Drupal.org Testing (6.x-1.0-alpha3) - en to bs translation catalogue (1633 entries)

en: tags
bs: tagovi

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Next
bs: Sljedeći

en: user
bs: korisnik

en: Show on every page except the listed pages.
bs: Prikaži na svakoj stranici osim na navedenim.

en: Show on only the listed pages.
bs: Prikaži samo na navedenim stranicama.

en: Pages
bs: Stranice

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: Reset to defaults
bs: Resetuj na defaultno

en: delete
bs: obriši

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Username
bs: Korisničko ime

en: content
bs: sadržaj

en: Groups
bs: Grupe

en: Group
bs: Grupa

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Replies
bs: Odgovori

en: Closed
bs: Zatvoreno

en: List
bs: Izlistaj

en: Subject
bs: Naslov

en: closed
bs: zatvoren

en: Actions
bs: Akcije

en: disabled
bs: onemogućeno

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Subscribe
bs: Pretplati se

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Read more
bs: Čitaj dalje

en: Enable
bs: Omogući

en: Disable
bs: Onemogući

en: Explanation or submission guidelines
bs: Objašnjenje ili vodiči objave teksta

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Administration
bs: Administracija

en: Comments
bs: Komentari

en: Last updated
bs: Zadnji put osvježeno

en: new
bs: novi

en: error
bs: greška

en: Tags
bs: Tagovi

en: Block title
bs: Naslov bloka

en: The title of the block as shown to the user.
bs: Naslov bloka koji je prikazan korisniku.

en: Taxonomy
bs: Taksonomija

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Content types
bs: Tipovi sadržaja

en: Categories
bs: Kategorije

en: Version
bs: Verzija

en: Advanced options
bs: Napredne postavke

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: Daily
bs: Dnevno

en: Weekly
bs: Sedmično

en: None
bs: Nijedan

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Message
bs: Poruka

en: Password
bs: Lozinka

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Weight
bs: Težina

en: The configuration options have been saved.
bs: Postavke konfiguracije su sačuvane.

en: Help text
bs: Pomoćni tekst

en: Types
bs: Tipovi

en: Hierarchy
bs: Hijerarhija

en: Multiple select
bs: Višestruko selektovanje

en: Required
bs: Obavezno

en: Parent
bs: Roditelj

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
bs: Stranice na određenom nivou su prvo poredane po težini i onda po naslovu.

en: Depth
bs: Dubina

en: none
bs: ništa

en: Category
bs: Kategorija

en: Add container
bs: Dodaj kontejner

en: Settings
bs: Postavke

en: Add category
bs: Dodaj kategoriju

en: Name
bs: Ime

en: edit container
bs: uredi kontejner

en: edit
bs: izmjeni

en: Go to previous page
bs: Idi na prethodnu stranu

en: up
bs: gore

en: Go to parent page
bs: Idi na roditeljsku stranicu

en: Go to next page
bs: Idi na iduću stranu

en: Import
bs: Uvezi

en: Book
bs: Knjiga

en: Export
bs: Izvezi

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Node ID
bs: Nod ID

en: Field
bs: Polje

en: category
bs: kategorija

en: Outline
bs: Bilješke

en: Label
bs: Oznaka

en: Preview
bs: Pregled

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Help
bs: Pomoć

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Sunday
bs: Nedelja

en: Monday
bs: Ponedeljak

en: Tuesday
bs: Utorak

en: Wednesday
bs: Srijeda

en: Thursday
bs: Četvrtak

en: Friday
bs: Petak

en: Saturday
bs: Subota

en: Time
bs: Vrijeme

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: History
bs: Istorija

en: The configuration options have been reset to their default values.
bs: Postavke konfiguracije su resetovane na defaultne vrijednosti.

en: Path
bs: Putanja

en: Vocabularies
bs: Riječnik

en: Modules
bs: Moduli

en: Clear index
bs: Očisti indeks

en: edit forum
bs: uredi forum

en: Forum name
bs: Ime foruma

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati forum %name?

en: The forum %term and all sub-forums and associated posts have been deleted.
bs: Forum %term i svi njegovi podforumi i postovi su obrisani.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
bs: forum: obrisan %term i svi njegovi podforumi i postovi.

en: Display
bs: Prikaz

en: Node type
bs: Tip noda

en: Menu
bs: Meni

en: results
bs: rezultati

en: search
bs: pretraga

en: Core - optional
bs: Core - opcionalno

en: Teaser
bs: Sažetak

en: never
bs: nikad

en: The username %name does not exist.
bs: Korisničko ime %name ne postoji.

en: actions
bs: akcije

en: Text
bs: Tekst

en: aggregator
bs: agregator

en: read more
bs: pročitaj sve

en: Add forum
bs: Dodaj forum

en: Screenshot for %theme theme
bs: Screenshot za %theme temu

en: no screenshot
bs: nema screenshota

en: Keywords
bs: Ključne riječi

en: Access log settings
bs: Postavke bilježenja pristupa

en: Preview comment
bs: Pregledaj komentar

en: Statistics
bs: Statistika

en: Advanced search
bs: Napredna pretraga

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Attachment
bs: Prilog

en: Settings for @role
bs: Postavke za @role

en: Permitted file extensions
bs: Dozvoljene ekstenzije datoteka.

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
bs: Defaultne ekstenzije koje korisnici iz ove korisničke uloge mogu uploadati. Odvojite ekstenzije sa praznim prostorom i nemojte uključivati tačku ispred (npr. doc pdf xsl jpg)

en: Picture
bs: Slika

en: type
bs: tip

en: User
bs: Korisnik

en: action
bs: akcija

en: Continue
bs: Nastavi

en: Configure
bs: Podešavanje

en: Error
bs: Greška

en: Options
bs: Opcije

en: Contact
bs: Kontakt

en: Created
bs: Kreiran

en: Node
bs: Nod

en: Are you sure you want to delete %title?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati %title?

en: Content management
bs: Upravljanje sadržajem

en: Parent item
bs: Roditeljska stavka

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
bs: Opcionalno. U meniju, teže stavke će ići na dno a lakše će se pozicionirati bliže vrhu.

en: Question
bs: Pitanje

en: Add child page
bs: Dodaj podstranicu

en: Printer-friendly version
bs: Verzija za printanje

en: Update options
bs: Osvježi postavke

en: Remove from outline
bs: Ukloni iz bilješki

en: Unknown export format.
bs: Nepoznat format za izvoz.

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Post
bs: Članak

en: Last post
bs: Zadnji post

en: Year
bs: Godina

en: Date format
bs: Format datuma

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Add block
bs: Dodaj blok

en: Display links
bs: Prikaz linkova

en: View type
bs: Tip view-a

en: Page
bs: Strana

en: Site name
bs: Ime web stranice

en: User settings
bs: Korisničke postavke

en: Only site administrators can create new user accounts.
bs: Samo administratori mogu kreirati nove korisničke naloge.

en: Out of date
bs: Zastarjeo

en: Update status
bs: Status osvježavanja

en: Left sidebar
bs: Lijevi stupac

en: Right sidebar
bs: Desni stupac

en: Selected
bs: Odabrano

en: You must enter a category.
bs: Morate unijeti kategoriju.

en: Your name
bs: Vaše ime

en: Send e-mail
bs: Pošalji email

en: Aggregator feed
bs: Agregator feed

en: Aggregator item
bs: Stavka agregatora

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Visibility
bs: Vidljivost

en: Roles
bs: Uloge

en: Comment
bs: Komentar

en: Published
bs: Objavljeno

en: Signature
bs: Potpis

en: Location
bs: Lokacija

en: Locale
bs: Lokal

en: Title field label
bs: Oznaka za polje naslova

en: Body field label
bs: Oznaka za polje tijela

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Sticky at top of lists
bs: Zalijepljen na vrhu liste

en: Revisions
bs: Revizije

en: Log message
bs: Poruka u logu

en: Poll duration
bs: Trajanje ankete

en: Vocabulary
bs: Riječnik

en: Vocabulary name
bs: Ime riječnika

en: E-mail address
bs: Email adresa

en: Last access
bs: Zadnji pristup

en: Global settings
bs: Globalna podešavanja

en: Fields
bs: Polja

en: Contains
bs: Sadrži

en: Does not contain
bs: Ne sadrži

en: Is less than
bs: Je manje od

en: Is less than or equal to
bs: Je manje od ili jednako

en: Is equal to
bs: je jednako

en: Is greater than or equal to
bs: Je više od ili jednako

en: Is greater than
bs: Je više od

en: Is not equal to
bs: nije jednako

en: Vote
bs: Glas

en: Overridden
bs: Prepisan

en: Search settings
bs: Postavke pretrage

en: Normal
bs: Normalno

en: blocked
bs: blokiran

en: active
bs: aktivan

en: configure
bs: podesi

en: %time ago
bs: prije %time

en: Categorize
bs: Kategoriziraj

en: Authored by
bs: Napisao

en: Delete all
bs: Obriši sve

en: Sort order
bs: Redoslijed razvrstavanja

en: Up
bs: Gore

en: This field is required.
bs: Ovo polje je obavezno

en: Medium
bs: Srednje

en: Sortable
bs: Sortiranje

en: Month
bs: Mjesec

en: Details
bs: Detalji

en: Last reply
bs: Zadnji odgovor

en: System
bs: Sistem

en: Unlimited
bs: Neograničeno

en: Send
bs: Pošalji

en: Code
bs: Kod

en: No posts available.
bs: Nema dostupnih članaka.

en: security
bs: bezbjednost

en: node
bs: nod

en: Recent posts
bs: Zadnji članci

en: Day
bs: Dan

en: Table
bs: Tabela

en: Sun
bs: Ned

en: !time ago
bs: prije !time

en: Text color
bs: Boja teksta

en: Navigation
bs: Navigacija

en: Basic
bs: Obični

en: Color
bs: Boja

en: access content
bs: pristupi sadržaju

en: Role
bs: Uloga

en: Log in
bs: Prijavi se

en: Jump to the first comment of this posting.
bs: Skoči na prvi komentar ove diskusije.

en: Jump to the first new comment of this posting.
bs: Skoči na prvi novi komentar ove diskusije.

en: Add new comment
bs: Dodaj novi komentar

en: Add a new comment to this page.
bs: Dodaj novi komentar na ovu stranicu.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
bs: Podijelite svoja razmišljanja i stavove vezane za ovu diskusiju.

en: Case
bs: Tip slova

en: Users
bs: Korisnici

en: Not installed
bs: Nije instalirano

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bs: @site se trenutno održava/servisira. Uskoro ćemo opet biti s vama, hvala vam za strpljenje.

en: Maximum length
bs: Maksimalna dužina

en: Create content
bs: Kreiraj sadržaj

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Uninstall
bs: Deinstalacija

en: <All>
bs: <Sve>

en: access all views
bs: pristup svim views-ima

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
bs: Views su prilagođene liste sadržaja na vašem sistemu. Oni su vrlo podesivi i pružaju vam kontrolu nad različitim prikazima sadržaja.

en: Tools
bs: Alati

en: Clone
bs: Klon

en: Summary, sorted ascending
bs: Pregled, sortiraj u rastućem nizu

en: Summary, sorted descending
bs: Pregled, sortiraj u padajućem nizu

en: Ascending
bs: Uzlazno

en: Descending
bs: Silazno

en: Expose
bs: Otkrij

en: Down
bs: Dole

en: Arguments
bs: Argumenti

en: Filters
bs: Filteri

en: Optional
bs: Opcionalno

en: Order
bs: Poredak

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
bs: Ime view-a mora biti samo alfanumeričko ili sa donjim critcama.

en: administer views
bs: administriraj views-e

en: Recent comments
bs: Zadnji komentari

en: Uncategorized
bs: Bez kategorije

en: The comment no longer exists.
bs: Komentar više ne postoji.

en: The comment and all its replies have been deleted.
bs: Komentar i svi njegovi odgovori su obrisani.

en: Do not display
bs: Ne prikazuj

en: Last checked
bs: Zadnji put provjereno

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
bs: Prikaži ako sljedeći PHP kod vrati <code>TRUE</code> (PHP-mod, samo za programere).

en: Profile
bs: Profil

en: filters
bs: filteri

en: Votes
bs: Glasovi

en: fields
bs: polja

en: Save settings
bs: Sačuvaj postavke

en: reply
bs: odgovori

en: You have to specify a valid date.
bs: Morate naznačiti ispravan datum.

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Created date
bs: Datum kreiranja

en: Default language
bs: Defaultni jezik

en: Add rule
bs: Dodaj pravilo

en: Delete rule
bs: Izbriši pravilo

en: Formatting guidelines
bs: Vodiči za formatiranje

en: Authoring information
bs: Informacije o autorstvu

en: Authored on
bs: Napisano

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
bs: Format: %time. Ostavite prazno da koristite vrijeme objave.

en: Leave blank for %anonymous.
bs: Ostavite prazno za %anonymous.

en: File attachments
bs: File attachment

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bs: Unesite jednu stranicu po liniji kao Drupalovu putanju. Znak '*' je wildcard. Na primjer, unesite %blog za blog stranice ili %blog-wildcard za svaki lični blog. %front je naslovna stranica.

en: Other queries
bs: Ostali upiti

en: Maximum file size per upload
bs: Maksimalna veličina datoteke po jednom uploadu.

en: Total file size per user
bs: Ukupna veličina datoteke po korisniku

en: in
bs: u

en: Are you sure you want to delete these items?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati ove stavke?

en: The items have been deleted.
bs: Stavke su obrisane.

en: Remove items
bs: Ukloni stavke

en: Allowed HTML tags
bs: Dozvoljeni HTML tagovi

en: menu
bs: meni

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: No items selected.
bs: Nijedna stavka nije odabrana.

en: The update has been performed.
bs: Osvježavanje je obavljeno.

en: update
bs: osvježavanje

en: View user profile.
bs: Pogledaj korisnički profil.

en: Full text
bs: Puni tekst

en: Source
bs: Izvor

en: published
bs: objavljen

en: The changes have been saved.
bs: Promjene su sačuvane.

en: Refine
bs: Rafiniraj

en: Undo
bs: Povrati

en: Member for
bs: Član od

en: @time ago
bs: prije @time

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
bs: Primjećen je maliciozni pokušaj promjene zaštićenih korisničkih polja.

en: Select all rows in this table
bs: Označi sve redove u ovoj tabeli

en: Deselect all rows in this table
bs: Ukloni oznake sa svih redova u ovoj tabeli

en: Search results
bs: Rezultati pretrage

en: Your search yielded no results
bs: Vaša pretraga nije dala nikakve rezultate

en: Please enter some keywords.
bs: Molimo unesite neke ključne riječi.

en: Replacement patterns
bs: Zamjenski obrasci

en: Languages
bs: Jezici

en: Topics
bs: Teme

en: Topic
bs: Tema

en: Publishing options
bs: Opcije objavljivanja

en: Create new revision
bs: Kreiraj novu reviziju

en: Query
bs: Upit

en: Locale settings
bs: Postavke lokalizacije

en: Configure block
bs: Podesi blok

en: Hour
bs: Sat

en: Minute
bs: Minuta

en: Second
bs: Sekunda

en: Granularity
bs: Zrnatost

en: Moderated
bs: Moderirano

en: Posts
bs: Postovi

en: Revert
bs: Vratiti

en: Existing system path
bs: Postojeća sistemska putanja

en: Path alias
bs: Pseudonim putanje

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
bs: Odredi postojeću putanju kojoj želite da dodate pseudonim. Na primjer, node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
bs: Odredite alternativnu putanju na kojoj će ovi podaci biti dostupni. Na primjer, upišite "kontakt" kada pravite kontakt stranicu. Koristite relativnu putanju i nemojte dodavati kosu crtu na kraju jer inače pseudonim neće biti valjan.

en: Choice
bs: Izbor

en: Log out
bs: Odjavi se

en: profile
bs: profil

en: Create new account
bs: Kreiraj novi nalog

en: Are you sure you want to delete the block %name?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati blok %name?

en: The block %name has been removed.
bs: Blok %name je obrisan.

en: list terms
bs: Izlistaj izraze

en: add terms
bs: Dodaj novi izraz

en: warning
bs: upozorenje

en: No statistics available.
bs: Nema dostupne statistike.

en: Site information
bs: Informacije o web stranici

en: Blocked
bs: Blokiran

en: critical
bs: kritično

en: Default permitted file extensions
bs: Defaultne dozvoljene datotečne ekstenzije.

en: Results
bs: Rezultati

en: Older polls
bs: Starije ankete

en: View the list of polls on this site.
bs: Pogledaj listu anketa na ovoj stranici.

en: Poll settings
bs: Postavke ankete

en: You must fill in at least two choices.
bs: Morate odabrati bar 2 izbora.

en: open
bs: otvoren

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
bs: Ova tabela izlistava sve zabilježene glasove za ovu anketu. Ako je anonimnim korisnicima dozvoljeno da glasaju, oni će biti identifikovani po IP adresama.

en: Visitor
bs: Posjetilac

en: Cancel your vote
bs: Otkaži svoj glas

en: View the current poll results.
bs: Pogledaj trenutne rezultate ankete.

en: vote on polls
bs: glasaj na anketama

en: cancel own vote
bs: otkaži svoj glas

en: inspect all votes
bs: pregledaj sve glasove

en: Convert
bs: Pretvori

en: Books
bs: Knjige

en: Style
bs: Stil

en: Forums
bs: Forumi

en: view revisions
bs: pogledaj revizije

en: Revisions for %title
bs: Revizije za %title

en: !date by !username
bs: !date od !username

en: revert
bs: vratiti

en: Revision
bs: Revizije

en: current revision
bs: trenutna revizija

en: Track
bs: Prati

en: No forums defined
bs: Nijedan forum nije definisan

en: This topic has been moved
bs: Ova tema je pomjerena

en: User management
bs: Upravljanje korisnicima

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Last modified
bs: Zadnji put izmijenjeno

en: Your vote was recorded.
bs: Vaš glas je zabilježen.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
bs: Dozvoljava vašoj stranici da registruje glasove na različite teme u obliku upitnika sa višestrukim odgovorima.

en: Link color
bs: Boja linka

en: Reverse
bs: Obrnuto

en: Thousands separator
bs: Separator za hiljade

en: Length of trimmed posts
bs: Dužina skraćenog članka

en: 200 characters
bs: 200 karaktera

en: 400 characters
bs: 400 karaktera

en: 600 characters
bs: 600 karaktera

en: 800 characters
bs: 800 karaktera

en: 1000 characters
bs: 1000 karaktera

en: 1200 characters
bs: 1200 karaktera

en: 1400 characters
bs: 1400 karaktera

en: 1600 characters
bs: 1600 karaktera

en: 1800 characters
bs: 1800 karaktera

en: 2000 characters
bs: 2000 karaktera

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
bs: Maksimalan broj karaktera za skraćenu verziju članka. Drupal će koristiti ove postavke da odredi na kojem mjestu da skrati dugačke članke. Skraćena verzija se obično koristi kao sažetak na naslovnoj stranici, u XML feed-u itd. Da onemogućite sažetke postavite ovu vrijednost na 'Neograničeno'. Obratite pažnju da će ovo imati utjecaja samo na novi i osvježeni sadržaj a ne na sve postojeće sažetke.

en: Not published
bs: Nije objavljeno

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
bs: Defaultne ekstenzije koje korisnici mogu uploadati. Odvojite ekstenzije sa praznim prostorom i nemojte uključivati tačku ispred (npr. doc pdf xsl jpg)

en: Default maximum file size per upload
bs: Defaultna maksimalna veličina datoteke po uploadu

en: Default total file size per user
bs: Defaultna ukupna veličina datoteke po korisniku

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
bs: Vaše PHP postavke ograničavaju maksimalnu veličinu datoteke po uploadu na %size.

en: Menu settings
bs: Opcije menija

en: Color scheme
bs: Šema boja

en: Unformatted
bs: Neformatiran

en: @type: deleted %title.
bs: @type: obrisan %title.

en: details
bs: detalji

en: Relationships
bs: Odnos

en: Plural
bs: Pluralni

en: Relationship
bs: Relacija

en: relationships
bs: odnos

en: Sort criteria
bs: Kriterij za sortiranje

en: Revision of %title from %date
bs: Revizija za %title od %date

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
bs: Korisničko ime korisnika kojem želite da dodijelite vlasništvo.

en: Please enter a valid username.
bs: Molimo unesite ispravno korisničko ime.

en: Themes
bs: Teme

en: Story
bs: Priča

en: administer nodes
bs: administriraj nodove

en: administer comments
bs: administriraj komentare

en: Delete comments
bs: Obriši komentare

en: not published
bs: nije objavljen

en: by
bs: od

en: The comments have been deleted.
bs: Komentari su obrisani.

en: Published comments
bs: Objavljeni komentari

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
bs: Vaš komentar je stavljen u red za moderaciju i biće objavljen nakon odobrenja.

en: Comment settings
bs: Postavke komentara

en: not sticky
bs: nije zalijepljen

en: sticky
bs: zalijepljen

en: not promoted
bs: nije promoviran

en: promoted
bs: promoviran

en: Default options
bs: Defaultne opcije

en: Read only
bs: Samo čitanje (read only)

en: Processing
bs: Procesujem

en: Output format
bs: Izlazni format

en: Storage
bs: Pohrana

en: Choice @n
bs: Izbor @n

en: Apply
bs: Primjeni

en: Not translated
bs: Nije prevedeno

en: is
bs: je

en: Approval queue
bs: Red za odobravanje

en: Display on separate page
bs: Prikaži na posebnoj stranici

en: Location of comment submission form
bs: Lokacija forme za objavljivanje komentara

en: Tableless, recolorable, multi-column, fluid width theme (default).
bs: Tema bez tabela, sa više kolona, fluidne širine i sa mogućnošču mijenjanja boja (defaultna).

en: Go to previous forum topic
bs: Idi na prethodnu temu

en: Go to next forum topic
bs: idi na slijedeću temu

en: Enter the terms you wish to search for.
bs: Unesite tražene izraze.

en: No content types available.
bs: Nijedan tip sadržaja nije dostupan

en: PHP Code
bs: PHP Kod

en: Role specific visibility settings
bs: Postavke vidljivosti specifične za korisničke uloge.

en: Block description
bs: Opis bloka

en: Translation
bs: Prevod

en: Blocks
bs: Blokovi

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
bs: Podesite kako se sadržaj blokova pojavljuje u regionima na vašoj web stranici.

en: Delete block
bs: Obriši blok

en: Save blocks
bs: Sačuvaj blokove

en: The block settings have been updated.
bs: Postavke blokova su sačuvane.

en: Block specific settings
bs: Specifične postavke blokova

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
bs: Prepiši defaultni naslov za blok. Koristi <em>&lt;none&gt;</em> da se naslov ne prikazuje ili ostavite prazno da koristite defaultni naslov.

en: '%name' block
bs: '%name' blok

en: User specific visibility settings
bs: Postavke vidljivosti specifične za korisnike

en: Custom visibility settings
bs: Posebne postavke vidljivosti

en: Users cannot control whether or not they see this block.
bs: Korisnik ne može kontrolisati da li vidi ovaj blok ili ne.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
bs: Prikaži ovaj blok po defaultu ali dozvoli korisnicima da ga sakriju.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
bs: Sakrij ovaj blok po defaultu ali dozvoli korisnicima da ga prikažu.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
bs: Dozvoli korisnicima da podese postavke vidljivosti ovog bloka u postavkama svojih korisničkih naloga.

en: Show block for specific roles
bs: Prikaži blok za specifične uloge.

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
bs: Prikaži ovaj blok za odabrane uloge. Ukoliko ne odaberete nijednu ulogu, blok će biti prikazan svim korisnicima.

en: Page specific visibility settings
bs: Postavke vidljivosti specifične za stranice

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
bs: Ukoliko je odabran PHP-mod, unesite PHP kod izmedju %php. Nepravilan kod može napraviti "probleme" sa vašom stranicom pa stoga budite oprezni.

en: Show block on specific pages
bs: Prikaži blok na specifičnim stranicama

en: Save block
bs: Sačuvaj blok

en: Please ensure that each block description is unique.
bs: Molimo obratite pažnju da je opis svakog bloka jedinstven.

en: The block configuration has been saved.
bs: Postavke bloka su sačuvane.

en: The block has been created.
bs: Blok je kreiran.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
bs: Kratki opis bloka. Koristi se na <a href="@overview">stranici pregleda blokova</a>.

en: Block body
bs: Tijelo bloka

en: The content of the block as shown to the user.
bs: Sadržaj bloka kao što je prikazan korisniku.

en: Block configuration
bs: Postavke bloka

en: administer blocks
bs: administriraj blokove

en: use PHP for block visibility
bs: koristi PHP za vidljivost blokova

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
bs: Kontroliše boksove koji su prikazani oko glavnog sadržaja.

en: Core - required
bs: Jezgra - neophodna

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
bs: Dozvoljava administratorima da prilagode navigacijski meni.

en: edit vocabulary
bs: Izmjeni rječnik

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
bs: Opis rječnika; mogu ga koristiti moduli

en: @min and @max
bs: @min i @max

en: Default time zone
bs: Defaultna vremenska zona

en: Full node
bs: Puni node

en: The update has encountered an error.
bs: Došlo je do greške pri osvježavanju.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
bs[0]: 1 stavka uspješno procesovana:
bs[1]: @count stavke uspješno procesovane:
bs[2]: @count stavki uspješno procesovano:

en: Precision
bs: Preciznost

en: Publish
bs: Objavi

en: Unpublish
bs: Ukloni status objave

en: Permission
bs: Dozvole

en: @module module
bs: @module modul

en: Hide
bs: Sakrij

en: Anonymous commenting
bs: Anonimni komentari

en: Anonymous posters may not enter their contact information
bs: Anonimni korisnici ne mogu ostaviti svoje kontakt informacije

en: Anonymous posters may leave their contact information
bs: Anonimni korisnici mogu ostaviti svoje kontakt informacije

en: Anonymous posters must leave their contact information
bs: Anonimni korisnici moraju ostaviti svoje kontakt informacije

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
bs: Ova opcija je omogućena kada anonimni korisnici imaju dozvole da ostavljaju komentare na <a href="@url">stranici sa dozvolama</a>.

en: Display below post or comments
bs: Prikaži ispod članka ili komentara

en: Default comment setting
bs: Defaultne postavke komentara

en: Read/Write
bs: Čitaj/Piši

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
bs: Korisnici sa dozvolama za <em>administraciju komentara</em> će moći prepisati ove postavke.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
bs: Sadržaj ovog polja će biti privatan i neće biti javno prikazan.

en: parent
bs: roditelj

en: Flat list - collapsed
bs: Ravna lista - zatvorena

en: Flat list - expanded
bs: Ravna lista - otvorena

en: Threaded list - collapsed
bs: Uvezana lista - zatvorena

en: Threaded list - expanded
bs: Uvezana lista - otvorena

en: Date - newest first
bs: Datum - prvo najnoviji

en: Date - oldest first
bs: Datum - prvo najstariji

en: 1 new comment | @count new comments
bs[0]: 1 novi komentart
bs[1]: @count nova komentara
bs[2]: @count novih komentara

en: access comments
bs: pristupi komentarima

en: post comments
bs: objavi komentar

en: post comments without approval
bs: objavi komentare bez odobrenja

en: Save content type
bs: Sačuvaj tip sadržaja

en: Global
bs: Globalni

en: arguments
bs: argumenti

en: file system
bs: sistem datoteka

en: Menu link title
bs: Naslov linka menija

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
bs: Maksimalna dubina za stavku i sve njene podstavke je fiksirana na !maxdepth. Neke stavke u meniju možda neće moći biti roditelji drugim stavkama jer će preći ovu dubinu.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
bs: Meni sistem čuva samo sistemske putanje ali će koristiti URL zamjenu za prikaz. %link_path je sačuvan kao %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
bs: Putanja '@link_path' je ili neispravna ili vam je onemogućen pristup.

en: There was an error saving the menu link.
bs: Došlo je do greške pri čuvanju meni linka.

en: Profiles
bs: Profili

en: Edit container
bs: Uredi kontejner

en: Thread
bs: Niz

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
bs: <a href="@login">Prijavite se</a> da ostavite komentar

en: Reply
bs: Odgovori

en: Hot topic threshold
bs: Granica za "vruću" temu

en: Topics per page
bs: Tema po stranici

en: Posts - most active first
bs: Postovi - prvo najaktviniji

en: Posts - least active first
bs: Postovi - prvo najneaktivniji

en: URL path settings
bs: Postavke za URL putanje

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
bs: Morate uključiti bar jednu pozitivnu ključnu riječ sa @count karaktera ili više.

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da povratite reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da obrišete reviziju od %revision-date?

en: revert revisions
bs: povrati revizije

en: <None>
bs: <Nijedan>

en: New forum topics
bs: Nove teme na forumu

en: @type: deleted %title revision %revision.
bs: @type: obrisan %title revizijom %revision.

en: Language neutral
bs: Neutralan jezik

en: Preview trimmed version
bs: Pregledaj skraćenu verziju

en: Preview full version
bs: Pregledaj punu verziju

en: The body of your @type is too short. You need at least %words words.
bs: Tijelo vašeg @type Je prekratko. Treba vam najmanje %words riječi.

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
bs: Ovaj sadržaj je izmijenjen od strane drugog korisnika, promjene ne mogu biti sačuvane.

en: <Any>
bs: <Bilo koji>

en: OpenID redirect
bs: OpenID preusmjeravanje

en: OpenID Login
bs: OpenID prijava

en: Delete OpenID
bs: Obriši OpenID

en: Once you have verified your email address, you may log in via OpenID.
bs: Jednom kada potvrdite svoju email adresu, možete se prijaviti sa OpenID.

en: Log in using OpenID
bs: Prijavi se koristeći OpenID

en: Cancel OpenID login
bs: Otkaži OpenID prijavu

en: What is OpenID?
bs: Šta je OpenID?

en: OpenID login failed.
bs: OpenID prijava nije uspjela.

en: OpenID login cancelled.
bs: OpenID prijava otkazana.

en: Successfully added %identity
bs: Uspješno dodan %identity

en: Add an OpenID
bs: Dodaj OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
bs: Ovaj OpenID se već koristi na stranici.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati OpenID %authname za %user?

en: OpenID deleted.
bs: OpenID obrisan.

en: Sorry, that is not a valid OpenID. Please ensure you have spelled your ID correctly.
bs: Izvinite, ali ovo nije ispravan OpenID. Provjerite da li ste unijeli ispravan ID.

en: You must validate your email address for this account before logging in via OpenID
bs: Morate potvrditi svoju email adresu za ovaj račun prije prijave preko OpenID sistema.

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: The directory %directory does not exist.
bs: Direktorij %directory ne postoji.

en: Rearrange
bs: Preurediti

en: Show only items where
bs: Prikaži samo stavke gdje

en: No comments available.
bs: Nema dostupnih komentara.

en: Primary links
bs: Primarni linkovi

en: empty
bs: prazan

en: Rebuild permissions
bs: Ponovo izgradi dozvole

en: @type: updated %title.
bs: @type: osvježen %title.

en: @type: added %title.
bs: @type: dodat %title.

en: Error saving user account.
bs: Greška pri čuvanju korisničkog računa.

en: taxonomy
bs: taksonomija

en: - Please choose -
bs: - Izaberite -

en: Aggregator
bs: Agregator

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
bs: Sakuplja sadržaj kroz RSS, RDF i Atom feedove.

en: Alias
bs: Pseudonim

en: The content type %name has been deleted.
bs: Tip sadržaja %name je obrisan.

en: Deleted content type %name.
bs: Obrisan tip sadržaja %name.

en: Enter your keywords
bs: Unesite vaše ključne riječi

en: Clean URLs
bs: Čisti URL-ovi

en: My account
bs: Moj profil

en: Number of topics
bs: Broj tema

en: Active forum topics
bs: Aktivne teme na forumu

en: Read the latest forum topics.
bs: Pogledajte zadnje teme na forumu

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
bs: GD biblioteka za PHP nedostaje ili je zastarjela. Molimo provjerite <a href="@url">PHP dokumentaciju za slike</a> oko informacije kako da ovo popravite.

en: GD library
bs: GD biblioteka

en: Attach to
bs: Zakači za

en: Argument type
bs: Tip argumenta

en: Book navigation
bs: Navigacije knjige

en: !a comments per page
bs: !a komentara po stranici

en: Remove this item
bs: Ukloni ovu stavku

en: No title
bs: Bez naslova

en: Module name
bs: Ime modula

en: Enter the module name to export code to.
bs: Unesite ime modula za izvoz koda.

en: Items to display
bs: Stavke za prikaz

en: Edit this view
bs: Izmjeni ovaj view

en: Book parent
bs: Roditelj knjige

en: Top level book
bs: Najgornja knjiga

en: Edit comment
bs: Uredi komentar

en: Promote to front page
bs: Promoviraj na naslovnu stranicu

en: contains
bs: sadrži

en: Edit rule
bs: Izmjeni pravilo

en: Account
bs: Korisnički račun

en: authenticated user
bs: Prijavljeni korisnik

en: Selection type
bs: Tip izbornika

en: Revoked!
bs: Povučeno!

en: No name
bs: Bez imena

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
bs: Greška pri validaciji, pokušajte ponovo. Ukoliko se greška ponovi, molimo vas kontaktirajte administratora.

en: In moderation
bs: U moderaciji

en: Control forums and their hierarchy and change forum settings.
bs: Kontrolišite forume i njihove postavke.

en: Edit forum
bs: Uredi forum

en: Default order
bs: Defaultni raspored

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
bs: Ovaj riječnik je određen za forum. Neke od uobičajenih opcija riječnika su uklonjene.

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
bs: Stavka %forum je samo kontejner za forume. Molimo označite neki od foruma ispod ovog.

en: Leave shadow copy
bs: Ostavi kopiju

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
bs: Ako pomjerite ovu temu, možete ostaviti link na starom forumu koji će voditi na novi.

en: Container name
bs: Ime kontejnera

en: forum container
bs: forum kontejner

en: Created new @type %term.
bs: Kreiran novi @type %term.

en: The @type %term has been updated.
bs: @type %term je osvježen.

en: @time ago<br />by !author
bs: prije @time <br />od !author

en: create forum topics
bs: kreiraj teme na forumu

en: edit own forum topics
bs: uredi svoju temu na forumu

en: administer forums
bs: administriraj forume

en: Containing any of the words
bs: Sadrži bilo koju od riječi

en: Containing the phrase
bs: Sadrži frazu

en: Containing none of the words
bs: Ne sadrži nijednu od riječi

en: Only in the category(s)
bs: Samo u kategoriji

en: Only of the type(s)
bs: Samo tipa

en: Content ranking
bs: Rankiranje sadržaja

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
bs: Naredni brojevi kontrolišu koje vrijednosti će pretraga sadržaja postaviti kao prioritete kod rasporeda rezultata. Veći brojevi znače veći uticaj a 0 znači da je vrijednost ignorisana. Mijenjanje ovih brojeva ne zahtjeva da indeks pretrage bude ponovo izgrađen. Promjene će biti primjenjene odmah.

en: Keyword relevance
bs: Relevantnost ključne riječi

en: Recently posted
bs: Nedavno objavljeno

en: Number of comments
bs: Broj komentara

en: Number of views
bs: Broj pregleda

en: Factor
bs: Faktor

en: Color set
bs: Set boja

en: Ordered list
bs: Uređena lista

en: Unordered list
bs: Neuređena lista

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
bs: <ul>
    <li>Provjerite ispravnost riječi.</li>
    <li>Uklonite navodnike oko fraza da uparite svaku riječ pojedinačno: <em>"plava ribica"</em> će naći manje nego <em>plava ribica</em>.</li>
    <li>Možete koristiti i upite sa <em>OR</em>: <em>plava ribica</em> će naći manje nego <em>plava OR ribica</em>.</li>
    </ul>

en: Case sensitive
bs: Razlika između malih i velikih slova

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
bs: Ako broj izbora iznad nije dovoljan, kliknite ovdje da dodate još.

en: %percentage of the site has been indexed.
bs: %percentage stranica je indeksirano.

en: Error reporting
bs: Prijava grešaka

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
bs[0]: Ostala je @count stavka za indeksiranje.
bs[1]: Ostale su @count stavke za indeksiranje.
bs[2]: Ostalo je @count stavki za indeksiranje.

en: The content access permissions have been rebuilt.
bs: Dozvole za pristup sadržaju su ponovo izgrađene.

en: Column
bs: Kolona

en: Default sort
bs: Defaultno sortiranje

en: sort by @s
bs: sortiraj po @s

en: and
bs: i

en: where
bs: gdje

en: Please select one or more comments to perform the update on.
bs: Označite jedan ili više komentara na kojima želite izvršiti izmjene.

en: Choose an action
bs: Izaberite akciju

en: When either saving a new post or updating an existing post
bs: Kad god je članak sačuvan ili osvježen

en: After saving a new post
bs: Nakon što je članak sačuvan

en: After saving an updated post
bs: Nakon što je članak osvježen

en: After deleting a post
bs: Nakon brisanja članka

en: When content is viewed by an authenticated user
bs: Kad je sadržaj pregledan od strane prijavljenog korisnika

en: Publish post
bs: Objavi članak

en: Unpublish post
bs: Ukini status objave za članak

en: Make post sticky
bs: Zalijepi članak na vrhu

en: Make post unsticky
bs: Ukini članak sa vrha

en: Promote post to front page
bs: Promoviraj članak na naslovnicu

en: Remove post from front page
bs: Ukloni članak sa naslovnice

en: Change the author of a post
bs: Promijeni autora članka

en: Save post
bs: Sačuvaj članak

en: Unpublish post containing keyword(s)
bs: Ukini status objave za članke koji sadrže ključnu riječ

en: Unpublish comment
bs: Označi komentar kao neobjavljen

en: Unpublish comment containing keyword(s)
bs: Označi komentar kao neobjavljen ako ima ključne riječi

en: Set @type %title to published.
bs: Podesi @type %title da je objavljen.

en: Set @type %title to unpublished.
bs: Podesi @type %title da nije objavljen.

en: Set @type %title to sticky.
bs: Podesi @type %title da je zalijepljen na vrhu liste.

en: Set @type %title to unsticky.
bs: Podesi @type %title da nije zalijepljen na vrhu liste.

en: Promoted @type %title to front page.
bs: Promoviraj @type %title na naslovnu stranicu.

en: Removed @type %title from front page.
bs: Ukloni @type %title sa naslovne stranice.

en: Saved @type %title
bs: Sačuvan @type %title

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
bs: Promijenjen vlasnik @type %title na uid %name.

en: The post will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
bs: Članku će biti ukinut status objave ako sadrži neki od nizova karaktera iznad. Koristite listu nizova karaktera odvojenih zarezima. Primjer: smiješno, skakanje padobranom, "Company, Inc.". Nizovi karaktera su osjetljivi na velika i mala slova.

en: After saving a new comment
bs: Poslije objave novog komentara

en: After saving an updated comment
bs: Poslije objave osvježenog komentara

en: After deleting a comment
bs: Poslije brisanja komentara

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
bs: Kada je komentar pregledavan od strane autorizovanog korisnika

en: Unpublished comment %subject.
bs: Komentar %subject označen kao neobjavljen.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
bs: Komentar će biti označen kao neobjavljen ako sadrži bilo koji red karaktera iznad. Redove karaktera odvojite zarezom, npr. smiješno, skokovi s padobranom, "Company, Inc.". Redovi karaktera su osjetljivi na velika i mala slova.

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
bs: Omogućava akcijama da budu pokrenute na nekim sistemskim događajima, kao npr. kada je kreiran novi sadržaj.

en: Enables the categorization of content.
bs: Omogućava kategorizaciju sadržaja.

en: You can leave a message using the contact form below.
bs: Možete ostaviti poruku koristeći formu ispod.

en: Add @type
bs: Dodaj @type

en: Up to date translation
bs: Prevod je osvježen

en: Outdated translation
bs: Prevod je zastarjeo

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
bs: <em>i</em> gdje <strong>%a</strong> je <strong>%b</strong>

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
bs: <strong>%a</strong> je <strong>%b</strong>

en: Parent comment
bs: Roditeljski komentar

en: The parent comment.
bs: Roditeljski komentar.

en: Author's website
bs: Autorova web stranica

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
bs: Prikaži dubinu komentara ako je u nizu.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
bs: Sortiraj po redu u nizu. Ovo će sačuvati komentare i odgovore na njih zajedno.

en: Reply-to link
bs: Link za odgovor na komentar.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
bs: Pruža jednostavan link za objavu odgovora na komentar.

en: Text to display
bs: Tekst za prikaz

en: Link this field to its user or an author's homepage
bs: Linkaj ovo polje na njegovog korisnika ili na autorov homepage

en: field
bs: polje

en: View settings
bs: Postavke views-a

en: Week @week
bs: Sedmica @week

en: Delete view
bs: Izbriši view

en: Tableless, recolorable, multi-column, fixed width theme.
bs: Tema bez tabela, sa više kolona, fiksne širine i sa mogućnošču mijenjanja boja.

en: Translate
bs: Prevedi

en: Create @name
bs: Kreiraj @name

en: @type %title has been deleted.
bs: @type: %title je obrisan.

en: Not enabled
bs: Nije omogućen

en: Force single
bs: Forsiraj samo jedno

en: anonymous user
bs: Anonimni korisnik

en: directory ping
bs: direktorijum ping

en: Search this site
bs: Pretraži ove stranice

en: Delete content type
bs: Obriši ti sadržaja

en: Change book (update list of parents)
bs: Izmjeni knjigu (osvježi listu roditelja)

en: add content to books
bs: dodaj sadržaj u knjige

en: administer book outlines
bs: administriraj bilješke knjige

en: create a new book
bs: kreiraj novu knjigu

en: edit order and titles
bs: uredi poredak i naslove

en: Manage your site's book outlines.
bs: Uredi bilješke knjiga.

en: No vocabularies available.
bs: Rječnici nisu dostupni.

en: Title only
bs: Samo naslov

en: Post new comment
bs: Postavi novi komentar

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
bs: Defaultna maksimalna veličina svih datoteka koje korisnik može imati na stranici.

en: Table-based multi-column theme with a marine and ash color scheme.
bs: Tabelirana tema sa više kolona, sa morskom i pepeljastom kolor šemom.

en: All recent posts
bs: Svi zadnji članci

en: My recent posts
bs: Moji zadnji članci

en: Track posts
bs: Prati članke

en: Enables tracking of recent posts for users.
bs: Omogućava praćenje posljednjih članaka vaših korisnika.

en: Book navigation block display
bs: Prikaz bloka navigacije knjige

en: Minimum number of words
bs: Minimalan broj riječi

en: Invalid display id @display
bs: Neispravan ID prikaza @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
bs: Greška: handler za @table > @field ne postoji!

en: Do not use a relationship
bs: Ne koristi relaciju

en: Display type
bs: Tip prikaza

en: Default display order
bs: Defaultni poredak prikaza

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
bs: Defaultno sortiranje za nove i anonimne korisnike dok pregledavaju komentare. Ovi korisnici mogu promijeniti to sortiranje koristeći kontrole za komentare. Registrovanim korisnicima ova promjena ostaje zapamćena kao stalna postavka za komentare.

en: Administration theme
bs: Administracijska tema

en: The cache has been cleared.
bs: Keš je očiščen.

en: An error occurred at @path.
bs: Došlo je do greške na @path.

en: Add to book outline
bs: Dodaj u biješke knjige

en: No link
bs: bez linka

en: outdated
bs: star

en: add translation
bs: dodaj prevod

en: Translations of %title
bs: Prevod za %title

en: Path: !path
bs: Putanja: !path

en: Is not one of
bs: Nije nijedan od

en: Analyze
bs: Analiziraj

en: Re-index site
bs: Reindeksiraj stranice

en: Are you sure you want to re-index the site?
bs: Jeste li sigurni da želite da reindeksirate stranice?

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
bs: Prazna polja su dozvoljena, znakovi punkcije nisu dozvoljeni osim tački, crtica i donjih crtica.

en: Starts with
bs: Počinje sa

en: Secondary links
bs: Sekundarni linkovi

en: Autocomplete
bs: Autokompletiranje

en: create url aliases
bs: kreiraj URL pseudonime

en: administer url aliases
bs: administriraj URL pseudonime

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
bs: Primjećen je neispravan izbor. Molimo kontaktirajte administratora stranice.

en: Decimal point
bs: Decimalni zarez

en: Identification
bs: identifikacija

en: Custom date format
bs: Prilagođeni format datuma

en: Book outline
bs: Zabilješke knjige

en: This will be the top-level page in this book.
bs: Ovo će biti stranica sa najvećim nivoom u knjizi.

en: Revision information
bs: Informacije o reviziji

en: Is one of
bs: jedan od

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
bs: Pristup će biti dozvoljen korisnicima sa jednom od specificiranih dopuštenih stavki.

en: Show All
bs: Prikaži sve

en: Comments are responses to node content.
bs: Komentari su odgovori na sadržaj noda.

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
bs: Ispod je lista komentara na vašoj stranici koji čekaju na odobrenje. Da odobrite komentar, kliknite na 'uredi' i promjenite njegov status na Odobreno. Kliknite na naslov da vidite komentar, na autorovo ime da izmjenite korisničke informacije, 'uredi' da izmjenite tekst i 'obriši' da ih uklonite.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
bs: Izlistaj i uredi komentare i red za moderaciju komentara.

en: Delete comment
bs: Obriši komentar

en: Reply to comment
bs: Odgovori na komentar

en: Default display mode
bs: Defaultni prikaz

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
bs: Defaulti pregled za komentare. Prošireni pregled će prikazati i tijelo komentara. Tematski pregled drži odgovore zajedno.

en: Default comments per page
bs: Defaultni broj komentara po stranici

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
bs: Defaultni broj komentara za svaku stranicu, više komentara se prikazuje na nekoliko stranica.

en: Comment controls
bs: Kontrole komentara

en: Display above the comments
bs: Prikaži iznad komentara

en: Display below the comments
bs: Prikaži ispod komentara

en: Display above and below the comments
bs: Prikaži iznad i ispod komentara

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
bs: Pozicija za kontrole komentara. Ove kontrole daju korisnicima mogućnost da promijene način prikazivanja i raspored komentara.

en: Comment subject field
bs: Polje za naslov komentara

en: Can users provide a unique subject for their comments?
bs: Da li korisnici mogu postaviti jedinstven naslov za svoje komentare?

en: You are not authorized to post comments.
bs: Nije vam dozvoljeno objaviti komentar.

en: The comment you are replying to does not exist.
bs: Komentar na koji ostavljate odgovor ne postoji.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
bs: Ova diskusija je zatvorena, ne možete ostavljati nove komentare.

en: You are not authorized to view comments.
bs: Nije vam dozvoljeno da pregledate komentare.

en: Comment: updated %subject.
bs: Komentar: %subject osvježen.

en: Comment: added %subject.
bs: Komentar: dodan %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati komentar %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
bs: Svi odgovori na komentar će biti izgubljeni. Ova akcija se ne može povratiti.

en: Publish the selected comments
bs: Objavi označene komentare

en: Unpublish the selected comments
bs: Označi komentare kao neobjavljene

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
bs: Izgleda da nema komentara koji želite obrisati, moguće je da ga je drugi administrator već obrisao.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati ove komentare i sve njihove odgovore?

en: You have to specify a valid author.
bs: Morate naznačiti validnog autora.

en: The name you used belongs to a registered user.
bs: Ime koje koristite pripada registrovanom korisniku.

en: You have to leave your name.
bs: Morate ostaviti svoje ime.

en: The e-mail address you specified is not valid.
bs: E-mail adresa koju ste ostavili nije validna.

en: You have to leave an e-mail address.
bs: Morate ostaviti e-mail adresu.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
bs: URL adresa vaše stranice nije validna. Zapamtite da adresa mora biti u formi kao <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
bs: (Bez naslova)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
bs: Odaberite željeni način prikazivanja komentara i kliknite "Save settings" da aktivirate promjene.

en: Comment viewing options
bs: Postavke za pregled komentara

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
bs: <a href="@login">Prijavite se</a> ili se <a href="@register">registrujte</a> da ostavite komentar.

en: Comment: deleted %subject.
bs: Komentar: obrisan %subject.

en: Is empty (NULL)
bs: Je prazan (NULL)

en: Is not empty (NULL)
bs: Nije prazan (NULL)

en: not empty
bs: nije prazan

en: File system
bs: Sistem datoteka

en: Ends with
bs: Završava sa

en: Join summary
bs: Poveži sažetak.

en: Split summary at cursor
bs: Razdvoji sažetak na kursoru.

en: Posted in
bs: Postavljeno u

en: Cannot delete non-existent comment.
bs: Ne možete obrisati nepostojeći komentar.

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
bs: Dozvole za komentare su dodijeljene korisničkim ulogama i koriste se da utvrde da li je anonimnim korisnicima (ili drugim ulogama) dozvoljeno ostavljanje komentara na članke. Ako je anonimnim korisnicima dozvoljeno da ostavljaju komentare, njihove kontakt informacije mogu biti sačuvane u cookijima na njihovim računarima za kasnije korišćenje. Kada komentar nema odgovora, može biti uređen od strane njegovog autora (opcionalno). Modul za komentare koristi iste formate za unos i HTML tagove kao i ostali sadržaj.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
bs: Za više informacija, pogledajte online priručnik za <a href="@comment">Modul za komentare</a>.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
bs: Ispod je lista zadnjih komentara na vašoj stranici. Kliknite na naslov da vidite komentar, na autorovo ime da izmjenite korisničke informacije, 'uredi' da izmjenite tekst i 'obriši' da ih uklonite.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
bs: Primorava korisnike da pregledaju svoj komentar prije objavljivanja.

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
bs: Komentar: neautorizovan komentar je postavljen ili je komentar postavljen na članak %subject koji je zatvoren.

en: Submitted by !username on @datetime.
bs: Postavio !username na @datetime.

en: Action to take if argument is not present
bs: Akcija koja će se poduzeti ako argument nije prisutan

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
bs: Ako je ova vrijednost primljena kao argument, argument će biti ignorisan; tj. "sve vrijednosti"

en: Wildcard title
bs: Wildcard naslov

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
bs: Naslov koji će se koristiti kao wildcard u zamjenama bilo gdje.

en: <Basic validation>
bs: <Opšta validacija>

en: Action to take if argument does not validate
bs: Akcija koja će se izvršiti ako argument nije validan

en: Link this field to its user
bs: Linkaj ovo polje na njegovog korisnika

en: This will override any other link you have set.
bs: Ovo će prepisati bilo  koji link koji ste postavili.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
bs: Prepiši vrijednost koja će biti prikazana anonimnim korisnicima

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
bs: Ako je odabrano, unesite tekst koji će vidjeti anonimni korisnici u prikazano polje.

en: Text to display for anonymous users
bs: Tekst koji će se prikazati anonimnim korisnicima.

en: Use default RSS settings
bs: Koristi defaultne RSS postavke

en: Title plus teaser
bs: Naslov plus uvod

en: Front page feed
bs: Feed početne strane

en: All languages
bs: Svi jezici

en: View link
bs: Link za komentar

en: Link this field
bs: Linkaj ovo polje

en: Only show "listed" file attachments
bs: Prikaži samo "listed" zakačene datoteke

en: @type %title has been created.
bs: @type %title je kreiran.

en: @type %title has been updated.
bs: @type %title je osvježen.

en: The post could not be saved.
bs: Članak nije mogao biti sačuvan.

en: Link this field to its node
bs: Linkaj ovo polje na njegov nod

en: Delete link
bs: Obriši link

en: Add language
bs: Dodaj jezik

en: locale
bs: lokalno

en: Enabled, with translation
bs: Omogućeno, sa prevodom

en: Currently using !item !version
bs: Trenutno koristi !item !version

en: Capitalize first letter
bs: Prvo slovo je veliko

en: Trigger
bs: Okidač

en: Yes/No
bs: Da/Ne

en: No fields available.
bs: Nema dostupnih polja.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
bs: Dopušta korisniku da postavlja sadržaj preko aplikacija koje koriste XML-RPC blog API-je.

en: Your page will be a part of the selected book.
bs: Vaša stranica će biti dio odabrane knjige.

en: Numeric
bs: Numerički

en: Alt text
bs: Alt tekst

en: form
bs: forma

en: Edit link
bs: Izmjeni link

en: alert
bs: upozorenje

en: emergency
bs: hitno

en: More choices
bs: Više izbora

en: Javascript Choice Form
bs: Javascript forma za izbor

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
bs: Za više informacija, pogledajte <a href="@help">sekciju za pomoć</a>, ili <a href="@handbook">Drupal-ov online priručnik</a>. Možete takođe pogledati i <a href="@forum">Drupal.org forum</a>, ili pogledati ostale <a href="@support">načine podrške</a> koji su dostupni.

en: Broken handler @table.@field
bs: Nepravilan handler @table.@field

en: Skipping broken view @view
bs: Preskačem slomljen view @view

en: Ajax callback for view loading.
bs: Ajax callback za učitavanje view-a.

en: The converter will make a best-effort attempt to convert a Views 1 view to Views 2. This conversion is not reliable; you will very likely have to make adjustments to your view to get it to match. You can import Views 1 views through the normal Import tab.
bs: Konverter će dati sve od sebe da pretvori Views1 view u Views2. Ova konverzija nije pouzdana; vjerovatno će te morati napraviti prepravke da bi se dva view-a poklopila. Views1 view možete uvesti kroz normalni tab za Uvoz.

en: Changes cannot be made to a locked view.
bs: Ne možete mijenjati zaključani view.

en: Convert stored Views 1 views.
bs: Pretvori sačuvane Views1 views-e.

en: Convert view
bs: Pretvori view

en: Create customized lists and queries from your database.
bs: Kreiraj prilagođene liste i pozive iz vaše baze podataka.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
bs: Administrativno sučelje za Views. Bez ovog modula, ne možete kreirati i uređivati vaše views-e.

en: Example table contains example content and can be related to nodes.
bs: Tabela u primjeru ima primjer sadržaja i može biti u relaciji sa nodovima.

en: Example content
bs: Primjer sadržaja

en: Some example content that references a node.
bs: Primjer sadržaja koji referira na node

en: Example node
bs: Primjer nod-a

en: Plain text field
bs: Polje za obični tekst

en: Just a plain text field.
bs: Samo polje za obični tekst

en: Numeric field
bs: Polje za brojeve

en: Just a numeric field.
bs: Samo polje za brojeve

en: Boolean field
bs: Polje za istinitu vrijednost

en: Just an on/off field.
bs: Samo polje za uključeno/isključeno vrijednost

en: Timestamp field
bs: Timestamp polje

en: Just a timestamp field.
bs: Samo timestamp polje

en: Emulates the default Drupal front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
bs: Emulira defaultnu prednju stranu Drupala; put od deaultne početne strane možete postaviti do ovog view-a da biste ovaj view postavite za svoju početnu stranu

en: The title to use when this argument is present. It will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
bs: Naslov koji će se koristiti kada je prisutan ovaj argument. On će zanemariti naslov view-a i naslove prošlih argumenata. Ovdje možete koristiti zamjene sa procentom. Koristite "%1" za prvi argument, "%2" za drugi, itd.

en: Validator options
bs: Opcije validatora

en: Display all values
bs: Prikaži sve vrijednosti

en: Hide view / Page not found (404)
bs: Sakrij view / Stranica nije pronađena (404)

en: Display empty text
bs: Prikaži prazan tekst

en: Provide default argument
bs: Postavite defaultni argument

en: Provide default argument options
bs: Postavite opcije za defaultni argument

en: Default argument type
bs: Tip defaultnog argumenta

en: Broken/missing handler
bs: Pogrešan/Nedostaje handler

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
bs: Handler za ovaj predmet je slomljen ili nedostaje i ne može se koristiti. Ako je neki modul ponudio rukovatelja i bio onemogućen, ponovno omogućavanje modula može vratiti handler. Inače, vjerojatno biste trebali obrisati ovaj predmet.

en: Current date
bs: Trenutni datum

en: Current node's creation time
bs: Vrijeme kreiranja trenutnog noda

en: Current node's update time
bs: Vrijeme izmjene trenutnog noda

en: Allow multiple terms per argument.
bs: Dozvo

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
bs: Ako je odabrano, korisnici mogu unijeti višestruke argumente u formi 1+2+3 (za OR) ili 1,2,3 (za AND).

en: Allow multiple arguments to work together.
bs: Dozvoli višestrukim argumentima da rade zajedno

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
bs: Ako je odabrano, više instanci ovog argumenta može raditi zajedno, kao da su dobili više pojmova na isti argument. Ova postavka nije kompatibilna sa  "Smanjite duplikata " postavkom.

en: Do not display items with no value in summary
bs: Ne prikazuj stavke bez vrijednosti u pregledu.

en: Invalid input
bs: Nepravilan unos

en: Fail basic validation if any argument is given
bs: Osnovna validacija ne prolazi ukoliko je dan ijedan argument.

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
bs: Označavajući ovo polje, možete ograničiti da view sa više argumenata nego što je potrebno ne prođe osnovnu validaciju.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
bs: Ako je označeno, korisnici mogu unijeti višestruke argumente u formi 1+2+3 ili 1,2,3.

en: Exclude the argument
bs: Isključi ovaj argument

en: If selected, the numbers entered in the argument will be excluded rather than limiting the view.
bs: Ako je označeno, brojevi uneseni u argument će biti isključeni umjesto da ograničavaju view.

en: Glossary mode
bs: Mod riječnika

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the argument, which allows the summary view to act as a glossary.
bs: Mod riječnika primjenjuje ograničenje na broj karaktera koji se mogu koristiti u argumentu, koje dozvoljava sažetku view-a da se ponaša kao riječnik.

en: Character limit
bs: Ograničenja broja karaktera

en: How many characters of the argument to filter against. If set to 1, all fields starting with the letter in the argument would be matched.
bs: Na koliko karaktera da se filtrira argument. Ako je stavljeno na 1, sva polja koja počinju sa slovom iz argumenta će biti usklađena.

en: When printing the argument result, how to transform the case.
bs: Pri prikazu rezultata argumenta, kako da se oblikuju slova.

en: No transform
bs: Bez promjena

en: Upper case
bs: Velika slova

en: Lower case
bs: Mala slova

en: Capitalize each word
bs: Prvo slovo svake riječi je veliko

en: Case in path
bs: Oblik slova u putanji

en: Transform spaces to dashes in URL
bs: Pretvori prazna mjesta (space) u crtice u URL-u

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
bs: Oznaka za ovo polje koja će biti prikazana krajnjim korisnicima ukoliko stil to zahtjeva.

en: Exclude from display
bs: Isključi iz prikaza

en: Check this box to not display this field, but still load it in the view.  Use this option to not show a grouping field in each record, or when doing advanced theming.
bs: Označite ovu oznaku da ne prikazujete ovo polje ali da se ipak učita u view. Koristite ovu opciju kod naprednog temiranja.

en: Rewrite the output of this field
bs: Prepišite učinak ovog polja

en: If checked, you can alter the output of this field by specifying a string of text with replacement tokens that can use any existing field output.
bs: Ako je označeno, možete izmijeniti proizvod ovog polja određujući tekstualni string sa zamjenskim tokenom koji može koristiti bilo koji već postojeći proizvod drugih polja.

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
bs: Tekst koji će biti prikazan za ovo polje. Može sadržavati HTML. Možete unijeti podatke za ovaj view prema "Zamjenskim obrascima" ispod.

en: Output this field as a link
bs: Prikaži ovo polje kao link.

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
bs: Ako je označeno, ovo polje će biti link. Destinacija linka mora biti unijeta ispod.

en: Link path
bs: Putanja linka

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
bs: Drupalova putanja ili apsolutni URL za ovaj link. Možete unijeti podatke za ovaj view prema "Zamjenskim obrascima" ispod.

en: Text to place as "alt" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
bs: Unesite tekst za "alt" tekst koji će većina web preglednika prikazati kao tooltip kada pređete mišem preko linka.

en: Prefix text
bs: Prefiks tekst

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
bs: Bilo kakav tekst koji će se prikazati prije ovog linka. Može sadržavati HTML.

en: Suffix text
bs: Sufiks tekst

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
bs: Bilo kakav tekst koji će se prikazati poslije ovog linka. Može sadržavati HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
bs: <p>Morate unijeti još neka dodatna polja za ovaj displej prije korištenja ovog polja. Ova polja mogu biti označena kao <em>Isključi iz displeja</em> ako tako želite. Obratite pažnju da zbog načina generisanja sortiranja, ne možete koristiti polja koja dođu nakon ovog polja; Ukoliko su vam potrebna polja koja nisu prikazana ovdje, ponovo organizujte redoslijed vaših polja.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
bs: <p>Slijedeći paterni za zamjenu su raspoloživi za ovaj displej. Koristite paterne prikazane na lijevoj strani da prikažete vrijednost sa desne strane.  Obratite pažnju da zbog načina generisanja sortiranja, ne možete koristiti polja koja dođu nakon ovog polja; Ukoliko su vam potrebna polja koja nisu prikazana ovdje, ponovo organizujte redoslijed vaših polja.</p>

en: Trim this field to a maximum length
bs: Skrati ovo polje na maksimalnu dužinu

en: If checked, this field be trimmed to a maximum length in characters.
bs: Ako je označeno, polje će biti skraćeno na maksimalan broj karaktera.

en: Trim only on a word boundary
bs: Skrati samo na kraju riječi

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
bs: Ako je označeno, ovo polje će biti skraćeno na kraju riječi. Tu je zajamčeno da će biti maksimalan broj znakova ili manje.

en: Add an ellipsis
bs: Dodaj tri tačke

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
bs: Ako je označeno, znak  "..." će biti dodat ako je polje skraćeno.

en: Strip HTML tags
bs: Skini HTML tagove

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
bs: Ako je označeno, svi HTML tagovi će biti ukinuti.

en: Field can contain HTML
bs: Polje može sadržavati HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
bs: Ako je označeno, HTML korektor će propisno zatvoriti tagove kada polje bude skraćeno.

en: If checked, true will be displayed as false.
bs: Ako je označeno, TRUE će biti prikazano kao FALSE.

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. If "Time ago" this is the the number of different units to display, which defaults to two.
bs: Ako je "Custom", pogledaj <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">PHP dokumenti</a> za formate datuma. Ako je "Prije" ovo je broj različitih količina za dispjel, koji je defaultu postavljen na dva.

en: Round
bs: Zaokruži

en: If checked, the number will be rounded.
bs: Ako je označeno, broj će biti zaokružen.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
bs: Odredi koliko brojeva će se prikazati iza decimalnog zareza.

en: What single character to use as a decimal point.
bs: Koji znak će se koristiti kao decimalni zarez.

en: What single character to use as the thousands separator.
bs: Koji znak će se koristiti kao separator za hiljade.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
bs: Tekst koji će se staviti prije znaka, koristeći ga kao simbol za valute.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
bs: Tekst koji će se staviti poslije znaka, koristeći ga kao simbol za valute.

en: Simple separator
bs: Obični separator

en: Display as link
bs: Prikađi kao link

en: This item is currently not exposed. If you <strong>expose</strong> it, users will be able to change the filter as they view it.
bs: Ovaj item trenutno nije otkriven. Ako ga <strong>otkrijete</strong>, korisnici će biti omogućeni da izmjene filter kada ga vide.

en: This item is currently exposed. If you <strong>hide</strong> it, users will not be able to change the filter as they view it.
bs: Ovaj item je trenutno otkriven. Ako ga <strong>sakrijete</strong>, korisnici neće biti omogućeni da izmjene filter kada ga vide.

en: Unlock operator
bs: Operator za otključavanje

en: When checked, the operator will be exposed to the user
bs: Ako je selektovan, operator će biti otkriven korisniku

en: Operator identifier
bs: Identifikator operatora

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
bs: Ovo će se prikazati u URL-u nakon ? znaka da se identifikuje ovaj operator.

en: Filter identifier
bs: Filtriraj identifikator

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
bs: Ovo će se prikazati u URL-u nakon ? znaka da se identifikuje ovaj filter. Ne može biti prazno.

en: Force this exposed filter to accept only one option.
bs: Forsiraj ovaj otkriveni filter da prihvati samo jednu opciju.

en: Remember
bs: Zapamti

en: Remember the last setting the user gave this filter.
bs: Zapamti zadnje postavke koje je korisnik zadao ovom filteru.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
bs: Identifikator je obavezan ako je filter otkriven.

en: This identifier is not allowed.
bs: Identifikator nije dozvoljen

en: - Any -
bs: - Bilo koji -

en: exposed
bs: izložen

en: Value type
bs: Tip vrijednosti

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
bs: Datum u bilo kojem mašinskom formatu. CCYY-MM-DD HH:MM:SS je poželjan.

en: An offset from the current time such as "+1 day" or "-2 hours and 30 minutes"
bs: Odstupanje od trenutno vremena kao "+1 day" ili "-2 hours and 30 minutes"

en: Invalid date format.
bs: Neispravan format datuma

en: Limit list to selected items
bs: Ograniči  listu na odabrane stavke

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
bs: Ako je označeno, samo stavke koje su označene ovdje će biti prikazane korisniku.

en: Is all of
bs: Sve od

en: Is none of
bs: Nijedan od

en: Is between
bs: Je između

en: between
bs: između

en: Is not between
bs: Nije između

en: not between
bs: nije između

en: And max
bs: I max

en: And
bs: I

en: Contains any word
bs: Sadrži bilo koju riječ

en: has word
bs: ima riječ

en: Contains all words
bs: Sadrži sve riječi

en: has all
bs: ima sve

en: begins
bs: počinje

en: ends
bs: završava

en: Case sensitive filters may be faster. MySQL might ignore case sensitivity.
bs: Filteri sa razlikom između velikih i mali slova mogu biti brži. MySQL može ignorirati tu razliku.

en: The label for this relationship that will be displayed only administratively.
bs: Label za ovaj odnos koji će biti prikazan samo administrativno.

en: Require this relationship
bs: Zahtjevaj ovaj odnos

en: If required, items that do not contain this relationship will not appear.
bs: Ako se zahtijeva, item-i koji nemaju ovaj odnos neće se prikazati.

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
bs: Granulariti je najmanja jedinica koja se koristi pri određivanju da li su dva datuma ista; na primjer, ako je granularity "Godina" onda svi datumi u 1999, bez obzira kada u 1999 godini, će se smatrati istim.

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
bs: Ukoliko <a href="@modules">omogućite Modul za naprednu pomoć</a>, Views će vam pružiti bolju pomoć. <a href="@hide">Sakrij ovu poruku.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
bs: Ukoliko instalirate Modul za naprednu pomoć sa !href, Views će vam pružiti bolju pomoć. <a href="@hide">Sakrij ovu poruku.</a>

en: Warning! Broken view!
bs: Upozorenje! Neispravan view!

en: Broken
bs: Slomljen

en: Install the advanced help module for the getting started
bs: Instalirajte Modul za naprednu pomoć da bi krenuli

en: Not sure what to do? Try the "!getting-started" page.
bs: Niste sigurni šta da radite? Pokušajte na "!getting-started" stranici.

en: Displays
bs: Prikazi

en: These queries were run during view rendering:
bs: Ovi upiti su se izvršili prilikom pravljenja view-a

en: This display has no path.
bs: Ovaj prikaz nema putanju.

en: Query build time
bs: Vrijeme pravljenja upita

en: Query execute time
bs: Vrijeme izvršavanja upita

en: View render time
bs: Vrijeme pravljenja view-a

en: No query was run
bs: Nijedan upit nije pokrenut

en: Unable to preview due to validation errors.
bs: Pregled nije moguć zbog greške pri validaciji.

en: Separate arguments with a / as though they were a URL path.
bs: Odvojite argumente sa / kao da su dio URL putanje.

en: Clone view %view
bs: Kloniraj view %view

en: View name
bs: Ime view-a

en: This is the unique name of the view. It must contain only alphanumeric characters and underscores; it is used to identify the view internally and to generate unique theming template names for this view. If overriding a module provided view, the name must not be changed or instead a new view will be created.
bs: Ovo je jedinstveno ime za view. Smije sadržavati samo slova, brojeve i donje crtice; koristi se da identificira view u internom sistemu i da generiše jedinstvena imena za lakše korištenje u predlošcima za temu. Ukoliko mijenjate view koji je došao predinstaliran sa modulom, ime se ne smije mijenjati ili će u suprotnom biti kreiran novi view.

en: View description
bs: Opis view-a

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
bs: Ovaj opis će biti prikazan na Views UI administraciji da vam objasni o čemu je taj view.

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
bs: Unesite opcionalni tag za ovaj view; on se koristi samo da pomogne pri sortiranju views-a na administrativnoj stranici.

en: The view type is the primary table for which information is being retrieved. The view type controls what arguments, fields, sort criteria and filters are available, so once this is set it <strong>cannot be changed</strong>.
bs: Tip view-a je primarna tabela za koje se informacije prikupljaju. Tip view-a kontroliše koje argumente, polja, kriterije za sortiranje i filtere imate dostupne, tako da jednom kada se podesi <strong>ne može biti promijenjen</strong>.

en: You must use a unique name for this view.
bs: Morate koristiti jedinstveno ime za ovaj view.

en: Are you sure you want to revert the view %name?
bs: Jeste li sigurni da želite da vratite %name view?

en: Reverting the view will delete the view that is in the database, reverting it to the original default view. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
bs: Vraćanje view-a će izbrisati view koji je u bazi podataka i vratiti ga na defaultni view. Sve promjene koje ste napravili će biti izgubljene i neće se moči vratiti.

en: Are you sure you want to delete the view %name?
bs: Jeste li sigurni da želite izbrisati view %name?

en: Deleting a view cannot be undone.
bs: Brisanje view-a je nepovratno.

en: The view has been deleted.
bs: View je obrisan.

en: There is no lock on view %view to break.
bs: Nema katanca na %view view za slomiti.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
bs: Jeste li sigurni da želite slomiti katanac na %name view-u?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
bs: Ako slomite ovaj katanac, sve promjene koje je napravio !user će biti izgubljene!

en: Break lock
bs: Slomij katanac

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
bs: Katanac je slomljen i sada možete raditi promjene na view-u.

en: Edit view %view
bs: Uredi view %view

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
bs: Unesi ime za ovaj view ako je drugačije od izvornog view-a. Ostavi prazno ako se koristi ime izvornog view-a.

en: Paste view code here
bs: Zalijepi view kod ovdje.

en: Unable to interpret view code.
bs: Nije moguće protumačiti view kod.

en: You are importing a view created in Views version 1. You may need to adjust some parameters to work correctly in version 2.
bs: Uvozite view kreiran u Views verziji 1. Moguće je da će te morati podesiti neke postavke da bi sve radilo ispravno.

en: That view is not compatible with this version of Views.
bs: Ovaj view nije kompatibilan ovoj verziji Views-a.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
bs: View sa ovim imenom već postoji; molimo izaberite drugo ime.

en: Display plugin @plugin is not available.
bs: Plugin za prikaz @plugin nije dostupan.

en: Style plugin @plugin is not available.
bs: Plugin za stil @plugin nije dostupan.

en: Row plugin @plugin is not available.
bs: Plugin za red @plugin nije dostupan.

en: @type handler @table.@field is not available.
bs: @type handler @table.@field nije dostupan.

en: Unable to import view.
bs: Nije moguće uvesti view.

en: Unknown or missing table name
bs: Nepoznato ili nedostajuće ime tabele

en: Click on an item to edit that item's details.
bs: Kliknite na stavku da izmjenite detalje.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
bs: Ovaj view ima neispravan defaultni prikaz i ne može biti korišten.

en: Export this view
bs: Izvezi view

en: Create a copy of this view
bs: Kopiraj view

en: Go to the real page for this display
bs: Idite na pravu stranu za ovaj prikaz

en: Invalid
bs: Nevažeći

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin doesn't exist!
bs: Greška: Prikaz @display koristi plugin nazvan '@plugin', ali taj plugin ne postoji!

en: Missing style plugin
bs: Nedostaje style plugin

en: Change settings for this style
bs: Promijeni postavke za ovaj style

en: &nbsp; Style: !style
bs: &nbsp; Stil: !style

en: Invalid display id found while regenerating tabs
bs: Neispravan ID prikaza pronađen pri regeneraciji tabova

en: Unable to initialize default display
bs: Nije moguće pokrenuti defaultni prikaz

en: Add display
bs: Dodaj prikaz

en: Remove display
bs: Ukloni prikaz

en: Restore display
bs: Povrati prikaz

en: View analysis
bs: Pogledaj analizu

en: View details
bs: Detalji za view

en: Configure @type
bs: Podesi @type

en: Rearrange @type
bs: Preuredi @type

en: Broken field @id
bs: Neispravno polje @id

en: There are no @types available to add.
bs: Nema @types dostupnih za dodavanje.

en: Configure @type %item
bs: Podesi @type %item

en: Configure extra settings for @type %item
bs: Podesi dodatne postavke za @type %item

en: Change summary style for @type %item
bs: Promijeni stil sažetka za @type %item

en: Internal error: broken plugin.
bs: Interna greška: neispravan plugin.

en: Configure summary style for @type %item
bs: Podesi stil sažetka za @type %item

en: Clear Views' cache
bs: Obriši Views keš

en: Add Views signature to all SQL queries
bs: Dodaj Views potpis za sve SQL upite

en: All Views-generated queries will include a special 'VIEWS' = 'VIEWS' string in the WHERE clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
bs: Svi Views-generirani upiti će imati poseban 'VIEWS' = 'VIEWS' string u WHERE klauzuli. Ovo će olakšati identifikaciju Views upita u logu servera ali bi se trebalo koristiti samo kod rješavanja problema.

en: Disable views data caching
bs: Onemogući keširanje podataka views-a

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
bs: Views-i keširaju podatke o dostupnim tabelama, modulima i views-ima kako bi poboljšali performanse. Ako označite ovu stavku, Views neće keširati podatke i uvijek će ih ponovo izgraditi kada to bude potrebno. Ovo može imati ozbiljan uticaj na performanse vaše web stranice.

en: Ignore missing advanced help module
bs: Ignoriraj nepostojeći Modul za naprednu pomoć.

en: Views uses the advanced help module to provide help text; if this module is not present Views will complain, unless this setting is checked.
bs: Views-i koriste Modul napredne pomoći kako bi vam omogućili pomoćni tekst; ako ovaj Modul nije dostupan, Views-i će vas obavještavati, ukoliko ne podesite ovdje.

en: Show query above live preview
bs: Prikaži upit iznad pregleda "uživo"

en: The live preview feature will show you the output of the view you're creating, as well as the view. Check here to show the query and other information above the view; leave this unchecked to show that information below the view.
bs: Pregled "uživo" će vam prikazati kako izgleda view koji kreirate. Označite ovdje ako želite da vidite upit i ostale informacije iznad pregleda; ostavite neoznačeno da prikažete te informacije ispod pregleda.

en: Show other queries run during render during live preview
bs: Prikaži ostale upite koji se pokreću tokom izvršavanja pregleda "uživo"

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
bs: Drupal ima potencijal da pokreće mnogo upita dok se view izvršava. Ako označite ovu stavku biće prikazan svaki upit koji se pokreće tokom izvršavanja pregleda "uživo".

en: Do not show hover links over views
bs: Ne prikazuj hover linkove iznad views-a

en: To make it easier to administrate your views, Views provides 'hover' links to take you to the edit and export screen of a view whenever the view is used. This can be distracting on some themes, though; if it is problematic, you can turn it off here.
bs: Kako bi olakšao admnistraciju, Views prikazuje hover linkove da vas odvede na stranicu gdje mijenjate i izvozite view, tamo gdje god je view korišten. Ovo može biti nezgodno na nekim temama pa ako vam pravi probleme, možete ga isključiti ovdje.

en: Enable views performance statistics via the Devel module
bs: Omogući statistiku performansi views-a kroz Devel modul.

en: Check this to enable some Views query and performance statistics <em>if Devel is installed</em>.
bs: Označite ovo da omogućite statistiku performansi <em>ako je Devel modul instaliran</em>.

en: Disable javascript with Views
bs: Onemogući javascript sa Views-ima

en: If you are having problems with the javascript, you can disable it here; the Views UI should degrade and still be usable without javascript, it just not as good.
bs: Ako imate problema sa javascriptom, možete ih isključiti ovdje; View UI će i dalje raditi kako treba, samo ne tako dobro.

en: Page region to output performance statistics
bs: Region stranice u kojem će se prikazati statistika performansi

en: Label for "Any" value on optional single-select exposed filters
bs: Oznaka za "Any" vrijednost na izloženim filterima.

en: Error: missing @component
bs: Greška: nedostaje @component

en: Server reports invalid input error.
bs: Server prijavljuje grešku pri unosu.

en: View analysis can find nothing to report.
bs: Analiza view-a ne može naći ništa za izvještaj.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
bs: Ovaj view ima samo defaultni prikaz i zato neće biti postavljen nigdje na vašoj stranici; možda bi htjeli da dodate stranicu ili blok prikaz.

en: There are no Views 1 views stored in the database to convert.
bs: Nema Views1 views-a sačuvanih u bazi podataka koji bi se mogli konvertovati.

en: Converted
bs: Konvertovan

en: The table below lists Views version 1 views that are stored in the database. You can either convert them to work in Views version 2, or delete them. The views are convertible only if there is no Views 2 view with the same name.
bs: Tabela ispod prikazuje viewse iz Views verzije 1 koji su sačuvani u bazi. Možete ih konvertovati u Views verziju 2 ili ih izbrisati. Viewsi se mogu konvertovati samo ako već ne postoji view sa istim imenom.

en: Unable to find view.
bs: Nije moguće pronaći view.

en: Unable to convert view.
bs: Nije moguće pretvoriti view.

en: The view has been deleted
bs: View je izbrisan

en: Handler @handler include tried to loop infinitely!
bs: Handler @handler je pokušao da napravi beskonačnu petlju!

en: Reduce duplicates
bs: Smanji duplikate

en: Default settings for this view.
bs: Defaultne postavke za ovaj view.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
bs: Prikaži view kao stranicu, sa URL putanjom i navigacijskim linkovima.

en: Display the view as a block.
bs: Prikaži view kao blok.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
bs: Prilozi dodani drugim prikazima kako bi prikazali višestruke views-e u istom view-u.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
bs: Prikaži view kao feed, npr. RSS feed.

en: Displays rows one after another.
bs: Prikaži redove jedan ispod drugog.

en: Displays rows as an HTML list.
bs: Prikaži redove kao HTML listu.

en: Displays rows in a grid.
bs: Prikaži redove u grid-u/rešetki.

en: Displays rows in a table.
bs: Prikaži redove u tabeli.

en: Displays the default summary as a list.
bs: Prikaži defaultni sažetak kao listu.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
bs: Prikaži neformatiran sažetak, sa opcijama za jedan ispod drugog ili u jednom redu.

en: Generates an RSS feed from a view.
bs: Generiši RSS feed iz view-a.

en: Displays the fields with an optional template.
bs: Prikaži polja sa opcionalnim predloškom.

en: Fixed entry
bs: Fiksni zapis

en: Will be available to all users.
bs: Biće dostupan svim korisnicima.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
bs: Pristup će biti dozvoljen korisnicima iz jedne od specificiranih uloga.

en: set_display() called with invalid display id @display.
bs: set_display() pozvan sa nepravilnim id-om prikaza @display.

en: sort criteria
bs: kriterij za sortiranje

en: Sort criterion
bs: Kriterijon za sortiranje

en: sort criterion
bs: kriterijon za sortiranje

en: jQuery UI Tabs: Mismatching fragment identifier.
bs: jQuery UI Tabs: Neusklađen fragment identifikator.

en: jQuery UI Tabs: Not enough arguments to add tab.
bs: jQuery UI Tabs: Nema dovoljno argumenata za dodavanje taba.

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
bs: Stavke agregatora su uvezene iz vanjskog RSS ili Atom feed-a.

en: The title of the aggregator item.
bs: Naslov stavke agregatora.

en: The link to the original source URL of the item.
bs: Link prema originalnom izvornom URL-u stavke.

en: The author of the original imported item.
bs: Autor originalne uvezene stavke.

en: The actual content of the imported item.
bs: Stvarni sadržaj uvezene stavke.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
bs: Datum objave originalnog feeda. (Na nekim feedovima, ovo će biti datum kada je feed uvezen.)

en: The unique ID of the aggregator feed.
bs: Jedinstveni ID za feed agregator.

en: The title of the aggregator feed.
bs: Naslov agregatora feeda.

en: The link to the source URL of the feed.
bs: Link na izvorni URL feeda.

en: The date the feed was last checked for new content.
bs: Datum kada je feed zadnji put provjeren za novi sadržaj.

en: The description of the aggregator feed.
bs: Opis agregatora feeda.

en: The date of the most recent new content onf the feed.
bs: Datum kada je feed zadnji put imao novi sadržaj.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
bs: Prikaži stavku agregator feeda koristeći podatke iz originalnog izvora.

en: The book the node is in.
bs: Knjiga u kojoj je nod

en: The weight of the book page.
bs: Težina stranice knjige

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
bs: Dubina stranice knjige u hijerarhiji; najgornje knjige imaju dubinu od 1.

en: The parent book node.
bs: Nod roditeljske knjige

en: The title of the comment.
bs: Naslov komentara.

en: The text of the comment.
bs: Tekst komentara.

en: The comment ID of the field
bs: ID polja za komentar

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
bs: Ime autora komentara. Može biti prikazano kao link na autorovu web stranicu.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
bs: Adresa web stranice autora komentara. Može biti prikazano kao link. Ako je autor registrovani korisnik, ovo polje će biti prazno.

en: Post date
bs: Datum objave

en: Date and time of when the comment was posted.
bs: Vrijeme i datum objave komentara.

en: Whether or not the comment is currently in moderation.
bs: Da li je komentar trenutno u moderaciji.

en: Provide a simple link to view the comment.
bs: Pruža jednostavan link za pregled komentara.

en: Provide a simple link to edit the comment.
bs: Pruža jednostavan link za uređivanje komentara.

en: Provide a simple link to delete the comment.
bs: Pruža jednostavan link za brisanje komentara.

en: The node the comment is a reply to.
bs: Nod na koji je komentar ostavljen.

en: The User ID of the comment's author.
bs: Korisnički ID autora komentara.

en: Parent CID
bs: Roditeljski CID

en: The Comment ID of the parent comment.
bs: ID roditeljskog komentara.

en: Last comment time
bs: Vrijeme zadnjeg komentara

en: Date and time of when the last comment was posted.
bs: Vrijeme i datum kada je objavljen zadnji komentar.

en: Last comment author
bs: Autor zadnjeg komentara.

en: The name of the author of the last posted comment.
bs: Ime autora koji je objavio zadnji komentar.

en: Comment count
bs: Broj komentara

en: The number of comments a node has.
bs: Koliko nod ima komentara.

en: Updated/commented date
bs: Datum osvježavanja/komentarisanja

en: Singular LID
bs: Singularni LID

en: Poll
bs: Anketa

en: Profile URL
bs: Profil URL

en: Has attached files
bs: Ima zakačene datoteke

en: No user
bs: Nema korisnika

en: Link this field to its comment
bs: Linkaj ovo polje na njegov komentar

en: Show teaser-style link
bs: Prikaži teaser-style link

en: Link this field to new comments
bs: Linkaj ovo polje na nove komentare

en: Unknown group
bs: Nepoznata grupa

en: Unknown language
bs: Nepoznat jezik

en: Current user's language
bs: Trenutni korisnikov jezik

en: Default site language
bs: Defaultni jezik stranice

en: No language
bs: Bez jezika

en: Current installed version
bs: Trenutno instalirana verzija

en: Unknown node type
bs: Nepoznat tip noda

en: Check for new comments as well
bs: Provjeri i za nove komentare

en: If you wish to validate for specific node types, check them; if none are checked, all nodes will pass.
bs: Ako želite da validirate prema specifičnom tipu noda, odaberite tip ovdje; ako nijedan nije odabran, svi nodovi će proći.

en: Validate user has access to the node
bs: Provjeri da li korisnik ima pristup nodu.

en: Node IDs separated by , or +
bs: Nod ID odvojeni sa , ili +

en: Build mode
bs: Mod izgradnje

en: Display node comments
bs: Prikaži komentare na nod

en: No alternate
bs: Bez alternative

en: Alternative sort
bs: Alternativni poredak

en: If no search is performed and this field does not appear, pick an alternative default table sort field.
bs: Ako pretraga nije izvršena i ovo polje se ne pojavi, izaberite alternativni poredak polja u tabeli

en: Alternate sort order
bs: Alternativni redoslijed razvrstavanja

en: On empty input
bs: Na prazan unos

en: Show None
bs: Ne prikaži ništa

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
bs: Traži bilo koju od dvije riječi s velikim <strong>OR</strong>. Na primjer, <strong>pas OR mačka</strong>.

en: Display score
bs: Prikaži rezultat

en: Link this field to download the file
bs: Linkaj ovo polje na preuzimanje datoteke

en: Set the breadcrumb for the term parents
bs: Postavi breadcrumb za roditelje izraza/terma

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
bs: Ako je odabrano, breadcrumb će sadržavati sve roditeljske izraze, od kojih je svaki link na ovaj view. Imajte na umu da ovo radi samo ako je samo jedan izraz primljen.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
bs: Dubina će uporediti nodove tagovane sa izrazima. Na primjer, ako imate izraz "fruit" i njegov child izraz "apple", sa dubinom od 1 (ili više) onda će filtriranje za izraz  "fruit" kao rezultat dati sve nodove koji su tagovani sa "apple" kao i nodove sa tagom "fruit". Isto tako, ukoliko je dubina negativna (-1) filtriranje za izraz "apple" će dati i nodove tagovane sa "fruit".

en: Allow multiple terms per argument
bs: Dozvoli višestruke izraze po argumentu

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this argument.
bs: Ako je odabrano, korisnici mogu unijeti višestruke argumente u formi 1+2+3. U zavisnosti od broja JOIN operacija koje će zahtjevati, AND će biti tretirano kao OR sa ovim argumentom.

en: No vocabulary
bs: Bez riječnika

en: Link this field to its taxonomy term page
bs: Linkaj ovo polje na stranicu njegove kategorije

en: Link this field to its term page
bs: Linkaj ovo polje na stranicu njegovog izraza

en: Limit terms by vocabulary
bs: Ograniči izraze po riječniku

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
bs: Izaberi iz kojeg riječnika će se izrazi prkazivati.

en: Show hierarchy in dropdown
bs: Prikaži hijerarhiju u dropdownu

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
bs: Izabran je pogrešan riječnik. Molimo, promijenite ga u postavkama.

en: Select terms from vocabulary @voc
bs: Izaberi izraze iz riječnika @voc

en: Select terms
bs: Izaberi izraze

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
bs[0]: Ne mogu da nadjem izraz: @terms
bs[1]: Ne mogu da nadjem izraze: @terms
bs[2]: Ne mogu da nadjem izraze: @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
bs: Ako želite provjeriti valjanost za određene riječnike, označite ih; ako nijedan nije označen, svi izrazi će proći.

en: Term IDs separated by , or +
bs: ID izraza razdvojeni sa , ili +

en: Term name or synonym
bs: Ime izraza ili sinonim

en: Term name/synonym converted to Term ID
bs: Ime izraza/sinonima pretvoreno u ID izraza

en: Select the form of this argument; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as an argument.
bs: Izaberite formu ovog argumenta; ako koristite ime izraza, u principu je mnogo efikasnije da ga pretvorite u ID izraza i koristite  "Taxonomy: Term ID" nego  "Taxonomy: Term Name" kao argument.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name arguments
bs: Pretvara crtice iz URL-a u prazna polja u argumentu imena izraza.

en: Include untranslated nodes
bs: Uključi neprevedene nodove

en: Current language
bs: Trenutni jezik

en: Translation option
bs: Opcije prevođenja

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
bs: Opcije prevođenja vam omogućuju da odredite kojem prevodu ili prevodima u setu prevoda želite da se pridružite. Odaberite "Current language" ili "Default language" da se pridružite prevodu jednog od ta dva jezika. Izaberite specifičan jezik da se pridružite prevodu tog jezika. Ako odaberete "All", svaki prevod će kreirati novi red, što može izazvati pojavu duplikata.

en: To the user
bs: Na korisnika

en: With a mailto:
bs: Sa mailto:

en: Is the logged in user
bs: Je prijavljeni korisnik

en: Usernames
bs: Korisnička imena

en: Enter a comma separated list of user names.
bs: Unesite listu korisničkih imena, odvojenu zarezima.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
bs[0]: Ne mogu da nađem korisnika: @users
bs[1]: Ne mogu da nađem korisnike: @users
bs[2]: Ne mogu da nađem korisnike: @users

en: Also look for a node and use the node author
bs: Takođe pronađi i nod i koristi autora noda.

en: Type of user argument to allow
bs: Tip dozvoljenog korisničkog argumenta

en: Only allow numeric UIDs
bs: Dozvoli samo numerički UID

en: Only allow string usernames
bs: Dozvoli samo korisnička imena u stringu

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
bs: Dozvoli i numeričke UID i string korisnička imena

en: Restrict user based on role
bs: Zabraniti na temelju uloge korisnika

en: Restrict to the selected roles
bs: Ograniči na odabranu ulogu

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
bs: Ako nisu izabrane uloge, korisnicima iz bilo koje uloge će biti dozvoljeno.

en: Multiple displays
bs: Višestruki prikazi

en: The style selected does not utilize fields.
bs: Izabrani stil ne koristi polja.

en: None defined
bs: Nije definisano

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
bs: Ovaj view trenutno uređuje korisnik !user i nije ga moguće uredjivati. Ovaj katanac je star !age. Kliknite ovdje da <a href="!break">otključate katanac</a>.

en: New view
bs: Novi view

en: Changed view
bs: Izmjenjen view

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
bs: View %name, prikazuje stavke tipa <strong>@base</strong>.

en: Live preview
bs: Stvarni prikaz

en: Title: @title
bs: Naslov: @title

en: @current of @max
bs: @current od @max

en: There are no views to be exported at this time.
bs: Trenutno nema views-a za izvoz

en: Show only these tags
bs: Prikaži samo ove tagove

en: Put this in @module.module in your modules/@module directory
bs: Ubacite ovo u @module.module u vašem modules/@module direktoriju

en: Put this in @module.views_default.inc in your modules/@module directory or modules/@module/includes directory
bs: Ubacite ovo u @module.views_default.inc u vašem modules/@module direktoriju ili modules/@module/includes direktorij

en: use views exporter
bs: koristi alat za izvoz views-a

en: Bulk export
bs: Masovni izvoz

en: Views exporter
bs: Alat za izvoz views-a

en: Allows exporting multiple views at once.
bs: Dozvoli izvoz više views-a odjednom.

en: Submitted by !username on @datetime
bs: Objavio !username na @datetime

en: Preview post
bs: Pregledaj članak

en: Must users preview posts before submitting?
bs: Da li korisnici moraju pregledati članak prije objavljivanja?

en: More information about formatting options
bs: Više informacija o opcijama formatiranja

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
bs: Objašnjenje o dodacima ili osvježenjima koji su urađeni kako bi ostalim autorima bilo jasno zašto je to urađeno.

en: HTTP request status
bs: Status HTTP upita

en: Fails
bs: Pada

en: The minimum number of words for the body field to be considered valid for this content type. This can be useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
bs: Minimalan broj riječi za polje glavnog teksta da bi bilo validno za ovaj tip sadržaja. Ovo može biti korisno da bi se eliminisali postovi koji nemaju dovoljan broj riječi kao npr. kratiki testni postovi.

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
bs: Opcionalnlo, odredite alternativni URL na kojoj će ovaj nod biti dostupan. Na primjer, upišite "kontakt" kada pravite kontakt stranicu. Koristite relativnu putanju i nemojte dodavati kosu crtu na kraju jer inače pseudonim neće biti valjan.

en: The content type %name has been updated.
bs: Tip sadržaja %name je osvježen.

en: The content type %name has been added.
bs: Tip sadržaja %name je dodan.

en: Drag to re-order
bs: Povuci za razmještaj.

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
bs: Promjene uradjene u ovoj tabeli neće biti sačuvane dok ne potvrdite formu.

en: Post new @node_type
bs: Postavi novi @node_type

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
bs: Vaš server je uspješno testiran za podršku ove mogućnosti.

en: Your system configuration does not currently support this feature. The <a href="http://drupal.org/node/15365">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
bs: Postavke vašeg sistema trenutno ne podržavaju ove mogućnosti. <a href="http://drupal.org/node/15365">Stranica priručnika za Čiste URL-ove</a> ima više informacija o tome kako riješiti problem.

en: Testing clean URLs...
bs: Testiram čiste URL-ove...

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
bs: <em>Od</em> adresa u automatskim emailovima poslatim prilikom registracije i zahtjeva za novu lozinku, i za ostale obavijesti. (Koristite adresu koja koristi vašu domenu da spriječite da ovaj email bude označen kao spam.)

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL).
bs: Ova opcija podešava Drupal da koristi "clean" URL-ove (npr. bez <code>?q=</code> u URL-u).

en: Update notifications
bs: Osvježi obavještenja

en: MySQL database
bs: MySQL baza podataka

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
bs: Vaš MySQL server je previše star. Drupal zahtjeva barem MySQL %version.

en: Illegal choice %choice in %name element.
bs: Neispravan izbor %choice u %name elementu.

en: Unspecified error
bs: Neodređena greška

en: An error occurred. 
    @uri
    @text
bs: Došlo je do greške. 
    @uri
    @text

en: An error occurred. 
    @uri
    (no information available).
bs: Došlo je do greške. 
    @uri
    (nema dostupnih informacija).

en: An HTTP error @status occurred. 
    @uri
bs: HTTP greška @status . 
    @uri

en: No blocks in this region
bs: Nema blokova u ovom regionu

en: Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page. The default theme Garland, for example, implements the regions "left sidebar", "right sidebar", "content", "header", and "footer", and a block may appear in any one of these areas. The <a href="@blocks">blocks administration page</a> provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions.
bs: Blokovi su "kutije" sadržaja ubačene u zone ili regione na web stranici. Defaultna tema Garland, na primjer, ima regione "left sidebar", "right sidebar", "content", "header", and "footer", i blok se može prikazati u bilo kojem od ovih regiona. Na <a href="@blocks">stranici za administraciju blokova</a> moguće je dodavati blokove u regione ili mijenjati njihov redoslijed unutar regiona.

en: Although blocks are usually generated automatically by modules (like the <em>User login</em> block, for example), administrators can also define custom blocks. Custom blocks have a title, description, and body. The body of the block can be as long as necessary, and can contain content supported by any available <a href="@input-format">input format</a>.
bs: Iako su blokovi obično automatski kreirani od strane modula (kao <em>Prijava korisnika</em> blok, na primjer), administratori mogu definisati blokove i manuelno. Ti blokovi imaju naslov, opis i tijelo. Tijelo bloka može sadržavati neki od dostupnih <a href="@input-format">formata za unos</a>.

en: When working with blocks, remember that:
bs: Kad radite sa blokovima, zapamtite da:

en: since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis.
bs: kako sve teme nemaju iste regione, ili ne prikazuju regione na isti način, blokovi su pozicionirani na poseban način za svaku temu.

en: disabled blocks, or blocks not in a region, are never shown.
bs: onemogućeni blokovi ili blokovi koji nisu ubačeni niti u jedan region, neće biti prikazani.

en: when throttle module is enabled, throttled blocks (blocks with the <em>Throttle</em> checkbox selected) are hidden during high server loads.
bs: kada je throttle modul uključen, throttled blokovi (blokovi sa <em>Throttle</em> oznakom) su sakriveni prilikom velikog opterećenja servera.

en: blocks can be configured to be visible only on certain pages.
bs: blokovi mogu biti podešeni da budu vidljivi na samo pojedinim stranicama.

en: blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.
bs: blokovi mogu biti podešeni da budu vidljivi samo ako su ispunjeni određeni uslovi.

en: blocks can be configured to be visible only for certain user roles.
bs: blokovi mogu biti podešeni da budu vidljivi samo određenim korisničkim ulogama.

en: when allowed by an administrator, specific blocks may be enabled or disabled on a per-user basis using the <em>My account</em> page.
bs: kada je to dozvolio administrator, neki blokovi mogu biti omogućeni ili onemogućeni na korisničkom nivou, koristeći postavke na <em>Moj nalog</em> stranici.

en: some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.
bs: neki dinamički blokovi, kao oni generisani od strane modula, će biti prikazani samo na nekim stranicama.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@block">Block module</a>.
bs: Za više informacija, pogledajte online priručnik za <a href="@block">Blok modul</a>.

en: This page provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. To change the region or order of a block, grab a drag-and-drop handle under the <em>Block</em> column and drag the block to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis. Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save blocks</em> button at the bottom of the page.
bs: Ova stranica vam pruža drag-and-drop sučelje za ubacivanje blokova u regione i kontrolisanje pozicija unutar regiona. Da promjenite raspored ili region, zgrabite drag-and-drop ručkicu ispod <em>Blok</em> kolone i odvucite blok na željeno mjesto. Kako sve teme nemaju iste regione ili ih ne prikazuju na isti način, blokovi su pozicionirani različito na različitim temama. Upamtite da promjene neće biti sačuvane dok ne kliknete <em>Sačuvajte blokove</em> dugme na dnu stranice.

en: To reduce CPU usage, database traffic or bandwidth, blocks may be automatically disabled during high server loads by selecting their <em>Throttle</em> checkbox. Adjust throttle thresholds on the <a href="@throttleconfig">throttle configuration page</a>.
bs: Da bi smanjili zauzeće servera ili promet prema bazi podatakta, blokovi mogu biti automatski isključeni tokom velikog opterećenja servera tako što ćete označiti njihovu <em>Throttle</em> oznaku. Podesite postavke throttla na stranici <a href="@throttleconfig">throttle postavke</a>.

en: Click the <em>configure</em> link next to each block to configure its specific title and visibility settings. Use the <a href="@add-block">add block page</a> to create a custom block.
bs: Kliknite na link <em>postavke</em> pored svakog bloka da podesite njegove specifične postavke. Koristite <a href="@add-block">dodaj blok</a> stranicu da kreirate novi blok.

en: Use this page to create a new custom block. New blocks are disabled by default, and must be moved to a region on the <a href="@blocks">blocks administration page</a> to be visible.
bs: Na ovoj stranici možete kreirati novi blok. Novi blokovi su onemogućeni po defaultu i moraju biti dodati u region na <a href="@blocks">administraciji blokova</a> kako bi bili vidljivi.

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
bs: Blok %info je ubačen u neispravan region %region i trenutno je onemogućen.

en: JavaScript List Form
bs: JavaScript List Forma

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
bs: Promjene ovog bloka neće biti sačuvane sve dok ne kliknete na <em>Sačuvaj blok</em> dugme.

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
bs: Omogućava postojanje bloga iliti regularno osvježivanih stranica.

en: Allowed book outline types
bs: Dozvoljeni tipovi obilježavanja knjiga

en: Select content types which users with the %add-perm permission will be allowed to add to the book hierarchy. Users with the %outline-perm permission can add all content types.
bs: Izaberite tip sadržaja koji korisnici sa %add-perm dozvolama mogu dodati u hijerarhiju knjige. Korisnici sa %outline-perm dozvolama mogu dodati sve tipove sadržaja.

en: Default child page type
bs: Defaultni tip podstranice

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
bs: Tip sadržaja za %add-child link mora biti jedan od dozvoljenih tipova oilježavanja knjiga.

en: Save book pages
bs: Sačuvaj stranice knjige

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
bs: Ova knjiga je izmijenjena od strane drugog korisnika, promjene ne mogu biti sačuvane.

en: Title changed from %original to %current.
bs: Naslov promijenjen sa %original na %current.

en: Updated book %title.
bs: Knjiga %title je osvježena.

en: book: updated %title.
bs: knjiga: osvježen %title.

en: Update book outline
bs: Osvježi obilježavanje knjige

en: Remove from book outline
bs: Izbaci iz bilješki knjige

en: No changes were made
bs: Promjene nisu sačuvane

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
bs: Članak je dodan u odabranu knjigu. Sada ga možete poziciionirati u odnosu na ostale stranice.

en: The book outline has been updated.
bs: Bilješke knjige su osvježene.

en: There was an error adding the post to the book.
bs: Došlo je do greške prilikom dodavanja članka u knjigu.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
bs: %title ima pridružene podstranice, koje će automatski biti relocirane da bi očuvale svoju vezu sa knjigom. Da bi ponovo kreirali hijerarhiju, kakva bi je bila prije uklanjanja ove stranice, %title može biti ponovo dodat koristeći Bilješke tab i svaka od ranijih podstranica će morati biti relocirana ručno.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
bs: %title može biti dodat u hijerarhiju ponovo koristeći Bilješke tab.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
bs: Jeste li sigurni da želite ukloniti %title iz hijerarhije knjige?

en: The post has been removed from the book.
bs: Članak je uklonjen iz knjige.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
bs: Prikaži verziju za printanje ove knjige i pripadajuće podstranice.

en: Show block on all pages
bs: Prikaži blok na svim stranicama

en: Show block only on book pages
bs: Prikaži blok samo na stranicama knjige

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
bs: Ako je <em>Prikaži blok na svim stranicama</em> označeno, blok će sadržavati automatski generisan meni za sve knjige vaše stranice. Ako je <em>Prikaži blok samo na stranicama knjige</em> označen, blok će sadržavati samo meni vezan za trenutnu knjigu na stranici. U tom će slučaju, ako trenutna stranica nije u okviru knjige, blok neće biti prikazan. Postavke za <em>vidljivost na specifičnim stranicama</em> ili druge postavke za vidljivost mogu biti korištene kako bi se blok selektivno prikazivao.

en: This is the top-level page in this book.
bs: Ova stranica je najveći nivo u ovoj knjizi.

en: No book selected.
bs: Nijedna knjiga nije odabrana.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
bs: Roditeljska stranica knjige. Maksimalna dubina knjige i podstranica je !maxdepth. Neke stranice u odabranoj knjizi možda neće moći biti odabrane kao roditelji ukoliko će to prekoračiti to ograničenje.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
bs: %title je dio bilješki knjige i ima pridružene podstranice. Ukoliko nastavite sa brisanjem, podstranice će biti automatski relocirane.

en: The book module is suited for creating structured, multi-page hypertexts such as site resource guides, manuals, and Frequently Asked Questions (FAQs). It permits a document to have chapters, sections, subsections, etc. Authors with suitable permissions can add pages to a collaborative book, placing them into the existing document by adding them to a table of contents menu.
bs: Modul Knjiga je napravljen za kreiranje struktuiranih, višestraničnih tekstova kao što su npr. vodiči, uputstva i Često Postavljana Pitanja (FAQ). Dozvoljava vašim dokumentima da imaju odlomke, sekcije i podsekcije itd. Autori sa odgovarajućim dozvolama mogu dodati stranice u knjigu, postavljajući ih u postojeće dokumente i dodajući ih u tablice sadržaja.

en: Pages in the book hierarchy have navigation elements at the bottom of the page for moving through the text. These links lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. More comprehensive navigation may be provided by enabling the <em>book navigation block</em> on the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.
bs: Stranice u hijerarhiji knjige imaju navigacijske elemente na dnu stranice za kretanje kroz tekst. Ovi linkovi vode na prijašnje i iduće stranice u knjizi i na nivoe iznad trenutne stranice u strukturi knjige. Detaljnija navigacija može biti omogućena ako omogućite <em>navigacijski blok knjige</em> na <a href="@admin-block">stranici administracije blokova</a>.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
bs: Korisnici mogu odabrati link za <em>verziju za štampanje</em> na dnu stranice knjige kako bi generisali verziju za štampanje te stranice i svih njenih podsekcija.

en: Users with the <em>administer book outlines</em> permission can add a post of any content type to a book, by selecting the appropriate book while editing the post or by using the interface available on the post's <em>outline</em> tab.
bs: Korisnici sa <em>administriraj bilješke knjige</em> dozvolama mogu dodati članak bilo kojeg tipa u knjigu,koristeći alate pri uređivanju članka ili sučelje dostupno na <em>bilješke</em> tabu.

en: Administrators can view a list of all books on the <a href="@admin-node-book">book administration page</a>. The <em>Outline</em> page for each book allows section titles to be edited or rearranged.
bs: Administratori mogu vidjeti listu svih knjiga na <a href="@admin-node-book">stranici administracije knjiga</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@book">Book module</a>.
bs: Za više informacija, pogledajte online priručnik za <a href="@book">modul Knjiga</a>.

en: The book module offers a means to organize a collection of related posts, collectively known as a book. When viewed, these posts automatically display links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
bs: Modul Knjiga nudi mogućnosti organizovanja kolekcija vezanih članaka u zbirke zvane knjiga. Kada se prikazani, ovi članci automatski prikazuju linkove na vezane stranice i prućaju jednostavan sistem navigacije unutar strukture jedne knjige.

en: The outline feature allows you to include posts in the <a href="@book">book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href="@book-admin">reorder an entire book</a>.
bs: Bilješke vam omogućuju da uključite članke u <a href="@book">hijerarhiju knjige</a>, kao i da ih pomjerate unutar hijerarhije ili da <a href="@book-admin">preuredite cijelu knjigu</a>.

en: create new books
bs: kreiraj nove knjige

en: access printer-friendly version
bs: pristupi verziji za printanje

en: Re-order book pages and change titles
bs: Preuredi stranice knjige i promjeni naslove

en: Book page
bs: Stranica knjige

en: A <em>book page</em> is a page of content, organized into a collection of related entries collectively known as a <em>book</em>. A <em>book page</em> automatically displays links to adjacent pages, providing a simple navigation system for organizing and reviewing structured content.
bs: <em>Stranica knjige</em> je stranica sadržaja, organizirana u kolekciju vezanih članaka poznatu kao <em>knjiga</em>. <em>Stranica knjige</em> automatski prikzuje linkove na ostale stranice unutar knjige, pružajući vam jednostavan sistem navigacije za organizaciju i pregled struktuiranog sadržaja.

en: Allows users to structure site pages in a hierarchy or outline.
bs: Dozvoli korisnicima da struktuiraju stranice u hijerarhiju.

en: The color module allows a site administrator to quickly and easily change the color scheme of certain themes. Although not all themes support color module, both Garland (the default theme) and Minnelli were designed to take advantage of its features. By using color module with a compatible theme, you can easily change the color of links, backgrounds, text, and other theme elements. Color module requires that your <a href="@url">file download method</a> be set to public.
bs: Modul Boje dozvoljava administratorima da brzo i lako promijene boje na stranici za pojedine teme. Iako sve teme ne podržavaju modul Boje, defaultna tema Garland i Minelli su napravljene tako da imaju te mogućnosti. Modul Boje zahtijeva da vaš <a href="@url">download metod</a> bude podešen na javno.

en: It is important to remember that color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. This means that if you make any manual changes to your theme's stylesheet, you must save your color settings again, even if they haven't changed. This causes the color module generated version of the stylesheets in the files directory to be recreated using the new version of the original file.
bs: Važno je da zapamtite da modul Boje čuva postavke u direktoriju datoteka. To znači da svaki put kada napravite promjene u CSS-u svoje teme morate da sačuvate i postavke boja opet iznova, iako se one nisu promijenile.

en: To change the color settings for a compatible theme, select the "configure" link for the theme on the <a href="@themes">themes administration page</a>.
bs: Da promijenite postavke boja za temu, odaberite "configure" link za temu na stranici <a href="@themes">administracije tema</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@color">Color module</a>.
bs: Za više informacija, pogledajte online priručnik za <a href="@color">modul Boje</a>.

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
bs: Birač boja radi samo ako je <a href="@url">metod downloada</a> podešen na javno.

en: Base color
bs: Bazna boja

en: Header top
bs: Vrh zaglavlja

en: Header bottom
bs: Dno zaglavlja

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
bs: Nema dovoljno memorije dostupne za PHP da promijeni šemu boja za ovu temu. Trebate bar jos %size. Molimo provjerite <a href="@url">PHP dokumentaciju</a> za više informacija.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
bs: GD biblioteka za PHP je omogućena ali je kompajlirana bez podrške za PNG. Molimo provjerite <a href="@url">PHP dokumentaciju za slike</a> oko informacije kako da ovo popravite.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
bs: Dozvoljava korisnicima da promijene šemu boja za pojedine teme.

en: The comment module allows visitors to comment on your posts, creating ad hoc discussion boards. Any <a href="@content-type">content type</a> may have its <em>Default comment setting</em> set to <em>Read/Write</em> to allow comments, or <em>Disabled</em>, to prevent comments. Comment display settings and other controls may also be customized for each content type (some display settings are customizable by individual users).
bs: Modul za komentare dozvoljava vašim posjetiocima da ostavljaju komentare na vaše članke kreirajući ad-hoc diskusiju. Bilo koji <a href="@content-type">tip sadržaja</a> može imati svoje <em>defaultne postavke za komentare</em> postavljene na <em>Čitaj/Piši</em> kako bi komentari bili dozvoljeni, ili <em>Onemogućene</em>, da spriječite komentare. Postavke za prikaz komentara takodje mogu biti prilagođene za svaki tip sadržaja.

en: Delete the selected comments
bs: Obriši označene komentare

en: Allows users to comment on and discuss published content.
bs: Dozvoljava korisnicima da ostavljaju komentare i pokreću diskusije na objavljenom sadržaju.

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
bs: Omogućava korištenje lične kontakt forme kao i kontakt forme za cijelu stranicu.

en: Database logging
bs: Bilježenje baze podataka

en: Logs and records system events to the database.
bs: Bilježi sistemske događaje u bazu podataka.

en: Add input format
bs: Dodaj format za unos

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
bs: Rukuje filtriranjem sadržaja u pripremi za prikaz.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
bs: Kratko ime za kolekciju vezanih diskusija.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
bs: Opis i vodilje za diskusiju unutar ovog foruma.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
bs: Forumi su prikazani u silaznom poretku po težini (forumi sa istom težinom su poredani alfabetski).

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
bs: Kratko i precizno ime za kolekciju vezanih foruma.

en: Description and guidelines for forums within this container.
bs: Opis i vodilje za forume unutar ovog kontejnera.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
bs: Kontejneri su prikazani u silaznom poretku po težini (kontejneri sa istom težinom su poredani alfabetski).

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
bs: Brisanje foruma ili kontejnera će takođe obrisati i njihove podforume, ako postoje. Da izbrišete post na forumu, prvo posjetite <a href="@content">administraciju sadržaja</a>. Ova akcija je nepovratna.

en: The number of posts a topic must have to be considered "hot".
bs: Broj postova koji tema mora imati da bi bila označena kao "hot".

en: Default number of forum topics displayed per page.
bs: Defaultni broj forumskih tema prikazanih po stranici.

en: Default display order for topics.
bs: Defaultni raspored prikaza za teme.

en: There are no existing containers or forums. Containers and forums may be added using the <a href="@container">add container</a> and <a href="@forum">add forum</a> pages.
bs: Trenutno ne postoji niti jedan forum ili kontejner. Kontejneri i forumi mogu biti dodani na <a href="@container">dodaj kontejner</a> i <a href="@forum">dodaj forum</a> stranicama.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
bs: Kontejneri su obično postavljeni na gornjem nivou ali mogu biti postavljeni i unutar drugih kontejnera ili foruma.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
bs: Forumi mogu biti postavljeni na gornjem nivou ili unutar drugih kontejnera ili foruma.

en: The forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. Forums are useful because they allow community members to discuss topics with one another while ensuring those conversations are archived for later reference. The <a href="@create-topic">forum topic</a> menu item (under <em>Create content</em> on the Navigation menu) creates the initial post of a new threaded discussion, or thread.
bs: Modul za forum vam daje mogućnost kreiranja vezanih diskusija sa funkcijama sličnim kao kod ostalih sistema za forume. Forumi su korisni jer omogućavaju članovima zajednice da diskutuju o raznim temama koje se arhiviraju i dostupne su za kasniju upotrebu. Link za <a href="@create-topic">kreiranje teme</a> (ispod<em>Kreiraj sadržaj</em> na navigacijskom meniju) kreira početni post nove vezane diskusije, ili tzv. thread.

en: A threaded discussion occurs as people leave comments on a forum topic (or on other comments within that topic). A forum topic is contained within a forum, which may hold many similar or related forum topics. Forums are (optionally) nested within a container, which may hold many similar or related forums. Both containers and forums may be nested within other containers and forums, and provide structure for your message board. By carefully planning this structure, you make it easier for users to find and comment on a specific forum topic.
bs: Vezana diskusija se događa kada korisnici ostavljaju komentare na forumsku temu ili na drugi komentar unutar te teme. Tema je sadržana unutar foruma koji su, opet, sadržani unutar opcionalnih kontejnera. I kontejneri i forumi mogu iti ugniježđeni unutar drugih kontejnera i foruma čineći strukturu vašeg forumskog sistema. Pažljivo planirajući ovu strukturu, možete olakšati korisnicima snalaženje unutar foruma.

en: When administering a forum, note that:
bs: Kada administrirate forum, pazite na:

en: a forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic.
bs: tema (i svi njeni komentari) mogu biti premještani između foruma odabirajući drugi forum kod uređivanja teme.

en: when moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
bs: kada se tema premješta između doruma, opcija <em>Ostavi kopiju</em> kreira link na originalnom forumu koji vodi na novu lokaciju.

en: selecting <em>Read only</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments) on the thread.
bs: označavajući <em>Samo čitanje</em> na <em>Postavkama komentara</em> dok uređujete temu će spriječiti postavljanje novih komentara na diskusiju.

en: selecting <em>Disabled</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
bs: označavajući <em>Onemogućeno</em> na <em>Postavkama komentara</em> prilikom uređivanja teme sakriti će te sve komentare i onemogućiti nove.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
bs: Za više informacija, pogledajte online priručnik za <a href="@forum">Forum modul</a>.

en: This page displays a list of existing forums and containers. Containers (optionally) hold forums, and forums hold forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). To provide structure, both containers and forums may be placed inside other containers and forums. To rearrange forums and containers, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag the forum or container to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
bs: Ova stranica prikazuje listu postojećih foruma i kontejnera. Kontejneri sadrže forume a forumi sadrže forumske teme (tema je početni post za vezanu diskusiju). Kako bi napravili strukturu, i kontejneri i forumi mogu biti ugniježđeni unutar drugih foruma i kontejnera. Da promijenite raspored foruma i kontejnera, uhvatite drag-and-drop ručkicu ispod <em>Ime</em> kolone i dovucite forum ili kontejner na željeno mjesto u listi. Zapamtite da promjene neće biti sačuvane dok ne kliknete na <em>Sačuvaj</em> dugme na dnu stranice.

en: By grouping related or similar forums, containers help organize forums. For example, a container named "Food" may hold two forums named "Fruit" and "Vegetables", respectively.
bs: Grupiranjem vezanih ili sličnih foruma, kontejneri pomažu pri organizaciji foruma. Na primjer, kontejner nazvan "Hrana" može sadržavati forume nazvane "Voće" i "Povrće".

en: A forum holds related or similar forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). For example, a forum named "Fruit" may contain forum topics titled "Apples" and "Bananas", respectively.
bs: Forum je zbirka vezanih tema (tema je inicijalni članak za vezanu diskusiju). Na primjer, forum nazvan "Voće" može sadržavati teme nazvane "Jabuke" i "Banane".

en: These settings allow you to adjust the display of your forum topics. The content types available for use within a forum may be selected by editing the <em>Content types</em> on the <a href="@forum-vocabulary">forum vocabulary page</a>.
bs: Ove postavke vam omogućavaju da podesite prikaz tema na forumu. Tipovi sadržaja dostupni za korištenje unutar foruma mogu biti odabrani na <em>Tipovi sadržaja</em> i na <a href="@forum-vocabulary">stranici kategorija za forum</a>.

en: Forum topic
bs: Tema na forumu

en: A <em>forum topic</em> is the initial post to a new discussion thread within a forum.
bs: <em>Forumska tema</em> je početni post za novu diskusiju unutar foruma.

en: delete own forum topics
bs: obriši svoje teme na forumu

en: delete any forum topic
bs: obriši bilo koju temu na forumu

en: edit any forum topic
bs: uredi bilo koju temu na forumu

en: Enables threaded discussions about general topics.
bs: Omogućava vezanu diskusiju oko generalnih tema.

en: Manages the display of online help.
bs: Upravlja sistemom online pomoći.

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
bs: Omogućava funkciju rukovanja jezicima i prevod korisničkog sučelja na druge jezike.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and <strong>spaces</strong>. This name must be unique.
bs: Ljudski-čitljivo ime za ovaj tip sadržaja. Ovaj tekst će biti prikazan kao dio liste na <em>kreiraj sadržaj</em> stranici. Preporučuje se da ovo ime počinje sa velikim slovom i da sadrži samo slova, brojeve i <strong>prazna mjesta (spaces)</strong>. Ovo ime mora biti jedinstveno.

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores. Underscores will be converted into hyphens when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique.
bs: Mašinski-čitljivo ime za ovaj tip sadržaja. Ovaj tekst će biti korišten kao dio URL-a na <em>kreiraj sadržaj</em> stranici za ovaj tip sadržaja. Ovo ime smije sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice. Donje crtice će biti konvertovane u obične crtice kada se bude kreirao URL za <em>kreiraj sadržaj</em> stranicu. Ovo ime mora biti jedinstveno.

en: The machine-readable name of this content type. This field cannot be modified for system-defined content types.
bs: Mašinski-čitljivo ime za ovaj tip sadržaja. Ovo polje ne može biti promijenjeno za sistemske tipove sadržaja.

en: A brief description of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page.
bs: Kratak opis ovog tipa sadržaja. Ovaj tekst će biti prikazan kao dio liste na <em>kreiraj sadržaj</em> stranici.

en: Submission form settings
bs: Postavke forme za objavljivanje

en: This content type does not have a title field.
bs: Ovaj tip sadržaja nema polje za naslov.

en: To omit the body field for this content type, remove any text and leave this field blank.
bs: Da izostavite polje glavnog teksta za ovaj tip sadržaja, uklonite sav tekst i ostavite ovo polje prazno.

en: This text will be displayed at the top of the submission form for this content type. It is useful for helping or instructing your users.
bs: Ovaj tekst će biti prikazan na vrhu forme za objavljivanje za ovaj tip sadržaja. Može biti korišten da pomogne vašim korisnicima pri objavljivanju i uređivanju članaka.

en: Workflow settings
bs: Postavke toka rada.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
bs: Korisnici sa <em>administriraj nodove</em> dozvolama će moći prepisati ove opcije.

en: The machine-readable name %type is already taken.
bs: Mašinski-čitljivo ime %name je već zauzeto.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
bs: Mašinski-čitljivo ime mora sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
bs: Nepravilno mašinski-čitljivo ime. Molimo unesite ime drukčije od %invalid.

en: The human-readable name %name is already taken.
bs: Ljudski-čitljivo ime %name je već zauzeto.

en: The content type %name has been reset to its default values.
bs: Tip sadržaja %name je resetovan na svoje defaultne vrijednosti.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
bs: Jeste li sigurni da želite da obrišete tip sadržaja %name?

en: Added content type %name.
bs: Dodan tip sadržaja %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
bs[0]: Promijenjen tip sadržaja za 1 članak sa %old-type u %type.
bs[1]: Promijenjen tip sadržaja za @count članka sa %old-type u %type.
bs[2]: Promijenjen tip sadržaja za @count članaka sa %old-type u %type.

en: <strong>Warning:</strong> there is currently 1 %type post on your site. It may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type. | <strong>Warning:</strong> there are currently @count %type posts on your site. They may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type.
bs[0]: <strong>Upozorenje:</strong> trenutno imate 1 %type članak na vašoj stranici. Moguće je da neće ispravno raditi ili biti prikazan ukoliko obrišete ovaj tip sadržaja.
bs[1]: <strong>Upozorenje:</strong> trenutno imate @count %type članka na vašoj stranici. Moguće je da neće ispravno raditi ili biti prikazani ukoliko obrišete ovaj tip sadržaja.
bs[2]: <strong>Upozorenje:</strong> trenutno imate @count %type članaka na vašoj stranici. Moguće je da neće ispravno raditi ili biti prikazani ukoliko obrišete ovaj tip sadržaja.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Possible causes for permission problems are disabling modules or configuration changes to permissions. Rebuilding will remove all privileges to posts, and replace them with permissions based on the current modules and settings.
bs: Ukoliko vaša stranica ima probleme sa dozvolama za sadržaj, možda morate ponovo izgraditi dozvole. Mogući razlozi za ove probleme su promjene u konfiguraciji ili deinstalacija modula. Ponovna izgradnja će ukloniti sve privilegije za članke i zamijeniti ih dozvolama baziranim na trenutnim postavkama i konfiguraciji modula.

en: Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed posts will automatically use the new permissions.
bs: Ponovna izgradnja može potrajati ukoliko ima mnogo sadržaja ili ukoliko su postavke dozvola kompleksne. Poslije ponovne izgradnje članci će automatski koristiti nove dozvole.

en: Node access status
bs: Status pristupa nodu

en: Number of posts on main page
bs: Broj članaka na naslovnoj stranici

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
bs: Defaultni maksimalni broj članaka po jednoj stranici koji će biti prikazani na stranicama pregleda kao npr. na glavnoj stranici.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
bs: Jeste li sigurni da želite ponovo da izgradite dozvole za sadržaj stranice?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
bs: Ova akcija ponovo izgrađuje dozvole za sadržaj na stranici i može potrajati. Ova akcija je nepovratna.

en: Demote from front page
bs: Ukloni sa naslovne stranice

en: Make sticky
bs: Postavi kao članak zalijepljen na vrhu.

en: Remove stickiness
bs: Ukloni članak sa vrha

en: language
bs: jezik

en: An error occurred and processing did not complete.
bs: Došlo je do greške i procesovanje nije završeno.

en: Show summary in full view
bs: Prikaži sažetak u punom pregledu

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
bs: Skraćena verzija vašeg članka prikazuje kako vaš članak izgleda kada je promovisan na naslovnu stranicu ili kada se izveze u feed. <span class="no-js"> Možete unijeti graničnik "&lt;!--break--&gt;" (bez navodnika) da tačno odredite gdje će se vaš članak razdvojiti.</span>

en: Copy of the revision from %date.
bs: Kopiraj reviziju od %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
bs: @type %title je povraćen nazad na reviziju od %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
bs: Revizija od %revision-date za @type %title je obrisana.

en: @type: reverted %title revision %revision.
bs: @type: povraćen %title revizijom %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
bs: Dozvole za prsitup sadržaju moraju biti ponovo izgrađene.

en: The content access permissions need to be rebuilt. Please visit <a href="@node_access_rebuild">this page</a>.
bs: Dozvole za prsitup sadržaju moraju biti ponovo izgrađene. Molimo posjetite <a href="@node_access_rebuild">ovu stranicu</a>.

en: The node module manages content on your site, and stores all posts (regardless of type) as a "node". In addition to basic publishing settings, including whether the post has been published, promoted to the site front page, or should remain present (or sticky) at the top of lists, the node module also records basic information about the author of a post. Optional revision control over edits is available. For additional functionality, the node module is often extended by other modules.
bs: Nod modul upravlja sadržajem na vašoj web stranici i čuva sve članke (bez obzira na tip) kao "node". Kao dodatak uobičajenim postavkama, uključujući objavu članaka, promoviranje na naslovnicu itd, nod modul takođe bilježi i osnovne informacije o autoru članka. Opcionalna funkcija revizije članaka je takođe dostupna. Za dodatne funkcionalnosti, nod modul se obično proširuje sa drugim modulima.

en: Though each post on your site is a node, each post is also of a particular <a href="@content-type">content type</a>. <a href="@content-type">Content types</a> are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Each content type may have different default settings for <em>Publishing options</em> and other workflow controls. By default, the two content types in a standard Drupal installation are <em>Page</em> and <em>Story</em>. Use the <a href="@content-type">content types page</a> to add new or edit existing content types. Additional content types also become available as you enable additional core, contributed and custom modules.
bs: Iako je svaki članak na vašoj stranici nod, svaki članak je takođe i dio određenog <a href="@content-type">tipa sadržaja</a>. <a href="@content-type">Tipovi sadržaja</a> se koriste da definišu karakteristike članka, uključujući naslov i opise polja. Svaki tip sadržaja može imati različite defaultne postavke za <em>Opcije objavljivanja</em> i ostale kontrole za kontrolu toka rada. Po defaultu, dva tipa sadržaja u standardnoj instalaciji Drupala su <em>Stranica</em> i <em>Priča</em>. Na <a href="@content-type">stranici za administraciju tipova sadržaja</a> možete dodati nove ili uređivati postojeće tipove. Dodatni tipovi sadržaja mogu biti dodati omogućavanjem nekih od postojećih modula.

en: The administrative <a href="@content">content page</a> allows you to review and manage your site content. The <a href="@post-settings">post settings page</a> sets certain options for the display of posts. The node module makes a number of permissions available for each content type, which may be set by role on the <a href="@permissions">permissions page</a>.
bs: Stranica za <a href="@content">administraciju sadržaja</a> vam omogućava da upravljate sadržajem. Na <a href="@post-settings">stranici sa postavkama članaka</a> podesite različite opcije za prikaz članaka. Nod modul ima i određen broj dozvola za svaki tip sadržaja koje mogu biti postavljene po ulogama na <a href="@permissions">stranici sa dozvolama</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@node">Node module</a>.
bs: Za više informacija, pogledajte online priručnik za <a href="@node">Nod modul</a>.

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
bs: Ispod je lista svih tipova sadržaja na vašoj stranici. Svi članci na stranici su instance jednog od ovih tipova sadržaja.

en: To create a new content type, enter the human-readable name, the machine-readable name, and all other relevant fields that are on this page. Once created, users of your site will be able to create posts that are instances of this content type.
bs: Da kreirate novi tip sadržaja, popunite ljudski-čitljivo ime, mašinski-čitljivo ime i ostala polja koja su na ovoj stranici. Jednom kada je tip kreiran, vaši korisnici će moći kreirati članke koji su dio ovog tipa sadržaja.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
bs: Revizije vam omogućavaju da pratite razlike između različitih verzija članka.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting is ignored when the summary is empty.
bs: Odredili ste da sažetak ne bude prikazan kada je članak prikazan u potpunosti. Ova postavke se ignoriše kada je sažetak prazan.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting has been ignored since you have not defined a summary for the post. (To define a summary, insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) in the Body of the post to indicate the end of the summary and the start of the main content.)
bs: Odredili ste da sažetak ne bude prikazan sa ostatkom članka u punom pregledu. Ova postavka je trenutno ignorisana jer niste odredili sažetak za članak. (Da odredite sažetak, unesite "&lt;!--break--&gt;" ,bez znakova navoda, u tijelo članka da odredite kraj sažetka i početak glavnog sadržaja.)

en: Read the rest of !title.
bs: Pročitaj cijeli tekst za !title.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
bs: <h1 class="title">Dobrodošli na vašu novu Drupal stranicu</h1><p>Molimo pratite sljedeće korake da podesite i počnete koristiti vašu stranicu:</p>

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
bs: <strong>Omogućite dodatne funkcionalnosti</strong> Dalje, posjetite <a href="@modules">listu modula</a> i omogućite funkcionalnosti koje vam odgovaraju. Dodatne module možete naći na <a href="@download_modules">Drupal-ovoj sekciji za download modula</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
bs: <strong>Prilagodite dizajn vaše web stranice</strong> Da promjenite "look and feel" vaše web stranice, posjetite <a href="@themes">sekciju za teme</a>. Možete izabrati jednu od postojećih tema ili downloadati dodatne teme sa <a href="@download_themes">Drupalove stranice sa temama</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
bs: <strong>Počnite dodavati sadržaj</strong> Konačno, možete <a href="@content">kreirati sadržaj</a> za vašu stranicu. Ova poruka će nestati jednom kada promovišete članak na naslovnu stranicu.

en: Rebuilding content access permissions
bs: Ponovo se izgrađuju dozvole za pristup sadržaju

en: Content permissions have been rebuilt.
bs: Dozvole za sadržaj su ponovo izgrađene.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
bs: Dozvole za pristup sadržaju nisu propisno izgrađene.

en: administer content types
bs: administriraj tipove sadržaja

en: View, edit, and delete your site's content.
bs: Pregledaj, uredi i obriši sadržaj na vašoj stranici.

en: Post settings
bs: Postavke članka

en: Control posting behavior, such as teaser length, requiring previews before posting, and the number of posts on the front page.
bs: Kontroliše postavke objavljivanja kao npr. dužinu skraćenog teksta, broj članaka na početnoj stranici i slično.

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
bs: Upravljaj člancima po tipu sadržaja, uključujući defaultni status, promociju na naslovnicu itd.

en: Add content type
bs: Dodaj tip sadržaja

en: Revert to earlier revision
bs: Povrati na raniju reviziju

en: Delete earlier revision
bs: Izbriši ranije revizije

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
bs: Dozvoljava objavu sadržaja i njegovo prikazivanje na vašoj web stranici.

en: This site supports <a href="@openid-net">OpenID</a>, a secure way to log into many websites using a single username and password. OpenID can reduce the necessity of managing many usernames and passwords for many websites.
bs: Ova stranica podržava <a href="@openid-net">OpenID</a>, siguran način prijave na mnogo web stranica koristeći jedno korisničko ime i lozinku. OpenID vas rasterećava imanja više korisničkih računa i lozinki za više stranica.

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
bs: Da bi koristili OpenID, prvo morate napraviti identitet na javnom ili privatnom OpenID serveru. Ukoliko nemate OpenID a želite da imate jedan račun, pogledajte neke od <a href="@openid-providers">besplatnih, javnih pružaoca usluga</a>. O OpenID-ju možete saznati na <a href="@openid-net">ovoj stranici</a>.

en: If you already have an OpenID, enter the URL to your OpenID server below (e.g. myusername.openidprovider.com). Next time you login, you will be able to use this URL instead of a regular username and password. You can have multiple OpenID servers if you like; just keep adding them here.
bs: Ako već imate OpenID, unesite URL vašeg OpenID servera ispod (npr. mojeime.openidprovider.com). Na idućoj prijavi, bićete u mogućnosti da koristite ovaj URL umjesto korisničkog imena i lozinke. Možete imati više OpenID servera ako želite, samo ih nastavite dodavati ovdje.

en: OpenID is a secure method for logging into many websites with a single username and password. It does not require special software, and it does not share passwords with any site to which it is associated; including your site.
bs: OpenID je sigurna metoda prijave na mnogo web stranica sa jedinstvenim korisničkim imenom i lozinkom. OpenID ne zahtjeva poseban softver i ne dijeli lozinku sa bilo kojom web stranicom za koju se koristi, uključujući i vašu stranicu.

en: Users can create accounts using their OpenID, assign one or more OpenIDs to an existing account, and log in using an OpenID. This lowers the barrier to registration, which is good for the site, and offers convenience and security to the users. OpenID is not a trust system, so email verification is still necessary. The benefit stems from the fact that users can have a single password that they can use on many websites. This means they can easily update their single password from a centralized location, rather than having to change dozens of passwords individually.
bs: Korisnici mogu kreirati naloge koristeći OpenID, dodati jedan ili više OpenID računa na postojeće naloge i prijaviti se na stranicu koristeći OpenID. Ovo smanjuje barijeru za registraciju, što je dobro za vašu stranicu, i nudi lakoću rukovanja i sigurnost za vaše korisnike. OpenID nije sigurnosni sistem tako da je provjera emaila još potrebna. Korisnost dolazi od činjenice da korisnici sa samo jednom lozinkom mogu imati različite račune na različitim stranicama. To znači da mogu jednostavno promijeniti jednu lozinku na centralnoj lokaciji umjesto da mijenjaju na svakoj stranici gdje se koristi OpenID.

en: The basic concept is as follows: A user has an account on an OpenID server. This account provides them with a unique URL (such as myusername.openidprovider.com). When the user comes to your site, they are presented with the option of entering this URL. Your site then communicates with the OpenID server, asking it to verify the identity of the user. If the user is logged into their OpenID server, the server communicates back to your site, verifying the user. If they are not logged in, the OpenID server will ask the user for their password. At no point does your site record, or need to record the user's password.
bs: Osnovni princip je slijedeći: korisnik ima nalog na OpenID serveru. Taj nalog im daje jedinstveni URL (kao npr. mojeime.openidserver.com). Kada korisnik dođe na vašu stranicu dobiće opciju da unesu taj URL. Vaša stranica tada komunicira sa OpenID serverom i provjerava identitet korisnika. Ako je korisnik prijavljen na OpenID server, taj server onda komunicira nazad sa vašom stranicom i potvrđuje identite korisnika. Ako korisnik nije prijavljen na server, OpenID server će ih upitati za njihovu lozinku i ond potvrditi njihov identitet. Vaša stranica ni u kojem slučaju ne bilježi korisničku lozinku, niti je to uopšte potrebno.

en: More information on OpenID is available at <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.
bs: Više informacija o OpenID-ju je dostupno na <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">OpenID module</a>.
bs: Za više informacija, pogledajte online priručnik za <a href="@handbook">OpenID modul</a>.

en: OpenID identities
bs: OpenID identiteti

en: Allows users to log into your site using OpenID.
bs: Dozvoljava korisnicima da se prijave na vašu stranicu koristeći OpenID.

en: No URL aliases found.
bs: Nijedan URL pseudonim nije nađen.

en: No URL aliases available.
bs: Nijedan URL pseudonim nije dostupan.

en: Update alias
bs: Osvježi pseudonim

en: Create new alias
bs: Kreiraj novi pseudonim

en: The alias %alias is already in use in this language.
bs: Pseudonim %alias se već koristi u ovom jeziku.

en: The alias has been saved.
bs: Pseudonim je sačuvan.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati pseudonim za putanju %title?

en: Filter aliases
bs: Filtriraj pseudonime

en: The path module allows you to specify aliases for Drupal URLs. Such aliases improve readability of URLs for your users and may help internet search engines to index your content more effectively. More than one alias may be created for a given page.
bs: Modul za putanje vam omogućava da odredite pseudonime za Drupalove URL-ove. Takvi pseudonimi poboljšavaju čitljivost i razumljivost za vaše korisnike i mogu pomoći tražilicama da efikasnije indeksiraju sadržaj na vašoj web stranici. Jedna stranica može imati više pseudonima.

en: <p>Some examples of URL aliases are:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>
bs: <p>Neki primjeri URL pseudonima su:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; prijava</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; shop</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; shop/proizvod/sarenalaza</li>
    <li>node/3 =&gt; kontakt</li>
    </ul>

en: The path module enables appropriately permissioned users to specify an optional alias in all node input and editing forms, and provides an interface to view and edit all URL aliases. The two permissions related to URL aliasing are <em>administer url aliases</em> and <em>create url aliases</em>.
bs: Modul za putanje omogućava korisnicima sa odgovarajućim dozvolama da odrede URL pseudonime u svim formama za uređivanje sadržaja i pruže sučelje za pregled i uređivanje URL pseudonima. Dvije dozvole vezane za URL pseudonime su <em>administriraj URL pseudonime</em> i <em>kreiraj URL pseudonime</em>.

en: This module also provides user-defined mass URL aliasing capabilities, which is useful if you wish to uniformly use URLs different from the default. For example, you may want to have your URLs presented in a different language. Access to the Drupal source code on the web server is required to set up mass URL aliasing.
bs: Ovaj modul takođe pruža mogućnost masovne izmjene URL pseudonima po korisničkim postavkama, što je korisno ako želite koristiti jednoobrazne URL-ove po defaultu. Na primjer, možete prikazati svoje URL-ove u različitim jezicima. Pristup Drupalovom izvornom kodu na web serveru je neophodan za postavke masovnih izmjena URL pseudonima.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@path">Path module</a>.
bs: Za više informacija, pogledajte online priručnik za <a href="@path">Modul za putanje</a>.

en: Drupal provides complete control over URLs through aliasing, which is often used to make URLs more readable or easy to remember. For example, the alias 'about' may be mapped onto the post at the system path 'node/1', creating a more meaningful URL. Each system path can have multiple aliases.
bs: Drupal vam pruža kompletnu kontrolu nad URL-ovima kroz pseudonime, koji se često koriste da učine vaše URL-ove čitljivijim i lakšim za zapamtiti. Na primjer, pseudonim 'o nama' može biti mapiran na članak sa sistemskom putanjom 'node/1', kreirajući mnogo smisleniji URL. Svaka sistemska putanja može imati višestruke pseudonime.

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
bs: Unesite putanju za koju želite da kreirate pseudonim i ime za novi pseudonim.

en: The alias has been deleted.
bs: Pseudonim je obrisan.

en: The path is already in use.
bs: Putanja se već koristi.

en: URL aliases
bs: URL pseudonimi

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
bs: Promijenite URL putanje na vašoj web stranici davajući im pseudonime.

en: Edit alias
bs: Uredi pseudonim

en: Delete alias
bs: Obriši pseudonim

en: Add alias
bs: Dodaj pseudonim

en: Allows users to rename URLs.
bs: Dozvoljava korisnicima da preimenuju URL-ove.

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
bs: Dozvoljava PHP kod ili snippet da bude izvršen.

en: The ping module is useful for notifying interested sites that your site has changed. It automatically sends notifications, or "pings", to the <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> service about new or updated content. In turn, <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> notifies other popular services, including weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, and Moreover.
bs: Ping modul se koristi da obavijesti zainteresovane web sajtove da se sadržaj na vašoj stranici promijenio. On automatski šalje obavijesti ili "pings", na <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> servis o novom ili osvježenom sadržaju. Onda, <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> obavještava druge popularne servise, uključujući weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, i Moreover.

en: The ping module requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
bs: Ping modul zahtjeva ispravno podešen <a href="@cron">cron task</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@ping">Ping module</a>.
bs: Za više informacija, pogledajte onine priručnik za <a href="@ping">Ping modul</a>.

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
bs: Greška u obavještavanju za pingomatic.com (stranicu).

en: Alerts other sites when your site has been updated.
bs: Obavještava druge stranice kada je vaša stranica osvježena.

en: Total votes: @votes
bs: Ukupno glasova: @votes

en: The poll module can be used to create simple polls for site users. A poll is a simple, multiple choice questionnaire which displays the cumulative results of the answers to the poll. Having polls on the site is a good way to receive feedback from community members.
bs: Modul za ankete se koriste za kreiranje jednostavnih anketnih pitanja za korisnike stranice. Anketa može imati više mogućih odgovora i prikazati sabrane rezultate svih odgovora. Ankete na stranici su dobar način da prikupite povratne informacije od svojih korisnika i članova zajendice.

en: When creating a poll, enter the question being posed, as well as the potential choices (and beginning vote counts for each choice). The status and duration (length of time the poll remains active for new votes) can also be specified. Use the <a href="@poll">poll</a> menu item to view all current polls. To vote in or view the results of a specific poll, click on the poll itself.
bs: Kada kreirate anketu, unesite pitanje koje želite i potencijalne odgovore na pitanje. Status i trajanje ankete takođe mogu biti određeni. Na <a href="@poll">ankete</a> linku možete vidjeti sve trenutne ankete. Da glasate na anketi ili vidite rezultate ankete, kliknite na tu anketu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@poll">Poll module</a>.
bs: Za više informacija, pogledajte online priručnik za <a href="@poll">Modul za ankete</a>.

en: Most recent poll
bs: Zadnja anketa

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
bs: <em>Anketa</em> je pitanje sa grupom mogućih odgovora. Ankete automatski pružaju uvid u broj glasova ostavljen za svaki od odgovora.

en: Poll status
bs: Status ankete

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
bs: Kada je anketa zatvorena, posjetioci više ne mogu ostavljati svoje glasove na njoj.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
bs: Poslije ovog perioda, anketa će se automatski zatvoriti.

en: Votes for choice @n
bs: Glasova za izbor @n

en: Negative values are not allowed.
bs: Negativne vrijednosti nisu dozvoljene.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
bs: Vaš izbor nije sačuvan jer niste ništa odabrali.

en: Add another choice
bs: Dodaj još izbora

en: Vote count
bs: Broj glasova

en: create poll content
bs: kreiraj sadržaj ankete

en: delete own poll content
bs: obriši svoj sadržaj ankete

en: delete any poll content
bs: obriši bilo koji sadržaj ankete

en: edit any poll content
bs: uredi bilo koji sadržaj ankete

en: edit own poll content
bs: uredi svoj sadržaj ankete

en: Polls
bs: Ankete

en: User list
bs: Lista korisnika

en: Supports configurable user profiles.
bs: Omogućava podesive korisničke profile.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
bs:  Indeks pretrage nije pročišćen već sistematski osvježen kako bi reflektovao nove postavke. Pretraga će nastaviti da radi ali novi sadržaj neće biti indeksiran sve dok postojeći sadržaj ne bude reindeksiran. Ova akcija se ne može povratiti.

en: The index will be rebuilt.
bs: Indeks će biti ponovo izgrađen.

en: Indexing status
bs: Status indeksiranja

en: Indexing throttle
bs: Reguliranje indeksiranja.

en: Number of items to index per cron run
bs: Broj stavki za indeksiranje po jednom pokretanju cron-a

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
bs: Maksimalan broj stavki za indeksiranje u svakom od <a href="@cron">cron taskova</a>. Ako je potrebno, smanjite broj stavki da izbjegnete greške pri indeksiranju.

en: Indexing settings
bs: Postavke indeksiranja

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
bs: <p><em>Promjene postavki ispod će uzrokovati ponovnu izgradnju indeksa stranica. Indeks pretrage nije pročišćen već sistematski osvježen kako bi reflektovao nove postavke. Pretraga će nastaviti da radi ali novi sadržaj neće biti indeksiran sve dok postojeći sadržaj ne bude reindeksiran. </em></p><p><em>Defaultne postavke bi trebale biti odgovarajuće za većinu stranica.</em></p>

en: Minimum word length to index
bs: Minimalna dužina riječi za indeksiranje

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
bs: Broj karaktera koji riječ mora imati da bi bila indeksirana. Niže postavke znače bolje rezultate pretrage ali i veću bazu podataka. Svaki upit za pretragu mora imati bar jednu ključnu riječ ove veličine (ili dužu).

en: Simple CJK handling
bs: Jednostavno rukovanje CJK-om.

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
bs: Da li da se primjeni jednostavni Japansko/Kinesko/Koreansko tokenizer baziran na preklapajućim sekvencama. Isključite ako želite da koristite vanjski pred-procesor umjesto ovoga. Nema uticaja na ostale jezike.

en: The search module adds the ability to search for content by keywords. Search is often the only practical way to find content on a large site, and is useful for finding both users and posts.
bs: Modul za pretragu vam daje mogućnost pretrage sadržaja prema ključnim riječima. Pretraga je obično jedini praktičan način da pronađete sadržaj na velikim web stranicama i koristi se za traženje artikala, kao i korisnika.

en: To provide keyword searching, the search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the <a href="@searchsettings">search settings page</a>; for example, the <em>Number of items to index per cron run</em> sets the maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce this number to prevent timeouts and memory errors when indexing.
bs: Kako bi pružio pretragu po ključnim riječima, alat za pretragu održava indeks riječi nađenih na vašoj web stranici. Da izgradite ovaj indeks potrebno je da imate ispravno podešen <a href="@cron">cron task</a>. Ponašanje alata za pretragu može biti podešeno koristeći <a href="@searchsettings">stranicu sa postavkama pretrage</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@search">Search module</a>.
bs: Za više informacija, pogledajte online priručnik za <a href="@search">Modul za pretragu</a>.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
bs: Alat za pretragu održava indeks riječi nađenih na vašoj web stranici. Da izgradite indeks, ispravno podešen <a href="@cron">cron task</a> je neophodan. Ponašanje indeksiranja može biti podešeno koristeći postavke ispod.

en: Search form
bs: Forma za pretragu

en: search content
bs: pretraži sadržaj

en: use advanced search
bs: koristi naprednu pretragu

en: administer search
bs: administracija pretrage

en: Configure relevance settings for search and other indexing options
bs: Podesite postavke za pretragu i ostale opcije za indeksiranje

en: Top search phrases
bs: Najtraženiji izrazi

en: View most popular search phrases.
bs: Pogledajte najtraženije izraze.

en: Enables site-wide keyword searching.
bs: Omogućava pretraživanje vaše stranice.

en: Logs access statistics for your site.
bs: Bilježi statistiku pristupa vašoj stranici.

en: The syslog module enables Drupal to send messages to the operating system's logging facility.
bs: Syslog modul omogućava Drupalu da šalje poruke operativnom sistemu i njegovom objektu za bilješke.

en: Syslog is an operating system administrative logging tool, and provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. On UNIX/Linux systems, the file /etc/syslog.conf defines this routing configuration; on Microsoft Windows, all messages are sent to the Event Log. For more information on syslog facilities, severity levels, and how to set up a syslog.conf file, see <a href="@syslog_conf">UNIX/Linux syslog.conf</a> and PHP's <a href="@php_openlog">openlog</a> and <a href="@php_syslog">syslog</a> functions.
bs: Syslog je alat za bilješke operativnog sistema i pruža vrijedne informacije o korištenju sistema i provjere bezbjednosti. Namijenjen srednjim i velikim web stranicama, syslog pruža alate za filtriranje koji bilježe poruke i redaju ih po tipu i ozbiljnosti događaja. Na UNIX/Linux sistemima, datoteka /etc/syslog.conf definiše ove postavke. Na Windows sistemima, ove poruke se bilježe u Event Log. Za više informacija o sistemskim alatima za bilješke pogledajte <a href="@syslog_conf">UNIX/Linux syslog.conf</a> i PHP-ov <a href="@php_openlog">openlog</a> i <a href="@php_syslog">syslog</a> funkcije.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@syslog">Syslog module</a>.
bs: Za više informacija, pogledajte online priručnik za <a href="@syslog">Syslog modul</a>.

en: Send events to this syslog facility
bs: Šalje događaje na ovaj syslog

en: Select the syslog facility code under which Drupal's messages should be sent. On UNIX/Linux systems, Drupal can flag its messages with the code LOG_LOCAL0 through LOG_LOCAL7; for Microsoft Windows, all messages are flagged with the code LOG_USER. Depending on the system configuration, syslog and other logging tools use this code to identify or filter Drupal messages from within the entire system log. For more information on syslog, see <a href="@syslog_help">Syslog help</a>.
bs: Odaberite kod za syslog objekt pod kojim će Drupal-ove poruke biti poslane. Na UNIX/Linux sistemima, Drupal može označiti svoje poruke pod kodovima LOG_LOCAL0 do LOG_LOCAL7; na Windows-ima, ove poruke će imati oznaku sa kodom LOG_USER. U zavisnosti od postavke sistema, syslog i ostali alati mogu koristiti ovaj kod da identifikuju i filtriraju Drupal-ove poruke od drugih sistemskih poruka. Za više informacija oko sysloga, pogledajte <a href="@syslog_help">Syslog pomoć</a>.

en: LOG_USER - User level messages. Use this for Windows.
bs: LOG_USER - Poruka na korisničkom nivou. Koristite ovo za Windows.

en: Settings for syslog logging. Syslog is an operating system administrative logging tool used in systems management and security auditing. Most suited to medium and large sites, syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity.
bs: Postavke za syslog bilješke. Syslog je alat za bilješke administracijskih poruka i događaja. Namijenjen srednjim i velikim web stranicama, syslog pruža alate za filtriranje koji bilježe poruke i redaju ih po tipu i ozbiljnosti događaja.

en: Logs and records system events to syslog.
bs: Bilježi i upisuje sistemske događaje u syslog.

en: Handles general site configuration for administrators.
bs: Upravlja glavnom konfiguracijom strane za administratore.

en: The name for this vocabulary, e.g., <em>"Tags"</em>.
bs: Ime ovog rječnika, npr., <em>"Tagovi"</em>.

en: Instructions to present to the user when selecting terms, e.g., <em>"Enter a comma separated list of words"</em>.
bs: Uputstva prikazana korisniku prilikom selektovanja izraza, npr., <em>"Unesite listu riječi odvojenu zarezima"</em>.

en: Select content types to categorize using this vocabulary.
bs: Izaberite vrstu sadržaja za kategoriziranje koristeći ovaj rječnik.

en: Terms are created by users when submitting posts by typing a comma separated list.
bs: Izraze kreiraju korisnici prilikom objavljivanja članaka, kucajući listu sa zarezima.

en: Allows posts to have more than one term from this vocabulary (always true for tags).
bs: Dozvoljava člancima da imaju više od jednog izraza iz ovog rječnika (uvijek uključeno u tagovima).

en: At least one term in this vocabulary must be selected when submitting a post.
bs: Najmanje jedan izraz u ovom rječniku mora biti selektovan prilikom objavljivanja članka.

en: Vocabularies are displayed in ascending order by weight.
bs: Rječnici su prikazani u rastućem nizu po težini.

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
bs: Upravlja auto-throttling mehanizmom pri kontroli zagušenja stranice.

en: The tracker module displays the most recently added or updated content on your site, and provides user-level tracking to follow the contributions of particular authors.
bs: Tracker modul prikazuje posljednje dodani sadržaj na vašoj stranici i pruža praćenje aktivnosti korisnika.

en: The <em>Recent posts</em> page is available via a link in the navigation menu block and displays new and recently-updated content (including the content type, the title, the author's name, number of comments, and time of last update) in reverse chronological order. Posts are marked updated when changes occur in the text, or when new comments are added. To use the tracker module to follow a specific user's contributions, select the <em>Track</em> tab from the user's profile page.
bs: Stranica <em>Zadnji članci</em> je dostupna putem linka u navigacijskom meniju i prikazuje novi i nedavno osvježeni sadržaj u obrnutom hronološkom redoslijedu. Članci su označeni kao osvježeni kada dođe do promjena u tekstu ili kada se dodaju novi komentari. Kako bi pratili aktivnosti pojedinog korisnika pogledajte <em>Prati</em> tab na stranici korisničkog profila.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@tracker">Tracker module</a>.
bs: Za više informacija, pogledajte online priručnik za <a href="@tracker">Tracker modul</a>.

en: The content translation module allows content to be translated into different languages. Working with the <a href="@locale">locale module</a> (which manages enabled languages and provides translation for the site interface), the content translation module is key to creating and maintaining translated site content.
bs: Modul za prevod sadržaja dozvoljava da sadržaj bude preveden u različite jezike. Radeći zajedno sa <a href="@locale">modulom za lokalizaciju</a> (koji upravlja omogućenim jezicima i pruža mogućnost prevoda korisničkog sučelja), modul za prevod je ključ za kreiranje i održavanje prevedenog sadržaja vaše stranice.

en: Configuring content translation and translation-enabled content types:
bs: Uređivanje prevoda sadržaja i tipova sadržaja koji su osposobljeni za prevod:

en: Assign the <em>translate content</em> permission to the appropriate user roles at the <a href="@permissions">Permissions configuration page</a>.
bs: Dodijelite dozvole za <em>prevod sadržaja</em> odgovarajućim korisničkim ulogama na <a href="@permissions">Postavkama dozvola</a>.

en: Add and enable desired languages at the <a href="@languages">Languages configuration page</a>.
bs: Dodaj i omogući željene jezike na <a href="@languages">Postavkama jezika</a>.

en: Determine which <a href="@content-types">content types</a> should support translation features. To enable translation support for a content type, edit the type and at the <em>Multilingual support</em> drop down, select <em>Enabled, with translation</em>. (<em>Multilingual support</em> is located within <em>Workflow settings</em>.) Be sure to save each content type after enabling multilingual support.
bs: Odredite koji bi <a href="@content-types">tipovi sadržaja</a> trebali podržavati funkcije prevoda. Da omogućite podršku za prevod za tip sadržaja, uredite taj tip sadržaja i na <em>Višejezička podrška</em> padajućem meniju odaberite <em>Omogućeno, sa prevodom</em>. (<em>Višejezička podrška</em> je locirana unutar <em>Postavki za tok rada</em>). Ne zaboravite da sačuvate svaki tip sadržaja poslije omogućavanja višejezičke podrške.

en: Working with translation-enabled content types:
bs: Kako raditi sa tipovima sadržaja koji su osposobljeni za prevod:

en: Use the <em>Language</em> drop down to select the appropriate language when creating or editing posts.
bs: Koristite <em>Jezik</em> padajući meni da odaberete željeni jezik kada kreirate ili uređujete postove/članke.

en: Provide new or edit current translations for existing posts via the <em>Translation</em> tab. Only visible while viewing a post as a user with the <em>translate content</em> permission, this tab allows translations to be added or edited using a specialized editing form that also displays the content being translated.
bs: Dodajte novi ili uredite postojeći prevod kroz <em>Prevod</em> tab. Tab je vidljiv samo ako gledate članak kao korisnik sa <em>dozvolama za prevod sadržaja</em> i omogućava vam da dodate ili uredite prevod koristeći specijalizovanu formu za uređivanje koja prikazuje i sadržaj koji se prevodi.

en: Update translations as needed, so that they accurately reflect changes in the content of the original post. The translation status flag provides a simple method for tracking outdated translations. After editing a post, for example, select the <em>Flag translations as outdated</em> check box to mark all of its translations as outdated and in need of revision. Individual translations may be marked for revision by selecting the <em>This translation needs to be updated</em> check box on the translation editing form.
bs: Osvježite prevode kad god je potrebno tako da oni tačno predstavljaju promjene u sadržaju originalnog članka. Marker za status prevoda predstavlja jednostavan metod za praćenje zastarjelog prevoda. Nakon uređivanja članka, na primjer, označite <em>Označi prevod kao zastarjeo</em> marker da označite sve njegove prevode kao zastarjele. Individualni prevodi mogu biti označeni za reviziju odabirući <em>Ovaj prevod mora biti osvježen</em> marker na formi za uređivanje prevoda.

en: The <a href="@content-node">Content management administration page</a> displays the language of each post, and also allows filtering by language or translation status.
bs: <a href="@content-node">Administracijska stranica za upravljanje sadržajem</a> prikazuje jezik za svaki članak/post i dozvoljava filtriranje po jeziku ili statusu prevoda.

en: Use the <a href="@blocks">language switcher block</a> provided by locale module to allow users to select a language. If available, both the site interface and site content are presented in the language selected.
bs: <a href="@blocks">Blok za prebacivanje jezika</a> koji vam je omogućen kroz modul za lokalizaciju, dozvoljava korisnicima da izaberu jezik. Ako je dostupno, i korisničko sučelje i sadržaj će biti prikazan u odabranom jeziku.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@translation">Translation module</a>.
bs: Za više informacija, pogledajte online priručnik za <a href="@translation">Modul za prevod</a>.

en: Translations of a piece of content are managed with translation sets. Each translation set has one source post and any number of translations in any of the <a href="!languages">enabled languages</a>. All translations are tracked to be up to date or outdated based on whether the source post was modified significantly.
bs: Prevodima dijelova sadržaja se upravlja kroz setove prevoda. Svaki set prevoda ima jedan izvorni članak i bilo koji broj prevoda u bilo kojem od <a href="!languages">omogućenih jezika</a>. Svi prevodi se prate da li su osvježeni na osnovu promjena izvornog članka.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
bs: Omogućite višejezičku podršku za ovaj tip sadržaja. Ako je omogućeno, polje za izbor jezika će se pojaviti na formi za uređivanje i ponuditi vam odabir jednog od <a href="!languages">omogućenih jezika</a>. Možete takođe omogućiti prevod za ovaj tip sadržaja i imati mogućnost prevoda sadržaja u neki od jezika. Ako je ovo onemogućeno, članci će biti sačuvani u defaultnom jeziku. Već postojeći sadržaj neće biti pogođen ovom promjenom.

en: Translation settings
bs: Postavke prevoda

en: Flag translations as outdated
bs: Označi prevod kao star

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
bs: Ako ste napravili znatne promjene, što znači da bi prevod trebao biti osvježen, možete označiti prevod ovog članka kao star. To neće promijeniti bilo koje druge postavke tog članka, kao npr. da li su objavljeni ili ne.

en: This translation needs to be updated
bs: Ovaj prevod mora biti osvježen

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
bs: Kad je ova opcija označena, ovaj prevod mora biti osvježen jer je originalni članak promijenjen. Ukinite oznaku kad je prevod osvježen.

en: translate content
bs: prevedi sadržaj

en: Content translation
bs: Prevod sadržaja

en: Allows content to be translated into different languages.
bs: Dozvoljava da sadržaj bude preveden na različite jezike.

en: Checks the status of available updates for Drupal and your installed modules and themes.
bs: Provjerite status dostupnih osvježenja za Drupal i instalirane module i teme.

en: Allows users to upload and attach files to content.
bs: Dozvoljava korisnicima da uploadaju i zakače datoteke na sadržaj.

en: Access rules
bs: Pravila za pristup

en: Check rules
bs: Provjeri pravila

en: Manages the user registration and login system.
bs: Upravlja korisničkom registracijom i login sistemom.

en: By !author at @date
bs: Od !author na @date

en: Chameleon
bs: Kameleon

en: Minimalist tabled theme with light colors.
bs: Minimalistička tablirana tema u svijetloj boji

en: Boxy tabled theme in all grays.
bs: Kockasta tablirana tema u svim nijansama sive

en: Skip navigation
bs: Preskoči navigaciju

en: Tabled, multi-column theme in blue and orange tones.
bs: Tabelirana tema sa više kolona u plavim i naranđastim tonovima.

en: %name must be a number.
bs: %name mora biti broj.
