ELMS (6.x-1.0-alpha10) - en to tr translation catalogue (3831 entries)

en: Focus
tr: Etkinleştirme

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Images
tr: Resimler

en: Previous
tr: Önceki

en: Image !current of !total
tr: Resim: !current / !total

en: Next
tr: Sonraki

en: user
tr: kullanıcı

en: select
tr: seç

en: Show on every page except the listed pages.
tr: Listelenen sayfalar haricindeki tüm sayfalarda göster.

en: Show on only the listed pages.
tr: Sadece listelenen sayfalarda göster.

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Reset to defaults
tr: Öntanımlı ayarlara geri dön

en: enabled
tr: etkin

en: enable
tr: etkinleştir

en: context
tr: bağlam

en: delete
tr: sil

en: title
tr: başlık

en: Status
tr: Durum

en: Administer
tr: Yönet

en: Register
tr: Kayıt ol

en: Markup
tr: Biçim

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Suffix
tr: Son ek

en: E-mail
tr: E-posta

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Username
tr: Kullanıcı Adı

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Private
tr: Özel

en: content
tr: içerik

en: Development
tr: Geliştirme

en: Groups
tr: Gruplar

en: Is
tr: -dir

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tür

en: Author
tr: Yazar

en: Closed
tr: Kapalı

en: Invite only
tr: Sadece davet

en: Wrong username or password.
tr: Yanlış kullanıcı adı ya da parola.

en: Group specific blocks are only visible on group pages and not on systemwide pages like the home page or admin pages.
tr: Gruba özgü bloklar yalnızca grup sayfalarında gözükür. Ana sayfa ya da yönetim sayfaları gibi genel sayfalarda gözükmez.

en: Create group administrator
tr: Grup yöneticisi oluştur

en: Delete group administrator
tr: Grup yöneticisini sil

en: Send invitation
tr: Davetiye gönder

en: Group activity
tr: Grup etkinliği

en: Organic groups
tr: Organik gruplar

en: Administer the suite of Organic groups modules.
tr: Organik gruplar eklentiler kümesini yönetin.

en: Organic groups configuration
tr: Organik grup yapılandırması

en: List
tr: Listele

en: Faces
tr: Yüzler

en: Subject
tr: Konu

en: Send email
tr: E-posta gönder

en: Actions
tr: Eylemler

en: disabled
tr: etkin değil

en: Subscription saved.
tr: Abonelik kaydedildi.

en: Confirm
tr: Onayla

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Email addresses or usernames
tr: E-posta adresleri ya da kullanıcı adları

en: Enter up to %max email addresses or usernames. Separate multiple addresses by commas or new lines. Each person will receive an invitation message from you.
tr: Maximum %max email adresi veya kullanıcı adı girebilirsiniz. Çoklu adresleri virgül ile ayırın veya yeni satıra geçip yazın. Her kullanıcı sizden davet mesajı alacak.

en: Personal message
tr: Kişisel mesaj

en: Optional. Enter a message which will become part of the invitation email.
tr: İsteğe bağlı. E-posta davetinde kapsanacak bir ileti girin.

en: You may not specify more than %max email addresses or usernames.
tr: %max 'dan fazla e-posta adresi ya da kullanıcı adı belirtemezsiniz.

en: Additional details
tr: Ek detaylar

en: Are you sure you want to join the group %title?
tr: %title grubuna katılmak istediğinizden emin misiniz?

en: List of users
tr: Kullanıcıların listesi

en: (approval needed)
tr: (onay gerekli)

en: admin
tr: yönetici

en: Manager
tr: Yönetici

en: Age
tr: Yaş

en: Last comment
tr: Son yorum

en: Description
tr: Açıklama

en: No posts in this group.
tr: Bu grupta gönderi yok.

en: No public posts in this group.
tr: Bu grupta herkese açık gönderi yok.

en: A brief description for the group details block and the group directory.
tr: Grup ayrıntıları bloğunda ve grup dizininde gözükecek kısa bir açıklama.

en: Language
tr: Dil

en: Do nothing.
tr: Birşey yapma.

en: Delete all group posts which don't also belong to another group.
tr: Başka gruba ait olmayan bütün girişleri sil.

en: Group posts
tr: Grup gönderileri

en: Target group
tr: Hedef grup

en: Delete group
tr: Grubu sil

en: Public
tr: Açık

en: @group: '@title' at @site
tr: @group: '@title' / @site

en: @body
    
    --
    This message was sent by an administrator in the '@group' group at @site. To visit this group, browse to !url_group. To unsubscribe from this group, visit !url_unsubscribe
tr: @body
    
    --
    Bu ileti size @site sitesindeki '@group' grubunun bir yöneticisi tarafından gönderildi. Bu grubu ziyaret etmek için gideceğiniz adres: !url_group. Bu gruptan ayrılmak gideceğiniz adres: !url_unsubscribe

en: Invitation to join the group '@group' at @site
tr: @site sitesindeki '@group' grubuna katılma çağrısı

en: You are now an administrator for the group '@group'
tr: Artık '@group' grubunda bir yöneticisiniz

en: Group details
tr: Grup detayları

en: New groups
tr: Yeni gruplar

en: Group notifications
tr: Grup bildirimleri

en: more
tr: daha fazla

en: Browse the newest groups.
tr: En yeni grupları ara.

en: Invite friend
tr: Arkadaşını çağır

en: Create !type
tr: !type yarat

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Access control
tr: Erişim denetimi

en: Visibility of posts
tr: Gönderilerin görünürlükleri

en: (pending approval)
tr: (onay bekliyor)

en: 1 invitation sent. | @count invitations sent.
tr[0]: @count davet gönderildi.

en: administer organic groups
tr: organik grupları yönet

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Administration
tr: Yönetim

en: footer
tr: altbilgi

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Priority
tr: Öncelik

en: More
tr: Devamı

en: Action
tr: Eylem

en: On
tr: Açık

en: error
tr: hata

en: Block title
tr: Blok başlığı

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Content types
tr: İçerik türleri

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Download
tr: İndir

en: Version
tr: Sürüm

en: Go
tr: Devam et

en: view
tr: görüntüle

en: unpublished
tr: yayımlanmadı

en: updated
tr: güncellendi

en: created
tr: oluşturulma

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: all
tr: hepsi

en: File
tr: Dosya

en: Tag
tr: Etiket

en: File path
tr: Dosya yolu

en: Login
tr: Giriş

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Display settings
tr: Ayarları görüntüle

en: default
tr: öntanımlı

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Number
tr: Sayı

en: Message
tr: İleti

en: Password
tr: Parola

en: Block settings
tr: Blok ayarları

en: Comment form
tr: Yorum formu

en: User contact form
tr: Kullanıcı iletişim formu

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Country
tr: Ülke

en: Place
tr: Yer

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Delete configuration
tr: Yapılandırmayı sil

en: North
tr: Kuzey

en: East
tr: Doğu

en: South
tr: Güney

en: West
tr: Batı

en: Variable
tr: Değişken

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: Help text
tr: Yardım metni

en: Admin title
tr: Yönetim başlığı

en: Types
tr: Türler

en: Hierarchy
tr: Hiyerarşi

en: Single
tr: Tekli

en: Multiple
tr: Çoklu

en: Related terms
tr: İlgili terimler

en: Required
tr: Zorunlu

en: root
tr: kök

en: Parent
tr: Üst

en: Depth
tr: Derinlik

en: none
tr: hiçbiri

en: Category
tr: Kategori

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Add category
tr: Kategori ekle

en: Feed
tr: Besleme

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya dön

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Book
tr: Kitap

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimi

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Description field
tr: Açıklama alanı

en: settings
tr: ayarlar

en: Back
tr: Geri

en: Node ID
tr: Düğüm ID

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Önizleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Help
tr: Yardım

en: username
tr: kullanıcı adı

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: Font
tr: Yazı tipi

en: Default
tr: Ön tanımlı

en: Background
tr: Arkaplan

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Summary
tr: Özet

en: Download PDF
tr: PDF'yi indir

en: Display a PDF version of this page.
tr: Bu sayfanın PDF sürümünü görüntüle.

en: Update
tr: Güncelle

en: Open
tr: Açık

en: Blank
tr: Boş

en: Top
tr: En üst

en: Link Target
tr: Bağlantı Hedefi

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Archives
tr: Arşivler

en: Icon
tr: İkon

en: Add new
tr: Yeni ekle

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: Time increment
tr: Zaman artırımı

en: Time
tr: Zaman

en: Views
tr: Gösterimler (Views)

en: Access
tr: Erişim

en: Add
tr: Ekle

en: remove
tr: sil

en: View
tr: Görüntüle

en: Length
tr: Uzunluk

en: Format
tr: Biçim

en: Audio
tr: Ses

en: hidden
tr: gizli

en: Path
tr: Yol

en: Dimensions
tr: Boyutlar

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Vocabularies
tr: Sözlükler

en: Manage
tr: Yönet

en: Region
tr: Bölge

en: link
tr: bağlantı

en: Anchor
tr: Yer imi

en: Display
tr: Görünüm

en: Node type
tr: Düğüm türü

en: Menu
tr: Menü

en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

en: results
tr: sonuçlar

en: search
tr: ara

en: Teaser
tr: Özet

en: never
tr: hiçbir zaman

en: Notes
tr: Notlar

en: Add item
tr: Öğe ekle

en: Updated
tr: Güncellendi

en: Display Settings
tr: Görüntüleme Ayarları

en: Text
tr: Metin

en: Theme
tr: Tema

en: Layout
tr: Yerleşim

en: read more
tr: devamını oku

en: Display mode
tr: Görüntüleme modu

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Component
tr: Bileşen

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: Advanced search
tr: Gelişmiş arama

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Attachment
tr: Ek

en: Permitted file extensions
tr: İzin verilen doya uzantıları

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
tr: Bu görevdeki kullanıcıların yükleyebileceği uzantılar. Uzantıları bir boşluk ile ayırın ve önlerine noktayı koymayın.

en: Upload
tr: Yükle

en: Picture
tr: Resim

en: Upload image
tr: Resim yükle

en: Titles
tr: Başlıklar

en: Paths
tr: Yollar

en: Taxonomy settings
tr: Sınıflandırma (Taksonomi) ayarları

en: type
tr: tür

en: Mail
tr: Posta

en: Before
tr: Önce

en: After
tr: Sonra

en: Database type
tr: Veritabanı türü

en: Main settings
tr: Temel ayarlar

en: User
tr: Kullanıcı

en: Content type
tr: İçerik türü

en: action
tr: eylem

en: Continue
tr: Devam Et

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Email
tr: E-posta

en: Default Settings
tr: Öntanımlı Ayarlar

en: Check
tr: Çek

en: Files
tr: Dosyalar

en: file
tr: dosya

en: status
tr: durum

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Error
tr: Hata

en: Options
tr: Seçenekler

en: Contact
tr: İletişim

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Node
tr: Düğüm

en: Sent email to %recipient
tr: E-posta gönderildi: %recipient.

en: Unable to send email to %recipient
tr: E-posta gönderilemedi: %recipient.

en: The subject of the message.
tr: İletinin konusu.

en: Number of columns
tr: Sütun sayısı

en: Create
tr: Oluştur

en: Separator
tr: Ayraç

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: Include
tr: Dahil et

en: Exclude
tr: Çıkar

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Düşey

en: Node edit form
tr: Düğüm düzenleme formu

en: Are you sure you want to delete %title?
tr: %title düğümünü silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Node add form
tr: Düğüm ekleme formu

en: Optional Title
tr: İsteğe Bağlı Başlık

en: Required Title
tr: Gerekli başlık

en: No Title
tr: Başlık Yok

en: Open link in new window
tr: Bağlantıyı yeni sayfada aç

en: Allow the user to choose
tr: Kullanıcıya seçme izni ver

en: term
tr: terim

en: Expanded
tr: Genişletilmiş

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
tr: Seçime bağlı. Ağırlığı daha fazla olan öğeler menüde aşağıya inerken hafif öğeler daha yukarıya çıkar.

en: Question
tr: Soru

en: Answer
tr: Cevap

en: Printer-friendly version
tr: Yazıcı-dostu sürüm

en: All
tr: Tümü

en: Access log
tr: Erişim kayıtları

en: Active
tr: Etkin

en: Done
tr: Tamam

en: Points
tr: Puanlar

en: Post
tr: Gönderi

en: Submit @name
tr: @name gönder

en: Submitted
tr: Girdi Tarihi

en: Year
tr: Yıl

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Block
tr: Blok

en: Add block
tr: Blok ekle

en: Override title
tr: Başlığın üzerine yaz

en: CSS class
tr: CSS sınıfı

en: View type
tr: Görünüm türü

en: Page
tr: Sayfa

en: Pager ID
tr: Sayfalayıcı ID

en: View arguments
tr: Konuları göster

en: Bottom
tr: Alt

en: Configuration saved.
tr: Yapılandırma kaydedildi.

en: Node links
tr: Düğüm bağlantıları

en: Taxonomy terms
tr: Sınıflandırma terimleri

en: User picture
tr: Kullanıcı resmi

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Footer message
tr: Dipnot iletisi

en: Mission
tr: Sitenin Amacı

en: Site name
tr: Site adı

en: Site slogan
tr: Site sloganı

en: Good
tr: İyi

en: rate content
tr: içeriği oyla

en: Voting
tr: Oylama

en: Node types
tr: Düğüm türleri

en: User settings
tr: Kullanıcı ayarları

en: Added
tr: Eklendi

en: Database
tr: Veritabanı

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Module
tr: Eklenti

en: Off
tr: Kapalı

en: Host
tr: Sunucu

en: Always
tr: Her zaman

en: Never
tr: Asla

en: Your changes have been saved.
tr: Yaptığınız değişiklikler kaydedildi.

en: Up to date
tr: Güncel

en: Header
tr: Üstbilgi

en: Left sidebar
tr: Sol sütun

en: Right sidebar
tr: Sağ sütun

en: Footer
tr: Dipnot

en: Inline
tr: Satır içi

en: Recipients
tr: Alıcılar

en: Hourly threshold
tr: Saatlik eşik

en: Your name
tr: Adınız

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Aggregator feed
tr: Akış toplayıcı

en: Aggregator item
tr: Nesne toplayıcı

en: Source URL
tr: Kaynak URL

en: Custom
tr: Özel

en: Throttle
tr: Kısıtlama

en: Roles
tr: Roller

en: Role ID
tr: Rol kimliği

en: Comment
tr: Yorum

en: Hostname
tr: Sunucu adı

en: Score
tr: Puan

en: Published
tr: Yayında

en: Input format
tr: Girdi biçimi

en: Signature
tr: İmza

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Location
tr: Konum

en: System path
tr: Sistem yolu

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Sticky at top of lists
tr: Listelerin üzerinde kalıcı

en: Revisions
tr: Sürümler

en: Log message
tr: Günlük iletisi

en: Poll choices
tr: Anket seçenekleri

en: Session ID
tr: Oturum ID

en: File ID
tr: Dosya ID

en: File name
tr: Dosya ismi

en: File MIME type
tr: Dosya MIME türü

en: Node revision ID
tr: düğüm değişiklik ID'si

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Vocabulary ID
tr: Sözlük ID

en: Vocabulary name
tr: Sözlük adı

en: Term
tr: Terim

en: Term ID
tr: Terim ID

en: Term name
tr: Terim adı

en: User role
tr: Kullanıcı rolü

en: Last access
tr: Son erişim

en: Last login
tr: Son giriş

en: Content field
tr: İçerik alanı

en: Field name
tr: Alan adı

en: Field type
tr: Alan türü

en: Global settings
tr: Genel ayarlar

en: Fields
tr: Alanlar

en: Widget type
tr: Arayüz nesnesi türü

en: Contains
tr: İçerir

en: Does not contain
tr: İçermeyen

en: Is less than
tr: Küçüktür

en: Is less than or equal to
tr: Küçük ya da eşittir

en: Is equal to
tr: Eşittir

en: Is greater than or equal to
tr: Büyük ya da eşittir

en: Is greater than
tr: Büyüktür

en: Is not equal to
tr: Eşit değildir

en: Average
tr: Ortalama

en: Count
tr: Sayaç

en: Overridden
tr: Varsayılan değişmiş

en: Conditions
tr: Koşullar

en: Voting API
tr: Oylama (Voting) API

en: Watchdog
tr: Bekçi

en: Number of rows
tr: Satır sayısı

en: Mode
tr: Kip

en: Warning
tr: Uyarı

en: OPML feed
tr: OPML beslemesi

en: %time ago
tr: %time önce

en: Nodes
tr: Düğümler

en: Authored by
tr: Yazan

en: Advanced
tr: İleri düzey

en: Processor
tr: İşlemci

en: Node Title
tr: Düğüm Başlığı

en: Sort order
tr: Sıralama sırası

en: Up
tr: Yukarı

en: Performance
tr: Performans

en: 1 attachment | @count attachments
tr[0]: @count ekli dosya

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: This field is required.
tr: Bu alan zorunludur.

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Display options
tr: Gösterim seçenekleri

en: Maximum
tr: Maksimum

en: Scale
tr: Ölçek

en: Thumbnail
tr: Küçük resim

en: Medium
tr: Orta

en: download
tr: İndir

en: Media
tr: Medya

en: Sortable
tr: Sıralanabilir

en: Plain text
tr: Düz metin

en: Caching
tr: Önbellek

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: Month
tr: Ay

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Prev
tr: Önceki

en: End Date
tr: Bitiş Tarihi

en: System
tr: Sistem

en: Domain
tr: Etki alanı

en: Amount
tr: Miktar

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Current
tr: Şu anki

en: Phone
tr: Telefon

en: Fax
tr: Faks

en: Address
tr: Adres

en: State
tr: Durum

en: Terms
tr: Terimler

en: email
tr: e-posta

en: Code
tr: Kod

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: Recipient
tr: Alıcı

en: By
tr: Yazar:

en: OR
tr: VEYA

en: help page
tr: yardım sayfası

en: security
tr: güvenlik

en: Members
tr: Üyeler

en: node
tr: düğüm

en: General
tr: Genel

en: Calendar
tr: Takvim

en: group
tr: grup

en: Method
tr: Yöntem

en: OG: Posts in current group
tr: OG: Mevcut gruptaki gönderiler

en: My groups
tr: Gruplarım

en: Egypt
tr: Mısır

en: Namibia
tr: Namibya

en: Israel
tr: İsrail

en: Iran
tr: İran

en: New Zealand
tr: Yeni Zelanda

en: Cuba
tr: Küba

en: Brazil
tr: Brezilya

en: Chile
tr: Şili

en: Africa/Algiers
tr: Afrika/Cezayir

en: Africa/Asmera
tr: Afrika/Asmera

en: Africa/Bangui
tr: Afrika/Bangui

en: Africa/Blantyre
tr: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
tr: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
tr: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
tr: Afrika/Kahire

en: Africa/Ceuta
tr: Afrika/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
tr: Afrika/Dar_üs_Selam

en: Africa/Djibouti
tr: Afrika/Cibuti

en: Africa/Douala
tr: Afrika/Douala

en: Africa/Gaborone
tr: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
tr: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
tr: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
tr: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
tr: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
tr: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
tr: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
tr: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
tr: Afrika/Libreville

en: Africa/Luanda
tr: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
tr: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
tr: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
tr: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
tr: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
tr: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
tr: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
tr: Afrika/Mogadişu

en: Africa/Nairobi
tr: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
tr: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
tr: Afrika/Niamey

en: Africa/Porto-Novo
tr: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Tripoli
tr: Afrika/Trablus

en: Africa/Tunis
tr: Afrika/Tunus

en: Africa/Windhoek
tr: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
tr: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
tr: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
tr: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
tr: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
tr: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
tr: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
tr: Amerika/Asuncion

en: America/Atka
tr: Amerika/Atka

en: America/Barbados
tr: Amerika/Barbados

en: America/Belem
tr: Amerika/Belem

en: America/Belize
tr: Amerika/Belize

en: America/Boa_Vista
tr: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
tr: Amerika/Bogota

en: America/Boise
tr: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
tr: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
tr: Amerika/Cambridge_Körfezi

en: America/Cancun
tr: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
tr: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
tr: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
tr: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
tr: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
tr: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
tr: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
tr: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
tr: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
tr: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
tr: Amerika/Curacao

en: America/Dawson
tr: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
tr: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
tr: Amerika/Denver

en: America/Detroit
tr: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
tr: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
tr: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
tr: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
tr: Amerika/El_Salvador

en: America/Ensenada
tr: Amerika/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
tr: Amerika/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
tr: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
tr: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
tr: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
tr: Amerika/Goose_Körfezi

en: America/Grand_Turk
tr: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
tr: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
tr: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
tr: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
tr: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
tr: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
tr: Amerika/Halifax

en: America/Havana
tr: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
tr: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
tr: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
tr: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
tr: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
tr: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
tr: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
tr: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
tr: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
tr: Amerika/Jamaica

en: America/Jujuy
tr: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
tr: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
tr: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
tr: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
tr: Amerika/Knox_IN

en: America/La_Paz
tr: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
tr: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
tr: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
tr: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
tr: Amerika/Maceio

en: America/Managua
tr: Amerika/Managua

en: America/Manaus
tr: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
tr: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
tr: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
tr: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
tr: Amerika/Menominee

en: America/Merida
tr: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
tr: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
tr: Amerika/Miquelon

en: America/Monterrey
tr: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
tr: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
tr: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
tr: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
tr: Amerika/Nassau

en: America/New_York
tr: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
tr: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
tr: Amerika/Nome

en: America/Noronha
tr: Amerika/Noronha

en: America/Panama
tr: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
tr: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
tr: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
tr: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
tr: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
tr: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
tr: Amerika/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
tr: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
tr: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
tr: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
tr: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
tr: Amerika/Recife

en: America/Regina
tr: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
tr: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
tr: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
tr: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
tr: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
tr: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
tr: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
tr: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
tr: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
tr: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
tr: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
tr: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
tr: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
tr: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
tr: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
tr: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
tr: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
tr: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
tr: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
tr: Amerika/Vancouver

en: America/Virgin
tr: Amerika/Virgin

en: America/Whitehorse
tr: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
tr: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
tr: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
tr: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
tr: Antarktika/Casey

en: Antarctica/Davis
tr: Antarktika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
tr: Antarktika/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
tr: Antarktika/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
tr: Antarktika/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
tr: Antarktika/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
tr: Antarktika/Güney_Kutbu

en: Antarctica/Syowa
tr: Antarktika/Syowa

en: Antarctica/Vostok
tr: Antarktika/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
tr: Arktik/Longyearbyen

en: Asia/Aden
tr: Asya/Aden

en: Asia/Almaty
tr: Asya/Almaata

en: Asia/Amman
tr: Asya/Amman

en: Asia/Anadyr
tr: Asya/Anadyr

en: Asia/Aqtau
tr: Asya/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
tr: Asya/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
tr: Asya/Aşkabad

en: Asia/Ashkhabad
tr: Asya/Aşkabat

en: Asia/Baghdad
tr: Asya/Bağdat

en: Asia/Bahrain
tr: Asya/Bahreyn

en: Asia/Baku
tr: Asya/Bakü

en: Asia/Bangkok
tr: Asya/Bangkok

en: Asia/Beirut
tr: Asya/Beyrut

en: Asia/Bishkek
tr: Asya/Bişkek

en: Asia/Brunei
tr: Asya/Brunei

en: Asia/Calcutta
tr: Asya/Kalküta

en: Asia/Chungking
tr: Asya/Chungking

en: Asia/Colombo
tr: Asya/Colombo

en: Asia/Dacca
tr: Asya/Dakka

en: Asia/Damascus
tr: Asya/Damascus

en: Asia/Dhaka
tr: Asya/Daka

en: Asia/Dili
tr: Asya/Dili

en: Asia/Dubai
tr: Asya/Dubai

en: Asia/Dushanbe
tr: Asya/Duşanbe

en: Asia/Gaza
tr: Asya/Gazze

en: Asia/Harbin
tr: Asya/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
tr: Asya/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
tr: Asya/Hovd

en: Asia/Irkutsk
tr: Asya/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
tr: Asya/İstanbul

en: Asia/Jakarta
tr: Asya/Jakarta

en: Asia/Jayapura
tr: Asya/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
tr: Asya/Kudüs

en: Asia/Kabul
tr: Asya/Kabil

en: Asia/Kamchatka
tr: Asya/Kamçatka

en: Asia/Karachi
tr: Asya/Karaçi

en: Asia/Kashgar
tr: Asya/Kaşgar

en: Asia/Katmandu
tr: Asya/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
tr: Asya/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
tr: Asya/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
tr: Asya/Kuching

en: Asia/Kuwait
tr: Asya/Kuveyt

en: Asia/Macao
tr: Asya/Macao

en: Asia/Magadan
tr: Asya/Magadan

en: Asia/Manila
tr: Asya/Manila

en: Asia/Muscat
tr: Asya/Muscat

en: Asia/Nicosia
tr: Asya/Lefkoşa

en: Asia/Novosibirsk
tr: Asya/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
tr: Asya/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
tr: Asya/Phnom_Penh

en: Asia/Pyongyang
tr: Asya/Piongyang

en: Asia/Qatar
tr: Asya/Katar

en: Asia/Rangoon
tr: Asya/Rangoon

en: Asia/Riyadh
tr: Asya/Riyad

en: Asia/Riyadh87
tr: Asya/Riyad87

en: Asia/Riyadh88
tr: Asya/Riyad88

en: Asia/Riyadh89
tr: Asya/Riyad89

en: Asia/Saigon
tr: Asya/Saygon

en: Asia/Samarkand
tr: Asya/Semerkant

en: Asia/Seoul
tr: Asya/Seul

en: Asia/Shanghai
tr: Asya/Şangay

en: Asia/Singapore
tr: Asya/Singapur

en: Asia/Taipei
tr: Asya/Taipei

en: Asia/Tashkent
tr: Asya/Taşkent

en: Asia/Tbilisi
tr: Asya/Tbilisi

en: Asia/Tehran
tr: Asya/Tahran

en: Asia/Tel_Aviv
tr: Asya/Tel_Aviv

en: Asia/Thimbu
tr: Asya/Thimbu

en: Asia/Thimphu
tr: Asya/Thimphu

en: Asia/Tokyo
tr: Asya/Tokyo

en: Asia/Ujung_Pandang
tr: Asya/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
tr: Asya/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
tr: Asya/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
tr: Asya/Urumçi

en: Asia/Vientiane
tr: Asya/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
tr: Asya/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
tr: Asya/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
tr: Asya/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
tr: Asya/Erivan

en: Atlantic/Azores
tr: Atlantik/Azorlar

en: Atlantic/Bermuda
tr: Atlantik/Bermuda

en: Atlantic/Canary
tr: Atlantik/Kanarya

en: Atlantic/Faeroe
tr: Atlantik/Faeroe

en: Atlantic/Madeira
tr: Atlantik/Madeyra

en: Atlantic/South_Georgia
tr: Atlantic/Güney_Georgia

en: Atlantic/Stanley
tr: Atlantik/Stanley

en: Australia/ACT
tr: Avustralya/ACT

en: Australia/Adelaide
tr: Avustralya/Adelayd

en: Australia/Brisbane
tr: Avustralya/Brisbeyn

en: Australia/Broken_Hill
tr: Avustralya/Broken_Hill

en: Australia/Canberra
tr: Avustralya/Kanberra

en: Australia/Darwin
tr: Avustralya/Darwin

en: Australia/Hobart
tr: Avustralya/Hobart

en: Australia/LHI
tr: Avustralya/LHI

en: Australia/Lindeman
tr: Avustralya/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
tr: Avustralya/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
tr: Avustralya/Melburn

en: Australia/NSW
tr: Avustralya/NSW

en: Australia/North
tr: Avustralya/North

en: Australia/Perth
tr: Avustralya/Perth

en: Australia/Queensland
tr: Avustralya/Queensland

en: Australia/South
tr: Avustralya/South

en: Australia/Sydney
tr: Avustralya/Sidney

en: Australia/Tasmania
tr: Avustralya/Tazmanya

en: Australia/Victoria
tr: Avustralya/Victoria

en: Australia/West
tr: Avustralya/West

en: Australia/Yancowinna
tr: Avustralya/Yancowinna

en: Europe/Amsterdam
tr: Avrupa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
tr: Avrupa/Andorra

en: Europe/Athens
tr: Avrupa/Atina

en: Europe/Belfast
tr: Avrupa/Belfast

en: Europe/Belgrade
tr: Avrupa/Belgrad

en: Europe/Berlin
tr: Avrupa/Berlin

en: Europe/Bratislava
tr: Avrupa/Bratislava

en: Europe/Brussels
tr: Avrupa/Brüksel

en: Europe/Bucharest
tr: Avrupa/Bükreş

en: Europe/Budapest
tr: Avrupa/Budapeşte

en: Europe/Chisinau
tr: Avrupa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
tr: Avrupa/Kopenhag

en: Europe/Dublin
tr: Avrupa/Dablin

en: Europe/Gibraltar
tr: Avrupa/Cebelitarık

en: Europe/Helsinki
tr: Avrupa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
tr: Avrupa/İstanbul

en: Europe/Kaliningrad
tr: Avrupa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
tr: Avrupa/Kiev

en: Europe/Lisbon
tr: Avrupa/Lizbon

en: Europe/Ljubljana
tr: Avrupa/Ljubljana

en: Europe/London
tr: Avrupa/Londra

en: Europe/Luxembourg
tr: Avrupa/Lüksemburg

en: Europe/Madrid
tr: Avrupa/Madrid

en: Europe/Malta
tr: Avrupa/Malta

en: Europe/Minsk
tr: Avrupa/Minsk

en: Europe/Monaco
tr: Avrupa/Monako

en: Europe/Moscow
tr: Avrupa/Moskova

en: Europe/Nicosia
tr: Avrupa/Nikozya

en: Europe/Oslo
tr: Avrupa/Oslo

en: Europe/Paris
tr: Avrupa/Paris

en: Europe/Prague
tr: Avrupa/Prag

en: Europe/Riga
tr: Avrupa/Riga

en: Europe/Rome
tr: Avrupa/Roma

en: Europe/Samara
tr: Avrupa/Samara

en: Europe/San_Marino
tr: Avrupa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
tr: Avrupa/Sarayevo

en: Europe/Simferopol
tr: Avrupa/Simferopol

en: Europe/Skopje
tr: Avrupa/Üsküp

en: Europe/Sofia
tr: Avrupa/Sofya

en: Europe/Stockholm
tr: Avrupa/Stokholm

en: Europe/Tallinn
tr: Avrupa/Tallinn

en: Europe/Tirane
tr: Avrupa/Tiran

en: Europe/Tiraspol
tr: Avrupa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
tr: Avrupa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
tr: Avrupa/Vaduz

en: Europe/Vatican
tr: Avrupa/Vatikan

en: Europe/Vienna
tr: Avrupa/Viyana

en: Europe/Vilnius
tr: Avrupa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
tr: Avrupa/Varşova

en: Europe/Zagreb
tr: Avrupa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
tr: Avrupa/Zaporozya

en: Europe/Zurich
tr: Avrupa/Zürih

en: Indian/Antananarivo
tr: Hindistan/Antananarivo

en: Indian/Chagos
tr: Hindistan/Chagos

en: Indian/Christmas
tr: Hindistan/Christmas

en: Indian/Cocos
tr: Hindistan/Cocos

en: Indian/Comoro
tr: Hindistan/Comoro

en: Indian/Kerguelen
tr: Hindistan/Kerguelen

en: Indian/Mahe
tr: Hindistan/Mahe

en: Indian/Maldives
tr: Hindistan/Maldives

en: Indian/Mauritius
tr: Hindistan/Mauritius

en: Indian/Mayotte
tr: Hindistan/Mayotte

en: Indian/Reunion
tr: Hindistan/Reunion

en: Jamaica
tr: Jamaika

en: Japan
tr: Japonya

en: Pacific/Apia
tr: Pasifik/Apia

en: Pacific/Auckland
tr: Pasifik/Auckland

en: Pacific/Chatham
tr: Pasifik/Chatham

en: Pacific/Easter
tr: Pasifik/Easter

en: Pacific/Efate
tr: Pasifik/Efate

en: Pacific/Enderbury
tr: Pasifik/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
tr: Pasifik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
tr: Pasifik/Fiji

en: Pacific/Funafuti
tr: Pasifik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
tr: Pasifik/Galapagos

en: Pacific/Gambier
tr: Pasifik/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
tr: Pasifik/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
tr: Pasifik/Guam

en: Pacific/Honolulu
tr: Pasifik/Honolulu

en: Pacific/Johnston
tr: Pasifik/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
tr: Pasifik/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
tr: Pasifik/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
tr: Pasifik/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
tr: Pasifik/Majuro

en: Pacific/Marquesas
tr: Pasifik/Marquesas

en: Pacific/Midway
tr: Pasifik/Midway

en: Pacific/Nauru
tr: Pasifik/Nauru

en: Pacific/Niue
tr: Pasifik/Niue

en: Pacific/Norfolk
tr: Pasifik/Norfolk

en: Pacific/Noumea
tr: Pasifik/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
tr: Pasifik/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
tr: Pasifik/Palau

en: Pacific/Pitcairn
tr: Pasifik/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
tr: Pasifik/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
tr: Pasifik/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
tr: Pasifik/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
tr: Pasifik/Saipan

en: Pacific/Samoa
tr: Pasifik/Samoa

en: Pacific/Tahiti
tr: Pasifik/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
tr: Pasifik/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
tr: Pasifik/Tongatapu

en: Pacific/Truk
tr: Pasifik/Truk

en: Pacific/Wake
tr: Pasifik/Wake

en: Pacific/Wallis
tr: Pasifik/Wallis

en: Pacific/Yap
tr: Pasifik/Yap

en: Poland
tr: Polonya

en: Portugal
tr: Portekiz

en: Singapore
tr: Singapur

en: Turkey
tr: Türkiye

en: Week
tr: Hafta

en: Day
tr: Gün

en: Table
tr: Tablo

en: here
tr: buraya

en: Start
tr: Başlangıç

en: am
tr: öö

en: pm
tr: ös

en: Now
tr: Şimdi

en: All views
tr: Tüm görünümler

en: Start date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End date
tr: Bitiş zamanı

en: Base
tr: Temel

en: The name of the menu the node belongs to.
tr: Düğümün ait olduğu menünün adı.

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
tr: Öntanımlı yol şablonu (aşağıdaki tüm boş şablonlu düğüm tiplerine uygulanacaktır)

en: Generate aliases for all existing nodes which do not already have aliases.
tr: İsimlendirme yapılmamış tüm node'lar için isim oluştur

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
tr: Öntanımlı yol şablonu (aşağıdaki tüm boş şablonlu sözlüklere uygulanacaktır)

en: Pattern for all %vocab-name paths
tr: Tüm %vocab-name yolları için şablon

en: Pattern for forums and forum containers
tr: Forumlar ve forum taşıyıcıları için şablon

en: Generate aliases for all existing forums and forum containers which do not already have aliases.
tr: İsimlendirme yapılmamış tüm forumlar ve forum taşıyıcıları için isim oluştur

en: Bulk update of forums and forum containers completed, one alias generated. | Bulk update of forums and forum containers completed, @count aliases generated.
tr[0]: Toplu forum ve forum taşıyıcıları isimlendirmesi tamamlandı, @count isim oluşturuldu.

en: Pattern for user account page paths
tr: Kullanıcı hesap sayfaları için şablon

en: Generate aliases for all existing user account pages which do not already have aliases.
tr: Yol ismi olmayan tüm kullanıcı hesapları için isimleri oluştur

en: Pattern for blog page paths
tr: Günlük (blog) sayfaları için şablon

en: Generate aliases for all existing blog pages which do not already have aliases.
tr: İsmi olmayan tüm günlükler için isimleri oluştur.

en: Pattern for user-tracker page paths
tr: Kullanıcı takip sayfa yolları için şablon

en: Generate aliases for all existing user-tracker pages which do not already have aliases.
tr: Hali hazırda URL ismi olmayan tüm kullanıcı takip sayfaları için isimleri oluştur.

en: Verbose
tr: Detaylı

en: Display alias changes (except during bulk updates).
tr: İsim değişikliklerini göster (toplu güncellemeler dışında)

en: Replace by separator
tr: Ayraç ile değiştir

en: Maximum alias length
tr: Takma adın (alias) ençok uzunluğu

en: Maximum component length
tr: En fazla bileşen uzunluğu

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
tr: İsimde yer alan bir bileşen için (örn. [title]) en fazla metin uzunluğu. 100 önerilir. Detaylar için <a href="@pathauto-help">OtoYol yardımına</a> bakın.

en: Update action
tr: Güncelleme eylemi

en: What should pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
tr: OtoYol, hali hazırda isimlendirmesi olan bir içeriği güncellerken ne yapsın?

en: Strings to Remove
tr: Kaldırılacak kelimeler

en: Pathauto
tr: OtoYol

en: administer pathauto
tr: OtoYol yönetimi

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
tr: Eklentilerin oluşturdukları içerik için otomatik olarak URL isimleri oluşturmasını sağlar.

en: !time ago
tr: !time önce

en: Other
tr: Diğer

en: Backup
tr: Yedekle

en: Align
tr: Hizalama

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Basic
tr: Temel

en: Color
tr: Renk

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Logo URL
tr: Logo URL adresi

en: Link URL
tr: Bağlantı URL

en: access content
tr: içeriğe erişim

en: List type
tr: Liste tipi

en: Role
tr: Rol

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: Allow
tr: İzin ver

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: Destination
tr: İstikamet

en: String
tr: Dize

en: Case
tr: Büyük/Küçük harf

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Referrer
tr: Yönlendiren

en: Exists
tr: Mevcuttur

en: Site off-line message
tr: Site kapalı iletisi

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
tr: @site şu anda bakımdadır. Kısa bir süre sonra geri döneceğiz. Sabrınız için teşekkürler.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
tr: Site kapalı iken ziyaretçilere gösterilecek ileti.

en: Default front page
tr: Öntanımlı ana sayfa

en: Both
tr: İkisi de

en: Last
tr: Son

en: Filtered text (user selects input format)
tr: Filtrelenmiş metin (girdi biçimini kullanıcı seçer)

en: Text processing
tr: Metin işleme

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
tr: Alanın karakter cinsinden azami uzunluğu. Sınırsız uzunluk için boş bırakın.

en: Rows
tr: Satırlar

en: Create content
tr: İçerik yarat

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: access denied
tr: erişim engellendi

en: Robots META tags
tr: Robots META etiketleri

en: Add noindex
tr: noindex ekle

en: Add nofollow
tr: nofollow ekle

en: Add noarchive
tr: noarchive ekle

en: Printer-friendly pages
tr: Yazıcı uyumlu sayfalar

en: Argument
tr: Değişken

en: Anonymous
tr: Konuk

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Smiley
tr: İfade

en: <All>
tr: <Tümü>

en: As Time Ago
tr: Geçen süre olarak

en: List View
tr: Liste görünümü

en: access all views
tr: tüm gösterimlere (view) erişim

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
tr: Gösterimler sisteminizdeki içeriğin özelleştirilmiş listeleridir; büyük ölçüde yapılandırılabilirler ve içerik listelerinin nasıl sunulacağını denetlemenizi sağlarlar.

en: Tools
tr: Araçlar

en: Override
tr: Varsayılanı değiştir

en: Clone
tr: Kopya

en: Existing Views
tr: Varolan görünümler

en: Default Views
tr: Öntanımlı görünümler

en: Summary, sorted ascending
tr: Özet, artan sırada

en: Summary, sorted descending
tr: Özet, azalan sırada

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Normal menu item
tr: Normal menü öğesi

en: Empty text
tr: Boş metin

en: Expose
tr: Çıkar

en: Down
tr: Aşağı

en: Wildcard
tr: Joker

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Operator
tr: İşletmen

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Order
tr: Sıralama

en: Add criteria
tr: Kriter ekle

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
tr: Görünüm adında sadece küçük harfler, sayılar ve alt çizgi kullanılabilir.

en: administer views
tr: görünümleri (views) yönet

en: Random
tr: Rastgele

en: Uncategorized
tr: Sınıflandırılmamış

en: Position
tr: Konum

en: Integer
tr: Tamsayı

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: Send to
tr: Alıcı

en: Basic settings
tr: Temel ayarlar

en: Template
tr: Şablon

en: Last checked
tr: Son kontrol

en: Node template
tr: Düğüm şablonu

en: Basic setup
tr: Temel ayarlar

en: Profile name
tr: Profil adı

en: Allow users to choose default
tr: Kullanıcıların varsayılanı seçmesine izin ver

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
tr: Aşağıdaki PHP kodu <code>TRUE</code> dönerse göster (PHP-kipi, sadece uzmanlar).

en: Buttons and plugins
tr: Düğmeler ve eklentiler

en: Toolbar location
tr: Araç çubuğu konumu

en: bottom
tr: alt

en: top
tr: üst

en: left
tr: sol

en: right
tr: sağ

en: Path location
tr: Yol konumu

en: Enable resizing button
tr: Boyutlandırma düğmesini etkinleştir

en: Verify HTML
tr: HTML doğrula

en: Preformatted
tr: Önceden biçimlendirilmiş

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
tr: &lt;font&gt; etiketlerini &lt;style&gt; etiketine çevir

en: Remove linebreaks
tr: Satır sonlarını kaldır

en: CSS path
tr: CSS yolu

en: CSS classes
tr: CSS sınıfları

en: Profile
tr: Profil

en: Close
tr: Kapat

en: filters
tr: filtreler

en: Votes
tr: Oylar

en: Term description
tr: Terim tanımı

en: Edit group
tr: Grubu düzenle

en: fields
tr: alanlar

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Flag
tr: İşaretle

en: Operation
tr: İşlem

en: reply
tr: cevapla

en: Duration
tr: Süre

en: Original
tr: Orjinal

en: Threshold
tr: Eşik

en: Function
tr: İşlev

en: Weeks
tr: Hafta

en: Defaults
tr: Öntanımlı değerler

en: 1 Day
tr: 1 Gün

en: 2 Days
tr: 2 Gün

en: 3 Days
tr: 3 Gün

en: Location name
tr: Konum adı

en: e.g. a place of business, venue, meeting point
tr: örneğin: iş ortamı, olay yeri, buluşma noktası

en: Street
tr: Cadde

en: Additional
tr: Ek

en: City
tr: Şehir

en: Postal code
tr: Posta kodu

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: NOT LISTED
tr: KAYITLI DEĞİL

en: State/Province
tr: İl

en: Map links
tr: Harita bağlantıları

en: Geocoding options
tr: Geocoding seçenekleri

en: Settings for Location module
tr: Konum modulü için ayarlar

en: The location module allows you to associate a geographic location with content and users. Users can do proximity searches by postal code.  This is useful for organizing communities that have a geographic presence.
tr: Konum modulü coğrafi bir konumla kullanıcıları ve içeriği ilişkilendirmenizi sağlar. Kullanıcılar posta kodu kullanarak yakınlık aramaları yapabilirler. Bu aynı coğrafyaya ait olan toplulukları organize etmek için kullanışlıdır.

en: To administer locative information for content, use the content type administration page.  To support most location enabled features, you will need to install the country specific include file.  To support postal code proximity searches for a particular country, you will need a database dump of postal code data for that country.  As of June 2007 only U.S. and German postal codes are supported.
tr: İçerik için konumsal bilgiyi yönetmek için içerik türü yönetim sayfasını kullanın. Konum temelli özelliklerin çoğunu kullanabilmek için ülkeye özel include dosyası(location.tr.inc) kurmanız gerekmekte. Posta kodu kullanarak yakınlık aramasını herhangi bir ülkeye özel desteklemek için, o ülkeye özel post kodu veritabanı gereklidir. Haziran 2007 itibariyle sadece Amerika ve Almanya posta kodları desteklenmektedir.

en: For more information please read the configuration and customization handbook <a href="@location">Location page</a>.
tr: Daha fazla bilgi için lütfen ayarlama ve özelleştirme rehberini okuyun <a href="@location">Konum sayfası</a>.

en: None supported.
tr: Hiçbiri desteklenmiyor

en: Street location
tr: Sokak konumu

en: Configure parameters for %service geocoding
tr: %service adlı geocoding servisi için parametreleri ayarlayın

en: No service selected for country.
tr: Ülke için seçili bir hizmet yok.

en: Configure parameters
tr: Değerleri yapılandır

en: No configuration necessary for selected service.
tr: Seçili hizmet için yapılandırma gerekmiyor.

en: Locative information
tr: Konumsal bilgi

en: Number of locations
tr: Konum sayısı

en: Collapsible
tr: Açılır-Kapanır

en: Make the location box collapsible.
tr: Konum kutusunu daraltılabilir yap.

en: Collapsed
tr: Kapalı

en: Display the location box collapsed.
tr: Konum kutusunu daraltılmış göster.

en: Location #%number
tr: Konum #%number

en: Add another location
tr: Başka bir konum ekleyin

en: Add location
tr: Konum ekle

en: Default country selection
tr: Öntanımlı ülke seçimi

en: This will be the country that is automatically selected when a location form is served for a new location.
tr: Yeni bir konum için bir konum formu dunulduğunda otomatik olarak seçili ülke bu olacaktır.

en: Enable the display of locations.
tr: Konumların görüntülenmesine izin ver.

en: Coordinates
tr: Koordinatlar

en: Location | Locations
tr[0]: Konum

en: submit latitude/longitude
tr: enlem/boylam gönder

en: Fax number
tr: Faks numarası

en: Location Fax
tr: Konum Faksı

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Location Phone
tr: Konum Telefonu

en: Google Maps API Key
tr: Google Haritalar (Google Maps) API anahtarı

en: Geocoder API Key
tr: Geocoder API Anahtarı

en: Germany
tr: Almanya

en: Protocol
tr: İletişim Kuralları

en: Logout
tr: Çıkış

en: Common settings
tr: Genel ayarlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: comments
tr: yorumlar

en: Full
tr: Tam

en: Default language
tr: Ön tanımlı dil

en: Rules
tr: Kurallar

en: Afghanistan
tr: Afganistan

en: Albania
tr: Arnavutluk

en: Algeria
tr: Cezayir

en: American Samoa
tr: Amerikan Samoası

en: Antarctica
tr: Antartika

en: Argentina
tr: Arjantin

en: Armenia
tr: Ermenistan

en: Australia
tr: Avustralya

en: Austria
tr: Avusturya

en: Azerbaijan
tr: Azerbaycan

en: Bahamas
tr: Bahamalar

en: Bahrain
tr: Bahreyn

en: Bangladesh
tr: Bangladeş

en: Belgium
tr: Belçika

en: Bolivia
tr: Bolivya

en: Bosnia and Herzegovina
tr: Bosna Hersek

en: Bulgaria
tr: Bulgaristan

en: Cambodia
tr: Kamboçya

en: Cameroon
tr: Kamerun

en: Canada
tr: Kanada

en: Cayman Islands
tr: Cayman Adaları

en: Chad
tr: Çad

en: China
tr: Çin

en: Christmas Island
tr: Christmas Adası

en: Cocos (Keeling) Islands
tr: Cocos (Keeling) Adaları

en: Colombia
tr: Kolombiya

en: Cook Islands
tr: Cook Adaları

en: Costa Rica
tr: Kosta Rika

en: Cyprus
tr: Kıbrıs

en: Czech Republic
tr: Çek Cumhuriyeti

en: Denmark
tr: Danimarka

en: Djibouti
tr: Cibuti

en: Dominican Republic
tr: Dominik Cumhuriyeti

en: East Timor
tr: Doğu Timor

en: Ecuador
tr: Ekvador

en: Eritrea
tr: Eritre

en: Estonia
tr: Estonya

en: Ethiopia
tr: Etiyopya

en: Faroe Islands
tr: Faroe Adaları

en: Finland
tr: Finlandiya

en: France
tr: Fransa

en: French Guiana
tr: Fransız Ginesi

en: French Polynesia
tr: Fransız Polinezyası

en: Gambia
tr: Gambiya

en: Georgia
tr: Gürcistan

en: Ghana
tr: Gana

en: Greece
tr: Yunanistan

en: Guinea
tr: Gine

en: Heard Island and McDonald Islands
tr: Heard Adası ve McDonald Adaları

en: Hungary
tr: Macaristan

en: Iceland
tr: İzlanda

en: India
tr: Hindistan

en: Indonesia
tr: Endonezya

en: Iraq
tr: Irak

en: Ireland
tr: İrlanda

en: Italy
tr: İtalya

en: Jordan
tr: Ürdün

en: Kazakhstan
tr: Kazakistan

en: Kuwait
tr: Kuveyt

en: Kyrgyzstan
tr: Kırgızistan

en: Latvia
tr: Letonya

en: Lebanon
tr: Lübnan

en: Liberia
tr: Liberya

en: Lithuania
tr: Litvanya

en: Luxembourg
tr: Lüksemburg

en: Madagascar
tr: Madagaskar

en: Malawi
tr: Malavi

en: Malaysia
tr: Malezya

en: Maldives
tr: Maldivler

en: Mexico
tr: Meksika

en: Micronesia
tr: Mikronezya

en: Mozambique
tr: Mozambik

en: Netherlands
tr: Hollanda

en: Nicaragua
tr: Nikaragua

en: Niger
tr: Nijer

en: Nigeria
tr: Nijery

en: North Korea
tr: Kuzey Kore

en: Norway
tr: Norveç

en: Papua New Guinea
tr: Papua Yeni Gine

en: Philippines
tr: Filipinler

en: Puerto Rico
tr: Porto Riko

en: Qatar
tr: Katar

en: Romania
tr: Romanya

en: Russia
tr: Rusya

en: Rwanda
tr: Ruanda

en: Saudi Arabia
tr: Suudi Arabistan

en: Slovakia
tr: Slovakya

en: Slovenia
tr: Slovenya

en: Somalia
tr: Somali

en: South Africa
tr: Güney Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
tr: Güney Georgia ve Güney Sandwich Adalar

en: Spain
tr: İspanya

en: Suriname
tr: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
tr: Svalbard ve Jan Mayen

en: Sweden
tr: İsveç

en: Switzerland
tr: İsviçre

en: Syria
tr: Suriye

en: Taiwan
tr: Tayvan

en: Tajikistan
tr: Tacikistan

en: Tanzania
tr: Tanzanya

en: Thailand
tr: Tayland

en: Tunisia
tr: Tunus

en: Turkmenistan
tr: Türkmenistan

en: Ukraine
tr: Ukrayna

en: United Arab Emirates
tr: Birleşik Arap Emirliği

en: United Kingdom
tr: Birleşik Krallık(İngiltere)

en: United States
tr: Amerika Birleşik Devletleri

en: Uzbekistan
tr: Özbekistan

en: Virgin Islands
tr: Virgin Adaları

en: Wallis and Futuna
tr: Wallis ve Futuna Adaları

en: Zambia
tr: Zambiya

en: Database name
tr: Veritabanı adı

en: Add user
tr: Kullanıcı ekle

en: Regular expression
tr: Düzenli ifade

en: Formatting guidelines
tr: Biçimlendirme kılavuzu

en: Size of textfield
tr: Yazı alanının boyutu

en: Authoring information
tr: Yazarlık seçenekleri

en: Authored on
tr: Yazıldığı tarih

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
tr: Biçimi: %time. Gönderme zamanını kullanmak için boş bırakın.

en: Leave blank for %anonymous.
tr: %anonymous için boş bırakın.

en: Hidden
tr: Gizli

en: Attachments
tr: Ekler

en: File attachments
tr: Dosya ekleri

en: Approved
tr: Onaylandı

en: Short Description
tr: Kısa Açıklama

en: create
tr: oluştur

en: Root
tr: Kök

en: minute
tr: dakika

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
tr: Drupal yolunu kullanarak her satıra tek bir sayfa girin. '*' karakteri jokerdir. Örnek: ağ günlüğü sayfası için %blog; tüm kişisel ağ günlükleri için %blog-wildcard. Anasayfa için %front kullanınız.

en: Other queries
tr: Diğer sorgular

en: Key
tr: Anahtar

en: Link to content
tr: İçerik bağlantısı

en: Link to node
tr: Düğüm bağlantısı

en: WIDTHxHEIGHT
tr: GENİŞLİKxYÜKSEKLİK

en: Maximum file size per upload
tr: Yükleme başına en yüksek dosya boyutu

en: File Upload
tr: Dosya Yükle

en: [<a href="@link">more help...</a>]
tr: [<a href="@link">ek bilgi...</a>]

en: Upload file
tr: Dosya yükle

en: Printer-friendly
tr: Yazıcı uyumlu

en: Display a printer-friendly version of this page.
tr: Bu sayfanın yazıcı uyumlu halini göster

en: Printer-friendly page link
tr: Yazıcı uyumlu sayfa bağlantısı

en: Printer-friendly URLs list
tr: Yazıcı uyumlu URL adresleri listesi

en: Open the printer-friendly version in a new window
tr: Yazıcı uyumlu sayfayı yeni bir pencerede aç

en: Setting this option will make the printer-friendly version open in a new window/tab.
tr: Bu seçenek, yazıcı uyumlu sayfanın yeni bir pencere/sekmede açılmasını sağlar

en: Send to printer
tr: Yazıcıya gönder

en: Automatically calls the browser's print function when the printer-friendly version is displayed.
tr: Yazıcı uyumlu sayfa gösterildiğinde, otomatik olarak tarayıcının yazdır fonksiyonu çalıştırılır.

en: Display source URL
tr: Kaynak URL adresi görüntüle

en: When this option is selected, the URL for the original page will be displayed at the bottom of the printer-friendly version.
tr: Bu seçenek seçildiğinde, orjinal sayfanın URL adresi yazıcı uyumlu sayfanın altında gösterilecektir

en: Add current time/date to the source URL
tr: Kaynak URL adresine o anki saat/tarih bilgisini ekle

en: Display the current date and time in the Source URL line.
tr: Kaynak URL satırında o anki tarih ve zaman bilgisini gösterir

en: Force use of node ID in source URL
tr: Kaynak URL adresinde düğüm no kullanımını zorunlu kıl

en: Drupal will attempt to use the page's defined alias in case there is one. To force the use of the fixed URL, activate this option.
tr: Eğer varsa, Drupal ilgili sayfanın takma adını kullanmaya çalışacaktır. Düğüm no kullanarak sabit URL kullanılsın istiyorsanız, bu seçeneği etkinleştirebilirsiniz.

en: Instruct robots to not index printer-friendly pages. Recommended for good search engine karma.
tr: Arama motorlarının yazıcı uyumlu sayfaları indekslememeleri konusunda bilgilendirir. Arama motoru dostu bir site için önerilir.

en: Instruct robots to not follow outgoing links on printer-friendly pages.
tr: Arama robotlarını yazıcı uyumlu sayfalardaki bağlantıları takip etmemeleri konusunda bilgilendirir

en: Non-standard tag to instruct search engines to not show a "Cached" link for your printer-friendly pages. Recognized by Googlebot.
tr: Arama motorlarını yazıcı uyumlu sayfalarınız için  "Önbellek" bağlantısı göstermemeleri konusunda bilgilendiren, standart olmayan etiket. Googlebot tarafından bilinir.

en: access print
tr: Yazıcı uyumlu sayfalara erişim

en: administer print
tr: Yazıcı uyumlu sayfaların yönetimi

en: Timer
tr: Zamanlayıcı

en: Change
tr: Değiştir

en: English
tr: İngilizce

en: in
tr: içinde

en: Messages
tr: İletiler

en: Default height
tr: Öntanımlı yükseklik

en: Default width
tr: Öntanımlı genişlik

en: Edit term
tr: Terim düzenle

en: Tokens
tr: tokens

en: Token
tr: Simge

en: Switch
tr: Değiştir

en: Countries
tr: Ülkeler

en: Delimiter
tr: Ayırıcı

en: Feeds
tr: Beslemeler

en: ago
tr: önce

en: Could not retrieve title from feed.
tr: Beslemeden başlık alınamadı.

en: Allowed HTML tags
tr: İzin verilen HTML etiketleri

en: Sources
tr: Kaynaklar

en: Clear
tr: Temizle

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: The update has been performed.
tr: Güncelleme işlemi tamamlandı.

en: Node title
tr: Düğüm başlığı

en: Node body
tr: Düğüm gövdesi

en: update
tr: güncelle

en: View user profile.
tr: Kullanıcı profilini görüntüle.

en: Full text
tr: Tam metin

en: Feed settings
tr: Besleme ayarları

en: administer feeds
tr: beslemeleri yönet

en: Source
tr: Kaynak

en: Date/Time
tr: Tarih/Saat

en: published
tr: yayında

en: The changes have been saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Undo
tr: Geri al

en: Search results
tr: Arama sonuçları

en: Your search yielded no results
tr: Aramanıza uygun bir sonuç bulunamadı

en: Please enter some keywords.
tr: Lütfen birkaç anahtar kelime girin.

en: unlimited
tr: limitsiz

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Deleted
tr: Silindi

en: Display name
tr: Gösterilen isim

en: Features
tr: Özellikler

en: Replace
tr: Değiştir

en: Definition
tr: Tanım

en: Allowed values list
tr: İzin verilen değerler listesi

en: Today
tr: Bugün

en: Yesterday
tr: Dün

en: Activity
tr: Etkinlik

en: Publishing options
tr: Yayınlama seçenekleri

en: First
tr: Birinci

en: Limit
tr: Sınır

en: Query
tr: Sorgu

en: Font size
tr: Yazı tipi boyutu

en: Configure block
tr: Bloğu yapılandır

en: NO
tr: HAYIR

en: YES
tr: EVET

en: Site's time zone
tr: Sitenin saat dilimi

en: Date's time zone
tr: Tarihin saat dilimi

en: No time zone conversion
tr: Saat dilimi dönüşümü yok

en: hour
tr: saat

en: timezone
tr: saat dilimi

en: Hour
tr: Saat

en: Minute
tr: Dakika

en: Second
tr: Saniye

en: Select List
tr: Seçim Listesi

en: Years back and forward must be in the format -9:+9.
tr: İleri ve geri yıllar -9:+9 biçiminde olmalı.

en: Site default
tr: Site öntanımlı değeri

en: Set the order and format for the date parts in the input form. The format will be adapted to remove values not in the granularity for this field.
tr: Giriş formundaki tarih kısımları için sıralama ve biçimi ayarlayın. Biçim, bu alanın ayrıntılandırmasında içerilmeyen değerleri kaldıracak şekilde uyarlanacaktır.

en: Years back and forward
tr: İleri ve geri yıllar

en: Increment the minute and second fields by this amount.
tr: Dakika ve saniye alanlarını bu miktarda arttır.

en: Input Type
tr: Girdi Türü

en: Select list
tr: Seçim listesi

en: Text field
tr: Metin alanı

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
tr: Saat ayrıntısına sahip olmayan tarihler herhangi bir saat dilimi işlemi kullanmamalıdır.

en: To Date
tr: Tarihe

en: Granularity
tr: Ayrıntılandırma

en: Set the date elements to be stored (at least a year is required).
tr: Saklanacak tarih öğelerini ayarlayın (en azından bir yıl gereklidir).

en: Default Display
tr: Öntanımlı Görünüm

en: Time zone handling
tr: Saat dilimi kullanımı

en: Select the timezone handling method to be used for this date field.
tr: Bu tarih alanı için kullanılacak saat dilimi yöntemini seçin.

en: Long
tr: Uzun

en: Short
tr: Kısa

en: Target type
tr: Hedef tür

en: body
tr: gövde

en: Url field
tr: Url alanı

en: !type Fields
tr: !type Alanlar

en: Starting nid
tr: Başlangıç nid

en: Convert nodes with nids greater than or equal to this number.
tr: Bu sayıdan büyük ya da eşit düğüm numarası olan düğümleri dönüştür.

en: Displays the language selected for a given group.
tr: Bu grup için seçilmiş dili gösterir.

en: Moderated
tr: Denetlenen

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Mission statement
tr: Site amaç metni

en: Disable dragging
tr: Sürüklemeyi devre dışı bırak

en: Use AutoZoom
tr: AutoZoom kullan

en: User locations
tr: Kullanıcı konumları

en: Node settings
tr: Düğüm ayarları

en: Controls
tr: Denetimler

en: Alignment
tr: Hizalama

en: E-mail subject
tr: E-posta konusu

en: Workflow
tr: İş akışı

en: Randomize
tr: Rastgele belirle

en: Link label
tr: Link etiketi

en: author
tr: yazar

en: Content Links
tr: İçerik Bağlantıları

en: AND
tr: VE

en: Fixed
tr: Sabit

en: Revert
tr: Geri al

en: Empty
tr: Boş

en: Greater than
tr: Büyüktür

en: Less than
tr: Küçüktür

en: Replacement patterns for @name
tr: @name için değiştirme şablonları

en: PHP code
tr: PHP kodu

en: Changes have been saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: user #1
tr: kullanıcı #1

en: Caption
tr: Başlık

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: Default template
tr: Varsayılan şablon

en: Open in new window
tr: Yeni pencerede aç

en: Maxlength
tr: Maksimum uzunluk

en: Display fields
tr: Alanları göster

en: profile
tr: profil

en: Immediately
tr: Anında

en: State name
tr: Devlet/Eyalet adı

en: workflow
tr: iş akışı

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Date formats
tr: Tarih biçimleri

en: Hours
tr: Saat

en: Red
tr: Kırmızı

en: White
tr: Beyaz

en: Units
tr: Birimler

en: Site information
tr: Site bilgisi

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Reference
tr: Kaynak

en: Do it!
tr: Yap!

en: or
tr: ya da

en: private
tr: özel

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Poll settings
tr: Anket ayarları

en: Convert
tr: Dönüştür

en: Delete term
tr: Terimi sil

en: Parent term
tr: Üst terim

en: All blogs
tr: Tüm ağ günlükleri

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Forums
tr: Forumlar

en: Glossary
tr: Sözlükçe

en: Link style
tr: Bağlantı stili

en: Superscript
tr: Üst simge

en: Is the group home page private or not.
tr: Grubun anasayfası özel ya da değil mi.

en: New group home pages and default audience are always public.
tr: Yeni grupların anasayfaları ve izleyici öndeğerleri her zaman açıktır.

en: New group home pages and default audience are always private.
tr: Yeni grupların anasayfaları ve izleyici öndeğerleri her zaman özeldir.

en: view revisions
tr: sürümleri görüntüleyebilme

en: Revisions for %title
tr: %title için sürümler

en: !date by !username
tr: !date !username

en: revert
tr: geri al

en: Revision
tr: Sürüm

en: current revision
tr: güncel sürüm

en: Track
tr: Takip

en: Missing
tr: Kayıp

en: User management
tr: Kullanıcı yönetimi

en: Permissions
tr: İzinler

en: Your settings have been saved.
tr: Ayarlarınız kaydedildi.

en: Search options
tr: Arama seçenekleri

en: Last modified
tr: Son değişiklik

en: Edit membership
tr: Üyeliği düzenle

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Reversed
tr: Tersine

en: Schedules
tr: Zamanlamalar

en: Changed
tr: Değişti

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Failed
tr: Hata oluştu

en: Reverse
tr: Ters

en: create
tr: yarat

en: Aland Islands
tr: Aland Adaları

en: Falkland Islands
tr: Falkland Adaları

en: South Korea
tr: Güney Kore

en: British Virgin Islands
tr: Britanya Virgin Adaları

en: U.S. Virgin Islands
tr: ABD Virgin Adaları

en: completed
tr: tamamlandı

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: Theme settings
tr: Tema ayarları

en: My bookmarks
tr: Yer İmlerim

en: %type settings
tr: %type ayarları

en: Not published
tr: Yayınlanmamış

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
tr: PHP ayarlarınız yüklenebilecek dosya boyutunu %size olarak sınırlıyor.

en: Menu settings
tr: Menü ayarları

en: Color scheme
tr: Renk şeması

en: Gray
tr: Gri

en: Purple
tr: Mor

en: edit own
tr: kendininkini düzenle

en: edit
tr: düzenle

en: Unformatted
tr: Biçimlenmemiş

en: Path to the "convert" binary
tr: binary moda dönüştürülecek adres

en: Documents
tr: Belgeler

en: Formats
tr: Biçimler

en: @type: deleted %title.
tr: @type: %title silindi.

en: RSS Feed
tr: RSS Beslemesi

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: New comments
tr: Yeni yorumlar

en: New
tr: Yeni

en: Updated content
tr: Güncellenmiş içerik

en: flag
tr: işaret

en: Top left
tr: Üst sol

en: Top right
tr: Üst sağ

en: Bottom right
tr: Alt sağ

en: Bottom left
tr: Alt sol

en: Relationships
tr: İlişkiler

en: Add type
tr: Tür ekle

en: Plural
tr: Çoğul

en: Relationship
tr: İlişki

en: relationships
tr: ilişkiler

en: image
tr: imaj

en: Basic information
tr: Temel bilgiler

en: Sort criteria
tr: Sıralama ölçütü

en: Display style
tr: Görüntüleme sitili

en: The primary identifier for a node.
tr: Düğümler için birincil belirteç.

en: Content top
tr: Önce içerik

en: Parent menu item
tr: Üst menü öğesi

en: Delete action
tr: Eylemi sil

en: Themes
tr: Temalar

en: Translations
tr: Çeviriler

en: JPEG quality
tr: JPEG kalitesi

en: Teaser display
tr: Özet (teaser) görünüm

en: Join
tr: Katıl

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: administer nodes
tr: düğümleri yönet

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: !name field is required.
tr: !name alanı zorunludur.

en: Unknown location
tr: Bilinmeyen konum

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Comment settings
tr: Yorum ayarları

en: Related content
tr: İlgili içerik

en: Sticky
tr: Kalıcı

en: Content Type
tr: İçerik çeşidi

en: Read only
tr: Sadece okunur

en: TRUE
tr: DOĞRU

en: FALSE
tr: YANLIŞ

en: Ok
tr: Tamam

en: cancel
tr: iptal

en: users
tr: kullanıcılar

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Processing
tr: İşliyor

en: Finished
tr: Tamamlandı

en: Output format
tr: Çıkış biçimi

en: Storage
tr: Kayıt yeri

en: Keyboard shortcuts
tr: Klavye kısa yolları

en: File upload error. Could not move uploaded file.
tr: Dosya yükleme hatası. Yüklenen dosya taşınamadı.

en: Insert !image or !link.
tr: !image veya !link ekle.

en: Default display
tr: Varsayılan görünüm

en: Submissions
tr: Gönderimler

en: Analysis
tr: Analiz

en: Clear Form Submissions
tr: Form Gönderilerini Temizle

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
tr: Bu form için tüm gönderimleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Webform %title entries cleared.
tr: Webform %title girdileri silindi.

en: Are you sure you want to delete this submission?
tr: Bu form gönderisini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Submitted values are
tr: Gönderilen değerler:

en: responses
tr: yanıt

en: View and edit all the available webforms on your site.
tr: Sitenizdeki bütün webformlarını görüntüleyin ve düzenleyin.

en: Global configuration of webform functionality.
tr: Webform fonksiyonlarının genel ayarları.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
tr: Kullanıcılarınızın erişebileceği yeni bir form veya anket oluşturun. Gönderilerin sonuçları, istatistikleri ayrıcalıklı kullanıcılar için erişilebilir halde olacaktır.

en: Go to form
tr: Forma git

en: View this form.
tr: Bu formu göster.

en: Advanced Options
tr: Gelişmiş Seçenekler

en: Mandatory
tr: Zorunlu

en: E-mail to address
tr: E-posta adresi

en: E-mail from name
tr: E-posta adı

en: E-mail from address
tr: Gönderen e-posta adresi

en: ever
tr: her zaman

en: every hour
tr: her saat

en: every day
tr: her gün

en: every week
tr: her hafta

en: No Components, add a component below.
tr: Hiçbir bileşen yok, aşağıdan bir bileşen ekleyin.

en: Field Key
tr: Alan Anahtarı

en: Check this option if the user must enter a value.
tr: Kullanıcının bir değer girmesi gerekiyorsa bu seçeneği işaretleyin.

en: Previous submission
tr: Önceki gönderi

en: Next submission
tr: Sonraki gönderi

en: Submitted by !name
tr: Gönderen !name

en: Next Page >
tr: Sonraki Sayfa >

en: < Previous Page
tr: < Önceki Sayfa

en: Go back to the form
tr: Forma geri dön

en: access own webform submissions
tr: kendi webform gönderilerine eriş

en: edit own webform submissions
tr: kendi webform gönderilerini düzenle

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
tr: Form ve anket oluşturulmasına izin verir.

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: The default value of the field.
tr: Alanın varsayılan değeri.

en: Timezone
tr: Saat dilimi

en: Left Blank
tr: Sol Boşluk

en: User entered value
tr: Girilen değer

en: Width of the textfield.
tr: Metin alanının genişliği.

en: User email as default
tr: Öntanımlı olarak kullanıcı e-postası

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
tr: Bu alanın öntanımlı değerini, eğer giriş yapmış ise kullanıcının e-postası olarak belirle.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
tr: Bu alanı düzenlenemez yap. Değiştirilemeyen öntanımlı değer için kullanışlıdır.

en: Collapsed by Default
tr: Varsayılan olarak kapalı

en: Enter the max file size a user may upload (in KB).
tr: Bir kullanıcının yükleyebileceği maksimum dosya boyutu (KB cinsinden).

en: Webform uploads are always saved in the site files directory. You may optionally specify a subfolder to store your files.
tr: Webform yüklemeleri her zaman sitenin dosya dizinine kaydedilir. İsterseniz dosyalarınızı saklamak için bu dizin içinde bir alt dizin belirtebilirsiniz.

en: Files with the '%ext' extension are not allowed, please upload a file with a %exts extension.
tr: '%ext' uzantılı dosyalara izin verilmemektedir, lütfen %exts uzantılı bir dosya yükleyiniz.

en: The file '%filename' is too large (%filesize KB). Please upload a file %maxsize KB or smaller.
tr: '%filename' dosya boyutu çok büyük (%filesize KB). Lütfen %maxsize KB dan küçük dosya yükleyiniz.

en: The uploaded file %filename was unable to be saved. The destination directory may not be writable.
tr: Yüklenen dosya %filename kaydedilemedi. Hedef dizin yazılabilir olmayabilir.

en: Average uploaded file size
tr: Yüklenen dosyaların ortalama boyutu

en: Questions
tr: Sorular

en: Randomize Options
tr: Seçenekleri Rastgele Karıştır

en: Randomize Questions
tr: Soruları Rastgele Karıştır

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
tr: Bu özelliği kullanıcının birden çok değer seçebilmesine izin vermek için seçin.

en: Listbox
tr: Liste kutusu

en: Basic textfield type.
tr: Temel metin alanı tipi.

en: go back
tr: geri git

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
tr: Bu metin, tüm sayfaların altında görüntülenecektir. Sayfalarınıza telif hakkı bilgisi eklemek için kullanılabilir.

en: Image path
tr: Resim yolu

en: Alternate text
tr: Alternatif Metin

en: Apply
tr: Uygula

en: Select
tr: Seç

en: Number of members for a group. Excludes memberships which are pending approval.
tr: Bir gruptaki üye adedi. Onay bekleyen üyelikler hariçtir.

en: Does member receive email notifications for a group.
tr: Üye, grup için yapılan eposta duyurularını alır mı.

en: OG: Is member an admin in a group
tr: OG: Üye, bir grupta yönetici mi

en: Add members
tr: Üye ekle

en: Membership saved.
tr: Üyelik kaydedildi.

en: Membership request approved.
tr: Üyelik isteği onaylandı.

en: Membership request denied.
tr: Üyelik isteği reddedildi.

en: Membership request to the %group group awaits approval by an administrator.
tr: %group grubuna üyelik isteği, bir yöneticinin onayını beklemekte.

en: Membership requests
tr: Üyelik başvuruları

en: How should membership requests be handled in this group? When you select <em>closed</em>, users will not be able to join <strong>or</strong> leave.
tr: Bu grupta üyelik istekleri nasıl hallediliyor? <em>Kapalı</em> seçtiğinizde, kullanıcıların kendi başlarına gruba katılma <strong>ya da</strong> ayrılmaları mümkün olmayacaktır.

en: My membership
tr: Üyeliğim

en: 1 member | @count members
tr[0]: 1 üye

en: Show blocks
tr: Blokları göster

en: You must select a node.
tr: Bir düğüm seçmelisiniz.

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Go to page @number
tr: @number. sayfaya git

en: Enter the terms you wish to search for.
tr: Aramak istediğiniz terimleri giriniz.

en: Bold
tr: Koyu

en: Copy
tr: Kopyala

en: Information
tr: Bilgi

en: No content types available.
tr: Hiç içerik türü yok.

en: PHP Code
tr: PHP Kodu

en: CSV file
tr: CSV dosyası

en: Simple
tr: Basit

en: Relationship type
tr: İlişki türü

en:  content
tr:  içerik

en: Croatia
tr: Hırvatistan

en: Macedonia
tr: Makedonya

en: California
tr: Kaliforniya

en: Colorado
tr: Kolorado

en: Hawaii
tr: Havai

en: North Carolina
tr: Kuzey Carolina

en: North Dakota
tr: Kuzey Dakota

en: South Carolina
tr: Güney Carolina

en: South Dakota
tr: Güney Dakota

en: Washington
tr: Vaşington

en: West Virginia
tr: Batı Virginia

en: Translation
tr: Çeviri

en: Translation status
tr: Çeviri durumu

en: Blocks
tr: Bloklar

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
tr: Eğer PHP kipi seçildiyse PHP kodlarını %php arasında girin. Hatalı PHP kodu çalıştırmanın Drupal sitenizi bozacağını unutmayın.

en: Menus
tr: Menüler

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
tr: Bu içeriği tanımlayan terimlerin virgülle ayrılmış listesi. Örnek: eğlenceli, yamaç paraşütü, "Şirket, Ltd.".

en: A valid date is required for %title.
tr: %title için geçerli bir tarih belirtin.

en: Date API requirements
tr: Date API gereksinimleri

en: A Date API that can be used by other modules.
tr: Başka eklentiler tarafından kullanılabilen bir Date API

en: Relative
tr: Göreceli

en: Above
tr: Üstte

en: Number of values
tr: Değerlerin sayısı

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
tr: Dikkat! Veri oluşturulduktan sonra bu ayarı değiştirmek veri kaybına neden olabilir!

en: User's time zone
tr: Kullanıcının saat dilimi

en: The raw date value.
tr: Saf tarih değeri

en: The formatted date.
tr: Biçimlendirilmiş tarih.

en: The raw date timestamp.
tr: Saf tarih zaman damgası

en: Date year (four digit)
tr: Tarih yıl (dört rakam)

en: Date year (two digit)
tr: Tarih yıl (iki rakam)

en: Date month (full word)
tr: Tarih ay (tam kelime)

en: Date month (abbreviated)
tr: Tarih ay (kısaltma)

en: Date month (two digit, zero padded)
tr: Tarih ay (iki rakam, sıfır ile doldurulmuş)

en: Date month (one or two digit)
tr: Tarih ay (bir veya iki rakam)

en: Date week (two digit)
tr: Tarih hafta (iki rakam)

en: Date day (full word)
tr: Tarih gün (tam kelime)

en: Date day (abbreviation)
tr: Tarih gün (kısaltma)

en: Date day (two digit, zero-padded)
tr: Tarih gün (iki rakam, sıfır ile doldurulmuş)

en: Date day (one or two digit)
tr: Tarih gün (bir veya iki rakam)

en: @min and @max
tr: @min ve @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
tr: Veritabanında tarihi bir ISO tarih olarak kaydet; tarihsel ya da kısmi tarihler için önerilir.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
tr: Veritabanında tarihi bir tarih-saat alanı olarak kaydet; zaman dilimi dönüşümü gerektirebilecek tam tarih ve zamanlar için önerilir.

en: Previous field
tr: Önceki alan

en: Next field
tr: Sonraki alan

en: Increment
tr: Arttır

en: Decrement
tr: Azalt

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
tr: Tarih ve saat seçmek için jquery takvim ve saat giriş araçlarını etkinleştirir

en: Until
tr: şu ana kadar

en: -- Any
tr: herhangi

en: Day of Month
tr: Ayın Günü

en: Day of Week
tr: Haftanın Günü

en: Except
tr: Dışında

en: Every @number
tr: Her @number

en: Third
tr: Üçüncü

en: Fourth
tr: Dördüncü

en: Fifth
tr: Beşinci

en: Default time zone
tr: Varsayılan zaman dilimi

en: Pink
tr: Pembe

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
tr: Daha fazla bilgi için çevrim içi el kitabının <a href="@handbook-cck">CCK</a> bölümüne veya <a href="@project-cck">CCK proje sayfası</a>na bakınız.

en: Add another item
tr: Başka bir öğe ekle

en: Full node
tr: Tüm düğüm

en: Search Index
tr: Arama Dizini

en: Search Result
tr: Arama Sonuçları

en: Updating field type %type with module %module.
tr: %type alan türü, %module eklentisiyle güncelleniyor.

en: Updating widget type %type with module %module.
tr: %type türü arayüz nesnesi %modüle eklentisi tarafından güncelleniyor.

en: Manage fields
tr: Alanları yönet

en: Remove field
tr: Alanı kaldır

en: Allows administrators to define new content types.
tr: Yöneticilerin yeni içerik türü tanımlamasına izin verir.

en: Trimmed
tr: Kırpılmış

en: Used in
tr: Şurada kullanılıyor

en: No fields have been defined for any content type yet.
tr: Henüz her hangi bir içerik türüne hiç bir alan tanımlanmamış.

en: no styling
tr: stil yok

en: simple
tr: basit

en: fieldset
tr: alan kümesi

en: fieldset - collapsible
tr: alan kümesi - daraltılabilir

en: fieldset - collapsed
tr: alan kümesi - daraltılmış

en: Added field %label.
tr: %label alanı eklendi.

en: There was a problem adding field %label.
tr: %label alanı eklenirken sorunla karşılaşıldı.

en: There was a problem creating field %label.
tr: %label alanı yaratılırken hata oluştu.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
tr: %field alanını kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
tr: Eğer bu alanda bir içeriğiniz varsa kaybolacaktır. Bu işlem geri alınamaz.

en: Removed field %field from %type.
tr: %type türünden %field alanı kaldırıldı.

en: Save field settings
tr: Alan ayarlarını kaydet

en: The default value is invalid.
tr: Varsayılan değer geçerli değil.

en: Saved field %label.
tr: %label alanı kaydedildi.

en: The update has encountered an error.
tr: Güncelleme sırasında bir hata oluştu.

en: Processing %title
tr: %title işleniyor

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
tr[0]: 1 adet öğe başarıyla işlendi:
tr[1]: @count adet öğe başarıyla işlendi:

en: Referenced node ID
tr: Başvurulan düğüm ID

en: Referenced node title
tr: Başvurulan düğüm başlığı

en: Raw number value
tr: Ham sayı değeri

en: Formatted number value
tr: Formatlanmış sayı değeri

en: Raw, unfiltered text
tr: Ham, filtrelenmemiş metin

en: Formatted and filtered text
tr: Biçimli ve filtrelenmiş metin

en: Referenced user ID
tr: Başvurulan kullanıcı ID

en: Referenced user name
tr: Başvurulan kullanıcı adı

en: Formatted HTML link to referenced user
tr: Başvurulan kullanıcıya biçimlendirilmiş HTML bağlantı

en: Group multiple values
tr: Çoklu değerleri grupla

en: Select the content type to export.
tr: Dışarıya aktarılacak içerik tipini seçin

en: Export data
tr: Verileri dışarı aktar

en: Copy the export text and paste it into another content type using the import function.
tr: Dışa aktarma metnini kopyalayın ve içe aktarma işlevini kullanarak bunu başka bir içerik türüne yapıştırın.

en: <Create>
tr: <Oluştur>

en: Import data
tr: veri alma

en: Paste the text created by a content export into this field.
tr: İçerik verilerini dışa aktarma tarafından oluşturulan metni bu alana yapıştırın.

en: The import data is not valid import text.
tr: Veriler içe aktarma için uygun değil.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
tr: İçeri aktarma işlemi için aşağıdaki modüller etkinleştirilmelidir: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
tr: %type içerik tipi zaten veritabanında bulunuyor

en: Exiting. No import performed.
tr: Çıkılıyor. İçe aktarma gerçekleştirilmedi.

en: Content Copy
tr: İçerik Kopyalama

en: Enables ability to import/export field definitions.
tr: Alan tanımlarının içeri/dışarı aktarılması yeteneğini sağlar.

en: view
tr: görünüm

en: Content Permissions
tr: İçerik İzinleri

en: Set field-level permissions for CCK fields.
tr: CCK alanları için alan seviyesinde izinleri ayarlayın.

en: always open
tr: her zaman açık

en: collapsible
tr: daraltılır

en: collapsed
tr: daraltılmış

en: These settings apply to the group on node display.
tr: Bu ayarlar düğüm gösteriminde gruba uygulanır.

en: A description of the group.
tr: Grubun açıklaması

en: The group %group_name has been removed.
tr: %group_name grubu kaldırıldı

en: Fieldgroup
tr: Alan Grubu

en: Node reference
tr: Düğüm göndermesi

en: Content types that can be referenced
tr: Gönderme yapılabilir içerik türleri

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
tr: Görünüme aktarılacak bir virgülle ayrılmış değişkenler listesi verin.

en: Title (link)
tr: Başlık (bağlantı)

en: Title (no link)
tr: Başlık (bağlantısız)

en: Autocomplete text field
tr: Otomatik Tamamlama metin alanı

en: Nodereference autocomplete
tr: Düğüm başvurusu otomatik tamamlama

en: Node Reference
tr: Düğüm Başvurusu

en: Store a number in the database as an integer.
tr: Bir sayıyı veritabanında tamsayı olarak sakla

en: Decimal
tr: Ondalık

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
tr: Bir sayıyı veritabanında sabit ondalıklı olarak sakla.

en: Float
tr: Kesirli

en: Store a number in the database in a floating point format.
tr: Bir sayıyı veritabanında kayan nokta biçiminde sakla.

en: Precision
tr: Kesinlik

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
tr: Ondalık işaretinin sağındakiler de dahil, veritabanında saklanacak toplam basamak adedi.

en: The number of digits to the right of the decimal.
tr: Ondalık işaretinin sağındaki basamak sayısı.

en: Decimal marker
tr: Ondalık işareti

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
tr: Kullanıcıların formlarda ondalık işareti için kullanacakları karakter.

en: Allowed values
tr: İzin verilen değerler

en: "Minimum" must be a number.
tr: "Enaz" için bir sayı girilmelidir.

en: "Maximum" must be a number.
tr: "Ençok" için bir sayı girilmelidir.

en: unformatted
tr: biçimlendirilmemiş

en: Defines numeric field types.
tr: Sayısal alan türlerini tanımlar.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
tr: 'Tek bir açık/kapalı onay kutusu' aracı için önce 'kapalı' değerini, sonra <strong>İzin verilen değerler</strong> bölümünde 'açık' değerini tanımlayın. Onay kutusunun etiket olarak 'açık' değerinin etiketini taşıyacağını dikkate alın.

en: Check boxes/radio buttons
tr: Onay kutuları/radyo düğmeleri

en: Single on/off checkbox
tr: Basit açık/kapalı onay kutuları

en: Option Widgets
tr: Seçenekler için Arayüz Nesneleri

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
tr: Metin ve sayısal alanlar için seçim, onay kutusu ve radyo düğmesi arayüz nesnelerini tanımlar.

en: Store text in the database.
tr: Veritabanında metin olarak saklar.

en: Text area (multiple rows)
tr: Yazı alanı (çoklu satır)

en: Defines simple text field types.
tr: Basit metin alanı türlerini tanımlar.

en: User reference
tr: Kullanıcı başvurusu

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
tr: Bir düğümden kullanıcıya ilişki kurmak için alan türü tanımlar.

en: Index
tr: Dizin

en: Collect
tr: Topla

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Publish
tr: Yayınla

en: 1 minute
tr: 1 dakika

en: Permission
tr: İzinler

en: incompatible
tr: uyumlu değil

en: Incompatible with this version of Drupal core
tr: Bu Drupal çekirdek sürümü ile uyumlu değil

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
tr: Bu sürüm, Drupal'ın çekirdeğinin !core_version sürümü ile uyumsuzdur.

en: Incompatible with this version of PHP
tr: Bu PHP sürümü ile uyumlu değil

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
tr: Bu eklenti için PHP'nin @php_required sürümü gereklidir; !php_version versiyonu ile uyumlu değildir.

en: View Image Details
tr: Resim Ayrıntılarını Görüntüle

en: press !x to close
tr: kapatmak için !x'i tıklayınız

en: Grid
tr: Izgara

en: Distance
tr: Uzaklık

en: Redo
tr: İleri al

en: Italic
tr: Eğik

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Hide
tr: Gizle

en: Read/Write
tr: Okunur/Yazılır

en: 1 comment | @count comments
tr[0]: 1 yorum
tr[1]: @count yorum

en: Submission settings
tr: Gönderim ayarları

en: Once an hour
tr: Saatte bir kez

en: Once a day
tr: Günde bir kez

en: Global
tr: Genel

en: arguments
tr: değişkenler

en: Transparent
tr: Şeffaf

en: Green
tr: Yeşil

en: Blue
tr: Mavi

en: Overlay: source image to canvas
tr: Bindirme: kaynak görseli tuvale

en: Places the source image onto the canvas for compositing.
tr: Kaynak görseli bileştirme için tuval üzerine yerleştirir.

en: Adjust
tr: Ayarla

en: File format
tr: Dosya biçimi

en: file system
tr: dosya sistemi

en: Source code
tr: Kaynak kodu

en: OG settings
tr: OG ayarları

en: Thumbnails
tr: Küçük resimler

en: Profiles
tr: Profiller

en: Add new profile
tr: Yeni profil ekle

en: Subscript
tr: Alt simge

en: Unlink
tr: Bağlantıyı kaldır

en: Thread
tr: Başlık

en: Section title
tr: Bölüm başlığı

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
tr: @count veya daha fazla karaktere sahip en az bir anahtar kelime eklemeniz gerekiyor.

en: Rate
tr: Puan

en: Postal Code
tr: Posta Kodu

en: Location Search
tr: Konum Arama

en: Mapping
tr: Haritalama

en: Orange
tr: Turuncu

en: From address
tr: Gönderenin adresi

en: Distinct
tr: Farklı

en: E-mail template
tr: E-Posta şablonu

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
tr: ImageMagick görüntüleri işlemeye yarayan bağımsız bir programdır. Bu programı kullanmak için, programın sunucunuzda kurulu olması ve sizin de kurulu olduğu konumu bilmeniz gerekir. Eğer kurulum yolunu bildiğinizden emin değilseniz İnternet Servis Sağlayıcı'nıza veya sunucu yöneticinize danışınız.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
tr: ImageMagic <kbd>convert</kbd> binarytam yolunu belirtiniz. Örneğin: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>

en: Display debugging information
tr: Hata ayıklama bilgisini göster

en: ImageMagick command: @command
tr: ImageMagick komutu: @command

en: ImageMagick output: @output
tr: ImageMagick çıktısı: @output

en: Upload Image
tr: Resim yükle

en: Unavailable
tr: Mevcut değil

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
tr: Otomatik olarak oluşturulan %original_alias varolan bir isim ile çakıştı. Yeni isim %alias olarak değiştirildi.

en: It appears that you have installed Pathauto, which depends on token, but token is either not installed or not installed properly.
tr: Token eklentisine gereksinen OtoYol'u kurmuş görünüyorsunuz; ama Token ya kurulmamış ya da kurulumunda sorun var.

en: Double quotes "
tr: Çift tırnak "

en: Single quotes (apostrophe) '
tr: Tek tırnak '

en: Back tick `
tr: Ters tırnak `

en: Comma ,
tr: Virgül ,

en: Period .
tr: Nokta .

en: Hyphen -
tr: Kısa çizgi / tire -

en: Underscore _
tr: Alt çizgi _

en: Colon :
tr: İki nokta :

en: Semicolon ;
tr: Noktalı virgül ;

en: Pipe |
tr: Boru |

en: Left curly bracket {
tr: Sol yay ayraç {

en: Left square bracket [
tr: Sol köşeli ayraç [

en: Right curly bracket }
tr: Sağ yay ayraç }

en: Right square bracket ]
tr: Sağ köşeli ayraç ]

en: Plus +
tr: Artı +

en: Equal =
tr: Eşittir =

en: Asterisk *
tr: Yıldız imi *

en: Ampersand &
tr: Ve imi &

en: Percent %
tr: Yüzde %

en: Caret ^
tr: İnceltme işareti (şapka) ^

en: Dollar $
tr: Dolar $

en: Hash #
tr: Diyez #

en: At @
tr: @

en: Exclamation !
tr: Ünlem !

en: Tilde ~
tr: Yaklaşık imi (tilda) ~

en: Left parenthesis (
tr: Sol parantez (

en: Question mark ?
tr: Soru işareti ?

en: Less than <
tr: Küçüktür <

en: Greater than >
tr: Büyüktür >

en: Bulk generate aliases for nodes that are not aliased
tr: İsim oluşturulmamış node'lar için toplu isim oluştur

en: Pattern for all @node_type paths
tr: Tüm @node_type yolları için şablon

en: Bulk generation of nodes completed, one alias generated. | Bulk generation of nodes completed, @count aliases generated.
tr[0]: Toplu düğüm isimlendirmesi tamamlandı, @count isim oluşturuldu.

en: Bulk generation of terms completed, one alias generated. | Bulk generation of terms completed, @count aliases generated.
tr[0]: Toplu terim isimlendirmesi tamamlandı, @count isim oluşturuldu.

en: Bulk generate aliases for users that are not aliased
tr: İsimlendirme yapılmamış kullanıcılar için toplu isim oluştur

en: Bulk generate aliases for blogs that are not aliased
tr: İsimlendirme yapılmamış günlükler için toplu isim oluştur

en: Bulk generate aliases for user-tracker paths that are not aliased
tr: İsimlendirilmemiş kullanıcı takip yolları için toplu isim oluştur

en: Bulk generation of users completed, one alias generated. | Bulk generation of users completed, @count aliases generated.
tr[0]: Toplu kullanıcı isimlendirmesi tamamlandı, @count isim oluşturuldu.

en: Bulk generation of user blogs completed, one alias generated. | Bulk generation of user blogs completed, @count aliases generated.
tr[0]: Toplu kullanıcı günlük isimlendirmesi tamamlandı, @count isim oluşturuldu.

en: Bulk generation of user tracker pages completed, one alias generated. | Bulk generation of user tracker pages completed, @count aliases generated.
tr[0]: Toplu kullanıcı takip sayfası isimlendirmesi tamamlandı, @count isim oluşturuldu.

en: <p>Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.</p>
                      <h2>Settings</h2>
                      <p>The <strong>Maximum Alias Length</strong> and <strong>Maximum component length</strong> values
                      default to 100 and have a limit of 128 from pathauto. This length is limited by the length of the dst
                      column of the url_alias database table. The default database schema for this column is 128. If you
                      set a length that is equal to that of the one set in the dst column it will cause problems in situations
                      where the system needs to append additional words to the aliased URL. For example... URLs generated
                      for feeds will have "/feed" added to the end. You should enter a value that is the length of the dst
                      column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of
                      strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and
                      on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.</p>
                      <p><strong>Raw Tokens</strong> In Pathauto it is appropriate to use the -raw form of tokens. Paths are
                      sent through a filtering system which ensures that raw user content is filtered. Failure to use -raw
                      tokens can cause problems with the Pathauto punctuation filtering system.</p>
tr: <p>Eklentilerin oluşturdukları içerik için otomatik olarak URL isimleri oluşturmasını sağlar.</p>
                      <h2>Ayarlar</h2>
                      <p><strong>Maksimum isim uzunluğu</strong> ve <strong>maksimum bileşen uzunluğu</strong> değerleri
                      öntanımlı olarak 100'e eşitlenmiştir ve en fazla 128 olabilirler. Bu uzunluk url_alias veritabanı tablosu içinde 
                      yer alan dst sütunu tarafından sınırlanmıştır. Bu sütun için veritabanı şeması 128'dir. Eğer
                      dst sütunu için belirlenene eşit bir uzunluk tanımlarsanız, sistem oluşturulan URL ismine ekler yapmak durumunda 
                      kaldığında sorun oluşturabilir. Örneğin, sonuna "/feed" eklenecek beslemeler düşünülebilir.
                      dst sütunun uzunluğundan sona eklenecek kelimenin uzunluğunu çıkartarak bulacağınız bir sayıyı uzunluk 
                      olarak girmelisiniz. Sona eklenecek kelimenin uzunluğu hangi eklentileri kurduğunuza ve OtoYol ayarlarınıza
                      bağlıdır. Önerilen ve öntanımlı olan değer 100'dür.</p>
                      <p><strong>İşlenmemiş Dizgeler</strong> Otoyol ayarlarında dizgelerin -raw hallerinin kullanılması uygundur
                      Yollar işlenmemiş kullanıcı içeriğinin süzülmesini sağlayan bir süzme sisteminden geçirilmektedir.
                      -raw dizgelerinin kullanılmaması, OtoYol noktalama işaretleri süzme sisteminde sorunlara yol açabilir.</p>

en: Delete aliases
tr: İsimleri sil

en: As [cat], but including its supercategories separated by /.
tr: [cat] gibi, ama / ile ayrılmış üst kategorileri dahil edilerek.

en: As [term], but including its supercategories separated by /.
tr: [term] gibi, ama / ile ayrılmış üst kategorileri dahil edilerek.

en: Automatic alias
tr: Otomatik isimlendirme

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
tr: Başlıklardaki kelimeleri ayırmak için kullanılan kelime. Bu, tüm boşluk ve noktalama işaretlerinin yerine kullanılacaktır. Ayraç olarak boşluk veya + karakterini kullanmak beklenmeyen sonuçlara yol açabilir.

en: Character case
tr: Büyük-küçük harf

en: Leave case the same as source token values.
tr: Kaynak dizgelerindeki büyük-küçük harf yerleşimini aynen bırak

en: Change to lower case
tr: Küçük harfe çevir

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
tr: Oluşturulacak ismin en fazla uzunluğu. 100 önerilir. Detaylar için <a href="@pathauto-help">OtoYol yardımına</a> bakın.

en: Maximum number of objects to alias in a bulk update
tr: Toplu güncellemede isim verilecek en fazla nesne sayısı

en: Maximum number of objects of a given type which should be aliased during a bulk update. The default is 50 and the recommended number depends on the speed of your server. If bulk updates "time out" or result in a "white screen" then reduce the number.
tr: Toplu güncelleme sırasında verilen bir nesne türü için en fazla kaç tane nesnenin isimlendirileceğini belirler. Öntanımlı değer 50'dir ve önerilen rakam sunucunuzun hızına bağlıdır. Eğer toplu güncelleme "zaman aşımı"na uğrar veya "beyaz ekran" ile karşılaşırsanız, sayıyı azaltın.

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
tr: Bir şey yapma. Eski takma ad olduğu gibi kalsın.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
tr: Yeni bir takma ad oluştur. Eski adlandırma da işlevini sürdürsün.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
tr: Yeni bir takma ad oluştur. Eski adlandırmayı sil.

en: Create a new alias. Redirect from old alias.
tr: Yeni bir takma ad oluştur. Eski adlandırmayı buna yönlendir.

en: Transliterate prior to creating alias
tr: İsim oluşturmadan önce alfabeyi değiştir

en: Reduce strings to letters and numbers from ASCII-96
tr: Karakter dizisini ASCII-96 harf ve rakamlarıyla ifade et

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
tr: Yeni ismi, sadece ASCII-96 karakter kümesinde bulunan harf ve rakamları içerecek şekilde süz.

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not place punctuation in here and do not use WYSIWYG editors on this field.
tr: Virgülle ayrılmış, URL isminden çıkartılacak kelimeler listesi. Burada noktalama işaretine yer vermeyin ve WYSIWYG editörleri kullanmayın

en: Punctuation settings
tr: Noktalama ayarları

en: No action (do not replace)
tr: Bir şey yapma (değiştirme)

en: Use -raw replacements for text to avoid problems with HTML entities.
tr: HTML elemanları ile sorunlar yaşamamak için metinler için -raw halleri kullanın

en: Internal feed alias text (leave blank to disable)
tr: Besleme için sistem ismi (etkisizleştirmek için boş bırakın)

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the catpath and termpath patterns. You should probably set the action for @name to be "replace by separator"
tr: @name ayraç olsun ve oluşturulacak kelime dizilerinden silinsin istediniz. Başta catpath ve termpath olmak üzere bu seçiminiz şablonlarınızla sorunlara yol açabilir. Bunun yerine tahminen @name için "ayraç ile değiştir" eyleminin gerçekleşmesini arzu etmiş olabilirsiniz.

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
tr: Tüm isimleri sil. Silinecek isim sayısı: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
tr: Tüm @label için isimleri sil. Silinecek isim sayısı: %count.

en: Delete aliases now!
tr: Takma adları sil!

en: All of your path aliases have been deleted.
tr: Tüm adres yolları silindi.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
tr: %type tipindeki tüm yol isimleriniz silindi.

en: Bulk generation of index aliases completed, one alias generated. | Bulk generation of index aliases completed, @count aliases generated.
tr[0]: Toplu indeks isimlendirmesi tamamlandı, @count isim oluşturuldu.

en: notify of path changes
tr: yol değişikliklerinden haberdar et

en: Language neutral
tr: Dil tercihsiz - özgün dil

en: @module help index
tr: @module yardım dizini

en: Missing help topic.
tr: Kayıp yardım başlığı.

en: Example help
tr: Yardım örneği

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
tr: Bu içerik başka bir kullanıcı tarafından değiştirildi, değişiklikler kaydedilemedi.

en: Or subscribe to these personalized, sitewide feeds:
tr: Ya da şu kişiselleştirilmiş, site geneline ait beslemelere abone olun:

en: Usage
tr: Kullanım

en: Organic groups access configuration
tr: Organik gruplara erişim ayarları

en: Visible only within the targeted groups.
tr: Sadece hedeflenen gruplar için görünür durumda.

en: Edit content
tr: İçeriği düzenle

en: Change layout
tr: Yerleşimi değiştir

en: Send interval
tr: Gönderim aralığı

en: Send method
tr: Gönderim yöntemi

en: subscribe to content in groups
tr: gruplardaki gönderilere abone ol

en: Organic Groups Notifications
tr: Organik Grup Duyuruları

en: Miles
tr: Mil

en: timeline
tr: zaman şeridi

en: Timeline
tr: Timeline (Zaman Şeridi)

en: The default width of a timeline (in units of em, px or %), e.g. 600px or 90%.
tr: Zaman şeridinin öntanımlı genişliği (em, px ya da % cinsinden), örn. 600px ya da 90%.

en: The default height of a timeline (in units of em, px or %), e.g. 400px.
tr: Zaman şeridinin öntanımlı yüksekliği (em, px ya da % cinsinden), örn. 400px.

en: First event in timeline
tr: Zaman şeridindeki ilk olay

en: Last event in timeline
tr: Zaman şeridindeki son olay

en: The current date
tr: Şu anki tarih

en: The width of the timeline (in units of em, px or %), e.g. 600px or 90%. Leave blank to use default value.
tr: Zaman şeridinin genişliği (em, px ya da % cinsinden), örn. 600px ya da 90%. Öntanımlı değeri kullanmak için boş bırakın.

en: The height of the timeline (in units of em, px or %), e.g. 400px. Leave blank to use default value.
tr: Zaman şeridinin yüksekliği (em, px ya da % cinsinden), örn. 400px. Öntanımlı değeri kullanmak için boş bırakın.

en: Decade
tr: Onyıl

en: Century
tr: Yüzyıl

en: Millennium
tr: Bin yıl

en: Available
tr: Mevcut

en: Contexts
tr: Bağlamlar

en: Export format
tr: Aktarım formatı

en: Node access
tr: Düğüm erişimi

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Resize
tr: Boyutlandır

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: The directory %directory does not exist.
tr: %directory dizini bulunamadı.

en: The directory %directory is not writable
tr: %directory dizini yazılabilir değil

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
tr: %directory dizini yazılabilir değil, çünkü yazma izinleri doğru ayarlanmamış.

en: Defines a file field type.
tr: Dosya için bir alan türü tanımlar.

en: Blockquote
tr: Alıntı

en: Rearrange
tr: Yeniden düzenle

en: Users deleted.
tr: Kullanıcılar silindi.

en: !num_users created.
tr: !num_users oluşturuldu.

en: 1 user | @count users
tr[0]: @count kullanıcı
tr[1]: @count kullanıcı

en: Empty cache
tr: Önbelleği boşalt

en: Switch user
tr: Kullanıcıyı değiştir

en: Execute PHP
tr: PHP Çalıştır

en: Query log
tr: Günlük sorgusu

en: Display query log
tr: Günlük sorgusunu göster

en: Sort query log
tr: Günlük sorgusunu sırala

en: Slow query highlighting
tr: Yavaş sorguları renklendirme

en: Display page timer
tr: Sayfa üretim süresini görüntüle

en: Display memory usage
tr: Bellek kullanımını görüntüle

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Primary links
tr: Birincil linkler

en: Old value
tr: Eski değer

en: New value
tr: Yeni değer

en: Session name
tr: Oturum adı

en: access devel information
tr: devel bilgilerine erişim

en: execute php code
tr: php kodu çalıştır

en: switch users
tr: kullanıcı değiştir

en: Generate users
tr: Kullanıcı oluştur

en: Generate content
tr: İçerik oluştur

en: Generate categories
tr: Kategorileri oluştur

en: How many nodes would you like to generate?
tr: Kaç düğüm oluşturmak itiyorsunuz?

en: Max word length of titles
tr: Başlıkların ençok uzunluğu

en: How many vocabularies would you like to generate?
tr: Kaç sözlük oluşturmak istiyorsunuz?

en: How many terms would you like to generate?
tr: Kaç terim oluşturmak istiyorsunuz?

en: Devel Node Access
tr: Geliştirici (Devel) Düğüm Erişimi

en: explained
tr: açıklanmış

en: ok
tr: tamam

en: empty
tr: boş

en: Access permissions by user
tr: Kullanıcının erişim izinleri

en: Rebuild permissions
tr: Yetkileri yeniden oluştur

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
tr: Geliştiriciler için çeşitli blok, sayfa ve işlevler.

en: Restore
tr: Geri yükle

en: Feedback
tr: Geri bildirim

en: Displays image files in their original size.
tr: Resim dosyalarını kendi orjinal boyutlarında gösterir.

en: Action %action has been unassigned.
tr: %action eyleminin ataması kaldırıldı.

en: Parser
tr: Ayrıştırıcı (parser)

en: Aggregator
tr: Toplayıcı

en: Title of the feed item.
tr: Besleme öğesinin başlığı.

en: Link to the feed item.
tr: Besleme öğesi bağlantısı.

en: Unique identifier for the feed item.
tr: Besleme öğesi için özgün tanımlayacı.

en: Node author
tr: Düğüm yazarı

en: Values
tr: Değerler

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Country code
tr: Ülke kodu

en: Rebuild
tr: Yeniden oluştur

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
tr: PHP'nizin GD kütüphanesi yok ya da eskimiş. Bunu nasıl düzelteceğinizle ilgili bilgi için lütfen <a href="@url">PHP resim belgelemesi</a>ni inceleyin.

en: GD library
tr: GD kütüphanesi

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
tr: %url bağlantısı geçersiz. Lütfen tam bir URL adresi girin. Örnek: http://www.ornek.com/besleme.xml.

en: by @user
tr: @user tarafından

en: Argument type
tr: Değişken türü

en: New custom content
tr: Özelleştirilmiş yeni içerik

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: General form
tr: Genel form

en: Node type description
tr: Düğüm türü açıklaması

en: Attached files
tr: Eklenmiş dosyalar

en: A list of files attached to the node.
tr: Düğüme bağlantılı bir dosyalar listesi.

en: "@s" attachments
tr: "@s" ekleri

en: Book navigation
tr: Kitap gezintisi

en: Add comment
tr: Yorum ekle

en: A form to add a new comment.
tr: Yeni bir yorum eklemek için form.

en: Node comments
tr: Düğüm yorumları

en: The comments of the referenced node.
tr: Kaynak gösterilen düğümün yorumları.

en: Sort
tr: Sırala

en: !a comments per page
tr: Her sayfada !a yorum

en: Pager
tr: Sayfalayıcı

en: Node content
tr: Düğüm içeriği

en: The content of the referenced node.
tr: Kaynak gösterilen düğümün içeriği.

en: Edit node
tr: Düğümü düzenle

en: Identifier
tr: Tanımlayıcı

en: Node form publishing options
tr: Düğüm formu yayınlama seçenekleri

en: Publishing options on the Node form.
tr: Düğüm formundaki yayınlama seçenekleri.

en: Node form author information
tr: Düğüm formu yazar bilgisi

en: Author information on the Node form.
tr: Düğüm formundaki yazar bilgisi.

en: Node form comment settings
tr: Düğüm formu yorum seçenekleri

en: Comment settings on the Node form.
tr: Düğüm formundaki yorum ayarları.

en: Node form menu settings
tr: Düğüm formu menü ayarları

en: Node form book options
tr: Düğüm formu kitap seçenekleri

en: Book options for the node.
tr: Düğüm için kitap seçenekleri.

en: Node type description.
tr: Düğüm türü açıklaması.

en: Term description.
tr: Terim açıklaması.

en: List of related terms
tr: İlişkili terimler listesi

en: Terms related to an existing term; may be child, siblings or top level.
tr: Mevcut bir terimle ilişkili terimler; alt/yavru, eş düzey/kardeş ya da üst düzey/ana olabilir.

en: The picture of a user.
tr: Kullanıcının resmi.

en: User profile
tr: Kullanıcı profili

en: The profile of a user.
tr: Bir kullanıcı profili.

en: Vocabulary terms
tr: Sözlük terimleri

en: All the terms in a vocabulary.
tr: Bir sözlükteki tüm terimler.

en: A node add form.
tr: Bir düğüm ekleme formu.

en: A node edit form.
tr: Bir düğüm düzenleme formu.

en: A single user object.
tr: Tek bir kullanıcı nesnesi.

en: Taxonomy vocabulary
tr: Sınıflandırma sözlüğü

en: argument
tr: değişken

en: relationship
tr: ilişki

en: Add relationship
tr: İlişki ekle

en: Add context
tr: Bağlam ekle

en: Required contexts
tr: Gerekli bağlamlar

en: required context
tr: gerekli bağlam

en: Add required context
tr: Gerekli bağlam ekle

en: Close Window
tr: Pencereyi Kapat

en: Close window
tr: Pencereyi kapat

en: Remove this item
tr: Bu öğeyi sil

en: Add @type "@context"
tr: @type "@context" ekle

en: Edit @type "@context"
tr: @type "@context" düzenle

en: Keyword
tr: Anahtar kelime

en: Configure !subtype_title
tr: !subtype_title yapılandır

en: Panel settings
tr: Panel ayarları

en: No title
tr: Başlıksız

en: Unknown context
tr: Bilinmeyen bağlam

en: No context
tr: Bağlam yok

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
tr: Bağlamdaki %-anahtar kelimelerin yanısıra, özgün başlığı korumak için %title da kullanabilirsiniz.

en: Module name
tr: Eklenti adı

en: Enter the module name to export code to.
tr: Kodun dışarı aktarılacağı eklentinin adını girin.

en: Local
tr: Yerel

en: Add a node from your site as content.
tr: Sitenizden bir düğümü içerik olarak ekleyin.

en: Leave node title
tr: Düğümün başlığı kalsın

en: Page settings
tr: Sayfa ayarları

en: Use pager
tr: Sayfalayıcı kullan

en: Items to display
tr: Gösterilecek öğeler

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Link to view
tr: Gösterime bağlantı

en: More link
tr: Devamı bağlantısı

en: More link text
tr: Daha fazla bağlantı metni

en: Edit this view
tr: Bu görünümü düzenle

en: Display feed icons
tr: Besleme simgelerini görüntüle

en: Num posts
tr: Gönderim sayısı

en: Top level book
tr: Üst düzey kitap

en: Palestinian Territory
tr: Filistin

en: Vatican
tr: Vatikan

en: contains
tr: içeriyor

en: Send message
tr: İletiyi gönder

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Allow Upscaling
tr: Büyütmeye İzin Ver

en: Let scale make images larger than their original size
tr: Ölçeklemenin resimleri özgünden büyük yapmasına izin ver

en: Rotation angle
tr: Döndürme açısı

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
tr: Resmin döndürülmesi gereken derece. Artı sayılar saat yönünde, eksiler ise saatin tersi yönündedir.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
tr: Her resim için döndürme açısını rastgele belirle. Yukarıda belirtilen açı üst sınır olarak kullanılacaktır.

en: Administer imagecache presets and actions.
tr: Imagecache ayarları ve eylemlerini yönet.

en: Print
tr: Yazdır

en: Global Configuration
tr: Genel ayarlar

en: Locked
tr: Kilitli

en: The e-mail address %mail is not valid.
tr: %mail e-posta adresi geçerli değil.

en: Your message
tr: Mesajınız

en: Data
tr: Veri

en: Selection type
tr: Seçim Türü

en: No name
tr: İsimsiz

en: Google Maps
tr: Google Haritalar

en: Text only
tr: Sadece metin

en: Validation
tr: Sağlama

en: Finish
tr: Bitir

en: Enable the search module to search help.
tr: Yardımda arama yapabilmek için arama eklentisini etkinleştirin.

en: Module help index
tr: Eklenti yardım dizini

en: Search help
tr: Yardımda ara

en: Advanced help
tr: Gelişmiş yardım

en: Advanced help example
tr: Gelişmiş yardım örneği

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
tr: Doğrulama hatası, lütfen tekrar deneyiniz. Eğer hata devam ederse, lütfen site yönetimi ile iletişime geçiniz.

en: In moderation
tr: Denetimde

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: The selected file %file could not be copied.
tr: Seçilen %file dosyası kopyalanamadı.

en: Color set
tr: Renk kümesi

en: Content ID
tr: İçerik ID

en: Underline
tr: Altı çizili

en: Cut
tr: Kes

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Ordered list
tr: Sıralı liste

en: Unordered list
tr: Sıralanmamış liste

en: About
tr: Hakkında

en: Require
tr: Zorunlu

en: Case sensitive
tr: Büyük/küçük harfe duyarlı

en: Superfish menu
tr: Superfish menüsü

en: Content bottom
tr: İçeriğin altında

en: Delete node
tr: Düğümü sil

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
tr: Yukarıdaki kutu miktarı yeterli değilse, buraya tıklayarak daha fazla kutu ekleyebilirsiniz.

en: If set, a list of the destination URLs for the page links will be displayed at the bottom of the page.
tr: Eğer seçilirse, sayfada geçen bağlantılar bir liste olarak yazıcı uyumlu sayfanın sonunda yer alırlar

en: Include comments in printer-friendly version
tr: Yazıcı uyumlu sayfada yorumları göster

en: When this option is active, user comments are also included in the printer-friendly version. Requires the comment module.
tr: Bu seçenek etkinleştirildiğinde, yazıcı uyumlu sayfada kullanıcı yorumları da gösterilecektir. Yorumlar eklentisine ihtiyaç duyar

en: New window method
tr: Yeni pencere yöntemi

en: Use HTML target (does not validate as XHTML Strict)
tr: HTML hedef özelliğini kullan (XHTML Strict standartına uyumsuzdur)

en: Use Javascript (requires browser support)
tr: Javascript kullan (tarayıcı desteği gerektirir)

en: Choose the method used to open pages in a new window/tab.
tr: Sayfaları yeni pencere/sekmede açmak için yöntem seçiniz.

en: Logo options
tr: Logo seçenekleri

en: Logo type
tr: Logo türü

en: None (Disabled)
tr: Etkin değil

en: Current theme's logo
tr: Mevcut temanın logosu

en: User-specified
tr: Kullanıcı terici

en: Upload logo
tr: Logoyu karışıya yükle

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
tr: Eğer sunucuya doğrudan dosya erişiminiz yoksa, bu alanı kullanarak logonuzu yükleyin.

en: Icon only
tr: Sadece resim

en: Icon and Text
tr: Resim ve metin

en: Show link in system (non-content) pages
tr: Bağlantı adresini sistem (içerikle ilgili olmayan) sayfalarda göster

en: Setting this option will add a printer-friendly version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
tr: Bu seçenek, Drupal veya etkinleştirilmiş eklentiler tarafından oluşturulan sayfalara yazıcı uyumlu sayfa bağlantısı ekler

en: Published on %site_name
tr: %site_name sitesinde yayınlandı

en: retrieved on %date
tr: %date tarihinde yazdırıldı

en: Adds a printer-friendly version link to content and administrative pages.
tr: İçerik ve yönetim sayfalarına, Yazıcı uyumlu sayfa bağlantısı ekler.

en: Web page
tr: Web sayfası

en: Printer-friendly Page settings are available under !link
tr: Yazıcı uyumlu sayfalar ayarları !link adresindedir

en: Column
tr: Sütun

en: Default sort
tr: Öntanımlı sıralama

en: sort by @s
tr: @s ile sırala

en: and
tr: ve

en: Choose an action
tr: Bir eylem seçin

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
tr: Kullanıcının yönlendirileceği URL. Bu node/1234 gibi bir dahili URL olacağı gibi  http://drupal.org gibi harici bir URL de olabilir.

en: Title, as link (default)
tr: Başlık, bağlantı olarak (ön tanımlı)

en: URL, as link
tr: URL, bağlantı olarak

en: Separate title and URL
tr: Ayrı başlık ve URL

en: - Select -
tr: - Seç -

en: Additional information
tr: Ek bilgi

en: Add @type
tr: @type ekle

en: Parent comment
tr: Üst yorum

en: The parent comment.
tr: Üst yorum

en: Author's website
tr: Yazarın web sitesi

en: Reply-to link
tr: Cevaplama adresi

en: Provide a simple link to reply to the comment.
tr: Yorum cevaplamak için basit bir bağlantı sağlayın.

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: Submission deleted.
tr: Gönderi silindi.

en: field
tr: alan

en: Started
tr: Başladı

en: nodes
tr: düğümler

en: Allow users to undo their votes
tr: Kullanıcıların oyunu geri almasına izin ver

en: Stars
tr: Yıldızlar

en: View settings
tr: Görünüm (View) ayarları

en: Week @week
tr: Hafta @week

en: Delete view
tr: Görünümü sil

en: Primary Key: Unique cache ID.
tr: Birincil Anahtar: Özgün önbellek ID değeri.

en: A collection of data to cache.
tr: Önbelleklenecek bir veri kolleksiyonu.

en: A Unix timestamp indicating when the cache entry should expire, or 0 for never.
tr: Önbellek girdisinin ne zaman eskimiş olarak kabul edileceğini belirten Unix zaman etiketi; 0 değeri sınırsız olduğunu belirtir.

en: A Unix timestamp indicating when the cache entry was created.
tr: Önbellek girdisinin oluşturulduğu Unix zaman bilgisi.

en: Any custom HTTP headers to be added to cached data.
tr: Önbelleğe alınan veriye eklenecek özel HTTP başlıkları.

en: A flag to indicate whether content is serialized (1) or not (0).
tr: İçeriğin seri olup (1) olmadığını (0) belirten ibare.

en: Set this context when a node in the selected book is viewed.
tr: Seçilen kitaptaki bir düğüm görüntülendiğinde bu bağlamı (contex) ayarla.

en: Target
tr: Hedef

en: Time ago
tr: Zaman önce

en: Create @name
tr: @name oluştur

en: @type %title has been deleted.
tr: @type %title silindi.

en: Add static or dynamic (coded) text to an image.
tr: Görsele durağan ya da devingen (kodlanmış) metin ekle.

en: Crop
tr: Kırp

en: Not enabled
tr: Etkin değil

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
tr: Düzenleme formunda bu alanın altında kullanıcıya sunulacak yönergeler.<br />İzin verilen HTML etiketleri: @tags

en: &lt;none&gt;
tr: &lt;hiçbiri&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
tr: PHP kodu girme izniniz yok

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
tr: Alan ayarları için PHP girişi kullan (tehlikelidir - dikkatle izin verin)

en: A file has been pre-loaded for import.
tr: İçe aktarma için dosya yüklendi.

en: Content fieldgroup
tr: İçerik alan grubu

en: Number of stars
tr: Yıldızların sayısı

en: Star Labels
tr: Yıldız Etiketleri

en: Display labels on mouse over
tr: Fare üzerindeyken başlıkları göster

en: Star display style
tr: Yıldız görüntüleme stili

en: Element
tr: Öğe

en: Effect
tr: Etki

en: Route
tr: Yol

en: Show @count value(s)
tr: @count değer göster

en: starting from @count
tr: başlangıç @count olarak

en: Redirect URL
tr: Yönlendirilen URL

en: edit order and titles
tr: sıralamayı ve başlıkları düzenle

en: User roles
tr: Kullanıcı rolleri

en: Rating
tr: Derecelendirme

en: Debug mode
tr: Hata ayıklama (debug) kipi

en: This week
tr: Bu hafta

en: This month
tr: Bu ay

en: Acronym
tr: Baş harfler

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Button text
tr: Buton metni

en: Title only
tr: Sadece başlık

en: Dates
tr: Tarihler

en: Post new comment
tr: Yeni yorum gönder

en: Validator
tr: Doğrulayıcı

en: Flag user
tr: Kullanıcıyı işaretle

en: Unflag
tr: İşareti kaldır

en: Inherit
tr: Miras

en: Maximum resolution for Images
tr: Resimler için maksimum çözünürlük

en: Mime type
tr: Mime türü

en: Use default
tr: Öntanımlıyı kullan

en: Subscribe user to group
tr: Kullanıcıyı gruba abone yap

en: Unsubscribe user from group
tr: Kullanıcının grup aboneliğini sonlandır

en: User is group member
tr: Kullanıcı grubun üyesidir

en: Broadcast
tr: Duyur

en: Enter a subject for your message.
tr: İletiniz için bir konu girin.

en: 1 message queued for delivery. | @count messages queued for delivery.
tr[0]: %count ileti gönderilmek üzere kuyruğa alındı.

en: Save order
tr: Sıralamayı kaydet

en: Choose one
tr: Seçim

en: Format: %time.
tr: Biçim: %time.

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
tr: İzin verilen en büyük resim boyutu (örn. 640x480). Kısıtlama olmaması için 0 girin. Eğer herhangi bir <a href="!image-toolkit-link">resim araç kiti</a> kurulu ise, burada belirtilen ölçüleri aşan dosyalar yeniden boyutlandırılacaktır.

en: Maximum number of locations
tr: En fazla konum sayısı

en: Download Original
tr: Özgün Dosyayı İndir

en: download original image
tr: özgün resmi indir

en: The date the node was last updated.
tr: Bu düğümün son güncellenme tarihi.

en: In the form of WW (01 - 53).
tr: HH (01-53) biçiminde

en: Category ID
tr: Kategori ID

en: Email Settings
tr: E-posta Ayarları

en: Direction
tr: Yön

en: @label (!name) - Allowed values
tr: @label (!name) - izin verilen değerler

en: %name: illegal value.
tr: %name: Geçersiz değer.

en: Widgets
tr: Arayüz nesneleri

en: Invalid display id @display
tr: Geçersiz ekran id @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
tr: Hata: işleyici için @table > @field yok!

en: Do not use a relationship
tr: Bir ilişki kullanmayın

en: Display type
tr: Gösterim türü

en: Please select
tr: Lütfen seçiniz

en: Message subject
tr: İleti konusu

en: export
tr: dışarı ver

en: Custom template
tr: Özelleştirilmiş şablon

en: Backup and Migrate
tr: Yedekle ve Taşı (Backup and Migrate)

en: Backup/restore your database or migrate data to or from another Drupal site.
tr: Veritabanınızı yedekleyin/geri yükleyin ya da başka bir Drupal sitesinden/sitesine veri taşıyın.

en: Backup the database.
tr: Veritabanını yedekle.

en: Restore the database from a previous backup
tr: Veritabanını daha önceki bir yedekten geri yükle.

en: restore from backup
tr: yedekten geri yükle

en: Number of Backup files to keep
tr: Saklanacak yedekleme dosyası sayısı

en: Backup file name
tr: Yedekleme dosyası adı

en: No Compression
tr: Sıkıştırma yok

en: Compression
tr: Sıkıştırma

en: Append a timestamp.
tr: Bİr zaman damgası koy.

en: Timestamp format
tr: Zaman damgası biçimi

en: Save these settings.
tr: Bu ayarları kaydet.

en: Upload a Backup File
tr: Bir Yedekleme Dosyası Yükle

en: Unable to open file %file to restore database
tr: Veritabanının geri yükleneceği %file dosyası açılamıyor

en: perform backup
tr: yedekleme yap

en: access backup files
tr: yedek dosyalara erişim

en: delete backup files
tr: yedek dosyaları sil

en: Backup or migrate the Drupal Database quickly and without unnecessary data.
tr: Drupal veritabanını hızlıca ve gereksiz verileri almadan yedekle ya da taşı.

en: Custom pages
tr: Özel sayfalar

en: Webform submissions
tr: Webform gönderileri

en: The cache has been cleared.
tr: Önbellek temizlendi.

en: Congo (Kinshasa)
tr: Kongo (Kinşasa)

en: Congo (Brazzaville)
tr: Kongo (Brazzaville)

en: Ivory Coast
tr: Fildişi Sahili

en: Serbia And Montenegro
tr: Sırbistan ve Karadağ

en: Hong Kong S.A.R., China
tr: Hong Kong Ö.Y.B., Çin

en: Isle of Man
tr: Man Adası

en: Montenegro
tr: Karadağ

en: Macao S.A.R., China
tr: Macao Ö.Y.B., Çin

en: Saint Pierre and Miquelon
tr: Saint Pierre ve Miquelon

en: Serbia
tr: Sırbistan

en: Default sort order
tr: Varsayılan sıralama düzeni

en: translate
tr: çeviri

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
tr: Güvenlik uyarısı: .htaccess dosyası yazılamıyor. Lütfen %directory dizininde aşağıdaki satırları içeren bir .htaccess dosyası yaratın: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
tr: İzin verilen dosya türleri: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
tr: Dosyanın boyutu ( %filesize) izin verilen en büyük dosya boyutunu (%maxsize) aşıyor.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
tr: Bu dosyanın boyutu (%filesize) disk kotanızı (%quota) aşıyor.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
tr: Resim, izin verilen boyutlara (%dimensions piksel) uyması için yeniden boyutlandırıldı.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
tr: Resim çok geniş; izin verilen en büyük boyutlar %dimensions piksel.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
tr: Resim çok küçük; izin verilen en küçük boyutlar %dimensions piksel.

en: No link
tr: Bağlantı yok

en: Path: !path
tr: Yol: !path

en: Is not one of
tr: Birisi değildir

en: Analyze
tr: Çözümle

en: Flags
tr: İşaretler (Flags)

en: Admin
tr: Yönetim

en: Row
tr: Satır

en: Scheduling
tr: Zamanlama

en: Autocomplete matching
tr: Otomatik tamamlama eşleşmesi

en: Starts with
tr: İle başlayan

en: Page elements
tr: Sayfa elemanları

en: Secondary links
tr: İkincil linkler

en: Variants
tr: Değişkeler

en: Yellow
tr: Sarı

en: Filter list
tr: Filtre listesi

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: administer module filter
tr: Eklenti filtresini yönet

en: Module filter
tr: Eklenti filtresi

en: Filter the modules list.
tr: Eklenti listesini filtrele.

en: Referenced user
tr: Başvurulan kullanıcı

en: Load a referenced node
tr: Başvurulan bir düğümü yükle

en: Referenced content
tr: Başvurulmuş içerik

en: Populate a field
tr: Bir alanı doldurun

en: File browser
tr: Dosya seçici

en: Maximum image resolution
tr: Ençok görsel çözünürlük

en: Maximum number of files per operation
tr: İşlem başına maksimum dosya sayısı

en: Width x Height
tr: Genişlik x Yükseklik

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
tr: İzin verilmeyen bir işlem tespit edildi. Lütfen site yöneticisi ile iletişim kurunuz.

en: Illegal choice %choice in !name element.
tr: !name elemanında izin verilmeyen %choice seçeneği.

en: Tips
tr: İpucu

en: Select a file by clicking the corresponding row in the file list.
tr: Dosya listesindeki satırları tıklayarak resimleri ekleyebilirsin.

en: Ctrl+click to add files to the selection or to remove files from the selection.
tr: Ctrl+Click ile birden fazla dosya seçebilirsin ve silebilirsin.

en: Shift+click to create a range selection. Click to start the range and shift+click to end it.
tr: Shift+click bir dizi seçim oluşturmak için kullanılır.

en: Sort the files by clicking a column header of the file list.
tr: Bir dosya başlığına tıklayarak listeleyebilirsin.

en: Resize the work-spaces by dragging the horizontal or vertical resize-bars.
tr: Resimleri yatay ve dikey boyutlandırabilirsiniz.

en: Keyboard shortcuts for file list: up, down, left, home, end, ctrl+A.
tr: Dosya listesi için klavye kısayolları: up, down, left, home, end, ctrl+A.

en: Keyboard shortcuts for selected files: enter/insert, delete, R(esize), T(humbnails), U(pload).
tr: Seçili olan dosya için kısayollar: enter/insert, delete, R(esize), T(humbnails), U(pload).

en: Keyboard shortcuts for directory list: up, down, left, right, home, end.
tr: Dizin listesi için kısayollar: up, down, left, right, home, end.

en: Limitations
tr: Sınırlamalar

en: Decimal point
tr: Ondalık nokta

en: Permanent
tr: Kalıcı

en: Temporary
tr: Geçici

en: Delimited text
tr: Sınırlı metin

en: Delimited text format
tr: Sınırlı metin formatı

en: Comma (,)
tr: Virgül (,)

en: Tab (\t)
tr: Sekme (\t)

en: Semicolon (;)
tr: Noktalı virgül (;)

en: Colon (:)
tr: İki nokta üst üste (:)

en: Pipe (|)
tr: Çizgi (|)

en: Period (.)
tr: Nokta (.)

en: Space ( )
tr: Boşluk ( )

en: Custom date format
tr: Özelleştirilmiş tarih biçimi

en: Revision information
tr: Sürüm bilgisi

en: Input type
tr: Girdi tipi

en: Pause
tr: Geçici olarak durdur

en: %name: this post can't be referenced.
tr: %name: Bu iletiye başvuru yapılamaz.

en: Locations
tr: Konumlar

en: Location Name (If there are multiple locations per node, N is the iteration, starting with 0)
tr: Konum Adı (düğüm için birden fazla konum varsa sıra sayısı 0'dan başlayarak N'dir)

en: Street (If there are multiple locations per node, N is the iteration, starting with 0)
tr: Cadde (düğüm için birden fazla konum varsa sıra sayısı 0'dan başlayarak N'dir)

en: Additional (If there are multiple locations per node, N is the iteration, starting with 0)
tr: Ek (düğüm için birden fazla konum varsa sıra sayısı 0'dan başlayarak N'dir)

en: City (If there are multiple locations per node, N is the iteration, starting with 0)
tr: Kent (düğüm için birden fazla konum varsa sıra sayısı 0'dan başlayarak N'dir)

en: State/Province (If there are multiple locations per node, N is the iteration, starting with 0)
tr: Eyalet/İl (düğüm için birden fazla konum varsa sıra sayısı 0'dan başlayarak N'dir)

en: State/Province Name (If there are multiple locations per node, N is the iteration, starting with 0)
tr: Eyalet/İl Adı (düğüm için birden fazla konum varsa sıra sayısı 0'dan başlayarak N'dir)

en: Postal Code (If there are multiple locations per node, N is the iteration, starting with 0)
tr: Posta Kodu (düğüm için birden fazla konum varsa sıra sayısı 0'dan başlayarak N'dir)

en: Latitude (If there are multiple locations per node, N is the iteration, starting with 0)
tr: Enlem (düğüm için birden fazla konum varsa sıra sayısı 0'dan başlayarak N'dir)

en: Longitude (If there are multiple locations per node, N is the iteration, starting with 0)
tr: Boylam (düğüm için birden fazla konum varsa sıra sayısı 0'dan başlayarak N'dir)

en: Country (If there are multiple locations per node, N is the iteration, starting with 0)
tr: Ülke (düğüm için birden fazla konum varsa sıra sayısı 0'dan başlayarak N'dir)

en: Country Name (If there are multiple locations per node, N is the iteration, starting with 0)
tr: Ülke Adı (düğüm için birden fazla konum varsa sıra sayısı 0'dan başlayarak N'dir)

en: Locations are addresses and map coordinates.
tr: Konumlar adresve harita koordinatlarıdır.

en: The location ID of the location.
tr: Konumun konum ID'si.

en: The name of the selected location.
tr: Seçili konumun adı.

en: The street address of the selected location.
tr: Seçili konumun cadde adresi.

en: The city of the selected location.
tr: Seçili konumun kenti.

en: The postal code of the selected location.
tr: Seçili konumun posta kodu.

en: The country of the selected location.
tr: Seçili konumun ülkesi.

en: The latitude of the selected location.
tr: Seçili konumun enlemi.

en: The longitude of the selected location.
tr: Seçili konumun boylamı.

en: The coordinates of the selected location in 'lat, long' format.
tr: Seçili konumun 'Lat, lon' (enlem, boylam) biçiminde koordinatları.

en: Distance / Proximity
tr: Uzaklık / Yakınlık

en: Check this box to delete this location.
tr: Bu konumu silmek için bu kutuyu işaretleyin.

en: Location Fields
tr: Konum Alanları

en: Force Default
tr: Öntanımlıyı Zorla

en: Country name
tr: Ülke adı

en: Map link
tr: Harita bağlantısı

en: Minimum number of locations
tr: En az konum sayısı

en: The number of locations that are required to be filled in.
tr: Doldurulması zorunlu en fazla konum sayısı.

en: Display Weight
tr: Ağırlığı Göster

en: location
tr: konum

en: Display location in teaser view
tr: Özet gösterimde konumu göster

en: Display location in full view
tr: Tüm gösterimde konumu göster

en: RSS Settings
tr: RSS Ayarları

en: GeoRSS-Simple
tr: GeoRSS-Basit

en: administer user locations
tr: kullanıcı konumlarını yönet

en: set own user location
tr: kendi kullanıcı konumunu ayarla

en: view own user location
tr: kendi kullanıcı konumunu gör

en: view all user locations
tr: tüm kullanıcı konumlarını gör

en: Generic cache table for caching things not separated out into their own tables. Contributed modules may also use this to store cached items.
tr: Kendi tablosu olmayan şeyleri kaydetmek için kullanılan genel önbellek tablosu. Özel eklentiler de çeşitli öğelerini önbelleklemek için bu tabloyu kullanabilir.

en: Node Locations
tr: Düğüm Konumları

en: User Locations
tr: Kullanıcı Konumları

en: Location Field
tr: Konum Alanı

en: Location CCK
tr: Konum CCK

en: Defines a Location field type.
tr: Bir Konum alanı türü tanımlar

en: Location Fax number (If there are multiple locations per node, N is the iteration, starting with 0)
tr: Konum faks numarası (düğüm için birden fazla konum varsa sıra sayısı 0'dan başlayarak N'dir).

en: Allows you to add a fax number to a location.
tr: Düğüme bir faks numarası eklemenizi sağlar.

en: Add locations to each node.
tr: Her düğüme konum ekle.

en: Proximity
tr: Yakınlık

en: Locate Address
tr: Adresi Konumlandır

en: Kilometers
tr: Kilometre

en: Use Distance / Proximity filter
tr: Uzaklık / yakınlık süzgeci kullan

en: Street only
tr: Yalnız cadde

en: Is one of
tr: Birisidir

en: Proximity (Rectangular)
tr: Yakınlık (dörtköşe çerçevede)

en: Proximity (Circular)
tr: Yakınlık (dairesel)

en: Postal Code / Country
tr: Posta Kodu / Ülke

en: Postal Code (assume default country)
tr: Posta Kodu (öntanımlı ülkeyi kabul et)

en: Disable Continuous Zoom
tr: Sürekli Büyütmeyi Devre Dışı Bırak

en: Section subtitle
tr: Bölüm altbaşlığı

en: Section class
tr: Bölüm sınıfı

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
tr: Belirtilen izin dizelerine sahip kullanıcılara erişim izni verilecek.

en: Site settings
tr: Site ayarları

en: Show All
tr: Hepsini göster

en: You need at least one field before you can configure your field settings
tr: Alan ayarlarını yapılandırabilmeniz için en azından bir alana ihtiyacınız var.

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
tr: Düğümler, bir Drupal sitesinin ana içeriğidir.

en: Comments are responses to node content.
tr: Yorumlar, düğüm içeriğine verilen yanıtlardır.

en: Users who have created accounts on your site.
tr: Sitenizde hesap açmış kullanıcılar.

en: Display checkbox on node edit form
tr: Düğüm düzenleme formunda onay kutusu göster

en: JavaScript toggle
tr: JavaScript aç/kapat

en: Normal link
tr: Normal bağlantı

en: Confirmation form
tr: Teyit formu

en: Flag name
tr: Adı işaretle

en: Flag actions
tr: Eylemleri işaretle

en: The title of the content being flagged.
tr: İşaretlenen içeriğin başlığı.

en: The current count total for this flag.
tr: Bu işaretin (flag) şu anki toplam adedi.

en: Total flag count for flag @flag
tr: @flag işaretinin toplam işaretlenme sayısı

en: Flag queue size
tr: Kuyruk büyüklüğünü işaretle

en: Flag a @type
tr: Bir @type işaretle

en: Comparison operator
tr: Karşılaştırma işleci

en: Flaggable node
tr: İşaretlenebilir düğüm

en: Flaggable user
tr: İşaretlenebilir kullanıcı

en: Flag link
tr: İşaret (flag) bağlantısı

en: counter
tr: sayaç

en: Current user
tr: Şu anki kullanıcı

en: !group: !title counter
tr: !group: !title sayısı

en: Delete comment
tr: Yorumu sil

en: Is empty (NULL)
tr: Boştur (NULL)

en: not empty
tr: boş değil

en: Default image
tr: Ön tanımlı resim

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
tr: Bu metin ekran okuyucuları ve arama motorları tarafından ve resim yüklenemediği zamanlarda kullanılacaktır.

en: Theming information
tr: Tema bilgileri

en: Thank you for your vote.
tr: Oyunuz için teşekkürler

en: Ends with
tr: İle biten

en: Join summary
tr: Özeti birleştir

en: Split summary at cursor
tr: Özeti buradan itibaren kes

en: Upload date
tr: Yüklenme tarihi

en: Do not cache
tr: Önbellek kullanma

en: Wildcard title
tr: Joker başlığı

en: <Basic validation>
tr: <Temel doğrulama>

en: Use default RSS settings
tr: Öntanımlı RSS ayarlarını kullan

en: Title plus teaser
tr: Başlık ve özet

en: UTC
tr: UTC (Universal Time Coordinated: Koordine Edilmiş Evrensel Zaman)

en: Front page feed
tr: Ön sayfa beslemesi

en: Primary
tr: Birincil

en: The node ID of the node.
tr: Bu düğümün düğüm ID'si

en: Tab weight
tr: Sekme ağırlığı

en: Dashboard
tr: Pano

en: No role
tr: Rol yok

en: Image preview
tr: Resim önizleme

en: The topic id.
tr: Konu ID'si.

en: The language this search index relates to.
tr: Bu arama dizininin ilişkili olduğu dil.

en: Search index
tr: Dizinde ara

en: View link
tr: Bağlantıyı görüntüle

en: The size of the file.
tr: Dosyanın boyutu.

en: Link this field
tr: Bu alanda bağlantı

en: Only show "listed" file attachments
tr: Sadece "listelenmiş" dosya eklerini göster

en: Your message will be sent to all members of this group.
tr: İletiniz bu gurubun tüm üyelerine gönderilecektir.

en: Enter a body for your message.
tr: İletinizin gövde metnini girin.

en: Open - membership requests are accepted immediately.
tr: Açık - üyelik istekleri anında kabul edilir.

en: Moderated - membership requests must be approved.
tr: Denetimli - üyelik isteklerinin onaylanması gerekir.

en: Invite only - membership must be created by an administrator.
tr: Sadece davetle - üyelikler bir yönetici tarafından oluşturulmalıdır.

en: Closed - membership is exclusively managed by an administrator.
tr: Kapalı - üyelik sadece bir yönetici tarafından yönetilir.

en: List in groups directory
tr: Gruplar dizininde listelensin

en: Should this group appear on the <a href="@url">list of groups page</a> (requires OG Views module)? Disabled if the group is set to <em>private group</em>.
tr: Bu grup <a href="@url">grup listesi sayfası</a>nda gözüksün mü? (OG Views eklentisi gerektirir.) Eğer grubun ayarı <em>özel grup</em> ise bu seçim devredışıdır.

en: Group language
tr: Grup dili

en: Selecting a different locale will change the interface language for all group pages and emails. Users who have chosen a preferred language always see their chosen language.
tr: Farklı bir yerel seçimi tüm grup sayfaları ve e-postalarının arayüz dilini değiştirecektir. Tercih ettikleri dili seçmiş kullanıcılar her durumda seçili dillerini görürler.

en: Moved 1 membership. | Moved @count memberships.
tr[0]: @count üyelik taşındı.

en: Group types
tr: Grup türleri

en: Group types (all)
tr: Grup türleri (tümü)

en: A link to the <em>My membership</em> page.
tr: <em>Üyeliğim</em> sayfasına bir bağlantı.

en: My unread: !links
tr: Okunmamışlarım: !links

en: Search group
tr: Grupta ara

en: Menu links
tr: Menü bağlantıları

en: API Site
tr: API Sitesi

en: 1 character | @count characters
tr[0]: @count karakter

en: display source code
tr: kaynak kodu göster

en: Clear the CSS cache and all database cache tables which store page, node, theme and variable caches.
tr: CSS önbelleğini ve veritabanındaki sayfa, düğüm, tema ve değişken önbellek tablolarını temizle.

en: Theme registry
tr: Tema kayıt defteri

en: Devel settings
tr: Devel ayarları

en: Requires path.module
tr: path.module gerektirir

en: Help topics
tr: Yardım konuları

en: Help is available on the following items:
tr: Yardım bölümü olan konular:

en: Add subscription
tr: Abonelik ekle

en: Delete link
tr: Bağlantıyı sil

en: Per page
tr: Sayfa başına

en: Per role
tr: Rol başına

en: Per role per page
tr: Her sayfada her rol başına

en: Per user
tr: Kullanıcı başına

en: Per user per page
tr: Her sayfada her kullanıcı başına

en: Display the results as a slideshow.
tr: Sonuçları bir slayt gösterisi olarak göster.

en: The file could not be uploaded.
tr: Dosya karşıya yüklenemedi.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
tr: Seçili görsel işleme araç kiti (%toolkit), %function fonksiyonunu düzgün bir şekilde çalıştıramıyor.

en: Capitalize first letter
tr: İlk harfi büyült

en: Logged in user
tr: Giriş yapmış kullanıcı

en: Custom text
tr: Özel metin

en: Sum
tr: Toplam

en: Leave
tr: Ayrıl

en: Node module form.
tr: Düğüm eklentisi formu

en: Locale module form.
tr: Yerelleştirme (Locale) eklentisi formu

en: Taxonomy module form.
tr: Taksonomi eklentisi formu

en: Default argument
tr: Öntanımlı değişken

en: Legend
tr: Gösterge (lejand)

en: Format: @date
tr: Biçim: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
tr: Yıl %min ve %max arasında bir sayı olmalıdır.

en: The month must be a number between 1 and 12.
tr: Ay 1 ve 12 arasında bir sayı olmalıdır.

en: The day must be a number between !min and !max.
tr: Gün !min ve !max arasında bir sayı olmalıdır.

en: The hour must be a number between !min and !max.
tr: Saat !min ve !max arasında bir sayı olmalıdır.

en: The minute must be a number between !min and !max.
tr: Dakika !min ve !max arasında bir sayı olmalıdır.

en: The second must be a number between !min and !max.
tr: Saniye !min ve !max arasında bir sayı olmalıdır.

en: A valid value is required.
tr: Geçerli bir değer gerekli.

en: Repeats
tr: Tekrarlama

en: Add new date field
tr: Yeni zaman alanı ekle

en: every week | every @count weeks
tr[0]: her @count hafta

en: every month | every @count months
tr[0]: her @count ay

en: every year | every @count years
tr[0]: her @count yıl

en: every day | every @count days
tr[0]: her @count gün

en: Pacific/French_Polynesia-Marquesas_Islands
tr: Pasifik/Fransız_Polinezyası-Marki_Adaları

en: Poll title
tr: Anket başlığı

en: Meters
tr: Metre

en: Not installed.
tr: Kurulmadı.

en: Node location
tr: Düğüm konumu

en: Text strings
tr: Metin dizeleri

en: Most printed
tr: En fazla yazdırılan

en: Show link
tr: Bağlantıyı göster

en: Show link in individual comments
tr: Bağlantı adresini içerikten bağımsız tekil yorumlarda da göster

en: Show Printer-friendly URLs list
tr: Yazıcı dostu adresler listesini göster

en: Send only the teaser
tr: Sadece özet gönder

en: !user has sent you a message from !site
tr: !user kullanıcısı size !site isimli siteden bir ileti gönderdi.

en: Message from sender
tr: Gönderenin mesajı

en: This message will be displayed after the user successfully submits the form.
tr: Bu mesaj, kullanıcının fromu başarılı şekilde gönderdikten sonra görüntülecektir.

en: Enter multiple addresses separated by commas and/or different lines.
tr: Birdan fazla adresi virgül ayıracı ve/veya farklı satırlar olarak giriniz

en: Clear form
tr: Formu temizle

en: Someone
tr: Herhangi biri

en: an interesting site
tr: ilginç bir site

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please reduce the number of recipients.
tr: Saat başına %number iletiden fazlasını gönderemezsiniz. Lütfen alıcıların sayısını azaltın.

en: %name [%from] sent %page to [%to]
tr: %name [%from] %page, [%to] kişisine gönder

en: us
tr: Biz

en: print_mail
tr: eposta_yazı

en: Most emailed
tr: En çok e-posta gönderilen

en: PDF options
tr: PDF seçenekleri

en: PDF generation tool
tr: PDF oluşturma aracı

en: This option selects the PDF generation tool being used by this module to create the PDF version.
tr: Bu seçenek, sayfaların PDF halini oluşturmak için kullanılan PDF oluşturma aracını seçer.

en: PDF version link
tr: PDF bağlantısı

en: Setting this option will add a PDF version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
tr: Bu seçenek, Drupal veya eklentiler tarafından oluşturulan sayfalara PDF sürümü bağlantısı ekler

en: Same browser window
tr: Aynı tarayıcı ekranında

en: New browser window
tr: Yeni tarayıcı ekranında

en: Save dialog
tr: Kaydet kutucuğu

en: Paper size
tr: Kağır boyutu

en: wkhtmltopdf options
tr: wkhtmltopdf seçenekleri

en: No PDF generation tool found! Please dowload a supported PHP PDF generation tool. Check this module's INSTALL.txt for more details.
tr: Herhangi bir PDF oluşturma aracı bulunamadı! Lütfen desteklenen bir PHP PDF oluşturma aracı yükleyin. Ayrıntılar için bu eklentinin INSTALL.txt dosyasına bakabilirsiniz.

en: PDF version
tr: PDF sürümü

en: Printer-friendly PDF
tr: Yazıcı uyumlu PDF

en: Most PDFd
tr: En fazla PDF si üretilen

en: Adds the capability to export pages as PDF.
tr: Sayfaların PDF olarak aktarılmasını sağlar.

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
tr: %name: Bu alan @count değerden fazlasını kapsayamaz.

en: Secondary
tr: İkincil

en: No fields available.
tr: Kullanılabilecek alan yok.

en: Delete user
tr: Kullanıcı sil

en: Modify profile fields
tr: Profil alanlarını güncelle

en: Modify node taxonomy terms
tr: Düğüm sınıflandırma etiketlerini düzenle

en: Modify user roles
tr: Kullanıcı rollerini değiştir

en: Add roles
tr: Rol ekle

en: Bulk Operations
tr: Toplu İşlemler

en: - Choose an operation -
tr: - Bir işlem seçiniz -

en: Vertical Tabs
tr: Dikey Sekmeler

en: Not in book
tr: Kitapta değil

en: New book
tr: Yeni kitap

en: By @name on @date
tr: @name tarafından @date tarihinde

en: By @name
tr: @name tarafından

en: Not in menu
tr: Menüde yok

en: Alias: @alias
tr: Takma ad: @alias

en: No alias
tr: Takma ad yok.

en: Chaos tool suite
tr: Chaos Araç Paketi (Chaos Tool Suite)

en: Multiple answers
tr: Çoklu cevaplar

en: Quiz Results
tr: Sınav Sonuçları

en: Quiz
tr: Sınav

en: Manage questions
tr: Soruları yönet

en: My results
tr: Sonuçlarım

en: Number of questions
tr: Soru sayısı

en: Click this option to ignore the open and close dates.
tr: Açılış ve kapanış tarihlerini yok saymak için bu seçeneği işaretleyin.

en: Close Date
tr: Kapanış Tarihi

en: Please make sure the close date is after the open date.
tr: Lütfen kapanış tarihinin açılış tarihinden sonra olmasına dikkat edin.

en: Questions updated successfully.
tr: Sorular başarıyla güncellendi.

en: Time Finished
tr: Bitirme Zamanı

en: User Answer
tr: Kullanıcı Cevabı

en: Numeric
tr: Sayısal

en: Custom URL
tr: Özel URL

en: Edit link
tr: Bağlantıyı düzenle

en: Submit button text
tr: Gönderi butonu yazısı

en: Token replacement patterns
tr: Token değiştirme şablonları

en: The user ID of the currently logged in user.
tr: Güncel giriş yapmış kullanıcının kullanıcı ID'si.

en: The email address of the currently logged in user.
tr: Güncel giriş yapmış kullanıcının e-posta adresi.

en: A randomly generated SHA1 hash.
tr: Rastgele oluşturulmuş SHA1

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
tr: Güncel zaman damgası, 1 Ocak 1970'den bugüne geçen saniye.

en: A randomly generated single-digit number.
tr: Rastgele oluşturulmuş tek-basamaklı sayı

en: A randomly generated three-digit number.
tr: Rastgele oluşturulmuş üç-basamaklı sayı

en: A randomly generated ten-digit number.
tr: Rastgele oluşturulmuş on-basamaklı sayı.

en: Randomly generated single-digit letter.
tr: Rastgele oluşturulmuş tek-basamaklı harf.

en: Randomly generated three-digit letters.
tr: Rastgele oluşturulmuş üç-basamaklı harf.

en: Randomly generated ten-digit letters.
tr: Rastgele oluşturulmuş on-basamaklı harf.

en: The email address to which the message should be sent.
tr: Mesajın gönderileceği e-posta adresi.

en: The message that should be sent.
tr: Gönderilecek mesaj.

en: Missing date fields!
tr: Eksik tarih alanları!

en: The results of this submission may be viewed at:
tr: Bu gönderinin sonuçları şurada görülebilir:

en: New component name
tr: Yeni bileşen adı

en: Your webform has been published.
tr: Webform'unuz yayınlandı.

en: Component %name updated.
tr: %name bileşeni güncellendi

en: New component %name added.
tr: %name bileşeni eklendi

en: Delete the %name fieldset?
tr: %name alanı silinsin mi?

en: Component %name deleted.
tr: %name bileşeni silindi.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
tr: Bu sınırlayıcı CSV/TSV formatında indirir.

en: Submission Details
tr: Gönderim Ayrıntıları

en: Roles that can submit this webform
tr: Webformun gösterileceği roller

en: Display the entire form in the teaser display of this node.
tr: Bu düğüm teaser alanında tüm formu görüntülenmesini sağlar.

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
tr: Bu alan varsayılan olarak <em>gönder</em> butonu olacak. Varsayılanı geçersiz kılmak için yeni bir başlık girin.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
tr: İçeriğe erişim için <a href="!login">üye olun</a> veya <a href="!register">giriş</a> yapın.

en: You have already submitted this form.
tr: Bu formu zaten doldurdunuz.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
tr: <a href="!url">Önceki form başvurularını göster</a>.

en: Thank you, your submission has been received.
tr: Teşekkür ederiz, form ilgili birimimize iletilmiştir.

en: Form components
tr: Form bileşenleri

en: User timezone
tr: Kullanıcı saat dilimi

en: %value is not a valid email address.
tr: %value geçerli bir E-mail adresi değil.

en: %field field is required.
tr: %field alanı zorunludur.

en: New revision
tr: Yeni sürüm

en: Allow question status changes to create a new revision of the quiz?
tr: Sınavın farklı bir değişkesini oluşturmak için soru durum değişikliğine izin verilsin mi?

en: Control aspects of the Quiz module's display
tr: Sınav (Quiz) eklentisinin görünüm özelliklerini düzenle

en: Maximum Result Options
tr: Maksimum Sonuç Seçenekleri

en: Remove Incomplete Quiz Records (older than)
tr: Şu tarihten eski tamamlanmamış sınav kayıtlarını sil:

en: Number of days that you like to keep the incomplete quiz records
tr: Tamamlanmamış sınav kayıtlarını saklamak istediğiniz gün sayısı

en: JQuery Countdown
tr: JQuery geriye sayım

en: UserPoints
tr: Kullanıcı Puanı

en: Addons Configuration
tr: Eklentileri Yapılandırma

en: Enable UserPoints Module Integration
tr: UserPoints eklentisiyle bütünleştirmeyi etkinleştir

en: @quiz Title
tr: @quiz Başlık

en: No @quiz results found.
tr: Hiçbir @quiz sonucunuz bulunamadı.

en: Thanks for taking the quiz!
tr: Sınava katıldığınız için teşekkürler.

en: Pass rate for @quiz (%)
tr: @quiz için başarılı olma oranı (%)

en: Number of random questions
tr: Rastgele soru sayısı

en: Maximum Score
tr: En yüksek Sonuç

en: Correct answer
tr: Doğru cevap

en: Feedback Settings
tr: Geribildirim ayarları

en: Missing question.
tr: Eksik soru.

en: Quiz Question
tr: Test Sorusu

en: Short Answer
tr: Kısa Cevap

en: Add comment link
tr: Yorum bağlantısı ekle

en: delete own
tr: kendininkini sil

en: Change basic information
tr: Temel bilgileri değiştirme

en: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Download</a>)
tr: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">İndir</a>)

en: Installation instructions
tr: Kurulum yönergeleri

en: Disable rich-text
tr: Zengin metin düzenleyiciyi devre dışı bırak

en: Enable rich-text
tr: Zengin metin düzenleyiciyi etkinleştir

en: Strike-through
tr: Üstü çizili

en: Align left
tr: Sola yasla

en: Align center
tr: Ortala

en: Align right
tr: Sağa yasla

en: Justify
tr: Hizala

en: Forecolor
tr: Yazı rengi

en: Backcolor
tr: Zemin rengi

en: Horizontal rule
tr: Yatay çizgi

en: Paste Text
tr: Metin Yapıştır

en: Paste from Word
tr: Word'den Yapıştır

en: Remove format
tr: Biçimlendirmeyi kaldır

en: Character map
tr: Karakter haritası

en: Font style
tr: Yazı sitili

en: Check spelling
tr: İmlayı Denetle

en: Table: Merge cells
tr: Tablo: Hücreleri birleştir

en: Abbreviation
tr: Kısaltma

en: Inserted
tr: Eklendi

en: Broken handler @table.@field
tr: Kırık işleyicisi @table.@field

en: Skipping broken view @view
tr: Kırık görünüm @view atlandı

en: Ajax callback for view loading.
tr: Görünüm yükleme için Ajax geri çağrısı.

en: Changes cannot be made to a locked view.
tr: Kilitli bir görünüme değişiklik yapılamaz.

en: Convert view
tr: Görünüm dönüştür

en: Create customized lists and queries from your database.
tr: Veritabanınızdan kişiselleştirilmiş listeler ve sorgular oluşturun.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
tr: Görünümler için yönetim arayüzü. Bu eklenti olmadan görünüm oluşturamaz veya düzenleyemezsiniz.

en: Example table
tr: Örnek tablo

en: Example table contains example content and can be related to nodes.
tr: Örnek tablo, örnek içerikleri içerebilir ve düğümlerle ilintili olabilir

en: Example content
tr: Örnek içerik

en: Some example content that references a node.
tr: Bir düğüme referans olarak belirlenen bazı örnek içerikler

en: Example node
tr: Örnek düğüm

en: Plain text field
tr: Düz metin alanı

en: Numeric field
tr: Sayısal alan

en: Timestamp field
tr: Zaman damgası alanı

en: Validator options
tr: Doğrulama seçenekleri

en: Display all values
tr: Tüm değerleri göster

en: Hide view / Page not found (404)
tr: Görünümü sakla / Sayfa bulunamadı (404)

en: Display empty text
tr: Boş metin ekranı

en: Provide default argument
tr: Varsayılan argüman kullan

en: Provide default argument options
tr: Varsayılan değişken seçeneklerini kullanın

en: Default argument type
tr: Varsayılan değişken türü

en: Broken/missing handler
tr: Kırık/eksik işleyici

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
tr: Bu öğe için işleyici yok ya da bozuk ve kullanılamaz. Eğer işleyiciyi bir eklenti sağladıysa ve devre dışı bırakıldıysa, eklentiyi yeniden etkinleştirmek onu geri yükleyebilir. Aksi halde, muhtemelen bu öğeyi yok etmelisiniz.

en: Current date
tr: Geçerli tarih

en: Current node's creation time
tr: Şu anki içerik oluşturma zamanı

en: Current node's update time
tr: Şu anki içerik güncelleme zamanı

en: Allow multiple terms per argument.
tr: Argüman için birden çok terimlere izin ver.

en: Do not display items with no value in summary
tr: Özette değeri olmayan öğeleri görüntüleme

en: Invalid input
tr: Geçersiz girdi

en: Fail basic validation if any argument is given
tr: Herhangi bir değişken varsa temel doğrulamayı yanlışla

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
tr: Bu alanı işaretleyerek, bunu gereğinden fazla değişkene sahip görünümlerin doğrulamayı geçmemesini kesinleştirmek için kullanabilirsiniz.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
tr: Eğer seçilmiş ise, kullanıcılar 1+2+3 ya da 1,2,3 şeklinde birden fazla değişken girebilir.

en: Glossary mode
tr: Sözlük kipi

en: Character limit
tr: Karakter sınırı

en: No transform
tr: Dönüştürme yok

en: Upper case
tr: Büyük harf

en: Lower case
tr: Küçük harf

en: Capitalize each word
tr: Bütün ilk harfler büyük

en: Case in path
tr: Yol: Büyük/Küçük harf

en: Transform spaces to dashes in URL
tr: URL'deki boşlukları tirelere dönüştür

en: Exclude from display
tr: Gösterimden dışla

en: Rewrite the output of this field
tr: Bu alanın çıktısını yeniden yaz

en: Prefix text
tr: Önek metni

en: Suffix text
tr: Sonek metni

en: Trim this field to a maximum length
tr: Bu alanı azami bir uzunluğa traşla

en: Trim only on a word boundary
tr: Yalnızca sözcük sonlarından kırp

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
tr: Seçilirse bu alan sadece kelime sınırlarında traşlanacaktır. Kesinlikle belirlenen en fazla karaktere eşit uzunlukta veya daha kısa olacaktır. Eğer kelime sınırı yoksa alan boş olarak traşlanabilir.

en: Add an ellipsis
tr: Üç nokta ekle

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
tr: İşaretliyse, bu alan kısaltıldığında sonuna "..." eklenir.

en: Strip HTML tags
tr: HTML etiketlerini çıkart

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
tr: İşaretliyse, bütün HTML etiketleri çıkartılır.

en: Field can contain HTML
tr: Alan HTML içerebilir

en: File size display
tr: Dosya boyutu gösterimi

en: Formatted (in KB or MB)
tr: Biçimli (KB veya MB olarak)

en: If checked, true will be displayed as false.
tr: Eğer işaretliyse, doğru olan yanlış olarak gösterilir.

en: Round
tr: Yuvarlama

en: If checked, the number will be rounded.
tr: İşaretliyse, sayı yuvarlanacaktır.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
tr: Sayıdan sonra konulacak, para birimi simgesi gibi, bir metin.

en: Simple separator
tr: Basit ayırıcı

en: Display as link
tr: Bağlantı olarak göster

en: Unlock operator
tr: Operatör kilidini aç

en: Operator identifier
tr: Operatör tanımlayıcı

en: Remember
tr: Hatırla

en: Remember the last setting the user gave this filter.
tr: Bu süzgeç için kullanıcın verdiği son değerleri hatırla

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: exposed
tr: açıkça

en: Value type
tr: Değer türü

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
tr: Makinada okunabilir herhangi bir biçimde bir tarih. YYYY-AA-GG SS:DD:ss tercih edilir (Y: yıl, A: ay, G: gün, S: saat, D: dakika, s: saniye).

en: Invalid date format.
tr: Geçersiz tarih biçimi.

en: Limit list to selected items
tr: Listeyi seçilmiş öğelerle sınırla

en: not in
tr: içinde değil

en: Is none of
tr: Bunlardan biri değil

en: Is between
tr: Arasındadır

en: between
tr: arasında

en: Is not between
tr: Arasında değildir

en: not between
tr: arasında değil

en: Min
tr: Enaz

en: And max
tr: Ve ençok

en: And
tr: Ve

en: Contains any word
tr: Sözcüklerden herhangi birini içerir

en: has word
tr: içinde şu sözcük olan:

en: Contains all words
tr: Tüm sözcükleri içerir

en: has all
tr: tümü olan:

en: begins
tr: başlangıcı

en: ends
tr: bitişi

en: Require this relationship
tr: Bu ilişkiyi gerektirir

en: asc
tr: artan

en: desc
tr: azalan

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
tr: Eğer !href adresinden gelişmiş yardım eklentisini kurarsanız, Views daha fazla ve iyi yardım sunacaktır. <a href="@hide">Bu iletiyi gizle.</a>

en: Warning! Broken view!
tr: Uyarı! Bozuk görünüm!

en: Broken
tr: Bozuk

en: Not sure what to do? Try the "!getting-started" page.
tr: Ne yapmak istediğinizden emin değil misiniz? "!getting-started" sayfasını deneyin.

en: Displays
tr: Görünümler

en: This display has no path.
tr: Bu görünüm için bir yol yok.

en: Query build time
tr: Sorgu oluşturma zamanı

en: Unable to preview due to validation errors.
tr: Sağlama hataları nedeniyle önizleme yapılamıyor.

en: Clone view %view
tr: %view görünümünü yeniye kopyala

en: View name
tr: Görünüm adı

en: This is the unique name of the view. It must contain only alphanumeric characters and underscores; it is used to identify the view internally and to generate unique theming template names for this view. If overriding a module provided view, the name must not be changed or instead a new view will be created.
tr: Bu görünümün özgün adı. Bu ad sadece küçük harfler, sayılar ve alt çizgi içerebilir; görünümü site içinde tanımlamakta ve görünüm için özgün tema şablonu isimleri oluşturmakta kullanılır. Bir eklentiyle oluşturulmuş görünümün üzerine yazma durumunda isim değiştirilmemeli, gerekirse yeni bir görünüm oluşturulmalıdır.

en: View description
tr: Görünüm açıklaması

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
tr: Bu açıklama Görünümler (Views) eklentisinin yönetim arayüzünde görünümü açıklamak üzere gözükecektir.

en: View tag
tr: Görünüm etiketi

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
tr: Bu görünüm için isteğe bağlı bir etiket girin; sadece yönetim sayfasında görünümleri sıralamakta kullanılır.

en: You must use a unique name for this view.
tr: Bu görünüm için benzersiz (ünik) bir isim kullanmalısınız.

en: Deleting a view cannot be undone.
tr: Görünümü silme işlemi geri alınamaz.

en: The view has been deleted.
tr: Görünüm silindi.

en: Break lock
tr: Kilidi kır

en: Edit view %view
tr: %view görünümünü düzenle

en: Paste view code here
tr: Görünüm kodunu buraya yapıştırın

en: Display plugin @plugin is not available.
tr: Ekran eklentisi @plugin bulunamadı.

en: Style plugin @plugin is not available.
tr: Stil eklentisi @plugin bulunamadı.

en: Row plugin @plugin is not available.
tr: Satır eklentisi @plugin bulunamadı.

en: @type handler @table.@field is not available.
tr: @type işleyici @table.@field kullanılabilir değil.

en: Unable to import view.
tr: Görünüm içeri aktarılamıyor.

en: Unknown or missing table name
tr: Bilinmeyen veya eksik tablo adı

en: Click on an item to edit that item's details.
tr: Bir öğeye tıklayarak öğe ayrıntılarını düzenleyin.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
tr: Bu görünümün öntanımlı gösterimi bozuk ve kullanılamaz.

en: Export this view
tr: Bu görünümü dışarı aktar

en: Create a copy of this view
tr: Bu görünümün bir kopyasını oluşturun

en: View "@display"
tr: "@display"i görüntüle

en: Go to the real page for this display
tr: Bu görüntülemenin gerçek sayfasına git

en: Invalid
tr: Geçersiz

en: Missing style plugin
tr: Stil eklentisi eksik

en: Change settings for this style
tr: Bu stil için ayarları değiştirin.

en: &nbsp; Style: !style
tr: &nbsp; Stil: !style

en: Unable to initialize default display
tr: Öntanımlı görüntü açılamadı

en: Add display
tr: Görünüm ekle

en: Remove display
tr: Görünüm sil

en: Restore display
tr: Görünüm onar

en: View analysis
tr: Çözümlemeleri gör

en: View details
tr: Ayrıntıları gör

en: Configure @type
tr: @type yapılandır

en: Rearrange @type
tr: @type yeniden düzenle

en: Broken field @id
tr: Bozuk alan @id

en: Configure @type %item
tr: Yapılandır @type %item

en: Internal error: broken plugin.
tr: İç hata: Bozuk eklenti.

en: Clear Views' cache
tr: Görünümlere ait önbelleği temizle

en: Disable views data caching
tr: Görünümlere ait veri önbelleklemesini devreden çıkart

en: Show query above live preview
tr: Sorguyu canlı önizlemenin üstünde göster

en: Error: missing @component
tr: Hata: bulunamayan @component

en: Converted
tr: Dönüştürülmüş

en: The view has been deleted
tr: Görünüm silindi.

en: Reduce duplicates
tr: Tekrarlı sonuçları indirge

en: Default settings for this view.
tr: Bu görünüm için ön tanımlı ayarlar.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
tr: Görünümü URL ve menü bağlantıları içeren bir sayfa olarak göster.

en: Display the view as a block.
tr: Görünümü bir blok olarak göster.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
tr: Aynı gösterim içinde çoklu gösterim elde etmek için diğer görünümlere eklenen ekler.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
tr: Sonuçları besleme olarak göster, bir RSS beslemesi gibi.

en: Displays rows one after another.
tr: Satırları birbiri ardısıra gösterir.

en: HTML List
tr: HTML Liste

en: Displays rows as an HTML list.
tr: Satırları HTML listesi olarak gösterir.

en: Displays rows in a grid.
tr: Satırları ızgara şeklinde gösterir.

en: Displays rows in a table.
tr: Satırları bir tablo içinde gösterir.

en: Displays the default summary as a list.
tr: Öntanımlı özeti bir liste olarak gösterir.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
tr: Özeti biçimlendirilmemiş olarak gösterir, birbiri ardına ya da satıriçi seçeneği ile.

en: Generates an RSS feed from a view.
tr: Bir gösterimden bir RSS beslemesi oluşturur.

en: Displays the fields with an optional template.
tr: Seçime bağlı şablonları olan alanları gösterir.

en: Fixed entry
tr: Sabit girdi

en: Will be available to all users.
tr: Tüm kullanıcılara açık olacak.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
tr: Belirtilen rollerden herhangi birine sahip kullanıcılara erişim izni verilecek.

en: No caching of Views data.
tr: Views verisi önbelleklemesi yok.

en: Time-based
tr: Zaman-esaslı

en: Simple time-based caching of data.
tr: Verinin zaman temelli basit önbelleklenmesi.

en: sort criteria
tr: sıralama kriteri

en: Sort criterion
tr: Sıralama ölçütü

en: sort criterion
tr: sıralama ölçütleri

en: filter
tr: süzgeç

en: Feed ID
tr: Besleme ID'si

en: The unique ID of the aggregator feed.
tr: Beslemenin özgün (ünik) ID'si.

en: The parent book node.
tr: Üst kitap düğümü.

en: The title of the comment.
tr: Yorumun başlığı

en: The text of the comment.
tr: Yorum metni.

en: Post date
tr: Gönderi tarihi

en: Provide a simple link to view the comment.
tr: Yorumu görmek için basit bir bağlantı girebilirsiniz.

en: Provide a simple link to edit the comment.
tr: Yorum düzenlemek için basit bir bağlantı sağlayın.

en: Provide a simple link to delete the comment.
tr: Yorum silmek için basit bir bağlantı sağlayın.

en: The User ID of the comment's author.
tr: Yorumu yazanın kullanıcı ID'si.

en: Parent CID
tr: Üst CID

en: Last comment time
tr: Son yorum tarihi

en: Date and time of when the last comment was posted.
tr: Son yorumun gönderildiği tarih ve zaman.

en: Last comment author
tr: Son yorum yazarı

en: The name of the author of the last posted comment.
tr: Son yorum yapan kişinin adı.

en: Comment count
tr: Yorum sayısı

en: Updated/commented date
tr: Güncellenme/yorumlanma tarihi

en: Comment status
tr: Yorum durumu

en: User posted or commented
tr: Yayınlayan veya yorumlayan kullanıcı

en: Display the comment with standard comment view.
tr: Yorumu standart yorum görünümü ile görüntüle.

en: Display the comment as RSS.
tr: Yorumları RSS olarak görüntüleyin.

en: Locale source
tr: Yerel kaynak

en: The full original string.
tr: Özgün dize.

en: Locale target
tr: Yerel hedef

en: The language this translation is in.
tr: Bu çevirinin ait olduğu dil

en: Singular LID
tr: Tekil LID (yerel ID)

en: The title of the node.
tr: Bu düğümün başlığı

en: The date the node was posted.
tr: Bu düğümün gönderildiği tarih.

en: Published or admin
tr: Yayımlandı veya admin

en: Provide a simple link to the node.
tr: Düğüm için basit bir bağlantı adresi girin.

en: Provide a simple link to edit the node.
tr: Düğümü düzenlemek için basit bir bağlantı adresi girin.

en: Provide a simple link to delete the node.
tr: Düğümü silmek için basit bir bağlantı adresi girin.

en: In the form of CCYYMMDD.
tr: YyYyYYAAGG (yüzyıl, yıl, ay, gün) formatında.

en: Created year + month
tr: Oluşturulma yıl ve ayı

en: Created year
tr: Oluşturulma yılı

en: Created month
tr: Oluşturulma ayı

en: Created day
tr: Oluşturulma günü

en: In the form of DD (01 - 31).
tr: GG (01 - 31) biçiminde

en: Created week
tr: Oluşturulduğu hafta

en: Updated year + month
tr: Güncellenme yılı + ayı

en: Updated year
tr: Güncellenme yılı

en: Updated month
tr: Güncellenme ayı

en: Updated day
tr: Güncellenme günü

en: Updated week
tr: Güncellenme haftası

en: Node revision
tr: Düğüm sürümü

en: Filter by access.
tr: Erişime göre filtrele.

en: Has new content
tr: Yeni içerik var

en: Show a marker if the node has new or updated content.
tr: Düğüm yeni veya güncellenmiş içeriğe sahipse bir işaretçi göster

en: Show only nodes that have new content.
tr: Sadece yeni içeriğe sahip düğümleri göster.

en: Poll
tr: Anket

en: Profile textfield
tr: Profil metin alanı (tek satır, textfield)

en: Profile textarea
tr: Profil metin alanı (çok satırlı, textarea)

en: Profile checkbox
tr: Profil onay kutusu

en: Profile URL
tr: Profil URL

en: Profile selection
tr: Profil seçimi

en: Profile freeform list %field-name.
tr: %field-name serbest seçimli profil listesi.

en: Profile date %field-name.
tr: %field-name profil tarihi.

en: Search Terms
tr: Arama Kuralları

en: The terms to search for.
tr: Aranacak terimler

en: Node statistics
tr: Düğüm istatistikleri

en: Total views
tr: Toplam görüntülenme

en: Views today
tr: Bügünkü görüntüleme

en: Most recent view
tr: En son görüntüleme

en: Browser session ID of user that visited page.
tr: Sayfayı ziyaret eden kullanıcının tarayıcı oturum ID değeri.

en: Title of page visited.
tr: Ziyaret edilen sayfanın başlığı

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
tr: Ziyaret edilen sayfanın dahili yolu (Drupal kök dizinine göre)

en: Referrer URI.
tr: Yönlendiren URI.

en: Hostname of user that visited the page.
tr: Sayfayı ziyaret eden kullanıcının ana makine adı.

en: The user who visited the site.
tr: Siteyi ziyaret eden kullanıcı.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
tr: Sayfanın yüklenme süresi (ms cinsinden)

en: Timestamp of when the page was visited.
tr: Sayfanın ziyaret edildiği ana ait zaman damgası.

en: The ID of the file.
tr: Dosyanın ID'si.

en: The name of the file.
tr: Dosyanın adı.

en: The path of the file.
tr: Dosyanın yolu.

en: The status of the file.
tr: Dosyanın durumu.

en: The date the file was uploaded.
tr: Dosyanın yüklendiği tarih.

en: All terms
tr: Tüm terimler

en: Term synonym
tr: Eşanlamlı terim

en: Node translation
tr: Düğüm çevirisi

en: Source translation
tr: Kaynak çeviri

en: Versions of content in different languages.
tr: Farklı dilde içerik sürümleri.

en: Outdated
tr: Süresi geçmiş

en: upload
tr: yükle

en: The description of the uploaded file.
tr: Yüklenen dosyanın açıklaması.

en: Listed
tr: Listelenmiş

en: Has attached files
tr: Dosya ekleri var

en: Only display items with attached files. This can cause duplicates if there are multiple attached files.
tr: Sadece ekli dosyaları olan öğeleri görüntüler. Bu durum, birden çok ekli dosya varsa, tekrarlamalara neden olabilir.

en: The user ID
tr: Kullanıcı ID'si

en: The user or author name.
tr: Kullanıcı veya yazar adı.

en: Language of the user
tr: Kullanıcının dili

en: The user's picture, if allowed.
tr: Kullanıcının, eğer izin verdiyse, resmi.

en: The date the user was created.
tr: Kullanıcının oluşturulduğu tarih

en: The user's last access date.
tr: Kullanıcının son erişim tarihi.

en: The user's last login date.
tr: Kullanıcının son giriş tarihi.

en: Whether a user is active or blocked.
tr: Kullanıcının etkin ya da engellenmiş oluşu.

en: The user's signature.
tr: Kullanıcının imzası.

en: Provide a simple link to edit the user.
tr: Kullanıcı düzenlemek için basit bir bağlantı sağlayın.

en: User ID from URL
tr: Kullanıcı ID'sini URL'den al

en: User ID from logged in user
tr: Kullanıcı ID'sini giriş yapmış kullanıcıdan al

en: Randomize the display order.
tr: Rastgele ekran düzeni.

en: Null
tr: Boş

en: Provide custom text or link.
tr: Özel metin veya bağlantı sağlayın.

en: View result counter
tr: Sonuç sayacını görüntüle

en: Type of link
tr: Bağlantı türü

en: contact
tr: iletişim

en: Contact %user
tr: %user ile ilişki kur

en: Unknown group
tr: Bilinmeyen grup

en: Unknown language
tr: Bilinmeyen dil

en: Current user's language
tr: Şu anki kullanıcının dili

en: Default site language
tr: Varsayılan site dili

en: No language
tr: Hiçbir dil

en: Current installed version
tr: Şu an yüklü sürüm

en: Unknown node type
tr: Bilinmeyen düğüm türü

en: Check for new comments as well
tr: Yeni yorum için de kontrol edin

en: Display node comments
tr: Düğüm yorumlarını göster

en: No alternate
tr: Seçenek yok

en: Alternative sort
tr: Alternatif sıralama

en: Alternate sort order
tr: Alternatif sıralama düzeni

en: Show None
tr: Hiçbirini gösterme

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
tr: İki terimden herhangi birini içeren kayıtları aramak için aralarına büyük harflerle <strong>OR</strong> koyun. Örneğin, <strong>kediler OR köpekler</strong>.

en: Link this field to download the file
tr: Dosyayı indirmek için bu alana bağlantı ver

en: Allow multiple terms per argument
tr: Değişken için birden çok terime izin ver

en: No vocabulary
tr: Sözlük yok

en: Dropdown
tr: Açılan

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
tr: Geçersiz bir sözlük seçtiniz. Lütfen seçenekler bölümünden değiştiriniz.

en: Select terms from vocabulary @voc
tr: Terimleri şu sözlükten seçin @voc

en: Select terms
tr: Terimler seçin

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
tr[0]: Şu terimler bulunamadı: @terms

en: Term IDs separated by , or +
tr: , veya + ile ayrılmış terim ID'leri

en: Term name or synonym
tr: Terim adı veya eşanlamlısı

en: Include untranslated nodes
tr: Çevrilmemiş düğümleri de içer

en: Current language
tr: Geçerli dil

en: Translation option
tr: Çeviri seçeneği

en: Is the logged in user
tr: Oturum açan kullanıcı

en: Usernames
tr: Üye kullanıcı adları

en: Enter a comma separated list of user names.
tr: Virgülle ayrılmış bir kullanıcı adları listesi girin.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
tr[0]: Kullanıcı bulunamadı: @users

en: Also look for a node and use the node author
tr: Ayrıca bir düğüm araştır ve düğümün yazarını kullan

en: Only allow numeric UIDs
tr: Yalnızca sayısal UID'lere izin

en: Only allow string usernames
tr: Sadece dize (string) kullanıcı adlarına izin ver

en: Restrict user based on role
tr: Kullanıcı rolüne göre sınırla

en: Restrict to the selected roles
tr: Seçilen rollerle sınırla

en: Unrestricted
tr: Sınırsız

en: No role(s) selected
tr: Hiçbir rol seçilmedi

en: Multiple roles
tr: Çoklu rol

en: PHP argument code
tr: PHP değişken kodu

en: PHP validate code
tr: PHP doğrulama kodu

en: Query results
tr: Sorgu sonuçları

en: Broken field
tr: Bozuk alan

en: Change the name of this display.
tr: Bu görünümün adını değiştirin.

en: Change the title that this display will use.
tr: Bu görünümün kullanacağı başlığı değiştirin.

en: Change the style plugin.
tr: Stil eklentisi değiştirin.

en: Row style
tr: Satır sitili

en: Change the row plugin.
tr: Satır eklentisi değiştirin.

en: Use AJAX
tr: AJAX kullan

en: Change this display's pager setting.
tr: Bu görünümün sayfalayıcı ayarını değiştirin.

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Change how many items to display.
tr: Görüntülenecek öğe sayısını değiştirin.

en: Display only distinct items, without duplicates.
tr: Tekrarları olmadan, sadece farklı öğeleri görüntüleyin.

en: Specify access control type for this display.
tr: Bu görüntü için erişim kontrol türünü belirtin.

en: Change settings for this access type.
tr: Bu erişim tipi ayarlarını değiştir.

en: Specify caching type for this display.
tr: Bu görüntü için önbellek türünü belirtin.

en: Change settings for this caching type.
tr: Bu önbellek türü ayarlarını değiştir.

en: Link display
tr: Bağlantı görüntüleme

en: Unknown/missing format
tr: Bilinmeyen/eksik biçim

en: Change this display's !name.
tr: Bu görünümün !name özelliğini değiştirin.

en: The name of this display
tr: Bu görünümün adı

en: This title will appear only in the administrative interface for the View.
tr: Bu başlık sadece görünüm (View) yönetimsel arayüzü sayfasında görünür.

en: The title of this view
tr: Bu görünümün başlığı

en: Use a pager for this view
tr: Bu görünüm için bir sayfalayıcı kullan

en: Full pager
tr: Tam sayfalayıcı

en: Mini pager
tr: Mini sayfalayıcı

en: Pager element
tr: Sayfalayıcı öğesi

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
tr: Sayfa başına öğe sayısı. Sınır koymamak için 0 girin.

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed. Offset can not be used if items to display is 0; instead use a very large number there.
tr: Atlananacak öge sayısı. Örneğin, bu alan 3 ise ilk 3 öğe atlanır ve görüntülenmez. Görüntülenecek öğe sayısı 0 ise öteleme kullanılamaz; bunun yerine çok büyük bir sayı kullanın.

en: Add a more link to the bottom of the display.
tr: Ekranın altına "Devamı..." bağlantısı ekleyin.

en: Create more link
tr: "Devamı..." bağlantısı oluştur

en: Access restrictions
tr: Erişim kısıtlamaları

en: Access options
tr: Erişim seçenekleri

en: Caching options
tr: Önbellekleme seçenekleri

en: Display even if view has no result
tr: Görünüm hiçbir sonuç vermese bile göster

en: Style options
tr: Stil seçenekleri

en: Row style options
tr: Satır stili seçenekleri

en: Display output
tr: Ekran çıkışı

en: Alternative display output
tr: Alternatif görünüm çıktısı

en: Style output
tr: Stil çıktısı

en: Alternative style
tr: Alternatif stil

en: Row style output
tr: Satır stili çıktısı

en: Alternative row style
tr: Alternatif satır stili

en: Field @field (ID: @id)
tr: Alan @field (ID: @id)

en: Change theme
tr: Tema değiştir

en: Rescan template files
tr: Şablon dosyalarını yeniden tara

en: Back to !info.
tr: !info 'ya geri dön.

en: (File not found, in folder @template-path)
tr: (Dosya bulunamadı. Klasör: @template-path)

en: Status: using default values.
tr: Durum: varsayılan değer kullanılıyor.

en: Update default display
tr: Varsayılan görüntüyü güncelle

en: Attachment settings
tr: Ek ayarları

en: Multiple displays
tr: Tekrarlı görüntülemeler

en: Block admin description
tr: Blok yönetimi açıklaması

en: Block caching type
tr: Blok önbellek türü

en: Using the site name
tr: Sitenin adını kullanarak

en: Use the site name for the title
tr: Başlı için site adını kullan

en: No menu
tr: Menü yok

en: Tab: @title
tr: Sekme: @title

en: Menu item entry
tr: Menü öğesi girişi

en: No menu entry
tr: Hiçbir menü girişi yok

en: Normal menu entry
tr: Normal menü girişi

en: Menu tab
tr: Menü sekmesi

en: Default menu tab
tr: Varsayılan menü sekmesi

en: Default tab options
tr: Varsayılan sekme seçenekleri

en: Already exists
tr: Zaten var

en: Title is required for this menu type.
tr: Bu menü türü için başlık gereklidir.

en: Inline fields
tr: Satıriçi (inline) alanlar

en: Grouping field
tr: Gruplama alanı

en: Use the site mission for the description
tr: Açıklama olarak site amacı kullanın

en: RSS description
tr: RSS açıklaması

en: Override number of items to display
tr: Görüntülenecek öğe sayısı değerini değiştir

en: Display items inline
tr: Öğeleri satıriçi (inline) göster

en: You need at least one field before you can configure your table settings
tr: Tablo ayarlarını yapılandırabilmek için en az bir alan gerekli

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
tr: Drupal tarzı "yapışkan" (sticky)  tablo başlıklarına (JavaScript) izin ver

en: None defined
tr: Hiçbiri tanımlanmamış

en: New view
tr: Yeni görünüm

en: Changed view
tr: Görünümler değiştirildi

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
tr: <strong>@base</strong> türü ögeleri göstererek %name gör.

en: Live preview
tr: Canlı önizleme

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
tr: <em>@type</em> @base görünümü: <strong>@view</strong>

en: Title: @title
tr: Başlık: @title

en: @current of @max
tr: toplam @max içinde @current

en: Show only these tags
tr: Sadece bu etiketleri görüntüle

en: Bulk export
tr: Toplu dışarı aktar

en: Views exporter
tr: Görünümleri dışarı aktarıcı

en: This group offers an <a href="@groupfeed">RSS feed</a>
tr: Bu grup bir <a href="@groupfeed">RSS beslemesi</a> sunmaktadır.

en:  and supports <a href="@notifications">notifications</a>.
tr:  ve <a href="@notifications">uyarı bildirimleri</a>ni destekler.

en: Administration menu
tr: Yönetim menüsü

en: More information about formatting options
tr: Biçimlendirme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Compact
tr: Sade

en: Okay
tr: Tamamdır

en: Fieldset
tr: Alan kümesi (fieldset)

en: Allow multiple values
tr: Birden çok değere izin ver

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: Enable and disable features.
tr: Özellikleri etkinleştir veya devredışı bırak.

en: Contact form
tr: İletişim formu

en: Drag to re-order
tr: Yeniden sıralamak için sürükleyiniz

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
tr: Bu tabloda yapılan değişiklikler form gönderilenceye dek kaydedilmeyecektir.

en: HTTP response code
tr: HTTP yanıt kodu

en: TXT file
tr: TXT dosyası

en: XML file
tr: XML dosyası

en: Blue Lagoon (default)
tr: Blue Lagoon (ön tanımlı)

en: As Stars
tr: Yıldız Olarak

en: Rating (i.e. 4.2/5)
tr: Puanlama (örneğin 4,2/5)

en: Percentage (i.e. 92)
tr: Yüzde (örn. 92)

en: Cancel rating
tr: Oylamadan çık

en: Poor
tr: Zayıf

en: Great
tr: İyi

en: Awesome
tr: Çok iyi

en: Give it @star/@count
tr: @count üzerinden @star ver

en: Rate this @type
tr: @type oyla

en: Fivestar: Rate this node
tr: Beşyıldız: Bu içeriği oyla

en: Rate This
tr: Oyla

en: Your vote has been cleared.
tr: Oyunuz silindi.

en: Your rating: <span>!stars</span>
tr: Oyunuz: <span>!stars</span>

en: Average: <span>!stars</span>
tr: Ortalama: <span>!stars</span>

en: No votes yet
tr: Henüz oy kullanılmadı

en: Saving your vote...
tr: Oyunuz kaydediliyor...

en: Your vote has been saved.
tr: Oyunuz kaydedildi.

en: Deleting your vote...
tr: Oyunuz siliniyor...

en: Your vote has been deleted.
tr: Oyunuz silindi.

en: Select rating
tr: Değerlendirmeyi seçin

en: <span>@count</span> vote | <span>@count</span> votes
tr[0]: <span>@count</span> oy

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
tr: %directory dizinine ait izinler, dizini yazılabilir hale getirmek için değiştirildi.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
tr: !name %max karakterden daha uzun olamaz ancak şu anda %length karakter uzunluğunda.

en: Illegal choice %choice in %name element.
tr: %name öğesinde kural dışı %choice seçimi.

en: Re-order book pages and change titles
tr: Kitap sayfalarını yeniden sırala ve başlıkları değiştir

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
tr: Makine okunabilir isim yalnızca küçük harf, rakam ve alt çizgi içerebilir.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
tr: Sürümler bir gönderinin birden çok versiyonu arasındaki farkları izlemenize olanak sağlar.

en: Rebuilding content access permissions
tr: İçerik erişim izinleri yeniden oluşturuluyor

en: Content permissions have been rebuilt.
tr: İçerik izinleri yeniden oluşturuldu.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
tr: İçerik erişim izinlerini yeniden oluşturma işlemi başarısız oldu.

en: Post settings
tr: Gönderi ayarları

en: Polls
tr: Anketler

en: The value provided for %field is not a valid URL.
tr: %field için girilen veri geçerli bir URL değil.

en: Search form
tr: Arama formu

en: Shortcut icon
tr: Kısayol simgesi (favicon)

en: Display post information on
tr: Gönderi bilgisini görüntüle -

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
tr: Aşağıdaki türdeki gönderiler görüntülenirken <em>... tarihinde ... adlı kullanıcı tarafından gönderildi</em> yazısını etkinleştirin veya devre dışı bırakın.

en: Use the default logo
tr: Ön tanımlı logoyu kullan

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
tr: Eğer temanızın yanında gelen logoyu kullanmak istiyorsanız burayı işaretleyin.

en: Use the default shortcut icon.
tr: Ön tanımlı kısayol simgesini kullan.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
tr: Eğer temanın ön tanımlı kısayol simgesini kullanmasını istiyorsanız burayı işaretleyin.

en: Short date format
tr: Kısa tarih biçimi

en: Medium date format
tr: Orta uzunlukta tarih biçimi

en: Long date format
tr: Uzun tarih biçimi

en: Date and time lookup
tr: Tarih ve zaman araması

en: Translation settings
tr: Çeviri ayarları

en: Skip navigation
tr: Gezintiyi atla

en: book
tr: kitap

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
tr: %name: başlık uyumsuzluğu. Lütfen seçiminizi kontrol edin.

en: An image thumbnail was not able to be created.
tr: Küçük resim oluşturulamadı.

en: Minimum resolution for Images
tr: Resimler için minimum çözünürlük

en: ALT text settings
tr: ALT metin ayarları

en: Default ALT text
tr: Öntanımlı ALT metni

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
tr: Başlık fare resim üzerinde gezinirken ipucu olarak gösterilecektir.

en: Image linked to node
tr: Düğüme bağlantılı resim

en: Image linked to file
tr: Dosyaya bağlantılı resim

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
tr: ImageField güncellenmeden önce Filefield Drupal 6'ya güncellenmelidir.

en: The selected file %name could not be saved.
tr: Seçilen %name dosyası kaydedilemiyor.

en: Progress indicator
tr: İlerleme göstergesi

en: Bar with progress meter
tr: İlerleme çubuğu

en: Throbber
tr: İlerleme simgesi

en: The file upload failed. %upload
tr: Dosya yükleme başarısız. %upload

en: URL to file
tr: Dosyanın URL'si

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
tr: Geri dönüleyemeyen bir hata meydana geldi. Yüklenen dosya büyük olasılıkla bu sunucunun desteklediği en büyük dosya boyutunu (@size) aşıyor.

en: Starting upload...
tr: Yükleme başlatılıyor...

en: Uploading... (@current of @total)
tr: Yükleniyor... (@current / @total)

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
tr: Resim çözünürlüğü @min_size ile @max_size arasında olmalı.

en: Images must be larger than @max_size pixels
tr: Resim @max_size pixel boyutlarından  büyük olmalıdır.

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
tr: Sunucunuz karşıya yükleme ilerlemesini gösterme özelliğine sahip ama gerekli kütüphaneleri yok. <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (tercihen) ya da <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a> yüklemeniz önerilir.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
tr: Sunucunuz dosya yükleme ilerlemesini APC RFC1867 kullanarak görüntüleme yeteneğine sahiptir. Aynı anda sadece bir yüklemenin desteklendiğini unutmayın. Mümkünse <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress kütüphanesinin</a> kullanılması önerilir.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
tr: Sunucunuz dosya yükleme ilerlemesini gösteremiyor. Dosya yükleme ilerlemesi PHP'nin FastCGI olarak değil mod_php ile çalışmasını gerektirir.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
tr: Sunucunuz dosya yükleme ilerlemesini APC üzerinden görüntüleme yeteneğine sahip fakat bu özellik etkinleştirilmemiş. php.ini yapılandırmasına <code>apc.rfc1867 = 1</code> ayarını ekleyin. Alternatif olarak, aynı anda birden fazla yüklemeyi destekleyen <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a> eklentisinin kullanımı önerilir.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
tr: Etkin (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
tr: Etkin (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
tr: Karşıya yükleme ilerlemesi

en: As often as possible
tr: Olabildiğince çabuk

en: URL, as plain text
tr: URL, düz metin olarak

en: Fivestar Rating
tr: Beşyıldız Değerlendirme (Fivestar Rating)

en: Styles
tr: Biçemler

en: Hello world!
tr: Merhaba dünya!

en: %name: the value may be no smaller than %min.
tr: %name: değer en az %min değerini alabilir.

en: %name: the value may be no larger than %max.
tr: %name: değer en fazla %max değerini alabilir.

en: The item has been deleted.
tr: Unsur silindi.

en: Highlight changes
tr: Değişiklikleri vurgula

en: List revisions
tr: Revizyonları listele

en: Last modification date
tr: Son değişiklik tarihi

en: XLS file
tr: XLS dosyası

en: delete any
tr: herhangi birini sil

en: edit any
tr: herhangi birini düzenle

en: Less than or equal to
tr: Daha küçük ya da eşittir

en: Export as HTML
tr: HTML olarak kaydet

en: Export as XML
tr: XML olarak kaydet

en: Export as CSV
tr: CSV olarak kaydet

en: Days of the week
tr: Haftanın günleri

en: Alternatives
tr: Alternatifler

en: Available to all users
tr: Tüm kullanıcılara açık

en: Average vote
tr: Oy Ortalaması

en: Vote results
tr: Oylama sonuçları

en: The name of the site.
tr: Sitenin adı.

en: CTools CSS Cache
tr: CTools CSS Önbellği

en: Unable to create
tr: Oluşturulamadı

en: Chaos tools
tr: Chaos araçları (Chaos Tools)

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
tr: Merlin of Chaos tarafından hazırlanan bir yararlı araçlar kütüphanesi.

en: Bulk export results
tr: Toplu dışa aktarma sonuçları

en: Place this in @file
tr: Bunu @file dosyasına koy

en: use bulk exporter
tr: toplu dışa aktarıcı kullan

en: Bulk Exporter
tr: Toplu Dışa Aktarıcı

en: Bulk Export
tr: Toplu Dışa Aktarma

en: Performs bulk exporting of data objects known about by Chaos tools.
tr: Chaos araçlarının tanıdığı veri nesnelerinin toplu dışa aktarımını yürütür.

en: No info
tr: Bilgi yok

en: No info available.
tr: Bilgi yok.

en: Configure new !subtype_title
tr: Yeni !subtype_title yapılandır

en: All criteria must pass.
tr: Tüm ölçütler sınamayı geçmelidir.

en: Only one criteria must pass.
tr: Sadece bir ölçüt geçmeli.

en: Remove this item.
tr: Bu öğeyi kaldır.

en: No criteria selected, this test will pass.
tr: Seçili ölçüt yok; bu sınama geçer.

en: Edit criteria
tr: Ölçütü düzenle

en: Invalid object name.
tr: Geçersiz nesne adı.

en: Invalid context type
tr: Geçersiz içerik türü

en: Edit @type
tr: @type düzenle

en: Summary of contexts
tr: Bağlamların özeti

en: , and
tr: , ve

en: , or
tr: , ya da

en: Keyword: %@keyword
tr: Anahtar sözcük: %@keyword

en: Update and return
tr: Güncelle ve dön

en: In code
tr: Kod içinde

en: Enabled, title
tr: Etkin, başlık

en: Get a summary of the information about this page.
tr: Bu sayfa hakkında özet bilgi.

en: De-activate this page. The data will remain but the page will not be in use on your system.
tr: Bu sayfayı devre dışı bırak. Veri kalacak ama sayfa artık sisteminizde kullanılmayacaktır.

en: Add variant
tr: Değişke ekle

en: Add a new variant to this page.
tr: Bu sayfaya yeni bir değişke ekle.

en: Create variant
tr: Değişke oluştur

en: Import variant
tr: Değişke al

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
tr: Başka bir sayfadan alınmış kod ile bu sayfaya bir değişke ekle.

en: Reorder variants
tr: Değişkeleri yeniden düzenle

en: Variant operations
tr: Değişke işlemleri

en: Make an exact copy of this variant.
tr: Bu değişkeden tam bir kopya yap.

en: Remove this variant from the page completely.
tr: Bu değişkeyi sayfadan tümüyle kaldır.

en: No variants
tr: Değişke yok

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
tr: Bu sayfadaki değişiklikleri kaydetmediniz. Bunları veritabanına kaydedebilmek için 'Kaydet'i ya da değişikliklerden vazgeçmek için 'İptal'i seçmelisiniz. Herhangi bir formu değiştirdiyseniz, kaydetmeden önce bu formu göndermeniz gerektiğini unutmayın.

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
tr: Bu değişkenin yönetsel başlığı. Boş bırakırsanız otomatik olarak doldurulur.

en: Variant type
tr: Değişke türü

en: Optional features
tr: İsteğe bağlı özellikler

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
tr: Kendilerine ait yapılandırma formlarıyla sunulacak isteğe bağlı özellikleri işaretle. Burada işaretlemezseniz de yeni sayfa oluşturulduğunda bu özellikleri gene de açabilirsiniz. Kararsızsanız bırakın boş kalsın

en: This page has no variants and thus no output of its own.
tr: Bu sayfanın değişkesi ve dolayısıyla kendine ait bir çıktısı yok.

en: Add a new variant
tr: Yeni bir değişke ekle

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
tr: Değiştirilmiş sistem sayfaları ve kullanıcı tanımlı sayfalar ekleyin, düzenleyin ve silin.

en: Node add/edit form
tr: Düğüm ekle/düzenle formu

en: Node being viewed
tr: Görüntülenmekte olan düğüm

en: A meaningless second page
tr: Anlamsız bir ikinci sayfa

en: Administrative title
tr: Yönetsel başlık

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
tr: Bu sayfanın adı. Kolayca ayırt etmek için yönetim arayüzünde görünecektir.

en: Administrative description
tr: Yönetsel açıklama

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
tr: Yönetsel kullanım için, bu sayfanın ne olduğu, ne yaptığı ya da ne işe yaradığına ilişkin bir açıklama.

en: Make this your site home page.
tr: Bunu sitenizin ana sayfası yapın.

en: Visible menu item
tr: Görünür menü başlığı

en: Import page
tr: Sayfayı içeri al

en: Create a new page
tr: Yeni bir sayfa oluştur

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
tr: Sayfanın adını, yolunu ve diğer temel ayarlarını düzenle.

en: Control what users can access this page.
tr: Hangi kullanıcıların bu sayfaya erişebileceklerini kontrol et.

en: Make a copy of this page
tr: Bu sayfanın bir kopyasını oluşturun

en: page-summary-label
tr: sayfa-özeti-etiketi

en: page-summary-data
tr: sayfa-özeti-verisi

en: page-summary-operation
tr: sayfa-özeti-işlemi

en: This is your site home page.
tr: Sitenizin anasayfası budur.

en: This page is publicly accessible.
tr: Bu sayfaya herkes erişebilir.

en: No menu entry.
tr: Menü girdisi yok.

en: Normal menu entry.
tr: Normal menü girdisi.

en: Menu tab.
tr: Menü sekmesi.

en: Default menu tab.
tr: Ön tanımlı menü sekmesi.

en: Title: %title.
tr: Başlık: %title.

en: Menu block: %title.
tr: Menü bloğu: %title.

en: Taxonomy term template
tr: Taksonomi terimi şablonu

en: User profile template
tr: Kullanıcı profili şablonu

en: User: compare
tr: Kullanıcı: karşılaştır

en: First User
tr: İlk kullanıcı

en: Second User
tr: İkinci kullanıcı

en: Node: accessible
tr: Düğüm: erişilebilir

en: Node: language
tr: Düğüm: dil

en: Node: type
tr: Düğüm: tür

en: User: permission
tr: Kullanıcı: izin

en: Control access by permission string.
tr: İzin dizesine bağlı erişim.

en: Error, unset permission
tr: Hata, izin verilmemiş

en: User: role
tr: Kullanıcı: rol

en: Control access by role.
tr: Role bağlı erişim.

en: User: language
tr: Kullanıcı: dil

en: Enter a value for this argument
tr: Bu ifade için bir değer girin

en: Everything in the form that is not displayed by other content.
tr: Formdaki, başka bir içerik tarafından görüntülenmeyen her şey.

en: The author of the referenced node.
tr: Kaynak gösterilen düğümün yazarı.

en: The body of the referenced node.
tr: Kaynak gösterilen düğümün gövde metni.

en: The navigation menu the book the node belongs to.
tr: Düğümün ait olduğu kitabın gezinti menüsü.

en: Node created date
tr: Düğüm oluşturulma tarihi

en: The date the referenced node was created.
tr: Kaynak gösterilen düğümün oluşturulma tarihi.

en: Node links of the referenced node.
tr: Kaynak gösterilen düğümün düğüm bağlantıları.

en: The title of the referenced node.
tr: Kaynak gösterilen düğümün başlığı.

en: Node last updated date
tr: Düğümün son güncelleme tarihi

en: The date the referenced node was last updated.
tr: Kaynak gösterilen düğümün son güncelleme tarihi.

en: Node form submit buttons
tr: Düğüm formu gönderme düğmeleri

en: Submit buttons for the node form.
tr: Düğüm formu için gönderme düğmeleri.

en: Node form revision log message
tr: Düğüm formu değişiklik günlüğü iletisi

en: Revision log message for the node.
tr: Düğüm için değişiklik günlüğü iletisi.

en: Menu settings on the Node form.
tr: Düğüm formundaki menü ayarları.

en: Node form url path settings
tr: Düğüm formu url yolu ayarları

en: Enter the string for this context.
tr: Bu bağlam için dize girin.

en: Vocabulary ID of first term
tr: İlk terimin sözlük ID'si

en: Make all views available as panes
tr: Tüm gösterimleri panel olarak kullanılabilir yap

en: Select display
tr: Gösterim seç

en: Configure view
tr: Görünümü ayarla

en: View information
tr: Bilgileri gör

en: Using display @display.
tr: @display kullanarak göster.

en: With pager.
tr: Sayfalayıcı ile.

en: View panes
tr: Panelleri gör

en: Content pane
tr: İçerik paneli

en: Pane settings
tr: Panel ayarları

en: Admin desc
tr: Yönetim açıklaması

en: Panel page
tr: Panel sayfası

en: Go to list
tr: Listeye git

en: Selection rules
tr: Seçim kuralları

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
tr: Bu değişkenin kullanılıp kullanılmayacağına karar verme ölçütünü düzenle.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
tr: Bu değişkeye, içerikle kullanılabilecek bağlamsal nesneler ekle.

en: This panel will be selected if @conditions.
tr: Eğer @conditions ise bu panel seçilecektir.

en: Selection rule
tr: Seçim kuralı

en: Administrative title of this variant.
tr: Bu değişkenin yönetsel başlığı.

en: Reactions
tr: Tepkiler

en: Pattern for the title
tr: Başlık için kalıp

en: Node Reference URL Widget
tr: Düğüm Başvuru URL'si Arayüz Nesnesi (Node Reference URL Widget)

en: Form settings
tr: Form ayarları

en: Type of group.
tr: Grubun türü.

en: Format string
tr: Biçimleme dizesi

en: Are you sure you want to remove the format %format?
tr: %format biçimini kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Removed date format %format.
tr: %format tarih biçimini kaldır.

en: !type date format
tr: !type tarih biçimi

en: Field %field has errors.
tr: %field alanı hatalı.

en: %title is invalid.
tr: %title geçerli değil.

en: Failed to open file: %filename
tr: Dosya açılamadı: %filename

en: Invalid calendar file.
tr: Geçersiz takvim dosyası.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
tr: !day-name Pazar|Pazartesi|Salı|Çarşamba|Perşembe|Cuma|Cumartesi

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
tr: !day-abbreviation Paz|Pzt|Sal|Çrş|Prş|Cum|Cts

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
tr: !day-abbreviation P|P|S|Ç|P|C|C

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
tr: !day-abbreviation PA|PT|SA|ÇR|PR|CU|CT

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
tr: !datetime Yıl|Ay|Gün|Hafta|Saat|Dakika|Saniye|Tüm Gün|Tüm gün

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
tr: !datetime_plural Yıl|Ay|Gün|Hafta|Saat|Dakika|Saniye|Tüm Gün|Tüm gün

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
tr: !date_order Her|Birinci|İkinci|Üçüncü|Dördüncü|Beşinci

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
tr: !date_order |Sonuncu|Sondan birinci|Sondan ikinci|Sondan üçüncü|Sondan dördüncü

en: !date_nav Prev|Next|Today
tr: !date_nav Önceki|Sonraki|Bugün

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
tr: !month-name |Ocak|Şubat|Mart|Nisan|Mayıs|Haziran|Temmuz|Ağustos|Eylül|Ekim|Kasım|Aralık

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
tr: !month-abbreviation |Oca|Şub|Mar|Nis|May|Haz|Tem|Ağu|Eyl|Eki|Kas|Ara

en: Allow users to configure date formats
tr: Kullanıcıların tarih biçimlerini ayarlamasına izin ver

en: Custom formats
tr: Özel biçimler

en: Allow users to configure custom date formats.
tr: Kullanıcıların özel tarih biçimlerini ayarlamasına izin ver

en: Add format
tr: Biçim ekle

en: Allow users to add additional date formats.
tr: Kullanıcıların ek tarih biçimleri eklemesine izin ver

en: Delete date format
tr: Tarih biçimini sil

en: Allow users to delete a configured date format.
tr: Kullanıcıların ayarlanmış bir tarih biçimini silmesine izin ver.

en: Delete date format type
tr: Tarih biçimini sil

en: Allow users to delete a configured date format type.
tr: Kullanıcıların ayarlanmış bir tarih biçimini silmesine izin ver

en: Per-user timezone name.
tr: Kullanıcıya özel saat dilimi ismi

en: date module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
tr: date eklentisi Views eklentisi güncellenmeden güncellenemez. Lütfen <a href="@update-php">update.php</a> sayfasına dönün ve kalan güncellemeleri çalıştırın.

en: date.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
tr: date.module güncellemelere sahip, ama önce views.module güncellenmesini yapmalısınız

en: The Date API module requires the <a href="@link">Date PHP4 module</a> for PHP versions less than 5.2.
tr: PHP versiyonu 5.2'den küçük ise Date API eklentisi <a href="@link">Date PHP4 eklentisi</a>'ne ihtiyaç duyar

en: Display repeat rule
tr: Tekrarlama kuralını göster

en: Hide repeat rule
tr: Tekrarlama kuralını sakla

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
tr: Bazı güncellemeler hala bekliyor. Lütfen <a href="@update-php">update.php</a>'ye geri dönün ve kalan güncellemeleri çalıştırın.

en: Date format settings for %language_name
tr: %language_name için tarih biçimi ayarları

en: Locale date settings
tr: Yerel tarih ayarları

en: Configure date formats for each locale
tr: Her <em>locale</em> için tarih formatlarını yapılandır

en: Field %field is required.
tr: %field alanı gereklidir.

en: Field %field is invalid.
tr: %field alanı geçersiz.

en: Content type name
tr: İçerik türünün adı

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
tr: Views takvimine bağlantılı bir tarih içerik türü.

en: This field name already exists.
tr: Bu alan adı zaten mevcut.

en: !type: %title has been created.
tr: !type: %title oluşturuldu.

en: !type: %title has been updated.
tr: !type: %title güncellendi.

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
tr: Tarih ve takvimleri içe almak ve otomatik olarak oluşturmak için araçlar.

en: Remove calendar
tr: Takvimi kaldır

en: Date browser
tr: Tarih tarayıcısı

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
tr: Diğer görünümlere eklenecek Date geri/ileri bağlantıları. Date değişkeni gerektirir.

en: Date browser style
tr: Tarih tarayıcısı stili

en: Creates back/next navigation.
tr: Geri/ileri gezinti sağlar

en: Navigate to previous month
tr: Önceki aya geç

en: Navigate to next month
tr: Sonraki aya geç

en: Update automatic nodetitles
tr: Otomatik Başlıklar eklentisini güncelle

en: Automatic title generation
tr: Otomatik başlık oluşturma

en: Automatically generate the title and hide the title field
tr: Otomatik olarak başlık oluştur ve başlık alanını gizle

en: Automatically generate the title if the title field is left empty
tr: Eğer başlık alanı boş kalmış ise otomatik olarak başlık oluştur

en: Evaluate PHP in pattern.
tr: Kalıp içinde PHP'yi hesapla.

en: Automatic Nodetitles
tr: Otomatik Düğüm Başlıkları (Automatic Nodetitles)

en: Allows hiding of the content title field and automatic title creation.
tr: Otomatik başlık oluşturmayı ve içerik başlık alanını gizlemeyi sağlar.

en: Menu module form.
tr: Menü eklentisi formu.

en: Book module form.
tr: Kitap eklentisi formu.

en: Poll module title.
tr: Anket eklentisi başlığı.

en: Poll module choices.
tr: Anket eklentisi seçenekleri.

en: Poll module settings.
tr: Anket eklentisi ayarları.

en: Upload module form.
tr: Eklenti formunu yükle.

en: CCK - No Views integration
tr: CCK - Gösterim (Views) bütünleşmesi yok

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
tr: CCK'nın Gösterim (Views) ile bağdaştırılması, Gösterim (Views) 6.x-2.0-rc2 veya üstünü gerektirir.

en: manage fields
tr: alanları yönet

en: » Add a new content type
tr: » Yeni bir içerik türü ekle

en: @field_name (Locked)
tr: @field_name (Kilitli)

en: This content type has inactive fields. Inactive fields are not included in lists of available fields until their modules are enabled.
tr: Bu içerik türünün etkin olmayan alanları var. Etkin olmayan alanlar, eklentileri etkinleştirilene dek, kullanılabilir alanlar listesinde  yer alamaz.

en: !field (!field_name) is an inactive !field_type field that uses a !widget_type widget.
tr: Bir !widget_type aracı kullanan !field (!field_name) alanı etkinleştirilmemiş bir !field_type alanı.

en: - Select a field type -
tr: - Bir alan türü seçiniz -

en: - Select a widget -
tr: - Bir arayüz kontrolu (widget) seçin -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
tr: Alan adı (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
tr: Saklanacak verinin türü.

en: Form element to edit the data.
tr: Veriyi düzenlemek için kullanılacak form elemanı.

en: - Select an existing field -
tr: - Mevcut bir alanı seçiniz -

en: Field to share
tr: Paylaşılacak alan

en: Group name (a-z, 0-9, _)
tr: Grup adı (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
tr: Yeni alan ekle: bir etiket belirlemeniz gerekiyor.

en: Add new field: you need to provide a field name.
tr: Yeni alan ekle: bir alan adı girmeniz gerekiyor.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
tr: Yeni alan ekle: %field_name alan adı geçersiz. Alan adında sadece küçük harfler, rakamlar ve altçizgi işareti bulunabilir.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
tr: Yeni alan ekle: %field_name alan adı çok uzun. Verielecek isim 32 karakterle sınırlıdır ve bu uzunluğa 'field_' öneki de dahildir.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
tr: Yeni bir alan ekleyin: 'field_instance' adı ayrılmış bir addır.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
tr: Yeni alan ekle:  %field_name alan ismi zaten mevcut.

en: Add new field: you need to select a field type.
tr: Yeni alan ekle: bir alan türü seçmeniz gerekiyor.

en: Add new field: you need to select a widget.
tr: Yeni alan ekle: Bir arayüz nesnesi seçmelisiniz.

en: Add new field: invalid widget.
tr: Yeni alan ekle: Geçersiz arayüz nesnesi.

en: Add existing field: you need to provide a label.
tr: Mevcutlardan alan ekle: Bir etiket belirtmelisiniz.

en: Add existing field: you need to select a field.
tr: Mevcut alan ekle: bir alan seçmeniz gerekiyor.

en: Add existing field: you need to select a widget.
tr: Mevcutlardan alan ekle: Bir arayüz nesnesi seçmelisiniz.

en: Add existing field: invalid widget.
tr: Mevcutlardan alan ekle: Geçersiz arayüz nesnesi.

en: The field %label cannot be added to a content type because it is locked.
tr: %label alanı kilitli olduğundan bir içerik türüne eklenemez.

en: There are no fields configured for this content type. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
tr: Bu içerik türü için yapılandırılmış alan yok. <a href="@link">Alan yönetimi</a> sayfasından yeni alanlar ekleyebilirsiniz.

en: @type: @field (@label)
tr: @type : @field (@label)

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
tr: Alanın bilgisayar tarafından kullanılan adı. Bu ad değiştirilemez.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
tr: %type içerik türünün etiketi olarak kullanılacak, kullanıcıya gösterilen bir ad.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
tr: Bu alanı kullanarak veritabanında saklamak istediğiniz verinin türü. Bu seçenek, değiştirilemez.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
tr: %field alanı kilitlidir ve değiştirilemez.

en: %type basic information
tr: %type temel bilgileri

en: Maximum number of values users can enter for this field.
tr: Kullanıcının bu alan için girebileceği azami değer sayısı.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
tr: 'Sınırsız', kullanıcıların istedikleri kadar değer ekleyebilmesi için bir 'Ekle' düğmesi sunacaktır.

en: %name must be an integer.
tr: %name bir tam sayı olmalı.

en: %name must be a positive integer.
tr: %name bir pozitif tam sayı olmalı.

en: %name must be a number.
tr: %name bir sayı olmalı.

en: Field has value
tr: Alanın değeri var

en: Field has changed
tr: Alan değiştirildi

en: Content containing changes
tr: Değişiklik yapılmış içerik

en: Content not containing changes
tr: Değişiklik yapılmamış içerik

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
tr: Başvurulan düğüm filtrelenmemiş başlığı. UYARI - işlenmemiş kullanıcı girdisi.

en: Formatted html link to the referenced node.
tr: Başvurulan düğüme, biçimlendirilmiş html bağlantısı.

en: Relative path alias to the referenced node.
tr: Başvurulan düğümün göreli takma ad yolu

en: Absolute path alias to the referenced node.
tr: Başvurulan düğümün mutlak yolu.

en: Relative path alias to the referenced user.
tr: Başvurulan kullanıcının göreli takma ad yolu.

en: Widget label (@label)
tr: Araç etiketi (@label)

en: Custom label
tr: Özel etiket

en: You need to provide a label.
tr: Bir etiket vermeniz gerekir.

en: You need to provide a group name.
tr: Bir grup adı vermeniz gerekir.

en: Add new group:
tr: Yeni grup ekle:

en: Add new group: you need to provide a label.
tr: Yeni grup ekle: Bir etiket belirtmeniz gerekir.

en: Add new group: you need to provide a group name.
tr: Yeni grup ekle: Bir grup adı belirtmeniz gerekir.

en: Standard group
tr: Standart Grup

en: Create display groups for CCK fields.
tr: CCK alanlarını göstermek için gruplar oluşturun.

en: There are no nodereference fields defined.
tr: Herhangi bir düğüm başvurusu tanımlanmadı

en: %name: invalid input.
tr: %name: Geçersiz girdi.

en: %name: found no valid post with that title.
tr: %name: Bu başlığa sahip geçerli mesaj bulunamadı.

en: Only numbers are allowed in %field.
tr: %field alanında sadece sayılar kullanılabilir.

en: %name: invalid user.
tr: %name: Geçersiz kullanıcı.

en: Unsigned
tr: İmzasız

en: Select a source
tr: Bir kaynak seçin

en: Select a target
tr: Bir hedef seçin

en: Length of automatically set question titles
tr: Otomatik konulan soru başlıklarının uzunluğu

en: Wrong
tr: Yanlış

en: SIMILE Timeline Library
tr: SIMILE Timeline Kütüphanesi

en: Location of Simile Timeline libraries
tr: Simile Timeline kütüphanelerinin konumu

en: Simile Server
tr: Simile Sunucusu

en: Only simile server available. The timeline library is not installed locally.
tr: Sadece simile sunucusu kullanılabilir. Timeline kütüphanesi yerel olarak kurulu değil.

en: A local timeline library has been found at this location: !timeline_library_path
tr: Şu adreste yerel bir timelinekütüphanesi bulundu: !timeline_library_path

en: Displays content on a SIMILE Timeline.
tr: İçeriği bir SIMILE Zaman Şeridinde gösterir.

en: Appearance and themes
tr: Görünüm ve temalar

en: Width of bubbles
tr: Baloncukların genişliği

en: Advanced visualization settings
tr: Gelişmiş görsel ayarlar

en: Earliest start
tr: En erken başlangıç

en: Latest end
tr: En geç bitiş

en: Orginal image size
tr: Özgün resim boyutu

en: Not displayed
tr: Gösterilmiyor

en: width @width
tr: genişlik @width

en: height @height
tr: yükseklik @height

en: upscaling allowed
tr: büyütmeye izin verildi

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
tr: -@degrees&deg ve @degrees&deg arasında rastgele

en: CTools Examples
tr: CTools Örnekleri

en: Existing node
tr: Bu düğüm

en: Add the breadcrumb trail as content.
tr: Sayfa yolu dizisini içerik olarak ekle.

en: Add the help text of the current page as content.
tr: Bu sayfanın yardım metnini içerik olarak ekleyin.

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Add the status messages of the current page as content.
tr: Bu sayfanın durum iletilerini içerik olarak kaydedin.

en: Add the slogan trail as content.
tr: Slogan yolunu içerik olarak ekle.

en: Add the tabs (local tasks) as content.
tr: Sekmeleri (yerel görevler) içerik olarak kaydedin.

en: Add the page title as content.
tr: Sayfa başlığını içerik olarak ekleyin.

en: Manage pages
tr: Sayfaları yönet

en: access PDF version
tr: PDF sürümüne erişim

en: This page uses Javascript to show you a Timeline. Please enable Javascript in your browser to see the full page. Thank you.
tr: Bu sayfa size bir zaman şeridi gösterebilmek için Javascript kullanır. Lütfen tüm sayfayı görebilmek için tarayıcınızda Javascript'i etkinleştirin. Teşekkürler.

en: Information for local installation:
tr: Yerel kurulum bilgisi:

en: Select the fields that contain the title, start time and end time of each item.
tr: Her bir unsurun başlık, başlama zamanı ve bitiş zamanını içeren alanları seçin.

en: For more information on these fields visit the <a href="@url">advanced documentation</a>
tr: Bu alanlara ilişkin daha fazla bilgi için <a href="@url">gelişmiş belgeler</a>e bakın

en: To actually create and manage timelines, use the <a href="@views">views administration</a> screen.
tr: Zaman şeritlerini tam anlamıyla oluşturmak ve yönetebilmek için, <a href="@views">gösterim (views) yönetim</a> ekranını kullanın.

en: To actually create and manage timelines, enable the Views UI module in the <a href="@modules">modules administration</a> screen.
tr: Zaman şeritlerini tam anlamıyla oluşturmak ve yönetebilmek için, <a href="@modules">eklenti yönetim</a> ekranında Views UI eklentisini etkinleştirin.

en: Timeline views provides a draggable and scrollable widget for visualizing temporal information. This screen allows you to override default settings for each timeline.
tr: Zaman şeridi gösterimleri, zamansal verinin görselleştirilmesi için sürüklenebilir ve kaydırılabilir bir araç sunar. Bu ekran, zaman şeritleri için öntanımlı değerlerin üzerine yazabilmenizi sağlar.

en: Error: !timeline_filename not found
tr: Hata: !timeline_filename bulunamadı

en: Structure
tr: Yapı

en: Create feature
tr: Özellik oluştur

en: Create a new feature.
tr: Yeni bir özellik oluştur.

en: Unique
tr: Özgün (ünik)

en: My Account
tr: Hesabım

en: Affected forms
tr: Etkilenen formlar

en: !NO: no reason
tr: !NO: sebepsiz

en: Numbered
tr: Numaralı

en: There is no data available to show on the timeline
tr: Zaman şeridinde gösterilebilecek veri yok

en: Middle Event
tr: Orta Olay

en: Median
tr: Orta

en: User blog
tr: Kullanıcı ağ günlüğü

en: Site contact page
tr: Site iletişim sayfası

en: All polls
tr: Tüm anketler

en: Search @type
tr: @type ara

en: Node add form: node type
tr: Düğüm ekleme formu: Düğüm türü

en: Node edit form: node ID
tr: Düğüm düzenleme formu: Düğüm ID

en: Advanced search form
tr: Gelişmiş arama formu

en: A search form with advanced options.
tr: Gelişmiş seçeneklerle bir arama formu.

en: The results of a search using keywords.
tr: Anahtar kelimelerle yapılan bir aramanın sonucu.

en: HTML-safe string
tr: HTML bakımından güvenli dize

en: Import all content from feed?
tr: Beslemedeki tüm içerik içeri aktarılsın mı?

en: import
tr: içeri aktar

en: Id is taken.
tr: Bu ID kullanımda.

en: Export feed configuration
tr: Besleme ayarlarını dışarı aktar

en: every !interval
tr: her !interval

en: Refresh: !import_period
tr: Yenile: !import_period

en: Fetcher
tr: Getirici

en: Import content into Drupal.
tr: İçeriği Drupal'a aktar.

en: Feeds Admin UI
tr: Beslemeler (Feeds) Yönetici Arabirimi

en: Administrative UI for Feeds module.
tr: Beslemeler (Feeds) eklentisi için Yönetimsel Arabirim.

en: The name of this configuration.
tr: Bu yapılanmanın adı.

en: CSV files
tr: CSV dosyaları

en: Feed source
tr: Besleme kaynağı

en: An alias will be generated for you. If you wish to create your own alias below, uncheck this option.
tr: Sizin için bir isim oluşturulacaktır. Kendi isimlendirmenizi yapmak için bu seçeneği kaldırın.

en: @argument title
tr: @argument başlığı

en: @argument input
tr: @argument girdisi

en: The maximum number of characters this field can be.
tr: Bu alanın olabileceği azami karakter sayısı.

en: Does not start with
tr: İle başlamayan

en: Does not end with
tr: İle bitmeyen

en: Jump menu
tr: Menüye sıçra

en: Puts all of the results into a select box and allows the user to go to a different page based upon the results.
tr: Bütün sonuçları bir seçim kutusuna koyar ve kullanıcıya sonuçlara bağlı olarak farklı sayfalara gitme olanağı verir.

en: A normal non-JavaScript request will be made and the current page will be reloaded.
tr: Normal bir Javascript dışı istek yapılacak ve şu anki sayfa tekrar yüklenecektir.

en: A %type has been flagged with %name
tr: Bir %type %name ile işaretlendi

en: A %type has been unflagged with %name
tr: Bir %type için %name işareti kaldırıldı

en: Title of the feed.
tr: Besleme başlığı.

en: Libraries
tr: Kütüphaneler

en: @label (!name) - delta
tr: @label (!name) - !column

en: Blocked users
tr: Engellenmiş kullanıcılar

en: Max score
tr: En yüksek sonuç

en: Randomize questions
tr: Soruları rastgele sırala

en: Matching question
tr: Eşleşen soru

en: Manage features.
tr: Özellikleri yönet.

en: View changes
tr: Değişiklikleri gör

en: GMap Macro
tr: GMap Makro

en: Administrator role
tr: Yönetici rolü

en: No revision
tr: Sürüm yok

en: @number comments per page
tr: sayfa başına yorum sayısı @number

en: Requires a title
tr: Bir başlık gerekiyor

en: No body
tr: Gövde yok

en: override
tr: üzerine yaz

en: There are no !items to display.
tr: Gösterilecek !items yok

en: List !type
tr: !type listele

en: Lock tables during backup
tr: Tabloları yedekleme sırasında kilitle

en: MySQL Database
tr: MySQL Veritabanı

en: Default Database
tr: Öntanımlı Veritabanı

en: Database backup from !site: !file
tr: !site sitesinden veritabanı yedeği: !file

en: Database backup attached.
tr: Veritabanı yedeği ekli.

en: Server Directory
tr: Sunucu Klasörü

en: Manual Backups Directory
tr: Elle Yedekleme Klasörü

en: Scheduled Backups Directory
tr: Zamanlanmış Yedekler Klasörü

en: Save the backup files to any directory on the server which the web-server can write to.
tr: Yedek dosyaları sunucuda web sunucunun yazabileceği herhangi bir klasöre kaydet.

en: Import the backup directly into another database. Database destinations can also be used as a source to backup from.
tr: Yedeği doğruca başka bir veritabanı içine alın. Veritabanı hedefleri yedeğin alınacağı bir kaynak olarak da kullanılabilir.

en: Import the backup directly into another MySQL database. Database destinations can also be used as a source to backup from.
tr: Yedeği doğruca başka bir MySQL veritabanı içine alın. Veritabanı hedefleri yedeğin alınacağı bir kaynak olarak da kullanılabilir.

en: Save the backup files to any a directory on an FTP server.
tr: Yedek dosyaları bir FTP sunucuda herhangi bir klasöre kaydet.

en: FTP Directory
tr: FTP dizini

en: Save the backup files to a bucket on your !link.
tr: Yedek dosyaları !link adresinizdeki alana kaydet.

en: Amazon S3 account
tr: Amazon S3 hesabı

en: Send the backup as an email attachment to the specified email address.
tr: Yedeklemeyi, belirtilen e-posta adresine bir ek olarak gönder.

en: Backup Source
tr: Yedek Kaynağı

en: Destinations
tr: Hedefler

en: Add a new @s destination.
tr: Yeni bir @s hedefi ekleyin.

en: Untitled Profile
tr: İsimsiz Profil

en: schedule
tr: zamanlama

en: schedules
tr: zamanlamalar

en: Untitled Schedule
tr: İsimsiz Zamanlama

en: Settings Profile
tr: Ayarlar Profili

en: Every @count minutes
tr: Her @count dakikada

en: Every @count hours
tr: Her @count saatte

en: Once a week
tr: Haftada bir kez

en: Every @count weeks
tr: @count haftada bir

en: Backup and Migrate makes the task of backing up your Drupal database and migrating data from one Drupal install to another easier. It provides a function to backup the entire database to file or download, and to restore from a previous backup. You can also schedule the backup operation. Compression of backup files is also supported.  The database backup files created with this module can be imported into this or any other Drupal installation with the !restorelink, or you can use a database tool such as <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> or the mysql command line command.
tr: Backup and Migrate, Drupal veritabanınızı yedekleme ve bir Drupal kurulumundan bir diğerine veri taşıma işini kolaylaştırır. Bütün veritabanını bir dosyaya yedeklemek ya da indirmek ve daha önceki bir yedekten geri yüklemek işlevi sağlar. Ayrıca yedekleme işlemini zamanlayabilirsiniz. Yedek dosyalar için sıkıştırma desteklenir. Bu eklentiyle oluşturulmuş veritabanı yedek dosyaları  !restorelink, ya da <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> gibi bir veritabanı aracı ya da mysql komut satırı komutları ile bu ya da bir başka Drupal kurulumuna alınabilir.

en: restore feature
tr: özelliği geri yükle

en: Quick Backup Tab
tr: Hızlı Yedekleme Sekmesi

en: Use this form to run simple manual backups of your database. Visit the !helppage for more help using this module
tr: Veritabanınızın elle basit yedeklemesini çalıştırmak için bu formu kullanın. Bu eklentinin kullanımı hakkında daha fazla yardım almak için !helppage sayfasına bakın.

en: Advanced Backup Tab
tr: Gelişmiş Yedekleme Sekmesi

en: Use this form to run manual backups of your database with more advanced options. If you have any !profilelink saved you can load those settings. You can save any of the changes you make to these settings as a new settings profile.
tr: Veritabanınızın elle yedeklemelerini daha gelişmiş seçeneklerle çalıştırmak için bu formu kullanın. Eğer kaydedilmiş bir !profilelink varsa bu ayarları yükleyebilirsiniz. Bu ayarlara yaptığınız herhangi bir değişikliği yeni bir ayar profili olarak kaydedebilirsiniz.

en: settings profiles
tr: ayar profilleri

en: Restore Tab
tr: Geri Yükleme Sekmesi

en: Upload a backup and migrate backup file. The restore function will not work with database dumps from other sources such as phpMyAdmin.
tr: Bir yedekle-taşı (Backup and Migrate) yedek dosyasını karşıya yükle. phpMyAdmin benzeri farklı kaynaklardan oluşturulan veritabanı kopyaları için bu geri yükleme işlevi çalışmaz.

en: Destinations are the places you can save your backup files to or them load from.
tr: Hedefler, yedek dosyalarınızı kaydedebileceğiniz ya da geri yüklemek için alabileceğiniz yerlerdir.

en: Files can be saved to a directory on your web server, downloaded to your desktop or emailed to a specified email account. From the Destinations tab you can create, delete and edit destinations or list the files which have already been backed up to the available destinations.
tr: Dosyalar ağ sunucunuzdaki bir klasöre kaydedilebilir, masaüstüne indirilebilir ya da belirtilen bir e-posta hesabına postalanabilir. Hedefler sekmesinde, hedefleri oluşturabilir, siler ya da düzenleyebilir ya da kullanılabilir hedeflerde yedeklenmiş haldeki dosyaları listeleyebilirsiniz.

en: Profiles are saved backup settings. Profiles store your table exclusion settings as well as your backup file name, compression and timestamp settings. You can use profiles in !schedulelink and for !manuallink.
tr: Profiller, kaydedilmiş yedekleme ayarlarıdır. Profiller tablo istisnaları ayarlarınızın yanısıra yedekleme dosyanızın adını, sıkıştırma ve  zaman damgası ayarlarını da saklar. Profilleri !schedulelink ve !manuallink için kullanabilirsiniz.

en: manual backups
tr: elle yedeklemeler

en: You can create new profiles using the add profiles tab or by checking the "Save these settings" button on the advanced backup page.
tr: Profil ekle sekmesini kullanarak ya da gelişmiş yedekleme sayfasındaki "Bu ayarları kaydet" düğmesini işaretleyerek yeni profiller yaratabilirsiniz.

en: Automatically backup up your database on a regular schedule using <a href="!cronurl">cron</a>.
tr: Veritabanınızı <a href="!cronurl">dönemsel görev (cron)</a> kullanarak düzenli zamanlarda yedekleyin.

en: Each schedule will run a maximum of once per cron run, so they will not run more frequently than your cron is configured to run. If you specify a number of backups to keep for a schedule, old backups will be deleted as new ones created. <strong>If specifiy a number of files to keep other backup files in that schedule's destination will get deleted</strong>.
tr: Zamanlanmış görev her çalıştığında bir zamanlama en fazla bir kez çalışır yani zamanlanmış görevin ayarlandığı sıklıktan daha fazla çalışmaz. Eğer belli sayıda yedeklemeyi bir zamanlama olarak belirtirseniz, yenileri oluşturulurken eski yedekler silinecektir. <strong>Eğer korunması için belli sayıda dosya belirtilirse, bu zamanlamanın hedefindeki diğer yedek dosyaları silinecektir</strong>.

en: Quick Backup
tr: Hızlı Yedekleme

en: Backup now
tr: Şimdi yedekle

en: For more backup options, try the <a href="!advancedurl">advanced backup page</a>.
tr: Daha fazla yedekleme seçeneği için <a href="!advancedurl">gelişmiş yedekleme sayfası</a>nı deneyin.

en: access backup and migrate
tr: yedekle ve taşımaya erişim

en: administer backup and migrate
tr: yedekleme ve taşımayı yönet

en: Advanced Backup
tr: Gelişmiş Yedekleme

en: Not restricted
tr: Kısıtlı değil

en: Other blocks
tr: Diğer bloklar

en: The unique ID of the comment.
tr: Yorumun özgün (ünik) ID'si.

en: The unique ID of the node the comment was posted to.
tr: Yorumun gönderildiği düğümün özgün ID'si.

en: The name left by the comment author.
tr: Yorum yazarının bıraktığı ad.

en: The email address left by the comment author.
tr: Yorum yazarının bıraktığı e-posta adresi.

en: The home page URL left by the comment author.
tr: Yorum yazarının bıraktığı anasayfa URL'si.

en: The formatted content of the comment itself.
tr: Yorumun biçimlendirilmiş durumda kendi içeriği.

en: The number of comments posted on a node.
tr: Bir düğüme gönderilen yorum sayısı.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
tr: Bir düğüme kullanıcı son görüntüledikten sonra gönderilen yorum sayısı.

en: The type of the node.
tr: Düğümün türü.

en: The human-readable name of the node type.
tr: Düğüm türünün kullanıcıya gösterilen adı.

en: The language the node is written in.
tr: Düğümün yazıldığı dil.

en: The URL of the node.
tr: Düğümün URL'si.

en: The slogan of the site.
tr: Sitenin sloganı.

en: The administrative email address for the site.
tr: Site için yönetimsel e-posta adresi.

en: The URL of the site's front page.
tr: Sitenin ön sayfa URL'si.

en: The unique ID of the taxonomy term.
tr: Sınıflandırma teriminin eşsiz kimliği.

en: The name of the taxonomy term.
tr: Sınıflandırma teriminin ismi.

en: The optional description of the taxonomy term.
tr: Sınıflandırma teriminin isteğe bağlı tanımı.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
tr: Sınıflandırma sözlüğünün eşsiz kimliği.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
tr: Sınıflandırma sözlüğünün ismi.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
tr: Sınıflandırma sözlüğünün isteğe bağlı tanımı.

en: The unique ID of the user account.
tr: Kullanıcı hesabının benzersiz kimliği.

en: The login name of the user account.
tr: Kullanıcı hesabının giriş adı.

en: The email address of the user account.
tr: Kullanıcı hesabının e-posta adresi.

en: The URL of the account profile page.
tr: Hesap profil sayfasına ait URL.

en: Take
tr: Katıl

en: Book root
tr: Kitap kökü

en: Set this context when viewing a node whose root book is of the selected type.
tr: Kök kitabı seçilen tipte olan bir düğüm görüntülenirken bu bağlamı (context) ayarla.

en: User contact forms
tr: Kullanıcı iletişim formları

en: The unique ID of the content item, or "node".
tr: İçerik nesnesi ya da "düğüm"ün özgün kimlik numarası (ID).

en: E-mails
tr: E-posta

en: Create new question
tr: Yeni soru oluştur

en: Start quiz
tr: Sınava başlayın

en: Multiple takes
tr: Çoktan seçmeli soru

en: Question configuration
tr: Soru yapılandırma

en: Scale question type for quiz.
tr: Sınav için ölçek soru türü.

en: Unable to complete operation. Fatal error in @file on line @line: @message
tr: İşlem tamamlanamıyor. @file dosyası @line satırında önemli hata: @message

en: - Choose -
tr: - Seç -

en: Update and save
tr: Güncelle ve kaydet

en: Context exists
tr: Bağlam zaten var

en: String: comparison
tr: Dize: karşılaştırma

en: String: length
tr: Dize: uzunluk

en: (This table lists the most-recently active users. Hover your mouse over each result for more details.)
tr: (Bu tablo en son etkin durumdaki kullanıcıları listeler. Daha fazla ayrıntı için imleci her bir sonucun üzerine getirin.)

en: To add one, create a !types piece of content.
tr: Eklemek için, !types içeriği yaratın.

en: Webform is currently not enabled on any content types.
tr: Webform şu anda hiçbir içerik tipi için etkin değil.

en: Edit e-mail settings
tr: E-posta ayarlarını düzenle

en: Delete e-mail settings
tr: E-posta ayarlarını sil

en: Other...
tr: Diğer...

en: Conditional rules
tr: Koşullu kurallar

en: Confirmation message
tr: Onay mesajı

en: The entered URL is not a valid address.
tr: Girilen URL geçerli bir adres değil.

en: The form settings have been updated.
tr: Form ayarları güncellendi.

en: Submission ID
tr: Gönderim Kimlik No (ID)

en: Switch theme
tr: Temayı değiştir

en: Wysiwyg profiles
tr: Wysiwyg profilleri

en: Maximize
tr: Büyült

en: !module has been installed.
tr: !module eklentisi yüklü.

en: Performance and scalability
tr: Performans ve ölçeklenebilirlik

en: The quiz name must be plain text.
tr: Ad düz metin olmalı.

en: Settings for random questions
tr: Rastgele soru için ayarlar

en: Max score for each random question
tr: Her rastgele soru için en yüksek sonuç

en: Random questions
tr: Rastgele soru

en: Pass/fail options
tr: Geçer/kalır seçenekleri

en: Default tags
tr: Ön tanımlı etiketler

en: Is not empty (NOT NULL)
tr: Boş değildir (NOT NULL)

en: Automatic live preview
tr: Otomatik önizleme

en: Disable automatic live preview
tr: Otomatik canlı önizlemeyi devreden çıkart

en: Related term
tr: İlişkili terim

en: A related term of the term.
tr: Bu terim ile ilişkili başka bir terim.

en: Translate link
tr: Çeviri bağlantısı

en: Provide a simple link to translate the node.
tr: Düğümü çevirmek için basit bir bağlantı girin.

en: Authentication name
tr: Doğrulama adı

en: The unique authentication name.
tr: Özgün doğrulama adı

en: Configure settings for Module Filter.
tr: Eklenti filtresi (Module Filter) ayarlarını yapılandır.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
tr: Seçilen %filename dosyası yüklenemiyor. Yalnızca aşağıdaki uzantılara sahip dosyalara izin verilir: %extensions.

en: CTools PHP requirements
tr: CTools PHP gereksinimleri

en: CTools requires certain features only available in PHP 5.2.0 or higher.
tr: CTools sadece PHP 5.2.0 ve üzerinde bulunan belirli özelliklere ihtiyaç duyar.

en: String: URL path
tr: Dize: URL yolu

en: Book children
tr: Kitabın alt düğümleri

en: The children menu the book the node belongs to.
tr: Düğümün ait olduğu kitabın ait menüsü.

en: Node terms
tr: Düğüm terimleri

en: Taxonomy terms of the referenced node.
tr: Kaynak gösterilen düğümün sınıflandırma terimleri.

en: Feed icons
tr: Besleme simgeleri

en: Add the site feed_icons statement as content.
tr: Sitenin feed_icons ifadesini içerik olarak ekleyin.

en: Site logo
tr: Site logosu

en: Add the logo trail as content.
tr: Logo yolunu içerik olarak ekle.

en: Primary navigation links
tr: Birincil gezinti bağlantıları

en: Add the primary_links (local tasks) as content.
tr: primary_links (yerel görevler) içerik olarak ekleyin.

en: Secondary navigation links
tr: İkincil gezinti bağlantıları

en: Add the secondary_links (local tasks) as content.
tr: secondary_links (yerel görevler) içerik olarak ekleyin.

en: Overlay (watermark)
tr: Bindirme (filigran)

en: Underlay (background)
tr: Alt katman (arkaplan)

en: Rounded Corners
tr: Yuvarlatılmış Köşeler

en: Set the maximum number of result options (categorizations for scoring a quiz). Set to 0 to disable result options.
tr: Sonuç seçeneklerinin (bir sınavı puanlama için sınıflandırmalar) en fazla sayısını ayarlayın. Sonuç seçeneklerini devre dışı bırakmak için 0 olarak ayarlayın.

en: E-mail for Quiz Takers
tr: Sınava Katılanlar için E-posta

en: E-mail results to quiz takers
tr: Sınava katılanlara sonuçları e-postala

en: Configure E-mail Subject
tr: E-posta Konusunu Yapılandır

en: Configure E-mail Format
tr: E-postayı Yapılandır

en: E-mail for Quiz Authors
tr: Sınav yazarı için e-posta

en: !description day (full word)
tr: !description günü (tüm kelime)

en: Title, as plain text
tr: Başlık, düz metin olarak

en: Content module must be enabled before ImageField can be updated.
tr: ImageField güncellenmeden önce İçerik eklentisi aktifleştirilmelidir.

en: Display province/state code.
tr: İl/eyalet kodunu göster.

en: Open map link in new window
tr: Haritayı yeni pencerede aç.

en: Select this if you want the map link to open in a separate window
tr: Harita bağlantısının yeni bir pencerede açılmasını istiyorsanız bunu seçin.

en: Open in new window method
tr: Yeni pencerede açma yöntemi

en: Country level accuracy
tr: Ülke düzeyinde hassaslık

en: Region (state, province, prefecture, etc.) level accuracy
tr: Bölge (eyalet, il, kaza vs.) düzeyinde hassaslık

en: Town (city, village) level accuracy
tr: Kent (şehir, köy) düzeyinde hassaslık

en: Post code (zip code) level accuracy
tr: Posta kodu düzeyinde hassaslık

en: Street level accuracy
tr: Cadde düzeyinde hassaslık

en: Address level accuracy
tr: Adres düzeyinde hassaslık

en: Premise (building name, property name, shopping center, etc.) level accuracy
tr: Özel mülk (bina adı, mülk adı, alışveriş merkezi vs.) düzeyinde hassaslık

en: Location utilities
tr: Konum araçları

en: User location
tr: Kullanıcı konumu

en: GMap marker
tr: GMap işaretleyici

en: Default (address)
tr: Öntanımlı (adres)

en: Address with map
tr: Haritayla adres

en: Map only
tr: Yalnız harita

en: CCK location
tr: CCK konumu

en: The fax number of the selected location.
tr: Seçili konumun faks numarası

en: Coordinate Type
tr: Koordinat Türü

en: Postal Code (Zipcode)
tr: Posta Kodu

en: Decimal Latitude and Longitude coordinates, comma delimited
tr: Ondalık enlem/boylam koordinatı, virgülle ayrılı

en: Type of center point.
tr: Merkez noktasının türü.

en: Distance unit
tr: Uzaklık birimi

en: Circular Proximity
tr: Dairesel Yakınlık

en: Rectangular Proximity
tr: Dörtköşe Alanda Yakınlık

en: User's Latitude / Longitude (blank if unset)
tr: Kullanıcının Enlem/Boylam'ı (belirtilmemişse boş)

en: User's Latitude / Longitude (fall back to static if unset)
tr: Kullanıcının Enlem/Boylam'ı (belirtilmemişse statik kabul et)

en: Static  Latitude / Longitude
tr: Statik Enlem / Boylam

en: PHP code for latitude, longitude
tr: Enlem-boylam için PHP kodu

en: Location to use
tr: Kullanılacak konum

en: Allow choice of user location
tr: Kullanıcı konumu seçimine izin ver

en: Latitude / Longitude input (use map)
tr: Enlem / Boylam girdisi (harita kullan)

en: Location #@num
tr: Konum #@num

en: State/Province name
tr: Eyalet/Bölge adı

en: Unknown location keyword
tr: Bilinmeyen konum anahtar sözcüğü

en: Node location offset
tr: Düğüm konum uzaklığı

en: Location type
tr: Konum türü

en: OG - group type context
tr: OG - grup türü bağlamı

en: Item URL
tr: Nesne URL

en: The path to your custom print cascading stylesheet, if any. The path provided must be relative to the base path. When none is specified, the default module CSS file is used.
tr: Eğer varsa, yazıcı uyumlu sayfalar için belirlediğiniz CSS dosyasının adresi. Boş bırakılırsa, eklentinin öntanımlı CSS dosyası kullanılacaktır

en: Include named anchors in printer-friendly URLs list
tr: Yazıcı uyumlu URL listesi sayfasında adlandırılmış yer işaretlerini göster

en: If set, the list of the URLs at the bottom of the page will include anchors links on the same page.
tr: Eğer seçilirse, sayfada geçen bağlantılar bir liste olarak yazıcı uyumlu sayfanın sonunda yer alırlar

en: Display printer-friendly link in teaser
tr: Yazıcı uyumlu bağlantısını özette göster

en: Display link to the PDF version in teaser
tr: Sayfanın PDF sürümüne bağlantıyı özette göster

en: A system name for this vocabulary, may not be changed once it has been set.
tr: Bu sözlük için bir sistem ismi. Kaydedildikten sonra değiştirilemez.

en: Custom content
tr: Özel içerik

en: Add a new @plugin
tr: Yeni bir @plugin ekle

en: Edit @plugin %title
tr: %title @plugin düzenle

en: Clone @plugin %title
tr: @plugin %title kopyala

en: Import @plugin
tr: @plugin içeri aktar

en: Export @plugin %title
tr: @plugin %title dışarı ver

en: Are you sure you want to revert %title?
tr: %title'ı geri almak istediğinize emin misiniz?

en: The item has been reverted.
tr: Unsur geri alındı.

en: %title has been created.
tr: %title oluşturuldu.

en: %title could not be created.
tr: %title oluşturulamaz.

en: %title has been updated.
tr: %title güncellendi.

en: %title could not be updated.
tr: %title güncellenemez.

en: You can import an exported definition by pasting the exported object code into the field below.
tr: Dışa aktarılmış bir nesne kodunu aşağıdaki alana yapıştırarak, bir tanımı içeri alabilirsiniz.

en: @plugin %title was enabled.
tr: %title @plugin etkinleştirildi.

en: @plugin %title was disabled.
tr: %title @plugin devredışı bırakıldı.

en: Enabled, name
tr: Etkin, ad

en: Node edit form from node
tr: Düğümden düğüm düzenleme formu

en: View attachment
tr: Eki gör

en: View context
tr: Bağlamı gör

en: View empty text
tr: Boş metni gör

en: View exposed widgets
tr: Sunulan sihirbazları gör

en: View feed icon
tr: Besleme simgesini gör

en: View footer
tr: Sayfa altlığını gör

en: View header
tr: Sayfa başlığını gör

en: View pager
tr: Sayfalayıcıyı gör

en: View row
tr: Satırı gör

en: Select context
tr: Bağlam seç

en: Configure rows
tr: Satırları yapılandır

en: Contains rows in contexts.
tr: Bağlamlarda satırlar içerir.

en: contexts
tr: bağlamlar

en: The URL of the account edit page.
tr: Hesap düzenleme sayfasına ait URL.

en: The title of the current page.
tr: Bu sayfanın başlığı.

en: The URL of the current page.
tr: Geçerli sayfanın URL'si

en: The field %name is not a valid number.
tr: %name alanı geçerli bir sayı değil.

en: The field %name cannot be greater than @max.
tr: %name alanı @max değerinden büyük olamaz.

en: The field %name cannot be less than @min.
tr: %name alanı @min değerinden küçük olamaz.

en: Right parenthesis )
tr: kapa parantez )

en: Slash /
tr: Ters bölü \

en: Update URL alias
tr: Yol ismini güncelle

en: File exists
tr: Dosya mevcut

en: Does not exist
tr: Mevcut değil

en: Use ISO-8601 week numbers
tr: ISO-8601 hafta sayılarını kullan

en: wkhtmltopdf library
tr: wkhtmltopdf kütüphanesi

en: Class registry
tr: Sınıf kaydı

en: Job Scheduler
tr: İş Zamanlayıcı (Job Scheduler)

en: Scheduler API
tr: Zamanlayıcı API

en: Summary options
tr: Özet seçenekleri

en: Result options
tr: Sonuç seçenekleri

en:  - Status
tr:  - Durum

en: Formatting help
tr: Biçimlendirme yardımı

en: Replace text with "hello world"
tr: Metni "merhaba dünya" ile değiştir

en: Sample Content
tr: Örnek İçerik

en: Delete this row
tr: Bu satırı sil

en: Hello World
tr: Merhaba Dünya

en: Choose animal
tr: Hayvan seç

en: Configure animal
tr: Hayvan yapılandır

en: Sheep
tr: Koyun

en: Configure sheep
tr: Koyunu yapılandır

en: Lizard
tr: Kertenkele

en: Configure lizard
tr: Kertenkeleyi yapılandır

en: Choose your animal
tr: Hayvanını seç

en: Name your sheep
tr: Koyununu adlandır

en: Name your lizard
tr: Kertenkeleni adlandır

en: Eagle
tr: Kartal

en: Owl
tr: Baykuş

en: Domesticated
tr: Evcilleştirilmiş

en: wild
tr: vahşi

en: domesticated
tr: evcil

en: Animal
tr: Hayvan

en: Change general settings for this variant.
tr: Bu değişkenin genel ayarlarını değiştir.

en: 404 Page not found
tr: 404 Sayfa bulunamadı

en: 403 Access denied
tr: 403 Erişim engellendi

en: 301 Redirect
tr: 301 Yönlendirme

en: User signature
tr: Kullanıcı imzası

en: The signature of a user.
tr: Bir kullanıcı imzası.

en: Confirmation page
tr: Onaylama sayfası

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
tr: Benzersiz okunabilir makine adı. Sadece sayılar ve küçük harfler ve altçizgi kullanın.

en: No Headers
tr: Başlık Yok

en: Delete and save
tr: Sil ve kaydet

en: Disable and save
tr: Devre dışı bırak ve kaydet

en: Allowed extensions: %ext
tr: İzin verilen dosya türleri: %ext

en: Maximum file size: %size
tr: Azami dosya boyutu: %size

en: Delete results when a user is deleted
tr: Kullanıcı silindiğinde sonuçlarını da sil.

en: Index questions
tr: Soruları dizinle

en: If you turn this off questions will not show up in search results.
tr: Bunu kapatırsanız sorular arama sonuçlarında görünmez.

en: Max score for each question
tr: Her soru için en yüksek sonuç

en: Allow jumping
tr: Soru atlamaya izin ver

en: - Basic validation -
tr: - Temel doğrulama -

en: 5 minute
tr: 5 dakika

en: 15 minute
tr: 15 dakika

en: You must enter a title in order to add content!
tr: Bir içerik eklemek için bir başlık girmelisiniz!

en: My Profile
tr: Profilim

en: !enabled of !total
tr: toplam !total adetten !enabled etkin

en: 10 minute
tr: 10 dakika

en: Leave blank
tr: Boş bırakın

en: Leave blank and finish
tr: Boş bırakın ve bitirin.

en: Flag/unflag link for @flag
tr: @flag için işaretle/kaldır bağlantısı

en: Statistics and overview information about your site
tr: Siteniz hakkında istatistikler ve genel bilgiler.
