e-Commerce (6.x-4.0-rc23) - en to kn translation catalogue (424 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: enable
kn: ಶಕ್ತ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: title
kn: ತಲೆಬರಹ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: PayPal
kn: ಪೇಪಾಲ್

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: Transactions
kn: ವ್ಯವಹಾರಗಳು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Quantity
kn: ರಾಶಿ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: register
kn: ನೊಂದಾಯಿಸಿ

en: Login
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Length
kn: ಉದ್ದ

en: Visible
kn: ಕಾಣಿಸುವ

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Drupal
kn: ಡ್ರುಪಾಲ್

en: Always
kn: ಯಾವಾಗಲೂ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Signature
kn: ಸಹಿ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Volume
kn: ಧ್ವನಿಯ ಪ್ರಮಾಣ

en: Price
kn: ಪ್ರೈಸ್‌

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Egypt
kn: ಈಜಿಪ್ಟ್‍

en: Namibia
kn: ನಮೀಬಿಯಾ

en: Israel
kn: ಇಸ್ರೇಲ್

en: Iran
kn: ಇರಾನ್

en: South Australia
kn: ಸೌತ್ ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ

en: New Zealand
kn: ನ್ಯೂಝಿಲ್ಯಾಂಡ್

en: Tonga
kn: ಟೊಂಗಾ

en: Cuba
kn: ಕ್ಯೂಬಾ

en: Brazil
kn: ಬ್ರಝಿಲ್

en: Chile
kn: ಚಿಲಿ

en: Paraguay
kn: ಪರುಗ್ವೆ

en: Jamaica
kn: ಜಮೈಕಾ

en: Japan
kn: ಜಪಾನ್

en: Libya
kn: ಲಿಬಿಯಾ

en: Poland
kn: ಪೊಲ್ಯಾಂಡ್

en: Portugal
kn: ಪೋರ್ಚುಗಲ್

en: Singapore
kn: ಸಿಂಗಪೂರ್

en: Turkey
kn: ಟರ್ಕಿ

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Down
kn: ಕೆಳಕ್ಕೆ

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Street
kn: ಬೀದಿ

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: Afghanistan
kn: ಅಫಘಾನಿಸ್ತಾನ

en: Albania
kn: ಅಲ್ಬೇನಿಯ

en: Algeria
kn: ಅಲ್ಜೀರಿಯ

en: American Samoa
kn: ಅಮೆರಿಕನ್ ಸಮೊವ

en: Andorra
kn: ಅಂಡೊರಾ

en: Angola
kn: ಅಂಗೋಲಾ

en: Anguilla
kn: ಆಂಗ್ವಿಲಾ

en: Antigua and Barbuda
kn: ಆಂಟಿಗುವಾ ಹಾಗು ಬಾರ್ಬುಡ

en: Argentina
kn: ಅರ್ಜಂಟೀನಾ

en: Armenia
kn: ಅರ್ಮೇನಿಯಾ

en: Aruba
kn: ಅರುಬಾ

en: Australia
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ

en: Austria
kn: ಆಸ್ಟ್ರಿಯಾ

en: Azerbaijan
kn: ಅಝರ್ಬೈಜಾನ್

en: Bahamas
kn: ಬಹಮಾಸ್

en: Bahrain
kn: ಬಹರೈನ್

en: Bangladesh
kn: ಬಾಂಗ್ಲಾದೇಶ್

en: Barbados
kn: ಬಾರ್ಬಡೋಸ್

en: Belarus
kn: ಬೆಲಾರಿಸ್

en: Belgium
kn: ಬೆಲ್ಜಿಯಮ್

en: Belize
kn: ಬುಲೀಝ್

en: Benin
kn: ಬೆನಿನ್

en: Bermuda
kn: ಬರ್ಮುಡಾ

en: Bhutan
kn: ಭೂತಾನ್

en: Bolivia
kn: ಬೊಲಿವಿಯಾ

en: Bosnia and Herzegovina
kn: ಬೋಸ್ನಿಯಾ ಹಾಗು ಹರ್ಝೆಗೋವಿನಾ

en: Botswana
kn: ಬೋಟ್ಸ್‍ವಾನಾ

en: Bulgaria
kn: ಬಲ್ಗೇರಿಯಾ

en: Burkina Faso
kn: ಬರ್ಕಿನಾ ಫಾಸೊ

en: Burundi
kn: ಬುರುಂಡಿ

en: Cambodia
kn: ಕಾಂಬೋಡಿಯಾ

en: Cameroon
kn: ಕೆಮರೂನ್

en: Canada
kn: ಕೆನಡಾ

en: Cape Verde
kn: ಕೇಪ್ ವರ್ಡ್

en: Cayman Islands
kn: ಕೇಮ್ಯಾನ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Central African Republic
kn: ಸೆಂಟ್ರಲ್ ಆಫ್ರಿಕನ್ ರಿಪಬ್ಲಿಕ್

en: China
kn: ಚೀನಾ

en: Christmas Island
kn: ಕ್ರಿಸ್‍ಮಸ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್

en: Cocos (Keeling) Islands
kn: ಕೊಕೋಸ್ (ಕೀಲಿಂಗ್) ಐಲ್ಯಾಂಡ್

en: Colombia
kn: ಕೊಲೊಂಬೋ

en: Comoros
kn: ಕೊಮೊರೋಸ್

en: Cook Islands
kn: ಕುಕ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Costa Rica
kn: ಕೋಸ್ಟಾ ರಿಕಾ

en: Cyprus
kn: ಸೈಪ್ರಸ್

en: Czech Republic
kn: ಚೆಕ್ ರಿಪಬ್ಲಿಕ್

en: Denmark
kn: ಡೆನ್ಮಾರ್ಕ

en: Dominica
kn: ಡೊಮಿನಿಕಾ

en: Dominican Republic
kn: ಡೊಮಿನಿಕನ್ ರಿಪಬ್ಲಿಕ್

en: Ecuador
kn: ಈಕ್ವೆಡಾರ್

en: El Salvador
kn: ಎಲ್ ಸಾಲ್ವೆಡಾರ್

en: Equatorial Guinea
kn: ಈಕ್ವೆಟೋರಿಯಲ್ ಗಿನಿ

en: Eritrea
kn: ಎರಿಟ್ರಿಯಾ

en: Estonia
kn: ಎಸ್ತೋನಿಯಾ

en: Ethiopia
kn: ಇಥಿಯೋಪಿಯಾ

en: Faroe Islands
kn: ಫರೋಯ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್

en: Finland
kn: ಫಿನ್-ಲ್ಯಾಂಡ್

en: France
kn: ಫ್ರಾನ್ಸ್

en: French Guiana
kn: ಫ್ರೆಂಚ್ ಗಿಯಾನ

en: French Polynesia
kn: ಫ್ರೆಂಚ್ ಪಾಲಿನೆಶಿಯಾ

en: Gabon
kn: ಗೆಬಾನ್

en: Gambia
kn: ಗ್ಯಾಂಬಿಯಾ

en: Ghana
kn: ಘಾನಾ

en: Greece
kn: ಗ್ರೀಸ್

en: Greenland
kn: ಗ್ರೀನ್‍ಲ್ಯಾಂಡ್

en: Grenada
kn: ಗ್ರೆನೆಡಾ

en: Guadeloupe
kn: ಗ್ವಾಡ್‍ಲೂಪ್

en: Guam
kn: ಗುವಾಮ್

en: Guinea
kn: ಗಿನಿ

en: Guinea-Bissau
kn: ಗಿನಿ-ಬಿಸ್ಸಾವು

en: Guyana
kn: ಗಯಾನ

en: Haiti
kn: ಹೈತಿ

en: Honduras
kn: ಹೊಂಡುರಾಸ್

en: Hungary
kn: ಹಂಗೆರಿ

en: Iceland
kn: ಐಸ್-ಲ್ಯಾಂಡ್

en: India
kn: ಭಾರತ

en: Indonesia
kn: ಇಂಡೋನೇಶಿಯಾ

en: Iraq
kn: ಇರಾಕ್

en: Ireland
kn: ಐರ್-ಲ್ಯಾಂಡ್

en: Italy
kn: ಇಟಲಿ

en: Kazakhstan
kn: ಕಝಕಿಸ್ತಾನ್

en: Kenya
kn: ಕೀನ್ಯಾ

en: Kiribati
kn: ಕಿರಿಬಾತಿ

en: Kyrgyzstan
kn: ಕಿರ್ಗಿಸ್ತಾನ್

en: Laos
kn: ಲಾವೋಸ್

en: Latvia
kn: ಲ್ಯಾಟ್ವಿಯಾ

en: Lesotho
kn: ಲೆಸೋತೊ

en: Liechtenstein
kn: ಲೈಕ್ಟೆನ್-ಸ್ಟಿನ್

en: Lithuania
kn: ಲಿತುಯಾನ

en: Luxembourg
kn: ಲಕ್ಸಂಬರ್ಗ್

en: Madagascar
kn: ಮಡಗಾಸ್ಕರ್

en: Malawi
kn: ಮಲಾವಿ

en: Malaysia
kn: ಮಲೇಶಿಯಾ

en: Maldives
kn: ಮಾಲ್ಡೀವ್ಸ್‍

en: Mali
kn: ಮಾಲಿ

en: Malta
kn: ಮಾಲ್ಟಾ

en: Marshall Islands
kn: ಮಾರ್ಶಲ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Martinique
kn: ಮಾರ್ಟಿನಿಕ್

en: Mauritania
kn: ಮಾರುಟೇನಿಯಾ

en: Mauritius
kn: ಮಾರಿಶಸ್

en: Mayotte
kn: ಮಯೊಟ್

en: Mexico
kn: ಮೆಕ್ಸಿಕೊ

en: Moldova
kn: ಮೊಲ್ಡೊವ

en: Monaco
kn: ಮೊನ್ಯಾಕೊ

en: Mongolia
kn: ಮಂಗೋಲಿಯಾ

en: Montserrat
kn: ಮೊಂಟ್ಸೆರಾಟ್

en: Morocco
kn: ಮೊರೊಕ್ಕೊ

en: Mozambique
kn: ಮೊಝಾಂಬಿಕ್

en: Nauru
kn: ನೌವ್ರು

en: Nepal
kn: ನೇಪಾಲ್

en: Netherlands
kn: ನೆದರ್-ಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್

en: Netherlands Antilles
kn: ನೆದರ್ಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍ ಆಂಟಿಲ್ಸ್‍

en: New Caledonia
kn: ನ್ಯೂ ಕೆಲಡೋನಿಯಾ

en: Nicaragua
kn: ನಿಕಾರಾಗುವಾ

en: Niger
kn: ನೈಗರ್

en: Nigeria
kn: ನೈಜೀರಿಯಾ

en: Niue
kn: ನಿವುಯೆ

en: Norfolk Island
kn: ನೋರ್ಫೋಲ್ಕ್‍ ಐಲ್ಯಾಂಡ್

en: North Korea
kn: ನಾರ್ತ್ ಕೊರಿಯಾ

en: Northern Mariana Islands
kn: ನಾರ್ತರ್ನ್ ಮಾರಿಯಾನ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Norway
kn: ನಾರ್ವೆ

en: Oman
kn: ಒಮಾನ್

en: Pakistan
kn: ಪಾಕಿಸ್ತಾನ್

en: Palau
kn: ಪಲಾವು

en: Panama
kn: ಪನಾಮ

en: Papua New Guinea
kn: ಪಪುವಾ ನ್ಯೂ ಗಿನಿ

en: Philippines
kn: ಫಿಲಿಫೈನ್ಸ್

en: Puerto Rico
kn: ಪೋರ್ಟೊ ರಿಕೊ

en: Qatar
kn: ಕತಾರ್

en: Romania
kn: ರೊಮೇನಿಯಾ

en: Russia
kn: ರಷ್ಯಾ

en: Rwanda
kn: ರುವಾಂಡಾ

en: Samoa
kn: ಸಮೋವಾ

en: Saudi Arabia
kn: ಸೌದಿ ಅರೇಬಿಯಾ

en: Senegal
kn: ಸೆನೆಗಲ್

en: Seychelles
kn: ಸಿಶೆಲ್ಸ್‍

en: Sierra Leone
kn: ಸಿಯರಾ ಲಿಯೋನ್

en: Slovakia
kn: ಸ್ಲೊವೋಕಿಯಾ

en: Slovenia
kn: ಸ್ಲೊವೇನಿಯಾ

en: Solomon Islands
kn: ಸೊಲೊಮನ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Somalia
kn: ಸೊಮಾಲಿಯಾ

en: South Africa
kn: ಸೌತ್ ಆಫ್ರಿಕಾ

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
kn: ಸೌತ್ ಜಾರ್ಜಿಯಾ ಆಂಡ್ ಸೌತ್‌ ಸ್ಯಾಂಡ್‌ವಿಚ್‌ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Sri Lanka
kn: ಶ್ರೀಲಂಕಾ

en: Sudan
kn: ಸುಡಾನ್

en: Suriname
kn: ಸರೀನೇಮ್

en: Swaziland
kn: ಸ್ವಾಝಿಲ್ಯಾಂಡ್

en: Sweden
kn: ಸ್ವೀಡನ್

en: Syria
kn: ಸಿರಿಯಾ

en: Taiwan
kn: ತೈವಾನ್

en: Tajikistan
kn: ತಜಿಕಿಸ್ತಾನ್

en: Tanzania
kn: ಟಾಂಝಾನಿಯಾ

en: Thailand
kn: ಥೈಲ್ಯಾಂಡ್

en: Togo
kn: ಟೊಗೊ

en: Tokelau
kn: ಟೊಕೆಲಾವ್

en: Trinidad and Tobago
kn: ಟ್ರಿನಿಡಾಡ್ ಆಂಡ್ ಟೊಬಾಗೊ

en: Tunisia
kn: ಟುನಿಶಿಯಾ

en: Turkmenistan
kn: ಟರ್ಕ್‍ಮೆನಿಸ್ತಾನ್

en: Turks and Caicos Islands
kn: ಟರ್ಕ್ಸ್‍ ಹಾಗು ಕೈಕೋಸ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Tuvalu
kn: ಟುವಾಲು

en: Uganda
kn: ಉಗಾಂಡಾ

en: Ukraine
kn: ಉಕ್ರೇನ್

en: United Arab Emirates
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಅರಬ್ ಎಮಿರೈಟ್ಸ್‍

en: United Kingdom
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಕಿಂಗ್ಡಮ್

en: United States
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಸ್ಟೇಟ್ಸ್

en: United States Minor Outlying Islands
kn: ಯುನೈಟೆಡ್ ಸ್ಟೇಟ್ಸ್  ಮೈನರ್ ಔಟ್‍ಲೈಯಿಂಗ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್ಸ್‍

en: Uruguay
kn: ಉರುಗ್ವೆ

en: Uzbekistan
kn: ಉಝ್ಬೆಕಿಸ್ತಾನ್

en: Vanuatu
kn: ವನೌಟು

en: Vatican City
kn: ವ್ಯಾಟಿಕನ್ ಸಿಟಿ

en: Venezuela
kn: ವೆನಿಝುವಲಾ

en: Wallis and Futuna
kn: ವಾಲಿಸ್ ಹಾಗು ಫುಟುನಾ

en: Yemen
kn: ಯೆಮನ್

en: Zambia
kn: ಝಾಂಬಿಯಾ

en: Zimbabwe
kn: ಜಿಂಬಾಬ್ವೆ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Change
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: E-mail:
kn: ಲೇಖಕನ ಇಮೇಲ್:

en: Requirements
kn: ಅಗತ್ಯ ಅಂಶಗಳು

en: Transaction
kn: ವ್ಯವಹಾರ

en: Unset
kn: ಹೊಂದಿಸಿಲ್ಲದ್ದು

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Received
kn: ಸ್ವೀಕರಿಸಲಾದ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: Total:
kn: ಒಟ್ಟು:

en: Due Date:
kn: ಕೊನೆಯ ದಿನಾಂಕ:

en: Fiji
kn: ಫಿಜಿ

en: Hong Kong
kn: ಹಾಂಗ್ ಕಾಂಗ್

en: Saint Kitts and Nevis
kn: ಸೈಂಟ್ ಕಿಟ್ಸ್‍ ಆಂಡ್ ನೆವಿಸ್

en: South Korea
kn: ಸೌತ್ ಕೊರಿಯಾ

en: Saint Lucia
kn: ಸೈಂಟ್ ಲೂಸಿಯಾ

en: Saint Helena
kn: ಸೈಂಟ್ ಹೆಲೆನಾ

en: Sao Tome and Principe
kn: ಸಾವೋ ಟೋಮ್ ಹಾಗು ಪ್ರಿನ್ಸಿಪಿ

en: French Southern Territories
kn: ಫ್ರೆಂಚ್ ಸೌತರ್ನ್ ಟೆರಿಟರಿಗಳು

en: Saint Vincent and the Grenadines
kn: ಸೈಂಟ್ ವಿನ್ಸೆಂಟ್ ಆಂಡ್ ದಿ ಗ್ರೆನೆಡೈನ್ಸ್‍

en: British Virgin Islands
kn: ಬ್ರಿಟಿಷ್ ವರ್ಜಿನ್ ದ್ವೀಪಗಳು

en: Vietnam
kn: ವಿಯೆಟ್ನಾಮ್

en: Inches
kn: ಇಂಚುಗಳು

en: Bari
kn: ಬಾರಿ

en: Bergamo
kn: ಬೆರ್ಗಾಮೊ

en: Bologna
kn: ಬೊಲೊಗ್ನಾ

en: Bolzano
kn: ಬೊಲ್ಝಾನೊ

en: Brescia
kn: ಬ್ರೆಸಿಯಾ

en: Brindisi
kn: ಬ್ರಿಂಡಿಸಿ

en: Cagliari
kn: ಕಾಗ್ಲಿಯಾರಿ

en: Catania
kn: ಕಟಾನಿಯಾ

en: Crotone
kn: ಕ್ರೊಟೊನ್

en: Cuneo
kn: ಶುನೊ

en: Ferrara
kn: ಫರೆರಾ

en: Frosinone
kn: ಫ್ರಾಸಿನೋನ್

en: Grosseto
kn: ಗ್ರಾಸೆಟೊ

en: Latina
kn: ಲ್ಯಾಟಿನಾ

en: Lecce
kn: ಲೆಚೆ

en: Messina
kn: ಮಿಸ್ಸೀನಾ

en: Palermo
kn: ಪಲೆರ್ಮೋ

en: Parma
kn: ಪರ್ಮಾ

en: Perugia
kn: ಪೆರುಗಿಯಾ

en: Pescara
kn: ಪೆಸ್ಕಾರಾ

en: Piacenza
kn: ಪಿಯಾಸೆನ್ಸಾ

en: Pisa
kn: ಪೀಸಾ

en: Rieti
kn: ರೀಟಿ

en: Rimini
kn: ರಿಮಿನಿ

en: Trapani
kn: ಟ್ರಪಾನಿ

en: Treviso
kn: ಟ್ರವೀಸೊ

en: Trieste
kn: ಟ್ರಿಸ್ಟಿ

en: Verona
kn: ವೆರೋನಾ

en: Viterbo
kn: ವಿಟೆರ್ಬೋ

en: Aomori
kn: ಆವ್‍ಮರಿ

en: Akita
kn: ಅಕಿಟಾ

en: Yamagata
kn: ಯಮಗಟಾ

en: Niigata
kn: ನಿಗಾಟಾ

en: Toyama
kn: ಟೊಯಾಮ

en: Osaka
kn: ಒಸಾಕ

en: Okayama
kn: ಒಕಯಾಮ

en: Saga
kn: ಸಾಗಾ

en: Nagasaki
kn: ನಾಗಸಾಕಿ

en: Kumamoto
kn: ಕುಮಾಮೊಟೊ

en: Oita
kn: ಒಯಿಟಾ

en: Miyazaki
kn: ಮಿಯಝಾಕಿ

en: Kuala Lumpur
kn: ಕೌಲಾ ಲುಂಪುರ್

en: Groningen
kn: ಗ್ರೋನಿನ್‍ಜನ್

en: Limburg
kn: ಲಿಂಬರ್ಗ್

en: Guernsey
kn: ಗರ್ನ್ಸಿ

en: Jersey
kn: ಜರ್ಸಿ

en: Blackpool
kn: ಬ್ಲಾಕ್‍ಪೂಲ್

en: Bournemouth
kn: ಬಾರ್ನ್ಮೌತ್

en: Bradford
kn: ಬ್ರಾಡ್‍ಫೋರ್ಡ್

en: Camden
kn: ಕಾಮ್ಡೆನ್

en: Darlington
kn: ಡಾರ್ಲಿಂಗ್‍ಟನ್

en: Durham
kn: ಡುರಮ್

en: Leeds
kn: ಲೀಡ್ಸ್

en: Luton
kn: ಲುಟೋನ್

en: Peterborough
kn: ಪಿಟರ್‍ಬೋರೊ

en: Reading
kn: ರೀಡಿಂಗ್

en: Rutland
kn: ರಟ್‍ಲ್ಯಾಂಡ್

en: Somerset
kn: ಸೋಮರ್ಸೆಟ್

en: Southampton
kn: ಸೌತ್‍ಹ್ಯಾಂಪ್ಟನ್

en: Suffolk
kn: ಸಫೋಲ್ಕ್‍

en: Wakefield
kn: ವೇಕ್‍ಫೀಲ್ಡ್‍

en: Westminster
kn: ವೆಸ್ಟ್‍ಮಿನಿಸ್ಟರ್

en: Belfast
kn: ಬೆಲ್‍ಫಾಸ್ಟ್

en: Dundee
kn: ಡಂಡೀ

en: Edinburgh
kn: ಎಡಿನ್‍ಬರಾ

en: Midlothian
kn: ಮಿಡ್ಲೋತಿಯನ್

en: disable
kn: ಅಶಕ್ತ

en: Complete
kn: ಪೂರ್ಣ

en: Common
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Alabama
kn: ಅಲಬಾಮ

en: Alaska
kn: ಅಲಸ್ಕಾ

en: Arizona
kn: ಅರಿಝೋನಾ

en: Arkansas
kn: ಅರ್ಕನ್ಸಾಸ್

en: California
kn: ಕ್ಯಾಲಿಫೋರ್ನಿಯಾ

en: Colorado
kn: ಕೊಲರಾಡೊ

en: Connecticut
kn: ಕನೆಕ್ಟಿಕಟ್

en: Delaware
kn: ಡೆಲಾವೇರ್

en: Florida
kn: ಫ್ಲೋರಿಡಾ

en: Hawaii
kn: ಹವಾಯಿ

en: Idaho
kn: ಇದಾಹೊ

en: Illinois
kn: ಇಲ್ಲಿನೋಯಿಸ್

en: Iowa
kn: ಅಯೋವ

en: Kansas
kn: ಕನ್ಸಾಸ್

en: Kentucky
kn: ಕೆಂಟುಕಿ

en: Louisiana
kn: ಲೌಸಿಯಾನ

en: Maine
kn: ಮೈನಿ

en: Maryland
kn: ಮೇರಿಲ್ಯಾಂಡ್

en: Massachusetts
kn: ಮಸಾಚುಯೆಟ್ಸ್‍

en: Michigan
kn: ಮಿಶಿಗನ್

en: Minnesota
kn: ಮಿನೆಸೋಟಾ

en: Mississippi
kn: ಮಿಸಿಸಿಪ್ಪಿ

en: Missouri
kn: ಮಿಸೌರಿ

en: Montana
kn: ಮೊಂಟಾನ

en: Nebraska
kn: ನಬ್ರಾಸ್ಕಾ

en: Nevada
kn: ನೆವೆಡಾ

en: New Hampshire
kn: ನ್ಯೂ ಹ್ಯಾಂಪ್‍ಶೈರ್

en: New Jersey
kn: ನ್ಯೂ ಜರ್ಸಿ

en: New Mexico
kn: ನ್ಯೂ ಮೆಕ್ಸಿಕೊ

en: North Carolina
kn: ನಾರ್ತ್ ಕರೋಲಿನಾ

en: North Dakota
kn: ನಾರ್ತ್ ಡಕೋಟಾ

en: Ohio
kn: ಓಹಿಯೊ

en: Oklahoma
kn: ಓಕ್ಲಹಾಮ

en: Oregon
kn: ಒರೆಗಾನ್

en: Pennsylvania
kn: ಪೆನಿನ್‍ಸಿಲ್ವೇನಿಯಾ

en: Rhode Island
kn: ರೋಡ್ ಐಲ್ಯಾಂಡ್

en: South Carolina
kn: ಸೌತ್ ಕೆರೊಲಿನಾ

en: South Dakota
kn: ಸೌತ್ ಡಕೋಟ

en: Tennessee
kn: ಟೆನಿಸೀ

en: Texas
kn: ಟೆಕ್ಸಾಸ್

en: Utah
kn: ಯುಟಾ

en: Vermont
kn: ವೆರ್ಮೌಂಟ್

en: Virginia
kn: ವರ್ಜೀನಿಯಾ

en: West Virginia
kn: ವೆಸ್ಟ್‍ ವರ್ಜೀನಿಯಾ

en: Wisconsin
kn: ವಿಸ್ಕನ್‍ಸಿನ್

en: Cancelled
kn: ರದ್ದುಗೊಂಡಿದೆ

en: Miscellaneous
kn: ಇತರೆ

en: Text to display
kn: ತೋರಿಸಬೇಕಿರುವ ಪಠ್ಯ

en: Charge
kn: ಚಾರ್ಜ್

en: Australian Capital Territory
kn: ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯನ್ ಕ್ಯಾಪಿಟಲ್ ಟೆರಿಟರಿ

en: New South Wales
kn: ನ್ಯೂ ಸೌತ್ ವೇಲ್ಸ್‍

en: Northern Territory
kn: ನಾರ್ತರ್ನ್ ಟೆರಿಟರಿ

en: Queensland
kn: ಕ್ವೀನ್ಸ್‍ಲ್ಯಾಂಡ್

en: Tasmania
kn: ಟಾಸ್ಮೇನಿಯಾ

en: Western Australia
kn: ವೆಸ್ಟರ್ನ್ ಆಸ್ಟ್ರೇಲಿಯಾ

en: Alagoas
kn: ಅಲಗೋಸ್

en: Amazonas
kn: ಅಮೆಝೋನಾಸ್

en: Minas Gerais
kn: ಮಿನಾಸ್ ಗೆರಿಯಾಸ್

en: Rio Grande do Norte
kn: ರಿಯೋ ಗ್ರಾಂಡ ಡು ನೋರ್ಟ್

en: Rio Grande do Sul
kn: ರಿಯೋ ಗ್ರಾಂಡ ಡೊ ಸುಲ್

en: Santa Catarina
kn: ಸ್ಯಾಂಟಾ ಕೆಟರಿನಾ

en: Sergipe
kn: ಸರ್ಜಿಪ್

en: Tocantins
kn: ಲೊಕೇಶನ್ ೧

en: Cork
kn: ಕಾರ್ಕ್

en: Mayo
kn: ಮಯೊ

en: Tokyo
kn: ಟೊಕಿಯೋ

en: Tottori
kn: ಟಟೋರಿ

en: In progress
kn: ಪ್ರಗತಿಯಲ್ಲಿದೆ

en: Checking
kn: ಪರಿಶೀಲಿಸಲಾಗುತ್ತಿದೆ
