ELMS (6.x-1.0-alpha12) - en to sk translation catalogue (3838 entries)

en: Focus
sk: Fokus

en: Home
sk: Domov

en: User interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Slideshow
sk: Premietanie

en: Title
sk: Nadpis

en: Body
sk: Text

en: Images
sk: Obrázky

en: Previous
sk: Predchádzajúce

en: Image !current of !total
sk: Obrázok !current zo !total

en: Next
sk: Ďalší

en: user
sk: používateľ

en: select
sk: výber

en: Show on every page except the listed pages.
sk: Zobraziť na každej stránke, okrem vypísaných.

en: Show on only the listed pages.
sk: Zobraziť len na vypísaných stránkach.

en: Pages
sk: Stránky

en: Save configuration
sk: Uložiť nastavenia

en: Reset to defaults
sk: Znovunastaviť predvolené hodnoty

en: enabled
sk: povolené

en: enable
sk: povoliť

en: context
sk: kontext

en: delete
sk: zmazať

en: title
sk: názov

en: Status
sk: Stav

en: Administer
sk: Spravovať

en: Register
sk: Registrovať

en: Prefix
sk: Predpona

en: Suffix
sk: Prípona

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Operations
sk: Operácie

en: Content
sk: Obsah

en: Value
sk: Hodnota

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Email address
sk: E-mailová adresa

en: Private
sk: Súkromné

en: content
sk: obsah

en: Development
sk: Vývoj

en: Groups
sk: Skupiny

en: Admin specifies whether or not a group appears in the public listings.
sk: Správca určuje, či sa skupina zobrazí vo verejných zoznamoch.

en: Is
sk: Je

en: Group
sk: Skupina

en: Type
sk: Typ

en: Author
sk: Autor

en: Closed
sk: Uzavreté

en: Invite only
sk: Iba na pozvánky

en: Wrong username or password.
sk: Chybné používateľské meno alebo heslo.

en: Create group administrator
sk: Vytvoriť administrátora skupiny

en: Delete group administrator
sk: Vymazať administrátora skupiny

en: Send invitation
sk: Poslať pozvánku

en: Group activity
sk: Aktivity skupiny

en: Organic groups
sk: Organické skupiny

en: Administer the suite of Organic groups modules.
sk: Spravovať súbor modulov Organických skupín.

en: Organic groups configuration
sk: Nastavenie Organických skupín

en: List
sk: Zoznam

en: Subject
sk: Predmet

en: Send email
sk: Poslať e-mail

en: Actions
sk: Akcie

en: disabled
sk: vypnuté

en: Subscription saved.
sk: Zapísanie uložené

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Personal message
sk: Súkromná správa

en: List of users
sk: Zoznam používateľov

en: (approval needed)
sk: (potrebné schválenie)

en: Manager
sk: Správca

en: Age
sk: Vek

en: Last comment
sk: Posledný príspevok

en: Description
sk: Popis

en: No posts in this group.
sk: Žiadny príspevok v skupine.

en: No public posts in this group.
sk: Žiadny verejný príspevok v skupine.

en: Language
sk: Jazyk

en: Do nothing.
sk: Nerobiť nič.

en: Group posts
sk: Príspevky skupiny

en: Delete group
sk: Vymazať skupinu

en: Public
sk: Verejné

en: @group: '@title' at @site
sk: @group: '@title' na @site

en: Group details
sk: Detaily skupiny

en: New groups
sk: Nové skupiny

en: more
sk: viac

en: Invite friend
sk: pozvať priateľa

en: Create !type
sk: Vytvoriť !type

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Access control
sk: Kontrola prístupu

en: Visibility of posts
sk: Viditeľnosť príspevkov

en: (pending approval)
sk: (žiadosť schválená)

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Administration
sk: Administrácia

en: footer
sk: pätička

en: Comments
sk: Komentáre

en: Priority
sk: Priorita

en: More
sk: Viac

en: Action
sk: Akcia

en: On
sk: Zapnúť

en: error
sk: chyba

en: Block title
sk: Nadpis bloku

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Content types
sk: Typy obsahu

en: Categories
sk: Kategórie

en: Download
sk: Prevziať

en: Version
sk: Verzia

en: Go
sk: Prejsť

en: view
sk: zobraziť

en: unpublished
sk: nepublikovaný

en: updated
sk: aktualizované

en: Overview
sk: Prehľad

en: all
sk: všetko

en: File
sk: Súbor

en: Tag
sk: Značka

en: File path
sk: Cesta súboru

en: Login
sk: Prihlásiť sa

en: Advanced options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: Size
sk: Veľkosť

en: Links
sk: Odkazy

en: Search
sk: Hľadať

en: None
sk: Žiadne

en: Scheme
sk: Schéma

en: Display settings
sk: Nastavenie zobrazovania

en: default
sk: štandardné

en: This action cannot be undone.
sk: Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Number
sk: Číslo

en: Message
sk: Správa

en: Password
sk: Heslo

en: Block settings
sk: Nastavenia blokov

en: Comment form
sk: Formulár pre komentáre

en: User contact form
sk: Formulár pre kontaktovanie používateľa

en: - None -
sk: - Žiadne -

en: Country
sk: Krajina

en: Weight
sk: Váha

en: Variable
sk: Premenná

en: Link
sk: Odkaz

en: Image
sk: Obrázok

en: Center
sk: Na stred

en: Help text
sk: Text pomocníka

en: Admin title
sk: Administratívny názov

en: Types
sk: Typy

en: Hierarchy
sk: Hierarchia

en: Single
sk: Jediná

en: Multiple
sk: Viacero naraz

en: Related terms
sk: Príbuzné termíny

en: Required
sk: Povinné

en: root
sk: koreň

en: Parent
sk: Nadradený

en: Depth
sk: Hĺbka

en: none
sk: žiadne

en: Category
sk: Kategória

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Add category
sk: Pridať kategóriu

en: Feed
sk: Kanál správ

en: Name
sk: Názov

en: edit
sk: upraviť

en: Go to previous page
sk: Prejsť na predchádzajúcu stranu

en: Go to next page
sk: Prejsť na ďalšiu stranu

en: Import
sk: Importovať

en: Book
sk: Kniha

en: Export
sk: Exportovať

en: Taxonomy term
sk: Termín taxonómie

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Description field
sk: Popis

en: settings
sk: nastavenia

en: Back
sk: Späť

en: Node ID
sk: ID uzla

en: Field
sk: Pole

en: Label
sk: Označenie

en: Preview
sk: Náhľad

en: Save
sk: Uložiť

en: Help
sk: Pomoc

en: username
sk: používateľ

en: Font Size
sk: Veľkosť písma

en: True
sk: Pravda

en: False
sk: Nie

en: Preset Name
sk: Názov predvoľby

en: Font
sk: Písmo

en: Default
sk: Predvolené

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Display a PDF version of this page.
sk: Zobrazí PDF verziu tejto stránky.

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Open
sk: Otvorené

en: Blank
sk: Prázdne

en: Top
sk: Navrch

en: Link Target
sk: Cieľ linky

en: Small
sk: Malé

en: Large
sk: Veľké

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: Archives
sk: Archívy

en: Icon
sk: Ikona

en: Schedule
sk: Plán

en: Time
sk: Čas

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Access
sk: Prístup

en: Add
sk: Pridať

en: remove
sk: odstrániť

en: View
sk: Zobraziť

en: Length
sk: Dĺžka

en: Format
sk: Formát

en: hidden
sk: skryté

en: Path
sk: Cesta

en: Dimensions
sk: Rozmery

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Vocabularies
sk: Slovníky

en: Manage
sk: Spravovať

en: Region
sk: Umiestnenie

en: key
sk: kľúč

en: link
sk: odkaz

en: Anchor
sk: Kotva

en: Placeholder tokens
sk: Nahrádzajúce tokeny

en: Display
sk: Zobraziť

en: Node type
sk: Typ uzla

en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: results
sk: výsledky

en: search
sk: vyhľadávanie

en: Teaser
sk: Upútavka

en: never
sk: nikdy

en: Notes
sk: Poznámky

en: Add item
sk: Pridať položku

en: Updated
sk: Aktualizované

en: Theme
sk: Téma vzhľadu

en: Layout
sk: Výzor

en: read more
sk: čítať ďalej

en: Timestamp
sk: Časová známka

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: <none>
sk: <žiadne>

en: Component
sk: Komponent

en: Statistics
sk: Štatistiky

en: Advanced search
sk: Pokročilé vyhľadávanie

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Attachment
sk: Príloha

en: Permitted file extensions
sk: Povolené prípony súborov

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
sk: Prípony súborov, ktoré môže táto kategória používateľov nahrávať. Prípony oddeľte medzerou a nezadávajte začiatočnú bodku.

en: n/a
sk: nie je

en: Upload
sk: Nahrať

en: Picture
sk: Obrázok

en: Upload image
sk: Nahrať obrázok

en: Paths
sk: Cesty

en: type
sk: typ

en: Mail
sk: Pošta

en: Before
sk: Pred

en: After
sk: Za

en: Database type
sk: Typ databázy

en: Main settings
sk: Hlavné nastavenia

en: User
sk: Používateľ

en: Content type
sk: Typ obsahu

en: action
sk: akcia

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Email
sk: E-mail

en: Default Settings
sk: Predvolené nastavenia

en: Check
sk: Skontroluj

en: Files
sk: Súbory

en: file
sk: súbor

en: status
sk: stav

en: Email Address
sk: Emailová adresa

en: User ID
sk: ID používateľa

en: Error
sk: Chyba

en: Options
sk: Nastavenia

en: Contact
sk: Kontakt

en: Created
sk: Vytvorené

en: Node
sk: Uzol

en: Sent email to %recipient
sk: Poslať e-mail na adresu %recipient

en: Unable to send email to %recipient
sk: Nedá sa poslať e-mail na adresu %recipient

en: The subject of the message.
sk: Predmet správy.

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Advanced Settings
sk: Rozšírené nastavenia

en: Include
sk: Vrátane

en: Exclude
sk: Vylúčiť

en: Horizontal
sk: Vodorovne

en: Vertical
sk: Zvislo

en: Are you sure you want to delete %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť %title?

en: Optional Title
sk: Voliteľný názov

en: Required Title
sk: Požadovaný názov

en: No Title
sk: Bez názvu

en: Link Title
sk: Názov linky

en: Default (no target attribute)
sk: Predvolené (bez atribútu target)

en: Open link in new window
sk: Otvoriť linku v novom okne

en: Allow the user to choose
sk: Umožniť používateľovi vybrať

en: Additional CSS Class
sk: Prídavná CSS trieda

en: Not a valid URL.
sk: Neplatná adresa.

en: Titles are required for all links.
sk: Názvy sú potrebné pre všetky linky.

en: Open URL in a New Window
sk: Otvoriť linku v novom okne

en: Defines simple link field types.
sk: Definuje jednoduché typy poľa liniek.

en: term
sk: termín

en: Expanded
sk: Rozbalené

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
sk: Voliteľné. V menu sa položky s väčšou váhou  prepadnú dole a s menšou váhou sa umiestnia vyššie.

en: Question
sk: Otázka

en: Printer-friendly version
sk: Verzia pre tlač

en: All
sk: Všetky

en: Access log
sk: Záznam prístupov

en: Active
sk: Aktívny

en: Done
sk: Hotovo

en: Points
sk: body

en: Post
sk: Príspevok

en: Submit @name
sk: Pridať @name

en: Submitted
sk: Odoslané

en: Year
sk: Rok

en: Date format
sk: Formát dátumu

en: Add content
sk: Pridať obsah

en: Page title
sk: Názov stránky

en: Block
sk: Blok

en: Add block
sk: Pridať blok

en: CSS class
sk: CSS trieda

en: Display links
sk: Zobraziť linky

en: View type
sk: Typ pohľadu

en: Page
sk: Stránka

en: View arguments
sk: Argumenty pohľadu

en: Bottom
sk: Naspodok

en: Configuration saved.
sk: Nastavenie bolo uložené.

en: Node links
sk: Odkazy uzla

en: Taxonomy terms
sk: Termíny taxonómie

en: Footer message
sk: Päta

en: Mission
sk: Ciele

en: Site name
sk: Názov web stránky

en: Site slogan
sk: Slogan web stránky

en: Good
sk: Dobré

en: rate content
sk: ohodnotiť obsah

en: Voting
sk: Hlasovanie

en: Node types
sk: Typy uzlov

en: User settings
sk: Používateľské nastavenia

en: Added
sk: Pridané

en: Site
sk: Stránka

en: Database
sk: Databáza

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Module
sk: Modul

en: Off
sk: Vypnúť

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Allowed
sk: Povolené

en: Always
sk: Vždy

en: Never
sk: Nikdy

en: Your changes have been saved.
sk: Vaše zmeny boli uložené.

en: Up to date
sk: Aktuálne

en: Header
sk: Nadpis

en: Left sidebar
sk: Ľavý stĺpec

en: Right sidebar
sk: Pravý stĺpec

en: Footer
sk: Päta

en: Inline
sk: V riadku

en: Recipients
sk: Adresáti

en: Hourly threshold
sk: Hodinový limit

en: Your name
sk: Vaše meno

en: To
sk: Kam

en: From
sk: Odkiaľ

en: Source URL
sk: URL adresa zdroja

en: Custom
sk: Vlastná

en: Throttle
sk: Urýchlenie

en: Roles
sk: Kategórie používateľov

en: Comment
sk: Komentár

en: Hostname
sk: Adresa počítača

en: Published
sk: Zverejnené

en: Input format
sk: Vstupný formát

en: Signature
sk: Signatúra

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Promoted to front page
sk: Zobrazené na titulnej strane

en: Sticky at top of lists
sk: Prilepené na vrch zoznamu

en: Revisions
sk: Revízie

en: Log message
sk: Správa záznamu

en: Poll choices
sk: Možnosti pre anketu

en: Session ID
sk: ID session

en: File ID
sk: ID súboru

en: File name
sk: Názov súboru

en: File MIME type
sk: MIME typ súboru

en: Node revision ID
sk: ID revízie uzla

en: Vocabulary
sk: Slovník

en: Vocabulary ID
sk: ID slovníka

en: Vocabulary name
sk: Názov slovníka

en: Term
sk: Termín

en: Term ID
sk: ID termínu

en: Term name
sk: Názov termínu

en: User role
sk: Kategória používateľa

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: Last login
sk: Posladné prihlásenie

en: Content field
sk: Pole obsahu

en: Field name
sk: Meno poľa

en: Field type
sk: Typ poľa

en: Global settings
sk: Globálne nastavenia

en: Fields
sk: Polia

en: Widget type
sk: Typ widgetu

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Does not contain
sk: Neobsahuje

en: Is less than
sk: Je menej ako

en: Is less than or equal to
sk: Je menej alebo sa rovná ako

en: Is equal to
sk: Je zhodné s

en: Is greater than or equal to
sk: Je viac, alebo sa rovná ako

en: Is greater than
sk: Je viac ako

en: Is not equal to
sk: Nie je zhodné s

en: Average
sk: Priemer

en: Count
sk: Počet

en: Overridden
sk: Prepísaný

en: Add action
sk: Pridať akciu

en: Conditions
sk: Podmienky

en: Number of rows
sk: Počet riadkov

en: Mode
sk: Režim

en: Normal
sk: Normálny

en: Warning
sk: Varovanie

en: OPML feed
sk: Kanál správ OPML

en: %time ago
sk: pred %time

en: Nodes
sk: Uzly

en: Authored by
sk: Autor

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: User Interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Sort order
sk: Zoradenie

en: Up
sk: Hore

en: Allows the user to configure the lightbox2 settings
sk: Umožniť používateľovi konfigurovať nastavenia lightbox2

en: administer lightbox2
sk: administrácia lightbox2

en: Performance
sk: Výkon

en: 1 attachment | @count attachments
sk[0]: @count príloha
sk[1]: @count prílohy
sk[2]: @count príloh

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: This field is required.
sk: Toto pole je povinné.

en: Textfield
sk: Textové pole

en: Scale
sk: Škálovať

en: Thumbnail
sk: Miniatúra

en: Medium
sk: Stredná

en: download
sk: prevzatie

en: Media
sk: Médiá

en: Sortable
sk: Triediteľný

en: Plain text
sk: Obyčajný text

en: Caching
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Start Date
sk: Dátum začatia

en: Month
sk: Mesiac

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Prev
sk: Predch

en: End Date
sk: Dátum ukončenia

en: System
sk: Systém

en: Domain
sk: Doména

en: Amount
sk: Množstvo

en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: Current
sk: Aktuálny

en: Phone
sk: Telefón

en: Address
sk: Adresa

en: State
sk: Stav

en: Terms
sk: Termíny

en: Serial
sk: Sériový

en: Code
sk: Kód

en: Recipient
sk: Príjemca

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: OR
sk: ALEBO

en: help page
sk: stránka pomocníka

en: security
sk: bezpečnosť

en: Members
sk: Členovia

en: Group name
sk: Názov skupiny

en: node
sk: uzol

en: General
sk: Všeobecné

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Getting started
sk: Pokyny pre začiatočníkov

en: group
sk: skupina

en: Method
sk: Metóda

en: My groups
sk: Moje skupiny

en: Namibia
sk: Namíbia

en: Israel
sk: Izrael

en: Iran
sk: Irán

en: New Zealand
sk: Nový Zéland

en: Cuba
sk: Kuba

en: Brazil
sk: Brazília

en: Chile
sk: Čile

en: Africa/Algiers
sk: Afrikaa/Alžír

en: Africa/Asmera
sk: Afrika/Asmera

en: Africa/Bangui
sk: Afrika/Bangui

en: Africa/Blantyre
sk: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
sk: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
sk: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
sk: Afrika/Káhira

en: Africa/Ceuta
sk: Afrika/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
sk: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
sk: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
sk: Afrika/Douala

en: Africa/Gaborone
sk: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
sk: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
sk: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Kampala
sk: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
sk: Afrika/Chartún

en: Africa/Kigali
sk: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
sk: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
sk: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
sk: Afrika/Libreville

en: Africa/Luanda
sk: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
sk: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
sk: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
sk: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
sk: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
sk: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
sk: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
sk: Afrika/Mogadišo

en: Africa/Nairobi
sk: AfrikaNairobi

en: Africa/Ndjamena
sk: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
sk: Afrika/Niamey

en: Africa/Porto-Novo
sk: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Tripoli
sk: Afrika/Tripolis

en: Africa/Tunis
sk: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
sk: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
sk: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
sk: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
sk: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
sk: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
sk: Amerika/Araguaina

en: America/Aruba
sk: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
sk: Amerika/Asuncion

en: America/Atka
sk: Amerika/Atka

en: America/Barbados
sk: Amerika/Barbados

en: America/Belem
sk: Amerika/Belem

en: America/Belize
sk: Amerika/Belize

en: America/Boa_Vista
sk: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
sk: Amerika/Bogota

en: America/Boise
sk: Amerika/Boise

en: America/Buenos_Aires
sk: Amerika/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
sk: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
sk: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
sk: Amerika/Caracas

en: America/Catamarca
sk: Amerika/Catamarca

en: America/Cayenne
sk: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
sk: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
sk: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
sk: Amerika/Chihuahua

en: America/Cordoba
sk: Amerika/Cordoba

en: America/Costa_Rica
sk: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
sk: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
sk: Amerika/Curacao

en: America/Dawson
sk: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
sk: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
sk: Amerika/Denver

en: America/Detroit
sk: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
sk: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
sk: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
sk: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
sk: Amerika/El_Salvador

en: America/Ensenada
sk: Amerika/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
sk: Amerika/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
sk: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
sk: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
sk: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
sk: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
sk: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
sk: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
sk: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
sk: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
sk: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
sk: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
sk: Amerika/Halifax

en: America/Havana
sk: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
sk: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
sk: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
sk: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
sk: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
sk: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
sk: Amerika/Indianapolis

en: America/Inuvik
sk: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
sk: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
sk: Amerika/Jamajka

en: America/Jujuy
sk: Amerika/Jujuy

en: America/Juneau
sk: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
sk: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
sk: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
sk: Amerika/Knox_IN

en: America/La_Paz
sk: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
sk: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
sk: Amerika/Los_Angeles

en: America/Louisville
sk: Amerika/Louisville

en: America/Maceio
sk: Amerika/Maceio

en: America/Managua
sk: Amerika/Managua

en: America/Manaus
sk: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
sk: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
sk: Amerika/Mazatlan

en: America/Mendoza
sk: Amerika/Mendoza

en: America/Menominee
sk: Amerika/Menominee

en: America/Merida
sk: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
sk: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
sk: Amerika/Miquelon

en: America/Monterrey
sk: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
sk: Amerika/Montevideo

en: America/Montreal
sk: Amerika/Montreal

en: America/Montserrat
sk: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
sk: Amerika/Nassau

en: America/New_York
sk: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
sk: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
sk: Amerika/Nome

en: America/Noronha
sk: Amerika/Noronha

en: America/Panama
sk: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
sk: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
sk: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
sk: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
sk: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
sk: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
sk: Amerika/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
sk: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
sk: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
sk: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
sk: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
sk: Amerika/Recife

en: America/Regina
sk: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
sk: Amerika/Rio_Branco

en: America/Rosario
sk: Amerika/Rosario

en: America/Santiago
sk: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
sk: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
sk: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
sk: Amerika/Scoresbysund

en: America/Shiprock
sk: Amerika/Shiprock

en: America/St_Johns
sk: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
sk: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
sk: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
sk: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
sk: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
sk: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
sk: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
sk: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
sk: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
sk: Amerika/Tijuana

en: America/Tortola
sk: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
sk: Amerika/Vancouver

en: America/Virgin
sk: Amerika/Virgin

en: America/Whitehorse
sk: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
sk: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
sk: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
sk: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
sk: Antarktída/Casey

en: Antarctica/Davis
sk: Antarktída/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
sk: Antarktída/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
sk: Antarktída/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
sk: Antarktída/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
sk: Antarktída/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
sk: Antarktída/Južný_pól

en: Antarctica/Syowa
sk: Antarktída/Syowa

en: Antarctica/Vostok
sk: Antarktída/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
sk: Arktída/Longyearbyen

en: Asia/Aden
sk: Ázia/Aden

en: Asia/Almaty
sk: Ázia/Almaty

en: Asia/Amman
sk: Ázia/Amman

en: Asia/Anadyr
sk: Ázia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
sk: Ázia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
sk: Ázia/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
sk: Ázia/Ashgabat

en: Asia/Ashkhabad
sk: Ázia/Ašchabád

en: Asia/Baghdad
sk: Ázia/Bagdád

en: Asia/Bahrain
sk: Ázia/Bahrain

en: Asia/Baku
sk: Ázia/Baku

en: Asia/Bangkok
sk: Ázia/Bangkok

en: Asia/Beirut
sk: Ázia/Bejrút

en: Asia/Bishkek
sk: Ázia/Bishkek

en: Asia/Brunei
sk: Ázia/Brunei

en: Asia/Calcutta
sk: Ázia/Calcutta

en: Asia/Chungking
sk: Ázia/Chungking

en: Asia/Colombo
sk: Ázia/Colombo

en: Asia/Dacca
sk: Ázia/Dacca

en: Asia/Damascus
sk: Ázia/Damascus

en: Asia/Dhaka
sk: Ázia/Dhaka

en: Asia/Dili
sk: Ázia/Dili

en: Asia/Dubai
sk: Ázia/Dubai

en: Asia/Dushanbe
sk: Ázia/Dushanbe

en: Asia/Gaza
sk: Ázia/Gaza

en: Asia/Harbin
sk: Ázia/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
sk: Ázia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
sk: Ázia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
sk: Ázia/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
sk: Ázia/Istanbul

en: Asia/Jakarta
sk: Ázia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
sk: Ázia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
sk: Ázia/Jerusalem

en: Asia/Kabul
sk: Ázia/Kábul

en: Asia/Kamchatka
sk: Ázia/Kamčatka

en: Asia/Karachi
sk: Ázia/Karachi

en: Asia/Kashgar
sk: Ázia/Kashgar

en: Asia/Katmandu
sk: Ázia/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
sk: Ázia/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
sk: Ázia/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
sk: Ázia/Kuching

en: Asia/Kuwait
sk: Ázia/Kuwait

en: Asia/Macao
sk: Ázia/Macao

en: Asia/Magadan
sk: Ázia/Magadan

en: Asia/Manila
sk: Ázia/Manila

en: Asia/Muscat
sk: Ázia/Muscat

en: Asia/Nicosia
sk: Ázia/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
sk: Ázia/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
sk: Ázia/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
sk: Ázia/Phnom_Penh

en: Asia/Pyongyang
sk: Ázia/Pchjong_Jang

en: Asia/Qatar
sk: Ázia/Qatar

en: Asia/Rangoon
sk: Ázia/Rangún

en: Asia/Riyadh
sk: Ázia/Riyadh

en: Asia/Riyadh87
sk: Ázia/Riyadh87

en: Asia/Riyadh88
sk: Ázia/Riyadh88

en: Asia/Riyadh89
sk: Ázia/Riyadh89

en: Asia/Saigon
sk: Ázia/Saigon

en: Asia/Samarkand
sk: Ázia/Samarkand

en: Asia/Seoul
sk: Ázia/Soul

en: Asia/Shanghai
sk: Ázia/Šanghaj

en: Asia/Singapore
sk: Ázia/Singapore

en: Asia/Taipei
sk: Ázia/Taipei

en: Asia/Tashkent
sk: Ázia/Taškent

en: Asia/Tbilisi
sk: Ázia/Tbilisi

en: Asia/Tehran
sk: Ázia/Tehrán

en: Asia/Tel_Aviv
sk: Ázia/Tel_Aviv

en: Asia/Thimbu
sk: Ázia/Thimbu

en: Asia/Thimphu
sk: Ázia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
sk: Ázia/Tokyo

en: Asia/Ujung_Pandang
sk: Ázia/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
sk: Ázia/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
sk: Ázia/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
sk: Ázia/Urumqi

en: Asia/Vientiane
sk: Ázia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
sk: Ázia/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
sk: Ázia/Jakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
sk: Ázia/Jekaterinburg

en: Asia/Yerevan
sk: Ázia/Jerevan

en: Atlantic/Azores
sk: Atlantik/Azory

en: Atlantic/Bermuda
sk: Atlantik/Bermudy

en: Atlantic/Canary
sk: Atlantik/Kanárske_ostrovy

en: Atlantic/Cape_Verde
sk: Atlantik/Cape_Verde

en: Atlantic/Faeroe
sk: Atlantik/Faerské_ostrovy

en: Atlantic/Jan_Mayen
sk: Atlantik/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
sk: Atlantik/Madeira

en: Atlantic/South_Georgia
sk: Atlantik/Južná_Georgia

en: Atlantic/Stanley
sk: Atlantik/Stanley

en: Australia/ACT
sk: Austrália/ACT

en: Australia/Adelaide
sk: Austrália/Adelaide

en: Australia/Brisbane
sk: Austrália/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
sk: Austrália/Broken_Hill

en: Australia/Canberra
sk: Austrália/Canberra

en: Australia/Darwin
sk: Austrália/Darwin

en: Australia/Hobart
sk: Austrália/Hobart

en: Australia/LHI
sk: Austrália/LHI

en: Australia/Lindeman
sk: Austrália/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
sk: Austrália/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
sk: Austrália/Melbourne

en: Australia/NSW
sk: Austrália/NSW

en: Australia/North
sk: Austrália/sever

en: Australia/Perth
sk: Austrália/Perth

en: Australia/Queensland
sk: Austrália/Queensland

en: Australia/South
sk: Austrália/juh

en: Australia/Sydney
sk: Austrália/Sydney

en: Australia/Tasmania
sk: Austrália/Tasmania

en: Australia/Victoria
sk: Austrália/Victoria

en: Australia/West
sk: Austrália/západ

en: Australia/Yancowinna
sk: Austrália/Yancowinna

en: Europe/Amsterdam
sk: Európa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
sk: Európa/Andorra

en: Europe/Athens
sk: Európa/Atény

en: Europe/Belfast
sk: Európa/Belfast

en: Europe/Belgrade
sk: Európa/Belehrad

en: Europe/Berlin
sk: Európa/Berlín

en: Europe/Bratislava
sk: Európa/Bratislava

en: Europe/Brussels
sk: Európa/Brusel

en: Europe/Bucharest
sk: Európa/Bukurešť

en: Europe/Budapest
sk: Európa/Budapešť

en: Europe/Chisinau
sk: Európa/Kišiňov

en: Europe/Copenhagen
sk: Európa/Kodaň

en: Europe/Dublin
sk: Európa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
sk: Európa/Gibraltár

en: Europe/Helsinki
sk: Európa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
sk: Európa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
sk: Európa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
sk: Európa/Kyjev

en: Europe/Lisbon
sk: Európa/Lisabon

en: Europe/Ljubljana
sk: Európa/Ľubľana

en: Europe/London
sk: Európa/Londýn

en: Europe/Luxembourg
sk: Európa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
sk: Európa/Madrid

en: Europe/Malta
sk: Európa/Malta

en: Europe/Minsk
sk: Európa/Minsk

en: Europe/Monaco
sk: Európa/Monako

en: Europe/Moscow
sk: Európa/Moskva

en: Europe/Nicosia
sk: Ázia/Nikózia

en: Europe/Oslo
sk: Európa/Oslo

en: Europe/Paris
sk: Európa/Paríž

en: Europe/Prague
sk: Európa/Praha

en: Europe/Riga
sk: Európa/Riga

en: Europe/Rome
sk: Európa/Rím

en: Europe/Samara
sk: Európa/Samara

en: Europe/San_Marino
sk: Európa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
sk: Európa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
sk: Európa/Simferopoľ

en: Europe/Skopje
sk: Európa/Skopje

en: Europe/Sofia
sk: Európa/Sofia

en: Europe/Stockholm
sk: Európa/Štokholm

en: Europe/Tallinn
sk: Európa/Tallinn

en: Europe/Tirane
sk: Európa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
sk: Európa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
sk: Európa/Užhorod

en: Europe/Vaduz
sk: Európa/Vaduz

en: Europe/Vatican
sk: Európa/Vatikán

en: Europe/Vienna
sk: Európa/Viedeň

en: Europe/Vilnius
sk: Európa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
sk: Európa/Varšava

en: Europe/Zagreb
sk: Európa/Záhreb

en: Europe/Zaporozhye
sk: Európa/Záporožie

en: Europe/Zurich
sk: Európa/Zürich

en: Indian/Antananarivo
sk: Indický_oceán/Antananarivo

en: Indian/Chagos
sk: Indický_oceán/Chagos

en: Indian/Christmas
sk: Indický_oceán/Vianočné_ostrovy

en: Indian/Cocos
sk: Indický_oceán/Kokosové_ostrovy

en: Indian/Comoro
sk: Indický_oceán/Comoro

en: Indian/Kerguelen
sk: Indický_oceán/Kerguelen

en: Indian/Mahe
sk: Indický_oceán/Mahe

en: Indian/Maldives
sk: Indický_oceán/Maledivy

en: Indian/Mauritius
sk: Indický_oceán/Maurícius

en: Indian/Mayotte
sk: Indický_oceán/Mayotte

en: Indian/Reunion
sk: Indický_oceán/Reunión

en: Jamaica
sk: Jamajka

en: Japan
sk: Japonsko

en: Libya
sk: Lýbia

en: Pacific/Apia
sk: Tichý_oceán/Apia

en: Pacific/Auckland
sk: Tichý_oceán/Auckland

en: Pacific/Chatham
sk: Tichý_oceán/Chatham

en: Pacific/Easter
sk: Tichý_oceán/Veľkonočné_ostrovy

en: Pacific/Efate
sk: Tichý_oceán/Efate

en: Pacific/Enderbury
sk: Tichý_oceán/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
sk: Tichý_oceán/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
sk: Tichý_oceán/Fidži

en: Pacific/Funafuti
sk: Tichý_oceán/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
sk: Tichý_oceán/Galapágy

en: Pacific/Gambier
sk: Tichý_oceán/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
sk: Tichý_oceán/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
sk: Tichý_oceán/Guam

en: Pacific/Honolulu
sk: Tichý_oceán/Honolulu

en: Pacific/Johnston
sk: Tichý_oceán/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
sk: Tichý_oceán/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
sk: Tichý_oceán/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
sk: Tichý_oceán/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
sk: Tichý_oceán/Majuro

en: Pacific/Marquesas
sk: Tichý_oceán/Markézy

en: Pacific/Midway
sk: Tichý_oceán/Midway

en: Pacific/Nauru
sk: Tichý_oceán/Nauru

en: Pacific/Niue
sk: Tichý_oceán/Niue

en: Pacific/Norfolk
sk: Tichý_oceán/Norfolk

en: Pacific/Noumea
sk: Tichý_oceán/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
sk: Tichý_oceán/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
sk: Tichý_oceán/Palau

en: Pacific/Pitcairn
sk: Tichý_oceán/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
sk: Tichý_oceán/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
sk: Tichý_oceán/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
sk: Tichý_oceán/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
sk: Tichý_oceán/Saipan

en: Pacific/Samoa
sk: Tichý_oceán/Samoa

en: Pacific/Tahiti
sk: Tichý_oceán/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
sk: Tichý_oceán/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
sk: Tichý_oceán/Tongatapu

en: Pacific/Truk
sk: Tichý_oceán/Truk

en: Pacific/Wake
sk: Tichý_oceán/Wake

en: Pacific/Wallis
sk: Tichý_oceán/Wallis

en: Pacific/Yap
sk: Tichý_oceán/Yap

en: Poland
sk: Poľsko

en: Portugal
sk: Portugalsko

en: Singapore
sk: Singapúr

en: Turkey
sk: Turecko

en: Week
sk: Týždeň

en: Day
sk: Deň

en: Table
sk: Tabuľka

en: here
sk: tu

en: Start
sk: Štart

en: am
sk: doobeda

en: pm
sk: poobede

en: Now
sk: Teraz

en: Start date
sk: Dátum od

en: End date
sk: Dátum do

en: The name of the menu the node belongs to.
sk: Názov menu, ku ktorému patrí uzol.

en: Default path pattern (applies to all node types with blank patterns below)
sk: Predvolený vzor cesty (aplikovaný na všetky typy obsahu, ktoré majú prázdny vzor)

en: Generate aliases for all existing nodes which do not already have aliases.
sk: Generovať aliasy pre všetok existujúci obsah ktorý zatiaľ nemá aliasy.

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
sk: Predvolený vzor cesty (aplikovaný na všetky typy slovníkov, ktoré majú prázdny vzor)

en: Pattern for all %vocab-name paths
sk: Vzor pre všetky cesty %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
sk: Vzor pre cesty fóra a kontajnery fóra

en: Generate aliases for all existing forums and forum containers which do not already have aliases.
sk: Generovať aliasy pre všetky existujúce fóra a kontajnery fór ktoré zatiaľ nemajú aliasy.

en: Bulk update of forums and forum containers completed, one alias generated. | Bulk update of forums and forum containers completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadná generácia pre fóra a kontajnery fór kompletná, @count alias generovaný.
sk[1]: Hromadná generácia pre fóra a kontajnery fór kompletná, @count aliasy generované.
sk[2]: Hromadná generácia pre fóra a kontajnery fór kompletná, @count aliasov generovaných.

en: Pattern for user account page paths
sk: Vzor pre cesty k uživaťeľským účtom

en: Generate aliases for all existing user account pages which do not already have aliases.
sk: Generovanie aliasov pre všetky existujúce stránky používateľských účtov ktoré zatiaľ nemajú alias.

en: Pattern for blog page paths
sk: Vzor pre cesty stránok blogu

en: Generate aliases for all existing blog pages which do not already have aliases.
sk: Generovanie aliasov pre všetky existujúce blogy ktoré zatiaľ nemajú alias.

en: Pattern for user-tracker page paths
sk: Vzor pre cesty používateľom sledovaných stránok

en: Generate aliases for all existing user-tracker pages which do not already have aliases.
sk: Generovanie aliasov pre všetky existujúce user-tracker stránky, ktoré zatiaľ nemajú alias.

en: Verbose
sk: Sledovanie zmien

en: Display alias changes (except during bulk updates).
sk: Zobraziť zmeny aliasov (okrem prebiehajúcich hromadných aktualizácií)

en: Replace by separator
sk: Nahradiť oddeľovačom

en: Maximum alias length
sk: Maximálna dĺžka aliasu

en: Maximum component length
sk: Maximálna dĺžka komponentu

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
sk: Maximálny počet znakov pre ľubovoľný komponent v aliase (napr., [title]). Odporúčané je 100. Viac informácii nájdete v <a href="@pathauto-help">nápovede Pathauto</a>.

en: Update action
sk: Aktualizovať akciu

en: What should pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
sk: Čo má pathauto urobiť, ak sa aktualizuje existujúci obsah, ktorý už má alias?

en: Strings to Remove
sk: Reťazce na odstránenie

en: administer pathauto
sk: spravovať pathauto

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
sk: Poskytuje mechanizmus pre moduly na automatické generovanie aliasov pre obsah ktorý manažujú.

en: !time ago
sk: pred !time

en: Other
sk: Ostatné

en: Backup
sk: Záloha

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Basic
sk: Základné

en: Color
sk: Farba

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Logo URL
sk: URL adresa loga

en: Repeat
sk: Opakovanie

en: Link URL
sk: URL adresa

en: access content
sk: prístup k obsahu

en: List type
sk: Typ zoznamu

en: Role
sk: Kategória používateľov

en: Allow
sk: Povoliť

en: Link text
sk: Text odkazu

en: Destination
sk: Cieľové umiestnenie

en: String
sk: Reťazec

en: Users
sk: Používatelia

en: Not installed
sk: Nenainštalovaný

en: Referrer
sk: Odkazovač

en: Exists
sk: Existuje

en: Site off-line message
sk: Správa o neprístupnosti webu

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sk: Na stránke @site momentálne prebieha údržba. Onedlho by mala byť opäť v prevádzke. Ďakujeme vám za trpezlivosť.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
sk: Správa, ktorá sa zobrazuje návštevníkom, keď je web offline.

en: Default front page
sk: Predvolená titulná strana

en: Both
sk: Oba

en: Last
sk: Posledné

en: Filtered text (user selects input format)
sk: Filtrovaný text (používateľom vybraný vstupný formát)

en: Text processing
sk: Spracovanie textu

en: Maximum length
sk: Maximálna dĺžka

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
sk: Maximálna dĺžka poľa určená počtom znakov. Pre nelimitovanú veľkosť nechajte prázdne.

en: Rows
sk: Riadky

en: Create content
sk: Vytvoriť obsah

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: access denied
sk: prístup odmietnutý

en: Robots META tags
sk: META značky pre robotov

en: Add noindex
sk: Pridať noindex

en: Add nofollow
sk: Pridať nofollow

en: Add noarchive
sk: Pridať noarchive

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: <All>
sk: <Všetky>

en: As Time Ago
sk: Ako čas pred

en: List View
sk: Zoznam View

en: access all views
sk: prístup ku všetkým pohľadom

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
sk: Views sú prispôsobené zoznamy obsahov vášho systému; sú veľmi konfigurovateľné a umožnia vám ovládať to, ako budú zoznamy obsahov zobrazené.

en: Tools
sk: Nástroje

en: Override
sk: Nahradiť

en: Clone
sk: Klonovať

en: Existing Views
sk: Existujúce pohľady

en: Default Views
sk: Predvolené pohľady

en: Summary, sorted ascending
sk: Výsledok, zoradený vzostupne

en: Summary, sorted descending
sk: Výsledok, zoradený zostupne

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: Normal menu item
sk: Normálna položka menu

en: Empty text
sk: Prázdny text

en: Expose
sk: Ukázať

en: Down
sk: Dolu

en: Handler
sk: Manažér

en: Wildcard
sk: Zástupný znak

en: Arguments
sk: Argumenty

en: Operator
sk: Operátor

en: Filters
sk: Filtre

en: Optional
sk: Nepovinné

en: Order
sk: Poradie

en: Add criteria
sk: Pridať kritérium

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
sk: Meno pohľadu môže obsahovať len písmená, čísla alebo podtržník.

en: administer views
sk: administrácia pohľadov

en: Node: ID
sk: Uzol: ID

en: Random
sk: Náhodný

en: Uncategorized
sk: Nezoradený

en: Position
sk: Pozícia

en: CSS
sk: CSS vzhľad

en: Integer
sk: Celé číslo

en: IP Address
sk: IP adresa

en: Send to
sk: Adresa príjemcu

en: Basic settings
sk: Základné nastavenia

en: Last checked
sk: Posledné kontrolované

en: Basic setup
sk: Základné nastavenia

en: Profile name
sk: Meno profilu

en: Allow users to choose default
sk: Umožniť používateľom zvoliť základný stav

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
sk: Zobraziť, pokiaľ PHP kód vráti <code>TRUE</code> (režim PHP, len pre expertov)

en: Buttons and plugins
sk: Tlačítka a rozšírenia

en: Editor appearance
sk: Vzhľad editora

en: Toolbar location
sk: Umiestnenie lišty nástrojov

en: bottom
sk: dole

en: top
sk: hore

en: left
sk: vľavo

en: right
sk: vpravo

en: Path location
sk: Umiestnenie cesty

en: Enable resizing button
sk: Zapnúť panel na zmenu veľkosti

en: Block formats
sk: Blokové prvky

en: Cleanup and output
sk: Prečistenie a výstup

en: Verify HTML
sk: Skontrolovať HTML

en: Preformatted
sk: Predformátované

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
sk: Zmeniť značky &lt;font&gt; na štýly

en: Remove linebreaks
sk: Odstrániť zalomenia riadkov

en: Apply source formatting
sk: Použiť formátovanie na zdrojový kód

en: Editor CSS
sk: CSS editor

en: CSS path
sk: CSS cesta

en: CSS classes
sk: CSS triedy

en: Profile
sk: Profil

en: Replacement
sk: Náhrada

en: Close
sk: Zatvoriť

en: filters
sk: filtre

en: Votes
sk: Hlasy

en: Term description
sk: Popis výrazu

en: Edit group
sk: Upraviť skupinu

en: fields
sk: polia

en: Save settings
sk: Uložiť nastavenia

en: Operation
sk: Operácia

en: reply
sk: odpovedať

en: Duration
sk: Trvanie

en: Original
sk: Originál

en: Threshold
sk: Hraničná hodnota

en: Function
sk: Funkcia

en: Weeks
sk: Týždne

en: Defaults
sk: Predvolené

en: 1 Day
sk: 1 deň

en: 2 Days
sk: 2 dni

en: 3 Days
sk: 3 dni

en: 4 Days
sk: 4 dni

en: 5 Days
sk: 5 dní

en: 6 Days
sk: 6 dní

en: Do nothing
sk: Nerobiť nič

en: Location name
sk: Názov umiestnenia

en: Street
sk: Ulica

en: Additional
sk: Dodatočné

en: City
sk: Mesto

en: Postal code
sk: PSČ

en: Latitude
sk: Zemepisná šírka

en: Longitude
sk: Zemepisná dĺžka

en: State/Province
sk: Štát/Kraj

en: Settings for Location module
sk: Nastavenia pre modul Location

en: Collapsible
sk: Zbaliteľné

en: Collapsed
sk: Zbalené

en: Coordinates
sk: Koordináty

en: Fax number
sk: Číslo faxu

en: Phone number
sk: Telefónne číslo

en: Germany
sk: Nemecko

en: Protocol
sk: Protokol

en: Logout
sk: Odhlásiť sa

en: Common settings
sk: Spoločné nastavenia

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Created date
sk: Dátum vytvorenia

en: Updated date
sk: Aktualizovaný dátum

en: Full
sk: Plný

en: Default language
sk: Predvolený jazyk

en: Rules
sk: Pravidlá

en: Afghanistan
sk: Afganistan

en: Albania
sk: Albánsko

en: Algeria
sk: Alžírsko

en: American Samoa
sk: Americká Samoa

en: Andorra
sk: Andora

en: Antarctica
sk: Antarktída

en: Argentina
sk: Argentína

en: Armenia
sk: Arménsko

en: Australia
sk: Austrália

en: Austria
sk: Rakúsko

en: Azerbaijan
sk: Azerbajďžan

en: Bahamas
sk: Bahamy

en: Bangladesh
sk: Bangladéš

en: Belarus
sk: Bielorusko

en: Belgium
sk: Belgicko

en: Bermuda
sk: Bermudy

en: Bolivia
sk: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
sk: Bosna a Hercegovina

en: Bouvet Island
sk: Ostrov Bouvet

en: Bulgaria
sk: Bulharsko

en: Cambodia
sk: Kambodža

en: Cameroon
sk: Kamerun

en: Canada
sk: Kanada

en: Cayman Islands
sk: Kajmanské ostrovy

en: Central African Republic
sk: Stredoafrická republika

en: Chad
sk: Čad

en: China
sk: Čína

en: Christmas Island
sk: Vianočnný ostrov

en: Cocos (Keeling) Islands
sk: Kokosové ostrovy

en: Colombia
sk: Kolumbia

en: Comoros
sk: Komory

en: Cook Islands
sk: Cookove ostrovy

en: Czech Republic
sk: Česko

en: Denmark
sk: Dánsko

en: Djibouti
sk: Ďžibuti

en: Dominican Republic
sk: Dominikánska republika

en: East Timor
sk: Východný Timor

en: Ecuador
sk: Ekvádor

en: Equatorial Guinea
sk: Rovníková Guinea

en: Estonia
sk: Estónsko

en: Ethiopia
sk: Etiópia

en: Faroe Islands
sk: Faerské Ostrovy

en: Finland
sk: Fńsko

en: France
sk: Francúzsko

en: French Guiana
sk: Francúzska Guayana

en: French Polynesia
sk: Francúzska Polynézia

en: Georgia
sk: Gruzínsko

en: Gibraltar
sk: Gibraltár

en: Greece
sk: Grécko

en: Greenland
sk: Grónsko

en: Heard Island and McDonald Islands
sk: Ostrov Heard a McDonaldove Ostrovy

en: Hungary
sk: Maďarsko

en: Iceland
sk: Island

en: Indonesia
sk: Indonézia

en: Iraq
sk: Irak

en: Ireland
sk: Írsko

en: Italy
sk: Taliansko

en: Jordan
sk: Jordánsko

en: Kazakhstan
sk: Kazachstan

en: Kenya
sk: Keňa

en: Kuwait
sk: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
sk: Kirgizsko

en: Latvia
sk: Lotyšsko

en: Lebanon
sk: Libanon

en: Lesotho
sk: Lesoto

en: Liberia
sk: Libéria

en: Liechtenstein
sk: Lichtenštajnsko

en: Lithuania
sk: Litva

en: Luxembourg
sk: Luxembursko

en: Madagascar
sk: Madagaskar

en: Malaysia
sk: Malajzia

en: Maldives
sk: Maledivy

en: Marshall Islands
sk: Marshallove Ostrovy

en: Mauritius
sk: Maurícius

en: Mexico
sk: Mexiko

en: Micronesia
sk: Mikronézia

en: Moldova
sk: Moldavsko

en: Monaco
sk: Monako

en: Mongolia
sk: Mongolsko

en: Morocco
sk: Maroko

en: Mozambique
sk: Mozambik

en: Myanmar
sk: Mjanmarsko

en: Nauru
sk: Nauruština

en: Nepal
sk: Nepál

en: Netherlands
sk: Holandsko

en: Netherlands Antilles
sk: Holandské Antily

en: New Caledonia
sk: Nová Kaledónia

en: Nicaragua
sk: Nikaragua

en: Nigeria
sk: Nigéria

en: North Korea
sk: Severná Kórea

en: Norway
sk: Nórsko

en: Papua New Guinea
sk: Papua Nová Guinea

en: Philippines
sk: Filipíny

en: Qatar
sk: Katar

en: Romania
sk: Rumunsko

en: Russia
sk: Rusko

en: Saudi Arabia
sk: Saudská Arábia

en: Seychelles
sk: Seychelly

en: Slovakia
sk: Slovensko

en: Slovenia
sk: Slovinsko

en: Solomon Islands
sk: Šalamúnove ostrovy

en: Somalia
sk: Somálsko

en: South Africa
sk: JAR

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sk: Južná Georgia a Južné Sendvičove Ostrovy

en: Spain
sk: Španielsko

en: Sri Lanka
sk: Srí Lanka

en: Sudan
sk: Sudán

en: Suriname
sk: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
sk: Svalbard a Jan Mayen

en: Swaziland
sk: Swazijsko

en: Sweden
sk: Švédsko

en: Switzerland
sk: Švajčiarsko

en: Syria
sk: Sýria

en: Tajikistan
sk: Tadžikistan

en: Thailand
sk: Thajsko

en: Trinidad and Tobago
sk: Trinidad a Tobago

en: Tunisia
sk: Tunisko

en: Turkmenistan
sk: Turkménsko

en: Ukraine
sk: Ukrajina

en: United Arab Emirates
sk: Spojené Arabské Emiráty

en: United Kingdom
sk: Veľká Británia

en: United States
sk: Spojené štáty

en: United States Minor Outlying Islands
sk: Menšie odľahlé ostrovy USA

en: Wallis and Futuna
sk: Wallis a Futuna

en: Yemen
sk: Jemen

en: Database name
sk: Meno databázy

en: Add user
sk: Pridať používateľa

en: Regular expression
sk: Regulárny výraz

en: Formatting guidelines
sk: Rady pre formátovanie

en: Size of textfield
sk: Veľkosť textového poľa

en: Authoring information
sk: Informácie o autorovi

en: Authored on
sk: Napísané dňa

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
sk: Formát: %time. Ponechajte prázdne, pokiaľ chcete použiť čas odoslania formulára.

en: Leave blank for %anonymous.
sk: Ponechajte prázdne pre %anonymous.

en: Hidden
sk: Skryté

en: Attachments
sk: Prílohy

en: File attachments
sk: Priložené súbory

en: Browse
sk: Prehľadávať

en: Approved
sk: Schválené

en: Root
sk: Najvyššia úroveň

en: minute
sk: minúta

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sk: Na každý riadok zadajte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta môže byť napr. %blog pre stránku blogu alebo %blog-wildcard pre každý osobný blog. %front je titulná stránka.

en: Database queries
sk: Databázové dotazy

en: Other queries
sk: Ostatné dotazy

en: Key
sk: Kľúč

en: WIDTHxHEIGHT
sk: VÝŠKAxŠÍRKA

en: Maximum file size per upload
sk: Maximálna veľkosť jedného súboru

en: File Browser
sk: Prehliadač súborov

en: File Upload
sk: Nahrávanie súboru

en: [<a href="@link">more help...</a>]
sk: [<a href="@link">pomocník</a>]

en: Upload file
sk: Nahrať súbor

en: Printer-friendly
sk: Verzia pre tlač

en: Display a printer-friendly version of this page.
sk: Zobraziť verziu pre tlač tejto stránky.

en: Printer-friendly page link
sk: Odkaz na stránku optimalizovanú pre tlač

en: Printer-friendly URLs list
sk: Zoznam URL adries pre tlač

en: Open the printer-friendly version in a new window
sk: Verziu pre tlač otvoriť v novom okne

en: Setting this option will make the printer-friendly version open in a new window/tab.
sk: Nastavenie tejto voľby otvorí verziu optimalizovanú pre tlač v novom okne/karte.

en: Send to printer
sk: Odoslať do tlačiarne

en: Automatically calls the browser's print function when the printer-friendly version is displayed.
sk: Po zobrazení verzie pre tlač sa automaticky spustí funkcia tlače v prehliadači.

en: Display source URL
sk: Zobraziť URL adresu zdroja

en: When this option is selected, the URL for the original page will be displayed at the bottom of the printer-friendly version.
sk: Ak je táto možnosť označená, URL adresa originálnej strany bude zobrazená na spodku verzie pre tlač.

en: Add current time/date to the source URL
sk: Pridať aktuálny čas a dátum k adrese zdroja

en: Display the current date and time in the Source URL line.
sk: Zobrazí aktuálny dátum a čas v riadku URL adresy zdroja.

en: Force use of node ID in source URL
sk: Použiť ID uzla v URL adrese zdroja

en: Drupal will attempt to use the page's defined alias in case there is one. To force the use of the fixed URL, activate this option.
sk: Drupal sa za normálnych okolností snaží použiť alias, ak je zadefinovaný. Ak chcete miesto aliasov používať stále URL adresy, aktivujte túto možnosť.

en: Instruct robots to not index printer-friendly pages. Recommended for good search engine karma.
sk: Nariadi robotom, aby neindexovali stránky pre tlač. Odporúčané pre dobrú karmu vyhľadávacieho stroja.

en: Instruct robots to not follow outgoing links on printer-friendly pages.
sk: Nariadi robotom, aby nenasledovali odchádzajúce odkazy na stránkach pre tlač.

en: Non-standard tag to instruct search engines to not show a "Cached" link for your printer-friendly pages. Recognized by Googlebot.
sk: Neštandardná značka,  ktorá inštruuje vyhľadávače, aby nezobrazovali odkazy uložené vo vyrovnávacej pamäti na stránkach pre tlač. Rozpoznávané vyhľadávačom Google.

en: access print
sk: prístup k tlači

en: administer print
sk: riadiť tlač

en: Timer
sk: Časovač

en: Change
sk: Zmeniť

en: English
sk: Angličtina

en: in
sk: v

en: Messages
sk: Správy

en: Default height
sk: Predvolená výška

en: Default width
sk: Predvolená šírka

en: Edit term
sk: Upraviť termín

en: Switch
sk: Prepnúť

en: Week of @date
sk: Týždeň počnúc dňom: @date

en: Countries
sk: Štáty

en: Feeds
sk: Kanály správ

en: ago
sk: pred

en: Allowed HTML tags
sk: Povolené HTML značky

en: Sources
sk: Zdroje

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: ‹ previous
sk: ‹ predchádzajúca

en: next ›
sk: nasledujúca ›

en: The update has been performed.
sk: Bola vykonaná aktualizácia.

en: Node title
sk: Nadpis obsahu

en: update
sk: aktualizácia

en: View user profile.
sk: Zobraziť profil používateľa

en: Full text
sk: Plný text

en: Source
sk: Zdroj

en: Date/Time
sk: Dátum/čas

en: published
sk: zverejnené

en: The changes have been saved.
sk: Zmeny boli uložené.

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Search results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: Your search yielded no results
sk: Vyhľadávanie neprinieslo žiadne výsledky.

en: Please enter some keywords.
sk: Zadajte prosím nejaké kľúčové slovo.

en: Token actions
sk: Akcie Tokenu

en: Replacement value
sk: Hodnota na nahradenie

en: tokens
sk: tokeny

en: unlimited
sk: neobmedzene

en: Replacement patterns
sk: Vzory pre nahradenie

en: Deleted
sk: Odstránený

en: Display name
sk: Zobrazované meno

en: Features
sk: Vlastnosti

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Allowed values list
sk: Zoznam povolených hodnôt

en: Today
sk: Dnes

en: Publishing options
sk: Nastavenia zverejnenia

en: First
sk: Prvý

en: Query
sk: Dotaz

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Configure block
sk: Nastaviť blok

en: Site's time zone
sk: Časové pásmo stránky

en: hour
sk: hodina

en: timezone
sk: Časové pásmo

en: Hour
sk: Hodina

en: Minute
sk: Minúta

en: Second
sk: Sekunda

en: Select list
sk: Výberové pole

en: Text field
sk: Textové pole

en: Granularity
sk: Zobraziť v krokoch po

en: Default Display
sk: Predvolené zobrazenie

en: Time zone handling
sk: Zmena časového pásma

en: Long
sk: Dlhý

en: Short
sk: Krátky

en: To date
sk: Po dátum

en: From date
sk: Od dátumu

en: Target type
sk: Typ cieľa

en: Source type
sk: Typ zdroja

en: body
sk: telo

en: Date field
sk: Dátum

en: Url field
sk: Url pole

en: Uid field
sk: Uid pole

en: !type Fields
sk: !type Polia

en: Moderated
sk: Moderované

en: Posts
sk: Príspevky

en: Mission statement
sk: Zameranie webu

en: README file
sk: súbor README

en: Disable mousezoom
sk: Zakázať zoomovanie myšou

en: Disable using the scroll wheel to zoom the map.
sk: Táto voľba zakáže meniť mierku mapy otáčaním kolieska myši.

en: Default map settings
sk: Predvolené nastavenia mapy

en: The default width of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
sk: Predvolená šírka Google mapy. Môže byť zadaná ako CSS hodnota alebo percentá. Napr.: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: The default height of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
sk: Predvolená výška Google mapy. Môže byť zadaná ako CSS hodnota alebo percentá. Napr.: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: Default center
sk: Predvolený stred

en: The default center coordinates of Google map, expressed as a decimal latitude and longitude, separated by a comma.
sk: Súradnice predvoleného stredu zobrazovania Google mapy.
    Zadáva sa v ako desatinné číslo šírky a dĺžky oddelené čiarkou.

en: Default zoom
sk: Predvolená mierka

en: The default zoom level of a Google map.
sk: Predvolená mierka Google mapy.

en: Default map type
sk: Predvolený typ mapy

en: Maximum zoom
sk: Maximálna mierka

en: Minimum zoom
sk: Minimálna mierka

en: Lines per box
sk: Riadkov v boxe

en: at most
sk: najviac

en: lines
sk: riadkov

en: Maximum number of lines per info box
sk: Maximálny počet riadkov v boxe

en: Location chooser
sk: Nástroj na výber umiestnenia

en: Used to activate location choosing using a gmap.
sk: Pre aktivovanie pozície pomocou výberu za použitia gmap.

en: Disable dragging
sk: Zakázať ťahanie

en: Remove the ability for the user to drag the map. If dragging is disabled, keyboard shortcuts are implicitly disabled.
sk: Znemožniť používateľovi ťahať mapu. Ak je vypnuté ťahanie, sú súčasne vypnuté aj klávesové skratky.

en: Disable keyboard
sk: Zakázať klávesnicu

en: Disable the keyboard shortcuts.
sk: Vypne klávesové skratky.

en: Use AutoZoom
sk: Automatická mierka

en: Automatically zoom the map to fit all markers when markers are added.
sk: Zvolí automatickú mierku mapy tak, aby v nej boli zobrazené všetky vložené body - ak nejaké sú.

en: Add scale control to map.
sk: Pridať do mapy ovládač mierky.

en: Adds a scale control to the map in the default position.
sk: Pridá ovládanie mierky do mapy v predvolenej polohe.

en: The specified value is not a valid CSS dimension.
sk: Zadaná hodnota nie je platný CSS rozmer.

en: Google map filter
sk: Filter Google mapy

en: Insert Google Map macro.
sk: Vložiť Google Map makro.

en: Create a macro
sk: Vytvoriť makro

en: Configure GMap settings
sk: Nastavenia GMap

en: Lines
sk: riadky

en: Edit Info
sk: Upraviť informáciu

en: Marker
sk: Značka

en: User locations
sk: Umiestnenia používateľov

en: Node locations
sk: Umiestnenia uzlov

en: To add/change your location to the user map, <a href="@url">edit your location</a>.
sk: Na pridanie/zmenu vášho umiestnenia na mape užívateľov, <a href="@url">upravte vaše umiestnenie</a>.

en: Macro
sk: Makro

en: Page header
sk: Hlavička

en: Text at the top of the user map.
sk: Text na vrchu používateľovej mapy.

en: Page footer
sk: Päta

en: Text at the bottom of the user map.
sk: Text na spodu používateľovej mapy.

en: %role (Role ID: %rid)
sk: %role (ID Role: %rid)

en: Node settings
sk: Nastavenia uzla

en: Build a GMap macro
sk: Vytvoriť makro GMap

en: Map type
sk: Typ mapy

en: Map width
sk: Šírka mapy

en: The map width, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
sk: Šírka mapy ako CSS hodnota alebo percentá. Napr.: <EM>50px</EM>, <EM>5em</EM>, <EM>2.5in</EM>, <EM>95%</EM>

en: Map height
sk: Výška mapy

en: The map height, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
sk: Výška mapy ako CSS hodnota alebo percentá. Napr.: <EM>50px</EM>, <EM>5em</EM>, <EM>2.5in</EM>, <EM>95%</EM>

en: Alignment
sk: Zarovnanie

en: Macro text
sk: Text makra

en: Filter to allow insertion of a google map into a node
sk: Filter povoľujúci vloženie Google mapy do uzla

en: E-mail subject
sk: Predmet e-mailu

en: Workflow
sk: Postup práce

en: Randomize
sk: Náhodne

en: author
sk: autor

en: AND
sk: A

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Empty
sk: Prázdne

en: Greater than
sk: Väčší ako

en: Less than
sk: Menší ako

en: PHP code
sk: PHP kód

en: Changes have been saved.
sk: Zmeny boli uložené.

en: user #1
sk: používateľ #1

en: Your rating
sk: Vaše hodnotenie

en: Days
sk: Dni

en: Maxlength
sk: Maximálna dĺžka

en: Display fields
sk: Zobraziť polia

en: profile
sk: profil

en: Immediately
sk: Ihneď

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Hours
sk: Hodiny

en: Seconds
sk: Sekundy

en: Red
sk: Červená

en: White
sk: Biela

en: Units
sk: Jednotky

en: Last run
sk: Naposledy spustené

en: Site information
sk: Informácie o web stránke

en: Blocked
sk: Blokovaný

en: Reference
sk: Referencia

en: Do it!
sk: Vykonať!

en: or
sk: alebo

en: Are you sure?
sk: Ste si istý?

en: Keep
sk: Ponechať

en: private
sk: súkromné

en: Results
sk: Výsledky

en: Poll settings
sk: Nastavenia ankety

en: Convert
sk: Konvertovať

en: Parent term
sk: Nadradený termín

en: All blogs
sk: Všetky blogy

en: Style
sk: Štýl

en: Forums
sk: Fórum

en: Allowed content types
sk: Povolené typy obsahu

en: Link style
sk: Štýl odkazov

en: Other groups
sk: Ostatné skupiny

en: All users may view this node.
sk: Všetci používatelia môže vidieť tento uzol.

en: The diff module overwrites the normal revisions view. The revisions table is enhanced with a possibility to view the difference between two node revisions. Users with the %view_revisions permission will also be able to view the changes between any two selected revisions. You may disable this for individual content types on the content type configuration page. This module also provides a nifty %preview_changes button while editing a post.
sk: Modul diff nahradzuje normálne zobrazenie revízií. Tabuľka revízií je rozšírená a umožňuje zobraziť rozdiel medzi dvoma revíziami uzla. Používatelia s oprávnením %view_revisions budú mať možnosť zobraziť zmeny medzi ľubovoľnými dvoma revíziami. Toto môže byť vypnuté pre jednotlivé typy obsahu na stránke nastavenia typov obsahu. Tento modul tiež poskytuje šikovné tlačidlo %preview_changes pri úprave príspevku.

en: view revisions
sk: zobraziť revízie

en: Revisions for %title
sk: Revízie pre %title

en: !date by !username
sk: !date od !username

en: revert
sk: vrátiť

en: Show diff
sk: Zobraziť rozdiely

en: Revision
sk: Revízia

en: current revision
sk: aktuálna revízia

en: Select different revisions to compare.
sk: Vyber rôzne revízie pre porovnanie.

en: next diff >
sk: nasledujúci rozdiel >

en: < previous diff
sk: < predchádzajúci rozdiel

en: Current revision:
sk: Súčasná revízia:

en: Revision of !new_date:
sk: Revízia z !new_date:

en: Changes to %name
sk: Zmeny pre %name

en: No visible changes
sk: Žiadne viditeľné zmeny

en: Show %preview_changes button on node edit form
sk: Zobraz tlačidlo %preview_changes vo formulári pre editáciu node

en: Diff
sk: Rozdiel

en: Show difference between node revisions.
sk: Zobraziť rozdiely medzi revíziami uzla.

en: Destination name
sk: Názov umiestnenia

en: Track
sk: Sledovať

en: Match
sk: Zhoda

en: Missing
sk: Chýbajúci

en: User management
sk: Správa používateľov

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: Your settings have been saved.
sk: Vaše nastavenia boli uložené.

en: Search options
sk: Nastavenia vyhľadávania

en: Last modified
sk: Naposledy upravené

en: Edit membership
sk: Upraviť členstvo

en: Font color
sk: Farba písma

en: Schedules
sk: Plánované

en: Completed
sk: Ukončená

en: Failed
sk: Neúspešné

en: Reverse
sk: Otočiť

en: Thousands separator
sk: Oddeľovač tisíciek

en: Aland Islands
sk: Alandy

en: Fiji
sk: Fidžijčina

en: Falkland Islands
sk: Falklandy

en: Saint Kitts and Nevis
sk: Svätý Krištof a Nevis

en: South Korea
sk: Južná Kórea

en: Saint Lucia
sk: Svätá Lucia

en: Saint Helena
sk: Svätá Helena

en: French Southern Territories
sk: Francúzske južné teritóriá

en: Saint Vincent and the Grenadines
sk: Svätý Vincent a Grenadíny

en: British Virgin Islands
sk: Britské Panenské ostrovy

en: U.S. Virgin Islands
sk: U.S. Panenské ostrovy

en: Province
sk: Provincia

en: Line %lineno
sk: Riadok %lineno

en: User name
sk: Meno používateľa

en: Theme settings
sk: Nastavenia témy

en: missing
sk: chýba

en: My bookmarks
sk: Moje záložky

en: %type settings
sk: nastavenia %type

en: Not published
sk: Nezverejnené

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
sk: Vaše PHP nastavenia obmedzujú maximálnu veľkosť súboru na %size.

en: Menu settings
sk: Nastavenia menu

en: Color scheme
sk: Farebná schéma

en: Gray
sk: Odtiene šedej

en: edit
sk: upraviť

en: Unformatted
sk: Neformátovaný

en: Path to the "convert" binary
sk: Cesta k spustiteľnému súboru "convert"

en: Documents
sk: Dokumenty

en: Formats
sk: Formáty

en: @type: deleted %title.
sk: @type: odstránené %title.

en: RSS Feed
sk: RSS zdroj

en: Allowed file extensions
sk: Povolené prípony súboru

en: New comments
sk: Nové komentáre

en: Enter username
sk: Vložiť prihlasovacie meno

en: Username not found
sk: Prihlasovacie meno nenájdené

en: Top left
sk: Vľavo hore

en: Top right
sk: Vpravo hore

en: Bottom right
sk: Vpravo dole

en: Bottom left
sk: Vľavo dole

en: Relationships
sk: Vzťahy

en: Relationship
sk: Vzťah

en: relationships
sk: vzťahy

en: image
sk: obrázok

en: Basic information
sk: Základné informácie

en: Sort criteria
sk: Kritéria zoradenia

en: Display style
sk: Štýl zobrazenia

en: <Hidden>
sk: - Skrytý -

en: The primary identifier for a node.
sk: Hlavný identifikátor pre tento uzol.

en: Content top
sk: Vrch obsahu

en: Parent menu item
sk: Nadradená menu položka

en: Delete action
sk: Odstrániť akciu

en: Themes
sk: Témy vzhľadu

en: Translations
sk: Preklady

en: JPEG quality
sk: Kvalita JPEG obrázkov

en: Minutes
sk: Minúty

en: Teaser display
sk: Zobrazenie v upútavke

en: Unpublished
sk: Nezverejnené

en: administer nodes
sk: administrácia uzlov

en: Loading...
sk: Načítava sa...

en: Privacy
sk: Súkromie

en: !name field is required.
sk: Pole !name je povinné.

en: Automatic
sk: Automatický

en: Comment settings
sk: Nastavenie komentárov

en: Related content
sk: Súvisiaci obsah

en: Sticky
sk: Prilepený v zozname

en: Read only
sk: Iba čítanie

en: TRUE
sk: PRAVDA

en: FALSE
sk: NEPRAVDA

en: cancel
sk: zrušiť

en: users
sk: používatelia

en: Processing
sk: Spracováva sa

en: Finished
sk: Hotovo

en: Output format
sk: Výstupný formát

en: Storage
sk: Ukladanie

en: Control how your image/file browser works.
sk: Nastavte správanie prehliadača súborov/obrázkov

en: Keyboard shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sk: Chyba pri nahrávaní. Nahrávaný súbor nie je možné presunúť.

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
sk: Povoliť vkladanie vnútorných obrázkov/súborov do čisto textových oblastí.

en: Insert !image or !link.
sk: Vložiť !image alebo !link

en: An image/file uploader and browser supporting personal directories and user quota.
sk: Prehliadač súborov podporuje osobné priečinky a používateľské kvóty.

en: Default display
sk: Predvolené zobrazenie

en: Submissions
sk: Odoslania

en: Analysis
sk: Analýzy

en: Clear Form Submissions
sk: Vyčistiť odoslania formulára

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky odoslania tohto formulára?

en: Webform %title entries cleared.
sk: Položky webformulára %title boli zmazané.

en: Are you sure you want to delete this submission?
sk: Naozaj chcete odstrániť toto odoslanie?

en: Submitted values are
sk: Odoslané hodnoty sú

en: webform
sk: webformulár

en: Q
sk: Ot.

en: responses
sk: odpovede

en: Webforms
sk: Webformuláre

en: View and edit all the available webforms on your site.
sk: Prehliadanie a úprava všetkých webformulárov dostupných na vašej stránke.

en: Webform
sk: Webformulár

en: Global configuration of webform functionality.
sk: Globálne nastavenie funkcionalít webformulára.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
sk: Vytvorí nový formulár alebo dotazník dostupný pre používateľov. Odoslané odpovede a štatistiky sú zaznamenané a dostupné pre privilegovaných používateľov.

en: Go to form
sk: Prejsť do formulára

en: View this form.
sk: Zobraziť formulár.

en: Advanced Options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Mandatory
sk: Povinné

en: E-mail to address
sk: Odmailovať na adresu

en: E-mail from name
sk: Email od

en: E-mail from address
sk: Email z adresy

en: ever
sk: vždy

en: every hour
sk: každú hodinu

en: every day
sk: každý deň

en: every week
sk: každý týždeň

en: No Components, add a component below.
sk: Nie sú vložené žiadne komponenty, pridajte ich nižšie.

en: Field Key
sk: Kľúč poľa

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
sk: Vysvetľujúce označenie, ktoré sa vo formulári zobrazí nad prvkom.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
sk: Krátky popis tohto poľa, ktorý sa použije ako pomôcka pre používateľa, ktorý bude pole vypĺňať.

en: Check this option if the user must enter a value.
sk: Zaškrtnite túto možnosť ak používateľ musí zadať hodnotu.

en: Parent Fieldset
sk: Nadradené zoskupenie polí

en: The webform component of type @type does not have an edit function defined.
sk: Komponent webformulára typu @type nemá zadefinovanú funkciu pre úpravu.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
sk: Kľúč poľa %field_key je neplatný. Prosím použite iba malé písmená, čísla a podčiarkovník.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
sk: Kľúč poľa %field_key je už použitý pri inom poli označenom %existing_field. Prosím zadajte jedinečný kľúč.

en: Submission #@sid
sk: Odoslanie #@sid

en: Previous submission
sk: Predchádzajúce odoslanie

en: Next submission
sk: Nasledujúce odoslanie

en: Submitted by !name
sk: Odosielateľ !name

en: Next Page >
sk: nasledujúca stránka >

en: < Previous Page
sk: < predchádzajúca stránka

en: The webform component @type is not able to be displayed
sk: Komponent webformulára @type nie je možné zobraziť.

en: Illegal information. Data not submitted.
sk: Ilegálna informácia. Dáta nebudú odoslané.

en: Go back to the form
sk: Vrátiť sa na formulár

en: access own webform submissions
sk: prístup k vlastným odoslaným údajom

en: edit own webform submissions
sk: upraviť vlastné odoslané údaje

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
sk: Umožňuje vytváranie formulárov a dotazníkov.

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: The default value of the field.
sk: Predvolená hodnota poľa.

en: Timezone
sk: Časové pásmo

en: Presents month, day, and year fields.
sk: Predstavuje polia deň, mesiac a rok.

en: Left Blank
sk: Nevyplnených

en: User entered value
sk: Pužívateľmi zadaných hodnôt

en: Width of the textfield.
sk: Šírka textového poľa.

en: User email as default
sk: Predvyplniť emailom používateľa

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
sk: Vyplní toto pole používateľovým emailom, ak je prihlásený.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
sk: Urobí toto pole needitovateľným. To je užitočné ak chcete nastaviť nezmeniteľnú predvolenú hodnotu.

en: Average submission length in words (ex blanks)
sk: Priemerná dĺžka odoslaných údajov v slovách (okrem prázdnych)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
sk: Ak je toto zoskupenie polí označené ako zbaliteľné, používateľ bude môcť zoskupenie roztvoriť a zatvoriť.

en: Collapsed by Default
sk: Predvolene nechať zbalené

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
sk: Zbaliteľné zoskupenia polí sú na začiatku roztvorené. Zaškrtnite toto pole ak chcete aby bolo v počiatočnom stave zatvorené.

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
sk: Zadajte zoznam ďalších typov súborov oddelených čiarkami. <br /> Zadané prípony budú pridané k zaškrtnutým položkám vyššie.

en: Enter the max file size a user may upload (in KB).
sk: Zadajte maximálnu možnú veľkosť súboru, ktorý môže používateľ nahrať (v kB).

en: Webform uploads are always saved in the site files directory. You may optionally specify a subfolder to store your files.
sk: Nahrávky do webformulára sa vždy ukladajú do webového priečinka files. Voliteľne môžete určiť podpriečinok pre ukladanie súborov z tohto poľa.

en: Files with the '%ext' extension are not allowed, please upload a file with a %exts extension.
sk: Súbory s príponou '%ext' nie sú dovolené, môžete nahrať súbory s príponami %exts.

en: The file '%filename' is too large (%filesize KB). Please upload a file %maxsize KB or smaller.
sk: Súbor '%filename' je príliš veľký (%filesize KB). Môžete nahrať súbor s veľkosťou %maxsize KB alebo menší.

en: The uploaded file %filename was unable to be saved. The destination directory may not be writable.
sk: Nahrávaný súbor %filename sa nedá uložiť. Do cieľového priečinka sa asi nedá zapisovať.

en: The uploaded file was unable to be saved. The destination directory does not exist.
sk: Nahrávaný súbor sa nepodarilo uložiť. Cieľový priečinok neexistuje.

en: Uploading a new file will replace the current file.
sk: Nahranie nového súboru s prepísaním starého.

en: User uploaded file
sk: Pužívateľmi nahraných súborov

en: Average uploaded file size
sk: Priemerná veľkosť nahratých súborov

en: Questions
sk: Otázky

en: Randomize Options
sk: Premiešať možnosti

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
sk: Premieša poradie možností v hornej časti zobrazenej mriežky

en: Randomize Questions
sk: Premiešať otázky

en: Randomize the order of the questions on the side when they are displayed in the form.
sk: Premieša poradie otázok v ľavej časti zobrazenej mriežky

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
sk: Umožňuje vytvoriť mriežku otázok, v ktorej sa odpoveď vyberá pomocou prepínacích tlačidiel.

en: Non-empty
sk: Neprázdnych

en: Markup allows you to enter custom HTML or PHP logic into your form.
sk: Umožňuje zadať vlastný HTML kód alebo PHP logiku do formulára.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
sk: Zaškrtnite túto možnosť ak používateľ môže vybrať viacero hodnôt.

en: Listbox
sk: Výberový zoznam

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
sk: Umožňuje vytváranie zaškrtávacích políčok, prepínacích tlačidiel alebo výberových ponúk.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
sk: Veľká textová oblasť, ktorá umožňuje zadať viacero riadkov.

en: Basic textfield type.
sk: Základný typ textového poľa.

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
sk: Predstavuje polia pre minúty a hodiny. Voliteľne i prepínač doobeda/poobede.

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
sk: Tento text sa zobrazí v päte každej stránky. Hodí sa pre pridanie kopírovacích práv na stránky.

en: Image path
sk: Cesta k obrázku

en: Optional subdirectory within the "%dir" directory where images will be stored. Do not include trailing slash.
sk: Voliteľný podadresár v adresári "%dir", kde budú uložené obrázky. Nevkladajte na koniec lomítko.

en: Enable custom alternate text
sk: Povoliť voliteľný alternatívny text

en: Enable custom title text
sk: Povoliť voliteľný text nadpisu

en: Alternate text
sk: Alternatívny text

en: Alternate text to be displayed if the image cannot be displayed.
sk: Alternatívny text, ktorý sa má zobraziť, pokiaľ obrázok nemôže byť zobrazený.

en: Text to be displayed on mouse overs.
sk: Text, ktorý sa ma zobraziť pri prejdení myšou.

en: Apply
sk: Použiť

en: Select
sk: Zvoľte

en: Join group
sk: Vstúpiť do skupiny

en: Leave group
sk: Opustiť skupinu

en: Approve membership request
sk: Schváliť žiadosť o členstvo

en: Deny membership request
sk: Zamietnuť žiadosť o členstvo

en: Add members
sk: Pridať členov

en: Leave this group
sk: Opustiť skupinu

en: Membership request approved.
sk: Žiadosť o členstvo bola schválená.

en: Membership request denied.
sk: Žiadosť o členstvo bola zamietnutá.

en: Membership requests
sk: Žiadosti o členstvo

en: Membership request denied for '@title'
sk: Žiadosť o členstvo zamietnutá pre '@title'

en: Sorry, your membership request was denied.
sk: Ľutujem, ale tvoja žiadosť o členstvo bola zamietnutá.

en: Maximum number of members to show
sk: Maximálny počet zobrazovaných členov

en: Standard members
sk: Riadni členovia

en: Administrators
sk: Administrátori

en: Maximum number of groups to show
sk: Maximálny počet zobrazovaných skupín

en: My membership
sk: Moje členstvo

en: Request membership
sk: Žiadosť o členstvo

en: 1 member | @count members
sk[0]: žiadny člen
sk[1]: 1 člen
sk[2]: @count členov

en: Show blocks
sk: Zobraziť bloky

en: Group search
sk: Vyhľadávanie v skupine

en: You must select a node.
sk: Treba vybrať uzol.

en: Go to first page
sk: Prejsť na prvú stranu

en: Go to last page
sk: Prejsť na poslednú stranu

en: Go to page @number
sk: Prejsť na stranu @number

en: Enter the terms you wish to search for.
sk: Zadajte slová, ktoré chcete vyhľadať.

en: Information
sk: Informácia

en: No content types available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne typy obsahu.

en: PHP Code
sk: PHP kód

en: Simple
sk: Jednoduché

en: Double
sk: Dupľa

en:  content
sk:  obsah

en: British Indian Ocean Territory
sk: Britské teritórium Indického oceánu

en: Croatia
sk: Chorvátsko

en: Macedonia
sk: Macedónsko

en: Western Sahara
sk: Západná Sahara

en: Internationalization
sk: Internacionalizácia

en: Translation
sk: Preklad

en: Translation status
sk: Stav prekladu

en: Blocks
sk: Bloky

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sk: Ak je zvolený režim PHP, zadajte PHP kód medzi %php. Poznámka: spustenie nevhodného kódu môže znefunkčniť váš web.

en: Menus
sk: Menu

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
sk: Čiarkou oddelený zoznam termínov, ktoré popisujú tento obsah (napr.: zábava, bungee jumping, "Spoločnosť, s.r.o.").

en: A valid date is required for %title.
sk: Pole %title musí obsahovať platný dátum.

en: Date API requirements
sk: Požiadavky Date API

en: Relative
sk: Relatívne

en: Default value for To date
sk: Predvolená hodnota pre Dokedy

en: Above
sk: Nad

en: Number of values
sk: Počet hodnôt

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
sk: Upozornenie! Zmena tohto nastavenia, po tom ako boli dáta vytvorené, môže nakoniec spôsobiť stratu dát!

en: User's time zone
sk: Časové pásmo používateľa

en: The raw date value.
sk: Nespracovaná hodnota dátumu

en: The formatted date.
sk: Formátovaný dátum

en: The raw date timestamp.
sk: Nespracovaná časová známka dátumu

en: Date year (four digit)
sk: Rok (štyri cifry)

en: Date year (two digit)
sk: Rok (dve cifry)

en: Date month (full word)
sk: Mesiac (celé slovo)

en: Date month (abbreviated)
sk: Mesiac (skratka)

en: Date month (two digit, zero padded)
sk: Mesiac (dve cifry, s nulou)

en: Date month (one or two digit)
sk: Mesiac (jedna alebo dve cifry)

en: Date week (two digit)
sk: Týždeň (dve cifry)

en: Date day (full word)
sk: Deň (celé slovo)

en: Date day (abbreviation)
sk: Deň (skratka)

en: Date day (two digit, zero-padded)
sk: Deň (dve cifry, s nulou)

en: Date day (one or two digit)
sk: Deň (jedna alebo dve cifry)

en: If the field has a to-date defined, the same tokens exist in the form: [to-????], where ???? is the normal token.
sk: Ak má pole definované pole to-date, potom majú niektoré tokeny tvar [to-????], kde ???? je normálny token.

en: @min and @max
sk: @min a @max

en: Date PHP4
sk: Dátum PHP4

en: Previous field
sk: Predchádzajúce pole

en: Next field
sk: Ďalšie pole

en: Increment
sk: Vzostupne

en: Decrement
sk: Zostupne

en: Until
sk: Do

en: Day of Month
sk: Deň v mesiaci

en: Day of Week
sk: Deň v týždni

en: Except
sk: Okrem

en: Third
sk: Tretí

en: Fourth
sk: Štvrtý

en: Fifth
sk: Piaty

en: set the site timezone name
sk: nastavenie mena časového pásma stránky

en: Default time zone
sk: Predvolené časové pásmo

en: site timezone name
sk: meno časového pásma stránky

en: Overrides
sk: Nahradenia

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
sk: Viac informácií nájdete v online <a href="@handbook-cck">príručke CCK</a> alebo na  <a href="@project-cck">stránke projektu CCK</a>.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
sk: Konfigurácia ako polia pre tento typ obsahu a ich označenia sa majú zobraziť v upútavke a v plnom zobrazení.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
sk: Konfigurácia ako polia pre tento typ obsahu sa majú zobraziť v nasledujúcich kontextoch.

en: Add another item
sk: Pridať ďalšiu položku

en: Full node
sk: Plný uzol

en: Search Index
sk: Index hľadania

en: Search Result
sk: Výsledok hľadania

en: Updating field type %type with module %module.
sk: Aktualizovanie typu poľa %type s modulom %module.

en: Updating widget type %type with module %module.
sk: Aktualizovanie typu widget-u %type s modulom %module.

en: Manage fields
sk: Spravovať polia

en: Remove field
sk: Odstrániť pole

en: Allows administrators to define new content types.
sk: Umožňuje administrátorom definovať nové typy obsahu.

en: Advanced usage only: PHP code that returns a keyed array of allowed values. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the array returned by this code will override the allowed values list above.
sk: Len pre pokročilých: PHP kód, ktorý vráti asociatívne pole povolených hodnôt. Nemal by obsahovať oddeľovače &lt;?php ?&gt;. Ak je toto pole vyplnené, pole vrátené týmto kódom prepíše zoznam uvedený vyššie.

en: Trimmed
sk: Skrátený

en: Used in
sk: Použité v

en: No fields have been defined for any content type yet.
sk: Zatiaľ neboli definované žiadne polia pre ľubovoľný typ obsahu.

en: no styling
sk: žiadna úprava

en: simple
sk: jednoduchý

en: fieldset
sk: skupina polí

en: fieldset - collapsible
sk: skupina polí - rozbaľovacia

en: fieldset - collapsed
sk: skupina polí - zbalená

en: Added field %label.
sk: Pridané pole %label.

en: There was a problem adding field %label.
sk: Nastal problém pri pridávaní poľa %label.

en: There was a problem creating field %label.
sk: Nastal problém pri vytváraní poľa %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
sk: Naozaj chcete odstrániť pole %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
sk: Ak máte nejaký obsah v tomto poli, bude odstránený. Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Removed field %field from %type.
sk: Odstránené pole %field z %type.

en: There was a problem deleting %field from %type.
sk: Nastal problém pri odstraňovaní %field z %type.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
sk: Tieto nastavenia sa použijú iba na pole %field vyskytujúce sa v type obsahu %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
sk: Tieto nastavenia sa použijú iba na pole %field vyskytujúce sa v hociktorom type obsahu.

en: Save field settings
sk: Uložiť nastavenia poľa

en: The default value is invalid.
sk: Predvolená hodnota je nesprávna.

en: Saved field %label.
sk: Uložené pole %label.

en: The update has encountered an error.
sk: Aktualizácia narazila na chybu.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
sk: Databáza bola zmenená a dáta boli presunuté alebo odstránené.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
sk: Nastala chyba a zmena databázy neprebehla do konca.

en: Processing %title
sk: Spracúva sa %title

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
sk[0]: @count položka bola úspešne spracovaná:
sk[1]: @count položky boly úspešne spracované:
sk[2]: @count položiek bolo úspešne spracovaných:

en: The content fields table %name has been deleted.
sk: Tabuľka polí obsahu %name bola odstránená.

en: Raw number value
sk: Nespracovaná číselná hodnota

en: Formatted number value
sk: Formátovaná číselná hodnota

en: Raw, unfiltered text
sk: Nespracovaný, nefiltrovaný text

en: Formatted and filtered text
sk: Formátovaný a filtrovaný text

en: Referenced user ID
sk: Referované ID používateľa

en: Referenced user name
sk: Referované meno používateľa

en: Group multiple values
sk: Zoskupovať viacnásobné hodnoty

en: Select the content type to export.
sk: Vybrať typ obsahu pre export.

en: Export data
sk: Exportovať údaje

en: Copy the export text and paste it into another content type using the import function.
sk: Kopírovať exportovaný text a vložiť ho do iného typu obsahu použitím funkcie import.

en: This form will import field definitions exported from another content type or another database.<br/>Note that fields cannot be duplicated within the same content type, so imported fields will be added only if they do not already exist in the selected type.
sk: Tento formulár importuje definície exportované z iného typu obsahu alebo inej databázy.<br />Nezabudnite, že polia nemôžu byť duplikované v rámci rovnakého projektu, takže importované polia budú pridané iba ak už neexistujú vo vybranom type.

en: <Create>
sk: &lt;Vytvoriť&gt;

en: Import data
sk: Importovať dáta

en: Paste the text created by a content export into this field.
sk: Vložiť text vytvorený exportom obsahu do tohto poľa

en: The import data is not valid import text.
sk: Importované dáta niesu správnym importovaným textom.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
sk: Nasledujúce moduly musia byť povolené, aby tento import fungoval: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
sk: Typ obsahu %type už v databáze existuje.

en: Exiting. No import performed.
sk: Existuje. Nevykonal sa žiadny import.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
sk: Pole %field_label (%field_name) bolo pridané do obsahu typu %type.

en: An error occurred when exporting the 'display settings' data for the field %field_name.<br/>The db error is: '%db_err'.
sk: Nastala chyba spôsobená exportom dát "nastavení zobrazenia"  pre pole %field_name.<br /> Databázová chyba: '%db_err'.

en: Content Copy
sk: Kopírovať obsah

en: Enables ability to import/export field definitions.
sk: Povoliť import/export definícií polí.

en: view
sk: pohľad

en: Please <a href="!url">configure your field permissions</a> immediately. All fields are inaccessible by default.
sk: Prosím hneď <a href="!url">nastavte vaše povolenia pre polia</a>. Všetky polia sú predvolene neprístupné.

en: Content Permissions
sk: Povolenia obsahu

en: These settings apply to the group in the node editing form.
sk: Tieto nastavenia sa použijú pre skupinu vo formulári na editáciu uzla.

en: always open
sk: vždy otvorené

en: collapsible
sk: rozbaľovací

en: collapsed
sk: zbalený

en: Instructions to present to the user on the editing form.
sk: Pokyny zobrazené používateľovi na formulári pre editáciu.

en: These settings apply to the group on node display.
sk: Tieto nastavenia sa použijú pre skupinu pri zobrazení uzla.

en: A description of the group.
sk: Popis skupiny.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
sk: Naozaj chcete odstrániť skupinu %label?

en: The group %group_name has been removed.
sk: Skupina %group_name bola odstránená.

en: Fieldgroup
sk: Skupina polí

en: Node reference
sk: Odkaz na uzol

en: Store the ID of a related node as an integer value.
sk: Uloží ID príbuzného uzla ako hodnotu integer.

en: Content types that can be referenced
sk: Typy obsahu, ktoré môžu byž referencované

en: Title (link)
sk: Nadpis (odkaz)

en: Title (no link)
sk: Nadpis (bez odkazu)

en: Autocomplete text field
sk: Samodokončovacie textové pole

en: Store a number in the database as an integer.
sk: Uložiť číslo do databázy ako integer.

en: Decimal
sk: Desatinné číslo

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
sk: Uložiť číslo do databázy vo formáte s pevnou desatinnou čiarkou.

en: Float
sk: Reálne číslo

en: Store a number in the database in a floating point format.
sk: Uložiť číslo do databázy vo formáte s pohyblivou desatinnou čiarkou.

en: Precision
sk: Presnosť

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
sk: Celkový počet číslic, ktoré budú uložené v databáze, vrátane všetkých desatinných číslic.

en: The number of digits to the right of the decimal.
sk: Počet číslic vpravo od desatinej čiarky.

en: Decimal marker
sk: Znak desatinnej čiarky

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
sk: Znak, ktorý budú používatelia vkladať, ako znak desatinnej čiarky vo formulároch.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
sk: Definujte reťazec ktorý by mal byť pred hodnotou, ako $ alebo €. Ak nechcete predponu nechajte prázdne. Reťazce pre jednotné a množné číslo oddeľte znakom | (libra|libry).

en: Allowed values
sk: Povolené hodnoty

en: "Minimum" must be a number.
sk: "Minimum" musí byť číslo.

en: "Maximum" must be a number.
sk: "Maximum" musí byť číslo.

en: unformatted
sk: neformátované

en: Defines numeric field types.
sk: Definovať typy číselných polí.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
sk: Pre ovládací prvok 'jednoduché zaškrtávacie pole' zadefinujte najskôr hodnotu 'neoznačené', a potom hodnotu 'označené' v sekcii <strong>Povolené hodnoty</strong>. Menovka zaškrtávacieho poľa sa prevezme z hodnoty 'označené'.

en: Check boxes/radio buttons
sk: Zaškrtávacie polia/prepínacie tlačidlá

en: Single on/off checkbox
sk: Jedno zaškrtávacie pole zapnuté/vypnuté

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
sk: Definuje výber, zaškrtávacie pole a prepínacie tlačidlá pre textové a číselné polia.

en: Store text in the database.
sk: Uložiť text v databáze.

en: Text area (multiple rows)
sk: Rozsiahle textové pole (viac riadkov)

en: Defines simple text field types.
sk: Definovať jednoduché typy textového poľa.

en: User reference
sk: Odkaz na používateľa

en: Store the ID of a related user as an integer value.
sk: Uloží ID súvisiaceho používateľa ako celé číslo.

en: User roles that can be referenced
sk: Kategórie používateľov, ktoré môžu byť referencované

en: User status that can be referenced
sk: Stavy používateľov, ktoré môžu byť referencované

en: Reverse link
sk: Spätný odkaz

en: If selected, a reverse link back to the referencing node will displayed on the referenced user record.
sk: Ak je zašktrnuté, tak sa spätný odkaz na uzol zobrazí v zázname referencovaného používateľa.

en: Form
sk: Formulár

en: Debug
sk: Ladenie

en: Publish
sk: Zverejniť

en: 1 minute
sk: 1 minúta

en: Any user
sk: Ktokoľvek

en: Permission
sk: Oprávnenie

en: incompatible
sk: nekompatibilný

en: Incompatible with this version of Drupal core
sk: Nekompatibilný s touto verziou jadra Drupalu

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
sk: Táto verzia je nekompatibilná s verziou !core_version jadra Drupalu.

en: Incompatible with this version of PHP
sk: Nekompatibilný s touto verziou PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
sk: Tento modul požaduje PHP verziu @php_required a je nekompatibilný s PHP verziou !php_version.

en: View Image Details
sk: Zobraziť detaily obrázka

en: press !x to close
sk: pre zavretie stlačte !x

en: Grid
sk: Mriežka

en: Distance
sk: Vzdialenosť

en: Use
sk: Použiť

en: Hide
sk: Skryť

en: Read/Write
sk: Čítanie/Písanie

en: 1 comment | @count comments
sk[0]: @count komentár
sk[1]: @count komentáre
sk[2]: @count komentárov

en: Submission settings
sk: Nastavenia odosielania

en: Once an hour
sk: Raz za hodinu

en: Once a day
sk: Raz za deň

en: Global
sk: Globálny

en: arguments
sk: argumenty

en: X offset
sk: Odsadenie v osi X

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>left</em>, <em>center</em>, or <em>right</em>.
sk: Zadajte odsadenie v pixeloch, alebo použite príkazy: <em>left</em>, <em>center</em>, alebor <em>right</em>.

en: Y offset
sk: Odsadenie v osi Y

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>top</em>, <em>center</em>, or <em>bottom</em>.
sk: Zadajte odsadenie v pixeloch, alebo použite príkazy: <em>top</em>, <em>center</em>, alebo <em>bottom</em>.

en: Green
sk: Zelená

en: Blue
sk: Modrá

en: Adjust
sk: Nastaviť

en: No highlighting
sk: Bez zvýrazňovania

en: file system
sk: súborový systém

en: Source code
sk: Zdrojový kód

en: Thumbnails
sk: Náhľady

en: Image gallery
sk: Obrázková galéria

en: Profiles
sk: Profily

en: Add new profile
sk: Pridať nový profil

en: Thread
sk: Vlákno

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
sk: Musíte zadať aspoň jedno kľúčové slovo s najmenej @count znakmi.

en: Rate
sk: Sadzba

en: Postal Code
sk: PSČ

en: From name
sk: Meno odosielateľa

en: From address
sk: Adresa odosielateľa

en: Distinct
sk: Iba odlišné

en: ImageMagick Binary
sk: Spustiteľné súbory ImageMagick

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
sk: ImageMagick je samostatný program na spracovanie obrázkov. Aby sa dal použiť, musí byť nainštalovaný na vašom serveri a vy musíte vedieť kde sa nachádza. Ak si nie ste istý či je cesta správna, spýtajte sa poskytovateľa hostingu alebo správcu servera.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
sk: Zadajte celú cestu k spustiteľnému súboru <kbd>convert</kbd> programu ImageMagic. Napríklad: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> alebo <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>

en: Display debugging information
sk: Zobraziť ladiace informácie

en: ImageMagick command: @command
sk: Príkaz programu ImageMagick: @command

en: ImageMagick output: @output
sk: Výstup programu ImageMagick: @output

en: Upload Image
sk: Nahrať obrázok

en: <None>
sk: <Žiadne>

en: Directories
sk: Priečinky

en: Unavailable
sk: Nedostupné

en: Configure settings for jQuery Update module.
sk: Konfigurácia nastavení pre modul jQuery Update.

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
sk: Automaticky generovaný alias %original_alias je už použitý. Alias bol zmenený na %alias.

en: It appears that you have installed Pathauto, which depends on token, but token is either not installed or not installed properly.
sk: Zdá sa že máte nainštalované Pathauto, ktoré zavisí na module token, ale buď token nieje nainštalovaný alebo je nainštalovaný nesprávne.

en: Double quotes "
sk: Úvodzovky "

en: Single quotes (apostrophe) '
sk: Jednoduché úvodzovky (apostrof) '

en: Back tick `
sk: Spätná úvodzovka `

en: Comma ,
sk: Čiarka ,

en: Period .
sk: Bodka .

en: Hyphen -
sk: Pomlčka -

en: Underscore _
sk: Podčiarkovník _

en: Colon :
sk: Dvojbodka :

en: Semicolon ;
sk: Bodkočiarka ;

en: Pipe |
sk: Zvislý oddelovač |

en: Left curly bracket {
sk: Ľavá zložená zátvorka {

en: Left square bracket [
sk: Ľavá hranatá zátvorka [

en: Right curly bracket }
sk: Pravá zložená zátvorka {

en: Right square bracket ]
sk: Pravá hranatá zátvorka ]

en: Equal =
sk: Rovná sa =

en: Asterisk *
sk: Hviezdička *

en: Ampersand &
sk: Značka &

en: Percent %
sk: Percento %

en: Caret ^
sk: Strieška ^

en: Dollar $
sk: Dolár $

en: Hash #
sk: Mriežka #

en: At @
sk: Zavináč @

en: Exclamation !
sk: Výkričník !

en: Tilde ~
sk: Vlnovka ~

en: Left parenthesis (
sk: Ľavá zátvorka (

en: Question mark ?
sk: Otáznik ?

en: Less than <
sk: Menej ako <

en: Greater than >
sk: Viac ako >

en: Bulk generate aliases for nodes that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre obsah, ktorý zatiaľ nemá alias

en: Pattern for all @node_type paths
sk: Vzor pre všetky cesty typu: @node_type

en: Bulk generation of nodes completed, one alias generated. | Bulk generation of nodes completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadná generácia pre obsah ukončená, @count alias vygenerovaný.
sk[1]: Hromadná generácia pre obsah ukončená, @count aliasy vygenerované.
sk[2]: Hromadná generácia pre obsah ukončená, @count aliasov vygenerovaných.

en: Bulk generation of terms completed, one alias generated. | Bulk generation of terms completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadná generácia pre výrazy kompletná, @count alias generovaný.
sk[1]: Hromadná generácia pre výrazy kompletná, @count aliasy generované.
sk[2]: Hromadná generácia pre výrazy kompletná, @count aliasov generovaných.

en: Bulk generate aliases for users that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre používateľov, ktorý nemajú aliasy

en: Bulk generate aliases for blogs that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre blogy, ktoré nemajú aliasy

en: Bulk generate aliases for user-tracker paths that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre user-tracker cesty, ktoré nemajú aliasy.

en: Bulk generation of users completed, one alias generated. | Bulk generation of users completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadné generovanie užívateľov kompletné, @count alias generovaný
sk[1]: Hromadné generovanie užívateľov kompletné, @count aliasy generované
sk[2]: Hromadné generovanie užívateľov kompletné, @count aliasov generovaných

en: Bulk generation of user blogs completed, one alias generated. | Bulk generation of user blogs completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadné generovanie blogov kompletné, @count alias generovaný
sk[1]: Hromadné generovanie blogov kompletné, @count aliasy generované
sk[2]: Hromadné generovanie blogov kompletné, @count aliasov generovaných

en: Bulk generation of user tracker pages completed, one alias generated. | Bulk generation of user tracker pages completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadné generovanie stránok kompletné, @count alias generovaný
sk[1]: Hromadné generovanie stránok kompletné, @count aliasy generované
sk[2]: Hromadné generovanie stránok kompletné, @count aliasov generovaných

en: <p>Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.</p>
                      <h2>Settings</h2>
                      <p>The <strong>Maximum Alias Length</strong> and <strong>Maximum component length</strong> values
                      default to 100 and have a limit of 128 from pathauto. This length is limited by the length of the dst
                      column of the url_alias database table. The default database schema for this column is 128. If you
                      set a length that is equal to that of the one set in the dst column it will cause problems in situations
                      where the system needs to append additional words to the aliased URL. For example... URLs generated
                      for feeds will have "/feed" added to the end. You should enter a value that is the length of the dst
                      column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of
                      strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and
                      on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.</p>
                      <p><strong>Raw Tokens</strong> In Pathauto it is appropriate to use the -raw form of tokens. Paths are
                      sent through a filtering system which ensures that raw user content is filtered. Failure to use -raw
                      tokens can cause problems with the Pathauto punctuation filtering system.</p>
sk: <p>Poskytuje mechanizmus pre moduly na spravovanie automatického generovania aliasov pre obsah</p>
    <h2>Nastavenia</h2>
    <p>Hodnoty: <strong>Maximálny počet znakov aliasu</strong> a <strong>Maximálny počet znakov komponentu</strong>
    sú Pathautom nastavené na 100 a limit je 128. Tento počet znakov je limitovaný dst
    stĺpcom v databázovej tabuľke url_alias. Predvolený limit počtu znakov databázovej schémy je 128. Ak vložíte
    počet znakov, ktorý sa rovná počtu znakov v stĺpčeku dst spôsobí to problémy v situáciach,
    kde systém potrebuje doplniť ďalšie slovo do aliasu URL. Napr. URL generované
    pre feed bude mať na na konci '/feed'. Mali by ste vložiť hodnotu, ktorá bude rovná počtu znakov dst
    stĺpca mínus počet znakov reťazca, ktorý možno bude vložený do URL. Počet znakov reťazcov,
    ktoré budú vložené na koniec URL závisí od modulov, ktoré mate aktivované a od nastavení
    Pathauto. Odporúčaná a základná hodnota je 100.</p>
    <p><strong>Raw znaky</strong> V Pathauto je vhodné používať -raw formy symbolov. Cesty sú prevedené cez filtračný systém, ktorý zabezpečuje, že raw obsah používateľa bude filtrovaný.
    Chyby pri používaní -raw 
    znakov môžu spôsobiť problémy systému Pathauto na filtráciu interpunkcie.</p>

en: Delete aliases
sk: Vymazať aliasy

en: As [cat], but including its supercategories separated by /.
sk: Ako [cat], ale s vloženými superkategóriami a oddelené /.

en: As [term], but including its supercategories separated by /.
sk: Ako  [term], ale s vloženými superkategóriami a oddelené /.

en: Automatic alias
sk: Automatický alias

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
sk: Znak používaný na oddeľovanie slov v názvoch. Nahradí všetky medzery a interpunkciu. Ak použijete medzeru alebo + bude to mať nepriaznivé následky.

en: Character case
sk: Veľkosť znakov

en: Leave case the same as source token values.
sk: Ponechať rovnakú veľkosť písmen ako sú v zdrojových reťazcoch.

en: Change to lower case
sk: Previesť na malé znaky

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
sk: Maximálny počet znakov pre vygenerovanie aliasu - odporúčané je 100. Viac detailov sa dozviete v <a href="@pathauto-help">Pomocníkovi pre Pathauto</a>.

en: Maximum number of objects to alias in a bulk update
sk: Maximálny počet objektov v aliase pri hromadnej aktualizácii

en: Maximum number of objects of a given type which should be aliased during a bulk update. The default is 50 and the recommended number depends on the speed of your server. If bulk updates "time out" or result in a "white screen" then reduce the number.
sk: Maximálny počet objektov určitého typu, ktoré môžu dostať alias pri hromadnej aktualizácií. Prednastavená hodnota je 50 ale vhodný počet závisí od rýchlosti vášho servera. Ak hromadnej aktualizácii "vyprší čas" alebo sa objaví "biela obrazovka" znížte číslo.

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
sk: Nerobte nič. Nechajte starý alias nedotknutý.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
sk: Vytvoriť nový alias. Aktuálny alias ponechať funkčný.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
sk: Vytvoriť nový alias. Vymazať starý alias.

en: Create a new alias. Redirect from old alias.
sk: Vytvoriť nový alias. Presmerovať zo starého aliasu.

en: Transliterate prior to creating alias
sk: Prepísať pred vytvorením aliasu

en: Reduce strings to letters and numbers from ASCII-96
sk: Redukovať reťazce na písmená a čísla z ASCII-96

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
sk: Filtrovať nový alias len použitím písmen a čísel nachádzajúcich sa v ASCII-96 tabuľke.

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not place punctuation in here and do not use WYSIWYG editors on this field.
sk: Slová, ktoré majú byť odstránené z URL aliasu, oddelené čiarkou. Nepoužívajte interpunkciu a WYSIWYG editory na toto pole.

en: Punctuation settings
sk: Nastavenie interpunkcie

en: No action (do not replace)
sk: Žiadna akcia (nenahrádzať)

en: Use -raw replacements for text to avoid problems with HTML entities.
sk: Použiť -raw náhrady pre text, aby sa vyhlo problémom s HTML entitami.

en: Internal feed alias text (leave blank to disable)
sk: Vnútorný textový alias pre kanály správ (ponechajte prázdne ak to chcete vypnúť)

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the catpath and termpath patterns. You should probably set the action for @name to be "replace by separator"
sk: Máte nastavený znak @name ako oddeľovač a má sa vymazať keď sa stretne s rovnakým znakom v reťazci. Toto môže spôsobovať problémy s vašimi vzormi - hlavne s catpath a termpath. Vhodnejšie bude, ak nastavíte znak @name do poľa "nahradiť oddeľovačom".

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
sk: Odstrániť všetky aliasy. Počet aliasov, ktoré budú odstránené: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
sk: Vymazať aliasy pre všetky @label. Počet aliasov, ktoré budú vymazané: %count.

en: Delete aliases now!
sk: Vymazať aliasy!

en: All of your path aliases have been deleted.
sk: Všetky vaše aliasy ciest boli vymazané.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
sk: Všetky vaše aliasy ciest typu: %type  boli zmazané

en: Bulk generation of index aliases completed, one alias generated. | Bulk generation of index aliases completed, @count aliases generated.
sk[0]: Hromadné generovanie indexov aliasov kompletné, @count alias vygenerovaný.
sk[1]: Hromadné generovanie indexov aliasov kompletné, @count aliasy vygenerované.
sk[2]: Hromadné generovanie indexov aliasov kompletné, @count aliasov vygenerovaných.

en: notify of path changes
sk: oznamuj zmeny cesty

en: Language neutral
sk: Nezávislé od jazyka

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type node types with blank patterns below)
sk: Predvolený vzor cesty pre @node_type (aplikovaný na všetky typy slovníkov @node_type, ktoré majú prázdny vzor)

en: Pattern for all @node_type paths in @language
sk: Vzor pre všetky cesty @node_type v @language

en: Pattern for all language neutral @node_type paths
sk: Vzor pre všetky jazykovo neutrálne cesty @node_type

en: Bulk generate aliases for terms that are not aliased
sk: Hromadné generovanie aliasov pre termíny, ktoré nemajú aliasy

en: Generate aliases for all existing terms which do not already have aliases.
sk: Vytvoernie aliasov pre všetky termíny, ktoré ešte aliasy nemajú.

en: Automated alias settings
sk: Nastavenia automatických aliasov

en: Missing help topic.
sk: Chýbajúca téma pomocníka.

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
sk: Tento obsah medzitým upravil iný používateľ, nie je možné uložiť zmeny.

en: Admin: Remove
sk: Admin: Vymazať

en: Admin: Create
sk: Admin: Vytvoriť

en: Group node
sk: Uzol typu Skupina

en: May not be posted into a group.
sk: Nemôže byť príspevkom do skupiny.

en: Usage
sk: Využitie

en: Add a user to a group.
sk: Pridať používateľa do skupiny.

en: Private group
sk: Súkromná skupina

en: Edit content
sk: Upraviť obsah

en: Change layout
sk: Zmeniť vzhľad

en: Group: %name
sk: Skupina: %name

en: Content type in group
sk: Typ obsahu v skupine

en: Send interval
sk: Interval odosielania

en: Send method
sk: Spôsob odosielania

en: Miles
sk: míle

en: Available
sk: Dostupné

en: Contexts
sk: Kontexty

en: Export format
sk: Formát exportu

en: « first
sk: « prvá

en: last »
sk: posledná »

en: Width then height
sk: šírka potom výška

en: Height then width
sk: Výška potom šírka

en: Resize duration
sk: Trvanie zmeny veľkosti

en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

en: Loading
sk: Nahráva sa

en: The directory %directory does not exist.
sk: Priečinok %directory neexistuje.

en: The directory %directory is not writable
sk: Do priečinka %directory nie je možné zapisovať

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
sk: Do priečinka %directory nie je možné zapisovať, pretože nemá nastavené správne práva prístupu.

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
sk: Priečinok na nahrávanie %directory pre súborové pole %field (content type %type) nemôže byť vytvorený alebo nieje dostupný. Novo nahratý súbor nemôže byť uložený v tomto priečinku a nahrávanie bolo ukončené.

en: Store an arbitrary file.
sk: Uložiť ľubovoľný súbor.

en: Permitted upload file extensions
sk: Povolené prípony nahratého súboru

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
sk: Prípony, ktoré môže používateľ nahrať do tohto poľa. Oddeľte prípony medzerou a nezadávajte začiatočnú bodku. Ponechajte prázdne, pokiaľ chcete povoliť používateľovi nahrať súbor s ľubovoľnou príponou.

en: Optional subdirectory within the "%dir" directory where files will be stored. Do not include trailing slash.
sk: Voliteľný podadresár vo vnútri adresára "%dir", kde budú uložené súbory. Nevkladajte na koniec lomítko.

en: File size restrictions
sk: Obmedzenia veľkosti súboru

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
sk: Veľkostné limity pre súbory, ktoré môže používateľ nahrať. Nezabudnite že tieto nastavenia platia iba na novo nahraté súbory, existujúce súbory nebudú ovplyvnené.

en: Maximum upload size per file
sk: Maximálna veľkosť nahratého súboru.

en: Maximum upload size per node
sk: Maximálna celková veľkosť nahratých súborov na uzol

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
sk: Určiť celkový veľkostný limit pre všetky súbory v poli na danom uzle. Môžete vložiť hodnotu ako 512" (bitov), "80K" (kilo bitov) or "50M" (mega bitov) v poradí pre obmedzenie celkovej veľkosti uzla. Ponechajte pole prázdne, ak nechcete veľkosť limitovať.

en: Generic files
sk: Generické súbory

en: Displays all kinds of files with an icon and a linked file description.
sk: Zobrazuje všetky druhy súborov s ikonou a odkazom na popis súboru.

en: File description
sk: Popis súboru

en: File size (in bytes)
sk: Veľkosť súboru (v bajtoch)

en: File size (pretty printed)
sk: Veľkosť súboru (pekne formátovaná)

en: Fully formatted HTML file tag
sk: Plne formátovaný súborový HTML tag

en: Defines a file field type.
sk: Definuje súborový typ poľa

en: Add metadata gathering and storage to FileField.
sk: Pridať metadata zbieraním a uložením do FileField.

en: Rearrange
sk: Preusporiadať

en: Users deleted.
sk: Používatelia vymazaní.

en: !num_users created.
sk: !num_users vytvorených.

en: Deleted taxonomy.
sk: Vymazaná taxonómia.

en: Created the following new vocabularies: !vocs
sk: Boli vytvorené nasledujúce nové slovníky: !vocs

en: Created the following new terms: !terms
sk: Boli vytvorené nasledujúce nové termíny: !terms

en: 1 user | @count users
sk[0]: 1 používateľ
sk[1]: @count používatelia
sk[2]: @count používateľov

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
sk: Tu je význam vašich <code>$_SESSION</code> premenných.

en: Empty cache
sk: Prázdna vyrovnávacia pamäť

en: Empty database queries
sk: Vyprázdniť databázové dotazy

en: Reinstall modules
sk: Preinštalovať moduly

en: Variable editor
sk: Editor premenných

en: Session viewer
sk: Prehliadač session

en: Switch user
sk: Prepnúť používateľa

en: Devel load
sk: Načítať Devel

en: Execute PHP
sk: Spustiť PHP

en: Number of users to display in the list
sk: Počet používateľov zobrazených v zozname

en: This user can switch back.
sk: Tento používateľ sa môže prepnúť späť.

en: Query log
sk: Log dotazov

en: Collect query info. If disabled, no query log functionality will work.
sk: Zbierať informácie o dotazoch. Pokiaľ je vypnuté, nebude fungovať žiadne logovanie dotazov.

en: You must disable or upgrade the php Zend Optimizer extension in order to enable this feature. The minimum required version is 3.2.8. Earlier versions of Zend Optimizer are <a href="!url">horribly buggy and segfault your Apache</a> ...
sk: Aby ste mohli zapnúť túto súčasť musíte vypnúť php rozšírenie Zend Optimizer. Minimálna vyžadovaná verzia je 3.2.8. staršie verzie Zend Optimizer sú <a href="!url">strašne chybové a spôsobujú chyby segmentácie na vašom Apache serveri</a> ...

en: Collect query info
sk: Zbierať informácie o dotazoch

en: Display query log
sk: Zobraziť log dotazov

en: Sort query log
sk: Zoradiť log dotazov

en: by source
sk: podľa zdroja

en: by duration
sk: podľa trvania

en: Slow query highlighting
sk: Označovať pomalé SQL dotazy

en: Store executed queries
sk: Ukladať vykonané dotazy

en: Sampling interval
sk: Interval vzorkovania

en: Display page timer
sk: Zobraziť časovač stránky

en: Display memory usage
sk: Zobraziť používanie pamäťi.

en: Display redirection page
sk: Zobraziť presmerovanú stránku

en: Error handler
sk: Manažér chýb

en: Backtrace
sk: Spätné sledovanie

en: Log only
sk: Iba log

en: Other (!library)
sk: Iné (!library)

en: SMTP library
sk: SMTP knižnica

en: PHP code to execute
sk: PHP kód na vykonanie

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
sk: Zadajte rovnaký kód. Nepoužívajte  znaky <code>&lt;?php ?&gt;</code>.

en: Execute
sk: Spustiť

en: Primary links
sk: Primárne odkazy

en: Warning - will delete your module tables and variables.
sk: Upozornenie - budú vymazané vaše tabuľky a premenné.

en: Old value
sk: Stará hodnota

en: New value
sk: Nová hodnota

en: Session name
sk: Názov session

en: Total (ms)
sk: Celkovo (ms)

en: Average (ms)
sk: Priemerne (ms)

en: Delete collected query statistics
sk: Vymazať štatistiku požiadaviek

en: Stored query statistics deleted.
sk: Uložené štatistiky dotazov odstránené.

en: access devel information
sk: prístup k devel informáciám

en: execute php code
sk: spustiť php kód

en: switch users
sk: prepnúť používateľov

en: Generate users
sk: Generovať používateľov

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
sk: Generovať zadaný počet používateľov. Voliteľné - vymaže jestvujúcich používateľov.

en: Generate content
sk: Generovať obsah

en: Generate a given number of nodes and comments. Optionally delete current items.
sk: Generovať zadané počty uzlov a komentárov. Prípadne odstrániť aktuálne položky.

en: Generate categories
sk: Vytvorenie kategórií

en: Generate a given number of vocabularies and terms. Optionally delete current categories.
sk: Vytvorí zadaný počet slovníkov a termínov. Prípadne odstráni existujúce kategórie.

en: How many users would you like to generate?
sk: Koľko používateľov chcete vytvoriť?

en: Which node types do you want to create?
sk: Aký typ uzla chcete vytvoriť?

en: How many nodes would you like to generate?
sk: Koľko uzlov chcete vytvoriť?

en: Max word length of titles
sk: Maximálna dĺžka slova v titulkoch

en: How many vocabularies would you like to generate?
sk: Koľko slovníkov chcete vytvoriť?

en: How many terms would you like to generate?
sk: Koľko termínov chcete vytvoriť?

en: Max word length of term/vocab names
sk: Maximálna dĺžka názvu výrazu/slovníka

en: Delete existing terms and vocabularies before generating new content.
sk: Pred generovaním nového obsahu odstrániť existujúce výrazy a slovníky.

en: Development helper for node_access table
sk: Vývojový pomocník pre tabuľku node_access

en: This module helps in site development.  Specifically, when an access control module is used to limit access to some or all nodes, this module provides some feedback showing the node_access table in the database.
sk: Tento modul pomáha pri vývoji stránky. Najmä, keď sa používa modul na kontrolu prístupu na obmedzenie prístupu k určitým alebo všetkým uzlom, tento modul poskytuje odozvu zobrazením tabulky node_access v databáze.

en: Access Granted to All Nodes (All Users)
sk: Prístup k všetkým uzlom povolený (všetci používatelia)

en: realm
sk: oblasť

en: Legacy Nodes
sk: Dedičné uzly

en: All Nodes Represented
sk: Znázorňovať všetky uzly

en: All nodes are represented in the node_access table.
sk: Všetky uzly sú znázornené v tabuľke node_access.

en: Access Granted to All Nodes (Some Users)
sk: Prístup ku všetkým uzlom povolený (Niektorí používatelia)

en: Access Granted to Some Nodes
sk: Prístup do niektorých uzlov povolený

en: public nodes
sk: verejné uzly

en: Public Nodes
sk: Verejné uzly

en: Summary by Realm
sk: Zhrnutie podľa oblasti

en: The following realms grant limited access to some specific nodes.
sk: Nasledujúce oblasti poskytujú obmedzený prístup k určitým uzlom.

en: private nodes
sk: súkromný obsah

en: Protected Nodes
sk: Chránený obsah

en: Devel Node Access
sk: Devel prístup k uzlom

en: explained
sk: vysvetlený

en: ok
sk: OK

en: ignored
sk: ignorované

en: empty
sk: prázdne

en: node_access entries for nodes shown on this page
sk: node_access prístupy pre uzly zobrazené na tejto stránke

en: Access permissions by user
sk: Prístupové práva pre používateľa

en: Rebuild permissions
sk: Obnoviť oprávnenia

en: Disabled query logging since devel module is disabled.
sk: Pokiaľ je vypnutý modul devel, je vypnuté zaznamenávanie dotazov.

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
sk: Rôzne bloky, stránky a funkcie pre vývojárov.

en: Generate dummy users, nodes, and taxonomy terms.
sk: Generovať fiktívnych používateľov, uzly a taxonomické termíny.

en: Restore
sk: Obnoviť

en: Feedback
sk: Spätná väzba

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
sk: Upraviť widget pre obrázkové súbory, vrátane náhľadu obrázka.

en: Displays image files in their original size.
sk: Zobrazí obrázkové súbory v ich originálnej  veľkosti.

en: Action %action has been unassigned.
sk: Priradenie akcie %action bolo zrušené.

en: All users
sk: Všetci používatelia

en: Aggregator
sk: Agregátor

en: Title of the feed item.
sk: Názov položky kanála správ.

en: Link to the feed item.
sk: Linka na položku kanála správ.

en: Unique identifier for the feed item.
sk: Jedinečný identifikátor položky kanála správ.

en: Node author
sk: Autor uzla

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
sk: Uprednostnite jednoduchý text pre vyhnutie sa problémom s HTML entitami!

en: For example:
sk: Napríklad:

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Rebuild
sk: Obnoviť

en: Current subscriptions
sk: Aktuálne odbery

en: Active users
sk: Aktívni používatelia

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
sk: Knižnica GD v PHP chýba. Prosím, pozrite sa do <a href="@url">dokumentácie PHP</a>, alebo kontaktujte administrátora vášho webhostingu pre informácie, ako chybu napraviť.

en: GD library
sk: GD knižnica

en: Attach to
sk: Pripojiť k

en: Attach files
sk: Pripojiť súbor

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
sk: Adresa %url je neplatná. Prosím, zadajte korektnú URL adresu, napr. http://www.priklad.sk/kanal.xml

en: Argument type
sk: Typ argumentu

en: Context
sk: Kontext

en: Attached files
sk: Priložené súbory

en: Book navigation
sk: Navigácia knihy

en: Add comment
sk: Pridať komentár

en: Sort
sk: Zoradiť

en: !a comments per page
sk: Počet komentárov na stránku: !a

en: All the terms in a vocabulary.
sk: Všetky termíny v slovníku.

en: Maximum depth
sk: Maximálna hĺbka

en: Taxonomy vocabulary
sk: Slovník taxonómie

en: Close window
sk: Zatvoriť okno

en: Remove this item
sk: Odstrániť túto položku

en: No title
sk: Bez nadpisu

en: Module name
sk: Názov modulu

en: Enter the module name to export code to.
sk: Zadajte názov modulu, do ktorého sa má exportovať kód.

en: Page settings
sk: Nastavenia stránky

en: Use pager
sk: Použi stránkovanie

en: Items to display
sk: Položky na zobrazenie

en: More link
sk: Odkaz "viac"

en: Edit this view
sk: Upraviť tento pohľad

en: Book parent
sk: Nadradená kniha

en: Palestinian Territory
sk: Palestína

en: Vatican
sk: Vatikán

en: contains
sk: obsahuje

en: Send message
sk: Poslať správu

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: Allow Upscaling
sk: Povoliť zväčšovanie

en: Let scale make images larger than their original size
sk: Povoliť zväčšovanie obrázkov väčších ako originálna veľkosť

en: imagecache_scale_image failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_scale_image zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: imagecache_scale_and_crop failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_scale_and_crop zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: <strong>Inside dimensions</strong>: Final dimensions will be less than or equal to the entered width and height. Useful for ensuring a maximum height and/or width.
sk: <strong>Vnútorne rozmery</strong>: Finálne rozmery budú menšie alebo rovné zadanej šírke a výške. Užitočné pre zaistenie maximálnej výšky a/alebo šírky.

en: <strong>Outside dimensions</strong>: Final dimensions will be greater than or equal to the entered width and height. Ideal for cropping the result to a square.
sk: <strong>Vonkajšie rozmery</strong>: Finálne rozmery budú väčšie alebo rovné zadanej výške a šírke. Ideálne pre orezanie výsledku na štvorec.

en: Scale to fit
sk: Prispôsobiť mierku

en: Inside dimensions
sk: Vnútorné rozmery

en: Outside dimensions
sk: Mimo povolené rozmery

en: Enter a width in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
sk: Zadajte šírku v pixeloch, alebo v percentách. Napr. 500 alebo 80%.

en: Enter a height in pixels or as a percentage. i.e. 500 or 80%.
sk: Zadajte výšku v pixeloch, alebo v percentách. Napr. 500 alebo 80%.

en: imagecache_deprecated_scale failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_deprecated_scale zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: imagecache_crop failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_crop zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: imagecache_desaturate failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_desaturate zlyhalo. Obrázok: %image, dáta: %data.

en: Rotation angle
sk: Uhol rotácie

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
sk: Veľkosť v stupňoch, o ktorú má byť obrázok otočený. Kladné čísla otáčajú v smere hodinových ručičiek, záporné v protismere hodinových ručičiek.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
sk: Náhodne určiť uhol rotácie pre každý z obrázkov. Uhol uvedený vyššie je použitý ako maximum.

en: imagecache_rotate_image failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_rotate_image zlyalo. obrázok: %image, dáta: %data.

en: <strong>NOTE:</strong> The sigma parameter below is currently <em>only</em> used when the Imagemagick toolkit is active.
sk: <strong>POZNÁMKA:</strong> Parameter sigma je používaný <em>len</em> keď je Imagemagick toolkit aktívny.

en: Radius
sk: Polomer

en: The radius of the gaussian, in pixels, not counting the center pixel. If you're using Imagemagick, you can set this to 0 to let Imagemagick select a suitable radius. Typically 0.5 to 1 for screen resolutions. (default 0.5)
sk: Polomer Gaussovej funkcie v pixeloch, bez stredového pixela. Ak používate Imagemagick, môžete to nastaviť na 0 a Imagemagick si zvolí vhodný polomer. Typicky od 0.5 do 1 pre rozlíšenie obrazovky. (predvolené 0.5)

en: The standard deviation of the gaussian, in pixels. General rule of thumb: if radius < 1 then sigma = radius, else sigma = sqrt(radius). (default 0.5)
sk: Štandardná odchýlka Gaussovej funkcie v pixeloch. Všeobecné pravidlo: ak polomer < 1 potom sigma = polomer, inak sigma = sqrt (polomer). (predvolené 0,5)

en: The percentage of the difference between the original and the blur image that is added back into the original. Typically 50 to 200. (default 100).
sk: Percento rozdielu medzi pôvodným a rozostreným obrázkom, ktorý je pridaný späť do pôvodného. Obvykle 50-200. (predvolené 100).

en: The threshold, as a fraction of max RGB levels, needed to apply the difference amount.  Typically 0 to 0.2. (default 0.05).
sk: Hraničná hodnota, ako zlomok max. úrovne RGB, potrebnej na uplatnenie rozdielnej hodnoty. Typicky od 0 do 0.2. (predvolené 0.05).

en: imagecache_sharpen_image failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_sharpen_image zlyhal. obrázok: %image, dáta: %data.

en: @preset image
sk: @preset obrázok

en: @preset image linked to node
sk: @preset obrázok odkazujúci na uzol

en: @preset image linked to image
sk: @preset obrázok odkazujúci na obrázok

en: @preset file path
sk: @preset cesta

en: Failed generating an image from %image using imagecache preset %preset.
sk: Chyba pri generovaní obrázka z %image použitím imagecache predvoľby %preset.

en: non-existant action %action
sk: akcia %action neexistuje

en: Failed to create imagecache directory: %dir
sk: Zlyhanie pri vytváraní imagecatce priečinka: %dir

en: action(id:%id): %action failed for %src
sk: akcia (id:%id): %action zlyhala pre %src

en: Unknown file type(%path) stat: %stat
sk: Neznámy typ súboru(%path) stav: %stat

en: imagecache_resize_image failed. image: %image, data: %data.
sk: imagecache_resize_image zlyhalo. obrázok: %image, dáta: %data.

en: administer imagecache
sk: administrácia imagecache

en: flush imagecache
sk: vyprázdniť imagecache

en: view imagecache
sk: zobraziť imagecache

en: Flush
sk: Vyprázdniť

en: Preset Namespace
sk: Meno predvoľby

en: The namespace is used in URL's for images to tell imagecache how to process an image. Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
sk: Meno je použité v URL odkazoch obrázkov pre odovzdanie informácie pre imagecache o tom, ako ma spracovať obrázok. Prosím použite len alfanumerické znaky, podčiarniky (_) a pomlčky (-) pre názvy predvoľby.

en: The specified preset was not found
sk: Špecifikovaná predvoľba nebola nájdená

en: Are you sure you want to delete the preset %preset?
sk: Naozaj chcete vymazať predvoľbu %preset?

en: Are you sure you want to flush the preset %preset?
sk: Naozaj chcete vyprázdniť cache predvoľby %preset?

en: New Actions
sk: Nové akcie

en: Add !action
sk: Pridať !action

en: Update Action
sk: Upraviť akciu

en: Are you sure you want to delete the !action action from preset !preset?
sk: Naozaj chcete odstrániť akciu !action z predvoľby !preset?

en: The action has been deleted.
sk: Akcia bola odstránená.

en: Administer imagecache presets and actions.
sk: Spravovať prednastavenia a akcie imagecache.

en: Add new preset
sk: Pridať nové prednastavenie

en: The primary identifier for an imagecache_preset.
sk: Primárny identifikátor pre imagecache_preset.

en: The primary identifier for an imagecache_action.
sk: Primárny identifikátor pre imagecache_action.

en: The weight of the action in the preset.
sk: Váha akcie v predvoľbe.

en: The module that defined the action.
sk: Modul, ktorý definuje akciu.

en: The unique ID of the action to be executed.
sk: Unikátne ID akcie, ktorá má byť vykonaná.

en: The configuration data for the action.
sk: Konfiguračné údaje pre akciu.

en: ImageCache Directory
sk: Adresár pre ImageCache

en: %p is not writeable by the webserver.
sk: Webserver nemá práva na zápis pre %p.

en: An unknown error occured.
sk: Vyskytla sa neznáma chyba.

en: An unknown error occured trying to verify %p is a directory and is writable.
sk: Vyskytla sa neznáma chyba pri kontrole či je %p adresár a či je zapisovateľný.

en: ImageCache Temp Directory
sk: Dočasný adresár pre ImageCache

en: Dynamic image manipulator and cache.
sk: Dynamický manipulátor a cacheovanie obrázkov.

en: ImageCache User Interface.
sk: Používateľské rozhranie pre ImageCache.

en: Print
sk: Tlačiť

en: %keys (@type).
sk: Hľadané: %keys (@type).

en: Locked
sk: Zamknuté

en: Registration form
sk: Registračný formulár

en: The e-mail address %mail is not valid.
sk: E-mailová adresa %mail nie je platná.

en: Your message
sk: Vaša správa

en: Data
sk: Údaje

en: Selection type
sk: Typ výberu

en: No name
sk: Bez názvu

en: Text only
sk: Iba text

en: Module help index
sk: Index pomocníka modulov

en: Search help
sk: Hľadať pomoc

en: Advanced help
sk: Pokročilá pomoc

en: Allow advanced help and documentation.
sk: Povoliť pokročilého pomocníka a dokumentáciu.

en: A example help module to demonstrate the advanced help module.
sk: Ukážkový pomocný modul pre demonštráciu modulu pokročilej pomoci.

en: Upload error. Could not move file %file to destination %destination.
sk: Chyba nahrávania. Nemôžem presunúť súbor %file na miesto %destination.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
sk: Chyba validácie, skúste to prosím znova. Pokiaľ chyba pretrváva, kontaktujte administrátora webu.

en: In moderation
sk: Na moderovanie

en: Skip to main content
sk: Skočiť na hlavný obsah

en: The selected file %file could not be copied.
sk: Vybraný súbor %file sa nedá skopírovať.

en: Color set
sk: Množina farieb

en: Content ID
sk: ID obsahu

en: Ordered list
sk: Usporiadaný zoznam

en: Unordered list
sk: Neusporiadaný zoznam

en: About
sk: Informácie o

en: Require
sk: Požadované

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať malé/veľké písmená

en: Content bottom
sk: Spodok obsahu

en: Add row
sk: Pridať riadok

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
sk: Ak nie je počet polí dostatočný, kliknite sem a pridajte ďalšie možnosti.

en: Remove disabled strings
sk: Odstrániť nepovolené reťazce

en: Attach your *.po file here to import the string overrides.
sk: Pripojte sem váš *.po súbor pre naimportovanie nahradení reťazcov.

en: Which language to import the overrides to.
sk: Jazyk, do ktorého budú naimportované nahradenia.

en: The overrides have been imported.
sk: Nahradenia boli naimportované.

en: A file to import is required.
sk: Je požadovaný súbor pre naimportovanie.

en: The language you would like to export.
sk: Jazyk, ktorý chcete exportovať.

en: The <strong>String Overrides</strong> module provides a quick and easy way of replacing text.
sk: Modul <strong>String Overrides</strong> poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob pre nahradenie textov.

en: Upload a *.po file here to import a collection of strings.
sk: Nahrajte sem *.po súbor pre naimportovanie kolekcie reťazcov.

en: The following is a generated *.po file. You can use this feature to backup the current String Overrides.
sk: Ďalej je vygenerovaný *.po súbor. Môžete použiť túto funkciu pre zálohu aktuálnych nahradení reťazcov.

en: The following provides a quick and easy way of replacing text.
sk: Ďalej poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob pre nahradenie textov.

en: The following provides a quick and easy way of replacing text in @lang.
sk: Ďalej poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob pre nahradenie textov v jazyku @lang.

en: administer string overrides
sk: administrácia string overrides

en: String overrides
sk: Nahradenia textov

en: Provides a quick and easy way of replacing text on the site.
sk: Poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob pre nahradenie textov na stránke.

en: Import a set of overrides from a *.po file.
sk: Importovať množinu nahradení z *.po súboru.

en: String Overrides Javascript
sk: Javascript nahradenia textov

en: String Overrides
sk: Nahradenia textov

en: Provides a quick and easy way of replacing text.
sk: Poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob pre nahradenie textov.

en: If set, a list of the destination URLs for the page links will be displayed at the bottom of the page.
sk: Ak je nastavené, zoznam vybraných URL odkazov pre tlač  bude zobrazený na spodku stránky.

en: Include comments in printer-friendly version
sk: Zahrnúť komentáre do verzie pre tlač

en: When this option is active, user comments are also included in the printer-friendly version. Requires the comment module.
sk: Ak je táto možnosť aktívna, používateľské komentáre budú taktiež zahrnuté do verzie pre tlač. Vyžaduje modul komentárov.

en: New window method
sk: SPôsob otvorenia nového okna

en: Use HTML target (does not validate as XHTML Strict)
sk: Použiť HTML atribút target (nie je platný v jazyku XHTML Strict)

en: Use Javascript (requires browser support)
sk: Používať Javascript (vyžaduje podporu na strane prehliadača)

en: Choose the method used to open pages in a new window/tab.
sk: Vyberte spôsob, ktorý sa bude používať na otváranie nového okna/karty.

en: Logo options
sk: Nastavenia loga

en: Logo type
sk: Typ loga

en: None (Disabled)
sk: Žiadna (Vypnutá)

en: Current theme's logo
sk: Logo z aktuálnej témy

en: User-specified
sk: Vlastný typ

en: Select the type of logo to display on the printer-friendly version. In case of a user-specified location, insert the path or URL below.
sk: Vyberte typ loga, ktorý sa zobrazí vo verzii pre tlač. V prípade, že vyberiete vlastný typ loga, zadajte ku nemu cestu alebo URL adresu.

en: Upload logo
sk: Nahrať logo

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
sk: Pokiaľ nemáte priamy prístup na server, použite toto pole pre nahratie loga webu na server.

en: Footer options
sk: Nastavenia päty

en: Footer type
sk: Typ päty

en: Site's footer
sk: Päta použitá na stránke

en: Select the type of footer to display on the printer-friendly version. In case of a user-specified footer, insert it below.
sk: Vyberte typ päty, ktorá sa zobrazí vo verzii pre tlač. V prípade, že vyberiete vlastný typ päty, zadajte ju nižšie.

en: Web page options
sk: Nastavenia webovej stránky

en: Links area
sk: V oblasti pre odkazy

en: Content corner
sk: V rohu príspevku

en: Choose the location of the link(s) to the printer-friendly page. The Links area is usually below the node content, whereas the Content corner is placed in the upper-right corner of the node content. Unselect all options to disable the link. Even if the link is disabled, you can still view the print version of a node by going to !path/nid where nid is the numeric id of the node.
sk: Vyberte umiestnenie odkazu(ov) pre tlač. Oblasť pre odkazy je zvyčajne dole pod príspevkom, zatiaľčo roh príspevku je umiestnený v pravom hornom rohu príspevku. Ak nechcete zobraziť odkazy, odznačte všetky možnosti. Aj keď je odkaz vypnutý, stále môžete zobraziť verziu príspevku pre tlač použitím odkazu !path/nid pričom nid je poradové číslo (ID) príspevku.

en: Advanced link options
sk: Rozšírené možnosti odkazov

en: Icon only
sk: Iba ikony

en: Icon and Text
sk: Ikony a text

en: Select the visual style of the link.
sk: Vyberte vzhľad odkazov.

en: Link visibility
sk: Viditeľnosť odkazov

en: Link class
sk: CSS trieda v odkazoch

en: This can be used by themers to change the link style or by jQuery modules to open in a new window (e.g. greybox or thickbox). Multiple classes can be specified, separated by spaces.
sk: Táto hodnota môže byť použitá na zmenu vzhľadu odkazov alebo na otvorenie odkazov v novom okne pomocou modulu jQuery (napr. v greyboxe alebo thickboxe). Viacero tried môžete oddeliť medzerami.

en: Show link in system (non-content) pages
sk: Zobraziť odkaz na systémových stránkach

en: Setting this option will add a printer-friendly version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
sk: Nastavenie tejto možnosti pridá odkaz na verziu pre tlač na stránky vytvorené Drupalom alebo jeho zapnutými modulmi.

en: Published on %site_name
sk: Zverejnené na %site_name

en: retrieved on %date
sk: získaný %date

en: Adds a printer-friendly version link to content and administrative pages.
sk: Pridá odkaz na verziu optimalizovanú pre tlač na stránky s obsahom a administráciou.

en: Web page
sk: Web stránka

en: Printer-friendly Page settings are available under !link
sk: Nastavenia stránok optimalizovaných pre tlač sú dostupné na stránke !link

en: Create new profile
sk: Vytvoriť nový profil

en: Column
sk: Stĺpec

en: Default sort
sk: Predvolené poradie

en: sort by @s
sk: triediť podľa @s

en: and
sk: a

en: Choose an action
sk: Zvoľte akciu

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
sk: URL, na kterú má byť používateľ presmerovaný. Môže to byť vnútoná URL, napr. node/1234, alebo externá URL, napr. http://drupal.org.

en: Optional URL
sk: Voliteľná URL adresa

en: At least one title or URL must be entered.
sk: Minimálne názov alebo URL musí byť zadané.

en: You cannot enter a title without a link url.
sk: Nedá sa zadať názov linky bez URL adresy.

en: Title, as link (default)
sk: Názov ako linka (predvolené)

en: URL, as link
sk: URL ako linka

en: Short, as link with title "Link"
sk: Krátke, ako linka z názvom "Linka"

en: Separate title and URL
sk: Oddelene názov a URL

en: - Select -
sk: - Zvoľte -

en: Suggestions
sk: Návrhy

en: Additional information
sk: Doplňujúce informácie

en: Add @type
sk: Pridať @type

en: Personal welcome message
sk: Osobná uvítacia správa

en: 
    We have created an account for you on !site
    !url.
    
    You can log in to the site with the following username and password
    
    !name
    !password
    
    Please change your password after the first time you log in.
    
    Welcome to !site
sk: 
    Vytvorili sme pre vás účet v lokalite !site
    !url.
    
    Môžete sa prihlásiť použitím nasledujúceho používateľského mena a hesla
    
    !name
    !password
    
    Prosím zmeňte si svoje heslo po prvom prihlásení.
    
    Vitajte na lokalite !site

en: Parent comment
sk: Nadradený komentár

en: The parent comment.
sk: Nadradený komentár

en: Author's website
sk: Web stránka autora

en: Reply-to link
sk: Odkaz odpovedať

en: Provide a simple link to reply to the comment.
sk: Poskytovať jednoduchý odkaz pre odpoveď ku komentáru.

en: Text to display
sk: Text na zobrazenie

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
sk: Nový weformulár %title bol vytvorený. Pridajte do neho nové polia z ponuky nižšie.

en: Submission deleted.
sk: Odoslanie zmazané.

en: field
sk: pole

en: Started
sk: Začaté

en: Allow users to undo their votes
sk: Povoliť používateľom zrušiť vlastný hlas

en: Stars
sk: Hviezdy

en: View settings
sk: Nastavenia pohľadu

en: Week @week
sk: Týždeň @week

en: Delete view
sk: Vymazať pohľad

en: Primary Key: Unique cache ID.
sk: Primárny kľúč: Jedinečné ID prednačítavania.

en: A collection of data to cache.
sk: Kolekcia dát na prednačítavanie.

en: A Unix timestamp indicating when the cache entry should expire, or 0 for never.
sk: Unixová časová známka určuje kedy vyprší platnosť záznamu v dočasnej pamäti, 0 znamená, že bude stále platný.

en: A Unix timestamp indicating when the cache entry was created.
sk: Unixová časová známka určuje kedy bol vytvorený záznam v dočasnej pamäti.

en: Any custom HTTP headers to be added to cached data.
sk: Používateľské HTTP hlavičky, ktoré sa budú pridávať k údajom vo vyrovnávacej pamäti.

en: A flag to indicate whether content is serialized (1) or not (0).
sk: Príznak zreťazenia obsahu (1=zreťazený, 0=nezreťazený)

en: Choose
sk: Vybrať

en: Step
sk: Krok

en: Time ago
sk: Pred

en: Create @name
sk: Vytvoriť @name

en: @type %title has been deleted.
sk: @type %title bol vymazaný.

en: Imagecache presets
sk: Imagecache predvoľby

en: Crop
sk: Orezať

en: Not enabled
sk: Nie je povolené

en: GD !format Support
sk: Podpora GD !format

en: Profile Name
sk: Názov profilu

en: The taxonomy vocabulary ID
sk: ID taxonomického slovníka

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
sk: Pokyny zobrazené používateľovi pod týmto poľom vo formulári pre editáciu.<br />Povolené HTML značky: @tags

en: &lt;none&gt;
sk: - žiadne -

en: You're not allowed to input PHP code.
sk: Nemôžete vkladať PHP kódy.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
sk: Tento PHP kód bol nastavený administrátorom a bude nahradený ľubovoľnou hodnotou zadanou vyššie.

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
sk: Možné hodnoty, ktoré toto pole môže obsahovať. Zadajte jednu hodnotu na riadok, vo formáte kľúč|označenie. Kľúčom je hodnota, ktorá bude uložená do databázy a musí sa zhodovať s typom poľa(%type). Označenie je voliteľné. Ak nie je definované, tak kľúč sa požije ako označenie.<br />Povolené HTML značky: @tags

en: Related Content
sk: Príbuzný obsah

en: Number of stars
sk: Počet hviezd

en: Star Labels
sk: Popis hviezd

en: These star labels appear as the link title when javascript is enabled as well as the select list options when javascript is disabled.
sk: Tieto popisy sa objavia ako popis odkazu, pokiaľ je zapnutý Javasciprt, rovnako ako možnosť výberu, keď je Javascript vypnutý.

en: Display labels on mouse over
sk: Zobraziť popisy pri nájazde myšou

en: When enabled, the star labels will dynamically appear underneath the stars as the user hovers over each star to provide a more descriptive qualitative meaning for each star value.
sk: Pokiaľ je povolené, popisy sa objavia dynamicky pri nájazde myšou pre lepšiu predstavu o hodnote hlasu.

en: Star @star label
sk: Popis hviezdy @star

en: Cancel label
sk: Zrušiť popis

en: Direct rating widget
sk: Ovládací prvok pre priame hodnotenie

en: These settings allow you to display a rating widget to your users while they are viewing content of this type. Rating will immediately register a vote for that piece of content.
sk: Tieto nastavenia umožňujú zobraziť hlasovanie pri prehliadaní obsahu. Hodnotenie sa ihneď zaregistruje pre daný obsah.

en: Star display style
sk: Štýl zobrazenia použitím hviezd

en: Display average vote value
sk: Zobraziť priemerné hodnotenie

en: Display user vote value
sk: Zobraziť hodnotenie používateľa

en: User vote if available, average otherwise
sk: Zobraziť hodnotenie používateľa, pokiaľ je k dispozícii, inak priemerné

en: Both user and average vote
sk: Zobraziť hodnotenie používateľa aj priemerné hodnotenie

en: Text display style
sk: Štýl zobrazenia pomocou textu

en: Display no text beneath stars
sk: Nezobrazovať text pod hviezdami

en: Current average in text
sk: Aktuálny priemer

en: User current vote in text
sk: Používateľove hodnotenie

en: Show widget title
sk: Zobraziť nadpis ovládacieho prvku

en: Direct rating widget preview
sk: Náhľad ovládacieho prvku priameho hodnotenia

en: Effect
sk: Efekt

en: starting from @count
sk: začínajúc od @count

en: Landscape
sk: Na šírku

en: Portrait
sk: Na výšku

en: Please select a file.
sk: Zvoľte prosím súbor.

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: The language the content is in.
sk: Jazyk, v ktorom je obsah napísaný.

en: edit order and titles
sk: upraviť poradie a názvy

en: User roles
sk: Kategórie používateľov

en: Rating
sk: Hodnotenie

en: Acronym
sk: Skratka

en: Title only
sk: Iba názov

en: Dates
sk: Dátumy

en: Post new comment
sk: Poslať nový komentár

en: Inherit
sk: Zdediť

en: Maximum resolution for Images
sk: Maximálne rozlíšenie pre obrázky

en: Defines an image field type.
sk: Definovať typ obrázkového poľa.

en: Mime type
sk: Mime typ

en: Use default
sk: Použiť predvolené

en: Subscribe user to group
sk: Prihlásiť používateľa do skupiny

en: User who will be subscribed
sk: Používateľ, ktorý bol prihlásený

en: Unsubscribe user from group
sk: Odhlásiť používateľa zo skupiny

en: User who will be unsubscribed
sk: Používateľ, ktorý bol odhlásený

en: Subscription is approved
sk: Prihlásenie je schválené

en: User is group member
sk: Používateľ je člen skupiny

en: Save order
sk: Uložiť poradie

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
sk: Maximálne povolené rozlíšenie obrázka (napr. 640x480). Ak ho nechcete obmedzovať, nastavte 0. Ak je nainštalovaný <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a>, budú obrázky, ktoré prekročia zadanú veľkosť zmenšené.

en: Page !current of !total
sk: Strana !current z !total

en: Video !current of !total
sk: Video !current z !total

en: Download Original
sk: Prevziať originál

en: Use lightbox2 lite
sk: Použiť lightbox2 lite

en: Force visibility of navigation links
sk: Vynútiť zobrazenie navigačných odkazov

en: Text for image original link
sk: Text odkazu originálneho obrázku

en: Image count text
sk: Text počtu obrázkov

en: Page count text
sk: Text počtu strán

en: Video count text
sk: Text počtu videí

en: Image resize settings
sk: Text nastavení zmeny veľkosti obrázku

en: Disable resizing feature
sk: Vypnúť funkciu zmeny veľkosti

en: Disable zoom in / out feature
sk: Vypnúť funkciu priblíženia/oddialenia

en: Enable contact form support
sk: Povoliť podporu kontaktného formulára

en: Enabling this option will modify all contact links so that the contact form appears in a lightbox.
sk: Povolenie tejto funkcie upraví všetky kontaktné odkazy tak, že bude kontaktný formulár zobrazený pomocou lightboxu.

en: Video settings
sk: Nastavenia videa

en: Enable video support
sk: Povoliť podporu videa

en: Path to FLV Player
sk: Cesta pre FLV Player

en: Page specific lightbox2 settings
sk: Nastavenia pre Lightbox2 špecifické pre danú stránku

en: Load only on the listed pages.
sk: Nahrať len na uvedených stránkach.

en: Load on every page except the listed pages.
sk: Nahrať na každej stránke okrem uvedených.

en: Enable lightbox2 on specific pages
sk: Povoliť lightbox2 na špecifických stránkach

en: No grouping
sk: Bez zoskupovania

en: Location of javscript
sk: Umiestnenie javscript

en: Border size
sk: Veľkosť orámovania

en: Lightbox color
sk: Lightbox farba

en: Distance from top
sk: Vzdialenosť od vrchu

en: Animation settings
sk: Nastavenia animácie

en: You must enter a size greater than 0 pixels.
sk: Zadaná veľkosť musí byť väčšia ako 0 px.

en: You must enter a size greater than 0 pixels.  Leave blank for default positioning.
sk: Treba zadať veľkosť väčšiu ako 0 pixlov.
    Ak nezadáte nič, použije sa predvolené nastavenie.

en: You must enter a duration between 0 and 10 seconds.
sk: Treba zadať trvanie medzi 0 a 10 sekúnd.

en: The slideshow interval is the length of time in seconds an image is visible before the slideshow shows the next image.
sk: Interval prezentácie je čas v sekundách, počas ktorého je obrázok zobrazený pred tým, ako bude zobrazený ďalší obrázok.

en: Automatically start slideshow
sk: Automaticky spustiť prezentáciu

en: When enabled the slideshow will automatically start.
sk: Keď je povolené, prezentácia začne automaticky.

en: Automatically exit slideshow
sk: Automaticky opustiť prezentáciu

en: When enabled the lightbox will automatically close after displaying the last image.
sk: Keď je povolené, lightbox bude automaticky zatvorený po zobrazení posledného obrázku.

en: Show play / pause button
sk: Zobraziť tlačidlo prehrať / zastaviť

en: Pause slideshow on "Next Image" click
sk: Zastaviť prezentáciu po kliknutí na "Ďalší obrázok"

en: Pause slideshow on "Previous Image" click
sk: Zastaviť prezentáciu po kliknutí na "Predchádzajúci obrázok"

en: The default width of the iframe in pixels.
sk: Predvolená šírka rámika v pixeloch.

en: The default height of the iframe in pixels.
sk: Predvolená výška rámika v pixeloch.

en: Enable border
sk: Povoliť okraj

en: The "default width" value must be numeric.
sk: Hodnota predvolenej šírky musí byť číslo.

en: The "default height" value must be numeric.
sk: Hodnota predvolenej výšky musí byť číslo.

en: HTML content
sk: Obsah HTML

en: Image node settings
sk: Nastavenia obrázkového uzla

en: Lightbox image display size
sk: Veľkosť zobrazeného obrázka v Lightboxe

en: Select which image size will be loaded in the lightbox.  This only applies to images uploaded with the Image module.
sk: Zvoľte, ktorá veľkosť obrázka bude načítaná do lightboxu. Toto sa použije iba na obrázky nahraté modulom Image.

en: Image trigger size
sk: Veľkosť spúšťača obrázka

en: Select which image size, when clicked on, will automatically trigger the lightbox.  This only applies to images uploaded with the Image module.
sk: Zvoľte, veľkosť obrázka, ktorá sa automaticky načíta v lightboxe, po kliknutí na obrázok. Toto sa použije iba na obrázky nahraté modulom Image.

en: Checking this box will disable the lightbox for images in gallery lists.  This means it is possible to open a gallery by clicking on the teaser image, but the lightbox will still appear when viewing images within the gallery.  This only applies to image galleries created with the "image gallery" module.
sk: Označením tohto políčka vypnete ligtbox pre obrázky v zozname galérií. To znamená, že bude možné otvoriť galériu kliknutím na ukážkový obrázok, ale lightbox sa bude stále zobrazovať pri prezeraní obrázkov v galérií. Platí to iba na galérie vytvorené modulom "image gallery".

en: Flickr images
sk: Obrázky Flickr

en: Gallery2 images
sk: Obrázky Gallery2

en: Custom image trigger classes
sk: Vlastné spúšťacie triedy obrázkov

en: List the image classes which should trigger the lightbox when clicked on.  Put each class on a separate line.
sk: Zoznam tried obrázkov, ktoré spustí lightbox pri kliknutí. Každú triedu vložte na nový riadok.

en: Acidfree settings
sk: Nastavenia Acidfree

en: Checking this box will disable the lightbox for images in gallery lists.  This means it is possible to open a gallery by clicking on the teaser image, but the lightbox will still appear when viewing images within the gallery.  This only applies to image galleries created with the "acidfree" module.
sk: Označením tohto políčka vypnete ligtbox pre obrázky v zozname galérií. To znamená, že bude možné otvoriť galériu kliknutím na ukážkový obrázok, ale lightbox sa bude stále zobrazovať pri prezeraní obrázkov v galérií. Platí to iba na galérie vytvorené modulom "acidfree".

en: Enable lightbox for Acidfree videos
sk: Povoliť lightbox pre videá Acidfree

en: Enables Lightbox2 for Drupal
sk: Sprístupňuje Lightbox2 pre Drupal

en: Image links with 'rel="lightbox"' in the &lt;a&gt; tag will appear in a Lightbox when clicked on.
sk: Odkazy s obrázkami s 'rel="lightbox"' medzi znakmi &lt;a&gt; pri kliknutí zobrazia Lightbox.

en: To add a lightbox to your images, add rel="lightbox" attribute to any link tag to activate the lightbox. For example:
sk: Na pridanie lightboxu na vaše obrázky pridajte atribút rel="lightbox" pre každý tag odkazu na zapnutie lightboxu. Napríklad:

en: If you have a set of related images that you would like to group, then you will need to include a group name between square brackets in the rel attribute. For example:
sk: Pokiaľ máte skupinu súvisiacich obrázkov, ktorú chcete dať do skupiny budete musieť vložiť meno skupiny medzi hranaté zátvorky v atribúte rel. Na príklad:

en: There are no limits to the number of image sets per page or how many images are allowed in each set.
sk: Nie sú žiadne limity na počet skupín obrázkov na jednu stánku, alebo koľko obrázkov je povolených v jednej skupine.

en: Basic example:
sk: Jednoduchý príklad:

en: Disable Lightbox iframe filter
sk: Zakázať Lightbox iframe filter

en: Lightbox2 image
sk: Lightbox2 obrázok

en: download original image
sk: prevziať originálny obrázok

en: Allows the user to configure the lightbox2 slideshow functionality
sk: Umožniť používateľovi konfigurovať funkčnosť lightbox2 prezentácie

en: HTML Content
sk: HTML obsah

en: Automatic image handling
sk: Automatické spracovávanie obrázkov

en: Allows the user to configure the lightbox2 automatic image handling settings
sk: Umožniť používateľovi konfigurovať nastavenia lightbox2 automatického spracovávania obrázkov.

en: The date the node was last updated.
sk: Dátum poslednej aktualizácie uzla.

en: In the form of WW (01 - 53).
sk: Vo formáte TT (01-53).

en: Category ID
sk: ID kategórie

en: Direction
sk: Smer

en: @label (!name) - Allowed values
sk: @label (!name) - Povolené hodnoty

en: %name: illegal value.
sk: %name: nesprávna hodnota.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
sk: %name: meno nemôže byť dlhšie ako %max znakov.

en: Invalid display id @display
sk: Nesprávne id zobrazenia @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
sk: Chyba: obsluha pre @table > @field neexistuje!

en: Do not use a relationship
sk: Nepoužiť vzťah

en: Display type
sk: Typ zobrazenia

en: Please select
sk: Prosím vyberte si

en: Message subject
sk: Predmet správy

en: Custom template
sk: Užívateľská šablóna

en: Backup and Migrate
sk: Záloha a migrácia

en: Backup/restore your database or migrate data to or from another Drupal site.
sk: Zálohuje/Obnovuje vašu databázu alebo migruje dáta do alebo z inej Drupal stránky.

en: Backup the database.
sk: Zálohovať databázu.

en: Restore the database from a previous backup
sk: Obnoviť databázu z predchádzajúcej zálohy

en: restore from backup
sk: obnoviť zo zálohy

en: Backup every
sk: Zálohovať každé(ých)

en: Number of Backup files to keep
sk: Počet súborov zálohy, ktoré budú ponechané

en: Exclude the following tables altogether
sk: Vylúčiť nasledujúce tabuľky celkom

en: The selected tables will not be added to the backup file.
sk: Označené tabuľky nebudú pridané do súboru zálohy.

en: Exclude the data from the following tables
sk: Vylúčiť dáta z nasledujúcich tabuliek

en: The selected tables will have their structure backed up but not their contents. This is useful for excluding cache data to reduce file size.
sk: Označené tabuľky budú mať zálohovanú štruktúru, ale nie ich obsah. Toto je užitočné pre vylúčenie cache dát, výsledkoch čoho môže byť zredukovanie veľkosti súboru zálohy.

en: Backup file name
sk: Meno súboru zálohy

en: No Compression
sk: Bez kompresie

en: Compression
sk: Kompresia

en: Append a timestamp.
sk: Pripojiť časovú značku

en: Timestamp format
sk: Formát časovej značky

en: Should be a PHP <a href="!url">date()</a> format string.
sk: Mal by to byť formátovací reťazec pre PHP funkciu <a href="!url">date()</a>.

en: Save these settings.
sk: Uložiť tieto nastavenia

en: Upload a Backup File
sk: Nahrať súbor zálohy

en: Upload a backup file created by this version of this module. For other database backups please use another tool for import. Max file size: %size
sk: Nahrať súbor zálohy vytvorený pomocou tejto verzie tohto modulu. Pre iné typy zálohy databázy prosím použite iný nástroj pre import. Maximálna veľkosť súboru: %size

en: Unable to open file %file to restore database
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor %file pre obnovu databázy

en: Security notice: Backup and Migrate was unable to write a test text file to the destination directory %directory, and is therefore unable to check the security of the backup destination. Backups to the server will be disabled until the destination becomes writable and secure.
sk: Bezpečnostné upozornenie: Backup and Migrate nemohol zapísať testovací textový súbor do cieľového priečinka %directory a je preto nemožné skontrolovať bezpečnosť cieľového priečinka zálohy. Zálohy na server budú vypnuté pokiaľ nebude cieľový priečinok zapisovateľný a bezpečný.

en: Security notice: Backup and Migrate will not save backup files to the server because the destination directory is publicly accessible. If you want to save files to the server, please secure the '%directory' directory
sk: Bezpečnostné upozornenie: Backup and Migrate nebude ukladať súbory zálohy na server, pretože cieľový priečinok je verejne prístupný. Ak chcete uložiť súbory na server prosím zabezpečte priečinok '%directory'

en: perform backup
sk: vykonať zálohu

en: access backup files
sk: prístup k súborom zálohy

en: delete backup files
sk: odstrániť súbory zálohy

en: Backup or migrate the Drupal Database quickly and without unnecessary data.
sk: Záloha alebo migrácia Drupal databázy rýchlo a bez nepotrebných dát.

en: The cache has been cleared.
sk: Cache bola vyčistená

en: Congo (Kinshasa)
sk: Kongo (Zair)

en: Congo (Brazzaville)
sk: Kongo

en: Ivory Coast
sk: Pobrežie Slonoviny

en: Serbia And Montenegro
sk: Srbsko a Čierna Hora

en: Hong Kong S.A.R., China
sk: Hong Kong

en: Isle of Man
sk: Ostrov Man

en: Montenegro
sk: Čierna Hora

en: Macao S.A.R., China
sk: Makao, Čína

en: Saint Pierre and Miquelon
sk: Svätý Pierre a Miquelon

en: Serbia
sk: Srbsko

en: Default sort order
sk: Predvolené poradie

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
sk: Bezpečnostné upozornenie: Nie je možné zapisovať do súboru .htaccess. Prosím, vytvorte súbor .htaccess v priečinku %directory, ktorý bude obsahovať nasledujúce riadky: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sk: Povolené sú len tieto typy súborov: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sk: Veľkosť súboru je %filesize, ale maximálna veľkosť súborov, ktoré môžu byť uložené je %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
sk: Veľkosť súboru je %filesize, prekročili ste celkovú veľkosť vášho diskového priestoru, ktorá je %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
sk: Obrázku boli zmenené rozmery tak, aby sa zmestil do maximálnej dovolenej veľkosti %dimensions pixlov.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
sk: Obrázok je veľmi veľký. Maximálne rozmery sú %dimensions bodov.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
sk: Obrázok je veľmi malý. Minimálne rozmery sú %dimensions bodov.

en: No link
sk: Žiadny odkaz

en: Path: !path
sk: Cesta: !path

en: Is not one of
sk: Nie je jeden z

en: Analyze
sk: Analyzovať

en: Flags
sk: Označenia

en: Admin
sk: Administrátor

en: Scheduling
sk: Plánovanie

en: Autocomplete matching
sk: Zhody pre samodokončovanie

en: Starts with
sk: Začína s

en: Secondary links
sk: Sekundárne odkazy

en: Yellow
sk: Žltá

en: Autocomplete
sk: Automatické dokončenie

en: administer module filter
sk: spravovať filter modulov

en: Filter the modules list.
sk: Filtrovať zoznam modulov.

en: Referenced user
sk: Referovaný používateľ

en: File browser
sk: Prehliadač súborov

en: Configuration profiles
sk: Konfigurácia profilov

en: If you don't use any WYSIWYG editor, this feature will allow you to add your images or files as <strong>html code into any plain textarea</strong>. Enter <strong>comma separated textarea IDs</strong> under which you want to enable a link to IMCE. Hint: ID of Body fields in most node types is edit-body.
sk: Ak nepoužívate žiadny WYSIWYG editor, táto funkcia vám umožní pridať obrázky a súbory ako <strong>html kód do ktoréhokoľvek  textového poľa</strong>. Zadajte <strong>čiarkami oddelený zoznam ID textových oblastí</strong>, pri ktorých chcete povoliť odkaz na IMCE. Rada: ID tiel polí väčšiny príspevkov je editovacia oblasť edit-body.

en: Absolute URLs
sk: Absolútne URL adresy

en: Check if you want IMCE to return absolute file URLs.
sk: Zaškrtnite ak chcete aby IMCE vracal absolútne URL cesty k súborom.

en: Default behaviour for existing files during file uploads
sk: Predvolené správanie pre existujúce súbory počas nahrávania

en: Keep the existing file renaming the new one
sk: Zachovať existujúci súbor a nový súbor premenovať

en: Keep the existing file rejecting the new one
sk: Zachovať existujúci súbor a odmietnuť nový súbor

en: Replace the existing file with the new one
sk: Nahradiť existujúci súbor novým súbor

en: Default method for creating thumbnails
sk: Predvolená metóda pre vytváranie náhľadov

en: Scale the image with respect to the thumbnail dimensions.
sk: Prispôsobiť veľkosť obrázku s rešpektovaním rozmerov náhľadu.

en: First scale then crop the image to fit the thumbnail dimensions.
sk: Najprv prispôsobiť veľkosť a potom orezať obrázok, aby zodpovedal rozmerom náhľadu.

en: Assigned profile
sk: Priradené profily

en: For users who have <strong>multiple roles</strong>, <strong>weight</strong> property will determine the assigned profile. Lighter roles that are placed upper will take the precedence. So, an administrator role should be placed over other roles by having a smaller weight, ie. -10.
sk: Pre používateľov, ktorí patria do <strong>viacerých kategórií</strong>, sa  <strong>váha</strong> určí priradeným profilom. Ľahšie kategórie, ktoré sú umiestnené vyššie určujú precedens. Takže kategória administrátorov by mala prebiť  ostatné kategórie priradením menšej váhy( napr. -10).

en: Role-profile assignments
sk: Priradenie profilov k používateľským kategóriám

en: Assign profiles to user roles.
sk: Priradiť  profily k používateľským kategóriám

en: Settings were imported from the profile %name
sk: Nastavenia boli importované z profilu %name

en: Give a name to this profile.
sk: Priradiť meno tomuto profilu.

en: Set to 0 to use the maximum value avaliable.
sk: Pre maximálnu možnú hodnotu zadajte 0.

en: Directory quota
sk: Kvóta pre priečinok

en: Define the upload quota per directory. Total user quota is proportional to the number of directories that the user has upload access to.
sk: Definujte kvótu na nahrávanie pre priečinok. Celková používateľova kvóta bude násobkom počtu priečinkov, do ktorých má používateľ prístup.

en: Total user quota
sk: Celková kvóta pre používateľa

en: You can force total user quota to be a value independent of directory quota. <strong>This quota is calculated using the files table in the database, so that it will not include the files uploaded via FTP or by previous versions of IMCE(4.7.x and 5.x)</strong>. You can either use both quotations together or safely ignore this by setting the value to 0.
sk: Môžete nadradiť celkovú kvótu pre používateľa nad nezávislú hodnotu kvóty priečinka. <strong>Táto kvóta je vypočítaná použitím tabuľky súborov v databáze, takže nezahŕňa súbory nahrané prostredníctvom FTP alebo pomocou predchádzajúcej verzie IMCE(4.7.x a 5.x)</strong>. Môžete súčasne použiť oba typy kvót alebo ignorovať toto nastavenie zadaním hodnoty 0.

en: Set to * to remove the restriction.
sk: Zadajte * ak chcete zrušiť obmedzenia.

en: Maximum image resolution
sk: Maximálne rozlíšenie obrázka

en: Maximum number of files per operation
sk: Maximálny počet súborov na operáciu

en: You can allow users to select multiple files for operations such as delete, resize, etc. Entire batch file operation is executed in a single drupal load, which may be good. However there will be an increase in script execution time, cpu load and memory consumption possibly exceeding the limits of your server, which is really bad. For unlimited number of file handling, set this to 0.
sk: Môžete používateľom povoliť označiť viacero súborov pre operáciu ako napríklad mazanie, zmena veľkosti atď. Súbory sa dávkovo spracujú pri jednej operácii Drupalu, čo môže byť dobré. Avšak počas spracovania scriptu môže neúmerne narásť zaťaženie procesora a spotreba pamäte, čo môže mať za následok obmedzenie zdrojov servera, čo je veľmi zlé. Pre neobmedzený počet spracovávaných súborov, nastavte parameter na 0.

en: Profile has been added.
sk: Profil bol pridaný.

en: Including subdirectories
sk: Vrátane podpriečinkov

en: Directory path
sk: Cesta k priečinku

en: Define directories that users of this profile can access.
    <ul>
    	<li>Use alphanumeric characters as directory paths.</li>
    	<li>To specify file system root, just enter <strong>.</strong>(dot) character.</li>
    	<li>Use <strong>%uid</strong> as a placeholder for user ID. Ex: <em>users/user%uid</em> creates directories such as <em>users/user1</em>, <em>users/user42</em>, etc.</li>
      <li>To remove a directory from the list, leave the directory path blank.</li>
      <li>If you want more flexibility in directory paths you can execute php to return a directory path.<br />
      For php execution your directory path must start with <strong>php:</strong> and the rest must be a valid php code that is expected to return the actual directory path. <br />Ex: <strong>php: return 'users/'.$user->name;</strong> defines <strong>users/USER-NAME</strong> as the directory path.<br />
      A multi-level directory example <strong>php: return date('Y', $user->created).'/'.date('m', $user->created).'/'.$user->uid;</strong> defines <strong>MEMBERSHIP-YEAR/MONTH/USER-ID</strong> as the directory path, resulting in self-categorized user directories based on membership date.<br />
      Note that you should use the $user variable instead of $GLOBALS['user'] since they are not always the same object.</li>
    </ul>
    <p>Note that thumbnails permission does not affect thumbnail creation on upload. See thumbnails decription below.</p>
    <p>If you need more fields, just fill all and save, and you will get two more on the next page.</p>
sk: Definujte priečinky, ku ktorým používatelia budú môcť pristupovať.
    <ul>
    <li>Pre definovanie cesty k priečinku použite alfanumerické znaky.</li>
    <li>Ak chcete definovať kmeňvý priečinok zadajte <strong>.</strong>(bodku) .</li>
    <li>Ako náhradu za ID používateľa použite <strong>%uid</strong>. Napr: <em>pouzivatelia/pouzivatel%uid</em> vytvorí priečinky ako napríklad <em>pouzivatelia/pouzivatel1</em>, <em>pouzivatelia/pouzivatel42</em>, atď.</li>
    <li>Ak chcete odstrániť priečinok zo zoznamu, nechajte cestu k priečinku prázdnu.</li>
    <li>Ak chcete väčšiu flexibilitu v cestách k priečinkom, môžete pri vytváraní cesty k priečinku využiť PHP.<br>
    Pre spustenie PHP cesta musí začínať <strong>php:</strong> a zvyšok musí byť platný php kód, ktorý je potrebný na vytvorenie aktuálnej cesty k priečinku. <br>Napr.: <strong>php: return 'pouzivatelia/'.$user-&gt;name;</strong> vytvorí cestu k priečinku<strong>pouzivatelia/MENO</strong>.<br>
    Príklad viacúrovňových priečinkov <strong>php: return date('Y', $user-&gt;created).'/'.date('m', $user-&gt;created).'/'.$user-&gt;uid;</strong> vytvorí sa ako cesta <strong>ROK/MESIAC/ID-POUZIVATELA</strong>, výsledkom budú priečinky samoorganizujúce priečinky na základe dátumu vytvorenia konta používateľa.<br>
    Všimnite si, že môžete použiť premennú $user miesto $GLOBALS['user'] pretože to nie je vždy rovnaký objekt.</li>
    </ul>
    <p>Všimnite si, že oprávnenia k miniatúram nemajú vplyv na vytváranie miniatúr pri nahrávaní súborov. Viď opis miniatúr nižšie.</p>
    <p>Ak potrebujete viacero polí, stačí ak vyplníte všetky a potom uložíte a získate o dve polia naviac na obnovenej stránke.</p>

en: You may create a list of thumbnail options that users can choose from.
    <ul>
      <li>Use alphanumeric characters as thumbnail names.</li>
      <li>Specify dimensions as <strong>WidthxHeight</strong>.</li>
      <li>Prefix and suffix are strings that are added to original file name to create the thumbnail name.</li>
      <li>An example thumbnail: Name = <strong>Small</strong>, Dimensions = <strong>80x80</strong>, Prefix = <strong>small_</strong></li>
    </ul>
    <p>Note that users will always be able to create thumbnails on file upload no matter what the thumbnail permission is. To disable thumbnail creation on file upload you should not define any thumbnails here.</p>
    <p>If you need more fields, just fill all and save, and you will get two more on the next page.</p>
sk: Môžete vytvoriť zoznam volieb, z ktorého si môže používateľ vybrať.
    <ul>
    <li>Pre mená miniatúr použite alfanumerické znaky.</li>
    <li>Určte rozmery v tvare <strong>ŠírkaxVýška</strong>.</li>
    <li>Predpona a prípona sú reťazce, ktoré sa pridajú k názvu originálneho súboru, pomocou ktorých sa vytvorí názov miniatúry.</li>
    <li>Príklad miniatúry: Meno = <strong>Malý</strong>, Rozmery = <strong>80x80</strong>, Predpona = <strong>maly_</strong></li>
    </ul>
    <p>Všimnite si, že používatelia budú mať možnosť vytvárať miniatúry pri nahrávaní súboru navzdory na to aké sú oprávnenia na miniatúr. Ak chcete vypnúť vytváranie miniatúr pri nahrávaní súboru nedefinujte tu žiadne miniatúry.</p>
    <p>Ak potrebujete viacero polí, stačí ak vyplníte všetky a potom uložíte a získate o dve polia naviac  na obnovenej stránke.</p>

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť profil %name?

en: Profile has been deleted.
sk: Profil bol zmazaný.

en: Import settings from other profiles
sk: Importovať nastavenia z iných profilov

en: Duplicate directory paths are not allowed.
sk: Duplicitná cesta k priečinku nie je povolená.

en: %dirname is not accepted as a proper directory name.
sk: %dirname nie je akceptovateľné ako meno priečinka.

en: Create thumbnails
sk: Vytvoriť miniatúry

en: Selected files
sk: Označené súbory

en: Width x Height
sk: Šírka x Výška

en: Create a new image
sk: Vytvoriť nový obrázok

en: You are not allowed to operate on more than %num files.
sk: Nemáte dovolené pracovať s viac ako %num súbormi súčasne.

en: directory (%dir)
sk: priečinok (%dir)

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
sk: Zistená neplatná voľba. Kontaktujte administrátora webu.

en: Upload failed.
sk: Nahrávanie zlyhalo.

en: File deletion successful: %files.
sk: Zmazanie bolo úspešné: %files.

en: Please specify dimensions within the allowed range that is from 1x1 to @dimensions.
sk: Prosím zadajte rozmery v povolenom rozsahu od 1x1 do @dimensions.

en: File resizing successful: %files.
sk: Zmena rozmerov bola uspešná: %files.

en: Thumbnail creation (%thumbnames) successful for %filename.
sk: Vytváranie miniatúry (%thumbnames) bolo úspešné pre %filename.

en: %filename is not an image.
sk: %filename nie je obrázok.

en: Scaling up is not allowed.
sk: Zmena rozmerov nie je povolená.

en: %filename(%dimensions) already exists.
sk: %filename(%dimensions) už existuje.

en: %filename cannot be resized to %dimensions
sk: %filename nemôže byť zmenený na rozmery %dimensions

en: File browser is set to reject the upload of existing files.
sk: Prehliadač súborov je nastavený tak aby zabránil prepísaniu už existujúcich súborov.

en: Unable to get a working directory for the file browser!
sk: Nedá sa získať pracovný priečinok pre prehliadač!

en: There is no valid directory specified for the file browser!
sk: Pre prehliadač súborov nebol zadaný žiaden platný priečinok!

en: Illegal choice %choice in !name element.
sk: Neplatná voľba %choice v elemente !name.

en: File browsing is disabled in directory %dir.
sk: Prezeranie súborov v priečinku %dir je vypnuté.

en: Do you want to refresh the current directory?
sk: Chcete obnoviť súčasný adresár?

en: Delete selected files?
sk: Zmazať vybrané súbory?

en: Please select a thumbnail.
sk: Prosím vyberte miniatúru.

en: You must select at least %num files.
sk: Musíte označiť aspoň %num súborov

en: Tips
sk: Tipy

en: Select a file by clicking the corresponding row in the file list.
sk: Označte súbor kliknutím na príslušný riadok v zozname súborov.

en: Ctrl+click to add files to the selection or to remove files from the selection.
sk: Pomocou Ctrl+klik pridáte súbory do výberu alebo ich z výberu odstránite.

en: Shift+click to create a range selection. Click to start the range and shift+click to end it.
sk: Pomocou Shift+klik označíte celú oblasť súborov. Kliknite na začiatok oblasti a potom shift+klik na koniec oblasti.

en: Sort the files by clicking a column header of the file list.
sk: Preusporiadanie súborov je možné kliknutím na hlavičku stĺpca zoznamu súborov.

en: Resize the work-spaces by dragging the horizontal or vertical resize-bars.
sk: Zmenu veľkosti pracovných priestorov môžete vykonať ťahaním vodorovných alebo zvislých líšt.

en: Keyboard shortcuts for file list: up, down, left, home, end, ctrl+A.
sk: Klávesové skratky pre zoznam súborov: hore, dolu, vľavo, vpravo, home, end, ctrl+A.

en: Keyboard shortcuts for selected files: enter/insert, delete, R(esize), T(humbnails), U(pload).
sk: Klávesové skratky pre označené súbory: enter/insert, delete, R-zmena veľkosti, T-miniatúry, U-nahrávanie.

en: Keyboard shortcuts for directory list: up, down, left, right, home, end.
sk: Klávesové skratky pre zoznam priečinkov: hore, dolu, vľavo, vpravo, home, end.

en: Limitations
sk: Obmedzenia

en: !num files using !dirsize of !quota
sk: !num súborov používa !dirsize z !quota

en: unlimited quota
sk: neobmedzená kvóta

en: Decimal point
sk: Desatinná čiarka

en: Permanent
sk: Natrvalo

en: Temporary
sk: Dočasne

en: Delimited text
sk: Oddelený text

en: A plain text file delimited by commas, tabs, or other characters.
sk: Obyčajný textový súbor, v ktorom sú hodnoty oddelené čiarkami, tabulátormi alebo inými hodnotami.

en: A file readable by Microsoft Excel.
sk: Súbor čitateľný pomocou Microsoft Excelu.

en: Delimited text format
sk: Formát oddeleného textu

en: Comma (,)
sk: čiarka (,)

en: Tab (\t)
sk: tabulátor (\t)

en: Semicolon (;)
sk: bodkočiarka (;)

en: Colon (:)
sk: dvojbodka (:)

en: Pipe (|)
sk: zvyslý oddelovač (|)

en: Period (.)
sk: bodka (.)

en: Space ( )
sk: medzera ( )

en: Custom date format
sk: Vlastný formát dátumu

en: Revision information
sk: Informácie o revízii

en: Input type
sk: Typ vstupu

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
sk: Vyberte si metódu, ktorá sa použije na získanie návrhov pre samodokončovanie. Uvedomte si, že <em>Obsahuje</em> môže spôsobiť problémy s výkonom na stránkach s tisíckami používateľov.

en: Current coordinates
sk: Aktuálne súradnice

en: If you wish to supply your own latitude and longitude, you may enter them above.  If you leave these fields blank, the system will attempt to determine a latitude and longitude for you from the entered address.  To have the system recalculate your location from the address, for example if you change the address, delete the values for these fields.
sk: Ak si želáte vložiť vašu zemepisnú šírku a dĺžku, môžete ich tu zadať. Ak necháte tieto položky prázdne, tak systém sa pokúsi určiť súradnice podľa zadanej adresy. Ak chcete, aby systém prepočítal vaše umiestnenie podľa adresy (napr. ak zmeníte adresu), vymažte obsah týchto položiek.

en: You may set the location by clicking on the map, or dragging the location marker.  To clear the location and cause it to be recalculated, click on the marker.
sk: Môžete nastaviť umiestnenie kliknutím na mapu alebo presunutím lokalizačnej značky. Vymazať umiestnenie (a vynútiť si jeho prepočítanie) môžete kliknutím na značku.

en: Check this box to delete this location.
sk: Zaškrtnite tento štvorec, ak chcete vymazať umiestnenie

en: Province name
sk: Meno provincie

en: Country name
sk: Meno štátu

en: Generic cache table for caching things not separated out into their own tables. Contributed modules may also use this to store cached items.
sk: Dočasná tabuľka na odkladanie záznamov, ktoré nemajú svoju vlastnú dočasnú tabuľku.  Podporované moduly ju môžu použiť na ukladanie rôznych položiek.

en: Kilometers
sk: kilometre

en: Street only
sk: Iba ulica

en: Is one of
sk: Je jeden z

en: Degrees, minutes, seconds
sk: Stupne, minúty, sekundy

en: Maximum initial zoom
sk: Maximálna počiatočná mierka

en: Polygon default style
sk: Predvolený štýl polygónu

en: Micro
sk: Mikro

en: Standard (GMapTypeControl)
sk: Štandard (GMapTypeControl)

en: Disable Continuous Zoom
sk: Zakázať plynulé približovanie/vzďaľovanie

en: Map: Standard street map.
sk: Mapa: Štandardná cestná mapa

en: The standard default street map. Internal name: G_NORMAL_MAP
sk: Štandardná cestná mapa. Interný názov: G_NORMAL_MAP

en: Satellite: Standard satellite map.
sk: Družica: Štandardná družicová mapa.

en: Satellite view without street overlay. Internal name: G_SATELLITE_MAP
sk: Družicové snímky bez zaznačenej cestnej siete. Interný názov: G_SATELLITE_MAP

en: Hybrid: Hybrid satellite map.
sk: Hybrid: Hybridná družicová mapa.

en: Satellite view with street overlay. Internal name: G_HYBRID_MAP
sk: Družicové snímky so zobrazením cestnej siete. Interný názov: G_HYBRID_MAP

en: Line style
sk: Štýl riadka

en: Use for new and changed lines
sk: Použije sa pre nové a zmenené riadky

en: Polygon style
sk: Štýl polygónu

en: Use for new and changed polygons
sk: Použije sa pre nové a zmenené polygóny

en: Javascript is required to view this map.
sk: Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

en: GMap markers
sk: GMap značky

en: GMap Marker
sk: GMap značka

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Show All
sk: Ukaázať všetko

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
sk: Uzly sú primárnym obsahom Drupal stránok.

en: Comments are responses to node content.
sk: Komentáre sú odpovede na obsah uzlov.

en: Users who have created accounts on your site.
sk: Používatelia, ktorí majú vytvorené kontá na vašej stránke.

en: Current user
sk: Aktuálny používateľ

en: Delete comment
sk: Odstrániť komentár

en: Is empty (NULL)
sk: Je prázdne (NULL)

en: not empty
sk: nie je prázdne

en: Default image
sk: Predvolený obrázok

en: Use default image
sk: Použiť predvolený obrázok

en: Choose a image that will be used as default.
sk: Vybrať obrázok, ktorý bude použitý ako predvolený.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
sk: Maximálne povolená veľkosť obrázku v tvare ŠÍRKAxVÝŠKA (napr. 640x480). Zadajte 0 pre žiadne obmedzenia. Ak je nahraný väčší obrázok, tak bude jeho veľkosť zmenšená na tieto rozmery.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
sk: Tento text bude použitý čítačmi obrazoviek, vyhľadávačmi, alebo keď obrázok nie je možné zobraziť.

en: Ends with
sk: Končí s

en: Join summary
sk: Pripojiť zhrnutie

en: Split summary at cursor
sk: Oddeliť zhrnutie nad pozíciou kurzora

en: An error occurred at
sk: Nastala chyba pri

en: Upload date
sk: Dátum nahrania

en: Do not cache
sk: Nepoužívať cache

en: Wildcard title
sk: Náhodný nadpis

en: <Basic validation>
sk: <Základná kontrola>

en: Use default RSS settings
sk: Použiť predvolené RSS nastavenia

en: Title plus teaser
sk: Nadpis a upútavka

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
sk: Toto sa zobrazí ako meno tohoto bloku v administrácia >> prvky webu >> bloky.

en: The node ID of the node.
sk: ID uzla

en: Tab weight
sk: Dôležitosť karty

en: Dashboard
sk: Nástenka

en: No role
sk: Žiadna kategória používateľov

en: Image preview
sk: Náhľad obrázku

en: Search index
sk: Index vyhľadávania

en: View link
sk: Ukázať link

en: %title field is required.
sk: Pole %title je povinné.

en: The size of the file.
sk: Veľkosť súboru.

en: Link this field
sk: Spojiť toto pole

en: %name was promoted to <em>group administrator</em>.
sk: %name je odteraz <EM>administrátorom skupiny</EM>.

en: %name is no longer a <em>group administrator</em>.
sk: %name už nie je  <EM>administrátorom skupiny</EM>.

en: You may not invite yourself - @self.
sk: Nie je možné pozvať seba - @self.

en: Invalid email address or username: @value.
sk: Neplatá e-mailová adresa alebo meno: @value.

en: %user removed from %group.
sk: %user bol vymazaný zo skupiny %group.

en: Add users
sk: Pridať používateľov

en: No groups available.
sk: Žiadne skupiny

en: Open - membership requests are accepted immediately.
sk: Otvorená - členstvo je akceptované automaticky.

en: Moderated - membership requests must be approved.
sk: Moderovaná - žiadosť o členstvo musí byť schválená.

en: Invite only - membership must be created by an administrator.
sk: Na pozvánky - členstvo môže byť vytvorené iba administrátorom.

en: Closed - membership is exclusively managed by an administrator.
sk: Uzavretá - o členstve rozhoduje iba administrátor.

en: Group language
sk: Jazyk skupiny

en: Delete request
sk: Vymazať žiadosť

en: Add a new !type in this group.
sk: Pridať nový typ !type do skupiny.

en: 1 group | @count groups
sk[0]: Žiadna skupina
sk[1]: 1 skupina
sk[2]: 2 skupiny

en: Format of "From:" field
sk: Formát poľa "Od:"

en: Private groups
sk: Súkromné skupiny

en: Choose whether new groups should be private or public.
sk: Zvoliť či bude nová skupina súkromná alebo verejná.

en: Remove post from all groups
sk: Vymazať príspevok zo všetkých skupín

en: Make post private to its groups
sk: Označí príspevok ako súkromný - iba pre túto skupinu

en: Please <a href="!url">create</a> a group first.
sk: Najskôr treba <A href="!url">vytvoriť</A> skupinu.

en: Set node %id to public.
sk: Nastaviť uzol %id ako verejný.

en: Set node %id to private.
sk: Nastaviť uzol %id ako súkromný.

en: Removed node %id from all groups.
sk: Odstrániť uzol %id zo všetkých skupín.

en: Group nodes
sk: Uzly skupiny

en: Group: Description
sk: Skupina: Popis

en: Group: Members count
sk: Skupina: Počet členov

en: Group: Post count
sk: Skupina: Počet príspevkov

en: Group: Private
sk: Skupina: Súkromné

en: Group: Language
sk: Skupina: Jazyk

en: Group types
sk: Typy skupiny

en: Group types (all)
sk: Typy skupín (všetky)

en: Group member
sk: Člen skupiny

en: A link to the <em>My membership</em> page.
sk: Linka na stránku <EM>Moje členstvo</EM>.

en: A link to approve/deny/remove a group member.
sk: Linka na schválenie/zamietnutie/vyradenie člena zo skupiny.

en: OG: Is membership approved
sk: OG: členstvo je schválené

en: My unread: !links
sk: Moje neprečítané: !links

en: My group: !links
sk: Moja skupina: !links

en: All posts: !links
sk: Všetky príspevky: !links

en: approval needed
sk: je potrebné schválenie

en: Remove membership
sk: Zrušiť členstvo

en: Request: <a href="@approve">approve</a> or <a href="@deny">deny</a>.
sk: Požadované: <A href="@approve">schváliť</A> alebo <A href="@deny">zamietnuť</A>.

en: Member types
sk: Typy členstva

en: Group administrators
sk: Administrátori skupiny

en: Node ID's separated by , or +
sk: ID uzlov - oddelené , alebo +

en: Link title
sk: Titulok adresy

en: 1 node created. | @count nodes created
sk[0]: Vytvorený @count obsah.
sk[1]: Vytvorené @count obsahy.
sk[2]: Vytvorených @count obsahov.

en: Store statistics about executed queries. See the devel_x tables.
sk: Uchovávať štatistiky o vykonaných dotazoch. Pozri tabuľku devel_x.

en: Reinstall
sk: Preinštalácia

en: Uninstalled and installed the %name module.
sk: Odinštalovaný a nainštalovaný modul %name.

en: Saved new value for %name.
sk: Bola uložená nová hodnota pre %name.

en: Display of !type !obj
sk: Zobrazenie !type !obj

en: {empty}
sk: {prázdne}

en: Mail sent:<br />Id: %mail_id<br />To: %to<br />From: %from<br />Language: %lang<br />Subject: %subject<br />Body: %body<br /><br />Additional headers: <br />!header
sk: E-mail odoslaný:<br />Id: %mail_id<br />Komu: %to<br />OD: %from<br />Jazyk: %lang<br />Predmet: %subject<br />Telo: %body<br /><br />Dodatočné hlavičky: <br />!header

en: One variable deleted. | @count variables deleted.
sk[0]: @count premenná vymazaná.
sk[1]: @count premenné vymazané.
sk[2]: @count  premenných vymazaných.

en: 1 character | @count characters
sk[0]: @count znak
sk[1]: @count znaky
sk[2]: @count znakov

en: 1 element | @count elements
sk[0]: @count časť
sk[1]: @count časti
sk[2]: @count častí

en: display source code
sk: zobraziť zdrojový kód

en: Function reference
sk: Referencia funkcie

en: View a list of currently defined user functions with documentation links.
sk: Zobraziť zoznam definovaných používateľských funkcií s odkazmi na dokumentáciu.

en: Run hook_uninstall() and then hook_install() for a given module.
sk: Spustiť hook_uninstall() a potom hook_install() pre daný modul.

en: Edit and delete site variables.
sk: Upraviť a vymazať premenné na stránke.

en: View your server's PHP configuration
sk: Zobraziť PHP nastavenia vášho servera.

en: Theme registry
sk: Register tém

en: List the contents of $_SESSION.
sk: Zoznam obsahu premennej $_SESSION.

en: Devel settings
sk: Nastavenia Devel

en: Delete all users (except user id 1) before generating new users.
sk: Pred vytvorením nových používateľov vymazať všetkých starých (okrem používateľa ID 1).

en: <strong>Delete all content</strong> in these node types before generating new content.
sk: <strong>Odstrániť všetok obsah</strong>v týchto typoch uzlov pred generovaním nového obsahu.

en: You must also enable comments for the node types you are generating.
sk: Musíte tiež povoliť komentáre v typoch uzlov, ktoré generujete.

en: Requires upload.module
sk: Vyžaduje modul upload.

en: Requires taxonomy.module
sk: Vyžaduje modul taxonomy.

en: Add taxonomy terms to each node.
sk: Pridať taxonomické termíny pre každý uzol.

en: Requires path.module
sk: Vyžaduje modul path.

en: Add an url alias for each node.
sk: Pridať URL alias pre každý uzol.

en: Generate items
sk: Vytvoriť položky

en: Populate your database with dummy items.
sk: Vyplniť vašu databázu fiktívnymi položkami.

en: Node_access summary
sk: Node_access zhrnutie

en: Development links.
sk: Vývojárske odkazy.

en: Help topics
sk: Témy pomocníka

en: Help is available on the following items:
sk: Pomocník je dostupný pre nasledujúce položky:

en: Add subscription
sk: Pridať prihlásenie

en: Delete link
sk: Vymazať link

en: Filter the view to the currently logged in user.
sk: Filtrovať pohľad na aktuálne prihlásených požívateľov.

en: Per page
sk: podľa stránky

en: Per role
sk: Podľa kategórie používateľov

en: Per role per page
sk: Podľa kategórie používateľov, podľa stránky

en: Per user
sk: Podľa používateľa

en: Per user per page
sk: Podľa používateľa, podľa stránky

en: The file could not be uploaded.
sk: Súbor nemôže byť nahratý.

en: Configure ImageAPI.
sk: Nastaviť ImageAPI.

en: There are no image toolkit modules enabled. Toolkit modules can be enabled from the <a href="!admin-build-modules">module configuration page</a>.
sk: Nie sú povolené žiadne nástroje pre prácu s obrázkami. Nástroje pre prácu s obrázkami môžu byť povolené na stránke <a href="!admin-build-modules">administrácia modulov</a>.

en: The %toolkit module is the only enabled image toolkit. Drupal will use it for resizing, cropping and other image manipulations.
sk: Nástroj %toolkit je jediný povolený nástroj pre prácu s obrázkami. Drupal ho bude používať pre zmenu veľkosti, orezávanie a inú manipuláciu s obrázkami.

en: Select a default image processing toolkit
sk: Vyberte predvolený nástroj pre prácu s obrázkami

en: This setting lets you choose which toolkit Drupal uses resizing, cropping and other image manipulations.
sk: Toto nastavenie umožňuje zvoliť, ktorý nástroj pre prácu s obrázkami použije Drupal pre zmenu veľkosti, orezávanie a inú manipuláciu s obrázkami.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
sk: Vybraný nástroj pre prácu s obrázkami %toolkit nevie správne vykonať  %function.

en: Could not set permissions on destination file: %file
sk: Nepodarilo sa nastaviť oprávnenia pre cieľový súbor: %file

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
sk: Definuje kvalitu obrázku pre manipuláciu s JPEG. Rozpätie od 0 do 100. Väčšie hodnoty znamenajú lepšiu kvalitu, ale aj väčšiu veľkosť súborov.

en: Compression Quality
sk: Kvalita kompresie

en: Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
sk: Rozsahy od 0 do 100. Vyššie hodnoty znamenajú kvalitnejšie obrázky ale tiež väčšie súbory.

en: Checking this option will display the ImageMagick commands and output to users with the <em>administer site configuration</em> permission.
sk: Zaškrtnutím tohto nastavenia sa zobrazia ImageMagick príkazy a výstup používateľom s oprávnením <em>administrovať konfiguráciu stránky</em> .

en: Version information
sk: Informácie o verzií

en: The ImageMagick <kbd>convert</kbd> binary was located and return this version information.
sk: ImageMagick <kbd>convert</kbd> binary bol nájdený a vrátil tieto informácie o verzii.

en: Compression Quality must be a value between 0 and 100.
sk: Kvalita kompresie musí byť medzi 0 a 100.

en: The specified ImageMagick path %file does not exist.
sk: Zadaná ImageMagick cesta %file neexistuje.

en: The specified ImageMagick path %file is not executable.
sk: Určená ImageMagick cesta %file nie je správna.

en: PHP's <a href="!open-basedir">open_basedir</a> security restriction is set to %open-basedir, which may be interfering with attempts to locate ImageMagick.
sk: Bezpečnostné obmedzenie PHP <a href="!open-basedir">open_basedir</a> je nastavené na %open-basedir, čo môže prekážať pri pokuse vyhľadať ImageMagick.

en: ImageAPI Toolkit
sk: Sada nástrojov ImageAPI

en: No ImageAPI toolkits available
sk: Nedostupné žiadne nástroje pre ImageAPI

en: PHP GD was not compiled with %format support.
sk: PHP GD nebola skompilovaná s podporou %format.

en: GD Image Rotation
sk: GD rotácia obrázkov

en: Low Quality / Poor Performance
sk: Nízka kvalita / Slabý výkon

en: GD Image Filtering
sk: GD filtrovanie obrázkov

en: ImageAPI supporting multiple toolkits.
sk: ImageAPI umožňuje použitie viacerých nástrojov pre prácu s obrázkami.

en: Uses PHP's built-in GD2 image processing support.
sk: Používa zabudovanú podporu spracovania obrázkov GD2 v PHP.

en: Command Line ImageMagick support.
sk: Podpora ImageMagick príkazového riadka.

en: ImageAPI toolkit missing settings form
sk: Chýba formulár pre nastavenia ImageAPI nástroja

en: administer imageapi
sk: administrovať imageapi

en: ImageAPI requires a Toolkit such as ImageAPI GD or ImageAPI ImageMagick to function. Go to !modules and enable one of them.
sk: Modul ImageAPI vyžaduje k svojej práci toolkit ako napr. ImageAPI GD alebo ImageAPI ImageMagick. Choďte na !modules a povoľte jeden z nich.

en: ImageAPI GD Memory Limit
sk: ImageAPI GD pamäťový limit

en: It is highly recommended that you set you PHP memory_limit to 96M to use ImageAPI GD. A 1600x1200 images consumes ~45M of memory when decompressed and there are instances where ImageAPI GD is operating on two decompressed images at once.
sk: Dôrazne sa odporúča, aby ste nastavili PHP memory_limit na 96M pre použitie ImageAPI GD. Obrázky s veľkosťou 1600x1200 spotrebujú pri dekomprimácií cca. 45M pamäte a existujú prípady, keď ImageAPI GD pracuje naraz na dvoch dekomprimovaných obrázkoch.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). An empty value will cause images that support transparency to have transparent backgrounds, otherwise it will be white.
sk: Farba pozadia, ktoré bude použité pre exponované oblasti obrázka. Použite web-štýl hex farieb (#FFFFFF pre bielu, #000000 pre čiernu). Prázdna hodnota pre obrázky podporujúce priehľadnosť znamená priehľadné pozadie, v opačnom prípade bude biele.

en: Please only use alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for preset names.
sk: Prosím použite len alfanumerické znaky, podčiarniky (_) a pomlčky (-) pre názvy predvoľby.

en: Preset %name (ID: @id) was deleted.
sk: Predvoľba %name (ID: @id) bola vymazaná.

en: Preset %name (ID: @id) was flushed.
sk: Predvoľba %name (ID: @id) bola vyprázdnená.

en: Override Defaults
sk: Nahradiť predvolené

en: Unknown Action.
sk: Neznámy proces.

en: Unknown Preset.
sk: Neznáma predvoľba.

en: The action was succesfully updated.
sk: Proces bol aktualizovaný

en: ImageCache already generating: %dst, Lock file: %tmp.
sk: ImageCache už generuje: %dst, Súbor so zámkom: %tmp.

en: Manage ImageCache presets.
sk: Správa ImageCache predvolieb.

en: Place the following snippet in your module as part of <code>hook_imagecache_default_presets()</code>.
sk: Umiestnite nasledujúci úryvok kódu vo vašom module ako súčasť <code>hook_imagecache_default_presets()</ code>.

en: %p is not a directory or is not readable by the webserver.
sk: %p nie je adresár, alebo webserver ho nemôže čítať.

en: Display the node with standard node view.
sk: Zobraziť uzol so štandardným pohľadom.

en: Capitalize first letter
sk: Prvé písmeno veľké

en: Logged in user
sk: Prihlásený používateľ

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
sk: Tento formulár ešte nebol vyplnený a odoslaný. <a href="!url">Prezrite si tento formulár</a>.

en: Node module form.
sk: Formulár modulu Node.

en: Locale module form.
sk: Formulár modulu Locale.

en: Taxonomy module form.
sk: Formulár modulu Taxonomy.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
sk: Cesta menu (tak ako sa zobrazuje v navigácii), pričom neobsahuje Domov alebo [menu]. Oddeľované "/".

en: Default argument
sk: Predvolený argument

en: Format: @date
sk: Formát: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
sk: Rok musí byť číslo od %min do %max.

en: The month must be a number between 1 and 12.
sk: Mesiac musí byť číslo od 1 do 12.

en: The day must be a number between !min and !max.
sk: Deň musí byť číslo od !min do !max.

en: The hour must be a number between !min and !max.
sk: Hodina musí byť číslo od !min do !max.

en: The minute must be a number between !min and !max.
sk: Minúta musí byť číslo od !min do !max.

en: The second must be a number between !min and !max.
sk: Sekunda musí byť číslo od !min do !max.

en: A valid value is required.
sk: Je požadovaná platná hodnota.

en: Repeat display
sk: Opakované zobrazenie

en: Add new date field
sk: Pridať nové pole dátumu

en: Pacific/French_Polynesia-Marquesas_Islands
sk: Tichý_oceán/Francúzka_Polynézia-Markézy

en: Comparison
sk: Porovnanie

en: Poll title
sk: Názov ankety

en: No description
sk: Bez popisu

en: Numbered list
sk: Číslovaný výpis

en: Note that you can enable/disable the URL list for each content type individually from the !url.
sk: Nezabudnite, že môžete zoznam URL odkazov zapnúť/vypnúť osobitne pre každý typ obsahu na stránke !url.

en: Content Types page
sk: Typy obsahu

en: Use URL alias instead of node ID
sk: Použiť URL alias miesto ID uzla

en: Enabling this will create the link using the URL alias instead of the node ID.
sk: Zapnutím tejto možnosti sa odkaz bude vytvárať pomocou URL aliasu miesto ID uzla.

en: Link in book hierarchy nodes
sk: Zahrnuté odkazy v hierarchii kníh

en: Book module link not modified
sk: Nemeniť odkazy v knihe

en: Current page and sub-pages
sk: Aktuálna strana a všetky podstrany

en: Current page only
sk: Iba aktuálna strana

en: Saving these strings will disable their translation via Drupal's language system. Use the reset button to return them to the original state.
sk: Uloženie týchto reťazcov vypne ich preklad cez jazykový systém Drupalu. Ak chcete vrátiť pôvodný stav, použite tlačidlo Predvolené nastavenia.

en: Text strings
sk: Textové reťazce

en: Text used in the link to the printer-friendly version.
sk: Text, ktorý sa použije v odkaze na verziu pre tlač.

en: Most printed
sk: Najčastejšie tlačené

en: Show link
sk: Zobraziť odkaz

en: Show link in individual comments
sk: Zobraziť odkaz v samostatných komentároch

en: Show Printer-friendly URLs list
sk: Zobraziť zoznam URL adries na stránky optimalizované pre tlač

en: node-specific print configuration
sk: samostatné nastavenie tlače pre príspevok

en: use PHP for link visibility
sk: použiť PHP na zobrazenie odkazov

en: Administer > Site configuration > Printer-friendly Pages
sk: Administácia > Nastavenia webu > Tlačové, e-mailové a PDF verzie

en: Send only the teaser
sk: Odoslať iba upútavku

en: If selected, the default choice will be to send only the node's teaser instead of the full content.
sk: Ak je zaškrtnuté, predvolenou voľbou bude odoslanie upútavky namiesto celého príspevku.

en: Enable teaser/full mode choice
sk: Zapnúť prepínač upútavka/celý príspevok

en: If checked, the user will be able to choose between sending the full content or only the teaser at send time.
sk: Ak je zaškrtnuté, používateľ si bude môcť vybrať, či chce odoslať celý príspevok alebo iba upútavku.

en: Text used in the link to the send by-email form.
sk: Text, ktorý sa použije v odkaze na poslanie e-mailom.

en: !user has sent you a message from !site
sk: !user Vám poslal správu zo stránky !site

en: Message from sender
sk: Správa od odosielateľa

en: Set the default contents of the message.
sk: Nastavte predvolený obsah správy.

en: Thank you for spreading the word about !site.
sk: Ďakujeme, že ste poslali informáciu o stránke !site.

en: This message will be displayed after the user successfully submits the form.
sk: Táto správa sa zobrazí po úspešnom odoslaní.

en: Enter multiple addresses separated by commas and/or different lines.
sk: Môžete vložiť viac e-mailových adries oddelených čiarkami a/alebo novými riadkami.

en: Clear form
sk: Vymazať formulár

en: Someone
sk: Niekto

en: an interesting site
sk: zaujímavá stránka

en: %name [%from] sent %page to [%to]
sk: používateľ %name [%from] odoslal %page na adresu [%to]

en: us
sk: nám

en: Most emailed
sk: Najčastejšie odmailované

en: PDF options
sk: Nastavenia PDF

en: PDF generation tool
sk: Nástroj pre generovanie PDF

en: This option selects the PDF generation tool being used by this module to create the PDF version.
sk: Vyberte nástroj na generovanie PDF, ktorý sa bude používať  týmto modulom na vytváranie PDF verzie.

en: PDF version link
sk: PDF verzia odkazu

en: Choose the location of the link(s) to the PDF version. The Links area is usually below the node content, whereas the Content corner is placed in the upper-right corner of the node content. Unselect all options to disable the link. Even if the link is disabled, you can still view the PDF version of a node by going to !path/nid where nid is the numeric id of the node.
sk: Vyberte umiestnenie odkazu(ov) pre PDF verziu. Oblasť pre odkazy je zvyčajne dole pod príspevkom, zatiaľčo roh príspevku je umiestnený v pravom hornom rohu príspevku. Ak nechcete zobraziť odkazy, odznačte všetky možnosti. Aj keď je odkaz vypnutý, stále môžete zobraziť verziu príspevku pre tlač použitím odkazu !path/nid pričom nid je poradové číslo (ID) príspevku.

en: Setting this option will add a PDF version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
sk: Nastavenie tejto možnosti pridá odkaz na PDF verziu na stránky vytvorené Drupalom alebo jeho zapnutými modulmi.

en: Open PDF in
sk: Otvoriť PDF

en: Same browser window
sk: v tom istom okne prehliadača

en: New browser window
sk: v novom okne prehliadača

en: Save dialog
sk: pomodou dialógu Uložiť

en: Select the desired method for opening the PDF in the user's browser.
sk: Vyberte spôsob, akým má byť otvorené PDF v prehliadači používateľa.

en: Paper size
sk: Veľkosť papiera

en: Choose the paper size of the generated PDF.
sk: Vyberte veľkosť papiera, ktorý sa má pužiť pri generovaní PDF.

en: Page orientation
sk: Orientácia papiera

en: Choose the page orientation of the generated PDF.
sk: Vyberte, ako sa majú otočiť strany pri generovaní PDF.

en: (TCPDF only) Set the font family to be used. Examples: %examples.
sk: (Platí iba pre TCPDF) Nastavte typ písma, ktorý sa má použiť. Napríklad: %examples.

en: CAUTION: TCPDF embeds the complete font in the generated PDF. If you're not using Unicode, then helvetica or times are safe choices that will keep the PDF small. Unicode fonts can increase the size of the PDF to the 1MB region.
sk: UPOZORNENIE: TCPDF začlení do vygenerovaného PDF aj súbor s písmom. Ak nepoužívate kódovanie Unicode, potom použite písmo helvetica alebo times, ktoré zabezpečia malú veľkosť PDF. Písma Unicode môžu zväčšiť veľkosť PDF až o 1MB.

en: (TCPDF only) Set the font size to be used for normal text. This is the base value for the scaling applied to other text styles.
sk: (Platí iba pre TCPDF) Nastavte veľkosť písma, ktorá sa má použiť pre normálny text. Toto je základná hodnota podľa ktorej sa odvíja vzhľad ďalších typov textu.

en: If left empty the generated filename defaults to the node's path. Tokens may be used to build the filename (see following list). The .pdf extension will be appended automatically.
sk: Ak ponecháte pole prázdne, vygeneruje sa základné meno podľa cesty uzla. Na zostavenie mena súboru môžu byť použité Tokeny (pozrite si nasledujúci zoznam). Koncovka .pdf sa pridá automaticky.

en: No PDF generation tool found! Please dowload a supported PHP PDF generation tool. Check this module's INSTALL.txt for more details.
sk: Nebol najdený žiadny nástroj na generovanie PDF! Stiahnite prosím PHP nástroj na generovanie PDF. Viac informácií sa dozviete v súbore INSTALL.txt.

en: No PDF tool selected
sk: Nebol vybraný nástroj na generovanie PDF

en: Font size must be at least 1.
sk: Veľkosť písma musí byť aspoň 1.

en: PDF version
sk: PDF verzia

en: Text used in the link to the PDF version.
sk: Text, ktorý sa použije v odkaze na PDF verziu.

en: Page !n of !total
sk: Strana !n z !total

en: Printer-friendly PDF
sk: PDF verzia optimalizovaná pre tlač

en: Most PDFd
sk: Najčastejšie konvertované na PDF

en: Adds the capability to export pages as PDF.
sk: Pridá schopnosť exportovať stránky ako PDF.

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
sk: %name: táto položka nemôže mať viac ako @count hodnôt.

en: Name of top taxonomy term
sk: Meno najvyššieho taxonomického výrazu

en: ID of top taxonomy term
sk: ID najvyššieho taxonomického výrazu

en: No fields available.
sk: Nie sú dostupné žiadne položky.

en: '@column' => value for @column
sk: '@column' =&gt; hodnota pre @column

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
sk: return array(
      0 => array(@columns),
      // Pravdepodobne budete chcieť skončiť tu.
      // Ak chcete aby vaša 'predvolená hodnota' mala viac hodnôt:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );

en: Bulk operations
sk: Hromadné operácie

en: Vertical tabs
sk: Vertikálne záložky

en: Not in book
sk: Nie je v knihe

en: <create a new book>
sk: <vytvoriť novú knihu>

en: New book
sk: Nová kniha

en: By @name on @date
sk: Od používateľa @name - @date

en: By @name
sk: Podľa @name

en: Not in menu
sk: Nie je v menu

en: No attachments
sk: Žiadne prílohy

en: No alias
sk: Žiaden alias

en: Numeric
sk: Číselný

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
sk: Treba špecifikovať "povolené hodnoty" pre toto pole.

en: form
sk: formulár

en: Edit link
sk: Upraviť link

en: Submit button text
sk: Text na tlačítku pre odoslanie

en: Name of top term's vocabulary
sk: Meno najvyššieho slovníka výrazu

en: ID of top term's vocabulary
sk: ID najvyššieho slovníka výrazu

en: The title of the node's book parent.
sk: Názov uzla s úvodnou stranou knihy.

en: The id of the node's book parent.
sk: ID uzla s úvodnou stranou knihy.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
sk: Mená všetkých uzlov úvodných strán v knižnej hierarchií.

en: The name of the currently logged in user.
sk: Meno prihláseného používateľa.

en: The user ID of the currently logged in user.
sk: Používateľské ID práve prihláseného užívateľa

en: The email address of the currently logged in user.
sk: E-mail prihláseného používateľa.

en: Display a tokenized message to the user
sk: Zobraziť tokenizovanú správu používateľovi

en: Send tokenized e-mail
sk: Poslať tokenizovaný e-mail

en: Redirect to a tokenized URL
sk: Presmerovať na tokenizovanú URL adresu

en: The email address to which the message should be sent.
sk: Emailová adresa, na ktorú má byť odoslaná správa.

en: The message that should be sent.
sk: Správa, ktorá by mala byť odoslaná.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
sk: Nasledujúce nahrádzajúce tokeny môžu byť použité pri generovaní URL adries. Niektoré tokeny nemusia byť dostupné, závisí to od toho, pri akej akcii majú byť použité.

en: The message to be displayed to the current user.
sk: Správa, ktorá má byť zobrazená súčasnému používateľovi.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
sk: Nasledujúce nahrádzajúce tokeny môžu byť použité v prispôsobenom texte správy. Niektoré tokeny nemusia byť dostupné, závisí to od toho, pri akej akcii majú byť použité.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
sk: Nasledujúce nahrádzajúce tokeny môžu byť použité v URL adresách. Niektoré tokeny nemusia byť dostupné, závisí to od toho, pri akej akcii majú byť použité.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
sk: Poskytuje zdielané API rozhranie, ktoré nahrádza textové nahrádzajúce značky aktuálnymi dátami

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
sk: Poskytuje vylepšenie akcií jadra Drupalu používaním modulu Token.

en: You must select at least one date field for this filter.
sk: Treba vybrať minimálne jeden dátum pre tento filter.

en: Date default
sk: Predvolený dátum

en: Missing date fields!
sk: Chýba pole dátumu!

en: The results of this submission may be viewed at:
sk: Výsledky z tohto odoslaného formulára môžete zobraziť na stránke:

en: New component name
sk: Meno pre nový komponent

en: When adding a new component, the name field is required.
sk: Ak pridávate nový komponent, musíte zadať meno poľa.

en: Your webform has been published.
sk: Váš webformulár bol publikovaný.

en: The component positions and mandatory values have been updated.
sk: Pozície komponentov a povinné hodnoty boli aktualizované.

en: Optional. You may organize your form by placing this component inside another fieldset.
sk: Voliteľné. Môžete usporiadať formulár tak, že tento komponent umiestnite do iného zoskupenia polí.

en: Component %name cloned.
sk: Komponent %name bol vyklonovaný.

en: Component %name updated.
sk: Komponent %name bol aktualizovaný.

en: New component %name added.
sk: Nový komponent %name bol pridaný.

en: Delete the %name fieldset?
sk: Odstrániť zoskupenie polí %name?

en: This will immediately delete the %name fieldset and all children elements within %name from the %webform webform. This cannot be undone.
sk: Tento krok odstráni zoskupenie polí %name a všetky prvky, ktoré sú umiestnené na %name z webformulára %webform. Tento krok sa nedá vrátiť.

en: Delete the %name component?
sk: Odstrániť komponent %name?

en: This will immediately delete the %name component from the %webform webform. This cannot be undone.
sk: Tento krok odstráni komponent %name z webformulára %webform. Tento krok sa nedá vrátiť.

en: Component %name deleted.
sk: Komponent %name bol odstránený.

en: Submissions for %user
sk: Odoslania dát pre %user

en: Show !count results per page.
sk: Počet výsledkov na jednej stránke !count.

en: Showing all results.
sk: Zobrazenie všetkých výsledkov.

en: @total results total.
sk: Celkový počet vyýsledkov @total.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
sk: Toto je oddeľovač použitý v CSV/TSV súbore, pri sťahovaní výsledkov z webformulára. Použitie tabulátora je najspoľahlivejšia metóda, pri ktorej sa zachovajú interpunkčné znaky. Môžete ho však zmeniť na taký oddeľovací znak, aký vyžaduje program, do ktorého chcete výsledky naimportovať.

en: Submission Details
sk: Detaily odoslania

en: This page displays all the components currently configured for this webform node. You may add any number of components to the form, even multiple of the same type. To add a new component, fill in a name and select a type from the fields at the bottom of the table. Submit the form to create the new component or update any changed form values.
sk: Táto stránka zobrazuje všetky komponenty, ktoré sú vložené do tohto webformulára. Môžete pridať akýkoľvek počet komponentov dokonca aj viacero z toho istého typu.  Ak chcete pridať nový komponent, v tabuľke nižšie vyplnte jeho meno a vyberte jeho typ. Aby sa nové komponenty vytvorili, alebo aby sa prejavili zmeny, nezabudnite formulár odoslať.

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
sk: Kliknutím na meno existujúcej komponenty upravíte jej nastavenia.

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
sk: Tieto oprávnenia sa vzťahujú na kategórie používateľov, ktoré budú môcť odosielať údaje z tohto webformulára. To im ale nezabráni vstúpiť na stránku s formulárom. Ak potrebujete zabrániť prístupu na stránku s formulárom, použite modul na riadenie prístupu k obsahu ako napríklad <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> alebo <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
sk: Kategórie používateľov, ktoré môžu odosielať tento webformulár

en: Show complete form in teaser
sk: Zobraziť celý formulár v upútavke

en: Display the entire form in the teaser display of this node.
sk: Zobrazí celý obsah formulára v upútavke tohto uzla.

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
sk: Normálne má tlačítko na odoslanie nápis <em>Odoslať</em>. Zadajte sem nové označenie, ktoré nahradí predvolený nápis.

en: The entered email address %address is not a valid address.
sk: Zadaná emailová adresa %address nie je platnou adresou.

en: Submissions for this form are closed.
sk: Možnosť odosielať tento formulár bola ukončená.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
sk: AK chcete zobraziť tento formulár, musíte sa <a href="!login">prihlásiť</a> alebo <a href="!register">zaregistrovať</a>.

en: You do not have permission to view this form.
sk: Nemáte oprávnenie pre zobrazenie tohto formulára.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
sk: Už ste tento formulár odoslali maximálny počet krát (@count).

en: You have already submitted this form.
sk: Teto formulár ste už vyplnili a odoslali.

en: You may not submit another entry at this time.
sk: Teraz nemôžete odoslať inú hodnotu.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
sk: <a href="!url">Zobraziť vaše predcházajúce odoslania</a>.

en: Available components
sk: Dostupné komponenty

en: These are the available field types for your installation of Webform. You may disable any of these components by unchecking its corresponding box. Only checked components will be available in existing or new webforms.
sk: Toto sú dostupné typy polí vo vašej inštalácií Webform.  Ktorýkoľvek z týchto komponentov môžete vypnúť zrušením zaškrtnutia prislúchajúceho políčka. V existujúcich a nových webformulároch budú dostupné iba zaškrtnuté komponenty.

en: Default e-mail values
sk: Predvolené emailové hodnoty

en: The default sender address for emailed webform results; often the e-mail address of the maintainer of your forms.
sk: Predvolená adresa odosielateľa pre odoslané dáta z webformulára; často je to adresa tvorcu webformulára.

en: The default sender name which is used along with the default from address.
sk: Predvolené meno odosielateľa bude použité spolu s adresou odosielateľa.

en: Default subject
sk: Predvolený predmet

en: Form submission from: %title
sk: Vyplnený formulár z: %title

en: The default subject line of any e-mailed results.
sk: Predvolený predmet hociktorých odoslaných výsledkov.

en: Allow cookies for tracking submissions
sk: Zapne sledovanie odosielania pomocou cookies

en: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> can be used to help prevent the same user from repeatedly submitting a webform. This feature is not needed for limiting submissions per user, though it can increase accuracy in some situations. Besides cookies, Webform also uses IP addresses and site usernames to prevent repeated submissions.
sk: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> môžu byť použité na to, aby ten istý používateľ  neodoslal webformulár viackrát. Táto funkcionalita nie je povinná, pretože v niektorých prípadoch sa viacnásobným odoslaním môže zvýšiť presnosť. Okrem cookies, Webformormulár tiež používa IP adresy a mená používateľov, aby zabránil viacnásobnému odoslaniu.

en: Default export format
sk: Základný formát exportu

en: Default export delimiter
sk: Základný oddelovací znak v exporte

en: Form: !form
sk: Formulár: !form

en: Submission updated.
sk: Odoslané dáta boli aktualizované.

en: Thank you, your submission has been received.
sk: Ďakujeme, vaše odoslanie údajov bolo prijaté.

en: You may use special tokens in this field that will be replaced with dynamic values.
sk: V tomto poli môžete použiť špeciálne tokeny, ktoré budú nahradené dynamickými hodnotami.

en: Token values
sk: Hodnoty tokenov

en: Webform confirmation
sk: Potvrdenie webformulára

en: Form components
sk: Komponenty formulára

en: Webform submission
sk: Odoslanie webformulára

en: Website timezone
sk: Časové pásmo webu

en: User timezone
sk: Časové pásmo používateľa

en: Use a textfield for year
sk: Pre rok použiť textové pole

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
sk: Ak je zaškrtnuté, na zadávanie sa použije textové pole, v opačnom prípade sa použije výberové pole.

en: Entered !name is not a valid date.
sk: !name nie je správny dátum.

en: Leaving blank will use the default size.
sk: Ak necháte pole prázdne, použije sa predvolený rozmer.

en: %value is not a valid email address.
sk: %value nie je platná e-mailová adresa.

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
sk: Zoskupenie polí umožňuje zoskupiť viaceré polia do skupín.

en: Width of the file field.
sk: Šírka súborového poľa.

en: The save directory %directory could not be created. Check that the webform files directory is writtable.
sk: Priečinok pre ukladanie %directory sa nedá vytvoriť. Overte či má priečinok webform v priečinku files nastavené právo na zápis.

en: %field field is required.
sk: Pole %field je povinné.

en: Filesize (KB)
sk: Veľkosť súboru (KB)

en: A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission.
sk: Pole, ktoré nie je viditeľné pre používateľa, ale je nahrané.

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
sk: Zobrazí text ako HTML na formulári; nevytvára pole.

en: Examples: $, #, -.
sk: Napríklad: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
sk: Napríklad: lb, kg, %.

en: Entered %name is not a valid time.
sk: %name nie je správny čas.

en: New revision
sk: Nová revízia

en: Change basic information
sk: Zmeniť základné informácie

en: Abbreviation
sk: Skratka

en: Inserted
sk: Vložené

en: Skipping broken view @view
sk: Preskakovať nefunkčný pohľad @view

en: Ajax callback for view loading.
sk: Spätné volanie Ajaxu  pre načítanie pohľadu.

en: Changes cannot be made to a locked view.
sk: Zmeny nemôžu byť vykonané na zamknutom pohľade.

en: Convert view
sk: Konvertovať pohľad

en: Create customized lists and queries from your database.
sk: Umožňuje vytvárať prispôsobené výpisy z vašej databázy.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
sk: Administračné rozhranie pre pohľady. Bez tohto modulu, nebudete môcť vytvárať a upravovať vaše pohľady.

en: Example node
sk: Príklad uzla

en: Plain text field
sk: Pole - obyčajný text

en: Just a plain text field.
sk: Iba textové pole.

en: Numeric field
sk: Číselné pole

en: Just a numeric field.
sk: Iba číselné pole.

en: Validator options
sk: Nastavenia kontroly

en: Display all values
sk: Zobraziť všetky hodnoty

en: Hide view / Page not found (404)
sk: Skryť pohľad / Stránka nebola nájdená (404)

en: Display empty text
sk: Zobraziť prázdny text

en: Provide default argument
sk: Poskytuje predvolený argument

en: Provide default argument options
sk: Poskytuje predvolené nastavenia argumentov.

en: Default argument type
sk: Predvolený typ argumentu

en: Broken/missing handler
sk: Nefunkčný/chýbajúci ovládač

en: Current date
sk: Aktuálny dátum

en: Current node's creation time
sk: Čas vytvorenia uzla.

en: Current node's update time
sk: Čas aktualizácie uzla.

en: Allow multiple terms per argument.
sk: Povoliť viac výrazov pre argument.

en: Allow multiple arguments to work together.
sk: Povoliť prácu viacerých  argumentov naraz.

en: Do not display items with no value in summary
sk: Nezobrazovať položky so žiadnou výsledkovou hodnotou

en: Invalid input
sk: Nesprávny vstup

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
sk: Ak je označené, používatelia môžu vložiť do formulára viac argumentov v tvare 1+2+3 alebo 1,2,3.

en: Exclude the argument
sk: Odobrať argument

en: Character limit
sk: Limit znakov

en: No transform
sk: Žiadna zmena

en: Upper case
sk: Veľké písmená

en: Lower case
sk: Malé písmená

en: Capitalize each word
sk: Veľké písmená na začiatku každého slova

en: Case in path
sk: Veľkosť písmen v ceste

en: Transform spaces to dashes in URL
sk: V URL zmeniť medzery na pomlčky

en: Exclude from display
sk: Odobrať zo zobrazenia

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
sk: <p>Musíte pridať ďalšie polia pre toto zobrazenie, pred použitím tohto poľa. Ak Vám to vyhovuje, tieto polia môžu byť označené ako <em>Vylúčiť zo zobrazenia</em>. Pozor nato, že kvôli  poradiu vykresľovania nemôžete použiť polia, ktoré nasledujú po tomto poli; ak potrebujete pole, ktoré sa tu nenachádza, preusporiadajte Vaše polia.</p>

en: If checked, true will be displayed as false.
sk: Ak je označené, pravda bude zobrazená ako nepravda.

en: Round
sk: Zaokrúhliť

en: If checked, the number will be rounded.
sk: Ak je označené číslo, bude zaokrúhlené.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
sk: Určiť koľko čísel má byť za desatinnou čiarkou.

en: What single character to use as a decimal point.
sk: Aký znak používať ako desatinnú značku.

en: What single character to use as the thousands separator.
sk: Aký znak používať ako oddeľovač stoviek.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený pred číslo, ako napríklad znak meny.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený za číslo, ako napríklad znak meny.

en: Simple separator
sk: Jednoduchý oddeľovač

en: Display as link
sk: Zobraziť ako odkaz

en: Unlock operator
sk: Odomknúť operátor

en: When checked, the operator will be exposed to the user
sk: Ak je označené, operátor bude sprístupnený používateľom.

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
sk: Toto sa zobrazí v URL po ? na identifikáciu operátora.

en: Filter identifier
sk: Identifikátor filtra

en: Remember
sk: Zapamätať

en: Remember the last setting the user gave this filter.
sk: Zapamätať posledné nastavenie, ktoré používateľ dal tomuto filtru.

en: This identifier is not allowed.
sk: Identifikátor nie je povolený.

en: - Any -
sk: - Akýkoľvek -

en: exposed
sk: odkrytý

en: Value type
sk: Typ hodnoty

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
sk: Dátum v každom strojovo čitateľnom formáte. Uprednostňovaný je CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
sk: Nesprávny formát dátumu.

en: Limit list to selected items
sk: Limitovať zoznam na vybrané položky

en: not in
sk: nie je v

en: Is all of
sk: Je každé z

en: Is none of
sk: Nie je žiadne z

en: Is between
sk: Je medzi

en: between
sk: medzi

en: Is not between
sk: Nie je medzi

en: not between
sk: nie medzi

en: Min
sk: Minimálne

en: And max
sk: A maximálne

en: And
sk: A

en: Contains any word
sk: Obsahuje akékoľvek slovo

en: has word
sk: obsahuje slovo

en: Contains all words
sk: Obsahuje všetky slová

en: has all
sk: má všetko

en: begins
sk: začína

en: ends
sk: končí

en: Require this relationship
sk: Požadovať tento vzťah

en: asc
sk: vzostupne

en: desc
sk: zostupne

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
sk: Ak <a href="@modules">zapnete modul advanced help</a>, Views will provide more and better help. Views vám poskytne rozsiahlejšiu a lepšiu pomoc <a href="@hide">Skryť túto správu.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
sk: Ak nainštalujete modul advanced help zo stránky  !href, Views vám poskytne rozsiahlejšiu a lepšiu pomoc <a href="@hide">Skryť túto správu.</a>

en: Warning! Broken view!
sk: Upozornenie! Nefunkčný pohľad!

en: Broken
sk: Nefunkčný

en: Install the advanced help module for the getting started
sk: Najprv nainštalujte modul advanced help.

en: Not sure what to do? Try the "!getting-started" page.
sk: Nie ste si istý ako ďalej? Skúste stránku "!getting-started".

en: Displays
sk: Zobrazenia

en: This display has no path.
sk: Toto zobrazenie nemá žiadnu cestu.

en: Query build time
sk: Čas vytvorenia dotazu

en: Query execute time
sk: Čas vykonania dotazu

en: No query was run
sk: Neprebehol žiadny dotaz

en: Unable to preview due to validation errors.
sk: Nemôžem zobraziť náhľad kvôli chybám.

en: Clone view %view
sk: Klonovať pohľad %view

en: View name
sk: Meno pohľadu

en: View description
sk: Popis pohľadu

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
sk: Tento popis sa objaví v administračnom UI Views a prezradí na čo slúži pohľad.

en: View tag
sk: Označenie pohľadu

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
sk: Zadajte voliteľné označenie pre tento pohľad; použije sa iba pri hľadaní pohľadov na stránke administrácie.

en: The view type is the primary table for which information is being retrieved. The view type controls what arguments, fields, sort criteria and filters are available, so once this is set it <strong>cannot be changed</strong>.
sk: Typ pohľadu je hlavná tabuľka, z ktorej budú získavané informácie. Typ pohľadu určuje aké argumenty, polia, kritériá usporiadania a filtrov budú dostupné. Akonáhle ho nastavíte, <strong>už sa nedá zmeniť</strong>.

en: You must use a unique name for this view.
sk: Pre tento pohľad musíte použiť jedinečný názov.

en: Are you sure you want to revert the view %name?
sk: Naozaj chcete vrátiť pohľad %name?

en: Are you sure you want to delete the view %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť pohľad %name?

en: The view has been deleted.
sk: Pohľad bol vymazaný

en: There is no lock on view %view to break.
sk: Na pohľade %view nie je žiadny zámok na odstránenie.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť zámok na pohľade %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
sk: Odstránením tohoto zámku všetky neuložené zmeny vykonané používateľom !user budú stratené!

en: Break lock
sk: Odstrániť zámok

en: Edit view %view
sk: Upraviť pohľad %view

en: Paste view code here
sk: Sem vložte kód pohľadu

en: Unable to interpret view code.
sk: Nepodarilo sa interpretovať kód pohľadu.

en: That view is not compatible with this version of Views.
sk: Pohľad nie je kompatibilný s touto verziou Views.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
sk: Pohľad s týmto menom už existuje, prosím vyberte iné meno

en: Display plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný modul zobrazovania @plugin nie je k dispozícii.

en: Style plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný modul štýlu @plugin nie je k dispozícii.

en: Row plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný plugin riadka @plugin nie je k dispozícii.

en: Unknown or missing table name
sk: Neznáme alebo chýbajúce meno tabuľky

en: Click on an item to edit that item's details.
sk: Pre upravenie detailov položky na ňu kliknite.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
sk: Tento pohľad obsahuje chyby základného zobrazenia a preto nemôže byť použitý.

en: Export this view
sk: Exportovať tento poľad

en: Create a copy of this view
sk: Vytvoriť kópiu tohto pohľadu

en: Go to the real page for this display
sk: Prejsť na skutočnú stránku pre toto zobrazenie

en: Invalid
sk: Nesprávny

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin doesn't exist!
sk: Chyba: Zobrazenie @display odkazuje na rozšírenie s názvom '@plugin', ale také rozšírenie neexistuje!

en: Missing style plugin
sk: Chýbajúci plugin štýlu

en: Change settings for this style
sk: Zmeniť nastavenia pre tento štýl

en: &nbsp; Style: !style
sk: &nbsp; Štýl: !style

en: Unable to initialize default display
sk: Nepodarilo sa inicializovať predvolené zobrazenie

en: Add display
sk: Pridať zobrazenie

en: Remove display
sk: Odstrániť zobrazenie

en: Restore display
sk: Obnoviť zobrazenie

en: View analysis
sk: Analýza pohľadu

en: View details
sk: Detaily pohľadu

en: Configure @type
sk: Nastaviť @type

en: Rearrange @type
sk: Prerobiť @type

en: Broken field @id
sk: Poškodené pole @id

en: There are no @types available to add.
sk: Nie sú dostupné žiadne @types na pridanie

en: Internal error: broken plugin.
sk: Vnútorná chyba: nefunkčný plugin.

en: Clear Views' cache
sk: Vyčistiť Views cache

en: Add Views signature to all SQL queries
sk: Pridať Views podpis k všetkým SQL dotazom

en: Disable views data caching
sk: Vypnúť kešovanie dát pohľadov

en: Ignore missing advanced help module
sk: Ignorovať chýbajúci modul advanced help

en: Disable javascript with Views
sk: Zakázať javascript pre pohľady

en: Error: missing @component
sk: Chyba: chýba @component

en: Server reports invalid input error.
sk: Server ohlásil chybu neplatného vstupu.

en: View analysis can find nothing to report.
sk: Analýza pohľadu nemôže nájsť nič do hlásenia.

en: Unable to find view.
sk: Nie je možné nájsť pohľad.

en: Unable to convert view.
sk: Nepodarilo sa skonvertovať pohľad.

en: The view has been deleted
sk: Pohľad bol vymazaný

en: Reduce duplicates
sk: Odstrániť duplikáty

en: Default settings for this view.
sk: Prednastavené hodnoty pre tento pohľad.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
sk: Zobraziť pohľad ako stránku s URL a odkazmi menu.

en: Display the view as a block.
sk: Zobraziť pohľad ako blok

en: Displays rows one after another.
sk: Zobraziť riadky jeden za druhým.

en: Displays rows as an HTML list.
sk: Zobraziť riadky ako HTML zoznam.

en: Displays rows in a grid.
sk: Zobraziť riadky v mriežke.

en: Displays rows in a table.
sk: Zobraziť riadky v tabuľke.

en: Fixed entry
sk: Pevný vstup

en: Will be available to all users.
sk: Bude povolené pre všetkých používateľov.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
sk: Prístup bude povolený iba používateľom niektorej z uvedených kategórií.

en: sort criteria
sk: kritéria zoradenia

en: Sort criterion
sk: Kritéria zoradenia

en: sort criterion
sk: kritérium zoradenia

en: The book the node is in.
sk: Kniha, v ktorej je uzol.

en: The weight of the book page.
sk: Váha stránky knihy.

en: The title of the comment.
sk: Nadpis komentára.

en: The text of the comment.
sk: Text komentára.

en: The comment ID of the field
sk: ID komentára v poli

en: Post date
sk: Dátum odoslania

en: Date and time of when the comment was posted.
sk: Čas a dátum odoslania komentára.

en: Provide a simple link to view the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre prezretie komentára.

en: Provide a simple link to edit the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre úpravu komentára.

en: Provide a simple link to delete the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre odstránenie komentára.

en: The node the comment is a reply to.
sk: Uzol, na ktorý komentár odpovedá.

en: Parent CID
sk: Nadradené CID

en: The Comment ID of the parent comment.
sk: ID nadradeného komentára.

en: Last comment time
sk: Čas posledného komentára

en: Date and time of when the last comment was posted.
sk: Dátum a čas kedy bol poslaný posledný komentár.

en: Last comment author
sk: Autor posledného komentára

en: The name of the author of the last posted comment.
sk: Meno autora posledného odoslaného komentára.

en: Comment count
sk: Počet komentátov

en: The number of comments a node has.
sk: Počet komentárov v uzle.

en: Updated/commented date
sk: Dátum aktualizovania/komentovania

en: The number of new comments on the node.
sk: Počet nových komentárov v uzle.

en: Comment status
sk: Stav komentára

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
sk: Či sú povolené alebo zakázané komentáre na uzle.

en: Display the comment with standard comment view.
sk: Zobraz komentár so štandardným pohľadom.

en: Display the comment as RSS.
sk: Zobraz komentár ako RSS

en: The title of the node.
sk: Nadpis uzla

en: The date the node was posted.
sk: Dátum odoslania uzla.

en: Whether or not the node is published.
sk: Či je uzol publikovaný alebo nie.

en: Published or admin
sk: Publikované alebo administrácia

en: Whether or not the node is promoted to the front page.
sk: Či je uzol zobrazený na titulnej strane alebo nie.

en: Whether or not the node is sticky.
sk: Či je uzol prilepený v zozname alebo nie.

en: Provide a simple link to the node.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz na uzol.

en: Provide a simple link to edit the node.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre úpravu uzla.

en: Provide a simple link to delete the node.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre odstránenie uzla.

en: In the form of CCYYMMDD.
sk: V tvare CCYYMMDD.

en: Created year + month
sk: Vytvorené rok + mesiac

en: In the form of YYYYMM.
sk: Vo formáte RRRRMM.

en: Created year
sk: Rok vytvorenia

en: In the form of YYYY.
sk: Vo formáte RRRR.

en: Created month
sk: Mesiac vytvorenia

en: In the form of MM (01 - 12).
sk: Vo formáte MM (01-12).

en: Created day
sk: Deň vytvorenia

en: In the form of DD (01 - 31).
sk: Vo formáte DD (01 - 31).

en: Created week
sk: Týždeň vytvorenia

en: Node revision
sk: Revízia uzla

en: Node revisions are a history of changes to nodes.
sk: Revízie uzla predstavujú históriou zmien uzlov.

en: Revert link
sk: Spätný odkaz

en: Provide a simple link to delete the node revision.
sk: Poskytne jednoduchý odkaz pre odstránenie revízie uzla.

en: Has new content
sk: Má nový obsah

en: Show a marker if the node has new or updated content.
sk: Zobraziť značku, ak uzol má nový alebo aktualizovaný obsah.

en: Show only nodes that have new content.
sk: Zobraziť iba uzly s novým obsahom.

en: Node ID from URL
sk: ID uzla z URL

en: Poll
sk: Anketa

en: Whether the poll is open for voting.
sk: Ak sa dá hlasovať do ankety.

en: Profile selection
sk: Profil vybratie

en: Profile date %field-name.
sk: Dátum profilu %field-name.

en: Links from
sk: Odkazy z

en: Links to
sk: Odkazy na

en: Search Terms
sk: Hľadať termíny

en: Node statistics
sk: Štatistky uzla

en: Total views
sk: Celkový počet pohľadov

en: The total number of times the node has been viewed.
sk: Celkový počet zobrazení uzla.

en: Views today
sk: Dnešné pohľady

en: The total number of times the node has been viewed today.
sk: Celkový počet dnešných prezretí uzla.

en: Most recent view
sk: Posledný pohľad

en: Stores site access information.
sk: Ukladá informácie o prístupe na stránku.

en: Browser session ID of user that visited page.
sk: ID relácie prehliadača, vrámci ktorej používateľ navštívil stránku.

en: Title of page visited.
sk: Nadpis navštívenej stránky.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
sk: Interná cesta navštívenej stránky (relatívne ku koreňovému adresáru Drupalu).

en: Referrer URI.
sk: URL odkazujúcej stránky

en: Hostname of user that visited the page.
sk: Meno počítača používateľa, ktorý navštívil stránku.

en: The user who visited the site.
sk: Používateľ, ktorý navštívil stránku.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
sk: Čas v milisekundách, za ktorý sa stránka načítala.

en: Timestamp of when the page was visited.
sk: Časová známka navštívenia stránky.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
sk: Súbory spracovávané Drupalom a rôznymi modulmi.

en: The ID of the file.
sk: ID súboru.

en: The name of the file.
sk: ID súboru

en: The path of the file.
sk: Cesta k súboru

en: The mime type of the file.
sk: Mime typ súboru.

en: The status of the file.
sk: Status súboru.

en: The date the file was uploaded.
sk: Dátum nahratia súboru.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
sk: Taxonomické výrazy sú pripojené k uzlom.

en: The term weight field
sk: Pole váhy výrazu

en: The description associated with a taxonomy term.
sk: Popis patriaci k taxonomickému výrazu.

en: All terms
sk: Všetky termíny

en: Term synonym
sk: Synonymum výrazu

en: Term synonyms may be used to find terms by alternate names.
sk: Synonymá termínu môžu byť použité na vyhľadanie podľa alternatívnych mien.

en: Term ID (with depth)
sk: ID výrazu (s hĺbkou)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
sk: Hĺbkový filter je komplexnejší, poskytuje menej nastavení.

en: Node translation
sk: Preklad uzla

en: Source translation
sk: Zdroj prekladu

en: Versions of content in different languages.
sk: Verzie obsahu v iných jazykoch.

en: upload
sk: nahrať

en: The description of the uploaded file.
sk: Popis nahraného súboru.

en: All files attached to a node with upload.module.
sk: Všetky súbory pripojené k uzlu použitím modulu upload.

en: The user ID
sk: ID používateľa

en: The user or author name.
sk: Používateľ alebo meno autora.

en: The user's picture, if allowed.
sk: Obrázok používateľa, ak je povolený.

en: The date the user was created.
sk: Dátum vytvorenia používateľa.

en: The user's last access date.
sk: Dátum posledného prístupu používateľa.

en: The user's last login date.
sk: Dátum posledného prihlásenia.

en: Whether a user is active or blocked.
sk: Či je používateľ aktívny alebo zablokovaný.

en: The user's signature.
sk: Podpis používateľa.

en: Provide a simple link to edit the user.
sk: Poskytne jednoduchý odkaz na úpravu používateľa.

en: Provide a simple link to delete the user.
sk: Poskytne jednoduchý odkaz na odstránenie používateľa.

en: Roles that a user belongs to.
sk: Kategórie používateľov, ku ktorým patrí používateľ.

en: User ID from URL
sk: ID používateľa z URL

en: User ID from logged in user
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Randomize the display order.
sk: Zobraziť náhodné poradie.

en: Null
sk: Vynulovať

en: No user
sk: Žiadny používateľ

en: contact
sk: kontakt

en: Unknown language
sk: Neznámy jazyk

en: Current user's language
sk: Aktuálny jazyk používateľa

en: Default site language
sk: Predvolený jazyk stránky

en: No language
sk: Žiadny jazyk

en: Unknown node type
sk: Neznámy typ uzla

en: Node IDs separated by , or +
sk: ID uzla je oddelené , alebo +

en: Display node comments
sk: Zobraziť komentáre uzla

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
sk: Na vyhľadanie jedného z dvoch slov použite <strong>OR</strong>. Napr. <strong>mačka OR pes</strong>.

en: Display score
sk: Zobraziť výsledok

en: Link this field to download the file
sk: Odkázať toto pole na stiahnutie súboru

en: Allow multiple terms per argument
sk: Povoliť viac výrazov pre argument

en: Link this field to its taxonomy term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku taxonomického výrazu

en: Link this field to its term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku výrazu

en: Limit terms by vocabulary
sk: Limitovať výrazy podľa slovníka

en: Dropdown
sk: Vysúvacie

en: Show hierarchy in dropdown
sk: Zobraziť postupnosť vo vysúvacom menu.

en: Select terms from vocabulary @voc
sk: Vyberte termín zo slovníka @voc

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
sk[0]: Nemôžem nájsť výraz: @terms
sk[1]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms
sk[2]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms

en: Term IDs separated by , or +
sk: ID termínov oddelené , alebo +

en: Term name or synonym
sk: Názov termínu alebo synonymum

en: Term name/synonym converted to Term ID
sk: Názov/synonymum termínu konvertovaný do ID výrazu.

en: Current language
sk: Aktuálny jazyk

en: Translation option
sk: Nastavenie prekladu

en: To the user
sk: Používateľovi

en: With a mailto:
sk: S mailto:

en: Usernames
sk: Používateľské mená

en: Enter a comma separated list of user names.
sk: Zadajte zoznam používateľských mien oddelených čiarkami.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
sk[0]: Nemôžem nájsť používateľa: @users
sk[1]: Nemôžem nájsť používateľov: @users
sk[2]: Nemôžem nájsť používateľov: @users

en: Also look for a node and use the node author
sk: Tiež nájdi uzol a použi autora uzla.

en: Unrestricted
sk: Neobmedzený

en: Multiple roles
sk: Viacnásobné kategórie používateľov

en: PHP argument code
sk: PHP kód argumentu

en: PHP validate code
sk: PHP kontrolný kód

en: Broken field
sk: Poškodené pole

en: Change the name of this display.
sk: Zmeniť názov tohto zobrazenia.

en: Change the title that this display will use.
sk: Zmeniť nadpis, ktorý bude toto zobrazenie používať.

en: Row style
sk: Štýl riadku

en: Change the row plugin.
sk: Zmeniť riadkový plugin

en: Use AJAX
sk: Použiť AJAX

en: Items per page
sk: Položiek na stránku

en: Display only distinct items, without duplicates.
sk: Zobrazí iba odlišné položky, bez duplikátov.

en: Change settings for this access type.
sk: Zmeniť nastavenia pre tento typ prístupu.

en: Link display
sk: Zobraziť odkaz

en: Unknown/missing format
sk: Neznámy/chýbajúci formát

en: Change this display's !name.
sk: Zmaniť zobrazenie !name.

en: The name of this display
sk: Názov tohto zobrazenia

en: This title will appear only in the administrative interface for the View.
sk: Tento nadpis sa bude zobrazovať iba v administračnom prostredí pre pohľad.

en: The title of this view
sk: Nadpis tohoto pohľadu

en: Use a pager for this view
sk: Použi stránkovanie pre tento pohľad

en: Full pager
sk: Plný stránkovač

en: Mini pager
sk: Mini stránkovač

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
sk: Počet položiek zobrazených na stránku. Zadajte 0 pre žiadne obmedzenia.

en: Create more link
sk: Vytvoriť odkaz "viac"

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
sk: Toto zobrazí iba odlišné položky. Ak existujú viaceré identické položky, každá bude zobrazená iba raz. Toto môžete použiť na odstránenie duplikátov z pohľadu,  aj keď to nemusí vždy fungovať. Môže to tiež spomaliť požiadavku, preto to používajte obozretne.

en: Access restrictions
sk: Obmedzenia prístupu

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style by clicking on the icon.
sk: Môžete upravovať !settings

en: Access options
sk: Nastavenia prístupu

en: How should this view be styled
sk: Ako má byť pohľad štýlovaný

en: Style options
sk: Nastavenia štýlu

en: Row style options
sk: Nastavenia štýlu riadka

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style by clicking on the icon.
sk: Kliknutím na ikonku môžete upraviť !settings pre práve vybratý štýl riadku.

en: Display output
sk: Zobraziť výstup

en: Style output
sk: Štýlovať výstup

en: Alternative style
sk: Alternatívny štýl

en: Alternative row style
sk: Alternatívny štýl riadku

en: Field @field (ID: @id)
sk: Pole @field (ID: @id)

en: Theming information (display)
sk: Informácie o témach (zobraz)

en: Back to !info.
sk: Späť na !info.

en: theming information
sk: informácie o témach vzhľadu

en: This is an alternative template for this display.
sk: Toto je alternatívna téma pre toto zobrazenie.

en: This is an alternative template for this style.
sk: Toto je alternatívna téma pre tento štýl.

en: This is an alternative template for this row style.
sk: Toto je alternatívna šablóna pre tento štýl riadku.

en: File found in folder @template-path
sk: Súbor je nájdený v priečinku @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
sk: (Súbor nebol nájdený v priečinku @template-path)

en: Status: using default values.
sk: Stav: použité predvolené hodnoty.

en: Update default display
sk: Aktualizovať predvolené zobrazenie

en: Status: using overridden values.
sk: Stav: použité prepísané hodnoty.

en: Attachment settings
sk: Nastavenia príloh

en: Inherit arguments
sk: Zdediť argumenty

en: Multiple displays
sk: Viacnásobné zobrazenia

en: Block admin description
sk: Popis bloku v administrácií

en: Use the site name for the title
sk: Použiť názov tejto stránky ako titulok

en: No menu
sk: Žiadne menu

en: Menu item entry
sk: Zadanie položky menu

en: No menu entry
sk: Žiadna položka menu

en: Menu tab
sk: Záložka menu

en: Default menu tab
sk: Predvolená záložka menu

en: Already exists
sk: Už existuje

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
sk: "$arg" nie je viac podporovaný. Namiesto neho treba použiť %.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
sk: Views nemôže vyvárať klasické menu položky so znakom %.

en: Title is required for this menu type.
sk: Pre tento typ menu je požadovaný titulok

en: Inline fields
sk: Riadkové polia

en: RSS description
sk: Popis RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
sk: Toto sa zobrazí v RSS kanáli samo.

en: Display items inline
sk: Zobraziť položky v riadku

en: None defined
sk: Nedefinované

en: New view
sk: Nový pohľad

en: Changed view
sk: Zmenený pohľad

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
sk: Pohľad: %name, zobrazuje položky typu <strong>@base</strong>.

en: Live preview
sk: Aktuálny náhľad

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
sk: <em>@type</em> @base pohľad: <strong>@view</strong>

en: Title: @title
sk: Nadpis: @title

en: @current of @max
sk: @current z @max

en: There are no views to be exported at this time.
sk: Práve niesu žiadne pohľady k exportovaniu.

en: Show only these tags
sk: Zobraziť iba tieto označenia

en: use views exporter
sk: použiť views exporter

en: Bulk export
sk: Hromadný export

en: Allows exporting multiple views at once.
sk: Povolí hromadné exportovanie pohľadov.

en: Administration menu
sk: Administračné menu

en: Formatted html link
sk: Formátovaný html link

en: More information about formatting options
sk: Viac informácií o možnostiach formátovania

en: - All -
sk: - Všetko -

en: Okay
sk: Môže byť

en: Provides the jQuery UI plug-in to other Drupal modules.
sk: Poskytuje jQuery UI plug-in pre iné Drupal moduly.

en: Machine-readable name
sk: Strojovo čitateľný názov

en: Contact form
sk: Kontaktný formulár

en: Drag to re-order
sk: Potiahnutým zmeníte poradie

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
sk: Zmeny vykonané v tejto tabuľke nebudú uložené pokiaľ sa formulár neodošle.

en: Blue Lagoon (default)
sk: Modrá Lagúna (predvolené)

en: Color display
sk: Zobrazenie farby

en: Solid color
sk: Jednoliata farba

en: Gradient
sk: Prechod

en: On colors
sk: Aktívne farby

en: Hover colors
sk: Farby po nájazde myšou

en: Off colors
sk: Neaktívne farby

en: Number of Options
sk: Počet možností

en: The axis this rating will affect. Enter a property on which that this rating will affect, such as <em>quality</em>, <em>satisfaction</em>, <em>overall</em>, etc. If no axis is entered, the default axis <em>vote</em> will be used. Warning: changing this value will not update existing votes to the new axis.
sk: Vložte vlastnosť, ktorú má hodnotenie ovplyvňovať, napr. <em>kvalita</em>, <em>spokojnosť</em>, <em>súhrnné hodnotenie</em> atď. Ak nie je vyplnené, použije se základná vlastnosť <em>hlas</em>. Upozornenie: zmena hodnoty sa nepremietne spätne. Existujúce hodnoty nebudú zmenené na novú vlastnosť.

en: As Stars
sk: ako hviezdy

en: Rating (i.e. 4.2/5)
sk: Hodnotenie (napr. 4.2/5)

en: Percentage (i.e. 92)
sk: Percentá (napr. 92)

en: This page is used to configure site-wide features of the fivestar module. To setup fivestar to rate content:
sk: Na tejto stránke môžete nakonfigurovať nastavenia pre celú web stránku. Pre nastavenie modulu fivestar pre hodnotenie obsahu:

en: Configure site-wide settings for fivestar below.
sk: Nižšie nastavte voľby pre celú lokalitu.

en: Go to <a href="!types">admin/content/types</a> and edit the type you would like to rate.
sk: Chodte na <a href="!types">admin/content/types</a> a upravte typ obsahu, ktorý chcete hodnotiť.

en: Fivestar ratings
sk: Hodnotenie Fivestar

en: To rate this content, enable Fivestar rating below. These settings will be used for both comments (if available) and direct rating.
sk: Pre hodnotenie obsahu, povoľte nižšie hodnotenie Fivestar. Tieto nastavenia sa použijú pre komentáre aj priame hodnotenie.

en: Enable Fivestar rating
sk: Zapnúť hodnotenie Fivestar

en: Cancel rating
sk: Zrušiť hlas

en: Poor
sk: Slabé

en: Great
sk: Výborné

en: Awesome
sk: Vynikajúce

en: Give it @star/@count
sk: @star z @count

en: Full node display
sk: Zobrazenie v plnom rozsahu

en: Widget display
sk: Zobrazenie ovládacieho prvku

en: Fivestar Settings
sk: Nastavenie hodnotenia Fivestar

en: Fivestar: Rate this node
sk: Hodnotenie obsahu: Hlasujte

en: Rate This
sk: Zvoliť toto hodnotenie

en: Your rating: <span>!stars</span>
sk: Vaše hodnotenie: <span>!stars</span>

en: Average: <span>!stars</span>
sk: Priemer: <span>!stars</span>

en: No votes yet
sk: Zatiaľ nehodnotené

en: use PHP for fivestar target
sk: použiť PHP pre určenie cieľu hodnotenia

en: Comment widget
sk: Ovládací prvok pre komentáre

en: Enabling Fivestar for comments will display a rating widget when a user posts a comment. The rating of the comment will affect its parent content.
sk: Povolením Fivestar pre komentáre sa zobrazí používateľom ovládací prvok pre hodnotenie počas pridávanie komentárov. Hodnotenie komentára ovplyvní hodnotenie celého obsahu.

en: Fivestar comment settings
sk: Nastavenia pre Fivestar komentáre

en: Optional rating
sk: Nepovinné hodnotenie

en: Required rating
sk: Povinné hodnotenie

en: Comment widget preview
sk: Náhľad ovládacieho prvku pre komentáre

en: A simple five-star voting widget for nodes.
sk: Jednoduchý ovládací prvok pre 5-hviezdičkové hodnotenie obsahu.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
sk: Prístupové práva pre priečinok %directory boli upravené na umožnenie zápisu.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
sk: !name nemôže byť dlhší ako %max znakov, napriek tomu je dlhý %length znakov.

en: Illegal choice %choice in %name element.
sk: Neplatná voľba %choice v elemente %name.

en: Re-order book pages and change titles
sk: Preusporiadať stránky knihy a zmeniť nadpisy

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sk: Strojovo čitateľný názov typu obsahu môže obsahovať iba malé písmená, podčiarkovníky a čísla.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
sk: Pomocou revízií môžete sledovať rozdiely medzi jednotlivými revíziami príspevkov.

en: Rebuilding content access permissions
sk: Obnovujem práva pre obsah

en: Content permissions have been rebuilt.
sk: Práva pre obsah boli obnovené.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
sk: Práva pre prístup k obsahu neboli správne obnovené.

en: Post settings
sk: Nastavenia posielania príspevkov

en: Polls
sk: Ankety

en: The value provided for %field is not a valid URL.
sk: Hodnota pre pole %field nie je platná URL.

en: Search form
sk: Vyhľadávanie

en: Shortcut icon
sk: Ikona webu

en: Display post information on
sk: Zobrazovať informácie o príspevku

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
sk: Povoľuje alebo zakazuje zobrazenie textu <em>poslal používateľ dňa</em> u určitých druhoch príspevkov.

en: Use the default logo
sk: Použiť štandardné logo

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
sk: Zaškrtnite, ak chcete, aby téma vzhľadu používala logo s ňou dodané.

en: Use the default shortcut icon.
sk: Použiť predvolenú ikonu.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
sk: Zaškrtnite, pokiaľ chcete použiť predvolenú ikonu témy vzhľadu.

en: Short date format
sk: Krátky formát dátumu

en: Medium date format
sk: Stredný formát dátumu

en: Long date format
sk: Dlhý formát dátumu

en: Date and time lookup
sk: Vyhľadávanie dátumu a času

en: Translation settings
sk: Nastavenia prekladu

en: Skip navigation
sk: Preskočiť navigáciu

en: book
sk: kniha

en: Wipe and rebuild
sk: Odstrániť a znovu vytvoriť

en: File name without extension
sk: Názov súboru bez prípony

en: File extension
sk: Prípona súboru

en: The directory %directory is a file!
sk: Adresár %directory je súbor!

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines:<br /><code>!htaccess</code>
sk: Bezpečnostné varovanie: Nie je možné zapisovať do súboru .htaccess. Prosím vytvorte súbor .htaccess v adresári %directory, ktorý bude obsahovať nasledujúce riadky:<br /><code>!htaccess</code>

en: check_directory: The path  %directory is a file.
sk: check_directory: Cesta %directory je súbor.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
sk: Vyberte si metódu, ktorá sa použije na získanie návrhov pre samodokončovanie. Uvedomte si, že <em>Obsahuje</em> môže spôsobiť problémy s výkonom na stránkach s tisíckami uzlov.

en: An image thumbnail was not able to be created.
sk: Miniatúrú pre obrázok nebolo možné vytvoriť.

en: Minimum resolution for Images
sk: Minimálne rozlíšenie pre obrázky

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
sk: Minimálne povolená veľkosť obrázku v tvare ŠÍRKAxVÝŠKA (napr. 640x480). Zadajte 0 pre žiadne obmedzenia. Ak je nahrávaný menší obrázok, tak bude odmietnutý.

en: ALT text settings
sk: Nastavenia alternatívneho textu

en: Enable user input alternate text for images.
sk: Povolí zmeniť používateľovi alternatívny text pre obrázky.

en: Default ALT text
sk: Predvolený alternatívny text

en: This value will be used for alternate text by default.
sk: Táto hodnota bude implicitne použitá pre alternatívny text.

en: Title text settings
sk: Nastavenia textu pre nadpis

en: Enable user input title text for images.
sk: Povolí zmeniť používateľovi nadpis pre obrázky.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
sk: Vyberte si typ poľa, ktoré sa zobrazí používateľovi.

en: Default Title text
sk: Predvolený text nadpisu

en: This value will be used as the image title by default.
sk: Táto hodnota bude implicitne použitá ako nadpis.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
sk: Ak obrázok nie je nahraný, zobrazí sa tento predvolený.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
sk: Predvolený obrázok nie je možné nahrať. Cieľový adresár %destination neexistuje, alebo doňho nemôže server zapisovať.

en: Only web-standard images (jpg, gif, and png) are supported through the image widget. If needing to upload other types of images, change the widget to use a standard file upload.
sk: Iba štandardné web obrázky (jpg, gif a png) sú podporované. Ak potrebujete nahrať iný typ obrázku, použite štandardné nahranie súboru.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
sk: Prosím definujte veľkosť obrázka vo formáte ŠÍRKAxVÝŠKA (napr. 640x480).

en: Alternate Text
sk: Alternatívny text

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
sk: Názov sa používa ako popis, ktorý sa zobrazí pri prechode kurzorom myši nad obrázkom.

en: Image linked to node
sk: Obrázok z odkazom na uzol

en: Image linked to file
sk: Obrázok z odkazom na súbor

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
sk: Modul FileField musí byť aktualizovaný pred aktualizáciou modulu ImageField.

en: Deleted admin thumbnails distributed throughout files directory. All thumbnails are now stored in the "imagefield_thumbs" directory.
sk: Vymazané miniatúry uložené v rôznych adresároch. Všetky miniatúry sú teraz uložené v adresári "imagefield_thumbs".

en: The selected file %name could not be saved.
sk: Zvolený súbor %name nemôže byť uložený.

en: The directory %directory is a file and cannot be overwritten.
sk: Adresár %directory je súbor a nemôže byť zmenený.

en: The path %directory was checked as a directory, but it is a file.
sk: %directory bol skontrolovaný ako priečinok, ale je to súbor.

en: Progress indicator
sk: Indikátor priebehu

en: Bar with progress meter
sk: Lišta s ukazovateľom priebehu

en: Path settings
sk: Nastavenia cesty

en: The file upload failed. %upload
sk: Nahrávanie súboru zlyhalo. %upload

en: A plain file upload widget.
sk: Widget pre nahrávanie čistého textu.

en: URL to file
sk: URL adresa súboru

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
sk: Vyskytla sa neobnoviteľná chyba. Nahrávaný súbor pravdepodobne prekročil maximálnu veľkosť súboru (@size) podporovanú serverom.

en: Starting upload...
sk: Začína nahrávanie...

en: Uploading... (@current of @total)
sk: Nahráva sa... (@current z @total)

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
sk: Obrázky musia byť medzi @min_size a @max_size pixlov.

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
sk: Obrázky väčšie ako @max_size pixlov budú zmenšené

en: Images must be smaller than @max_size pixels
sk: Obrázky musia byť menšie ako @max_size pixlov

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
sk: Váš server je schopný zobrazovať proces nahrávania súboru, ale nemá požadované knižnice. Odporúča sa nainštalovať <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">knižnicu PECL uploadprogress</a> (preferované) alebo nainštalovať <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Migrating filefield values
sk: Migráciaa filefield hodnôt

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
sk: Váš server nepodporuje zobrazovanie priebehu nahrávania súboru. Ukazovateľ stavu nahrávania súboru vyžaduje beh PHP s mod_php a nie ako FastCGI.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
sk: Povolené (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
sk: Povolené (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
sk: Priebeh nahrávania

en: Width of a video or image file in pixels.
sk: Šírka videa alebo obrázka v pixloch.

en: Height of a video or image file in pixels.
sk: Dĺžka videa alebo obrázka v pixloch.

en: The duration of audio or video files, in seconds.
sk: Dĺžka video alebo audio súboru v sekundách.

en: Fivestar Rating
sk: Hodnotenie Fivestar

en: %name: the value may be no smaller than %min.
sk: %name: hodnota nemôže byť menšia ako %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
sk: %name: hodnota nemôže byť väčšia ako %max.

en: Edit !type
sk: Upraviť !type

en: The name of the site.
sk: Názov web stránky.

en: Bulk Exporter
sk: Hromadný exportér

en: Edit @type
sk: Upraviť @type

en: Import page
sk: Importovať stránku

en: Pattern for the title
sk: Vzor nadpisu

en: Form settings
sk: Nastavenia formulára

en: Type of group.
sk: Typ skupiny.

en: Format string
sk: Formátovací reťazec

en: Are you sure you want to remove the format %format?
sk: Naozaj chcete odstrániť formát %format?

en: Removed date format %format.
sk: Formát %format bol odstránený.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
sk: !day-name Nedeľa|Pondelok|Utorok|Streda|Štvrtok|Piatok|Sobota

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
sk: !day-abbreviation Ned|Pon|Uto|Str|Štv|Pia|Sob

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
sk: !day-abbreviation N|P|U|S|Š|P|S

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
sk: !day-abbreviation NE|PO|UT|ST|ŠT|PI|SO

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
sk: !datetime Rok|Mesiac|Deň|Týždeň|Hodina|Minúta|Sekunda|Celý Deň|Celý deň

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
sk: !datetime_plural Rokov|Mesiacov|Dní|Týždňov|Hodín|Minút|Sekúnd

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
sk: !date_order Každý|Prvý|Druhý|Tretí|Štvrtý|Piaty

en: !date_nav Prev|Next|Today
sk: !date_nav minulý|budúci|dnes

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
sk: !month-name |Január|Február|Marec|Apríl|Máj|Jún|Júl|August|September|Október|November|December

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
sk: !month-abbreviation |jan|feb|mar|apr|máj|jún|júl|aug|sep|okt|nov|dec

en: Custom formats
sk: Vlastné formáty

en: Add format
sk: Pridať formát

en: Allow users to add additional date formats.
sk: Umožniť používateľom pridať ďalšie formáty dátumu.

en: Delete date format
sk: Odstrániť formát dátumu

en: Allow users to delete a configured date format.
sk: Povoliť používateľom odstrániť konfigurovaný formát dátumu.

en: Custom input format
sk: Vlastný vstupný formát

en: Display From and To dates
sk: Zobraziť dátumy od - do

en: Display From date only
sk: Zobraziť iba dátum od

en: Display To date only
sk: Zobraziť iba dátum do

en: ending on @count
sk: končiac @count

en: Configure date formats for each locale
sk: Konfigurovať formáty dátumu pre každú lokalitu

en: Allows the user to configure the Date Popup settings.
sk: Umožní používateľom upraviť nastavenia modulu Date Popup.

en: Tools for creating and importing dates and calendars.
sk: Nástroje na vytváranie a importovanie dátumov a kalendárov.

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
sk: Môže byť komplikované nastaviť dátumy a kalendáre. !date_wizard zjednodušuje vytvorenie jednoduchého dátumového prvku a pridruženého kalendára.

en: The calendar %view is a default calendar created for the content type %type_name.
sk: Kalendár %view je predvoleným kalendárom vytvoreným pre typ obsahu %type_name.

en: remove !view
sk: odstrániť !view

en: Content type name
sk: Názov typu obsahu.

en: Date Tools
sk: Nástroje pre dátum

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
sk: Nástroje na importovanie a automatické vytváranie dátumov a kalendárov.

en: Easy creation of date content types and calendars.
sk: Jednoduché vytváranie dátumových typov obsahu a kalendárov.

en: Event import
sk: Import udalosti

en: Remove calendar
sk: Odstrániť kalendár

en: Navigate to previous year
sk: Prejsť na predchádzajúci rok

en: Navigate to next year
sk: Prejsť na nasledujúci rok

en: Navigate to previous month
sk: Prejsť na predchádzajúci mesiac

en: Navigate to next month
sk: Prejsť na nasledujúci mesiac

en: Navigate to previous week
sk: Prejsť na predchádzajúci týždeň

en: Navigate to next week
sk: Prejsť na nasledujúci týždeň

en: Navigate to previous day
sk: Prejsť na predchádzajúci deň

en: Navigate to next day
sk: Prejsť na nasledujúci deň

en: View full page month
sk: Zobraziť mesiac na celej stránke

en: Automatic title generation
sk: Automatické vytvorenie nadpisu

en: Automatically generate the title and hide the title field
sk: Automaticky vygeneruje názov a schová pole určené pre zadávanie názvu

en: Automatically generate the title if the title field is left empty
sk: Automaticky generuje názov ak je pole "Názov" prázdne

en: Leave blank for using the per default generated title. Otherwise this string will be used as title.
sk: Nechajte prázdne ak chcete využiť predvolené automatické generovanie názvu.
    V opačnom prípade bude ako názov použitý zadaný text.

en: Comment module form.
sk: Formulár modulu Comment.

en: Translation module form.
sk: Formulár modulu Translation.

en: Menu module form.
sk: Formulár modulu Menu.

en: Book module form.
sk: Formulár modulu Book.

en: Path module form.
sk: Formulár modulu Path.

en: Poll module title.
sk: Názov z modulu Poll.

en: Poll module choices.
sk: Možnosti z modulu Poll.

en: Poll module settings.
sk: Nastavenia modulu Poll.

en: Upload module form.
sk: Formulár modulu Upload.

en: CCK - No Views integration
sk: CCK - bez integrácie s moduom Views

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
sk: CCK integrácia s modulom Views vyžaduje Views 6.x-2.0-rc2 alebo novší.

en: manage fields
sk: spravovať polia

en: » Add a new content type
sk: » Pridať nový typ obsahu

en: @field_name (Locked)
sk: @field_name (zamknuté)

en: - Select a field type -
sk: - Vyberte typ poľa -

en: - Select a widget -
sk: - Zvoľte widget -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
sk: Meno poľa (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
sk: Typ dát pre uloženie.

en: Form element to edit the data.
sk: Formulárový prvok na úpravu dát.

en: - Select an existing field -
sk: - Zvoľte existujúce pole -

en: Field to share
sk: Pole pre zdieľanie

en: Group name (a-z, 0-9, _)
sk: Meno skupiny (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
sk: Pridanie nového poľa: musíte zadať označenie poľa.

en: Add new field: you need to provide a field name.
sk: Pridať nové pole: musíte zadať meno poľa.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
sk: Pridať nové pole: meno poľa %field_name je neplatné. Môže obsahovať len malé písmená bez diakritiky, čísla a podčiarkovníky.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
sk: Pridať nové pole: meno poľa %field_name je píliž dlhé. Môže mať maximálne 32 znakov vrátane predpony 'field_'.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
sk: Pridať nové pole: meno 'field_instance' je rezervované.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
sk: Pridať nové pole: pole s menom %field_name už existuje.

en: Add new field: you need to select a field type.
sk: Pridať nové pole: musíte si vybrať typ poľa.

en: Add new field: you need to select a widget.
sk: Pridať nové pole: musíte si vybrať widget pre pole.

en: Add new field: invalid widget.
sk: Pridať nové pole: neplatný widget.

en: Add existing field: you need to provide a label.
sk: Pridanie existujúceho poľa: musíte zadať označenie poľa.

en: Add existing field: you need to select a field.
sk: Pridanie existujúceho poľa: musíte si vybrať pole.

en: Add existing field: you need to select a widget.
sk: Pridať existujúce pole: musíte si vybrať widget pre pole.

en: Add existing field: invalid widget.
sk: Pridať existujúce pole: neplatný widget.

en: The field %label cannot be added to a content type because it is locked.
sk: Pole %label nemôže byť pridané do obsahu pretože je zamknuté.

en: Edit basic information
sk: Upraviť základné informácie

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
sk: Strojovo čitateľné meno poľa. Toto meno nemôže byť zmenené.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
sk: Človekom čitateľné meno poľa, ktoré sa používa ako označenie tohto poľa pre typ obsahu %type.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
sk: Dátový typ, ktorý bude použitý na uloženie hodnôt tohoto poľa do databázy. Túto voľbu nie je možné zmeniť.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
sk: Typ prvku formulára, ktorý sa zobrazí používateľovi pre toto pole pri vytváraní obsahu typu %type.

en: Updated basic settings for field %label.
sk: Aktualizované základné nastavenia pre pole %label.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
sk: Vyskytol sa problém pri aktualizácii základných nastavení pre pole %label.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
sk: Toto pole je <STRONG>zamknuté</STRONG> a nemôže byť premiestnené.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
sk: Pole %field je zamknuté a nemôže byť upravované.

en: %type basic information
sk: %type základné informácie

en: Advanced usage only: PHP code that returns a default value. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>To figure out the expected format, you can use the <em>devel load</em> tab provided by <a href="@link_devel">devel module</a> on a %type content page.
sk: Len pre pokročilých: PHP kód, ktorý vráti predvolenú hodnotu. Nemal by obsahovať oddeľovače &lt;?php ?&gt;. Ak je toto pole vyplnené, hodnota vrátená týmto kódom prepíše akúkoľvek hodnotu uvedenú vyššie. Očakávaný formát: <pre>!sample</pre>Ak chcete zistiť očakávaný formát, môžete použiť <em>devel load</em> záložku vytvorenú modulom <a href="@link_devel">devel</a> na stránke pre typ obsahu %type.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
sk: Maximálny počet hodnôt, ktoré môžu používatelia zadať pre toto pole.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
sk: 'Neobmedzené' pridá tlačidlo 'Pridať ďalšiu položku', takže používateľ môže zadať toľko hodnôt, koľko chce.

en: %name must be an integer.
sk: %name musí byť celé číslo.

en: %name must be a positive integer.
sk: %name musí byť kladné celé číslo.

en: %name must be a number.
sk: %name musí byť číslo.

en: Advanced usage only: PHP code that returns the value to set. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>Using <a href="@link_devel">devel.module's</a> 'devel load' tab on a content page might help you figure out the expected format.
sk: Len pre pokročilých: PHP kód, ktorý vráti hodnotu. Nemal by obsahovať oddeľovače &lt;?php ?&gt;. Ak je toto pole vyplnené, hodnota vrátená týmto kódom prepíše akúkoľvek hodnotu uvedenú vyššie. Očakávaný formát: <pre>!sample</pre>Ak chcete zistiť očakávaný formát, môžete použiť <em>devel load</em> záložku vytvorenú modulom <a href="@link_devel">devel</a> na stránke pre typ obsahu %type.

en: Field has value
sk: Pole má hodnotu

en: Field has changed
sk: Pole bolo zmenené

en: Content containing changes
sk: Obsah obsahuje zmeny

en: Content not containing changes
sk: Obsah neobsahuje zmeny

en: @node's field '@field' has value
sk: Pole '@field' uzlu @node má hodnotu

en: <No value>
sk: - nezadaná hodnota -

en: You need to provide a label.
sk: Musíte zadať označenie.

en: You need to provide a group name.
sk: Musíte zadať meno skupiny.

en: The group name %group_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
sk: Meno skupiny %group_name je neplatné. Môže obsahovať len malé písmená bez diakritiky, čísla a podčiarovníky.

en: The group name %group_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'group_' prefix.
sk: Meno skupiny %group_name je príliž dlhé. Môže mať maximálne 32 znakov vrátane predpony'group_'.

en: The group name %group_name already exists.
sk: Skupina s názvom %group_name už existuje.

en: Add new group:
sk: Pridať novú skupinu:

en: Add new group: you need to provide a label.
sk: Pridať novú skupinu: Musíte zadať označenie.

en: Add new group: you need to provide a group name.
sk: Pridanie novej skupiny: musíte zadať meno skupiny.

en: Standard group
sk: Štandardná skupina

en: Only numbers and decimals are allowed in %field.
sk: V poli %field sú povolené iba čísla a desatiné čiarky.

en: Only numbers are allowed in %field.
sk: V poli %field sú povolené iba čísla.

en: Only numbers and the decimal character (%decimal) are allowed in %field.
sk: V poli %field sú povolené iba čísla a desatiná čiarka (%decimal).

en: There are no userreference fields defined.
sk: Žiadne polia s referenciou na používateľa nie sú definované.

en: %name: invalid user.
sk: %name: neznámy používateľ.

en: New field
sk: Nové pole

en: Existing field
sk: Existujúce pole

en: New group
sk: Nová skupina

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
sk: Pridajte polia a skupiny pre tento typ obsahu a usporiadajte ich pre zobrazenie a vstupné formuláre.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
sk: Pole pridáte do skupiny tak, že ho pretiahnete pod skupinu a do prava.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
sk: Poznámka: Nainštalovaním modulu <a href="!adv_help">Advanced help</a> budete môcť zobraziť rozsiahlejšiu a lepšiu nápovedu.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
sk: Použite 'Vylúčit' zaškrtávacie pole na vylúčenie hodnoty prvku !content v šablóne pre uzol.

en: width @width
sk: šírka @width

en: height @height
sk: výška @height

en: upscaling allowed
sk: zväčšovanie povolené

en: width: @width, height: @height, fit: @fit
sk: šírka: @width, výška: @height, prispôsobenie: @fit

en: width: @width, height: @height, xoffset: @xoffset, yoffset: @yoffset
sk: šírka: @width, výška: @height, odsadenie x: @xoffset, odsadenie y: @yoffset

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
sk: náhodne medzi -@degrees&deg a @degrees&deg

en: radius: @radius, sigma: @sigma, amount: @amount, threshold: @threshold
sk: polomer: @radius, sigma: @sigma, množstvo: @amount, hraničná hodnota: @threshold

en: Save Preset
sk: Uložiť predvoľbu

en: The preset name you have chosen is already in use.
sk: Názov predvoľby, ktorý ste zvolili, sa už používa.

en: Unknown action.
sk: Neznáma akcia.

en: Unknown preset.
sk: Neznáma predvoľba.

en: This %action action is not associated %preset preset.
sk: Akcia %action nie je spojená s predvoľbou %preset.

en: Create Action
sk: Vytvoriť akciu

en: The action was succesfully created.
sk: Akcia bola úspešne vytvorená.

en: 404: Unable to find %image
sk: 404: Nie je možné nájsť %image

en: 403: File is not an image %image
sk: 403: Súbor nie je obrázok %image

en: Cached image file %dst already exists but is being regenerated. There may be an issue with your rewrite configuration.
sk: Súbor s obrázkom %dst už existuje a je práve regenerovaný. To môže byť spôsobené problémom s vašou konfiguráciou.

en: There was an error saving the new image file %dst.
sk: Chyba pri ukladaní nového súboru s obrázkom %dst.

en: No minimum
sk: Bez minima

en: Save !type
sk: Uložiť !type

en: Delete !type
sk: Odstrániť !type

en: Structure
sk: Štruktúra

en: Search @type
sk: Hľadať @type

en: Advanced search form
sk: Formulár rozšíreného vyhľadávania

en: Fetcher
sk: Spôsob preberania

en: Does not start with
sk: Nezačína s

en: Does not end with
sk: Nekončí s

en: Blocked users
sk: Blokovaní používatelia

en: Choose a layout for the admin toolbar. Vertical works well with large, wide screens. Horizontal works well on screens with limited real estate.
sk: Vyberte prosím rozloženie panela administrácie. Vertikálne sa hodí na veľké, širokouhlé obrazovky. Horizontálne na menšie obrazovky.

en: Choose a position for the admin toolbar that will not collide with other elements in your current theme.
sk: Vyberte prosím pozíciu panela administrácie, ktorá nebude kolidovať s inými prvkami zvolenej témy.

en: use admin toolbar
sk: použiť panel administrácie

en: UI helpers for Drupal admins and managers.
sk: Grafické rozhranie pre Drupal administrátorov a správcov.

en: Other tools
sk: Ostatné nástroje

en: Show querylog
sk: Zobraziť querylog

en: Hide querylog
sk: Skryť querylog

en: Administrator role
sk: Kategória administrátora

en: No revision
sk: Žiadna revízia

en: @number comments per page
sk: @number komentárov na stránku

en: Requires a title
sk: Vyžaduje nadpis

en: Exported content
sk: Exportovaný obsah

en: There are no !items to display.
sk: Neexistujú žiadne !items pre zobrazenie.

en: Create a new !item
sk: Vytvoriť !item

en: Are you sure you want to delete this !type?
sk: Naozaj chcete odstrániť tento !type?

en: List !type
sk: Vypísať !type

en: Export !type
sk: Exportovať !type

en: The name of the database. The database must exist, it will not be created for you.
sk: Názov databázy. Databáza musí existovať, nebude pre vás vytvorená.

en: Enter the name of a user who has write access to the database.
sk: Zadajte meno používateľa, ktorý má právo zapisovať do databázy.

en: The database name is not valid.
sk: Meno databázy nie je platné.

en: Lock tables during backup
sk: Zamknúť tabuľky počas zálohovania

en: %num SQL commands executed.
sk: %num SQL príkazy spustené.

en: MySQL Database
sk: MySQL databáza

en: Default Database
sk: Predvolená databáza

en: Database backup from !site: !file
sk: Záloha databázy !site: !file

en: Change file group (chgrp)
sk: Zmeniť skupinu súboru (chgrp)

en: Manual Backups Directory
sk: Adresár manuálnych záloh

en: Scheduled Backups Directory
sk: Adresár plánovaných záloh

en: Save the backup files to any a directory on an FTP server.
sk: Ukladať zálohy do adresára na FTP server.

en: FTP Directory
sk: Adresár FTP

en: Amazon S3 account
sk: Účet Amazon S3

en: Send the backup as an email attachment to the specified email address.
sk: Poslať zálohu ako prílohu e-mailu na špecifikovanú e-mailovú adresu.

en: %title Files
sk: %title súbory

en: There are no backup files to display.
sk: Neexistujú žiadne zálohy pre zobrazenie.

en: Are you sure you want to restore the database?
sk: Naozaj chcete obnoviť databázu?

en: Restoring will delete some or all of your data and cannot be undone. <strong>Always test your backups on a non-production server!</strong>
sk: Obnovenie odstráni niektoré alebo všetky vaše dáta a nie je možné ho vrátiť späť. <strong>Vždy otestujte vaše zálohy na neprodukčnom serveri!</strong>

en: Are you sure you want to delete the backup file?
sk: Naozaj chcete odstrániť súbor so zálohou?

en: Are you sure you want to delete the backup file %file_id? <strong>This action cannot be undone.</strong>
sk: Naozaj chcete odstrániť súbor so zálohou %file_id? <strong>Tento krok nie je možné vrátiť späť.</strong>

en: Backup Source
sk: Zdroj zálohy

en: Destinations
sk: Umiestnenia

en: destinations
sk: umiestnenia

en: destination
sk: umiestnenie

en: Add a new @s destination.
sk: Pridať nové @s umiestnenie.

en: list files
sk: vypísať súbory

en: restore
sk: obnoviť

en: File Encryption (EXPERIMENTAL)
sk: Šifrovanie súborov (EXPERIMENTÁLNE)

en: File Encryption
sk: Šifrovanie súborov

en: Install the !link to enable backup file encryption.
sk: Je potrebné nainštalovať !link pre povolenie šifrovania súborov so zálohou.

en: AES Encryption Module
sk: Šifrovací modul AES

en: No Encryption
sk: Bez šifrovania

en: AES Encryption
sk: AES šifrovanie

en: Send an email if backup succeeds
sk: Poslať e-mail po úspešnej zálohe

en: Email Address for Success Notices
sk: E-mailová adresa pre správy o úspešnej zálohe

en: Send an email if backup fails
sk: Poslať e-mail po neúspešnej zálohe

en: Email Address for Failure Notices
sk: E-mailová adresa pre správy o neúspešnej zálohe

en: !site backup succeeded
sk: !site záloha úspešná

en: The site backup has completed successfully with the following messages:
    !messages
sk: Záloha stránky bola úspešne dokončená s nasledujúcimi hláseniami:
    !messages

en: The site backup has completed successfully.
sk: Záloha stránky prebehla úspešne.

en: !site backup failed
sk: !site záloha zlyhala

en: The site backup has failed with the following messages:
    !messages
sk: Záloha stránky zlyhala s nasledujúcimi hláseniami:
    !messages

en: The site backup has failed for an unknown reason.
sk: Záloha stránky zlyhala z neznámeho dôvodu.

en: Take site offline
sk: Prepnúť web stránku do režimu údržby

en: profiles
sk: profily

en: Untitled Profile
sk: Nepomenovaný profil

en: schedule
sk: plán

en: schedules
sk: plánované

en: Untitled Schedule
sk: Nepomenovaný plán

en: Schedule Name
sk: Názov plánu

en: Settings Profile
sk: Profil nastavení

en: Create new destination
sk: Vytvoriť nové umiestnenie

en: Backup period must be a number greater than 0.
sk: Zálohovacia perióda musí byť číslo väčšie než 0.

en: Once a second
sk: Raz za sekundu

en: Every @count seconds
sk: Každých @count sekúnd

en: Once a minute
sk: Raz za minútu

en: Every @count minutes
sk: Každých @count minút

en: Every @count hours
sk: Každých @count hodín

en: Every @count days
sk: Každých @count dní

en: Once a week
sk: Raz za týždeň

en: Every @count weeks
sk: Každých @count týždňov

en: Quick Backup Tab
sk: Karta rýchlej zálohy

en: Advanced Backup Tab
sk: Karta pokročilej zálohy

en: Destinations are the places you can save your backup files to or them load from.
sk: Umiestnenia kam budú uložené zálohy a odkiaľ je možné zálohu nahrať.

en: manual backups
sk: manuálne zálohy

en: Automatically backup up your database on a regular schedule using <a href="!cronurl">cron</a>.
sk: Automaticky zálohovať vašu databázu podľa plánu použitím <a href="!cronurl">cronu</a>.

en: You do not have permission to back up this site.
sk: Nemáte oprávnenie zálohovať túto stránku.

en: -- Select a Settings Profile --
sk: -- Zvoľte profil nastavení --

en: You can load a profile. Any changes you made below will be lost.
sk: Je možné nahrať profil. Všetky zmeny, ktoré ste urobili nižšie budú stratené.

en: Load Settings
sk: Nahrať nastavenia

en: Load Profile
sk: Nahrať profil

en: Quick Backup
sk: Rýchla záloha

en: Backup now
sk: Zálohovať teraz

en: For more backup options, try the <a href="!advancedurl">advanced backup page</a>.
sk: Pre pokročilé nastavenia záloh, skúste <a href="!advancedurl">stránku pokročilých nastavení</a>.

en: Backup from !from to !to using !profile !submit
sk: Zálohovať z !from do !to za použitia profilu !profile !submit

en: Backup Destination
sk: Adresár zálohy

en: Choose where the backup file will be saved. Backup files contain sensitive data, so be careful where you save them. Select 'Download' to download the file to your desktop.
sk: Zvoliť kam majú byť umiestnené súbory zálohy. Záložné súbory obsahujú citlivé dáta, pri ich ukladaní treba byť preto opatrný. Pre prevzatie súboru na váš počítač je treba zvoliť 'Prevziať'.

en: Save the settings as
sk: Uložiť nastavenia ako

en: Replace the '%profile' profile
sk: Nahradiť profil '%profile'

en: Save Without Backing Up
sk: Uložiť bez zálohovania

en: Restore to
sk: Obnoviť zálohu do

en: <a href="!restoreurl">Restore again</a>
sk: <a href="!restoreurl">Obnoviť znovu</a>

en: administer backup and migrate
sk: spravovať backup and migrate

en: The name of the profile.
sk: Názov profilu.

en: Append a timestamp to the filename.
sk: K menu súbora pripojiť časovú značku.

en: The format of the timestamp.
sk: Formát časovej značky.

en: The type of the destination.
sk: Typ umiestnenia.

en: Other settings for the destination.
sk: Iné nastavenia pre cieľové umiestnenie.

en: The number of backups to keep.
sk: Počet ponechaných záloh.

en: The number of seconds between backups.
sk: Počet sekúnd medzi zálohami.

en: Default Schedule
sk: Predvolené plánovanie

en: Not restricted
sk: Neobmedzené

en: Choose a block
sk: Vyberte blok

en: Enable other blocks for use in the admin toolbar.
sk: Povoliť ďalšie bloky v panely administrácie.

en: Administrative blocks
sk: Bloky administrácie

en: Other blocks
sk: Ostatné bloky

en: Restore now
sk: Obnoviť teraz

en: The unique ID of the comment.
sk: Jedinečné ID komentára.

en: The unique ID of the node the comment was posted to.
sk: Unikátne ID uzlu, ku ktorému bol odoslaný komentár.

en: The name left by the comment author.
sk: Meno zadané autorom komentára.

en: The email address left by the comment author.
sk: E-mailová adresa zadaná autorom komentára.

en: The home page URL left by the comment author.
sk: URL adresa domovskej stránky zadaná autorom komentára.

en: The formatted content of the comment itself.
sk: Formátovaný obsah samotného komentára.

en: The number of comments posted on a node.
sk: Počet komentárov k uzlu.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
sk: Počet komentárov k uzlu od poslednej návštevy čitateľa.

en: The type of the node.
sk: Typ uzlu.

en: The human-readable name of the node type.
sk: Používateľom čitateľný názov typu uzlov.

en: The language the node is written in.
sk: Jazyk, v ktorom je uzol napísaný.

en: The URL of the node.
sk: URL adresa uzlu.

en: The slogan of the site.
sk: Slogan web stránky.

en: The administrative email address for the site.
sk: Administračná e-mailová adresa webu.

en: The URL of the site's front page.
sk: URL adresa úvodnej stránky webu.

en: The unique ID of the taxonomy term.
sk: Jedinečný identifikátor termínu taxonómie.

en: The name of the taxonomy term.
sk: Názov termínu taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy term.
sk: Voliteľný popis termínu taxonómie.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
sk: Jedinečný identifikátor slovníka taxonómie.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
sk: Názov slovníka taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
sk: Voliteľný popis slovníka taxonómie.

en: The unique ID of the user account.
sk: Unikátne ID používateľského účtu.

en: The login name of the user account.
sk: Prihlasovacie meno používateľského účtu.

en: The email address of the user account.
sk: E-mailová adresa používateľského účtu.

en: The URL of the account profile page.
sk: URL stránky používateľského profilu.

en: File URL
sk: URL súboru

en: User contact forms
sk: Kontaktné formuláre používateľov

en: The unique ID of the content item, or "node".
sk: Jedinečné ID položky obsahu alebo "uzlu".

en: E-mails
sk: E-maily

en: @name form
sk: formulár @name

en: Administration tools
sk: Nástroje administrácie

en: Is not empty (NOT NULL)
sk: Nie je prázdne (NOT NULL)

en: Hello @username
sk: Ahoj !username

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
sk: Zvolený súbor %filename nie je možné nahrať. Povolené sú len súbory s týmito príponami: %extensions.

en: Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
sk: Zmena veľkosti obrázkov pri nahrávaní spôsobí stratu <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF informácií</a> v obrázku.

en: Attempts allowed
sk: Povolené pokusy

en: @mime icon
sk: @mime ikona

en: Content module must be enabled before ImageField can be updated.
sk: Modul CCK musí byť povolený pred aktualizáciou modulu ImageField.

en: Item URL
sk: URL položky

en: Import @plugin
sk: Importovať @plugin

en: Choose toolbar behavior on new page loads.
sk: Vyberte správanie panelu pri načítaní novej stránky

en: Remember from previous page
sk: Zapamätať z poslednej stránky

en: Administrative links.
sk: Administračné odkazy

en: The URL of the account edit page.
sk: URL stránky s formulárom používateľského účtu.

en: Settings for site administration tools.
sk: Nastavenia pre administračné nástroje stránky.

en: Wipe and rebuild the administrative menu.
sk: Vymazať a obnoviť administračné menu

en: The Rubik theme requires the !tao base theme in order to work properly.
sk: Téma vzhľadu Rubik požaduje základnu tému vzhľadu !tao za účelom správneho fungovania.

en: Posted by !username
sk: Odoslal používateľ !username

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
sk: Jedinečný strojovo čitateľný názov. Môže obsahovať len malé písmená, čísla a podčiarkovníky.

en: Allowed extensions: %ext
sk: Povolené prípony: %ext

en: Maximum file size: %size
sk: Maximálna veľkosť súboru: %size

en: Math expression
sk: Matematický výraz
