drupal erp profile (6.x-1.1-alpha4) - en to ku translation catalogue (1825 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: User interface
ku: ڕووکاری بەکارهێنەر

en: Title
ku: ناونیشان

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Images
ku: وێنه‌کان

en: Next
ku: دواتر

en: user
ku: بەکارهێنەر

en: Filter HTML tags
ku: پاڵاوتنی تاگەکانی HTML

en: Pages
ku: پەڕەکان

en: Save configuration
ku: پاشەکەوتکردنی شێوەپێدان

en: Reset to defaults
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری بنەڕەتی

en: enabled
ku: چالاکە

en: enable
ku: چالاک کردن

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: title
ku: ناونیشان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Administer
ku: بەڕێوەبردن

en: Create a new user account.
ku: هەژمارێکی نوێ درووست بکە.

en: Request new password via e-mail.
ku: بە ئیمێل داوای وشەنهێنییەکی نوێ بکە.

en: Prefix
ku: پێشگر

en: Suffix
ku: پاشگر

en: E-mail
ku: ئیمێل

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Value
ku: نرخ

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Gross
ku: سەرجەم

en: Item
ku: دانە

en: content
ku: ناوەڕۆک

en: Groups
ku: گروپەکان

en: Group
ku: گرووپ

en: Type
ku: جۆر

en: Author
ku: نووسەر

en: Replies
ku: وەڵامەکان

en: Closed
ku: داخراوە

en: yes
ku: بەڵێ

en: Wrong username or password.
ku: وشه‌ی تێپه‌ڕبوون یان ناوی بەکارهێنەر هه‌ڵەیە.

en: List
ku: لیستە

en: Subject
ku: سه‌ردیڕ

en: closed
ku: داخراوە

en: Actions
ku: کردارەکان

en: disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Confirm
ku: دووبارە

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: deny
ku: ڕێنەدان

en: Age
ku: تەمەن

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Read more
ku: زیاتر بخوێنه‌وه‌

en: RSS feed
ku: ڕاگەیەنەری RSS

en: more
ku: زیاتر

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Explanation or submission guidelines
ku: دەربارە یان ڕێنمایی پێشکەشکردن/بڵاوکردنەوە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Administration
ku: به‌ڕێوه‌بردن

en: Comments
ku: بۆچوونەکان

en: More
ku: زیاتر

en: not verified
ku: پەسەند نەکراوە

en: Action
ku: کردار

en: Last updated
ku: دوا نوێ بوونەوە

en: new
ku: نوێ

en: error
ku: هه‌ڵه‌

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Block title
ku: ناونیشانی بلۆک

en: The title of the block as shown to the user.
ku: ناونیشانی بلۆک بەو شێوەیەی کە بۆ میوانانی ماڵپەڕ دەردەکەوێت.

en: Taxonomy
ku: پۆل

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: cron
ku: کارگێڕ

en: Blue Lagoon (Default)
ku: دەریاچەی شین

en: Ash
ku: خۆڵەمێش

en: Aquamarine
ku: کەشتی ئاوی

en: Belgian Chocolate
ku: چکلێتی بەلجیکی

en: Bluemarine
ku: کەشتی شین

en: Citrus Blast
ku: تەقینەوەی ترش

en: Cold Day
ku: ڕۆژێکی سارد

en: Greenbeam
ku: تیشکی سەوز

en: Mediterrano
ku: دەریای ناوەڕاست

en: Mercury
ku: مێرکوری

en: Nocturnal
ku: شەویی

en: Olivia
ku: ئۆلیڤیا

en: Pink Plastic
ku: پلاستیكی په‌مه‌یی

en: Shiny Tomato
ku: تەماتەی درەوشاوە

en: Teal Top
ku: مراوی

en: Content types
ku: جۆری ناوەڕۆک

en: Homepage
ku: ماڵپەڕ

en: Categories
ku: هاوپۆلەکان

en: Download
ku: داگرتن

en: Version
ku: وەشان

en: view
ku: پیشاندان

en: updated
ku: نوێکرایەوە

en: Overview
ku: پیشاندانی گشتی

en: File
ku: پەڕگە

en: Tag
ku: تاگ

en: Advanced options
ku: هەڵبژاردنە ئاڵۆزەکان

en: Release notes
ku: زانیاری دەربارەی وەشان

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Size
ku: قەبارە

en: Search
ku: گەڕان

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Daily
ku: ڕۆژانە

en: Weekly
ku: هەفتانە

en: None
ku: هیچ

en: Display settings
ku: پیشاندانی ڕێکخستنەکان

en: default
ku: بنەڕەتی

en: This action cannot be undone.
ku: ئەم کارە یەکجارییە و پەشیمانبوونەوەی تێدا نییە.

en: Test
ku: تاقیکردنەوە

en: Number
ku: ژمارە

en: Message
ku: پەیام

en: No log messages available.
ku: هیچ پەیامێکی تۆمار نییە.

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Weight
ku: سەنگ

en: The configuration options have been saved.
ku: هەڵبژردنەکانی ڕێکخستن پاشەکەوت کرا.

en: Variable
ku: گۆڕاو

en: Link
ku: بەستەر

en: Image
ku: وێنە

en: Help text
ku: دەقی یارمەتی

en: Types
ku: جۆرەکان

en: Required
ku: پێویستە

en: root
ku: ڕەگ

en: Parent
ku: باوان

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
ku: پەڕەکان لە ئاستێکی دیاریکراودا بەپێی سەنگ ئنجا ناونیشان ڕیزدەکرێن.

en: none
ku: هیچ

en: Category
ku: پۆل

en: Add container
ku: زیادکردنی کۆگا

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Add category
ku: زیادکردنی هاوپۆل

en: Name
ku: ناو

en: edit container
ku: دەسکاریکردنی کۆگا

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Go to previous page
ku: بڕۆ بۆ پەڕەی پێشوو

en: up
ku: سه‌روو

en: Go to parent page
ku: بڕۆ بۆ پەڕەی سەروو

en: Go to next page
ku: بڕۆ بۆ په‌ڕه‌ی داهاتوو

en: Import
ku: هاوردن

en: Book
ku: پەڕتووک

en: Export
ku: هه‌ناردن

en: Taxonomy term
ku: واژەی پۆلێن

en: General settings
ku: سازکارییە گشتییەکان

en: Field
ku: خانە

en: category
ku: هاوپۆل

en: Outline
ku: چوارچێوە

en: Label
ku: پێناس

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Session opened for %name.
ku: دانیشتنەکان کرایەوە بۆ بەکارهێنەر %name.

en: Help
ku: یارمەتی

en: username
ku: ناوی چوونەژوورەوە

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Small
ku: بچووک

en: Large
ku: گەورە

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Wednesday
ku: چوارشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: High
ku: بەرز

en: Low
ku: نزم

en: Time
ku: کات

en: Add
ku: زیاد بکە

en: View
ku: پیشاندان

en: Format
ku: فۆرمات

en: History
ku: مێژوو

en: The configuration options have been reset to their default values.
ku: هەڵبژرادنەکانی ڕێکخستن گەڕێنرانەوە سەر نرخە بنەڕەتییەکانی خۆیان.

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Filename
ku: ناوی پەڕگە

en: Vocabularies
ku: وشەگەلەکان

en: Modules
ku: مۆدیولەکان

en: Clear index
ku: پێرست پاکبکەرەوە

en: edit forum
ku: دەسکاریکردنی سەکۆ

en: Forum name
ku: ناوی سەکۆ

en: forum
ku: سەکۆ

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی مەکۆی %name؟

en: Region
ku: ناوچە

en: Menu
ku: پێڕست

en: Advanced settings
ku: ڕێکخستنە پێشکەوتووەکان

en: results
ku: ئه‌نجامه‌کان

en: search
ku: گەڕان

en: Core - optional
ku: هه‌ڵبژاردنه‌کان

en: never
ku: هیچ کات

en: The username %name does not exist.
ku: ناوی تێپەڕبوونی %name هەبوونی نییە.

en: mail
ku: ئیمێل

en: Add item
ku: بڕگە زیادبکە

en: actions
ku: کردارەکان

en: Text
ku: دەق

en: aggregator
ku: کۆکەرەوە

en: read more
ku: درێژە

en: Add forum
ku: زیادکردنی سەکۆ

en: Add term
ku: زیادکردنی واژە

en: Screenshot for %theme theme
ku: گرتەی پەردە بۆ رووکاری %theme

en: no screenshot
ku: هیچ گرتەی پەردەیەک بوونی نیە

en: Timestamp
ku: کات مۆر

en: Preview comment
ku: پێشبینیکردنی بۆچوون

en: Unassign
ku: پێنەسپاردن

en: Please contact the site administrator.
ku: تکایە پەیوەندی بە بەڕێوەبەری ماڵپەڕ بکە.

en: Statistics
ku: ئامار

en: Advanced search
ku: گەڕانی ئاڵۆز

en: You are not authorized to access this page.
ku: تۆ بۆت نییە ئەم لاپەڕەیە ببینیت.

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: Attachment
ku: پاشکۆ

en: Settings for @role
ku: ڕێکخستن بۆ ڕۆڵی @role

en: n/a
ku: نییە

en: Upload
ku: بارکردن

en: Picture
ku: وێنە

en: type
ku: جۆر

en: Database type
ku: چەشنی بنکەی دراوە

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Content type
ku: جۆری ناوەڕۆک

en: action
ku: کردار

en: Continue
ku: بەردەوام بە

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: Email
ku: ئیمێل

en: Files
ku: پەڕگەکان

en: file
ku: په‌ڕگه‌

en: status
ku: ڕەوش

en: Error
ku: هەڵە

en: Contact
ku: پەیوەندی

en: no
ku: نەخێر

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Node
ku: گرێ

en: Sent email to %recipient
ku: ئیمێل بنێرە بۆ %recipient

en: Unable to send email to %recipient
ku: ئیمێل نەتوانرا بنێررێت بۆ %recipient

en: The subject of the message.
ku: ناونیشانی پەیام.

en: Create
ku: درووستکردن

en: Are you sure you want to delete %title?
ku: ئایا دڵنیایت له‌ سڕینەوەی %title‌؟

en: Save categories
ku: پاشەکەوتکردنی هاوپۆلەکان

en: Content management
ku: بەڕێوەبردنی ناوەڕۆک

en: Menu item
ku: بڕگەی پێڕست

en: Expanded
ku: لێککراوە

en: Parent item
ku: بڕگه‌ی باوان

en: Question
ku: پرسیار

en: Update options
ku: تازەکردنەوەی هەڵبژاردنەکان

en: Remove from outline
ku: سڕینەوە لە چوارچێوە

en: Unknown export format.
ku: فۆرماتێکی هەناردنی نەناسراو.

en: All
ku: هەموو

en: Active
ku: چالاکە

en: Post
ku: بڵاوکراوە

en: Last post
ku: دوا پەیام

en: Access denied
ku: پیشاندان قەدەغەیە

en: Year
ku: ساڵ

en: Date format
ku: فۆرماتی بەروار

en: Page title
ku: ناونیشانی په‌ڕه‌

en: Block
ku: بلۆک

en: Add block
ku: بلۆک زیادبکە

en: Page
ku: پەڕە

en: 1 hour | @count hours
ku[0]: 1 کاتژمێر
ku[1]: @count کاتژمێر

en: 1 day | @count days
ku[0]: 1 ڕۆژ
ku[1]: @count ڕۆژ

en: Configuration saved.
ku: شێوەپێدان پاشەکەوت کرا.

en: Footer message
ku: په‌یامی خواره‌وه‌

en: Logo
ku: لۆگۆ

en: Mission
ku: ئامانج

en: Search box
ku: سنووقی گەڕان

en: Site name
ku: ناونیشانی ماڵپەڕ

en: Site slogan
ku: دروشمی ماڵپەڕ

en: User settings
ku: ڕێکخستنەکانی ئەدامان

en: Drupal
ku: دروپاڵ

en: Not found
ku: نەدۆزرایەوە

en: Url
ku: به‌سته‌ر

en: Available updates
ku: نوێکردنەوە ئامادەکان

en: Manual update check
ku: چێککردنی نوێکردنەوەی دەستی.

en: Never
ku: هیچ کاتێک

en: Check manually
ku: خۆت بیپشکنە

en: Up to date
ku: نوێترینە

en: Update available
ku: نوێکردنەوە هەیە

en: Drupal core update status
ku: ڕەوشی نوێبوونەوەی ناوکەی دروپاڵ

en: Out of date
ku: کۆن بووە

en: Header
ku: بەشی سەرەوە

en: Left sidebar
ku: لا-پارچەی چەپ

en: Right sidebar
ku: لا-پارچەی ڕاست

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Recipients
ku: وەرگرەکان

en: Selected
ku: هەڵبژێرراوە

en: You must enter a category.
ku: پێویستە هاوپۆل دیاری بکەیت.

en: You must enter one or more recipients.
ku: پێویستە یەک یان زیاتر وەرگر دەسنیشان بکەیت.

en: Category %category has been added.
ku: هاپۆلی %category زیاد کرا.

en: Category %category has been updated.
ku: هاوپۆلی %category تازەکرایەوە.

en: Are you sure you want to delete %category?
ku: ئایا دڵنیایت کە دەتەوێت هاوپۆلی %category بسڕیتەوە؟

en: Category %category has been deleted.
ku: هاوپۆلی %category سڕایەوە.

en: Your name
ku: ناوت

en: Your e-mail address
ku: ئیمێلی خۆت

en: Send e-mail
ku: ئیمێل بنێرە

en: You must select a valid category.
ku: پێویستە هاوپۆلێکی درووست هەڵبژێریت،

en: You must enter a valid e-mail address.
ku: پێویستە ئیمێلێکی درووست پڕبکەیتەوە.

en: To
ku: بۆ

en: From
ku: له‌لایەن

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Throttle
ku: خنکاندن

en: Visibility
ku: بینایی

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: Comment
ku: بۆچوون

en: Comment ID
ku: ID ی بۆچوون

en: Hostname
ku: ناوی خانەخوێ

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Signature
ku: مۆر

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Location
ku: شوێن

en: Locale
ku: شوێن

en: Promoted to front page
ku: لە پەڕەی سەرەتادا بڵاوکراوەتەوە

en: Sticky at top of lists
ku: جێگیرکراو لە لووتکەی لیستە

en: Revisions
ku: پێداچوونەوەکان

en: Poll duration
ku: ماوه‌ی ڕاپرسی

en: Explanation
ku: لێکدانەوە

en: File ID
ku: ID ی پەڕگە

en: Vocabulary
ku: وشەگەل

en: Vocabulary ID
ku: ID ی وشەگەل

en: Vocabulary name
ku: ناوی وشەگەل

en: Term ID
ku: ID ی واژە

en: Role name
ku: ناوی ڕۆڵ

en: E-mail address
ku: ئیمێل ئەدرێس

en: Last login
ku: دوا چوونەژوورەوە

en: Time zone
ku: کات-ناوچە

en: Severity
ku: دژواری

en: Global settings
ku: سازکارییە گشتییەکان

en: Contains
ku: لەخۆیەوە گرتووە

en: Vote
ku: ده‌نگدان

en: Count
ku: ژمارە

en: Overridden
ku: پشتگوێ خراوە

en: RSS - blogs
ku: RSS - بڵاگەکان

en: Search settings
ku: سازکارییەکانی گەڕان

en: Mode
ku: جۆر

en: blocked
ku: بلۆککراوە

en: active
ku: چالاکە

en: N/A
ku: نییە

en: OPML feed
ku: ڕاگەیەنەری OPML

en: configure
ku: سازبکە

en: View this feed's recent news.
ku: هاواڵه‌ تازه‌کانی ئەم ڕاگەیەنەرە پیشان بده‌.

en: View this category's recent news.
ku: هه‌واڵه‌ تازه‌کانی ئه‌م هاوپۆله‌ پیشان بده‌

en: Items
ku: بڕگەکان

en: Last update
ku: دواترین نوێبوونەوە

en: Next update
ku: نوێبوونەوەی داهاتوو

en: %time left
ku: %time ماوە

en: remove items
ku: سڕینەوەی دانەکان

en: update items
ku: نوێکردنەوەی دانەکان

en: Categorize
ku: هاوپۆل کردن

en: The categories have been saved.
ku: هاوپۆلەکان پاشەکەوت کران.

en: Updated:
ku: نوێکراوەتەوە:

en: %age old
ku: %age کۆنە

en: %ago ago
ku: پێش ئێستا%ago

en: Authored by
ku: بڵاوکراوەتەوە لەلایەن

en: The feed %feed has been updated.
ku: ڕاگەیەنەری %feed نوێکرایەوە.

en: Feed %feed deleted.
ku: ڕاگەیەنەری %feed سڕایه‌وه‌.

en: The feed %feed has been deleted.
ku: ڕاگەیەنەری %feed سڕایەوە.

en: Feed %feed added.
ku: ڕاگەیەنەری %feed زیادکرا.

en: The feed %feed has been added.
ku: ڕاگەیەنەری %feed زیادکرا.

en: Delete all
ku: هه‌موویان بسڕه‌وه‌

en: The news items from %site have been removed.
ku: بڕگە هەواڵەکانی ماڵپەڕی %site سڕانەوە.

en: Up
ku: سەرەوە

en: Performance
ku: ئەرک بەجێهێنان

en: Read full article to view attachments.
ku: درێأەی بابەت بخوێنەوە بۆ بینینی پاشکۆکان.

en: 1 attachment | @count attachments
ku[0]: 1 پاشکۆ
ku[1]: @count پاشکۆ

en: Width
ku: پانی

en: Height
ku: بەرزی

en: This field is required.
ku: ئەم بۆشاییە پێویستە.

en: Medium
ku: مامناوەندی

en: Caching
ku: حەشارکردن

en: Month
ku: مانگ

en: Details
ku: زانیاری زیاتر

en: Last reply
ku: دووا وەڵام

en: System
ku: سیسته‌م

en: Unlimited
ku: بێسنوور

en: Send
ku: بینێره‌

en: Code
ku: کۆد

en: No posts available.
ku: هیچ بابه‌تێک نیه‌

en: Enter a valid username.
ku: ناوی تێپەڕبوونێکی درووست پڕبکەوە.

en: Owner
ku: خاوەن

en: Recipient
ku: وەرگر

en: Add a role to the selected users
ku: ڕۆڵێک بۆ بەکارهێنەرە دەسنیشانکراوەکان زیادبکە

en: Remove a role from the selected users
ku: ڕۆڵ لە بەکارهێنەرە دەسنیشانکراوەکان بسەنەوە

en: security
ku: پاراستن

en: node
ku: گرێ

en: Recent posts
ku: بڵاوکراوە نوێیەکان

en: Tonga
ku: تۆنگا

en: Navajo
ku: نەڤۆیۆ

en: Day
ku: ڕۆژ

en: Table
ku: خشتە

en: Mon
ku: دش

en: Tue
ku: سش

en: Wed
ku: چش

en: Thu
ku: پش

en: Fri
ku: هە

en: Sat
ku: شە

en: Sun
ku: یش

en: May
ku: جۆزەردان

en: am
ku: ب.ن.

en: pm
ku: پ.ن.

en: Forum
ku: مەکۆ

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: !time ago
ku: !time لەمەوبەر

en: Other
ku: هیتر

en: Text color
ku: ڕه‌نگی نووسین

en: Navigation
ku: ڕێدۆزینەوە

en: Basic
ku: سەرەتایی

en: Color
ku: ڕه‌نگ

en: access content
ku: چوونەناوی ناوەرۆک

en: Role
ku: ڕۆل

en: Allow
ku: ڕێگابدە

en: Deny
ku: قەدەغەبکە

en: Signatures
ku: مۆرەکان

en: User login
ku: چوونەژوورەوەی ئەندام

en: Log in
ku: چوونە ژوورەوە

en: Blog
ku: بڵاگ

en: Jump to the first comment of this posting.
ku: بڕۆ بۆ یه‌که‌م بۆچوونی ئه‌م په‌یامه‌.

en: Jump to the first new comment of this posting.
ku: بازبدە بۆ یەکەم لێدوان لەم پەیامەدا

en: Add new comment
ku: بۆچوونێکی نوێ بنووسه‌

en: Add a new comment to this page.
ku: بۆچوونێکی نوێ بۆ ئەم پەڕەیە زیادبکە.

en: reset
ku: باری سەرەتایی

en: String
ku: ڕیزبەند

en: Users
ku: بەکارهێنەران

en: Not installed
ku: دانەمەزرێنراوە

en: Minimum cache lifetime
ku: کەمترین ڕادەی تەمەنی حەشارگە

en: 1 vote | @count votes
ku[0]: 1 دەنگدان
ku[1]: @count دەنگدان

en: Online
ku: لەسەر هێڵە

en: Off-line
ku: کوژاوەتەوە

en: Site off-line message
ku: پەیامی ئەو کاتەی ماڵپەڕ لە ژێر-هێڵە

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ku: @site لە ژێر چاک کاریدایە ئێستا ، بەم زووانە دەگەڕێینەوە . سوپاس بۆ خۆڕاگریت .

en: Default front page
ku: لاپەڕەی سەرەتای بنەڕەت

en: Maximum length
ku: گەورەترین درێژی

en: Create content
ku: ناوەڕۆک بنووسە

en: Save changes
ku: پاشەکەوتکردنی گۆڕانکارییەکان

en: Anonymous
ku: نەناسراو

en: Uninstall
ku: هەڵوەشاندنەوە

en: Tools
ku: ئامرازەکان

en: Down
ku: خوارەوە

en: Filters
ku: پاڵێوەرەکان

en: Optional
ku: ئارەزوومەندانە

en: Order
ku: ڕیز

en: Recent comments
ku: بۆچوونە تازەکان

en: Random
ku: هەرەمەکی

en: Recent hits
ku: دوواترین سه‌ردان

en: The comment and all its replies have been deleted.
ku: بۆچوون و هەموو وەڵامەکانی سڕانەوە.

en: Do not display
ku: پیشان مەدە

en: Preformatted
ku: پێشوەخت فۆرماتکراو

en: Profile
ku: زانیاری تایبه‌تی

en: Votes
ku: ده‌نگ

en: Term description
ku: دەربارەی واژە

en: Save settings
ku: ڕێکخستن پاشه‌که‌وت بکە

en: Operation
ku: کردار

en: reply
ku: وه‌ڵام بدەوە

en: You have to specify a valid date.
ku: پێویستە بەروارێکی درووست دیاری بکەیت.

en: Server settings
ku: سازکارییەکانی ڕاژەکار

en: The field %field is required.
ku: خانەی %field پێویستە.

en: 1 new | @count new
ku[0]: 1 نوێ
ku[1]: @count نوێ

en: Default language
ku: زمانی بنەڕەتی

en: Add rule
ku: یاسا زیاد بکە

en: Delete rule
ku: یاسا بسڕەوە

en: Nauru
ku: نەئورو

en: Table prefix
ku: پێشگری خشتە

en: Database username
ku: ناوی تێپەڕبوونی بنکەی دراوە

en: Database password
ku: وشەی نهێنی بنکەی دراوە

en: Database name
ku: ناوی بنکه‌دراوه‌

en: Add user
ku: بەکارهێنەر زیادبکە

en: Authoring information
ku: زانیاریی بڵاوکراوە

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: Leave blank for %anonymous.
ku: ئەم خانەیە بە بەتاڵی لێگەڕێ بۆ بڵاوکردنەوە بە ناوی %anonymous.

en: Attachments
ku: پاشکۆکان

en: File attachments
ku: لکاندنی پاشکۆ

en: Key
ku: کلیل

en: WIDTHxHEIGHT
ku: پانیXدرێژی

en: Maximum file size per upload
ku: زۆرترین قه‌باره‌ی ڕێپێدراوی پەڕگە بۆ هەر بارکردنێک

en: Total file size per user
ku: سەرجەمی قەبارەی هەموو پەڕگەکان بۆ هەر بەکارهێنەرێک

en: [<a href="@link">more help...</a>]
ku: [<a href="@link">یارمەتی زیاتر...</a>]

en: Arabic
ku: عه‌ره‌بی

en: English
ku: ئنگلیزی

en: French
ku: فه‌ره‌نسی

en: Italian
ku: ئیتاڵی

en: Spanish
ku: ئیسپانی

en: Japanese
ku: یابانی

en: Korean
ku: کۆری

en: Are you sure you want to delete these items?
ku: تۆ دڵنیای که‌ ده‌ته‌وێ ئه‌م بڕگه‌یه‌ بسڕیته‌وه‌؟

en: The items have been deleted.
ku: بڕگه‌ سڕایه‌وه‌

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
ku: ئیمێل ئەدرێسێکی درووست. هەموو ئیمێلەکانی سیستەم بۆ ئەم ئەدرێسە ڕەوانە دەکرێن. ئەم ئەدرێسە لە ماڵپەڕدا ئاشکرا ناکرێت و تەنها بەکاردەهێنرێت بۆ وەرگرتنی وشەنهێنی نوێ یانیش هەندێک ئاگاداری کە خۆت داوات کردوون.

en: Remove items
ku: سڕینەوەی دانەکان

en: Allowed HTML tags
ku: تاگەکانی هـ.ت.م.ل. ـی ڕێگاپێدراو

en: Sources
ku: سەرچاوەکان

en: !title category latest items
ku: تازەترین بڕگەکانی هاوپۆلی !title

en: !title feed latest items
ku: تازەترین بڕگەکانی ڕاگەیەنەری !title

en: The category %category has been updated.
ku: هاوپۆلی %category تازه‌ کرایه‌وه.‌

en: Category %category deleted.
ku: هاوپۆلی %category سڕایه‌وه‌

en: The category %category has been deleted.
ku: هاوپۆلی %category سڕایه‌وه‌.

en: Category %category added.
ku: هاوپۆلی%category زیادکرا

en: The category %category has been added.
ku: هاوپۆلی %category زیاد کرا.

en: aggregator - @title
ku: کۆکەرەوە - @title

en: 1 item | @count items
ku[0]: 1 بڕگە
ku[1]: @count بڕگە

en: Add menu
ku: پێڕست زیاد بکە

en: Clear
ku: خاوێنکردنەوە

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
ku: ئایا دڵنیایت که‌ ده‌ته‌وێت بڕگه‌ی%item ـی لیسته‌ی سه‌ره‌کی بسڕیته‌وه‌؟

en: The menu item %title has been deleted.
ku: بڕگه‌ی لیسته‌%title سڕایه‌وه‌.

en: Deleted menu item %title.
ku: بڕگه‌ی لیسته‌%title سڕایه‌وه‌.

en: menu
ku: پێڕست

en: ‹ previous
ku: پێشتر ‹

en: next ›
ku: دواتر ›

en: No items selected.
ku: هیچ بڕگه‌یه‌ک هەڵنەبژێرراوە.

en: update
ku: نوێبکەوە

en: View user profile.
ku: هەژماری ئەندام پیشان بدە.

en: locked
ku: کلیل دراوە

en: Titles only
ku: تەنها ناونیشانەکان

en: Full text
ku: دەقی پڕاوپڕ

en: This cannot be undone.
ku: ئەم کارە ناتوانرێت هەڵبوەشێنرێتەوە.

en: Upload picture
ku: وێنە باردکردن

en: Source
ku: سەرچاوە

en: Message:
ku: پەیام:

en: Language file
ku: پەڕگەی زمان

en: published
ku: بڵاو کرایه‌وه‌

en: The changes have been saved.
ku: گۆڕانکارییەکان هەڵگیران.

en: Show only users where
ku: تەنها ئەم بەکارهێنەرانە پیشان بدە کە

en: Undo
ku: وەک خۆی لێ بکەوە

en: Member for
ku: ئەندامە بۆ ماوەی

en: @time ago
ku: @time لەمەوبەر

en: No users selected.
ku: هیچ بەکارهێنەرێک دەسنیشان ناکراوە.

en: Select all rows in this table
ku: هەموو ڕیزەکان هەڵبژێرە لەم خشتەیەدا

en: Search results
ku: ئەنجامەکانی گەڕان

en: Your search yielded no results
ku: گەڕانەکەت بێ ئەنجام بوو

en: Please enter some keywords.
ku: تکایه‌ هه‌ندێک وشه‌ بنووسه‌.

en: Request new password
ku: داوای وشەنهێنییەکی نوێ بکە

en: Deleted
ku: سڕایەوە

en: Languages
ku: زمانەکان

en: Topics
ku: بابەتەکان

en: Topic
ku: بابەت

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
ku: زۆرترین قه‌بارەی پەڕگەیەک کە به‌کارهێنه‌ر دەتوانێت باری بکات (بە مێگابایت).

en: Edit menu
ku: پێڕست ده‌ستکاریبکه‌

en: Delete menu
ku: پێڕست بسڕەوە

en: Edit menu item
ku: دەسکاری بڕگەی پێڕست بکە

en: Reset menu item
ku: بڕگەی پێڕست بگەڕێنەوە سەر باری بنەڕەتی

en: Delete menu item
ku: بڕگەی پێڕست بسڕەوە

en: Publishing options
ku: هه‌ڵبژاردنه‌کانی بڵاوکراوە‌

en: Create new revision
ku: درووستکردنی پێداچوونەوەیەکی نوێ

en: Locale settings
ku: سازکارییەکانی کات و شوێن

en: Configure block
ku: بلۆکەکان ڕێک بخە

en: Jan
ku: ڕێ

en: Feb
ku: ڕەش

en: Mar
ku: خاک

en: Apr
ku: بان

en: Jun
ku: پووش

en: Jul
ku: گەل

en: Aug
ku: خەر

en: Sep
ku: ڕەز

en: Oct
ku: گەڵا

en: Nov
ku: سەر

en: Dec
ku: بەفر

en: Text field
ku: خانەی دەق

en: Long
ku: درێژ

en: Short
ku: کورت

en: Posts
ku: پەیامەکان

en: Configure permissions
ku: ڕێکخستنی ڕێپێدانەکان

en: Workflow
ku: ڕێڕەوی کار

en: None.
ku: هیچ.

en: Revert
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری سەرەتایی

en: Greater than
ku: گەورەتر لە

en: Less than
ku: کەمتر لە

en: Choice
ku: هه‌لبژاردن

en: Log out
ku: چوونا دەرڤە

en: Number of most recent views to display
ku: ژماره‌ی  تازه‌ترین بینراون پیشان بدرێن له‌ لیسته‌دا.

en: profile
ku: زانیاریی تایبەت

en: First day of week
ku: یەکەم ڕۆژی هەفتە

en: Autocomplete taxonomy
ku: خۆتەواوکەری پۆل

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: Send yourself a copy.
ku: وێنەیەکی بۆ خۆت بنێرە.

en: The message has been sent.
ku: په‌یامه‌که‌ ناردرا.

en: Your message has been sent.
ku: په‌یامه‌که‌ت نێردرا.

en: Create new account
ku: هەژمارێکی نوێ‌ درووست بکە

en: role
ku: ڕۆڵ

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی بلۆکی %name؟

en: The block %name has been removed.
ku: بلۆکی %name سڕایەوە.

en: list terms
ku: لیستەی واژەکان

en: add terms
ku: زیادکردنی واژە

en: Created new term %term.
ku: واژەی نوێی %term درووستکرا.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی واژەی %title؟

en: Deleted term %name.
ku: واژەی %name سڕایەوە.

en: warning
ku: ئاگاداری‌

en: No statistics available.
ku: هیچ ئامارێک نییە.

en: Last run !time ago
ku: دوا هەڵسووڕان !time لەمەوبەر

en: Site information
ku: زانیاریی ماڵپەڕ

en: Blocked
ku: بلۆککراوە

en: critical
ku: شه‌رمه‌زارە

en: Optimize JavaScript files
ku: باشترکردنی پەڕگەکانی جاڤاسکریپت

en: Results
ku: ئه‌نجامەکان

en: Older polls
ku: ڕاپرسییە کۆنترەکان

en: View the list of polls on this site.
ku: پیشاندانی لیستی ڕاپرسییەکانی ئەم ماڵپەڕە.

en: Poll settings
ku: ڕێکخستنی ڕاپرسی

en: open
ku: بیکه‌وه‌

en: Visitor
ku: میوان

en: Cancel your vote
ku: ده‌نگدانه‌که‌ت هه‌لبوه‌شێنه‌وه‌

en: View the current poll results.
ku: ئەنجامەکانی ڕاپرسیی ئێستا پیشان بدە.

en: Convert
ku: وەرگێڕە

en: Parent term
ku: واژەی باوان

en: Parent terms
ku: واژە باوانەکان

en: Blogs
ku: بڵاگه‌کان

en: Books
ku: پەڕتووکەکان

en: Forums
ku: سەکۆکان

en: Revisions for %title
ku: پێداچوونەوەکانی %title

en: !date by !username
ku: !date لەلایەن !username

en: revert
ku: بیگەڕێنەوە سەر باری سەرەتایی

en: Revision
ku: پێداچوونەوە

en: current revision
ku: پێداچوونەوەی ئێستا

en: The specified passwords do not match.
ku: وشەنهێنییەکان وەک یەک نین.

en: Track
ku: شوێن پێ هەڵگرتن

en: No forums defined
ku: هیچ مەکۆیەک نە ناسێنراوە

en: This topic has been moved
ku: ئەم بابەتە گوازراوەتەوە

en: User management
ku: بەڕێوەبردنی بەکارهێنەران

en: Permissions
ku: مۆڵەتپیدانەکان

en: e-mail
ku: ئیمێل

en: Cron
ku: کارگێڕ

en: permission
ku: مۆڵەتەکان

en: Your vote was recorded.
ku: ده‌نگدانەکەت تۆمار کرا.

en: Link color
ku: ڕەنگی بەستەر

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
ku: وشەی نهێنی و چەند ڕێنیشاندانێکی تر نێردرا بۆ پۆستە ئەلکترۆنییەکەت.

en: Testing
ku: تاقیکردنەوە

en: Fiji
ku: فیجیی

en: 200 characters
ku: 200 هێما

en: 400 characters
ku: 400 هێما

en: 600 characters
ku: 600 هێما

en: 800 characters
ku: 800 هێما

en: 1000 characters
ku: 1000 هێما

en: 1200 characters
ku: 1200 هێما

en: 1400 characters
ku: 1400 هێما

en: 1600 characters
ku: 1600 هێما

en: 1800 characters
ku: 1800 هێما

en: 2000 characters
ku: 2000 هێما

en: System default
ku: سیسته‌می بنه‌ڕه‌تی

en: Not published
ku: بڵاو نه‌کرایه‌وه‌

en: File settings
ku: ڕێکخستنەکانی پەڕگە.

en: Default maximum file size per upload
ku: زۆرترین قه‌باره‌ی بنه‌ڕه‌تی ڕێپێدراوی په‌ڕگه‌ بۆ بارکردن

en: MB
ku: م.ب.

en: Menu settings
ku: ڕێکخستنەکانی پێڕست

en: The description displayed when hovering over a menu item.
ku: پێناسه‌ ده‌رده‌که‌وێت کاتێک به‌ مشکه‌که‌ت ده‌چیته‌ سه‌ر بڕگەیەکی پێڕست.

en: Color scheme
ku: نەخشەی ڕەنگ

en: Gray
ku: بۆر

en: Attach new file
ku: پەڕگەیەکی نوێ بلکێنە

en: Attach
ku: بلکێنە

en: Unformatted
ku: فۆرمات نەکراو

en: Formats
ku: فۆرماتەکان

en: File system path
ku: ڕێڕەوەی پەڕگەی سیستەم

en: @type: deleted %title.
ku: @type: %title سڕایەوە.

en: New comments
ku: بۆچوونە نوێکان

en: details
ku: زانیاری زیاتر

en: relationships
ku: پەیوندییەکان

en: Login attempt failed for %user.
ku: چونە ژورەوە سەرکەتوو نەبوو بۆ بەکارهێنەری %user.

en: Revision of %title from %date
ku: پداچوونەوەی %title لە %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
ku: ناوی تێپەڕبوونی بەکارهێنەر کە تۆ دەتەوێت خاوەنییەتی پێسپێری.

en: Please enter a valid username.
ku: تکایه‌ ناوێکی درووستی به‌کارهێنه‌ر بنووسه‌.

en: Delete action
ku: کردار بسڕەوە

en: Action '%action' added.
ku: زیادکرا '%action'فه‌رمانی.

en: Remove orphaned actions
ku: کردارە هەتیوبووەکان بسڕەوە

en: administer actions
ku: کردارەکان ببە بەڕێوە

en: Themes
ku: ڕووکارەکان

en: Translations
ku: وەرگێڕانەکان

en: Story
ku: چیڕۆک

en: JPEG quality
ku: جۆرایه‌تی JPEG

en: administer comments
ku: بەڕێوەبردنی بۆچوونەکان

en: Delete comments
ku: بۆچوون بسڕیته‌وه‌؟

en: not published
ku: بڵاو نه‌کرایه‌وه‌

en: by
ku: له‌لایه‌ن

en: The comments have been deleted.
ku: بۆچوونەکە سڕایه‌وه‌.

en: Published comments
ku: بۆچوونە بڵاوکراوەکان

en: SQL
ku: س.کو.ل.

en: !name field is required.
ku: بۆشایی !name پێویستە.

en: Protected
ku: پارێزراوە

en: Comment settings
ku: سازکارییەکانی بۆچوون

en: Hits
ku: سه‌ردان

en: not sticky
ku: چەسپ نەکراو

en: sticky
ku: چەسپ کراو

en: Default options
ku: هەڵبژاردنە بنەڕەتییەکان

en: Read only
ku: تەنها خوێندنەوە

en: Contact settings
ku: ڕێکخستنی په‌یوه‌ندی کردن

en: Reset password
ku: وشەی نهێنی نوێ بکەرەوە

en: Processing
ku: پرۆسەکردن بەردەوامە

en: Finished
ku: ته‌واوبوو

en: disable
ku: ناچالاک بکە

en: Temporary directory
ku: پێڕستی کاتی

en: date
ku: ڕیکەوت

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ku: هەڵە ڕوویدا لە کاتی بارکردنی پەڕگە. نەتوانرا پەڕگەی بارکراو بگوازرێتەوە.

en: upload files
ku: پەڕگە باربکە

en: Site configuration
ku: سازکارییەکانی ماڵپەڕ

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: The specified date is invalid.
ku: ڕێکەوتی دیاریکراو هەڵەیە.

en: Choice @n
ku: هه‌ڵبژاردنی @n

en: Password strength:
ku: سەختی وشەنهێنی:

en: Adding numbers.
ku: ژمارە زیاد دەکات.

en: It is recommended to choose a password different from the username.
ku: ئامۆژگاری دەکرێت کە وشەی نهێنی وەک ناوی چوونەژوورەوە نەبێت.

en: Passwords match:
ku: هەردوو وشەنهێنییەکە وەک یەکن:

en: Slogan
ku: دروشم

en: Anonymous user
ku: بەکارهێنەری نەناسراو

en: The name used to indicate anonymous users.
ku: ئەو ناوەی کە بەکاردێت بۆ میوان و بەکارهێنەرە نەناسراوەکان

en: Get help
ku: داوای یارمەتی بکە

en: Please wait...
ku: تکایە چاوەرێ بە...

en: Assign
ku: پێسپاردن

en: Not translated
ku: وەرنەگێڕراوە

en: is
ku: یەکسانە بە

en: Approval queue
ku: ڕیزی پێداچوونەوەکان

en: Display on separate page
ku: لە پەڕەیەکی جیادا پیشانی بدە

en: Go to first page
ku: بڕۆ بۆ پەڕەی یەکەم

en: Go to last page
ku: بڕۆ بۆ په‌ڕه‌ی کۆتا

en: Go to page @number
ku: بڕۆ بۆ په‌ڕه‌ی @number

en: Go to previous forum topic
ku: بڕۆ بۆ بابەتی پێشووی مەکۆ

en: Go to next forum topic
ku: بڕۆ بۆ بابەتی داهاتووی مەکۆ

en: Enter the terms you wish to search for.
ku: تکایا ئەو وشانە پڕبکەوە کە بە دوایاندا دەگەڕێیت.

en: Site building
ku: درووستکردنی ماڵپەڕ

en: No primary links
ku: هیچ بەستەرێکی سەرەتایی نییە

en: Source for the primary links
ku: ‌سه‌رچاوه‌ی به‌سته‌رە سەرەتاییەکان

en: Select what should be displayed as the primary links.
ku: دیاریبکه‌ چی وەک بەستەرە سەرەتاییەکان ده‌ربکه‌وێت.

en: No secondary links
ku: هیچ بەستەرێکی دووەمی نییە

en: Source for the secondary links
ku: سه‌رچاوه‌ی بەستەرە دووەمییەکان

en: Information
ku: زانیاری

en: No content types available.
ku: هیچ جۆرێکی ناوەڕۆک پێناسە نەکراوە.

en: Delete role
ku: ڕۆڵ بسڕەوە

en: List menus
ku: پێڕستەکان پیشانبدە

en: List items
ku: بڕگەکان پیشانبدە

en: Language switcher
ku: بگۆڕی زمان

en: English name
ku: ناوی ئینگلیزی

en: Native name
ku: ناوی ڕه‌سه‌ن

en: Block description
ku: دەربارەی بلۆک

en: Form name
ku: ناوی فۆرم

en: Save field
ku: بۆشایی پاشەکەوت بکە

en: Blocks
ku: بلۆکەکان

en: Delete block
ku: بلۆک بسڕەوە

en: Save blocks
ku: بلۆکەکان هەڵگرە

en: The block settings have been updated.
ku: سازکارییەکانی بلۆک نوێکرانەوە.

en: Block specific settings
ku: سازکاری تایبەت بە بلۆک

en: '%name' block
ku: '%name' بلۆک

en: Save block
ku: بلۆک پاشەکەوت بکە

en: Please ensure that each block description is unique.
ku: تکایە دڵنیابە کە زانیاریی هەر بلۆکێک بێهاوتایە.

en: The block has been created.
ku: بلۆکەکە بە سەرکەوتوویی درووستکرا.

en: Block body
ku: ناوەڕۆکی بلۆک

en: The content of the block as shown to the user.
ku: ناوه‌ڕۆکی بلۆک بەو شێوەیەی کە پیشانی میوانان دەدرێت

en: Block configuration
ku: سازکارییەکانی بلۆک

en: administer blocks
ku: بلۆکەکان ببە بەڕێوە

en: Core - required
ku: ناوک - پێویستە

en: Menus
ku: پێڕستەکان

en: The menu item was reset to its default settings.
ku: بڕگەی لیسته‌ گەڕانرایەوە سەر باری بنەڕەتی خۆی.

en: administer menu
ku: پێڕست ببە بەڕێوە

en: Add vocabulary
ku: زیادکردنی وشەگەل

en: edit vocabulary
ku: دەسکاریکردنی وشەگەل

en: Created new vocabulary %name.
ku: وشەگەلی %name ی نوێ درووستکرا.

en: Updated vocabulary %name.
ku: وشەگەلی %name نوێکرایەوە.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی وشەگەلی %title؟

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
ku: سڕینەوەی وشەگەل هەموو واژەکانیشی دەسڕیتەوە. ئەم کردارە یەکجارییە و ناگەڕێنرێتەوە.

en: Deleted vocabulary %name.
ku: وشەگەلی %name سڕایەوە.

en: Above
ku: سەرەوە

en: Default time zone
ku: کات-شوێنی بنەڕەت

en: Add field
ku: بۆشایی زیادبکە

en: The update has encountered an error.
ku: نوێکردنەوە هەڵەیەکی بەدیکرد.

en: Theme-engine-specific settings
ku: ڕێکخستنە تایبەتمەندەکان بە مەکینەی-ڕووکار

en: Use administration theme for content editing
ku: رووکاری بەڕیوەبەرێتی بەکاربێنە دەستکاریکردی ناوەڕۆک

en: Publish
ku: بڵاوبکەوە

en: Unpublish
ku: بڵاو نه‌کراوه‌

en: Permission
ku: مۆڵەت پێدان

en: @module module
ku: مۆدیولی @module

en: My blog
ku: بڵاگی خۆم

en: Hide
ku: بشارەوە

en: Anonymous commenting
ku: نووسینی بۆچوون بۆ نەناسراوان

en: Read/Write
ku: خوێندنەوە/نووسین

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
ku: مۆرەکەت بۆ هەموو بینەران لە ژێرەوەی بۆچوونەکانت دەردەکەوێت.

en: parent
ku: باوک

en: Flat list - collapsed
ku: لیستی سادە - داخراو

en: Flat list - expanded
ku: لیستی سادە - کراوە

en: Threaded list - collapsed
ku: لیستی دەزووکراو - داخراو

en: Threaded list - expanded
ku: لیستی دەزووکراو - داخراو

en: Date - newest first
ku: کات - نوێترین پێشتر

en: Date - oldest first
ku: کات - کۆنترین پێشتر

en: 1 comment | @count comments
ku[0]: 1 بۆچوون
ku[1]: @count بۆچوون

en: 1 new comment | @count new comments
ku[0]: 1 بۆچوونی نوێ
ku[1]: @count بۆچوونی نوێ

en: access comments
ku: دەستپێگەیشتن بە بۆچوونەکان

en: post comments
ku: بۆچوونەکان بڵاوبکەوە

en: post comments without approval
ku: بۆچوون بنووسە بێ-پێداچوونەوە

en: Save content type
ku: جۆری ناوه‌ڕۆک پاشه‌که‌وت بکه‌

en: Show descriptions
ku: زانیاریی زیاتر پیشان بدە

en: Subtitle
ku: ژێرنیشان

en: Language code
ku: کۆدی زمان

en: Save role
ku: ڕؤڵ‌پاشەکەوت بکە

en: Blue
ku: شین

en: debug
ku: هەڵدۆزین

en: file system
ku: سیسته‌می په‌ڕگه‌

en: Menu link title
ku: ناونیشانی بەستەری پێڕست

en: There was an error saving the menu link.
ku: هه‌ڵه‌یه‌ک ڕێگر هه‌بوو له‌ پاشه‌که‌وت کردنی به‌سته‌ری پێڕست.

en: Menu name
ku: ناوی لیسته‌

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
ku: ئایا دڵنیایت که‌ ده‌ته‌وێت لیسته‌ی سه‌ره‌کی%title بسڕیتەوە؟

en: The menu already exists.
ku: لیسته‌ هه‌یه‌ به‌م ناوه‌.

en: Enter the title and path for your new menu item.
ku: ناونیشان و ڕێڕەوی بڕگەی پێڕستی نوێ.

en: Number of users to display
ku: ژمارەی ئەو بەکارهێنەرانەی کە پیشان دەدرێن

en: Profiles
ku: زانیاریی تایبەتی

en: Edit container
ku: دەسکاریکردنی کۆگا

en: Last visit
ku: دوا سه‌ردان

en: Reply
ku: وه‌ڵام بدەوە

en: Topics per page
ku: ژمارەی پەیامەکان لە هەر پەڕەیەکدا

en: Posts - most active first
ku: پەیامەکان - چالاکترینییان لە پێشەوە

en: @user's picture
ku: @user's وێنەی

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ku: ئایا دڵنیایت لە گەڕاندنەوە بۆ پێداچونەوەکەی %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی پێداچوونەوەکی %revision-date؟

en: KB
ku: ک.ب.

en: New forum topics
ku: بابەتی تازەی مەکۆ

en: @type: deleted %title revision %revision.
ku: @type: پێداچوونەوەی %revision  %title سڕایەوە.

en: Page not found
ku: په‌ڕه‌ نه‌دۆزرایه‌وه‌

en: Language neutral
ku: زمانی بێلایەن

en: List, add, and edit users.
ku: لیست کردن و زیادکردن و دەستکاریکردنی بەکارهێنەران.

en: The name %name is already taken.
ku: ئەم ناوە %name پێشتر داگیرکراوە.

en: info
ku: زانیاری

en: Delete OpenID
ku: OpenID بسڕەوە

en: Log in using OpenID
ku: چوونەژوورەوە لە ڕێگای OpenID

en: Cancel OpenID login
ku: هەڵوەشاندنەوەی چوونەژوورەوە لە ڕێگای OpenID

en: What is OpenID?
ku: OpenID چییە؟

en: OpenID login failed.
ku: چوونەژوورەوە لە ڕێگای OpenID سەرکەوتوو نەبوو.

en: OpenID login cancelled.
ku: چوونەژوورەوە لە ڕێگای OpenID هەڵوەشایەوە.

en: Successfully added %identity
ku: به‌سه‌رکه‌وتووی زیادکرا%identity

en: Add an OpenID
ku: OpenID زیادبکە

en: That OpenID is already in use on this site.
ku: ئەم OpenID ـیە پێشتر لەم ماڵپەڕەدا بەکارهاتووە.

en: OpenID deleted.
ku: OpenID سڕایەوە.

en: « first
ku: سەرەتا «

en: last »
ku: کۆتا »

en: Loading
ku: ئامادەکردن

en: The directory %directory does not exist.
ku: پێڕستی %directory نه‌ناسراوه‌.

en: The directory %directory is not writable
ku: پێڕستی %directory دەسەڵاتی نووسینی نەدراوەتێ.

en: Show only items where
ku: تەنها ئەوانە پیشان بدە کە

en: No comments available.
ku: هیچ بۆچوونێک نیه‌

en: 1 user | @count users
ku[0]: 1 بەکارهێنەر
ku[1]: @count بەکارهێنەر

en: Primary links
ku: به‌سته‌رە یەکەمەکان

en: ok
ku: باشە

en: Rebuild permissions
ku: مۆڵەتپێدانەکان سەرلەنوێ درووست بکەوە

en: @type: updated %title.
ku: @type نوێکرایه‌وه‌%title.

en: @type: added %title.
ku: @type: زیادکرا%title.

en: Error saving user account.
ku: هه‌ڵە ڕوویدا له کاتی‌ پاشه‌که‌وت کردنی هەژماری به‌کارهێنه‌ر.

en: Add role
ku: ڕۆڵێکی نوێ زیادبکە

en: The role has been added.
ku: ڕۆڵەکە زیادکرا.

en: Path to custom logo
ku: ڕێرەو بۆ لۆگۆی راسپێردراو

en: taxonomy
ku: پۆلێن

en: Updated term %term.
ku: واژەی %term نوێکرایەوە.

en: - Please choose -
ku: - تکایە دیاری بکە -

en: - None selected -
ku: - هیچ دیاری نەکراوە -

en: !title feed
ku: ڕاگەیەنەری !title

en: Aggregator
ku: کۆکەرەوە

en: Feed aggregator
ku: کۆکەرەوەی ڕاگەیەنەر

en: Alias
ku: نازناو

en: Account settings
ku: سازکاریی هەژمار

en: The content type %name has been deleted.
ku: جۆری ناوەڕۆکی %name سڕایەوە.

en: Deleted content type %name.
ku: جۆری ناوه‌ڕۆک سڕایه‌وه‌%name .

en: Enter your keywords
ku: وشه‌کانت بنووسه‌

en: Clean URLs
ku: به‌سته‌ره‌کان پاکەکان‌

en: My account
ku: هەژماری خۆم

en: Pictures
ku: وێنەکان

en: Number of topics
ku: ژمارەی بابەتەکان

en: Active forum topics
ku: بابەتە چالاکەکانی مەکۆ

en: Read the latest forum topics.
ku: تازەترین بابەتەکانی مەکۆ بخوێنەوە.

en: User activity
ku: چالاکیی بەکارهێنەر

en: GD library
ku: کتێبخانه‌ی GD

en: The user must enter a value.
ku: بەکارهێنەر دەبێت نرخ پڕبکاتەوە.

en: There is currently %members and %visitors online.
ku: ئێستا %members ئەندام و %visitors میوان لەسەر هێڵن.

en: There are currently %members and %visitors online.
ku: ئێستا %members و %visitors لەسەر هێڵن.

en: 1 guest | @count guests
ku[0]: 1 میوان
ku[1]: @count میوان

en: Context
ku: شوێن لە ڕستەدا

en: Book navigation
ku: ڕێدۆزی پەڕتووک

en: 1 year | @count years
ku[0]: 1 ساڵ
ku[1]: @count ساڵ

en: 1 week | @count weeks
ku[0]: 1 هەفتە
ku[1]: @count هەفتە

en: 1 min | @count min
ku[0]: 1 خولەک
ku[1]: @count خولەک

en: 1 sec | @count sec
ku[0]: 1 چرکە
ku[1]: @count چرکە

en: Black
ku: ڕەش

en: Bulgarian
ku: بولگاری

en: Croatian
ku: کرواتی

en: Czech
ku: چیکی

en: Danish
ku: دانمارکی

en: Dutch
ku: هۆڵەندی

en: Finnish
ku: فنلەندی

en: German
ku: ئەلمانی

en: Greek
ku: یۆنانی

en: Hebrew
ku: عبری

en: Hungarian
ku: هه‌نگاری

en: Indonesian
ku: ئیندۆنیسی

en: Polish
ku: پۆلۆنی

en: Romanian
ku: ڕۆمانی

en: Russian
ku: ڕووسی

en: Slovak
ku: سلۆڤاکی

en: Swedish
ku: سویدی

en: Turkish
ku: تورکی

en: Edit comment
ku: دەسکاریکردنی بۆچوون

en: Promote to front page
ku: بینێئره‌ بۆ په‌ڕه‌ی سه‌ره‌کی

en: Edit rule
ku: یاسا دەسکاری بکە

en: Print
ku: چاپکردن

en: The file could not be created.
ku: په‌ڕگه‌ نه‌توانرا دروست بکرێت

en: Account information
ku: زانیاریی هەژمار

en: Account
ku: هەژمار

en: authenticated user
ku: بەکارهێنەری ناسراو

en: Check for updates
ku: پشکنینی نوێبوونەوەکان

en: All newer versions
ku: هەموو وەشانە نوێترەکان

en: %email is not a valid e-mail address.
ku: %email ئیمێلێکی درووست نییە.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
ku: %email ئیمێلی درووست نین،

en: No update data available
ku: زانیاری دەربارەی نوێبوونەوە نییە

en: Unsupported release
ku: وەشانی پشتیوانی لێنەکراوە

en: Can not determine status
ku: ناتوانێت ڕەوش بزانێت

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
ku: وەشانی بەلایەنی کەم یەک لە مۆدیولە یان ڕووکارە دامەزراوەکان کۆنبووە و لە بەشی داگرتن سڕاوەتەوە. ناچالاککردنی یان نوێکردنەوەی بە گەرمی ئامۆژگاری کراوە.

en: No available releases found
ku: هیچ وەشانێکی ئامادە نەدۆزرایەوە

en: Release not supported
ku: ئەم وەشانە پشتیوانی نەکراوە

en: Invalid info
ku: زانیاریی نادرووست

en: Not supported!
ku: پشتیوانی لێ نەکراوە!

en: Recommended version:
ku: وەشانی ئامۆژگاریکراو

en: Latest version:
ku: نوێترین وەشان:

en: Also available:
ku: هەروەها ئامادەیە:

en: The selected file %name could not be uploaded.
ku: پەڕگەی %name ناتوانرێت بار بکریت .

en: Field settings
ku: ڕیکخستنەکانی خانە

en: Edit forum
ku: مەکۆ دەستکاری بکە

en: Default order
ku: ڕێکخستنی بنەڕەتی

en: Leave shadow copy
ku: بەجێهێشتنی سێبەری بابەت

en: Container name
ku: ناوی کۆگا

en: forum container
ku: کۆگای سەکۆ

en: create forum topics
ku: بابەتەکانی مەکۆ دروست بکە

en: Add new field
ku: زیادکردنی خانەیەکی نوێ

en: Content ranking
ku: ڕیزبه‌ندی ناوه‌ڕۆک

en: Recently posted
ku: دوواترین نێردراو

en: Number of comments
ku: ژماره‌ی بۆچوونەکان

en: Number of views
ku: ژماره‌ی بینین

en: Factor
ku: هۆکار

en: Hide descriptions
ku: شاردنەوەی دەربارەکان

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
ku: پەڕگەی دیاریکراو %file نەتوانرا باربکرێت، چونکە پێڕستی %directory بەشێوەیەکی درووست دانەمەزرێنراوە.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
ku: پەڕگەی دەسنیشانکراو %file نەتوانرا کۆپی بکرێت، چونکە هیچ پەڕگەیەک بەم ناوە نەدۆزرایەوە. تکایە بپشکنە کە ناوی پەڕگە درووستە.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
ku: په‌ڕگه‌ی دیاریکراو %file نه‌توانرا کۆپی بکرێت، چونکە لە پێڕستی دیاریکراودا پەڕگەیەکی تر بە هەمان ناو هەیە.

en: The selected file %file could not be copied.
ku: پەڕگەی دەسنیشانکراو %file نەتوانرا کۆپی بکرێت.

en: The removal of the original file %file has failed.
ku: سڕینه‌وه‌ی په‌ڕگه‌ی ڕاستەقینە %file سه‌رکه‌وتوو نه‌بوو.

en: Color set
ku: دەستەی ڕەنگ

en: About
ku: دەربارە

en: Database host
ku: خانەخوێی بنکەی دراوە

en: Check e-mail
ku: ئیمێل بپشکنە

en: Reports
ku: ڕاپۆرتەکان

en: Default picture
ku: وێنەی بنەڕەتی

en: Site status
ku: دۆخی ماڵپەڕ

en: Toggle display
ku: زامن پیشان بدە

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
ku: ئەگەر تۆ پەڕگەی راستەوخۆت نیە بۆ چوونە ناو سێرڤەر ، ئەوا لێرەدا لۆگۆکەت بار بکە.

en: Configuration file
ku: پەڕگەی شێوەپێدان

en: Install profile
ku: زانیاری تایبه‌تی دابمه‌زرێنه‌

en: Download method
ku: شێوازی داگرتنی پەڕگەکان

en: Web server
ku: وێب-سێرڤەر

en: Error reporting
ku: ڕاپۆرتکردنی هەڵه

en: sort by @s
ku: ڕێکخراو به‌ @s

en: and
ku: له‌گه‌ڵ

en: where
ku: لەو شوێنەی کە

en: URL filter
ku: پاڵێوی بەستەر

en: Action %action saved.
ku: کرداری %action پاشەکەوت کرا.

en: Action %action created.
ku: کرداری %action درووست کرا.

en: Manage actions
ku: کردارەکان ببە بەڕێوە

en: Configure an advanced action
ku: ڕێکخستن و کرداری پێشکەوتوو

en: Delete an action.
ku: کردارێک بسڕەوە.

en: Remove orphans
ku: هەتیوبووەکان بسڕەوە

en: Action type
ku: جۆری کردار

en: Are you sure you want to delete the action %action?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی کرداری %action؟

en: Action %action was deleted
ku: کرداری %action سڕایەوە

en: unassign
ku: پێنەسپاردن

en: Choose an action
ku: کردارێک هەڵبژێرە

en: When cron runs
ku: لە کاری هەڵسووڕانی کارگێڕدا

en: After saving a new post
ku: دوای پاشه‌که‌وتکردنی په‌یامێکی نوێ

en: After saving an updated post
ku: دوای پاشه‌که‌وتکردنی پەیامێکی تازه‌کراوە

en: After deleting a post
ku: دوای سڕینه‌وه‌ی په‌یامێک

en: When content is viewed by an authenticated user
ku: لە کاتی خوێندنەوەی ناوەڕۆک لەلایەن بەکارهێنەرێکی ناسراو

en: Publish post
ku: په‌یام بڵاوبکه‌وه‌

en: Unpublish post
ku: په‌یام بڵاومه‌که‌وه‌

en: Remove post from front page
ku: سڕینه‌وه‌ی په‌یام له‌ په‌ڕه‌ی سه‌رەتا

en: Change the author of a post
ku: نوسه‌ری پەیام بگۆڕه‌

en: Save post
ku: په‌یام پاشه‌که‌وت بکه‌

en: Display a message to the user
ku: پیشاندانی پەیامێک بە بەکارهێنەر

en: Unpublish comment
ku: بۆچوون بکوژێنەوە

en: Block current user
ku: ئەم بەکارهێنەرە بلۆک بکە

en: Ban IP address of current user
ku: ئای.پی. ئەدرەسی ئەم بەکارهێنەرە قەدەغە بکە

en: Set @type %title to published.
ku: %title ی @type وەک بڵاوکراوە دەسنیشان بکە.

en: Set @type %title to unpublished.
ku: %title ی @type وەک بڵاونەکراوە دەسنیشان بکە.

en: Saved @type %title
ku: %title ـی @type پاشەکەوت کرا.

en: After saving a new comment
ku: دوای پاشەکەوی کردنی بۆچوونێکی نوێ

en: After saving an updated comment
ku: دوای پاشەکەوتکردنی بۆچوونێکی نوێکراوە

en: After deleting a comment
ku: دوای سڕینەوەی بۆچوونێک

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
ku: لە کاتی خوێندنەوەی بۆچوون لەلایەن بەکارهێنەرێکی ناسراو.

en: Unpublished comment %subject.
ku: بۆچوونی %subject ناچالاککرا.

en: After a user account has been created
ku: دوای ئەوەی هەژماری بەکارهێنەر درووست دەکرێت

en: After a user's profile has been updated
ku: دووای ئەوەی زانیاری تاکەکەسی بەکارهێنەر نوێ دەکرێتەوە

en: After a user has been deleted
ku: دوای ئەوەی هەژماری بەکارهێنەر دەسڕێتەوە

en: After a user has logged in
ku: دوای ئەوەی بەکارهێنەریک دێتە ژوورەوە

en: After a user has logged out
ku: دوای ئەوەی بەکارهێنەر دەچیتە دەرەوە

en: When a user's profile is being viewed
ku: لەو کاتەی کە زانیاری تایبەتی بەکارهێنەر نیشان دەدرێت

en: Blocked user %name.
ku: بەکارهێنەری بلۆککراو %name.

en: Banned IP address %ip
ku: ئای.پی ئەدرێسی قەدەغەکراو %ip

en: After saving a new term to the database
ku: دوای پاشەکەوت کردنی بڕگەیەکی نوێ بۆ بناغەی زانیاری

en: After saving an updated term to the database
ku: دوای پاشەکەوتکردنی واژەیەکی نوێکراوە لە بنکەی دراوەدا

en: After deleting a term
ku: دوای سڕینەوەی بڕگەیەک

en: 1 read | @count reads
ku[0]: 1 خوێندنەوە
ku[1]: @count خوێندنەوە

en: Path prefix
ku: پێشگری ڕێڕەو

en: Save rule
ku: یاسا هەڵگرە

en: Delete contact
ku: سڕینەوەی پەیوەندی

en: Auto-reply
ku: وەڵامدانەوەی-خۆکار

en: %recipient is an invalid e-mail address.
ku: %recipient ئیمێلێکی درووست نییە.

en: Contact form: category %category added.
ku: فۆرمی پەیوەندی: هاوپۆلی %category زیاد کرا.

en: Contact form: category %category updated.
ku: فۆرمی پەیوەندی: هاوپۆلی %category تازەکرایەوە.

en: Lithuanian
ku: لیتوانی

en: Outdated translation
ku: وەرگێڕانی کۆنبوو

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
ku: <em>له‌گه‌ڵ</em> شوێنی <strong>%a</strong> بریتیه‌<strong>%b</strong>

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
ku: <strong>%a</strong> بریتیه‌  <strong>%b</strong>

en: field
ku: خانە

en: Depends on: !dependencies
ku: پشت دەبەستێت بە: !dependencies

en: Required by: !required
ku: پێویستە لەلایەن:‌ !required

en: Some required modules must be enabled
ku: هەندێک لە مۆدیولە پێویستەکان دەبێت چالاک بکرێن

en: Translate
ku: وەرگێڕان

en: File to import not found.
ku: په‌ڕگه‌ بۆ هێنان نه‌دۆزرایه‌وه‌

en: Save translations
ku: وه‌رگێڕان پاشه‌ که‌وت بکه‌

en: Export template
ku: هەناردەکردنی قاڵب

en: Create @name
ku: دروست کردنی @name

en: The custom menu %title has been deleted.
ku: لیسته‌ی سه‌ره‌کی %title سڕایەوە.

en: @type %title has been deleted.
ku: @type %title سڕایەوە.

en: Not enabled
ku: چالاک نەکراوە

en: anonymous user
ku: بەکارهێنەری نەناسراو

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
ku: @module (<span class="admin-disabled">ناچالاکە</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
ku: @module (<span class="admin-enabled">چالاکە</span>)

en: Save permissions
ku: مۆڵەتپێدانەکان هەڵگرە

en: Search this site
ku: لەم ماڵپه‌ڕەدا بگه‌ڕێ

en: Original text
ku: دەقی بنەڕەت

en: Delete content type
ku: جۆری ناوه‌ڕۆک بسڕه‌وه‌

en: Change book (update list of parents)
ku: پەڕتووک بگۆڕە (لیستی باوان تازەبکەوە)

en: add content to books
ku: ناوه‌ڕۆک بۆ پەڕتووک زیاد بکە

en: create a new book
ku: درووستکردنی پەڕتووکێکی نوێ

en: edit permissions
ku: ڕێپێدانەکان دەسکاری بکە

en: edit order and titles
ku: ده‌سکاری ڕێزکردن و ناونیشانەکان بکە

en: Manage your site's book outlines.
ku: ڕێکخستنی چوارچێوەکانی پەڕتووکەکانی ماڵپەڕەکەت.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
ku: لەبەر چەند هۆکارێکی ئەولەکاری، ناوی پەڕگەکەت گۆڕێنرا بۆ %filename.

en: notice
ku: زانیاری

en: User account
ku: هەژماری بەکارهێنەر

en: File download
ku: داگرتنی پەڕگە

en: Acronym
ku: کورتکراوە

en: Post new comment
ku: بۆچوونی نوێ بنووسه‌

en: The field has been updated.
ku: خانە نوێکرایەوە.

en: Returns information about an author in the system.
ku: زانیاری لە سیستەمەوە دەربارەی نووسەرێک پیشان دەدات.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
ku: پەیامێکی نوێ بنووسە و ئەگەر ویستت بڵاوی بکەوە.

en: Updates the information about an existing post.
ku: زانیاری دەربارەی پەیامێکی پێشتر بڵاوکراوە تازە دەکاتەوە.

en: Returns information about a specific post.
ku: زانیاری دەربارەی بڵاوکراوەیەکی دەسنیشان کراو پیشان دەدات.

en: Deletes a post.
ku: بڵاوکراوەیەک دەسڕێتەوە.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
ku: لیستێک پیشان دەدات کە نوێترین بڵاوکراوەی سیستمی تێدابێت.

en: Updates information about an existing post.
ku: زانیاری دەربارەی پەیامێکی پێشتر بڵاوکراوە تازە دەکاتەوە.

en: Uploads a file to your webserver.
ku: پەڕگەیەک باردەکاتە ڕاژەکارەکەت.

en: Error storing post.
ku: هەڵە لە پاشەکەوت کردنی بڵاوکراوە.

en: You do not have permission to update this post.
ku: تۆ ڕێگا‌ت پێنه‌دراوه‌ ئه‌م بڵاوکراوەیە تازه‌ بکه‌یته‌وه‌.

en: No file sent.
ku: هیچ په‌ڕگه‌یه‌ک نه‌ نێردرا.

en: Error storing file.
ku: هه‌ڵه‌ له‌ کۆگا کردنی په‌ڕگه‌.

en: Invalid post.
ku: پەیامەکە دووست نییە.

en: The default maximum file size a user can upload.
ku: زۆرترین قه‌باره‌ی ڕێپێدراو که‌ به‌کارهێنه‌ر بۆی هەیە پەڕگە بار بکات.

en: administer content with blog api
ku: ناوەڕۆک ببە بەڕێوە بەبەکارهێنانی API ی بڵاگ

en: List, edit, or add user roles.
ku: لیست کردن، دەستکاری کردن، یان ڕۆڵ بۆ بەکارهێنەر زیادبکە.

en: edit role
ku: ڕؤڵ دەسکاری بکە

en: Custom format
ku: فۆرماتی ڕاسپێراوە

en: Block cache
ku: بلۆککردنی حەشارگە

en: All recent posts
ku: هەموو بڵاوکراوە نوێیەکان

en: My recent posts
ku: بڵاوکراوە نوێیەکانی خۆم

en: Direction
ku: ئاڕاسته‌

en: Drupal core
ku: ناووکی دروپاڵ

en: Book navigation block display
ku: پیشاندانی بلۆکی ڕێدۆزی پەڕتووک

en: Minimum number of words
ku: کەمترین وشه‌ی ڕێپێدراو

en: Password field is required.
ku: بۆشایی وشەی نهێنی پێویستە.

en: Confirm password
ku: دووبارە وشەنهێنی

en: No strings found for your search.
ku: هیچ ڕیزبەندێک لە گەڕانەکەتدا نەدۆزرایەوە.

en: Administration theme
ku: ڕووکاری بەڕێوەبردن

en: Afar
ku: ئەفار

en: Somali
ku: سۆماڵی

en: Komi
ku: کۆمی

en: Run cron
ku: کارگێڕ بخە گڕ

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
ku: ئاگاداری پاراستن: پەڕگەی .htaccess نەتوانرا بنووسرێت. تکایە پەڕگەی .htaccess لەو پێڕستی %directory دا درووستبکە، کە ئەم دێڕانەی تێدایە: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
ku: په‌ڕگه‌ی %file نه‌توانرا پاشه‌که‌وت بکرێت، له‌به‌رئه‌وه‌ی قه‌باره‌که‌ی گەیشتە %maxsize، کە بەرزترە له‌ قه‌باره‌ی ڕێپێدراو بۆ بارکردن.‌‌

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
ku: په‌ڕگه‌ی %file پاشه‌که‌وت نه‌کرا. چونکه‌ پرۆسەی بارکردن‌ ته‌واونەبوو.‌

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ku: په‌ڕگه‌ی %file نه‌توانرا پاشه‌که‌وت بکرێت ،هه‌ڵه‌یه‌کی نەناسراو ڕوویدا.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ku: تەنها ئەم جۆرە رێپێدراون بۆ بارکردن  :%files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ku: پەڕگەی %filesize زیاترە لە قەبارەی رێپێدراو .

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
ku: قەبارەی پەڕگە بریتیە لە %filesize کە ئەمەش لایداوە لە قەبارەی ڕێپێدراو .

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
ku: تەنها JPEG, PNG لەگەڵ GIF ڕێپێدراون.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
ku: وێنە ڕێکخرا لەگەڵ زۆررترین دووری رێپێدراو کە %dimensions پیکسلە.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
ku: وێنە زۆر گەورەیە ؛ زۆرترین دووری ڕێپێدراو بریتیە لە %dimensions پیکسل.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
ku: وێنه‌که‌ زۆر بچوکه‌؛ بچوکترین دووری %dimensions پێکسله.‌

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
ku: هەڵەیەکی بارکردن. پەڕگەی بارکراو %file نەتوانرا بگوازرێتەوە بۆ پێڕستی %destination.

en: Add to book outline
ku: زیادکردن بۆ چوارچێوەی پەڕتووک

en: outdated
ku: کۆن بووە

en: <strong>@language_name</strong> (source)
ku: <strong>@language_name</strong> (سەرچاوە)

en: add translation
ku: وەرگێڕان زیادبکە

en: Translations of %title
ku: وەرگێڕانی %title

en: Its name exceeds the 255 characters limit. Please rename the file and try again.
ku: ناوەکەی زیاترە لە 255 پیت ، تکایە ناوەکەی بگۆڕە.

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
ku: بەڕێوەبردنی تاگ، هاوپۆل و پۆلکردنی ناوەڕۆک.

en: Database port
ku: دەروازەی بنکەی دراوە

en: Save and continue
ku: هەڵگرە و بەردەوام بە

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
ku: ئەم هەڵبژاردنانە تەنها بۆ هەندێک ماڵپەڕ پێویستن. ئەگەر دڵنیانیت، هەر وەک خۆی وازی لێبهێنە، یانیش پەیوەندی بە بەڕێوەبەری ڕاژەکارەکەت بکە.

en: If your database is located on a different server, change this.
ku: ئه‌گه‌ر بنکه‌ی دراوه‌ که‌وتووه‌ته‌ سه‌ر سێرڤه‌رێكی جیاواز ،ئه‌مه‌ بگۆڕه‌.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
ku: ئەگەر ڕاژەکاری بنکەی دراوەکەت گوێ لە دەروازەیەکی نموونەیی ناگرێت، تکایە ژمارەی دەروازەکە لێرەدا بنووسە.

en: Database port must be a number.
ku: دەروازەی بنکەی دراوە پێویستە ژمارە بێت.

en: view uploaded files
ku: پەڕگە بارکراوەکان پیشان بدە

en: Secondary links
ku: به‌سته‌رە دووەمەکان

en: Status report
ku: ڕاپۆرتی ڕەوش

en: Not writable
ku: بۆدەستکاری ڕێگەنەدراوە

en: Book outline
ku: چوارچێوەی پەڕتووک

en: Revision information
ku: زنیاریی پێداچوونەوە

en: Notify user of new account
ku: لە هەژماری نوێ بەکارهێنەر ئاگاداربکەوە

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
ku: په‌ڕگه‌ی دیاریکراو %file نەتوانرا باربکرێت، له‌به‌رئه‌وه‌ی پێڕستی %directory نه‌دۆزرایه‌وه‌، یانیش ڕێپێنه‌دراوه‌ بۆ نووسین.‌

en: Path to custom icon
ku: ڕێڕه‌و بۆ وێنۆچکه‌ی سه‌ره‌کی

en: Delete comment
ku: بۆچوون بسڕەوە

en: Reply to comment
ku: وەڵامی بۆچوون بدەوە

en: Comment controls
ku: کۆنتڕۆلی بۆچوونه‌کان

en: Display above the comments
ku: لە سەرووی بۆچوونەکان پیشانی بدە

en: Display below the comments
ku: لە خوارووی بۆچوونەکان پیشانی بدە

en: Display above and below the comments
ku: لە سەروو و خوارووی بۆچوونەکان پیشانی بدە

en: You are not authorized to post comments.
ku: تۆ ڕێگات ‌پێنه‌دراوە بۆچوون بنووسیت.

en: The comment you are replying to does not exist.
ku: ئەو بۆچوونەی تۆ دەتەوێت وەڵامی بۆ بنووسیت، نەدۆزرایەوە.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
ku: ئه‌م گفتوگۆیه‌ داخراوە: ناتوانیت بۆچوون بنووسیت.

en: You are not authorized to view comments.
ku: تۆ ڕێی بینینی بۆچوونەکانت پێنەدراوە.

en: Comment: updated %subject.
ku: بۆچوون: %subject تازاکرایەوە.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوە ئەم بۆچوونە: %title؟

en: Publish the selected comments
ku: بۆچوونه‌ هەڵبژارراوەکان بڵاو بکه‌وه‌

en: Unpublish the selected comments
ku: بۆچوونە هەڵبژێرراوەکان بکوژێنەوە

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
ku: تۆ دڵنیای کە دەتەوێ هەموو لێدوانەکان بسڕیتەوە بە وەچەکانیشەوە؟

en: You have to specify a valid author.
ku: پێویستە ناوی نووسەرێکی درووست دەستنیشان بکەیت.

en: You have to leave your name.
ku: پێویستە ناوت بنووسیت.

en: The e-mail address you specified is not valid.
ku: ئەو ئیمێلەی تۆ دەسنیشانت کردووە درووست نییە.

en: You have to leave an e-mail address.
ku: پێویستە ئیمێل بنووسیت.

en: (No subject)
ku: (سه‌ردێڕی نییە)

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
ku: <a href="@login">بچۆژورەوە</a> یان <a href="@register">خۆت تۆماربکە</a> تا بتوانیت لێدوان بنووسیت.

en: Comment: deleted %subject.
ku: بۆچوون: %subject سڕایەوە.

en: Access type
ku: جۆری ڕێگاپێدان

en: Add feed
ku: ڕاگەیەنەر زیاد بکه‌

en: File system
ku: سیستمی پەڕگە

en: @name's blog
ku: بڵاگی @name

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
ku: لە یەک کاتژمێردا ناتوانیت پەیوەندی بە زیاتر لە %number بەکارهێنەر بکەیت. تکایە دوای ماوەیەکی تر دووبارەی بکەوە.

en: Enter your @s username.
ku: ناوی تێپەڕبوون @s پڕبکەوە.

en: Posted in
ku: ناردراوە لە

en: UTC
ku: کاتی جیهانی

en: !name's blog
ku: بڵاگی !name

en: Front page feed
ku: ڕاگەیەنەری لاپەڕەی سەرەتا

en: All languages
ku: هه‌موو زمانه‌کان

en: No role
ku: هیچ ڕۆڵێک نییە

en: @type %title has been created.
ku: @type %title .دروست کرا

en: @type %title has been updated.
ku: @type %title نوێکرایه‌وه‌.

en: The post could not be saved.
ku: بابه‌ت پاشه‌که‌وت نه‌کرا.

en: %message in %file on line %line.
ku: %message له‌ناو %file له‌ هێڵی %line

en: Picture image path
ku: ڕێڕەوی وێنەکان

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
ku: یەک یان زیاتر کێشە لە دامەزراندنی دروپاڵدا بەدیکراوە. تکایە سەیری <a href="@status">ڕاپۆرتی ڕەوش</a> بکە بۆ زانیاری زیاتر.

en: Help topics
ku: بابەتەکانی یارمەتی

en: No help is available for module %module.
ku: هیچ یارمەتیەک نیە بۆ  مۆدیولی %module.

en: @module administration pages
ku: پەڕەکانی بەڕێوەبردنی @module

en: By module
ku: مۆدیولەکان

en: Manage your site's content.
ku: ناوەڕۆکی ماڵپەڕەکەت ببە بەڕێوە.

en: Control how your site looks and feels.
ku: دەتوانیت شێوە و پیشاندانی ماڵپەڕەکەت کۆنترۆل بکەیت.

en: Adjust basic site configuration options.
ku: ئاستکردنی هەڵبژاردنە سەرەتاییەکانی ڕێکزستنی ماڵپەڕ.

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
ku: بەکارهێنەران و گرووپ و مۆڵەتدان بۆ بەشەکانی ماڵپەڕ ڕێکبخە.

en: Translate interface
ku: وەرگێڕانی ڕوو

en: Add language
ku: زمان زیاد بکه‌

en: Edit string
ku: دەسکاریکردنی ڕیزبەند

en: Delete string
ku: سڕینەوەی ڕیزبەند

en: Are you sure you want to delete the language %name?
ku: تۆ دڵنیای که‌ ده‌ته‌وێ ئه‌م زمانه‌ %name بسڕیتەوە؟

en: The language %locale has been removed.
ku: زمانی %locale به‌ سه‌رکه‌وتوی سڕایه‌وه.‌

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی ڕیزبەندی "%source"؟

en: locale
ku: شوێن

en: AM
ku: ب.ن.

en: PM
ku: پ.ن.

en: Multilingual support
ku: پشتیوانی فرەزمانی

en: Currently using !item !version
ku: ئیستا وەشانی !item !version بەکاردێت

en: Hindi
ku: هندی

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
ku: هەژمارێکی نوێ درووستکرا بۆ <a href="@url">%name</a>. هیچ ئیمێلێک نەناردرا.

en: Registration successful. You are now logged in.
ku: خۆتۆمارکردن سەرکەوتوو بوو. ئێستا دەتوانیت بچیتە ژوورەوە.

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
ku: وشەی نهێنی و چەند ڕێنیشاندانێکی تر پۆست کرا بۆ بەکارهێنەرە نوێیەکە <a href="@url">%name</a>.

en: New user: %name (%email).
ku: بەکارهێنەری نوێ : %name (%email).

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
ku: نەتوانرا %settings دەستکاری بکرێت ، تکایە سەیری ڕێپێدانه‌کان بکە.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
ku: نه‌توانرا په‌ڕگەی %settings‌ بکرێته‌وه‌ ،تکایه پێداچوونەوەی ڕێپێدانه‌کان بکە.‌

en: Username or e-mail address
ku: ناوی تێپەڕبوون یان ئیمێل

en: No fields available.
ku: هیچ خانەیەک نییە.

en: Returns a list of all categories defined in the blog.
ku: لیستێک پیشان دەدات کە هەموو هاوپۆلەکانی بڵاگی تێدابێت.

en: You do not have permission to create this type of post.
ku: تۆ ڕێگه‌ت پێنه‌دراوه‌ ئه‌م جۆره‌ په‌یامانه‌ دروست بکه‌یت.

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
ku: تۆ ڕێگا‌ت پێنه‌دراوه‌ ئه‌م جۆره‌ بابەتانە بڵاو بکه‌یته‌وه‌. تکایه‌ لەجیاتی بڵاوکردەنەوە وه‌ک پێشنووس پاشه‌که‌وتی بکه.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
ku: تۆ ڕێگه‌ت پێنه‌دراوه‌ ئەم پەیامەوەک پێشنووس پاشه‌که‌وت بکەیت، تکایە ڕاستەوخۆ بڵاوی بکەوە.

en: Invalid categories submitted.
ku: هاوپؤلێکی هەڵە ناردراوە.

en: Error saving categories. This feature is not available.
ku: هه‌ڵه‌ له‌ پاشه‌که‌وت کردنی هاوپۆل، ئه‌م تایبه‌تمه‌ندییه‌ چالاک نییە.

en: You do not have permission to edit this blog.
ku: تۆ ڕێگه‌ت پێنه‌دراوه‌ دەسکاری ئەم بڵاگە بکەیت.

en: Blog API
ku: API ی بڵاگ

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
ku: ڕێگا‌ به‌ به‌کارهێنه‌ران دەدات کە ناوەڕۆک بڵاوبکەنەوە بە بەکارهێنانی ئەو پرۆگرامانەی کە پشتیوانی XML-RPC بۆ API ی بڵاگ دەکەن.

en: User autocomplete
ku: خۆتەواوکەری ناوی بەکارهێنەر

en: Initializing.
ku: شیدەکاتەو.

en: Remaining @remaining of @total.
ku: @remaining ی ماوە لە سەرجەمی @total.

en: An error has occurred.
ku: هەڵەیەک ڕوویدا

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
ku: تکایه‌ به‌رده‌وام به‌ بۆ<a href="@error_url">په‌ڕگه‌ی هه‌ڵه‌</a>

en: HTTP POST is required.
ku: HTTP POST پێویستە.

en: Your page will be a part of the selected book.
ku: په‌ڕه‌که‌ت ده‌بێته‌ بەشێک له‌ پەڕتووکی هەڵبژاردراو.

en: 0 sec
ku: 0 چرکه‌

en: form
ku: فۆرم

en: Basic options
ku: هەڵبژاردنە سەرەتاییەکان

en: alert
ku: وریاکردنه‌وه‌

en: emergency
ku: ترسناک

en: Filter log messages
ku: پاڵاوتنی پەیامەکانی تۆمار

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
ku: بۆ گۆڕینی وشەنهێنی ئێستای بەکارهێنەر، وشەنهێنی نوێ لەهەر دوو بۆشاییدا پڕبکەوە.

en: This login can be used only once.
ku: ئەم شێوازەی چوونەژوورەوەیە دەکرێت تەنها یەکجار بەکاربهێنرێت.

en: Add comment link
ku: بەستەری بۆچوون زیاد بکە

en: The translation import of %filename failed.
ku: هاوردەکردنی وەرگێڕانی پەڕگەی %filename سەرکەتوو نەبوو.

en: More choices
ku: هه‌ڵبژاردنی زیاتر

en: Abbreviation
ku: کورتکراوە

en: Inserted
ku: تێخرا

en: User e-mail settings
ku: سازکارییەکانی ئیمێلی بەکارهێنەر

en: filter
ku: پارزن

en: The title of the comment.
ku: ناونیشانی بۆچوون.

en: Comment count
ku: ژمارەی بۆچوونەکان

en: Comment status
ku: باری بۆچوون

en: The title of the node.
ku: ناونیشانی گرێ.

en: The date the node was posted.
ku: بەرواری بڵاوکردنەوەی گرێ.

en: Poll
ku: ڕاپرسی

en: Total views
ku: سەرجەمی بینین

en: Views today
ku: بینینەکانی ئەمڕۆ

en: Hostname of user that visited the page.
ku: ناوی خانەخوێی ئەو بەکارهێنەرەی سەردانی پەڕەی کردووە،

en: upload
ku: بار بکە

en: Roles that a user belongs to.
ku: ئەو ڕۆڵانەی کە بەکارهێنەر هەیەتی.

en: Null
ku: هیچ

en: contact
ku: پەیوەندی

en: Title: @title
ku: ناونیشان: ‌@title

en: PHP filter
ku: پاڵێوەری پ.هـ.پ.

en: Submitted by !username on @datetime
ku: ناردراوە له‌لایه‌ن !username له ‌@datetime

en: Preview post
ku: پێشبینی بابه‌ت

en: Language settings
ku: سازکارییەکانی زمان

en: Default menu for content
ku: پێڕستی بنەڕەتی بۆ ناوەڕۆک

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
ku: کارگێڕ کارا بووە بۆ ماوەی کاتژمێرێک زیاتر ، لەوانەیە گیر مابێت.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
ku: دووبارە وەگڕخستنی کارگێڕ، لە کاتێکدا هێشتا خۆی لە گڕە.

en: Cron run completed.
ku: جێبەجێکردنی کارگێڕ تەواو بوو.

en: Fails
ku: سەرکەوتوو نابێت

en: Delete this menu item.
ku: ئه‌م بڕگه‌ی پێڕست بسڕه‌وه‌.

en: Already added languages
ku: ئەو زمانانەی تا ئێستا زیادکراون

en: Recent blog posts
ku: تازه‌ترین بڵاوکراوەکانی بڵاگ

en: Who's new
ku: کێ نوێیە

en: Are you sure you want to delete these users?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی ئەم بەکارهێنەرانە؟

en: The users have been deleted.
ku: بەکارهێنەرەکان سڕانەوە.

en: Language name
ku: ناوی زمان

en: Edit language
ku: زمان دەسکاری بکە

en: allow
ku: ڕێگابدە

en: Edit category
ku: هاوپۆل ده‌ستکاری بکه‌

en: The content type %name has been updated.
ku: جۆری ناوەڕۆکی %name نوێکرایەوە.

en: The content type %name has been added.
ku: جۆری ناوەڕۆکی %name زیادکرا.

en: Catalan
ku: کەتەلۆنی

en: Contact form
ku: فۆرمی پەیوەندی

en: Drag to re-order
ku: پەلکێشی بکە بۆ دووبارە ڕێکخستنەوە

en: Rule type
ku: جۆری یاسا

en: The requested page could not be found.
ku: په‌ڕە‌ی داواکرا نەدۆزرایه‌وه.‌

en: Post new @node_type
ku: @node_type ـی نوێ بڵاوبکەوە

en: Requirements problem
ku: کێشەی پێداویستییەکان

en: Database configuration
ku: شێوەپێدانی بنکەی دراوە

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
ku: لەوانەیە ڕاژەکارەکەت پشتیوانی هیچ جۆرە بنکەی دراوەیەکی ناسراو بکات. هەوڵ بدە بزانیت ڕاژەکارەکەت دەتوانێت <a href="@drupal-databases">پشتیوانی دروپاڵ</a> بکات.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
ku: بۆ ئەوەی بنکەی دراوەی @drupal دابمەزرێنیت، ئەم زانیارییانەی خوارەوە پڕبکەوە.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
ku: جۆری بنکەی دراوە کە دراوەکانی @drupal ی تێدا هەڵدەگیرێت.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
ku: ناوی ئەو بنکەی دراوەی کە دراوەکانی @drupal ی تێدا هەڵداگیرێت. ئەم بنکەی دراوە مەرجە درووستکرابێت بەر ئەوەی @drupal بتوانیت دابمەزرێنیت.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
ku: ناوی %db_type بنکەی دراوە کە @drupal دراوەکانی تێدا کۆگا دەکرێت. مەرجە پێشوەخت درووست کرابێت بەر ئەوەی بتوانیت @drupal دابمەزرێنیت.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
ku: ئەگەر زیاتر لە یەک پرۆگرام هەر هەمان بنکەی دراوە بەکاردەهێنن، پێشگرێکی خشتەی وەک %prefix دەسنیشانبکە.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
ku: ئەو پێشگرەی بنکەی دراوە کە تۆ دەسنیشانتکردووە، %db_prefix، درووست نییە. پێشگری خشتە دەکرێت تەنها لە پیت و خاڵ و ژێرهێل پێکهاتبێت.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
ku: لە ناو پەڕگەی %settings_file دا وات داناوە کە @drupal ڕاژەکاری %db_type بەکاربهێنێت، لەهەمان کاتدا شێوازی دامەزاندنی پ.هـ.پ. ی بەکارهاتوو پشتیوانی ئەم جۆرە بنکەی دراوە ناکات.

en: Select an installation profile
ku: پرۆفایلێکی دامه‌زراندن دیاری بکه

en: Choose language
ku: زمانێک هه‌ڵبژێره

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
ku: له‌گه‌ڵ زیادکردنی گورزەی وەرگێڕانی زمانێکی گونجاودا، ئەم دامەزرێنەرە دەتوانێت بەزمانێکی تری هەڵبژاردراو بەردەوام بێت. بۆ ئەوەی دروپاڵ دابمەزرێنیت و بەکاربهێنیت بە زمانێکی تر جگە لە ئینگلیزی:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
ku: بزانە <a href="@translations" target="_blank"> وەرگێڕراوێکی ئەم وەشانەی دروپاڵ</a> بە زمانەکەی تۆ نیە. هەموو بەستەیەکی وەرگێڕراو بەزمانێکی تایبەت توانای نیشاندانی وەشانەکەی دروپاڵی هەیە. مەرج نیە هەموو وەشانەکانی دروپاڵ بۆ هەموو زمانێک هەبێت.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
ku: ئەگەر هاتوو هەر گورزەیەکی وەرگێڕان بۆ ئەو هەڵبژاردنەی تۆ ئامادە بوو ، ئەوا دایبگرە و دەریبهێنە بیکە ناو ڕێرەوەی سەرەکی دروپاڵەکەت.

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
ku: بگەڕێوە بۆ هەڵبژاردنی زمان بە بەکارهێنانی بەستەری دوەمی خوارەوە و ئەو زمانەی ئەتەوێ لە لیستە نیشاندراوەکە هەڵیبژێرە. نوێکردنەوەی پەڕەکە خۆی بۆخۆی بەستە وەرگێڕاوە تازەکان ئەخاتە ناو لیستەکەوە.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
ku: لە جیاتی ئەوە، بۆ دامەزراندن و بەکارهێنانی دروپاڵ بە زمانی، یان بۆ دیاریکردنی زمانێک لە جیاتی تا کۆتای هاتنی دامەزراندن ، ئەوا بەستەری یەکەم هەڵبژێرە لە خوارەوە .

en: How should the installation continue?
ku: چۆن دەتەوێت دامه‌زراندن به‌رده‌وام بێت؟

en: Continue installation in English
ku: به‌رده‌وام به‌ له‌ دامه‌زراندن به‌ زمانی ئینگلیزی

en: Return to choose a language
ku: بگەڕێوە بۆ هه‌ڵبژاردنی زمانێک

en: Install Drupal in English
ku: دامه‌زراندنی دروپاڵ به‌ زمانی ئینگلیزی

en: Learn how to install Drupal in other languages
ku: فێربه‌ چۆن دروپاڵ بە زمانێکی تر دابمەزرێنیت

en: (built-in)
ku: (built-in)(built-in)

en: Select language
ku: زمان هەڵبژێرە

en: No profiles available
ku: هیچ پرۆفایلێک نییە

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
ku: نەمانتووانی هیچ پرۆفایلێکی دامەزراندن بدۆزینەوە . پرۆفایلی دامەزراندن دیاری دەکات، چ مۆدولێک چالاک بکرێت لەگەڵ چ پلانێک بۆ دامەزراندنی لە ناو بنکەی دراوە . پرۆفایلی دامەزراندن پێویستە بۆ بەردەوامبوونی دامەزرادن .

en: Drupal already installed
ku: دروپال پێشتر دامه‌زراوه‌

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
ku: <ul><li> بۆ دوبارە دەستپێکردنەوە، ئەبێ بنکەی دراوەکەت بەتاڵ کەیتەوە</li><li>بۆ دامەزراندنی بنکەدراوەیەکی نوێ، لە ناو بوخچەی <em>sites</em> فایلی <em>settings.php</em>بەپێی پێویستە دەسکاری بکە.</li><li> بۆ ئەپگرەید کردنی دامەزرێنراوێکی ئامادە، بڕۆ بۆ <a href="@base-url/update.php">کۆدی ئەپگرەید کردن</a>.</li><li><a href="@base-url"> ماڵپەڕەکەت نیشان بدە.</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
ku: @drupal دادەمەزرێت

en: The installation has encountered an error.
ku: دامه‌زراندن کێشه‌یه‌کی دۆزییه‌وه‌

en: Configure site
ku: ڕێکخستنی ماڵپه‌ڕ

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
ku: هەموو گۆڕانکاریە پێویستەکان کرا بۆ %dir لەگەڵ %file ، بۆیە ئێستا دەتوانی دەسەڵاتەکان بگەڕێنیتەوە بۆ خۆیان بۆ نەهێشتنی هەر کێشەیەکی ئاسایشی . ئەگەر دڵنیا نیت ئەو کارە چۆن دەکرێت ، تکایە سێرێکی <a href="@handbook_url">on-line handbook</a> بکە .

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
ku: هەموو گۆڕانکاریە پێویستەکان کران بۆ %dir لەگەڵ %file . هەموو پێڕستەکان خرانە سەر باری تەنها-خوێندنەوە لەبەر هۆی پاراستن.

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
ku: ڕاژەکارەکەت به‌شێوه‌یه‌کی سه‌رکه‌وتوو پشکنرا بۆ پشتگیری کردنی ئه‌م شێوازه‌.

en: Your system configuration does not currently support this feature. The <a href="http://drupal.org/node/15365">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
ku: دامەراندنی سیستەمەکەت پشتیوانی لەم تایبەتمەندێتیە ناکات. <a href="http://drupal.org/node/15365">لاپەڕەی تایبەت بە بەستەری پاک لە ڕێبەرەکە</a> زانیاری زیاتری تێدایە بۆ چارەسەرکردنی گرفتەکە.

en: Testing clean URLs...
ku: بەستەرە پاکەکان تاقی دەکرێنەوە ...

en: @drupal installation complete
ku: @drupal دامه‌زراندن کۆتای هات

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
ku: پیرۆزە، @drupal به‌ سه‌رکه‌وتووی دامه‌زرێنرا

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
ku: تکایە چاوێک بەم پەیامەی سەرەوە بخشێنەوە، پێش بەردەوام بوون بۆ <a href="@url">ماڵپەرە نوێیەکەت</a>.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
ku: ئێستا دەتوانیت سه‌ردانی<a href="@url">ماڵپەڕە نوێیەکەت</a> بکەیت.

en: Installed %module module.
ku: مۆدیولی %module دامەزرێنرا.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process.
    <ol>
    <li>Copy the %default_file file to %file.</li>
    <li>Change file permissions so that it is writable by the web server. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.</li>
    </ol>
    More details about installing Drupal are available in INSTALL.txt.
ku: دامەزرێنەری @drupal پێویست دەکات کە پەڕگەی ڕێکخستن درووست بکەیت. 
    <ol>
    <li>پەڕگەی %default_file کۆپی بکە بۆ پەڕگەی %file.</li>
    <li>ڕێدانەکانی پەڕگەکە وا بگۆڕە کە وێب سێرڤەر بتوانێت تیایدا بنووسێت. ئەگەر دڵنیانیت لە چۆنییەتی دەسکاریکردنی ئەم ڕێدانە، تکایە سەیری <a href="@handbook_url">بەشی یارمەتی</a> بکە.</li>
    </ol>
    زانیاری زیاتر دەربارەی چۆنییەتی دامەزراندنی دروپاڵ لە پەڕگەی INSTALL.txt دایە.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
ku: دامەزرێنەری @drupal پێویستی بە دەسەڵات پێدانە بە پەڕگەی %file لە کاتی دامەزراندن . ئەگەر دڵنیا نیت چۆن ئەم کارە بکەیت ، تکایە بڕۆ بۆ <a href="@handbook_url">on-line handbook</a> .

en: Choose profile
ku: زانیاری تایبه‌تی دیاری بکه‌

en: Verify requirements
ku: داواکارییەکان پەسەند بکە

en: Set up database
ku: بنکەی دراوە دابمەزرێنە‌

en: Set up translations
ku: وه‌رگێڕان دابمەزرێنە‌

en: Install site
ku: ماڵپه‌ڕ دابمه‌زرێنه‌

en: Finish translations
ku: وەرگێڕانەکان تەواو بکە

en: To configure your website, please provide the following information.
ku: بۆ به‌ستنه‌وه‌ی ماڵپه‌ره‌که‌ت، تکایه‌ ئه‌م هه‌نگاوانه‌ جێبه‌جێ بکه‌

en: Site e-mail address
ku: ئیمێلی ماڵپه‌ڕ

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
ku: ناونیشانی نێرەر بۆ ناردنی ئیمەیڵی ئۆتۆماتیکی لە کاتی خۆ تۆمارکردن و داواکردنی وشەینهێنی نوێ، و ئاگادارکردنەوەکانی دیکەشدا بەکاردێت. (ناونیشانێک بەکاربێنە کە بە ناوی ماڵپەڕەکەت کۆتایی بێت بۆ ئەوەی یارمەتیدەر بی لە ناوزەدنەکردنی ئیمەیڵەکەت بە شەخەڵ)

en: Administrator account
ku: هەژماری به‌ڕێوه‌به‌ر

en: All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
ku: گشت ئیمێلەکان له‌م سیسته‌مه‌وه‌ ده‌نێردرێن بۆ ئه‌م ناونیشانه‌. پۆسته‌ ئه‌لکترۆنییه‌كه‌ گشتی نییه‌ ته‌نها بۆ ئه‌وه‌ به‌کاردێت ئه‌گه‌ر بته‌وێ ووشه‌ی تێپه‌ڕبوونی نوێ وه‌رگریت یاخود هه‌واڵی تایبه‌ت یاخود ئاگادار کردنه‌وه‌ به‌هۆی پۆستی ئه‌لکترۆنییه‌وه‌.

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
ku: لە بنەڕەت، بەروارەکان لەم ماڵپەڕەدا بەپێی کات-شوێنی دەسنیشان کراو پیشان دەدرێن.

en: Update notifications
ku: ئاگادارییەکان تازەبکەوە

en: Check for updates automatically
ku: بە خۆکاری نوێکردنەوەکان بپشکنە

en: Site off-line
ku: ماڵپه‌ر کوژاوەتەوە

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
ku: جێبەجێکردنی کارگێڕ لە کاتی خۆی تێپەڕبوو لەبەر ئەمە داخرا .

en: 1 byte | @count bytes
ku[0]: 1 بایت
ku[1]: @count بایت

en: MySQL database
ku: بنکەی دراوەی MySQL

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
ku: ‏ڕاژەکاری MySQL زۆر کۆنە. دروپاڵ پێویستی بە وەشانی %version بۆ سەرەوە هەیە.

en: PostgreSQL database
ku: PostgreSQL بنکە دراوەی جۆری

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
ku: ‏ڕاژەکاری PostgreSQL زۆر کۆنە. دروپاڵ پێویستی بە وەشانی %version بۆ سەرەوە هەیە.

en: The directory %directory has been created.
ku: پێڕستی %directory به‌سه‌رکه‌وتووی زیاد کرا.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
ku: مۆڵەت پێدانی پێڕستی %directory گۆڕدرا بۆ ئەوەی توانای نووسینی هەبێت.

en: The GD toolkit is installed and working properly.
ku: ئامرازی GD دامەزراوە و بە تەواوی کاردەکات.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
ku: جۆرایه‌تی JPEG ده‌بێت لە نێوان 0 و 100 بێت.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
ku: مۆدیولی %module داواکراو پێویستە بەڵام نەدۆزرایەوە . تکایە بیگوازەوە بۆ پێڕستی<em>modules</em>.

en: PHP MySQL support not enabled.
ku: پشتیوانیکردنی PHP MySQL چالاک نه‌کراوه.‌

en: PHP MySQLi support not enabled.
ku: پشتیوانیکردنی PHP MySQLi چالاک نه‌کراوه.‌

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
ku: پشتیوانیکردنی PHP PostgreSQL چالاک نه‌کراوه.‌

en: Right to left
ku: ڕاست بۆ چەپ

en: Left to right
ku: چه‌پ بۆ ڕاست

en: Predefined language
ku: زمانی پێشوەخت پێناسەکراو

en: Select the desired language and click the <em>Add language</em> button. (Use the <em>Custom language</em> options if your desired language does not appear in this list.)
ku: زمانی خوازراو هەڵبژێرەو کرتە لە دوگمەی <em>زیادکردنی زمان</em> بکە .(<em>زمانی راسپێدراو</em> بەکاربهێنە ئەگەر زمانە خوزراوەکەی تۆ لە لیستەکەدا نیە .

en: Custom language
ku: زمانی سازکراو

en: Add custom language
ku: زمانێکی تر زیاد بکە

en: Save language
ku: زمان پاشه‌که‌وت بکه‌

en: Language name in English
ku: ناوی زمان بە ئینگلیزی

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
ku: ناوی زمان به‌ ئینگلیزی. به‌کار دەهێنرێت بۆ وه‌رگێڕان له‌ هه‌موو زمانه‌کانی تر.

en: Native language name
ku: ناوی زمانی ڕه‌سه‌ن

en: Name of the language in the language being added.
ku: ناوی زمان له‌ زمانه‌که‌ زیاد کرا.

en: Language domain
ku: دۆماینی زمان

en: The language %language (%code) already exists.
ku: زمانی %language (%code) پێشتر دیاریکراوە.‌

en: Invalid language code.
ku: کۆدی زمان هه‌ڵه‌یه.‌

en: The English language cannot be deleted.
ku: زمانی ئنگلیزی ناتوانرێت بسڕێتەوە.

en: The default language cannot be deleted.
ku: زمانی سەرەکی ناتوانرێت بسڕێتەوە.

en: Path prefix only.
ku: تەنها پێشگری ڕێڕەو.

en: Domain name only.
ku: تەنها ناوی دۆمەین.

en: English (built-in)
ku: ئینگلیزی - خۆماڵی

en: String contains
ku: ڕیزبەند تێیدایە

en: English (provided by Drupal)
ku: ئینگلیزی ( لایه‌ن دروپاڵ دابین کراوه )

en: Search in
ku: بگەڕێ له‌

en: Both translated and untranslated strings
ku: هەردوو ڕیزبەندی وەرگێڕاو و وەرنەگێڕراو

en: Only translated strings
ku: تەنها ڕیزبەندە وەرگێڕراوەکان

en: Only untranslated strings
ku: تەنها ڕیزبەندە وەرنەگێڕراوەکان

en: Limit search to
ku: گەڕان سنووردار بکە بۆ

en: All text groups
ku: گرووپی هه‌موو نوسینه‌کان

en: Languages not yet added
ku: ئەو زمانانەی هێشتا زیاد نەکراون

en: Import translation
ku: وه‌رگێڕان بهێنه‌

en: Import into
ku: بیهێنه‌ بۆ

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
ku: زمانێک هەڵبژێرە کە دەتەوێت ڕیزبەندی بۆ زیادبکەیت. ئەگەر زمانێک هەڵبژێریت کە پێشتر نەبووبێت، ئەوا زمانەکە زیاددەکرێت.

en: Text group
ku: گرووپی نوسین

en: Imported translations will be added to this text group.
ku: وه‌رگێڕاوی هاوردە بۆ ئه‌م گرووپی نووسینە زیاددەکرێت.

en: The language %language has been created.
ku: زمانی %language درووست کرا.

en: Export translation
ku: هەناردن وه‌رگێڕان

en: String not found.
ku: ڕیزبەند نەدۆزرایەوە.

en: The string has been saved.
ku: ڕیزبەند پاشەکەوت کرا

en: The string has been removed.
ku: ئەم دەزووە سڕاوەتەوە

en: The language selected for import is not supported.
ku: ئەو زمانەی دەسنیشانکراوە بۆ هەناردن، بوونی نییە.

en: Importing interface translations
ku: هاوردنی وەرگێڕانەکانی ڕووکار

en: Starting import
ku: هێنان دەست پێدەکات

en: Error importing interface translations
ku: هەڵە لە هاوردنی وەرگێڕانەکانی ڕووکار

en: Exported translation file: %filename.
ku: پەڕگەی وەرگێڕان هەناردرا:‌ %filename.

en: Abkhazian
ku: ئه‌بغازی

en: Avestan
ku: ئاڤێستایی

en: Afrikaans
ku: ئەفریکانس

en: Akan
ku: ئاکان

en: Amharic
ku: ئەمهاری

en: Assamese
ku: ئارامی

en: Avar
ku: ئاڤار

en: Aymara
ku: ئایمارا

en: Azerbaijani
ku: ئازەربایجانی

en: Bashkir
ku: بیشکیری

en: Belarusian
ku: بیلاروسی

en: Bihari
ku: بیهاری

en: Bislama
ku: بیسلاما

en: Bambara
ku: بەمبارا

en: Bengali
ku: بەنگالی

en: Tibetan
ku: تبتی

en: Breton
ku: بریتۆن

en: Bosnian
ku: بۆسنی‌

en: Chechen
ku: چیچانی

en: Chamorro
ku: خەمۆررۆ

en: Corsican
ku: کۆرسیکی

en: Cree
ku: کرێی

en: Old Slavonic
ku: سلاڤی کۆن

en: Chuvash
ku: چوڤاش

en: Welsh
ku: وێلزی

en: Maldivian
ku: ماڵدۆڤی

en: Bhutani
ku: بۆتانی

en: Ewe
ku: ئێیوە

en: Esperanto
ku: ئێسپەرانتۆ

en: Estonian
ku: ئه‌ستۆنی

en: Basque
ku: باسکی

en: Persian
ku: فارسی

en: Fulah
ku: فولا

en: Faeroese
ku: فەیروۆسی

en: Frisian
ku: فریزی

en: Irish
ku: ئیرلەندی

en: Scots Gaelic
ku: گەیلیکی سکۆتلەندی

en: Galician
ku: گەلیسی

en: Guarani
ku: گوارانی

en: Gujarati
ku: گوجەراتی

en: Manx
ku: مانخ

en: Hausa
ku: هاوسە

en: Hiri Motu
ku: هیری مۆتئ

en: Armenian
ku: ئەرمەنی

en: Herero
ku: هێرێرۆ

en: Interlingua
ku: ئینتەرلینگوا

en: Interlingue
ku: ئینتەرلینگوی

en: Igbo
ku: ئیگبۆ

en: Inupiak
ku: ئینوپیاک

en: Icelandic
ku: ئایسلەندی

en: Inuktitut
ku: ئینوکتیتوت

en: Javanese
ku: یاڤایی

en: Georgian
ku: جۆرجی

en: Kongo
ku: کۆنگۆ

en: Kikuyu
ku: کیکویو

en: Kwanyama
ku: کوانیاما

en: Kazakh
ku: کازاخی

en: Greenlandic
ku: گریینلاندی

en: Cambodian
ku: کەمبۆدی

en: Kannada
ku: که‌ننا‌دا

en: Kanuri
ku: کەنوری

en: Kashmiri
ku: کەشمیری

en: Kurdish
ku: کوردی

en: Cornish
ku: کۆرنی

en: Kirghiz
ku: کرغیزی

en: Latin
ku: لاتینی

en: Luxembourgish
ku: لوکسه‌مبۆرگی

en: Luganda
ku: لوگاندا

en: Lingala
ku: لینگالا

en: Laothian
ku: لاوی

en: Latvian
ku: لاتڤی

en: Malagasy
ku: مەلاگاسی

en: Marshallese
ku: مارشەلی

en: Maori
ku: مەئۆری

en: Macedonian
ku: مەکەدۆنی

en: Malayalam
ku: مەلایالام

en: Mongolian
ku: مه‌نگۆلی

en: Moldavian
ku: مۆلداڤی

en: Marathi
ku: مەراسی

en: Malay
ku: مالیزی

en: Maltese
ku: ماڵتایی

en: Burmese
ku: بورمی

en: North Ndebele
ku: ندبێلێی باکوور

en: Nepali
ku: نیپاڵی

en: Ndonga
ku: ندۆنگا

en: Norwegian Bokmål
ku: نەرویجی بۆکمێل

en: Norwegian Nynorsk
ku: نەرویجی نینۆرسک

en: South Ndebele
ku: ندبێلێی باشوور

en: Chichewa
ku: چیچێوا

en: Occitan
ku: ئەکسیتان

en: Oromo
ku: ئۆرۆمۆ

en: Oriya
ku: ئۆرییا

en: Ossetian
ku: ئەسێتسی

en: Punjabi
ku: پنجابی

en: Pali
ku: پەلی

en: Pashto
ku: پەشتۆ

en: Portuguese, Portugal
ku: پرتوگالی، پرتوگال

en: Portuguese, Brazil
ku: پرتوگالی، به‌ڕازیل

en: Quechua
ku: کیچوا

en: Rhaeto-Romance
ku: رهایتۆ-رۆمانسی

en: Kirundi
ku: کیروندی

en: Kinyarwanda
ku: کینیاروەندا

en: Sanskrit
ku: سانسکریت

en: Sardinian
ku: سەردینی

en: Sindhi
ku: سیندی

en: Northern Sami
ku: سامیی باکوور

en: Sango
ku: سەنگۆ

en: Serbo-Croatian
ku: سڕبۆ-کرواتی

en: Sinhala
ku: سینهەلا

en: Slovenian
ku: سلۆڤینی

en: Samoan
ku: سەمۆوی

en: Shona
ku: شۆنا

en: Albanian
ku: ئه‌لبانی

en: Serbian
ku: سڕبی

en: Siswati
ku: سیسواتی

en: Sesotho
ku: سۆسێتۆ

en: Sudanese
ku: سودانی

en: Swahili
ku: سواهیلی

en: Tamil
ku: تامیل

en: Telugu
ku: تێلوگو

en: Tajik
ku: تاجیکی

en: Thai
ku: تایلەندی

en: Tigrinya
ku: تیگرینیا

en: Turkmen
ku: تورکمێینی

en: Tagalog
ku: تەگەلوگ

en: Setswana
ku: سەتسوانا

en: Tsonga
ku: تسۆنگا

en: Tatar
ku: تەتەری

en: Twi
ku: توی

en: Tahitian
ku: تەهیتی

en: Uighur
ku: ئەوغور

en: Ukrainian
ku: ئۆکرانی

en: Urdu
ku: ئو‌ردۆ

en: Uzbek
ku: ئوزبەکی

en: Venda
ku: ڤیندا

en: Vietnamese
ku: ڤێتنامی

en: Wolof
ku: ڤولۆف

en: Xhosa
ku: خهۆسا

en: Yiddish
ku: ییدی

en: Yoruba
ku: یۆروبا

en: Zhuang
ku: ژوەنگ

en: Chinese, Simplified
ku: چینی سادە

en: Chinese, Traditional
ku: چینی درووست

en: Zulu
ku: زولو

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
ku: هەڵەیەک ڕوویدا لە ناردنی ئیمێل (لە %from بۆ %to).

en: Operating in off-line mode.
ku: لە ژێر-هێڵ کاردەکات

en: sort icon
ku: وێنۆچکەی ڕێکخستن

en: sort ascending
ku: بەرەوسەر ڕێکبخە

en: sort descending
ku: بەرەو خوار ڕێکبخە

en: Standard PHP
ku: PHP ی ستاندارد

en: Unicode library
ku: کتێبخانەی یونیکۆد

en: Unspecified error
ku: هەڵەیەکی نادیاریکراو

en: An error occurred. 
    @uri
    @text
ku: هەڵەیەک ڕوویدا. 
    @uri 
    @text

en: Update items
ku: بڕگەکان نوێ بکەوە

en: Edit feed
ku: ده‌ستکاری ڕاگەیەنەر بکه‌

en: No blocks in this region
ku: هیچ بلۆکێک لەم ناوچەیەدا نییە.

en: Post new blog entry.
ku: دەقی بڵاگێکی نوێ بنووسە.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
ku: تۆ ڕێت پێنه‌دراوه‌ دەقی بڵاگێکی نوێ بنووسیت.

en: You have not created any blog entries.
ku: تۆ هیچ بابەتێکی بڵاگت بڵاونەکردۆتەوە.

en: !author has not created any blog entries.
ku: !author هیچ بڵاگێکی بڵاونەکردۆتەوە.

en: Create new blog entry.
ku: دەقێکی نوێی بڵاگ بنووسە.

en: No blog entries have been created.
ku: هیچ دەقی بڵاگێک بڵاونەکراوەتەوە.

en: Blog entry
ku: دەقی بڵاگ

en: A <em>blog entry</em> is a single post to an online journal, or <em>blog</em>.
ku: بڵاوکراوەی بڵاگ بریتییە لە تاکە نووسینێکی ژورناڵ یان بڵاگ.

en: View recent blog entries
ku: دەقە تازەکانی بڵاگ پیشان بدە

en: Read !username's latest blog entries.
ku: خوێندنەوەی دواترین بڵاوکراوەکانی بڵاگی !username.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blog">Blog module</a>.
ku: بۆ زانیاری زیاتر، سەیری بابەتی پەڕتووکی یارمەتیی سەرهێڵی <a href="@blog">مۆدیولی بڵاگ</a> بکە.

en: !username's blog
ku: بڵاگی !username

en: Read the latest blog entries.
ku: تازه‌ترین بڵاگی نێردراو بخوێنه‌وه‌

en: create blog entries
ku: بڵاگ بڵاو بکەوە

en: delete any blog entry
ku: هه‌ر بڵاگێک بسڕه‌وه‌

en: edit own blog entries
ku: ده‌ستکاری بڵاگی خۆ بکە

en: edit any blog entry
ku: ده‌ستکاری بڵاوکراوەی هەر بڵاگێک بکە

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
ku: پاراستن وبه‌ڕێکی تازه‌کردنه‌وه‌ چالاک بکه‌ بۆ به‌کارهێنه‌رانی ماڵپه‌ڕ یان بڵاگ

en: Save book pages
ku: پەڕەکانی کتێب پاشەکەوت بکە

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
ku: ئه‌م پەڕتووکە له‌ لایه‌ن به‌کارهێنه‌رێکی تر ده‌ستکاری کراوه‌ ،گۆڕانکارییەکانی تۆ پاشەکەوت ناکران.

en: Title changed from %original to %current.
ku: ناونیشان لە %original گۆڕا بۆ %current.

en: Updated book %title.
ku: پەڕتووکی %title تازەکرایەوە.

en: book: updated %title.
ku: پەڕتووک: %title تازاکرایەوە.

en: Update book outline
ku: نوێکردنەوەی چوارچێوەی پەڕتووک

en: Remove from book outline
ku: سڕێنەوە لە چوارچێوەی پەڕتووک

en: No changes were made
ku: هیچ گۆڕانکارییه‌ک نه‌کراوه‌

en: The book outline has been updated.
ku: چوارچێوەی پەڕتووک نوێکرایەوە.

en: The post has been removed from the book.
ku: په‌یامی پەڕتووک سڕایەوە.

en: Show block on all pages
ku: بلۆک لە هەموو پەڕەکان پیشان بدە.

en: Show block only on book pages
ku: بلۆک تەنها لە پەڕەکانی پەڕتووک پیشان بدە.

en: No book selected.
ku: هیچ کتێبێک هەڵنەبژاردراوە.

en: create new books
ku: پەڕتووکی نوێ درووست بکە

en: Book page
ku: په‌ڕه‌ی پەڕتووک

en: Base color
ku: ڕەنگی بنچینە

en: Header top
ku: لووتکەی سەرپەڕە

en: Header bottom
ku: ژێرەوەی سەرپەڕە

en: Delete the selected comments
ku: بۆچوونە هەڵبژێرراوەکان بسڕەوە

en: Allows users to comment on and discuss published content.
ku: رێگە بدە ئەندامان لێدوان و گفتوگۆ بکەن دەربارەی بابەتی بڵاوکراوە.

en: Contact form: category %category deleted.
ku: فۆرمی پەیوەندی: هاوپۆلی %category سڕایەوە.

en: Personal contact form
ku: فۆرمی پەیوندیی تایبەتی

en: Edit contact category
ku: دەسکاریکردنی هاوپۆلی پەیوەندی

en: No roles may use this format
ku: هیچ یاسایەک بۆی نییە ئەم فۆرماتە بەکاربهێنێت

en: Paragraph one.
ku: پەرەگرافی یەکەم.

en: Paragraph two.
ku: پەرەگرافی دووەم.

en: Strong
ku: بەهێزە

en: Emphasized
ku: قەڵەوەکراو

en: Cited
ku: ئاماژەپێکراو

en: Coded
ku: کۆدکراو

en: Bolded
ku: قەڵەوکراو

en: Italicized
ku: لارکراو

en: Superscripted
ku: سەرهێڵکراو

en: <sup>Super</sup>scripted
ku: <sup>سەر</sup>هێلکراو

en: Subscripted
ku: ژێرهێڵکراو

en: <sub>Sub</sub>scripted
ku: <sub>ژێر</sub>هێڵکراو

en: Quoted inline
ku: ناوهێڵی دەقکراو

en: Table cell
ku: خانەی خشتە

en: First item
ku: بڕگەی یەکەم

en: Second item
ku: بڕگەی دووەم

en: First term
ku: بڕگەی یەکەم

en: First definition
ku: یەکەم پێناسە

en: Second term
ku: بڕگەی دووەم

en: Second definition
ku: پێناسەی دووەم

en: Subtitle three
ku: ژێرنیشانی سێ

en: Subtitle four
ku: ژێرنیشانی چوار

en: Subtitle five
ku: ژێرنیشانی چوار

en: Subtitle six
ku: ژێرنیشانی شەش

en: Tag Description
ku: دەربارەی تاگ

en: You Type
ku: تۆ دەنووسیت

en: You Get
ku: تۆ دەبینیت

en: Ampersand
ku: نیشانەی پەیوەندی

en: Quotation mark
ku: نیشانەی پرسیار

en: Character Description
ku: دەربارەی هێما

en: HTML filter
ku: فلتەری HTML

en: HTML corrector
ku: ڕاستکەرەوەی HTML

en: Compose tips
ku: ڕێنیشاندانی داڕشتن

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
ku: دەربارە و ڕێنماییەکانی گفتوگۆکان لەم سەکۆیەدا.

en: Description and guidelines for forums within this container.
ku: دەربارە و ڕێنماییەکانی سەکۆکان لە ناو ئەم کۆگایەدا،

en: Forum topic
ku: بابەتی مەکۆ

en: delete any forum topic
ku: هەر بابەتێکی مەکۆ بسڕەوە

en: edit any forum topic
ku: هەر بابەتێکی مەکۆ دەسکاری بکە

en: Manages the display of online help.
ku: ڕێکخستنی پیشاندانی یارمەتی سەرهێڵ.

en: Translations may be provided by:
ku: وەرگێڕان دەکرێت دابین کرابێت لەلایەن:

en: Built-in interface
ku: ڕووی خۆماڵی بنەڕەت

en: This account's default language for e-mails.
ku: زمانی بنەڕەتیی هەژمات بۆ ڕەوانەکردنی ئیمێل.

en: administer languages
ku: زمانەکان ببە بەڕێوە

en: translate interface
ku: ڕوو وەرگێڕە

en: !long-month-name January
ku: !long-month-name ڕێبەندان

en: !long-month-name February
ku: !long-month-name ڕەشەمێ

en: !long-month-name March
ku: !long-month-name خاکەلێوە

en: !long-month-name April
ku: !long-month-name بانەمەڕ

en: !long-month-name May
ku: !long-month-name جۆزەردان

en: !long-month-name June
ku: !long-month-name پووشپەڕ

en: !long-month-name July
ku: !long-month-name گەلاوێژ

en: !long-month-name August
ku: !long-month-name خەرمانان

en: !long-month-name September
ku: !long-month-name ڕەزبەر

en: !long-month-name October
ku: !long-month-name گەڵاڕێزان

en: !long-month-name November
ku: !long-month-name سەرماوەز

en: !long-month-name December
ku: !long-month-name بەفرانبار

en: The human-readable name %name is already taken.
ku: ناوی مافی توانای خوێندنه‌وه‌%name براوه‌.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی جۆری ناوەڕۆکی %type؟

en: Added content type %name.
ku: جۆری ناوەڕۆکی %name زیادکرا.

en: Number of posts on main page
ku: ژماره‌ی بابه‌ته‌کان له‌ په‌ڕه‌ی سه‌ره‌کی

en: Demote from front page
ku: لە پەڕەی سەرەکی لایبەرە

en: Make sticky
ku: بیچەسپێنە

en: Remove stickiness
ku: چەسپاندن لابەرە

en: language
ku: زمان

en: Copy of the revision from %date.
ku: وێنەیەکی پێداچوونەوەکەی %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
ku: @type %title گەڕاندرایەوە بۆ پێداچوونەوەکەی %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
ku: پێداچوونەوەکی %revision-date @type %title سڕایەوە.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ku: @type: گەڕاندرایەوە %title بۆ پێداچوونەوەی %revision.

en: Read the rest of !title.
ku: درێژەی !title بخوێنەوە

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
ku: <strong>به‌ستنه‌وه‌ی ماڵپه‌ڕه‌که‌ت</strong> یه‌که‌م جار که‌ چویته‌ ژوره‌وه‌، سه‌ردانی <a href="@admin">به‌شی به‌ڕیوه‌به‌رێت ی بکه‌</a>,له‌وێ ده‌توانی <a href="@config">ڕێکی بخه‌یتو بیبه‌ستیته‌وه‌ </a>هه‌موو ڕوه‌کانی ماڵثه‌ڕه‌که‌ت .

en: administer content types
ku: جۆرەکانی ناوەڕۆک ببە بەڕێوە

en: View, edit, and delete your site's content.
ku: پیشاندان، دەسکاریکردن، سڕینەوەی ناوەڕۆکی ماڵپەڕ.

en: Post settings
ku: ڕێکخستنی په‌یام

en: Add content type
ku: جۆرێکی ناوه‌ڕۆک زیاد بکه‌

en: Revert to earlier revision
ku: گەڕاندنەوە بۆ پێداچوونەوەیەکی پێشتر

en: Delete earlier revision
ku: سڕینەوەی پێداچوونەوەی پێشتر

en: OpenID identities
ku: ناسنامەکانی OpenID

en: No URL aliases found.
ku: هیچ نازناوی به‌سته‌رێک نه‌دۆزرایه‌وه‌

en: No URL aliases available.
ku: هیچ نازناوێکی به‌سته‌ر نەدۆزرایەوە.

en: Update alias
ku: نوێکردنه‌وه‌ی نازناو

en: Create new alias
ku: نازناوێکی نوێ دروست بکه‌

en: The alias has been saved.
ku: نازناو پاشه‌که‌وت کرا.

en: Filter aliases
ku: نازناوەکان بپاڵێوە

en: The alias has been deleted.
ku: نازناو سڕایه‌وه.‌

en: URL aliases
ku: نازناوی بەستەرەکان

en: Edit alias
ku: دەسکاری نازناو بکە

en: Delete alias
ku: نازناو بسڕەوە

en: Add alias
ku: نازناو زیاد بکە

en: Allows users to rename URLs.
ku: ڕێگا‌ به‌ به‌کارهێنه‌ران دەدات ناوی به‌سته‌ره‌کان بگۆڕن.

en: Notes:
ku: تێبینییەکان:

en: Ping
ku: پینگ

en: Total votes: @votes
ku: هه‌موو ده‌نگه‌کان :@votes

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@poll">Poll module</a>.
ku: بۆ زانیاری زیاتر، سەیری بەشی یارمەتی بکە لە <a href="@poll">مۆدیولی دەنگدان</a>.

en: Most recent poll
ku: نوێترین ده‌نگدانه‌کان

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
ku: جۆری <em>ڕاپرسی</em> بریتییە لە پرسیارێک لەگەڵ کۆمەڵێک وەڵام. <em>ڕاپرسی</em>، هەرکاتێک درووستکرا، بەشێوەیەکی خۆکار ڕاپۆرتی ژمارەی دەنگدانەکان بۆ هەر وەڵامێک دابین دەکات.

en: Poll status
ku: ڕەوشی ڕاپرسی

en: After this period, the poll will be closed automatically.
ku: دوای ئەم ماوەیە ڕاپرسی بەشێوەیەکی خۆکار دادەخرێت.

en: Negative values are not allowed.
ku: نرخی کەمتر لە سفر قەدەغەیە.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
ku: ده‌نگدانه‌که‌ت تۆمار نه‌کرا چونکه‌ هیچ له‌ هه‌ڵبژاردنه‌کانت دیاری نه‌کردووە.

en: Add another choice
ku: هه‌ڵبژاردنێکی تر زیاد بکه‌

en: Vote count
ku: ژمارەی دەنگدان

en: create poll content
ku: ناوه‌ڕۆکی ده‌نگدان دروست بکه‌

en: Polls
ku: ڕاپرسییەکان

en: edit %title
ku: %title دەسکاری بکە

en: add new %type
ku: %type ی نوێ زیاد بکە

en: For security, auto-complete will be disabled if the user does not have access to user profiles.
ku: لەبەر هۆی پاراستن ، تەواوکاری-خۆکار ناچالاک دەبێت ئەگەر بەکارهێنەر ڕێگەی نەبێت بۆ بینینی هەژمار.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
ku: ناوی فۆرمی تەرخانکراو داگیرکراوە لەلایەن دروپاڵەوە.

en: The specified title is already in use.
ku: سه‌ردێڕی دیاریکراو بوونی هه‌یه‌

en: The specified name is already in use.
ku: ناوی تەرخانکراو پێشتر بەکارهاتووە.

en: The field has been created.
ku: خانە درووستکرا.

en: User list
ku: لیستی ئەندامان

en: single-line textfield
ku: خانەی دەقی تاکە-هێڵ

en: multi-line textfield
ku: خانەی دەقی فرە-هێڵ

en: freeform list
ku: لیستی ئازاد

en: Author information
ku: زانیاری نووسه‌ر

en: View full user profile
ku: هه‌موو زانیاریه‌کانی تاکه‌ که‌سی به‌کارهێنه‌رپنیشان بده‌

en: About %name
ku: دەربارەی %name

en: Edit field
ku: دەسکاری بۆشایی بکە

en: Delete field
ku: بۆشایی بسڕەوە

en: Search form
ku: فۆرمی گەڕان

en: search content
ku: گه‌ڕانی ناوه‌ڕۆک

en: use advanced search
ku: گەڕانی ئاڵۆز بەکاربهێنە

en: administer search
ku: بەڕێوەبردنی گەڕان

en: %time ms
ku: %time میللی چرکە

en: unban
ku: ڕێگای پێ بدە

en: ban
ku: بلۆک بکە

en: Count content views
ku: ژامرەی پیشاندانەکانی ناوەڕۆک بژمێرە

en: The statistics module provides:
ku: مۆدیولی ئامارەکان دابین داکات:

en: Configuring the statistics module
ku: مۆدیولی ئامارەکان ڕێک دەخات

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
ku: چەند دانەی ناوەڕۆک لە لیستەی "نوێنترین بینراو" پیشان بدرێت.

en: Today's:
ku: ئەوانەی ئه‌مڕۆ:

en: All time:
ku: هه‌موو کات:

en: Last viewed:
ku: دوا جار بینراوە:

en: View pages that have recently been visited.
ku: ئه‌و په‌ڕانە‌ پیشان بده‌ که‌ دواترین جار سه‌ردان کراون.

en: Top visitors
ku: زۆرترین سەدانکەرەکان

en: User pictures in posts
ku: وێنه‌ی به‌کارهێنه‌ر له‌ بابه‌تدا

en: User pictures in comments
ku: وێنه‌ی به‌کارهێنه‌ر له‌ بۆچوونه‌کان

en: Shortcut icon
ku: وێنۆچکەی قەدبڕ

en: Logo image settings
ku: ڕێکخستنی وێنەی لۆگۆ

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
ku: ئەگەر زامن کرا ، ئەوا ئەم لۆگۆیە پیشان دەدرێت.

en: Use the default logo
ku: لۆگۆی بنه‌ڕه‌تی به‌کارببه‌

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
ku: ئێرە هەڵبژێرە ئەگەر دەتەوێت ڕووکار ئەو لۆگۆیە بەکاربهێنێت کە لەگەڵ خۆیدا هاتووە.

en: Upload logo image
ku: وێنه‌ی لۆگۆ به‌رز بکه‌وه‌

en: Shortcut icon settings
ku: ڕێکخستنی قه‌دبڕی وێنۆچکه‌

en: Use the default shortcut icon.
ku: وێنۆچکەی قەدبڕی بنەڕەتی بەکاربێنە.

en: Upload icon image
ku: وێنۆچکە باربکە

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
ku: ئەگەر تۆ پەڕگەی راستەوخۆت نیە بۆ چوونە ناو سێرڤەر ، ئەوا لێرەدا وێنۆچکەی قەدبڕ بار بکە.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
ku: @module (<span class="admin-missing">بزرە</span>)

en: Confirm uninstall
ku: دڵنیابوون له‌ هه‌ڵوه‌شاندنه‌وه‌

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
ku: ئایا دەتەوێت بەردەوام بیت لە هەڵوەشاندنەوەی ئەوانەی سەرەوە؟

en: No modules selected.
ku: هیچ مۆدیولێک دیاری نەکراوە.

en: The selected modules have been uninstalled.
ku: مۆدیولە دیریکراوەکان هەڵوەشێنرایەوە.

en: The name of this website.
ku: ناوی ئه‌م ماڵپه‌ڕه‌

en: Default 403 (access denied) page
ku: پەڕەی بنەڕەتی 403 (پیشاندان قەدەغەیە).

en: Default 404 (not found) page
ku: پەڕەی بنەڕەتی 404 (پەڕەی داواکراو نەدۆزرایەوە).

en: Page cache
ku: حەشارگەی لاپەڕە

en: Caching mode
ku: جۆری حەشارگە

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
ku: توندڕەو - تەنها بۆ پسپۆران، لەوانەیە کێشە درووست بکات

en: Page compression
ku: پەستانی لاپەڕە

en: Enabled (recommended)
ku: چالاکە(ئامۆژگاری کراو)

en: Bandwidth optimizations
ku: باشکردنی باندبەرین

en: <p>Drupal can automatically optimize external resources like CSS and JavaScript, which can reduce both the size and number of requests made to your website. CSS files can be aggregated and compressed into a single file, while JavaScript files are aggregated (but not compressed). These optional optimizations may reduce server load, bandwidth requirements, and page loading times.</p><p>These options are disabled if you have not set up your files directory, or if your download method is set to private.</p>
ku: <p>دروپاڵ دەتوانێت بە شێوەیەکی ئۆتۆماتیک سەرچاوە دەرەکییەکانی وەک CSS و جاڤاسکریپت باشتربکات، کە دەبێتە هۆی کەمکردنەوە ژمارە و قەبارەی ئەو داوایانەی کە لە ماڵپەڕ دەکرێن، پەڕگەکانی CSS دەتوانرێت بخرێنە سەر یەک و بپەسترێن، لە کاتێکدا پەڕگەکانی جاڤاسکریپت دەخرێنە سەر یەک بەڵام ناپەسترێن. ئەم باشترکردنە ئازادانە لەوانەیە ببێتە هۆی کەمبوونەوەی پاڵەپەستۆ لەسەر ڕاژەکار، پێداویستیەکانی باندبەرین و کاتی ئامادەکردنی لاپەڕە.</p><p>ئەم هەڵبژاردنانە ناچالاکن ئەگەر هێشتا پێڕستی پەڕگەکانت دانەمزراندووە، یان ئەگەر هاتوو شێوازی داگرتن لە دۆخی تایبەت بەخۆ دایە.</p>

en: Optimize CSS files
ku: باشترکردنی پەڕگەی CSS

en: Clear cached data
ku: زانیاریی حەشارگە پاک بکەوە

en: Caches cleared.
ku: حەشارگە پاکرایەوە

en: Private - files are transferred by Drupal.
ku: تایبەت - بڕگەکان لەلایەن دروپاڵەوە دەگوازرێنەوە.

en: Number of items in each feed
ku: ژمارەی بابەت لەهەر ڕاگەیەنەرێکدا

en: Feed content
ku: ناوەڕۆکی ڕاگەیەنەر

en: Short date format
ku: شێوازی کورتکراوەی بەروار

en: The short format of date display.
ku: شێوازی کورتی پیشاندانی بەروار.

en: Medium date format
ku: شێوازی بەرواری مامناوەندی

en: The medium sized date display.
ku: شێوازی مامناوەندی پیشاندانی بەروار.

en: Long date format
ku: شێوازی بەرواری درێژ

en: <a href="@clean_url">Run the clean url test</a>.
ku: <a href="@clean_url">تاقیکردنەوەی بەستەرە خاوێنەکان هەڵسووڕێنە</a>.

en: Cron ran successfully.
ku: کارگێڕ بە سەرکەوتوویی هەڵسووڕا.

en: Cron run failed.
ku: کارگێڕ سەرکەوتوو نەبوو.

en: No modules are available to uninstall.
ku: هیچ مۆدیولێک نییە بۆ هەڵوەشاندنەوە.

en: The system module provides:
ku: مۆدیولەکانی سیستەم دابین دەکەن:

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
ku: بەخێربێی بۆ بەشی بەڕێوەبردن. لێرەدا دەتوانیت شێوازی کارکردنی ماڵپەڕەکەت کۆنترۆل بکەیت.

en: Powered by Drupal
ku: بە دروپاڵ کاردەکات

en: Powered by Drupal, an open source content management system
ku: بە دروپاڵ کاردەکات، سیستمێکی بەڕێوەبردنی ناوەڕۆک

en: administer files
ku: پەڕگەکان ببە بەڕێوە

en: Compact mode
ku: شێوازی پێجراو

en: By task
ku: کارەکان

en: Select the default theme.
ku: رووکاری بنەڕەت دیاریبکە.

en: Image toolkit
ku: ئامرازەکانی وێنە

en: RSS publishing
ku: بڵاوکردنەوەی RSS

en: Date and time
ku: ڕێکەوت و کات

en: Enable or disable clean URLs for your site.
ku: چالاککردن و کوژاندنەوەی بەستەرەخاوێنەکانی ماڵپەڕەکەت.

en: Clean URL check
ku: پشکنینی بەستەرە خاوێنەکان

en: -1 (Unlimited)
ku: -1 (بێسنوور)

en: Enabled ('@value')
ku: چالاککراو ('@value')

en: PHP memory limit
ku: سنووری بیرگەی PHP.

en: Not protected
ku: نەپارێزراوە

en: Cron has not run.
ku: هێشتا کارگێڕ نەخراوەتە کار.

en: Cron has not run recently.
ku: کارگێڕ بەم زووانە نەخراوەتە گڕ.

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
ku: دەتوانیت <a href="@cron">لێرە کارگێڕ بخەیتە گڕ</a>.

en: Database updates
ku: نوێکردنەوەکانی بنکەی دراوە

en: Access to update.php
ku: ڕێگاپێدان بۆ update.php

en: throttle
ku: بخنکێنە

en: Translation settings
ku: سازکارییەکانی وەرگێڕان

en: translate content
ku: ناوەڕۆک وەرگێڕە

en: Content translation
ku: وەگێڕانی ناوەڕۆک

en: Allows content to be translated into different languages.
ku: ڕێگا دەدات کە ناوەڕۆک بۆ زمانی جیاجیا وەربگێڕرێت.

en: Unknown release date
ku: کاتی وەشان نەزانراوە

en: Last checked: @time ago
ku: دوا پشکنین: @time لەمەوبەر

en: Last checked: never
ku: دوا پشکنین: هیچ کاتێک

en: Includes: %includes
ku: تێیدایە: %includes

en: Disabled modules
ku: مۆدیولە ناچالاکەکان

en: Disabled themes
ku: ڕووکارە ناچالاکەکان

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
ku: لێرە دەتوانیت هەموو زانیاری بدۆزیتەوە دەربارەی نوێبوونەوەکانی مۆدیول و ڕووکارە دەمەزراوەکان. تکایە ئاگاداربە، هەر مۆدیولێک یان ڕووکارێک بەشێکە لە پڕۆژەیەکی دیاریکراو، کە لەوانەیە و لەوانەش نییە هەر هەمان ناوی هەبێت و هەرەوەها لەوانەیە زیاتر لە یەک دانە مۆدیول یان ڕووکاری لەخۆدا گرتبێت.

en: Module and theme update status
ku: ڕەوشی نوێکردنەوەی مۆدیول و ڕووکارەکان

en: File uploads
ku: بارکردنی پەڕگە

en: Allows users to upload and attach files to content.
ku: ڕێگا بە بەکارهێنەران دەدات پەڕگە باربکەن و بیلکێنن بە ناوەڕۆک.

en: Welcome, new user created by administrator
ku: بەخێربێیت، بەکارهێنەری نوێ لە لایەن بەڕێوەبەروە درووست کرا

en: Password recovery email
ku: ئیمێلی دۆزینەوە و وەدەستهێنانەوەی وشەی نهێنی

en: Account activation email
ku: ئیمێلی چالاککردنی هەژمار

en: Notify user when account is activated.
ku: بەکارهێنەر ئاگادار بکەوە کاتێک هەژمارەکەی چالاککرا.

en: Notify user when account is blocked.
ku: بەکارهێنەر ئاگادار بکەوە کاتێک هەژمارەکەی بلۆککرا.

en: Notify user when account is deleted.
ku: بەکارهێنەر ئاگادار بکەوە ئەگەر هەژمارەکەی سڕایەوە.

en: Signature support
ku: پشتیوانیکردنی مۆر

en: Picture support
ku: پشتیوانیکردنی وێنە

en: Picture maximum file size
ku: قەبارەی وێنەی ڕێگاپێداراو

en: Maximum file size for pictures, in kB.
ku: گەورەترین قەبارەی ڕێگاپێدراو بۆ وێنەکان، بە ک.ب.

en: Picture guidelines
ku: ڕێنمایی وێنە

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
ku: ناوی ئەم ڕۆڵە. بۆ نموونە: 'بەڕێوەبەر' یان 'ئەندامی هەمیشەیی' یان هەر ناوێکی تر.

en: The role has been renamed.
ku: ناوی ڕۆڵەکە گۆڕا.

en: The role has been deleted.
ku: ڕۆڵەکە سڕایەوە.

en: E-mail new password
ku: وشەنهێنی نوێ بنێرە

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
ku: زانیاری و ڕێنیشاندانی زیاتر بۆ ئیمێلەکەت ناردراون.

en: %name has been deleted.
ku: %name سڕایەوە.

en: You must enter a username.
ku: پێویستە ناوی تێپەڕبوون پڕبکەیتەوە.

en: The username cannot begin with a space.
ku: ناوی تێپەڕبوون نابێت بە بۆشایی دەستپێبکات.

en: The username cannot end with a space.
ku: ناوی تێپەڕبوون نابێت بە بۆشایی کۆتایی بێت.

en: You must enter an e-mail address.
ku: پێویستە ئیمێل پڕبکەیتەوە.

en: Who's online
ku: کێ لەسەر هێڵە

en: Online users
ku: ئەندامانی سەرهێڵ

en: Enter the password that accompanies your username.
ku: تکایە ئەو وشەنهێنییە پڕبکەوە کە بۆ ناوی تێپەڕبوونەکەت دابین کراوە.

en: Signature settings
ku: سازکارییەکانی مۆر

en: Delete picture
ku: سڕینەوەی وێنە

en: Check this box to delete your current picture.
ku: ئەم چوارگۆشەیە هەڵبژێرە بۆ سڕینەوەی ئەو وێنەیەی ئێستات.

en: !username,
    
    Your account on !site has been blocked.
ku: !username,
    
    هەژمارەکەت لە ماڵپەڕی !site دا بلۆککراوە.

en: Account details for !username at !site (deleted)
ku: زانیاری زیاتر دەربارەی !username لە !site - سڕاوەتەوە

en: !username,
    
    Your account on !site has been deleted.
ku: !username,
    
    هەژمارەکەت لە ماڵپەڕی !site دا سڕاوەتەوە.

en: Unblock the selected users
ku: چالاککردنی بەکارهێنەرە دەسنیشانکراوەکان

en: Block the selected users
ku: بەکارهێنەرە دەسنیشانکراوەکان بلۆک بکە

en: Delete the selected users
ku: بەکارهێنەرە دەسنیشانکراوەکان بسڕەوە

en: </p><p> Your password is <strong>%pass</strong>. You may change your password below.</p>
ku: </p><p> وشەنهێنییەکەت بریتییە لە <strong>%pass</strong>. دەتوانیت لە خوارەوە بیگۆڕیت.</p>

en: Deleted user: %name %email.
ku: بەکارهێنەری سڕاوە: %name %email.

en: administer permissions
ku: ڕێپێدانەکان ببە بەڕێوە

en: administer users
ku: بەکارهێنەرەکان ببە بەڕێوە

en: access user profiles
ku: مۆڵەتدان بە بینینی زانیاریی تایبەتی بەکارهێنەر

en: change own username
ku: گؤڕینی ناوی چوونەژوورەوەی خۆ

en: Edit role
ku: ڕۆڵ دەسکاری بکە

en: Access rules
ku: یاساکانی ڕێگاپێدان

en: Check rules
ku: یاساکان بپشکنە

en: Manages the user registration and login system.
ku: تۆمارکردنی بەڕێوەبەر و سیستمی چوونەژوورەوە دەبات بەڕێوە.

en: By !author at @date
ku: لەلایەن !author لە @date

en: Marvin
ku: مارڤین

en: Garland
ku: تاجەگوڵینە

en: Minnelli
ku: میننێللی

en: Skip navigation
ku: لە ڕێنیشاندان بازبدە

en: Pushbutton
ku: دوگمە

en: Format string
ku: ڕیزبەندی فۆرمات

en: Are you sure you want to remove the format %format?
ku: ئایا دڵنیایت لە سڕینەوەی ئەم فۆرماتە؟

en: Removed date format %format.
ku: فۆرماتی بەروار %format سڕایەوە.

en: Add format
ku: زیادکردنی فۆرمات

en: Delete date format
ku: سڕینەوەی فۆرماتی بەروار

en: Allow users to delete a configured date format.
ku: ڕێگابدە بە بکارهێنەران فۆرماتی بەروار بسڕنەوە و ببەن بەڕێوە.

en: Content type name
ku: ناوی جۆری ناوەڕۆک

en: !site_name blogs
ku: بڵاگەکانی !site_name

en: clear
ku: پاک بکەوە

en: Your OpenID
ku: OpenID ی خۆت
