ELMS (6.x-1.0-alpha9) - en to bg translation catalogue (3218 entries)

en: Home
bg: Каталог

en: User interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Title
bg: Заглавие

en: Body
bg: Съдържание

en: Previous
bg: Предишно

en: Next
bg: Още

en: user
bg: потребител

en: Filter HTML tags
bg: Филтрира HТML тагове

en: Show on every page except the listed pages.
bg: Покажи на всяка страница освен на посочените.

en: Show on only the listed pages.
bg: Покажи само на посочените страници.

en: Pages
bg: Страници

en: Save configuration
bg: Запази настройката

en: Reset to defaults
bg: Върни се към стойностите по подразбиране

en: enabled
bg: включено

en: enable
bg: активирай

en: delete
bg: изтрий

en: Status
bg: Статус

en: Administer
bg: Администрация

en: Create a new user account.
bg: Създай нов потребителски акаунт.

en: Request new password via e-mail.
bg: Заявяване на нова парола чрез имейл.

en: Prefix
bg: Префикс

en: Suffix
bg: Суфикс

en: E-mail
bg: Е-поща

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Operations
bg: Действия

en: Content
bg: Съдържание

en: Value
bg: Стойност

en: Username
bg: Потребителско име

en: Email address
bg: Имейл адрес

en: content
bg: съдържание

en: Development
bg: Разработка

en: Group
bg: Група

en: Type
bg: Тип

en: Author
bg: Автор

en: Replies
bg: Отговори

en: Closed
bg: Закрито

en: Wrong username or password.
bg: Грешно потребителско име или парола.

en: List
bg: Списък

en: Subject
bg: Тема

en: closed
bg: закрито

en: Actions
bg: Действия

en: disabled
bg: деактивиран

en: Confirm
bg: Потвърди

en: Cancel
bg: Отмени

en: Remove
bg: Премахни

en: deny
bg: откажи

en: Description
bg: Описание

en: Language
bg: Език

en: Read more
bg: Пълен текст

en: Log
bg: Регистър

en: RSS feed
bg: RSS-лента

en: more
bg: още

en: Enable
bg: Активирай

en: Disable
bg: Дезактивирай

en: Access control
bg: Контрол на достъпа

en: Explanation or submission guidelines
bg: Пояснения или инструкции при подаване на материала

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Administration
bg: Администриране

en: footer
bg: подложка

en: Comments
bg: Коментари

en: Priority
bg: Приоритет

en: More
bg: още...

en: not verified
bg: непроверено

en: Action
bg: Действие

en: Last updated
bg: Последно обновяване

en: On
bg: Включи

en: new
bg: нов

en: error
bg: грешка

en: Tags
bg: Таг

en: Block title
bg: Заглавие на блока

en: The title of the block as shown to the user.
bg: Заглавието на блока, така както ще го вижда потребителя.

en: Taxonomy
bg: Таксономия

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Blue Lagoon (Default)
bg: Синя лагуна (По премълчаване)

en: Ash
bg: Пепел

en: Aquamarine
bg: Аквамарин

en: Belgian Chocolate
bg: Белгийски шоколад

en: Bluemarine
bg: Морско синьо

en: Citrus Blast
bg: Цитрусов взрив

en: Cold Day
bg: Студен ден

en: Mediterrano
bg: Средиземноморски

en: Mercury
bg: Живак

en: Nocturnal
bg: Нощен

en: Olivia
bg: Маслина

en: Pink Plastic
bg: Розова пластмаса

en: Shiny Tomato
bg: Ярък домат

en: Content types
bg: Типове съдържание

en: Homepage
bg: Начална страница

en: Categories
bg: Категории

en: Download
bg: Свали

en: Version
bg: Версия

en: view
bg: преглед

en: updated
bg: Актуализирано

en: Available variables are:
bg: Достъпните променливи са:

en: Overview
bg: Обзор

en: File
bg: Файл

en: Advanced options
bg: Разширени опции

en: Release notes
bg: Бележки за версията

en: Edit
bg: Редактирай

en: Date
bg: Дата

en: Size
bg: Размер

en: Links
bg: Връзки

en: Search
bg: Търси

en: Reset
bg: Рестартирай

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Weekly
bg: Ежеседмично

en: None
bg: Не

en: Display settings
bg: Настройки на дисплея

en: default
bg: по подразбиране

en: This action cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: Number
bg: Число

en: Message
bg: Съобщение

en: Response
bg: Отговор

en: No log messages available.
bg: Няма лог. съобщения

en: Password
bg: Парола

en: - None -
bg: - Не -

en: Country
bg: Страна

en: Place
bg: Място

en: Weight
bg: Тегло

en: The configuration options have been saved.
bg: Настройките са запазени.

en: North
bg: Север

en: East
bg: Изток

en: South
bg: Юг

en: West
bg: Запад

en: Variable
bg: Променлив

en: Link
bg: Линк

en: Image
bg: Снимка

en: Center
bg: Център

en: There are currently no posts in this category.
bg: В момента няма записи в тази категория.

en: Help text
bg: Помощен текст

en: Types
bg: Типове

en: Hierarchy
bg: Йерархия

en: Single
bg: Единичен

en: Multiple
bg: Множествен

en: Related terms
bg: Свързани изрази (related terms)

en: Synonyms
bg: Синоними

en: Multiple select
bg: Множествен избор

en: Required
bg: Задължително

en: root
bg: корен

en: Parent
bg: Родител

en: Parents
bg: Родители

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
bg: Страниците на дадено ниво се сортират първо по тегло, после по заглавие.

en: none
bg: не

en: Category
bg: Категория

en: Add container
bg: Добави контейнер

en: Settings
bg: Настройки

en: Add category
bg: Добави категория

en: Name
bg: Име

en: edit container
bg: редактирай контейнер

en: edit
bg: редактирай

en: Go to previous page
bg: Към предишната страница

en: up
bg: нагоре

en: Go to parent page
bg: Към родителската страница

en: Go to next page
bg: Към следващата страница

en: Import
bg: Импортирай

en: Book
bg: Книга

en: Export
bg: Експорт

en: Taxonomy term
bg: Термин на таксономията

en: General settings
bg: Общи настройки

en: Back
bg: Назад

en: Node ID
bg: Номер

en: Field
bg: Поле

en: category
bg: категория

en: Outline
bg: Очертание

en: Label
bg: Заглавие

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Save
bg: Запази

en: Session opened for %name.
bg: Сесията за %name е отворена.

en: Help
bg: Справка

en: username
bg: потребителско име

en: Default
bg: По подразбиране

en: Summary
bg: Обзор

en: Update
bg: Промени

en: Open
bg: Отвори

en: Top
bg: Връх

en: Small
bg: Малък

en: Large
bg: Голям

en: Sunday
bg: неделя

en: Monday
bg: понеделник

en: Tuesday
bg: вторник

en: Wednesday
bg: сряда

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Friday
bg: петък

en: Saturday
bg: събота

en: High
bg: Силна

en: Low
bg: Слаба

en: Album
bg: Албум

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Time
bg: Време

en: Views
bg: Изгледи

en: Add
bg: Добави

en: remove
bg: Премахване

en: View
bg: Прегледай

en: Length
bg: Времетраене

en: Format
bg: Формат

en: Audio
bg: Музика

en: History
bg: История

en: The configuration options have been reset to their default values.
bg: Опциите за настройка са възстановени на стойности по подразбиране.

en: Path
bg: Път

en: Filename
bg: Име на файла

en: Vocabularies
bg: Речници

en: Modules
bg: Модули

en: Clear index
bg: Изчисти индекса

en: edit forum
bg: редактирай форума

en: Forum name
bg: Име на форума

en: forum
bg: форум

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
bg: Наистина ли искате да изтриете форум  %name?

en: The forum %term and all sub-forums and associated posts have been deleted.
bg: Форумът %term, всички подфоруми и свързаните с тях коментари бяха изтрити.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
bg: форум: изтрити %term, всички негови подфоруми и свързани коментари.

en: Region
bg: Област на сайта

en: link
bg: връзка

en: Anchor
bg: Котва

en: Display
bg: Дисплей

en: Menu
bg: Меню

en: Advanced settings
bg: Разширени настройки

en: results
bg: Резултати

en: search
bg: Търсене

en: Core - optional
bg: Ядро - по желание

en: Teaser
bg: Резюме

en: never
bg: никога

en: Notes
bg: Бележки

en: The username %name does not exist.
bg: Името на потребителя %name не съществува.

en: mail
bg: поща

en: Add item
bg: Добави елемент

en: Updated
bg: Обновено

en: actions
bg: действия

en: Text
bg: Текст

en: aggregator
bg: съвкупност от новини

en: read more
bg: чети по-нататък

en: Update interval
bg: Интервал на обновяване

en: The fully-qualified URL of the feed.
bg: Пълен адрес на RSS лентата

en: Add forum
bg: Добави форум

en: path
bg: Път

en: Add term
bg: Добави термин

en: Screenshot for %theme theme
bg: Икона за тема %theme

en: no screenshot
bg: няма снимка на екрана

en: Timestamp
bg: Време

en: Keywords
bg: ключови думи

en: Access log settings
bg: Настройки на журнала за достъп

en: Enable access log
bg: Активирай журнала за достъп

en: Discard access logs older than
bg: Премахни от журнала за достъп записите по-стари от

en: Preview comment
bg: Предварителен преглед на коментара

en: <none>
bg: <не>

en: Unassign
bg: Отмени назначението

en: Please contact the site administrator.
bg: Моля, свържете се с администратора на сайта.

en: Statistics
bg: Статистики

en: Advanced search
bg: Разширено търсене

en: You are not authorized to access this page.
bg: Нямате право на достъп до тази страница.

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Settings for @role
bg: Настройки за @role

en: Permitted file extensions
bg: Разрешени файлови разширения

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
bg: Разширения, които съответните потребители могат да качват. Разделете разширенията с интервал, без да завършвате с точка.

en: Upload
bg: Трансфер

en: Picture
bg: Изображение

en: Titles
bg: Заглавия

en: Taxonomy settings
bg: Настройки на речника

en: type
bg: тип

en: Mail
bg: Адрес e-mail

en: Before
bg: Преди

en: After
bg: След

en: Database type
bg: Тип БД

en: User
bg: Потребител

en: Content type
bg: Тип на съдържанието

en: action
bg: действие

en: Continue
bg: Продължи

en: Configure
bg: Конфигурирай

en: Email
bg: Е-поща

en: file
bg: файл

en: status
bg: състояние

en: User ID
bg: ID на Потребителя

en: Error
bg: Грешка

en: Options
bg: Параметри

en: Contact
bg: Контакт

en: Created
bg: Създадено

en: Node
bg: Материал

en: Sent email to %recipient
bg: Изпратен имейл до %recipient

en: Unable to send email to %recipient
bg: Не може да изпрати имейл до %recipient

en: The subject of the message.
bg: Тема на съобщението.

en: Create
bg: Създаване

en: Are you sure you want to delete %title?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %title?

en: Required Title
bg: Нужно заглавие

en: No Title
bg: Без заглавие

en: Not a valid URL.
bg: Невалиден URL

en: Save categories
bg: Запази категориите

en: Content management
bg: Управление на съдържанието

en: Menu item
bg: Елемент от меню

en: Expanded
bg: Разгънато

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
bg: Път до файла, към който сочи този елемент. Това може да е вътрешен път, например %add-node или външен URL адрес, като %drupal. Въведете %front, ако желаете елементът да сочи към началната страница.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
bg: Ако тази опция е активирана и менюто, за което е активирана, съдържа подменюта, то постоянно ще се покадва в разгънат вид.

en: Parent item
bg: Родителски елемент

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
bg: Не е задължителен. В менюто елементите с по-голяма тежест ще бъдат поместени в дъното на секцията, а обектите с по-малка тежест ще останат в горната част.

en: Question
bg: Въпрос

en: Add child page
bg: Добави дъщерна страница

en: Printer-friendly version
bg: Версия за печат

en: Update options
bg: Опции за обновяването

en: Remove from outline
bg: Премахни от очертанието

en: Unknown export format.
bg: Непознат формат на експорта.

en: All
bg: Всички

en: Active
bg: Активен

en: Done
bg: Готово

en: Points
bg: Точки

en: Post
bg: Публикация

en: Last post
bg: Последно съобщение

en: Submit @name
bg: Изпрати @name

en: Access denied
bg: Достъпът забранен

en: Year
bg: Година

en: Date format
bg: Формат на датата

en: Add content
bg: Добави съдържание

en: Page title
bg: Заглавие на страница

en: Block
bg: Блокирай

en: Add block
bg: Добавяне на блок

en: Override title
bg: Презаписване на заглавие

en: Page
bg: Страница

en: Bottom
bg: Дъно

en: 1 hour | @count hours
bg[0]: 1 час
bg[1]: @count часа

en: 1 day | @count days
bg[0]: 1 ден
bg[1]: @count дни

en: Configuration saved.
bg: Настройките са запазени.

en: Taxonomy terms
bg: Термин на таксономията

en: Footer message
bg: Колофон

en: Logo
bg: Лого

en: Mission
bg: Мисия

en: Search box
bg: Търсачка

en: Site name
bg: Име на сайта

en: Site slogan
bg: Слоган

en: User settings
bg: Настройки на потребител

en: Public registrations
bg: Публични регистрации

en: Only site administrators can create new user accounts.
bg: Само администраторите могат да създават потребителски акаунти.

en: Added
bg: Добавено

en: Not found
bg: Не е намерено

en: Url
bg: URL

en: Off
bg: Изключи

en: Host
bg: Хост

en: Available updates
bg: Налични обновления

en: Manual update check
bg: Ръчна проверка за обновления

en: Never
bg: Никога

en: Check manually
bg: Провери ръчно

en: Up to date
bg: Обновено

en: Update available
bg: Налични обновления

en: Drupal core update status
bg: Състояние на обновяване на ядрото

en: Out of date
bg: Не актуализирано

en: Update status
bg: Статус обновяване

en: Header
bg: Заглавна зона

en: Left sidebar
bg: Лява колонка

en: Right sidebar
bg: Дясна колонка

en: Footer
bg: Под черта

en: Inline
bg: В една линия

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
bg: Елемент от менюто може да бъде конфигуриран само след като меню модулът бъде <a href="@modules-page">активиран</a>.

en: Recipients
bg: Получатели

en: Selected
bg: Избрано

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
bg: Изберете <em>Да</em>, ако желаете тази категория да бъде подразбираща се.

en: You must enter a category.
bg: Трябва да въведете категория

en: You must enter one or more recipients.
bg: Можете да въведете един или повече получатели.

en: Category %category has been added.
bg: Категорията %category  беше добавена.

en: Category %category has been updated.
bg: Категорията %category беше обновена.

en: Are you sure you want to delete %category?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете категория %category?

en: Category %category has been deleted.
bg: Категорията %category беше изтрита.

en: Hourly threshold
bg: Часови праг

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
bg: Не можете да изпращате повече от %number съобщения на час.

en: Your name
bg: Твоето име

en: Your e-mail address
bg: Вашият имейл адрес.

en: Send e-mail
bg: Изпрати имейл

en: You must select a valid category.
bg: Трябва да изберете валидна категория.

en: You must enter a valid e-mail address.
bg: Трябва да въведете валиден имейл адрес.

en: To
bg: До

en: From
bg: От

en: Custom
bg: Персонализиран

en: Throttle
bg: Редуциране

en: Visibility
bg: Видимост

en: Roles
bg: Роли

en: Comment
bg: Коментар

en: Hostname
bg: Име на хост

en: Published
bg: Публикувано

en: Input format
bg: Филтриращ формат

en: Signature
bg: Подпис

en: Filter
bg: Филтър

en: Location
bg: Местоположение

en: Locale
bg: Език

en: Title field label
bg: Поле за заглавие

en: Body field label
bg: Поле за основния текст на предлаганото съобщение.

en: Promoted to front page
bg: Публикувано на първа страница

en: Sticky at top of lists
bg: Фиксиран най-отгоре

en: Revisions
bg: Редакции

en: Log message
bg: Съобщение от регистъра

en: Poll duration
bg: Продължителност

en: Explanation
bg: Обяснение

en: Selection options
bg: Опции за избор

en: Vocabulary
bg: Речник

en: Vocabulary name
bg: Име на речника

en: Term ID
bg: Термин ID

en: Term name
bg: Термин

en: Role name
bg: Име на роля

en: E-mail address
bg: E-mail адрес

en: Theme configuration
bg: Избор на тема

en: Last access
bg: Последен достъп

en: Time zone
bg: Часова зона

en: Severity
bg: Строгост

en: Global settings
bg: Общи настройки

en: Vote
bg: глас

en: Count
bg: Брой

en: RSS - blogs
bg: RSS - блогове

en: Watchdog
bg: Цербер

en: Search settings
bg: Настройки за търсене

en: Mode
bg: Режим

en: blocked
bg: блокиран

en: active
bg: активен

en: OPML feed
bg: OPML източник

en: configure
bg: конфигурирай

en: Number of news items in block
bg: Брой новини в блок

en: View this feed's recent news.
bg: Преглед на последните новини от този инфо канал.

en: View this category's recent news.
bg: Преглед на последните новини в тази категория.

en: Feed overview
bg: Преглед

en: Items
bg: Новини

en: Last update
bg: Последна промяна

en: Next update
bg: Следващо обновяване

en: %time ago
bg: преди %time

en: %time left
bg: остава %time

en: remove items
bg: премахни новини

en: update items
bg: обнови новини

en: Category overview
bg: Преглед на категория

en: Categorize
bg: Категоризирай

en: You are not allowed to categorize this feed item.
bg: Вие не можете да категоризирате този RSS канал.

en: The categories have been saved.
bg: Категориите бяха записани.

en: Updated:
bg: Обновен:

en: blog it
bg: запиши в блог

en: Comment on this news item in your personal blog.
bg: Коментирай тази новина в твоя личен блог

en: %age old
bg: на %age

en: %ago ago
bg: преди %ago

en: Authored by
bg: Написано от

en: Items shown in sources and categories pages
bg: Новини, показвани на страниците за източници и категории.

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
bg: RSS канал със следния URL %url вече съществува. Моля, изберете друг URL.

en: The feed %feed has been updated.
bg: RSS канал %feed обновен.

en: Feed %feed deleted.
bg: Източник %feed изтрит.

en: The feed %feed has been deleted.
bg: RSS канал %feed изтрит.

en: Feed %feed added.
bg: RSS канал %feed добавен.

en: The feed %feed has been added.
bg: RSS каналът %feed беше добавен.

en: Delete all
bg: Изтрий всички

en: The news items from %site have been removed.
bg: Новините от %site са премахнати.

en: administer news feeds
bg: администрация на новинарски канали

en: access news feeds
bg: достъп до новинарски канали

en: Performance
bg: Производителност

en: Read full article to view attachments.
bg: Прочетете пълната статия, за да видите прикачените файлове.

en: 1 attachment | @count attachments
bg[0]: 1 прикачен файл
bg[1]:  @count прикачени файла

en: This field is required.
bg: Задължително поле.

en: Thumbnail
bg: Умалена

en: Medium
bg: Среда

en: Media
bg: Медия

en: Plain text
bg: Обикновен текст

en: Caching
bg: Кеширане

en: Month
bg: Месец

en: Details
bg: Детайли

en: Last reply
bg: Последен отговор

en: System
bg: Система

en: Unlimited
bg: Без ограничения

en: Phone
bg: Телефон

en: Address
bg: Адрес

en: State
bg: Статус

en: email
bg: Ел. поща

en: Send
bg: Изпрати

en: Code
bg: Код

en: No posts available.
bg: Няма намерено съдържание.

en: Recipient
bg: Получател

en: Add a role to the selected users
bg: Добави роля за избраните потребители

en: Remove a role from the selected users
bg: Изтрий роля за избраните потребители

en: security
bg: сигурност

en: node
bg: възел

en: General
bg: Общи

en: Calendar
bg: Календар

en: Recent posts
bg: Последни публикации

en: Tonga
bg: Тонга

en: Navajo
bg: Навахо

en: Day
bg: Ден

en: Table
bg: Таблица

en: here
bg: Тук

en: Mon
bg: Пон.

en: Tue
bg: Вт.

en: Wed
bg: Ср.

en: Thu
bg: Вт.

en: Fri
bg: Пет.

en: Sat
bg: Съб.

en: Sun
bg: Нед.

en: May
bg: Май

en: am
bg: преди обед

en: pm
bg: следобед

en: Forum
bg: Форум

en: !time ago
bg: преди !time

en: Other
bg: Други

en: Text color
bg: Цвят на текста

en: Navigation
bg: Навигация

en: Color
bg: Цвят

en: Theme-specific settings
bg: Тематични настройки

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
bg: Тези настройки са валидни единствено за тема %theme и всички свързани с нея стилове.

en: access content
bg: достъп до съдържанието

en: Role
bg: Роля

en: Allow
bg: Разреши

en: Deny
bg: Откажи

en: Your email
bg: Твоят мейл

en: Signatures
bg: Подписи

en: User login
bg: Потребителски вход

en: Log in
bg: Вход

en: Updated URL for feed %title to %url.
bg: Обновен URL за канал %title, а именно %url.

en: Blog
bg: Блог

en: Jump to the first comment of this posting.
bg: Към първия коментар на тази публикация

en: Jump to the first new comment of this posting.
bg: Премини към първия нов коментар по тази публикация.

en: Add new comment
bg: Коментар

en: Add a new comment to this page.
bg: Добави нов коментар към тази страница

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
bg: Какво мислите за тази публикация?

en: No terms available.
bg: Няма налични термини

en: reset
bg: нулирай

en: String
bg: Стринг

en: Users
bg: Потребители

en: Not installed
bg: Не е инсталирана

en: Minimum cache lifetime
bg: Минимален живот на кеша

en: Referrer
bg: URL референт

en: 1 vote | @count votes
bg[0]: 1 глас
bg[1]: @count гласа

en: Site maintenance
bg: Профилактика

en: Online
bg: Онлайн

en: Off-line
bg: Профилактика

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
bg: Когато е включено "Онлайн", всички посетители на сайта ще могат да го разглеждат нормално. Когато е включено "Профилактика", само потребители с права за "управление конфигурацията на сайта" ще имат достъп до сайта за поддръжка. Всички останали потребители ще виждат съобщението за изключен сайт, дефинирано по-долу. Оторизираните потребители могат да влизат през страницата <a href="@user-login">потребителски вход</a>.

en: Site off-line message
bg: Съобщение за сайт в профилактика

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bg: @site в момента е в техническа профилактика. Ще бъде достъпен в най-скоро време. Благодарим ви за търпението.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
bg: Съобщение, което посетителите ще виждат, когато сайтът е в режим на техническа профилактика.

en: Default front page
bg: Начална страница по подразбиране

en: Top pages
bg: Най-посещавани страници

en: Create content
bg: Създаване на съдържание

en: Save changes
bg: Запази промените

en: access denied
bg: Отказан достъп

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: Uninstall
bg: Деинсталация

en: <All>
bg: Всички

en: Ascending
bg: Нарастващ

en: Descending
bg: Намаляващ

en: Filters
bg: Филтри

en: Optional
bg: По желание

en: Order
bg: Поръчка

en: Recent comments
bg: Последни коментари

en: Recent hits
bg: Последни посещения

en: The comment no longer exists.
bg: Коментарът вече не съществува.

en: The comment and all its replies have been deleted.
bg: Коментарът и всичките му отговори бяха изтрити.

en: Template
bg: Шаблон

en: Do not display
bg: Не се показва

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
bg: Покажи дали следният PHP код връща <code>TRUE</code> ( PHP-mode, само за специалисти).

en: Preformatted
bg: Преформатирано

en: Profile
bg: Профил

en: Votes
bg: Гласа

en: Term description
bg: Описание на термина

en: Save settings
bg: Запази настройките

en: Flag
bg: Информирай

en: Operation
bg: Действие

en: reply
bg: отговор

en: Duration
bg: Период

en: Original
bg: Оригинал

en: Session closed for %name.
bg: Сесията на %name е затворена.

en: Tracker
bg: Тракер

en: You have to specify a valid date.
bg: Трябва да посочите валидна дата.

en: Server settings
bg: Настройки на сървър

en: The name %name is a reserved username.
bg: Името %name вече е заето.

en: The field %field is required.
bg: Полето %field е задължително.

en: Fax number
bg: Номер на факса

en: Protocol
bg: Протокол

en: 1 new | @count new
bg[0]: 1 ново
bg[1]: @count нови

en: Default language
bg: Език по подразбиране

en: Add rule
bg: Добавяне на правило

en: Delete rule
bg: Изтриване на правило

en: Afghanistan
bg: Афганистан

en: Albania
bg: Албания

en: Andorra
bg: Андора

en: Angola
bg: Ангола

en: Antarctica
bg: Антарктика

en: Armenia
bg: Армения

en: Nauru
bg: Науру

en: United Arab Emirates
bg: Обединени Арабски емирства

en: Table prefix
bg: Префикс за таблиците

en: Database username
bg: Потребител за базата данни

en: Database password
bg: Парола

en: Database name
bg: Име на базата данни

en: Add user
bg: Добавяне на потребител

en: Port
bg: Порт

en: Formatting guidelines
bg: Указания за форматиране

en: Authoring information
bg: Информация за автора

en: Authored on
bg: Написано на

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
bg: Формат: %time. Оставете празно, за да се използва времето на изпращане на формата.

en: Leave blank for %anonymous.
bg: Оставете празно за %anonymous.

en: Hidden
bg: Скрит

en: Attachments
bg: Прикачени файлове

en: File attachments
bg: Прикачени файлове

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
bg: Промените, направени в прикачените файлове, не са постоянни, докато не запишете това съобщение. Информацията за първия поред файл ще бъде включена в RSS канала.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
bg: Прикрепянето на файлове е невъзможно. Файловите директории не са били правилно конфигурирани.

en: Please visit the <a href="@admin-file-system">file system configuration page</a>.
bg: Моля, посетете страницата за <a href="@admin-file-system">конфигуриране на файловата система</a>.

en: Approved
bg: Потвърдени

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
bg: Активиране или деактивиране на кеширането на страници за анонимни потребители и настройка на опциите за CSS и JS трафик оптимизация.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bg: Въведи една страница на ред като Drupal пътища. Символът '*' замества всичко останало (wildcard). Примерни пътища са %blog за страница на блог и %blog-wildcard за всеки персонален блог. %front е за заглавна страница.

en: Syslog
bg: Системен лог

en: Key
bg: Ключ

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
bg: Максималният позволен размер на изображение по ШИРИНА и ВИСОЧИНА (напр. 640х480). Използвайте 0 за премахване на ограниченията.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
bg: Ограничението за размер на файла %role трябва да бъде число, по-голямо от нула.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
bg: Максималният %role размер на файла за качване е по-голям от общата квота, разрешена за един потребител.

en: Maximum resolution for uploaded images
bg: Максимална резолюция на качваните изображения

en: WIDTHxHEIGHT
bg: ШИРИНА х ВИСОЧИНА

en: Maximum file size per upload
bg: Максимален размер на файла за качване

en: Total file size per user
bg: Общ размер на файлове за потребител

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
bg: Максималият размер на всички файлове, които потребителят може да държи на сайта си (в мегабайтове).

en: [<a href="@link">more help...</a>]
bg: [<a href="@link">повече помощ...</a>]

en: Upload file
bg: Качи файл

en: Arabic
bg: Арабски

en: English
bg: Английски

en: French
bg: Френски

en: Italian
bg: Италиански

en: Spanish
bg: Испански

en: Japanese
bg: Японски

en: Korean
bg: Корейски

en: Messages
bg: Съобщения

en: Edit term
bg: Редактирай термин

en: Time format
bg: Формат на часа

en: Are you sure you want to delete these items?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тези елементи?

en: The items have been deleted.
bg: Елементите са изтрити.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
bg: Валиден имейл адрес. Всички имейли от системата ще бъдат изпращани на този адрес. Този имейл няма да бъде публично показван и ще бъде използван само ако желаете да получите нова парола или някои новини и служебна информация.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
bg: Имейл адресът %email е вече регистриран. <a href="@password">Забравена парола?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
bg: Отказан достъп за този мейл адрес %email.

en: Remove items
bg: Изтрий новини

en: Allowed HTML tags
bg: Разрешени HTML тагове

en: Sources
bg: Източници

en: !title category latest items
bg: последни новини в категория !title

en: !title feed latest items
bg: последни новини в канал !title

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
bg: Категория със заглавие %category вече съществува. Моля, изберете друго заглавие.

en: The category %category has been updated.
bg: Категорията %category беше обновена.

en: Category %category deleted.
bg: Категорията %category изтрита.

en: The category %category has been deleted.
bg: Категорията %category беше изтрита.

en: Category %category added.
bg: Категорията %category добавена.

en: The category %category has been added.
bg: Категорията %category беше добавена.

en: aggregator - @title
bg: агрегатор - @title

en: 1 item | @count items
bg[0]: 1 новина
bg[1]: @count новини

en: Add menu
bg: Добави меню

en: Clear
bg: Изчисти

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете елемента от клиентското меню %item?

en: The menu item %title has been deleted.
bg: Елементът %title беше изтрит успешно.

en: Deleted menu item %title.
bg: Елементът %title изтрит.

en: menu
bg: меню

en: ‹ previous
bg: ‹ предишна

en: next ›
bg: следваща ›

en: No items selected.
bg: Няма избрани елементи.

en: The update has been performed.
bg: Обновяването беше извършено.

en: update
bg: обновяване

en: View user profile.
bg: Виж потребителския профил

en: locked
bg: заключено

en: Titles only
bg: Само заглавия

en: Full text
bg: Пълен текст

en: This cannot be undone.
bg: Това не може да бъде отменено.

en: Upload picture
bg: Качване на снимка

en: Source
bg: Източник

en: Message:
bg: Съобщение:

en: Language file
bg: Езиков файл

en: published
bg: публикувано

en: Average page generation time
bg: Средно време за генериране на страницата

en: The changes have been saved.
bg: Промените бяха записани.

en: Show only users where
bg: Покажи само потребителите с

en: Refine
bg: Подобряване

en: Undo
bg: Отмени

en: Member for
bg: Член от

en: @time ago
bg: преди @time

en: No users available.
bg: Няма достъпни потребители

en: No users selected.
bg: Няма избрани потребители

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
bg: Открит е злонамерен опит за промяна на защитени потребителски полета.

en: Select all rows in this table
bg: Изберете всички редове в таблицата

en: Deselect all rows in this table
bg: Откажи всички редове от таблицата

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: Your search yielded no results
bg: Няма съвпадения по Вашата заявка

en: Please enter some keywords.
bg: Моля, въведете дума/ думи

en: Request new password
bg: Заявка за нова парола

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
bg: Посетителите могат да създават акаунти и не се изисква одобрението на администратор.

en: unlimited
bg: неограничен

en: Replacement patterns
bg: Изрази за подмяна

en: Deleted
bg: Изтрито

en: Languages
bg: Езици

en: Topics
bg: Теми

en: Topic
bg: Тема

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
bg: Максимален размер на файла, който потребител може да качи (в мегабатове)

en: Edit menu
bg: Редактирай меню

en: Delete menu
bg: Изтрий меню

en: Edit menu item
bg: Редактирай елемент от менюто

en: Reset menu item
bg: Нулирай елемент от менюто

en: Delete menu item
bg: Изтрий елемент от менюто

en: Publishing options
bg: Опции при публикуване

en: Create new revision
bg: Създаване на нова версия

en: Locale settings
bg: Локални настройки

en: Configure block
bg: Настройки на блок

en: How many content items to display in "day" list.
bg: Колко съдържателни единици да се показват в "дневния" списък.

en: Jan
bg: Ян.

en: Feb
bg: Февр.

en: Mar
bg: Март

en: Apr
bg: Апр.

en: Jun
bg: Юни

en: Jul
bg: Юли

en: Aug
bg: Авг.

en: Sep
bg: Септ.

en: Oct
bg: Окт.

en: Nov
bg: Ноем.

en: Dec
bg: Дек.

en: Select list
bg: Избор от списък

en: Text field
bg: Текстово поле

en: Source type
bg: Тип на източника

en: Posts
bg: Мнения

en: Mission statement
bg: Мисия

en: Configure permissions
bg: Настрой правата

en: Workflow
bg: Информационен поток

en: None.
bg: Нищо.

en: Revert
bg: Връщане

en: Empty
bg: Празно

en: Existing system path
bg: Съществуващ системен път

en: Path alias
bg: Обновяване на псевдоним

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
bg: Посочете съществуващ път, за който искате да създадете псевдоним. Например: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
bg: Посочете алтернативен адрес за достъп до тези данни. Например напишете "about", ако искате да създадете страница За нас. Не използвайте завършваща наклонена черта, защото псевдонимът няма да работи.

en: Greater than
bg: По-голямо от

en: Less than
bg: По-малко от

en: Choice
bg: Избор

en: Log out
bg: Излез

en: Number of day's top views to display
bg: Брой дни, за които да се показват най-посещаваните страници

en: Number of all time views to display
bg: Брой на посещенията през цялото време

en: Number of most recent views to display
bg: Брой на последните прегледи

en: The settings have not been saved because of the errors.
bg: Настройките не са записани поради грешки.

en: Spam link deterrent
bg: бариера за спам линкове

en: profile
bg: профил

en: First day of week
bg: Първи ден на седмицата

en: Autocomplete taxonomy
bg: Завърши въвеждането автоматично

en: Right
bg: Дясно

en: Send yourself a copy.
bg: Изпрати ми копие на моя адрес!

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
bg: !name (!name-url) Ви изпраща съобщение през вашата форма за контакти (!form-url) в сайта !site.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
bg: Ако не желатете да получавате имейли, можете да промените настройките си, като посетите !url.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
bg: %name-from изпрати имейл до %name-to

en: The message has been sent.
bg: Съобщението беше изпратено.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
bg: !name изпрати съобщение, използвайки формата за конатакти в !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
bg: %name-from изпрати имейл относно %category.

en: Your message has been sent.
bg: Вашето съобщение беше изпратено.

en: Create new account
bg: Регистрирай се

en: Hours
bg: Часове

en: Seconds
bg: Секунди

en: role
bg: роля

en: Are you sure you want to delete the block %name?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете блок %name?

en: The block %name has been removed.
bg: Блок  %name беше премахнат.

en: list terms
bg: Списък на термините

en: add terms
bg: Добави термини

en: Created new term %term.
bg: Създаден е нов термин %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете термина %title?

en: Deleted term %name.
bg: Изтрит термин %name.

en: warning
bg: предупреждение

en: No statistics available.
bg: Няма налични статистики.

en: Last run !time ago
bg: Последно изпълнение преди !time

en: Never run
bg: Неизпълняван досега

en: Site information
bg: Информация за сайта

en: Blocked
bg: Блокиран

en: critical
bg: критично

en: Default permitted file extensions
bg: Разрешени файлови разширения по подразбиране

en: Optimize JavaScript files
bg: Оптимизирай JavaScript файлове

en: Results
bg: Резултати

en: Older polls
bg: По-стари анкети

en: View the list of polls on this site.
bg: Вижте списъка с анкети на този сайт.

en: Poll settings
bg: Настройки на анкетата

en: You must fill in at least two choices.
bg: Трябва да отбележите най-малко два отговора.

en: open
bg: Отворена

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
bg: Тази таблица съдържа всички записани гласове за тази анкета. Ако анонимни участници имат право да гласуват то те ще бъдат идентифицирани по IP адреса на компютъра,  от който са гласували.

en: Visitor
bg: Посетител

en: Cancel your vote
bg: Отмени гласуването

en: View the current poll results.
bg: Вижте текущите резултати.

en: vote on polls
bg: Гласувай в анкетите

en: cancel own vote
bg: Отмени своя глас

en: inspect all votes
bg: Разгледай всички гласове

en: Convert
bg: Преобразуване

en: List terms
bg: Изброй термините

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
bg: Изтриването на термина ще заличи и неговите подкатегории, ако има такива. Това действие е необратимо.

en: Parent term
bg: По-общ термин

en: Parent terms
bg: Термини с по-общо значение, които се намират по-високо в йерархията.

en: Syndicate
bg: Синдикирай

en: Syndicate content
bg: Абонирай се за новости

en: Blogs
bg: Истории

en: Books
bg: Книги

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
bg: RSS каналът от %site изглежда повреден поради грешка "%error" на ред %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
bg: RSS каналът от %site изглежда повреден поради грешка "%error" на ред %line.

en: Forums
bg: Форуми

en: administer taxonomy
bg: Управление на таксономия

en: access administration pages
bg: Достъп до административните страници

en: administer filters
bg: администрация на филтри

en: view revisions
bg: виж редакциите

en: Revisions for %title
bg: Редакции на %title

en: !date by !username
bg: !date от !username

en: revert
bg: връщане

en: Revision
bg: Редакция

en: current revision
bg: текуща редакция

en: The specified passwords do not match.
bg: Паролата е невалидна.

en: Track
bg: История

en: Match
bg: Съвпадение

en: No forums defined
bg: Не е избран форум

en: This topic has been moved
bg: Тази тема беше преместена

en: User management
bg: Управление на потребителите

en: Permissions
bg: Права

en: e-mail
bg: имейл

en: permission
bg: права

en: Your vote was recorded.
bg: Вашият глас беше записан.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
bg: Позволява на вашия сайт гласувания по различни теми с въпроси и няколко възможности за избор.

en: Link color
bg: Цвят на хипервръзките

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
bg: Паролата и допълнителни инструкции бяха изпратени на вашия мейл адрес.

en: Fiji
bg: Фиджи

en: Length of trimmed posts
bg: Дължина на орязаната версия

en: 200 characters
bg: 200 символа

en: 400 characters
bg: 400 символа

en: 600 characters
bg: 600 символа

en: 800 characters
bg: 800 символа

en: 1000 characters
bg: 1000 символа

en: 1200 characters
bg: 1200 символа

en: 1400 characters
bg: 1400 символа

en: 1600 characters
bg: 1600 символа

en: 1800 characters
bg: 1800 символа

en: 2000 characters
bg: 2000 символа

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
bg: Максимален брой символи, които може да използва орязаната версия на публикацията. Drupal ще използва тази настройка, за да определи по какъв начин ще бъдат съкращавани по-дългите публикации. Късата версия на публикацията обикновено се използва като резюме на пълната публикация, когато се показва на главната страница, в XML канали и т.н. За да деактивирате резюметата, изберете 'Неограничен' за максималния брой символи. Забележете, че тази настройка ще действа само върху ново или обновено съдържание и няма да засегне съществуващите вече публикации.

en: System default
bg: Системна настройка

en: Content settings
bg: Настройки на съдържанието

en: Not published
bg: Непубликувано

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
bg: Разширения, които потребителите могат да качват по подразбиране. Разделяйте разширенията с интервал, без да слагате точка.

en: Default maximum file size per upload
bg: Максимален размер на файла за едно качване по подразбиране

en: Default total file size per user
bg: Общ размер на файла за един потребител по подразбиране

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
bg: Вашите PHP настройки ограничават максималния размер на файла за качване до %size.

en: Depending on your server environment, these settings may be changed in the system-wide php.ini file, a php.ini file in your Drupal root directory, in your Drupal site's settings.php file, or in the .htaccess file in your Drupal root directory.
bg: Взависимост от сървърната среда тези настройки могат да се променят в системен php.ini файл, или в php.ini файл в главната директория на вашия Drupal, в settings.php файла или в .htaccess файла в главната директория на Drupal.

en: Menu settings
bg: Настройки на меню

en: The description displayed when hovering over a menu item.
bg: Описание при посочване с мишката на елемент от менюто

en: XML feed
bg: XML канал

en: Color scheme
bg: Цветова схема

en: Gray
bg: Сив

en: Attach new file
bg: Прикачи нов файл

en: Attach
bg: Прикачи

en: List files by default
bg: Подреди файловете по подразбиране

en: Unformatted
bg: Неформатиран

en: File system path
bg: Път към файловата система

en: @type: deleted %title.
bg: @type: изтрит %title.

en: <a href="@link" title="@title">more</a>
bg: <a href="@link" title="@title">още</a>

en: Redirect to URL
bg: Препати към URL

en: details
bg: детайли

en: Relationships
bg: Приятели

en: Add type
bg: Добави тип

en: The username %name has not been activated or is blocked.
bg: Потребителското име %name не е активирано или е блокирано.

en: Login attempt failed for %user.
bg: Неуспешен опит за идентификация на потребителя %user.

en: image
bg: изображение

en: Revision of %title from %date
bg: Редакция на %title от %date

en: The primary identifier for a node.
bg: Основния идентификатор за елемент.

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
bg: Потребителското име на човека,  на когото желаете да прехвърлите собствеността.

en: Please enter a valid username.
bg: Моля, въведете валидно потребителско име.

en: Please enter a valid email address or %author.
bg: Въведете валиден email адрес или %author.

en: Manage the actions defined for your site.
bg: Управление на действията дефинирани за Вашия сайт.

en: Delete action
bg: Изтриване на действие

en: Actions available to Drupal:
bg: Действия възможни в Drupal:

en: The action has been successfully saved.
bg: Действието е записано успешно.

en: Deleted action %aid (%action)
bg: Изтрито действие %aid (%action)

en: Action '%action' added.
bg: Действие '%action' е добавено.

en: Remove orphaned actions
bg: Премахни несвързани действия

en: administer actions
bg: администрирай действия

en: Themes
bg: Теми

en: Story
bg: Статия

en: JPEG quality
bg: JPEG качество

en: Minutes
bg: Минути

en: administer nodes
bg: Управление на възли

en: administer comments
bg: администрира коментари

en: Delete comments
bg: Изтрий коментарите

en: not published
bg: непубликувано

en: by
bg: от

en: The comments have been deleted.
bg: Коментарите бяха изтрити.

en: Published comments
bg: Публикувани коментари

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
bg: Вашият коментар беше добавен към опашката на чакащите и ще бъде публикуван след одобрение от страна на администратора.

en: !name field is required.
bg: !name полето е задължително.

en: Protected
bg: Защитен

en: Comment settings
bg: Настройки на коментарите

en: Hits
bg: Посещения

en: not sticky
bg: Незакрепена

en: sticky
bg: Закрепена

en: not promoted
bg: не промотирано

en: promoted
bg: промотирано

en: Sticky
bg: Фиксиран

en: Default options
bg: Опции по подразбиране

en: Read only
bg: Само четене

en: Contact settings
bg: Настройки на контакт

en: cancel
bg: Отказване

en: Reset password
bg: Промяна на паролата

en: Processing
bg: Обработва

en: Finished
bg: Приключен

en: Line break converter
bg: Конвертор за нов ред

en: Temporary directory
bg: Временна директория

en: date
bg: дата

en: File upload error. Could not move uploaded file.
bg: Грешка при качването на файла. Каченият файл не може да бъде преместен.

en: upload files
bg: Качване на файлове

en: Site configuration
bg: Настройки на сайта

en: The specified date is invalid.
bg: Невалидна дата.

en: Choice @n
bg: Отговор @n

en: Password strength:
bg: Сила на парола:

en: It is recommended to choose a password that contains at least six characters. It should include numbers, punctuation, and both upper and lowercase letters.
bg: Препоръчва се да изберете парола, съдържаща поне шест символа. Също така да съдържа цифри, препинателни знаци, както главни, също и малки букви.

en: The password does not include enough variation to be secure. Try:
bg: Паролата не включва достатъчно различни символи за да е сигурна. Опитайте:

en: Adding both upper and lowercase letters.
bg: Да добавите главни, също и малки букви.

en: Adding numbers.
bg: Да добавите цифри.

en: Adding punctuation.
bg: Да добавите препинателни знаци.

en: It is recommended to choose a password different from the username.
bg: Препоръчва се да изберете парола, различна от потребителското име.

en: Passwords match:
bg: Съвпадение пароли:

en: Slogan
bg: Мото

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
bg: Този текст ще се покаже в най-долната част на всяка страница. Използва се за добавяне на съобщение за авторски права, условия за ползване и ограничена отговорност.

en: Anonymous user
bg: Анонимен

en: The name used to indicate anonymous users.
bg: Име, използвано за показване на анонимни потребители.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
bg: Началната страница показва съдържание от този относителен UR адресL. Ако не сте сигурни, оставете "node".

en: Alternate text
bg: Алтернативен текст

en: Text to be displayed on mouse overs.
bg: Текст, който да се показва като се посочи с мишката

en: Apply
bg: Търси

en: Get help
bg: Помощ

en: Please wait...
bg: Моля изчакайте...

en: Assign
bg: Добави

en: Not translated
bg: Непреведено

en: Select
bg: Избери

en: is
bg: е

en: Approval queue
bg: Чакащи одобрение

en: Display on separate page
bg: Покажи на отделна страница

en: Location of comment submission form
bg: Място на формата за изпращане на коментари

en: Go to first page
bg: Към първата страница

en: Go to last page
bg: Към последната страница

en: Go to page @number
bg: Към страница @number

en: Tableless, recolorable, multi-column, fluid width theme (default).
bg: Без таблици, пре-оцветяема, многоколонна тема с променлива дължина (по подразбиране).

en: Go to previous forum topic
bg: Предишна тема

en: Go to next forum topic
bg: Следваща тема

en: Enter the terms you wish to search for.
bg: Въведете думите, които желаете да търсите.

en: Underlined
bg: Подчертано

en: Site building
bg: Изграждане на сайта

en: No primary links
bg: Няма основни връзки

en: Source for the primary links
bg: Източник за основните връзки

en: Select what should be displayed as the primary links.
bg: Изберете какво да се показва, като основни връзки.

en: No secondary links
bg: Няма допълнителни връзки

en: Source for the secondary links
bg: Източник за допълнителните връзки

en: No content types available.
bg: Няма достъпни типове съдържание. Моля, регистрирайте се, за да получите съответните права.

en: Delete role
bg: Изтриване на роля

en: Role specific visibility settings
bg: Настройки за видимостта в зависимост от ролите

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
bg: Меню обектите, които не са активирани, няма да се показват в никое меню.

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
bg: Въведете име за новото меню. Не забравяйте да активирате новосъздадения блок в <a href="@blocks">Страницата за управление на блокове</a>.

en: To rearrange menu items, grab a drag-and-drop handle under the <em>Menu item</em> column and drag the items (or group of items) to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
bg: За да размествате меню обектите, грабнете и влачете маркера под колоната <em>Меню обект</em> и изтеглете обекта (или групата обекти) до новото местоположение в списъка. (Грабнете маркера с кликване и задържане на мишката, докато сте над иконата. Помнете, че Вашите промени няма да се запишат, преди да кликнете бутона <em>Запис на конфигурацията</em> в дъното на страницата.

en: List menus
bg: Списък менюта

en: Customize menu
bg: Персонализирай меню

en: List items
bg: Списък обекти

en: Language switcher
bg: Превключвател на езици

en: English name
bg: Име на английски

en: Native name
bg: Име (на собств. език)

en: Block description
bg: Описание на блока

en: Form name
bg: Име на формата

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
bg: Заглавие на новото поле. Заглавието ще бъде показано на потребителя. Примерно заглавие: "Предпочитан цвят"

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
bg: Незадължително обяснение за новото поле, което ще бъде показно на потребителя.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value". This is only applicable for a public field.
bg: За да активирате прелистването на това поле по стойност, въведете заглавие за страницата с резултатите. Думата <code>%value</code> ще бъде заместена със съответната стойност. Примерно заглавие: "Хора, които предпочитат %value" цвят. Това е приложимо само за публично достъпните полета.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
bg: За да активирате прелистването на това поле по стойност, въведете заглавие за страницата с резултатите. Примерно заглавие: "Хора, които имат работа". Това се отнася само за публичните полета.

en: Save field
bg: Записва поле

en: Blocks
bg: Блокове

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
bg: Определя какво блоково съдържание да се показва в страничните полета и други зони.

en: Delete block
bg: Изтриване на блок

en: Save blocks
bg: Запази блоковете

en: The block settings have been updated.
bg: Блоковите настройки бяха обновени.

en: Block specific settings
bg: Специфични настройки на блока

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
bg: Замести дефолтното заглавие. Използвай <em>&lt;няма&gt;</em>, за да не се показва заглавието, или остави полето празно, за да се използва дефолтното заглавие на блока.

en: '%name' block
bg: Блок '%name'

en: User specific visibility settings
bg: Настройки на видимостта според групата потребители

en: Custom visibility settings
bg: Персонализирани настройки за видимост

en: Users cannot control whether or not they see this block.
bg: Потребителите не могат да избират дали да виждат или не този блок.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
bg: Покажи този блок по подразбиране, но позволи на отделни потребители да го скрият.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
bg: Скрий този блок по подразбиране, но остави отделни потребители да го виждат.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
bg: Разреши на отделни потребители да персонализират видимостта на този блок в техните потребителски настройки.

en: Show block for specific roles
bg: Покажи блока за определени роли

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
bg: Покажи този блок само на определени роли. Ако не изберете роли, блокът ще се вижда от всички потребители.

en: Page specific visibility settings
bg: Настройки за видимост в зависимост от страниците

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
bg: Ако е избран PHP-mode, въведете PHP кода между %php. Помнете, че неправилният PHP код може да разруши вашия сайт.

en: Show block on specific pages
bg: Покажи блока на определени страници

en: Save block
bg: Запази блока

en: Please ensure that each block description is unique.
bg: Моля, уверете се, че всяко описание на блок е уникално.

en: The block configuration has been saved.
bg: Конфигурацията на блока беше записана.

en: The block has been created.
bg: Блокът беше създаден.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
bg: Кратко описание на вашия блок. Използвано на <a href="@overview">страницата за преглед на блок</a>.

en: Block body
bg: Съдържание на блока

en: The content of the block as shown to the user.
bg: Съдържание на блока във вида, в който се показва на потребителите.

en: Block configuration
bg: Конфигуриране на блока

en: administer blocks
bg: Администрира блокове

en: use PHP for block visibility
bg: използвай PHP за определяне видимостта на блока

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
bg: Управлява кутиите, които се показват около основното съдържание.

en: Core - required
bg: Ядро - задължителни елементи

en: Menus
bg: Менюта

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да нулирате настройките на обект %item?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
bg: Всякакъв вид персонализиране ще бъде загубен. Това действие не може да бъде върнато.

en: The menu item was reset to its default settings.
bg: Настройките на този елемент бяха нулирани.

en: administer menu
bg: администрирай менюто

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
bg: Позволява на администраторите да настроят по свое желание навигационното меню.

en: Add vocabulary
bg: Добави речник

en: Edit vocabulary
bg: Редактирай речник

en: edit vocabulary
bg: Редакция на речник

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
bg: Описание на речника; от кои модули може да се използва.

en: Created new vocabulary %name.
bg: Създаден нов речник %name.

en: Updated vocabulary %name.
bg: Обновен речник %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете речника %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
bg: Изтриването на речника ще изтрие всички термини в него. Това действие е необратимо.

en: Deleted vocabulary %name.
bg: Изтрит речник %name.

en: The name of this term.
bg: Название на термина.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
bg: Списък от изрази, разделени със запетайки, който описва съдържанието. Например: забавен, скачане с бънджи, "компания".

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
bg: Речникът %name не може да бъде променен по този начин.

en: Default time zone
bg: Часова зона по подразбиране

en: Manage fields
bg: Управление на полета

en: Add field
bg: Добави поле

en: Trimmed
bg: Съкратен текст

en: The update has encountered an error.
bg: При обновяването възникна грешка.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
bg[0]: 1 успешно обработен елемент:
bg[1]: @count успешно обработени елемента:

en: collapsed
bg: минимизиран

en: Check boxes/radio buttons
bg: Отметки/радио — бутони

en: Single on/off checkbox
bg: Единична on/off отметка

en: Text area (multiple rows)
bg: Текстова област (много редове)

en: Index
bg: Индекс

en: Theme-engine-specific settings
bg: Специфични настройки за темата

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
bg: Тези настройки са валидни за всички шаблони и стилове, базирани върху тематичен двигател %engine.

en: Use administration theme for content editing
bg: Използване на темата на административната част при редактиране на съдържание

en: Use the administration theme when editing existing posts or creating new ones.
bg: Използвай темата на административната част при редактиране или създаване на ново мнение.

en: Publish
bg: Публикувай

en: Unpublish
bg: Отпубликувай

en: Permission
bg: Разрешение

en: @module module
bg: модул @module

en: incompatible
bg: несъвместим

en: Incompatible with this version of Drupal core
bg: Несъвмостим с тази версия на Drupal ядрото

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
bg: Тази версия е несъвместима с !core_version версия на Drupal ядрото.

en: Incompatible with this version of PHP
bg: Несъвместим с тази версия на PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
bg: Този модул изисква PHP версия @php_required и е несъвместим с PHP версия !php_version.

en: My blog
bg: Моите истории

en: Input formats
bg: Формати за въвеждане

en: Hide
bg: Скрий

en: Anonymous commenting
bg: Анонимно коментиране

en: Anonymous posters may not enter their contact information
bg: Анонимните посетители могат и да не въвеждат информация за себе си

en: Anonymous posters may leave their contact information
bg: Анонимните посетители биха могли да оставят информация за обратна връзка

en: Anonymous posters must leave their contact information
bg: Анонимните посетители трябва трябва да оставят информация за контакт

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
bg: Тази опция се активира, когато анонимен потребител има разрешение да изпраща коментари, дефинирано на страницата с <a href="@url">разрешения</a>.

en: Display below post or comments
bg: Покажи под статията или коментарите

en: Default comment setting
bg: Подразбиращи се настройки за коментарите

en: Read/Write
bg: Четене и запис

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
bg: Потребители с разрешения от типа <em>административни коментари</em> ще могат да променят тази настройка.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
bg: ---------

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
bg: Подписът ви ще бъде показан в края на вашия коментар.

en: parent
bg: родител

en: Flat list - collapsed
bg: Плосък списък - свит

en: Flat list - expanded
bg: Плосък списък - разгънат

en: Threaded list - collapsed
bg: Нишков списък - свит

en: Threaded list - expanded
bg: Нишков списък - разгънат

en: Date - newest first
bg: Дата - най-новите са първи

en: Date - oldest first
bg: Дата - най-старите са първи

en: 1 comment | @count comments
bg[0]: 1 коментар
bg[1]: @count коментара

en: 1 new comment | @count new comments
bg[0]: 1 нов коментар
bg[1]: @count нови коментара

en: access comments
bg: достъп до коментарите

en: post comments
bg: публикува коментари

en: post comments without approval
bg: коментирай безконтролно

en: The email address to which the message should be sent OR enter %author if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
bg: Мейл адреса на който трябва да бъде изпратено съобщението или въведете %author ако желаете да изпратите съобщение на адреса на автора на публикацията.

en: Save content type
bg: Съхрани типа съдържание

en: Show descriptions
bg: Покажи описанията

en: Subtitle
bg: Подзаглавие

en: Language code
bg: Код на език

en: Save role
bg: Запис на роля

en: Blue
bg: Син

en: file system
bg: файлова система

en: Escape all tags
bg: Пренебрегва всички тагове

en: Strip disallowed tags
bg: Премахва непозволени тагове.

en: input formats
bg: формати

en: There are no menu items yet.
bg: Все още няма обекти в менюто.

en: Menu link title
bg: Заглавие на меню линк

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
bg: Текстът на линка, съответстващ на този обект, който се показва в менюто.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
bg: Максималната дълбочина за даден обект и всичките му подобекти е фиксирана на !maxdepth. Някои меню обекти няма да са достъпни като главни, ако избора им би надвишил този лимит.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
bg: Меню системата записва само системни линкове, но ще използва за преглед съответния URL. %link_path е записан като %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
bg: Пътят '@link_path' е невалиден или нямате достъп до него.

en: There was an error saving the menu link.
bg: Възникна грешка при записа на меню обекта.

en: Menu name
bg: Име на меню

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
bg: Машинно-четимо име на настоящото меню. Този текст ще бъде използван за конструиране на URL-то на страницата <em>преглед меню</em> на същото. Името трябва да е уникално и да съдържа само малки букви, цифри и тирета.

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете потребителското меню %title?

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
bg: Машинно-четимото име може да съдържа само малки букви, цифри и тирета.

en: The menu already exists.
bg: Менюто вече съществува.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu item in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu items in %title. They will be deleted (system-defined items will be reset).
bg[0]: <strong>Предупреждение:</strong> В момента има 1 меню обект в %title. Той ще бъде изтрите (системните обекти ще бъдат нулирани).
bg[1]: <strong>Предупреждение:</strong> В момента има @count меню обекта в %title. Те ще бъдат изтрити (системните обекти ще бъдат нулирани).

en: Enter the title and path for your new menu item.
bg: Въведете заглавието, и пътя на Вашия нов меню обект.

en: Number of users to display
bg: Брой на показваните потребители

en: Profiles
bg: Профили

en: Edit container
bg: Редактирай контейнер

en: Last visit
bg: Последно посещение

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
bg: <a href="@login">Влезте</a>, за да пращате коментари.

en: Reply
bg: Отговор

en: Hot topic threshold
bg: Праг за горещи теми

en: Topics per page
bg: Брой теми на страница

en: Posts - most active first
bg: Съобщения - активни на първо място

en: Posts - least active first
bg: Съобщения - неактивни на първо място

en: URL path settings
bg: URL псевдоними

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
bg: Трябва да въведете поне една ключова дума, която да съдържа най-малко @count символа.

en: @user's picture
bg: снимка на @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да върнете редакцията от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете редакцията от %revision-date?

en: revert revisions
bg: върни редакции

en: From address
bg: Изходящ адрес

en: New forum topics
bg: Нови форумни теми

en: Unavailable
bg: Недостъпно

en: @type: deleted %title revision %revision.
bg: @type: изтрита %title редакция %revision.

en: Page not found
bg: Страницата не може да бъде намерена.

en: Language neutral
bg: Езиково неутрален

en: This guide provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
bg: Това ръководство съдържа контекстна помощ отностно употребата и конфигурациятана <a href="@drupal">Drupal</a> и неговите модули, и представлява допълнение към по-подробното онлайн <a href="@handbook">Drupal ръководство</a>. Онлайн ръководството може да съдържа по-актуална информация, както и полезни потребителски коментари, и служи като отправна точка за всяка друга документация, свързана с Drupal.

en: The help module provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
bg: Този модул съдържа помощна инфромация отностно употребата и конфигурациятана <a href="@drupal">Drupal</a> и неговите модули, и представлява допълнениекъм по-подробното online <a href="@handbook">Drupal ръководство</a>. Onlineръководството може да съдържа по-актуална информация, както и полезни потреби-телски коментари, и служи като отправна точка за всяка друга документациязвързана с Drupal.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@help">Help module</a>.
bg: За повече информация, моля, прочетете наръчника за употреба на <a href="@help">Помощния модул</a>.

en: (site default theme)
bg: (тема по подразбиране)

en: Screenshot
bg: Икона

en: Preview trimmed version
bg: Преглед на кратката версия

en: Preview full version
bg: Преглед на пълната версия

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
bg: Това съдържание бе променено от друг потребител, промените не могат да бъдат записани.

en: List, add, and edit users.
bg: Описване, добавяне и редактиране на потребители.

en: The name %name is already taken.
bg: Името %name е вече заето.

en: Send interval
bg: Интервал на получаване

en: info
bg: информация

en: OpenID redirect
bg: OpenID пренасочване

en: OpenID Login
bg: OpenID идентификация

en: Delete OpenID
bg: Изтрий OpenID

en: Once you have verified your email address, you may log in via OpenID.
bg: След като потвърдите чрез мейл, можете да се идентифицирате с OpenID.

en: Log in using OpenID
bg: Идентификация с OpenID

en: Cancel OpenID login
bg: Отмени идентификацията с OpenID

en: What is OpenID?
bg: Какво представлява OpenID?

en: OpenID login failed.
bg: Опита за OpenID идентифициране е неуспешен

en: OpenID login cancelled.
bg: Опита за OpenID идентифициране е отменен

en: Successfully added %identity
bg: Успешно добавен %identity

en: Add an OpenID
bg: Добави OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
bg: Посоченият OpenID вече се използва в този сайт.

en: OpenID deleted.
bg: OpenID е изтрит.

en: Sorry, that is not a valid OpenID. Please ensure you have spelled your ID correctly.
bg: Съжаляваме но това не е валиден OpenID. Моля уверете се, че сте въвели правилно Вашето ID.

en: You must validate your email address for this account before logging in via OpenID
bg: Трябва да валидирате Вашият мейл адрес за този акаунт преди да можете да използвате OpenID

en: « first
bg: « първа

en: last »
bg: последна »

en: Loading
bg: Зареждане

en: The directory %directory does not exist.
bg: Директорията %directory не съществува.

en: The directory %directory is not writable
bg: Директорията %directory е недостъпна за редакция.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
bg: Директорията %directory е недостъпна за редакция, защото няма подходящите права.

en: Rearrange
bg: Пренареждане

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
bg: Ако е активирано, Друпал ще добави rel="nofollow" към всички линкове като средство за намаляване ефективността на спам линковете. Бележка: това от друга страна ще попречи на търсачките да последват валидните връзки, следователно тази настройка ще е най-резултатна, когато е активирана за анонимни потребители.

en: Show only items where
bg: Показва само елементите, които

en: No comments available.
bg: Няма достъпни коментари.

en: 1 user | @count users
bg[0]: 1 потребител
bg[1]: @count потребители

en: Execute
bg: Изпълни

en: Primary links
bg: Основни връзки

en: ok
bg: ок

en: Rebuild permissions
bg: Презареди правата

en: @type: updated %title.
bg: @type: обновен %title.

en: @type: added %title.
bg: @type: добавен %title.

en: Error saving user account.
bg: Създаване на нов потребителски акаунт

en: Restore
bg: Възстанови

en: Action %action has been unassigned.
bg: Действието %action беше премахнато.

en: Add role
bg: Добавяне на роля

en: You must specify a valid role name.
bg: Трябва да посочите валидно име.

en: The role has been added.
bg: Ролята беше добавена.

en: Path to custom logo
bg: Път към потрбителско лого

en: taxonomy
bg: Таксономия

en: Updated term %term.
bg: Обновен термин %term.

en: - Please choose -
bg: Избери

en: - None selected -
bg: - Няма избрани -

en: Discard items older than
bg: Премахни обекти, по-стари от

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
bg: Интервалът от време за запазване на обектите преди премахване. (Изисква вярно конфигурирана <a href="@cron">cron задача за поддръжка</a>.)

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
bg: Брой обекти, показвани за източник и в обобщените страници на категориите.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
bg: @site_name - агрегирани източници в категория @title

en: @site_name - aggregated feeds
bg: @site_name - агрегирани източници

en: @site_name aggregator
bg: @site_name агрегатор

en: !title feed
bg: !title източник

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
bg: Агрегаторът е мощен, разположен на сайта инструмент за събиране на ново съдържание от RSS-, RDF- и Atom- базирани източници в глобалната мрежа. Хиляди сайтове (особено новинарски сайтове и уеб блогове) публикуват техните последни заглавия и истории като източници, чрез определени стандартизирани XML-базирани формати. Форматите поддържани от агрегатора включват <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
bg: Източниците съдържат обекти, или индивидуални публикации, разпространявани от сайта осигуряващ източника. Източниците могат да се групират в категории, основно по тема. Потребителите виждат обектите на <a href="@aggregator">основна страница агрегатор</a> или на <a href="@aggregator-sources">техния източник</a>. Администраторите могат да <a href="@feededit">добавят, редактират и изтриват източници</a> и да избират колко често да проверява всеки източник за нови актуални обекти. Най-новите обекти от източник или от категория, могат да бъдат показвани като блок, чрез <a href="@admin-block">администрация блокове</a>. Достъпен е <a href="@aggregator-opml">машинно-четим OPML файл</a> за всички източници. Изисква вярно конфигурирана <a href="@cron">cron задача за поддръжка</a> за автоматично обновяване на източниците.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
bg: За повече информация, вижте online ръководството за <a href="@aggregator">Модул агрегатор</a>.

en: Aggregator
bg: Агрегатор

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
bg: RSS каналът от %site изглежда повреден поради грешка "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
bg: Няма интегрирано съдържание от %site.

en: There is new syndicated content from %site.
bg: Няма ново интегрирано съдържание от %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
bg: RSS каналът от %site, изглежда, е повреден поради "%error".

en: Feed aggregator
bg: Агрегатор на източници

en: Title of the feed item.
bg: Заглавие на обекта.

en: Link to the feed item.
bg: Линк към обекта.

en: Unique identifier for the feed item.
bg: Уникален идентификатор на обекта.

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
bg: Събира външно съдържание чрез RSS, RDF и Atom канали.

en: Alias
bg: Псевдоним

en: Account settings
bg: Настройки на акаунта

en: The content type %name has been deleted.
bg: Типът съдържание %name беше изтрит.

en: Deleted content type %name.
bg: Изтрит тип съдържание %name.

en: Enter your keywords
bg: Въведете ключови думи

en: Clean URLs
bg: Статични URL

en: My account
bg: Моят профил

en: Pictures
bg: Снимки

en: Number of topics
bg: Брой на темите

en: Active forum topics
bg: Активни теми

en: Read the latest forum topics.
bg: Прочети последните теми от форума.

en: User activity
bg: Активност на потребителя

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
bg: GD библиотеката за PHP липсва или версията й не е актуална. Моля, вижте <a href="@url">документацията на PHP за обработка на изображения</a> как да разрешите проблема.

en: GD library
bg: GD библиотека

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
bg: Категория, към която спада новото поле. Категориите се използват, за да групират полетата по логически признак. Примерна категория: "Лична информация".

en: The user must enter a value.
bg: Потребителят трябва да въведе стойност.

en: Visible in user registration form.
bg: Видимо в потребителската форма за регистрация.

en: The length of time between feed updates. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
bg: Интервалът от време между обновяванията. (Изисква вярно конфигурирана <a href="@cron">cron задача за поддръжка</a>.)

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
bg: Новите обекти ще бъдат автоматично прехвърляни в отбелязаните категории.

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
bg: URL %url е невалиден. Моля, въведете пълен и коректен URL, като http://www.example.com/feed.xml.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
bg: Колко минути потребителят трябва да бъде смятан за онлайн, след като е напуснал сайта.

en: Maximum number of currently online users to display.
bg: Максимален брой на показваните потребители, които в момента са онлайн.

en: There is currently %members and %visitors online.
bg: Онлайн са %members и %visitors.

en: There are currently %members and %visitors online.
bg: Онлайн са %members и %visitors.

en: 1 guest | @count guests
bg[0]: 1 гост
bg[1]: @count гости

en: Book navigation
bg: Навигация на книгата

en: !a comments per page
bg: !a коментара на страница

en: User profile
bg: Потребителски профил

en: Taxonomy vocabulary
bg: Речник от таксономията

en: 1 year | @count years
bg[0]: 1 година
bg[1]: @count години

en: 1 week | @count weeks
bg[0]: 1 седмица
bg[1]: @count седмици

en: 1 min | @count min
bg[0]: 1 мин.
bg[1]: @count мин.

en: 1 sec | @count sec
bg[0]: 1 сек.
bg[1]: @count сек.

en: Black
bg: Черен

en: Bulgarian
bg: Български

en: Croatian
bg: Хърватски

en: Czech
bg: Чешки

en: Danish
bg: Датски

en: Dutch
bg: Холандски

en: Finnish
bg: Фински

en: German
bg: Немски

en: Greek
bg: Гръцки

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Hungarian
bg: Унгарски

en: Indonesian
bg: Индонезийски

en: Polish
bg: Полски

en: Romanian
bg: Румънски

en: Russian
bg: Руски

en: Slovak
bg: Словашки

en: Swedish
bg: Шведски

en: Turkish
bg: Турски

en: Edit comment
bg: Редактирай коментар

en: Promote to front page
bg: Представяне на първа страница

en: contains
bg: съдържание

en: Send message
bg: Изпрати съобщение

en: Edit rule
bg: Редакция на правила

en: %keys (@type).
bg: %keys (@type)

en: The file could not be created.
bg: Файлът не може да бъде създаден.

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
bg: Инструкции за възстановяване на паролата бяха изпратени на %name на %email.

en: Account information
bg: Информация за акаунта

en: The e-mail address %mail is not valid.
bg: Имейл адресът %mail е невалиден.

en: Account
bg: Акаунт

en: authenticated user
bg: регистриран потребител

en: E-mail addresses to notify when updates are available
bg: Имейл адреси за известяване при налични обновления

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
bg: Когато вашият сайт проверява за обновления и намери нови версии, той може да изпраща съобщение на даден списък от потребители. Запишете всеки отделен адрес на нов ред. Ако няма въведени имейл адреси, няма да бъде изпратено съобщение.

en: Check for updates
bg: Проверка за обновления

en: All newer versions
bg: Всички по-нови версии

en: Only security updates
bg: Само актуализации на сигурността

en: %email is not a valid e-mail address.
bg: %email е невалиден имейл адрес.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
bg: %emails са невалидни имейл адреси.

en: No update data available
bg: Няма налична информация за обновяване

en: Not secure!
bg: Не защитен!

en: Revoked!
bg: Анулиран!

en: Unsupported release
bg: Версия без поддръжка

en: Can not determine status
bg: Не може да определи състоянието

en: (version @version available)
bg: (версия @version е налична)

en: See the available updates page for more information:
bg: Проверете страницата с налични обновления за повече информация:

en: New release(s) available for !site_name
bg: Има налична нова версия за !site_name

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
bg: Има налични актуализации на сигурността вашата версия на Drupal. За да повишите сигурността на вашия сървър трябва незабавно да актуализиране!

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
bg: Вашата версия на Drupal е била анулирана и не е налична за сваляне. Преминаването към по-нова версия е строго препоръчително!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
bg: Инсталирната версия или някой от вашите модули или теми са били анулирани и не са налични за сваляне. Преминаването към по-нова версия или деактивацията са строго препоръчителни!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
bg: Вашата версия на Drupal вече не се поддържа. Преминаването към по-нова версия е строго препоръчително.

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended! Please see the project homepage for more details.
bg: Инсталираната версия или някой от вашите модули или теми не се поддръжа вече. Преминаването към по-нова версия или деактивацията е строго препоръчително. Моля посетете официалната страница на проекта за повече информация.

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
bg: Има налични обновления на Вашата версия на Drupal. За да сте сигурни в правилното функциониране на на Вашия сайт, трябва да актуализирате софтуера възможно най-скоро.

en: There was a problem determining the status of available updates for your version of Drupal.
bg: Възникна проблем при опит за определяне на статуса на наличните обновления за Вашата версия на Drupal.

en: There was a problem determining the status of available updates for one or more of your modules or themes.
bg: Възникна проблем при опит за определяне на статуса на наличните обновления за един или повече от Вашите модули или теми.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
bg: Проверете страницата с <a href="@available_updates">налични обновления</a>  за повече информация.

en: Project not secure
bg: Проекта не е защитен

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
bg: Този проект беше оценен като незащитен от Drupal отдела по сигурността и не е разрешен за сваляне. Моменталното деактивиране на всички елементи от този проект е силно препоръчително.

en: Project revoked
bg: Проекта е анулиран

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
bg: Този проект беше анулиран и не е разрешен за сваляне. Деактивирането на всички елементи от този проект е силно препоръчително.

en: Project not supported
bg: Проекта не се поддържа

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
bg: Този проект вече не се поддържа и не може да бъде свален. Деактивирането на всички елементи от този проект е силно препоръчително.

en: No available releases found
bg: Няма намерени версии

en: Release revoked
bg: Версията е анулирана

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
bg: Вашата текущо инсталираната версия беше анулирана и не може да бъде свалена. Деактивирането на всичко включено в нея или преминаването към по-нова е силно препоръчително.

en: Release not supported
bg: Версията не се поддържа

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
bg: Вашата текущо инсталираната версия не се поддържа и не може да бъде свалена. Деактивирането на всичко включено в нея или преминаването към по-нова е силно препоръчително.

en: Invalid info
bg: Невалидна информация

en: Security update required!
bg: Необходими са актуализации на сигурността!

en: Not supported!
bg: Не се поддържа!

en: Recommended version:
bg: Препоръчителна версия:

en: Security update:
bg: Актуализация на сигурността:

en: Latest version:
bg: Последна версия:

en: Development version:
bg: Версия за разработчици.

en: Also available:
bg: Също налични:

en: The selected file %name could not be uploaded.
bg: Избраният файл %name не може да бъде качен.

en: Field settings
bg: Настройки на полето

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
bg: Грешка при проверката, опитайте отново. Ако грешката се повтаря, свържете се с администратора на сайта.

en: Skip to main content
bg: Премини към основното съдържание

en: Control forums and their hierarchy and change forum settings.
bg: Контрол на форумите, йерархична структура и промяна на настройките

en: Edit forum
bg: Редактирай форум

en: Default order
bg: Ред по подразбиране

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
bg: Това е специалният форумен речник (категориален контейнер). Някои от стандартните категориални опции са премахнати.

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
bg: Категорията %forum е само контейнер. Моля, изберете някой от форумите в него.

en: Leave shadow copy
bg: Остави копие

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
bg: Ако преместите тази тема, може да оставите линк в стария форум към новия форум.

en: Container name
bg: Име на контейнера

en: forum container
bg: Форумен контейнер

en: Created new @type %term.
bg: Нов @type %term е създаден.

en: The @type %term has been updated.
bg: @type %term беше актуализиран.

en: @time ago<br />by !author
bg: преди @time <br />от !author

en: create forum topics
bg: създай тема

en: edit own forum topics
bg: редактирай своите теми

en: administer forums
bg: администриране на форумите

en: Add new field
bg: Добави ново поле

en: Containing any of the words
bg: Съдържа която и да е от думите

en: Containing the phrase
bg: Съдържа фраза

en: Containing none of the words
bg: Не съдържа нито една от думите

en: Only in the category(s)
bg: Само по категории

en: Only of the type(s)
bg: Само по тип

en: Content ranking
bg: Класация на съдържанието

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
bg: Следващите числа определят кои свойства на търсенето в съдържанието трябва да се вземат предвид, когато се подреждат резултатите. Големите числа означават по-голямо влияние, нулата означава, че свойството се игнорира. Промяната на тези числа не изисква повторно индексиране на съдържанието. Промените се активират веднага.

en: Keyword relevance
bg: Тежест на ключовата дума

en: Recently posted
bg: Наскоро публикувани

en: Number of comments
bg: Брой на коментарите

en: Number of views
bg: Брой на прегледите

en: Factor
bg: Фактор

en: Expand layout to include descriptions.
bg: Разшири изгледа, за да се визуализират описанията.

en: Hide descriptions
bg: Скрий описанията

en: Compress layout by hiding descriptions.
bg: Направи блока по-малък, скривайки описанията.

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
bg: Избраният файл %file не може да бъде качен, защото целевата %directory не е правилно конфигурирана.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
bg: Избраният файл %file не може да бъде копиран, защото файл с такова име не съществува. Моля, проверете и въведете правилното име на файл.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
bg: Файлът %file, който сте избрали, не може да бъде копиран, защото вече съществува файл с такова име в целевата директория.

en: The selected file %file could not be copied.
bg: Файлът %file, който сте избрали, не може да бъде копиран.

en: The removal of the original file %file has failed.
bg: Неуспешно премахване на оригиналния файл %file.

en: Color set
bg: Цветова гама

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
bg: <ul>
    <li> Проверете дали правописът е наред</li>
    <li>Премахнете кавичките, за да включите търсене и на всяка дума поотделно:<em>"син смърф"</em> ще върне по-малко резултати от <em>син смърф</em>.</li>
    <li> Имайте предвид, че може да разширите Вашата заявка чрез използването на <em>OR</em>: <em>син смърф</em> ще върне по-малко резултати от <em>син OR смърф</em>.</li>
    </ul>

en: Database host
bg: Хост на базата, обикновено localhost

en: Maximum link text length
bg: Максимална дължина на текста на линка

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
bg: URL адреси, които са по-дълги от този брой символи, ще бъдат съкратени, за да се премахне опасността от лошо форматиране. Връзката сама по себе си ще бъде запазена, само текстовата й част ще бъде съкратена.

en: Check e-mail
bg: Проверете имейл

en: Reports
bg: Доклади

en: Default picture
bg: Снимка по подразбиране

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
bg: URL на снимката, която се показва на потребители, които не са избрали своя снимка. Оставете полето празно, ако желаете да няма такава снимка.

en: Select the default site time zone.
bg: Изберете часовата зона по подразбиране.

en: Site status
bg: Състояние на сайта

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
bg: Ако броя на полетата не е достатъчен, кликнете тук, за да добавите повече възможности за избор

en: Toggle display
bg: Смени външния вид

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
bg: Ако нямате директна връзка за файлов обмен със сървъра, използвайте това поле, за да качите ново лого.

en: Configuration file
bg: Конфигурационен файл

en: Install profile
bg: Инсталирай профил

en: %percentage of the site has been indexed.
bg: %percentage от сайта индексиран

en: Download method
bg: Метод на сваляне

en: Default theme
bg: Тема по подразбиране

en: Web server
bg: Уеб сървър

en: Error reporting
bg: Отчет за грешките

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
bg[0]: Остава само 1 обект за индексиране.
bg[1]: Остават още @count обекта за индексиране.

en: The content access permissions have been rebuilt.
bg: Правата за достъп до съдържанието са изградени наново.

en: sort by @s
bg: сортирай по @s

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
bg: Съжаляваме, но потребителското име и паролата не са разпознати. <a href="@password">Забравена парола?</a>

en: and
bg: и

en: where
bg: къде

en: URL filter
bg: URL филтър

en: Please select one or more comments to perform the update on.
bg: Моля, изберете поне един коментар, за да бъде извършено обновяването.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
bg: Препълване на стека: твърде много повиквания за actions_do(). Прекъсва, за предотврати безкраен цикъл.

en: Action %action saved.
bg: Действие %action е записано.

en: Action %action created.
bg: Действие %action е създадено.

en: Triggers are system events, such as when new content is added or when a user logs in. Trigger module combines these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure additional actions.
bg: Тригерите представляват системни събития, като добавяне на ново съдържание или когато даден потребител се идентифицира. Тригер модула комбинира тези тригери с действия (функционални задачи), като изтриване на съдържание или известяване чрез мейл на администратора. <a href="@url">Страницата с настройки</a> на действията съдържа списък с наличните действия и предоставя възможност да добавяте и конфигурирате нови такива.

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the trigger module, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions.
bg: Действията представляват единични задачи, които системата може да изпълнява като премахване на част от съдържание или забрана на достъпа на потребител. Модули като Trigger, могат да стартират изпълнението на тези действия при определени условия; например когато е добавено съдържание или когато потребител се идентифицира. Модулите могат също да предоставят и допълнителни действия.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions can do more than simple actions; for example, send an e-mail to a specified address, or check for certain words within a piece of content. These actions need to be created and configured first before they may be used. To create an advanced action, select the action from the drop-down below and click the <em>Create</em> button.
bg: Има два типа действия: прости и разширени. Простите действия не изискват  никаква допълнителна конфигурация и са изброени тук автоматично. Разширените действия имат по големи възможности от простите; например, изпращане на мейл до специфичен мейл адрес, търсене за определени думи в част от съдържанието. Тези действия трябва да бъдат създадени и конфигурирани преди да имате възможност да ги използвате. За да създадете разширеноп действие, изберете действие от падащия списък по долу и настиснете бутона <em>Създай</em>

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
bg: Можете да преминете към <a href="@url">Triggers</a> страницата, за да добавите тези действия към системните събития.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Description</em> field is recommended, in order to better identify the precise action taking place. This description will be displayed in modules such as the trigger module when assigning actions to system events, so it is best if it is as descriptive as possible (for example, "Send e-mail to Moderation Team" rather than simply "Send e-mail").
bg: Разширеното действие предлага допълнителни конфигурационни опции, които можете да попълните по долу. Промяната на полето <em>Описание</em> е препоръчителна с цел по-добра ориентация. Това описание ще бъде показвано в модулите като trigger модула когато действията се обвързват със системните събития, така че най-добре е то да е колкото се може по-описателно (например,  "Изпрати e-mail на ръководния екип" е по-добре отколкото само "Изпрати e-mail").

en: Below you can assign actions to run when certain comment-related triggers happen. For example, you could promote a post to the front page when a comment is added.
bg: Тук можете да добавите действие, което да се изпълни когато се активира някой от тригерите свързани с коментарите. Например, можете автоматично да изведете съобщение на главната страница, че има добавен нов коментар.

en: Below you can assign actions to run when certain content-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a post is created or updated.
bg: Тук можете да добавите действие, което да се изпълни когато се активира някой от тригерите свързани със съдържанието. Например, можете да изпратите съобщение до администратора когато има нова публикация или някоя бива обновена.

en: Below you can assign actions to run when certain taxonomy-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a term is deleted.
bg: Тук можете да добавите действия, които да се изпълняват когато се активира тригер свързан с таксономията. Напирмер, да се изпраща съобщение до администратора ако даден термин бъде изтрит.

en: Below you can assign actions to run when certain user-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a user account is deleted.
bg: Тук можете да добавите действие, което да се изпълнява когато се активира някой от тригерите свръзани с потебителите. Например, да се изпраща съобщение до администратора когато потребителски акаунт бъде изтрит.

en: The Trigger module provides the ability to trigger <a href="@actions">actions</a> upon system events, such as when new content is added or when a user logs in.
bg: Тригер модула дава възможност да стартирате/изпълните <a href="@actions">действия</a>  при възникване на определени системни събития, като добавяне на новов съдържание или идентифициране на потебител в системата.

en: The combination of actions and triggers can perform many useful tasks, such as e-mailing an administrator if a user account is deleted, or automatically unpublishing comments that contain certain words. By default, there are five "contexts" of events (Comments, Content, Cron, Taxonomy, and Users), but more may be added by additional modules.
bg: Комбинацията от действия и тригери може да изпълни много потребни задачи, като известяването с мейл на администратора ако потребителски акаунт бъде изтрит, или съдържание с определени думи бива изтрито автоматично. По подразбиране има 5 "типа" събития (Коментари, Съдържание, Cron, Таксономия и Потебители), но имате възможност да добавяте и допълнителни модули.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
bg: За повече информация моля, прочетете наръчника за конфигуриране и персонализаране на <a href="@trigger">Тригер модула</a>.

en: Manage actions
bg: Управление на действията

en: Configure an advanced action
bg: Конфигурирай разширено действие

en: Delete an action.
bg: Изтрий действие.

en: Remove orphans
bg: Премахни orphans

en: Triggers
bg: Тригери

en: Tell Drupal when to execute actions.
bg: Укажете на Drupal, кога да стартира изпълнението на действия.

en: Unassign an action from a trigger.
bg: Премахни действие от тригера.

en: Choose an advanced action
bg: Избери разширено действие

en: Action type
bg: Вид действие

en: Make a new advanced action available
bg: Създай ново разширено действие

en: A unique description for this advanced action. This description will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
bg: Детайлно описание на това разширено действие. Това описание ще бъде показвано в интерфейса на модулите, които се интегрират с действия, като Trigger модула.

en: Are you sure you want to delete the action %action?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете действието %action?

en: Action %action was deleted
bg: Действието %action е изтрито

en: Deleted orphaned action (%action).
bg: Изтрито действие (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да премахнете действието %title?

en: You can assign it again later if you wish.
bg: Можете да го добавите по-късно, ако желаете.

en: Trigger:
bg: Тригер:

en: unassign
bg: премахни

en: Choose an action
bg: Изберете действие

en: No available actions for this trigger.
bg: Няма добавени действия към този тригер.

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
bg: Действието, което сте избрали е вече добавено към този тригер.

en: You have added an action that changes a the property of a post. A Save post action has been added so that the property change will be saved.
bg: Добавихте действие, което променя свойствата на публикацията.Беше добавено действието "Запис на публикация" и промяната на свойстватаще бъде записана.

en: When cron runs
bg: Когато cron се изпълни

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
bg: URL адреса, към който трябва да бъде пренасочен потребителят. Това може да бъде вътрешен URL като node/1234 или външен като http://drupalbg.org.

en: When either saving a new post or updating an existing post
bg: При запис на нова или при обновяване на съществуваща публикация

en: After saving a new post
bg: След запис на нова публикация

en: After saving an updated post
bg: След запис на обновена публикация

en: After deleting a post
bg: След изтриване на публикация

en: When content is viewed by an authenticated user
bg: При преглеждане на съдържанието от неидентифициран потребител

en: Publish post
bg: Публикувай

en: Unpublish post
bg: Премахни публикация

en: Make post sticky
bg: Сложи най-горе

en: Make post unsticky
bg: Премахни от най-горе

en: Promote post to front page
bg: Представи на първа страница

en: Remove post from front page
bg: Премахни от първа страница

en: Change the author of a post
bg: Промени автора на публикация

en: Save post
bg: Запиши публикация

en: Unpublish post containing keyword(s)
bg: Премахни публикация съдържаща думата(ите)

en: Display a message to the user
bg: Покажи съобщение на потребителя

en: Unpublish comment
bg: Премахни коментар

en: Unpublish comment containing keyword(s)
bg: Премахни коментар съдържащ думата(ите)

en: Block current user
bg: Блокирай текущия потребител

en: Ban IP address of current user
bg: Забрани IP адреса на текущия потребител

en: Set @type %title to published.
bg: @type %title е публикуван/а.

en: Set @type %title to unpublished.
bg: @type %title е премахнат/а.

en: Set @type %title to sticky.
bg: @type %title е сложен/а най-горе.

en: Set @type %title to unsticky.
bg: @type %title е премахнат/а от най-горе.

en: Promoted @type %title to front page.
bg: Представен/а @type %title на първа страница.

en: Removed @type %title from front page.
bg: Премахнат/а @type %title от първа страница.

en: Saved @type %title
bg: Записан/а @type %title

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
bg: Сменен е собственика на @type %title на uid %name.

en: The post will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
bg: Публикацията ще бъде премахната, ако съдържа някои от символните последователности по-горе. Използвайте разделен със запетаи списък от символни последователности. Пример: смешен, скокове с бънджи, "Фирма, ООД.". При символните последователности се различават главни и малки букви.

en: After saving a new comment
bg: След запис на нов коментар

en: After saving an updated comment
bg: След запис на обновен коментар

en: After deleting a comment
bg: След изтриване на коментар

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
bg: При преглед на коментар от оторизиран потребител

en: Unpublished comment %subject.
bg: Премахнат коментар %subject.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
bg: Коментрът ще бъде премахнат, ако съдържа някоя от символните последователности по-горе. Използвайте разделен със запатаи списък от символни последователности. Пример: смешен, бънджи скокове, "Фирма, ООД.". В символните последователности се различават главни и малки букви.

en: After a user account has been created
bg: След като е създаден потребителски акаунт

en: After a user's profile has been updated
bg: След като профилът на потребител е обновен

en: After a user has been deleted
bg: След като е изтрит потребител

en: After a user has logged in
bg: След вход на потребител

en: After a user has logged out
bg: След изход на потребител

en: When a user's profile is being viewed
bg: Кога се преглежда профила на потребител

en: Blocked user %name.
bg: Блокиран потребител: %name %email.

en: Banned IP address %ip
bg: Забранен IP adres %ip

en: After saving a new term to the database
bg: След записването на нов термин в базата данни

en: After saving an updated term to the database
bg: След записването на обновен термин в базата данни

en: After deleting a term
bg: След изтриването на термин

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
bg: Активира действия при определени системни събития, като създаването на ново съдържание.

en: 1 read | @count reads
bg[0]: 1 четене
bg[1]: видяно @count пъти

en: access statistics
bg: Достъп до статистики

en: view post access counter
bg: Достъп до брояча за съдържание

en: Enables the categorization of content.
bg: Позволява категоризацията на съдържание.

en: Path prefix
bg: Префикс за път

en: Save rule
bg: Запис на правило

en: Delete contact
bg: Изтрива контакт

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
bg: Пример: 'webmaster@example.com' или 'sales@example.com,support@example.com'. За да зададете повече получатели, отделете всеки адрес със запетайка.

en: Auto-reply
bg: Автоматичен отговор

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
bg: Автоматичен отговор по желание. Оставете го празно, ако не желаете потребителят да получава автоматичен отговор.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
bg: %recipient е с невалиден имейл адрес.

en: Additional information
bg: Допълнителна информация

en: You can leave a message using the contact form below.
bg: Можете да оставите съобщение, като използвате формата за контакти по-долу.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
bg: Максимален брой контактни писма, които потребителят може да изпраща на час.

en: Contact form: category %category added.
bg: Форма за контакти: добавена категория %category.

en: Contact form: category %category updated.
bg: Форма за контакти: категорията %category беше обновена.

en: Lithuanian
bg: Литовски

en: Up to date translation
bg: Актуализиран превод

en: Outdated translation
bg: Неактуален превод

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
bg: <em>и</em> където <strong>%a</strong> е <strong>%b</strong>

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
bg: <strong>%a</strong> е <strong>%b</strong>

en: Started
bg: Начало

en: Depends on: !dependencies
bg: Зависи от: !dependencies

en: Required by: !required
bg: Изисква се от: !required

en: Some required modules must be enabled
bg: Трябва да се активират някои необходими модули.

en: Would you like to continue with enabling the above?
bg: Желаете ли да продължите с активацията на горните?

en: administer site configuration
bg: Управление конфигурацията на сайта

en: Primary Key: Unique cache ID.
bg: Основен ключ: Unique cache ID.

en: A collection of data to cache.
bg: Събиране на информация за кеширане.

en: A Unix timestamp indicating when the cache entry should expire, or 0 for never.
bg: UNIX времеви маркер показващ, кога трябва да изтече записа в кеша, или 0 за никога.

en: A Unix timestamp indicating when the cache entry was created.
bg: Unix времеви маркер показващ, кога е създаден записа в кеша.

en: Any custom HTTP headers to be added to cached data.
bg: Всякакви потебителски HTTP хедъри, които трябва да бъдат добавени към кеша.

en: A flag to indicate whether content is serialized (1) or not (0).
bg: Flag индикиращ, дали съдържанието е частично (1) или не (0).

en: Tableless, recolorable, multi-column, fixed width theme.
bg: Без таблици, пре-оцветяема, многоколонна тема с фиксирана дължина

en: Translate
bg: Преведи

en: File to import not found.
bg: Файлът за импорт не е намерен.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
bg: Импортирането на превода е неуспешно, защото файлът %filename не може да бъде прочетен.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: "msgstr" не беше намерен на ред %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: "msgid_plural" не беше намерен на ред %line

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
bg: Файлът с превод %filename съдържа синтактична грешка на ред %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: внезапен "msgid" на ред %line

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: внезапен "msgstr[]" на ред %line

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: внезапен "msgstr" на ред %line

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: има грешен стринг на ред %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
bg: Фалйът с превод %filename прекъсна неочаквано на ред %line.

en: Save translations
bg: Запиши превода

en: Export template
bg: Експорт на шаблон

en: Create @name
bg: Създай @name

en: The custom menu %title has been deleted.
bg: Потребителското меню %title е изтрито.

en: Deleted custom menu %title and all its menu items.
bg: Изтрито потребителско меню %title с всичките му обекти.

en: @type %title has been deleted.
bg: @type %title е изтрит/a.

en: Not enabled
bg: Неактивен

en: anonymous user
bg: анонимен потребител

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
bg: @module (<span class="admin-disabled">е деактивиран</span>)

en: Save permissions
bg: Запис на правата

en: The name %name has been denied access.
bg: Отказан достъп за потребителското име %name.

en: directory ping
bg: прозвъняване на директория

en: Search this site
bg: Търси в сайта

en: Original text
bg: Оригинален текст

en: Delete content type
bg: Изтрий типа съдържание

en: Change book (update list of parents)
bg: Промени книгата (обновява списъка от родителски страници)

en: add content to books
bg: добавяне на съдържание към книги

en: administer book outlines
bg: администриране на съдържанието на книга

en: create a new book
bg: създаване на нова книга

en: edit permissions
bg: редактирай права

en: edit order and titles
bg: редактиране на order и на заглавията

en: Manage your site's book outlines.
bg: Управление на съдържанията на книгите в сайта.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
bg: От съображения за сигурност, файлът, който качвате е преименуван на %filename.

en: notice
bg: известие

en: User account
bg: Потребителски акаунт

en: File download
bg: Сваляне на файл

en: Acronym
bg: Акроним

en: No vocabularies available.
bg: Няма достъпни речници.

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
bg: Неуспешно качване на файл със снимка; директорията %directory не съществува или е забранена за запис.

en: Post new comment
bg: Нов коментар

en: The field has been updated.
bg: Полето беше обновено

en: Returns information about an author in the system.
bg: Извежда информация за автор в системата.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
bg: Създава ново съобщение и евентуално го публикува.

en: Updates the information about an existing post.
bg: Обновява информацията за вече налично съобщение.

en: Returns information about a specific post.
bg: Връща информация за конкретно съобщение.

en: Deletes a post.
bg: Изтрива мнение.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
bg: Извежда списък за последните съобщения в системата.

en: Updates information about an existing post.
bg: Обновява информация за вече налично съобщение.

en: Uploads a file to your webserver.
bg: Качва файл на вашия уеб сървър.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
bg: Връща списък на всички категории, към които даденото съобщение е закачено.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
bg: Извежда удобен за четене списък на последните съобщения в системата.

en: Sets the categories for a post.
bg: Дефинира категории за съобщението.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
bg: Извежда информация за XML-RPC методите, поддържани от сървъра.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
bg: Връща информация за плъгините за форматиране на текст, поддържани от сървъра.

en: Error storing post.
bg: Грешка при съхранението на поста.

en: You do not have permission to update this post.
bg: Нямате позволение да обновите този пост.

en: No file sent.
bg: Няма изпратен файл.

en: Error storing file.
bg: Грешка при записването на файла.

en: Invalid post.
bg: Невалиден пост.

en: The default maximum file size a user can upload.
bg: Максимален размер на файла, който потребителят може да качи по подразбиране

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
bg: Максималният размер на всички файлове, които един потребител може да има на сайта си по подразбиране.

en: administer content with blog api
bg: администриране на съдържание с Blog API

en: List, edit, or add user roles.
bg: Изброяване, редактиране или добавяне на потребителски роли.

en: edit role
bg: редактирай роля

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
bg: Маскималния разрешен размер на изображенията (напр. 640х480). Въведете 0 за да няма ограничение. Ако е инсталиран <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> файловете надвишаващи това ограничение, ще бъдат скалирани автоматично.

en: The default maximum file size a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
bg: Максимален размер по подразбиране на файла, който могат да качват потребителите. Ако е качено изображение и се зададе максимална резолюция, след промяната размера на файла ще бъде проверен отново.

en: The maximum size of a file a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
bg: Максимален размер на файла, който даден потребител може да качи. Ако е качено изображение и се зададе максимална резолюция, след промяната размера на файла ще бъде проверен отново.

en: The maximum size of all files a user can have on the site.
bg: Максималния размер на всички файлове които един потребител може да има на сайта.

en: Images are larger than %resolution will be resized.
bg: Изображенията по-големи от %resolution ще бъдат преоразмерени.

en: Custom format
bg: Потребителски формат

en: Block cache
bg: Блок кеш

en: Table-based multi-column theme with a marine and ash color scheme.
bg: Таблична, многоколонна тема с морска и пепелна цветова схема.

en: All recent posts
bg: Всички последни публикации

en: My recent posts
bg: Моите последни публикации

en: Track posts
bg: Проследяване на публикации

en: Enables tracking of recent posts for users.
bg: Позволява проследяване на най-новите публикации на потребители.

en: Direction
bg: Посока

en: Drupal core
bg: Drupal ядро

en: Book navigation block display
bg: Покажи блока за навигация на книгата

en: Minimum number of words
bg: Минимален брой думи

en: Password field is required.
bg: Полето с паролата е задължително.

en: Confirm password
bg: Потвърждаване на паролата

en: Default display order
bg: Подразбиращ се ред на показване.

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
bg: Метод на сортиране по подразбиране, когато нови и анонимни потребители разглеждат коментари. Тези потребители могат да променят своя изглед, като използват контролния панел за коментари. За регистрираните потребители тази промяна се запомня като постоянно потребителско предпочитание.

en: No strings found for your search.
bg: Не са открити стрингове при търсенето.

en: Administration theme
bg: Административна тема

en: Check username
bg: Проверете потребителско име

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
bg: Благодарим за Вашата регистрация. Акаунтът ви очаква одобрение от Администратора на сайта.<br />Писмо с допълнителни инструкции е изпратено на вашия имейл адрес.

en: Enable personal contact form by default
bg: Активира подразбираща се лична форма за контакти

en: Default status of the personal contact form for new users.
bg: Подразбиращо се състояние на личната форма за контакти за нови потребители.

en: Information to show on the <a href="@form">contact page</a>. Can be anything from submission guidelines to your postal address or telephone number.
bg: Информация, която да се показа на <a href="@form">страницата за контакти</a>. Може да бъде всякаква - от указания за въвеждане на информация до пощенски адрес или телефонен номер.

en: Afar
bg: Афар

en: Somali
bg: Сомалийски

en: Komi
bg: Комизирянски

en: Run cron
bg: Стартирай cron

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
bg: Предупреждение: Не може да пишете в .htaccess файла. Моля, създайте специален .htaccess файл във вашата %directory директория, който да съдържа следния ред: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
bg: Файлът %file не може да бъде записан, защото превишава %maxsize - максимално допустимия размер за качване.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
bg: Файлът %file не може да бъде съхранен, защото качването не е завършено.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
bg: Файлът %file не може да бъде съхранен. Неизвестна грешка.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
bg: Само файлове със следните разширения са позволени: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
bg: Файлът е с размер %filesize , който надвишава максималния размер от %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
bg: Файлът е с размер %filesize , който надвишава максималната дискова квота от %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
bg: Само JPEG, PNG и GIF формати са позволени.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
bg: Размерът на изображението беше коригиран спрямо максимално позволените размери от %dimensions пиксела.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
bg: Изображението е твърде голямо; максимално допустимите размери са %dimensions пиксела.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
bg: Изображението е твърде малко; минимално допустимия размер е %dimensions пиксела.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
bg: Грешка при качването. Качения файл %file не може да бъде преместен в %destination.

en: Add to book outline
bg: Добавете към резюмето на книгата

en: outdated
bg: не актуализирано

en: add translation
bg: добавяне на превод

en: Translations of %title
bg: Преводи на %title

en: The maximum upload size is %filesize. Only files with the following extensions may be uploaded: %extensions.
bg: Максималният допустим размер за ъплоуд е  %filesize. Само файлове със следните разширения могат да бъдат качвани: %extensions.

en: Its name exceeds the 255 characters limit. Please rename the file and try again.
bg: Името на файла надвишава лимита от 255 символа. Моля, преименовайте файла и опитайте отново.

en: The taxonomy module allows you to categorize content using various systems of classification. Free-tagging vocabularies are created by users on the fly when they submit posts (as commonly found in blogs and social bookmarking applications). Controlled vocabularies allow for administrator-defined short lists of terms as well as complex hierarchies with multiple relationships between different terms. These methods can be applied to different content types and combined together to create a powerful and flexible method of classifying and presenting your content.
bg: Модула taxonomy ви позволява да категоризирате съдържанието, използвайки различни системи за класификация. Речниците със free-tagging се създават от потребителите в движение, когато те изпращат публикации (както най-често се случва във блогове и в приложения за social bookmarking). Контролираните речници позволяват дефинирани от администраторите кратки списъци със термини, а така също и на сложни йерархии със много взаимовръзки между различните термини. Тези методи могат да се приложат към различни типове съдържание и да се комбинират помежду си с цел създаване на мощен и гъвкав метод за класифициране и представяне на вашето съдържание.

en: For example, when creating a recipe site, you might want to classify posts by both the type of meal and preparation time. A vocabulary for each allows you to categorize using each criteria independently instead of creating a tag for every possible combination.
bg: Например, когато създавате сайт за рецепти, вие може да поискате да класифицирате публикациите едновременно по тип на манджата и по времето за приготвяне. Създаването на отделни речници за двата критерия, ще ви позволи да категоризирате всеки от критериите независимо от другия, вместо да създавате tag за всяка възможна комбинация.

en: Type of Meal: <em>Appetizer, Main Course, Salad, Dessert</em>
bg: Тип на манджата: <em>Мезенце, Основна манджа, Салатка, Десертче</em>

en: Preparation Time: <em>0-30mins, 30-60mins, 1-2 hrs, 2hrs+</em>
bg: Време за приготвяне: <em>0-30 мин., 30-60 мин., 1-2 ч., 2+ ч.</em>

en: Each taxonomy term (often called a 'category' or 'tag' in other systems) automatically provides lists of posts and a corresponding RSS feed. These taxonomy/term URLs can be manipulated to generate AND and OR lists of posts classified with terms. In our recipe site example, it then becomes easy to create pages displaying 'Main courses', '30 minute recipes', or '30 minute main courses and appetizers' by using terms on their own or in combination with others. There are a significant number of contributed modules which you to alter and extend the behavior of the core module for both display and organization of terms.
bg: Всеки термин в taxonomy (често наричан 'категория' или 'tag' в други системи) автоматично предоставя списъци със публикации и свързаните със тях RSS канали. Тези taxonomy/term URL-и могат да бъдат манипулирани, за да генерират AND и OR списъци със публикации, класифицирани чрез термини. В примера със сайта за рецепти ще бъде лесно да се създадат страници показващи 'Основни манджи', 'Рецепти за 30 мин.' или 'Основни манджи и мезенца за 30 мин.', чрез използването на собствени термини или на комбинации със други термини. Има значителен брой опционни модули, които можете да модифицирате и да разширявате функционалността им, за да постигнете едновременно показване и организиране на термините.

en: Terms can also be organized in parent/child relationships from the admin interface. An example would be a vocabulary grouping countries under their parent geo-political regions. The taxonomy module also enables advanced implementations of hierarchy, for example placing Turkey in both the 'Middle East' and 'Europe'.
bg: Термините също могат да бъдат организирани в във взаимоотношения от тип основен термин/подчинен термин. Пример за това е речник групиращ държавите по основни геополитически региони. Модула taxonomy може да се справи със прилагането на сложна йерархия, например слагайки Турция едновременно в 'Среден изток' и в Европа'.

en: The taxonomy module supports the use of both synonyms and related terms, but does not directly use this functionality. However, optional contributed or custom modules may make full use of these advanced features.
bg: Модула taxonomy поддържа използването едновременно на синоними и на свързани термини, но не използва директно тази функционалност. Въпреки това, някои от опционно предлаганите модули може да използват пълните възможности на тази функционалност.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@taxonomy">Taxonomy module</a>.
bg: За повече информация, моля прочетете наръчника за конфигуриране и персонализиране <a href="@taxonomy">модул taxonomy</a>.

en: The taxonomy module allows you to categorize your content using both tags and administrator defined terms. It is a flexible tool for classifying content with many advanced features. To begin, create a 'Vocabulary' to hold one set of terms or tags. You can create one free-tagging vocabulary for everything, or separate controlled vocabularies to define the various properties of your content, for example 'Countries' or 'Colors'.
bg: Модула taxonomy ви позволява да категоризирате своето съдържание използвайки едновременно tags и дефинирани от администратора термини. Той е гъвкав инструмент за класифициране на съдържание със много големи възможности. За начало, създайте 'Речник', който ще съдържа едно множество от термини или от tags. Можете да създадете речник със free-tagging категории за всичко, или да създадете отделни контролирани речници, за да дефинирате различни свойства на своето съдържание, например 'Държави'или 'Цветове'.

en: Use the list below to configure and review the vocabularies defined on your site, or to list and manage the terms (tags) they contain. A vocabulary may (optionally) be tied to specific content types as shown in the <em>Type</em> column and, if so, will be displayed when creating or editing posts of that type. Multiple vocabularies tied to the same content type will be displayed in the order shown below. To change the order of a vocabulary, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag it to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
bg: Използвайте списъка по-долу, за да конфигурирате и прегледате речниците, дефинирани във вашия сайт или за да изброите или управлявате термините (tags), които те съдържат. Речника може (опционно) да бъде свързан със дадени типове съдържание, както е показано в колоната <em>Тип</em>. Ако речника е свързан, името му ще бъде показвано когато се създават или редактират публикации, от типовете съдържание, с които е свързан. Множеството речници, свързани с един и същи тип съдържание ще бъдат показани в последователността, показана по-долу. За да промените подреждането в речник хванете влачи-и-пусни handle-ра, намиращ се на колоната <em>Име</em> и я влачете до новото положение в списъка. (Хванете handle-ра като щракнете и задършите показалеца на мишката върху иконата на handle-ра). Запомнете, че промените, които сте направили няма да бъдат записани, докато не щракнете върху бутона <em>Запис</em>, намиращ се на дъното на страницата.

en: %capital_name is a free-tagging vocabulary. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
bg: %capital_name е речник със free-tags. За да смените името или описанието на термин, щракнете върху линка <em>редакция</em> отстрани на термина.

en: %capital_name is a flat vocabulary. You may organize the terms in the %name vocabulary by using the handles on the left side of the table. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
bg: %capital_name е плосък речник. Можете да организирате термините р речника %name чрез използването на handle-и от лявата страна на таблицата. За да промените името или описанието на термин, щракнете на линка <em>редакция</em> отстрани на термина.

en: %capital_name is a single hierarchy vocabulary. You may organize the terms in the %name vocabulary by using the handles on the left side of the table. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
bg: %capital_name е речник със единична йерархия. Вие можете да организирате термините в речника %name, като използвате handler-те от лявата страна на таблицата. За да промените името или описанието на термин, щракнете на линка <em>редакция</em> отстрани на термина.

en: %capital_name is a multiple hierarchy vocabulary. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term. Drag and drop of multiple hierarchies is not supported, but you can re-enable drag and drop support by editing each term to include only a single parent.
bg: %capital_name е речник със множество йерархии. За да промените името или описанието на термин, щракнете на линка <em>редакция</em> отстрани на термина. Влачене-и-пускане на множество йерархии не се поддържа, но вие можете да активирате отново поддръжката му, като редактирате всеки термин, така, че да има само един основен термин.

en: Define how your vocabulary will be presented to administrators and users, and which content types to categorize with it. Tags allows users to create terms when submitting posts by typing a comma separated list. Otherwise terms are chosen from a select list and can only be created by users with the "administer taxonomy" permission.
bg: Дефинира как вашия речник ще бъде представен на администраторите и потребителите, и кои типове съдържание ще се категоризират със него. Tags позволяват на потребителите да създават термини, когато изпращат публикации, чрез написването на списък, отделните елементи в който са разделени със запетаи. Иначе термините се избират от списък и могат да бъдат създавани само от потребители със разрешение за "администриране на taxonomy".

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
bg: Управлява tagging, категоризацията и класификацията на вашето съдържание.

en: Database port
bg: Порт на базата данни

en: Re-index site
bg: Преиндексирай сайта

en: Are you sure you want to re-index the site?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да преиндексирате целия сайт?

en: Save and continue
bg: Запиши и продължи

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
bg: Тези опции са необходими само за някои сайтове. Ако не сте сигурни какво да въведете, оставете настройките по подразбиране или потърсете информация от Вашия доставчик на хостинг услуги.

en: If your database is located on a different server, change this.
bg: Ако Вашата база данни е разположена на друг сървър, моля променете следното.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
bg: Ако Вашата база данни работи на 'нестандартен' порт, моля въведете неговия номер.

en: Database port must be a number.
bg: Портът за базата данни трябва да е число.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
bg: Интервалите са разрешени; Препинателните знаци, не са разрешени, с изключение на точка, тире и долна черта.

en: view uploaded files
bg: Покажи качените файлове

en: Secondary links
bg: Допълнителни връзки

en: Enable or disable the display of certain page elements.
bg: Активиране или деактивиране на определени елементи в страницата.

en: create url aliases
bg: Създаване на URL псевдоними

en: administer url aliases
bg: Управление на URL псевдоними

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
bg: Беше открит невалиден избор. Моля, свържете се с администратора на сайта.

en: Illegal choice %choice in !name element.
bg: Невалиден избор %choice на елемент !name.

en: Language negotiation
bg: Автоматичен избор език

en: Status report
bg: Доклад

en: Not writable
bg: Без право за запис

en: Identification
bg: Идентификация

en: host
bg: хост

en: Book outline
bg: Съдържание на книгата

en: This will be the top-level page in this book.
bg: Това ще бъде страницата от най-високо ниво в тази книга.

en: Revision information
bg: Информация за редакция

en: Notify user of new account
bg: Уведомява потребител за новия акаунт

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
bg: Избраният файл %file не може да бъде качен, защото крайната директория %directory не може да бъде намерена или правата й за достъп не разрешават съхраняване на файла.

en: Generic cache table for caching things not separated out into their own tables. Contributed modules may also use this to store cached items.
bg: Обща кешинг таблица за кеширане на информация, която няма собствена, обособена таблица. Допълнителените модули, също могат да използват тази таблица за да кеширват.

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
bg: <em>Страница</em> е подобна по форма на <em>статия</em> и преставлява най-лесния метод за създаване и показване на съдържание, което се променя сравнително рядко, като раздел  "About us" на уеб сайта. По подразбиране <em>страницата</em> не позволява публикуването на коментари от посетителите и не се показва на заглавната страница на сайта.

en: A <em>story</em>, similar in form to a <em>page</em>, is ideal for creating and displaying content that informs or engages website visitors. Press releases, site announcements, and informal blog-like entries may all be created with a <em>story</em> entry. By default, a <em>story</em> entry is automatically featured on the site's initial home page, and provides the ability to post comments.
bg: <em>Статия</em> е подобна по форма на <em>страница</em> и е идеална за създаване и показване на информационно съдържание като публикации в пресата, новини в сайта, всекидневни публикации подобни на блог. По подразбиране съдържанието от типа <em>Статия</em> се показва на заглавната страница на сайта и позволява коментирането на всеки запис от потебителите.

en: Terms in %vocabulary
bg: термини в %vocabulary

en: Site settings
bg: Настройки

en: Path to custom icon
bg: Път към избрана от потребителя икона

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
bg: По-долу има списък от коментари, които трябва да бъдат одобрени. За да одобрите коментар, щракнете на 'редактиране' и след това променете 'Модериране' на Одобрен. Щракнете на темата, за да видите коментара, името на автора, за да редактирате потребителската информация за автора, щракнете 'редактиране', за да промените текста, или 'изтриване', за да го изтриете.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
bg: Описва и редактира коментарите в сайта и опашката с коментари за модериране.

en: Delete comment
bg: Изтрий коментар

en: Reply to comment
bg: Отговор на коментар

en: Default display mode
bg: Режим на показване по подразбиране

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
bg: Подразбиращ се вид на коментарите. Разщиреният изглед показва основния текст на коментара. Нишковидният изглед показва отговорите заедно.

en: Default comments per page
bg: Подразбиращ се брой коментари на страница

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
bg: Брой по подразбиране на коментарите на всяка страница: ако коментарите са повече, те се разпределят на няколко страници.

en: Comment controls
bg: Управление на коментарите

en: Display above the comments
bg: Показва се над коментарите

en: Display below the comments
bg: Показва се под коментарите

en: Display above and below the comments
bg: Показва се над и под коментарите

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
bg: Позиция на кутията с коментарни контроли. Тази кутия позволява на потребителя да променя режима на показване по подразбиране и последователността на показване.

en: Comment subject field
bg: Поле за тема

en: Can users provide a unique subject for their comments?
bg: Могат ли потребителите да слагат уникална тема за всеки свой коментар?

en: You are not authorized to post comments.
bg: Вие нямате права да пращате коментари.

en: The comment you are replying to does not exist.
bg: Коментарът, на който отговаряте, не съществува.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
bg: Тази дискусия е приключила: не можете да изпращате коментари.

en: You are not authorized to view comments.
bg: Вие нямате права да виждате коментарите

en: Comment: updated %subject.
bg: Коментар: обновен %subject.

en: Comment: added %subject.
bg: Коментар: добавен %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете коментара %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
bg: Всички отговори на този коментар ще бъдат изтрити. Това действие не може да бъде върнато.

en: Publish the selected comments
bg: Публикувай избраните коментари

en: Unpublish the selected comments
bg: Скрий избраните коментари

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
bg: Няма коментари, които да бъдат изтрити, или пък избраният от Вас коментар е бил изтрит от друг админ.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тези коментари и всички техни дъщерни елементи?

en: You have to specify a valid author.
bg: Трябва да посочите валиден автор.

en: The name you used belongs to a registered user.
bg: Името, което използвате, е на друг регистриран потребител.

en: You have to leave your name.
bg: Трябва да впишете вашето име.

en: The e-mail address you specified is not valid.
bg: Имейл адресът, който сте указали, е невалиден.

en: You have to leave an e-mail address.
bg: Трябва да оставите имейл адрес.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
bg: URL адресът на вашата домашна страница е невалиден. Той трябва да бъде пълен, т.е. да бъде от вида <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
bg: (Няма тема)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
bg: Изберете предпочитания начин за изглед на коментарите и натиснете "Запис на настройките", за да активирате вашите промени.

en: Comment viewing options
bg: Опции за разглеждане

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
bg: <a href="@login">Влезте</a> или <a href="@register">се регистрирайте</a>, за да пращате коментари.

en: Comment: deleted %subject.
bg: Коментар: изтрит %subject.

en: Access type
bg: Тип на достъпа

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
bg: Този текст се ползва от екранни четци, търсачки или когато изображението не може да бъде заредено.

en: Add feed
bg: Добави RSS/XML канал

en: File system
bg: Файлова система

en: @name's blog
bg: Блог на @name

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
bg: Трябва да въведете валиден имейл адрес. Моля, обновете вашата <a href="@url">потребителска информация</a> и опитайте отново.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
bg: Не може да контактувате с повече от %number потребители на час. Моля, опитайте по-късно.

en: Join summary
bg: Съедини резюмето

en: Split summary at cursor
bg: Раздели резюмето при позицията на курсора

en: Enter your @s username.
bg: Въведете Вашето @s потребителско име.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
bg: Твоят аватар или снимка. Максималният размер в пиксели е %dimensions, а максималният размер на файла - %size kB.

en: Posted in
bg: Публикуван в

en: Cannot delete non-existent comment.
bg: Не можете да изтриете несъществуващ коментар

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
bg: Правата върху коментарите са според потребителските роли, и се използват, за да се определи дали анонимни потребители (или с други роли) могат да коментират публикациите. Ако анонимните потребители имат разрешение да коментират, тяхната лична информация за контакт може да се записва в cookies на техните локални компютри за следваща употреба при изпращане на коментари. Когато няма отговори на даден коментар, той може (опционално) да бъде редактиран от автора. Модулът коментари използва същите входни формати и HTML tag-ове, достъпни при създаването и на друг тип съдържание.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
bg: За повече информация, вижте online ръководството за <a href="@comment">Модул коментари</a>.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
bg: По-долу има списък с последните коментари публикувани на Вашия сайт. Кликнете на темата, за да видите коментара или на името на автора, за да редактирате потребителската информация, 'редактирай' за да промените текста и 'изтрий' за да изтриете изпратеното.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
bg: Задължава даден потребител да прегледа своя коментар, като кликне на бутона 'Преглед', преди да може да го добави окончателно

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
bg: Коментар: изпратен неоторизиран коментар или коментар изпратен до затворена публикация %subject.

en: Submitted by !username on @datetime.
bg: Изпратен от !username на @datetime.

en: All languages
bg: Всички езици

en: Dashboard
bg: Табло

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. If unsure, specify nothing.
bg: Тази страница се показва, когато липсва съдържание, което да съответства на заявеното. Ако не сте сигурни, не указвайте нищо.

en: Search index
bg: Индекс на търсене

en: @type %title has been created.
bg: @type %title е създаден/a.

en: @type %title has been updated.
bg: @type %title е актуализиран/a.

en: The post could not be saved.
bg: Публикацията не може да бъде записана.

en: %message in %file on line %line.
bg: %message във файл %file, вж. ред %line.

en: Picture image path
bg: Път към снимката

en: You do not have any administrative items.
bg: Нямате налични обекти за администриране.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
bg: Една или повече грешки бяха открити при инсталацията на Drupal. Проверете <a href="@status">доклада за състояние</a> за повече информация.

en: Help topics
bg: Помощен индекс

en: Help is available on the following items:
bg: Налична е помощна информация за следните обекти:

en: No help is available for module %module.
bg: Няма помощна информация за модула %module.

en: @module administration pages
bg: Страници за администриране на модула @module

en: By module
bg: По модул

en: Manage your site's content.
bg: Управление съдържанието на Вашия сайт.

en: Control how your site looks and feels.
bg: Външен вид и дизайн

en: Adjust basic site configuration options.
bg: Основни конфигурационни параметри

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
bg: Управление на потребителите, групите и достъпа до настройките на вашия сайт.

en: View reports from system logs and other status information.
bg: Преглед на системни журнали и друга информация за състоянието.

en: Add subscription
bg: Добави абонамент

en: Translate interface
bg: Превеждане на интерфейс

en: Add language
bg: Добави език

en: Edit string
bg: Редактиране на стринг

en: Delete string
bg: Изтриване на стринг

en: Are you sure you want to delete the language %name?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете езика %name?

en: The language %locale has been removed.
bg: Езикът %locale беше изтрит.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този стринг "%source"?

en: locale
bg: локализация

en: Multilingual support
bg: Могоезична поддръжка

en: Enabled, with translation
bg: Активирано, с превод

en: Publish comment
bg: Публикувай коментар

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
bg: Избраният набор с инструменти за обработка на изображения %toolkit не може да обработи коректно функцията %function.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
bg: Директорията %file не е защитена срещу редактиране и представлява риск за сигурността. Трябва да промените правата на директорията, за да бъде защитена от редакция

en: Currently using !item !version
bg: В момента се използва !item !version

en: Hindi
bg: Хинди

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
bg: Потребителят %name е използвал връзката за начална верификация на %timestamp.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
bg: Създаден е нов потребителски акаунт на <a href="@url">%name</a>. Не е изпратен имейл.

en: Registration successful. You are now logged in.
bg: Регистрацията е успешна. Вие вече сте идентифициран.

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
bg: Паролата и допълнителни инструкции са изпратени по e-mail на новия потребител <a href="@url">%name</a>.

en: New user: %name (%email).
bg: Нов потребител: %name (%email).

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
bg: Неуспешна промяна на %settings, моля, проверете правата на файла.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
bg: Неуспешно отваряне на %settings, моля, проверете атрибутите на файла.

en: Trigger
bg: Тригер

en: Comparison
bg: Сравнение

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
bg: Връзката за начална верификация беше използвана. Не е необходимо да я използвате занапред. Моля, променете вашата парола.

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
bg: !username направи заявка за регистриране на акаунт.
    
    !edit_uri

en: Username or e-mail address
bg: Потребителско име или имейл адрес

en: No fields available.
bg: Няма налични полета

en: By @name on @date
bg: От @name на @date

en: By @name
bg: От @name

en: Not in menu
bg: Не е включен в менюто

en: Alias: @alias
bg: Синоним: @alias

en: No alias
bg: Липсва синоним

en: The Blog API module allows your site's users to access and post to their blogs from external blogging clients. External blogging clients are available for a wide range of desktop operating systems, and generally provide a feature-rich graphical environment for creating and editing posts.
bg: Blog API модула позволява на потребителите на сайта да имат достъп и да публикуват в своите блогове чрез външни блог клиенти. Тези клиенти са достъпни за множество настолни операционни системи, и като цяло предоставят богата графична среда за създаване и редактиране на публикации.

en: <a href="@ecto-link">Ecto</a>, a blogging client available for both Mac OS X and Microsoft Windows, can be used with Blog API. Blog API also supports <a href="@blogger-api">Blogger API</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a>, and most of the <a href="@movabletype-api">Movable Type API</a>. Blogging clients and other services (e.g. <a href="@flickr">Flickr's</a> "post to blog") that support these APIs may also be compatible.
bg: Със Blog API може да се използва <a href="@ecto-link">Ecto</a>, блог клиент достъпен за Mac OS X и Microsoft Windows. Blog API поддържа също <a href="@blogger-api">Blogger API</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a> и повечето от <a href="@movabletype-api">Movable Type API</a>. Блог клиентите и другите услуги (включително услугата на <a href="@flickr">Flickr</a> "post to blog"), които благодарение на тези API могат да бъдат съвместими помежду си.

en: Select the content types available to external clients on the <a href="@blogapi-settings">Blog API settings page</a>. If supported and available, each content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
bg: Изберете типовете съдържание достъпни на външните клиенти от <a href="@blogapi-settings">страница за банстройка на Blog API</a>. Ако се поддържа и е достъпен, всеки тип съдържание ще бъде показан като отделен "блог" на външните клиенти.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blogapi">Blog API module</a>.
bg: За повече информация, моля, прочетете наръчника за конфигуриране и персонализиране <a href="@blogapi">Blog API модул</a>.

en: Returns a list of blogs to which an author has posting privileges.
bg: Връща списък на блогове, на които някой от авторите е дал предимство.

en: Returns a list of all categories defined in the blog.
bg: Връща списък на всички категории, дефинирани в блога.

en: Publish (rebuild) all of the static files related to an entry from your blog. Equivalent to saving an entry in the system (but without the ping).
bg: Публикува (възстановява) всички статични файлове, свързани със запис във вашия блог. Равнозначно е на съхраняване на запис в системата (но без ping).

en: You do not have permission to create this type of post.
bg: Нямате разрешение да съдавате този тип публикации.

en: You do not have permission to edit this blog.
bg: Нямате разрешение да редактирате този блог.

en: Enable for external blogging clients
bg: Активирай за въшни блог клиенти

en: Select the content types available to external blogging clients via Blog API. If supported, each enabled content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
bg: Изберете типовете съдържание, които да станат достъпни през Blog API за външните блог клиенти. Ако се поддържат всеки активиран тип съдържание ще бъде показван в отделен "блог" от външния клиент.

en: Blog API module is not configured to support the %type content type, or you don't have sufficient permissions to post this type of content.
bg: Blog API модула не е конфигуриран да поддържа типа съдържание %type, или вие нямате необходимите разрешения да публикувате съдържание от този тип.

en: @type: added %title using blog API.
bg: @type: е прибавен %title използвайки блог API.

en: @type: updated %title using Blog API.
bg: @type: обновено е %title с използване на Blog API.

en: Configure the content types available to external blogging clients.
bg: Конфигуриране на типовете съдържание достъпни от външни блог клиенти.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
bg: Позволява на потребителите да изпращат съдържание, използвайки приложения, които поддържат XML-RPC блог API-та

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
bg: <em>и</em> където <strong>%property</strong> е <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
bg: <strong>%property</strong> е <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
bg: Автоматично дописване на потребителско име

en: Initializing.
bg: Инициализира.

en: Remaining @remaining of @total.
bg: Остават @remaining от общо @total.

en: An error has occurred.
bg: Възникна грешка.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
bg: Моля продължете към <a href="@error_url">страница за грешки</a>

en: HTTP POST is required.
bg: Изисква се HTTP POST.

en: Your page will be a part of the selected book.
bg: Вашата страница ще бъде част от избраната книга.

en: Enter the URL or Embed Code here. The embedded third party content will be parsed and displayed appropriately from this.
bg: Въведи URL или embed code на клипа

en: The following services are provided: !urls
bg: Можеш да добавиш линк от: !urls

en: Custom URL
bg: Други

en: 0 sec
bg: 0 сек

en: form
bg: форма

en: Basic options
bg: Основни опции

en: alert
bg: тревога

en: emergency
bg: спешно

en: Filter log messages
bg: Филтриране на съобщения от лога

en: You must select something to filter by.
bg: Трябва да изберете, нещо, което да филтрира по.

en: New revision
bg: Нова версия

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
bg: За да промените текущата потребителска парола, въведете новата парола и в двете полета.

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
bg: Хипервръзката за начална верификация беше използвана. Не е необходимо да я използвате занапред. Вие сте идентифициран успешно.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
bg: Тази връзка за начална верификация е вече изтекла. Моля, подайте заявка за нова връзка от формата по-долу.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to login to the site and change your password.</p>
bg: Това е хипервръзка за еднократен вход на %user_name, и ще изтече на %expiration_date</p><p>Кликнете на бутона за да влезете в сайта и да промените паролата си.</p>

en: This login can be used only once.
bg: Този начин на идентификация може да бъде използван само веднъж.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
bg: Тази връзка за начанла верификация е вече изпозвана или изтекла. Моля, подайте заявка за нова връзка от формата по-долу.

en: The translation import of %filename failed.
bg: Импортът на превода от %filename е несполучлив.

en: More choices
bg: Повече възможности за избор

en: Javascript Choice Form
bg: javascript форма за избор

en: Abbreviation
bg: Съкращение

en: Inserted
bg: Вмъкнато

en: Provide a password for the new account in both fields.
bg: Напишете парола за новия акаунт и в двете полета.

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
bg: За повече информация, моля, посетете <a href="@help">помощната секция</a> или <a href="@handbook">онлайн Drupal документацията</a>. Също можете да посетите <a href="@forum">форума на Drupal (на английски)</a> или <a href="http://drupalbg.org/forum">българсркия форум за Drupal</a>, както и да използвате множество други възможни <a href="@support">опции за поддръжка</a>.

en: Account details for !username at !site
bg: Детайли за акаунта !username на !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
bg: !username,
    
    Благодарим ви, че се регистрирахте в сайта на !site. Можете да влезете в сайта чрез !login_uri, използвайки следните данни:
    
    потребителско име: !username
    парола: !password
    
    Можете да влезете и като копирате линка във Вашия браузър:
    
    !login_url
    
    Този линк може да бъде използван еднократно.
    
     След като влезете, ще бъдете пренасочен към !edit_uri, където можете да промените паролата си.
    
    
    --  Екипът на !site

en: User e-mail settings
bg: Настройки на потребителски имейл

en: filter
bg: филтър

en: The title of the comment.
bg: Заглавие на коментара.

en: Poll
bg: Гласуване

en: Browser session ID of user that visited page.
bg: ID на сесията за потребителя, който е посетил тази страница.

en: Title of page visited.
bg: Заглавия на посетените страници.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
bg: Вътрешен път до посетената страница (отнасящ се до коренната директория на Drupal)

en: Referrer URI.
bg: URI на рефърър

en: Hostname of user that visited the page.
bg: Името на хоста на потребителя посетил тази страница.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
bg: Време в милисекунди изминало за зареждането на страницата.

en: Timestamp of when the page was visited.
bg: Времеви маркер, кога е посетена страницата.

en: upload
bg: Качване

en: contact
bg: контакт

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
bg: Търсене за всяка от двете думи в големи букви <strong>OR</strong>. Например <strong>котки OR кучета</strong>.

en: PHP filter
bg: PHP филтър

en: Submitted by !username on @datetime
bg: Изпратено от !username на @datetime

en: Preview post
bg: Преглед на публикацията

en: Must users preview posts before submitting?
bg: Да бъдат ли задължени потребителите да правят предварителен преглед на публикацията, преди да я изпратят?

en: More information about formatting options
bg: Повече информация за опциите на форматиране

en: Language settings
bg: Настройки на език

en: Default menu for content
bg: Подразбиращо се меню за съдържание

en: Choose the menu to be the default in the menu options in the content authoring form.
bg: Изберете менюто да е по подразбиране в настройките за меню на формата за създаване на съдържание.

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
bg: Cron задачата е пусната за изпълнение преди повече от час и по всяка вероятност е зацепила.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
bg: Опитвате се да рестартирате Cron задача, която е вече стартирана.

en: Cron run completed.
bg: Изпълнението на Cron задачата е завършено.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
bg: Обяснение на допълненията или корекциите с цел да помогнете на други автори да разберат Вашите мотиви.

en: HTTP request status
bg: Състояние на HTTP заявка

en: Fails
bg: Детайли

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
bg: Вашата система или мрежова конфигурация не позволява на Drupal да достъпва други уеб страници, намалявайки по този начин функционалността. Това може да е причинено от конфигурацията на уеб сървъра или настройките на PHP и трябва да бъде променено с цел да бъде възможно свалянето на информация отностно нови версии и обновления, да бъдат ползвани агрегаторни канали, идентифициране ч/з OpenID, или да бъдат използвани услуги зависещи от мрежовия достъп.

en: Delete this menu item.
bg: Изтрий този меню обект.

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu. Leave blank if you do not wish to add this post to the menu.
bg: Текстът на линка, съответстващ на този обект, който трябва да се показва в менюто. Оставете празно, ако не желаете да добавяте публикацията в менюто.

en: The minimum number of words for the body field to be considered valid for this content type. This can be useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
bg: Минимален брой думи в полето с основния текст, за да се счита то за валидно. Това е полезно като средство за отвхърляне на предложения, които не отговарят на Вашите критерии за пълнота на текста.

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
bg: По избор може да посочите алтернативен URL за достъп до този раздел. Например напишете "contacts", ако създавате страница Контакти. Използвайте алтернативен адрес, без да добавяте наклонена черта, иначе псевдонимът няма да работи.

en: Already added languages
bg: Тези езици са вече добавени

en: Recent blog posts
bg: Последни мнения в блога

en: Who's new
bg: Нови потребители

en: Are you sure you want to delete these users?
bg: Сигурен ли сте, че желаете да изтриете тези потребители?

en: The users have been deleted.
bg: Потребителите бяха изтрити.

en: Language name
bg: Име на език

en: Edit language
bg: Редактиране на език

en: allow
bg: Позволяване

en: Edit category
bg: Редактирай категория

en: The content type %name has been updated.
bg: Типът съдържание %name беше обновен.

en: The content type %name has been added.
bg: Типът съдържание %name беше добавен.

en: Catalan
bg: Каталунски

en: Contact form
bg: Форма за контакти

en: Drag to re-order
bg: Влачи за промяна на подредбата

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
bg: Промените направени в тази таблица, няма да се запишат преди формата да е изпратена.

en: Rule type
bg: Тип правило

en: Mask
bg: Маска

en: Are you sure you want to delete the @type rule for %rule?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете @type правило за %rule?

en: The access rule has been deleted.
bg: Правилото за достъп беше изтрито.

en: The requested page could not be found.
bg: Страницата, която сте избрали не може да бъде открита.

en: Post new @node_type
bg: Публикувай нов @node_type

en: Requirements problem
bg: Проблем със системните изисквания

en: Database configuration
bg: Конфигуриране на базата данни

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
bg: Вашият уеб сървър не поддържа нито един от обичайните видове бази данни. Моля, свържете се с Вашия хостинг доставчик, за да проверите дали поддържат бази данни, които <a href="@drupal-databases">са съвместими с Друпал</a>.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
bg: За да настроите Вашата @drupal база данни, моля въведете следната информация.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
bg: Видът на базата данни, в която ще бъде записана информацията за @drupal.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
bg: Името на базата данни, в която ще бъде записана Вашата @drupal информация. Тя трябва да съществува на Вашия сървър, преди да бъде инсталиран @drupal.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
bg: Името на %db_type базата данни, в която ще бъде записана Вашата @drupal информация. Тя трябва да съществува на Вашия сървър, преди да бъде инсталиран @drupal. Препоръчително е да сте създали база с колация utf8_general_ci, а не cp1251. В последния случай ще имате проблеми с разчитането на кирилски текстове в базата. Колацията се променя от таб Операции.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
bg: Ако повече от едно приложение ще ползва настоящата база данни, въведете префикса за таблиците, като %prefix за Вашия @drupal сайт.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
bg: Табличният префикс %db_prefix, който сте въвели е невалиден. Префиксът може да съдържа само букви, цифри, точка или долна черта.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
bg: Във файла %settings_file Вие сте конфигурирали @drupal да използва %db_type сървър, но Вашата PHP инсталация не поддържа този вид бази данни.

en: In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
bg: За да може Drupal да работи и да продължи процеса на инсталация е необходимо да поправите всички грешки засягащи правата за достъп изброени по горе. Успяхме да проверим, че имате разрешение за следните команди: %commands. За повече информация относно конфигурирането на Вашия сървър за бази данни, посетете <a href="http://drupal.org/node/258 ">Ръководство за инсталиране и обновяване</a>. В случай, че не сте сигурни за някое от тези неща, свържете се с Вашия хостинг доставчик.

en: Select an installation profile
bg: Изберете инсталационен профил

en: Choose language
bg: Изберете език

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
bg: С помощта на наличието, езиков пакет, настоящият инсталатор може да продължи на друг език по Ваш избор, за да инсталирате и използвате Drupal на език, различен от английски:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
bg: Проверете дали има актуален <a href="@translations" target="_blank">превод на настоящата версия на Drupal</a> за избрания от Вас език. Преводът се осигурява като взиков пакет; всеки езиков пакет дава възможност да се използва дадена версия на Drupal на определен език. За всяка една версия на Drupal НЕ СА достъпни всички езици.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
bg: В случай, че е наличен езиков пакет с превод по Ваш избор, свалете го и разархивирайте съдържанието му в коренната директория на Вашия Drupal.

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
bg: Върнете се към избор на език чрез втория линк по долу и изберете от списъка желания от Вас език. Презареждането на страницата позволява на списъка автоматично да се обнови при наличието на нови пакети.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
bg: В противен случай, за да инсталирате и използвате Drupal на Английски, или за да отмените избора на алтернативен език след инсталацията, изберете първия линк.

en: How should the installation continue?
bg: Как да продължа инсталацията?

en: Continue installation in English
bg: Продължи инсталацията на Английски

en: Return to choose a language
bg: Върни се към избор на език

en: Install Drupal in English
bg: Инсталирай Drupal на Английски

en: Learn how to install Drupal in other languages
bg: Научете как да инсталирате Drupal на други езици

en: (built-in)
bg: (вграден)

en: Select language
bg: Избери език

en: No profiles available
bg: Няма налични профили

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
bg: Няма открити инсталационни профили. Инсталационите профили дефинират какви модули да бъдат активирани и каква схема да бъде инсталирана в базата данни. Профилът е необходим, за да бъде завършен инсталационният процес.

en: Drupal already installed
bg: Друпал е вече инсталиран

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
bg: <ul><li>За да започнете отново, трябва да изтриете съдържанието на Вашата съществуваща база данни.</li><li>За да инсталирате с друга база данни, редактирайте съответния файл с настройки <em>settings.php</em> в поддиректория <em>sites</em> .</li><li>За да актуализирате съществуваща инсталация, продължете към <a href="@base-url/update.php">скрипт за актуализация</a>.</li><li>Прегледайте Вашия<a href="@base-url">съществуващ сайт</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
bg: Инсталира @drupal

en: The installation has encountered an error.
bg: Възникна грешка при инсталацията.

en: Configure site
bg: Конфигурирай сайт

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
bg: Всички необходими промени по %dir и %file са направени, и можете да отмените правата им за запис(писане), за да избегнете възможните рискове за сигурността. Ако не сте сигурни как да го направите, моля прочетете <a href="@handbook_url">електронното ръководство</a>.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
bg: Всички необходими промени по %dir и %file са направени. За по-висока степен на сигурност, те са настроени, само за четене.

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
bg: Вашият сървър е тестван успешно и поддържа настоящата функция.

en: Your system configuration does not currently support this feature. The <a href="http://drupal.org/node/15365">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
bg: Вашата текуща системна конфигурация не поддържа тази възможност. Допълнителна информация за отстраняване на проблема можете да намерита на адрес <a href="http://drupal.org/node/15365">handbook page on Clean URLs</a>.

en: Testing clean URLs...
bg: Тества clean URLs ...

en: @drupal installation complete
bg: @drupal инсталацията е завършена

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
bg: Поздравиления, @drupal беше инсталиран успешно.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
bg: Моля, обърнете внимание на горните съобщенията, преди да преминете към Вашия <a href="@url">нов сайт</a>.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
bg: Можете да посетите Вашия <a href="@url">нов сайт</a>.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
bg: Инсталаторът на @drupal изисква права за писане върху %file по време на инсталационния процес. Ако не сте сигурни, как да промените правата, моля, прегледайте <a href="@handbook_url">електронното ръководство</a>.

en: Choose profile
bg: Избери профил

en: Verify requirements
bg: Провери изискванията

en: Set up database
bg: Настрой база данни

en: Set up translations
bg: Настрой преводи

en: Install site
bg: Инсталирай сайт

en: Finish translations
bg: Приключи преводи

en: To configure your website, please provide the following information.
bg: Моля, въведете следната информация, за да конфигурирате Вашия уеб сайт.

en: Site e-mail address
bg: Имейл адрес на сайта

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
bg: Адресът, <em>От</em> който ще се изпращат автоматични имейли при регистрация и заявки за нови пароли, както и други известия. (Използвайте адрес с разширение домейна на Вашия сайт, за да не бъде маркиран като спам.)

en: Administrator account
bg: Администраторски акаунт

en: The administrator account has complete access to the site; it will automatically be granted all permissions and can perform any administrative activity. This will be the only account that can perform certain activities, so keep its credentials safe.
bg: Администраторският акаунт има пълен достъп до сайта; по подразбиране му се задават пълни права и може да осъществява всяка една административна задача. Това е единственият акаунт, който може да осъществява определени важни действия, така че го съхранявайте отговорно.

en: All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
bg: Всички e-mail-и от системата ще бъдат изпращани на този адрес. Този имейл няма да бъде публично показван и ще бъде използван само ако желаете да получите нова парола, новини или други e-mail известия.

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
bg: По подразбиране, датите и часовете в целия сайт ще се визуализират съгласно часовата зона.

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL).
bg: Тази настройка кара Drupal да използва "clean" URL-и (пр. без <code>?q=</code> в URL.)

en: Update notifications
bg: Известия за актуализация

en: Check for updates automatically
bg: Проверявай автоматично за актуализации

en: With this option enabled, Drupal will notify you when new releases are available. This will significantly enhance your site's security and is <strong>highly recommended</strong>. This requires your site to periodically send anonymous information on its installed components to <a href="@drupal">drupal.org</a>. For more information please see the <a href="@update">update notification information</a>.
bg: Когато тази настройка е активирана, Drupal ще Ви известява, при наличието на нова версия. Това ще увеличи значително сигурността на сайта Ви и е <strong>много препоръчително</strong>. Настройката изисква Вашия сайт да изпраща периодично анонимна информация за инсталираните компоненти на <a href="@drupal">drupal.org</a>. За повече информация, вижте <a href="@update">информация за известие за актуализация</a>.

en: Removed orphaned action '%action' from database.
bg: Премахва несвързано действие '%action' от базата данни.

en: One orphaned action (%orphans) exists in the actions table. !link | @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
bg[0]: Едно несвързано действие (%orphans) е налично в таблицата на действията. !link
bg[1]: @count несвързани действия (%orphans) са налични в таблицата на действията. !link

en: Site off-line
bg: Сайтът е временно недостъпен

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
bg: Cron задачата е спряна поради изтичане на времевия лимит.

en: 1 byte | @count bytes
bg[0]: 1 байт
bg[1]: @count байта

en: MySQL database
bg: MySQL база данни

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
bg: Версията на вашия MySQL сървър е много стара. Drupal изисква минимум MySQL %version.

en: PostgreSQL database
bg: PostgreSQL база данни

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
bg: Версията на вашия PostgreSQL сървър е много стара. Drupal изисква минимум PostgreSQL %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
bg: Вашата PostgreSQL база данни е настроена да използва неправилна кодова таблица (%encoding). Възможно е поради тази причина базата данни да не работи коректно. Препоръчва се да използвате UTF-8/Unicode кодиране. За повече информация вижте <a href="@url">PostgreSQL документация</a>.

en: The directory %directory has been created.
bg: Директория %directory беше създадена.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
bg: Правата за достъп до директория %directory бяха сменени и сега тя е отворена за редакция.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
bg: !name не може да бъде повече от %max символа, а в момента е %length символа.

en: Illegal choice %choice in %name element.
bg: Невалиден избор %choice за елемента %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
bg: GD2 набор с инструменти за изображения

en: The GD toolkit is installed and working properly.
bg: Вграденият GD набор с инструменти е инсталиран и работи коректно.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
bg: Дефинира качеството на изображението на JPEG манипулациите. Интервалът е от 0 до 100. По-голяма стойност означава по-добро качество, но и по-голям файл.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
bg: Вградения GD2 набор с инструменти изисква GD модула на PHP да бъде инсталиран и конфигуриран правилно. За повече информация вижте <a href="@url">документация на PHP за обработка на изображения</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
bg: JPEG качество трябва да е число от 0 до 100.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
bg: Модулът %module е задължителен, но не беше открит. Моля, преместете го в поддиректория <em>modules</em>.

en: PHP MySQL support not enabled.
bg: Поддръжката на PHP MySQL не е активирана.

en: Failed to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
bg: Неуспешно свързване с Вашия MySQL сървър бази данни. MySQL извежда следното съобщение: %error.<ul><li>Сигурни ли сте, че използвате правилните потребителско име и парола?</li><li>Сигурни ли сте, че сте въвели правилното име за хост на базата данни?</li><li>Сигурни ли сте, че сървъра за бази данни работи?</li></ul>За повече помощна информация, вижте <a href="http://drupal.org/node/258 ">Ръководство за инсталация и актуализация</a>. Ако не сте наясно с терминологията, свържете се с Вашия хостинг доставчик.

en: Failed to select your database on your MySQL database server, which means the connection username and password are valid, but there is a problem accessing your data. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct database name?</li><li>Are you sure the database exists?</li><li>Are you sure the username has permission to access the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
bg: Неуспех при избора на Вашата база данни от MySQL сървъра, което означава, че потребителското име и паролата са валидни, но има грешка при достъпа до Вашите данни. MySQL извежда следното съобщение: %error.<ul><li>Сигурни ли сте, че сте въвели правилно името на базата данни?</li><li>Сигурни ли сте, че базата данни съществува?</li><li>Сигурни ли сте, че потребителя има права за достъп до базата данни?</li></ul>За поече помощна информация, вижте <a href="http://drupal.org/node/258 ">Ръководство за инсталация и актуализация</a>. Ако не сте наясно с терминологията, свържете се с Вашия хостинг доставчик.

en: Failed to create a test table on your MySQL database server with the command %query. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary MySQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
bg: Неуспех при създаването на тестова таблица на Вашия MySQL сървър, с комада %query. MySQL извежда следното съобщение: %error.<ul><li>Сигурни ли сте, че зададения потребител има необходимите права за MySQL да създава таблици в базата данни?</li></ul>За повече помощна информация, вижте <a href="http://drupal.org/node/258 ">Ръководство за инсталация и актуализация</a>. Ако не сте наясно с терминологията, свържете се с Вашия хостинг доставчик.

en: Failed to insert a value into a test table on your MySQL database server. We tried inserting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
bg: Неуспех при въвеждането на стойност в тестова таблица на Вашия MySQL сървър. Опитахме се да въведем стойност с командата %query , при което MySQL извежда следната грешка: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your MySQL database server. We tried updating a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
bg: Неуспех при промяната на стойност в тестова таблица на Вашия MySQL сървър. Опитахме се да променим дадена стойност с командата %query , при което MySQL извежда следната грешка: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your MySQL database server. We tried deleting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
bg: Неуспех при изтриването на стойност в тестова таблица на Вашия MySQL сървър. Опитахме се да изтрием дадена стойност с комадата %query при което MySQL извежда следната грешка: %error.

en: Failed to drop a test table from your MySQL database server. We tried dropping a table with the command %query and MySQL reported the following error %error.
bg: Неуспех при изтриването на тестова таблица на Вашия MySQL сървър. Опитахме се да изтрием тестова таблица с командата %query , при което MySQL извежда следната грешка: %error.

en: PHP MySQLi support not enabled.
bg: Поддръжката на PHP MySQLi не е активирана

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
bg: Поддръжката на PHP PostgreSQL не е активирана

en: Failed to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
bg: Неуспешно свързване към Вашия PostgreSQL сървър за бази данни. PostgreSQL извежда следното съобщение: %error.<ul><li>Сигурни ли сте, че използвате правилните потребителско име и парола?</li><li>Сигурни ли сте, че сте въвели правилното име за хост на базата данни?</li><li>Сигурни ли сте, че сървъра за бази данни работи?</li><li>Сигурни ли сте, че сте въвели правилно името на базата данни?</li></ul>За повече помощна информация, вижте <a href="http://drupal.org/node/258 ">Ръководство за инсталация и актуализация</a>. Ако не сте наясно с терминологията, свържете се с Вашия хостинг доставчик.

en: Failed to create a test table on your PostgreSQL database server with the command %query. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary PostgreSQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
bg: Неуспех при създаването на тестова таблица на Вашия PostgreSQL сървър, с комада %query. PostgreSQL извежда следното съобщение: %error.<ul><li>Сигурни ли сте, че зададения потребител има необходимите права за PostgreSQL да създава таблици в базата данни?</li></ul>За повече помощна информация, вижте <a href="http://drupal.org/node/258 ">Ръководство за инсталация и актуализация</a>. Ако не сте наясно с терминологията, свържете се с Вашия хостинг доставчик.

en: Failed to insert a value into a test table on your PostgreSQL database server. We tried inserting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
bg: Неуспех при вмъкването на стойност в тестова таблица на Вашия PostgreSQL сървър. Опитахме се да вмъкнем стойност с комадата %query при което PostgreSQL извежда следната грешка: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your PostgreSQL database server. We tried updating a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
bg: Неуспех при промяната на стойност в тестова таблица на Вашия PostgreSQL сървър. Опитахме се да променим дадена стойност с комадата %query при което PostgreSQL извежда следната грешка: %error.

en: Failed to lock a test table on your PostgreSQL database server. We tried locking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
bg: Неуспех при заключването на тестова таблица на Вашия PostgreSQL сървър. Опитахме се да заключим таблица с комадата %query при което PostgreSQL извежда следната грешка: %error.

en: Failed to unlock a test table on your PostgreSQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
bg: Неуспех при отключването на тестова таблица на Вашия PostgreSQL сървър. Опитахме се да отключим таблица с комадата %query при което PostgreSQL извежда следната грешка: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your PostgreSQL database server. We tried deleting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
bg: Неуспех при изтриването на стойност в тестова таблица на Вашия PostgreSQL сървър. Опитахме се да изтрием дадена стойност с комадата %query при което PostgreSQL извежда следната грешка: %error.

en: Failed to drop a test table from your PostgreSQL database server. We tried dropping a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error %error.
bg: Неуспех при изтриването на тестова таблица на Вашия PostgreSQL сървър. Опитахме се да изтрием тестова таблица с комадата %query при което PostgreSQL извежда следната грешка: %error.

en: Right to left
bg: От дясно на ляво

en: Left to right
bg: От ляво на дясно

en: Predefined language
bg: Предварително определен език

en: Select the desired language and click the <em>Add language</em> button. (Use the <em>Custom language</em> options if your desired language does not appear in this list.)
bg: Изберете желания език и кликнете върху бутона <em>Добави език</em>. (Използвайте опциите за <em>Потребителски език</em> в случай, че желаният език не присъства в този списък.)

en: Custom language
bg: Допълнителен език

en: Add custom language
bg: Добави допълнителен език

en: Save language
bg: Запиши език

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
bg: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> идентификатор на съвместим език. Езиковите кодове обикновено използват кода на страната и по възможност описание или име на регионален вариант. <em>Примери: "en", "en-US" и "zh-Hant".</em>

en: Language name in English
bg: Името на езика е English

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
bg: Името на езика на Английски. Ще бъде достъпно за превод на всички езици.

en: Native language name
bg: Име на език (на собств. език)

en: Name of the language in the language being added.
bg: Име на езика написано на езика, който се добавя.

en: Language code or other custom string for pattern matching within the path. With language negotiation set to <em>Path prefix only</em> or <em>Path prefix with language fallback</em>, this site is presented in this language when the Path prefix value matches an element in the path. For the default language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value will break existing URLs and should be used with caution in a production environment.</strong> <em>Example: Specifying "deutsch" as the path prefix for German results in URLs in the form "www.example.com/deutsch/node".</em>
bg: Код на езика или друг потребителски стринг за сравнение относно пътя. При автоматичен избор език настроен на <em>Само префикс за път</em> или <em>Префикс за път с инструкция за език.</em>, сайтът се представя на съответния език, когато стойността за префикс за път съвпада с елемент от пътя. За езика по подразбиране, тази стойност може да се остави празна. <strong>Промяната на тази настройка може да развали всички входни URL-и и трябва да се изполва внимателно при отговорни търговски сайтове.</strong> <em>Пример: Въвеждайки "deutsch" като префикс за път за Немски език прави URL-ите във вида "www.example.com/deutsch/node".</em>

en: Language domain
bg: Домейн за език

en: Language-specific URL, with protocol. With language negotiation set to <em>Domain name only</em>, the site is presented in this language when the URL accessing the site references this domain. For the default language, this value may be left blank. <strong>This value must include a protocol as part of the string.</strong> <em>Example: Specifying "http://example.de" or "http://de.example.com" as language domains for German results in URLs in the forms "http://example.de/node" and "http://de.example.com/node", respectively.</em>
bg: Специфичен за езика URL и протокол. При автоматичен избор на език, настроен на <em>Само домейн име</em>, сайтът се представя на съответния език, когато URL-ите за достъп до сайта съдържат въпросния домейн. За езика по подразбиране, тази стойност може да се остави празна. <strong>Тази настройка трябва да включва и протокол, като част от стринга.</strong> <em>Пример: Определяйки "http://example.de" или "http://de.example.com" като домейни за език за Немски прави URL-ите във вида "http://example.de/node" или съответно "http://de.example.com/node".</em>

en: Direction that text in this language is presented.
bg: Посока на четене на текста в избрания език.

en: The language %language (%code) already exists.
bg: Кодът на език %language (%code) вече съществува.

en: Invalid language code.
bg: Невалиден езиков код

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
bg: Езикът %locale беше създаден и вече може да бъде използван. Повече информация е налична на <a href="@locale-help">помощен екран</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
bg: Настройките за домейн и префикс за път не могат да работят едновременно.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
bg: Домейнът (%domain) е вече обвързан към (%language) език.

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
bg: Единствено езикът по подразбиране може без настройките за домейн и префикс за път.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
bg: Префиксът (%prefix) е вече обвързан към (%language) език.

en: The English language cannot be deleted.
bg: Английският език не може да бъде изтрит.

en: The default language cannot be deleted.
bg: Езикът по подразбиране не може да бъде изтрит.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
bg: Изтриването на език ще изтрие всички интерфейсни преводи, свързани с него и статиите на този език ще бъдат настроени на неутрален език. Това действие не може да бъде отменено.

en: Path prefix only.
bg: Само префикс за път.

en: Path prefix with language fallback.
bg: Префикс за път с инструкция за език.

en: Domain name only.
bg: Само домейн име.

en: Select the mechanism used to determine your site's presentation language. <strong>Modifying this setting may break all incoming URLs and should be used with caution in a production environment.</strong>
bg: Изберете механизъм, който да определя езика на който се представя Вашия сайт. <strong>Промяната на тази настройка може да развали всички входни URL-и и трябва да се изполва внимателно при отговорни търговски сайтове.</strong>

en: Language negotiation configuration saved.
bg: Конфигурацията за авт. избор език беше записана.

en: English (built-in)
bg: Английски (вграден)

en: String contains
bg: Стринга съдържа

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
bg: Оставете празно, за да видите всички стрингове. Различават се малки и главни букви.

en: English (provided by Drupal)
bg: Английски (предоставен от Drupal)

en: Search in
bg: Търсене в

en: Both translated and untranslated strings
bg: Преведени, както и непреведени стрингове

en: Only translated strings
bg: Само преведени стрингове

en: Only untranslated strings
bg: Само непреведени стрингове

en: Limit search to
bg: Ограничи търсенето до

en: All text groups
bg: Всички текстови групи

en: Languages not yet added
bg: Тези езици още не са добавени

en: Import translation
bg: Импорт на превод

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
bg: Gettext Portable Object (<em>.po</em>) файл.

en: Import into
bg: Импорт в

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
bg: Изберете езика, за който искате да вмъквате стрингове. Ако изберете език, който още не е настроен, той ще бъде добавен.

en: Text group
bg: Текстова група

en: Imported translations will be added to this text group.
bg: Импортираните преводи ще бъдат добавени към тази текстова група.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
bg: Стринговете в качвания файл заместват съществуващите, новите се добавят.

en: Existing strings are kept, only new strings are added
bg: Съществуващите стрингове се запазват, само новите се добавят

en: The language %language has been created.
bg: Езикът %locale е създаден.

en: Export translation
bg: Експорт на превод

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
bg: Изберете езика, за експортиране във формат Gettext Portable Object (<em>.po</em>) .

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
bg: Генерира Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) файл с всички интерфейсни стрингове от локалната база данни на Drupal.

en: String not found.
bg: Стрингът не е намерен.

en: The string has been saved.
bg: Стрингът беше записан.

en: The string has been removed.
bg: Стрингът беше премахнат.

en: The language selected for import is not supported.
bg: Езикът, избран за импортиране, не се поддържа.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
bg: Заглавната част на файла с превода %filename липсва или е повредена.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
bg: Преводът беше успешно импортиран. Създадени бяха %number нови преведени стринга, %update бяха обновени и %delete стринга бяха изтрити.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: множественото число не може да бъде обработено.

en: Importing interface translations
bg: Импорт на преводи на интерфейса

en: Starting import
bg: Стартиране импорт

en: Error importing interface translations
bg: Грешка при импорт на преводи на интерфейса

en: The %language language (%code) has been created.
bg: Езикът %language (%code) е създаден.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
bg: Импортиран %file в %locale: добавени %number стринга, обновени %update и изтрити %delete стринга.

en: Exported %locale translation file: %filename.
bg: Експортиран %locale файл с превод: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
bg: Експортиран файл с превод: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
bg: Обновен е JavaScript файлът с превод за %language език

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
bg: Създаден е JavaScript файлът с превод за %language език.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
bg: Премахнат е JavaScript файлът с превод за %language език, тъй като за момента няма съществуващи преводи за този език.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
bg: Възникна грешка при създаването на JavaScript файла с превод за %language език.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
bg[0]: Един файл с превод е импортнат за новоинсталираните модули.
bg[1]: @count файла с превод са импортнати за новоинсталираните модули.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
bg[0]: Един файл с превод е импортнат за активните модули.
bg[1]: @count файла с превод са импортнати за активните модули.

en: Abkhazian
bg: Абхазки

en: Avestan
bg: Авестийски

en: Afrikaans
bg: Африкаанс

en: Akan
bg: Акан

en: Amharic
bg: Амхарски

en: Assamese
bg: Асамски

en: Avar
bg: Аварски

en: Aymara
bg: Аймара

en: Azerbaijani
bg: Азербайджански

en: Bashkir
bg: Башкирски

en: Belarusian
bg: Белоруски

en: Bihari
bg: Бихарски

en: Bislama
bg: Бислама

en: Bambara
bg: Бамбара

en: Bengali
bg: Бенгали

en: Tibetan
bg: Тибетски

en: Breton
bg: Бретонски

en: Bosnian
bg: Босненски

en: Chechen
bg: Чеченски

en: Chamorro
bg: Чаморо

en: Corsican
bg: Корсикански

en: Cree
bg: Крий

en: Old Slavonic
bg: Старославянски

en: Chuvash
bg: Чувашки

en: Welsh
bg: Уелски

en: Maldivian
bg: Малдивски

en: Bhutani
bg: Бхутански

en: Ewe
bg: Еве

en: Esperanto
bg: Есперанто

en: Estonian
bg: Естонски

en: Basque
bg: Баски

en: Persian
bg: Персийски

en: Fulah
bg: Фулах

en: Faeroese
bg: Фарьорски

en: Frisian
bg: Фризийски

en: Irish
bg: Ирландски

en: Scots Gaelic
bg: Шотландски келтски

en: Galician
bg: Галицийски

en: Guarani
bg: Гуарани

en: Gujarati
bg: Гуджарати

en: Manx
bg: Манкски

en: Hausa
bg: Хауса

en: Hiri Motu
bg: Хири Моту

en: Armenian
bg: Арменски

en: Herero
bg: Хереро

en: Interlingua
bg: Интерлингва

en: Interlingue
bg: Оксидентал

en: Igbo
bg: Игбо

en: Inupiak
bg: Инупиак

en: Icelandic
bg: Исландски

en: Inuktitut
bg: Инуктитут

en: Javanese
bg: Явански

en: Georgian
bg: Грузински

en: Kongo
bg: Конгоански

en: Kikuyu
bg: Кикю

en: Kwanyama
bg: Кваняма

en: Kazakh
bg: Казахски

en: Greenlandic
bg: Гренландски

en: Cambodian
bg: Камбоджански

en: Kannada
bg: Каннада

en: Kanuri
bg: Канури

en: Kashmiri
bg: Кашмирски

en: Kurdish
bg: Кюрдски

en: Cornish
bg: Корнуолски

en: Kirghiz
bg: Киргизки

en: Latin
bg: Латински

en: Luxembourgish
bg: Люксембургски

en: Luganda
bg: Луганда

en: Lingala
bg: Лингала

en: Laothian
bg: Лаоски

en: Latvian
bg: Латвийски

en: Malagasy
bg: Малагашки

en: Marshallese
bg: Ебон

en: Maori
bg: Маори

en: Macedonian
bg: Македонски

en: Malayalam
bg: Малаялам

en: Mongolian
bg: Монголски

en: Moldavian
bg: Молдовски

en: Marathi
bg: Маратхи

en: Malay
bg: Малайски

en: Maltese
bg: Малтийски

en: Burmese
bg: Бирмански

en: North Ndebele
bg: Северен Ндебеле

en: Nepali
bg: Непали

en: Ndonga
bg: Ндонга

en: Norwegian Bokmål
bg: Норвежки Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
bg: Норвежки Nynorsk

en: South Ndebele
bg: Южен Ндебеле

en: Chichewa
bg: Чеуа

en: Occitan
bg: Окситански

en: Oromo
bg: Афан Оромо

en: Oriya
bg: Ория

en: Ossetian
bg: Осетински

en: Punjabi
bg: Пенджабски

en: Pali
bg: Пали

en: Pashto
bg: Пущу

en: Portuguese, Portugal
bg: Португалски, Португалия

en: Portuguese, Brazil
bg: Португалски, Бразилия

en: Quechua
bg: Кечуа

en: Rhaeto-Romance
bg: Реторомански

en: Kirundi
bg: Кирунди

en: Kinyarwanda
bg: Киняруанда

en: Sanskrit
bg: Санскрит

en: Sardinian
bg: Сардински

en: Sindhi
bg: Синдхи

en: Northern Sami
bg: Северен сами

en: Sango
bg: Санго

en: Serbo-Croatian
bg: Сърбохърватски

en: Slovenian
bg: Словенски

en: Samoan
bg: Самоански

en: Shona
bg: Шона

en: Albanian
bg: Албански

en: Serbian
bg: Сръбски

en: Siswati
bg: Свази

en: Sesotho
bg: Сесото

en: Sudanese
bg: Судански

en: Swahili
bg: Суахили

en: Tamil
bg: Тамилски

en: Telugu
bg: Телугу

en: Tajik
bg: Таджикски

en: Thai
bg: Тайландски

en: Tigrinya
bg: Тигриня

en: Turkmen
bg: Тюркменски

en: Tagalog
bg: Тагалог

en: Setswana
bg: Сецуана

en: Tsonga
bg: Цонга

en: Tatar
bg: Татарски

en: Twi
bg: Туи

en: Tahitian
bg: Таитянски

en: Uighur
bg: Уйгурски

en: Ukrainian
bg: Украински

en: Urdu
bg: Урду

en: Uzbek
bg: Узбекски

en: Venda
bg: Венда

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: Wolof
bg: Уолоф

en: Xhosa
bg: Ксоса

en: Yiddish
bg: Идиш

en: Yoruba
bg: Йоруба

en: Zhuang
bg: Жуанг

en: Chinese, Simplified
bg: Китайски, опростен

en: Chinese, Traditional
bg: Китайски, традиционен

en: Zulu
bg: Зулу

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
bg: Грешка при изпращане на имейл (от %from до %to).

en: Operating in off-line mode.
bg: Работа в офлайн режим

en: %module is part of a circular dependency. This is not supported and you will not be able to switch it on.
bg: %module е част от циклична зависимост. Това не се поддържа и Вие няма да можете да го активирате.

en: sort icon
bg: сортиране на иконите

en: sort ascending
bg: възходящо сортиране

en: sort descending
bg: низходящо сортиране

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
bg: Следните грешки трябва да бъда поправени, преди да продължите инсталационния процес.

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
bg: Следната грешка трябва да бъда поправена, преди да продължите инсталационния процес.

en: Please check the error messages and <a href="!url">try again</a>.
bg: Моля проверете съобщенията за грешки и <a href="!url">опитайте отново</a>.

en: The following installation warnings should be carefully reviewed
bg: Следните предупреждения трябва да бъдат разгледани внимателно.

en: The following installation warning should be carefully reviewed
bg: Следните предупреждения трябва да бъдат разгледани внимателно.

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
bg: Следните предупредителни съобщения относно процеса на инсталация трябва да бъдат прегледани, но в повечето случаи може да бъдат игнорирани

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
bg: Следното предупредително съобщение относно процеса на инсталация трябва да бъде прегледано, но в повечето случаи може да бъде игнорирано.

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
bg: PCRE библиотеката на Вашата PHP инсталация е неактуална. Това ще предизвика проблеми при обработката на Unicode текстове. Ако използвате PHP 4.3.3 или по-висока версия, уверете се, че използвате PCRE библиотека, предоставена от инсталацията на PHP. Моля, посетете <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> за повече информация.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
bg: Операциите по Unicode strings са емулирани на базата на най-добрите възможни настройки. Инсталирайте <a href="@url">PHP mbstring extension</a>, за да подобрите поддръжката на Unicode.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
bg: Multibyte string function overloading в PHP е активирана, а трябва да е неактивна. Проверете php.ini em>mbstring.func_overload</em> настройките. Моля, посетете <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> за повече информация.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
bg: Конвертирането на мултибитови стрингове е активирано в PHP и трябва да бъде спряно. Проверете php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> настройките. Моля, обърнете се за повече информация към <a href="@url">PHP mbstring documentation</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
bg: Multibyte string input conversion в PHP е активен, а трябва да е неактивен. Проверете php.ini <em>mbstring.http_input</em> настройките. Моля, посетете <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> за повече информация.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
bg: Multibyte string output conversion в PHP е активен, а трябва да е неактивен. Проверете php.ini <em>mbstring.http_output</em> настройките. Моля, посетете <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> за повече информация.

en: Standard PHP
bg: Стандартен PHP

en: PHP Mbstring Extension
bg: PHP Mbstring разширение

en: Unicode library
bg: Unicode библиотека

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
bg: Конвертирането на XML кода %s в UTF-8 невъзможно.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
bg: Неподдържан код %s. Моля, инсталирайте iconv, GNU или mbstring for PHP.

en: Parse error. Not well formed
bg: Грешка при обработката. Неправилно оформен синтаксис.

en: Parse error. Request not well formed.
bg: Грешка при обработка. Неправилно формирана заявка.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
bg: Грешка на сървъра. Невалиден XML-RPC. Заявката трябва да извиква метод.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
bg: Грешка на сървъра. Неправилен брой на параметрите на метода.

en: Server error. Invalid method parameters.
bg: Грешка на сървъра. Параметрите на метода са невалидни.

en: Invalid syntax for system.multicall.
bg: Неправилен синтаксис на system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
bg: Рекурсивните извиквания на system.multicall са забранени.

en: Unspecified error
bg: Неизвестна грешка

en: An error occurred. 
    @uri
    @text
bg: Възникна грешка. 
    @uri
    @text

en: An error occurred. 
    @uri
    (no information available).
bg: Възникна грешка. 
    @uri
    (няма налична информация).

en: An HTTP error @status occurred. 
    @uri
bg: Възникна HTTP грешка @status. 
    @uri

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
bg: Името на източника (или името на уеб сайта, чието съдържание интегрирате).

en: Categorize news items
bg: Категоризиране на новини

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
bg: RSS канал със заглавие %feed вече съществува. Моля, изберете друго заглавие.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете всички обекти от източник %feed?

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. (Tags in this list are not removed by Drupal.)
bg: В съдържанието на обектите е разрешена употребата на списък с HTML тагове разделени с интервали. (Таговете в списъка не се премахват от Drupal.)

en: Category selection type
bg: Вид избор на категория

en: checkboxes
bg: с отметки

en: multiple selector
bg: множествен

en: The type of category selection widget displayed on categorization pages. (For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector work well with large numbers of categories.)
bg: Типът на инструмента за избор на категория, който се показва на страниците за категориация. (Отметките са лесни за употреба и за малък брой категории; множественият избор е добър при работа с голям брой категории.)

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
bg: Хиляди сайтове (особено новинарски сайтове и уеб блогове) публикуват техните последни заглавия и истории като източници, чрез определени стандартизирани XML-базирани формати. Форматите поддържани от агрегатора включват <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
bg: Текущите източници са изброени по-долу и могат да бъдат добавяни <a href="@addfeed">нови източници</a>. За всеки източник или категория може да бъде активиран блок <em>последни обекти</em> от <a href="@block">администрация блокове</a>.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
bg: Добави източник в RSS, RDF или Atom формат. Може да има само един запис за източник.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
bg: Категориите позволяват на обекти от различни източници да бъдат групирани заедно. Например, няколко свързани със спорта източника, могат да принадлежат на категория <em>Спорт</em>. Обектите могат да бъдат групирани автоматично (чрез избор на категория при създаването или редактирането на източника) или ръчно (от страница <em>Категоризирай</em>, достъпна от списъците с източници). Всяка категория има собствена страница и блок.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
bg: Определя настройките за това какво съдържание се интегрира от други сайтове, колко често се обновява и как се категоризира.

en: Update items
bg: Обнови новини

en: Edit feed
bg: Редактирай канал

en: No blocks in this region
bg: Няма блокове в тази зона

en: Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page. The default theme Garland, for example, implements the regions "left sidebar", "right sidebar", "content", "header", and "footer", and a block may appear in any one of these areas. The <a href="@blocks">blocks administration page</a> provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions.
bg: Блоковете са кутии със съдържание, показвани във вид на области или зони в рамките на дадена уеб страница. Темата по подразбиране Garland, например, използва зоните "left sidebar", "right sidebar", "content", "header", и "footer". a href="@blocks">Страницата за администрация на блокове</a> предоставя интерфейс от типа "влачи-и-пусни" за асоцииране на блок към дадена зона, и за управление на подреждането на блоковете в рамките на зоните.

en: Although blocks are usually generated automatically by modules (like the <em>User login</em> block, for example), administrators can also define custom blocks. Custom blocks have a title, description, and body. The body of the block can be as long as necessary, and can contain content supported by any available <a href="@input-format">input format</a>.
bg: Въпреки, че блоковете обикновено се генерират автоматично от модулите (например както блока <em>Вход потребители</em>), администраторите също могат да дефинират потребителски блокове. Потребителските блокове имат заглавие, описание и съдържание. Съдържанието на блока може да бъде дълго колкото е необходимо и да се поддържа от всички достъпни <a href="@input-format">входни формати</a>.

en: When working with blocks, remember that:
bg: Когато работите с блокове, запомнете следното:

en: since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis.
bg: тъй като не всички теми използват едни и същи зони, или показват зоните по различен начин, позицията на блоковете зависи от избраната тема.

en: disabled blocks, or blocks not in a region, are never shown.
bg: неактивните блокове, или блоковете без зона, не се показват.

en: when throttle module is enabled, throttled blocks (blocks with the <em>Throttle</em> checkbox selected) are hidden during high server loads.
bg: когато е активиран модулът throttle, редуцираните блокове (блоковете с избрана отметка <em>Throttle</em>) не се показват когато сървъра е силно натоварен.

en: blocks can be configured to be visible only on certain pages.
bg: блоковете могат да бъдат конфигурирани да се виждат само на определени страници.

en: blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.
bg: блоковете могат да бъдат конфигурирани да се виждат само при изпълнението на определени условия.

en: blocks can be configured to be visible only for certain user roles.
bg: блоковете могат да бъдат конфигурирани да се виждат само от определени потребителски роли.

en: when allowed by an administrator, specific blocks may be enabled or disabled on a per-user basis using the <em>My account</em> page.
bg: когато е позволено от администратора, определни блокове могат да бъдат активирани или деактивирани от страницата <em>Моя акаунт</em>.

en: some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.
bg: някои динамични блокове, като тези генерирани от модули, ще бъдат показани само на определени страници.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@block">Block module</a>.
bg: За повече инфорация, вижте online ръководството за <a href="@block">Модул блокове</a>.

en: This page provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. To change the region or order of a block, grab a drag-and-drop handle under the <em>Block</em> column and drag the block to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis. Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save blocks</em> button at the bottom of the page.
bg: Тази страница предоставя интерфейс от типа "влачи-и-пусни" за асоцииране на блок към дадена зона, и за управление на подреждането на блоковете в рамките на зоните. За да промените зоната или подреждането на блока, хванете блока в обхвата на колоната <em>Блок</em> и го влачете до новото му положение в списъка. (Хванете блока с кликване и задържане на мишката при преминаване над същия.) Тъй като не всички теми използват едни и същи зони, или показват зоните по различен начин, позицията на блоковете зависи от избраната тема. Запомнете, че вашите промени няма да бъдат записани, докато не щракнете върху бутона <em>Запиши блокове</em>, намиращ се най-отдолу на страницата.

en: To reduce CPU usage, database traffic or bandwidth, blocks may be automatically disabled during high server loads by selecting their <em>Throttle</em> checkbox. Adjust throttle thresholds on the <a href="@throttleconfig">throttle configuration page</a>.
bg: За да се намали натоварването на процесора или трафика с базата данни, блоковете могат да бъдат автоматично деактивирани, като се изберат техните отметки <em>Throttle</em>. Праговете за редуциране се задават в <a href="@throttleconfig">конфигурирация throttle</a>.

en: Click the <em>configure</em> link next to each block to configure its specific title and visibility settings. Use the <a href="@add-block">add block page</a> to create a custom block.
bg: Кликнете на линка <em>конфигурирай</em>, намиращ се отстрани на всеки блок, за да конфигурирате заглавието и настройките му за видимост. Използвайте <a href="@add-block">добавяне на блок</a>, за да създадете потребителски блок.

en: Use this page to create a new custom block. New blocks are disabled by default, and must be moved to a region on the <a href="@blocks">blocks administration page</a> to be visible.
bg: Използвайте тази страница, за да създадете нов потребителски блок. Новосъздадените блокове са неактивни по подразбиране, затова от <a href="@blocks">администрирация блокове</a> те трябва да бъдат сложени в някоя зона.

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
bg: Блокът %info е асоцииран към невалидната зона %region и е деактивиран.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
bg: Промените в тези блокове няма да бъдат записани, докато не бъде натиснат бутона <em>Запиши блокове</em>.

en: Post new blog entry.
bg: Добави нов запис

en: You are not allowed to post a new blog entry.
bg: Нямате разрешение да добавяте нови блог записи.

en: You have not created any blog entries.
bg: Не създадохте нови блог записи.

en: !author has not created any blog entries.
bg: !author не създаде някакви блог записи.

en: Create new blog entry.
bg: Създаване на нов блог запис.

en: No blog entries have been created.
bg: Не бяха създадени блог записи.

en: Blog entry
bg: блог запис

en: A <em>blog entry</em> is a single post to an online journal, or <em>blog</em>.
bg: <em>Блог запис</em> представлява единична публикация в онлайн журнал или <em>блог</em>.

en: View recent blog entries
bg: Преглед на последните блог записи

en: Read !username's latest blog entries.
bg: Прочетете последните блог публикации на !username.

en: The blog module allows registered users to maintain an online journal, or <em>blog</em>. Blogs are made up of individual <em>blog entries</em>, and the blog entries are most often displayed in descending order by creation time.
bg: Блог модула позволява на регистрираните потребители да поддържат собствени онлайн журнал или <em>блогове</em>. Блога се състои от отделни <em>записи</em>, които най-често се показват в низходящ ред, според времето на създаването им.

en: There is an (optional) <em>Blogs</em> menu item added to the Navigation menu, which displays all blogs available on your site, and a <em>My blog</em> item displaying the current user's blog entries. The <em>Blog entry</em> menu item under <em>Create content</em> allows new blog entries to be created.
bg: Менюто <em>Блогове</em> (опционно), се добавя към менюто за навигация и показва всички достъпни блогове във вашия сайт и съдържа елемента от менюто <em>Моя блог</em> показващ всички блог записи на текущия потребител. Менюто <em>Блог запис</em>, което е елемент от менюто <em>Създаване на съдържание</em> позволява създаването на нови блог записи.

en: Each blog entry is displayed with an automatic link to other blogs created by the same user. By default, blog entries have comments enabled and are automatically promoted to the site front page. The blog module also creates a <em>Recent blog posts</em> block that may be enabled at the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
bg: Всеки блог запис се показва с автоматичен линк към други блогове създадени от същия потребител. По подразбиране, блог записите могат да бъдат коментирани и автоматично се показват на началната страница на сайта. Блог модула също създава блока <em>Последни блог публикации</em>, който може да бъде активиран от страницата <a href="@blocks">администриране на блокове</a>.

en: When using the aggregator module an automatic <em>blog it</em> icon is displayed next to the items in a feed's <em>latest items</em> block. Clicking this icon populates a <em>blog entry</em> with a title (the title of the feed item) and body (a link to the source item on its original site and illustrative content suitable for use in a block quote). Blog authors can use this feature to easily comment on items of interest that appear in aggregator feeds from other sites. To use this feature, be sure to <a href="@modules">enable</a> the aggregator module, <a href="@feeds">add and configure</a> a feed from another site, and <a href="@blocks">position</a> the feed's <em>latest items</em> block.
bg: Когато се използва модула агрегатор автоматично се появява икона <em>blog it</em> до всеки елемент от блока <em>най-нови елементи</em> от текущия канал. Кликането върху тази икона попълва <em>блог записа</em> със заглавие (заглавието на елемента от канала) и тяло (линк към елемента-източник от оригиналния сайт и илюстративно съдържание, подходящо за използване в block quote). Авторите на блогове могат да използват това свойство, за да коментират лесно елементи, които ги интересуват и които се появяват в агрегаторните канали от други сайтове. За да използвате това свойство, уверете се, че сте <a href="@modules">активирали</a> модула агрегатор, <a href="@feeds">добавянето и конфигурирането</a> на канала от друг сайт, и <a href="@blocks">позиционирането</a> на блока <em>най-нови елементи</em> от текущия канал.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blog">Blog module</a>.
bg: За повече информация, моля, прочете указанията за конфигуриране и персонализиране на <a href="@blog">Блог модул</a>.

en: Read the latest blog entries.
bg: Прочети последните блог записи

en: create blog entries
bg: създай блог записи

en: delete own blog entries
bg: изтрий собствените блог записи

en: delete any blog entry
bg: изтриване на някой от блог записите

en: edit own blog entries
bg: редакция на собствените блог записи

en: edit any blog entry
bg: редактиране на някой от блог записите

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
bg: Разрешава поддръжката на лесно и периодично обновявани потребителски уебстраници или блогове.

en: Allowed book outline types
bg: Позволени типове реюме на книга

en: Select content types which users with the %add-perm permission will be allowed to add to the book hierarchy. Users with the %outline-perm permission can add all content types.
bg: Избира типовете съдържание, които потребителите със %add-perm разрешение ще могат йерархично да добавят към книга. Потребители със %outline-perm разрешение могат да добавят всички типове съдържание.

en: Default child page type
bg: Тип по подразбиране на дъщерна страница

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
bg: Типа на съдържанието за линка %add-child трябва да бъде един от избраните като позволени типове съдържание на книга.

en: Save book pages
bg: Запиши страниците на книгата

en: Title changed from %original to %current.
bg: Промяна на заглавието от %original на %current.

en: Updated book %title.
bg: Обновена книга %title.

en: book: updated %title.
bg: книга: обновено %title.

en: Update book outline
bg: Редактирайте резюмето на книгата

en: Remove from book outline
bg: Премахнете от резюмето на книгата

en: No changes were made
bg: Не бяха извършени никакви промени

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
bg: Публикацията беше добавена към избраната книга. Сега можете да я позиционирате относително спрямо други страници.

en: The book outline has been updated.
bg: Резюмето на книгата беше обновено.

en: There was an error adding the post to the book.
bg: Грешка при добавяне на публикация към книгата.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
bg: %title има асоциирани дъщерни страници, които ще бъдат премествани автоматично, за да се поддържа тяхната връзка с книгата. За да се пресъздаде йерархията (такава, каквато е била преди премахването на дадената страница), %title може отново да бъде добавена с използване на страницата Съдържание, и всяка от формиращите я дъщерни страници ще трябва да бъде преместена ръчно.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
bg: %title може да бъде отново добавена към йерархията чрез използване на страницата Съдържание.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %title от йерархията на книгата?

en: The post has been removed from the book.
bg: Текстът беше премахнат от книгата.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
bg: Покажи версия за печат на тази страница и нейните подчинени страници.

en: Show block on all pages
bg: Покажи блока на всички страници

en: Show block only on book pages
bg: Покажи блока само на страниците на книгата

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
bg: Ако е избрано <em>Покажи блока на всички страници</em>, блока ще съдържа автоматично генерирани менюта за всички книги в сайта. Ако е избрано <em>Покажи блока само на страниците на книгата</em>, блока ще съдържа само едно меню, свързано с текущата книга. В този случай, ако текущата страница не е в книгата, няма да бъде показан блок. Може да се използва <em>Специфични настройки на видимостта на страница</em> или други настройки на видимостта, в допълнение на избирателното показване на този блок.

en: This is the top-level page in this book.
bg: Това е страницата от най-високо ниво в тази книга.

en: No book selected.
bg: Няма избрана книга.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
bg: Родителска страница в тази книга. Максималната дълбочина за книгата и дъщерните й страници е !maxdepth. Някои страници в избраната книга няма да бъдат достъпни като родителски, ако избирането им надвиши това ограничение.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
bg: %title е част от съдържанието на книгата и има асоциирани дъщерни страници. Ако продължите с изтриването, дъщерните страници ще бъдат преместени автоматично.

en: The book module is suited for creating structured, multi-page hypertexts such as site resource guides, manuals, and Frequently Asked Questions (FAQs). It permits a document to have chapters, sections, subsections, etc. Authors with suitable permissions can add pages to a collaborative book, placing them into the existing document by adding them to a table of contents menu.
bg: Модула <em>book</em> е може да се използва за създаване на структури като наръчници за ресурсите на сайтове, потребителски наръчници и Често Задавани Въпроси (FAQs). Той позволява на всеки документ да има глави, секции, подсекции и т.н. Автори с необходимите разрешения могат да добавят страници в общата книга, като ги поставят в съществуващи документи, добавяйки ги в таблица от менюто на съдържанието.

en: Pages in the book hierarchy have navigation elements at the bottom of the page for moving through the text. These links lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. More comprehensive navigation may be provided by enabling the <em>book navigation block</em> on the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.
bg: Страниците в йерархията на книгата имат навигационни елементи в долния си край, които служат за предвижване в текста. Тези линкове водят към предишни и следващи страници в книгата, и към едно ниво по-нагоре спрямо текущата страница. По-сложна навигация може да се постигне чрез активирането на <em>блок за навигация в книгата</em> в <a href="@admin-block">страницата за администриране на блокове</a>.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
bg: Потребителите могат изберат линка <em>версия за печат</em>, който се вижда в основата на всяка страница, за да генерирате удобна за печат версия на страницата и всички нейни подраздели.

en: Users with the <em>administer book outlines</em> permission can add a post of any content type to a book, by selecting the appropriate book while editing the post or by using the interface available on the post's <em>outline</em> tab.
bg: Потребители със разрешение за <em>администриране на съдържанието на книга</em>, могат да добавят в дадена книга публикация от всеки тип съдържание, като изберат подходящата книга докато редактират публикацията или чрез интерфейса достъпен от страницата <em>съдържание</em> на публикацията.

en: Administrators can view a list of all books on the <a href="@admin-node-book">book administration page</a>. The <em>Outline</em> page for each book allows section titles to be edited or rearranged.
bg: Администраторите могат да видят списък на всички книги в <a href="@admin-node-book"страница за администриране на книга</a>. Страницата <em>Съдържание</em> за всяка книга позволява да се редактират или пренареждат заглавията на секции.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@book">Book module</a>.
bg: За повече информация, моля прочетете наръчника за конфигуриране и персонализиране <a href="@book">Book page</a>.

en: The book module offers a means to organize a collection of related posts, collectively known as a book. When viewed, these posts automatically display links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
bg: Модула book предлага начин за организиране на колекция от свързани публикации, познати под името "книга". Когато са видими, тези публикации автоматично показват линкове към съседни страници от книгата, предоставяйки по този начин проста система за навигация и за създаване и преглед на структурирано съдържание.

en: The outline feature allows you to include posts in the <a href="@book">book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href="@book-admin">reorder an entire book</a>.
bg: Опцията съдържание ви позволява да вмъквате публикации в <a href="@book">book hierarchy</a> и да ги местите в рамките на йерархията или да href="@book-admin">пренареждате цялата книга</a>.

en: create new books
bg: създай нова книга

en: access printer-friendly version
bg: достъп до версията за печат

en: Re-order book pages and change titles
bg: Пренареждане на страниците на книга и промяна на заглавия.

en: Book page
bg: Страница от книга

en: A <em>book page</em> is a page of content, organized into a collection of related entries collectively known as a <em>book</em>. A <em>book page</em> automatically displays links to adjacent pages, providing a simple navigation system for organizing and reviewing structured content.
bg: <em>Страница от книга</em> е страница със съдържание, организирано в колекция от свързани записи, познато още като <em>книга</em>. Страницата от книга автоматично показва линкове към съседни страници, предоставяйки по този начин проста система за навигация и за създаване и преглед на структурирано съдържание.

en: Allows users to structure site pages in a hierarchy or outline.
bg: Позволява на потребителите да структурират страниците йерархично или не.

en: The color module allows a site administrator to quickly and easily change the color scheme of certain themes. Although not all themes support color module, both Garland (the default theme) and Minnelli were designed to take advantage of its features. By using color module with a compatible theme, you can easily change the color of links, backgrounds, text, and other theme elements. Color module requires that your <a href="@url">file download method</a> be set to public.
bg: Модулът цветове позволява на администратора на сайта да променя бързо и лесно цветовата схема на определени теми. Въпреки, че не всички теми поддържат модул цветове, както Garland (темата по подразбиране), така и Minnelli са проектирани да се възползват от неговите възможности. Използвайки модул цветове със съвместима тема, Вие лесно можете да променяте цвета на хипервръзките, тапетите, текста, както и на други елементи на темата. Модулът цветове изисква Вашият <a href="@url">метод за сваляне на файлове</a> да е настроен на 'обществен'.

en: It is important to remember that color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. This means that if you make any manual changes to your theme's stylesheet, you must save your color settings again, even if they haven't changed. This causes the color module generated version of the stylesheets in the files directory to be recreated using the new version of the original file.
bg: Важно е да запомните, че модул цветове записва модифицирано копие на определените от темата стилове в директория files. Това означава, че ако правите каквито и да е ръчни промени в стиловете на Вашата тема, трябва да запишете настройките за цветовете отново, даже и да не са променяни. По този начин създадената от модул цветове версия на стиловете в директория files се създава наново използвайки новата версия на файла оригинал.

en: To change the color settings for a compatible theme, select the "configure" link for the theme on the <a href="@themes">themes administration page</a>.
bg: За да промените цветовите настройки на съвместима тема, изберете хипервръзката"конфигурирай" за дадената тема от <a href="@themes">администрирация теми</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@color">Color module</a>.
bg: За повече информация, вижте online ръководството за <a href="@color">Модул цветове</a>.

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
bg: Изборът на цветове работи само когато <a href="@url">методът на сваляне</a> е настроен на 'обществен'.

en: Base color
bg: Основен цвят

en: Header top
bg: Горна част на заглавната част

en: Header bottom
bg: Долна част на заглавната част

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
bg: Няма достатъчно памет за PHP, за да промени цветовата схема на тази тема. Има нужда от още най-малко %size. За повече информация, вижте <a href="@url">PHP документация</a>.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
bg: GD библиотеката за PHP е достъпна, но е компилирана без поддръжка на PNG. Моля, проверете <a href="@url">документация на PHP за обработка на изображения</a> за информация как да разрешите проблема.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
bg: Позволява на потребителя да променя цветовата схема на някои теми.

en: The comment module allows visitors to comment on your posts, creating ad hoc discussion boards. Any <a href="@content-type">content type</a> may have its <em>Default comment setting</em> set to <em>Read/Write</em> to allow comments, or <em>Disabled</em>, to prevent comments. Comment display settings and other controls may also be customized for each content type (some display settings are customizable by individual users).
bg: Модул коментари позволява на посетителите да коментират Вашите публикации, създавайки дискусионни групи. Всеки <a href="@content-type">тип съдържание</a> може да има собствени <em>настройки за коментарите по подразбиране</em>. Изберете <em>Четене/Запис</em>, за да разрешите коментарите, или <em>Неактивни</em>, за да забраните коментарите. Настройките за показване на коментарите, както и други настройки, също могат да се задават според типа съдържание (накои от настройките за показване са достъпни за промяна от всеки потребител).

en: Delete the selected comments
bg: Изтрий избраните коментари

en: Allows users to comment on and discuss published content.
bg: Позволява на потребителите да коментират публикувано съдържание.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
bg: Пример: 'обратна връзка' или 'информация за продукти'.

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
bg: Когато се изброяват категории, тези с по-малко тегло се появяват преди категориите с по-голямо тегло. Категории с еднакви тегла се сортират по азбучен ред.

en: Contact form: category %category deleted.
bg: Форма за контакти: изтрита категория %category.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
bg: Формата за контакт не беше конфигурирана. <a href="@add">Добавете една или повече категории</a> към формата.

en: The contact module facilitates communication via e-mail, by allowing your site's visitors to contact one another (personal contact forms), and by providing a simple way to direct messages to a set of administrator-defined recipients (the <a href="@contact">contact page</a>). With either form, users specify a subject, write their message, and (optionally) have a copy of their message sent to their own e-mail address.
bg: Формата за контакти използва комуникация чрез e-mail, давайки възможност на потребителите на сайта да контактуват едни с други (лични форми за контакт) Предоставя прост прост начин за директни съобщения до група от дефинирани от администратора получатели (the <a href="@contact">страница за контакти</a>). С една от двете форми потребителите могат да определят темата, да пишат свои съобщения, и (по желание) да изпращат копие на своите e-mail адреси.

en: Personal contact forms allow users to be contacted via e-mail, while keeping recipient e-mail addresses private. Users may enable or disable their personal contact forms by editing their <em>My account</em> page. If enabled, a <em>Contact</em> tab leading to their personal contact form is available on their user profile. Site administrators have access to all personal contact forms (even if they have been disabled). The <em>Contact</em> tab is only visible when viewing another user's profile (users do not see their own <em>Contact</em> tab).
bg: Личните форми за контакт позволяват да се контактува с потребителите чрез e-mail, запазвайки при това скрит e-mail адреса на получателя. Потребителите могат да активират или да деактивират техните лични форми за контакт, като редактират своята страница <em>Моя акаунт</em>. Ако е активирана, страницата <em>Контакт</em>, водеща към тяхната лична форма за контакт е достъпна в техния потребителски профил. Администраторите на сайта имат достъп до всички лични форми за контакт (дори и ако са деактивирани). Страницата <em>Контакт</em> е видима само когато преглеждате профила на друг потребител (потребителите не виждат своята страница <em>Контакт</em>).

en: The <a href="@contact">contact page</a> provides a simple form for visitors to leave comments, feedback, or other requests. Messages are routed by selecting a category from a list of administrator-defined options; each category has its own set of e-mail recipients. Common categories for a business site include, for example, "Website feedback" (messages are forwarded to web site administrators) and "Product information" (messages are forwarded to members of the sales department). The actual e-mail addresses defined within a category are not displayed. Only users in roles with the <em>access site-wide contact form</em> permission may access the <a href="@contact">contact page</a>.
bg: <a href="@contact">Страницата за контакти</a> предоставя прост начин на посетителите да оставят коментари, обратна връзка или някаква молба. Съобщенията се насочват чрез избор на категория от списък с дефинирани от администратор възможности; всяка категория има собствена група от e-mail получатели. Общи категории, например за бизнес сайт могат да включват "Обратна връзка" (съобщенията се препращат към администраторите на сайта) и "Информация за продукти" (съобщенията се препращат до работещите в отдел Продажби). E-mail адреса дефиниран в категорията не се показва. Само потребители имащи права за <em>достъп до контактната форма на сайта</em> могат да отварят <a href="@contact">страницата за контакти</a>.

en: A link to your site's <a href="@contact">contact page</a> from the main <em>Navigation</em> menu is created, but is disabled by default. Create a similar link on another menu by adding a menu item pointing to the path "contact"
bg: Беше създадена връзка към Вашата <a href="@contact">контактна форма</a> в менюто <em>Навигация</em>, но по подразбиране тя е неактивна. Създайте подобна връзка към друго меню чрез добавяне на обект в менюто сочещ към"contact"

en: Customize the <a href="@contact">contact page</a> with additional information (like physical location, mailing address, and telephone number) using the <a href="@contact-settings">contact form settings page</a>. The <a href="@contact-settings">settings page</a> also provides configuration options for the maximum number of contact form submissions a user may perform per hour, and the default status of users' personal contact forms.
bg: Можете да персонализирате <a href="@contact">контактната страница</a> с допълнителна информация (като местополжение, пощенски адрес, тел. номер) използвайки страницата с <a href="@contact-settings">настройки на контакнта форма</a>. Страницата с <a href="@contact-settings">настройки</a> също предлага допълнителни възможности за конфигуриране на максималния брой съобщения пуснати чрез формата от един потребител за час, както и статуса по подразбиране за персонална контактна форма за потребителите.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
bg: За повече информация, моля прочетете наръчника за конфигуриране и персонализиране на <a href="@contact">модул за контакти</a>.

en: This page lets you set up <a href="@form">your site-wide contact form</a>. To do so, add one or more categories. You can associate different recipients with each category to route e-mails to different people. For example, you can route website feedback to the webmaster and direct product information requests to the sales department. On the <a href="@settings">settings page</a>, you can customize the information shown above the contact form. This can be useful to provide additional contact information such as your postal address and telephone number.
bg: Тази страница ви позолява да настроите <a href="@form">вашата достъпна от целия сайт форма за контакти</a>. За да направите това, добавете една или повече категории. Можете да асоциирате различни получатели към всяка категория, за да насочите e-mailите към различни хора. Например можете да насочите обратната връзка за сайта към уеб-дизайнера на сайта, а искания за повече информация за продуктите - към отдел Продажби. На <a href="@settings">страница със настройки</a> можете да укажете каква информация да се показва над формата за контакти. Това може да бъде Ви улесни, ако желаете да дадете допълнителна информация за контакти, като пощенски адрес и телефонен номер.

en: The contact module also adds a <a href="@menu-settings">menu item</a> (disabled by default) to the navigation block.
bg: Модулът за контакти добавя <a href="@menu-settings">елемент от менюто</a> (деактивирано по подразбиране) към навигационния блок.

en: Personal contact form
bg: Лична форма за връзка

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
bg: Позволява на други потребители да се свържат с вас по имейл през <a href="@url">формата за личен контакт</a>. Забележете, че вашият имейл адрес остава скрит. Привилегироаните потребители, като администраторите на сайта, могат да контактуват с вас дори и да не сте активирали тази настройка.

en: access site-wide contact form
bg: достъп до глобалната форма

en: administer site-wide contact form
bg: администрирай контактната форма за сайта

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
bg: Създава системна форма за контакти и настройва категориите за тази форма.

en: Edit contact category
bg: Редактира категория контакти

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
bg: Позволява използването на лични и глобални форми за контакт.

en: Discard log entries above the following row limit
bg: Игнорирай записите в лог, които са над този лимит за ред

en: The maximum number of rows to keep in the database log. Older entries will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
bg: Максимален брой редове, които се пазят в лог на базата данни. По старите записи ще бъдат премахвани автоматично. (Изисква коректно конфигуриран <a href="@cron">crontab</a>.)

en: The dblog module monitors your system, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. This is useful for site administrators who want a quick overview of activities on their site. The logs also record the sequence of events, so it can be useful for debugging site errors.
bg: Dblog модула наблюдава Вашата система, прехваща системни събития и ги съхранява в лог, като дава възможност да бъдат разглеждани в последствие. Тази функция е полезна за администраторите на уеб сайта, които искат да добият престава за поведението на посетителите. Логовете също така съхраняват поредица от събития, което може да бъде полезно при отстраняване на грешки по сайта.

en: The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the dblog report on a regular basis to ensure their site is working properly.
bg: Логът на dblog модула представлява списък на записани събития, съдържащ информация за използваните ресурси, данни за производителността, грешки, предупреждения и оперативна информация. Администраторите трябва периодично да преглеждат доклада на dblog модула, за да са сигурни, че техния сайт функционира нормално.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@dblog">Dblog module</a>.
bg: За повече информация, моля, прочете указанията за конфигуриране и персонализиране на адрес <a href="@blog">Dblog модул</a>.

en: The dblog module monitors your website, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. It is vital to check the dblog report on a regular basis as it is often the only way to tell what is going on.
bg: Dblog модула наблюдава Вашата система, прехваща системни събития и ги съхранява в лог файлове, които могат да бъдат разглеждани от оторизиран за това човек. Логът на dblog модула представлява списък на записани събития, съдържащ информация за използваните ресурси, данни за производителността, грешки, предупреждения и оперативна информация. Жизненоважно е доклада на модула да се проверява често, защото в много случаи той е единственият начин да се установи какво се е случило със сайта.

en: Database logging
bg: Вход в база данни

en: Settings for logging to the Drupal database logs. This is the most common method for small to medium sites on shared hosting. The logs are viewable from the admin pages.
bg: Настройки на логовете на базата данни на Drupal. Този метод е най-често използвания при малки и средни сайтове, намиращи се на споделен хостинг. Логовете могат да се видят в администраторските страници.

en: Recent log entries
bg: Последни лог записи

en: View events that have recently been logged.
bg: Разглеждане на събитията записани последно

en: Top 'page not found' errors
bg: Последни грешки 'страницата не е намерена'

en: View 'page not found' errors (404s).
bg: Разглеждане на грешки 404 'страницата не е намерена'

en: Top 'access denied' errors
bg: Последни грешки 'достъпът отказан'

en: View 'access denied' errors (403s).
bg: Разглеждане на грешки 403 'достъпът отказан'

en: Logs and records system events to the database.
bg: Следи и записва системни събития в базата данни.

en: All roles may use default format
bg: Всички роли могат да използват формата по подразбиране.

en: No roles may use this format
bg: Никоя роля не може да използва този формат.

en: Set default format
bg: Задайте формата по подразбиране.

en: Default format updated.
bg: Форматът по подразбиране беше обновен.

en: Add input format
bg: Добавя формат

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
bg: Форматът по подразбиране трябва да бъдат разрешен за всички роли и това не подлежи на промяна.

en: Specify a unique name for this filter format.
bg: Задайте уникално име за този филтърен формат.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
bg: Изберете кои роли може да използват този филтърен формат. Забележете, че роли, притежаващи разрешение от типа "администрация на филтри", винаги могат да използват всички филтърни формати.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
bg: Изберете филтрите, които ще бъдат използвани в този филтърен формат.

en: No guidelines available.
bg: Няма достъпни указания

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
bg: Това са указания, които потребителите ще видят при въвеждане текст в този формат. Те се генерират автоматично от настройките на филтъра.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
bg: Името на филтърния формат трябва да бъде уникално. Формат с име %name вече съществува.

en: Added input format %format.
bg: Добавен формат %format.

en: The input format settings have been updated.
bg: Настройките на кодиращия формат бяха обновени.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете формата %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
bg: Ако има останало каквото и да е съдържание в този формат, то ще бъде променено от формат по подразбиране. Това действие не може да бъде отменено.

en: The default format cannot be deleted.
bg: Форматът по подразбиране не може да бъде изтрит.

en: Deleted input format %format.
bg: Изтрит кодиращ формат %format.

en: Configure %format
bg: Конфигурирай %format

en: No settings are available.
bg: Няма достъпни настройки.

en: Rearrange %format
bg: Пренареди %format

en: The filter ordering has been saved.
bg: Редът на филтриране беше записан.

en: The filter module allows administrators to configure text input formats for use on your site. An input format defines the HTML tags, codes, and other input allowed in both content and comments, and is a key feature in guarding against potentially damaging input from malicious users. Two input formats included by default are <em>Filtered HTML</em> (which allows only an administrator-approved subset of HTML tags) and <em>Full HTML</em> (which allows the full set of HTML tags). Additional input formats may be created by an administrator.
bg: Модул филтри позволява на администраторите да конфигурират входните формати за текст използвани на Вашия сайт. Входния формат определя HTML tag-овете, кодовете, и др. разрешени както в съдържанието, така и в коментарите, и е от ключово значение при предпазване от потенциално вредно съдържание от злонамерени потребители. Два входни формата включени по подразбиране са <em>Филтриран HTML</em> (който позволява само одобрен от администратор поднабор от HTML tag-ове) и <em>Пълен HTML</em> (който разрешава пълният набор от HTML tag-ове). Допълнителни входни формати могат да се създават от администратор.

en: Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text in a specific order. Each filter is designed for a specific purpose, and generally either adds, removes or transforms elements within user-entered text before it is displayed. A filter does not change the actual content of a post, but instead, modifies it temporarily before it is displayed. A filter may remove unapproved HTML tags, for instance, while another automatically adds HTML to make links referenced in text clickable.
bg: Всеки входен формат използва филтри, за да обработва текста, и повечето входни формати прилагат няколко различни филтъра на текста в определен ред. Всеки филтър е проектиран за определена цел, и основно или добавя, премахва или трансформира елементи от въведения от потребителя текст, преди да го покаже. Филтърът не променя същинското съдържание на дадена публикация, а вместо това, го променя временно, преди то да се покаже. Даден филтър, може например, да премахне неразрешени HTML tag-ове, докато друг може автоматично да добавя HTML, за да направи линковете в текста достъпни за кликване.

en: Users can choose between the available input formats when creating or editing content. Administrators can configure which input formats are available to which user roles, as well as choose a default input format.
bg: Потребителите могат да избират между достъпните входни формати, когато създават или редактират съдържание. Адмистраторите могат да определят кои входни формати са достъпни, и за кои видове потебители, а също и да избират входен формат по подразбиране.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@filter">Filter module</a>.
bg: За повече информация, вижте online ръководството за <a href="@help">Модул Филтри</a>.

en: <em>Input formats</em> define a way of processing user-supplied text in Drupal. Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text, in a specific order. Each filter is designed to accomplish a specific purpose, and generally either removes elements from or adds elements to text before it is displayed. Users can choose between the available input formats when submitting content.
bg: <em>Входните формати</em> определят начина, по който се обработва въведения от потребителите текст в Drupal. Всеки формат използва филтри за да манипулира текста, а повечето входни формати използват по няколко различни филтъра, в определен ред. Всеки филтър е създаден за постигането на определена цел, основно за да премахва елементи от, или да добавя елементи към текста преди да бъде показан. Потребителите могат да избират входния формат преди да публикуват съдържанието.

en: Use the list below to configure which input formats are available to which roles, as well as choose a default input format (used for imported content, for example). The default format is always available to users. All input formats are available to users in a role with the "administer filters" permission.
bg: Използвайте списъка за да конфигурирате, кои входни формати, да бъдат достъпни за съответните видове потебители, както и да определите входен формат по подразбиране (използван за импортирано съдържание, например). Формата по подразбиране е разрешен за всички потебители. Всички входни формати са разрешени за потебители с права - "администрирай филтри".

en: Every <em>filter</em> performs one particular change on the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Choose which filters you want to apply to text in this input format. If you notice some filters are causing conflicts in the output, you can <a href="@rearrange">rearrange them</a>.
bg: Всеки <em>филтър</em> извършва една определена промяна при въвеждане, например да премахва злонамерен HTML или да прави URLs като хипервръзки. Изберете кои филтри желаете да използвате в този входен формат. Ако забележите, че някои филтри предизвикват проблеми в крайния резултат, можете да <a href="@rearrange">ги пренаредите</a>.

en: If you cannot find the settings for a certain filter, make sure you have enabled it on the <a href="@url">view tab</a> first.
bg: Ако не можете да намерите настройките на даден филтър, първо се уверете, че сте го активирали от <a href="@url">етикета за преглед</a>.

en: Because of the flexible filtering system, you might encounter a situation where one filter prevents another from doing its job. For example: a word in an URL gets converted into a glossary term, before the URL can be converted to a clickable link. When this happens, rearrange the order of the filters.
bg: Поради гъвкавостта на системата от филтри, можете да попаднете в ситуация при която един филтър да попречи на друг да изпълни своето предназначение. Напирмер: дума от URL адрес бива превърната в речников термин, преди самия URL да бъде превърнат в хипервръзка. Ако това се случи, променете реда на изпълнение на филтрите.

en: Filters are executed from top-to-bottom. To change the order of the filters, modify the values in the <em>Weight</em> column or grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag filters to new locations in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
bg: Филтрите се изпълняват от горе надолу. За да промените реда на филтрите, променете стойностите в колоната <em>Тежест</em> или използвайте иконата за влачене под колоната <em>Име</em> за да завлечете даден филтър до новото му местоположение в списъка. (Натиснете и задръжте бутона на мишката върху иконата за преместване.) Имайте предвид, че Вашите промени няма да бъдат записани докато не натиснете бутона <em>Запази конфигурацията</em> в края на тази страница.

en: Allowed HTML tags: @tags
bg: Разрешени HTML tag-ове: @tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
bg: 
    <p>Този сайт позволява HTML. Овладяването на HTML може да ви се стори страшно, но много лесно можете да научите как да използвате някои от основните HTML тагове. В тази таблица са показани примери за всеки таг, разрешен в този сайт.</p>
    <p>За повече информация виж W3C</p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
bg: Котви се използват, за да се създават връзки с други страници.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
bg: По подразбиране таговете за нов ред се добавят автоматично, така че използвайте този таг, за да добавите нов ред. Изполването на тези тагове е различно, защото няма отваряща/затваряща двойка, както е при всички други тагове. Използвайте " /" във вътрешността на тага, за да осигурите съвместимост със стандарта XHTML 1.0

en: Text with <br />line break
bg: Текст с <br /> таг за нов ред

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
bg: По подразбиране таговете за параграф се добавят автоматично, така че използвайте този таг, за да добавите нов параграф.

en: Paragraph one.
bg: Параграф едно.

en: Paragraph two.
bg: Параграф две.

en: Strong
bg: Получерно

en: Emphasized
bg: Курсив

en: Cited
bg: Цитиран

en: Coded text used to show programming source code
bg: Кодиран текст, използван, за да се покаже програмистки код.

en: Coded
bg: Кодиран

en: Bolded
bg: Получерно

en: Italicized
bg: Курсивирано

en: Superscripted
bg: Индекс

en: <sup>Super</sup>scripted
bg: код <sup>Индекс</sup>

en: Subscripted
bg: Долен индекс

en: <sub>Sub</sub>scripted
bg: код <sub>Суб</sub>

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
bg: <abbr title="Abbreviation">Съкращ.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
bg: <acronym title="Акроним с три символа">TLA</acronym>

en: Block quoted
bg: Цитат в блок

en: Quoted inline
bg: Вътрешен цитат

en: Table header
bg: Заглавна част на таблица

en: Table cell
bg: Клетка на таблица

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
bg: Сортиран списък - използвайте &lt;li&gt; преди всеки елемент

en: First item
bg: Първи елемент

en: Second item
bg: Втори елемент

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
bg: Несортиран списък - използвайте &lt;li&gt; преди всеки елемент.

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
bg: Списъците със дефиниции са подобни на другите HTML списъци. С &lt;dl&gt; започва списъка с дефиниции, с &lt;dt&gt; започва всеки термин, и с  &lt;dd&gt; започва описанието на всяка дефиниция.

en: First term
bg: Първи елемент

en: First definition
bg: Първа дефиниция

en: Second term
bg: Втори елемент

en: Second definition
bg: Втора дефиниция

en: Subtitle three
bg: Трето подзаглавие

en: Subtitle four
bg: Четвърто подзаглавие

en: Subtitle five
bg: Пето подзаглавие

en: Subtitle six
bg: Шесто подзаглавие

en: Tag Description
bg: Описание на таг

en: You Type
bg: Пишете

en: You Get
bg: Получавате

en: No help provided for tag %tag.
bg: Няма помощна информация за тага %tag.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
bg: 
    <p>Най-рядко използваните символи може да се вмъкват директно.</p>
    <p>Ако имате проблеми, използвайте HTML комбинациите за представяне на такива символи. Най-общо те изглеждат така: &amp;amp; за един амперсанд &amp; символ. За пълния списък на тези комбинации, вижте страницата <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">HTML знаци</a>. Някои от тези символи са:</p>

en: Ampersand
bg: Амперсанд

en: Quotation mark
bg: Кавичка

en: Character Description
bg: Описание на символ

en: No HTML tags allowed
bg: Няма позволени HTML тагове

en: Lines and paragraphs break automatically.
bg: Линиите и параграфите се прекъсват автоматично.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
bg: Редовете и параграфите се разпознават автоматично. Таговете &lt;br /&gt; нов ред, &lt;p&gt; параграф и &lt;/p&gt; се вмъкват автоматично. Ако даден параграф не бъде разпознат, просто добавете два празни реда.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
bg: Адресите на уеб-страници и имейл адресите автоматично се конвертират в хипервръзки.

en: HTML filter
bg: HTML филтър

en: HTML corrector
bg: HTML коректор

en: Allows you to restrict whether users can post HTML and which tags to filter out. It will also remove harmful content such as JavaScript events, JavaScript URLs and CSS styles from those tags that are not removed.
bg: Позволява да ограничавате потребителите да публикуват HTML и тагове, които да бъдат филтрирани. Също премахва вредно съдържание като JavaScript събития, JavaScript URL-и и CSS стилове от тези тагове, които не са били премахнати досега.

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
bg: Конвертира нови редове в HTML тагове ( &lt;br&gt; и &lt;p&gt; ).

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
bg: Превръща уеб и имейл адреси в активни линкове.

en: Corrects faulty and chopped off HTML in postings.
bg: Коригира грешен или накъсан HTML в публикациите.

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
bg: Какво да правим с HTML таговете в предложеното от потребителя съдържание. Ако зададете "Премахва непозволени тагове", опасните тагове ще се премахнат. Ако зададете "Пренебрегва таговете", всички HTML тагове ще се пренебрегнат и съдържанието ще се покаже като гол текст.

en: If "Strip disallowed tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. JavaScript event attributes are always stripped.
bg: Ако изберете "Премахни непозволени тагове", можете също да зададете и тагове, които да не се премахват. Атрибутите на JavaScript събитията винаги се премахват.

en: Display HTML help
bg: Показва HTML помощ

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
bg: Ако е активирана, Друпал ще показва само основната HTML помощ под формата на съвети.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
bg: Конфигурира начина, по който въведеното от потребителите съдържание ще бъде филтрирано, включително и разрешените HTML тагове. Също позволява и филтри използвани и активирани от модулите.

en: Delete input format
bg: Изтрива формат

en: Compose tips
bg: Посъветвай

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
bg: Управлява филтрите, подготвящи съдържанието за показване.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
bg: Кратко, описателно име на разглежданите дискусии.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
bg: Описание и насоки за дискусиите в този форум.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
bg: Форумите се показват във възходящ ред подредени по важност (форумите с еднаква стойност за важност се подреждат по азбучен ред).

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
bg: Кратко, описателно име на тази съвкупност от свързани форуми.

en: Description and guidelines for forums within this container.
bg: Описание и насоки за форумите в този контейнер.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
bg: Контейнерите се показват във възходящ ред подредени по важност (контейнери с еднаква важност се подреждат по азбучен ред).

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
bg: Изтриването на форум или контейнер също изтрива неговите подфоруми. За да изтриете мнения от този форум, първо посетете <a href="@content">content administration</a>. Изтритото не може да бъде възстановено.

en: The number of posts a topic must have to be considered "hot".
bg: Брой коментари, които дадена тема трябва да съдържа за да се счита за "обсъждана".

en: Default number of forum topics displayed per page.
bg: Брой по подразбиране на темите показвани на една страница.

en: Default display order for topics.
bg: Подредба на темите по подразбиране.

en: There are no existing containers or forums. Containers and forums may be added using the <a href="@container">add container</a> and <a href="@forum">add forum</a> pages.
bg: Няма съществуващи контейнери или форуми. Може да добавите такива на <a href="@container">Добави контейнер</a> или на <a href="@forum">Добави форум</a> страниците.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
bg: Контейнерите обикновено се поставят най-отгоре (в основата) на форума, но също така може да поставите контейнер в друг контейнер или форум.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
bg: Форумите обикновено се поставят най-отгоре (в основата), но също така може да ги поставите в друг контейнер или форум.

en: The forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. Forums are useful because they allow community members to discuss topics with one another while ensuring those conversations are archived for later reference. The <a href="@create-topic">forum topic</a> menu item (under <em>Create content</em> on the Navigation menu) creates the initial post of a new threaded discussion, or thread.
bg: Модула Форум Ви позволява да създавате тематично свързани дискусии с функционалност близка до останалите форумни системи. Форумите са полезни защото позволяват на потребителите да дискутират различни теми помежду си като тези дискусии биват запазвани за последващо четене. Елемента от менюто <ahref="@create-topic">тема във форум</a> (под <em>Създай съдържание</em>  в Главното меню) създава първоначалното съдържание на нова дискусия или серия от дискусии.

en: A threaded discussion occurs as people leave comments on a forum topic (or on other comments within that topic). A forum topic is contained within a forum, which may hold many similar or related forum topics. Forums are (optionally) nested within a container, which may hold many similar or related forums. Both containers and forums may be nested within other containers and forums, and provide structure for your message board. By carefully planning this structure, you make it easier for users to find and comment on a specific forum topic.
bg: Тематично свързана дискусия имаме когато хората публикуват коментари по дадена форумна тема (или относно други коментари в дадена тема). Форумните теми се съдържат във форума, който може да съдържа няколко подобни или свързани теми. Форумите (по-желание) могат да бъдат обединявани в контейнери, които могат да съдържат един или няколко подобни или свързани помежду си форуми, с цел да се изгради по-добра структура на дискусионната система. Ако планиране правилно тази структура, ще улесните потребителите в намирането на специфично съдържание във форумите.

en: When administering a forum, note that:
bg: Когато администрирате форум, вземете под внимание следното:

en: a forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic.
bg: тема от форума (както и прилежащите и коментари) може да бъде премествана от един в друг, като се избере различен форум при редактирането на темата.

en: when moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
bg: когато премествате тема от един форум в друг, опцията <em>Остави копие</em> създава връзка на първоначалното местоположение на темата, сочеща към новото.

en: selecting <em>Read only</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments) on the thread.
bg: избора на <em>Само за четене</em> в <em>Настройки на коментарите</em> при редакция на тема, ще заключи темата (няма възможност за добавяне на нови коментари).

en: selecting <em>Disabled</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
bg: избора на <em>Изключени</em> в <em>Настройки на коментарите</em> при редакция на тема, ще скрие всички налични коментари в нея и ще забрани добавянето на нови.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
bg: За повече информация, моля прочетете наръчника за конфигуриране и персонализиране на <a href="@forum">Модул форум</a>.

en: This page displays a list of existing forums and containers. Containers (optionally) hold forums, and forums hold forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). To provide structure, both containers and forums may be placed inside other containers and forums. To rearrange forums and containers, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag the forum or container to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
bg: Тази страница показва списък с наличните форуми и контейнери. Контейнерите (по желание) съдържат форуми, а форумите от своя страна - теми (тема е първоначалното съдържание в една дискусионна поредица). За по-добро структуриране контейнерите и форумите магат да бъдат разположени в други контейнери и форуми. За да размествате контейнерите и форумите, хванете drag-and-drop иконата под колоната <em>Име</em> и влачете форума или контейнер до неговото ново местоположение в списъка. (Хващането става с натискане и задържане на бутона на мишката върху иконата.) Поменете, че промените влизат в сила след натискане на бутона <em>Запиши</em> в края на страницата.

en: By grouping related or similar forums, containers help organize forums. For example, a container named "Food" may hold two forums named "Fruit" and "Vegetables", respectively.
bg: Посредством групирането на свързани или близки по значение форуми, контейнерите Ви помагат да организирате по добре своите форуми. Например, контейнер озаглавен "Храна" може да съдържа в себе си форуми озаглавени "Плодове" и "Зеленчуци".

en: A forum holds related or similar forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). For example, a forum named "Fruit" may contain forum topics titled "Apples" and "Bananas", respectively.
bg: Форума съдържа свързани или близки по значение теми (тема представлява първоначалното съдържание в една дискусионна поредица). Например форум озаглавен "Плодове", може да съдържа теми озаглавени "Apples" и "Bananas".

en: These settings allow you to adjust the display of your forum topics. The content types available for use within a forum may be selected by editing the <em>Content types</em> on the <a href="@forum-vocabulary">forum vocabulary page</a>.
bg: Тези настройки Ви позволяват да променяте вида на Вашите теми във форума. Видовете съдържание позволено за използване във форума може да бъде избрано чрез <em>Видове съдържание</em> на страницата <a href="@forum-vocabulary">речник за форума</a>.

en: Forum topic
bg: Тема във форума

en: A <em>forum topic</em> is the initial post to a new discussion thread within a forum.
bg: <em>Тема във форум</em> представлява първоначалното съдържание в една дискусионна поредица в даден форум.

en: delete own forum topics
bg: изтрий само своите теми от форума

en: delete any forum topic
bg: изтрий коя да е тема от форума

en: edit any forum topic
bg: редактирай коя да е тема от форума

en: Enables threaded discussions about general topics.
bg: Разрешава нишковидни дискусии по общи теми.

en: Manages the display of online help.
bg: Управлява показването на онлайн помощ.

en: The locale module allows your Drupal site to be presented in languages other than the default English, a defining feature of multi-lingual websites. The locale module works by examining text as it is about to be displayed: when a translation of the text is available in the language to be displayed, the translation is displayed rather than the original text. When a translation is unavailable, the original text is displayed, and then stored for later review by a translator.
bg: Модула locale позволява вашия Drupal сайт да бъде многоезичен - да бъде представен и на езици, различни от подразбиращия се английски. Този модул работи като обработва текста: когато даден текст има превод, се показва той, отколкото оригиналния текст. Когато няма превод, се показва оригиналния текст и се записва, за да бъде прегледан по-късно от преводач.

en: Beyond translation of the Drupal interface, the locale module provides a feature set tailored to the needs of a multi-lingual site. Language negotiation allows your site to automatically change language based on the domain or path used for each request. Users may (optionally) select their preferred language on their <em>My account</em> page, and your site can be configured to honor a web browser's preferred language settings. Your site content can be created in (and translated to) any enabled language, and each post may have a language-appropriate alias for each of its translations. The locale module works in concert with the <a href="@content-help">content translation module</a> to manage translated content.
bg: Освен превода на интерфейса на Drupal, locale модула предоставя и възможности за изграждане на многоезичен сайт. Договарянето на езика позволява на сайта автоматично да сменя езика на базата на домейна или на пътя използван за всяка заявка. Потребителите могат да избират езика от страницата <em>Моя акаунт</em>. Вашия сайт може да бъде конфигуриран да се съобразява с езиковите настроки на браузера. Съдържанието на вашия сайт може да бъде създавано (и превеждано) на всеки от активираните езици и всяка публикация може да има съобразени с езика псевдоними за всеки от преводите си. Модула locale работи в съгласие със <a href="@content-help">content translation модула</a>, за да управлява преведеното съдържание.

en: Translations may be provided by:
bg: Преводите могат да бъдат предоставени от:

en: translating the original text via the locale module's integrated web interface, or
bg: превод на оригиналния текст чрез уеб интерфейса на модула locale , или

en: importing files from a set of existing translations, known as a translation package. A translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language, and contain files in the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format. Although not all languages are available for every version of Drupal, translation packages for many languages are available for download from the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
bg: импортиране на файлове от група съществуващи преводи, познато като преведен пакет. Този пакет активира показването на дадена версия на Drupal на зададен език и съдържа файлове във формат Gettext Portable Object (<em>.po</em>). Въпреки, че не всички езици са достъпни за всяка версия на Drupal, преведени пакети за много езици са достъпни за сваляне от <a href="@translations">страницата за преводи на Drupal</a>.

en: If an existing translation package does not meet your needs, the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) files within a package may be modified, or new <em>.po</em> files may be created, using a desktop Gettext editor. The locale module's <a href="@import">import</a> feature allows the translated strings from a new or modified <em>.po</em> file to be added to your site. The locale module's <a href="@export">export</a> feature generates files from your site's translated strings, that can either be shared with others or edited offline by a Gettext translation editor.
bg: Ако даден преведен пакет не покрива вашите нужди, можете да редактирате <em>.po</em> файл от пакета или да създадете нов <em>.po</em> файл с Gettext редактор. Като използвате <a href="@import">импорт</a> от модула locale, можете да добавяте във вашия сайт преведени стрингове от новосъздаден или променен <em>.po</em>  файл. Като използвате <a href="@import">експорт</a> от модула locale, можете да генерирате файлове от преведените стрингове на вашия сайт които можете илида споделите с други хора, или да редактирате офлайн с Gettext езиков редактор.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@locale">Locale module</a>.
bg: За повече информация, моля прочетете наръчника по конфигуриране <a href="@locale">модул locale</a>.

en: This page provides an overview of your site's enabled languages. If multiple languages are available and enabled, the text on your site interface may be translated, registered users may select their preferred language on the <em>My account</em> page, and site authors may indicate a specific language when creating posts. The site's default language is used for anonymous visitors and for users who have not selected a preferred language.
bg: Тази страница показва активираните езици във вашия сайт. Ако са достъпни и активирани два или повече езика, тeкста на интерфейса на вашия сайт може да бъде преведен, регистрираните потребители могат да избират предпочитания от тях език от страницата <em>Моя акаунт</em>, и авторите в сайта могат да посочват език, когато създават публикации. Езика по подразбиране на сайта се използва за анонимни потребители и за потребители, които не са посочили предпочитан език.

en: For each language available on the site, use the <em>edit</em> link to configure language details, including name, an optional language-specific path or domain, and whether the language is natively presented either left-to-right or right-to-left. These languages also appear in the <em>Language</em> selection when creating a post of a content type with multilingual support.
bg: За всеки език, достъпен на сайта, можете да използвате линка <em>редактиране</em>, за да конфигурирате подробности за езика, включително име, опционален специфичен за езика път или домейн, и дали езика се показва отляво-надясно или отдясно-наляво. Тези езици също се показват в селекцията <em>Language</em>, когато се създава публикация със многоезична поддръжка.

en: Use the <a href="@add-language">add language page</a> to enable additional languages (and automatically import files from a translation package, if available), the <a href="@search">translate interface page</a> to locate strings for manual translation, or the <a href="@import">import page</a> to add translations from individual <em>.po</em> files. A number of contributed translation packages containing <em>.po</em> files are available on the <a href="@translations">Drupal.org translations page</a>.
bg: Използвайте <a href="@add-language">страница за добавяне на език</a>, за да активирате допълнителни езици (при което, ако даден преведен пакет е достъпен, файловете от него автоматично се импортват). Използвайте <a href="@search">страница за превод на интерфейса</a>, за да намерите стрингове за ръчен превод, или <a href="@import">страница за импорт</a>, за да добавите преводи от отделни <em>.po</em> файлове. На <a href="@translations"страница за преводи на >Drupal.org</a> има достъпни за сваляне преведени пакети.

en: Add all languages to be supported by your site. If your desired language is not available in the <em>Language name</em> drop-down, click <em>Custom language</em> and provide a language code and other details manually. When providing a language code manually, be sure to enter a standardized language code, since this code may be used by browsers to determine an appropriate display language.
bg: Добавете всички езици, които искате да се поддържат от вашия сайт. Ако предпочитания от вас език го няма в падащото меню <em>Име на език</em>, щракнете върху <em>Потребителски език</em> и посочете код на езика и други подробности за него. Когато въвеждате ръчно код на езика, уверете се, че въвеждате стандартен код , тъй като той може да бъде използван от браузърите за определяне на подходящия за показване език.

en: Language negotiation settings determine the site's presentation language. Available options include:
bg: Настройките са договаряне определят езика на който се представя сайта. Достъпните опции включват:

en: <strong>None.</strong> The default language is used for site presentation, though users may (optionally) select a preferred language on the <em>My Account</em> page. (User language preferences will be used for site e-mails, if available.)
bg: <strong>Няма.</strong> Езика по подразбиране се използва за представяне на сайта, макар, че потребителите могат (опционно) да изберат предпочитан от тях език в страницата <em>Моя акаунт</em>. (Предпочитанията на потребителя за език ще бъдат използвани за имейлите в сайта, ако са достъпни.)

en: <strong>Path prefix only.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the default language is used. <em>Example: "example.com/de/contact" sets presentation language to German based on the use of "de" within the path.</em>
bg: <strong>Само префикс на пътя.</strong> Езика на представяне се определя чрез анализ на пътя за кода на езика или друг потребителски стринг, който съответства на префикса на пътя (ако има такъв), който е специфичен за всеки език. Ако не бъде намерен подходящ префикс, се използва езика по подразбиране. <em>Пример: за пътя "example.com/de/contact" ще се използва немски като език за представяне, защото се използва префикса "de".</em>

en: <strong>Path prefix with language fallback.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the display language is determined by the user's language preferences from the <em>My Account</em> page, or by the browser's language settings. If a presentation language cannot be determined, the default language is used.
bg: <strong>Префикс на път със връщане на език.</strong> Езика на представяне се определя чрез търсене в пътя на код на език или на друг потребителски стринг съответстващ на префикса в пътя (ако има такъв), който е специфичен за всеки език. Ако не бъде намерен подходящ префикс, езика на представяне се определя от предпочитанията в страницата <em>Моя акаунт</em> или от езиковите настройки на браузера. Ако езика на представяне не може да бъде определен, се използва езика по подразбиране.

en: <strong>Domain name only.</strong> The presentation language is determined by examining the domain used to access the site, and comparing it to the language domain (if any) specified for each language. If a match is not identified, the default language is used. <em>Example: "http://de.example.com/contact" sets presentation language to German based on the use of "http://de.example.com" in the domain.</em>
bg: <strong>Само име на домейн.</strong> Езика на представяне се определя чрез анализ на името на домейна използван за достъп до сайта и сравняването му със езиковия домейн (ако има такъв), който е специфичен за всеки език. Ако няма съответствие, се използва езика по подразбиране. <em>Пример: за пътя "http://de.example.com/contact " ще се използва немски като език за представяне, защото се използва "de" в името на домейна.</em>

en: The path prefix or domain name for a language may be set by editing the <a href="@languages">available languages</a>. In the absence of an appropriate match, the site is displayed in the <a href="@languages">default language</a>.
bg: Префикса на пътя или името на домейна за даден език могат да бъдат дефинирани чрез редактиране на <a href="@languages">достъпни езици</a> Когато няма подходящо съответствие, сайта се показва на <a href="@languages">езика по подразбиране</a>.

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
bg: Тази страница показва преглед на достъпните за превеждане стрингове. Drupal показва тези стрингове в текстови групи; модулите могат да дефинират допълнителни групи, поради факта, че текстовите групи предоставят метод за за групиране на свързани стрингове, те често се използват за фокусиране на преводаческите усилия върху специфични области от интерфейса на Drupal.

en: Review the <a href="@languages">languages page</a> for more information on adding support for additional languages.
bg: Вижте <a href="@languages">езикова страница</a> за повече информация относно поддръжката за добавяне на допълнителни езици.

en: This page imports the translated strings contained in an individual Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file. Normally distributed as part of a translation package (each translation package may contain several <em>.po</em> files), a <em>.po</em> file may need to be imported after off-line editing in a Gettext translation editor. Importing an individual <em>.po</em> file may be a lengthy process.
bg: В тази страница се прави импорт на преведените стрингове, съдържащи се в отделните <em>.po</em> файлове. Нормално разпределян като част от езиковия пакет, <em>.po</em> файла може да се наложи да бъде импортиран след офлайн редакция в Gettext езиков редактор. Импорта на отделни <em>.po</em> файлове може да бъде продължителен процес.

en: Note that the <em>.po</em> files within a translation package are imported automatically (if available) when new modules or themes are enabled, or as new languages are added. Since this page only allows the import of one <em>.po</em> file at a time, it may be simpler to download and extract a translation package into your Drupal installation directory and <a href="@language-add">add the language</a> (which automatically imports all <em>.po</em> files within the package). Translation packages are available for download on the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
bg: Забележете, че <em>.po</em> файловете в преведения пакет се импортират автоматично (ако са достъпни), когато се активира нов модул или нова тема или когато се добавя нов език. Тъй като едновременно може да се импортира един файл, може би за вас ще бъде по-лесно да свалите и разархивирате преведен пакет и да <a href="@language-add">add the language</a> добавите език. На <a href="@translations">страницата за преводи на Drupal</a> има достъпни за сваляне преведени пакети.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
bg: В тази страница се прави експорт на преведените стрингове използвани във вашия сайт. Файлът, който се експортира може да бъде в Gettext Portable Object (<em>.po</em>) формат, който съдържа едновременно оригиналните и преведените стрингове (използва се за споделяне на преводите с други хора), или в Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) формат, който съдържа само оригиналните стрингове (използва се за създаване на нови преводи със Gettext езиков редактор)

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: For translation tasks involving many strings, it may be more convenient to <a href="@export">export</a> strings for off-line editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings found within a specific text group or in a specific language.
bg: Тази страница позволява на преводача да търси преведени или непреведени стрингове, което се използва при създаване или редактиране на преводи. (Бележка: при превеждането на много стрингове, може да бъде по-удобно да <a href="@export">експортирате</a> стринговете за офлайн редакция в Gettext езиков редактор.) Търсенето може да бъде ограничено в рамките на определена текстова група или до определен език.

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to something other than <em>None</em>.
bg: Този блок се активира само ако  <a href="@languages">има активирани поне два езика</a> и за <a href="@configuration">договарянето на езика</a> е е избрано нещо различно от <em>Няма</em>.

en: Built-in interface
bg: Вграден интерфейс

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
bg: Този език по подразбиране на акаунта за имейли, и предпочитания език за показване на сайта.

en: This account's default language for e-mails.
bg: Този език по подразбиране на акаунта за имейли

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
bg: Активира многоезичната поддръжка за този тип съдържание. Ако е активиран, ще бъде добавено поле за избор на език във формат за редактиране, позволявайки ви да изберете един от <a href="!languages">достъпните езици</a>. Ако е деактивирано, новите публикации се записват на езика по подразбиране. Съществуващото съдържание няма да бъде засегнато от промяната на тази опция.

en: administer languages
bg: администриране на езици

en: translate interface
bg: превеждане на интерфейс

en: Configure languages for content and the user interface.
bg: Конфигуриране на езици на съдържанието и на потребителския интерфейс.

en: Translate the built in interface and optionally other text.
bg: Превежда вградения интерфейс и опционно и друг текст.

en: !long-month-name January
bg: !long-month-name Януари

en: !long-month-name February
bg: !long-month-name Февруари

en: !long-month-name March
bg: !long-month-name Март

en: !long-month-name April
bg: !long-month-name Април

en: !long-month-name May
bg: !long-month-name Май

en: !long-month-name June
bg: !long-month-name Юни

en: !long-month-name July
bg: !long-month-name Юли

en: !long-month-name August
bg: !long-month-name Август

en: !long-month-name September
bg: !long-month-name Септември

en: !long-month-name October
bg: !long-month-name Октомври

en: !long-month-name November
bg: !long-month-name Ноември

en: !long-month-name December
bg: !long-month-name Декември

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
bg: Добавя функция за работа с езици и позволява превода на потребителския интерфейс на езици, различни от английски.

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option sets the default menu in which a new link will be added.
bg: Меню модулът позволява създаване в движение на меню връзки във формите за създаване на съдържание. Следната опция задава менюто в което по подразбиране ще се добавят нови връзки.

en: Select what should be displayed as the secondary links. You can choose the same menu for secondary links as for primary links (currently %primary). If you do this, the children of the active primary menu link will be displayed as secondary links.
bg: Изберете какво да се показва като допънителни връзки. Можете да изберете за допълнителни връзки същото меню, което е и за основни връзки (текущо %primary). В този случай, подобектите на активното меню основни връзки, ще се показват като допълнителни връзки.

en: The menu module provides an interface to control and customize Drupal's powerful menu system. Menus are a hierarchical collection of links, or menu items, used to navigate a website, and are positioned and displayed using Drupal's flexible block system. By default, three menus are created during installation: <em>Navigation</em>, <em>Primary links</em>, and <em>Secondary links</em>. The <em>Navigation</em> menu contains most links necessary for working with and navigating your site, and is often displayed in either the left or right sidebar. Most Drupal themes also provide support for <em>Primary links</em> and <em>Secondary links</em>, by displaying them in either the header or footer of each page. By default, <em>Primary links</em> and <em>Secondary links</em> contain no menu items but may be configured to contain custom menu items specific to your site.
bg: Меню модулът предоставя интерфейс за контрол и персонализация на мощната меню-система на Drupal. Менютата представляват йерархичен списък от връзки, или меню обекти, използвани за навигация в сайта, и се разполагат и показват чрез гъвкавата блокова структура на Drupal. По подразбиране, при инсталацията се създават три менюта: <em>Навигация</em>, <em>Основни връзки</em>, и <em>Допълнителни връзки</em>. Менюто <em>Навигация</em> съдържа повечето връзки необходими за работа и движение по Вашия сайт и най-често се показва или в лявата, или в дясната странична лента. Повечето теми на Drupal също така поддържат <em>Основни връзки</em> и <em>Допълнителни връзки</em>, като ги показват или най-отгоре, или в дъното на страницата. По подразбиране <em>Основни връзки</em> и <em>Допълнителни връзки</em> нямат меню обекти, но могат да се настроят да съдържат потребителски меню обекти, специфични за Вашия сайт.

en: The <a href="@menu">menus page</a> displays all menus currently available on your site. Select a menu from this list to add or edit a menu item, or to rearrange items within the menu. Create new menus using the <a href="@add-menu">add menu page</a> (the block containing a new menu must also be enabled on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>).
bg: <a href="@menu">Страница менюта</a> показва всички достъпни в момента менюта на Вашия сайт. Изберете меню от списъка, за да добавите или редактирате меню обект, както и за да подредите обектите в менюто. Създайте ново меню, посредством <a href="@add-menu">добави меню</a> (блокът съдържащ менюто също трябва да бъде активиран от <a href="@blocks">администрация блокове</a>).

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@menu">Menu module</a>.
bg: За повече информация, вижте online ръководството за <a href="@menu">Модул меню</a>

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menus currently available on your site are displayed below. Select a menu from this list to manage its menu items.
bg: Менютата представляват сбор от линкове (меню обекти) използвани за навигация в сайта. Текущите менюта на Вашия сайт са показани по-долу. Изберете меню от списъка за да редактирате неговите меню обекти.

en: The navigation menu is provided by Drupal and is the main interactive menu for any site. It is usually the only menu that contains personalized links for authenticated users, and is often not even visible to anonymous users.
bg: Навигационното меню в Drupal представлява главното интерактивно меню на всеки сайт. Обикновено това е единственото меню съдържащо персонализирани връзки за оторизираните потребители и в повечето случаи не е достъпно за анонимните потребители.

en: Primary links are often used at the theme layer to show the major sections of a site. A typical representation for primary links would be tabs along the top.
bg: Основните връзки се използват от темата (тематичния слой) за да се определят главните раздели на един сайт. Типичен пример за основни връзки е лентата с табове в горната част на сайта.

en: Secondary links are often used for pages like legal notices, contact details, and other secondary navigation items that play a lesser role than primary links
bg: Допълнителните връзки се използват често за страници като Правни положения, Контактна информация и други вторични навигационни елементи, които играят по-маловажна роля в композицията на сайта отколко основните връзки.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and <strong>spaces</strong>. This name must be unique.
bg: Лесно за разчитане от човек име на съдържанието. Този текст ще бъде показан като част от списъка на <em>създай съдържание</em> страница. Препоръчително е това име да започва с главна букава и да съдържа само букви, цифри и <strong>интервали</strong>. Това име трябва да е уникално.

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores. Underscores will be converted into hyphens when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique.
bg: Лесно за разчитане от машина име на съдържанието. Този текст ще бъде използван за конструиране на URL-то на съответната<em>създай съдържание</em> страница. Това име може да съдържа само малки букви, цифри и долни тирета. Долните тирета ще бъдат превърнати в тирета при конструирането на URL-то на <em>създай съдържание</em> страницата.

en: The machine-readable name of this content type. This field cannot be modified for system-defined content types.
bg: Лесно за машинно разчитане име на съдържанието. Това поле не може да бъде модифицирано от системата.

en: A brief description of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page.
bg: Кратко описание на съдържанието. Този текст ще бъде показан като част от списъка на страницата <em>Добави съдържание</em>.

en: Submission form settings
bg: Изпращане настройки форма

en: This content type does not have a title field.
bg: Този тип съдържание няма поле за заглавие.

en: To omit the body field for this content type, remove any text and leave this field blank.
bg: Ако не желаете да използвате основен текст, премахнете всякакъв текст и оставете полето празно.

en: This text will be displayed at the top of the submission form for this content type. It is useful for helping or instructing your users.
bg: Този текст ще бъде показан в началото на формата за подаване на информация. То може да се окаже много полезно за насочване на потребителите.

en: Workflow settings
bg: Workflow настройки

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
bg: Потребители с права да <em>администрират възли</em> ще могат да променят тези опции.

en: The machine-readable name %type is already taken.
bg: Лесното замашинно разчитане име %type е вече заето.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
bg: Лесното за разчитане от машина име може да съдържа само малки букви, цифри и долни черти.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
bg: Невалидно лесно за разчитане от машина име. Моля въведете име различно от %invalid.

en: The human-readable name %name is already taken.
bg: Човеко разбираемото име %name е вече заето.

en: The content type %name has been reset to its default values.
bg: Типът съдържание %name беше променен според стойностите по подразбиране.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете типа съдържание %type?

en: Added content type %name.
bg: Прибавен е тип съдържание %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
bg[0]: Променен е типът съдържание на 1 публикация от %old-type на %type.
bg[1]: Променен е типът съдържание на @count публикации %old-type на %type.

en: <strong>Warning:</strong> there is currently 1 %type post on your site. It may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type. | <strong>Warning:</strong> there are currently @count %type posts on your site. They may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type.
bg[0]: <strong>Предупреждение:</strong> вече има 1 %type публикация във вашия сайт. След като премахнете този тип съдържание има вероятност този публикация да не се показва правилно или да не може да се редактира.
bg[1]: <strong>Предупреждение:</strong> вече има @count %type публикации във вашия сайт. След като премахнете този тип съдържание има вероятност тези публикации да не се показват правилно или да не могат да се редактират.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Possible causes for permission problems are disabling modules or configuration changes to permissions. Rebuilding will remove all privileges to posts, and replace them with permissions based on the current modules and settings.
bg: Ако сайтът изпитва затруднения с правата върху съдържанието, вие можете да презаредите кеша на атрибутите. Възможните причини за възникването на проблеми с правата са деактивиране на модули или промени в конфигурацията. Презареждането ще изтрие всички привилегии на съобщенията и ще ги замени с права, почерпани от текущите модули и настройки.

en: Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed posts will automatically use the new permissions.
bg: Преиндексирането може да отнеме време, ако съдържанието е голямо или има сложни настройки на правата. Слeд като изграждането наново приключи, публикациите автоматично ще започнат да използват новите атрибути.

en: Node access status
bg: Възел достъп

en: Number of posts on main page
bg: Брой на публикациите на главната страница

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
bg: Максимален брой по подразбиране на публикациите, които се показват на страница.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изградите наново правата на съдържанието на сайта?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
bg: Този процес ще изгради наново всички права на съдържанието на сайта и може да отнеме време. Това действие не може да бъде отменено.

en: Demote from front page
bg: Премахване от първа страница

en: Make sticky
bg: Закрепи на първо място

en: Remove stickiness
bg: Премахни от първа позиция

en: language
bg: език

en: An error occurred and processing did not complete.
bg: Възникна грешка и обработката не е завършена.

en: Show summary in full view
bg: Покажи резюме изцяло

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
bg: Изчистената версия на вашата публикация показва как ще изглежда тя, когато е представена на главната страница или когато е експортирана за разпространение. <span class="no-js"> Можете да вмъкнете разделителя "&lt;!--break--&gt;" (без кавичките) , за да нагласите къде да се разделя публикацията.</span>

en: Copy of the revision from %date.
bg: Копие на редакцията от %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
bg: @type %title е върната обратно до редакцията от %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
bg: Редакцията от %revision-date на @type %title е изтрита.

en: @type: reverted %title revision %revision.
bg: @type: върната %title редакция %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
bg: Правата за достъп до съдържанието трябва да се изградят наново.

en: The content access permissions need to be rebuilt. Please visit <a href="@node_access_rebuild">this page</a>.
bg: Правата за достъп до съдържанието трябва да се изградят наново. Моля отидете на <a href="@node_access_rebuild">тази страница</a>.

en: The node module manages content on your site, and stores all posts (regardless of type) as a "node". In addition to basic publishing settings, including whether the post has been published, promoted to the site front page, or should remain present (or sticky) at the top of lists, the node module also records basic information about the author of a post. Optional revision control over edits is available. For additional functionality, the node module is often extended by other modules.
bg: Модул елементи управлява съдържанието на Вашия сайт и записва всички публикации (без значение от типа) като "елемент". В допълнение на основните настройки на публикуване, включващи това дали публикацията е публикувана, представена на главната страница на сайта, или трябва да остане да присъства (или е най-горе) в началото на списъците, модул елементи също така записва основна информация за автора на дадена публикация. Възможно е и допълнително управление на редакциите. За по голяма функционалност, модул елементи, често има разширения осигурени от други модули.

en: Though each post on your site is a node, each post is also of a particular <a href="@content-type">content type</a>. <a href="@content-type">Content types</a> are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Each content type may have different default settings for <em>Publishing options</em> and other workflow controls. By default, the two content types in a standard Drupal installation are <em>Page</em> and <em>Story</em>. Use the <a href="@content-type">content types page</a> to add new or edit existing content types. Additional content types also become available as you enable additional core, contributed and custom modules.
bg: Въпреки, че всяка публикация на Вашия сайт е елемент, тя също така представлява и специфичен <a href="@content-type">тип съдържание</a>. <a href="@content-type">Типовете съдържание</a> се използват за да определят характеристиките на дадена публикация, включително заглавието, и описанието на полетата, показвани на найните страници за добавяне и редактиране. Всеки тип съдържание може да има различни настройки по подразбиране за <em>Опции при публикуване</em> както и за други работни настройки. По подразбиране, двата типа съдържание в стандартната инсталация на Drupal са <em>Страница</em> и <em>Статия</em>. Използвайте <a href="@content-type">типовете съдържание</a> за да добавите нови или да редактирате съществуващи типове съдържание. Допълнителни типове съдържание също така стават достъпни при активирането на други основни или спомагателни потребителски модули.

en: The administrative <a href="@content">content page</a> allows you to review and manage your site content. The <a href="@post-settings">post settings page</a> sets certain options for the display of posts. The node module makes a number of permissions available for each content type, which may be set by role on the <a href="@permissions">permissions page</a>.
bg: Административната <a href="@content">страница съдържание</a> Ви позволява да преглеждате и управлявате съдържанието на Вашия сайт. Страницата <a href="@post-settings">настройки на публикация</a> задава определени опции за показването на публикациите. Модулът елементи има определен набор от права достъпни за всеки тип съдържание, които могат да се задават по роли на <a href="@permissions">страница права</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@node">Node module</a>.
bg: За повече информация, вижте online ръководството за <a href="@node">Модул елементи</a>.

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
bg: По-долу има списък с всички типове съдържание във вашия сайт. Всички публикации, които съществуват във вашия сайт, са примери за тези основни типове съдържание.

en: To create a new content type, enter the human-readable name, the machine-readable name, and all other relevant fields that are on this page. Once created, users of your site will be able to create posts that are instances of this content type.
bg: За да създадете нов тип съдържание, въведете име, което е смислено от човешка гледна точка, и попълнете всички други полета, които се намират на тази страница. Потребителите на вашия сайт могат да създават съдържание от тип, който веднъж е създаден.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
bg: Редакциите ви позволяват да проследявате различията между множество версии на определена публикация.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting is ignored when the summary is empty.
bg: Указали сте да не се показва резюмето, в случай, че настоящата публикация е показана в пълен изглед. Тази настройка се пренебрегва, когато резюмето е празно.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting has been ignored since you have not defined a summary for the post. (To define a summary, insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) in the Body of the post to indicate the end of the summary and the start of the main content.)
bg: Указали сте да не се показва резюмето, в случай, че настоящата публикация е показана в пълен изглед. Тази настройка е пренебрегната, след като не сте определили резюме за публикацията. (За да определите резюме, вмъкнете разделителя "&lt;!--break--&gt;" (без кавичките) в текста на публикацията, за да обозначите края на резюмето и началото на основното съдържание.)

en: Read the rest of !title.
bg: Прочетете останалата част от !title.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
bg: <h1 class="title">Добре дошли във Вашия Drupal уебсайт!</h1><p>Моля, следвайте тези стъпки, за да конфигурирате и стартирате Вашия сайт:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
bg: <strong>Конфигурирайте Вашия сайт</strong>. След като сте се идентифицирали, посетете <a href="@admin">административната секция</a>, където можете да <a href="@config">конфигурирате</a> всички параметри на Вашия сайт.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
bg: <strong>Активирайте допълнителни функции</strong>. Посетете <a href="@modules">списъка с модули</a> и активирайте модулите, които отговарят на вашите нужди. Можете да намерите допълнителни модули в <a href="@download_modules">Drupal модули</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
bg: <strong>Променете дизайна на вашия сайт</strong>. За да придадете специален вид на Вашия сайт, прегледайте <a href="@themes">секцията с темите</a>. Можете да изберете някоя от включените по подразбиране теми или да свалите допълнителни теми от сайта <a href="@download_themes">Drupal Themes</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
bg: <strong>Започнете да публикувате съдържание</strong>. Вече можете да <a href="@content">добавяте съдържание</a> във вашия сайт.

en: Rebuilding content access permissions
bg: Повторното изграждане на правата за достъп

en: Content permissions have been rebuilt.
bg: Правата за достъп са изградени повторно.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
bg: Правата за достъп до съдържанието не са коректно изградени наново.

en: administer content types
bg: Управление на типове съдържание

en: View, edit, and delete your site's content.
bg: Преглед, редактиране и изтриване на съдържанието.

en: Post settings
bg: Настройки на публикация

en: Control posting behavior, such as teaser length, requiring previews before posting, and the number of posts on the front page.
bg: Контролира параметрите, влияещи на публикациите, като дължина на резюмето, изискването за предварителен преглед на публикацията и броят публикации на главната страница.

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
bg: Управлява публикациите по тип съдържание, включително подразбиращия се статус, представянето им на първа страница и т.н.

en: Add content type
bg: Добави тип съдържание

en: Revert to earlier revision
bg: Върни предишна редакция

en: Delete earlier revision
bg: Изтрий предишна редакция

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
bg: Позволява изпращане на различно съдържание и публикуването му на страниците на сайта.

en: This site supports <a href="@openid-net">OpenID</a>, a secure way to log into many websites using a single username and password. OpenID can reduce the necessity of managing many usernames and passwords for many websites.
bg: Този сайт поддържа <a href="@openid-net">OpenID</a>, един сигурен начин за идентификация в няколко различни сайта само с едно потребителско име и парола. OpenID може да намали необходимостта от управлението на потребителски имена и пароли за много на брой сайтове.

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
bg: За да използвате OpenID е необходимо да установите връзка с публичен или частен OpenID сървър. Ако нямате OpenID а желаете да го използвате, постете някой от <a href="@openid-providers">безплатните доставчици</a>. Можете да откриете повече информация за OpenID на следния <a href="@openid-net">адрес</a>.

en: If you already have an OpenID, enter the URL to your OpenID server below (e.g. myusername.openidprovider.com). Next time you login, you will be able to use this URL instead of a regular username and password. You can have multiple OpenID servers if you like; just keep adding them here.
bg: Ако вече имате OpenID, моля въведете URL адреса на Вашия OpenID сървър (наприемр moetoime.moiopenidserver.com). Следващия път когато се идентифи-цирвате ще можете да използвате този адрес вместо потебителско име и парола. Можете да използвате няколко OpenID сървъра ако желаете; просто ги добавете тук.

en: OpenID is a secure method for logging into many websites with a single username and password. It does not require special software, and it does not share passwords with any site to which it is associated; including your site.
bg: OpenID е сигурен метод за идентифициране в много на брой сайтове с едно потребителско име и парола. Не изисква допълнителен софтуер и не споделя информация за паролите с нито един от асоциираните сайтове, включително и Вашия.

en: Users can create accounts using their OpenID, assign one or more OpenIDs to an existing account, and log in using an OpenID. This lowers the barrier to registration, which is good for the site, and offers convenience and security to the users. OpenID is not a trust system, so email verification is still necessary. The benefit stems from the fact that users can have a single password that they can use on many websites. This means they can easily update their single password from a centralized location, rather than having to change dozens of passwords individually.
bg: Потребителите могат да си създават акаунти чрез своя OpenID, да добавят един или повече OpenID към вече съществуващ акаунт и да се идентифицират чрез OpenID. Това намалява предубеждението към нова регистрация, което е добре за сайта и улеснява потребителите. OpenID не се използва самостоятелно и все още съществува необходимост от проверка чрез мейл при създаване на нов акаунт. Удобството произтича от факта, че потребителите могат да използват едни потебителско име и парола за много на брой сайтове. Това означава, че при необходимост те могат да променят паролата си само от едно централно място без да се налага да променят всичките си пароли по отделно.

en: The basic concept is as follows: A user has an account on an OpenID server. This account provides them with a unique URL (such as myusername.openidprovider.com). When the user comes to your site, they are presented with the option of entering this URL. Your site then communicates with the OpenID server, asking it to verify the identity of the user. If the user is logged into their OpenID server, the server communicates back to your site, verifying the user. If they are not logged in, the OpenID server will ask the user for their password. At no point does your site record, or need to record the user's password.
bg: Основната концепция е следната: Потребителите притежават акаунт на OpenID сървър. Този акаунт им предоставя уникален URL адрес (като ime.openidserver.com). Когато даден потребител посещава сайта Ви, те получават възможност да въведат този уникален URL адрес. Вашият сайт изпраща запитване към съответния OpenID сървър за проверка на идентичността на потебителя. Ако потребителя се е идентифицирал в съответния OpenID сървър, той връща отговор на Вашия сайт, потвърждавайки идентичността. Ако потребителя не се е индентифицирал, OpenID сървъра ще изпрати запитване за паролата на потебителя. В нито един от случаите Вашият сайт не записва паролата на потребителя или изпитва нужа да прави това.

en: More information on OpenID is available at <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.
bg: Повече информация отностно OpenID можете да намерите на <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">OpenID module</a>.
bg: За повече информация, моля обърнете се към електронния наръчник за <a href="@handbook">OpenID модула</a>.

en: OpenID identities
bg: OpenID идентификатори

en: Allows users to log into your site using OpenID.
bg: Позволява на потребителите вход на сайта посредством OpenID.

en: No URL aliases found.
bg: Няма намерени URL псевдоними.

en: No URL aliases available.
bg: Няма налични URL псевдоними.

en: Update alias
bg: Обновяване на псевдоними

en: Create new alias
bg: Създаване на нов псевдоним

en: The alias %alias is already in use in this language.
bg: Псевдонима %alias вече се използва в този език.

en: The alias has been saved.
bg: Псевдонимът беше записан.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете псевдонима %title?

en: Filter aliases
bg: Филтриране на псевдонимите

en: The path module allows you to specify aliases for Drupal URLs. Such aliases improve readability of URLs for your users and may help internet search engines to index your content more effectively. More than one alias may be created for a given page.
bg: Модулът Път позволява да създадете псевдоними (алтернативни статични адреси) за динамичните адреси на Друпал. Такива псевдоними правят адресите по-четливи и помагат на търсачките да индексират по-ефективно съдържанието на Вашия сайт.

en: <p>Some examples of URL aliases are:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>
bg: Примери за URL псевдоними: </p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>

en: The path module enables appropriately permissioned users to specify an optional alias in all node input and editing forms, and provides an interface to view and edit all URL aliases. The two permissions related to URL aliasing are <em>administer url aliases</em> and <em>create url aliases</em>.
bg: Path модула позволява създаването на псевдоними в определено поле във всички формуляри за въвеждане и редактиране на текст (ако потребителя има съответните права). Предоставя също интерфейс за показване и редактиране на всички URL псевдоними. Двете разрешителни свързани с URL псевдонимите са <em>администриране url псевдоним<em> и <em>създаване на url псевдоними<em>.

en: This module also provides user-defined mass URL aliasing capabilities, which is useful if you wish to uniformly use URLs different from the default. For example, you may want to have your URLs presented in a different language. Access to the Drupal source code on the web server is required to set up mass URL aliasing.
bg: Този модул също предоставя възможности за групово редактиране на URL псевдоними, което може да бъде полезно ако искате да използвате различно URL от това по подразбиране. Например, искате вашето URL да е на различен език. Необходим е достъп Достъпа до изходния код на Drupal е задължителен, ако искате да използвате груповото редактиране на URL псевдоними.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@path">Path module</a>.
bg: За повече информация, моля прочетете наръчника за конфигуриране и персонализиране на <a href="@help">Path модул</a>.

en: Drupal provides complete control over URLs through aliasing, which is often used to make URLs more readable or easy to remember. For example, the alias 'about' may be mapped onto the post at the system path 'node/1', creating a more meaningful URL. Each system path can have multiple aliases.
bg: Чрез псевдонимите Drupal ви предоставя пълен контрол над начина по който изглеждат URL-ите. Тази функция основно се използва за да се направят URL-ите по-лесни за четене и запомняне. Например, псевдонима 'about' може да отговаря на системен път 'node/1', като по този начин се създава по смислено изглеждащ URL. Всеки системен път може да има няколко псевдонима.

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
bg: Въведете пътя, за който искате да въведете псевдоним, следван от името на новия псевдоним.

en: The alias has been deleted.
bg: Псевдонимът беше изтрит.

en: The path is already in use.
bg: Адресът вече се използва.

en: URL aliases
bg: URL псевдоними

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
bg: Променете URL адреса на вашия сайт, като използвате псевдоними.

en: Edit alias
bg: Редактирай псевдоними

en: Delete alias
bg: Изтрий псевдоними

en: Add alias
bg: Добави псевдоними

en: Allows users to rename URLs.
bg: Позволява на потребителите да пренаписват динамичните адреси в статични.

en: The PHP filter adds the ability to include PHP code in posts. PHP is a general-purpose scripting language widely-used for web development; the content management system used by this website has been developed using PHP.
bg: PHP филтъра дава възможност за добавяне на PHP код в съдържанието. PHP е скриптовезик с всякакво прилжение и е широко използван в уеб програмирането; системата за управление на съдържанието, която използвате в момента е създадена на PHP.

en: Through the PHP filter, users with the proper permission may include custom PHP code within a page of the site. While this is a powerful and flexible feature if used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk in the hands of a malicious user. Even a trusted user may accidentally compromise the site by entering malformed or incorrect PHP code. Only the most trusted users should be granted permission to use the PHP filter, and all PHP code added through the PHP filter should be carefully examined before use.
bg: Чрез PHP филтъра, потребители със съответните права могат да вмъкват потребителски PHP код в някоя от страниците на сайта. Докато това представлява мощен и гъвкав инструмент използван от сигурни потебители с опит в PHP, същевременно може да бъде значителен и опасен риск за сигурността в ръцете на злонамерени потребители. Дори и сигурните потребители могат по погрешка да компрометира сайта с въвеждане на неправилен PHP код. Само най-сигурните потребители трябва да имат права за ползване на PHP филтъра и всеки PHP код добавен през PHP филтъра трябва да бъде внимателно разгледан преди да бъде вкаран в употреба.

en: <a href="@drupal">Drupal.org</a> offers <a href="@php-snippets">some example PHP snippets</a>, or you can create your own with some PHP experience and knowledge of the Drupal system.
bg: <a href="@drupal">Drupal.org</a> предлага <a href="@php-snippets"> някои примерни PHP фрагменти</a>, но можете да създадете и собствен PHP код с малко повече опит и познания за Drupal системата.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@php">PHP module</a>.
bg: За повече информация, моля прочетете наръчника за конфигуриране и персонализиране на <a href="@help">PHP модула</a>.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
bg: Можете да използвате PHP код. Трябва да включите кода в таговете  &lt;?php ?&gt;

en: Using custom PHP code
bg: Използване на потребителски PHP код.

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
bg: Потребителския PHP код може да бъде интегриран в някой от типовете съдържание на сайта, включително публикациите и блоковете. Докато добавянето на PHP код в мненията и блоковете представлява мощен и гъвкав инструмент използван от сигурни потребители с опит в PHP, същевременно може да бъде значителен и опасен риск за сигурността, когато се използва по неподходящ начин. Дори и една малка грешка при добавянето на PHP код в сайта може да го компрометира.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
bg: Ако не сте запознат с PHP, SQL, или Drupal, избягвайте да използвате PHP код в публикациите. Експериментирането с PHP може да повреди Вашата база данни, да направи сайта Ви неизползваем, или значително да намали сигурността му.

en: Notes:
bg: Забележки:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
bg: Помнете, че трябва да проверявате минимум по два пъти всеки ред от кода за синтактични и логически грешки <strong>преди</strong> да го запишете.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
bg: Изразите трябва да завършват с точка и запетая.

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
bg: Глобалните променливи използвани във Вашия PHP код запомнят своите стойности, след като скрипта бъде изпълнен.

en: <code>register_globals</code> is <strong>turned off</strong>. If you need to use forms, understand and use the functions in <a href="@formapi">the Drupal Form API</a>.
bg: <code>register_globals</code> са <strong>изключени</strong>. Ако желаете да използвате форми, разучете и използвайте функциите в <a href="@formapi">Drupal Form API</a>.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
bg: Използвайте <code>print</code> или <code>return</code> изразите във Вашия код, за да извеждате съдържание.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
bg: Създавайте и тествайте Вашия PHP код използвайки отделен скрипт и примерна база данни, преди да го внедрите в истински сайт.

en: Consider including your custom PHP code within a site-specific module or <code>template.php</code> file rather than embedding it directly into a post or block.
bg: Имайте предвид, че е по-добре да включите Вашия PHP код в някой специфичен модул или <code>template.php</code> файл, отколкото да го интегрирате директно в публикация или блок.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
bg: Обърнете внимание, че възможността за интегриране на PHP код в съдържанието се поддържа от PHP филтър модула. Ако този модул е изключен или изтрит, тогава блоковете и публикациите с PHP код в тях, ще го извеждат, вместо да го изпълняват.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
bg: Един основен пример: <em>Създаване на "Welcome" блок, който да поздравява посетителите с просто съобщение.</em>

en: <p>Add a custom block to your site, named "Welcome". With its input format set to "PHP code" (or another format supporting PHP input), add the following in the Block body:</p>
    <pre>
    print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    </pre>
bg: <p>Добавете потребителски блок към Вашия сайт, с име "Welcome". Изберете формат на въвеждане "PHP код" (или друг формат поддържащ PHP), добавете следния текст в съдържанието на блока:</p>
    <pre>
    print t('Мараба авер! Баш мий драго дъ съ видим.');
    </pre>

en: <p>To display the name of a registered user, use this instead:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Welcome @name! Thank you for visiting.', array('@name' => $user->name));
    }
    else {
      print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    }
    </pre>
bg: <p>За да включите и името на регистриран потебител, използвайте следното:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Мараба @name! Баш мий драго дъ съ видим.', array('@name' => $user->name));
    }
    else {
      print t('Мараба заблуден! Баш мий драго дъ съ видим.');
    }
    </pre>

en: PHP evaluator
bg: PHP оценител

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
bg: Стартира PHP код. Използването на този филтър трябва да бъде разрешено само на администраторите!

en: A !php-code input format has been created.
bg: !php-code входен формат беше създаден.

en: The PHP module has been disabled. Please note that any existing content that was using the PHP filter will now be visible in plain text. This might pose a security risk by exposing sensitive information, if any, used in the PHP code.
bg: PHP модула беше деактивиран. Моля имайте предвид, че всяко съществуващо съдържание което е използвало PHP филтъра ще бъде видимо в текстов формат. Това може да Ви изложи на риск или да разкрие важна информация, ако има такава, използвана в PHP кода.

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
bg: Позволява прегледа на внедрен PHP код/скриптове.

en: The ping module is useful for notifying interested sites that your site has changed. It automatically sends notifications, or "pings", to the <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> service about new or updated content. In turn, <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> notifies other popular services, including weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, and Moreover.
bg: Модулът ping е полезен за уведомяване на заинтересованите сайтове при промени във вашия сайт. Той автоматично изпраща съобщения (наречени "пингове") до услугата <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a>, уведомявайки я, че вашият сайт е бил променен. От своя страна pingomatic ще уведоми (ще изпрати пингове) към други услуги като weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, Moreover и т.н.

en: The ping module requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
bg: Модулът ping изисква правилно конфигурирани <a href="@cron">cron задачи</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@ping">Ping module</a>.
bg: За повече информация, моля, прочетете наръчника по конфигуриране <a href="@ping">Страница на модула ping</a>.

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
bg: Неуспешно уведомяване на pingomatic.com (сайт).

en: Ping
bg: Прозвъняване

en: Alerts other sites when your site has been updated.
bg: Известява други сайтове, че вашият сайт е бил обновен.

en: Total votes: @votes
bg: Общо гласове: @votes

en: The poll module can be used to create simple polls for site users. A poll is a simple, multiple choice questionnaire which displays the cumulative results of the answers to the poll. Having polls on the site is a good way to receive feedback from community members.
bg: Модула за анкетиране (poll module) може да бъде използван за да се създаде обикновена система за гласуване от потребителите на сайта. Резултата от анкетата е сбор от отговорите на всички гласували участници. Системата за гласуване на Вашия сайт е добър начин да добиете представа за настроението към дадена тема сред общността.

en: When creating a poll, enter the question being posed, as well as the potential choices (and beginning vote counts for each choice). The status and duration (length of time the poll remains active for new votes) can also be specified. Use the <a href="@poll">poll</a> menu item to view all current polls. To vote in or view the results of a specific poll, click on the poll itself.
bg: Когато създавате анкета, въведете въпрос, който да бъде разглеждан, каквот и възможните отговори. Статуса и времетраенето (периода време през, което анкетата набира нови гласове) също могат да бъдат дефинирани. Използвайте менюто <a href="@poll">Анкета</a> за да разгледате всички текущи анкети. За да гласувате или да разгледате резултата на определена анкета, щтракнете в/у нея.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@poll">Poll module</a>.
bg: За повече информация, моля прочетете наръчника за конфигуриране и персонализиране на <a href="@poll">Анкетния модул</a>.

en: Most recent poll
bg: Последни анкети

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
bg: <em>АНкета</em> представлява въпрос с няколко възможни отговора. Веднъж създадена и пусната тя стартира елементарен брояч, който сумира гласовете получени за всеки от възможните отговори.

en: Poll status
bg: Статус на анкетата

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
bg: Когато дадена анкета е приключила, посетителите не могат повече да гласуват.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
bg: След този срок анкетата ще бъде автоматично прекратена.

en: Votes for choice @n
bg: Гласове за отговор @n

en: Negative values are not allowed.
bg: Отрицателни стойности не са позволени.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
bg: Вашият глас не може да бъде записан, тъй като не сте избрали нито един от възможните отговори.

en: Add another choice
bg: Добави друг избор

en: Vote count
bg: Брояч на гласове

en: create poll content
bg: създай анкетно съдържание

en: delete own poll content
bg: изтрий своето анкетно съдържание

en: delete any poll content
bg: изтрий всякакво анкетно съдържание

en: edit any poll content
bg: редактирай всякакво анкетно съдържание

en: edit own poll content
bg: изтрий своето анкетно съдържание

en: Polls
bg: Анкети

en: Profile fields have been updated.
bg: Полетата бяха обновени.

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
bg: Няма налични полета в тази категория. Ако категорията остане празна, при опит за записване тя ще бъде изтрита.

en: edit %title
bg: редактиране %title

en: add new %type
bg: добави нов %type

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
bg: Име на поле. Името на поле не се показва на потребителя, но се използва вътрешно в HTML кода и в хипервръзките.
     Препоръчва се името на поле да започва с <code>profile_</code>, за да се избегне конфликт в имената.  Интервали или други специални символи,  с изключение на тире (-) и долна черта (_) не са разрешени. Примерно име: "profile_favorite_color" или просто "profile_color".

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
bg: Списък от всички опции. Сложете всяка опция на отделен ред. Примерни опции: "red", "blue", "green", и т.н.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
bg: Скрити полета в профила, видими само от администраторите.

en: Private field, content only available to privileged users.
bg: Частни полета, съдържанието, на които е достъпно само за привилегировани потребители.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
bg: Публични полета, съдържанието им се показва в страницата с профила, но не се използва в списъка на членовете.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
bg: Публично поле, съдържанието му се показва на страницата с профила и в списъка на членовете.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
bg: Теглата дефинират реда, в който ще се показват полетата на формата. По-леките полета "изплуват" към върха на категорията.

en: Form will auto-complete while user is typing.
bg: Формата ще бъде попълнена автоматично, докато потребителят пише в нея.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
bg: Името на тази форма съдържа един или повече невалидни символи. Интервали или други специални символи с изключение на тире (-) и долна черта (_) не са разрешени.

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
bg: Името на тази форма е запазено за Drupal.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
bg: Името на тази категория е запазено за Drupal.

en: The specified title is already in use.
bg: Това заглавие вече се използва

en: The specified name is already in use.
bg: Това име вече се използва.

en: A hidden field cannot be required.
bg: Скрито поле не може да бъде маркирано като задължително.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
bg: Скрито поле не може да бъде задавано като видимо във формата за регистрация.

en: The field has been created.
bg: Полето беше създадено

en: Are you sure you want to delete the field %field?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете полето %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
bg: Това действие не може да бъде отменено. Ако потребителите са въвели стойности в тези полета на техния профил, те ще бъдат изтрити. Ако желаете да запазите данните, въвеждани от потребителите, вместо да изтривате полето, може да пожелаете да го <a href="@edit-field">редактирате</a> и направите скрито, така че да бъде достъпно само за администраторите.

en: The field %field has been deleted.
bg: Полето %field беше изтрито.

en: Profile field %field added under category %category.
bg: Добавено поле %field  от профила в категория %category.

en: Profile field %field deleted.
bg: Изтрито поле %field от профила.

en: User list
bg: Списък на потребителите

en: The profile module allows custom fields (such as country, full name, or age) to be defined and displayed in the <em>My Account</em> section. This permits users of a site to share more information about themselves, and can help community-based sites organize users around specific information.
bg: Модула Профил Ви позволява да дефинирате и показвате потребителски настроени полета (като страна, пълно име, възраст ит.н.) в секцията <em>Мой акаунт</em>. Това позволява на потребителите на сайта да споделят повече информация за себе си и помага на сайтовете да организират потребителите от общността около специфични теми.

en: The following types of fields can be added to a user profile:
bg: Следните типове полета могат да бъдат добавени към потебителския профил:

en: single-line textfield
bg: едноредово текстово поле

en: multi-line textfield
bg: многоредово текстово поле

en: checkbox
bg: отметка

en: list selection
bg: списък за избор

en: freeform list
bg: списък в свободна форма

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@profile">Profile module</a>.
bg: За повече информация, моля прочетете наръчника по конфигуриране на <a href="@help">Модула Профил</a>.

en: This page displays a list of the existing custom profile fields to be displayed on a user's <em>My Account</em> page. To provide structure, similar or related fields may be placed inside a category. To add a new category (or edit an existing one), edit a profile field and provide a new category name. To change the category of a field or the order of fields within a category, grab a drag-and-drop handle under the Title column and drag the field to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
bg: Тази страница показва списък с всички налични потребителски полета в профилите показвани на страницата на потебителя <em>Мой акаунт</em>. За да се подобри структурата, подбни или свързани полета могат да бъдат добавяни в категории. За да добавите нова категория (или да редактирате вече съществуваща), редактирайте съответното поле от профила и задайте ново име на категория. За да промените категорията за дадено поле или да промените реда на полетата в рамките на една категория, хванете иконата за преместване под колоната Заглавие и влачете полето до новото местоположение в списъка. (Хванете иконата с натискане и задържане на бутона на мишката.) Помнете, че промените няма да бъдат отразени докато не натиснете бутона <em>Запази конфигурацията</em> в края на страницата.

en: Author information
bg: Информация за автора

en: Link to full user profile
bg: Връзка към пълния профил на потребителя

en: Profile fields to display
bg: Полета на профила за показване

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
bg: Изберете кои полета от профила желаете да се показват в блока. Такива могат да бъдат само полета, които могат да се <a href="@profile-admin">конфигурират в профил</a>.

en: View full user profile
bg: Виж пълния профил на потребителя

en: About %name
bg: За %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
bg: Сложете всеки елемент в отделен ред или разделете елементите със запетайки. HTML не е разрешен.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
bg: Стойността за %field не е валиден URL адрес.

en: Create customizable fields for your users.
bg: Създава потребителски полета за Вашите потребители.

en: Profile category autocomplete
bg: Автоматично запълване на полета

en: Edit field
bg: Редактиране на поле

en: Delete field
bg: Изтриване на поле

en: Profile autocomplete
bg: Автоматично попълване на данни

en: Supports configurable user profiles.
bg: Поддържа потребителски профили, които могат да се конфигурират.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
bg:  Търсенето ще продължи нормално, но новото съдържание няма да бъде индексирано, докато не преиндексирането не приключи напълно.

en: The index will be rebuilt.
bg: Индексът ще бъде пресъздаден

en: Indexing status
bg: Статус на индексирането

en: Indexing throttle
bg: Регулирай индексирането

en: Number of items to index per cron run
bg: Брой елементи за индексиране при изпълнение на CRON задача

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
bg: Максимален брой елементи за индексиране при всяко стартиране на <a href="@cron">cron задача</a>. Ако е необходимо намалете стойността, за да предотвратите възможни прекъсвания и грешки свързани с недостиг на памет при индексирането.

en: Indexing settings
bg: Настройки на индексирането

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
bg: <p><em>Промяната на тези настройки ще накара индекса на страница да се пресъздаде. Индексът не се изтрива, а системно бива обновяван, за да влязат в сила новите настройки. Търсенето продължава да работи, но няма да бъде индексирано ново съдържание, докато не се преиндексира старото.</em></p><p><em>Настройките по подразбиране са подходящи за повечето сайтове.</em></p>

en: Minimum word length to index
bg: Минимална дължина на думите за индексиране

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
bg: Брой на символите в една дума, за да бъде тя индексирана. По-малкият брой символи означава по-добри резултати при търсенето, но това увеличава обема на базата данни. Всяка заявка за търсене трябва да съдържа поне една ключова дума с определена дължина (или по-дълга).

en: Simple CJK handling
bg: Опростена CJK (Chinese/Japanese/Korean) обработка

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
bg: Използване на опростен Chinese/Japanese/Korean цикъл за заместване на символите. Изключете тази опция, ако желаете да използвате външна обработка за тази цел. Опцията не оказва влияние върху останалите езици.

en: The search module adds the ability to search for content by keywords. Search is often the only practical way to find content on a large site, and is useful for finding both users and posts.
bg: Модулът 'търсене' добавя опция за търсене на съдържание по ключови думи. Търсенето често е единственият бърз и ефективен начин за намиране на конкретно съдържание в големи сайтове. Изключително полезно е за намирането на потребители и мнения съдържащи ключови думи.

en: To provide keyword searching, the search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the <a href="@searchsettings">search settings page</a>; for example, the <em>Number of items to index per cron run</em> sets the maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce this number to prevent timeouts and memory errors when indexing.
bg: За да осигури търсене по ключови думи, инструмента са търсене поддържа индекс от думи намерени в съдържанието на Вашият сайт. За да се създаде и поддръжа този индекс, се изикват правилно конфигурирани <a href="@cron">cron задачи</a>. Състоянието на индекса може да бъде променяно от <a href="@searchsettings">страница с настройки на търсенето</a>;напр., <em>Брой обекти за индексиране при всяко изпълнение на cron</em> задава максималният брой на обекти индексиран при успешното изпълнение на <a href="@cron">cron задачи за поддръжка</a>. Ако е необходимо намалете стойността за да предотвратите възможни прекъсвания и грешки свързани с недостиг на памет при индексирането.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@search">Search module</a>.
bg: За повече информация, моля прочете инструкциите за конфигуриране и персонализиране на адрес <a href="@search">Модул търсене</a>

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
bg: Инструмента за търсене поддържа индекс от думи намерени в съдържанието на Вашия сайт. За да се създаде и поддържа този индекс, се изискват правилно конфигурирани <a href="@cron">cron задачи</a>. Състоянието на индекса може да бъде променяно чрез настройките по-долу.

en: Search form
bg: Форма за търсене

en: search content
bg: Търсене на съдържание

en: use advanced search
bg: Разширено търсене

en: administer search
bg: Управление на търсенето

en: Configure relevance settings for search and other indexing options
bg: Конфигуриране на настройките за търсене и други индексни опции

en: Top search phrases
bg: Най-търсени фрази

en: View most popular search phrases.
bg: Разгледай най-популярните фрази

en: Enables site-wide keyword searching.
bg: Активира търсенето в сайта по ключова дума.

en: Total page generation time
bg: Общо време за генериране на страницата

en: Top pages in the past %interval
bg: Най-посещавани страници за последните %interval

en: unban
bg: отмени забрани

en: ban
bg: Блокиране

en: Top visitors in the past %interval
bg: Най-активни посетители в миналия %interval

en: Top referrers in the past %interval
bg: Топ източници на посещения за последните %interval

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
bg: Записва достъпа до всяка страница. Изисква се за статистиката за рефералите.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
bg: Старите записи в журнала за достъп (включително статистиките за реферерите) автоматично ще бъдат изтрити. (Изискват се правилно конфигурирани <a href="@cron">cron задачи за поддръжка</a>.)

en: Content viewing counter settings
bg: Настройки на брояча за прегледано съдържание

en: Count content views
bg: Брой прегледи на съдържание (импресии)

en: Increment a counter each time content is viewed.
bg: Увеличава брояча всеки път, когато се преглежда съдържание.

en: The statistics module keeps track of numerous site usage statistics, including the number of times, and from where, each of your posts is viewed. These statistics are useful in determining how users are interacting with each other and with your site, and are required for the display of some Drupal blocks.
bg: Статистическия модул прави статистика за използването на сайта и пази информацията за това. Например той отчита колко пъти и откъде се гледат вашите съобщения. Статистиките са полезни за определяне на начина, по който потребителите си взаимодействат и как използват Вашият сайт, и са задължителни при показването на някой Drupal блокове.

en: The statistics module provides:
bg: Статистическия модул дава възможност за:

en: a counter for each post on your site that increments each time the post is viewed. (Enable <em>Count content views</em> on the <a href="@accesslog">access log settings page</a>, and determine if the post access counters should be visible to any user roles on the <a href="@permissions">permissions page</a>.)
bg: брояч за всяка публикация на Вашият сайт, който се ивеличава всеки път когато дадено съдържание бъде разгледано. (Активирайте <em>Брояч на прегледа на съдържанието</em> на страницата с <a href="@accesslog">Настройки на журнала за достъп</a> и се уверете, че този броч ще бъде достъпен за всички видове потребители като зададете съответните права от <a href="@permissions">Парава на достъп</a>.)

en: a <a href="@recent-hits">recent hits</a> log that displays information about the latest activity on your site, including the URL and title of the page accessed, the user name (if available) and IP address of the accessing party.
bg: журнал за <a href="@recent-hits">последни посещения</a>, който показва информация отностно последната активност във Вашият сайт, включително URL и заглавие на посетените страници, потебителското име (ако е налично) и IP адреса на посетителите.

en: a <a href="@top-referrers">top referrers</a> log that displays the referring parties for your site visits (where your visitors came from).
bg: журнал за <a href="@top-referrers">топ рифъръри</a>, който показва информация от къде биват реферирани посетителите (от къде са препратени към Вашият сайт).

en: a <a href="@top-pages">top pages</a> log that displays site content in descending order by number of views.
bg: журнал за <a href="@top-pages">най-посещаваните страници</a>, който показва информация за броя на посещениятра в низходящ ред.

en: a <a href="@top-visitors">top visitors</a> log that displays the most active users on your site.
bg: журнал за <a href="@top-visitors">топ посетителите</a>, който показва инфромация за най-активните потребители на Вашият сайт.

en: a <em>Popular content</em> block that displays the day's most viewed content, the all-time most viewed content, and the last content viewed. (Enable the <em>Popular content</em> block on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.)
bg: блок за <em>Популярно съдържание</em>, който показва най-разглежданото съдържание през деня, най-разглежданото съдържание за целия период и последно разглежданото съдържание.(Активирайте блока <em>Популярно съдържание</em> от страницата за <a href="@blocks">администриране на блокове</a>.)

en: Configuring the statistics module
bg: Конфигуриране на модула за статистика.

en: When the <em>Enable access log</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> is enabled, data about every page accessed (including the remote host's IP address, referrer, node accessed, and user name) is stored in the access log. The access log must be enabled for the <a href="@recent-hits">recent hits</a>, <a href="@top-referrers">top referrers</a>, <a href="@top-pages">top pages</a>, and <a href="@top-visitors">top visitors</a> log pages to function. Enabling the access log adds one additional database call per page displayed by Drupal.
bg: Когато настройката <em>Включи журнал за достъпа</em> на страницата с <a href="@accesslog">настройки на журнала за достъп</a> е активирана, информацията за всяка посетена страница (вкл. хост, IP адрес, рифърър, елемент който е разглеждан, потребителско име) ще бъде записвана. Журнала за достъп трябва да е активиран за  <a href="@recent-hits">последни посещения</a>, <a href="@top-referrers">топ рифъръри</a>, <a href="@top-pages">най-посещавани страници</a>, и <a href="@top-visitors">най-активни потребители</a>. Активирането на журнала за достъп добавя по едно допълнително обръщение към базата дани за всяка страница показана от Drupal.

en: The <em>Discard access logs older than</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> specifies the length of time entries are retained in the access log before they are deleted. Automatic access log entry deletion requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
bg: Настройката <em>Изтрий журналите за достъп по стари от</em>  на страницата с <a href="@accesslog">настройки на журнала за достъп</a> определя времето, за което записите в журнала остават преди да бъдет изтрити от него. Автоматичното изтриване на записи от журнала изисква правилно конфигурирани <a href="@cron">cron задачи за поддръжката</a>.

en: The <em>Count content views</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> enables a counter for each post on your site that increments each time the post is viewed. This option must be enabled to provide post-specific access counts. Enabling this option adds one additional database call per each post displayed by Drupal.
bg: Настройката за <em>Брояч на прегледа на съдържанието</em> на страницата с <a href="@accesslog">настройки на журнала за достъп</a> активира брояч за всяко съдържание на Вашият сайт, който се увеличава всеки път когато съдържанието бива разглеждано. Тази опция трябва да бъде активирана за да се предоставя специфична инфоrмация за достъпа в зависимост от съдържанието. Активирането на опцията добавя по едно допълнително обръщение към базата данни за всяко съдържание показвано в Drupal.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@statistics">Statistics module</a>.
bg: За повече информация, моля прочетете електронното ръководство за <a href="@help">Статистически модул</a>.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
bg: Настройки за статистическата информация за вашия сайт. Вижте <a href="@statistics">статистики за сайта</a> за актуална информация.

en: This page displays the site's most recent hits.
bg: Тази страница Ви показва последните посещения на Вашия сайт.

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
bg: Тази страница ви показва всички външни реферери. Това са връзки идващи отвън и сочещи към вашия сайт.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
bg: Когато забранявате на посетител достъпа до вашия сайт, вие му забранявате да посещава сайта ви от съответния IP адрес. За разлика от блокирането на потребител, забраната действа и за анонимни потребители. Най-често това се прави, за да се блокират ботове, или уеб-краулери, които консумират твърде много ресурси.

en: Popular content
bg: Популярно съдържание

en: How many content items to display in "all time" list.
bg: Колко съдържателни единици да се показват в "целия" списък.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
bg: Колко съдържателни елементи да се показват в списъка на "наскоро видените" страници.

en: Today's:
bg: Днешни:

en: All time:
bg: През цялото време:

en: Last viewed:
bg: Последно видени:

en: View pages that have recently been visited.
bg: Вижте страниците, които са били посещавани последно.

en: View pages that have been hit frequently.
bg: Вижте страниците, които се посещават най-често.

en: Top visitors
bg: Най-активни посетители

en: View visitors that hit many pages.
bg: Вижте посетителите, които разглеждат най-много страници.

en: Top referrers
bg: Топ реферали

en: View top referrers.
bg: Вижте сайтовете, от които имате най-много препратки.

en: View access log.
bg: Вижте регистъра за достъп

en: Control details about what and how your site logs.
bg: Определя какво и как се записва в регистрите (лог-файловете) на вашия сайт.

en: Track page visits
bg: Проследява посещенията на определени страници

en: Logs access statistics for your site.
bg: Води статистика за достъпа до вашия сайт.

en: The syslog module enables Drupal to send messages to the operating system's logging facility.
bg: Модула syslog пзоволява на Drupal да запазва съобщения във файловете дневници на операционната система.

en: Syslog is an operating system administrative logging tool, and provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. On UNIX/Linux systems, the file /etc/syslog.conf defines this routing configuration; on Microsoft Windows, all messages are sent to the Event Log. For more information on syslog facilities, severity levels, and how to set up a syslog.conf file, see <a href="@syslog_conf">UNIX/Linux syslog.conf</a> and PHP's <a href="@php_openlog">openlog</a> and <a href="@php_syslog">syslog</a> functions.
bg: Syslog е административен иснтрумент на операционната система и предоставяважна информация необходима за управлението на системата и проверка на сигурността.Ориентиран най-вече към средно големите и големите сайтове, syslog предоставя набор отфилтриращи инструменти, които позволяват класифицирането на съобщенията според тяхната важност.В Unix/Linux системите файлът /etc/syslog.conf определя тази конфигурация; на Microsoft Windows, всички съобщения се записват в Event Log. За повече информация относноsyslog помощните средства, нивата на важности как да настроите syslog.conf файла, разгелдайте <a href="@syslog_conf">UNIX/Linux syslog.conf</a>, PHP's <a href="@php_openlog">openlog</a> и <a href="@php_syslog">syslog</a> функциите.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@syslog">Syslog module</a>.
bg: За повече информация, моля прочетете наръчника за конфигуриране и персонализиране на <a href="@syslog ">Syslog модула</a>.

en: Send events to this syslog facility
bg: Запиши събитията във файловете дневници на системата

en: Select the syslog facility code under which Drupal's messages should be sent. On UNIX/Linux systems, Drupal can flag its messages with the code LOG_LOCAL0 through LOG_LOCAL7; for Microsoft Windows, all messages are flagged with the code LOG_USER. Depending on the system configuration, syslog and other logging tools use this code to identify or filter Drupal messages from within the entire system log. For more information on syslog, see <a href="@syslog_help">Syslog help</a>.
bg: Изберете syslog код с, който Drupal съобщенията ще бъдат изпращани.За UNIX/Linux системите, Drupal може да маркира своите съобщения с код LOG_LOCAL0 до LOG_LOCAL7; за Microsoft Windows, всички съобщения са маркирани с код LOG_USER. В зависимост от системаната конфигурация, syslog и останалите подобни инструменти използват този код за да идентифицират или филтрират Drupal съобщенията в общия дневник на системата. За повече информация, относно syslog вижте <a href="@syslog_help">Syslog help</a>.

en: LOG_USER - User level messages. Use this for Windows.
bg: LOG_USER - Съобщения на ниво потребител. Използвайте за Windows.

en: Settings for syslog logging. Syslog is an operating system administrative logging tool used in systems management and security auditing. Most suited to medium and large sites, syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity.
bg: Настройки за syslog записване. Syslog е административен иснтрумент на операционната системаи предоставя важна информация необходима за управлението на системата и проверка на сигурността.Ориентиран най-вече към средно големите и големите сайтове, syslog предоставя набор отфилтриращи инструменти, които позволяват класифицирането на съобщенията според тяхната важност.

en: Logs and records system events to syslog.
bg: Следи и записва системни събития в базата данни.

en: Choose which theme the administration pages should display in. If you choose "System default" the administration pages will use the same theme as the rest of the site.
bg: Изберете с коя тема ще се показват административните страници. Ако изберете "Системна настройка", административните страници ще използват същата тема като целия сайт.

en: Please note that the <a href="!admin_theme_page">administration theme</a> is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
bg: Моля, забележете, че <a href="!admin_theme_page">темата за административни страници</a> все още е настроена на тема %admin_theme; съответно темата за тази страница остава непроменена. Всички неадминистративни секции на сайта обаче ще показват избраната %selected_theme тема по подразбиране.

en: User pictures in posts
bg: Потребителски изображения в публикации

en: User pictures in comments
bg: Потребителски изображения в коментари

en: Shortcut icon
bg: Икона за връзка

en: Display post information on
bg: Показване на информация за публикацията на

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
bg: Активиране или деактивиране на текст <em>публикувано от Потребител на дата</em> при визуализация на публикации от следния тип:

en: Logo image settings
bg: Настройки на логото

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
bg: Ако е включено, ще се показва следното лого.

en: Use the default logo
bg: Използвай логото по подразбиране

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
bg: Щракнете тук, ако желаете темата да използва логото по подразбиране.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
bg: Път към файла, който желаете да ползвате като Ваше лого вместо стандартното изображение.

en: Upload logo image
bg: Качване на лого

en: Shortcut icon settings
bg: Настройки за икони

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
bg: Вашето изображение-икона или 'favicon' ще се показва в адресното поле и в списъка с любими страници на повечето браузъри.

en: Use the default shortcut icon.
bg: Използвай икона по подразбиране.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
bg: Щракнете тук, ако желаете темата да използва икона по подразбиране.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
bg: Път към файла, който желаете да ползвате като потребителска икона.

en: Upload icon image
bg: Качване на икона

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
bg: Ако нямате директна връзка за файлов обмен със сървъра, използвайте това поле, за да качите Вашата икона.

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
bg: Следните модули ще бъдат напълно деинсталирани от Вашия сайт и <em>цялата информация в същите ще бъде безвъзвратно изтрита</em>!

en: Confirm uninstall
bg: Потвърди деинсталация

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
bg: Желаете ли да продължите с деинсталацията на горните?

en: No modules selected.
bg: Няма избрани модули.

en: The selected modules have been uninstalled.
bg: Избраните модули бяха успешно деинсталирани.

en: The name of this website.
bg: Името на настоящия уеб сайт.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
bg: Мото на сайта (изречение, запомняща се фраза, често показвано до заглавието на сайта)

en: Your site's mission or focus statement (often prominently displayed on the front page).
bg: Мисия или цел на сайта (изявление, често показвано на първа страница)

en: The path '@path' is either invalid or you do not have access to it.
bg: Пътят '@path' е невалиден или нямате достъп до него.

en: Default 403 (access denied) page
bg: Страница 403 (достъп отказан) по подразбиране

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. If unsure, specify nothing.
bg: Тази страница се показва, кагато заявената информация е отказана на текущия потребител. Ако не сте сигурни, не указвайте нищо.

en: Default 404 (not found) page
bg: Страница 404 (не е открит) по подразбиране

en: Write errors to the log
bg: Запис на грешките в лог файл (регистър).

en: Write errors to the log and to the screen
bg: Запис на грешките в регистър и на екран.

en: Specify where Drupal, PHP and SQL errors are logged. While it is recommended that a site running in a production environment write errors to the log only, in a development or testing environment it may be helpful to write errors both to the log and to the screen.
bg: Указва къде се записват грешките на Drupal, PHP и SQL. В работна среда се препоръчва грешките да се записват единствено в log файл на грешките. На тестов сървър, може и да е полезно да се визуализират и на екран.

en: The normal cache mode is suitable for most sites and does not cause any side effects. The aggressive cache mode causes Drupal to skip the loading (boot) and unloading (exit) of enabled modules when serving a cached page. This results in an additional performance boost but can cause unwanted side effects.
bg: Нормалният режим за кеширане е подходящ за повечето сайтове и няма никакви странични ефекти. При агресивният режим за кеширане Drupal пропуска зареждането (boot) и освобождаването (exit) на активирани модули, при обработка на дадена кеширана страница. Това води до допълнително ускоряване на цялостното зареждане, но може да причини нежелани странични ефекти.

en: <strong class="error">The following enabled modules are incompatible with aggressive mode caching and will not function properly: %modules</strong>
bg: <strong class="error">Следните активирани модули са несъвместими с агресивния режим на кеширане и няма да функционират нормално: %modules</strong>

en: <strong class="ok">Currently, all enabled modules are compatible with the aggressive caching policy.</strong> Please note, if you use aggressive caching and enable new modules, you will need to check this page again to ensure compatibility.
bg: <strong class="ok">В момента всички активирани модули са съвместими с агресивния режим на кеширане.</strong> Моля забележете, че ако използвате агресивно кеширане и активирате нови модули, ще трябва отново да проверите съвместимостта на настоящата страница.

en: Page cache
bg: Кеширане страници

en: Enabling the page cache will offer a significant performance boost. Drupal can store and send compressed cached pages requested by <em>anonymous</em> users. By caching a web page, Drupal does not have to construct the page each time it is viewed.
bg: Активирането на кеша предлага значително ускорение на зареждането. Drupal може да съхранява и да изпраща компресирани кеширани страници, заявени от <em>анонимни</em> потребители. Чрез кеширането на дадена уеб страница, Drupal не трябва да изгражда същата всеки път когато някой иска да я прегледа.

en: Caching mode
bg: Режим кеширане

en: Normal (recommended for production sites, no side effects)
bg: Нормален (препоръчва се, без странични ефекти)

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
bg: Агресивен (само за специалисти, възможни странични ефекти)

en: On high-traffic sites, it may be necessary to enforce a minimum cache lifetime. The minimum cache lifetime is the minimum amount of time that will elapse before the cache is emptied and recreated, and is applied to both page and block caches. A larger minimum cache lifetime offers better performance, but users will not see new content for a longer period of time.
bg: На сайтовете с голям трафик се налага да се зададе минимален живот на кеша. Минималният живот на кеша е минимума време, което трябва да измине преди кеша да бъде изтрит и създаден отново. По-големия живот на кеша предлага по-добро поведение на сайта, но потребителите няма да виждат ново съдържание за по-дълго време.

en: Page compression
bg: Компресия страници

en: By default, Drupal compresses the pages it caches in order to save bandwidth and improve download times. This option should be disabled when using a webserver that performs compression.
bg: По подразбиране Drupal компресира страниците, които кешира с цел да се намали разхода на трафик и да се подобри зареждането. Тази опция трябва да е изключена ако уеб сървъра използва компресия.

en: Enabling the block cache can offer a performance increase for all users by preventing blocks from being reconstructed on each page load. If the page cache is also enabled, performance increases from enabling the block cache will mainly benefit authenticated users.
bg: Активирането на блок кеша може да повиши производителността за всички потребители като предпазва от реконструиране на блоковете при всяко зареждане на страница. Ако кеша на страниците е включен, подобренията в производителността от активирането наблок кеша ще се отразят само върху регистрираните потребители.

en: Enabled (recommended)
bg: Активиран (препоръчително)

en: Note that block caching is inactive when modules defining content access restrictions are enabled.
bg: Обърнете внимание, че блок кеша е неактивен, когато има активирани рестрикции за достъпа до съдържанието дефинирани от различни модули.

en: Bandwidth optimizations
bg: Оптимизация на трафика

en: <p>Drupal can automatically optimize external resources like CSS and JavaScript, which can reduce both the size and number of requests made to your website. CSS files can be aggregated and compressed into a single file, while JavaScript files are aggregated (but not compressed). These optional optimizations may reduce server load, bandwidth requirements, and page loading times.</p><p>These options are disabled if you have not set up your files directory, or if your download method is set to private.</p>
bg: <p>Drupal има възможност за автоматично оптимизиране на външни ресурси като CSS и JavaScript, което може да доведе до намаляване на размера и броя на заявките направени към Вашия сайт. CSS файловете могат да бъдат агрегирани и компресирани в един файл, докато JavaScript файловете биват агрегирани (но не се компресират). Тези допълнителни оптимизации могат да намалят натоварването на сървъра, изискванията за трафик и времето за зареждане на страниците.</p><p> Тези опции са неактивни, ако все още не сте настроили Вашата директория за файлове или методът за сваляне е настроен на 'персонален'.</p>

en: Optimize CSS files
bg: Оптимизирай CSS файлове

en: This option can interfere with theme development and should only be enabled in a production environment.
bg: Тази опция може да взаимодейства с разработването на теми и трябва да е включена само в работна среда.

en: This option can interfere with module development and should only be enabled in a production environment.
bg: Тази опция може да взаимодейства с разработването на модули и трябва да е включена само в работна среда.

en: Clear cached data
bg: Изчисти кешираната информация

en: Caching data improves performance, but may cause problems while troubleshooting new modules, themes, or translations, if outdated information has been cached. To refresh all cached data on your site, click the button below. <em>Warning: high-traffic sites will experience performance slowdowns while cached data is rebuilt.</em>
bg: Кеширана информация повишава производителността, но може да предизвика проблеми при отстраняването на грешки в нови модули, теми или преводи ако неактуални данни са били кеширани. За да обновите цялата кеширана информация за Вашия сайт, натиснете бутона по-долу. <em>Внимание: Сайтовете с голям брой посещения ще усетят забавяне докато кешираната информация бива обновявана.</em>

en: A file system path where the files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. If the download method is set to public, this directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web. If the download method is set to private, this directory should not be accessible over the web. Changing this location will modify all download paths and may cause unexpected problems on an existing site.
bg: Път към файловата система, където ще се съхраняват файловете. Тази директория трябва да съществува и Drupal да има права за запис в нея. Ако методът на сваляне е настроен на 'обществен', тази директория трябва да е относителна спрямо инсталационната директория на Drupal и да е достъпна от глобалната мрежа. Когато методът на сваляне е настроен на 'персонален', тази директория не трябва да е достъпна от мрежата. Промяната на това местоположение на файловете, може да предизвика появата на проблеми на съществуващия сайт.

en: A file system path where uploaded files will be stored during previews.
bg: Път до файловта система, където качените файлове ще се записват докато биват разглеждани.

en: Public - files are available using HTTP directly.
bg: Публичен - файловете са достъпни през HTTP.

en: Private - files are transferred by Drupal.
bg: Частен - файловете се прехвърлят от Drupal.

en: Choose the <em>Public download</em> method unless you wish to enforce fine-grained access controls over file downloads. Changing the download method will modify all download paths and may cause unexpected problems on an existing site.
bg: Изберете <em>Обществен метод</em> за сваляне на файловете, освен ако не желаете да използвате по-строг контрол над достъпа. Промяната на метода за сваляне на файловете ще модифицира всички пътища и може да предизвика появата на проблеми на вече съществуващ сайт.

en: Select an image processing toolkit
bg: Избор на инструменти за обработка на изображения

en: Number of items in each feed
bg: Брой на обектите във всеки източник

en: Default number of items to include in each feed.
bg: Брой на обектите вкл. във всеки източник по подразбиране.

en: Feed content
bg: Съдържание източник

en: Titles plus teaser
bg: Заглавия и резюме

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
bg: Общи настройки за визуализация по подразбиране на обектите във всеки източник.

en: User-configurable time zones
bg: Потребителски часови зони

en: When enabled, users can set their own time zone and dates will be displayed accordingly.
bg: Когато са активирани, потребителите могат сами да определят техните часови зони, съгласно които ще се обновяват датите.

en: The first day of the week for calendar views.
bg: Първи ден на седмицата за визуализация в календар.

en: Formatting
bg: Форматиране

en: Short date format
bg: Кратък формат на дата

en: The short format of date display.
bg: Кратък формат за визуализиране на датата.

en: Custom short date format
bg: Потребителски кратък формат

en: A user-defined short date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
bg: Определен от потребителя кратък формат за датата. Разгледайте <a href="@url">PHP manual</a> за възможните опции. Този формат текущо е настроен да извежда датата като <span>%date</span>.

en: Medium date format
bg: Обикновен формат дата

en: The medium sized date display.
bg: Стандартна визуализация на датата.

en: Custom medium date format
bg: Потребителски обикновен формат на датата

en: A user-defined medium date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
bg: Определен от потребителя обикновен формат за датата. Разгледайте <a href="@url">PHP manual</a> за възможните опции. Този формат текущо е настроен да извежда датата като <span>%date</span>.

en: Long date format
bg: Подробен формат на дата

en: Longer date format used for detailed display.
bg: Подробен формат за детайлна визуализация на датата.

en: Custom long date format
bg: Потебителски подробен формат на датата

en: A user-defined long date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
bg: Определен от потребителя подробен формат за датата. Разгледайте <a href="@url">PHP manual</a> за възможните опции. Този формат текущо е настроен да извежда датата като <span>%date</span>.

en: Before enabling clean URLs, you must perform a test to determine if your server is properly configured. If you are able to see this page again after clicking the "Run the clean URL test" link, the test has succeeded and the radio buttons above will be available. If instead you are directed to a "Page not found" error, you will need to change the configuration of your server. The <a href="@handbook">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
bg: Преди да активирате простите URL-и е необходимо да проверите дали сървърът е конфигуриран правилно. Ако можете да видите тази страница след кликване върху линка "Пусни тест за прости URL-и", то тестът е успешен и дистанционните бутони по горе ще са достъпни. Ако вместо това сте пренасочени към грешка "Страницата не е намерена", тогава е необходимо да промените конфигурацията на Вашия сървър. На линка <a href="@handbook">ръководство за прости URL-и</a> има допълнителна информация за отстраняване на грешки.

en: <a href="@clean_url">Run the clean url test</a>.
bg: <a href="@clean_url">Стартирай теста за прости url-и</a>.

en: Cron ran successfully.
bg: Cron изпълнение успешно.

en: Cron run failed.
bg: Cron изпълнение неуспешно

en: Command counters
bg: Броячи команда

en: The number of <code>SELECT</code>-statements.
bg: Брой <code>SELECT</code>-команди.

en: The number of <code>INSERT</code>-statements.
bg: Брой <code>INSERT</code>-команди.

en: The number of <code>UPDATE</code>-statements.
bg: Брой <code>UPDATE</code>-команди.

en: The number of <code>DELETE</code>-statements.
bg: Брой <code>DELETE</code>-команди.

en: The number of table locks.
bg: Брой заключвания на таблици.

en: The number of table unlocks.
bg: Брой отключвания на таблици.

en: Query performance
bg: Ефективност на заявката

en: The number of joins without an index; should be zero.
bg: Брой на свързвания без индекс; трябва да е нула.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row; should be zero.
bg: Брой на свързвания без ключове, които проверяват за употреба на ключ след всеки ред; трябва да е нула.

en: The number of sorts done without using an index; should be zero.
bg: Брой на сортирания, изпълнени без изполване на индекс; трябва да е нула.

en: The number of times a lock could be acquired immediately.
bg: Брой пъти, когато заключването е изпълено веднага.

en: The number of times the server had to wait for a lock.
bg: Колко пъти сървърът е изчаквал за заключване.

en: Query cache information
bg: Информация за кеша на заявки

en: The MySQL query cache can improve performance of your site by storing the result of queries. Then, if an identical query is received later, the MySQL server retrieves the result from the query cache rather than parsing and executing the statement again.
bg: MySQL кеша на заявки може значително да подобри работата на Вашия сайт, чрез запазване на резултатите от заявките. В този случай, ако по-късно се появи идентична заявка, MySQL сървърът извиква резултата от кеша на заявки, вместо да обработва и изпълнява заявката отново.

en: The number of queries in the query cache.
bg: Брой на заявките в кеша за заявки.

en: The number of times MySQL found previous results in the cache.
bg: Брой пъти, когато MySQL открива предишни резултати от заявки в кеша.

en: The number of times MySQL added a query to the cache (misses).
bg: Брой пъти, когато MySQL добавя заявка в кеша.

en: The number of times MySQL had to remove queries from the cache because it ran out of memory. Ideally should be zero.
bg: Брой пъти, когато MySQL е трябвало да премахва заявки от кеша, поради липса на оперативна памет. Идеалната стойност е нула.

en: No modules are available to uninstall.
bg: Няма налични модули за деинсталиране.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
bg: Тази тема изисква PHP версия @php_required и е несъвместима с PHP версия !php_version.

en: You must enable the @dependencies module to install @module. | You must enable the @dependencies modules to install @module.
bg[0]: Необходимо е да активирате модул @dependencies, за да инсталирате @module.
bg[1]: Необходимо е да активирате модули @dependencies, за да инсталирате @module.

en: The system module is at the foundation of your Drupal website, and provides basic but extensible functionality for use by other modules and themes. Some integral elements of Drupal are contained in and managed by the system module, including caching, enabling or disabling of modules and themes, preparing and displaying the administrative page, and configuring fundamental site settings. A number of key system maintenance operations are also part of the system module.
bg: Системният модул е основата на Вашият Drupal сайт и предоставя основната, но разширима функционалност за ползване от други модули и теми. Някои от изграждащите елементи на Drupal са включени всистемния модул и се управляват от него, включително кеширането активацията и деактивацията на модули и теми, подготовката и показването на административната страница, конфигурацията на основните настройки на сайта. Някои от ключовите операции свързани с поддръжката на системата също са част от системния модул.

en: The system module provides:
bg: Системният модул предоставя:

en: support for enabling and disabling <a href="@modules">modules</a>. Drupal comes packaged with a number of core modules; each module provides a discrete set of features and may be enabled depending on the needs of your site. A wide array of additional modules contributed by members of the Drupal community are available for download at the <a href="@drupal-modules">Drupal.org module page</a>.
bg: възможност за активиране и деактивиране на <a href="@modules">модули</a>. Drupal включва няколко основни модула; всеки модул предоставя отделен набор от функции и може да бъде активирван в зависимост от нуждите на Вашия сайт. Широка гама от допълнителни модули, предоставени от потебителите на Drupal са достъпни за сваляне на следния адрес <a href="@drupal-modules">Drupal.org страница модули</a>.

en: support for enabling and disabling <a href="@themes">themes</a>, which determine the design and presentation of your site. Drupal comes packaged with several core themes and additional contributed themes are available at the <a href="@drupal-themes">Drupal.org theme page</a>.
bg: възможност за активиране и деактивиране на <a href="@themes">теми</a>, които определят дизайна и представянето на Вашия сайт. Drupal пристига с няколко вградени теми като широка гама допълнителни теми можете да откриете на страницата на <a href="@drupal-themes">Drupal.org теми</a>.

en: a robust <a href="@cache-settings">caching system</a> that allows the efficient re-use of previously-constructed web pages and web page components. Drupal stores the pages requested by anonymous users in a compressed format; depending on your site configuration and the amount of your web traffic tied to anonymous visitors, Drupal's caching system may significantly increase the speed of your site.
bg: силна <a href="@cache-settings">кешинг система</a>, която позволява ефикасната повторна употреба на вече кеширани уеб страници и техните компо-ненти. Drupal сухранява заявките към страниците от анонимни потребители в компресиран формат; в зависимост от конфигурацията на Вашият сайт и големината на трафика генериран от анонимните потребители, Drupal кишинг системата може значително да подобри скоростта на зареждане на сайта.

en: a set of routine administrative operations that rely on a correctly-configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> to run automatically. A number of other modules, including the feed aggregator, ping module and search also rely on <a href="@cron">cron maintenance tasks</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">configuring cron jobs</a>.
bg: набор от рутинни административни операции, които съвместно с правилноконфигурирани <a href="@cron">cron задачи</a> се самоизпълняват. Няколко други модула, включително агрегатор на източници, ping модула и модула за търсене също разчитат на <a href="@cron">cron задачите</a>. За повече информация прочетете ръководството за <a href="@handbook">конфигуриране на cron задачи</a>.

en: basic configuration options for your site, including <a href="@date-settings">date and time settings</a>, <a href="@file-system">file system settings</a>, <a href="@clean-url">clean URL support</a>, <a href="@site-info">site name and other information</a>, and a <a href="@site-maintenance">site maintenance</a> function for taking your site temporarily off-line.
bg: основни конфигурационни опции за Вашия сайт, като <a href="@date-settings">настройките на датата и часа</a>, <a href="@file-system">настройките нафайловата система</a>,  <a href="@clean-url">поддръжка на прости URL-и</a>,<a href="@site-info">име на сайта и друга информация</a>, и функцията <a href="@site-maintenance">профилактика на сайта</a> за временно затваряне на сайта.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@system">System module</a>.
bg: За повече информация, вижте online ръководството за <a href="@system">Системен модул</a>.

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
bg: Добре дошли в администраторската секция. Тук ще ръководите работата на Вашия сайт.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
bg: Тази страница показва всички възможни административни задачи към всеки модул.

en: Select which themes are available to your users and specify the default theme. To configure site-wide display settings, click the "configure" task above. Alternatively, to override these settings in a specific theme, click the "configure" link for that theme. Note that different themes may have different regions available for displaying content; for consistency in presentation, you may wish to enable only one theme.
bg: Изберете кои теми да са достъпни до Вашите потребители и укажете темата по подразбиране. За да настроите валидни за целия сайт настройки за визуализиране, кликнете по-горе линка "конфигурация". Допълнително, за да деактивирате тези настройки за определена тема, щракнете линка "конфигурация" за съответната тема. Забележете, че различните теми могат да имат различни области достъпни за визуализиране на съдържание като блокове. Ако се стремите към постоянство относно това какво виждат Вашите потребители, може би, бихте предпочели да активирате само една тема.

en: To change the appearance of your site, a number of <a href="@themes">contributed themes</a> are available.
bg: За да промените изгледа на Вашият сайт имате на разположение различни<a href="@themes">теми</a>.

en: These options control the display settings for the <code>%template</code> theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used. By clicking "Reset to defaults," you can choose to use the <a href="@global">global settings</a> for this theme.
bg: Тези настройки управляват визуализирането на тема <code>%template</code>. Когато Вашият сайт се показва, използвайки тази тема, ще се използват същите настройки. Щраквайки "Смени по подразбиране," можете да използвате за тази тема <a href="@global">общите настройки</a>.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
bg: Тези настройки управляват облика по подразбиране на целия сайт. Ако те не са деактивирани за определена тема, ще се използват същите настройки.

en: Modules are plugins that extend Drupal's core functionality. Enable modules by selecting the <em>Enabled</em> checkboxes below and clicking the <em>Save configuration</em> button. Once a module is enabled, new <a href="@permissions">permissions</a> may be available. To reduce server load, modules with their <em>Throttle</em> checkbox selected are temporarily disabled when your site becomes extremely busy. (Note that the <em>Throttle</em> checkbox is only available if the Throttle module is enabled.)
bg: Модулите представляват допълнения, които разширяват функционалността на Drupal ядрото. Можете да включвате модули като отбележите отметката <em>Активиран</em> и натиснете бутона <em>Запази конфигурацията</em>. Ако се активира даден модул, това може да рефлектира върху <a href="@permissions">правата за достъп</a>. За да се намали натоварването на сървъра модулите с отметка <em>Throttle</em> са временно изключени докато сайта не стане високопосещаван. (Обърнете внимание, че <em>Throttle</em> отметката е активна само когато модул Throttle е включчен.)

en: The auto-throttle functionality must be enabled on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.
bg: Функцията auto-throttle трябва да бъде включена от <a href="@throttle">throttle конфигурация</a> след като бъде активиран модула Тhrottle.

en: It is important that <a href="@update-php">update.php</a> is run every time a module is updated to a newer version.
bg: От особенно значение е да се стартира <a href="@update-php">update.php</a> всеки път когато накой модул бива обновен до по-нова весия.

en: You can find all administration tasks belonging to a particular module on the <a href="@by-module">administration by module page</a>.
bg: Можете да откриете всички административни задачи принадлежащи на даден модул на <a href="@by-module">страница администриране по модули</a>.

en: To extend the functionality of your site, a number of <a href="@modules">contributed modules</a> are available.
bg: За да разширите функционалността на Вашия сайт, разполагате с голям брой от <a href="@modules">допълнителни модули</a>.

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it. Not all modules support this feature.
bg: Процесът деинсталиране премахва цялата информация, свързана с даден модул. За да деинсталирате определен модул, е необходимо първо да го деактивирате. Не всички модули предлагат тази възможност.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
bg: Блокът <em>Powered by Drupal</em> представлява хипервръзка към официалната страница на Drupal. Тъй като няма никакво условие което да Ви задължи да разполагате на сайта тази хипервръзка, тя може да бъде използвана само за подкрепа на Drupal.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
bg: Тук можете да откриете кратък преглед на параметрите на Вашия Drupal сайт, както и всякакви грешки открити в процеса на инсталация. Полезно е да копирате/вмъквате тази информация, когато имате нужда от помощ и потърсите такава във форума на Drupal.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
bg: Изборът на различна тема ще промени общия вид на сайта.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
bg: Изберете местния час в момента. Датите и часовете в целия сайт ще се показват според избраната часова зона.

en: Badge color
bg: Badge цвят

en: Badge size
bg: Badge размер

en: The message to be displayed to the current user. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
bg: Съобщението, което трябва да бъде пратено на текущия потребител. Можете да включите следните променливи: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Не всички променливи ще са достъпни във всеки контекст.

en: Powered by Drupal, an open source content management system
bg: Powered by Drupal, система за управление на съдържанието с отворен код

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
bg: Не може да изтрие временния файл "%path"

en: Cannot use %author token in this context.
bg: Не може да използвате признака %author в този контекст.

en: access site reports
bg: достъп до журналите на сайта

en: select different theme
bg: Избери различна тема

en: administer files
bg: управлявай файлове

en: Compact mode
bg: Компактен изглед

en: By task
bg: По задача

en: Settings for how your administrative pages should look.
bg: Настройки за изглед на административните страници.

en: Change which theme your site uses or allows users to set.
bg: Променете темата на сайта или темите за избор от страна потребителите.

en: Select the default theme.
bg: Избор на стартова тема

en: Enable or disable add-on modules for your site.
bg: Активиране или деактивиране на допълнителни модули.

en: Change basic site information, such as the site name, slogan, e-mail address, mission, front page and more.
bg: Редактиране на основната информация за сайта, като например име на сайта, мото, имейл адрес, мисия, заглавна страница и др.

en: Control how Drupal deals with errors including 403/404 errors as well as PHP error reporting.
bg: Контролира начина, по който Друпал третира грешките, включително 403/404, както и съобщаването за PHP грешки.

en: Logging and alerts
bg: Водене на журнали и предупреждения

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Drupal's system events to different destination, such as syslog, database, email, ...etc.
bg: Настройки на модулите за водене на журнали и предупреждения. Различните модули могат да пренасочват резултата от Drupal системните събития към различни направления като системни журнали, база данни, мейл .... и др.

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
bg: Укажи на Drupal къде да съхранява качените файлове и какви права за достъп да имат.

en: Image toolkit
bg: Инструменти за изображения

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
bg: Избор на инструменти за изображения, ако сте инсталирали допълнителни такива

en: RSS publishing
bg: RSS публикации

en: Configure the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
bg: Определяне броя новини на канал и как ще се визуализират - със заглавие и резюме или в пълен текст.

en: Date and time
bg: Дата и час

en: Settings for how Drupal displays date and time, as well as the system's default timezone.
bg: Настройки за датата и часа в Друпал, както и системна часова зона по подразбиране.

en: Date and time lookup
bg: Преглед на дата и час

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
bg: Преминаване в технически режим за поддръжка и повторно публикуване в мрежата.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
bg: Активиране или деактивиране на статичните URL адреси.

en: Clean URL check
bg: Проверка за прости URL-и

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
bg: Доклад за състоянието и работата на сайта, както и списък на всички открити грешки.

en: Stores details about batches (processes that run in multiple HTTP requests).
bg: Записва детайли за процеси, които се изпълняват с няколко HTTP заявки.

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
bg: Версията на Вашата PHP инсталация е прекалено стара. Друпал изисква поне PHP %version.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
bg: <em>register_globals</em> са включени. Drupal изисква тази конфигурационна директива да бъде изключена. Вашият сайт може да бъде изложен на риск ако <em>register_globals</em> са включени. Ръководството на PHP съдържа инструкции <a href="http://php.net/configuration.changes"> за промяната на тези настройки</a>

en: Enabled ('@value')
bg: Активиран ('@value')

en: PHP memory limit
bg: PHP лимит на памет

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
bg: Помислете за увеличаване на PHP лимита на паметта до %memory_minimum_limit, за да избегнете евентуални грешки при инсталацията.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
bg: Помислете за увеличаване на PHP лимита на паметта до %memory_minimum_limit, за да избегнете евентуални грешки при обновяването.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
bg: В зависимост от конфигурацията, Drumal може да работи и с %memory_limit PHP лимит на паметта. Въпреки това е препоръчителен лимит от %memory_minimum_limit или повече, особено ако Вашия сайт използва допълнителни модули.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
bg: Увеличете лимита на паметта като редактирате memory_limit параметъра във файла %configuration-file и след това рестартирайте Вашия уеб сървър (или се свържете с вашия системен администратор или хостинг доставчик за съдействие).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
bg: Свържете се с Вашия системен администратор или хостинг доставчик за съдействие по увеличаването на PHP лимита на паметта.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
bg: Прегледайте <a href="@url">Drupal изискванията</a> за повече информация.

en: Not protected
bg: Незащитен

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
bg: Файлът %file не е защитен срещу модификации и по този начин е изложен на риск. Трябва да промените правата на файла, за да бъде защитен срещу запис.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
bg: За повече информация, вижте on-line ръководството за <a href="@cron-handbook">конфигуриране на cron задачи</a>.

en: Cron has not run. Please visit the <a href="@status">status report</a> for more information.
bg: Една или повече грешки бяха открити при инсталацията на Drupal. Проверете <a href="@status">доклада за състояние</a> за повече информация.

en: Cron has not run.
bg: Cron не беше стартиран.

en: Cron has not run recently.
bg: Cron не е бил стартиран скоро.

en: Cron maintenance tasks
bg: Cron задачи за поддръжка на сайта

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
bg: Можете да стартирате cron ръчно<a href="@cron">

en: The directory %directory is not writable.
bg: Директорията %directory е без права за запис.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
bg: Необходимо е да зададете правилната директория от <a href="@admin-file-system">страницата с настройките на файловата система</a> или да промените правата на текущата директория, за да бъде разрешено записването.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually, or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, please see INSTALL.txt or the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
bg: Опитът за автоматично създаване на директория беше неуспешен, вероятно поради проблем с правата. За да продължите с инсталацията на Drupal, създайте директорията и редактирайте правата ръчно или проверете дали инсталатора има права да създава директории автоматично. За повече информация, моля прочетете INSTALL.txt или <a href="@handbook_url">елетронното  ръководство</a>.

en: Writable (<em>public</em> download method)
bg: Разрешен за писане (<em>публичен</em> метод на сваляне)

en: Writable (<em>private</em> download method)
bg: Разрешен за писане (<em>скрит</em> метод на сваляне)

en: Database updates
bg: Обновяване база данни

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
bg: Някои модули имат нужда от инсталация на ъпдейти за схемата на базата данни. Моля, стартирайте <a href="@update">скрипта за обновяване на базата данни</a> незабавно.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
bg: Скрипта update.php е достъпен за всички,  без да е налична проверка за достъп, което води до риск за сигурността. Трябва да промените стойността за $update_free_access в settings.php на FALSE.

en: Access to update.php
bg: Достъп до update.php

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the update status module from the <a href="@module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information please read the <a href="@update">Update status handbook page</a>.
bg: Известията за обновления не са активирани. <strong>Препоръчително е</strong> да активирате модула за ъпдейт от <a href="@module">страницата за администриране на модули</a> с цел вашият сайт винаги да има най-новата версия на системата. За повече информация, моля прочетете <a href="@update">Update status страницата</a>.

en: Handles general site configuration for administrators.
bg: Управлява основната конфигурация на сайта, предназначена за администраторите.

en: The name for this vocabulary, e.g., <em>"Tags"</em>.
bg: Името на този речник. Например: <em>"Tags"</em>.

en: Instructions to present to the user when selecting terms, e.g., <em>"Enter a comma separated list of words"</em>.
bg: Инструкции които да бъдат показани на потребителя когато той избира термин. <em>"Въведете списък от думи, разделени със запетаи"</em>.

en: Select content types to categorize using this vocabulary.
bg: Изберете типовете съдържание, които да бъдат категоризирани с използване на този речник.

en: Terms are created by users when submitting posts by typing a comma separated list.
bg: Термините са създадени от потребители, когато изпратят публикации, чрез написването на списък, отделните елементи в който са разделени със запетаи.

en: Allows posts to have more than one term from this vocabulary (always true for tags).
bg: Позволява публикациите да имат повече от един термин от този речник (винаги 'истина' за tags).

en: At least one term in this vocabulary must be selected when submitting a post.
bg: Най-малко един термин в този речник трябва да бъде избран, когато се изпраща публикация.

en: Vocabularies are displayed in ascending order by weight.
bg: Речниците се показват във възходящ ред по важност.

en: Reset to alphabetical
bg: Възстанови стойностите по подразбиране

en: Add term to %vocabulary
bg: Добави термин към %vocabulary

en: A description of the term. To be displayed on taxonomy/term pages and RSS feeds.
bg: Описание на термина. Показва се в taxonomy/term страници и RSS канали.

en: Synonyms of this term, one synonym per line.
bg: Синоними на този термин, по един синоним на ред.

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
bg: Термините се показват в нарастващ ред по важност.

en: Weight value must be numeric.
bg: Стойността на теглото (weight) трябва да бъде число.

en: Set multiple term parents?
bg: Желаете термина да има множество основни термини

en: Adding multiple parents to a term will cause the %vocabulary vocabulary to look for multiple parents on every term. Because multiple parents are not supported when using the drag and drop outline interface, drag and drop will be disabled if you enable this option. If you choose to have multiple parents, you will only be able to set parents by using the term edit form.
bg: Добавянето на множество основни термини към даден термин, ще накара речника %vocabulary да потърси множество основни термини за всеки термин. Понеже множеството основни термини не се поддържат, когато се използва интерфейс влачи-и-пусни, интерфейса от този тип ще бъде деактивиран, ако вие активирате тази опция. Ако изберете да имате множество основни термини, ще можете да настройвате основни термини само от формата за редактиране на термин.

en: You may re-enable the drag and drop interface at any time by reducing multiple parents to a single parent for the terms in this vocabulary.
bg: Можете отново да активирате интерфейса влачи-и-пусни по всяко време, чрез редуциране на множеството основни термини до един основен термин за термините в този речник.

en: Set multiple parents
bg: Настройва множество основни термини

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
bg: Сигурни ли сте, че искате да върнете речника %title в началното положение на подредба по азбучен ред?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
bg: Връщането на речника в начално положение ще отмени всички дефинирани от потребителя подредби и ще сортира елементите по азбучен ред.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
bg: Връща речника %name в началното положение на подредба по азбучен ред.

en: Auto-throttle on anonymous users
bg: Автоматично регулиране при анонимни потребители

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 250 anonymous users online at once, enter '250' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on anonymous users. You can inspect the current number of anonymous users using the "Who's online" block.
bg: Регулирането при претоварване може да се активира автоматично, когато текущият брой на анонимни потребители, посещаващи сайта, надмине зададена стойност. Например, за да стартирате регулирането, когато на сайта има 250 анонимни потребители, въведете в това поле '250'. Оставете полето празно или въведете "0", ако не желаете автоматично регулиране при анонимни потребители. Може да проверите текущия брой анонимни потребители, използвайки блока "Кой е онлайн".

en: Auto-throttle on authenticated users
bg: Автоматично регулиране при регистрирани потребители

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of authenticated users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 50 registered users online at once, enter '50' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on authenticated users. You can inspect the current number of authenticated users using the "Who's online" block.
bg: Регулирането при претоварване може да се активира автоматично, когато текущият брой на регистрирани потребители надмине зададена стойност. Например, за да стартирате редуцирането, когато на сайта има 50 регистрирани потребители, въведете в това поле '50'. Оставете полето празно или въведете "0", ако не желаете автоматична редукция при регистрирани потребители. Можете да проверите текущия брой на регистрираните потребители в страничния блок "Кой е онлайн".

en: Auto-throttle probability limiter
bg: Автоматично регулиране с вероятностен ограничител

en: The auto-throttle probability limiter is an efficiency mechanism to statistically reduce the overhead of the auto-throttle. The limiter is expressed as a percentage of page views, so for example if set to the default of 10% we only perform the extra database queries to update the throttle status 1 out of every 10 page views. The busier your site, the lower you should set the limiter value.
bg: Автоматичното регулиране с вероятностен ограничител е ефективен механизъм за статистическо ограничаване на пропуснатото от автоматичното редуциране. Ограничителят представлява процент от преглежданите страници. Така например, ако е настроен по подразбиране на 10%, то сайтът дава допълнителна заявка към базата данни с цел да включи автоматичното регулиране веднъж на всеки 10 прегледани страници. Колкото е по натоварен Вашият сайт, толкова по-висока трябва да е стойността на ограничителя.

en: %value is not a valid auto-throttle setting. Please enter a positive numeric value.
bg: Стойността %value е невалидна като настройка за автоматично регулиране. Моля, изберете положителна числена стойност.

en: The throttle module provides a congestion control mechanism that automatically adjusts to a surge in incoming traffic. If your site is referenced by a popular website, or experiences a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. The throttle mechanism is utilized by modules to temporarily disable CPU-intensive functionality, increasing performance. For instance, via the throttle module, modules may choose to disable resource-intensive blocks or the code within the site theme may temporarily disable user pictures in posts.
bg: Модулът Throttle следи за претоварване на сайта и автоматично реагира при внезапно повишаване на трафика. Ако на сайта ви е линкнат от популярен портал или сте под DoS атака, сървърът ви ще се претовари. Throttle модълът действа като временно деактивира функционалност изискваща много процесорни ресурси. Например, някои блокове изискващи много ресурси за да се гнерират могат да бъдат деактивирани или могат да бъдат деактивирани потребителските снимки в техните публикации.

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous or authenticated users currently visiting the site exceeds a specified threshold.
bg: Лимитирането на трафика може да се активира автоматично когато броят на посетителите на сайта надвиши дадено число.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@throttle">Throttle module</a>.
bg: За повече информация, моля прочетете наръчника по конфигуриране на <a href="@throttle">Модула Throttle</a>.

en: The throttle module provides a congestion control mechanism that automatically adjusts to a surge in incoming traffic. If your site is referenced by a popular website, or experiences a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. The throttle mechanism is utilized by modules to temporarily disable CPU-intensive functionality, increasing performance.
bg: Модулът Throttle следи за претоварване на сайта и автоматично реагира при внезапно повишаване на трафика. Ако на сайта ви е линкнат от популярен портал или сте под DoS атака, сървърът ви ще се претовари. Throttle модълът действа като временно деактивира функционалност изискваща много процесорни ресурси. Например, някои блокове изискващи много ресурси за да се гнерират могат да бъдат деактивирани или могат да бъдат деактивирани потребителските снимки в техните публикации.

en: throttle
bg: регулиране

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
bg[0]: 1 потребител на сайта; регулирането активирано.
bg[1]: @count потребители на сайта; регулирането активирано.

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
bg[0]: 1 гост на сайта; регулирането активирано.
bg[1]: @count гости на сайта; регулирането активирано.

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
bg[0]: 1 гост на сайта; регулирането деактивирано.
bg[1]: @count гости на сайта; регулирането деактивирано.

en: Control how your site cuts out content during heavy load.
bg: Контролира кое съдържание се отстранява от Вашия сайт по време на претоврване.

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
bg: Управлява механизма за автоматично регулиране, за да се избегне претоварване на сървъра.

en: The tracker module displays the most recently added or updated content on your site, and provides user-level tracking to follow the contributions of particular authors.
bg: Модулът проследяване показва последните промени които са били направени в съдържанието на Вашия сайт, позволявайки на потребителите да проследят най-новите статии от определени автори.

en: The <em>Recent posts</em> page is available via a link in the navigation menu block and displays new and recently-updated content (including the content type, the title, the author's name, number of comments, and time of last update) in reverse chronological order. Posts are marked updated when changes occur in the text, or when new comments are added. To use the tracker module to follow a specific user's contributions, select the <em>Track</em> tab from the user's profile page.
bg: Страницата <em>Последни публикации</em> е достъпна чрез хипервръзка в навигационния меню блок и съдържа списък на новите и последно обновените публикации (включително типа съдържание, заглавие, име на автор, брой коментари и времето на последното обновяване) в обратен хронологичен ред. Дадена публикация се маркира като обновена, когато настъпят промени в текста или когато се добави коментар към нея. За да използвате модула проследяване да следва определени публикации на потребители, изберете раздел <em>Проследи</em> от профила на потребителя.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@tracker">Tracker module</a>.
bg: За повече информация, вижте online ръководството за <a href="@tracker">Модул проследяване</a>.

en: The content translation module allows content to be translated into different languages. Working with the <a href="@locale">locale module</a> (which manages enabled languages and provides translation for the site interface), the content translation module is key to creating and maintaining translated site content.
bg: Модула content translation позволява съдържанието да бъде превеждано на различни езици. Работейки заедно с <a href="@locale">locale модула</a> (който управлява наличните езикови файлове и предоставя превод на интерфейса на сайта), модула content translation е ключа към създаването и поддържането на превод на съдържанието на сайта.

en: Configuring content translation and translation-enabled content types:
bg: Конфигурира превода на съдържанието и типовете съдържание, които могат да бъдат превеждани:

en: Assign the <em>translate content</em> permission to the appropriate user roles at the <a href="@permissions">Permissions configuration page</a>.
bg: В страницата <a href="@permissions">Конфигуриране на разрешенията</a> може да се асоциира разрешението за <em>превеждане на съдържание</em> към съответната потребителска роля.

en: Add and enable desired languages at the <a href="@languages">Languages configuration page</a>.
bg: В страницата за <a href="@languages">Конфигуриране на езици</a> може да се добавят и активират желаните езици.

en: Determine which <a href="@content-types">content types</a> should support translation features. To enable translation support for a content type, edit the type and at the <em>Multilingual support</em> drop down, select <em>Enabled, with translation</em>. (<em>Multilingual support</em> is located within <em>Workflow settings</em>.) Be sure to save each content type after enabling multilingual support.
bg: Определя кои <a href="@content-types">типове съдържание</a> трябва да поддържат възможности за превод. За да активирате поддържаката на превод за даден тип съдържание, редактирайте типа и от падащото меню <em>Поддръжка на множество езици</em> (намира се в <em>Workflow настройки</em> ), изберете <em>Активирано, със превод</em>. След активиране на поддъжката на множество езици, се уверете се, че сте записали настройките на дадения тип съдържание.

en: Working with translation-enabled content types:
bg: Работещи със типовете съдържание, които могат да бъдат превеждани:

en: Use the <em>Language</em> drop down to select the appropriate language when creating or editing posts.
bg: Когато създавате или редактирате публикации, използвайте падащото меню <em>Езици</em>, за да подходящия език.

en: Provide new or edit current translations for existing posts via the <em>Translation</em> tab. Only visible while viewing a post as a user with the <em>translate content</em> permission, this tab allows translations to be added or edited using a specialized editing form that also displays the content being translated.
bg: Предоставя нов или редактира текущите преводи на същствуващи публикации през страницата <em>Превод</em>. Tази страница е видима само когато се преглежда публикация, притежаваща разрешение за <em>превод на съдържанието</em>. Тя позволява да бъдат добавяни или редактирани преводи, чрез използването на специална форма за редактиране, която показва едновременно преведения и непреведения текстове.

en: Update translations as needed, so that they accurately reflect changes in the content of the original post. The translation status flag provides a simple method for tracking outdated translations. After editing a post, for example, select the <em>Flag translations as outdated</em> check box to mark all of its translations as outdated and in need of revision. Individual translations may be marked for revision by selecting the <em>This translation needs to be updated</em> check box on the translation editing form.
bg: Обновява преводите, така, че направените промени да бъдат прецизно отразени в оригиналната публикация. Флага показващ състоянието на превода предоставя прост начин за проследяване на остарели преводи. Пример: след редактиране на публикация, отметнете чек бокса <em>Маркирай преводите като остарели</em>, за да обозначите всички нейни преводи като остарели и нуждаещи се от проверка. Отделни преводи могат да бъдат маркирани като нуждаещи се от проверка чрез отметка в чек бокса <em>Този превод има нужда от обновяване</em>, намиращ се във формата за редактиране на превод.

en: The <a href="@content-node">Content management administration page</a> displays the language of each post, and also allows filtering by language or translation status.
bg: Страницата <a href="@content-node">Администриране на управлението на съдържанието</a> показва езика на всяка публикация и позволява филтриране по език или по състояние на превода.

en: Use the <a href="@blocks">language switcher block</a> provided by locale module to allow users to select a language. If available, both the site interface and site content are presented in the language selected.
bg: Използвайте <a href="@blocks">блок за превключване на език</a>, предоставен от модула locale, за да разрешите на потребителите да избират езика. Ако този език е достъпен, и интрефейса и съдържанието на сайта се показват на избрания език.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@translation">Translation module</a>.
bg: За повече информация, моля прочетете наръчника за конфигуриране и персонализиране на <a href="@translation">Модул translation</a>.

en: Translations of a piece of content are managed with translation sets. Each translation set has one source post and any number of translations in any of the <a href="!languages">enabled languages</a>. All translations are tracked to be up to date or outdated based on whether the source post was modified significantly.
bg: Преводите на част от съдържание се управляват чрез преводни множества. Всяко такова множество притежава публикация източник и произволен брой преводи за всеки от <a href="!languages">активираните езици</a>. Всички преводи се проследяват, за да се определи дали да бъдат актуализирани или не, в зависимост от това, дали публикацията източник е променена значително.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
bg: Разрешава поддръжката на множество езици за този тип съдържание. Ако е активирана, към формата за редакция на съдържанието ще бъде добавено поле за избор на език, позволявайки ви да избирате от <a href="!languages">активираните езици</a>. Може също да активирате възможността за превод на дадения тип съдържание, което ще ви позволи да имате превод на всеки един от разрешените езици. Ако поддръжката не е активирана, новите публикации се записват на езика по подразбиране. Вече съществуващото съдържание няма да бъде засегнато от промяната на тази опция.

en: Translation settings
bg: Настройки на превода

en: Flag translations as outdated
bg: Маркирай преводите като неактуални

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
bg: Ако правите значителни промени, което означава, че този пост трябва да бъде обновен, можете да маркирате всички преводи на тази публикация като неактуални. Това няма да промени никое от другите свойства на публикация, като това дали са публикувани или не.

en: This translation needs to be updated
bg: Този превод има нужда от обновяване

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
bg: Когато тази опция е включена, превода има нужда от обновяване, защото източника (оригиналния текст) е бил променен. Изключете опцията, след като обновите превода.

en: translate content
bg: преведи съдържанието

en: Content translation
bg: Превод на съдържанието

en: Allows content to be translated into different languages.
bg: Позволява съдържанието да бъде преведено на различни езици.

en: Below you can assign actions to run during each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
bg: Тук можете да добавите действия, които да се изпълнят след всяко успешно  изпълнение на <a href="@cron">профилактични cron задачи</a>.

en: Unknown release date
bg: Непозната дата на версията

en: Unable to fetch any information about available new releases and updates.
bg: Не може да открие информация за налични нови версии и обновления.

en: Last checked: @time ago
bg: Последно проверен: преди @time

en: Last checked: never
bg: Последно проверен: никога

en: Includes: %includes
bg: Включва: %includes

en: Disabled modules
bg: Деактивирани модули

en: Disabled themes
bg: Деактивирани теми

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
bg: Моля посочете колко често да се прави автоматична проверка за нови версии на текущо инсталираните модули и теми.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
bg: Тук можете да откриете информация за налични обновления на всички инсталирани от Вас модули и теми. Имайте предвид, че всеки модул или тема представлява част от "проект", който може да има или да няма същото име, и също така в него могат да бъдат включени няколко модула или теми.

en: To extend the functionality or to change the look of your site, a number of contributed <a href="@modules">modules</a> and <a href="@themes">themes</a> are available.
bg: За да разширите функционалността на Вашият сайт и да промените изгледа му имате на разположение множество допълнителени <a href="@modules">модули</a> и <a href="@themes">теми</a>.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for information on installed modules and themes with new versions released.
bg: Отидете на <a href="@available_updates">страницата с обновления</a> за повече информация относно инсталираните модули и теми с излезли нови версии.

en: The Update status module periodically checks for new versions of your site's software (including contributed modules and themes), and alerts you to available updates.
bg: Модула за обновления проверява периодично за нови версии на софтуера на Вашият сайт (включително допълнителните модули и теми) и Ви известява за налични актуализации.

en: The <a href="@update-report">report of available updates</a> will alert you when new releases are available for download. You may configure options for update checking frequency and notifications at the <a href="@update-settings">Update status module settings page</a>.
bg: <a href="@update-report">Доклада за налични обновления</a> ще Ви извести когато има налични нови версии за сваляне. Можете да конфигурирате опциите за честота на проверките и известяванията на <a href="@update-settings">страницата с настройки на модула за обновления</a>.

en: Please note that in order to provide this information, anonymous usage statistics are sent to drupal.org. If desired, you may disable the Update status module from the <a href="@modules">module administration page</a>.
bg: Имайте предвид, че за да получите тази информация към drupal.org се изпраща анонимна статистическа информация за ползването. Ако желаете, можете да деактивирате модула за обновленията от <a href="@modules">страницата за администриране на модулите</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@update">Update status module</a>.
bg: За повече информация, моля прочетете наръчника за конфигуриране иперсонализиране на <a href="@update">модула за обновления</a>.

en: Module and theme update status
bg: Състояние на обновленията за модули и теми

en: No information is available about potential new releases for currently installed modules and themes. To check for updates, you may need to <a href="@run_cron">run cron</a> or you can <a href="@check_manually">check manually</a>. Please note that checking for available updates can take a long time, so please be patient.
bg: Няма налична информация за нови версии на инсталираните модули и теми. За да проверите за обновления можете да настроите <a href="@run_cron">cron</a> или да направите <a href="@check_manually">ръчна проверка</a>. Имайте предвид, че проверката за налични обновления може да отнеме време, така че бъдете тръпеливи.

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
bg: Има налични актуализации на сигурността на един или повече от Вашите модули или теми. За да повишите сигурността на вашия сървър трябва незабавно да актуализирате!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
bg: Има налични обновления за един или повече от Вашите модули или теми. За да сте сигурни в правилното функциониране на Вашия сайт, трябва да актуализирате софтуера възможно най-скоро.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
bg: Получаване на доклад за състоянието на актуализациите за инсталираните от Вас модули и теми.

en: Checks the status of available updates for Drupal and your installed modules and themes.
bg: Проверява състоянието на достъпните обновявания на Drupal и Вашите инсталирани теми и модули.

en: Display attached files when viewing a post.
bg: Покажи прикрепените файлове, докато се разглежда публикацията.

en: The upload module allows users to upload files to the site. The ability to upload files is important for members of a community who want to share work. It is also useful to administrators who want to keep uploaded files connected to posts.
bg: Ъплоуд модула (модулът за качване) позволява на потребителите да качват файлове на сайта. Възможността за качване на файлове е важна за участниците в общността, които искат да споделят работата си. Администраторите на сайтовете също имат полза от това когато искат да запазят качени файлове свързани със публикациите.

en: Users with the upload files permission can upload attachments to posts. Uploads may be enabled for specific content types on the content types settings page. Each user role can be customized to limit or control the file size of uploads, or the maximum dimension of image files.
bg: Потребители, които имат права за качване на файлове могат да прикрепят файлове към съдържанието. Ъплоуда може да бъде разрешен само за някои типове съдържание от страницата с настройки на типовете съдържание. На всеки вид потребител могат да бъдат зададени права да контроилира или ограничава размера на файловете за качване или максималните размери на изображения.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@upload">Upload module</a>.
bg: За повече информация, моля обърнете се към наръчника за конфигуриране и персонализиране на <a href="@upload">Модула за ъплоуд</a>.

en: Users with the <a href="@permissions">upload files permission</a> can upload attachments. Users with the <a href="@permissions">view uploaded files permission</a> can view uploaded attachments. You can choose which post types can take attachments on the <a href="@types">content types settings</a> page.
bg: Потребители с <a href="@permissions">права за качване</a> могат да качват прикачени файлове. Потребители с <a href="@permissions">права да разглеждат качените файлове</a> могат да разглеждат и теглят качените от другите файлове. Може да определите кой вид съдържание ще позволява прикачени файлове на страницата <a href="@types">настройки на типа съдържание</a>.

en: File uploads
bg: Качване на файл

en: Control how files may be attached to content.
bg: Котролира начина, по който файлове могат да се прикачат към съдържанието.

en: Allows users to upload and attach files to content.
bg: Позволява на потребителите да качват и добавят файлове към съдържанието.

en: User registration settings
bg: Настройки за регистрация на потребител

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
bg: Посетителите могат да създават акаунти, но се изисква одобрението на администратор.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
bg: Изисква потвърждение по имейл, когато посетител създава акаунт.

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
bg: Ако има отметка, от новите потребители ще се изисква да потвърдят техния e-mail адрес, преди да влязат в сайта, и ще им бъде предоставена парола, генерирана от системата. Ако няма отметка, потребителите ще влизат непосредствено след регистрацията и ще избират собствена парола при регистрация.

en: User registration guidelines
bg: Указания за регистриране

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
bg: Този текст се показва в горната част на формата за регистриране на потребител. Той ще е в помощ на Вашите потребители.

en: Drupal sends emails whenever new users register on your site, and optionally, may also notify users after other account actions. Using a simple set of content templates, notification e-mails can be customized to fit the specific needs of your site.
bg: Drupal изпраща e-mail-и, когато нови потребители се регистрират на Вашия сайт и по желание, може също така да уведомява потребителите за други действия с акаунтите. Чрез използване на комплект от темлейти, известявашите e-mail-и могат да се персонализират според нуждите на Вашия сайт.

en: Welcome, new user created by administrator
bg: Добре дошъл, нов потребител създаден от администратора

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
bg: Редактирай текста на e-mail съобщенията за добре дошъл на новите потребители, създадени от администратор.

en: Welcome, no approval required
bg: Добре дошъл, не се изисква одобрение

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
bg: Редактирай текста на e-mail съобщенията за добре дошъл на новите потребители, когато не се изисква одобрение от администратор.

en: Welcome, awaiting administrator approval
bg: Добре дошъл, изчакващ одобрение от администратор

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
bg: Редактирай текста на e-mail съобщенията за добре дошъл на новите потребители, когато се изисква одобрение от администратор.

en: Password recovery email
bg: Еmail за възстановяване на парола

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
bg: Редактирай e-mail съобщенията за потребителите заявили нова парола.

en: Account activation email
bg: Еmail за активиране на акаунт

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
bg: Активирайте и редактирайте e-mail съобщенията изпращани на потребителите при активиране на акаунт (когато администратор активира акаунт на вече регистриран потребител, на сайт със задължително одобрение от администратор).

en: Notify user when account is activated.
bg: Уведоми потребител при активация на акаунт.

en: Account blocked email
bg: Еmail за блокиране на акаунт

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
bg: Активирайте и редактирайте e-mail съобщенията изпращани на потребителите, когато акаунтът им е блокиран.

en: Notify user when account is blocked.
bg: Уведоми потребителя при блокиране на акаунта му.

en: Account deleted email
bg: Еmail за изтрит акаунт

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
bg: Активирайте и редактирайте e-mail съобщенията изпращани на потребителите, когато акаунтът им е изтрит.

en: Notify user when account is deleted.
bg: Уведоми потребител за изтрит акаунт.

en: Signature support
bg: Поддръжка подписи

en: Picture support
bg: Поддръжка на снимки

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
bg: Поддиректория на директорията %dir, където ще бъдат съхранявани снимките.

en: Picture maximum dimensions
bg: Максимален размер на снимката

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
bg: Максимален размер на снимката в пиксели

en: Picture maximum file size
bg: Максимален размер на файла

en: Maximum file size for pictures, in kB.
bg: Максимален размер на файла, до kB.

en: Picture guidelines
bg: Указания за снимката

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
bg: Този текст се показва във формата за качване на снимка като допълнение към стандартните указания. Той може да бъде от помощ за новите потребители.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
bg: Име за тази роля. Пример: "модератор", "редактор", "конструктор".

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
bg: Името %name вече съществува. Моля, изберете друго име.

en: The role has been renamed.
bg: Ролята беше преименувана.

en: The role has been deleted.
bg: Ролята беше изтрита.

en: Matches any number of characters, even zero characters
bg: Търси съвпадение на произволен брой символи

en: Matches exactly one character.
bg: Търси съвпадение на точно определен символ

en: The access rule has been saved.
bg: Правилото за достъп беше записано.

en: The access rule has been added.
bg: Правилото за достъп беше добавено.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
bg: Не сте въвели нищо. Моля, въведете някакви символи и опитайте отново.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
bg: Въведете потребителско име, за да проверите дали ще бъде отхвърлено или прието.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
bg: Въведете имейл адрес, за да проверите дали ще бъде отхвърлен или приет.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
bg: Въведете име на хост или IP адрес, за да проверите дали ще бъде отхвърлен или приет.

en: Check hostname
bg: Провери име на хост

en: The username %name is not allowed.
bg: Потребителското име %name не е разрешено.

en: The username %name is allowed.
bg: Потребителското име %name е разрешено.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
bg: Имейл адресът %mail не е разрешен.

en: The e-mail address %mail is allowed.
bg: Имейл адресът %mail е разрешен.

en: The hostname %host is not allowed.
bg: Хост %host не е разрешен.

en: The hostname %host is allowed.
bg: Хост %host е разрешен.

en: There are currently no access rules.
bg: В момента няма правила за достъпност.

en: E-mail new password
bg: Изпращане на нова парола по имейл

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
bg: Съжаляваме, %name не е разпознато като потребителско име или имейл адрес.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
bg: Допълнителни инструкции бяха изпратени на вашия имейл адрес.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да изтриете акунта %name?

en: All submissions made by this user will be attributed to the anonymous account. This action cannot be undone.
bg: Всичко публикувано от този потребител съобщение ще бъде маркирано като анонимно. Това действие не може да бъде отменено.

en: %name has been deleted.
bg: името %name беше изтрито.

en: You must enter a username.
bg: Трябва да въведете потребителско име.

en: The username cannot begin with a space.
bg: Потребителското име не може да започва с интервал.

en: The username cannot end with a space.
bg: Потребителското име не може да завършва с интервал.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
bg: Потребителското име не може да съдържа два последователни интервала.

en: The username contains an illegal character.
bg: Потребителското име съдържа невалиден символ.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
bg: Потребителското име %name е прекалено дълго: трябва да бъде %max символа или по-малко.

en: You must enter an e-mail address.
bg: Трябва да въведете валиден имейл адрес.

en: Who's online
bg: Кой е онлайн

en: User list length
bg: Дължина на списъка с потребители

en: Online users
bg: Потребители онлайн

en: Enter the password that accompanies your username.
bg: Въведете паролата, която съответства на Вашето потребителско име.

en: Signature settings
bg: Настройки подписи

en: Delete picture
bg: Изтрий снимка

en: Check this box to delete your current picture.
bg: Сложете отметка в тази кутия, за да изтриете вашата текуща снимка.

en: An administrator created an account for you at !site
bg: Администраторът създаде Ваш акаунт на !site

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
bg: !username,
    
    Администраторът на !site създаде Ваш акаунт. Можете да влезете в сайта чрез !login_uri, използвайки следните данни:
    
    потребителско име: !username
    парола: !password
    
    Можете да влезете и като копирате линка във вашия браузър:
    
    !login_url
    
    Този линк може да бъде използван еднократно.
    
     След като влезете, ще бъдете пренасочен към !edit_uri, където можете да промените паролата си.
    
    
    --  Екипът на !site

en: Account details for !username at !site (pending admin approval)
bg: Детайли на акунта на !username в !site (очаква одобрение на администратор)

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another e-mail containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  !site team
bg: !username,
    
    Благодарим ви, че се регистрирахте в !site. Вашата заявка за акаунт в момента чака за одобрение. След като бъде одобрена, ще получите друг e-mail, съдържащ информация за вход в сайта, за промяна на парола и други подробности.
    
    
    --  Екипът на !site

en: Replacement login information for !username at !site
bg: Възстановяване на данни за !username в сайта на !site

en: !username,
    
    A request to reset the password for your account has been made at !site.
    
    You may now log in to !uri_brief by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
bg: !username,
    
    Направена бе заявка за промяна на паролата на вашия акаунт в !site.
    
    Вие можете да влезете чрез !uri_brief или като копирате долния линк във Вашия браузър:
    
    !login_url
    
    Този линк може да се използва само еднократно. Той изтича след 24 часа и след това няма да е активен.
    
    След като влезете в сайта, ще бъдете пренасочени към към !edit_uri, където можете да промените паролата си.

en: Account details for !username at !site (approved)
bg: Детайли за акаунта !username в !site (одобрен)

en: !username,
    
    Your account at !site has been activated.
    
    You may now log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    Once you have set your own password, you will be able to log in to !login_uri in the future using:
    
    username: !username
bg: !username,
    
    Вашият акаунт в !site е активиран.
    
    Можете да влезете в сайта, като кликнете на долния линк или го копирате и вмъкнете във Вашия браузър:
    
    !login_url
    
    След като влезете, ще бъдете пренасочени към !edit_uri, където можете да промените паролата си.
    
    След като промените Вашата парола, ще можете за в бъдеще да влизате на !login_uri с:
    
    потребителско име: !username

en: Account details for !username at !site (blocked)
bg: Детайли за акаунта !username в !site (блокиран)

en: !username,
    
    Your account on !site has been blocked.
bg: !username,
    
    Вашият акаунт в !site е блокиран.

en: Account details for !username at !site (deleted)
bg: Детайли за акаунта !username в !site (изтрит)

en: !username,
    
    Your account on !site has been deleted.
bg: !username,
    
    Вашият акаунт в !site е изтрит.

en: Unblock the selected users
bg: Разблокирай избраните потребители

en: Block the selected users
bg: Блокирай избраните потребители

en: Delete the selected users
bg: Изтрий избраните потребители

en: The user module allows users to register, login, and log out. Users benefit from being able to sign on because it associates content they create with their account and allows various permissions to be set for their roles. The user module supports user roles which establish fine grained permissions allowing each role to do only what the administrator wants them to. Each user is assigned to one or more roles. By default there are two roles <em>anonymous</em> - a user who has not logged in, and <em>authenticated</em> a user who has signed up and who has been authorized.
bg: Потребителският модул позволява на потребителите да се регистрират, да се идентифицират и излизат от сайта. Предимството за регистрираните потребители, е че съдържанието, което те създават се асоциира със техния акаунт и може да се зададат различни права за достъп за техните роли. Потребителският модул позволява настройка на правата за достъп, така, че всяка роля може да прави само това, което администратора желае да прави. На всеки потребител се присвоява една или повече роли. По подразбиране има две роли: <em>анонимен</em> - потребител, който не се е идентифицирал, и <em>идентифициран</em> - потребител, който е с оторизиран достъп до сайта.

en: Users can use their own name or handle and can specify personal configuration settings through their individual <em>My account</em> page. Users must authenticate by supplying a local username and password or through their OpenID, an optional and secure method for logging into many websites with a single username and password. In some configurations, users may authenticate using a username and password from another Drupal site, or through some other site-specific mechanism.
bg: Потребителите могат да използват името си за да конфигурират някои лични настройки посредством тяхната лична страница - <em>Моят акаунт</em>. Потребителите трябва да се идентифицират с локално потребителско име и парола, или чрез тяхната OpenID, възможен и сигурен начин за регистрация в много уеб сайтове само с едно потребитеско име и парола. В някой конфигурации, потребителите могат да се идентифицират с име и парола от друг Drupal сайт или чрез специфичен за сайта механизъм.

en: A visitor accessing your website is assigned a unique ID, or session ID, which is stored in a cookie. The cookie does not contain personal information, but acts as a key to retrieve information from your site. Users should have cookies enabled in their web browser when using your site.
bg: Всеки посетител на Вашия сайт се асоциира с уникално ID, или ID за сесията, което се записва в cookie. Въпросното cookie не съдържа лична информация, но е един вид на ключ при получаването на информация от сайта. Потребителите трябва да са с активни cookies в техните браузъри, когато посещават Вашия сайт.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@user">User module</a>.
bg: За повече информация, вижте online ръководството за <a href="@user">Модул потребители</a>.

en: Drupal allows users to register, login, log out, maintain user profiles, etc. Users of the site may not use their own names to post content until they have signed up for a user account.
bg: Друпал дава възможност на потребителите да се регистрират, да влизат и излизат от сайта, да поддържат потребителски профили и т.н. Потребителите на сайта може и да не използват собствените си имена, за да публикуват съдържание, докато не регистрират собствен потребителски акаунт.

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
bg: Тази страница позволява администраторите да регистрират нови потребители. Потребителските имена и имейл адреси трябва да са уникални.

en: Set up username and e-mail address access rules for new <em>and</em> existing accounts (currently logged in accounts will not be logged out). If a username or e-mail address for an account matches any deny rule, but not an allow rule, then the account will not be allowed to be created or to log in. A host rule is effective for every page view, not just registrations.
bg: Създайте правила за достъпност на потребителско име според това дали е заето т или съответният имейл адрес. Ако потребителско име или имейл адрес присъстват в някое забранително правило за регистрация, акаунтът няма да бъде създаден. Главното правило е валидно за всеки преглед на страница, не само при регистрация.

en: Permissions let you control what users can do on your site. Each user role (defined on the <a href="@role">user roles page</a>) has its own set of permissions. For example, you could give users classified as "Administrators" permission to "administer nodes" but deny this power to ordinary, "authenticated" users. You can use permissions to reveal new features to privileged users (those with subscriptions, for example). Permissions also allow trusted users to share the administrative burden of running a busy site.
bg: Правата за достъп Ви позволяват да контролирате какво могат да правят потребителите на Вашия сайт. Всяка потребителска роля (дефинирана в <a href="@role">страницата за потребителски роли</a>) има собствен набор от права. Например можете да дадете на потребители, класифицирани като "Администратори", правото да "администрират възли", но да забраните това за обикновените потребители. Може да използвате правата за достъп, за да добавяте нови възможности за привилегированите потребители (тези с абонамент, например). Разрешенията също позволяват на суперадминистраторите да си поделят бремето по администрирането на силно натоварен сайт.

en: <p>Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined in <a href="@permissions">user permissions</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the <em>role names</em> of the various roles. To delete a role choose "edit".</p><p>By default, Drupal comes with two user roles:</p>
          <ul>
          <li>Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.</li>
          <li>Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.</li>
          </ul>
bg: <p>Ролите позволяват да направите детайлна настройка на сигурността и администрацията на Друпал. Всяка роля дефинира група потребители, които имат точно определени привилегии, както те са дефинирани в <a href="@permissions">права за достъп на потребителя</a>. Примерни роли: анонимен, регистриран, редактор, модератор, администратор и т.н. Тук ще дадете <em>имена</em> на различните роли. За да изтриете роля, изберете "редакция".</p><p>По подразбиране Друпал идва с две потребителски роли:</p>
          <ul>
          <li>Анонимен потребител: тази роля се използва за потребител, който няма потребителски акаунт или който не е логнат.</li>
          <li>Регистриран потребител: тази роля автоматично се присвоява на всички влезли в сайта потребители.</li>
          </ul>

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
bg: Въведете критерий за търсене ("*" може да замества част от текста), за да търсите за потребителско име или имейл адрес. Например, можете да търсите за  "br" и Drupal ще върне "brian", "brad", и "brenda@example.com".

en: Welcome to Drupal. You are now logged in as user #1, which gives you full control over your website.
bg: Добре дощли в Drupal. Вие сте със статут на потребител #1, което Ви осигурява пълен контрол над Вашия уеб сайт.

en: </p><p> Your password is <strong>%pass</strong>. You may change your password below.</p>
bg: </p><p> Вашата парола е <strong>%pass</strong>. Можете да промените Вашата парола по-долу.</p>

en: New external user: %name using module %module.
bg: Нов външен потребител: %user използващ модул %module.

en: Deleted user: %name %email.
bg: Изтрит потребител: %name %email.

en: administer permissions
bg: администрирай права

en: administer users
bg: администрира потребители

en: access user profiles
bg: достъп до потребителски профили

en: change own username
bg: промяна на собственото потребителско име

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, and user pictures.
bg: Конфигуриране режима на работа по подразбиране за потребителите, включително изискванията при регистрация, мейл адреси и снимки.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
bg: Определяне на достъпа до настройките на сайта чрез избор на права за съответните роли.

en: Edit role
bg: Редактиране на роля

en: Access rules
bg: Правила за достъпност

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
bg: Изброява и създава правила за забрана на определени потребителски имена, мейли и IP адреси.

en: Check rules
bg: Проверка на правилата

en: Manages the user registration and login system.
bg: Управлява регистрацията на потребителите и системата за достъп.

en: By !author at @date
bg: От !author на @date

en: Chameleon
bg: Хамелеон

en: Minimalist tabled theme with light colors.
bg: Минималистична таблична тема в светли тонове.

en: Marvin
bg: Марвин

en: Boxy tabled theme in all grays.
bg: Тема с таблици-кутии в сиво.

en: Garland
bg: Гренландски

en: Minnelli
bg: Минели

en: Skip navigation
bg: Пропусни навигацията

en: Pushbutton
bg: Пушбътън

en: Tabled, multi-column theme in blue and orange tones.
bg: Таблична, многоколонна тема в сини и оранжеви тонове.

en: book
bg: книга

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
bg: Това заглавие се появява, когато потребителя посочи изображението с мишката

en: URL to file
bg: URL на файла

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
bg: Вашият сървър не може да покаже протичането на процеса на трансфер на файла. Показването на този процес изисква PHP да бъде стартиран в  <em>mod_php</em>, а не чрез FastCGI.

en: Upload progress
bg: Прогрес на трансфера

en: The name of the site.
bg: Името на сайта.

en: Field name (a-z, 0-9, _)
bg: Име на поле (a-z, 0-9, _)

en: Field to share
bg: Поле за споделяне

en: Structure
bg: Структура

en: Administrator role
bg: Администраторска роля

en: No revision
bg: Няма версия

en: @number comments per page
bg: @number коментари на страница

en: E-mails
bg: Имейли

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
bg: Избраният файл  %filename не може да бъде качен. Само файлове съсследните разширения са разрешени: %extensions.
