Drupal.org Testing (6.x-1.0-alpha5) - en to si translation catalogue (173 entries)

en: Home
si: ගෘහය

en: User interface
si: පරිශීලක අතුරු මුහුණත

en: Title
si: මාතෘකාව

en: Body
si: බඳ

en: Next
si: පසු

en: Pages
si: පිටු

en: delete
si: මකාදැමීම

en: Delete
si: මකාදමන්න

en: Content
si: අන්තර්ගතය

en: Username
si: භාවිතා කරන්නාගේ නම (Username)

en: content
si: අන්තර්ගතය

en: Type
si: වර්ගය

en: Subject
si: කාරණය

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Description
si: පැහැදිලි කිරීම

en: Language
si: භාෂාව

en: Disabled
si: අක්‍රීය කර ඇත

en: Enabled
si: සක්‍රීයයි

en: error
si: ද්‍යෝෂය

en: File
si: ගොනුව

en: Advanced options
si: සංකීර්ණ විකල්ප

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Date
si: දිනය

en: Search
si: සොයන්න

en: Password
si: මුරපදය

en: Link
si: සම්බන්ධය

en: Types
si: වර්ග

en: Required
si: අත්‍යවශ්‍යයි

en: Name
si: නම

en: edit
si: සංස්‌කරණය

en: Import
si: ආනයනය කරන්න

en: Export
si: අපනයනය කරන්න

en: Label
si: ලේබලය

en: Help
si: සහාය

en: High
si: උසස්‌

en: Low
si: පහත්

en: History
si: ඉතිහාසය

en: Modules
si: මොඩියුල

en: mail
si: ලියුම

en: actions
si: ක්‍රියාමාර්ග

en: Text
si: වගන්ති

en: You are not authorized to access this page.
si: මෙම පිටුවට පැමිනීමට ඔබට අවශ්‍ය බලය නැත.

en: Picture
si: පින්තූරය

en: Database type
si: Database වර්ගය

en: User
si: පාවිච්චි කරන්නා

en: Continue
si: පෙරට යන්න

en: file
si: ගොනුව

en: Error
si: ද්‍යෝෂය

en: All
si: සියල්ල

en: Access denied
si: පිවිසුම තහනම්

en: Year
si: අවුරුද්ද

en: Site name
si: වෙබ් අඩවියේ නම

en: Signature
si: අත්සන

en: E-mail address
si: ඊ-මේල් ලිපිනය

en: Count
si: එකතුව

en: Month
si: මාසය

en: Unlimited
si: අනන්තයි

en: security
si: ආරක්‍ෂාව

en: Day
si: දවස

en: Mon
si: සඳු

en: Tue
si: අග

en: Wed
si: බදා

en: Thu
si: බ්‍රහස්‌

en: Fri
si: සිකු

en: Sat
si: සෙන

en: Sun
si: ඉරි

en: May
si: මැයි

en: Navigation
si: යාත්‍රණය

en: Basic
si: මූලික

en: Users
si: පරිශ්‍රීලකයින්

en: Order
si: පිලිවෙල

en: Database username
si: Database භාවිතා කරන නම

en: Database password
si: Database භාවිතා කරන මුරපදය

en: Database name
si: Database නම

en: Clear
si: පිරිසිදු කරන්න

en: ‹ previous
si: ‹ පෙර

en: next ›
si: ඊලඟ ›

en: Languages
si: භාෂා

en: Jan
si: ජන

en: Feb
si: පෙබ

en: Mar
si: මාර්

en: Apr
si: අප්‍රේ

en: Jun
si: ජුනි

en: Jul
si: ජුලි

en: Aug
si: අගෝ

en: Sep
si: සැප්

en: Oct
si: ඔක්‌

en: Nov
si: නොවැ

en: Dec
si: දෙසැ

en: Hour
si: පැය

en: Minute
si: මිනිත්තු

en: Second
si: තත්පර

en: warning
si: අනතුරු ඇඟවීම

en: Site information
si: වෙබ් අඩවිය පිලිබඳ තොරතුරු

en: critical
si: අවදානම්

en: Permissions
si: අවසර

en: permission
si: අවසර

en: Action '%action' added.
si: '%action' ක්‍රියාමාර්ගය එකතු කරන ලදී.

en: Story
si: ප්‍රබන්ධය

en: Finished
si: සම්පූර්ණයි

en: Default time zone
si: සම්මත හෝරා කලාපය  (වෙලාව)

en: Page not found
si: වෙබ් පිටුව සොයගනීමට නොහැකියි

en: info
si: තොරතුරු

en: « first
si: « ප්‍රථම

en: last »
si: අන්තිම »

en: Enter your keywords
si: ඔබගේ ප්‍රධාන වචන ඇතුල් කරන්න

en: My account
si: මගේ ගිණුම

en: Items to display
si: ප්‍රදර්ශනය කල යුතු ඒකක

en: Account
si: ගිණුම

en: The selected file %file could not be copied.
si: තෝරාගන්නා ලද ගොනුව %file පිටපත්  කල නොහැකි විය.

en: Reports
si: වාර්තා

en: Install profile
si: ආකෘතිය (Profile) Install කරන්න

en: Text to display
si: ප්‍රදර්ශනය කිරීමට අවශ්‍ය වචනය

en: File to import not found.
si: ආනයනය කිරීමට අවශ්‍ය ගොනුව සොයාගත නොහැකිය.

en: notice
si: දැන්වීම

en: User account
si: ඔබගේ ගිණුම

en: Confirm password
si: මුරපදය ස්‌ථීර කරන්න

en: Save and continue
si: Save කර ඉදිරියට යන්න.

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
si: මෙම විකල්ප අවශ්‍ය වන්නේ සමහර වෙබ් අඩවි සඳහා පමණි. මෙහි කුමක්‌ අතුලත් කල යුතුදැයි ඔබට අපැහැදිලිනම් කිසිවක්‌ වෙනස්‌ නොකරන්න. නැතිනම් ඔබගේ වෙබ් hosting සපයන්නා ගෙන් අසන්න.

en: If your database is located on a different server, change this.
si: ඔබගේ වෙනත් Server යක තිබේනම් මෙය වෙනස්‌ කරන්න.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
si: ඔබගේ database server සම්මත port එක පාවිච්චි නොකරන්නේනම්, අදාල port අංකය අතුලත් කරන්න.

en: Database port must be a number.
si: Database port එක අංකයක්‌ විය යුතුය.

en: Currently using !item !version
si: දැන් ප්‍රයෝජනය කරන්නේ !item !version

en: 0 sec
si: තත්පර 0

en: form
si: පෝරමය

en: Basic options
si: මූලික සැකසුï

en: alert
si: සෝදිසිය

en: emergency
si: හදිසි තත්ත්වය

en: Items per page
si: පිටුවක දිස්‌වන ඒකක

en: The requested page could not be found.
si: ඔබ ඉල්ලූ වෙබ් පිටුව සොයා ගැනීමට නොහැකී.

en: Requirements problem
si: අවශ්‍යතා පිලිබඳ ප්‍රශ්න

en: Database configuration
si: Database ආකෘතිය

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
si: ඔබගේ වෙබ්‌ sever එක <a href="@drupal-databases">Drupal සම්‌මත</a> Database ආකෘතින්‌ වලට අනුකූල නොවේ. ඔබගේ වෙබ්‌ hosting අායතනය අමතා <a href="@drupal-databases">Drupal සම්‌මත</a> Database ආකෘති වලින්‌ එකකට අනුකූල වන ලෙස සකසා ගන්‌න.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
si: ඔබගේ @drupal Database එක සකසවා හැනීමට පහත සඳහන් තොරතුරු ඇතුලත් කරන්න

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
si: ඔබගේ දත්ත ගබඩා කරන Database වර්ගය @drupal

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
si: @drupal දත්ත ගබඩා කිරීමට යොදාගන්නා Database නම. @drupal  Database පිහිටුවීමට පෙර එය ඔබගේ Server තුල පිහිටීමට අවශ්‍ය වේ.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
si: @drupal දත්ත ගබඩා කිරීමට යොදාගන්නා Database %db_type නම. @drupal  Database පිහිටුවීමට පෙර එය ඔබගේ Server තුල පිහිටීමට අවශ්‍ය වේ.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
si: එක වැඩසටහනකට  වඩා මෙම database එක භවිතා කරන්නේනම් හඳුනාගැනීමට පහසු %prefix පදයක්‌ මුලට යොදන්න.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
si: ඔබ යෝදා අැති database table උපසර්ගය (prefix) වලංගු නැත. database table උපසර්ගයේ අඩංගු විය හැක්‌කේ ඉංග්රීසි හෝඩියේ අක්‌ශර, අංකයන්‌, නැවතීමේ ලකුන සහ underscore අක්‌ශරය පමණි.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
si: ඔබගේ %settings_file file එකේ @drupal සඳහා %db_type server එක යොදා ගැනීමට සකසා තිබේ. එහෙත්‌ ඔබේ වෙබ්‌ sever එකේ අැති PHP ව්යහය database වර්‌ගයට නොගැලපේ.

en: Select an installation profile
si: Install කරන්න අවශ්‍ය ආකෘතිය තෝරන්න.

en: Choose language
si: භාෂාව තෝරන්න

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
si: ඔබට අවශ්‍ය කරනා වෙනත් වර්ගයක පැකේජ් එකක්‌ තිබෙනම් එය Download කර මූලික(root) ඩිරෙක්ටරියට extract කරන්න.

en: How should the installation continue?
si: Install කිරීම කුමන ආකාරයකට ඉදිරියට යා යුතුද?

en: Return to choose a language
si: භාෂාවක්‌ තෝරගැනීමට ආපසු යන්න.

en: Learn how to install Drupal in other languages
si: වෙනත් භාෂා වලින් Drupal Install කරන්නේ කෙසේදැයි ඉගෙනගන්න.

en: Select language
si: භාෂාව තෝරන්න

en: No profiles available
si: ආකෘතියක්‌ නොමැත.

en: Drupal already installed
si: Drupal කලින් Install වී ඇත.

en: Installing @drupal
si: @drupal Install වෙමින් පවතී.

en: The installation has encountered an error.
si: Install කිරීමේදී දෝශයක්‌ ඇතිවිය.

en: Configure site
si: වෙබ් අඩවිය හැඩගස්‌වන්න.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
si: %dir සහ %file හි අවශ්‍ය වෙනස්‌කම් සිදුකරන ලදී. සුරක්ෂිතභාවය සඳහා ඒවා කියවීමට පමණක් ලෙස සකස්‌ කර ඇත.

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
si: ඔබගේ Server පරීක්‍ෂා කිරීමේදී මෙම අංගයට රුකුල් දෙන බව සටහන් වේ.

en: Testing clean URLs...
si: clean URLs පරීක්‍ෂා කිරීම..

en: @drupal installation complete
si: @drupal Install කිරීම සම්පූර්ණයි

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
si: @drupal සාර්ථක ලෙස Install වී ඇති බව සතුටින් දැනුම්දෙමු!

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
si: ඔබගේ නව <a href="@url ">වෙබ් අඩවියට</a> යෑමට පෙර කරුණාකර ඉහත සඳහන් පණිවුඩ නිරීක්‍ෂණය කරන්න.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
si: දැන් ‍ඔබට ‍ඔබගේ <a href="@url">තව වෙබි අඩවියට</a> පිවිසිය ‍හැක.

en: Installed %module module.
si: මොඩියුලය %module ඉන්ස්‌ටෝල් කර හමාරයි.

en: Choose profile
si: ආකෘතිය (Profile) තෝරාගන්න

en: Verify requirements
si: අවශ්‍ය දෑ නිවැරදිදැයි පරීක්‍ෂා කරන්න

en: Set up translations
si: පරිවර්තන සකස් කරන්න

en: Install site
si: වෙබ් අඩවිය Install කරන්න

en: Finish translations
si: පරිවර්තන සකස්‌ කර හමාරයි

en: To configure your website, please provide the following information.
si: ඔබගේ වෙබ් අඩවිය හැඩගැස්‌වීමට කරුණාකර පහත සඳහන් තොරතුරු සපයන්න.

en: Site e-mail address
si: වෙබ් අඩවියේ ඊ-මේල් ලිපිනය

en: Administrator account
si: කළමණාකරුගේ ගිණුම (Admin account)

en: Right to left
si: දකුණ සිට වමට

en: Left to right
si: වමේ සිට දකුණට

en: Sinhala
si: සිංහල

en: Delete picture
si: පින්තූරය මකන්න
