e-Commerce (6.x-4.6) - en to uk translation catalogue (1135 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: enable
uk: увімкнути

en: delete
uk: видалити

en: title
uk: назва

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Gross
uk: Валовий дохід

en: Item
uk: Елемент

en: Transactions
uk: Трансакції

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Currency
uk: Валюта

en: Default currency
uk: Базова валюта

en: Quantity
uk: Кількість

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: register
uk: зареєструватися

en: Edit
uk: Редагувати

en: Links
uk: Посилання

en: None
uk: Немає

en: Number
uk: Число

en: Country
uk: Країна

en: Weight
uk: Вага

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Types
uk: Типи

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Import
uk: Імпортувати

en: settings
uk: налаштування

en: Field
uk: Поле

en: Save
uk: Зберегти

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: Update
uk: Оновити

en: Views
uk: Види

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Length
uk: Довжина

en: Visible
uk: Видиме

en: Content Types
uk: Типи матеріалів

en: Total
uk: Всього

en: type
uk: тип

en: User
uk: Користувач

en: Continue
uk: Продовжити

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Error
uk: Помилка

en: Options
uk: Опції

en: Created
uk: Створено

en: Node
uk: Матеріал

en: Create
uk: Створити

en: Separator
uk: Розділювач

en: Area
uk: Область

en: Always
uk: Завжди

en: Never
uk: Ніколи

en: Roles
uk: Ролі

en: Signature
uk: Підпис

en: Location
uk: Місце розташування

en: Fields
uk: Поля

en: N/A
uk: Н/Д

en: Items
uk: Елементи

en: Date Created
uk: Дата створення

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Volume
uk: Об'єм

en: Sortable
uk: Доступне для впорядкування

en: login
uk: увійти

en: Successful payment URL
uk: URL успішного платежу

en: Place your order
uk: Розмістіть ваше замовлення

en: 1 order | @count orders
uk[0]: @count замовлення
uk[1]: @count замовлення
uk[2]: @count замовлень

en: Qty
uk: К-ть

en: Price
uk: Ціна

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: Customer
uk: Покупець

en: Amount
uk: Величина

en: Add to cart
uk: Додати в кошик

en: Customer Name
uk: Ім'я покупця

en: Address
uk: Адреса

en: State
uk: Стан

en: Postcode
uk: Індекс

en: Payments
uk: Оплати

en: Store
uk: Магазин

en: Egypt
uk: Єгипет

en: Namibia
uk: Намібія

en: Israel
uk: Ізраїль

en: Iran
uk: Іран

en: South Australia
uk: Південна Австралія

en: New Zealand
uk: Нова Зеландія

en: Tonga
uk: Тонґа

en: Cuba
uk: Куба

en: Brazil
uk: Бразилія

en: Chile
uk: Чилі

en: Paraguay
uk: Парагвай

en: Jamaica
uk: Ямайка

en: Japan
uk: Японія

en: Libya
uk: Лівія

en: Poland
uk: Польща

en: Portugal
uk: Португалія

en: Singapore
uk: Сингапур

en: Turkey
uk: Туреччина

en: here
uk: тут

en: SKU
uk: Артикул

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Class
uk: Клас

en: Rows
uk: Рядки

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Checkout
uk: Оформлення

en: description
uk: опис

en: Down
uk: Вниз

en: Operator
uk: Оператор

en: Optional
uk: Необов'язкове

en: fields
uk: поля

en: Street
uk: Вулиця

en: City
uk: Місто

en: State/Province
uk: Область/Район

en: Collapsible
uk: Згортуване

en: Collapsed
uk: Згорнуте

en: Full
uk: Повністю

en: Condition
uk: Умова

en: Rules
uk: Правила

en: Afghanistan
uk: Афганістан

en: Albania
uk: Албанія

en: Algeria
uk: Алжир

en: American Samoa
uk: Американське Самоа

en: Andorra
uk: Андорра

en: Angola
uk: Ангола

en: Anguilla
uk: Ангілья

en: Antarctica
uk: Антарктида

en: Antigua and Barbuda
uk: Антігуа і Барбуда

en: Argentina
uk: Аргентина

en: Armenia
uk: Вірменія

en: Aruba
uk: Аруба

en: Australia
uk: Австралія

en: Austria
uk: Австрія

en: Azerbaijan
uk: Азербайджан

en: Bahamas
uk: Багамські острови

en: Bahrain
uk: Бахрейн

en: Bangladesh
uk: Бангладеш

en: Barbados
uk: Барбадос

en: Belarus
uk: Білорусь

en: Belgium
uk: Бельгія

en: Belize
uk: Беліз

en: Benin
uk: Бенін

en: Bermuda
uk: Бермудські острови

en: Bhutan
uk: Бутан

en: Bolivia
uk: Болівія

en: Bosnia and Herzegovina
uk: Боснія та Герцеговина

en: Botswana
uk: Ботсвана

en: Bouvet Island
uk: Острів Буве

en: Bulgaria
uk: Болгарія

en: Burkina Faso
uk: Буркіна-Фасо

en: Burundi
uk: Бурунді

en: Cambodia
uk: Камбоджа

en: Cameroon
uk: Камерун

en: Canada
uk: Канада

en: Cape Verde
uk: Кабо-Верде

en: Cayman Islands
uk: Кайманові острови

en: Central African Republic
uk: Центрально-Африканська Республіка

en: China
uk: Китай

en: Christmas Island
uk: Острів Різдва

en: Cocos (Keeling) Islands
uk: Кокосові (Кілінг) острови

en: Colombia
uk: Колумбія

en: Comoros
uk: Коморські острови

en: Cook Islands
uk: Острови Кука

en: Costa Rica
uk: Коста-Ріка

en: Croatia (Hrvatska)
uk: Хорватія

en: Cyprus
uk: Кіпр

en: Czech Republic
uk: Чеська республіка

en: Denmark
uk: Данія

en: Djibouti
uk: Джибуті

en: Dominica
uk: Домініка

en: Dominican Republic
uk: Домініканська республіка

en: Ecuador
uk: Еквадор

en: El Salvador
uk: Ель-Сальвадор

en: Equatorial Guinea
uk: Екваторіальна Гвінея

en: Eritrea
uk: Еритрея

en: Estonia
uk: Естонія

en: Ethiopia
uk: Ефіопія

en: Faroe Islands
uk: Фарерські острови

en: Finland
uk: Фінляндія

en: France
uk: Франція

en: French Guiana
uk: Французька Гвіана

en: French Polynesia
uk: Французька Полінезія

en: Gabon
uk: Габон

en: Gambia
uk: Гамбія

en: Georgia
uk: Грузія

en: Ghana
uk: Гана

en: Gibraltar
uk: Гібралтар

en: Greece
uk: Греція

en: Greenland
uk: Гренландія

en: Grenada
uk: Гренада

en: Guadeloupe
uk: Гваделупа

en: Guam
uk: Гуам

en: Guatemala
uk: Гватемала

en: Guinea
uk: Гвінея

en: Guinea-Bissau
uk: Гвінея-Бісау

en: Guyana
uk: Гайана

en: Haiti
uk: Гаїті

en: Heard Island and McDonald Islands
uk: Острів Херд і Острови Макдональд

en: Honduras
uk: Гондурас

en: Hungary
uk: Угорщина

en: Iceland
uk: Ісландія

en: India
uk: Індія

en: Indonesia
uk: Індонезія

en: Iraq
uk: Ірак

en: Ireland
uk: Ірландія

en: Italy
uk: Італія

en: Jordan
uk: Йорданія

en: Kazakhstan
uk: Казахстан

en: Kenya
uk: Кенія

en: Kiribati
uk: Кірібаті

en: Kuwait
uk: Кувейт

en: Kyrgyzstan
uk: Киргизстан

en: Laos
uk: Лаос

en: Latvia
uk: Латвія

en: Lebanon
uk: Ліван

en: Lesotho
uk: Лесото

en: Liberia
uk: Ліберія

en: Liechtenstein
uk: Ліхтенштейн

en: Lithuania
uk: Литва

en: Luxembourg
uk: Люксембург

en: Madagascar
uk: Мадагаскар

en: Malawi
uk: Малаві

en: Malaysia
uk: Малайзія

en: Maldives
uk: Мальдіви

en: Mali
uk: Малі

en: Malta
uk: Мальта

en: Marshall Islands
uk: Маршаллові острови

en: Martinique
uk: Мартиніка

en: Mauritania
uk: Мавританія

en: Mauritius
uk: Маврикій

en: Mayotte
uk: Майотта

en: Mexico
uk: Мексика

en: Moldova
uk: Молдова

en: Monaco
uk: Монако

en: Mongolia
uk: Монголія

en: Montserrat
uk: Монтсеррат

en: Morocco
uk: Марокко

en: Mozambique
uk: Мозамбік

en: Nauru
uk: Науру

en: Nepal
uk: Непал

en: Netherlands
uk: Нідерланди

en: Netherlands Antilles
uk: Нідерландські Антильські острови

en: New Caledonia
uk: Нова Каледонія

en: Nicaragua
uk: Нікарагуа

en: Niger
uk: Нігер

en: Nigeria
uk: Нігерія

en: Niue
uk: Ніуе

en: Norfolk Island
uk: Острів Норфолк

en: North Korea
uk: Північна Корея

en: Northern Mariana Islands
uk: Північні Маріанські острови

en: Norway
uk: Норвегія

en: Oman
uk: Оман

en: Pakistan
uk: Пакістан

en: Palau
uk: Палау

en: Panama
uk: Панама

en: Papua New Guinea
uk: Папуа Нова Гвінея

en: Peru
uk: Перу

en: Philippines
uk: Філіппіни

en: Pitcairn Islands
uk: Острови Піткерн

en: Puerto Rico
uk: Пуерто-Ріко

en: Qatar
uk: Катар

en: Reunion
uk: Реюньйон

en: Romania
uk: Румунія

en: Russia
uk: Московія

en: Rwanda
uk: Руанда

en: Samoa
uk: Самоа

en: San Marino
uk: Сан-Марино

en: Saudi Arabia
uk: Саудівська Аравія

en: Senegal
uk: Сенегал

en: Serbia and Montenegro
uk: Сербія та Чорногорія

en: Seychelles
uk: Сейшели

en: Sierra Leone
uk: Сьєрра-Леоне

en: Slovakia
uk: Словаччина

en: Slovenia
uk: Словенія

en: Solomon Islands
uk: Соломонові острови

en: Somalia
uk: Сомалі

en: South Africa
uk: Південна Африка

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
uk: Південна Джорджія та Південні Сандвічеві острови

en: Sri Lanka
uk: Шрі-Ланка

en: Sudan
uk: Судан

en: Suriname
uk: Сурінам

en: Swaziland
uk: Свазіленд

en: Sweden
uk: Швеція

en: Syria
uk: Сирія

en: Taiwan
uk: Тайвань

en: Tajikistan
uk: Таджикістан

en: Tanzania
uk: Танзанія

en: Thailand
uk: Таїланд

en: Togo
uk: Того

en: Tokelau
uk: Токелау

en: Trinidad and Tobago
uk: Тринідад і Тобаго

en: Tunisia
uk: Туніс

en: Turkmenistan
uk: Туркменістан

en: Turks and Caicos Islands
uk: Острови Теркс і Кайкос

en: Tuvalu
uk: Тувалу

en: Uganda
uk: Уганда

en: Ukraine
uk: Україна

en: United Arab Emirates
uk: Об'єднані Арабські Емірати

en: United Kingdom
uk: Великобританія

en: United States
uk: США

en: United States Minor Outlying Islands
uk: Малі Зовнішні Острови Сполучених Штатів

en: Uruguay
uk: Уругвай

en: Uzbekistan
uk: Узбекістан

en: Vanuatu
uk: Вануату

en: Vatican City
uk: Ватикан

en: Venezuela
uk: Венесуела

en: Wallis and Futuna
uk: Волліс і Футуна

en: Yemen
uk: Ємен

en: Zambia
uk: Замбія

en: Zimbabwe
uk: Зімбабве

en: Hidden
uk: Приховано

en: Zip/Postal Code
uk: Поштовий індекс

en: Pending
uk: Очікування

en: Change
uk: Змінити

en: 1 item | @count items
uk[0]: @count елемент
uk[1]: @count елемента
uk[2]: @count елементів

en: Features
uk: Властивості

en: Add feature
uk: Додати властивість

en: Edit feature
uk: Редагувати властивість

en: Workflow
uk: Документообіг

en: Greater than
uk: Більше ніж

en: Less than
uk: Менше ніж

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Transaction items
uk: Позиції операції

en: Trial Invoice - Not Yet Posted
uk: Пробні Рахунки - ще не розміщені

en: %site-name Invoice
uk: %site-name Рахунок

en: Shipping to
uk: Доставити

en: Billing to
uk: Розрахунки в

en: Shipping method:
uk: Спосіб доставки:

en: E-mail:
uk: Ел. пошта:

en: Items ordered
uk: Замовлені позиції

en: Payment Info
uk: Інформація про оплату

en: Live settings
uk: Поточні настроювання

en: Product type
uk: Тип товару

en: Requirements
uk: Вимоги

en: Availability
uk: Доступність

en: Firenze
uk: Фіренце

en: Update address
uk: Оновити адресу

en: Create new address
uk: Утворити нову адресу

en: The address has been saved.
uk: Адреса була збережена.

en: Enable address books for users. Take shipping and billing addresses in the checkout.
uk: Включити адресу для користувачів. Брати адреси доставки й повідомлення в розрахунках.

en: Shopping Cart
uk: Кошик для покупок

en: Shopping cart
uk: Кошик

en: Cart display preferences
uk: Переваги відображення кошика

en: Always display cart
uk: Завжди показувати кошик

en: Hide block if cart is empty
uk: Сховати блок якщо кошик порожній

en: Your item has been removed.
uk: Товар був вилучений.

en: Cart checkout
uk: Виписка рахунку

en: Update Cart
uk: Оновити кошик

en: View your cart
uk: Перегляд Вашого кошика

en: %items in !your_cart
uk: %items в !your_cart

en: Your cart
uk: Вашого кошика

en: View your cart items.
uk: Перегляд товарів у кошику.

en: Your shopping cart is empty. You may !start_shopping.
uk: Ваш кошик порожній. ви можете !start_shopping.

en: start shopping
uk: почати робити покупки

en: Add this item to your shopping cart.
uk: Додати позицію в кошик для покупок.

en: This item is in !cart_view.
uk: Ця позиція є в !cart_view.

en: Your shopping cart
uk: Ваш кошик для покупок

en: Cart
uk: Кошик

en: Credit card details
uk: Дані кредитної картки

en: Transaction
uk: Транзакція

en: Availability control
uk: Доступні регулювання

en: Items available
uk: Доступні пункти

en: Items reserved
uk: Сховані пункти

en: Calculation
uk: Підрахунки

en: Charges
uk: Стягнення

en: Shipping
uk: Доставка

en: Reversed
uk: Зворотній порядок

en: Day(s)
uk: День(днів)

en: Week(s)
uk: Тиждень(Тижнів)

en: Month(s)
uk: Місяць(місяців)

en: Year(s)
uk: Рік(років)

en: View transaction
uk: Перегляд операції

en: Product
uk: Товар

en: email confirmation
uk: email підтвердження

en: confirmation sent
uk: підтвердження відправлене

en: Display email address for non-anonymous customers
uk: Показати адресу e-mail для зареєстрованих покупців

en: Anonymous purchases
uk: Анонімні покупки

en: Anonymous purchasing policy for this product
uk: Правила анонімних покупок для продукту

en: site-wide setting
uk: Установки на сайті

en: Anonymous purchasing policy
uk: Правила анонімних покупок

en: Registered only
uk: Тільки для зареєстровиних

en: Flexible
uk: Гнучкий

en: Anonymous only
uk: Тільки анонімні користувачі

en: Unset
uk: Вимкнено

en: Only non-registered users can purchase this product
uk: Цей продукт можуть купувати тільки не зареєстровині користувачі

en: Only registered users can purchase this product
uk: Цей продукт можуть купувати тільки зареєстровині користувачі

en: Anonymous purchasing
uk: Анонімні покупки

en: Implements anonymous purchasing policy settings and enforcement.
uk: Забезпечити виконання анонімними користувачами встановлених правил покупок примусово.

en: Determine the order of your checkout screens.
uk: Визначите рахунок на екрані Вашого розрахунку.

en: Subtotal
uk: Підсумок

en: Order Summary
uk: Підсумок рахунку

en: Login or <a href="!reg-link">register</a> to continue the checkout process
uk: Увійдіть або <a href="!reg-link">зареєструйтеся</a> для продовження процесу розрахунку

en: Your order has been submitted.
uk: Ваше замовлення було відправлено.

en: Quantity must be a numeric value
uk: Кількість повинна бути числом

en: Manage your store
uk: Керування магазином

en: Configure customer types and any other settings.
uk: Установки типу клієнта й інші параметри настроювання.

en: Billing address
uk: Адреса платника

en: Shipping address
uk: Адреса доставки

en: @name, @street in @city
uk: @name, @street в @city

en: Receipts
uk: Квитанція

en: Maintain and configure allocations types
uk: Підтримка й настроювання розміщення типів

en: Cancel payment URL
uk: URL скасування платежу

en: Allow payments
uk: Дозволити платежі

en: Disable/Enable Payments by customers
uk: Включення/вимикання платежів клієнтами

en: Allow refunds
uk: Дозволити повернення

en: Balance
uk: Баланс

en: Changed
uk: Змінено

en: Received
uk: Отримано

en: Completed
uk: Завершено

en: Failed
uk: Невдало

en: Denied
uk: Заборонене

en: Cardholder name
uk: Ім'я власника

en: Credit card number
uk: Номер кредитної карти

en: Card expiry date
uk: Дата закінчення терміну дії карти

en: Card verification number
uk: Номер перевірки карти

en: The card verification number (cvn) is the last three or four digit number printed on the signature strip of a credit card
uk: Номер перевірки для карти (cvn) це останні 3 або 4 цифри номера надрукованого на смужці підпису кредитної карти

en: A valid Credit Card Number is required
uk: Перевірка Номера кредитної карти обов'язкова

en: Credit Card Number is not valid. Please check number
uk: Номер кредитної карти неправильний. Будь ласка перевірте номер

en: Card Verification Number is a required field, and must be numeric
uk: Номер перевірки для карти є обов'язковим полем, і повинен бути числом

en: Refunds
uk: Повернення

en: Payment details
uk: Подробиці оплати

en: Allocation
uk: Розміщення

en: Reverse
uk: Обернено

en: Refund
uk: Повернення

en: No currency set
uk: Не встановлена валюта

en: Custom payment style
uk: Користувацький стиль платежів

en: Sandbox settings
uk: Настроювання Sandbox

en: Unknown transaction type %txn_type
uk: Невідомий тип транзакції %txn_type

en: No product types defined.
uk: Типи товарів не визначені.

en: The human readable name of this product type.
uk: Людиносприйня́тна назва даного типу товару.

en: A brief description of what this product type is.
uk: Короткий опис типу товару.

en: Delete product type
uk: Видалити тип товару

en: Product type %ptype already exists
uk: Тип товару %ptype уже існує

en: Product deleted
uk: Продукт вилучений

en: Products
uk: Товари

en: Add Products
uk: Додати продукти

en: Product Ids
uk: Ids продукту

en: Update Products
uk: Обновити продукти

en: How much does this product retail for? Note: This price may be different from the selling price due to price adjustments elsewhere.
uk: Скільки коштує цей продукт у роздріб ? Примітка: Ця ціна може відрізнятися від ціни продажу обумовленої для іншого місця.

en: Not a product
uk: Не продукт

en: This item not for sale.
uk: Це позиція не продається.

en: Add to store
uk: Додати у магазин

en: Remove from store
uk: Забрати з магазину

en: Features have been updated
uk: Особливості були оновлені

en: No Products Currently on this Invoice
uk: У цьому рахунку немає продуктів

en: You cannot delete product type %name as products still exist
uk: Ви не можете вилучити тип товару %name поки існую товари даного типу

en: Are you sure you want to delete product type %name?
uk: Ви впевнені, що потрібно видалити тип товару %name?

en: Product type %name has been deleted
uk: Тип товару %name був вилучений

en: Are you sure you want to delete feature %feature_name from product type %name?
uk: Ви впевнені, що потрібно вилучити властивість %feature_name з типу товару %name?

en: Product feature %name has been disabled for %ptype_name
uk: Властивість товару %name було відключено для %ptype_name

en: No Discount
uk: Немає знижки

en: Make this product type exempt from discount
uk: Зробити даний тип товару вільним від знижок

en: Shippable
uk: Можлива доставка.

en: Make a product type shippable
uk: Зробити тип товару придатним до доставки

en: Node type is always a product
uk: Тип матеріалу завжди є товаром

en: Product types
uk: Типи товарів

en: Cannot Locate Product %nid
uk: Неможливо визначити Місце розташування продукту %nid

en: The quantity must be a positive integer
uk: Кількість повинна бути позитивним числом

en: There has been a problem with the products entered. This has now been corrected. Please check your products and continue.
uk: Виникли проблеми при введенні продукту. Це може бути виправлене. Будь ласка, перевірте продукти й продовжите.

en: Configure product types
uk: Настроювання типів продукту

en: Add a !s.
uk: Додати a !s.

en: Choose from the following available product types:
uk: Виберіть із наявних типів продуктів:

en: You are not allowed to create products.
uk: Вам не дозволено створювати продукти.

en: Product SKU.
uk: SKU Продукту.

en: Product price.
uk: Ціна продукту.

en: administer products
uk: адміністрування товарів

en: Users adds product to cart using link.
uk: Користувачі додають продукти в кошик з використанням посилання.

en: Store location
uk: Місце розташування магазину

en: Default unit measure of weight.
uk: Одиниця виміру ваги базово.

en: Default unit measure of length.
uk: Одиниця виміру довжини базово.

en: Default unit measure of area.
uk: Одиниця виміру площі базово.

en: Default unit measure of volume.
uk: Одиниця виміру обсягу базово.

en: Price Formatting
uk: Формат ціни

en: Currency Symbol
uk: Символ валюти

en: Enter the currency symbol you wish to associate with your price. This will be displayed in front of the price. Default is the dollar symbol.
uk: Уведіть символ валюти для цін. Він буде показаний перед ціною. Базово це символ долара.

en: This option places the currency symbol of the left or right side of the price.
uk: Місце для символу валюти ліворуч або праворуч від ціни.

en: Thousands separator
uk: Розділювач тисяч

en: Enter the sign for the thousands separator.
uk: Уведіть символ для поділу тисяч.

en: Decimal separator
uk: Відокремлюють цілу частину від дробової

en: Number of places after the decimal separator
uk: Скільки знаків після коми ?

en: How many slots are needed after the decimal?
uk: Скільки знаків після коми ?

en: Update transaction
uk: Змінити операцію

en: Create new transaction
uk: Створити нову операцію

en: Allocation status
uk: Статус розміщення

en: Total:
uk: Загалом:

en: Due Date:
uk: Дата завершення:

en: Transaction ID:
uk: Ідентіфікаційний номер трансакції:

en: Transaction workflow
uk: Документообіг операції

en: -please choose-
uk: - будь ласка, виберіть-

en: Ascension Island
uk: Острів Сходження

en: Aland Islands
uk: Аландські острови

en: Brunei Darussalam
uk: Бруней Даруссалам

en: Democratic Republic of the Congo (formerly Zaire)
uk: Демократична Республіка Конго

en: Congo (Republic of the Congo)
uk: Конго (Республіка Конго)

en: Switzerland (Confoederatio Helvetica)
uk: Швейцарія

en: Germany (Deutschland)
uk: Німеччина

en: Western Sahara (formerly Spanish Sahara)
uk: Західна Сахара

en: Spain (Espana)
uk: Іспанія

en: Fiji
uk: Фіджі

en: Falkland Islands
uk: Фольклендські острови

en: Federated States of Micronesia
uk: Федеративні Штати Мікронезії

en: Hong Kong
uk: Гонконг

en: British Indian Ocean Territory (including Diego Garcia)
uk: Британська територія в Індійському океані ( у тому числі Диего-Гарсия)

en: Saint Kitts and Nevis
uk: Сент-Кітс і Невіс

en: South Korea
uk: Південна Корея

en: Saint Lucia
uk: Сент-Люсія

en: Former Yugoslav Republic of Macedonia
uk: Македонія

en: Myanmar (Burma)
uk: Мьянма

en: Macao (Macau)
uk: Макао

en: Saint-Pierre and Miquelon
uk: Сен-Пьер і Микелон

en: Palestinian Territories (West Bank and Gaza Strip)
uk: Палестинська Територія

en: Saint Helena
uk: Острів Святої Єлени

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
uk: Острови Шпіцберген і Ян-Маєн

en: Sao Tome and Principe
uk: Сан-Томе і Прінсіпі

en: Chad (Tchad)
uk: Чад

en: French Southern Territories
uk: Французькі Південні Території

en: Timor-Leste (East Timor)
uk: Демократична Республіка Тимор Лоросае (Східний Тимор)

en: Saint Vincent and the Grenadines
uk: Сент-Вінсент і Гренадіни

en: British Virgin Islands
uk: Британські Віргінські острови

en: U.S. Virgin Islands
uk: Американські Віргінські острови

en: Vietnam
uk: В'єтнам

en: Province
uk: Область

en: County
uk: Графство

en: Pounds
uk: Фунти

en: Grams
uk: Грами

en: Kilograms
uk: Кілограми

en: Ounces
uk: Унції

en: Inches
uk: Дюйми

en: Feet
uk: Фути

en: Centimetres
uk: Сантиметри

en: Metres
uk: Метри

en: Square Inches
uk: Квадратні дюйми

en: Square Feet
uk: Квадратні фути

en: Square Centimetres
uk: Квадратні сантиметри

en: Square Metres
uk: Квадратні метри

en: Cubic Inches
uk: Кубічні дюйми

en: Cubic Feet
uk: Кубічні фути

en: Cubic Centimetres
uk: Кубічні сантиметри

en: Cubic Metres
uk: Кубічні метри

en: Alpes-de-Haute-Provence
uk: Верхні Альпи

en: Hautes-Alpes
uk: Верхні Альпи

en: Alpes-Maritimes
uk: Приморські Альпи

en: Var
uk: Вар

en: Vaucluse
uk: Воклюз

en: Abkhazia
uk: Абхазія

en: Ajaria
uk: Аджарія

en: Guria
uk: Гурія

en: Agrigento
uk: Агридженто

en: Alessandria
uk: Алессандрія

en: Ancona
uk: Анкона

en: Aosta
uk: Аоста

en: Arezzo
uk: Ареццо

en: Ascoli Piceno
uk: Асколі-Пічено

en: Asti
uk: Асті

en: Avellino
uk: Авелліно

en: Bari
uk: Барі

en: Belluno
uk: Беллуно

en: Benevento
uk: Беневенто

en: Bergamo
uk: Бергамо

en: Biella
uk: Бієлла

en: Bologna
uk: Болонья

en: Bolzano
uk: Больцано

en: Brescia
uk: Брешіа

en: Brindisi
uk: Бріндізі

en: Cagliari
uk: Кальярі

en: Caltanissetta
uk: Кальтаніссетта

en: Campobasso
uk: Кампобассо

en: Caserta
uk: Казерата

en: Catania
uk: Катанія

en: Catanzaro
uk: Катандзаро

en: Chieti
uk: Кьєті

en: Como
uk: Комо

en: Cosenza
uk: Козенца

en: Cremona
uk: Кремона

en: Crotone
uk: Кротоне

en: Cuneo
uk: Кунео

en: Enna
uk: Енна

en: Ferrara
uk: Феррара

en: Foggia
uk: Фоджа

en: Frosinone
uk: Фрозіноне

en: Genova
uk: Генуя

en: Gorizia
uk: Гориція

en: Grosseto
uk: Гроссето

en: Imperia
uk: Імперія

en: Isernia
uk: Ізернія

en: L'Aquila
uk: Л’Акуїла

en: La Spezia
uk: Спеція

en: Latina
uk: Латина

en: Lecce
uk: Лечче

en: Lecco
uk: Лекко

en: Livorno
uk: Ліворно

en: Lodi
uk: Лоді

en: Lucca
uk: Лукка

en: Macerata
uk: Мачерата

en: Mantova
uk: Мантуя

en: Massa-Carrara
uk: Масса-Каррара

en: Matera
uk: Матера

en: Messina
uk: Мессіна

en: Milano
uk: Мілан

en: Modena
uk: Модена

en: Novara
uk: Новара

en: Nuoro
uk: Нуоро

en: Oristano
uk: Ористано

en: Padova
uk: Падуя

en: Palermo
uk: Палермо

en: Parma
uk: Парма

en: Pavia
uk: Павія

en: Perugia
uk: Перуджа

en: Pesaro e Urbino
uk: Пезаро-е-Урбіно

en: Pescara
uk: Пескара

en: Piacenza
uk: Пьяченца

en: Pisa
uk: Піза

en: Pistoia
uk: Пістойя

en: Pordenone
uk: Порденоне

en: Potenza
uk: Потенца

en: Prato
uk: Прато

en: Ragusa
uk: Рагуза

en: Ravenna
uk: Равенна

en: Reggio Calabria
uk: Реджо-Калабрія

en: Reggio Emilia
uk: Реджо-Емілія

en: Rieti
uk: Ріеті

en: Rimini
uk: Риміні

en: Roma
uk: Рим

en: Rovigo
uk: Ровіго

en: Salerno
uk: Салерно

en: Sassari
uk: Сассарі

en: Savona
uk: Савона

en: Siena
uk: Сієна

en: Sondrio
uk: Сондріо

en: Siracusa
uk: Сіракуза

en: Taranto
uk: Таранто

en: Teramo
uk: Терамо

en: Terni
uk: Терні

en: Trapani
uk: Трапані

en: Trento
uk: Тренто

en: Treviso
uk: Тревізо

en: Trieste
uk: Тріест

en: Torino
uk: Турін

en: Udine
uk: Удіне

en: Varese
uk: Варезе

en: Venezia
uk: Венеція

en: Verbano-Cusio-Ossola
uk: Вербано-Кузьо-Оссола

en: Vercelli
uk: Верчеллі

en: Verona
uk: Верона

en: Vibo Valentia
uk: Вібо-Валентія

en: Vicenza
uk: Віченца

en: Viterbo
uk: Вітербо

en: Hokkaido
uk: Хоккайдо

en: Aomori
uk: Аоморі

en: Iwate
uk: Івате

en: Miyagi
uk: Міягі

en: Akita
uk: Акіта

en: Yamagata
uk: Ямаґата

en: Gunma
uk: Гунма

en: Saitama
uk: Сайтама

en: Kanagawa
uk: Канагава

en: Niigata
uk: Нііґата

en: Toyama
uk: Тояма

en: Nagano
uk: Наґано

en: Mie
uk: Міє

en: Kyoto
uk: Кіото

en: Osaka
uk: Осака

en: Hyogo
uk: Хього

en: Nara
uk: Нара

en: Wakayama
uk: Вакаяма

en: Okayama
uk: Окаяма

en: Kagawa
uk: Каґава

en: Ehime
uk: Ехіме

en: Saga
uk: Саґа

en: Nagasaki
uk: Наґасакі

en: Kumamoto
uk: Кумамото

en: Oita
uk: Ойта

en: Miyazaki
uk: Міядзакі

en: Okinawa
uk: Окінава

en: Johor
uk: Джохор

en: Kedah
uk: Кедах

en: Kelantan
uk: Келантан

en: Kuala Lumpur
uk: Куала-Лумпур

en: Negeri Sembilan
uk: Неґері-Сембілан

en: Pahang
uk: Паханґ

en: Perak
uk: Перак

en: Perlis
uk: Перліс

en: Selangor
uk: Селанґор

en: Terengganu
uk: Теренггану

en: Labuan
uk: Лабуан

en: Sabah
uk: Сабах

en: Sarawak
uk: Саравак

en: Drenthe
uk: Дренте

en: Flevoland
uk: Флеволанд

en: Friesland
uk: Фрисландія

en: Gelderland
uk: Гелдерланд

en: Groningen
uk: Гронінген

en: Limburg
uk: Лімбург

en: Overijssel
uk: Оверейсел

en: Utrecht
uk: Утрехт

en: Zeeland
uk: Зеландія

en: Guernsey
uk: Гернсі

en: Jersey
uk: Джерсі

en: Barking and Dagenham
uk: Баркінґ і Даґенгем

en: Barnet
uk: Барнет

en: Barnsley
uk: Барнслі

en: Bath and North East Somerset
uk: Бет і Північно-Східний Сомерсет

en: Bedfordshire
uk: Бедфордшир

en: Bexley
uk: Бекслі

en: Birmingham
uk: Бірмінгем

en: Blackburn with Darwen
uk: Блекберн і Дарвен

en: Blackpool
uk: Блекпул

en: Bolton
uk: Болтон

en: Bournemouth
uk: Борнмут

en: Bracknell Forest
uk: Брекнелл Форест

en: Bradford
uk: Бредфорд

en: Brent
uk: Брент

en: Brighton and Hove
uk: Брайтон і Гоув

en: Bromley
uk: Бромлі

en: Buckinghamshire
uk: Бакінгемшир

en: Bury
uk: Бері

en: Calderdale
uk: Калдердейл

en: Cambridgeshire
uk: Кембриджшир

en: Camden
uk: Кемден

en: Cheshire
uk: Чешир

en: Cornwall
uk: Корнуол

en: Croydon
uk: Кройдон

en: Cumbria
uk: Камбрія

en: Darlington
uk: Дарлінґтон

en: Derby
uk: Дербі

en: Derbyshire
uk: Дербішир

en: Devon
uk: Девон

en: Doncaster
uk: Донкастер

en: Dorset
uk: Дорсет

en: Durham
uk: Дарем

en: Ealing
uk: Ілінґ

en: East Riding of Yorkshire
uk: Східний Йоркширський Райдінг

en: East Sussex
uk: Східний Сассекс

en: Enfield
uk: Енфілд

en: Essex
uk: Ессекс

en: Gloucestershire
uk: Ґлостершир

en: Greenwich
uk: Грінвіч

en: Hackney
uk: Гекні

en: Halton
uk: Галтон

en: Hammersmith and Fulham
uk: Гамерсміт і Фулем

en: Hampshire
uk: Гемпшир

en: Haringey
uk: Герінґей

en: Harrow
uk: Гарроу

en: Hartlepool
uk: Гартлпул

en: Havering
uk: Гейверінґ

en: Hertfordshire
uk: Гартфордшир

en: Hillingdon
uk: Гіллінґдон

en: Hounslow
uk: Гаунслоу

en: Isle of Wight
uk: Острів Вайт

en: Isles of Scilly
uk: Сіллі

en: Islington
uk: Ізлінґтон

en: Kensington and Chelsea
uk: Кенсінґтон і Челсі

en: Kent
uk: Кент

en: Kingston upon Thames
uk: Кінґстон-на-Темзі

en: Kirklees
uk: Керкліс

en: Knowsley
uk: Ноуслі

en: Lambeth
uk: Ламбет

en: Lancashire
uk: Ланкашир

en: Leeds
uk: Лідс

en: Leicester
uk: Лестер

en: Leicestershire
uk: Лестершир

en: Lewisham
uk: Луїшем

en: Lincolnshire
uk: Лінкольншир

en: Liverpool
uk: Ліверпуль

en: Luton
uk: Лутон

en: Manchester
uk: Манчестер

en: Medway
uk: Медвей

en: Merton
uk: Мертон

en: Middlesbrough
uk: Мідлсборо

en: Milton Keynes
uk: Мілтон-Кінз

en: Newcastle upon Tyne
uk: Ньюкасл-апон-Тайн

en: Newham
uk: Ньюем

en: Norfolk
uk: Норфолк

en: North East Lincolnshire
uk: Північно-східний Лінкольншир

en: North Lincolnshire
uk: Північний Лінкольншир

en: North Somerset
uk: Північний Сомерсет

en: North Tyneside
uk: Північний Тайнсайд

en: North Yorkshire
uk: Північний Йоркшир

en: Northamptonshire
uk: Нортгемптоншир

en: Northumberland
uk: Нортумберленд

en: Nottingham
uk: Ноттінгем

en: Nottinghamshire
uk: Ноттінгемшир

en: Oldham
uk: Олдем

en: Oxfordshire
uk: Оксфордшир

en: Peterborough
uk: Пітерборо

en: Plymouth
uk: Плімут

en: Poole
uk: Пул

en: Portsmouth
uk: Портсмут

en: Reading
uk: Редінг

en: Redbridge
uk: Редбрідж

en: Redcar and Cleveland
uk: Редкар і Клівленд

en: Richmond upon Thames
uk: Річмонд-на-Темзі

en: Rochdale
uk: Рочдейл

en: Rotherham
uk: Ротергем

en: Rutland
uk: Рутленд

en: Salford
uk: Солфорд

en: Sandwell
uk: Сендвелл

en: Sefton
uk: Сефтон

en: Sheffield
uk: Шеффілд

en: Shropshire
uk: Шропшир

en: Slough
uk: Слау

en: Solihull
uk: Солігалл

en: Somerset
uk: Сомерсет

en: South Gloucestershire
uk: Південний Ґлостершир

en: South Tyneside
uk: Південний Тайнсайд

en: Southampton
uk: Саутгемптон

en: Southend-on-Sea
uk: Саутенд-он-Сі

en: Southwark
uk: Саутерк

en: Staffordshire
uk: Стаффордшир

en: Stockport
uk: Стокпорт

en: Stockton-on-Tees
uk: Стоктон-он-Тіз

en: Stoke-on-Trent
uk: Сток-он-Трент

en: Suffolk
uk: Саффолк

en: Sunderland
uk: Сандерленд

en: Surrey
uk: Сюррей

en: Sutton
uk: Саттон

en: Swindon
uk: Свіндон

en: Tameside
uk: Теймсайд

en: Telford and Wrekin
uk: Телфорд і Рекін

en: Thurrock
uk: Таррек

en: Torbay
uk: Торбей

en: Tower Hamlets
uk: Тауер-Гамлетс

en: Trafford
uk: Траффорд

en: Wakefield
uk: Вейкфилд

en: Walsall
uk: Волсолл

en: Waltham Forest
uk: Волтем-Форест

en: Wandsworth
uk: Вондзворт

en: Warrington
uk: Воррінґтон

en: Warwickshire
uk: Ворікшир

en: West Berkshire
uk: Західний Беркшир

en: West Sussex
uk: Західний Сассекс

en: Westminster
uk: Вестмінстер

en: Wigan
uk: Віґан

en: Wiltshire
uk: Вілтшир

en: Windsor and Maidenhead
uk: Віндзор і Мейденгед

en: Wirral
uk: Віррел

en: Wokingham
uk: Вокінгем

en: Wolverhampton
uk: Вулвергемптон

en: Worcestershire
uk: Вустершир

en: York
uk: Йорк

en: Antrim
uk: Антрім

en: Ards
uk: Ардс

en: Armagh
uk: Арма

en: Ballymena
uk: Беллімена

en: Ballymoney
uk: Беллімані

en: Banbridge
uk: Бенбрідж

en: Belfast
uk: Белфаст

en: Carrickfergus
uk: Керрікфергюс

en: Castlereagh
uk: Каслрі

en: Coleraine
uk: Колрейн

en: Cookstown
uk: Кукстаун

en: Craigavon
uk: Крейґавон

en: Derry
uk: Деррі

en: Dungannon and South Tyrone
uk: Данганнон та Південний Тірон

en: Fermanagh
uk: Фермана

en: Larne
uk: Ларн

en: Limavady
uk: Лімаведі

en: Lisburn
uk: Лісбурн

en: Magherafelt
uk: Марафелт

en: Moyle
uk: Мойл

en: Newry and Mourne
uk: Ньюрі-і-Мурн

en: Newtownabbey
uk: Ньютаунаббі

en: North Down
uk: Північний Даун

en: Omagh
uk: Ома

en: Strabane
uk: Страбен

en: Aberdeen
uk: Абердін

en: Aberdeenshire
uk: Абердіншир

en: Angus
uk: Ангус

en: Argyll and Bute
uk: Аргайл і Бьют

en: Clackmannanshire
uk: Клакманнаншир

en: Dumfries and Galloway
uk: Дамфріс і Галловей

en: Dundee
uk: Данди

en: East Ayrshire
uk: Східний Ершир

en: East Dunbartonshire
uk: Східний Данбартоншир

en: East Lothian
uk: Східний Лотіан

en: East Renfrewshire
uk: Східний Ренфрюшир

en: Edinburgh
uk: Единбург

en: Eilean Siar
uk: Зовнішні Гебриди

en: Falkirk
uk: Фолкерк

en: Fife
uk: Файф

en: Glasgow
uk: Глазго

en: Highland
uk: Гайленд

en: Inverclyde
uk: Інверклайд

en: North Ayrshire
uk: Північний Ершир

en: North Lanarkshire
uk: Північний Ланаркшир

en: Orkney Islands
uk: Оркнейські Острови

en: Perth and Kinross
uk: Перт-і-Кінросс

en: Midlothian
uk: Середній Лотіан

en: Moray
uk: Морей

en: Renfrewshire
uk: Ренфрюшир

en: Shetland Islands
uk: Шетландські Острови

en: South Ayrshire
uk: Південний Ершир

en: South Lanarkshire
uk: Південний Ланаркшир

en: Stirling
uk: Стерлінґ

en: West Dunbartonshire
uk: Західний Данбартоншир

en: West Lothian
uk: Західний Лотіан

en: Blaenau Gwent
uk: Блайнай-Ґвент

en: Bridgend
uk: Брідженд

en: Caerphilly
uk: Карфіллі

en: Cardiff
uk: Кардіфф

en: Carmarthenshire
uk: Кармартеншир

en: Ceredigion
uk: Кередігіон

en: Conwy
uk: Конві

en: Denbighshire
uk: Денбігшир

en: Flintshire
uk: Флінтшир

en: Gwynedd
uk: Гвінед

en: Isle of Anglesey
uk: Анґлсі, Острів

en: Merthyr Tydfil
uk: Мертір-Тідвіл

en: Monmouthshire
uk: Монмутшир

en: Neath Port Talbot
uk: Ніт-Порт-Толбот

en: Newport
uk: Ньюпорт

en: Pembrokeshire
uk: Пембрукшир

en: Powys
uk: Повіс

en: Swansea
uk: Свонсі

en: Torfaen
uk: Торван

en: Vale of Glamorgan
uk: Долина Гламорган

en: Wrexham
uk: Рексем

en: Transaction id
uk: id операції

en: View Invoice
uk: Переглянути рахунок-фактуру

en: Admin items ordered
uk: Керування порядком позицій

en: Edit transaction items
uk: Редагування позицій операції

en: No items found for the transaction
uk: Позиції в операції не знайдені

en: Add products
uk: Додати продукти

en: Cancel transaction notification
uk: Повідомлення про скасування операції

en: Are you sure you want to delete this transaction?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити цю трансакцію?

en: Confirm delete
uk: Підтвердження видалення

en: sku
uk: артикул

en: qty
uk: к-ть

en: Transaction ID.
uk: ID операції.

en: Transaction balance.
uk: Баланс операції.

en: Current state of the transaction.
uk: Поточний стан операції.

en: Cost of shipping.
uk: Затрати на доставку.

en: Current payment status.
uk: Поточний стан оплати.

en: Mail address stored with the transaction.
uk: Адреса пошти збережена разом з операцією.

en: First name of the customer.
uk: Ім'я клієнта.

en: Surname of the customer.
uk: Прізвище клієнта.

en: Shipping method is automatically added here
uk: Метод доставки автоматично доданий

en: Three other transaction tokens joined together: [txn-ship-to] [txn-shipping-method] [txn-bill-to].
uk: Три інші операції, об'єднані разом: [txn-ship-to] [txn-shipping-method] [txn-bill-to].

en: Listing of items in the transaction.
uk: Список позицій в операції.

en: Site url without the protocol (http://).
uk: url сайту без (http://).

en: !name field is required.
uk: Поле !name є обов’язковим.

en: disable
uk: вимкнути

en: Complete
uk: Завершене

en: User Id
uk: ID користувача

en: Common
uk: Загальне

en: Alabama
uk: Алабама

en: Alaska
uk: Аляска

en: Arizona
uk: Арізона

en: Arkansas
uk: Арканзас

en: California
uk: Каліфорнія

en: Colorado
uk: Колорадо

en: Connecticut
uk: Коннектикут

en: Delaware
uk: Делавер

en: Florida
uk: Флорида

en: Hawaii
uk: Гаваї

en: Idaho
uk: Айдахо

en: Illinois
uk: Іллінойс

en: Indiana
uk: Індіана

en: Iowa
uk: Айова

en: Kansas
uk: Канзас

en: Kentucky
uk: Кентуккі

en: Louisiana
uk: Луїзіана

en: Maine
uk: Мен

en: Maryland
uk: Меріленд

en: Massachusetts
uk: Масачусетс

en: Michigan
uk: Мічиган

en: Minnesota
uk: Міннесота

en: Mississippi
uk: Міссісіпі

en: Missouri
uk: Міссурі

en: Montana
uk: Монтана

en: Nebraska
uk: Небраска

en: Nevada
uk: Невада

en: New Hampshire
uk: Нью-Гемпшир

en: New Jersey
uk: Нью-Джерсі

en: New Mexico
uk: Нью-Мексико

en: New York
uk: Нью-Йорк

en: North Carolina
uk: Північна Кароліна

en: North Dakota
uk: Північна Дакота

en: Ohio
uk: Огайо

en: Oklahoma
uk: Оклахома

en: Oregon
uk: Орегон

en: Pennsylvania
uk: Пенсільванія

en: Rhode Island
uk: Род-Айленд

en: South Carolina
uk: Південна Кароліна

en: South Dakota
uk: Південна Дакота

en: Tennessee
uk: Теннессі

en: Texas
uk: Техас

en: Utah
uk: Юта

en: Vermont
uk: Вермонт

en: Virginia
uk: Вірджинія

en: Washington
uk: Вашингтон

en: West Virginia
uk: Західна Вірджинія

en: Wisconsin
uk: Вісконсин

en: Wyoming
uk: Вайомінг

en: Product details
uk: Товар у подробицях

en: Add address
uk: Додати адресу

en: Zip
uk: Індекс

en: Cancelled
uk: Скасовано

en: Miscellaneous
uk: Різне

en: Alberta
uk: Альберта

en: British Columbia
uk: Британська Колумбія

en: Manitoba
uk: Манітоба

en: New Brunswick
uk: Нью-Брансвїк

en: Newfoundland and Labrador
uk: Ньюфаундленд і Лабрадор

en: Nova Scotia
uk: Нова Шотландія

en: Ontario
uk: Онтаріо

en: Prince Edward Island
uk: Острів Принца Едварда

en: Quebec
uk: Квебек

en: Saskatchewan
uk: Саскачевань

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
uk: Помилка при перевірці значення, будь-ласка, спробуйте ще. Якщо помилка повториться, повідомте адміністратора сайту.

en: Receipt
uk: Підтвердження

en: EMail
uk: Ел. пошта

en: Transaction type
uk: Тип транзакції

en: Or
uk: Або

en: Column
uk: Колонка

en: Default sort
uk: Базове впорядкування

en: sort by @s
uk: критерій впорядкування: @s

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: field
uk: поле

en: Add !type
uk: Додати !type

en: Add component
uk: Додати компонент

en: Zipcode
uk: Індекс

en: @firstname @lastname, @street in @city
uk: @firstname @lastname, @street в @city

en: Charge
uk: Витрата

en: export
uk: експорт

en: Select address
uk: Вибрати адресу

en: Update order
uk: Оновлення замовлення

en: Distrito Federal
uk: Федеральний округ

en: Australian Capital Territory
uk: Австралійська столична територія

en: New South Wales
uk: Новий Південний Уельс

en: Northern Territory
uk: Північні території

en: Queensland
uk: Квінсленд

en: Tasmania
uk: Тасманія

en: Victoria
uk: Вікторія

en: Western Australia
uk: Західна Австралія

en: Acre
uk: Акре

en: Alagoas
uk: Алагоас

en: Amazonas
uk: Амазонас

en: Bahia
uk: Баїя

en: Minas Gerais
uk: Мінас-Жерайс

en: Mato Grosso do Sul
uk: Мату-Гросу-ду-Сул

en: Mato Grosso
uk: Мату-Гросу

en: Pernambuco
uk: Пернамбуко

en: Rio de Janeiro
uk: Ріо-де-Жанейро

en: Rio Grande do Norte
uk: Ріу-Гранде-ду-Норті

en: Roraima
uk: Рораїма

en: Rio Grande do Sul
uk: Ріу-Гранде-ду-Сул

en: Santa Catarina
uk: Санта-Катаріна

en: Sergipe
uk: Сержипі

en: Tocantins
uk: Токантінс

en: Dublin
uk: Дублін

en: Wicklow
uk: Віклов

en: Wexford
uk: Вексфорд

en: Carlow
uk: Карлоу

en: Kildare
uk: Кілдер

en: Meath
uk: Міт

en: Louth
uk: Лаут

en: Monaghan
uk: Монаган

en: Cavan
uk: Каван

en: Longford
uk: Лонгфорд

en: Westmeath
uk: Вестміт

en: Offaly
uk: Оффалі

en: Laois
uk: Лііш

en: Kilkenny
uk: Кілкенні

en: Waterford
uk: Вотерфорд

en: Cork
uk: Корк

en: Kerry
uk: Керрі

en: Limerick
uk: Лімерік

en: Clare
uk: Клер

en: Galway
uk: Голвей

en: Mayo
uk: Майо

en: Roscommon
uk: Роскоммон

en: Sligo
uk: Сліго

en: Leitrim
uk: Літрім

en: Donegal
uk: Донегал

en: Ibaraki
uk: Ібаракі

en: Tokyo
uk: Токіо

en: Tottori
uk: Тотторі

en: District Of Columbia
uk: Округ Колумбія

en: Row
uk: Рядок

en: In progress
uk: Виконується

en: Delete link
uk: Посилання на видалення

en: Buy Now
uk: Придбати зараз

en: Rules Scheduler
uk: Планувальник модуля Правила

en: Checkout form
uk: Форма оформлення замовлення

en: Views Bulk Operations
uk: Масові дії з видами

en: Checking
uk: Перевірка

en: Savings
uk: Збереження

en: Edit link
uk: Посилання на редагування

en: Displays rows in a table.
uk: Відображення рядків у вигляді таблиці.

en: Fieldset
uk: Набір полів

en: Textarea
uk: Текстова область

en: Payment Method
uk: Спосіб оплати

en: Delete Address
uk: Вилучити адресу

en: Provide a simple link to edit an address
uk: Пряме посилання на редагування адреси.

en: Provide a simple link to delete an address
uk: Пряме посилання на видалення адреси.

en: Special options
uk: Спеціальні пароаметри

en: Buy products with single click processing
uk: Покупка товарів одним кліком

en: Transaction Summary
uk: Підсумок транзакції

en: Equal
uk: Дорівнює

en: Product Type
uk: Тип товару

en: Price:
uk: Ціна:

en: Mail address
uk: Поштова адреса

en: Due Date
uk: Очікувана дата

en: Part
uk: Частина

en: Billing
uk: Платежі

en: Account Number
uk: Номер рахунку

en: Delete component
uk: Видалити компонент

en: Edit component
uk: Редагувати компонент

en: Amapá
uk: Амапа

en: Ceará
uk: Сеара

en: Espírito Santo
uk: Еспіріту-Санту

en: Goiás
uk: Гояс

en: Maranhão
uk: Мараньян

en: Pará
uk: Пара

en: Paraíba
uk: Параїба

en: Paraná
uk: Парана

en: Piauí
uk: Піауї

en: Rondônia
uk: Рондонія

en: São Paulo
uk: Сан-Паулу

en: (Login)
uk: (Увійти)

en: - Select type -
uk: - Виберіть тип -

en: Type of field
uk: Тип поля
