ELMS (6.x-1.0-alpha11) - en to sq translation catalogue (448 entries)

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Body
sq: Trupi

en: user
sq: përdoruesi

en: Show on every page except the listed pages.
sq: Shfaqe në çdo faqe, me përjashtim të faqeve në listë.

en: Show on only the listed pages.
sq: Shfaqe vetëm tek faqet në listë.

en: Pages
sq: Faqet

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: Reset to defaults
sq: Kthe në vlerat e prezgjedhura

en: enable
sq: aktivo

en: delete
sq: fshij

en: Status
sq: Gjendja

en: Administer
sq: Administrimi

en: Delete
sq: Fshij

en: Submit
sq: Dërgo

en: Operations
sq: Operacionet

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Value
sq: Vlera

en: Username
sq: Emri i përdoruesit

en: content
sq: përmbajtja

en: Type
sq: Lloji

en: Author
sq: Autori

en: Closed
sq: I mbyllur

en: Wrong username or password.
sq: Emër apo fjalëkalim i gabuar përdoruesi.

en: List
sq: Lista

en: Subject
sq: Subjekti

en: Actions
sq: Veprimet

en: disabled
sq: jo aktiv

en: Confirm
sq: Konfirmo

en: Cancel
sq: Anulo

en: Remove
sq: Hiq

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Language
sq: Gjuha

en: more
sq: tjetër

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: Access control
sq: Kontrolli i hyrjes

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Administration
sq: Administrimi

en: footer
sq: fundi

en: Comments
sq: Komente

en: More
sq: Akoma

en: Action
sq: Veprimi

en: error
sq: gabim

en: Block title
sq: Titulli i bllokut

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Content types
sq: Llojet e përmbajtjes

en: Categories
sq: Kategoritë

en: Download
sq: Metoda e shkarkimeve

en: Version
sq: Versioni

en: view
sq: shfaq

en: updated
sq: u përditësua

en: Overview
sq: Panorama

en: Advanced options
sq: Opsionet e detajuara

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Date
sq: Data

en: Size
sq: Madhësia

en: Search
sq: Kërko

en: Reset
sq: Rifillo

en: default
sq: e prezgjedhur

en: This action cannot be undone.
sq: Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Message
sq: Mesazhi

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: - None -
sq: - Asgjë -

en: Weight
sq: Pesha

en: Link
sq: Lidhje

en: Help text
sq: Tekst ndihmues

en: Types
sq: Llojet

en: Hierarchy
sq: Gjerarkia

en: Single
sq: E vetme

en: Multiple
sq: Shumëfishe

en: Related terms
sq: Terme të lidhur

en: Required
sq: Kërkohet

en: root
sq: baza

en: Parent
sq: Prindi

en: none
sq: asnjë

en: Category
sq: Kategoria

en: Settings
sq: Rregullimet

en: Add category
sq: Shto kategori

en: Name
sq: Emri

en: edit
sq: ndrysho

en: Go to previous page
sq: Shko tek faqja paraardhëse

en: Go to next page
sq: Shko tek faqja në vazhdim

en: Import
sq: Importo

en: Book
sq: Libri

en: Export
sq: Eksporto

en: Taxonomy term
sq: Term i taxonomy

en: General settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: settings
sq: rregullimet

en: Preview
sq: Shikoje

en: Save
sq: Ruaj

en: Help
sq: Ndihmë

en: username
sq: përdoruesi

en: Default
sq: E Paracaktuar

en: Update
sq: Rifresko

en: Small
sq: E vogël

en: Large
sq: E madhe

en: Sunday
sq: E djelë

en: Monday
sq: E hënë

en: Tuesday
sq: E martë

en: Wednesday
sq: E mërkurë

en: Thursday
sq: E enjte

en: Friday
sq: E premte

en: Saturday
sq: E shtunë

en: Time
sq: Ora

en: View
sq: Shfaq

en: URL
sq: Adresa URL

en: Path
sq: Pozicioni

en: Vocabularies
sq: Fjalorët

en: Region
sq: Sektori

en: Menu
sq: Menuja

en: results
sq: rezultatet

en: search
sq: kërko

en: never
sq: asnjëherë

en: Add item
sq: Shto një zë

en: read more
sq: lexo akoma

en: Timestamp
sq: Data dhe ora

en: Keywords
sq: Fjalë kyçe

en: Statistics
sq: Statistikat

en: Advanced search
sq: Kërkim i detajuar

en: Unknown
sq: Nuk njihet

en: Attachment
sq: Bashkangjitur

en: Permitted file extensions
sq: Prapashtesat e lejuara të file

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
sq: Prapashtesat e files që përdoruesit e këtij roli mund të ngarkojnë. Veço prapashtesat me një hapsirë dhe mos përfshi pikën paraprirëse.

en: Upload
sq: Ngarkimi

en: Picture
sq: Fotografia

en: type
sq: lloji

en: Database type
sq: Lloji i bazës së të dhënave

en: User
sq: Përdoruesi

en: action
sq: aksioni

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Configure
sq: Konfigurimi

en: file
sq: skedar

en: status
sq: gjendja

en: Error
sq: Gabim

en: Contact
sq: Kontakti

en: Created
sq: Krijuar

en: Node
sq: Nyjë

en: Sent email to %recipient
sq: Email dërguar tek %recipient

en: Unable to send email to %recipient
sq: I pamundur dërgimi i email tek %recipient

en: The subject of the message.
sq: Subjekti i mesazhit.

en: Create
sq: Krijo

en: Are you sure you want to delete %title?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni %title?

en: Expanded
sq: Shpalosur

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
sq: Me dëshirë. Në menu, zërat më të rëndë do të zhyten dhe zërat më të lehtë do të vendosen afër kreut.

en: Question
sq: Pyetja

en: Printer-friendly version
sq: Version i përshtatshëm për printim

en: All
sq: Të gjitha

en: Active
sq: Aktiv

en: Post
sq: Dërgimi

en: Submit @name
sq: Dërgo @name

en: Page title
sq: Titulli i faqes

en: Block
sq: Bllokuar

en: Add block
sq: Shto një bllok

en: Page
sq: Faqe

en: Configuration saved.
sq: Konfigurimi u ruajt.

en: Footer message
sq: Mesazhi në fund të faqes

en: Logo
sq: Stema

en: Mission
sq: Misioni

en: Site name
sq: Emri i sajtit

en: Site slogan
sq: Sllogan i sitit

en: User settings
sq: Rregullimet e përdoruesit

en: Never
sq: Asnjëherë

en: Up to date
sq: Përditësuar

en: Header
sq: Titulli

en: Left sidebar
sq: Kollona e majtë anësore

en: Right sidebar
sq: Kollona e djathtë anësore

en: Footer
sq: Fund'faqe

en: Recipients
sq: Marrës

en: Hourly threshold
sq: Kufiri orar

en: Your name
sq: Emri juaj

en: To
sq: Për

en: From
sq: Nga

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Throttle
sq: Valvola

en: Roles
sq: Rolet

en: Comment
sq: Komenti

en: Hostname
sq: Emri i host

en: Published
sq: Publikuar

en: Input format
sq: Formati i input

en: Signature
sq: Firma

en: Filter
sq: Filtri

en: Location
sq: Vendodhja

en: Promoted to front page
sq: Vendosur tek faqja qendrore

en: Sticky at top of lists
sq: Ngjite në krye të listës

en: Revisions
sq: Revizione

en: Log message
sq: Mesazhi i log

en: Vocabulary
sq: Fjalori

en: Vocabulary name
sq: Emri i fjalorit

en: Term name
sq: Emri i termit

en: Last access
sq: Hyrja e fundit

en: Global settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: Count
sq: Numri

en: Mode
sq: Mënyrë

en: OPML feed
sq: Burimi OPML

en: %time ago
sq: %time më parë

en: Authored by
sq: Krijuar nga

en: Performance
sq: Performanca

en: 1 attachment | @count attachments
sq[0]: 1 i bashkangjitur
sq[1]: @count të bashkangjitur

en: This field is required.
sq: Kjo fushë është e detyrueshme.

en: Medium
sq: Mesatar

en: Details
sq: Hollësi

en: System
sq: Sistemi

en: Unlimited
sq: Pa limit

en: Code
sq: Kodi

en: Recipient
sq: Marrës

en: security
sq: siguria

en: node
sq: nyjë

en: Table
sq: Tabela

en: am
sq: pd

en: pm
sq: md

en: !time ago
sq: !time më parë

en: Other
sq: Tjetër

en: Navigation
sq: Lundrimi

en: Color
sq: Ngjyra

en: access content
sq: hyrje në përmbajtje

en: Allow
sq: Lejo

en: String
sq: Vargu

en: Users
sq: Përdorues

en: Not installed
sq: Nuk është instaluar

en: Referrer
sq: Referues

en: Site off-line message
sq: Mesazh për sitin jashtë-linje

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sq: @site për momentin është në riparim. Do të kthehemi përsëri së shpejti. Ju faleminderit për durimin.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
sq: Mesazhi që u duhet shfaqur vizituesve kur siti ndodhet në modalitetin jashtë-linje.

en: Default front page
sq: Faqja e prezgjedhur e hyrjes

en: Create content
sq: Krijo përmbajtje

en: access denied
sq: ndalohet hyrja

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Filters
sq: Filtrat

en: Optional
sq: Me dëshirë

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
sq: Shfaqe vetëm nëse kodi PHP në vazhdim kthen <code>TRUE</code> (Modalitet-PHP, vetëm ekspertë).

en: Preformatted
sq: I preformatuar

en: Profile
sq: Profili

en: Votes
sq: Votat

en: Save settings
sq: Ruaj parametrat

en: Operation
sq: Veprimi

en: reply
sq: përgjigju

en: comments
sq: komente

en: Default language
sq: Gjuha e paracaktuar

en: Database name
sq: Emri i bazës së të dhënave

en: Add user
sq: Shto përdorues

en: Formatting guidelines
sq: Udhëzimet e formatimit

en: Authoring information
sq: Informacione mbi lidhjen

en: Authored on
sq: Krijuar më

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
sq: Formati: %time. Lëre bosh për të përdorur kohën e dërgimit të formularit.

en: Leave blank for %anonymous.
sq: Lëre bosh për %anonymous.

en: Attachments
sq: Të bashkangjitur

en: File attachments
sq: File të bashkangjitur

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sq: Shkruaj një faqe për rresht si pozicione Drupal. Simboli '*' është Jolly. Shembull pozicionesh janë %blog për faqen e ditarëve dhe %blog-wildcard për çdo ditar personal. %front është faqja kryesore.

en: WIDTHxHEIGHT
sq: GJERËSIxLARTËSI

en: Maximum file size per upload
sq: Madhësia maksimum e file për ngarkim

en: [<a href="@link">more help...</a>]
sq: [<a href="@link">akoma ndihmë...</a>]

en: English
sq: Anglisht

en: Edit term
sq: Ndrysho termin

en: Allowed HTML tags
sq: Tags e lejuar HTML

en: Sources
sq: Burimet

en: ‹ previous
sq: ‹ paraardhëse

en: next ›
sq: në vazhdim ›

en: The update has been performed.
sq: Rifreskimi u krye.

en: update
sq: u përditësua

en: View user profile.
sq: Shfaq profilin e përdoruesit.

en: Full text
sq: Teksti i plotë

en: published
sq: publikuar

en: The changes have been saved.
sq: Ndryshimet u ruajtën.

en: Undo
sq: Anullo

en: Search results
sq: Rezultatet e kërkimit

en: Your search yielded no results
sq: Kërkimi juaj nuk dha asnjë rezultat

en: Please enter some keywords.
sq: Shkruaj ndonjë fjalëkyçe.

en: Deleted
sq: Eleminuar

en: Publishing options
sq: Opsionet e publikimit

en: Configure block
sq: Konfiguro bllokun

en: Posts
sq: Dërgime

en: Mission statement
sq: Përshkrimi i misionit

en: Revert
sq: Rikthe

en: Greater than
sq: Më e madhe

en: Less than
sq: Më e vogël

en: profile
sq: profili

en: Site information
sq: Informacionet e sajtit

en: Blocked
sq: Bllokuar

en: Results
sq: Rezultatet

en: Poll settings
sq: Rregullimet e sondazhit

en: Parent term
sq: Termi prind

en: Forums
sq: Forume

en: view revisions
sq: shfaq revizionet

en: Revisions for %title
sq: Revizionet e %title

en: !date by !username
sq: !date nga !username

en: revert
sq: rikthe

en: Revision
sq: Revizioni

en: current revision
sq: revizioni aktual

en: Track
sq: Gjurmët

en: User management
sq: Manazhimi i përdoruesve

en: Permissions
sq: Të drejta

en: Fiji
sq: Fixhi

en: Not published
sq: I pa publikuar

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
sq: Rregullimet tuaja të PHP kufizojnë madhësinë maksimum të file për t'u ngarkuar në %size.

en: Menu settings
sq: Rregullimet e menusë

en: Color scheme
sq: Skema e ngjyrave

en: Gray
sq: Gri

en: @type: deleted %title.
sq: @type: u eleminua %title.

en: <Hidden>
sq: <Padukshme>

en: Delete action
sq: Elemino aksionin

en: Themes
sq: Temat

en: JPEG quality
sq: Kualiteti JPEG

en: administer nodes
sq: administrimi i nyjeve

en: !name field is required.
sq: Fusha !name është e detyrueshme.

en: Comment settings
sq: Rregullimet e komenteve

en: Read only
sq: Vetëm lexim

en: users
sq: përdoruesit

en: Processing
sq: Në përpunim...

en: Finished
sq: Përfundoi

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sq: Gabim në ngarkimin e skedarit. Nuk mundi të lëviz skedarin e ngarkuar.

en: Slogan
sq: Sllogan

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
sq: Ky tekst do të shfaqet në fund të çdo faqeje. I vlefshëm për shkrimin e njoftimeve mbi copyright tek faqet tuaja.

en: Alternate text
sq: Teksti alternativ

en: Go to first page
sq: Shko tek faqja e parë

en: Go to last page
sq: Shko tek faqja e fundit

en: Go to page @number
sq: Shko tek faqja @number

en: Enter the terms you wish to search for.
sq: Shkruaj frazat që duhen kërkuar.

en: No content types available.
sq: Asnjë lloj përmbajtje në dispozicion.

en: Blocks
sq: Blloqet

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sq: Nëse është zgjedhur modaliteti PHP, shkruaj kodin PHP midis %php. Ki parasysh që ekzekutimi i një kodi jokorrekt PHP mund të dëmtojë sitin tënd Drupal.

en: Menus
sq: Menutë

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
sq: Një listë termash të ndarë me presje, që përshkruan këtë përmbajtje. Shembull: argëtuese, bungie jumping, "Firma, Inc.".

en: Above
sq: Sipër

en: Default time zone
sq: Zona orare e parazgjedhur

en: The update has encountered an error.
sq: Përditësimi ndeshi në një problem.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sq[0]: 1 element i proçesuar me sukses:
sq[1]: @count elementë të proçesuar me sukses:

en: Publish
sq: Publiko

en: Permission
sq: Të drejta

en: incompatible
sq: jokompatibël

en: Incompatible with this version of Drupal core
sq: Nuk përputhet me këtë version të Drupal core

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
sq: Ky version nuk është i përshtatshëm me versionin !core_version të Drupal core.

en: Incompatible with this version of PHP
sq: Nuk përputhet me këtë version të PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
sq: Ky modul kërkon versionin @php_required të PHP dhe nuk është kompatibël me versionin !php_version të PHP.

en: Read/Write
sq: Lexim/Shkrim

en: 1 comment | @count comments
sq[0]: 1 koment
sq[1]: @count komente

en: Blue
sq: Blu

en: file system
sq: sistemi i skedarit

en: Profiles
sq: Profilet

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
sq: Duhet të jepni të paktën një fjalëkyç pozitiv me @count gërma apo më shumë.

en: Language neutral
sq: Nuk varet nga gjuha

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
sq: Kjo përmbajtje është ndryshuar nga një përdorues tjetër, ndryshimet nuk mund të ruhen.

en: « first
sq: « e para

en: last »
sq: e fundit »

en: The directory %directory does not exist.
sq: Direktoria %directory nuk ekziston.

en: The directory %directory is not writable
sq: Direktoria %directory nuk është e shkruajtshme

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
sq: Direktoria %directory nuk është e shkruajtshme, sepse nuk i janë përcaktuar të drejtat korrekte.

en: Rearrange
sq: Resistemo

en: 1 user | @count users
sq[0]: 1 përdorues
sq[1]: @count përdorues

en: Primary links
sq: Lidhjet parësore

en: ok
sq: libri

en: Rebuild permissions
sq: Rikrijo të drejtat

en: Aggregator
sq: Agregues

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
sq: Libraria GD për PHP mungon ose është e vjetër. Për informacione në lidhje me menyrën e korrigjimit të problemit të mësipërm vizito <a href="@url">dokumentet për figurat në PHP</a>.

en: GD library
sq: Libraria GD

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
sq: Adresa URL %url është e pavlefshme. Të lutem jep një adresë të plotë URL, si p.sh http://www.shembull.com/feed.xml.

en: Context
sq: Konteksti

en: Book navigation
sq: Shfletimi i librit

en: !a comments per page
sq: !a komente për faqe

en: Taxonomy vocabulary
sq: Fjalori i Taksonomisë

en: The e-mail address %mail is not valid.
sq: Adresa e-mail %mail nuk është e vlefshme.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
sq: Gabim gjatë validimit. Nëse ky gabim ripërsëritet, kontakto administratorin e sajtit.

en: The selected file %file could not be copied.
sq: Skedari i zgjedhur %file nuk mundi të kopjohet.

en: Color set
sq: E përbashkëta e ngjyrave

en: About
sq: Informacione

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
sq: Nëse sasia e kutive të mësipërme nuk është e mjaftueshme, kliko këtu për të shtuar zgjedhje të tjera.

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
sq: Nëse nuk keni hyrje direkte për file në server, përdor këtë fushë për të ngarkuar logo-n tuaj.

en: sort by @s
sq: rendit sipas @s

en: and
sq: dhe

en: Choose an action
sq: Zgjidhë një veprim

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
sq: URL në të cilën duhet përcjellë përdoruesi. Mund të jetë një adresë e brendshme si p.sh. node/1234 ose një adresë e jashtme URL si p.sh.http://drupal.org.

en: Additional information
sq: Informacione shtesë

en: Create @name
sq: Krijo @name

en: @type %title has been deleted.
sq: @type %title u eleminua.

en: Not enabled
sq: Çaktivizuar

en: edit order and titles
sq: ndrysho renditjen dhe titujt

en: Acronym
sq: Akronim

en: Post new comment
sq: Dërgo koment të ri

en: Direction
sq: Orientimi

en: export
sq: eksporto

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
sq: Paralajmërim sigurie: I pamundur shkrimi tek skedari .htaccess. Të lutem krijo një skedar .htaccess tek direktoria %directory që të përmbajë rreshtat në vijim: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sq: Lejohen vetëm skedarët me prapashtesat në vijim: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sq: Skedari është %filesize duke tejkaluar madhësinë maksimale prej %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
sq: Skedari është %filesize, që tejkalon kuotën në disk prej %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
sq: Figura u ri-përmasua sipas përmasave maksimale të lejuara prej %dimensions pixel.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
sq: Figura është shumë e madhe; përmasat maksimale janë %dimensions pixel.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
sq: Figura është shumë e vogël; përmasat minimale janë %dimensions pixel.

en: Secondary links
sq: Lidhjet dytësore

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
sq: U zbulua një zgjedhje ilegale. Ju lutem kontaktoni me administratorin e sajtit.

en: Illegal choice %choice in !name element.
sq: Zgjedhje ilegale %choice në elementin !name.

en: Revision information
sq: Informacionet e revizionit

en: Delete comment
sq: Elemino komentin

en: Join summary
sq: Bashko përmbledhjen

en: Split summary at cursor
sq: Ndaj përmbledhjen tek pozicioni i kursorit

en: Help topics
sq: Argumentët e ndihmës

en: Help is available on the following items:
sq: Ndihma afrohet për elementët në vijim:

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
sq: Kutia e veglave për trajtimin e figurave %toolkit nuk mund të proçesojë me sukses %function.

en: No fields available.
sq: Asnjë fushë në dispozicion.

en: Vertical Tabs
sq: Skedat vertikale

en: form
sq: formë

en: Abbreviation
sq: Shkurtim

en: Inserted
sq: Shtuar

en: filter
sq: filtri

en: Poll
sq: Sondazhi

en: upload
sq: ngarko

en: contact
sq: kontakti

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
sq: Kërko njërin prej termeve me gërma të mëdha <strong>OR</strong>. Për shembull, <strong>mace OR qen</strong>.

en: More information about formatting options
sq: Informacione të tjera në lidhje me opsionet e formatimit

en: Contact form
sq: Formulari i kontaktit

en: Drag to re-order
sq: Tërhiq për të rirenditur

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
sq: Ndryshimet e kryera në këtë tabelë nuk do të ruhen derisa të dërgohet formulari.

en: Not implemented.
sq: Nuk suportohet.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
sq: Të drejtat e direktorisë %directory u ndryshuan për ta bërë atë të shkruajtshme.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
sq: !name nuk mund të jetë më i gjatë se %max gërma, por aktualisht është %length gërma i gjatë.

en: Illegal choice %choice in %name element.
sq: Zgjedhje ilegale %choice në elementin %name.

en: Re-order book pages and change titles
sq: Ri-rendit faqet e librit dhe ndrysho titujt

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sq: Emri i lexueshëm nga makina duhet të përmbajë vetëm gërma të vogla, numra dhe simbole nënvizimi.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
sq: Revizionet ju japin mundësi të ndiqni ndryshimet midis versioneve të ndryshëm të një shkrimi.

en: Rebuilding content access permissions
sq: Rikrijimi i të drejtave të hyrjes në materiale

en: Content permissions have been rebuilt.
sq: Të drejtat e përmbajtjes u rikrijuan.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
sq: Të drejtat e hyrjes në materiale nuk u rikrijuan si duhet.

en: Post settings
sq: Rregullimet e dërgimit

en: Polls
sq: Sondazhe

en: The value provided for %field is not a valid URL.
sq: Vlera e dhënë për %field nuk është një adresë e vlefshme URL.

en: Search form
sq: Formulari i kërkimit

en: Shortcut icon
sq: Ikona e adresës

en: Display post information on
sq: Shfaq informacionet e përmbajtjes tek

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
sq: Aktivon ose çaktivon tekstin "dërguar nga Emri_Përdoruesit në datën" kur shfaqen mesazhe të llojit në vijim.

en: Use the default logo
sq: Përdor logo e prezgjedhur

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
sq: Plotëso kutinë nëse dëshironi që tema të përdorë logo-n e saj të prezgjedhur.

en: Use the default shortcut icon.
sq: Përdor ikonën e prezgjedhur të adresës.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
sq: Plotëso kutinë nëse dëshironi që tema të përdorë ikonën e prezgjedhur të adresës.

en: Short date format
sq: Formati i shkurtër i datës

en: Medium date format
sq: Formati mesatar i datës

en: Long date format
sq: Formati i gjatë i datës

en: Date and time lookup
sq: Data dhe verifikimi i kohës

en: Translation settings
sq: Rregullimet e përkthimeve

en: Skip navigation
sq: Kapërce lundrimin

en: book
sq: libri

en: Add format
sq: Shto format

en: - Select a field type -
sq: - Zgjidh llojin e fushës -

en: - Select a widget -
sq: - Zgjidh një widget -

en: - Select an existing field -
sq: - Zgjidh një fushë ekzistuese -

en: revisions
sq: revizionet

en: profiles
sq: profilet

en: %type: added %title.
sq: %type: u shtua %title.
