Drupal.org Testing (6.x-1.0-alpha8) - en to my translation catalogue (572 entries)

en: Home
my: မူလနေရာ

en: User interface
my: အသုံးပြုသူအသွင်အပြင်

en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

en: Body
my: စာကိုယ်

en: Next
my: နောက်တစ်ခု

en: user
my: အသုံးပြုသူ

en: CCK
my: စီစီကေ (CCK)

en: Show on every page except the listed pages.
my: စာရင်းလုပ်ထားသောစာမျက်နှာမှလွဲ၍ကျန်တဲ့စာမျက်နှာအားလုံးပြပါ

en: Show on only the listed pages.
my: စာရင်းလုပ်ထားသောစာမျက်နှာမျှသာပြပါ

en: Pages
my: စာမျက်နှာများ

en: Save configuration
my: အစိတ်အပိုင်းများဖွဲ့စည်းပုံအားသိမ်းဆည်းခြင်း

en: delete
my: ဖျက်ရန်

en: Status
my: အခြေအနေ

en: Administer
my: စီမံအုပ်ချုပ်သူ

en: Create a new user account.
my: Account အသစ်တစ်ခုပြုလုပ်ရန်

en: Request new password via e-mail.
my: စကားဝှက်အသစ်ကို အီးမေးလ်မှ တောင်းရန်

en: E-mail
my: အီးမေးလ်

en: Delete
my: ပယ်ဖျက်

en: Submit
my: တင်သွင်းသည်

en: Operations
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Content
my: အကြောင်းအရာ

en: Value
my: တန်ဖိုး

en: Username
my: အမည်

en: Groups
my: အဖွဲ့များ

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: Author
my: စာရေးသူ

en: Closed
my: ပိတ်ပါ

en: Wrong username or password.
my: အမည် (သို့) စကားဝှက် မှားနေပါတယ်

en: List
my: စာရင်း

en: Subject
my: အကြောင်း

en: Actions
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်

en: Remove
my: ထုတ်ပယ်/ပယ်ဖျက်

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: Language
my: ဘာသာစကား

en: Read more
my: ဆက်လက်ဖတ်ရှုပါ

en: Disabled
my: ပိတ်ထားသည်

en: Administration
my: စီမံခန့်ခွဲခြင်း

en: Comments
my: မှတ်ချက်များ

en: More
my: ပို၍

en: not verified
my: အတည်မပြုနိုင်သေး

en: new
my: အသစ်

en: error
my: မှားယွင်းချက်

en: Tags
my: Tag များ

en: Block title
my: block ခေါင်းစဉ်

en: Yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: No
my: မဟုတ်ဘူး

en: Content types
my: အကြောင်းအရာ အမျိုးအစားများ

en: Homepage
my: မူလစာမျက်နှာ

en: Categories
my: အမျိုးအစားများ

en: Download
my: ဆွဲချရယူရန်

en: view
my: မြင်ကွင်း

en: updated
my: ပြုပြင်မွမ်းမံမှုပြုလုပ်ပြီး

en: all
my: အားလုံး

en: File information
my: ဖိုင် အချက်အလက်

en: File
my: ဖိုင်

en: Advanced options
my: အဆင့်မြင့်ရွေးချယ်ရန်

en: Edit
my: ပြင်ရန်

en: Date
my: ရက်စွဲ

en: Size
my: အရွယ်အစား

en: Search
my: ရှာရန်

en: Reset
my: မူလပုံစံအတိုင်းပြန်ထားရန်

en: Daily
my: နေ့စဉ်

en: Weekly
my: အပတ်စဉ်

en: None
my: တစ်ခုမှ မဟုတ်

en: Message
my: သတင်း

en: Password
my: စကားဝှက်

en: - None -
my: - တစ်ခုမှမဟုတ် -

en: Weight
my: အစဉ်

en: Link
my: အချိတ်အဆက် (အခြားစာမျက်နှာတစ်ခုခုသို့ ဆက်သွယ်ထားခြင်း)

en: Required
my: မရှိမဖြစ်လုပ်ရမည်

en: none
my: ဘာတခုမှမရှိ

en: Name
my: အမည်

en: edit
my: ပြင်ရန်

en: Go to previous page
my: ယခင်စာမျက်နှာသို့သွားရန်

en: Go to next page
my: နောက်စာမျက်နှာသို့သွားရန်

en: Import
my: သွင်းရန်

en: Book
my: စာအုပ်

en: Export
my: ပြန်ထုတ်ရန်

en: Taxonomy term
my: Taxonomy အသုံးအနှုံး

en: General settings
my: အထွေထွေ အထိန်းအချုပ်များ

en: Node ID
my: Node ၏ အမှတ်စဉ်

en: Label
my: အညွန်း

en: Preview
my: အစမ်းကြည့်ရန်

en: Save
my: သိမ်းပါ

en: Help
my: အကူအညီ

en: Update
my: ပြုပြင်မွမ်းမံ

en: Small
my: အသေး

en: Large
my: အကြီး

en: Sunday
my: တနင်္ဂနွေနေ့

en: Monday
my: တနင်္လာနေ့

en: Tuesday
my: အင်္ဂါနေ့

en: Wednesday
my: ဗုဒ္ဓဟူးနေ့

en: Thursday
my: ကြာသပတေးနေ့

en: Friday
my: သောကြာနေ့

en: Saturday
my: စနေနေ့

en: Time
my: အချိန်

en: Views
my: မြင်ကွင်းများ

en: Add
my: အသစ်ထပ်ပေါင်းပါ

en: View
my: မြင်ကွင်း

en: History
my: သမိုင်းမှတ်တမ်း

en: URL
my: လိပ်စာ URL

en: Path
my: တည်ရှိရာလမ်းကြောင်း

en: Modules
my: Module များ

en: Region
my: နယ်ပယ်

en: Node type
my: Node အမျိုးအစား

en: results
my: ရလာဒ်များ

en: search
my: ရှာဖွေရန်

en: Teaser
my: နမူနာဖော်ပြချက်

en: never
my: ဘယ်တော့မှ

en: mail
my: စာပို့ခြင်း

en: actions
my: ဆောင်ရွက်ချက်များ

en: read more
my: ဆက်ဖတ်ပါ

en: Timestamp
my: အချိန်

en: Keywords
my: သော့ချက်စာလုံးများ

en: You are not authorized to access this page.
my: ဒီစာမျက်နှာအား ကြည့်ရှုရန်(ပြင်ဆင်ရန်) သင့်တွင်တရားဝင်လုပ်ပိုင်ခွင့်မရှိပါ........

en: Unknown
my: မသိနိုင်သော

en: n/a
my: အကျုံးမဝင်

en: Picture
my: ရုပ်ပုံ

en: Database type
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အမျိုးအစား

en: User
my: အသုံးပြုသူ

en: action
my: လုပ်ဆောင်ချက်

en: Continue
my: ဆက်လုပ်ရန်

en: file
my: ဖိုင်

en: Error
my: အမှား

en: Options
my: ရွေးချယ်နိုင်သည့်အရာများ

en: Contact
my: ဆက်သွယ်ရန်

en: Access denied
my: လုပ်ပိုင်ခွင့်မရနိုင်ပါ

en: Year
my: နှစ်

en: Page title
my: စာမျက်နှာ၏ ခေါင်းစဉ်

en: Add block
my: block တစ်ခုထပ်ပေါင်းရန်

en: Page
my: စာမျက်နှာ

en: 1 hour | @count hours
my[0]: ၁ နာရီ
my[1]: @count နာရီ

en: 1 day | @count days
my[0]: ၁ ရက်
my[1]: @count  ရက်

en: Mission
my: ရည်မှန်းချက်

en: Site name
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် နာမည်

en: Site slogan
my: အင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ ကြွေးကြော်သံ

en: php
my: PHP  ပရိုဂရမ် ဘာသာစကား

en: Never
my: ဘယ်တော့မှ

en: Up to date
my: နောက်ဆုံး အခြေအနေနှင့် ကိုက်ညီသည်

en: Drupal core update status
my: Drupal core update အခြေအနေ

en: Header
my: ခေါင်းပိုင်း

en: Footer
my: ခြေပိုင်း

en: Recipients
my: လက်ခံရရှိမည့်သူများ

en: Your name
my: သင့်အမည်

en: From
my: မှ

en: Roles
my: အဆင့်သတ်မှတ်ချက်များ

en: Comment
my: မှတ်ချက်

en: Published
my: Publish လုပ်ပြီး

en: Signature
my: လက်မှတ်

en: E-mail address
my: အီးမေးလ်လိပ်စာ

en: Count
my: ရေတွက်

en: Normal
my: ပုံမှန်

en: Items
my: အချက်အလက်များ

en: Last update
my: နောက်ဆုံးပြုပြင်မွန်းမံချိန်

en: %time ago
my: လွန်ခဲ့သည့် %time က

en: %time left
my: %time အချိန်ကျန်ရှိသေး

en: remove items
my: အချက်အလက်များပယ်ဖျက်ရန်

en: update items
my: အချက်အလက်များအား ပြုပြင်မွမ်းမံ

en: Categorize
my: အမျိုးအစားခွဲခြမ်းစိတ်ဖြာ

en: %ago ago
my: လွန်ခဲ့သည့် %ago က

en: Authored by
my: ရေးသားသူ

en: Up
my: အပေါ်သို့

en: Performance
my: စွမ်းဆောင်ရည်

en: This field is required.
my: မရှိမဖြစ်လိုအပ်သည်။

en: Medium
my: အလယ်အလတ်

en: Media
my: မီဒီယာ

en: Month
my: လ

en: System
my: စနစ်

en: Unlimited
my: အကန့်အသတ်မရှိ

en: Current
my: လက်ရှိ

en: Recipient
my: လက်ခံရရှိသူ

en: security
my: လုံခြုံရေး

en: Day
my: ရက်စွဲ

en: Table
my: ဇယား

en: Mon
my: တနင်္လာနေ့

en: Tue
my: အင်္ဂါနေ့

en: Wed
my: ဗုဒ္ဓဟူးနေ့

en: Thu
my: ကြာသပတေးနေ့

en: Fri
my: သောကြာနေ့

en: Sat
my: စနေနေ့

en: Sun
my: တနင်္ဂနွေနေ့

en: May
my: မေလ

en: Other
my: အခြား

en: Text color
my: စာသားအရောင်

en: Navigation
my: သွားလာရန်

en: Color
my: အရောင်

en: User login
my: ၀င်ရန်

en: Log in
my: ၀င်ရန်

en: Add new comment
my: မှတ်ချက်အသစ် ရေးရန်

en: Add a new comment to this page.
my: ဤစာမျက်နှာတွင် မှတ်ချက်အသစ် ရေးမည်။

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
my: ဤအကြောင်းအရာနှင့် ပတ်သက်၍ သင့်အမြင်နှင့် အယူအဆ များကို ပါ၀င်ဆွေးနွေး နိုင်ပါသည်။

en: Users
my: အသုံးပြုသူများ

en: Referrer
my: ရည်ညွှန်းရာ

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
my: @site ပြုပြင်ထိန်းသိမ်း နေပါသည်။ မကြာမီ ပြန်လည်အသုံးပြုနိုင်ပါမည်။ ကျေးဇူးတင်ပါသည်...

en: Anonymous
my: အမည်မသိသူ(သို့)ဧည့်သည်

en: Tools
my: ကိရိယာများ

en: Clone
my: ပုံစံတူထပ်ပွားပါ

en: Down
my: အောက်သို့

en: Optional
my: ရွေးချယ်နိုင်သည်။

en: Recent comments
my: လတ်တလော မှတ်ချက်များ

en: Do not display
my: မပြသပါနှင့်

en: Save settings
my: Setting များ သိမ်းရန်

en: Operation
my: ပြုလုပ်ဆောင်ရွက်ခြင်း

en: reply
my: ပြန်လည်ဆွေးနွေးရန်

en: Server settings
my: ဆာ​ဗာ​အား​တည်ဆောက်​ပြင်ဆင်​ထား​ပုံ

en: =
my: ညီမျှခြင်း =

en: Logout
my: ထွက်ခွာရန်

en: Default language
my: မူလပင်ယင်းဘာသာစကား

en: Database username
my: ဒေတာဘေ့စ် အသုံးပြုသူအမည်

en: Database password
my: ဒေတာဘေ့စ် စကားဝှက်

en: Database name
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အမည်

en: Authored on
my: ရေးသားချိန်

en: Approved
my: ခွင့်ပြုပြီး

en: Arabic
my: အာရေးဗျ

en: English
my: အင်္ဂလိပ်ဘာသာ (English)

en: French
my: ပြင်သစ်

en: Italian
my: အီတလီ

en: Spanish
my: စပိန်

en: Japanese
my: ဂျပန်

en: Korean
my: ကိုရီးယား

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
my: မှန်ကန်သည့် အီးမေးလ်လိပ်စာ တစ်ခု ဖြစ်ရမည်။ ဤဝက်ဘ်ဆိုက်မှ ပေးပို့သည့် အီးမေးလ်များအားလုံး ထိုလိပ်စာသို့ ရောက်ရှိပါမည်။ သင့်အီးမေးလ်ကို အခြားသူများ မမြင်နိုင်ပါ။ သင့်အနေဖြင့် စကားဝှက်အသစ် တောင်းခြင်း၊ သတင်းစကား အသစ်များနှင့် အခြား သတိပေးချက်များကို ရယူသည့်အခါများတွင်လည်း ဤလိပ်စာကို သုံးပါမည်။

en: Remove items
my: အချက်အလက်များပယ်ဖျက်ရန်

en: Sources
my: မူလအရင်းအမြစ်

en: ‹ previous
my: ‹ ယခင်

en: next ›
my: နောက် ›

en: View user profile.
my: Profile ကိုကြည့်ရန်

en: Source
my: ရင်းမြစ်

en: Language file
my: ဘာသာစကား ဖိုင်

en: published
my: ရေးသားပြီး

en: The changes have been saved.
my: အပြောင်းအလဲများအား သိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ

en: Undo
my: မပြုလုပ်တော့

en: Member for
my: အသင်း၀င်ဖြစ်ခဲ့သည့်ကာလ

en: @time ago
my: @time အချိန်က

en: Select all rows in this table
my: ဒီဇယားကွက်၏အတန်းများအားလုံးရွေးရန်

en: Deselect all rows in this table
my: ဒီဇယားကွက်၏အတန်းများအားလုံးမရွေးရန်

en: Search results
my: ရှာလို့ရသောရလဒ်များ

en: Your search yielded no results
my: သင့်ရှာဖွေသည့်အကြောင်းအရာအတွက် ရလာဒ်မရှိပါ/ ပြန်ကြားချက်များ မရရှိပါ

en: Please enter some keywords.
my: ကျေးဇူးပြု၍ သော့ချက်စကားလုံးများကို ရေးသွင်းပါ

en: Request new password
my: စကားဝှက်အသစ်တောင်းရန်

en: Deleted
my: ပယ်ဖျက်ပြီး

en: Display name
my: ပြသရန်အမည်

en: Languages
my: ဘာသာစကားများ

en: Edit menu
my: Menu ကို ပြင်ရန်

en: Locale settings
my: ဒေသဆိုင်ရာ အပြင်အဆင်များ

en: Configure block
my: Block ကို ပြင်ဆင်ရန်

en: Jan
my: ဇန္နဝါရီလ

en: Feb
my: ဖေဖော်ဝါရီလ

en: Mar
my: မတ်လ

en: Apr
my: ဧပြီလ

en: Jun
my: ဇွန်လ

en: Jul
my: ဇူလှိုင်လ

en: Aug
my: သြဂုတ်လ

en: Sep
my: စက်တင်ဘာလ

en: Oct
my: အောက်တိုဘာလ

en: Nov
my: နိုဝင်ဘာလ

en: Dec
my: ဒီဇင်ဘာလ

en: Hour
my: နာရီ

en: Minute
my: မိနစ်

en: Second
my: ဒုတိယ

en: None.
my: ဘာမှမရှိ

en: Revert
my: နောက်ပြန်ဆုတ်

en: Less than
my: တန်ဖိုးနည်း

en: Log out
my: ထွက်ရန်

en: Create new account
my: Account အသစ်ပြုလုပ်ရန်

en: warning
my: သတိပေးချက်

en: No statistics available.
my: အချက်အလက်များ မရရှိသေးပါ။

en: Last run !time ago
my: !time က နောက်ဆုံး Run ခဲ့ပါသည်

en: Site information
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ်အချက်အလက်များ

en: critical
my: ဆိုးရွားနေသည့်/ဆိုးရွားနေ

en: or
my: သို့မဟုတ်

en: Results
my: ရလဒ်

en: Visitor
my: လာရောက်လည်ပတ်သူ

en: Convert
my: ပြောင်းရန်

en: The specified passwords do not match.
my: စကားဝှက်ထပ်မံ အတည်ပြုချက် မကိုက်ညီပါ

en: Track
my: လှုပ်ရှားမှုများ

en: Permissions
my: ခွင့်ပြုချက်များ

en: Fiji
my: ဖီဂျီ

en: Not published
my: Publish မလုပ်ရသေးပါ

en: MB
my: မီဂါဘိုက်

en: New comments
my: မှတ်ချက်အသစ်များ

en: Action '%action' added.
my: လုပ်ဆောင်ချက် '%action' ကို ထည့်သွင်းလိုက်သည်။

en: JPEG quality
my: JPEG အရည်အသွေး

en: administer comments
my: စီမံခန့်ခွဲသူ၏ မှတ်ချက်

en: Delete comments
my: မှတ်ချက်များအား ပယ်ဖျက်ရန်

en: not published
my: ရေးသားဆဲ

en: Published comments
my: ထုတ်ပြန်ပြီး မှတ်ချက်များ

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
my: သင့်မှတ်ချက်အား ဤစာမျက်နှာ အုပ်ချုပ်ရေးမှူးများက စစ်ဆေးရန်ပေးပို့ထားပြီး ၎င်းတို့မှ အတည်ပြုပြီးနောက် ထုတ်ပြန်ပါလိမ့်မည်။

en: Protected
my: ကာကွယ်ထားသည်

en: Processing
my: လုပ်ငန်းများ လုပ်ဆောင်နေသည်။

en: Finished
my: ပြီးပါပြီ။

en: The specified date is invalid.
my: သတ်မှတ်ထားသောရက်စွဲ ကိုက်ညီမှုမရှိပါ

en: Password strength:
my: စကားဝှက် လုံခြုံရေး အဆင့်အတန်း

en: Display on separate page
my: အခြားစာမျက်နှာတွင် ပြသပါ။

en: Go to first page
my: ပထမဆုံးစာမျက်နှာသို့သွားရန်

en: Go to last page
my: နောက်ဆုံးစာမျက်နှာသို့ သွားရန်

en: Go to page @number
my: စာမျက်နှာ @number  သို့သွားရန်

en: Enter the terms you wish to search for.
my: ရှာလိုသည့် စာလုံးများကို ထည့်ပါ

en: English name
my: အင်္ဂလိပ်အမည်

en: Native name
my: မိခင်တိုင်းရင်းအမည်

en: Block description
my: block အကြောင်းအရာဖော်ပြချက်

en: Delete block
my: block ကိုပယ်ဖျက်ရန်

en: Save blocks
my: block များကို သိမ်းပါ

en: Save block
my: block ကို သိမ်းပါ

en: The block configuration has been saved.
my: block အစိတ်အပိုင်းများအားသိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ

en: The block has been created.
my: block တစ်ခု အသစ်ဖန်တီးပြီးပါပြီ

en: Core - required
my: အူကြောင်း - လိုအပ်သည်။

en: Default time zone
my: နဂိုပါရှိသည့် ဒေသစံတော်ချိန်

en: Publish
my: ထုတ်ဝေပါ

en: Hide
my: ဖွက်ပါ

en: Read/Write
my: ဖတ်/ရေး

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
my: ဤနေရာမှာ သီးသန့်နေရာ ဖြစ်၍ မသက်ဆိုင်သူများ မြင်ရမည် မဟုတ်ပါ။

en: Language code
my: ဘာသာစကားသင်္ကေတ

en: debug
my: ယုတ္တိအမှား ရှာဖွေဖော်ထုတ်သည်

en: file system
my: ဖိုင်စနစ်

en: Reply
my: ပြန်စာ

en: KB
my: ကီလိုဘိုက်

en: Page not found
my: စာမျက်နှာအားရှာမတွေ့ပါ

en: info
my: သတင်းအချက်အလက်

en: « first
my: « ပထမ

en: last »
my: နောက်ဆုံး ›

en: Alias
my: နာမည်အတု

en: Account settings
my: ကိုယ်ရေးအချက်အလက်များ

en: Clean URLs
my: ရှင်းလင်းသော URL ပုံစံ

en: My account
my: မိမိ၏account

en: 1 year | @count years
my[0]: ၁ နှစ်
my[1]: @count နှစ်

en: 1 week | @count weeks
my[0]: ၁ ပတ်
my[1]: @count ပတ်

en: 1 min | @count min
my[0]: ၁ မိနစ်
my[1]: @count မိနစ်

en: 1 sec | @count sec
my[0]: ၁ စက္ကန့်
my[1]: @count စက္ကန့်

en: Bulgarian
my: ဘူလ်ဂေးရီးယား

en: Croatian
my: ခရိုအေးရှား

en: Czech
my: ချက်

en: Danish
my: ဒိန်းမတ်ဘာသာစကား

en: Dutch
my: ဒတ်ချ်

en: German
my: ဂျာမာန်

en: Greek
my: ဂရိတ်

en: Hebrew
my: ေဟၿဗဲဘာသာစကား

en: Hungarian
my: ဟန်ဂေရီ

en: Indonesian
my: အင်ဒိုနီးရှား

en: Romanian
my: ရိုမေးနီးယား

en: Russian
my: ရုရှား

en: Slovak
my: ဆလိုဗက်

en: Edit comment
my: မှတ်ချက်အား ပြုပြင်ရန်

en: %keys (@type).
my: %keys (@type)

en: The file could not be created.
my: ဖိုင်အသစ် မလုပ်နိုင်ပါ

en: No update data available
my: Update လုပ်ရန် လိုအပ်သည့် အချက်အလက်များ မရသေးပါ။

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
my: အတည်ပြုရာတွင် ပြဿနာဖြစ်နေပါသည်။ ကျေးဇူးပြု၍ ထပ်မံကြိုးစားကြည့်ပါ။ အကယ်၍ ဤအမှားအယွင်း ထပ်မံဖြစ်ပေါ်နေပါက ဤဝက်ဘ်ဆိုဒ်အား စီမံအုပ်ချုပ်သူထံ ဆက်သွယ်ပါ။

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
my: ဒီနာမည်နှင့်ကိုက်ညီသည့် ဖိုင်မရှိသည့်အတွက် သင်ရွေးချယ်ထားသော ဒီ %file အားမကူးယူနိုင်ပါ..ဖိုင်နာမည်အမှန်အားပြန်လည်စစ်ဆေးပေးပါ

en: The selected file %file could not be copied.
my: သင်ရွေးချယ်ထားသော ဒီ %file အားမကူးယူနိုင်ပါ..

en: The removal of the original file %file has failed.
my: မူလဖိုင်အား ဖယ်ထုတ်ရန် ကြိုပမ်းမှု မအောင်မြင်ပါ။

en: Case sensitive
my: စားလုံးအမှားအယွင်းပြုလုပ်၍ မရပါ။

en: Database host
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ်အား သိမ်းထားသည့်နေရာ (Host)

en: Reports
my: အစီရင်ခံစာများ

en: Web server
my: ၀က်ဘ်ဆာဗာ

en: Action %action saved.
my: လုပ်ဆောင်ချက် %action အားသိမ်းဆည်းပြီးပါပြီ

en: Action %action created.
my: လုပ်ငန်းချက် %action အား တည်ဆောက်ပြီးပါပြီ

en: When cron runs
my: Cron run သည့်အခါ

en: When content is viewed by an authenticated user
my: အကြောင်းအရာကို ခွင့်ပြုချက်ရသူတစ်ဦးမှ ကြည့်သည့်အခါ

en: After saving a new comment
my: မှတ်ချက်တစ်ခုကို သိမ်းပြီးနောက်

en: After saving an updated comment
my: ပြင်ထားသည့် မှတ်ချက်တစ်ခုကို သိမ်းပြီးနောက်

en: After deleting a comment
my: မှတ်ချက်တစ်ခုကို ဖျက်ပြီးနောက်

en: After a user has been deleted
my: User တစ်ဦးကို ပယ်ဖျက်ပြီးနောက်

en: After a user has logged in
my: User တစ်ဦး log in ၀င်ပြီးနောက်

en: After a user has logged out
my: User တစ်ဦး ပြန်ထွက်ပြီးနောက်

en: When a user's profile is being viewed
my: User တစ်ဦး၏ profile ကို ကြည့်သည့်အခါ

en: After saving a new term to the database
my: အသုံးအနှုံး တစ်ခုကို database တွင် သိမ်းပြီးနောက်

en: After saving an updated term to the database
my: ပြင်ထားသည့် အသုံးအနှုံး တစ်ခုကို database တွင် သိမ်းပြီးနောက်

en: After deleting a term
my: အသုံးအနှုံး တစ်ခုကို ဖျက်ပြီးနောက်

en: Auto-reply
my: အလိုအလျှောက်ပြန်ကြား

en: Delete view
my: မြင်ကွင်းပြင်ရန်

en: File to import not found.
my: import လုပ်ရမည့် ဖိုင် မတွေ့ပါ

en: Save translations
my: ဘာသာပြန်များအား သိမ်းဆည်းရန်

en: Export template
my: template ကို export  ထုတ်ရန်

en: Original text
my: မူလစာသား

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
my: လုံခြုံရေးပိုမိုကောင်းမွန်စေရန်အတွက် သင်ထည့်သွင်းခဲ့သည့် ဖိုင်၏ အမည်အား %filename သို့ ပြောင်းလဲလိုက်ပါသည်။

en: notice
my: အကြောင်းကြားစာ

en: User account
my: အသုံးပြုသူ

en: Acronym
my: အတိုကောက်

en: Post new comment
my: မှတ်ချက်အသစ် ရေးသွင်းရန်

en: Direction
my: လမ်းညွန်ချက်၊ လမ်းကြောင်း

en: Password field is required.
my: စကားဝှက်ဖြည့်ရန် လိုပါသည်

en: Confirm password
my: အထက်ပါ စကားဝှက်ကို ထပ်မံထည့်သွင်း အတည်ပြုပါ။

en: Administration theme
my: စီမံခန့်ခွဲခြင်း လုပ်ငန်းများတွင် သုံးမည့် theme

en: translate
my: ဘာသာပြန်ပါ

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
my: လုံခြုံရေး သတိပေးချက် - .htaccess ဖိုင်အား ရေးသား၍ (ပြုလုပ်၍/ ထားရှိရန်) မရနိုင်ပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ အောက်ပါ <code>!htaccess</code> အချက်အလက်များပါရှိသည့် .htaccess ဖိုင် တစ်ခုအား ထိုနေရာထဲတွင် တည်ဆောက်ပါ။

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
my: %file ဖိုင်အား သိမ်းဆည်း၍ မရပါ။ အမျိုးအမည်မသိသော ပြဿနာတစ်ခုဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်။

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
my: ဖိုင်၏ အရွယ်အစား %filesize သည် အများဆုံးခွင့်ပြုထားသည့် %maxsize ပမာဏထက် ကျော်လွန်နေပါသည်

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
my: JPEG၊ PNG နှင့် GIF အမျိုးအစား ဓာတ်ပုံများကိုသာ လက်ခံခွင့်ပြုသည်။

en: Its name exceeds the 255 characters limit. Please rename the file and try again.
my: ဖိုင်နာမည်အားစာလုံးအရေအတွက် ၂၅၅ လုံးအထက်မပိုပါစေနဲ့..နောက်တစ်ဖန်..ပြန်လည်နာမည်ပေးပေးပါ

en: Database port
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အားဆက်သွယ်ရန် လမ်းကြောင်း အပေါက် (Port)

en: Save and continue
my: သိမ်းပြီးဆက်လက်လုပ်ဆောင်မည်

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
my: ဤရွေးချယ်စရာများသည် အချို့ ဝက်ဆိုဒ်များတွင်သာ လိုအပ်ပါသည်။ အကယ်၍ သင့်အနေဖြင့် မရေမရာ ဖြစ်နေပါက နဂိုရှိပြီးသားအတိုင်းထားရှိပါ သို့မဟုတ် သင့် ဝက်ဆိုဒ်ထားရှိသည့် ကုမ္ပဏီအား မေးမြန်းပါ။

en: If your database is located on a different server, change this.
my: အကယ်၍ သင့်ဒေတာဘေ့စ်သည် အခြား ဆာဗာပေါ်တွင် ရှိပါက ဤအချက်ကို ပြင်ဆင်ပါ။

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
my: စပေ့များ သုံးခွင့်ပြုသည်။ ဖူးစတော့(့)၊ တုံးတို သင်္ကေတ(-) နှင့် တုံးရှည် သင်္ကေတ(_) များမှ လွဲ၍ အခြား ပုဒ်ဖြတ်ပုဒ်ရပ် သင်္ကေတများ သုံးခွင့်မပြုပါ။

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
my: တရားမဝင်ရွေးချယ်မှုတစ်ခု ပြုလုပ်ခဲ့ကြောင်း စစ်ဆေးတွေ့ရှိရပါသည်၊ ကျေးဇူးပြု၏ ဤအင်တာနက်စာမျက်နှာအား စီမံအုပ်ချုပ်သူအား ဆက်သွယ်ပါ

en: Delete comment
my: မှတ်ချက်အား ပယ်ဖျက်ရန်

en: Reply to comment
my: မှတ်ချက်အား ပြန်ကြားရန်

en: Comment controls
my: မှတ်ချက်များအား ထိမ်းချုပ်ရန်

en: Display above the comments
my: အထက်ရှိ မှတ်ချက်များအား ပြသရန်

en: You are not authorized to view comments.
my: ဤမှတ်ချက်များအား သင်ကြည့်ရှုခွင့်မရှိပါ။

en: File system
my: ဖိုင်စနစ်

en: Enter your @s username.
my: သင့် @s အမည်ကို ထည့်ပါ

en: All languages
my: ဘာသာစကားအားလုံး

en: %message in %file on line %line.
my: ဖိုင်%file စာကြောင်းအမှတ် %line ရှိ %message

en: Add language
my: ဘာသာအသစ် ထည့်ရန်

en: Are you sure you want to delete the language %name?
my: %name ဘာသာစကားအား အမှန်တကယ် ပယ်ဖျက်ထုတ်ပြစ်မှာ သေချာပါသလား

en: Currently using !item !version
my: လက်ရှိ !item !version အားအသုံးပြုနေပါသည်။

en: Hindi
my: ဟင်ဒီ

en: Initializing.
my: စတင်လုပ်ဆောင်နေသည်။

en: An error has occurred.
my: အမှားအယွင်းတခုဖြစ်ခဲ့သည်

en: 0 sec
my: ၀ စက္ကန့်

en: form
my: ဖောင်

en: Basic options
my: အခြေခံရွေးချယ်စရာ

en: alert
my: သတိပေးချက်

en: emergency
my: အရေးပေါ်

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
my: ယခုသုံးနေသည့် စကားဝှက်ကို ပြောင်းလိုပါက၊ စကားဝှက်အသစ်ကို အထက်ပါ နေရာနှစ်ခုလုံးတွင် တူညီစွာ ထည့်သွင်းပါ။

en: Abbreviation
my: အတိုကောက်

en: Inserted
my: ထည့်သွင်းပြီး

en: Convert view
my: မြင်ကွင်းပြောင်းရန်

en: Current date
my: လက်ရှိ နေ့စွဲ

en: The title of the comment.
my: အကြံပြုချက်၏ခေါင်းစဉ်

en: Language settings
my: ဘာသာစကားဆိုင်ရာ အပြင်အဆင်များ

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
my: Cron အလုပ်လုပ်နေခဲ့သည်မှာ တစ်နာရီကျော် ရှိပါသည်။ တစ်ခုခု အဆင်မပြေ ဖြစ်နေဟန် တူသည်။

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
my: Cron အလုပ်လုပ်နေစဉ် နောက်ထပ် အလုပ်သစ်ခိုင်းရန် ကြိုးစားသည်။

en: Cron run completed.
my: cron ဆောင်ရွက်ချက်များပြီးစီးပါပြီ..

en: - All -
my: - အားလုံး -

en: Who's new
my: အသင်း၀င်သစ်များ

en: Language name
my: ဘာသာစကားအမည်

en: Contact form
my: ဆက်သွယ်ရန်ပုံစံ

en: The requested page could not be found.
my: သင်ကြည့်လိုသော(တောင်းဆိုသော)စာမျက်နှာအားရှာမတွေ့ပါ.....

en: Requirements problem
my: လိုအပ်ချက်များနှင့် ပတ်သက်သည့် ပြဿနာများ

en: Database configuration
my: အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) အား တပ်ဆင်ခြင်း

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
my: သင့်အင်တာနက်ဝက်ဆိုဒ်၏ ဆာဗာ (သတင်းအချက်အလက် ပေးပို့သည့် ပရိုဂရမ်) သည် လူသုံးများသော ဒေတာဘေ့စ်အမျိုးအစားများအား အထောက်အကူ ပြုနိုင်ပုံမရပါ။ သင်၏ ဝက်ဆိုဒ်အား လက်ခံထိမ်းသိမ်းထားသော ဝန်ဆောင်မှုပြုသူများအား ဆက်သွယ်၍ ၎င်းတို့မှ <a href="@drupal-databases">ဒရူးပယ်လ်က အထောက်အကူပြုနိုင်သည့် </a> ဒေတာဘေ့စ်များအား စီစဉ်ပေးနိုင်ခြင်း ရှိ/မရှိ မေးမြန်းစုံစမ်းပါ။

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
my: သင်၏ @drupal ဒေတာဘေ့စ်အား တပ်ဆင်ရန်အတွက် အောက်ပါအချက်အလက်များအား ဖြည့်သွင်းပါ

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
my: သင်၏ @drupal အချက်အလက်များကို သိမ်းဆည်းမည့် အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် ဒေတာဘေ့စ်အမျိုးအစား

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
my: @drupal ၏ သတင်းအချက်အလက်များအား သိမ်းဆည်းမည့် အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ် (ဒေတာဘေ့စ်) ၏ အမည်။ ထိုဒေတာဘေ့စ်သည် ဆာဗာပေါ်တွင် @drupal အားတပ်ဆင်နိုင်ရန်အတွက် ပြင်ဆင်ပြီးသား ဖြစ်ရပါမည်။

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
my: သင်၏ @drupal သတင်းအချက်အလက်များအား သိမ်းဆည်းထားမည့် %db_type ဒေတာဘေ့စ် ၏ အမည်။ ၎င်းသည် ဆာဗာပေါ်တွင် @drupal အား တပ်ဆင်နိုင်ရန်အတွက် ရှိပြီးသားဖြစ်ရမည်။

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
my: အကယ်၍ တစ်ခုထက်ပိုသော Application (လုပ်ငန်းများ) များက အချက်အလက်သိုလှောင်မှုစနစ်တစ်ခုတည်းကို အသုံးပြုနေပါက သင့် @drupal ဝက်ဆိုဒ်အတွက် %prefix ကဲ့သို့သော table prefix ကို ဤနေရာတွင် ရေးသွင်းပါ

en: Choose language
my: ဘာသာစကားရွေးချယ်ပါ

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
my: သင့်လျှော်သည့် ဘာသာပြန် စုစည်းမှု (ဘာသာပြန်ထားသည့် ဖိုင်စုစည်းမှု ဖိုင်) ရှိလျှင် တပ်ဆင်နည်းစနစ်က သင်ရွေးချယ်ထားသော အခြား ဘာသာစကားဖြင့် တပ်ဆင်နိုင်ရန် ဆောင်ရွက်နိုင်ပါသည်။ အင်္ဂလိပ်ဘာသာဖြင့် မဟုတ်ပဲ အခြားဘာသာစကားဖြင့် ဒရူးပယ်လ် အား တပ်ဆင်ရန် အတွက် -

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
my: အခြား ဘာသာပြန် Package တစ်ခုရှိနေပါက အဆိုပါ package အား ဒေါင်းလုဒ်ချယူပြီး Drupal Root ဖိုဒါအောက်သို့ဖြည်ချပေးပါ။

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
my: အောက်တွင် ဖော်ပြထားသည့် ဒုတိယ link ကို သုံးပြီး ဘာသာစကားတစ်ခုကို ရွေးပါ။ ဤစာမျက်နှာကို Reload လုပ်ပါက ဘာသာပြန်ဆိုချက် အသစ်များကို အလိုအလျောက် ချိန်ညှိဖော်ပြ ပေးပါမည်။

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
my: အပြန်အလှန်အားဖြင့် Drupal ကို အင်္ဂလိပ်ဘာသာဖြင့် တပ်ဆင်၊ အသုံးပြုရန် သို့မဟုတ် ယခုတပ်ဆင်မှု ပြီးချိန်တွင် အခြား ဘာသာစကားတစ်ခုကို ပြောင်းလိုပါက အောက်မှ ပထမ link ကို ရွေးပါ။

en: How should the installation continue?
my: ဘာသာပြန်ဆိုမှုကို ဘယ်လို ဆက်လုပ်သင့်သလဲ။

en: Continue installation in English
my: အင်္ဂလိပ်ဘာသာစကားဖြင့် ဆက်လက်၍ တပ်ဆင်သွားရန်

en: Return to choose a language
my: ဘာသာစကားပြန်ရွေးပါ

en: Install Drupal in English
my: ဒရူးပယ်လ်အား အင်္ဂလိပ်ဘာသာစကားဖြင့် တပ်ဆင်ရန်

en: Learn how to install Drupal in other languages
my: အခြားဘာသာစကားဖြင့် ဒရူးပယ်လ်အား တပ်ဆင်နည်းကို လေ့လာရန်

en: (built-in)
my: (နဂိုမူလပါရှိပြီးသား)

en: Select language
my: ဘာသာစကားရွေးချယ်ရန်

en: No profiles available
my: Profileများ အဆင်သင့် မရှိပါ။

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
my: မည်သည့် installer profile ကိုမျှ မတွေ့ပါ။ Installer profile များက အသုံးပြုရမည့် မော်ဂျုးများနှင့် ဒေတာဘေ့စ် schema ကို ဆုံးဖြတ်ပေးပါသည်။ တပ်ဆင်မှု လုပ်ငန်းကို ဆက်လက်ဆောင်ရွက်နိုင်ရန် profile တစ်ခု လိုအပ်ပါသည်။

en: Drupal already installed
my: ဒရူးပယ်လ်တပ်ဆင်ပြီးသားဖြစ်ပါသည်။

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
my: <ul><li>လုပ်ငန်း ပြန်စရန်အတွက် ယခုရှိနေသော ဒေတာဘေ့စ်ကို ဦးစွာ ရှင်းလင်းပါ။</li><li>အခြား ဒေတာဘေ့စ်တစ်ခုဖြင့် တပ်ဆင်လိုပါက <em>sites</em> ဖိုလ်ဒါ အတွင်းရှိ သင့်လျော်သည့် <em>settings.php</em> ဖိုင်တွင် ပြင်ဆင်ပါ။</li><li>ယခုတပ်ဆင်ထားသည့် အပြင်အဆင်ကို အဆင့်မြှင့်လိုပါက <a href="@base-url/update.php">update script</a> ကို သုံးပါ။</li><li>သင့် <a href="@base-url">ယခုလက်ရှိ ဝက်ဘ်ဆိုက် (existing site)</a> ကို ကြည့်ရန်။</li></ul>

en: Installing @drupal
my: @drupal အားတပ်ဆင်နေပါသည်။

en: The installation has encountered an error.
my: တပ်ဆင်မှု လုပ်ငန်းပြုလုပ်ရာတွင် ပြဿနာ တစ်ခုကြုံတွေ့နေပါသည်

en: Configure site
my: ဝက်ဘ်ဆိုက်ကို မွမ်းမံပြင်ဆင်ရန်။

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
my: %dir နှင့် %file တို့တွင် လိုအပ်သည့် ပြောင်းလဲ ပြင်ဆင်မှုများ ပြုလုပ်ပြီး ဖြစ်သည်။ ထို့ကြောင့် လုံခြုံမှုရရှိစေရန် အတွက် ၄င်းတို့ကို ရေးသားနိုင်သည့် ခွင့်ပြုချက် (write permissions) များကို ဖယ်ရှားပါ။ မည်သို့ လုပ်ဆောင်ရမည်ကို မသိလျှင် <a href="@handbook_url">အွန်လိုင်း လက်စွဲ စာအုပ် (on-line handbook)</a> တွင် လေ့လာပါ။

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
my: %dir နှင့် %file တို့တွင် လိုအပ်သည့် ပြောင်းလဲ ပြင်ဆင်မှုများ ပြုလုပ်ပြီး ဖြစ်သည်။ လုံခြုံရေးအတွက် ၄င်းတို့ကို Read-only အဖြစ် ပြင်ဆင်လိုက်ပါသည်။

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
my: ထို လုပ်ငန်းဆောင်တာအား သင်၏ဆာဗာက အထောက်အကူပြုနိုင်ခြင်း ရှိမရှိ စစ်ဆေးပြီးပါပြီ။

en: Your system configuration does not currently support this feature. The <a href="http://drupal.org/node/15365">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
my: ယခု အခြေအနေအရ သင့်လက်ရှိ စနစ်က ဤ feature ကို အထောက်အပံ့ မပေးပါ။ လိုအပ်သည့် ပြဿနာ ဖြေရှင်းနည်းများကို <a href="http://drupal.org/node/15365">Clean URLများဆိုင်ရာ လက်စွဲစာအုပ်</a> တွင် လေ့လာပါ။

en: Testing clean URLs...
my: ရှင်းလင်းသော URL ကို သုံးနိုင်ခြင်း ရှိမရှိ စမ်းသပ်နေပါသည်။

en: @drupal installation complete
my: @drupal အားထည့်သွင်း တပ်ဆင်ခြင်း အောင်မြင်စွာ ပြီးစီးပါပြီ

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
my: @drupal အား တပ်ဆင်ခြင်း အောင်မြင်စွာ ပြီးမြောက်ပါပြီ။

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
my: သင့် <a href="@url">ဝက်ဘ်ဆိုက် အသစ်</a> သို့ ဆက်မသွားမီ အထက်ဖော်ပြပါ အသိပေးဖော်ပြချက်များကို ပြန်ဖတ်ပါ။

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
my: ယခု<ahref="@url">သင်၏ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ်အသစ်</a>အား သွားရောက်လည်ပတ်လို့ရပါပြီ

en: Installed %module module.
my: %module မော်ဂျုးကို တပ်ဆင်ခဲ့ပါသည်။

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process.
    <ol>
    <li>Copy the %default_file file to %file.</li>
    <li>Change file permissions so that it is writable by the web server. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.</li>
    </ol>
    More details about installing Drupal are available in INSTALL.txt.
my: တပ်ဆင်မှုအတွင်းရှိ အဆင့်တစ်ခု အနေဖြင့် Setting ဖိုင်တစ်ခုကို သင့်ဘက်မှ ဖန်တီးပေးရန် @drupal installer ဘက်မှ လိုအပ်ပါသည်။<ol><li>မူလ %default_file ဖိုင်ကို %file ထဲသို့ ကူးထည့်ပါ။</li><li>ထိုဖိုင်ကို ဝက်ဘ်ဆာဗာမှ ရေးသားနိုင်ရန်အတွက် ခွင့်ပြုချက်များကို ပြင်ဆင်ပါ။ မည်သို့ ခွင့်ပြုရမည်ကို မသိပါက <a href="@handbook_url">အွန်လိုင်း လမ်းညွှန် စာအုပ်</a> တွင် လေ့လာပါ။</li>

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
my: တပ်ဆင်မှု ဆောင်ရွက်နေစဉ် အတွင်း  @drupal installer အနေဖြင့် %file တွင် ရေးသားပြင်ဆင်မှုများ ပြုလုပ်နိုင်ရန် ခွင့်ပြုချက် လိုအပ်ပါသည်။  မည်သို့ ခွင့်ပြုရမည်ကို မသိပါက <a href="@handbook_url">အွန်လိုင်း လမ်းညွှန် စာအုပ်</a> တွင် လေ့လာပါ။

en: Choose profile
my: profile ကို ရွေးပါ။

en: Verify requirements
my: လိုအပ်ချက်များ ပြည့်မှီကြောင်း အတည်ပြုပါ

en: Set up database
my: ဒေတာဘေ့စ်တပ်ဆင်ရန်

en: Set up translations
my: ဘာသာပြန်ခြင်းကို တပ်ဆင်ရန် (အခြားဘာသာစကားများအား တပ်ဆင်ရန်)

en: Install site
my: ဝက်ဘ်ဆိုဒ်အား တပ်ဆင်နေပါသည်။

en: Finish translations
my: ဘာသာပြန်ခြင်းများပြီးစီးပါပြီး

en: To configure your website, please provide the following information.
my: သင့်ဝက်ဘ်ဆိုက်ကို ပြင်ဆင်မွမ်းမံရန် အောက်ပါ အချက်အလက်များကို ဖြည့်ဆည်းပါ။

en: Site e-mail address
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် ၏အီးမေး(လ်)လိပ်စာ

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
my: အသင်းဝင်သစ်များ မှတ်ပုံတင်ခြင်း၊ စကားဝှက် အသစ်တောင်းခံခြင်းနှင့် အခြားသော အသိပေးချက်ဆိုင်ရာ အီးမေးလ်များကို ဝက်ဘ်ဆိုက်မှ အလိုအလျောက် 
    
    ပေးပို့သည့်အခါ <em>From</em> လိပ်စာကို သုံးပါသည်။ (ဤအီးမေးလ်ကို spam အဖြစ် သတ်မှတ်ခံရခြင်းမှ ကာကွယ်နိုင်ရန် သင့်ဝက်ဘ်ဆိုက်မှ ဒိုမိန်း အမည်ပါသည့် အီးမေးလ်လိပ်စာတစ်ခုကို သုံးသင့်ပါသည်။)

en: Administrator account
my: ထိန်းချုပ်သူ၏ account

en: The administrator account has complete access to the site; it will automatically be granted all permissions and can perform any administrative activity. This will be the only account that can perform certain activities, so keep its credentials safe.
my: ထိမ်း​ချုပ်​သူ​၏ အကောင့်​သည် ဝက်​ဆိုဒ် တစ်​ခု​လုံး​အား ဝင်​ရောက်​ခွင့်​ရှိ​ပါ​သည်။ စီမံ​ထိန်း​ချုပ်​ခြင်း​ဆိုင်​ရာ လုပ်​ငန်း​မား​အား လုပ်ဆောင်​နိုင်​ရန်​အတွက် ခွင့်​ပြု​ချက်​အားလုံး​အား အလို​အလျှောက်​ပေး​အပ်သွား​လိမ့်​မည် ဖြစ်​သည်။ ၎င်း​သည် သီး​သန့်​လုပ်​ငန်း​တစ်​ခု​အား လုပ်ဆောင်​နိုင်​ရန်​အတွက် တစ်​ခု​တည်း​သော အကောင့်​ဖြစ်​သော​ကြောင့် လုံ​ခြံု​စွ သိမ်းဆည်းထားပါ

en: All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
my: ထိန်းချုပ်မှုစနစ်မှ ပေးပို့သည့် အီးမေးလ်များအားလုံးကို ထိုအီးမေးလ်သို့ ပေးပို့သွားပါမည်။ သင့်အနေဖြင့် စကား၀က်အသစ် သို့မဟုတ် သတင်းအချက်အလက် သို့မဟုတ် အသိပေးလွှာများ ပေးပို့ရန်အတွက် ထိုအီးမေးလ်အား ပေးပို့သွားမည် ဖြစ်ပြီး အများသိစေရန် ကြေငြာမည် မဟုတ်ပါ။

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
my: ပုံမှန်အားဖြင့် အင်တာနက်စာမျက်နှာပေါ်တွင် နေ့စွဲကိုဖော်ပြရာတွင် သင်ရွေးချယ်ထားသော နေ့ရက်ကို ဖော်ပြပါသည်

en: Update notifications
my: နောက်ဆုံး အခြေအနေ သတိပေးချက်များ

en: Check for updates automatically
my: ပြုပြင်မွန်းမံမှု အသစ်များကို အလိုအလျှောက် စစ်ဆေးရန်

en: With this option enabled, Drupal will notify you when new releases are available. This will significantly enhance your site's security and is <strong>highly recommended</strong>. This requires your site to periodically send anonymous information on its installed components to <a href="@drupal">drupal.org</a>. For more information please see the <a href="@update">update notification information</a>.
my: ယခုလုပ်ငန်းအားခွင့်ပြုထားခြင်းဖြင့် ဒရူးပယ်လ် အသစ်ထုတ်ဝေတိုင်း သင့်အား အကြောင်းကြားပေးသွားမည်ဖြစ်ပါသည်။ ထိုအရာက သင့်အင်တာနက်စာမျက်နှာ၏ လုံးခြုံရေးအား အထူးကောင်းမွန်စေမည်ဖြစ်ပြီး ပြုလုပ်ထားရန်အတွက် <strong>အထူးအကြံပြုအပ်ပါသည်။</strong> ထိုသို့လုပ်ဆောင်ခြင်းက သင်၏ အင်တာနက်စာမျက်နှာက <a href="@drupal">drupal.org</a> အား သတင်းအချက်အလက်များကို တိတ်တဆိတ် ပေးပို့သွားမည်ဖြစ်ပါသည်။ သတင်းအချက်အလက်အပြည်အစုံကို  <a href="@update">အသစ်ထွက်လျှင် သတင်းအချက်အလက်အား သတိပေးခြင်းလုပ်ငန်း</a> တွင် ကြည့်ရှုနိုင်ပါသည်။

en: Removed orphaned action '%action' from database.
my: အသုံးမဝင်တော့သည့် လုပ်ဆောင်ချက် '%action' ကို ဒေတာဘေ့စ်မှ ဖယ်ရှားခဲ့သည်။

en: Site off-line
my: ဝက်(ဘ်)ဆိုဒ် ပိတ်ထားမည်

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
my: Cron အလုပ်လုပ်သည်မှာ သတ်မှတ်ချိန်ထက် ကျော်လာသည်။ ရပ်တန့်လိုက် ပါမည်။

en: 1 byte | @count bytes
my[0]: ၁ ဘိုက်
my[1]: @count ဘိုက်

en: MySQL database
my: MySQL အချက်အလက် သိုလှောင်မှုစနစ်

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
my: သင့် MySQL ဆာဗာ ဗားရှင်း အရမ်းဟောင်းနေပါသည်။ Drupal အလုပ်လုပ်ရန် MySQL %version အနည်းဆုံး ဖြစ်ရန် လိုအပ်ပါသည်။

en: PostgreSQL database
my: PostgreSQL အချက်အလက် သိုလှောင်မှုစနစ်

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
my: သင့် PostgreSQL ဆာဗာ ဗားရှင်း အရမ်းဟောင်းနေပါသည်။ PostgreSQL အလုပ်လုပ်ရန် PostgreSQL %version အနည်းဆုံး ဖြစ်ရန် လိုအပ်ပါသည်။

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
my: JPEG quality နံပါတ်သည် ၁ မှ ၁၀၀ အတွင်းဖြစ်ရမည်

en: Failed to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
my: ဆာဗာပေါ်ရှိ သင့် MySQL ဒေတာဘေ့စ်အား ဆက်သွယ်၍ မရပါ။ MySQL က %error သတင်းအချက်အလက်အား ပေးပို့ပါသည်။ <ul><li> သင်၏ အသုံးပြုသူအမည်နှင့် လျှို့ဝှက်စာလုံးသည် မှန်ကန်သည်ဟု သင်သေချာပါသလား။</li><li>ဒေတာဘေ့စ်အား တပ်ဆင်ထားသည့် ဆာဗာသည် လက်ရှိ အလုပ်လုပ်နေသည်မှာ သေချာပါသလား။</li><li> ထိုထက် အကူအညီ လိုအပ်ပါက<a href="http://drupal.org/node/258">တပ်ဆင်ခြင်းနှင့် အဆင့်မြင့်တင်ခြင်း လက်စွဲ</a> အားဖတ်ရှုပါ။ အကယ်၍ သင့်အနေဖြင့် အထက်ပါအချက်များ၏ ဆိုလိုရင်းအား မသေချာပါက (သေချာစွာ မသိရှိပါက) သင်၏ ဆာဗာအားဝန်ဆောင်မှုပေးသူအား ဆက်သွယ်ရန် အကြံပြုပါသည်။

en: Failed to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
my: ဆာဗာပေါ်ရှိ သင့် PostgreSQL ဒေတာဘေ့စ်အား ဆက်သွယ်၍ မရပါ။ PostgreSQL က %error သတင်းအချက်အလက်အား ပေးပို့ပါသည်။ <ul><li> သင်၏ အသုံးပြုသူအမည်နှင့် လျှို့ဝှက်စာလုံးသည် မှန်ကန်သည်ဟု သင်သေချာပါသလား။</li><li>ဒေတာဘေ့စ်အား တပ်ဆင်ထားသည့် ဆာဗာသည် လက်ရှိ အလုပ်လုပ်နေသည်မှာ သေချာပါသလား။</li><li> ထိုထက် အကူအညီ လိုအပ်ပါက<a href="http://drupal.org/node/258">တပ်ဆင်ခြင်းနှင့် အဆင့်မြင့်တင်ခြင်း လက်စွဲ</a> အားဖတ်ရှုပါ။ အကယ်၍ သင့်အနေဖြင့် အထက်ပါအချက်များ၏ ဆိုလိုရင်းအား မသေချာပါက (သေချာစွာ မသိရှိပါက) သင်၏ ဆာဗာအားဝန်ဆောင်မှုပေးသူအား ဆက်သွယ်ရန် အကြံပြုပါသည်။

en: Right to left
my: ညာမှဘယ်

en: Left to right
my: ဘယ်မှညာ

en: Predefined language
my: မူလကတည်းက သတ်မှတ်ထားသော ဘာသာစကား

en: Select the desired language and click the <em>Add language</em> button. (Use the <em>Custom language</em> options if your desired language does not appear in this list.)
my: သင်လိုချင်သော ဘာသာစကားကို ရွေးချယ်ပြီး <em>ဘာသာအသစ် ထည့်ရန်</em> ခလုဒ်အား နိုပ်ပါ။ သင်လိုချင်သော ဘာသာစကားကို မတွေ့ရှိပါက <em>Custom language</em> ကို အသုံးပြုနိုင်သည်

en: Custom language
my: စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်ထားသော ဘာသာစကား

en: Add custom language
my: စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်ထားသော ဘာသာစကားတစ်ခု ထည့်သွင်းရန်

en: Save language
my: ဘာသာစကားသိမ်းဆည်းခြင်း

en: Language name in English
my: ဘာသာစကား၏ အင်္ဂလိပ်အမည်

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
my: ဘာသာစကား၏ အင်္ဂလိပ်အမည်၊ အခြားဘာသာ စကားများသို့ ဘာသာပြန်ရန် အတွက် ရရှိမည်ဖြစ်သည်

en: Native language name
my: မိခင်တိုင်းရင်းဘာသာစကားအမည်

en: Language domain
my: ဘာသာစကား၏ လိပ်စာ

en: The language %language (%code) already exists.
my: ထည့်သွင်းသည့် ဘာသာစကား %language (%code) သည် နဂိုကတည်းက ထည့်သွင်းထားပြီး ဖြစ်သည်။

en: Invalid language code.
my: ဘာသာစကားသင်္ကေတ မှားယွင်းနေသည်။

en: The English language cannot be deleted.
my: အင်္ဂလိပ်ဘာသာစကားအား မဖျက်သိမ်းနိုင်ပါ

en: The default language cannot be deleted.
my: မူလဘာသာစကားအား မဖျက်သိမ်းနိုင်ပါ

en: Path prefix only.
my: Path prefix သာလ ျှင်

en: Domain name only.
my: ဒိုမိန်း အမည်သာ ဖော်ပြရန်

en: English (built-in)
my: အင်္ဂလိပ်ဘာသာ(built-in)

en: English (provided by Drupal)
my: အင်္ဂလိပ် (ဒရူးပယ်မှ ကြိုတင် စီစဉ်ထားသည်။)

en: Both translated and untranslated strings
my: ဘာသာပြန်ဆိုပြီးသားနှင့် ဘာသာမပြန်ဆိုရသေးသည့် အကြောင်းအရာ နှစ်ခုစလုံး

en: Only translated strings
my: ဘာသာပြန်ပြီးသော စာသားများ သာလ ျှင်

en: Import translation
my: ဘာသာပြန်အား ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ရန်

en: Export translation
my: ဘာသာပြန်ပြီးသားများကို export  ထုတ်ရန်

en: The string has been saved.
my: စာကြောင်းကို သိမ်းဆည်းလိုက်ပါပြီ။

en: The string has been removed.
my: စာကြောင်းများဖယ်ရှားပြီးပါပြီ..

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
my: ဘာသာပြန်ကို အောင်မြင်စွာ ထည့်သွင်းပြီးပါပြီ။ ထိုအထဲတွင် အသစ်ထည့်ထားသည့် ဘာသာပြန် အကြောင်းအရာ %number ခုကို တည်ဆောက်ပြီးသွားပြီး %update ခုအား ပြုပြင်မွမ်းမံပြီးစီးပါပြီ။ ထိုနောက် မလိုအပ်သည့် %delete ခုအား ထုတ်ပယ်ပြီး ဖြစ်ပါသည်။

en: Importing interface translations
my: စာမျက်နှာ အသွင်အပြင် ဘာသာပြန်များအား ထည့်သွင်းနေပါသည်

en: Starting import
my: ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ခြင်းကို စတင်နေပါပြီ

en: Error importing interface translations
my: စာမျက်နှာ အသွင်အပြင် ဘာသာပြန်များအား ထည့်သွင်းရာတွင် အမှားအယွင်းဖြစ်ပေါ်နေပါသည်။

en: Afrikaans
my: အာဖရိကဘာသာစကား

en: Assamese
my: အာဆမ်ဘာသာ

en: Azerbaijani
my: အာဇာဘိုင်ဂျန်ဘာသာ

en: Bihari
my: ဘီဟာရီး

en: Bengali
my: ဘင်္ဂလီ

en: Tibetan
my: တိဘက်

en: Welsh
my: ဝေလဘာသာစကား

en: Bhutani
my: ဘူတန်

en: Persian
my: ပါးရှား

en: Irish
my: အိုင်းရစ်

en: Cambodian
my: ကမ္ဘာဒီးယား

en: Latin
my: လက်တင်

en: Mongolian
my: မွန်ဂိုးလီးယား

en: Burmese
my: မြန်မာဘာသာ

en: Nepali
my: နီပါလီ

en: Portuguese, Portugal
my: ပေါ်တူဂီ (ပေါ်တူဂီ)

en: Portuguese, Brazil
my: ပေါ်တူဂီ (ဘရာဇီး)

en: Thai
my: ထိုင်း

en: Vietnamese
my: ဗီယက်နမ်

en: Chinese, Simplified
my: တရုတ်၊ သာမာန်

en: Chinese, Traditional
my: တရုတ်၊ ရိုးရာ

en: Zulu
my: ဇူးလူး

en: Categorize news items
my: သတင်းအချက်အလက်များအား အမျိုးအစားခွဲခြားရန်

en: multiple selector
my: ရွေးချယ်မှုအမျိုးမျိုး

en: JavaScript List Form
my: JavaScript စာရင်းဖောင်

en: Allows users to comment on and discuss published content.
my: ရေးသားပြီး အကြောင်းအရာများထဲတွင် အခြားသူများကို မှတ်ချက်ပေးခြင်း၊ ပါ၀င်ဆွေးနွေးခြင်းများ ခွင့်ပြုသည်။

en: Compose tips
my: ရေးသားနည်းများ

en: Configure languages for content and the user interface.
my: အကြောင်းအရာများ နှင့် user interface အတွက် ဘာသာစကားများ သတ်မှတ်ရန်

en: Search form
my: ရှာဖွေရန်

en: Popular content
my: လူအများနှစ်သက်သော အကြောင်းအရာ

en: Track page visits
my: သွားခဲ့သည့် စာမျက်နှာများ

en: Short date format
my: ရက်စွဲအတိုပုံစံ

en: Medium date format
my: ပုံမှန်ရက်စွဲပုံစံ

en: Long date format
my: ရက်စွဲအရှည်ပုံစံ

en: Powered by Drupal
my: Drupal ဖြင့်ဖန်တီးသည်။

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
my: Upload လုပ်ပြီးသည့် ဖိုင်များကို သိမ်းဆည်းရန်နေရာနှင့် အသုံးပြုပုံကို Drupal အား ပြောပြရန်

en: Date and time
my: နေ့ရက် နှင့် အချိန်

en: Enable or disable clean URLs for your site.
my: ၀က်ဘ်ဆိုက်တွင် clean URL သုံး/မသုံး သတ်မှတ်ရန်

en: Clean URL check
my: Clean URL စစ်ဆေးမှု

en: Cron maintenance tasks
my: Cron ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းမှု လုပ်ငန်းများ

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
my: <a href="@cron">သင်ကိုယ်တိုင် cron ကို Run</a> နိုင်ပါသည်။

en: Access to update.php
my: update.php ကို သုံးမည်

en: Content translation
my: သတင်းအချက်အလက်များကို ဘာသာပြန်ခြင်း

en: Who's online
my: ရောက်ရှိနေသူများ

en: Enter the password that accompanies your username.
my: သင့်နှင့်သက်ဆိုင်သည့် စကားဝှက်ကို ထည့်ပါ

en: An error occurred at @path.
    
    Error Description: @error
my: @path တွင် အမှားအယွင်းတစ်ခု ဖြစ်ပေါ်နေပါသည်။ 
    
    @error အမှားအယွင်းအား ရှင်းလင်းချက် --

en: Native language
my: တိုင်းရင်းဘာသာစကား
