e-Commerce (6.x-4.6) - en to el translation catalogue (368 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: enable
el: ενεργοποίηση

en: delete
el: διαγραφή

en: title
el: τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Item
el: Αντικείμενο

en: Type
el: Τύπος

en: List
el: Λίστα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Default currency
el: Προεπιλεγμένη ισοτιμία

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: None
el: Κανένα

en: Number
el: Αριθμός

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: The configuration options have been saved.
el: Οι επιλογές διευθέτησης αποθηκεύτηκαν.

en: Types
el: Τύποι

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: Field
el: Πεδίο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Length
el: Μήκος

en: Visible
el: Ορατό

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: type
el: τύπος

en: User
el: Χρήστης

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: Create
el: Δημιουργία

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Always
el: Πάντα

en: Never
el: Ποτέ

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Fields
el: Πεδία

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Items
el: Αντικείμενα

en: Textfield
el: Πεδίο κειμένου

en: Qty
el: Τεμ

en: Price
el: Tιμή

en: Customer
el: Πελάτης

en: Amount
el: Ποσό

en: Add to cart
el: Προσθήκη στο καλάθι

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Payments
el: Πληρωμές

en: Store
el: Κατάστημα

en: Egypt
el: Αίγυπτος

en: Namibia
el: Ναμίμπια

en: Israel
el: Ισραήλ

en: Iran
el: Ιράν

en: South Australia
el: Νότια Αυστραλία

en: New Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

en: Cuba
el: Κούβα

en: Brazil
el: Βραζιλία

en: Chile
el: Χιλή

en: Paraguay
el: Παραγουάη

en: Jamaica
el: Τζαμάικα

en: Japan
el: Ιαπωνία

en: Libya
el: Λιβύη

en: Poland
el: Πολωνία

en: Portugal
el: Πορτογαλία

en: Singapore
el: Σιγκαπούρη

en: Turkey
el: Τουρκία

en: here
el: εδώ

en: SKU
el: Κωδικός

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Class
el: Κλάση

en: Rows
el: Γραμμές

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Checkout
el: Ολοκλήρωση Παραγγελίας

en: Down
el: Κάτω

en: Operator
el: Τελεστής

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: fields
el: πεδία

en: City
el: Πόλη

en: State/Province
el: Νομός/Περιοχή

en: Collapsible
el: Συμπτυσσώμενο

en: Full
el: Πλήρες

en: Condition
el: Συνθήκη

en: Afghanistan
el: Αφγανιστάν

en: Albania
el: Αλβανία

en: Algeria
el: Αλγερία

en: American Samoa
el: Αμερικανική Σαμόα

en: Andorra
el: Ανδόρρα

en: Angola
el: Αγκόλα

en: Anguilla
el: Ανγκουίλα

en: Antarctica
el: Ανταρκτική

en: Antigua and Barbuda
el: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

en: Argentina
el: Αργεντινή

en: Armenia
el: Αρμενία

en: Aruba
el: Αρούμπα

en: Australia
el: Αυστραλία

en: Austria
el: Αυστρία

en: Azerbaijan
el: Αζερμπαϊτζάν

en: Bahamas
el: Μπαχάμες

en: Bahrain
el: Μπαχρέιν

en: Bangladesh
el: Μπανγκλαντές

en: Barbados
el: Μπαρμπάντος

en: Belarus
el: Λευκορωσία

en: Belgium
el: Βέλγιο

en: Belize
el: Μπελίζε

en: Benin
el: Μπενίν

en: Bermuda
el: Βερμούδες

en: Bhutan
el: Μπουτάν

en: Bolivia
el: Βολιβία

en: Bosnia and Herzegovina
el: Βοσνία και Ερζεγοβίνη

en: Botswana
el: Μποτσουάνα

en: Bouvet Island
el: Νησί Μπουβέ

en: Bulgaria
el: Βουλγαρία

en: Burkina Faso
el: Μπουρκίνα Φάσο

en: Burundi
el: Μπουρούντι

en: Cambodia
el: Καμπότζη

en: Cameroon
el: Καμερούν

en: Canada
el: Καναδάς

en: Cape Verde
el: Πράσινο Ακρωτήριο

en: Cayman Islands
el: Νησιά Καϋμάν

en: Central African Republic
el: Κεντροαφρικανική Δημοκρατία

en: China
el: Κίνα

en: Christmas Island
el: Νησί των Χριστουγέννων

en: Cocos (Keeling) Islands
el: Νησιά Κόκος (Κήλινγκ)

en: Colombia
el: Κολομβία

en: Comoros
el: Κομόρες

en: Cook Islands
el: Νήσοι Κουκ

en: Costa Rica
el: Κόστα Ρίκα

en: Cyprus
el: Κύπρος

en: Czech Republic
el: Τσεχία

en: Denmark
el: Δανία

en: Djibouti
el: Τζιμπουτί

en: Dominica
el: Ντομίνικα

en: Dominican Republic
el: Δομινικανή Δημοκρατία

en: Ecuador
el: Ισημερινός

en: El Salvador
el: Ελ Σαλβαδόρ

en: Equatorial Guinea
el: Ισημερινή Γουινέα

en: Eritrea
el: Ερυθραία

en: Estonia
el: Εσθονία

en: Ethiopia
el: Αιθιοπία

en: Faroe Islands
el: Νήσοι Φερόες

en: Finland
el: Φινλανδία

en: France
el: Γαλλία

en: French Guiana
el: Γαλλική Γουιάνα

en: French Polynesia
el: Γαλλική Πολυνησία

en: Gabon
el: Γκαμπόν

en: Gambia
el: Γκάμπια

en: Georgia
el: Γεωργία

en: Ghana
el: Γκάνα

en: Gibraltar
el: Γιβραλτάρ

en: Greece
el: Ελλάδα

en: Greenland
el: Γροιλανδία

en: Grenada
el: Γρενάδα

en: Guadeloupe
el: Γουαδελούπη

en: Guam
el: Γκουαχάν

en: Guatemala
el: Γουατεμάλα

en: Guinea
el: Γουινέα

en: Guinea-Bissau
el: Γουινέα-Μπισσάου

en: Guyana
el: Γουιάνα

en: Haiti
el: Αϊτή

en: Heard Island and McDonald Islands
el: Νήσοι Χερντ και Μακντόναλντ

en: Honduras
el: Ονδούρα

en: Hungary
el: Ουγγαρία

en: Iceland
el: Ισλανδία

en: India
el: Ινδία

en: Indonesia
el: Ινδονησία

en: Iraq
el: Ιράκ

en: Ireland
el: Ιρλανδία

en: Italy
el: Ιταλία

en: Jordan
el: Ιορδανία

en: Kazakhstan
el: Καζακστάν

en: Kenya
el: Κένυα

en: Kiribati
el: Κιριμπάτι

en: Kuwait
el: Κουβέιτ

en: Kyrgyzstan
el: Κιργιζία

en: Laos
el: Λάος

en: Latvia
el: Λεττονία

en: Lebanon
el: Λίβανος

en: Lesotho
el: Λεσότο

en: Liberia
el: Λιβερία

en: Liechtenstein
el: Λιχτενστάιν

en: Lithuania
el: Λιθουανία

en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

en: Madagascar
el: Μαδαγασκάρη

en: Malawi
el: Μαλάουι

en: Malaysia
el: Μαλαισία

en: Maldives
el: Μαλδίβες

en: Mali
el: Μάλι

en: Malta
el: Μάλτα

en: Marshall Islands
el: Νήσοι Μάρσαλ

en: Martinique
el: Μαρτινίκα

en: Mauritania
el: Μαυριτανία

en: Mauritius
el: Μαυρίκιος

en: Mayotte
el: Μαγιότ

en: Mexico
el: Μεξικό

en: Moldova
el: Μολδαβία

en: Monaco
el: Μονακό

en: Mongolia
el: Μογγολία

en: Montserrat
el: Μοντσερράτ

en: Morocco
el: Μαρόκο

en: Mozambique
el: Μοζαμβίκη

en: Nepal
el: Νεπάλ

en: Netherlands
el: Ολλανδία

en: Netherlands Antilles
el: Ολλανδικές Αντίλλες

en: New Caledonia
el: Νέα Καληδονία

en: Nicaragua
el: Νικαράγουα

en: Niger
el: Νίγηρας

en: Nigeria
el: Νιγηρία

en: Niue
el: Νιούε

en: Norfolk Island
el: Νησί Νόρφολκ

en: North Korea
el: Βόρεια Κορέα

en: Northern Mariana Islands
el: Βόρειες Μαριάνες Νήσοι

en: Norway
el: Νορβηγία

en: Oman
el: Ομάν

en: Pakistan
el: Πακιστάν

en: Palau
el: Παλάου

en: Panama
el: Παναμάς

en: Papua New Guinea
el: Παπούα Νέα Γουινέα

en: Peru
el: Περού

en: Philippines
el: Φιλιππίνες

en: Pitcairn Islands
el: Νήσοι Πίτκερν

en: Puerto Rico
el: Πουέρτο Ρίκο

en: Qatar
el: Κατάρ

en: Reunion
el: Ρεουνιόν

en: Romania
el: Ρουμανία

en: Russia
el: Ρωσία

en: Rwanda
el: Ρουάντα

en: Samoa
el: Σαμόα

en: San Marino
el: Άγιος Μαρίνος

en: Saudi Arabia
el: Σαουδική Αραβία

en: Senegal
el: Σενεγάλη

en: Seychelles
el: Σεϋχέλλες

en: Sierra Leone
el: Σιέρα Λεόνε

en: Slovakia
el: Σλοβακία

en: Slovenia
el: Σλοβενία

en: Solomon Islands
el: Νήσοι Σολομώντα

en: Somalia
el: Σομαλία

en: South Africa
el: Νότια Αφρική

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
el: Νήσοι Νότια Γεωργία και Νότιες Σάντουιτς

en: Sri Lanka
el: Σρι Λάνκα

en: Sudan
el: Σουδάν

en: Suriname
el: Σουρινάμ

en: Swaziland
el: Σουαζιλάνδη

en: Sweden
el: Σουηδία

en: Syria
el: Συρία

en: Taiwan
el: Ταϊβάν

en: Tajikistan
el: Τατζικιστάν

en: Tanzania
el: Τανζανία

en: Thailand
el: Ταϊλάνδη

en: Togo
el: Τόγκο

en: Tokelau
el: Τοκελάου

en: Trinidad and Tobago
el: Τρινιδάδ και Τομπάγκο

en: Tunisia
el: Τυνησία

en: Turkmenistan
el: Τουρκμενιστάν

en: Turks and Caicos Islands
el: Τερκ και Κάικος

en: Tuvalu
el: Τουβαλού

en: Uganda
el: Ουγκάντα

en: Ukraine
el: Ουκρανία

en: United Arab Emirates
el: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: United Kingdom
el: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United States
el: Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής

en: United States Minor Outlying Islands
el: Απομακρυσμένες Νησίδες των ΗΠΑ

en: Uruguay
el: Ουρουγουάη

en: Uzbekistan
el: Ουζμπεκιστάν

en: Vanuatu
el: Βανουάτου

en: Vatican City
el: Βατικανό

en: Venezuela
el: Βενεζουέλα

en: Wallis and Futuna
el: Ουώλις και Φουτούνα

en: Yemen
el: Υεμένη

en: Zambia
el: Ζάμπια

en: Zimbabwe
el: Ζιμπάμπουε

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: Change
el: Αλλαγή

en: 1 item | @count items
el[0]: 1 αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο του

en: Less than
el: Μικρότερο του

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Shipping method:
el: Μέθοδος αποστολής:

en: Shopping cart
el: Καλάθι αγορών

en: Cart
el: Καλάθι

en: Credit card details
el: Λεπτομέρειες πιστωτικής κάρτας

en: Shipping
el: Έξοδα αποστολής

en: Reversed
el: Ανεστραμμένος

en: Day(s)
el: Ημέρα(ες)

en: Week(s)
el: Εβδομάδα(ες)

en: Year(s)
el: Έτος(η)

en: Product
el: Προϊόν

en: Subtotal
el: Υποσύνολο

en: Order Summary
el: Σύνολο Παραγγελίας

en: Billing address
el: Διεύθυνση χρέωσης

en: Shipping address
el: Διεύθυνση αποστολής

en: Balance
el: Υπόλοιπο

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Received
el: Λήφθηκε

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Failed
el: Απέτυχε

en: Payment details
el: Λεπτομέρειες πληρωμής

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Products
el: Προϊόντα

en: Product types
el: Τύποι προϊόντος

en: administer products
el: διαχείριση προϊόντων

en: Total:
el: Σύνολο:

en: Transaction ID:
el: ID συναλλαγής:

en: Ascension Island
el: Νήσος της Αναλήψεως

en: Aland Islands
el: Νήσοι Ώλαντ

en: Falkland Islands
el: Νήσοι Φώκλαντ

en: Saint Kitts and Nevis
el: Άγιος Χριστόφορος και Νέβις

en: South Korea
el: Νότια Κορέα

en: Saint Lucia
el: Αγία Λουκία

en: Former Yugoslav Republic of Macedonia
el: πρώην Γιουγκοσλαβική Δημοκρατία των Σκοπίων

en: Saint Helena
el: Αγία Ελένη

en: Sao Tome and Principe
el: Σάο Τομέ και Πρίνσιπε

en: French Southern Territories
el: Γαλλικά Νότια Εδάφη

en: Saint Vincent and the Grenadines
el: Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες

en: British Virgin Islands
el: Βρετανικές Παρθένοι Νήσοι

en: U.S. Virgin Islands
el: Αμερικανικές Παρθένοι Νήσοι

en: Vietnam
el: Βιετνάμ

en: Pounds
el: Λίβρες

en: Grams
el: Γραμμάρια

en: Kilograms
el: Κιλά

en: Feet
el: Πόδια

en: Guernsey
el: Γκέρνσεϊ

en: Jersey
el: Τζέρσεϊ

en: !name field is required.
el: Το πεδίο !name είναι απαραίτητο.

en: disable
el: απενεργοποίηση

en: Complete
el: Ολοκληρωμένη

en: Common
el: Κοινά

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
el: Σφάλμα επαλήθευσης, δοκιμάστε πάλι. Αν το σφάλμα εξακολουθήσει, απευθυνθείτε στο διαχειριστή του ιστοτόπου.

en: Or
el: Ή

en: Column
el: Στήλη

en: sort by @s
el: ταξινόμηση κατά @s

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: field
el: πεδίο

en: Row
el: Γραμμή

en: Delete link
el: Σύνδεσμος διαγραφής

en: Checkout form
el: Φόρμα ολοκλήρωσης παραγγελίας

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: Payment Method
el: Μέθοδος πληρωμής

en: view own receipts
el: προβολή δικών τους αποδείξεων
