drupal erp profile (6.x-1.1-beta3) - en to cs translation catalogue (1349 entries)

en: Home
cs: Domů

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Next
cs: Následující

en: user
cs: uživatel

en: Show on every page except the listed pages.
cs: Zobrazit na každé stránce, kromě vypsaných.

en: Show on only the listed pages.
cs: Zobrazit jen na vypsaných stránkách.

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: enabled
cs: zapnuto

en: delete
cs: smazat

en: title
cs: nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Uložit

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Item
cs: Položka

en: content
cs: obsah

en: Groups
cs: Skupiny

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Replies
cs: Odpovědí

en: Closed
cs: Zavřená

en: List
cs: Seznam

en: Subject
cs: Předmět

en: Send email
cs: Odeslat e-mail

en: Actions
cs: Akce

en: disabled
cs: vypnuto

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: more
cs: více

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Access control
cs: Kontrola přístupu

en: Email settings
cs: Nastavení e-mailu

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Administration
cs: Administrace

en: Comments
cs: Komentáře

en: Priority
cs: Priorita

en: Action
cs: Akce

en: On
cs: Zapnuto

en: error
cs: chyba

en: Block title
cs: Nadpis bloku

en: Taxonomy
cs: Kategorie

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Categories
cs: Kategorie

en: Version
cs: Verze

en: Go
cs: Přejít

en: view
cs: zobrazit

en: Overview
cs: Přehled

en: File
cs: Soubor

en: Tag
cs: Štítek

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Size
cs: Velikost

en: Links
cs: Odkazy

en: Search
cs: Hledat

en: Daily
cs: Denně

en: Weekly
cs: Týdně

en: Monthly
cs: Měsíčně

en: None
cs: Žádné

en: default
cs: výchozí

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Number
cs: Číslo

en: Message
cs: Zpráva

en: Weight
cs: Váha

en: Quote
cs: Citace

en: Link
cs: Odkaz

en: Types
cs: Typy

en: Hierarchy
cs: Hierarchie

en: Related terms
cs: Příbuzné termíny

en: Required
cs: Povinné

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Depth
cs: Hloubka

en: none
cs: žádné

en: Category
cs: Kategorie

en: Settings
cs: Nastavení

en: Feed
cs: Zdroj

en: One
cs: Jeden

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Book
cs: Kniha

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: Description field
cs: Pole s popisem

en: settings
cs: nastavení

en: Node ID
cs: ID uzlu

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Help
cs: Nápověda

en: Font Size
cs: Velikost písma

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: Default
cs: Výchozí

en: Display a PDF version of this page.
cs: Zobrazit PDF verzi této stránky.

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Blank
cs: Prázdná hodnota

en: Small
cs: Malý

en: Large
cs: Velký

en: Clean up
cs: Vyčistit

en: Icon
cs: Ikona

en: Schedule
cs: Rozvrh

en: Time increment
cs: Časový přírůstek

en: Time
cs: Čas

en: Access
cs: Přístup

en: Setup
cs: Konfigurace

en: Add
cs: Přidat

en: remove
cs: odstranit

en: Path
cs: Cesta

en: Vocabularies
cs: Slovníky

en: Placeholder tokens
cs: Nahrazující tokeny

en: Display
cs: Zobrazit

en: Node type
cs: Typ uzlu

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: read more
cs: číst dál

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Total
cs: Celkem

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Attachment
cs: Příloha

en: Upload
cs: Nahrát

en: Picture
cs: Obrázek

en: Mail
cs: E-mail

en: Before
cs: Před

en: After
cs: Po

en: Maximum items
cs: Maximální počet položek

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: action
cs: akce

en: Configure
cs: Nastavení

en: Email
cs: E-mail

en: Files
cs: Soubory

en: Error
cs: Chyba

en: Options
cs: Možnosti

en: Node
cs: Uzly

en: Sent email to %recipient
cs: Poslán e-mail na adresu %recipient

en: Unable to send email to %recipient
cs: Nebylo možné poslat e-mail na adresu %recipient

en: The subject of the message.
cs: Předmět zprávy.

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Exclude
cs: Vyloučit

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Vertical
cs: Svislý

en: term
cs: podmínka

en: Expanded
cs: Rozbaleno

en: Printer-friendly version
cs: Verze pro tisk

en: All
cs: Vše

en: Access log
cs: Log přístupů

en: Active
cs: Aktivní

en: Post
cs: Příspěvek

en: Year
cs: Rok

en: Date format
cs: Formát data

en: Page title
cs: Název stránky

en: Block
cs: Blok

en: Display links
cs: Zobrazit odkazy

en: View type
cs: Typ pohledu

en: Page
cs: Stránka

en: Configuration saved.
cs: Nastavení uloženo.

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: User settings
cs: Uživatelské nastavení

en: Off
cs: Vypnuto

en: Never
cs: Nikdy

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: Hourly threshold
cs: Hodinový limit

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
cs: Nemůžete poslat více než %number zpráv za hodinu. Zkuste to později.

en: Your name
cs: Vaše jméno

en: Send e-mail
cs: Poslat e-mail

en: To
cs: Komu

en: From
cs: Od

en: Aggregator category
cs: Kategorie agregátoru

en: Aggregator feed
cs: Zdroj agregátoru

en: Aggregator item
cs: Položka agregátoru

en: Source URL
cs: URL zdroje

en: Custom
cs: Vlastní

en: Roles
cs: Role

en: Comment
cs: Komentář

en: Comment ID
cs: ID komentáře

en: Hostname
cs: Hostitel

en: Published
cs: Vydáno

en: Input format
cs: Formát vstupu

en: Signature
cs: Podpis

en: Filter
cs: Filtr

en: Location
cs: Místo

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Sticky at top of lists
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Log message
cs: Zpráva do logu

en: File ID
cs: ID souboru

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Vocabulary ID
cs: ID slovníku

en: Vocabulary name
cs: Název slovníku

en: Term
cs: Termín

en: Term ID
cs: ID termínu

en: Last access
cs: Poslední přístup

en: Last login
cs: Poslední přihlášení

en: Fields
cs: Pole

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Does not contain
cs: Neobsahuje

en: Is less than
cs: Je menší než

en: Is less than or equal to
cs: Je menší nebo rovno

en: Is equal to
cs: Je rovno

en: Is greater than or equal to
cs: Je větší nebo rovno

en: Is greater than
cs: Je větší než

en: Is not equal to
cs: Není rovno

en: Count
cs: Počet

en: Overridden
cs: Překryto

en: Normal
cs: Normální

en: Items
cs: Položky

en: %time ago
cs: před %time

en: Authored by
cs: Autor

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Node Title
cs: Nadpis uzlu

en: Sort order
cs: Pořadí

en: Up
cs: Výš

en: Medium
cs: Střední

en: Sortable
cs: Lze řadit

en: Feed type
cs: Typ zdroje

en: Caching
cs: Mezipaměť

en: Start Date
cs: Datum začátku

en: Month
cs: Měsíc

en: Add line
cs: Přidat řádku

en: Qty
cs: ks

en: Price
cs: Cena

en: Customers
cs: Zákazníci

en: Last reply
cs: Poslední

en: Customer
cs: Zákazník

en: Amount
cs: Částka

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Add to cart
cs: Vložit do košíku

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: State
cs: Stav

en: Terms
cs: Podmínky

en: email
cs: e-mail

en: Email format
cs: Formát zprávy

en: Invoice
cs: Faktura

en: invoice
cs: faktura

en: Sell Price
cs: Prodejní cena

en: Code
cs: Kód

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: Stock
cs: Sklad

en: Enter a valid username.
cs: Vložte platné uživatelské jméno.

en: Owner
cs: Vlastník

en: Recipient
cs: Příjemce

en: By
cs: Od

en: Payment
cs: Platba

en: Payment settings
cs: Nastavení plateb

en: Payments
cs: Platby

en: quote
cs: poplatek

en: Frequency
cs: Frekvence

en: next
cs: další

en: Store
cs: Obchod

en: Store Name
cs: Jméno obchodu

en: Company
cs: Společnost

en: Bank details
cs: Podrobnosti o bankovním účtu

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Method
cs: Metoda

en: America/Boa_Vista
cs: America/Boa Vista

en: America/Buenos_Aires
cs: America/Buenos Aires

en: America/Cambridge_Bay
cs: America/Cambridge Bay

en: America/Costa_Rica
cs: America/Costa Rica

en: America/Dawson_Creek
cs: America/Dawson Creek

en: America/El_Salvador
cs: America/El Salvador

en: America/Fort_Wayne
cs: America/Fort Wayne

en: America/Goose_Bay
cs: America/Goose Bay

en: America/Grand_Turk
cs: America/Grand Turk

en: America/Knox_IN
cs: America/Knox IN

en: America/La_Paz
cs: America/La Paz

en: America/Los_Angeles
cs: America/Los Angeles

en: America/Mexico_City
cs: America/Mexico City

en: America/New_York
cs: America/New York

en: America/Port_of_Spain
cs: America/Port of Spain

en: America/Porto_Acre
cs: America/Porto Acre

en: America/Porto_Velho
cs: America/Porto Velho

en: America/Puerto_Rico
cs: America/Puerto Rico

en: America/Rainy_River
cs: America/Rainy River

en: America/Rankin_Inlet
cs: America/Rankin Inlet

en: America/Rio_Branco
cs: America/Rio Branco

en: America/Santo_Domingo
cs: America/Santo Domingo

en: America/Sao_Paulo
cs: America/Sao Paulo

en: America/St_Johns
cs: America/St Johns

en: America/St_Kitts
cs: America/St Kitts

en: America/St_Lucia
cs: America/St Lucia

en: America/St_Thomas
cs: America/St Thomas

en: America/St_Vincent
cs: America/St Vincent

en: America/Swift_Current
cs: America/Swift Current

en: America/Thunder_Bay
cs: America/Thunder Bay

en: Antarctica/South_Pole
cs: Antarctica/South Pole

en: Asia/Kuala_Lumpur
cs: Asia/Kuala Lumpur

en: Asia/Phnom_Penh
cs: Asia/Phnom Penh

en: Asia/Tel_Aviv
cs: Asia/Tel Aviv

en: Asia/Ujung_Pandang
cs: Asia/Ujung Pandang

en: Asia/Ulan_Bator
cs: Asia/Ulan Bator

en: Atlantic/Cape_Verde
cs: Atlantic/Cape Verde

en: Atlantic/Jan_Mayen
cs: Atlantic/Jan Mayen

en: Atlantic/South_Georgia
cs: Atlantic/South Georgia

en: Australia/Broken_Hill
cs: Australia/Broken Hill

en: Australia/Lord_Howe
cs: Australia/Lord Howe

en: Europe/San_Marino
cs: Europe/San Marino

en: Pacific/Pago_Pago
cs: Pacific/Pago Pago

en: Pacific/Port_Moresby
cs: Pacific/Port Moresby

en: Week
cs: Týden

en: Day
cs: Den

en: Table
cs: Tabulka

en: Now
cs: Nyní

en: Start date
cs: Datum začátku

en: End date
cs: Datum konce

en: The name of the menu the node belongs to.
cs: Název menu, do kterého uzel patří.

en: The name of the category.
cs: Název kategorie.

en: The id number of the category.
cs: ID kategorie.

en: !time ago
cs: !time zpět

en: Navigation
cs: Navigace

en: Basic
cs: Základní

en: Logo URL
cs: URL loga

en: Repeat
cs: Opakovat

en: Link text
cs: Textový odkaz

en: Referrer
cs: Odkazující stránka

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Stylesheet URL
cs: URL kaskádového stylu

en: Robots META tags
cs: META tagy pro roboty

en: Add noindex
cs: Přidat noindex

en: Add nofollow
cs: Přidat nofollow

en: Add noarchive
cs: Přidat noarchive

en: Anonymous
cs: Anonym

en: <All>
cs: <Vše>

en: As Time Ago
cs: Jako čas před

en: access all views
cs: přístup ke všem pohledům

en: Select a view
cs: Vybrat pohled

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
cs: Pohledy jsou na míru vytvořené výpisy obsahu ze systému. Mají mnoho možností nastavení a poskytují vám kontrolou nad tím, jak budou výpisy obsahu zobrazeny.

en: Tools
cs: Nástroje

en: Override
cs: Překrýt

en: Clone
cs: Klonovat

en: Summary, sorted ascending
cs: Shrnutí, řazeno vzestupně

en: Summary, sorted descending
cs: Shrnutí, řazeno sestupně

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Normal menu item
cs: Normální položka menu

en: Empty text
cs: Prázdný text

en: Down
cs: Dolů

en: Wildcard
cs: Zástupný znak

en: Arguments
cs: Argumenty

en: Operator
cs: Operátor

en: Filters
cs: Filtry

en: Optional
cs: Nepovinné

en: administer views
cs: spravovat pohledy

en: Random
cs: Náhodný

en: Position
cs: Pozice

en: Message Subject
cs: Předmět zprávy

en: Send to
cs: Poslat komu

en: Last checked
cs: Naposled kontrolováno

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
cs: Zobrazit, pokud PHP kód vrátí <code>TRUE</code> (PHP-mode, jen pro experty).

en: Profile
cs: Profily

en: Close
cs: Zavřít

en: filters
cs: filtry

en: Term description
cs: Popis termínu.

en: fields
cs: pole

en: reply
cs: odpovědět

en: Defaults
cs: Výchozí hodnoty

en: Collapsed
cs: Sbaleno

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Created date
cs: Datum vytvoření

en: Updated date
cs: Datum úpravy

en: Default language
cs: Výchozí jazyk

en: Full name
cs: Celé jméno

en: Your e-mail
cs: Váš e-mail

en: Leave blank for %anonymous.
cs: Ponechat prázdné pro %anonymous.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: Other queries
cs: Ostatní dotazy

en: Key
cs: Klíč

en: Printer-friendly
cs: Verze pro tisk

en: Display a printer-friendly version of this page.
cs: Zobrazit tiskovou verzi stránky.

en: Printer-friendly page link
cs: Odkaz na verzi pro tisk

en: Printer-friendly URLs list
cs: Seznam odkazů pro tisk

en: Open the printer-friendly version in a new window
cs: Otevřít tiskovou verzi stránky v novém okně.

en: Setting this option will make the printer-friendly version open in a new window/tab.
cs: Povolením této možnosti se tisková verze stránky otevře v novém okně/panelu.

en: Send to printer
cs: Odeslat do tiskárny

en: Automatically calls the browser's print function when the printer-friendly version is displayed.
cs: Automaticky zavolá tiskovou funkci prohlížeče, jakmile je zobrazena tisková veze stránky.

en: Display source URL
cs: Zobrazit URL zdroje dat

en: When this option is selected, the URL for the original page will be displayed at the bottom of the printer-friendly version.
cs: V případě, že je tato volba vybrána, URL původní stránky bude zobrazena ve spodní části tiskové verze stránky.

en: Add current time/date to the source URL
cs: Přidat aktuální čas/datum ke zdrojové URL

en: Display the current date and time in the Source URL line.
cs: Zobrazit současné datum a čas v řádku se zdrojovou URL.

en: Force use of node ID in source URL
cs: Vynutit použití ID uzlu ve zdrojové URL

en: Drupal will attempt to use the page's defined alias in case there is one. To force the use of the fixed URL, activate this option.
cs: Drupal se pokusí použít předdefinovaný alias stránky. V případě, že chcete vynutit použití systémové URL, aktivujte tuto volbu.

en: Instruct robots to not index printer-friendly pages. Recommended for good search engine karma.
cs: Instruujte roboty vyhledávačů, aby neidexovaly tiskové verze stránek. Doporučené pokud chcete dosáhnout dobrého bodového ohodnocení ve vyhledávačích.

en: Instruct robots to not follow outgoing links on printer-friendly pages.
cs: Instruujte roboty vyhledávačů, aby nenásledovali odkazy na stránce s tiskovou verzí stránky.

en: Non-standard tag to instruct search engines to not show a "Cached" link for your printer-friendly pages. Recognized by Googlebot.
cs: Ne-standardní tag, který instruuje vyhledávače neukazovat "Cached" odkaz pro tiskové verze stránek na vašem webu. Rozeznáváno Googlebotem.

en: access print
cs: přistupovat k funkcím print

en: administer print
cs: spravovat modul print

en: in
cs: v

en: <p>View complete documentation at !link.</p>
cs: <p>Kompletní dokumentace je na adrese !link.</p>

en: Calendar Legend.
cs: Legenda kalendáře.

en: Calendar Legend
cs: Legenda kalendáře

en: Expire iCal cache
cs: Expirace iCal mezipaměti.

en: iCal feeds are cached to improve performance. Set an expiration time for cached feeds.
cs: Pro zlepšení výkonu jsou iCal zdroje ukládány do mezipaměti. Nastavte čas expirace.

en: iCal Feeds
cs: iCal zdroje (Feeds)

en: Use this section to set up iCal feeds that should be displayed in this calendar. They will be shown along with any internal items that match the calendar criteria.
cs: Tato sekce slouží pro nastavení iCal zdrojů, které budou v kalendáři zobrazeny. Data načtená ze zdrojů budou součástí všech interních položek, které odpovídají kritériím kalendáře.

en: The name of a feed to include in this calendar.
cs: Název zdroje, který má být zahrnut do kalendáře.

en: The external feed url or internal file path and name. Change 'webcal://' to 'http://'.
cs: URL externího zdroje nebo interní cesta a jméno souboru. Změňte 'webcal://' na 'http://'.

en: Add to calendar
cs: Přidat do kalendáře

en: Week of @date
cs: Týden v @date

en: Calendar iCal
cs: Kalendář iCal

en: Clear
cs: Vymazat

en: Full text
cs: Celý text

en: Source
cs: Zdroj

en: Date/Time
cs: Datum/čas

en: Display all menu items
cs: Zobrazit všechny položky menu

en: access administration menu
cs: přístup k administračnímu menu

en: Search results
cs: Výsledky vyhledávání

en: Your search yielded no results
cs: Vyhledávání nepřineslo žádné výsledky.

en: Please enter some keywords.
cs: Zadejte prosím vyhledávaný termín.

en: Token actions
cs: Token akce

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzorky

en: User's name
cs: Uživatelské jméno

en: Days since the user registered
cs: Dny od doby založení účtu uživatele

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Query
cs: Dotaz

en: Site's time zone
cs: Časové pásmo stránky

en: Date's time zone
cs: Časové pásmo data

en: No time zone conversion
cs: Bez změny časových pásem

en: timezone
cs: časové pásmo

en: Hour
cs: Hodina

en: Minute
cs: Minuta

en: Second
cs: Sekunda

en: Select List
cs: Seznam

en: Years back and forward must be in the format -9:+9.
cs: Počáteční a koncový rok musí být ve formátu -9:+9.

en: Set the order and format for the date parts in the input form. The format will be adapted to remove values not in the granularity for this field.
cs: Nastavit řazení a formát částí data ve vstupním formuláře. Z formátu budou odstraněny hodnoty, které pro tento formulář nejsou zapnuty.

en: Years back and forward
cs: Počáteční a koncové roky

en: Increment the minute and second fields by this amount.
cs: Navyšovat pole s minutami a sekundami o tuto hodnotu.

en: Input Type
cs: Typ vstupu

en: Select list
cs: Seznam

en: Text field
cs: Textové pole

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
cs: Data bez rozlišení na hodiny nesmí používat žádnou manipulaci časovými pásmy.

en: To Date
cs: Do data

en: Display a matching second date field as a 'To date'. If marked 'Optional' field will be presented but not required. If marked 'Required' the 'To date' will be required if the 'From date' is required or filled in.
cs: Zobrazit odpovídající druhý datum jako 'Do data'. Pokud je označeno 'Volitelné', bude pole uvedeno, ne však vyžadováno. Pokud je označno 'Povinné', bude 'Do data' povinné, pokud je 'Od data' povinné nebo vyplněno.

en: Granularity
cs: Rozlišení

en: Set the date elements to be stored (at least a year is required).
cs: Nastavit prvky data, které budou uloženy (vyžadován je nejméně rok).

en: Default Display
cs: Výchozí zobrazení

en: Time zone handling
cs: Manipulace s časovými pásmy

en: Select the timezone handling method to be used for this date field.
cs: Vybrat metodu manipulace s časovými pásmy pro toto pole.

en: Long
cs: Dlouhý

en: Short
cs: Krátký

en: To date
cs: Do data

en: From date
cs: Od data

en: ongoing
cs: probíhá

en: There are no date fields in this database to import the data into. Please add a date field to the desired node types and be sure to indicate it uses both a "from" and a "to" date.
cs: V databázi nejsou žádná pole s datem, do kterých by bylo možné import provést. Přidejte pole s datem k určenému typu obsahu a přesvědčte se, že využívá obě hodnoty "Od data" a "Do data".

en: Target type
cs: Cílový typ obsahu

en: Source type
cs: Typ zdroje

en: body
cs: tělo

en: Date field
cs: Pole pro datum

en: The field which will contain the source dates in target content type.
cs: Pole obsahující zdrojové datumy u cílového typu obsahu.

en: The text or body field which will contain the source description in the target content type.
cs: Textové pole nebo pole s tělem obsahující popis zdroje u cílového typu obsahu.

en: Url field
cs: Pole url

en: The text or link field which will contain the source url in the target content type.
cs: Textové pole nebo pole s odkazem obsahující url zdroje u cílového typu obsahu.

en: Location field
cs: Pole pro místo

en: The text field which will contain the source location text in the target content type.
cs: Textové pole obsahující místo zdroje u cílového typu obsahu.

en: Uid field
cs: Pole uid

en: The text field which will contain the source uid in the target content type.
cs: Textové pole obsahující uid zdroje u cílového typu obsahu.

en: Select the categories that should be used for the imported nodes.
cs: Vybrat kategorie, které budou při importu uzlů přiřazeny.

en: !type Fields
cs: Pole !type

en: There is no event table in this database. No event import options are available.
cs: Nebyla nalezena databázová tabulka event. Možnosti importu Event nejsou dostupné.

en: There are no event nodes in this database. No event import options are available.
cs: V databázi nejsou žádné události. Nejsou dostupné žádné možnosti importu.

en: Delete original event?
cs: Smazat původní událost?

en: Should the original entry be deleted once it has been copied to the new content type? If so, be sure to back up your database first.
cs: Smazat původní záznam po zkopírování do nového typu obsahu? Před tímto krokem zazálohujte databázi.

en: The maximum number of nodes to convert in this pass.
cs: Maximální počet uzlů, které se převedou v tomto kroku.

en: Starting nid
cs: Počáteční nid

en: Convert nodes with nids greater than or equal to this number.
cs: Převést uzly s nid většími či rovnými tomuto číslu.

en: No events have been converted.
cs: Žádné události nebyly převedeny.

en: Moderated
cs: Moderováno

en: Controls
cs: Ovládání

en: Workflow
cs: Postup práce

en: Revert
cs: Vrátit

en: Replacement patterns for @name
cs: Nahrazovací vzorky pro @name

en: Date formats
cs: Formáty data

en: or
cs: nebo

en: Convert
cs: Konvertovat

en: Parent term
cs: Nadřazený termín

en: Style
cs: Styl

en: Link style
cs: Styl odkazu

en: revert
cs: vrátit

en: Last modified
cs: Naposled upraveno

en: Font Family
cs: Řez písma

en: Cart
cs: Nákupní košík

en: Reverse
cs: Obráceně

en: Thousands separator
cs: Oddělovač tisíců

en: Unformatted
cs: Neformátováno

en: Formats
cs: Formáty

en: RSS Feed
cs: RSS zdroj

en: New comments
cs: Nové komentáře

en: Relationships
cs: Vztahy

en: Plural
cs: Plurál

en: Relationship
cs: Vztah

en: relationships
cs: vztahy

en: Sort criteria
cs: Kritéria řazení

en: Sticky
cs: Přilepení

en: Content Type
cs: Typ obsahu

en: Read only
cs: Jen pro čtení

en: Output format
cs: Výstupní formát

en: Storage
cs: Ukládání

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: Apply
cs: Použít

en: Select
cs: Vybrat

en: Enter the terms you wish to search for.
cs: Zadejte hledaný termín.

en: PHP Code
cs: PHP kód

en: Translation
cs: Překlad

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
cs: Pokud je zvolen mód PHP, zadejte PHP kód mezi %php. Poznámka: spuštění nevhodného PHP kódu může znefunkčnit Váš web.

en: A valid date is required for %title.
cs: Pro obsah s názvem %title je vyžadováno platné datum.

en: Date API requirements
cs: Požadavky Date API

en: A Date API that can be used by other modules.
cs: Modul Date API může být použit ostatními moduly.

en: The Strtotime default value is invalid.
cs: Výchozí hodnota Strtotime je neplatná.

en: The Strtotime default value for the To Date is invalid.
cs: Výchozí hodnota Strtotime pro 'Do data' je neplatná.

en: Relative
cs: Relativní

en: A default value to use for this field. If you select 'Relative', add details below.
cs: Výchozí hodnota pro toto pole. Pokud zvolíte 'Relativní', přidejte podrobnosti níže.

en: Customize Default Value
cs: Přizpůsobit výchozí hodnotu

en: Custom value for From date
cs: Vlastní hodnota pro 'Od data'

en: Default value for To date
cs: Výchozí hodnota pro 'Do data'

en: Same as From date
cs: Stejné jako 'Od data'

en: Custom value for To date
cs: Vlastní hodnota pro 'Do data'

en: Number of years to go back and forward in the year selection list, default is -3:+3.
cs: Počet počátečních a koncových let zobrazených v seznamu pro výběr roku. Výchozí jsou -3:+3.

en: Customize Date Parts
cs: Přizpusobit položky data

en: Above
cs: Nad

en: Within
cs: Vně

en: Position of date part labels
cs: Umístění popisků pro jednotlivé části data

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day'. 'Above' will display them as titles above each date part. 'Within' will insert the label as the first option in the select list and in blank textfields. 'None' will not label any of the date parts. The exact text in the label is controlled by themes like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month'.
cs: Umístění popisku jednotlivých částí data, jako jsou 'Rok', 'Měsíc', nebo 'Den'. 'Nad' se zobrazí jako titulky nad každou částí data. 'Vně' vloží popisek jako první volbu do výběrového seznamu a do prazdných textových polí. 'Žádný' neumístí popisek nad žadnou část data. Přesný text na popisku je řízen tématem jako 'date_part_label_year' a 'date_part_label_month'.

en: User's time zone
cs: Časová zóna uživatele

en: Empty 'To date' values will use the 'From date' values.
cs: Prázdné hodnoty 'Do data' použijí hodnoty 'Od data'.

en: The UNTIL value is required for repeating dates.
cs: Hodnota "Dokud" je pro opakování data vyžadována.

en: The raw date value.
cs: Nezpracovaná hodnota data.

en: The formatted date.
cs: Zformátované datum.

en: The raw date timestamp.
cs: Surová timestamp (časová značka) data.

en: Date year (four digit)
cs: Rok data (čtyři číslice)

en: Date year (two digit)
cs: Rok data (dvě číslice)

en: Date month (full word)
cs: Měsíc data (celé slovo)

en: Date month (abbreviated)
cs: Měsíc data (zkratka)

en: Date month (two digit, zero padded)
cs: Měsíc data (vždy dvě číslice, s doplněním nuly)

en: Date month (one or two digit)
cs: Měsíc data (jedna nebo dvě číslice)

en: Date week (two digit)
cs: Týden data (dvě číslice)

en: Date day (full word)
cs: Den data (celé slovo)

en: Date day (abbreviation)
cs: Den data (zkratka)

en: Date day (two digit, zero-padded)
cs: Den data (vždy dvě číslice, s doplněním nuly)

en: Date day (one or two digit)
cs: Den data (jedna nebo dvě číslice)

en: If the field has a to-date defined, the same tokens exist in the form: [to-????], where ???? is the normal token.
cs: Pokud má pole určeno 'Do data', existuje pak i stejný zástupný znak ve formě: [to-????], kde ???? je normální zástupný znak.

en: @min and @max
cs: @min a @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
cs: Datum ukládat v databázi jako ISO datum, doporučeno pro historická nebo neúplná data.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to suppport legacy data.
cs: Datum ukládat v databázi jako timestamp (časová značka), zavržený formát pro podporu starších dat.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
cs: Datum ukládat v databázi jako 'datetime' pole, doporučeno pro kompletní data a časy, které mohou vyžadovat konverzi časových pásmem.

en: !time from now
cs: za !time

en: Defines CCK date/time fields and widgets.
cs: Umožňuje tvorbu CCK polí pro datum a čas.

en: Emulate PHP 5.2 date functions in PHP 4.x, PHP 5.0, and PHP 5.1. Required when using the Date API with PHP versions less than PHP 5.2.
cs: Emuluje funkce pro práci s daty z PHP 5.2 v PHP 4.x, PHP 5.0, a PHP 5.1. Vyžadováno modulem Date API provozovaným na PHP ve verzi nižší než 5.2.

en: Previous field
cs: Předchozí pole

en: Next field
cs: Další pole

en: Increment
cs: Zvýšení

en: Decrement
cs: Snížení

en: Date Popup requirements
cs: Požadavky modulu Date Popup

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
cs: Povolí jQuery popup kalendář a widgety pro vstup času při výběru data a času.

en: Choose a frequency and period to repeat this date. If nothing is selected, the date will not repeat.
cs: Vyberte četnost a dobu opakování tohoto data. Pokud není nic vybráno, datum se nebude opakovat.

en: Until
cs: Dokud

en: Date to stop repeating this item.
cs: Datum ukončení opakování této položky.

en: -- Any
cs: -- Vše

en: Day of Month
cs: Den v měsíci

en: Day of Week
cs: Den v týdnu

en: Except
cs: Kromě

en: Dates to omit from the list of repeating dates.
cs: Data vyřazená ze seznamu opakujících se dat.

en: -- Period
cs: -- Období

en: -- Frequency
cs: -- Četnost

en: Every @number
cs: Každých @number

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
cs: Date Repeat API vypočítá opakující se data a časy podle pravidel iCal.

en: The Date Timezone module requires you to !link.
cs: Modul Date Timezone požaduje !link.

en: set the site timezone name
cs: nastavit název časového pásma

en: Default time zone
cs: Výchozí časová zóna

en: Select the default site time zone. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time.
cs: Vyberte výchozí místo časového pásma. Pokud si nejste jisti, vyberte časové pásmo nejblíže vaší poloze, která má stejná pravidla pro letní čas.

en: The !link may not be correct.
cs: Hodnota !link  nemusí být správná.

en: site timezone name
cs: název časového pásma webu

en: Date Timezone requirements
cs: Požadavky Date Timezone

en: Full node
cs: Celý uzel

en: Group multiple values
cs: Seskupit více hodnot

en: Precision
cs: Přesnost

en: Unpublish
cs: Schovat

en: Permission
cs: Oprávnění

en: Grid
cs: Mřížka

en: Hide
cs: Skrýt

en: Read/Write
cs: Čtení/Psaní

en: Two
cs: Dvs

en: Three
cs: Tři

en: arguments
cs: argumenty

en: Thread
cs: Vlákno

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
cs: Musíte zadat alespoň jedno klíčové slovo. Minimální počet znaků: @count.

en: <None>
cs: <Nic>

en: Unfiltered node title. WARNING - raw user input.
cs: Nefiltrovaný název uzlu. POZOR - nezpracovaný (raw) vstup uživatele.

en: Node access
cs: Přístup k uzlu

en: <Any>
cs: - nezáleží -

en: Loading
cs: Načítání

en: Rearrange
cs: Přeskupit

en: empty
cs: prázdné

en: Action %action has been unassigned.
cs: Akci %action bylo odstraněno přiřazení.

en: Aggregator
cs: Agregátor

en: Attach to
cs: Přiložit k

en: Argument type
cs: Typ argumentu

en: Remove this item
cs: Ostranit tuto položku

en: No title
cs: Bez nadpisu

en: Columns
cs: Sloupce

en: Items to display
cs: Položky k zobrazení.

en: Offset
cs: Odsazení

en: More link
cs: Odkaz 'více'

en: Book parent
cs: Nadřazená kniha

en: Top level book
cs: Kniha nejvyšší úrovně

en: contains
cs: obsahuje

en: Print
cs: Tisk

en: Your message
cs: Vaše zpráva

en: Selection type
cs: Způsob výběru

en: Text only
cs: Pouze text

en: The selected file %name could not be uploaded.
cs: Vybraný soubor %name není možné nahrát.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
cs: Chyba validace, prosím zkuste znovu. Pokud tato chyba přetrvává, kontaktujte, prosím, administrátora webu.

en: Ordered list
cs: Číslovaný seznam

en: Unordered list
cs: Nečíslovaný seznam

en: About
cs: Popis

en: Reports
cs: Logy

en: Common Settings
cs: Obvyklé nastavení

en: If set, a list of the destination URLs for the page links will be displayed at the bottom of the page.
cs: Pokud je zadáno seznam cílových URL s odkazy na stránky bude umístěn ve spodní části stránky.

en: Include comments in printer-friendly version
cs: Zahrnout komentáře do tiskové verze stránky

en: When this option is active, user comments are also included in the printer-friendly version. Requires the comment module.
cs: V případě, že je tato volba aktivní, jsou uživatelské komentáře také zahrnuty do tiskové verze stránky. Vyžaduje modul Comment.

en: New window method
cs: Metoda otevření nového okna

en: Use HTML target (does not validate as XHTML Strict)
cs: Použít HTML target (není validní v případě XHTML Strict)

en: Use Javascript (requires browser support)
cs: Použít Javascript (vyžaduje zapnutý Javascript v prohlížeči)

en: Choose the method used to open pages in a new window/tab.
cs: Vyberte způsob jakým se mají otevíray stránky do nového okna či panelu.

en: Logo options
cs: Možnosti loga

en: Logo type
cs: Typ loga

en: None (Disabled)
cs: Žádný (Vypnuto)

en: Current theme's logo
cs: Logo ze současného tématu

en: User-specified
cs: Uživatelsky zadané

en: Select the type of logo to display on the printer-friendly version. In case of a user-specified location, insert the path or URL below.
cs: Zadejte typ loga, který se zobrazí na tiskové verzi stránky. V případě uživatesky zadaného umístění zadejte cestu nebo URL níže.

en: Upload logo
cs: Nahrát logo

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
cs: Pokud nemáte přímý přístup k serveru, použijte toto pole k nahrání loga na server.

en: Footer options
cs: Možnosti patičky

en: Footer type
cs: Typ patičky

en: Site's footer
cs: Patička webu

en: Select the type of footer to display on the printer-friendly version. In case of a user-specified footer, insert it below.
cs: Vyberte typ patičky, který se použije pro zobrazení verze stránky pro tisk. V případě zadání uživatelsky specifikované patičky ji můžete vyplnit níže.

en: Web page options
cs: Možnosti webu

en: Links area
cs: Oblast odkazů

en: Content corner
cs: Roh obsahu

en: Choose the location of the link(s) to the printer-friendly page. The Links area is usually below the node content, whereas the Content corner is placed in the upper-right corner of the node content. Unselect all options to disable the link. Even if the link is disabled, you can still view the print version of a node by going to !path/nid where nid is the numeric id of the node.
cs: Vyberte umístění odkazu či odkazů na tiskovou verzi stránky. <em>Oblast s odkazy</em> je obvykle umístěna pod obsahem uzlu, zatímco <em>roh obsahu</em> je umístěn v horním pravém rohu obsahu uzlu. Pokuch chcete odkaz vypnout, odeberte všechny možnosti. Dokonce i když je odkaz vypnutý, můžete si zobrazit verzi pro tisk tak, že půjdete na URL !path/nid, kde nid je číselný identifikátor uzlu.

en: Advanced link options
cs: Pokročilé volby odkazu

en: Icon only
cs: Pouze ikony

en: Icon and Text
cs: Ikony a text

en: Select the visual style of the link.
cs: Vyberte vizuální styl odkazu.

en: Link visibility
cs: Viditelnost odkazu

en: Link class
cs: Třída odkazu

en: This can be used by themers to change the link style or by jQuery modules to open in a new window (e.g. greybox or thickbox). Multiple classes can be specified, separated by spaces.
cs: Tato volba může být použita kodéry šablon pro změnu stylu odkazů nebo v jQuery modulech pro otevření v novém okně (např. greybox či thickbox). Může být zadáno i několik tříd oddělených čárkami.

en: Show link in system (non-content) pages
cs: Ukázat odkaz i na systémových (neobsahových) stránkách

en: Setting this option will add a printer-friendly version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
cs: Nastavením této možnosti přidáte odkaz na tiskovou verzi stránek na stránky vytvořené Drupalem nebo zapnutými moduly.

en: Published on %site_name
cs: Publikováno z %site_name

en: retrieved on %date
cs: přijato %date

en: By %author
cs: Od %author

en: Created %date
cs: Vytvořeno %date

en: Adds a printer-friendly version link to content and administrative pages.
cs: Přidá odkazy na tiskovou verzi stránky ke stránkám obsahu a ke stránkám administrátorské sekce.

en: Web page
cs: Webová stránka

en: Printer-friendly Page settings are available under !link
cs: Nastavení tiskové verze stránek jsou dostupné na !link

en: Column
cs: Sloupec

en: Default sort
cs: Výchozí řazení

en: sort by @s
cs: seřadit podle @s

en: and
cs: a

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
cs: URL na které má být uživatel přesměrován. Může to být vnitřní URL, např. node/1234, nebo externí URL, např. http://drupal.org.

en: Add @type
cs: Přidat @type

en: Errors
cs: Chyby

en: Parent comment
cs: Nadřazený komentář

en: The parent comment.
cs: Nadřazený komentář.

en: Author's website
cs: Web autora

en: Reply-to link
cs: Odkaz "Odpovědět"

en: Provide a simple link to reply to the comment.
cs: Poskytnout jednoduchý odkaz pro možnost odpovědět na komentář

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: Sell price
cs: Prodejní cena

en: field
cs: pole

en: The node the uploaded file is attached to
cs: Uzel, ke kterému je nahraný soubor přiložen

en: View settings
cs: Zobrazit nastavení

en: Delete view
cs: Vymazat pohled

en: Target
cs: Cíl

en: Time ago
cs: Čas před

en: Show @count value(s)
cs: Zobrazit @count hodnot

en: starting from @count
cs: začínající od @count

en: Calendar settings
cs: Nastavení kalendáře

en: Landscape
cs: Na šířku

en: Portrait
cs: Na výšku

en: Message Content
cs: Obsah zprávy

en:  is not a valid hex color
cs:  není platná barva v šestnáctkovém zápisu

en: Button text
cs: Text tlačítka

en: Post new comment
cs: Poslat nový komentář

en: Validator
cs: Validátor

en: Mime type
cs: MIME typ

en: Tax
cs: Daň

en: view payments
cs: zobrazit platby

en: Quote settings
cs: Nastavení sazeb

en: Display type
cs: Typ zobrazení

en: Enable developer modules
cs: Povolit moduly pro vývoj

en: Disable developer modules
cs: Zakázat moduly pro vývoj

en: Collapse fieldsets on modules page
cs: Sbalit sady polí na stránce modulů

en: Current anonymous / authenticated users
cs: Přítomní anonymní / registrovaní uživatelé

en: Disabled these modules: !module-list.
cs: Vypnuty moduly: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
cs: Žádné moduly pro vývoj nejsou povoleny.

en: display drupal links
cs: zobrazit drupal odkazy

en: No link
cs: Žádný odkaz

en: Is not one of
cs: Není jedním z

en: Analyze
cs: Analyzovat

en: Admin
cs: Administrátor

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Decimal point
cs: Desetinná čárka

en: Custom date format
cs: Vlastní formát data

en: Is one of
cs: Jeden z

en: Ends with
cs: Končí na

en: Undated
cs: Bez data

en: Action to take if argument is not present
cs: Akce, která se provede, jestliže argument není přítomný

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
cs: Pokud se tato hodnota vyskytne jako argument, bude argument ignorován a zobrazí se všechny hodnoty

en: Wildcard title
cs: Název pro zástupný znak

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
cs: Pojmenování zástupného znaku, který je možné použít pro nahrazování kdekoliv.

en: <Basic validation>
cs: <Základní validace>

en: Action to take if argument does not validate
cs: Akce, která se provede, jestliže argument není platný

en: Front page feed
cs: Zdroj pro titulní stránku

en: The node ID of the node.
cs: ID uzlu.

en: View link
cs: Odkaz "zobrazit"

en: The size of the file.
cs: Velikost souboru.

en: Menu link ID
cs: ID odkazu menu

en: Send to friend
cs: Poslat známému

en: Delete link
cs: Odkaz "smazat"

en: Per page
cs: Na stránku

en: Per user
cs: Na uživatele

en: Capitalize first letter
cs: První písmeno kapitálkami

en: Custom text
cs: Vlastní text

en: Default argument
cs: Výchozí argument

en: First letter of name
cs: První písmeno jména

en: First two letters of name
cs: První dvě písmena jména

en: Abbreviated name
cs: Zkrácené jméno

en: Show week numbers
cs: Zobrazit čísla týdnů

en: 3 items
cs: 3 položky

en: 5 items
cs: 5 položek

en: 10 items
cs: 10 položek

en: Maximum number of items to show in calendar cells, used to keep the calendar from expanding to a huge size when there are lots of items in one day.
cs: Maximální počet položek zobrazených v buňce kalendáře. Slouží k omezení rozměrů kalendáře při větším počtu položek v jednom dni.

en: Too many items
cs: Příliš mnoho položek

en: Show maximum, add 'more' link
cs: Zobrazit maximální počet, připojit odkaz 'více'

en: Hide all, add link to day
cs: Skrýt vše, přidat odkaz na den

en: Behavior when there are more than the above number of items in a single day. When there more items than this limit, a link to the day view will be displayed.
cs: Pokud je počet denních položek vyšší než definuje limit, potom je zobrazen odkaz do pohledu reprezentujícího den.

en: Date year range
cs: Rozsah let

en: Date year range must be in the format -9:+9 or 2005:2010.
cs: Rozsah let musí být ve formátu -9:+9 či 2005:2010.

en: Stripe color
cs: Barva pruhu

en: The hex color value (like #ffffff) to use for this feed's calendar stripe.
cs: Barva v šestnáctkovém zápisu (např. #ffffff), která se má použít pro tento pruh.

en: Change date
cs: Změnit datum

en: Click to see all @count events
cs: Klikněte pro zobrazení všech událostí - celkem: @count

en: Calendar requirements
cs: Požadavky modulu Calendar

en: The Calendar module requires a more current version of the Date API. Please check for a newer version.
cs: Modul Calendar vyžaduje novější verzi modulu Date API. Proveďte prosím aktualizaci.

en: The Calendar module requires the latest version of the Date API, be sure you are installing the latest versions of both modules.
cs: Modul Calendar vyžaduje poslední verzi modulu Date API, ujistěte se prosím, že instalujete poslední verze obou modulů.

en: Views plugin to display views containing dates as Calendars.
cs: Plugin modulu Views pro zobrazování datumů prostřednictvím kalendářů.

en: Adds ical functionality to Calendar views.
cs: Přidá podporu iCal zdrojů do kalendářových pohledů.

en: Creates a popup for calendar dates.
cs: Vytvoří popup okno pro data kalendáře

en: Replaces the links to calendar items with a javascript popup that gracefully regresses if javascript is not enabled
cs: Nahradí odkaz na položku kalendáře vyskakovacím oknem. Vyžaduje povolený javascript.

en: Format: @date
cs: Formát: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
cs: Hodnota roku musí být číslo mezi %min a %max

en: The month must be a number between 1 and 12.
cs: Hodnota měsíce musí být číslo mezi 1 a 12.

en: The day must be a number between !min and !max.
cs: Hodnota dne musí být číslo mezi !min a !max.

en: The hour must be a number between !min and !max.
cs: Hodnota hodiny musí být číslo mezi !min a !max.

en: The minute must be a number between !min and !max.
cs: Hodnota minuty musí být číslo mezi !min a !max.

en: The second must be a number between !min and !max.
cs: Hodnota sekundy musí být číslo mezi !min a !max.

en: A valid value is required.
cs: Vyžaduje platnou hodnotu.

en: date ical
cs: datum ical

en: Granularity must include a year.
cs: Rozlišení musí obsahovat rok.

en: Repeat display
cs: Zobrazení možností opakování.

en: Some value must be entered in the To date.
cs: Hodnota "Do data" je povinná.

en: The dates are invalid.
cs: Data jsou neplatná.

en: The To date must be greater than the From date.
cs: Hodnota "Do data" musí být větší než hodnota "Od data".

en: Date date (YYYY-MM-DD)
cs: Datum ve tvaru YYYY-MM-DD

en: Date datetime (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS)
cs: Datum ve tvaru YYYY-MM-DDTHH:MM:SS

en: Time H:i
cs: Čas H:i

en: Repeats
cs: Opakování

en: Text Field with custom input format
cs: Textové pole s vlastním formátem vstupu

en: All date fields using the jscalendar widget have been changed to use the text widget instead, since the jscalendar widget is no longer supported. Enable the Date Popup module to make a jQuery popup calendar available and edit the field settings to select it.
cs: Nastavení všech polí s datem používajících jscalendar widget bylo změněno na použití text widgetu. Jscalendar widget už není nadále podporován. Povolte Date Popup modul pro zpřístupnění jQuery popup kalendáře a zvolte ho v nastavení polí.

en: The database has been updated to correct the stored timezone for fields using timezone 'none'.
cs: Databáze byla aktualizována, uložená hodnota pro pole bez časového pásma byla opravena.

en: Only content types with date fields appear in this list as possible target types.
cs: Tento seznam zahrnuje pouze typy obsahu, kde se vyskytuje pole s datem.

en: If your desired target type does not already have a date field, follow this link and select a content type to add a date field to that type.
cs: Pokud cílový typ obsahu ještě pole s datem neobsahuje, přejděte na následující odkaz a zvolte typ obsahu, ke kterému pole přidáte.

en: Add new date field
cs: Přidat nové pole s datem

en: Importing dates into CCK from a comma separated file can be done using the <a href="@link">Node Import module</a>.
cs: Import CCK datumů ze souboru odděleného čárkami lze provést pomocí modulu <a href="@link">Node Import</a>.

en: Date PHP4 setup.
cs: Nastavení Date PHP4.

en: Date PHP4 Settings
cs: Nastavení Date PHP4

en: Use PHP default timezone
cs: Použít výchozí časovou zónu PHP

en: Getting date computations working correctly in PHP versions earlier than PHP 5.2 involves extra computations that add a lot of overhead. These computations are needed because the timezone PHP uses on date computations may not match the site or user timezone or other date-specific timezones. We can speed processing up if we assume that PHP is using the correct timezone, but need to do more time-intensive processing if it is not. If timezone adjustments do not seem to be working correctly in your setup, you can set this option to FALSE to force the system to use the more accurate, but slower, timezone computations.
cs: Ke správnému výpočtu data ve verzi PHP nižší než PHP 5.2 jsou nutné dodatečné výpočty, které představují značnou zátěž. Časová zóna, kterou PHP použivá při výpočtu data, totiž nemusí odpovídat časovým zónám webu nebo uživatele či dalším časovým zónám specifickým pro datum. Zpracování lze urychlit, je-li možné předpokládat, že PHP používá správnou časovou zónu. Pokud tomu tak není, zpracování je náročnější na čas. Jestliže přizpůsobení časové zóny ve vašem nastavení nefunguje správně, můžete tuto volbu nastavit na FALSE. Systém tak bude nucen použít přesnější, ale pomalejší výpočty časové zóny.

en: administer date_php4 settings
cs: spravovat nastavení date_php4

en: If no advanced options are selected, the date will repeat on the day of week of the start date for weekly repeats, otherwise on the month and day of the start date. Use the options below to override that behavior to select specific months and days to repeat on. Use the 'Except' box to input dates that should be omitted from the results.
cs: Není-li zvoleno pokročilé nastavení, opakování bude vycházet z počátečního data pro týdenní opakování, v opačném případě na měsíc a den startovního data. K přepsání chování určitých měsíců a dní k opakování použijte níže uvedené nastavení. K vložení dat vyřazených z výsledků vyplňte pole 'Kromě'.

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
cs: !repeats_every_interval v !date_order !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
cs: !repeats_every_interval vždy v !day_of_week

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
cs: !repeats_every_interval v !month_days z !month_names

en: !repeats_every_interval on !month_names
cs: !repeats_every_interval v !month_names

en: !repeats_every_interval !count times
cs: !repeats_every_interval !count krát

en: !repeats_every_interval until !until_date
cs: !repeats_every_interval do !until_date

en: !repeats_every_interval except !except_dates
cs: !repeats_every_interval mimo !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
cs: !repeats_every_interval kde týden začíná v !day_of_week

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except.
cs: Opakuje se !interval !bymonth !byday !count !until !except.

en: every week | every @count weeks
cs[0]: každý týden
cs[1]: každé @count týdny
cs[2]: každých @count týdnů

en: every month | every @count months
cs[0]: každý měsíc
cs[1]: každé @count měsíce
cs[2]: každých @count měsíců

en: every year | every @count years
cs[0]: každý rok
cs[1]: každé @count roky
cs[2]: každých @count let

en: every day | every @count days
cs[0]: každý den
cs[1]: každé @count dny
cs[2]: každých @count dnů

en: Detected time zone: %timezone; client date: %date; abbreviation: %abbreviation; offset: %offset; daylight saving time: %is_daylight_saving_time.
cs: Detekované časové pásmo: %timezone; datum uživatele: %date; zkratka: %abbreviation; posun: %offset; letní čas: %is_daylight_saving_time.

en: Pacific/French_Polynesia-Marquesas_Islands
cs: Pacific/French Polynesia-Marquesas Islands

en: Needed when using Date API. Overrides site and user timezone handling to set timezone names instead of offsets.
cs: Nutné při použití Date API. Nahradí číselnou hodnotu časového posunu webu a uživatelů názvem časového pásma.

en: Yes/No
cs: Ano/Ne

en: Note that you can enable/disable the URL list for each content type individually from the !url.
cs: Všimněte si, že můžete povolit/zakázat seznam URL pro každý typ obsahu zvlášť na !url.

en: Content Types page
cs: Stránka s typy obsahu

en: Use URL alias instead of node ID
cs: Použít URL alias místo ID uzlu.

en: Enabling this will create the link using the URL alias instead of the node ID.
cs: Povolením této volby vytvoříte odkaz pomocí URL aliasu místo ID uzlu.

en: Link in book hierarchy nodes
cs: Odkaz v hiearchii uzlů typu kniha.

en: Book module link not modified
cs: Odkaz Book modulu není upraven.

en: Current page and sub-pages
cs: Současná stránka a podstránky

en: Current page only
cs: Pouze současná stránka

en: Saving these strings will disable their translation via Drupal's language system. Use the reset button to return them to the original state.
cs: Uložením těchto řetězců vypnete jejich překládání přes jazykový systém Drupalu. Použijte tlačítko reset pro navrácení do původního stavu.

en: Text strings
cs: Textové řetězce

en: Text used in the link to the printer-friendly version.
cs: Text který se použije v odkazu vedoucí na tiskovou verzi.

en: Most printed
cs: Nejvíce tisknuto

en: Show link
cs: Ukázat odkaz

en: Show link in individual comments
cs: Ukázat odkaz u každého komentáře

en: Show Printer-friendly URLs list
cs: Ukázat seznam URL pro tisk

en: node-specific print configuration
cs: specifická konfigurace modulu print dle typů obsahu

en: use PHP for link visibility
cs: použít PHP pro viditelnost odkazu

en: Administer > Site configuration > Printer-friendly Pages
cs: Administrace > Nastavení webu > Printer-friendly Pages

en: Send by e-mail options
cs: Možnosti odkazu pro odeslání e-mailem

en: Send by e-mail link
cs: Odkaz pro odeslání e-mailem

en: Choose the location of the link(s) to the send by e-mail page. The Links area is usually below the node content, whereas the Content corner is placed in the upper-right corner of the node content. Unselect all options to disable the link. Even if the link is disabled, you can still send a node by e-mail by going to !path/nid where nid is the numeric id of the node.
cs: Vyberte umístění odkazu či odkazů na tiskovou verzi stránky. <em>Oblast s odkazy</em> je obvykle umístěna pod obsahem uzlu, zatímco <em>roh obsahu</em> je umístěn v horním pravém rohu obsahu uzlu. Pokud chcete odkaz vypnout, odeberte všechny možnosti. Dokonce i když je odkaz vypnutý, můžete si zobrazit verzi pro tisk tak, že půjdete na URL !path/nid, kde nid je číselný identifikátor uzlu.

en: Setting this option will add a send by e-mail link on pages created by Drupal or the enabled modules.
cs: Nastavením této možnosti přidáte odkaz pro odeslání e-mailem na stránky vytvořené Drupalem nebo zapnutými moduly.

en: The maximum number of e-mails a user can send per hour.
cs: Maximální počet emailů, který mohou uživatelé odeslat za hodinu.

en: Send only the teaser
cs: Odeslat jen úvodník

en: If selected, the default choice will be to send only the node's teaser instead of the full content.
cs: Pokud je volba povolená, jako výchozí možnost bude nabízeno poslat pouze úvodník místo plného obsahu uzlu.

en: Enable teaser/full mode choice
cs: Povolit možnost výběru mezi úvodníkem a plným obsahem

en: If checked, the user will be able to choose between sending the full content or only the teaser at send time.
cs: Pokud je zaškrtnuto, uživatel si bude moci pokaždé vybrat mezi posláním celého obsahu uzlu nebo jen úvodníku.

en: Send e-mails using Job Queue
cs: Odesílat e-maily pomocí Job Queue

en: Selecting this option, e-mail delivery will be performed by the Job Queue module during each cron run. Leaving this unselected, the e-mail will be sent immediately, but the site will take slightly longer to reply to the user.
cs: Vybráním této možnosti, odeslání e-mailu z webu bude docíleno pomocí fronty poskytované modulem Job Queue během běhu cronu. Pokud necháte tuto volbu nevybranou, e-maily budou odesílány okamžitě, ale odpověď webu na požadavek uživatele může trvat o něco déle.

en: Text used in the link to the send by-email form.
cs: Text který se použije v odkazu vedoucí na odesílací formulář.

en: !user has sent you a message from !site
cs: !user vám posílá zprávu z !site

en: e-mail subject line. The sender's name will appear in place of !user in the subject. The web site name will be inserted in place of !site. The page title replaces !title.
cs: předmět emailu. Jméno odesílatele se objeví místo !user v předmětu. Název webu bude vložen místo !site. Titulek stránky nahradí !title.

en: Message Preamble
cs: Preambule zprávy

en: Message from sender
cs: Zpráva od odesílatele

en: e-mail message preamble. The sender will be able to add their own message after this.
cs: preambule zprávy. Odesílatel za ni bude moci vložit vlastní zprávu.

en: Set the default contents of the message.
cs: Vložte výchozí obsah zprávy.

en: Thank You Message
cs: Děkovací zpráva

en: Thank you for spreading the word about !site.
cs: Děkujeme, že šíříte povědomost o webu !site.

en: This message will be displayed after the user successfully submits the form.
cs: Tato zpráva se objeví potom co uživatel úspěšně odešle formulář.

en: Enter multiple addresses separated by commas and/or different lines.
cs: Vložte několik adres oddělených čárkami a/nebo každou zvlášť na řádek.

en: Page to be sent
cs: Posílaná stránka

en: View page
cs: Zobrazit stránku

en: Clear form
cs: Vyprázdnit formulář

en: Someone
cs: Někdo

en: an interesting site
cs: zajímavý web

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please reduce the number of recipients.
cs: Nemůžete poslat více než %number zpráv za hodinu. Snižte počet zadaných příjemců.

en: print_mail: From %from
cs: print_mail: Od %from

en: %name [%from] sent %page to [%to]
cs: %name [%from] odeslal %page pro [%to]

en: Send page by e-mail
cs: Poslat stránku e-mailem

en: Most emailed
cs: Nejvíce odesílané

en: Send by e-mail
cs: Poslat e-mailem

en: Send this page by e-mail.
cs: Poslat tuto stránku e-mailem.

en: Provides the capability to send the web page by e-mail
cs: Poskytuje možnost poslat webovou stránku e-mailem.

en: PDF options
cs: PDF možnosti

en: PDF generation tool
cs: Nástroj na generování PDF

en: This option selects the PDF generation tool being used by this module to create the PDF version.
cs: Touto volbou vyberte nástroj pro generování PDF, který bude použit tímto modulem pro vytváření PDF verzí stránek.

en: PDF version link
cs: Odkaz na verzi PDF

en: Choose the location of the link(s) to the PDF version. The Links area is usually below the node content, whereas the Content corner is placed in the upper-right corner of the node content. Unselect all options to disable the link. Even if the link is disabled, you can still view the PDF version of a node by going to !path/nid where nid is the numeric id of the node.
cs: Vyberte umístění odkazu či odkazů na PDF verzi stránky. <em>Oblast s odkazy</em> je obvykle umístěna pod obsahem uzlu, zatímco <em>roh obsahu</em> je umístěn v horním pravém rohu obsahu uzlu. Pokuch chcete vypnutí odkaz vypnout, odeberte všechny možnosti. Dokonce i když je odkaz vypnutý, můžete si zobrazit PDF verzi tak, že půjdete do !path/nid, kde nid je číselný identifikátor uzlu.

en: Setting this option will add a PDF version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
cs: Nastavením této možnosti přidáte odkaz na PDF verzi stránek na stránky vytvořené Drupalem nebo zapnutými moduly.

en: Open PDF in
cs: Otevřít PDF v

en: Same browser window
cs: Současné okno prohlížeče

en: New browser window
cs: Nové okno prohlížeče

en: Save dialog
cs: Dialogové okno pro uložení

en: Select the desired method for opening the PDF in the user's browser.
cs: Vyberte požadovanou metodu pro otevíraní PDF v prohlížeči uživatele.

en: Paper size
cs: Velikost papíru

en: Choose the paper size of the generated PDF.
cs: Vyberte ovelikost papíru u generovaných PDF.

en: Page orientation
cs: Orientace stránky

en: Choose the page orientation of the generated PDF.
cs: Vyberte orientaci stránky u generovaných PDF.

en: (TCPDF only) Set the font family to be used. Examples: %examples.
cs: (Pouze pro TCPDF) Nastavte jaký řez písma se má použít. Příklady: %examples.

en: CAUTION: TCPDF embeds the complete font in the generated PDF. If you're not using Unicode, then helvetica or times are safe choices that will keep the PDF small. Unicode fonts can increase the size of the PDF to the 1MB region.
cs: UPOZORNĚNÍ: TCPDF vloží do vygenerovaného PDF kompletní font. Pokud nepoužíváte Unicode, potom Helvetica nebo Times jsou bezpečné volby, které zachovají PDF relativně malé. Fonty s podporou Unicode mohou způsobit zvětšení PDF souborů nad 1MB.

en: (TCPDF only) Set the font size to be used for normal text. This is the base value for the scaling applied to other text styles.
cs: (Pouze pro TCPDF) Nastavte jaká velikost fontu se má použít pro obyčejný text. Toto je základní hodnota pro škálování ostatních textových stylů.

en: wkhtmltopdf options
cs: Možnosti wkhtmltopdf

en: PDF File Name
cs: Jméno PDF souboru

en: If left empty the generated filename defaults to the node's path. Tokens may be used to build the filename (see following list). The .pdf extension will be appended automatically.
cs: Je-li ponecháno prázdné generované, bude použito výchozí nastavení, což znamená použití cesty k uzlu. K sestavení jména PDF souboru mohou být použity nahrazovací tokeny (viz následující seznam). Koncovka .pdf bude připojena automaticky.

en: Replacement Patterns
cs: Nahrazovací vzory

en: No PDF generation tool found! Please dowload a supported PHP PDF generation tool. Check this module's INSTALL.txt for more details.
cs: Žádný nástroj na generování PDF nebyl nalezen! Prosím stahněte některý z podporovaných PDF generovacích nástrojů pro PHP. Přečtěte si INSTALL.txt u tohoto modulu pro další podrobnosti.

en: No PDF tool selected
cs: Žádný PDF nástroj nebyl vybrán

en: Font size must be at least 1.
cs: Velikost fontu musí být alespoň 1.

en: PDF version
cs: Verze PDF

en: Text used in the link to the PDF version.
cs: Text který se použije v odkazu vedoucí na verzi PDF.

en: Page !n of !total
cs: Strana !n z !total

en: Printer-friendly PDF
cs: PDF verze pro tisk

en: Most PDFd
cs: Nejvíce PDFkováno

en: Please configure it in the <a href="@url">PDF settings page</a>.
cs: Volby PDF nastavte na <a href="@url">stránce s nastavením PDF</a>.

en: Adds the capability to export pages as PDF.
cs: Přidá monost exportovat stránky jako PDF.

en: Print module form.
cs: Formulář modulu Print.

en: No fields available.
cs: Žádná pole nejsou dostupná.

en: The id number of the category's parent vocabulary.
cs: ID slovníku nadřazené kategorie.

en: Numeric
cs: Číselné

en: Alt text
cs: Alternativní text

en: Edit link
cs: Odkaz "upravit"

en: Token replacement patterns
cs: Nahrazovací vzorky pro tokeny

en: Node language
cs: Jazyk uzlu

en: The url of the current Drupal website.
cs: URL  tohoto Drupal webu.

en: The name of the current Drupal website.
cs: Název  tohoto Drupal webu.

en: The slogan of the current Drupal website.
cs: Slogan tohoto Drupal webu.

en: A randomly generated SHA1 hash.
cs: Náhodně vygenerovaný SHA1 hash.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
cs: Aktuální časové razítko v sekundách uplynulých od 1. ledna 1970.

en: A randomly generated single-digit number.
cs: Náhodně vygenerované číslo s jednou číslicí.

en: A randomly generated three-digit number.
cs: Náhodně vygenerované číslo se třemi číslicemi.

en: A randomly generated ten-digit number.
cs: Náhodně vygenerované číslo s deseti číslicemi.

en: Randomly generated single-digit letter.
cs: Náhodně vygenerované písmeno.

en: Randomly generated three-digit letters.
cs: Tři náhodně vygenerovaná písmena.

en: Randomly generated ten-digit letters.
cs: Deset náhodně vygenerovaných písmen.

en: The email address to which the message should be sent.
cs: E-mailová adresa, na kterou by měla být zpráva odeslána.

en: The message that should be sent.
cs: Zpráva, která by měla být odeslána.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
cs: Následující nahrazující tokeny mohou být použity pro generování cesty URL. Nemusí být dostupné některé tokeny v závislosti na kontextu spouštěné akce.

en: The message to be displayed to the current user.
cs: Zpráva, která se má zobrazit aktuálnímu uživateli.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
cs: Poskytuje sdílené API pro nahrazení textových zástupných symbolů aktuálními daty.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
cs: Poskytuje další tokeny a základ pro tvorbu vlastních tokenů.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
cs: Poskytuje rozšířené verze akcí jádra Drupalu pomocí modulu Token.

en: Date form type
cs: Typ formulářového pole

en: Select a granularity for the date filter. For instance, selecting 'day' will create a filter where users can select the year, month, and day.
cs: Vyberte rozlišení pro tento filtr datumu. Výběr dne například vytvoří filtr, kde budou uživatelé moci vybrat rok, měsíc a den.

en: Date field(s)
cs: Pole data

en: Select date field(s) to filter with this argument.
cs: Vyberte pole datumu pro tento argument.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
cs: Metoda manipulace s více poli data v jednom výběru. Vrátí pouze položky které mají jedno z odpovídajících polí data (date = field_1 OR field_2) nebo pouze ty, které odpovídají všem zvoleným polím (date = field_1 AND field_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
cs: Pro tento filtr je nutné vybrat alespoň jedno pole datumu.

en: Date default
cs: Výchozí datum

en: To date default
cs: Výchozí hodnota "Do data"

en: Please set a default value for the To date as well as the From date when using default values with the Between or Not between operators.
cs: Využíváte-li výchozí hodnoty s operátory "mezi" a "není mezi", nastavte výchozí hodnotu "Do data" a "Od data".

en: Missing date fields!
cs: Chybí pole data!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
cs: (@field) <strong>Zobrazené uživatelům</strong> @widget @format

en: User timezone
cs: Časové pásmo uživatele

en: Skipping broken view @view
cs: Poškozené view @view vynecháno

en: The converter will make a best-effort attempt to convert a Views 1 view to Views 2. This conversion is not reliable; you will very likely have to make adjustments to your view to get it to match. You can import Views 1 views through the normal Import tab.
cs: Převaděč se pokusí převést Views 1 na Views 2. Převod není spolehlivý; pravděpodobně bude nutné provést některá nastavení pohledů ručně. Import z Views 1 můžete provést normálně přes kartu Import.

en: Changes cannot be made to a locked view.
cs: V zamknutém pohledu nelze provádět změny.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
cs: Administrační rozraní pro modul Views. Bez tohoto modulu nemůžete pohledy vytvářte ani upravovat.

en: Example content
cs: Příklad obsahu

en: Plain text field
cs: Pole s prostým textem

en: Just a plain text field.
cs: Pouze pole s prostým textem.

en: Numeric field
cs: Číselné pole

en: Just a numeric field.
cs: Pouze číselné pole.

en: Boolean field
cs: Pole s logickým datovým typem (BOOLEAN)

en: Just an on/off field.
cs: Pouze pole typu ano/ne.

en: Timestamp field
cs: Pole s časovým razítkem

en: Just a timestamp field.
cs: Pouze pole s časovým razítkem

en: Emulates the default Drupal front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
cs: Emuluje výchozí titulní stránku poskytovanou Drupalem. Tento pohled můžete nastavit jako svou výchozí titulní stranu.

en: The title to use when this argument is present. It will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
cs: Název, který se má použít, když je argument přítomen. Překryje název pohledu a názvy z předchozích argumentů. Pro nahrazení můžete využít formát se znakem "%". Použijte "%1" pro první argument, "%2" pro druhý atd.

en: Validator options
cs: Možnosti validátoru

en: Display all values
cs: Zobrazit všechny hodnoty

en: Hide view / Page not found (404)
cs: Skrýt pohled / Stránka nenalezena (404)

en: Display empty text
cs: Zobrazit text pro nulový výsledek

en: Provide default argument
cs: Poskytnout výchozí argument

en: Provide default argument options
cs: Poskytnout možnosti pro výchozí argument

en: Default argument type
cs: Typ výchozího argumentu

en: Current date
cs: Aktuální datum

en: Current node's creation time
cs: Čas vytvoření aktuálního uzlu

en: Current node's update time
cs: Čas úpravy aktuálního uzlu

en: Allow multiple terms per argument.
cs: Povolit více hodnot pro každý argument

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
cs: Pokud je vybráno, uživatelé mohou zadat více argumentů ve tvaru 1+2+3 (odpovídá operátoru OR) nebo 1,2,3 (odpovídá operátoru AND).

en: Allow multiple arguments to work together.
cs: Povolit vliv více argumentů najednou.

en: Do not display items with no value in summary
cs: Nezobrazovat v přehledu položky, které nemají žádnou hodnotu

en: Invalid input
cs: Neplatný vstup

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
cs: Pokud je vybráno, uživatelé mohou zadat více argumentů ve tvaru 1+2+3 (odpovídá operátoru OR) nebo 1,2,3 (odpovídá operátoru AND).

en: Exclude the argument
cs: Vyloučit argument

en: Glossary mode
cs: Mód rejstříku

en: Character limit
cs: Omezení počtu znaků

en: No transform
cs: Bez převodu

en: Upper case
cs: Velká písmena

en: Lower case
cs: Malá písmena

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
cs: Název pole, který se zobrazí uživateli, pokud to styl vyžaduje.

en: Exclude from display
cs: Nezobrazovat

en: Check this box to not display this field, but still load it in the view.  Use this option to not show a grouping field in each record, or when doing advanced theming.
cs: Pokud zaškrtnete, pole se nebude zobrazovat, ale bude se načítat do pohledu. Použijte tuto volbu, jestliže nechcete zobrazovat seskupující pole u každého záznamu, nebo pro pokročilé šablonování.

en: Rewrite the output of this field
cs: Přepsat výstup pole

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
cs: <p>Před použitím tohoto pole je třeba do zobrazení přidat některé z dalších polí. Pokud chcete, můžete pole skrýt zaškrtnutím volby <em>Vynechat ze zobrazení (Exclude from display)</em>. Kvůli pořadí vykreslování nelze použít pole, která jsou v pořadí až za polem, se kterým právě pracujete. Jestliže potřebujete použít pole, které není v seznamu, změnte pořadí polí.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
cs: <p>Pro toto zobrazení jsou k dispozici následující nahrazovací vzorky. Pro zobrazení hodnoty na pravé straně použitje odpovídající vzorek na levé straně. Kvůli pořadí vykreslování nelze použít pole, která jsou v pořadí až za polem, se kterým právě pracujete. Jestliže potřebujete pole, které není v seznamu, změňte pořadí polí. </p>

en: Trim this field to a maximum length
cs: Oříznout pole na maximální délku

en: If checked, this field be trimmed to a maximum length in characters.
cs: Pokud je vybráno, bude pole oříznuto na maximální délku (ve znacích).

en: Trim only on a word boundary
cs: Oříznout pouze mezi slovy

en: Strip HTML tags
cs: Odstranit HTML tagy.

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
cs: Pokud je zaškrtnuto, všechny HTML tagy budou odstraněny.

en: Field can contain HTML
cs: Pole může obsahovat HTML

en: File size display
cs: Zobrazení velikosti souboru

en: Formatted (in KB or MB)
cs: Formátovaný (v KB nebo MB)

en: If checked, true will be displayed as false.
cs: Pokud je vybráno, pravda (TRUE) bude zobrazována jako nepravda (FALSE).

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
cs: Text vložený za číslo, například symbol měny.

en: Simple separator
cs: Jednoduchý oddělovač

en: Display as link
cs: Zobrazit jako odkaz

en: - Any -
cs: - nezáleží -

en: exposed
cs: vystavený

en: Value type
cs: Typ hodnoty

en: not in
cs: není v

en: not
cs: ne

en: between
cs: mezi

en: And max
cs: A maximálně

en: And
cs: A

en: has all
cs: obsahuje vše

en: begins
cs: začíná

en: ends
cs: končí

en: desc
cs: pop.

en: @time ms
cs: %time ms

en: Clone view %view
cs: Klonovat pohled %view

en: View name
cs: Název pohledu

en: View description
cs: Popis pohledu

en: View tag
cs: Štítek pohledu

en: You must use a unique name for this view.
cs: Musíte použít unikátní název pohledu

en: Are you sure you want to revert the view %name?
cs: Opravdu obnovit výchozí pohled %name?

en: Are you sure you want to delete the view %name?
cs: Opravdu smazat pohled %name?

en: Deleting a view cannot be undone.
cs: Smazání pohledu nemůže být vráceno.

en: The view has been deleted.
cs: Pohled byl smazán

en: Edit view %view
cs: Upravit pohled %view

en: Paste view code here
cs: Zde vložte kód pohledu

en: Unable to import view.
cs: Pohled nelze importovat

en: Unknown or missing table name
cs: Neznámý nebo chybějící název tabulky

en: Export this view
cs: Exportovat pohled

en: Create a copy of this view
cs: Vytvořit kopii pohledu

en: View "@display"
cs: Pohled "@display"

en: Invalid
cs: Neplatný

en: Add display
cs: Přidat zobrazení

en: Remove display
cs: Odstranit zobrazení

en: Configure @type
cs: Konfigurovat @type

en: Rearrange @type
cs: Přeskupit @type

en: sort criteria
cs: kriteria řazení

en: filter
cs: filtr

en: The title of the comment.
cs: Název komentáře.

en: Post date
cs: Datum vytvoření

en: Last comment time
cs: Čas posledního komentáře

en: Last comment author
cs: Autor posledního komentáře

en: Comment count
cs: Počet komentářů

en: Updated/commented date
cs: Datum úpravy/komentáře

en: Comment status
cs: Status komentáře

en: Locale source
cs: Lokální zdroj

en: The ID of the source string.
cs: ID zdrojového řetězce.

en: The title of the node.
cs: Nadpis uzlu.

en: The date the node was posted.
cs: Datum vytvoření uzlu.

en: Node revision
cs: Revize uzlu

en: The revision ID of the node revision.
cs: ID revize uzlu

en: Poll
cs: Anketa

en: Search Terms
cs: Hledat termíny

en: The terms to search for.
cs: Zadejte hledané termíny.

en: The total number of times the node has been viewed.
cs: Celkový počet zobrazení uzlu.

en: Views today
cs: Zobrazení dnes

en: The total number of times the node has been viewed today.
cs: Celkový počet dnešních zobrazení uzlu.

en: The most recent time the node has been viewed.
cs: Čas kdy byl uzel naposledy prohlížen.

en: Browser session ID of user that visited page.
cs: Session ID prohlížeče uživatele, který navštívil stránku.

en: Title of page visited.
cs: Nadpis navštívené stránky.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
cs: Interní cesta navštívené stránky (relativně ke kořenovému adresáři Drupalu).

en: The ID of the file.
cs: ID souboru

en: The name of the file.
cs: Název souboru.

en: The path of the file.
cs: Cesta souboru.

en: The mime type of the file.
cs: MIME typ souboru.

en: The parent term of the term.
cs: Nadřazený termín tohoto termínu.

en: upload
cs: nahrát soubor

en: Listed
cs: Vypsaný

en: The user ID
cs: ID uživatele

en: Language of the user
cs: Výchozí jazyk uživatele

en: The date the user was created.
cs: Datum, kdy byl uživatelský účet vytvořen.

en: The user's last login date.
cs: Poslední přihlášení uživatele

en: Whether a user is active or blocked.
cs: Zda je uživatel aktivní nebo blokovaný.

en: The user's signature.
cs: Podpis uživatele.

en: contact
cs: kontakt

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
cs: Ke hledání jednoho ze dvou slov je třeba použít <strong>OR</strong>. Např. <strong>kočka OR pes</strong>.

en: Link display
cs: Zobrazení odkazu

en: Multiple displays
cs: Více zobrazení

en: Using the site name
cs: Použití jména webu

en: Use the site name for the title
cs: Jako název použít název webu

en: No menu
cs: Źádné menu

en: Already exists
cs: Již existuje

en: Grouping field
cs: Seskupení dle pole

en: None defined
cs: Není definováno

en: Title: @title
cs: Nadpis: @title

en: Adjust top margin
cs: Přizpůsobit horní okraj

en: If enabled, the site output is shifted down approximately 20 pixels from the top of the viewport to display the administration menu. If disabled, some absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
cs: Při zapnutí zobrazí administrační menu na vrcholu a posune obsah stránky asi o 20px dolů. Při vypnutí mohou být některé absolutně a fixně pozicované elementy překryty administračním menu.

en: Keep menu at top of page
cs: Držet menu na vrchu stránky

en: If enabled, the administration menu is always displayed at the top of the browser viewport (even after the page is scrolled). <strong>Note: In some browsers, this setting results in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues. Disable this option if these issues occur.</strong>
cs: Po zapnutí bude administrační menu stále na vrcholu stránky (i během posouvání). <strong>Poznámka: V některých prohlížečích může toto nastavení způsobit chyby na stránce, neviditelný kurzor, nezvolitelné prvky formulářů, nebo jiné problémy. V případě výskytu těchto problémů, možnost vypněte.</strong>

en: If enabled, fieldsets on the <a href="!modules-url">modules</a> page are automatically collapsed when loading the page.
cs: Po zapnutí budou při načtení <a href="!modules-url">stránky modulů</a> sady polí automaticky sbalené.

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
cs: Pokud je pro tento účel aktivován modul Utility, může být bezpečně vypnut a odinstalován.

en: Move local tasks into menu
cs: Přesunout lokální úkoly do menu

en: If enabled, the tabs on the current page are moved into the administration menu. This feature is only available in themes that use the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code> for tabs.
cs: Po zapnutí se karty přesunou do administračního menu. Tuto funkci lze použít pouze u témat vzhledu, které pro karty používají CSS třídy <code>tabs primary</code> a <code>tabs secondary</code>.

en: Administration menu settings
cs: Nastavení administračního menu

en: Parent link ID
cs: ID rodiče odkazu

en: Display additional data for each menu item
cs: Zobrazit rozšiřující data pro každou položku menu

en: Display the selected items next to each menu item link.
cs: Zobrazit zvolené položky vedle každého odkazu v menu.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
cs: Po zapnutí zobrazí všechny položky menu bez ohledu na oprávnění. <em>Poznámka: Nepoužívat na produkčním webu.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
cs: Povoleny moduly: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
cs: Modul Administration menu poskytuje rozbalovací menu pro přístup jedním až dvěma kliknutími k většině administračních úloh a dalších často navštěvovaných stránek (uživatelům s odpovídajícím oprávněním). K upravě vzhledu použijte níže uvedené nastavení.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
cs: Modul Administration menu poskytuje rozbalovací menu pro přístup jedním až dvěma kliknutími k většině administračních úloh a dalších často navštěvovaných stránek (uživatelům s odpovídajícím oprávněním). Administrační menu také zobrazuje počet aktuálních anonymních a přihlášených uživatelů. Umožňuje ostatním modulům přidat do menu vlastní položky. Integrace s administračním menu se liší modul od modulu. Například modul <a href="@drupal">Devel</a> výrazně využívá administrační menu k poskytnutí rychlého přístupu k vývojovým nástrojům.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
cs: <a href="@settings">Nastavení</a> administračního menu umožňuje upravit některé prvky chování a vzhledu menu. Výraznější změny vzhledu menu lze provést pomocí CSS v tématu vzhledu. Více informací o úpravách vzhledu a CSS naleznete v README.txt.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
cs: Položky zobrazené v administračním menu závisí na oprávnění uživatele. Menu se zobrazí pouze uživatelům s přiřazenou rolí, která má oprávnění: za prvé <em>Přistup k administračnímu menu</em> (modul admin_menu), za druhé <em>Přístup k administraci</em> (modul system) pro zobrazení administračních odkazů. Dále jsou zobrazeny jen odkazy, ke kterým má uživatel přístup. Například pokud není uživatel členem role s oprávněním <em>Administrace oprávnění</em> (modul user) a <em>Administrace uživatelů</em> (modul user), položka <em>Uživatelé</em> se v menu nezobrazí.

en: Administration menu
cs: Administrační menu

en: Adjust administration menu settings.
cs: Upravit nastavení administračního menu.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
cs: Poskytuje rozbalovací menu pro většinu administračních úloh a dalších často navštěvovaných stránek (pro uživatele s odpovídajícím oprávněním).

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Strojově čitelný název může obsahovat pouze malá písmena, podtržítka a čísla.

en: The message that should be sent. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
cs: Zpráva k odeslání. Lze použít následující proměnné: %site_name (název webu), %username (jméno uživatele), %node_url (URL uzlu), %node_type (typ uzlu), %title (nadpis), %teaser (zkrácený text), %body (tělo). Ne všechny proměnné jsou dostupné v každém kontextu.

en: Date and time lookup
cs: Vyhledávání data a času

en: If the administration menu displays duplicate menu items, you may need to rebuild your menu items using the <em>Wipe and rebuild</em> button.
cs: Jestliže se v menu objevují duplicitní položky, může být potřeba menu znovu sestavit pomocí tlačítka <em>Vymazat a znovu sestavit</em>.

en: Wipe and rebuild
cs: Vymazat a znovu sestavit

en: The Date argument in this view must be set up to provide a default value set to the current date. Edit the argument, find 'Action to take if argument is not present.', choose 'Provide default argument', then select 'Current date'.
cs: V rámci tohoto pohledu je potřeba nastavit argument reprezentující datum tak, aby jeho výchozí hodnota odpovídala aktuálnímu datu. Upravte argument a vyhledejte položku 'Jakou akci spustit, pokud nebyl nalezen žádný argument', zvolte 'Poskytnout výchozí argument', z nabídky vyberte 'Aktuální datum'.

en: View the calendar.
cs: Zobrazit kalendář.

en: Calendar module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
cs: Modul Calendar nemůže být aktualizován, dokud není aktualizován modul Views. Opakujte <a href="@update-php">update.php</a> a spusťte zbývající aktualizace.

en: calendar.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
cs: Modul kalendář má k dispozici aktualizace, ale nebude aktualizován dokud nebude nejdříve aktualizován modul Views.

en: iCal feed
cs: iCal zdroj

en: Display the view as an iCal feed.
cs: Zobrazit výstup z pohledu jako iCal zdroj.

en: Generates an iCal feed from a view.
cs: Jako výstup  z pohledu generovat iCal zdroj.

en: iCal settings
cs: Nastavení pro iCal

en: The ical icon will be shown only on the selected displays.
cs: Ikona ical bude viditelná pouze u vybraných zobrazení.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/ical", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
cs: Na zde definované adrese bude zobrazen konfigurovaný pohled. Je vhodné, aby adresa měla tvar "path/%/%/ical", kde % reprezentuje jednotlivé argumenty.

en: A Calendar period display will not work without a Date argument or a Date filter.
cs: Pokud nebude definován argument s datumem nebo datumový filtr, potom nebude zobrazení časového intervalu (period display) pracovat.

en: Map the View fields to the values they should represent in the iCal feed. Only fields that have been added to the view are available to use in this way. You can add additional fields to the view and mark them 'Exclude from display' if you only want them in the iCal feed.
cs: Namapujte hodnoty z iCal zdroje na relevantní pole. Mapovat lze pouze ta pole, která byla přidána v konfiguraci pohledu (view). Pokud si přejete pracovat s poli pouze v rámci mapování s výhodou můžete použít volby 'nezobrazovat' ('Exclude from display').

en: The @style style requires a Date argument or a Date filter.
cs: Styl @style vyžaduje argument nebo filtr typu "datum".

en: The @style style requires a Title field for the iCal export.
cs: Styl @style vyžaduje pole 'Nadpis' pro iCal export.

en: The date field '@field' used by the display '@display_title' cannot be set to 'Group multiple values'.
cs: V definici zobrazení '@display_title' nelze u pole reprezentujícího datum '@field' učinit nastavení 'Seskupit více hodnot'.

en: Calendar page
cs: Stránka kalendáře

en: Calendar page. Attach Calendar period attachments to this page, set to show the year, month, day, and week views.
cs: Stránka kalendáře. Přidat ke stránce s obdobím kalendáře, určenou k zobrazení ročního, měsíčního, denního nebo týdenního pohledu.

en: Calendar block
cs: Blok kalendáře

en: Calendar page. Attach a Calendar period attachment to this block, set to show the year, month, day, or week view.
cs: Stránka kalendáře. Přidat k bloku přílohu s obdobím kalendáře, určenou k zobrazení ročního, měsíčního, denního nebo týdenního pohledu.

en: Calendar period
cs: Období kalendáře

en: An attachment for a Year, Month, Day, or Week calendar display, using any style you choose. Attach to a Calendar page and/or a Calendar block.
cs: Příloha pro zobrazení kalendáře na rok, měsíc, den nebo týden používá styl, který jste vybral. Přiložte ke stránce a/nebo bloku kalendáře.

en: Calendar page year, month, week, or day view
cs: Pohled stránky kalendáře pro rok, měsíc, týden nebo den

en: Calendar navigation
cs: Navigace kalendáře

en: Creates back/next navigation and calendar links.
cs: Vytvoří navigaci "zpět/další" a odkazy kalendáře.

en: Displays Views results in a calendar.
cs: Zobrazuje výsledek Views v kalendáři.

en: A Calendar period display will not work without a Date argument.
cs: Zobrazení období v kalendáři nebude fungovat bez argumentu typu "datum".

en: Select the calendar time period for this display.
cs: Vyberte časové období kalendáře pro toto zobrazení.

en: The Calendar period display '@display_title' will not work without a Date argument.
cs: Pohled na období kalendáře '@display_title' nebude fungovat bez data, jako argumentu.

en: The Calendar display '@display_title' will not work without a Date argument.
cs: Pohled na kalendář '@display_title' nebude fungovat bez data, jako argumentu.

en: Legend Content Types
cs: Typy obsahu legendy

en: Legend Vocabularies
cs: Slovníky legendy

en: Legend Terms
cs: Termíny legendy

en: Date changer
cs: Změna datumu

en: Add new date link
cs: Přidej nový odkaz na datum

en: Display a popup calendar date selector?
cs: Zobrazit popup kalendář pro výběr data?

en: Display a link to add a new date of the specified content type. Displayed only to users with appropriate permissions.
cs: Zobrazit odkaz pro přidání nového data zadaného typu obsahu. Zobrazí se pouze uživatelům s odpovídajícím oprávněním.

en: Content Type Legend Colors
cs: Barevná legenda typů obsahu

en: <div class="form-item"><label>Content Type</label><p>Set a hex color value (like #ffffff) to use in the calendar legend for each content type. Types with empty values will have no stripe in the calendar and will not be added to the legend.</p></div>
cs: <div class="form-item"><label>Typ obsahu</label><p>Nastavte šestnáctkovou hodnotu barvy (např. #ffffff) pro každý typ obsahu, který je v kalendáři použit. Pokud nebude typu přiřazena barva, potom nebude tento typ v kalendáři nijak zvýrazněn a ani nebude zahrnut do legendy.</p></div>

en: Vocabulary Legend Types
cs: Typy slovníků v legendě

en: <div class="form-item"><label>Vocabularies</label>Select vocabularies to use for setting calendar legend colors by taxonomy term. This works best for vocabularies with only a limited number of possible terms.</div>
cs: <div class="form-item"><label>Slovníky</label>Vyberte slovník jehož termíny chcete barevně odlišovat. Je vhodné používat slovníky s omezeným počtem termínů.</div>

en: Taxonomy Legend Colors
cs: Barvy taxonomie v legendě

en: <div class="form-item warning">Please select Legend vocabularies first!</div>
cs: <div class="form-item warning">Nejdříve prosím zvolte slovníky legendy!</div>

en: <div class="form-item"><label>Taxonomy Terms</label><p>Set a hex color value (like #ffffff) to use in the calendar legend for each taxonomy term. Terms with empty values will have no stripe in the calendar and will not be added to the legend.</p></div>
cs: <div class="form-item"><label>Termíny taxonomie</label><p>Nastavte šestnáctkovou hodnotu barvy (např. #ffffff) pro každý termín, který je v kalendáři použít. Pokud nebude termínu přiřazena barva, potom nebude tento termín v kalendáři nijak zvýrazněn a ani nebude zahrnut do legendy.</p></div>

en: The @style style requires a Date argument.
cs: Styl @style vyžaduje argument typu "datum".

en: The date argument date fields must be added to this query. You can exclude them if you do not want them displayed in the calendar.
cs: Pole, které slouží jako argument datumu musí být součástí dotazu. Avšak není nutné jej zobrazovat.

en: Calendar day of week names
cs: Názvy dnů v kalendáři

en: The way day of week names should be displayed in a calendar.
cs: Způsob jakým mají být v kalendáři zobrazena názvy dní v týdnu.

en: Whether or not to show week numbers in the left column of calendar weeks and months.
cs: Uvádět čísla týdnů v levém sloupci při zobrazení týdne nebo měsíce?

en: No items
cs: Žádné položky

en: Time grouping
cs: Seskupení podle času

en: Group items together into time periods based on their start time.
cs: Seskup položky do časových období podle jejich počátečního času.

en: Half hour
cs: Půl hodiny

en: Custom time grouping
cs: Vlastní seskupování podle času

en: When choosing the 'custom' Time grouping option above, create custom time period groupings as a comma-separated list of 24-hour times in the format HH:MM:SS, like '00:00:00,08:00:00,18:00:00'. Be sure to start with '00:00:00'. All items after the last time will go in the final group.
cs: Když je výše zvoleno vlastní seskupování dle času, je nutné vytvořit vlastní časové intervaly jako čárkami oddělený seznam ve 24-hodinovém formátu  HH:MM:SS (např. '00:00:00,08:00:00,18:00:00'). Ujistěte se, že začínáte časem '00:00:00'. Všechny položky po posledním čase budou zařazeny do konečné skupiny.

en: Field grouping
cs: Seskupování polí

en: Optionally group items into columns by a field value, for instance select the content type to show items for each content type in their own column, or use a location field to organize items into columns by location.
cs: Volitelně je možné seskupit položky do sloupců dle hodnoty pole. Např. vyberte typ obsahu pro zobrazení počtu položek každého typu obsahu ve vlastním sloupci, nebo použijte políčko místa pro roztřídění položek do sloupců dle místa.

en: Get Calendar Node
cs: Získej uzel kalendáře

en: Add+
cs: Přidat+

en: All times
cs: Všechny časy

en: Before @time
cs: Před @time

en: Empty day
cs: Den bez události

en: No custom formats configured. Please <a href="@link">add</a> some.
cs: Nejsou nastaveny žádné vlastní formáty. <a href="@link">Přidat</a> nový.

en: Format string
cs: Řetězec formátu

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
cs: Uživatelem vytvořený formát data. Dostupné možnosti najdete v <a href="@url">dokumentaci PHP</a>. Zobrazení tohoto formátu je nyní nastaveno jako <span>%date</span>.

en: This format already exists.  Please enter a unique format string.
cs: Tento formát již existuje. Zadejte jedinečný řetězec.

en: Are you sure you want to remove the format %format?
cs: Opravdu odstranit formát %format?

en: Removed date format %format.
cs: Formát data %format byl odstraněn.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
cs: Opravdu odstranit typ formátu %format?

en: Removed date format type %format.
cs: Typ formátu %format byl odstraněn.

en: !type date format
cs: Formát data !type

en: Field %field has errors.
cs: Pole %field obsahuje chyby.

en: %title is invalid.
cs: %title je neplatný.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
cs: HTTP Request Error při importu %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
cs: Nelze otevřít soubor: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
cs: Soubor kalendáře %filename je neplatný

en: Invalid calendar file.
cs: Neplatný kalendářový soubor.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
cs: !day-name Neděle|Pondělí|Úterý|Středa|Čtvrtek|Pátek|Sobota

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
cs: !day-abbreviation Ne|Po|Út|St|Čt|Pá|So

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
cs: !day-abbreviation N|P|Ú|S|Č|P|S

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
cs: !day-abbreviation NE|PO|ÚT|ST|ČT|PÁ|SO

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
cs: !datetime Rok|Měsíc|Den|Týden|Hodina|Minuta|Sekunda|Celý Den|Celý den

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
cs: !datetime_plural Roky|Měsíce|Dny|Týdny|Hodiny|Minuty|Vteřiny

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
cs: !date_order Každý|První|Druhý|Třetí|Čtvrtý|Pátý

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
cs: !date_order |Poslední|Předposlední|Třetí od konce|Čtvrtý od konce|Pátý od konce

en: !date_nav Prev|Next|Today
cs: !date_nav Předchozí|Další|Dnes

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
cs: !month-name |Leden|Únor|Březen|Duben|Květen|Červen|Červenec|Srpen|Září|Říjen|Listopad|Prosinec

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
cs: !month-abbreviation |Led|Úno|Bře|Dub|Kvě|Čer|Čvc|Srp|Zář|Říj|Lis|Pro

en: Allow users to configure date formats
cs: Povolit uživatelům nastavit formáty data

en: Custom formats
cs: Vlastní formáty

en: Allow users to configure custom date formats.
cs: Umožnit uživatelům nastavit vlastní formáty data.

en: Add format
cs: Přidat formát

en: Allow users to add additional date formats.
cs: Umožnit uživatelům přidat další formáty data.

en: Delete date format
cs: Smazat formát data

en: Allow users to delete a configured date format.
cs: Povolit uživatelům smazat nastavený formát data.

en: Delete date format type
cs: Smazat typ formátu data

en: Allow users to delete a configured date format type.
cs: Umožňuje uživatelům smazat nastavený typ formátu data.

en: Per-user timezone name.
cs: Jméno časového pásma uživatele.

en: date module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
cs: Modul Date nemůže být aktualizován, dokud nebude aktualizován modul Views. Je třeba vrátit se na <a href="@update-php">update.php</a> a provést zbývající aktualizace.

en: date.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
cs: Modul date obsahuje aktualizace, které nemohou být nainstalovány dokud nebude aktualizován modul Views.

en: The Date API module requires the <a href="@link">Date PHP4 module</a> for PHP versions less than 5.2.
cs: Modul Date API vyžaduje <a href="@link">modul Date PHP4</a> pro instalace s PHP nižším než 5.2.

en: The custom value for a Relative default should be something that describes a time by reference to the current day using strtotime, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
cs: Vlastní hodnota pro výchozí relativní hodnotu musí definovat čas vztahem k současnosti za použití strtotime, jako např. '+90 days' (90 dní ode dne, kdy bylo pole vytvořeno) nebo '+1 Saturday' (příští sobota). Další podrobnosti najdete v !strtotime.

en: Custom input format
cs: Vlastní formát vstupu

en: The custom format, if provided, will override the input format selected above. The custom format, if provided, will override the selected display or input options. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
cs: Vlastní formát, pokud je použit, přepíše formát a možnosti vstupu či nastavení zobrazení. Formát  je řetězec ve formátu "m-d-Y H:i" (pro více možností se podívejte na <a href="@link">http://php.net/date</a>).

en: Select a default format type to be used for the date display. Visit the <a href="@date-time-page">Date and time date format page</a> to add and edit format types.
cs: Vyberte výchozí typ formátu, který se použije pro zobrazení data. Typy formátu můžete přidat a upravit na stránce <a href="@date-time-page">Datum a čas - Formáty</a>.

en: Should the repeat options form start out expanded or collapsed? Set to 'Collapsed' to make those options less obtrusive.
cs: Zobrazit formulář pro opakování data ve výchozím stavu rozbalený nebo sbalený?

en: Changing the %name setting after data has been created could result in the loss of data!
cs: Změny v nastavení pro %name po vytvoření obsahu mohou vést ke ztrátě dat!

en: Display From and To dates
cs: Zobrazit "Od data" a "Do data"

en: Display From date only
cs: Zobrazit pouze "Od data"

en: Display To date only
cs: Zobrazit pouze "Do data"

en: ending on @count
cs: končí na @count

en: Display repeat rule
cs: Zobrazit pravidlo opakování

en: Hide repeat rule
cs: Skrýt pravidlo opakování

en: A 'From date' date is required for field %field %delta.
cs: Pole %field %delta vyžaduje hodnotu "Od data".

en: A 'To date' is required for field %field %delta.
cs: Pole %field %delta vyžaduje hodnotu "Do data".

en: @field_name From date value #@delta
cs: @field_name "Od data", hodnota #@delta

en: @field_name To date value #@delta
cs: @field_name "Do data", hodnota #@delta

en: @field_name From date
cs: @field_name "Od data"

en: @field_name To date
cs: @field_name "Do data"

en: The From date is invalid.
cs: Hodnota "Od data" je neplatná.

en: The To date is invalid.
cs: Hodnota "Do data" je neplatná.

en: There are errors in @field_name value #@delta:
cs: Hodnota #@delta v poli @field_name obsahuje chyby:

en: There are errors in @field_name:
cs: Pole @field_name obsahuje chyby:

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
cs: Jestliže zůstane nezaškrtnuté, každá položka v poli vytvoří nový řádek, což může vést k duplicitnímu zobrazení. Toto nastavení není kompatibilní s dynamickým řazením u stylu zobrazení Tabulka.

en: Select List with Repeat options
cs: Seznam možností opakování

en: Text Field with Repeat options
cs: Textové pole s možnostmi opakování

en: Text Field with Date Pop-up calendar
cs: Textové pole s Date Popup kalendářem

en: Text Field with Date Pop-up and Repeat options
cs: Textové pole s popup kalendářem a možností opakování

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
cs: Kompletní dokumentace k modulům Date a Date API je dostupná na adrese <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Add format type
cs: Přidat typ formátu

en: The human-readable name for this format type.
cs: Název typu formátu.

en: The machine-readable name of this format type. <br>This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique.
cs: Strojově čitelné jméno tohoto typu formátu. <br />Smí obsahovat pouze malá písmena, čísla a podtržítka a musí být jedinečné.

en: The format type must contain only alphanumeric characters and underscores.
cs: Typ formátu může obsahovat pouze alfanumerické znaky a podtržítka.

en: This format type already exists.  Please enter a unique type.
cs: Tento typ formátu již existuje. Vložte jedinečný typ.

en: view date repeats
cs: zobrazit opakování dat

en: All repeating date fields have been updated to use the new repeating widgets.
cs: Všechna pole pro datum s opakováním byla aktualizována a používají nové widgety pro opakování.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
cs: Některé aktualizace jsou stále ve frontě. Je třeba vrátit se na <a href="@update-php">update.php</a> a provést zbývající aktualizace.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
cs: Některé aktualizace nebyly dokončeny. <br/>Zkuste znovu spustit aktualizační skript update.php.

en: Time with timezone
cs: Formát času s časovou zónou

en: Field %field formats were converted to custom formats.
cs: Formáty pole %field byly převedeny na vlastní formáty.

en: The old format type %from_format for field %field was converted to the new format type %to_format.
cs: Původní typ formátu %from_format pro pole %field byl převeden na nový typ formátu %to_format.

en: The display settings for field %field in content type %type_name were updated.
cs: Nastavení zobrazení pro pole %field v typu obsahu %type_name bylo aktualizováno.

en: Date display formats are now included with the system date and time settings. Please visit <a href="@date-time-page">the Date and time format page</a> to see the new format types.
cs: Nastavení data a času nyní zahrnuje formáty pro zobrazení data. Nové typy formátu lze vidět na stránce <a href="@date-time-page">Datum a čas - Formát</a>.

en: Date format settings for %language_name
cs: Nastavení formátu data pro jazyk: %language_name

en: Locale date settings
cs: Nastavení data pro jazyky

en: Configure date formats for each locale
cs: Nastavení formátů data pro každý jazyk

en: Allows the site admin to configure multiple formats for date/time display to tailor dates for a specific locale or audience.
cs: Umožňuje administrátorovi webu nastavit více formátů pro zobrazení data a času, s ohledem na různé jazyky.

en: Field %field is required.
cs: Pole %field je vyžadováno.

en: Field %field is invalid.
cs: Pole %field je neplatné.

en: <p>The Date Popup calendar datepicker uses the jQuery UI datepicker. A version of that is included with the Date Popup module, but you are strongly encouraged to use the <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui">jQuery UI module</a> instead. If the jQuery UI module is installed, the Date Popup will use the datepicker from that module, which is likely to be more current. If you are having any problems with Popups and you are not already using jQuery UI, please do that as a first step before reporting problems.</p>
cs: <p>Date Popup calendar datepicker používá jQuery UI datepicker. Modul Date Popup obsahuje verzi tohoto pluginu, ale je silně doporučeno používat <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui">modul jQuery UI</a>, který bude pravděpodobně aktuálnější. Pokud je modul jQuery UI povolen, Date Popup ho upřednostní. Jestliže máte problémy s Popup nástroji, před oznámením problému se ujistěte, zda používáte modul jQuery UI.</p>

en: <p>The Date Popup module uses a jQuery timepicker module. There is no "official" jQuery UI timepicker, and not everyone likes the one that is included here. If you do not want to use the timepicker, you can turn it off below and users will get a regular textfield instead.</p>
cs: <p>Modul Date Popup používá jQuery timepicker plugin. Neexistuje žádný "oficiální" jQuery UI timepicker a ne každému vyhovuje ten, co je zde obsažen. Pokud nechcete používat timepicker, vypněte ho níže a uživatelům se ve formuláři zobrazí obyčejné textové pole.</p>

en: Use default jQuery timepicker
cs: Použít výchozí jQuery timepicker

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
cs: Ruční zadání času, žádný jQuery timepicker

en: Choose the jQuery timepicker to user.
cs: Vybrat použitý jQuery timepicker.

en: <p>The Date Popup calendar includes some css for IE6 that breaks css validation. Since IE 6 is now superceded by IE 7 and IE 8, the special css for IE 6 has been removed from the regular css used by the Date Popup. If you find you need that css after all, you can add it back in your theme. Look at the way the Garland theme adds special IE-only css in in its page.tpl.php file. The css you need is:</p>
cs: <p>Date Popup kalendář vkládá nevalidní CSS pro IE6. Vzhledem k tomu, že IE 6 je již nahrazen novějšími IE 7 a IE 8, speciální CSS pro IE 6 byl odstraněn z běžných CSS, které používá Date Popup. Pokud přesto potřebujete toto CSS můžete je přidat zpět v tématu. Podívejte se na způsob, jakým téma Garland přidává speciální CSS jen pro IE v page.tpl.php. Potřebné CSS je:</p>

en: Date Popup Configuration
cs: Nastavení Date Popup

en: Allows the user to configure the Date Popup settings.
cs: Umožňuje uživateli nastavit Date Popup.

en: The Date Popup module needs code added by the <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui">jQuery UI module.</a> This is not yet a requirement, but soon will be, so you are encouraged to install that module as soon as possible. In the meantime, a version of the needed code is included here.
cs: Modul Date Popup využívá kód <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui">jQuery UI</a>. Nyní není vyžadován, ale brzy bude. Proto je doporučeno tento modul co nejdříve povolit. Mezitím je kód obsažen zde.

en: Current exceptions
cs: Aktuální výjimky

en: The Date Timezone module requires you to <a href="@link">set the site timezone name</a>.
cs: Modul Date Timezone vyžaduje <a href="@link">nastavit časové pásmo webu</a>.

en: Select your current local time. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
cs: Zvolte svůj aktuální místní čas. Pokud si nejste jisti, vyberte časové pásmo, které je nejblíže vaší poloze, která má stejná pravidla pro letní čas. Data a časy na celém tomto webu se zobrazí pomocí tohoto časového pásma.

en: Tools for creating and importing dates and calendars.
cs: Nástroje pro vytváření a importování dat a kalendářů.

en: The following modules are required for the wizard to work:
cs: Tento nástroj vyžaduje následující moduly:

en: Fill out the following form to auto-create a date content type, with a datetime field and matching pre-configured calendar. A calendar and upcoming events block will be created, an ical feed will be added to the calendar, and the mini calendar, calendar legend, and upcoming events blocks will be added to the sidebar of the default theme. Nodes created from this new content type will include a link to the calendar, and the calendar will have a link to the 'add new date' form. If the Signup module is enabled, Signups will also be enabled for this field. You can also add new date fields to an existing content type by entering the existing content type name instead of creating a new one.
cs: Vyplňte následující formulář pro automatické vytvoření typu obsahu s datem, s polem pro datum, propojený s přednastaveným kalendářem. Bude vytvořen kalendář a blok s nadcházejícími událostmi, ke kalendáři bude připojen iCal zdroj a do postranního sloupce výchozího tématu vzhledu bude přidán mini kalendář, legenda kalendáře a blok s nadcházejícími událostmi. Uzly vytvořené v novém typu obsahu budou mít odkaz na kalendář a kalendář bude mít odkaz na formulář pro přidání nového data. Jestliže je povolen modul Signups, budou pro toto pole povoleny také přihlášky. Můžete také přidat nová pole pro datum k existujícímu typu obsahu, tak, že místo vytvoření nového typu obsahu zadáte existující.

en: Only a limited set of options are displayed here to make this easy to set up. Once the date has been created you will be able to make other changes to the date settings and add other fields to your new content type on the Manage fields screen, and make changes to the calendar on the Views edit page.
cs: Pro zjednodušení nastavení je zde zobrazen pouze omezený počet možností. Po vytvoření data bude možné provést další změny v jeho nastavení a přidat další pole k novému typu obsahu na stránce pro správu polí. Zároveň bude možné provést změny v kalendáři v editačním formuláři Views.

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
cs: Nastavení data a kalendáře může být složité. !date_wizard ulehčuje vytvoření jednoduchého typu obsahu s datem a souvisejícím kalendářem.

en: Date wizard
cs: Průvodce nastavením data

en: The calendar %view is a default calendar created for the content type %type_name.
cs: Kalendář %view je výchozím kalendářem vytvořený pro typ obsahu %type_name.

en: remove !view
cs: odstranit !view

en: Are you sure you want to remove the view %view?
cs: Opravdu odstranit view %view?

en: Removed calendar %calendar.
cs: Kalendář %calendar byl odstraněn.

en: Content type name
cs: Název typu obsahu

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
cs: Strojově čitelný název. Povolené hodnoty: (a-z, 0-9, _). Jestliže se nejedná o již existující typ obsahu, bude vytvořen nový.

en: Content type label
cs: Název typu obsahu

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
cs: Název pro tento typ obsahu. Pouze pro vytvoření nového typu obsahu.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
cs: Typ obsahu s datem, který je propojený s kalendářem ve views.

en: Content type description
cs: Popis typu obsahu

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
cs: Popis typu obsahu. Pouze pro vytvoření nového typu obsahu.

en: Date field name
cs: Jméno pole pro datum

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
cs: Strojově čitelný název. Povolené hodnoty: (a-z, 0-9, _). Nelze použít již existující názvy.

en: Date field label
cs: Název pole s datem

en: The human-readable label for this field.
cs: Název tohoto pole

en: Date widget type
cs: Typ widgetu pro datum

en: Show repeating date options
cs: Zobrazit možnosti opakování

en: Date field type
cs: Typ pole pro datum

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
cs: Až na data v minulosti nebo data s rozlišením roku nebo měsíce je doporučeným typem Datetime. Starší nebo nekompletní datumy by měly použít typ Date (ISO datum).

en: Date timezone handling
cs: Nastavení časové zóny

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
cs: U rozlišení bez časových intervalů nelze měnit časovou zónu.

en: Create a calendar for this date field
cs: Vytvořit kalendář pro toto pole s datem

en: Add calendar blocks to the current theme
cs: Přidat bloky s kalendářem k současnému tématu vzhledu

en: Location field name
cs: Jméno pole s místem

en: Turn on signup
cs: Zapnout přihlášky

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
cs: Jméno typu obsahu již existuje. Nové pole bylo přidáno k existujícímu typu obsahu.

en: This field name already exists.
cs: Tento název pole už existuje.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
cs: Pro rozlišení bez časových intervalů nelze měnit časovou zónu.

en: Change the calendar as needed and save the view.
cs: Upravte kalendář podle potřeby a uložte view.

en: Use <a href="@link">Feed API</a> to import ical dates into nodes.
cs: K importu iCal dat do uzlů použijte <a href="@link">Feed API</a>.

en: See complete instructions on how to do it in the <a href="@link">Advanced help</a>.
cs: Pro další nápovědu se podívejte do modulu <a href="@link">Advanced help</a>.

en: Enable the <a href="http://drupal.org/project/advanced_help">Advanced help module</a> for more instructions.
cs: Pro další nápovědu povolte modul <a href="http://drupal.org/project/advanced_help">Advanced help</a>.

en: Create a new CCK content type to import your events into, or, if you do not want to create new nodes for your events, add a date field to the existing event type. Make sure the target content type has a date field that has an optional or required To date so it can accept the From date and To date of the event. If your source event has its own timezone field, make sure you set the target date timezone handling to 'date'. Test the target type by trying to create a node manually and make sure all the right options are available in the form before attempting an import.
cs: Pro import událostí vytvořte nový CCK typ obsahu či přidejte pole pro datum do stávajícího typu obsahu.  Ujistěte se, že cílový typ obsahu obsahuje pole pro datum, které má volitelnou či povinnou položku "Do data". Pokud zdrojová událost má vlastní pole pro časovou zónu, ujistěte se, že nastavení časové zóny je "datum".  Před provedením importu otestujte cílový typ obsahu vytvořením jednoho uzlu ručně a ujistěte se, že všechny správné možnosti jsou ve formuláři dostupné.

en: The import will create new nodes and trigger all related hooks, so you may want to turn off automatic email messaging for this node type while performing the import!
cs: Jelikož import vytvoří nové uzly a spustí všechny související hooky, je doporučeno během importu vypnout automatickou tvorbu emailových zpráv.

en: Original Node ID
cs: Originální ID uzlu

en: New Node ID
cs: Nové ID uzlu

en: !type: %title has been created.
cs: Vytvořeno !type: %title.

en: !type: %title has been updated.
cs: Aktualizováno !type: %title.

en: 1 event has been converted. | @count events have been converted.
cs[0]: 1 událost byla převedena.
cs[1]: @count události byly převedeny.
cs[2]: @count událostí bylo převedeno.

en: administer date tools
cs: spravovat date tools

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
cs: Nástroje pro import a automatické vytváření datumů a kalendářů.

en: Easy creation of date content types and calendars.
cs: Jednoduché vytváření typů obsahů s daty a kalendáři.

en: iCal import
cs: Import iCal

en: Event import
cs: Import událostí

en: Remove calendar
cs: Odstranit kalendář

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
cs: Připojení navigace předchozí/další k ostatním zobrazením. Vyžaduje argument typu datum.

en: Date browser style
cs: Styl pro Date browser

en: Creates back/next navigation.
cs: Vytvoří navigaci zpět/další.

en: Date (!base_table)
cs: Datum (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field by a date argument, using any common ISO date/period format (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).
cs: Filtrovat Views !base_table pole pro datum použitím argumentu data v jakémkoliv běžném ISO formátu (např. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD-P3M, P90D, apod.).

en: Filter any Views !base_table date field.
cs: Filtrovat Views !base_table pole pro datum.

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
cs: Vyberte typ hodnoty data pro použití ve výchozích hodnotách, souhrnech či navigaci. Pro příklad: rozlišení na "měsíc" nastaví výchozí datum na aktuální měsíc, vytvoří měsíční zobrazení v souhrnném view a odkaz na následující a předchozí měsíc v navigaci.

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010'. When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)'.
cs: Nastavit povolené minimum a maximum roku pro tento argument, buď ve formátu -X:+X jako offsetu od současného data, jako např. -3:+3 nebo absolutní minimum a maximum, jako např. 2005:2010. Pokud je argument nastaven na datum mimo tento rozsah, zobrazí se stránka "Stránka nenalezena (404)".

en: Select one or more date fields to filter with this argument. Do not select both the 'From date' and 'To date' for CCK date fields, only one of them is needed.
cs: Vyberte jedno nebo více polí datumu pro tento argument. Nevybírejte zároveň pole "Od data" a "Do data", pouze jeden z nich je vyžadován.

en: You must select at least one date field for this argument.
cs: Pro tento argument musí být vybráno alespoň jedno pole data.

en: Choose the form element to use for date selection.
cs: Vyberte typ formulářového pole pro výběr data.

en:  You can use any values PHP's date_create() can understand, like between '12AM today' and '12AM tomorrow.
cs:  Je možné použít jakoukoliv hodnotu, kterou přijímá PHP funkce date_create(). Např. "12AM today" nebo "12AM tomorrow".

en: Absolute value
cs: Absolutní hodnota

en: Relative value
cs: Relativní hodnota

en: Relative values will be used if no date is set above. Use 'now' to default to the current date at runtime or add modifiers like 'now +1 day'. The To date default value is used when the operator is set to 'between' or 'not between'.
cs: Pokud není nastaveno žádné datum, použijí se relativní hodnoty. Pro použití aktuálního času nastavte "now" nebo využijte modifikátorů jako "now +1 day". Výchozí hodnota "Do data" je použita pokud je operátor nastaven na "mezi" či "není mezi".

en: If the filter is exposed, these values will be used to set the inital value of the exposed filter. Leave both date and default values blank to start with no value in the exposed filter.
cs: Pokud je filtr zobrazený uživatelům, budou tyto hodnoty použity jako výchozí hodnota filtru. Pokud chcete začít s prázdným filtrem, nevkládejte žádný řetězec.

en: The %style cannot use more than one Date: Date argument.
cs: Styl %style nemůže mít více než jeden argument data.

en: The %style requires the Date: Date argument be set to default to the current date.
cs: Style %style vyžaduje, aby byl výchozí argument Date: Datum nastavený na dnešní datum.

en: The %style requires the Date: Date argument.
cs: Styl %style vyžaduje argument Datumu.

en: Navigate to previous year
cs: Přejít na předchozí rok

en: Navigate to next year
cs: Přejít na další rok

en: Navigate to previous month
cs: Přejít na předchozí měsíc

en: Navigate to next month
cs: Přejít na další měsíc

en: Navigate to previous week
cs: Přejít na predchozí týden

en: Navigate to next week
cs: Přejít na další týden

en: Navigate to previous day
cs: Přejít na předchozí den

en: Navigate to next day
cs: Přejít na další den

en: View full page month
cs: Zobrazit měsíc jako stránku

en: Requires the <em>administer site configuration</em> permission.
cs: Vyžaduje oprávnění<em>administrovat nastavení webu</em>.

en: access send to friend
cs: přístup k poslat známému

en: access PDF version
cs: přístup k PDF verzi

en: Close window after sending to printer
cs: Zavřít okno po potvrzení tisku.

en: When the above options are enabled, this option will close the window after its contents are printed.
cs: Když jsou volby výše povoleny, tato volba zavře okno s tiskovým náhledem ihned po odeslání k tisku.

en: (wkhtmltopdf only) Set any additional options to be passed to the wkhtmltopdf executable. Tokens may be used in these options (see list below).
cs: (jen pro wkhtmltopdf) Nastavte jakékoliv další parametry, které mohou být předány wkhtmltopdf. V parametrech můžete použít  tokeny (viz seznam níže).

en: The maximum number of characters this field can be.
cs: Maximální počet znaků pro toto pole.

en: Hide if empty
cs: Skrýt, pokud je prázdné

en: Do not display anything for this field if it is empty. Note that the field label may still be displayed. Check style or row style settings to hide labels for empty fields.
cs: Nezobrazovat žádnou část tohoto pole, pokud je prázdné. Berte na vědomí, že i v tom případě se může zobrazovat popisek. Pro skrytí popisků prázdných řádků využijte nastavení "Styl" nebo "Styl řádku".

en: Starting value
cs: Počáteční hodnota

en: The Breadcrumb title to use when this argument is present. If no breadcrumb is set here, default Title values will be used, see "Title" for percent substitutions.
cs: Název, který se má použít v drobečkové navigaci, pokud je argument přítomen. Pokud není nastaveno, použije se výchozí název (viz "Název") pro nahrazení se znakem "%".
