Drupal.org Testing (6.x-1.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (3941 entries)

en: tags
ca: etiquetes

en: Home
ca: Inici

en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Next
ca: Següent

en: user
ca: usuari

en: Filter HTML tags
ca: Filtra les etiquetes HTML

en: Show on every page except the listed pages.
ca: Mostra a cada pàgina excepte a les pàgines llistades.

en: Show on only the listed pages.
ca: Mostra només a les pàgines llistades.

en: Pages
ca: Pàgines

en: Save configuration
ca: Desa la configuració

en: Reset to defaults
ca: Reinicialitza als valors predeterminats

en: enabled
ca: habilitat

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Administer
ca: Administra

en: Create a new user account.
ca: Crea un compte d'usuari nou.

en: Request new password via e-mail.
ca: Demana una nova contrasenya per correu electrònic.

en: Suffix
ca: Sufix

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Value
ca: Valor

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: left sidebar
ca: barra lateral esquerra

en: content
ca: contingut

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Groups
ca: Grups

en: Is
ca: És

en: Group
ca: Grup

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Replies
ca: Respostes

en: Closed
ca: Tancat

en: yes
ca: sí

en: Wrong username or password.
ca: El nom d'usuari o la contrasenya és erroni.

en: List
ca: Llista

en: Subject
ca: Assumpte

en: closed
ca: tancat

en: Actions
ca: Accions

en: disabled
ca: inhabilitat

en: Confirm
ca: Confirma

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Subscribe
ca: Subscriu

en: deny
ca: denega

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Read more
ca: Llegeix més

en: Log
ca: Registre

en: RSS feed
ca: Canal RSS

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Explanation or submission guidelines
ca: Explicació o directrius de l'enviament

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Administration
ca: Administració

en: right sidebar
ca: barra lateral dreta

en: footer
ca: peu

en: Comments
ca: Comentaris

en: Priority
ca: Prioritat

en: More
ca: Més

en: not verified
ca: no verificat

en: Last updated
ca: Última actualització

en: On
ca: Actiu

en: new
ca: nou

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Block title
ca: Títol del bloc

en: The title of the block as shown to the user.
ca: El títol del bloc tal com es mostrarà a l'usuari.

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Yes
ca: Sí

en: Blue Lagoon (Default)
ca: Llac Blau (predeterminat)

en: Ash
ca: Cendre

en: Aquamarine
ca: Aiguamarina

en: Belgian Chocolate
ca: Xocolata Belga

en: Bluemarine
ca: Blaumarí

en: Citrus Blast
ca: Ràfega de Cítrics

en: Cold Day
ca: Dia Fred

en: Greenbeam
ca: Raig verd

en: Mediterrano
ca: Mediterrani

en: Mercury
ca: Mercuri

en: Nocturnal
ca: Nocturn

en: Olivia
ca: Oliva

en: Pink Plastic
ca: Plàstic Rosa

en: Shiny Tomato
ca: Tomàquet Brillant

en: Teal Top
ca: Verd blavós sobre

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: Project information
ca: Informació del projecte

en: Homepage
ca: Pàgina inicial

en: Home page
ca: Portada

en: Projects
ca: Projectes

en: Project
ca: Projecte

en: Download
ca: Baixa

en: Version
ca: Versió

en: view
ca: mostra

en: updated
ca: actualitzat

en: Available variables are:
ca: Les variables disponibles són:

en: Overview
ca: Resum

en: all
ca: tot

en: File information
ca: Informació del fitxer

en: File
ca: Fitxer

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Release notes
ca: Notes de versió

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Links
ca: Enllaços

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Daily
ca: Diàriament

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: None
ca: Cap

en: default
ca: predeterminat

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Message
ca: Missatge

en: No log messages available.
ca: No hi ha missatges de registre disponibles.

en: Password
ca: Contrasenya

en: Block settings
ca: Paràmetres de bloc

en: - None -
ca: - Cap -

en: Weight
ca: Pes

en: The configuration options have been saved.
ca: S'han desat les opcions de configuració.

en: Link
ca: Enllaç

en: There are currently no posts in this category.
ca: Actualment no hi ha cap article en aquesta categoria.

en: Help text
ca: Text d'ajuda

en: Types
ca: Tipus

en: Hierarchy
ca: Jerarquia

en: Related terms
ca: Termes relacionats

en: Synonyms
ca: Sinònims

en: Multiple select
ca: Selecció múltiple

en: Required
ca: Necessari

en: root
ca: arrel

en: Parent
ca: Pare

en: Parents
ca: Pares

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
ca: Les pàgines a un nivell donat s'ordenen primer per pes i després per títol.

en: Depth
ca: Profunditat

en: none
ca: cap

en: Category
ca: Categoria

en: Add container
ca: Afegeix un contenidor

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Add category
ca: Afegeix una categoria

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: edit container
ca: edita el contenidor

en: edit
ca: edita

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: up
ca: amunt

en: Go to parent page
ca: Vés a la pàgina pare

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Import
ca: Importa

en: Book
ca: Llibre

en: Export
ca: Exporta

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: General settings
ca: Paràmetres generals

en: settings
ca: paràmetres

en: Node ID
ca: ID del node

en: Field
ca: Camp

en: category
ca: categoria

en: Outline
ca: Esquema

en: header
ca: capçalera

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Session opened for %name.
ca: S'ha obert la sessió per a %name.

en: Help
ca: Ajuda

en: username
ca: nom d'usuari

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Default
ca: Per defecte

en: Update
ca: Actualitza

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Monday
ca: Dilluns

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Thursday
ca: Dijous

en: Friday
ca: Divendres

en: Saturday
ca: Dissabte

en: High
ca: Alta

en: Low
ca: Baixa

en: Time
ca: Hora

en: Access
ca: Accés

en: Add
ca: Afegeix

en: View
ca: Mostra

en: Length
ca: Llargada

en: History
ca: Història

en: The configuration options have been reset to their default values.
ca: S'han establert les opcions de configuració als seus valors predeterminats.

en: Path
ca: Camí

en: Vocabularies
ca: Vocabularis

en: Modules
ca: Mòduls

en: Clear index
ca: Neteja l'índex

en: edit forum
ca: edita el fòrum

en: Forum name
ca: Nom del fòrum

en: forum
ca: fòrum

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
ca: Esteu segur de voler eliminar el fòrum %name?

en: The forum %term and all sub-forums and associated posts have been deleted.
ca: El %term del fòrum i tots els sub-fòrums i articles associats s'han esborrat.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
ca: forum: s'ha esborrat %term i tots els seus sub-fòrums i articles associats.

en: Region
ca: Regió

en: Display
ca: Mostra

en: Node type
ca: Tipus de node

en: Menu
ca: Menú

en: results
ca: resultats

en: search
ca: cerca

en: Core - optional
ca: Nucli - opcional

en: Teaser
ca: Resum

en: never
ca: mai

en: The username %name does not exist.
ca: L'usuari "%name" no existeix.

en: mail
ca: correu

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Add item
ca: Afegeix element

en: actions
ca: accions

en: Theme
ca: Tema

en: aggregator
ca: agregador

en: read more
ca: llegeix més

en: Update interval
ca: Interval d'actualització

en: The fully-qualified URL of the feed.
ca: L'URL complet del canal.

en: Add forum
ca: Afegeix un fòrum

en: Add term
ca: Afegeix un terme

en: Screenshot for %theme theme
ca: Captura per al tema %theme

en: no screenshot
ca: sense captura

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Access log settings
ca: Paràmetres del registre d'accés

en: Enable access log
ca: Habilita el registre d'accés

en: Discard access logs older than
ca: Descarta els registres d'accés més vells que

en: Preview comment
ca: Previsualitza el comentari

en: <none>
ca: <cap>

en: Unassign
ca: Desassigna

en: Unassigned
ca: Sense assignar

en: Assigned
ca: Assignat

en: Please contact the site administrator.
ca: Contacteu amb l'administrador del lloc.

en: <all>
ca: <Tots>

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Advanced search
ca: Cerca avançada

en: Assigned to
ca: Assignat a

en: You are not authorized to access this page.
ca: No esteu autoritzat per accedir a aquesta pàgina.

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Reported by
ca: Informat per

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Issue
ca: Edició

en: Settings for @role
ca: Paràmetres per al rol @role

en: Permitted file extensions
ca: Extensions de fitxers permeses

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
ca: Les extensions que poden carregar els usuaris d'aquest rol. Separeu les extensions amb un espai i no inclogueu el punt del principi.

en: States
ca: Estats

en: n/a
ca: n/d

en: Upload
ca: Puja

en: Picture
ca: Imatge

en: type
ca: tipus

en: Mail
ca: Correu

en: Before
ca: Abans

en: After
ca: Després

en: Database type
ca: Tipus de base de dades

en: User
ca: Usuari

en: action
ca: acció

en: Continue
ca: Continua

en: Configure
ca: Configura

en: Files
ca: Fitxers

en: file
ca: fitxer

en: status
ca: estat

en: Options
ca: Opcions

en: Contact
ca: Contacte

en: Created
ca: Creat

en: Sent email to %recipient
ca: Enviat el correu electrònic a %recipient

en: Unable to send email to %recipient
ca: No s'ha pogut enviar el correu electrònic a %recipient

en: The subject of the message.
ca: L'assumpte del missatge.

en: Number of columns
ca: Nombre de columnes

en: Create
ca: Crea

en: Separator
ca: Separador

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Are you sure you want to delete %title?
ca: Esteu segur de voler esborrar %title?

en: Save categories
ca: Desa les categories

en: Content management
ca: Gestió del contingut

en: Menu item
ca: Element del menú

en: Expanded
ca: Expandit

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
ca: El camí que enllaça a aquest element de menú. Això pot ser un camí intern de Drupal com %add-node o un URL extern com %drupal. Entreu %front per enllaçar a la portada.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
ca: Si està seleccionat i aquest menú té fills, el menú apareixerà expandit.

en: Parent item
ca: Element pare

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
ca: Opcional. Al menú, els elements més pesats s'enfonsaran i els més lleugers es situaran en la part superior.

en: Question
ca: Pregunta

en: Add child page
ca: Afegeix pàgina filla

en: Printer-friendly version
ca: Versió per a imprimir

en: Update options
ca: Actualitza les opcions

en: Remove from outline
ca: Elimina de la sinòpsi

en: Unknown export format.
ca: El format d'exportació és desconegut.

en: All
ca: Tot

en: Access log
ca: Registre d'accés

en: Active
ca: Activa

en: Post
ca: Enviament

en: Last post
ca: Darrer article

en: Submit @name
ca: Envia @name

en: Access denied
ca: Accés denegat

en: Year
ca: Any

en: Date format
ca: Format de la data

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Add block
ca: Afegeix un bloc

en: Display links
ca: Mostra els enllaços

en: View type
ca: Tipus de la vista

en: Page
ca: Pàgina

en: 1 hour | @count hours
ca[0]: 1 hora
ca[1]: @count hores

en: 1 day | @count days
ca[0]: 1 dia
ca[1]: @count dies

en: Configuration saved.
ca: La configuració s'ha desat.

en: Breadcrumb
ca: Fil d'ariadna

en: Footer message
ca: Missatge del peu

en: Logo
ca: Logotip

en: Mission
ca: Missió

en: Search box
ca: Caixa de recerca

en: Site name
ca: Nom del lloc

en: Site slogan
ca: Eslògan del lloc

en: Syndication
ca: Sindicació

en: User settings
ca: Configuracions d'usuari

en: Public registrations
ca: Enregistraments públics

en: Only site administrators can create new user accounts.
ca: Només els administradors del sistema poden crear nous comptes d'usuari.

en: Off
ca: Inactiu

en: Host
ca: Servidor

en: Available updates
ca: Actualitzacions disponibles.

en: Manual update check
ca: Comprova les actualitzacions manualment

en: Check manually
ca: Comprova manualment

en: Up to date
ca: Actualitzat

en: Update available
ca: Actualització disponible

en: Drupal core update status
ca: Estat d'actualització del nucli de Drupal

en: Out of date
ca: Desactualitzat

en: Update status
ca: Estat de les actualitzacions

en: Header
ca: Capçalera

en: Left sidebar
ca: Barra lateral esquerra

en: Right sidebar
ca: Barra lateral dreta

en: Footer
ca: Peu

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
ca: L'element de menú es pot personalitzar i configurar només quan s'ha <a href="@modules-page">activat</a> el mòdul menu.

en: Recipients
ca: Destinataris

en: Selected
ca: Seleccionat

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
ca: Poseu-li un <em>Sí</em> si us agradaria que aquesta categoria es seleccionés per defecte.

en: You must enter a category.
ca: Heu d’introduir una categoria.

en: You must enter one or more recipients.
ca: Heu d'introduir un o més destinataris.

en: Category %category has been added.
ca: La categoria %category s'ha afegit.

en: Category %category has been updated.
ca: La categoria %category s'ha actualitzat.

en: Are you sure you want to delete %category?
ca: Esteu segur de voler suprimir la %category?

en: Category %category has been deleted.
ca: La categoria %category s'ha suprimit.

en: Hourly threshold
ca: Llindar per hores

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
ca: No podeu enviar més de %number missatges per hora. Torneu-ho a provar més tard.

en: Your name
ca: El vostre nom

en: Your e-mail address
ca: La vostra adreça electrònica

en: Send e-mail
ca: Envia un correu electrònic

en: You must select a valid category.
ca: Heu d'especificar una categoria vàlida

en: You must enter a valid e-mail address.
ca: Heu d'introduir una adreça de correu electrònic vàlida.

en: To
ca: Per

en: From
ca: De

en: Aggregator category
ca: Categoria de l'agregador

en: Aggregator feed
ca: Canal de l'agregador

en: Aggregator item
ca: Element d'agregador

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Throttle
ca: Regula

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Roles
ca: Rols

en: Comment
ca: Comentari

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Score
ca: Puntuació

en: Published
ca: Publicat

en: Input format
ca: Format d'entrada

en: Signature
ca: Signatura

en: Filter
ca: Filtra

en: Location
ca: Localització

en: Locale
ca: Local

en: Title field label
ca: Etiqueta del camp títol

en: Body field label
ca: Etiqueta del camp cos

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Sticky at top of lists
ca: Estàtic a la part superior de les llistes

en: Log message
ca: Missatge del registre

en: Poll duration
ca: Durada de l'enquesta

en: Explanation
ca: Explicació

en: Selection options
ca: Opcions de la selecció

en: Session ID
ca: ID de sessió

en: File ID
ca: ID del fitxer

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: Vocabulary ID
ca: ID del vocabulari

en: Vocabulary name
ca: Nom del vocabulari

en: Term
ca: Terme

en: Term ID
ca: ID del terme

en: Term name
ca: Nom del terme

en: Role name
ca: Nom del rol

en: E-mail address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Theme configuration
ca: Configuració del tema

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Last login
ca: Darrer inici de sessió

en: Time zone
ca: Fus horari

en: Severity
ca: Severitat

en: Global settings
ca: Paràmetres globals

en: Fields
ca: Camps

en: Contains
ca: Conté

en: Does not contain
ca: No conté

en: Is less than
ca: És menor que

en: Is less than or equal to
ca: És menor o igual que

en: Is equal to
ca: És igual a

en: Is greater than or equal to
ca: És més gran o igual que

en: Is greater than
ca: És més gran que

en: Is not equal to
ca: És diferent a

en: Vote
ca: Vota

en: Count
ca: Quantitat

en: Overridden
ca: Sobreescrit

en: Watchdog
ca: Vigilant

en: Search settings
ca: Paràmetres de cerca

en: blocked
ca: bloquejat

en: active
ca: actiu

en: N/A
ca: No aplica

en: OPML feed
ca: Canal OPML

en: configure
ca: configura

en: Number of news items in block
ca: Nombre d'elements de notícies en un bloc

en: View this feed's recent news.
ca: Visualitza les notícies recents d'aquest canal.

en: View this category's recent news.
ca: Visualitza les notícies recents d'aquesta categoria.

en: Feed overview
ca: Resum dels canals

en: Items
ca: Elements

en: Last update
ca: Última actualització

en: Next update
ca: Següent actualització

en: %time ago
ca: fa %time

en: %time left
ca: en queden %time

en: remove items
ca: elimina els elements

en: update items
ca: actualitza els elements

en: Category overview
ca: Resum de les categories

en: Categorize
ca: Categoritza

en: You are not allowed to categorize this feed item.
ca: No esteu autoritzat a categoritzar aquest element de canal.

en: The categories have been saved.
ca: S'han desat les categories.

en: Updated:
ca: Actualitzat:

en: blog it
ca: escriu al blog

en: Comment on this news item in your personal blog.
ca: Comenteu aquesta notícia al vostre blog personal.

en: %age old
ca: té %age

en: %ago ago
ca: fa %age

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Items shown in sources and categories pages
ca: Els elements que es mostren a les pàgines orígen i categories

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
ca: Ja existeix un canal amb l'URL %url. Heu d'entrar un URL únic.

en: The feed %feed has been updated.
ca: El canal %feed s'ha actualitzat.

en: Feed %feed deleted.
ca: Canal %feed eliminat.

en: The feed %feed has been deleted.
ca: El canal %feed s'ha eliminat.

en: Feed %feed added.
ca: Canal %feed afegit.

en: The feed %feed has been added.
ca: El canal %feed s'ha afegit.

en: Delete all
ca: Suprimeix-ho tot

en: The news items from %site have been removed.
ca: S'han eliminat les notícies de %site.

en: administer news feeds
ca: administra els canals de notícies

en: access news feeds
ca: accedeix als canals de notícies

en: Sort order
ca: Ordre de classificació

en: Up
ca: Amunt

en: Performance
ca: Rendiment

en: Read full article to view attachments.
ca: Llegeix l'article complet per veure els adjunts.

en: 1 attachment | @count attachments
ca[0]: 1 adjunt
ca[1]: @count adjunts

en: This field is required.
ca: Aquest camp és obligatori.

en: Medium
ca: Mitjana

en: Media
ca: Multimèdia

en: Sortable
ca: Ordenable

en: Caching
ca: Emmagatzemament en memòria cau

en: Month
ca: Mes

en: Details
ca: Detalls

en: Last reply
ca: Última resposta

en: System
ca: Sistema

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Current
ca: Actual

en: Send
ca: Enviar

en: Code
ca: Codi

en: No posts available.
ca: No hi ha articles disponibles.

en: Recipient
ca: Destinatari

en: Add a role to the selected users
ca: Afegeix un rol als usuaris seleccionats

en: Remove a role from the selected users
ca: Elimina un rol dels usuaris seleccionats

en: security
ca: seguretat

en: Method
ca: Mètode

en: Recent posts
ca: Enviaments recents

en: Tonga
ca: Tonguès

en: Week
ca: Setmana

en: Day
ca: Dia

en: Table
ca: Taula

en: Mon
ca: Dll

en: Tue
ca: Dm

en: Wed
ca: Dc

en: Thu
ca: Dj

en: Fri
ca: Dv

en: Sat
ca: Ds

en: Sun
ca: Dg

en: May
ca: mai

en: Now
ca: Ara

en: Forum
ca: Fòrum

en: Security
ca: Seguretat

en: !time ago
ca: fa !time

en: Other
ca: Altres

en: Text color
ca: Color del text

en: Navigation
ca: Navegació

en: Basic
ca: Bàsic

en: Theme-specific settings
ca: Paràmetres específics del tema

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
ca: Aquests paràmetres existeixen només per al tema %theme i els estils basats en ell.

en: access content
ca: accedeix al contingut

en: List type
ca: Tipus de llista

en: Role
ca: Rol

en: Allow
ca: Admet

en: Deny
ca: Denega

en: User login
ca: Inici de sessió d'usuari

en: Log in
ca: Entra

en: Updated URL for feed %title to %url.
ca: Actualitzat l'URL pel canal %title a %url.

en: Jump to the first comment of this posting.
ca: Salta al primer comentari d'aquest article.

en: Jump to the first new comment of this posting.
ca: Salta al primer comentari nou d'aquest article.

en: Add new comment
ca: Afegeix un nou comentari

en: Add a new comment to this page.
ca: Afegeix un nou comentari a aquesta pàgina.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
ca: Compartiu la vostre opinions sobre aquest article.

en: No terms available.
ca: No hi ha termes disponibles.

en: reset
ca: reinicia

en: String
ca: Cadena

en: Case
ca: Cas

en: Users
ca: Usuaris

en: Not installed
ca: No està instal·lat

en: Minimum cache lifetime
ca: Mínim de permanència en memòria cau

en: Referrer
ca: Referència

en: 1 vote | @count votes
ca[0]: 1 vot
ca[1]: @count vots

en: Site maintenance
ca: Manteniment del lloc web

en: Online
ca: En línia

en: Off-line
ca: Desconnectat

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
ca: Quan es posa "En línia", tots els visitants podran navegar normalment pel vostre web. Quan es posa a "Desconnectat", només els usuaris amb el permís d'"administrar la configuració del lloc" tenen accés al web per realitzar el manteniment; tots els altres visitants veuen el missatge configurat a sota. Els usuaris autoritzats poden iniciar sessió durant el mode "Desconnectat" directament a la pàgina d'<a href="@user-login">inici de sessió d'usuari</a>.

en: Site off-line message
ca: Missatge de desconnectat del lloc

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ca: @site està actualment en manteniment. El lloc tornarà a funcionar aviat. Gràcies per la vostra paciència.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
ca: Missatge per mostrar als visitants quan el lloc està en mode desconnectat.

en: Default front page
ca: Portada predeterminada

en: Top pages
ca: Pàgines més actives

en: Both
ca: Ambdós

en: Maximum length
ca: Longitud màxima

en: Create content
ca: Crea contingut

en: Argument
ca: Paràmetre

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: <All>
ca: <Tot>

en: access all views
ca: accedeix totes les vistes

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
ca: Les Views són llistats personalitzats de contingut del vostre sistema; permeten molta configuració i us donen el control sobre com voleu mostrar els llistats de contingut.

en: Tools
ca: Eines

en: Override
ca: Sobrescriu

en: Clone
ca: Duplica

en: Summary, sorted ascending
ca: Resum, ordenat de forma ascendent

en: Summary, sorted descending
ca: Resum, ordenat de forma descendent

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Text to display at the top of the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
ca: El text a mostrar a la part superior de la vista. Pot contenir una explicació o enllaços o el que vulgueu. Opcional.

en: Normal menu item
ca: Element de menú normal

en: Empty text
ca: Text buit

en: Expose
ca: Exposa

en: Down
ca: Avall

en: Wildcard
ca: Comodí

en: Arguments
ca: Paràmetres

en: Operator
ca: Operador

en: Filters
ca: Filtres

en: Optional
ca: Opcional

en: Order
ca: Ordre

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
ca: El nom de la vista pot ser només alfanumèric o amb guions baixos.

en: administer views
ca: administra les vistes

en: Recent comments
ca: Comentaris recents

en: Random
ca: Aleatori

en: Recent hits
ca: Accessos recents

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: Position
ca: Posició

en: The comment no longer exists.
ca: El comentari ja no existeix.

en: The comment and all its replies have been deleted.
ca: S'ha eliminat el comentari i totes les seves respostes.

en: Basic settings
ca: Paràmetres bàsics

en: Do not display
ca: No el mostris

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
ca: Mostra si el següent codi PHP retorna <code>TRUE</code> (mode-PHP, només per experts).

en: Preformatted
ca: Preformatat

en: Profile
ca: Perfil

en: filters
ca: filtres

en: Votes
ca: Vots

en: Term description
ca: Descripció del terme

en: fields
ca: camps

en: Save settings
ca: Desa la configuració

en: Operation
ca: Operació

en: reply
ca: respon

en: Function
ca: Funció

en: Session closed for %name.
ca: S'ha tancat la sessió per a %name.

en: Tracker
ca: Seguidor

en: Defaults
ca: Per defecte

en: You have to specify a valid date.
ca: Heu d'especificar una data vàlida.

en: Server settings
ca: Preferències del servidor

en: The name %name is a reserved username.
ca: El nom %name és un nom d'usuari reservat.

en: The field %field is required.
ca: El camp %field és obligatori.

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Created date
ca: Data de creació

en: Updated date
ca: Data d'actualització

en: 1 new | @count new
ca[0]: 1 nou
ca[1]: @count nous

en: Default language
ca: Llengua predeterminada

en: Add rule
ca: Afegeix una regla

en: Delete rule
ca: Esborra regla

en: Table prefix
ca: Prefix de les taules

en: Database username
ca: Nom d'usuari de la base de dades

en: Database password
ca: Clau de pas de la base de dades

en: Database name
ca: Nom de la base de dades

en: Add user
ca: Afegeix un usuari

en: Formatting guidelines
ca: Guia de formatat

en: Authoring information
ca: Informació de l'autoria

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
ca: Format: %time. Deixeu-ho en blanc per utilitzar l'hora del formulari de submissió.

en: Leave blank for %anonymous.
ca: Deixeu-ho en blanc per %anonymous.

en: Attachments
ca: Adjunts

en: File attachments
ca: Fitxers adjunts

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
ca: Els canvis fets als adjunts no són permanents fins que deseu aquest missatge. El primer fitxer "llistat" s'inclourà al canal RSS.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
ca: Els fitxers adjunts estan inhabilitats. Els directoris no s'han configurat correctament.

en: Please visit the <a href="@admin-file-system">file system configuration page</a>.
ca: Visiteu la <a href="@admin-file-system">pàgina de configuració de fitxers de sistema</a>.

en: Approved
ca: Aprovat

en: Pending
ca: Pendent

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
ca: Habiliteu o inhabiliteu la memòria cau de pàgina pels usuaris anònims i establiu les opcions de CSS i JS per a optimitzar l'ample de banda.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ca: Entreu una pàgina per línia com camins de Drupal. El caràcter '*' és un comodí. Exemples de camí són %blog per la pàgina de blog i %blog-wildcard per a cada blog personal. %front és la portada.

en: Other queries
ca: Altres consultes

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
ca: La mida màxima permesa de les imatges expressada com AMPLADAxALÇADA (p.ex. 640x480). Establiu-ho a 0 per no tenir cap restricció.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
ca: El límit de la mida del fitxer de %role ha de ser un nombre i més gran de 0.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
ca: La mida màxima del fitxer per carregar de %rol és més gran que la la mida total de fitxers permesa per usuari

en: Maximum resolution for uploaded images
ca: Resolució màxima per a les imatges carregades

en: WIDTHxHEIGHT
ca: AMPLADAxALÇADA

en: Maximum file size per upload
ca: Mida màxima dels fitxers per càrrega

en: Total file size per user
ca: Mida màxima total dels fitxers per usuari

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
ca: La mida màxima de tots els fitxers que pot tenir un usuari en el lloc (en megabytes).

en: [<a href="@link">more help...</a>]
ca: [<a href="@link">més ajuda...</a>]

en: settings page
ca: pàgina de configuracions

en: Arabic
ca: Àrab

en: English
ca: Anglès

en: French
ca: Francès

en: Italian
ca: Italià

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Japanese
ca: Japonès

en: Korean
ca: Coreà

en: in
ca: a

en: Edit term
ca: Edita terme

en: Switch
ca: Canviar

en: Are you sure you want to delete these items?
ca: Esteu segur que vols eliminar aquest element?

en: The items have been deleted.
ca: Els elements s'han esborrat.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
ca: Una adreça de correu vàlida. Tots els correus provinents del sistema seran enviats aquí. L'adreça no es fa mai pública i només s'utilitzarà en el cas que desitgeu rebre una nova contrasenya o notificacions per correu.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
ca: L'adreça de correu %email ja està registrada. <a href="@password">Heu oblidat la vostra contrasenya?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
ca: S'ha denegat l'accés a l'adreça de correu %email.

en: Remove items
ca: Elimina els elements

en: ago
ca: fa

en: Allowed HTML tags
ca: Etiquetes HTML permeses

en: Sources
ca: Fonts

en: !title category latest items
ca: Últims elements de la categoria !title

en: !title feed latest items
ca: Últims elements del canal !title

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
ca: Ja existeix una categoria anomenada %category. Heu d'entrar un títol únic.

en: The category %category has been updated.
ca: La categoria %category s'ha actualitzat.

en: Category %category deleted.
ca: Categoria %category eliminada.

en: The category %category has been deleted.
ca: La categoria %category s'ha eliminat.

en: Category %category added.
ca: Categoria %category afegida.

en: The category %category has been added.
ca: La categoria %category s'ha afegit.

en: aggregator - @title
ca: agregador - @title

en: 1 item | @count items
ca[0]: 1 element
ca[1]: @count elements

en: Add menu
ca: Afegeix un menú

en: Clear
ca: Neteja

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
ca: Esteu segur que voleu eliminar l'element de menú personalitzat %item?

en: The menu item %title has been deleted.
ca: L'element de menú %title s'ha eliminat.

en: Deleted menu item %title.
ca: Element de menú %title suprimit.

en: menu
ca: menú

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: No items selected.
ca: Sense elements seleccionats.

en: The update has been performed.
ca: S'ha realitzat l'actualització.

en: update
ca: actualitza

en: View user profile.
ca: Mostra el perfil d'usuari.

en: locked
ca: bloquejat

en: Titles only
ca: Només títols

en: Full text
ca: Text complet

en: This cannot be undone.
ca: No es pot desfer.

en: Upload picture
ca: Carrega la imatge

en: Feed settings
ca: Paràmetres del canal

en: Source
ca: Font

en: Message:
ca: Missatge:

en: Language file
ca: Fitxer d'idioma

en: published
ca: publicat

en: Average page generation time
ca: Temps mitjà de generació per pàgina

en: The changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis.

en: Show only users where
ca: Mostra només usuaris on

en: Refine
ca: Refina

en: Undo
ca: Desfés

en: Member for
ca: Membre des de fa

en: @time ago
ca: fa @time

en: No users available.
ca: No hi ha usuaris disponibles.

en: No users selected.
ca: No s'ha seleccionat cap usuari

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
ca: S'ha detectat un intent maliciós d'alterar camps d'usuari protegits.

en: Select all rows in this table
ca: Selecciona totes les fileres d'aquesta taula

en: Deselect all rows in this table
ca: Deselecciona totes les fileres d'aquesta taula

en: Skip to Navigation
ca: Vés a navegació

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Your search yielded no results
ca: La vostra cerca no ha tornat cap resultat.

en: Please enter some keywords.
ca: Introduïu algunes paraules clau.

en: Request new password
ca: Demana una contrasenya nova

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
ca: Els visitants poden crear comptes i no es requereix l'aprovació de l'administrador.

en: Replacement patterns
ca: Patrons de reemplaçament

en: Deleted
ca: Eliminat

en: Display name
ca: Nom de la presentació

en: Languages
ca: Llengües

en: Topics
ca: Temes

en: Topic
ca: Tema

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
ca: La mida màxima del fitxer que pot carregar un usuari (en megabytes).

en: Edit menu
ca: Edita el menú

en: Delete menu
ca: Suprimeix el menú

en: Edit menu item
ca: Edita l'element de menú

en: Reset menu item
ca: Reinicia l'element de menú

en: Delete menu item
ca: Suprimeix l'element de menú

en: Publishing options
ca: Opcions de publicació

en: Create new revision
ca: Crea una nova revisió

en: Query
ca: Consulta

en: Locale settings
ca: Configuració local

en: Configure block
ca: Configura el bloc

en: How many content items to display in "day" list.
ca: Quants elements de contingut per mostrar en la llista "dia".

en: Jan
ca: gen

en: Feb
ca: febr

en: Apr
ca: abr

en: Jun
ca: jun

en: Jul
ca: jul

en: Aug
ca: ago

en: Sep
ca: set

en: Oct
ca: oct

en: Nov
ca: nov

en: Dec
ca: des

en: Hour
ca: Hora

en: Minute
ca: Minut

en: Second
ca: Segon

en: Granularity
ca: Granularitat

en: Moderated
ca: Moderat

en: Posts
ca: Articles

en: Mission statement
ca: Missió

en: Alignment
ca: Alineació

en: Configure permissions
ca: Configura permisos

en: Link label
ca: Etiqueta de l'enllaç

en: None.
ca: Cap.

en: Existing system path
ca: Camins de sistema existent

en: Path alias
ca: Àlies de camí

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
ca: Especifiqueu el camí existent en el que voleu crear un àlies. Per exemple:  node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
ca: Especifiqueu un camí alternatiu per a accedir a la informació. Per exemple «quisom». Escriviu camins relatius i no utilitzeu guions o els àlies d'URL no funcionaran.

en: Greater than
ca: Més gran que

en: Less than
ca: Més petit que

en: Choice
ca: Opció

en: Log out
ca: Surt

en: Number of day's top views to display
ca: Nombre de les més vistes del dia a mostrar

en: Number of all time views to display
ca: Nombre de visualitzacions històriques a mostrar

en: Number of most recent views to display
ca: Nombre de visualitzacions més recents a mostrar

en: The settings have not been saved because of the errors.
ca: La configuració no s'ha desat degut als errors.

en: Spam link deterrent
ca: Detenció d'enllaços d'spam

en: profile
ca: perfil

en: First day of week
ca: Primer dia de la setmana

en: Autocomplete taxonomy
ca: Taxonomia autocomplerta

en: Send yourself a copy.
ca: Envieu-vos una còpia

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
ca: !name (!name-url) us ha enviat un missatge a través del vostre formulari de contacte (!form-url) a !site.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
ca: Si no voleu rebre aquests correus, podeu canviar els vostres paràmetres a !url.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
ca: %name-from ha enviat a %name-to un correu electrònic.

en: The message has been sent.
ca: El missatge s'ha enviat.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
ca: !name ha enviat un missatge amb el el formulari de contacte a !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
ca: %name-form ha enviat un correu electrònic referent a %category.

en: Your message has been sent.
ca: El vostre missatge s'ha enviat.

en: Create new account
ca: Crea un compte nou

en: role
ca: rol

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ca: Esteu segur de voler eliminar el bloc %name?

en: The block %name has been removed.
ca: El bloc %name s'ha suprimit.

en: list terms
ca: llista de termes

en: add terms
ca: afegeix termes

en: Created new term %term.
ca: S'ha creat el terme nou %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
ca: Esteu segur de voler eliminar el terme %title?

en: Deleted term %name.
ca: S'ha esborrat el terme %name.

en: warning
ca: avís

en: No statistics available.
ca: No hi ha cap estadística disponible.

en: Last run !time ago
ca: Darrera execució: fa !time

en: Never run
ca: No s'ha executat mai

en: Site information
ca: Informació del lloc web

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: critical
ca: crític

en: Default permitted file extensions
ca: Extensions de fitxer permeses per defecte

en: or
ca: o

en: Optimize JavaScript files
ca: Optimitza els fitxers JavaScript

en: Results
ca: Resultats

en: Older polls
ca: Enquestes antigues

en: View the list of polls on this site.
ca: Mostra la llista d'enquestes d'aquest lloc.

en: Poll settings
ca: Paràmetres de configuració de les enquestes

en: You must fill in at least two choices.
ca: Heu de completar almenys dues opcions.

en: open
ca: obert

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
ca: Aquesta taula recull tots els vots registrats d'aquesta enquesta. Si els usuaris anònims poden votar, seran identificats per l'adreça IP de l'ordinador que han utilitzar per votar.

en: Visitor
ca: Visitant

en: Cancel your vote
ca: Cancel·la el vostre vot

en: View the current poll results.
ca: Mostra els resultats actuals de l'enquesta.

en: vote on polls
ca: vota a enquestes

en: cancel own vote
ca: cancel·la els vots propis

en: inspect all votes
ca: examina tots els vots

en: Convert
ca: Converteix

en: List terms
ca: Llista de termes

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
ca: Esborrar un terme esborrarà tots els seus fills si n'hi ha algun. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Parent term
ca: Terme pare

en: Parent terms
ca: Termes pare

en: Syndicate
ca: Sindica

en: Syndicate content
ca: Contingut sindicat

en: Books
ca: Llibres

en: Style
ca: Estil

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
ca: El canal de %site sembla trencat, a causa d'un error "%error" a la línia %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
ca: El canal de %site sembla trencat, degut a l'error "%error" a la línia %line.

en: Forums
ca: Fòrums

en: administer taxonomy
ca: administra les taxonomies

en: access administration pages
ca: accedeix a les pàgines d'administració

en: administer filters
ca: administra els filtres

en: view revisions
ca: accedeix a les revisions

en: Revisions for %title
ca: Revisions per %title

en: !date by !username
ca: !date per !username

en: revert
ca: reverteix

en: Revision
ca: Revisió

en: current revision
ca: revisió actual

en: The specified passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Track
ca: Seguiment

en: No forums defined
ca: No s'ha definit cap fòrum

en: This topic has been moved
ca: Aquest tema s'ha mogut

en: User management
ca: Gestió d'usuaris

en: Permissions
ca: Permisos

en: e-mail
ca: correu electrònic

en: permission
ca: permís

en: Last modified
ca: Modificat per darrer cop

en: Your vote was recorded.
ca: El vostre vot ha estat registrat.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
ca: Permet al lloc recopilar votacions sobre diferents temes a mode de preguntes de selecció múltiple.

en: Link color
ca: Color dels enllaços

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
ca: La vostra contrasenya i les instruccions corresponents s'han enviat a la vostra adreça de correu.

en: Reverse
ca: Dóna-li la volta

en: Thousands separator
ca: Separador de milers

en: Length of trimmed posts
ca: Mida dels articles retallats

en: 200 characters
ca: 200 caràcters

en: 400 characters
ca: 400 caràcters

en: 600 characters
ca: 600 caràcters

en: 800 characters
ca: 800 caràcters

en: 1000 characters
ca: 1000 caràcters

en: 1200 characters
ca: 1200 caràcters

en: 1400 characters
ca: 1400 caràcters

en: 1600 characters
ca: 1600 caràcters

en: 1800 characters
ca: 1800 caràcters

en: 2000 characters
ca: 2000 caràcters

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
ca: El nombre màxim de caràcters utilitzats en la versió retallada d'un article. Drupal utilitzarà aquesta configuració per determinar en quin punt s'haurien de retallar els articles llargs. La versió retallada d'un article s'utilitza normalment com un resum quan es mostra l'article a la portada, canals XML, etc. Per a inhabilitar els resums, establiu a "Il·limitat". Teniu en compte que aquest paràmetre només afectarà al contingut nou o actualitzat i no afectarà els resums ja existents.

en: System default
ca: Valor per defecte del sistema

en: Not published
ca: No publicat

en: File settings
ca: Paràmetres de fitxer

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
ca: Les extensions per defecte que els usuaris poden carregar. Separeu les extensions amb un espai i no inclogueu el punt del principi.

en: Default maximum file size per upload
ca: La mida màxima predeterminada del fitxer per carregar

en: Default total file size per user
ca: Mida total del fitxer predeterminat per usuari.

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
ca: Els paràmetres PHP limiten la mida màxima d'un fitxer per carregar a %size.

en: Depending on your server environment, these settings may be changed in the system-wide php.ini file, a php.ini file in your Drupal root directory, in your Drupal site's settings.php file, or in the .htaccess file in your Drupal root directory.
ca: Depenent de l'entorn del vostre servidor, aquests paràmetres de configuració es poden canviar a nivell de sistema a l'arxiu php.ini que hi ha al directori arrel de Drupal, a l'arxiu .htaccess del mateix directori, o a l'arxiu settings.php del lloc web.

en: Menu settings
ca: Paràmetres de menú

en: The description displayed when hovering over a menu item.
ca: La descripció que es mostra quan es passa el punter per sobre un element del menú.

en: XML feed
ca: Canal XML

en: Color scheme
ca: Esquema de colors

en: Gray
ca: Gris

en: Attach new file
ca: Adjunta un fitxer nou

en: Attach
ca: Adjunta

en: List files by default
ca: Llista de fitxers per defecte

en: Unformatted
ca: Sense format

en: File system path
ca: Camí del sistema de fitxers

en: @type: deleted %title.
ca: @type: %title eliminat.

en: RSS Feed
ca: Canal RSS

en: New comments
ca: Nous comentaris

en: <a href="@link" title="@title">more</a>
ca: <a href="@link" title="@title">més</a>

en: Redirect to URL
ca: Redirigeix a la URL

en: details
ca: detalls

en: Relationships
ca: Relacions

en: Relationship
ca: Relació

en: relationships
ca: relacions

en: The username %name has not been activated or is blocked.
ca: El nom d'usuari %name no ha estat activat o està bloquejat.

en: Login attempt failed for %user.
ca: L'intent d'inici de sessió ha fallat per a %user.

en: Sort criteria
ca: Criteris d'ordenació

en: Revision of %title from %date
ca: Revisió de %title de %date

en: Parent menu item
ca: Element pare de menú

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
ca: El nom de l'usuari a qui voleu assignar l'autoria.

en: Please enter a valid username.
ca: Introduïu un nom d'usuari vàlid.

en: Please enter a valid email address or %author.
ca: Introduïu una adreça vàlida de correu electrònic o %autor.

en: Manage the actions defined for your site.
ca: Gestioneu les accions definides pel vostre web.

en: Delete action
ca: Esborrar acció

en: Actions available to Drupal:
ca: Accions disponibles per a Drupal:

en: The action has been successfully saved.
ca: L'acció s'ha desat satisfactòriament.

en: Deleted action %aid (%action)
ca: Eliminada acció %aid (%action)

en: Action '%action' added.
ca: Afegida l'acció '%action'.

en: Remove orphaned actions
ca: Elimina les accions òrfenes

en: administer actions
ca: administra les accions

en: Themes
ca: Temes

en: Translations
ca: Traduccions

en: Multilingual
ca: Multilingüe

en: If you want to add a static page, like a contact page or an about page, use a page.
ca: Si voleu afegir una pàgina estàtica, com una pàgina de contacte o una introducció, utilitzeu una pàgina.

en: Story
ca: Història

en: Stories are articles in their simplest form: they have a title, a teaser and a body, but can be extended by other modules. The teaser is part of the body too. Stories may be used as a personal blog or for news articles.
ca: Les històries són articles en la seva forma més simple: tenen un títol, un resum i un cos, però altres mòduls les poden estendre. El resum forma part també del cos. Les històries es poden usar com un blog personal o com a notícies.

en: JPEG quality
ca: Qualitat JPEG

en: Unpublished
ca: No publicat

en: administer nodes
ca: administra els nodes

en: administer comments
ca: administra els comentaris

en: Delete comments
ca: Suprimeix els comentaris

en: not published
ca: no publicat

en: by
ca: per

en: The comments have been deleted.
ca: Els comentaris s'han suprimit.

en: Published comments
ca: Comentaris publicats

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
ca: El vostre comentari s'ha posat a la cua per a ser moderat pels administradors del lloc i es publicarà després de la seva aprovació.

en: !name field is required.
ca: El camp !name és obligatori.

en: Protected
ca: Protegit

en: Comment settings
ca: Paràmetres dels comentaris

en: Hits
ca: Accessos

en: not sticky
ca: no estàtic

en: sticky
ca: estàtic

en: not promoted
ca: no promocionat

en: promoted
ca: promocionat

en: Sticky
ca: Estàtic

en: Default options
ca: Opcions predeterminades

en: Read only
ca: De només lectura

en: TRUE
ca: CERT

en: FALSE
ca: FALS

en: Ok
ca: D'acord

en: Contact settings
ca: Paràmetres de contacte

en: Reset password
ca: Inicialitza contrasenya

en: Processing
ca: Processant

en: Finished
ca: Fi

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Storage
ca: Emmagatzemament

en: Line break converter
ca: Convertidor de finals de línia

en: Temporary directory
ca: Directori temporal

en: date
ca: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ca: Error de càrrega del fitxer. No s'ha pogut moure el fitxer carregat.

en: upload files
ca: puja fitxers

en: Site configuration
ca: Configuració del lloc web

en: The specified date is invalid.
ca: La data especificada és invàlida.

en: Choice @n
ca: Opció @n

en: Password strength:
ca: Complexitat de la contrasenya:

en: It is recommended to choose a password that contains at least six characters. It should include numbers, punctuation, and both upper and lowercase letters.
ca: Es recomana escollir una contrasenya que contingui almenys sis caràcters. Hauria d'incloure nombres, símbols i lletres en majúscules i minúscules.

en: The password does not include enough variation to be secure. Try:
ca: La contrasenya no és prou complexa perquè pugui considerar-se segura. Torneu-ho a provar:

en: Adding both upper and lowercase letters.
ca: Afegint-hi tant lletres majúscules com minúscules.

en: Adding numbers.
ca: Afegint-hi nombres.

en: Adding punctuation.
ca: Afegint-hi signes de puntuació.

en: It is recommended to choose a password different from the username.
ca: Es recomana escollir una contrasenya diferent al nom d'usuari.

en: Passwords match:
ca: Les contrasenyes concorden:

en: Slogan
ca: Eslògan

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
ca: Aquest text es mostrarà a la part inferior de cada pàgina. És útil per afegir una declaració de copyright a les vostres pàgines.

en: Anonymous user
ca: Usuari anònim

en: The name used to indicate anonymous users.
ca: El nom utilitzat per a referir-se als usuaris anònims.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
ca: La pàgina inicial mostra el contingut d'aquest URL relatiu. Si no n'esteu segur, especifiqueu el "node".

en: Apply
ca: Aplica

en: Get help
ca: Obté ajuda

en: Please wait...
ca: Si us plau, espereu...

en: Assign
ca: Assigna

en: Not translated
ca: Sense traduir

en: Select
ca: Seleccioneu

en: is
ca: és

en: Approval queue
ca: Cua d'aprovació

en: Display on separate page
ca: Mostra'l en una pàgina a banda

en: Location of comment submission form
ca: Ubicació del formulari de tramesa de comentaris

en: Go to first page
ca: Vés a la primera pàgina

en: Go to last page
ca: Vés a la darrera pàgina

en: Go to page @number
ca: Vés a la pàgina @number

en: Tableless, recolorable, multi-column, fluid width theme (default).
ca: Tema sense taules, colorable, multicolumna i d'amplada variable (tema per defecte).

en: Go to previous forum topic
ca: Vés a la discussió anterior

en: Go to next forum topic
ca: Vés a la discussió següent

en: Enter the terms you wish to search for.
ca: Introduïu els termes que voleu cercar.

en: Underlined
ca: Subratllat

en: Site building
ca: Construcció del lloc web

en: No primary links
ca: Sense enllaços importants

en: Source for the primary links
ca: Font dels enllaços primaris

en: Select what should be displayed as the primary links.
ca: Trieu què s'hauria de mostrar com a enllaços primaris.

en: No secondary links
ca: Sense enllaços secundaris

en: Source for the secondary links
ca: Font dels enllaços secundaris

en: Information
ca: Informació

en: No content types available.
ca: No hi ha tipus de contingut disponibles.

en: Delete role
ca: Suprimeix el rol

en: PHP Code
ca: Codi PHP

en: Role specific visibility settings
ca: Paràmetres de visibilitat específics del rol

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
ca: Els elements de menú que no estan habilitats no es llistaran a cap menú.

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
ca: Introduïu el nom del vostre nou menú. Recordeu activar el nou bloc creat a la <a href="@blocks">pàgina d'administració de blocs</a>.

en: To rearrange menu items, grab a drag-and-drop handle under the <em>Menu item</em> column and drag the items (or group of items) to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
ca: Per reorganitzar els elements del menú, arrossegueu un element (o grup d'elements) de la columna <em>Element de menú</em> i moveu-lo a la nova ubicació de la llista. (Arrossegueu un element clicant a la icona per moure i manteniu premut el botó del ratolí.) Recordeu que els canvis que hàgiu fet no es desaran fins que no premeu el botó <em>Desar configuració</em> del final de la pàgina.

en: List menus
ca: Llista els menús

en: Customize menu
ca: Personalitzeu el menú

en: List items
ca: Llista elements

en: Language switcher
ca: Commutador de llengua

en: English name
ca: Nom en anglès

en: Native name
ca: Nom natiu

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Form name
ca: Nom del formulari

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
ca: El títol del camp nou. El títol es mostrarà a l'usuari. Un exemple de títol és "Color favorit".

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
ca: Una explicació opcional per al camp nou. L'explicació es mostrarà a l'usuari.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value". This is only applicable for a public field.
ca: Per permetre veure aquest camp pel valor, entreu un títol per a la pàgina resultant. La paraula <code>%value</code> es substituirà amb el corresponent valor. Un títol de pàgina d'exemple és "Persones que el seu color favorit és %value". Això només s'aplica per a un camp públic.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
ca: Per permetre veure aquest camp pel valor, entreu un títol per a la pàgina resultant. Un títol de pàgina d'exemple és "Gent contractada". Això només s'aplica per a un camp públic.

en: Save field
ca: Desa el camp

en: Translation
ca: Traducció

en: Translation status
ca: Estat de la traducció

en: Blocks
ca: Blocs

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
ca: Configureu quin contingut de bloc apareix a la barra lateral del vostre lloc i a d'altres regions.

en: Delete block
ca: Suprimeix el bloc

en: Save blocks
ca: Desa els blocs

en: The block settings have been updated.
ca: S'han actualitzat els paràmetres del bloc.

en: Block specific settings
ca: Paràmetres específics del bloc

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
ca: Sobreescriu el títol predeterminat per al bloc. Utilitzeu <em>&lt;none&gt;</em> per no mostrar títol, o deixeu-ho en blanc per utilitzar el títol predeterminat del bloc.

en: '%name' block
ca: Bloc '%name'

en: User specific visibility settings
ca: Paràmetres de visibilitat específics de l'usuari

en: Custom visibility settings
ca: Paràmetres de visibilitat personalitzats

en: Users cannot control whether or not they see this block.
ca: Els usuaris no poden controlar si veuen o no aquest bloc.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
ca: Mostra aquest bloc per defecte, però deixa als usuaris individuals ocultar-ho.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
ca: Oculta aquest bloc per defecte, però deixa als usuaris individuals mostrar-ho.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
ca: Permet als usuaris individuals personalitzar la visibilitat d'aquest bloc en els paràmetres del seu compte.

en: Show block for specific roles
ca: Mostra el bloc per a rols específics

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
ca: Mostra aquest bloc només pel/s rol/s seleccionat/s. Si no seleccioneu cap rol, el bloc serà visible a tots els usuaris.

en: Page specific visibility settings
ca: Paràmetres de visibilitat específics de la pàgina

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ca: Si es tria el mode PHP, entreu codi PHP entre %php. Tingueu en compte que executar codi PHP incorrecte pot rompre el vostre lloc Drupal.

en: Show block on specific pages
ca: Mostra el bloc en pàgines específiques

en: Save block
ca: Desa el bloc

en: Please ensure that each block description is unique.
ca: Assegureu-vos que cada descripció de bloc és única.

en: The block configuration has been saved.
ca: S'ha desat la configuració del bloc.

en: The block has been created.
ca: S'ha creat el bloc.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
ca: Una descripció curta del bloc. S'utilitza a la <a href="@overview">pàgina de resum dels blocs</a>.

en: Block body
ca: Cos del bloc

en: The content of the block as shown to the user.
ca: El contingut del bloc tal com es mostrarà a l'usuari.

en: Block configuration
ca: Configuració del bloc

en: administer blocks
ca: administra els blocs

en: use PHP for block visibility
ca: usa PHP per la visibilitat dels blocs

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
ca: Controla les caixes que es mostren al voltant del contingut principal.

en: Core - required
ca: Nucli - necessari

en: Menus
ca: Menús

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links. as well as rename and reorganize menu items.
ca: Controleu el menú de navegació del vostre web, enllaços primaris i secundaris. També podeu canviar de nom i reorganitzar els elements de menú.

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
ca: Esteu segur que voleu reiniciar l'element %item al seu valor predeterminat?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
ca: Qualsevol personalització es perdrà. Aquesta acció no es pot desfer.

en: The menu item was reset to its default settings.
ca: L'element de menú s'ha inicialitzat al valor predeterminat.

en: administer menu
ca: administra el menú

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
ca: Permet als administradors personalitzar el menú de navegació del lloc.

en: Add vocabulary
ca: Afegeix un vocabulari

en: Edit vocabulary
ca: Edita vocabulari

en: edit vocabulary
ca: edita el vocabulari

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
ca: Descripció del vocabulari; pot ser utilitzat pels mòduls.

en: Created new vocabulary %name.
ca: S'ha creat el nou vocabulari %name.

en: Updated vocabulary %name.
ca: S'ha actualitzat el vocabulari %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
ca: Esteu segur de voler eliminar el vocabulari %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
ca: Esborrar un vocabulari esborrarà tots els seus termes. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Deleted vocabulary %name.
ca: Vocabulari %name esborrat.

en: The name of this term.
ca: El nom d'aquest terme.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
ca: Una llista separada per coma de termes que descriuen aquest contingut. Exemple: divertit, ponting, "Empresa, S.A.".

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
ca: El vocabulari %name no es pot modificar d'aquesta forma.

en: @min and @max
ca: @min i @max

en: Default time zone
ca: Fus horari predeterminat

en: Full node
ca: Node complet

en: Add field
ca: Afegeix camp

en: The update has encountered an error.
ca: L'actualització ha trobat un error.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ca[0]: S'ha processat un element amb èxit:
ca[1]: S'han processat @count elements amb èxit:

en: Precision
ca: Precisió

en: Theme-engine-specific settings
ca: Configuracions específiques del motor del tema

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
ca: Aquests paràmetres existeixen només per a les plantilles i estils basats en el motor de tema %engine.

en: Use administration theme for content editing
ca: Utilitza el tema d'administració per editar el contingut

en: Use the administration theme when editing existing posts or creating new ones.
ca: Utilitzeu el tema d'administració quan s'editin enviaments existents o quan se'n creïn de nous.

en: Publish
ca: Publica

en: Unpublish
ca: Retira

en: Permission
ca: Permís

en: @module module
ca: mòdul @module

en: Incompatible with this version of Drupal core
ca: Incompatible amb aquesta versió de Drupal

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
ca: Aquesta versió és incompatible amb la versió !core_version del nucli de Drupal.

en: Incompatible with this version of PHP
ca: Incompatible amb aquesta versió de PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
ca: Aquest mòdul requereix la versió @php_required de PHP i és incompatible amb la versió !php_version.

en: Grid
ca: Graella

en: My blog
ca: El meu blog

en: Input formats
ca: Formats d'entrada

en: Hide
ca: Oculta

en: Anonymous commenting
ca: Comentari anònim

en: Anonymous posters may not enter their contact information
ca: Els editors anònims no poden introduir la seva informació de contacte

en: Anonymous posters may leave their contact information
ca: Els editors anònims poden deixar la seva informació de contacte

en: Anonymous posters must leave their contact information
ca: Els editors anònims han de deixar la seva informació de contacte

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
ca: Aquesta opció està activada quan els usuaris anònims tenen permís per enviar comentaris a la <a href="@url">pàgina de permisos</a>.

en: Display below post or comments
ca: Mostra'l sota l'article o comentaris

en: Default comment setting
ca: Paràmetres de comentaris predeterminats

en: Read/Write
ca: Lectura/Escriptura

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
ca: Els usuaris amb el permís <em>administrar comentaris</em> seran capaços de substituir aquest paràmetre.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
ca: El contingut d'aquest camp es manté privat i no es mostrarà públicament.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
ca: La vostra signatura es mostrarà públicament al final dels vostres comentaris.

en: parent
ca: pare

en: Flat list - collapsed
ca: Llista plana - col·lapsada

en: Flat list - expanded
ca: Llista plana - expandida

en: Threaded list - collapsed
ca: Llista amb fils - col·lapsada

en: Threaded list - expanded
ca: Llista amb fils - expandida

en: Date - newest first
ca: Data - primer els nous

en: Date - oldest first
ca: Data - primer els vells

en: 1 comment | @count comments
ca[0]: 1 comentari
ca[1]: @count comentaris

en: 1 new comment | @count new comments
ca[0]: 1 comentari nou
ca[1]: @count comentaris nous

en: access comments
ca: accedeix als comentaris

en: post comments
ca: envia comentaris

en: post comments without approval
ca: envia comentaris sense aprovació

en: The email address to which the message should be sent OR enter %author if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
ca: L'adreça de correu electrònic a la qual s'enviarà el missatge O entreu %author si voleu enviar un correu a l'autor de l'enviament original.

en: Save content type
ca: Desa el tipus de contingut

en: Show descriptions
ca: Mostra les descripcions

en: Subtitle
ca: Subtítol

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: Save role
ca: Desa el rol

en: Blue
ca: Blau

en: debug
ca: depuració

en: file system
ca: sistema de fitxers

en: Escape all tags
ca: Escapa totes les etiquetes

en: Strip disallowed tags
ca: Llença les etiquetes rebutjades

en: input formats
ca: formats d'entrada

en: There are no menu items yet.
ca: Encara no hi ha elements al menú.

en: Menu link title
ca: Títol de l'enllaç de menú

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
ca: El text de l'enllaç corresponent a aquest element que hauria d'aparèixer al menú.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
ca: La profunditat màxima d'un element i tots els seus fills es determina a !maxdepth. Alguns elements de menú poden no estar disponibles com a pares si en seleccionar-los s'excedeix aquest límit.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
ca: El sistema de menús només emmagatzema rutes del sistema, però utilitzarà l'àlies de la URL a l'hora de mostar-ho. S'ha emmagatzemat %link_path com a %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
ca: La ruta '@link_path' no és vàlida o no hi teniu accés.

en: There was an error saving the menu link.
ca: Hi ha hagut un error desant l'enllaç de menú.

en: Menu name
ca: Nom del menú

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
ca: El nom comprensible per a la màquina d'aquest menú. Aquest text s'utilitzarà per a la construcció de l'URL de la pàgina <em>vista general de menú</em> d'aquest menú. Aquest nom només pot estar format per lletres minúscules, xifres i guions, i ha de ser únic.

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
ca: Esteu segur de voler eliminar el menú personalitzat %title?

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
ca: El nom del menú pot contenir només lletres minúscules, nombres i guions.

en: The menu already exists.
ca: El menú ja existeix.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu item in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu items in %title. They will be deleted (system-defined items will be reset).
ca[0]: <strong>Atenció:</strong> Actualment hi ha 1 element de menú a %title i s'eliminarà (els elements definits pel sistema es reiniciaran).
ca[1]: <strong>Atenció:</strong> Actualment hi ha @count elements de menú a %title i s'eliminaràn (els elements definits pel sistema es reiniciaran).

en: The menu name can't be longer than 1 character. | The menu name can't be longer than @count characters.
ca[0]: El nom del menú no pot tenir més d'1 caràcter.
ca[1]: El nom del menú no pot tenir més de @count caràcters.

en: Enter the title and path for your new menu item.
ca: Introduïu el títol i la ruta del nou element de menú.

en: Number of users to display
ca: Nombre d'usuaris a mostrar

en: Profiles
ca: Perfils

en: Edit container
ca: Edita el contenidor

en: Thread
ca: Fil

en: Last visit
ca: Darrera visita

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
ca: <a href="@login">Inicieu sessió</a> per enviar comentaris

en: Reply
ca: Respon

en: Hot topic threshold
ca: Llindar dels temes calents

en: Topics per page
ca: Temes per pàgina

en: Posts - most active first
ca: Articles - els més actius primer

en: Posts - least active first
ca: Articles - els menys actius primer

en: URL path settings
ca: Paràmetres del camí URL

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
ca: Heu d'incloure almenys una paraula clau positiva amb @count caràcters o més.

en: @user's picture
ca: imatge de @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ca: Esteu segur que voleu canviar la revisió a %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ca: Esteu segur que voleu eliminar la revisió del %revision-date?

en: revert revisions
ca: torna a revisions anteriors

en: Distinct
ca: Diferents

en: <None>
ca: <Cap>

en: New forum topics
ca: Nous temes de debat

en: @type: deleted %title revision %revision.
ca: @type: suprimit %title amb revisió %revision.

en: Page not found
ca: Pàgina no trobada

en: Language neutral
ca: Neutre lingüísticament

en: This guide provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
ca: Aquesta guia proporciona ajuda sensible al context al voltant de l'ús i de la configuració de <a href="@drupal">Drupal</a> i dels seus mòduls, i és un suplement del <a href="@handbook">Manual de Drupal en línia</a>, que és més extens. El manual en línia pot contenir informació més actualitzada, està ple d'útils comentaris dels usuaris i serveix com a punt de referència definitiu de tota la documentació de Drupal.

en: The help module provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
ca: El mòdul d'ajuda proporciona ajuda sensible al context al voltant de l'ús i de la configuració de <a href="@drupal">Drupal</a> i dels seus mòduls, i és un suplement del <a href="@handbook">Manual de Drupal en línia</a>, que és més extens. El manual en línia pot contenir informació més actualitzada, està ple d'útils comentaris dels usuaris i serveix com a punt de referència definitiu de tota la documentació de Drupal.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@help">Help module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@help">Mòdul Ajuda</a> dins del manual en línia.

en: (site default theme)
ca: (tema predeterminat del lloc)

en: Screenshot
ca: Captura

en: Preview trimmed version
ca: Previsualitza la versió reduïda

en: Preview full version
ca: Previsualitza la versió sencera

en: The body of your @type is too short. You need at least %words words.
ca: El cos del vostre @type és massa curt. Necessiteu, almenys, %words paraules.

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
ca: Aquest contingut s'ha modificat per un altre usuari, els canvis no seran desats.

en: List, add, and edit users.
ca: Llisteu, afegiu i editeu usuaris.

en: The name %name is already taken.
ca: El nom %name ja està en ús.

en: Usage
ca: Ús

en: info
ca: informació

en: Node access
ca: Accés al node

en: OpenID redirect
ca: Redirecció OpenID

en: OpenID Login
ca: Inicia sessió amb OpenID

en: Delete OpenID
ca: Suprimeix OpenID

en: Once you have verified your email address, you may log in via OpenID.
ca: Una vegada verificada la vostra adreça de correu electrònic, podreu entrar via OpenID.

en: Log in using OpenID
ca: Entrar usant OpenID

en: Cancel OpenID login
ca: Cancel·lar entrada OpenID

en: What is OpenID?
ca: Què és OpenID?

en: OpenID login failed.
ca: L'inici de sessió amb OpenID ha fallat.

en: OpenID login cancelled.
ca: Inici de sessió amb OpenID cancel·lat.

en: Successfully added %identity
ca: %identity afegit satisfactòriament

en: Add an OpenID
ca: Afegir una OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
ca: Aquesta OpenID ja està en ús en aquesta web.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
ca: Esteu segur que voleu esborrar l'OpenID %authname per %user?

en: OpenID deleted.
ca: OpenID eliminat.

en: Sorry, that is not a valid OpenID. Please ensure you have spelled your ID correctly.
ca: Aquest no és un OpenID vàlid. Assegureu-vos que l'heu escrit correctament.

en: You must validate your email address for this account before logging in via OpenID
ca: Heu de validar la vostra adreça de correu electrònic per a aquest compte abans d'iniciar sessió mitjançant l'OpenID.

en: OpenID registration failed for the reasons listed. You may register now, or if you already have an account you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My Account"
ca: El registre OpenID ha fallat per les raons adjuntes. Podeu registrar-vos ara o, si ja teniu un compte, podeu <a href="@login">iniciar sessió</a> ara i afegir el vostre OpenID a "El meu compte".

en: edit block
ca: edita el bloc

en: edit menu
ca: edita el menú

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: The directory %directory does not exist.
ca: El directori %directory no existeix.

en: The directory %directory is not writable
ca: No es pot escriure al directori %directory.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
ca: No es pot escriure al directori %directory perquè no té el joc de permisos correcte.

en: Rearrange
ca: Reordena

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
ca: Si s'activa, Drupal afegirà rel="nofollow" a tots els enllaços, com a mesura per a reduir l'efectivitat dels enllaços d'spam. Nota: això farà que els enllaços vàlids tampoc es vegin pels motors de recerca, així que és més efectiu quan s'activa per a usuaris anònims.

en: Show only items where
ca: Veure només els elements on

en: No comments available.
ca: No hi ha comentaris disponibles.

en: 1 user | @count users
ca[0]: 1 usuari
ca[1]: @count usuaris

en: Empty cache
ca: Buida la memòria cau

en: Switch user
ca: Canvia usuari

en: Execute PHP
ca: Executa PHP

en: Primary links
ca: Enllaços primaris

en: ok
ca: d'acord

en: empty
ca: buit

en: Rebuild permissions
ca: Refés permisos

en: @type: updated %title.
ca: @type: %title actualitzat.

en: @type: added %title.
ca: @type: %title afegit.

en: Error saving user account.
ca: S'ha produït un error en desar el compte d'usuari.

en: Action %action has been unassigned.
ca: L'acció %action ha estat desassignada

en: Add role
ca: Afegeix un rol

en: You must specify a valid role name.
ca: Heu d'especificar un nom de rol vàlid.

en: The role has been added.
ca: S'ha afegit el rol.

en: Path to custom logo
ca: Camí al logotip personalitzat

en: taxonomy
ca: taxonomia

en: Updated term %term.
ca: Terme %term actualitzat.

en: - Please choose -
ca: - Trieu -

en: - None selected -
ca: - cap seleccionat -

en: Discard items older than
ca: Descartar elements més antics de

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
ca: El temps per retenir els elements del canal abans de descartar-los. (Requereix la configuració correcta  d'una <a href="@cron">tasca de manteniment de cron</a>.)

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
ca: Nombre d'elements de canal mostrats en les pàgines resum de categoria i de canal.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
ca: @site_name - canals afegits a la categoria @title

en: @site_name - aggregated feeds
ca: @site_name - canals afegits

en: @site_name aggregator
ca: @site_name agregador

en: !title feed
ca: Canal !title

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
ca: L'agregador és un potent sindicador i lector de notícies local que recull nous continguts dels canals basats en RSS, RDF i Atom que hi ha disponibles a Internet. Mil·lers de llocs (especialment els nous webs i blocs) publiquen els seus darrers titulars i enviaments en canals, fent servir un conjunt de formats estàndard basats en XML. Els formats que l'agregador entén inclouen <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, i <a href="@atom">Atom</a>.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
ca: Els canals contenen element de canal, o enviaments individuals publicats pel web que proporciona el canal. Els canals es poden agrupar en categories, generalment per tòpics. Els usuaris veuen els canals a la <a href="@aggregator">pantalla principal de l'agregador</a> o pel <a href="@aggregator-sources">seu origen</a>. Els administradors poden <a href="@feededit">afegir, editar i esborrar canals</a> i triar cada quan comprovar si hi ha elements nous o actualitzats a cada canal. Els elements més recents de cada canal o categoria es poden mostrar com un bloc mitjançant la <a href="@admin-block">pàgina d'administració de bloc</a>. També hi ha un <a href="@aggregator-opml">arxiu OPML llegible pel sistema</a> de tots els canals. Per tal d'actualitzar els canals automàticament cal tenir una <a href="@cron">tasca de manteniment de cron</a> configurada correctament.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada <a href="@aggregator">Mòdul Agregador</a> del manual en línia.

en: Aggregator
ca: Agregador

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
ca: El canal de %site sembla trencat, degut a l'error "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
ca: No hi ha contingut sindicat nou de %site.

en: There is new syndicated content from %site.
ca: Hi ha contingut sindicat nou de %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
ca: El canal de %site sembla trencat, a causa de "%error".

en: Feed aggregator
ca: Agregador de canals

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
ca: Afegeix contingut sindicat (canals RSS, RDF i Àtom).

en: Alias
ca: Àlies

en: Account settings
ca: Paràmetres del compte

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: The content type %name has been deleted.
ca: El tipus de contingut %name s'ha eliminat.

en: Deleted content type %name.
ca: Tipus de contingut %name eliminat.

en: Enter your keywords
ca: Introduïu les vostres paraules clau

en: Clean URLs
ca: URLs netes

en: My account
ca: El meu compte

en: Pictures
ca: Imatges

en: Number of topics
ca: Nombre de temes

en: Active forum topics
ca: Temes de debat actius

en: Read the latest forum topics.
ca: Llegiu els nous temes de debat.

en: User activity
ca: Activitat de l'usuari

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
ca: La biblioteca GD per a PHP no es troba o està desfasada. A la <a href="@url">documentació d'imatges de PHP</a> teniu informació per corregir-ho.

en: GD library
ca: Biblioteca GD

en: Attach to
ca: Adjunta a

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
ca: La categoria a la que el nou camp ha de pertànyer. Les categories són emprades per agrupar els camps lògicament. Un exemple de categoria és "Informació personal".

en: The user must enter a value.
ca: L'usuari ha d'introduir un valor.

en: Visible in user registration form.
ca: És visible al formulari de registre d'usuaris.

en: The length of time between feed updates. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
ca: El temps entre actualitzacions del canal. (Requerix la correcta configuració d'una <a href="@cron">tasca de manteniment de cron</a>.)

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
ca: Els elements nous del canal es classifiquen automàticament en les categories seleccionades.

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
ca: La URL %url no és vàlida. Si us plau, entreu una URL qualificada, com http://www.example.com/feed.xml.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ca: Un usuari es considera connectat per aquest temps des de que va veure per darrer cop una pàgina.

en: Maximum number of currently online users to display.
ca: Màxim nombre d'usuaris actualment connectats a mostrar.

en: There is currently %members and %visitors online.
ca: Actualment hi ha %members i %visitors connectats.

en: There are currently %members and %visitors online.
ca: Actualment hi ha %members i %visitors connectats.

en: 1 guest | @count guests
ca[0]: 1 convidat
ca[1]: @count convidats

en: Argument type
ca: Tipus de paràmetre

en: Attached files
ca: Fitxers adjunts

en: Book navigation
ca: Navegació del llibre

en: !a comments per page
ca: !a comentaris per pàgina

en: Remove this item
ca: Elimina aquest element

en: 1 year | @count years
ca[0]: 1 any
ca[1]: @count anys

en: 1 week | @count weeks
ca[0]: 1 setmana
ca[1]: @count setmanes

en: 1 min | @count min
ca[0]: 1 minut
ca[1]: @count minuts

en: 1 sec | @count sec
ca[0]: 1 segon
ca[1]: @count segons

en: No title
ca: Sense títol

en: Module name
ca: Nom del mòdul

en: Enter the module name to export code to.
ca: Introduïu el nom del mòdul on voleu exportar el codi.

en: Page settings
ca: Configuració de pàgina

en: Use pager
ca: Usa paginador

en: Items to display
ca: Elements a mostrar

en: Offset
ca: Desplaçament

en: More link
ca: Enllaç "més"

en: More link text
ca: Text de l'enllaç "més"

en: Edit this view
ca: Edita aquesta vista

en: Book parent
ca: Pare del llibre

en: Top level book
ca: Nivell superior del llibre

en: Black
ca: Negre

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: Croatian
ca: Croat

en: Czech
ca: Txec

en: Danish
ca: Danès

en: Dutch
ca: Holandès

en: Finnish
ca: Finès

en: German
ca: Alemany

en: Greek
ca: Grec

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Polish
ca: Polonès

en: Romanian
ca: Romanès

en: Russian
ca: Rus

en: Slovak
ca: Eslovac

en: Swedish
ca: Suec

en: Turkish
ca: Turc

en: Edit comment
ca: Edita el comentari

en: Promote to front page
ca: Promou a la portada

en: contains
ca: conté

en: Edit rule
ca: Edita regla

en: The file could not be created.
ca: El fitxer no s'ha pogut crear.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
ca: Les instruccions per a la inicialització de la contrasenya s'han enviat a %name a %email.

en: Account information
ca: Informació del compte

en: The e-mail address %mail is not valid.
ca: L'adreça de correu %mail no és vàlida.

en: Account
ca: Compte

en: authenticated user
ca: usuari autentificat

en: Selection type
ca: Tipus de selecció

en: E-mail addresses to notify when updates are available
ca: Adreces de correu a notificar quan hi hagi actualitzacions disponibles

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
ca: Cada cop que el web comprova si hi ha actualitzacions disponibles i troba noves versions, pot notificar-ho per correu a una llista d'usuaris. Poseu cadascuna de les adreces en una línia separada. Si la llista està buida, no s'enviarà cap correu.

en: Check for updates
ca: Comprova actualitzacions

en: All newer versions
ca: Totes les noves versions

en: Only security updates
ca: Només actualitzacions de seguretat

en: %email is not a valid e-mail address.
ca: %email no és una adreça vàlida de correu.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
ca: %emails no són adreces vàlides de correu.

en: No update data available
ca: No hi ha dades d'actualització disponibles

en: Not secure!
ca: No segur!

en: Revoked!
ca: Revocat!

en: Unsupported release
ca: Versió no suportada

en: Can not determine status
ca: No es pot determinar l'estat

en: (version @version available)
ca: (versió @version disponible)

en: See the available updates page for more information:
ca: Per a més informació, vegeu la pàgina d'actualitzacions disponibles:

en: New release(s) available for !site_name
ca: Noves versió(ns) disponibles per !site_name

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
ca: Hi ha disponible una actualització de seguretat per a la vostra versió de Drupal. Per garantir la seguretat del vostre servidor, hauríeu actualitzar immediatament!

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
ca: La vostra versió de Drupal està revocada i ja no està disponible per descarregar. És molt recomanable actualitzar-la!.

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
ca: La versió instal·lada d'algun dels vostres mòduls o temes està revocada i ja no està disponible per descarregar. És molt recomanable actualitzar-lo o inhabilitar-lo!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
ca: La vostra versió de Drupal ja no està suportada. És molt recomanable actualitzar-la!

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended! Please see the project homepage for more details.
ca: La versió instal·lada d'algun dels vostres mòduls o temes ja no està suportada. És molt recomanable actualitzar-la o inhabilitar-la. Visiteu la pàgina web del projecte per a més detalls.

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
ca: Hi ha actualitzacions disponibles per a la vostra versió de Drupal. Per a assegurar un bon funcionament del vostre lloc, hauríeu d'actualitzar tant prompte com sigui possible.

en: There was a problem determining the status of available updates for your version of Drupal.
ca: Hi ha hagut un problema en determinar l'estat de les actualitzacions disponibles per a la vostra versió de Drupal.

en: There was a problem determining the status of available updates for one or more of your modules or themes.
ca: Hi ha hagut un problema en determinar l'estat de les actualitzacions disponibles per a algun dels vostres mòduls o temes.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
ca: Vegeu la pàgina de les <a href="@available_updates">actualitzacions disponibles</a> per a més informació.

en: Project not secure
ca: Projecte no segur

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
ca: Aquest projecte ha estat marcat com a insegur per l'equip de seguretat de Drupal i ja no està disponible per a baixar-se'l. És molt recomanable inhabilitar qualsevol element inclòs en aquest projecte!

en: Project revoked
ca: Projecte revocat

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
ca: Aquest projecte està revocat, i ja no està disponible per baixar-se'l. És molt recomanable inhabilitar qualsevol element inclòs en aquest projecte!.

en: Project not supported
ca: Projecte no suportat

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
ca: Aquest projecte no està suportat, i ja no està disponible per baixar-se'l. Es recomana inhabilitar qualsevol element inclòs en aquest projecte.

en: No available releases found
ca: No s'han trobat noves versions disponibles

en: Release revoked
ca: Versió revocada

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
ca: La versió que teniu ara instal·lada està revocada i ja no està disponible per baixar-se-la. És molt recomanable actualitzar o inhabilitar qualsevol component inclòs en aquesta versió.

en: Release not supported
ca: Versió no suportada

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
ca: La versió que teniu ara instal·lada no està suportada i ja no està disponible per baixar-se-la. És molt recomanable actualitzar-la o inhabilitar qualsevol component inclòs en aquesta versió.

en: Invalid info
ca: Informació no vàlida

en: Security update required!
ca: Actualització de seguretat necessària!

en: Not supported!
ca: No suportat!

en: Recommended version:
ca: Versió recomanada:

en: Security update:
ca: Actualització de seguretat:

en: Latest version:
ca: Última versió

en: Development version:
ca: Versió de desenvolupament:

en: Also available:
ca: També disponible:

en: The selected file %name could not be uploaded.
ca: L'arxiu seleccionat %name no s'ha pogut carregar.

en: Field settings
ca: Paràmetres del camp

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
ca: Error de validació, torneu-ho a intentar. Si aquest error persisteix contacteu amb l'administrador.

en: In moderation
ca: En moderació

en: Control forums and their hierarchy and change forum settings.
ca: Controla els fòrums i la seva jerarquia i canvia la seva configuració.

en: Edit forum
ca: Edita el fòrum

en: Default order
ca: Ordre predeterminat

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
ca: Aquest és el vocabulari assignat del fòrum. Algunes de les opcions de vocabulari normal s'han eliminat.

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
ca: L'element %forum és només un contenidor per a fòrums. Seleccioneu un dels fòrums que hi ha a continuació.

en: Leave shadow copy
ca: Deixa una còpia d'ombra

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
ca: Si moveu aquest tema, podreu deixar un enllaç al fòrum antic que apunti al nou fòrum.

en: Container name
ca: Nom de contenidor

en: forum container
ca: contenidor de fòrum

en: Created new @type %term.
ca: Crea un nou @type %term.

en: The @type %term has been updated.
ca: El @type %term s'ha actualitzat.

en: @time ago<br />by !author
ca: fa @time<br />per !author

en: create forum topics
ca: crea temes de debat

en: edit own forum topics
ca: edita els temes de debat propis

en: administer forums
ca: administra els fòrums

en: Add new field
ca: Afegeix un nou camp

en: Containing any of the words
ca: Que contingui qualsevol de les paraules

en: Containing the phrase
ca: Que contingui la frase

en: Containing none of the words
ca: Que no contingui les paraules

en: Only in the category(s)
ca: Només a la/les categoria/es

en: Only of the type(s)
ca: Només del/dels tipus

en: Content ranking
ca: Rànquing de contingut

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
ca: Els següents nombres controlen a quines propietats la cerca de contingut afavoriria quan ordena els resultats. Els nombres més alts indiquen una major influència, zero indica que la propietat és ignorada. Canviant aquests nombres no requereix refer l'índex de cerca. Els canvis tenen efecte immediat.

en: Keyword relevance
ca: Rellevància de la paraula clau

en: Recently posted
ca: Articles recents

en: Number of comments
ca: Nombre de comentaris

en: Number of views
ca: Nombre de voltes vist

en: Expand layout to include descriptions.
ca: Expandeix el format per a incloure-hi descripcions

en: Hide descriptions
ca: Oculta les descripcions

en: Compress layout by hiding descriptions.
ca: Comprimeix el format per a amagar les descripcions.

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
ca: El fitxer %file seleccionat no s'ha pogut carregar perquè la destinació %directory no està configurada correctament.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
ca: El fitxer %file seleccionat no pot ser copiat perquè no existeix cap fitxer amb aquest nom. Comproveu que heu proporcionat el nom correcte del fitxer.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
ca: El fitxer %file seleccionat no pot ser copiat perquè ja existeix un altre fitxer amb aquest nom a la destinació.

en: The selected file %file could not be copied.
ca: El fitxer %file seleccionat no es pot copiar.

en: The removal of the original file %file has failed.
ca: L'eliminació del fitxer original %file ha fallat.

en: Color set
ca: Joc de colors

en: Ordered list
ca: Llista ordenada

en: Unordered list
ca: Llista desordenada

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
ca: <ul>
    <li>Verifiqueu si heu lletrejat correctament.</li>
    <li>Elimineu les cometes al voltant de frases per cercar cada paraula individualment: <em>"cel blau"</em> donarà menys resultats que <em>cel blau</em>.</li>
    <li>Considereu afluixar la vostra consulta amb <em>OR</em>: <em>cel blau</em> donarà menys resultats que <em>cel OR blau</em>.</li>
    </ul>

en: Case sensitive
ca: Sensible a minúscules i majúscules

en: Database host
ca: Ordinador central de la base de dades

en: Maximum link text length
ca: Longitud màxima del text de l'enllaç

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
ca: Els URL més llargs que aquest nombre de caràcters seran truncats per prevenir cadenes llargues que rompin el format. L'enllaç serà retingut; només el tros de text de l'enllaç serà truncat.

en: Check e-mail
ca: Comprova el correu

en: Reports
ca: Informes

en: Default picture
ca: Imatge predeterminada

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
ca: URL de la imatge a mostrar per als usuaris que no han seleccionat cap imatge personalitzada. Deixeu-ho en blanc per a cap.

en: Select the default site time zone.
ca: Seleccioneu el fus horari predeterminat del lloc.

en: Site status
ca: Estat del lloc

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
ca: Si la quantitat de caixes de més amunt no és suficient, cliqueu aquí per afegir més opcions.

en: Toggle display
ca: Commuta la visualització

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
ca: Si no teniu accés directe als fitxers al servidor, utilitzeu aquest camp per carregar el vostre logotip.

en: Link class
ca: Classe de l'enllaç

en: Configuration file
ca: Fitxer de configuració

en: Install profile
ca: Perfil d'instal·lació

en: %percentage of the site has been indexed.
ca: S'ha indexat el %percentage del lloc

en: Download method
ca: Mètode de descàrrega

en: Web server
ca: Servidor web

en: Error reporting
ca: Informe d'error

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
ca[0]: Queda un element per indexar.
ca[1]: Queden @count elements per indexar.

en: The content access permissions have been rebuilt.
ca: El permisos d'accés al contingut han estat reconstruïts.

en: Default sort
ca: Ordenació predeterminada

en: sort by @s
ca: ordena per @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
ca: Ho sentim, el nom d'usuari o la contrasenya no són correctes. <a href="@password">Heu oblidat la contrasenya?</a>

en: and
ca: i

en: where
ca: quan

en: URL filter
ca: filtre d'URL

en: Please select one or more comments to perform the update on.
ca: Seleccioneu un o més comentaris per fer-hi l'actualització.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
ca: Desbordament de pila: hi ha massa crides a actions_do(). S'interromprà per evitar una bucle infinit.

en: Action %action saved.
ca: S'ha desat l'acció %action

en: Action %action created.
ca: S'ha creat l'acció %action

en: Triggers are system events, such as when new content is added or when a user logs in. Trigger module combines these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure additional actions.
ca: Els activadors són esdeveniments del sistema com ara quan s'afegeixen nous continguts o quan un usuari s'identifica. El mòdul Trigger combina aquests activadors amb accions (tasques funcionals) com ara retirar un contingut o enviar un missatge a un administrador. La <a href="@url">pàgina de configuració d'accions</a> conté una llista de les accions existents i dóna la capacitat de crear i de configurar noves accions.

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the trigger module, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions.
ca: Les accions són tasques individuals que el sistema pot fer, com ara retirar un element de contingut o expulsar un usuari. Els mòduls, com ara el mòdul trigger, poden activar aquestes accions quan tenen lloc esdeveniments concrets; per exemple, quan s'afegeix un nou enviament o quan un usuari es registra. Els mòduls també poden proporcionar altres accions addicionals.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions can do more than simple actions; for example, send an e-mail to a specified address, or check for certain words within a piece of content. These actions need to be created and configured first before they may be used. To create an advanced action, select the action from the drop-down below and click the <em>Create</em> button.
ca: Hi ha dos tipus d'accions: senzilla i avançada. Les accions senzilles no requereixen cap configuració addicional i es llisten automàticament. Les accions avançades poden fer més coses que les senzilles com, per exemple, enviar un correu a una adreça determinada, o cercar un grup de paraules dins d'un tros de contingut. Cal crear i configurar aquestes accions abans de fer-les servir. Per crear una acció avançada, seleccioneu l'acció a la lista desplegable de sota i cliqueu al botó <em>Crear</em>.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
ca: Podeu anar a pàgina <a href="@url">Activadors</a> per assignar aquestes accions a esdeveniments del sistema.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Description</em> field is recommended, in order to better identify the precise action taking place. This description will be displayed in modules such as the trigger module when assigning actions to system events, so it is best if it is as descriptive as possible (for example, "Send e-mail to Moderation Team" rather than simply "Send e-mail").
ca: Una acció avançada ofereix opcions de configuració addicionals que es poden emplenar més avall. Es recomana canviar el camp <em>Descripció</em> per tal d'identificar millor l'acció concreta que tindrà lloc. Aquesta descripció es mostrarà als mòduls com ara el de disparadors quan s'assignin accions a esdeveniments del sistema, per la qual cosa és preferible que sigui quant més descriptiva millor (per exemple, "Enviar un correu al grup de moderadors" en lloc de simplement "Enviar correu").

en: Below you can assign actions to run when certain comment-related triggers happen. For example, you could promote a post to the front page when a comment is added.
ca: A continuació, podeu assignar accions a prendre quan s'esdevenen certs activadors relacionats amb els comentaris. Per exemple,  quan s'afegeix un comentari, podeu promoure'l a la pàgina principal.

en: Below you can assign actions to run when certain content-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a post is created or updated.
ca: A continuació, podeu assignar accions a prendre quan s'esdevenen certs activadors relacionats amb el contingut. Per exemple, podeu enviar un missatge a un administrador quan es crea o es modifica un enviament.

en: Below you can assign actions to run when certain taxonomy-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a term is deleted.
ca: A continuació, podeu assignar accions a prendre quan s'esdevenen certs activadors relacionats amb la taxonomia. Per exemple, podeu enviar un missatge de correu a un administrador quan s'esborra un terme.

en: Below you can assign actions to run when certain user-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a user account is deleted.
ca: A continuació, podeu assignar accions a prendre quan s'esdevenen certs activadors relacionats amb els usuaris. Per exemple, podeu enviar un missatge de correu a un administrador quan s'esborra un compte d'usuari.

en: The Trigger module provides the ability to trigger <a href="@actions">actions</a> upon system events, such as when new content is added or when a user logs in.
ca: El mòdul Trigger permet desencadenar <a href="@actions">accions</a> en funció d'esdeveniments del sistema, com ara quan s'afegeixen nous continguts o quan un usuari s'identifica.

en: The combination of actions and triggers can perform many useful tasks, such as e-mailing an administrator if a user account is deleted, or automatically unpublishing comments that contain certain words. By default, there are five "contexts" of events (Comments, Content, Cron, Taxonomy, and Users), but more may be added by additional modules.
ca: La combinació d'accions i activadors pot fer tasques molt útils tals com enviar un missatge a un administrador si s'esborra un compte d'usuari, o no publicar automàticament els comentaris que contenen certes paraules. Per defecte, hi ha cinc "contextos" d'esdeveniments (Comentaris, Contingut, Cron, Taxonomia i Usuaris), però els mòduls addicionals poden afegir-ne d'altres.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@trigger">mòdul Trigger</a> al manual en línia.

en: Manage actions
ca: Administra accions

en: Configure an advanced action
ca: Configurar una acció avançada

en: Delete an action.
ca: Eliminar una acció.

en: Remove orphans
ca: Eliminar orfes

en: Triggers
ca: Activadors

en: Tell Drupal when to execute actions.
ca: Digueu a Drupal quan s'han d'executar les accions.

en: Unassign an action from a trigger.
ca: Treure l'assignació d'una acció d'un activador.

en: Choose an advanced action
ca: Trieu una acció avançada

en: Action type
ca: Tipus d'acció

en: Make a new advanced action available
ca: Fes disponible una nova acció avançada

en: A unique description for this advanced action. This description will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
ca: Una descripció única per a aquesta acció avançada. Aquesta descripció es mostrarà a la interfície dels mòduls que s'integren amb accions, com ara el mòdul Trigger.

en: Are you sure you want to delete the action %action?
ca: Esteu segur de voler esborrar l'acció %action?

en: Action %action was deleted
ca: S'ha esborrat l'acció %action

en: Deleted orphaned action (%action).
ca: S'a esborrat l'acció òrfena (%action)

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
ca: Esteu segur que voleu desassignar l'acció %title?

en: You can assign it again later if you wish.
ca: Podeu assignar-la més tard, si ho preferiu.

en: Trigger:
ca: Activador:

en: unassign
ca: Desassignar

en: Choose an action
ca: Escull una acció

en: No available actions for this trigger.
ca: No hi ha cap acció disponible per a aquest activador.

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
ca: L'acció que heu triat ja està assignada a aquest activador.

en: You have added an action that changes a the property of a post. A Save post action has been added so that the property change will be saved.
ca: Heu afegit una acció que canvia una propietat d'un enviament. Una acció de Desar l'enviament ha estat afegida perquè la propietat canviada sigui desada.

en: When cron runs
ca: Quan el cron s'executa

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
ca: La URL a la qual l'usuari serà redirigit. Pot ser una URL interna com node/1234 o una URL externa com http://drupal.org.

en: When either saving a new post or updating an existing post
ca: Quan es desa un nou enviament o se n'actualitza un d'existent

en: After saving a new post
ca: Després de desar un nou enviament

en: After saving an updated post
ca: Després de desar un enviament actualitzat

en: After deleting a post
ca: Després d'eliminar un enviament

en: When content is viewed by an authenticated user
ca: Quan el contingut es vist per un usuari autenticat

en: Publish post
ca: Publicar enviament

en: Unpublish post
ca: No publicar enviament

en: Make post sticky
ca: Fer l'enviament estàtic

en: Make post unsticky
ca: Fer l'enviament no estàtic

en: Promote post to front page
ca: Promocionar l'enviament a la pàgina pricipal

en: Remove post from front page
ca: Treure l'enviament de la pàgina principal

en: Change the author of a post
ca: Canviar l'autor de l'enviament

en: Save post
ca: Desa l'enviament

en: Unpublish post containing keyword(s)
ca: No publicar enviament que continga les paraules clau

en: Display a message to the user
ca: Mostra un missatge a l'usuari

en: Unpublish comment
ca: Retira el comentari

en: Unpublish comment containing keyword(s)
ca: Retira el comentari que contingui les paraules clau

en: Block current user
ca: Bloquejar l'usuari actual.

en: Ban IP address of current user
ca: Prohibir l'adreça IP de l'usuari actual

en: Set @type %title to published.
ca: Estableix @type %title a publicat.

en: Set @type %title to unpublished.
ca: Estableix @type %title a no publicat.

en: Set @type %title to sticky.
ca: Estableix @type %title a estàtic.

en: Set @type %title to unsticky.
ca: Estableix @type %title a no estàtic.

en: Promoted @type %title to front page.
ca: Promocionar @type %title a la pàgina inicial.

en: Removed @type %title from front page.
ca: Treure @type %title de la pàgina inicial.

en: Saved @type %title
ca: Desat @type %title

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
ca: S'ha canviat el propietari de @type %title a l'uid %name.

en: The post will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
ca: L'aportació no serà publicada si conté alguna de les seqüències de caràcters incloses aquí. Utilitzeu una llista de seqüències de caràcters separades per comes. Exemple: divertit, teatre, "Company, Inc.". Les seqüències de caràcters són sensibles a les majúscules i minúscules.

en: After saving a new comment
ca: Després de desar un nou comentari

en: After saving an updated comment
ca: Després d'actualitzar un comentari

en: After deleting a comment
ca: Després d'eliminar un comentari

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
ca: Quan un comentari està sent vist per un usuari autenticat

en: Unpublished comment %subject.
ca: Comentari no publicat %subject.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
ca: El comentari es retirarà si conté qualsevol de les seqüències de caràcters de més amunt. Utilitzeu una llista de seqüències de caràcters separada per comes. Exemple: divertit, "Company, Inc.". Les seqüències de caràcters són sensibles a les majúscules.

en: After a user account has been created
ca: Després que un compte d'usuari hagi estat creat

en: After a user's profile has been updated
ca: Després que un perfil d'usuari hagi estat actualitzat

en: After a user has been deleted
ca: Després que un usuari hagi estat eliminat.

en: After a user has logged in
ca: Després que un usuari hagi entrat

en: After a user has logged out
ca: Després que un usuari hagi sortit

en: When a user's profile is being viewed
ca: Quan un perfil d'usuari esta sent vist

en: Blocked user %name.
ca: Usuari %name bloquejat.

en: Banned IP address %ip
ca: Adreça IP %ip prohibida.

en: After saving a new term to the database
ca: Després de desar un nou terme a la base de dades

en: After saving an updated term to the database
ca: Després de desar un terme actualitzat a la base de dades

en: After deleting a term
ca: Després d'eliminar un terme

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
ca: Habilita quines accions es desencadenen per determinats esdeveniments del sistema, tals com quan es creen nous continguts.

en: 1 read | @count reads
ca[0]: 1 lectura
ca[1]: @count lectures

en: access statistics
ca: accedeix a les estadístiques

en: view post access counter
ca: visualitza el comptador d'accessos a les entrades

en: Enables the categorization of content.
ca: Habilita l'organització de contingut en categories.

en: Path prefix
ca: Prefix del camí

en: Save rule
ca: Desa la regla

en: Delete contact
ca: Suprimeix contacte

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
ca: Exemple: 'webmastar@example.com' o 'vendes@example.com,suport@example.com'. Per especificar múltiples destinataris, separeu cada adreça de correu amb una coma.

en: Auto-reply
ca: Resposta automàtica

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
ca: Resposta automàtica opcional. Deixeu-ho en blanc si no voleu enviar a l'usuari un missatge de resposta automàtica.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
ca: L'adreça de correu %recipient no és vàlida.

en: Additional information
ca: Informació addicional

en: You can leave a message using the contact form below.
ca: Podeu deixar un missatge utilitzant el formulari de contacte de sota.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
ca: El nombre màxim de trameses de formulari de contacte que un usuari pot fer per hora.

en: Contact form: category %category added.
ca: Formulari de contacte: la categoria %category s'ha afegit.

en: Contact form: category %category updated.
ca: Formulari de contacte: la categoria %category s'ha actualitzat.

en: Add @type
ca: Afegeix @type

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Up to date translation
ca: Traducció actualitzada

en: Outdated translation
ca: Traducció caducada

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
ca: <em>i</em> on <strong>%a</strong> és <strong>%b</strong>

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
ca: <strong>%a</strong> és <strong>%b</strong>

en: Parent comment
ca: Comentari pare

en: The parent comment.
ca: El comentari pare.

en: Author's website
ca: Autor del lloc web

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
ca: Mostra la profunditat del comentari si està en un fil.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
ca: Ordena segons l'ordre del fil. Això mantindrà els comentaris fills junts amb els seus pares.

en: Reply-to link
ca: Enllaç de resposta

en: Provide a simple link to reply to the comment.
ca: Proporciona un enllaç simple per a respondre el comentari.

en: Text to display
ca: Text a mostrar

en: Link this field to its user or an author's homepage
ca: Enllaça aquest camp al seu usuari o una pàgina d'autor

en: field
ca: camp

en: The node the uploaded file is attached to
ca: El node al qual és adjunt el fitxer.

en: Depends on: !dependencies
ca: Depèn de: !dependencies

en: Required by: !required
ca: Requerit per: !required

en: Some required modules must be enabled
ca: Alguns mòduls requerits s'han d'activar.

en: Would you like to continue with enabling the above?
ca: Voldríeu continuar activant el de dalt?

en: administer site configuration
ca: administra la configuració del lloc

en: View settings
ca: Paràmetres de la vista

en: Week @week
ca: Setmana @week

en: Delete view
ca: Elimina vistes

en: Tableless, recolorable, multi-column, fixed width theme.
ca: Tema sense taules, colorable, multicolumna i d'amplada fixa.

en: Translate
ca: Tradueix

en: File to import not found.
ca: El fitxer a importar no s'ha trobat.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
ca: La importació de la traducció ha fallat perquè el fitxer %filename no es pot llegir.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: s'esperava "msgstr" a la línia %line però no s'ha trobat.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: s'esperava "msgid_plural" a la línia %line però no s'ha trobat.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error de sintaxi a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: no s'esperava "msgid" a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: no s'esperava "msgstr[]" a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: no s'esperava "msgstr" a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: hi ha una cadena inesperada a la línia %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename ha acabat inesperadament a la línia %line.

en: Save translations
ca: Desa les traduccions

en: Export template
ca: Exporta la plantilla

en: Time ago
ca: Fa...

en: Create @name
ca: Crea @name

en: The custom menu %title has been deleted.
ca: El menú personalitzat %title ha estat eliminat.

en: Deleted custom menu %title and all its menu items.
ca: S'ha esborrat el menú personalitzat %title i tots els seus elements de menú.

en: @type %title has been deleted.
ca: @type %title ha estat eliminat.

en: Not enabled
ca: No habilitat

en: The taxonomy vocabulary ID
ca: L'ID del vocabulari de la taxnomia

en: The taxonomy term ID
ca: L'ID del terme de la taxonomia

en: Force single
ca: Força a una única opció

en: anonymous user
ca: usuari anònim

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
ca: @module (<span class="admin-disabled">desactivat</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
ca: @module (<span class="admin-enabled">activat</span>)

en: Save permissions
ca: Desa els permisos

en: The name %name has been denied access.
ca: S'ha denegat l'accés al nom %name.

en: directory ping
ca: ping al directori

en: Search this site
ca: Cerca dins d'aquest lloc web

en: The language the content is in.
ca: La llengua en que està el contingut.

en: Original text
ca: Text original

en: Delete content type
ca: Elimina el tipus de contingut

en: Change book (update list of parents)
ca: Canviar llibre (actualitza la llista de pares)

en: add content to books
ca: afegeix contingut als llibres

en: administer book outlines
ca: administra els esquemes dels llibres

en: create a new book
ca: crea un nou llibre

en: edit permissions
ca: edita permisos

en: edit order and titles
ca: edita l'orde i els títols

en: Manage your site's book outlines.
ca: Gestioneu l'esquema del llibre del vostre lloc.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
ca: La vostra càrrega s'ha canviat de nom per %filename per raons de seguretat.

en: notice
ca: notícia

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: File download
ca: Descarregar arxiu

en: Acronym
ca: Acrònim

en: No vocabularies available.
ca: Cap vocabulari disponible.

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
ca: Ha fallat la càrrega de la imatge; el directori %directory no existeix o no s'hi pot escriure.

en: Title only
ca: Només el títol

en: Post new comment
ca: Envia un nou comentari

en: Validator
ca: Validador

en: The field has been updated.
ca: S'ha actualitzat el camp.

en: Inherit
ca: Hereta

en: Mime type
ca: Tipus mime

en: Use default
ca: Fes servir els predeterminats

en: Returns information about an author in the system.
ca: Torna informació sobre un autor del sistema.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
ca: Crea un nou article i opcionalment ho publica.

en: Updates the information about an existing post.
ca: Actualitza la informació sobre un article existent.

en: Returns information about a specific post.
ca: Torna informació sobre un article específic.

en: Deletes a post.
ca: Suprimeix un article.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
ca: Torna una llista amb els articles més recents del sistema.

en: Updates information about an existing post.
ca: Actualitza la informació sobre un article existent.

en: Uploads a file to your webserver.
ca: Carrega un fitxer al vostre servidor.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
ca: Torna una llista amb totes les categories a les quals un article ha estat assignat.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
ca: Torna una llista optimitzada dels articles més recents.

en: Sets the categories for a post.
ca: Fixa les categories per un article.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
ca: Recupera informació sobre els mètodes XML-RPC compatibles amb el servidor.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
ca: Recupera informació sobre els connectors de format de text compatibles amb el servidor.

en: Error storing post.
ca: S'ha produït un error en emmagatzemar l'article.

en: You do not have permission to update this post.
ca: No teniu permís per actualitzar aquest article.

en: It is not possible to upload the file, because it exceeded the maximum filesize of @maxsize.
ca: No és possible carregar l'arxiu perquè excedeix el pes màxim permès de @maxsize.

en: The file can not be attached to this post, because the disk quota of @quota has been reached.
ca: L'arxiu no es pot adjuntar a aquesta entrada perquè s'ha arribat al límit de quota de disc de @quota.

en: It is not possible to upload the file, because it is only possible to upload files with the following extensions: @extensions
ca: No és possible pujar l'arxiu perquè només es poden pujar arxius amb les següents extensions: @extensions.

en: No file sent.
ca: No s'ha enviat cap fitxer.

en: Error storing file.
ca: S'ha produït un error en emmagatzemar el fitxer.

en: Invalid post.
ca: L'article no és vàlid.

en: The default maximum file size a user can upload.
ca: La mida màxima predeterminada del fitxer que pot carregar un usuari.

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
ca: La mida màxima predeterminada de tots els fitxers que pot tenir un usuari al lloc.

en: administer content with blog api
ca: administra el contingut amb l'api de blog

en: List, edit, or add user roles.
ca: Llisteu, editeu o afegiu rols d'usuaris.

en: edit role
ca: edita un rol

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
ca: Les mides màximes d'imatge permeses (p.ex. 640x480). Deixeu-les a 0 si no hi ha d'haver cap restricció. Si hi ha instal·lat algun <a href="!image-toolkit-link">joc d'eines d'imatge</a>, els fitxers que sobrepassin aquest valor seran reduïts convenientment.

en: The default maximum file size a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
ca: La mida màxima d'arxiu que un usuari pot pujar. Si es puja una imatge i hi ha una resolució màxima definida, la mida es comprovarà un cop l'arxiu hagi estat redimensionat.

en: The maximum size of a file a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
ca: La mida màxima d'arxiu que un usuari pot pujar. Si es puja una imatge i hi ha una resolució màxima definida, la mida es comprovarà un cop  la imatge hagi estat redimensionada.

en: The maximum size of all files a user can have on the site.
ca: La mida màxima de tots els fitxers que un usuari pot tenir al lloc web.

en: The weight, used for sorting.
ca: El pes, utilitzat per l'ordenació.

en: Images are larger than %resolution will be resized.
ca: Les imatges més grans de %resolution seran redimensionades.

en: Custom format
ca: Format personalitzat

en: The date the node was last updated.
ca: La data en que es va actualitzar per darrer cop el node.

en: In the form of WW (01 - 53).
ca: En el format WW (01 - 53).

en: Category ID
ca: ID de categoria

en: Block cache
ca: Memòria cau de bloc

en: Table-based multi-column theme with a marine and ash color scheme.
ca: Tema multicolumna amb taules i una combinació de colors marins i grisos clars.

en: All recent posts
ca: Tots els articles recents

en: My recent posts
ca: Els meus articles recents

en: Track posts
ca: Seguiment d'articles

en: Enables tracking of recent posts for users.
ca: Permet als usuaris el seguiment dels articles recents.

en: Direction
ca: Direcció

en: Drupal core
ca: Nucli de Drupal

en: Book navigation block display
ca: Visualització del bloc de navegació del llibre

en: Minimum number of words
ca: Nombre mínim de paraules

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
ca: Error: no existeix el controlador per @table > @field!

en: Do not use a relationship
ca: No utilitzis una relació

en: Password field is required.
ca: El camp contrasenya és obligatori.

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Confirm password
ca: Confirma la contrasenya

en: Default display order
ca: Ordre de visualització predeterminat

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
ca: L'ordre predeterminat per als nous usuaris i els usuaris anònims mentre es veuen els comentaris. Aquests usuaris poden canviar la seva vista utilitzant el quadre de control dels comentaris. Per als usuaris registrats, aquest canvi es recorda com una preferència d'usuari persistent.

en: No strings found for your search.
ca: No s'han trobat cadenes per a la vostra cerca.

en: Administration theme
ca: Tema d'administració

en: The cache has been cleared.
ca: S'ha netejat la memòria cau.

en: Check username
ca: Comprova el nom d'usuari

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ca: Gràcies per demanar un compte. El vostre compte està ara pendent d'aprovació per l'administrador del lloc web.<br />Mentrestant, s'ha enviat un missatge de benvinguda amb instruccions addicionals a la vostra adreça de correu electrònic.

en: Enable personal contact form by default
ca: Habilita el formulari de contacte personal per defecte.

en: Default status of the personal contact form for new users.
ca: Estat predeterminat del formulari de contacte pels nous usuaris.

en: Information to show on the <a href="@form">contact page</a>. Can be anything from submission guidelines to your postal address or telephone number.
ca: Informació per mostrar a la <a href="@form">pàgina de contacte</a>. Pot ser qualsevol cosa, des de les directrius de les trameses a la vostra adreça postal o nombre de telèfon.

en: Afar
ca: Àfar

en: Somali
ca: Somalí

en: Komi
ca: Còmic

en: Run cron
ca: Executar el cron

en: Default sort order
ca: Ordenació predeterminada

en: An error occurred at @path.
ca: S'ha produït un error a @path.

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
ca: Avís de seguretat: no es pot escriure al fitxer .htaccess. Creeu un fitxer .htaccess en el directori %directory que contingui les línies següents: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
ca: El fitxer %file no s'ha pogut desar perquè és més gran de %maxsize, el màxim permès per a les càrregues.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
ca: El fitxer %file no s'ha pogut desar perquè la càrrega no s'ha completat.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ca: El fitxer %file no s'ha pogut desar degut a un error desconegut.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ca: Només els arxius amb les següents extensions estan permesos: %files-allowed

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ca: L'arxiu, de %filesize, excedeix el màxim permès de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
ca: L'arxiu, de %filesize, excedeix la vostra cuota de %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
ca: Només estan permeses imatges JPEG, PNG i GIF.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
ca: La imatge s'ha redimensionat perquè càpiga dins la mida màxima permesa de %dimensions píxels.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
ca: La imatge és massa gran; la mida màxima permesa és de %dimensions píxels.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
ca: La imatge és massa petita; la mida mínima permesa és de %dimensions píxels.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
ca: Error de càrrega. No s'ha pogut moure l'arxiu carregat %file a la destinació %destination.

en: Add to book outline
ca: Afegeix a l'esquema del llibre

en: No link
ca: Sense enllaç

en: outdated
ca: desactualitzat

en: <strong>@language_name</strong> (source)
ca: <strong>@language_name</strong> (origen)

en: add translation
ca: afegir traducció

en: Translations of %title
ca: Traduccions de %title

en: The maximum upload size is %filesize. Only files with the following extensions may be uploaded: %extensions.
ca: La mida màxima d'una pujada és %filesize. Sols els fitxers amb les següents extensions poden ser pujats: %extensions.

en: Path: !path
ca: Camí: !path

en: Its name exceeds the 255 characters limit. Please rename the file and try again.
ca: El seu nom excedeix els 255 caràcters de límit. Si us plau, canvieu el nom de l'arxiu i torneu-ho a provar.

en: Is not one of
ca: No és un de

en: The taxonomy module allows you to categorize content using various systems of classification. Free-tagging vocabularies are created by users on the fly when they submit posts (as commonly found in blogs and social bookmarking applications). Controlled vocabularies allow for administrator-defined short lists of terms as well as complex hierarchies with multiple relationships between different terms. These methods can be applied to different content types and combined together to create a powerful and flexible method of classifying and presenting your content.
ca: El mòdul de taxonomia us permet categoritzar els continguts utilitzant diversos sistemes de classificació. Els vocabularis de lliure-etiquetatge són creats pels usuaris sobre la marxa quan envien contribucions (com normalment es pot trobar en blogs i altres aplicacions socials d'enllaços). Els vocabularis controlats permeten tant llistes de termes, així com complexes jerarquies amb múltiples relacions entre diferents termes. Aquests mètodes poden ser aplicats a diferents tipus de continguts i combinar-se per crear un mètode potent i flexible de classificar i presentar el vostre contingut.

en: For example, when creating a recipe site, you might want to classify posts by both the type of meal and preparation time. A vocabulary for each allows you to categorize using each criteria independently instead of creating a tag for every possible combination.
ca: Per exemple, si creeu un web de receptes de cuina, és possible que volgueu classificar els enviaments pel tipus de menjar i pel temps de preparació alhora. Amb un vocabulari per a cada criteri de classificació podreu categoritzar cada criteri independentment en lloc de crear una etiqueta per a cada possible combinació.

en: Type of Meal: <em>Appetizer, Main Course, Salad, Dessert</em>
ca: Tipus de menjar: <em>Entrant, Segon plat, Amanida, Postre</em>

en: Preparation Time: <em>0-30mins, 30-60mins, 1-2 hrs, 2hrs+</em>
ca: Temps de preparació: <em>0-30 min. 30-60 min, 1-2 hr, 2 hr+</em>

en: Each taxonomy term (often called a 'category' or 'tag' in other systems) automatically provides lists of posts and a corresponding RSS feed. These taxonomy/term URLs can be manipulated to generate AND and OR lists of posts classified with terms. In our recipe site example, it then becomes easy to create pages displaying 'Main courses', '30 minute recipes', or '30 minute main courses and appetizers' by using terms on their own or in combination with others. There are a significant number of contributed modules which you to alter and extend the behavior of the core module for both display and organization of terms.
ca: Cada terme de la taxonomia (anomenat sovint una 'categoria' o 'etiqueta' en altres sistemes) proporciona llistes d'enviaments i el canal RSS corresponent. Aquestes URLs de terme/taxonomia es poden manipular per generar llistes I i O d'enviaments classificades amb termes. En el nostre exemple del web de receptes resulta llavors fàcil crear pàgines mostrant 'Segons plats', 'Receptes de 30 minuts', o 'Segons plats de 30 minuts i entrants' utilitzant els termes individualment o en combinació amb els altres. Hi ha un nombre important de mòduls contribuïts el comportament dels quals es pot canviar o estendre quant a la visualització i l'organització dels termes.

en: Terms can also be organized in parent/child relationships from the admin interface. An example would be a vocabulary grouping countries under their parent geo-political regions. The taxonomy module also enables advanced implementations of hierarchy, for example placing Turkey in both the 'Middle East' and 'Europe'.
ca: Els termes es poden organitzar també en relacions pare/fill des de la interfície d'administració. Un exemple seria un vocabulari que agrupi països per la seva regió geopolítica. El mòdul de taxonomia també permet crear jerarquies de tipus avançat com, per exemple, ubicar Turquia sota 'Orient Mitjà' i sota 'Europa' alhora.

en: The taxonomy module supports the use of both synonyms and related terms, but does not directly use this functionality. However, optional contributed or custom modules may make full use of these advanced features.
ca: El mòdul de taxonomia permet l'ús tant de sinònims com de termes relacionats però no fa servir directament aquesta funcionalitat. No obstant, els mòduls contribuïts o els personalitzats sí que poden utilitzar completament aquestes opcions avançades.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@taxonomy">Taxonomy module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Taxonomia</a> al manual en línia.

en: The taxonomy module allows you to categorize your content using both tags and administrator defined terms. It is a flexible tool for classifying content with many advanced features. To begin, create a 'Vocabulary' to hold one set of terms or tags. You can create one free-tagging vocabulary for everything, or separate controlled vocabularies to define the various properties of your content, for example 'Countries' or 'Colors'.
ca: El mòdul de taxonomia permet categoritzar el contingut utilitzant tant etiquetes com termes definits per l'administrador. És una eina flexible per classificar contingut, amb moltes funcionalitats avançades. Per començar, creeu un 'Vocabulari' que contindrà un conjunt de termes i etiquetes. Podeu crear un vocabulari d'etiquetatge lliure per a tot o vocabularis separats per definir les diverses propietats del contingut com, per exemple, 'Països' o 'Colors'.

en: Use the list below to configure and review the vocabularies defined on your site, or to list and manage the terms (tags) they contain. A vocabulary may (optionally) be tied to specific content types as shown in the <em>Type</em> column and, if so, will be displayed when creating or editing posts of that type. Multiple vocabularies tied to the same content type will be displayed in the order shown below. To change the order of a vocabulary, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag it to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
ca: Useu la llista de més avall per configurar i revisar els vocabularis definits al lloc web, o per llistar i gestionar els termes (etiquetes) que contenen. Un vocabulari pot (opcionalment) estar lligat a tipus de contingut específics, tal com es mostra a la columna <em>Tipus</em> i, en aquest cas, es mostrarà quan es creïn o s'editin enviaments d'aquests tipus. Si hi ha diversos vocabularis lligats a un mateix tipus de contingut, aquells es mostraran en l'ordre indicat més avall. Per tal de canviar l'ordre de vocabulari, preneu una icona d'arrossegar-i-deixar-anar sota la columa <em>Nom</em> i arrossegueu-la fins a la seva nova ubicació de la llista (Preneu la icona clicant i mantenint el ratolí premut mentre esteu al damunt seu). Recordeu que els vostres canvis no es desaran fins que cliqueu al botó <em>Desa la configuració</em> del peu de pàgina.

en: %capital_name is a free-tagging vocabulary. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
ca: %capital_name és un vocabulari d'etiquetatge lliure. Per canviar el nom o la descripció d'un terme, cliqueu a l'enllaç <em>editar</em> que hi ha al costat del terme.

en: %capital_name is a flat vocabulary. You may organize the terms in the %name vocabulary by using the handles on the left side of the table. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
ca: %capital_name és un vocabulari pla. Podeu organitzar els termes del vocabulari %name utilitzant els/les ¿? de la part esquerra de la taula. Per canviar el nom o la descripció d'un terme, cliqueu a l'enllaç <em>Editar</em> que hi ha al costat del terme.

en: %capital_name is a single hierarchy vocabulary. You may organize the terms in the %name vocabulary by using the handles on the left side of the table. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
ca: %capital_name és un vocabulari de jerarquia simple. Podeu organitzar els termes del vocabulari %name utilitzant els/les ¿? de la part esquerra de la taula. Per canviar el nom o la descripció d'un terme, cliqueu a l'enllaç <em>Edita</em> que hi ha al costat del terme.

en: %capital_name is a multiple hierarchy vocabulary. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term. Drag and drop of multiple hierarchies is not supported, but you can re-enable drag and drop support by editing each term to include only a single parent.
ca: %capital_name és un vocabulari de jerarquia composta. Per canviar el nom o la descripció d'un terme, cliqueu a l'enllaç <em>Editar</em> que hi ha al costat del terme. Les jerarquies compostes no es poden arrossegar-i-deixar-anar però podeu tornar-lo a habilitar editant cada terme de manera que tingui un sol pare.

en: Define how your vocabulary will be presented to administrators and users, and which content types to categorize with it. Tags allows users to create terms when submitting posts by typing a comma separated list. Otherwise terms are chosen from a select list and can only be created by users with the "administer taxonomy" permission.
ca: Defineix com es mostrarà el vostre vocabulari als administradors i als usuaris i quins tipus de contingut s'hi categoritzaran. Les etiquetes permeten als usuaris crear termes a l'hora de fer els enviaments escrivint una llista separada per comes. Si no, els termes es trien d'una llista de selecció i sols poden ser creats per usuaris amb el permís "administrar taxonomia".

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
ca: Gestioneu les etiquetes, les categories i la classificació del vostre contingut.

en: Analyze
ca: Analitza

en: Database port
ca: Port de la base de dades

en: Re-index site
ca: Torna a indexar el lloc

en: Are you sure you want to re-index the site?
ca: Esteu segur que voleu tornar a indexar el lloc?

en: Save and continue
ca: Desa-ho i continua

en: Admin
ca: Administrador

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
ca: Aquestes opcions només són necessàries per a alguns llocs web. Si no esteu segur del que heu d'introduir-hi, deixeu-ho amb les opcions per defecte o consulteu-ho amb el vostre proveïdor d'allotjament.

en: If your database is located on a different server, change this.
ca: Si la vostra base de dades està localitzada en un servidor diferent, canvieu aquesta opció.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
ca: Si el servidor de la base de dades escolta un port que no és l'estàndard, introduïu-hi el número corresponent.

en: Database port must be a number.
ca: El port de la base de dades ha de ser un nombre.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
ca: Es permeten espais; no es permet cap símbol de puntuació tret de punts, guions i guions baixos.

en: view uploaded files
ca: visualitza els fitxers pujats

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Secondary links
ca: Enllaços secundaris

en: Enable or disable the display of certain page elements.
ca: Habilita o inhabilita la visualització d'alguns elements de les pàgines.

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: create url aliases
ca: crea àlies url

en: administer url aliases
ca: administra els àlies url

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ca: S'ha detectat una opció il·legal. Si us plau, contacteu amb l'administrador del lloc.

en: Illegal choice %choice in !name element.
ca: Elecció %choice il·legal a l'element !name.

en: Language negotiation
ca: Negociació d'idioma

en: Status report
ca: Informe d'estat

en: Not writable
ca: No s'hi pot escriure

en: Decimal point
ca: Punt decimal

en: Temporary
ca: Temporal

en: Identification
ca: Identificació

en: host
ca: servidor

en: Custom date format
ca: Format de data personalitzat

en: Book outline
ca: Esquema del llibre

en: This will be the top-level page in this book.
ca: Aquesta serà la pàgina principal d'aquest llibre.

en: Revision information
ca: Informació de la revisió

en: Notify user of new account
ca: Notifica a l'usuari del nou compte

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
ca: El fitxer %file seleccionat no s'ha pogut carregar perquè la destinació %directory no s'ha trobat, o perquè no es disposen de permisos d'escriptura sobre el fitxer.

en: Is one of
ca: És un de

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
ca: Una <em>pàgina</em>, semblant en la forma a una <em>història</em>, és un mètode senzill de crear i de mostrar informació que canvia escassament, tal com una secció "Qui som" d'un lloc web. Per defecte, una entrada de <em>pàgina</em> no accepta comentaris dels visitants i no apareix a la pàgina principal del lloc web.

en: A <em>story</em>, similar in form to a <em>page</em>, is ideal for creating and displaying content that informs or engages website visitors. Press releases, site announcements, and informal blog-like entries may all be created with a <em>story</em> entry. By default, a <em>story</em> entry is automatically featured on the site's initial home page, and provides the ability to post comments.
ca: Una <em>història</em>, semblant en forma a una <em>pàgina</em>, és ideal per crear i mostrar contingut que informa o atrau els vistants. Notícies de premsa, anuncis o notícies del lloc web i entrades informals del l'estil blog es poden crear amb la pàgina tipus <em>història</em>. Per defecte, una pàgina del tipus <em>història</em> es mostrarà automàticament a la pàgina inicial principal i permetrà escriure-hi comentaris.

en: Terms in %vocabulary
ca: Termes a %vocabulary

en: Show All
ca: Mostra tot

en: Path to custom icon
ca: Camí a la icona personalitzada

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
ca: Els nodes són el tipus de contingut bàsic d'un lloc Drupal.

en: Comments are responses to node content.
ca: Els comentaris són respostes al contingut dels nodes.

en: Users who have created accounts on your site.
ca: Els usuaris que han creat un compte al vostre lloc.

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
ca: A sota hi ha una llista dels comentaris enviats al vostre lloc que necessiten aprovació. Per aprovar un comentari, feu clic en "edita" i canvieu el seu "estat de moderació" a Aprovat. Feu clic en l'assumpte per veure el comentari, en el nom de l'autor per a editar la informació de l'usuari de l'autor, "edita" per a modificar el text i "elimina" per eliminar el seu article.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
ca: Llisteu i editeu els comentaris del lloc web i la cua de moderació de comentaris.

en: Delete comment
ca: Suprimeix el comentari

en: Reply to comment
ca: Respon al comentari

en: Default display mode
ca: Mode de visualització predeterminat

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
ca: La vista predeterminada per als comentaris. La vista expandida mostra el cos dels comentaris. La vista per fils manté les respostes agrupades.

en: Default comments per page
ca: Comentaris per pàgina predeterminats

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
ca: El nombre predeterminat de comentaris per pàgina: si hi ha més comentaris, es distribueixen en diverses pàgines.

en: Comment controls
ca: Controls de comentari

en: Display above the comments
ca: Mostra'l sobre els comentaris

en: Display below the comments
ca: Mostra'l sota els comentaris

en: Display above and below the comments
ca: Mostra'l a sobre i a sota els comentaris

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
ca: La posició de la caixa de controls dels comentaris. Els controls dels comentaris permeten a l'usuari canviar el mode i ordre de visualització predeterminats dels comentaris.

en: Comment subject field
ca: Camp d'assumpte del comentari

en: Can users provide a unique subject for their comments?
ca: Els usuaris poden donar un assumpte únic per als seus comentaris?

en: You are not authorized to post comments.
ca: No esteu autoritzat per publicar comentaris.

en: The comment you are replying to does not exist.
ca: El comentari al que esteu contestant no existeix.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
ca: Aquesta discussió està tancada: no es poden enviar nous comentaris.

en: You are not authorized to view comments.
ca: No esteu autoritzat per a visualitzar comentaris.

en: Comment: updated %subject.
ca: Comentari: s'ha actualitzat %subject.

en: Comment: added %subject.
ca: Comentari: s'ha afegit %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
ca: Esteu segur de voler eliminar el comentari %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
ca: Qualsevol resposta a aquest comentari es perdrà. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Publish the selected comments
ca: Publica els comentaris seleccionats

en: Unpublish the selected comments
ca: Retira els comentaris seleccionats

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
ca: No sembla que hi hagi cap comentari per esborrar o el vostre comentari seleccionat ha estat esborrat per un altre administrador.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquests comentaris i tots els seus fills?

en: You have to specify a valid author.
ca: Heu d'especificar un autor vàlid.

en: The name you used belongs to a registered user.
ca: El nom que heu utilitzat pertany a un usuari registrat.

en: You have to leave your name.
ca: Heu d'introduir el vostre nom.

en: The e-mail address you specified is not valid.
ca: L'adreça de correu que heu especificat no és vàlida.

en: You have to leave an e-mail address.
ca: Heu d'introduir una adreça de correu electrònic.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
ca: L'URL de la vostra pàgina web no és vàlida. Recordeu que ha d'estar completa, per exemple de la forma <code>http://exemple.com/directory</code>.

en: (No subject)
ca: (Sense assumpte)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
ca: Selecciona la vostra manera preferida de visualitzar els comentaris i feu clic en "Desa la configuració" per activar els canvis.

en: Comment viewing options
ca: Opcions de visualització de comentaris

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
ca: <a href="@login">Inicieu sessió</a> o <a href="@register">registreu-vos</a> per enviar comentaris

en: Comment: deleted %subject.
ca: Comentari: s'ha suprimit %subject.

en: Is empty (NULL)
ca: És buit (NULL)

en: Is not empty (NULL)
ca: No és buit (NULL)

en: Access type
ca: Tipus d'accés

en: Theming information
ca: Informació del tema

en: Add feed
ca: Afegeix un canal

en: File system
ca: Sistema de fitxers

en: Ends with
ca: Acaba amb

en: @name's blog
ca: blog de @name

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
ca: Necessiteu proveir una adreça de correu electrònica vàlida per contactar amb altres usuaris. Actualitzeu la vostra <a href="@url">informació d'usuari</a> i torneu-ho a provar.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
ca: No podeu contactar a més de %number usuaris per hora. Proveu-ho més tard.

en: Join summary
ca: Uneix el resum

en: Split summary at cursor
ca: Separa el resum al cursor

en: Enter your @s username.
ca: Introduïu el vostre nom d'usuari de @s.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
ca: La vostra fotografia o imatge. Les dimensions màximes de la imatge han de ser de %dimensions i la mida del fitxer no pot superar els %size kB.

en: Posted in
ca: Publicat a

en: Cannot delete non-existent comment.
ca: No es pot eliminar un comentari no existent.

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
ca: Els permisos dels comentaris s'assignen als rols d'usuari i s'usen per determinar si els usuaris anònims (o altres rols) poden comentar enviaments o no. Si als usuaris anònims se'ls permet comentar, la seva informació individual de contacte pot servar-se en cookies desades als ordinadors locals per tal d'usar-la en enviaments de comentaris posteriors. Quan un comentari no té respostes pot, opcionalment, ser editat pel seu autor. El mòdul de comentaris fa servir els mateixos formats d'entrada i etiquetes HTML que quan es creen altres formes de contingut.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@comment">mòdul Comentari</a> al manual en línia.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
ca: Més avall teniu una llista dels últims comentaris enviats al vostre web. Cliqueu en un assumpte per veure el comentari, al nom de l'autor per editar la informació de l'autor, a 'edit' per modificar el text i a 'esborrar' per treure l'enviament.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
ca: Obliga un usuari a revisar el comentari clicant al botó  'Visualització prèvia" abans d'afegir-lo definitivament.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
ca: Comentari: Enviat un comentari no autoritzat o a un enviament tancat %subject.

en: Submitted by !username on @datetime.
ca: Enviat per !username el @datetime.

en: Upload date
ca: Data de càrrega

en: Do not cache
ca: No emmagatzemis a la memòria cau

en: Action to take if argument is not present
ca: Acció a executar si no hi ha cap paràmetre

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
ca: Si es rep aquest valor com a paràmetre, aquest s'ignorarà; p.ex. "tots els valors"

en: Wildcard title
ca: Títol comodí

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
ca: El títol a utilitzar per substituir en altres llocs al comodí.

en: <Basic validation>
ca: <Validació bàsica>

en: Action to take if argument does not validate
ca: Acció a executar si el paràmetre no valida

en: Link this field to its user
ca: Enllaça aquest camp al seu usuari

en: This will override any other link you have set.
ca: Això sobreescriu qualsevol altre enllaç que hàgiu definit.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
ca: Sobreescriu el valor a mostrar per usuaris anònims

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
ca: Si se selecciona, veureu un camp per introduir el text a utilitzar pels usuaris anònims.

en: Text to display for anonymous users
ca: Text a mostrar per als usuaris anònims

en: Use default RSS settings
ca: Utilitza els paràmetres predeterminats del RSS

en: Title plus teaser
ca: Títol més resum

en: !name's blog
ca: blog de !name

en: Front page feed
ca: Canal de la portada

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
ca: Això apareixerà com el nom del bloc a administració >> construcció del lloc web >> blocs.

en: The node ID of the node.
ca: L'ID de node del node.

en: Tab weight
ca: Pes de la pestanya

en: All languages
ca: Tots els idiomes

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. If unsure, specify nothing.
ca: Aquesta pàgina es mostrarà quan no hi un altre contingut que coincideixi amb el document sol·licitat. Si no n'esteu segur, no hi poseu res.

en: View link
ca: Enllaç de consulta

en: The size of the file.
ca: La mida del fitxer.

en: Link this field
ca: Enllaça aquest camp

en: Only show "listed" file attachments
ca: Mostra només els fitxers adjunts "llistats"

en: @type %title has been created.
ca: @type %title ha estat creat.

en: @type %title has been updated.
ca: @type %title ha estat actualitzat.

en: The post could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar l'enviament.

en: %message in %file on line %line.
ca: %message a %file a la línia %line.

en: 1 character | @count characters
ca[0]: 1 caràcter
ca[1]: @count caràcters

en: Picture image path
ca: Camí a les imatges

en: You do not have any administrative items.
ca: No teniu cap element administratiu.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
ca: S'han detectat un o més problemes amb la instal·lació de Drupal. Verifiqueu l'<a href="@status">informe d'estat</a> per a més informació.

en: Help topics
ca: Temes d'ajuda

en: Help is available on the following items:
ca: L'ajuda està disponible en els següents temes:

en: No help is available for module %module.
ca: L'ajuda no es troba disponible pel mòdul %module.

en: @module administration pages
ca: Pàgines d'administració de: @module

en: By module
ca: Per mòdul

en: Manage your site's content.
ca: Gestioneu el contingut del vostre web.

en: Control how your site looks and feels.
ca: Controleu com es veu el vostre lloc web.

en: Adjust basic site configuration options.
ca: Ajusteu opcions bàsiques de configuració del web.

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
ca: Gestioneu els usuaris, grups i l'accés a les característiques del vostre web.

en: View reports from system logs and other status information.
ca: Mostra els informes del registre del sistema i altres informacions d'estat.

en: Link this field to its node
ca: Enllaça aquest camp al seu node

en: Delete link
ca: Enllaç d'esborrat

en: Filter the view to the currently logged in user.
ca: Filtra la vista a l'usuari que està actualment connectat.

en: Translate interface
ca: Tradueix la interfície

en: Add language
ca: Afegeix una llengua

en: Edit string
ca: Edita la cadena

en: Delete string
ca: Suprimeix la cadena

en: Are you sure you want to delete the language %name?
ca: Esteu segur que voleu eliminat l'idioma %name?

en: The language %locale has been removed.
ca: L'idioma %locale s'ha eliminat.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la cadena «%source»?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
ca: Eliminar la cadena eliminarà també totes les traduccions d'aquesta cadena a tots els idiomes. Aquesta acció no es podrà desfer.

en: locale
ca: local

en: Cache once for everything (global)
ca: Emmagatzema-ho a la memòria cau un cop per tot (global)

en: Per page
ca: Per pàgina

en: Per role
ca: Per rol

en: Per role per page
ca: Per rol per pàgina

en: Per user
ca: Per usuari

en: Per user per page
ca: Per usuari per pàgina

en: Multilingual support
ca: Suport multilingüe

en: Enabled, with translation
ca: Habilitat, amb traducció

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
ca: El joc d'eines de manipulació d'imatges seleccionada  %toolkit no pot processar adequadament %function.

en: Has Avatar
ca: Té avatar

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
ca: El directori %file no està protegit contra modificacions creant un risc de seguretat. Heu de treure els permisos d'escritura del directori.

en: Currently using !item !version
ca: Esteu utilitzant !item !version

en: Capitalize first letter
ca: La primera lletra en majúscules

en: You have tried to use a one-time login for an account which has been blocked.
ca: Heu intentat utilitzar un inici de sessió d'un sol cop per un compte que ha estat bloquejat.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
ca: L'usuari %name ha utilitzat l'enllaç d'inici de sessió d'un sol cop a les %timestamp.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
ca: S'ha creat un nou compte d'usuari per a <a href="@url">%name</a>. No s'ha enviat cap correu electrònic.

en: Registration successful. You are now logged in.
ca: Registre realitzat correctament. Ara ja esteu validat al sistema.

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
ca: La contrasenya i les instruccions addicionals s'han enviat al correu electrònic del nou usuari <a href="@url">%name</a>.

en: New user: %name (%email).
ca: Nou usuari: %name (%email).

en: Custom text
ca: Text personalitzat

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
ca: No s'ha pogut modificar l'arxiu @%settings. Si us plau, comproveu-ne els permisos.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
ca: No s'ha pogut obrir l'arxiu @%settings. Si us plau, comproveu-ne els permisos.

en: Default argument
ca: Paràmetre predeterminat

en: Trigger
ca: Activador

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
ca: Heu acabat d'utilitzar el vostre enllaç d'inici de sessió d'un sol cop. No és necessari utilitzar aquest enllaç per tornar a entrar. Canvieu la vostra contrasenya.

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
ca: !username ha sol·licitat un compte nou.
    
    !edit_uri

en: Username or e-mail address
ca: Nom d'usuari o adreça de correu electrònic

en: No fields available.
ca: No hi ha cap camp disponible.

en: The Blog API module allows your site's users to access and post to their blogs from external blogging clients. External blogging clients are available for a wide range of desktop operating systems, and generally provide a feature-rich graphical environment for creating and editing posts.
ca: El mòdul d'API de bloc permet als usuaris del web accedir i fer enviaments als seus blocs des de clients externs. Aquests clients estan disponibles per a una àmplia gamma de sistemes operatius i proporcionen, normalment, un entorn gràfic potent per a crear i editar enviaments.

en: <a href="@ecto-link">Ecto</a>, a blogging client available for both Mac OS X and Microsoft Windows, can be used with Blog API. Blog API also supports <a href="@blogger-api">Blogger API</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a>, and most of the <a href="@movabletype-api">Movable Type API</a>. Blogging clients and other services (e.g. <a href="@flickr">Flickr's</a> "post to blog") that support these APIs may also be compatible.
ca: <a href="@ecto-link">Ecto</a>, un client de blogs disponible tant per a Mac OS X com per a Microsoft Windows, es pot utilitzar amb Blog API. Blog API suporta <a href="@blogger-api">Blogger API</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a>, i moltes de les <a href="@movabletype-api">APIs de tipus mòbil </a>. Els clients de blog i altres serveis  (p.ex: el "post to blog" de <a href="@flickr">Flickr's</a> ) que suporten aquestes APIs poden ser també compatibles.

en: Select the content types available to external clients on the <a href="@blogapi-settings">Blog API settings page</a>. If supported and available, each content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
ca: Seleccioneu els tipus de contingut disponibles als clients externs a la <a href="@blogapi-settings">pàgina de configuració de Blog API </a>. En el cas d'estar suportat i disponible, cada tipus de contingut es mostrarà com un "blog" individual pel client extern

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blogapi">Blog API module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Blog API</a> al manual en línia.

en: Returns a list of blogs to which an author has posting privileges.
ca: Torna un llistat de blogs on un autor té permisos per publicar.

en: Returns a list of all categories defined in the blog.
ca: Torna un llistat de totes les categories definides en un blog.

en: Publish (rebuild) all of the static files related to an entry from your blog. Equivalent to saving an entry in the system (but without the ping).
ca: Publicar (reconstruir) tots els arxius estàtics relacionats amb una entrada del vostre blog. Equivalent a desar una entrada al sistema (però sense el ping).

en: You do not have permission to create this type of post.
ca: No teniu permís per crear aquest tipus d'enviament.

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
ca: No teniu permís per publicar aquest tipus d'article. En lloc d'això, si us plau, deseu-lo com un esborrany.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
ca: No teniu permís per desar aquest article com un esborrany. En lloc d'això, si us plau, publiqueu-lo.

en: Invalid categories submitted.
ca: Enviades categories invàlides.

en: A category from the @vocabulary_name vocabulary is required.
ca: Es necessita una categoria del vocabulari @vocabulary_name.

en: You may only choose one category from the @vocabulary_name vocabulary.
ca: Només podeu triar una categoria del vocabulari @vocabulary_name.

en: Error saving categories. This feature is not available.
ca: Error desant les categories. Aquesta funció no està disponible.

en: You do not have permission to edit this blog.
ca: No teniu permís per editar aquest blog.

en: Enable for external blogging clients
ca: Activar per a clients externs de blogging

en: Select the content types available to external blogging clients via Blog API. If supported, each enabled content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
ca: Seleccioneu el tipus de contingut disponible per als clients externs de blogging via Blog API. Cada tipus de contingut actiu que ho permeti será mostrat com un 'blog' separat pel client extern.

en: Blog API module is not configured to support the %type content type, or you don't have sufficient permissions to post this type of content.
ca: El mòdul Blog API no està configurat per usar el tipus de contingut %type, o no teniu suficients permisos per publicar aquest tipus de contingut.

en: @type: added %title using blog API.
ca: @type: s'ha afegit %title utilitzant l'API de blog.

en: @type: updated %title using Blog API.
ca: @type: actualitzat %title utilitzant Blog API.

en: Configure the content types available to external blogging clients.
ca: Configura els tipus de contingut disponibles per a clients externs de blogs.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
ca: Permet als usuaris publicar utilitzant aplicacions que permeten l'ús de les API del blog XML-RPC.

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
ca: <em>i</em> on <strong>%property</strong> és <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
ca: <strong>%property</strong> és <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
ca: Autocomplert per usuari

en: Initializing.
ca: Inicialitzant.

en: Remaining @remaining of @total.
ca: En queden @remaining de @total

en: An error has occurred.
ca: Hi ha hagut un error.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
ca: Si us plau, aneu a <a href="@error_url">la pàgina d'error</a>

en: HTTP POST is required.
ca: Es requereix un HTTP POST

en: Your page will be a part of the selected book.
ca: La vostra pàgina formarà part del llibre seleccionat.

en: Alt text
ca: Text alternatiu

en: 0 sec
ca: 0 seg

en: form
ca: formulari

en: Edit link
ca: Enllaç d'edició

en: Basic options
ca: Opcions bàsiques

en: alert
ca: alerta

en: emergency
ca: emergència

en: Filter log messages
ca: Filtrar els missatges de registre

en: You must select something to filter by.
ca: Heu de seleccionar alguna cosa per la qual filtrar.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
ca: Per a canviar la contrasenya actual de l'usuari, introduïu la nova contrasenya en els dos camps.

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
ca: Ja heu utilitzat aquest enllaç d'inici de sessió d'un sol cop. No és necessari utilitzar mai més aquest enllaç per entrar. Ja esteu registrat.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
ca: Heu intentat utilitzar un enllaç d'inici de sessió d'un sol cop que ha caducat. Demaneu-ne un de nou utilitzant el formulari de sota.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to login to the site and change your password.</p>
ca: <p>Aquest és un identificador d'un sol ús per a %user_name que expirarà el %expiration_date.</p>.<p>Cliqueu en aquest botó per iniciar sessió al web i canviar la vostra contrasenya</p>

en: This login can be used only once.
ca: Aquest inici de sessió només es pot utilitzar un cop.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
ca: Heu intentat utilitzar un enllaç d'inici de sessió d'un sol cop que ja ha estat utilitzat o ja no és vàlid. Sol·liciteu-ne un de nou utilitzant el formulari de sota.

en: The translation import of %filename failed.
ca: La importació de la traducció de %filename ha fallat.

en: More choices
ca: Més opcions

en: Javascript Choice Form
ca: Formulari d'opcions Javascript

en: Abbreviation
ca: Abreviatura

en: Inserted
ca: Inserit

en: Provide a password for the new account in both fields.
ca: Proporcioneu una contrasenya pel nou compte en els dos camps.

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
ca: Per a més informació, aneu a la <a href="@help">secció d'ajuda</a>, o als <a href="@handbook">manuals al web de Drupal</a>. També podeu mirar al <a href="@forum">fòrum de Drupal</a>, o consultar l'ample ventall d'<a href="@support">altres opcions d'ajuda</a> disponibles.

en: Account details for !username at !site
ca: Detalls del compte per a !username a !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
ca: !username,
    
    Gràcies per registrar-vos a !site. Ara podeu iniciar sessió a !login_uri utilitzant el següent nom d'usuari i contrasenya:
    
    Nom d'usuari: !username
    Contrasenya: !password
    
    També podeu entrar fent clic en aquest enllaç o copiar-lo i aferrar-lo en el vostre navegador:
    
    !login_url
    
    Aquest inici de sessió és per un cop, només pot ser usat una vegada.
    
    Després d'iniciar sessió, sereu redirigit a !edit_uri perquè pugueu canviar la contrasenya.
    
    
    --  L'equip de !site

en: User e-mail settings
ca: Paràmetres del correu d'usuari

en: Broken handler @table.@field
ca: Controlador @table.@field trencat

en: The converter will make a best-effort attempt to convert a Views 1 view to Views 2. This conversion is not reliable; you will very likely have to make adjustments to your view to get it to match. You can import Views 1 views through the normal Import tab.
ca: El conversor intentarà convertir una vista de Views 1 a una vista de Views 2 de la millor manera possible. Aquesta conversió no és fiable; és molt probable que hàgiu de fer ajustos a la vostra vista per tal que sigui coherent. Podeu importar vistes de Views 1 mitjançant la pestanya d'importació.

en: Convert view
ca: Converteix la vista

en: Create customized lists and queries from your database.
ca: Crea llistats personalitzats i consultes de la vostra base de dades.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
ca: Interfície d'administració del Views. Sense aquest mòdul, no podeu crear o editar les vostres vistes.

en: Example table
ca: Taula d'exemple

en: Example table contains example content and can be related to nodes.
ca: La taula d'exemple conté contingut d'exemple i pot ser relacionat a nodes.

en: Example content
ca: Contingut d'exemple

en: Some example content that references a node.
ca: Contingut d'exemple que referencia un node.

en: Example node
ca: Node d'exemple

en: Plain text field
ca: Camp de text pla

en: Just a plain text field.
ca: Només un camp de text pla.

en: Numeric field
ca: Camp numèric

en: Just a numeric field.
ca: Només un camp numèric.

en: Boolean field
ca: Camp booleà

en: Just an on/off field.
ca: Un camp actiu/inactiu.

en: Timestamp field
ca: Camp de marca horària

en: Just a timestamp field.
ca: Un camp de marca horària

en: Emulates the default Drupal front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
ca: Emula la portada predeterminada del Drupal; cal que establiu la portada predeterminada a aquesta vista per fer-la la vostra pàgina de portada.

en: The title to use when this argument is present. It will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
ca: El títol a utilitzar quan està present aquest paràmetre. Sobreescriurà el títol de la vista i els títols de paràmetres previs. Podeu utilitzar-hi la substitució amb tants per cent per reemplaçar per títols de paràmetre. Utilitzeu "%1" per al primer paràmetre, "%2" per al segon, etc.

en: Validator options
ca: Opcions del validador

en: Display all values
ca: Mostra tots els valors

en: Hide view / Page not found (404)
ca: Amaga la vista / Pàgina no trobada (404)

en: Display empty text
ca: Mostra un text buit

en: Provide default argument
ca: Proporciona un paràmetre predeterminat

en: Provide default argument options
ca: Opcions de proporciona un paràmetre predeterminat

en: Default argument type
ca: Tipus del paràmetre predeterminat

en: Broken/missing handler
ca: Controlador trencat/desaparegut

en: Current date
ca: Data actual

en: Current node's creation time
ca: Hora de creació del node actual

en: Current node's update time
ca: Hora d'actualització del node actual

en: Allow multiple terms per argument.
ca: Permet múltiples termes per paràmetre.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
ca: Si està seleccionat, els usuaris poden introduir paràmetres múltiples en el format 1+2+3 (per la OR lògica) o 1,2,3 (per la AND lògica)

en: Allow multiple arguments to work together.
ca: Permet múltiples paràmetres per actuar junts.

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
ca: Si se selecciona, múltiples instàncies d'aquest paràmetre poden treballar plegades, com si es proporcionessin múltiples termes al mateix argument. Aquest paràmetre no és compatible amb el de "Redueix els duplicats".

en: Do not display items with no value in summary
ca: No mostris elements sense valor al resum.

en: Invalid input
ca: Entrada invàlida

en: Fail basic validation if any argument is given
ca: Falla la validació bàsica si es dóna qualsevol paràmetre

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
ca: Al marcar aquest camp, us podeu assegurar que les vistes amb més paràmetres dels necessaris no passin la validació.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
ca: Si està seleccionat, els usuaris poden introduir múltiples paràmetres en el format 1+2+3 o 1,2,3.

en: Exclude the argument
ca: Exclou el paràmetre

en: If selected, the numbers entered in the argument will be excluded rather than limiting the view.
ca: Si se selecciona, els nombres introduïts com a paràmetres seran exclosos en comptes de limitar la vista.

en: Glossary mode
ca: Mode glossari

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the argument, which allows the summary view to act as a glossary.
ca: El mode glossari aplica un límit al nombre de caràcters utilitzats als paràmetres, el qual permet a la vista resum actuar com a glossari.

en: Character limit
ca: Límit de caracters

en: How many characters of the argument to filter against. If set to 1, all fields starting with the letter in the argument would be matched.
ca: Quants caràcters del paràmetre s'utilitzaran per filtrar. Si s'estableix a 1, tots els camps que comencin amb la lletra del paràmetre es tindran en compte.

en: When printing the argument result, how to transform the case.
ca: Quan s'imprimeixi el resultat del paràmetre, com cal transformar les majúscules/minúscules.

en: No transform
ca: No transformis

en: Upper case
ca: Majúscules

en: Lower case
ca: Minúscules

en: Capitalize each word
ca: Posa en majúscules cada paraula

en: Case in path
ca: Majúscules/minúscules al camí

en: When printing url paths, how to transform the of the argument. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
ca: Quan s'imprimeixi els camins URL, com cal transformar les majúscules/minúscules del paràmetre. No utilitzeu això a no ser que estigueu usant Postgres ja que utilitza comparacions sensibles a majúscules.

en: Transform spaces to dashes in URL
ca: Transforma els espais a guions a la URL

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
ca: L'etiqueta per aquest camp que es mostrarà als usuaris finals si l'estil la necessita.

en: Exclude from display
ca: Exclou de la presentació

en: Check this box to not display this field, but still load it in the view.  Use this option to not show a grouping field in each record, or when doing advanced theming.
ca: Marqueu aquesta casella per a no mostrar aquest camp, però carregar-la igualment a la vista. Utilitzeu aquesta opció per a no mostrar un camp agrupador a cada registre, o quan feu una personalització del tema avançada.

en: Rewrite the output of this field
ca: Reescriu la sortida d'aquest camp

en: If checked, you can alter the output of this field by specifying a string of text with replacement tokens that can use any existing field output.
ca: Si es marca, podeu alterar la sortida d'aquest camp especificant una cadena de text amb tokens de reemplaçament que poden utilitzar qualsevol sortida de camp existent.

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
ca: El text a mostrar per aquest camp. Podeu incloure HTML. Podeu incloure dades d'aquesta vista seguint els "Patrons de reemplaçament" de més avall.

en: Output this field as a link
ca: Presenta aquest camp com un enllaç

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
ca: Si es marca, aquest camp es convertirà en un enllaç. La destinació es dóna a continuació.

en: Link path
ca: Camí de l'enllaç

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
ca: El camí de Drupal o la URL absoluta per aquest enllaç. Podeu incloure dades d'aquesta vista seguint els "Patrons de reemplaçament" de més avall.

en: The CSS class to apply to the link.
ca: La classe CSS per aplicar a l'enllaç

en: Text to place as "alt" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
ca: Text per posar com a text "alternatiu" que la majoria de navegadors mostren com un rètol emergent quan es passa per damunt de l'enllaç.

en: Prefix text
ca: Text prefix

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
ca: Qualsevol text a mostrar abans d'aquest enllaç. Podeu incloure HTML.

en: Suffix text
ca: Text sufix

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
ca: Qualsevol text a mostrar després d'aquest enllaç. Podeu incloure HTML.

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
ca: <p>Els següents patrons de substitució estan disponibles per aquesta presentació. Utilitzeu els patrons que es veuen a l'esquerra per mostrar el valor indicat a la dreta. Tingueu en compte que degut a l'ordre de processament de la presentació, no podeu utilitzar camps que venen després d'aquest camp; si necessiteu un camp que no està llistat aquí, reordeneu els vostres camps.</p>

en: Trim this field to a maximum length
ca: Retalla aquest camp a una longitud màxima

en: If checked, this field be trimmed to a maximum length in characters.
ca: Si es marca, aquest camp serà retallat a una longitud màxima en caràcters.

en: Trim only on a word boundary
ca: Retalla només entre paraules

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
ca: Si es marca, aquest camp només es pot retallar entre paraules. Això garanteix que sigui el nombre màxim de caràcters o menys. Si no hi ha espais entre les paraules, el camp podria retallar-se fins quedar buit.

en: Add an ellipsis
ca: Afegeix punts suspensius

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
ca: Si es marca, s'afegiran uns "..." si es retalla el camp.

en: Strip HTML tags
ca: Elimina les etiquetes HTML

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
ca: Si es marca, s'eliminaran totes les etiquetes HTML.

en: Field can contain HTML
ca: El camp pot contenir HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
ca: Si es marca, el corrector HTML s'executarà per assegurar que les etiquetes estan correctament tancades després del retallat.

en: File size display
ca: Presentació de la mida del fitxer

en: Formatted (in KB or MB)
ca: Amb format (en KB o MB)

en: Raw bytes
ca: Bytes sense format

en: If checked, true will be displayed as false.
ca: Si es marca, el valor cert es mostrarà com a fals.

en: Time ago (with "ago" appended)
ca: Des de fa (amb un "fa" adjunt)

en: Time span (future dates start with - )
ca: Període de temps (les dates futures comencen amb - )

en: Time span (with "ago/hence" appended)
ca: Període de temps (amb "fa/d'aquí a" adjunt)

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. If "Time ago" this is the the number of different units to display, which defaults to two.
ca: Si escolliu "Personalitzat", aneu a <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">la documentació del PHP</a> per als formats de data. Si escolliu "Fa..." aquest és el nombre d'unitats diferents a mostrar, per defecte està a dos.

en: Round
ca: Arrodoneix

en: If checked, the number will be rounded.
ca: Si se selecciona, el número s'arrodonirà.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
ca: Especifiqueu quants dígits cal mostrar després del punt decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
ca: Quin caràcter cal utilitzar com a separador de decimals.

en: What single character to use as the thousands separator.
ca: Quin caràcter cal utilitzar com a separador de milers.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
ca: Text a afegir abans d'un nombre, com per exemple un símbol de moneda.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
ca: Text a afegir després d'un nombre, com per exemple un símbol de moneda.

en: Simple separator
ca: Separador simple

en: Display as link
ca: Mostra com un enllaç

en: This item is currently not exposed. If you <strong>expose</strong> it, users will be able to change the filter as they view it.
ca: Actualment aquest element no està exposat. Si l'<strong>exposeu</strong>, els usuaris podran canviar el filtre de com el veuen.

en: This item is currently exposed. If you <strong>hide</strong> it, users will not be able to change the filter as they view it.
ca: Actualment aquest element està exposat. Si l'<strong>oculteu</strong>, els usuaris no podran canviar el filtre de com el veuen.

en: Unlock operator
ca: Desbloqueja l'operador

en: When checked, the operator will be exposed to the user
ca: Quan s'activa aquesta opció, l'operador s'exposarà a l'usuari.

en: Operator identifier
ca: Identificador d'operació

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
ca: Això apareixerà a la URL després del símbol ? per a identificar aquest operador.

en: Filter identifier
ca: Identificador de filtre

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
ca: Això apareixerà a la URL després del símbol ? per a identificar aquest filtre. No es pot deixar en blanc.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
ca: Aquest filtre exposat és opcional i s'han afegit opcions per permetre que no s'hagi d'establir.

en: Force this exposed filter to accept only one option.
ca: Força aquest filtre exposat perquè només accepti una opció.

en: Remember
ca: Recorda

en: Remember the last setting the user gave this filter.
ca: Recorda el darrer paràmetre que l'usuari va donar a aquest filtre.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
ca: L'identificador és obligatori si el filtre està exposat.

en: This identifier is not allowed.
ca: Aquest identificador no està permès.

en: - Any -
ca: - Qualsevol -

en: You must select a value unless this is an optional exposed filter.
ca: Heu de seleccionar un valor a menys que aquest sigui un filtre opcional exposat.

en: exposed
ca: exposat

en: Value type
ca: Tipus de valor

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
ca: Una data en qualsevol dels formats llegibles per una màquina. És preferit el CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: An offset from the current time such as "+1 day" or "-2 hours and 30 minutes"
ca: Un desplaçament respecte la data actual com pot ser "+1 day" o "-2 hours and 30 minutes"

en: Invalid date format.
ca: Format de data no vàlid.

en: Limit list to selected items
ca: Limita la llista als elements seleccionats

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
ca: Si se selecciona, els únics elements que es presentaran a l'usuari seran els seleccionats aquí.

en: Is all of
ca: Són tots de

en: Is none of
ca: No és cap de

en: not
ca: no

en: Is between
ca: Està entre

en: Is not between
ca: No està entre

en: Min
ca: Mínim

en: And max
ca: I màxim

en: And
ca: I

en: Contains any word
ca: Conté qualsevol paraula

en: has word
ca: conté alguna paraula

en: Contains all words
ca: Conté totes les paraules

en: has all
ca: conté tot

en: begins
ca: comença

en: ends
ca: acaba

en: !has
ca: no conté

en: Case sensitive filters may be faster. MySQL might ignore case sensitivity.
ca: El filtre de sensible a majúscules i minúscules pot ser més ràpid. MySQL pot ignorar les majúscules i minúscules.

en: The label for this relationship that will be displayed only administratively.
ca: L'etiqueta per aquesta relació que es mostrarà només a l'administració.

en: Require this relationship
ca: Requereix aquesta relació

en: If required, items that do not contain this relationship will not appear.
ca: Si és obligatòria, els elements que no continguin aquesta relació no apareixeran.

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
ca: La granularitat és la unitat de mesura més petita a utilitzar al determinar si dues dates són la mateixa; per exemple, si la granularitat és "Any" llavors totes les dates del 1999, independentment d'on caiguin dins d'aquest any, es consideraran la mateixa data.

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
ca: Si <a href="@modules">habiliteu el mòdul advanced help</a>, el Views us proporcionarà més i millor ajuda. <a href="@hide">Amaga aquest missatge.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
ca: Si instal·leu el mòdul advanced help des de !href, el Views us proporcionarà més i millor ajuda. <a href="@hide">Amaga aquest missatge.</a>

en: Install the advanced help module for the getting started
ca: Instal·leu el mòdul advanced help pel manual d'iniciació

en: Not sure what to do? Try the "!getting-started" page.
ca: No esteu gaire segur del que heu de fer? Proveu la pàgina "!getting-started".

en: Displays
ca: Presentacions

en: This display has no path.
ca: Aquesta presentació no té camí

en: Query build time
ca: Temps de construcció de la consulta

en: Query execute time
ca: Temps d'execució de la consulta

en: View render time
ca: Temps de processament de la sortida de la vista

en: No query was run
ca: No s'ha executat cap consulta

en: Unable to preview due to validation errors.
ca: No s'ha pogut previsualitzar degut als errors de validació.

en: Separate arguments with a / as though they were a URL path.
ca: Separeu els paràmetres amb una / com si es tractés d'un camí URL.

en: Clone view %view
ca: Clona la vista %view

en: View name
ca: Nom de la vista

en: This is the unique name of the view. It must contain only alphanumeric characters and underscores; it is used to identify the view internally and to generate unique theming template names for this view. If overriding a module provided view, the name must not be changed or instead a new view will be created.
ca: Aquest és el nom únic de la vista. Ha de contenir només caràcters alfanumèrics i guions baixos; s'utilitza per a identificar la vista internament i per generar els noms únics de les plantilles del tema per aquesta vista. Si sobreescriviu una vista proporcionada per un mòdul, el nom no l'heu de canviar pas o en el seu lloc, es crearà una nova vista.

en: View description
ca: Descripció de la vista

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
ca: Aquesta descripció apareixerà a la interfície d'administració del Views per dir-vos de què tracta la vista.

en: View tag
ca: Etiqueta de la vista

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
ca: Introduïu una etiqueta opcional per aquesta vista; s'utilitza només per ajudar en l'ordenació de les vistes a les pàgines d'administració.

en: The view type is the primary table for which information is being retrieved. The view type controls what arguments, fields, sort criteria and filters are available, so once this is set it <strong>cannot be changed</strong>.
ca: El tipus de la vista és la taula principal des d'on es recupera la informació. El tipus de vista controla quins paràmetres, camps, criteris d'ordenació i filtres estan disponibles, pel que una vegada que aquest s'estableix <strong>que no es pot canviar</strong>.

en: You must use a unique name for this view.
ca: Heu d'utilitzar un nom únic per aquesta vista.

en: The view has been deleted.
ca: S'ha suprimit la vista.

en: Edit view %view
ca: Edita la vista %view

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
ca: Introduïu el nom a utilitzar per aquesta vista si aquesta és diferent de la vista origen. Deixeu-ho en blanc per a utilitzat el nom de la vista.

en: Paste view code here
ca: Enganxeu el codi de la vista aquí

en: Unable to interpret view code.
ca: No s'ha pogut interpretar el codi de la vista.

en: That view is not compatible with this version of Views.
ca: Aquesta vista no és compatible amb la versió instal·lada del Views.

en: Unable to import view.
ca: No s'ha pogut importar la vista.

en: Click on an item to edit that item's details.
ca: Feu clic en un element per a editar-ne els detalls.

en: View "@display"
ca: Mostra "@display"

en: Invalid
ca: Invàlid

en: Missing style plugin
ca: Falta el connector d'estil

en: Change settings for this style
ca: Canvia els paràmetres per aquest estil

en: &nbsp; Style: !style
ca: &nbsp; Estil: !style

en: Add display
ca: Afegeix una presentació

en: Remove display
ca: Elimina la presentació

en: Restore display
ca: Restableix la presentació

en: View analysis
ca: Anàlisi de la vista

en: View details
ca: Detalls de la vista

en: Configure @type
ca: Configura @type

en: Rearrange @type
ca: Reorganitza @type

en: There are no @types available to add.
ca: No hi ha @types disponibles per afegir.

en: Configure @type %item
ca: Configura @type %item

en: Configure extra settings for @type %item
ca: Configureu paràmetres extra per @type %item

en: Clear Views' cache
ca: Neteja la memòria cau del Views

en: Add Views signature to all SQL queries
ca: Afegeix la signatura de Views a totes les consultes SQL

en: All Views-generated queries will include a special 'VIEWS' = 'VIEWS' string in the WHERE clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
ca: Totes les consultes generades per Views inclouran una cadena especial 'VIEWS' = 'VIEWS' a la clàusula WHERE. Això fa més simple la identificació de consultes de  Views als registres del servidor de bases de dades, però només s'ha d'utilitzar al solucionar problemes.

en: Disable views data caching
ca: Inhabilita la memòria cau de dades de les vistes

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
ca: El Views emmagatzema en memòria cau dades sobre les taules, els mòduls i les vistes disponibles, per millorar el rendiment. Al marxar aquesta casella, el Views ometrà aquesta memòria cau i sempre reconstruirà aquestes dades quan les necessiti. Això pot suposar un impacte seriós en el rendiment del vostre lloc

en: Ignore missing advanced help module
ca: Ignora la falta del mòdul advanced help

en: Views uses the advanced help module to provide help text; if this module is not present Views will complain, unless this setting is checked.
ca: El Views utilitza el mòdul advanced help per proporcionar text d'ajuda; si aquest mòdul no està instal·lat, el Views es queixarà a no ser que es marqui aquest paràmetre.

en: Show query above live preview
ca: Mostra la consulta a sobre de la previsualització en viu

en: The live preview feature will show you the output of the view you're creating, as well as the view. Check here to show the query and other information above the view; leave this unchecked to show that information below the view.
ca: La característica de previsualització en viu us mostrarà la sortida de la vista que esteu creant, així com la vista. Marqueu aquesta casella per mostrar la consulta i d'altra informació a sobre de la vista; deixeu-ho sense marcar per mostrar aquesta informació a sota de la vista.

en: Show other queries run during render during live preview
ca: Mostra altres consultes executades durant la construcció de la sortida quan es fa la previsualització en viu

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
ca: El Drupal té el potencial d'executar diverses consultes mentre s'està construint la sortida d'una vista. Marcant aquesta casella se us mostrarà cada consulta executada mentre es construeix la sortida de la vista com a part de la previsualització en viu.

en: Do not show hover links over views
ca: No mostris els enllaços al passar per damunt de les vistes

en: To make it easier to administrate your views, Views provides 'hover' links to take you to the edit and export screen of a view whenever the view is used. This can be distracting on some themes, though; if it is problematic, you can turn it off here.
ca: Per fer més fàcil l'administració de les vostre vistes, el Views us proporciona uns enllaços 'flotants' per anar a les pantalles d'edició i exportació d'una vista allà on s'utilitzi aquesta. Això pot ser una distracció en alguns temes, però, si es tracta d'un problema, ho podeu desactivar aquí.

en: Enable views performance statistics via the Devel module
ca: Habilita les estadístiques de rendiment del Views mitjançant el mòdul Devel

en: Check this to enable some Views query and performance statistics <em>if Devel is installed</em>.
ca: Marqueu això per habilitar algunes estadístiques de consulta i rendiment del Views <em>si està instal·lat el mòdul Devel</em>.

en: Disable javascript with Views
ca: Inhabilita el JavaScript amb Views

en: If you are having problems with the javascript, you can disable it here; the Views UI should degrade and still be usable without javascript, it just not as good.
ca: Si esteu tenint problemes amb el JavaScript, podeu inhabilitar-lo aquí; la interfície gràfica del Views (Views UI) pot degradar i ser encara usable sense el JavaScript, només que no tan bona.

en: Page region to output performance statistics
ca: Regió de la pàgina on mostrar les estadístiques de rendiment

en: Label for "Any" value on optional single-select exposed filters
ca: Etiqueta pel valor "Qualsevol" als filtres exposats en desplegables no múltiples opcionals

en: Error: missing @component
ca: Error: falta @component

en: View analysis can find nothing to report.
ca: L'anàlisi de la vista no ha trobar res per informar.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
ca: Aquesta vista té només una presentació predeterminada i per tant no es col·locarà enlloc al vostre lloc; potser voleu afegir una presentació de tipus pàgina o bloc.

en: There are no Views 1 views stored in the database to convert.
ca: No hi ha cap vista de Views 1 per convertir emmagatzemada a la base de dades.

en: Reduce duplicates
ca: Redueix els duplicats

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution.
ca: Aquest filtre pot produir que elements que tenen més d'una de les següents opcions apareguin com a resultats duplicats. Si aquest filtre provoca resultats duplicats, aquesta casella de verificació pot reduir aquests duplicats; però, com més termes hagi de buscar, més lenta serà la consulta, per tant, utilitzeu-ho amb precaució.

en: Default settings for this view.
ca: Paràmetres predeterminats per aquesta vista.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
ca: Mostra la vista com una pàgina, amb una URL i enllaços de menú.

en: Display the view as a block.
ca: Mostra la vista com un bloc.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
ca: Mostra la vista com un canal, per exemple com un canal RSS.

en: Displays rows one after another.
ca: Mostra les files una darrera l'altra.

en: HTML List
ca: Llista d'HTML

en: Generates an RSS feed from a view.
ca: Genera un canal RSS a partir d'una vista.

en: Displays the fields with an optional template.
ca: Mostra els camps amb una plantilla opcional.

en: Fixed entry
ca: Registre fix

en: Time-based
ca: Basat en temps

en: sort criteria
ca: criteris d'ordenació

en: Sort criterion
ca: Criteri d'ordenació

en: sort criterion
ca: criteri d'ordenació

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
ca: Els elements de l'agregador s'importen des de canals de notícies externs RSS i Atom.

en: The title of the aggregator item.
ca: El títol de l'element d'agregador.

en: The link to the original source URL of the item.
ca: L'enllaç a la URL de la font original de l'element.

en: The author of the original imported item.
ca: L'autor de l'element original importat.

en: The actual content of the imported item.
ca: El contingut actual de l'element importat.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
ca: La data en la qual es va enviar l'element de canal original. (Amb alguns canals, aquesta serà la data en la que es va importar.)

en: Feed ID
ca: ID del canal

en: The unique ID of the aggregator feed.
ca: L'ID únic del canal de l'agregador.

en: The title of the aggregator feed.
ca: El títol del canal de l'agregador.

en: The date the feed was last checked for new content.
ca: La data en que es va comprovar per darrer cop si hi havia nou contingut al canal.

en: The description of the aggregator feed.
ca: La descripció del canal de l'agregador.

en: The date of the most recent new content onf the feed.
ca: La data del nou contingut més recent al canal.

en: The unique ID of the aggregator category.
ca: L'ID únic de la categoria de l'agregador.

en: The title of the aggregator category.
ca: El títol de la categoria de l'agregador.

en: The book the node is in.
ca: El llibre al qual està el node.

en: The weight of the book page.
ca: El pes de la pàgina del llibre.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
ca: La profunditat de la pàgina del llibre a la jerarquia; els llibres de nivell superior tenen una profunditat d'1.

en: The parent book node.
ca: El node pare del llibre.

en: The title of the comment.
ca: El títol del comentari.

en: The text of the comment.
ca: El text del comentari

en: The comment ID of the field
ca: L'ID del comentari del camp

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
ca: El nom de l'autor del comentari. Es pot mostrar com un enllaç a la portada del lloc web de l'autor.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
ca: L'adreça del lloc web de l'autor del comentari. Es pot mostrar com un enllaç. Serà buit si l'autor és un usuari registrat.

en: Post date
ca: Data de publicació

en: Date and time of when the comment was posted.
ca: Dia i hora en que el comentari es va enviar.

en: Whether or not the comment is currently in moderation.
ca: Si el comentari està o no actualment en moderació.

en: Provide a simple link to view the comment.
ca: Proporciona un enllaç simple per a mostrar el comentari.

en: Provide a simple link to edit the comment.
ca: Proporciona un enllaç simple per a editar el comentari.

en: Provide a simple link to delete the comment.
ca: Proporciona un enllaç simple per a esborrar el comentari.

en: The node the comment is a reply to.
ca: El node el qual el comentari n'és una resposta.

en: The User ID of the comment's author.
ca: L'ID d'usuari de l'autor del comentari.

en: Parent CID
ca: CID del pare

en: The Comment ID of the parent comment.
ca: L'ID de comentari del comentari pare.

en: Last comment time
ca: Hora del darrer comentari

en: Date and time of when the last comment was posted.
ca: Dia i hora de quan es va publicar el darrer comentari.

en: Last comment author
ca: Autor del darrer comentari

en: The name of the author of the last posted comment.
ca: El nom de l'autor del darrer comentari enviat.

en: Comment count
ca: Comptador de comentaris

en: The number of comments a node has.
ca: El nombre de comentaris que té un node.

en: Updated/commented date
ca: Data d'actualització/comentari

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
ca: L'últim cop que s'ha afegit un comentar o s'ha actualitzat el node.

en: The number of new comments on the node.
ca: El nombre de nous comentaris del node.

en: Comment status
ca: Estat del comentari

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
ca: Si els comentaris estan o no habilitats al node.

en: User posted or commented
ca: Usuari ha publicat o comentat

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
ca: Mostra els nodes només si un usuari ha publicat el node o hi ha comentat.

en: Link to contact page
ca: Enllaç a la pàgina de contacte

en: Provide a simple link to the user contact page.
ca: Proporciona un enllaç simple a la pàgina de contacte de l'usuari.

en: Locale source
ca: Cadena per a traduir

en: A source string for translation, in English or the default site language.
ca: Una cadena origen per a traducció, en anglès o en la llengua predeterminada del lloc.

en: The ID of the source string.
ca: L'ID de la cadena origen.

en: A description of the location or context of the string.
ca: Una descripció de la localització o context de la cadena.

en: The group the translation is in.
ca: El grup al qual està la traducció.

en: The full original string.
ca: La cadena original completa.

en: The version of Drupal core that this string is for.
ca: La versió del nucli del Drupal pel qual és aquesta cadena.

en: Provide a simple link to edit the translations.
ca: Proporciona un enllaç simple per a editar les traduccions.

en: Locale target
ca: Objectiu de la llengua

en: The full translation string.
ca: La cadena completa de traducció.

en: The language this translation is in.
ca: La llengua en que està aquesta traducció.

en: Singular LID
ca: LID singular

en: The ID of the parent translation.
ca: L'ID de la traducció pare.

en: Whether or not the translation is plural.
ca: Si la traducció és o no plural.

en: The title of the node.
ca: El títol del node.

en: The date the node was posted.
ca: La data de publicació del node.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
ca: El tipus d'un node (per exemple, "entrada de blog", "enviament de fòrum", "notícia", etc.).

en: Whether or not the node is published.
ca: Si el node és o no publicat.

en: Published or admin
ca: Publicat o administrador

en: Filters out unpublished nodes if the current user cannot view them.
ca: Filtra els nodes no publicats si l'usuari actual no els pot consultar.

en: Whether or not the node is promoted to the front page.
ca: Si el node és o no promocionat a la portada.

en: Whether or not the node is moderated.
ca: Si el node és o no moderat.

en: Whether or not the node is sticky.
ca: Si el node és o no estàtic.

en: Provide a simple link to the node.
ca: Proporciona un enllaç simple al node.

en: Provide a simple link to edit the node.
ca: Proporciona un enllaç simple per a editar el node.

en: Provide a simple link to delete the node.
ca: Proporciona un enllaç simple per a suprimir el node.

en: In the form of CCYYMMDD.
ca: En el format CCYYMMDD.

en: Created year + month
ca: Any + mes de creació

en: In the form of YYYYMM.
ca: En forma de YYYYMM.

en: Created year
ca: Any de creació

en: In the form of YYYY.
ca: En el format YYYY.

en: Created month
ca: Mes de creació

en: In the form of MM (01 - 12).
ca: En el format MM (01 - 12).

en: Created day
ca: Dia de creació

en: In the form of DD (01 - 31).
ca: En el format DD (01 - 31).

en: Created week
ca: Setmana de creació

en: Updated year + month
ca: Any + mes d'actualització

en: Updated year
ca: Any d'actualització

en: Updated month
ca: Mes d'actualització

en: Updated day
ca: Dia d'actualització

en: Updated week
ca: Setmana d'actualització

en: Node revision
ca: Revisió de node

en: Node revisions are a history of changes to nodes.
ca: Les revisions de node són una història dels canvis dels nodes.

en: Relate a node revision to the user who created the revision.
ca: Relaciona una revisió de node a l'usuari que va crear la revisió.

en: The actual, full data in the body field; this may not be valid data on all node types.
ca: El camp cos complet, que hi ha actualment; pot no ser una dada vàlida per a tots els nodes.

en: The stored teaser field. This may not be valid or useful data on all node types.
ca: El camp resum emmagatzemat. Pot ser que les dades no siguin vàlides o útils per a tots els tipus de node.

en: The revision ID of the node revision.
ca: L'ID de revisió de la revisió del node.

en: The log message entered when the revision was created.
ca: El missatge de registre introduït quan la revisió fou creada.

en: The date the node revision was created.
ca: La data en que es va crear la darrera revisió del node.

en: Input format id
ca: Id del format d'entrada

en: The numeric input format of the node revision. !default means the default input format.
ca: El format d'entrada numèric de la revisió del node. !default significa el format d'entrada predeterminat.

en: The name of the input format of the node revision.
ca: El nom del format d'entrada de la revisió del node.

en: Revert link
ca: Enllaç per tornar a una versió anterior

en: Provide a simple link to revert to the revision.
ca: Proporciona un enllaç simple per a tornar a una revisió anterior.

en: Provide a simple link to delete the node revision.
ca: Proporciona un enllaç simple per a suprimir la revisió de node.

en: Filter for nodes by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
ca: Filtre per nodes per accés a la vista. <strong>No és necessari si esteu utilitzant node com la vostra taula base.</strong>

en: Has new content
ca: Té nou contingut

en: Show a marker if the node has new or updated content.
ca: Mostra una marca si el node té contingut nou o actualitzat.

en: Show only nodes that have new content.
ca: Mostra només els nodes que tenen contingut nou.

en: Node ID from URL
ca: ID de node de la URL

en: Poll
ca: Enquesta

en: Whether the poll is open for voting.
ca: Si l'enquesta és oberta a vots.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
ca: La puntuació de l'element de cerca. Aquest no s'utilitzarà si el filtre de cerca no està present.

en: Links from
ca: Enllaços des de

en: Other nodes that are linked from the node.
ca: Altres nodes que són enllaçats des del node.

en: Links to
ca: Enllaços a

en: Other nodes that link to the node.
ca: Altres nodes que enllacen al node.

en: Search Terms
ca: Termes de cerca

en: The terms to search for.
ca: Els termes sobre els que se cerca.

en: Node statistics
ca: Estadístiques de node

en: Total views
ca: Total de visualitzacions

en: The total number of times the node has been viewed.
ca: El nombre total de cops que el node ha estat visualitzat.

en: Views today
ca: Visualitzacions d'avui

en: The total number of times the node has been viewed today.
ca: El número total de cops que s'ha vist el node avui.

en: Most recent view
ca: Visualització més recent

en: The most recent time the node has been viewed.
ca: L'últim cop que el node ha estat visualitzat.

en: Stores site access information.
ca: Emmagatzema la informació d'accés al lloc.

en: Browser session ID of user that visited page.
ca: ID de sessió del navegador de l'usuari que ha visitat la pàgina.

en: Title of page visited.
ca: Títol de la pàgina visitada.

en: Hostname of user that visited the page.
ca: Nom de la màquina de l'usuari que ha visitat la pàgina.

en: The user who visited the site.
ca: L'usuari que ha visitat el lloc.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
ca: Els fitxers mantinguts pel Drupal i d'altres mòduls.

en: The ID of the file.
ca: L'ID del fitxer.

en: The name of the file.
ca: El nom del fitxer.

en: The path of the file.
ca: El camí del fitxer.

en: The mime type of the file.
ca: El tipus mime del fitxer.

en: The status of the file.
ca: L'estat del fitxer.

en: The date the file was uploaded.
ca: La data en que es va carregar el fitxer.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
ca: Nom del vocabulari del que és membre un terme. Aquest serà el vocabulari al que pertany el camp "Taxonomia: Terme"; i pot causar igualment duplicats.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
ca: Els termes de taxonomia s'adjunten als termes.

en: Taxonomy terms. Note that using this can cause duplicate nodes to appear in views; you must add filters to reduce the result set.
ca: Termes de la taxonomia. Tingueu en compte que utilitzar això pot causar que apareguin nodes duplicats a les vistes; hauríeu d'incloure filtres per a reduir el conjunt de resultats.

en: Taxonomy term name.
ca: Nom del terme de la taxonomia.

en: The term weight field
ca: El camp pes del terme

en: The description associated with a taxonomy term.
ca: La descripció associada a un terme de taxonomia.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
ca: Filtra el resultat de "Taxonomia: Terme" a un vocabulari en particular.

en: All terms
ca: Tots els termes

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
ca: Mostra tots els termes de taxonomia dels vocabularis especificats associats amb un node.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
ca: El terme pare del terme. Això pot produir entrades duplicades si esteu utilitzant un vocabulari que permet múltiples pares.

en: The parent term of the term.
ca: El terme pare del terme.

en: Term synonym
ca: Sinònim del terme

en: Term synonyms may be used to find terms by alternate names.
ca: Els sinònims dels termes poden utilitzar-se per trobar termes per noms alternatius.

en: Term ID (with depth)
ca: ID del teme (amb profunditat)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
ca: El filtre de profunditat és molt complex, per la qual cosa ofereix menys opcions.

en: Term ID depth modifier
ca: Modificador de la profunditat de l'ID del terme

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional argument.
ca: Permet que la "profunditat" de Taxonomia: ID del terme (amb profunditat) sigui modificada per un paràmetre addicional.

en: Node translation
ca: Traducció de node

en: Translation set node ID
ca: ID del conjunt de traduccions del node

en: The ID of the translation set the content belongs to.
ca: L'ID del conjunt de traduccions el qual pertany el contingut.

en: Source translation
ca: Origen de la traducció

en: The source that this content was translated from.
ca: L'origen del qual aquest contingut fou traduït.

en: Versions of content in different languages.
ca: Versions del contingut en diferents llengües.

en: Nodes that are either untranslated or are the original versions of a translation set.
ca: Nodes que no estan traduïts o bé són les versions originals d'un conjunt de traduccions.

en: Child translation
ca: Traducció filla

en: Nodes that are translations of a source translation.
ca: Nodes que són traduccions d'una traducció origen.

en: The translation status of the node--whether or not the translation needs to be updated.
ca: L'estat de la traducció del node -- si la traducció necessita o no ser actualitzada.

en: Outdated
ca: Antiquat

en: The description of the uploaded file.
ca: La descripció del fitxer carregat.

en: Listed
ca: Llistat

en: Whether or not the file is marked to be listed.
ca: Si el fitxer és o no marcat per a ser llistat.

en: All files attached to a node with upload.module.
ca: Tots els fitxers adjunts a un node amb upload.module.

en: Has attached files
ca: Té fitxers adjunts

en: Only display items with attached files. This can cause duplicates if there are multiple attached files.
ca: Mostra només elements amb fitxers adjunts. Això pot provocar duplicats si hi ha múltiples fitxers adjunts.

en: Add a relationship to gain access to more file data for files uploaded by upload.module. Note that this relationship will cause duplicate nodes if there are multiple files attached to the node.
ca: Afegeix una relació per aconseguir accés a més dades de fitxers per als adjunts de l'upload.module. Tingueu en compte que aquesta relació causarà nodes duplicats si hi ha múltiples fitxers adjunts al node.

en: The user ID
ca: L'ID d'usuari

en: The user or author name.
ca: El nom d'usuari o autor.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
ca: L'adreça de correu electrònic donat un usuari. Aquest camp normalment no es mostra als usuaris, per tant, sigueu cautelós quan l'utilitzeu.

en: Language of the user
ca: La llengua de l'usuari

en: The user's picture, if allowed.
ca: La imatge de l'usuari, si es permet.

en: The date the user was created.
ca: La data en que es va crear l'usuari.

en: The user's last access date.
ca: La data del darrer accés de l'usuari.

en: The user's last login date.
ca: La data del darrer inici de sessió de l'usuari.

en: Whether a user is active or blocked.
ca: Si un usuari està actiu o bloquejat.

en: The user's signature.
ca: La signatura de l'usuari.

en: Provide a simple link to edit the user.
ca: Proporciona un enllaç simple per a editar l'usuari.

en: Provide a simple link to delete the user.
ca: Proporciona un enllaç simple per a suprimir l'usuari.

en: Roles that a user belongs to.
ca: Rols als qual pertany un usuari.

en: User ID from URL
ca: ID d'usuari de la URL

en: User ID from logged in user
ca: ID d'usuari de l'usuari autenticat

en: Randomize the display order.
ca: Ordena de forma aleatòria la presentació.

en: Null
ca: Nul

en: Allow an argument to be ignored. The query will not be altered by this argument.
ca: Permet un paràmetre per ser ignorat. La consulta no serà alterada per aquest paràmetre.

en: Provide custom text or link.
ca: Proporciona un text personalitzat o un enllaç.

en: View result counter
ca: Mostra el comptador de resultats

en: Displays the actual position of the view result
ca: Mostra la posició actual del resultat de la vista.

en: Link this field to its aggregator category page
ca: Enllaça aquest camp a la seva pàgina de categoria de l'agregador

en: Link this field to its comment
ca: Enllaça aquest camp al seu comentari

en: Show teaser-style link
ca: Mostra un enllaç del tipus del resum

en: Link this field to new comments
ca: Enllaça aquest camp a nous comentaris

en: Type of link
ca: Tipus d'enllaç

en: contact
ca: contacte

en: Unknown group
ca: Grup desconegut

en: Unknown language
ca: Llengua desconeguda

en: Current user's language
ca: La llengua actual de l'usuari

en: Default site language
ca: La llengua predeterminada del lloc

en: No language
ca: Sense llengua

en: Current installed version
ca: Versió instal·lada actualment

en: Unknown node type
ca: Tipus de node desconegut

en: Check for new comments as well
ca: Comprova a més si hi ha nous comentaris

en: If you wish to validate for specific node types, check them; if none are checked, all nodes will pass.
ca: Si voleu validar per uns tipus de node específics, marqueu-los; si no se'n marca cap, tots els nodes passaran la validació.

en: Validate user has access to the node
ca: Valida que l'usuari tingui accés al node

en: Node IDs separated by , or +
ca: IDs de node separats per , o +

en: Display node comments
ca: Mostra els comentaris del node

en: On empty input
ca: En cas d'entrada buida

en: Show None
ca: No mostris res

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
ca: Cerqueu per qualsevol dels dos termes amb <strong>OR</strong> en majúscules. Per exemple, <strong>gossos OR gats</strong>.

en: Link this field to download the file
ca: Enllaça aquest camp per descarregar el fitxer

en: Set the breadcrumb for the term parents
ca: Estableix el fil d'ariadna per als termes pare

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
ca: Si se selecciona, el fil d'ariadna inclourà tots els termes pare, cadascun d'ells enllaçat a aquesta vista. Tingueu en compte que això només funciona si només s'ha rebut un terme.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
ca: La profunditat coincidirà amb nodes etiquetats amb els termes de la jerarquia. Per exemple, si teniu la paraula "fruita" i un terme fill "poma", amb una profunditat d'1 (o superior), llavors el filtrat per la paraula "fruita" obtindrà nodes que estan etiquetats amb "poma", així com amb "fruita ". En cas negatiu, passa el contrari, la cerca per "poma", també recollirà els nodes etiquetats amb "fruita" si la profunditat és de -1 (o inferior).

en: Allow multiple terms per argument
ca: Permet múltiples termes per paràmetre

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this argument.
ca: Si se selecciona, els usuaris poden introduir múltiples paràmetres en el format 1+2+3. Degut al nombre de JOINs que requeriria, les ANDs es tractaran com a ORs per aquest paràmetre.

en: Link this field to its taxonomy term page
ca: Enllaça aquest camp a la seva pàgina de terme de taxonomia

en: Link this field to its term page
ca: Enllaça aquest camp a la seva pàgina de terme

en: Limit terms by vocabulary
ca: Limita els termes per vocabulari

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
ca: Seleccioneu els termes de vocabulari per mostrar a les opcions regulars.

en: Dropdown
ca: Desplegable

en: Show hierarchy in dropdown
ca: Mostra la jerarquia en un desplegable

en: Select terms from vocabulary @voc
ca: Selecciona termes del vocabulari @voc

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
ca[0]: No s'ha pogut trobar el terme: @terms
ca[1]: No s'han pogut trobar els termes: @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
ca: Si voleu validar per uns vocabularis específics, marqueu-los; si no se'n marca cap, tots els termes passaran la validació.

en: Term IDs separated by , or +
ca: IDs de terme separats per , o +

en: Term name or synonym
ca: Nom del terme o sinònim

en: Term name/synonym converted to Term ID
ca: Nom/sinònim del terme convertit a ID de terme

en: Select the form of this argument; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as an argument.
ca: Seleccioneu el format d'aquest paràmetre; si utilitzeu nom de terme, és generalment més eficient de transformar-lo a ID de terme i utilitzar Taxonomia: ID del terme en comptes de Taxonomia: Nom del terme com a paràmetre.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name arguments
ca: Transforma els guions de la URL en espais en paràmetre de nom de terme

en: Include untranslated nodes
ca: Inclou els nodes no traduïts

en: Current language
ca: Llengua actual

en: Translation option
ca: Opcions de traducció

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
ca: Les opcions  de traducció us permeten seleccionar quina traducció o traduccions s'afegeixen en un conjunt de traduccions. Seleccioneu "Llengua actual" o "Llengua predeterminada" per afegir la traducció a la llengua actual o predeterminada respectivament. Seleccioneu una llengua específica per afegir una traducció en aquella llengua. Si seleccioneu "Tot", cada traducció crearà una nova fila, que pot ser que causin duplicats.

en: To the user
ca: A l'usuari

en: With a mailto:
ca: A un mailto:

en: Is the logged in user
ca: És l'usuari que està autenticat

en: Usernames
ca: Noms d'usuari

en: Enter a comma separated list of user names.
ca: Introduïu un llistat de noms d'usuari separats per comes.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
ca[0]: No s'ha pogut trobar l'usuari: @users
ca[1]: No s'han pogut trobar els usuaris: @users

en: Also look for a node and use the node author
ca: Busca també per node i utilitza l'autor del node

en: Type of user argument to allow
ca: Tipus de paràmetre d'usuari permesos

en: Only allow numeric UIDs
ca: Permet només UIDs numèrics

en: Only allow string usernames
ca: Permet només noms d'usuari

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
ca: Permet ambdós UIDs numèrics i noms d'usuari

en: Restrict user based on role
ca: Restringeix l'usuari basat en el rol

en: Restrict to the selected roles
ca: Restringeix als rols seleccionats

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
ca: Si no se selecciona cap rol, estaran permesos els usuaris de qualsevol rol.

en: Unrestricted
ca: Sense restricció

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
ca: Només els usuaris amb el permís seleccionat podran accedir a aquesta vista. Tingueu en compte que els usuaris amb el permís "accedeix a totes les vistes" poden veure qualsevol vista, independentment d'altres permisos.

en: No role(s) selected
ca: No s'ha(n) seleccionat cap rol(s)

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
ca: Només els rols seleccionats podran accedir a aquesta vista. Tingueu en compte que els usuaris amb el permís "accedeix a totes les vistes" poden veure qualsevol vista, independentment del rol.

en: PHP argument code
ca: Codi PHP del paràmetre

en: Enter PHP code that returns a value to use for this argument. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this argument.
ca: Introduïu codi PHP que retorni un valor per utilitzar per aquest paràmetre. No utilitzeu &lt;?php ?&gt;. Heu de retornar només un sol valor per aquest paràmetre només.

en: PHP validate code
ca: Codi de validació PHP

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument".
ca: Introduïu codi PHP que retorni TRUE o FALSE. No retornar res és el mateix que retornar FALSE, per tant, estigueu segurs de retornar alguna cosa si no voleu declarar el paràmetre com a invàlid. No utilitzeu &lt;?php ?&gt;. El paràmetre a validar serà "$argument" i la vista serà "$view". Podeu canviar el paràmetre establint el valor "$handler->argument".

en: Never cache
ca: No desis mai

en: Query results
ca: Resultats de consulta

en: The length of time raw query results should be cached.
ca: El període de temps que cal desar en memòria cau els resultats de les consultes sense filtrar.

en: Rendered output
ca: Sortida processada

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
ca: El període de temps que cal desar en memòria cau la sortida en HTML.

en: Change the name of this display.
ca: Canvieu el nom d'aquesta presentació.

en: Change the title that this display will use.
ca: Canvieu el títol que utilitzarà aquesta vista.

en: Change the style plugin.
ca: Canvieu el connector d'estil.

en: Row style
ca: Estil de la fila

en: Change the row plugin.
ca: Canvieu el connector de fila.

en: Use AJAX
ca: Usa AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
ca: Canvieu si aquesta presentació usarà o no AJAX.

en: Change this display's pager setting.
ca: Canvieu els paràmetres del paginador d'aquesta presentació.

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: Change how many items to display.
ca: Canvieu quants elements s'han de mostrar.

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
ca: Especifiqueu si aquesta presentació proporcionarà o no un enllaç "més".

en: Display only distinct items, without duplicates.
ca: Mostra només els elements diferents, sense duplicats.

en: Specify access control type for this display.
ca: Especifiqueu el tipus de control d'accés per aquesta presentació.

en: Change settings for this access type.
ca: Canvieu els paràmetres per aquest tipus d'accés.

en: Specify caching type for this display.
ca: Especifiqueu el tipus d'emmagatzemament en memòria cau per aquesta presentació.

en: Change settings for this caching type.
ca: Canvieu els paràmetres per aquest tipus d'emmagatzemament en memòria cau.

en: Link display
ca: Presentació d'enllaç

en: Specify which display this display will link to.
ca: Especifiqueu a quina presentació enllaçarà aquesta.

en: Exposed form in block
ca: Formulari exposat en un bloc

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
ca: Permeteu que el formulari exposat aparegui en un bloc en comptes de a la vista.

en: Change this display's !name.
ca: Canvieu el !name per aquesta presentació.

en: Get information on how to theme this display
ca: Obteniu informació sobre com personalitzar el tema d'aquesta visualització

en: The name of this display
ca: El nom d'aquesta pantalla

en: This title will appear only in the administrative interface for the View.
ca: Aquest títol apareixerà només a la interfície d'administració per la vista.

en: The title of this view
ca: El títol d'aquesta vista

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
ca: Aquest títol es mostrarà amb la vista, allà on els títols es mostren normalment; p.e., com el títol de la pàgina, del bloc, etc.

en: Use AJAX when available to load this view
ca: Utilitza AJAX quan estigui disponible per a carregar aquesta vista

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
ca: Si s'estableix, aquesta vista utilitzarà un mecanisme d'AJAX per paginar, per l'ordenació de la taula i pels filtres exposats. Això vol dir que tota la pàgina no s'actualitzarà. No se'n recomana l'ús si aquesta vista és el contingut principal de la pàgina, ja que evitarà els enllaços profunds a pàgines específiques, però és molt útil per al contingut lateral.

en: Use a pager for this view
ca: Utilitza un paginador per aquesta vista

en: Full pager
ca: Paginador complet

en: Mini pager
ca: Paginador mini

en: Pager element
ca: Element de paginador

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
ca: A menys que estigueu experimentant algun problema amb els paginadors relacionats amb aquesta vista, hauríeu de deixar-ho a 0. Si esteu utilitzant múltiples paginadors en una pàgina, potser necessiteu establir aquest número a un valor superior per tal de no entrar en conflicte amb ?page=array. Els valors alts afegiran un munt de comes a les vostres URLs, així que eviteu-ho si és possible.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
ca: El nombre d'elements a mostrar per pàgina. Introduïu 0 per no establir cap límit.

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed. Offset can not be used if items to display is 0; instead use a very large number there.
ca: El nombre d'elements a saltar. Per exemple, si aquest camp és 3, els primers 3 elements se saltaran i no es mostraran. El desplaçament no es pot utilitzar si els elements a mostrar són 0; en lloc, utilitzeu aquí un número molt gran.

en: Add a more link to the bottom of the display.
ca: Afegiu un enllaç "més" a la part inferior de la presentació.

en: Create more link
ca: Crea un enllaç "més"

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' above.
ca: Això afegirà un enllaç "més" a la part inferior de la vista, el qual enllaçarà amb la vista de pàgina. Si teniu més d'una vista de pàgina, l'enllaç apuntarà a la vista especificada a sota 'Pantalla d'enllaç'.

en: Text to use for the more link.
ca: El text a utilitzar per l'enllaç "més".

en: The text to display for the more link.
ca: El text a mostrar per l'enllaç "més".

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
ca: Això farà que només es mostrin a la vista els elements diferents. Si hi ha múltiples elements idèntics, cada un d'ells es mostrarà un sol cop. Podeu utilitzar-ho per a provar i eliminar duplicats de la vista, encara que no sempre funciona. Tingueu en compte que això pot alentir les consultes, per tant, utilitzeu-lo amb precaució.

en: Access restrictions
ca: Restriccions d'accés

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style by clicking on the icon.
ca: També podeu ajustar els !settings per l'estil seleccionat en aquest moment fent clic a la icona.

en: Access options
ca: Opcions d'accés

en: Caching options
ca: Opcions de memòria cau

en: Display even if view has no result
ca: Mostra-ho encara que la vista no tingui resultats

en: Text to display beneath the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
ca: El text a mostrar a sota de la vista. Pot contenir una explicació o enllaços o el que vulgueu. Opcional.

en: Text to display if the view has no results. Optional.
ca: El text a mostrar si la vista no té cap resultat. Opcional.

en: How should this view be styled
ca: Com hauria de ser l'estil d'aquesta vista

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
ca: Si l'estil que escolliu té paràmetres, assegureu-vos de fer clic al botó de paràmetres que apareixerà al seu costat al resum de la vista.

en: Style options
ca: Opcions d'estil

en: Row style options
ca: Opcions de l'estil de la fila

en: How should each row in this view be styled
ca: Com hauria de ser l'estil de cada fila d'aquesta vista

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style by clicking on the icon.
ca: També podeu ajustar els !settings  per l'estil de fila seleccionat en aquest moment fent clic a la icona.

en: Which display to use for path
ca: Quina presentació cal utilitzar pel camí

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
ca: Quina presentació cal utilitzar per obtenir el camí d'aquesta presentació per coses com els enllaços de resum, enllaços del canal RSS, enllaços "més", etc.

en: Display output
ca: Marcat de la pantalla

en: Style output
ca: Marcat de l'estil

en: Row style output
ca: Marcat de l'estil de fila

en: Field @field (ID: @id)
ca: Camp @field (ID: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
ca: Aquesta secció llista totes les plantilles possibles per al connector de presentació i per al connector d'estil, ordenades aproximadament de la menys específica a la més específica. La plantilla activa per a cada connector -- la plantilla més específica que s'ha trobat al sistema -- es destaca en negreta.

en: Change theme
ca: Canvia el tema

en: Rescan template files
ca: Torna a escanejar els fitxers de plantilla

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
ca: <strong>Important!</strong> Al afegir, eliminar o canviar el nom a algun fitxer de plantilla, cal sensibilitzar al Drupal dels canvis fent que torni a escanejar els fitxers del vostre sistema. Fent clic a aquest botó netegeu el registre de tema del Drupal i per tant, desencadena aquest procés d'escaneig. Les plantilles destacades de més amunt reflectiran el nou estat del vostre sistema.

en: Theming information (display)
ca: Informació del tema (pantalla)

en: Back to !info.
ca: Torna a la !info.

en: theming information
ca: informació del tema

en: This display has no theming information
ca: Aquesta presentació no té informació de tema.

en: This is the default theme template used for this display.
ca: Aquesta és la plantilla predeterminada utilitzada per aquesta pantalla.

en: Theming information (style)
ca: Informació del tema (estil)

en: This display has no style theming information
ca: Aquesta presentació no té informació de tema d'estil.

en: This is the default theme template used for this style.
ca: Aquesta és la plantilla predeterminada utilitzada per aquest estil.

en: Theming information (row style)
ca: Informació del tema (estil de fila)

en: This display has no row style theming information
ca: Aquesta presentació no té informació de tema d'estil de fila.

en: This is the default theme template used for this row style.
ca: Aquesta és la plantilla predeterminada utilitzada per aquest estil de fila.

en: Put the exposed form in a block
ca: Posa el formulari exposat en un bloc

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
ca: Si s'estableix, qualsevol giny exposat no apareixerà amb aquest vista. En el seu lloc, un bloc serà posat a disposició del sistema d'administració de blocs del Drupal, i el formulari exposat apareixerà allà. Tingueu en compte que aquest bloc s'ha d'habilitar manualment. El Views no l'habilitarà per vosaltres.

en: Status: using default values.
ca: Estat: utilitzant els valors predeterminats.

en: Update default display
ca: Actualitza vista per defecte

en: Status: using overridden values.
ca: Estat: utilitzant els valors sobreescrits.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
ca: La presentació "@display" utilitza camps però no n'hi ha cap de definit per aquesta o bé tots estan exclosos.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
ca: La presentació "@display" utilitza un camí però aquest no està definit.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
ca: La presentació "@display" té un connecto d'estil invàlid.

en: Exposed form: @view-@display_id
ca: Formulari exposat: @view-@display_id

en: Attachment settings
ca: Paràmetres d'adjunció

en: Inherit arguments
ca: Hereta els paràmetres

en: Inherit exposed filters
ca: Hereta els filtres exposats

en: Multiple displays
ca: Múltiples vistes

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
ca: Ha d'heretar aquesta presentació els seus valors de filtres exposats de la presentació pare a la qual s'adjunta?

en: Attach before or after the parent display?
ca: Adjunta-ho abans o després de la presentació pare?

en: Select which display or displays this should attach to.
ca: Seleccioneu a quina presentació o presentacions s'ha d'adjuntar

en: Block admin description
ca: Descripció a l'administració de blocs

en: Block caching type
ca: Tipus de memòria cau del bloc

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
ca: Això estableix l'estat predeterminat per al mètode d'emmagatzemament a memòria cau de bloc integrat al Drupal; requereix que s'activi 'emmagatzemament a memòria cau a l'administració del bloc, i aneu amb compte perquè teniu poc control sobre quan la memòria cau es buida.

en: Using the site name
ca: Utilitzant el nom del lloc web

en: Use the site name for the title
ca: Utilitzar el nom del lloc web per al títol

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
ca: La icona del canal només estarà disponible a les presentacions seleccionades.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
ca: Aquesta vista es mostrarà al visitar aquest camí al vostre lloc. És recomanat que el camí sigui alguna cosa com "cami/%/%/feed" o "cami/%/%/rss.xml", posant un % al camí per cada paràmetre que hàgiu definit a la vista.

en: No menu
ca: Sense menú

en: Tab: @title
ca: Pestanya: @title

en: Change settings for the parent menu
ca: Canvia configuració per al menú principal

en: The menu path or URL of this view
ca: Ruta del menú o URL per aquesta vista

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for arguments: For example, "node/%/feed".
ca: Aquesta vista es mostrarà al visitar aquest camí al vostre lloc. Podeu utilitzar "%" a la vostra URL per a representar valors que s'utilitzaran com a paràmetres: per exemple, "node/%/feed".

en: Menu item entry
ca: Entrada de l'element de menú

en: No menu entry
ca: Sense entrada de menú

en: Normal menu entry
ca: Entrada normal de menú

en: Menu tab
ca: Pestanya de menú

en: Default menu tab
ca: Pestanya de menú predeterminada

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
ca: Si s'estableix com a normal o pestanya, introduïu el text a utilitzar per a l'element de menú.

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
ca: Si s'estableix com a normal o pestanya, introduïu el text a utilitzar per a la descripció de l'element de menú.

en: Insert item into an available menu.
ca: Inseriu l'element a un dels menús disponibles.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
ca: Quant menor sigui el pes més amunt/a l'esquerra apareixerà.

en: Default tab options
ca: Opcions de la pestanya predeterminada

en: Already exists
ca: Ja existent

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
ca: Si esteu creant un element pare de menú, entreu el títol de l'element.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
ca: Si esteu creant un element pare de menú, entreu la descripció de l'element.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
ca: El Views no pot crear un element de menú normal per camins que tinguin un %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
ca: Una presentació la qual el seu camí acaba amb un % no pot ser una pestanya.

en: Title is required for this menu type.
ca: El títol és obligatori per aquest tipus de menú.

en: Display @display is set to use a menu but the menu title is not set.
ca: La presentació @display s'ha configurat per a utilitzar un menú però el títol del menú no s'ha establert.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu title is not set.
ca: La presentació @display s'ha configurat per a utilitzar un menú pare però el títol del menú pare no s'ha establert.

en: Inline fields
ca: Camps en línia

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another.
ca: Els camps en línia es mostraran un al costat de l'altre en comptes d'un després de l'altre.

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
ca: El separador es pot col·locar entre els camps en línia per evitar que quedin premuts un contra l'altre. Podeu utilitzar HTML en aquest camp.

en: Grouping field
ca: Camp d'agrupament

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
ca: Podeu especificar de forma opcional un camp pel qual agrupar els registres. Deixeu-ho en blanc per no agrupar.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
ca: L'estil @style requereix un estil de fila però l'extensió de fila és invàlida.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
ca: L'alineació horitzontal col·loca els elements començant a la part superior esquerra i seguint cap a la dreta. L'alineació vertical col·loca els elements començant a la part superior esquerra i seguint cap abaix.

en: Use the site mission for the description
ca: Utilitza la missió per a la descripció

en: RSS description
ca: Descripció de l'RSS

en: Display record count with link
ca: Mostra el comptador de registres amb un enllaç

en: Override number of items to display
ca: Sobreescriu el nombre d'elements a mostrar

en: Display items inline
ca: Mostra els elements en línia

en: You need at least one field before you can configure your table settings
ca: Necessiteu com a mínim un camp abans de poder configurar els vostres paràmetres de la taula

en: Override normal sorting if click sorting is used
ca: Sobreescriu l'ordenació normar si s'utilitza l'ordenació fent clic

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
ca: Habilita l'estil "enganxat" del Drupal per la capçalera de taula (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
ca: (L'efecte de capçalera enganxada no estarà actiu per la previsualització a continuació, només a la sortida en viu)

en: If a default sort order is selected, what order should it use by default.
ca: Si se selecciona una ordenació predeterminada, quina ordenació cal utilitzar per defecte.

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
ca: Col·loqueu els camps en columnes; podeu combinar múltiples camps a la mateixa columna. Si ho feu, s'utilitzarà el separador de la columna especificada per a separar els camps. Marqueu la casella d'ordenació per fer que aquesta columna es pugui ordenar al fer-hi clic, i marqueu el botó d'ordenació predeterminada per a determinar quina columna ha d'ordenar-se de forma predeterminada, si n'hi hagués. Podeu controlar l'ordre de les columnes i les etiquetes dels camps a la secció de camps.

en: The style selected does not utilize fields.
ca: L'estil seleccionat no utilitza camps.

en: None defined
ca: Sense definir

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
ca: Aquesta vista l'està editant l'usuari !user, i per tant està bloquejada. Aquest bloqueig té !age. Feu clic aquí per <a href="!break">desbloquejar-la</a>.

en: New view
ca: Nova vista

en: Changed view
ca: Vista modificada

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
ca: Vista %name, mostrant elements del tipus <strong>@base</strong>.

en: Live preview
ca: Previsualització en viu

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
ca: <em>@type</em> Vista de @base: <strong>@view</strong>

en: Title: @title
ca: Títol: @title

en: @current of @max
ca: @current de @max

en: There are no views to be exported at this time.
ca: En aquests moments no hi ha vistes a exportar.

en: Show only these tags
ca: Mostra només aquestes etiquetes

en: Put this in @module.info in your modules/@module directory
ca: Poseu això a @module.info al vostre directori modules/@module

en: Put this in @module.module in your modules/@module directory
ca: Poseu això a @module.module al vostre directori modules/@module

en: Put this in @module.views_default.inc in your modules/@module directory or modules/@module/includes directory
ca: Poseu això a @module.views_default.inc al vostre directori modules/@module o modules/@module/includes

en: use views exporter
ca: utilitza l'exportació de vistes

en: Bulk export
ca: Exportació massiva

en: Views exporter
ca: Exportació de vistes

en: Allows exporting multiple views at once.
ca: Permet exportar múltiples vistes de cop.

en: PHP filter
ca: filtre PHP

en: Submitted by !username on @datetime
ca: Enviat per !username el @datetime

en: Preview post
ca: Previsualitza l'article

en: Must users preview posts before submitting?
ca: Els usuaris han de previsualitzar els articles abans de trametre'ls?

en: More information about formatting options
ca: Més informació sobre opcions de format

en: Language settings
ca: Preferències lingüístiques

en: Default menu for content
ca: Menú predeterminat per al contingut

en: Choose the menu to be the default in the menu options in the content authoring form.
ca: Trieu el menú que esdevindrà predeterminat en les opcions de menú del formulari de creació de continguts.

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
ca: El cron ha estat funcionant més d'una hora i molt probablement s'ha encallat.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
ca: Intentant tornar a executar el cron mentre encara està funcionant.

en: Cron run completed.
ca: L'execució del cron s'ha completat.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
ca: Una explicació dels afegits o actualitzacions fetes per ajudar a altres autors a entendre la vostra motivació.

en: HTTP request status
ca: Estat de la sol·licitud HTTP

en: Fails
ca: Falla

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
ca: El sistema o la configuració de xarxa no permeten que Drupal accedeixi a les pàgines web, resultant-ne una funcionalitat reduïda. Això es pot deure a la configuració del servidor web o bé del PHP, i s'hauria de resoldre per tal de descarregar-se informació sobre les actualitzacions disponibles, recollir els canals agregats, firmar via OpenID, o utilitzar altres serveis depenents de la xarxa.

en: Delete this menu item.
ca: Elimina aquest element de menu.

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu. Leave blank if you do not wish to add this post to the menu.
ca: El text de l'enllaç corresponent a aquest element que hauria d'aparèixer al menú. Deixeu-lo en blanc si no voleu afegir aquest enviament al menú.

en: The minimum number of words for the body field to be considered valid for this content type. This can be useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
ca: Nombre mínim de paraules d'aquest camp perquè sigui considerat vàlid. Això pot ser útil per eliminar trameses que no compleixin els estàndards del lloc, com els articles curts de prova.

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
ca: Opcionalment, especifiqueu una URL alternativa per la qual es pot accedir a aquest node. Per exemple, "quisom" al escriure una pàgina amb informació sobre nosaltres. Utilitzeu un camí relatiu i no afegiu la barra final o l'àlies URL no funcionarà.

en: Already added languages
ca: Idiomes ja afegits

en: Recent blog posts
ca: Articles recents de blog

en: Who's new
ca: Qui és nou

en: Are you sure you want to delete these users?
ca: Esteu segur que voleu esborrar aquests usuaris?

en: The users have been deleted.
ca: Els usuaris s'han esborrat.

en: Language name
ca: Nom de la llengua

en: Edit language
ca: Editeu l'idioma

en: allow
ca: admet

en: Edit category
ca: Edita la categoria

en: The content type %name has been updated.
ca: El tipus de contingut %name s'ha actualitzat.

en: The content type %name has been added.
ca: El tipus de contingut %name s'ha afegit.

en: Catalan
ca: Català

en: Contact form
ca: Formulari de contacte

en: Drag to re-order
ca: Arrossegueu per canviar l'ordre

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ca: Els canvis fets en aquesta taula no es desaran fins que no envieu el formulari.

en: Rule type
ca: Tipus de regla

en: Mask
ca: Màscara

en: Are you sure you want to delete the @type rule for %rule?
ca: Esteu segur de voler eliminar el rol %type per %rule?

en: The access rule has been deleted.
ca: S'ha eliminat la regla d'accés.

en: The requested page could not be found.
ca: La pàgina sol·licitada no s'ha pogut trobar.

en: Post new @node_type
ca: Enviar nou @node_type

en: Requirements problem
ca: Problema amb els requeriments

en: Database configuration
ca: Configuració de la base de dades

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
ca: El vostre servidor no sembla que suporti cap dels tipus de bases de dades més comunes. Comproveu amb el vostre proveïdor d'allotjament que ofereixi bases de dades del tipus que <a href="@drupal-databases">suporta Drupal</a>.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
ca: Introduïu la informació següent per a configurar la base de dades del vostre @drupal.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
ca: El tipus de base de dades on s'emmagatzemaran les dades del vostre @drupal

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
ca: El nom de la base de dades on s'emmagatzemaran les dades del vostre @drupal. Ha d'existir en el servidor abans d'instal·lar el @drupal.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
ca: El nom de la base de dades %db_type on s'emmagatzemaran les dades del vostre @drupal. Ha d'existir en el servidor abans d'instal·lar el @drupal.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
ca: Si aquesta base de dades ha de ser compartida per més d'una aplicació, introduïu-hi el prefix, com %prefix, per al vostre @drupal.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
ca: El prefix per les taules de la base de dades que heu entrar, %db_prefix, no és vàlid. El prefix de les taules només pot contenir caràcters alfanumèrics, punts o guions baixos.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
ca: En el vostre arxiu de configuració %settings_file heu configurat el @drupal per usar una servidor %db_type, tant mateix la vostra instal·lació de PHP no suporta aquest tipus de base de dades.

en: In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
ca: Per tal que Drupal funcioni correctament, i poder continuar amb el procés d'instal·lació, heu de resoldre els problemes de permisos informats més amunt. Hem pogut verificar que tenim permisos pels següents comandaments: %commands. Per més ajuda amb la configuració del vostre servidor de base de dades, vegeu el <a href="http://drupal.org/node/258">manual d'instal·lació i actualització</a>. Si no esteu segur del significat d'aquest missatge probablement hauríeu de contactar el vostre proveïdor d'allotjament web.

en: Select an installation profile
ca: Seleccioneu un perfil d'instal·lació

en: Choose language
ca: Escolliu la llengua

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
ca: Si afegiu el paquet de traducció apropiat, aquest instal·lador podrà mostrar-se en un altre idioma. Per instal·lar i usar Drupal en una altre idioma diferent de l'Anglès:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
ca: Determineu si hi ha disponible una traducció d'aquesta versió de Drupal al vostre idioma. Les traduccions es proveeixen via un paquet de traducció; cada paquet de traducció permet la visualització d'una determinada versió de Drupal en un idioma determinat. No estan disponibles tots els idiomes per a cada versió de Drupal.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
ca: Si teniu disponible un paquet de traducció alternatiu del vostre gust, descarregueu-vos-el i extreieu-ne el contingut al directori arrel del vostre Drupal.

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
ca: Torneu a escollir l'idioma fent servir el segon enllaç de més avall i seleccioneu l'idioma desitjat de la llista que es mostra. Si recarregueu la pàgina fareu que la llista s'ajusti automàticament a la presència de nous paquets de traducció.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
ca: Alternativament, per instal·lar i fer servir Drupal en anglès, o per posposar la selecció d'un idioma alternatiu fins després de la instal·lació, seleccioneu la primera línia de més avall.

en: How should the installation continue?
ca: Com hauria de continuar la instal·lació?

en: Continue installation in English
ca: Continua la instal·lació en anglès

en: Return to choose a language
ca: Torneu a escollir un idioma.

en: Install Drupal in English
ca: Instal·la el Drupal en anglès

en: Learn how to install Drupal in other languages
ca: Aprèn com instal·lar Drupal en altres idiomes

en: (built-in)
ca: (integrat)

en: Select language
ca: Sel·lecciona idioma

en: No profiles available
ca: No hi ha perfils disponibles

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
ca: No he pogut trobar cap perfil d'instal·lació. Els perfils d'instal·lació em diu quins mòduls haig d'activar i quin esquema haig d'instal·lar a la base de dades. Necessito un perfil d'instal·lació per continuar amb el procés d'instal.lació.

en: Drupal already installed
ca: Drupal ja està instal·lat

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
ca: <ul><li>Per començar de nou, heu de buidar la vostra base de dades existent.</li><li>Per instal·lar en una base de dades diferent, editeu l'arxiu <em>settings.php</em> apropiat de la carpeta <em>sites</em>.</li><li>Per actualitzar una instal·lació existent, executeu el <a href="@base-url/update.php">procés d'actualització</a>.</li><li>Veieu el vostre <a href="@base-url">lloc web</li></ul>

en: Installing @drupal
ca: Instal·lant @drupal

en: The installation has encountered an error.
ca: La instal·lació ha trobat un error.

en: Configure site
ca: Configuració del lloc

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
ca: S'han fet tots els canvis necessaris a %dir i a %file, ja podeu doncs treure els permisos d'escriptura per tal d'evitar riscos de seguretat. Si no teniu clar com fer-ho, podeu consultar el <a href="@handbook_url">manual en línia</a>.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
ca: S'han fet tots els canvis necessaris a %dir i a %file. S'han deixat amb permisos només de lectura per raons de seguretat.

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
ca: Ha estat comprovat satisfactòriament que el vostre servidor pot fer servir aquesta funcionalitat.

en: Your system configuration does not currently support this feature. The <a href="http://drupal.org/node/15365">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
ca: La vostra configuració de sistema no pot fer servir aquesta funcionalitat. A la pàgina <a href="http://drupal.org/node/15365"> del manual d'URLs netes</a> trobareu informació addicional per solucionar-ho.

en: Testing clean URLs...
ca: S'estan provant les URLs netes...

en: @drupal installation complete
ca: Ha acabat la instal·lació del @drupal

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
ca: Enhorabona, el @drupal s'ha instal·lat amb èxit.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
ca: Si us plau, reviseu els missatges de més amunt abans de continuar cap al <a href="@url">vostre nou lloc web</a>.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
ca: Ara podeu visitar el <a href="@url">vostre nou lloc web</a>.

en: Installed %module module.
ca: Mòdul %module instal·lat.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process.
    <ol>
    <li>Copy the %default_file file to %file.</li>
    <li>Change file permissions so that it is writable by the web server. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.</li>
    </ol>
    More details about installing Drupal are available in INSTALL.txt.
ca: Cal que creeu un fitxer de configuració amb l'instal·lador del @drupal com a part del procés d'instal·lació.
    <ol>
    <li>Copieu el fitxer %default_file a %file.</li>
    <li>Canvieu els permisos del fitxer perquè pugui escriure'l el servidor web. Si no esteu segur de com assignar permisos als fitxers, consulteu la <a href="@handbook_url">documentació en línia</a>.</li>
    </ol>
    Teniu més destalls de la instal·lació a INSTALL.txt.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
ca: L'instal·lador de @drupal requereix permisos d'escriptura sobre %file durant el procés d'instal·lació. Si no esteu segur de com modificar els permisos dels arxius, podeu consultar el <a href="@handbook_url">manual en línia</a>.

en: Choose profile
ca: Escolliu perfil

en: Verify requirements
ca: Verificació dels requeriments

en: Set up database
ca: Configuració de la base de dades

en: Set up translations
ca: Configurar traduccions

en: Install site
ca: Instal·lació del lloc

en: Finish translations
ca: Finalització de les traduccions

en: To configure your website, please provide the following information.
ca: Per a configurar el vostre lloc web, introduïu la informació següent.

en: Site e-mail address
ca: Adreça de correu electrònic del lloc

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
ca: L'adreça <em>remitent</em> en correus automàtics enviats durant el procés de registre, sol·licituds de noves contrasenyes i altres notificacions. (Feu servir una adreça del domini del vostre lloc si no voleu que pugui considerar-se com a <em>correu brossa</em>.)

en: Administrator account
ca: Compte de l'administrador

en: The administrator account has complete access to the site; it will automatically be granted all permissions and can perform any administrative activity. This will be the only account that can perform certain activities, so keep its credentials safe.
ca: El compte de l'administrador té accés complet al lloc; gaudirà de tots els permisos i podrà fer qualsevol tasca administrativa. Serà l'unic compte que pugui fer algunes activitats, per la qual cosa és aconsellable mantenir les seves credencials en un lloc segur.

en: All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
ca: Tots els missatges del sistema seran enviats a aquesta adreça. L'adreça de correu no es publica i sols s'usarà en el cas que vulgueu rebre una nova contrasenya o rebre algunes notícies o notificacions per correu electrònic.

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
ca: Per defecte, les dates en aquest lloc web es mostraran en el fus horari triat.

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL).
ca: Aquesta opció fa que Drupal emeti URLs "netes" (és a dir, sense <code>?q=</code> a la URL).

en: Update notifications
ca: Notificacions d'actualització

en: Check for updates automatically
ca: Comprova les actualitzacions automàticament

en: With this option enabled, Drupal will notify you when new releases are available. This will significantly enhance your site's security and is <strong>highly recommended</strong>. This requires your site to periodically send anonymous information on its installed components to <a href="@drupal">drupal.org</a>. For more information please see the <a href="@update">update notification information</a>.
ca: Amb aquesta opció activada Drupal us informarà quan hi hagi noves versions disponibles. Això millorarà substancialment la seguretat del vostre lloc i és una opció <strong>molt recomanada</strong>. Requereix que el vostre lloc enviï periòdicament informació anònima sobre els components instal·lats a <a href="@drupal">drupal.org</a>. Per a més informació, podeu consultar la <a href="@update">informació sobre notificacions d'actualització</a>.

en: Removed orphaned action '%action' from database.
ca: S'ha eliminat de la base de dades l'acció '%action' que era òrfena.

en: One orphaned action (%orphans) exists in the actions table. !link | @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
ca[0]: Existeix una acció orfe (%orphans) a la taula d'accions.!link
ca[1]: Existeixen @count accions orfes (%orphans) a la taula d'accions.!link

en: Site off-line
ca: Lloc fora de línia

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
ca: L'execució del cron ha superat el temps límit i s'ha avortat.

en: MySQL database
ca: Base de dades MySQL

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
ca: El vostre servidor MySQL és massa antic. Drupal requereix almenys MySQL %version.

en: PostgreSQL database
ca: Base de dades PostgreSQL

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
ca: El vostre servidor PostgreSQL és massa antic. Drupal necessita al menys PostgreSQL %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
ca: La vostra base de dades PostgreSQL està configurada amb una codificació de caràcters errònia (%encoding). És possible que no funcioni tal com espereu. Heu de tornar a crear-la amb una codificació UTF-8/Unicode. Teniu més informació a la <a href="@url">documentació de PostgreSQL</a>.

en: The directory %directory has been created.
ca: S'ha creat el directori %directory.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
ca: Els permisos del directori %directory han canviat per poder-hi escriure.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
ca: !name no pot ser més llarg de %max caràcters i actualment és de %length caràcters.

en: Illegal choice %choice in %name element.
ca: Opció il·legal %choice a l'element %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
ca: Joc d'eines de manipulació d'imatges GD2

en: The GD toolkit is installed and working properly.
ca: El joc d'eines GD està instal·lat i funcionant correctament.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
ca: Defineix la qualitat de la imatge per a les manipulacions JPEG. Va des de 0 fins a 100. Els valors més alts generen imatges de millor qualitat i fitxers més grossos.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
ca: El joc d'eines GD requereix que el mòdul GD per a PHP estigui instal·lat i configurat correctament. Per a més informació vegeu la <a href="@url">documentació d'imatges de PHP</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
ca: La qualitat dels JPEG ha de ser un nombre entre 0 i 100.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
ca: El mòdul %module és necessari però no s'ha trobat. Si us plau, col·loqueu-lo dins del subdirectori <em>modules</em>.

en: PHP MySQL support not enabled.
ca: No està activat l'ús de PHP MySQL.

en: Failed to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor de base de dades de MySQL. MySQL informa del següent error: %error.<ul><li>Esteu segur que teniu el nom d'usuari i contrasenya correctes?</li><li>Esteu segur que heu escrit correctament el nom del servidor de base de dades?</li><li>Esteu segur que el servidor de base de dades està en marxa?</li></ul>Per més ajuda vegeu el <a href="http://drupal.org/node/258">manual d'instal·lació i actualització</a>. Si no esteu segur del significat d'aquests termes probablement hauríeu de consultar el vostre proveïdor d'allotjament.

en: Failed to select your database on your MySQL database server, which means the connection username and password are valid, but there is a problem accessing your data. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct database name?</li><li>Are you sure the database exists?</li><li>Are you sure the username has permission to access the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
ca: No s'ha pogut seleccionar la base de dades del vostre servidor de base de dades de MySQL, el que vol dir que el nom d'usuari i contrasenya són correctes, però hi ha hagut un problema accedint la base de dades. MySQL informa del següent error: %error.<ul><li>Esteu segur que teniu el nom de la base de dades correcte?</li><li>Esteu segur que la base de dades existeix?</li><li>Esteu segur que el nom d'usuari té permís per accedir la base de dades?</li></ul>Per més ajuda, vegeu el <a href="http://drupal.org/node/258">manual d'instal·lació i actualització</a>. Si no esteu segur del significat d'aquests termes probablement hauríeu de consultar el vostre proveïdor d'allotjament.

en: Failed to create a test table on your MySQL database server with the command %query. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary MySQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
ca: No s'ha pogut crear una taula de prova al vostre servidor de base de dades de MySQL amb el comandament %query. MySQL informa del següent error: %error.<ul><li>Esteu segur que el nom d'usuari té permís per crear taules a la base de dades?</li></ul>Per més ajuda vegeu el <a href="http://drupal.org/node/258">manual d'instal·lació i actualització</a>. Si no esteu segur del significat d'aquests termes probablement hauríeu de consultar el vostre proveïdor d'allotjament.

en: Failed to insert a value into a test table on your MySQL database server. We tried inserting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
ca: No s'ha pogut inserir un valor en una taula de prova del vostre servidor de base de dades de MySQL amb el comandament %query i MySQL ha informat del següent error: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your MySQL database server. We tried updating a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
ca: No s'ha pogut actualitzar un valor en una taula de prova del vostre servidor de base de dades de MySQL amb el comandament %query i MySQL ha informat del següent error: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your MySQL database server. We tried deleting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
ca: No s'ha pogut esborrar un valor en una taula de prova del vostre servidor de base de dades de MySQL amb el comandament %query i MySQL ha informat del següent error: %error.

en: Failed to drop a test table from your MySQL database server. We tried dropping a table with the command %query and MySQL reported the following error %error.
ca: No s'ha pogut esborrar una taula de prova del vostre servidor de base de dades de MySQL amb el comandament %query i MySQL ha informat del següent error: %error.No s'ha pogut inserir un valor en una taula de prova del vostre servidor de base de dades de PostgreSQL amb el comandament %query i PostgreSQL ha informat del següent error: %error.

en: PHP MySQLi support not enabled.
ca: El funcionament de MySQLi en PHP no està actiu.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
ca: El funcionament de PostgreSQL en PHP no està actiu.

en: Failed to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor de base de dades de PostgreSQL. PostgreSQL informa del següent error: %error.<ul><li>Esteu segur que teniu el nom d'usuari i contrasenya correctes?</li><li>Esteu segur que heu escrit correctament el nom del servidor de base de dades?</li><li>Esteu segur que el servidor de base de dades està en marxa?</li></ul>Per més ajuda vegeu el <a href="http://drupal.org/node/258">manual d'instal·lació i actualització</a>. Si no esteu segur del significat d'aquests termes probablement hauríeu de consultar el vostre proveïdor d'allotjament.

en: Failed to create a test table on your PostgreSQL database server with the command %query. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary PostgreSQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
ca: No s'ha pogut crear una taula de prova al vostre servidor de base de dades de PostgreSQL amb l'ordre %query. PostgreSQL informa del següent error: %error.<ul><li>Esteu segur que el nom d'usuari té permís per crear taules a la base de dades?</li></ul>Per més ajuda vegeu el <a href="http://drupal.org/node/258">manual d'instal·lació i actualització</a>. Si no esteu segur del significat d'aquests termes probablement hauríeu de consultar el vostre proveïdor d'allotjament.

en: Failed to insert a value into a test table on your PostgreSQL database server. We tried inserting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
ca: No s'ha pogut inserir un valor en una taula de prova del vostre servidor de base de dades de PostgreSQL amb el comandament %query i PostgreSQL ha informat del següent error: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your PostgreSQL database server. We tried updating a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
ca: No s'ha pogut actualitzar un valor en una taula de prova del vostre servidor de base de dades de PostgreSQL amb el comandament %query i PostgreSQL ha informat del següent error: %error.

en: Failed to lock a test table on your PostgreSQL database server. We tried locking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
ca: No s'ha pogut bloquejar una taula de prova del vostre servidor de base de dades de PostgreSQL amb el comandament %query i PostgreSQL ha informat del següent error: %error.

en: Failed to unlock a test table on your PostgreSQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
ca: No s'ha pogut desbloquejar una taula de prova del vostre servidor de base de dades de PostgreSQL amb el comandament %query i PostgreSQL ha informat del següent error: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your PostgreSQL database server. We tried deleting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
ca: No s'ha pogut esborrar un valor en una taula de prova del vostre servidor de base de dades de PostgreSQL amb el comandament %query i PostgreSQL ha informat del següent error: %error.

en: Failed to drop a test table from your PostgreSQL database server. We tried dropping a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error %error.
ca: No s'ha pogut esborrar una taula de prova del vostre servidor de base de dades de PostgreSQL amb el comandament %query i PostgreSQL ha informat del següent error: %error.

en: Right to left
ca: Dreta a esquerra

en: Left to right
ca: Esquerra a dreta

en: Predefined language
ca: Llengua predeterminada

en: Select the desired language and click the <em>Add language</em> button. (Use the <em>Custom language</em> options if your desired language does not appear in this list.)
ca: Seleccioneu l'idioma desitjat i feu clic al botó <em>Afegir idioma</em>. (Useu les opcions d'<em>idioma personalitzat</em> si el vostre idioma no apareix a la llista.)

en: Custom language
ca: Llengua personalitzada

en: Add custom language
ca: Crea una llengua personalitzada

en: Save language
ca: Desa la llengua

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
ca: Identificador de llengua segons la norma <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Els codis de llengua usen normalment un codi de país i, opcionalment, una variant de nom regional. <em>Exemples: "en", "en-US" i "zh-Hant".</em>

en: Language name in English
ca: Nom de la llengua en anglès

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
ca: Nom de la llengua en anglès. Estarà disponible per a la traducció en totes les llengües.

en: Native language name
ca: Nom natiu de la llengua

en: Name of the language in the language being added.
ca: Nom de la llengua en la pròpia que està sent afegida.

en: Language code or other custom string for pattern matching within the path. With language negotiation set to <em>Path prefix only</em> or <em>Path prefix with language fallback</em>, this site is presented in this language when the Path prefix value matches an element in the path. For the default language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value will break existing URLs and should be used with caution in a production environment.</strong> <em>Example: Specifying "deutsch" as the path prefix for German results in URLs in the form "www.example.com/deutsch/node".</em>
ca: Codi de llengua o qualsevol altra cadena com a patró de coincidència dins del camí. Amb la negociació de llengua establerta a <em>Només prefix de camí</em> o <em>Prefix de camí amb idioma alternatiu</em>, aquest lloc es mostrarà en aquesta llengua quan el valor de prefix de camí coincideixi amb un element del el camí. Per la llengua predeterminada, aquest valor es pot deixar en blanc. <strong>La modificació d'aquest valor trenca les URLs existents i s'ha d'usar amb precaució en entorns en producció.</strong> <em>Exemple: especificar "de" com a prefix del camí per l'Alemany genera unes URLs amb la forma "www.exemple.com/de/node".</em>

en: Language domain
ca: Domini de la llengua

en: Language-specific URL, with protocol. With language negotiation set to <em>Domain name only</em>, the site is presented in this language when the URL accessing the site references this domain. For the default language, this value may be left blank. <strong>This value must include a protocol as part of the string.</strong> <em>Example: Specifying "http://example.de" or "http://de.example.com" as language domains for German results in URLs in the forms "http://example.de/node" and "http://de.example.com/node", respectively.</em>
ca: URL específica per idioma, amb protocol. Amb la negociació d'idioma establerta a <em>Només nom de domini</em>, el lloc es mostrarà en aquest idioma quan la URL d'accés del lloc fa referència a aquest domini. Per l'idioma per defecte, aquest valor es pot deixar en blanc. <strong>Aquest valor ha d'incloure un protocol.</strong> <em>Exemple: especificant "http://exemple.de" or "http://de.exemple.com" com a domini d'idioma per l'Alemany resulta en URLs amb la forma "http://exemple.de/node" i "http://de.exemple.com/node" respectivament.</em>

en: Direction that text in this language is presented.
ca: Direcció del text en què es presenta en aquesta llengua.

en: The language %language (%code) already exists.
ca: Ja existeix una traducció per a l'idioma %language (%code).

en: Invalid language code.
ca: Codi de llengua invàlid.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
ca: L'idioma %language ha estat creat i ara pot ser usat. Més informació disponible a la <a href="@locale-help">pàgina d'ajuda</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
ca: Els valors de domini i de prefix de camí no poden ser definides alhora.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
ca: El domini (%domain) ja està lligat a un idioma (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
ca: Només l'idioma per defecte pot tenir ambdós valors de domini i prefix buits.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
ca: El prefix (%prefix) ja està lligat a un idioma (%language).

en: The English language cannot be deleted.
ca: L'anglès no es pot esborrar.

en: The default language cannot be deleted.
ca: L'idioma per defecte no es pot esborrar.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
ca: En esborrar un idioma s'eliminen totes les traduccions de la interfície associades a l'idioma i totes les entrades en aquest idioma es configuraran com a neutrals amb l'idioma. Aquesta acció no pot ser desfeta.

en: Path prefix only.
ca: Només prefix de camí.

en: Path prefix with language fallback.
ca: Prefix de camí amb idioma alternatiu.

en: Domain name only.
ca: Només nom de domini.

en: Select the mechanism used to determine your site's presentation language. <strong>Modifying this setting may break all incoming URLs and should be used with caution in a production environment.</strong>
ca: Seleccioneu el mecanisme per determinar l'idioma en el que es presentarà el vostre lloc web. <strong>La modificació d'aquesta configuració podria trencar les URLs entrants i hauria de ser usat amb precaució en entorns de producció.</strong>

en: Language negotiation configuration saved.
ca: S'ha desat la configuració de la negociació d'idioma.

en: English (built-in)
ca: Anglès (integrat)

en: String contains
ca: La cadena conté

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
ca: Deixeu-ho en blanc per a mostrar totes les cadenes. La cerca és sensible a les majúscules i minúscules.

en: English (provided by Drupal)
ca: Anglès (proveït per Drupal)

en: Search in
ca: Cerca a

en: Both translated and untranslated strings
ca: Cadenes traduïdes i no traduïdes

en: Only translated strings
ca: Només cadenes traduïdes

en: Only untranslated strings
ca: Només cadenes no traduïdes

en: Limit search to
ca: Limita la cerca a

en: All text groups
ca: Tots els grups de text

en: Languages not yet added
ca: Idiomes encara no afegits

en: Import translation
ca: Importa traducció

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
ca: Un arxiu Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
ca: Importa a

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
ca: Trieu la llengua que voleu afegir les cadenes. Si trieu una llengua que encara no s'ha afegit, s'hi afegirà automàticament.

en: Text group
ca: Grup de text

en: Imported translations will be added to this text group.
ca: Les traduccions importades s'afegiran a aquest grup de text.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
ca: Les cadenes del fitxer carregat reemplacen les ja existents, les noves s'afegeixen

en: Existing strings are kept, only new strings are added
ca: Les cadenes existents es mantenen, només s'afegeixen les noves

en: The language %language has been created.
ca: L'idioma %language ha estat creat.

en: Export translation
ca: Exporta la traducció

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
ca: Seleccioneu l'idioma a exportar en format Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
ca: Generar un fitxer plantilla Gettext Portable Object (<em>.pot</em>) amb totes les cadenes des de la base de dades local Drupal.

en: String not found.
ca: No s'ha trobat la cadena.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
ca: La cadena enviada conté HTML no autoritzat: %string

en: The string has been saved.
ca: S'ha desat la cadena.

en: The string has been removed.
ca: S'ha eliminat la cadena.

en: The language selected for import is not supported.
ca: L'idioma seleccionat per importar no està suportat.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
ca: Al fitxer de traducció %filename sembla que li falta la capçalera o està mal formada.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
ca: La traducció ha estat importada correctament. S'han creat %number noves cadenes traduïdes, %update cadenes han estat actualitzades i %delete cadenes han estat eliminades.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: la fórmula plural no pot ser analitzada.

en: Importing interface translations
ca: S'estan important les traduccions d'interfície.

en: Starting import
ca: Iniciant importació

en: Error importing interface translations
ca: Hi ha hagut un error en importar les traduccions d'interfície.

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
ca: Intent de tramesa d'una cadena de traducció amb HTML no autoritzat: %string

en: The %language language (%code) has been created.
ca: L'idioma $language (%code) ha estat creat.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
ca: L'arxiu %file s'ha importat a %locale: s'han afegit %number cadenes noves, %update s'han actualitzat i %delete s'han eliminat.

en: Exported %locale translation file: %filename.
ca: S'ha exportat el fitxer de traducció per a %locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
ca: S'ha exportat el fitxer de traducció: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
ca: S'ha actualitzat l'arxiu de traducció de Javascript per l'idioma %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
ca: S'ha creat l'arxiu de traducció de Javascript per l'idioma %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
ca: S'ha eliminat l'arxiu de traducció de Javascript per a la llengua %language perquè no hi ha traduccions per a aquesta llengua.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
ca: Hi ha hagut un error durant la creació de l'arxiu de traducció de Javascript per l'idioma %language.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
ca[0]: Una de les cadenes de traducció ha estat omesa perquè contenia HTML no permès.
ca[1]: @count cadenes de traducció han estat omeses perquè contenien HTML no permès.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
ca[0]: S'ha importat un fitxer de traducció pels nous mòduls instal·lats.
ca[1]: S'han importat @count fitxers de traducció pels nous mòduls instal·lats.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
ca[0]: S'ha importat un fitxer de traducció pels mòduls habilitats.
ca[1]: S'han importat @count fitxers de traducció pels mòduls habilitats.

en: Abkhazian
ca: Abkhaz

en: Avestan
ca: Avesta

en: Amharic
ca: Amhàric

en: Assamese
ca: Assamès

en: Aymara
ca: Aimara

en: Azerbaijani
ca: Àzeri

en: Bashkir
ca: Baixkir

en: Belarusian
ca: Bielorús

en: Bengali
ca: Bengalí

en: Tibetan
ca: Tibetà

en: Breton
ca: Bretó

en: Bosnian
ca: Bosnià

en: Chechen
ca: Txetxè

en: Corsican
ca: Cors

en: Old Slavonic
ca: Eslau antic

en: Chuvash
ca: Txuvaix

en: Welsh
ca: Gal·lès

en: Maldivian
ca: Maldiu

en: Bhutani
ca: Bhutaní

en: Estonian
ca: Estonià

en: Basque
ca: Basc

en: Persian
ca: Persa

en: Faeroese
ca: Feroès

en: Frisian
ca: Frisi

en: Irish
ca: Irlandès

en: Scots Gaelic
ca: Gaèlic escocès

en: Galician
ca: Gallec

en: Guarani
ca: Guaraní

en: Armenian
ca: Armeni

en: Interlingue
ca: Interlingüe

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Javanese
ca: Javanès

en: Georgian
ca: Georgià

en: Kongo
ca: Congo

en: Kikuyu
ca: Kikuiu

en: Greenlandic
ca: Groenlandès

en: Cambodian
ca: Cambotjà

en: Kannada
ca: Kannada (kanarès?)

en: Kashmiri
ca: Caixmiri

en: Kurdish
ca: Kurd

en: Cornish
ca: Còrnic

en: Kirghiz
ca: Quirguís

en: Latin
ca: Llatí

en: Luxembourgish
ca: Luxemburguès

en: Laothian
ca: Laosià

en: Latvian
ca: Letó

en: Malagasy
ca: Malgaix

en: Marshallese
ca: Marsellès

en: Maori
ca: Maorí

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Malayalam
ca: Malaialam

en: Mongolian
ca: Mongol

en: Moldavian
ca: Moldau

en: Malay
ca: Malai

en: Maltese
ca: Maltès

en: Burmese
ca: Birmà

en: North Ndebele
ca: Ndebele (Nort)

en: Nepali
ca: Nepalès

en: Norwegian Bokmål
ca: Noruec Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
ca: Noruec Nynorsk

en: South Ndebele
ca: Ndebele (Sud)

en: Chichewa
ca: Chewa

en: Occitan
ca: Occità

en: Pashto
ca: Paixto

en: Portuguese, Portugal
ca: Portuguès (Portugal)

en: Portuguese, Brazil
ca: Portuguès (Brasil)

en: Quechua
ca: Quètxua

en: Rhaeto-Romance
ca: Retoromànic

en: Sanskrit
ca: Sànscrit

en: Sardinian
ca: Sard

en: Northern Sami
ca: Sami (Nort)

en: Sango
ca: Sangoà

en: Serbo-Croatian
ca: Serbo-Croat

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Samoan
ca: Samoà

en: Albanian
ca: Albanès

en: Serbian
ca: Serbi

en: Sudanese
ca: Sudanès

en: Tajik
ca: Tadjik

en: Thai
ca: Tailandès

en: Turkmen
ca: Turcman

en: Tagalog
ca: Tagalo

en: Tatar
ca: Tàrtar

en: Tahitian
ca: Tahitià

en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: Wolof
ca: Uolof

en: Xhosa
ca: Xhosà

en: Chinese, Simplified
ca: Xinès simplificat

en: Chinese, Traditional
ca: Xinès tradicional

en: Zulu
ca: Zulú

en: Unable to send e-mail. Please contact the site administrator if the problem persists.
ca: No puc enviar el correu electrònic. Siuplau, contacteu l'administrador del lloc si el problema continua.

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
ca: Error enviant correu electrònic (de %from a %to).

en: Operating in off-line mode.
ca: Funcionant en mode fora de línia.

en: Menu router rebuild failed - some paths may not work correctly.
ca: Ha fallat la reconstrucció de l'enrutador del menú - alguns camins poden no funcionar correctament.

en: %module is part of a circular dependency. This is not supported and you will not be able to switch it on.
ca: %module forma part d'una dependència circular. Això no està permès i no serà possible activar-lo.

en: sort icon
ca: icona d'ordenació

en: sort ascending
ca: ordenació ascendent

en: sort descending
ca: ordenació descendent

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
ca: S'han de resoldre els següents errors abans de continuar amb el procés d'instal·lació

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
ca: S'ha de resoldre el següent error abans de continuar amb el procés d'instal·lació

en: Please check the error messages and <a href="!url">try again</a>.
ca: Comproveu els missatges d'error i <a href="%21url">proveu-ho de nou</a>.

en: The following installation warnings should be carefully reviewed
ca: Reviseu amb cura els següents errors d'instal·lació

en: The following installation warning should be carefully reviewed
ca: Reviseu amb cura el següent error d'instal·lació

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
ca: S'han de revisar amb compte els següents avisos d'instal·lació tot i que la majoria de vegades es poden ignorar sense més problemes

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
ca: S'ha de revisar amb compte els següents avisos d'instal·lació tot i que la majoria de vegades es pot ignorar sense més problemes

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
ca: La biblioteca PCRE de la vostra instal·lació de PHP està antiquada. Això causarà problemes en la utilització de text Unicode. Si esteu funcionant amb PHP 4.3.3 o superior, comproveu que esteu utilitzant la biblioteca de PCRE proveïda per PHP. Referiu-vos a la <a href="@url">Documentació PHP PCRE</a> per a més informació.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
ca: Les operacions de cadenes Unicode s'emulen en una base de best-effort. Instal·leu l'<a href="@url">extensió PHP mbstring</a> per millorar el suport Unicode.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
ca: La funció de sobrecàrrega de cadenes multibyte en PHP està activa i hauria de ser desactivada. Verifiqueu la configuració de <em>mbstring.func_overload</em> a php.ini. Per a més informació consulteu la <a href="@url">documentació PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
ca: La conversió d'entrada de cadenes multibyte en PHP està activada i hauria de ser desactivada. Verifiqueu la configuració de <em>mbstring.encoding_translation</em> a php.ini. Per a més informació consulteu la <a href="@url">documentació PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
ca: La conversió d'entrada de cadenes multibyte en PHP està activada i hauria de ser desactivada. Verifiqueu la configuració de <em>mbstring.http_intput</em> a php.ini. Per a més informació consulteu la <a href="@url">Documentació PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
ca: La conversió de sortida de cadenes multibyte en PHP està activada i hauria de ser desactivada. Verifiqueu la configuració de <em>mbstring.http_output</em> a php.ini. Per a més informació consulteu la <a href="@url">Documentació PHP mbstring</a>.

en: Standard PHP
ca: PHP estàndard

en: PHP Mbstring Extension
ca: Extensió PHP Mbstring

en: Unicode library
ca: Biblioteca Unicode

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
ca: No s’ha pogut convertir la codificació XML %s a UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
ca: Codificació no suportada %s. Instal·leu iconv, GNU recode o mbstring per PHP.

en: Parse error. Not well formed
ca: Error d'anàlisi. No està ben format

en: Parse error. Request not well formed.
ca: Error d'anàlisi. La petició no està ben formada.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
ca: Error del servidor. XML-RPC no vàlid. La petició ha d'ésser una cridada a un mètode.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
ca: Error del servidor. El mètode @methodname demanat no ha estat especificat.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
ca: Error del servidor. Nombre incorrecte de paràmetres del mètode.

en: Server error. Invalid method parameters.
ca: Error del servidor. Paràmetres del mètode no vàlids.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
ca: Error de servidor. La funció @method demanada no existeix.

en: Invalid syntax for system.multicall.
ca: Sintaxi invàlida pel system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
ca: Les crides recursives a system.multicall estan prohibides.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
ca: Error de servidor. La signatura del mètode @methodname no ha estat especificada.

en: Unspecified error
ca: Error no especificat

en: An error occurred. 
    @uri
    @text
ca: Hi ha hagut un error.
    @uri
    @text

en: An error occurred. 
    @uri
    (no information available).
ca: Hi ha hagut un error.
    @uri
    (informació no disponible).

en: An HTTP error @status occurred. 
    @uri
ca: Hi ha hagut un error HTTP @status
    @uri

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
ca: El nom del canal (o el nom del lloc web que proveeix el canal).

en: Categorize news items
ca: Categoritza elements de notícies

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
ca: Ja existeix un canal anomenat %feed. Heu d'entrar un títol únic.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
ca: Esteu segur que voleu esborrar tots els elements del canal %feed?

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. (Tags in this list are not removed by Drupal.)
ca: Un llista d'etiquetes d'HTML, separades per espais, permeses en el contingut dels elements del canal. (Les etiquetes en aquesta llista no les elimina el Drupal.)

en: Category selection type
ca: Tipus de selecció de categories

en: checkboxes
ca: caselles de selecció

en: multiple selector
ca: selector múltiple

en: The type of category selection widget displayed on categorization pages. (For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector work well with large numbers of categories.)
ca: El tipus de giny de sel·lecció de categoria mostrat en pàgines de categorització. (Per a un petit nombre de categories, les caselles de sel·lecció són més simples d'usar, mentre que un selector múltiple funciona millor per a un gran nombre de categories.)

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
ca: Milers de lloc (particularment llocs de notícies i blocs) publiquen els seus últims titulars i enviaments en canals, utilitzant diversos formats estandarditzats basats en XML. Els formats suportats per l'agregador són <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, i <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
ca: Els canals actuals estan llistats més avall , i <a href="@addfeed">es poden afegir nous canals</a>. Per cada canal o categoria de canal el bloc <em>últims elements</em> es pot activar a la <a href="@block">pàgina d'administració de blocs</a>.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
ca: Afegiu un canal en format RSS, RDF o Atom. Un canal pot contenir sols una entrada.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
ca: Les categories permeten agrupar elements de diferents canals. Per exemple, diversos canals relacionats amb els esports poden pertànyer a una categoria anomenada <em>Esports</em>. Els elements del canal poden ser agrupats automàticament (seleccionant una categoria quan es crea o s'edita un canal) o manualment (mitjançant la pàgina de <em>Categorització</em> disponible al llistat d'elements del canal). Cada categoria aporta la seva pròpia pàgina de canal i bloc.

en: feed not parseable
ca: el canal no es pot analitzar

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
ca: Configureu quin contingut afegeix el vostre lloc des d'altres llocs, cada quan s'actualitza i com serà categoritzat.

en: Update items
ca: Actualitza els elements

en: Edit feed
ca: Edita el canal

en: No blocks in this region
ca: Cap bloc en aquesta regió

en: Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page. The default theme Garland, for example, implements the regions "left sidebar", "right sidebar", "content", "header", and "footer", and a block may appear in any one of these areas. The <a href="@blocks">blocks administration page</a> provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions.
ca: Els blocs són caixes de contingut que es mostren en una àrea o en una regió concreta de la pàgina web. Per exemple, el tema Garland, que ve per defecte amb la instal·lació, implementa les regions "barra lateral esquerra", "barra lateral dreta", "contingut", "capçalera" i "peu", de manera que un bloc pot aparèixer en una qualsevol d'aquestes àrees. La <a href="@blocks">pàgina d'administració dels blocs</a> proporciona una interfície arrossega-i-deixa-anar per tal d'assignar un bloc a una regió o per controlar l'ordre dels diversos blocs dins de les regions.

en: Although blocks are usually generated automatically by modules (like the <em>User login</em> block, for example), administrators can also define custom blocks. Custom blocks have a title, description, and body. The body of the block can be as long as necessary, and can contain content supported by any available <a href="@input-format">input format</a>.
ca: Tot i que els blocs es generen automàticament a partir dels mòduls (com és el cas del bloc <em>Inici de sessió d'usuari</em>, per exemple), els administradors poden definir també blocs a mida. Els blocs a mida tenen un títol, una descripció i un cos. El cos del bloc pot ser tan llarg com calgui, i pot contenir contingut suportat per qualsevol <a href="@input-format">format d'entrada</a> disponible.

en: When working with blocks, remember that:
ca: Quan treballeu amb blocs, recordeu que:

en: since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis.
ca: La posició dels blocs depèn del tema ja que no tots els temes implementen les mateixes regions, o mostren les regions de la mateixa manera.

en: disabled blocks, or blocks not in a region, are never shown.
ca: els blocs desactivats, o els blocs que no estan a cap regió, no es mostren mai.

en: when throttle module is enabled, throttled blocks (blocks with the <em>Throttle</em> checkbox selected) are hidden during high server loads.
ca: Quan el mòdul de rendiment està activat, els blocs amb la casella <em>Rendiment</em> seleccionada s'oculten quan el servidor està molt carregat.

en: blocks can be configured to be visible only on certain pages.
ca: els blocs poden ser configurats per ser visibles sols en certes pàgines.

en: blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.
ca: els blocs poden ser configurats per ser visibles sols quan es donen certes condicions específiques.

en: blocks can be configured to be visible only for certain user roles.
ca: els blocs poden ser configurats per ser visibles sols per a certs rols d'usuari.

en: when allowed by an administrator, specific blocks may be enabled or disabled on a per-user basis using the <em>My account</em> page.
ca: Si un administrador ho permet, alguns blocs específics es poden activar o desactivar en funció de l'usuari fent servir la pàgina <em>El meu compte</em>.

en: some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.
ca: Alguns blocs dinàmics tals com, per exemple, els generats pels mòduls, es mostraran només en algunes pàgines determinades.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@block">Block module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Bloc</a> al manual en línia.

en: This page provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. To change the region or order of a block, grab a drag-and-drop handle under the <em>Block</em> column and drag the block to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis. Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save blocks</em> button at the bottom of the page.
ca: Aquesta pàgina proporciona una interfície arrossega-i-deixa-anar per tal d'assignar un bloc a una regió o per controlar l'ordre dels diversos blocs dins de les regions. Per a canviar la regió o la posició d'un block, posicioneu-vos a la icona d'arrossegar-i-deixar-anar sota la columna <em>Bloc</em> i arrossegueu el bloc fins a la nova ubicació de la llista (Per agafar el bloc, feu clic i mantingueu pressionat el botó del ratolí mentre passeu per sobre de la icona.) Com no tots els temes implementen les mateixes regions, o mostren les regions de la mateixa manera, els blocs es posicionen en funció del tema. Recordeu que els vostres canvis no es desaran fins que feu clic al botó <em>Desar els blocs</em> a la part inferior de la pàgina.

en: To reduce CPU usage, database traffic or bandwidth, blocks may be automatically disabled during high server loads by selecting their <em>Throttle</em> checkbox. Adjust throttle thresholds on the <a href="@throttleconfig">throttle configuration page</a>.
ca: Per tal de reduir la càrrega del processador, el tràfic de la base de dades o el consum d'amplada de banda, els blocs es poden desactivar automàticament quan el servidor està molt carregat seleccionant la casella <em>Rendiment</em> que hi ha al costat de cada bloc. Els valors límits de rendiment es poden ajustar a la <a href="@throttleconfig">pàgina de configuració de rendiment</a>.

en: Use this page to create a new custom block. New blocks are disabled by default, and must be moved to a region on the <a href="@blocks">blocks administration page</a> to be visible.
ca: Useu aquesta pàgina per crear un nou bloc personalitzat. Els nous blocs estan desactivats per defecte i s'han de moure a una regió de la <a href="@blocks">pàgina d'administració dels blocs</a> perquè siguin visibles.

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
ca: El bloc %info es va assignar a la regió no vàlida %region  i ha estat desactivat.

en: JavaScript List Form
ca: Formulari de llista JavaScript

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
ca: Els canvis fets a aquest bloc no es desaran fins que no es premi el botó <em>Desar blocs</em>.

en: Post new blog entry.
ca: Publica una nova entrada al blog.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
ca: No esteu autoritzat a publicar una nova entrada al diari.

en: You have not created any blog entries.
ca: No heu creat cap entrada de blog.

en: !author has not created any blog entries.
ca: !author no ha creat cap entrada de blog.

en: Create new blog entry.
ca: Creeu una nova entrada de blog.

en: No blog entries have been created.
ca: Les entrades de blog no han estat creades.

en: Blog entry
ca: Entrada de blog

en: A <em>blog entry</em> is a single post to an online journal, or <em>blog</em>.
ca: Una <em>entrada de blog</em> és un simple enviament a un diari en línia, o <em>blog</em>.

en: View recent blog entries
ca: Visualitza les entrades de blog recents

en: Read !username's latest blog entries.
ca: Llegiu les darreres entrades del blog de !username

en: The blog module allows registered users to maintain an online journal, or <em>blog</em>. Blogs are made up of individual <em>blog entries</em>, and the blog entries are most often displayed in descending order by creation time.
ca: El mòdul de blogs fa que els usuaris registrats puguin mantenir un diari en línia o <em>blog</em>. Els blogs estan formats per <em>entrades de blog</em> individuals, que es mostren en la gran majoria de vegades en ordre descendent per la data de creació.

en: There is an (optional) <em>Blogs</em> menu item added to the Navigation menu, which displays all blogs available on your site, and a <em>My blog</em> item displaying the current user's blog entries. The <em>Blog entry</em> menu item under <em>Create content</em> allows new blog entries to be created.
ca: Hi ha un element de menú (opcional) <em>Blogs</em> afegit al menú Navegació, que mostra tots els blogs disponibles al web i un altre element <em>El meu blog</em> que mostra les entrades de blog d l'usuari actual. L'element de menú <em>Entrada de blog</em> a sota de <em>Crear contingut</em> permet crear noves entrades de blog.

en: Each blog entry is displayed with an automatic link to other blogs created by the same user. By default, blog entries have comments enabled and are automatically promoted to the site front page. The blog module also creates a <em>Recent blog posts</em> block that may be enabled at the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
ca: Cada entrada de blog es mostra amb un enllaç automàtic als altres blogs creats pel mateix usuari. Per defecte, les entrades de blogs tenen els comentaris habilitats i es promouen automàticament a la pàgina principal del web. El mòdul de blogs crea també un bloc de <em>publicacions recents</em> que es pot habilitar a la <a href="@blocks">pàgina d'administració de blocs</a>.

en: When using the aggregator module an automatic <em>blog it</em> icon is displayed next to the items in a feed's <em>latest items</em> block. Clicking this icon populates a <em>blog entry</em> with a title (the title of the feed item) and body (a link to the source item on its original site and illustrative content suitable for use in a block quote). Blog authors can use this feature to easily comment on items of interest that appear in aggregator feeds from other sites. To use this feature, be sure to <a href="@modules">enable</a> the aggregator module, <a href="@feeds">add and configure</a> a feed from another site, and <a href="@blocks">position</a> the feed's <em>latest items</em> block.
ca: Quan s'usa el mòdul agregador es mostra automàticament una icona <em>afegir a bloc</em> al costat dels elements del bloc <em>últims elements</em> del canal. Clicant aquesta icona es crea una <em>entrada de bloc</em> amb un títol (el títol de l'element del canal) i un cos (un enllaç a l'element origen al seu lloc d'origen i contingut il·lustratiu adequat per a ser utilitzat en una nota de bloc). Els autors de blocs poden utilitzar aquesta funcionalitat per comentar amb facilitat elements d'interès que apareixen en canals d'altres llocs. Per tal d'utilitzar aquesta funcionalitat, assegureu-vos d'<a href="@modules">habilitar</a> el mòdul agregador, d'<a href="@feeds">afegir i configurar</a> un canal d'un altre lloc i de <a href="@blocks">posicionar</a> el bloc <em>últims elements</em> del bloc del canal.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blog">Blog module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Blog</a> al manual en línia.

en: !username's blog
ca: blog de !username

en: Read the latest blog entries.
ca: Llegiu les últimes entrades dels blogs.

en: create blog entries
ca: crea entrades de blog

en: delete own blog entries
ca: suprimeix les pròpies entrades de blog

en: delete any blog entry
ca: suprimeix qualsevol entrada de blog

en: edit own blog entries
ca: edita les pròpies entrades de blog

en: edit any blog entry
ca: edita qualsevol entrada de blog

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
ca: Manté actualitzat fàcil i regularment les pàgines web o els blogs d'usuari.

en: Allowed book outline types
ca: Tipus d'esquema de llibre permesos

en: Select content types which users with the %add-perm permission will be allowed to add to the book hierarchy. Users with the %outline-perm permission can add all content types.
ca: Seleccioneu quins tipus de contingut podran afegir els usuaris amb el permís %add-perm a la jerarquia de llibres. Els usuaris amb el permís %outline-perm poden afegir qualsevol tipus de contingut.

en: Default child page type
ca: Tipus de pàgina filla per defecte

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
ca: El tipus de contingut per a l'enllaç %add-child ha de ser un dels seleccionats com a tipus d'esquema de llibre permès.

en: Save book pages
ca: Desa les pàgines del llibre

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
ca: Aquest llibre ha estat modificat per un altre usuari, els canvis no s'han pogut desar.

en: Title changed from %original to %current.
ca: Títol canviat de %original a %current.

en: Updated book %title.
ca: S'ha actualitzat el llibre "%title".

en: book: updated %title.
ca: llibre: actualitzat %title.

en: Update book outline
ca: Actualitza l'esquema del llibre

en: Remove from book outline
ca: Elimina de l'esquema del llibre

en: No changes were made
ca: No es realitzaren canvis

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
ca: S'ha afegit  l'enviament al llibre seleccionat. Ara podeu posicionar-lo en relació a les altres pàgines.

en: The book outline has been updated.
ca: S'ha actualitzat l'esquema del llibre.

en: There was an error adding the post to the book.
ca: Hi ha hagut un error en afegir l'enviament al llibre

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
ca: %title té pàgines filles associades que es reubicaran automàticament per tal de mantenir la seva connexió amb el llibre. Per a recrear la jerarquia (tal com estava abans d'esborrar la pàgina), es pot afegir %title un altre cop utilitzant la pestanya Esquema i reubicar manualment cadascuna de les seves pàgines filles.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
ca: %title pot ser afegit un altre cop a la jerarquia usant la pestanya Esquema.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
ca: Esteu segur que voleu eliminar %title de la jerarquia del llibre?

en: The post has been removed from the book.
ca: L'article s'ha suprimit del llibre.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
ca: Mostra una versió per imprimir d'aquesta pàgina del llibre i les seves subpàgines.

en: Show block on all pages
ca: Mostrar el bloc a totes les pàgines

en: Show block only on book pages
ca: Mostrar el bloc sols a les pàgines de llibre

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
ca: Si <em>Mostra el bloc a totes les pàgines</em> està seleccionat, el bloc contindrà els menús generats automàticament per a tots els llibres del lloc. Si <em>Mostra el bloc sols a les pàgines de llibre</em> està seleccionat, el bloc contindrà sols el menú corresponent a la pàgina de llibre actual. En aquest cas, si la pàgina actual no és d'un llibre, el bloc no es mostrarà. Les <em>Configuracions específiques de visibilitat de pàgines</em> o altres configuracions de visibilitat poden ser usades a més a més de la forma seleccionada per mostrar aquest bloc.

en: This is the top-level page in this book.
ca: Aquesta és la pàgina principal d'aquest llibre.

en: No book selected.
ca: Cap llibre seleccionat.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
ca: La pàgina pare del llibre. La màxima profunditat per a un llibre i totes les seves pàgines filles és !maxdepth. Algunes pàgines del llibre seleccionat poden no estar disponibles com a pares si, seleccionant-les, sobrepassen aquest limit.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
ca: %title és part d'un esquema de llibre i té pàgines filles associades. Si contineu amb l'esborrat, les pàgines filles seran reubicades automàticament.

en: The book module is suited for creating structured, multi-page hypertexts such as site resource guides, manuals, and Frequently Asked Questions (FAQs). It permits a document to have chapters, sections, subsections, etc. Authors with suitable permissions can add pages to a collaborative book, placing them into the existing document by adding them to a table of contents menu.
ca: El mòduls de llibres està pensat per crear hipertextos multipàgina estructurats, com ara guies de recursos del web, manuals, i Preguntes Més Freqüents (PMF). Permet crear documents amb capítols, seccions, subseccions, etc. Els autors amb els permisos adequats poden afegir pàgines a un llibre col·laboratiu, afegint-les al document existent mitjançant un menú de taula de continguts.

en: Pages in the book hierarchy have navigation elements at the bottom of the page for moving through the text. These links lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. More comprehensive navigation may be provided by enabling the <em>book navigation block</em> on the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.
ca: Les pàgines de la jerarquia del llibre tenen elements de navegació al peu de pàgina per moure's pel text. Aquests enllaços porten a les pàgines anterior i posterior del llibre, així com al nivell superior de la pàgina actual dins de l'estructura del llibre. Es pot aconseguir una navegació més completa habilitant el <em>bloc de navegació</em> a la <a href="@admin-block">pàgina d'administració de blocs</a>.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
ca: Els usuaris poden seleccionar l'enllaç <em>versió per imprimir</em> que hi ha al final de cada pàgina del llibre per generar un format adequat per imprimir la pàgina i totes les seves subseccions.

en: Users with the <em>administer book outlines</em> permission can add a post of any content type to a book, by selecting the appropriate book while editing the post or by using the interface available on the post's <em>outline</em> tab.
ca: Els usuaris amb permís per <em>administrar els esquemes de llibre</em> poden afegir un apunt de qualsevol tipus de contingut a un llibre seleccionant-lo mentre s'edita l'enviament o bé utilitzant la interfície disponible a la pestanya <em>esquema</em> de l'apunt.

en: Administrators can view a list of all books on the <a href="@admin-node-book">book administration page</a>. The <em>Outline</em> page for each book allows section titles to be edited or rearranged.
ca: Els administradors poden veure una llista de tots els llibres a la <a href="@admin-node-book">pàgina d'administració de llibres</a>. La pàgina <em>esquema</em> de cada llibre permet editar o reordenar els títols de cada secció.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@book">Book module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Llibre</a> al manual en línia.

en: The book module offers a means to organize a collection of related posts, collectively known as a book. When viewed, these posts automatically display links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
ca: El mòdul de llibres proporciona una manera d'organitzar una col·lecció d'enviaments relacionats, coneguts col·lectivament com un llibre. Aquests enviaments, quan es mostren, incorporen automàticament enllaços a les pàgines adjacents, proporcionant un sistema senzill de navegació pel llibre i una manea de crear i revisar contingut estructurat.

en: The outline feature allows you to include posts in the <a href="@book">book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href="@book-admin">reorder an entire book</a>.
ca: La funcionalitat d'esquema us permet incloure enviaments a a la <a href="@book">jerarquia del llibre</a>, així com moure'ls dins de la jerarquia o <a href="@book-admin">reordenar un llibre sencer</a>.

en: create new books
ca: crea nous llibres

en: access printer-friendly version
ca: accedeix a la versió per a imprimir

en: Re-order book pages and change titles
ca: Canvieu l'ordre de les pàgines del llibre i canvieu els títols

en: Book page
ca: Pàgina del llibre

en: A <em>book page</em> is a page of content, organized into a collection of related entries collectively known as a <em>book</em>. A <em>book page</em> automatically displays links to adjacent pages, providing a simple navigation system for organizing and reviewing structured content.
ca: Una <em>pàgina de llibre</em> és una pàgina de contingut organitzada com una col·lecció de entrades relacionades conegudes conjuntament com a un <em>llibre</em>. Una pàgina de llibre mostra automàticament enllaços a les pàgines adjacents, proporcionant un sistema de navegació senzill per organitzar i revisar continguts estructurats.

en: Allows users to structure site pages in a hierarchy or outline.
ca: Permet als usuaris estructurar les pàgines del lloc en una jerarquia o esquema.

en: The color module allows a site administrator to quickly and easily change the color scheme of certain themes. Although not all themes support color module, both Garland (the default theme) and Minnelli were designed to take advantage of its features. By using color module with a compatible theme, you can easily change the color of links, backgrounds, text, and other theme elements. Color module requires that your <a href="@url">file download method</a> be set to public.
ca: El mòdul de color permet a l'administrador del web canviar ràpidament i fàcil l'esquema de colors d'alguns temes. Tot i que no tots els temes permeten el mòdul de color, tant Garland (el tema predeterminat) com Minelli es van dissenyar per treure avantatges d'aquest mòdul. Utilitzant el mòdul de color amb un tema compatible podeu canviar fàcilment el color dels enllaços, del fons, text i altres elements del tema. El mòdul de color requereix que el <a href="@url">métode de baixada d'arxius</a> estigui fixat a públic.

en: It is important to remember that color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. This means that if you make any manual changes to your theme's stylesheet, you must save your color settings again, even if they haven't changed. This causes the color module generated version of the stylesheets in the files directory to be recreated using the new version of the original file.
ca: És important recordar que el mòdul de color desa una còpia modificada dels fulls d'estils del tema al directori <em>files</em>. Això vol dir que si feu canvis manuals als fulls d'estil del tema haureu de desar les preferències de colors un altre cop, encara que aquestes no hagin canviat. Això fa que la versió generada pel mòdul de color dels fulls d'estils que hi ha al directori <em>files</em> es recreï fent servir la nova versió de l'arxiu original.

en: To change the color settings for a compatible theme, select the "configure" link for the theme on the <a href="@themes">themes administration page</a>.
ca: Per canviar les preferències de colors en un tema compatible, seleccioneu l'enllaç "configurar" del tema a la <a href="@themes">pàgina d'administració de temes</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@color">Color module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Color</a> al manual en línia.

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
ca: El seleccionador de color sols funciona si el <a href="@url">mètode de descàrrega</a> està posat a públic.

en: Base color
ca: Color base

en: Header top
ca: Capçalera superior

en: Header bottom
ca: Capçalera inferior

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
ca: No hi ha suficient memòria disponible perque PHP canvii l'esquema ède color del tema. Necessita al menys %size més. Teniu més informació a la <a href="@url">documentació de PHP</a>.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
ca: La biblioteca GD per a PHP està activada però es compilà sense suport per a PNG. A la <a href="@url">documentació d'imatges de PHP</a> teniu informació per corregir-ho.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
ca: Permet que l'usuari canvii l'esquema de colors d'alguns temes.

en: The comment module allows visitors to comment on your posts, creating ad hoc discussion boards. Any <a href="@content-type">content type</a> may have its <em>Default comment setting</em> set to <em>Read/Write</em> to allow comments, or <em>Disabled</em>, to prevent comments. Comment display settings and other controls may also be customized for each content type (some display settings are customizable by individual users).
ca: El mòdul de comentaris permet que els visitants comentin els vostres enviaments, creant panells de discusió. Qualsevol <a href="@content-type">tipus de contingut</a> pot tenir els seus <em>paràmetres de comentari predeterminats</em> fixats a <em>Lectura/Escritura</em> per permetre comentaris, o <em>Inhabilitat</em> per no permetre comentaris. Els paràmetres de visualització dels comentaris i altres controls també es poden personalitzar per a cada tipus de contingut (alguns paràmetres de visualització són personalitzables pels usuaris individuals).

en: Delete the selected comments
ca: Esborra els comentaris seleccionats

en: Allows users to comment on and discuss published content.
ca: Permet als usuaris fer comentaris sobre el contingut publicat.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
ca: Exemple: "resposta del lloc web" o "informació del producte".

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
ca: Quan es llisten les categories, aquelles amb pesos més lleugers (petits) es llistaran abans que les categories amb pesos més pesats (grans). Les categories amb el mateix pes s'ordenaran alfabèticament.

en: Contact form: category %category deleted.
ca: Formulari de contacte: la categoria %category s'ha suprimit.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
ca: El formulari de contacte no ha estat configurat. <a href="@add">Afegiu una o més categories</a> al formulari.

en: The contact module facilitates communication via e-mail, by allowing your site's visitors to contact one another (personal contact forms), and by providing a simple way to direct messages to a set of administrator-defined recipients (the <a href="@contact">contact page</a>). With either form, users specify a subject, write their message, and (optionally) have a copy of their message sent to their own e-mail address.
ca: El mòdul de contacte proporciona comunicació a través del correu electrònic, permetent que els vostres visitants es contactin entre si (formularis personals de contacte) i proporcionant una manera senzilla d'enviar missatges a un conjunt de destinataris definit per l'administrador (la <a href="@contact">pàgina de contacte</a>). En qualsevol de les dues formes, els usuaris especifiquen un assumpte, escriuen el seu missatge i, opcionalment, en reben una còpia a la seva adreça de correu electrònic.

en: Personal contact forms allow users to be contacted via e-mail, while keeping recipient e-mail addresses private. Users may enable or disable their personal contact forms by editing their <em>My account</em> page. If enabled, a <em>Contact</em> tab leading to their personal contact form is available on their user profile. Site administrators have access to all personal contact forms (even if they have been disabled). The <em>Contact</em> tab is only visible when viewing another user's profile (users do not see their own <em>Contact</em> tab).
ca: Els formularis de contacte personal permeten contactar amb usuaris via correu electrònic mantenint la privacitat de l'adreça electrònica del destinatari. Els usuaris poden habilitar i inhabilitar els seus formularis de contacte personal editant la seva pàgina <em>El meu compte</em>. Si està habilitat, al perfil de l'usuari hi ha una pestanya <em>Contacte</em> que porta al formulari de contacte personal. Els administadors tenen accés a tots els formularis de contacte personal (encara que estiguin inhabilitats). La pestanya <em>Contacte</em> només es mostra quan s'està visualitzant el perfil d'un altre usuari (l'usuari no pot veure la seva pròpia pestanya <em>Contacte</em>).

en: The <a href="@contact">contact page</a> provides a simple form for visitors to leave comments, feedback, or other requests. Messages are routed by selecting a category from a list of administrator-defined options; each category has its own set of e-mail recipients. Common categories for a business site include, for example, "Website feedback" (messages are forwarded to web site administrators) and "Product information" (messages are forwarded to members of the sales department). The actual e-mail addresses defined within a category are not displayed. Only users in roles with the <em>access site-wide contact form</em> permission may access the <a href="@contact">contact page</a>.
ca: La <a href="@contact">pàgina de contacte</a> permet al visitants usar un formulari senzill per deixar comentaris, suggeriments i altres peticions. Els missatges són dirigits mitjançant la selecció d'una categoria d'una llista d'opcions definides per l'administrador; cada categoria té la seva pròpia llista de destinataris. Les categories comunes per un web comercial inclouen, per exemple, "Preguntes sobre el Web" missatges que són redireccionats als administradors del web) i "Informació sobre els productes" (missatges que son redireccionats als comercials). Les adreces electròniques definides en una categoria no són visibles. Només els usuaris de rols amb el permís d'<em>accés al formulari de contacte de la Web</em> poden accedir a la <a href="@contact">pàgina de contacte</a>

en: A link to your site's <a href="@contact">contact page</a> from the main <em>Navigation</em> menu is created, but is disabled by default. Create a similar link on another menu by adding a menu item pointing to the path "contact"
ca: Un enllaç a la <a href="@contact">pàgina de contactes</a> des del menú de <em>Navegació</em> principal es crea però per defecte està inhabilitat. Creeu un enllaç similar en un altre menú afegint un element de menú que apunti a la ruta "contacte".

en: Customize the <a href="@contact">contact page</a> with additional information (like physical location, mailing address, and telephone number) using the <a href="@contact-settings">contact form settings page</a>. The <a href="@contact-settings">settings page</a> also provides configuration options for the maximum number of contact form submissions a user may perform per hour, and the default status of users' personal contact forms.
ca: Personalitzeu la <a href="@contact">pàgina de contactes</a> amb informació addicional (com ara la ubicació física, l'adreça de correu o el número de telèfon) utilitzant la <a href="@contact-settings">pàgina de configuració del formulari de contacte</a>. La <a href="@contact-settings">pàgina de configuració</a> també permet configurar opcions per al nombre màxim d'enviaments de formularis de contacte que un usuari pot fer per hora, i l'estat predeterminat dels formularis de contacte personal.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Contacte</a> al manual en línia.

en: This page lets you set up <a href="@form">your site-wide contact form</a>. To do so, add one or more categories. You can associate different recipients with each category to route e-mails to different people. For example, you can route website feedback to the webmaster and direct product information requests to the sales department. On the <a href="@settings">settings page</a>, you can customize the information shown above the contact form. This can be useful to provide additional contact information such as your postal address and telephone number.
ca: Aquesta pàgina permet configurar el <a href="@form">formulari de contacte del vostre web</a>. Per fer-ho, afegiu una o més categories. Podeu associar diferents destinataris per a cada categoria per enviar els missatges a diferents persones. Per exemple, podeu enviar els suggeriments a l'administrador del web i les sol·licituds d'informació de productes al departament de vendes. A la <a href="@settings">pàgina de configuració</a> podeu personalitzar la informació mostrada sobre el formulari de contacte. Això pot ser útil per donar informació de contacte addicional com ara l'adreça de correu postal i el número de telèfon.

en: The contact module also adds a <a href="@menu-settings">menu item</a> (disabled by default) to the navigation block.
ca: El mòdul contact també afegeix un <a href="@menu-settings">element de menú</a> (desactivat per defecte) al bloc de navegació.

en: Personal contact form
ca: Formulari de contacte personal

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
ca: Permet a altres usuaris contactar-vos per correu electrònic a través del <a href="@url">vostre formulari de contacte personal</a>. Tingueu en compte que tot i que la vostra adreça de correu electrònic no es fa pública a altres membres de la comunitat, els usuaris privilegiats, com els administradors del lloc, poden contactar-vos encara que hageu decidit no activar aquesta funcionalitat.

en: access site-wide contact form
ca: accedeix al formulari de contacte del web

en: administer site-wide contact form
ca: administra el formulari de contacte del web

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
ca: Creeu un formulari de contacte de sistema i establiu les categories a utilitzar.

en: Edit contact category
ca: Edita la categoria del contacte

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
ca: Activa l'ús de formularis de contacte personal i del lloc.

en: Discard log entries above the following row limit
ca: Descartar les entrades del registre per sobre del límit de files següent

en: The maximum number of rows to keep in the database log. Older entries will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
ca: El nombre màxim de files a servar en el registre de la base de dades. Les entrades més velles es descartaran automàticament. (Requereix una <a href="@cron">tasca de manteniment de cron</a> degudament configurada.)

en: The dblog module monitors your system, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. This is useful for site administrators who want a quick overview of activities on their site. The logs also record the sequence of events, so it can be useful for debugging site errors.
ca: El mòdul dblog monitoritza el sistema, capturant-ne els esdeveniments en un registre perquè algú autoritzat els pugui revisar posteriorment. Això és útil per als administradors que volen tenir un resum de les activitats del seu lloc web. Els registres serven també la seqüència dels esdeveniments, per la qual cosa poden ser útils per a depurar errors del lloc web.

en: The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the dblog report on a regular basis to ensure their site is working properly.
ca: El registre dblog és simplement una llista d'esdeveniments que contenen dades d'ús, dades de rendiment, errors, advertències i informació operacional. Es recomana que els administradors revisin el registre dblog periòdicament per assegurar-se que el lloc web funciona adequadament.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@dblog">Dblog module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Dblog</a> al manual en línia.

en: The dblog module monitors your website, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. It is vital to check the dblog report on a regular basis as it is often the only way to tell what is going on.
ca: El mòdul dblog monitoritza el sistema, capturant-ne els esdeveniments en un registre perquè algú autoritzat els pugui revisar posteriorment. El registre dblog és simplement una llista d'esdeveniments que contenen dades d'ús, dades de rendiment, errors, advertències i informació operacional. És vital revisar el registre dblog periòdicament perquè és sovint l'única manera de saber què està passant.

en: Database logging
ca: Registre de la base de dades

en: Settings for logging to the Drupal database logs. This is the most common method for small to medium sites on shared hosting. The logs are viewable from the admin pages.
ca: Paràmetres per a l'enregistrament del registre la base de dades de Drupal. Aquest és el mètode més comú per a webs petites i mitjanes en allotjaments compartits. Els registres es poden veure des de la pàgina d'administració.

en: Recent log entries
ca: Entrades recents del registre

en: View events that have recently been logged.
ca: Vegeu esdeveniments registrats recentment.

en: Top 'page not found' errors
ca: Darrers errors de "pàgina no trobada"

en: View 'page not found' errors (404s).
ca: Vegeu errors de "pàgina no trobada" (404s).

en: Top 'access denied' errors
ca: Darrers errors d'"accés denegat"

en: View 'access denied' errors (403s).
ca: Vegeu els errors d'"accés denegat" (403s).

en: Logs and records system events to the database.
ca: Registra els esdeveniments de sistema a la base de dades.

en: All roles may use default format
ca: Tots els rols poden usar el format predeterminat.

en: No roles may use this format
ca: Cap rol pot emprar aquest format

en: Set default format
ca: Estableix el format predeterminat

en: Default format updated.
ca: Format predeterminat actualitzat.

en: Add input format
ca: Afegeix un format d'entrada

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
ca: Tots els rols per al format predeterminat han d'estar activats i no es poden canviar.

en: Specify a unique name for this filter format.
ca: Especifiqueu un nom únic per aquest format de filtre.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
ca: Trieu quins rols poden utilitzar aquest format de filtre. Tingueu en compte que els rols amb els permisos "d'administrar filtres" sempre poden utilitzar tots els formats de filtre.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
ca: Trieu els filtres que s'utilitzaran en aquest format de filtre.

en: No guidelines available.
ca: No hi ha directrius disponibles.

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
ca: Aquestes són les directrius que els usuaris veuran per publicar en aquest format d'entrada. Es generen automàticament des dels paràmetres de filtrat.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
ca: Els noms de format de filtre han de ser únics. Un format anomenat %name ja existeix.

en: Added input format %format.
ca: S'ha afegit el format d'entrada %format.

en: The input format settings have been updated.
ca: S'han actualitzat els paràmetres dels formats d'entrada.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
ca: Esteu segur de voler eliminar el format d'entrada %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
ca: Si teniu algun contingut en aquest format d'entrada, serà canviat al format d'entrada predeterminat. Aquesta acció no es pot desfer.

en: The default format cannot be deleted.
ca: No es pot suprimir el format predeterminat.

en: Deleted input format %format.
ca: S'ha suprimit el format d'entrada %format.

en: Configure %format
ca: Configura %format

en: No settings are available.
ca: No hi ha paràmetres disponibles.

en: Rearrange %format
ca: Reordena %format

en: The filter ordering has been saved.
ca: L'ordre de filtre s'ha desat.

en: The filter module allows administrators to configure text input formats for use on your site. An input format defines the HTML tags, codes, and other input allowed in both content and comments, and is a key feature in guarding against potentially damaging input from malicious users. Two input formats included by default are <em>Filtered HTML</em> (which allows only an administrator-approved subset of HTML tags) and <em>Full HTML</em> (which allows the full set of HTML tags). Additional input formats may be created by an administrator.
ca: El mòdul de filtres permet que els administradors configurin formats d'entrada de text per utilitzar-los al lloc web. Un format d'entrada defineix les etiquetes HTML, codis i altra informació permesa en els continguts i els comentaris, i és clau en la protecció contra continguts d'usuaris maliciosos que podrien malmetre informació. Dos formats d'entrada inclosos per defecte són <em>HTML filtrat</em> (que permet només un subconjunt d'etiquetes HTML aprovat per l'administrador) i <em>HTML complet</em> (que permet tot el conjunt d'etiquetes HTML). L'administrador pot crear formats d'entrada addicionals.

en: Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text in a specific order. Each filter is designed for a specific purpose, and generally either adds, removes or transforms elements within user-entered text before it is displayed. A filter does not change the actual content of a post, but instead, modifies it temporarily before it is displayed. A filter may remove unapproved HTML tags, for instance, while another automatically adds HTML to make links referenced in text clickable.
ca: Cada format d'entrada utilitza filtres per manipular el text, i la majoria d'ells aplica diversos filtres en un ordre concret. Cada filtre està dissenyat per a un propòsit específic i, generalment, afegeix, treu o transforma elements del text introduït per l'usuari abans de mostrar-lo. Un filtre no canvia el contingut real de l'enviament sinó que el modifica temporalment abans de mostrar-lo. Per exemple, un filtre pot treure etiquetes HTML no aprovades mentre un altre afegeix automàticament HTML perquè els enllaços referenciats al text siguin clicables.

en: Users can choose between the available input formats when creating or editing content. Administrators can configure which input formats are available to which user roles, as well as choose a default input format.
ca: Els usuaris poden escollir entre els formats d'entrada disponibles a l'hora de crear o editar continguts. Els administradors poden configurar quins formats d'entrada estaran disponibles per a cadascun dels rols, així com escollir un format d'entrada predeterminat.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@filter">Filter module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Filtre</a> al manual en línia.

en: <em>Input formats</em> define a way of processing user-supplied text in Drupal. Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text, in a specific order. Each filter is designed to accomplish a specific purpose, and generally either removes elements from or adds elements to text before it is displayed. Users can choose between the available input formats when submitting content.
ca: Els <em>formats d'entrada</em> defineixen una manera de processar text proporcionat per l'usuari en Drupal. Cada format d'entrada utiliza filtres per manipular el text i la majoria d'ells aplica diversos filtres en un ordre concret. Cada filtre està dissenyat per a un propòsit específic i, generalment, afegeix o treu elements del text abans de mostrar-lo. Els usuaris poden escollir entre els formats d'entrada disponibles a l'hora d'enviar continguts.

en: Use the list below to configure which input formats are available to which roles, as well as choose a default input format (used for imported content, for example). The default format is always available to users. All input formats are available to users in a role with the "administer filters" permission.
ca: Utilitzeu aquesta llista per configurar quins formats d'entrada estan disponibles per a cada rol i també per triar un format d'entrada per defecte (utilitzat per continguts importats, per exemple). El format per defecte sempre està disponible pels usuaris. Tots els formats d'entrada estan disponibles pels usuaris d'un rol amb permisos d'"administrador de filtres".

en: Every <em>filter</em> performs one particular change on the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Choose which filters you want to apply to text in this input format. If you notice some filters are causing conflicts in the output, you can <a href="@rearrange">rearrange them</a>.
ca: Cada <em>filtre</em> provoca un canvi particular en l'entrada de l'usuari, per exemple eliminant codi HTML maliciós o marcant les URLs com a enllaços. Trieu quins filtres voleu aplicar al text en aquest format d'entrada. Si detecteu que alguns filtres estan causant conflictes en la sortida, podeu <a href="@rearrange">modificar-los</a>.

en: If you cannot find the settings for a certain filter, make sure you have enabled it on the <a href="@url">view tab</a> first.
ca: Si no podeu trobar els paràmetres per a un filtre donat, assegureu-vos primer que l'heu activat a la <a href="@url">fitxa de visualització</a>.

en: Because of the flexible filtering system, you might encounter a situation where one filter prevents another from doing its job. For example: a word in an URL gets converted into a glossary term, before the URL can be converted to a clickable link. When this happens, rearrange the order of the filters.
ca: A causa del sistema flexible de filtratge es pot donar una situació en què un filtre impedeix un altre de fer la seva feina. Per exemple, una paraula d'una URL es converteix en un terme de glossari abans que la URL esdevingui un enllaç clicable. Quan passi això, reordeneu l'ordre dels filtres.

en: Filters are executed from top-to-bottom. To change the order of the filters, modify the values in the <em>Weight</em> column or grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag filters to new locations in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
ca: Els filtres s'executen des de més amunt cap avall. Per canviar l'ordre dels filtres, modifiqueu els valors de la columna <em>Pes</em> o preneu una icona d'arrossegar-i-deixar-anar a sota de la columna <em>Nom</em> i arrossegueu el filtre fins a la seva nova ubicació de la llista (Preneu la icona clicant i mantenint el ratolí premut mentre esteu al damunt seu). Recordeu que els vostres canvis no es desaran fins que cliqueu al botó <em>Desa la configuració</em> del peu de pàgina.

en: Allowed HTML tags: @tags
ca: Etiquetes HTML permeses: @tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
ca: 
    <p>Aquest lloc permet contingut HTML. Mentre aprendre HTML pot semblar intimidatori, aprendre com utilitzar un nombre petit de les "etiquetes" HTML més bàsiques és molt senzill. Aquesta taula proveeix exemples de cada etiqueta que es pot utilitzar en aquest lloc.</p>
    <p>Per a més informació consulteu les <a href="http://www.w3.org/TR/html/">especificacions HTML</a> de W3C o utilitzeu el vostre motor de cerca favorit per trobar altres llocs que expliquin HTML.</p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
ca: Les àncores es fan servir per fer enllaços a altres pàgines.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
ca: Per defecte les etiquetes de salt de línia s'afegeixen automàticament, així que entra aquesta etiqueta per afegir els salts addicionals. L'ús d'aquesta etiqueta és diferent perquè no s'utilitza en parells d'obertura/tancament com altres. Utilitza el "/" extra a dins de l'etiqueta per mantenir compatibilitat amb XHTML 1.0.

en: Text with <br />line break
ca: Text amb <br />ruptura de línia

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
ca: Per defecte les etiquetes de paràgraf s'afegeixen automàticament, així que utilitza aquesta etiqueta per afegir els addicionals.

en: Paragraph one.
ca: Paràgraf u.

en: Paragraph two.
ca: Paràgraf dos.

en: Strong
ca: Fort

en: Emphasized
ca: Emfatitzat

en: Cited
ca: Citat

en: Coded text used to show programming source code
ca: Text codificat emprat per mostrar codi font de programació

en: Coded
ca: Codificat

en: Bolded
ca: En negreta

en: Italicized
ca: En cursiva

en: Superscripted
ca: Sobreposat

en: <sup>Super</sup>scripted
ca: <sup>Sobre</sup>posat

en: Subscripted
ca: Sotaposat

en: <sub>Sub</sub>scripted
ca: <sub>Sota</sub>posat

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
ca: <abbr title="Abreviació">Abrev.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
ca: <acronym title="Acrònim de tres lletres">ATL</acronym>

en: Block quoted
ca: Citat en bloc

en: Quoted inline
ca: Citat en línia

en: Table header
ca: Capçalera de taula

en: Table cell
ca: Cel·la de taula

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
ca: Llista endreçada - empreu &lt;li&gt; per començar cada element de llista

en: First item
ca: Primer element

en: Second item
ca: Segon element

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
ca: Llista sense endreçar - empreu &lt;li&gt; per començar cada element de llista

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
ca: Les llistes de definicions són similars a altres llistes HTML. &lt;dl&gt; comença la llista de definició, &lt;dt&gt; comença el terme definit i &lt;dd&gt; comença la descripció de la definició.

en: First term
ca: Primer terme

en: First definition
ca: Primera definició

en: Second term
ca: Segon terme

en: Second definition
ca: Segona definició

en: Subtitle three
ca: Subtítol tres

en: Subtitle four
ca: Subtítol quatre

en: Subtitle five
ca: Subtítol cinc

en: Subtitle six
ca: Subtítol sis

en: Tag Description
ca: Descripció d'etiqueta

en: You Type
ca: Escriviu

en: You Get
ca: Obteniu

en: No help provided for tag %tag.
ca: No hi ha ajuda per l'etiqueta %tag.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
ca: 
    <p>Molts caràcters poc usuals es poden entrar sense cap problema.</p>
    <p>Si teniu problemes, intenteu utilitzar entitats de caràcters HTML. Un exemple comú se semblaria a &amp;amp; per un caràcter Y &amp;. Per una llista completa d'entitats consulteu la pàgina d'<a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entitats</a>. Alguns dels caràcters disponibles inclouen:</p>

en: Ampersand
ca: Àmpersand

en: Quotation mark
ca: Marca d'interrogació

en: Character Description
ca: Descripció de caràcter

en: No HTML tags allowed
ca: No es permeten etiquetes HTML

en: Lines and paragraphs break automatically.
ca: Les línies i paràgrafs es trenquen automàticament.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
ca: Les línies i paràgrafs es reconeixen automàticament. Els salts de línia &lt;br /&gt;, &lt;p&gt; paràgrafs i &lt;/p&gt; tancaments de paràgraf s'insereixen automàticament. Si els paràgrafs no s'han reconegut, simplement afegeix un parell de línies en blanc.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
ca: Les adreces de pàgines web i de correu electrònic es tornen automàticament en enllaços.

en: HTML filter
ca: Filtre d'HTML

en: HTML corrector
ca: Corrector d'HTML

en: Allows you to restrict whether users can post HTML and which tags to filter out. It will also remove harmful content such as JavaScript events, JavaScript URLs and CSS styles from those tags that are not removed.
ca: Permet restringir si els usuaris poden enviar HTML i quines etiquetes s'han de filtrar. També traurà el codi potencialment perjudicial com ara els esdeveniments Javascript, URLs en Javascript i els estils CSS d'aquelles etiquetes que romanen.

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
ca: Converteix els finals de línia a HTML (per exemple etiquetes &lt;br&gt; i &lt;p&gt;).

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
ca: Converteix el web i les adreces de correu electrònic en enllaços clicables.

en: Corrects faulty and chopped off HTML in postings.
ca: Corregeix l'HTML erroni o incomplet dels enviaments.

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
ca: Com tractar amb etiquetes HTML en el contingut contribuït pels usuaris. Si s'estableix a "Llença les etiquetes rebutjades", les etiquetes perilloses s'eliminaran (mira a sota). Si s'estableix a "Escapa les etiquetes", tot l'HTML és mostra tal com es va escriure.

en: If "Strip disallowed tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. JavaScript event attributes are always stripped.
ca: Si es selecciona "Llença les etiquetes rebutjades", opcionalment es poden especificar etiquetes que no es llençaran. Els atributs de JavaScript sempre es llencen.

en: Display HTML help
ca: Mostra ajuda HTML

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
ca: Si s'activa, Drupal mostrarà alguna ajuda bàsica d'HTML en el suggeriment llarg de filtrat.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
ca: Configureu com es filtra l'entrada de contingut dels usuaris, incloent les etiquetes HTML. També permet activar els filtres proveïts pels mòduls.

en: Delete input format
ca: Suprimeix el format d'entrada

en: Compose tips
ca: Trucs de composició

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
ca: Gestiona el filtre de contingut que es prepara per visualitzar.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
ca: Nom curt amb significat per aquesta col·lecció de discussions.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
ca: Descripció i directrius per a discussions dins d'aquest fòrum.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
ca: Els fòrums es mostren en ordre ascendent per pes (els fòrums amb pesos iguals es mostren alfabèticament).

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
ca: Nom curt però significatiu per a aquesta col·lecció de fòrums relacionats.

en: Description and guidelines for forums within this container.
ca: Descripció i directrius per a fòrums dins d'aquest contenidor.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
ca: Els contenidors ses mostren en orde ascendent per pes (els contenidors amb el mateix pes es mostren alfabèticament).

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
ca: Quan s'elimina un fòrum o un contenidor també s'eliminen els seus subfòrums, si en té. Per eliminar els enviaments a aquest fòrum, visiteu l'<a href="@content">administració de contingut</a> primer. Aquesta acció no es pot desfer.

en: The number of posts a topic must have to be considered "hot".
ca: El nombre d'enviaments que un tema ha de tenir per a ser considerat "calent".

en: Default number of forum topics displayed per page.
ca: Nombre de temes de fòrum mostrats per pàgina.

en: Default display order for topics.
ca: Ordre de visualització per defecte dels temes.

en: There are no existing containers or forums. Containers and forums may be added using the <a href="@container">add container</a> and <a href="@forum">add forum</a> pages.
ca: No hi ha cap contenidor ni fòrum. Podeu afegir-ne usant les pàgines <a href="@container">afegir contenidor</a> i <a href="@forum">afegir fòrum</a>.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
ca: Els contenidors es posen normalment al primer nivell (arrel), però també es poden posar dins d'un altre contenidor o fòrum.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
ca: Els fòrums es poden posar al primer nivell (arrel), o dins d'un altre contenidor o fòrum.

en: The forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. Forums are useful because they allow community members to discuss topics with one another while ensuring those conversations are archived for later reference. The <a href="@create-topic">forum topic</a> menu item (under <em>Create content</em> on the Navigation menu) creates the initial post of a new threaded discussion, or thread.
ca: El mòdul de fòrums permet crear discussions organitzades per converses amb una funcionalitat similar a altres sistemes de tauler de missatges. Els fòrums són útils perquè permeten als membres d'una comunitat discutir temes entre ells assegurant que les converses queden arxivades per a referència posterior. L'opció de menú <a href="@create-topic">Crea tema de debat</a> (dins de l'opció <em>Crea contingut</em> del menú de navegació) crea el punt d'inici d'una nova discussió organitzada per converses o per fil de discussió.

en: A threaded discussion occurs as people leave comments on a forum topic (or on other comments within that topic). A forum topic is contained within a forum, which may hold many similar or related forum topics. Forums are (optionally) nested within a container, which may hold many similar or related forums. Both containers and forums may be nested within other containers and forums, and provide structure for your message board. By carefully planning this structure, you make it easier for users to find and comment on a specific forum topic.
ca: Una discussió enfilada es crea quan la gent deixa comentaris en un tema de fòrum (o en altres comentaris dins d'aquell tema). Un tema de fòrum forma part d'un fòrum, que pot contenir molts altres temes similars o relacionats. Els fòrums estan (opcionalment) niats dins d'un contenidor, que pot tenir molts altres fòrums similars o relacionats. Tant els contenidors com els fòrums es poden niar dins d'uns altres contenidors i fòrums, donant estructura al vostre tauler de missatges. Planejant acuradament aquesta estructura podeu facilitar als usuaris el trobar comentaris dins d'un tema de fòrum concret.

en: When administering a forum, note that:
ca: Quan administreu un fòrum, tingueu en compte:

en: a forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic.
ca: un tema de fòrum (i tots els seus comentaris) es pot moure entre els fòrums seleccionant un fòrum diferent mentre editeu el tema de fòrum.

en: when moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
ca: quan moveu un tema de fòrum entre fòrums, l'opció <em>Deixar còpia umbracle</em> crear un enllaç al fòrum original apuntant a la nova localització.

en: selecting <em>Read only</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments) on the thread.
ca: seleccionant <em>Sols lectura</em> a les <em>preferències de Comentari</em> mentre editeu un tema de fòrum bloquejarà (impedint nous comentaris) el fil de discussió.

en: selecting <em>Disabled</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
ca: seleccionant <em>Desactivat</em> a les <em>preferències de Comentari</em> mentre editeu un tema de fòrum amagarà tots els comentaris existents al fil de discussió, i n'evitarà de nous.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
ca: Per a més informació, aneu a la secció del <a href="@forum">mòdul Forum</a> del manual en línia.

en: This page displays a list of existing forums and containers. Containers (optionally) hold forums, and forums hold forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). To provide structure, both containers and forums may be placed inside other containers and forums. To rearrange forums and containers, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag the forum or container to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
ca: Aquesta pàgina mostra una llista de contenidors i fòrums existents. Els contenidors (opcionalment) contenen fòrums, i els fòrums contenen temes de debat (un tema de debat és el punt inicial d'una discussió organitzada per converses). Per donar estructura, tant els contenidors com els fòrums es poden ficar dins d'altres contenidors i fòrums. Per reorganitzar els fòrums i contenidors, arrossegueu per la icona de desplaçament dels elements de la columna <em>Nom</em> i deixeu-lo anar a la nova ubicació. (Arrossegueu un element prement el botó del ratolí sobre la icona de desplaçament i mantenint-lo premut, tot movent el ratolí fins a la destinació desitjada i deixeu anar el botó per deixar anar l'element.) Recordeu que no es desaran els canvis fins que premeu el botó <em>Desa</em> del final de la pàgina.

en: By grouping related or similar forums, containers help organize forums. For example, a container named "Food" may hold two forums named "Fruit" and "Vegetables", respectively.
ca: Agrupant els fòrums relacionats o similars, els contenidors ajuden a organitzar els fòrums. Per exemple, un contenidor anomenat "Menjar" pot contenir dos fòrums anomenats "Fruita" i "Verdures", respectivament.

en: A forum holds related or similar forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). For example, a forum named "Fruit" may contain forum topics titled "Apples" and "Bananas", respectively.
ca: Un fòrum conté temes de fòrum relacionats o similars (un tema de fòrum és el missatge inicial d'una discussió enfilada). Per exemple, un fòrum anomenat "Fruita" pot contenir temes de fòrum titulats "Pomes" i "Plàtans", respectivament.

en: These settings allow you to adjust the display of your forum topics. The content types available for use within a forum may be selected by editing the <em>Content types</em> on the <a href="@forum-vocabulary">forum vocabulary page</a>.
ca: Aquests paràmetres permeten ajustar la visualització

en: Forum topic
ca: Tema de debat

en: A <em>forum topic</em> is the initial post to a new discussion thread within a forum.
ca: Un <em>tema de fòrum</em> és l'enviament inicial a un nou fil de debat dins d'un fòrum.

en: You are not allowed to post new content in the forum.
ca: No esteu autoritzat a publicar nou contingut al fòrum.

en: <a href="@login">Login</a> to post new content in the forum.
ca: <a href="@login">Inicieu sessió</a> per a publicar nou contingut al fòrum.

en: delete own forum topics
ca: suprimeix els temes de debat propis

en: delete any forum topic
ca: suprimeix qualsevol tema de debat

en: edit any forum topic
ca: edita qualsevol tema de debat

en: Enables threaded discussions about general topics.
ca: Habilita discussions amb fils sobre temes generals.

en: Manages the display of online help.
ca: Gestiona la visualització de l'ajuda en línia.

en: The locale module allows your Drupal site to be presented in languages other than the default English, a defining feature of multi-lingual websites. The locale module works by examining text as it is about to be displayed: when a translation of the text is available in the language to be displayed, the translation is displayed rather than the original text. When a translation is unavailable, the original text is displayed, and then stored for later review by a translator.
ca: El mòdul «locale» permet que el vostre lloc web de Drupal pugui presentar-se en altres llengües a més de l'anglès, una característica definitòria dels llocs multilingües. Aquest mòdul funciona examinant el text com es mostrarà: quan hi hagi una traducció del text disponible en la llengua que ha de mostrar-se, es mostra la traducció en comptes que el text original. Quan no hi hagi una traducció disponible, es mostrarà el text original, i s'emmagatzemarà per a una revisió posterior pel traductor.

en: Beyond translation of the Drupal interface, the locale module provides a feature set tailored to the needs of a multi-lingual site. Language negotiation allows your site to automatically change language based on the domain or path used for each request. Users may (optionally) select their preferred language on their <em>My account</em> page, and your site can be configured to honor a web browser's preferred language settings. Your site content can be created in (and translated to) any enabled language, and each post may have a language-appropriate alias for each of its translations. The locale module works in concert with the <a href="@content-help">content translation module</a> to manage translated content.
ca: A més de traduir la interfície de Drupal, el mòdul locale proporciona un conjunt de prestacions fet a mida per a les necessitats d'un web multilíngüe. La negociació de la llengua permet que el web canviï automàticament de llengua en funció del domini o ruta utilitzada en cada petició. Els usuaris poden (opcionalment) seleccionar la seva llengua preferida a la pàgina <em>El meu compte</em>, i el vostre web es pot configurar per adaptar-se a les preferències lingüístiques del navegador. El contingut del web pot ser creat (i traduït) a qualsevol llengua habilitada, i cada enviament pot tenir una llengua àlies per a cadascuna de les traduccions. El mòdul locale treballa conjuntament amb el <a href="@content-help">mòdul de traducció de continguts</a> per a gestionar els continguts traduïts.

en: Translations may be provided by:
ca: Les traduccions poden ser proporcionades per:

en: translating the original text via the locale module's integrated web interface, or
ca: traduïnt el text original via el mòdul "locale" integrat a la interfície web, o

en: importing files from a set of existing translations, known as a translation package. A translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language, and contain files in the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format. Although not all languages are available for every version of Drupal, translation packages for many languages are available for download from the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
ca: important fitxers d'un grup de traduccions existents, conegut com a paquet de traducció. Un paquet de traducció habilita la presentació d'una versió específica de Drupal en una llengua concreta, i conté fitxers en format Gettext Portable Object (<em>.po</em>). Tot i que no totes les llengües estan disponibles per a totes les versions de Drupal, els paquets de traducció de molts idiomes estan disponibles per descarregar a la <a href="@translations">pàgina de traducció de Drupal</a>.

en: If an existing translation package does not meet your needs, the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) files within a package may be modified, or new <em>.po</em> files may be created, using a desktop Gettext editor. The locale module's <a href="@import">import</a> feature allows the translated strings from a new or modified <em>.po</em> file to be added to your site. The locale module's <a href="@export">export</a> feature generates files from your site's translated strings, that can either be shared with others or edited offline by a Gettext translation editor.
ca: Si un paquet de traducció existent no reuneix els vostres requeriments, els fitxers Gettext Portable Object (<em>.po</em>) dins d'un paquet poden ser modificats, o es poden crear fitxers <em>.po</em>, utilitzant un editor Gettext. El mòdul permet <a href="@import">importar</a> cadenes traduïdes d'un fitxer <em>.po</em> nou o modificat per afegir-lo al vostre web. El mòdul permet <a href="@export">exportar</a> en un fitxer les cadenes traduïdes del vostre web, tant per compartir-lo amb altres com per editar-lo fora de línia amb un editor de traduccions Gettext.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@locale">Locale module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Localització</a> al manual en línia.

en: This page provides an overview of your site's enabled languages. If multiple languages are available and enabled, the text on your site interface may be translated, registered users may select their preferred language on the <em>My account</em> page, and site authors may indicate a specific language when creating posts. The site's default language is used for anonymous visitors and for users who have not selected a preferred language.
ca: Aquesta pàgina ofereix un resum de totes les llengües habilitades al vostre web. Si s'han habilitat múltiples llengües, el text de la interfície del vostre web pot ser traduït, els usuaris registrats poden sel·leccionar la seva llengua preferida a la pàgina <em>El meu compte</em> i els autors del lloc web poden indicar una llengua específica a l'hora d'aportar continguts. La llengua per defecte del web s'utilitzarà per als visitants anònims i per als usuaris que no han sel·leccionat una llengua preferida.

en: For each language available on the site, use the <em>edit</em> link to configure language details, including name, an optional language-specific path or domain, and whether the language is natively presented either left-to-right or right-to-left. These languages also appear in the <em>Language</em> selection when creating a post of a content type with multilingual support.
ca: Per cada llengua disponible al lloc web, utilitzeu l'enllaç <em>editar</em> per configurar-ne els detalls, incloent el nom i si la llengua s'ha de presentar d'esquerra a dreta o de dreta a esquerra. Aquestes llengües també apareixen a la selecció d'<em>Llengua</em> quan es crea una aportació de contingut amb suport multilingüe.

en: Use the <a href="@add-language">add language page</a> to enable additional languages (and automatically import files from a translation package, if available), the <a href="@search">translate interface page</a> to locate strings for manual translation, or the <a href="@import">import page</a> to add translations from individual <em>.po</em> files. A number of contributed translation packages containing <em>.po</em> files are available on the <a href="@translations">Drupal.org translations page</a>.
ca: Utilitzeu la pàgina <a href="@add-language">afegir llengua</a> per habilitar llengües addicionals (i importar automàticament els fitxers d'un paquet de traducció, si està disponible). La pàgina de <a href="@search">cerca</a> permet trobar cadenes per fer-ne la traducció manual, o la pàgina <a href="@import">importar</a> per afegir traduccions des d'un fitxer <em>.po</em> individual. Un gran nombre de contribucions en forma de paquets d'idioma que contenen fitxers <em>.po</em> estan disponibles a la pàgina de <a href="@translations">traduccions de Drupal.org</a>.

en: Add all languages to be supported by your site. If your desired language is not available in the <em>Language name</em> drop-down, click <em>Custom language</em> and provide a language code and other details manually. When providing a language code manually, be sure to enter a standardized language code, since this code may be used by browsers to determine an appropriate display language.
ca: Afegiu totes les llengües que ha de tenir el vostre web. Si la llengua que busqueu no està disponible al desplegable <em>Nom de la llengua</em>, premeu el botó <em>Afegiu una llengua</em> i proveïu un codi de llengua i altres detalls manualment. Si proveïu un codi de llengua manualment, assegureu-vos d'entrar un codi de llengua estandarditzat, ja que aquest codi serà utilitzat pels navegadors per determinar la llengua apropiada que s'ha de mostrar.

en: Language negotiation settings determine the site's presentation language. Available options include:
ca: Els paràmetres de negociació de la llengua determinen la llengua de presentació del lloc web. Les opcions disponibles inclouen:

en: <strong>None.</strong> The default language is used for site presentation, though users may (optionally) select a preferred language on the <em>My Account</em> page. (User language preferences will be used for site e-mails, if available.)
ca: <strong>Cap.</strong> La llengua per defecte s'utilitza a la presentació del lloc web, encara que els usuaris poden (opcionalment) seleccionar llur llengua preferida a la pàgina <em>El meu compte</em>. (Les preferències lingüístiques de l'usuari s'utilitzaran als correus del lloc web, sempre que siguin disponibles.)

en: <strong>Path prefix only.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the default language is used. <em>Example: "example.com/de/contact" sets presentation language to German based on the use of "de" within the path.</em>
ca: <strong>Només prefix en el camí.</strong> La presentació de la llengua es determina examinant-ne el prefix (si existeix) al camí. Si no s'identifica cap prefix es farà servir la llengua per defecte. <em>Exemple: "exemple.com/de/contact" estableix la llengua de presentació a l'alemany basat en l'ús de "de" dins del camí.</em>

en: <strong>Path prefix with language fallback.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the display language is determined by the user's language preferences from the <em>My Account</em> page, or by the browser's language settings. If a presentation language cannot be determined, the default language is used.
ca: <strong>Prefix en el camí amb la llengua definida.</strong> La presentació de la llengua es determina examinant-ne el prefix (si existeix) al camí. Si no s'identifica cap prefix es farà servir la llengua definida a les preferències d'usuaris a la pàgina <em>El meu compte</em>, o per la configuració de llengua del navegador. Si no se'n pot determinar cap, s'usarà la llengua per defecte.

en: <strong>Domain name only.</strong> The presentation language is determined by examining the domain used to access the site, and comparing it to the language domain (if any) specified for each language. If a match is not identified, the default language is used. <em>Example: "http://de.example.com/contact" sets presentation language to German based on the use of "http://de.example.com" in the domain.</em>
ca: <strong>Només nom de domini.</strong> La llengua de presentació es determina examinant el domini utilitzat per l'usuari a l'accedir al lloc web, i comparant-lo amb el domini de la llengua (si n'hi ha) especificat per a cada llengua. Si no hi ha cap coincidència, s'utilitza la llengua per defecte. <em>Exemple: "http://de.exemple.com/contact" estableix la llengua de presentació a l'alemany basant-se en l'ús de "de" en el domini.</em>

en: The path prefix or domain name for a language may be set by editing the <a href="@languages">available languages</a>. In the absence of an appropriate match, the site is displayed in the <a href="@languages">default language</a>.
ca: El prefix de la ruta o nom de domini per a un idioma es pot definir editant els <a href="@languages">idiomes disponibles</a>. En absència d'una correspondència adequada, el web es mostra en l'<a href="@languages">idioma predeterminat</a>.

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
ca: Aquesta pàgina mostra un resum de les cadenes per traduir que hi ha. Drupal mostra les cadenes per traduir en grups de textos; els mòduls poden definir grups de textos addicionals que contenen altres cadenes per traduir. Com els grups de textos proporcionen un mètode d'agrupar cadenes relacionades, s'usen sovint per dirigir l'esforç de traducció a àrees específiques de la interfície de Drupal.

en: Review the <a href="@languages">languages page</a> for more information on adding support for additional languages.
ca: Vegeu la <a href="@languages">pàgina de llengües</a> per a més informació de com afegir el suport d'altres llengües addicionals.

en: This page imports the translated strings contained in an individual Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file. Normally distributed as part of a translation package (each translation package may contain several <em>.po</em> files), a <em>.po</em> file may need to be imported after off-line editing in a Gettext translation editor. Importing an individual <em>.po</em> file may be a lengthy process.
ca: Aquesta pàgina importa les cadenes traduïdes que hi ha en un arxiu Gettext Portable Object (<em>.po</em>). Tot i que es distribueixen normalment com a part d'un paquet de traducció (cada paquet de traducció pot contenir diversos arxius <em>.po</em>), un arxiu <em>.po</em> pot necessitar ser importat després d'una edició en un editor Gettext. Importar un sol arxiu <em>.po</em> pot ser un procés farragós.

en: Note that the <em>.po</em> files within a translation package are imported automatically (if available) when new modules or themes are enabled, or as new languages are added. Since this page only allows the import of one <em>.po</em> file at a time, it may be simpler to download and extract a translation package into your Drupal installation directory and <a href="@language-add">add the language</a> (which automatically imports all <em>.po</em> files within the package). Translation packages are available for download on the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
ca: Noteu que els arxius <em>.po</em> d'un paquet de traducció s'importen automàticament (si estan disponibles) quan s'habiliten nous mòduls o temes, o quan s'afegeixen noves llengües. Com aquesta pàgina només permet importar un arxiu <em>.po</em> cada vegada, és més fàcil baixar i extraure un paquet de traducció al directori d'instal·lació de Drupal i <a href="@language-add">afegir la llengua</a> (amb la qual cosa s'importen automàticament tots els arxius <em>.po</em> del paquet). Els paquets de traducció es poden baixar de la <a href="@translations">pàgina de traducció de Drupal</a>.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
ca: Aquesta pàgina exporta les cadenes traduïdes que utilitza el vostre web. L'arxiu d'exportació pot estar en format Gettext Portable Object (<em>.po</em>, utilitzat per compartir traduccions amb altra gent) el qual inclou tant la cadena original com la traducció, o en format de plantilla Gettext Portable Object (<em>.pot</em>, utilitzat per crear noves traduccions amb un editor Gettext), el qual inclou només les cadenes originals.

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: For translation tasks involving many strings, it may be more convenient to <a href="@export">export</a> strings for off-line editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings found within a specific text group or in a specific language.
ca: Aquesta pàgina permet que el traductor cerqui cadenes específiques traduïdes o sense traduir i s'utilitza a l'hora de crear o editar traduccions. (Nota: Si la tasca de traducció afecta moltes cadenes, pot ser més convenient <a href="@export">exportar</a> les cadenes i editar-les a part en un editor Gettext). Les cerques haurien de limitar-se a cadenes dintre d'un grup de textos o en una llengua concreta.

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to something other than <em>None</em>.
ca: Aquest bloc es mostra només si <a href="@languages">hi ha, almenys, dues llengües habilitades</a> i <a href="@configuration">la negociació de la llengua</a> està fixada a un valor diferent de <em>Cap</em>.

en: Built-in interface
ca: Interfície integrada

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
ca: Aquí es defineix la llengua predeterminada per als correus electrònics, com també la preferida per a la presentació del web.

en: This account's default language for e-mails.
ca: La llengua per defecte per als correus d'aquest compte.

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set for <em>All languages</em>.
ca: Un àlies establert per una llengua concreta sempre s'utilitzarà quan es mostri aquesta pàgina en aquesta llengua, i tindrà preferència davant dels àlies configurats per a <em>Totes les llengües</em>.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
ca: Habilita el suport multilingüe per a aquest tipus de contingut. Si s'habilita, s'afegirà un camp de selecció de llengua al formulari d'edició, permetent-vos seleccionar una de les <a href="!languages">llengües habilitades</a>. Si s'inhabilita, els nous enviaments es desaran en la llengua predeterminada. El contingut que ja existeixi no es veurà afectat en canviar aquesta opció.

en: Parsed JavaScript file %file.
ca: Fitxer %file JavaScript analitzat.

en: administer languages
ca: administra les llengües

en: translate interface
ca: tradueix la interfície

en: Configure languages for content and the user interface.
ca: Configureu els idiomes per al contingut i la interfície d'usuari.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
ca: Traduïu la interfície i de forma opcional, altre text.

en: !long-month-name January
ca: !long-month-name Gener

en: !long-month-name February
ca: !long-month-name Febrer

en: !long-month-name March
ca: !long-month-name Març

en: !long-month-name April
ca: !long-month-name Abril

en: !long-month-name May
ca: !long-month-name Maig

en: !long-month-name June
ca: !long-month-name Juny

en: !long-month-name July
ca: !long-month-name Juliol

en: !long-month-name August
ca: !long-month-name Agost

en: !long-month-name September
ca: !long-month-name Setembre

en: !long-month-name October
ca: !long-month-name Octubre

en: !long-month-name November
ca: !long-month-name Novembre

en: !long-month-name December
ca: !long-month-name Desembre

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
ca: Afegeix la funcionalitat del gestor de llengües i habilita la traducció de la interfície d'usuari a altres llengües que no siguin l'anglès.

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option sets the default menu in which a new link will be added.
ca: El mòdul de menús permet la creació de menús al moment, en els formularis d'autoria de continguts. L'opció següent determina el menú predeterminat al qual s'afegirà un nou enllaç.

en: Select what should be displayed as the secondary links. You can choose the same menu for secondary links as for primary links (currently %primary). If you do this, the children of the active primary menu link will be displayed as secondary links.
ca: Triar com s'han de mostrar els enllaços secundaris. Podeu seleccionar el mateix menú per als enllaços secundaris que per als enllaços primaris (actualment %primary). Si ho feu així, els fills de l'enllaç actiu del menú primari es mostraran com enllaços secundaris.

en: The menu module provides an interface to control and customize Drupal's powerful menu system. Menus are a hierarchical collection of links, or menu items, used to navigate a website, and are positioned and displayed using Drupal's flexible block system. By default, three menus are created during installation: <em>Navigation</em>, <em>Primary links</em>, and <em>Secondary links</em>. The <em>Navigation</em> menu contains most links necessary for working with and navigating your site, and is often displayed in either the left or right sidebar. Most Drupal themes also provide support for <em>Primary links</em> and <em>Secondary links</em>, by displaying them in either the header or footer of each page. By default, <em>Primary links</em> and <em>Secondary links</em> contain no menu items but may be configured to contain custom menu items specific to your site.
ca: El mòdul de menús proporciona una interfície per controlar i personalitzar el poderós sistema de menús de Drupal. Els menús són col·leccions jeràrquiques d'enllaços, anomenats elements de menú, que s'usen per navegar per un web i que es posicionen i es mostren fent servir el flexible sistema de blocs de Drupal. Per  defecte es creen tres menús durant la instal·lació: <em>Navegació</em>, <em>Enllaços primaris</em> i <em>Enllaços secundaris</em>. El menú <em>Navegació</em> conté la majoria dels enllaços necessaris per  treballar i navegar amb el vostre web i es mostra generalment a les barres laterals esquerra o dreta. La majoria de temes de Drupal accepta també els <em>Enllaços primaris</em> i els <em>Enllaços secundaris</em>, que es mostren a la capçalera o al peu de cada pàgina. Per defecte, els <em>Enllaços primaris</em> i els <em>Enllaços secundaris</em> no contenen elements de menú però es poden configurar perquè continguin elements de menú específics del vostre web.

en: The <a href="@menu">menus page</a> displays all menus currently available on your site. Select a menu from this list to add or edit a menu item, or to rearrange items within the menu. Create new menus using the <a href="@add-menu">add menu page</a> (the block containing a new menu must also be enabled on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>).
ca: La <a href="@menu">pàgina de menús</a> mostra tots els menús actualment disponibles al vostre lloc web. Seleccioneu un menú d'aquesta llista per tal d'editar-ne un element, o per reordenar els elements dins del menú. Creeu nous menús mitjançant la <a href="@add-menu">pàgina d'afegir menú</a> (el bloc que contindrà el nou menú ha d'estar també habilitat a la <a href="@blocks">pàgina d'administració de blocs</a>).

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@menu">Menu module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Menú</a> al manual en línia.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menus currently available on your site are displayed below. Select a menu from this list to manage its menu items.
ca: Els menús són col·leccions d'enllaços (elements de menú) que s'usen per a navegar per un web. Els menús actualment disponibles al vostre web es mostren més avall. Seleccioneu un menú d'aquesta llista per gestionar-ne els elements.

en: The navigation menu is provided by Drupal and is the main interactive menu for any site. It is usually the only menu that contains personalized links for authenticated users, and is often not even visible to anonymous users.
ca: El menú de navegació és proporcionat per Drupal i és el principal menú interactiu de qualsevol lloc. Normalment aquest és l'únic menú que conté els enllaços personalitzats per als usuaris autenticats, i sovint és visible per als usuaris anònims.

en: Primary links are often used at the theme layer to show the major sections of a site. A typical representation for primary links would be tabs along the top.
ca: Els enllaços primaris s'usen generalment per a mostrar les seccions més important d'un lloc. Una representació típica dels enllaços primaris seria a dalt de tot en forma de pestanyes.

en: Secondary links are often used for pages like legal notices, contact details, and other secondary navigation items that play a lesser role than primary links
ca: Els enllaços secundaris sovint són usats per a pàgines com avís legal, detalls de contacte, i altres elements secundaris de navegació que juguen un rol menor que els enllaços primaris.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and <strong>spaces</strong>. This name must be unique.
ca: El nom entenedor d'aquest tipus de contingut. Aquest text es mostrarà com a part de la llista de la pàgina <em>crear contingut</em>. Es recomana que comenci amb una lletra majúscula i que contingui només lletres, nombres i espais. Aquest nom ha de ser únic.

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores. Underscores will be converted into hyphens when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique.
ca: El nom comprensible per la màquina d'un tipus de contingut. És el text que s'utilitzarà per construir l'URL de la pàgina <em>Creeu contingut</em> per aquest tipus de contingut. Només pot tenir lletres minúscules, xifres i guions baixos. Els guions baixos seran convertits en guions normals quan es construeixi l'URL de la pàgina <em>Creeu contingut</em>. El nom ha de ser únic.

en: The machine-readable name of this content type. This field cannot be modified for system-defined content types.
ca: El nom llegible-per-la-màquina d'aquest tipus de contingut. Aquest camp no podrà ser modificat pel tipus de continguts definits-pel-sistema.

en: A brief description of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page.
ca: Una breu descripció d'aquest tipus de contingut. El text es mostrarà com a part de la llista a la pàgina <em>crea contingut</em>.

en: Submission form settings
ca: Configuració del formulari d'enviament de dades

en: This content type does not have a title field.
ca: Aquest tipus de contingut no disposa del camp títol.

en: To omit the body field for this content type, remove any text and leave this field blank.
ca: Per ometre el camp del cos per aquest tipus de contingut, elimineu qualsevol text i deixeu aquest camp en blanc.

en: This text will be displayed at the top of the submission form for this content type. It is useful for helping or instructing your users.
ca: Aquest text es mostrarà a la part de dalt del formulari de la tramesa per aquest tipus de contingut. És útil per ajudar o instruir als vostres usuaris.

en: Workflow settings
ca: Configuració del flux de treball

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
ca: Els usuaris amb permisos en els <em>nodes d'administració</em> podran eliminar aquestes opcions.

en: The machine-readable name %type is already taken.
ca: El nom llegible-per-la-màquina %name ja està utilitzat.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: El nom llegible-per-la-maquina hauria de contenir sols lletres en minúscula, números i guions baixos.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
ca: El nom llegible-per-la-maquina no és vàlid. Introduïu un nom diferent de %invalid.

en: The human-readable name %name is already taken.
ca: El nom llegible-pels-humans %name ja està utilitzat.

en: The content type %name has been reset to its default values.
ca: El tipus de contingut %name s'ha reiniciat als seus valors per defecte.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
ca: Esteu segur que voleu eliminar el tipus de contingut %type?

en: Added content type %name.
ca: Tipus de contingut %name afegit.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
ca[0]: S'ha canviat el tipus de contingut d'1 contribució de %old-type a %type.
ca[1]: S'ha canviat el tipus de contingut de @count contribucions de %old-type a %type.

en: <strong>Warning:</strong> there is currently 1 %type post on your site. It may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type. | <strong>Warning:</strong> there are currently @count %type posts on your site. They may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type.
ca[0]: <strong>Avís:</strong> actualment hi ha 1 entrada de tipus %type al vostre lloc. Pot ser que no es pugui mostrar o editar correctament, una vegada hàgiu esborrat aquest tipus de contingut.
ca[1]: <strong>Avís:</strong> actualment hi ha @count entrades de tipus %type al vostre lloc. Pot ser que no es pugui mostrar o editar correctament, una vegada hàgiu esborrat aquest tipus de contingut.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Possible causes for permission problems are disabling modules or configuration changes to permissions. Rebuilding will remove all privileges to posts, and replace them with permissions based on the current modules and settings.
ca: Si el lloc està experimentant problemes amb permisos de contingut, podeu haver de refer la memòria cau dels permisos. Les possibles causes per problemes de permisos són degudes a deshabilitar mòduls o canvis a la configuració de permisos. Refer suprimirà tots els privilegis als articles i els substituirà amb permisos basats en l'actual mòdul i configuració.

en: Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed posts will automatically use the new permissions.
ca: Refer pot trigar un temps si hi ha molts continguts o configuracions de permisos complexes. Després de que refer hagi acabat els articles automàticament utilitzaran els nous permisos.

en: Node access status
ca: Estat d'accés del node

en: Number of posts on main page
ca: Nombre d'articles a la portada

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
ca: El màxim nombre d'articles per defecte a mostrar per pàgina en les pàgines de resum com la portada.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
ca: Esteu segur de voler reconstruir els permisos del contingut del lloc web?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
ca: Aquesta acció reconstrueix tots els permisos dels lloc web i pot ser un procés llarg. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Demote from front page
ca: Degrada de la portada

en: Make sticky
ca: Fes estàtic

en: Remove stickiness
ca: Desfés estàtic

en: language
ca: idioma

en: An error occurred and processing did not complete.
ca: Ha succeït un error i el procés no s'ha completat.

en: Show summary in full view
ca: Mostra el resum en vista completa

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
ca: La versió retallada dels vostres enviaments mostra quin aspecte tenen aquests quan es promouen a la pàgina principal o quan s'exporten per a sindicació. <span class="no-js"> Podeu inserir el delimitador "&amp;lt;!--break--&amp;gt;;" (sense les cometes) per ajustar el punt de tall de l'enviament.</span>

en: Copy of the revision from %date.
ca: Còpia de la revisió de %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
ca: S'ha retornat @type %title a la revisió de %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
ca: S'ha esborrat la revisió de %revision-date de @type %title.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ca: @type: s'ha tornat enrere la revisió %revision del %title.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
ca: Cal reconstruir els permisos d'accés al contingut.

en: The content access permissions need to be rebuilt. Please visit <a href="@node_access_rebuild">this page</a>.
ca: Cal reconstruir els permisos d'accés al contingut. Visiteu <a href="@node_access_rebuild">aquesta pàgina</a>.

en: The node module manages content on your site, and stores all posts (regardless of type) as a "node". In addition to basic publishing settings, including whether the post has been published, promoted to the site front page, or should remain present (or sticky) at the top of lists, the node module also records basic information about the author of a post. Optional revision control over edits is available. For additional functionality, the node module is often extended by other modules.
ca: El mòdul de nodes gestiona els continguts del vostre web i emmagatzema tots els enviaments (sense tenir en compte el tipus) com a "nodes". A més dels paràmetres bàsics de publicació, incloent si l'enviament ha estat publicat, promogut a la pàgina principal, o ha de romandre present (o fix) al damunt de les llistes, el mòdul de nodes registra també informació bàsica de l'autor de l'enviament. Opcionalment es pot fer un control de revisions sobre les edicions. Per tal de tenir més funcionalitats, el mòdul de nodes s'estén sovint amb altres mòduls.

en: Though each post on your site is a node, each post is also of a particular <a href="@content-type">content type</a>. <a href="@content-type">Content types</a> are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Each content type may have different default settings for <em>Publishing options</em> and other workflow controls. By default, the two content types in a standard Drupal installation are <em>Page</em> and <em>Story</em>. Use the <a href="@content-type">content types page</a> to add new or edit existing content types. Additional content types also become available as you enable additional core, contributed and custom modules.
ca: Tot i que cada enviament del vostre web és un node, cada enviament té un <a href="@content-type">tipus de contingut</a> en concret. Els <a href="@content-type">Tipus de contingut</a> s'usen per a definir les característiques d'un enviament, incloent el títol i la descripció dels camps que es mostren a les pàgines d'alta i d'edició. Cada tipus de contingut pot tenir diversos paràmetres predeterminats per a <em>Opcions de publicació</em> i altres. Per defecte, els dos tipus de continguts d'una instal·lació estàndard de Drupal són <em>Pàgina</em> i <em>Història</em>. Utilitzeu la <a href="@content-type">pàgina de tipus de contingut</a> per afegir nous tipus de contingut o per editar-ne d'existents. Altres tipus de contingut addicionals estan disponibles quan habiliteu mòduls addicionals del nucli, contribuïts o personalitzats.

en: The administrative <a href="@content">content page</a> allows you to review and manage your site content. The <a href="@post-settings">post settings page</a> sets certain options for the display of posts. The node module makes a number of permissions available for each content type, which may be set by role on the <a href="@permissions">permissions page</a>.
ca: La <a href="@content">pàgina d'administració de continguts</a> permet revisar i gestionar els continguts del lloc web. La <a href="@post-settings">pàgina de configuració dels enviaments</a> fixa algunes opcions de la visualització dels continguts. El mòdul de nodes associa un cert nombre de permisos a cada tipus de contingut, que es poden definir per a cada rol a la <a href="@permissions">pàgina de permisos</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@node">Node module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Node</a> al manual en línia.

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
ca: A sota hi ha una llista de tots els tipus de continguts del vostre lloc. Tots els articles que existeixen al vostre lloc son instàncies d'un d'aquests tipus de contingut.

en: To create a new content type, enter the human-readable name, the machine-readable name, and all other relevant fields that are on this page. Once created, users of your site will be able to create posts that are instances of this content type.
ca: Per crear un nou tipus de contingut, entreu un nom llegible-per-humans, el nom llegible-per-màquines i tots els altres camps rellevants que hi ha en aquesta pàgina. Una vegada creat, els usuaris del vostre lloc seran capaços de crear articles que són instàncies d'aquest tipus de contingut.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
ca: Les revisions us permeten seguir les diferències entre múltiples versions d'una publicació.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting is ignored when the summary is empty.
ca: Vàreu especificar que el resum no es veiés quan aquest enviament es mostrés a vista completa. Aquesta preferència s'ignora quan el resum està buit.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting has been ignored since you have not defined a summary for the post. (To define a summary, insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) in the Body of the post to indicate the end of the summary and the start of the main content.)
ca: Vàreu especificar que el resum no es veiés quan aquest enviament es mostrés a vista completa. Aquesta preferència s'ha ignorat perquè no heu definit un resum per a l'enviament. (Per definir-ne un, inseriu el delimitador "&lt;!--break--&gt;" (sense les cometes) en el cos de l'enviament per indicar el final del resum i l'inici del contingut principal.)

en: Read the rest of !title.
ca: Llegir la resta de !title.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
ca: <h1 class="title">Us donem la benvinguda al vostre nou lloc amb Drupal!</h1><p>Seguiu aquestes passes per a configurar i començar a utilitzar el vostre lloc web:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
ca: <strong>Configureu el vostre lloc web</strong> Una vegada dins, visiteu la <a href="@admin">secció administració</a>, on podeu <a href="@config">personalitzar i configurar</a> tots els aspectes del vostre lloc web.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
ca: <strong>Activeu funcionalitat addicional</strong> Després, visiteu la <a href="@modules">llista de mòduls</a> i activeu aquella funcionalitat amb què cobrireu les vostres necessitats. Podeu trobar mòduls addicionals a la <a href="@download_modules">secció de baixada de mòduls de Drupal</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
ca: <strong>Personalitzeu el disseny del vostre lloc web</strong> Per a canviar l'«aspecte i el comportament» del vostre lloc web, visiteu la <a href="@themes">secció de temes</a>. Podeu triar un dels temes inclosos o baixar-ne d'addicionals de la <a href="@download_themes">secció de baixada de temes de Drupal</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
ca: <strong>Comenceu publicant contingut</strong> Finalment, podreu <a href="@content">crear contingut</a> per al vostre lloc web. Aquest missatge desapareixerà una vegada hàgiu promogut un article a la portada.

en: Rebuilding content access permissions
ca: Reconstruint els permisos d'accés al contingut

en: Content permissions have been rebuilt.
ca: El permisos de contingut han estat reconstruïts.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
ca: Els permisos d'accés al contingut no s'han reconstruït adequadament.

en: administer content types
ca: administra els tipus de contingut

en: View, edit, and delete your site's content.
ca: Mostreu, editeu i esborreu el contingut del vostre web.

en: Post settings
ca: Configuració de les entrades

en: Control posting behavior, such as teaser length, requiring previews before posting, and the number of posts on the front page.
ca: Controleu el comportament de les entrades, com la longitud de les introduccions, el requeriment de vistes prèvies abans d'enviar i el nombre d'entrades a la portada.

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
ca: Gestioneu les entrades per tipus de contingut, incloent l'estat per defecte, la promoció a portada, etc.

en: Add content type
ca: Afegeix un tipus de contingut

en: Revert to earlier revision
ca: Canvia a una revisió anteriror

en: Delete earlier revision
ca: Suprimeix una revisió anterior

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
ca: Permet que el contingut sigui tramès al lloc i mostrat a les pàgines.

en: This site supports <a href="@openid-net">OpenID</a>, a secure way to log into many websites using a single username and password. OpenID can reduce the necessity of managing many usernames and passwords for many websites.
ca: Aquest web accepta <a href="@openid-net">OpenID</a>, una forma segura de registrar-se en molts llocs web utilitzant un usuari i contrasenya. OpenID redueix la necessitat de gestionar molts usuaris i contrasenyes per a molts llocs web.

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
ca: Per utilitzar OPenID heu d'establir primer una identitat en un servidor OpenID, públic o privat. Si no teniu un OpenID i voldríeu tenir-ne un, mireu en algun dels <a href="@openid-providers">proveedors lliures</a>. Podei trobar més informació al voltant d'OpenID en <a href="@openid-net">aquest lloc web</a>.

en: If you already have an OpenID, enter the URL to your OpenID server below (e.g. myusername.openidprovider.com). Next time you login, you will be able to use this URL instead of a regular username and password. You can have multiple OpenID servers if you like; just keep adding them here.
ca: Si ja teniu un OpenID, entreu la URL del vostre servidor OpenID més avall (p.ex: myusername.openidprovider.com). El proper cop que inicieu sessió, podreu utilitzar aquesta URL en lloc d'un usuari i contrasenya habituals. Podeu tenir diversos servidors OpenID si voleu; simplement afegiu-los aquí.

en: OpenID is a secure method for logging into many websites with a single username and password. It does not require special software, and it does not share passwords with any site to which it is associated; including your site.
ca: OpenID és un mètode segur per identificar-se en un gran nombre de lloc web amb un sol usuari i contrasenya. No requereix cap programari especial i no comparteix contrasenyes amb cap lloc amb què estigui associat, incloent el vostre lloc web.

en: Users can create accounts using their OpenID, assign one or more OpenIDs to an existing account, and log in using an OpenID. This lowers the barrier to registration, which is good for the site, and offers convenience and security to the users. OpenID is not a trust system, so email verification is still necessary. The benefit stems from the fact that users can have a single password that they can use on many websites. This means they can easily update their single password from a centralized location, rather than having to change dozens of passwords individually.
ca: Els usuaris poden crear comptes utilitzant el seu OpenID, assignar un o més OpenIDs a un compte ja existent i identificar-se usant un OpenID. Això abaixa les barreres al registre, la qual cosa és bona per al lloc web, i ofereix conveniència i seguretat als usuaris. OpenID no és un sistema de certificació ja que encara cal verificar el correu electrònic. El benefici està en el fet que els suaris poden tenir una sola contrasenya i utilitzar-la en un gran nombre de llocs web. Això vol dir que poden actualitzar fàcilment la seva contrasenya única des d'una ubicació centralitzada, en lloc d'haver de canviar dotzenes de contrasenyes una per una.

en: The basic concept is as follows: A user has an account on an OpenID server. This account provides them with a unique URL (such as myusername.openidprovider.com). When the user comes to your site, they are presented with the option of entering this URL. Your site then communicates with the OpenID server, asking it to verify the identity of the user. If the user is logged into their OpenID server, the server communicates back to your site, verifying the user. If they are not logged in, the OpenID server will ask the user for their password. At no point does your site record, or need to record the user's password.
ca: El concepte bàsic és el següent: Un usuari té un compte en un servidor OpenID. Aquest compte proporciona una URL única (com ara myusername.openidprovider.com). Quan l'usuari arriba al vostre web, se li mostra l'opció d'entrar aquesta URL. El vostre web comunica llavors amb el servidor OpenID per tal de verificar la identitat de l'usuari. Si l'usuari està registrat al servidor OpenID, aquest respon al vostre web confirmant l'usuari. Si no està registrat, el servidor OpenID demanarà a l'usuari per la serva contrasenya. Al vostre servidor no li cal en cap moment registrar o emmagatzemar la contrasenya de l'usuari.

en: More information on OpenID is available at <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.
ca: Hi ha més informació sobre OpenID a <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">OpenID module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul OpenID</a> al manual en línia.

en: OpenID identities
ca: Identitats OpenID

en: Allows users to log into your site using OpenID.
ca: Dóna opció als usuaris de registrar-se al vostre lloc web utilitzant OpenID.

en: No URL aliases found.
ca: No s'ha trobat cap àlies d'URL.

en: No URL aliases available.
ca: No hi ha àlies d'URL disponibles.

en: Update alias
ca: Actualitza l'àlies

en: Create new alias
ca: Crea un nou àlies

en: The alias %alias is already in use in this language.
ca: L'àlies %alias ja està en ús en aquest idioma.

en: The alias has been saved.
ca: L'àlies s'ha desat.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
ca: Esteu segur que voleu eliminar l'àlies del camí %title?

en: Filter aliases
ca: Filtrar àlies

en: The path module allows you to specify aliases for Drupal URLs. Such aliases improve readability of URLs for your users and may help internet search engines to index your content more effectively. More than one alias may be created for a given page.
ca: El mòdul path us permet especificar àlies per als URL de Drupal. Aquests àlies milloren la llegibilitat dels URL pels vostres usuaris i poden ajudar als cercadors de la xarxa a indexar el vostre contingut més efectivament. Es pot crear més d'un àlies per una pàgina donada.

en: <p>Some examples of URL aliases are:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>
ca: <p>Alguns exemples d'àlies d'URL són:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>

en: The path module enables appropriately permissioned users to specify an optional alias in all node input and editing forms, and provides an interface to view and edit all URL aliases. The two permissions related to URL aliasing are <em>administer url aliases</em> and <em>create url aliases</em>.
ca: El mòdul de rutes premet que els usuaris amb els permisos corresponents puguin especificar un àlies opcional en tots els formularis d'entrada i d'edició de nodes i proporciona una interfície per veure i editar els àlies d'URLs. Els dos permisos relacionats amb els àlies d'URLs són <em>administrar els àlies d'URLs</em> i <em>crear àlies d'URLs</em>.

en: This module also provides user-defined mass URL aliasing capabilities, which is useful if you wish to uniformly use URLs different from the default. For example, you may want to have your URLs presented in a different language. Access to the Drupal source code on the web server is required to set up mass URL aliasing.
ca: Aquest mòdul permet definir àlies massius d'URLs, cosa molt útil si voleu utilitzar, com a criteri general,  URLs diferents de les predeterminades. Pe exemple, podeu voler que les vostres URLs es mostrin en un idioma diferent. Cal tenir accés al codi font de Drupal del lloc web per tal de definit àlies massius d'URLs.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@path">Path module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Camí</a> al manual en línia.

en: Drupal provides complete control over URLs through aliasing, which is often used to make URLs more readable or easy to remember. For example, the alias 'about' may be mapped onto the post at the system path 'node/1', creating a more meaningful URL. Each system path can have multiple aliases.
ca: Drupal proporciona un control complet sobre les URLs mitjançant l'ús d'àlies, el que s'utilitza sovint per fer les URLs més llegibles o més fàcils de recordar. Per exemple, l'àlies 'al voltant de' es pot mapejar a l'enviament que hi ha a la ruta de sistema 'node/1', creant una URL més entenedora. Cada ruta del sistema pot tenir múltiples àlies.

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
ca: Entra el camí al que voleu crear un àlies seguit pel nom del nou àlies.

en: The alias has been deleted.
ca: L'àlies s'ha eliminat.

en: The path is already in use.
ca: Aquest camí ja s'utilitza.

en: URL aliases
ca: Àlies URL

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
ca: Canvieu els camins URL del vostre lloc creant àlies.

en: Edit alias
ca: Edita l'àlies

en: Delete alias
ca: Elimina l'àlies

en: Add alias
ca: Afegeix un àlies

en: Allows users to rename URLs.
ca: Permet als usuaris canviar el nom de les URLs.

en: The PHP filter adds the ability to include PHP code in posts. PHP is a general-purpose scripting language widely-used for web development; the content management system used by this website has been developed using PHP.
ca: El filtre PHP afegeix la possibilitat d'incloure codi PHP en els enviaments. El PHP és un llenguatge script d'ús general àmpliament utilitzat en el desenvolupament web; el sistema de gestió de continguts que empra aquest lloc web s'ha desenvolupat fent servir PHP.

en: Through the PHP filter, users with the proper permission may include custom PHP code within a page of the site. While this is a powerful and flexible feature if used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk in the hands of a malicious user. Even a trusted user may accidentally compromise the site by entering malformed or incorrect PHP code. Only the most trusted users should be granted permission to use the PHP filter, and all PHP code added through the PHP filter should be carefully examined before use.
ca: Amb el filtre de PHP, els usuaris amb els permisos adequats poden incloure codi PHP personalitzat dintre d'una pàgina del web. Tot i que aquesta és una opció potent i flexible per a un usuari de confiança amb experiència amb PHP, és un risc important de seguretat en mans d'un usuari maliciós. Fins i tot un usuari de confiança pot comprometre accidentalment el web pel fet d'entrar codi PHP incorrecte o malformat. Només els usuaris de més confiança haurien de tenir permisos per utilitzar el filtre PHP, i tot el codi afegit mitjançant el filtre PHP    hauria d'examinar-se acuradament abans d'utilitzar-lo.

en: <a href="@drupal">Drupal.org</a> offers <a href="@php-snippets">some example PHP snippets</a>, or you can create your own with some PHP experience and knowledge of the Drupal system.
ca: <a href="@drupal">Drupal.org</a> ofereix <a href="@php-snippets">alguns exemples de codi PHP</a>. També podeu crear el vostre si teniu alguna experiència amb PHP i coneixements de Drupal a nivell de sistema.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@php">PHP module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul PHP</a> al manual en línia.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
ca: Podeu publicar codi PHP. Haurieu d'incloure etiquetes &lt;?php ?&gt;.

en: Using custom PHP code
ca: Utilitzar codi PHP personalitzat

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
ca: El codi PHP personalitzat es pot inserir en alguns tipus de contingut, incloent els enviaments i els blocs. Tot i que el codi PHP inserit dins d'un enviament o bloc és una opció potent i flexible quan l'utilitza un usuari de confiança amb experiència en PHP, és un perill i un risc important de seguretat si s'usa inadequadament. El mínim error a l'hora de publicar codi PHP pot comprometre accidentalment el vostre web.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
ca: Si no esteu familiaritzat amb PHP, SQL i Drupal, eviteu utilitzar codi PHP personalitzat en els vostres enviaments. Experimentant amb PHP podeu corrompre la base de dades, inutilitzar el vostre web o comprometre'n seriosament la seguretat.

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
ca: Recordeu-vos de comprovar exhaustivament si hi ha cap error de sintaxi o de lògica a cada línia <strong>abans</strong> de desar-ho.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
ca: Les sentències han d'acabar correctament amb punts i coma.

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
ca: Les variables globals utilitzades dins del vostre codi PHP retindran els seus valors després d'executar el guió.

en: <code>register_globals</code> is <strong>turned off</strong>. If you need to use forms, understand and use the functions in <a href="@formapi">the Drupal Form API</a>.
ca: <code>register globals</code> està <strong>desactivat</strong>. Si necessiteu fer servir formularis, utilitzeu i estudieu les funcions de la <a href="@formapi">API de formularis de Drupal</a>.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
ca: Utilitzeu una sentència <code>print</code> o <code>echo</code> en el vostre codi per imprimir contingut.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
ca: Desenvolupeu i comproveu el vostre codi PHP utilitzant un guió i una base de dades de proves separats abans d'incorporar-ho al web de producció.

en: Consider including your custom PHP code within a site-specific module or <code>template.php</code> file rather than embedding it directly into a post or block.
ca: Considereu la possibilitat d'incloure el vostre codi PHP dins d'un mòdul específic o un fitxer<code>template.php</code> en lloc d'inserir-lo directament en un enviament o bloc.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
ca: Tingueu present que l'opció d'inserir codi PHP dins del contingut la proporciona el mòdul de filtre PHP. Si aquest mòdul està inhabilitat o esborrat, els blocs i enviaments amb codi PHP inserit poden mostrar-lo en lloc d'executar-lo.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
ca: Un exemple bàsic: <em>Crear un bloc de "Benvinguda" que saluda els visitants amb un missatge senzill.</em>

en: <p>Add a custom block to your site, named "Welcome". With its input format set to "PHP code" (or another format supporting PHP input), add the following in the Block body:</p>
    <pre>
    print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    </pre>
ca: <p>Afegiu un bloc personalitzat al vostre web, anomenat «Benvinguda». Amb el format d'entrada definit com «codi PHP» (o un altre format que permeti introduir-hi PHP), afegiu el següent al cos del bloc:</p>
    <pre>
    print t('Us donem la benvinguda, visitant! Gràcies per visitar-nos.');
    </pre>

en: <p>To display the name of a registered user, use this instead:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Welcome @name! Thank you for visiting.', array('@name' => $user->name));
    }
    else {
      print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    }
    </pre>
ca: <p>Per mostrar el nom d'un usuari registrat, utlitzeu el següent, en canvi:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Benvingut, @name! Gràcies per visitar-nos.', array('@name' => $user->name));
    }
    else {
      print t('Benvolgut visitant! Gràcies per visitar-nos.');
    }
    </pre>

en: PHP evaluator
ca: Avaluador de PHP

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
ca: Executa una peça de codi PHP. L'ús d'aquest filtre hauria d'estar restingit només als administradors!

en: A !php-code input format has been created.
ca: S'ha creat un format d'entrada !php-code.

en: The PHP module has been disabled. Please note that any existing content that was using the PHP filter will now be visible in plain text. This might pose a security risk by exposing sensitive information, if any, used in the PHP code.
ca: S'ha inhabilitat el mòdul de PHP. Tingueu en compte que qualsevol contingut existent que utilitzava el filtre PHP serà ara visible com a text net. Això pot representar un risc de seguretat en exposar informació confidencial utilitzada en el codi PHP.

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
ca: Permet avaluar codi/fragments PHP incrustats.

en: The ping module is useful for notifying interested sites that your site has changed. It automatically sends notifications, or "pings", to the <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> service about new or updated content. In turn, <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> notifies other popular services, including weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, and Moreover.
ca: El mòdul de ping és útil per a notificar als usuaris interessats que el vostre web ha canviat. Envia automàticament notificacions, o "pings" de continguts nous o actualitzats al servei  <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a>.  Alhora, <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> notifica a altres serveis populars com ara weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com o Moreover.

en: The ping module requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
ca: El mòdul de ping requereix que la <a href="@cron">tasca de manteniment de cron</a> estigui ben configurada.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@ping">Ping module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Ping</a> al manual en línia.

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
ca: Fallada al notificar a pingomatic.com (lloc).

en: Alerts other sites when your site has been updated.
ca: Avisa a altres llocs quan s'actualitza el vostre lloc.

en: Total votes: @votes
ca: Vots totals: @votes

en: The poll module can be used to create simple polls for site users. A poll is a simple, multiple choice questionnaire which displays the cumulative results of the answers to the poll. Having polls on the site is a good way to receive feedback from community members.
ca: El mòdul d'enquestes es pot usar per crear enquestes senzilles per als usuaris del web. Una enquesta és un qüestionari simple amb múltiples respostes que mostra els resultats acumulatius de les respostes a l'enquesta. Amb enquestes al vostre web tindreu una bona manera de recabar les opinions dels membres de la vostra comunitat.

en: When creating a poll, enter the question being posed, as well as the potential choices (and beginning vote counts for each choice). The status and duration (length of time the poll remains active for new votes) can also be specified. Use the <a href="@poll">poll</a> menu item to view all current polls. To vote in or view the results of a specific poll, click on the poll itself.
ca: Quan creeu una enquesta, entreu la pregunta plantejada, així com les possibies respostes (i els vots inicials de cada opció). L'estat i la durada (temps que l'enquesta roman activa a l'espera de nous vots) també es poden determinar. Utilitzeu l'element de menú <a href="@poll">enquesta</a> per veure totes les enquestes actuals. Per votar o per veure els resultats d'una enquesta determinada, cliqueu al damunt de l'enquesta.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@poll">Poll module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Enquesta</a> al manual en línia.

en: Most recent poll
ca: Enquesta més recent

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
ca: Una <em>enquesta</em> és una pregunta amb un conjunt de respostes possibles. Un cop creada, l'<em>enquesta</em> dóna automàticament un compte continu del nombre de vots rebuts per a cada resposta.

en: Poll status
ca: Estat de l'enquesta

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
ca: Quan una enquesta està tancada els visitants no poden votar-hi més.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
ca: Després d'aquest període l'enquesta es tancarà automàticament.

en: Votes for choice @n
ca: Vots per l'opció @n

en: Negative values are not allowed.
ca: Els valors negatius no es permeten.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
ca: El vostre vot no s'ha pogut registrar perquè no heu escollit cap opció.

en: Add another choice
ca: Afegeix una altra opció

en: Vote count
ca: Recompte de vots

en: create poll content
ca: crea contingut d'enquestes

en: delete own poll content
ca: suprimeix contingut d'una enquesta pròpia

en: delete any poll content
ca: suprimeix qualsevol contingut d'una enquesta

en: edit any poll content
ca: edita qualsevol contingut d'una enquesta

en: edit own poll content
ca: edita el contingut d'una enquesta pròpia

en: Polls
ca: Enquestes

en: Profile fields have been updated.
ca: Els camps del perfil han estat actualitzats.

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
ca: No hi ha camps en aquesta categoria. Si continua buida en desar-la, s'esborrarà.

en: edit %title
ca: edita %title

en: add new %type
ca: afegeix un nou %type

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
ca: El nom del camp. El nom del formulari no és mostrarà a l'usuari però és fa servir en el codi HTML i en els URL.
    A menys que sapigueu que esteu fent, és altament recomanable que prefixeu el nom del formulari amb <code>profile_</code> per evitar col·lisions de noms amb altres camps. Els espais o altres caràcters especials excepte el guió (-) i el subratllat (_) no estan permesos. Un exemple de nom és "profile_favorite_color" o potser només "profile_color".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
ca: Una llista amb totes les opcions. Poseu cada opció en una línia independent. Alguns exemples d'opcions: "negre", "blau", "verd", etc.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
ca: Camp ocult del perfil. Només poden accedir a ell els administradors, els mòduls i els temes.

en: Private field, content only available to privileged users.
ca: Camp privat, el contingut només és disponible als usuaris privilegiats.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
ca: Camp públic, el contingut es mostra a la pàgina del perfil, però no s'utilitza a les pàgines de llistat de membres.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
ca: Camp públic, el contingut es mostra a la pàgina del perfil i a les pàgines de llistat de membres.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
ca: Els pesos defineixen l'ordre en el que es mostraran els camps. Els camps més lleugers "flotaran" cap a la part superior de la categoria.

en: Form will auto-complete while user is typing.
ca: El formulari autocompletarà mentre l'usuari està escrivint.

en: For security, auto-complete will be disabled if the user does not have access to user profiles.
ca: Per seguretat, l'autocompletat es deshabilitarà si l'usuari no té accés als perfils d'usuari.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
ca: El nom de formulari especificat conté un o més caràcters prohibits. No es permeten espais o qualsevol altre caràcter especial excepte els guions (-) i guions baixos (_).

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
ca: El nom de camp especificat està reservat per a l'ús de Drupal.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
ca: El nom de categoria especificat està reservat per a l'ús de Drupal.

en: The specified title is already in use.
ca: El títol especificat ja està en ús.

en: The specified name is already in use.
ca: El nom especificat ja està en ús.

en: A hidden field cannot be required.
ca: Un camp ocult no pot ser obligatori.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
ca: Un camp ocult no es pot definir com a visible al formulari de registre de l'usuari.

en: The field has been created.
ca: S'ha actualitzat el camp.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
ca: Esteu segur de voler esborrar el camp %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
ca: Aquesta acció no es pot desfer. Si els usuaris han entrat valors en aquest camp al seu perfil, aquestes entrades també seran suprimides. Si voleu mantenir les dades introduïdes pels usuaris, enlloc de suprimir el camp podeu <a href="@edit-field">editar-lo</a> i canviar-lo per un camp ocult del perfil que només hi podran accedir els administradors.

en: The field %field has been deleted.
ca: S'ha suprimit el camp %field.

en: Profile field %field added under category %category.
ca: El camp %field del perfil s'ha afegit a la categoria %category.

en: Profile field %field deleted.
ca: El perfil del camp %field s'ha suprimit.

en: User list
ca: Llista d'usuaris

en: The profile module allows custom fields (such as country, full name, or age) to be defined and displayed in the <em>My Account</em> section. This permits users of a site to share more information about themselves, and can help community-based sites organize users around specific information.
ca: El mòdul de perfils permet definir i mostrar camps (com ara el país, el nom complet o l'edat) a la secció <em>El meu compte</em>. Això permet que els usuaris d'un lloc web comparteixin més informació al voltant d'ells mateixos i pot ajudar a organitzar els usuaris al voltant d'una informació determinada en els webs basats en comunitats.

en: The following types of fields can be added to a user profile:
ca: Els tipus de camps següents es poden afegir a un perfil d'usuari:

en: single-line textfield
ca: camp de text d'una línia

en: multi-line textfield
ca: camp de text de múltiples línies

en: checkbox
ca: quadre de comprovació

en: list selection
ca: selecció de llista

en: freeform list
ca: llista de formularis lliures

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@profile">Profile module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Perfil</a> al manual en línia.

en: This page displays a list of the existing custom profile fields to be displayed on a user's <em>My Account</em> page. To provide structure, similar or related fields may be placed inside a category. To add a new category (or edit an existing one), edit a profile field and provide a new category name. To change the category of a field or the order of fields within a category, grab a drag-and-drop handle under the Title column and drag the field to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
ca: Aquesta pàgina mostra una llista dels camps personalitzats existents per mostrar en la pàgina d'usuari <em>El meu compte</em>. Per donar-li estructura, els camps similars o relacionats poden estar situats dins d'una categoria. Per afegir una nova categoria (o editar-ne una ja existent), editeu un camp de perfil i doneu-li el nom de la nova categoria. Per canviar la categoria d'un camp o l'ordre dels camps dins d'una categoria, arrossegueu per la icona de desplaçament els elements de la columna Títol a la nova ubicació. (Arrossegueu un element prement sobre la icona de desplaçament i manteniu premut el botó del ratolí.) Recordeu que els canvis no es desaran fins que premeu el botó <em>Desar configuració</em> del final de la pàgina.

en: Author information
ca: Informació de l'autor

en: Link to full user profile
ca: Enllaça al perfil complet de l'usuari

en: Profile fields to display
ca: Camps de perfil a mostrar

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
ca: Seleccioneu quins camps del perfil voleu que es mostrin en el bloc. Només els camps designats com públics a la <a href="@profile-admin">configuració del camp de perfil</a> estan disponibles.

en: View full user profile
ca: Veure el perfil d'usuari complet

en: About %name
ca: Quant a %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
ca: Poseu cada element en una línia distinta o separeu-los per comes. No es permet HTML.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
ca: El valor proveït per %field no és un URL vàlid.

en: Create customizable fields for your users.
ca: Creeu camps personalitzats pels vostres usuaris.

en: Profile category autocomplete
ca: Autocompleta la categoria del perfil

en: Edit field
ca: Edita el camp

en: Delete field
ca: Suprimeix el camp

en: Profile autocomplete
ca: Autocompleta el perfil

en: Supports configurable user profiles.
ca: Permet l'ús de perfils d'usuari configurables.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
ca:  L'índex de cerca no es neteja però sistemàticament s'actualitza per reflectir la nova configuració. La cerca continuarà funcionant però el nou contingut no serà indexat fins que tot el contingut s'hagi tornat a reindexar. Aquesta acció no es pot desfer.

en: The index will be rebuilt.
ca: L'índex es reconstruirà.

en: Indexing status
ca: Estat d'indexació

en: Indexing throttle
ca: Regulació de la indexació

en: Number of items to index per cron run
ca: Nombre d'elements a indexar en cada execució del cron

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
ca: El nombre màxim d'elements indexats a cada pas de la  <a href="@cron">tasca de manteniment de cron</a>. Si cal, reduïu el nombre d'elements per evitar errors de temps excedit i de memòria a l'hora d'indexar.

en: Indexing settings
ca: Paràmetres de la indexació

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
ca: <p><em>Canviant les preferències de més avall forçareu la reconstrucció dels índexs del web. L'índex de cerca no s'esborra sinó que s'actualitza sistemàticament per reflectir les noves preferències. La cerca continuarà treballant però el nou contingut no serà indexat fins que tot el contingut existent s'hagi tornat a indexar.</em></p><p><em>Les preferències predeterminades són les adequades per a la gran majoria de llocs web</em></p>

en: Minimum word length to index
ca: Mida mínima de les paraules a indexar

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
ca: El nombre de caràcters que ha de tenir una paraula per a que es pugui indexar. Un nombre més baix millora el rànquing de resultats, però també fa que la base de dades sigui major. Cada consulta de cerca ha de tenir, al menys, una paraula d'aquesta mida (o major).

en: Simple CJK handling
ca: Gestió simple CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
ca: On aplicar un separador sil·làbic de xinès senzill, japonès o coreà basat en seqüències que es superposen. Desactiveu-lo si voleu emprar un pre-processador extern per això. No afecta a altres idiomes.

en: The search module adds the ability to search for content by keywords. Search is often the only practical way to find content on a large site, and is useful for finding both users and posts.
ca: El mòdul de cerca afegeix la possibilitat de cercar contingut per paraules clau. La cerca és, de vegades, l'única forma pràctica de trobar continguts en un lloc web gran, i és útil per trobar tant usuaris com enviaments.

en: To provide keyword searching, the search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the <a href="@searchsettings">search settings page</a>; for example, the <em>Number of items to index per cron run</em> sets the maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce this number to prevent timeouts and memory errors when indexing.
ca: Per oferir una cerca per paraules clau, el motor de cerca manté un índex de paraules dels continguts del vostre web. Per crear i mantenir aquest índex fa falta tenir correctament configurat un <a href="@cron">cron de tasques de manteniment</a>. El comportament d'indexació pot ser ajustat fent servir la pàgina <a href="@searchsettings">configuració de cerca</a>; per exemple, el <em>Número d'elements a indexar cada cop que s'executa el cron</em> estableix el nombre màxim d'elements que s'indexaran cada cop que s'executi el <a hrev="@cron">cron de tasques de manteniment</a>. Si és necessari caldrà reduir aquest número per evitar exhaurir el temps límit de procés o errors de memòria quan es faci la indexació.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@search">Search module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Cerca</a> al manual en línia.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
ca: El motor de cerca manté un índex de les paraules trobades al contingut del web. Per crear i mantenir aquest índex cal tenir la <a href="@cron">tasca de manteniment de cron</a> ben configurada. El comportament de l'índex es pot ajustar mitjançant els paràmetres següents.

en: Search form
ca: Formulari de cerca

en: search content
ca: cerca al contingut

en: use advanced search
ca: usa la cerca avançada

en: administer search
ca: administra la cerca

en: Configure relevance settings for search and other indexing options
ca: Configureu els paràmetres d'importància per la cerca i altres opcions de la indexació.

en: Top search phrases
ca: Les frases de cerca més actives

en: View most popular search phrases.
ca: Visualitzeu les frases de cerca més populars.

en: Enables site-wide keyword searching.
ca: Habilita la cerca de paraules clau per tot el web.

en: Total page generation time
ca: Temps total de generació de pàgines

en: Top pages in the past %interval
ca: Pàgines principals dels últims %interval

en: unban
ca: readmetre

en: ban
ca: prohibeix

en: Top visitors in the past %interval
ca: Visitants més actius en el passat %interval

en: Top referrers in the past %interval
ca: Principals referents dels últims %interval

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
ca: Registre cada accés de pàgina. Es requereix per a les estadístiques de referents.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
ca: Les entrades més velles del registre d'accessos (incloent les estadístiques dels referenciadors) es descartaran automàticament. (requereix una <a href="@cron">tasca de manteniment de cron</a> ben configurada.)

en: Content viewing counter settings
ca: Paràmetres del comptador de visualització dels continguts

en: Count content views
ca: Compta les visualitzacions dels continguts

en: Increment a counter each time content is viewed.
ca: Incrementa un comptador cada vegada que es visualitza un contingut.

en: The statistics module keeps track of numerous site usage statistics, including the number of times, and from where, each of your posts is viewed. These statistics are useful in determining how users are interacting with each other and with your site, and are required for the display of some Drupal blocks.
ca: El mòdul d'estadístiques fa el seguiment de moltes estadístiques al voltant de l'ús del web, incloent el nombre de vegades, i des d'on, que cadascun dels enviaments es visita. Aquestes estadístiques són útils per determinar com els usuaris interactuen entre ells i amb el web a més de ser necessàries per mostrar alguns blocs de Drupal.

en: The statistics module provides:
ca: El mòdul d'estadístiques proveeix:

en: a counter for each post on your site that increments each time the post is viewed. (Enable <em>Count content views</em> on the <a href="@accesslog">access log settings page</a>, and determine if the post access counters should be visible to any user roles on the <a href="@permissions">permissions page</a>.)
ca: Un comptador per cada enviament del vostre web que s'incrementa cada cop que es visualitza l'enviament. (Habiliteu <em>Comptar les visualitzacions de contingut</em> a la <a href="@accesslog">pàgina de configuració del registre d'accessos</a> i determineu a la <a href="@permissions"> pàgina de permisos </a> si els comptadors d'accessos a continguts seran visibles per a qualsevol rol d'usuari.

en: a <a href="@recent-hits">recent hits</a> log that displays information about the latest activity on your site, including the URL and title of the page accessed, the user name (if available) and IP address of the accessing party.
ca: Un registre dels <a href="@recent-hits">hits recents</a> que mostra informació de la darrera activitat del web, incloent la URL i el títol de la pàgina accedida, el nom d'usuari >(si està disponible) i l'adreça IP del visitant.

en: a <a href="@top-referrers">top referrers</a> log that displays the referring parties for your site visits (where your visitors came from).
ca: Un registre que mostra els <a href="@top-referrers">referenciadors</a> de les visites al web (d'on venen els vostres visitants).

en: a <a href="@top-pages">top pages</a> log that displays site content in descending order by number of views.
ca: Un registre de les <a href="@top-pages">pàgines més populars</a> que mostra el contingut del web per ordre descendent de nombre  de visites.

en: a <a href="@top-visitors">top visitors</a> log that displays the most active users on your site.
ca: Un registre dels <a href="@top-visitors">visitants més freqüents</a> que mostra els usuaris més actius del vostre web.

en: a <em>Popular content</em> block that displays the day's most viewed content, the all-time most viewed content, and the last content viewed. (Enable the <em>Popular content</em> block on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.)
ca: Un bloc de <em>Contingut més popular</em> que mostra el contingut més vist del dia, de sempre, i l'últim contingut vist. (Habiliteu el bloc <em>contingut popular</em> a la <a href="@blocks">pàgina d'administració de blocs</a>.)

en: Configuring the statistics module
ca: Configurant el mòdul d'estadístiques

en: When the <em>Enable access log</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> is enabled, data about every page accessed (including the remote host's IP address, referrer, node accessed, and user name) is stored in the access log. The access log must be enabled for the <a href="@recent-hits">recent hits</a>, <a href="@top-referrers">top referrers</a>, <a href="@top-pages">top pages</a>, and <a href="@top-visitors">top visitors</a> log pages to function. Enabling the access log adds one additional database call per page displayed by Drupal.
ca: Quan el paràmetre <em>Habilitar el registre d'accessos</em> de la <a href="@accesslog">pàgina de configuració del registre d'accessos</a> està habilitat, les dades de cada pàgina accedida (incloent l'adreça IP de la màquina remota, el referenciador, node accedit i nom d'usuari) es guarda al registre d'usuaris. Aquest ha de tenir habilitades dels pàgines de registre <a href="@recent-hits">hits recents</a>, <a href="@top-referrers">referenciadors</a>, <a href="@top-pages">pàgines més populars</a>, i <a href="@top-visitors">visitants més freqüents</a> per funcionar. Habilitant el registre d'accessos s'afegeix una crida addicional a la base de dades per cada pàgina mostrada en Drupal.

en: The <em>Discard access logs older than</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> specifies the length of time entries are retained in the access log before they are deleted. Automatic access log entry deletion requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
ca: El paràmetre <em>Descartar els registres d'accés més vells de</em> de la <a href="@accesslog">pàgina de configuració del registre d'accessos</a> determina la quantitat de entrades del registre que se serven abans de ser esborrades. L'esborrat automàtic d'entrades del registre requereix que la <a href="@cron">tasca de menteniment del cron</a> estigui ben configurada.

en: The <em>Count content views</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> enables a counter for each post on your site that increments each time the post is viewed. This option must be enabled to provide post-specific access counts. Enabling this option adds one additional database call per each post displayed by Drupal.
ca: El paràmetre <em>Comptar les visualitzacions dels continguts</em> de la <a href="@accesslog">pàgina de configuració del registre d'accessos</a> habilita un comptador per cada enviament del web que s'incrementa cada cop que l'enviament es visualitza. Aquesta opció  ha d'estar habilitada per tal d'obtenir el nombre d'accessos de cada enviament. En habilitar aqueta opció s'afegeix una crida addicional a la base de dades per cada enviament que es mostra al web.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@statistics">Statistics module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Estadístiques</a> al manual en línia.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
ca: Els paràmetres per a la informació estadística que Drupal mantindrà per al lloc. Mireu les <a href="@statistics">estadístiques del lloc</a> per a la informació recent.</p>

en: This page displays the site's most recent hits.
ca: Aquesta pàgina mostra els <em>hits</em> més recents.

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
ca: Aquesta pàgina mostra tots els referenciadors, o referències externes al vostre web.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
ca: Quan desterreu un usuari, prohibiu l'accés al web a l'adreça IP del visitant. A diferència de l'usuari bloquejat, el desterrar un usuari és fin i tot per als usuaris anònims. Això es fa servir usualment per bloquejar robots que consumeixen molts recursos o indexadors de webs.

en: Popular content
ca: Continguts populars

en: How many content items to display in "all time" list.
ca: Quants elements de contingut per mostrar en la llista "històriques".

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
ca: Quants elements de contingut per mostrar en la llista "vist recentment".

en: Today's:
ca: D'avui:

en: All time:
ca: Històrics:

en: Last viewed:
ca: Darrera visualització:

en: View pages that have recently been visited.
ca: Veure les pàgines que han estat visitades recentment.

en: View pages that have been hit frequently.
ca: Veure pàgines que s'han accedit freqüentment.

en: Top visitors
ca: Visitants més actius

en: View visitors that hit many pages.
ca: Veure visitants que accedeixen a moltes pàgines.

en: Top referrers
ca: Referents més actius

en: View top referrers.
ca: Veure referents més actius.

en: View access log.
ca: Veure registre d'accés.

en: Control details about what and how your site logs.
ca: Controla els detalls sobre el que i com el vostre lloc genera els registres.

en: Track page visits
ca: Segueix les visites de la pàgina

en: Logs access statistics for your site.
ca: Estadístiques del registre d'accés del vostre lloc.

en: The syslog module enables Drupal to send messages to the operating system's logging facility.
ca: El mòdul de syslog permet que Drupal enviï missatges al registre del sistema operatiu.

en: Syslog is an operating system administrative logging tool, and provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. On UNIX/Linux systems, the file /etc/syslog.conf defines this routing configuration; on Microsoft Windows, all messages are sent to the Event Log. For more information on syslog facilities, severity levels, and how to set up a syslog.conf file, see <a href="@syslog_conf">UNIX/Linux syslog.conf</a> and PHP's <a href="@php_openlog">openlog</a> and <a href="@php_syslog">syslog</a> functions.
ca: Syslog és una eina administrativa de registre d'incidències del sistema operatiu, i proveeix informació valuosa per a l'administració del sistema i l'auditoria de seguretat. A la majoria de llocs web mitjans o grans syslog proveeix eines de filtratge que permeten enviar els missatges segons el tipus i la severitat. En els sistemes UNIX/Linux, el fitxer /etc/syslog.conf defineix aquesta configuració d'enviament; en un sistema amb Microsoft Windows, tots els missatges s'envien al registre d'esdeveniments. Per a més informació sobre el syslog, nivells de severitat i com configurar el fitxer syslog.conf, vegeu: <a href="@syslog_conf">UNIX/Linux syslog.conf</a> i el <a href="@php_openlog">openlog</a> i les <a href="@php_syslog">funcions de syslog</a> de PHP.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@syslog">Syslog module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Syslog</a> al manual en línia.

en: Send events to this syslog facility
ca: Enviar esdeveniments a aquest registre de syslog.

en: Select the syslog facility code under which Drupal's messages should be sent. On UNIX/Linux systems, Drupal can flag its messages with the code LOG_LOCAL0 through LOG_LOCAL7; for Microsoft Windows, all messages are flagged with the code LOG_USER. Depending on the system configuration, syslog and other logging tools use this code to identify or filter Drupal messages from within the entire system log. For more information on syslog, see <a href="@syslog_help">Syslog help</a>.
ca: Seleccioneu el codi de syslog sota el qual s'enviaran els missatges de Drupal. En un sistema UNIX/Linux, Drupal pot marcar els seus missatges amb els codis LOG_LOCAL0 fins LOG_LOCAL7; per a sistemes Micrososft Windows, tots els missatges estan marcats amb el codi LOG_USER. Depenent de la configuració del sistema, el syslog i altres eines de registre utilitzen aquest codi per identificar o filtrar els missatges de Drupal dins de tot el sistema de registre. Per a més informació de syslog vegeu l'<a href="@syslog_help">ajuda de Syslog</a>.

en: LOG_USER - User level messages. Use this for Windows.
ca: LOG_USER - Misstages a nivell d'usuari. Useu-lo per a Windows.

en: Settings for syslog logging. Syslog is an operating system administrative logging tool used in systems management and security auditing. Most suited to medium and large sites, syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity.
ca: Paràmetres del syslog. Syslog és una eina administrativa de registre d'incidències del sistema operatiu usada en administració de sistemes i auditories de seguretat. A la majoria de llocs web mitjans o grans syslog proveeix eines de filtratge que permeten enviar els missatges segons el tipus i la severitat.

en: Logs and records system events to syslog.
ca: Registra els esdeveniments del sistema al Syslog.

en: Choose which theme the administration pages should display in. If you choose "System default" the administration pages will use the same theme as the rest of the site.
ca: Trieu amb quin tema es mostraran les pàgines d'administració. Si trieu "Valor per defecte del sistema" les pàgines d'administració utilitzaran el mateix tema que la resta del lloc.

en: Please note that the <a href="!admin_theme_page">administration theme</a> is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
ca: Tingueu en compte que el <a href="!admin_theme_page">tema d'administració</a> encara està establert al tema %admin_theme; conseqüentment, el tema en aquesta pàgina no ha canviat. Totes les seccions no administratives del lloc, mostraran el tema %selected_theme seleccionat per defecte.

en: User pictures in posts
ca: Imatges d'usuari en els articles

en: User pictures in comments
ca: Imatges d'usuari en els comentaris

en: Shortcut icon
ca: Icona drecera

en: Display post information on
ca: Mostra informació de l'article a

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
ca: Activeu o desactiveu el text <em>tramès per Usuari el dia</em> quan es mostren missatges del següent tipus.

en: Logo image settings
ca: Paràmetres de la imatge del logotip

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
ca: Si es marca, el següent logotip es mostrarà.

en: Use the default logo
ca: Utilitza el logotip predeterminat

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
ca: Activeu aquí si voleu que el tema faci servir el logotip subministrat amb ell.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
ca: El camí cap al fitxer que voleu utilitzar com el vostre logotip en lloc del logotip predeterminat.

en: Upload logo image
ca: Carrega una imatge de logotip

en: Shortcut icon settings
ca: Paràmetres de la icona drecera

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
ca: La vostra icona d'accés ràpid, o 'favicon', es mostra a la barra d'adreces i a les adreces d'interès de la majoria de navegadors.

en: Use the default shortcut icon.
ca: Empra la icona drecera predeterminada.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
ca: Marqueu aquí si voleu que el tema utilitzi la icona drecera predeterminada.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
ca: El camí al fitxer de la imatge que us agradaria utilitzar com la vostra icona drecera personalitzada.

en: Upload icon image
ca: Carrega la icona

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
ca: Si no teniu accés directe als fitxers del servidor, utilitzeu aquest camp per carregar la vostra icona drecera.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
ca: @module (<span class="admin-missing">falta</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
ca: Els següents mòduls es desinstal·laran completament del lloc i <em>totes les dades d'aquests mòduls es perdran</em>!

en: Confirm uninstall
ca: Confirma la desinstal·lació

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
ca: Us agradaria continuar desinstal·lant-ho?

en: No modules selected.
ca: No hi ha mòduls seleccionats.

en: The selected modules have been uninstalled.
ca: Els mòduls seleccionats s'han desinstal·lat.

en: The name of this website.
ca: El nom d'aquest lloc web

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
ca: Motiu o eslògan del vostre web (sovint mostrat al costat del títol de la pàgina).

en: Your site's mission or focus statement (often prominently displayed on the front page).
ca: La missió del vostre web o sentència principal (mostrada sovint de forma destacada a la pàgina principal).

en: The path '@path' is either invalid or you do not have access to it.
ca: La ruta '@path' no és vàlida o no hi teniu accés.

en: Default 403 (access denied) page
ca: Pàgina predeterminada per a 403 (accés denegat)

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. If unsure, specify nothing.
ca: Aquesta pàgina es mostrarà quan el document sol·licitat és denegat a l'actual usuari. Si no n'esteu segur, no poseu res.

en: Default 404 (not found) page
ca: Pàgina predeterminada per a 404 (no trobat)

en: Write errors to the log
ca: Escriu els errors al registre

en: Write errors to the log and to the screen
ca: Escriu els errors al registre i a la pantalla

en: Specify where Drupal, PHP and SQL errors are logged. While it is recommended that a site running in a production environment write errors to the log only, in a development or testing environment it may be helpful to write errors both to the log and to the screen.
ca: Especifiqueu on es registraran els errors de Drupal, PHP i SQL. Mentres que es recomana que un web en un entorn de producció escrigui els errors sols en el registre, en un entorn de desenvolupament o de proves pot ser útil escriure els errors tant en el registre com a la pantalla.

en: The normal cache mode is suitable for most sites and does not cause any side effects. The aggressive cache mode causes Drupal to skip the loading (boot) and unloading (exit) of enabled modules when serving a cached page. This results in an additional performance boost but can cause unwanted side effects.
ca: El mode normal de memòria cau s'adapta a la majoria de llocs web i no causa efectes secundaris. El mode agressiu de memòria cau provoca que Drupal se salti la càrrega (boot) i descàrrega (exit) dels mòduls habilitats quan serveix una pàgina en memòria cau. Això resulta en un rendiment més elevat però pot provocar efectes secundaris no desitjats.

en: <strong class="error">The following enabled modules are incompatible with aggressive mode caching and will not function properly: %modules</strong>
ca: <strong class="error">Els següents mòduls activats són incompatibles amb el mode agressiu de memòria cau i no funcionaran adequadament: %modules</strong>

en: <strong class="ok">Currently, all enabled modules are compatible with the aggressive caching policy.</strong> Please note, if you use aggressive caching and enable new modules, you will need to check this page again to ensure compatibility.
ca: <strong class="ok">Actualment, tots els mòduls activats són compatibles amb la política del mode agressiu de memòria cau.</strong> Heu de tenir en compte que si utilitzeu el mode agressiu de memòria cau i activeu nous mòduls, necessitareu verificar aquesta pàgina una altra vegada per assegurar-vos la compatibilitat.

en: Page cache
ca: Memòria cau de pàgina

en: Enabling the page cache will offer a significant performance boost. Drupal can store and send compressed cached pages requested by <em>anonymous</em> users. By caching a web page, Drupal does not have to construct the page each time it is viewed.
ca: Habilitar la memòria cau de pàgina millorarà de manera significativa el rendiment de la pàgina. Drupal pot emmagatzemar i enviar pàgines comprimides guardades en memòria cau demanades per usuaris <em>anònims</em>. En guardar una pàgina en memòria cau Drupal no ha de construir la pàgina cada cop que es visualitza.

en: Caching mode
ca: Mode de memòria cau

en: Normal (recommended for production sites, no side effects)
ca: Normal (recomanat per a llocs web en producció, sense efectes)

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
ca: Agressiu (només experts, possibles efectes secundaris)

en: On high-traffic sites, it may be necessary to enforce a minimum cache lifetime. The minimum cache lifetime is the minimum amount of time that will elapse before the cache is emptied and recreated, and is applied to both page and block caches. A larger minimum cache lifetime offers better performance, but users will not see new content for a longer period of time.
ca: En llocs web amb molt de tràfic, pot ser necessari forçar un mínim de vida de memòria cau. El mínim de vida de memòria cau és la mínima quantitat de temps que passa abans de buidar i tornar a crear la memòria cau, i s'aplica tant a la memòria cau de pàgines com de blocs. Un temps mínim de vida de memòria llarg permet millor rendiment, però els usuaris no veuran el nou contingut fins al cap de més temps.

en: Page compression
ca: Compressió de la pàgina

en: By default, Drupal compresses the pages it caches in order to save bandwidth and improve download times. This option should be disabled when using a webserver that performs compression.
ca: Per defecte, Drupal comprimeix les pàgines que desa en memòria cau per estalviar ample de banda i millorar els temps de descàrrega. Aquesta opció s'hauria de deshabilitar quan es faci servir un servidor web que ja comprimeix les pàgines.

en: Enabling the block cache can offer a performance increase for all users by preventing blocks from being reconstructed on each page load. If the page cache is also enabled, performance increases from enabling the block cache will mainly benefit authenticated users.
ca: Habilitar la memòria cau de bloc pot oferir un increment de rendiment per tots els usuaris evitant que els blocs s'hagin de reconstruir cada cop que es carrega una pàgina. Si la memòria cau de pàgines també està activada, el rendiment s'incrementa si s'habilita la memòria cau de blocs, sobretot en benefici dels usuaris autenticats.

en: Enabled (recommended)
ca: Habilitat (recomanat)

en: Note that block caching is inactive when modules defining content access restrictions are enabled.
ca: Noteu que la memòria cau de bloc està inactiva quan hi ha mòduls que defineixen restriccions d'accés al contingut que estan actius.

en: Bandwidth optimizations
ca: Optimitzacions d'amplada de banda

en: <p>Drupal can automatically optimize external resources like CSS and JavaScript, which can reduce both the size and number of requests made to your website. CSS files can be aggregated and compressed into a single file, while JavaScript files are aggregated (but not compressed). These optional optimizations may reduce server load, bandwidth requirements, and page loading times.</p><p>These options are disabled if you have not set up your files directory, or if your download method is set to private.</p>
ca: <p>Drupal pot optimitzar automàticament recursos externs com CSS i JavaScript, que poden reduir la mida i el nombre de peticions del vostre web. Els fitxers CSS poden ser agregats i comprimits en un sol fitxer, mentre que els fitxers JavaScript són agregats (però no comprimits). Aquestes optimitzacions opcionals poden reduir la càrrega del servidor, els requeriments d'amplada de banda i els temps de càrrega de les pàgines.</p><p>Aquestes opcions estan desactivades si no heu configurat el vostre directori de fitxers, o si el vostre sistema de descàrrega està configurat com a privat.</p>;

en: Optimize CSS files
ca: Optimitza els fitxers CSS

en: This option can interfere with theme development and should only be enabled in a production environment.
ca: Aquesta opció pot interferir amb el desenvolupament de temes i hauria de ser activada només en un entorn de producció.

en: This option can interfere with module development and should only be enabled in a production environment.
ca: Aquesta opció pot interferir amb el desenvolupament de mòduls i hauria de ser activada només en un entorn de producció.

en: Clear cached data
ca: Neteja les dades de la memòria cau

en: Caching data improves performance, but may cause problems while troubleshooting new modules, themes, or translations, if outdated information has been cached. To refresh all cached data on your site, click the button below. <em>Warning: high-traffic sites will experience performance slowdowns while cached data is rebuilt.</em>
ca: Desar  dades en memòria cau millora el rendiment però pot provocar problemes mentre proveu nous mòduls, temes o traduccions, si s'ha guardat  informació obsoleta a la memòria cau. Per refrescar totes les dades de la memòria cau del vostre web premeu el botó de sota. <em>Atenció: les webs amb molt de tràfic poden experimentar baixades de rendiment mentre es reconstrueixen les dades de la memòria cau.</em>;

en: Caches cleared.
ca: Memòries cau netejades.

en: A file system path where the files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. If the download method is set to public, this directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web. If the download method is set to private, this directory should not be accessible over the web. Changing this location will modify all download paths and may cause unexpected problems on an existing site.
ca: Un camí del sistema de fitxers on es guardaran els fitxers. Aquest directori ha d'existir i el Drupal i ha de poder escriure. Si el mètode de descàrrega és públic aquest directori ha de ser relatiu al directori d'instal·lació de Drupal i accessible per la web. Si el mètode de descàrrega és privat aquest directori no hauria de ser accessible a la web. Si canvieu aquesta ubicació modificareu tots els camins de les descàrregues i això podria causar problemes inesperats en un web ja existent.

en: A file system path where uploaded files will be stored during previews.
ca: El camí del sistema de fitxers on s'emmagatzemen els fitxers durant les previsualitzacions.

en: Public - files are available using HTTP directly.
ca: Públic - els fitxers estan disponibles utilitzant HTTP directament.

en: Private - files are transferred by Drupal.
ca: Privat - els fitxer es transfereixen per Drupal.

en: Choose the <em>Public download</em> method unless you wish to enforce fine-grained access controls over file downloads. Changing the download method will modify all download paths and may cause unexpected problems on an existing site.
ca: Trieu el mètode de <em>Descàrrega pública</em> excepte en el cas que desitgeu tenir un control d'accés molt precís sobre els fitxers a descarregar. Si canvieu el mètode de descàrrega es modificaran tots els camins de les descàrregues i això podria causar problemes inesperats en un web ja existent.

en: Select an image processing toolkit
ca: Trieu un joc d'eines de processament d'imatges

en: Number of items in each feed
ca: Nombre d'elements a cada canal

en: Default number of items to include in each feed.
ca: Nombre d'elements a incloure a cada canal per defecte.

en: Feed content
ca: Contingut del canal

en: Titles plus teaser
ca: Títols més resums

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
ca: Configuració global de com s'han de mostrar per defecte els elements de contingut de cada font.

en: User-configurable time zones
ca: Fusos horaris configurables pels usuaris

en: When enabled, users can set their own time zone and dates will be displayed accordingly.
ca: Quan està activat, els usuaris poden definir el seu propi fus horari i les dates es mostraran d'acord amb aquest.

en: The first day of the week for calendar views.
ca: El primer dia de la setmana per a les visualitzacions del calendari.

en: Formatting
ca: Format

en: Short date format
ca: Format curt de la data

en: The short format of date display.
ca: El format curt de la visualització de la data.

en: Custom short date format
ca: Format personalitzat de data curta

en: A user-defined short date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
ca: Un format de data curta definit per l'usuari. Vegeu el <a href="@url">manual de PHP</a> per conèixer les opcions disponibles. Aquest format es mostra actualment com <span>%date</span>.

en: Medium date format
ca: Format mitjà de la data

en: The medium sized date display.
ca: La mida mitjana del format de visualització de la data.

en: Custom medium date format
ca: Format personalitzat de data mitjana

en: A user-defined medium date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
ca: Un format de data mitjana definit per l'usuari. Vegeu el <a href="@url">manual de PHP</a> per conèixer les opcions disponibles. Aquest format es mostra actualment com <span>%date</span>.

en: Long date format
ca: Format llarg de la data

en: Longer date format used for detailed display.
ca: Format més llarg de la data utilitzat per a la visualització detallada.

en: Custom long date format
ca: Format de data llarga personalitzat

en: A user-defined long date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
ca: Un format de data llarga definit per l'usuari. Vegeu el <a href="@url">manual de PHP</a> per conèixer les opcions disponibles. Aquest format es mostra actualment com <span>%date</span>.

en: Before enabling clean URLs, you must perform a test to determine if your server is properly configured. If you are able to see this page again after clicking the "Run the clean URL test" link, the test has succeeded and the radio buttons above will be available. If instead you are directed to a "Page not found" error, you will need to change the configuration of your server. The <a href="@handbook">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
ca: Abans d'activar les URLs netes, heu de fer una prova per a determinar si el vostre servidor està configurat adequadament. Si sou capaços de veure aquesta pàgina de nou després de fer clic a l'enllaç "Executa la prova d'URLs netes", la prova haurà tingut èxit i els botons de selecció de més amunt estaran disponibles. Si, en canvi, sou dirigits a una pàgina d'error "Pàgina no trobada", necessitareu canviar la configuració del vostre servidor. La <a href="@handbook">pàgina del manual sobre URLs netes</a> conté informació addicional per a resoldre el problema.

en: <a href="@clean_url">Run the clean url test</a>.
ca: <a href="@clean_url">Executa la prova d'URLs netes</a>.

en: Cron ran successfully.
ca: El cron s'ha executat amb èxit.

en: Cron run failed.
ca: L'execució de cron ha fallat.

en: Command counters
ca: Comptadors d'ordres

en: The number of <code>SELECT</code>-statements.
ca: El nombre de declaracions <code>SELECT</code>.

en: The number of <code>INSERT</code>-statements.
ca: El nombre de declaracions <code>INSERT</code>.

en: The number of <code>UPDATE</code>-statements.
ca: El nombre de declaracions <code>UPDATE</code>.

en: The number of <code>DELETE</code>-statements.
ca: El nombre de declaracions <code>DELETE</code>.

en: The number of table locks.
ca: El nombre de bloquejos de taula.

en: The number of table unlocks.
ca: El nombre de desbloquejos de taula.

en: Query performance
ca: Rendiment de la consulta

en: The number of joins without an index; should be zero.
ca: El nombre de unions sense un índex; hauria de ser zero.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row; should be zero.
ca: El número d'unions sense claus que comprova l'ús de clau després de cada fila; hauria de ser zero.

en: The number of sorts done without using an index; should be zero.
ca: El nombre d'ordenacions fetes sense utilitzar un índex; hauria de ser zero.

en: The number of times a lock could be acquired immediately.
ca: El nombre de vegades que un bloqueig podria ser adquirit immediatament.

en: The number of times the server had to wait for a lock.
ca: El nombre de vegades que el servidor ha hagut d'esperar per un bloqueig.

en: Query cache information
ca: Informació de la memòria cau de consulta

en: The MySQL query cache can improve performance of your site by storing the result of queries. Then, if an identical query is received later, the MySQL server retrieves the result from the query cache rather than parsing and executing the statement again.
ca: La memòria cau de consultes de MySQL pot millorar el rendiment del vostre web en guardar el resultat de les consultes. Si més tard es rep una consulta idèntica, el servidor MySQL retorna el resultat de la memòria cau de consultes enlloc de tornar a executar la consulta una altra vegada.

en: The number of queries in the query cache.
ca: El nombre de consultes en la memòria cau de consulta.

en: The number of times MySQL found previous results in the cache.
ca: El nombre de vegades que el MySQL ha trobat els resultats anteriors en la memòria cau.

en: The number of times MySQL added a query to the cache (misses).
ca: El nombre de vegades que el MySQL ha afegit una consulta a la memòria cau (pèrdues).

en: The number of times MySQL had to remove queries from the cache because it ran out of memory. Ideally should be zero.
ca: El nombre de vegades que MySQL hauria d'esborrar consultes de la memòria cau perquè excedeix el límit de memòria. Idealment hauria de ser zero.

en: No modules are available to uninstall.
ca: No hi ha mòduls disponibles per desinstal·lar.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
ca: Aquest tema requereix la versió @php_required de PHP i és incompatible amb la versió !php_version.

en: You must enable the @dependencies module to install @module. | You must enable the @dependencies modules to install @module.
ca[0]: Heu d'habilitar el mòdul @dependencies per instal·lar el mòdul @module.
ca[1]: Heu d'habilitar els mòduls @dependencies per instal·lar el mòdul @module.

en: The system module is at the foundation of your Drupal website, and provides basic but extensible functionality for use by other modules and themes. Some integral elements of Drupal are contained in and managed by the system module, including caching, enabling or disabling of modules and themes, preparing and displaying the administrative page, and configuring fundamental site settings. A number of key system maintenance operations are also part of the system module.
ca: El mòdul de sistema és fonamental per al vostre web amb Drupal, i proveeix la funcionalitat bàsica, però extensible, per utilitzar altres mòduls i temes gràfics. El mòdul de sistema conté i gestiona alguns elements integrals de Drupal, incloent la memòria cau, habilitació o inhabilitació de mòduls i temes gràfic, preparació i mostra de les pàgines d'administració i la configuració dels paràmetres bàsics del web. Un gran nombre d'operacions clau de manteniment del sistema també formen part del mòdul de sistema.

en: The system module provides:
ca: El mòdul del sistema proporciona:

en: support for enabling and disabling <a href="@modules">modules</a>. Drupal comes packaged with a number of core modules; each module provides a discrete set of features and may be enabled depending on the needs of your site. A wide array of additional modules contributed by members of the Drupal community are available for download at the <a href="@drupal-modules">Drupal.org module page</a>.
ca: funció per habilitar i inhabilitar <a href="@modules">mòduls</a>. Drupal ve empaquetat amb un determinat nombre de mòduls de nucli; cada mòdul proveeix una sèrie de propietats i pot ser habilitat depenent de les necessitats del vostre web. Una llarga llista de mòduls addicionals, fruit de la contribució dels membres de la comunitat Drupal, està disponible per ser descarregats a la pàgina de <a href="@drupal-modules">mòduls de Drupal.</a>.

en: support for enabling and disabling <a href="@themes">themes</a>, which determine the design and presentation of your site. Drupal comes packaged with several core themes and additional contributed themes are available at the <a href="@drupal-themes">Drupal.org theme page</a>.
ca: funció per habilitar i inhabilitar <a href="@themes">temes gràfics</a>, que determinen el disseny i presentació del vostre web. Drupal ve empaquetat amb diversos temes de nucli i molts més temes fruit de contribucions, que estan disponibles a la pàgina de <a href="@drupal-themes">temes de Drupal.org</a>.

en: a robust <a href="@cache-settings">caching system</a> that allows the efficient re-use of previously-constructed web pages and web page components. Drupal stores the pages requested by anonymous users in a compressed format; depending on your site configuration and the amount of your web traffic tied to anonymous visitors, Drupal's caching system may significantly increase the speed of your site.
ca: un potent <a href="@cache-settings">sistema de memòria cau</a> que permet la reutilització eficient de pàgines i components web prèviament construïts. Drupal emmagatzema les pàgines sol·licitades pels usuaris anònims en un format comprimit; depenent de la configuració del vostre web i de la quantitat de tràfic web provinent d'usuaris anònims, el sistema de memòria cau de Drupal pot incrementar significativament la velocitat del vostre web.

en: a set of routine administrative operations that rely on a correctly-configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> to run automatically. A number of other modules, including the feed aggregator, ping module and search also rely on <a href="@cron">cron maintenance tasks</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">configuring cron jobs</a>.
ca: un conjunt d'operacions de rutines administratives que s'executen en una <a href="@cron">tasca de manteniment d'un cron</a> correctament configurat perquè s'executi automàticament. Un gran nombre d'altres mòduls, incloent l'agregador de fonts, el mòdul ping i el de cerca també s'executen en una <a href="@cron">tasca de manteniment de cron</a>. Per a més informació vegeu el <a href="@handbook">manual d'usuari en línia</a> per configurar treballs de cron.

en: basic configuration options for your site, including <a href="@date-settings">date and time settings</a>, <a href="@file-system">file system settings</a>, <a href="@clean-url">clean URL support</a>, <a href="@site-info">site name and other information</a>, and a <a href="@site-maintenance">site maintenance</a> function for taking your site temporarily off-line.
ca: opcions de configuració bàsica del vostre lloc, incloent la <a href="@date-settings">configuració de la data i l'hora</a>, la <a href="@file-system">configuració del sistema de fitxers</a>, la <a href="@clean-url">implementació d'URLs netes</a>, el<a href="@site-info">nom del lloc i altra informació</a>, i una funció de <a href="@site-maintenance">manteniment del web</a> per a posar el web fora de línia temporalment.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@system">System module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Sistema</a> al manual en línia.

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
ca: Us donem la benvinguda a la secció d'administració. Aquí podeu controlar com funciona el vostre lloc.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
ca: Aquesta pàgina us mostra totes les tasques administratives disponibles per a cada mòdul.

en: Select which themes are available to your users and specify the default theme. To configure site-wide display settings, click the "configure" task above. Alternatively, to override these settings in a specific theme, click the "configure" link for that theme. Note that different themes may have different regions available for displaying content; for consistency in presentation, you may wish to enable only one theme.
ca: Seleccioneu quins temes hi ha disponibles per als usuaris i especifiqueu el tema predeterminat. Per configurar la visualització de tot el sistema, cliqueu la tasca "configurar" de més amunt. Com a alternativa, per a obviar aquesta configuració en un tema determinat cliqueu a l'enllaç "configurar" d'aquest tema.  Noteu que altres temes poden tenir disponibles unes altres regions per mostrar continguts; per tal de mantenir la consistència en la presentació podeu habilitar un sol tema.

en: To change the appearance of your site, a number of <a href="@themes">contributed themes</a> are available.
ca: Per canviar l'aparença del web hi ha disponible un cert nombre de <a href="@themes">temes contribuïts</a>.

en: These options control the display settings for the <code>%template</code> theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used. By clicking "Reset to defaults," you can choose to use the <a href="@global">global settings</a> for this theme.
ca: Aquestes opcions controlen els paràmetres de visualització per al tema <code>%template</code>. Quan es mostra el lloc fent servir aquest tema, s'utilitzaran aquests paràmetres. Fent clic a "reinicia als valors per defecte" podeu triar fer servir els <a href="@global">paràmetres globals</a> per aquest tema.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
ca: Aquestes opcions controlen els paràmetres de visualització predeterminats pel al lloc sencer, per a tots els temes. A menys que hagin estat substituïts per un tema específic, seran utilitzats aquests paràmetres.

en: Modules are plugins that extend Drupal's core functionality. Enable modules by selecting the <em>Enabled</em> checkboxes below and clicking the <em>Save configuration</em> button. Once a module is enabled, new <a href="@permissions">permissions</a> may be available. To reduce server load, modules with their <em>Throttle</em> checkbox selected are temporarily disabled when your site becomes extremely busy. (Note that the <em>Throttle</em> checkbox is only available if the Throttle module is enabled.)
ca: Els mòduls són connectors que estenen la funcionalitat del nucli de Drupal. Habiliteu els mòduls seleccionant les caselles <em>Habilitat</em> de més avall i clicant al botó <em>Desar configuració</em>. Un cop un mòdul està habilitat poden aparèixer nous <a href="@permissions">permisos</a>. Per tal de reduir la càrrega del servidor, els mòduls que tenen marcada la casella <em>Throttle</em> es desactiven temporalment quan el web està sobrecarregat. (Noteu que la casella <em>Throttle</em> només està disponible si el mòdul de rendiment està habilitat.)

en: The auto-throttle functionality must be enabled on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.
ca: La funcionalitat d'auto-regulació ha de ser habilitada a la pàgina de <a href="@throttle">configuració de regulació</a> després d'haver habilitat el mòdul de regulació.

en: It is important that <a href="@update-php">update.php</a> is run every time a module is updated to a newer version.
ca: És important que s'executi <a href="@update-php">update.php</a> cada cop que un mòdul s'actualitza a una nova versió.

en: You can find all administration tasks belonging to a particular module on the <a href="@by-module">administration by module page</a>.
ca: Podeu trobar totes les tasques d'administració d'un mòdul concret a la <a href="@by-module">pàgina d'administració per mòduls</a>.

en: To extend the functionality of your site, a number of <a href="@modules">contributed modules</a> are available.
ca: Per tal d'estendre la funcionalitat del web hi ha disponible una gran quantitat de <a href="@modules">mòduls contribuïts</a>.

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it. Not all modules support this feature.
ca: El procés de desinstal·lació elimina totes les dades relacionades amb el mòdul. Per desinstal·lar un mòdul, primer l'heu de deshabilitar. No tots els mòduls suporten aquesta característica.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
ca: El bloc <em>Impulsat per Drupal</em> és un enllaç opcional a la pàgina principal del projecte Drupal. Tot i que no hi ha cap requeriment en absolut que els webs incorporin aquest enllaç, es pot fer servir com una manera d'evidenciar el nostre suport a Drupal.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
ca: Aquí trobareu una breu visió de conjunt dels paràmetres del vostre lloc web així com els problemes detectats a la vostra instal·lació. Pot ser útil copiar i adjuntar aquesta informació a les peticions de suport enviades als fòrums de suport de drupal.org i a les cues de temes del projecte.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
ca: Seleccionant un disseny diferent canviareu l'aspecte i comportament del lloc.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
ca: Seleccioneu la vostra hora local actual. Les dates i les hores d'aquest lloc es mostraran fent servir aquest fus horari.

en: Powered by Drupal
ca: Funciona amb el Drupal

en: Badge color
ca: Color de la insígnia

en: Badge size
ca: Mida de la insígnia

en: The message that should be sent. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
ca: El missatge que s'enviarà. Podeu incloure les variables següents: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. No totes les variables estan disponibles en tots els contextos.

en: The message to be displayed to the current user. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
ca: El missatge a mostrar a l'usuari actual. Podeu incloure les variables següents: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. No totes les variables estan disponibles en tots els contextos.

en: Powered by Drupal, an open source content management system
ca: Impulsat per Drupal, un sistema de gestió de continguts de programari lliure.

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
ca: No s'ha pogut esborrar l'arxiu temporal "%path" durant la recol·lecció de la brossa.

en: Cannot use %author token in this context.
ca: No pot fer servir %author en aquest context.

en: access site reports
ca: accedeix als informes del lloc

en: select different theme
ca: escull un tema diferent

en: administer files
ca: administra els fitxers

en: Compact mode
ca: Mode compacte

en: By task
ca: Per tasca

en: Settings for how your administrative pages should look.
ca: Paràmetres de com s'han de mostrar les pàgines administratives.

en: Change which theme your site uses or allows users to set.
ca: Canvieu el tema gràfic usat pel vostre web o els que poden seleccionar els usuaris.

en: Select the default theme.
ca: Estableix el tema predeterminat

en: Enable or disable add-on modules for your site.
ca: Habiliteu o inhabiliteu mòduls complementaris del vostre web.

en: Change basic site information, such as the site name, slogan, e-mail address, mission, front page and more.
ca: Canvieu la informació bàsica del lloc web, com el nom del lloc, eslògan, adreça de correu electrònic, missió, pàgina inicial i molt més.

en: Control how Drupal deals with errors including 403/404 errors as well as PHP error reporting.
ca: Controleu com el Drupal ha de gestionar els errors, inclosos els errors 403/404 i la informació d'errors de PHP.

en: Logging and alerts
ca: Registre i alertes

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Drupal's system events to different destination, such as syslog, database, email, ...etc.
ca: Paràmetres dels mòduls de registre i alertes. Diversos mòduls poden enviar esdeveniments de sistema de Drupal a diferents destinacions, com syslog, base de dades, correu electrònic, etc.

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
ca: Digueu al Drupal on s'han d'emmagatzem els fitxers pujats i com s'hi accedeixen.

en: Image toolkit
ca: Joc d'eines d'imatge

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
ca: Escolliu quin joc d'eines d'imatge s'ha d'usar si en teniu diversos d'instal·lats.

en: RSS publishing
ca: Publicació RSS

en: Configure the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
ca: Configureu el nombre d'elements per canal i si els canals han de servir títols, introduccions o text complert.

en: Date and time
ca: Data i hora

en: Settings for how Drupal displays date and time, as well as the system's default timezone.
ca: Paràmetres de com Drupal ha de mostrar la data i l'hora així com la zona horària per defecte dels sistema.

en: Date and time lookup
ca: Cerca de data i hora

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
ca: Poseu el lloc web fora de línia per a tasques de manteniment o torneu-lo a posar en línia.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
ca: Habiliteu o inhabiliteu les URLs netes pel vostre web.

en: Clean URL check
ca: Comprova les URL netes

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
ca: Vegeu un informe d'estat de les operacions del vostre web i qualsevol problema detectat.

en: -1 (Unlimited)
ca: -1 (sense límit)

en: Stores details about batches (processes that run in multiple HTTP requests).
ca: Emmagatzema detalls dels lots (processos que corren en diverses peticions HTTP).

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
ca: La vostra instal·lació PHP és massa antiga. Drupal requereix com a mínim PHP %version.

en: PHP register globals
ca: Registres globals de PHP

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
ca: <em>register_globals</em> està habilitat. Drupal requereix que aquesta directiva de configuració estigui inhabilitada. El vostre lloc web no és segur si <em>register_globals</em> està habilitat. El manual de PHP té instruccions de <a href="http://php.net/configuration.changes">com canviar els paràmetres de configuració</a>.

en: Enabled ('@value')
ca: Habilitat ('@value')

en: PHP memory limit
ca: Límit de memòria de PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
ca: Considereu la possibilitat d'augmentar la memòria límit de PHP a %memory_minimum_limit per tal de prevenir errors durant el procés d'instal·lació.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
ca: Considereu la possibilitat d'augmentar la vostra memòria límit de PHP a %memory_minimum_limit per tal de prevenir errors durant el procés d'actualització.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
ca: Depenent de la vostra configuració, Drupal pot executar-se amb el límit de memòria de PHP %memory_limit. No obstant, en alguns casos es recomana un límit de memòria de PHP %memory_minimum_limit o superior, especialment si el vostre lloc web utilitza mòduls propis o contribuïts addicionals.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
ca: Augmenteu el límit de memòria editant el paràmetre <em>memory_limit</em> en el fitxer %configuration-file i reinicieu el servidor web (o contacteu amb l'administrador del sistema o bé amb el vostre proveïdor d'hostatge per rebre assistència).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
ca: Contacteu l'administrador o bé el proveïdor d'hostatge per rebre assistència de com augmentar el límit de memòria de PHP.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
ca: Vegeu <a href="@url">Requeriments del Drupal</a> per a més informació.

en: Not protected
ca: No protegit

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
ca: El fitxer %file no està protegit contra modificacions i suposa un risc de seguretat. Heu de canviar els permisos d'escriptura del fitxer perquè no se'n permeti la seva sobre escriptura.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada <a href="@cron-handbook">configurant treballs cron</a> al manual en línia.

en: Cron has not run. Please visit the <a href="@status">status report</a> for more information.
ca: El cron no s'ha executat. Per a més informació, vegeu l'<a href="@status">informe d'estat</a> .

en: Cron has not run.
ca: El cron no s'ha executat.

en: Cron has not run recently.
ca: El cron no s'ha executat recentment.

en: Cron maintenance tasks
ca: Tasques de manteniment del cron

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
ca: Podeu <a href="@cron">executar el cron manualment</a>.

en: The directory %directory is not writable.
ca: No es pot escriure al directori %directory.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
ca: Potser necessiteu configurar correctament el directori a la <a href="@admin-file-system">pàgina de configuració del sistema d'arxius</a> o canviar els permisos actuals del directori per tal que s'hi pugui escriure.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually, or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, please see INSTALL.txt or the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
ca: Un intent automàtic de crear aquest directori ha fracasat, possiblement per un problema de permisos. Per continuar amb la instal·lació, creeu el directori i modifiqueu els permisos manualment, o bé assegureu-vos que l'instal·lador tingui els permisos per crear-lo automàticament. Per a més informació, vegeu el fitxer INSTALL.txt o bé  el <a href="@handbook_url">Manual en línia</a>.

en: Writable (<em>public</em> download method)
ca: S'hi pot escriure (mètode de descàrrega <em>públic</em>)

en: Writable (<em>private</em> download method)
ca: S'hi pot escriure (mètode de descàrrega <em>privat</em>)

en: Database updates
ca: Actualitzacions de la base de dades.

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
ca: Alguns mòduls tenen una actualització de l'esquema de la base de dades pendent de realitzar. Hauríeu d'executar <a href="@update">l'script d'actualització</a> immediatament.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
ca: L'script update.php està accesible a tothom sense comprovar l'autenticació i això comporta un risc de seguretat. S'ha de canviar el valor de $update_free_access a FALSE dins del fitxer settings.php.

en: Access to update.php
ca: Accés a update.php

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the update status module from the <a href="@module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information please read the <a href="@update">Update status handbook page</a>.
ca: La notificació d'actualitzacions no està habilitada. És <strong>molt recomanable</strong> que habiliteu el mòdul d'estat de les actualitzacions de la <a href="@module">pàgina d'administració de mòduls</a> per estar al dia amb les noves versions. Per a més informació llegeiu la<a href="@update">Pàgina d'estat de les actualitzacions</a>.

en: Handles general site configuration for administrators.
ca: Gestiona la configuració general del lloc pels administradors.

en: The name for this vocabulary, e.g., <em>"Tags"</em>.
ca: El nom per aquest vocabulari; per exemple, <em>"Etiquetes"</em>.

en: Instructions to present to the user when selecting terms, e.g., <em>"Enter a comma separated list of words"</em>.
ca: Instruccions per mostrar a l'usuari quan seleccioni els termes, exemple: <em>"Introduïu una llista de paraules separades per comes"</em>.

en: Select content types to categorize using this vocabulary.
ca: Seleccioneu els tipus de contingut a categoritzar utilitzant aquest vocabulari.

en: Terms are created by users when submitting posts by typing a comma separated list.
ca: Els termes són creats pels usuaris quan envien contribucions escrivint una llista separada per comes.

en: Allows posts to have more than one term from this vocabulary (always true for tags).
ca: Permet que els enviaments tinguin més d'un terme d'aquest vocabulari (sempre cert per a les etiquetes).

en: At least one term in this vocabulary must be selected when submitting a post.
ca: S'ha de seleccionar un terme d'aquest vocabulari, com a mínim, a l'hora de trametre un enviament.

en: Vocabularies are displayed in ascending order by weight.
ca: Els vocabularis es mostren per pes en ordre ascendent.

en: Reset to alphabetical
ca: Reinicia a ordre alfabètic

en: Add term to %vocabulary
ca: Afegeix el terme a %vocabulary

en: A description of the term. To be displayed on taxonomy/term pages and RSS feeds.
ca: Una descripció del terme. Es mostra a les pàgines de taxonomia/terme i als canals RSS.

en: Synonyms of this term, one synonym per line.
ca: Sinònims d'aquest terme, un per línia.

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
ca: Els termes es mostren per ordre de pes creixent.

en: Weight value must be numeric.
ca: Els pes ha de ser un valor numèric.

en: Set multiple term parents?
ca: Assignar múltiples termes pare?

en: Adding multiple parents to a term will cause the %vocabulary vocabulary to look for multiple parents on every term. Because multiple parents are not supported when using the drag and drop outline interface, drag and drop will be disabled if you enable this option. If you choose to have multiple parents, you will only be able to set parents by using the term edit form.
ca: Afegint diversos pares a un terme farem que el vocabulari %vocabulari cerqui més d'un pare per a cada terme. Com l'ús de diversos pares no és compatible amb l'ús de la interfície arrossegar-i-deixar-anar, aquesta funcionalitat es desactivarà si habiliteu aquella opció. Si escolliu poder tenir diversos pares només podreu definir pares mitjançant el formulari d'edició del terme.

en: You may re-enable the drag and drop interface at any time by reducing multiple parents to a single parent for the terms in this vocabulary.
ca: Podeu tornar a habilitar la interfície arrossegar-i-deixar-anar en qualsevol moment reduint els múltiples pares dels termes d'aquest vocabulari a un de sol.

en: Set multiple parents
ca: Definir múltiples pares

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
ca: Esteu segur de voler reordenar el vocabulari %title alfabèticament?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
ca: Reiniciant un vocabulari anul·larem totes les ordenacions personalitzades i el reordenarem alfabèticament.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
ca: Reordenar el vocabulari %name alfabèticament.

en: Auto-throttle on anonymous users
ca: Autoregulació en els usuaris anònims

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 250 anonymous users online at once, enter '250' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on anonymous users. You can inspect the current number of anonymous users using the "Who's online" block.
ca: El control de regulació de congestió es pot habilitar automàticament quan el nombre d'usuaris anònims que visiten el vostre lloc excedeixi un cert llindar. Per exemple, per iniciar la regulació quan el vostre lloc tingui 250 usuaris anònims connectats, escriviu '250' en aquest camp. Deixeu aquest valor en blanc o poseu "0" si no desitgeu l’autoregulació en els usuaris anònims. Podeu examinar el nombre actual d'usuaris autenticats utilitzant el bloc "Qui està connectat?"

en: Auto-throttle on authenticated users
ca: Autoregulació d'usuaris autenticats

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of authenticated users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 50 registered users online at once, enter '50' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on authenticated users. You can inspect the current number of authenticated users using the "Who's online" block.
ca: El control de regulació pot ser habilitat automàticament quan el nombre d'usuaris autenticats que visiten el vostre lloc excedeixi un cert llindar. Per exemple, per iniciar la regulació quan el vostre lloc tingui 50 usuaris registrats connectats, escriviu '50' en aquest camp. Deixeu aquest valor en blanc o poseu "0" si no desitgeu l’autoregulació en els usuaris autenticats. Podeu examinar el nombre actual d'usuaris autenticats utilitzant el bloc "Qui està connectat?"

en: Auto-throttle probability limiter
ca: Límit de probabilitat de l'autoregulació

en: The auto-throttle probability limiter is an efficiency mechanism to statistically reduce the overhead of the auto-throttle. The limiter is expressed as a percentage of page views, so for example if set to the default of 10% we only perform the extra database queries to update the throttle status 1 out of every 10 page views. The busier your site, the lower you should set the limiter value.
ca: El límit de probabilitat de l'autoregulació és un mecanisme eficient per reduir estadísticament els costs indirectes de l'autoregulació. El limitador s’expressa com un percentatge de les pàgines vistes, per exemple, si per defecte el tenim situat al 10% només es realitzaran consultes addicionals a la base de dades per actualitzar l'estat de la regulació en una de cada deu pàgines vistes. Quan més ocupat estigui el vostre lloc, més baix s'ha de fixar aquest valor.

en: %value is not a valid auto-throttle setting. Please enter a positive numeric value.
ca: %value no és un ajust d'auto-regulació vàlid. Entreu un valor numèric positiu.

en: The throttle module provides a congestion control mechanism that automatically adjusts to a surge in incoming traffic. If your site is referenced by a popular website, or experiences a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. The throttle mechanism is utilized by modules to temporarily disable CPU-intensive functionality, increasing performance. For instance, via the throttle module, modules may choose to disable resource-intensive blocks or the code within the site theme may temporarily disable user pictures in posts.
ca: El mòdul <em>throttle</em> proporciona un mecanisme de control de la congestió que s'ajusta automàticament com a resposta a un pic de tràfic entrant. Si el vostre web està referenciat per un web popular o experimenta un atac de Denegació de Servei (DoS), pot acabar sobrecarregat. Els mòduls utilitzen el mecanisme de control per a deshabilitar temporalment aquelles funcionalitats que carreguen més la CPU, augmentant-ne el rendiment. Per exemple, mitjançant el mòdul <em>throttle</em> els mòduls poden escollir d'inhabilitar blocs que consumeixen molts recursos, o bé el codi dins del tema del lloc web pot inhabilitar temporalment les imatges dels usuaris en els enviaments.

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous or authenticated users currently visiting the site exceeds a specified threshold.
ca: El control de congestió es pot habilitar automàticament quan el nombre d'usuaris anònims o autenticats que visiten actualment el web supera un nivell determinat.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@throttle">Throttle module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@throttle">mòdul de Rendiment</a> (<em>Throttle</em>) al manual en línia.

en: The throttle module provides a congestion control mechanism that automatically adjusts to a surge in incoming traffic. If your site is referenced by a popular website, or experiences a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. The throttle mechanism is utilized by modules to temporarily disable CPU-intensive functionality, increasing performance.
ca: El mòdul <em>throttle</em> proporciona un mecanisme de control de la congestió que s'ajusta automàticament com a resposta a un pic de tràfic entrant. Si el vostre web està referenciat per un web popular o experimenta un atac de Denegació de Servei (DoS), pot acabar sobrecarregat. Els mòduls utilitzen el mecanisme de control per a deshabilitar temporalment aquelles funcionalitats que carreguen més la CPU, augmentant-ne el rendiment.

en: throttle
ca: regulació

en: Throttle: %message
ca: <em>Throttle</em>: %message

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
ca[0]: 1 usuari al lloc; regulació habilitada
ca[1]: @count usuaris al lloc; regulació habilitada

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
ca[0]: 1 visitant al lloc; regulació habilitada
ca[1]: @count visitants al lloc; regulació habilitada

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
ca[0]: 1 visitant al lloc; regulació deshabilitada
ca[1]: @count visitants al lloc; regulació deshabilitada

en: Control how your site cuts out content during heavy load.
ca: Controla com el vostre lloc talla el contingut durant una càrrega pesada.

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
ca: Gestiona el mecanisme de regulació automàtica, per controlar la congestió del lloc.

en: The tracker module displays the most recently added or updated content on your site, and provides user-level tracking to follow the contributions of particular authors.
ca: El mòdul de seguiment mostra el contingut més recentment afegit o actualitzar del lloc web i propociona un seguiment a nivell d'usuari de les contribucions de cadascun dels autors.

en: The <em>Recent posts</em> page is available via a link in the navigation menu block and displays new and recently-updated content (including the content type, the title, the author's name, number of comments, and time of last update) in reverse chronological order. Posts are marked updated when changes occur in the text, or when new comments are added. To use the tracker module to follow a specific user's contributions, select the <em>Track</em> tab from the user's profile page.
ca: La pàgina <em>Enviaments recents</em> està disponible mitjançant un enllaç al bloc del menú de navegació i mostra el contingut nou o recentment actualitzat (incloent el tipus de contingut, el títol, el nom de l'autor, nombre de comentaris i el temps de l'última actualització) en ordre cronològic invers. Els enviaments es marquen com a actualitzats quan hi ha canvis en el text o quan s'hi afegeixen nous comentaris. Per utilitzar el mòdul de seguiment per a fer el seguiment de les contribucions d'un usuari en particular, seleccioneu la pestanya "Seguiment" de la pàgina del perfil d'aquest l'usuari.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@tracker">Tracker module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@tracker">mòdul Tracker</a> al manual en línia.

en: The content translation module allows content to be translated into different languages. Working with the <a href="@locale">locale module</a> (which manages enabled languages and provides translation for the site interface), the content translation module is key to creating and maintaining translated site content.
ca: El mòdul de traducció de contingut permet traduir continguts a diferents llengües. Treballant amb el <a href="@locale">mòdul de localització</a> (el qual administra les llengües actives i proveeix la traducció de la interfície del lloc), el mòdul de traducció de contingut és clau per crear i mantenir el contingut del lloc traduït.

en: Configuring content translation and translation-enabled content types:
ca: Configurant la traducció de contingut i els tipus de contingut traduïbles:

en: Assign the <em>translate content</em> permission to the appropriate user roles at the <a href="@permissions">Permissions configuration page</a>.
ca: Assignar els permisos de <em>traduir contingut</em> als rols d'usuari adients a la <a href="@permissions">pàgina Configuració de permisos</a>.

en: Add and enable desired languages at the <a href="@languages">Languages configuration page</a>.
ca: Afegir i activar les llengües desitjades a la <a href="@languages">Pàgina de configuració de llengües</a>.

en: Determine which <a href="@content-types">content types</a> should support translation features. To enable translation support for a content type, edit the type and at the <em>Multilingual support</em> drop down, select <em>Enabled, with translation</em>. (<em>Multilingual support</em> is located within <em>Workflow settings</em>.) Be sure to save each content type after enabling multilingual support.
ca: Determineu quins <a href="@content-types">tipus de continguts</a> suportaran funcionalitats de traducció. Per habilitar el suport de traducció en un tipus de contingut, editeu-lo i, a la llista desplegable <em>Suport multi-idioma</em> seleccioneu <em>Habilitat, amb traducció</em>. <em>Suport multi-idioma</em> està situat dins de <em>Configuració de fluxos</em>. Assegureu-vos de desar els tipusde contingut després d'habilitar el suport multi-idioma.

en: Working with translation-enabled content types:
ca: Treballant amb tipus de contingut que tenen habilitada la traducció.

en: Use the <em>Language</em> drop down to select the appropriate language when creating or editing posts.
ca: Utilitzeu la llista desplegable <em>Llengua</em> per seleccionar la llengua adequada a l'hora de crear o editar enviaments.

en: Provide new or edit current translations for existing posts via the <em>Translation</em> tab. Only visible while viewing a post as a user with the <em>translate content</em> permission, this tab allows translations to be added or edited using a specialized editing form that also displays the content being translated.
ca: Proporcioneu noves traduccions, o editeu les actuals en el cas d'enviaments existents, mitjançant la pestanya <em>Traducció</em>. Aquesta pestanya, només visible quan es mostra un enviament  a un usuari amb el permís <em>Traduir contingut</em>, permet afegir o editar traduccions utilitzant un mode d'edició especial que mostra també el contingut que està essent objecte de traducció.

en: Update translations as needed, so that they accurately reflect changes in the content of the original post. The translation status flag provides a simple method for tracking outdated translations. After editing a post, for example, select the <em>Flag translations as outdated</em> check box to mark all of its translations as outdated and in need of revision. Individual translations may be marked for revision by selecting the <em>This translation needs to be updated</em> check box on the translation editing form.
ca: Actualitzeu les traduccions quan calgui, de manera que reflecteixin acuradament els canvis de contingut respecte a l'enviament original. L'indicador de l'estat de la traducció proporciona un mètode senzill de fer el seguiment de les traduccions desactualitzades. Un cop editat un enviament, per exemple, seleccioneu la casella <em>Marcar les traduccions com a desactualitzades</em> per a senyalar totes les traduccions d'aquest enviament com a desactualitzades i com a mancades de revisió. Les traduccions individuals es poden marcar per a revisió seleccionant la casella <em>Aquesta traducció necessita ser actualitzada</em> del formulari d'edició de traduccions.

en: The <a href="@content-node">Content management administration page</a> displays the language of each post, and also allows filtering by language or translation status.
ca: La <a href="@content-node">pàgina d'administració de la gestió de continguts</a> mostra l'idioma de cada enviament a més de poder filtrar per l'idioma o per l'estat de la traducció.

en: Use the <a href="@blocks">language switcher block</a> provided by locale module to allow users to select a language. If available, both the site interface and site content are presented in the language selected.
ca: Utilitzeu el <a href="@blocks">bloc conmutador d'idioma</a> proporcionat pel mòdul locale perquè els usuaris puguin seleccionar un idioma. Si és possible, tant l'interfície com el contingut del lloc web es mostren en l'idioma seleccionat.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@translation">Translation module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Traducció</a> al manual en línia.

en: Translations of a piece of content are managed with translation sets. Each translation set has one source post and any number of translations in any of the <a href="!languages">enabled languages</a>. All translations are tracked to be up to date or outdated based on whether the source post was modified significantly.
ca: Les traduccions d'un element de contingut es gestionen mitjançant conjunts de traducció. Cadascun d'aquests té un enviament origen i una certa quantitat de traduccions a qualsevol de les <a href="!languages">llengües habilitades</a>. Totes les traduccions estan controlades per indicar si estan actualitzades o obsoletes en funció de si l'enviament original ha estat modificat de forma significativa.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
ca: Habiliteu el contingut multilingüe per a aquest tipus de contingut. Si està activat, s'afegirà un camp de selecció de llengua al formulari d'edició, que permet triar una de les <a href="!languages">llengües habilitades</a>. També podeu activar la traducció d'aquest tipus de contingut, la qual us permet tenir el contingut traduït a qualsevol de les llengües habilitades. Si està desactivat, els nous enviaments es desaran en la llengua predeterminada. El contingut existent no quedarà afectat pel canvi d'aquesta opció.

en: Translation settings
ca: Configuració de la traducció

en: Flag translations as outdated
ca: Marca les traduccions com a obsoletes

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
ca: Si heu fet canvis significatius, cosa que implica que les traduccions s'han d'actualitzar, podeu marcar totes les traduccions d'aquest enviament com a desactualitzades. Això no afectarà cap altra propietat de l'enviament, com ara si es publicarà o no.

en: This translation needs to be updated
ca: Aquesta traducció necessita ser actualitzada.

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
ca: Quan es marca aquesta opció, la traducció necessita ser actualitzada perquè l'enviament ha canviat. Desmarqueu-la quan la traducció torni a estar actualitzada.

en: translate content
ca: tradueix el contingut

en: Content translation
ca: Traducció del contingut

en: Allows content to be translated into different languages.
ca: Permet la traducció del contingut a diferents idiomes.

en: Below you can assign actions to run during each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
ca: A continuació, podeu assignar accions a prendre durant l'execució d'una <a href="@cron">tasca de manteniment de cron</a>.

en: Failed to fetch available update data
ca: No s'han pogut recollir les dades d'actualització disponible

en: Unknown release date
ca: Data de la versió desconeguda

en: Attempted to fetch information about all available new releases and updates.
ca: S'ha intentat obtenir informació sobre totes les versions i actualitzacions disponibles.

en: Unable to fetch any information about available new releases and updates.
ca: No s'ha trobat cap informació al voltant de les noves versions i actualitzacions disponibles.

en: Last checked: @time ago
ca: Última comprovació: fa @time

en: Last checked: never
ca: Última comprovació: mai

en: Includes: %includes
ca: Inclou: %includes

en: Disabled modules
ca: Mòduls inhabilitats

en: Disabled themes
ca: Temes inhabilitats

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
ca: Trieu amb quina freqüència es comprovarà automàticament si hi ha noves versions dels vostres mòduls i temes ara instal·lats.

en: E-mail notification threshold
ca: Llindar de notificació per correu electrònic

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
ca: Podeu triar d'enviar un correu electrònic només si hi ha disponible una actualització de seguretat o ser notificat sobre totes les noves versions. Si hi ha disponibles actualitzacions del nucli de Drupal o qualsevol dels mòduls i temes instal·lats, es mostrarà sempre un missatge a la pàgina d'<a href="@status_report">informe d'estat</a> del vostre lloc i, en cas d'haver-hi una actualització de seguretat, es mostrarà també un missatge d'error a les pàgines d'administració.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
ca: Aquí podeu trobar informació sobre les actualitzacions disponibles per als mòduls i temes instal·lats. Noteu que cada mòdul o tema és part d'un "projecte" que pot tenir o no el mateix nom i que pot incloure altres mòduls o temes addicionals.

en: To extend the functionality or to change the look of your site, a number of contributed <a href="@modules">modules</a> and <a href="@themes">themes</a> are available.
ca: Per augmentar la funcionalitat o per canviar l'aspecte del vostre web, disposeu d'un gran nombre de <a href="@modules">mòduls</a> i <a href="@themes">temes</a> contribuïts.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for information on installed modules and themes with new versions released.
ca: Accediu a la pàgina d'<a href="@available_updates">actualitzacions disponibles</a> per a visualitzar els mòduls i temes instal·lats  així com informació de les noves versions disponibles.

en: The Update status module periodically checks for new versions of your site's software (including contributed modules and themes), and alerts you to available updates.
ca: El mòdul d'estat de les actualitzacions (Update status) comprova periòdicament l'existència de noves versions del programari del vostre web (incloent els mòduls i temes contribuïts) i us avisa en el cas que n'hi hagi alguna.

en: The <a href="@update-report">report of available updates</a> will alert you when new releases are available for download. You may configure options for update checking frequency and notifications at the <a href="@update-settings">Update status module settings page</a>.
ca: L'<a href="@update-report">informe d'actualitzacions disponibles</a> us avisarà quan hi hagi noves versions disponibles per baixar-vos-les. Podeu configurar la freqüència de la comprovació i de les notificacions a la <a href="@update-settings">pàgina de configuració del mòdul d'estat de les actualitzacions (Update status)</a>.

en: Please note that in order to provide this information, anonymous usage statistics are sent to drupal.org. If desired, you may disable the Update status module from the <a href="@modules">module administration page</a>.
ca: Noteu, si us plau, que, per tal de donar aquesta informació, s'envien estadístiques de l'ús anònim a drupal.org. Si ho voleu, podeu inhabilitar el mòdul d'estat de les actualitzacions (Update status) des de la <a href="@modules">pàgina d'administració dels mòduls</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@update">Update status module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Estat de les actualitzacions</a> al manual en línia.

en: Module and theme update status
ca: Estat d'actualització de mòduls i temes

en: No information is available about potential new releases for currently installed modules and themes. To check for updates, you may need to <a href="@run_cron">run cron</a> or you can <a href="@check_manually">check manually</a>. Please note that checking for available updates can take a long time, so please be patient.
ca: No hi ha cap informació disponible de noves versions potencials dels mòduls i temes actualment instal·lats. Per a comprovar les actualitzacions, podeu necessitar <a href="@run_cron">executar el cron</a> o podeu <a href="@check_manually">comprovar-ho manualment</a>. Tingueu present que la comprovació d'actualitzacions disponibles pot trigar bastant temps; sigueu pacient.

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
ca: Hi ha actualitzacions de seguretat disponibles per a un o més dels vostres mòduls o temes. Per tal de no comprometre la seguretat del vostre servidor, hauríeu d'actualitzar immediatament!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
ca: Hi ha actualitzacions disponibles per a un o més dels vostres mòduls o temes. Per tal d'assegurar el bon funcionament del lloc web hauríeu d'actualitzar-lo al més aviat possible.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
ca: Vegeu un informe d'estat de les actualitzacions disponibles dels vostres mòduls i temes instal·lats.

en: Checks the status of available updates for Drupal and your installed modules and themes.
ca: Comprova l'estat de les actualitzacions de Drupal disponibles i dels mòduls i temes instal·lats al vostre web.

en: Display attached files when viewing a post.
ca: Mostra els fitxers adjunts quan es mostri un enviament.

en: The upload module allows users to upload files to the site. The ability to upload files is important for members of a community who want to share work. It is also useful to administrators who want to keep uploaded files connected to posts.
ca: El mòdul Upload permet als usuaris pujar fitxers al lloc web. L'habilitat per pujar fitxers és important per als membre d'una comunitat que vol compartir el treball. També és útil als administradors que volen mantenir fitxer pujats connectats als enviaments.

en: Users with the upload files permission can upload attachments to posts. Uploads may be enabled for specific content types on the content types settings page. Each user role can be customized to limit or control the file size of uploads, or the maximum dimension of image files.
ca: Els usuaris amb permisos per carregar fitxers poden carregar adjunts als enviaments. Les càrregues poden ser habilitades per a tipus de nodes específics a la pàgina de configuració del tipus de contingut. Cada rol d'usuari pot ser personalitzat per a limitar o controlar la mida de les càrregues, o les dimensions màximes dels fitxers d'imatge.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@upload">Upload module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Upload</a> al manual en línia.

en: Users with the <a href="@permissions">upload files permission</a> can upload attachments. Users with the <a href="@permissions">view uploaded files permission</a> can view uploaded attachments. You can choose which post types can take attachments on the <a href="@types">content types settings</a> page.
ca: Els usuaris amb <a href="@permissions">permís per carregar fitxers</a> poden adjuntar fitxers. Els usuaris amb <a href="@permissions">permís per veure fitxers carregats</a> poden veure els fitxers adjunts. Podeu triar quins tipus d'articles poden tenir fitxers adjunts a la pàgina de <a href="@types">configuració de tipus de contingut</a>.

en: File uploads
ca: Càrregues de fitxer

en: Control how files may be attached to content.
ca: Controleu com els fitxers poden adjuntar-se al contingut.

en: Allows users to upload and attach files to content.
ca: Permet als usuaris carregar i adjuntar fitxers al contingut.

en: User registration settings
ca: Paràmetres del registre d'usuaris

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
ca: Els visitants poden crear comptes però es requereix l'aprovació de l'administrador.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
ca: Requereix correu de validació quan un visitant crea un compte

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
ca: Si aquesta casella està marcada, es requerirà als nous usuaris que validin la seva adreça de correu electrònic abans d'identificar-se en el lloc web i se'ls assignarà una contrasenya generada pel sistema. Si no està marcada, els nous usuaris entraran immediatament en el sistema un cop registrats i podran definir la seva contrasenya durant el procés de registre.

en: User registration guidelines
ca: Guia d'enregistrament d'usuaris

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
ca: Aquest text es mostra a la part superior del formulari de registre d'usuari i proporciona ajuda i instruccions als usuaris.

en: Drupal sends emails whenever new users register on your site, and optionally, may also notify users after other account actions. Using a simple set of content templates, notification e-mails can be customized to fit the specific needs of your site.
ca: Drupal envia sempre un correu electrònic quan un nou  usuari es registra en el web i, opcionalment, també pot notificar als usuaris en el cas d'altres accions. Utilitzant un senzill conjunt de plantilles de contingut, els correus de notificació es poden personalitzar per adaptar-los a les necessitats específiques del vostre web.

en: Welcome, new user created by administrator
ca: Benvingut, nou usuari creat per l'administrador

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
ca: Personalitzar el correu electrònic de benvinguda que s'envia als nous usuaris creats per un administrador.

en: Welcome, no approval required
ca: Benvinguda, no cal aprovació

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
ca: Personalitzar el correu electrònic de benvinguda que s'envia als nous membres un cop s'han registrat, quan no cal l'aprovació per part de l'administrador.

en: Welcome, awaiting administrator approval
ca: Benvinguda, pendent de l'aprovació de l'administrador

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
ca: Personalitzar el correu electrònic de benvinguda que s'envia als nous membres un cop s'han registrat, quan cal  l'aprovació per part de l'administrador.

en: Password recovery email
ca: Correu per recuperar la contrasenya

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
ca: Personalitzeu els missatges de correu electrònic enviats als usuaris que demanen una nova contrasenya.

en: Account activation email
ca: Correu electrònic d'activació de compte

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
ca: Habilitar i personalitzar els missatges de correu que s'envien als usuaris en activar un compte (quan un administrador activa el compte d'un usuari que ja s'ha registrat en un web en què es requereix aprovació administrativa).

en: Notify user when account is activated.
ca: Notifica a l'usuari quan el compte ha estat activat.

en: Account blocked email
ca: Correu electrònic de bloqueig de compte

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
ca: Activeu i personalitzeu els missatges de correu electrònic enviats als usuaris quan els seus comptes són bloquejats.

en: Notify user when account is blocked.
ca: Notifica a l'usuari quan es bloqueja el seu compte.

en: Account deleted email
ca: Correu electrònic d'eliminació de compte.

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
ca: Activeu i personalitzeu els missatges de correu electrònic enviats als usuaris quan els seus comptes són eliminats.

en: Notify user when account is deleted.
ca: Notifica a l'usuari quan el seu compte s'elimina.

en: Signature support
ca: Ajut de signatura

en: Picture support
ca: Suport d'imatges

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
ca: Subdirectori en el directori %dir on s'emmagatzemaran les imatges.

en: Picture maximum dimensions
ca: Dimensions màximes de la imatge

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
ca: Mida màxima del fitxer per a les imatges, en píxels.

en: Picture maximum file size
ca: Mida màxima del fitxer d'imatge

en: Maximum file size for pictures, in kB.
ca: Mida màxima del fitxer per a les imatges, en KB.

en: Picture guidelines
ca: Directrius de les imatges

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
ca: Aquest text es mostra al formulari de càrrega d'imatge a més de les directrius predeterminades. És útil per a ajudar o instruir els vostres usuaris.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
ca: El nom per a aquest rol. Per exemple: "moderador", "grup d'editors", "arquitecte del lloc".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
ca: El nom del rol ja està assignat, escolliu-ne un altre.

en: The role has been renamed.
ca: El rol s'ha renombrat.

en: The role has been deleted.
ca: S'ha suprimit el rol.

en: Matches any number of characters, even zero characters
ca: Coincideix amb qualsevol nombre de caràcters, fins i tot zero caràcters

en: Matches exactly one character.
ca: Coincideix amb un caràcter exactament.

en: The access rule has been saved.
ca: S'ha afegit la regla d'accés.

en: The access rule has been added.
ca: S'ha afegit la regla d'accés.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
ca: No s'ha introduït cap valor. Introduïu una cadena de prova i torneu-ho a provar.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
ca: Introduïu un usuari per comprovar si serà permès o denegat.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
ca: Introduïu una adreça de correu electrònic per comprovar si serà permès o denegat.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
ca: Introduïu un nom de màquina o una adreça IP per verificar si serà permesa o denegada.

en: Check hostname
ca: Comprova el nom de la màquina

en: The username %name is not allowed.
ca: El nom d'usuari %name no és vàlid.

en: The username %name is allowed.
ca: El nom d'usuari %name és vàlid.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
ca: L'adreça de correu %mail no és vàlida.

en: The e-mail address %mail is allowed.
ca: L'adreça de correu %mail és vàlida.

en: The hostname %host is not allowed.
ca: El nom de la màquina %host no és valid.

en: The hostname %host is allowed.
ca: El nom de la màquina %host és valid.

en: There are currently no access rules.
ca: Actualment no hi ha regles d'accés.

en: E-mail new password
ca: Envia una nova contrasenya

en: %name is not allowed to request a new password.
ca: %name no està autoritzat a demanar una nova contrasenya.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
ca: Ho sentim, %name no es reconeix com a cap nom d'usuari o adreça de correu electrònic.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
ca: Les instruccions corresponents s'han enviat a la vostra adreça de correu electrònic.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
ca: Esteu segur de voler eliminar el compte %name?

en: All submissions made by this user will be attributed to the anonymous account. This action cannot be undone.
ca: Totes les submissions fetes per aquest usuari s'atribuiran al compte anònim. Aquesta acció no es pot desfer.

en: %name has been deleted.
ca: %name ha estat eliminat.

en: You must enter a username.
ca: Heu d'introduir un nom d'usuari.

en: The username cannot begin with a space.
ca: El nom d'usuari no pot començar amb un espai.

en: The username cannot end with a space.
ca: El nom d'usuari no pot acabar amb un espai.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
ca: El nom d'usuari no pot contenir espais consecutius.

en: The username contains an illegal character.
ca: El nom d'usuari conté un caràcter il·legal.

en: The username is not a valid authentication ID.
ca: El nom d'usuari no és una ID d'autenticació vàlida.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
ca: El nom d'usuari %name és massa llarg: ha de tenir %max caràcters o menys.

en: You must enter an e-mail address.
ca: Heu d'introduir una adreça de correu electrònic.

en: Who's online
ca: Qui està connectat

en: User list length
ca: Mida de la llista d'usuaris

en: Online users
ca: Usuaris connectats

en: Enter the password that accompanies your username.
ca: Introduïu la contrasenya per al vostre nom d'usuari.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
ca: El nom %name està registrat utilitzant una adreça de correu electrònic reservada i per tant no s'ha pogut connectar.

en: Signature settings
ca: Configuració de les signatures.

en: The signature input format has been set to a format you don't have access to. It will be changed to a format you have access to when you save this page.
ca: El format d'entrada de la signatura s'ha establert en un format al que no tens accés. Es canviarà a un format al que tinguis accés en desar la pàgina.

en: Delete picture
ca: Suprimeix la imatge

en: Check this box to delete your current picture.
ca: Marqueu aquest quadre per a suprimir la vostra imatge actual.

en: An administrator created an account for you at !site
ca: Un administrador us ha creat un compte a !site

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
ca: !username,
    
    Un administrador de !site us ha creat un compte. Ara podeu iniciar sessió a !login_uri utilitzant el següent nom d'usuari i contrasenya:
    
    Nom d'usuari: !username
    Contrasenya: !password
    
    També podeu entrar fent clic en aquest enllaç o copieu-lo i aferreu-lo en el vostre navegador:
    
    !login_url
    
    Aquest inici de sessió és per un cop, només pot ser usat una vegada.
    
    Després d'iniciar sessió, sereu redirigit a !edit_uri perquè pugueu canviar la contrasenya.
    
    
    --  L'equip de !site

en: Account details for !username at !site (pending admin approval)
ca: Detalls del compte de !username a !site (pendent d'aprovació)

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another e-mail containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  !site team
ca: !username,
    
    Gràcies per registrar-vos a !site. La vostra petició d'un compte està pendent d'aprovació. Un cop aprovada, rebreu un altre correu amb informació de com identificar-vos, definir la vostra contrasenya i altres detalls.
    
     --L'equip de !site

en: Replacement login information for !username at !site
ca: Canvi de contrasenya per a !username a !site

en: !username,
    
    A request to reset the password for your account has been made at !site.
    
    You may now log in to !uri_brief by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
ca: !username, 
    
    S'ha fet una petició per regenerar la contrasenya del vostre compte a !site. 
    
    Podeu iniciar sessió ara a !uri_brief clicant en aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador: 
    
    !login_url 
    
    Aquest enllaç és d'un sol inici de sessió; és a dir, sols es pot fer servir un cop. 
    
    Després d'iniciar sessió, se us dirigirà a !edit_uri on podreu canviar la vostra contrasenya.

en: Account details for !username at !site (approved)
ca: Detalls del compte per !username a !site (aprovat)

en: !username,
    
    Your account at !site has been activated.
    
    You may now log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    Once you have set your own password, you will be able to log in to !login_uri in the future using:
    
    username: !username
ca: !username, 
    
    El vostre compte a !site ha estat activat. 
    
    Podeu iniciar una sessió clicant aquest enllaç o copiant-lo i enganxant-lo al vostre navegador: 
    
    !login_url 
    
    Aquest enllaç és d'una sola entrada; és a dir, sols es pot fer servir un cop. Després d'entrar, se us dirigirà a !edit_uri on podreu canviar la vostra contrasenya. 
    
    Un cop hàgiu entrat la vostra contrasenya, podreu entrar a !login_uri en el futur utilitzant: 
    
    Nom d'usuari: !username

en: Account details for !username at !site (blocked)
ca: Els detalls del compte per !username a !site (bloquejat)

en: !username,
    
    Your account on !site has been blocked.
ca: !username,
    
    El vostre compte a !site ha estat boquejat.

en: Account details for !username at !site (deleted)
ca: Els detalls del compte per !username a !site (esborrat)

en: !username,
    
    Your account on !site has been deleted.
ca: !username,
    
    El teu compte a !site s'ha esborrat.

en: Unblock the selected users
ca: Desbloqueja els usuaris seleccionats

en: Block the selected users
ca: Bloca els usuaris seleccionats

en: Delete the selected users
ca: Esborra els usuaris seleccionats

en: The user module allows users to register, login, and log out. Users benefit from being able to sign on because it associates content they create with their account and allows various permissions to be set for their roles. The user module supports user roles which establish fine grained permissions allowing each role to do only what the administrator wants them to. Each user is assigned to one or more roles. By default there are two roles <em>anonymous</em> - a user who has not logged in, and <em>authenticated</em> a user who has signed up and who has been authorized.
ca: El mòdul d'usuaris permet registrar-se, autenticar-se i sortir del sistema. Els usuaris es beneficien d'estar identificats perquè el mòdul associa els continguts que els usuaris creen amb els seus comptes i permet definir permisos associats als seus rols. El mòdul d'usuaris suporta rols d'usuari i permisos amb una granularitat molt fina, de manera que cada rol far només allò que l'administrador li permet fer. Cada usuari està assignat a un o més rols. Per defecte hi ha només dos rols: <em>anònim</em> - un usuari que no ha iniciat sessió - i <em>autenticat</em> - un usuari que ha estat identificat i autoritzat pel sistema.

en: Users can use their own name or handle and can specify personal configuration settings through their individual <em>My account</em> page. Users must authenticate by supplying a local username and password or through their OpenID, an optional and secure method for logging into many websites with a single username and password. In some configurations, users may authenticate using a username and password from another Drupal site, or through some other site-specific mechanism.
ca: Els usuaris poden fer servir el seu propi nom o un sobrenom [àlies] i poden definir paràmetres de configuració personals mitjançant la seva pàgina individual <em>El meu compte</em>. També poden autenticar-se donant un nom d'usuari local i una contrasenya, o mitjançant el seu OpenID, un mètode opcional i segur d'autenticar-se en diversos llocs web utilitzant un sol nom d'usuari i contrasenya. En algunes configuracions, l'usuari pot autenticar-se amb el nom d'usuari i la contrasenya d'un altre lloc Drupal, o a través de qualsevol altre mecanisme propi del lloc web.

en: A visitor accessing your website is assigned a unique ID, or session ID, which is stored in a cookie. The cookie does not contain personal information, but acts as a key to retrieve information from your site. Users should have cookies enabled in their web browser when using your site.
ca: Quan un visitant accedeix al vostre lloc web, se li assigna un identificador únic, o ID de sessió, que es desa en una cookie. La cookie no conté cap informació personal, però actua com a clau per a obtenir informació del web. Per poder accedir al vostre web, l'usuari ha de tenir habilitades les cookies en el seu navegador.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@user">User module</a>.
ca: Per a més informació, vegeu l'entrada del <a href="@block">mòdul Usuari</a> al manual en línia.

en: Drupal allows users to register, login, log out, maintain user profiles, etc. Users of the site may not use their own names to post content until they have signed up for a user account.
ca: Drupal permet als usuaris registrar-se, iniciar sessió, tancar la sessió, mantenir els perfils d'usuari, etc. Els usuaris del lloc no poden utilitzar el seu propi nom per enviar contingut fins que hagin donat d'alta un compte d'usuari.

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
ca: Aquesta pàgina dóna opció a l'administrador de registrar nous usuaris. Els noms d'usuari i les adreces de correu electrònic ha de ser únics.

en: Set up username and e-mail address access rules for new <em>and</em> existing accounts (currently logged in accounts will not be logged out). If a username or e-mail address for an account matches any deny rule, but not an allow rule, then the account will not be allowed to be created or to log in. A host rule is effective for every page view, not just registrations.
ca: Configureu les regles d'accés pels noms d'usuari i les adreces de correu electrònic per als comptes nous <em>i</em> existents (els usuaris en el sistema no seran trets fora). Si un nom d'usuari o una adreça de correu d'un compte coincideix amb alguna regla de negació d'accés, però no amb una regla de permetre l'accés, llavors el compte no es podrà crear o iniciar sessió al lloc. Una regla de sistema és efectiva per a totes les pàgines, no només per registrar-se.

en: Permissions let you control what users can do on your site. Each user role (defined on the <a href="@role">user roles page</a>) has its own set of permissions. For example, you could give users classified as "Administrators" permission to "administer nodes" but deny this power to ordinary, "authenticated" users. You can use permissions to reveal new features to privileged users (those with subscriptions, for example). Permissions also allow trusted users to share the administrative burden of running a busy site.
ca: Els permisos us permeten controlar que poden fer els usuaris al vostre lloc. Cada rol d'usuari (definit a la <a href="@role">pàgina de rols d'usuari</a>) té el seu propi joc de permisos. Per exemple, podríeu donar als usuaris classificats com "Administradors" permisos per "administrar nodes" però denegar aquesta funcionalitat als usuaris ordinaris, "autenticats". Podeu usar els permisos per mostrar noves funcionalitats als usuaris privilegiats (aquells amb subscripcions, per exemple). Els permisos també permeten als usuaris reconeguts compartir la càrrega administrativa de gestionar un lloc amb molta càrrega.

en: <p>Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined in <a href="@permissions">user permissions</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the <em>role names</em> of the various roles. To delete a role choose "edit".</p><p>By default, Drupal comes with two user roles:</p>
          <ul>
          <li>Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.</li>
          <li>Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.</li>
          </ul>
ca: <p>Els rols permeten ajustar la seguretat i administració de Drupal. Un rol defineix un grup d'usuaris que tenen certs privilegis definits a <a href="@permissions">permisos d'usuari</a>. Exemples de rols inclouen: usuari anònim, usuari autenticat, moderador, administrador i més. En aquesta àrea definireu els <em>noms dels rols</em> dels diversos rols. Per suprimir un rol trieu "edita".</p><p>Per defecte, Drupal ve amb dos rols d'usuari:</p>
          <ul>
          <li>Anonymous user: aquest rol s'utilitza per usuaris que no tenen un compte d'usuari o que no s'han autenticat.</li>
          <li>Authenticated user: aquest rol és automàticament assignat a tots els usuaris que han entrat en el lloc.</li>
          </ul>

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
ca: Introduïu un patró senzill (podeu usar "*" com a comodí) per cercar un nom d'usuari o una adreça de correu. Per exemple, es pot cercar "br" i Drupal retornarà "brian", "brad", i "brenda@example.com".

en: Welcome to Drupal. You are now logged in as user #1, which gives you full control over your website.
ca: Us donem la benvinguda al Drupal. Heu iniciat una sessió com a usuari #1, que us dóna control total del lloc web.

en: </p><p> Your password is <strong>%pass</strong>. You may change your password below.</p>
ca: </p><p> La vostra contrasenya és <strong>%pass</strong>. Podeu canviar-la més avall.</p>

en: New external user: %name using module %module.
ca: Nou usuari extern: %name utilitzant el mòdul %module.

en: Deleted user: %name %email.
ca: Usuari borrat: %name %email.

en: administer permissions
ca: administra els permisos

en: administer users
ca: administra els usuaris

en: access user profiles
ca: accedeix als perfils d'usuari

en: change own username
ca: canvia el nom d'usuari propi

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, and user pictures.
ca: Configureu el comportament per defecte del usuaris, incloent-hi els requeriments de registre, correus electrònics i imatges d'usuari.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
ca: Determineu l'accés a les característiques del vostre web mitjançant la selecció de permisos per a diferents rols.

en: Edit role
ca: Edita el rol

en: Access rules
ca: Regles d'accés

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
ca: Llisteu i creeu regles per inhabilitar noms d'usuari, correus electrònics i adreces IP.

en: Check rules
ca: Comprova regles

en: Manages the user registration and login system.
ca: Gestiona el sistema de registre i d'entrada d'usuaris.

en: By !author at @date
ca: Per !author el @date

en: Minimalist tabled theme with light colors.
ca: Tema minimalista amb taules i colors clars.

en: Boxy tabled theme in all grays.
ca: Tema amb taules i caselles i colors grisos.

en: Skip navigation
ca: Omet la navegació

en: Tabled, multi-column theme in blue and orange tones.
ca: Tema amb taules i multicolumna amb tons blaus i taronges.

en: %name must be a number.
ca: %name ha de ser un número.

en: !site_name blogs
ca: Blogs de !site_name

en: To clear all caches, click the button on the <a href="@performance">Performance page</a>.
ca: Per a netejar la memòria cau, feu clic al botó a la <a href="@performance">pàgina de Rendiment</a>.

en: The file ID for the file.
ca: L'ID de fitxer del fitxer.

en: The name of the attached file.
ca: El nom del fitxer adjunt.

en: The MIME type of the attached file.
ca: El tipus MIME del fitxer adjunt.

en: The path of the attached file.
ca: El camí del fitxer adjunt.

en: The size of the attached file.
ca: La mida del fitxer adjunt.
