e-Commerce (6.x-4.4) - en to th translation catalogue (167 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: enable
th: เปิดใช้งาน

en: delete
th: ลบ

en: title
th: ชื่อ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Email address
th: ที่อยู่อีเมล

en: Item
th: รายการ

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Quantity
th: จำนวน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: Links
th: ลิงก์

en: Country
th: ประเทศ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: The configuration options have been saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: Import
th: นำเข้า

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Views
th: ดู

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: Visible
th: มองเห็น

en: Total
th: ทั้งหมด

en: type
th: ชนิด

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Email
th: อีเมล

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Create
th: สร้าง

en: Always
th: ตลอดเวลา

en: Never
th: ไม่เคย

en: Signature
th: ข้อความลงท้าย

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: N/A
th: ไม่มี

en: Items
th: จำนวน

en: Price
th: ราคา

en: Customer
th: ลูกค้า

en: Add to cart
th: หยิบใส่ตะกร้า

en: Customer Name
th: ชื่อลูกค้า

en: Address
th: ที่อยู่

en: State
th: รัฐ

en: Postcode
th: รหัสไปรษณีย์

en: Payments
th: การชำระเงิน

en: Store
th: ร้านค้า

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: Operator
th: ผู้ประกอบการ

en: Optional
th: ไม่จำเป็น

en: Street
th: ถนน

en: City
th: จังหวัด

en: Condition
th: เงื่อนไข

en: American Samoa
th: อเมริกันซามัว

en: Georgia
th: จอร์เจีย

en: Guam
th: กวม

en: Marshall Islands
th: หมู่เกาะมาร์แชลล์

en: Northern Mariana Islands
th: หมู่เกาะนอร์เทิร์นมาเรียนา

en: Palau
th: ปาเลา

en: Pitcairn Islands
th: หมู่เกาะพิตแคร์น

en: Puerto Rico
th: เปอร์โตริโก

en: Thailand
th: ไทย

en: Hidden
th: ซ่อน

en: 1 item | @count items
th[0]: 1 รายการ
th[1]: @count รายการ

en: Workflow
th: ขั้นตอนการทำงาน

en: Greater than
th: มากกว่า

en: Less than
th: น้อยกว่า

en: Cart
th: ตะกร้า

en: Credit card details
th: รายละเอียดบัตรเครดิต

en: Customer Type
th: ประเภทลูกค้า

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: Failed
th: ไม่ผ่าน

en: Products
th: รูปสินค้า

en: Total:
th: ทั้งหมด:

en: Federated States of Micronesia
th: สหพันธรัฐไมโครนีเซีย

en: Province
th: จังหวัด

en: !name field is required.
th: ช่อง !name จำเป็นต้องกรอก

en: Complete
th: เสร็จ

en: Alabama
th: แอละแบมา

en: Alaska
th: อะแลสกา

en: Arizona
th: แอริโซนา

en: Arkansas
th: อาร์คันซอ

en: California
th: แคลิฟอร์เนีย

en: Colorado
th: โคโลราโด

en: Connecticut
th: คอนเนตทิคัต

en: Delaware
th: เดลาแวร์

en: Florida
th: ฟลอริดา

en: Hawaii
th: ฮาวาย

en: Idaho
th: ไอดาโฮ

en: Illinois
th: อิลลินอยส์

en: Indiana
th: อินดีแอนา

en: Iowa
th: ไอโอวา

en: Kansas
th: แคนซัส

en: Kentucky
th: เคนทักกี

en: Louisiana
th: ลุยเซียนา

en: Maine
th: เมน

en: Maryland
th: แมริแลนด์

en: Massachusetts
th: แมสซาชูเซตส์

en: Michigan
th: มิชิแกน

en: Minnesota
th: มินนิโซตา

en: Mississippi
th: มิสซิสซิปปี

en: Missouri
th: มิสซูรี

en: Montana
th: มอนแทนา

en: Nebraska
th: เนแบรสกา

en: Nevada
th: เนวาดา

en: New Hampshire
th: นิวแฮมป์เชียร์

en: New Jersey
th: นิวเจอร์ซีย์

en: New Mexico
th: นิวเม็กซิโก

en: New York
th: นิวยอร์ก

en: North Carolina
th: นอร์ทแคโรไลนา

en: North Dakota
th: นอร์ทดาโคตา

en: Ohio
th: โอไฮโอ

en: Oklahoma
th: โอคลาโฮมา

en: Oregon
th: ออริกอน

en: Pennsylvania
th: เพนซิลเวเนีย

en: Rhode Island
th: โรดไอแลนด์

en: South Carolina
th: เซาท์แคโรไลนา

en: South Dakota
th: เซาท์ดาโคตา

en: Tennessee
th: เทนเนสซี

en: Texas
th: เทกซัส

en: Utah
th: ยูทาห์

en: Vermont
th: เวอร์มอนต์

en: Virginia
th: เวอร์จิเนีย

en: Washington
th: วอชิงตัน

en: West Virginia
th: เวสต์เวอร์จิเนีย

en: Wisconsin
th: วิสคอนซิน

en: Wyoming
th: ไวโอมิง

en: Alberta
th: แอลเบอร์ตา

en: British Columbia
th: บริติชโคลัมเบีย

en: Manitoba
th: แมนิโทบา

en: New Brunswick
th: นิวบรันสวิก

en: Nova Scotia
th: โนวาสโกเชีย

en: Ontario
th: ออนแทรีโอ

en: Prince Edward Island
th: ปรินซ์เอดเวิร์ดไอแลนด์

en: Quebec
th: ควิเบก

en: Saskatchewan
th: ซัสแคตเชวัน

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
th: การตรวจสอบผิดพลาด กรุณาลองอีกครั้ง ถ้ายังพบข้อผิดพลาด กรุณาติดต่อผู้ดูแลระบบ

en: Distrito Federal
th: เฟเดอรัลดิสตริกต์

en: Acre
th: อาเกร

en: Alagoas
th: อาลาโกอัส

en: Amazonas
th: อามาโซนัส

en: Bahia
th: บาเยีย

en: Minas Gerais
th: มีนัสเชไรส์

en: Mato Grosso do Sul
th: มาตูโกรสซูโดซูล

en: Mato Grosso
th: มาตูโกรสซู

en: Pernambuco
th: เปร์นัมบูกู

en: Rio de Janeiro
th: รีโอเดจาเนโร

en: Rio Grande do Norte
th: รีโอกรันดีโดนอร์เต

en: Roraima
th: รอไรมา

en: Rio Grande do Sul
th: รีโอกรันดีโดซูล

en: Santa Catarina
th: ซันตากาตารีนา

en: Sergipe
th: เซร์ชิเป

en: Tocantins
th: โตกันตินส์

en: Delete link
th: ลบลิงก์

en: Edit link
th: แก้ไขลิงก์

en: Payment Method
th: วิธีการชําระเงิน

en: Billing
th: ค่า Billing
