ELMS (6.x-1.0-alpha11) - en to af translation catalogue (490 entries)

en: Focus
af: Fokus

en: Home
af: Tuis

en: User interface
af: Gebruikerskoppelvlak

en: Slideshow
af: Skyfievertoning

en: Title
af: Titel

en: Body
af: Teks

en: Images
af: Beelde

en: Previous
af: Vorige

en: Image !current of !total
af: Prent !current van !total

en: Next
af: Volgende

en: user
af: gebruiker

en: select
af: kies

en: Show on every page except the listed pages.
af: Vertoon op elke bladsy behalwe die gelyste bladsye.

en: Show on only the listed pages.
af: Vertoon slegs op gelyste bladsye.

en: Pages
af: Bladsye

en: Save configuration
af: Stoor konfigurasie

en: Reset to defaults
af: Herstel na verstekwaardes

en: enabled
af: geaktiveer

en: enable
af: aktiveer

en: context
af: konteks

en: delete
af: verwyder

en: title
af: titel

en: Administer
af: Administreer

en: Register
af: Registreer

en: Prefix
af: Voorvoegsel

en: Suffix
af: Agtervoegsel

en: E-mail
af: E-pos

en: Delete
af: Vee uit

en: Submit
af: Stuur

en: Operations
af: Aksies

en: Content
af: Inhoud

en: Value
af: Waarde

en: Username
af: Gebruiksersnaam

en: Email address
af: E-posadres

en: Private
af: Privaat

en: content
af: inhoud

en: Development
af: Ontwikkeling

en: Groups
af: Groepe

en: Admin specifies whether or not a group appears in the public listings.
af: Admin spesifiek ongeag of die groep in die publieke lys verskyn of nie

en: Group
af: Groep

en: Type
af: Tipe

en: Author
af: Outeur

en: Closed
af: Gesluit

en: Invite only
af: Slegs per uitnodiging

en: Wrong username or password.
af: Verkeerde gebruikersnaam of wagwoord.

en: Group specific blocks are only visible on group pages and not on systemwide pages like the home page or admin pages.
af: Groep spesifieke blokke is alleenlik sigbaar op groep bladsye en nie op stelsel wye bladsye soos die tuisblad of administrasie bladsy nie.

en: Create group administrator
af: Skep groepadministrateur

en: Delete group administrator
af: Skrap groepadministrateur

en: Send invitation
af: Stuur uitnodiging

en: Group activity
af: Groepsaktiwiteit

en: Organic groups
af: Organiese groepe

en: Administer the suite of Organic groups modules.
af: Administreer die suite van modules vir Organiese groepe.

en: Organic groups configuration
af: Konfigurasie vir Organiese groepe

en: List
af: Lys

en: Faces
af: Gesigte

en: Subject
af: Onderwerp

en: Send email
af: Stuur e-pos

en: Actions
af: Aksies

en: disabled
af: gedeaktiveer

en: Subscription saved.
af: Subskripsie gestoor.

en: Confirm
af: Bevestig

en: Cancel
af: Kanseleer

en: Remove
af: Verwyder

en: Email addresses or usernames
af: E-posadresse of gebruikersname

en: Enter up to %max email addresses or usernames. Separate multiple addresses by commas or new lines. Each person will receive an invitation message from you.
af: Voer in tot %max e-pos adresse of gebruikers. Onderskei verskeie adresse deur kommas of nuwe lyne. Elke persoon sal 'n uitnodiging boodskap ontvang van u.

en: Personal message
af: Persoonlike boodskap

en: Optional. Enter a message which will become part of the invitation email.
af: Opsioneel. Sleutel 'n boodskap in wat deel sal word van die uitnodigings-epos.

en: You may not specify more than %max email addresses or usernames.
af: U mag nie meer as %max e-posadresse vir gebruikersname spesifiseer nie.

en: Additional details
af: Addisionele details

en: Are you sure you want to join the group %title?
af: Is u seker dat u by die groep %title wil aansluit?

en: List of users
af: Lys van gebruikers

en: (approval needed)
af: (goedkeuring word benodig)

en: Manager
af: Bestuurder

en: Age
af: Ouderdom

en: Last comment
af: Laaste kommentaar

en: Description
af: Beskrywing

en: No posts in this group.
af: Geen posstukke in die groep nie.

en: No public posts in this group.
af: Geen publieke posstukke in die groep nie.

en: Language
af: Taal

en: Do nothing.
af: Doen niks nie.

en: Group posts
af: Groep posstukke

en: Target group
af: teiken groep

en: Delete group
af: Skrap groep

en: Public
af: Publiek

en: Audience
af: Gehoor

en: @group: '@title' at @site
af: @group: '@title' op @site

en: Group details
af: Groep details

en: New groups
af: Nuwe Groepe

en: more
af: meer

en: Browse the newest groups.
af: Besoek nuutste groepe.

en: Invite friend
af: Nooi vriend

en: Create !type
af: Skep !type

en: Enable
af: Aktiveer

en: Disable
af: Deaktiveer

en: Access control
af: Toegangsbeheer

en: New groups always appear in the groups directory.
af: Nuwe groepe kom altyd in die groep lys voor.

en: Groups directory control
af: Groep gids kontrole

en: New groups always appear on the registration form.
af: Nuwe groepe kom altyd op die registrasie vorm voor.

en: Audience checkboxes
af: gehoor merkbokse

en: Visibility of posts
af: Sigbaarheid van posstukke

en: (pending approval)
af: (wag vir goedkeuring)

en: 1 invitation sent. | @count invitations sent.
af[0]: 1 uitnodiging gestuur.
af[1]: @count uitnodigings gestuur.

en: Disabled
af: Gedeaktiveer

en: Enabled
af: Geaktiveer

en: Administration
af: Administrasie

en: footer
af: onderskrif

en: Comments
af: Kommentaar

en: Priority
af: Prioriteit

en: More
af: Meer

en: Action
af: Aksie

en: On
af: Op

en: error
af: fout

en: Block title
af: Bloktitel

en: Yes
af: Ja

en: No
af: Nee

en: Content types
af: Inhoud tipes

en: Categories
af: Kategorieë

en: Download
af: Laai af

en: Version
af: Weergawe

en: Go
af: Gaan

en: view
af: bekyk

en: updated
af: opgedateer

en: Overview
af: Oorsig

en: all
af: alle

en: File
af: Lêer

en: Tag
af: Etiket

en: File path
af: Lêerpad

en: Login
af: Gebruiker

en: Advanced options
af: Gevorderde opsies

en: Edit
af: Wysig

en: Date
af: Datum

en: Size
af: Grootte

en: Search
af: Soek

en: Reset
af: Herstel

en: None
af: Geen

en: default
af: verstek

en: This action cannot be undone.
af: Hierdie aksie kan nie ongedaan gemaak word nie.

en: Number
af: Getal

en: Message
af: Boodskap

en: Password
af: Wagwoord

en: - None -
af: - Geen -

en: Country
af: Land

en: Place
af: Plek

en: Weight
af: Gewig

en: North
af: Noord

en: East
af: Oos

en: South
af: Suid

en: West
af: Wes

en: Variable
af: Veranderlike

en: Link
af: Skakel

en: Image
af: Beeld

en: Center
af: Senter

en: Help text
af: Hulpteks

en: Types
af: Tipes

en: Hierarchy
af: Hiërargie

en: Single
af: Enkel

en: Multiple
af: Veelvoudig

en: Related terms
af: Verwante items

en: Required
af: Verplig

en: root
af: basis

en: Parent
af: Voorganger

en: none
af: geen

en: Category
af: Kategorie

en: Settings
af: Verstellings

en: Add category
af: Voeg kategorie by

en: Name
af: Naam

en: edit
af: redigeer

en: Go to previous page
af: Gaan na vorige bladsy

en: Go to next page
af: Gaan na volgende bladsy

en: Import
af: Voer in

en: Book
af: Boek

en: Export
af: Voer uit

en: General settings
af: Algemene verstellings

en: settings
af: verstellings

en: Back
af: Terug

en: Preview
af: Voorskou

en: Save
af: Stoor

en: Help
af: Hulp

en: username
af: gebruikersnaam

en: Default
af: Verstek

en: Update
af: Dateer op

en: Small
af: Klein

en: Large
af: Groot

en: Sunday
af: Sondag

en: Monday
af: Maandag

en: Tuesday
af: Dinsdag

en: Wednesday
af: Woensdag

en: Thursday
af: Donderdag

en: Friday
af: Vrydag

en: Saturday
af: Saterdag

en: Time
af: Tyd

en: Add
af: Voeg by

en: View
af: Wys

en: Path
af: Pad

en: results
af: resultate

en: search
af: soek

en: never
af: nooit

en: Add item
af: Voeg item by

en: Rename
af: Herbenoem

en: read more
af: lees meer

en: Timestamp
af: Tydmerk

en: Keywords
af: Sleutelwoorde

en: Statistics
af: Statistieke

en: Advanced search
af: Gevorderde soektog

en: Unknown
af: Onbekend

en: Attachment
af: Aanhangsel

en: Permitted file extensions
af: Toegelate lêeruitbreidings

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
af: Uitbreidings wat gebruikers in hierdie rol kan oplaai. Skei uitbreidings met 'n spasie en moenie die voorafgaande punt insluit nie.

en: n/a
af: Nie beskikbaar

en: Upload
af: Oplaai

en: Picture
af: Prentjie

en: type
af: tipe

en: Mail
af: E-pos

en: Database type
af: Databasistipe

en: User
af: Gebruiker

en: action
af: aksie

en: Continue
af: Gaan voort

en: Configure
af: Verstel

en: Error
af: Fout

en: Options
af: Opsies

en: Contact
af: Kontak

en: Created
af: Geskep

en: Node
af: Mode

en: Create
af: Skep

en: Are you sure you want to delete %title?
af: Is jy seker jy wil %title uitwis?

en: Expanded
af: Oopgemaak

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
af: Opsioneel. In hierdie menu sal die swaarder items afsak en die ligter items opdryf boontoe.

en: Question
af: Vraag

en: Printer-friendly version
af: Drukker-friendelike weergawe

en: All
af: Alle

en: Active
af: Aktief

en: Post
af: Posstuk

en: Add content
af: Voeg inhoud

en: Page title
af: Bladsytitel

en: Block
af: Blok

en: Add block
af: Voeg blok by

en: Page
af: Bladsy

en: Configuration saved.
af: Konfigurasie is gestoor.

en: User picture
af: Gebruikersbeeld

en: Footer message
af: Voeterboodskap

en: Mission
af: Missie

en: Site name
af: Webwerf se naam

en: Site slogan
af: Bladslagspreuk

en: Host
af: Masjien

en: Allowed
af: Toegelaat

en: Never
af: Nooit

en: Up to date
af: Op datum

en: Header
af: Hoof

en: Left sidebar
af: Linkerkantste systaaf

en: Right sidebar
af: Regterkantste systaaf

en: Footer
af: Onderskrif

en: Recipients
af: Ontvangers

en: Your name
af: Jou naam

en: To
af: Aan

en: From
af: Van

en: Throttle
af: Smoor

en: Roles
af: Rolle

en: Comment
af: Kommentaar

en: Hostname
af: Gasheernaam

en: Score
af: Punt

en: Published
af: Gepubliseerd

en: Input format
af: Inleesformaat

en: Signature
af: Handtekening

en: Filter
af: Filtreer

en: Location
af: Ligging

en: Promoted to front page
af: Bevorder tot die voorblad

en: Sticky at top of lists
af: Steek vas bo-aan lyste

en: Revisions
af: Weergawes

en: Log message
af: Logboodskap

en: Vocabulary
af: Woordeskat

en: Vocabulary name
af: Woordeskatnaam

en: Term name
af: Termnaam

en: User role
af: Gebruikersrol

en: Last access
af: Laaste toegang

en: Global settings
af: Globale-instellings

en: Overridden
af: Oorheers

en: Watchdog
af: Waghond

en: Normal
af: Normaal

en: Warning
af: Waarskuwing

en: OPML feed
af: OPML-voer

en: %time ago
af: %time gelede

en: Authored by
af: Geskep deur

en: Performance
af: Werkverrigting

en: 1 attachment | @count attachments
af[0]: 1 aanhangsel
af[1]: @count aanhangsels

en: This field is required.
af: Hierdie veld is verpligtend.

en: System
af: Stelsel

en: Amount
af: Hoeveelheid

en: Unlimited
af: Onbeperk

en: Code
af: Kode

en: security
af: sekuriteit

en: browse
af: blaai

en: Method
af: Metode

en: Table
af: Tabel

en: !time ago
af: !time gelede

en: Other
af: Ander

en: Navigation
af: Navigasie

en: Color
af: Kleur

en: Appearance
af: Voorkoms

en: access content
af: toegang tot inhoud

en: Role
af: Rol

en: Allow
af: Toelaat

en: Users
af: Gebruikers

en: Not installed
af: Nie geinstalleer nie

en: Referrer
af: Verwyser

en: Site off-line message
af: Webwerf se aflyn boodskap

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
af: Ons is tans besig met onderhoud op @site. Wees asseblief geduldig, ons sal binnekort weer terug wees.

en: Default front page
af: Verstek voorblad

en: Create content
af: Skep inhoud

en: access denied
af: toegang geweier

en: Anonymous
af: Anoniem

en: <All>
af: <Alles>

en: As Time Ago
af: As Tyd Gelede

en: Wildcard
af: Plekhouer

en: Optional
af: Opsioneel

en: Order
af: Bestelling

en: left
af: links

en: right
af: regs

en: Preformatted
af: Voorafgeformateerde

en: Profile
af: Profiel

en: Votes
af: Stemme

en: Save settings
af: Stoor verstellings

en: Operation
af: Operasie

en: reply
af: beantwoord

en: comments
af: kommentaar

en: Nauru
af: Nauruaans

en: Database name
af: Databasisnaam

en: Add user
af: Voeg gebruiker by

en: Formatting guidelines
af: Formateringsriglyne

en: Authoring information
af: Outeursinligting

en: Authored on
af: Geskep op

en: Leave blank for %anonymous.
af: Los leeg vir %anonymous.

en: Attachments
af: Aanhangsels

en: File attachments
af: Lêer-aanhangsels

en: WIDTHxHEIGHT
af: WYDTExHOOGTE

en: Maximum file size per upload
af: Maksimum grootte per oplaaisessie

en: [<a href="@link">more help...</a>]
af: [<a href="@link">meer hulp...</a>]

en: English
af: Engels

en: Edit term
af: Wysig term

en: Allowed HTML tags
af: Toegelate HTML etikette

en: Sources
af: Bronne

en: ‹ previous
af: ‹ vorige

en: next ›
af: volgende ›

en: The update has been performed.
af: Die opdatering is gedoen.

en: update
af: opdateer

en: View user profile.
af: Bekyk gebruikersprofiel

en: Full text
af: Volledige teks

en: Manual
af: Handleiding

en: Source
af: Bron

en: published
af: gepubliseerd

en: The changes have been saved.
af: Die veranderinge is gestoor.

en: Undo
af: Maak ongedaan

en: Search results
af: Soektogresultate

en: Your search yielded no results
af: Jou soektog het geen resultate opgelewer nie

en: Please enter some keywords.
af: Voer asb. 'n paar sleutelwoorde in.

en: Deleted
af: Uitgewis

en: Publishing options
af: Publiseringsopsies

en: Configure block
af: Verstel blok

en: Long
af: Lank

en: Short
af: Kort

en: Posts
af: Posstukke

en: Mission statement
af: Missiestelling

en: Workflow
af: Werksvloei

en: Revert
af: Rol terug

en: Greater than
af: Groter as

en: Less than
af: Kleineras

en: profile
af: profiel

en: Site information
af: Inligting oor webwerf

en: Blocked
af: Geblokkeer

en: Results
af: Resultate

en: Parent term
af: Voorgangerterm

en: !date by !username
af: !date deur !username

en: revert
af: rol terug

en: Revision
af: Weergawe

en: current revision
af: huidige weergawe

en: Permissions
af: Regte

en: Edit membership
af: Wysig lidmaatskap

en: Fiji
af: Fijiaans

en: Theme settings
af: Temaverstellings

en: Not published
af: Nie gepubliseerd

en: Color scheme
af: Kleurskema

en: Gray
af: Grys

en: Unformatted
af: Ongeformatteerde

en: Content top
af: Boonste inhoud

en: Delete action
af: Skrap aksie

en: Themes
af: Temas

en: Translations
af: Vertalings

en: Unpublished
af: Ongepubliseerd

en: administer nodes
af: administreer nodes

en: !name field is required.
af: !name veld is verpligtend.

en: Comment settings
af: Kommentaarverstellings

en: Read only
af: Slegs lees

en: users
af: gebruikers

en: Processing
af: Verwerking

en: Finished
af: Voltooi

en: Submitted by !name
af: Ingedien deur !name

en: Slogan
af: Slagspreuk

en: Apply
af: Pas toe

en: My membership
af: My lidmaatskap

en: Request membership
af: Versoek lidmaatskap

en: Go to first page
af: Gaan na eerste bladsy

en: Go to last page
af: Gaan na laaste bladsy

en: Enter the terms you wish to search for.
af: Verskaf die items waarvoor u wil soek.

en: Blocks
af: Blokke

en: Default time zone
af: Verstek tydsone

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
af[0]: 1 item suksesvol verwerk:
af[1]: @count items suksesvol verwerk:

en: Index
af: Indeks

en: Permission
af: Permissie

en: Read/Write
af: Lees/Skryf

en: 1 comment | @count comments
af[0]: 1 kommentaar
af[1]: @count kommentare

en: Blue
af: Blou

en: Profiles
af: Profiele

en: « first
af: « eerste

en: last »
af: laaste »

en: The directory %directory does not exist.
af: Die vouer %directory bestaan nie.

en: Rearrange
af: Herrangskik

en: 1 user | @count users
af[0]: 1 gebruiker
af[1]: @count gebruikers

en: Primary links
af: Primêre skakels

en: Rebuild permissions
af: Herbou regte

en: GD library
af: GD-biblioteek

en: A list of files attached to the node.
af: 'n Lys van lêers aan die node geheg.

en: Book navigation
af: Boeknavigasie

en: !a comments per page
af: !a kommentare per bladsy

en: Identifier
af: Identifiseerder

en: The picture of a user.
af: Die beeld van 'n gebruiker.

en: User profile
af: Gebruikersprofiel

en: The profile of a user.
af: Die profiel van 'n gebruiker.

en: Vocabulary terms
af: Woordeskat terme

en: Add a node from your site as content.
af: Voeg 'n node toe van u werf af as inhoud.

en: Argument wildcard
af: Argument plekhouer

en: The e-mail address %mail is not valid.
af: Die e-posadres %mail is nie geldig nie.

en: Posted in
af: Gepos in

en: Content bottom
af: Onderste inhoud

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
af: Indien jy nie direkte toegang tot die bediener het nie, gebruik hierdie veld om jou logo op te laai.

en: sort by @s
af: sorteer volgens @s

en: and
af: en

en: Choose an action
af: Kies 'n aksie

en: Suggestions
af: Voorstelle

en: Create @name
af: Skep @name

en: Not enabled
af: Nie geaktiveer nie

en: edit order and titles
af: wysig volgorde en titels

en: Post new comment
af: pos nuwe kommentaar

en: Direction
af: Rigting

en: Secondary links
af: Sekondêre skakels

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
af: Toegang sal verleen word aan gebruikers met die gespesifiseerde toestemmingstring.

en: Delete comment
af: Skrap kommentaar

en: Split summary at cursor
af: Split opsomming by kursor

en: %title field is required.
af: !title veld is verpligtend.

en: A link to the <em>My membership</em> page.
af: Voeg 'n skakel by <em>My lidmaatskap</em>-bladsy.

en: Help topics
af: Helponderwerpe

en: Help is available on the following items:
af: Hulp is vir die volgende items beskikbaar:

en: No fields available.
af: Geen velde beskikbaar nie.

en: %field field is required.
af: !field veld is verpligtend.

en: Inserted
af: Ingevoeg

en: Broken handler @table.@field
af: Gebreekte hanteerder @table.@field

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
af: Toegang sal aan gebruikers met eenige van die gespesifiseerde rolle verleen word.

en: sort criteria
af: sorteer kriteria

en: filter
af: filtreer

en: Poll
af: Stembus

en: upload
af: laai op

en: contact
af: kontak

en: Include untranslated nodes
af: Insluitend onvertaalde nodes

en: Mini
af: Klein

en: Administration menu
af: Administratiewe kieslys

en: More information about formatting options
af: Meer inligting oor formateringsopsies

en: - All -
af: - Alle -

en: Contact form
af: Kontak-vorm

en: Not implemented.
af: Nie geïmplimenteer nie.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
af: Die weergawse afdeling laat jou toe om verskille tussen meervoudige weergawes van 'n stuk inhoud te spoor.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
af: Die waarde verskaf vir %field is nie 'n geldige URL nie.

en: Search form
af: Soekvorm

en: Display post information on
af: Vertoon posstukinligting op

en: Use the default logo
af: Gebruik die versteklogo

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
af: Merk hier indien jy die tema wil gebruik met die logo wat daarmee verskaf is.

en: Short date format
af: Kort datumformaat

en: Medium date format
af: Medium datumformaat

en: Long date format
af: Lang datumformaat

en: book
af: boek

en: The name of the site.
af: Die naam van die werf.

en: The title of the referenced node.
af: Die titel van die verwysde node.

en: Field %field is required.
af: Veld !field is verpligtend.

en: Delete all selected
af: skrap al die geselekteerde

en: Add the breadcrumb trail as content.
af: Voeg die broodkrummelspoor as inhoud.

en: Add the help text of the current page as content.
af: Voeg die hulpteks van die huidige bladsy as inhoud.

en: Structure
af: Struktuur

en: My Account
af: My Rekening

en: A search form with advanced options.
af: 'n Soekform met gevorderde opsies.

en: The results of a search using keywords.
af: Die resultate van 'n soektog waar sleutelwoorde gebruik is.

en: Libraries
af: Biblioteke

en: User signature
af: Gebruikershandtekening

en: The signature of a user.
af: Die handteken van 'n gebruiker.
