pacific/Tongatapu
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಟೋಂಗಟಾಪು

en: Pacific/Truk
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಟ್ರಕ್‌

en: Pacific/Wake
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ವೇಕ್‌

en: Pacific/Wallis
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ವಾಲಿಸ್

en: Pacific/Yap
kn: ಪೆಸಿಫಿಕ್/ಯಾಪ್

en: Week
kn: ವಾರ

en: Day
kn: ದಿನ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: Now
kn: ಈಗ

en: Start date
kn: ಆರಂಭದ ದಿನಾಂಕ

en: Downloads
kn: ಡೌನ್‌ಲೋಡ್‌ಗಳು

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Navigation
kn: ನ್ಯಾವಿಗೇಶನ್

en: Basic
kn: ಮೂಲಭೂತ

en: Repeat
kn: ಮರುಕಳಿಸು

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Destination
kn: ಗುರಿ

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: Button
kn: ಗುಂಡಿ

en: Both
kn: ಎರಡೂ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: description
kn: ವಿವರಣೆ

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Ascending
kn: ಏರಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Descending
kn: ಇಳಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Down
kn: ಕೆಳಕ್ಕೆ

en: Arguments
kn: ಆರ್ಗ್ಯುಮೆಂಟ್‍ಗಳು

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Filters
kn: ಕಡತ(_F)

en: Optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Random
kn: ಮನಸ್ಸಿಗೆ ಬಂದಂತೆ

en: Uncategorized
kn: ಅವರ್ಗೀಕೃತ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Process
kn: ಪ್ರಕ್ರಿಯೆ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: reply
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯಿಸಿ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Defaults
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟುಗಳು

en: Notifications
kn: <b>ಸೂಚನೆಗಳು</b>

en: Do nothing
kn: ಏನನ್ನೂ ಮಾಡಬೇಡ

en: Labels
kn: ಲೇಬಲ್‌ಗಳು

en: Full name
kn: ಪೂರ್ಣ ಹೆಸರು

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: English
kn: ಇಂಗ್ಲಿಷ್

en: Spanish
kn: ಸ್ಪಾನಿಶ್

en: in
kn: ಒಳಗೆ

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Date/Time
kn: ದಿನಾಂಕ/ಸಮಯ

en: Search results
kn: ಶೋಧನೆಯ ಫಲಿತಾಂಶಗಳು

en: Your search yielded no results
kn: ನಿಮ್ಮ ಹುಡುಕಾಟಕ್ಕೆ ಯಾವುದೇ ಫಲಿತಾಂಶ ಬರಲಿಲ್ಲ

en: unlimited
kn: ಅನಿಯಮಿತ

en: (disabled)
kn: (ಅಶಕ್ತಗೊಂಡ)

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: day
kn: ದಿನ

en: timezone
kn: ಕಾಲವಲಯ

en: Hour
kn: ಗಂಟೆ

en: Minute
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Second
kn: ಸೆಕೆಂಡು

en: Short
kn: ಶಾರ್ಟ್-ಕಟ್

en: lines
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Lines
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Fill color
kn: ಬಣ್ಣವನ್ನು ತುಂಬಿಸು

en: Controls
kn: ನಿಯಂತ್ರಣಗಳು

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: White
kn: ಶ್ವೇತ

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: e-mail
kn: ಇ-ಅಂಚೆ

en: Last modified
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾದ

en: Font Family
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಪರಿವಾರ

en: options
kn: ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: Received
kn: ಸ್ವೀಕರಿಸಲಾದ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Total:
kn: ಒಟ್ಟು:

en: Inches
kn: ಇಂಚುಗಳು

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Authentication
kn: ದೃಢೀಕರಣ

en: Javascript
kn: ಜಾವಾಸ್ಕ್ರಿಪ್ಟ್‍

en: Read only
kn: ಓದಲು ಮಾತ್ರ

en: Ok
kn: ಸರಿ

en: cancel
kn: ರದ್ದು ಮಾಡು

en: Processing
kn: ಸಂಸ್ಕರಣೆಗೊಳ್ಳುತ್ತಿದೆ

en: disable
kn: ಅಶಕ್ತ

en: Storage
kn: ಶೇಖರಣೆ

en: Timezone
kn: ಕಾಲವಲಯ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Information
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Translation
kn: ಅನುವಾದ

en: Above
kn: ಮೇಲಿನ

en: Default time zone
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತ ಸಮಯ ವಲಯ

en: Canceled
kn: ರದ್ದು ಮಾಡಲಾದ

en: weeks
kn: ವಾರಗಳು

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Hide
kn: ಅಡಗಿಸು(_H)

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Rate
kn: ದರ

en: Description:
kn: ವಿವರಣೆ:

en: Service
kn: ಸೇವೆ

en: Unavailable
kn: ಲಭ್ಯವಿಲ್ಲ

en: Loading
kn: ಲೋಡ್ ಮಾಡಲಾಗುತ್ತಿದೆ

en: Package
kn: ಪ್ಯಾಕೇಜ್

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ

en: Close window
kn: ವಿಂಡೊವನ್ನು ಮುಚ್ಚು

en: No title
kn: ಯಾವುದೆ ಶೀರ್ಷಿಕೆ ಇಲ್ಲ

en: Columns
kn: ಕಾಲಂಗಳು

en: contains
kn: ಹೊಂದಿರುವ

en: Print
kn: ಮುದ್ರಿಸು(_P)...

en: Account
kn: ಖಾತೆ

en: No name
kn: ಹೆಸರಿಲ್ಲದ

en: Text only
kn: ಪಠ್ಯ ಮಾತ್ರ

en: Authorization
kn: ದೃಢೀಕರಣ

en: Ordered list
kn: ಅನುಕ್ರಮಿತ ಪಟ್ಟಿ

en: Unordered list
kn: ಕ್ರಮವಾಗಿಲ್ಲದ ಪಟ್ಟಿ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Case sensitive
kn: ಕೇಸ್ ಸಂವೇದಿ

en: Errors
kn: ದೋಷಗಳು

en: Text to display
kn: ತೋರಿಸಬೇಕಿರುವ ಪಠ್ಯ

en: Notification
kn: ಸೂಚನೆ

en: Namespace
kn: ನೇಮ್‌ಸ್ಪೇಸ್

en: Target
kn: ಗುರಿ

en: Remove this action
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆಯನ್ನು ತೆಗೆದು ಹಾಕಿ

en: Username:
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು:

en: Landscape
kn: ಪ್ರಕೃತಿ ದೃಶ್ಯ

en: Portrait
kn: ಭಾವಚಿತ್ರ

en: Post new comment
kn: ಹೊಸ ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆ ಸೇರಿಸಿ

en: Inherit
kn: ಪಾರಂಪರ್ಯವಾದ

en: Editable
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸ ಬಹುದ

en: Unknown state
kn: ಅಜ್ಞಾತ ಸ್ಥಿತಿ

en: Balance:
kn: ಸಮತೋಲನ:

en: Charge
kn: ಚಾರ್ಜ್

en: Start Date:
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ:

en: Expiration Date:
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವ ದಿನಾಂಕ:

en: Close this window
kn: ಈ ವಿಂಡೋವನ್ನು ಮುಚ್ಚು

en: No match
kn: ಯಾವುದೂ ತಾಳೆಯಾಗುತ್ತಿಲ್ಲ

en: Service not available
kn: ಸೇವೆಯು ಲಭ್ಯವಿಲ್ಲ

en: Contents:
kn: ಒಳ ಅಂಶಗಳು:

en: Dimensions:
kn: ಆಯಾಮಗಳು:

en: Label:
kn: ಲೇಬಲ್:

en: Centimeters
kn: ಸೆಂಟಿಮೀಟರುಗಳು

en: Millimeters
kn: ಮಿಲಿಮೀಟರುಗಳು

en: Password field is required.
kn: ಪಾಸ್ ವರ್ಡ್ ಕೊಡಲೇಬೇಕು

en: button
kn: ಗುಂಡಿ

en: Password:
kn: ಗುಪ್ತಪದ(_P):

en: Initials
kn: ಇನಿಶಿಯಲ್‌ಗಳು

en: Default sort order
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍ ವಿಂಗಡಣಾ ಕ್ರಮ

en: Designer
kn: ದೋಷನಿವಾರಕ

en: Save and continue
kn: ಉಳಿಸಿ ಮುಂದುವರಿಸು

en: Autocomplete
kn: ಸ್ವಯಂಪೂರ್ಣಗೊಳಿಕೆ

en: ends with
kn: ಇದರೊಂದಿಗೆ ಮುಗಿಯುತ್ತದೆ

en: Troubleshooting
kn: ತೊಂದರೆಪರಿಹಾರ

en: The size of the file.
kn: ಕಡತದ ಗಾತ್ರ.

en: Only
kn: ಕೇವಲ

en: is greater than
kn: ಕ್ಕಿಂತ ಹೆಚ್ಚಿನ

en: is less than
kn: ಕ್ಕಿಂತ ಕಡಿಮೆಯ

en: Broken
kn: ತುಂಡಾದ

en: Invalid
kn: ಅಮಾನ್ಯ

en: Poll
kn: ಸಮೀಕ್ಷೆ

en: The mime type of the file.
kn: ಕಡತದ mime ಬಗೆ.

en: Warnings
kn: ಗೆಲುವುಗಳು

en: Absolute value
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ ಮೌಲ್ಯ

en: Unused
kn: ಬಳಸದೇ ಉಳಿದ

en: Serial number
kn: ಅನುಕ್ರಮ ಸಂಖ್ಯೆ

en: Details:
kn: ವಿವರಗಳು:
