drupal erp profile (6.x-1.1-beta3) - en to hu translation catalogue (2803 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Next
hu: Következő

en: user
hu: felhasználó

en: Show on every page except the listed pages.
hu: A felsorolt oldalak kivételével mindenütt jelenjen meg.

en: Show on only the listed pages.
hu: Csak a felsorolt oldalakon jelenjen meg.

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: enabled
hu: engedélyezett

en: delete
hu: törlés

en: title
hu: cím

en: Status
hu: Állapot

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Toldalék

en: E-mail
hu: Email

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Item
hu: Elem

en: content
hu: tartalom

en: Groups
hu: Csoportok

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Replies
hu: Válaszok

en: Closed
hu: Lezárt

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Send email
hu: Email küldése

en: Actions
hu: Akciók

en: disabled
hu: tiltott

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: more
hu: tovább

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letilt

en: Access control
hu: Hozzáférés szabályozás

en: Email settings
hu: Email beállítások

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Item Description
hu: Elem leírás

en: Priority
hu: Fontosság

en: Action
hu: Akció

en: On
hu: Be

en: error
hu: hiba

en: Block title
hu: Blokk címe

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Homepage
hu: Honlap

en: Documentation
hu: Dokumentáció

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Version
hu: Változat

en: Go
hu: Mehet

en: view
hu: megtekintés

en: Overview
hu: Áttekintés

en: File
hu: Fájl

en: Tag
hu: Címke

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Daily
hu: Napi

en: Weekly
hu: Heti

en: Monthly
hu: Havonta

en: None
hu: Nincs

en: default
hu: alapértelmezés

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Number
hu: Szám

en: Message
hu: Üzenet

en: Block settings
hu: Blokk beállításai

en: Weight
hu: Súly

en: Quote
hu: Ajánlat

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Types
hu: Típusok

en: Hierarchy
hu: Hierarchia

en: Related terms
hu: Kapcsolódó kifejezések

en: Required
hu: Szükséges

en: Parent
hu: Szülő

en: Depth
hu: Mélység

en: none
hu: nincs

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: One
hu: Egy

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Book
hu: Könyv

en: Taxonomy term
hu: Taxonómia kifejezés

en: Description field
hu: Leírás mező

en: settings
hu: beállítások

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: Font Size
hu: Betűméret

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Display a PDF version of this page.
hu: Az oldal PDF változatának megjelenítése.

en: Update
hu: Frissítés

en: Blank
hu: Üres

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Clean up
hu: Tisztítás

en: Icon
hu: Ikon

en: Schedule
hu: Időzítés

en: Time increment
hu: Idő növelése

en: Time
hu: Idő

en: Views
hu: Nézetek

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Setup
hu: Beállítás

en: Add
hu: Hozzáadás

en: remove
hu: eltávolítás

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Placeholder tokens
hu: Helykitöltő vezérjelek

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Menu
hu: Menü

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Text
hu: Szöveg

en: Theme
hu: Smink

en: add
hu: hozzáadás

en: read more
hu: tovább

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Total
hu: Mindösszesen

en: ID
hu: Azonosító

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Picture
hu: Kép

en: Mail
hu: Levél

en: Before
hu: Előtte

en: After
hu: Utána

en: Maximum items
hu: Maximális elemszám

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: action
hu: akció

en: Configure
hu: Beállítás

en: Files
hu: Fájlok

en: Error
hu: Hiba

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Node
hu: Tartalom

en: Sent email to %recipient
hu: Email elküldve %recipient számára

en: Unable to send email to %recipient
hu: %recipient számára nem lehet emailt küldeni

en: The subject of the message.
hu: Az üzenet tárgya

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Exclude
hu: Kizárás

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: (creation)
hu: (létrehozás)

en: term
hu: kifejezés

en: Expanded
hu: Nyitott

en: Printer-friendly version
hu: Nyomtatóbarát változat

en: All
hu: Minden

en: Access log
hu: Hozzáférési napló

en: Active
hu: Aktív

en: Points
hu: Pontok

en: Post
hu: Tartalom

en: Year
hu: Év

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Display links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: View type
hu: Nézet típusa

en: Page
hu: Oldal

en: Configuration saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Teaser view
hu: Csak bevezető

en: User settings
hu: Felhasználó beállításai

en: Url
hu: Webcím

en: Off
hu: Ki

en: Never
hu: Soha

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Hourly threshold
hu: Óránkénti korlátozás

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
hu: Óránként legfeljebb %number darab üzenetet lehet küldeni. Később érdemes újra próbálkozni.

en: Your name
hu: Saját név

en: Send e-mail
hu: Email elküldése

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Aggregator category
hu: Hírolvasó kategória

en: Aggregator feed
hu: Hírolvasó csatorna

en: Aggregator item
hu: Hírolvasó elem

en: Source URL
hu: Forrás webcím

en: Custom
hu: Egyedi

en: Roles
hu: Csoportok

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Comment ID
hu: Hozzászólás azonosítója

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Score
hu: Eredmény

en: Published
hu: Közzétéve

en: Input format
hu: Beviteli forma

en: Signature
hu: Aláírás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Sticky at top of lists
hu: Kiemelt, az oldal tetejére

en: Log message
hu: Üzenet

en: Session ID
hu: Munkamenet azonosítója

en: File ID
hu: Fájl azonosító

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Vocabulary ID
hu: Szótárazonosító

en: Vocabulary name
hu: Szótár neve

en: Term
hu: Kifejezés

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Last access
hu: Utolsó aktivitás

en: Last login
hu: Utolsó bejelentkezés

en: Fields
hu: Mezők

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Does not contain
hu: Nem tartalmazza

en: Is less than
hu: Kevesebb, mint

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Count
hu: Mennyiség

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Watchdog
hu: Eseménynapló

en: Normal
hu: Általános

en: Items
hu: Elemek

en: %time ago
hu: %time óta

en: Authored by
hu: Szerző

en: Advanced
hu: Haladó

en: Node Title
hu: Tartalomcím

en: Sort order
hu: Rendezési sorrend

en: Up
hu: Fel

en: Medium
hu: Közepes

en: Sortable
hu: Rendezhető

en: Feed type
hu: Hírcsatorna típusa

en: Caching
hu: Gyorstárazás

en: Start Date
hu: Kezdődátum

en: Month
hu: Hónap

en: Add line
hu: Sor hozzáadása

en: Qty
hu: Menny.

en: Price
hu: Ár

en: Load
hu: Betöltés

en: Customers
hu: Vevők

en: Last reply
hu: Utolsó válasz

en: End Date
hu: Befejező dátum

en: Id
hu: Azonosító

en: Customer
hu: Vevő

en: Amount
hu: Összeg

en: add to cart
hu: kosárba

en: cart
hu: kosár

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: One week
hu: Egy hét

en: One month
hu: Egy hónap

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Add to cart
hu: Kosárba

en: Phone
hu: Telefon

en: Mobile
hu: Mobil

en: Address
hu: Cím

en: State
hu: Állapot

en: Terms
hu: Kifejezések

en: Email format
hu: Emailek formátuma

en: Serial
hu: Sorszám

en: Desc
hu: Csökkenő

en: Invoice
hu: Számla

en: create invoice
hu: számla létrehozása

en: invoice
hu: számla

en: Invoices
hu: Számlák

en: add invoice
hu: számla hozzáadása

en: edit invoice
hu: számla szerkesztése

en: Sell Price
hu: Eladási ár

en: Manufacturer Vocabulary
hu: Gyártó Szótár

en: Code
hu: Kód

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Stock
hu: Készlet

en: operations
hu: műveletek

en: Enter a valid username.
hu: Érvényes felhasználónevet kell megadni.

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Recipient
hu: Címzett

en: The message that should be sent.  You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body
hu: Az elküldendő üzenet. A szövegben az alábbi változókat lehet használni: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body

en: By
hu: Beküldő:

en: Payment
hu: Fizetés

en: Payment settings
hu: Fizetési beállítások

en: Payments
hu: Fizetési lehetőségek

en: Manufacturer
hu: Gyártó

en: quote
hu: kvóta

en: Quotes
hu: Idézetek

en: Frequency
hu: Gyakoriság

en: next
hu: következő

en: OR
hu: VAGY

en: Store
hu: Bolt

en: Store Name
hu: Bolt név

en: Company
hu: Cég

en: Bank details
hu: Banki információk

en: Short name
hu: Rövid megnevezés

en: Calendar
hu: Naptár

en: Method
hu: Mód

en: Africa/Algiers
hu: Afrika/Algír

en: Africa/Asmera
hu: Afrika/Asmera

en: Africa/Bangui
hu: Afrika/Bangui

en: Africa/Blantyre
hu: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
hu: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
hu: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
hu: Afrika/Kairó

en: Africa/Ceuta
hu: Afrika/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
hu: Afrika/Dár asz-Szalám

en: Africa/Djibouti
hu: Afrika/Dzsibuti

en: Africa/Douala
hu: Afrika/Douala

en: Africa/Gaborone
hu: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
hu: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
hu: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
hu: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
hu: Afrika/Kartum

en: Africa/Kigali
hu: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
hu: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
hu: Afrika/Lagosz

en: Africa/Libreville
hu: Afrika/Libreville

en: Africa/Luanda
hu: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
hu: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
hu: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
hu: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
hu: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
hu: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
hu: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
hu: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Nairobi
hu: Afrika/Monrovia

en: Africa/Ndjamena
hu: Afrika/Nairobi

en: Africa/Niamey
hu: Afrika/Niamey

en: Africa/Porto-Novo
hu: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Tripoli
hu: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
hu: Afrika/Tunisz

en: Africa/Windhoek
hu: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
hu: Amerika/Ada

en: America/Anchorage
hu: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
hu: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
hu: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
hu: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
hu: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
hu: Amerika/Asuncion

en: America/Atka
hu: Amerika/Atka

en: America/Barbados
hu: Amerika/Barbados

en: America/Belem
hu: Amerika/Belem

en: America/Belize
hu: Amerika/Beliz

en: America/Boa_Vista
hu: Amerika/Boa Vista

en: America/Bogota
hu: Amerika/Bogota

en: America/Boise
hu: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
hu: Amerika/Buenos Aires

en: America/Cambridge_Bay
hu: Amerika/Cambridge Bay

en: America/Cancun
hu: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
hu: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
hu: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
hu: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
hu: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
hu: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
hu: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
hu: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
hu: Amerika/Costa Rica

en: America/Cuiaba
hu: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
hu: Amerika/Curacao

en: America/Dawson
hu: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
hu: Amerika/Dawson Creek

en: America/Denver
hu: Amerika/Denver

en: America/Detroit
hu: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
hu: Amerika/Dominika

en: America/Edmonton
hu: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
hu: Amerika/Winnipeg

en: America/El_Salvador
hu: Amerika/El Salvador

en: America/Ensenada
hu: Amerika/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
hu: Amerika/Fort Wayne

en: America/Fortaleza
hu: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
hu: Amerika/Glace Bay

en: America/Godthab
hu: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
hu: Amerika/Goose Bay

en: America/Grand_Turk
hu: Amerika/Grand Turk

en: America/Grenada
hu: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
hu: Amerika/Guadaloupe

en: America/Guatemala
hu: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
hu: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
hu: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
hu: Amerika/Halifax

en: America/Havana
hu: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
hu: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
hu: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
hu: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
hu: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
hu: Amerika/Indiana/vevay

en: America/Indianapolis
hu: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
hu: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
hu: Amerika/Iqualit

en: America/Jamaica
hu: Amerika/Jamaika

en: America/Jujuy
hu: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
hu: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
hu: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
hu: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
hu: Amerika/Knox IN

en: America/La_Paz
hu: Amerika/La Paz

en: America/Lima
hu: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
hu: Amerika/Los Angeles

en: America/Louisville
hu: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
hu: Amerika/Maceio

en: America/Managua
hu: Amerika/Managua

en: America/Manaus
hu: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
hu: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
hu: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
hu: Amerika/Mendoz

en: America/Menominee
hu: Amerika/Menominee

en: America/Merida
hu: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
hu: Amerika/Mexikóváros

en: America/Miquelon
hu: Amerika/Miquelon

en: America/Monterrey
hu: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
hu: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
hu: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
hu: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
hu: Amerika/Nassau

en: America/New_York
hu: Amerika/New York

en: America/Nipigon
hu: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
hu: Amerika/Nome

en: America/Noronha
hu: Amerika/Noronha

en: America/Panama
hu: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
hu: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
hu: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
hu: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
hu: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
hu: Amerika/Port of Spain

en: America/Porto_Acre
hu: Amerika/Porto Acre

en: America/Porto_Velho
hu: Amerika/Porto Velho

en: America/Puerto_Rico
hu: Amerika/Puerto Rico

en: America/Rainy_River
hu: Amerika/Rainy River

en: America/Rankin_Inlet
hu: Amerika/Rankin Inlet

en: America/Recife
hu: Amerika/Recife

en: America/Regina
hu: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
hu: Amerika/Rio Branco

en: America/Rosario
hu: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
hu: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
hu: Amerika/Santo Domingo

en: America/Sao_Paulo
hu: Amerika/Sao Paulo

en: America/Scoresbysund
hu: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
hu: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
hu: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
hu: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
hu: Amerika/St Lucia

en: America/St_Thomas
hu: Amerika/St Thomas

en: America/St_Vincent
hu: Amerika/St Vincent

en: America/Swift_Current
hu: Amerika/Swift Current

en: America/Tegucigalpa
hu: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
hu: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
hu: Amerika/Thunder Bay

en: America/Tijuana
hu: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
hu: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
hu: Amerika/Vancouver

en: America/Virgin
hu: Amerika/Virgin-szigetek

en: America/Whitehorse
hu: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
hu: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
hu: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
hu: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
hu: Antarktisz/Casey

en: Antarctica/Davis
hu: Antarktisz/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
hu: Antarktisz/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
hu: Antarktisz/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
hu: Antarktisz/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
hu: Antarktisz/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
hu: Antarktisz/Déli-sark

en: Antarctica/Syowa
hu: Antarktisz/Syowa

en: Antarctica/Vostok
hu: Antarktisz/Vosztok

en: Arctic/Longyearbyen
hu: Északi-sark/Longyearbyen

en: Asia/Aden
hu: Ázsia/Aden

en: Asia/Almaty
hu: Ázsia/Almaty

en: Asia/Amman
hu: Ázsia/Amman

en: Asia/Anadyr
hu: Ázsia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
hu: Ázsia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
hu: Ázsia/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
hu: Ázsia/Ashgabat

en: Asia/Ashkhabad
hu: Ázsia/Ashkhgabat

en: Asia/Baghdad
hu: Ázsia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
hu: Ázsia/Bahrein

en: Asia/Baku
hu: Ázsia/Baku

en: Asia/Bangkok
hu: Ázsia/Bangkok

en: Asia/Beirut
hu: Ázsia/Bejrút

en: Asia/Bishkek
hu: Ázsia/Bishkek

en: Asia/Brunei
hu: Ázsia/Brunei

en: Asia/Calcutta
hu: Ázsia/Kalkutta

en: Asia/Chungking
hu: Ázsia/Chongqing

en: Asia/Colombo
hu: Ázsia/Colombo

en: Asia/Dacca
hu: Ázsia/Dacca

en: Asia/Damascus
hu: Ázsia/Damaszkusz

en: Asia/Dhaka
hu: Ázsia/Dhaka

en: Asia/Dili
hu: Ázsia/Dili

en: Asia/Dubai
hu: Ázsia/Dubaj

en: Asia/Dushanbe
hu: Ázsia/Dusanbe

en: Asia/Gaza
hu: Ázsia/Gáza

en: Asia/Harbin
hu: Ázsia/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
hu: Ázsia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
hu: Ázsia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
hu: Ázsia/Irkutszk

en: Asia/Istanbul
hu: Ázsia/Isztambul

en: Asia/Jakarta
hu: Ázsia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
hu: Ázsia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
hu: Ázsia/Jeruzsálem

en: Asia/Kabul
hu: Ázsia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
hu: Ázsia/Kamcsatka

en: Asia/Karachi
hu: Ázsia/Karacsi

en: Asia/Kashgar
hu: Ázsia/Kashgar

en: Asia/Katmandu
hu: Ázsia/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
hu: Ázsia/Krasznojarszk

en: Asia/Kuala_Lumpur
hu: Ázsia/Kuala Lumpur

en: Asia/Kuching
hu: Ázsia/Kuching

en: Asia/Kuwait
hu: Ázsia/Kuvait

en: Asia/Macao
hu: Ázsia/Makaó

en: Asia/Magadan
hu: Ázsia/Magadan

en: Asia/Manila
hu: Ázsia/Manila

en: Asia/Muscat
hu: Ázsia/Mascat

en: Asia/Nicosia
hu: Ázsia/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
hu: Ázsia/Novoszibirszk

en: Asia/Omsk
hu: Ázsia/Omszk

en: Asia/Phnom_Penh
hu: Ázsia/Phnom Penh

en: Asia/Pyongyang
hu: Ázsia/Phenjan

en: Asia/Qatar
hu: Ázsia/Katar

en: Asia/Rangoon
hu: Ázsia/Rangoon

en: Asia/Riyadh
hu: Ázsia/Rijád

en: Asia/Riyadh87
hu: Ázsia/Rijád87

en: Asia/Riyadh88
hu: Ázsia/Rijád88

en: Asia/Riyadh89
hu: Ázsia/Rijád89

en: Asia/Saigon
hu: Ázsia/Saigon

en: Asia/Samarkand
hu: Ázsia/Szamarkand

en: Asia/Seoul
hu: Ázsia/Szöul

en: Asia/Shanghai
hu: Ázsia/Sanghaj

en: Asia/Singapore
hu: Ázsia/Szingapúr

en: Asia/Taipei
hu: Ázsia/Taipei

en: Asia/Tashkent
hu: Ázsia/Taskent

en: Asia/Tbilisi
hu: Ázsia/Tbiliszi

en: Asia/Tehran
hu: Ázsia/Teherán

en: Asia/Tel_Aviv
hu: Ázsia/Tel-Aviv

en: Asia/Thimbu
hu: Ázsia/Thimbu

en: Asia/Thimphu
hu: Ázsia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
hu: Ázsia/Tokió

en: Asia/Ujung_Pandang
hu: Ázsia/Ujung Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
hu: Ázsia/Ulánbátor

en: Asia/Ulan_Bator
hu: Ázsia/Ulánbátor

en: Asia/Urumqi
hu: Ázsia/Urumcsi

en: Asia/Vientiane
hu: Ázsia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
hu: Ázsia/Vlagyivosztok

en: Asia/Yakutsk
hu: Ázsia/Jakutszk

en: Asia/Yekaterinburg
hu: Ázsia/Jekatyerinburg

en: Asia/Yerevan
hu: Ázsia/Jereván

en: Atlantic/Azores
hu: Atlanti-óceán/Azori-szigetek

en: Atlantic/Bermuda
hu: Atlanti-óceán/Bermuda-szigetek

en: Atlantic/Canary
hu: Atlanti-óceán/Kanári-szigetek

en: Atlantic/Cape_Verde
hu: Atlanti-óceán/Zöldfoki-szigetek

en: Atlantic/Faeroe
hu: Atlanti-óceán/Faeroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
hu: Atlanti-óceán/Jan Mayen

en: Atlantic/Madeira
hu: Atlanti-óceán/Madeira

en: Atlantic/South_Georgia
hu: Atlanti-óceán/South Georgia

en: Atlantic/Stanley
hu: Atlanti-óceán/Stanley

en: Australia/ACT
hu: Ausztrália/ACT

en: Australia/Adelaide
hu: Ausztrália/Adelaide

en: Australia/Brisbane
hu: Ausztrália/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
hu: Ausztrália/Broke_Hill

en: Australia/Canberra
hu: Ausztrália/Canberra

en: Australia/Darwin
hu: Ausztrália/Darwin

en: Australia/Hobart
hu: Ausztrália/Hobart

en: Australia/LHI
hu: Ausztrália/LHI

en: Australia/Lindeman
hu: Ausztrália/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
hu: Ausztrália/Lord Howe

en: Australia/Melbourne
hu: Ausztrália/Melbourne

en: Australia/NSW
hu: Ausztrália/NSW

en: Australia/North
hu: Ausztrália/Észak

en: Australia/Perth
hu: Ausztrália/Perth

en: Australia/Queensland
hu: Ausztrália/Queensland

en: Australia/South
hu: Ausztrália/Dél

en: Australia/Sydney
hu: Ausztrália/Sydney

en: Australia/Tasmania
hu: Ausztrália/Tasmánia

en: Australia/Victoria
hu: Ausztrália/Victoria

en: Australia/West
hu: Ausztrália/Nyugat

en: Australia/Yancowinna
hu: Ausztrália/Yancowinna

en: Europe/Amsterdam
hu: Európa/Amszterdam

en: Europe/Andorra
hu: Európa/Andorra

en: Europe/Athens
hu: Európa/Athén

en: Europe/Belfast
hu: Európa/Belfast

en: Europe/Belgrade
hu: Európa/Belgrád

en: Europe/Berlin
hu: Európa/Berlin

en: Europe/Bratislava
hu: Európa/Pozsony

en: Europe/Brussels
hu: Európa/Brüsszel

en: Europe/Bucharest
hu: Európa/Bukarest

en: Europe/Budapest
hu: Európa/Budapest

en: Europe/Chisinau
hu: Európa/Kisjenő

en: Europe/Copenhagen
hu: Európa/Koppenhága

en: Europe/Dublin
hu: Európa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
hu: Európa/Gibraltár

en: Europe/Helsinki
hu: Európa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
hu: Európa/Isztambul

en: Europe/Kaliningrad
hu: Európa/Kalinyingrád

en: Europe/Kiev
hu: Európa/Kijev

en: Europe/Lisbon
hu: Európa/Lisszabon

en: Europe/Ljubljana
hu: Európa/Ljubljana

en: Europe/London
hu: Európa/London

en: Europe/Luxembourg
hu: Európa/Luxembourg

en: Europe/Madrid
hu: Európa/Madrid

en: Europe/Malta
hu: Európa/Málta

en: Europe/Minsk
hu: Európa/Minszk

en: Europe/Monaco
hu: Európa/Monaco

en: Europe/Moscow
hu: Európa/Moszkva

en: Europe/Nicosia
hu: Európa/Szófia

en: Europe/Oslo
hu: Európa/Oslo

en: Europe/Paris
hu: Európa/Párizs

en: Europe/Prague
hu: Európa/Prága

en: Europe/Riga
hu: Európa/Riga

en: Europe/Rome
hu: Európa/Róma

en: Europe/Samara
hu: Európa/Szamara

en: Europe/San_Marino
hu: Európa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
hu: Európa/Szarajevó

en: Europe/Simferopol
hu: Európa/Szimferopol

en: Europe/Skopje
hu: Európa/Szkopje

en: Europe/Sofia
hu: Európa/Szófia

en: Europe/Stockholm
hu: Európa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
hu: Európa/Tallinn

en: Europe/Tirane
hu: Európa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
hu: Európa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
hu: Európa/Érsekújvár

en: Europe/Vaduz
hu: Európa/Vaduz

en: Europe/Vatican
hu: Európa/Vatikán

en: Europe/Vienna
hu: Európa/Bécs

en: Europe/Vilnius
hu: Európa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
hu: Európa/Varsó

en: Europe/Zagreb
hu: Európa/Zágráb

en: Europe/Zaporozhye
hu: Európa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
hu: Európa/Zürich

en: Indian/Antananarivo
hu: Indiai-óceán/Antananarivo

en: Indian/Chagos
hu: Indiai-óceán/Chagos

en: Indian/Christmas
hu: Indiai-óceán/Karácsony-szigetek

en: Indian/Cocos
hu: Indiai-óceán/Cocos

en: Indian/Comoro
hu: Indiai-óceán/Comoro

en: Indian/Kerguelen
hu: Indiai-óceán/Kerguelen

en: Indian/Mahe
hu: Indiai-óceán/Mahe

en: Indian/Maldives
hu: Indiai-óceán/Maldív-szigetek

en: Indian/Mauritius
hu: Indiai-óceán/Mauritius

en: Indian/Reunion
hu: Indian/Réunion

en: Pacific/Apia
hu: Csendes-óceán/Apia

en: Pacific/Auckland
hu: Csendes-óceán/Auckland

en: Pacific/Chatham
hu: Csendes-óceán/Chatham

en: Pacific/Easter
hu: Csendes-óceán/Húsvét-szigetek

en: Pacific/Efate
hu: Csendes-óceán/Efate

en: Pacific/Enderbury
hu: Csendes-óceán/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
hu: Csendes-óceán/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
hu: Csendes-óceán/Fidzsi-szigetek

en: Pacific/Funafuti
hu: Csendes-óceán/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
hu: Csendes-óceán/Galapagos-szigetek

en: Pacific/Gambier
hu: Csendes-óceán/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
hu: Csendes-óceán/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
hu: Csendes-óceán/Guam

en: Pacific/Honolulu
hu: Csendes-óceán/Honolulu

en: Pacific/Johnston
hu: Csendes-óceán/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
hu: Csendes-óceán/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
hu: Csendes-óceán/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
hu: Csendes-óceán/Kwajelein

en: Pacific/Majuro
hu: Csendes-óceán/Majuro

en: Pacific/Marquesas
hu: Csendes-óceán/Marquesas

en: Pacific/Midway
hu: Csendes-óceán/Midway

en: Pacific/Nauru
hu: Csendes-óceán/Nauru

en: Pacific/Niue
hu: Csendes-óceán/Niue

en: Pacific/Norfolk
hu: Csendes-óceán/Norfolk

en: Pacific/Noumea
hu: Csendes-óceán/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
hu: Csendes-óceán/Pago Pago

en: Pacific/Palau
hu: Csendes-óceán/Palau

en: Pacific/Pitcairn
hu: Csendes-óceán/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
hu: Csendes-óceán/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
hu: Csendes-óceán/Port Moresby

en: Pacific/Rarotonga
hu: Csendes-óceán/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
hu: Csendes-óceán/Saipan

en: Pacific/Samoa
hu: Csendes-óceán/Szamoa

en: Pacific/Tahiti
hu: Csendes-óceán/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
hu: Csendes-óceán/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
hu: Csendes-óceán/Tongatapu

en: Pacific/Truk
hu: Csendes-óceán/Truk

en: Pacific/Wake
hu: Csendes-óceán/Wake

en: Pacific/Wallis
hu: Csendes-óceán/Wallis

en: Pacific/Yap
hu: Csendes-óceán/Yap

en: Week
hu: Hét

en: Day
hu: Nap

en: Table
hu: Táblázat

en: Now
hu: Most

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: The name of the menu the node belongs to.
hu: A menü neve, amelyhez a tartalom tartozik.

en: The vocabulary that the page's first category belongs to.
hu: A szótár, melyhez az oldal első kategóriája tartozik.

en: The name of the category.
hu: A kategória neve.

en: The id number of the category.
hu: A kategória azonosítója.

en: !time ago
hu: !time

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Basic
hu: Alap

en: Logo URL
hu: Logó webcíme

en: Repeat
hu: Ismétlés

en: List type
hu: Lista típusa

en: Role
hu: Csoport

en: Link text
hu: Hivatkozás szöveg

en: Case
hu: Ügy

en: Referrer
hu: Hivatkozó

en: Both
hu: Mindkettő

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Stylesheet URL
hu: Stíluslap webcíme

en: Robots META tags
hu: META kulcsszavak a keresőrobotoknak

en: Add noindex
hu: noindex hozzáadása

en: Add nofollow
hu: nofollow hozzáadása

en: Add noarchive
hu: noarchive hozzáadása

en: Printer-friendly pages
hu: Nyomtatóbarát oldalak

en: Argument
hu: Argumentum

en: description
hu: leírás

en: <All>
hu: < Mind >

en: As Time Ago
hu: Eltelt időként

en: access all views
hu: minden nézet elérése

en: Select a view
hu: Nézet kiválasztása

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
hu: A <em>Views</em> egyedi listák a webhely tartalmáról, melyek széleskörűen konfigurálhatóak, és megadják a lehetőséget a tartalmi listák megjelenítésének befolyásolására.

en: Tools
hu: Eszközök

en: Override
hu: Felülírás

en: Clone
hu: Klónozás

en: Summary, sorted ascending
hu: Összesítő, növekvő sorrendben

en: Summary, sorted descending
hu: Összesítő, csökkenő sorrendben

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Text to display at the top of the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
hu: A nézet tetején megjelenő szöveg. Tartalmazhat egy magyarázatot, hivatkozásokat vagy bármi mást. Nem kötelező.

en: Normal menu item
hu: Általános menüelem

en: Empty text
hu: Üres szöveg

en: Expose
hu: Felfed

en: Down
hu: Le

en: Wildcard
hu: Helyettesítő

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Operator
hu: Művelet

en: Filters
hu: Szűrők

en: Optional
hu: Nem szükséges

en: Order
hu: Sorrend

en: Ops
hu: Műveletek

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
hu: A nézet neve csak betűket és aláhúzást tartalmazhat.

en: administer views
hu: nézetek adminisztrációja

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Uncategorized
hu: Kategória nélküli

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Message Subject
hu: Üzenet tárgya

en: Send to
hu: Címzett

en: Basic settings
hu: Alapbeállítások

en: Last checked
hu: Utoljára ellenőrizve

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
hu: Csak abban az esetben jelenik meg, ha a következő PHP kód <code>TRUE</code> értékkel tér vissza (PHP-módban, csak tapasztaltaknak ajánlott).

en: Profile
hu: Profil

en: Close
hu: Bezár

en: filters
hu: szűrők

en: Term description
hu: A kifejezés leírása

en: fields
hu: mezők

en: reply
hu: válasz

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Do nothing
hu: Ne történjen semmi

en: Collapsed
hu: Összecsukott

en: Ajax
hu: AJAX

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: Default language
hu: Alapértelmezett nyelv

en: Full name
hu: Teljes név

en: Your e-mail
hu: Feladó email címe

en: Leave blank for %anonymous.
hu: Üresen hagyandó ha %anonymous.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: Other queries
hu: Egyéb lekérdezések

en: Key
hu: Kulcs

en: Printer-friendly
hu: Nyomtatóbarát

en: Display a printer-friendly version of this page.
hu: Az oldal nyomtatóbarát változatának megjelenítése.

en: Printer-friendly page link
hu: Nyomtatóbarát változat oldal hivatkozás

en: The URL to your custom print cascading stylesheet, if any. When none is specified, the default module CSS file is used.
hu: Az egyedi stíluslap webcíme a nyomtatóbarát változathoz, ha van. Ha nincs megadva, akkor az alapértlemezett modul stíluslapja lesz felhasználva.

en: Printer-friendly URLs list
hu: Nyomtatóbarát webcímek listája

en: Open the printer-friendly version in a new window
hu: Nyomtatóbarát változat megjelenítése új ablakban

en: Setting this option will make the printer-friendly version open in a new window/tab.
hu: Ha ez a lehetőség be van kapcsolva, akkor a nyomtatóbarát változat új ablakban/fülön jelenik meg.

en: Send to printer
hu: Nyomtatóra küldés

en: Automatically calls the browser's print function when the printer-friendly version is displayed.
hu: Automatikusan meghívja a böngésző nyomtatás funkcióját, amikor a nyomtatóbarát változat megjelenik.

en: Display source URL
hu: Forráswebcím megjelenítése

en: When this option is selected, the URL for the original page will be displayed at the bottom of the printer-friendly version.
hu: Ha ez a lehetőség be van kapcsolva, akkor az eredeti oldal webcíme megjelenik a nyomtatóbarát változat alján.

en: Add current time/date to the source URL
hu: Az aktuális dátum és idő hozzáadása a forrás webcímhez

en: Display the current date and time in the Source URL line.
hu: Az aktuális dátum és idő mutatása a forráswebcím sorában.

en: Force use of node ID in source URL
hu: A tartalomazonosító használatának kikényszerítése a forráswebcímben

en: Drupal will attempt to use the page's defined alias in case there is one. To force the use of the fixed URL, activate this option.
hu: A Drupal megpróbálja az oldal álnevét használni, ha az létezik. A közvetlen webcímek kikényszerítéséhez be kell kapcsolni ezt a lehetőséget.

en: Instruct robots to not index printer-friendly pages. Recommended for good search engine karma.
hu: A keresőrobotok ne indexeljék a nyomtatóbarát oldalakat. Ez egy elvárás a jó kereső motoroktól.

en: Instruct robots to not follow outgoing links on printer-friendly pages.
hu: A keresőrobotok ne kövessék a hivatkozásokat a nyomtatóbarát oldalakon.

en: Non-standard tag to instruct search engines to not show a "Cached" link for your printer-friendly pages. Recognized by Googlebot.
hu: Nem szabványos kulcsszó arra, hogy a keresőrobotok ne jelenítsék meg a „Cached” hivatkozást. A Googlebot értelmezi ezt a kulcsszót.

en: access print
hu: nyomtatás elérése

en: administer print
hu: nyomtatás adminisztrációja

en: Timer
hu: Időzítő

en: in
hu: ebben

en: Default height
hu: Alaáértelmezett magasság

en: Default width
hu: Alapértelmezett szélesség

en: Token
hu: Vezérjel

en: <p>View complete documentation at !link.</p>
hu: <p>A teljes dokumentáció itt !link található.</p>

en: Calendar Legend.
hu: Naptár magyarázat.

en: Calendar Legend
hu: Naptár magyarázat

en: Expire iCal cache
hu: iCal gyorstár lejárata

en: iCal feeds are cached to improve performance. Set an expiration time for cached feeds.
hu: Az iCal hírcsatornák a teljesítmény javítása érdekében gyorstárazva vannak. Be kell állítani egy lejárati időt a gyorstárazott hírcsatornákhoz.

en: iCal Feeds
hu: iCal hírcsatornák

en: Use this section to set up iCal feeds that should be displayed in this calendar. They will be shown along with any internal items that match the calendar criteria.
hu: Itt lehet beállítani a naptárban megjeleníteni kívánt iCal hírcsatornákat. Azokkal a belső elemekkel együtt fognak megjelenni, amik megegyeznek a naptár feltételeivel.

en: The name of a feed to include in this calendar.
hu: A naptárba beillesztett hírcsatorna neve.

en: The external feed url or internal file path and name. Change 'webcal://' to 'http://'.
hu: A külső hírcsatorna URL-je vagy a belső fájl elérési útja és neve. Módosítani kell a „webcal://” előtagot „http://” formára.

en: Add to calendar
hu: Hozzáadás a naptárhoz

en: Week of @date
hu: @date hete

en: Calendar iCal
hu: iCal naptár

en: Menu Name
hu: Menü neve

en: Source Menu Tree
hu: Menüfa forrása

en: Clear
hu: Törlés

en: Node title
hu: Tartalom címe

en: Full text
hu: Teljes szöveg

en: Feed settings
hu: Hírcsatorna beállítások

en: Source
hu: Forrás

en: Date/Time
hu: Dátum / Idő

en: Display all menu items
hu: Az összes menüpont megjelenítése

en: access administration menu
hu: adminisztrációs menü elérése

en: Search results
hu: Találatok

en: Your search yielded no results
hu: Nincs találat.

en: Please enter some keywords.
hu: A kulcsszavakat itt kell megadni.

en: Token actions
hu: Vezérjel akciók

en: Replacement value
hu: Helyettesítési érték

en: tokens
hu: vezérjelek

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: User's name
hu: A felhasználó neve

en: User's unfiltered name. WARNING - raw user input.
hu: A felhasználó szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: User's ID
hu: A felhasználó azonosítója

en: User's email address
hu: A felhasználó email címe

en: User's registration date
hu: A felhasználó regisztrációjának dátuma

en: Days since the user registered
hu: A felhasználó regisztrációjától eltelt napok száma

en: User's last login date
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésének dátuma

en: Days since the user's last login
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésétől eltelt napok száma

en: The current date in the user's timezone
hu: Az aktuális dátum a felhasználó időzónájában

en: The URL of the user's profile page.
hu: A felhasználó profil oldalának webcíme.

en: The URL the user's account editing page.
hu: A felhasználó profil szerkesztési oldalának webcíme.

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Limit
hu: Korlát

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Site's time zone
hu: A webhely időzónája

en: Date's time zone
hu: A dátum időzónája

en: No time zone conversion
hu: Nincs időzóna-átalakítás

en: timezone
hu: időzóna

en: Hour
hu: Óra

en: Minute
hu: Perc

en: Second
hu: Másodperc

en: Select List
hu: Legördülő lista

en: Years back and forward must be in the format -9:+9.
hu: A vissza és előre mutató éveket -9:+9 formában kell megadni.

en: Set the order and format for the date parts in the input form. The format will be adapted to remove values not in the granularity for this field.
hu: A dátumrészek sorrendjének és formátumának beállítása a beviteli űrlapon. A formátum úgy lesz igazítva, hogy eltávolítja azokat az értékeket amik nem felelnek meg a mező finomsági beállításainak.

en: Years back and forward
hu: Évek vissza és előre

en: Increment the minute and second fields by this amount.
hu: A perc és a másodperc mezők növelése ezzel a mennyiséggel.

en: Input Type
hu: Bevitel típusa

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Text field
hu: Szövegmező

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
hu: Az óra szintű finomság nélküli dátumoknak nem kell időzóna kezelést használniuk.

en: To Date
hu: Záró dátum

en: Display a matching second date field as a 'To date'. If marked 'Optional' field will be presented but not required. If marked 'Required' the 'To date' will be required if the 'From date' is required or filled in.
hu: Megjelenít egy illeszkedő, második mezőt „Záró dátum” címkével. Ha a „Nem szükséges“ mező van bejelölve, akkor megjelenik de nem kötelező. Ha a „Szükséges” mező van bejelölve, akkor a „Záró dátum” kitöltése kötelező abban az esetben, ha a „Kezdő dátum” mező megadása szükséges, vagy ki van töltve.

en: Granularity
hu: Finomság

en: Set the date elements to be stored (at least a year is required).
hu: A tárolandó dátumrészek beállítása (legalább az évet be kell állítani).

en: Default Display
hu: Alapértelmezés szerinti megjelenítés

en: Time zone handling
hu: Időzóna-kezelés

en: Select the timezone handling method to be used for this date field.
hu: Ehhez a dátummezőhöz használt időzóna kezelési módszerének kiválasztása.

en: Long
hu: Hosszú

en: Short
hu: Rövid

en: To date
hu: Záró dátum

en: From date
hu: Kezdő dátum

en: ongoing
hu: folyamatban

en: There are no date fields in this database to import the data into. Please add a date field to the desired node types and be sure to indicate it uses both a "from" and a "to" date.
hu: Nincsenek dátummezők az adatbázisban amibe az adatokat importálni lehet. A kiválasztott tartalomtípushoz hozzá kell adni egy dátummezőt és meg kell győződni róla, hogy egy „-tól” és egy „-ig” dátumot is használ.

en: Target type
hu: Cél típusa

en: Source type
hu: Forrás típusa

en: body
hu: törzs

en: Date field
hu: Dátummező

en: The field which will contain the source dates in target content type.
hu: A mező, ami a cél tartalomtípusban a forrás dátumokat fogja tartalmazni.

en: The text or body field which will contain the source description in the target content type.
hu: A szöveg- vagy törzsmező, ami a cél tartalomtípusban a forrás leírását fogja tartalmazni.

en: Url field
hu: Webcím mező

en: The text or link field which will contain the source url in the target content type.
hu: A szöveg- vagy hivatkozásmező ami a cél tartalomtípusban a forrás url-jét fogja tartalmazni.

en: Location field
hu: Hely mező

en: The text field which will contain the source location text in the target content type.
hu: A szövegmező ami a cél tartalomtípusban a forrás helyszövegét fogja tartalmazni.

en: Uid field
hu: Uid mező

en: The text field which will contain the source uid in the target content type.
hu: A szövegmező ami a cél tartalomtípusban a forrás uid-ját fogja tartalmazni.

en: Select the categories that should be used for the imported nodes.
hu: Az importált tartalmakhoz használt kategóriák kiválasztása.

en: !type Fields
hu: !type mezők

en: There is no event table in this database. No event import options are available.
hu: Nincs eseménytábla ebben az adatbázisban. Az esemény importálási lehetőség nem elérhető.

en: There are no event nodes in this database. No event import options are available.
hu: Nincsenek esemény tartalmak az adatbázisban. Nincs elérhető esemény import beállítás.

en: Delete original event?
hu: Eredeti esemény törlése?

en: Should the original entry be deleted once it has been copied to the new content type? If so, be sure to back up your database first.
hu: Törölni kell az eredeti bejegyzést miután át lett másolva az új tartalomtípusba? Ha igen, akkor először biztonsági másolatot kell készíteni az adatbázisról.

en: The maximum number of nodes to convert in this pass.
hu: Átalakítandó tartalmak maximális száma ebben a folyamatban.

en: Starting nid
hu: Kezdő tartalomazonosító

en: Convert nodes with nids greater than or equal to this number.
hu: Tartalmak átalakítása, melyek azonosítója nagyobb vagy egyenlő mint ez a szám.

en: No events have been converted.
hu: Nem lett esemény konvertálva.

en: Moderated
hu: Moderált

en: Disable mousezoom
hu: Egérrel történő nagyítás letiltása

en: Default map type
hu: Alapértelmezett térkép típus

en: lines
hu: vonalak

en: Location chooser
hu: Címválasztó

en: Disable keyboard
hu: Billentyűzet tiltása

en: Enable Overview Map
hu: Áttekintő térkép engedélyezése

en: Insert Google Map macro.
hu: [gmap] segítségével Google Map makrókat lehet beilleszteni.

en: Create a macro
hu: Makró létrehozása

en: Configure GMap settings
hu: <em>Gmap</em> beállítások

en: Lines
hu: Vonalak

en: Circles
hu: Körök

en: Edit Info
hu: Információ szerkesztése

en: Marker
hu: Pontjelző

en: Fill color
hu: Kitöltőszín

en: Fill opacity
hu: Kitöltés átlátszatlansága

en: User locations
hu: Felhasználói helyszínek

en: Node locations
hu: Tartalmi helyszínek

en: Macro
hu: Makró

en: Page header
hu: Oldalfejléc

en: Node settings
hu: Tartalom beállítások

en: Build a GMap macro
hu: Gmap makró készítése

en: Map type
hu: Térkép típusa

en: Controls
hu: Vezérlők

en: Map width
hu: Térkép szélessége

en: Map height
hu: Térkép magassága

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Macro text
hu: Makrószöveg

en: Workflow
hu: Munkafolyamat

en: Link label
hu: Hivatkozás címkéje

en: author
hu: szerző

en: AND
hu: ÉS

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Replacement patterns for @name
hu: @name számára helyettesítési minták

en: Edit workflow
hu: Munkafolyamat szerkesztése

en: Add workflow
hu: Munkafolyamat hozzáadása

en: Add state
hu: Állapot hozzáadása

en: Delete State
hu: Állapot törlése

en: Delete workflow
hu: Munkafolyamat törlése

en: Old State
hu: Régi állapot

en: New State
hu: Új állapot

en: Workflow History
hu: Munkafolyamat-napló

en: Change %s state
hu: Állapot megváltoztatása: %s

en: Immediately
hu: Azonnal

en: Schedule for state change at:
hu: Az állapot váltás időzítése:

en: A comment to put in the workflow log.
hu: A munkafolyamat naplójába bekerülő megjegyzés.

en: Attempt to go to nonexistent transition (from %old to %new)
hu: Kísérlet nemlétező átmenetre (%old állapotból %new állapotba)

en: Workflow Name
hu: Munkafolyamat neve

en: Add Workflow
hu: Munkafolyamat hozzáadása

en: Please provide a nonblank name for the new workflow.
hu: Egy nemüres nevet kell megadni az új munkafolyamat létrehozásához.

en: Created workflow %name
hu: %name munkafolyamat létrejött

en: The workflow %name was created. You should now add states to your workflow.
hu: %name munkafolyamat létrejött. Új állapotok adhatók hozzá.

en: Deleted workflow %name with all its states
hu: %name munkafolyamat az összes állapotával törölve lett

en: The workflow %name with all its states was deleted.
hu: %name munkafolyamat az összes állapotával együtt törölve lett.

en: %role may do these transitions:
hu: %role az alábbi átmenetekről dönthet:

en: Workflow tab permissions
hu: Munkafolyamat fül jogosultságai

en: Edit workflow %name
hu: %name munkafolyamat szerkesztése

en: From / To
hu: Innen / Ide

en: The workflow was updated.
hu: A munkafolyamat frissítve.

en: Edit workflow state %state
hu: Munkafolyamat állapot szerkesztése: %state

en: State name
hu: Állapot név

en: In listings, the heavier states will sink and the lighter states will be positioned nearer the top.
hu: A listákban a nehezebb állapotok süllyednek, míg a könnyebb állapotok a lista tetejéhez közel helyezkednek el.

en: Please provide a nonblank name for the new state.
hu: Az új állapot létrehozásához egy nemüres nevet kell megadni.

en: The workflow state was updated.
hu: Az állapot frissítve lett.

en: Created workflow state %name
hu: %name állapot létrejött

en: The workflow state %name was created.
hu: %name állapot létrejött.

en: There are no states defined for this workflow.
hu: Ehhez a munkafolyamathoz nincsenek állapotok rendelve.

en: No workflows have been added. Would you like to <a href="@link">add a workflow</a>?
hu: Nem lett munkafolyamat hozzáadva. <a href="@link">Munkafolyamat hozzáadása</a>?

en: Are you sure you want to delete %title (and all its transitions)?
hu: Valóban törölve legyen az alábbi munkafolyamat (és az összes átmenete): %title?

en: Deleted workflow state %name
hu: %name törölt állapot

en: The workflow state %name was deleted.
hu: %name állapot törölve lett.

en: The workflow mapping was saved.
hu: A munkafolyamat-leképzés el lett mentve.

en: %type: scheduled transition of %title.
hu: %type: %title időzített átmenetei.

en: workflow
hu: munkafolyamat

en: administer workflow
hu: munkafolyamat adminisztrálása

en: schedule workflow transitions
hu: időzett átmenetek beállítása

en: Roles who can view posts in this state
hu: Csoportok, melyek ebben az állapotban megtekinthetik a tartalmakat

en: Roles who can edit posts in this state
hu: Csoportok, melyek ebben az állapotban szerkeszthetik a tartalmakat

en: Roles who can delete posts in this state
hu: Csoportok, melyek ebben az állapotban törölhetik a tartalmakat

en: Workflow access
hu: Munkafolyamat-hozzáférés

en: Date formats
hu: Dátumformátumok

en: or
hu: vagy

en: Convert
hu: Konvertálás

en: Parent term
hu: Szülő kifejezés

en: Style
hu: Stílus

en: Link style
hu: Hivatkozás stílusa

en: revert
hu: visszaállítás

en: e-mail
hu: Email

en: Menu Style
hu: Menüstílus

en: Last modified
hu: Utoljára módosítva

en: Font Family
hu: Betűcsalád

en: Cart
hu: Kosár

en: Reverse
hu: Fordított

en: Thousands separator
hu: Ezres elválasztó

en: Unformatted
hu: Formázatlan

en: Formats
hu: Formátumok

en: RSS Feed
hu: RSS hírcsatorna

en: New comments
hu: Új hozzászólások

en: Relationships
hu: Kapcsolatok

en: Plural
hu: Többes szám

en: Relationship
hu: Kapcsolat

en: relationships
hu: kapcsolatok

en: Sort criteria
hu: Rendezési szempont

en: Parent menu item
hu: Szülő menüpont

en: Translations
hu: Fordítások

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Content Type
hu: Tartalomtípus

en: Read only
hu: Csak olvasható

en: TRUE
hu: IGAZ

en: FALSE
hu: HAMIS

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Storage
hu: Tárolás

en: Default value
hu: Alapértelmezett érték

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Comment title
hu: Hozzászólás címe

en: Apply
hu: Alkalmazás

en: Select
hu: Választás

en: Enter the terms you wish to search for.
hu: A keresendő kifejezések megadása.

en: No style
hu: Nincs stílus

en: Information
hu: Információ

en: PHP Code
hu: PHP kód

en: Automated logout
hu: Automatikus kilépés

en: CSV import
hu: CSV importálása

en: Translation
hu: Fordítás

en: Translation status
hu: Fordítás állapota

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
hu: Ha a PHP-mód lett kiválasztva, a PHP kód megadható %php jelölések között. Hibásan megadott PHP kód működésképtelenné teheti a webhelyet!

en: A valid date is required for %title.
hu: %title számára érvényes dátum szükséges.

en: Date API requirements
hu: Date API előfeltételei

en: A Date API that can be used by other modules.
hu: Egy <em>Date API</em>, melyet más modulok használhatnak.

en: The Strtotime default value is invalid.
hu: Az <em>strtotime</em> alapértelmezés szerinti értéke érvénytelen.

en: The Strtotime default value for the To Date is invalid.
hu: Az <em>strtotime</em> alapértelmezés szerinti értéke a záró dátum mezőben érvénytelen.

en: Relative
hu: Relatív

en: A default value to use for this field. If you select 'Relative', add details below.
hu: A mező alapértelmezés szerinti értéke. Ha a „Relatív” van kiválasztva, akkor lejjebb lehet megadni a részleteket.

en: Customize Default Value
hu: Alapértelmezés szerinti érték testreszabása

en: Custom value for From date
hu: Egyéni kezdő dátum érték

en: Default value for To date
hu: Alapértelmezés szerinti záró dátum érték

en: Same as From date
hu: Ugyanaz mint a kezdő dátum

en: Custom value for To date
hu: Egyéni záró dátum érték

en: Number of years to go back and forward in the year selection list, default is -3:+3.
hu: Az év legördülő listában megjelenő vissza és előre mutató évek száma, az alapértelmezés szerinti értéke -3:+3.

en: Customize Date Parts
hu: Dátumrészek testreszabása

en: Above
hu: Felette

en: Within
hu: Belül

en: Position of date part labels
hu: Dátumrész címkék helyzete

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day'. 'Above' will display them as titles above each date part. 'Within' will insert the label as the first option in the select list and in blank textfields. 'None' will not label any of the date parts. The exact text in the label is controlled by themes like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month'.
hu: A dátumrészek „Év”, „Hónap”, „Nap” címkéinek helyzete. A „Felette” címekként jeleníti meg őket a dátumrészek felett. A „Belül” első választásként illeszti be őket a legördülő listába és az üres szövegmezőkbe. A „Nincs'” nem címkézi a dátumrészeket. A címke pontos szövege a sminkben szabályozható a „date_part_label_year” és a „date_part_label_month” használatával.

en: User's time zone
hu: A felhasználó időzónája

en: Empty 'To date' values will use the 'From date' values.
hu: Üres „Záró dátum” érték esetén a „Kezdő dátum” értéke lesz felhasználva.

en: The UNTIL value is required for repeating dates.
hu: Az „Eddig” érték megadása kötelező az ismétlődő dátumoknál.

en: The raw date value.
hu: A nyers dátum érték.

en: The formatted date.
hu: A formázott dátum.

en: The raw date timestamp.
hu: A nyers időbélyeg.

en: Date year (four digit)
hu: Dátum év (négy számjegy)

en: Date year (two digit)
hu: Dátum év (két számjegy)

en: Date month (full word)
hu: Dátum hónap (teljes szó)

en: Date month (abbreviated)
hu: Dátum hónap (rövidített)

en: Date month (two digit, zero padded)
hu: Dátum hónap (két számjegy, előnullázva)

en: Date month (one or two digit)
hu: Dátum hónap (egy vagy két számjegy)

en: Date week (two digit)
hu: Dátum hét (két számjegy)

en: Date day (full word)
hu: Dátum nap (teljes szó)

en: Date day (abbreviation)
hu: Dátum nap (rövidített)

en: Date day (two digit, zero-padded)
hu: Dátum nap (két számjegy, előnullázva)

en: Date day (one or two digit)
hu: Dátum nap (egy vagy két számjegy)

en: If the field has a to-date defined, the same tokens exist in the form: [to-????], where ???? is the normal token.
hu: Ha a mezőnek van megadott céldátuma, akkor az ugyanolyan vezérjelek elérhetők az űrlapon: [to-????], ahol ???? a normál vezérjel.

en: @min and @max
hu: @min és @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
hu: Dátum tárolása az adatbázisban ISO dátumként. Történelmi és részleges dátumokhoz javasolt.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to suppport legacy data.
hu: Dátum tárolása az adatbázisban időbélyegként. Elavult formátum az örökölt adatok támogatására.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
hu: Dátum tárolása az adatbázisban <em>datetime</em> mezőként. Olyan teljes dátumokhoz és időkhöz javasolt, ahol szükség lehet az időzóna átalakítására.

en: !time from now
hu: !time mostantól

en: Defines CCK date/time fields and widgets.
hu: CCK dátum/idő mezőket és felületi elemeket határoz meg.

en: Emulate PHP 5.2 date functions in PHP 4.x, PHP 5.0, and PHP 5.1. Required when using the Date API with PHP versions less than PHP 5.2.
hu: A PHP 5.2 dátum függvényeit utánozza a PHP 4.x, PHP 5.0, és PHP 5.1 változatokban. Szükséges, ha a <em>Date API</em> modult a PHP 5.2-nél kisebb változatával használjuk.

en: Previous field
hu: Előző mező

en: Next field
hu: Következő mező

en: Increment
hu: Növelés

en: Decrement
hu: Csökkentés

en: Date Popup requirements
hu: Date Popup előfeltételei

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
hu: <em>jQuery</em> felugró naptárak és időbeviteli felületi elemek engedélyezése dátumok és idők kiválasztásához.

en: Choose a frequency and period to repeat this date. If nothing is selected, the date will not repeat.
hu: A dátum ismétlődéséhez használt gyakoriság és időszak kiválasztása. Ha semmi sincs kiválasztva, a dátum nem lesz ismétlődő.

en: Until
hu: Eddig

en: Date to stop repeating this item.
hu: Az ismétlés befejezésének dátuma.

en: -- Any
hu: -- Bármely

en: Day of Month
hu: Hónap napja

en: Day of Week
hu: Hét napja

en: Except
hu: Kivéve

en: Dates to omit from the list of repeating dates.
hu: Dátumok amiket mellőzni kell az ismétlődő dátumok listájában.

en: -- Period
hu: -- Időszak

en: -- Frequency
hu: -- Gyakoriság

en: Every @number
hu: Minden @number

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
hu: <em>Dátum Repeat API</em> az ismétlődő dátumok és idők kiszámítására <em>iCal</em> szabályok alapján.

en: The Date Timezone module requires you to !link.
hu: A <em>Date Timezone</em> modulhoz szükséges a !link.

en: set the site timezone name
hu: webhely időzóna név beállítása

en: Default time zone
hu: Alapértelmezés szerinti időzóna

en: Select the default site time zone. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time.
hu: Alapértelmezés szerinti időzóna kiválasztása. Ha nem egyértelmű, akkor azt a legközelebbi időzónát kell választani, amelynek ugyanazok a téli/nyári időszámítási szabályai.

en: The !link may not be correct.
hu: !link valószínűleg rossz.

en: site timezone name
hu: webhely időzóna név

en: Date Timezone requirements
hu: Date Timezone előfeltételei

en: Full node
hu: Teljes tartalom

en: Group multiple values
hu: Többszörös értékek csoportosítása

en: Precision
hu: Pontosság

en: Unpublish
hu: Elrejtés

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Grid
hu: Rács

en: Hide
hu: Elrejt

en: Read/Write
hu: Olvasható / Írható

en: Global
hu: Általános

en: Two
hu: Kettő

en: Three
hu: Három

en: arguments
hu: argumentumok

en: Adjust
hu: Beállítás

en: Thread
hu: Szál

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
hu: Legalább egy keresett kulcsszót meg kell adni, mely @count vagy több karakterből áll.

en: Distinct
hu: Különböző

en: <None>
hu: < Nincs >

en: @module help index
hu: @module tárgymutató

en: Missing help topic.
hu: Hiányzó súgó téma.

en: Example help
hu: Súgó példa

en: Node type (user-friendly version)
hu: Tartalomtípus (felhasználóbarát változat)

en: Unfiltered node title. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom szűretlen címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Node author's user id
hu: Tartalom szerzőjének azonosítója

en: Node author's user name
hu: Tartalom szerzője

en: Node author's user name. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználói neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Node access
hu: Tartalom hozzáférés

en: <Any>
hu: < Bármely >

en: Loading
hu: Betöltés

en: Rearrange
hu: Újrarendezés

en: empty
hu: üres

en: More tabs
hu: További fülek

en: Click here to add more tabs.
hu: Ide kattintva új fül hozható létre.

en: Select a block
hu: Blokk kiválasztása

en: Hide the title of this block
hu: Blokk címének elrejtése

en: Tab type
hu: Fül típusa

en: New QT block
hu: Új QT blokk

en: Delete QT block
hu: QT blokk törlése

en: Edit QT block
hu: QT blokk szerkesztése

en: Current state: !state
hu: Jelenlegi állapot: !state

en: *State is no longer available.
hu: *Az állapot többé nem elérhető.

en: Node deleted
hu: Tartalom törölve

en: Transition vetoed by module.
hu: Az átmenetet megakadályozta a modul.

en: Target state
hu: Végállapot

en: Force transition
hu: Erőltetett átmenet

en: Workflow information
hu: Munkafolyamat-információ

en: Permissions Summary
hu: Jogosultságok összegzése

en: State to be assigned to orphaned nodes
hu: Árva tartalmakhoz rendelendő állapot

en: Display Workflow Form for:
hu: Munkafolyamat űrlap megjelenítése:

en: Previous state deleted
hu: Az előző állapot törölve lett

en: Action %action has been unassigned.
hu: %action akció hozzárendelésének törlése sikeres.

en: Aggregator
hu: Hírolvasó

en: Attach to
hu: Csatolás ehhez

en: Argument type
hu: Argumentumtípus

en: Attached files
hu: Csatolt fájlok

en: Remove this item
hu: Az elem eltávolítása

en: No title
hu: Nincs cím

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Module name
hu: Modulnév

en: Enter the module name to export code to.
hu: A modul nevének megadása, melybe a kódot exportálni kell.

en: Page settings
hu: Oldalbeállítások

en: Use pager
hu: Lapozó használata

en: Items to display
hu: Megjelenő elemek száma

en: Offset
hu: Eltolás

en: More link
hu: Tovább hivatkozás

en: More link text
hu: Tovább hivatkozás szövege

en: Edit this view
hu: Nézet szerkesztése

en: Book parent
hu: Szülő könyv

en: Top level book
hu: Legfelső szintű könyv

en: contains
hu: tartalmazza

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Your message
hu: Az üzenet

en: Selection type
hu: Kiválasztás típusa

en: No name
hu: Nincs név

en: Text only
hu: Csak szöveg

en: Enable the search module to search help.
hu: A súgóban való kereséshez engedélyezni kell a <em>Search</em> modult.

en: Module help index
hu: Modul tárgymutató

en: Search help
hu: Keresés a súgóban

en: view advanced help topic
hu: bővített súgó téma megtekintése

en: view advanced help popup
hu: bővített súgó megtekintése

en: view advanced help index
hu: bővített súgó tárgymutató megtekintése

en: Allow advanced help and documentation.
hu: Bővített súgó és dokumentáció engedélyezése.

en: Click the help icon to view some example help about the PHP programming language (from wikipedia.org). Be sure to run cron to update the index if you want to try out the search features.
hu: A súgó ikonra kattintva egy példa súgó téma jelenik meg, ami a PHP programozási nyelvet mutatja be (wikipedia.org). A keresési funkciók kipróbálása előtt a keresési indexeket újra kell építeni az időzítő futtatásával.

en: Advanced help example
hu: Advanced help példa

en: A example help module to demonstrate the advanced help module.
hu: Példa modul, amely az <em>Advanced help</em> modul lehetőségeit mutatja be.

en: The selected file %name could not be uploaded.
hu: „%name” nem tölthető fel.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
hu: Ellenőrzési hiba, ismét meg kell próbálni! Ha a hiba továbbra is fennáll, akkor javasolt felvenni a kapcsolatot a webhely adminisztrátorával.

en: In moderation
hu: Elfogadási sorban

en: Ordered list
hu: Sorszámozott lista

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: About
hu: Névjegy

en: Case sensitive
hu: Kis és nagybetű érzékeny ellenőrzés

en: Reports
hu: Jelentések

en: Common Settings
hu: Közös beállítások

en: Macros: %b (base path: "%base"), %t (path to theme: "%theme")
hu: Makrók: %b (alap útvonal: „%base”), %t (útvonal a sminkhez: „%theme”)

en: If set, a list of the destination URLs for the page links will be displayed at the bottom of the page.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor az oldalról összegyűjtött webcímek megjelennek a nyomtatóbarát változat alján.

en: Include comments in printer-friendly version
hu: Hozzászólások megjelenítése a nyomtatóbarát változaton

en: When this option is active, user comments are also included in the printer-friendly version. Requires the comment module.
hu: Ha ez a lehetőség be van kapcsolva, akkor a felhasználók hozzászólásai is megjelennek a nyomtatóbarát változaton. A <em>Comment</em> modul szükséges hozzá.

en: New window method
hu: Új ablak módja

en: Use HTML target (does not validate as XHTML Strict)
hu: HTML kód használata. Nem felel meg az XHTML Strict szabványnak.

en: Use Javascript (requires browser support)
hu: Javascript használata (a böngészőnek támogatnia kell ezt a funkciót)

en: Choose the method used to open pages in a new window/tab.
hu: Az oldalak új ablakban/fülön történő megnyitási módjának kiválasztása.

en: Logo options
hu: Logó lehetőségek

en: Logo type
hu: Logó típusa

en: None (Disabled)
hu: Nincs (Tiltott)

en: Current theme's logo
hu: Az aktuális smink logója

en: User-specified
hu: Felhasználó által megadott

en: Select the type of logo to display on the printer-friendly version. In case of a user-specified location, insert the path or URL below.
hu: A nyomtatóbarát változaton megjelenő logó típusának kiválasztása. A felhasználó által megadott esetben az útvonalat vagy a webcímet lejjebb meg kell adni.

en: Upload logo
hu: Logó feltöltése

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
hu: A kiszolgáló közvetlen hozzáférésének hiányában itt lehet feltölteni a logót.

en: Footer options
hu: Lábléc lehetőségek

en: Footer type
hu: Lábléc típusa

en: Site's footer
hu: A honlap lábléce

en: Select the type of footer to display on the printer-friendly version. In case of a user-specified footer, insert it below.
hu: A nyomtatóbarát változaton megjelenő lábléc típusának kiválasztása. Egy felhasználó által megadott lábléc esetében azt lejjebb meg kell adni.

en: Web page options
hu: Weboldal beállítások

en: Links area
hu: Hivatkozások területe

en: Content corner
hu: Tartalom sarka

en: Choose the location of the link(s) to the printer-friendly page. The Links area is usually below the node content, whereas the Content corner is placed in the upper-right corner of the node content. Unselect all options to disable the link. Even if the link is disabled, you can still view the print version of a node by going to !path/nid where nid is the numeric id of the node.
hu: A nyomtatóbarát változat hivatkozások megjelenési helyének kiválasztása. A „Hivatkozások területe” gyakran a tartalom alatt helyezkedik el, míg a „Tartalom sarka” a tartalom jobb felső sarkába helyezi a hivatkozásokat. A hivatkozások letiltásához egyik lehetőséget sem kell kiválasztani. A nyomtatóbarát változat akkor is megtekinthető, ha a hivatkozások le vannak tiltva, mégpedig a !path/nid útvonalon, ahol nid a tartalom numerikus azonosítója.

en: Advanced link options
hu: Haladó hivatkozási lehetőségek

en: Icon only
hu: Csak ikon

en: Icon and Text
hu: Ikon és szöveg

en: Select the visual style of the link.
hu: A hivatkozás vizuális stílusának kiválasztása.

en: Link visibility
hu: Hivatkozás láthatósága

en: Link class
hu: Hivatkozás osztálya

en: This can be used by themers to change the link style or by jQuery modules to open in a new window (e.g. greybox or thickbox). Multiple classes can be specified, separated by spaces.
hu: Ezt használhatják a smink készítők, hogy megváltoztassák a hivatkozás stílusát, vagy a jQuery modulok az új ablakban történő megnyitáshoz (például greybox vagy thickbox). Több osztályt is meg lehet adni, szóközökkel elválasztva.

en: Show link in system (non-content) pages
hu: Hivatkozás mutatása a rendszer (nem tartalom) oldalakon

en: Setting this option will add a printer-friendly version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
hu: Ezt a lehetőséget bekapcsolva a nyomtatóbarát változat hivatkozás megjelenik azokon az oldalakon, amit a Drupal vagy az engedélyezett modulok hoztak létre.

en: Published on %site_name
hu: %site_name webhelyen lett közzétéve

en: retrieved on %date
hu: letöltve %date

en: By %author
hu: Létrehozta %author

en: Created %date
hu: Létrehozva %date

en: Adds a printer-friendly version link to content and administrative pages.
hu: Nyomtatóbarát változat hivatkozást ad a tartalmakhoz és az adminisztrációs oldalakhoz.

en: Web page
hu: Weboldal

en: Printer-friendly Page settings are available under !link
hu: A nyomtatóbarát oldal beállításai itt érhetők el: !link

en: Column
hu: Oszlop

en: Default sort
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: sort by @s
hu: rendezés @s szerint

en: and
hu: és

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
hu: Az a webcím, amelyre a felhasználót át kell irányítani. Lehet belső útvonal, mint például node/1234 vagy külső webcím, mint például http://drupal.org/.

en: Popup
hu: Felugró

en: Add @type
hu: @type hozzáadása

en: Nid
hu: Tartalom azonosító

en: Parent comment
hu: Szülő hozzászólás

en: The parent comment.
hu: A szülő hozzászólás.

en: Author's website
hu: A szerző weblapja

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
hu: Megjeleníti egy hozzászólás mélységét, ha az szálakba rendezett.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
hu: Rendezés szálankénti sorrend szerint. Ez a gyermek hozzászólásokat együtt tartja a szüleikkel.

en: Reply-to link
hu: Válasz erre hivatkozás

en: Provide a simple link to reply to the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít egy válasz beküldéséhez.

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Link this field to its user or an author's homepage
hu: Ez a mező hivatkozzon a felhasználó vagy egy szerző webhelyére

en: Sell price
hu: Eladási ár

en: field
hu: mező

en: The node the uploaded file is attached to
hu: A tartalom, amihez a feltöltött fájl csatolva van

en: View settings
hu: Nézet beállítások

en: Week @week
hu: Hét @week

en: Delete view
hu: Nézet törlése

en: Target
hu: Cél

en: Time ago
hu: Ennyi ideje

en: The taxonomy vocabulary ID
hu: A taxonómia szótár azonosítója

en: The taxonomy term ID
hu: A taxonómia kifejezés azonosítója

en: Force single
hu: Csak egy érték választható

en: Signup
hu: Jelentkezés

en: Show @count value(s)
hu: @count értéket jelenít meg

en: starting from @count
hu: @count értékről kezdve

en: Calendar settings
hu: Naptár beállításai

en: Landscape
hu: Fekvő

en: Portrait
hu: Álló

en: The language the content is in.
hu: A nyelv, amelyen a tartalom van.

en: Message Content
hu: Üzenet tartalma

en:  is not a valid hex color
hu:  érvénytelen hexadecimális szín

en: Enable IE support
hu: IE támogatás engedélyezése

en: The menu tree from which to show a nice menu.
hu: A menüfa, ahonnan a Nice Menu látható.

en: Button text
hu: Gombszöveg

en: Title only
hu: Csak cím

en: Post new comment
hu: Hozzászólás

en: Validator
hu: Ellenőrző

en: Inherit
hu: Öröklés

en: Mime type
hu: MIME típus

en: Use default
hu: Alapértelmezés használata

en: Tax
hu: Adó

en: The weight, used for sorting.
hu: A rendezéshez használt súly.

en: Use this page to set actions to happen when transitions occur. To configure actions, use the <a href="@link">actions settings page</a>.
hu: Ezt az oldalt használhatja annak beállítására, hogy milyen műveletek legyenek végrehajtva az átmeneteknél. A műveleteket a <a href="@link">műveletek beállításai</a> oldalon lehet szabályozni</a>.

en: State weight
hu: Állapot súlya

en: Current state name
hu: Jelenlegi állapot neve

en: Current state
hu: Jelenlegi állapot

en: The current workflow state that the node is in.
hu: A tartalom jelenlegi munkafolyamat állapota.

en: Scheduled state
hu: Időzített állapot

en: Scheduled time
hu: Időzített időpont

en: The time at which the node will change workflow states.
hu: Az időpont, amikor a tartalom munkafolyamat-állapotot fog váltani.

en: Scheduled comment
hu: Időzített hozzászólás

en: Previous state
hu: Előző állapot

en: A workflow state that the node was in previously.
hu: A munkafolyamat-állapot, melyben a tartalom előzőleg volt.

en: Previous time
hu: Előző időpont

en: The time at which the node moved from one state to another.
hu: Az időpont, amikor a node állapota egy másik állapotba lépett.

en: Previous comment
hu: Előző hozzászólás

en: No state
hu: Nincs állapot

en: Unknown state
hu: Ismeretlen állapot

en: Workflow state
hu: Munkafolyamat állapot

en: The date the node was last updated.
hu: A dátum, amikor a tartalom utoljára frissült.

en: In the form of WW (01 - 53).
hu: WW (01 - 53) formában.

en: Category ID
hu: Kategória azonosítója

en: Invalid display id @display
hu: Érvénytelen megjelenítési azonosító @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
hu: Hiba: @table > @field kezelője nem létezik!

en: Do not use a relationship
hu: Ne használjon kapcsolatot

en: view payments
hu: fizetések megtekintése

en: Quote settings
hu: Ajánlatkérés beállításai

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: The cache has been cleared.
hu: A gyorstár törölve lett.

en: Enable developer modules
hu: Fejlesztő modulok engedélyezése

en: Disable developer modules
hu: Fejlesztő modulok tiltása

en: Collapse fieldsets on modules page
hu: Mezőcsoportok összezárása a modulok oldalon

en: Current anonymous / authenticated users
hu: Jelenlévő vendég / azonosított felhasználó

en: Disabled these modules: !module-list.
hu: A következő modulok tiltása: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
hu: A fejlesztő modulok nincsenek engedélyezve.

en: display drupal links
hu: drupal hivatkozások megjelenítése

en: Default sort order
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: An error occurred at @path.
hu: @path helyen hiba fordult elő.

en: No link
hu: Nincs hivatkozás

en: Path: !path
hu: Útvonal: !path

en: Is not one of
hu: Nincs ezek között

en: Analyze
hu: Elemzés

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: Autocomplete
hu: Automatikus kiegészítés

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Permanent
hu: Állandó

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: Custom date format
hu: Egyedi dátum formátum

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: Thickness of line, in pixels.
hu: A vonal vastagsága képpontban.

en: Filled Polygons
hu: Kitöltött sokszögek

en: Line style
hu: Vonalstílus

en: Polygon style
hu: Sokszög stílusa

en: Javascript is required to view this map.
hu: A térkép megtekintéséhez Javascript szükséges.

en: Displays rows as a map.
hu: Sorok megjelenítése térképként.

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
hu: Hozzéférés biztosítása a felhasználóknak a megadott jogosultsági kifejezéssel.

en: Show All
hu: Összes megjelenítése

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
hu: A tartalmak a Drupal webhelyek elsődleges információi.

en: Comments are responses to node content.
hu: A hozzászólások válaszok a tartalomra.

en: Users who have created accounts on your site.
hu: Felhasználók, akik fiókot hoztak létre a webhelyen.

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: Is not empty (NULL)
hu: Nem üres (NULL)

en: not empty
hu: nem üres

en: Theming information
hu: Sminkelési információ

en: Ends with
hu: Így végződik

en: Undated
hu: Dátumozatlan

en: Troubleshooting
hu: Hibaelhárítás

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: Do not cache
hu: Nem gyorstárazza

en: Action to take if argument is not present
hu: Műveletvégzés, ha az argumentum nincs jelen

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
hu: Ha ez az érték, mint argumentum érkezik, akkor figyelmen kívül lesz hagyva, azaz „minden érték”

en: Wildcard title
hu: Helyettesítő cím

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
hu: A máshol felhasználható helyettesítő vezérjel címe.

en: <Basic validation>
hu: < Egyszerű ellenőrzés >

en: Action to take if argument does not validate
hu: Műveletvégzés, ha az argumentum érvénytelen

en: Link this field to its user
hu: Ez a mező hivatkozzon a felhasználóra

en: This will override any other link you have set.
hu: Ez felülír bármilyen beállított hivatkozást.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
hu: Az érték felülírása a be nem jelentkezett látogatóknak történő megjelenítéskor

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
hu: Ha ez ki van választva, akkor egy mező lesz látható, melyben megadható a be nem jelentkezett látogatóknál használt szöveg.

en: Text to display for anonymous users
hu: Be nem jelentkezett felhasználóknak megjelenített szöveg

en: Use default RSS settings
hu: Az alapértelmezés szerinti RSS beállítások használata

en: Title plus teaser
hu: Cím és bevezető

en: Front page feed
hu: Kezdőoldal hírcsatorna

en: <p>The Quick Tabs module allows you to create blocks of tabbed content. Clicking on the tabs makes the corresponding content display instantly (it uses jQuery). The content for each tabbed section can be either a node, view, block or another quicktab. It is an ideal way to do something like the Most Popular / Most Emailed stories tabs you see on many news websites.</p>
    <p>Once created, the quicktab block show up in your block listing, ready to be configured and enabled like other blocks. Multiple quicktabs can be placed on a single page.</p>
    <p>Visit the <a href="@configuration">configuration page</a> to see the available styles and select the default style for your quicktabs.</p>
hu: <p>A <em>Quick Tabs</em> modul fülek alá csoportosított tartalom létrehozását segíti. Az egyes fülekre való kattintáskor a hozzá tartozó tartalom egyből megjelenik. A fülek alá rendelt tartalom lehet node, nézet, blokk vagy egy másik fül. Ideális módszer a Legnépszerűbb / Legújabb cikkek felsorolására, ahogy sok hír oldalon is látható.</p>
    <p>Az új QT blokk a létrehozás után, mint minden más blokk, a blok listában jelenik meg. Egy oldalon több QT blokk is elhelyezhető.</p>
    <p>A modul <a href="@configuration">beállítások oldalán</a> megtekinthetők a fülekhez használható stílusok, és kiválasztható az alapértelmezett stílus.</p>

en: Here you can create a new quicktab block. Once you have created this block you can configure and enable it on the <a href="@overview">blocks</a> page.
hu: Itt lehet új QT blokkot létrehozni. A blokk létrehozása után a <a href="@overview">blokkok</a> oldalon lehet a blokk megjelenítését beállítani.

en: You are not authorized to access this content.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a tartalom megtekintéséhez.

en: Views module not enabled, cannot display tab content.
hu: A <em>Views</em> modul nincs bekapcsolva, a fül tartalma nem jeleníthető meg.

en: administer quicktabs
hu: fülek adminisztrációja

en: Quicktabs
hu: Fülek

en: Create blocks of tabbed content.
hu: Fülek alá rendelt tartalom létrehozása.

en: Clone QT block
hu: QT blokk klónozása

en: Select the default style for quicktabs.
hu: Az alapértelmezett stílis kiválasztása.

en: Create blocks of tabbed views, blocks and nodes.
hu: Fülek alá rendelt nézet, blokk és node létrehozása.

en: Quicktab
hu: Fül

en: Click on the "New QT block" tab to get started.
hu: Az „Új QT blokk” fülre kattintva lehet kezdeni.

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
hu: Ez lesz a blokk neve az <em>adminisztráció >> webhelyépítés >> blokkok</em> oldalon.

en: Default style
hu: Alapértelmezett stílus

en: Choose the quicktab style.
hu: Fül stílus kiválasztása.

en: Tab content will be loaded at tab click.
hu: A fül tartalma a fülre kattintáskor lesz beolvasva.

en: All tabs will be loaded at page load.
hu: Minden fül tartalma az oldal betöltése során lesz beolvasva.

en: Choose how the content of tabs should be loaded.
hu: A fül tartalom beolvasás megválasztása.

en: Add tab
hu: Fül hozzáadása

en: QTab
hu: Fül

en: View!translate_as_list_of_content
hu: Nézet!translate_as_list_of_content

en: Additional arguments to send to the view as if they were part of the URL in the form of arg1/arg2/arg3. You may use %0, %1, ..., %N to grab arguments from the URL.
hu: A nézetnek átadandó argumentumok, olyan formában mintha a webcím részét képeznék: arg1/arg2/arg3. Az argumentum kiolvasására a webcímből a %0, %1, ..., %N forma használható.

en: The node ID of the node.
hu: A tartalom azonosítója.

en: Hide the title of this node
hu: A cím elrejtése

en: The quicktab ID.
hu: A fül azonosítója.

en: Different styles may not work when putting an ajax quicktab inside ajax quicktab.
hu: Probléma lehet különböző stílusok megjelenítésével ha egy ajax fül ajax fül alá van helyezve.

en: Click here to delete this tab.
hu: Ide kattintva törölhető ez a fül.

en: Tab title
hu: Fül címe

en: Tab weight
hu: Fül súlya

en: Tab content
hu: Fül tartalma

en: Title is required for the quicktab block.
hu: A QT blokk címe nincs kitöltve.

en: At least one tab should be created.
hu: Legalább egy fület létre kell hozni.

en: Title is required for each tab.
hu: A fül címe nincs kitöltve.

en: You cannot put a quicktab inside itself.
hu: A fül nem helyezhető ugyanazon fül alá.

en: The quicktab block has been updated.
hu: QT blokk frissítve.

en: The quicktab block has been created.
hu: QT blokk létrehozva.

en: Are you sure you want to delete the quicktab block %name?
hu: „%name” <em>Quick Tabs</em> blokk biztosan törölhető?

en: The quicktab block %name has been removed.
hu: %name QT blokk törölve.

en: Quicktab styles
hu: Fül stílusok

en: The default quicktab style has been saved.
hu: Az alapértelmezett stílus mentése megtörtént.

en: First tab
hu: Első fül

en: Second tab
hu: Második fül

en: Third tab
hu: Harmadik fül

en: %style preview
hu: %style előnézet

en: No role
hu: Nincs csoport

en: Stores search index correlations for advanced help topics.
hu: A keresési index és a kibővített súgó témák közötti kapcsolatot tartalmazza.

en: The primary key to give to the search engine for this topic.
hu: Az elsődleges kulcs a keresőmotor számára a súgó témához.

en: The module that owns this topic.
hu: A modul amely a témát tartalmazza.

en: The topic id.
hu: Téma azonosító.

en: The language this search index relates to.
hu: A nyelv amihez ez a keresési index kapcsolódik.

en: View link
hu: Megtekintés hivatkozása

en: The size of the file.
hu: A fájl mérete.

en: Link this field
hu: Ez a mező hivatkozzon

en: Only show "listed" file attachments
hu: Csak a „listázott” csatolmányok megjelenítése

en: Menu link ID
hu: Menühivatkozás-azonosító

en: Send to friend
hu: Oldal küldése ismerősnek

en: Link this field to its node
hu: A mező hivatkozzon a tartalomra

en: Delete link
hu: Hivatkozás törlése

en: Filter the view to the currently logged in user.
hu: Nézet szűrése az aktuálisan bejelentkezett felhasználóra.

en: Cache once for everything (global)
hu: Egyszer gyorstáraz mindent (globális)

en: Per page
hu: Laponként

en: Per role
hu: Jogosultságonként

en: Per role per page
hu: Laponként és jogosultságonként

en: Per user
hu: Felhasználónként

en: Per user per page
hu: Felhasználónként és laponként

en: Has Avatar
hu: Avatar van?

en: Display the node with standard node view.
hu: Megjeleníti a tartalmat az általános tartalom nézettel.

en: Capitalize first letter
hu: Naggyá alakítja az első betűt

en: Uid
hu: Felhasználó azonosító

en: Custom text
hu: Egyedi szöveg

en: All tokens for node creation dates can also be used with with the "mod-" prefix; doing so will use the modification date rather than the creation date.
hu: Minden, a tartalom létrehozási dátumához tartozó vezérjel használható „mod-” előtaggal is; így a módosítás dátumát használja a keletkezési dátum helyett.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
hu: A / jellel elválasztott menüútvonal (visszatükrözve a morzsában) Címlap vagy [menu] nélkül. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Default argument
hu: Alapértelmezés szerinti argumentum

en: First letter of name
hu: A név első betűje

en: First two letters of name
hu: A név első két betűje

en: Abbreviated name
hu: Rövidített név

en: Show week numbers
hu: Hetek számának megjelenítése

en: 3 items
hu: 3 elem

en: 5 items
hu: 5 elem

en: 10 items
hu: 10 elem

en: Maximum number of items to show in calendar cells, used to keep the calendar from expanding to a huge size when there are lots of items in one day.
hu: A naptár cellákban megjelenített elemek számának felső határa, megakadályozza a naptár nagyra növését ha egy napon nagyon sok elem van.

en: Too many items
hu: Túl sok elem

en: Show maximum, add 'more' link
hu: Maximum megjelenítése, „tovább” hivatkozás hozzáadása

en: Hide all, add link to day
hu: Összes elrejtése, hivatkozás hozzáadása a naphoz

en: Behavior when there are more than the above number of items in a single day. When there more items than this limit, a link to the day view will be displayed.
hu: A viselkedés, ha a fentinél több elem van egy napon. Ha a korlátnál több elem van, egy, a napi nézetre mutató hivatkozás fog megjelenni.

en: Date year range
hu: Dátum évtartomány

en: Date year range must be in the format -9:+9 or 2005:2010.
hu: A dátum évtartományát -9:+9 vagy 2005:2010 formában kell megadni.

en: Stripe color
hu: Sáv színe

en: The hex color value (like #ffffff) to use for this feed's calendar stripe.
hu: A hírcsatorna naptársávjához használt szín tizenhatos számrendszerbeli értéke (például #ffffff).

en: Change date
hu: Dátum változtatása

en: Click to see all @count events
hu: Kattintás az összes (@count) esemény megtekintéséhez

en: Calendar requirements
hu: Calendar előfeltételei

en: The Calendar module requires a more current version of the Date API. Please check for a newer version.
hu: A Calendar modulnak a Date API frissebb verziójára van szüksége. Telepíteni kell egy újabb verziót.

en: The Calendar module requires the latest version of the Date API, be sure you are installing the latest versions of both modules.
hu: A Naptár modulhoz a Date API legfrissebb változata szükséges. Meg kell győződni arról, hogy mindkét modul legfrissebb verziója van telepítve.

en: Views plugin to display views containing dates as Calendars.
hu: Views beépülő, dátumokat és naptárakat tartalmazó nézetek megjelenítéséhez.

en: Adds ical functionality to Calendar views.
hu: Ical hozzáadása a Calendar nézetekhez.

en: Creates a popup for calendar dates.
hu: Hozzárendel egy felugró ablakot a naptár napjaihoz.

en: Replaces the links to calendar items with a javascript popup that gracefully regresses if javascript is not enabled
hu: Egy javscript felugró ablakra cseréli a naptár elemek hivatkozásait, ami elegánsan eltűnik, ha a javascript nem engedélyezett.

en: Format: @date
hu: Formátum: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
hu: Az évnek %min és %max közötti számnak kell lennie.

en: The month must be a number between 1 and 12.
hu: A hónapnak 1 és 12 közötti számnak kell lennie.

en: The day must be a number between !min and !max.
hu: A napnak !min és !max közötti számnak kell lennie.

en: The hour must be a number between !min and !max.
hu: Az órának !min és !max közötti számnak kell lennie.

en: The minute must be a number between !min and !max.
hu: A percnek !min és !max közötti számnak kell lennie.

en: The second must be a number between !min and !max.
hu: A másodpercnek !min és !max közötti számnak kell lennie.

en: A valid value is required.
hu: Egy érvényes érték szükséges.

en: Granularity must include a year.
hu: A finomságnak az évet tartalmaznia kell.

en: Repeat display
hu: Ismétlődés megjelenítés

en: Some value must be entered in the To date.
hu: Valamilyen értéket meg kell adni a záró dátumnak.

en: The dates are invalid.
hu: A dátumok hibásak.

en: The To date must be greater than the From date.
hu: A záró dátumnak nagyobbnak kell lennie a kezdő dátumnál.

en: Date date (YYYY-MM-DD)
hu: Dátum (ÉÉÉÉ-HH-NN)

en: Date datetime (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS)
hu: Dátum és idő (ÉÉÉÉ-HH-NN ÓÓ:PP:MM)

en: Time H:i
hu: Idő Ó:p

en: Repeats
hu: Ismétlődések

en: Text Field with custom input format
hu: Szövegmező egyéni beviteli formával

en: All date fields using the jscalendar widget have been changed to use the text widget instead, since the jscalendar widget is no longer supported. Enable the Date Popup module to make a jQuery popup calendar available and edit the field settings to select it.
hu: Minden <em>jscalendar</em> felületi elemet használó dátummező úgy lett módosítva, hogy a szöveges felületi elemet használja, mivel a <em>jscalendar</em> felületi elem már nem támogatott. A <em>Date Popup</em> modul engedélyezésével elérhetővé tehető egy <em>jQuery</em> felugró naptár, amit a mező beállításainak szerkesztésével lehet kiválasztani.

en: The database has been updated to correct the stored timezone for fields using timezone 'none'.
hu: Az adatbázis módosítva lett, hogy kijavítsa a tárolt időzónákat a „nincs” időzónát használó mezőknél.

en: Only content types with date fields appear in this list as possible target types.
hu: Csak a dátummezőket tartalmazó tartalomtípusok jelennek meg ebben a listában, mint lehetséges cél típusok.

en: If your desired target type does not already have a date field, follow this link and select a content type to add a date field to that type.
hu: Ha a kiválasztott cél típus még nem rendelkezik dátummezővel, a hivatkozást követve ki kell választani a tartalomtípust és hozzá kell adni egy dátummezőt.

en: Add new date field
hu: Új dátummező hozzáadása

en: Importing dates into CCK from a comma separated file can be done using the <a href="@link">Node Import module</a>.
hu: Dátumok importálása egy vesszővel elválasztott fájlból CCK-ba a <a href="@link"><em>Node Import</em> modul</a> használatával lehetséges.

en: Date PHP4 setup.
hu: Date PHP4 beállítása.

en: Date PHP4 Settings
hu: Date PHP4 beállításai

en: Use PHP default timezone
hu: A PHP alapértelmezés szerinti időzóna használata

en: Getting date computations working correctly in PHP versions earlier than PHP 5.2 involves extra computations that add a lot of overhead. These computations are needed because the timezone PHP uses on date computations may not match the site or user timezone or other date-specific timezones. We can speed processing up if we assume that PHP is using the correct timezone, but need to do more time-intensive processing if it is not. If timezone adjustments do not seem to be working correctly in your setup, you can set this option to FALSE to force the system to use the more accurate, but slower, timezone computations.
hu: Ahhoz, hogy a dátumszámítások megfelelően működjenek a PHP 5.2-nél korábbi PHP változatokban, extra számításokra van szükség, ami nagy költséggel jár. Szükség van ezekre a számításokra, mert a dátumszámításoknál használt PHP időzóna nem egyezik a webhely vagy a felhasználó időzónájával, vagy egyéb dátumfüggő időzónákkal. Fel lehet gyorsítani a folyamatot, ha feltételezzük, hogy a PHP a megfelelő időzónát használja, de ha nem, akkor további időrabló folyamatok szükségesek. Ha az időzóna beállítások működése nem tűnik megfelelőnek, akkor ezt a beállítást hamisra kell állítani, hogy a rendszert rákényszerítsük a pontosabb, de lassabb időzóna számítások használatára.

en: administer date_php4 settings
hu: date_php4 beállítások adminisztrációja

en: If no advanced options are selected, the date will repeat on the day of week of the start date for weekly repeats, otherwise on the month and day of the start date. Use the options below to override that behavior to select specific months and days to repeat on. Use the 'Except' box to input dates that should be omitted from the results.
hu: Ha nincsenek haladó beállítások kiválasztva, akkor heti ismétlődéseknél a dátum a hétnek a kezdő dátumban megadott napján lesz ismételve, egyébként a kezdő dátum hónapjában és napján. A lentebbi beállításokkal felül lehet írni ezt a működést, az ismétlődéshez egy megadott hónapot és napot kiválasztva. A „Kivéve” dobozban lehet megadni az eredményből kihagyni kívánt dátumokat.

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
hu: !repeats_every_interval !date_order !day_of_week napon

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
hu: !repeats_every_interval minden !day_of_week-i napon

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
hu: !repeats_every_interval !month_names hónapok !month_days. napján

en: !repeats_every_interval on !month_names
hu: !repeats_every_interval !month_names hónapokban

en: !repeats_every_interval !count times
hu: !repeats_every_interval !count alkalommal

en: !repeats_every_interval until !until_date
hu: !repeats_every_interval !until_date-ig

en: !repeats_every_interval except !except_dates
hu: !repeats_every_interval kivéve !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
hu: !repeats_every_interval ahol a hét kezdőnapja !day_of_week

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except.
hu: Ismétlődik !interval !bymonth !byday !count !until !except

en: every week | every @count weeks
hu[0]: minden héten
hu[1]: minden @count. héten

en: every month | every @count months
hu[0]: minden hónapban
hu[1]: minden @count. hónapban

en: every year | every @count years
hu[0]: minden évben
hu[1]: minden @count. évben

en: every day | every @count days
hu[0]: minden nap
hu[1]: minden @count. nap

en: Detected time zone: %timezone; client date: %date; abbreviation: %abbreviation; offset: %offset; daylight saving time: %is_daylight_saving_time.
hu: Felderített időzónák: %timezone; kliens dátum: %date; rövidítés: %abbreviation; eltolás: %offset; nyári időszámítás: %is_daylight_saving_time.

en: Pacific/French_Polynesia-Marquesas_Islands
hu: Csendes-óceán/Francia Polinézia-Marquesas-szigetek

en: Needed when using Date API. Overrides site and user timezone handling to set timezone names instead of offsets.
hu: Szükséges a <em>Date API</em> használatakor. Felülírja az oldal és a felhasználó időzónakezelését, időzóna neveket beállítva eltolás helyett.

en: Yes/No
hu: Igen/Nem

en: Note that you can enable/disable the URL list for each content type individually from the !url.
hu: Lehetőség van ki-, illetve bekapcsolni a webcím listát minden tartalomtípusnál egyedileg a következő címen: !url.

en: Content Types page
hu: Tartalomtípusok oldal

en: Use URL alias instead of node ID
hu: A webcím álnevet használja a tartalom azonosító helyett

en: Enabling this will create the link using the URL alias instead of the node ID.
hu: Ezt engedélyezve a webcím álnevet használja a hivatkozáshoz a tartalom azonosítója helyett.

en: Link in book hierarchy nodes
hu: Hivatkozás a tartalomjegyzékben

en: Book module link not modified
hu: A könyv modul hivatkozás nem módosult

en: Current page and sub-pages
hu: Az aktuális és az aloldalak

en: Current page only
hu: Csak az aktuális oldal

en: Saving these strings will disable their translation via Drupal's language system. Use the reset button to return them to the original state.
hu: Ezeknek a karaktersorozatoknak a mentése le fogja tiltani a fordíthatóságukat a Drupal nyelvi rendszerében. Az alaphelyzet gomb segítségével visszaállítható az eredeti állapot.

en: Text strings
hu: Szöveg karaktersorozatok

en: Text used in the link to the printer-friendly version.
hu: A nyomtatóbarát változat hivatkozásában használt szöveg.

en: Printer, e-mail and PDF versions
hu: Nyomtató, email és PDF változatok

en: Most printed
hu: Legtöbbször nyomtatott

en: Show link
hu: Hivatkozás mutatása

en: Show link in individual comments
hu: Hivatkozás mutatása minden hozzászólásnál

en: Show Printer-friendly URLs list
hu: Nyomtatóbarát webcímek listájának mutatása

en: The settings below only apply in case the corresponding type-specific setting is also enabled (except for the "Show link in individual comments").
hu: Az alábbi beállítások csak akkor érvényesülnek, ha a megfelelő típus specifikus beállítás szintén engedélyezett (kivéve a „Hivatkozás mutatása minden hozzászólásnál”).

en: node-specific print configuration
hu: tartalomspecifikus nyomtatási beállítás

en: use PHP for link visibility
hu: PHP kód használata a hivatkozás láthatóságához

en: Administer > Site configuration > Printer-friendly Pages
hu: Adminisztráció > Webhely beállítása > Nyomtatóbarát oldalak

en: Send by e-mail options
hu: Küldés emailben lehetőségei

en: Send by e-mail link
hu: Küldés emailben hivatkozás

en: Choose the location of the link(s) to the send by e-mail page. The Links area is usually below the node content, whereas the Content corner is placed in the upper-right corner of the node content. Unselect all options to disable the link. Even if the link is disabled, you can still send a node by e-mail by going to !path/nid where nid is the numeric id of the node.
hu: A küldés emailben hivatkozások megjelenési helyének kiválasztása. A „Hivatkozások területe” gyakran a tartalom alatt helyezkedik el, míg a „Tartalom sarka” a tartalom jobb felső sarkába helyezi a hivatkozásokat. A hivatkozások letiltásához egyik lehetőséget sem kell kiválasztani. A tartalom akkor is elküldhető emailben, ha a hivatkozások le vannak tiltva, mégpedig a !path/nid útvonalon, ahol nid a tartalom numerikus azonosítója.

en: Setting this option will add a send by e-mail link on pages created by Drupal or the enabled modules.
hu: Ezt a lehetőséget bekapcsolva egy küldés emailben hivatkozás adódik az oldalakhoz, melyeket a Drupal vagy a bekapcsolt modulok hoztak létre.

en: The maximum number of e-mails a user can send per hour.
hu: Felhasználónként az egy óra alatt elküldhető emailek száma.

en: Send only the teaser
hu: Csak a bevezető küldése

en: If selected, the default choice will be to send only the node's teaser instead of the full content.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor alapértelmezés szerint csak a tartalom előnézetét küldi el a teljes tartalom helyett.

en: Enable teaser/full mode choice
hu: Bevezető/teljes tartalom kiválasztásának engedélyezése

en: If checked, the user will be able to choose between sending the full content or only the teaser at send time.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a felhasználó a küldés előtt választhat, hogy a teljes tartalmat, vagy csak a bevezetőt küldi el.

en: Send e-mails using Job Queue
hu: Email küldése a <em>Job Queue</em> modul használatával

en: Selecting this option, e-mail delivery will be performed by the Job Queue module during each cron run. Leaving this unselected, the e-mail will be sent immediately, but the site will take slightly longer to reply to the user.
hu: Ezt a lehetőséget bekapcsolva az email küldéséről a <em>Job Queue</em> modul gondoskodik az időzítő segítségével. Üresen hagyva az email azonnal küldésre kerül, de a webhely ilyenkor kicsit lassabban válaszol a felhasználónak.

en: Text used in the link to the send by-email form.
hu: A küldés email-ben hivatkozásában használt szöveg.

en: !user has sent you a message from !site
hu: !user üzenetet küldött erről a webhelyről: !site

en: e-mail subject line. The sender's name will appear in place of !user in the subject. The web site name will be inserted in place of !site. The page title replaces !title.
hu: Az email tárgya. A küldő neve meg fog jelenni a !user helyén a tárgyban. A webhely neve be lesz szúrva !site helyére. Az oldal címe a !title jelölőt cseréli le.

en: Message Preamble
hu: Üzenet bevezetője

en: Message from sender
hu: Üzenet a küldőtől

en: e-mail message preamble. The sender will be able to add their own message after this.
hu: Az email üzenet bevezetője. A küldő ezt követően tudja hozzáadni a saját üzenetét.

en: Set the default contents of the message.
hu: Az üzenet alapértelmezett tartalmának beállítása.

en: Thank You Message
hu: Köszönő üzenet

en: Thank you for spreading the word about !site.
hu: Köszönet a webhely (!site) népszerűsítéséért.

en: This message will be displayed after the user successfully submits the form.
hu: Ez az üzenet lesz megjelenítve, miután a felhasználó sikeresen beküldte az űrlapot.

en: Enter multiple addresses separated by commas and/or different lines.
hu: Vesszővel elválasztva, vagy különböző sorokban több címet is meg lehet adni.

en: Page to be sent
hu: Küldendő oldal

en: View page
hu: Oldal megtekintése

en: Clear form
hu: Űrlap törlése

en: Someone
hu: Valaki

en: an interesting site
hu: egy érdekes webhely

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please reduce the number of recipients.
hu: Nem lehet több üzenetet küldeni óránként, mint %number. Csökkenteni kell a címzettek számát.

en: You must enter a subject.
hu: Meg kell adni a tárgyat.

en: You must enter a message.
hu: Meg kell adni az üzenetet.

en: print_mail: From %from
hu: print_mail: Feladó %from

en: %name [%from] sent %page to [%to]
hu: %page elküldve %name [%from] által ide: [%to]

en: us
hu: mi

en: Send page by e-mail
hu: Oldal elküldése emailben

en: Most emailed
hu: Legtöbbször elküldött

en: Send by e-mail
hu: Elküldés e-mailben

en: Send this page by e-mail.
hu: Az oldal elküldése e-mailben.

en: Provides the capability to send the web page by e-mail
hu: Lehetőséget biztosít az oldalak elküldésére emailben.

en: PDF options
hu: PDF lehetőségek

en: PDF generation tool
hu: PDF előállító eszköz

en: This option selects the PDF generation tool being used by this module to create the PDF version.
hu: Ez határozza meg, hogy a PDF előállító modul melyik eszközt használja a PDF változat elkészítéséhez.

en: PDF version link
hu: PDF változat hivatkozása

en: Choose the location of the link(s) to the PDF version. The Links area is usually below the node content, whereas the Content corner is placed in the upper-right corner of the node content. Unselect all options to disable the link. Even if the link is disabled, you can still view the PDF version of a node by going to !path/nid where nid is the numeric id of the node.
hu: A PDF változat hivatkozások megjelenési helyének kiválasztása. A „Hivatkozások területe” gyakran a tartalom alatt helyezkedik el, míg a „Tartalom sarka” a tartalom jobb felső sarkába helyezi a hivatkozásokat. A hivatkozások letiltásához egyik lehetőséget sem kell kiválasztani. A PDF változat akkor is megtekinthető, ha a hivatkozások le vannak tiltva, mégpedig a !path/nid útvonalon, ahol nid a tartalom numerikus azonosítója.

en: Setting this option will add a PDF version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
hu: Ezt a lehetőséget bekapcsolva a PDF változat hivatkozás megjelenik azokon az oldalakon, amit a Drupal vagy az engedélyezett modulok hoztak létre.

en: Open PDF in
hu: A PDF megnyitása

en: Same browser window
hu: Ugyanabban a böngészőablakban

en: New browser window
hu: Új böngészőablakban

en: Save dialog
hu: Mentés párbeszédpanel

en: Select the desired method for opening the PDF in the user's browser.
hu: A felhasználó böngészőjén a PDF változathoz tartozó megnyitási mód kiválasztása.

en: Paper size
hu: Papírméret

en: Choose the paper size of the generated PDF.
hu: Ki kell választani a papír méretét a PDF előállításhoz.

en: Page orientation
hu: Az oldal tájolása

en: Choose the page orientation of the generated PDF.
hu: A PDF változat tájolásának kiválasztása.

en: (TCPDF only) Set the font family to be used. Examples: %examples.
hu: (Csak TCPDF) A használandó betűkészlet beállítása. Példák: %examples.

en: CAUTION: TCPDF embeds the complete font in the generated PDF. If you're not using Unicode, then helvetica or times are safe choices that will keep the PDF small. Unicode fonts can increase the size of the PDF to the 1MB region.
hu: FIGYELMEZTETÉS: A TCPDF beágyazza a teljes betűkészletet az előállított PDF dokumentumba. Ha az <em>Unicode</em> nem használatos, akkor a <em>helvetica</em> és a <em>times</em> egy biztonságos választás a PDF fájl kis méreten tartásához. Az <em>Unicode</em> betűtípusok az 1 MB-os tartományba növelik a PDF fájl méretét.

en: (TCPDF only) Set the font size to be used for normal text. This is the base value for the scaling applied to other text styles.
hu: (Csak TCPDF) Be kell állítani a normál szöveghez tartozó betűméretet. Ez lesz a méretezés bázisértéke a többi szöveg stílushoz.

en: wkhtmltopdf options
hu: WKHTMLTOPDF beállítások

en: Xvfb options
hu: <em>Xvfb</em> beállítások

en: (wkhtmltopdf only) Set any additional options to be passed to the Xvfb executable.
hu: (csak <em>Xvfb</em>) Beállítható néhány parancssori lehetőség, mely át lesz adva a <em>Xvfb</em> programnak.

en: PDF File Name
hu: PDF fáljnév

en: If left empty the generated filename defaults to the node's path. Tokens may be used to build the filename (see following list). The .pdf extension will be appended automatically.
hu: Ha ez üresen marad, akkor a generált fájlnév alapértelmezése a tartalom útvonala. Vezérjeleket is lehet használni a fájlnév létrehozásához (lásd a következő listát). A .pdf kiterjesztés automatikusan hozzá lesz fűzve.

en: Replacement Patterns
hu: Helyettesítési minták

en: No PDF generation tool found! Please dowload a supported PHP PDF generation tool. Check this module's INSTALL.txt for more details.
hu: Nem található PDF előállító eszköz! Le kell tölteni egy támogatott PHP PDF előállító eszközt. További részletek a modul INSTALL.txt fájljában.

en: No PDF tool selected
hu: Nincs PDF eszköz kiválasztva

en: Font size must be at least 1.
hu: A betűméret legkisebb értéke 1 lehet.

en: PDF version
hu: PDF változat

en: Text used in the link to the PDF version.
hu: A PDF változat hivatkozásában használt szöveg.

en: Page !n of !total
hu: !n. oldal (összes: !total)

en: Printer-friendly PDF
hu: Nyomtatóbarát PDF

en: Most PDFd
hu: Legtöbbször PDF-esített

en: Please configure it in the <a href="@url">PDF settings page</a>.
hu: Be kell állítani a <a href="@url">PDF beállítások oldalon</a>.

en: Adds the capability to export pages as PDF.
hu: Lehetőséget biztosít az oldalak PDF exportjához.

en: Print module form.
hu: <em>Print</em> modul űrlapja.

en: Name of top taxonomy term
hu: Legelső taxonómiakifejezés neve

en: Unfiltered name of top taxonomy term. WARNING - raw user input.
hu: A legelső taxonómiakifejezés szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: ID of top taxonomy term
hu: A legelső taxonómiakifejezés azonosítója

en: No fields available.
hu: Nincs elérhető mező.

en: The id number of the category's parent vocabulary.
hu: A kategória szülő szótárának azonosítószáma.

en: The unfiltered vocabulary that the page's first category belongs to. WARNING - raw user input.
hu: A szűretlen szótárnév, melybe az oldal első kategóriája tartozik. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The unfiltered name of the category. WARNING - raw user input.
hu: A kategória szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Numeric
hu: Szám

en: Alt text
hu: Alternatív szöveg

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: Token replacement patterns
hu: Vezérjel helyettesítési minták

en: Comment's node ID
hu: Hozzászólás tartalom-azonosítója

en: Comment title. WARNING - raw user input
hu: Hozzászólás címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel

en: Comment body
hu: Hozzászólás törzse

en: Comment body. WARNING - raw user input
hu: Hozzászólás törzse. Figyelem - nyers felhasználói bevitel

en: Comment author's user id
hu: Hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója

en: Comment author's user name
hu: Hozzászólás szerzőjének felhasználói neve

en: Comment author's user name. WARNING - raw user input
hu: Hozzászólás szerzőjének felhasználói neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel

en: Comment author's home page.
hu: A hozzászólás szerzőjének honlapja.

en: Comment author's e-mail.
hu: A hozzászólás szerzőjének e-mailcíme.

en: Comment author's e-mail. WARNING - raw user input.
hu: A hozzászólás szerzőjének e-mailcíme. Figyelem! Nyers felhasználói bevitel.

en: Comment creation year (four digit)
hu: Hozzászólás keletkezésének éve (négy számjegy)

en: Comment creation year (two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének éve (két számjegy)

en: Comment creation month (full word)
hu: Hozzászólás keletkezésének hónapja (teljes szó)

en: Comment creation month (abbreviated)
hu: Hozzászólás létrejöttének hónapja (rövidített)

en: Comment creation month (two digit, zero padded)
hu: Hozzászólás létrejöttének hónapja (két számjegy, előnullázva)

en: Comment creation month (one or two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének hónapja (egy vagy két számjegy)

en: Comment creation week (two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének hete (két számjegy)

en: Comment creation date (day of month)
hu: Hozzászólás létrejöttének dátuma (a hónap napja)

en: Comment creation day (full word)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (teljes szó)

en: Comment creation day (abbreviation)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (rövidítés)

en: Comment creation day (two digit, zero-padded)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (két számjegy, előnullázva)

en: Comment creation day (one or two digit)
hu: Hozzászólás létrejöttének napja (egy vagy két számjegy)

en: Node language
hu: Tartalom nyelve

en: Node author's e-mail.
hu: A tartalom szerzőjének email címe.

en: Node author's e-mail. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom szerzőjének email címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: Name of top term's vocabulary
hu: A legelső kifejezés szótárának neve

en: Unfiltered name of top term's vocabulary. WARNING - raw user input.
hu: A legelső taxonómia kifejezés szótárának szűretlen neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: ID of top term's vocabulary
hu: A legelső kifejezés szótárának azonosítója

en: Node creation year (four digit)
hu: Tartalom keletkezésének éve (négy számjegy)

en: Node creation year (two digit)
hu: Tartalom keletkezésének éve (két számjegy)

en: Node creation month (full word)
hu: Tartalom keletkezésének hónapja (teljes szó)

en: Node creation month (abbreviated)
hu: Tartalom keletkezésének hónapja (rövidített)

en: Node creation month (two digit, zero padded)
hu: Tartalom létrejöttének hónapja (két számjegy, előnullázva)

en: Node creation month (one or two digit)
hu: Tartalom létrejöttének hónapja (egy vagy két számjegy)

en: Node creation week (two digit)
hu: Tartalom létrejöttének hete (két számjegy)

en: Node creation date (day of month)
hu: Tartalom létrejöttének dátuma (a hónap napja)

en: Node creation day (full word)
hu: Tartalom létrejöttének napja (teljes szó)

en: Node creation day (abbreviation)
hu: Tartalom létrejöttének napja (rövidítés)

en: Node creation day (two digit, zero-padded)
hu: Tartalom létrejöttének napja (két számjegy, előnullázva)

en: Node creation day (one or two digit)
hu: Tartalom létrejöttének napja (egy vagy két számjegy)

en: The name of the menu the node belongs to. WARNING - raw user input.
hu: A tartalomhoz tartozó menü neve. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /. WARNING - raw user input.
hu: A / jellel elválasztott, formázatlan menüútvonal (ahogy a morzsában látható) Címlap vagy [menu] nélkül. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The text used in the menu as link text for this item.
hu: A menüben erre az elemre hivatkozásként használt szöveg.

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item. WARNING - raw user input.
hu: A menüben erre az elemre hivatkozásként használt szűretlen szöveg. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The title of the node's book parent.
hu: A tartalom szülő könyvének címe.

en: The id of the node's book parent.
hu: A tartalom szülő könyvének azonosítója.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
hu: Minden szülő könyv címe a tartalom könyvének hierarchiájában.

en: The unfiltered title of the node's book parent. WARNING - raw user input.
hu: A tartalom könyvének szűretlen címe. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The unfiltered titles of all parents in the node's book hierarchy. WARNING - raw user input.
hu: Minden szülő könyv szűretlen címe a tartalom könyvének hierarchiájában. Figyelem - nyers felhasználói bevitel.

en: The name of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó neve.

en: The user ID of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó azonosítója.

en: The email address of the currently logged in user.
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó email címe.

en: The url of the current Drupal website.
hu: A webhely url-je.

en: The name of the current Drupal website.
hu: A webhely neve.

en: The slogan of the current Drupal website.
hu: A webhely jelmondata.

en: The mission of the current Drupal website.
hu: Az aktuális Drupal webhely küldetése.

en: The contact email address for the current Drupal website.
hu: Az aktuális Drupal webhely kapcsolattartójának e-mail címe.

en: The current date on the site's server.
hu: Az aktuális dátum a webhely kiszolgálóján.

en: The current year (four digit)
hu: Az aktuális év (négy számjegy)

en: The current year (two digit)
hu: Az aktuális év (két számjegy)

en: The current month (full word)
hu: Az aktuális hónap (teljes szó)

en: The current month (abbreviated)
hu: Az aktuális hónap (rövidített)

en: The current month (two digit, zero padded)
hu: Az aktuális hónap (két számjegy, előnullázva)

en: The current month (one or two digit)
hu: Az aktuális hónap (egy vagy két számjegy)

en: The current week (two digit)
hu: Az aktuális hét (két számjegy)

en: The current date (day of month)
hu: Az aktuális dátum (hónap napja)

en: The current day (full word)
hu: Az aktuális nap (teljes szó)

en: The current day of week (abbreviation)
hu: A hét aktuális napja (rövidítés)

en: The current day (two digit, zero-padded)
hu: Az aktuális hónap (két számjegy, előnullázva)

en: The current day (one or two digit)
hu: Az aktuális nap (egy vagy két számjegy)

en: The current page number for paged lists
hu: A lapokra tördelt listák aktuális lapszáma

en: A randomly generated SHA1 hash.
hu: Egy véletlenszerűen előállított SHA1 hash kód.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
hu: Az aktuális időbélyeg másodpercekben 1970. január 1 óta.

en: A randomly generated single-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított egyszámjegyű szám.

en: A randomly generated three-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított háromszámjegyű szám.

en: A randomly generated ten-digit number.
hu: Egy véletlenszerűen előállított tízszámjegyű szám.

en: Randomly generated single-digit letter.
hu: Egy véletlenszerűen előállított egy karakteres szó.

en: Randomly generated three-digit letters.
hu: Egy véletlenszerűen előállított három karakteres szó.

en: Randomly generated ten-digit letters.
hu: Egy véletlenszerűen előállított tíz karakteres szó.

en: Display a tokenized message to the user
hu: Vezérjeles üzenet megjelenítése a felhasználó számára

en: Send tokenized e-mail
hu: Vezérjeles email elküldése

en: Redirect to a tokenized URL
hu: Átírányítás egy vezérjeles webcímre

en: The email address to which the message should be sent.
hu: Az email cím, ahová az üzenetet el kell küldeni.

en: The message that should be sent.
hu: Az elküldendő üzenet.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: Az alábbi helykitöltő vezérjelek URL előállításához használatosak. Az akciót kiváltó környezettől függően néhány vezérjel lehet, hogy nem elérhető.

en: The message to be displayed to the current user.
hu: Az aktuális felhasználónak megjelenítendő üzenet.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: A következő helykitöltő vezérjeleket lehet használni az egyedi üzenet szövegében. A kiváltó akció környezetétől függően előfordulhat, hogy néhány vezérjel nem elérhető.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
hu: A következő helykitöltő vezérjeleket lehet használni a webcím útvonalban. A kiváltó akció környezetétől függően előfordulhat, hogy néhány vezérjel nem elérhető.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
hu: API-t biztosít a szöveges helykitöltők adatra történő cseréjéhez.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
hu: További vezérjeleket szolgáltat, valamint egy alapot a saját vezérjelek létrehozásához.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
hu: A Drupal alap akcióit kiterjeszti a <em>Token</em> modul használatával.

en: Date form type
hu: Dátum űrlap típusa

en: Select a granularity for the date filter. For instance, selecting 'day' will create a filter where users can select the year, month, and day.
hu: Finomság beállítása a dátumszűrőhöz. Például a „nap” kiválasztása létrehoz egy szűrőt, ahol a felhasználók évet, hónapot és napot tudnak kiválasztani.

en: Date field(s)
hu: Dátummező

en: Select date field(s) to filter with this argument.
hu: Ezzel az argumentummal szűrt dátummezők kiválasztása

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
hu: Módszer több dátummező kezelésére ugyanabban a lekérdezésben. Elemeket ad vissza bármelyik egyező mezőből (date = field_1 VAGY field_2), vagy csak azokból amelyik mindegyik kiválasztott mezővel megegyeznek (date = field_1 ÉS field_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
hu: Legalább egy dátummezőt ki kell választani ehhez a szűrőhöz.

en: Date default
hu: Alapértelmezés szerinti dátum

en: To date default
hu: Alapértelmezés szerinti záró dátum

en: Please set a default value for the To date as well as the From date when using default values with the Between or Not between operators.
hu: A záró dátumnak és a kezdő dátumnak be kell állítani egy alapértelmezés szerinti értéket, ha ilyen értékek vannak használva a „Között” és a „Nincs közötte” operátorokban.

en: Missing date fields!
hu: Hiányzó dátummezők!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
hu: (@field) <strong>Felfedve</strong> @widget @format

en: User timezone
hu: Felhasználó időzónája

en: Add comment link
hu: Új hozzászólás hivatkozás

en: Broken handler @table.@field
hu: Sérült kezelő @table.@field

en: Skipping broken view @view
hu: @view sérült nézet kihagyása

en: Ajax callback for view loading.
hu: AJAX visszahívás a nézet betöltéséhez.

en: The converter will make a best-effort attempt to convert a Views 1 view to Views 2. This conversion is not reliable; you will very likely have to make adjustments to your view to get it to match. You can import Views 1 views through the normal Import tab.
hu: Az átalakító a legnagyobb gondossággal próbálja a <em>Views</em> 1 nézetet <em>Views</em> 2 nézetté alakítani. Az átalakítás nem megbízható, nagy valószínűséggel változásokat kell eszközölni, hogy a két nézet megegyezzen. A <em>Views</em> 1 nézetet az import fülön keresztül lehet importálni.

en: Changes cannot be made to a locked view.
hu: A változások nem érvényesíthetőek a zárolt nézeteken.

en: Convert stored Views 1 views.
hu: <em>Views</em> 1-es verziójával létrehozott nézetek új változatra alakítása.

en: Convert view
hu: Nézet konvertálása

en: Create customized lists and queries from your database.
hu: Egyedi listákat és lekérdezéseket hoz létre az adatbázisból.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
hu: Adminisztrációs felület a nézetekhez. E modul nélkül nem lehet létrehozni vagy szerkeszteni a nézeteket.

en: Example table
hu: Példa tábla

en: Example table contains example content and can be related to nodes.
hu: A példatábla példatartalmakból áll, és más tartalmakhoz kapcsolható.

en: Example content
hu: Példa tartalom

en: Some example content that references a node.
hu: Néhány példa tartalom, mely tartalomra hivatkozik.

en: Example node
hu: Példa tartalom

en: Plain text field
hu: Egyszerű szövegmező

en: Just a plain text field.
hu: Csak egy egyszerű szövegmező.

en: Numeric field
hu: Szám mező

en: Just a numeric field.
hu: Csak egy számmező.

en: Boolean field
hu: Logikai mező

en: Just an on/off field.
hu: Csak egy be / ki mező.

en: Timestamp field
hu: Időbélyeg mező

en: Just a timestamp field.
hu: Csak egy időbélyeg mező.

en: Emulates the default Drupal front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
hu: A Drupal alapértelmezés szerinti kezdőlapjának helyettesítője. Az alapértelmezés szerinti kezdőlap útvonalának ezt a nézetet kell megadni, hogy ez legyen a webhely új kezdőlapja.

en: The title to use when this argument is present. It will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
hu: A cím, mely használatba kerül, mikor ez az argumentum jelen van. Felülírja a nézet és az előző argumentumok címét. Százalékjeles helyettesítés használható a cím cseréjére: „%1” jelenti az első argumentumot, „%2” a második argumentumot, stb...

en: Validator options
hu: Az ellenőrző beállításai

en: Display all values
hu: Minden érték megjelenítése

en: Hide view / Page not found (404)
hu: Nézet elrejtése / Lap nem található (404)

en: Display empty text
hu: Üres szöveg megjelenítése

en: Provide default argument
hu: Alapértelmezés szerinti argumentum megadása

en: Provide default argument options
hu: Az alapértelmezés szerinti argumentum választást nyújtja.

en: Default argument type
hu: Az alapértelmezés szerinti argumentum típusa

en: Broken/missing handler
hu: Sérült / hiányzó kezelő

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
hu: Ennek az elemnek a kezelője hibás, vagy hiányzik. Ha a kezelőt egy modul biztosítja és tiltva lett, akkor a modul engedélyezése visszaállíthatja. Egyéb esetekben az elem valószínűleg törölhető.

en: Current date
hu: Aktuális dátum

en: Current node's creation time
hu: Az aktuális tartalom létrehozási ideje

en: Current node's update time
hu: Az aktuális tartalom módosítási ideje

en: Allow multiple terms per argument.
hu: Több kifejezés elfogadása argumentumonként.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
hu: Kiválasztása esetén a felhasználók több argumentumot is megadhatna 1+2+3 (VAGY kapcsolat) vagy 1,2,3 (ÉS kapcsolat) formában.

en: Allow multiple arguments to work together.
hu: Több argumentum együttműködésének engedélyezése.

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
hu: Kiválasztása esetén ezen argumentum összetett hivatkozásai képesek egymással együtt dolgozni, mivel az összetett kifejezések ugyanazzal az argumentummal lettek ellátva. Ez a beállítás nem működik együtt az „Ismétlődések csökkentése” beállítással.

en: Do not display items with no value in summary
hu: Az összefoglalóban ne jelenjenek meg az értékkel nem rendelkező elemek

en: Invalid input
hu: Érvénytelen bemenet

en: Fail basic validation if any argument is given
hu: Sikertelen alapellenőrzés, ha meg van adva argumentum

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
hu: A mező bejelölése arra használható, hogy a szükségesnél több argumentummal rendelkező nézeteknél elbukjon az ellenőrzés.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
hu: Kiválasztása esetén a felhasználók több argumentumot is megadhatnak 1+2+3 vagy 1,2,3 formában.

en: Exclude the argument
hu: Argumentum kizárása

en: If selected, the numbers entered in the argument will be excluded rather than limiting the view.
hu: Ha ki van választva, akkor az argumentumban megadott számok ki lesznek zárva ahelyett, hogy korlátoznák a nézetet.

en: Glossary mode
hu: Összegző mód

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the argument, which allows the summary view to act as a glossary.
hu: Az összegző mód az argumentumban használt karakterek számát korlátozza, ami lehetővé teszi, hogy az összegző nézet szószedetként működjön.

en: Character limit
hu: Karakterszám korlátja

en: How many characters of the argument to filter against. If set to 1, all fields starting with the letter in the argument would be matched.
hu: Az argumentum hány karakterét kell használni a szűréshez. Ha 1-re van állítva, akkor az argumentumban minden betűvel kezdődő mező egyezni fog.

en: When printing the argument result, how to transform the case.
hu: Az argumentum eredmények kiírásakor miként legyenek átalakítva a betűk.

en: No transform
hu: Nincs átalakítás

en: Upper case
hu: Nagybetűs

en: Lower case
hu: Kisbetűs

en: Capitalize each word
hu: Naggyá alakít minden szót

en: Case in path
hu: Betűk az útvonalban

en: Transform spaces to dashes in URL
hu: Szóközök kötőjelekké alakítása a webcímben

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
hu: A mező címkéje, ami akkor lesz megjelenítve a felhasználónak, ha a stílushoz szükséges.

en: Exclude from display
hu: Ne legyen megjelenítve

en: Check this box to not display this field, but still load it in the view.  Use this option to not show a grouping field in each record, or when doing advanced theming.
hu: Bejelölve a mező nem fog megjelenni, de be lesz töltve a nézetbe. Ez a beállítás akkor használható, ha egy csoportosított mezőt nem kell megjeleníteni minden rekordban, vagy ha magunk sminkeljük a kimenetet.

en: Rewrite the output of this field
hu: Mező kimenetének felülírása

en: If checked, you can alter the output of this field by specifying a string of text with replacement tokens that can use any existing field output.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor módosítható a mező kimenete egy helyettesítő vezérjeleket tartalmazó szöveg meghatározásával, amely bármelyik létező mező kimenetét használhatja.

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: A mezőhöz megjelenített szöveg. HTML is használható. Megadhatóak adatok a nézetből a lenti „Helyettesítési minták” alapján.

en: Output this field as a link
hu: Mező megjelenítése hivatkozásként

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a mező hivatkozásként lesz kezelve. A célt lentebb kell megadni.

en: Link path
hu: Hivatkozás útvonala

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: A hivatkozás Drupal útvonala vagy webcíme. Megadhatóak adatok ebből a nézetből a lenti „Helyettesítési minták” alapján.

en: The CSS class to apply to the link.
hu: A hivatkozáshoz használt CSS osztály.

en: Text to place as "alt" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
hu: Alternatív szöveg, amit a legtöbb böngésző buboréksúgóként jelenít meg, ha az egérmutató a hivatkozás fölé kerül.

en: Prefix text
hu: Előtag

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
hu: A hivatkozás előtt megjelenített szöveg. HTML is használható.

en: Suffix text
hu: Utótag

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
hu: A hivatkozás után megjelenített szöveg. HTML is használható.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
hu: <p>A mező használata előtt további mezőket kell hozzáadni a nézethez. Ezek a mezők szükség esetén <em>Megjelenítésből kizárt</em>-nak jelölhetőek. Meg kell jegyezni, hogy a létrehozási sorrend miatt az ez utáni mezők nem használhatóak. Ha szükség van egy itt nem felsorolt mezőre, akkor újra kell rendezni a mezőket.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
hu: <p>A következő helyettesítési minták érhetőek el ezen a megjelenítésen. A bal oldalon látható minta használható a jobb oldalon jelzett érték megjelenítésére. Meg kell jegyezni, hogy a létrehozási sorrend miatt az ez utáni mezők nem használhatóak. Ha szükség van egy itt nem felsorolt mezőre, akkor újra kell rendezni a mezőket.</p>

en: Trim this field to a maximum length
hu: Mező csonkolása megadott méretre

en: If checked, this field be trimmed to a maximum length in characters.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a mező a megadott karakterhosszra lesz csonkolva.

en: Trim only on a word boundary
hu: Csonkolás kizárólag szóhatároknál

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor ez a mező csak szóhatároknál lesz csonkolva. Ez biztosítja a megadott legnagyobb méret, vagy kevesebb karakter megjelenítését. Ha nincsenek szóhatárok, akkor egy mezőt üresre is csonkolhat.

en: Add an ellipsis
hu: Ellipszis hozzáadása

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
hu: Ha ez be van kapcsolva, és a mező csonkolva lett, akkor „...” lesz hozzáadva.

en: Strip HTML tags
hu: HTML jelölők eltávolítása

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor minden HTML jelölés el lesz távolítva.

en: Field can contain HTML
hu: A mező tartalmazhat HTML kódot

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
hu: Bejelölt állapotban a HTML javítása le fog futni, hogy a HTML jelölések biztosan helyesen legyenek lezárva a csonkolás után.

en: File size display
hu: Fájlméret megjelenítése

en: Formatted (in KB or MB)
hu: Formázott (KB vagy MB)

en: Raw bytes
hu: Nyers bájtok

en: True/False
hu: Igaz / Hamis

en: On/Off
hu: Be / Ki

en: If checked, true will be displayed as false.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor az igaz hamisként lesz megjelenítve.

en: Time ago (with "ago" appended)
hu: Ennyi ideje („ideje” hozzáfűzésével)

en: Time span (future dates start with - )
hu: Időtartam (a jövőbeli dátumok előtt „-” lesz)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
hu: Időtartam („ideje / múlva” hozzáfűzésével)

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. If "Time ago" this is the the number of different units to display, which defaults to two.
hu: Ha „Egyedi”, akkor lásd a dátumformátumokról szóló <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">PHP dokumentációkat</a>. Ha „Ennyi ideje”, akkor ez a különböző megjelenített egységek száma, ami alapértelmezés szerint kettő.

en: Round
hu: Kerekítés

en: If checked, the number will be rounded.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a szám kerekítve lesz.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
hu: Megadható, hogy hány számjegy jelenjen meg a tizedespont után.

en: What single character to use as a decimal point.
hu: Mely karaktert használja tizedespontnak.

en: What single character to use as the thousands separator.
hu: Mely karaktert használja ezres elválasztónak.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
hu: A szám elé helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
hu: A szám után helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Simple separator
hu: Egyszerű határoló

en: Display as link
hu: Megjelenítés hivatkozásként

en: This item is currently not exposed. If you <strong>expose</strong> it, users will be able to change the filter as they view it.
hu: Ez az elem jelenleg nincs felfedve. Ha <strong>felfedett</strong>, akkor a felhasználók képesek lesznek módosítani a szűrőt, amikor megtekintik.

en: This item is currently exposed. If you <strong>hide</strong> it, users will not be able to change the filter as they view it.
hu: Ez az elem jelenleg felfedett. Ha <strong>nincs felfedve</strong>, akkor a felhasználók nem lesznek képesek módosítani a szűrőt, amikor megtekintik.

en: Unlock operator
hu: Nyílt operátor

en: When checked, the operator will be exposed to the user
hu: Ha be van kapcsolva, akkor az operátor látható lesz a felhasználó számára.

en: Operator identifier
hu: Műveleti jel azonosítója

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
hu: A ? után jelenik meg a webcímben, hogy azonosítsa ezt az operátort.

en: Filter identifier
hu: Szűrő azonosítója

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
hu: A ? után jelenik meg a webcímben, hogy azonosítsa ezt a szűrőt. Nem lehet üres.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
hu: Ez a felfedett szűrő nem kötelező és lehetővé teszi, hogy a beállításait ne kelljen módosítani.

en: Force this exposed filter to accept only one option.
hu: A felfedett szűrő kényszerítése csak egy lehetőség elfogadására.

en: Remember
hu: Nem felejt

en: Remember the last setting the user gave this filter.
hu: Emlékezzen a felhasználó által utoljára megadott beállításra.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
hu: Az azonosító szükséges, ha a szűrő felfedett.

en: This identifier is not allowed.
hu: Ez az azonosító nem megengedett.

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: You must select a value unless this is an optional exposed filter.
hu: Ki kell választani egy értéket, kivéve, ha ez egy nem kötelező felfedett szűrő.

en: exposed
hu: felfedett

en: Value type
hu: Értéktípus

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
hu: Egy dátum bármilyen gép által olvasható formátumban. A CCYY-MM-DD HH:MM:SS az ajánlott.

en: An offset from the current time such as "+1 day" or "-2 hours and 30 minutes"
hu: Eltérés az aktuális időponthoz képest, például: „+1 nap” vagy „-2 óra és 30 perc”

en: Invalid date format.
hu: Érvénytelen dátumformátum.

en: Limit list to selected items
hu: Lista szűkítése a bejelölt elemekre

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a felhasználónak csak az itt kiválasztott elemek lesznek megmutatva.

en: not in
hu: nincs ebben

en: Is all of
hu: A felsoroltak mindegyike

en: Is none of
hu: A felsoroltak egyike sem

en: not
hu: nem

en: Is between
hu: Két érték között van

en: between
hu: között

en: Is not between
hu: Nincs a két érték között

en: not between
hu: nincs közötte

en: Min
hu: Legkisebb

en: And max
hu: És legnagyobb

en: And
hu: És

en: Contains any word
hu: Bármely szót tartalmazza

en: has word
hu: tartalmazza

en: Contains all words
hu: Tartalmaz minden szót

en: has all
hu: mindet tartalmazza

en: begins
hu: kezdődik

en: ends
hu: végződik

en: Case sensitive filters may be faster. MySQL might ignore case sensitivity.
hu: A kis-, és nagybetű érzékeny szűrők gyorsabbak lehetnek. A MySQL figyelmen kívül hagyhatja a kis-, és nagybetű érzékenységet.

en: The label for this relationship that will be displayed only administratively.
hu: A kapcsolat címkéje, ami kizárólag az adminisztratív esetekben jelenik meg.

en: Require this relationship
hu: Megkövetelt kapcsolat

en: If required, items that do not contain this relationship will not appear.
hu: Ha szükséges, akkor ezt a kapcsolatot nem tartalmazó elemek nem fognak megjelenni.

en: asc
hu: növekvő

en: desc
hu: csökkenő

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
hu: A finomság a legkisebb egység, ami annak eldöntésére használható, hogy két dátum egyezik-e. Például, ha a finomság „Év”, akkor minden dátum 1999-ben, attól függetlenül, hogy 1999-ben mikorra esik, ugyannak a dátumnak lesz tekintve.

en: views_handler_sort_formula missing default: @formula
hu: views_handler_sort_formula hiányzó alapértelmezése: @formula

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
hu: Ha az <a href="@modules"><em>Advanced help</em> modul engedélyezett</a>,  akkor a <em>Views</em> több, és jobb segítséget biztosít. <a href="@hide">Az üzenet elrejtése.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
hu: A <em>Views</em> modulhoz több és jobb súgó érhető el, ha az <em>Advanced help</em> modul telepítve van a !href webcímről. <a href="@hide">Az üzenet elrejtése.</a>

en: Warning! Broken view!
hu: Figyelem! Sérült nézet!

en: Broken
hu: Sérült

en: Install the advanced help module for the getting started
hu: Az induláshoz ajánlott az <em>Advanced help</em> modul telepítése

en: Not sure what to do? Try the "!getting-started" page.
hu: Mit is kéne tenni? Kipróbálni a „!getting-started” oldalt.

en: Displays
hu: Megjelenítések

en: These queries were run during view rendering:
hu: A nézet megjelenítése alatt a következő lekérdezések történtek:

en: This display has no path.
hu: Ennek a megjelenítésnek nincs útvonala.

en: Query build time
hu: Lekérdezés összeállítási ideje

en: Query execute time
hu: A lekérdezés végrehajtási ideje

en: View render time
hu: A nézet megformázásának ideje

en: No query was run
hu: Nem futott lekérdezés

en: Unable to preview due to validation errors.
hu: Az előnézet érvényesítési hibák miatt sikertelen.

en: Separate arguments with a / as though they were a URL path.
hu: Az argumentumok elválasztása / jellel lehetséges, mintha webcímútvonalak lennének.

en: Clone view %view
hu: %view nézet klónozása

en: View name
hu: Nézet neve

en: This is the unique name of the view. It must contain only alphanumeric characters and underscores; it is used to identify the view internally and to generate unique theming template names for this view. If overriding a module provided view, the name must not be changed or instead a new view will be created.
hu: Ez a nézet egyedi neve. Csak alfanumerikus karaktereket és aláhúzást tartalmazhat. Ezt használja a rendszer a nézet belső azonosítására és az egyedi sminkelési sablonok nevének létrehozására. Ha felül kell íni egy modul által szolgáltatott nézetet, akkor sem lehet megváltotatni, mert helyette egy új nézet fog keletkezni.

en: View description
hu: Nézet leírása

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
hu: Ez a leírás fog megjelenni a <em>Views</em> adminisztrációs kezelőfelületén, itt lehet jellemezni a nézetet.

en: View tag
hu: Nézet címkéje

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
hu: Meg lehet adni egy címkét a nézetnek, mely csak az adminisztrációs felületen lesz felhasználva a nézetek sorrendezhetőségének megkönnyítésére.

en: The view type is the primary table for which information is being retrieved. The view type controls what arguments, fields, sort criteria and filters are available, so once this is set it <strong>cannot be changed</strong>.
hu: A nézet típusa az elsődleges szempont, mely meghatározza, hogy milyen információ lesz kinyerve. A nézet típusa befolyásolja, hogy milyen argumentumok, mezők, rendezési szempontok és szűrők állnak rendelkezésre, és ha egyszer be lett állítva, akkor többé <strong>nem lehet megváltoztatni</strong>.

en: You must use a unique name for this view.
hu: Egyedi azonosítót kell megadni a nézethez.

en: Are you sure you want to revert the view %name?
hu: %name nézet biztosan visszaállítható?

en: Reverting the view will delete the view that is in the database, reverting it to the original default view. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
hu: A nézet visszaállítása törli a nézetet az adatbázisból, visszaállítva az eredeti, alapértelmezés szerinti nézetet. Minden módosítás el fog veszni és nem lesz visszaállítható.

en: Are you sure you want to delete the view %name?
hu: %name nézet biztosan törölhető?

en: Deleting a view cannot be undone.
hu: A nézet törlése nem visszavonható.

en: The view has been deleted.
hu: A nézet törölve lett.

en: There is no lock on view %view to break.
hu: %view nézeten nincs feloldható zárolás.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
hu: %name nézet zárolása biztosan feloldható?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
hu: !user által végrehajtott összes módosítás elveszik a zárolás feloldásával!

en: Break lock
hu: Zárolás feloldása

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
hu: Zárolás feloldva. Mostantól szerkeszthető a nézet.

en: Edit view %view
hu: %view nézet szerkesztése

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
hu: A nézet nevét lehet itt megadni, ha az eltér attól, ami a nézet forrásában szerepel. Üresen hagyva az eredeti név kerül felhasználásra.

en: Paste view code here
hu: A nézet kódjának helye

en: Unable to interpret view code.
hu: A nézet kódja nem értelmezhető.

en: You are importing a view created in Views version 1. You may need to adjust some parameters to work correctly in version 2.
hu: A <em>Views</em> 1-es változatával készült nézet lett importálva. Valószínűleg néhány paramétert be kell állítani, hogy a nézet rendesen működjön a 2-es változatban is.

en: That view is not compatible with this version of Views.
hu: A nézet nem működőképes a <em>Views</em> aktuális változatával.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
hu: Már létezik nézet ezen a néven. Másik nevet kell választani.

en: Display plugin @plugin is not available.
hu: @plugin megjelenítő bővítmény nem elérhető.

en: Style plugin @plugin is not available.
hu: @plugin stílus bővítmény nem elérhető.

en: Row plugin @plugin is not available.
hu: @plugin sor bővítmény nem elérhető.

en: @type handler @table.@field is not available.
hu: @type kezelő @table.@field nem elérhető.

en: Unable to import view.
hu: A nézet nem importálható.

en: Unknown or missing table name
hu: Ismeretlen vagy hiányzó táblanév

en: Click on an item to edit that item's details.
hu: Az elemre kattintva szerkeszthetőek annak részletei.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
hu: A nézetben egy hibás alapértelmezés szerinti megjelenítés van, ezért nem használható.

en: Export this view
hu: Nézet exportálása

en: Create a copy of this view
hu: A nézet másolatának létrehozása

en: View "@display"
hu: „@display” nézet

en: Go to the real page for this display
hu: Ugrás a megjelenítés valódi oldalára

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin doesn't exist!
hu: Hiba: @display megjelenítés „@plugin” nevű bővítményre hivatkozik, de a bővítmény nem létezik!

en: Missing style plugin
hu: Hiányzó stílusbővítmény

en: Change settings for this style
hu: Stílus beállításainak módosítása

en: &nbsp; Style: !style
hu: &nbsp; Stílus: !style

en: Invalid display id found while regenerating tabs
hu: Érvénytelen megjelenítés azonosító volt a fülek megújítása során

en: Unable to initialize default display
hu: Nem lehet kezdeti értékekkel feltölteni az alapértelmezés szerinti megjelenítést

en: Add display
hu: Megjelenítés hozzáadása

en: Remove display
hu: Megjelenítés eltávolítása

en: Restore display
hu: Megjelenítés visszaállítása

en: View analysis
hu: Nézet elemzése

en: View details
hu: Nézet részletei

en: Configure @type
hu: @type beállítása

en: Rearrange @type
hu: @type átrendezése

en: Broken field @id
hu: @id sérült mező

en: There are no @types available to add.
hu: @types nem érhető el a hozzáadáshoz.

en: Configure @type %item
hu: @type %item beállítása

en: Configure extra settings for @type %item
hu: @type %item részletesebb beállítása

en: Change summary style for @type %item
hu: @type %item összefoglaló stílusának módosítása

en: Internal error: broken plugin.
hu: Belső hiba: sérült bővítmény.

en: Configure summary style for @type %item
hu: @type %item összefoglaló stílusának beállítása

en: Clear Views' cache
hu: A Views gyorstárának törlése

en: Add Views signature to all SQL queries
hu: A <em>Views</em> aláírásának elhelyezése minden SQL lekérdezésben

en: All Views-generated queries will include a special 'VIEWS' = 'VIEWS' string in the WHERE clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
hu: Minden <em>Views</em> által előállított lekérdezés tartalmaz egy speciális 'VIEWS' = 'VIEWS' karaktersorozatot a WHERE részben. Ez egyszerűen azonosítja a <em>Views</em> lekérdezéseit az adatbázis kiszolgáló naplójában, de csak hibaelhárításkor kell használni.

en: Disable views data caching
hu: A <em>Views</em> adatok gyorstárazásának letiltása

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
hu: A <em>Views</em> a teljesítmény növelése érdekében gyorstárazza a táblák, a modulok és az elérhető nézetek adatait. A doboz bejelölésével a <em>Views</em> átugorja ezt a gyorstárat és mindig újraépíti ezeket az adatokat, amikor szükság van rájuk. Ennek komoly hatása lehet a webhely teljesítményére.

en: Ignore missing advanced help module
hu: A hiányzó <em>Advanced help</em> modul mellőzése

en: Views uses the advanced help module to provide help text; if this module is not present Views will complain, unless this setting is checked.
hu: A <em>Views</em> a súgó szövegek biztosításához az <em>Advanced help</em> modult használja. Ha ez a modul nincs jelen, akkor a <em>Views</em> panaszkodni fog, amíg ez a lehetőség nincs bejelölve.

en: Show query above live preview
hu: A lekérdezés mutatása az élő előkép felett

en: The live preview feature will show you the output of the view you're creating, as well as the view. Check here to show the query and other information above the view; leave this unchecked to show that information below the view.
hu: Az élő előnézet jellemző megmutatja a létrehozott nézet kimenetét. Bejelölve a lekérdezési és egyéb információkat a nézet felett jeleníti meg. Ha nincs bejelölve, akkor ezek az információk a nézet alatt lesznek.

en: Show other queries run during render during live preview
hu: A létrehozás alatti egyéb lekérdezések mutatása az élő előnézetben

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
hu: A Drupalnak lehetősége van több lekérdezés lefuttatására a nézet létrehozása alatt. Ennek a doboznak a bejelölése minden, a nézet létrehozása alatt futtatott lekérdezést meg fog jeleníteni az élő előnézet részeként.

en: Do not show hover links over views
hu: Ne mutassa a lebegő hivatkozásokat a nézetek felett

en: To make it easier to administrate your views, Views provides 'hover' links to take you to the edit and export screen of a view whenever the view is used. This can be distracting on some themes, though; if it is problematic, you can turn it off here.
hu: Hogy könnyebb legyen a nézetek adminisztrációja, a <em>Views</em> a nézet export és szerkesztés oldalaira mutató „lebegő” hivatkozásokat biztosít, amikor a nézet használva van. Ez néhány sminket megzavarhat. Ha problémát okoz, akkor itt lehet kikapcsolni.

en: Enable views performance statistics via the Devel module
hu: A teljesítmény statisztikák engedélyezése a <em>Devel</em> modulhoz

en: Check this to enable some Views query and performance statistics <em>if Devel is installed</em>.
hu: Ezt bekapcsolva engedélyezhető néhány <em>Views</em> lekérdezés és teljesítmény statisztika, ha a <em>Devel</em> modul telepítve van.

en: Disable javascript with Views
hu: A JavaScript letiltása a <em>Views</em> modulról

en: If you are having problems with the javascript, you can disable it here; the Views UI should degrade and still be usable without javascript, it just not as good.
hu: Ha a JavaScript használata gondokat okoz, akkor itt le lehet tiltani. A <em>Views</em> felhasználói felülete gyengül evvel, de használható marad JavaScript nélkül is, csak nem olyan jól.

en: Page region to output performance statistics
hu: Laprégió a teljesítmény statisztikák kimenetéhez

en: Label for "Any" value on optional single-select exposed filters
hu: A „Bármely” érték címkéje a nem kötelező, egy értéket kiválasztó felfedett szűrőkhöz

en: Error: missing @component
hu: Hiba: @component hiányzik

en: Server reports invalid input error.
hu: A kiszolgáló érvénytelen bemenet hibát jelzett.

en: View analysis can find nothing to report.
hu: A nézet elemzése nem talált semmilyen hibát.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
hu: Ennek a nézetnek csak egy alapértelmezés szerinti megjelenítése van, ezért nem helyezhető el akárhol a webhelyen. Hozzá kell adni egy oldal, vagy egy blokk megjelenítést.

en: There are no Views 1 views stored in the database to convert.
hu: Nincs olyan <em>Views</em> 1 nézet az adatbázisban, ami konvertálható lenne.

en: Converted
hu: Átalakított

en: The table below lists Views version 1 views that are stored in the database. You can either convert them to work in Views version 2, or delete them. The views are convertible only if there is no Views 2 view with the same name.
hu: A lenti tábla az adatbázisban tárolt <em>Views</em> 1 tartalmakat listázza ki. Ezeket át lehet konvertálni, hogy működjenek a <em>Views</em> 2-ben, vagy akár törölni is lehet. A nézetek csak akkor konvertálhatóak, ha nincsenek <em>Views</em> 2 nézetek ugyanilyen néven.

en: Unable to find view.
hu: A nézet nem található.

en: Unable to convert view.
hu: A nézet nem konvertálható.

en: The view has been deleted
hu: A nézet törölve lett

en: Handler @handler include tried to loop infinitely!
hu: @handler kezelő végtelen hurkot tartalmaz!

en: Reduce duplicates
hu: Ismétlődések csökkentése

en: Default settings for this view.
hu: A nézet alapértelmezés szerinti beállításai.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint egy oldal, webcímmel és menühivatkozásokkal.

en: Display the view as a block.
hu: Nézet megjelenítése blokként.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
hu: A más megjelenítésekhez adott csatolmányokkal többszörös nézetet lehet létrehozni egy nézetben.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint csatorna, például egy RSS hírcsatorna.

en: Displays rows one after another.
hu: Sorok megjelenítése egymás után.

en: HTML List
hu: HTML lista

en: Displays rows as an HTML list.
hu: Sorok megjelenítése HTML listaként.

en: Displays rows in a grid.
hu: Sorok megjelenítése rácsban.

en: Displays rows in a table.
hu: Sorok megjelenítése táblázatban.

en: Displays the default summary as a list.
hu: Megjeleníti az alapértelmezés szerinti összegzést, mint egy lista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
hu: Formázás nélkül jeleníti meg az összegzést egymás utáni, vagy a beágyazott lehetőséggel.

en: Generates an RSS feed from a view.
hu: RSS hírcsatorna létrehozása a nézetből.

en: Displays the fields with an optional template.
hu: Megjeleníti a mezőket egy tetszőleges sablonnal.

en: Fixed entry
hu: Rögzített bejegyzés

en: Will be available to all users.
hu: Elérhető lesz minden felhasználó számára.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
hu: A hozzéférés biztosítva lesz a meghatározott csoportok bármelyikébe tartozó felhasználóknak.

en: No caching of Views data.
hu: Nézetek gyorstárazásának kikapcsolása

en: Time-based
hu: Idő-alapú

en: Simple time-based caching of data.
hu: Az adatok egyszerű, idő-alapú gyorstárazása.

en: set_display() called with invalid display id @display.
hu: set_display() @display érvénytelen megjelenítési azonosítóval lett meghívva.

en: sort criteria
hu: rendezési szempont

en: Sort criterion
hu: Rendezési szempont

en: sort criterion
hu: rendezési szempont

en: filter
hu: szűrő

en: jQuery UI Tabs: Mismatching fragment identifier.
hu: <em>jQuery UI Tabs</em>: Nem megfelelő a töredékazonosító.

en: jQuery UI Tabs: Not enough arguments to add tab.
hu: <em>jQuery UI Tabs</em>: Nincs elég argumentum a fül hozzáadásához.

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
hu: Hírolvasó elemeket külső RSS, vagy Atom hírforrásokból lehet beemelni.

en: The title of the aggregator item.
hu: A hírolvasó elem címe.

en: The link to the original source URL of the item.
hu: Az elem eredeti webcímére mutató hivatkozás.

en: The author of the original imported item.
hu: Az átvett elem eredeti szerzője.

en: The actual content of the imported item.
hu: Az átvett elem jelenlegi tartalma.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
hu: Az eredeti hírcsatorna elem beküldési dátuma. (Néhány csatornánál ez a beillesztés ideje lehet.)

en: Feed ID
hu: Hírcsatorna azonosító

en: The unique ID of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna egyedi azonosítója.

en: The title of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna címe.

en: The link to the source URL of the feed.
hu: Hivatkozás a hírcsatorna webcímére.

en: The date the feed was last checked for new content.
hu: Az a dátum, amikor a hírcsatornán utoljára ellenőrizve lettek az új tartalmak.

en: The description of the aggregator feed.
hu: A hírolvasó csatorna leírása.

en: The date of the most recent new content onf the feed.
hu: A hírcsatorna legfrissebb új tartalmának dátuma.

en: The unique ID of the aggregator category.
hu: A hírolvasó kategória egyedi azonosítója.

en: The title of the aggregator category.
hu: A hírolvasó kategória címe.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
hu: A hírolvasó elem megjelenítése az eredeti forrásból származó adat használatával.

en: The book the node is in.
hu: A könyv, amelyben a tartalom van.

en: The weight of the book page.
hu: A könyvlap súlya.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
hu: A könylap súlya a hierarchiában. A legfelső szintű könyveknek 1 a súlya.

en: The parent book node.
hu: A szülő könyv tartalom.

en: The title of the comment.
hu: A hozzászólás címe.

en: The text of the comment.
hu: A hozzászólás szövege.

en: The comment ID of the field
hu: A mező hozzászólás azonosítója

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
hu: A hozzászólás szerzőjének neve. Megjeleníthető a hozzászólás szerzőjének webhelyére mutató hivatkozásként.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
hu: A hozzászólás szerzőjének honlapcíme. Megjeleníthető hivatkozásként. Üres is lehet, ha a szerzőnek van felhasználói fiókja.

en: Post date
hu: Beküldés dátuma

en: Date and time of when the comment was posted.
hu: A dátum és az idő, amikor a hozzászólás be lett küldve.

en: Whether or not the comment is currently in moderation.
hu: A hozzászólás jelenleg az elfogadási sorban van-e.

en: Provide a simple link to view the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás megtekintéséhez.

en: Provide a simple link to edit the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás törléséhez.

en: The node the comment is a reply to.
hu: A tartalom, amire a hozzászólás érkezett.

en: The User ID of the comment's author.
hu: A hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: Parent CID
hu: Szülő hozzászólás azonosítója

en: The Comment ID of the parent comment.
hu: A szülő hozzászólás hozzászólás azonosítója.

en: Last comment time
hu: Utolsó hozzászólás ideje

en: Date and time of when the last comment was posted.
hu: Dátum és idő, amikor az utolsó hozzászólás be lett küldve.

en: Last comment author
hu: Az utolsó hozzászólás szerzője

en: The name of the author of the last posted comment.
hu: Az utoljára beküldött hozzászólás szerzőjének neve.

en: Comment count
hu: Hozzászólások száma

en: The number of comments a node has.
hu: A tartalom hozzászólásainak száma.

en: Updated/commented date
hu: Frissítés / hozzászólás dátuma

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
hu: A legutolsó hozzászólás, vagy a tartalom frissítési dátuma.

en: The number of new comments on the node.
hu: A tartalom új hozzászólásainak száma.

en: Comment status
hu: Hozzászólások állapota

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
hu: A tartalomhoz hozzá lehet-e szólni.

en: User posted or commented
hu: Beküldő vagy hozzászóló felhasználó

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
hu: Tartalmak megjelenítése csak akkor, ha a felhasználó küldte be a tartalmat, vagy hozzászólt a tartalomhoz.

en: Display the comment with standard comment view.
hu: A hozzászólások megjelenítése, mint a tartalmaknál.

en: Display the comment as RSS.
hu: Hozzászólások megjelenítése RSS hírcsatornaként.

en: Link to contact page
hu: Hivatkozás a kapcsolatfelvételi űrlapra

en: Provide a simple link to the user contact page.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználói kapcsolatfelvételi oldalhoz.

en: Locale source
hu: Nyelvi forrás

en: A source string for translation, in English or the default site language.
hu: A fordítás egy forráskifejezése angolul, vagy webhely alapértelmezés szerinti nyelvén.

en: LID
hu: Nyelv azonosító

en: The ID of the source string.
hu: A forrás karaktersorozat azonosítója.

en: A description of the location or context of the string.
hu: A karaktersorozat helyének vagy szövegkörnyezetének leírása.

en: The group the translation is in.
hu: A csoport amiben a fordítás található.

en: The full original string.
hu: A teljes eredeti karaktersorozat.

en: The version of Drupal core that this string is for.
hu: Az a Drupal változat, amihez a karaktersorozat tartozik.

en: Provide a simple link to edit the translations.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a fordítások szerkesztéséhez.

en: Locale target
hu: Nyelvi cél

en: The full translation string.
hu: A teljes fordítási karaktersorozat.

en: The language this translation is in.
hu: Az adott fordítási nyelv.

en: Singular LID
hu: Egyes számú nyelvi azonosító

en: The ID of the parent translation.
hu: A szülő fordítás azonosítója.

en: Whether or not the translation is plural.
hu: A fordítás többes számú-e.

en: The title of the node.
hu: A tartalom címe.

en: The date the node was posted.
hu: A tartalom beküldésének ideje.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
hu: A tartalomtípus (például „blogbejegyzés”, „fórumtéma”, „írás”, stb).

en: Whether or not the node is published.
hu: A tartalom közzétett-e.

en: Published or admin
hu: Közzétett vagy adminisztrátor

en: Filters out unpublished nodes if the current user cannot view them.
hu: Kiszűri a rejtett tartalmakat, ha az aktuális felhasználó nem nézheti meg őket.

en: Whether or not the node is promoted to the front page.
hu: A tartalom a címlapra kerül-e.

en: Whether or not the node is moderated.
hu: A tartalom moderált-e.

en: Whether or not the node is sticky.
hu: A tartalom kiemelt, tehát az oldal tetejére kerül-e.

en: Provide a simple link to the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalomhoz.

en: Provide a simple link to edit the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom törléséhez.

en: In the form of CCYYMMDD.
hu: CCYYMMDD formában.

en: Created year + month
hu: Létrehozás éve és hónapja

en: In the form of YYYYMM.
hu: YYYYMM formában.

en: Created year
hu: Létrehozás éve

en: In the form of YYYY.
hu: YYYY formában.

en: Created month
hu: Létrehozás hónapja

en: In the form of MM (01 - 12).
hu: MM (01 - 12) formában.

en: Created day
hu: Létrehozás napja

en: In the form of DD (01 - 31).
hu: DD (01 - 31) formában.

en: Created week
hu: Létrehozás hete

en: Updated year + month
hu: Frissítési év + hónap

en: Updated year
hu: Frissítési év

en: Updated month
hu: Frissítési hónap

en: Updated day
hu: Frissítési nap

en: Updated week
hu: Frissítési hét

en: Node revision
hu: Tartalom változatai

en: Node revisions are a history of changes to nodes.
hu: A tartalomváltozatok a tartalmak változásainak története.

en: Relate a node revision to the user who created the revision.
hu: Egy tartalom változat hozzákapcsolása a változatot létrehozó felhasználóhoz.

en: The actual, full data in the body field; this may not be valid data on all node types.
hu: A törzs mező jelenlegi teljes adattartalma. Lehet, hogy ez nem minden tartalomtípusban érvényes adat.

en: The stored teaser field. This may not be valid or useful data on all node types.
hu: A tárolt bevezető mező. Lehet, hogy ez nem érvényes, vagy hasznos adat minden tartalomtípusban.

en: Vid
hu: Változat azonosító

en: The revision ID of the node revision.
hu: A tartalom változatának változat azonosítója.

en: The log message entered when the revision was created.
hu: A változat létehozásakor megadott naplóüzenet.

en: The date the node revision was created.
hu: A tartalomváltozat létrehozásának dátuma.

en: Input format id
hu: Beviteli forma azonosítója

en: The numeric input format of the node revision. !default means the default input format.
hu: A tartalom változatának számszerű beviteli formája. !default jelenti az alapértelmezés szerinti beviteli formát.

en: The name of the input format of the node revision.
hu: A tartalomváltozat beviteli formájának neve.

en: Revert link
hu: Visszamutató hivatkozás

en: Provide a simple link to revert to the revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a változat visszaállításához.

en: Provide a simple link to delete the node revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom változatának törléséhez.

en: Filter by access.
hu: Szűrés hozzáférés szerint.

en: Filter for nodes by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
hu: Szűrő a tartalmakhoz megtekintési jogosultság alapján. <strong>Nem szükséges, ha a tartalom alap táblaként van használva.</strong>

en: Has new content
hu: Van új tartalma

en: Show a marker if the node has new or updated content.
hu: Jelölő megjelenítése, ha a tartalom új vagy frissített.

en: Show only nodes that have new content.
hu: Csak azokat a tartalmakat mutassa, amelyeknek új tartalmuk van.

en: Node ID from URL
hu: Tartalom azonosító a webcímből

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
hu: %display megjelenítéshez nincs hozzáférés-szabályozás, de nem tartalmaz szűrőt a közzétett tartalmakhoz.

en: Poll
hu: Szavazás

en: Whether the poll is open for voting.
hu: A szavazás elfogad-e szavazatokat.

en: Profile textfield
hu: Profil szövegmező

en: Profile textarea
hu: Profil szövegdoboz

en: Profile checkbox
hu: Profil jelölőnégyzet

en: Profile URL
hu: Profil webcím

en: Profile selection
hu: Profil kiválasztás

en: Profile freeform list %field-name.
hu: Profil szabadformátumú lista %field-name.

en: Profile date %field-name.
hu: Profil dátum %field-name.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
hu: A keresési elem pontszáma. Nem lesz felhasználva, ha a keresési szűrő nincs jelen.

en: Links from
hu: Hivatkozások ebből

en: Other nodes that are linked from the node.
hu: Egyéb tartalmak, melyekre a tartalomból hivatkozás történik.

en: Links to
hu: Hivatkozások erre

en: Other nodes that link to the node.
hu: Egyéb tartalmak, melyek a tartalomra hivatkoznak.

en: Search Terms
hu: Keresési kifejezések

en: The terms to search for.
hu: A keresett kifejezések.

en: Display the results with standard search view.
hu: Eredmények megjelenítése szabványos keresési nézetben.

en: Node statistics
hu: Tartalom statisztikák

en: Total views
hu: Összes megtekintés

en: The total number of times the node has been viewed.
hu: A tartalom összes megtekintésének száma.

en: Views today
hu: Mai megtekintések

en: The total number of times the node has been viewed today.
hu: A tartalom összes megtekintésének száma a mai napon.

en: Most recent view
hu: Legutóbbi megtekintés

en: The most recent time the node has been viewed.
hu: A tartalom legutóbbi megtekintésének ideje.

en: Stores site access information.
hu: A webhely elérési információit tárolja.

en: Browser session ID of user that visited page.
hu: Az aktuális felhasználó munkamenet azonosítója.

en: Title of page visited.
hu: A megtekintett oldal címe.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
hu: A megtekintett oldal belső útvonala (a Drupal gyökeréhez viszonyítva).

en: Referrer URI.
hu: Hivatkozó webcíme.

en: Hostname of user that visited the page.
hu: A felhasználó böngészőjét futtató gép neve.

en: The user who visited the site.
hu: A felhasználó, aki látogatja a webhelyet.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
hu: Az oldal betöltéséhez szükséges idő ezredmásodpercben.

en: Timestamp of when the page was visited.
hu: Az oldal látogatásának időpontja, mint időbélyeg.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
hu: A fájlokat a Drupal és különböző modulok tartják karban.

en: The ID of the file.
hu: A fájl azonosítója.

en: The name of the file.
hu: A fájl neve.

en: The path of the file.
hu: A fájl útvonala.

en: The mime type of the file.
hu: A fájl MIME típusa.

en: The status of the file.
hu: A fájl állapota.

en: The date the file was uploaded.
hu: A dátum, amikor a fájl fel lett töltve.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
hu: Annak a szótárnak a neve, melynek egy kifejezés a tagja. Ez az a szótár lesz, melynek bármelyik kifejezése a „Taxonómia: Kifejezés” mező. Könnyen okozhat ismétlődéseket.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
hu: Taxonómia kifejezések vannak csatolva a tartalmakhoz.

en: Taxonomy terms. Note that using this can cause duplicate nodes to appear in views; you must add filters to reduce the result set.
hu: Taxonómia kifejezések. Meg kell jegyezni, hogy használatakor ismétlődő tartalmak jelenhetnek meg a nézetben. Az eredmények csökkentéséhez szűrőket kell hozzáadni.

en: Taxonomy term name.
hu: Taxonómia kifejezés név.

en: The term weight field
hu: A kifejezés súly mezője

en: The description associated with a taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezéshez kapcsolódó leírás.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
hu: „Taxonómia: Kifejezés” eredményeinek szűrése egy bizonyos szótárhoz.

en: All terms
hu: Minden kifejezés

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
hu: Egy tartalomhoz kapcsolódó összes taxonómia kifejezés megjelenítése a meghatározott szótárakból.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
hu: A kifejezés szülő kifejezése. Több szülőt engedélyező szótár használata esetén ismétlődő bejegyzéseket hozhat létre.

en: The parent term of the term.
hu: A kifejezés szülő kifejezése.

en: Term synonym
hu: Kifejezés szinoníma

en: Term synonyms may be used to find terms by alternate names.
hu: A kifejezés szinoníma használatával a kifejezéseket meg lehet találni az alternatív nevük alapján is.

en: Term ID (with depth)
hu: Kifejezésazonosító (súllyal)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
hu: A súly szűrő összetettebb, ezért kevesebb beállítási lehetőséget biztosít.

en: Term ID depth modifier
hu: Kifejezés azonosítójának súly módosítója

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional argument.
hu: Lehetővé teszi a Taxonómia: Kifejezésazonosító (súllyal) „súlyának” módosítását egy további argumentumon keresztül.

en: Node translation
hu: Tartalom fordítás

en: Translation set node ID
hu: Fordítási csomag tartalom azonosítója

en: The ID of the translation set the content belongs to.
hu: Annak a fordítási csomagnak az azonosítója, melyhez a tartalom tartozik.

en: Source translation
hu: Fordítás forrása

en: The source that this content was translated from.
hu: A forrás, amiből ez a tartalom fordítva lett.

en: Versions of content in different languages.
hu: A tartalom változatai a különböző nyelveken.

en: Nodes that are either untranslated or are the original versions of a translation set.
hu: Tartalmak, melyek fordítatlanok, vagy egy fordítási csomag eredeti változatai.

en: Child translation
hu: Fordítás gyermekei

en: Nodes that are translations of a source translation.
hu: Tartalmak, melyek egy fordítás fordításai.

en: The translation status of the node--whether or not the translation needs to be updated.
hu: A tartalom fordítási állapota. A fordításnak szüksége van-e frissítésre, vagy sem.

en: Outdated
hu: Elavult

en: upload
hu: feltöltés

en: The description of the uploaded file.
hu: A feltöltött fájl leírása.

en: Listed
hu: Listázott

en: Whether or not the file is marked to be listed.
hu: A fájl meg van-e jelölve listázásra, vagy sem.

en: All files attached to a node with upload.module.
hu: Az <em>Upload</em> modullal a tartalomhoz kapcsolt fájlok.

en: Has attached files
hu: Van csatolmánya

en: Only display items with attached files. This can cause duplicates if there are multiple attached files.
hu: Csak azoknak az elemeknek a megjelenítése, melyekhez csatolt fájlok tartoznak. Ismétlődéseket okozhat, ha több csatolt fájl van egy elemhez.

en: Add a relationship to gain access to more file data for files uploaded by upload.module. Note that this relationship will cause duplicate nodes if there are multiple files attached to the node.
hu: Kapcsolat hozzáadásával az <em>Upload</em> modullal feltöltött fájlokhoz több fájladat lesz elérhető. Meg kell jegyezni, hogy ez a kapcsolat ismétlődő tartalmakat okozhat, ha több fájl van egy tartalomhoz csatolva.

en: The user ID
hu: A felhasználó azonosítója

en: The user or author name.
hu: A felhasználó vagy szerző neve.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
hu: Egy megadott felhasználó email címe. Ezt a mezőt általános esetben nem látják a felhasználók, ezért óvatosan kell használni.

en: Language of the user
hu: A felhasználó nyelve

en: The user's picture, if allowed.
hu: Felhasználó képe, ha engedélyezett.

en: The date the user was created.
hu: A dátum, amikor a felhasználó létrejött.

en: The user's last access date.
hu: A felhasználó utolsó hozzáférésének dátuma.

en: The user's last login date.
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésének dátuma.

en: Whether a user is active or blocked.
hu: A felhasználó aktív vagy zárolt.

en: The user's signature.
hu: A felhasználó aláírása.

en: Provide a simple link to edit the user.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználó szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the user.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználó törléséhez.

en: Roles that a user belongs to.
hu: Csoportok, melyekhez a felhasználó tartozik.

en: User ID from URL
hu: Felhasználó azonosító a webcímből

en: User ID from logged in user
hu: Felhasználó azonosító a bejelentkezett felhasználótól

en: Randomize the display order.
hu: Véletlenszerű megjelenítési sorrend.

en: Allow an argument to be ignored. The query will not be altered by this argument.
hu: Lehetővé teszi egy argumentum figyelmen kívül hagyását. Ez az argumentum nem módosítja a lekérdezést.

en: Provide custom text or link.
hu: Egyedi szöveg, vagy hivatkozás megadása.

en: View result counter
hu: Eredményszámláló megtekintése

en: Displays the actual position of the view result
hu: A nézet eredmény aktuális helyzetének mutatása

en: Link this field to its aggregator category page
hu: Ez a mező hivatkozzon a hírolvasó kategória oldalára

en: No user
hu: Nincs felhasználó

en: Link this field to its comment
hu: Ez a mező hivatkozzon a hozzászólásra

en: Show teaser-style link
hu: Bevezető jellegű hivatkozás megjelenítése

en: Link this field to new comments
hu: A mező hivatkozzon az új hozzászólásokra

en: Type of link
hu: Hivatkozás típusa

en: contact
hu: kapcsolat

en: Contact %user
hu: Kapcsolatfelvétel %user felhasználóval

en: Unknown group
hu: Ismeretlen csoport

en: Unknown language
hu: Ismeretlen nyelv

en: Current user's language
hu: Aktuális felhasználó nyelve

en: Default site language
hu: A webhely alapértelmezés szerinti nyelve

en: No language
hu: Nincs nyelv

en: Current installed version
hu: Jelenleg telepített változat

en: Unknown node type
hu: Ismeretlen tartalomtípus

en: Check for new comments as well
hu: Az új hozzászólásokat is ellenőrizze

en: If you wish to validate for specific node types, check them; if none are checked, all nodes will pass.
hu: Ha meghatározott tartalomtípusoknál kell ellenőrizni, akkor be kell jelölni. Ha nincs bejelölve, akkor minden tartalom meg fog felelni.

en: Validate user has access to the node
hu: Felhasználó tartalomhoz való hozzéférésének ellenőrzése

en: Node IDs separated by , or +
hu: Tartalom azonosítók , vagy + jellel elválasztva

en: Build mode
hu: Építési mód

en: Display node comments
hu: A tartalom hozzászólásainak megjelenítése

en: No alternate
hu: Nincs választási lehetőség

en: Alternative sort
hu: Alternatív rendezés

en: If no search is performed and this field does not appear, pick an alternative default table sort field.
hu: Ha nincs végrehajtott keresés és ez a mező nem jelenik meg, akkor fel kell venni egy alapértelmezés szerinti táblarendezési mezőt.

en: Alternate sort order
hu: Alternatív rendezési sorrend

en: On empty input
hu: Üres bemenetnél

en: Show None
hu: Összes elrejtése

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
hu: Ha két, vagy több keresett kifejezés közül elegendő, ha csak az egyik teljesül, akkor a kifejezések közé az <strong>OR</strong> nagybetűs kifejezést kell írni. Például <strong>kutyák OR macskák</strong>

en: Display score
hu: Pontszám megjelenítés

en: Link this field to download the file
hu: Ez a mező hivatkozzon a fájl letöltésére

en: Set the breadcrumb for the term parents
hu: Morzsa beállítása a kifejezés szülőihez

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
hu: Ha ki van választva, akkor a morzsa sáv minden szülő kifejezést tartalmazni fog, és mindegyik erre a nézetre fog hivatkozni. Meg kell jegyezni, hogy csak akkor működik, ha csak egy kifejezést kapott.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
hu: A mélység a hierarchiában kifejezésekkel címkézett tartalmakat fogja egyeztetni. Például, ha létezik egy „gyümölcs” kifejezés és egy „alma” gyermek kifejezés 1-es (vagy magasabb) súllyal, akkor a „gyümölcs” kifejezés szűrése azokat a tartalmakat adja vissza, amelyek „almával” és „gyümölccsel” is címkézve vannak. Ha negatív, akkor ennek a fordítottja igaz, vagyis az „alma” keresése a „gyümölccsel” címkézett tartalmakat is felveszi, ha a súly -1 (vagy kisebb).

en: Allow multiple terms per argument
hu: Több kifejezés engedélyezése argumentumonként

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this argument.
hu: Kiválasztása esetén a felhasználók több argumentumot is megadhatnak 1+2+3 vagy 1,2,3 formában. Ha az összekapcsolások száma miatt szükséges, akkor az ÉS, VAGY-ként lesz kezelve ezzel az argumentummal.

en: No vocabulary
hu: Nincs szótár

en: Link this field to its taxonomy term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a taxonómia kifejezés oldalra

en: Link this field to its term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a kifejezés oldalra

en: Limit terms by vocabulary
hu: Kifejezés korlátozása egy szótárral

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
hu: Melyik szótárból legyenek megmutatva a kifejezések az általános beállításokban.

en: Dropdown
hu: Legördülő

en: Show hierarchy in dropdown
hu: Hierarchia megjelenítése a legördülő választólistában

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
hu: Érvénytelen szótár lett kiválasztva. Meg kell változtatni a beállításokban.

en: Select terms from vocabulary @voc
hu: Kifejezések kiválasztása @voc szótárból

en: Select terms
hu: Kifejezések kiválasztása

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
hu[0]: A kifejezés nem található: @terms
hu[1]: A kifejezések nem találhatók: @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
hu: Ha meghatározott szótárakat kell ellenőrizni, akkor be kell jelölni. Ha semmi sincs bejelölve, akkor minden kifejezés meg fog felelni.

en: Term IDs separated by , or +
hu: Kifejezés azonosítók „,” vagy „+” jellel elválasztva

en: Term name or synonym
hu: Kifejezés neve vagy szinonimája

en: Term name/synonym converted to Term ID
hu: Kifejezés név / szinoníma kifejezés azonosítóvá alakítva

en: Select the form of this argument; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as an argument.
hu: Az argumentum alakjának kiválasztása. Ha kifejezés név lett kiválasztva, akkor argumentumként általában hatékonyabb egy kifejezés azonosítóra alakítani és a Taxonómia: Kifejezés azonosítót használni a Taxonómia: Kifejezés név helyett.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name arguments
hu: A webcímben az aláhúzások átalakítása szóközökké a kifejezésnév argumentumokban

en: Include untranslated nodes
hu: Fordítatlan tartalmakkal együtt

en: Current language
hu: Aktuális nyelv

en: Translation option
hu: Fordítási lehetőség

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A fordítási beállítások lehetővé teszik annak kiválasztását, hogy a fordítási csopotból melyik fordítás vagy fordítások legyenek beillesztve. Az "Aktuális nyelv" vagy az "Alapértelmezett nyelv"  kiválasztásával az aktuális vagy az alapértelmezett nyelv fordításai lesznek beillesztve. Az "Összes" kiválasztásakor minden fordítás egy új sort hoz létre, ami ismétlődéseket eredményezhet.

en: To the user
hu: A felhasználónak

en: With a mailto:
hu: Egy mailto:-val

en: Is the logged in user
hu: A bejelentkezett felhasználó

en: Usernames
hu: Felhasználónevek

en: Enter a comma separated list of user names.
hu: Felhasználónevek listája vesszővel elválasztva.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
hu[0]: A felhasználó nem található: @users
hu[1]: A felhasználók nem találhatóak: @users

en: Also look for a node and use the node author
hu: Tartalom keresése a tartalom szerzőjének használatával is

en: Type of user argument to allow
hu: Engedélyezett felhasználói argumentumok típusa

en: Only allow numeric UIDs
hu: Csak számot enged azonosítónak

en: Only allow string usernames
hu: Csak szöveges felhasználónevek engedélyezése

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
hu: Számszerű azonosítókat és felhasználói neveket is megenged

en: Restrict user based on role
hu: Felhasználó korlátozása csoport alapján

en: Restrict to the selected roles
hu: Korlátozás a kiválasztott csoportokra

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
hu: Ha nincsenek csoportok kiválasztva, akkor bármilyen csoportba tartozó felhasználó megengedett.

en: Unrestricted
hu: Korlátlan

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
hu: Csak a kiválasztott jogosultsági jelzővel rendelkező felhasználók tudnak majd hozzáférni ehhez a megjelenítéshez. Meg kell jegyezni, hogy a „minden nézet elérése” jogosultsággal rendelkező felhasználók minden nézetet láthatnak, függetlenül a többi jogosultságtól.

en: No role(s) selected
hu: Nincs kiválasztva csoport

en: Multiple roles
hu: Több csoport

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
hu: Csak a kiválasztott csoportok fogják tudni elérni ezt a megjelenítést. Meg kell jegyezni, hogy a „minden nézet elérése” jogosultsággal rendelkező felhasználók minden nézetet láthatnak, függetlenül a csoporttól.

en: You must select at least one role if type is "by role"
hu: Legalább egy csoportot ki kell választani, ha a típus „csoport alapján”.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default argument type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
hu: Megjegyzés: nincs elég jogosultság a módosításhoz. Ha módosítva lett az alapértelmezés szerinti argumentumtípus, akkor ez a beállítás el fog veszni, és NEM lehet majd visszaállítani.

en: PHP argument code
hu: PHP argumentum kód

en: Enter PHP code that returns a value to use for this argument. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this argument.
hu: PHP kód megadása, ami az argumentumhoz használt értékkel tér vissza. &lt;?php ?&gt; jelölőket nem szabad használni. Csak egy egyszerű érték adható vissza ehhez az argumentumhoz.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the validator, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
hu: Megjegyzés: nincs elég jogosultság a módosításhoz. Ha az ellenőrző módosítva lett, akkor ez a beállítás el fog veszni, és NEM lehet majd visszaállítani.

en: PHP validate code
hu: PHP ellenőrző kód

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument".
hu: IGAZ vagy HAMIS értékkel visszatérő PHP kód megadása. Ha nincs visszatérési érték, akkor HAMIS-ként lesz kezelve, ezért meg kell győződni róla, hogy van valamilyen visszatérési érték, mert különben az argumentum érvénytelennek lesz nyilvánítva. &lt;?php ?&gt; jelölőket nem szabad használni. Az érvényesített argumentum „$argument” lesz, a nézet pedig „$view”. Az argumentum a „$handler->argument” beállításával módosítható.

en: Never cache
hu: Soha nem gyorstáraz

en: Query results
hu: Lekérdezés eredményei

en: The length of time raw query results should be cached.
hu: Az az időhossz, amíg a nyers lekérdezési eredményeket gyorstárazni kell.

en: Rendered output
hu: Létrehozott kimenet

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
hu: Az időhossz, amíg a létrehozott HTML kimenetet gyorsítótárazni kell.

en: Broken field
hu: Sérült mező

en: Change the name of this display.
hu: A megjelenítés nevének módosítása.

en: Change the title that this display will use.
hu: A megjelenítési mód által használt cím módosítása.

en: Change the style plugin.
hu: A stílusbeépülő módosítása.

en: Row style
hu: Sorstílus

en: Change the row plugin.
hu: A sorbeépülő módosítása.

en: Use AJAX
hu: AJAX használata

en: Change whether or not this display will use AJAX.
hu: Ez a megjelenítés használjon-e AJAX-ot.

en: Change this display's pager setting.
hu: A megjelenítés lapozó-beállításainak módosítása.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: Change how many items to display.
hu: Megjelenített elemek számának módosítása.

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
hu: Biztosítson-e ez a megjelenítés „tovább” hivatkozást.

en: Display only distinct items, without duplicates.
hu: Csak a különböző elemek megjelenítése ismétlődések nélkül.

en: Specify access control type for this display.
hu: Meghatározza a megjelenítés hozzáférés-szabályozásának típusát.

en: Change settings for this access type.
hu: A hozzáféréstípus beállításainak módosítása.

en: Specify caching type for this display.
hu: A megjelenítés gyorstárazási típusának meghatározása.

en: Change settings for this caching type.
hu: A gyorstárazási típus beállításainak módosítása.

en: Link display
hu: Hivatkozás megjelenítés

en: Specify which display this display will link to.
hu: Meghatározza, hogy ez a megjelenítés melyik megjelenítésre fog hivatkozni.

en: Exposed form in block
hu: Űrlap felfedése blokkban

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
hu: Engedélyezi, hogy a felfedett űrlap egy blokkban jelenjen meg a nézet helyett.

en: Unknown/missing format
hu: Ismeretlen / hiányzó formátum

en: Change this display's !name.
hu: !name megjelenítés módosítása.

en: Get information on how to theme this display
hu: Megjelenítés sminkelési információinak megmutatása

en: The name of this display
hu: A megjelenítés neve

en: This title will appear only in the administrative interface for the View.
hu: Ez a cím kizárólag a nézet adminisztrációs oldalán fog megjelenni.

en: The title of this view
hu: Ennek a nézetnek a címe

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
hu: Ez a cím a nézettel lesz megjelenítve, úgy ahogy a címek általában megjelennek; pl. mint az oldal címe, a blokk címe, stb...

en: Use AJAX when available to load this view
hu: AJAX használata a nézet betöltésekor, ha elérhető

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor ez a nézet egy AJAX mechanizmust fog használni a lapozáshoz, a táblarendezéshez és a felfedett szűrőkhöz. Ez azt jelenti, hogy nem fog frissülni a teljes oldal. Nem javasolt a használata, ha ez a nézet az oldal fő tartalma, mivel megakadályozza a meghatározott oldalakra történő mélyhivatkozásokat, de nagyon hasznos a melléktartalmaknál.

en: Use a pager for this view
hu: Lapozó használata a nézethez

en: Full pager
hu: Teljes lapozó

en: Mini pager
hu: Mini lapozó

en: Pager element
hu: Lapozó elem

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
hu: Hacsak nincsenek problémák a nézethez kapcsolódó lapozókkal, akkor nullán lehet hagyni. Ha több lapozó van használva egy oldalon, akkor ezt a számot magasabbra lehet állítani, hogy ne okozzon problémát a ?page= tömbön belül. A nagy számok viszont sok vesszőt adnak hozzá a webcímhez, így azokat el kell kerülni, ha csak lehet.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
hu: Az oldalanként megjelenített elemek száma. Nullát megadva nincs korlátozás.

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed. Offset can not be used if items to display is 0; instead use a very large number there.
hu: Az átugrott elemek száma. Például, ha ez a mező 3, akkor az első 3 elem át lesz ugorva és nem lesz megjelenítve. Az eltolás nem használható, ha a megjelenített elemek száma 0. Helyette egy nagyon nagy számot kell használni.

en: Add a more link to the bottom of the display.
hu: Egy tovább hivatkozást ad a megjelenítés aljához.

en: Create more link
hu: Tovább hivatkozás létrehozása

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' above.
hu: Ez egy tovább hivatkozást fog hozzáadni a nézet aljához, ami az oldalnézetre fog hivatkozni. Ha egynél több oldalnézet van, akkor a hivatkozás a „Hivatkozás megjelenítése” mezőben fenntebb meghatározott megjelenítésre fog mutatni.

en: Text to use for the more link.
hu: A tovább hivatkozáshoz használt szöveg.

en: The text to display for the more link.
hu: A tovább hivatkozásként megjelenítendő szöveg.

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
hu: A nézet csak eltérő elemeket fog megjeleníteni. Ha több hasonló elem van, akkor mindegyik csak egyszer fog megjelenni. A nézetben található ismétlődő értékek eltávolítására szolgál, bár nem mindig működik. Meg kell jegyezni, hogy lelassíthatja a lekérdezéseket, ezért óvatosan kell használni.

en: Access restrictions
hu: Hozzáférési korlátozások

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style by clicking on the icon.
hu: Az ikonra kattintással is módosíthatóak a !settings a jelenleg kiválasztott stílushoz.

en: Access options
hu: Hozzáférési lehetőségek

en: Caching options
hu: Gyorstárazási lehetőségek

en: Display even if view has no result
hu: Megjelenítés akkor is, ha a nézetnek nincs eredménye

en: Text to display beneath the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
hu: A nézet alatt megjelenített szöveg. Tartalmazhat egy magyarázatot, hivatkozásokat vagy bármi mást. Nem kötelező.

en: Text to display if the view has no results. Optional.
hu: A megjelenített szöveg, ha a nézetnek nincsenek eredményei. Nem kötelező.

en: How should this view be styled
hu: Milyen legyen a nézet stílusa

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
hu: Ha a választott stílusnak vannak beállításai, akkor a nézet összefoglalóban a stílus mellett látható beállítások gombra kell kattintani.

en: Style options
hu: Stílus lehetőségei

en: Row style options
hu: A sorstílus lehetőségei

en: How should each row in this view be styled
hu: Milyen legyen a nézet sorainak stílusa

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style by clicking on the icon.
hu: A jelenleg kiválasztott sorstílushoz tartozó !settings az ikonra kattintva módosíthatóak.

en: Which display to use for path
hu: Melyik megjelenítés legyen használva az útvonalakhoz

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
hu: Ez a megjelenítés melyik megjelenítésről kapja az útvonalakat az olyan dolgokhoz mint az összefoglaló hivatkozások, RSS hírolvasó hivatkozások, tovább hivatkozások, stb...

en: Display output
hu: Megjelenítés kimenete

en: Alternative display output
hu: Alternatív megjelenítés kimenete

en: Style output
hu: Stílus kimenete

en: Alternative style
hu: Alternatív stílus

en: Row style output
hu: Sorstílus kimenete

en: Alternative row style
hu: Alternatív sorstílus

en: Field @field (ID: @id)
hu: Mező @field (azonosító: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
hu: Ez a rész felsorol minden lehetséges sablont a megjelenítés bővítményekhez és a stílus bővítményekhez, nagyjából sorba rendezve a legkevésbé jellemzőtől a leginkább jellemzőig. Minden bővítmény aktív sablonja - ami a rendszerben megtalált legjellemzőbb sablon - vastag betűkkel lesz kiemelve.

en: Change theme
hu: Smink megváltoztatása

en: Rescan template files
hu: Sablon fájlok újraolvasása

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
hu: <strong>Fontos!</strong> Sablonfájlok hozzáadásakor, módosításakor vagy átnevezésekor a rendszer fájljainak újraolvasásával figyelmeztetni kell a Drupalt változásokra. A gombra kattintás után a Drupal smink gyorstára ki lesz ürítve és ezáltal elindul az újraolvasási folyamat. A fenti kiemelt sablonok ezután tükrözni fogják a rendszer új állapotát.

en: Theming information (display)
hu: Sminkelési információ (megjelenítés)

en: Back to !info.
hu: Vissza !info megjelenítéséhez.

en: theming information
hu: sminkelési információ

en: This display has no theming information
hu: A megjelenítéshez nincsenek sminkelési információk

en: This is the default theme template used for this display.
hu: Ez a megjelenítéshez használt alapértelmezés szerinti sminksablon.

en: This is an alternative template for this display.
hu: Ez egy alternatív sablon ehhez a megjelenítéshez.

en: Theming information (style)
hu: Sminkelési információ (stílus)

en: This display has no style theming information
hu: A megjelenítéshez nem érhető el sminkelési információ

en: This is the default theme template used for this style.
hu: Ez a stílushoz használt alapértelmezett sminksablon.

en: This is an alternative template for this style.
hu: Ez egy alternatív sablon ehhez a stílushoz.

en: Theming information (row style)
hu: Sminkelési információk (sorstílus)

en: This display has no row style theming information
hu: A megjelenítéshez nincs sorstílusú sminkelési információ

en: This is the default theme template used for this row style.
hu: Az ehhez a sorstílushoz használt alapértelmezés szerinti sminksablon.

en: This is an alternative template for this row style.
hu: Ez egy alternatív sminksablon ehhez a sorstílushoz.

en: Put the exposed form in a block
hu: A felfedett űrlap elhelyezése egy blokkban

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
hu: Ha ez be van állítva, akkor a felfedett felületi elemek nem fognak megjelenni a nézetben. Helyette elérhető lesz egy blokk a Drupal blokk adminisztrációs rendszerében, amiben a felfedett űrlap meg fog jelenni. Meg kell jegyezni, hogy ezt a blokkot kézzel kell engedélyezni, a <em>Views</em> nem fogja ezt megtenni.

en: File found in folder @template-path
hu: A fájl a @template-path könyvtárban található

en: (File not found, in folder @template-path)
hu: (Nem található fájl a @template-path könyvtárban)

en: Status: using default values.
hu: Állapot: alapértelmezett értékeket használ.

en: Update default display
hu: Alapértelmezés szerinti megjelenítés frissítése

en: Status: using overridden values.
hu: Állapot: felülírt értékeket használ.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
hu: „@display” megjelenítés mezőket használ, de egy sincs meghatározva vagy egyik sincs megjelenítve.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
hu: „@display” megjelenítés egy útvonalat használ, de az útvonal nincs meghatározva.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
hu: „@display” megjelenítés érvénytelen stílusbeépülőt használ.

en: Exposed form: @view-@display_id
hu: Felfedett űrlap: @view-@display_id

en: Attachment settings
hu: Csatolmányok beállításai

en: Inherit arguments
hu: Argumentumok öröklése

en: Inherit exposed filters
hu: Felfedett szűrők öröklése

en: Multiple displays
hu: Összetett megjelenítés

en: Should this display inherit its arguments from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje annak a szülő megjelenítésnek az argumentumait, amelyikhez csatolva lett?

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e annak a szülő megjelenítésnek a felfedett szűrőit, amelyikhez csatolva lett?

en: Attach before or after the parent display?
hu: Csatolás a szülő megjelenítés elé vagy mögé?

en: Select which display or displays this should attach to.
hu: Melyik megjelenítéshez vagy megjelenítésekhez kell ezt csatolni.

en: Block admin description
hu: Blokk adminisztrációs leírása

en: Block caching type
hu: Blokk gyorstárazás típusa

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
hu: Ez beállítja a Drupal beépített blokk gyorstárazási módjának alapértelmezés szerinti állapotát. Szükséges hozzá, hogy a blokkok gyorstárazása be legyen kapcsolva az adminisztrációs részben. Óvatosan kell kezelni.

en: Using the site name
hu: Használva a webhely nevét

en: Use the site name for the title
hu: A webhely nevét használja címnek

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
hu: A hírolvasó ikonja csak a kiválasztott megjelenítéseken fog megjelenni.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
hu: Ez a nézet ennek az útvonalnak a meglátogatásával lesz elérhető a webhelyen. Javasolt, hogy az útvonal ilyen legyen: „path/%/%/feed” vagy „path/%/%/rss.xml”, ahol a nézetben meghatározott minden argumentumhoz egy % jel van elhelyezve az útvonalban.

en: No menu
hu: Nincs menü

en: Normal: @title
hu: Általános: @title

en: Tab: @title
hu: Fül: @title

en: Change settings for the parent menu
hu: Szülő menü beállításainak módosítása

en: The menu path or URL of this view
hu: A nézet menüútvonala vagy webcíme

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for arguments: For example, "node/%/feed".
hu: Ez a nézet ennek az útvonalnak a meglátogatásával lesz elérhető a webhelyen. A webcímben a „%” használható olyan értékek meghatározásához, melyek az argumentumokhoz lesznek használva. Például: „node/%/feed”.

en: Menu item entry
hu: Menüpont bejegyzés

en: No menu entry
hu: Nincs menübejegyzés

en: Normal menu entry
hu: Általános menübejegyzés

en: Menu tab
hu: Menü fül

en: Default menu tab
hu: Alapértelmezett menüfül

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
hu: Ha a beállítás általános vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt szöveget is.

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
hu: Ha a beállítás általános, vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt leírást.

en: Warning: Changing this item's menu will not work reliably in Drupal 6.4 or earlier. Please upgrade your copy of Drupal at !url.
hu: Figyelmeztetés: Az ehhez az elemhez tartozó menü módosítása nem működik megbízhatóan a Drupal 6.4 vagy korábbi változatokban. Frissíteni kell a Drupalt erről a helyről: !url.

en: Insert item into an available menu.
hu: Elem beillesztése egy rendelkezésre álló menübe.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
hu: A menü kiválasztásához szükséges a <em>Menu</em> modul engedélyezése.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
hu: Minél kisebb a súly, annál magasabban, vagy balra elhelyezkedve fog megjelenni.

en: Default tab options
hu: Alapértelmezett fül beállításai

en: When providing a menu item as a tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
hu: Ha egy menüpont fülként jelenik meg, akkor a Drupalnak tudnia kell azt is, hogy mi lesz a fül szülő menüpontja. Néha a szülő már létezik, de máskor létre kell hozni egyet. Egy szülő menüpont útvonala mindig ugyanaz az útvonal lesz, az utolsó rész lehagyásával. Például, ha ennek a nézetnek az útvonala <em>foo/bar/baz</em>, akkor a szülő útvonal <em>foo/bar</em> lesz.

en: Already exists
hu: Már létezik

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont címét.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont leírását.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
hu: Ha a szülő menüpont egy fül, akkor meg kell adni a fül súlyát. Minél kisebb ez az érték, annál inkább balra fog megjelenni.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
hu: „$arg” már nem támogatott. % használható helyette.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
hu: „%” nem használható egy útvonal első részeként.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
hu: A <em>Views</em> nem tud létrehozni általános menüelemeket azokhoz az útvonalakhoz, melyek % jelet tartalmaznak.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
hu: Olyan megjelenítés, melynek útvonala % jellel végződik, nem lehet fül.

en: Title is required for this menu type.
hu: Ehhez a menüelemhez szükséges a cím.

en: Display @display is set to use a menu but the menu title is not set.
hu: @display megjeleníŧés egy menüt használ, de nincs beállítva a menü címe.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu title is not set.
hu: @display megjelenítés egy szülő menüt használ, de nincs beállítva a szülő menü címe.

en: Inline fields
hu: Beágyazott mezők

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another.
hu: A beágyazott mezők egymás mellett fognak megjelenni ahelyett, hogy egyik a másik után jelenne meg.

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
hu: Az elválasztás a beágyazott mezők közé helyezhető, hogy megakadályozza az egymásra csúszásukat. HTML is használható ebben a mezőben.

en: Grouping field
hu: Mezők csoportosítása

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
hu: Lehetőség van egy mező meghatározására, amely által a sorok csoportosítva lesznek. Üresen hagyva nincs csoportosítás.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
hu: @style stílusnak szüksége van egy sorstílusra, de a sor bővítmény érvénytelen.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
hu: A vízszintes elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és így halad jobbra. A függőleges elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és lefelé halad.

en: Use the site mission for the description
hu: A webhely céljainak használata leírásként.

en: RSS description
hu: RSS leírás

en: This will appear in the RSS feed itself.
hu: Ez csak az RSS hírcsatornában jelenik meg.

en: Display record count with link
hu: Sorszámláló megjelenítése hivatkozással

en: Override number of items to display
hu: Megjelenített elemek számának felülírása

en: Display items inline
hu: Elemek beágyazott megjelenítése

en: You need at least one field before you can configure your table settings
hu: A tábla beállításainak módosításához előbb szükség van legalább egy mezőre.

en: Override normal sorting if click sorting is used
hu: Hagyományos rendezés felülírása kattintásos rendezés használatakor

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
hu: Drupal stílusú „ragadós” táblafejlécek engedélyezése (Javascript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
hu: (A ragadós fejléc a lenti előnézetben nem aktív, csak a tényleges kimenetben látható.)

en: If a default sort order is selected, what order should it use by default.
hu: Ha ki van választva az alapértelmezés szerinti rendezési sorrend, akkor melyik sorrend legyen az alapértelmezés szerinti.

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
hu: A mezőket oszlopokba rendezi. Elhelyezhető több mező ugyanabban az oszlopban. Ebben az esetben az oszlopnál meghatározott elválasztó fogja elválasztani a mezőket. A rendezhetőség bejelölése lehetővé teszi az oszlop kattintható rendezését, illetve az alapértelmezés szerinti rendezés választógomb meghatározza, hogy a lista mely oszlopra legyen alapértelmezés szerint rendezve. Az oszlopsorrendet és a mezőcímkéket a mezők részben lehet szabályozni.

en: The style selected does not utilize fields.
hu: A kiválasztott stílus nem használ mezőket.

en: None defined
hu: Egy sincs megadva

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
hu: !user felhasználó szerkeszti a nézetet, ezért más felhasználók számára zárolva van. A zárolás ideje: !age. Ide kattintva <a href="!break">feloldható a zárolás</a>.

en: New view
hu: Új nézet

en: Changed view
hu: Megváltozott nézet

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
hu: %name nézet, <strong>@base</strong> típusú elemek megjelenítése.

en: Live preview
hu: Élő előnézet

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
hu: <em>@type</em> @base nézet: <strong>@view</strong>

en: Title: @title
hu: Cím: @title

en: @current of @max
hu: @current / @max

en: There are no views to be exported at this time.
hu: Jelenleg nincs exportálható nézet.

en: Show only these tags
hu: Csak ezeknek a címkéknek a mutatása

en: Put this in @module.info in your modules/@module directory
hu: Ezt kell elhelyezni a modules/@module könyvtárban található @module.info fájlban

en: Put this in @module.module in your modules/@module directory
hu: Ezt kell elhelyezni a modules/@module könyvtárban található @module.module fájlban

en: Put this in @module.views_default.inc in your modules/@module directory or modules/@module/includes directory
hu: Ezt kell elhelyezni a modules/@module vagy a modules/@module/includes könyvtárban található @module.views_default.inc fájlban

en: use views exporter
hu: nézet exportálása

en: Bulk export
hu: Csoportos export

en: Views exporter
hu: Nézetexportáló

en: Allows exporting multiple views at once.
hu: Lehetővé teszi a nézetek exportálását egy menetben.

en: Adjust top margin
hu: Felső margó beállítása

en: If enabled, the site output is shifted down approximately 20 pixels from the top of the viewport to display the administration menu. If disabled, some absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
hu: Ha engedélyezett, akkor a webhely kimenete kb. 20 képponttal el lesz tolva a böngésző ablak tetejétől, hogy helyet biztosítson az adminisztrációs menünek. Ha ez a beállítás tiltott, akkor némely abszolút, vagy fix helyre pozícionált elemet eltakarhat az adminisztrációs menü.

en: Keep menu at top of page
hu: Tartsa a menüt a lap tetején

en: If enabled, the administration menu is always displayed at the top of the browser viewport (even after the page is scrolled). <strong>Note: In some browsers, this setting results in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues. Disable this option if these issues occur.</strong>
hu: Ha engedélyezett, akkor az adminisztrációs menü mindig a böngésző ablak tetején marad (akkor is, ha lejjebb gördül az oldal). <strong>Megjegyzés: Néhány böngészőben ez a beállítás rosszul megformázott oldalt, láthatatlan kurzort, nem kiválasztható űrlap elemeket, vagy egyéb problémákat okozhat. Ha ezek előfordulnak, akkor ezt a lehetőséget ki kell kapcsolni.</strong>

en: If enabled, fieldsets on the <a href="!modules-url">modules</a> page are automatically collapsed when loading the page.
hu: Ha engedélyezett, akkor a mezőcsoportok a <a href="!modules-url">modulok</a> oldalon automatikusan összecsukódnak, amikor a lap betöltődik.

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
hu: Ha a <em>Utility</em> modul evvel a szándékkal van telepítve, akkor biztonságosan letiltható és eltávolítható.

en: Move local tasks into menu
hu: Mozgassa a helyi feladatokat a menübe

en: If enabled, the tabs on the current page are moved into the administration menu. This feature is only available in themes that use the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code> for tabs.
hu: Ha engedélyezett, akkor az aktuális oldal fülei át lesznek helyezve az adminisztrációs menübe. Ez a lehetőség csak azokban a sminkekben áll rendelkezésre, melyek használják a <code>tabs primary</code>, és a <code>tabs secondary</code> CSS osztályokat a fülekhez.

en: Administration menu settings
hu: Adminisztrációs menü beállításai

en: Parent link ID
hu: Szülő hivatkozás azonosító

en: Display additional data for each menu item
hu: Bővebb adatok megjelenítése a menü elemeihez

en: Display the selected items next to each menu item link.
hu: A kijelelölt elemek megjelenítése egy adott menüpont hivatkozása után.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
hu: Ha engedélyezett, akkor függetlenül a webhely jogosultságaitól minden menüpont megjelenik. <em>Megjegyzés: Nem célszerű hivatalos webhelyen bekapcsolni.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
hu: A következő modulok engedélyezése: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
hu: Az adminisztrációs menü modul egy legördülő menüt ad, melynek segítségével egy-két kattintással elérhető minden gyakran használt adminisztrációs feladat és egyéb gyakori célok (azoknak a felhasználókak akik rendelkeznek a megfelelő jogosultsággal). Az alábbi beállításokkal a menü megjelenését lehet testreszabni.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
hu: Az adminisztrációs menü modul egy legördülő menüt ad, melynek segítségével egy-két kattintással elérhető minden gyakran használt adminisztrációs feladat és egyéb gyakori célok (azoknak a felhasználókak akik rendelkeznek a megfelelő jogosultsággal). Az adminisztrációs menü megjeleníti a vendég és azonosított felhasználók számát is, és lehetővé teszi a modulok számára, hogy egyedi menüpontokat adjanak a menühöz. A menüvel történő integráció modulról modulra változik; a közösség által közzétett <em><a href="@drupal">Devel</a></em> modul például erősen használja az <em>adminisztrációs menü</em> modult a fejlesztési eszközök gyors elérésének érdekében.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
hu: Az adminisztrációs menü <a href="@settings">beállításai oldalon</a> lehet a menü viselkedésének és megjelenésének néhány elemét testreszabni. Amióta a menü megjelenése függ a webhely sminkjétől, az alapos testreszabás módosításokat igényel a webhely sminkjében és CSS állományaiban. A smink és a CSS állományok testreszabásáról további információk a haladó modul README.txt fáljában.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
hu: Az adminisztrációs menüben megjelenő menüpontok függenek a látogató aktuális jogosultságaitól. Először is, az adminisztrációs menü csak azoknak jelenik meg, akik rendelkeznek az <em>adminisztrációs menü elérése</em> (<em>admin_menu</em> modul) jogosultsággal. Másodszor, a felhasználónak egy <em>adminisztrációs oldalak elérése</em> (<em>system</em> modul) jogosultsággal rendelkező csoportba kell tartoznia, hogy lássa az adminisztrációs hivatkozásokat. Harmadszor, csak az aktuálisan engedélyezett hivatkozások jelennek meg; például, ha a felhasználó nem tagja olyan csoportnak, mely rendelkezik <em>jogosultságok adminisztrációja</em> (<em>user</em> modul) és <em>felhasználók adminisztrációja</em> (<em>user</em> modul) jogosultsággal, akkor a <em>Felhasználókezelés</em> menü nem jelenik meg.

en: Administration menu
hu: Adminisztrációs menü

en: Adjust administration menu settings.
hu: Adminisztrációs menü beállításai.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
hu: Egy legördülő menüt ad a gyakran használt adminisztrációs feladatokhoz és egyéb gyakori célokhoz (a megfelelő jogosultsággal rendekező felhasználókak).

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A programok által használt név csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: The message that should be sent. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
hu: Az elküldendő üzenet szövege. A következő változók használhatóak: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Nem minden változó tartalmaz majd értéket minden környezetben.

en: Date and time lookup
hu: Dátum és idő ellenőrzés

en: If the administration menu displays duplicate menu items, you may need to rebuild your menu items using the <em>Wipe and rebuild</em> button.
hu: Ha az adminisztrációs menü duplán jeleníti meg a menüpontokat, akkor újra kell építeni a menü elemeit a <em>Töröl és frissít</em> nyomógomb használatával.

en: Wipe and rebuild
hu: Töröl és frissít

en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

en: The Date argument in this view must be set up to provide a default value set to the current date. Edit the argument, find 'Action to take if argument is not present.', choose 'Provide default argument', then select 'Current date'.
hu: A Dátum argumentumot ebben a nézetben úgy kell beállítani, hogy az alapértelmezett értéke az aktuális dátum legyen. Szerkeszteni kell az argumentumot, a „Műveletvégzés, ha az argumentum nincs jelen” részben ki kell választani az „Alapértelmezett argumentum megadása” beállítást és a „Jelenlegi dátum”-ot kell beállítani.

en: View the calendar.
hu: A naptár megtekintése.

en: Calendar module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: A Calendar modult nem lehet frissíteni amíg a Views nincs frissítve. Vissza kell térni az <a href="@update-php">update.php</a>-hez és lefuttatni a hátralévő frissítéseket.

en: calendar.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
hu: A calendar.modul-hoz frissítések érhetőek el, de nem lehet frissíteni a views.modul frissítése előtt.

en: iCal feed
hu: iCal hírcsatorna

en: Display the view as an iCal feed.
hu: Nézet megjelenítése iCal hírcsatornaként.

en: Generates an iCal feed from a view.
hu: iCal hírcsatorna előállítása nézetből.

en: iCal settings
hu: iCal beállításai

en: The ical icon will be shown only on the selected displays.
hu: Az ical ikon csak a kiválasztott képernyőkön fog megjelenni.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/ical", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
hu: Ez a nézet ezen az útvonalon lesz megtekinthető az oldalon. Javasolt az elérési út „path/%/%/ical” szerű megadása, egy-egy % jelet elhelyezve az elérési útban minden, a nézetben meghatározott argumentumhoz.

en: A Calendar period display will not work without a Date argument or a Date filter.
hu: Naptári időszak képernyő nem működik egy Dátum argumentum vagy egy Dátum szűrő nélkül.

en: Map the View fields to the values they should represent in the iCal feed. Only fields that have been added to the view are available to use in this way. You can add additional fields to the view and mark them 'Exclude from display' if you only want them in the iCal feed.
hu: Leképezi a View mezőket az iCal hírcsatornában ábrázolandó értékekre. Ezen a módon csak a nézethez hozzáadott mezők lesznek elérhetőek. További mezőket lehet hozzáadni a nézethez, amiket „Megjelenítésből kizárt”-nak kell jelölni, ha azokat csak az iCal hírcsatornában kívánjuk megjeleníteni.

en: The @style style requires a Date argument or a Date filter.
hu: @style stílushoz szükséges egy Dátum argumentum vagy egy Dátum szűrő.

en: The @style style requires a Title field for the iCal export.
hu: @style stílusnak szüksége van egy Cím mezőre az iCal exporthoz.

en: The date field '@field' used by the display '@display_title' cannot be set to 'Group multiple values'.
hu: „@display_title” képernyő által használt „@field” mezőn nem beállítható a „Több érték csoportosítása”.

en: Calendar page
hu: Naptár oldal

en: Calendar page. Attach Calendar period attachments to this page, set to show the year, month, day, and week views.
hu: Naptár oldal. Naptári időszak csatolmányok vannak az oldalhoz csatolva, amik az éves, havi, napi és heti nézetek megjelenítésére vannak beállítva.

en: Calendar block
hu: Naptár blokk

en: Calendar page. Attach a Calendar period attachment to this block, set to show the year, month, day, or week view.
hu: Naptár oldal. Egy Naptári időszak csatolmány van a blokkhoz csatolva, ami az éves, havi, napi és heti nézetek megjelenítésére van beállítva.

en: Calendar period
hu: Naptári időszak

en: An attachment for a Year, Month, Day, or Week calendar display, using any style you choose. Attach to a Calendar page and/or a Calendar block.
hu: Egy csatolmány az Éves, Havi, Napi vagy Heti naptár megjelenítéséhez, tetszőlegesen választott stílussal. Egy Naptár oldalhoz és/vagy egy Naptár blokkhoz van csatolva.

en: Calendar page year, month, week, or day view
hu: Naptár oldal éves, havi, heti vagy napi nézet.

en: Calendar navigation
hu: Naptár navigáció

en: Creates back/next navigation and calendar links.
hu: Előző/következő navigációt és naptári hivatkozásokat hoz létre.

en: Displays Views results in a calendar.
hu: Views eredmények megjelenítése egy naptárban.

en: A Calendar period display will not work without a Date argument.
hu: A naptári időszak képernyő nem működik dátum argumentum nélkül.

en: Select the calendar time period for this display.
hu: Naptári időszak kiválasztása ehhez a képernyőhöz.

en: The Calendar period display '@display_title' will not work without a Date argument.
hu: „@display_title” naptári időszak képernyő nem fog működni dátum argumentum nélkül.

en: The Calendar display '@display_title' will not work without a Date argument.
hu: „@display_title” naptárképernyő nem fog működni dátum argumentum nélkül.

en: Legend Content Types
hu: Tartalomtípusok magyarázat

en: Legend Vocabularies
hu: Szótárak magyarázat

en: Legend Terms
hu: Kifejezések magyarázat

en: Date changer
hu: Dátumváltó

en: Add new date link
hu: Új dátumhivatkozás hozzáadása

en: Display a popup calendar date selector?
hu: Megjelenjen egy felugró-naptár dátumválasztó?

en: Display a link to add a new date of the specified content type. Displayed only to users with appropriate permissions.
hu: Megjelenít egy hivatkozást amivel új dátumot lehet hozzáadni a meghatározott tartalomtípushoz. Csak a megfelelő jogosultságokkal rendelkező felhasználóknak jelenik meg.

en: Content Type Legend Colors
hu: Tartalomtípus magyarázatok színei

en: <div class="form-item"><label>Content Type</label><p>Set a hex color value (like #ffffff) to use in the calendar legend for each content type. Types with empty values will have no stripe in the calendar and will not be added to the legend.</p></div>
hu: <div class="form-item"><label>Tartalomtípus</label><p>Egy szín tizenhatos számrendszerbeli értékét kell megadni (például #ffffff) ami a tartalomtípusoknál a naptár magyarázatban lesz használva. Azok a típusok, melyeknek értéke üres, nem lesznek csíkozva és nem lesznek hozzáadva a magyarázathoz.</p></div>

en: Vocabulary Legend Types
hu: Szótár magyarázattípusok

en: <div class="form-item"><label>Vocabularies</label>Select vocabularies to use for setting calendar legend colors by taxonomy term. This works best for vocabularies with only a limited number of possible terms.</div>
hu: <div class="form-item"><label>Szótárak</label>Ki kell választani a taxonómia kifejezésekhez tartozó naptár magyarázatok színeinek beállításához használt szótárat. Azoknál a szótáraknál működik a legjobban, ahol a lehetséges kifejezések száma korlátozott.</div>

en: Taxonomy Legend Colors
hu: Taxonómia magyarázatok színei

en: <div class="form-item warning">Please select Legend vocabularies first!</div>
hu: <div class="form-item warning">Először Szótár magyarázatot kell választani!</div>

en: <div class="form-item"><label>Taxonomy Terms</label><p>Set a hex color value (like #ffffff) to use in the calendar legend for each taxonomy term. Terms with empty values will have no stripe in the calendar and will not be added to the legend.</p></div>
hu: <div class="form-item"><label>Taxonómia kifejezések</label><p>Egy szín hexadecimális kódját kell megadni (pl. #ffffff) ami a taxonómia kifejezéseknél a naptár magyarázatban lesz használva. Az üres érétket tartalmazó kifejezések nem lesznek csíkozva a naptárban és nem lesznek hozzáadva a magyarázathoz.</p></div>

en: The @style style requires a Date argument.
hu: @style stílushoz szükséges egy Dátum argumentum.

en: The date argument date fields must be added to this query. You can exclude them if you do not want them displayed in the calendar.
hu: A dátum argumentum dátummezőket hozzá kell adni ehhez a lekérdezéshez. A mezőket el lehet rejteni, ha nem kell megjeleníteni azokat a naptárban.

en: Calendar day of week names
hu: A hét napjainak elnevezése a naptárban

en: The way day of week names should be displayed in a calendar.
hu: A mód ahogy a hét napjainak neveit meg kell jeleníteni a naptárban.

en: Whether or not to show week numbers in the left column of calendar weeks and months.
hu: A hetek száma legyen-e mutatva a heti és havi naptárak bal oldali oszlopában.

en: No items
hu: Nincsenek elemek

en: Time grouping
hu: Időcsoportosítás

en: Group items together into time periods based on their start time.
hu: Elemek csoportosítása időszakok szerint a kezdési idő alapján.

en: Half hour
hu: Fél óra

en: Custom time grouping
hu: Egyéni időcsoportosítás

en: When choosing the 'custom' Time grouping option above, create custom time period groupings as a comma-separated list of 24-hour times in the format HH:MM:SS, like '00:00:00,08:00:00,18:00:00'. Be sure to start with '00:00:00'. All items after the last time will go in the final group.
hu: Ha az „egyéni” Időcsoportosítás lett fentebb kiválasztva, létre kell hozni egy egyéni időszak szerinti csoportosítást, ahol egy vesszővel elválasztott listában 24 órás időpontokat kell megadni ÓÓ:PP:MM formában, például így: „00:00:00,08:00:00,18:00:00”. A listának „00:00:00” értékkel kell kezdődnie. Az utolsó időpont utáni elemek az utolsó csoportba kerülnek.

en: Field grouping
hu: Mezőcsoportosítás

en: Optionally group items into columns by a field value, for instance select the content type to show items for each content type in their own column, or use a location field to organize items into columns by location.
hu: Az elemeket oszlopokba lehet csoportosítani egy mező értéke szerint, például a tartalomtípust kiválasztva, a tartalomtípusokhoz tartozó elemek a saját oszlopukban jelennek meg, vagy egy helyszín mezőt használva, az elemek helyszín szerint lesznek oszlopokba rendezve.

en: Get Calendar Node
hu: Naptár tartalom lekérdezése

en: Add+
hu: Hozzáadás+

en: All times
hu: Mindig

en: Before @time
hu: @time előtt

en: Empty day
hu: Üres nap

en: No custom formats configured. Please <a href="@link">add</a> some.
hu: Nincsenek egyéni formátumok beállítva. Hozzá kell <a href="@link">adni</a> néhányat.

en: Format string
hu: Formátum karaktersorozat

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
hu: Egy felhasználó által megadott dátumforma. A <a href="@url">PHP kézikönyv</a> leírja a használható lehetőségeket. Az aktuális beállítás eredményeképpen megjelenő dátum: <span>%date</span>.

en: This format already exists.  Please enter a unique format string.
hu: Ez a formátum már létezik. Egy egyedi formátum kifejezést kell megadni.

en: Are you sure you want to remove the format %format?
hu: %format formátum biztosan eltávolítható?

en: Removed date format %format.
hu: %format dátumformátum törölve lett.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
hu: %format formátumtípus biztosan eltávolítható?

en: Removed date format type %format.
hu: %format dátum formátumtípus törölve lett.

en: !type date format
hu: !type dátumformátum

en: Field %field has errors.
hu: %field mező hibákat tartalmaz.

en: %title is invalid.
hu: %title érvénytelen

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
hu: %filename importálásakor HTTP-hiba történt: @error

en: Failed to open file: %filename
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
hu: Érvénytelen naptárfájl: %filename

en: Invalid calendar file.
hu: Érvénytelen naptárfájl.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
hu: !day-name vasárnap|hétfő|kedd|szerda|csütörtök|péntek|szombat

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
hu: !day-abbreviation vas.|hét.|ked.|sze.|csü.|pén.|szo.

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
hu: !day-abbreviation V|H|K|SZ|CS|P|SZ

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
hu: !day-abbreviation V|H|K|SZE|CS|P|SZO

en: !ampm-abbreviation am|pm|AM|PM
hu: !ampm-abbreviation de.|du.|DE.|DU.

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
hu: !datetime Év|Hónap|Nap|Hét|Óra|Perc|Másodperc|Egész nap|Egész nap

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
hu: !datetime_plural Év|Hónap|Nap|Hét|Óra|Perc|Másodperc

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
hu: !date_order Minden|Első|Második|Harmadik|Negyedik|Ötödik

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
hu: !date_order |Utolsó|Utolsó előtti|Hátulról a harmadik|Hátulról a negyedik|Hátulról az ötödik

en: !date_nav Prev|Next|Today
hu: !date_nav Előző|Következő|Ma

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
hu: !month-name |január|február|március|április|május|június|július|augusztus|szeptember|október|november|december

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
hu: !month-abbreviation |Jan|Feb|Már|Ápr|Máj|Jún|Júl|Aug|Szep|Okt|Nov|Dec

en: Allow users to configure date formats
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára a dátumformátumok beállítását

en: Custom formats
hu: Egyéni formátumok

en: Allow users to configure custom date formats.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára az egyedi dátumformátumok beállítását.

en: Add format
hu: Formátum hozzáadása

en: Allow users to add additional date formats.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára további dátumformátumok hozzáadását.

en: Delete date format
hu: Dátumformátum törlése

en: Allow users to delete a configured date format.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára a beállított dátumformátumok törlését.

en: Delete date format type
hu: Dátumformátum típus törlése

en: Allow users to delete a configured date format type.
hu: Engedélyezi a felhasználóknak a dátumformátum típusok törlését.

en: Per-user timezone name.
hu: Felhasználó időzónájának neve

en: date module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: A <em>Date</em> modul nem frissíthető, amíg a <em>Views</em> modul nem lett frissítve. Újra kell futtatni az <a href="@update-php">update.php</a> fájlt a fennmaradó frissítések telepítéséhez.

en: date.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
hu: A <em>Date</em> modulhoz frissítések érhetők el, de ezek addíg nem telepíthetők, amíg a <em>Views</em> modul nincs frissítve.

en: The Date API module requires the <a href="@link">Date PHP4 module</a> for PHP versions less than 5.2.
hu: A <em>Date API</em> modulhoz szükséges a <a href="@link"><em>Date PHP4</em> modul</a> az 5.2 alatti PHP változatoknál.

en: The custom value for a Relative default should be something that describes a time by reference to the current day using strtotime, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
hu: A „Relatív” alapértelmezés egyéni értékének olyannak kell lennie, ami az <em>strtotime</em> használatával az aktuális naptól viszonyítva, meghatároz egy időpontot, mint pl.: „+90 nap” (90 nap a mező létrehozása óta) vagy „+1 szombat” (a következő szombat) formában. További részletek: !strtotime.

en: Custom input format
hu: Egyéni beviteli forma

en: The custom format, if provided, will override the input format selected above. The custom format, if provided, will override the selected display or input options. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
hu: Ha meg van adva az egyéni formátum, akkor az felülírja a fentebb kiválasztott beviteli formát, és a kiválasztott megjelenítési vagy bemeneti beállításokat. Egy „m-d-Y H:i” alakú PHP dátumformátum kifejezést kell meghatározni (további részletek: <a href="@link">http://php.net/date</a>).

en: Select a default format type to be used for the date display. Visit the <a href="@date-time-page">Date and time date format page</a> to add and edit format types.
hu: A dátum megjelenítéséhez használt alapértelmezés szerinti formátumtípus kiválasztása. A <a href="@date-time-page">Dátum és időformátumok oldalon</a> lehet formátumtípusokat hozzáadni és szerkeszteni.

en: Should the repeat options form start out expanded or collapsed? Set to 'Collapsed' to make those options less obtrusive.
hu: Az ismétlődési beállítások űrlap kezdetben nyitottan vagy zártan jelenjen meg? Az „összecsukott” ezt a beállítást kevésbé feltűnővé teszi.

en: Changing the %name setting after data has been created could result in the loss of data!
hu: %name beállításainak módosítása már létező adatok esetén adatvesztést eredményezhet!

en: Display From and To dates
hu: Kezdő és záródátum megjelenítése

en: Display From date only
hu: Csak a kezdő dátum megjelenítése

en: Display To date only
hu: Csak a záró dátum megjelenítése

en: ending on @count
hu: befejezve ezen @count

en: Display repeat rule
hu: Ismétlődési szabály megjelenítése

en: Hide repeat rule
hu: Ismétlődési szabály elrejtése

en: A 'From date' date is required for field %field %delta.
hu: %field %delta mezőhöz egy „Kezdő dátum” dátum megadása szükséges.

en: A 'To date' is required for field %field %delta.
hu: %field %delta mezőhöz egy „Záró dátum” dátum megadása szükséges.

en: @field_name From date value #@delta
hu: @field_name kezdő dátum érték #@delta

en: @field_name To date value #@delta
hu: @field_name záró dátum érték #@delta

en: @field_name From date
hu: @field_name kezdő dátum

en: @field_name To date
hu: @field_name záró dátum

en: The From date is invalid.
hu: A kezdő dátum érvénytelen.

en: The To date is invalid.
hu: A záró dátum érvénytelen.

en: There are errors in @field_name value #@delta:
hu: Hibák vannak @field_name mező #@delta értékében:

en: There are errors in @field_name:
hu: @field_name mezőben hibák vannak:

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor minden elem a mezőben új sort hoz létre, mely duplikációk megjelenését okozhatja. Ez a beállítás nem fér össze a kattintásos rendezéssel a táblázatos megjelenésben.

en: Select List with Repeat options
hu: Legördülő lista ismétlődési beállításokkal

en: Text Field with Repeat options
hu: Szövegmező ismétlődési beállításokkal

en: Text Field with Date Pop-up calendar
hu: Szövegmező felugró dátum naptárral

en: Text Field with Date Pop-up and Repeat options
hu: Szövegmező felugró dátummal és ismétlődési beállításokkal

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
hu: A <em>Date</em> és a <em>Date API</em> modulok teljes dokumentációja elérhető a <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a> címen.

en: Add format type
hu: Formátumtípus hozzáadása

en: The human-readable name for this format type.
hu: A formátumtípus emberek számára olvasható neve.

en: The machine-readable name of this format type. <br>This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique.
hu: A formátumtípus programok által használt neve. <br />A név csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat, továbbá egyedinek kell lennie.

en: The format type must contain only alphanumeric characters and underscores.
hu: A formátumtípus csak betűket és aláhúzást tartalmazhat.

en: This format type already exists.  Please enter a unique type.
hu: Ez a formátumtípus már létezik. Egyedi nevet kell megadni.

en: view date repeats
hu: dátum ismétlődések megtekintése

en: All repeating date fields have been updated to use the new repeating widgets.
hu: Minden ismétlődő dátummező frissítve lett, hogy az új ismétlődő felületi elemet használja.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
hu: Néhány frissítés még függőben van. Vissza kell térni az <a href="@update-php">update.php</a> oldalra és a fennmaradó frissítéseket le kell futtatni.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
hu: Néhány frissítés még függőben van.<br />A frissítő programot újra kell futtatni.

en: Time with timezone
hu: Idő időzónával

en: Field %field formats were converted to custom formats.
hu: %field mezőformátumok át lettek alakítva egyéni formátumokra.

en: The old format type %from_format for field %field was converted to the new format type %to_format.
hu: %field mező régi %from_format formátumtípusa átalakítva az új %to_format formátumtípusra.

en: The display settings for field %field in content type %type_name were updated.
hu: %type_name tartalomtípus %field mezőjének megjelenítési beállítása frissítve lett.

en: Date display formats are now included with the system date and time settings. Please visit <a href="@date-time-page">the Date and time format page</a> to see the new format types.
hu: A dátum megjelenítési formátumai most tartalmazzák a rendszerdátum és -idő beállításokat is. A <a href="@date-time-page">Dátum és idő formátum oldal</a>-on megtekinthetők az új formátumtípusok.

en: Date format settings for %language_name
hu: Dátumformátum beállítások %language_name nyelvhez

en: Locale date settings
hu: Nyelvi dátumbeállítások

en: Configure date formats for each locale
hu: Dátumformátumok beállítása minden nyelvhez

en: Date Locale
hu: Dátum nyelve

en: Allows the site admin to configure multiple formats for date/time display to tailor dates for a specific locale or audience.
hu: Lehetővé teszi webhely adminisztrátora számára több dátum/idő formátum beállítását, bizonyos nyelvek vagy közösségek elvárásai alapján.

en: Field %field is required.
hu: %field mező szükséges.

en: Field %field is invalid.
hu: %field mező érvénytelen.

en: <p>The Date Popup calendar datepicker uses the jQuery UI datepicker. A version of that is included with the Date Popup module, but you are strongly encouraged to use the <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui">jQuery UI module</a> instead. If the jQuery UI module is installed, the Date Popup will use the datepicker from that module, which is likely to be more current. If you are having any problems with Popups and you are not already using jQuery UI, please do that as a first step before reporting problems.</p>
hu: <p>A <em>Date Popup</em> naptár időválasztója a <em>jQuery UI</em> időválasztót használja. Ennek egy változatás tartalmazza a <em>Date Popup</em> modul, de erősen javasolt helyette a <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui"><em>jQuery UI</em> modul</a> használata. Ha a <em>jQuery UI</em> modul telepítve van, akkor a <em>Date Popup</em> ebből a modulból fogja használni az időválasztót, ami valószínűleg frissebb. Ha bármilyen probléma van a felugró ablakokkal, és még nincs használva a <em>jQuery UI</em> modul, akkor első lépésben telepíteni kell azt, még a hibák jelentése előtt.</p>

en: <p>The Date Popup module uses a jQuery timepicker module. There is no "official" jQuery UI timepicker, and not everyone likes the one that is included here. If you do not want to use the timepicker, you can turn it off below and users will get a regular textfield instead.</p>
hu: <p>A <em>Date Popup</em> modul egy <em>jQuery</em> időválasztó modult használ. Nincs „hivatalos” <em>jQuery UI</em> időválasztó, és nem mindenki szereti az itt szereplőt. Ha nincs szükség az időválasztó használatára, akkor lejjebb ki lehet kapcsolni és a felhasználók egy normál szövegmezőt fognak látni helyette.</p>

en: Use default jQuery timepicker
hu: Alapértelmezés szerinti jQuery időválasztó használata

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
hu: Kézi időbevitel, nincs jQuery időválasztó

en: Timepicker
hu: Időválasztó

en: Choose the jQuery timepicker to user.
hu: <em>jQuery</em> időválasztó kiválasztása a felhasználónak.

en: <p>The Date Popup calendar includes some css for IE6 that breaks css validation. Since IE 6 is now superceded by IE 7 and IE 8, the special css for IE 6 has been removed from the regular css used by the Date Popup. If you find you need that css after all, you can add it back in your theme. Look at the way the Garland theme adds special IE-only css in in its page.tpl.php file. The css you need is:</p>
hu: <p>A <em>Date Popup</em> naptár néhány, az IE6-hoz szükséges érvénytelen CSS kódot tartalmaz. Mivel az IE6 már elavult az IE7-hez és az IE8-hoz képest, a speciális IE6 CSS kódok el lettek távolítva a <em>Date Popup</em> által használt normál CSS-ből. Ha mégis szükség van erre a CSS-re, hozzá kell adni a használt sminkhez. A Garland smink page.tpl.php fájljában látható, hogy miként lehet speciális, az IE-hez szükséges CSS kódokat hozzáadni. A szükséges CSS kód:</p>

en: Date Popup Configuration
hu: Date Popup beállításai

en: Allows the user to configure the Date Popup settings.
hu: Lehetővé teszi, hogy a felhasználó módosítsa a <em>Date Popup</em> beállításait.

en: The Date Popup module needs code added by the <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui">jQuery UI module.</a> This is not yet a requirement, but soon will be, so you are encouraged to install that module as soon as possible. In the meantime, a version of the needed code is included here.
hu: A <em>Date Popup</em> modulnak szüksége van a <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui"><em>jQuery UI</em> modul</a> által hozzáadott kódra. Ez még nem követelmény, de hamarosan az lesz, ezért javasolt a modul mielőbbi telepítése. Addig is a modulban biztosítva van egy változat a szükséges kódokkal.

en: Current exceptions
hu: Jelenlegi kivételek

en: The Date Timezone module requires you to <a href="@link">set the site timezone name</a>.
hu: A <em>Date Timezone</em> modul számára szükséges a <a href="@link">webhely időzónájának beállítása</a>.

en: Select your current local time. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
hu: Saját helyi idő kiválasztása. Ha nem egyértelmű, akkor azt a legközelebbi időzónát kell választani, melynek ugyanazok a téli/nyári időszámítási szabályai. A webhelyen használt dátumok és idők megjelenítéséhez ez az időzóna lesz használva.

en: Tools for creating and importing dates and calendars.
hu: Dátumok és naptárak létrehozására és importálására szolgáló eszközök.

en: The following modules are required for the wizard to work:
hu: A következő modulok szükségesek a varázsló működéséhez:

en: Fill out the following form to auto-create a date content type, with a datetime field and matching pre-configured calendar. A calendar and upcoming events block will be created, an ical feed will be added to the calendar, and the mini calendar, calendar legend, and upcoming events blocks will be added to the sidebar of the default theme. Nodes created from this new content type will include a link to the calendar, and the calendar will have a link to the 'add new date' form. If the Signup module is enabled, Signups will also be enabled for this field. You can also add new date fields to an existing content type by entering the existing content type name instead of creating a new one.
hu: A következő űrlapot kell kitölteni egy <em>datetime</em> mezőt és egy illeszkedő, előre beállított naptárat tartalmazó dátum tartalomtípus automatikus létrehozásához. Létre lesz hozva egy naptár és egy közelgő események blokk, egy <em>iCal</em> hírcsatorna lesz hozzáadva a naptárhoz, és a mininaptár, a naptárfelirat, és a közelgő események blokk hozzá lesz adva az aktuális smink oldalsávjához. Az új tartalomtípusokhoz létrehozott tartalmak tartalmazni fognak egy hivatkozást a naptárhoz, és a naptár tartalmazni fog egy hivatkozást az „új dátum létrehozása” űrlaphoz. Ha a <em>Signup</em> modul engedélyezve van, akkor a feliratkozások is engedélyezve lesznek ehhez a mezőhöz. Fel lehet venni új dátummezőket is egy létező tartalomtípushoz a létrehozandó új helyett a létező tartalomtípus nevének megadásával.

en: Only a limited set of options are displayed here to make this easy to set up. Once the date has been created you will be able to make other changes to the date settings and add other fields to your new content type on the Manage fields screen, and make changes to the calendar on the Views edit page.
hu: Itt csak korlátozott számú lehetőség jelenik meg, hogy egyszerűvé tegye a beállítást. Miután a dátum létrejött, lehetővé válik a dátumbeállítások további módosítása és egyéb mezők hozzáadása az új tartalomtípushoz a „Mezők kezelése” képernyőn, és a naptár módosítása a <em>Views</em> szerkesztés oldalán.

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
hu: A dátumok és naptárak beállítása bonyolult lehet. A !date_wizard megkönnyíti egy egyszerű dátum tartalomtípus és a kapcsolódó naptár létrehozását.

en: Date wizard
hu: Dátumvarázsló

en: The calendar %view is a default calendar created for the content type %type_name.
hu: %view naptár egy alapértelmezés szerinti naptár, ami a %type_name tartalomtípushoz lett létrehozva.

en: remove !view
hu: !view eltávolítása

en: Are you sure you want to remove the view %view?
hu: Biztosan törölhető ez a nézet: %view?

en: Removed calendar %calendar.
hu: %calendar eltávolítása megtörtént.

en: Content type name
hu: Tartalomtípus neve

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
hu: Programok által használt név. Megengedett értékek: (a-z, 0-9, _). Ha nincs ilyen tartalomtípus, akkor létre lesz hozva.

en: Content type label
hu: Tartalomtípus cimkéje

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
hu: A tartalomtípus emberek által olvasható neve. Csak új tartalomtípus létrehozásakor van rá szükség.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
hu: Egy dátum tartalomtípus ami egy <em>Views</em> naptárhoz van kapcsolva.

en: Content type description
hu: Tartalomtípus leírása

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
hu: Leírás a tartalomtípushoz. Csak új tartalomtípus létrehozásakor van rá szükség.

en: Date field name
hu: Dátummező neve

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
hu: Programok által használt név. Megengedett értékek: (a-z, 0-9, _). Nem lehet létező mező neve.

en: Date field label
hu: Dátummező címkéje

en: The human-readable label for this field.
hu: A mező emberek által olvasható címkéje.

en: Date widget type
hu: Dátum felületi elem típusa

en: Show repeating date options
hu: Dátum ismétlődési beállításainak megjelenítése

en: Date field type
hu: Dátummező típusa

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
hu: <em>Datetime</em> a javasolt típus, kivéve a történelmi dátumokat vagy csak évet, hónapot tartalmazó dátumokat. Régebbi, vagy nem teljes dátumok esetén a <em>Date</em> típust (egy ISO dátum) kell használni.

en: Date timezone handling
hu: Dátum időzóna kezelése

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
hu: Az időelemeket nem tartalmazó finomságú dátumoknál az időzóna kezelést „nincs”-re kell állítani.

en: Create a calendar for this date field
hu: Naptár létrehozása ehhez a dátummezőhöz

en: Add calendar blocks to the current theme
hu: Naptár blokkok hozzáadása a jelenlegi sminkhez

en: Location field name
hu: Helymező neve

en: Turn on signup
hu: Feliratkozás bekapcsolása

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
hu: Ez a tartalomtípus név már létezik, új mező hozzáadása a létező tartalomtípushoz.

en: This field name already exists.
hu: A mezőnév már létezik.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
hu: Az idővel nem rendelkező finomságnál az időzóna kezelésnek „nincs”-nek kell lennie.

en: Change the calendar as needed and save the view.
hu: A naptár szükség szerinti megváltoztatása, majd a nézet mentése.

en: Feed API Node
hu: Feed API tartalom

en: Feed API Mapper
hu: Feed API leképező

en: Use <a href="@link">Feed API</a> to import ical dates into nodes.
hu: Az <em>iCal</em> dátumok tartalmakba importálásához a <a href="@link"><em>Feed API</em></a> használható.

en: See complete instructions on how to do it in the <a href="@link">Advanced help</a>.
hu: Részletes útmutató a működésről az <a href="@link"><em>Advanced help</em></a> modulban található.

en: Enable the <a href="http://drupal.org/project/advanced_help">Advanced help module</a> for more instructions.
hu: További útmutatáshoz engedélyezni kell az <a href="http://drupal.org/project/advanced_help"><em>Advanced help</em> modul</a>-t.

en: Create a new CCK content type to import your events into, or, if you do not want to create new nodes for your events, add a date field to the existing event type. Make sure the target content type has a date field that has an optional or required To date so it can accept the From date and To date of the event. If your source event has its own timezone field, make sure you set the target date timezone handling to 'date'. Test the target type by trying to create a node manually and make sure all the right options are available in the form before attempting an import.
hu: Új CCK tartalomtípus létrehozása, amibe az eseményeket importálni lehet, vagy ha nincs szükség új tartalmak létrehozására az eseményekhez, dátummezők hozzáadása a létező eseménytípushoz. Meg kell győződni arról, hogy a cél tartalomtípus rendelkezik dátummezővel, és be van állítva egy választható, vagy kötelező -ig dátum, hogy képes legyen fogadni az esemény -tól és -ig dátumait. Ha a forrás esemény saját időzóna mezővel rendelkezik, akkor meg kell győződni arról, hogy a cél dátum időzóna kezelése „date”-re van állítva. Az importálás előtt ki kell próbálni az új típust egy tartalom manuális létrehozásával, és meg kell győződni arról, hogy az összes beállítási lehetőség rendelkezésre áll az űrlapon.

en: The import will create new nodes and trigger all related hooks, so you may want to turn off automatic email messaging for this node type while performing the import!
hu: Az importálás új tartalmakat hoz létre és lefuttatja az összes kapcsolódó „hook”-ot, ezért az import alatt érdemes lehet kikapcsolni az automatikus email üzeneteket ennél a tartalomtípusnál!

en: Original Node ID
hu: Eredeti tartalom azonosító

en: New Node ID
hu: Új tartalom azonosító

en: !type: %title has been created.
hu: !type: %title létrejött.

en: !type: %title has been updated.
hu: !type: %title frissítve lett.

en: 1 event has been converted. | @count events have been converted.
hu[0]: 1 esemény lett átalakítva.
hu[1]: @count esemény lett átalakítva.

en: administer date tools
hu: date tools adminisztrációja

en: Date Tools
hu: Dátum eszközök

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
hu: Eszközök dátumok és naptárak importálásához és létrehozásához.

en: Easy creation of date content types and calendars.
hu: Dátum tartalomtípusok és naptárak egyszerű létrehozása.

en: iCal import
hu: iCal importálása

en: Event import
hu: Esemény importálása

en: Remove calendar
hu: Naptár eltávolítása

en: Date browser
hu: Dátumböngésző

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
hu: Egyéb megjelenítésekhez csatolható dátum vissza/előre navigáció. Szüksége van a <em>Date</em> argumentumra.

en: Date browser style
hu: Dátumböngésző stílus

en: Creates back/next navigation.
hu: Előző/következő navigáció létrehozása.

en: Date (!base_table)
hu: Dátum (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field by a date argument, using any common ISO date/period format (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).
hu: Bármely nézet !base_table dátummező szűrése egy dátum argumentummal. Minden általános ISO dátum/időszak formátum használható (pl.: YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, stb.).

en: Filter any Views !base_table date field.
hu: Bármelyik nézet !base_table dátummező szűrése.

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
hu: Az alapértelmezésként, összegzésben és navigációban használt dátumérték típusának kiválasztása. Például, a „hónap” finomság az alapértelmezés szerinti dátumot az aktuális hónapra állítja, havonkénti összesítéssel az összegző nézetekben, és az előző és következő hónapokra mutató hivatkozással, ha a dátum navigáció használva van.

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010'. When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)'.
hu: Ennek az argumentumnak a legkisebb és legnagyobb megengedett évtartománya, -X:+X eltolással az aktuális évtől, mint például „-3:+3”, vagy a legkisebb és legnagyobb év megadásával, például „2005:2010”. Ha az argumentum a tartományon kívüli értékre van beállítva, akkor egy „Az oldal nem található (404)” oldalt ad vissza.

en: Select one or more date fields to filter with this argument. Do not select both the 'From date' and 'To date' for CCK date fields, only one of them is needed.
hu: Az ezzel az argumentummal szűrni kívánt egy vagy több dátummező kiválasztása. Nem kell a CCK dátummezők „Kezdő dátum”-át és „Záró dátum”-át is kiválasztani, csak az egyikre van szükség.

en: You must select at least one date field for this argument.
hu: Legalább egy dátummezőt ki kell választani ehhez az argumentumhoz.

en: Choose the form element to use for date selection.
hu: A dátumkiválasztásnál használt űrlapelem kiválasztása.

en:  You can use any values PHP's date_create() can understand, like between '12AM today' and '12AM tomorrow.
hu:  Bármilyen érték használható, amit a PHP date_create() megért, például: between „12AM today” and „12AM tomorrow”.

en: Absolute value
hu: Abszolút érték

en: Relative value
hu: Relatív érték

en: Relative values will be used if no date is set above. Use 'now' to default to the current date at runtime or add modifiers like 'now +1 day'. The To date default value is used when the operator is set to 'between' or 'not between'.
hu: Relatív értékek lesznek használva, ha fentebb nincs dátum beállítva. Az aktuális dátum beállítása alapértelmezés szerintinek a „now” használatával lehetséges, de módosítókat is lehet használni. Például: „now +1 day”. A „Záró dátum” alapértelmezés szerinti értéke akkor lesz használva, ha az operátor beállítása „között” vagy „nincs közötte”.

en: If the filter is exposed, these values will be used to set the inital value of the exposed filter. Leave both date and default values blank to start with no value in the exposed filter.
hu: Ha a szűrő felfedett, akkor ezek az értékek lesznek a felfedett szűrő kindulási értékeként használva. Mindkét dátumot és az alapértelmezés szerinti értékeket üresen kell hagyni ahhoz, hogy a felfedett szűrő érték nélkül induljon.

en: The %style cannot use more than one Date: Date argument.
hu: %style nem tud egynél több Date: Dátum argumentumot használni.

en: The %style requires the Date: Date argument be set to default to the current date.
hu: %style igényli a Date: Dátum argumentum alapértelmezés szerinti jelenlegi dátumra állítását.

en: The %style requires the Date: Date argument.
hu: %style igényli a Date: Dátum argumentumot.

en: Navigate to previous year
hu: Ugrás az előző évre

en: Navigate to next year
hu: Ugrás a következő évre

en: Navigate to previous month
hu: Ugrás az előző hónapra

en: Navigate to next month
hu: Ugrás a következő hónapra

en: Navigate to previous week
hu: Ugrás az előző hétre

en: Navigate to next week
hu: Ugrás a következő hétre

en: Navigate to previous day
hu: Ugrás az előző napra

en: Navigate to next day
hu: Ugrás a következő napra

en: View full page month
hu: Hónap egészoldalas megtekintése

en: Requires the <em>administer site configuration</em> permission.
hu: <em>webhelybeállítások adminisztrációja</em> jogosultság szükséges.

en: Stylesheet URL must be a relative path or start with the site's base URL
hu: A stíluslap webcímének relatív útvonalnak kell lennie, vagy a webhely báziscímével kell kezdődnie

en: The settings below only apply when some of the corresponding module-wide link settings are enabled.
hu: Az alábbi beállítások csak akkor érvényesülnek, ha a megfelelő modul szintű hivatkozás beállítások engedélyezettek.

en: access send to friend
hu: oldal küldése ismerősnek elérése

en: Auto-configure the TCPDF settings
hu: A <em>TCPDF</em> automatikus beállítása

en: (TCPDF only) If you disable this option, the TCDPF settings in tcpdf/config/tcpdf_config.php file must be configured manually.
hu: (Csak <em>TCPDF</em>) Ha ez a lehetőség le van tiltva, akkor a <em>TCDPF</em> beállításokat a tcpdf/config/tcpdf_config.php fájlban manuálisan kell elvégezni.

en: access PDF version
hu: PDF változat elérése

en: Close window after sending to printer
hu: Az ablak bezárása a nyomtatóra küldés után

en: When the above options are enabled, this option will close the window after its contents are printed.
hu: Ha a fentebbi lehetőségek engedélyezettek, akkor ez a lehetőség bezárja az ablakot, miután a tartalma ki lett nyomtatva.

en: (wkhtmltopdf only) Set any additional options to be passed to the wkhtmltopdf executable. Tokens may be used in these options (see list below).
hu: (csak WKHTMLTOPDF ) Beállítható néhány parancssori lehetőség, mely át lesz adva a WKHTMLTOPDF programnak. Ezekben vezérjeleket is lehet használni (a lista lejjebb található).

en: When printing url paths, how to transform the case of the argument. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
hu: Webcímútvonalak kiírásakor miként kell átalakítani az argumentum betűit. Nem szabad használni, kivéve kis és nagybetű érzékeny összehasonlításokat alkalmazó Postgres adatbázissal.

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
hu: A hivatkozás célja, mint a „_blank”, „_parent” vagy egy „iframe” név. Ez a mező ritkán van használva.

en: @argument title
hu: @argument cím

en: @argument input
hu: @argument bemenet

en: The maximum number of characters this field can be.
hu: A mező karaktereinek legnagyobb száma.

en: If the field is empty, display this text instead.
hu: Ha a mező üres, akkor ez a szöveg jelenjen meg helyette.

en: Count the number 0 as empty
hu: 0 kezelése üresként

en: If the field contains the number zero, display the empty text instead
hu: Ha a mező a 0 számot tartalmazza, akkor üres szöveg jelenjen meg helyette

en: Hide if empty
hu: Elrejtés, ha üres

en: Do not display anything for this field if it is empty. Note that the field label may still be displayed. Check style or row style settings to hide labels for empty fields.
hu: Semmi ne jelenjen meg, ha ez a mező üres. Meg kell jegyezni, hogy a mező címkéje így is meg fog jelenni. A stílus vagy a sorstílus beállításoknál lehet elrejteni az üres mezők címkéit.

en: Starting value
hu: Kezdőérték

en: Specify the number the counter should start at.
hu: A számláló kezdőértékének meghatározása.

en: Does not start with
hu: Nem ezzel kezdődik

en: Does not end with
hu: Nem végződhet ezzel

en: The view %name has been saved.
hu: %name nézet el lett mentve.

en: Remove all Views 1 tables
hu: Minden <em>Views</em> 1 tábla eltávolítása

en: Check this box and then click clean up to drop all Views 1 tables. Warning: this operation will not be reversible! Do this only if you are sure you no longer need this data.
hu: A <em>Views</em> 1 táblák el lesznek dobva a jelölőnégyzet bejelölése után a takarításra kattintva. Figyelmeztetés: ez a művelet nem vonható vissza! Csak akkor szabad használni, ha a továbbiakban biztosan nincs szükség ezekre az adatokra.

en: All Views 1 tables have been removed.
hu: Minden <em>Views</em> 1 tábla el lett távolítva.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
hu: Ez a szűrő azt okozhatja, hogy a kiválasztott beállítások közül egynél többel rendelkező elemek többször jelennek meg. Ha ez a szűrő ismétlődő eredmények előfordulását okozza, akkor ez a jelölőnégyzet csökkentheti ezeket a ismétlődéseket. Azonban a több keresett kifejezés miatt a lekérdezési teljesítmény csökken, tehát óvatosan kell használni. Egy értéket tartalmazó mezőknél nem kell beállítani, mivel egy nem együttműködő mezőn történő használata azt okozhatja, hogy értékek tűnnek el a megjelenítésről.

en: Jump menu
hu: Ugró menü

en: Puts all of the results into a select box and allows the user to go to a different page based upon the results.
hu: Az összes eredményt egy legördülő menübe rakja, és lehetővé teszi, hogy a felhasználó az eredmények alapján egy másik oldalra ugorjon.

en: Hostname of user that posted the comment.
hu: A hozzászólást beküldő felhasználó gépneve.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
hu: A hozzászólást beküldő felhasználó e-mailcíme. Üres is lehet, ha a szerzőnek van felhasználói fiókja.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
hu: Tartalmak csatolása taxonómia kifejezésekhez, meghatározva a használt szótárat vagy szótárakat. Ez a kapcsolat ismétlődő tartalmakat okozhat, ha több kifejezés is jelen van.

en: The text of the profile item.
hu: A profilelem szövege.

en: The taxonomy term ID for the term.
hu: A kifejezés azonosítója.

en: The taxonomy term name for the term.
hu: A taxonómia kifejezés neve.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak az azonosítója, melyhez a kifejezés tartozik.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak a neve, melyhez a kifejezés tartozik.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
hu: A kapcsolódó szótárak kiválasztása. Nem szabad elfelejteni, hogy minden megtalált kifejezés egy új sort hoz létre, ezért ez a kapcsolat legjobban csak egy szótáron belül használható, amikor egy tartalomhoz csak egy kifejezés kapcsolódik.

en: The file ID for the file.
hu: A fájl azonosítója.

en: The name of the attached file.
hu: A csatolt fájl neve.

en: The MIME type of the attached file.
hu: A csatolt fáj MIME típusa.

en: The path of the attached file.
hu: A csatolt fájl útvonala.

en: The size of the attached file.
hu: A csatolt fájl mérete.

en: The name of the role.
hu: A csoport neve.

en: The role ID of the role.
hu: A csoport csoportazonosítója.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction by clicking on the icon.
hu: Az ikonra kattintással is módosíthatóak a !settings a jelenleg kiválasztott hozzáférési korlátozáshoz.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism by clicking on the icon.
hu: Az ikonra kattintással is módosíthatóak a !settings a jelenleg kiválasztott gyorstár mechanizmushoz.

en: Hide empty fields
hu: Üres mezők elrejtése

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
hu: Ne jelenítse meg a mezőket, a címkéket vagy a mezők jelölőit, ha azok üresek.

en: You need at least one field before you can configure your jump menu settings
hu: Az ugró menü beállítása előtt legalább egy mezőt meg kell adni.

en: To properly configure a jump menu, you must select one field that will represent the path to utilize. You should then set that field to exclude. All other displayed fields will be part of the menu. Please note that all HTML will be stripped from this output as select boxes cannot show HTML.
hu: Az ugró menü megfelelő beállításához ki kell választani egy mezőt, ami a használt útvonalat fogja mutatni. Ezután a mezőt ki kell zárni a megjelenítésből. Minden más megjelenített mező a menü része lesz. Meg kell jegyezni, hogy minden HTML kód el lesz távolítva ebből a kimenetből, mivel a választólisták nem tudják megmutatni a HTML kódot.

en: Path field
hu: Útvonal mező

en: Hide the "Go" button.
hu: A „Mehet” gomb elrejtése.

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
hu: Ha rejtett, akkor ez a gomb a JavaScriptet használó felhasználók elöl el lesz rejtve, és az oldal automatikusan ugrani fog, ha a kiválasztás megváltozik.

en: This identifier is used by another handler.
hu: Ezt az azonosítót más kezelő használja.

en: Always display more link
hu: Mindig jelenítsen meg tovább hivatkozást

en: This will display the more link even if there are no more items to display.
hu: Ez akkor is meg fog jeleníteni egy tovább hivatkozást, ha nincs több megjeleníthető elem.

en: Job title
hu: Beosztás

en: The Breadcrumb title to use when this argument is present. If no breadcrumb is set here, default Title values will be used, see "Title" for percent substitutions.
hu: A használandó morzsacím, ha ez az argumentum jelen van. Ha itt nincs morzsa beállítva, akkor az alapértelmezés szerinti „Cím” érték lesz felhasználva, lásd a „Cím” a százalékos helyettesítő.

en: The order of pages in the book hierarchy.
hu: A lapok sorrendje a könyvek hierarchiájában.

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
hu: Megjelenít egy, az általános tartalmaknál is használt új hozzászólási hivatkozást, amely azonban csak akkor jelenik meg, ha a tartalmat éppen megtekintő felhasználónak van hozzászólási jogosultsága.

en: Inherit pager
hu: Lapozó öröklése

en: Render pager
hu: Lapozó formázása

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached? Note that this will provide unexpected results if the number of items to display do not match.
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e a lapozó értékeit a szülő megjelenéstől, amelyhez csatolták? Megjegyzendő, hogy ez nem várt eredményt adhat, ha a megjelenítendő elemek száma nem egyezik meg.

en: Render
hu: Formázás

en: Should this display render the pager values? If not it can inherit from the parent...
hu: Ez a megjelenítés megformázza-e a lapozó értékeket? Ha nem, akkor tudja örökölni azt a szülőtől...
