ELMS (6.x-1.0-alpha9) - en to cs translation catalogue (6414 entries)

en: Focus
cs: Aktivní pole

en: Home
cs: Domů

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Images
cs: Obrázky

en: Previous
cs: Předchozí

en: Image !current of !total
cs: Obrázek !current z !total

en: Next
cs: Následující

en: user
cs: uživatel

en: select
cs: vybrat

en: Filter HTML tags
cs: Filtrovat HTML značky

en: Show on every page except the listed pages.
cs: Zobrazit na každé stránce, kromě vypsaných.

en: Show on only the listed pages.
cs: Zobrazit jen na vypsaných stránkách.

en: Pages
cs: Stránky

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Reset to defaults
cs: Obnovit výchozí nastavení

en: enabled
cs: zapnuto

en: enable
cs: povolit

en: delete
cs: smazat

en: title
cs: nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Administer
cs: Spravovat

en: Register
cs: Registrovat

en: Create a new user account.
cs: Vytvořit nový uživatelský účet.

en: Request new password via e-mail.
cs: Požádat o nové heslo prostřednictvím e-mailu.

en: Markup
cs: Značkování

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Email address
cs: E-mail

en: Private
cs: Soukromé

en: content
cs: obsah

en: Development
cs: Vývoj

en: Groups
cs: Skupiny

en: Is
cs: Je

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Replies
cs: Odpovědí

en: Closed
cs: Zavřená

en: Wrong username or password.
cs: Chybné uživatelské jméno nebo heslo.

en: Send invitation
cs: Poslat pozvánku

en: List
cs: Seznam

en: Subject
cs: Předmět

en: Send email
cs: Odeslat e-mail

en: closed
cs: zavřené

en: Actions
cs: Akce

en: disabled
cs: vypnuto

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Are you sure you want to join the group %title?
cs: Chcete se opravdu připojit ke skupině %title?

en: deny
cs: zakázat

en: Age
cs: Věk

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Delete group
cs: Smazat skupinu

en: Public
cs: Veřejná

en: Read more
cs: Číst dál

en: RSS feed
cs: RSS zdroj

en: more
cs: více

en: Invite friend
cs: Pozvat přítele

en: Create !type
cs: Vytvořit !type

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Access control
cs: Kontrola přístupu

en: Explanation or submission guidelines
cs: Vysvětlení nebo rady pro odeslání příspěvku

en: Visibility of posts
cs: Viditelnost příspěvků

en: New content subject
cs: Předmět nového obsahu

en: New content body
cs: Tělo nového obsahu

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Administration
cs: Administrace

en: footer
cs: patička

en: Comments
cs: Komentáře

en: Priority
cs: Priorita

en: More
cs: Více

en: not verified
cs: neověřeno

en: Action
cs: Akce

en: Last updated
cs: Poslední změna

en: On
cs: Zapnuto

en: new
cs: novinka

en: error
cs: chyba

en: Tags
cs: Štítky

en: Block title
cs: Nadpis bloku

en: The title of the block as shown to the user.
cs: Nadpis bloku zobrazený uživatelům.

en: Taxonomy
cs: Kategorie

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Blue Lagoon (Default)
cs: Blue Lagoon (výchozí)

en: Ash
cs: Ash (Popel)

en: Aquamarine
cs: Aquamarine (Akvamarín)

en: Belgian Chocolate
cs: Belgian Chocolate (Belgická čokoláda)

en: Citrus Blast
cs: Citrus Blast (Citrusový poryv)

en: Cold Day
cs: Cold Day (Studený den)

en: Greenbeam
cs: Greenbeam (Zelená vlna)

en: Mediterrano
cs: Mediterrano (Středozemní červená)

en: Mercury
cs: Mercury (Rtuť)

en: Nocturnal
cs: Nocturnal (Noční)

en: Olivia
cs: Olivia (Olivová zelená)

en: Pink Plastic
cs: Pink Plastic (Růžový plast)

en: Shiny Tomato
cs: Shiny Tomato (Zářivé rajče)

en: Teal Top
cs: Teal Top (Zelená myš)

en: Content types
cs: Typy obsahu

en: Categories
cs: Kategorie

en: Download
cs: Stáhnout

en: Version
cs: Verze

en: Go
cs: Přejít

en: view
cs: zobrazit

en: unpublished
cs: nezveřejněno

en: updated
cs: aktualizováno

en: Available variables are:
cs: Dostupné proměnné jsou:

en: Overview
cs: Přehled

en: all
cs: vše

en: File
cs: Soubor

en: Tag
cs: Štítek

en: File path
cs: Cesta souboru

en: Login
cs: Přihlásit se

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Release notes
cs: Poznámky k vydání

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Size
cs: Velikost

en: Links
cs: Odkazy

en: Search
cs: Hledat

en: Daily
cs: Denně

en: Weekly
cs: Týdně

en: None
cs: Žádné

en: Scheme
cs: Schéma

en: Display settings
cs: Nastavení zobrazení

en: default
cs: výchozí

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Number
cs: Číslo

en: Message
cs: Zpráva

en: Response
cs: Odpověď

en: No log messages available.
cs: Nejsou k dispozici žádné zprávy v logu.

en: Password
cs: Heslo

en: Block settings
cs: Nastavení bloku

en: Comment form
cs: Formulář pro posílání komentářů

en: User contact form
cs: Kontaktní formuláře pro jednotlivé uživatele

en: - None -
cs: - Nic -

en: Country
cs: Země

en: Place
cs: Místo

en: Weight
cs: Váha

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: North
cs: severní

en: East
cs: východní

en: South
cs: jižní

en: West
cs: Západní

en: Variable
cs: Proměnná

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Center
cs: Na střed

en: There are currently no posts in this category.
cs: V této kategorii nejsou žádné příspěvky.

en: Help text
cs: Text nápovědy

en: Types
cs: Typy

en: Hierarchy
cs: Hierarchie

en: Multiple
cs: Vícenásobná

en: Related terms
cs: Příbuzné termíny

en: Synonyms
cs: Synonyma

en: Multiple select
cs: Vícenásobný výběr

en: Required
cs: Povinné

en: root
cs: kořen

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Parents
cs: Rodiče

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
cs: Stránky na určené úrovni se seřadí nejprve podle váhy a poté podle názvu.

en: Depth
cs: Hloubka

en: none
cs: žádné

en: Category
cs: Kategorie

en: Add container
cs: Přidat kontejner

en: Settings
cs: Nastavení

en: Add category
cs: Přidat kategorii

en: Feed
cs: Zdroj

en: Name
cs: Jméno

en: edit container
cs: upravit kontejner

en: edit
cs: upravit

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: up
cs: o úroveň výš

en: Go to parent page
cs: Přejít na nadřazenou stránku

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Book
cs: Kniha

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: General settings
cs: Obecné nastavení

en: Description field
cs: Pole s popisem

en: settings
cs: nastavení

en: Back
cs: Zpět

en: Node ID
cs: ID uzlu

en: Field
cs: Pole

en: category
cs: kategorie

en: Outline
cs: Začlenit

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Session opened for %name.
cs: Začátek session pro uživatele %name.

en: Help
cs: Nápověda

en: username
cs: uživatel

en: Font Size
cs: Velikost písma

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: Default
cs: Výchozí

en: Summary
cs: Souhrn

en: Download PDF
cs: Stáhnout PDF

en: Display a PDF version of this page.
cs: Zobrazit PDF verzi této stránky.

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Open
cs: Otevřené

en: Blank
cs: Prázdná hodnota

en: Top
cs: Nahoru

en: Link Target
cs: Cíl odkazu

en: Small
cs: Malý

en: Large
cs: Velký

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: High
cs: Vysoká

en: Low
cs: Nízká

en: Clean up
cs: Vyčistit

en: Archives
cs: Archivy

en: Artist
cs: Umělec

en: Genre
cs: Žánr

en: Icon
cs: Ikona

en: Add new
cs: Přidat nový

en: Schedule
cs: Rozvrh

en: Time increment
cs: Časový přírůstek

en: Time
cs: Čas

en: Access
cs: Přístup

en: Add
cs: Přidat

en: remove
cs: odstranit

en: View
cs: Zobrazit

en: Length
cs: Délka

en: Format
cs: Formát

en: History
cs: Historie

en: The configuration options have been reset to their default values.
cs: Byly obnoveny výchozí hodnoty nastavení.

en: Path
cs: Cesta

en: Dimensions
cs: Rozměry

en: Filename
cs: Název souboru

en: Vocabularies
cs: Slovníky

en: Modules
cs: Moduly

en: Clear index
cs: Vyčistit index

en: edit forum
cs: upravit fórum

en: Forum name
cs: Název fóra

en: forum
cs: fórum

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
cs: Opravdu smazat fórum %name?

en: The forum %term and all sub-forums and associated posts have been deleted.
cs: Fórum %term, všechna podřízená fóra a příspěvky byly odstraněny.

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
cs: forum: odstraněno %term, všechna podřízená fóra a příspěvky

en: key
cs: klíč

en: link
cs: odkaz

en: Anchor
cs: Ukotvení

en: Placeholder tokens
cs: Nahrazující tokeny

en: Display
cs: Zobrazit

en: Node type
cs: Typ uzlu

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: results
cs: výsledky

en: search
cs: vyhledávání

en: Core - optional
cs: Jádro - nepovinné

en: Feed URL
cs: URL zdroje

en: Teaser
cs: Úvodník

en: never
cs: nikdy

en: Notes
cs: Poznámky

en: The username %name does not exist.
cs: Uživatelské jméno %name neexistuje.

en: mail
cs: pošta

en: Add item
cs: Přidat položku

en: @type
cs: Typ

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: actions
cs: akce

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: style
cs: styl

en: aggregator
cs: agregátor

en: read more
cs: číst dál

en: Update interval
cs: Interval obnovy

en: The fully-qualified URL of the feed.
cs: Plně kvalifikované URL zdroje.

en: Add forum
cs: Přidat fórum

en: path
cs: cesta

en: Add term
cs: Přidat termín

en: Screenshot for %theme theme
cs: Ukázka tématu vzhledu %theme

en: no screenshot
cs: bez ukázky

en: Display mode
cs: Režim zobrazení

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Access log settings
cs: Nastavení logu přístupů

en: Enable access log
cs: Povolit log přístupů

en: Discard access logs older than
cs: Zahodit logy starší než

en: Preview comment
cs: Náhled komentáře

en: <none>
cs: <žádné>

en: Component
cs: Komponenta

en: Last month
cs: Minulý měsíc

en: Unassign
cs: Odstranit

en: Please contact the site administrator.
cs: Kontaktujte prosím administrátora webu.

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Advanced search
cs: Pokročilé vyhledávání

en: You are not authorized to access this page.
cs: Nemáte oprávnění přistupovat na tuto stránku.

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Attachment
cs: Příloha

en: Settings for @role
cs: Nastavení pro @role

en: Permitted file extensions
cs: Povolené přípony souborů

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
cs: Přípony souborů, které může tato role nahrávat. Přípony oddělte mezerou a nezadávejte tečku.

en: n/a
cs: není

en: Upload
cs: Nahrát

en: Picture
cs: Obrázek

en: Upload image
cs: Nahrát obrázek

en: Paths
cs: Cesty

en: The following placeholder tokens can be used in both paths and titles. When used in a path or title, they will be replaced with the appropriate values.
cs: V cestě i názvu lze použít následující zástupné tokeny (slova) , které  budou nahrazeny příslušnými hodnotami.

en: type
cs: typ

en: Mail
cs: E-mail

en:  in
cs:  v

en: Before
cs: Před

en: After
cs: Po

en: Database type
cs: Typ databáze

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: action
cs: akce

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Configure
cs: Nastavení

en: Email
cs: E-mail

en: Default Settings
cs: Výchozí nastavení

en: Check
cs: Šek

en: Files
cs: Soubory

en: file
cs: soubor

en: status
cs: stav

en: Email Address
cs: E-mailová adresa

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Error
cs: Chyba

en: Options
cs: Možnosti

en: Contact
cs: Kontakt

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Node
cs: Uzly

en: Sent email to %recipient
cs: Poslán e-mail na adresu %recipient

en: Unable to send email to %recipient
cs: Nebylo možné poslat e-mail na adresu %recipient

en: The subject of the message.
cs: Předmět zprávy.

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Create
cs: Vytvořit

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Advanced Settings
cs: Rozšířené nastavení

en: Include
cs: Zahrnout

en: Exclude
cs: Vyloučit

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Vertical
cs: Svislý

en: Are you sure you want to delete %title?
cs: Určitě odstranit %title?

en: Optional Title
cs: Nepovinný název

en: Required Title
cs: Vyžadován název

en: No Title
cs: Žádný název

en: Link Title
cs: Název odkazu

en: URL Display Cutoff
cs: Ořiznutí zobrazené URL adresy

en: If the user does not include a title for this link, the URL will be used as the title. When should the link title be trimmed and finished with an elipsis (&hellip;)? Leave blank for no limit.
cs: Pokud uživatel nevyplní název odkazu, použije se místo něj URL odkazu. Uveďte, kde se má název odkazu oříznout a zakončit výpustkem (&hellip;)? Pokud ponecháte pole prázdné, délka nebude omezena.

en: Default (no target attribute)
cs: Výchozí (prázdný atribut target)

en: Open link in window root
cs: Otevřít odkaz v tomto okně

en: Open link in new window
cs: Otevřít odkaz v novém okně

en: Allow the user to choose
cs: Povolit výběr uživateli

en: Additional CSS Class
cs: CSS třída navíc

en: Not a valid URL.
cs: Neplatná URL adresa.

en: Titles are required for all links.
cs: Názvy jsou povinné pro všechny odkazy.

en: Open URL in a New Window
cs: Otevřít URL v novém okně

en: Defines simple link field types.
cs: Umožňuje definovat jednoduché typy polí pro odkaz.

en: Save categories
cs: Uložit kategorie

en: term
cs: podmínka

en: Content management
cs: Správa obsahu

en: Menu item
cs: Položka menu

en: Expanded
cs: Rozbaleno

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
cs: Cesta, na kterou tato položka menu odkazuje. Může to být interní Drupal cesta, např. %add-node, nebo externí URL, např. %drupal. Pro úvodní stránku zadejte %front.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
cs: Pokud toto pole zaškrtnete a tato položka menu má potomky, zobrazí se vždy rozbalená.

en: Parent item
cs: Nadřazená položka

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
cs: Volitelné. V nabídce se těžší položky propadnou dolů a lehčí se umístí výše.

en: Question
cs: Otázka

en: Answer
cs: Odpověď

en: Add child page
cs: Přidat svázanou stranu

en: Printer-friendly version
cs: Verze pro tisk

en: Update options
cs: Nastavení aktualizace

en: Remove from outline
cs: Odstranit z osnovy

en: Unknown export format.
cs: Neznámý typ formátu exportu.

en: All
cs: Vše

en: Access log
cs: Log přístupů

en: Active
cs: Aktivní

en: Done
cs: Hotovo

en: Points
cs: Body

en: Post
cs: Příspěvek

en: Last post
cs: Poslední

en: Access denied
cs: Přístup byl zamítnut

en: Submitted
cs: Odesláno

en: Year
cs: Rok

en: Date format
cs: Formát data

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Page title
cs: Název stránky

en: Block
cs: Blok

en: Add block
cs: Přidat blok

en: Override title
cs: Přepsat název

en: CSS class
cs: CSS třída

en: Display links
cs: Zobrazit odkazy

en: View type
cs: Typ pohledu

en: Page
cs: Stránka

en: View arguments
cs: Views argumenty

en: Bottom
cs: Dole

en: 1 hour | @count hours
cs[0]: 1 hodina
cs[1]: @count hodiny
cs[2]: @count hodin

en: 1 day | @count days
cs[0]: 1 den
cs[1]: @count dny
cs[2]: @count dnů

en: Configuration saved.
cs: Nastavení uloženo.

en: Node links
cs: Odkazy na uzly

en: Taxonomy terms
cs: Termíny taxonomie

en: User picture
cs: Obrázek uživatele

en: Submission information
cs: Informace o odeslání

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Footer message
cs: Patička

en: Mission
cs: Cíle

en: Search box
cs: Vyhledávací box

en: Site name
cs: Název webu

en: Site slogan
cs: Slogan webu

en: Node types
cs: Typy obsahu

en: User settings
cs: Uživatelské nastavení

en: Public registrations
cs: Veřejná registrace

en: Only site administrators can create new user accounts.
cs: Nové účty mohou vytvářet jen administrátoři.

en: Database
cs: databáze

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Off
cs: Vypnuto

en: Host
cs: Hostitel

en: Allowed
cs: Povoleno

en: Available updates
cs: Dostupné aktualizace

en: Manual update check
cs: Ruční kontrola aktualizací

en: Always
cs: Vždy

en: Never
cs: Nikdy

en: Check manually
cs: Zjistit ručně

en: Up to date
cs: Aktuální

en: Update available
cs: Dostupná aktualizace

en: Drupal core update status
cs: Stav aktualizací jádra Drupalu

en: Out of date
cs: Zastaralý

en: Update status
cs: Status aktualizace

en: Header
cs: Hlavička

en: Left sidebar
cs: Levý boční panel

en: Right sidebar
cs: Pravý boční panel

en: Footer
cs: Patička

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
cs: Položku menu lze upravit a nastavit pouze po povolení modulu menu na <a href="@modules-page">stránce modulů</a>.

en: Recipients
cs: Příjemci

en: Selected
cs: Vybráno

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
cs: Nastavte na <em>Ano</em>, pokud chcete tuto kategorii implicitně vybrat.

en: You must enter a category.
cs: Je třeba zadat kategorii.

en: You must enter one or more recipients.
cs: Je třeba zadat příjemce

en: Category %category has been added.
cs: Kategorie %category byla přidána.

en: Category %category has been updated.
cs: Kategorie %category byla aktualizována.

en: Are you sure you want to delete %category?
cs: Určitě chcete smazat %category?

en: Category %category has been deleted.
cs: Kategorie %category byla smazána.

en: Hourly threshold
cs: Hodinový limit

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
cs: Nemůžete poslat více než %number zpráv za hodinu. Zkuste to později.

en: Your name
cs: Vaše jméno

en: Your e-mail address
cs: Vaše e-mailová adresa

en: Send e-mail
cs: Poslat e-mail

en: You must select a valid category.
cs: Je třeba vybrat platnou kategorii.

en: You must enter a valid e-mail address.
cs: Je třeba zadat platnou e-mailovou adresu.

en: To
cs: Komu

en: From
cs: Od

en: Aggregator category
cs: Kategorie agregátoru

en: Aggregator feed
cs: Zdroj agregátoru

en: Feed title
cs: Nadpis zdroje

en: Aggregator item
cs: Položka agregátoru

en: Source URL
cs: URL zdroje

en: Custom
cs: Vlastní

en: Throttle
cs: Urychlení

en: Visibility
cs: Viditelnost

en: Roles
cs: Role

en: Comment
cs: Komentář

en: Hostname
cs: Hostitel

en: Published
cs: Vydáno

en: Input format
cs: Formát vstupu

en: Signature
cs: Podpis

en: Filter
cs: Filtr

en: Location
cs: Místo

en: Locale
cs: Lokalizace

en: Title field label
cs: Popisek pole nadpis

en: Body field label
cs: Nadpis pole ‚obsah‘

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Sticky at top of lists
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Revisions
cs: Revize

en: Log message
cs: Zpráva do logu

en: Poll duration
cs: Trvání ankety

en: Poll choices
cs: Volby u hlasování

en: Explanation
cs: Vysvětlení

en: Selection options
cs: Možnosti výběru

en: File ID
cs: ID souboru

en: File name
cs: Název souboru

en: File MIME type
cs: MIME typ souboru

en: Node revision ID
cs: ID revize uzlu

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Vocabulary ID
cs: ID slovníku

en: Vocabulary name
cs: Název slovníku

en: Term
cs: Termín

en: Term ID
cs: ID termínu

en: Term name
cs: Název termínu

en: Role name
cs: Název role

en: E-mail address
cs: E-mailová adresa

en: Theme configuration
cs: Nastavení tématu vzhledu

en: Last access
cs: Poslední přístup

en: Last login
cs: Poslední přihlášení

en: Time zone
cs: Časová zóna

en: Severity
cs: Vážnost

en: Content field
cs: Pole obsahu

en: Field name
cs: Název pole

en: Field type
cs: Typ pole

en: Global settings
cs: Globální nastavení

en: Fields
cs: Pole

en: Widget type
cs: Typ widgetu

en: Is not
cs: Není

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Does not contain
cs: Neobsahuje

en: Is less than
cs: Je menší než

en: Is less than or equal to
cs: Je menší nebo rovno

en: Is equal to
cs: Je rovno

en: Is greater than or equal to
cs: Je větší nebo rovno

en: Is greater than
cs: Je větší než

en: Is not equal to
cs: Není rovno

en: Vote
cs: Hlasovat

en: Count
cs: Počet

en: Overridden
cs: Překryto

en: Add action
cs: Přidat akci

en: Conditions
cs: Podmínky

en: Add a condition
cs: Přidat podmínku

en: RSS - blogs
cs: RSS - blogy

en: Number of rows
cs: Počet řádků

en: Search settings
cs: Nastavení vyhledávání

en: Mode
cs: Režim

en: Normal
cs: Normální

en: Warning
cs: Varování

en: blocked
cs: blokován

en: active
cs: aktivní

en: OPML feed
cs: OPML zdroj

en: configure
cs: nastavení

en: Number of news items in block
cs: Počet položek v bloku

en: View this feed's recent news.
cs: Zobrazit nejnovější zprávy kanálu.

en: View this category's recent news.
cs: Zobrazit nejnovější zprávy kategorie.

en: Feed overview
cs: Náhled zdroje

en: Items
cs: Položky

en: Last update
cs: Poslední obnova

en: Next update
cs: Další obnova

en: %time ago
cs: před %time

en: %time left
cs: Zbývá: %time

en: remove items
cs: odstranit položky

en: update items
cs: obnovit položky

en: Category overview
cs: Náhled kategorie

en: Categorize
cs: Kategorizovat

en: You are not allowed to categorize this feed item.
cs: Nemáte oprávnění zařadit položku tohoto zdroje.

en: The categories have been saved.
cs: Kategorie byly uloženy.

en: Updated:
cs: Aktualizace:

en: blog it
cs: blogovat

en: Comment on this news item in your personal blog.
cs: Okomentujte tuto zprávu ve svém osobním blogu.

en: %age old
cs: %age starý

en: %ago ago
cs: %ago zpět

en: Nodes
cs: Uzly

en: Authored by
cs: Autor

en: Items shown in sources and categories pages
cs: Položky zobrazené na stránkách kategorií a zdrojů

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
cs: Zdroj s URL %url již existuje. Je třeba zvolit jiný název.

en: The feed %feed has been updated.
cs: Zdroj %feed byl aktualizován.

en: Feed %feed deleted.
cs: Zdroj %feed byl smazán.

en: The feed %feed has been deleted.
cs: Zdroj %feed byl smazán.

en: Feed %feed added.
cs: Zdroj %feed přidán.

en: The feed %feed has been added.
cs: Zdroj %feed byl přidán.

en: Delete all
cs: Smazat vše

en: The news items from %site have been removed.
cs: Zprávy z %site byly odstraněny.

en: administer news feeds
cs: administrace zpráv

en: access news feeds
cs: přístup ke zprávám

en: User Interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Node Type
cs: Typ uzlu

en: Node Title
cs: Nadpis uzlu

en: Sort order
cs: Pořadí

en: Up
cs: Nahoru

en: Performance
cs: Výkon

en: Read full article to view attachments.
cs: Pro zobrazení příloh si přečtěte celý článek.

en: 1 attachment | @count attachments
cs[0]: @count příloha
cs[1]: @count přílohy
cs[2]: @count příloh

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: This field is required.
cs: Toto pole je vyžadováno.

en: Textfield
cs: Textové pole

en: Display options
cs: Možnosti zobrazení

en: Range
cs: Rozsah

en: Medium
cs: Střední

en: download
cs: stažení

en: Media
cs: Média

en: Sortable
cs: Lze řadit

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Caching
cs: Mezipaměť

en: Start Date
cs: Datum začátku

en: Month
cs: Měsíc

en: Details
cs: Detaily

en: Last reply
cs: Poslední

en: Prev
cs: Předchozí

en: System
cs: Systém

en: Domain
cs: Doména

en: Amount
cs: Částka

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: State
cs: Stav

en: Terms
cs: Podmínky

en: email
cs: e-mail

en: Send
cs: Poslat

en: Serial
cs: Sériové číslo

en: Code
cs: Kód

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: No posts available.
cs: Nejsou k dispozici žádné příspěvky.

en: Recipient
cs: Příjemce

en: By
cs: Od

en: Frequency
cs: Frekvence

en: Add a role to the selected users
cs: Přidat vybraným uživatelům roli

en: Remove a role from the selected users
cs: Odebrat vybraným uživatelům roli

en: help page
cs: stránka nápovědy

en: security
cs: bezpečnost

en: Group name
cs: Název skupiny

en: node
cs: uzel

en: General
cs: Obecné

en: browse
cs: procházet

en: Time limit
cs: Časový limit

en: Calendar
cs: Kalendář

en: group
cs: skupina

en: Method
cs: Metoda

en: Recent posts
cs: Poslední příspěvky

en: Namibia
cs: Namibie

en: Iran
cs: Irán

en: New Zealand
cs: Nový Zéland

en: Cuba
cs: Kuba

en: Brazil
cs: Brazílie

en: Africa/Algiers
cs: Afrika/Alžír

en: Africa/Bangui
cs: Afrika/Bangui

en: Africa/Blantyre
cs: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
cs: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
cs: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
cs: Afrika/Káhira

en: Africa/Ceuta
cs: Afrika/Ceuta

en: Africa/Djibouti
cs: Afrika/Džíbútí

en: Africa/Douala
cs: Afrika/Douala

en: America/Aruba
cs: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
cs: Amerika/Asunción

en: America/Barbados
cs: Amerika/Barbados

en: America/Belem
cs: Amerika/Belem

en: America/Boa_Vista
cs: America/Boa Vista

en: America/Buenos_Aires
cs: America/Buenos Aires

en: America/Cambridge_Bay
cs: America/Cambridge Bay

en: America/Costa_Rica
cs: America/Costa Rica

en: America/Dawson_Creek
cs: America/Dawson Creek

en: America/El_Salvador
cs: America/El Salvador

en: America/Fort_Wayne
cs: America/Fort Wayne

en: America/Goose_Bay
cs: America/Goose Bay

en: America/Grand_Turk
cs: America/Grand Turk

en: America/Knox_IN
cs: America/Knox IN

en: America/La_Paz
cs: America/La Paz

en: America/Los_Angeles
cs: America/Los Angeles

en: America/Mexico_City
cs: America/Mexico City

en: America/New_York
cs: America/New York

en: America/Port_of_Spain
cs: America/Port of Spain

en: America/Porto_Acre
cs: America/Porto Acre

en: America/Porto_Velho
cs: America/Porto Velho

en: America/Puerto_Rico
cs: America/Puerto Rico

en: America/Rainy_River
cs: America/Rainy River

en: America/Rankin_Inlet
cs: America/Rankin Inlet

en: America/Rio_Branco
cs: America/Rio Branco

en: America/Santo_Domingo
cs: America/Santo Domingo

en: America/Sao_Paulo
cs: America/Sao Paulo

en: America/St_Johns
cs: America/St Johns

en: America/St_Kitts
cs: America/St Kitts

en: America/St_Lucia
cs: America/St Lucia

en: America/St_Thomas
cs: America/St Thomas

en: America/St_Vincent
cs: America/St Vincent

en: America/Swift_Current
cs: America/Swift Current

en: America/Thunder_Bay
cs: America/Thunder Bay

en: Antarctica/South_Pole
cs: Antarctica/South Pole

en: Asia/Kuala_Lumpur
cs: Asia/Kuala Lumpur

en: Asia/Phnom_Penh
cs: Asia/Phnom Penh

en: Asia/Tel_Aviv
cs: Asia/Tel Aviv

en: Asia/Ujung_Pandang
cs: Asia/Ujung Pandang

en: Asia/Ulan_Bator
cs: Asia/Ulan Bator

en: Atlantic/Azores
cs: Atlantik/Azory

en: Atlantic/Bermuda
cs: Atlantik/Bermudy

en: Atlantic/Cape_Verde
cs: Atlantic/Cape Verde

en: Atlantic/Jan_Mayen
cs: Atlantic/Jan Mayen

en: Atlantic/South_Georgia
cs: Atlantic/South Georgia

en: Australia/Broken_Hill
cs: Australia/Broken Hill

en: Australia/Lord_Howe
cs: Australia/Lord Howe

en: Europe/San_Marino
cs: Europe/San Marino

en: Jamaica
cs: Jamajka

en: Japan
cs: Japonsko

en: Libya
cs: Libie

en: Pacific/Pago_Pago
cs: Pacific/Pago Pago

en: Pacific/Port_Moresby
cs: Pacific/Port Moresby

en: Poland
cs: Polsko

en: Portugal
cs: Portugalsko

en: Singapore
cs: Singapur

en: Turkey
cs: Turecko

en: Week
cs: Týden

en: Day
cs: Den

en: Table
cs: Tabulka

en: here
cs: zde

en: Start
cs: Začátek

en: Mon
cs: Po

en: Tue
cs: Út

en: Wed
cs: St

en: Thu
cs: Čt

en: Fri
cs: Pá

en: Sat
cs: So

en: Sun
cs: Ne

en: May
cs: Kvě

en: Now
cs: Nyní

en: Start date
cs: Datum začátku

en: End date
cs: Datum konce

en: The name of the menu the node belongs to.
cs: Název menu, do kterého uzel patří.

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
cs: Výchozí šablona pro cestu (aplikována na všechny slovníky s nevyplněnou šablonou níže)

en: Pattern for all %vocab-name paths
cs: Šablona pro všechny cesty %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
cs: Šablona pro diskusní fóra a kontejnery diskusních fór

en: Generate aliases for all existing forums and forum containers which do not already have aliases.
cs: Generovat aliasy pro všechna existující diskusní fóra a kontejnery diskusních fór, které zatím žádné aliasy nemají.

en: Bulk update of forums and forum containers completed, one alias generated. | Bulk update of forums and forum containers completed, @count aliases generated.
cs[0]: Hromadná úprava diskusních fór a kontejnerů diskusních fór, 1 alias byl vygenerován.
cs[1]: Hromadná úprava diskusních fór a kontejnerů diskusních fór, @count aliasy byly vygenerovány.
cs[2]: Hromadná úprava diskusních fór a kontejnerů diskusních fór, @count aliasů bylo vygenerováno.

en: Pattern for user account page paths
cs: Šablona pro cesty k uživatelských účtům

en: Pattern for blog page paths
cs: Šablona pro cesty k blogům

en: Pattern for user-tracker page paths
cs: Šablona pro user-tracker cesty

en: Verbose
cs: Detailní výpis

en: Display alias changes (except during bulk updates).
cs: Zobrazuje změny cest (kromě hromadných změn)

en: Replace by separator
cs: Nahradit za oddělovač

en: Maximum alias length
cs: Maximální délka aliasu

en: Maximum component length
cs: Maximální délka komponentu

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
cs: Maximální délka komponenty v aliasu (např. [title]). Doporučeno je 100. Pro více informací se podívejte na <a href="@paathauto-help">nápovědu k pathauto</a>.

en: Update action
cs: Nastavení aktualizace

en: What should pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
cs: Co má Pathauto dělat, pokud narazí na obsah, který již má vytvořený alias?

en: administer pathauto
cs: administrovat pathauto

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
cs: Umožňuje modulům automaticky generovat aliasy pro obsah.

en: Forum
cs: Fórum

en: !time ago
cs: !time zpět

en: Other
cs: Jiné

en: Backup
cs: Zálohování

en: General Settings
cs: Obecné nastavení

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Text color
cs: Barva textu

en: Navigation
cs: Navigace

en: Basic
cs: Základní

en: Color
cs: Barvy

en: Logo URL
cs: URL loga

en: Repeat
cs: Opakovat

en: Link URL
cs: URL odkazu

en: Theme-specific settings
cs: Nastavení pro téma vzhledu

en: These settings only exist for the %theme theme and all the styles based on it.
cs: Toto nastavení existuje pouze pro téma vzhledu %theme a všechny styly založené na něm.

en: access content
cs: zobrazit obsah

en: List type
cs: Typ seznamu

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: Allow
cs: Povolit

en: Deny
cs: Zakázat

en: Signatures
cs: Podpisy

en: User login
cs: Přihlášení

en: Log in
cs: Přihlásit se

en: Updated URL for feed %title to %url.
cs: Aktualizace URL pro zdroj %title na %url.

en: Link text
cs: Text odkazu

en: Jump to the first comment of this posting.
cs: Skočit na první komentář tohoto příspěvku.

en: Jump to the first new comment of this posting.
cs: Skočit na první nový komentář tohoto příspěvku.

en: Add new comment
cs: Přidat komentář

en: Add a new comment to this page.
cs: Přidat komentář k této stránce.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
cs: Podělte se o své myšlenky a názory k tomuto příspěvku.

en: No terms available.
cs: Nejsou k dispozici termíny.

en: Destination
cs: Cíl

en: String
cs: Řetězec

en: Users
cs: Uživatelé

en: Not installed
cs: Nenainstalován

en: Minimum cache lifetime
cs: Minimální životnost cache

en: Referrer
cs: Odkazující stránka

en: Exists
cs: Existuje

en: 1 vote | @count votes
cs[0]: @count hlas
cs[1]: @count hlasy
cs[2]: @count hlasů

en: Site maintenance
cs: Údržba webu

en: Off-line
cs: Offline

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
cs: Při nastavení „Online“ mohou všichni návštěvníci normálně procházet Váš web. Když nastavíte „Offline“, mají k webu přístup jen uživatelé s oprávněním „administrace nastavení“, aby provedli údržbu. Ostatní návštěvníci uvidí jen zprávu o nepřístupnosti webu. Autorizovaní uživatelé se mohou v „offline“ režimu přihlásit pomocí stránky <a href="@user-login">přihlášení</a>.

en: Site off-line message
cs: Zpráva o nepřístupnosti webu

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
cs: Na @site momentálně probíhá údržba. Zakrátko by měl být web opět v provozu. Děkujeme vám za trpělivost.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
cs: Zpráva, která se zobrazuje návštěvníkům, když je web offline.

en: Default front page
cs: Výchozí titulní strana

en: Top pages
cs: Nejnavštěvovanější stránky

en: Both
cs: Obojí

en: Last
cs: Poslední

en: Filtered text (user selects input format)
cs: Filtrovaný text (formát vstupu vybírá uživatel)

en: Text processing
cs: Zpracování textu

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
cs: Maximální počet znaků pole. Pro neomezenou délku ponechte prázdné.

en: Rows
cs: Řádky

en: Create content
cs: Vytvořit obsah

en: Save changes
cs: Uložit změny

en: access denied
cs: přístup odepřen

en: Robots META tags
cs: META tagy pro roboty

en: Add noindex
cs: Přidat noindex

en: Add nofollow
cs: Přidat nofollow

en: Add noarchive
cs: Přidat noarchive

en: Anonymous
cs: Anonym

en: description
cs: popisek

en: Smiley
cs: Smajlík

en: Uninstall
cs: Odinstalovat

en: <All>
cs: <Vše>

en: As Time Ago
cs: Jako čas před

en: List View
cs: Pohled ve formě seznamu

en: access all views
cs: přístup ke všem pohledům

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
cs: Pohledy jsou na míru vytvořené výpisy obsahu ze systému. Mají mnoho možností nastavení a poskytují vám kontrolou nad tím, jak budou výpisy obsahu zobrazeny.

en: Tools
cs: Nástroje

en: Override
cs: Překrýt

en: Clone
cs: Klonovat

en: Existing Views
cs: Existující pohledy (views)

en: Default Views
cs: Výchozí pohledy (views)

en: Summary, sorted ascending
cs: Shrnutí, řazeno vzestupně

en: Summary, sorted descending
cs: Shrnutí, řazeno sestupně

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Normal menu item
cs: Normální položka menu

en: Empty text
cs: Prázdný text

en: Down
cs: Dolů

en: Handler
cs: Ovladač

en: Wildcard
cs: Zástupný znak

en: Arguments
cs: Argumenty

en: Operator
cs: Operátor

en: Filters
cs: Filtry

en: Optional
cs: Nepovinné

en: administer views
cs: spravovat pohledy

en: Recent comments
cs: Poslední komentáře

en: Random
cs: Náhodný

en: Recent hits
cs: Nedávná zobrazení

en: Uncategorized
cs: Nezařazeno

en: Position
cs: Pozice

en: Integer
cs: Celé číslo

en: IP Address
cs: IP adresa

en: Send to
cs: Poslat komu

en: The comment no longer exists.
cs: Komentář již neexistuje.

en: The comment and all its replies have been deleted.
cs: Komentář a všechny odpovědi byly smazány.

en: Template
cs: Šablona

en: Do not display
cs: Nezobrazovat

en: Last checked
cs: Naposled kontrolováno

en: Basic setup
cs: Základní nastavení

en: Profile name
cs: Název profilu

en: Allow users to choose default
cs: Umožnit uživatelům zvolit výchozí nastavení.

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
cs: Zobrazit, pokud PHP kód vrátí <code>TRUE</code> (PHP-mode, jen pro experty).

en: Buttons and plugins
cs: Tlačítka a pluginy

en: Editor appearance
cs: Vzhled editoru

en: Toolbar location
cs: Umístění nástrojové lišty

en: Path location
cs: Cesta k umístění

en: Enable resizing button
cs: Povolit tlačítko pro změnu velikosti

en: Cleanup and output
cs: Filtrování a výstup

en: Verify HTML
cs: Zkontrolovat HTML

en: Preformatted
cs: Předformátované

en: CSS classes
cs: CSS třídy

en: Profile
cs: Profil

en: Close
cs: Zavřít

en: filters
cs: filtry

en: Custom stylesheet
cs: Vlastní styl

en: Votes
cs: Hlasy

en: Term description
cs: Popis termínu.

en: Edit group
cs: Upravit skupinu

en: fields
cs: pole

en: Save settings
cs: Uložit nastavení

en: Operation
cs: Operace

en: reply
cs: odpovědět

en: Duration
cs: Trvání

en: Original
cs: Původní

en: Threshold
cs: Práh

en: Function
cs: Funkce

en: Weeks
cs: Týdnů

en: Session closed for %name.
cs: Konec session pro %name.

en: Tracker
cs: Sledování příspěvků

en: Defaults
cs: Výchozí hodnoty

en: 1 Day
cs: 1 den

en: 2 Days
cs: 2 dny

en: 3 Days
cs: 3 dny

en: 4 Days
cs: 4 dny

en: 5 Days
cs: 5 dní

en: 6 Days
cs: 6 dní

en: You have to specify a valid date.
cs: Je třeba zadat platné datum.

en: Server settings
cs: Nastavení serveru

en: The name %name is a reserved username.
cs: Jméno %name je vyhrazené uživatelské jméno.

en: Location name
cs: Název místa

en: Street
cs: Ulice

en: City
cs: Město

en: Postal code
cs: PSČ

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: State/Province
cs: Stát/Provincie

en: Collapsible
cs: Sbalitelné

en: Collapsed
cs: Sbaleno

en: The field %field is required.
cs: Pole %field je povinné.

en: Fax number
cs: Číslo faxu

en: Phone number
cs: Telefonní číslo

en: Germany
cs: Německo

en: Protocol
cs: Protokol

en: Logout
cs: Odhlásit

en: Common settings
cs: Obvyklá nastavení

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Created date
cs: Datum vytvoření

en: Updated date
cs: Datum úpravy

en: Full
cs: Celé

en: 1 new | @count new
cs[0]: 1 nový
cs[1]: @count nové
cs[2]: @count nových

en: Default language
cs: Výchozí jazyk

en: Add rule
cs: Přidat pravidlo

en: Delete rule
cs: Smazat pravidlo

en: Afghanistan
cs: Afghánistán

en: Albania
cs: Albánie

en: Algeria
cs: Alžír

en: American Samoa
cs: Amerikan Samoa

en: Antarctica
cs: Antarktida

en: Antigua and Barbuda
cs: Antigua a Barbuda

en: Armenia
cs: Arménie

en: Australia
cs: Austrálie

en: Austria
cs: Rakousko

en: Azerbaijan
cs: Ázerbájdžán

en: Bahamas
cs: Bahamy

en: Bangladesh
cs: Bangladéš

en: Belarus
cs: Bělorusko

en: Belgium
cs: Belgie

en: Bermuda
cs: Bermudy

en: Bhutan
cs: Bhútán

en: Bolivia
cs: Bolívie

en: Bosnia and Herzegovina
cs: Bosna a Herzegovina

en: Bouvet Island
cs: Bouvetův ostrov

en: Bulgaria
cs: Bulharsko

en: Cambodia
cs: Kambodža

en: Cameroon
cs: Kamerun

en: Canada
cs: Kanada

en: Cape Verde
cs: Kapverdy

en: Cayman Islands
cs: Kajmanské ostrovy

en: Central African Republic
cs: Středoafrická republika

en: Chad
cs: Čad

en: China
cs: Čína

en: Christmas Island
cs: Vánoční ostrov

en: Cocos (Keeling) Islands
cs: Kokosové ostrovy

en: Colombia
cs: Kolumbie

en: Comoros
cs: Komory

en: Cook Islands
cs: Cookovy ostrovy

en: Costa Rica
cs: Kostarika

en: Cyprus
cs: Kypr

en: Czech Republic
cs: Česká republika

en: Denmark
cs: Dánsko

en: Djibouti
cs: Džibutsko

en: Dominica
cs: Dominika

en: Dominican Republic
cs: Dominikánská republika

en: East Timor
cs: Východní Timor

en: Ecuador
cs: Ekvádor

en: El Salvador
cs: Salvador

en: Equatorial Guinea
cs: Rovníková Guinea

en: Estonia
cs: Estonsko

en: Ethiopia
cs: Etiopie

en: Faroe Islands
cs: Faerské ostrovy

en: Finland
cs: Finsko

en: France
cs: Francie

en: French Guiana
cs: Francouzská Guayana

en: French Polynesia
cs: Francouzská Polynésie

en: Gambia
cs: Gambie

en: Greece
cs: Řecko

en: Greenland
cs: Grónsko

en: Heard Island and McDonald Islands
cs: Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy

en: Hungary
cs: Maďarsko

en: Iceland
cs: Island

en: India
cs: Indie

en: Indonesia
cs: Indonésie

en: Iraq
cs: Irák

en: Ireland
cs: Irsko

en: Italy
cs: Itálie

en: Jordan
cs: Jordánsko

en: Kazakhstan
cs: Kazachstán

en: Kenya
cs: Keňa

en: Kuwait
cs: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
cs: Kyrgyzstán

en: Latvia
cs: Lotyšsko

en: Lebanon
cs: Libanon

en: Liberia
cs: Libérie

en: Liechtenstein
cs: Lichtenštejnsko

en: Lithuania
cs: Litva

en: Luxembourg
cs: Lucembursko

en: Malaysia
cs: Malajsie

en: Maldives
cs: Maledivy

en: Marshall Islands
cs: Marshallovy ostrovy

en: Martinique
cs: Martinik

en: Mauritania
cs: Mauretánie

en: Mauritius
cs: Mauricius

en: Mexico
cs: Mexiko

en: Micronesia
cs: Mikronésie

en: Moldova
cs: Moldávie

en: Monaco
cs: Monako

en: Mongolia
cs: Mongolsko

en: Morocco
cs: Maroko

en: Mozambique
cs: Mosambik

en: Nepal
cs: Nepál

en: Netherlands
cs: Nizozemsko

en: Netherlands Antilles
cs: Nizozemské Antily

en: New Caledonia
cs: Nová Kaledonie

en: Nicaragua
cs: Nikaragua

en: Nigeria
cs: Nigérie

en: Norfolk Island
cs: Norfolk

en: North Korea
cs: Severní Korea

en: Northern Mariana Islands
cs: Severní Mariany

en: Norway
cs: Norsko

en: Oman
cs: Omán

en: Pakistan
cs: Pákistán

en: Papua New Guinea
cs: Papua - Nová Guinea

en: Philippines
cs: Filipíny

en: Qatar
cs: Katar

en: Romania
cs: Rumunsko

en: Russia
cs: Rusko

en: Saudi Arabia
cs: Saudská Arábie

en: Seychelles
cs: Seychely

en: Slovakia
cs: Slovensko

en: Slovenia
cs: Slovinsko

en: Solomon Islands
cs: Šalamounovy ostrovy

en: Somalia
cs: Somálsko

en: South Africa
cs: Jižní Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
cs: Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy

en: Spain
cs: Španělsko

en: Sri Lanka
cs: Šrí Lanka

en: Sudan
cs: Súdán

en: Suriname
cs: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
cs: Špicberky a Jan Mayen

en: Swaziland
cs: Svazijsko

en: Sweden
cs: Švédsko

en: Switzerland
cs: Švýcarsko

en: Syria
cs: Sýrie

en: Taiwan
cs: Tchaj-wan

en: Tajikistan
cs: Tádžikistán

en: Tanzania
cs: Tanzánie

en: Thailand
cs: Thajsko

en: Trinidad and Tobago
cs: Trinidad a Tobago

en: Tunisia
cs: Tunisko

en: Turkmenistan
cs: Turkménistán

en: Turks and Caicos Islands
cs: Turks a Caicos

en: Ukraine
cs: Ukrajina

en: United Arab Emirates
cs: Spojené arabské emiráty

en: United Kingdom
cs: Spojené království

en: United States
cs: Spojené státy

en: United States Minor Outlying Islands
cs: Menší odlehlé ostrovy Spojených států amerických

en: Uzbekistan
cs: Uzbekistán

en: Virgin Islands
cs: Panenské ostrovy

en: Wallis and Futuna
cs: Wallis a Futuna

en: Yemen
cs: Jemen

en: Zambia
cs: Zambie

en: Table prefix
cs: Prefix tabulek

en: Database username
cs: Uživatelské jméno k databázi

en: Database password
cs: Heslo k databázi

en: Database name
cs: Název databáze

en: Add user
cs: Přidat uživatele

en: Regular expression
cs: Regulární výraz

en: Formatting guidelines
cs: Rady pro formátování

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Authoring information
cs: Informace o autorovi

en: Authored on
cs: Napsáno dne

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
cs: Formát: %time. Ponechte prázdné, pokud chcete použít čas odeslání formuláře.

en: Leave blank for %anonymous.
cs: Ponechat prázdné pro %anonymous.

en: Hidden
cs: Skryté

en: Some
cs: Nějaký

en: Attachments
cs: Přílohy

en: File attachments
cs: Přiložené soubory

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
cs: Změny provedené v přílohách nejsou trvalé, dokud neuložíte příspěvek. První vypsaný soubor bude zahrnut v RSS exportech.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
cs: Přílohy uzlů jsou vypnuty. Adresář pro nahrávání souborů není správně zkonfigurován.

en: Please visit the <a href="@admin-file-system">file system configuration page</a>.
cs: Prosím navštivte <a href="@admin-file-system">stránku nastavení souborového systému</a>.

en: Browse
cs: Procházet

en: Root
cs: Kořen

en: minute
cs: minuta

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
cs: Změnit nastavení cache pro anonymní uživatele a nastavení optimalizace CSS a JS.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
cs: Na každý řádek zadejte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta může být například %blog pro stránku blogu nebo %blog-wildcard pro každý osobní blog. %front je úvodní stránka.

en: Other queries
cs: Ostatní dotazy

en: Key
cs: Klíč

en: Link to node
cs: Odkaz na uzel

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction.
cs: Maximální povolené rozlišení obrázků vyjádřené jako ŠÍŘKAxVÝŠKA (např. 640x480). Zadejte 0 pro neomezené rozlišení.

en: The %role file size limit must be a number and greater than zero.
cs: Omezení velikosti souboru %role musí být větší než nula.

en: The %role maximum file size per upload is greater than the total file size allowed per user
cs: Omezení velikosti souboru pro jedno nahrání %role je větší než omezení na jednoho uživatele.

en: Maximum resolution for uploaded images
cs: Maximální rozlišení nahrávaných obrázků

en: WIDTHxHEIGHT
cs: VÝŠKAxŠÍŘKA

en: Maximum file size per upload
cs: Maximální velikost jednoho souboru

en: Total file size per user
cs: Celková velikost na uživatele

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
cs: Maximální velikost všech souborů v megabajtech, které uživatel může na webu mít.

en: File Upload
cs: Nahrát soubor

en: [<a href="@link">more help...</a>]
cs: [<a href="@link">nápověda...</a>]

en: Upload file
cs: Nahrát soubor

en: Printer-friendly
cs: Verze pro tisk

en: Display a printer-friendly version of this page.
cs: Zobrazit tiskovou verzi stránky.

en: Printer-friendly page link
cs: Odkaz na verzi pro tisk

en: Printer-friendly URLs list
cs: Seznam odkazů pro tisk

en: Open the printer-friendly version in a new window
cs: Otevřít tiskovou verzi stránky v novém okně.

en: Setting this option will make the printer-friendly version open in a new window/tab.
cs: Povolením této možnosti se tisková verze stránky otevře v novém okně/panelu.

en: Send to printer
cs: Odeslat do tiskárny

en: Automatically calls the browser's print function when the printer-friendly version is displayed.
cs: Automaticky zavolá tiskovou funkci prohlížeče, jakmile je zobrazena tisková veze stránky.

en: Display source URL
cs: Zobrazit URL zdroje dat

en: When this option is selected, the URL for the original page will be displayed at the bottom of the printer-friendly version.
cs: V případě, že je tato volba vybrána, URL původní stránky bude zobrazena ve spodní části tiskové verze stránky.

en: Add current time/date to the source URL
cs: Přidat aktuální čas/datum ke zdrojové URL

en: Display the current date and time in the Source URL line.
cs: Zobrazit současné datum a čas v řádku se zdrojovou URL.

en: Force use of node ID in source URL
cs: Vynutit použití ID uzlu ve zdrojové URL

en: Drupal will attempt to use the page's defined alias in case there is one. To force the use of the fixed URL, activate this option.
cs: Drupal se pokusí použít předdefinovaný alias stránky. V případě, že chcete vynutit použití systémové URL, aktivujte tuto volbu.

en: Instruct robots to not index printer-friendly pages. Recommended for good search engine karma.
cs: Instruujte roboty vyhledávačů, aby neidexovaly tiskové verze stránek. Doporučené pokud chcete dosáhnout dobrého bodového ohodnocení ve vyhledávačích.

en: Instruct robots to not follow outgoing links on printer-friendly pages.
cs: Instruujte roboty vyhledávačů, aby nenásledovali odkazy na stránce s tiskovou verzí stránky.

en: Non-standard tag to instruct search engines to not show a "Cached" link for your printer-friendly pages. Recognized by Googlebot.
cs: Ne-standardní tag, který instruuje vyhledávače neukazovat "Cached" odkaz pro tiskové verze stránek na vašem webu. Rozeznáváno Googlebotem.

en: access print
cs: přistupovat k funkcím print

en: administer print
cs: spravovat modul print

en: Change
cs: Změnit

en: Arabic
cs: Arabsky

en: English
cs: Anglicky

en: French
cs: Francouzsky

en: Italian
cs: Italsky

en: Spanish
cs: Španělsky

en: Japanese
cs: Japonsky

en: Korean
cs: Korejsky

en: in
cs: v

en: Messages
cs: Zprávy

en: Edit term
cs: Upravit termín

en: Tokens
cs: Tokeny

en: Time format
cs: Formát času

en: Week of @date
cs: Týden v @date

en: Calendar iCal
cs: Kalendář iCal

en: Countries
cs: Země

en: Are you sure you want to delete these items?
cs: Určitě odstranit tyto položky?

en: The items have been deleted.
cs: Položky byly odstraněny.

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
cs: Zadejte platnou e-mailovou adresu. Na tuto adresu budou posílány všechny e-maily. E-mailová adresa se nezveřejňuje a použije se jedině, pokud požádáte o zaslání zapomenutého hesla nebo o upozorňování na novinky.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
cs: E-mailová adresa %email je již registrována. <a href="@password">Zapomněli jste heslo?</a>.

en: The e-mail address %email has been denied access.
cs: E-mailová adresa %email má zakázán přístup.

en: Feeds
cs: Zdroje

en: Remove items
cs: Odstranit položky

en: Allowed HTML tags
cs: Povolené HTML značky

en: Sources
cs: Zdroje

en: !title category latest items
cs: Poslední položky kategorie !title

en: !title feed latest items
cs: Poslední položky zdroje !title

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
cs: Kategorie %category již existuje. Zvolte prosím jiný název.

en: The category %category has been updated.
cs: Kategorie %category byla aktualizována.

en: Category %category deleted.
cs: Kategorie %category byla smazána.

en: The category %category has been deleted.
cs: Kategorie %category byla smazána.

en: Category %category added.
cs: Kategorie %category přidána.

en: The category %category has been added.
cs: Kategorie %category byla přidána.

en: aggregator - @title
cs: agregátor - @title

en: 1 item | @count items
cs[0]: @count položka
cs[1]: @count položky
cs[2]: @count položek

en: Add menu
cs: Přidat menu

en: Clear
cs: Vymazat

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
cs: Opravdu odstranit vlastní položku menu %item?

en: The menu item %title has been deleted.
cs: Položka menu %title byla odstraněna.

en: Deleted menu item %title.
cs: Odstraněna položka menu %title.

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: No items selected.
cs: Žádné položky nevybrány.

en: The update has been performed.
cs: Byla provedena aktualizace.

en: update
cs: aktualizovat

en: View user profile.
cs: Zobrazit profil uživatele.

en: locked
cs: zamčeno

en: Titles only
cs: Jen titulky

en: Full text
cs: Celý text

en: This cannot be undone.
cs: Tato akce nemůže být vrácena.

en: Upload picture
cs: Nahrát obrázek

en: administer feeds
cs: administrace zdrojů

en: Source
cs: Zdroj

en: Message:
cs: Zpráva:

en: Date/Time
cs: Datum/čas

en: Language file
cs: Soubor překladu

en: published
cs: vydáno

en: Average page generation time
cs: Průměrná doba generování stránky

en: The changes have been saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: Show only users where
cs: Zobrazit jen uživatele kde

en: Refine
cs: Omezit

en: Undo
cs: Zpět

en: Member for
cs: Účet existuje již

en: @time ago
cs: @time zpět

en: No users available.
cs: Žádní uživatelé.

en: No users selected.
cs: Žádní uživatelé nejsou vybráni.

en: Detected malicious attempt to alter protected user fields.
cs: Zjištěn neoprávněný pokus o úpravu chráněných polí.

en: Select all rows in this table
cs: Označit všechny řádky v této tabulce

en: Deselect all rows in this table
cs: Zrušit označení všech řádek v této tabulce

en: Search results
cs: Výsledky vyhledávání

en: Your search yielded no results
cs: Vyhledávání nepřineslo žádné výsledky.

en: Please enter some keywords.
cs: Zadejte prosím vyhledávaný termín.

en: Token actions
cs: Token akce

en: Replacement value
cs: Nahrazovací hodnota

en: Request new password
cs: Zaslat nové heslo

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
cs: Návštěvníci si mohou vytvářet účty a není potřeba schválení administrátorem.

en: unlimited
cs: neomezené

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzorky

en: Deleted
cs: Smazáno

en: Languages
cs: Jazyky

en: Replace
cs: Nahradit

en: Topics
cs: Témata

en: Topic
cs: Téma

en: Allowed values list
cs: Seznam povolených hodnot

en: Available tokens
cs: Dostupné tokeny

en: Today
cs: Dnes

en: Yesterday
cs: Včera

en: Activity
cs: Aktivita

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
cs: Maximální velikost souboru v megabajtech, které uživatel může nahrát.

en: Edit menu
cs: Upravit menu

en: Delete menu
cs: Odstranit menu

en: Edit menu item
cs: Upravit položku menu

en: Reset menu item
cs: Reset položky menu

en: Delete menu item
cs: Smazat položku menu

en: Publishing options
cs: Možnosti vydání

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: First
cs: První

en: Query
cs: Dotaz

en: Locale settings
cs: Místní nastavení

en: Font size
cs: Velikost fontu

en: Configure block
cs: Nastavit blok

en: How many content items to display in "day" list.
cs: Kolik položek se má zobrazovat v seznamu „den“.

en: Site's time zone
cs: Časové pásmo stránky

en: Date's time zone
cs: Časové pásmo data

en: No time zone conversion
cs: Bez změny časových pásem

en: hour
cs: hodina

en: timezone
cs: časové pásmo

en: Jan
cs: Led

en: Feb
cs: Úno

en: Mar
cs: Bře

en: Apr
cs: Dub

en: Jun
cs: Čer

en: Jul
cs: Črv

en: Aug
cs: Srp

en: Sep
cs: Zář

en: Oct
cs: Říj

en: Nov
cs: Lis

en: Dec
cs: Pro

en: Hour
cs: Hodina

en: Minute
cs: Minuta

en: Second
cs: Sekunda

en: Select List
cs: Seznam

en: Years back and forward must be in the format -9:+9.
cs: Počáteční a koncový rok musí být ve formátu -9:+9.

en: Set the order and format for the date parts in the input form. The format will be adapted to remove values not in the granularity for this field.
cs: Nastavit řazení a formát částí data ve vstupním formuláře. Z formátu budou odstraněny hodnoty, které pro tento formulář nejsou zapnuty.

en: Years back and forward
cs: Počáteční a koncové roky

en: Increment the minute and second fields by this amount.
cs: Navyšovat pole s minutami a sekundami o tuto hodnotu.

en: Input Type
cs: Typ vstupu

en: Select list
cs: Seznam

en: Text field
cs: Textové pole

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
cs: Data bez rozlišení na hodiny nesmí používat žádnou manipulaci časovými pásmy.

en: To Date
cs: Do data

en: Display a matching second date field as a 'To date'. If marked 'Optional' field will be presented but not required. If marked 'Required' the 'To date' will be required if the 'From date' is required or filled in.
cs: Zobrazit odpovídající druhý datum jako 'Do data'. Pokud je označeno 'Volitelné', bude pole uvedeno, ne však vyžadováno. Pokud je označno 'Povinné', bude 'Do data' povinné, pokud je 'Od data' povinné nebo vyplněno.

en: Granularity
cs: Rozlišení

en: Set the date elements to be stored (at least a year is required).
cs: Nastavit prvky data, které budou uloženy (vyžadován je nejméně rok).

en: Default Display
cs: Výchozí zobrazení

en: Time zone handling
cs: Manipulace s časovými pásmy

en: Select the timezone handling method to be used for this date field.
cs: Vybrat metodu manipulace s časovými pásmy pro toto pole.

en: Long
cs: Dlouhý

en: Short
cs: Krátký

en: To date
cs: Do data

en: From date
cs: Od data

en: ongoing
cs: probíhá

en: There are no date fields in this database to import the data into. Please add a date field to the desired node types and be sure to indicate it uses both a "from" and a "to" date.
cs: V databázi nejsou žádná pole s datem, do kterých by bylo možné import provést. Přidejte pole s datem k určenému typu obsahu a přesvědčte se, že využívá obě hodnoty "Od data" a "Do data".

en: Target type
cs: Cílový typ obsahu

en: Source type
cs: Typ zdroje

en: body
cs: tělo

en: Date field
cs: Pole pro datum

en: The field which will contain the source dates in target content type.
cs: Pole obsahující zdrojové datumy u cílového typu obsahu.

en: The text or body field which will contain the source description in the target content type.
cs: Textové pole nebo pole s tělem obsahující popis zdroje u cílového typu obsahu.

en: Url field
cs: Pole url

en: The text or link field which will contain the source url in the target content type.
cs: Textové pole nebo pole s odkazem obsahující url zdroje u cílového typu obsahu.

en: Location field
cs: Pole pro místo

en: The text field which will contain the source location text in the target content type.
cs: Textové pole obsahující místo zdroje u cílového typu obsahu.

en: Uid field
cs: Pole uid

en: The text field which will contain the source uid in the target content type.
cs: Textové pole obsahující uid zdroje u cílového typu obsahu.

en: !type Fields
cs: Pole !type

en: There is no event table in this database. No event import options are available.
cs: Nebyla nalezena databázová tabulka event. Možnosti importu Event nejsou dostupné.

en: There are no event nodes in this database. No event import options are available.
cs: V databázi nejsou žádné události. Nejsou dostupné žádné možnosti importu.

en: Delete original event?
cs: Smazat původní událost?

en: Should the original entry be deleted once it has been copied to the new content type? If so, be sure to back up your database first.
cs: Smazat původní záznam po zkopírování do nového typu obsahu? Před tímto krokem zazálohujte databázi.

en: The maximum number of nodes to convert in this pass.
cs: Maximální počet uzlů, které se převedou v tomto kroku.

en: Starting nid
cs: Počáteční nid

en: Convert nodes with nids greater than or equal to this number.
cs: Převést uzly s nid většími či rovnými tomuto číslu.

en: No events have been converted.
cs: Žádné události nebyly převedeny.

en: Moderated
cs: Moderováno

en: Posts
cs: Příspěvků

en: Mission statement
cs: Cíl webu

en: User locations
cs: Umístění uživatelů

en: Node locations
cs: Umístění uzlů

en: Controls
cs: Ovládání

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: Configure permissions
cs: Nastavit práva

en: E-mail subject
cs: Předmět emailu.

en: Workflow
cs: Postup práce

en: Randomize
cs: Náhodně přeskupit

en: Link label
cs: Text odkazu

en: author
cs: autor

en: None.
cs: Žádný.

en: Fixed
cs: Pevná

en: Revert
cs: Vrátit

en: Empty
cs: Prázdný

en: Existing system path
cs: Existující systémová cesta

en: Path alias
cs: Alias cesty

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.
cs: Zadejte existující systémovou cestu, pro kterou chcete vytvořit alias. Například: node/28, forum/1, taxonomy/term/1+2.

en: Specify an alternative path by which this data can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
cs: Zadejte alternativní cestu, pod kterou budou data přístupná. Například „informace“ pro informační stránku. Používejte relativní cestu a nepřidávejte na konec lomítko, jinak nebude URL fungovat.

en: Greater than
cs: Větší než

en: Less than
cs: Menší než

en: Replacement patterns for @name
cs: Nahrazovací vzorky pro @name

en: PHP code
cs: PHP kód

en: Changes have been saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: user #1
cs: uživatel #1

en: Caption
cs: Popisek

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: Days
cs: Dnů

en: Select a user
cs: Vyberte uživatele

en: Choice
cs: Možnost

en: Log out
cs: Odhlásit

en: Number of day's top views to display
cs: Počet zobrazovaných denních návštěv

en: Number of all time views to display
cs: Počet zobrazovaných návštěv za celé období

en: Number of most recent views to display
cs: Počet zobrazovaných posledních návštěv

en: The settings have not been saved because of the errors.
cs: Nastavení nebylo uloženo kvůli chybám.

en: Default template
cs: Výchozí šablona

en: Maxlength
cs: Maximální délka

en: Spam link deterrent
cs: Zabránit spamovým odkazům

en: Display fields
cs: Zobrazení polí

en: Field title
cs: Nadpis pole

en: profile
cs: profil

en: First day of week
cs: Počáteční den v týdnu

en: Autocomplete taxonomy
cs: Automatické dokončování taxonomie

en: Date formats
cs: Formáty data

en: Send yourself a copy.
cs: Zaslat kopii na můj e-mail.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
cs: !name (!name-url) Vám poslal zprávu pomocí kontaktního formuláře (!form-url)  na !site.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
cs: Pokud nechcete tyto e-maily dostávat, změňte Vaše nastavení na adrese !url.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
cs: %name-from poslal e-mail pro %name-to.

en: The message has been sent.
cs: Zpráva byla odeslána.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
cs: !name zaslal zprávu pomocí kontaktního formuláře na !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
cs: %name-from poslal e-mail ohledně %category.

en: Your message has been sent.
cs: Vaše zpráva byla odeslána.

en: Create new account
cs: Vytvořit nový účet

en: Hours
cs: Hodin

en: Seconds
cs: Sekund

en: Are you sure you want to delete the block %name?
cs: Opravdu odstranit blok %name?

en: The block %name has been removed.
cs: Blok %name byl odstraněn.

en: White
cs: Bílá

en: list terms
cs: seznam termínů

en: add terms
cs: přidat termíny

en: Created new term %term.
cs: Vytvořen nový termín %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
cs: Opravdu chcete odstranit termín %title?

en: Deleted term %name.
cs: Smazán termín %name.

en: warning
cs: varování

en: Last run
cs: Naposledy spuštěno

en: No statistics available.
cs: Žádné statistiky nejsou dostupné.

en: Last run !time ago
cs: Naposled před !time

en: Never run
cs: Nikdy

en: Site information
cs: Informace o webu

en: Blocked
cs: Zablokován

en: critical
cs: kritické

en: Deleting
cs: Smazání

en: Default permitted file extensions
cs: Výchozí povolené přípony souborů

en: or
cs: nebo

en: Are you sure?
cs: Opravdu?

en: Keep
cs: Ponechat

en: Optimize JavaScript files
cs: Optimalizovat soubory JavaScriptu

en: Results
cs: Výsledky

en: Older polls
cs: Starší ankety

en: View the list of polls on this site.
cs: Zobrazit seznam anket.

en: Poll settings
cs: Nastavení anket

en: You must fill in at least two choices.
cs: Je třeba vyplnit alespoň dvě odpovědi.

en: open
cs: otevřené

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
cs: Tato tabulka uvádí přehled všech zaznamenaných hlasů v tomto hlasování. Bylo-li povoleno hlasování anonymním uživatelům, budou označeni IP adresou počítače použitého pro hlasování.

en: Visitor
cs: Návštěvník

en: Cancel your vote
cs: Zrušit Váš hlas

en: View the current poll results.
cs: Zobrazit výsledky aktuální ankety.

en: vote on polls
cs: hlasovat v anketách

en: cancel own vote
cs: zrušit vlastní hlas

en: inspect all votes
cs: zobrazit výsledky

en: Convert
cs: Konvertovat

en: List terms
cs: Seznam termínů

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
cs: Při odstranění termínu se odstraní i všechny podřízené termíny. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Parent term
cs: Nadřazený termín

en: Parent terms
cs: Nadřazené termíny

en: Syndicate
cs: RSS kanál

en: Syndicate content
cs: Syndikovat obsah

en: Blogs
cs: Blogy

en: Books
cs: Knihy

en: Style
cs: Styl

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
cs: Zdroj %site je pravděpodobně špatně formátovaný, chyba: „%error“ na řádku %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
cs: Zdroj %site je pravděpodobně špatně formátovaný, chyba: „%error“ na řádku %line.

en: Forums
cs: Fórum

en: administer taxonomy
cs: administrovat taxonomii

en: access administration pages
cs: přístup k administraci

en: administer filters
cs: administrovat filtry

en: Link style
cs: Styl odkazu

en: Superscript
cs: Horní index

en: view revisions
cs: zobrazit revize

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: !date by !username
cs: !date od !username

en: revert
cs: vrátit

en: Revision
cs: Revize

en: current revision
cs: aktuální verze

en: Destination name
cs: Název umístění

en: The specified passwords do not match.
cs: Hesla se neshodují.

en: Track
cs: Sledovat

en: Match
cs: Odpovídá

en: Missing
cs: Chybějící

en: Schema
cs: Schéma

en: No forums defined
cs: Nejsou určeny žádné diskuse

en: This topic has been moved
cs: Toto téma bylo přesunuto

en: User management
cs: Uživatelé

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Your settings have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Search options
cs: Možnosti hledání

en: Link type
cs: Typ odkazu

en: permission
cs: oprávnění

en: Last modified
cs: Naposled upraveno

en: Your vote was recorded.
cs: Váš hlas byl zaznamenán.

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
cs: Umožňuje vytváření uživatelských anket.

en: Link color
cs: Barva odkazu

en: Duplicate
cs: Duplikát

en: Reversed
cs: Obráceně

en: Schedules
cs: Plány

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
cs: Na vaši e-mailovou adresu bylo odesláno heslo a další instrukce.

en: Changed
cs: Změněno

en: Completed
cs: Dokončené

en: Reverse
cs: Obráceně

en: Thousands separator
cs: Oddělovač tisíců

en: Aland Islands
cs: Ålandy

en: Falkland Islands
cs: Falklandy

en: Saint Kitts and Nevis
cs: Svatý Kryštof a Nevis

en: South Korea
cs: Jižní Korea

en: Saint Lucia
cs: Svatá Lucie

en: Saint Helena
cs: Svatá Helena

en: Sao Tome and Principe
cs: Svatý Tomáš a Princův ostrov

en: French Southern Territories
cs: Francouzská jižní území

en: Saint Vincent and the Grenadines
cs: Svatý Vincenc a Grenadiny

en: British Virgin Islands
cs: Britské Panenské ostrovy

en: U.S. Virgin Islands
cs: Panenské ostrovy (U.S.)

en: completed
cs: dokončeno

en: User name
cs: Uživatelské jméno

en: Length of trimmed posts
cs: Délka oříznutého příspěvku

en: 200 characters
cs: 200 znaků

en: 400 characters
cs: 400 znaků

en: 600 characters
cs: 600 znaků

en: 800 characters
cs: 800 znaků

en: 1000 characters
cs: 1000 znaků

en: 1200 characters
cs: 1200 znaků

en: 1400 characters
cs: 1400 znaků

en: 1600 characters
cs: 1600 znaků

en: 1800 characters
cs: 1800 znaků

en: 2000 characters
cs: 2000 znaků

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
cs: Maximální počet znaků, které se zobrazí v oříznuté verzi příspěvku. Drupal podle tohoto nastavení určí, kde se má příspěvek uříznout. Oříznutá verze se obvykle používá jako upoutávka na hlavní stránce, v RSS atd. Chcete-li upoutávky vypnout, nastavte na „Neomezeno“. Poznámka: toto nastavení ovlivní jen nový či aktualizovaný obsah a nezmění existující upoutávky.

en: System default
cs: Výchozí

en: Content settings
cs: Nastavení obsahu

en: %type settings
cs: Nastavení typu: %type

en: Not published
cs: Nevydáno

en: File settings
cs: Nastavení souborů

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
cs: Přípony souborů, které mohou uživatelé nahrávat. Přípony oddělte mezerou a nezadávejte tečku.

en: Default maximum file size per upload
cs: Maximální velikost jednoho souboru

en: Default total file size per user
cs: Celková velikost na uživatele

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
cs: Vaše nastavení PHP omezuje maximální velikost souboru na %size.

en: Depending on your server environment, these settings may be changed in the system-wide php.ini file, a php.ini file in your Drupal root directory, in your Drupal site's settings.php file, or in the .htaccess file in your Drupal root directory.
cs: V závislosti na nastavení serveru mohou být tyto možnosti změněny v systémovém souboru php.ini, v souboru php.ini v kořenovém adresáři Drupalu, v souboru settings.php nebo v souboru .htaccess v kořenovém adresáři Drupalu.

en: Menu settings
cs: Nastavení menu

en: The description displayed when hovering over a menu item.
cs: Popis, který se zobrazí při najetí myší nad položku menu.

en: XML feed
cs: XML zdroj

en: Color scheme
cs: Barevné schéma

en: Gray
cs: Šedý

en: Attach new file
cs: Připojit nový soubor

en: Attach
cs: Připojit

en: List files by default
cs: Implicitně zobrazovat soubory

en: edit
cs: upravit

en: Unformatted
cs: Neformátováno

en: Documents
cs: Dokumenty

en: Formats
cs: Formáty

en: File system path
cs: Cesta k souborovému systému

en: @type: deleted %title.
cs: @type: smazáno %title.

en: RSS Feed
cs: RSS zdroj

en: Allowed file extensions
cs: Povolené přípony souboru

en: New comments
cs: Nové komentáře

en: New
cs: Nové

en: <a href="@link" title="@title">more</a>
cs: <a href="@link" title="@title">další</a>

en: Enter username
cs: Zadejte své uživatelské jméno

en: User page
cs: Stránka uživatele

en: Redirect to URL
cs: Přesměrovat na URL

en: details
cs: detaily

en: Relationships
cs: Vztahy

en: Add type
cs: Přidat typ

en: Plural
cs: Plurál

en: Relationship
cs: Vztah

en: relationships
cs: vztahy

en: The username %name has not been activated or is blocked.
cs: Uživatelské jméno %name není aktivováno nebo je blokované.

en: Login attempt failed for %user.
cs: Neúspěšný pokus o přihlášení %user.

en: image
cs: obrázek

en: Sort criteria
cs: Kritéria řazení

en: Base path
cs: Cesta k webu

en: <Hidden>
cs: <Skrytý>

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: The primary identifier for a node.
cs: Primární identifikátor uzlu.

en: Parent menu item
cs: Nadřazená položka menu

en: The username of the user to which you would like to assign ownership.
cs: Uživatelské jméno uživatele, kterému bude přiřazeno vlastnictví příspěvku.

en: Please enter a valid username.
cs: Je třeba zadat platné uživatelské jméno.

en: Please enter a valid email address or %author.
cs: Je třeba vložit validní e-mailovou adresu nebo text %author.

en: Manage the actions defined for your site.
cs: Upravit akce webu.

en: Delete action
cs: Smazat akci

en: Actions available to Drupal:
cs: Akce dostupné v Drupalu:

en: The action has been successfully saved.
cs: Akce byla úspěšně uložena

en: Deleted action %aid (%action)
cs: Smazána akce %aid (%action)

en: Action '%action' added.
cs: Akce '%action' byla přidána.

en: Remove orphaned actions
cs: Odstranit osiřelé akce

en: administer actions
cs: administrace akcí

en: Themes
cs: Témata vzhledu

en: Translations
cs: Překlady

en: Story
cs: Článek

en: Video width
cs: Šířka videa

en: Video height
cs: Výška videa

en: JPEG quality
cs: Kvalita JPEG obrázků

en: Audio sample rate
cs: Vzorkovací kmitočet audio souboru

en: Audio bitrate
cs: Datový tok

en: Minutes
cs: Minuty

en: Join
cs: Připojit se

en: Charts
cs: Grafy

en: Unpublished
cs: Nevydáno

en: administer nodes
cs: administrovat uzly

en: administer comments
cs: administrace komentářů

en: Delete comments
cs: Smazat komentáře

en: not published
cs: nevydáno

en: by
cs: od

en: The comments have been deleted.
cs: Komentáře byly smazány.

en: Published comments
cs: Zveřejněné komentáře

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
cs: Váš komentář byl zařazen do fronty ke schválení administrátory webu a bude zveřejněn po schválení.

en: Loading...
cs: Načítání...

en: !name field is required.
cs: Pole !name je vyžadováno.

en: Protected
cs: Chráněný

en: Automatic
cs: Automatické

en: Comment settings
cs: Nastavení komentářů

en: Related content
cs: Související obsah

en: Hits
cs: Zobrazení

en: not sticky
cs: nepřilepeno

en: sticky
cs: přilepit

en: not promoted
cs: není na titulní

en: promoted
cs: na titulní

en: Sticky
cs: Přilepení

en: Content Type
cs: Typ obsahu

en: Default options
cs: Výchozí nastavení

en: Read only
cs: Jen pro čtení

en: Contact settings
cs: Nastavení kontaktního formuláře

en: cancel
cs: zrušit

en: Tabs
cs: Záložky

en: Reset password
cs: Reset hesla

en: Processing
cs: Zpracovává se

en: Finished
cs: Hotovo

en: Output format
cs: Výstupní formát

en: Path to file
cs: Cesta k souboru

en: Storage
cs: Ukládání

en: Line break converter
cs: Zlom konců řádek

en: Temporary directory
cs: Dočasný adresář

en: date
cs: datum

en: File upload error. Could not move uploaded file.
cs: Chyba při nahrání souboru. Nelze přesunout nahraný soubor.

en: upload files
cs: nahrát soubory

en: Insert !image or !link.
cs: Vložit !image nebo !link.

en: Site configuration
cs: Nastavení webu

en: Page name
cs: Název stránky

en: Submissions
cs: Uložené výsledky

en: Analysis
cs: Analýza

en: Clear Form Submissions
cs: Vymazat odeslané formuláře

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
cs: Určitě chcete smazat všechny záznamy pro tento formulář?

en: Webform %title entries cleared.
cs: Záznamy pro formulář %title byly vymazány.

en: Are you sure you want to delete this submission?
cs: Opravdu smazat tento odeslaný formulář?

en: Submitted values are
cs: Odeslané hodnoty jsou

en: responses
cs: odpovědi

en: Webforms
cs: Webové formuláře

en: View and edit all the available webforms on your site.
cs: Prohlížet a upravovat všechny formuláře na tomto webu.

en: Global configuration of webform functionality.
cs: Globální nastavení pro práci s webovými formuláři.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
cs: Vytvořte nový formulář nebo dotazník přístupný všem uživatelům. Odeslané formuláře a statistiky se zaznamenávají a jsou přístupné uživatelům s příslušným oprávněním.

en: Go to form
cs: Přejít na formulář

en: View this form.
cs: Zobrazit formulář

en: Advanced Options
cs: Pokročilé volby

en: Mandatory
cs: Povinné

en: E-mail to address
cs: E-mailová adresa příjemce

en: E-mail from name
cs: Jméno odesílatele

en: E-mail from address
cs: E-mailová adresa odesílatele

en: ever
cs: navždy

en: every hour
cs: každou hodinu

en: every day
cs: každý den

en: every week
cs: každý týden

en: No Components, add a component below.
cs: Nejsou k dispozici žádné komponenty; níže přidejte novou komponentu.

en: Field Key
cs: Klíč pole

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
cs: Použije se jako popisek při zobrazení tohoto prvku formuláře.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
cs: Krátký popis pole, který slouží jako nápověda pro vyplňování.

en: Check this option if the user must enter a value.
cs: Pokud je zaškrtnuto, uživatel musí zadat hodnotu.

en: Parent Fieldset
cs: Nadřazená skupina polí

en: The webform component of type @type does not have an edit function defined.
cs: Komponenta formuláře typu @type nemá definovanou funkci pro editování.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
cs: Klíč pole %field_key je neplatný. Použijte pouze malá písmena, číslice a podtržítka.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
cs: Klíč pole %field_key již používá pole s názvem %existing_field. Použijte unikátní klíč.

en: Submission #@sid
cs: Záznam #@sid

en: Previous submission
cs: Předchozí odeslaný formulář

en: Next submission
cs: Následující odeslaný formulář

en: Submitted by !name
cs: Odesláno uživatelem !name

en: Next Page >
cs: Další strana >

en: < Previous Page
cs: < Předchozí strana

en: The webform component @type is not able to be displayed
cs: Komponentu typu @type nelze zobrazit

en: Illegal information. Data not submitted.
cs: Neplatná informace. Data nebyla odeslána.

en: Go back to the form
cs: Návrat do formuláře

en: access own webform submissions
cs: přístup k vlastním odeslaným formulářům

en: edit own webform submissions
cs: upravovat vlastní odeslané formuláře

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
cs: Umožňuje vytvářet formuláře a dotazníky.

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: The default value of the field.
cs: Výchozí hodnota pole.

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: Presents month, day, and year fields.
cs: Představuje pole pro měsíc, den a rok.

en: Left Blank
cs: Nevyplněno

en: User entered value
cs: Hodnota zadaná uživatelem

en: Width of the textfield.
cs: Šířka textového pole.

en: User email as default
cs: Adresa uživatele jako výchozí

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
cs: Pokud je uživatel přihlášen, použije se jeho e-mailová adresa jako výchozí hodnota tohoto pole.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
cs: Obsah pole nebude možné měnit. Užitečné pro zadávání fixních výchozích hodnot.

en: Average submission length in words (ex blanks)
cs: Průměrná délka zadané hodnoty ve slovech (kromě mezer)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
cs: Pokud je tato skupina polí sbalitelná, uživatelé ji budou moci otevírat a zavírat.

en: Collapsed by Default
cs: Sbaleno jako výchozí

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
cs: Sbalitelné skupiny polí jsou implicitně "otevřené". Tato volba nastaví výchozí stav skupiny polí na "zavřený".

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
cs: Zadejte seznam dalších přípon souborů (oddělených čárkami) pro toto pole. <br />Přípony se přidají k výše zaškrtnutým položkám.

en: Enter the max file size a user may upload (in KB).
cs: Zadejte maximální velikost souboru, který uživatel může nahrát (v KB)

en: Webform uploads are always saved in the site files directory. You may optionally specify a subfolder to store your files.
cs: Nahrané soubory se implicitně ukládají do adresáře files. Zde můžete zvolit jeho podadresář.

en: Files with the '%ext' extension are not allowed, please upload a file with a %exts extension.
cs: Soubory s příponou '%ext' nejsou povoleny. Nahrajte soubor s příponou %exts.

en: The file '%filename' is too large (%filesize KB). Please upload a file %maxsize KB or smaller.
cs: Soubor %filename je příliš velký (%filesize KB). Horní limit pro velikost souboru je %maxsize KB.

en: The uploaded file %filename was unable to be saved. The destination directory may not be writable.
cs: Nahraný soubor %filename se nepodařilo uložit. Zkontrolujte, zda je cílový adresář zapisovatelný.

en: The uploaded file was unable to be saved. The destination directory does not exist.
cs: Nahraný soubor %filename se nepodařilo uložit. Cílový adresář neexistuje.

en: Uploading a new file will replace the current file.
cs: Nahraný soubor přepíše původní.

en: User uploaded file
cs: Soubor nahraný uživatelem

en: Average uploaded file size
cs: Průměrná velikost nahraného souboru

en: Questions
cs: Otázky

en: Randomize Options
cs: Zamíchat možnosti

en: Randomizes the order of options on the top when they are displayed in the form.
cs: Ve formuláři náhodně změní pořadí možností pro výběr.

en: Randomize Questions
cs: Zamíchat otázky

en: Randomize the order of the questions on the side when they are displayed in the form.
cs: Náhodně změnit pořadí otázek ve formuláři.

en: Allows creation of grid questions, denoted by radio buttons.
cs: Umožňuje tvorbu mřížky otázek, kde možnosti odpovědí jsou ve formě přepínacích políček.

en: Non-empty
cs: Neprázdný

en: Markup allows you to enter custom HTML or PHP logic into your form.
cs: Značkování umožňuje vkládat do formuláře vlastní HTML nebo PHP kód.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
cs: Zaškrtněte, pokud má mít uživatel možnost vybrat více hodnot.

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
cs: Umožňuje vytváření zaškrtávacích políček, přepínačů a rozbalovacích nabídek.

en: A large text area that allows for multiple lines of input.
cs: Umožňuje vložení víceřádkového textu.

en: Basic textfield type.
cs: Základní textové pole.

en: Presents the user with hour and minute fields. Optional am/pm fields.
cs: Poskytuje uživateli pole pro hodinu a minutu a volitelně také pro dopoledne/odpoledne (am/pm).

en: The specified date is invalid.
cs: Zadané datum není platné.

en: Choice @n
cs: Odpověď @n

en: Password strength:
cs: Síla hesla:

en: It is recommended to choose a password that contains at least six characters. It should include numbers, punctuation, and both upper and lowercase letters.
cs: Je doporučeno zvolit si takové heslo, jež bude obsahovat minimálně šest znaků. Mělo by obsahovat čísla, interpunkci a velká i malá písmena.

en: The password does not include enough variation to be secure. Try:
cs: Heslo není dostatečně bezpečné. Zkuste následující:

en: Adding both upper and lowercase letters.
cs: Přidání velkých a malých písmen.

en: Adding numbers.
cs: Přidání čísel.

en: Adding punctuation.
cs: Přidejte interpunkční znaménka.

en: It is recommended to choose a password different from the username.
cs: Je doporučeno vybrat si heslo, jež se bude lišit od uživatelského jména.

en: Passwords match:
cs: Hesla se shodují:

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
cs: Tento text se zobrazí v patičce každé stránky. Hodí se pro přidání copyrightu na stránky.

en: Anonymous user
cs: Anonym

en: The name used to indicate anonymous users.
cs: Jméno označující anonymního uživatele.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
cs: Titulní stránka zobrazí obsah tohoto relativního URL. Pokud nepoužíváte čistá URL, zadejte část za „?q=“. Pokud si nejste jist/a, zadejte „node“ (bez uvozovek).

en: Image path
cs: Ceska k obrázku

en: Enable custom alternate text
cs: Povolit vlastní alternativní text

en: Enable custom title text
cs: Povolit vlastní text atributu title

en: Alternate text
cs: Alternativní text

en: Text to be displayed on mouse overs.
cs: Text, který se zobrazí po přejetí myší.

en: Apply
cs: Použít

en: Get help
cs: Nápověda

en: Please wait...
cs: Prosím čekejte...

en: Assign
cs: Přiřadit

en: Not translated
cs: Nepřeloženo

en: Select
cs: Vybrat

en: is
cs: je

en: Approval queue
cs: Fronta ke schválení

en: Display on separate page
cs: Zobrazit na zvláštní stránce

en: Location of comment submission form
cs: Umístění formuláře pro odeslání komentáře

en: Join group
cs: Připojit se ke skupině

en: Go to first page
cs: Přejít na první stranu

en: Go to last page
cs: Přejít na poslední stranu

en: Go to page @number
cs: Přejít na stranu @number

en: Tableless, recolorable, multi-column, fluid width theme (default).
cs: Beztabulkové, vícesloupcové téma s pohyblivou šířkou a možností změny barvy (výchozí).

en: Go to previous forum topic
cs: Přejít na předchozí téma.

en: Go to next forum topic
cs: Přejít na následující téma.

en: Enter the terms you wish to search for.
cs: Zadejte hledaný termín.

en: Underlined
cs: Podtržené

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Site building
cs: Prvky webu

en: No primary links
cs: Žádné primární odkazy

en: Source for the primary links
cs: Zdroj pro primární odkazy

en: Select what should be displayed as the primary links.
cs: Vyberte, které menu se zobrazí jako primární odkazy.

en: No secondary links
cs: Žádné sekundární odkazy

en: Source for the secondary links
cs: Zdroj sekundárních odkazů

en: Information
cs: Informace

en: No content types available.
cs: Nejsou k dispozici žádné typy obsahu.

en: Delete role
cs: Smazat roli

en: PHP Code
cs: PHP kód

en: Simple
cs: Jednoduché

en: Double
cs: Dvojité

en:  content
cs:  obsah

en: Role specific visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti podle uživatelské role

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
cs: Položky, které nejsou povoleny nebudou zobrazeny v žádném menu.

en: Enter the name for your new menu. Remember to enable the newly created block in the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
cs: Zadejte název pro nové menu. Nezapomeňte povolit nově vytvořený blok na <a href="@blocks">administrační stránce bloků</a>.

en: To rearrange menu items, grab a drag-and-drop handle under the <em>Menu item</em> column and drag the items (or group of items) to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
cs: Pro změnu pořadí a umístění položek menu chyťte ovládací prvek drag-and-drop rozhraní pod sloupcem <em>Položka menu</em> a přesuňte položku na nové umístění. (Klikněte na ovládací prvek a během přesunu držte levé tlačítko myši.) Nezapomeňte, že změny se neuloží dokud neuložíte nastavení tlačítkem <em>Uložit nastavení</em> na konci stránky.

en: List menus
cs: Vypsat menu

en: Customize menu
cs: Upravit menu

en: List items
cs: Vypsat položky

en: British Indian Ocean Territory
cs: Britské indickooceánské území

en: Croatia
cs: Chorvatsko

en: Macedonia
cs: Makedonie

en: Pitcairn
cs: Pitcairnův ostrov

en: Western Sahara
cs: Západní Sahara

en: Alaska
cs: Aljaška

en: California
cs: Kalifornie

en: Hawaii
cs: Hawai

en: New Mexico
cs: Nové Mexiko

en: North Carolina
cs: Severní Karolína

en: North Dakota
cs: Severní Dakota

en: Pennsylvania
cs: Pensylvánie

en: South Carolina
cs: Jižní Karolína

en: South Dakota
cs: Jižní Dakota

en: Virginia
cs: Virginie

en: West Virginia
cs: Západní Virginie

en: Language switcher
cs: Přepínač jazyka

en: English name
cs: Anglický název

en: Native name
cs: Vlastní název

en: Block description
cs: Popis bloku

en: Form name
cs: Název formuláře.

en: The title of the new field. The title will be shown to the user. An example title is "Favorite color".
cs: Titulek nového pole. Titulek se zobrazí uživateli. Například „oblíbená barva“.

en: An optional explanation to go with the new field. The explanation will be shown to the user.
cs: Volitelné vysvětlení nového pole. Vysvětlení se zobrazí uživateli.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. The word <code>%value</code> will be substituted with the corresponding value. An example page title is "People whose favorite color is %value". This is only applicable for a public field.
cs: Chcete-li umožnit procházení tohoto pole podle hodnot, zadejte titulek stránky s výsledky. Slovo <code>%value</code> se nahradí odpovídající hodnotou. Příklad titulku: „Lidé, jejichž oblíbená barva je %value“. Toto nastavení platí pouze pro veřejná pole.

en: To enable browsing this field by value, enter a title for the resulting page. An example page title is "People who are employed". This is only applicable for a public field.
cs: Chcete-li umožnit procházení tohoto pole podle hodnot, zadejte titulek stránky s výsledky. Příklad titulku: „Lidé, kteří jsou zaměstnaní“.  Toto nastavení platí pouze pro veřejná pole.

en: Save field
cs: Uložit pole

en: Translation
cs: Překlad

en: Blocks
cs: Bloky

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
cs: Nastavit zobrazování bloků v postranních sloupcích a ostatních regionech webové stránky.

en: Delete block
cs: Smazat blok

en: Save blocks
cs: Uložit bloky

en: The block settings have been updated.
cs: Nastavení bloku bylo aktualizováno.

en: Block specific settings
cs: Nastavení bloku

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
cs: Přepsat výchozí titulek bloku. Použijte <em>&lt;none&gt;</em> pro vypnutí zobrazení titulku nebo ponechte prázdné pro použití výchozího titulku.

en: '%name' block
cs: Blok '%name'

en: User specific visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti podle uživatele

en: Custom visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti

en: Users cannot control whether or not they see this block.
cs: Uživatelé nemohou určit, zda tento blok chtějí zobrazit.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
cs: Tento blok implicitně zobrazit, ale uživatelé ho mohou skrýt.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
cs: Tento blok implicitně skrýt, ale uživatelé ho mohou zobrazit.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
cs: Umožnit uživatelům nastavit viditelnost tohoto bloku v jejich uživatelském nastavení.

en: Show block for specific roles
cs: Zobrazit blok jen určitým rolím

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
cs: Zobrazit tento blok pouze vybraným uživatelským rolím. Pokud nevyberete žádné role, blok se zobrazí všem uživatelům.

en: Page specific visibility settings
cs: Nastavení viditelnosti podle stránky

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
cs: Pokud je zvolen mód PHP, zadejte PHP kód mezi %php. Poznámka: spuštění nevhodného PHP kódu může znefunkčnit Váš web.

en: Show block on specific pages
cs: Zobrazit blok na určitých stránkách

en: Save block
cs: Uložit blok

en: Please ensure that each block description is unique.
cs: Je třeba ověřit, že popis každého bloku je jedinečný.

en: The block configuration has been saved.
cs: Nastavení bloku bylo uloženo.

en: The block has been created.
cs: Blok byl vytvořen.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
cs: Krátký popis bloku. Použije se na <a href="@overview">stránce s přehledem bloků</a>.

en: Block body
cs: Tělo bloku

en: The content of the block as shown to the user.
cs: Obsah bloku zobrazený uživatelům.

en: Block configuration
cs: Nastavení bloků

en: administer blocks
cs: administrace bloků

en: use PHP for block visibility
cs: pro nastavení zobrazení použít PHP kód

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
cs: Umožňuje nastavení bloků, které se zobrazují kolem hlavního obsahu.

en: Core - required
cs: Jádro - povinné

en: Menus
cs: Menu

en: Are you sure you want to reset the item %item to its default values?
cs: Opravdu obnovit výchozí nastavení položky %item?

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
cs: Veškeré úpravy budou ztraceny. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: The menu item was reset to its default settings.
cs: Položka menu byla uvedena do výchozí podoby.

en: administer menu
cs: administrace menu

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
cs: Umožňuje administrátorům upravit navigační menu.

en: Add vocabulary
cs: Přidat slovník

en: Edit vocabulary
cs: Upravit slovník

en: edit vocabulary
cs: upravit slovník

en: Description of the vocabulary; can be used by modules.
cs: Popis tohoto slovníku; mohou ho využívat některé moduly.

en: Created new vocabulary %name.
cs: Vytvořen nový slovník %name.

en: Updated vocabulary %name.
cs: Slovník %name aktualizován.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
cs: Opravdu odstranit slovník %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
cs: Při odstranění slovníku se odstraní také všechny termíny v něm. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Deleted vocabulary %name.
cs: Slovník %name smazán.

en: The name of this term.
cs: Název tohoto termínu.

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
cs: Čárkou oddělený seznam termínů, které popisují tento obsah (příklad: zábava, bungee jumping, „Společnost, s.r.o.“).

en: The %name vocabulary can not be modified in this way.
cs: Slovník %name nelze takto upravit.

en: A valid date is required for %title.
cs: Pro obsah s názvem %title je vyžadováno platné datum.

en: Date API requirements
cs: Požadavky Date API

en: A Date API that can be used by other modules.
cs: Modul Date API může být použit ostatními moduly.

en: The Strtotime default value is invalid.
cs: Výchozí hodnota Strtotime je neplatná.

en: The Strtotime default value for the To Date is invalid.
cs: Výchozí hodnota Strtotime pro 'Do data' je neplatná.

en: Relative
cs: Relativní

en: A default value to use for this field. If you select 'Relative', add details below.
cs: Výchozí hodnota pro toto pole. Pokud zvolíte 'Relativní', přidejte podrobnosti níže.

en: Customize Default Value
cs: Přizpůsobit výchozí hodnotu

en: Custom value for From date
cs: Vlastní hodnota pro 'Od data'

en: Default value for To date
cs: Výchozí hodnota pro 'Do data'

en: Same as From date
cs: Stejné jako 'Od data'

en: Custom value for To date
cs: Vlastní hodnota pro 'Do data'

en: Number of years to go back and forward in the year selection list, default is -3:+3.
cs: Počet počátečních a koncových let zobrazených v seznamu pro výběr roku. Výchozí jsou -3:+3.

en: Customize Date Parts
cs: Přizpusobit položky data

en: Above
cs: Nad

en: Within
cs: Vně

en: Position of date part labels
cs: Umístění popisků pro jednotlivé části data

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day'. 'Above' will display them as titles above each date part. 'Within' will insert the label as the first option in the select list and in blank textfields. 'None' will not label any of the date parts. The exact text in the label is controlled by themes like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month'.
cs: Umístění popisku jednotlivých částí data, jako jsou 'Rok', 'Měsíc', nebo 'Den'. 'Nad' se zobrazí jako titulky nad každou částí data. 'Vně' vloží popisek jako první volbu do výběrového seznamu a do prazdných textových polí. 'Žádný' neumístí popisek nad žadnou část data. Přesný text na popisku je řízen tématem jako 'date_part_label_year' a 'date_part_label_month'.

en: Number of values
cs: Počet hodnot

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
cs: Upozornění! Změna tohoto nastavení může způsobit ztrátu dat, pokud už byla nějaká data zadána!

en: User's time zone
cs: Časová zóna uživatele

en: Empty 'To date' values will use the 'From date' values.
cs: Prázdné hodnoty 'Do data' použijí hodnoty 'Od data'.

en: The UNTIL value is required for repeating dates.
cs: Hodnota "Dokud" je pro opakování data vyžadována.

en: The raw date value.
cs: Nezpracovaná hodnota data.

en: The formatted date.
cs: Zformátované datum.

en: The raw date timestamp.
cs: Surová timestamp (časová značka) data.

en: Date year (four digit)
cs: Rok data (čtyři číslice)

en: Date year (two digit)
cs: Rok data (dvě číslice)

en: Date month (full word)
cs: Měsíc data (celé slovo)

en: Date month (abbreviated)
cs: Měsíc data (zkratka)

en: Date month (two digit, zero padded)
cs: Měsíc data (vždy dvě číslice, s doplněním nuly)

en: Date month (one or two digit)
cs: Měsíc data (jedna nebo dvě číslice)

en: Date week (two digit)
cs: Týden data (dvě číslice)

en: Date day (full word)
cs: Den data (celé slovo)

en: Date day (abbreviation)
cs: Den data (zkratka)

en: Date day (two digit, zero-padded)
cs: Den data (vždy dvě číslice, s doplněním nuly)

en: Date day (one or two digit)
cs: Den data (jedna nebo dvě číslice)

en: If the field has a to-date defined, the same tokens exist in the form: [to-????], where ???? is the normal token.
cs: Pokud má pole určeno 'Do data', existuje pak i stejný zástupný znak ve formě: [to-????], kde ???? je normální zástupný znak.

en: @min and @max
cs: @min a @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
cs: Datum ukládat v databázi jako ISO datum, doporučeno pro historická nebo neúplná data.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to suppport legacy data.
cs: Datum ukládat v databázi jako timestamp (časová značka), zavržený formát pro podporu starších dat.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
cs: Datum ukládat v databázi jako 'datetime' pole, doporučeno pro kompletní data a časy, které mohou vyžadovat konverzi časových pásmem.

en: !time from now
cs: za !time

en: Defines CCK date/time fields and widgets.
cs: Umožňuje tvorbu CCK polí pro datum a čas.

en: Emulate PHP 5.2 date functions in PHP 4.x, PHP 5.0, and PHP 5.1. Required when using the Date API with PHP versions less than PHP 5.2.
cs: Emuluje funkce pro práci s daty z PHP 5.2 v PHP 4.x, PHP 5.0, a PHP 5.1. Vyžadováno modulem Date API provozovaným na PHP ve verzi nižší než 5.2.

en: Previous field
cs: Předchozí pole

en: Next field
cs: Další pole

en: Increment
cs: Zvýšení

en: Decrement
cs: Snížení

en: Date Popup requirements
cs: Požadavky modulu Date Popup

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
cs: Povolí jQuery popup kalendář a widgety pro vstup času při výběru data a času.

en: Choose a frequency and period to repeat this date. If nothing is selected, the date will not repeat.
cs: Vyberte četnost a dobu opakování tohoto data. Pokud není nic vybráno, datum se nebude opakovat.

en: Until
cs: Dokud

en: Date to stop repeating this item.
cs: Datum ukončení opakování této položky.

en: -- Any
cs: -- Vše

en: Day of Month
cs: Den v měsíci

en: Day of Week
cs: Den v týdnu

en: Except
cs: Kromě

en: Dates to omit from the list of repeating dates.
cs: Data vyřazená ze seznamu opakujících se dat.

en: -- Period
cs: -- Období

en: -- Frequency
cs: -- Četnost

en: Every @number
cs: Každých @number

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
cs: Date Repeat API vypočítá opakující se data a časy podle pravidel iCal.

en: The Date Timezone module requires you to !link.
cs: Modul Date Timezone požaduje !link.

en: set the site timezone name
cs: nastavit název časového pásma

en: Default time zone
cs: Výchozí časové pásmo

en: Select the default site time zone. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time.
cs: Vyberte výchozí místo časového pásma. Pokud si nejste jisti, vyberte časové pásmo nejblíže vaší poloze, která má stejná pravidla pro letní čas.

en: The !link may not be correct.
cs: Hodnota !link  nemusí být správná.

en: site timezone name
cs: název časového pásma webu

en: Date Timezone requirements
cs: Požadavky Date Timezone

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
cs: Modul Content, vyžadovaný modulem Content Construction Kit (CCK), umožňuje administrátorům připojit k typům obsahu vlastní pole. V Drupalu se typy obsahu používají k definování charakteristiky příspěvku, což zahrnuje nadpis a popis polí zobrazených na stránkách pro přidání a úpravu obsahu. Použití modulu Conetnt (a pomocných modulů v rámci CCK) umožňuje kromě "Nadpisu" a "Těla" přidat další vlastní pole. Vlastnosti CCK jsou přístupné prostřednictvím karet na <a href="@content-types">stránce administrace typů obsahu</a>. (Další informace o typech obsahu najdete na <a href="@node-help">stránce nápovědy modulu</a>.)

en: When adding a custom field to a content type, you determine its type (whether it will contain text, numbers, or references to other objects) and how it will be displayed (either as a text field or area, a select box, checkbox, radio button, or autocompleting field). A field may have multiple values (i.e., a "person" may have multiple e-mail addresses) or a single value (i.e., an "employee" has a single employee identification number). As you add and edit fields, CCK automatically adjusts the structure of the database as necessary. CCK also provides a number of other features, including intelligent caching for your custom data, an import and export facility for content type definitions, and integration with other contributed modules.
cs: Když přidáváte k typu obsahu vlastní pole, určujete jeho typ (zda bude obsahovat text, číslice, referenci na jiné objekty...) a způsob, jak se bude zobrazovat (textové pole, textová oblast, select box, zaškrtávací pole, přepínač, pole s automatickým dokončováním). Pole může mít více hodnot (např. člověk může mít více e-mailových adres) nebo jednu hodnotu (např. zaměstnanec má jedno identifikační číslo). Když přidáváte a upravujete pole, modul CCK automaticky přizpůsobuje strukturu databáze dle potřeby. CCK rovněž poskytuje řadu dalších funkcí, včetně inteligentního ukládání vašich vlastních dat do mezipaměti (cache), možnosti importu a exportu typů obsahu a integrace s dalšími moduly.

en: Custom field types are provided by a set of optional modules included with CCK (each module provides a different type). The <a href="@modules">modules page</a> allows you to enable or disable CCK components. A default installation of CCK includes:
cs: Vlastní typy polí poskytuje sada volitelných modulů zahrnutá v rámci CCK (každý modul poskytuje jiný typ). Součásti modulu CCK můžete zapnout nebo vypnout na <a href="@modules">stránce modulů</a> . Výchozí instalace CCK zahrnuje:

en: <em>number</em>, which adds numeric field types, in integer, decimal or floating point form. You may define a set of allowed inputs, or specify an allowable range of values. A variety of common formats for displaying numeric data are available.
cs: <em>Number</em> - přidává číselné typy obsahu ve formátu INTEGER, DECIMAL nebo FLOAT. Můžete definovat sadu povolených vstupů nebo povolený rozsah hodnot. Je k dispozici také široké spektrum obecných formátů pro zobrazení číselných dat.

en: <em>text</em>, which adds text field types. A text field may contain plain text only, or optionally, may use Drupal's input format filters to securely manage rich text input. Text input fields may be either a single line (text field), multiple lines (text area), or for greater input control, a select box, checkbox, or radio buttons. If desired, CCK can validate the input to a set of allowed values.
cs: <em>Text</em> - přidává textové typy. Textové pole může obsahovat pouze prostý text, nebo může volitelně zahrnovat filtry Drupalu pro bezpečné zpracování formátovaného textu. Pole pro vkládání textu mohou mít pouze jednu řádku (textové pole), nebo více řádek (textová oblast), nebo - pro větší kontrolu možných hodnot - mohou mít podobu selectboxu, zaškrtávacího pole nebo přepínače. Pokud je třeba, modul CCK může ověřit vstup na základě sady povolených hodnot.

en: <em>nodereference</em>, which creates custom references between Drupal nodes. By adding a <em>nodereference</em> field and two different content types, for instance, you can easily create complex parent/child relationships between data (multiple "employee" nodes may contain a <em>nodereference</em> field linking to an "employer" node).
cs: <em>Nodereference</em> - vytváří vlastí reference mezi uzly Drupalu. Jestliže definujete pole typu <em>nodereference</em> a dva různé typy obsahu, můžete například vytvářet komplexní vztahy typu rodič/potomek mezi daty (kupř. několik uzlů typu "zaměstnanec" může obsahovat pole typu <em>nodereference</em> s vazbou na uzel typu "zaměstnavatel").

en: <em>userreference</em>, which creates custom references to your sites' user accounts. By adding a <em>userreference</em> field, you can create complex relationships between your site's users and posts. To track user involvement in a post beyond Drupal's standard <em>Authored by</em> field, for instance, add a <em>userreference</em> field named "Edited by" to a content type to store a link to an editor's user account page.
cs: <em>Userreference</em> - vytváří vlastní reference na uživatele daného webu. Jestliže definujete pole typu <em>userreference</em>, můžete vytvářet komplexní vztahy mezi uživateli a příspěvky. Například pokud chcete sledovat souvislost konkrétního uživatele s příspěvkem nad rámec standardního pole Drupalu <em>"napsáno uživatelem"</em>, můžete přidat pole typu <em>userreference</em> s názvem "upraveno uživatelem", které bude uchovávat odkaz na stránku s uživatelským účtem editora.

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
cs: <em>Fieldgroup</em> - vytváří rozbalovací sady polí, které umožňují seskupit související pole. Sada polí může být ve výchozím stavu rozbalená či sbalená. Pořadí sady polí a pořadí polí v rámci jedné sady je ovládáno pomocí drag-and-drop rozhraní poskytovaného modulem Content.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
cs: Více informací najdete v příručce <a href="@handbook-cck">CCK</a> nebo na <a href="@project-cck">stránce modulu CCK</a>.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
cs: Nastavit zobrazení polí a jejich popisků pro daný typ obsahu pro zobrazení náhledu a plné zobrazení uzlu.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
cs: Nastavit zobrazení polí pro daný typ obsahu při načítání v následujících kontextech.

en: Add another item
cs: Přidat další položku

en: Full node
cs: Celý uzel

en: Search Index
cs: Index pro vyhledávání

en: Search Result
cs: Výsledek vyhledávání

en: Updating field type %type with module %module.
cs: Aktualizace typu pole %type modulem %module.

en: Manage fields
cs: Správa polí

en: Add field
cs: Přidat pole

en: Remove field
cs: Odstranit pole

en: Allows administrators to define new content types.
cs: Dovoluje administrátorům definovat nové typy obsahu.

en: Trimmed
cs: Oříznuté

en: Used in
cs: Použito v

en: No fields have been defined for any content type yet.
cs: Zatím nebyla definována pole pro žádný typ obsahu.

en: no styling
cs: bez stylů

en: simple
cs: jednoduché

en: fieldset
cs: skupina polí

en: fieldset - collapsible
cs: skupina polí - sbalitelná

en: fieldset - collapsed
cs: skupina polí - sbalená

en: Added field %label.
cs: Přidáno pole %label.

en: There was a problem adding field %label.
cs: Při přidávání pole %label se vyskytl problém.

en: There was a problem creating field %label.
cs: Vyvstal problém během vytváření pole %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
cs: Opravdu odstranit pole %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
cs: Pokud je v tomto poli nějaký obsah, bude smazán. Tuto akci nelze vrátit.

en: Removed field %field from %type.
cs: Pole %field bylo odstraněno z typu obsahu %type.

en: There was a problem deleting %field from %type.
cs: Při odstraňování pole %field  typu obsahu %type se vyskytl problém.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
cs: Tato nastavení se vztahují pouze k poli %field v typu obsahu %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
cs: Tato nastavení se vztahují na pole %field v každém typu obsahu, kde se vyskytuje.

en: Save field settings
cs: Uložit nastavení pole

en: The default value PHP code returned an incorrect value.<br/>Expected format: <pre>!sample</pre> Returned value: @value
cs: PHP kód pro výchozí hodnotu vrátil nesprávnou hodnotu. <br/>Očekávaný formát: <pre>!sample</pre> Vrácená hodnota: @value

en: The default value is invalid.
cs: Výchozí hodnota je neplatná.

en: Saved field %label.
cs: Uloženo pole %label.

en: The update has encountered an error.
cs: Aktualizace narazila na chybu.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
cs: Databáze byla změněna a data byla přesunuta nebo smazána.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
cs: Vyskytla se chyba a změny v databázi se nepodařilo dokončit.

en: Processing %title
cs: Zpracovávám: %title

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
cs[0]: 1 položka úspěšně zpracována:
cs[1]: @count položky úspěšně zpracovány:
cs[2]: @count položek úspěšně zpracováno:

en: Content fields table %old_name has been renamed to %new_name and field instances have been updated.
cs: Tabulka pro pole %old_name byla přejmenována na %new_name a instance pole byly aktualizovány.

en: The content fields table %name has been deleted.
cs: Tabulka pro pole %name byla smazána.

en: Referenced node ID
cs: ID odkazovaného uzlu

en: Referenced node title
cs: Název odkazovaného uzlu

en: Raw number value
cs: Nezpracovaná číselná hodnota

en: Formatted number value
cs: Formátovaná číselná hodnota

en: Raw, unfiltered text
cs: Nezpracovaný, nefiltrovaný text

en: Formatted and filtered text
cs: Formátovaný a filtrovaný text

en: Referenced user ID
cs: ID odkazovaného uživatele

en: Referenced user name
cs: Jméno odkazovaného uživatele

en: Formatted HTML link to referenced user
cs: Formátovaný HTML odkaz na odkazovaného uživatele

en: Group multiple values
cs: Seskupit více hodnot

en: Select the content type to export.
cs: Vybrat typ obsahu k exportu.

en: Export data
cs: Exportovat data

en: <Create>
cs: <Vytvořit>

en: Import data
cs: Importovat data

en: The import data is not valid import text.
cs: Data nemají platný formát pro import.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
cs: Pro fungování importu je nutné zapnout moduly: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
cs: Typ obsahu %type už v databázi existuje.

en: Exiting. No import performed.
cs: Ukončuji. Nebyl proveden žádný import.

en: An error has occurred adding the content type %type.<br/>Please check the errors displayed for more details.
cs: Při přidávání typu obsahu %type<br/> došlo k chybě. Podrobnosti najdete v chybové zprávě.

en: The imported field %field_label (%field_name) was not added to %type because that field already exists in %type.
cs: Importované pole %field_label (%field_name) nebylo přidáno k typu obsahu %type, protože již v typu obsahu %type existuje.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
cs: Pole %field_label (%field_name) bylo přidáno k typu obsahu %type.

en: An error occurred when exporting the 'display settings' data for the field %field_name.<br/>The db error is: '%db_err'.
cs: Při exportu dat 'nastavení zobrazení' pro pole %field_name došlo k chybě.<br/> Chyba databáze: '%db_err'.

en: Enables ability to import/export field definitions.
cs: Umožňuje importovat/exportovat definice polí.

en: Please <a href="!url">configure your field permissions</a> immediately. All fields are inaccessible by default.
cs: Je třeba ihned <a href="!url">nastavit oprávnění k polím</a>. Všechna pole jsou ve výchozím nastavení nepřístupná.

en: Set field-level permissions for CCK fields.
cs: Nastavit oprávnění k CCK polím na úrovni jednotlivých polí.

en: These settings apply to the group in the node editing form.
cs: Tato nastavení se vztahují na skupinu polí v editačním formuláři uzlu.

en: always open
cs: vždy rozbalené

en: collapsible
cs: rozbalovací

en: collapsed
cs: sbaleno

en: Instructions to present to the user on the editing form.
cs: Pokyny pro uživatele, které se mají zobrazit v editačním formuláři.

en: These settings apply to the group on node display.
cs: Tato nastavení se vztahují na skupinu polí při zobrazení uzlu.

en: A description of the group.
cs: Popis skupiny.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
cs: Jste si jistí, že chcete odebrat skupinu %label?

en: The group %group_name has been removed.
cs: Skupina %group_name  byla odstraněna.

en: Fieldgroup
cs: Skupina polí

en: Store the ID of a related node as an integer value.
cs: Uložit ID souvisejícího uzlu jako INTEGER.

en: Content types that can be referenced
cs: Typy obsahu, na které je možné odkazovat

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
cs: Pokročilé nastavení - uzly, na které je možné odkazovat (pohled)

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
cs: Poskytuje seznam argumentů oddělených čárkou, které se předají pohledu.

en: Title (link)
cs: Titulek (s odkazem)

en: Title (no link)
cs: Titulek (bez odkazu)

en: Autocomplete text field
cs: Textového pole s automatickým dokončováním

en: Defines a field type for referencing one node from another.
cs: Definuje typ pole, které umožňuje vytvořit odkaz z jednoho uzlu na jiný.

en: Store a number in the database as an integer.
cs: Ukládat číslo do databáze jako INTEGER.

en: Decimal
cs: Desetinné číslo

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
cs: Ukládat číslo do databáze jako DECIMAL (s pevným počtem desetinných míst).

en: Float
cs: Desetinné číslo s plovoucí čárkou

en: Store a number in the database in a floating point format.
cs: Ukládat číslo do databáze jako FLOAT (s plovoucí desetinnou čárkou).

en: Precision
cs: Přesnost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
cs: Celkový počet míst pro ukládání do databáze, včetně míst za desetinnou čárkou.

en: The number of digits to the right of the decimal.
cs: Počet míst za desetinnou čárkou.

en: Decimal marker
cs: Oddělovač desetinných míst

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
cs: Znak, použitý uživateli jako desetinná čárka ve formulářích.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
cs: Definujte řetězec, který se má použít jako předpona k hodnotě, jako např. $ nebo €. Pro vynechání předpony ponechte prázdné. Jednotné a množné číslo oddělte svislou čárou (kilogram|kilogramy).

en: Define a string that should suffixed to the value, like m², m/s², kb/s. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
cs: Definujte řetězec, který se má použít jako přípona k hodnotě, jako např. m², m/s², kb/s. Pro vynechání přípony nechte prázdné. Jednotné a množné číslo oddělte svislou čárou (kilogram|kilogramy).

en: Allowed values
cs: Povolené hodnoty

en: "Minimum" must be a number.
cs: "Minimum" musí být číslo.

en: "Maximum" must be a number.
cs: "Maximum" musí být číslo.

en: unformatted
cs: neformátováno

en: Defines numeric field types.
cs: Definuje číselné typy polí.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
cs: Pro widget typu 'zaškrtávací pole ano/ne' definujte v části <strong>Povolené hodnoty</strong> nejprve hodnotu 'ne', pak hodnotu 'ano'. Vezměte na vědomí, že popisek zaškrtávacího pole bude tvořit hodnota 'ano'.

en: Check boxes/radio buttons
cs: Zaškrtávací políčka/přepínače

en: Single on/off checkbox
cs: Zaškrtávací pole ano/ne

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
cs: Poskytuje widgety rozbalovací nabídka, zaškrtávací pole a  přepínače pro textová a číselná pole.

en: Store text in the database.
cs: Ukládat text do databáze.

en: Text area (multiple rows)
cs: Textová oblast (více řádků)

en: Defines simple text field types.
cs: Definuje jednoduché textové typy polí.

en: Store the ID of a related user as an integer value.
cs: Ukládat ID odkazovaného uživatele jako celé číslo (INTEGER).

en: User roles that can be referenced
cs: Uživatelské role, na které je možné odkazovat

en: User status that can be referenced
cs: Statuty uživatele, na které je možné odkazovat

en: Reverse link
cs: Zpětný odkaz

en: If selected, a reverse link back to the referencing node will displayed on the referenced user record.
cs: Pokud je vybráno, záznam odkazovaného uživatele zobrazí zpětný odkaz na odkazující uzel.

en: Index
cs: Rejstřík

en: Theme-engine-specific settings
cs: Specifická nastavení témat vzhledu

en: These settings only exist for all the templates and styles based on the %engine theme engine.
cs: Toto nastavení je pouze pro všechny šablony a styly enginu témat %engine.

en: Use administration theme for content editing
cs: Použít administrační téma pro úpravu obsahu

en: Use the administration theme when editing existing posts or creating new ones.
cs: Použít administrační téma při editaci nebo vytváření příspěvků.

en: Form
cs: Formulář

en: Debug
cs: Ladění

en: Publish
cs: Vydat

en: Unpublish
cs: Schovat

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: Permission
cs: Oprávnění

en: @module module
cs: Modul @module

en: incompatible
cs: nekompatibilní

en: Incompatible with this version of Drupal core
cs: Nekompatibilní s používanou verzí jádra Drupalu

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
cs: Tato verze je nekompatibilní s verzí !core_version jádra Drupalu.

en: Incompatible with this version of PHP
cs: Nekompatibilní s používanou verzí PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
cs: Tento modul vyžaduje PHP ve verzi @php_required a je nekompatibilní s verzí !php_version jazyka PHP.

en: Grid
cs: Mřížka

en: My blog
cs: Můj blog

en: Input formats
cs: Vstupní formáty

en: Redo
cs: Znovu

en: Hide
cs: Skrýt

en: Anonymous commenting
cs: Anonymní komentáře

en: Anonymous posters may not enter their contact information
cs: Anonymní uživatelé nesmí zadat kontaktní informace

en: Anonymous posters may leave their contact information
cs: Anonymní uživatelé mohou zadat kontaktní informace

en: Anonymous posters must leave their contact information
cs: Anonymní uživatelé musí zadat kontaktní informace

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
cs: Toto nastavení má smysl pouze pokud mají anonymní uživatelé povoleno psát komentáře. Podívejte se na <a href="@url">stránku oprávnění</a>.

en: Display below post or comments
cs: Zobrazit pod příspěvkem nebo komentářem

en: Default comment setting
cs: Výchozí nastavení komentářů

en: Read/Write
cs: Čtení/Psaní

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
cs: Uživatelé s právem <em>administrace komentářů</em> mohou toto nastavení změnit.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
cs: Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
cs: Váš podpis se připojí na konec vašich komentářů.

en: parent
cs: nadřazený

en: Flat list - collapsed
cs: Bez vláken - sbaleno

en: Flat list - expanded
cs: Bez vláken - rozbaleno

en: Threaded list - collapsed
cs: Vlákna - sbalené

en: Threaded list - expanded
cs: Vlákna - rozbaleno

en: Date - newest first
cs: Datum - od nejnovějších

en: Date - oldest first
cs: Datum - od nejstarších

en: 1 comment | @count comments
cs[0]: @count komentář
cs[1]: @count komentáře
cs[2]: @count komentářů

en: 1 new comment | @count new comments
cs[0]: @count nový komentář
cs[1]: @count nové komentáře
cs[2]: @count nových komentářů

en: access comments
cs: přístup ke komentářům

en: post comments
cs: psát komentáře

en: post comments without approval
cs: psát komentáře bez schválení

en: The email address to which the message should be sent OR enter %author if you would like to send an e-mail to the author of the original post.
cs: E-mail příjemce zprávy. Lze zadat %author pokud chcete poslat zprávu autorovi originálního příspěvku.

en: Submission settings
cs: Nastavení pro odeslání

en: Save content type
cs: Uložit typ obsahu

en: Once an hour
cs: Jednou za hodinu

en: Once a day
cs: Jednou denně

en: Global
cs: Globální

en: Show descriptions
cs: Zobrazit popisy

en: Subtitle
cs: Podnadpis

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: arguments
cs: argumenty

en: Save role
cs: Uložit roli

en: Transparent
cs: Průhledná

en: Green
cs: Zelená

en: Blue
cs: Modrý

en: File format
cs: Formát souboru

en: debug
cs: ladění

en: file system
cs: systém souborů

en: Escape all tags
cs: Použít escape sekvence pro všechny značky

en: Strip disallowed tags
cs: Odstraňovat nepovolené značky

en: input formats
cs: vstupní formáty

en: Source code
cs: Zdrojový kód

en: There are no menu items yet.
cs: Zatím nejsou žádné položky menu.

en: Menu link title
cs: Nadpis odkazu menu

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
cs: Text odkazu odpovídající této položce, která by se měla zobrazit v menu.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
cs: Maximální hloubka vnoření položky je nastavena na !maxdepth. Některé položky nabídky nemusí být přístupné jako rodičovské stránky, pokud by jejich vybrání mohlo způsobit překročení tohoto limitu.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
cs: Systém menu ukládá pouze systémové cesty, ale pro zobrazení bude použit URL alias. %link_path bylo uloženo jako %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
cs: Cesta '@link_path' je neplatná, nebo k ní nemáte přístup.

en: There was an error saving the menu link.
cs: Při ukládání odkazu menu došlo k chybě.

en: Menu name
cs: Název menu

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
cs: Strojově čitelný název menu. Tento text bude použit pro sestavení URL tohoto menu z <em>přehledu menu</em>. Tento název může obsahovat pouze malá písmena, čísla, pomlčky, a musí být unikátní.

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
cs: Opravdu smazat vlastní menu %title?

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
cs: Název menu může obsahovat pouze řetězce malých znaků, čísel a pomlčku.

en: The menu already exists.
cs: Menu již existuje.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu item in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu items in %title. They will be deleted (system-defined items will be reset).
cs[0]: <strong>Upozornění:</strong> V současnosti je v %title 1 položka menu. Ta bude smazána (položky definované systémem se uvedou do výchozího nastavení).
cs[1]: <strong>Upozornění:</strong> V současnosti jsou v %title @count položky menu. Ta bude smazána (položky definované systémem se uvedou do výchozího nastavení).
cs[2]: <strong>Upozornění:</strong> V současnosti je v %title @count položek menu. Ta bude smazána (položky definované systémem se uvedou do výchozího nastavení).

en: Enter the title and path for your new menu item.
cs: Napište titulek a cestu nové položky menu.

en: Number of users to display
cs: Počet zobrazených uživatelů

en: Thumbnails
cs: Náhledy

en: Profiles
cs: Profily

en: Edit container
cs: Upravit kontejner

en: Subscript
cs: Dolní index

en: Unlink
cs: Zrušit odkaz

en: Thread
cs: Vlákno

en: Last visit
cs: Poslední návštěva

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
cs: Pro psaní komentářů se <a href="@login">přihlašte</a>

en: Reply
cs: Odpovědět

en: Hot topic threshold
cs: Mez oblíbené diskuse

en: Topics per page
cs: Témat na stránku

en: Posts - most active first
cs: Příspěvky - nejprve nejaktivnější

en: Posts - least active first
cs: Příspěvky - nejprve nejméně aktivní

en: URL path settings
cs: Nastavení URL

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
cs: Musíte zadat alespoň jedno klíčové slovo. Minimální počet znaků: @count.

en: @user's picture
cs: Obrázek uživatele @user

en: Subdomain
cs: Subdoména

en: Postal Code
cs: PSČ

en: Mapping
cs: Mapování

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: revert revisions
cs: navrátit se předchozí revizi

en: From name
cs: Jméno odesílatele

en: From address
cs: Adresa odesílatele

en: Distinct
cs: Jedinečné

en: E-mail template
cs: Šablona e-mailu

en: <None>
cs: <Nic>

en: New forum topics
cs: Nová témata

en: Unavailable
cs: Nedostupné

en: @type: deleted %title revision %revision.
cs: @type: smazána revize %title %revision.

en: Page not found
cs: Stránka nebyla nalezena

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
cs: Automaticky generovaný alias %original_alias měl konflikt s již existujícím aliasem. Byl změněn na %alias.

en: It appears that you have installed Pathauto, which depends on token, but token is either not installed or not installed properly.
cs: Vypadá to, že byl nainstalován modul Pahtauto, který je závislý na modulu Token, ale ten nainstalován nebyl nebo byl nainstalován chybně.

en: Double quotes "
cs: Dvojité uvozovky "

en: Back tick `
cs: Zpětný apostrof `

en: Pipe |
cs: Svislítko (roura) |

en: Caret ^
cs: Stříška ^

en: Dollar $
cs: Dolar $

en: Tilde ~
cs: Vlnovka (tilda) ~

en: Pattern for all @node_type paths
cs: Šablona pro všechny uzly typu @node_type

en: Bulk generation of terms completed, one alias generated. | Bulk generation of terms completed, @count aliases generated.
cs[0]: Hromadná úprava termínů byla dokončena, 1 alias byl vygenerován.
cs[1]: Hromadná úprava termínů byla dokončena, @count aliasy byly vygenerovány.
cs[2]: Hromadná úprava termínů byla dokončena, @count aliasů bylo vygenerováno.

en: Bulk generation of users completed, one alias generated. | Bulk generation of users completed, @count aliases generated.
cs[0]: Hromadná úprava uživatelů byla dokončena, 1 alias byl vygenerován.
cs[1]: Hromadná úprava uživatelů byla dokončena, @count aliasy byly vygenerovány.
cs[2]: Hromadná úprava uživatelů byla dokončena, @count aliasů bylo vygenerováno.

en: Bulk generation of user blogs completed, one alias generated. | Bulk generation of user blogs completed, @count aliases generated.
cs[0]: Hromadná úprava blogů byla dokončena, 1 alias byl vygenerován.
cs[1]: Hromadná úprava blogů byla dokončena, @count aliasy byly vygenerovány.
cs[2]: Hromadná úprava blogů byla dokončena, @count aliasů bylo vygenerováno.

en: Bulk generation of user tracker pages completed, one alias generated. | Bulk generation of user tracker pages completed, @count aliases generated.
cs[0]: Hromadná úprava user-tracker byla dokončena, 1 alias byl vygenerován.
cs[1]: Hromadná úprava user-tracker byla dokončena, @count aliasy byly vygenerovány.
cs[2]: Hromadná úprava user-tracker byla dokončena, @count aliasů bylo vygenerováno.

en: <p>Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.</p>
                      <h2>Settings</h2>
                      <p>The <strong>Maximum Alias Length</strong> and <strong>Maximum component length</strong> values
                      default to 100 and have a limit of 128 from pathauto. This length is limited by the length of the dst
                      column of the url_alias database table. The default database schema for this column is 128. If you
                      set a length that is equal to that of the one set in the dst column it will cause problems in situations
                      where the system needs to append additional words to the aliased URL. For example... URLs generated
                      for feeds will have "/feed" added to the end. You should enter a value that is the length of the dst
                      column minus the length of any strings that might get added to the end of the URL. The length of
                      strings that might get added to the end of your URLs depends on which modules you have enabled and
                      on your Pathauto settings. The recommended and default value is 100.</p>
                      <p><strong>Raw Tokens</strong> In Pathauto it is appropriate to use the -raw form of tokens. Paths are
                      sent through a filtering system which ensures that raw user content is filtered. Failure to use -raw
                      tokens can cause problems with the Pathauto punctuation filtering system.</p>
cs: <p>Nabízí mechanismus pro moduly k automatickému generování aliasů pro obsah, který spravují.</p><br /> <h2>Nastavení</h2><br /> <p>Hodnoty <strong>Maximum Alias Length</strong> (maximální délka aliasu) a <strong>Maximum component length</strong><br /> jsou standardně nastaveny na 100 a mají limit 128. Tato délka je dána délkou prvního<br /> sloupce v url_alias databázové tabulce. Standardní databázové schéma (nastavení) pro tento sloupec je 128. Jestliže<br /> nastavíte délku, která je rovna délce, jež je nastavena v prvním sloupci, může to způsobit problém v situacích,<br /> kdy systém potřebuje přidat dodatečná slova do aliasovaného URL. Například: URL adresy generované<br /> pro nábytek budou mít na konci přidáno "/nabytek". Měli byste zadat hodnotu, která je rovna: nastavená délka v pvním<br /> sloupci mínus délka jakéhokoliv znakového řetězce, který může být přidán na konec URL. Délka<br /> znakového řetězce, který může být přidán na konec URL závisí na tom, jaký modul máte povolen a<br /> na vašem nastavení v Pathauto. Doporučená a standardně nastavená hodnota je 100.</p> <p><strong>Raw Tokens</strong> V Pathauto je vhodné používat -raw podobu tokenů. Cesty (paths)<br /> jsou poslány přes filtrovací systém, který zajistí, že raw user obsah bude filtrovaný. Nepoužití -raw tokenů<br /> může způsobit problémy ve filtrovacím systému diakritiky v modulu Pathauto.</p>

en: Delete aliases
cs: Smazat aliasy

en: As [cat], but including its supercategories separated by /.
cs: Jako [cat], ale včetně nadkategorií oddělených znakem /.

en: As [term], but including its supercategories separated by /.
cs: Jako [term], ale včetně nadřazených kategorií oddělených znakem /.

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
cs: Znak používaný pro oddělení slov v nadpisech. Tímto znakem budou nahrazeny mezery mezi slovy a interpunkční znaménka (tečky, čárky, pomlčky atd.). Použití mezery nebo znaku plus může způsobit neočekávaný výsledek.

en: Leave case the same as source token values.
cs: Zachovat stejnou velikost písma jako v původních hodnotách tokenů.

en: Change to lower case
cs: Převést na malá písmena

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is recommended. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
cs: Maximální délka aliasu pro generování. Doporučeno je 100. Pro více informací se podívejte do <a href="@pathauto-help">nápovědy k modulu Pathauto</a>.

en: Maximum number of objects to alias in a bulk update
cs: Maximální počet objektů, pro které mají být vytvořeny aliasy během hromadné aktualizace

en: Transliterate prior to creating alias
cs: Převést znaky před vytvořením aliasu

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
cs: Filtruje nový alias pouze do znaků a čísel z množiny ASCII-96.

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not place punctuation in here and do not use WYSIWYG editors on this field.
cs: Slova, určená k vypuštění z url aliasu. Slova oddělujte čárkami. V tomto poli nepoužívejte interpunkci ani WYSIWYG editory.

en: Use -raw replacements for text to avoid problems with HTML entities.
cs: Použijte -raw (nefiltrované) tokeny pro text, vyhnete se tak problémům s HTML entitami.

en: Internal feed alias text (leave blank to disable)
cs: Alias pro RSS feed (nevyplňujte pro vypnutí)

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the catpath and termpath patterns. You should probably set the action for @name to be "replace by separator"
cs: Máte nastaven @name tak, že bude nahrazen pomlčkou anebo smazán, pokud se nachází ve slově. Toto může způsobit problém s vaší šablonou a zvláště s catpath a termpath šablonou. Pravděpodobně byste měli nastavit @name tak, aby byl nahrazen pomlčkou ("replace by separator").

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
cs: Vymaže všechny aliasy. Počet aliasů, které budou smazány: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
cs: Vymazat všechny aliasy typu @label. Počet aliasů k vymazání: %count.

en: Delete aliases now!
cs: Smazat aliasy!

en: All of your path aliases have been deleted.
cs: Všechny aliasy byly smazány.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
cs: Všechny aliasy typu %type byly smazány.

en: notify of path changes
cs: oznamovat změny v cestách

en: Language neutral
cs: Jazykově neutrální

en: Default path pattern for @node_type (applies to all @node_type node types with blank patterns below)
cs: Výchozí šablona uzlu typu @node_type (platí pro všechny uzly typu @node_type s prázdnou předlohou níže)

en: Pattern for all @node_type paths in @language
cs: Šablona pro všechny @node_type paths v @language

en: Pattern for all language neutral @node_type paths
cs: Šablona pro všechny jazykově neutrální uzly typu @node_type

en: Bulk generate aliases for terms that are not aliased
cs: Hromadně vygenerovat cesty pro termíny, které nejsou aliasovány.

en: Generate aliases for all existing terms which do not already have aliases.
cs: Generovat aliasy pro všechny existující termíny, které dosud nemají aliasy.

en: Automated alias settings
cs: Nastavení automatických cest

en: This guide provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
cs: Tato příručka zobrazuje kontextovou nápovědu k používání a nastavení <a href="@drupal">Drupalu</a> a jeho modulů. Slouží jako doplněk rozsáhlejší online <a href="@handbook">Drupal příručky</a>. Online příručka může obsahovat novější informace a je doplněna o uživatelské komentáře a slouží jako zdroj veškeré dokumentace Drupalu.

en: The help module provides context sensitive help on the use and configuration of <a href="@drupal">Drupal</a> and its modules, and is a supplement to the more extensive online <a href="@handbook">Drupal handbook</a>. The online handbook may contain more up-to-date information, is annotated with helpful user-contributed comments, and serves as the definitive reference point for all Drupal documentation.
cs: Modul help zobrazuje kontextovou nápovědu k používání a nastavení <a href="@drupal">Drupalu</a> a jeho modulů. Slouží jako doplněk rozsáhlejší online <a href="@handbook">Drupal příručky</a>. Online příručka může obsahovat novější informace a je doplněna o uživatelské komentáře a slouží jako zdroj veškeré dokumentace Drupalu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@help">Help module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@help">modul Help</a>.

en: (site default theme)
cs: (výchozí téma vzhledu)

en: Screenshot
cs: Ukázka

en: Preview trimmed version
cs: Náhled zkrácené verze

en: Preview full version
cs: Náhled plné verze

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
cs: Tento obsah byl v průběhu Vaší editace upraven jiným uživatelem, nelze uložit změny.

en: List, add, and edit users.
cs: Vypsat, přidat a upravit uživatelské účty.

en: Bullet list
cs: Seznam s odrážkami

en: The name %name is already taken.
cs: Jméno %name je již obsazeno.

en: Usage
cs: Použití

en: The current date
cs: Aktuální datum

en: Available
cs: K dispozici

en: Export format
cs: Formát pro export

en: Node access
cs: Přístup k uzlu

en: OpenID redirect
cs: OpenID přesměrování

en: OpenID Login
cs: OpenID Přihlášení

en: Delete OpenID
cs: Smazat OpenID

en: Once you have verified your email address, you may log in via OpenID.
cs: Jakmile bude Váš e-mail ověřen, můžete se přihlásit pomocí OpenID.

en: Log in using OpenID
cs: Přihlásit pomocí OpenID

en: Cancel OpenID login
cs: Zrušit OpenID přihlášení

en: What is OpenID?
cs: Co je OpenID?

en: OpenID login failed.
cs: Přihlášení přes OpenID selhalo.

en: OpenID login cancelled.
cs: Přihlášení přes OpenID bylo přerušeno.

en: Successfully added %identity
cs: Přidána identita %identity

en: Add an OpenID
cs: Přidat OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
cs: Tato OpenID identita je již na tomto webu použita.

en: Are you sure you want to delete the OpenID %authname for %user?
cs: Určitě smazat OpenID %authname pro %user?

en: OpenID deleted.
cs: OpenID identita smazána.

en: Sorry, that is not a valid OpenID. Please ensure you have spelled your ID correctly.
cs: Je nám líto, ale toto není platná OpenID identita. Prosím ověřte, že je správně napsána.

en: You must validate your email address for this account before logging in via OpenID
cs: Před přihlášením pomocí OpenID je třeba ověřit Vaši e-mailovou adresu

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Resize
cs: Změnit velikost

en: Loading
cs: Načítání

en: The directory %directory does not exist.
cs: Adresář %directory neexistuje.

en: The directory %directory is not writable
cs: Do adresáře %directory nelze zapisovat.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
cs: Do adresáře %directory nelze zapisovat, protože nemá nastavena správná práva.

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
cs: Cílový adresář %directory určený k nahrávání do pole %field (typ obsahu %type) nemohl být vytvořen nebo není přístupný. Nahrávaný soubor proto nebylo možné uložit a nahrávání bylo zrušeno.

en: Store an arbitrary file.
cs: Uložte libovolný soubor.

en: Permitted upload file extensions
cs: Povolené přípony souboru

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
cs: Přípony, které jsou pro nahrávání do tohoto pole povolené. Oddělte jednotlivé přípony mezerou a neuvádějte tečku na začátku. Pokud necháte prázdné, uživatelé budou moci nahrát soubory s libovolnou příponou.

en: File size restrictions
cs: Omezení velikosti souboru

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
cs: Omezení velikosti souborů, které může uživatel nahrát. Tato nastavení se týkají pouze nově nahraných souborů; existující soubory nebudou ovlivněny.

en: Maximum upload size per file
cs: Maximální velikost jednoho souboru

en: Maximum upload size per node
cs: Maximální velikost nahraných dat na uzel

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
cs: Specifikujte omezení celkové velikosti všech souborů na uzel. Aby bylo možné omezit celkovou velikost uzlu, vložte hodnoty jako "512" (bajty), "80K" (kilobbajty) or "50M" (megabajty). Pokud nemají být omezení nastavena, ponechte toto pole prázdné.

en: Generic files
cs: Obecné soubory

en: Displays all kinds of files with an icon and a linked file description.
cs: Zobrazuje všechny typy souborů pomocí ikony a příslušného popisu souboru.

en: File description
cs: Popis souboru

en: File size (in bytes)
cs: Velikost souboru (v bajtech)

en: File size (pretty printed)
cs: Velikost souboru (v pěkném tvaru)

en: Fully formatted HTML file tag
cs: Plně formátovaný HTML tag souboru

en: Defines a file field type.
cs: Definuje typ pole pro nahrávání souborů.

en: Add metadata gathering and storage to FileField.
cs: Umožňuje shromažďování a ukládání metadat k modulu FileField.

en: Rearrange
cs: Přeskupit

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
cs: Pokud je pole zaškrtnuto, Drupal přidá ke všem odkazům rel="nofollow", které snižuje účinnost spamových odkazů. Poznámka: vyhledávače potom neprocházejí ani přes platné odkazy, takže je nejlepší tuto možnost zapnout jen pro filtr pro anonymní uživatele.

en: Show only items where
cs: Zobrazit jen položky, kde

en: No comments available.
cs: Bez komentářů.

en: 1 user | @count users
cs[0]: @count uživatel
cs[1]: @count uživatelé
cs[2]: @count uživatelů

en: Switch user
cs: Přepnout uživatele

en: Execute PHP
cs: Spustit PHP

en: Query log
cs: Logování DB dotazů

en: by source
cs: dle zdroje

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
cs: Vložte nějaký kód. Nepoužívejte tagy <code>&lt;?php ?&gt;</code>.

en: Execute
cs: Vykonat

en: Primary links
cs: Primární odkazy

en: execute php code
cs: provést vlastní php kód

en: Max word length of titles
cs: Maximální délka slov nadpisů

en: empty
cs: prázdné

en: Rebuild permissions
cs: Obnovit práva

en: @type: updated %title.
cs: @type: aktualizováno %title.

en: @type: added %title.
cs: @type: přidáno %title.

en: Error saving user account.
cs: Nastala chyba ukládání uživatelského účtu.

en: Restore
cs: Obnova

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
cs: Widget pro úpravu obrázků včetně náhledů obrázku.

en: Displays image files in their original size.
cs: Zobrazuje obrázky o původních rozměrech.

en: Action %action has been unassigned.
cs: Akci %action bylo odstraněno přiřazení.

en: Add role
cs: Přidat roli

en: You must specify a valid role name.
cs: Je třeba zadat platný název role.

en: The role has been added.
cs: Role byla přidána.

en: All users
cs: Všichni uživatelé

en: Path to custom logo
cs: Cesta k volitelnému logu

en: taxonomy
cs: taxonomie

en: Updated term %term.
cs: Upraven termín %term.

en: - Please choose -
cs: - Vyberte prosím -

en: - None selected -
cs: - Nevybráno -

en: Discard items older than
cs: Smazat položky starší než

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
cs: Jak dlouho zachovávat staré položky zdroje. (Vyžaduje správně nastavený <a href="@cron">cron</a>.)

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
cs: Počet položek zdroje zobrazených na stránkách kategorií a zdrojů.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
cs: @site_name - agregované zdroje v kategorii @title

en: @site_name - aggregated feeds
cs: @site_name - agregované zdroje

en: @site_name aggregator
cs: Agregátor @site_name

en: !title feed
cs: zdroj !title

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
cs: Agregátor zdrojů poskytuje čerstvý obsah ze zdrojů založených na RSS-, RDF- a Atom formátu. Tisíce webů (hlavně ty zpravodajské) publikují své nejnovější články pomocí zdrojů. Formáty podporované agregátorem zahrnují <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> a <a href="@atom">Atom</a>.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
cs: Zdroje obsahují položky zdroje, nebo jednotlivé příspěvky publikované na webu, který poskytuje zdroj. Zdroje mohou být seskupovány do kategorií, většinou podle témat. Uživatelé si mohou prohlížet příspěvky na <a href="@aggregator">hlavní stránce agregátoru</a> nebo <a href="@aggregator-sources">stránce zdroje</a>. Administrátoři mohou <a href="@feededit">přidávat, upravovat a mazat zdroje</a>, a vybírat, jak často bude každý zdroj prověřovat nově změněné položky. Nejnovější položky každého zdroje nebo kategorie mohou být zobrazovány v bloku přes <a href="@admin-block">administrační stránku bloků</a>. Také je dostupný <a href="@aggregator-opml">strojově čitelný OPML soubor</a> všech zdrojů. Pro automatické plnění zdrojů je potřeba mít správně nakonfigurovaný <a href="@cron">cron</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@aggregator">modul Aggregator</a>.

en: Aggregator
cs: Agregátor

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
cs: Zdroj %site je pravděpodobně špatně formátovaný, chyba: „%error“.

en: There is no new syndicated content from %site.
cs: %site nenabízí žádný nový obsah.

en: There is new syndicated content from %site.
cs: %site nabízí nový obsah.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
cs: Zdroj %site je pravděpodobně špatně formátovaný, chyba: „%error“.

en: Feed aggregator
cs: Agregátor zdrojů

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
cs: Používá se k agregaci syndikovaného obsahu (RSS, RDF a Atom).

en: Node author
cs: Autor uzlu

en: Values
cs: Hodnoty

en: Account settings
cs: Nastavení účtu

en: Country code
cs: Kód země

en: The content type %name has been deleted.
cs: Typ obsahu %name byl smazán.

en: Deleted content type %name.
cs: Smazán typ obsahu %name.

en: Interface language
cs: Jazyk rozhraní

en: Enter your keywords
cs: Zadejte hledaný termín

en: Clean URLs
cs: Čistá URL

en: My account
cs: Můj účet

en: Rebuild
cs: Znovu sestavit

en: Pictures
cs: Obrázky uživatelů

en: Current subscriptions
cs: Aktuální registrace

en: Active users
cs: Aktivní uživatelé

en: Number of topics
cs: Počet diskusí

en: Active forum topics
cs: Aktivní témata

en: Read the latest forum topics.
cs: Přečíst nejnovější diskuse.

en: User activity
cs: Aktivita uživatele

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
cs: Knihovna GD v PHP chybí nebo je příliš stará. Prosím, podívejte se do <a href="@url">dokumentace PHP</a>, nebo kontaktujte administrátora Vašeho webhostingu pro informace, jak chybu napravit.

en: GD library
cs: GD knihovna

en: Attach to
cs: Přiložit k

en: The category the new field should be part of. Categories are used to group fields logically. An example category is "Personal information".
cs: Kategorie, pod kterou by mělo nové pole patřit. Kategorie se používají k logickému seskupení polí. Například „Osobní informace“.

en: The user must enter a value.
cs: Uživatel musí zadat hodnotu.

en: Visible in user registration form.
cs: Viditelné v registračním formuláři.

en: The length of time between feed updates. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
cs: Čas mezi jednotlivými updaty. (Vyžaduje správně nastavený <a href="@cron">cron</a>.)

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
cs: Nové položky zdroje jsou automaticky doplněny do zaškrtnutých kategorií.

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
cs: URL %url je chybné. Napište prosím plné URL, např. http://www.example.com/feed.xml.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
cs: Uživatel se považuje za online po tuto dobu od posledního zobrazení stránky.

en: Maximum number of currently online users to display.
cs: Maximální počet zobrazovaných online uživatelů.

en: There is currently %members and %visitors online.
cs: Momentálně je online %members a %visitors.

en: There are currently %members and %visitors online.
cs: Momentálně je online %members a %visitors.

en: 1 guest | @count guests
cs[0]: @count host
cs[1]: @count hosté
cs[2]: @count hostů

en: by @user
cs: uživatelem @user

en: Argument type
cs: Typ argumentu

en: Context
cs: Kontext

en: Node type description
cs: Popis typu uzlu

en: Attached files
cs: Přiložené soubory

en: A list of files attached to the node.
cs: Seznam souborů přiložených k uzlu.

en: Book navigation
cs: Obsah knihy

en: Add comment
cs: Přidat komentář

en: Sort
cs: Řazení

en: !a comments per page
cs: Počet komentářů na stránce: !a

en: Pager
cs: Stránkovač

en: "@s" content
cs: "@s" obsah

en: Node type description.
cs: Popis typu uzlu.

en: Term description.
cs: Popis termínu.

en: The picture of a user.
cs: Obrázek uživatele user.

en: User profile
cs: Profil uživatele

en: The profile of a user.
cs: Profil uživatele.

en: Vocabulary terms
cs: Termíny slovníku

en: Taxonomy vocabulary
cs: Slovník kategorií

en: relationship
cs: vztah

en: Close Window
cs: Zavřít okno

en: Close window
cs: Zavřít okno

en: Remove this item
cs: Ostranit tuto položku

en: 1 year | @count years
cs[0]: 1 rok
cs[1]: @count roky
cs[2]: @count let

en: 1 week | @count weeks
cs[0]: 1 týden
cs[1]: @count týdny
cs[2]: @count týdnů

en: 1 sec | @count sec
cs[0]: 1 sek
cs[1]: @count sek
cs[2]: @count sek

en: No title
cs: Bez nadpisu

en: Columns
cs: Sloupce

en: Local
cs: Místní

en: Node loaded from @var
cs: Uzel načten z @var

en: Page settings
cs: Nastavení stránky

en: Use pager
cs: Použít stránkování

en: Items to display
cs: Položky k zobrazení.

en: Offset
cs: Vynechat položky

en: Link to view
cs: Odkaz na pohled

en: More link
cs: Odkaz 'více'

en: Book parent
cs: Nadřazená kniha

en: Top level book
cs: Kniha nejvyšší úrovně

en: Term parent
cs: Nadřazený termín

en: Black
cs: Černý

en: Palestinian Territory
cs: Palestina

en: Vatican
cs: Vatikán

en: Bulgarian
cs: Bulharsky

en: Croatian
cs: Chorvatsky

en: Czech
cs: Česky

en: Danish
cs: Dánsky

en: Dutch
cs: Holandsky

en: Finnish
cs: Finsky

en: German
cs: Německy

en: Greek
cs: Řecky

en: Hebrew
cs: Hebrejsky

en: Hungarian
cs: Maďarsky

en: Polish
cs: Polsky

en: Romanian
cs: Rumunsky

en: Russian
cs: Rusky

en: Slovak
cs: Slovensky

en: Swedish
cs: Švédsky

en: Turkish
cs: Turecky

en: Edit comment
cs: Upravit komentář

en: Promote to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: contains
cs: obsahuje

en: Send message
cs: Odeslat zprávu

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Allow Upscaling
cs: Povolit zvětšování se zachováním poměrů stran

en: Let scale make images larger than their original size
cs: Umožňuje zvětšit obrázek na větší velikost než má originál.

en: Rotation angle
cs: Úhel otočení

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
cs: Počet stupňů, o kolik má být obrázek otočen. Kladná čísla znamenají otočení po směru hodinových ručiček a záporná proti směru.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
cs: Nastaví náhodný úhel otočení obrázku. Úhel nastavený výše se použije jako maximum.

en: Add !action
cs: Přidat !action

en: Edit rule
cs: Upravit pravidlo

en: Print
cs: Tisk

en: %keys (@type).
cs: Hledáno: %keys (@type).

en: The file could not be created.
cs: Soubor nelze vytvořit.

en: Locked
cs: Uzamčeno

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
cs: Instrukce k nastavení hesla pro %name odeslány na %email.

en: Registration form
cs: Formulář pro registraci

en: Account information
cs: Informace o účtu

en: The e-mail address %mail is not valid.
cs: E-mailová adresa %mail není platná.

en: Account
cs: Účet

en: authenticated user
cs: přihlášený uživatel

en: Your message
cs: Vaše zpráva

en: Selection type
cs: Způsob výběru

en: E-mail addresses to notify when updates are available
cs: E-mailové adresy, na které se zašle upozornění o nových aktualizacích

en: Whenever your site checks for available updates and finds new releases, it can notify a list of users via e-mail. Put each address on a separate line. If blank, no e-mails will be sent.
cs: Pokud web zjišťuje dostupné aktualizace a najde novou verzi, může přes email zaslat upozornění seznamu uživatelů. Zadejte každou adresu na zvláštní řádek. Pokud není vyplněno, nebude poslán žádný email.

en: Check for updates
cs: Zkontrolovat aktualizace

en: All newer versions
cs: Všechny novější verze

en: Only security updates
cs: Pouze bezpečnostní aktualizace

en: %email is not a valid e-mail address.
cs: Adresa %email není platná.

en: %emails are not valid e-mail addresses.
cs: Následující e-mailové adresy nejsou platné: %emails.

en: No update data available
cs: Nejsou dostupné žádné údaje o aktualizaci

en: Not secure!
cs: Bezpečnostní problém!

en: Revoked!
cs: Revokováno!

en: Unsupported release
cs: Nepodporované vydání

en: Can not determine status
cs: Není možné zjistit stav

en: (version @version available)
cs: (verze @version je k dispozici)

en: See the available updates page for more information:
cs: Více informací je na stránce o dostupných aktualizacích:

en: New release(s) available for !site_name
cs: Pro !site_name jsou dostupné nové aktualizace

en: There is a security update available for your version of Drupal. To ensure the security of your server, you should update immediately!
cs: Pro Váš web jsou dostupné bezpečnostní aktualizace. Pro zajištění dostatečné bezpečnosti webu je třeba ihned aktualizovat.

en: Your version of Drupal has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
cs: Vaše verze Drupalu byla revokována a již není k dispozici pro stažení. Aktualizace je velice doporučena!

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
cs: Verze alespoň jednoho modulu nebo tématu vzhledu, který je na webu nainstalován, byla revokována a již není k dispozici pro stažení. Aktualizace či vypnutí modulu je velice doporučena!

en: Your version of Drupal is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
cs: Vaše verze Drupalu již není podporována. Aktualizace je velice doporučena!

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended! Please see the project homepage for more details.
cs: Verze alespoň jednoho modulu, který je na webu nainstalován, již není podporována a proto není k dispozici pro stažení. Aktualizace či vypnutí modulu je velice doporučena!

en: There are updates available for your version of Drupal. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
cs: Pro Vaši verzi Drupalu jsou dostupné nové aktualizace. Pro zajištění správné funkčnosti webu je třeba co nejdříve provést aktualizace.

en: There was a problem determining the status of available updates for your version of Drupal.
cs: Nastal problém zjištění stavu dostupných aktualizací pro Vaši verzi Drupalu.

en: There was a problem determining the status of available updates for one or more of your modules or themes.
cs: Nastal problém zjištění stavu dostupných aktualizací pro Vaše nainstalované moduly a témata vzhledu.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
cs: Více informací najdete na stránce <a href="@available_updates">dostupné aktualizace</a>.

en: Project not secure
cs: Projekt není bezpečný

en: This project has been labeled insecure by the Drupal security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
cs: Tento projekt byl označen bezpečnostním týmem Drupalu jako nebezpečný a není již k dispozici pro stažení. Jeho okamžité vypnutí (včetně všech součástí) je velice doporučeno!

en: Project revoked
cs: Projekt revokován

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
cs: Tento projekt byl revokován a není již k dispozici pro stažení. Jeho vypnutí je velice doporučeno!

en: Project not supported
cs: Projekt není podporován

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
cs: Tento projekt již není podporován a není již dostupný pro stažení. Vypnutí všeho, co obsahuje tento projekt je velmi doporučeno!

en: No available releases found
cs: Nebylo nalezeno žádné dostupné vydání

en: Release revoked
cs: Vydání revokováno

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
cs: Vaše současné vydání bylo revokováno a není již k dispozici pro stažení. Vypnutí všeho, co obsahuje toto vydání je velmi doporučeno!

en: Release not supported
cs: Vydání nepodporováno

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
cs: Vaše současné vydání již není podporováno a není již k dispozici pro stažení. Vypnutí všeho, co obsahuje toto vydání je velmi doporučeno!

en: Invalid info
cs: Neplatné informace

en: Security update required!
cs: Je nutná bezpečnostní aktualizace!

en: Not supported!
cs: Nepodporováno!

en: Recommended version:
cs: Doporučená verze:

en: Security update:
cs: Bezpečnostní aktualizace:

en: Latest version:
cs: Poslední verze:

en: Development version:
cs: Vývojová verze:

en: Also available:
cs: Také dostupné:

en: No name
cs: Beze jména

en: Text only
cs: Pouze text

en: Validation
cs: Validace

en: The selected file %name could not be uploaded.
cs: Vybraný soubor %name není možné nahrát.

en: Upload error. Could not move file %file to destination %destination.
cs: Chyba nahrávání. Nebylo možné přesunout soubor %file do cílového adresáře %destination.

en: Field settings
cs: Nastavení pole

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
cs: Chyba validace, prosím zkuste znovu. Pokud tato chyba přetrvává, kontaktujte, prosím, administrátora webu.

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: Control forums and their hierarchy and change forum settings.
cs: Nastavit fóra, jejich hierarchii a změnit nastavení.

en: Edit forum
cs: Upravit fórum

en: Default order
cs: Výchozí pořadí

en: This is the designated forum vocabulary. Some of the normal vocabulary options have been removed.
cs: Toto je slovník vyhrazený pro fórum. Byly odstraněny některé volby běžných slovníků.

en: The item %forum is only a container for forums. Please select one of the forums below it.
cs: Položka %forum je jen kontejner pro diskuse. Prosím, vyberte jednu z diskusí pod ní.

en: Leave shadow copy
cs: Ponechat stínovou kopii

en: If you move this topic, you can leave a link in the old forum to the new forum.
cs: Když toto téma přesunete, můžete ve starém fóru nechat odkaz na nové fórum.

en: Container name
cs: Název kontejneru

en: forum container
cs: kontejner

en: Created new @type %term.
cs: Vytvořeno: @type %term.

en: The @type %term has been updated.
cs: Aktualizováno: @type %term.

en: @time ago<br />by !author
cs: od !author<br />před @time

en: create forum topics
cs: vytvořit téma diskuse

en: edit own forum topics
cs: upravit vlastní diskuse

en: administer forums
cs: administrace diskusí

en: Default format
cs: Výchozí

en: Add new field
cs: Přidat nové pole

en: Containing any of the words
cs: Obsahuje kterékoliv slovo

en: Containing the phrase
cs: Obsahuje frázi

en: Containing none of the words
cs: Neobsahuje žádné ze slov

en: Only in the category(s)
cs: Pouze v kategorii

en: Only of the type(s)
cs: Pouze typ

en: Content ranking
cs: Hodnocení obsahu

en: The following numbers control which properties the content search should favor when ordering the results. Higher numbers mean more influence, zero means the property is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
cs: Následující čísla určují, které vlastnosti by mělo zohlednit vyhledávání obsahu při řazení výsledků. Čím vyšší číslo, tím vyšší vliv. Nula znamená, že se vlastnost ignoruje. Změna těchto hodnot nevyžaduje přestavění indexu. Změny se projeví ihned.

en: Keyword relevance
cs: Relevance klíčových slov

en: Recently posted
cs: Nedávno přidáno

en: Number of comments
cs: Počet komentářů

en: Number of views
cs: Počet shlédnutí

en: Factor
cs: Faktor

en: Expand layout to include descriptions.
cs: Rozšířit rozvržení zahrnutím popisů.

en: Hide descriptions
cs: Schovat popisy

en: Compress layout by hiding descriptions.
cs: Upravit rozvržení skrytím popisů.

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
cs: Vybraný soubor %file nelze nahrát, protože cílový adresář %directory není správně nastaven.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
cs: Vybraný soubor %file nelze zkopírovat, protože neexistuje soubor s tímto jménem. Zkontrolujte, zda byl zadán správný název souboru.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
cs: Vybraný soubor %file nelze zkopírovat, protože soubor stejného názvu již v cílovém adresáři existuje.

en: The selected file %file could not be copied.
cs: Vybraný soubor %file nelze zkopírovat.

en: The removal of the original file %file has failed.
cs: Selhalo odstranění původního souboru %file.

en: Color set
cs: Barevné vzory

en: Content ID
cs: ID obsahu

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Paste
cs: Vložit

en: Ordered list
cs: Číslovaný seznam

en: Unordered list
cs: Nečíslovaný seznam

en: Font family
cs: Řez písma

en: About
cs: Popis

en: <ul>
    <li>Check if your spelling is correct.</li>
    <li>Remove quotes around phrases to match each word individually: <em>"blue smurf"</em> will match less than <em>blue smurf</em>.</li>
    <li>Consider loosening your query with <em>OR</em>: <em>blue smurf</em> will match less than <em>blue OR smurf</em>.</li>
    </ul>
cs: <ul>
    <li>Zkontrolujte prosím překlepy.</li>
    <li>Pro vyhledávání jednotlivých slov je třeba odstranit uvozovky okolo frází: <em>"modrý šmoula"</em> najde méně výsledků než <em>modrý šmoula</em>.</li>
    <li>Možné je i rozšíření dotazu pomocí <em>OR</em>: <em>modrý šmoula</em> najde méně než <em>modrý OR šmoula</em>.</li>
    </ul>

en: Database host
cs: Adresa serveru databáze

en: Maximum link text length
cs: Maximální délka textu odkazu

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
cs: URL delší než toto číslo budou zkráceny, aby se předešlo dlouhým textům, které ničí formátování. Samotný odkaz bude zachován, zkrátí se pouze textová část odkazu.

en: Check e-mail
cs: Prověřit e-mail

en: Reports
cs: Logy

en: Default picture
cs: Výchozí obrázek

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
cs: URL obrázku pro uživatele, kteří nemají vlastní obrázek. Můžete nechat nevyplněné pro žádný obrázek.

en: Log messages
cs: Logovat zprávy

en: Select the default site time zone.
cs: Vyberte výchozí časové pásmo.

en: Site status
cs: Stav webu

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
cs: Není-li počet polí dostatečný, klikněte zde pro přidání dalších možností.

en: Toggle display
cs: Přepnout zobrazení

en: If set, a list of the destination URLs for the page links will be displayed at the bottom of the page.
cs: Pokud je zadáno seznam cílových URL s odkazy na stránky bude umístěn ve spodní části stránky.

en: Include comments in printer-friendly version
cs: Zahrnout komentáře do tiskové verze stránky

en: When this option is active, user comments are also included in the printer-friendly version. Requires the comment module.
cs: V případě, že je tato volba aktivní, jsou uživatelské komentáře také zahrnuty do tiskové verze stránky. Vyžaduje modul Comment.

en: New window method
cs: Metoda otevření nového okna

en: Use HTML target (does not validate as XHTML Strict)
cs: Použít HTML target (není validní v případě XHTML Strict)

en: Use Javascript (requires browser support)
cs: Použít Javascript (vyžaduje zapnutý Javascript v prohlížeči)

en: Choose the method used to open pages in a new window/tab.
cs: Vyberte způsob jakým se mají otevíray stránky do nového okna či panelu.

en: Logo options
cs: Možnosti loga

en: Logo type
cs: Typ loga

en: None (Disabled)
cs: Žádný (Vypnuto)

en: Current theme's logo
cs: Logo ze současného tématu

en: User-specified
cs: Uživatelsky zadané

en: Select the type of logo to display on the printer-friendly version. In case of a user-specified location, insert the path or URL below.
cs: Zadejte typ loga, který se zobrazí na tiskové verzi stránky. V případě uživatesky zadaného umístění zadejte cestu nebo URL níže.

en: Upload logo
cs: Nahrát logo

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
cs: Pokud nemáte přímý přístup k serveru, použijte toto pole k nahrání loga na server.

en: Footer options
cs: Možnosti patičky

en: Footer type
cs: Typ patičky

en: Site's footer
cs: Patička webu

en: Select the type of footer to display on the printer-friendly version. In case of a user-specified footer, insert it below.
cs: Vyberte typ patičky, který se použije pro zobrazení verze stránky pro tisk. V případě zadání uživatelsky specifikované patičky ji můžete vyplnit níže.

en: Web page options
cs: Možnosti webu

en: Links area
cs: Oblast odkazů

en: Content corner
cs: Roh obsahu

en: Choose the location of the link(s) to the printer-friendly page. The Links area is usually below the node content, whereas the Content corner is placed in the upper-right corner of the node content. Unselect all options to disable the link. Even if the link is disabled, you can still view the print version of a node by going to !path/nid where nid is the numeric id of the node.
cs: Vyberte umístění odkazu či odkazů na tiskovou verzi stránky. <em>Oblast s odkazy</em> je obvykle umístěna pod obsahem uzlu, zatímco <em>roh obsahu</em> je umístěn v horním pravém rohu obsahu uzlu. Pokuch chcete odkaz vypnout, odeberte všechny možnosti. Dokonce i když je odkaz vypnutý, můžete si zobrazit verzi pro tisk tak, že půjdete na URL !path/nid, kde nid je číselný identifikátor uzlu.

en: Advanced link options
cs: Pokročilé volby odkazu

en: Icon only
cs: Pouze ikony

en: Icon and Text
cs: Ikony a text

en: Select the visual style of the link.
cs: Vyberte vizuální styl odkazu.

en: Link visibility
cs: Viditelnost odkazu

en: Link class
cs: Třída odkazu

en: This can be used by themers to change the link style or by jQuery modules to open in a new window (e.g. greybox or thickbox). Multiple classes can be specified, separated by spaces.
cs: Tato volba může být použita kodéry šablon pro změnu stylu odkazů nebo v jQuery modulech pro otevření v novém okně (např. greybox či thickbox). Může být zadáno i několik tříd oddělených čárkami.

en: Show link in system (non-content) pages
cs: Ukázat odkaz i na systémových (neobsahových) stránkách

en: Setting this option will add a printer-friendly version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
cs: Nastavením této možnosti přidáte odkaz na tiskovou verzi stránek na stránky vytvořené Drupalem nebo zapnutými moduly.

en: Published on %site_name
cs: Publikováno z %site_name

en: retrieved on %date
cs: přijato %date

en: Adds a printer-friendly version link to content and administrative pages.
cs: Přidá odkazy na tiskovou verzi stránky ke stránkám obsahu a ke stránkám administrátorské sekce.

en: Web page
cs: Webová stránka

en: Printer-friendly Page settings are available under !link
cs: Nastavení tiskové verze stránek jsou dostupné na !link

en: Create new profile
cs: Vytvořit nový profil

en: Configuration file
cs: Konfigurační soubor

en: Install profile
cs: Instalace profilu

en: %percentage of the site has been indexed.
cs: Bylo indexováno %percentage webu.

en: Download method
cs: Metoda stahování

en: Default theme
cs: Výchozí téma vzhledu

en: Error reporting
cs: Hlášení chyb

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
cs[0]: Zbývá indexovat 1 položku.
cs[1]: Zbývá indexovat @count položky.
cs[2]: Zbývá indexovat @count položek.

en: The content access permissions have been rebuilt.
cs: Práva pro přístup k obsahu byla obnovena.

en: Available as block
cs: Dostupné jako blok

en: Column
cs: Sloupec

en: Default sort
cs: Výchozí řazení

en: sort by @s
cs: seřadit podle @s

en: The user.
cs: Uživatel.

en: The state.
cs: Stav.

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
cs: Je nám líto, ale zadané uživatelské jméno a heslo není platné. <a href="@password">Zapomněli jste heslo?</a>.

en: and
cs: a

en: where
cs: kde

en: URL filter
cs: URL filtr

en: Please select one or more comments to perform the update on.
cs: Zvolte komentáře, které chcete aktualizovat.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
cs: Přetečení zásobníku: příliš mnoho volání funkce actions_do(). Ukončuji volání jako prevenci proti nekonečné smyčce.

en: Action %action saved.
cs: Akce %action byla uložena.

en: Action %action created.
cs: Akce %action byla vytvořena.

en: Triggers are system events, such as when new content is added or when a user logs in. Trigger module combines these triggers with actions (functional tasks), such as unpublishing content or e-mailing an administrator. The <a href="@url">Actions settings page</a> contains a list of existing actions and provides the ability to create and configure additional actions.
cs: Spouštěče jsou systémové události, jako je například přidání nového obsahu, nebo přihlášení uživatele. Modul Spouštěč spojuje tyto spouštěče s akcemi (praktickými úlohami), jako je například schování obsahu nebo poslání e-mailu administrátorovi. <a href="@url">Stránka nastavení akcí</a> obsahuje seznam existujících akcí a umožňuje vytvoření a nastavení dodatečných akcí.

en: Actions are individual tasks that the system can do, such as unpublishing a piece of content or banning a user. Modules, such as the trigger module, can fire these actions when certain system events happen; for example, when a new post is added or when a user logs in. Modules may also provide additional actions.
cs: Akce jsou samostatné úlohy, které systém umí provést, např. schování části obsahu nebo zablokování uživatele. Některé moduly, např. modul Trigger, mohou tyto akce spustit, když v systému dojde k určité události; například když je poslán nový příspěvek, nebo se přihlásí uživatel. Moduly také mohou poskytovat další akce.

en: There are two types of actions: simple and advanced. Simple actions do not require any additional configuration, and are listed here automatically. Advanced actions can do more than simple actions; for example, send an e-mail to a specified address, or check for certain words within a piece of content. These actions need to be created and configured first before they may be used. To create an advanced action, select the action from the drop-down below and click the <em>Create</em> button.
cs: Existují dva typy akcí: jednoduchá a pokročilá. Jednoduché akce nevyžadují žádné další nastavení a jsou zde automaticky vypsány. Pokročilé akce toho umějí víc než jednoduché, například poslat e-mail na vybranou adresu nebo hledat určitá slova v části obsahu. Tyto akce je třeba před použitím vytvořit a nastavit. Pro vytvoření pokročilé akce vyberte akci z následujícího seznamu a klikněte na tlačítko „Vytvořit“.

en: You may proceed to the <a href="@url">Triggers</a> page to assign these actions to system events.
cs: Pokračujte na stránku <a href="@url">spouštěčů</a> k přiřazení akcí k systémovým událostem.

en: An advanced action offers additional configuration options which may be filled out below. Changing the <em>Description</em> field is recommended, in order to better identify the precise action taking place. This description will be displayed in modules such as the trigger module when assigning actions to system events, so it is best if it is as descriptive as possible (for example, "Send e-mail to Moderation Team" rather than simply "Send e-mail").
cs: Pokročilé akce nabízejí další možnosti konfigurace, které lze vyplnit v následujícím formuláři. Doporučuje se změna pole <em>Popis</em> kvůli lepší identifikaci spuštěné akce. Tento popis bude zobrazen v modulech jako trigger (spouštěč) při připisování akcí systémovým událostem, takže je dobré použít co nejvýstižnější popis (např.  „Poslat e-mail moderátorům“ raději než pouhé „Poslat e-mail“).

en: Below you can assign actions to run when certain comment-related triggers happen. For example, you could promote a post to the front page when a comment is added.
cs: Níže se dá nastavit spouštění akcí, když nastane určitá událost související s komentáři. Například můžete zobrazit příspěvek na titulní stránce, když je k němu přidán komentář.

en: Below you can assign actions to run when certain content-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a post is created or updated.
cs: Níže je možné přiřadit akce, které se provedou, když se vyvolá spouštěč spojený s obsahem. Lze např. poslat e-mail administrátorovi vždy, když je vytvořen nebo aktualizován příspěvek.

en: Below you can assign actions to run when certain taxonomy-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a term is deleted.
cs: Níže se dá nastavit spouštění akcí, když nastane určitá událost související s kategoriemi. Například můžete poslat e-mail administrátorovi, že byl smazán termín.

en: Below you can assign actions to run when certain user-related triggers happen. For example, you could send an e-mail to an administrator when a user account is deleted.
cs: Níže se dá nastavit spouštění akcí, když nastane určitá událost související s uživatelem. Lze například poslat e-mail administrátorovi, když je smazán uživatelský účet.

en: The Trigger module provides the ability to trigger <a href="@actions">actions</a> upon system events, such as when new content is added or when a user logs in.
cs: Modul Spouštěč poskytuje schopnost spustit <a href="@actions">akce</a> při událostech v systému, jako je například přidání nového obsahu, nebo příhlášení uživatele.

en: The combination of actions and triggers can perform many useful tasks, such as e-mailing an administrator if a user account is deleted, or automatically unpublishing comments that contain certain words. By default, there are five "contexts" of events (Comments, Content, Cron, Taxonomy, and Users), but more may be added by additional modules.
cs: Kombinací akcí a spouštěčů se dá vykonat mnoho užitečných úloh, jako je například e-mail administrátorovi, když je smazán uživatelský účet, nebo automaticky schovat komentář, který obsahuje určitá slova. V základním nastavení je pět „kontextů“ událostí (Komentáře, Obsah, Cron, Kategorie a Uživatelé), ale dodatečnými moduly mohou být přidány další.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@trigger">modul Trigger</a>.

en: Manage actions
cs: Upravit akce

en: Configure an advanced action
cs: Nastavení pokročilé akce

en: Delete an action.
cs: Smaže akci.

en: Remove orphans
cs: Odstranit sirotčí akce

en: Triggers
cs: Spouštěče

en: Tell Drupal when to execute actions.
cs: Řekněte Drupalu, kdy se má vykonat akce.

en: Unassign an action from a trigger.
cs: Odstranit akci ze spouštěče.

en: Choose an advanced action
cs: Vybrat pokročilou akci

en: Action type
cs: Typ akce

en: Make a new advanced action available
cs: Zpřístupnit novou pokročilou akci

en: A unique description for this advanced action. This description will be displayed in the interface of modules that integrate with actions, such as Trigger module.
cs: Unikátní popis této pokročilé akce. Tento popis se zobrazí v rozhraní modulů, které jsou napojeny na akce, např. v modulu Trigger.

en: Are you sure you want to delete the action %action?
cs: Určitě smazat akci %action?

en: Action %action was deleted
cs: Akce %action byla smazána

en: Deleted orphaned action (%action).
cs: Smazat sirotčí akce (%action).

en: Are you sure you want to unassign the action %title?
cs: Opravdu odstranit přiřazení akce %title?

en: You can assign it again later if you wish.
cs: Pokud budete chtít, tak ji zase můžete přiřadit.

en: Trigger:
cs: Spouštěč:

en: unassign
cs: odstranit přiřazení

en: Choose an action
cs: Vybrat akci

en: No available actions for this trigger.
cs: Pro tento spouštěč nejsou k dispozici žádné akce.

en: The action you chose is already assigned to that trigger.
cs: Vybraná akce je již přiřazena k nějakému spouštěči.

en: You have added an action that changes a the property of a post. A Save post action has been added so that the property change will be saved.
cs: Byla přidána akce, která mění vlastnost příspěvku. Aby byla uložena změna vlastnosti, byla přidána akce Ulož příspěvek.

en: When cron runs
cs: Kdy se spouští cron

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
cs: URL na které má být uživatel přesměrován. Může to být vnitřní URL, např. node/1234, nebo externí URL, např. http://drupal.org.

en: When either saving a new post or updating an existing post
cs: Při ukládání nového či aktualizaci existujícího příspěvku

en: After saving a new post
cs: Po uložení nového příspěvku

en: After saving an updated post
cs: Po uložení aktualizovaného příspěvku

en: After deleting a post
cs: Po smazání příspěvku

en: When content is viewed by an authenticated user
cs: Pokud je obsah zobrazen přihlášeným uživatelem

en: Publish post
cs: Publikovat příspěvek

en: Unpublish post
cs: Schovat příspěvek

en: Make post sticky
cs: Nastavit přilepení nahoře v seznamu

en: Make post unsticky
cs: Zrušit přilepení nahoře v seznamu

en: Promote post to front page
cs: Zobrazit příspěvek na titulní stránce

en: Remove post from front page
cs: Odstranit příspěvek z titulní stránky

en: Change the author of a post
cs: Změnit autora příspěvku

en: Save post
cs: Uložit příspěvek

en: Unpublish post containing keyword(s)
cs: Schovat příspěvky obsahující klíčová slova

en: Display a message to the user
cs: Zobrazit uživateli zprávu

en: Unpublish comment
cs: Schovat komentář

en: Unpublish comment containing keyword(s)
cs: Schovat komentáře obsahující klíčová slova

en: Block current user
cs: Zablokovat uživatele

en: Ban IP address of current user
cs: Zablokovat IP adresu uživatele

en: Set @type %title to published.
cs: Nastavit příspěvek %title (@type) na vydáno.

en: Set @type %title to unpublished.
cs: Schovat příspěvek %title (@type).

en: Set @type %title to sticky.
cs: Přilepit příspěvek %title (@type) nahoře v seznamu.

en: Set @type %title to unsticky.
cs: Zrušit přilepení příspěvku %title (@type) nahoře v seznamu.

en: Promoted @type %title to front page.
cs: Příspěvek %title (@type) byl zobrazen na úvodní stránce.

en: Removed @type %title from front page.
cs: Příspěvek %title (@type) byl odstraněn z úvodní stránky.

en: Saved @type %title
cs: Uložen příspěvek %title (@type)

en: Changed owner of @type %title to uid %name.
cs: Změněno vlastnictví příspěvku %title (@type) na uživatele %name.

en: The post will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
cs: Příspěvek bude nastaven do stavu Nevydáno, pokud obsahuje některý z výše uvedených řetězců. Použijte seznam oddělený čárkou. Např. vtipné, bungee jumping, „Společnost, s.r.o.“. V řetězcích záleží na malých a velkých písmenech.

en: After saving a new comment
cs: Po uložení nového komentáře

en: After saving an updated comment
cs: Po uložení změněného komentáře

en: After deleting a comment
cs: Po smazání komentáře

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
cs: Pokud je komentář prohlížen ověřeným uživatelem

en: Unpublished comment %subject.
cs: Komentář schován: %subject.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
cs: Komentář bude schován, pokud obsahuje některá z klíčových slov. Pro oddělení klíčových slov použijte čárku. Příklad: Viagra, Cialis, „Telecom, a.s.“. V klíčových slovech jsou rozlišovány malé a velké znaky.

en: After a user account has been created
cs: Poté, co byl uživatelský účet vytvořen

en: After a user's profile has been updated
cs: Poté, co byl aktualizován uživatelský profil

en: After a user has been deleted
cs: Poté, co byl uživatel smazán

en: After a user has logged in
cs: Poté, co se uživatel přihlásil

en: After a user has logged out
cs: Poté, co se uživatel odhlásil

en: When a user's profile is being viewed
cs: Když je prohlížen profil uživatele

en: Blocked user %name.
cs: Zablokován uživatel %name.

en: Banned IP address %ip
cs: Nepovolená IP adresa %ip.

en: After saving a new term to the database
cs: Po uložení nového termínu do databáze

en: After saving an updated term to the database
cs: Po uložení aktualizovaného termínu do databáze

en: After deleting a term
cs: Po smazání termínu

en: Enables actions to be fired on certain system events, such as when new content is created.
cs: Umožňuje spustit akce jako reakci na určitou událost v systému, například vytvoření nového obsahu.

en: 1 read | @count reads
cs[0]: @countx přečteno
cs[1]: @countx přečteno
cs[2]: @countx přečteno

en: access statistics
cs: zobrazit statistiku přístupů

en: view post access counter
cs: zobrazit počítadlo přístupů

en: Optional URL
cs: Nepovinná URL adresa

en: Static Title:
cs: Statický název:

en: If the link title is optional or required, a field will be displayed to the end user. If the link title is static, the link will always use the same title. If <a href="http://drupal.org/project/token">token module</a> is installed, the static title value may use any other node field as its value. Static and token-based titles may include most inline XHTML tags such as <em>strong</em>, <em>em</em>, <em>img</em>, <em>span</em>, etc.
cs: Pokud je název odkazu volitelný, nebo povinný, bude uživateli zobrazeno pole pro vyplnění hodnoty. Pokud je název odkazu statický, použije se pro název odkazu vždy stejná hodnota. Pokud je nainstalován <a href="http://drupal.org/project/token">modul Token</a>, může být jako hodnota statického názvu odkazu použit název jakéhokoli pole. V obsahu statického názvu a názvu založeného na zástupném tokenu může být použita většina XHTML tagů jako např. <em>strong</em>, <em>em</em>, <em>img</em>, <em>span</em> atd.

en: Allow user-entered tokens
cs: Povolit tokeny zadané uživateli.

en: Checking will allow users to enter tokens in URLs and Titles on the node edit form. This does not affect the field settings on this page.
cs: Zatržením tohoto pole umožníte utivatelům použít zástupné tokeny v polích URL a Název odkazu ve formuláři úprav. Tato volba neovlivní nastavení polí na této stránce.

en: Rel Attribute
cs: Rel atribut

en: When output, this link will have this rel attribute. The most common usage is <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a> which prevents some search engines from spidering entered links.
cs: Na výstupu se pro odkaz použije tento rel atribut. Nejčastěji se používá <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a> pro zamezení sledování odkazu vyhledávacími roboty.

en: A default title must be provided if the title is a static value
cs: Jestliže je název statická hodnota, výchozí název je povinný.

en: At least one title or URL must be entered.
cs: Musíte zadat alespoň jeden název nebo URL.

en: You cannot enter a title without a link url.
cs: Nelze zadat název bez URL adresy odkazu.

en: Title, as link (default)
cs: Název, jako odkaz (výchozí)

en: URL, as link
cs: URL, jako odkaz

en: Short, as link with title "Link"
cs: Krátce, jako odkaz s názvem "Odkaz"

en: Label, as link with label as title
cs: Popisek jako odkaz; popisek se použije jako nadpis odkazu

en: Separate title and URL
cs: Oddělit název a URL

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Enables the categorization of content.
cs: Poskytuje možnosti kategorizace obsahu.

en: Path prefix
cs: Prefix cesty

en: Save rule
cs: Uložit pravidlo

en: Delete contact
cs: Smazat kontakt

en: Example: 'webmaster@example.com' or 'sales@example.com,support@example.com'. To specify multiple recipients, separate each e-mail address with a comma.
cs: Příklad: 'webmaster@stranka.cz' nebo 'obchod@stranka.cz'. Chcete-li určit více příjemců, oddělte e-mailové adresy čárkou.

en: Auto-reply
cs: Automatická odpověď

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
cs: Volitelná automatická odpověď. Pokud nechcete uživateli zaslat automatickou odpověď, ponechte prázdné.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
cs: Zadaná adresa %recipient není platná.

en: Additional information
cs: Doplňující informace

en: You can leave a message using the contact form below.
cs: Pomocí kontaktního formuláře nám můžete poslat zprávu.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
cs: Maximální počet zpráv, které může uživatel odeslat za hodinu.

en: Contact form: category %category added.
cs: Kontaktní formulář: kategorie %category přidána.

en: Contact form: category %category updated.
cs: Kontaktní formulář: kategorie %category aktualizována.

en: Add @type
cs: Přidat @type

en: Up to date translation
cs: Překlad je aktuální

en: Outdated translation
cs: Překlad je zastaralý

en: <em>and</em> where <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
cs: <em>a</em> kde <strong>%a</strong> je <strong>%b</strong>

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
cs: <strong>%a</strong> je <strong>%b</strong>

en: Parent comment
cs: Nadřazený komentář

en: The parent comment.
cs: Nadřazený komentář.

en: Author's website
cs: Web autora

en: Reply-to link
cs: Odkaz "Odpovědět"

en: Provide a simple link to reply to the comment.
cs: Poskytnout jednoduchý odkaz pro možnost odpovědět na komentář

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: Link this field to its user or an author's homepage
cs: Odkazovat toto pole na domovskou stránku jeho uživatele nebo autora

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
cs: Formulář %title byl vytvořen. Níže do něj můžete přidat nová pole.

en: Submission deleted.
cs: Odeslaný formulář byl smazán.

en: field
cs: pole

en: Started
cs: Zahájeno

en: The node the uploaded file is attached to
cs: Uzel, ke kterému je nahraný soubor přiložen

en: Depends on: !dependencies
cs: Závisí na: !dependencies

en: Required by: !required
cs: Vyžadováno moduly: !required

en: Some required modules must be enabled
cs: Některé požadované moduly musí být zapnuty.

en: Would you like to continue with enabling the above?
cs: Chcete pokračovat a povolit výše uvedené?

en: administer site configuration
cs: administrovat nastavení webu

en: View settings
cs: Zobrazit nastavení

en: Week @week
cs: Týden @week

en: Delete view
cs: Vymazat pohled

en: Tableless, recolorable, multi-column, fixed width theme.
cs: Beztabulkové, vícesloupcové téma s pevnou šířkou a možností změny barvy.

en: Translate
cs: Přeložit

en: File to import not found.
cs: Soubor určený k importu nebyl nalezen.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
cs: Import překladu selhal, protože soubor %filename nelze načíst.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line je očekáváno „msgstr“, ale chybí.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line je očekáváno „msgid_plural“, ale chybí.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje syntaktickou chybu na řádku %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line není očekáváno „msgid“.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line není očekáváno „msgstr[]“.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line není očekáváno „msgstr“.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: neočekávaný řetězec na řádku %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
cs: Soubor s překladem %filename neočekávaně skončil na řádku %line.

en: Save translations
cs: Uložit překlady

en: Export template
cs: Exportovat šablonu

en: Target
cs: Cíl

en: Time ago
cs: Čas před

en: Create @name
cs: Vytvořit @name

en: The custom menu %title has been deleted.
cs: Menu %title bylo smazáno.

en: Deleted custom menu %title and all its menu items.
cs: Smazáno vlastní menu %title a všechny položky tohoto menu.

en: @type %title has been deleted.
cs: Příspěvek %title (@type) byl smazán.

en: Opacity
cs: Neprůhlednost

en: Crop
cs: Oříznout

en: Not enabled
cs: Nepovolen

en: Profile Name
cs: Název profilu

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
cs: Pokyny, které se mají zobrazit uživateli pod daným polem při úpravě obsahu. <br />Povolené HTML tagy: @tags

en: &lt;none&gt;
cs: &lt;žádný&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
cs: Nemáte povolení k vložení PHP kódu.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
cs: Uvedený PHP kód byl zadán administrátorem a překryje jakékoli výše specifikované hodnoty.

en: Text to display if group has no data. Note that title will not display unless overridden.
cs: Text, který se má zobrazit, pokud skupina neobsahuje žádná data. Berte na vědomí, že název se nezobrazí, pokud nebude překrytý.

en: Node reference field
cs: Pole typu nodereference

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
cs: Možné hodnoty, které toto pole smí obsahovat. Zadejte jednu hotnotu na řádek, ve formátu klíč|popisek. Klíč je hodnota, která se bude ukládat do databáze; musí odpovídat způsobu uložení typu (%type). Popisek je nepovinný a pokud chybí, použije se místo něj klíč. <br />Povolené HTML tagy: @tags

en: This PHP code was set by an administrator and will override the allowed values list above.
cs: Tento PHP kód byl zadán administrátorem a překryje výše uvedené povolené hodnoty.

en: User reference field
cs: Pole typu userreference

en: anonymous user
cs: anonymní uživatel

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
cs: @module (<span class="admin-disabled">zakázán</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
cs: @module (<span class="admin-enabled">povolen</span>)

en: Save permissions
cs: Uložit práva

en: The name %name has been denied access.
cs: Uživateli %name byl zakázán přístup.

en: Effect
cs: Efekt

en: Show @count value(s)
cs: Zobrazit @count hodnot

en: starting from @count
cs: začínající od @count

en: Landscape
cs: Na šířku

en: Portrait
cs: Na výšku

en: Please select a file.
cs: Zvolte soubor.

en: Search this site
cs: Hledat na tomto webu

en: Original text
cs: Původní text

en: Redirect URL
cs: URL adresa pro přesměrování

en: Node tokens
cs: Tokeny uzlů

en: Delete content type
cs: Smazat typ obsahu

en: Change book (update list of parents)
cs: Změnit knihu (aktualizovat seznam rodičovských stránek)

en: add content to books
cs: přidat obsah do knih

en: administer book outlines
cs: administrace osnov

en: create a new book
cs: vytvořit novou knihu

en: edit permissions
cs: upravit oprávnění

en: edit order and titles
cs: změnit pořadí a nadpisy

en: Manage your site's book outlines.
cs: Spravovat osnovy webu.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
cs: Z bezpečnostních důvodů byl nahraný soubor přejmenován na %filename.

en: Resizable
cs: Nastavitelná velikost

en:  is not a valid hex color
cs:  není platná barva v šestnáctkovém zápisu

en: notice
cs: poznámka

en: This week
cs: Tento týden

en: This month
cs: Tento měsíc

en: This year
cs: Tento rok

en: User account
cs: Uživatelský účet

en: File download
cs: Stažení souboru

en: Importing
cs: Probíhá import

en: Acronym
cs: Zkratka

en: No vocabularies available.
cs: Nejsou k dispozici žádné slovníky.

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
cs: Nelze nahrát obrázek. Adresář %directory neexistuje nebo není zapisovatelný.

en: Button text
cs: Text tlačítka

en: Title only
cs: Pouze nadpis

en: Dates
cs: Data

en: Post new comment
cs: Poslat nový komentář

en: Validator
cs: Validátor

en: The field has been updated.
cs: Pole bylo aktualizováno.

en: Maximum resolution for Images
cs: Maximální rozlišení obrázků

en: Defines an image field type.
cs: Definuje typ pole obrázku.

en: Mime type
cs: MIME typ

en: Choose a category
cs: Vyberte kategorii

en: Save order
cs: Uložit pořadí

en: Choose one
cs: Vyberte jednu

en: Returns information about an author in the system.
cs: Vrátí informaci o autorovi v systému.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
cs: Vytvoří nový zápis a případně jej publikuje.

en: Updates the information about an existing post.
cs: Aktualizuje informace o existujícím zápisu.

en: Returns information about a specific post.
cs: Vrátí informaci o určitém zápisu.

en: Deletes a post.
cs: Smaže zápis.

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
cs: Vrátí seznam nejnovějších příspěvků v systému.

en: Updates information about an existing post.
cs: Aktualizuje informace o existujícím zápisu.

en: Uploads a file to your webserver.
cs: Nahraje soubor na server.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
cs: Vrátí seznam všech kategorií, do kterých je zápis zařazen.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
cs: Vrátí seznam nejnovějších zápisů v systému, vhodný pro nižší rychlost.

en: Sets the categories for a post.
cs: Nastaví kategorie pro zápis.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
cs: Získá informaci o XML-RPC metodách, které server podporuje.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
cs: Získá informaci o pluginech pro formátování textu, které server podporuje.

en: Error storing post.
cs: Chyba při ukládání zápisu.

en: You do not have permission to update this post.
cs: Nemáte oprávnění aktualizovat tento zápis.

en: It is not possible to upload the file, because it exceeded the maximum filesize of @maxsize.
cs: Překročena maximální velikost souboru (@maxsize], soubor není možné nahrát.

en: The file can not be attached to this post, because the disk quota of @quota has been reached.
cs: Překročena disková kvóta (@quota), soubor není možné k příspěvku přiložit.

en: It is not possible to upload the file, because it is only possible to upload files with the following extensions: @extensions
cs: Nepovolená příloha souboru (povoleno: @extensions), soubor nelze nahrát.

en: No file sent.
cs: Nebyl odeslán žádný soubor.

en: Error storing file.
cs: Chyba při ukládání souboru.

en: Invalid post.
cs: Neplatný zápis.

en: The default maximum file size a user can upload.
cs: Výchozí hodnota maximální velikosti souboru, které uživatel může nahrát.

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
cs: Maximální velikost všech souborů, které může uživatel mít na webu.

en: administer content with blog api
cs: administrovat obsah pomocí blog api

en: The primary identifier for a profile.
cs: Primární identifikátor profilu.

en: List, edit, or add user roles.
cs: Vypsat, přidat a upravit uživatelské role.

en: edit role
cs: upravit roli

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
cs: Maximální povolené rozlišení obrázku (např. 800x600). Hodnota 0 - bez omezení. Pokud je nainstalován <a href="!image-toolkit-link">soubor obrázkových nástrojů</a> obrázky přesahující tuto hodnotu budou zmenšeny.

en: The default maximum file size a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
cs: Maximální výchozí velikost souboru, který může uživatel nahrát. Pokud nahraný obrázek přesahuje maximální rozlišení, velikost souboru bude zjištěna až po jeho zmenšení.

en: The maximum size of a file a user can upload. If an image is uploaded and a maximum resolution is set, the size will be checked after the file has been resized.
cs: Maximální velikost souboru, který může uživatel nahrát. Pokud nahraný obrázek přesahuje maximální rozlišení, velikost souboru bude zjištěna až po jeho zmenšení.

en: The maximum size of all files a user can have on the site.
cs: Maximální velikost všech souborů, které jeden uživatel smí mít na tomto webu.

en: Images are larger than %resolution will be resized.
cs: Obrázky s rozlišením větším než %resolution budou zmenšeny.

en: Custom format
cs: Vlastní formát

en: Supported
cs: Podporováno

en: Button alignment
cs: Zarovnání tlačítek

en: Block cache
cs: Cacheování bloků

en: Table-based multi-column theme with a marine and ash color scheme.
cs: Tabulkové, vícesloupcové téma v odstínech modré a šedé.

en: All recent posts
cs: Všechny poslední příspěvky

en: My recent posts
cs: Moje poslední příspěvky

en: Track posts
cs: Přehled příspěvků

en: Enables tracking of recent posts for users.
cs: Umožňuje uživatelům zobrazit si nejnovější příspěvky.

en: Example:
cs: Příklad:

en: Direction
cs: Směr

en: @label (!name) - Allowed values
cs: @label (!name) - povolené hodnoty

en: %name: illegal value.
cs: %name: neplatná volba.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
cs: %name: hodnota nesmí mít větší počet znaků než %max.

en: Widgets
cs: Widgety

en: Drupal core
cs: Jádro Drupalu

en: Book navigation block display
cs: Zobrazení navigačního bloku knihy

en: Minimum number of words
cs: Minimální počet slov

en: Password field is required.
cs: Heslo je vyžadováno.

en: Display type
cs: Typ zobrazení

en: Please select
cs: Prosím vyberte

en: Confirm password
cs: Potvrzení hesla

en: Message subject
cs: Předmět zprávy

en: Custom template
cs: Vlastní šablona

en: Default display order
cs: Standardní pořadí

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
cs: Výchozí nastavení prohlížení komentářů pro nové a anonymní uživatele. Tito uživatelé si mohou změnit pohled za pomocí ovládacího panelu komentářů. Pro registrované uživatele je změna pohledu uložena jako stálé uživatelské nastavení.

en: Backup/restore your database or migrate data to or from another Drupal site.
cs: Zálohovat/obnovit databázi nebo přesunout data z/na jinou stránku běžící na Drupalu.

en: Backup the database.
cs: Zálohovat databázi.

en: Restore the database from a previous backup
cs: Obnovit databázi z předchozí zálohy

en: restore from backup
cs: obnovit ze zálohy

en: Backup every
cs: Zálohovat každý

en: Number of Backup files to keep
cs: Počet záloh, které se ponechají na serveru

en: Exclude the following tables altogether
cs: Zcela vyloučit následující tabulky

en: The selected tables will not be added to the backup file.
cs: Zvolené tabulky nebudou přidány do souboru se zálohou.

en: Exclude the data from the following tables
cs: Vyloučit data z následujících tabulek

en: The selected tables will have their structure backed up but not their contents. This is useful for excluding cache data to reduce file size.
cs: U vybraných tabulek bude zálohována struktura, ale ne obsah. To je užitečné pro zmenšení velikosti souboru.

en: Backup file name
cs: Název souboru se zálohou

en: No Compression
cs: Bez komprese

en: Compression
cs: Komprese

en: Append a timestamp.
cs: Připojit časové razítko.

en: Timestamp format
cs: Formát časového razítka

en: Should be a PHP <a href="!url">date()</a> format string.
cs: Měl by být PHP <a href="!url">date()</a> formát.

en: Save these settings.
cs: Uložit tato nastavení.

en: Upload a Backup File
cs: Nahrát soubor se zálohou

en: Upload a backup file created by this version of this module. For other database backups please use another tool for import. Max file size: %size
cs: Nahrajte soubor se zálohou vytvořený touto verzí modulu. Pro jiné zálohy databáze použijte jiný nástroj importu. Maximální velikost souboru: %size

en: Unable to open file %file to restore database
cs: Nebylo možné otevřít soubor %file pro obnovení databáze

en: Security notice: Backup and Migrate was unable to write a test text file to the destination directory %directory, and is therefore unable to check the security of the backup destination. Backups to the server will be disabled until the destination becomes writable and secure.
cs: Bezpečnostní poznámka: Modul Backup and Migrate nemohl zapisovat do testovacího textového souboru v adresáři %directory, a tudíž nemůže prověřit bezpečnost umístění pro zálohy. Zálohování na server bude vypnuto, dokud nebude umístění zapisovatelné a bezpečné.

en: Security notice: Backup and Migrate will not save backup files to the server because the destination directory is publicly accessible. If you want to save files to the server, please secure the '%directory' directory
cs: Bezpečnostní poznámka: Modul Backup and Migrate nebude ukládat soubory se zálohami na server, protože adresář pro umístění je veřejně přístupný. Jestliže chcete ukládat soubory na server, zabezpečte adresář '%directory'

en: perform backup
cs: provést zálohu

en: access backup files
cs: přistupovat k souborům se zálohami

en: delete backup files
cs: smazat soubory se zálohami

en: Backup or migrate the Drupal Database quickly and without unnecessary data.
cs: Umožňuje zálohovat a přesouvat databázi Drupalu; rychle a bez nadbytečných dat.

en: No strings found for your search.
cs: Nebyly nalezeny žádné řetězce.

en: Administration theme
cs: Téma vzhledu administrace

en: Webform submissions
cs: Odeslané webové formuláře

en: Check username
cs: Prověřit uživatelské jméno

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
cs: Děkujeme za podání žádosti o účet. Vaše žádost momentálně čeká na schválení administrátora webu.<br />Zatím si můžete přečíst uvítací zprávu s dalšími instrukcemi, jež byla odeslána na Vaši e-mailovou adresu.

en: Enable personal contact form by default
cs: Osobní kontaktní formulář jako výchozí zapnut

en: Default status of the personal contact form for new users.
cs: Výchozí nastavení zobrazování osobního kontaktního formuláře pro nové uživatele.

en: Information to show on the <a href="@form">contact page</a>. Can be anything from submission guidelines to your postal address or telephone number.
cs: Informace, které se zobrazují na <a href="@form">kontaktní stránce</a>. Mohou obsahovat cokoliv od rad pro odeslání až po poštovní adresu či telefonní číslo.

en: Congo (Kinshasa)
cs: Kongo (Kinshasa)

en: Congo (Brazzaville)
cs: Kongo (Brazzaville)

en: Ivory Coast
cs: Pobřeží slonoviny

en: Hong Kong S.A.R., China
cs: Hong Kong S.A.R., Čína

en: Isle of Man
cs: Ostrov Man

en: Macao S.A.R., China
cs: Macao (zvláštní administrativní oblast Číny)

en: Saint Pierre and Miquelon
cs: Saint Pierre a Miquelon

en: Serbia
cs: Srbsko

en: The node id.
cs: ID uzlu.

en: Run cron
cs: Spustit cron

en: of
cs: z

en: translate
cs: přeložit

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
cs: Bezpečnostní upozornění: Nelze zapsat soubor .htaccess. V adresáři %directory vytvořte soubor .htaccess, který bude obsahovat následující řádky: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
cs: Soubor %file nemohl být uložen, protože jeho velikost je větší než maximální povolená velikost (%maxsize).

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
cs: Soubor %file nelze uložit, protože upload neproběhl celý.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
cs: Soubor %file nelze uložit. Došlo k neznámé chybě.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
cs: Povoleny jsou pouze soubory s následujícími příponami: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
cs: Velikost souboru je %filesize překračuje maximální povolenou velikost souboru %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
cs: Velikost souboru je %filesize, což by vedlo k překročení vaší diskové kvóty %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
cs: Jsou povoleny pouze obrázky ve formátech JPEG, PNG a GIF.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
cs: Obrázek byl zmenšen, aby se vešel do maximálních povolených rozměrů %dimensions pixelů.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
cs: Obrázek je příliš velký; maximální povolené rozměry jsou %dimensions pixelů.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
cs: Obrázek je příliš malý; minimální povolené rozměry jsou %dimensions pixelů.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
cs: Chyba při nahrávání souboru. Nelze přesunout soubor %file do %destination.

en: Add to book outline
cs: Přidat do osnovy

en: No link
cs: Žádný odkaz

en: outdated
cs: zastaralé

en: <strong>@language_name</strong> (source)
cs: <strong>@language_name</strong> (zdroj)

en: add translation
cs: přidat překlad

en: Translations of %title
cs: Překlady pro: %title

en: The maximum upload size is %filesize. Only files with the following extensions may be uploaded: %extensions.
cs: Maximální velikost nahraného souboru je %filesize. Nahrány mohou být pouze soubory s následujícími příponami: %extensions.

en: Its name exceeds the 255 characters limit. Please rename the file and try again.
cs: Jeho název překračuje limit 255 znaků. Přejmenujte soubor a zkuste to znovu.

en: Is not one of
cs: Není jedním z

en: The taxonomy module allows you to categorize content using various systems of classification. Free-tagging vocabularies are created by users on the fly when they submit posts (as commonly found in blogs and social bookmarking applications). Controlled vocabularies allow for administrator-defined short lists of terms as well as complex hierarchies with multiple relationships between different terms. These methods can be applied to different content types and combined together to create a powerful and flexible method of classifying and presenting your content.
cs: Modul taxonomy umožňuje organizovat obsah do kategorií pomocí různých druhů třídění.  Slovníky s volným tagováním (free-tagging) jsou vytvářeny uživateli za běhu při vkládání příspěvků (jak je možné vidět v blozích a aplikacích pro social bookmarking). Řízené slovníky umožňují administrátorem definované krátké seznamy termínů i komplexní hierarchie s mnoha vazbami mezi různými termíny. Tyto metody lze použít pro různé typy obsahu a kombinovat je dohromady pro vytvoření výkonné a flexibilní metody třídění a prezentace obsahu.

en: For example, when creating a recipe site, you might want to classify posts by both the type of meal and preparation time. A vocabulary for each allows you to categorize using each criteria independently instead of creating a tag for every possible combination.
cs: Příklad: pokud vytváříte kuchařku, potřebujete třídit příspěvky jak podle typu jídla, tak podle času přípravy. Slovník pro každou tuto vlastnost umožňuje třídit obsah podle kritérií nezávisle, namísto vytváření tagů pro všechny možné kombinace.

en: Type of Meal: <em>Appetizer, Main Course, Salad, Dessert</em>
cs: Typ jídla: <em>předkrm, hlavní chod, salát, desert</em>

en: Preparation Time: <em>0-30mins, 30-60mins, 1-2 hrs, 2hrs+</em>
cs: Čas přípravy: <em>0-30min, 30-60min, 1-2 h, 2h a více</em>

en: Each taxonomy term (often called a 'category' or 'tag' in other systems) automatically provides lists of posts and a corresponding RSS feed. These taxonomy/term URLs can be manipulated to generate AND and OR lists of posts classified with terms. In our recipe site example, it then becomes easy to create pages displaying 'Main courses', '30 minute recipes', or '30 minute main courses and appetizers' by using terms on their own or in combination with others. There are a significant number of contributed modules which you to alter and extend the behavior of the core module for both display and organization of terms.
cs: Každý termín taxonomie (v jiných systémech často nazývaný ‚kategorie‘ nebo ‚tag‘) automaticky poskytuje seznam příspěvků a související RSS feed. Tyto URL taxonomie/termínu mohou být nastaveny ke generování AND nebo OR seznamů příspěvků tříděných podle termínů. V našem příkladu s kuchařskými recepty lze snadno zobrazit „hlavní chody“, „recepty na 30 minut“ nebo „předkrmy a hlavní chody na 30 minut“ pomocí jednotlivých termínů a či jejich vzájemné kombinaci. Existuje značné množství modulů, které mohou změnit a rozšířit funkce tohoto modulu jádra pro zobrazování a organizaci termínů.

en: Terms can also be organized in parent/child relationships from the admin interface. An example would be a vocabulary grouping countries under their parent geo-political regions. The taxonomy module also enables advanced implementations of hierarchy, for example placing Turkey in both the 'Middle East' and 'Europe'.
cs: Termíny mohou být také organizovány v administračním rozhraní do vztahů předchůdce/následník. Lze např. vytvořit slovník třídící země podle jejich geopolitického regionu. Modul taxonomy umožňuje pokročilé vytváření hierarchií, např. umístění Turecka zároveň do oblasti ‚Blízký východ‘ a ‚Evropa‘.

en: The taxonomy module supports the use of both synonyms and related terms, but does not directly use this functionality. However, optional contributed or custom modules may make full use of these advanced features.
cs: Modul taxonomy umožňuje zároveň synonyma a příbuzné termíny, ale přímo tyto funkce nepoužívá. Nicméně ostatní moduly mohou plně využívat těchto pokročilých vlastností.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@taxonomy">Taxonomy module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@taxonomy">modul Taxonomy</a>.

en: The taxonomy module allows you to categorize your content using both tags and administrator defined terms. It is a flexible tool for classifying content with many advanced features. To begin, create a 'Vocabulary' to hold one set of terms or tags. You can create one free-tagging vocabulary for everything, or separate controlled vocabularies to define the various properties of your content, for example 'Countries' or 'Colors'.
cs: Modul Taxonomy umožňuje třídit obsah pomocí tagů či administrátorem definovaných termínů. Je to flexibilní nástroj pro třídění obsahu s velkým množstvím pokročilých možností. Nejprve je třeba vytvořit „slovník“ pro uložení sady tagů nebo termínů. Lze vytvořit jeden slovník pro free-tagging (volné tagování) všeho obsahu, nebo jednotlivé předem vymezené slovníky pro nastavení různých vlastností obsahu, např. „Země“ či „Barvy“.

en: Use the list below to configure and review the vocabularies defined on your site, or to list and manage the terms (tags) they contain. A vocabulary may (optionally) be tied to specific content types as shown in the <em>Type</em> column and, if so, will be displayed when creating or editing posts of that type. Multiple vocabularies tied to the same content type will be displayed in the order shown below. To change the order of a vocabulary, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag it to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
cs: Použijte níže uvedený seznam pro nastavení a revizi slovníků definovaných na tomto webu, případně pro správu termínů (tagů) k nim přiřazených. Slovník může být (volitelně) přiřazen konkrétním typům obsahu, jak je vidět ve sloupci <em>Typ</em>, a bude zobrazen, pokud se vytváří obsah tohoto typu obsahu. Více slovníků v jednom typu obsahu se zobrazí v níže uvedeném pořadí. Pořadí slovníků  lze upravit přetažením ovládacího prvku ve sloupci <em>Název</em> do nového umístění v seznamu.  (Klikněte na ovládací prvek a během přesunu držte levé tlačítko myši.) Nezapomeňte, že změny se neuloží, dokud neuložíte nastavení tlačítkem <em>Uložit</em> na konci stránky.

en: %capital_name is a free-tagging vocabulary. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
cs: %capital_name je slovník pro free-tagging. Pro změnu jména nebo popisu termínu je třeba kliknout na odkaz <em>upravit</em> vedle termínu.

en: %capital_name is a flat vocabulary. You may organize the terms in the %name vocabulary by using the handles on the left side of the table. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
cs: %capital_name je přímý slovník. Termíny ve slovníku %name lze organizovat pomocí značek na levé straně tabulky. Pro změnu jména nebo popisu termínu je třeba kliknout na odkaz <em>upravit</em> vedle termínu.

en: %capital_name is a single hierarchy vocabulary. You may organize the terms in the %name vocabulary by using the handles on the left side of the table. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term.
cs: %capital_name je slovník s hierarchií. Termíny ve slovníku %name lze organizovat pomocí značek na levé straně tabulky. Pro změnu jména nebo popisu termínu je třeba kliknout na odkaz <em>upravit</em> vedle termínu.

en: %capital_name is a multiple hierarchy vocabulary. To change the name or description of a term, click the <em>edit</em> link next to the term. Drag and drop of multiple hierarchies is not supported, but you can re-enable drag and drop support by editing each term to include only a single parent.
cs: %capital_name je slovník s vícenásobnou hierarchií. Termíny ve slovníku %name lze organizovat pomocí značek na levé straně tabulky.Pro změnu jména nebo popisu termínu je třeba kliknout na odkaz <em>upravit</em> vedle termínu. Drag and drop pro vícenásobnou hierarchii není podporován, ale můžete ho znovu povolit vypnutím vícenásobné hierarchie.

en: Define how your vocabulary will be presented to administrators and users, and which content types to categorize with it. Tags allows users to create terms when submitting posts by typing a comma separated list. Otherwise terms are chosen from a select list and can only be created by users with the "administer taxonomy" permission.
cs: Nastavuje zobrazování slovníku administrátorům a uživatelům a typ obsahu, který lze tímto slovníkem třídit. Tagy umožňují uživatelům vytváření termínů při vkládání příspěvků uvedením seznamu čárkou oddělených tagů. Jinak se termíny vybírají ze seznamu a mohou být tvořeny pouze uživateli s oprávněním „administrovat taxonomii“.

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
cs: Spravovat značkování, kategorizaci a roztřídění obsahu.

en: Analyze
cs: Analyzovat

en: Database port
cs: Port databáze

en: Re-index site
cs: Přeindexovat web

en: Are you sure you want to re-index the site?
cs: Určitě chcete přeindexovat web?

en: Save and continue
cs: Uložit a pokračovat

en: Admin
cs: Administrátor

en: Row
cs: Řádek

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
cs: Tyto volby jsou potřebné jen pro některé servery. Pokud si nejste jisti, co zde zadat, ponechte výchozí hodnoty nebo požádejte Vašeho poskytovatele webhostingu o radu.

en: If your database is located on a different server, change this.
cs: Pokud je Vaše databáze uložena na jiném serveru, zde zadejte jeho adresu.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
cs: Jestliže váš databázový server používá nestandardní port, zadejte jeho číslo.

en: Database port must be a number.
cs: Databázový port musí být číslo.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
cs: Použití mezer je povoleno; interpunkce není povolena s výjimkou teček, spojovníků a podtržítek.

en: Last week
cs: Minulý týden

en: Last year
cs: Minulý rok

en: Scheduling
cs: Plánování

en: view uploaded files
cs: zobrazit nahrané soubory

en: Autocomplete matching
cs: Porovnávání s automatickým dokončováním

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Secondary links
cs: Sekundární odkazy

en: Variants
cs: Varianty

en: Enable or disable the display of certain page elements.
cs: Povoluje nebo zakazuje zobrazení určitých elementů stránky.

en: Yellow
cs: Žlutá

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Load a referenced user
cs: Načíst odkazovaného uživatele

en: Content containing the user reference field
cs: Obsah zahrnující pole typu userreference

en: Referenced user
cs: Odkazovaný uživatel

en: Load a referenced node
cs: Načíst odkazovaný uzel

en: Content containing the node reference field
cs: Obsah, který zahrnuje pole typu nodereference

en: Referenced content
cs: Odkazovaný obsah

en: Populate a field
cs: Naplnit pole

en: Select the machine-name of the field.
cs: Zvolte strojové jméno pole.

en: create url aliases
cs: vytvořit url aliasy

en: administer url aliases
cs: administrace url aliasů

en: The URL alias of the node.
cs: URL alias uzlu.

en: E-mail to
cs: E-mail pro

en: File browser
cs: Prohlížeč souborů

en: Assigned profile
cs: Přiřazený profil

en: Assign profiles to user roles.
cs: Přiřadit profily k uživatelským rolím.

en: Settings were imported from the profile %name
cs: Nastavení bylo importováno z profilu %name

en: Maximum image resolution
cs: Maximální rozlišení obrázku

en: Profile has been added.
cs: Profil byl přidán.

en: Directory path
cs: Cesta k adresáři

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
cs: Opravdu smazat profil %name?

en: Profile has been deleted.
cs: Profil byl smazán.

en: Duplicate directory paths are not allowed.
cs: Nejsou povoleny duplicitní adresářové cesty.

en: Create thumbnails
cs: Vytvořit náhledy

en: Selected files
cs: Vybrané soubory

en: Width x Height
cs: Šířka x Výška

en: Create a new image
cs: Vytvořit nový obrázek

en: directory (%dir)
cs: adresář (%dir)

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
cs: Zjištěna neplatná volba. Kontaktujte administrátora webu.

en: Upload failed.
cs: Nahrávání selhalo.

en: File deletion successful: %files.
cs: Smazání souborů úspěšné: %files.

en: Please specify dimensions within the allowed range that is from 1x1 to @dimensions.
cs: Zadejte rozměry v povoleném rozsahu ve formátu 1x1 do

en: File resizing successful: %files.
cs: Změna velikosti souborů úspěšná: %files.

en: Thumbnail creation (%thumbnames) successful for %filename.
cs: Vytvoření náhledu (%thumbnames) pro %filename úspěšné.

en: %filename is not an image.
cs: %filename není obrázek.

en: Scaling up is not allowed.
cs: Zvětšování není povoleno.

en: %filename(%dimensions) already exists.
cs: %filename(%dimensions) již existuje.

en: %filename cannot be resized to %dimensions
cs: Soubor %filename nemůže být změněn na rozměry @dimensions

en: File browser is set to reject the upload of existing files.
cs: Prohlížeč souborů je nastaven na odmítnutí nahrávání existujících souborů.

en: Unable to get a working directory for the file browser!
cs: Nepodařilo se zjistit pracovní adresář prohlížeče souborů.

en: There is no valid directory specified for the file browser!
cs: Neexistuje platný adresář, specifikovaný pro prohlížeč souborů!

en: Illegal choice %choice in !name element.
cs: Neplatná volba %choice v elementu !name.

en: File browsing is disabled in directory %dir.
cs: Procházení souborů je v adresáři %dir zakázané.

en: Do you want to refresh the current directory?
cs: Obnovit aktuální adresář?

en: Delete selected files?
cs: Smazat vybrané soubory?

en: Please select a thumbnail.
cs: Zvolte náhled.

en: You must select at least %num files.
cs: Je nutné vybrat alespoň %num souborů.

en: Tips
cs: Tipy

en: Select a file by clicking the corresponding row in the file list.
cs: Vyberte soubor kliknutím na odpovídající řádek v seznamu souborů.

en: Sort the files by clicking a column header of the file list.
cs: Seřadit soubory kliknutím na hlavičku sloupce seznamu souborů.

en: Keyboard shortcuts for file list: up, down, left, home, end, ctrl+A.
cs: Klávesové zkratky pro seznam souborů: up, down, left, home, end, ctrl+A.

en: Keyboard shortcuts for directory list: up, down, left, right, home, end.
cs: Klávesové zkratky pro seznam adresářů: up, down, left, right, home, end.

en: Limitations
cs: Omezení

en: !num files using !dirsize of !quota
cs: !num souborů využívá !dirsize z !quota

en: unlimited quota
cs: neomezený limit

en: Language negotiation
cs: Převod jazyka

en: Status report
cs: Hlášení stavu

en: Not writable
cs: Není zapisovatelný

en: Decimal point
cs: Desetinná čárka

en: Identification
cs: Základní údaje

en: Delimited text
cs: Text s oddělovači

en: A plain text file delimited by commas, tabs, or other characters.
cs: Soubor s prostým textem odděleným čárkami, tabulátory nebo jinými znaky.

en: A file readable by Microsoft Excel.
cs: Soubor pro MS Excel.

en: Delimited text format
cs: Text s oddělovači

en: Comma (,)
cs: Čárka (,)

en: Tab (\t)
cs: Tabulátor (\t)

en: Semicolon (;)
cs: Středník (;)

en: Colon (:)
cs: Dvojtečka (:)

en: Pipe (|)
cs: Svislá čára (|)

en: Period (.)
cs: Tečka (.)

en: Space ( )
cs: Mezera ( )

en: host
cs: hostitel

en: Created by
cs: Vytvořeno

en: Created on
cs: Vytvořeno v

en: Custom date format
cs: Vlastní formát data

en: Book outline
cs: Osnova knihy

en: This will be the top-level page in this book.
cs: Tato stránka bude nejvýše v hierarchii této knihy.

en: Revision information
cs: Informace o revizi

en: Notify user of new account
cs: Upozornění uživatele na nový účet

en: Input type
cs: Typ vstupu

en: Citation
cs: Zdroj citátu

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
cs: Vybraný soubor %file nelze nahrát, protože cílový adresář %directory nelze nalézt nebo práva neumožňují zápis do adresáře.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
cs: Zvolte metodu, která se má použít pro návrhy automatického dokončování. Vezměte na vědomí, že volba <em>Obsahuje</em> může na webech s velkým počtem uzlů (řádově tisíce) způsobit problémy s výkonem.

en: View used to select the nodes
cs: Pohled, který se použije pro výběr uzlů

en: %name: this post can't be referenced.
cs: %name: na tento uzel není možné odkazovat.

en: Current coordinates
cs: Současné souřadnice

en: User-submitted
cs: Zadáno uživatelem

en: If you wish to supply your own latitude and longitude, you may enter them above.  If you leave these fields blank, the system will attempt to determine a latitude and longitude for you from the entered address.  To have the system recalculate your location from the address, for example if you change the address, delete the values for these fields.
cs: Pokud si přejete vložit vlastní zeměpisnou šířku a délku můžete tak učinit výše. Pokud necháte políčka prázdná, pokusíme se je určit z vámi zadané adresy. Pro znovuurčení správné polohy z adresy, pokud třeba změníte adresu, vymažte hodnoty těchto polí.

en: You may set the location by clicking on the map, or dragging the location marker.  To clear the location and cause it to be recalculated, click on the marker.
cs: Vaši polohu můžete určit kliknutím do mapy, nebo tažením značky. Pro vyčištění polohy a její rekalkulaci klikněte na značku.

en: Is one of
cs: Jeden z

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
cs: <em>Stránka</em> je jednoduchá metoda vytváření a zobrazování informací, které se zřídka mění, jako sekce webu „O nás“. Ve výchozím nastavení <em>stránka</em> neumožňuje návštěvníkům psát komentáře a neobjevuje se na úvodní stránce webu.

en: A <em>story</em>, similar in form to a <em>page</em>, is ideal for creating and displaying content that informs or engages website visitors. Press releases, site announcements, and informal blog-like entries may all be created with a <em>story</em> entry. By default, a <em>story</em> entry is automatically featured on the site's initial home page, and provides the ability to post comments.
cs: <em>Článek</em> má podobnou formu jako <em>stránka</em>. Je vhodný pro vytváření a zobrazování obsahu, který informuje nebo upoutává návštěvníky webu. Tiskové zprávy, oznámení a neformální příspěvky podobné blogu, to vše umožňuje typ obsahu <em>článek</em>. Ve výchozím nastavení se <em>článek</em> objevuje na úvodní stránce webu a umožňuje psaní komentářů.

en: Terms in %vocabulary
cs: Termíny ve slovníku %vocabulary

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
cs: Přístup bude umožněn uživatelům s daným uživatelským oprávněním.

en: Show All
cs: Zobrazit vše

en: Path to custom icon
cs: Cesta k volitelné ikoně

en: Global?
cs: Globální?

en: counter
cs: počítadlo

en: Current user
cs: Aktuální uživatel

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
cs: Na této stránce naleznete seznam komentářů, které čekají na schválení. Pro schválení komentáře klikněte na „upravit“ a poté změňte stav na Vydáno. Po kliknutí na předmět se zobrazí celý komentář, kliknutím na jméno autora můžete upravit informace uživatele, „upravit“ upraví text a ,smazat“ odstraní příspěvek.

en: List and edit site comments and the comment moderation queue.
cs: Vypsat komentáře a frontu komentářů k moderování.

en: Delete comment
cs: Smazat komentář

en: Reply to comment
cs: Odpovědět na komentář

en: Default display mode
cs: Standardní režim zobrazení

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
cs: Standardní zobrazení komentářů. Při rozšířeném zobrazení je vidět tělo komentáře. Při vláknovém zobrazení se odpovědi drží u sebe.

en: Default comments per page
cs: Výchozí počet komentářů na stránku

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
cs: Výchozí počet komentářů na každou stránku: více komentářů se rozdělí na několik stránek.

en: Comment controls
cs: Ovládání komentářů

en: Display above the comments
cs: Zobrazit nad komentáři

en: Display below the comments
cs: Zobrazit pod komentáři

en: Display above and below the comments
cs: Zobrazit nad i pod komentáři

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
cs: Umístění ovládání komentářů. Uživatel může změnit standardní režim zobrazení a pořadí komentářů.

en: Comment subject field
cs: Předmět komentáře

en: Can users provide a unique subject for their comments?
cs: Mohou uživatelé uvádět nové téma v komentářích?

en: You are not authorized to post comments.
cs: Nemáte oprávnění posílat komentáře.

en: The comment you are replying to does not exist.
cs: Komentář, na který odpovídáte, neexistuje.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
cs: Tato diskuse je zavřená. Nemůžete psát nové komentáře.

en: You are not authorized to view comments.
cs: Nemáte povolení prohlížet komentáře.

en: Comment: updated %subject.
cs: Komentář: aktualizován %subject.

en: Comment: added %subject.
cs: Komentář: přidán %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
cs: Opravdu smazat komentář %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
cs: Budou odstraněny také reakce na tento komentář. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Publish the selected comments
cs: Zveřejnit vybrané komentáře

en: Unpublish the selected comments
cs: Schovat vybrané komentáře

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
cs: Nejsou žádné komentáře ke smazání nebo byl Váš komentář smazán jiným administrátorem.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
cs: Určitě chcete smazat tyto komentáře a jejich potomky?

en: You have to specify a valid author.
cs: Je třeba zadat platného autora.

en: The name you used belongs to a registered user.
cs: Zadané jméno patří registrovanému uživateli.

en: You have to leave your name.
cs: Je třeba zadat jméno.

en: The e-mail address you specified is not valid.
cs: Zadaná e-mailová adresa není platná.

en: You have to leave an e-mail address.
cs: Je třeba zadat e-mailovou adresu.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
cs: URL stránky není platné. Adresa musí být kompletní, tj. například <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
cs: (Žádný předmět)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
cs: Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

en: Comment viewing options
cs: Volby prohlížení komentářů

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
cs: Pro možnost psaní komentářů se <a href="@login">přihlašte</a> nebo <a href="@register">zaregistrujte</a>.

en: Comment: deleted %subject.
cs: Komentář: smazán %subject.

en: Is empty (NULL)
cs: Je prázdný (NULL)

en: not empty
cs: není prázdný

en: Access type
cs: Typ přístupu

en: Default image
cs: Výchozí obrázek

en: Use default image
cs: Použít výchozí obrázek

en: Choose a image that will be used as default.
cs: Vyberte obrázek, který bude použit jako výchozí.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
cs: Maximální povolená velikost obrázku vyjádřená jako ŠÍŘKAxVÝŠKA (např. 640x480). Pro možnost bez omezení nastavte na 0. Pokud bude nahrán větší obrázek, bude zmenšen tak, aby odpovídal uvedeným rozměrům.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
cs: Tento text použijí programy na čtení obrazovky, vyhledávače nebo se zobrazí, pokud se nepodaří načíst obrázek.

en: Add feed
cs: Přidat zdroj

en: File system
cs: Systém souborů

en: Ends with
cs: Končí na

en: Undated
cs: Bez data

en: @name's blog
cs: Blog uživatele @name

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
cs: Chcete-li kontaktovat ostatní uživatele, je třeba zadat platnou e-mailovou adresu. Upravte prosím své <a href="@url">uživatelské informace</a>.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
cs: Nemůžete kontaktovat více než %number uživatelů za hodinu. Zkuste to prosím později.

en: Join summary
cs: Sloučit s upoutávkou

en: Split summary at cursor
cs: Oddělit upoutávku pod kursorem

en: Enter your @s username.
cs: Zadejte své uživatelské jméno pro @s.

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
cs: Váš virtuální obličej či obrázek (avatar). Maximální rozměry jsou %dimensions a maximální velikost je %size kB.

en: Posted in
cs: Příspěvek

en: Cannot delete non-existent comment.
cs: Nelze odstranit neexistující komentář.

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
cs: Jednotlivým uživatelským rolím mohou být nastavena práva k psaní komentářů. Pokud je nepřihlášeným uživatelům povoleno psát komentáře, jejich kontaktní informace, které mohou být použity při psaní dalších komentářů, jsou uloženy za pomocí tzv. Cookies na počítači uživatele. Uživatelé mohou upravovat svoje komentáře, pokud na ně ještě nikdo neodpověděl. Modul Comment používá stejné formáty textu jako jiné typy obsahu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@comment">modul Comment</a>.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
cs: Nejnovější komentáře na tomto webu. Kliknutím na předmět si přečtěte komentář, na jméno autora zobrazíte informace o autorovi. Komentář můžete upravit volbou <em>upravit</em>, a za pomocí odkazu <em>smazat</em> vybraný komentář odstraníte.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
cs: Před přidáním nového komentáře bude třeba komentář zobrazit tlačítkem „náhled“

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
cs: Komentář není autorizován nebo byl napsán v uzavřeném tématu %subject.

en: Submitted by !username on @datetime.
cs: Napsal uživatel !username dne @datetime.

en: Upload date
cs: Datum nahrání

en: (Unpublished)
cs: (Nezveřejněno)

en: @label title
cs: @label název

en: @label protocol
cs: @label protokol

en: @label target
cs: @label cíl

en: The title to use when this argument is present; it will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
cs: Nadpis, který se má použít, pokud je argumetn přítomen. Přepíše nadpis pohledu a nadpisy předchozích argumentů. Argument zde můžete nahradit znakem "%". Použijte "%1" pro první argument, "%2" pro druhý atd.

en: Action to take if argument is not present
cs: Akce, která se provede, jestliže argument není přítomný

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
cs: Pokud se tato hodnota vyskytne jako argument, bude argument ignorován a zobrazí se všechny hodnoty

en: Wildcard title
cs: Název pro zástupný znak

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
cs: Pojmenování zástupného znaku, který je možné použít pro nahrazování kdekoliv.

en: <Basic validation>
cs: <Základní validace>

en: Action to take if argument does not validate
cs: Akce, která se provede, jestliže argument není platný

en: The protocols displayed here are those globally available. You may add more protocols by modifying the <em>filter_allowed_protocols</em> variable in your installation.
cs: Zobrazené protokoly jsou globálně k dispozici. Další protokoly můžete přidat změnou proměnné  <em>filter_allowed_protocols</em> ve vaší instalaci.

en: Use default RSS settings
cs: Použít výchozí nastavení RSS

en: !name's blog
cs: Blog uživatele !name

en: Front page feed
cs: Zdroj pro titulní stránku

en: Primary
cs: Primární

en: The node ID of the node.
cs: ID uzlu.

en: All languages
cs: Všechny jazyky

en: Site Slogan
cs: Slogan webu

en: User: ID
cs: Uživatel: ID

en: Dashboard
cs: Ovládací panel

en: No role
cs: Žádná role

en: Image preview
cs: Náhled obrázku

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. If unsure, specify nothing.
cs: Tato stránka se zobrazí, pokud vyžádanému dokumentu neodpovídá nic jiného. Pokud si nejste jist/a, nezadávejte nic.

en: Search index
cs: Index pro vyhledávání

en: View link
cs: Odkaz "zobrazit"

en: %title field is required.
cs: Pole %title je vyžadováno.

en: The size of the file.
cs: Velikost souboru.

en: Attached to
cs: Připojeno k

en: @type %title has been created.
cs: Vytvořen příspěvek %title (@type).

en: @type %title has been updated.
cs: Aktualizován příspěvek %title (@type).

en: The post could not be saved.
cs: Příspěvek nemohl být uložen.

en: 1 group | @count groups
cs[0]: 1 skupina
cs[1]: @count skupiny
cs[2]: @count skupin

en: Menu links
cs: Odkazy menu

en: Link title
cs: Název odkazu

en: Finished with an error.
cs: Dokončeno s chybou.

en: %message in %file on line %line.
cs: %message v souboru %file na řádku %line.

en: 1 character | @count characters
cs[0]: 1 znak
cs[1]: @count znaky
cs[2]: @count znaků

en: Execute PHP Code
cs: Spustit vlastní PHP kód

en: Theme registry
cs: Registr témat vzhledu

en: Picture image path
cs: Cesta k obrázkům

en: You do not have any administrative items.
cs: Nebyly nalezeny žádné položky administrace.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
cs: V této instalaci Drupalu bylo nalezeno jeden nebo více problémů. Pro více informací zkontrolujte stránku s <a href="@status">hlášením stavu</a>.

en: Help topics
cs: Témata nápovědy

en: Help is available on the following items:
cs: Nápověda je dostupná pro tyto položky:

en: No help is available for module %module.
cs: Pro modul %module není k dispozici nápověda.

en: @module administration pages
cs: Administrace modulu @module

en: By module
cs: Dle modulu

en: Manage your site's content.
cs: Spravovat obsah webu.

en: Control how your site looks and feels.
cs: Nastavit vzhled a funkce webu.

en: Adjust basic site configuration options.
cs: Upravit základní nastavení webu.

en: Manage your site's users, groups and access to site features.
cs: Spravovat uživatelské účty, role a přístup uživatelů k jednotlivým možnostem.

en: View reports from system logs and other status information.
cs: Zobrazit systémové logy a další informace o stavu webu.

en: Node creation
cs: Vytvoření uzlu

en: Delete link
cs: Odkaz "smazat"

en: Translate interface
cs: Překlad rozhraní

en: Add language
cs: Přidat jazyk

en: Edit string
cs: Upravit řetězec

en: Delete string
cs: Smazat řetězec

en: Are you sure you want to delete the language %name?
cs: Opravu odstranit jazyk %name?

en: The language %locale has been removed.
cs: Jazyk %locale byl odstraněn.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
cs: Určitě smazat řetězec "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
cs: Smazání řetězce odstraní všechny jeho překlady ve všech jazycích. Tato akce nemůže být vrácena.

en: AM
cs: Dopoledne

en: PM
cs: Odpoledne

en: Per page
cs: Na stránku

en: Per user
cs: Na uživatele

en: Display the results as a slideshow.
cs: Zobrazit výsledky jako slideshow.

en: Multilingual support
cs: Podpora více jazyků

en: Enabled, with translation
cs: Zapnuto, s překladem

en: Publish comment
cs: Zveřejnit komentář

en: The file could not be uploaded.
cs: Soubor nebylo možné nahrát.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
cs: Vybraný toolkit pro práci s obrázky '%toolkit' nedovede správně provést '%function'.

en: Could not set permissions on destination file: %file
cs: Nebylo možné nastavit oprávnění na cílového souboru: %file

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
cs: Nastavte obrazovou kvalitu pro manipulace s JPEG obrázky. Kvalita je vyjádřena číslem od 0 do 100. Větší číslo znamená lepší kvalitu, ale také objemnější soubor.

en: The directory %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the directory's permissions to be non-writable.
cs: Adresář %file není chráněn proti zápisu a to znamená bezpečnostní riziko. Je třeba k adresáři nastavit práva pouze pro čtení.

en: Native
cs: Nativní

en: Configure global settings
cs: Konfigurovat globální nastavení.

en: The view id.
cs: ID pohledu.

en: The value.
cs: Hodnota.

en: Draft
cs: Koncept

en: Save Draft
cs: Uložit koncept

en: Currently using !item !version
cs: Právě se používá !item !version

en: Capitalize first letter
cs: První písmeno kapitálkami

en: 12-hour (am/pm)
cs: 12hodinový

en: 24-hour
cs: 24hodinový

en: You have tried to use a one-time login for an account which has been blocked.
cs: Pokusil jste se použít jednorázové přihlašovací údaje k účtu, který byl zablokován.

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
cs: Uživatel %name použil jednorázový přihlašovací odkaz v čase %timestamp.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
cs: Vytvořen uživatelský účet pro <a href="@url">%name</a>. Nebyl odeslán e-mail.

en: Registration successful. You are now logged in.
cs: Registrace proběhla úspěšně. Nyní jste přihlášeni.

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
cs: Heslo a další instrukce byly odeslány na e-mailovou adresu nového uživatele <a href="@url">%name</a>.

en: New user: %name (%email).
cs: Nový uživatel: %name (%email).

en: Logged in user
cs: Přihlášený uživatel

en: Custom text
cs: Vlastní text

en: Color 1
cs: Barva 1

en: Color 2
cs: Barva 2

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
cs: Tento formulář ještě nebyl vyplněn a odeslán. <a href="!url">Zobrazit</a>.

en: Leave
cs: Opustit

en: Node module form.
cs: Formulář modulu Node.

en: Locale module form.
cs: Formulář modulu Locale.

en: Taxonomy module form.
cs: Formulář modulu Taxonomy.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
cs: Cesta menu (jak je zobrazena v drobečkové navigaci), neobsahující položku Domů nebo [menu]. Oddělená znakem /.

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
cs: Nebylo možné zapsat nastavení %settings, prosím zkontrolujte práva souboru.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
cs: Nebylo možné otevřít nastavení %settings, prosím zkontrolujte práva souboru.

en: Default argument
cs: Výchozí argument

en: Date year range
cs: Rozsah let

en: Legend
cs: Legenda

en: Format: @date
cs: Formát: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
cs: Hodnota roku musí být číslo mezi %min a %max

en: The month must be a number between 1 and 12.
cs: Hodnota měsíce musí být číslo mezi 1 a 12.

en: The day must be a number between !min and !max.
cs: Hodnota dne musí být číslo mezi !min a !max.

en: The hour must be a number between !min and !max.
cs: Hodnota hodiny musí být číslo mezi !min a !max.

en: The minute must be a number between !min and !max.
cs: Hodnota minuty musí být číslo mezi !min a !max.

en: The second must be a number between !min and !max.
cs: Hodnota sekundy musí být číslo mezi !min a !max.

en: A valid value is required.
cs: Vyžaduje platnou hodnotu.

en: date ical
cs: datum ical

en: Granularity must include a year.
cs: Rozlišení musí obsahovat rok.

en: Repeat display
cs: Zobrazení možností opakování.

en: Some value must be entered in the To date.
cs: Hodnota "Do data" je povinná.

en: The dates are invalid.
cs: Data jsou neplatná.

en: The To date must be greater than the From date.
cs: Hodnota "Do data" musí být větší než hodnota "Od data".

en: Date date (YYYY-MM-DD)
cs: Datum ve tvaru YYYY-MM-DD

en: Date datetime (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS)
cs: Datum ve tvaru YYYY-MM-DDTHH:MM:SS

en: Time H:i
cs: Čas H:i

en: Repeats
cs: Opakování

en: Text Field with custom input format
cs: Textové pole s vlastním formátem vstupu

en: All date fields using the jscalendar widget have been changed to use the text widget instead, since the jscalendar widget is no longer supported. Enable the Date Popup module to make a jQuery popup calendar available and edit the field settings to select it.
cs: Nastavení všech polí s datem používajících jscalendar widget bylo změněno na použití text widgetu. Jscalendar widget už není nadále podporován. Povolte Date Popup modul pro zpřístupnění jQuery popup kalendáře a zvolte ho v nastavení polí.

en: The database has been updated to correct the stored timezone for fields using timezone 'none'.
cs: Databáze byla aktualizována, uložená hodnota pro pole bez časového pásma byla opravena.

en: Only content types with date fields appear in this list as possible target types.
cs: Tento seznam zahrnuje pouze typy obsahu, kde se vyskytuje pole s datem.

en: If your desired target type does not already have a date field, follow this link and select a content type to add a date field to that type.
cs: Pokud cílový typ obsahu ještě pole s datem neobsahuje, přejděte na následující odkaz a zvolte typ obsahu, ke kterému pole přidáte.

en: Add new date field
cs: Přidat nové pole s datem

en: Date PHP4 setup.
cs: Nastavení Date PHP4.

en: Date PHP4 Settings
cs: Nastavení Date PHP4

en: Use PHP default timezone
cs: Použít výchozí časovou zónu PHP

en: Getting date computations working correctly in PHP versions earlier than PHP 5.2 involves extra computations that add a lot of overhead. These computations are needed because the timezone PHP uses on date computations may not match the site or user timezone or other date-specific timezones. We can speed processing up if we assume that PHP is using the correct timezone, but need to do more time-intensive processing if it is not. If timezone adjustments do not seem to be working correctly in your setup, you can set this option to FALSE to force the system to use the more accurate, but slower, timezone computations.
cs: Ke správnému výpočtu data ve verzi PHP nižší než PHP 5.2 jsou nutné dodatečné výpočty, které představují značnou zátěž. Časová zóna, kterou PHP použivá při výpočtu data, totiž nemusí odpovídat časovým zónám webu nebo uživatele či dalším časovým zónám specifickým pro datum. Zpracování lze urychlit, je-li možné předpokládat, že PHP používá správnou časovou zónu. Pokud tomu tak není, zpracování je náročnější na čas. Jestliže přizpůsobení časové zóny ve vašem nastavení nefunguje správně, můžete tuto volbu nastavit na FALSE. Systém tak bude nucen použít přesnější, ale pomalejší výpočty časové zóny.

en: administer date_php4 settings
cs: spravovat nastavení date_php4

en: If no advanced options are selected, the date will repeat on the day of week of the start date for weekly repeats, otherwise on the month and day of the start date. Use the options below to override that behavior to select specific months and days to repeat on. Use the 'Except' box to input dates that should be omitted from the results.
cs: Není-li zvoleno pokročilé nastavení, opakování bude vycházet z počátečního data pro týdenní opakování, v opačném případě na měsíc a den startovního data. K přepsání chování určitých měsíců a dní k opakování použijte níže uvedené nastavení. K vložení dat vyřazených z výsledků vyplňte pole 'Kromě'.

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
cs: !repeats_every_interval v !date_order !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
cs: !repeats_every_interval vždy v !day_of_week

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
cs: !repeats_every_interval v !month_days z !month_names

en: !repeats_every_interval on !month_names
cs: !repeats_every_interval v !month_names

en: !repeats_every_interval !count times
cs: !repeats_every_interval !count krát

en: !repeats_every_interval until !until_date
cs: !repeats_every_interval do !until_date

en: !repeats_every_interval except !except_dates
cs: !repeats_every_interval mimo !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
cs: !repeats_every_interval kde týden začíná v !day_of_week

en: every week | every @count weeks
cs[0]: každý týden
cs[1]: každé @count týdny
cs[2]: každých @count týdnů

en: every month | every @count months
cs[0]: každý měsíc
cs[1]: každé @count měsíce
cs[2]: každých @count měsíců

en: every year | every @count years
cs[0]: každý rok
cs[1]: každé @count roky
cs[2]: každých @count let

en: every day | every @count days
cs[0]: každý den
cs[1]: každé @count dny
cs[2]: každých @count dnů

en: Detected time zone: %timezone; client date: %date; abbreviation: %abbreviation; offset: %offset; daylight saving time: %is_daylight_saving_time.
cs: Detekované časové pásmo: %timezone; datum uživatele: %date; zkratka: %abbreviation; posun: %offset; letní čas: %is_daylight_saving_time.

en: Pacific/French_Polynesia-Marquesas_Islands
cs: Pacific/French Polynesia-Marquesas Islands

en: Needed when using Date API. Overrides site and user timezone handling to set timezone names instead of offsets.
cs: Nutné při použití Date API. Nahradí číselnou hodnotu časového posunu webu a uživatelů názvem časového pásma.

en: Trigger
cs: Spouštěč

en: Comparison
cs: Porovnání

en: Poll title
cs: Název ankety

en: Numbered list
cs: Číslovaný seznam

en: Not installed.
cs: Nenainstalováno.

en: Note that you can enable/disable the URL list for each content type individually from the !url.
cs: Všimněte si, že můžete povolit/zakázat seznam URL pro každý typ obsahu zvlášť na !url.

en: Content Types page
cs: Stránka s typy obsahu

en: Use URL alias instead of node ID
cs: Použít URL alias místo ID uzlu.

en: Enabling this will create the link using the URL alias instead of the node ID.
cs: Povolením této volby vytvoříte odkaz pomocí URL aliasu místo ID uzlu.

en: Link in book hierarchy nodes
cs: Odkaz v hiearchii uzlů typu kniha.

en: Book module link not modified
cs: Odkaz Book modulu není upraven.

en: Current page and sub-pages
cs: Současná stránka a podstránky

en: Current page only
cs: Pouze současná stránka

en: Saving these strings will disable their translation via Drupal's language system. Use the reset button to return them to the original state.
cs: Uložením těchto řetězců vypnete jejich překládání přes jazykový systém Drupalu. Použijte tlačítko reset pro navrácení do původního stavu.

en: Text strings
cs: Textové řetězce

en: Text used in the link to the printer-friendly version.
cs: Text který se použije v odkazu vedoucí na tiskovou verzi.

en: Most printed
cs: Nejvíce tisknuto

en: Show link
cs: Ukázat odkaz

en: Show link in individual comments
cs: Ukázat odkaz u každého komentáře

en: Show Printer-friendly URLs list
cs: Ukázat seznam URL pro tisk

en: node-specific print configuration
cs: specifická konfigurace modulu print dle typů obsahu

en: use PHP for link visibility
cs: použít PHP pro viditelnost odkazu

en: Administer > Site configuration > Printer-friendly Pages
cs: Administrace > Nastavení webu > Printer-friendly Pages

en: Send only the teaser
cs: Odeslat jen úvodník

en: If selected, the default choice will be to send only the node's teaser instead of the full content.
cs: Pokud je volba povolená, jako výchozí možnost bude nabízeno poslat pouze úvodník místo plného obsahu uzlu.

en: Enable teaser/full mode choice
cs: Povolit možnost výběru mezi úvodníkem a plným obsahem

en: If checked, the user will be able to choose between sending the full content or only the teaser at send time.
cs: Pokud je zaškrtnuto, uživatel si bude moci pokaždé vybrat mezi posláním celého obsahu uzlu nebo jen úvodníku.

en: Text used in the link to the send by-email form.
cs: Text který se použije v odkazu vedoucí na odesílací formulář.

en: !user has sent you a message from !site
cs: !user vám posílá zprávu z !site

en: Message from sender
cs: Zpráva od odesílatele

en: Set the default contents of the message.
cs: Vložte výchozí obsah zprávy.

en: Thank you for spreading the word about !site.
cs: Děkujeme, že šíříte povědomost o webu !site.

en: This message will be displayed after the user successfully submits the form.
cs: Tato zpráva se objeví potom co uživatel úspěšně odešle formulář.

en: Enter multiple addresses separated by commas and/or different lines.
cs: Vložte několik adres oddělených čárkami a/nebo každou zvlášť na řádek.

en: Page to be sent
cs: Posílaná stránka

en: View page
cs: Zobrazit stránku

en: Clear form
cs: Vyprázdnit formulář

en: Someone
cs: Někdo

en: an interesting site
cs: zajímavý web

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please reduce the number of recipients.
cs: Nemůžete poslat více než %number zpráv za hodinu. Snižte počet zadaných příjemců.

en: print_mail: From %from
cs: print_mail: Od %from

en: %name [%from] sent %page to [%to]
cs: %name [%from] odeslal %page pro [%to]

en: Most emailed
cs: Nejvíce odesílané

en: PDF options
cs: PDF možnosti

en: PDF generation tool
cs: Nástroj na generování PDF

en: This option selects the PDF generation tool being used by this module to create the PDF version.
cs: Touto volbou vyberte nástroj pro generování PDF, který bude použit tímto modulem pro vytváření PDF verzí stránek.

en: PDF version link
cs: Odkaz na verzi PDF

en: Choose the location of the link(s) to the PDF version. The Links area is usually below the node content, whereas the Content corner is placed in the upper-right corner of the node content. Unselect all options to disable the link. Even if the link is disabled, you can still view the PDF version of a node by going to !path/nid where nid is the numeric id of the node.
cs: Vyberte umístění odkazu či odkazů na PDF verzi stránky. <em>Oblast s odkazy</em> je obvykle umístěna pod obsahem uzlu, zatímco <em>roh obsahu</em> je umístěn v horním pravém rohu obsahu uzlu. Pokuch chcete vypnutí odkaz vypnout, odeberte všechny možnosti. Dokonce i když je odkaz vypnutý, můžete si zobrazit PDF verzi tak, že půjdete do !path/nid, kde nid je číselný identifikátor uzlu.

en: Setting this option will add a PDF version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
cs: Nastavením této možnosti přidáte odkaz na PDF verzi stránek na stránky vytvořené Drupalem nebo zapnutými moduly.

en: Open PDF in
cs: Otevřít PDF v

en: Same browser window
cs: Současné okno prohlížeče

en: New browser window
cs: Nové okno prohlížeče

en: Save dialog
cs: Dialogové okno pro uložení

en: Select the desired method for opening the PDF in the user's browser.
cs: Vyberte požadovanou metodu pro otevíraní PDF v prohlížeči uživatele.

en: Paper size
cs: Velikost papíru

en: Choose the paper size of the generated PDF.
cs: Vyberte ovelikost papíru u generovaných PDF.

en: Page orientation
cs: Orientace stránky

en: Choose the page orientation of the generated PDF.
cs: Vyberte orientaci stránky u generovaných PDF.

en: (TCPDF only) Set the font family to be used. Examples: %examples.
cs: (Pouze pro TCPDF) Nastavte jaký řez písma se má použít. Příklady: %examples.

en: CAUTION: TCPDF embeds the complete font in the generated PDF. If you're not using Unicode, then helvetica or times are safe choices that will keep the PDF small. Unicode fonts can increase the size of the PDF to the 1MB region.
cs: UPOZORNĚNÍ: TCPDF vloží do vygenerovaného PDF kompletní font. Pokud nepoužíváte Unicode, potom Helvetica nebo Times jsou bezpečné volby, které zachovají PDF relativně malé. Fonty s podporou Unicode mohou způsobit zvětšení PDF souborů nad 1MB.

en: (TCPDF only) Set the font size to be used for normal text. This is the base value for the scaling applied to other text styles.
cs: (Pouze pro TCPDF) Nastavte jaká velikost fontu se má použít pro obyčejný text. Toto je základní hodnota pro škálování ostatních textových stylů.

en: wkhtmltopdf options
cs: Možnosti wkhtmltopdf

en: If left empty the generated filename defaults to the node's path. Tokens may be used to build the filename (see following list). The .pdf extension will be appended automatically.
cs: Je-li ponecháno prázdné generované, bude použito výchozí nastavení, což znamená použití cesty k uzlu. K sestavení jména PDF souboru mohou být použity nahrazovací tokeny (viz následující seznam). Koncovka .pdf bude připojena automaticky.

en: No PDF generation tool found! Please dowload a supported PHP PDF generation tool. Check this module's INSTALL.txt for more details.
cs: Žádný nástroj na generování PDF nebyl nalezen! Prosím stahněte některý z podporovaných PDF generovacích nástrojů pro PHP. Přečtěte si INSTALL.txt u tohoto modulu pro další podrobnosti.

en: No PDF tool selected
cs: Žádný PDF nástroj nebyl vybrán

en: Font size must be at least 1.
cs: Velikost fontu musí být alespoň 1.

en: PDF version
cs: Verze PDF

en: Text used in the link to the PDF version.
cs: Text který se použije v odkazu vedoucí na verzi PDF.

en: Page !n of !total
cs: Strana !n z !total

en: Printer-friendly PDF
cs: PDF verze pro tisk

en: Most PDFd
cs: Nejvíce PDFkováno

en: Adds the capability to export pages as PDF.
cs: Přidá možnost exportovat stránky jako PDF.

en: Print module form.
cs: Formulář modulu Print.

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to login. Please change your password.
cs: Právě jste použil/a jednorázový přihlašovací odkaz. Již jej nemusíte používat k přihlašování. Změňte si, prosím, heslo.

en: !username has applied for an account.
    
    !edit_uri
cs: !username požádal o účet.
    
    !edit_uri

en: Username or e-mail address
cs: Uživatelské jméno nebo e-mailová adresa

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
cs: Pole %name nesmí obsahovat více hodnot než @count.

en: Name of top taxonomy term
cs: Název termínu taxonomie na nejvyšší úrovni

en: ID of top taxonomy term
cs: ID termínu taxonomie na nejvyšší úrovni

en: Secondary
cs: Sekundární

en: No fields available.
cs: Žádná pole nejsou dostupná.

en: '@column' => value for @column
cs: '@column' => hodnota pro @column

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
cs: return array(
      0 => array(@columns),
      // Většinou budete potřebovat pouze jednu hodnotu.
      // Jestliže potřebujete více výchozích hodnot, zadejte další:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );

en: Execute arbitrary PHP script
cs: Vykonat libovolný PHP skript

en: PHP script
cs: PHP skript

en: Modify user roles
cs: Změnit uživatelské role

en: Bulk operations
cs: Hromadné úpravy

en: - Choose an operation -
cs: - Vybrat operaci -

en: Not in book
cs: Není v knize

en: New book
cs: Nová kniha

en: By @name on @date
cs: Uživatel @name dne @date

en: By @name
cs: Dle @name

en: Not in menu
cs: Není v menu

en: No alias
cs: Žádný alias

en: No terms
cs: Žádné termíny

en: The Blog API module allows your site's users to access and post to their blogs from external blogging clients. External blogging clients are available for a wide range of desktop operating systems, and generally provide a feature-rich graphical environment for creating and editing posts.
cs: Modul Blog API umožňuje posílat příspěvky pomocí externí aplikace. Externí klienti jsou dostupné pro celou řadu operačních systémů a obecně poskytují velmi dobré grafické rozhraní pro vytváření a editaci příspěvků.

en: <a href="@ecto-link">Ecto</a>, a blogging client available for both Mac OS X and Microsoft Windows, can be used with Blog API. Blog API also supports <a href="@blogger-api">Blogger API</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a>, and most of the <a href="@movabletype-api">Movable Type API</a>. Blogging clients and other services (e.g. <a href="@flickr">Flickr's</a> "post to blog") that support these APIs may also be compatible.
cs: <a href="@ecto-link">Ecto</a>, blogovací klient dostupný pro Mac OS X i pro Microsoft Windows, může být použit s Blog API. Blog API také podporuje <a href="@blogger-api">Blogger API</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a>, a většinu z <a href="@movabletype-api">Movable Type API</a>. Také další blogovací klienti a služby (například „post to blog“ na <a href="@flickr">Flickru</a> ), které podporují tato API, mohou být kompatibilní.

en: Select the content types available to external clients on the <a href="@blogapi-settings">Blog API settings page</a>. If supported and available, each content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
cs: Na stránce <a href="@blogapi-settings">nastavení Blog API</a> vyberte typy obsahu dostupné externím bloggerům. Je-li to podporováno, bude každý typ obsahu externímu klientu zobrazen jako oddělený „blog“.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blogapi">Blog API module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@blogapi">Modul Blog API</a>.

en: Returns a list of blogs to which an author has posting privileges.
cs: Vrací seznam blogů ke kterým má autor oprávnění k zápisu.

en: Returns a list of all categories defined in the blog.
cs: Vrací seznam všech kategorií definovaných v blogu.

en: Publish (rebuild) all of the static files related to an entry from your blog. Equivalent to saving an entry in the system (but without the ping).
cs: Publikovat (přestavět) všechny statické soubory spojené se zápisem v tomto blogu. Ekvivalentní se samotným uložením příspěvku (až na ping).

en: You do not have permission to create this type of post.
cs: Nemáte oprávnění přidávat tento typ obsahu.

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
cs: Nemáte dostatečná oprávnění pro zvěřejnění tohoto typu příspěvku. Prosím uložte jej zatím jako koncept.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
cs: Nemáte oprávnění pro uložení tohoto příspěvku jako konceptu. Zkuste jej, prosím, přímo zvěřejnit.

en: Invalid categories submitted.
cs: Byla zvolena nepovolená kategorie.

en: A category from the @vocabulary_name vocabulary is required.
cs: Kategorie ze slovníku @vocabulary_name je povinná.

en: You may only choose one category from the @vocabulary_name vocabulary.
cs: Ze slovníku @vocabulary_name můžete zvolit pouze jednu kategorii.

en: Error saving categories. This feature is not available.
cs: Při ukládání kategorií došlo k chybě, protože toto rozšíření není k dispozici.

en: You do not have permission to edit this blog.
cs: Nemáte oprávnění editovat tento blog.

en: Enable for external blogging clients
cs: Povolené typy obsahu pro externě blogující klienty

en: Select the content types available to external blogging clients via Blog API. If supported, each enabled content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
cs: Vyberte typy obsahu dostupné externě blogujícím klientům skrze Blog API. Pokud to klient podporuje, každý povolený typ obsahu bude externímu klientovi zobrazen jako oddělený „blog“.

en: Blog API module is not configured to support the %type content type, or you don't have sufficient permissions to post this type of content.
cs: Blog API není nastaven, aby podporoval typ obsahu %type nebo nemáte dostatečná práva pro přidávání příspěvků tohoto typu.

en: @type: added %title using blog API.
cs: @type: přidáno %title pomocí blog API.

en: @type: updated %title using Blog API.
cs: @type: aktualizováno %title za pomocí Blog API.

en: Configure the content types available to external blogging clients.
cs: Nastavit typy obsahu přístupné externě blogujícím klientům.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
cs: Umožňuje uživatelům posílat obsah pomocí externích GUI aplikací, které podporují XML-RPC blog API.

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
cs: <em>a</em> kde <strong>%property</strong> je <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
cs: <strong>%property</strong> je <strong>%value</strong>

en: User autocomplete
cs: Automatické dokončování uživatelského jména

en: Please supply a valid date.
cs: Prosím, zadejte platné datum.

en: Multiple answers
cs: Vícenásobné odpovědi

en: Correct
cs: Správně

en: Quiz Results
cs: Výsledky kvízu

en: Quiz
cs: Kvíz

en: Manage questions
cs: Spravovat otázky

en: My results
cs: Moje výsledky

en: User results
cs: Výsledky uživatele

en: After each question
cs: Po každé otázce

en: Always Available
cs: Vždy k dispozici

en: Open Date
cs: Datum zahájení

en: Close Date
cs: Datum ukončení

en: Questions updated successfully.
cs: Otázky byly úspěšně aktualizovány.

en: In Progress
cs: Probíhá

en: Result ID
cs: ID výsledku

en: Time Finished
cs: Čas vypršel

en: correct
cs: správně

en: incorrect
cs: nesprávně

en: Time the quiz was finished.
cs: Čas, kdy byl kvíz dokončen.

en: Initializing.
cs: Inicializuji.

en: Remaining @remaining of @total.
cs: Zbývá @remaining z @total.

en: An error has occurred.
cs: Vyskytla se chyba.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
cs: Pokračujte na <a href="@error_url">stránku s hlášením chyb</a>

en: HTTP POST is required.
cs: HTTP POST je vyžadován.

en: Your page will be a part of the selected book.
cs: Vaše stránka bude částí vybrané knihy.

en: Numeric
cs: Číselné

en: Alt text
cs: Alternativní text

en: Enter the URL or Embed Code here. The embedded third party content will be parsed and displayed appropriately from this.
cs: Vepište URL nebo Embed Code. Z toho bude vkládaný obsah třetí strany zpracován a náležitě zobrazen.

en: The following services are provided: !urls
cs: Podporujeme následující služby: !urls

en: Custom URL
cs: Vlastní URL

en: 0 sec
cs: 0 sekund

en: Create a list of options as a list in <strong>Allowed values list</strong> or as an array in PHP code. These values will be the same for %field in all content types.
cs: Vytvořte seznam možností jako <strong>Seznam povolených hodnot</strong> nebo jako pole definované PHP kódem. Tyto hodnoty budou pro pole %field shodné ve všech typech obsahu.

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
cs: Pro toto pole musíte specifikovat 'povolené hodnoty'.

en: form
cs: formulář

en: Edit link
cs: Odkaz "upravit"

en: Submit button text
cs: Text odesílacího tlačítka

en: Token replacement patterns
cs: Nahrazovací vzorky pro tokeny

en: Name of top term's vocabulary
cs: Název slovníku termínu na nejvyšší úrovni

en: ID of top term's vocabulary
cs: ID slovníku termínu na nejvyšší úrovni

en: The text used in the menu as link text for this item.
cs: Text, použitý v menu jako textový odkaz této položky.

en: The title of the node's book parent.
cs: Nadpis uzlu nadřazené knihy.

en: The id of the node's book parent.
cs: ID uzlu nadřazené knihy.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
cs: Nadpisy všech předchůdců v hierarchii knihy.

en: A randomly generated SHA1 hash.
cs: Náhodně vygenerovaný SHA1 hash.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
cs: Aktuální časové razítko v sekundách uplynulých od 1. ledna 1970.

en: A randomly generated single-digit number.
cs: Náhodně vygenerované číslo s jednou číslicí.

en: A randomly generated three-digit number.
cs: Náhodně vygenerované číslo se třemi číslicemi.

en: A randomly generated ten-digit number.
cs: Náhodně vygenerované číslo s deseti číslicemi.

en: Randomly generated single-digit letter.
cs: Náhodně vygenerované písmeno.

en: Randomly generated three-digit letters.
cs: Tři náhodně vygenerovaná písmena.

en: Randomly generated ten-digit letters.
cs: Deset náhodně vygenerovaných písmen.

en: Display a tokenized message to the user
cs: Zobrazit uživateli tokenizovanou zprávu

en: Send tokenized e-mail
cs: Odeslat tokenizovaný e-mail

en: Redirect to a tokenized URL
cs: Přesměrovat na tokenizovanou URL

en: The email address to which the message should be sent.
cs: E-mailová adresa, na kterou by měla být zpráva odeslána.

en: The message that should be sent.
cs: Zpráva, která by měla být odeslána.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
cs: Následující nahrazující tokeny mohou být použity pro generování cesty URL. Nemusí být dostupné některé tokeny v závislosti na kontextu spouštěné akce.

en: The message to be displayed to the current user.
cs: Zpráva, která se má zobrazit aktuálnímu uživateli.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
cs: Následující nahrazující tokeny mohou být použity ve vlastním textu zprávy.  Nemusí být dostupné některé tokeny v závislosti na kontextu spouštěné akce.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
cs: Následující nahrazující tokeny mohou být použity v cestě URL. Nemusí být dostupné některé tokeny v závislosti na kontextu spouštěné akce.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
cs: Poskytuje sdílené API pro nahrazení textových zástupných symbolů aktuálními daty.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
cs: Poskytuje další tokeny a základ pro tvorbu vlastních tokenů.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
cs: Poskytuje rozšířené verze akcí jádra Drupalu pomocí modulu Token.

en: Basic options
cs: Základní možnosti

en: Date form type
cs: Typ formulářového pole

en: Select a granularity for the date filter. For instance, selecting 'day' will create a filter where users can select the year, month, and day.
cs: Vyberte rozlišení pro tento filtr datumu. Výběr dne například vytvoří filtr, kde budou uživatelé moci vybrat rok, měsíc a den.

en: Date field(s)
cs: Pole data

en: Select date field(s) to filter with this argument.
cs: Vyberte pole datumu pro tento argument.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
cs: Metoda manipulace s více poli data v jednom výběru. Vrátí pouze položky které mají jedno z odpovídajících polí data (date = field_1 OR field_2) nebo pouze ty, které odpovídají všem zvoleným polím (date = field_1 AND field_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
cs: Pro tento filtr je nutné vybrat alespoň jedno pole datumu.

en: Date default
cs: Výchozí datum

en: To date default
cs: Výchozí hodnota "Do data"

en: Please set a default value for the To date as well as the From date when using default values with the Between or Not between operators.
cs: Využíváte-li výchozí hodnoty s operátory "mezi" a "není mezi", nastavte výchozí hodnotu "Do data" a "Od data".

en: Missing date fields!
cs: Chybí pole data!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
cs: (@field) <strong>Zobrazené uživatelům</strong> @widget @format

en: alert
cs: upozornění

en: emergency
cs: havárie

en: Filter log messages
cs: Filtrovat zprávy v logu

en: You must select something to filter by.
cs: Je třeba vybrat filtrovací kritérium.

en: The results of this submission may be viewed at:
cs: Výstupy tohoto formuláře můžete zobrazit zde:

en: New component name
cs: Jméno nové komponenty

en: When adding a new component, the name field is required.
cs: Pro přidání nové komponenty je vyžadován název pole.

en: Your webform has been published.
cs: Váš formulář byl vydán.

en: The component positions and mandatory values have been updated.
cs: Umístění komponent a povinné hodnoty byly aktualizovány.

en: Optional. You may organize your form by placing this component inside another fieldset.
cs: Volitelná hodnota. Můžete lépe uspořádat formulář, když umístíte tuto komponentu do jiné skupiny polí.

en: Component %name cloned.
cs: Komponenta %name byla duplikována.

en: Component %name updated.
cs: Komponenta %name byla aktualizována.

en: New component %name added.
cs: Komponenta %name byla přidána.

en: Delete the %name fieldset?
cs: Smazat skupinu polí %name?

en: This will immediately delete the %name fieldset and all children elements within %name from the %webform webform. This cannot be undone.
cs: Tímto bezprostředně smažete skupinu polí %name a všechna v ní obsažená pole ve formuláři %webform. Tuto akci nebude možné vrátit.

en: Delete the %name component?
cs: Smazat komponentu %name?

en: This will immediately delete the %name component from the %webform webform. This cannot be undone.
cs: Tímto bezprostředně smažete komponentu %name formuláře %webform. Tuto akci nebude možné vrátit.

en: Component %name deleted.
cs: Komponenta %name byla smazána.

en: Submissions for %user
cs: Odeslané formuláře uživatele %user

en: Show !count results per page.
cs: Počet výsledků na stránku: !count

en: Showing all results.
cs: Zobrazeny všechny výsledky.

en: @total results total.
cs: Celkem výsledků: @total

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
cs: Toto je oddělovač pro soubor typu CSV/TSV, ve kterém lze stáhnout výsledky formulářů. Použití tabulátorů je nejspolehlivější způsob, jak zachovat non-latin znaky. Můžete oddělovač změnit na jiný podle toho, do které aplikace budete výsledky importovat.

en: This page displays all the components currently configured for this webform node. You may add any number of components to the form, even multiple of the same type. To add a new component, fill in a name and select a type from the fields at the bottom of the table. Submit the form to create the new component or update any changed form values.
cs: Na této stránce jsou všechny aktuálně nastavené komponenty pro tento formulář. Můžete vytvořit libovolný počet komponent, i několik stejného typu. Novou komponentu přidáte tak, že v dolní části tabulky zadáte jméno a zvolíte typ pro dané pole. Nové komponenty, případně upravené hodnoty, je potřeba uložit tlačítkem Odeslat.

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
cs: Kliknutím na jméno komponenty můžete upravit její nastavení.

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
cs: Tato přístupová práva ovlivňují, které uživatelské role mohou formulář odesílat. Nebrání však k přístupu ke stránce s formulářem. Pokud potřebujete omezit přístup k samotné stránce, použijte jiný modul, např. <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> nebo <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
cs: Role, které mohou odesílat tento formulář

en: Show complete form in teaser
cs: Zobrazit formulář v upoutávce

en: Display the entire form in the teaser display of this node.
cs: Zobrazí celý formulář v upoutávce uzlu.

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
cs: Výchozí hodnota textu tlačítka pro odeslání formuláře je <em>Poslat</em>. Tuto hodnotu můžete přebít, když vyplníte toto pole.

en: The entered email address %address is not a valid address.
cs: Zadaná adresa není platnou e-mailovou adresou.

en: Submissions for this form are closed.
cs: Tento formulář je uzavřený.

en: You must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> to view this form.
cs: Pro zobrazení tohoto formuláře se <a href="!login">přihlaste</a> nebo <a href="!register">zaregistrujte</a>.

en: You do not have permission to view this form.
cs: Nemáte oprávnění zobrazit tento formulář.

en: You have submitted this form the maximum number of times (@count).
cs: Vyčerpali jste limit pro opakované odeslání tohoto formuláře (@count).

en: You have already submitted this form.
cs: Tento formulář jste již odeslali.

en: You may not submit another entry at this time.
cs: V tuto chvíli nemůžete formulář znovu odeslat.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
cs: <a href="!url">Zobrazit předchozí odeslané formuláře</a>.

en: Available components
cs: Dostupné komponenty

en: These are the available field types for your installation of Webform. You may disable any of these components by unchecking its corresponding box. Only checked components will be available in existing or new webforms.
cs: Toto jsou dostupné typy polí ve vaší instalaci modulu Webform. Kterékoliv z nich můžete vypnout pomocí příslušného zaškrtávacího pole. V nových i existujících webových formulářích budou k dispozici pouze zaškrtnuté komponenty.

en: Default e-mail values
cs: Výchozí hodnoty pro e-mail

en: The default sender address for emailed webform results; often the e-mail address of the maintainer of your forms.
cs: Výchozí adresa odesílatele e-mailů s výstupy formulářů (často adresa správce formulářů).

en: The default sender name which is used along with the default from address.
cs: Výchozí jméno odesílatele, které se přidá k odchozí adrese.

en: Default subject
cs: Výchozí předmět

en: Form submission from: %title
cs: Vyplněný formulář %title

en: The default subject line of any e-mailed results.
cs: Výchozí text předmětu pro e-maily s výstupy formulářů.

en: Allow cookies for tracking submissions
cs: Povolit cookies pro sledování odesílaných formulářů

en: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> can be used to help prevent the same user from repeatedly submitting a webform. This feature is not needed for limiting submissions per user, though it can increase accuracy in some situations. Besides cookies, Webform also uses IP addresses and site usernames to prevent repeated submissions.
cs: <a href="http://www.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie">Cookies</a> lze použít k tomu, aby stejný uživatel nemohl opakovaně odesílat stejný formulář. Pro omezení počtu odeslaných formulářů od jednotlivých uživatelů není tato funkce nezbytná, ale v některých případech může zvýšit přesnost. Kromě cookies využívá modul Webform také záznamy IP adres a jména registrovaných uživatelů.

en: Default export format
cs: Výchozí formát pro export

en: Default export delimiter
cs: Výchozí oddělovač pro export

en: Submission access control
cs: Kontrola přístupu k odesílání formuláře

en: Select the user roles that may submit each individual webform
cs: Zadejte uživatelské role, které mohou odesílat jednotlivé formuláře

en: Disable Webform submission access control
cs: Vypnout kontrolu přístupu k webovým formulářům

en: Form: !form
cs: Formulář !form

en: Submission updated.
cs: Odeslaný formulář byl aktualizován.

en: Thank you, your submission has been received.
cs: Děkujeme, váš formulář byl doručen.

en: You may use special tokens in this field that will be replaced with dynamic values.
cs: V tomto poli můžete použít speciální tokeny, které budou nahrazeny dynamicky generovanými hodnotami.

en: Token values
cs: Hodnoty tokenů

en: Webform confirmation
cs: Potvrzení formuláře

en: Form components
cs: Komponenty formuláře

en: Webform submission
cs: Odeslání formuláře

en: Website timezone
cs: Časové pásmo webu

en: User timezone
cs: Časové pásmo uživatele

en: Use a textfield for year
cs: Pro rok použít textové pole

en: If checked, the generated date field will use a textfield for the year. Otherwise it will use a select list.
cs: Pokud je povoleno, vygenerovaná pole pro datum použijí pro letopočet textové pole. Jinak se použije rozbalovací menu.

en: Entered !name is not a valid date.
cs: Zadaná hodnota !name není platné datum.

en: Leaving blank will use the default size.
cs: Pokud necháte prázdné, použije se výchozí velikost.

en: %value is not a valid email address.
cs: %value není platná e-mailová adresa

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
cs: Skupiny polí umožňují roztřídit jednotlivá pole do skupin.

en: Width of the file field.
cs: Šířka pole pro soubory.

en: The save directory %directory could not be created. Check that the webform files directory is writtable.
cs: Adresář %directory se nepodařilo vytvořit. Zkontrolujte, zda je adresář pro soubory k formulářům zapisovatelný.

en: %field field is required.
cs: Pole %field je vyžadováno.

en: Filesize (KB)
cs: Velikost souboru (KB)

en: A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission.
cs: Pole, které je pro uživatele neviditelné, ale uloží se spolu s ostatními hodnotami formuláře.

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
cs: Zobrazí text ve formuláři jako HTML - nevytváří samostatné pole.

en: Options within the select list must be unique. The following keys have been used multiple times:
cs: Možnosti v rozbalovacím seznamu musí být unikátní. Následující klíče byly použity opakovaně:

en: Make this field resizable by the user.
cs: Povolit uživatelům změnit velikost pole.

en: Examples: $, #, -.
cs: Příklady: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
cs: Příklady: lb, kg, %.

en: Entered %name is not a valid time.
cs: Zadaná hodnota %name není platný čas.

en: New revision
cs: Nová revize

en: There was an error updating the @quiz.
cs: Došlo k chybě aktualizace @quiz.

en: Remove Incomplete Quiz Records (older than)
cs: Odstranit záznamy z nedokončeného kvízu (starší než)

en: @quiz title
cs: Název @quiz

en: @quiz Title
cs: Název @quiz

en: No @quiz results found.
cs: Žádné @quiz výsledky nebyly nalezeny.

en: This quiz has not been scored yet.
cs: Tento kvíz nebyl dosud bodován.

en: 7 Days
cs: 7 dní

en: 8 Days
cs: 8 dní

en: 9 Days
cs: 9 dní

en: 10 Days
cs: 10 dní

en: 11 Days
cs: 11 dní

en: 12 Days
cs: 12 dní

en: 13 Days
cs: 13 dní

en: 14 Days
cs: 14 dní

en: 15 Days
cs: 15 dní

en: 16 Days
cs: 16 dní

en: 17 Days
cs: 17 dní

en: 18 Days
cs: 18 dní

en: 19 Days
cs: 19 dní

en: 20 Days
cs: 20 dní

en: 21 Days
cs: 21 dní

en: 22 Days
cs: 22 dní

en: 23 Days
cs: 23 dní

en: 24 Days
cs: 24 dní

en: 25 Days
cs: 25 dní

en: 26 Days
cs: 26 dní

en: 27 Days
cs: 27 dní

en: 28 Days
cs: 28 dní

en: 29 Days
cs: 29 dní

en: 30 Days
cs: 30 dní

en: 35 Days
cs: 35 dní

en: 40 Days
cs: 40 dní

en: 45 Days
cs: 45 dní

en: 50 Days
cs: 50 dní

en: 55 Days
cs: 55 dní

en: 60 Days
cs: 60 dní

en: 65 Days
cs: 65 dní

en: 70 Days
cs: 70 dní

en: 75 Days
cs: 75 dní

en: 80 Days
cs: 80 dní

en: 85 Days
cs: 85 dní

en: 90 Days
cs: 90 dní

en: 95 Days
cs: 95 dní

en: 100 Days
cs: 100 dní

en: 105 Days
cs: 105 dní

en: 110 Days
cs: 110 dní

en: 115 Days
cs: 115 dní

en: 120 Days
cs: 120 dní

en: Thanks for taking the quiz!
cs: Díky za účast v tomto kvízu!

en: @quiz configuration
cs: Konfigurace @quiz

en: @quiz results
cs: Výsledky @quiz

en: The name of the @quiz.
cs: Název @quiz.

en:  Time Limit
cs:  Časový limit

en: Display text for the result
cs: Text zobrazovaný k výsledku

en: quiz
cs: kvíz

en: delete own quiz
cs: smazat vlastní kvíz

en: view quiz question outside of a quiz
cs: Ukázat kvízovou otázku mimo kvíz

en: View results.
cs: Ukázat výsledky.

en: Quiz Version
cs: Verze kvízu

en: The time limit on a quiz.
cs: Časový limit pro kvíz.

en: Open time
cs: Čas zahájení

en: Close time
cs: Čas ukončení

en: Quiz Questions
cs: Kvízové otázky

en: Quiz Node ID
cs: ID uzlu kvízu

en: Question Node ID
cs: ID uzlu otázky

en: Question Status
cs: Stav otázky

en: Number of Questions
cs: Počet otázek

en: The number of questions assigned to the quiz.
cs: Poček otázek přiřazených ke kvízu.

en: Is Invalid
cs: Je neplatný

en: Quiz State
cs: Stav kvízu

en: Include random questions?
cs: Včetně náhodných otázek?

en: Use Quiz Results
cs: Použít výsledky kvízu

en: Use Quiz Questions
cs: Použít otázky kvízu

en: Use Current User
cs: Použít současného uživatele

en: Current User
cs: Současný uživatel

en: All Results (Do not filter)
cs: Všechny výsledky (bez filtru)

en: Maximum Score
cs: Nejvyšší skóre

en: This answer has not yet been scored.
cs: Tato odpověď ještě nebyla bodována.

en: Correct answer
cs: Správná odpověď

en: Quiz Question
cs: Kvízová otázka

en: Enter your answer here
cs: Zde vložte svou odpověď

en: The page has been deleted.
cs: Stránka byla smazána.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
cs: Pro změnu hesla aktuálního uživatele zadejte nové heslo do obou polí.

en: You have already used this one-time login link. It is not necessary to use this link to login anymore. You are already logged in.
cs: Tento jednorázový přihlašovací odkaz byl již použit. Není nutné se pomocí něj znovu přihlašovat. Již jste přihlášen/a.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
cs: Použitému jednorázovému přihlašovacímu odkazu již vypršela platnost. Požádejte, prosím, o nový pomocí formuláře níže.

en: <p>This is a one-time login for %user_name and will expire on %expiration_date.</p><p>Click on this button to login to the site and change your password.</p>
cs: <p>Toto je jednorázový přihlašovací odkaz pro uživatele %user_name. Vyprší %expiration_date.</p><p>Klikněte na následující odkaz pro přihlášení a poté si změňte heslo.</p>

en: This login can be used only once.
cs: Toto přihlášení lze použít jen jednou.

en: You have tried to use a one-time login link which has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
cs: Použitý jednorázový přihlašovací odkaz již byl použit. Požádejte, prosím, o nový pomocí formuláře níže.

en: The translation import of %filename failed.
cs: Import překladu ze souboru %filename selhal.

en: More choices
cs: Více možností

en: Javascript Choice Form
cs: JavaScriptový výběrový formulář

en: Change basic information
cs: Změnit základní informace

en: %editor profile for %format
cs: Profil editoru %editor pro %format

en: Enabled by default
cs: Standardně zapnuto

en: The default editor state for users having access to this profile. Users are able to override this state if the next option is enabled.
cs: Výchozí stav editoru pro uživatele, kteří mají přístup k tomuto profilu. Uživatelé mohou stav změnit, pokud je povolena následující možnost.

en: If allowed, users will be able to choose their own editor default state in their user account settings.
cs: Pokud je zapnuto, uživatelé si budou moci zvolit vlastní výchozí stav editoru v nastavení uživatelského účtu.

en: Show <em>enable/disable rich text</em> toggle link
cs: Zobrazit odkaz <em>zapnout/vypnout formátování textu </em>

en: Whether or not to show the <em>enable/disable rich text</em> toggle link below a textarea. If disabled, the user setting or global default is used (see above).
cs: Určuje, zda je zobrazen odkaz <em>zapnout/vypnout formátování textu</em> pod textovou oblastí. Jestliže je tato volba vypnuta, použije se globální výchozí nastavení (viz výše).

en: This option controls whether the editor toolbar is displayed above or below the editing area.
cs: Tato volba určuje, zda se nástrojová lišta zobrazí nad nebo pod editační oblastí.

en: This option controls the alignment of icons in the editor toolbar.
cs: Tato volba určuje zarovnání ikon v nástrojové liště.

en: Where to display the path to HTML elements (i.e. <code>body > table > tr > td</code>).
cs: Kde se zobrazí cesta pro HTML prvky (např. <code>body > table > tr > td</code>).

en: This option gives you the ability to enable/disable the resizing button. If enabled, the Path location toolbar must be set to "Top" or "Bottom" in order to display the resize icon.
cs: Tato volba poskytuje možnost zapnout/vypnout tlačítko pro změnu velikosti. Je-li zapnuto, musí být umístění nástrojové lišty nastaveno na "Nahoře" nebo "Dole", aby se ikona změny velikosti zobrazila.

en: If enabled, potentially malicious code like <code>&lt;HEAD&gt;</code> tags will be removed from HTML contents.
cs: Pokud je povoleno, potencionálně škodlivý kód jako např. <code>&lt;HEAD&gt;</code> bude odstraněn z HTML obsahu.

en: Use theme CSS
cs: Použít CSS tématu vzhledu

en: Define CSS
cs: Definovat CSS

en: Editor default CSS
cs: Výchozí CSS editoru

en: If "Define CSS" was selected above, enter path to a CSS file or a list of CSS files separated by a comma.
cs: Pokud jste zvolili "Definovat CSS", zadejte cestu k CSS souboru nebo seznam cest k CSS souborům oddělených čárkou.

en: Available tokens: <code>%b</code> (base path, eg: <code>/</code>), <code>%t</code> (path to theme, eg: <code>themes/garland</code>)
cs: Dostupné tokeny: %b (základní cesta, např. /), %t (cesta k tématu vzhledu, např. themes/garland)

en: So the actual library can be found at:<br /><code>@library-filepath</code>
cs: Aktuální knihovnu najdete zde: <br /><code>@library-filepath</code>

en: Configure client-side editors.
cs: Konfigurovat editory na straně klienta.

en: The version of %editor could not be detected.
cs: Verze editoru %editor nemohla být zjištěna.

en: Align left
cs: Zarovnat vlevo

en: Align center
cs: Zarovnat na střed

en: Align right
cs: Zarovnat vpravo

en: Justify
cs: Zarovnat do bloku

en: Paste Text
cs: Vložit Text

en: Paste from Word
cs: Vložit z Wordu

en: Remove format
cs: Odstranit formátování

en: Character map
cs: Speciální symboly

en: Create DIV container
cs: Vytvořit DIV kontejner

en: Check spelling
cs: Kontrola pravopisu

en: Autogrow
cs: Automatické zvětšení

en: Table drag/resize
cs: Změnit velikost tabulky tažením myši

en: Table: Cell properties
cs: Tabulka: vlastnosti buňky

en: Table: Insert row after
cs: Tabulka: vložit řádek za

en: Table: Insert column after
cs: Tabulka: vložit sloupec za

en: Table: Insert cell after
cs: Tabulka: vložit buňku za

en: Table: Delete rows
cs: Tabulka: smazat řádky

en: Table: Delete columns
cs: Tabulka:smazat sloupce

en: Table: Delete cells
cs: Tabulka: smazat buňky

en: Table: Merge cells
cs: Tabulka: sloučit buňky

en: Table: Horizontal split cell
cs: Tabulka: horizontální rozdělení buňky

en: Clean-up
cs: Vyčistit

en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: Abbreviation
cs: Zkratka

en: Inserted
cs: Vloženo

en: Provide a password for the new account in both fields.
cs: Zadejte do obou polí heslo nového účtu.

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
cs: Více informací lze nalézt v <a href="@help">sekci nápovědy</a> nebo <a href="@handbook">online příručkách Drupalu</a>. Můžete se rovněž obrátit na <a href="http://www.drupal.cz/forum">české diskusní fórum o Drupalu</a>. Poslední možností je <a href="@support">podpora od externích subjektů</a>.

en: Account details for !username at !site
cs: Podrobnosti účtu !username na !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
cs: Zpráva pro uživatele jménem !username:
    
    Děkujeme vám za registraci na webu !site. Nyní se můžete přihlásit na adrese !login_uri s použitím následujícího uživatelského jména a hesla:
    
    uživatelské jméno: !username
    heslo: !password
    
    Také se můžete přihlásit kliknutím na tento odkaz (můžete jej rovněž zkopírovat do svého prohlížeče):
    
    !login_url
    
    Toto je jednorázové přihlášení, takže jej lze použít pouze jednou.
    
    Po přihlášení budete přesměrován/a na adresu !edit_uri, kde si můžete změnit heslo.
    
    
    -- Autoři webu !site

en: User e-mail settings
cs: Nastavení emailu uživatele

en: Skipping broken view @view
cs: Poškozené view @view vynecháno

en: The converter will make a best-effort attempt to convert a Views 1 view to Views 2. This conversion is not reliable; you will very likely have to make adjustments to your view to get it to match. You can import Views 1 views through the normal Import tab.
cs: Převaděč se pokusí převést Views 1 na Views 2. Převod není spolehlivý; pravděpodobně bude nutné provést některá nastavení pohledů ručně. Import z Views 1 můžete provést normálně přes kartu Import.

en: Changes cannot be made to a locked view.
cs: V zamknutém pohledu nelze provádět změny.

en: Create customized lists and queries from your database.
cs: Vytvořit vlastní seznamy a dotazy z vaší databáze.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
cs: Administrační rozhraní pro modul Views. Bez tohoto modulu nemůžete pohledy vytvářet ani upravovat.

en: Example content
cs: Příklad obsahu

en: Plain text field
cs: Pole s prostým textem

en: Just a plain text field.
cs: Pouze pole s prostým textem.

en: Numeric field
cs: Číselné pole

en: Just a numeric field.
cs: Pouze číselné pole.

en: Boolean field
cs: Pole s logickým datovým typem (BOOLEAN)

en: Just an on/off field.
cs: Pouze pole typu ano/ne.

en: Timestamp field
cs: Pole s časovým razítkem

en: Just a timestamp field.
cs: Pouze pole s časovým razítkem

en: Emulates the default Drupal front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
cs: Emuluje výchozí titulní stránku poskytovanou Drupalem. Tento pohled můžete nastavit jako svou výchozí titulní stranu.

en: The title to use when this argument is present. It will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
cs: Název, který se má použít, když je argument přítomen. Překryje název pohledu a názvy z předchozích argumentů. Pro nahrazení můžete využít formát se znakem "%". Použijte "%1" pro první argument, "%2" pro druhý atd.

en: Validator options
cs: Možnosti validátoru

en: Display all values
cs: Zobrazit všechny hodnoty

en: Hide view / Page not found (404)
cs: Skrýt pohled / Stránka nenalezena (404)

en: Display empty text
cs: Zobrazit text pro nulový výsledek

en: Provide default argument
cs: Poskytnout výchozí argument

en: Provide default argument options
cs: Poskytnout možnosti pro výchozí argument

en: Default argument type
cs: Typ výchozího argumentu

en: Broken/missing handler
cs: Poškozený/chybějící ovladač

en: Current date
cs: Aktuální datum

en: Current node's creation time
cs: Čas vytvoření aktuálního uzlu

en: Current node's update time
cs: Čas úpravy aktuálního uzlu

en: Allow multiple terms per argument.
cs: Povolit více hodnot pro každý argument

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
cs: Pokud je vybráno, uživatelé mohou zadat více argumentů ve tvaru 1+2+3 (odpovídá operátoru OR) nebo 1,2,3 (odpovídá operátoru AND).

en: Allow multiple arguments to work together.
cs: Povolit vliv více argumentů najednou.

en: Do not display items with no value in summary
cs: Nezobrazovat v přehledu položky, které nemají žádnou hodnotu

en: Invalid input
cs: Neplatný vstup

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
cs: Pokud je vybráno, uživatelé mohou zadat více argumentů ve tvaru 1+2+3 (odpovídá operátoru OR) nebo 1,2,3 (odpovídá operátoru AND).

en: Exclude the argument
cs: Vyloučit argument

en: Glossary mode
cs: Mód rejstříku

en: Character limit
cs: Omezení počtu znaků

en: No transform
cs: Bez převodu

en: Upper case
cs: Velká písmena

en: Lower case
cs: Malá písmena

en: Transform spaces to dashes in URL
cs: Převést mezery na pomlčky v URL

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
cs: Název pole, který se zobrazí uživateli, pokud to styl vyžaduje.

en: Exclude from display
cs: Nezobrazovat

en: Check this box to not display this field, but still load it in the view.  Use this option to not show a grouping field in each record, or when doing advanced theming.
cs: Pokud zaškrtnete, pole se nebude zobrazovat, ale bude se načítat do pohledu. Použijte tuto volbu, jestliže nechcete zobrazovat seskupující pole u každého záznamu, nebo pro pokročilé šablonování.

en: Rewrite the output of this field
cs: Přepsat výstup pole

en: Output this field as a link
cs: Zobrazit pole jako odkaz

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
cs: Pokud je zaškrtnuto, pole bude převedeno na odkaz. Cíl musí být uveden níže.

en: Link path
cs: Cesta odkazu

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
cs: Libovolný text zobrazený před tímto odkazem. Lze použít HTML.

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
cs: Libovolný text zobrazený za tímto odkazem. Lze použít HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
cs: <p>Před použitím tohoto pole je třeba do zobrazení přidat některé z dalších polí. Pokud chcete, můžete pole skrýt zaškrtnutím volby <em>Vynechat ze zobrazení (Exclude from display)</em>. Kvůli pořadí vykreslování nelze použít pole, která jsou v pořadí až za polem, se kterým právě pracujete. Jestliže potřebujete použít pole, které není v seznamu, změnte pořadí polí.</p>

en: Trim this field to a maximum length
cs: Oříznout pole na maximální délku

en: If checked, this field be trimmed to a maximum length in characters.
cs: Pokud je vybráno, bude pole oříznuto na maximální délku (ve znacích).

en: Trim only on a word boundary
cs: Oříznout pouze mezi slovy

en: Add an ellipsis
cs: Přidat trojtečku

en: Strip HTML tags
cs: Odstranit HTML tagy.

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
cs: Pokud je zaškrtnuto, všechny HTML tagy budou odstraněny.

en: Field can contain HTML
cs: Pole může obsahovat HTML

en: File size display
cs: Zobrazení velikosti souboru

en: Formatted (in KB or MB)
cs: Formátovaný (v KB nebo MB)

en: If checked, true will be displayed as false.
cs: Pokud je vybráno, pravda (TRUE) bude zobrazována jako nepravda (FALSE).

en: Time ago (with "ago" appended)
cs: Čas před (s připojeným „před“)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
cs: Časové rozpětí (s připojeným „před/od teď“)

en: If checked, the number will be rounded.
cs: Pokud je zaškrtnuto, číslo bude zaokrouhleno.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
cs: Určete počet číslic vypsaných za desetinnou čárkou.

en: What single character to use as a decimal point.
cs: Jaký znak použít jako desetinnou čárku.

en: What single character to use as the thousands separator.
cs: Jaký znak použít jako oddělovač tisíců.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
cs: Text vložený před číslo, například symbol měny.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
cs: Text vložený za číslo, například symbol měny.

en: Simple separator
cs: Jednoduchý oddělovač

en: Display as link
cs: Zobrazit jako odkaz

en: This identifier is not allowed.
cs: Tento identifikátor není povolen.

en: - Any -
cs: - nezáleží -

en: exposed
cs: vystavený

en: Value type
cs: Typ hodnoty

en: Invalid date format.
cs: Neplatný formát data.

en: not in
cs: není v

en: Is all of
cs: Všech

en: Is none of
cs: Není žádný z

en: not
cs: ne

en: Is between
cs: Je mezi

en: between
cs: mezi

en: Is not between
cs: Není mezi

en: not between
cs: ne mezi

en: And max
cs: A maximálně

en: And
cs: A

en: Contains any word
cs: Obsahuje jakékoliv slovo

en: Contains all words
cs: Obsahuje všechna slova

en: has all
cs: obsahuje vše

en: begins
cs: začíná

en: ends
cs: končí

en: desc
cs: pop.

en: @time ms
cs: %time ms

en: Clone view %view
cs: Klonovat pohled %view

en: View name
cs: Název pohledu

en: View description
cs: Popis pohledu

en: View tag
cs: Štítek pohledu

en: You must use a unique name for this view.
cs: Musíte použít unikátní název pohledu

en: Are you sure you want to revert the view %name?
cs: Opravdu obnovit výchozí pohled %name?

en: Are you sure you want to delete the view %name?
cs: Opravdu smazat pohled %name?

en: Deleting a view cannot be undone.
cs: Smazání pohledu nemůže být vráceno.

en: The view has been deleted.
cs: Pohled byl smazán

en: Edit view %view
cs: Upravit pohled %view

en: Paste view code here
cs: Zde vložte kód pohledu

en: Unable to import view.
cs: Pohled nelze importovat

en: Unknown or missing table name
cs: Neznámý nebo chybějící název tabulky

en: Export this view
cs: Exportovat pohled

en: Create a copy of this view
cs: Vytvořit kopii pohledu

en: View "@display"
cs: Pohled "@display"

en: Invalid
cs: Neplatný

en: Add display
cs: Přidat zobrazení

en: Remove display
cs: Odstranit zobrazení

en: Configure @type
cs: Konfigurovat @type

en: Rearrange @type
cs: Přeskupit @type

en: Default settings for this view.
cs: Výchozí nastavení pro tento pohled.

en: Displays rows one after another.
cs: Zobrazí řádky jeden po druhém.

en: Displays rows as an HTML list.
cs: Zobrazí řádky jako HTML seznam.

en: Displays rows in a grid.
cs: Zobrazí řádky v mřížce.

en: Displays rows in a table.
cs: Zobrazí řádky v tabulce.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
cs: Přístup bude umožněn uživatelům kterékoliv z těchto rolí.

en: sort criteria
cs: kriteria řazení

en: sort criterion
cs: kritérium řazení

en: filter
cs: filtr

en: The title of the comment.
cs: Název komentáře.

en: Post date
cs: Datum vytvoření

en: Last comment time
cs: Čas posledního komentáře

en: Last comment author
cs: Autor posledního komentáře

en: Comment count
cs: Počet komentářů

en: Updated/commented date
cs: Datum úpravy/komentáře

en: Comment status
cs: Status komentáře

en: Locale source
cs: Lokální zdroj

en: The ID of the source string.
cs: ID zdrojového řetězce.

en: The title of the node.
cs: Nadpis uzlu.

en: The date the node was posted.
cs: Datum vytvoření uzlu.

en: Node revision
cs: Revize uzlu

en: The revision ID of the node revision.
cs: ID revize uzlu

en: Poll
cs: Anketa

en: Search Terms
cs: Hledat termíny

en: The terms to search for.
cs: Zadejte hledané termíny.

en: The total number of times the node has been viewed.
cs: Celkový počet zobrazení uzlu.

en: Views today
cs: Zobrazení dnes

en: The total number of times the node has been viewed today.
cs: Celkový počet dnešních zobrazení uzlu.

en: The most recent time the node has been viewed.
cs: Čas kdy byl uzel naposledy prohlížen.

en: Browser session ID of user that visited page.
cs: Session ID prohlížeče uživatele, který navštívil stránku.

en: Title of page visited.
cs: Nadpis navštívené stránky.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
cs: Interní cesta navštívené stránky (relativně ke kořenovému adresáři Drupalu).

en: Files maintained by Drupal and various modules.
cs: Soubory spravované Drupalem a různými moduly.

en: The ID of the file.
cs: ID souboru

en: The name of the file.
cs: Název souboru.

en: The path of the file.
cs: Cesta souboru.

en: The mime type of the file.
cs: MIME typ souboru.

en: The status of the file.
cs: Stav souboru.

en: The date the file was uploaded.
cs: Datum, kdy byl soubor nahrán.

en: Taxonomy term name.
cs: Název termínu taxonomie.

en: The term weight field
cs: Pole váhy termínu

en: The parent term of the term.
cs: Nadřazený termín tohoto termínu.

en: upload
cs: nahrát soubor

en: Listed
cs: Vypsaný

en: The user ID
cs: ID uživatele

en: The user or author name.
cs: Jméno uživatele nebo autora.

en: Language of the user
cs: Výchozí jazyk uživatele

en: The date the user was created.
cs: Datum, kdy byl uživatelský účet vytvořen.

en: The user's last login date.
cs: Poslední přihlášení uživatele

en: Whether a user is active or blocked.
cs: Zda je uživatel aktivní nebo blokovaný.

en: The user's signature.
cs: Podpis uživatele.

en: Provide a simple link to edit the user.
cs: Poskytnout jednoduchý odkaz na úpravu uživatele.

en: User ID from URL
cs: ID uživatele z URL

en: Provide custom text or link.
cs: Poskytnout vlastní text nebo odkaz.

en: No user
cs: Žádný uživatel

en: Type of link
cs: Typ odkazu

en: contact
cs: kontakt

en: Contact %user
cs: Kontaktovat %user

en: Unknown group
cs: Neznámá skupina

en: Unknown language
cs: Neznámý jazyk

en: Current user's language
cs: Aktuální jazyk uživatele

en: Default site language
cs: Výchozí jazyk webu

en: No language
cs: Žádný jazyk

en: Current installed version
cs: Aktuálně nainstalovaná verze

en: Node IDs separated by , or +
cs: ID uzlů oddělené , nebo +

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
cs: Ke hledání jednoho ze dvou slov je třeba použít <strong>OR</strong>. Např. <strong>kočka OR pes</strong>.

en: No vocabulary
cs: Žádný slovník

en: Current language
cs: Aktuální jazyk

en: Usernames
cs: Uživatelská jména

en: Enter a comma separated list of user names.
cs: Zadejte čárkou oddělený seznam uživatelských jmen.

en: Query results
cs: Výsledky dotazu

en: Change the title that this display will use.
cs: Změnit titulek, který bude použit pro toto zobrazení

en: Use AJAX
cs: Použít AJAX

en: Change this display's pager setting.
cs: Změnit nastavení stránkování tohoto zobrazení.

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: Link display
cs: Zobrazení odkazu

en: Exposed form in block
cs: Vystavení formuláře v bloku

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
cs: Počet položek zobrazených na stránce. Zadejte 0 pro žádný limit.

en: Display even if view has no result
cs: Zobrazit přestože pohled nevrací výsledek

en: Change theme
cs: Změnit téma vzhledu

en: Back to !info.
cs: Zpět na !info.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
cs: Zobrazení "@display" používá cestu, ale tato cesta není nadefinována

en: Attachment settings
cs: Nastavení přílohy

en: Inherit exposed filters
cs: Zdědit vystavené filtry

en: Multiple displays
cs: Více zobrazení

en: Using the site name
cs: Použití jména webu

en: Use the site name for the title
cs: Jako název použít název webu

en: No menu
cs: Žádné menu

en: Change settings for the parent menu
cs: Změnit nastavení pro nadřazené menu

en: No menu entry
cs: Žádný záznam v menu

en: Normal menu entry
cs: Normální záznam v menu

en: Insert item into an available menu.
cs: Vložte položku do dostupného menu.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
cs: Výběr menu vyžaduje aktivaci modulu menu.

en: Already exists
cs: Již existuje

en: Grouping field
cs: Seskupení dle pole

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
cs: Vodorovné zarovnání umístí buňky od levého horního rohu směrem doprava. Svislé zarovnání umístí buňky od levého horního rohu směrem dolů.

en: None defined
cs: Není definováno

en: Title: @title
cs: Nadpis: @title

en: @current of @max
cs: @current z @max

en: Administration menu
cs: Administrační menu

en: PHP filter
cs: PHP filtr

en: Formatted html link
cs: Formátovaný HTML odkaz

en: Submitted by !username on @datetime
cs: Vložil/a !username, @datetime

en: Preview post
cs: Náhled příspěvku

en: Must users preview posts before submitting?
cs: Musí si uživatelé před odesláním zobrazit náhled příspěvku?

en: More information about formatting options
cs: Více informací o možnostech formátování

en: Language settings
cs: Nastavení jazyka

en: Default menu for content
cs: Výchozí menu pro obsah

en: Choose the menu to be the default in the menu options in the content authoring form.
cs: Výběr výchozího menu v nastavení menu ve formuláři pro vytváření obsahu.

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
cs: Cron již běží déle než hodinu a je pravděpodobné, že se zasekl.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
cs: Cron právě běží, není možné ho spustit znovu, dokud běh neskončí.

en: Cron run completed.
cs: Běh cronu dokončen.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
cs: Vysvětlení provedené úpravy, aby další autoři chápali, proč ke změně došlo.

en: - All -
cs: - Vše -

en: HTTP request status
cs: Stav HTTP požadavku

en: Fails
cs: Selhalo

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
cs: Váš systém nebo síťové nastavení neumožňuje Drupalu přístup k webovým stránkám, výsledkem jsou omezené funkce. To může být způsobeno nastavením webového serveru nebo nastavením PHP. Omezení se projeví v informacích o dostupných aktualizacích, agregátoru, přihlašování přes OpenID nebo použití služeb závislých na síti.

en: Compact
cs: Kompaktní

en: Fieldset
cs: Sada polí

en: Textarea
cs: Textová oblast

en: Delete this menu item.
cs: Smazat položku menu.

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu. Leave blank if you do not wish to add this post to the menu.
cs: Text odkazu korespondující s touto položkou, tak, jak se zobrazí v menu. Nechte prázdné, pokud nechcete tento příspěvek přidat do menu.

en: The minimum number of words for the body field to be considered valid for this content type. This can be useful to rule out submissions that do not meet the site's standards, such as short test posts.
cs: Minimální počet slov pro obsah příspěvku. Tímto způsobem můžete vyřadit příspěvky, které neodpovídají standardům webu, např. krátké testovací příspěvky.

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
cs: Volitelně můžete zadat alternativní URL, pod kterým bude uzel přístupný. Například „informace“ pro informační stránku. Používejte relativní cestu a nepřidávejte na konec lomítko, jinak nebude URL fungovat.

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: Already added languages
cs: Již přidané jazyky

en: Recent blog posts
cs: Nejnovější příspěvky blogu

en: Who's new
cs: Kdo je nový

en: Are you sure you want to delete these users?
cs: Určitě smazat tyto uživatele?

en: The users have been deleted.
cs: Uživatelé byli smazáni.

en: Language name
cs: Název jazyka

en: Edit language
cs: Upravit jazyk

en: allow
cs: povolit

en: Edit category
cs: Upravit kategorii

en: The content type %name has been updated.
cs: Typ obsahu %name byl aktualizován

en: The content type %name has been added.
cs: Typ obsahu %name byl přidán.

en: Catalan
cs: Katalánsky

en: Contact form
cs: Kontaktní formulář

en: Drag to re-order
cs: Pro přeskupení přetáhněte myší

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
cs: Změny provedené v této tabulce budou uloženy až po odeslání  formuláře.

en: Rule type
cs: Typ pravidla

en: Mask
cs: Maska

en: Are you sure you want to delete the @type rule for %rule?
cs: Opravu smazat pravidlo @type pro %rule?

en: The access rule has been deleted.
cs: Přístupové pravidlo bylo smazáno.

en: The requested page could not be found.
cs: Požadovaná stránka nebyla nalezena.

en: Post new @node_type
cs: Zaslat nový příspěvek typu @node_type

en: Requirements problem
cs: Problém se závislostmi

en: Database configuration
cs: Nastavení databáze

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
cs: Váš webserver pravděpodobně nepodporuje žádný běžný typ databáze. Kontaktujte prosím Vašeho poskytovatele webhostingu s otázkou, zda nabízí jinou databázi, kterou <a href="@drupal-databases">Drupal podporuje.</a>

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
cs: Pro nastavení @drupal databáze zadejte následující informace.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
cs: Typ databáze, ve které budou uloženy data pro @drupal.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
cs: Název databáze, ve které bude @drupal web uložen. Databáze již musí na serveru existovat.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
cs: Název databáze typu %db_type, do které bude @drupal ukládat data. Aby mohla být instalace @drupal dokončena, databáze musí na serveru už existovat.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
cs: Pokud bude databázi sdílet více aplikací, vložte předponu tabulek např.: %prefix.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
cs: Vložená předpona tabulek (%db_prefix) není platná. Předpona tabulek může obsahovat pouze písmena, čísla, tečky a podtržítka.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
cs: V souboru %settings_file je nastaven databázový server %db_type, nicméně Vaše instalace PHP ho nepodporuje.

en: In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
cs: Aby Váš Drupal správně fungoval, a aby mohl být ukončen instalační proces, je třeba nejdříve vyřešit výše popsané problémy s oprávněními. Instalátor zjistil, že je dostupné oprávnění použít následující příkazy: %commands. Pokud potřebujete více informací o konfiguraci databázového serveru, přečtěte si <a href="http://drupal.org/node/258">Příručku instalace a upgrade</a>. Pokud si nejste jist co dělat dále, pravděpodobně byste měl/a kontaktovat technickou podporu svého webhostingu.

en: Select an installation profile
cs: Vybrat instalační profil

en: Choose language
cs: Vyberte jazyk

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
cs: Se správným přídavným jazykovým balíčkem lze pokračovat v instalaci Drupalu v jazyce, který si vyberete. Pro instalaci a používání Drupalu v jazyce jiném než anglickém:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
cs: Zjistit, zda <a href="@translations" target="_blank">překlad této verze Drupalu</a> je ve Vámi vybraném jazyce k dispozici. Překlady jsou dostupné za pomocí překladových balíčků; každý překladový balíček umožňuje zobrazovat verzi Drupalu v jiném jazyce. Pro jednotlivé verze Drupalu nemusí být dostupné překladové balíčky ve všech jazycích.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
cs: Pokud je k dispozici jiný překladový balíček podle Vašeho výběru, stáhněte ho a rozbalte jeho obsah do kořenového adresáře Drupal

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
cs: Vraťte se na výběr jazyka pomocí druhého odkazu níže, a vyberte si jazyk ze seznamu. Aktualizace stránky (F5) zobrazí nově dostupné překladové balíčky.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
cs: Pro instalaci a používání Drupalu v angličtině, nebo výběr alternativního jazyka až po zakončení instalace, vyberte první odkaz níže.

en: How should the installation continue?
cs: Jak by měla instalace pokračovat?

en: Continue installation in English
cs: Pokračovat instalaci v angličtině

en: Return to choose a language
cs: Vrátit se na volbu jazyka

en: Install Drupal in English
cs: Instalovat Drupal v angličtině

en: Learn how to install Drupal in other languages
cs: Naučte se jak instalovat Drupal v jiných jazycích

en: (built-in)
cs: (vestavěný)

en: Select language
cs: Vybrat jazyk

en: No profiles available
cs: Žádné dostupné profily

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
cs: Nebylo možné nalézt žádné instalační profily. Instalační profil říká instalátoru, jaké moduly nainstalovat a zapnout a jaké schéma instalovat do databáze. Instalační profil je nezbytný pro úspěšnou instalaci.

en: Drupal already installed
cs: Drupal je již nainstalovaný.

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
cs: <ul><li>Aby proces mohl začít od začátku, je třeba vyprázdnit existující databázi.</li><li>Pokud chcete instalovat do jiné databáze, musíte ručně změnit odpovídající soubor <em>settings.php</em> v adresáři <em>sites</em>.</li><li>Pokud chcete aktualizovat již existující web, přejděte na <a href="@base-url/update.php">aktualizační skript</a>.</li><li>Přejít na <a href="@base-url">existující web</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
cs: Instalace @drupal

en: The installation has encountered an error.
cs: Při instalaci nastala chyba.

en: Configure site
cs: Nastavení webu

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
cs: Všechny nezbytné změny v %dir a %file byly provedeny. Nyní je třeba z bezpečnostních důvodů odstranit oprávnění k zápisu z tohoto adresáře a souboru. Pokud nevíte jak na to, více informací najdete v <a href="http://www.drupal.cz/clanky/tipy-triky/problemy-s-pravy-souboru-pri-instalaci">příručce on-line</a>.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
cs: Všechny nezbytné změny do %dir a v %file byly provedeny a zároveň z bezpečnostních důvodů nastaveny jen pro čtení.

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
cs: Váš server byl pro tuto funkci úspěšně otestován.

en: Your system configuration does not currently support this feature. The <a href="http://drupal.org/node/15365">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
cs: Váš webový server nepodporuje tuto funkci. <a href="http://drupal.org/node/15365">Více informací o Čistých URL</a>

en: Testing clean URLs...
cs: Testování serveru pro čistá URL...

en: @drupal installation complete
cs: Instalace @drupal je kompletní

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
cs: Gratulujeme, @drupal byl právě úspěšně nainstalován.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
cs: Zkontrolujte prosím případné zprávy výše před pokračováním na <a href="@url">Váš nový web</a>.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
cs: Nyní můžete navštívit <a href="@url">Váš nový web</a>.

en: Installed %module module.
cs: Modul %module nainstalován.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process.
    <ol>
    <li>Copy the %default_file file to %file.</li>
    <li>Change file permissions so that it is writable by the web server. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.</li>
    </ol>
    More details about installing Drupal are available in INSTALL.txt.
cs: Instalátor @drupal vyžaduje vytvoření souboru s nastavením.
    <ol>
    <li>Zkopírujte soubor %default_file do souboru %file.</li>
    <li>Změňte práva souboru tak, aby byl zapisovatelný webovým serverem. Pokud si nejste jisti, jak na to, podívejte se na <a href="@handbook_url">on-line příručku</a>.</li>
    </ol>
    Více informací o instalaci Drupalu je možné najít v souboru INSTALL.txt.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
cs: Instalátor @drupal vyžaduje v průběhu instalace práva pro zápis do %file. Pokud nevíte, jak změnit práva souboru, podívejte se prosím do <a href="http://www.drupal.cz/clanky/tipy-triky/problemy-s-pravy-souboru-pri-instalaci">online příručky</a>.

en: Choose profile
cs: Vybrat profil

en: Verify requirements
cs: Kontrola požadavků

en: Set up database
cs: Nastavení databáze

en: Set up translations
cs: Nastavení překladu

en: Install site
cs: Instalace webu

en: Finish translations
cs: Dokončit překlady

en: To configure your website, please provide the following information.
cs: Pro nastavení tohoto webu, prosím, poskytněte následující informace.

en: Site e-mail address
cs: E-mailová adresa webu

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
cs: Adresa <em>odesílatele</em> v automaticky odesílaných e-mailech, např. při registraci uživatele nebo při požadavku na nové heslo a jiných upozorněních. (Pro snížení pravděpodobnosti, že takové zprávy budou označovány jako spam, použijte adresu z Vaší domény.)

en: Administrator account
cs: Administrátorský účet

en: The administrator account has complete access to the site; it will automatically be granted all permissions and can perform any administrative activity. This will be the only account that can perform certain activities, so keep its credentials safe.
cs: Administrátorský účet má kompletní přístup k webu; automaticky dostane veškerá oprávnění a může provádět veškeré administrátorské úlohy. Také to bude jediný účet, který může vykonat některé činnosti, je proto třeba zajistit, aby jeho heslo bylo bezpečné.

en: All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
cs: Zadejte platnou e-mailovou adresu. Na tuto adresu budou posílány všechny e-maily. E-mailová adresa se nezveřejňuje a použije se jedině, pokud požádáte o zaslání zapomenutého hesla nebo o upozorňování na novinky.

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
cs: Data a časové údaje na stránce se zobrazí s použitím této časové zóny.

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL).
cs: Tato volba umožní Drupalu používat „čistá“ URL (tj. bez <code>?q=</code> v URL).

en: Update notifications
cs: Upozornění na aktualizace

en: Check for updates automatically
cs: Automaticky kontrolovat aktualizace

en: With this option enabled, Drupal will notify you when new releases are available. This will significantly enhance your site's security and is <strong>highly recommended</strong>. This requires your site to periodically send anonymous information on its installed components to <a href="@drupal">drupal.org</a>. For more information please see the <a href="@update">update notification information</a>.
cs: Pokud je tato volba povolena, Drupal Vás upozorní, budou-li dostupné nové aktualizace. Tato funkce značně zvýší bezpečnost webu a je <strong>silně</strong> doporučena. Web bude pravidelně odesílat anonymní informace o nainstalovaných komponentách na web <a href="@drupal">drupal.org</a>. Více informací lze nalézt na stránce <a href="@update">informace o oznamování aktualizací</a>.

en: Removed orphaned action '%action' from database.
cs: Odstraněna osiřelá akce '%action' z databáze.

en: One orphaned action (%orphans) exists in the actions table. !link | @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
cs[0]: V tabulce akcí je jedna nespárovaná akce (%orphans). !link
cs[1]: V tabulce akcí jsou @count nespárované akce (%orphans). !link
cs[2]: V tabulce akcí je @count nespárovaných akcí (%orphans). !link

en: Site off-line
cs: Tento web je offline

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
cs: Délka běhu cronu překročila časový limit a proto byl ukončen.

en: 1 byte | @count bytes
cs[0]: 1 bajt
cs[1]: @count bajty
cs[2]: @count bajtů

en: MySQL database
cs: MySQL databáze

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
cs: Váš MySQL server je moc starý. Drupal vyžaduje alespoň verzi MySQL %version.

en: PostgreSQL database
cs: PostgreSQL databáze

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
cs: Váš PostgreSQL Server je příliš starý. Drupal vyžaduje alespoň PostgreSQL %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
cs: Vaše PostgreSQL databáze má nastaveno špatné kódování znaků (%encoding). Je možné, že nebude fungovat správně. Doporučujeme databázi znovu vytvořit s kódováním UTF-8/Unicode. Více informací naleznete v <a href="@url">dokumentaci PostgreSQL</a>.

en: The directory %directory has been created.
cs: Adresář %directory byl vytvořen.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
cs: Práva zápisu do adresáře %directory byly změněny, nyní je možný zápis do tohoto adresáře.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
cs: !name nesmí být delší než %max znaků (zadáno %length znaků).

en: Illegal choice %choice in %name element.
cs: Neplatná volba %choice v elementu %name.

en: GD2 image manipulation toolkit
cs: Sada GD2 pro manipulaci s obrázky

en: The GD toolkit is installed and working properly.
cs: GD sada je nainstalovaná a funguje správně.

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
cs: Nastavit kvalitu obrázků JPEG. Kvalita je vyjádřena číslem od 0 do 100. Větší číslo znamená lepší kvalitu, ale také objemnější soubor.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
cs: Sada GD pro manipulaci s obrázky potřebuje aby byly moduly pro PHP nainstalovány a správně nastaveny. Pro více informací si přečtěte <a href="@url">příručku obrázků PHP</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
cs: Kvalita JPEG musí být mezi 0 a 100.

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
cs: Modul %module je požadován, ale nebyl nalezen. Zkopírujte ho prosím do adresáře <em>modules</em>.

en: PHP MySQL support not enabled.
cs: Podpora MySQL v PHP není povolena.

en: Failed to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
cs: Není možné se připojit k databázovému serveru MySQL. MySQL hlásí následující chybu: %error.<ul><li>Jste si jist/a, že máte správné uživatelské jméno a heslo?</li><li>Jste si jist/a, že jste správně napsal/a jméno hostitele databáze?</li><li>Jste si jist/a, že databázový server běží?</li></ul>Další pomoc naleznete v knize <a href="http://drupal.org/node/258">Příručka instalace a aktualizace Drupal</a>. Pokud si nejste jist/a co s touto chybou udělat, nejspíše by bylo dobré kontaktovat Vašeho poskytovatele webhostingu.

en: Failed to select your database on your MySQL database server, which means the connection username and password are valid, but there is a problem accessing your data. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct database name?</li><li>Are you sure the database exists?</li><li>Are you sure the username has permission to access the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
cs: Nepodařilo se vybrat Vaší databázi na serveru MySQL, což znamená, že uživatelské jméno a heslo pro spojení se serverem jsou správné, ale je problém s přístupem k datům. MySQL vrací následující chybové hlášení: %error.<ul><li>Jste si jist/a, že máte správné jméno databáze?</li><li>Jste si jist/a, že tato databáze existuje?</li><li>Jste si jist/a, že uživatel použitý k připojení k MySQL má oprávnění k přístupu do této databáze?</li></ul>Další pomoc naleznete v knize <a href="http://drupal.org/node/258">Příručka instalace a aktualizace Drupal</a>. Pokud si nejste jist/a co s touto chybou udělat, nejspíš by bylo dobré kontaktovat Vašeho poskytovatele webhostingu.

en: Failed to create a test table on your MySQL database server with the command %query. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary MySQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
cs: Nepodařilo se vytvořit testovací tabulku na MySQL serveru příkazem %query. MySQL vrací následující chybové hlášení: %error.<ul><li>Jste si jist/a, že nastavený uživatel MySQL má potřebná oprávnění na tvoření tabulek v databázi?</li></ul>Další pomoc naleznete v knize <a href="http://drupal.org/node/258">Příručka instalace a aktualizace Drupal</a>. Pokud si nejste jist/a co s touto chybou udělat, nejspíš by bylo dobré kontaktovat Vašeho poskytovatele webhostingu.

en: Failed to insert a value into a test table on your MySQL database server. We tried inserting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se vložit hodnotu do testovací tabulky na MySQL serveru. Drupal se pokusil vložit hodnotu za pomocí příkazu %query a MySQL server vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your MySQL database server. We tried updating a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se změnit hodnotu v testovací tabulce na MySQL serveru.  Drupal se pokusil změnit hodnotu za pomocí příkazu %query a MySQL server vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your MySQL database server. We tried deleting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se smazat hodnotu v testovací tabulce na MySQL serveru. Drupal se pokusil smazat hodnotu za pomocí příkazu %query a MySQL server vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: Failed to drop a test table from your MySQL database server. We tried dropping a table with the command %query and MySQL reported the following error %error.
cs: Nepodařilo se smazat testovací tabulku na MySQL serveru. Drupal se pokusil smazat tabulku za pomocí příkazu %query a MySQL server vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: PHP MySQLi support not enabled.
cs: Podpora MySQLi v PHP není povolena.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
cs: Podpora PostgreSQL v PHP není povolena.

en: Failed to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
cs: Selhalo připojení k PostgreSQL databázovému serveru. PostgreSQL podává následující zprávu:
    %error.<ul><li>Jste si jist/a správností uživatelského jména a hesla?</li><li>Jste si jist/a správností hostitele databáze?</li><li>Běží databázový server?</li><li>Jste si jist/a správností jména databáze?</li></ul>Pro další nápovědu shlédněte <a href="http://drupal.org/node/258">Instalační a aktualizační příručku</a>. Pokud si nejste jist/a kontaktujte systémového administrátora.

en: Failed to create a test table on your PostgreSQL database server with the command %query. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary PostgreSQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
cs: Nepodařilo se vytvořit testovací tabulku na PostgreSQL serveru příkazem %query. PostgreSQL vrací následující chybové hlášení: %error.<ul><li>Jste si jist/a, že nastavený uživatel PostgreSQL má potřebná oprávnění na tvoření tabulek v databázi?</li></ul>Další pomoc naleznete v knize <a href="http://drupal.org/node/258">Příručka instalace a aktualizace Drupal</a>. Pokud si nejste jist/a co s touto chybou udělat, nejspíš by bylo dobré kontaktovat Vašeho poskytovatele webhostingu.

en: Failed to insert a value into a test table on your PostgreSQL database server. We tried inserting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se vložit hodnotu do testovací tabulky na PostgreSQL serveru. Drupal se pokusil smazat hodnotu za pomocí příkazu %query a PostgreSQL server vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your PostgreSQL database server. We tried updating a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se aktualizovat hodnotu do testovací tabulky na PostgreSQL serveru. Drupal se pokusil vložit hodnotu za pomocí příkazu %query a PostgreSQL vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: Failed to lock a test table on your PostgreSQL database server. We tried locking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se zamknout testovací tabulku na PostgreSQL serveru. Drupal se pokusil vložit zámek za pomocí příkazu %query a PostgreSQL vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: Failed to unlock a test table on your PostgreSQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se odemknout testovací tabulku na PostgreSQL serveru. Drupal se pokusil odstranit zámek za pomocí příkazu %query a PostgreSQL vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your PostgreSQL database server. We tried deleting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
cs: Nepodařilo se smazat hodnotu z testovací tabulky na PostgreSQL serveru. Drupal se pokusil smazat hodnotu za pomocí příkazu %query a PostgreSQL server vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: Failed to drop a test table from your PostgreSQL database server. We tried dropping a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error %error.
cs: Nepodařilo se smazat testovací tabulku na PostgreSQL serveru. Drupal se pokusil smazat tabulku za pomocí příkazu %query a PostgreSQL server vrátil následující chybovou hlášku: %error.

en: Right to left
cs: Zprava doleva

en: Left to right
cs: Zleva doprava

en: Predefined language
cs: Přednastavený jazyk

en: Select the desired language and click the <em>Add language</em> button. (Use the <em>Custom language</em> options if your desired language does not appear in this list.)
cs: Vyberte požadovaný jazyk a klikněte na tlačítko <em>Přidat jazyk</em>. (Pokud není požadovaný jazyk na seznamu, použijte volbu <em>Uživatelský jazyk</em>.)

en: Custom language
cs: Uživatelský jazyk

en: Add custom language
cs: Přidat uživatelský jazyk

en: Save language
cs: Uložit jazyk

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
cs: Identifikátor jazyka podle <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Kódy jazyků obvykle používají kód země, případně také variantu jazyka. <em>Příklady: „en“, „en-US“ nebo „zh-Hant“.</em>

en: Language name in English
cs: Název jazyka v angličtině

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
cs: Název jazyka v angličtině. Bude dostupný pro překlad ve všech jazycích.

en: Native language name
cs: Vlastní název jazyka

en: Name of the language in the language being added.
cs: Název jazyka v jazyce, který přidáváte.

en: Language code or other custom string for pattern matching within the path. With language negotiation set to <em>Path prefix only</em> or <em>Path prefix with language fallback</em>, this site is presented in this language when the Path prefix value matches an element in the path. For the default language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value will break existing URLs and should be used with caution in a production environment.</strong> <em>Example: Specifying "deutsch" as the path prefix for German results in URLs in the form "www.example.com/deutsch/node".</em>
cs: Kód jazyka nebo jiný řetězec znaků označující jazyk v cestě. Pokud je nastaven výběr jazyka na <em>Pouze prefix</em> nebo <em>Prefix s nouzovým jazykem</em>, web bude zobrazen v tomto jazyce, pokud se nastavený prefix cesty bude shodovat s částí cesty URL. Pro výchozí jazyk může být tato hodnota prázdná. <strong>Změna této hodnoty změní existující URL a v živém prostředí by měla být použita s největší opatrností.</strong> Příklad: Pokud bude nastaven prefix cesty pro německý jazyk na „deutsch“, bude URL pro zobrazení v němčině „www.example.com/deutsch/node“.

en: Language domain
cs: Doména jazyka

en: Language-specific URL, with protocol. With language negotiation set to <em>Domain name only</em>, the site is presented in this language when the URL accessing the site references this domain. For the default language, this value may be left blank. <strong>This value must include a protocol as part of the string.</strong> <em>Example: Specifying "http://example.de" or "http://de.example.com" as language domains for German results in URLs in the forms "http://example.de/node" and "http://de.example.com/node", respectively.</em>
cs: Jazykově specifická adresa URL včetně protokolu. S nastavením jazyka na „Pouze doména“ bude web při přístupu na tuto doménu zobrazen v tomto jazyce. Hodnota může být pro výchozí jazyk ponechána prázdná. <strong>Tato hodnota musí obsahovat název protokolu jako část řetězce.</strong> <em>Příklad: Při nastavení domény „http://example.de“ nebo „http://de.example.com“ jako jazykové domény pro německý jazyk způsobí zobrazení stránek „http://example.de/node“, respektive „http://de.example.com/node“, v němčině.</em>

en: Direction that text in this language is presented.
cs: Směr písma v tomto jazyce.

en: The language %language (%code) already exists.
cs: Jazyk %language (%code) již existuje.

en: Invalid language code.
cs: Neplatný kód jazyka.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
cs: Jazyk %language byl vytvořen a může být používán. Více informací najdete v <a href="@locale-help">nápovědě</a>.

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
cs: Prefix cesty i domény nemohou být nastaveny najednou.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
cs: Doména (%domain) je již svázána s jazykem (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
cs: Pouze výchozí jazyk může mít prefixu i doménu prázdnou.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
cs: Prefix (%prefix) je již svázán s jazykem (%language).

en: The English language cannot be deleted.
cs: Angličtinu nelze odstranit.

en: The default language cannot be deleted.
cs: Výchozí jazyk nelze odstranit.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
cs: Odstraněním jazyka budou také odstraněny veškeré překlady s ním asociované, a příspěvky v tomto jazyce budou přenastaveny na „neutrální jazyk“. Tuto akci nelze vzít zpět.

en: Path prefix only.
cs: Pouze cesta a prefix.

en: Path prefix with language fallback.
cs: Prefix cesty s nouzovým jazykem.

en: Domain name only.
cs: Pouze doména.

en: Select the mechanism used to determine your site's presentation language. <strong>Modifying this setting may break all incoming URLs and should be used with caution in a production environment.</strong>
cs: Vyberte mechanismus používaný ke zjištění jazyka tohoto webu. <strong>Změna tohoto nastavení může změnit příchozí adresy URL a měla by na produkčním webu být použita s opatrností.</strong>

en: Language negotiation configuration saved.
cs: Nastavení výběru jazyka bylo uloženo.

en: English (built-in)
cs: Angličtina (vestavěný jazyk)

en: String contains
cs: Řetězec obsahuje

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
cs: Pokud necháte pole prázdné, zobrazí se všechny řetězce. Hledání závisí na velikosti písmen.

en: English (provided by Drupal)
cs: Anglicky (dodáno Drupalem)

en: Search in
cs: Hledat v

en: Both translated and untranslated strings
cs: Přeložené i nepřeložené řetězce

en: Only translated strings
cs: Jen přeložené řetězce

en: Only untranslated strings
cs: Jen nepřeložené řetězce

en: Limit search to
cs: Omezit vyhledávání na

en: All text groups
cs: Všechny skupiny textů

en: Languages not yet added
cs: Prozatím nepřidané jazyky

en: Import translation
cs: Importovat překlad

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
cs: Soubor Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
cs: Jazyk importovaného souboru

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
cs: Vyberte jazyk, do kterého chcete přidat řetězec. Pokud vyberete ještě nenastavený jazyk, bude tento jazyk přidán.

en: Text group
cs: Skupina textů

en: Imported translations will be added to this text group.
cs: Importované překlady budou přidány do této skupiny textů.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
cs: Řetězce v souboru nahradí existující, nové se přidají.

en: Existing strings are kept, only new strings are added
cs: Existující řetězce se ponechají, jen se přidají nové.

en: The language %language has been created.
cs: Jazyk %language byl vytvořen.

en: Export translation
cs: Exportovat překlad

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
cs: Vyberte jazyk pro export do Gettext formátu <em>.po</em>.

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
cs: Vygenerovat šablonu Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) se všemi řetězci z databáze jazykových řetězců Drupalu.

en: String not found.
cs: Řetězec nenalezen.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
cs: Vložený řetězec obsahuje nepovolený HTML kód: %string

en: The string has been saved.
cs: Řetězec byl uložen.

en: The string has been removed.
cs: Řetězec byl odstraněn.

en: The language selected for import is not supported.
cs: Jazyk zvolený pro import není podporován.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
cs: Soubor s překladem %filename má zřejmě poškozenou hlavičku.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
cs: Překlad byl importován. Bylo vytvořeno %number nových řetězců, aktualizováno %update řetězců a smazáno %delete řetězců.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: vzorec množných čísel nelze zpracovat.

en: Importing interface translations
cs: Importuji překlady uživatelského rozhraní.

en: Starting import
cs: Začínám import

en: Error importing interface translations
cs: Chyba při importu uživatelského rozhraní.

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
cs: Pokus o odeslání řetězce, který obsahuje nepovolené HTML tagy: %string

en: The %language language (%code) has been created.
cs: Jazyk %language (%code) byl vytvořen.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
cs: Načten soubor %file do %locale. Nových řetězců: %number, aktualizovaných: %update a odstraněných: %delete.

en: Exported %locale translation file: %filename.
cs: Export překladového souboru %locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
cs: Export překladového souboru: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
cs: Aktualizován překladový JavaScript soubor pro jazyk %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
cs: Vytvořen překladový JavaScript soubor pro jazyk %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
cs: Odstraněn překladový JavaScript soubor pro jazyk %language, protože pro tento jazyk momentálně neexistují žádné překlady.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
cs: Došlo k chybě během tvoření překladového JavaScript souboru pro jazyk %language.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
cs[0]: Jeden řetězec byl vynechán, protože obsahuje zakázané HTML.
cs[1]: @count řetězce byly vynechány, protože obsahují zakázané HTML.
cs[2]: @count řetězců bylo vynecháno, protože obsahují zakázané HTML.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
cs[0]: Pro nově nainstalované moduly byl načten jeden soubor překladu.
cs[1]: Pro nově nainstalované moduly byly načteny @count soubory překladu.
cs[2]: Pro nově nainstalované moduly bylo načteno @count souborů překladu.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
cs[0]: Pro nově povolené moduly byl načten jeden soubor překladu.
cs[1]: Pro nově povolené moduly byly načteny @count soubory překladu.
cs[2]: Pro nově povolené moduly bylo načteno @count souborů překladu.

en: Belarusian
cs: Bělorusky

en: Tibetan
cs: Tibetsky

en: Bosnian
cs: Bosensky

en: Chechen
cs: Čečensky

en: Corsican
cs: Korsicky

en: Old Slavonic
cs: Staroslověnsky

en: Estonian
cs: Estonsky

en: Irish
cs: Irsky

en: Armenian
cs: Arménsky

en: Icelandic
cs: Islandsky

en: Greenlandic
cs: Grónsky

en: Latin
cs: Latinsky

en: Luxembourgish
cs: Lucembursky

en: Latvian
cs: Litevsky

en: Macedonian
cs: Makedonsky

en: Mongolian
cs: Mongolsky

en: Moldavian
cs: Moldavsky

en: Norwegian Bokmål
cs: Norsky (Bokmål)

en: Norwegian Nynorsk
cs: Norsky (Nynorsk)

en: Portuguese, Portugal
cs: Portugalsky (Portugalsko)

en: Portuguese, Brazil
cs: Portugalsky (Brazílie)

en: Serbo-Croatian
cs: Srbo-chorvatsky

en: Slovenian
cs: Slovinsky

en: Albanian
cs: Albánsky

en: Serbian
cs: Srbsky

en: Thai
cs: Thajsky

en: Ukrainian
cs: Ukrajinsky

en: Vietnamese
cs: Vietnamsky

en: Chinese, Simplified
cs: Čínsky, zjednodušená

en: Chinese, Traditional
cs: Čínsky, tradiční

en: Unable to send e-mail. Please contact the site administrator if the problem persists.
cs: Nebylo možné odeslat e-mail. Pokud problém přetrvává, kontaktujte prosím administrátora webu.

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
cs: Chyba během odesílání e-mailu (od %from pro %to).

en: Operating in off-line mode.
cs: Funguje v offline režimu.

en: Menu router rebuild failed - some paths may not work correctly.
cs: Znovunačtení menu routeru selhalo - některé URL nemusí fungovat.

en: %module is part of a circular dependency. This is not supported and you will not be able to switch it on.
cs: Modul %module je součástí cyklické závislosti. Tato situace není podporována a proto není možné modul zapnout.

en: sort icon
cs: ikona řazení

en: sort ascending
cs: seřadit vzestupně

en: sort descending
cs: seřadit sestupně

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
cs: Následující chyby musí být před pokračováním v instalaci opraveny

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
cs: Následující chyba musí být opravena před pokračováním v instalaci

en: Please check the error messages and <a href="!url">try again</a>.
cs: Zkontrolujte prosím chybové hlášení a <a href="!url">zkuste opakovat akci</a>.

en: The following installation warnings should be carefully reviewed
cs: Před instalací je třeba důkladně zkontrolovat následující upozornění

en: The following installation warning should be carefully reviewed
cs: Před instalací je třeba důkladně zkontrolovat následující upozornění

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
cs: Následující upozornění je nutné pozorně prozkoumat, nicméně ve většině případů je bezpečné je ignorovat

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
cs: Následující upozornění je nutné pozorně prozkoumat, nicméně ve většině případů je bezpečné jej ignorovat

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
cs: Knihovna PCRE v PHP Vašeho serveru je příliš stará, což může způsobit problémy při obsluze textů Unicode. Pokud používáte PHP 4.3.3 nebo vyšší, ujistěte se že používáte knihovnu PCRE, která je součástí PHP. Více informací najdete v <a href="@url">dokumentaci PCRE PHP</a>.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
cs: dsfjklsddsfkljsdf <a href="@url">PHP mbstring extension</a> dsfdfdsf

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
cs: Přetížení funkcí pro práci s vícebajtovými řetězci je v PHP aktivní a je třeba jej vypnout. Zkontrolujte nastavení v php.ini <em>mbstring.func_overload</em>. Více informací najdete v <a href="@url">dokumentaci PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
cs: Převod vícebajtových řetězců je v PHP aktivní a je třeba jej vypnout. Zkontrolujte nastavení v php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em>. Více informací najdete v <a href="@url">dokumentaci PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
cs: Převod vícebajtových řetězců je v PHP aktivní a je třeba jej vypnout. Zkontrolujte nastavení v php.ini <em>mbstring.http_input</em>. Více informací najdete v <a href="@url">dokumentaci PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
cs: Převod vícebajtových řetězců je v PHP aktivní a je třeba jej vypnout. Zkontrolujte nastavení v php.ini <em>mbstring.http_output</em>. Více informací najdete v <a href="@url">dokumentaci PHP mbstring</a>.

en: Standard PHP
cs: Standardní PHP

en: PHP Mbstring Extension
cs: PHP Mbstring rozšíření

en: Unicode library
cs: Unicode knihovna

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
cs: Není možné překonvertovat kódování XML %s do UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
cs: Nepodporované kódování %s. Nainstalujte prosím iconv, GNU recode nebo mbstring pro PHP.

en: Parse error. Not well formed
cs: Chyba zpracování, nesprávně formulováno.

en: Parse error. Request not well formed.
cs: Chyba parsování. Požadavek není správně formulován.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
cs: Chyba serveru. Neplatné XML-RPC. Požadavek musí být methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
cs: Chyba serveru. Požadovaná metoda @methodname není specifikována.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
cs: Chyba serveru. Špatný počet parametrů metody

en: Server error. Invalid method parameters.
cs: Chyba serveru. Neplatné parametry metody.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
cs: Chyba serveru. Požadovaná metoda @methodname neexistuje.

en: Invalid syntax for system.multicall.
cs: Chybná syntaxe pro system.multicall.

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
cs: Rekurzivní volání system.multicall jsou zakázána.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
cs: Chyba serveru. Požadovaná metoda @methodname nemá specifikován podpis.

en: Unspecified error
cs: Neznámá chyba

en: An error occurred. 
    @uri
    @text
cs: Nastala chyba.
    @uri
    @text

en: An error occurred. 
    @uri
    (no information available).
cs: Nastala chyba. 
    @uri
    (nejsou k dispozici žádné informace).

en: An HTTP error @status occurred. 
    @uri
cs: Chyba HTTP: @status 
    @uri

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
cs: Název zdroje (nebo jméno webu, ze kterého pochází tento zdroj).

en: Categorize news items
cs: Kategorizace položek novinek

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
cs: Zdroj %feed již existuje. Je třeba zvolit jiný název.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
cs: Opravdu odstranit všechny položky zdroje %feed?

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. (Tags in this list are not removed by Drupal.)
cs: Seznam HTML značek povolených v obsahu položek zdroje. (Značky nejsou ze zdroje Drupalem odstraňovány.)

en: Category selection type
cs: Způsob výběru typu kategorie

en: checkboxes
cs: zaškrtávací pole

en: multiple selector
cs: vícenásobný výběr

en: The type of category selection widget displayed on categorization pages. (For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector work well with large numbers of categories.)
cs: Typ výběru zobrazených na kategorizačních stránkách. Pro menší počet kategorií je lepší použít zaškrtávací pole, pro větší počet kategorií je vhodnější použít výběrová pole.

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
cs: Tisíce webů (hlavně ty zpravodajské) publikují své nejnovější články pomocí zdrojů. Formáty podporované agregátorem zahrnují <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> a <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
cs: Aktuální zdroje jsou vypsány níže. Můžete také <a href="@addfeed">přidat nové zdroje</a>. Pro každý zdroj nebo kategorii zdrojů může být na stránce <a href="@block">administrace bloků</a> povolen blok s nejnovějšími položkami.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
cs: Přidání zdroje ve formátu RSS, RDF nebo Atom. Zdroj může mít pouze jeden vstup.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
cs: Kategorie umožňují seskupování položek z různých zdrojů. Například několik zdrojů zabývajících se sportem může patřit do kategorie pojmenované <em>Sporty</em>. Položky zdrojů se mohou seskupovat automaticky (pokud je vybrána kategorie při vytvoření nebo úpravě zdroje), nebo ručně (přes stránku <em>Kategorizovat</em>, která je dostupná ve výpisu položek zdroje). Každá kategorie poskytuje svoji vlastní stránku zdrojů a blok.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
cs: Nastavit, jaký obsah bude agregován z jiných webů, jak často bude obnovován a jak bude kategorizován.

en: Update items
cs: Obnovit položky

en: Edit feed
cs: Upravit zdroj

en: No blocks in this region
cs: V této oblasti nejsou žádné bloky.

en: Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page. The default theme Garland, for example, implements the regions "left sidebar", "right sidebar", "content", "header", and "footer", and a block may appear in any one of these areas. The <a href="@blocks">blocks administration page</a> provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions.
cs: Bloky jsou boxy s obsahem zobrazené v části nebo v oblasti stránky. Například výchozí téma Garland obsahuje oblasti „levý postranní sloupec“, „pravý postranní sloupec“, „obsah“, „hlavička“ a „patička“, a blok se může objevit v některé z těchto oblastí. Stránka <a href="@blocks">administrace bloků</a> nabízí drag-and-drop rozhraní pro přesun bloku do oblasti a kontrolu pořadí bloků v oblastech.

en: Although blocks are usually generated automatically by modules (like the <em>User login</em> block, for example), administrators can also define custom blocks. Custom blocks have a title, description, and body. The body of the block can be as long as necessary, and can contain content supported by any available <a href="@input-format">input format</a>.
cs: Ačkoliv jsou bloky obvykle generované automaticky moduly (například blok <em>Přihlášení uživatele</em>), administrátoři mohou také definovat vlastní bloky. Uživatelské bloky mají nadpis, popis, a tělo. Tělo může být dlouhé jak je třeba, a může se v něm nacházet obsah podporovaný některým dostupným <a href="@input-format">vstupním formátem</a>.

en: When working with blocks, remember that:
cs: Když pracujete s bloky, pamatujte, že:

en: since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis.
cs: vzhledem k tomu, že jednotlivá témata mohou nabízet různé oblasti nebo nezobrazují oblasti stejně, je třeba rozmístit bloky pro každé téma zvlášť.

en: disabled blocks, or blocks not in a region, are never shown.
cs: deaktivované bloky nebo bloky bez určené oblasti se nikdy nezobrazují.

en: when throttle module is enabled, throttled blocks (blocks with the <em>Throttle</em> checkbox selected) are hidden during high server loads.
cs: pokud je povolen modul Výkon, bloky se zaškrtnutou volbou <em>výkon</em> nejsou zobrazovány při vysokém zatížení serveru.

en: blocks can be configured to be visible only on certain pages.
cs: bloky mohou být konfigurovány tak, aby byly viditelné jen na některých stránkách.

en: blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.
cs: bloky mohou být nastaveny tak, aby byly viditelné pouze pokud jsou splněny specifické podmínky.

en: blocks can be configured to be visible only for certain user roles.
cs: bloky mohou být nastaveny tak, aby byly viditelné jen pro některé uživatelské role.

en: when allowed by an administrator, specific blocks may be enabled or disabled on a per-user basis using the <em>My account</em> page.
cs: administrátor může povolit schování nebo zobrazení některých bloků uživatelem pomocí stránky <em>Můj účet</em>.

en: some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.
cs: některé dynamické bloky, zvláště bloky generované moduly, budou zobrazeny jen na některých stránkách.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@block">Block module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@block">modul Block</a>.

en: This page provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. To change the region or order of a block, grab a drag-and-drop handle under the <em>Block</em> column and drag the block to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis. Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save blocks</em> button at the bottom of the page.
cs: Tato stránka slouží jako drag-and-drop rozhraní, kde můžete připsat blok do regionu a upravovat pořadí bloků v oblastech. Pro změnu regionu nebo pořadí bloku, chyťte myší ovládací prvek pod sloupcem <em>Blok</em> a přeneste blok do požadovaného umístění v seznamu. (Chyťte ovládací prvek kliknutím a držením tlačítka myši během jejího přesunu přes ovládací ikonu.) Vzhledem k tomu, že jednotlivá témata mohou nabízet různé regiony, nebo nezobrazují regiony stejně, je třeba rozmístit bloky pro každé téma zvlášť. Pamatujte, že změny nebudou uloženy dokud nekliknete na tlačítko <em>Uložit bloky</em> na konci stránky.

en: To reduce CPU usage, database traffic or bandwidth, blocks may be automatically disabled during high server loads by selecting their <em>Throttle</em> checkbox. Adjust throttle thresholds on the <a href="@throttleconfig">throttle configuration page</a>.
cs: Pokud je třeba snížit zatížení procesoru, komunikaci s databází nebo přenosy serveru, mohou být automaticky schovávány bloky během vysokého zatížení serveru. Označte bloky, které mají být v tomto případě schovány zatržením volby <em>Výkon</em>. Limity pro spuštění této funkce najdete na stránce <a href="@throttleconfig">nastavení výkonu</a>.

en: Click the <em>configure</em> link next to each block to configure its specific title and visibility settings. Use the <a href="@add-block">add block page</a> to create a custom block.
cs: Pro nastavení viditelnosti a vlastního nadpisu bloku klikněte na odkaz <em>nastavení</em> na řádku každého bloku. Pro vytvoření uživatelského bloku použijte stránku <a href="@add-block">Přidat blok</a>.

en: Use this page to create a new custom block. New blocks are disabled by default, and must be moved to a region on the <a href="@blocks">blocks administration page</a> to be visible.
cs: Tato stránka slouží k vytvoření nového uživatelského bloku. Nové bloky jsou ve výchozím nastavení vypnuté. Jakmile blok vytvoříte, můžete ho zapnout a umístit do některé z oblastí na stránce <a href="@blocks">administrace bloků</a>.

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
cs: Blok %info byl přiřazen do neplatného regionu (%region) a byl vypnut.

en: JavaScript List Form
cs: JavaScriptový formulář

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
cs: Změny v těchto blocích se neprojeví, dokud je neuložíte pomocí tlačítka <em>Uložit bloky</em>.

en: Post new blog entry.
cs: Odeslat nový záznam do blogu.

en: You are not allowed to post a new blog entry.
cs: Nemáte oprávnění odeslat nový záznam do blogu.

en: You have not created any blog entries.
cs: Nemáte vytvořeny žádné zápisy v blogu.

en: !author has not created any blog entries.
cs: Uživatel !author nemá žádné zápisy v blogu.

en: Create new blog entry.
cs: Vytvořit nový příspěvek v blogu.

en: No blog entries have been created.
cs: Nebyly vytvořeny žádné příspěvky v blogu.

en: Blog entry
cs: Příspěvek v blogu

en: A <em>blog entry</em> is a single post to an online journal, or <em>blog</em>.
cs: <em>Příspěvek v blogu</em> je jednotlivý záznam v on-line deníku, nebo <em>blogu</em>.

en: View recent blog entries
cs: Projít nejnovější příspěvky

en: Read !username's latest blog entries.
cs: Přečtěte si nejnovější příspěvky na blogu uživatele !username.

en: The blog module allows registered users to maintain an online journal, or <em>blog</em>. Blogs are made up of individual <em>blog entries</em>, and the blog entries are most often displayed in descending order by creation time.
cs: Modul blog umožňuje registrovaným uživatelům vést si online blog (deník). Blogy se skládají z jednotlivých záznamů, u kterých je vyznačen čas a zobrazují se seřazené jako v deníku.

en: There is an (optional) <em>Blogs</em> menu item added to the Navigation menu, which displays all blogs available on your site, and a <em>My blog</em> item displaying the current user's blog entries. The <em>Blog entry</em> menu item under <em>Create content</em> allows new blog entries to be created.
cs: V Navigačním menu může být položka <em>Blogy</em>, která zobrazí všechny blogy na tomto webu, a položka <em>Můj blog</em>, která zobrazí všechny příspěvky v blogu aktuálního uživatele. Položka menu <em>Příspěvek v blogu</em> pod <em>Vytvořit obsah</em> umožňuje vytvořit nový příspěvek do blogu.

en: Each blog entry is displayed with an automatic link to other blogs created by the same user. By default, blog entries have comments enabled and are automatically promoted to the site front page. The blog module also creates a <em>Recent blog posts</em> block that may be enabled at the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
cs: V každý příspěvek v blogu se automaticky nachází odkaz na jiné příspěvky blogu vytvořené stejným uživatelem. Ve výchozím nastavení mají všechny příspěvky blogu povolenou diskuzi a automaticky se zobrazují na titulní stránce. Modul Blog také obsahuje blok <em>Nejnovější příspěvky v blogu</em>, který je možno zapnout na stránce <a href="@blocks">administrace bloků</a>.

en: When using the aggregator module an automatic <em>blog it</em> icon is displayed next to the items in a feed's <em>latest items</em> block. Clicking this icon populates a <em>blog entry</em> with a title (the title of the feed item) and body (a link to the source item on its original site and illustrative content suitable for use in a block quote). Blog authors can use this feature to easily comment on items of interest that appear in aggregator feeds from other sites. To use this feature, be sure to <a href="@modules">enable</a> the aggregator module, <a href="@feeds">add and configure</a> a feed from another site, and <a href="@blocks">position</a> the feed's <em>latest items</em> block.
cs: Pokud se používá agregační modul, tak se vedle položek v bloku <em>poslední položky</em> zdroje automaticky zobrazí ikona <em>blogovat</em>. Kliknutí na tuto ikonu vytvoří <em>příspěvek v blogu</em> s titulkem (titulek položky zdroje) a obsahem (odkaz na zdroj na jeho původním webu a ilustrační obsah použitelný jako citát). Tuto vlastnost  mohou využívat autoři blogů, aby mohli  snadno komentovat příspěvky, které je zajímají a které se objeví ve zdroji zpráv z jiných webů. Pro použití této vlastnosti je potřeba <a href="@modules">zapnout</a> agregační modul, <a href="@feeds">přidat a nakonfigurovat</a> zdroje z ostatních webů, a <a href="@blocks">umístit</a> blok <em>poslední položky</em> zdroje.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blog">Blog module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@blog">modul Blog</a>.

en: !username's blog
cs: Blog uživatele !username

en: Read the latest blog entries.
cs: Přečíst nejnovější záznamy v blogu.

en: create blog entries
cs: vytvořit příspěvky v blogu

en: delete own blog entries
cs: smazat vlastní příspěvky v blogu

en: delete any blog entry
cs: smazat jakékoliv příspěvky v blogu

en: edit own blog entries
cs: upravit vlastní příspěvky v blogu

en: edit any blog entry
cs: upravit jakékoliv příspěvky v blogu

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
cs: Umožňuje uživateli vést si jednoduchý blog.

en: Allowed book outline types
cs: Povolené typy osnovy

en: Select content types which users with the %add-perm permission will be allowed to add to the book hierarchy. Users with the %outline-perm permission can add all content types.
cs: Vyberte typy obsahu, které budou uživatelé s oprávněním %add-perm moci přidat do hierarchie knihy. Uživatelé s oprávněním %outline-perm mohou přidávat všechny typy obsahů.

en: Default child page type
cs: Výchozí typ stránky potomka

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
cs: Typ obsahu pro odkaz %add-child musí být jedním z typů obsahů povolených v osnově.

en: Save book pages
cs: Uložit stránky knihy

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
cs: Tato kniha byla změněna jiným uživatelem, změny není možné uložit.

en: Title changed from %original to %current.
cs: Nadpis změněn z %original na %current.

en: Updated book %title.
cs: Kniha %title aktualizována.

en: book: updated %title.
cs: kniha: aktualizováno %title.

en: Update book outline
cs: Aktualizovat osnovu

en: Remove from book outline
cs: Odstranit z osnovy

en: No changes were made
cs: Žádné změny

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
cs: Příspěvek byl začleněn do vybrané knihy. Teď je možné jej zařadit relativně vzhledem k jiným stránkám.

en: The book outline has been updated.
cs: Osnova knihy byla aktualizována.

en: There was an error adding the post to the book.
cs: Při začleňování příspěvku do knihy došlo k chybě.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
cs: %title má přidruženy svázané strany, které budou automaticky přeneseny, aby bylo zachováno spojení s knihou. Pro opětovné vytvoření hierarchie (jako byla před odstraněním této stránky) je třeba znovu %title přidat pomocí záložky Osnova, a ručně přenést svázané strany.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
cs: %title může být opětovně přidán do hierarchie pomocí záložky Osnova.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
cs: Opravdu odstranit %title z hierarchie knihy?

en: The post has been removed from the book.
cs: Příspěvek byl odstraněn z knihy.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
cs: Zobrazit tuto stranu a její podstrany ve verzi pro tisk.

en: Show block on all pages
cs: Zobrazit blok na všech stránkách

en: Show block only on book pages
cs: Zobrazit blok pouze na stránkách knihy

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
cs: Pokud je vybrána volba <em>Zobrazit blok na všech stránkách</em>, blok bude obsahovat automaticky generované menu pro všechny knihy webu. Pokud je vybráno <em>Zobrazit bloky pouze na stránkách knihy</em>, blok bude obsahovat pouze nabídku aktuální knihy. V tomto případě, pokud právě zobrazovaná stránka není součástí knihy, blok se nezobrazí. Další možnosti kontroly zobrazení bloku jsou na stránce <em>Nastavení viditelnosti specifické pro stránku</em>.

en: This is the top-level page in this book.
cs: Tato stránka je nejvýše v hierarchii této knihy.

en: No book selected.
cs: Nebyla vybrána žádná kniha.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
cs: Rodičovská stránka v knize. Maximální hloubka knihy a všech svázaných stran je !maxdepth. Některé stránky vybrané knihy nemohou být vybrány jako rodičovské, pokud by to znamenalo překročení této hodnoty.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
cs: %title je součástí osnovy knihy, a má přidruženy svázané strany. V případě smazání %title budou svázané strany automaticky přeneseny.

en: The book module is suited for creating structured, multi-page hypertexts such as site resource guides, manuals, and Frequently Asked Questions (FAQs). It permits a document to have chapters, sections, subsections, etc. Authors with suitable permissions can add pages to a collaborative book, placing them into the existing document by adding them to a table of contents menu.
cs: Modul kniha je vhodný pro vytváření strukturovaných, vícestránkových hypertextů, např. manuálů, příruček či FAQ. Umožňuje rozdělit dokumenty do kapitol, sekcí, podsekcí atd. Autoři s potřebným oprávněním mohou přidávat stránky do společné knihy a zařadit je do obsahu knihy.

en: Pages in the book hierarchy have navigation elements at the bottom of the page for moving through the text. These links lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. More comprehensive navigation may be provided by enabling the <em>book navigation block</em> on the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.
cs: Stránky v hierarchii knihy mají navigační elementy pro navigaci v knize na konci stránky. Tyto odkazy vedou k předchozím a následujícím stránkám v knize a k nadřazené stránce ve struktuře knihy. Vylepšená navigace může být zobrazena zapnutím <em>navigačního bloku knihy</em> na stránce <a href="@admin-block">administrace bloků</a>.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
cs: Uživatelé mohou kliknutím na odkaz <em>verze pro tisk</em> ve spodní části stránky zobrazit verzi vhodnou pro tisk, která obsahuje stránku a všechny její podsekce.

en: Users with the <em>administer book outlines</em> permission can add a post of any content type to a book, by selecting the appropriate book while editing the post or by using the interface available on the post's <em>outline</em> tab.
cs: Uživatelé s oprávněním <em>administrovat osnovu knihy</em> mohou do knihy přidat příspěvek jakéhokoliv <em>typu obsahu</em>, ať již vybráním knihy při editaci příspěvku, nebo za pomocí záložky <em>Osnova</em>.

en: Administrators can view a list of all books on the <a href="@admin-node-book">book administration page</a>. The <em>Outline</em> page for each book allows section titles to be edited or rearranged.
cs: Administrátoři mohou prohlížet seznam všech knih na stránce <a href="@admin-node-book">administrace knihy</a>. V záložce <em>Osnova</em> u každé knihy lze editovat nebo přeskupit nadpisy sekci.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@book">Book module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@book">Modul Book</a>.

en: The book module offers a means to organize a collection of related posts, collectively known as a book. When viewed, these posts automatically display links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
cs: Modul Book nabízí prostředky k organizování souboru souvisejících příspěvků, které obecně označujeme termínem book/kniha. Při zobrazení příspěvků jsou automaticky zobrazeny odkazy na sousední stránky knihy, tedy jednoduchý navigační systém pro tvorbu a prohlížení strukturovaného obsahu.

en: The outline feature allows you to include posts in the <a href="@book">book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href="@book-admin">reorder an entire book</a>.
cs: Funkce Osnova dovoluje přidat příspěvky do <a href="@book">hierarchie knihy</a>, přesouvat je v hierarchii knihy, a nebo <a href="@book-admin">přeskupit celou knihu</a>.

en: create new books
cs: vytvořit nové knihy

en: access printer-friendly version
cs: zobrazit verzi pro tisk

en: Re-order book pages and change titles
cs: Přeskupit stránky knihy a změnit nadpisy

en: Book page
cs: Strana knihy

en: A <em>book page</em> is a page of content, organized into a collection of related entries collectively known as a <em>book</em>. A <em>book page</em> automatically displays links to adjacent pages, providing a simple navigation system for organizing and reviewing structured content.
cs: <em>Stránka knihy</em> je stránka s obsahem organizovaným do souboru souvisejících příspěvků, které obecně označujeme termínem <em>Kniha</em>. Při zobrazení příspěvků jsou automaticky zobrazeny odkazy na sousední stránky knihy, tedy jednoduchý navigační systém pro tvorbu a prohlížení strukturovaného obsahu.

en: Allows users to structure site pages in a hierarchy or outline.
cs: Umožňuje uživatelům strukturovat stránky webu do hierarchie nebo osnovy.

en: The color module allows a site administrator to quickly and easily change the color scheme of certain themes. Although not all themes support color module, both Garland (the default theme) and Minnelli were designed to take advantage of its features. By using color module with a compatible theme, you can easily change the color of links, backgrounds, text, and other theme elements. Color module requires that your <a href="@url">file download method</a> be set to public.
cs: Modul Color umožňuje administrátorovi webu rychle a jednoduše měnit barevná schémata některých témat. Ne všechna témata vzhledu tento modul podporují, ale například témata Garland (výchozí téma) a Minnelli byly navrženy tak, aby mohly využít výhod jeho možností. Pomocí modulu barev a kompatibilního tématu vzhledu můžete jednoduše změnit barvu odkazů, pozadí, textu a jiných elementů. Modul Color vyžaduje aby byla <a href="@url">metoda stahování souborů</a> nastavena na „Veřejné“.

en: It is important to remember that color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. This means that if you make any manual changes to your theme's stylesheet, you must save your color settings again, even if they haven't changed. This causes the color module generated version of the stylesheets in the files directory to be recreated using the new version of the original file.
cs: Pamatujte, že modul barev ukládá změněné kopie .css souborů témata v adresáři files. To znamená, že pokud uděláte nějakou ruční změnu v souboru stylů, musíte znovu uložit vaše nastavení barev, a to i v případě že se barvy nezměnily, aby se ruční změna projevila. Opakované uložení barev způsobí, že modulem generované soubory stylů budou znovu vytvořeny za pomocí nové verze původního souboru.

en: To change the color settings for a compatible theme, select the "configure" link for the theme on the <a href="@themes">themes administration page</a>.
cs: Pro změnu nastavení barev pro kompatibilní téma vzhledu klikněte na odkaz „nastavení“ u vybraného tématu vzhledu na stránce <a href="@themes">administrace témat vzhledu</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@color">Color module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@color">modul Color</a>.

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
cs: Barvy lze vybírat pouze pokud je <a href="@url">metoda stahování</a> nastavena na „Veřejné“.

en: Base color
cs: Základní barva

en: Header top
cs: Začátek hlavičky

en: Header bottom
cs: Konec hlavičky

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
cs: PHP nemá dostatek paměti, aby mohlo změnit barevné schéma tématu vzhledu. Je třeba alespoň o %size více paměti. Pro více informací se podívejte na stránku <a href="@url">PHP dokumentace</a>.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
cs: Knihovna GD v PHP je povolena, ale není zkompilována s podporou PNG obrázků. Prosím, podívejte se do <a href="@url">dokumentace PHP</a>, nebo kontaktujte administrátora Vašeho webhostingu pro informace, jak chybu napravit.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
cs: Generátor barevných schémat pro některá témata.

en: The comment module allows visitors to comment on your posts, creating ad hoc discussion boards. Any <a href="@content-type">content type</a> may have its <em>Default comment setting</em> set to <em>Read/Write</em> to allow comments, or <em>Disabled</em>, to prevent comments. Comment display settings and other controls may also be customized for each content type (some display settings are customizable by individual users).
cs: Modul Comment umožňuje návštěvníkům diskutovat pod jednotlivými příspěvky na webu. Kterýkoli <a href="@content-type">typ obsahu</a> může mít  <em>výchozí nastavení komentářů</em> nastavené na <em>Čtení/Psaní</em>, nebo <em>Vypnuto</em>. Nastavení zobrazení komentářů a další volby lze rovněž upravit pro každý typ obsahu zvlášť (některá nastavení zobrazení mohou být upravena jednotlivými uživateli).

en: Delete the selected comments
cs: Smazat vybrané komentáře

en: Allows users to comment on and discuss published content.
cs: Umožňuje uživatelům komentovat příspěvky.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
cs: Příklad: 'informace o produktu' nebo 'kritika webu'

en: When listing categories, those with lighter (smaller) weights get listed before categories with heavier (larger) weights. Categories with equal weights are sorted alphabetically.
cs: Ve výpisu kategorií se ty lehčí (nižší váha) zobrazí před těžšími (větší váha). Kategorie se stejnou váhou se seřadí abecedně.

en: Contact form: category %category deleted.
cs: Kontaktní formulář: kategorie %category smazána.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
cs: Kontaktní formulář není správně nastaven. <a href="@add">Přidejte jednu či více kategorií</a> do formuláře.

en: The contact module facilitates communication via e-mail, by allowing your site's visitors to contact one another (personal contact forms), and by providing a simple way to direct messages to a set of administrator-defined recipients (the <a href="@contact">contact page</a>). With either form, users specify a subject, write their message, and (optionally) have a copy of their message sent to their own e-mail address.
cs: Modul Contact usnadňuje komunikaci e-mailem. Dovoluje návštěvníkům kontaktovat se s uživateli webu (osobní kontaktní formuláře), a také přímou komunikaci s administrátorem definovanou skupinou příjemců (<a href="@contact">stránka Kontakt</a>). Na každém formuláři uživatel specifikuje předmět, napíše tělo zprávy, a také může obdržet kopii odeslané zprávy na vlastní e-mail.

en: Personal contact forms allow users to be contacted via e-mail, while keeping recipient e-mail addresses private. Users may enable or disable their personal contact forms by editing their <em>My account</em> page. If enabled, a <em>Contact</em> tab leading to their personal contact form is available on their user profile. Site administrators have access to all personal contact forms (even if they have been disabled). The <em>Contact</em> tab is only visible when viewing another user's profile (users do not see their own <em>Contact</em> tab).
cs: Uživatelé mohou být kontaktováni e-mailem pomocí osobního kontaktního formuláře, aniž by byla zveřejněna jejich e-mailová adresa. Mohou na stránce <em>Můj účet</em> povolit nebo vypnout použití svých osobních kontaktních formulářů. Je-li osobní kontaktní formulář povolen, zobrazí se v uživatelském profilu záložka <em>Kontakt</em> vedoucí na osobní kontaktní formulář. Administrátoři webu mohou použít všechny kontaktní formuláře včetně vypnutých. Záložka <em>Kontakt</em> je viditelná pouze v uživatelském profilu jiného uživatele - uživatel nevidí vlastní záložku <em>Kontakt</em>.

en: The <a href="@contact">contact page</a> provides a simple form for visitors to leave comments, feedback, or other requests. Messages are routed by selecting a category from a list of administrator-defined options; each category has its own set of e-mail recipients. Common categories for a business site include, for example, "Website feedback" (messages are forwarded to web site administrators) and "Product information" (messages are forwarded to members of the sales department). The actual e-mail addresses defined within a category are not displayed. Only users in roles with the <em>access site-wide contact form</em> permission may access the <a href="@contact">contact page</a>.
cs: <a href="@contact">Kontaktní stránka</a> nabízí návštěvníkům webu možnost zanechat komentáře, zpětnou vazbu nebo jiné žádosti, přání a stížnosti. Zprávy jsou vysílány různým příjemcům podle vybrané kategorie. Tyto kategorie utváří administrátor webu, každá kategorie může mít svou množinu příjemců e-mailu. Lze nastavit například běžné kategorie jako „Zpětná vazba“ (zprávy jsou přeposílány administrátorům), a také „Informace o produktech“ (zprávy jsou posílány do obchodního oddělení). E-mailové adresy přiřazené ke kategoriím nejsou zobrazovány. Pouze uživatelé s oprávněním <em>přístup ke kontaktnímu formuláři webu</em> mohou přistupovat ke <a href="@contact">stránce kontakt</a>.

en: A link to your site's <a href="@contact">contact page</a> from the main <em>Navigation</em> menu is created, but is disabled by default. Create a similar link on another menu by adding a menu item pointing to the path "contact"
cs: Odkaz na <a href="@contact">stránku Kontakt</a> v <em>hlavní nabídce</em> je vytvořen, ale je ve výchozím nastavení vypnut. Vytvořte podobný odkaz ukazující na cestu „contact“.

en: Customize the <a href="@contact">contact page</a> with additional information (like physical location, mailing address, and telephone number) using the <a href="@contact-settings">contact form settings page</a>. The <a href="@contact-settings">settings page</a> also provides configuration options for the maximum number of contact form submissions a user may perform per hour, and the default status of users' personal contact forms.
cs: Přidejte na <a href="@contact">stránku Kontakt</a> další informace (jako fyzickou polohu, poštovní adresu nebo telefonní číslo) za pomocí formuláře <a href="@contact-settings">nastavení stránky Kontakt</a>. Na této stránce lze také nastavit maximální počet odeslání formuláře uživatelem za hodinu a výchozí stav uživatelských kontaktních formulářů.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@contact">modul Contact</a>.

en: This page lets you set up <a href="@form">your site-wide contact form</a>. To do so, add one or more categories. You can associate different recipients with each category to route e-mails to different people. For example, you can route website feedback to the webmaster and direct product information requests to the sales department. On the <a href="@settings">settings page</a>, you can customize the information shown above the contact form. This can be useful to provide additional contact information such as your postal address and telephone number.
cs: Na této stránce můžete nastavit <a href="@form">kontaktní formulář webu</a>. Zadejte jednu či více kategorií. Ke každé kategorii můžete přiřadit jiné adresy. Např. připomínky k webu můžete poslat správci webu a žádosti o informace o produktu na obchodní oddělení. Na stránce <a href="@settings">nastavení</a> můžete upravit informaci, která se zobrazí nad kontaktním formulářem. Můžete tak poskytnout další kontaktní informace, např. poštovní adresu nebo telefonní číslo.

en: The contact module also adds a <a href="@menu-settings">menu item</a> (disabled by default) to the navigation block.
cs: Modul contact také přidá <a href="@menu-settings">položku menu</a> (implicitně vypnuto) do navigačního bloku.

en: Personal contact form
cs: Osobní kontaktní formulář

en: Allow other users to contact you by e-mail via <a href="@url">your personal contact form</a>. Note that while your e-mail address is not made public to other members of the community, privileged users such as site administrators are able to contact you even if you choose not to enable this feature.
cs: Umožňuje ostatním uživatelům kontaktovat vás e-mailem pomocí <a href="@url">osobního kontaktního formuláře</a>. Poznámka: Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna a privilegovaní uživatelé (např. administrátoři) vás mohou kontaktovat, i když tuto možnost zakážete.

en: access site-wide contact form
cs: přistupovat ke kontaktní stránce webu

en: administer site-wide contact form
cs: administrace kontaktního formuláře

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
cs: Nastavit systémový kontaktní formulář a vytvořit kategorie zpráv.

en: Edit contact category
cs: Upravit kategorie zpráv

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
cs: Poskytuje osobní i globální kontaktní formulář.

en: Discard log entries above the following row limit
cs: Odstranit zápisy v logu překračující následující limit řádků

en: The maximum number of rows to keep in the database log. Older entries will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
cs: Maximální počet záznamů v databázovém logu. Starší záznamy budou automaticky smazány. (Vyžaduje správně nastavený <a href="@cron">cron</a>.)

en: The dblog module monitors your system, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. This is useful for site administrators who want a quick overview of activities on their site. The logs also record the sequence of events, so it can be useful for debugging site errors.
cs: Modul dblog monitoruje web, zapisuje systémové události do logu, který může později autorizovaný uživatel prohlížet. To je dobré pro administrátory webu, kteří chtějí rychlý přehled aktivit na webu. Modul do logů také zapisuje pořadí událostí, což se může hodit při řešení problémů a chyb webu.

en: The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. Administrators should check the dblog report on a regular basis to ensure their site is working properly.
cs: Log modulu dblog je jednoduchý seznam zapsaných událostí obsahující data o výkonnosti, používání, chyby, varování a operační informace. Administrátoři by měli log pravidelně prohlížet a tím kontrolovat zda web běží bez problémů.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@dblog">Dblog module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@dblog">modul Dblog</a>.

en: The dblog module monitors your website, capturing system events in a log to be reviewed by an authorized individual at a later time. The dblog log is simply a list of recorded events containing usage data, performance data, errors, warnings and operational information. It is vital to check the dblog report on a regular basis as it is often the only way to tell what is going on.
cs: Modul dblog monitoruje web, zapisuje systémové události do logu, který může později autorizovaný uživatel prohlížet. Log je jednoduchý seznam zapsaných událostí obsahující data o výkonnosti, používání a také chyby, varování a operační informace. Doporučuje se log pravidelně prohlížet, protože je to často jediná cesta jak v případě problémů zjistit co se děje.

en: Database logging
cs: Logování do databáze

en: Settings for logging to the Drupal database logs. This is the most common method for small to medium sites on shared hosting. The logs are viewable from the admin pages.
cs: Nastavení logování událostí do databáze Drupalu. Jedná se o nejobvyklejší metodu pro malé a střední weby na sdíleném hostingu. Logy lze prohlížet z administrátorských stránek.

en: Recent log entries
cs: Nejnovější záznamy v logu

en: View events that have recently been logged.
cs: Zobrazit nejnovější záznamy událostí.

en: Top 'page not found' errors
cs: Seznam nejčastějších chyb „stránka nenalezena“

en: View 'page not found' errors (404s).
cs: Zobrazit seznam chyb „stránka nenalezena“ (404).

en: Top 'access denied' errors
cs: Seznam nejčastějších chyb „přístup odepřen“

en: View 'access denied' errors (403s).
cs: Zobrazit seznam chyb „přístup odepřen“ (403).

en: Logs and records system events to the database.
cs: Loguje a zaznamenává systémové události do databáze.

en: All roles may use default format
cs: Výchozí formát mohou použít všechny role

en: No roles may use this format
cs: Tento formát nemohou používat žádné role

en: Set default format
cs: Nastavit výchozí formát

en: Default format updated.
cs: Výchozí formát aktualizován.

en: Add input format
cs: Přidat formát vstupu

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
cs: Výchozí formát musí být povolen pro všechny role.

en: Specify a unique name for this filter format.
cs: Zadat unikátní název tohoto vstupního formátu.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
cs: Vybrat role, které mohou používat tento filtr. Poznámka: role s právem „administrace filtrů“ mohou vždy použít všechny filtry.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
cs: Vybrat filtry, které se použijí v tomto formátu.

en: No guidelines available.
cs: Nejsou k dispozici žádné rady.

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
cs: Toto jsou rady, které uživatelé uvidí při psaní v tomto formátu textu. Automaticky se generují z nastavení filtrů.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
cs: Název filtru musí být jedinečný. Formát %name již existuje.

en: Added input format %format.
cs: Přidán vstupní formát %format.

en: The input format settings have been updated.
cs: Nastavení formátu textu bylo aktualizováno.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
cs: Opravdu odstranit formát vstupu %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
cs: Pokud máte nějaký obsah v tomto formátu, přepne se na výchozí formát vstupu. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: The default format cannot be deleted.
cs: Výchozí formát nelze odstranit.

en: Deleted input format %format.
cs: Smazán vstupní formát %format.

en: Configure %format
cs: Nastavit %format

en: No settings are available.
cs: Žádná nastavení nejsou k dispozici.

en: Rearrange %format
cs: Znovu uspořádat %format

en: The filter ordering has been saved.
cs: Pořadí filtrů bylo uloženo.

en: The filter module allows administrators to configure text input formats for use on your site. An input format defines the HTML tags, codes, and other input allowed in both content and comments, and is a key feature in guarding against potentially damaging input from malicious users. Two input formats included by default are <em>Filtered HTML</em> (which allows only an administrator-approved subset of HTML tags) and <em>Full HTML</em> (which allows the full set of HTML tags). Additional input formats may be created by an administrator.
cs: Modul Filter dovoluje administrátorům nastavit vstupní formáty textu, které mohou být použity na webu. Vstupní formát definuje HTML značky, kódy a jiné dovolené vstupy pro komentáře i obsah, a je hlavní obrannou linií proti možnému špatnému až nebezpečnému vstupu od uživatelů. Výchozí instalace Drupalu obsahuje dva formáty - <em>Filtrované HTML</em> (které dovoluje použití značek HTML pouze v administrátorem určené míře) a <em>Plné HTML</em> (který dovoluje použití všech HTML značek). Další vstupní formáty mohou být přidány administrátorem.

en: Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text in a specific order. Each filter is designed for a specific purpose, and generally either adds, removes or transforms elements within user-entered text before it is displayed. A filter does not change the actual content of a post, but instead, modifies it temporarily before it is displayed. A filter may remove unapproved HTML tags, for instance, while another automatically adds HTML to make links referenced in text clickable.
cs: Každý vstupní formát používá filtry pro manipulaci s textem, a většina vstupních formátů používá několik různých filtrů ve specifickém pořadí. Každý filtr má specifické určení a obecně buď přidává, odebírá nebo mění elementy textu od uživatele před jeho zobrazením. Filtr nemění aktuální obsah příspěvku, ale dočasně jej mění před jeho zobrazením. První filtr může například odstranit nepovolené HTML značky, a druhý může zaměnit URL obsažené v textu na klikatelný odkaz.

en: Users can choose between the available input formats when creating or editing content. Administrators can configure which input formats are available to which user roles, as well as choose a default input format.
cs: Uživatelé si mohou vybrat mezi dostupnými vstupními formáty při tvorbě nebo editaci obsahu. Administrátoři mohou nastavit které vstupní formáty budou dostupné pro jednotlivé uživatelské role, stejně jako výběr výchozího vstupního formátu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@filter">Filter module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@filter">modul Filter</a>.

en: <em>Input formats</em> define a way of processing user-supplied text in Drupal. Each input format uses filters to manipulate text, and most input formats apply several different filters to text, in a specific order. Each filter is designed to accomplish a specific purpose, and generally either removes elements from or adds elements to text before it is displayed. Users can choose between the available input formats when submitting content.
cs: <em>Vstupní formáty</em> definují, jak Drupal přetváří uživatelem vložený text. Každý vstupní formát používá filtry pro manipulaci s textem, a většina vstupních formátů používá několik různých filtrů ve konkrétním pořadí. Každý filtr má specifický účel a obecně buď přidává, odebírá nebo mění prvky textu od uživatele před jeho zobrazením. Uživatelé si mohou při tvorbě obsahu vybrat mezi dostupnými formáty.

en: Use the list below to configure which input formats are available to which roles, as well as choose a default input format (used for imported content, for example). The default format is always available to users. All input formats are available to users in a role with the "administer filters" permission.
cs: Použijte níže uvedený seznam pro nastavení dostupnosti vstupních formátů určitým rolím a nastavení výchozího formátu vstupu (použije se např. pro importovaný obsah). Výchozí formát je uživatelům vždy dostupný. Uživatelům, kteří mají právo „administrovat filtry“, jsou vždy dostupné všechny vstupní formáty.

en: Every <em>filter</em> performs one particular change on the user input, for example stripping out malicious HTML or making URLs clickable. Choose which filters you want to apply to text in this input format. If you notice some filters are causing conflicts in the output, you can <a href="@rearrange">rearrange them</a>.
cs: Každý <em>filtr</em> provádí jednu určitou změnu uživatelského vstupu, např. odstranění HTML značek nebo převedení URL na klikací odkazy. Vyberte filtry, které chcete použít na text v tomto vstupním formátu. Pokud zjistíte, že některé filtry způsobují konflikty ve výstupu, můžete <a href="@rearrange">změnit jejich pořadí</a>.

en: If you cannot find the settings for a certain filter, make sure you have enabled it on the <a href="@url">view tab</a> first.
cs: Pokud nemůžete najít nastavení určitého filtru, přesvědčte se, zda je zapnut v záložce <a href="@url">seznam filtrů</a>.

en: Because of the flexible filtering system, you might encounter a situation where one filter prevents another from doing its job. For example: a word in an URL gets converted into a glossary term, before the URL can be converted to a clickable link. When this happens, rearrange the order of the filters.
cs: Vzhledem k flexibilitě filtrovacího systému můžete narazit na situaci, kdy jeden filtr brání v činnosti jinému filtru. Například: slovo z URL se převede na termín glosáře dříve, než se URL změní v odkaz. Když k tomu dojde, musíte upravit pořadí, v jakém se filtry spouštějí.

en: Filters are executed from top-to-bottom. To change the order of the filters, modify the values in the <em>Weight</em> column or grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag filters to new locations in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
cs: Filtry se spouštějí shora dolů. Pro změnu pořadí filtru je třeba změnit hodnoty v sloupci <em>Váha</em> nebo je přeuspořádat tažením myší pod sloupcem <em>Název</em>. (Klikněte na ovládací prvek a během přesunu držte levé tlačítko myši.) Nezapomeňte, že změny nebudou uloženy dokud nekliknete na tlačítko <em>Uložit nastavení</em> na konci stránky.

en: Allowed HTML tags: @tags
cs: Povolené HTML značky: @tags

en: 
    <p>This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.</p>
    <p>For more information see W3C's <a href="http://www.w3.org/TR/html/">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.</p>
cs: 
    <p>Tento web povoluje HTML obsah. Učení se HTML zní děsivě, ale naučit se používat několik málo nejzákladnějších HTML „značek“ je velice snadné. Tato tabulka poskytuje příklady pro každou značku povolenou na tomto webu.</p>
    <p>Více informací lze nalézt ve <a href="http://www.w3.org/TR/html/">specifikaci HTML</a> u W3C nebo ve vyhledávači.</p>

en: Anchors are used to make links to other pages.
cs: Odkazy na jiné stránky

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
cs: Implicitně se zalomení řádku vkládá automaticky, takže touto značkou přidáte další. Tato značka se liší, protože nemá otevírací a ukončovací značku jako ostatní. Pro kompatibilitu s XHTML 1.0 vložte do značky navíc „ /“.

en: Text with <br />line break
cs: Text s <br />zalomením řádku

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
cs: Implicitně se odstavce přidávají automaticky, takže touto značkou přidáte další.

en: Paragraph one.
cs: Odstavec jedna.

en: Paragraph two.
cs: Odstavec dvě.

en: Strong
cs: Silné

en: Emphasized
cs: Zvýrazněné

en: Cited
cs: Citace

en: Coded text used to show programming source code
cs: Zobrazení zdrojového kódu

en: Coded
cs: Kód

en: Bolded
cs: Tučné

en: Italicized
cs: Kurzíva

en: Superscripted
cs: Horní index

en: <sup>Super</sup>scripted
cs: <sup>Horní</sup> index

en: Subscripted
cs: Dolní index

en: <sub>Sub</sub>scripted
cs: <sub>Dolní</sub> index

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
cs: <abbr title="Zkratka">Zkr.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
cs: <acronym title="Dvojznaková zkratka">DZ</acronym>

en: Block quoted
cs: Odsazení bloku

en: Quoted inline
cs: Vložená citace

en: Table header
cs: Záhlaví tabulky

en: Table cell
cs: Buňka tabulky

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
cs: Číslovaný seznam - použijte &lt;li&gt; na začátku každé položky seznamu

en: First item
cs: První položka

en: Second item
cs: Druhá položka

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
cs: Nečíslovaný seznam - použijte &lt;li&gt; na začátku každé položky seznamu

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
cs: Seznam definice je podobný ostatním HTML seznamům. &lt;dl&gt; začíná seznam definic, &lt;dt&gt; začíná termín a &lt;dd&gt; začíná popis definice.

en: First term
cs: První termín

en: First definition
cs: První definice

en: Second term
cs: Druhý termín

en: Second definition
cs: Druhá definice

en: Subtitle three
cs: Podnadpis tři

en: Subtitle four
cs: Podnadpis čtyři

en: Subtitle five
cs: Podnadpis pět

en: Subtitle six
cs: Podnadpis šest

en: Tag Description
cs: Popis značky

en: You Type
cs: Napíšete

en: You Get
cs: Získáte

en: No help provided for tag %tag.
cs: Chybí nápověda pro značku %tag.

en: 
    <p>Most unusual characters can be directly entered without any problems.</p>
    <p>If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entities</a> page. Some of the available characters include:</p>
cs: 
    <p>Většinu neobvyklých znaků můžete zadávat bez problémů.</p>
    <p>Pokud narazíte na problémy, zkuste použít HTML entity. Např. zapište &amp;amp; pro znak ampersandu &amp;. Kompletní seznam HTML entit naleznete na stránce <a href="http://www.w3.org/TR/html4/sgml/entities.html">entit</a>. Mezi nejpoužívanější patří:</p>

en: Quotation mark
cs: Uvozovky

en: Character Description
cs: Popis znaku

en: No HTML tags allowed
cs: Nejsou povoleny HTML značky

en: Lines and paragraphs break automatically.
cs: Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized simply add a couple blank lines.
cs: Řádky a odstavce se rozeznávají automaticky . Automaticky se vloží značky pro zalomení řádku &lt;br /&gt;, začátek &lt;p&gt; a konec &lt;/p&gt; odstavce. Pokud nejsou odstavce rozeznány, jednoduše přidejte pár prázdných řádků.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
cs: Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.

en: HTML filter
cs: HTML filtr

en: HTML corrector
cs: HTML korektor

en: Allows you to restrict whether users can post HTML and which tags to filter out. It will also remove harmful content such as JavaScript events, JavaScript URLs and CSS styles from those tags that are not removed.
cs: Umožňuje omezit HTML v příspěvcích od uživatelů a nastavit, jaké značky se odfiltrují. Nebezpečný obsah, jako např. JavaScript události, bude také odstraněn. JavaScriptové odkazy a CSS odstraněny nebudou.

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
cs: Převádí odřádkování na HTML (tj. značky &lt;br&gt; a &lt;p&gt;).

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
cs: Převede webové a e-mailové adresy na klikací odkazy.

en: Corrects faulty and chopped off HTML in postings.
cs: Opravuje poškozené HTML formátování v příspěvcích.

en: How to deal with HTML tags in user-contributed content. If set to "Strip disallowed tags", dangerous tags are removed (see below). If set to "Escape tags", all HTML is escaped and presented as it was typed.
cs: Jak nakládat s HTML značkami v uživatelském textu. Pokud je nastaveno na „Odstraňovat nepovolené značky“, nebezpečné značky jsou odstraněny (viz níže). Pokud je nastaveno na „Použít escape sekvence na všechny značky“, všechny HTML značky jsou escapovány a zobrazeny tak, jak byly napsány.

en: If "Strip disallowed tags" is selected, optionally specify tags which should not be stripped. JavaScript event attributes are always stripped.
cs: Pokud je zvoleno „Odstraňovat nepovolené značky“, lze zadat značky, které budou povoleny. JavaScriptové události se vždy odstraní.

en: Display HTML help
cs: Zobrazit HTML nápovědu

en: If enabled, Drupal will display some basic HTML help in the long filter tips.
cs: Pokud je povoleno, Drupal zobrazí v delších tipech pro filtry základní nápovědu k HTML.

en: Configure how content input by users is filtered, including allowed HTML tags. Also allows enabling of module-provided filters.
cs: Nastavit formátování obsahu vkládaného uživateli a povolit vybrané HTML značky či PHP kód. Umožňuje zapnutí filtrů poskytovaných moduly.

en: Delete input format
cs: Smazat formát vstupu

en: Compose tips
cs: Rady pro psaní

en: Handles the filtering of content in preparation for display.
cs: Stará se o filtrování obsahu při přípravě na jeho zobrazení.

en: Short but meaningful name for this collection of threaded discussions.
cs: Krátký a výstižný název této kolekce diskusí.

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
cs: Popis a nápověda pro diskuse v tomto fóru.

en: Forums are displayed in ascending order by weight (forums with equal weights are displayed alphabetically).
cs: Fóra jsou zobrazena ve vzestupném pořadí dle váhy (fóra se stejnou váhou se seřadí abecedně).

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
cs: Krátký a výstižný název této kolekce souvisejících fór.

en: Description and guidelines for forums within this container.
cs: Popis a nápověda pro fóra v tomto kontejneru.

en: Containers are displayed in ascending order by weight (containers with equal weights are displayed alphabetically).
cs: Kontejnery jsou zobrazeny ve vzestupném pořadí podle váhy (kontejnery se stejnou váhou jsou seřazeny abecedně).

en: Deleting a forum or container will also delete its sub-forums, if any. To delete posts in this forum, visit <a href="@content">content administration</a> first. This action cannot be undone.
cs: Smazání kontejneru či fóra smaže také jeho podřazená fóra, pokud existují. Pro smazání příspěvků v tomto fóru je třeba navštívit stránku <a href="@content">administrace obsahu</a>. Tuto akci nelze vrátit.

en: The number of posts a topic must have to be considered "hot".
cs: Počet příspěvků v diskusi, aby byla považována za oblíbenou.

en: Default number of forum topics displayed per page.
cs: Počet diskusních témat na stránku.

en: Default display order for topics.
cs: Výchozí řazení témat.

en: There are no existing containers or forums. Containers and forums may be added using the <a href="@container">add container</a> and <a href="@forum">add forum</a> pages.
cs: Nejsou založeny žádné kontejnery nebo fóra. Můžete <a href="@container">přidat kontejner</a> nebo <a href="@forum">přidat fórum</a>.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
cs: Kontejnery jsou většinou umístěny jako hlavní kategorie, ale mohou být rovněž umístěny uvnitř jiného kontejneru či fóra.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
cs: Fóra mohou být umístěna jako hlavní kategorie nebo uvnitř jiného kontejneru či fóra.

en: The forum module lets you create threaded discussion forums with functionality similar to other message board systems. Forums are useful because they allow community members to discuss topics with one another while ensuring those conversations are archived for later reference. The <a href="@create-topic">forum topic</a> menu item (under <em>Create content</em> on the Navigation menu) creates the initial post of a new threaded discussion, or thread.
cs: Modul Forum umožňuje tvořit strukturované diskusní fórum s funkcionalitou velmi podobnou tradičním systémům fóra. Fóra dovolují uživatelům diskutovat nad určitými tématy a zároveň zajišťují ukládání těchto diskusí pro pozdější referenci. Položka menu <a href="@create-topic">příspěvek do diskuse</a> (pod <em>Vytvořit obsah</em>) umožňuje vytvořit novou strukturovanou diskusi či vlákno.

en: A threaded discussion occurs as people leave comments on a forum topic (or on other comments within that topic). A forum topic is contained within a forum, which may hold many similar or related forum topics. Forums are (optionally) nested within a container, which may hold many similar or related forums. Both containers and forums may be nested within other containers and forums, and provide structure for your message board. By carefully planning this structure, you make it easier for users to find and comment on a specific forum topic.
cs: Diskuse vzniká tím, že uživatelé vkládají komentáře k příspěvku ve fóru (či k dalším komentářům v rámci tématu diskuse). Téma diskuse je obsaženo uvnitř fóra, které může obsahovat mnoho podobných nebo příbuzných témat. Fóra jsou (volitelně) umístěna uvnitř kontejneru, který může obsahovat mnoho podobných nebo příbuzných fór. Kontejnery i fóra mohou být umístěny uvnitř kontejnerů a fór,  čímž se vytváří struktura příspěvků. Pečlivým naplánováním této struktury ulehčujete uživatelům nalezení příspěvku v konkrétním tématu.

en: When administering a forum, note that:
cs: Při administraci fóra mějte na paměti, že:

en: a forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic.
cs: příspěvek ve fóru (a všechny komentáře k němu) lze přesouvat mezi fóry výběrem jiného fóra při editaci příspěvku.

en: when moving a forum topic between forums, the <em>Leave shadow copy</em> option creates a link in the original forum pointing to the new location.
cs: přesouváte-li příspěvek z jednoho fóra do jiného,  použijte možnost <em>Zanechat stínovou kopii</em> pro vytvoření odkazu, který v původním fóru odkazuje na nové umístění.

en: selecting <em>Read only</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments) on the thread.
cs: volba <em>Pouze pro čtení</em> pod položkou <em>Nastavení komentářů</em> v editaci příspěvku zamezí možnosti vkládat do vlákna nové komentáře.

en: selecting <em>Disabled</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will hide all existing comments on the thread, and prevent new ones.
cs: volba <em>Vypnuto</em> pod položkou <em>Nastavení komentářů</em> v editaci příspěvku skryje všechny dosavadní komentáře u vlákna a zamezí možnosti vkládat k němu nové komentáře.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@forum">modul Forum</a>.

en: This page displays a list of existing forums and containers. Containers (optionally) hold forums, and forums hold forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). To provide structure, both containers and forums may be placed inside other containers and forums. To rearrange forums and containers, grab a drag-and-drop handle under the <em>Name</em> column and drag the forum or container to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save</em> button at the bottom of the page.
cs: Tato stránka ukazuje existující fóra a kontejnery. V kontejnerech jsou (volitelně) umístěna fóra a ve fórech témata (téma fóra je první příspěvek do určité diskuse). Kontejnery i fóra mohou být umístěny do jiných kontejnerů a fór. Pro změnu struktury fór a kontejnerů použijte drag-and-drop šipku pod sloupcem <em>Název</em> a přesuňte fórum či kontejner na nové umístění. (Klikněte na ovládací prvek a během přesunu držte levé tlačítko myši.) Nezapomeňte, že změny se neuloží dokud nekliknete na tlačítko <em>Uložit</em> na konci stránky.

en: By grouping related or similar forums, containers help organize forums. For example, a container named "Food" may hold two forums named "Fruit" and "Vegetables", respectively.
cs: Kontejnery usnadňují organizaci fór seskupováním podobných či příbuzných fór. Např. kontejner s názvem „Jídlo“ může obsahovat dvě fóra nazvaná „Ovoce“ a „Zelenina“.

en: A forum holds related or similar forum topics (a forum topic is the initial post to a threaded discussion). For example, a forum named "Fruit" may contain forum topics titled "Apples" and "Bananas", respectively.
cs: Fórum obsahuje diskuse, které spolu souvisejí či jsou příbuzné (téma diskuse je určeno počátečním příspěvkem do vlákna diskuse). Např. fórum pojmenované „Ovoce“ může obsahovat diskuse nazvané „Jablka“ a „Banány“.

en: These settings allow you to adjust the display of your forum topics. The content types available for use within a forum may be selected by editing the <em>Content types</em> on the <a href="@forum-vocabulary">forum vocabulary page</a>.
cs: Tato nastavení umožňují podrobněji upravit zobrazení témat fóra. Typy obsahu dostupné pro použití ve fóru lze vybrat pomocí nastavení <em>Typy obsahu</em> na stránce <a href="@forum-vocabulary">slovník fóra</a>.

en: Forum topic
cs: Téma diskuse

en: A <em>forum topic</em> is the initial post to a new discussion thread within a forum.
cs: <em>Téma fóra</em> je první příspěvek do nové diskuse ve fóru.

en: You are not allowed to post new content in the forum.
cs: Nemáte oprávnění přidat příspěvek do fóra.

en: <a href="@login">Login</a> to post new content in the forum.
cs: Pro přispívání do fóra se nejprve <a href="@login">přihlaste</a>.

en: delete own forum topics
cs: smazat vlastní příspěvky ve fóru

en: delete any forum topic
cs: smazat jakýkoliv příspěvek ve fóru

en: edit any forum topic
cs: upravit jakékoliv téma fóra

en: Enables threaded discussions about general topics.
cs: Poskytuje diskusní fórum členěné do vláken.

en: Manages the display of online help.
cs: Spravuje zobrazení online nápovědy.

en: The locale module allows your Drupal site to be presented in languages other than the default English, a defining feature of multi-lingual websites. The locale module works by examining text as it is about to be displayed: when a translation of the text is available in the language to be displayed, the translation is displayed rather than the original text. When a translation is unavailable, the original text is displayed, and then stored for later review by a translator.
cs: Modul locale Vám umožňuje zobrazovat web v jiném jazyce než výchozí angličtině. Modul locale funguje tak, že prohledává text, který se má zobrazit: pokud je k dispozici překlad textu v daném jazyce, je tento zobrazen. Pokud překlad není k dispozici, je zobrazen originální text a uložen pro pozdější zpracování překladatelem.

en: Beyond translation of the Drupal interface, the locale module provides a feature set tailored to the needs of a multi-lingual site. Language negotiation allows your site to automatically change language based on the domain or path used for each request. Users may (optionally) select their preferred language on their <em>My account</em> page, and your site can be configured to honor a web browser's preferred language settings. Your site content can be created in (and translated to) any enabled language, and each post may have a language-appropriate alias for each of its translations. The locale module works in concert with the <a href="@content-help">content translation module</a> to manage translated content.
cs: Kromě překladu rozhraní Drupalu poskytuje modul locale prostředky pro provoz vícejazyčného webu. Automatické rozpoznávání umožňuje vybrat jazyk stránky na základě domény nebo části cesty, použité pro požadavek. Uživatelé mohou (volitelně) vybrat svůj preferovaný jazyk na stránce <em>Můj účet</em>. Web může být také nastaven, aby reagoval na jazykové nastavení prohlížeče uživatele. Obsah tohoto webu může být vytvořen (a přeložen) do jakéhokoliv povoleného jazyka a každý příspěvek může mít pro každý jazyk svůj alias na jeho základě. Modul locale funguje ve spojení s <a href="@content-help">modulem Content translation</a> pro správu přeloženého obsahu.

en: Translations may be provided by:
cs: Překlady mohou být získány těmito způsoby:

en: translating the original text via the locale module's integrated web interface, or
cs: překlad původního textu za pomocí webového rozhraní modulu locale, nebo

en: importing files from a set of existing translations, known as a translation package. A translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language, and contain files in the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format. Although not all languages are available for every version of Drupal, translation packages for many languages are available for download from the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
cs: import souborů z množiny existujících překladů, tzv. překladových balíčků. Překladový balíček umožňuje zobrazit Drupal v určitém jazyce a obsahuje soubory ve formátu Gettext Portable Object (<em>.po</em>). I když ne všechny překlady jsou dostupné pro každou verzi Drupalu, překladové balíčky pro mnoho jazyků lze stáhnout ze stránky <a href="@translations">překladů na Drupal.org</a>.

en: If an existing translation package does not meet your needs, the Gettext Portable Object (<em>.po</em>) files within a package may be modified, or new <em>.po</em> files may be created, using a desktop Gettext editor. The locale module's <a href="@import">import</a> feature allows the translated strings from a new or modified <em>.po</em> file to be added to your site. The locale module's <a href="@export">export</a> feature generates files from your site's translated strings, that can either be shared with others or edited offline by a Gettext translation editor.
cs: Pokud existující překladový balíček neodpovídá potřebám webu, lze změnit nebo přidat soubory Gettext Portable Object (<em>.po</em>) v balíčku za pomocí desktopového editoru. Pro překlad, úpravy offline a pro sdílení překladů je možné použít funkce <a href="@import">import</a> a <a href="@export">export</a> modulu Locale.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@locale">Locale module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@locale">modul Locale</a>.

en: This page provides an overview of your site's enabled languages. If multiple languages are available and enabled, the text on your site interface may be translated, registered users may select their preferred language on the <em>My account</em> page, and site authors may indicate a specific language when creating posts. The site's default language is used for anonymous visitors and for users who have not selected a preferred language.
cs: Na této stránce je zobrazen přehled jazyků povolených na tomto webu. Pokud je povoleno více jazyků, text na webu může být přeložen, registrovaní uživatelé si mohou vybrat svůj preferovaný jazyk na stránce <em>Můj účet</em> a autoři obsahu webu mohou vybrat, v jakém jazyce jsou jednotlivé příspěvky napsány. Pro anonymní uživatele a uživatele, kteří si nevybrali preferovaný jazyk, je web zobrazován ve výchozím jazyce.

en: For each language available on the site, use the <em>edit</em> link to configure language details, including name, an optional language-specific path or domain, and whether the language is natively presented either left-to-right or right-to-left. These languages also appear in the <em>Language</em> selection when creating a post of a content type with multilingual support.
cs: Pro nastavení detailů každého dostupného jazyka na tomto webu použijte odkaz <em>upravit</em>. Lze nastavit název jazyka, cestu, doménu použitou pro rozlišování jazyka nebo zda se jazyk čte zleva doprava či obráceně. Tyto jazyky jsou také zobrazeny ve výběru jazyka při tvoření příspěvku typu obsahu s vícejazyčnou podporou.

en: Use the <a href="@add-language">add language page</a> to enable additional languages (and automatically import files from a translation package, if available), the <a href="@search">translate interface page</a> to locate strings for manual translation, or the <a href="@import">import page</a> to add translations from individual <em>.po</em> files. A number of contributed translation packages containing <em>.po</em> files are available on the <a href="@translations">Drupal.org translations page</a>.
cs: Pro přidání dalších jazyků (a automatický import souborů z jazykového balíčku) použijte stránku <a href="@add-language">Přidat jazyk</a> a stránku <a href="@search">překladové rozhraní</a> k ručnímu překladu, nebo stránku <a href="@import">import</a> pro načtení překladů z jednotlivých souborů <em>.po</em>. Překladové balíčky obsahující soubory <em>.po</em> lze stáhnout ze stránky <a href="@translations">překladů na Drupal.org</a>.

en: Add all languages to be supported by your site. If your desired language is not available in the <em>Language name</em> drop-down, click <em>Custom language</em> and provide a language code and other details manually. When providing a language code manually, be sure to enter a standardized language code, since this code may be used by browsers to determine an appropriate display language.
cs: Na této stránce lze přidat všechny jazyky, které má web podporovat. Jestliže není vybraný jazyk dostupný ve <em>výběru jazyků</em>, klikněte na <em>uživatelské jazyky</em> a vyplňte název jazyka a další detaily. Při zadávání kódu jazyka je nutné zadat standardizovaný kód, protože tento kód může být používán prohlížečem k rozpoznání správného jazyka při zobrazení stránky.

en: Language negotiation settings determine the site's presentation language. Available options include:
cs: Nastavení automatického výběru jazyka. Možnosti nastavení:

en: <strong>None.</strong> The default language is used for site presentation, though users may (optionally) select a preferred language on the <em>My Account</em> page. (User language preferences will be used for site e-mails, if available.)
cs: <strong>Žádné.</strong> Pro zobrazení webu je použit výchozí jazyk, uživatelé si však mohou na stránce <em>Můj účet</em> vybrat preferovaný jazyk. (Toto nastavení bude použito pro e-maily odesílané webem.)

en: <strong>Path prefix only.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the default language is used. <em>Example: "example.com/de/contact" sets presentation language to German based on the use of "de" within the path.</em>
cs: <strong>Pouze prefix cesty.</strong> Jazyk, ve kterém se web zobrazí, je určen zkoumáním, zda cesta URL obsahuje kód jazyka nebo jiný řetězec, který odpovídá prefixu cesty specifikovanému pro některý z jazyků. Pokud nebude žádný nadefinovaný prefix nalezen, bude použit jazyk výchozí. <em>Příklad: „example.com/cs/contact“ způsobí zobrazení webu v češtině na základě použití řetězce „cs“ v cestě.</em>

en: <strong>Path prefix with language fallback.</strong> The presentation language is determined by examining the path for a language code or other custom string that matches the path prefix (if any) specified for each language. If a suitable prefix is not identified, the display language is determined by the user's language preferences from the <em>My Account</em> page, or by the browser's language settings. If a presentation language cannot be determined, the default language is used.
cs: <strong>Prefix cesty s nouzovým jazykem.</strong> Jazyk, ve kterém se web zobrazí, je určen zkoumáním, zda cesta URL obsahuje kód jazyka nebo jiný řetězec, který odpovídá prefixu cesty specifikovanému pro některý z jazyků. Pokud nebude žádný nadefinovaný prefix nalezen, bude jazyk vybrán na základě nastavení preferencí uživatele na stránce <em>Můj účet</em>, nebo pomocí nastavení výběru jazyka prohlížeče. Pokud nebude tímto způsobem vybrán žádný z jazyků, web se zobrazí v jazyce výchozím.

en: <strong>Domain name only.</strong> The presentation language is determined by examining the domain used to access the site, and comparing it to the language domain (if any) specified for each language. If a match is not identified, the default language is used. <em>Example: "http://de.example.com/contact" sets presentation language to German based on the use of "http://de.example.com" in the domain.</em>
cs: <strong>Pouze doména.</strong> Jazyk, ve kterém se web zobrazí, je určen zkoumáním domény použité pro zobrazení stránky a porovnáváním tohoto údaje s doménou jazyka určenou pro jednotlivé jazyky. Pokud nebude nalezena shoda, pak bude web zobrazen v jazyce výchozím. <em>Příklad: „http://cs.example.com/contact“ zobrazí stránku v češtině díky použití „http://cs.example.com“ v doméně.</em>

en: The path prefix or domain name for a language may be set by editing the <a href="@languages">available languages</a>. In the absence of an appropriate match, the site is displayed in the <a href="@languages">default language</a>.
cs: Prefix cesty nebo doménu pro jednotlivé jazyky lze nastavit na stránce <a href="@languages">dostupných jazyků</a>. Pokud nebude nalezena shoda, web bude zobrazen ve <a href="@languages">výchozím jazyce</a>.

en: This page provides an overview of available translatable strings. Drupal displays translatable strings in text groups; modules may define additional text groups containing other translatable strings. Because text groups provide a method of grouping related strings, they are often used to focus translation efforts on specific areas of the Drupal interface.
cs: Na této stránce se nachází přehled dostupných přeložitelných řetězců. Drupal zobrazuje řetězce k přeložení ve skupinách, moduly mohou tvořit další skupiny obsahující jiné řetězce k přeložení. Protože skupiny textů nabízejí možnost seskupení souvisejících řetězců, jsou často používány k zaměření překladu na specifická místa Drupalu.

en: Review the <a href="@languages">languages page</a> for more information on adding support for additional languages.
cs: Další informace o přidávání podpory dalších jazyků naleznete na stránce <a href="@languages">jazyky</a>.

en: This page imports the translated strings contained in an individual Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file. Normally distributed as part of a translation package (each translation package may contain several <em>.po</em> files), a <em>.po</em> file may need to be imported after off-line editing in a Gettext translation editor. Importing an individual <em>.po</em> file may be a lengthy process.
cs: Zde je možné importovat přeložené řetězce obsažené v jednotlivých souborech Gettext Portable Object (<em>.po</em>). Tyto soubory jsou obvykle distribuovány jako součást překladových balíčků (v každém balíčku se může nacházet větší množství souborů <em>.po</em>). Po úpravách souboru off-line pomocí desktopového editoru překladů ve formátu Gettext může být nutné provést import. Import souboru může trvat delší dobu.

en: Note that the <em>.po</em> files within a translation package are imported automatically (if available) when new modules or themes are enabled, or as new languages are added. Since this page only allows the import of one <em>.po</em> file at a time, it may be simpler to download and extract a translation package into your Drupal installation directory and <a href="@language-add">add the language</a> (which automatically imports all <em>.po</em> files within the package). Translation packages are available for download on the <a href="@translations">Drupal translation page</a>.
cs: Při zapnutí nových modulů či témat nebo při přidání nových jazyků se automaticky naimportují soubory <em>.po</em> obsažené v balíčku překladů (jsou-li k dispozici). Vzhledem k tomu, že tato stránka umožňuje import pouze po jednom souboru <em>.po</em>, může být jednodušší stáhnout a rozbalit balíček překladů do instalačního adresáře vašeho Drupalu a  <a href="@language-add">přidat jazyk</a> (což automaticky naimportuje všechny soubory  <em>.po</em> obsažené v balíčku). Balíčky překladů jsou dostupné ke stažení ze stránky <a href="@translations">překladů na Drupal.org</a>.

en: This page exports the translated strings used by your site. An export file may be in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) form, which includes both the original string and the translation (used to share translations with others), or in Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) form, which includes the original strings only (used to create new translations with a Gettext translation editor).
cs: Zde je možné exportovat přeložené řetězce používané na webu. Soubor s exportem může být ve formátu Portable Object (<em>.po</em>), který obsahuje jak původní, tak i přeložený řetězec (může být použit ke sdílení překladu), nebo ve formátu Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>), který obsahuje pouze originální řetězce (slouží k vytvoření nového překladu pomocí editoru překladů ve formátu Gettext).

en: This page allows a translator to search for specific translated and untranslated strings, and is used when creating or editing translations. (Note: For translation tasks involving many strings, it may be more convenient to <a href="@export">export</a> strings for off-line editing in a desktop Gettext translation editor.) Searches may be limited to strings found within a specific text group or in a specific language.
cs: Tato stránka umožňuje vyhledávání konkrétních přeložených a nepřeložených řetězců. Používá se při překládání či korektuře překladu. (Poznámka: Pro překlady zahrnující větší počet řetězců je pohodlnější provést <a href="@export">export</a> řetězců a následně je editovat off-line pomocí desktopového editoru překladů ve formátu Gettext.) Vyhledávání může být omezeno na řetězce v rámci konkrétní skupiny textů nebo v konkrétním jazyce.

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to something other than <em>None</em>.
cs: Tento blok je zobrazen pouze pokud <a href="@languages">jsou povoleny alespoň dva jazyky</a> a <a href="@configuration">automatické vybírání jazyka</a> je nastaveno na jinou hodnotu, než <em>Žádné</em>.

en: Built-in interface
cs: Vestavěné rozhraní

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
cs: Výchozí jazyk tohoto účtu pro e-maily a obsah webu.

en: This account's default language for e-mails.
cs: Výchozí jazyk tohoto účtu pro e-maily.

en: A path alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over path aliases set for <em>All languages</em>.
cs: URL alias, nastavený pro specifický jazyk, bude vždy využit při zobrazování stránek v daném jazyce a má přednost před aliasem nastaveným pro <em>Všechny jazyky</em>.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
cs: Povolit vícejazyčnou podporu pro tento typ obsahu. Vícejazyčná podpora přidává pole pro výběr jazyka do formuláře pro editaci. Umožňuje to vybrat jeden z <a href="!languages">povolených jazyků</a>. Pokud je vypnuta, nové příspěvky se uloží s výchozím jazykem. Stávající obsah nebude změnou této hodnoty ovlivněn.

en: administer languages
cs: administrace jazyků

en: translate interface
cs: překlad rozhraní

en: Configure languages for content and the user interface.
cs: Nastavit jazyky pro obsah a uživatelské rozhraní

en: Translate the built in interface and optionally other text.
cs: Přeložit vestavěné rozhraní a další texty.

en: !long-month-name January
cs: !long-month-name Leden

en: !long-month-name February
cs: !long-month-name Únor

en: !long-month-name March
cs: !long-month-name Březen

en: !long-month-name April
cs: !long-month-name Duben

en: !long-month-name May
cs: !long-month-name Květen

en: !long-month-name June
cs: !long-month-name Červen

en: !long-month-name July
cs: !long-month-name Červenec

en: !long-month-name August
cs: !long-month-name Srpen

en: !long-month-name September
cs: !long-month-name Září

en: !long-month-name October
cs: !long-month-name Říjen

en: !long-month-name November
cs: !long-month-name Listopad

en: !long-month-name December
cs: !long-month-name Prosinec

en: Adds language handling functionality and enables the translation of the user interface to languages other than English.
cs: Přidává funkce pro nastavení jazyka a umožňuje překlad uživatelského rozhraní do jiných jazyků.

en: The menu module allows on-the-fly creation of menu links in the content authoring forms. The following option sets the default menu in which a new link will be added.
cs: Modul menu umožňuje ve formuláři pro vytváření obsahu vytvářet za chodu odkazy v menu. Následující volba nastavuje výchozí menu, do nějž bude přidán nový odkaz.

en: Select what should be displayed as the secondary links. You can choose the same menu for secondary links as for primary links (currently %primary). If you do this, the children of the active primary menu link will be displayed as secondary links.
cs: Vyberte, jaké položky se zobrazí jako sekundární odkazy. Můžete vybírat ze stejného menu jako primární odkazy (nyní %primary). V takovém případě se potomci aktivních primárních odkazů zobrazí jako sekundární.

en: The menu module provides an interface to control and customize Drupal's powerful menu system. Menus are a hierarchical collection of links, or menu items, used to navigate a website, and are positioned and displayed using Drupal's flexible block system. By default, three menus are created during installation: <em>Navigation</em>, <em>Primary links</em>, and <em>Secondary links</em>. The <em>Navigation</em> menu contains most links necessary for working with and navigating your site, and is often displayed in either the left or right sidebar. Most Drupal themes also provide support for <em>Primary links</em> and <em>Secondary links</em>, by displaying them in either the header or footer of each page. By default, <em>Primary links</em> and <em>Secondary links</em> contain no menu items but may be configured to contain custom menu items specific to your site.
cs: Modul Menu slouží k ovládání a úpravám systému menu Drupalu. Menu jsou hierarchickou strukturou odkazů nebo položek menu, používaných k navigaci na webu, a jsou zobrazovány a umísťovány pomocí flexibilního systému bloků. Při instalaci jsou vytvořena tři základní menu: <em>Navigace</em>, <em>Primární odkazy</em> a <em>Sekundární odkazy</em>. Menu <em>Navigace</em> obsahuje většinu odkazů potřebných pro práci a navigaci na webu a často bývá zobrazeno jako levý nebo pravý boční panel. Většina témat Drupalu také podporuje <em>Primární odkazy</em> a <em>Sekundární odkazy</em>, zobrazují se obvykle v hlavičce nebo patičce každé stránky. Ve výchozím nastavení jsou <em>Primární odkazy</em> a <em>Sekundární odkazy</em> prázdné, ale mohou být nastaveny aby obsahovaly položky specifické pro váš web.

en: The <a href="@menu">menus page</a> displays all menus currently available on your site. Select a menu from this list to add or edit a menu item, or to rearrange items within the menu. Create new menus using the <a href="@add-menu">add menu page</a> (the block containing a new menu must also be enabled on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>).
cs: Stránka <a href="@menu">Menu</a> zobrazuje veškerá dostupná menu. Po vybrání menu z tohoto seznamu lze přidat nebo změnit položky menu, nebo přeskupit položky v menu. Na stránce <a href="@add-menu">Přidat menu</a> je možné tvořit nová menu, avšak pro zobrazení menu musí být na stránce <a href="@blocks">administrace bloků</a> povolen blok obsahující toto menu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@menu">Menu module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@menu">modul Menu</a>.

en: Menus are a collection of links (menu items) used to navigate a website. The menus currently available on your site are displayed below. Select a menu from this list to manage its menu items.
cs: Menu jsou hierarchickou strukturou složenou z odkazů (položek menu) a jsou používána při procházení webu. Menu dostupná na webu jsou zobrazena níže. Pokud chcete upravit položky menu, vyberte ho ze seznamu.

en: The navigation menu is provided by Drupal and is the main interactive menu for any site. It is usually the only menu that contains personalized links for authenticated users, and is often not even visible to anonymous users.
cs: Navigační menu je poskytováno samotným Drupalem a je hlavním interaktivním menu pro každý web. Je to většinou jediné menu, které obsahuje individuální odkazy pro přihlášené uživatele, a většinou se vůbec nezobrazuje anonymním uživatelům.

en: Primary links are often used at the theme layer to show the major sections of a site. A typical representation for primary links would be tabs along the top.
cs: Primární odkazy se používají jako navigace pro hlavní sekce webu a jsou obvykle umístěny v horní části webu v podobě záložek.

en: Secondary links are often used for pages like legal notices, contact details, and other secondary navigation items that play a lesser role than primary links
cs: Sekundární odkazy jsou často používány pro doplňkové menu se stránkami jako jsou kontakty, copyright nebo doplňková navigace, která nehraje tak velkou roli jako primární odkazy.

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and <strong>spaces</strong>. This name must be unique.
cs: Název typu obsahu. Tento text se zobrazí jako součást stránky <em>vytvořit obsah</em>. Je doporučeno, aby tento název začínal velkým písmenem a obsahoval pouze písmena, čísla a <strong>mezery</strong>. Tento název musí být unikátní.

en: The machine-readable name of this content type. This text will be used for constructing the URL of the <em>create content</em> page for this content type. This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores. Underscores will be converted into hyphens when constructing the URL of the <em>create content</em> page. This name must be unique.
cs: Strojově čitelný název typu obsahu. Tento text bude použit pro vytvoření URL na stránce <em>vytvořit obsah</em>. Tento název může obsahovat pouze malá písmena, čísla a podtržítka. Při vytváření URL budou podtržítka převedeny na pomlčky. Tento název musí být unikátní.

en: The machine-readable name of this content type. This field cannot be modified for system-defined content types.
cs: Strojově čitelný název typu obsahu. Název nelze změnit pro typy, které jsou vytvořeny přímo systémem.

en: A brief description of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>create content</em> page.
cs: Stručný popis tohoto typu obsahu. Tento text se zobrazí jako součást seznamu na stránce <em>vytvořit obsah</em>.

en: Submission form settings
cs: Nastavení formuláře pro odeslání

en: This content type does not have a title field.
cs: Tento typ obsahu nemá pole ‚titulek‘

en: To omit the body field for this content type, remove any text and leave this field blank.
cs: Pro vynechání pole ‚obsah‘ u tohoto typu obsahu smažte všechen text a nechte pole prázdné.

en: This text will be displayed at the top of the submission form for this content type. It is useful for helping or instructing your users.
cs: Text  se zobrazí nad formulářem pro odeslání tohoto typu obsahu. Můžete zde zadat nápovědu či pokyny pro uživatele.

en: Workflow settings
cs: Nastavení postupu práce

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
cs: Uživatelé s právem <em>administrace uzlů</em> mohou tato nastavení změnit.

en: The machine-readable name %type is already taken.
cs: Strojově čitelný název %name již existuje.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Strojově čitelný název může obsahovat pouze malá písmena, podtržítka a čísla.

en: Invalid machine-readable name. Please enter a name other than %invalid.
cs: Neplatný strojově čitelný název. Je třeba napsat jiný název než %invalid.

en: The human-readable name %name is already taken.
cs: Název %name je již obsazen.

en: The content type %name has been reset to its default values.
cs: Pro typ obsahu %name bylo obnoveno výchozí nastavení.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
cs: Opravdu smazat typ obsahu %type?

en: Added content type %name.
cs: Přidán typ obsahu %name.

en: Changed the content type of 1 post from %old-type to %type. | Changed the content type of @count posts from %old-type to %type.
cs[0]: Typ obsahu 1 příspěvku byl změněn z %old-type na %type.
cs[1]: Typ obsahu @count příspěvků byl změněn z %old-type na %type.
cs[2]: Typ obsahu @count příspěvků byl změněn z %old-type na %type.

en: <strong>Warning:</strong> there is currently 1 %type post on your site. It may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type. | <strong>Warning:</strong> there are currently @count %type posts on your site. They may not be able to be displayed or edited correctly, once you have removed this content type.
cs[0]: <strong>Upozornění:</strong> Počet příspěvků typu %type na tomto webu: @count. Pokud typ %type smažete, je možné, že se nezobrazí nebo nebude možné je upravit.
cs[1]: <strong>Upozornění:</strong> Počet příspěvků typu %type na tomto webu: @count. Pokud typ %type smažete, je možné, že se nezobrazí nebo nebude možné je upravit.
cs[2]: <strong>Upozornění:</strong> Počet příspěvků typu %type na tomto webu: @count. Pokud typ %type smažete, je možné, že se nezobrazí nebo nebude možné je upravit.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache. Possible causes for permission problems are disabling modules or configuration changes to permissions. Rebuilding will remove all privileges to posts, and replace them with permissions based on the current modules and settings.
cs: Pokud na tomto webu máte problém s právy k obsahu, je možné, že je potřeba obnovit cache práv. Jednou z možných příčin problému může být vypnutí některého z modulů nebo změny v konfiguraci práv. Obnovení cache práv způsobí smazání všech práv k příspěvkům a jejich nahrazení právy na základě právě povolených modulů a nastavení.

en: Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed posts will automatically use the new permissions.
cs: Obnovení práv může nějakou dobu trvat. Po obnovení všechny příspěvky automaticky začnou používat nová práva.

en: Node access status
cs: Stav přístupu k uzlu

en: Number of posts on main page
cs: Počet příspěvků na hlavní stránce

en: The default maximum number of posts to display per page on overview pages such as the main page.
cs: Maximální počet příspěvků, které se zobrazují na přehledových stránkách, např. na hlavní straně.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
cs: Určitě chcete obnovit práva v obsahu webu?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
cs: Tato akce obnoví všechna práva v obsahu webu a může trvat velmi dlouho. Tuto operaci nelze vrátit.

en: Demote from front page
cs: Nezobrazovat na titulní stránce

en: Make sticky
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Remove stickiness
cs: Odstranit přilepení

en: language
cs: jazyk

en: An error occurred and processing did not complete.
cs: Vyskytla se chyba a zpracování nebylo dokončeno.

en: Show summary in full view
cs: V plném zobrazení ukázat náhled

en: The trimmed version of your post shows what your post looks like when promoted to the main page or when exported for syndication.<span class="no-js"> You can insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) to fine-tune where your post gets split.</span>
cs: Náhled příspěvku ukazuje, jak se příspěvek zobrazí na úvodní stránce nebo při exportu do syndikovaného kanálu. <span class="no-js">Pro přesné oddělení můžete vložit oddělovač „&lt;!--break--&gt;“ (bez uvozovek).</span>

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
cs: Příspěvek %title (@type) byl navrácen zpět k revizi z %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
cs: Revize příspěvku %title (@type) z %revision-date byla smazána.

en: @type: reverted %title revision %revision.
cs: @type: vrácena revize %title %revision.

en: The content access permissions need to be rebuilt.
cs: Oprávnění přístupu k obsahu musí být obnoveny.

en: The content access permissions need to be rebuilt. Please visit <a href="@node_access_rebuild">this page</a>.
cs: Oprávnění pro přístup k obsahu musí být obnoveny. Prosím navštivte <a href="@node_access_rebuild">tuto stránku</a>.

en: The node module manages content on your site, and stores all posts (regardless of type) as a "node". In addition to basic publishing settings, including whether the post has been published, promoted to the site front page, or should remain present (or sticky) at the top of lists, the node module also records basic information about the author of a post. Optional revision control over edits is available. For additional functionality, the node module is often extended by other modules.
cs: Modul node spravuje obsah na tomto webu a ukládá všechny příspěvky (nezávisle na typu) jako „uzly“. Modul kromě základních informací o tom, zda byl příspěvek vydán, nebo zda má být zobrazen na titulní stránce či přilepen nahoře v seznamu, rovněž zaznamenává základní informace o autorovi příspěvku. Nabízí rovněž volitelnou správa revizí uzlu. Další funkcionalitu lze obvykle získat rozšířením modulu node pomocí jiných modulů.

en: Though each post on your site is a node, each post is also of a particular <a href="@content-type">content type</a>. <a href="@content-type">Content types</a> are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Each content type may have different default settings for <em>Publishing options</em> and other workflow controls. By default, the two content types in a standard Drupal installation are <em>Page</em> and <em>Story</em>. Use the <a href="@content-type">content types page</a> to add new or edit existing content types. Additional content types also become available as you enable additional core, contributed and custom modules.
cs: Ačkoli je každý příspěvek na webu uzlem, každý příspěvek také patří do určitého <a href="@content-type">typu obsahu</a>. <a href="@content-type">Typy obsahu</a> se používají pro určení vlastností příspěvku, včetně nadpisu a popisu polí zobrazených na stránkách s formulářem pro přidání či editaci příspěvku. Každý typ obsahu může mít rozdílné výchozí nastavení pro <em>Možnosti vydání</em> a další volby postupu práce. Výchozí typy obsahu ve standardní instalaci Drupalu jsou: <em>Stránka</em> a <em>Článek</em>. Pro přidání nových typů obsahu použijte <a href="@content-type">stránku typů obsahů</a>. Další typy obsahu se mohou objevit po povolení některých modulů.

en: The administrative <a href="@content">content page</a> allows you to review and manage your site content. The <a href="@post-settings">post settings page</a> sets certain options for the display of posts. The node module makes a number of permissions available for each content type, which may be set by role on the <a href="@permissions">permissions page</a>.
cs: Stránka <a href="@content">Obsah</a> umožňuje zobrazit a spravovat obsah tohoto webu. Stránka <a href="@post-settings">Nastavení posílání příspěvků</a> nastavuje některé volby pro zobrazování příspěvků. Modul node vytváří několik oprávnění pro každý typ obsahu, která mohou být nastavena na stránce <a href="@permissions">oprávnění</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@node">Node module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@node">modul Node</a>.

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
cs: Na této stránce se nachází seznam všech typů obsahu na tomto webu. Všechny příspěvky, které na webu jsou, používají některý z těchto typů.

en: To create a new content type, enter the human-readable name, the machine-readable name, and all other relevant fields that are on this page. Once created, users of your site will be able to create posts that are instances of this content type.
cs: Pro vytvoření nového typu obsahu napište jeho název, strojově čitelný název a všechny další potřebné položky, které jsou na této stránce. Jakmile je vytvořen, uživatelé tohoto webu budou mít možnost vytvářet uzly jako instance tohoto typu obsahu.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
cs: Pomocí verzí lze sledovat rozdíly mezi jednotlivými verzemi příspěvků.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting is ignored when the summary is empty.
cs: Web je nastaven tak, že náhled se nezobrazuje při zobrazení kompletního příspěvku. Toto nastavení bude ignorováno, pokud je náhled prázdný.

en: You specified that the summary should not be shown when this post is displayed in full view. This setting has been ignored since you have not defined a summary for the post. (To define a summary, insert the delimiter "&lt;!--break--&gt;" (without the quotes) in the Body of the post to indicate the end of the summary and the start of the main content.)
cs: Web je nastaven tak, že náhled se nezobrazuje při zobrazení kompletního příspěvku. Toto nastavení je ignorováno, protože tento příspěvek nemá žádný náhled. (Pro vytvoření náhledu vložte do těla příspěvku oddělovač „&lt;!--break--&gt;“ (bez uvozovek) do místa, kde má náhled končit a začínat hlavní text.)

en: Read the rest of !title.
cs: Přečíst zbytek tohoto příspěvku.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
cs: <h1 class="title">Vítejte na Vašem novém Drupal webu!</h1><p>Prosím postupujte podle následujících kroků, které jsou nutné pro základní nastavení webu:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
cs: <strong>Nastavte svůj web</strong> Jakmile se přihlásíte, navštivte stránku <a href="@admin">administrace</a>, kde můžete <a href="@config">nastavit a upravit</a> všechna nastavení webu.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
cs: <strong>Povolte další funkce</strong> Podívejte se na stránku se seznamem <a href="@modules">modulů</a> a povolte si funkce, které pro Váš web potřebujete. Další moduly můžete stáhnout v sekci <a href="@download_modules">stažení modulů na webu Drupal.org</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
cs: <strong>Upravte vzhled vašeho webu</strong> Pro změnu tématu vzhledu navštivte stránku <a href="@themes">administrace témat</a>. Můžete si vybrat některé z témat již obsažených v čisté instalaci Drupalu, nebo stáhnout další ze sekce <a href="@download_themes">stažení témat vzhledu na Drupal.org</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
cs: <strong>Začněte tvořit obsah</strong> Nakonec zbývá jen <a href="@content">vytvořit obsah</a>. Tato stránka zmizí, jakmile vytvoříte první příspěvek se zobrazením na hlavní stránce.

en: Rebuilding content access permissions
cs: Obnovuji práva pro obsah

en: Content permissions have been rebuilt.
cs: Práva pro obsah byla obnovena.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
cs: Práva pro přístup k obsahu nebyla v pořádku obnovena.

en: administer content types
cs: administrovat typy obsahu

en: View, edit, and delete your site's content.
cs: Zobrazit, upravit a mazat obsah webu.

en: Post settings
cs: Nastavení posílání příspěvků

en: Control posting behavior, such as teaser length, requiring previews before posting, and the number of posts on the front page.
cs: Nastavit podrobnosti příspěvku, např. délku náhledu příspěvku, zda formulář vyžaduje náhled před uložením a počet příspěvků na hlavní stránce.

en: Manage posts by content type, including default status, front page promotion, etc.
cs: Spravovat typy obsahu, včetně výchozího stavu, zobrazení na hlavní stránce atd.

en: Add content type
cs: Přidat typ obsahu

en: Revert to earlier revision
cs: Vrátit se k předchozí revizi

en: Delete earlier revision
cs: Smazat předchozí revizi

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
cs: Umožňuje zasílání obsahu.

en: This site supports <a href="@openid-net">OpenID</a>, a secure way to log into many websites using a single username and password. OpenID can reduce the necessity of managing many usernames and passwords for many websites.
cs: Tento web podporuje <a href="@openid-net">OpenID</a>, bezpečnou cestu pro přihlášení k mnoha webům pomocí jediného jména a hesla. OpenID umožňuje nutnost spravovat mnoho uživatelských jmen a hesel.

en: To use OpenID you must first establish an identity on a public or private OpenID server. If you do not have an OpenID and would like one, look into one of the <a href="@openid-providers">free public providers</a>. You can find out more about OpenID at <a href="@openid-net">this website</a>.
cs: Pro použití OpenID je třeba mít vytvořenou identitu na jednom z veřejných či privátních OpenID serverů. Pokud OpenID nemáte, podívejte se na <a href="@openid-providers">seznam veřejných serverů</a>. <a href="@openid-net">Více o OpenID</a>.

en: If you already have an OpenID, enter the URL to your OpenID server below (e.g. myusername.openidprovider.com). Next time you login, you will be able to use this URL instead of a regular username and password. You can have multiple OpenID servers if you like; just keep adding them here.
cs: Pokud již máte OpenID identitu, zadejte URL Vašeho OpenID serveru níže. (např. uzivatel.openid.net). Při příštím přihlášení budete moci použít tuto URL místo běžného jména a hesla. Můžete mít více OpenID najednou.

en: OpenID is a secure method for logging into many websites with a single username and password. It does not require special software, and it does not share passwords with any site to which it is associated; including your site.
cs: OpenID je bezpečná metoda pro přihlašování k mnoha webům pomocí jediného uživatelského jména a hesla. Nevyžaduje speciální software a nesdílí heslo s žádným webem, kde se používá, včetně tohoto.

en: Users can create accounts using their OpenID, assign one or more OpenIDs to an existing account, and log in using an OpenID. This lowers the barrier to registration, which is good for the site, and offers convenience and security to the users. OpenID is not a trust system, so email verification is still necessary. The benefit stems from the fact that users can have a single password that they can use on many websites. This means they can easily update their single password from a centralized location, rather than having to change dozens of passwords individually.
cs: Uživatelé mají možnost přihlásit se pomocí svého OpenID případně přiřadit jednu či více OpenID identit k existujícímu účtu. Celý proces registrace se zjednodušuje a poskytuje to uživatelům bezpečí a pohodlí. OpenID není systém na kontrolu záruky původu uživatele, kontrola e-mailové adresy je proto stále nutná. Hlavní výhodou OpenID je, že uživatelé mají jedno jediné heslo, které mohou použít na více webových stránkách. To mimojiné  znamená, že si mohou změnit heslo na jednom místě, bez potřeby navštívit několik stránek a měnit ho individuálně.

en: The basic concept is as follows: A user has an account on an OpenID server. This account provides them with a unique URL (such as myusername.openidprovider.com). When the user comes to your site, they are presented with the option of entering this URL. Your site then communicates with the OpenID server, asking it to verify the identity of the user. If the user is logged into their OpenID server, the server communicates back to your site, verifying the user. If they are not logged in, the OpenID server will ask the user for their password. At no point does your site record, or need to record the user's password.
cs: Základní koncept OpenID: Uživatel má účet na OpenID serveru. Tento účet mu poskytuje unikátní URL (jako např. uzivatel.openid.net). Pokud přijde na tento web, má možnost zadat tuto URL. Web poté komunikuje s OpenID serverem s žádostí o ověření identity uživatele. Pokud je uživatel přihlášen k OpenID serveru, server vrátí informace zpět webu a tohoto uživatele potvrdí. Pokud přihlášen není, OpenID server se zeptá na uživatelské heslo. V žádném bodě web nezaznamenává ani nemá přístup k heslu uživatele.

en: More information on OpenID is available at <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.
cs: Více informaci o OpenID je k dispozici na <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">OpenID module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@handbook">modul OpenID</a>.

en: OpenID identities
cs: OpenID identity

en: Allows users to log into your site using OpenID.
cs: Umožňuje přihlašování uživatelů na tento web pomocí OpenID.

en: No URL aliases found.
cs: Nebyly nalezeny žádné URL aliasy.

en: No URL aliases available.
cs: Nejsou k dispozici žádné URL aliasy.

en: Update alias
cs: Aktualizovat alias

en: Create new alias
cs: Vytvořit nový alias

en: The alias %alias is already in use in this language.
cs: Alias %alias je v tomto jazyce již použit.

en: The alias has been saved.
cs: Alias byl uložen.

en: Are you sure you want to delete path alias %title?
cs: Určitě smazat alias %title?

en: Filter aliases
cs: Filtrovat aliasy

en: The path module allows you to specify aliases for Drupal URLs. Such aliases improve readability of URLs for your users and may help internet search engines to index your content more effectively. More than one alias may be created for a given page.
cs: Modul path umožňuje určit aliasy pro URL Drupalu. Tyto aliasy zlepšují čitelnost URL pro uživatele webu a mohou pomoci vyhledávacím robotům v efektivnější indexaci tohoto webu. Pro každou stránku je možno vytvořit i více aliasů.

en: <p>Some examples of URL aliases are:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>
cs: <p>Příklady URL aliasů:</p>
    <ul>
    <li>user/login =&gt; login</li>
    <li>image/tid/16 =&gt; store</li>
    <li>taxonomy/term/7+19+20+21 =&gt; store/products/whirlygigs</li>
    <li>node/3 =&gt; contact</li>
    </ul>

en: The path module enables appropriately permissioned users to specify an optional alias in all node input and editing forms, and provides an interface to view and edit all URL aliases. The two permissions related to URL aliasing are <em>administer url aliases</em> and <em>create url aliases</em>.
cs: Modul Path umožňuje uživatelům s příslušným oprávněním určit volitelný alias ve všech formulářích pro vstup a editaci uzlů a poskytuje rozhraní pro prohlížení a editaci všech URL aliasů. S URL aliasy jsou spojena tato dvě oprávnění: <em>administrace url aliasů</em> a <em>vytvořit url aliasy</em>.

en: This module also provides user-defined mass URL aliasing capabilities, which is useful if you wish to uniformly use URLs different from the default. For example, you may want to have your URLs presented in a different language. Access to the Drupal source code on the web server is required to set up mass URL aliasing.
cs: Tento modul rovněž poskytuje uživatelem definované možnosti hromadného vytváření URL aliasů, což je výhodné pokud je potřeba jednotně používat URL adresy odlišné od výchozích adres, například v případě URL adres uváděných v jiném jazyce. Pro nastavení hromadného vytváření URL aliasů je vyžadován přístup ke zdrojovému kódu Drupalu na webovém serveru.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@path">Path module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@path">modul Path</a>.

en: Drupal provides complete control over URLs through aliasing, which is often used to make URLs more readable or easy to remember. For example, the alias 'about' may be mapped onto the post at the system path 'node/1', creating a more meaningful URL. Each system path can have multiple aliases.
cs: Drupal poskytuje úplnou kontrolu nad podobou URL adresy prostřednictvím tzv. aliasů, pomocí nichž lze vytvářet snáze čitelné a zapamatovatelné URL adresy. Například uloženému obsahu se systémovou cestou 'node/1' lze přidělit  alias 'informace', čímž se vytvoří smysluplnější URL adresa. Každá systémová cesta může mít více aliasů.

en: Enter the path you wish to create the alias for, followed by the name of the new alias.
cs: Zadejte cestu, pro kterou chcete vytvořit alias, a poté název nového aliasu.

en: The alias has been deleted.
cs: Alias byl smazán.

en: The path is already in use.
cs: Cesta je již používána.

en: URL aliases
cs: URL aliasy

en: Change your site's URL paths by aliasing them.
cs: Měnit URL cesty ke stránkám na tomto webu pomocí aliasů.

en: Edit alias
cs: Upravit alias

en: Delete alias
cs: Smazat alias

en: Add alias
cs: Přidat alias

en: Allows users to rename URLs.
cs: Umožňuje uživatelům určit vlastní URL stránek.

en: The PHP filter adds the ability to include PHP code in posts. PHP is a general-purpose scripting language widely-used for web development; the content management system used by this website has been developed using PHP.
cs: PHP filtr dovoluje přidat do příspěvku kód PHP. PHP je obecný skriptovací jazyk široce používaný ve vývoji webu, například Drupal je napsán v PHP.

en: Through the PHP filter, users with the proper permission may include custom PHP code within a page of the site. While this is a powerful and flexible feature if used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk in the hands of a malicious user. Even a trusted user may accidentally compromise the site by entering malformed or incorrect PHP code. Only the most trusted users should be granted permission to use the PHP filter, and all PHP code added through the PHP filter should be carefully examined before use.
cs: Za pomocí filtru PHP mohou uživatelé s odpovídajícím oprávněním přidávat na stránky webu kód PHP. Ačkoliv je toto silný a flexibilní nástroj v rukou zkušeného uživatele se zkušenostmi s PHP, také je to značné bezpečnostní riziko v rukou zlomyslného uživatele. Dokonce i důvěryhodný uživatel může nechtíc kompromitovat web špatným nebo nebezpečným kódem. Pouze nejdůvěryhodnějším uživatelům by mohlo být dáno oprávnění k filtru PHP, a veškerý kód by měl být prohlédnut a prověřen před jeho použitím.

en: <a href="@drupal">Drupal.org</a> offers <a href="@php-snippets">some example PHP snippets</a>, or you can create your own with some PHP experience and knowledge of the Drupal system.
cs: <a href="@drupal">Drupal.org</a> nabízí <a href="@php-snippets">ukázkové snippety PHP</a>, nebo je možné si snippety vytvořit na vlastní pěst se znalostí PHP a Drupalu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@php">PHP module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@php">modul PHP</a>.

en: You may post PHP code. You should include &lt;?php ?&gt; tags.
cs: PHP kód vložte mezi tagy <?php a ?>.

en: Using custom PHP code
cs: Použití uživatelského kódu PHP

en: Custom PHP code may be embedded in some types of site content, including posts and blocks. While embedding PHP code inside a post or block is a powerful and flexible feature when used by a trusted user with PHP experience, it is a significant and dangerous security risk when used improperly. Even a small mistake when posting PHP code may accidentally compromise your site.
cs: Uživatelský PHP kód může být obsažen v některých typech obsahu webu, včetně příspěvků a bloků. Přidávání kódu PHP do příspěvků nebo bloků je silný a flexibilní nástroj v rukou zkušeného uživatele se zkušenostmi s PHP, ale také je to značné bezpečnostní riziko v rukou zlomyslného uživatele. Dokonce i malá chyba při psaní kódu PHP může nešťastnou náhodou zničit Váš web.

en: If you are unfamiliar with PHP, SQL, or Drupal, avoid using custom PHP code within posts. Experimenting with PHP may corrupt your database, render your site inoperable, or significantly compromise security.
cs: Pokud neznáte PHP, SQL nebo Drupal, nepoužívejte uživatelský kód PHP. Experimentování s PHP může zničit databázi, celý web, nebo může být velkým bezpečnostním rizikem.

en: Notes:
cs: Poznámky:

en: Remember to double-check each line for syntax and logic errors <strong>before</strong> saving.
cs: Nezapomeňte zkontrolovat dvakrát syntaxi každého řádku kódu. Ujistěte se, že kód neobsahuje žádné chyby <strong>před</strong> jeho uložením.

en: Statements must be correctly terminated with semicolons.
cs: Výrazy musí být správně zakončeny středníkem (;).

en: Global variables used within your PHP code retain their values after your script executes.
cs: Hodnoty globálních proměnných použitých v PHP kódu zůstanou po jeho vykonání na aktuálních hodnotách.

en: <code>register_globals</code> is <strong>turned off</strong>. If you need to use forms, understand and use the functions in <a href="@formapi">the Drupal Form API</a>.
cs: <code>register_globals</code> je <strong>vypnuto</strong>. Pokud je třeba použít formuláře, použijte funkce <a href="@formapi">API formulářů Drupalu</a>.

en: Use a <code>print</code> or <code>return</code> statement in your code to output content.
cs: Pro výstup obsahu použijte v kódu příkazy <code>print</code> nebo <code>return</code>.

en: Develop and test your PHP code using a separate test script and sample database before deploying on a production site.
cs: Před nasazením do ostrého provozu je vhodné vyvíjet a testovat PHP kód pomocí odděleného testovacího skriptu a zkušební databáze.

en: Consider including your custom PHP code within a site-specific module or <code>template.php</code> file rather than embedding it directly into a post or block.
cs: Zvažte použití uživatelského PHP kódu v rámci speciálního modulu pro váš web nebo v souboru <code>template.php</code>, spíše než vkládání tohoto kódu přímo do příspěvku či bloku.

en: Be aware that the ability to embed PHP code within content is provided by the PHP Filter module. If this module is disabled or deleted, then blocks and posts with embedded PHP may display, rather than execute, the PHP code.
cs: Pozor: možnost přidávat PHP kód závisí na modulu PHP filtr. Je-li tento modul vypnut nebo smazán, může se stát, že bloky a příspěvky s vloženým PHP místo vykonání provedou zobrazení PHP kódu.

en: A basic example: <em>Creating a "Welcome" block that greets visitors with a simple message.</em>
cs: Jednoduchý příklad: <em>Vytvoření bloku „Vítejte“ pro přivítání návštěvníků krátkou zprávou.</em>

en: <p>Add a custom block to your site, named "Welcome". With its input format set to "PHP code" (or another format supporting PHP input), add the following in the Block body:</p>
    <pre>
    print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    </pre>
cs: <p>Přidejte na web uživatelský blok pojmenovaný „Vítejte“. Nastavte formát textu na „PHP kód“ (či jiný formát podporující vkládání PHP) a přidejte následující text do těla Bloku:</p>
    <pre>
    print t('Vítejte, návštěvníci! Děkujeme za návštěvu.');
    </pre>

en: <p>To display the name of a registered user, use this instead:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Welcome @name! Thank you for visiting.', array('@name' => $user->name));
    }
    else {
      print t('Welcome visitor! Thank you for visiting.');
    }
    </pre>
cs: <p>Po zobrazení jména registrovaného uživatele použijte tento kód:</p>
    <pre>
    global $user;
    if ($user->uid) {
      print t('Vítáme uživatele jménem @name! Děkujeme za návštěvu.', array('@name' => $user->name));
    }
    else {
      print t('Vítejte, návštěvníci! Děkujeme za návštěvu.');
    }
    </pre>

en: PHP evaluator
cs: PHP překladač

en: Executes a piece of PHP code. The usage of this filter should be restricted to administrators only!
cs: Vykoná PHP kód. Použití tohoto filtru by mělo být vyhrazeno pouze administrátorům!

en: A !php-code input format has been created.
cs: Byl vytvořen formát textu !php-code.

en: The PHP module has been disabled. Please note that any existing content that was using the PHP filter will now be visible in plain text. This might pose a security risk by exposing sensitive information, if any, used in the PHP code.
cs: Modul PHP byl zakázán. Prosím mějte na paměti, že jakýkoliv existující obsah, který byl vytvořen pomocí PHP filtru, bude nyní viditelný v čistém textu. To může představovat bezpečnostní riziko kvůli zveřejnění citlivých informaci (pokud takové jsou) v PHP zdrojovém kódu.

en: Allows embedded PHP code/snippets to be evaluated.
cs: Umožní vykonat vložený PHP kód/snippety.

en: The ping module is useful for notifying interested sites that your site has changed. It automatically sends notifications, or "pings", to the <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> service about new or updated content. In turn, <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a> notifies other popular services, including weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com, and Moreover.
cs: Modul ping je užitečný pro upozornění ostatních webů na to, že se na tomto webu něco změnilo. Automaticky posílá upozornění o novém nebo aktualizovaném obsahu (tzv. „pingy“) službě <a href="@external-http-pingomatic-com">pingomatic</a>. <a href="@external-http-pingomatic-com">Pingomatic</a> pak obdobně upozorní další známé služby, např. weblogs.com, Technorati, blo.gs, BlogRolling, Feedster.com a Moreover.

en: The ping module requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
cs: Modul ping vyžaduje správně nastavený <a href="@cron">cron</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@ping">Ping module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@ping">modul Ping</a>.

en: Failed to notify pingomatic.com (site).
cs: Selhalo upozornění pro pingomatic.com (web).

en: Alerts other sites when your site has been updated.
cs: Upozorní jiné weby na aktualizaci tohoto webu.

en: Total votes: @votes
cs: Celkem hlasů: @votes

en: The poll module can be used to create simple polls for site users. A poll is a simple, multiple choice questionnaire which displays the cumulative results of the answers to the poll. Having polls on the site is a good way to receive feedback from community members.
cs: Modul anket lze využít pro vytváření jednoduchých anket pro uživatele webu. Anketa je jednoduchý formulář s možností výběru odpovědí, jenž zobrazuje souhrnné výsledky odpovědí na anketu. Ankety na webu usnadňují získávání zpětné vazby od uživatelské komunity.

en: When creating a poll, enter the question being posed, as well as the potential choices (and beginning vote counts for each choice). The status and duration (length of time the poll remains active for new votes) can also be specified. Use the <a href="@poll">poll</a> menu item to view all current polls. To vote in or view the results of a specific poll, click on the poll itself.
cs: Při tvorbě ankety zadejte otázku a možné odpovědi na výběr, přičemž lze také nastavit počáteční počty hlasů pro každou možnou odpověď. Může být také nastavena délka trvání ankety (tedy doba po kterou má být anketa přístupná pro nové hlasy). Pro zobrazení aktuálních anket použijte nabídku <a href="@poll">ankety</a>. Zde, pokud chcete hlasovat, klikněte na samotnou anketu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@poll">Poll module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@poll">modul Poll</a>.

en: Most recent poll
cs: Aktuální anketa

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
cs: <em>Anketa</em> je otázka se souborem možných odpovědí. Po vytvoření <em>ankety</em> se automaticky průběžně počítá počet hlasů obdržených pro jednotlivé odpovědi.

en: Poll status
cs: Stav ankety

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
cs: Když je anketa zavřená, uživatelé již nemohou hlasovat.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
cs: Po této době se anketa automaticky uzavře.

en: Votes for choice @n
cs: Hlasů pro odpověď @n

en: Negative values are not allowed.
cs: Záporné hodnoty nejsou dovoleny.

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
cs: Váš hlas nemůže být započítán, protože nebyly vybrány žádné volby.

en: Add another choice
cs: Přidat další možnost

en: Vote count
cs: Počet hlasů

en: create poll content
cs: vytvořit anketu

en: delete own poll content
cs: smazat vlastní anketu

en: delete any poll content
cs: smazat jakoukoliv anketu

en: edit any poll content
cs: upravit jakoukoli anketu

en: edit own poll content
cs: upravit vlastní anketu

en: Polls
cs: Ankety

en: Profile fields have been updated.
cs: Pole profilu byla aktualizována.

en: No fields in this category. If this category remains empty when saved, it will be removed.
cs: V této kategorii není žádné pole. Pokud tato kategorie bude při uložení prázdná, pak bude odstraněna.

en: edit %title
cs: upravit %title

en: add new %type
cs: přidat nový %type

en: The name of the field. The form name is not shown to the user but used internally in the HTML code and URLs.
    Unless you know what you are doing, it is highly recommended that you prefix the form name with <code>profile_</code> to avoid name clashes with other fields. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed. An example name is "profile_favorite_color" or perhaps just "profile_color".
cs: Název pole. Neukáže se uživateli, ale používá se interně v HTML kódu a URL.
    Pro zabránění kolizím se doporučuje přidat před název pole <code>profile_</code>. Nejsou povoleny mezery ani jiné zvláštní znaky, kromě čárky (-) a podtržítka (_). Příklady: „profile_oblibena_barva“ nebo třeba jen „profile_barva“.

en: A list of all options. Put each option on a separate line. Example options are "red", "blue", "green", etc.
cs: Seznam všech možností. Každou možnost vložte na samostatný řádek. Například „červená“, „modrá“, „hnědá“ atd.

en: Hidden profile field, only accessible by administrators, modules and themes.
cs: Skryté pole profilu, přístupné jen administrátorům, modulům a tématům.

en: Private field, content only available to privileged users.
cs: Soukromé pole, obsah vidí jen privilegovaní uživatelé.

en: Public field, content shown on profile page but not used on member list pages.
cs: Veřejné pole, obsah se zobrazí na stránce profilu, ale ne v seznamu členů.

en: Public field, content shown on profile page and on member list pages.
cs: Veřejné pole, obsah se zobrazí v profilu a seznamu členů.

en: The weights define the order in which the form fields are shown. Lighter fields "float up" towards the top of the category.
cs: Váha určuje pořadí, v jakém se pole formuláře zobrazí. Lehčí pole „vyplavou“ v kategorii nahoru.

en: Form will auto-complete while user is typing.
cs: Formulář se bude automaticky dokončovat v průběhu psaní.

en: For security, auto-complete will be disabled if the user does not have access to user profiles.
cs: Pokud nemá uživatel přístup k profilům uživatelů, bude z bezpečnostních důvodů automatické dokončování vypnuto.

en: The specified form name contains one or more illegal characters. Spaces or any other special characters except dash (-) and underscore (_) are not allowed.
cs: Zadaný název formulářového pole obsahuje zakázané znaky. Nejsou povoleny mezery ani jiné zvláštní znaky, kromě čárky (-) a podtržítka (_).

en: The specified form name is reserved for use by Drupal.
cs: Zadaný název formulářového pole je rezervován pro použití Drupalem.

en: The specified category name is reserved for use by Drupal.
cs: Zadaný název kategorie je rezervován pro použití Drupalem.

en: The specified title is already in use.
cs: Zadaný titulek se již používá.

en: The specified name is already in use.
cs: Zadaný název se již používá.

en: A hidden field cannot be required.
cs: Skryté pole nemůže být požadováno.

en: A hidden field cannot be set to visible on the user registration form.
cs: Skryté pole nemůže být nastaveno jako viditelné na registračním formuláři uživatelů.

en: The field has been created.
cs: Pole bylo vytvořeno.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
cs: Opravdu odstranit pole %field?

en: This action cannot be undone. If users have entered values into this field in their profile, these entries will also be deleted. If you want to keep the user-entered data, instead of deleting the field you may wish to <a href="@edit-field">edit this field</a> and change it to a hidden profile field so that it may only be accessed by administrators.
cs: Tuto akci nelze vrátit. Pokud uživatelé vyplnili toto pole v profilu budou smazány i zadané hodnoty. Pokud chcete zachovat data uživatelů, místo smazání můžete pole <a href="@edit-field">upravit</a> a změnit je na skryté pole, aby k němu měli přístup jen administrátoři.

en: The field %field has been deleted.
cs: Pole %field bylo smazáno.

en: Profile field %field added under category %category.
cs: Pole profilu %field přidáno do kategorie %category.

en: Profile field %field deleted.
cs: Pole %field odstraněno.

en: User list
cs: Seznam uživatelů

en: The profile module allows custom fields (such as country, full name, or age) to be defined and displayed in the <em>My Account</em> section. This permits users of a site to share more information about themselves, and can help community-based sites organize users around specific information.
cs: Modul profile umožňuje určit vlastní pole v uživatelském profilu (např. zemi, jméno a příjmení, věk...) a tato pole budou viditelná na stránce <em>Můj účet</em>. Uživatelé tak mohou o sobě sdílet více informací a pomáhat lépe organizovat uživatele komunitních webů.

en: The following types of fields can be added to a user profile:
cs: Do uživatelského profilu lze přidat pole následujících typů:

en: single-line textfield
cs: textové pole, jeden řádek

en: multi-line textfield
cs: textové pole, více řádků

en: checkbox
cs: zaškrtávací pole

en: list selection
cs: výběr možností

en: freeform list
cs: volný výběr

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@profile">Profile module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@profile">modul Profile</a>.

en: This page displays a list of the existing custom profile fields to be displayed on a user's <em>My Account</em> page. To provide structure, similar or related fields may be placed inside a category. To add a new category (or edit an existing one), edit a profile field and provide a new category name. To change the category of a field or the order of fields within a category, grab a drag-and-drop handle under the Title column and drag the field to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
cs: Tato stránka zobrazuje seznam existujících uživatelských polí profilu, která jsou zobrazována na stránce <em>Můj účet</em> jednotlivých uživatelů. Pole mohou být umístěna v různých kategoriích. Novou kategorii lze přidat (nebo změnit stávající kategorii) editováním pole profilu a uvedením nového názvu. Kategorii polí nebo pořadí polí v kategorii lze upravit přetažením ovládacího prvku ve sloupci „Nadpis“ do nového  umístění v seznamu. (Chyťte ovládací prvek kliknutím a držením tlačítka myši během jejího přesunu přes ovládací ikonu.) Nezapomeňte, že změny se neuloží, dokud neuložíte nastavení tlačítkem <em>Uložit nastavení</em> na konci stránky.

en: Author information
cs: Informace o autorovi

en: Link to full user profile
cs: Odkaz na plný profil uživatele

en: Profile fields to display
cs: Zobrazená pole z profilu

en: Select which profile fields you wish to display in the block. Only fields designated as public in the <a href="@profile-admin">profile field configuration</a> are available.
cs: Vyberte, která pole z profilu chcete zobrazit v bloku. K dispozici jsou jen pole označená v <a href="@profile-admin">nastavení</a> jako veřejná.

en: View full user profile
cs: Zobrazit plný profil uživatele

en: About %name
cs: Informace o %name

en: Put each item on a separate line or separate them by commas. No HTML allowed.
cs: Každou položku vložte na samostatný řádek, nebo je oddělte čárkami. HTML není povoleno.

en: The value provided for %field is not a valid URL.
cs: Hodnota pro pole %field není platné URL.

en: Create customizable fields for your users.
cs: Vytvořte vlastní pole v profilu pro Vaše uživatele

en: Profile category autocomplete
cs: Automatické dokončování kategorie profilu

en: Edit field
cs: Upravit pole

en: Delete field
cs: Smazat pole

en: Profile autocomplete
cs: Automatické dokončování pole profilu

en: Supports configurable user profiles.
cs: Poskytuje nastavitelné uživatelské profily.

en:  The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed. This action cannot be undone.
cs:  Vyhledávací index se nemaže, ale systematicky se aktualizuje, aby odpovídal novému nastavení. Vyhledávání bude fungovat, ale nový obsah nebude indexován, dokud se neaktualizuje index existujícího obsahu. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: The index will be rebuilt.
cs: Index bude přegenerován.

en: Indexing status
cs: Stav indexování

en: Indexing throttle
cs: Rychlost indexace

en: Number of items to index per cron run
cs: Počet položek, které se budou indexovat při jednom spuštění cronu.

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce the number of items to prevent timeouts and memory errors while indexing.
cs: Maximální počet položek, které se indexují při jednom běhu <a href="@cron">cronu</a>. Pokud je to nutné k zabránění timeoutům a problémům s pamětí, snižte počet položek.

en: Indexing settings
cs: Nastavení indexování

en: <p><em>Changing the settings below will cause the site index to be rebuilt. The search index is not cleared but systematically updated to reflect the new settings. Searching will continue to work but new content won't be indexed until all existing content has been re-indexed.</em></p><p><em>The default settings should be appropriate for the majority of sites.</em></p>
cs: <p><em>Změna nastavení níže způsobí aktualizaci indexu. Vyhledávací index není vymazán, ale systematicky aktualizován tak, aby zohlednil nové nastavení. Vyhledávání bude stále funkční, ale nový obsah nebude indexován dokud nedojde k přeindexování existujícího obsahu.</em></p><p><em>Výchozí  nastavení by mělo být vhodné pro naprostou většinu stránek.</em></p>

en: Minimum word length to index
cs: Minimální délka slova k indexaci

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
cs: Počet znaků, které musí mít slovo, aby bylo indexováno. Nižší číslo znamená lepší výsledky hledání, ale větší databázi. Každý vyhledávací dotaz musí obsahovat alespoň jedno slovo této délky (nebo delší).

en: Simple CJK handling
cs: Zpracování Simple CJK

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages.
cs: Určuje, zda se má použít zjednodušený tokenizer čínštiny/japonštiny/korejštiny založený na překrývajících se sekvencích. Vypněte, pokud chcete použít externí preprocessor. Neovlivňuje jiné jazyky.

en: The search module adds the ability to search for content by keywords. Search is often the only practical way to find content on a large site, and is useful for finding both users and posts.
cs: Modul search umožňuje hledání obsahu podle klíčových slov. Hledání je často jediná možná cesta k nalezení obsahu v rozsáhlém systému. Umožňuje jak hledání obsahu, tak uživatelů.

en: To provide keyword searching, the search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the <a href="@searchsettings">search settings page</a>; for example, the <em>Number of items to index per cron run</em> sets the maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce this number to prevent timeouts and memory errors when indexing.
cs: Kvůli vyhledávání klíčových slov udržuje vyhledávací systém index slov nalezených v obsahu stránek. Pro sestavení a údržbu tohoto indexu je třeba správně nastavit <a href="@cron">úlohu cronu</a>. Indexování může být nastaveno na <a href="@searchsettings">stránce nastavení vyhledávání</a>. Například <em>počet položek, které se budou indexovat za jeden běh cronu</em> nastavuje maximální počet položek indexovaných v průběhu každé <a href="@cron">úlohy cronu</a>. V případě nutnosti snižte tuto hodnotu a předejdete přerušení a chybám z nedostatku paměti v průběhu indexování.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@search">Search module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@search">modul Search</a>.

en: The search engine maintains an index of words found in your site's content. To build and maintain this index, a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required. Indexing behavior can be adjusted using the settings below.
cs: Vyhledávací modul udržuje index slov, které se vyskytují v obsahu tohoto webu. Pro správnou funkci indexu je nutné mít správně nastavený <a href="@cron">cron</a>. Chování indexu lze upravit pomocí níže uvedeného nastavení.

en: Search form
cs: Vyhledávání

en: search content
cs: hledat obsah

en: use advanced search
cs: použít pokročilé vyhledávání

en: administer search
cs: administrace vyhledávání

en: Configure relevance settings for search and other indexing options
cs: Nastavit relevanci vyhledávání a další parametry indexování webu

en: Top search phrases
cs: Nejhledanější fráze

en: View most popular search phrases.
cs: Zobrazit nejhledanější fráze na tomto webu.

en: Enables site-wide keyword searching.
cs: Povoluje vyhledávání obsahu dle klíčových slov.

en: Total page generation time
cs: Celková doba generování stránky

en: Top pages in the past %interval
cs: Nejnavštěvovanější stránky za poslední %interval

en: unban
cs: povolit přístup

en: ban
cs: zakázat přístup

en: Top visitors in the past %interval
cs: Nejčastější návštěvníci za poslední %interval

en: Top referrers in the past %interval
cs: Nejvíce odkazující stránky za poslední %interval

en: Log each page access. Required for referrer statistics.
cs: Zaznamenávat všechny přístupy na stránky. Je potřebné pro statistiky odkazujících stránek.

en: Older access log entries (including referrer statistics) will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
cs: Starší záznamy v logu (včetně statistik odkazujících stránek) budou automaticky odstraněny. (Vyžaduje správně nakonfigurovaný <a href="@cron">cron</a>.)

en: Content viewing counter settings
cs: Nastavení počítadla zobrazení obsahu

en: Count content views
cs: Počítadlo zobrazení obsahu

en: Increment a counter each time content is viewed.
cs: Při každém zobrazení obsahu zvednout počítadlo.

en: The statistics module keeps track of numerous site usage statistics, including the number of times, and from where, each of your posts is viewed. These statistics are useful in determining how users are interacting with each other and with your site, and are required for the display of some Drupal blocks.
cs: Modul statistics sleduje různé statistiky použití webu. Počítá kolikrát a odkud byly zobrazeny jednotlivé příspěvky. Tento modul můžete použít ke  zjištění mnoha užitečných informací o chování uživatelů na tomto webu.

en: The statistics module provides:
cs: Statistický modul poskytuje:

en: a counter for each post on your site that increments each time the post is viewed. (Enable <em>Count content views</em> on the <a href="@accesslog">access log settings page</a>, and determine if the post access counters should be visible to any user roles on the <a href="@permissions">permissions page</a>.)
cs: počítadlo každého příspěvku na webu, které se zvýší pokaždé, když je příspěvek zobrazen. (<em>Počítadlo zobrazení obsahu</m> se zapíná na stránce<a href="@accesslog">Nastavení logu přístupů</a> a na stránce <a href="@permissions">oprávnění</a> se určuje, kterým rolím bude počítadlo zobrazeno.)

en: a <a href="@recent-hits">recent hits</a> log that displays information about the latest activity on your site, including the URL and title of the page accessed, the user name (if available) and IP address of the accessing party.
cs: log <a href="@recent-hits">nedávných zobrazení</a>, který zobrazuje informace o posledních aktivitách na webu, včetně URL a názvu stránky, na kterou bylo přistoupeno, jméno uživatele (je-li k dispozici) a IP adresu přistupující strany.

en: a <a href="@top-referrers">top referrers</a> log that displays the referring parties for your site visits (where your visitors came from).
cs: Log <a href="@top-referrers">nejvíce odkazujících</a> stránek, který ukazuje, odkud k Vám návštěvníci přišli.

en: a <a href="@top-pages">top pages</a> log that displays site content in descending order by number of views.
cs: log <a href="@top-pages">nejlepších stránek</a>, který zobrazuje obsahy webu v sestupném pořadí podle počtu zhlédnutí.

en: a <a href="@top-visitors">top visitors</a> log that displays the most active users on your site.
cs: log <a href="@top-visitors">nejčastějších návštěvníků</a>, který zobrazuje nejaktivnější uživatele na webu.

en: a <em>Popular content</em> block that displays the day's most viewed content, the all-time most viewed content, and the last content viewed. (Enable the <em>Popular content</em> block on the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.)
cs: blok <em>Oblíbený obsah</em>, který zobrazuje obsah s největším počtem zhlédnutí za den, za celou dobu a naposledy zhlédnutý. (Zapíná se na stránce <a href="@blocks">nastavení bloků</a>.)

en: Configuring the statistics module
cs: Nastavení statistického modulu.

en: When the <em>Enable access log</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> is enabled, data about every page accessed (including the remote host's IP address, referrer, node accessed, and user name) is stored in the access log. The access log must be enabled for the <a href="@recent-hits">recent hits</a>, <a href="@top-referrers">top referrers</a>, <a href="@top-pages">top pages</a>, and <a href="@top-visitors">top visitors</a> log pages to function. Enabling the access log adds one additional database call per page displayed by Drupal.
cs: Pokud je zapnuto nastavení <em>Povolit log přístupů</em> na stránce nastavení <a href="@accesslog">logu přístupů</a>, ukládají se data o každé zobrazené stránce (což zahrnuje IP adresu uživatele, odkazující stránku, navštívený uzel a uživatelské jméno). Log přístupů musí být povolen, aby byly funkční stránky <a href="@recent-hits">nedávných zobrazení</a>, <a href="@top-refferers">nejvíce odkazujících stránek</a> a <a href="@top-pages">nejčastějších stránek</a>. Povolení logu přístupů vyžaduje jeden přístup do databáze navíc pro každou zobrazenou stránku.

en: The <em>Discard access logs older than</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> specifies the length of time entries are retained in the access log before they are deleted. Automatic access log entry deletion requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
cs: Volba <em>Zahodit logy starší než</em> na stránce <a href="@accesslog">nastavení logu přístupů</a> určuje dobu, jak dlouho zůstanou zápisy v přístupovém logu, než budou vymazány. Automatické mazání záznamů v logu přístupů vyžaduje správně nastavený <a href="@cron">cron</a>.

en: The <em>Count content views</em> setting on the <a href="@accesslog">access log settings page</a> enables a counter for each post on your site that increments each time the post is viewed. This option must be enabled to provide post-specific access counts. Enabling this option adds one additional database call per each post displayed by Drupal.
cs: Nastavení <em>Počítadla zobrazení obsahu</em> na stránce <a href="@accesslog">Nastavení logu přístupů</a> zapíná počítadlo každého zobrazení jednotlivých příspěvků na tomto webu. Tato volba musí být zapnuta pro počítání přístupu k jednotlivým příspěvkům. Použitím této volby dojde k přidání jednoho databázového dotazu na každý příspěvek zobrazovaný Drupalem.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@statistics">Statistics module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@statistics">modul Statistics</a>.

en: Settings for the statistical information that Drupal will keep about the site. See <a href="@statistics">site statistics</a> for the actual information.
cs: Nastavení statistických informací, které bude Drupal sledovat. Aktuální informace najdete v části <a href="@statistics">statistika</a>.

en: This page displays the site's most recent hits.
cs: Tato stránka zobrazuje poslední přístupy.

en: This page displays all external referrers, or external references to your website.
cs: Tato stránka ukazuje všechny externí odkazující stránky.

en: When you ban a visitor, you prevent the visitor's IP address from accessing your site. Unlike blocking a user, banning a visitor works even for anonymous users. This is most commonly used to block resource-intensive bots or web crawlers.
cs: Když zakazujete návštěvníka, zabraňujete návštěvníkově IP adrese v přístupu na web. Na rozdíl od zablokování uživatele, zakázání návštěvníka funguje i na anonymní uživatele. Toto je nejběžněji používáno na zablokování na zdroje náročných robotů nebo web crawlerů.

en: Popular content
cs: Oblíbený obsah

en: How many content items to display in "all time" list.
cs: Kolik položek se má zobrazovat v seznamu „za celé období“.

en: How many content items to display in "recently viewed" list.
cs: Kolik položek se má zobrazovat v seznamu „nedávno zobrazeno“.

en: Today's:
cs: Dnes:

en: All time:
cs: Za celé období:

en: Last viewed:
cs: Naposledy zobrazeno:

en: View pages that have recently been visited.
cs: Zobrazit stránky, které byly v poslední době zobrazeny.

en: View pages that have been hit frequently.
cs: Zobrazit stránky, které byly v poslední době nejnavštěvovanější.

en: Top visitors
cs: Nejčastější návštěvníci

en: View visitors that hit many pages.
cs: Zobrazit návštěvníky, kteří v poslední době navštívili nejvíce stránek.

en: Top referrers
cs: Nejvíce odkazující stránky

en: View top referrers.
cs: Zobrazit stránky, ze kterých návštěvníci na tento web nejvíce chodí.

en: View access log.
cs: Zobrazit log přístupů.

en: Control details about what and how your site logs.
cs: Upravit detaily o tom, jak tento web zaznamenává přístupy.

en: Track page visits
cs: Sledovat návštěvy stránek

en: Logs access statistics for your site.
cs: Loguje statistiky přístupů.

en: The syslog module enables Drupal to send messages to the operating system's logging facility.
cs: Modul syslog umožňuje Drupalu posílat zprávy přímo do logovacího programu operačního systému.

en: Syslog is an operating system administrative logging tool, and provides valuable information for use in system management and security auditing. Most suited to medium and large sites, syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity. On UNIX/Linux systems, the file /etc/syslog.conf defines this routing configuration; on Microsoft Windows, all messages are sent to the Event Log. For more information on syslog facilities, severity levels, and how to set up a syslog.conf file, see <a href="@syslog_conf">UNIX/Linux syslog.conf</a> and PHP's <a href="@php_openlog">openlog</a> and <a href="@php_syslog">syslog</a> functions.
cs: Syslog je logovací nástroj operačního systému. Poskytuje užitečné informace pro správu systému a při bezpečnostní kontrole. Je vhodný pro střední a velké stránky. Syslog také umožňuje filtrování a směrování zpráv podle typu a závažnosti. Na systémech používajících UNIX/Linux se nastavuje v souboru /etc/syslog.conf. Na systémech s Microsoft Windows jsou všechny zprávy posílány do Event Logu. Více informací o syslogu, stupních závažnosti a popis nastavení v souboru syslog.conf lze nalézt v manuálu <a href="@syslog_conf">UNIX/Linux syslog.conf</a>, <a href="@php_openlog">openlog</a> pro PHP a <a href="@php_syslog">funkce syslog</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@syslog">Syslog module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@syslog">modul Syslog</a>.

en: Send events to this syslog facility
cs: Posílat události do tohoto syslog systému.

en: Select the syslog facility code under which Drupal's messages should be sent. On UNIX/Linux systems, Drupal can flag its messages with the code LOG_LOCAL0 through LOG_LOCAL7; for Microsoft Windows, all messages are flagged with the code LOG_USER. Depending on the system configuration, syslog and other logging tools use this code to identify or filter Drupal messages from within the entire system log. For more information on syslog, see <a href="@syslog_help">Syslog help</a>.
cs: Vybrat kód syslog systému, ve kterém bude Drupal posílat zprávy. Na systémech UNIX/Linux může Drupal označit zprávy kódem od LOG_LOCAL0 do LOG_LOCAL7. V systémech Microsoft Windows jsou všechny zprávy označeny kódem LOG_USER. V závislosti na konfiguraci systému používá tento kód syslog a ostatní logovací systémy pro identifikaci nebo filtrování zpráv Drupalu od zpráv zbytku systému. Více informací o syslogu lze nalézt na stránce <a href="@syslog_help">nápověda pro Syslog</a>.

en: LOG_USER - User level messages. Use this for Windows.
cs: LOG_USER - Stupeň uživatelských zpráv. Tento stupeň použijte pro systémy Windows.

en: Settings for syslog logging. Syslog is an operating system administrative logging tool used in systems management and security auditing. Most suited to medium and large sites, syslog provides filtering tools that allow messages to be routed by type and severity.
cs: Nastavení logování pro syslog. Syslog je nástroj operačního systému používaný při správě systému a bezpečnostním kontrolám. Je vhodný pro střední a velké webové stránky. Syslog také umožňuje filtrování a směrování zpráv podle typu a závažnosti.

en: Logs and records system events to syslog.
cs: Loguje a zaznamenává systémové události do syslogu.

en: Choose which theme the administration pages should display in. If you choose "System default" the administration pages will use the same theme as the rest of the site.
cs: Téma vzhledu pro zobrazení administračních stránek. Pokud vyberete „Výchozí“, administrační stránky budou používat stejné téma jako zbytek webu.

en: Please note that the <a href="!admin_theme_page">administration theme</a> is still set to the %admin_theme theme; consequently, the theme on this page remains unchanged. All non-administrative sections of the site, however, will show the selected %selected_theme theme by default.
cs: Pamatujte, že <a href="!admin_theme_page">administrační téma vzhledu</a> je stále nastaveno na %admin_theme. Všechny veřejné části webu se budou zobrazovat pomocí tématu %selected_theme.

en: User pictures in posts
cs: Uživatelské obrázky v příspěvcích

en: User pictures in comments
cs: Uživatelské obrázky v komentářích

en: Shortcut icon
cs: Ikona webu

en: Display post information on
cs: Zobrazovat informace o příspěvku

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
cs: Povoluje nebo zakazuje zobrazení textu <em>poslal Uživatel dne</em> u určených druhů příspěvků.

en: Logo image settings
cs: Nastavení obrázku loga

en: If toggled on, the following logo will be displayed.
cs: Pokud je zapnut, zobrazuje se logo.

en: Use the default logo
cs: Použít výchozí logo

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
cs: Zaškrtněte, pokud má téma vzhledu použít logo dodané přímo s ním.

en: The path to the file you would like to use as your logo file instead of the default logo.
cs: Cesta k souboru, který chcete použít jako logo místo výchozího loga.

en: Upload logo image
cs: Nahrát obrázek loga

en: Shortcut icon settings
cs: Nastavení favicon ikony

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
cs: Ikona „favicon“, která se zobrazuje v poli Adresa většiny prohlížečů.

en: Use the default shortcut icon.
cs: Použít výchozí ikonu.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
cs: Zaškrtněte, pokud chcete použít výchozí ikonu tématu vzhledu.

en: The path to the image file you would like to use as your custom shortcut icon.
cs: Cesta k obrázku, který chcete použít jako ikonu.

en: Upload icon image
cs: Nahrát obrázek ikony

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your shortcut icon.
cs: Pokud nemáte přímý přístup na server, použijte toto pole k nahrání ikony webu na server.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
cs: @module (<span class="admin-missing">chybí</span>)

en: The following modules will be completely uninstalled from your site, and <em>all data from these modules will be lost</em>!
cs: Následující moduly budou kompletně odinstalovány z tohoto webu a <em>všechna data těchto modulů budou ztracena</em>!

en: Confirm uninstall
cs: Potvrdit odinstalaci

en: Would you like to continue with uninstalling the above?
cs: Pokračovat s odinstalací výše uvedených?

en: No modules selected.
cs: Nejsou vybrány žádné moduly.

en: The selected modules have been uninstalled.
cs: Vybrané moduly byly odinstalovány.

en: The name of this website.
cs: Název tohoto webu

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
cs: Motto, hlavní cíl nebo heslo (často se zobrazuje vedle nadpisu webu).

en: Your site's mission or focus statement (often prominently displayed on the front page).
cs: Určení či zaměření webu (může se zobrazit na titulní straně).

en: The path '@path' is either invalid or you do not have access to it.
cs: Cesta '@path' je neplatná nebo k ní nemáte přístup.

en: Default 403 (access denied) page
cs: Standardní stránka 403 (přístup zamítnut)

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. If unsure, specify nothing.
cs: Tato stránka se zobrazí, pokud aktuální uživatel nemá přístup k vyžádanému dokumentu. Pokud si nejste jist/a, nezadávejte nic.

en: Default 404 (not found) page
cs: Standardní stránka 404 (stránka nenalezena)

en: Write errors to the log
cs: Zapsat chyby do logu

en: Write errors to the log and to the screen
cs: Zapsat chyby do logu a na obrazovku

en: Specify where Drupal, PHP and SQL errors are logged. While it is recommended that a site running in a production environment write errors to the log only, in a development or testing environment it may be helpful to write errors both to the log and to the screen.
cs: Určit kam mají být zapisovány chyby Drupalu, SQL a PHP. V produkčním prostředí se doporučuje zápis pouze do logů, ve vývojovém prostředí bývá výhodné je také zobrazit na stránce.

en: The normal cache mode is suitable for most sites and does not cause any side effects. The aggressive cache mode causes Drupal to skip the loading (boot) and unloading (exit) of enabled modules when serving a cached page. This results in an additional performance boost but can cause unwanted side effects.
cs: Normální mód cache je vhodný pro většinu webů a nezpůsobuje žádné problémy. Agresivní cache způsobí, že Drupal přeskočí nahrávání kódu povolených modulů při zobrazování stránek z cache. Tím se dále zvyšuje výkon, může to však vést k nečekaným problémům.

en: <strong class="error">The following enabled modules are incompatible with aggressive mode caching and will not function properly: %modules</strong>
cs: <strong class="error">Následující povolené moduly nejsou kompatibilní s agresivním cache módem a nebudou správně fungovat: %modules</strong>

en: <strong class="ok">Currently, all enabled modules are compatible with the aggressive caching policy.</strong> Please note, if you use aggressive caching and enable new modules, you will need to check this page again to ensure compatibility.
cs: <strong class="ok">Všechny nyní povolené moduly jsou kompatibilní s agresivní cache.</strong> Pamatujte, že pokud povolíte další moduly, je potřeba zkontrolovat tuto stránku a ujistit se, že nové moduly jsou s agresivní cache kompatibilní.

en: Page cache
cs: Cache stránek

en: Enabling the page cache will offer a significant performance boost. Drupal can store and send compressed cached pages requested by <em>anonymous</em> users. By caching a web page, Drupal does not have to construct the page each time it is viewed.
cs: Zapnutí cache (mezipaměti) stránek poskytuje značné zlepšení výkonu. Drupal může uložit a posílat komprimované cacheované stránky vyžádané <em>anonymními</em> uživateli. Díky cacheování Drupal nemusí při každém zobrazení stránku skládat znovu.

en: Caching mode
cs: Mód cache

en: Normal (recommended for production sites, no side effects)
cs: Normální (doporučeno pro weby v ostrém provozu, bez možných problémů)

en: Aggressive (experts only, possible side effects)
cs: Agresivní (pouze pro pokročilé uživatele, možné problémy)

en: On high-traffic sites, it may be necessary to enforce a minimum cache lifetime. The minimum cache lifetime is the minimum amount of time that will elapse before the cache is emptied and recreated, and is applied to both page and block caches. A larger minimum cache lifetime offers better performance, but users will not see new content for a longer period of time.
cs: Na web s velkým provozem je potřeba vynutit minimální životnost cache. Ta představuje minimální čas, který uplyne před vyprázdněním cache, přičemž se použije na cache stránek a bloků. Větší minimální životnost poskytuje lepší výkon, ale uživatelé déle nevidí nový obsah.

en: Page compression
cs: Komprimace stránek

en: By default, Drupal compresses the pages it caches in order to save bandwidth and improve download times. This option should be disabled when using a webserver that performs compression.
cs: Ve výchozím nastavení Drupal komprimuje cacheované stránky, aby se snížil přenos dat a průměrný čas nahrání stránky. Tato volba by měla být vypnuta na webových serverech, které již kompresi provádějí samy o sobě.

en: Enabling the block cache can offer a performance increase for all users by preventing blocks from being reconstructed on each page load. If the page cache is also enabled, performance increases from enabling the block cache will mainly benefit authenticated users.
cs: Zapnutí cache bloků může vylepšit výkon pro všechny uživatele zakázáním generování bloku při každém načtení stránky. Pokud je také zapnuta cache stránek, nárůst výkonu nejvíce pocítí přihlášení uživatelé.

en: Enabled (recommended)
cs: Zapnuto (doporučeno)

en: Note that block caching is inactive when modules defining content access restrictions are enabled.
cs: Pozor, cache bloků není aktivní, pokud jsou zapnuty moduly definující omezení přístupu ke stránkám.

en: Bandwidth optimizations
cs: Optimalizace přenosu dat

en: <p>Drupal can automatically optimize external resources like CSS and JavaScript, which can reduce both the size and number of requests made to your website. CSS files can be aggregated and compressed into a single file, while JavaScript files are aggregated (but not compressed). These optional optimizations may reduce server load, bandwidth requirements, and page loading times.</p><p>These options are disabled if you have not set up your files directory, or if your download method is set to private.</p>
cs: <p>Drupal může automaticky optimalizovat externí zdroje, např. CSS a JavaScript, což zmenší počet a velikost požadavků na web. Soubory CSS mohou být spojeny do jednoho souboru a zkomprimovány, JavaScripty jsou spojovány (nejsou však komprimovány). Tyto optimalizace mohou snížit zátěž serveru, přenos dat a průměrný čas nahrání stránky.</p><p>Tyto volby jsou zakázány, pokud nebyl nastaven adresář files, nebo pokud je metoda stahování nastavena jako neveřejná.</p>

en: Optimize CSS files
cs: Optimalizovat soubory CSS

en: This option can interfere with theme development and should only be enabled in a production environment.
cs: Tato volba může omezovat vývojáře témat vzhledu, a měla by být povolena pouze v produkčním prostředí.

en: This option can interfere with module development and should only be enabled in a production environment.
cs: Tato volba může omezovat vývojáře modulů, a měla by být povolena pouze v produkčním prostředí.

en: Clear cached data
cs: Vyčistit cache

en: Caching data improves performance, but may cause problems while troubleshooting new modules, themes, or translations, if outdated information has been cached. To refresh all cached data on your site, click the button below. <em>Warning: high-traffic sites will experience performance slowdowns while cached data is rebuilt.</em>
cs: Cacheovaní dat zlepšuje výkon, ale může způsobit problémy při testování nových modulů, témat nebo překladů, jestliže jsou v cache zastaralé informace. Pro obnovu všech dat v cache tohoto webu klikněte na tlačítko níže. <em>Upozornění: stránky s vysokou návštěvností mohou zaznamenat snížení výkonu v průběhu aktualizace cache.</em>

en: Caches cleared.
cs: Vyrovnávací paměť vyčištěna.

en: A file system path where the files will be stored. This directory must exist and be writable by Drupal. If the download method is set to public, this directory must be relative to the Drupal installation directory and be accessible over the web. If the download method is set to private, this directory should not be accessible over the web. Changing this location will modify all download paths and may cause unexpected problems on an existing site.
cs: Cesta v souborovém systému, kam budou ukládány soubory. Tento adresář musí existovat a Drupal do něj musí mít právo zápisu. Pokud je metoda stahování nastavena na veřejnou, musí být tento adresář relativní k instalačnímu adresáři Drupalu a přístupný z webu. Pokud je metoda stahování neveřejná, neměl by být adresář přístupný z webu. Změna cesty po chvíli používání může na existujícím webu způsobit nečekané potíže.

en: A file system path where uploaded files will be stored during previews.
cs: Cesta v systému souboru, kam budou uloženy nahrané soubory během náhledů.

en: Public - files are available using HTTP directly.
cs: Veřejně - soubory jsou k dispozici pomocí HTTP protokolu.

en: Private - files are transferred by Drupal.
cs: Neveřejně - soubory přenáší Drupal.

en: Choose the <em>Public download</em> method unless you wish to enforce fine-grained access controls over file downloads. Changing the download method will modify all download paths and may cause unexpected problems on an existing site.
cs: Pokud chcete kontrolovat přístup ke stahovaným souborům, musíte nastavit tuto volbu na <em>neveřejné</em>. Nastavení můžete kdykoliv změnit, dojde však ke změně všech URL pro stahování, což může způsobit nečekané problémy.

en: Select an image processing toolkit
cs: Vyberte toolkit pro práci s obrázky

en: Number of items in each feed
cs: Počet položek v každém zdroji

en: Default number of items to include in each feed.
cs: Výchozí počet položek obsažených v každém zdroji.

en: Feed content
cs: Obsah zdroje

en: Titles plus teaser
cs: Titulek + upoutávka

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
cs: Globální nastavení výchozího zobrazení položek každého zdroje.

en: User-configurable time zones
cs: Uživatelsky definovatelné časové zóny

en: When enabled, users can set their own time zone and dates will be displayed accordingly.
cs: Povolením této možnosti dostanou uživatelé možnost nastavit si vlastní časovou zónu.

en: The first day of the week for calendar views.
cs: Počáteční den v týdnu pro zobrazení kalendáře.

en: Formatting
cs: Formátování

en: Short date format
cs: Krátký formát data

en: The short format of date display.
cs: Krátký formát zobrazování data.

en: Custom short date format
cs: Vlastní krátký formát data

en: A user-defined short date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
cs: Uživatelsky definovaný formát krátkého data. Podívejte se do <a href="@url">manuálu k PHP</a> pro dostupné proměnné. Právě teď je formát nastaven tak, že výstup vypadá následovně: <span>%date</span>.

en: Medium date format
cs: Střední formát data

en: The medium sized date display.
cs: Středně dlouhý formát zobrazování data.

en: Custom medium date format
cs: Vlastní formát středně dlouhého data

en: A user-defined medium date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
cs: Uživatelsky definovaný formát středně dlouhého data. Podívejte se do <a href="@url">manuálu k PHP</a> pro dostupné proměnné. Právě teď je formát nastaven tak, že výstup vypadá následovně: <span>%date</span>.

en: Long date format
cs: Dlouhý formát data

en: Longer date format used for detailed display.
cs: Delší formát data používaný při výpisu podrobností.

en: Custom long date format
cs: Vlastní formát dlouhého data

en: A user-defined long date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
cs: Uživatelsky definovaný formát dlouhého data. Podívejte se do <a href="@url">manuálu k PHP</a> pro dostupné proměnné. Právě teď je formát nastaven tak, že výstup vypadá následovně: <span>%date</span>.

en: Before enabling clean URLs, you must perform a test to determine if your server is properly configured. If you are able to see this page again after clicking the "Run the clean URL test" link, the test has succeeded and the radio buttons above will be available. If instead you are directed to a "Page not found" error, you will need to change the configuration of your server. The <a href="@handbook">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
cs: Před povolením čistých URL je třeba spustit test a zjistit, zda je Váš server správně nastaven. Pokud po kliknutí na tlačítko „Otestovat čistá URL“ opět uvidíte tuto stránku, je vše v pořádku a můžete použít čistá URL. Pokud vás ale test přesměruje na stránku s chybou „Stránka nenalezena“ či „Internal Server Error“, je třeba změnit nastavení serveru. Další informace lze nalézt v <a href="@handbook">příručce na stránce o čistých URL</a>.

en: <a href="@clean_url">Run the clean url test</a>.
cs: <a href="@clean_url">Spustit test čistých URL</a>.

en: Cron ran successfully.
cs: Cron byl úspěšně spuštěn.

en: Cron run failed.
cs: Spuštění cronu selhalo.

en: Command counters
cs: Čítače příkazů

en: The number of <code>SELECT</code>-statements.
cs: Počet <code>SELECT</code> příkazů.

en: The number of <code>INSERT</code>-statements.
cs: Počet <code>INSERT</code> příkazů.

en: The number of <code>UPDATE</code>-statements.
cs: Počet <code>UPDATE</code> příkazů.

en: The number of <code>DELETE</code>-statements.
cs: Počet <code>DELETE</code> příkazů.

en: The number of table locks.
cs: Počet zamknutí tabulek.

en: The number of table unlocks.
cs: Počet odemknutí tabulek.

en: Query performance
cs: Výkon dotazů

en: The number of joins without an index; should be zero.
cs: Počet dotazů s JOIN, které nepoužívají index. Mělo by být nula.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row; should be zero.
cs: Počet spojení tabulek bez klíčů, které kontrolují použití klíče pro každou řádku. Mělo by být nula.

en: The number of sorts done without using an index; should be zero.
cs: Počet dotazů řazení, které nepoužívají index. Mělo by být nula.

en: The number of times a lock could be acquired immediately.
cs: Počet případů, kdy by zámek měl být okamžitě přidělen.

en: The number of times the server had to wait for a lock.
cs: Počet případů, kdy server musel čekat na zámek.

en: Query cache information
cs: Informace o mezipaměti dotazů

en: The MySQL query cache can improve performance of your site by storing the result of queries. Then, if an identical query is received later, the MySQL server retrieves the result from the query cache rather than parsing and executing the statement again.
cs: MySQL query cache (mezipamět dotazů) urychluje Váš web ukládáním výsledků jednotlivých dotazů. Pokud je identický dotaz spuštěn  později, MySQL server načte výsledek z mezipaměti a nemusí tak dotaz spouštět znovu.

en: The number of queries in the query cache.
cs: Počet dotazů v mezipaměti dotazů.

en: The number of times MySQL found previous results in the cache.
cs: Kolikrát byl MySQL nalezen předchozí výsledek ve vyrovnávací paměti.

en: The number of times MySQL added a query to the cache (misses).
cs: Kolikrát byl MySQL přidán dotaz do vyrovnávací paměti.

en: The number of times MySQL had to remove queries from the cache because it ran out of memory. Ideally should be zero.
cs: Kolikrát byl MySQL odebrán dotaz z vyrovnávací paměti z důvodu nedostatečné kapacity. V ideálním případě 0.

en: No modules are available to uninstall.
cs: Žádné moduly pro odinstalaci nejsou k dispozici

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
cs: Toto téma vyžaduje PHP ve verzi @php_required a je nekompatibilní s verzí !php_version jazyka PHP.

en: You must enable the @dependencies module to install @module. | You must enable the @dependencies modules to install @module.
cs[0]: Pro instalaci modulu @module je třeba nejprve povolit moduly: @dependencies.
cs[1]: Pro instalaci modulu @module je třeba nejprve povolit moduly: @dependencies.
cs[2]: Pro instalaci modulu @module je třeba nejprve povolit moduly @dependencies.

en: The system module is at the foundation of your Drupal website, and provides basic but extensible functionality for use by other modules and themes. Some integral elements of Drupal are contained in and managed by the system module, including caching, enabling or disabling of modules and themes, preparing and displaying the administrative page, and configuring fundamental site settings. A number of key system maintenance operations are also part of the system module.
cs: Modul System je základem webu, a nabízí základní, avšak rozšiřitelné, funkce, které mohou být používány jinými moduly, či tématy. Některé integrální součásti Drupalu jsou obsaženy v modulu Systém, včetně funkcí vylepšení výkonu, povolení či zakázání modulů a témat, zobrazování administrátorských stránek a hlavní nastavení webu. Důležité klíčové funkce jsou také součástí modulu Systém.

en: The system module provides:
cs: Modul System nabízí:

en: support for enabling and disabling <a href="@modules">modules</a>. Drupal comes packaged with a number of core modules; each module provides a discrete set of features and may be enabled depending on the needs of your site. A wide array of additional modules contributed by members of the Drupal community are available for download at the <a href="@drupal-modules">Drupal.org module page</a>.
cs: možnost vypínání a zapínání <a href="@modules">modulů</a>. Drupal je při instalaci vybaven sadou modulů. Každý modul nabízí určitý okruh funkcí  a může být v případě potřeby zapnut nebo vypnut. Další moduly vytvořené komunitou Drupalu lze stáhnout ze stránek <a href="@drupal-modules"> modulů na Drupal.org</a>.

en: support for enabling and disabling <a href="@themes">themes</a>, which determine the design and presentation of your site. Drupal comes packaged with several core themes and additional contributed themes are available at the <a href="@drupal-themes">Drupal.org theme page</a>.
cs: podporu zapínání a vypínání <a href="@themes">témat vzhledu</a>, které jsou rozhodující pro vzhled a zobrazení webu. Drupal po instalaci obsahuje několik témat vzhledu. Další  témata lze stáhnout na stránce <a href="@drupal-themes">témata vzhledu na Drupal.org</a>.

en: a robust <a href="@cache-settings">caching system</a> that allows the efficient re-use of previously-constructed web pages and web page components. Drupal stores the pages requested by anonymous users in a compressed format; depending on your site configuration and the amount of your web traffic tied to anonymous visitors, Drupal's caching system may significantly increase the speed of your site.
cs: robustní <a href="@cache-settings">systém cache</a> umožňuje účinné znovupoužití již sestavených webových stránek a jejich součástí. Drupal ukládá stránky požadované nepřihlášenými uživateli v komprimovaném formátu; systém cache Drupalu může v závislosti na konfiguraci webu a množství provozu vytvářeného nepřihlášenými uživateli značně zvýšit rychlost tohoto webu.

en: a set of routine administrative operations that rely on a correctly-configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> to run automatically. A number of other modules, including the feed aggregator, ping module and search also rely on <a href="@cron">cron maintenance tasks</a>. For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">configuring cron jobs</a>.
cs: sadu obvyklých administračních operací, které pro to, aby běžely automaticky, závisí na správně nastaveném <a href="@cron">cronu</a>. Několik dalších modulů, včetně agregátoru zdrojů, modulu ping a vyhledávání, také závisí na <a href="@cron">cronu</a>.  Více informací najdete v online příručce pro <a href="@handbook">nastavení cronu</a>.

en: basic configuration options for your site, including <a href="@date-settings">date and time settings</a>, <a href="@file-system">file system settings</a>, <a href="@clean-url">clean URL support</a>, <a href="@site-info">site name and other information</a>, and a <a href="@site-maintenance">site maintenance</a> function for taking your site temporarily off-line.
cs: základní nastavení webu včetně nastavení <a href="@date-settings">data a času</a>, <a href="@file-system">systému souborů, <a href="@clean-url">podpory čistých URL</a>, <a href="@site-info">jména webu a dalších informací</a>, a funkce <a href="@site-maintenance">údržba webu</a>, která umožňuje web dočasně dát do režimu offline.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@system">System module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@system">modul System</a>.

en: Welcome to the administration section. Here you may control how your site functions.
cs: Vítejte v administrační části. Zde můžete nastavit všechny možnosti tohoto webu.

en: This page shows you all available administration tasks for each module.
cs: Tato stránka ukazuje dostupné administrační možnosti pro každý modul.

en: Select which themes are available to your users and specify the default theme. To configure site-wide display settings, click the "configure" task above. Alternatively, to override these settings in a specific theme, click the "configure" link for that theme. Note that different themes may have different regions available for displaying content; for consistency in presentation, you may wish to enable only one theme.
cs: Vyberte témata vzhledu, která jsou dostupná pro uživatele a určete výchozí téma vzhledu. Pro nastavení zobrazení pro celý web klikněte nahoře na „nastavení“. Pro změnu nastavení jenom pro určité téma vzhledu klikněte na odkaz „nastavení“ u tohoto tématu.  Pozor, jednotlivá témata mohou pro zobrazení obsahu používat různé oblasti; pro zajištění jednotného zobrazení se doporučuje povolit pouze jedno téma.

en: To change the appearance of your site, a number of <a href="@themes">contributed themes</a> are available.
cs: Pokud chcete změnit vzhled webu, lze si stáhnout ze stránky <a href="@themes">další témata vzhledu</a>.

en: These options control the display settings for the <code>%template</code> theme. When your site is displayed using this theme, these settings will be used. By clicking "Reset to defaults," you can choose to use the <a href="@global">global settings</a> for this theme.
cs: Toto nastavení ovlivňuje zobrazení tématu vzhledu <code>%template</code>. Následující volby se použijí, pokud se web zobrazuje v tomto tématu. Kliknutím na „Zpět k výchozím“ lze pro toto téma zvolit <a href="@global">globální nastavení</a>.

en: These options control the default display settings for your entire site, across all themes. Unless they have been overridden by a specific theme, these settings will be used.
cs: Toto nastavení ovlivňuje zobrazení celého webu, všech témat vzhledu. Použijí se ty volby, které nejsou změněny v určitém tématu vzhledu.

en: Modules are plugins that extend Drupal's core functionality. Enable modules by selecting the <em>Enabled</em> checkboxes below and clicking the <em>Save configuration</em> button. Once a module is enabled, new <a href="@permissions">permissions</a> may be available. To reduce server load, modules with their <em>Throttle</em> checkbox selected are temporarily disabled when your site becomes extremely busy. (Note that the <em>Throttle</em> checkbox is only available if the Throttle module is enabled.)
cs: Moduly rozšiřují základní funkce Drupalu. Zapínají se zaškrtnutím pole <em>Povoleno</em> a stisknutím tlačítka <em>Uložit nastavení</em>. Když je modul povolen, může zpřístupnit nová <a href="@permissions">oprávnění</a>. Pro snížení zátěže serveru lze pomocí pole <em>Urychlení</em> určit, které moduly se dočasně vypnou v okamžiku, kdy je web extrémně zatížený. (Pozor, pole <em>Urychlení</em> je k dispozici pouze tehdy,  je-li zapnutý modul Throttle.)

en: The auto-throttle functionality must be enabled on the <a href="@throttle">throttle configuration page</a> after having enabled the throttle module.
cs: Po zapnutí modulu Throttle (Urychlení) je třeba povolit automatickou regulaci výkonu na stránce <a href="@throttle">nastavení urychlení</a>.

en: It is important that <a href="@update-php">update.php</a> is run every time a module is updated to a newer version.
cs: Je důležité spustit skript <a href="@update-php">update.php</a> pokaždé, když je kterýkoli modul aktualizován na novější verzi.

en: You can find all administration tasks belonging to a particular module on the <a href="@by-module">administration by module page</a>.
cs: Všechny administrační možnosti jednotlivých modulů naleznete na stránce <a href="@by-module">administrace dle modulů</a>.

en: To extend the functionality of your site, a number of <a href="@modules">contributed modules</a> are available.
cs: Funkcionalitu tohoto webu lze rozšířit celou řadou <a href="@modules">doplňkových modulů</a>.

en: The uninstall process removes all data related to a module. To uninstall a module, you must first disable it. Not all modules support this feature.
cs: Odinstalace modulu odstraní všechna data spojená s modulem. Pro odstranění instalace musíte modul nejdříve vypnout. Ne všechny moduly podporují tuto funkci.

en: The <em>Powered by Drupal</em> block is an optional link to the home page of the Drupal project. While there is absolutely no requirement that sites feature this link, it may be used to show support for Drupal.
cs: Blok <em>Běží na Drupalu</em> je dobrovolný odkaz na domovskou stránku projektu Drupal. Ačkoliv vůbec není vyžadováno mít na webu tento odkaz, může být použit jako projev podpory Drupalu.

en: Here you can find a short overview of your site's parameters as well as any problems detected with your installation. It may be useful to copy and paste this information into support requests filed on drupal.org's support forums and project issue queues.
cs: Zde je možné najít přehled parametrů systému stejně jako problémy zjištěné při instalaci. Mohou být užitečné při dotazech na technickou podporu v diskusních fórech na drupal.org a v seznamu problémů v projektech.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
cs: Můžete si vybrat jiné téma vzhledu stránky.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
cs: Vyberte svůj aktuální místní čas. Data a časy na stránce se zobrazí s použitím této časové zóny.

en: Powered by Drupal
cs: Běží na Drupalu

en: Badge color
cs: Barva znaku

en: Badge size
cs: Velikost znaku

en: The message to be displayed to the current user. You may include the following variables: %site_name, %username, %node_url, %node_type, %title, %teaser, %body. Not all variables will be available in all contexts.
cs: Zpráva, která se má zobrazit uživateli. Lze použít následující proměnné: %site_name (název webu), %username (jméno uživatele), %node_url (URL uzlu), %node_type (typ uzlu), %title (nadpis), %teaser (zkrácený text), %body (tělo). Ne všechny proměnné jsou dostupné v každém kontextu.

en: Powered by Drupal, an open source content management system
cs: Běží na Drupalu, open-source redakčním systému

en: Could not delete temporary file "%path" during garbage collection
cs: Během garbage collection se nepodařilo smazat dočasný soubor „%path“.

en: Cannot use %author token in this context.
cs: Není možné použít token %author v tomto kontextu.

en: access site reports
cs: přistupovat na logy webu

en: select different theme
cs: vybrat jiné téma vzhledu

en: administer files
cs: administrace souborů

en: Compact mode
cs: Kompaktní mód

en: By task
cs: Dle úkolu

en: Settings for how your administrative pages should look.
cs: Nastavení vzhledu administračních stránek.

en: Change which theme your site uses or allows users to set.
cs: Změnit používané téma vzhledu.

en: Select the default theme.
cs: Vybrat výchozí téma vzhledu.

en: Enable or disable add-on modules for your site.
cs: Zapnout či vypnout rozšiřující moduly.

en: Change basic site information, such as the site name, slogan, e-mail address, mission, front page and more.
cs: Změnit základní informace o webu, např. název webu, slogan, e-mail, úvodní stránka atd.

en: Control how Drupal deals with errors including 403/404 errors as well as PHP error reporting.
cs: Nastavit stránky „přístup zamítnut“ (403), „stránka nenalezena“ (404) a hlášení PHP chyb.

en: Logging and alerts
cs: Logování a výstrahy

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Drupal's system events to different destination, such as syslog, database, email, ...etc.
cs: Nastavení logovacích modulů. Existuje několik modulů, které dokážou směrovat systémová hlášení Drupalu do různých cílů, např. syslog,
     databáze, e-mail, apod.

en: Tell Drupal where to store uploaded files and how they are accessed.
cs: Nastavení přístupu k uloženým souborům a jejich nahrávání.

en: Image toolkit
cs: Toolkit pro práci s obrázky

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
cs: Vybrat systém pro práci s obrázky, je-li k dispozici více možností.

en: RSS publishing
cs: RSS exporty

en: Configure the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
cs: Nastavit zda zdroje obsahují titulek, náhled či celý text uzlu a počet uzlů v jednom zdroji.

en: Date and time
cs: Datum a čas

en: Settings for how Drupal displays date and time, as well as the system's default timezone.
cs: Nastavit zobrazování data, času a výchozí časové zóny.

en: Date and time lookup
cs: Vyhledávání data a času

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
cs: Přepnout web při provádění údržby do stavu off-line či zpět do stavu online. Během stavu off-line není web přístupný anonymním návštěvníkům.

en: Enable or disable clean URLs for your site.
cs: Zapnout či vypnout čistá URL na tomto webu.

en: Clean URL check
cs: Test čistých URL

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
cs: Zobrazit hlášení stavu webu a případných problémů.

en: -1 (Unlimited)
cs: -1 (Neomezené)

en: Stores details about batches (processes that run in multiple HTTP requests).
cs: Ukládá informace o dávkách (proces, který spouští mnoho HTTP požadavků).

en: Your PHP installation is too old. Drupal requires at least PHP %version.
cs: Vaše PHP instalace je příliš stará. Drupal vyžaduje alespoň PHP %version.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Drupal requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
cs: <em>register_globals</em> je povoleno. Drupal tuto direktivu vyžaduje vypnutou. Tento web nemusí být bezpečný, pokud je <em>register_globals</em> zapnuto. Instrukce pro vypnutí této direktivy lze nalézt v <a href="http://www.drupal.cz/clanky/pro-webmastery/jak-vypnout-register-globals">tomto článku</a>.

en: Enabled ('@value')
cs: Povoleno ('@value')

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
cs: Pro předejití problémů je třeba zvážit zvýšení PHP memory limitu na alespoň %memory_minimum_limit.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
cs: Pro předejití chybám zvažte zvýšení PHP memory limitu alespoň na %memory_minimum_limit.

en: Depending on your configuration, Drupal can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
cs: V závislosti na konfiguraci lze Drupal provozovat s PHP memory limitem %memory_limit. Nicméně limit alespoň %memory_minimum_limit je doporučen, zvláště pokud tento web používá další moduly.

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server (or contact your system administrator or hosting provider for assistance).
cs: Zvyšte memory limit změnou parametru memory_limit v souboru %configuration-file a poté restartujte Váš webový server (nebo kontaktujte  administrátora systému či poskytovatele webhostingu).

en: Contact your system administrator or hosting provider for assistance with increasing your PHP memory limit.
cs: Pro zvýšení PHP memory limitu kontaktujte administrátora systému či poskytovatele webhostingu.

en: See the <a href="@url">Drupal requirements</a> for more information.
cs: Více informací lze nalézt na stránce <a href="@url">požadavků Drupalu</a>.

en: Not protected
cs: Není chráněný

en: The file %file is not protected from modifications and poses a security risk. You must change the file's permissions to be non-writable.
cs: Soubor %file není chráněn proti změnám a proto je bezpečnostním rizikem. Je třeba změnit práva tohoto souboru, aby nebyl zapisovatelný pro všechny.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@cron-handbook">nastavení cronu</a>.

en: Cron has not run. Please visit the <a href="@status">status report</a> for more information.
cs: Služba Cron nebyla dosud spuštěna. Další informace lze nalézt na stránce <a href="@status">hlášení stavu</a>.

en: Cron has not run.
cs: Cron nebyl spuštěn.

en: Cron has not run recently.
cs: Cron nebyl v poslední době spuštěn.

en: Cron maintenance tasks
cs: Údržba webu pomocí cron

en: You can <a href="@cron">run cron manually</a>.
cs: Cron můžete spustit i <a href="@cron">manuálně</a>.

en: The directory %directory is not writable.
cs: Do adresáře %directory nelze zapisovat.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
cs: Je třeba nastavit správný adresář k <a href="@admin-file-system">nastavení systému souborů</a> nebo změnit současné nastavení práv,  která neumožňují zápis.

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually, or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, please see INSTALL.txt or the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
cs: Automatický pokus o vytvoření tohoto adresáře selhal, pravděpodobně z důvodu nedostatku práv. Pro pokračování v instalaci vytvořte tento adresář a změňte jeho práva ručně nebo se ujistěte, že má instalátor práva pro jeho vytvoření. Více informací naleznete v souboru INSTALL.txt nebo v <a href="http://www.drupal.cz/clanky/tipy-triky/problemy-s-pravy-souboru-pri-instalaci">on-line příručce</a>.

en: Writable (<em>public</em> download method)
cs: Zapisovatelný (<em>veřejný</em> přístup)

en: Writable (<em>private</em> download method)
cs: Zapisovatelný (<em>neveřejný</em> přístup)

en: Database updates
cs: Aktualizace databáze

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
cs: Některé moduly obsahují změny v databázovém schématu. Je potřeba bezodkladně spustit <a href="@update">update.php skript</a>.

en: The update.php script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the $update_free_access value in your settings.php back to FALSE.
cs: Skript update.php je přístupný pro všechny bez kontroly autentizace, což je bezpečnostní riziko. Je třeba změnit hodnotu $update_free_access v souboru settings.php zpět na FALSE.

en: Access to update.php
cs: Přistup k update.php

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the update status module from the <a href="@module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information please read the <a href="@update">Update status handbook page</a>.
cs: Upozorňování na nové aktualizace není povoleno. Je <strong>silně doporučeno</strong> povolit modul automatického zjišťování aktualizací na stránce <a href="@module">administrace modulů</a>, aby web byl dobře chráněn a měl nejnovější aktualizace. Více informací naleznete v příručce pro <a href="@update">Upozorňování na nové aktualizace</a>.

en: Handles general site configuration for administrators.
cs: Stará se o základní nastavení webu pro administrátory.

en: The name for this vocabulary, e.g., <em>"Tags"</em>.
cs: Název pro tento slovník, např. <em>„Tagy“</em>.

en: Instructions to present to the user when selecting terms, e.g., <em>"Enter a comma separated list of words"</em>.
cs: Instrukce prezentované uživateli při vybírání termínu, např. <em>Napište čárkou oddělený seznam slov</em>.

en: Select content types to categorize using this vocabulary.
cs: Vybrat typy obsahu, které budou kategorizovány pomocí tohoto slovníku.

en: Terms are created by users when submitting posts by typing a comma separated list.
cs: Termíny jsou vytvářeny uživateli při odeslání příspěvku. Napíšou je do čárkou odděleného seznamu.

en: Allows posts to have more than one term from this vocabulary (always true for tags).
cs: Umožňuje příspěvkům, aby měly více než jeden termín z tohoto slovníku (pokaždé, pokud se jedná o tagy).

en: At least one term in this vocabulary must be selected when submitting a post.
cs: Při odeslání příspěvku musí být vybrán alespoň jeden termín z tohoto slovníku.

en: Vocabularies are displayed in ascending order by weight.
cs: Slovníky jsou zobrazeny vzestupně podle váhy.

en: Reset to alphabetical
cs: Vrátit do abecedního řazení

en: Add term to %vocabulary
cs: Přidat termín do slovníku %vocabulary

en: A description of the term. To be displayed on taxonomy/term pages and RSS feeds.
cs: Popis termínu. Bude zobrazeno na stránkách kategorizace, termínu a v RSS zdroji.

en: Synonyms of this term, one synonym per line.
cs: Synonyma tohoto termínu, každé synonymum na zvláštní řádce.

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
cs: Termíny jsou zobrazeny ve vzestupném pořadí podle váhy.

en: Weight value must be numeric.
cs: Hodnota váhy musí být číslo.

en: Set multiple term parents?
cs: Nastavit vícenásobné předchůdce termínu?

en: Adding multiple parents to a term will cause the %vocabulary vocabulary to look for multiple parents on every term. Because multiple parents are not supported when using the drag and drop outline interface, drag and drop will be disabled if you enable this option. If you choose to have multiple parents, you will only be able to set parents by using the term edit form.
cs: Přidání vícenásobných předchůdců k termínu způsobí, že %vocabulary slovník bude hledat vícenásobné předchůdce pro každý termín. Protože vícenásobní předchůdci nejsou podporováni, pokud používáte rozhraní táhni-a-pusť (drag-and-drop), bude vypnuto, pokud zvolíte tuto možnost. Pokud zvolíte vícenásobné předchůdce, budete mít možnost nastavovat předchůdce pouze přes editační formulář.

en: You may re-enable the drag and drop interface at any time by reducing multiple parents to a single parent for the terms in this vocabulary.
cs: Je možné kdykoliv znovu povolit rozhraní táhni-a-pusť (drag-and-drop) vypnutím vícenásobných předchůdců pro termíny slovníku.

en: Set multiple parents
cs: Nastavit vícenásobné předchůdce

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
cs: Opravdu vrátit slovník %title do abecedního pořadí?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
cs: Vrácení slovníku do abecedního pořadí zruší všechno vlastní seřazení a seřadí položky podle abecedy.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
cs: Vrátit slovník %name do abecedního pořadí.

en: Auto-throttle on anonymous users
cs: Automatické urychlení podle anonymních uživatelů

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 250 anonymous users online at once, enter '250' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on anonymous users. You can inspect the current number of anonymous users using the "Who's online" block.
cs: Automatické urychlení je možno automaticky zapnout, pokud počet anonymních uživatelů překročí určitou hranici. Např. pokud chcete zapnout urychlení, pokud je online najednou 250 anonymních uživatelů, zadejte do tohoto pole hodnotu ‚250‘. Pokud nechcete zapínat automatické urychlení podle anonymních uživatelů, nechte pole prázdné nebo zadejte „0“. Aktuální počet anonymních uživatelů zjistíte v bloku „Kdo je online“.

en: Auto-throttle on authenticated users
cs: Automatické urychlení podle přihlášených uživatelů

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of authenticated users currently visiting your site exceeds the specified threshold. For example, to start the throttle when your site has 50 registered users online at once, enter '50' in this field. Leave this value blank or set to "0" if you do not wish to auto-throttle on authenticated users. You can inspect the current number of authenticated users using the "Who's online" block.
cs: Automatické urychlení je možno automaticky zapnout, pokud počet přihlášených uživatelů překročí určitou hranici. Např. pokud chcete zapnout urychlení, pokud je online najednou 50 přihlášených uživatelů, zadejte do tohoto pole hodnotu ‚50‘. Pokud nechcete zapínat automatické urychlení podle přihlášených uživatelů, nechte pole prázdné nebo zadejte „0“. Aktuální počet přihlášených uživatelů zjistíte v bloku „Kdo je online“.

en: Auto-throttle probability limiter
cs: Omezení kontroly urychlení

en: The auto-throttle probability limiter is an efficiency mechanism to statistically reduce the overhead of the auto-throttle. The limiter is expressed as a percentage of page views, so for example if set to the default of 10% we only perform the extra database queries to update the throttle status 1 out of every 10 page views. The busier your site, the lower you should set the limiter value.
cs: Tímto omezením můžete snížit zátěž pro výpočty spojené s automatických urychlením. Omezení se vyjadřuje v procentech zobrazení stránek. Pokud např. nastavíte 10%, budou se dotazy do databáze, které aktualizují stav pro výpočet urychlení, provádět jen při každé desáté zobrazené stránce. Čím navštěvovanější je Váš web, tím nižší byste měli zadat hodnotu.

en: %value is not a valid auto-throttle setting. Please enter a positive numeric value.
cs: '%value' není platné nastavení automatického urychlení. Zadejte kladné číslo.

en: The throttle module provides a congestion control mechanism that automatically adjusts to a surge in incoming traffic. If your site is referenced by a popular website, or experiences a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. The throttle mechanism is utilized by modules to temporarily disable CPU-intensive functionality, increasing performance. For instance, via the throttle module, modules may choose to disable resource-intensive blocks or the code within the site theme may temporarily disable user pictures in posts.
cs: Modul Throttle poskytuje mechanismus kontroly zátěže, který automaticky přizpůsobuje výkon v příchozím provozu. Jestliže je na Váš web odkaz na populárním webu, nebo zažívá útok „Denial of Service“ (DoS), tak může být Váš server zahlcen. Mechanismus urychlení je používán moduly pro dočasné vypnutí funkcí náročných na výkon procesoru a zvýšení výkonu. Například prostřednictvím modulu Throttle si moduly mohou zvolit vypnout bloky náročné na zdroje nebo může kód tématu vzhledu webu dočasně vypnout používání obrázků v příspěvcích.

en: The congestion control throttle can be automatically enabled when the number of anonymous or authenticated users currently visiting the site exceeds a specified threshold.
cs: Mechanismus kontroly zátěže může být automaticky zapnut pokud počet anonymních nebo přihlášených uživatelů současně navštěvující web přesáhne stanovený limit.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@throttle">Throttle module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@throttle">modul Throttle</a>.

en: The throttle module provides a congestion control mechanism that automatically adjusts to a surge in incoming traffic. If your site is referenced by a popular website, or experiences a "Denial of Service" (DoS) attack, your webserver might become overwhelmed. The throttle mechanism is utilized by modules to temporarily disable CPU-intensive functionality, increasing performance.
cs: Modul Urychlení poskytuje mechanismus kontroly zátěže, který se automaticky přizpůsobuje nárůstu příchozího provozu. Jestliže je na tento web odkaz na populárním webu, nebo zažívá útok „Denial of Service“ (DoS), může být Váš webový server zahlcen. Moduly používají mechanismus urychlení pro dočasné vypnutí funkcí náročných na výkon procesoru, což vede ke zvýšení výkonu.

en: throttle
cs: urychlení

en: Throttle: %message
cs: Urychlení: %message

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
cs[0]: Přistupuje 1 uživatel; urychlení zapnuto.
cs[1]: Přistupují @count uživatelé; urychlení zapnuto.
cs[2]: Přistupuje @count uživatelů; urychlení zapnuto.

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
cs[0]: Přistupuje 1 host; urychlení zapnuto.
cs[1]: Přistupují @count hosté; urychlení zapnuto.
cs[2]: Přistupuje @count hostů; urychlení zapnuto.

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
cs[0]: Přistupuje 1 host; urychlení vypnuto.
cs[1]: Přistupují @count hosté; urychlení vypnuto.
cs[2]: Přistupuje @count hostů; urychlení vypnuto.

en: Control how your site cuts out content during heavy load.
cs: Nastavit, jak se Váš web chová v případech, kdy je na něj velký počet požadavků.

en: Handles the auto-throttling mechanism, to control site congestion.
cs: Stará se o mechanismus urychlení - omezení funkcí při velké zátěži.

en: The tracker module displays the most recently added or updated content on your site, and provides user-level tracking to follow the contributions of particular authors.
cs: Modul Tracker zobrazuje poslední přidaný nebo změněný obsah na webu a poskytuje sledování na úrovni uživatele, aby se daly vyhledat příspěvky od určitých autorů.

en: The <em>Recent posts</em> page is available via a link in the navigation menu block and displays new and recently-updated content (including the content type, the title, the author's name, number of comments, and time of last update) in reverse chronological order. Posts are marked updated when changes occur in the text, or when new comments are added. To use the tracker module to follow a specific user's contributions, select the <em>Track</em> tab from the user's profile page.
cs: Stránka <em>Poslední příspěvky</em> je přístupná přes odkaz v navigačním menu a zobrazuje nový a naposledy změněný obsah (včetně typu obsahu, nadpisu, jména autora, počtu komentářů a času poslední změny) v obráceném chronologickém pořadí. Příspěvky jsou označeny jako změněné, když se v textu objeví změny, nebo když jsou přidány nové komentáře. Modul Tracker se dá použít k sledování příspěvků určitého uživatele přes záložku <em>Sledovat</em> na stránce profilu uživatele.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@tracker">Tracker module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@tracker">modul Tracker</a>.

en: The content translation module allows content to be translated into different languages. Working with the <a href="@locale">locale module</a> (which manages enabled languages and provides translation for the site interface), the content translation module is key to creating and maintaining translated site content.
cs: Modul Content translation umožňuje překlad obsahu do různých jazyků. Pracuje s modulem <a href="@locale">Lokalizace</a> (který spravuje jazyky a poskytuje překlad rozhraní webu),  modul Content translation je klíčem k vytváření a spravování přeloženého obsahu webu.

en: Configuring content translation and translation-enabled content types:
cs: Nastavení překladu obsahu a typů obsahu, které lze překládat:

en: Assign the <em>translate content</em> permission to the appropriate user roles at the <a href="@permissions">Permissions configuration page</a>.
cs: Přidělte právo <em>translate content</em> příslušným uživatelským rolím na stránce <a href="@permissions">Nastavení práv</a>.

en: Add and enable desired languages at the <a href="@languages">Languages configuration page</a>.
cs: Přidejte a povolte požadovaný jazyk na stránce <a href="@languages">Nastavení jazyků</a>.

en: Determine which <a href="@content-types">content types</a> should support translation features. To enable translation support for a content type, edit the type and at the <em>Multilingual support</em> drop down, select <em>Enabled, with translation</em>. (<em>Multilingual support</em> is located within <em>Workflow settings</em>.) Be sure to save each content type after enabling multilingual support.
cs: Rozhodněte, které <a href="@content-types">typy obsahu</a> by měly podporovat překlad. Pro zapnutí podpory překladu pro typ obsahu je potřeba upravit typ a ve výběru <em>Podpora více jazyků</em> zvolit <em>Zapnuto, s překladem</em>. (<em>Podpora více jazyků</em> se nachází uvnitř <em>Nastavení postupu práce</em>) Ujistěte se, že každý typ obsahu po zapnutí podpory více jazyků uložíte.

en: Working with translation-enabled content types:
cs: Práce s typy obsahu, které lze překládat:

en: Use the <em>Language</em> drop down to select the appropriate language when creating or editing posts.
cs: Při vytváření nebo úpravě obsahu zvolte patřičný jazyk přes výběr <em>Jazyk</em> .

en: Provide new or edit current translations for existing posts via the <em>Translation</em> tab. Only visible while viewing a post as a user with the <em>translate content</em> permission, this tab allows translations to be added or edited using a specialized editing form that also displays the content being translated.
cs: Nový překlad nebo úprava existujícího překladu pro existující obsah se dělá přes záložku <em>Překlad</em>. Je viditelná pouze v případě, že si příspěvek prohlíží uživatel s právy <em>přeložit obsah</em> a umožňuje, aby byly překlady přidány nebo upraveny za použití specializovaného editačního formuláře zobrazujícího rovněž obsah, který se má přeložit.

en: Update translations as needed, so that they accurately reflect changes in the content of the original post. The translation status flag provides a simple method for tracking outdated translations. After editing a post, for example, select the <em>Flag translations as outdated</em> check box to mark all of its translations as outdated and in need of revision. Individual translations may be marked for revision by selecting the <em>This translation needs to be updated</em> check box on the translation editing form.
cs: Upravujte překlady podle potřeby, aby přesně odrážely změny v obsahu originálního příspěvku. Značka stavu překladu umožňuje jednoduchou metodu pro sledování zastaralých překladů. Při úpravě příspěvku např. zaškrtněte zaškrtávací políčko<em>Označit překlad jako zastaralý</em> k označení všech jeho překladů jako zastaralých a potřebujících opravu. Jednotlivé překlady mohou být označeny pro opravu zaškrtnutím políčka <em>Tento překlad potřebuje úpravu</em> v editačním formuláři překladu.

en: The <a href="@content-node">Content management administration page</a> displays the language of each post, and also allows filtering by language or translation status.
cs: Stránka <a href="@content-node">administrace obsahu</a> zobrazuje jazyk každého uzlu a také umožňuje filtrování podle jazyka nebo stavu překladu.

en: Use the <a href="@blocks">language switcher block</a> provided by locale module to allow users to select a language. If available, both the site interface and site content are presented in the language selected.
cs: Pro možnost změny jazyka uživateli je třeba použít <a href="@blocks">blok Přepínač jazyka</a>, který je vytvořen modulem Locale. Pokud je k dispozici, tak je tímto přepínačem změněn jak obsah webu, tak jeho rozhraní.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@translation">Translation module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@translation">modul Translation</a>.

en: Translations of a piece of content are managed with translation sets. Each translation set has one source post and any number of translations in any of the <a href="!languages">enabled languages</a>. All translations are tracked to be up to date or outdated based on whether the source post was modified significantly.
cs: Překlad části obsahu je spravován přes překladatelskou množinu. Každá překladatelská množina má svůj zdrojový příspěvek a několik překladů v některém z <a href="!languages">povolených jazyků</a>. Všechny překlady jsou sledovány, zda jsou aktuální nebo zastaralé podle toho, zda se zdrojový příspěvek významně změnil.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
cs: Povolte vícejazyčnou podporu tomuto typu obsahu. Pokud je povoleno, do změnového formuláře bude přidáno pole výběru jazyka, které umožní vybrání jednoho z <a href="!languages">povolených jazyků</a>.  Také můžete zapnout překlad pro tento typ obsahu, který vám umožní přeložit obsah do některého z povolených jazyků. Pokud je vypnuto, nové příspěvky budou uloženy ve výchozím jazyku. Existující obsah nebude změnou této volby dotčen.

en: Translation settings
cs: Nastavení překladů

en: Flag translations as outdated
cs: Označit překlad jako zastaralý

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
cs: Pokud byla provedena významná změna, která znamená, že by se překlady měly upravit, mohou být všechny překlady tohoto příspěvku označeny jako zastaralé. Nezmění to žádné další vlastnosti těchto příspěvku, jako například zda jsou či nejsou vydané.

en: This translation needs to be updated
cs: Tento překlad potřebuje úpravu

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
cs: Pokud je zaškrtnuto toto políčko, je potřeba tento překlad upravit, protože se změnil zdrojový příspěvek. Až bude překlad opět aktuální, toto políčko odškrtněte.

en: translate content
cs: přeložit obsah

en: Content translation
cs: Překlad obsahu

en: Allows content to be translated into different languages.
cs: Umožňuje překlad obsahu do dalších jazyků.

en: Below you can assign actions to run during each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
cs: Níže se dá nastavit spouštění akcí při každém běhu <a href="@cron">cronu</a>.

en: Failed to fetch available update data
cs: Nepodařilo se získat data o dostupných aktualizacích

en: Unknown release date
cs: Neznámé datum vydání

en: Attempted to fetch information about all available new releases and updates.
cs: Byl učiněn pokus o získání informací o všech dostupných nových vydáních a aktualizacích.

en: Unable to fetch any information about available new releases and updates.
cs: Nepovedlo se získat žádné informace o dostupných nových vydáních a aktualizacích.

en: Last checked: @time ago
cs: Poslední kontrola: @time zpět

en: Last checked: never
cs: Poslední kontrola: nikdy

en: Includes: %includes
cs: Zahrnuje: %includes

en: Disabled modules
cs: Vypnuté moduly

en: Disabled themes
cs: Vypnutá témata vzhledu

en: Select how frequently you want to automatically check for new releases of your currently installed modules and themes.
cs: Jak často se mají automaticky zjišťovat nové vydání v současnosti nainstalovaných modulů a témat.

en: E-mail notification threshold
cs: Limit e-mailových oznámení

en: You can choose to send e-mail only if a security update is available, or to be notified about all newer versions. If there are updates available of Drupal core or any of your installed modules and themes, your site will always print a message on the <a href="@status_report">status report</a> page, and will also display an error message on administration pages if there is a security update.
cs: Můžete se rozhodnout odeslat e-mail pouze v případě dostupnosti bezpečnostní aktualizace, nebo být vyrozuměni o všech nových verzích. Pokud jsou dostupné aktualizace jádra Drupalu, nebo jakéhokoliv instalovaného modulu a tématu vzhledu, web vždy vypíše oznámení na stránce <a href="@status_report">hlášení o stavu</a> a v případě bezpečnostní aktualizace také zobrazí chybu na stránkách administrace.

en: Here you can find information about available updates for your installed modules and themes. Note that each module or theme is part of a "project", which may or may not have the same name, and might include multiple modules or themes within it.
cs: Zde lze nalézt informace o dostupných aktualizacích pro nainstalované moduly a témata. Pozor, každý modul nebo téma je součástí „projektu“, který může, nebo nemusí mít stejné jméno, a může obsahovat více modulů nebo témat.

en: To extend the functionality or to change the look of your site, a number of contributed <a href="@modules">modules</a> and <a href="@themes">themes</a> are available.
cs: Pro rozšíření funkčnosti nebo změnu vzhledu webu jsou k dispozici uživatelské <a href="@modules">moduly</a> a <a href="@themes">témata vzhledu</a>.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for information on installed modules and themes with new versions released.
cs: Další informace o vydaných nových verzích nainstalovaných modulů a témat jsou na stránce <a href="@available_updates">dostupné aktualizace</a>.

en: The Update status module periodically checks for new versions of your site's software (including contributed modules and themes), and alerts you to available updates.
cs: Modul Update status pravidelně zjišťuje nové verze softwaru na webu (včetně uživatelských modulů a témat) a upozorňuje na dostupné aktualizace.

en: The <a href="@update-report">report of available updates</a> will alert you when new releases are available for download. You may configure options for update checking frequency and notifications at the <a href="@update-settings">Update status module settings page</a>.
cs: <a href="@update-report">Oznámení o dostupných aktualizacích</a> upozorní na nové verze dostupné ke stažení. Můžete nastavit četnost kontrol a upozornění na stránce nastavení modulu <a href="@update-settings">Update status</a>.

en: Please note that in order to provide this information, anonymous usage statistics are sent to drupal.org. If desired, you may disable the Update status module from the <a href="@modules">module administration page</a>.
cs: Pamatujte, že pro získání informací o aktualizacích je třeba na drupal.org zaslat anonymní statistiky o tom, které moduly používáte. Pokud si to nepřejete, můžete vypnout modul Update status na <a href="@modules">administrační stránce modulů</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@update">Update status module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@update">modul Update status</a>.

en: Module and theme update status
cs: Stav aktualizace modulu a téma

en: No information is available about potential new releases for currently installed modules and themes. To check for updates, you may need to <a href="@run_cron">run cron</a> or you can <a href="@check_manually">check manually</a>. Please note that checking for available updates can take a long time, so please be patient.
cs: Nejsou dostupné údaje o žádných možných nových vydáních v současnosti nainstalovaných modulů a témat. Pro zjištění aktualizací je bude třeba <a href="@run_cron">spustit cron</a>. Údaje o aktualizacích lze stáhnout i <a href="@check_manually">ručně</a>.

en: There are security updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the security of your server, you should update immediately!
cs: Pro jeden či více z modulů nebo témat na webu existují bezpečnostní aktualizace. Pro zajištění bezpečnosti serveru je třeba ihned aktualizovat!

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
cs: Pro jeden či více z modulů nebo témat vzhledu na webu existují aktualizace. Pro zajištění správné funkčnosti webu je třeba co nejdříve provést aktualizace.

en: Get a status report about available updates for your installed modules and themes.
cs: Zobrazit hlášení o dostupných aktualizacích nainstalovaných modulů a témat.

en: Checks the status of available updates for Drupal and your installed modules and themes.
cs: Prověřuje stav dostupných aktualizací Drupalu a nainstalovaných modulů a témat.

en: Display attached files when viewing a post.
cs: Zobrazit přiložené soubory při prohlížení příspěvku.

en: The upload module allows users to upload files to the site. The ability to upload files is important for members of a community who want to share work. It is also useful to administrators who want to keep uploaded files connected to posts.
cs: Modul Upload umožňuje uživatelům nahrávat soubory na web. Schopnost nahrávat soubory je důležitá pro členy komunity, kteří chtějí sdílet práci. Také je to užitečné pro administrátory, kteří chtějí uchovávat nahrané soubory spojené s příspěvky.

en: Users with the upload files permission can upload attachments to posts. Uploads may be enabled for specific content types on the content types settings page. Each user role can be customized to limit or control the file size of uploads, or the maximum dimension of image files.
cs: Uživatelé, kteří mají oprávnění nahrávat soubory, mohou přidávat ke svým příspěvkům přílohy. Nahrávání může být povoleno pro specifické typy obsahu na stránce Administrace typů obsahu. Každá uživatelská role může mít jiná omezení (velikost, rozměry) nahrávání souborů.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@upload">Upload module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@upload">modul Upload</a>.

en: Users with the <a href="@permissions">upload files permission</a> can upload attachments. Users with the <a href="@permissions">view uploaded files permission</a> can view uploaded attachments. You can choose which post types can take attachments on the <a href="@types">content types settings</a> page.
cs: Uživatelé s právem <a href="@permissions">nahrát soubory</a> mohou uploadovat přílohy. Uživatelé s právem <a href="@permissions">zobrazit nahrané soubory</a> si mohou prohlížet přílohy. Které typy obsahu je možno doplnit o přílohy, můžete určit na stránce <a href="@types">nastavení typů obsahu</a>.

en: File uploads
cs: Nahrávání souborů

en: Control how files may be attached to content.
cs: Umožňuje uživatelům nahrávat a připojovat soubory k obsahu.

en: Allows users to upload and attach files to content.
cs: Umožňuje uživatelům nahrávat soubory a připojovat je k obsahu.

en: User registration settings
cs: Nastavení registrace uživatelů

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
cs: Návštěvníci si mohou vytvářet účty, ale je potřeba schválení administrátorem.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
cs: Vyžadovat ověření e-mailu při vytvoření uživatelského účtu

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
cs: Jestli je zaškrtnuto, tak před přihlášením do webu budou muset noví uživatelé ověřit své emailové adresy a bude jim přiděleno systémem vygenerované heslo. Pokud není zaškrtnuto, tak se uživatelé mohou přihlásit bezprostředně po registraci a mohou si během registrace zvolit své vlastní heslo.

en: User registration guidelines
cs: Návod pro registraci uživatelů

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
cs: Tento text je zobrazen na vrchu registračního formuláře uživatele a je užitečný pro nápovědu či pokyny pro uživatele.

en: Drupal sends emails whenever new users register on your site, and optionally, may also notify users after other account actions. Using a simple set of content templates, notification e-mails can be customized to fit the specific needs of your site.
cs: Drupal zasílá e-mail kdykoliv se někdo registruje na tomto webu. Lze taktéž posílat upozornění po jiných akcích týkajících se uživatelských účtů. Pomocí jednoduchých šablon je možné tyto e-maily upravit pro potřeby konkrétního webu.

en: Welcome, new user created by administrator
cs: Uvítání, nový uživatel vytvořený administrátorem.

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
cs: Upravit uvítací emailovou zprávu, která se zasílá novým členům, vytvořeným administrátorem.

en: Welcome, no approval required
cs: Uvítání, není potřeba schválení.

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
cs: Upravit uvítací emailovou zprávu, která se zasílá novým členům při registraci, při které není potřeba schválení administrátorem.

en: Welcome, awaiting administrator approval
cs: Uvítání, čeká se na schválení administrátorem.

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
cs: Upravit uvítací emailovou zprávu, která se zasílá novým členům při registraci, při které je potřeba schválení administrátorem.

en: Password recovery email
cs: E-mail pro zaslání hesla

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
cs: Upravit emailovou zprávu zaslanou uživateli, který si vyžádal nové heslo.

en: Account activation email
cs: E-mail pro aktivaci účtu

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
cs: Zapnout a upravit emailovou zprávu, která se zasílá uživatelům při aktivaci konta (poté, administrátor aktivuje účet uživatele, který se zaregistroval na webu, který vyžaduje schválení administrátorem).

en: Notify user when account is activated.
cs: Upozornit uživatele po aktivaci účtu.

en: Account blocked email
cs: E-mail po blokaci účtu

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
cs: Zapnout a upravit emailové zprávy zaslané uživatelům, když je jejich účet zablokován.

en: Notify user when account is blocked.
cs: Upozornit uživatele po blokaci účtu.

en: Account deleted email
cs: E-mail po smazání účtu

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
cs: Zapnout a upravit emailové zprávy zaslané uživatelům po smazání jejich účtu.

en: Notify user when account is deleted.
cs: Upozornit uživatele po smazání účtu.

en: Signature support
cs: Podpora podpisů

en: Picture support
cs: Podpora obrázků (avatarů)

en: Subdirectory in the directory %dir where pictures will be stored.
cs: Podadresář v adresáři „%dir“, kam se budou ukládat obrázky uživatelů

en: Picture maximum dimensions
cs: Maximální rozměry obrázku

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
cs: Maximální rozměry obrázků, v pixelech.

en: Picture maximum file size
cs: Maximální velikost obrázku

en: Maximum file size for pictures, in kB.
cs: Maximální velikost souboru obrázku, v kB.

en: Picture guidelines
cs: Rady pro obrázky

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
cs: Tento text se zobrazí u formuláře pro nahrávání obrázků. Můžete zde napsat rady a doporučení.

en: The name for this role. Example: "moderator", "editorial board", "site architect".
cs: Název této role. Např. „moderátor“, „editor“, „návrhář webu“.

en: The role name %name already exists. Please choose another role name.
cs: Role %name již existuje. Zvolte jiný název.

en: The role has been renamed.
cs: Role byla přejmenována.

en: The role has been deleted.
cs: Role byla smazána.

en: Matches any number of characters, even zero characters
cs: Odpovídá jakémukoliv počtu znaků, i žádnému znaku

en: Matches exactly one character.
cs: Odpovídá přesně jednomu znaku.

en: The access rule has been saved.
cs: Přístupové pravidlo bylo uloženo.

en: The access rule has been added.
cs: Přístupové pravidlo bylo přidáno.

en: No value entered. Please enter a test string and try again.
cs: Nebyla zadána žádná hodnota. Zadejte ověřovaný řetězec a zkuste to znovu.

en: Enter a username to check if it will be denied or allowed.
cs: Zadejte uživatelské jméno, které chcete prověřit.

en: Enter an e-mail address to check if it will be denied or allowed.
cs: Zadejte e-mailovou adresu, kterou chcete prověřit.

en: Enter a hostname or IP address to check if it will be denied or allowed.
cs: Zadejte hostitele nebo IP adresu, kterou chcete ověřit.

en: Check hostname
cs: Prověřit hostitele

en: The username %name is not allowed.
cs: Uživatelské jméno %name není povoleno.

en: The username %name is allowed.
cs: Uživatelské jméno %name je povoleno.

en: The e-mail address %mail is not allowed.
cs: E-mailová adresa %mail není povolena.

en: The e-mail address %mail is allowed.
cs: E-mailová adresa %mail je povolena.

en: The hostname %host is not allowed.
cs: Hostitel %host není povolen.

en: The hostname %host is allowed.
cs: Hostitel %host je povolen.

en: There are currently no access rules.
cs: Nejsou nastavena žádná pravidla.

en: E-mail new password
cs: Poslat nové heslo

en: %name is not allowed to request a new password.
cs: %name není oprávněn k žádosti o nové heslo.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an e-mail address.
cs: Je nám líto, ale %name není platné uživatelské jméno ani e-mailová adresa.

en: Further instructions have been sent to your e-mail address.
cs: Na Váš e-mail byly odeslány další instrukce.

en: Are you sure you want to delete the account %name?
cs: Opravdu smazat účet %name?

en: All submissions made by this user will be attributed to the anonymous account. This action cannot be undone.
cs: Všechny příspěvky tohoto uživatele budou přiřazeny anonymnímu účtu. Tuto akci nelze vrátit.

en: %name has been deleted.
cs: Uživatel %name byl smazán.

en: You must enter a username.
cs: Je třeba zadat uživatelské jméno.

en: The username cannot begin with a space.
cs: Uživatelské jméno nesmí začínat mezerou.

en: The username cannot end with a space.
cs: Uživatelské jméno nesmí končit mezerou.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
cs: Uživatelské jméno nesmí obsahovat několik mezer po sobě.

en: The username contains an illegal character.
cs: Uživatelské jméno obsahuje nepovolené znaky.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
cs: Uživatelské jméno %name je příliš dlouhé: musí být kratší než %max znaků.

en: You must enter an e-mail address.
cs: Je třeba zadat e-mailovou adresu.

en: Who's online
cs: Kdo je online

en: User list length
cs: Délka seznamu uživatelů

en: Online users
cs: Online uživatelé

en: Enter the password that accompanies your username.
cs: Zadejte své heslo.

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
cs: Přihlášení nemůže být provedeno, protože jméno %name je registrováno pod již rezervovanou e-mailovou adresou.

en: Signature settings
cs: Nastavení podpisu

en: The signature input format has been set to a format you don't have access to. It will be changed to a format you have access to when you save this page.
cs: Formát vkládání podpisu byl nastaven na formát, ke kterému nemáte přístup. Po uložení této stránky bude nastaven na formát, kte kterému přístup máte.

en: Delete picture
cs: Smazat obrázek

en: Check this box to delete your current picture.
cs: Zaškrtněte toto pole, pokud chcete smazat svůj současný obrázek.

en: An administrator created an account for you at !site
cs: Administrátor pro vás vytvořil účet na !site

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
cs: Zpráva pro uživatele jménem !username:
    
    Administrátor webu !site pro vás vytvořil účet. Nyní se můžete přihlásit na adrese !login_uri s použitím následujícího uživatelského jména a hesla:
    
    uživatelské jméno: !username
    heslo: !password
    
    Také se můžete přihlásit kliknutím na tento odkaz (můžete jej rovněž zkopírovat do svého prohlížeče):
    
    !login_url
    
    Toto je jednorázové přihlášení, takže jej lze použít pouze jednou.
    
    Po přihlášení budete přesměrován na adresu !edit_uri, kde si můžete změnit heslo.
    
    
    -- Autoři webu !site

en: Account details for !username at !site (pending admin approval)
cs: Podrobnosti účtu !username na !site (čeká na schválení)

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. Your application for an account is currently pending approval. Once it has been approved, you will receive another e-mail containing information about how to log in, set your password, and other details.
    
    
    --  !site team
cs: Zpráva pro uživatele jménem !username:
    
    Děkujeme za Vaši žádost o účet na webu !site. Vaše žádost nyní čeká na schválení administrátorem. Jakmile bude schválena, dostanete další e-mail s informacemi o možnosti přihlášení, nastavení hesla a dalších detailech.
    
    -- 
    Autoři webu !site

en: Replacement login information for !username at !site
cs: Nové přihlašovací informace pro !username na !site

en: !username,
    
    A request to reset the password for your account has been made at !site.
    
    You may now log in to !uri_brief by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once. It expires after one day and nothing will happen if it's not used.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
cs: Zpráva pro uživatele jménem !username:
    
    Na webu !site byl přijat požadavek na nastavení hesla k Vašemu účtu.
    
    Nyní se můžete přihlásit k !uri_brief kliknutím na následující odkaz nebo jeho zkopírováním do Vašeho prohlížeče:
    
    !login_url
    
    Toto je jednorázové přihlášení, takže může být použito pouze jednou. Jeho platnost je jeden den a pokud jej nepoužijete, nic se nestane.
    
    Po přihlášení budete přesměrován/a na !edit_uri, kde si můžete změnit heslo.

en: Account details for !username at !site (approved)
cs: Podrobnosti uživatelského účtu !username na webu !site (schváleno)

en: !username,
    
    Your account at !site has been activated.
    
    You may now log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    Once you have set your own password, you will be able to log in to !login_uri in the future using:
    
    username: !username
cs: Zpráva pro uživatele jménem !username:
    
    Váš účet na webu !site byl aktivován.
    
    Nyní se můžete přihlásit k !uri_brief kliknutím na následující odkaz nebo jeho zkopírováním do Vašeho prohlížeče:
    
    !login_url
    
    Toto je jednorázové přihlášení, takže může být použito pouze jednou. Jeho platnost je jeden den a pokud jej nepoužijete, nic se nestane.
    
    Po přihlášení budete přesměrován/a na !edit_uri kde si budete moci změnit heslo.

en: Account details for !username at !site (blocked)
cs: Podrobnosti uživatelského účtu !username na webu !site (zablokováno)

en: !username,
    
    Your account on !site has been blocked.
cs: Zpráva pro uživatele jménem !username:
    
    Váš účet na webu !site byl zablokován.

en: Account details for !username at !site (deleted)
cs: Podrobnosti uživatelského účtu !username na webu !site (smazáno)

en: !username,
    
    Your account on !site has been deleted.
cs: Zpráva pro uživatele jménem !username:
    
    Váš účet na webu !site byl odstraněn.

en: Unblock the selected users
cs: Povolit vybrané uživatele

en: Block the selected users
cs: Zablokovat vybrané uživatele

en: Delete the selected users
cs: Smazat vybrané uživatele

en: The user module allows users to register, login, and log out. Users benefit from being able to sign on because it associates content they create with their account and allows various permissions to be set for their roles. The user module supports user roles which establish fine grained permissions allowing each role to do only what the administrator wants them to. Each user is assigned to one or more roles. By default there are two roles <em>anonymous</em> - a user who has not logged in, and <em>authenticated</em> a user who has signed up and who has been authorized.
cs: Modul User umožňuje uživatelům registrovat se, přihlašovat a odhlašovat. Uživatelé mají prospěch z možnosti přihlásit se, protože toto spojuje obsah, který vytváří s jejich účtem a umožňuje to, aby jejich rolím byla nastavena různá práva. Modul User podporuje uživatelské role, které umožňují jemné nastavení práv umožňující každé roli dělat jenom to, co administrátor chce. Každý uživatel může být přiřazen do jedné, nebo více rolí. Ve výchozím nastavení existují dvě role: <em>anonym</em> - uživatel, který se nepřihlásil, a <em>přihlášený</em> - uživatel, který se přihlásil a byl autorizován.

en: Users can use their own name or handle and can specify personal configuration settings through their individual <em>My account</em> page. Users must authenticate by supplying a local username and password or through their OpenID, an optional and secure method for logging into many websites with a single username and password. In some configurations, users may authenticate using a username and password from another Drupal site, or through some other site-specific mechanism.
cs: Uživatelé mohou používat svá vlastní jména nebo přezdívky a mohou upřesnit svoje osobní nastavení na své zvláštní stránce <em>Můj účet</em>. Uživatelé se musejí autentizovat poskytnutím zdejšího uživatelského jména a hesla, nebo přes své OpenID - volitelné a bezpečné metodě pro přihlašování do mnoha webů s jednotným uživatelským jménem a heslem. Při některém nastavení se uživatelé mohou autentizovat za použití uživatelského jména a hesla z jiného webu s Drupalem, nebo přes jiný webu vlastní mechanismus.

en: A visitor accessing your website is assigned a unique ID, or session ID, which is stored in a cookie. The cookie does not contain personal information, but acts as a key to retrieve information from your site. Users should have cookies enabled in their web browser when using your site.
cs: Návštěvník, který přišel na tento web, dostane unikátní ID, nebo ID pro session, které je uloženo v cookie. Cookie neobsahuje osobní informace, slouží však jako klíč pro získání informací z tohoto webu. Uživatelé by měli mít zapnuty cookies ve svém prohlížeči, když používají tento web.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@user">User module</a>.
cs: Více informací naleznete v online příručce pro <a href="@user">modul User</a>.

en: Drupal allows users to register, login, log out, maintain user profiles, etc. Users of the site may not use their own names to post content until they have signed up for a user account.
cs: Drupal umožňuje uživatelům registrovat se, přihlašovat, odhlašovat, udržovat své profily apod. Pro vytváření obsahu pod vlastním jménem se uživatelé musí zaregistrovat.

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
cs: Tato stránka umožňuje administrátorům zaregistrovat nové uživatele. Uživatelské jméno a e-mailová adresa musí být unikátní.

en: Set up username and e-mail address access rules for new <em>and</em> existing accounts (currently logged in accounts will not be logged out). If a username or e-mail address for an account matches any deny rule, but not an allow rule, then the account will not be allowed to be created or to log in. A host rule is effective for every page view, not just registrations.
cs: Nastavte pravidla pro uživatelská jména a e-mailové adresy pro nové i existující účty (přihlášení uživatelé nebudou odhlášeni). Pokud se zadané uživatelské jméno nebo e-mail pro nového uživatele shoduje se zákazovým pravidlem, bude zakázáno vytvoření nového účtu. Pravidlo pro hostitele se používá při každém zobrazení stránky, nejen pro registrace.

en: Permissions let you control what users can do on your site. Each user role (defined on the <a href="@role">user roles page</a>) has its own set of permissions. For example, you could give users classified as "Administrators" permission to "administer nodes" but deny this power to ordinary, "authenticated" users. You can use permissions to reveal new features to privileged users (those with subscriptions, for example). Permissions also allow trusted users to share the administrative burden of running a busy site.
cs: Oprávnění vám dovolují určit, co mohou uživatelé na tomto webu dělat. Každé uživatelské roli (nastavíte je na <a href="@role">stránce rolí</a>) přiřadíte sadu různých oprávnění. Např. můžete uživatelům, kteří jsou „administrátoři“ povolit „administraci uzlů“, ale nechcete ji povolit obyčejným uživatelům. Pomocí oprávnění můžete privilegovaným uživatelům zpřístupnit nové vlastnosti. Oprávnění také umožňují rozdělit správu webu mezi několik důvěryhodných uživatelů.

en: <p>Roles allow you to fine tune the security and administration of Drupal. A role defines a group of users that have certain privileges as defined in <a href="@permissions">user permissions</a>. Examples of roles include: anonymous user, authenticated user, moderator, administrator and so on. In this area you will define the <em>role names</em> of the various roles. To delete a role choose "edit".</p><p>By default, Drupal comes with two user roles:</p>
          <ul>
          <li>Anonymous user: this role is used for users that don't have a user account or that are not authenticated.</li>
          <li>Authenticated user: this role is automatically granted to all logged in users.</li>
          </ul>
cs: <p>Role vám umožňují vyladit bezpečnostní a administrativní oprávnění webu. Role definuje skupinu uživatelů, kteří mají určitá práva popsaná v <a href="@permissions">uživatelských oprávněních</a>. Příklady rolí: anonymní uživatel, přihlášený uživatel, moderátor, administrátor atd. V této části můžete určit <em>jména rolí</em>. Chcete-li roli smazat, zvolte „upravit“.</p><p>Výchozí nastavení Drupalu obsahuje dvě uživatelské role:</p>
          <ul>
          <li>Anonymní uživatel: tato role se používá pro uživatele, kteří nemají účet nebo se nepřihlásili.</li>
          <li>Přihlášený uživatel: tato role se automaticky přiřadí přihlášeným uživatelům.</li>
          </ul>

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
cs: Zadejte jednoduchý výraz (můžete použít zástupný znak "*") pro vyhledání uživatelského jména nebo e-mailu. Např. „br“ vyhledá „brian“, „brad“ a „brenda@example.com“.

en: Welcome to Drupal. You are now logged in as user #1, which gives you full control over your website.
cs: Vítejte v Drupalu. Jste přihlášeni jako uživatel s pořadovým číslem 1, což Vám dává plnou moc nad tímto webem.

en: </p><p> Your password is <strong>%pass</strong>. You may change your password below.</p>
cs: </p><p>Vaše heslo je <strong>%pass</strong>, níže si ho můžete změnit.</p>

en: New external user: %name using module %module.
cs: Nový externí uživatel: %name používá modul %module.

en: Deleted user: %name %email.
cs: Odstraněn uživatel: %name %email.

en: administer permissions
cs: administrace oprávnění

en: administer users
cs: administrace uživatelů

en: access user profiles
cs: přístup k uživatelským profilům

en: change own username
cs: změnit vlastní uživatelské jméno

en: Configure default behavior of users, including registration requirements, e-mails, and user pictures.
cs: Nastavit výchozí chování uživatelských účtů, včetně požadavků na registraci, e-maily a obrázky uživatelů (avatary).

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
cs: Povolit či zakázat uživatelským rolím přístup k jednotlivým prvkům webu.

en: Edit role
cs: Upravit roli

en: Access rules
cs: Přístupová pravidla

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
cs: Vytvořit přístupová pravidla pro odepření přístupu uživatelským jménům, e-mailům či IP adresám.

en: Check rules
cs: Ověřit pravidla

en: Manages the user registration and login system.
cs: Stará se o registraci uživatelů a jejich přihlašování.

en: By !author at @date
cs: Od !author dne @date

en: Minimalist tabled theme with light colors.
cs: Minimalistické téma ve světlých barvách.

en: Boxy tabled theme in all grays.
cs: Tabulkové téma ve stupních šedi.

en: Skip navigation
cs: Přeskočit navigaci

en: Tabled, multi-column theme in blue and orange tones.
cs: Tabulkové, vícesloupcové téma v odstínech modré a oranžové.

en: book
cs: kniha

en: Wipe and rebuild
cs: Vymazat a znovu sestavit

en: File name without extension
cs: Název souboru bez přípony

en: File extension
cs: Přípona souboru

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines:<br /><code>!htaccess</code>
cs: Bezpečnostní varování: Soubor .htaccess nemohl být upraven. Vytvořte v adresáři %directory soubor .htaccess s tímto obsahem:<br /><code>!htaccess</code>

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
cs: Zvolte metodu, která se má použít pro návrhy při automatickém dokončování. Berte na vědomí, že možnost <em>Obsahuje</em> může na stránkách s velkým počtem uzlů (řádově tisíce) způsobovat problémy s výkonem.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
cs: %name: neshoda v názvu. Zkontrolujte výběr.

en: An image thumbnail was not able to be created.
cs: Náhled obrázku nemohl být vytvořen.

en: Minimum resolution for Images
cs: Minimální rozlišení obrázků

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
cs: Minimální povolená velikost obrázku vyjádřená jako ŠÍŘKAxVÝŠKA (např. 640x480). Pro možnost bez omezení nastavte na 0. Pokud bude nahrán obrázek, jehož rozměry jsou menší, bude odmítnut.

en: ALT text settings
cs: nastavení ALT textu

en: Enable user input alternate text for images.
cs: Povolit uživateli vložit alternativní text k obrázkům.

en: Default ALT text
cs: Výchozí ALT text

en: This value will be used for alternate text by default.
cs: Tato hodnota bude použita jako výchozí pro alternativní text.

en: Title text settings
cs: Nastavení textu atributu title

en: Enable user input title text for images.
cs: Povolit uživatelům vkládat text do atributu title u obrázků.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
cs: Vyberte typ pole, které bude zobrazeno uživateli.

en: Default Title text
cs: Výchozí text atributu title

en: This value will be used as the image title by default.
cs: Tato hodnota bude použita jako výchozí pro text atributu title.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
cs: Pokud obrázek není nahrán, ukázat při zobrazení výchozí obrázek.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
cs: Výchozí obrázek nemohl být nahrán. Umístění %destination neexistuje nebo do něj server nemůže zapisovat.

en: Only web-standard images (jpg, gif, and png) are supported through the image widget. If needing to upload other types of images, change the widget to use a standard file upload.
cs: Widget podporuje pouze standardní webové obrázky (jpg, gif a png). Pokud potřebujete nahrát jiný typ obrázků, změňte widget na standardní nahrávání souborů.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
cs: Uveďte prosím rozlišení ve formátu ŠÍŘKAxVÝŠKA (např. 640x480).

en: Alternate Text
cs: Alternativní text

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
cs: Nadpis se používá pro vyskakovací okno, když uživatel přetáhne myš na obrázek.

en: Image linked to node
cs: Obrázek odkazující na uzel

en: Image linked to file
cs: Obrázek odkazující na soubor

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
cs: FileField musí být aktualizován na verzi Drupal 6, než bude možné aktualizovat ImageField.

en: Deleted admin thumbnails distributed throughout files directory. All thumbnails are now stored in the "imagefield_thumbs" directory.
cs: Administrační náhledy umístěné v adresáři files byly smazány. Všechny náhledy jsou nyní uloženy v adresáři "imagefield_thumbs".

en: The selected file %name could not be saved.
cs: Vybraný soubor %name nemohl být uložen.

en: The directory %directory is a file and cannot be overwritten.
cs: Adresář %directory je soubor a nemůže být přepsán.

en: The path %directory was checked as a directory, but it is a file.
cs: Cesta %directory byla označena jako adresář, jde však o soubor.

en: List field
cs: Zobrazit v seznamu

en: Files listed by default
cs: Standardně vypsané soubory

en: FileField was trying to display the file %file, but it does not exist.
cs: Modul FileField se pokusil zobrazit soubor %file, který neexistuje.

en: Progress indicator
cs: Ukazatel průběhu

en: Bar with progress meter
cs: Sloupec s ukazatelem průběhu

en: Throbber
cs: Pulzér

en: Your server supports upload progress capabilities. The "throbber" display does not indicate progress but takes up less room on the form, you may want to use it if you'll only be uploading small files or if experiencing problems with the progress bar.
cs: Váš server podporuje ukazatel průběhu nahrávání. "Pulzér" neukazuje průběh nahrávání, zato zabírá ve formuláři méně místa. Je možné jej použít, pokud budete nahrávat pouze malé soubory nebo pokud máte problémy se sloupcovým ukazatelem průběhu nahrávání.

en: Path settings
cs: Nastavení cesty

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
cs: Volitelný podadresář složky "%directory", kde budou soubory uloženy. Neuvádějte počáteční ani koncová lomítka.

en: The file path (@file_path) cannot start with the system files directory (@files_directory), as this may cause conflicts when building file URLs.
cs: Cesta k souboru (@file_path) nemůže začínat systémovým adresářem souborů (@files_directory), protože by to mohlo způsobit konflikty při vytváření URL adres souboru.

en: The "@field" option must contain a valid value. You can either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes).
cs: Volba "@field" musí obsahovat platnou hodnotu. Buď můžete ponechat textové pole prázdné, nebo vložte text ve tvaru "512" (bajty), "80K" (kilobajty) nebo "50M" (megabajty).

en: The file in the @field field was unable to be uploaded.
cs: Soubor v poli @field nebylo možné nahrát.

en: Referencing to the file used in the %field field is not allowed.
cs: Odkazování na soubor uvedený v poli %field není povoleno.

en: The file referenced by the %field field does not exist.
cs: Soubor, na který je odkazováno v poli %field, neexistuje.

en: The file upload failed. %upload
cs: Nahrávání souboru se nezdařilo. %upload

en: A plain file upload widget.
cs: Widget pro nahrávání jednoduchých souborů.

en: Displays the file system path to the file.
cs: Zobrazuje systémovou cestu k souboru.

en: URL to file
cs: URL adresa k souboru

en: Displays a full URL to the file.
cs: Zobrazuje úplnou URL adresu k souboru.

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
cs: Objevila se neodstranitelná chyba. Nahrávaný soubor pravděpodobně překročil maximální velikost souboru (@size) podporovanou ze strany serveru.

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
cs: Objevila se neodstranitelná chyba. Tento formulář nebyl dostupný v mezipaměti serveru. Zkuste znovu načíst stránku a uložit.

en: Starting upload...
cs: Začínám nahrávání...

en: Uploading... (@current of @total)
cs: Nahrávání... (@current z @total)

en: The file contents (@type) do not match its extension (@extension).
cs: Obsah souboru (@type) neodpovídá jeho příponě (@extension).

en: The image must be exactly %dimensions pixels.
cs: Obrázek musí mít rozměry přesně %dimensions pixelů.

en: The image will not fit between the dimensions of %min_dimensions and %max_dimensions pixels.
cs: Velikost obrázku není v rozmezí povolených hodnot:  %min_dimensions a %max_dimensions pixelů.

en: Images must be exactly @min_size pixels
cs: Obrázky musí mít rozměry přesně %dimensions pixelů

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
cs: Obrázky musí mít rozměry mezi @min_size pixelů a @max_size

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
cs: Obrázky větší než @max_size pixelů budou zmenšeny

en: Images must be smaller than @max_size pixels
cs: Obrázky musí být menší než @max_size pixelů

en: Images must be larger than @max_size pixels
cs: Obrázky musí být větší než @max_size pixelů

en: The file is not a known image format.
cs: Soubor má neznámý obrázkový formát.

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
cs: Váš server umožňuje zobrazení ukazatele průběhu nahrávání, ale nemá k dispozici potřebné knihovny. Je doporučeno nainstalovat <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">knihovnu PECL uploadprogress</a> (preferovaná) nebo nainstalovat <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
cs: Váš server umožňuje zobrazení ukazatele průběhu nahrávání díky APC RFC1867. V tomto případě je však možné nahrávat současně pouze jeden soubor. Je-li to možné, doporučuje se použít <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">knihovnu PECL uploadprogress</a>.

en: Migrating filefield values
cs: Migruji hodnoty pole filefield

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP 5.2 and an Apache server.
cs: Váš server není schopen zobrazit ukazatel průběhu nahrávání souboru. Ukazatel vyžaduje PHP 5.2 a Apache server.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
cs: Váš server není schopen zobrazit ukazatel průběhu nahrávání souboru. Toto zobrazení vyžaduje běh PHP s mod_php, ne jako FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
cs: Váš server je schopen zobrazit ukazatel průběhu nahrávání souboru prostřednictvím APC, to ovšem není povoleno. Vložte <code>apc.rfc1867 = 1</code> do souboru nastavení php.ini. Je však doporučeno použít knihovnu <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, která podporuje více než jedno současné nahrávání.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
cs: Povoleno (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
cs: Povoleno (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
cs: Ukazatel průběhu nahrávání

en: Width of a video or image file in pixels.
cs: Šířka videa nebo obrázku v pixelech.

en: Height of a video or image file in pixels.
cs: Výška videa nebo obrázku v pixelech.

en: The duration of audio or video files, in seconds.
cs: Trvání audio- nebo videonahrávek v sekundách.

en: Audio format
cs: Audio formát

en: The audio format.
cs: Audio formát.

en: The sample rate of the audio.
cs: Vzorkovací kmitočet zvuku.

en: Audio channel mode
cs: Režim kanálů zvuku

en: The number of channels in the audio, by name (stereo or mono).
cs: Počet zvukových kanálů, podle názvu (stereo nebo mono).

en: The audio bitrate.
cs: Datový tok

en: Audio bitrate mode
cs: Režim datového toku

en: The kind of audio bitrate, such as VBR. Usually empty.
cs: Druh datového toku, např. VBR. Můžete ponechat prázdné.

en: Default (usually mm:ss)
cs: Výchozí (obvykle mm:ss)

en: Hours: h
cs: Hodiny: h

en: Minutes: mm
cs: Minuty: mm

en: Seconds: ss
cs: Sekundy: ss

en: Total seconds
cs: Celkem sekund

en: Data key
cs: Klíč dat

en: Store a title, href, and attributes in the database to assemble a link.
cs: Uložit název, href a atributy pro sestavení odkazu do databáze.

en: URL, as plain text
cs: URL, jako prostý text

en: %name: the value may be no smaller than %min.
cs: %name: hodnota nesmí být menší než %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
cs: %name: hodnota nesmí být větší než %max.

en: The item has been deleted.
cs: Položka byla odstraněna.

en: Item ID
cs: ID položky

en: Default domain
cs: Výchozí doména

en: Last modification date
cs: Datum poslední změny

en: %name: found no valid user with that name.
cs: %name: nebyl nalezen žádný platný uživatel s tímto jménem.

en: Edit !type
cs: Upravit !type

en: Export as HTML
cs: Export do HTML

en: Export as XML
cs: Export do XML

en: Export as CSV
cs: Export do CSV

en: Question Results
cs: Výsledky otázky

en: 0 to 20 % -
cs: 0 až 20 % -

en: 20 to 40 % -
cs: 20 až 40 % -

en: 40 to 60 % -
cs: 40 až 60 % -

en: 60 to 80 % -
cs: 60 až 80 % -

en: 80 to 100 % -
cs: 80 až 100 % -

en: Days of the week
cs: Dny v týdnu

en: No questions were found.
cs: Nebyly nalezeny žádné otázky.

en: The name of the site.
cs: Název webu.

en: Unable to create
cs: Nebylo možné vytvořit

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
cs: Knihovna užitečných nástrojů od Merlin of Chaos.

en: There are no objects to be exported at this time.
cs: V tuto chvíli neexistují žádné objekty pro export.

en: All criteria must pass.
cs: Všechna kritéria musí být splněna.

en: Only one criteria must pass.
cs: Pouze jedno kritérium musí být splněno.

en: Remove this item.
cs: Odstranit tuto položku.

en: No criteria selected, this test will pass.
cs: Nebyla vybrána žádná kritéria, tento test projde.

en: Edit criteria
cs: Upravit kritéria

en: Invalid object name.
cs: Neplatné jméno objektu.

en: Invalid context type
cs: Neplatný typ kontextu.

en: Enter a title to use when this argument is present. You may use %KEYWORD substitution, where the keyword is specified below.
cs: Zadejte nadpis, který bude použit v případě přítomnosti tohoto argumentu. Je možné použít nahrazení %KEYWORD, kde klíčové slovo je specifikováno níže.

en: Edit @type
cs: Upravit @type

en: , and
cs: , a

en: , or
cs: , nebo

en: Keyword: %@keyword
cs: Klíčové slovo: %@keyword

en: From "@title"
cs: Z "@title"

en: In code
cs: V kódu

en: Get a summary of the information about this page.
cs: Získat shrnutí informací o této stránce.

en: Add variant
cs: Přidat variantu

en: Add a new variant to this page.
cs: Přidat novou variantu k této stránce.

en: Create variant
cs: Vytvořit variantu

en: Import variant
cs: Importovat variantu

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
cs: Přidat novou variantu k této stránce z kódu, exportovaného z jiné stránky.

en: Reorder variants
cs: Změnit pořadí variant

en: Change the priority of the variants to ensure that the right one gets selected.
cs: Změnit prioritu variant tak, že se zajistí výběr správné varianty.

en: Configure a newly created variant prior to actually adding it to the page.
cs: Konfigurovat nově vytvořenou variantu před jejím samotným přidáním ke stránce.

en: Variant operations
cs: Operace nad variantou

en: Get a summary of the information about this variant.
cs: Získat shrnutí informací o této variantě.

en: Make an exact copy of this variant.
cs: Vytvořit přesnou kopii této varianty.

en: Export this variant into code to import into another page.
cs: Exportovat tuto variantu do kódu pro import na jinou stránku.

en: Remove all changes to this variant and revert to the version in code.
cs: Odebrat všechny změny u této varianty a vrátit se k verzi v kódu.

en: Remove this variant from the page completely.
cs: Kompletně odebrat tuto variantu ze stránky.

en: No variants
cs: Žádné varianty

en: The page has been updated. Changes will not be permanent until you save.
cs: Stránka byla aktualizována. Změny nebudou trvalé, dokud je neuložíte.

en: Unable to update changes due to lock.
cs: Není možné aktualizovat změny kvůli zámku.

en: This setting contains unsaved changes.
cs: Nastavení obsahuje neuložené změny.

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
cs: Stránka obsahuje neuložené změny. Je třeba vybrat Uložit pro jejich zapsání do databáze, nebo Zrušit pro zrušení změn. Uvědomte si, že po jakékoliv změně formuláře je třeba tento formulář před uložením odeslat.

en: All pending changes have been discarded, and the page is now unlocked.
cs: Všechny čekající změny byly zrušeny a stránka byla odemčena.

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
cs: Administrativní nadpis této varianty. Pokud je ponechán prázdný, bude přiřazen automaticky.

en: Variant type
cs: Typ varianty

en: Optional features
cs: Volitelné vlastnosti

en: Variant name
cs: Jméno varianty

en: Enter the name of the new variant.
cs: Zadejte jméno nové varianty.

en: Paste variant code here
cs: Vložte kód varianty sem

en: No variant found.
cs: Nebyla nalezena žádná varianta.

en: Unable to get a variant from the import. Errors reported: @errors
cs: Nepodařilo se získat variantu z importu. Zaznamenané chyby: @errors

en: Are you sure you want to delete this variant? This deletion will not be made permanent until you click Save.
cs: Opravdu smazat tuto variantu? Smazání nebude trvalé, dokud nekliknete na Uložit.

en: Add a new variant
cs: Přidat novou variantu

en: Node being edited
cs: Upravovaný uzel

en: Node being viewed
cs: Prohlížený uzel

en: Argument settings
cs: Nastavení argumentu

en: A meaningless second page
cs: Nesmyslná druhá stránka

en: Administrative title
cs: Administrativní název

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
cs: Jméno této stránky. Objeví se v administračním rozhraní pro její jednoduché rozeznání.

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
cs: Strojově čitelné jméno stránky. Musí být jedinečné a smí obsahovat pouze písmena, číslice a podtržítka. Po vytvoření není možné tuto hodnotu změnit!

en: Administrative description
cs: Administrativní popis

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
cs: Popis stránky, toho co dělá nebo co je jejím účelem, pouze pro administrativní využití.

en: Visible menu item
cs: Viditelná položka menu

en: Name is required.
cs: Jméno je vyžadováno.

en: That name is used by another page: @page
cs: Toto jméno je používáno jinou stránkou: @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
cs: Jméno stránky může obsahovat pouze písmena, číslice a podtržítka.

en: That path is used by another page: @page
cs: Tato cesta je používána jinou stránkou: @page

en: Duplicated argument %arg
cs: Duplicitní argument %arg

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
cs: Neplatný argument <em>%</em>. Všechny argumenty musí být pojmenovány klíčovými slovy.

en: Parent item title
cs: Nadpis nadřazené položky

en: Parent item menu
cs: Menu nadřazené položky

en: Position in path
cs: Pozice v cestě

en: Invalid keyword.
cs: Neplatné klíčové slovo.

en: Change context type
cs: Změnit typ kontextu

en: Change argument
cs: Změnit argument

en: No context selected
cs: Nebyl vybrán žádný kontext

en: Error: missing argument.
cs: Chyba: chybí argument

en: Context identifier
cs: Identifikátor kontextu

en: Error: missing or invalid argument plugin %argument.
cs: Chyba: plugin argumentu %argument chybí nebo je neplatný.

en: Import page
cs: Importovat stránku

en: Paste page code here
cs: Vložte kód stránky sem

en: Unable to get a page from the import. Errors reported: @errors
cs: Nepodařilo se získat stránku z importu. Zaznamenané chyby: @errors

en: Enter the name to the new page It must be unique and contain only alphanumeric characters and underscores.
cs: Zadejte jméno nové stránky. Musí být jedinečné a smí obsahovat pouze písmena, číslice a podtržítka.

en: Clone variants
cs: Klonovat varianty

en: Create a new page
cs: Vytvořit novou stránku

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
cs: Upravit název, cestu a další základní nastavení stránky.

en: Make a copy of this page
cs: Vytvořit kopii této stránky

en: This page is publicly accessible.
cs: Tato stránka je veřejně přístupná.

en: No menu entry.
cs: Žádný záznam v menu.

en: Normal menu entry.
cs: Normální záznam v menu.

en: Title: %title.
cs: Nadpis: %title.

en: Menu block: %title.
cs: Blok menu: %title.

en: Taxonomy term template
cs: Šablona termínu taxonomie

en: Multiple terms
cs: Více termínů

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
cs: Vložit hiearchii prvního termínu do drobečkové navigace.

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
cs: Pokud je zaškrtnuto, rodiče termínu taxonomie se objeví v drobečkové navigaci.

en: Only a single term may be used.
cs: Může být použit pouze jeden termín.

en: User profile template
cs: Šablona uživatelského profilu

en: User being viewed
cs: Prohlížený uživatel

en: Create nodes of the same type
cs: Vytvořit uzly stejného typu

en: Node: language
cs: Uzel: jazyk

en: Node: type
cs: Uzel: typ

en: User: role
cs: Uživatel: role

en: Only the checked roles will be granted access.
cs: Pouze zaškrtnutým rolím bude udělen přístup.

en: User: language
cs: Uživatel: jazyk

en: Taxonomy: vocabulary
cs: Taxonomie: slovník

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
cs: Vložit hiearchii fóra do drobečkové navigace.

en: Enter a taxonomy term ID.
cs: Zadejte ID termínu taxonomie.

en: Enter a taxonomy term name.
cs: Zadejte jméno termínu taxonomie.

en: "@s" body
cs: "@s" tělo

en: The title of the referenced node.
cs: Titulek odkazovaného uzlu.

en: "@s" title
cs: "@s" nadpis

en: Profile category
cs: Kategorie profilu

en: Raw string
cs: Nezpracovaný řetězec

en: Select a term from @vocabulary.
cs: Vyberte termín z @vocabulary.

en: Invalid term selected.
cs: Vybrán neplatný termín.

en: Term ID of first term
cs: ID prvního termínu

en: Term ID of all term, separated by + or ,
cs: ID všech termínů, oddělené + nebo ,

en: Term name of first term
cs: Jméno prvního termínu

en: Num items
cs: Počet položek

en: Pane settings
cs: Nastavení

en: Go to list
cs: Přejít na seznam

en: This panel will be selected if @conditions.
cs: Tento panel bude vybrán pokud @conditions.

en: This panel will always be selected.
cs: Tento panel bude vždy vybrán.

en: Administrative title of this variant.
cs: Administrativní nadpis této varianty.

en: Field label
cs: Popisek pole

en: The referenced node
cs: Odkazovaný uzel

en: Form settings
cs: Nastavení formuláře

en: Type of group.
cs: Typ skupiny

en: No custom formats configured. Please <a href="@link">add</a> some.
cs: Nejsou nastaveny žádné vlastní formáty. <a href="@link">Přidat</a> nový.

en: Format string
cs: Řetězec formátu

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
cs: Uživatelem vytvořený formát data. Dostupné možnosti najdete v <a href="@url">dokumentaci PHP</a>. Zobrazení tohoto formátu je nyní nastaveno jako <span>%date</span>.

en: This format already exists.  Please enter a unique format string.
cs: Tento formát již existuje. Zadejte jedinečný řetězec.

en: Are you sure you want to remove the format %format?
cs: Opravdu odstranit formát %format?

en: Removed date format %format.
cs: Formát data %format byl odstraněn.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
cs: Opravdu odstranit typ formátu %format?

en: Removed date format type %format.
cs: Typ formátu %format byl odstraněn.

en: !type date format
cs: Formát data !type

en: Field %field has errors.
cs: Pole %field obsahuje chyby.

en: %title is invalid.
cs: %title je neplatný.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
cs: HTTP Request Error při importu %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
cs: Nelze otevřít soubor: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
cs: Soubor kalendáře %filename je neplatný

en: Invalid calendar file.
cs: Neplatný kalendářový soubor.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
cs: !day-name Neděle|Pondělí|Úterý|Středa|Čtvrtek|Pátek|Sobota

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
cs: !day-abbreviation Ne|Po|Út|St|Čt|Pá|So

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
cs: !day-abbreviation N|P|Ú|S|Č|P|S

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
cs: !day-abbreviation NE|PO|ÚT|ST|ČT|PÁ|SO

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
cs: !datetime Rok|Měsíc|Den|Týden|Hodina|Minuta|Sekunda|Celý Den|Celý den

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
cs: !datetime_plural Roky|Měsíce|Dny|Týdny|Hodiny|Minuty|Vteřiny

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
cs: !date_order Každý|První|Druhý|Třetí|Čtvrtý|Pátý

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
cs: !date_order |Poslední|Předposlední|Třetí od konce|Čtvrtý od konce|Pátý od konce

en: !date_nav Prev|Next|Today
cs: !date_nav Předchozí|Další|Dnes

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
cs: !month-name |Leden|Únor|Březen|Duben|Květen|Červen|Červenec|Srpen|Září|Říjen|Listopad|Prosinec

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
cs: !month-abbreviation |Led|Úno|Bře|Dub|Kvě|Čer|Čvc|Srp|Zář|Říj|Lis|Pro

en: Allow users to configure date formats
cs: Povolit uživatelům nastavit formáty data

en: Custom formats
cs: Vlastní formáty

en: Allow users to configure custom date formats.
cs: Umožnit uživatelům nastavit vlastní formáty data.

en: Add format
cs: Přidat formát

en: Allow users to add additional date formats.
cs: Umožnit uživatelům přidat další formáty data.

en: Delete date format
cs: Smazat formát data

en: Allow users to delete a configured date format.
cs: Povolit uživatelům smazat nastavený formát data.

en: Delete date format type
cs: Smazat typ formátu data

en: Allow users to delete a configured date format type.
cs: Umožňuje uživatelům smazat nastavený typ formátu data.

en: Per-user timezone name.
cs: Jméno časového pásma uživatele.

en: date module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
cs: Modul Date nemůže být aktualizován, dokud nebude aktualizován modul Views. Je třeba vrátit se na <a href="@update-php">update.php</a> a provést zbývající aktualizace.

en: date.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
cs: Modul date obsahuje aktualizace, které nemohou být nainstalovány dokud nebude aktualizován modul Views.

en: The Date API module requires the <a href="@link">Date PHP4 module</a> for PHP versions less than 5.2.
cs: Modul Date API vyžaduje <a href="@link">modul Date PHP4</a> pro instalace s PHP nižším než 5.2.

en: The custom value for a Relative default should be something that describes a time by reference to the current day using strtotime, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
cs: Vlastní hodnota pro výchozí relativní hodnotu musí definovat čas vztahem k současnosti za použití strtotime, jako např. '+90 days' (90 dní ode dne, kdy bylo pole vytvořeno) nebo '+1 Saturday' (příští sobota). Další podrobnosti najdete v !strtotime.

en: Custom input format
cs: Vlastní formát vstupu

en: The custom format, if provided, will override the input format selected above. The custom format, if provided, will override the selected display or input options. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
cs: Vlastní formát, pokud je použit, přepíše formát a možnosti vstupu či nastavení zobrazení. Formát  je řetězec ve formátu "m-d-Y H:i" (pro více možností se podívejte na <a href="@link">http://php.net/date</a>).

en: Select a default format type to be used for the date display. Visit the <a href="@date-time-page">Date and time date format page</a> to add and edit format types.
cs: Vyberte výchozí typ formátu, který se použije pro zobrazení data. Typy formátu můžete přidat a upravit na stránce <a href="@date-time-page">Datum a čas - Formáty</a>.

en: Should the repeat options form start out expanded or collapsed? Set to 'Collapsed' to make those options less obtrusive.
cs: Zobrazit formulář pro opakování data ve výchozím stavu rozbalený nebo sbalený?

en: Changing the %name setting after data has been created could result in the loss of data!
cs: Změny v nastavení pro %name po vytvoření obsahu mohou vést ke ztrátě dat!

en: Display From and To dates
cs: Zobrazit "Od data" a "Do data"

en: Display From date only
cs: Zobrazit pouze "Od data"

en: Display To date only
cs: Zobrazit pouze "Do data"

en: ending on @count
cs: končí na @count

en: Display repeat rule
cs: Zobrazit pravidlo opakování

en: Hide repeat rule
cs: Skrýt pravidlo opakování

en: A 'From date' date is required for field %field %delta.
cs: Pole %field %delta vyžaduje hodnotu "Od data".

en: A 'To date' is required for field %field %delta.
cs: Pole %field %delta vyžaduje hodnotu "Do data".

en: @field_name From date value #@delta
cs: @field_name "Od data", hodnota #@delta

en: @field_name To date value #@delta
cs: @field_name "Do data", hodnota #@delta

en: @field_name From date
cs: @field_name "Od data"

en: @field_name To date
cs: @field_name "Do data"

en: The From date is invalid.
cs: Hodnota "Od data" je neplatná.

en: The To date is invalid.
cs: Hodnota "Do data" je neplatná.

en: There are errors in @field_name value #@delta:
cs: Hodnota #@delta v poli @field_name obsahuje chyby:

en: There are errors in @field_name:
cs: Pole @field_name obsahuje chyby:

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
cs: Jestliže zůstane nezaškrtnuté, každá položka v poli vytvoří nový řádek, což může vést k duplicitnímu zobrazení. Toto nastavení není kompatibilní s dynamickým řazením u stylu zobrazení Tabulka.

en: Select List with Repeat options
cs: Seznam možností opakování

en: Text Field with Repeat options
cs: Textové pole s možnostmi opakování

en: Text Field with Date Pop-up calendar
cs: Textové pole s Date Popup kalendářem

en: Text Field with Date Pop-up and Repeat options
cs: Textové pole s popup kalendářem a možností opakování

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
cs: Kompletní dokumentace k modulům Date a Date API je dostupná na adrese <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Add format type
cs: Přidat typ formátu

en: The human-readable name for this format type.
cs: Název typu formátu.

en: The machine-readable name of this format type. <br>This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique.
cs: Strojově čitelné jméno tohoto typu formátu. <br />Smí obsahovat pouze malá písmena, čísla a podtržítka a musí být jedinečné.

en: The format type must contain only alphanumeric characters and underscores.
cs: Typ formátu může obsahovat pouze alfanumerické znaky a podtržítka.

en: This format type already exists.  Please enter a unique type.
cs: Tento typ formátu již existuje. Vložte jedinečný typ.

en: view date repeats
cs: zobrazit opakování dat

en: All repeating date fields have been updated to use the new repeating widgets.
cs: Všechna pole pro datum s opakováním byla aktualizována a používají nové widgety pro opakování.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
cs: Některé aktualizace jsou stále ve frontě. Je třeba vrátit se na <a href="@update-php">update.php</a> a provést zbývající aktualizace.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
cs: Některé aktualizace nebyly dokončeny. <br/>Zkuste znovu spustit aktualizační skript update.php.

en: Time with timezone
cs: Formát času s časovou zónou

en: Field %field formats were converted to custom formats.
cs: Formáty pole %field byly převedeny na vlastní formáty.

en: The old format type %from_format for field %field was converted to the new format type %to_format.
cs: Původní typ formátu %from_format pro pole %field byl převeden na nový typ formátu %to_format.

en: The display settings for field %field in content type %type_name were updated.
cs: Nastavení zobrazení pro pole %field v typu obsahu %type_name bylo aktualizováno.

en: Date display formats are now included with the system date and time settings. Please visit <a href="@date-time-page">the Date and time format page</a> to see the new format types.
cs: Nastavení data a času nyní zahrnuje formáty pro zobrazení data. Nové typy formátu lze vidět na stránce <a href="@date-time-page">Datum a čas - Formát</a>.

en: Date format settings for %language_name
cs: Nastavení formátu data pro jazyk: %language_name

en: Locale date settings
cs: Nastavení data pro jazyky

en: Configure date formats for each locale
cs: Nastavení formátů data pro každý jazyk

en: Allows the site admin to configure multiple formats for date/time display to tailor dates for a specific locale or audience.
cs: Umožňuje administrátorovi webu nastavit více formátů pro zobrazení data a času, s ohledem na různé jazyky.

en: Field %field is required.
cs: Pole %field je vyžadováno.

en: Field %field is invalid.
cs: Pole %field je neplatné.

en: <p>The Date Popup module uses a jQuery timepicker module. There is no "official" jQuery UI timepicker, and not everyone likes the one that is included here. If you do not want to use the timepicker, you can turn it off below and users will get a regular textfield instead.</p>
cs: <p>Modul Date Popup používá jQuery timepicker plugin. Neexistuje žádný "oficiální" jQuery UI timepicker a ne každému vyhovuje ten, co je zde obsažen. Pokud nechcete používat timepicker, vypněte ho níže a uživatelům se ve formuláři zobrazí obyčejné textové pole.</p>

en: Use default jQuery timepicker
cs: Použít výchozí jQuery timepicker

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
cs: Ruční zadání času, žádný jQuery timepicker

en: Choose the jQuery timepicker to user.
cs: Vybrat použitý jQuery timepicker.

en: <p>The Date Popup calendar includes some css for IE6 that breaks css validation. Since IE 6 is now superceded by IE 7 and IE 8, the special css for IE 6 has been removed from the regular css used by the Date Popup. If you find you need that css after all, you can add it back in your theme. Look at the way the Garland theme adds special IE-only css in in its page.tpl.php file. The css you need is:</p>
cs: <p>Date Popup kalendář vkládá nevalidní CSS pro IE6. Vzhledem k tomu, že IE 6 je již nahrazen novějšími IE 7 a IE 8, speciální CSS pro IE 6 byl odstraněn z běžných CSS, které používá Date Popup. Pokud přesto potřebujete toto CSS můžete je přidat zpět v tématu. Podívejte se na způsob, jakým téma Garland přidává speciální CSS jen pro IE v page.tpl.php. Potřebné CSS je:</p>

en: Date Popup Configuration
cs: Nastavení Date Popup

en: Allows the user to configure the Date Popup settings.
cs: Umožňuje uživateli nastavit Date Popup.

en: Current exceptions
cs: Aktuální výjimky

en: The Date Timezone module requires you to <a href="@link">set the site timezone name</a>.
cs: Modul Date Timezone vyžaduje <a href="@link">nastavit časové pásmo webu</a>.

en: Select your current local time. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
cs: Zvolte svůj aktuální místní čas. Pokud si nejste jisti, vyberte časové pásmo, které je nejblíže vaší poloze, která má stejná pravidla pro letní čas. Data a časy na celém tomto webu se zobrazí pomocí tohoto časového pásma.

en: Tools for creating and importing dates and calendars.
cs: Nástroje pro vytváření a importování dat a kalendářů.

en: The following modules are required for the wizard to work:
cs: Tento nástroj vyžaduje následující moduly:

en: Fill out the following form to auto-create a date content type, with a datetime field and matching pre-configured calendar. A calendar and upcoming events block will be created, an ical feed will be added to the calendar, and the mini calendar, calendar legend, and upcoming events blocks will be added to the sidebar of the default theme. Nodes created from this new content type will include a link to the calendar, and the calendar will have a link to the 'add new date' form. If the Signup module is enabled, Signups will also be enabled for this field. You can also add new date fields to an existing content type by entering the existing content type name instead of creating a new one.
cs: Vyplňte následující formulář pro automatické vytvoření typu obsahu s datem, s polem pro datum, propojený s přednastaveným kalendářem. Bude vytvořen kalendář a blok s nadcházejícími událostmi, ke kalendáři bude připojen iCal zdroj a do postranního sloupce výchozího tématu vzhledu bude přidán mini kalendář, legenda kalendáře a blok s nadcházejícími událostmi. Uzly vytvořené v novém typu obsahu budou mít odkaz na kalendář a kalendář bude mít odkaz na formulář pro přidání nového data. Jestliže je povolen modul Signups, budou pro toto pole povoleny také přihlášky. Můžete také přidat nová pole pro datum k existujícímu typu obsahu, tak, že místo vytvoření nového typu obsahu zadáte existující.

en: Only a limited set of options are displayed here to make this easy to set up. Once the date has been created you will be able to make other changes to the date settings and add other fields to your new content type on the Manage fields screen, and make changes to the calendar on the Views edit page.
cs: Pro zjednodušení nastavení je zde zobrazen pouze omezený počet možností. Po vytvoření data bude možné provést další změny v jeho nastavení a přidat další pole k novému typu obsahu na stránce pro správu polí. Zároveň bude možné provést změny v kalendáři v editačním formuláři Views.

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
cs: Nastavení data a kalendáře může být složité. !date_wizard ulehčuje vytvoření jednoduchého typu obsahu s datem a souvisejícím kalendářem.

en: Date wizard
cs: Průvodce nastavením data

en: The calendar %view is a default calendar created for the content type %type_name.
cs: Kalendář %view je výchozím kalendářem vytvořený pro typ obsahu %type_name.

en: remove !view
cs: odstranit !view

en: Are you sure you want to remove the view %view?
cs: Opravdu odstranit view %view?

en: Removed calendar %calendar.
cs: Kalendář %calendar byl odstraněn.

en: Content type name
cs: Název typu obsahu

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
cs: Strojově čitelný název. Povolené hodnoty: (a-z, 0-9, _). Jestliže se nejedná o již existující typ obsahu, bude vytvořen nový.

en: Content type label
cs: Název typu obsahu

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
cs: Název pro tento typ obsahu. Pouze pro vytvoření nového typu obsahu.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
cs: Typ obsahu s datem, který je propojený s kalendářem ve views.

en: Content type description
cs: Popis typu obsahu

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
cs: Popis typu obsahu. Pouze pro vytvoření nového typu obsahu.

en: Date field name
cs: Jméno pole pro datum

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
cs: Strojově čitelný název. Povolené hodnoty: (a-z, 0-9, _). Nelze použít již existující názvy.

en: Date field label
cs: Název pole s datem

en: The human-readable label for this field.
cs: Název tohoto pole

en: Date widget type
cs: Typ widgetu pro datum

en: Show repeating date options
cs: Zobrazit možnosti opakování

en: Date field type
cs: Typ pole pro datum

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
cs: Až na data v minulosti nebo data s rozlišením roku nebo měsíce je doporučeným typem Datetime. Starší nebo nekompletní datumy by měly použít typ Date (ISO datum).

en: Date timezone handling
cs: Nastavení časové zóny

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
cs: U rozlišení bez časových intervalů nelze měnit časovou zónu.

en: Create a calendar for this date field
cs: Vytvořit kalendář pro toto pole s datem

en: Add calendar blocks to the current theme
cs: Přidat bloky s kalendářem k současnému tématu vzhledu

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
cs: Jméno typu obsahu již existuje. Nové pole bylo přidáno k existujícímu typu obsahu.

en: This field name already exists.
cs: Tento název pole už existuje.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
cs: Pro rozlišení bez časových intervalů nelze měnit časovou zónu.

en: Change the calendar as needed and save the view.
cs: Upravte kalendář podle potřeby a uložte view.

en: Create a new CCK content type to import your events into, or, if you do not want to create new nodes for your events, add a date field to the existing event type. Make sure the target content type has a date field that has an optional or required To date so it can accept the From date and To date of the event. If your source event has its own timezone field, make sure you set the target date timezone handling to 'date'. Test the target type by trying to create a node manually and make sure all the right options are available in the form before attempting an import.
cs: Pro import událostí vytvořte nový CCK typ obsahu či přidejte pole pro datum do stávajícího typu obsahu.  Ujistěte se, že cílový typ obsahu obsahuje pole pro datum, které má volitelnou či povinnou položku "Do data". Pokud zdrojová událost má vlastní pole pro časovou zónu, ujistěte se, že nastavení časové zóny je "datum".  Před provedením importu otestujte cílový typ obsahu vytvořením jednoho uzlu ručně a ujistěte se, že všechny správné možnosti jsou ve formuláři dostupné.

en: The import will create new nodes and trigger all related hooks, so you may want to turn off automatic email messaging for this node type while performing the import!
cs: Jelikož import vytvoří nové uzly a spustí všechny související hooky, je doporučeno během importu vypnout automatickou tvorbu emailových zpráv.

en: Original Node ID
cs: Originální ID uzlu

en: New Node ID
cs: Nové ID uzlu

en: !type: %title has been created.
cs: Vytvořeno !type: %title.

en: !type: %title has been updated.
cs: Aktualizováno !type: %title.

en: 1 event has been converted. | @count events have been converted.
cs[0]: 1 událost byla převedena.
cs[1]: @count události byly převedeny.
cs[2]: @count událostí bylo převedeno.

en: administer date tools
cs: spravovat date tools

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
cs: Nástroje pro import a automatické vytváření datumů a kalendářů.

en: Easy creation of date content types and calendars.
cs: Jednoduché vytváření typů obsahů s daty a kalendáři.

en: Event import
cs: Import událostí

en: Remove calendar
cs: Odstranit kalendář

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
cs: Připojení navigace předchozí/další k ostatním zobrazením. Vyžaduje argument typu datum.

en: Date browser style
cs: Styl pro Date browser

en: Creates back/next navigation.
cs: Vytvoří navigaci zpět/další.

en: Date (!base_table)
cs: Datum (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field by a date argument, using any common ISO date/period format (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).
cs: Filtrovat Views !base_table pole pro datum použitím argumentu data v jakémkoliv běžném ISO formátu (např. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD-P3M, P90D, apod.).

en: Filter any Views !base_table date field.
cs: Filtrovat Views !base_table pole pro datum.

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
cs: Vyberte typ hodnoty data pro použití ve výchozích hodnotách, souhrnech či navigaci. Pro příklad: rozlišení na "měsíc" nastaví výchozí datum na aktuální měsíc, vytvoří měsíční zobrazení v souhrnném view a odkaz na následující a předchozí měsíc v navigaci.

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010'. When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)'.
cs: Nastavit povolené minimum a maximum roku pro tento argument, buď ve formátu -X:+X jako offsetu od současného data, jako např. -3:+3 nebo absolutní minimum a maximum, jako např. 2005:2010. Pokud je argument nastaven na datum mimo tento rozsah, zobrazí se stránka "Stránka nenalezena (404)".

en: Select one or more date fields to filter with this argument. Do not select both the 'From date' and 'To date' for CCK date fields, only one of them is needed.
cs: Vyberte jedno nebo více polí datumu pro tento argument. Nevybírejte zároveň pole "Od data" a "Do data", pouze jeden z nich je vyžadován.

en: You must select at least one date field for this argument.
cs: Pro tento argument musí být vybráno alespoň jedno pole data.

en: Choose the form element to use for date selection.
cs: Vyberte typ formulářového pole pro výběr data.

en:  You can use any values PHP's date_create() can understand, like between '12AM today' and '12AM tomorrow.
cs:  Je možné použít jakoukoliv hodnotu, kterou přijímá PHP funkce date_create(). Např. "12AM today" nebo "12AM tomorrow".

en: Absolute value
cs: Absolutní hodnota

en: Relative value
cs: Relativní hodnota

en: Relative values will be used if no date is set above. Use 'now' to default to the current date at runtime or add modifiers like 'now +1 day'. The To date default value is used when the operator is set to 'between' or 'not between'.
cs: Pokud není nastaveno žádné datum, použijí se relativní hodnoty. Pro použití aktuálního času nastavte "now" nebo využijte modifikátorů jako "now +1 day". Výchozí hodnota "Do data" je použita pokud je operátor nastaven na "mezi" či "není mezi".

en: If the filter is exposed, these values will be used to set the inital value of the exposed filter. Leave both date and default values blank to start with no value in the exposed filter.
cs: Pokud je filtr zobrazený uživatelům, budou tyto hodnoty použity jako výchozí hodnota filtru. Pokud chcete začít s prázdným filtrem, nevkládejte žádný řetězec.

en: The %style cannot use more than one Date: Date argument.
cs: Styl %style nemůže mít více než jeden argument data.

en: The %style requires the Date: Date argument be set to default to the current date.
cs: Style %style vyžaduje, aby byl výchozí argument Date: Datum nastavený na dnešní datum.

en: The %style requires the Date: Date argument.
cs: Styl %style vyžaduje argument Datumu.

en: Navigate to previous year
cs: Přejít na předchozí rok

en: Navigate to next year
cs: Přejít na další rok

en: Navigate to previous month
cs: Přejít na předchozí měsíc

en: Navigate to next month
cs: Přejít na další měsíc

en: Navigate to previous week
cs: Přejít na predchozí týden

en: Navigate to next week
cs: Přejít na další týden

en: Navigate to previous day
cs: Přejít na předchozí den

en: Navigate to next day
cs: Přejít na další den

en: View full page month
cs: Zobrazit měsíc jako stránku

en: Author name
cs: Jméno autora

en: Comment module form.
cs: Formulář modulu Comment.

en: Translation module form.
cs: Formulář modulu Translation.

en: Menu module form.
cs: Formulář modulu Menu.

en: Book module form.
cs: Formulář modulu Book.

en: Path module form.
cs: Formulář modulu Path.

en: Poll module title.
cs: Titulek modulu Poll.

en: Poll module choices.
cs: Volby modulu Poll.

en: Poll module settings.
cs: Nastavení modulu Poll.

en: Upload module form.
cs: Formulář modulu Upload.

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
cs: Integrace modulu CCK s modulem Views vyžaduje Views ve verzi 6.x-2.0-rc2 nebo vyšší.

en: manage fields
cs: správa polí

en: » Add a new content type
cs: Přidat nový typ obsahu

en: @field_name (Locked)
cs: @field_name (Zamknuto)

en: !field (!field_name) is an inactive !field_type field that uses a !widget_type widget.
cs: Pole !field (!field_name) je neaktivní pole typu !field_type, které používá widget typu !widget_type.

en: - Select a field type -
cs: - Vyberte typ pole -

en: - Select a widget -
cs: - Vyberte widget -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
cs: Název pole (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
cs: Typ dat pro ukládání.

en: Form element to edit the data.
cs: Formulářový prvek pro úpravu dat.

en: - Select an existing field -
cs: - Vyberte existující pole -

en: Field to share
cs: Pole ke sdílení

en: Group name (a-z, 0-9, _)
cs: Název skupiny (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
cs: Přidat nové pole: zadejte popisek.

en: Add new field: you need to provide a field name.
cs: Přidat nové pole: zadejte název pole.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
cs: Přidat nové pole: pole %field_name je neplatné. Název musí obsahovat pouze malá písmena bez diakritiky, číslice a podtržítka.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
cs: Přidat nové pole: název pole  %field_name je příliš dlouhý. Délka názvu je omezena na 32 znaků, včetně předpony 'field_'.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
cs: Přidat nové pole: název 'field_instance' je vyhrazený.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
cs: Přidat nové pole: název pole %field_name již existuje.

en: Add new field: you need to select a field type.
cs: Přidat nové pole: vyberte typ pole.

en: Add new field: you need to select a widget.
cs: Přidat pole: vyberte widget.

en: Add new field: invalid widget.
cs: Přidat pole: neplatný widget.

en: Add existing field: you need to provide a label.
cs: Přidat existující pole: zadejte popisek.

en: Add existing field: you need to select a field.
cs: Přidat existující pole: vyberte pole.

en: Add existing field: you need to select a widget.
cs: Přidat existující pole: vyberte widget.

en: Add existing field: invalid widget.
cs: Přidat existující pole: neplatný widget.

en: The field %label cannot be added to a content type because it is locked.
cs: Pole %label nemůže být přidáno k typu obsahu kvůli uzamčení.

en: There are no fields configured for this content type. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
cs: Pro tento typ obsahu nejsou nastavena žádná pole. Nová pole můžete přidat na stránce <a href="@link">Správa polí</a>.

en: Edit basic information
cs: Upravit základní informace

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
cs: Strojově čitelný název pole. Název nelze později změnit.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
cs: Typ dat, která se pro dané pole budou ukládat v databázi. Tuto volbu nelze později změnit.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
cs: Typ formulářového prvku, který se má zobrazit uživateli, když vytváří toto pole v typu obsahu %type.

en: Updated basic settings for field %label.
cs: Základní nastavení pro pole %label byla aktualizována.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
cs: Při aktualizaci základního nastavení pole %label se vyskytl problém.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
cs: Toto pole je <strong>zamčené</strong> a nemůže být odstraněno.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
cs: Pole %field je zamčené a nemůže být upraveno.

en: %type basic information
cs: %type: základní informace

en: Advanced usage only: PHP code that returns a default value. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>To figure out the expected format, you can use the <em>devel load</em> tab provided by <a href="@link_devel">devel module</a> on a %type content page.
cs: Pouze pro pokročilé uživatele: PHP kód, který vrátí výchozí hodnotu. Nezadávejte oddělovače &lt;?php ?&gt;. Jestliže je toto pole vyplněno, vrácená hodnota překryje jakékoli výše uvedené hodnoty. Očekávaný formát: <pre>!sample</pre> K sestavení očekávaného formátu můžete využít kartu <em>"Devel load"</em> poskytovanou <a href="@link_devel">modulem Devel</a> na stránce typu obsahu %type.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
cs: Maximální počet hodnot, které může uživatel pro toto pole zadat.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
cs: Možnost 'Neomezeně' poskytne tlačítko 'Přidat další', takže uživatelé budou moci zadat libovolný počet hodnot.

en: The PHP code for 'default value' returned @value, which is invalid.
cs: PHP kód pro 'výchozí hodnotu' vrátil hodnotu @value, která je neplatná.

en: %name must be an integer.
cs: %name musí být celé číslo.

en: %name must be a positive integer.
cs: %name musí být kladné celé číslo.

en: %name must be a number.
cs: %name musí být číslo.

en: You should make sure that the used field exists in the given content type.
cs: Měli byste se ujistit, že používané pole v daném typu obsahu existuje.

en: Advanced: Specify the fields value with PHP code
cs: Pokročilé nastavení: specifikovat hodnotu pole pomocí PHP kódu

en: Advanced usage only: PHP code that returns the value to set. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the value returned by this code will override any value specified above. Expected format: <pre>!sample</pre>Using <a href="@link_devel">devel.module's</a> 'devel load' tab on a content page might help you figure out the expected format.
cs: Pouze pro pokročilé uživatele: PHP kód, který vrátí hodnotu, která se má nastavit. Nepoužívejte oddělovače &lt;?php ?&gt;. Jestliže je toto pole vyplněno, vrácená hodnota překryje jakoukoli výše specifikovanou hodnotu. Očekávaný formát: <pre>!sample</pre> Karta 'Devel load' poskytovaná modulem <a href="@link_devel">Devel</a> na stránce obsahu vám může pomoci sestavit očekávaný formát.

en: You have to return the default value in the expected format.
cs: Je nutné vrátit výchozí hodnotu v očekávaném formátu.

en: Populate @node's field '@field'
cs: Naplnit pole '@field' typu obsahu @node

en: Field has value
cs: Pole má hodnotu

en: You should make sure that the used field exists in the given content type. The condition returns TRUE, if the selected field has the given value.
cs: Měli byste se ujistit, že použité pole v daném typu obsahu existuje. Podmínka vrátí TRUE, jestliže má vybrané pole danou hodnotu.

en: Field has changed
cs: Pole se změnilo

en: Content containing changes
cs: Obsah zahrnující změny

en: Content not containing changes
cs: Obsah nezahrnující změny

en: @node's field '@field' has value
cs: Pole '@field' typu obsahu @node má hodnotu

en: Select the machine-name of the field to look at.
cs: Zadejte strojově čitelný název pole, který se má brát v úvahu.

en: @node's field '@field' has been changed
cs: Pole '@field' typu obsahu @node bylo změněno

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
cs: Nefiltrovaný název odkazovaného uzlu. POZOR - nezpracovaný vstup uživatele.

en: Formatted html link to the referenced node.
cs: Formátovaný HTML odkaz na odkazovaný uzel.

en: Relative path alias to the referenced node.
cs: Alias relativní cesty k odkazovanému uzlu.

en: Absolute path alias to the referenced node.
cs: Alias absolutní cesty k odkazovanému uzlu.

en: Relative path alias to the referenced user.
cs: Alias relativní cesty na odkazovaného uživatele

en: Absolute path alias to the referenced user.
cs: Alias absolutní cesty na odkazovaného uživatele

en: Field: @widget_label (@field_name) - @field_type
cs: Pole: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Field on the referenced node.
cs: Pole odkazovaného uzlu.

en: Configure how the label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
cs: Nastavte, jak se má zobrazit popisek. Tato volba nemá žádný vliv, jestliže je zapnuta možnost "Překrýt název"; místo toho se zobrazí specifikovaný název bloku.

en: "@s" field: @widget_label (@field_name) - @field_type
cs: "@s" pole: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Appears in: @types
cs: Objevuje se v: @types

en: <No value>
cs: <Žádná hodnota>

en: Widget label (@label)
cs: Popisek widgetu (@label)

en: Custom label
cs: Vlastní popisek

en: (first item is 0)
cs: (první položka je 0)

en: (start from last values)
cs: (začít od posledních hodnot)

en: You need to provide a label.
cs: Je třeba vyplnit popisek.

en: You need to provide a group name.
cs: Je třeba vyplnit jméno skupiny.

en: The group name %group_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
cs: Název skupiny %group_name je neplatný. Název smí obsahovat pouze malá písmena bez diakritiky, číslice a podtržítka.

en: The group name %group_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'group_' prefix.
cs: Název skupiny %group_name je příliš dlouhý. Délka názvu je omezena na 32 znaků včetně předpony 'group_'.

en: The group name %group_name already exists.
cs: Skupina se jménem %group_name  již existuje.

en: Add new group:
cs: Přidat novou skupinu:

en: Add new group: you need to provide a label.
cs: Přidat novou skupinu: je potřeba, aby byl zadán popisek.

en: Add new group: you need to provide a group name.
cs: Přidat novou skupinu: musíte zadat název skupiny.

en: Standard group
cs: Standardní skupina

en: Create display groups for CCK fields.
cs: Vytvořit skupiny pro CCK pole

en: Field group: @group in @type
cs: Skupina polí: @group v typu obsahu @type

en: All fields from this field group on the referenced node.
cs: Všechna pole z této skupiny polí se zobrazí v daném uzlu.

en: Field group label
cs: Popisek skupiny polí

en: Configure how the field group label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
cs: Nastavte, jak se má zobrazovat popisek skupiny. Tato volba nemá žádný vliv, pokud je zapnuta možnost "Překrýt název"; místo toho se zobrazí specifikovaný název bloku.

en: Fieldset - Collapsible
cs: Sada polí - sbalitelná

en: Fieldset - Collapsed
cs: Sada polí - sbalená

en: Field group format
cs: Formát skupiny polí

en: This option allows you to configure the field group format.
cs: Tato volba vám umožní konfigurovat formát sady polí.

en: "@s" field group: @group in @type
cs: "@s" sada polí: @group v typu obsahu @type

en: Note that if the field has multiple values, only the first content node will be loaded.
cs: Vezměte na vědomí, že pokud má pole více hodnot, načte se pouze první z nich.

en: There are no nodereference fields defined.
cs: Žádná pole typu nodereference nebyla definována.

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the nodes that can be referenced.<br />Note:</p>
cs: <p>Vyberte pohled modulu "Views" pro výběr uzlů, na které je možné odkazovat. <br />Poznámka:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Content types" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate nodes on node creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate nodes will be displayed.</li></ul>
cs: <ul><li>Pro tento účel fungují pouze pohledy, které používají pole. </li><li>Toto nastavení zruší nastavení "Typy obsahu" výše. Místo toho použijte nastavení "Filtry" modulu Views. </li><li>Pro zobrazení dalších informací o uzlech, které se nabízejí k výběru ve formuláři pro vytvoření/úpravu uzlu, použijte nastavení "Pole" modulu Views. </li><li>K určení pořadí, ve kterém se uzly pro výběr zobrazí, použijte "Kritéria řazení" modulu Views. </li></ul>

en: <p>The list of nodes that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
cs: <p>Seznam uzlů, na které je možné odkazovat, může být založen na modulu "Views", nebyl však nalezen žádný odpovídající pohled. <br />Poznámka:</p>

en: %name: invalid input.
cs: %name: neplatný vstup.

en: %name: found no valid post with that title.
cs: %name: nebyl nalezen žádný příspěvek s tímto názvem.

en: Only numbers and decimals are allowed in %field.
cs: V %field jsou povoleny pouze číslice a desetinná čísla.

en: Only numbers are allowed in %field.
cs: V poli %field jsou povoleny pouze číslice.

en: Only numbers and the decimal character (%decimal) are allowed in %field.
cs: V poli %field jsou povoleny pouze číslice a desetinná čísla (%decimal).

en: Note that if the field has multiple values, only the first user will be loaded.
cs: Vezměte na vědomí, že pokud má pole více hodnot, načte se pouze první uživatel.

en: There are no userreference fields defined.
cs: Nebyla definována žádna pole typu userreference.

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
cs: Pokročilé nastavení - uživatelé, na které je možné odkazovat (pohled)

en: View used to select the users
cs: Pohled (view) použitý k výběru uživatelů

en: <p>Choose the "Views module" view that selects the users that can be referenced.<br />Note:</p>
cs: <p>Zvolte pohled modulu "Views", který vybere uživatele, na něž je možné odkazovat. <br />Poznámka:</p>

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Referenceable Roles" and "Referenceable Status" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate users on user creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate users will be displayed.</li></ul>
cs: <ul><li>Pro tento účel budou fungovat pouze pohledy, které používají pole.</li><li>Tato možnost zruší výše uvedená nastavení "Role, na které je možné odkazovat" a "Statuty, na které je možné odkazovat". Místo toho použijte nastavení "Filtry" v modulu Views. </li><li>Pro zobrazení dalších informací o uživatelích k výběru ve formuláři pro vytvoření/úpravu uzlu použijte nastavení "Pole" v modulu Views.</li><li>Pro určení pořadí uživatelů pro výběr použijte "Kritéria řazení" v modulu Views.</li></ul>

en: <p>The list of user that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
cs: <p>Seznam uživatelů, na které je možné odkazovat, může být založen na modulu "Views"; žádný odpovídající pohled však nebyl nalezen. <br />Poznámka:</p>

en: %name: invalid user.
cs: %name: neplatný uživatel.

en: New field
cs: Nové pole

en: Existing field
cs: Existující pole

en: New group
cs: Nová skupina

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
cs: Přidat pole a skupiny polí k typům obsahu a uspořádat jejich zobrazení v uzlu a v editačním formuláři.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
cs: Pole můžete přidat do skupiny tak, že jej myší přetáhnete pod skupinu a doprava.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
cs: Poznámka: instalací modulu <a href="!adv_help">Advanced help</a> získáte podrobnější nápovědu.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
cs: Jestliže chcete položku vyloučit z proměnné !content, která se předává do šablony uzlu, zaškrtněte 'Vyloučit'.

en: Lock
cs: Zámek

en: width @width
cs: šířka @width

en: height @height
cs: výška @height

en: upscaling allowed
cs: zvětšování povoleno

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
cs: náhodný mezi -@degrees&deg; a @degrees&deg;

en: No minimum
cs: Žádné minimum

en: Change frequency
cs: Četnost změn

en: Arg length
cs: Délka argumentu

en: Just an example setting.
cs: Pouze ukázkové nastavení.

en: Before this variant can be added, it must be configured. When you are finished, click "Create variant" at the end of this wizard to add this to your page.
cs: Před přidáním této varianty je nutné ji nakonfigurovat. Po skončení klikněte na „Vytvořit variantu“ na konci tohoto průvodce pro její přidání ke stránce.

en: Existing node
cs: Existující uzel

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: Requires the <em>administer site configuration</em> permission.
cs: Vyžaduje oprávnění<em>administrovat nastavení webu</em>.

en: access PDF version
cs: přístup k PDF verzi

en: Save !type
cs: Uložit !type

en: Delete !type
cs: Smazat !type

en: Structure
cs: Struktura

en: Example: image_gallery
cs: Příklad: image_gallery

en: URL of update XML
cs: URL aktualizačního serveru (XML)

en: Example: http://mywebsite.com/fserver
cs: Příklad: http://mywebsite.com/fserver

en: features
cs: vlastnosti

en: !site_name blogs
cs: !site_name blogy

en: To clear all caches, click the button on the <a href="@performance">Performance page</a>.
cs: Stisknutím tlačítka na stránce <a href="@performance">nastavení výkonu</a> vymažete všechny mezipaměti.

en: Unique
cs: Unikátní

en: My Account
cs: Můj účet

en: Pager Type
cs: Typ stránkovače

en:  - Duration
cs:  - Trvání

en: Content statistics
cs: Statistiky obsahu

en: Close window after sending to printer
cs: Zavřít okno po potvrzení tisku.

en: When the above options are enabled, this option will close the window after its contents are printed.
cs: Když jsou volby výše povoleny, tato volba zavře okno s tiskovým náhledem ihned po odeslání k tisku.

en: (wkhtmltopdf only) Set any additional options to be passed to the wkhtmltopdf executable. Tokens may be used in these options (see list below).
cs: (jen pro wkhtmltopdf) Nastavte jakékoliv další parametry, které mohou být předány wkhtmltopdf. V parametrech můžete použít  tokeny (viz seznam níže).

en: User blog
cs: Uživatelský blog

en: All polls
cs: Všechny ankety

en: Taxonomy: term
cs: Taxonomie: termín

en: User: name
cs: Uživatel: jméno

en: Vocabulary: ID
cs: Slovník: ID

en: Custom: @title
cs: Vlastní: @title

en: Same page
cs: Stejná stránka

en: every !interval
cs: každých !interval

en: Fetcher
cs: Načítač

en: There is no new content.
cs: Žádný nový obsah.

en: Published status
cs: Status zveřejnění

en: An alias will be generated for you. If you wish to create your own alias below, uncheck this option.
cs: Alias bude vygenerován. Pokud si přejete zadat vlastní, zrušte zaškrtnutí této volby.

en: The maximum number of characters this field can be.
cs: Maximální počet znaků pro toto pole.

en: Hide if empty
cs: Skrýt, pokud je prázdné

en: Starting value
cs: Počáteční hodnota

en: The name of the role.
cs: Název role.

en: Hide empty fields
cs: Skrýt prázdná pole

en: Delta - Appears in: @types
cs: Delta - objevuje se v typech: @types

en: Blocked users
cs: Blokovaní uživatelé

en: Accepts any date in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as today, +2 months, and Dec 9 2004 are all valid.
cs: Podporuje zápis datumu ve formátu <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Například řetězce 'dnes', '+2 měsíce' nebo '9.prosince 2004' jsou korektní.

en: Accepts a time in any <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Strings such as now, +2 hours, and 10:30pm are all valid.
cs: Podporuje zápis času ve formátu <a href="http://www.gnu.org/software/tar/manual/html_chapter/Date-input-formats.html">GNU Date Input Format</a>. Například řetězce 'nyní', '+2 hodiny' nebo '10:30' jsou korektní.

en: No filter
cs: Bez filtru

en: Two days ago
cs: Před dvěma dny

en: Long ago
cs: Před dávnou dobou

en: Compulsory
cs: Povinný

en: Randomize questions
cs: Vybrat náhodné otázky

en: Something went wrong. Please try again
cs: Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.

en: Attempts
cs: Pokusy

en: See charts
cs: Prohlédnout grafy

en: Chart icon from !url
cs: Ikona grafu z !url

en: Quiz Statistics
cs: Statistiky kvízu

en: Result Statistics
cs: Statistiky výsledků

en: The score has been saved.
cs: Výsledky byly uloženy.

en: Subquestion
cs: Podotázka

en: No questions were found
cs: Nebyly nalezeny žádné otázky

en: You must provide an answer
cs: Musíš dát odpověď

en: Administrator role
cs: Role administrátora

en: The Breadcrumb title to use when this argument is present. If no breadcrumb is set here, default Title values will be used, see "Title" for percent substitutions.
cs: Název, který se má použít v drobečkové navigaci, pokud je argument přítomen. Pokud není nastaveno, použije se výchozí název (viz "Název") pro nahrazení se znakem "%".

en: Inherit pager
cs: Zdědit stránkovač

en: No revision
cs: Žádná revize

en: @number comments per page
cs: Počet komentářů na stránku: @number

en: Requires a title
cs: Vyžaduje název

en: Exported content
cs: Exportovaný obsah

en: override
cs: překrýt

en: There are no !items to display.
cs: Nejsou žádné !items k zobrazení.

en: Create a new !item
cs: Vytvořit novou položku !item

en: Are you sure you want to delete this !type?
cs: Opravdu smazat !type?

en: List !type
cs: Seznam !type

en: Export !type
cs: Exportovat !type

en: The type of the database. Drupal only supports one database type at a time, so this must be the same as the current database type.
cs: Typ databáze. Drupal nepodporuje existenci více typů databáze najednou, proto se typ musí shodovat se současným typem databáze.

en: The name of the database. The database must exist, it will not be created for you.
cs: Název databáze. Databáze musí existovat; nebude vytvořena.

en: Enter the name of a user who has write access to the database.
cs: Zadejte jméno uživatele, který má oprávnění zápisu do databáze.

en: The database name is not valid.
cs: Název databáze není platný.

en: You may omit specific tables, or specific table data from the backup file. Only omit data that you know you will not need such as cache data, or tables from other applications. Excluding tables can break your Drupal install, so <strong>do not change these settings unless you know what you're doing</strong>.
cs: Ze souboru se zálohou můžete vynechat určité tabulky nebo určitá data. Vynechávejte jen taková data, která nebudete potřebovat, jako např. data mezipaměti (cache) nebo tabulky jiných aplikací. Vyloučení některých tabulek může znefunkčnit instalaci Drupalu, proto <strong>neměňte tato nastavení, jestliže přesně nevíte, co děláte</strong>.

en: Lock tables during backup
cs: Zamknout tabulky během zálohování

en: %num SQL commands executed.
cs: Vykonáno SQL příkazů: %num.

en: MySQL Database
cs: MySQL databáze

en: Default Database
cs: Výchozí databáze

en: Enter the email address to send the backup files to. Make sure the email sever can handle large file attachments
cs: Zadejte e-mailovou adresu, na kterou se má zaslat soubor se zálohou. Ujistěte se, že e-mailový server může operovat s velkými přílohami.

en: Database backup from !site: !file
cs: Záloha databáze z !site: !file

en: Database backup attached.
cs: Záloha databáze připojena.

en: Change file mode (chmod)
cs: Změnit přístup k souboru (chmod)

en: Change file group (chgrp)
cs: Změnit skupinu souboru (chgrp)

en: You must enter a valid chmod octal value (e.g. 644 or 0644) in the change mode field, or leave it blank.
cs: Buďto zadejte platnou hodnotu chmod (např. 644 nebo 0644) v políčku pro změnu módu, nebo nechte toto pole prázdné.

en: Manual Backups Directory
cs: Adresář pro manuální zálohy

en: Scheduled Backups Directory
cs: Adresář pro plánované zálohy

en: Save the backup files to any directory on the server which the web-server can write to.
cs: Ukládejte soubory se zálohami do jakékoli složky na serveru, do které může webový server zapisovat.

en: Import the backup directly into another database. Database destinations can also be used as a source to backup from.
cs: Importovat zálohu přímo do jiné databáze. Umístění pro databázi může být použito také jako zdroj, ze kterého se má zálohovat.

en: Import the backup directly into another MySQL database. Database destinations can also be used as a source to backup from.
cs: Importovat zálohu přímo do jiné MySQL databáze. Umístění databáze může být použito také jako zdroj, ze kterého se má zálohovat.

en: Save the backup files to any a directory on an FTP server.
cs: Uložit soubory se zálohou na FTP server.

en: FTP Directory
cs: FTP adresář

en: Amazon S3 account
cs: Účet na Amazon S3

en: Send the backup as an email attachment to the specified email address.
cs: Odeslat zálohu jako e-mailovou přílohu na určenou e-mailovou adresu.

en: %title Files
cs: %title souborů

en: There are no backup files to display.
cs: Nejsou zde žádné zálohy k zobrazení.

en: Are you sure you want to restore the database?
cs: Opravdu obnovit databázi?

en: Are you sure you want to restore the database from the backup file %file_id? This will delete some or all of your data and cannot be undone. <strong>Always test your backups on a non-production server!</strong>
cs: Opravdu obnovit databázi ze souboru %file_id? Tato akce smaže některá nebo všechna vaše data a nemůže být vrácena. <strong>Vždy testujte své zálohy na vývojovém serveru!</strong>

en: Restoring will delete some or all of your data and cannot be undone. <strong>Always test your backups on a non-production server!</strong>
cs: Obnovení smaže některá nebo všechna vaše data a nemůže být vráceno. <strong>Vždy testujte své zálohy na vývojovém serveru!</strong>

en: Are you sure you want to delete the backup file?
cs: Opravdu smazat tento soubor se zálohou?

en: Are you sure you want to delete the backup file %file_id? <strong>This action cannot be undone.</strong>
cs: Opravdu smazat soubor se zálohou %file_id? <strong>Tuto akci nelze vrátit.</strong>

en: Backup Source
cs: Zdroj zálohy

en: Choose the database to backup. Any database destinations you have created and any databases specified in your settings.php can be backed up.
cs: Vyberte databázi pro zálohu. Je možné zálohovat jakákoliv umístění databáze, která jste vytvořili, a jakékoliv databáze specifikované v souboru settings.php.

en: Destinations
cs: Umístění

en: destinations
cs: umístění

en: destination
cs: umístění

en: Add a new @s destination.
cs: Přidat nové @s umístění.

en: Choose the type of destination you would like to create:
cs: Zvolte typ umístění, který chcete vytvořit:

en: No destination types available.
cs: Nejsou dostupné žádné typy umístění.

en: Are you sure you want to delete the destination %name? Backup files already saved to this destination will not be deleted.
cs: Opravdu smazat umístění %name? Soubory se zálohami, které už byly do tohoto umístění uloženy, nebudou smazány.

en: list files
cs: seznam souborů

en: restore
cs: obnovit

en:  You do not need to enter a password unless you wish to change the currently saved password.
cs:  Nemusíte zadávat heslo, pokud nechcete změnit již uložené heslo.

en: File Encryption (EXPERIMENTAL)
cs: Šifrování souboru (EXPERIMENTÁLNÍ)

en: Encrypted files can only be restored by Backup and Migrate and only on sites with the same encryption key. <strong>This functionality is experimental, and should only be used for testing.</strong>
cs: Šifrované soubory mohou být obnoveny pouze pomocí modulu Backup and Migrate a pouze na webech se stejným šifrovacím klíčem. <strong>Tato funkcionalita je ve vývoji a je doporučena pouze pro testovací účely.</strong>

en: File Encryption
cs: Šifrování souboru

en: Install the !link to enable backup file encryption.
cs: Nainstalujte !link, pokud chcete povolit šifrování souboru se zálohou.

en: AES Encryption Module
cs: AES šifrovací modul

en: No Encryption
cs: Bez šifrování

en: AES Encryption
cs: AES šifrování

en: Send an email if backup succeeds
cs: Odeslat e-mail, pokud je záloha dokončena

en: Email Address for Success Notices
cs: E-mailová adresa pro zprávy o úspěšném dokončení

en: Send an email if backup fails
cs: Odeslat e-mail, pokud zálohování selže

en: Email Address for Failure Notices
cs: E-mailová adresa pro zprávy o chybách

en: !site backup succeeded
cs: Záloha webu !site dokončena

en: The site backup has completed successfully with the following messages:
    !messages
cs: Záloha webu proběhla úspěšně, s následujícími zprávami:
    !messages

en: The site backup has completed successfully.
cs: Zálohování webu bylo úspěšně dokončeno.

en: !site backup failed
cs: Záloha webu !site selhala

en: The site backup has failed with the following messages:
    !messages
cs: Záloha selhala snásledujícími hláškami:
    !messages

en: The site backup has failed for an unknown reason.
cs: Záloha webu z neznámého důvodu selhala.

en: Disable query log
cs: Vypnout logování dotazů

en: Disable the devel module's query logging during the backup operation. It will be enabled again after backup is complete. This is very highly recommended.
cs: Vypnout logování dotazů pomocí modulu Devel během procesu zálohování (silně doporučeno). Po dokončení zálohy bude logování opět zapnuto.

en: Take site offline
cs: Přepnout stránku do offline módu

en: Take the site offline during backup and show a maintenance message. Site will be taken back online once the backup is complete.
cs: Uvést web během zálohy do stavu "offline" a zobrazit zprávu o údržbě. Po dokončení zálohy bude web vrácen do stavu "online".

en: Disable the devel module's query logging during the restore operation. It will be enabled again after restore is complete. This is very highly recommended.
cs: Vypnout logování dotazů pomocí modulu Devel během procesu obnovy (silně doporučeno). Po dokončení obnovy bude logování opět zapnuto.

en: Take the site offline during restore and show a maintenance message. Site will be taken back online once the restore is complete.
cs: Uvést web během obnovy do stavu "offline" a zobrazit zprávu o údržbě. Po dokončení obnovy bude web vrácen do stavu "online".

en: View as checkboxes
cs: Zobrazit jako zaškrtávací pole

en: Backup File
cs: Soubor se zálohou

en: You can use tokens in the file name.
cs: Můžete používat tokeny v názvech souborů.

en: If you install the <a href="!tokenurl">Token Module</a> you can use tokens in the file name.
cs: Jestliže nainstalujete <a href="!tokenurl">modul Token</a>, můžete pro název souboru použít tokeny.

en: profiles
cs: profily

en: Untitled Profile
cs: Profil bez názvu

en: Are you sure you want to delete the profile %name? Any schedules using this profile will be disabled.
cs: Opravdu vymazat profil %name? Veškeré naplánované zálohy, které používají tento profil, budou zrušeny.

en: schedule
cs: plán

en: schedules
cs: plány

en: Untitled Schedule
cs: Plán bez názvu

en: No tables excluded
cs: Žádné tabulky nebyly vyloučeny

en: No data omitted
cs: Žádná data nebyla vynechána

en: Schedule Name
cs: Název plánu

en: Settings Profile
cs: Profil nastavení

en: -- None Available --
cs: -- Není k dispozici --

en: The number of backup files to keep before deleting old ones. Use 0 to never delete backups. <strong>Other files in the destination directory will get deleted if you specify a limit.</strong>
cs: Počet souborů se zálohami, které se mají uchovat před smazáním. Pokud zadáte 0, soubory se nebudou nikdy mazat. <strong>Další soubory v adresáři pro umístění se smažou, jestliže zadáte limit.</strong>

en: Choose where the backup file will be saved. Backup files contain sensitive data, so be careful where you save them.
cs: Zvolte, kam se mají soubory se zálohami ukládat. Tyto soubory obsahují citlivá data, proto buďte při výběru místa pro ukládání opatrní.

en: Create new destination
cs: Vytvořit nové umístění

en: Backup period must be a number greater than 0.
cs: Perioda zálohy musí mít hodnotu větší než 0.

en: Number to keep must be an integer greater than or equal to 0.
cs: Počet souborů k ponechání musí být ve formátu integer, větší nebo rovný 0.

en: Once a second
cs: Jednou za sekundu

en: Every @count seconds
cs: Každých @count sekund

en: Once a minute
cs: Jednou za minutu

en: Every @count minutes
cs: Každých @count minut

en: Every @count hours
cs: Každých @count hodin

en: Every @count days
cs: Každých @count dnů

en: Once a week
cs: Jednou týdně

en: Every @count weeks
cs: Každých @count týdnů

en: Backup and Migrate makes the task of backing up your Drupal database and migrating data from one Drupal install to another easier. It provides a function to backup the entire database to file or download, and to restore from a previous backup. You can also schedule the backup operation. Compression of backup files is also supported.  The database backup files created with this module can be imported into this or any other Drupal installation with the !restorelink, or you can use a database tool such as <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> or the mysql command line command.
cs: Modul Backup and Migrate usnadní zálohování databáze Drupalu a přesun dat z jedné instalace Drupalu do jiné. Poskytuje funkci k zálohování a uložení nebo stažení kompletní databáze a k obnovení z předchozí zálohy. Proces zálohování můžete také plánovat. Je podporována i komprese souborů se zálohami. Záložní soubory vytvořené tímto modulem mohou být importovány do této nebo jiné instalace Drupalu pomocí odkazu  !restorelink, můžete však použít také nástroje databáze jako např. <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> či příkazovou řádku mysql.

en: restore feature
cs: funkce obnovení

en: Quick Backup Tab
cs: Karta pro rychlé zálohování

en: Use this form to run simple manual backups of your database. Visit the !helppage for more help using this module
cs: Pro jednoduché manuální zálohování databáze použijte tento formulář. Další nápovědu k modulu najdete na !helppage.

en: Advanced Backup Tab
cs: Karta pro pokročilé zálohování

en: Use this form to run manual backups of your database with more advanced options. If you have any !profilelink saved you can load those settings. You can save any of the changes you make to these settings as a new settings profile.
cs: Pro ruční zálohování databáze s pokročilými možnostmi použijte tento formulář. Pokud jste uložili !profilelink, můžete načíst tato nastavení. Jakékoliv změny, které zde provedete, můžet uložit jako nový profil nastavení.

en: settings profiles
cs: profily nastavení

en: Restore Tab
cs: Karta pro obnovení

en: Upload a backup and migrate backup file. The restore function will not work with database dumps from other sources such as phpMyAdmin.
cs: Nahrát soubor se zálohou vytvořenou pomocí modulu Backup and Migrate. Funkce pro obnovení nepracuje se zálohami z jiných zdrojů (např. z phpMyAdmin).

en: Destinations are the places you can save your backup files to or them load from.
cs: Místa, kam můžete uložit vaše soubory se zálohami, nebo odkud můžete tyto soubory načíst.

en: Files can be saved to a directory on your web server, downloaded to your desktop or emailed to a specified email account. From the Destinations tab you can create, delete and edit destinations or list the files which have already been backed up to the available destinations.
cs: Soubory mohou být uloženy do adresáře na vašem webovém serveru, staženy do vašeho počítače nebo odeslány e-mailem na zvláštní e-mailový účet. V kartě "Umístění" můžete vytvářet, mazat a upravovat umístění či vypsat již vytvořené soubory se zálohami.

en: Profiles are saved backup settings. Profiles store your table exclusion settings as well as your backup file name, compression and timestamp settings. You can use profiles in !schedulelink and for !manuallink.
cs: Profily jsou uložená nastavení pro zálohování. Uchovávají nastavení pro vyloučení tabulek, pro jméno záložního souboru, kompresi a časové razítko. Profily můžete použít pro !schedulelink a !manuallink.

en: manual backups
cs: manuální zálohy

en: You can create new profiles using the add profiles tab or by checking the "Save these settings" button on the advanced backup page.
cs: Nové profily můžete vytvořit pomocí karty "Přidat profily" nebo pomocí tlačítka "Uložit tato nastavení" na stránce pro pokročilé zálohování.

en: Automatically backup up your database on a regular schedule using <a href="!cronurl">cron</a>.
cs: Automaticky zálohovat databázi podle pravidelného plánu s využitím <a href="!cronurl">cronu</a>.

en: You do not have permission to back up this site.
cs: Nemáte oprávnění zálohovat tento web.

en: -- Select a Settings Profile --
cs: -- Vybrat profil nastavení --

en: You can load a profile. Any changes you made below will be lost.
cs: Můžete načíst profil. Veškeré změny, které jste provedli níže, budou ztraceny.

en: Load Settings
cs: Načíst nastavení

en: Load Profile
cs: Načíst profil

en: Quick Backup
cs: Rychlá záloha

en: Backup now
cs: Zálohovat nyní

en: For more backup options, try the <a href="!advancedurl">advanced backup page</a>.
cs: Pro více možností zálohování můžete využít <a href="!advancedurl">stránku pro pokročilé zálohování</a>.

en: A source cannot be backed up to itself. Please pick a different destination for this backup.
cs: Zdroj nemůže být zálohován do umístění, kde se nachází. Vyberte pro tuto zálohu jiné umístění.

en: Backup from !from to !to using !profile !submit
cs: Zálohovat z !from do !to s využitím !profile !submit

en: Backup Destination
cs: Umístění zálohy

en: Choose where the backup file will be saved. Backup files contain sensitive data, so be careful where you save them. Select 'Download' to download the file to your desktop.
cs: Zvolte místo pro uložení souboru se zálohou. Soubory se zálohami obsahují citlivá data, proto buďte při ukládání opatrní. Pro uložení souboru do vašeho počítače zvolte "Stáhnout".

en: Save the settings as
cs: Uložit nastavení jako

en: Replace the '%profile' profile
cs: Nahradit profil '%profile'

en: This will be the name of your new profile if you select 'Create new profile' otherwise it will become the name of the '%profile' profile.
cs: Toto bude jméno nového profilu, jestliže zvolíte 'Vytvořit nový profil'. Jinak se profil pojmenuje podle profilu '%profile'.

en: Pick a name for the settings. Your settings will be saved as a profile and will appear in the <a href="!url">Profiles Tab</a>.
cs: Vyberte jméno pro tato nastavení. Vaše nastavení budou uložena jako profil a objeví se na <a href="!url">kartě profilů</a>.

en: Save Without Backing Up
cs: Uložit bez zálohování

en: Restore to
cs: Obnovit do

en: <p>Or you can restore one of the files in your <a href="!url">saved backup destinations.</a></p>
cs: <p>Pro obnovu můžete použít také některý ze souborů z vašeho <a href="!url">umístění pro uložené zálohy.</a></p>

en: <a href="!restoreurl">Restore again</a>
cs: <a href="!restoreurl">Znovu obnovit</a>

en: access backup and migrate
cs: přístup k backup and migrate

en: administer backup and migrate
cs: spravovat backup and migrate

en: Advanced Backup
cs: Pokročilé zálohování

en: The name of the profile.
cs: Název profilu.

en: Append a timestamp to the filename.
cs: Připojit k názvu souboru časové razítko.

en: The format of the timestamp.
cs: Formát časového razítka.

en: The filter settings for the profile.
cs: Nastavení filtru pro profil.

en: The type of the destination.
cs: Typ umístění.

en: Other settings for the destination.
cs: Jiná nastavení pro umístění.

en: The {backup_migrate_destination}.destination_id of the source to backup from.
cs: {backup_migrate_destination}.ID zdroje pro zálohu.

en: The {backup_migrate_destination}.destination_id of the destination to back up to.
cs: {backup_migrate_destination}.ID umístění, kam se má záloha vytvořit.

en: The number of backups to keep.
cs: Počet záloh, které mají být uchovány na serveru.

en: The number of seconds between backups.
cs: Počet sekund mezi zálohováním.

en: Whether the schedule is enabled.
cs: Zda je zapnutý plán.

en: Whether the schedule should be run during cron.
cs: Zda se má provést plán při běhu cronu.

en: Default Schedule
cs: Výchozí plán

en: The primary identifier for a destination.
cs: Primární identifikátor umístění.

en: The primary identifier for a schedule.
cs: Primární identifikátor plánu.

en: The db source to backup from.
cs: Databáze, která má být zazálohována.

en: Not restricted
cs: Není omezeno

en: Choose a block
cs: Vyberte blok

en: Other blocks
cs: Jiné bloky

en: Restore now
cs: Obnovit nyní

en: The unique ID of the comment.
cs: Unikátní ID komentáře.

en: The unique ID of the node the comment was posted to.
cs: Unikátní ID uzlu, ke kterému byl komentář vložen.

en: The name left by the comment author.
cs: Jméno zadané autorem komentáře.

en: The email address left by the comment author.
cs: E-mailová adresa zadaná autorem komentáře.

en: The home page URL left by the comment author.
cs: URL adresa stránky zadaná autorem komentáře.

en: The formatted content of the comment itself.
cs: Formátovaný obsah samotného komentáře.

en: The number of comments posted on a node.
cs: Počet komentářů vložených k uzlu.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
cs: Počet komentářů vložených k uzlu od posledního zobrazení uživatelem.

en: The unique ID of the author of the node.
cs: Unikátní ID autora uzlu.

en: The type of the node.
cs: Typ uzlu.

en: The human-readable name of the node type.
cs: Název typu obsahu.

en: The language the node is written in.
cs: Jazyk, ve kterém je uzel vytvořen.

en: The URL of the node.
cs: URL uzlu.

en: The slogan of the site.
cs: Slogan webu.

en: The optional 'mission' of the site.
cs: Volitelné cíle webu.

en: The administrative email address for the site.
cs: E-mailová adresa pro hlavní administraci tohoto webu.

en: The URL of the site's front page.
cs: URL titulní stránky.

en: The unique ID of the taxonomy term.
cs: Unikátní ID termínu taxonomie.

en: The name of the taxonomy term.
cs: Název termínu taxonomie.

en: The optional description of the taxonomy term.
cs: Volitelný popis termínu taxonomie.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
cs: Unikátní ID slovníku taxonomie.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
cs: Jméno slovníku taxonomie.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
cs: Volitelný popis slovníku taxonomie.

en: The unique ID of the user account.
cs: Jedinečné ID uživatelského účtu.

en: The login name of the user account.
cs: Přihlašovací jméno uživatelského účtu

en: The email address of the user account.
cs: Emailové adresy uživatelského účtu.

en: The URL of the account profile page.
cs: Odkaz na stránku profilu.

en: Your OpenID
cs: Vaše OpenID

en: This OpenID will be attached to your account after registration.
cs: Toto OpenID bude po registraci přiřazeno k vašemu účtu.

en: Please complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
cs: Prosím dokončete registraci vyplněním formuláře níže. Pokud již účet máte, můžete <a href="@login">se přihlásit</a> a poté přidat své OpenID v části „Můj účet“.

en: Account registration using the information provided by your OpenID provider failed due to the reasons listed below. Please complete the registration by filling out the form below. If you already have an account, you can <a href="@login">log in</a> now and add your OpenID under "My account".
cs: Registrace s údaji, které dodal váš poskytovatel OpenID se nezdařila, důvody jsou uvedeny níže. Registraci dokončete vyplněním formuláře níže. Pokud již účet máte, můžete <a href="@login">se přihlásit</a> a poté přidat své OpenID v části „Můj účet“.

en: HTML attributes
cs: HTML atributy

en: Sender name
cs: Jméno odesílatele

en: Saved %title.
cs: %title byl uložen.

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
cs: JavaScript soubor překladu %file.js byl ztracen.

en: Published comment %subject.
cs: Komentář %subject zveřejněn.

en: User contact forms
cs: Uživatelské kontaktní formuláře

en: The unique ID of the content item, or "node".
cs: Unikátní ID položky obsahu neboli uzlu.

en: E-mails
cs: E-maily

en: Validate URL
cs: Ověřit URL

en: Unable to complete operation. Fatal error in @file on line @line: @message
cs: Nebylo možné dokončit operaci. Závažná chyba v souboru @file na řádku @line: @message

en: no real context
cs: žádný skutečný kontext

en: - Choose -
cs: - Vybrat -

en: Update and save
cs: Aktualizovat a uložit

en: The page has been updated and saved.
cs: Stránka byla aktualizována a uložena.

en: Doesn't exist
cs: Neexistuje

en: @identifier exists
cs: @identifier existuje

en: @identifier does not exist
cs: @identifier neexistuje

en: Length of string
cs: Délka řetězce

en: Enter the context type
cs: Zadejte typ kontextu

en: Enter a user name
cs: Zadejte uživatelské jméno

en: Invalid user selected.
cs: Vybrán neplatný uživatel.

en: Selected by default
cs: Vybráno jako výchozí

en: Webform enables nodes to have attached forms and questionnaires.
cs: Modul Webform umožňuje přiložit k uzlům formuláře a dotazníky.

en: To add one, create a !types piece of content.
cs: Pro přidání vytvořte obsah typu !types.

en: Webform is currently not enabled on any content types.
cs: V současné době není webový formulář zapnutý pro žádné typy obsahu.

en: To use Webform, please enable it on at least one content type on this page.
cs: Jestliže chcete používat webový formulář, zapněte ho alespoň pro jeden typ obsahu na této stránce.

en: This page lists all of the content on the site that may have a webform attached to it.
cs: Na této stránce je seznam veškerého obsahu na webu, ke kterému může být připojen webový formulář.

en: Webform-enabled piece of content
cs: Obsah, pro který je povolen webový formulář

en: Visit the <a href="!url">Webform settings</a> page and enable Webform on at least one content type.
cs: Navštivte <a href="!url">Nastavení modulu Webform</a> a povolte webový formulář alespoň pro jeden typ obsahu.

en: Optional: Enable Webform on multiple types by visiting the <a href="!url">Webform settings</a> page.
cs: Volitelně: můžete povolit webový formulář pro více typů obsahu. Navštivte <a href="!url">Nastavení modulu Webform</a> page.

en: <p>This module lets you create forms or questionnaires and define their content. Submissions from these forms are stored in the database and optionally also sent by e-mail to a predefined address.</p>
          <p>Here is how to create one:</p>
          <ul>
            <li>!webform-types-message</li>
            <li>Go to <a href="!create-content">Create content</a> and add a !types piece of content.</li>
            <li>After saving the new content, you will be redirected to the main field list of the form that will be created. Add the fields you would like on your form.</li>
            <li>Once finished adding fields, you may want to send e-mails to administrators or back to the user who filled out the form. Click on the <em>Emails</em> sub-tab underneath the <em>Webform</em> tab on the piece of content.</li>
            <li>Finally, visit the <em>Form settings</em> sub-tab under the <em>Webform</em> tab to configure remaining configurations options for your form.
              <ul>
              <li>Add a confirmation message and/or redirect URL that is to be displayed after successful submission.</li>
              <li>Set a submission limit.</li>
              <li>Determine which roles may submit the form.</li>
              <li>Advanced configuration options such as allowing drafts or show users a message indicating how they can edit their submissions.</li>
              </ul>
            </li>
            <li>Your form is now ready for viewing. After receiving submissions, you can check the results users have submitted by visiting the <em>Results</em> tab on the piece of content.</li>
          </ul>
          <p>Help on adding and configuring the components will be shown after you add your first component.</p>
cs: <p>Tento modul umožňuje vytváření formulářů či dotazníků a vytvořit jejich obsah. Výsledky odeslaných formulářů jsou uloženy v databázi a volitelně je také možné posílat je e-mailem na předdefinované adresy
    </p>
    <p>Zde je stručný návod, jak jeden takový vytvořit:</p>
    <ul>
      <li>!webform-types-message</li>
      <li>Přejít na <a href="!create-content">Vytvořit obsah</a> a přidat !types kousek obsahu.</li>
      <li>Po uložení nového obsahu, budete přesměrováni na seznam polí formuláře, který bude vytvořen. Přidejte pole, která chcete mít ve formuláři.</li> 
      <li>Po dokončení přidávání polí, můžete chtít posílat e-maily administrátorům nebo zpět k uživateli, který vyplnil formulář. Klikněte na podkartu <em>e-maily</em> (umístěnou pod kartou <em>Webform</em>)</li>
      <li>Konečně, navštivte podkartu<em>Nastavení formuláře</em> (umístěnou pod kartou <em>Webform</em>) a nakonfigurujte zbývající možnosti nastavení formuláře.
        <ul>
           <li>Přidat potvrzovací zprávu a/nebo přesměrování na URL, která má být zobrazena po úspěšném odeslání formuláře.</li>
           <li>Nastavit limit počtu odeslání.</li>
           <li>Stanovit, jaké role mohou odeslat formulář.</li>
           <li>Upravit pokročilé možnosti konfigurace, jako je možnost ukládat koncepty nebo zobrazit uživateli zprávu s oznámením, jak mohou upravit své příspěvky.</li>
         </ul>
      </li>
      <li>Formulář by nyní měl být připraven k prohlížení. Po obdržení výsledků formuláře, můžete zkontrolovat výsledky, které uživatelé odeslali, navštívením karty <em>Výsledky</em> u zobrazeného formuláře.</li>
    </ul>
    <p>Nápověda jak přidávat a konfigurovat komponenty bude zobrazena poté, co přidáte vaší první komponentu.</p>

en: A special textfield that accepts e-mail addresses.
cs: Speciální textové pole pro vložení e-mailové adresy.

en: Allow users to upload files of configurable types.
cs: Umožňuje uživatelům vložit soubor nastaveného typu.

en: Page break
cs: Zalomení stránky

en: Organize forms into multiple pages.
cs: Umožňuje sestavit vícestránkové formuláře.

en: Select options
cs: Možnosti výběru

en: Value of !component
cs: Hodnota z !component

en: Value of "!component"
cs: Hodnota z "!component"

en: access all webform results
cs: přístup ke všem webovým formulářům

en: access own webform results
cs: přístup k vlastním webovým formulářům

en: edit all webform submissions
cs: upravovat všechny odeslané formuláře

en: delete all webform submissions
cs: vymazat všechny odeslané formuláře

en: delete own webform submissions
cs: vymazat vlastní odeslané formuláře

en: Webform settings
cs: Nastavení modulu Webform

en: Edit e-mail settings
cs: Upravit nastavení e-mailů

en: Delete e-mail settings
cs: Smazat nastavení e-mailů

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
cs: Zkontrolujte, zda jsou všechny hodnoty v tomto poli unikátní. Nelze zadat dvakrát stejnou hodnotu.

en: no upload
cs: žádný upload

en: Other...
cs: Jiné...

en: Allow "Other..." option
cs: Povolit možnost "Ostatní..."

en: Check this option if you want to allow users to enter an option not on the list.
cs: Zaškrtněte tuto možnost, jestliže chcete dovolit uživatelům zadat hodnotu, která není na seznamu.

en: Text for "Other..." option
cs: Text pro možnost "Jiné..."

en: If allowing other options, enter text to be used for other-enabling option.
cs: Pokud jste povolili další možnosti, zadejte text, který se zobrazí pro jejich aktivaci.

en: Randomize options
cs: Zamíchat možnosti

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
cs: Náhodně změní pořadí možností pro zobrazení ve formuláři.

en: Maximum length of the textfield value.
cs: Maximální délka textového pole.

en: Webform-enabled content types
cs: Typy obsahu, pro které je povolen webový formulář

en: Webform allows you to enable the webform components for any content type.  Choose the types on which you would like to associate webform components.
cs: Modul Webform umožňuje povolit komponenty webového formuláře pro jakýkoliv typ obsahu. Zvolte typy obsahu, ke kterým chcete připojit komponenty webového formuláře.

en: E-mail address format
cs: Formát e-mailové adresy

en: Long format: "Example Name" &lt;name@example.com&gt;
cs: Dlouhý formát: "Jméno Příjmení" &lt;jmeno@priklad.com&gt;

en: Short format: name@example.com
cs: Krátký formát: jmeno@priklad.com

en: Most servers support the "long" format which will allow for more friendly From addresses in e-mails sent. However many Windows-based servers are unable to send in the long format. Change this option if experiencing problems sending e-mails with Webform.
cs: Většina serverů podporuje "dlouhý" formát, který umožňuje zadat uživatelsky příjemnější odchozí adresy v odesílaných e-mailech. Mnohé servery, které používají OS Windows, ovšem nedokážou e-mail v dlouhém formátu odeslat. Jestliže máte problémy s odesíláním e-mailů pomocí modulu Webform, změňte toto nastavení.

en: There are currently no webforms on your site. Create a !types piece of content.
cs: Na webu neexistují žádné webové formuláře. Vytvořte obsah typu !types.

en: Conditional rules
cs: Podmíněná pravidla

en: Select another component to decide whether to show or hide this component. You can only select components occurring before the most recent pagebreak.
cs: Vybete další komponentu a rozhodněte, zda komponentu zobrazit, nebo schovat. Můžete vybrat pouze komponenty, které se objevují před nejbližším zalomením stránky.

en: Determines whether the list below is inclusive or exclusive.
cs: Určuje, zda níže uvedený seznam definuje zahrnuté, nebo vyloučené položky.

en: List values, one per line, that will trigger this action. If you leave this blank, this component will always display.
cs: Seznam hodnot (jedna hodnota na řádek), které spustí tuto akci. Jestliže necháte prázdné, komponenta se zobrazí vždy.

en: Include all components
cs: Zahrnout všechny komponenty

en: The value %value has already been submitted once for the %title field. You may have already submitted this form, or you need to use a different value.
cs: Hodnota %value už byla pro pole %title odeslána. Je možné, že už jste tento formulář odeslali, nebo je třeba zadat jinou hodnotu.

en: Component value
cs: Hodnota komponenty

en: Currently not sending e-mails, add an e-mail recipient below.
cs: Momentálně se neposílají žádné e-maily, níže přidejte příjemce e-mailu.

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the subject for e-mails.
cs: Jakékoli textové pole, volba nebo skrytá položka formuláře mohou být zvoleny jako předmět e-mailů.

en: Any email, select, or hidden form element may be selected as the sender's e-mail address.
cs: Jakýkoli e-mail, volba nebo skrytý prvek formuláře může být nastaven jako e-mail odesílatele.

en: No available components
cs: Žádné komponenty nejsou k dispozici

en: An e-mail template can customize the display of e-mails.
cs: Pomocí šablony pro e-maily je možné přizpůsobit zobrazování e-mailů.

en: Included e-mail values
cs: Zahrnuté hodnoty e-mailové adresy

en: Save e-mail settings
cs: Uložit nastavení e-mailů

en: E-mail header details
cs: Detaily hlavičky e-mailu

en: When adding a new custom e-mail, the e-mail field is required.
cs: Když přidáváte novou vlastní e-mailovou adresu, je pole e-mail povinné.

en: The entered e-mail address "@email" does not appear valid.
cs: Vložená hodnota e-mailové adresy "@email" není platná.

en: Email settings added.
cs: Nastavení e-mailu přidáno.

en: Email settings updated.
cs: Nastavení e-mailu bylo aktualizováno.

en: Delete e-mail settings?
cs: Smazat nastavení e-mailu?

en: This will immediately delete the e-mail settings based on the @component component.
cs: Tato možnost okamžitě smaže nastavení e-mailů založené na komponentě @component.

en: This will immediately delete the e-mail settings sending to the @address address.
cs: Tato volba okamžitě smaže nastavení zasílání mailů na adresu @address.

en: E-mail settings deleted.
cs: Nastavení e-mailu bylo smazáno.

en: Confirmation message
cs: Potvrzovací zpráva

en: URL to redirect the user to upon successful submission.
cs: URL adresa, na kterou má být uživatel přesměrován po úspěšném odeslání formuláře.

en: Limit the number of submissions <em>per user</em>. A user is identified by their user login if logged-in, or by their IP Address and Cookie if anonymous. Use of cookies may be modified in the global <a href="!url">Webform settings</a>.
cs: Omezí počet odeslaných formulářů <em>na uživatele</em>. Přihlášený uživatel je identifikován jménem, anonymní uživatel IP adresou a pomocí cookie. Použití cookies může být upraveno v globálním <a href="!url">nastavení modulu Webform</a>.

en: Submission access
cs: Přístup k odeslání

en: Show the notification about previous submissions.
cs: Zobrazit oznámení o předchozích odeslaných formulářích.

en: Show the previous submissions notification that appears when users have previously submitted this form.
cs: Zobrazí oznámení o předchozích odeslaných formulářích v případě, že uživatelé již tento formulář dříve odeslali.

en: The entered URL is not a valid address.
cs: Zadaná adresa URL není platná.

en: The form settings have been updated.
cs: Nastavení formuláře bylo aktualizováno.

en: Your submissions
cs: Vaše odeslání

en: @sid (draft)
cs: @sid (koncept)

en: Select list options
cs: Možnosti seznamu pro výběr

en: Select list format
cs: Formát seznamu pro výběr

en: Separate
cs: Oddělené

en: Submission ID
cs: ID odeslání

en: Included export components
cs: Komponenty zahrnuté do exportu

en: The selected components will be included in the export.
cs: Vybrané komponenty budou zahrnuty do exportu.

en: Option A
cs: Volba A

en: Option B
cs: Volba B

en: Option C
cs: Volba C

en: Separate options are more suitable for building reports, graphs, and statistics in a spreadsheet application.
cs: Oddělené volby se lépe hodí pro sestavování reportů, grafů a statistik pomocí tabulkových kalkulátorů.

en: My select list
cs: Můj seznam

en: Compact options are more suitable for importing data into other systems.
cs: Kompaktní volby se lépe hodí pro importování dat do jiných systémů.

en: Submitted on %date
cs: Odesláno: %date

en: Submitted by user: %username
cs: Odeslal uživatel: %username

en: Submitted by anonymous user: [%ip_address]
cs: Odeslal anonymní uživatel s IP adresou: %ip_address

en: Sid
cs: SID

en: The submission ID of the submission.
cs: ID odeslání formuláře.

en: Whether or not the submission is a draft.
cs: Zda se jedná o koncept.

en: The date this submission was submitted.
cs: Datum odeslání.

en: Remote address
cs: Vzdálená adresa

en: The remote IP address of the user that submitted this submission.
cs: IP adresa uživatele, který odeslal formulář.

en: Provide a simple link to view the submission.
cs: Poskytuje odkaz pro zobrazení odeslaného formuláře.

en: Provide a simple link to edit the submission.
cs: Poskytuje odkaz pro úpravu odeslaného formuláře.

en: Provide a simple link to delete the submission.
cs: Poskytuje odkaz pro smazání odeslaného formuláře.

en: Webform submission count
cs: Počet odeslaných webových formulářů

en: The number of webform submissions on this node.
cs: Počet odeslaných webových formulářů pro tento uzel.

en: The number of webform submissions for this user.
cs: Počet odeslaných webových formulářů pro tohoto uživatele.

en: Webform form body
cs: Tělo webového formuláře

en: The Webform form body display for this node.
cs: Zobrazení těla webového formuláře pro tento uzel.

en: draft
cs: koncept

en: @name form
cs: formulář @name

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
cs: <p><strong>Poznámka:</strong> bez potvrzení. Ujistěte se, že chcete tuto akci provést, než kliknete na tlačítko "Smazat aliasy!". <br />Můžete také udělat zálohu databáze a/nebo url_alias tabulek před tím, než provedete tuto akci.

en: Bulk generate aliases for user contact form paths that are not aliased
cs: Hromadně vygenerovat cesty uživatelských kontaktních formulářů, které nemají aliasy.

en: Generate aliases for all existing user contact form pages which do not already have aliases.
cs: Generovat aliasy pro všechny existující stránky uživatelských kontaktních formulářů, které zatím žádné aliasy nemají.

en: Bulk generation of contact pages completed, one alias generated. | Bulk generation of contact pages completed, @count aliases generated.
cs[0]: Hromadná úprava kontaktních stránek byla dokončena, 1 alias byl vygenerován.
cs[1]: Hromadná úprava kontaktních stránek byla dokončena, @count aliasy byly vygenerovány.
cs[2]: Hromadná úprava kontaktních stránek byla dokončena, @count aliasů bylo vygenerováno.

en: User blogs
cs: Uživatelské blogy

en: You must <a href="!login">login</a> to view this form.
cs: Pro zobrazení tohoto formuláře se <a href="!login">přihlaste</a>.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language code field.
cs: Znaky &lt;, &gt;, " a ' nejsou v poli "kód jazyka" povoleny.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language name in English field.
cs: Znaky &lt;, &gt;, " a ' nejsou v poli "název jazyka v angličtině" povoleny.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the native language name field.
cs: Znaky &lt;, &gt;, " a ' nejsou v poli "název jazyka v domovském jazyce" povoleny.

en: A Wysiwyg profile is associated with an input format. A Wysiwyg profile defines which client-side editor is loaded with a particular input format, what buttons or themes are enabled for the editor, how the editor is displayed, and a few other editor-specific functions.
cs: Profil modulu Wysiwyg je spojen s formátem vstupu. Určuje, který editor na straně klienta se načte spolu s konkrétním formátem vstupu, která tlačítka nebo témata jsou pro editor zapnutá, jak se editor zobrazuje a několik dalších funkcí specifických pro daný editor.

en: Div container
cs: Div kontejner

en: Maximize
cs: Maximalizovat

en: Check spelling as you type
cs: Kontrolovat pravopis při psaní

en: Advanced list
cs: Pokročilý výpis

en: To assign a different editor to a text format, click "delete" to remove the existing first.
cs: Pro přiřazení jiného editoru k textovému formátu nejprve smažte stávající pomocí odkazu "smazat".

en: !module has been installed.
cs: Modul !module byl nainstalován.

en: administer imce(execute PHP)
cs: spravovat imce (provést PHP)

en: Delete configuration profile
cs: Smazat konfigurační profil

en: The file has been renamed to %filename.
cs: Soubor byl přejmenován na %filename.

en: %filename has been uploaded.
cs: %filename byl nahrán.

en: %filename is in use by another application.
cs: %filename je používán jinou aplikací.

en: %filename is %filesize which would exceed your directory quota. You are currently using %size of %total_quota.
cs: Velikost souboru %filename je %filesize, což může mít za následek překročení povoleného limitu adresáře. Momentálně využíváte %size z %total_quota.

en: %filename is %filesize which would exceed your total user quota. You are currently using %size of %total_quota.
cs: Velikost souboru %filename je %filesize, což může mít za následek překročení celkového limitu pro uživatele. Momentálně využíváte %size z %total_quota.

en: Directory %dirname is not accessible.
cs: Adresář %dirname není přístupný.

en: Access to %directory was denied.
cs: Přístup do adresáře %directory byl odepřen.

en: You can not perform this operation.
cs: Není možné provést tuto operaci.

en: In order to send a file to an external application, double click on the file row.
cs: Pro odeslání souboru externí aplikaci dvakrát klikněte na řádek se souborem.

en: Webform client form.
cs: Klientský formulář.

en: Default value timezone
cs: Výchozí hodnota časového pásma

en: Customize option keys (Advanced)
cs: Přizpůsobit klíče pro možnosti (Pokročilé nastavení)

en: Customize question keys (Advanced)
cs: Přizpůsobit klíče pro otázky (Pokročilé nastavení)

en: Load a pre-built option list
cs: Nahrát předem připravený seznam možností

en: Use a pre-built list of options rather than entering options manually. Options will not be editable if using pre-built list.
cs: Použít předem připravený seznam možností namísto manuálního vkládání. Při použití tohoto seznamu nelze možnosti editovat.

en: Customize keys (Advanced)
cs: Přizpůsobit klíče (rozšířené)

en: Every option must have a key specified. Specify each option as "safe_key|Some readable option".
cs: Každá volba musí mít specifikovaný klíč. Jednotlivé volby specifikujte ve tvaru "bezpecny_klic|Čitelná hodnota"

en: Option keys must be less than 128 characters. The following keys exceed this limit:
cs: Klíče voleb mohou mít nanejvýš 128 znaků. Následující klíče překračují povolený limit:

en: The form order failed to save because the following elements have same form keys and are under the same parent. Edit each component and give them a unique form key, then try moving them again.
cs: Pořadí formulářů se nepodařilo uložit, protože následující prvky mají stejné formulářové klíče a stejného rodiče. Upravte každou komponentu a dejte jí unikátní formulářový klíč, poté je zkuste znovu přesunout.

en: Edit component: @name
cs: Upravit komponentu: @name

en: US states
cs: Státy US

en: Northern Marianas Islands
cs: Severní Mariany

en: Updated date and time components to use ISO 8601 formatted strings in the submitted values.
cs: Komponenty data a času byly aktualizovány pro použití formátu ISO 8601 v zadaných hotnotách.

en: Is not empty (NOT NULL)
cs: Není prázdný (NOT NULL)

en: Provide a simple link to translate the node.
cs: Poskytnout jednoduchý odkaz pro překlad uzlu.

en: The Authmap ID.
cs: Authmap ID.

en: The unique authentication name.
cs: Unikátní autentizační jméno.

en: Use absolute link (begins with "http://")
cs: Použít absolutní odkaz (začínající „http://“)

en: Enable popup calendar
cs: Zapnout popup kalendář

en: Enable a JavaScript date picker next to the date field.
cs: Zobrazit JavaScriptový widget pro výběr data vedle pole s datumem.

en: Open popup calendar
cs: Otevřít popup kalendář

en: Removed the webform_debug variable which is no longer used.
cs: Proměnná webform_debug, která už se nepoužívá, byla odstraněna.

en: Hello @username
cs: Ahoj, @username

en: No tokens available.
cs: Nejsou dostupné žádné tokeny.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
cs: Klikněte na token pro jeho vložení do pole, do kterého jste klikli naposledy.

en: List of the currently available tokens on this site
cs: Seznam aktuálně dostupných tokenů na tomto webu

en: Insert this token into your form
cs: Vložit token do formuláře

en: First click a text field to insert your tokens into.
cs: Nejprve klikněte do textového pole, do kterého chcete tokeny vložit.

en: Requires locale.module
cs: Vyžaduje modul locale.module

en: Files may not be uploaded while the Theme Developer tool is enabled. It is highly recommended to <a href="!url">disable this module</a> unless it is actively being used.
cs: Soubory nelze nahrávat, jestliže je zapnutý modul Theme Developer. Je silně doporučeno <a href="!url">vypnout tento modul</a>, pokud se aktivně nepoužívá.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
cs: Vybraný soubor %filename nelze nahrát. Jsou povoleny pouze soubory s těmito příponami: %extensions.

en: Default (Mbps or Kbps)
cs: Výchozí (Mbps nebo Kbps)

en: Raw numberic value
cs: Nezpracovaná číselná hodnota

en: Default (kHz)
cs: Výchozí (kHz)

en: Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
cs: Změna velikosti obrázků při jejich nahrání způsobí ztrátu <a href="http://cs.wikipedia.org/wiki/Exif">EXIT dat</a> obrázku.

en: CTools requires certain features only available in PHP 5.2.0 or higher.
cs: CTools vyžaduje některé vlastnosti dostupné v PHP 5.2.0 nebo vyšší.

en: Select base style
cs: Vyberte základní styl

en: X-Small
cs: Extra malý (X-Small)

en: X-Large
cs: Extra velký (X-Large)

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
cs: Nemáte potřebná oprávnění k provedení této akce.

en: You account permissions do not permit you to import.
cs: Oprávnění vašeho účtu neumožňují importování.

en: Current path
cs: Aktuální cesta

en: Current theme
cs: Současné téma vzhledu

en: Term delimiter
cs: Oddělovač termínu

en: Site logo
cs: Logo webu

en: Primary navigation links
cs: Odkazy primární navigace

en: Secondary navigation links
cs: Odkazy sekundární navigace

en: Primary and secondary
cs: Primární a sekundární

en: Term Description
cs: Popis termínu

en: Insert file
cs: Vložit soubor

en: Comment creation
cs: Vytvoření komentáře

en: Unfiltered name of top taxonomy term.
cs: Nefiltrovaný název termínu taxonomie na nejvyšší úrovni.

en: Unfiltered name of top term's vocabulary.
cs: Nefiltrovaný název slovníku termínu na nejvyšší úrovni.

en: The unfiltered menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
cs: Nefiltrovaná cesta menu (jak je zobrazena v drobečkové navigaci), neobsahující položku Domů nebo [menu]. Oddělená znakem /.

en: The current
cs: Aktuální

en: raw user input
cs: nezpracovaný uživatelský vstup

en: Warning: Token value contains raw user input.
cs: Varování: Hodnota tokenu obsahuje nezpracovaný uživatelský vstup.

en: !description year (four digit)
cs: Rok !description (čtyři číslice)

en: !description year (two digit)
cs: Rok !description (dvě číslice)

en: !description month (full word)
cs: Měsíc !description (celé slovo)

en: !description month (abbreviated)
cs: Měsíc !description (zkrácený)

en: !description month (two digits with leading zeros)
cs: Měsíc !description (dvě číslice s počátečními nulami)

en: !description month (one or two digits without leading zeros)
cs: Měsíc !description (jedna nebo dvě číslice bez počátečních nul)

en: !description week (two digits with leading zeros)
cs: Týden !description (dvě číslice s počátečními nulami)

en: !description date (numeric representation of the day of the week)
cs: Datum !description (číselná reprezentace dne v týdnu)

en: !description day (full word)
cs: Den !description (celé slovo)

en: !description day (abbreviation)
cs: Den !description (zkratka)

en: !description day (two digits with leading zeros)
cs: Den !description (dvě číslice s počátečními nulami)

en: !description day (one or two digits without leading zeros)
cs: Den !description (jedna nebo dvě číslice bez počátečních nul)

en: The unfiltered text used in the menu as link text for this item.
cs: Nefiltrovaný text, použitý v menu jako textový odkaz této položky.

en: If checked, the URL field will be verified as a valid URL during validation.
cs: Pokud je nastaveno, bude ověřena validita URL.

en: If checked, the URL field is optional and submitting a title alone will be acceptable. If the URL is omitted, the title will be displayed as plain text.
cs: Pokud je zaškrtnuto, je pole URL nepovinné, tudíž je přípustné zadat pouze název odkazu. Pokud zůstane URL adresa nevyplněná, název se zobrazí jako prostý text.

en: When output, this link will have this class attribute. Multiple classes should be separated by spaces.
cs: Na výstupu se pro odkaz použije tento atribut třídy. Více tříd je třeba oddělit mezerou.

en: Link 'title' Attribute
cs: Atribut odkazu 'title'

en: When output, links will use this "title" attribute (when different from the link text). Read <a href="http://www.w3.org/TR/WCAG10-HTML-TECHS/#links">WCAG 1.0 Guidelines</a> for links comformances. Tokens values will be evaluated.
cs: Na výstupu se pro odkaz použije tento atribut "title" (pokud se liší od názvu odkazu). Standardy pro zadávání odkazů najdete v dokumentu <a href="http://www.w3.org/TR/WCAG10-HTML-TECHS/#links">WCAG 1.0 Guidelines</a>. Je možné použít tokeny.

en: Title, as plain text
cs: Název, jako prostý text

en: Specify the size limit that applies to each file separately. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If you leave this empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
cs: Specifikujte omezení velikosti pro jednotlivé soubory. Zadejte hodnoty ve tvaru "512" (bajty), "80K" (kilobajty) nebo "50M" (megabajty). Pokud necháte prázdné, velikost nahrávaných souborů bude omezena pouze nastavením maximálního objemu odeslaných dat (max_post_size) a nahrávaných souborů (upload_max_filesize) v PHP (aktuální omezení <strong>%limit</strong>).

en: Total filesize for %title, %tsize, exceeds field settings of %msize.
cs: Maximální velikost souboru pro %title, %tsize, překračuje povolenou velikost pro dané pole: %msize.

en: The file field %field has been updated with new settings.
cs: Pole %field bylo aktualizováno s novým nastavením.

en: File Video width
cs: Šířka videa

en: File Video height
cs: Výška videa

en: File Duration
cs: Trvání nahrávky

en: File Audio sample rate
cs: Vzorkovací kmitočet audio souboru

en: File Audio channel mode (stereo, mono)
cs: Režim kanálů audio souboru (stereo, mono)

en: File Audio bitrate
cs: Datový tok audio souboru

en: File Audio bitrate mode (cbr, vbr, abr...)
cs: Režim datového toku audio souboru (cbr, vbr, abr...)

en: File ID3 @tag tag
cs: ID3 @tag štítek souboru

en: ID3 tags
cs: ID3 tagy

en: Select the tag to be rendered. If needing multiple tags, add another ID3 tags field.
cs: Vyberte štítek, který se má připojit. Pokud potřebujete více štítků, přidejte další pole pro ID3 štítky.

en: @mime icon
cs: @mime ikona

en: Content module must be enabled before ImageField can be updated.
cs: Modul Content musí být aktivován předtím, než může být aktualizován ImageField.

en: Voting...
cs: Volím...

en: Canceling...
cs: Ruším...

en: Converts links added through <em>CKEditor Link</em> into aliased and language prefixed URLs.
cs: Převádí odkazy přidané přes <em>CKEditor Link</em> na URL opatřené aliasem a prefixem jazyka.

en: Easily create links to Drupal internal paths through CKEditor.
cs: Jednoduše vytvořte odkazy na interní cesty Drupalu prostřednictvím CKEditoru.

en: The path to your custom print cascading stylesheet, if any. The path provided must be relative to the base path. When none is specified, the default module CSS file is used.
cs: Cesta k souboru s uživatelsky definovanými kaskádovými styly pro tisk. Zadaná cesta musí být relativní vůči kořenovému adresáři webu. Když ponecháte prázdné, budou použity výchozí CSS styly pro tisk dodávané s tímto modulem.

en: Macros: %t (path to theme: "%theme")
cs: Makra: %t (cesta k tématu: "%theme")

en: Include named anchors in printer-friendly URLs list
cs: Zahrnout kotvy do seznamu odkazů v tiskové verzi

en: If set, the list of the URLs at the bottom of the page will include anchors links on the same page.
cs: Když je nastaveno, seznam URL v dolní části stránky bude obsahovat i odkazy s kotvami, které odkazují na místa v této stránce.

en: File %file is not readable by the web server.
cs: Webový server nemůže přečíst soubor %file.

en: Display printer-friendly link in teaser
cs: Zobrazit v upoutávce odkaz na verzi pro tisk.

en: Enabling this will display the link in teaser mode.
cs: Povolením této volby zobrazíte odkaz v upoutávce.

en: Display link to the PDF version in teaser
cs: Zobrazit odkaz na PDF verzi stránky v upoutávce.

en: Auto-configure the PDF tool settings
cs: Automatická konfigurace nastavení PDF konverze

en: If you disable this option, the pdf tool settings must be configured manually. For TCDPF, edit the tcpdf/config/tcpdf_config.php file. For dompdf, edit the dompdf/dompdf_config.inc.php file.
cs: Když tuto volbu vypnete, nastavení PDF musíte udělat ručně. Pro TCDPF, upravte soubor tcpdf/config/tcpdf_config.php. Pro dompdf, upravte soubor dompdf/dompdf_config.inc.php.

en: Use dompdf's Unicode Mode
cs: Použít dompdf Unicode mód

en: If enabled, dompdf's Unicode mode is used. If not, the module will attempt to convert some non-ASCII chars to ISO-8859-1.
cs: Když je tato volba povolena, použije se dompdf Unicode mód. Když je vypnuta, modul se pokusí konvertovat non-ASCII znaky do ISO-8859-1.

en: DOMPDF font cache directory
cs: DOMPDF font cache adresář

en: Non-writable permissions
cs: Nelze zapisovat

en: You must change the %fontdir permissions to be writable, as dompdf requires write-access to that directory.
cs: Musíte změnit oprávnění u %fontdir, aby bylo možné do něj zapisovat, protože dompdf vyžaduje oprávnění k zápisu do tohoto adresáře.

en: Edit components
cs: Upravit komponenty

en: Add a new @plugin
cs: Přidat nový @plugin

en: Edit @plugin %title
cs: Upravit @plugin %title

en: Clone @plugin %title
cs: Klonovat @plugin %title

en: Import @plugin
cs: Importovat @plugin

en: Export @plugin %title
cs: Exportovat @plugin %title

en: %title has been created.
cs: Vytvořen příspěvek %title.

en: %title has been updated.
cs: Aktualizován příspěvek %title.

en: @plugin %title was enabled.
cs: @plugin %title byl povolen.

en: @plugin %title was disabled.
cs: @plugin %title byl vypnut.

en: No item found.
cs: Nebyla nalezena žádná položka.

en: Configure style
cs: Konfigurovat styl

en: Administrative settings
cs: Administrativní nastavení

en: Select style type
cs: Vyberte typ stylu

en: The unique ID of the author of the comment.
cs: Unikátní ID autora komentáře.

en: The title of the node the comment was posted to.
cs: Nadpis uzlu, ke kterému byl komentář vložen.

en: The login name of the author of the node.
cs: Přihlašovací jméno autora uzlu.

en: The email address of the author of the node.
cs: E-mailová adresa autora uzlu.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
cs: Vysvětlení nejnovějších změn provedených v uzlu.

en: Node modification
cs: Změna uzlu

en: User's registration
cs: Registrace uživatele

en: User's last login
cs: Poslední přihlášení uživatele

en: The current date in the user's timezone.
cs: Aktuální datum v uživatelově časovém pásmu.

en: The URL of the account edit page.
cs: Odkaz na stránku s nastavením účtu.

en: The title of the current page.
cs: Nadpis aktuální stránky.

en: The URL alias of the current page.
cs: URL alias aktuální stránky.

en: The URL of the current page.
cs: URL aktuální stránky.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
cs: Číslo aktuální stránky při prohlížení stránkovaných seznamů.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
cs: Element %element-title používá následující neplatné tokeny: @invalid-tokens.

en: The unique ID of the node's menu link.
cs: Unikátní ID odkazu uzlu v menu.

en: The unique ID of the node's menu link parent.
cs: Unikátní ID odkazu uzlu v nadřazeném menu.

en: The field %name is not a valid number.
cs: Hodnota pole %name není platné číslo.

en: The field %name cannot be greater than @max.
cs: Hodnota pole %name nemůže být vyšší než @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
cs: Hodnota pole %name nemůže být nižší než @min.

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
cs: Pole <em>Řetězce k odstranění</em> nesmí obsahovat HTML. Ujistěte se, že jsou pro toto pole zákázány všechny WYSIWYG editory.

en: Right parenthesis )
cs: Pravá závorka )

en: Slash /
cs: Lomítko /

en: Backslash \
cs: Zpětné lomítko \

en: Node paths
cs: Cesty uzlů

en: Taxonomy term paths
cs: Cesty termínů taxonomie

en: Forum paths
cs: Cesty fór

en: User paths
cs: Cesty uživatelů

en: Blog paths
cs: Cesty blogů

en: As [cat-raw], but including its supercategories separated by /.
cs: Jako [cat-raw], ale včetně nadkategorií oddělených znakem /.

en: As [term-raw], but including its supercategories separated by /.
cs: Jako [term-raw], ale včetně nadřazených kategorií oddělených znakem /.

en: Update URL alias
cs: Aktualizovat URL alias

en: Updated URL alias for 1 node. | Updated URL aliases for @count nodes.
cs[0]: Aktualizován URL alias pro 1 uzel.
cs[1]: Aktualizovány URL aliasy pro @count uzly.
cs[2]: Aktualizovány URL aliasy pro @count uzlů.

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
cs[0]: Aktualizován URL alias pro 1 uživatelský účet.
cs[1]: Aktualizovány URL aliasy pro @count uživatelské účty.
cs[2]: Aktualizovány URL aliasy pro @count uživatelských účtů.

en: Does not exist
cs: Neexistuje

en: Bulk generate aliases for forum paths that are not aliased
cs: Hromadně vygenerovat cesty uživatelských fór, které nemají aliasy.

en: User tracker paths
cs: Cesty uživatelských trackerů

en: User contact forms paths
cs: Cesty uživatelských kontaktních formulářů

en: Nonce from @endpoint rejected because it is not correctly formatted, nonce: @nonce.
cs: Nonce z @endpoint zamítnut, protože nebyl správně zformátován, nonce: @nonce.

en: Nonce received from @endpoint is out of range (time difference: @intervals). Check possible clock skew.
cs: Nonce přijatý z @endpoint je mimo rozsah (rozdíl v čase: @intervals). Zkontrolujte případnou časovou odchylku.

en: Nonce replay attempt blocked from @ip, nonce: @nonce.
cs: Byl zablokován pokus o opakování hodnoty Nonce z adresy @ip, nonce: @nonce.

en: Use ISO-8601 week numbers
cs: Použít normu ISO-8601 pro čísla týdnů

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
cs: DŮLEŽITÉ! Pokud je zaškrtnuto, první den v týdnu MUSÍ být pondělí

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
cs: Pokud je použita norma ISO-8601 pro čísla týdnů, musí být nastaven první den v týdnu na pondělí.

en: Field @label (@field_name)
cs: Pole @label (@field_name)

en: New type:
cs: Nový typ:

en: The field @field_name has been changed from @old_type to @new_type.
cs: Pole @field_name bylo změněno z @old_type na @new_type.

en: Inline HTML
cs: Vkládaný HTML kód

en: File not found
cs: Soubor nenalezen

en: The currently selected PDF generation library (%file) is no longer accessible.
cs: Aktuálně zvolená PDF knihovna (%file) již není přístupná.

en: wkhtmltopdf library
cs: knihovna wkhtmltopdf

en: Non-executable permissions
cs: Nelze spustit

en: You must modify the permissions of the wkhtmltopdf file (%file) to make it executable.
cs: Musíte změnit oprávnění u souboru wkhtmltopdf (%file), aby ho bylo možné spustit.

en: Inline HTML with Attachment
cs: Vkládaný HTML kód s přílohou

en: Plain Text with Attachment
cs: Čistý text s přílohou

en: Syslog identity
cs: Identita systémového logu

en: @token (defined by modules: @modules)
cs: @token (definovaný moduly: @modules)

en: Duplicate tokens
cs: Duplicitní tokeny

en: The following tokens are defined by multiple modules and may cause problems when performing token replacement.
cs: Následující tokeny jsou definované více moduly a mohou způsobit problémy při nahrazování tokenu.

en: Change view
cs: Změnit zobrazení

en: Pick an animal
cs: Vyberte zvíře

en: Replace text with "hello world"
cs: Nahradit text textem „hello world“

en: Sheep
cs: Ovce

en: Lizard
cs: Ještěrka

en: Raptor
cs: Dravec

en: You have a @type sheep named "@name".
cs: Máte pojmenovánu ovci @type jako „@name“.

en: Name your lizard
cs: Název ještěrky

en: Venomous
cs: Jedovatý

en: You have a @type lizard named "@name".
cs: Máte pojmenovánu ještěrku @type jako „@name“.

en: non-venomous
cs: nejedovatý

en: venomous
cs: jedovatý

en: Name your raptor
cs: Název dravce

en: What kind of raptor
cs: Jaký druh dravce

en: Eagle
cs: Orel

en: Hawk
cs: Jestřáb

en: Owl
cs: Sova

en: Buzzard
cs: Káně

en: wild
cs: divoký

en: domesticated
cs: zdomácnělý

en: Animal
cs: Zvíře

en: Shows how to use the power of Chaos AJAX.
cs: Ukazuje, jak využít sílu Chaos AJAX.

en: Redirect destination
cs: Cíl přesměrování

en: User signature
cs: Podpis uživatele

en: The signature of a user.
cs: Podpis uživatele.

en: Webform: !title
cs: Webový formulář: !title

en: Form only
cs: Pouze formulář

en: The display mode determines how much of the webform to show within the block.
cs: Režim zobrazení určuje, jak velká část formuláře se zobrazí uvnitř bloku.

en: Max upload size must be a number in KB.
cs: Maximální velikost pro nahrávání souborů musí být číslo v KB.

en: Format override
cs: Překrytí formátu

en: Per-webform configuration of e-mail format
cs: Pro každý formulář použít vlastní nastavení formátu

en: Send all e-mails in the default format
cs: Odeslat všechny e-maily ve výchozím formátu

en: Force all webform e-mails to be sent in the default format.
cs: Vynutit odeslání všech formulářů ve výchozím formátu.

en: No available components.
cs: Nejsou dostupné žádné komponenty.

en: Are you sure you want to revert any changes to your template back to the default?
cs: Opravdu vrátit všechny změny v šabloně na výchozí nastavení?

en: Send e-mail as HTML
cs: Odeslat e-mail jako HTML

en: Include files as attachments
cs: Vložit soubory jako přílohy

en: Message to be shown upon successful submission. If the redirection location is set to <em>Confirmation page</em> it will be shown on its own page, otherwise this displays as a message.
cs: Zpráva zobrazená po úspěšném odeslání. Pokud je místo přesměrování nastavené na <em>Potvrzovací stránka</em>, bude zobrazeno na vlastní stránce. Jinak se zobrazí jako zpráva.

en: Redirection location
cs: Místo přesměrování

en: Choose where to redirect the user upon successful submission.
cs: Vyberte, kam bude uživatel přesměrován po úspěšném odeslání.

en: Confirmation page
cs: Potvrzovací stránka

en: No redirect (reload current page)
cs: Bez přesměrování (znovu načte aktuální stránku)

en: If enabled this webform will be available as a block.
cs: Pokud je povoleno, bude tento formulář dostupný jako blok.

en: A valid URL is required for custom redirection.
cs: Pro přesměrování je vyžadována validní URL adresa.

en: Select keys
cs: Zvolit klíče

en: Full, human-readable options (values)
cs: Celé, lidsky čitelné volby (hodnoty)

en: Webform edit link
cs: Odkaz na úpravu webového formuláře

en: Provide a simple link to edit the webform components and configuration.
cs: Poskytuje odkaz na úpravu komponent a nastavení formuláře.

en: Webform results link
cs: Odkaz na výsledky webového formuláře.

en: Provide a simple link to view the results of a webform.
cs: Poskytuje odkaz pro zobrazení výsledků formuláře.

en: edit webform
cs: upravit formulář

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Unikátní strojově čitelný název. Může obsahovat pouze malá písmena, čísla a podtržítka.

en: Delete and save
cs: Smazat a uložit

en: Decimal places
cs: Desetinná místa

en: Allowed extensions: %ext
cs: Povolené přípony: %ext

en: Auto resize
cs: Automaticky změnit velikost

en: - Basic validation -
cs: - Základní validace -

en: Format plural
cs: Formátovat množné číslo

en: Singular form
cs: Tvar jednotného čísla

en: Text to use for the singular form.
cs: Text použitý pro tvar jednotného čísla.

en: Plural form
cs: Tvar množného čísla

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
cs: Text použitý pro tvar množného čísla, @count bude nahrazeno hodnotou.

en: Math expression
cs: Matematický výraz

en: Evaluates a mathematical expression and displays it.
cs: Vyhodnotí matematický výraz a zobrazí ho.

en: Text formats enabled for rich-text editing
cs: Textové formáty byly zapnuty pro editaci prostého textu

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
cs[0]: Element %element-title nesmí obsahovat méně než jeden token.
cs[1]: Element %element-title musí obsahovat alespoň @count tokeny.
cs[2]: Element %element-title musí obsahovat alespoň @count tokenů.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
cs[0]: Element %element-title může obsahovat nejvýše jeden token.
cs[1]: Element %element-title může obsahovat nejvýše @count tokeny.
cs[2]: Element %element-title může obsahovat nejvýše @count tokenů.

en: Enter a machine readable key for this form element. May contain only alphanumeric characters and underscores. This key will be used as the name attribute of the form element. This value has no effect on the way data is saved, but may be helpful if doing custom form processing.
cs: Vložte strojově čitelný klíč pro tento prvek formuláře. Smí obsahovat pouze alfanumerické znaky a podtržítka. Klíč se použije jako jmenný atribut elementu formuláře. Hodnota nemá vliv na to, jak jsou data uložena, ale může pomoci při práci s formulářem.

en: Status of this form
cs: Stav formuláře

en: Closing a form prevents any further submissions by any users.
cs: Uzavření formuláře zabrání jeho dalšímu odesílání pro všechny uživatele.

en: 5 minute
cs: 5 minuta

en: 15 minute
cs: 15 minut

en: This form may be used to resend e-mails configured for this webform. Check the e-mails that need to be sent and click <em>Resend e-mails</em> to send these e-mails again.
cs: Tento formulář může být použit pro opětovné zaslání emailů nastavených v tomto formuláři. Zkontrolujte emaily, které potřebujete znovu odeslat, a klikněte na <em>Znovu zaslat emaily</em>.

en: Resend e-mails
cs: Znovu odeslat e-maily

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
cs: Odeslání uloženo. K tomuto formuláři se můžete vrátit později, což vám obnoví aktuální hodnoty.

en: <strong>Key-value pairs MUST be specified as "safe_key|Some readable option"</strong>. Use of only alphanumeric characters and underscores is recommended in keys. One option per line. Option groups may be specified with &lt;Group Name&gt;. &lt;&gt; can be used to insert items at the root of the menu after specifying a group.
cs: <strong>Páry klíč-hodnota je třeba specifikovat jako "bezpecny_klic|Nějaká čitelná možnost"</strong>. V klíčích je doporučeno používat pouze alfanumerické znaky a podtržítka. Zadává se vždy jedna možnost na řádek. Skupiny možností mohou být specifikovány &lt;jménem skupiny&gt;. &lt;&gt; po specifikaci skupiny mohou být použity pro vložení položek do kořene menu.

en: Show "Save draft" button
cs: Zobrazit tlačítko: "Uložit rozpracované"

en: Allow your users to save and finish the form later. This option is available only for authenticated users.
cs: Povolit uživatelům uložit formulář a dokončit jej později. Tato možnost je dostupná pouze pro registrované uživatele.

en: Automatically save as draft between pages
cs: Při přechodech mezi stránkami automaticky uložit jako koncept

en: You must select at least one email address to resend submission.
cs: Musíte zvolit alespoň jednu e-mailovou adresu pro opětovné odeslání.

en: No e-mails were able to be sent due to a server error.
cs: Nebylo možno odeslat žádné e-maily kvůli chybě na serveru.

en: This webform is currently not setup to send emails.
cs: Tento webový formulář aktuálně není nastaven pro odesílání e-mailů.

en: The node ID.
cs: ID uzlu.

en: UNIX timestamp format
cs: Formát časového razítka UNIX

en: Basic tokens
cs: Základní tokeny

en: The IP address of the user.
cs: IP adresa uživatele.

en: The name of the site (i.e. %site_name)
cs: Název stránky (například %site_name)

en: The node title.
cs: Nadpis uzlu.

en: Special tokens
cs: Speciální tokeny

en: Download @filename
cs: Stáhnout @filename

en: Label display
cs: Zobrazení popisku

en: Determines the placement of the component's label.
cs: Určuje umístění popisku komponenty.

en: Hide label
cs: Skrýt popisek

en: Do not display the label of this component.
cs: Nezobrazovat popisek této komponenty.

en: Save component
cs: Uložit komponentu

en: %name must be a valid hexadecimal CSS color value.
cs: %name musí být platná hexadecimální hodnota barvy.

en: Control your site's navigation menu, primary links and secondary links, as well as rename and reorganize menu items.
cs: Nastavit navigační menu, primární a sekundární odkazy a vytvořit bloky menu.

en: Dimensions must be specified in <kbd>WIDTHxHEIGHT</kbd> format.
cs: Rozměry musí být určeny ve formátu <kbd>ŠÍŘKAxVÝŠKA</kbd>.

en: There are no importers, go to <a href="@importers">Feed importers</a> to create one or enable an existing one.
cs: Nejsou žádné importéry, jděte na <a href="@importers">importéry Feedů</a> a vytvořte nějaký nebo zapněte existující..

en: Element type
cs: Typ elementu

en: Link type name
cs: Jméno typu odkazu

en: The name of the option added to the Link Type select box. Enter %site_name to use the name of this website.
cs: Jméno volby, přidané do boxu pro výběr typu odkazu. Zadejte %site_name pro použití jména tohoto webu.

en: Whether the %link_type link type should be selected by default instead of the URL link type.
cs: Zda by měl být použit typ odkazu %link_type jako výchozí, namísto typu odkazu URL.

en: Link must be a valid internal path.
cs: Odkaz musí být platná interní cesta.

en: CKEditor Link - A plugin to easily create links to Drupal internal paths
cs: CKEditor Link - Plugin k jednoduchému vytváření odkazů k interním cestám Drupalu

en: Configure CKEditor Link.
cs: Nastavit CKEditor Link

en: <em>Any menu</em>
cs: <em>Všechna menu</em>

en: Select the menus to be available as autocomplete suggestions.
cs: Zvolte menu, která budou dostupná jako návrhy pro automatické dokončování.

en: <em>Any content type</em>
cs: <em>Všechny typy obsahu</em>

en: Select the content types to be available as autocomplete suggestions.
cs: Zvolte typy obsahu, které budou dostupné jako návrhy pro automatické dokončování.

en: <em>Any vocabulary</em>
cs: <em>Všechny slovníky</em>

en: Select the vocabularies to be available as autocomplete suggestions.
cs: Zvolte slovníky, které budou dostupné jako návrhy pro automatické dokončování.

en: Help page
cs: Stránka s nápovědou

en: The entered date must be @start_date or later.
cs: Zadané datum musí být @start_date nebo pozdější.

en: The entered date must be @end_date or earlier.
cs: Zadané datum musí být @end_date nebo dřívější.

en: 10 minute
cs: 10 minut

en: 30 minute
cs: 30 minut

en: Only the latest
cs: Pouze poslední

en: @count total
cs: celkem @count

en: Clean URLs disabled
cs: Čistá URL jsou vypnutá

en: <em>CKEditor Link</em> requires <a href="!url">Clean URLs</a> to be enabled in order to function properly.
cs: <em>CKEditor Link</em> vyžaduje pro správnou funkčnost povolení <a href="!url">čistých URL</a>.

en: !low to !high
cs: !low do !high

en: Standard deviation (!sigma)
cs: Standardní odchylka (!sigma)

en: %name field value must be less than @max.
cs: Hodnota pole %name musí být menší než @max.

en: %name field value must be greater than @min.
cs: Hodnota pole %name musí být větší než @min.

en: %name field value of @value must be an integer.
cs: Hodnota pole %name musí být celé číslo.

en: %name field value of @value must be numeric.
cs: Hodnota pole %name musí být číslo.

en: Minimum must be numeric.
cs: Minimum musí být číslo.

en: Minimum must have an integer value.
cs: Minimum musí mít celočíselnou hodnotu.

en: Maximum must be numeric.
cs: Maximum musí být číslo.

en: Maximum must have an integer value.
cs: Maximum musí mít celočíselnou hodnotu.

en: Step must be numeric.
cs: Krok musí být číslo.

en: Step must have an integer value.
cs: Krok musí mít celočíselnou hodnotu.

en: Provides the capability to send the web page by email
cs: Poskytuje možnost poslat webovou stránku emailem

en: PDF filename
cs: Název PDF souboru

en: newer version
cs: novější verze

en: No importers available.
cs: Není k dispozici žádný importér.

en: Height of the textarea in rows.
cs: Výška textové oblasti v řádcích.

en: Web: Show link
cs: Web: Zobrazit odkaz

en: Whether to show the printer-friendly version link.
cs: Určuje, zda zobrazit odkaz na verzi pro tisk.

en: Web: Show link in individual comments
cs: Web: Zobrazit odkaz u jednotlivých komentářů

en: Whether to show the printer-friendly version link in individual comments.
cs: Určuje, zda zobrazit odkaz na verzi pro tisk u jednotlivých komentářů.

en: Whether to show the URL list.
cs: Určuje, zda zobrazit seznam URL.

en: Web: Number of page accesses
cs: Web: Počet přístupů na stránku

en: Counter of accesses to the printer-friendly version for this node.
cs: Čítač přístupů na verzi pro tisk u tohoto uzlu.

en: Web: Last access
cs: Web: Poslední přístup

en: The date of the last access to the node's printer-friendly version.
cs: Datum posledního přístupu na verzi pro tisk u daného uzlu.

en: Email: Number of page accesses
cs: Email: Počet přístupů na stránku

en: Counter of accesses to the send by email form for this node.
cs: Čítač přístupů na formulář pro odeslání tohoto uzlu emailem.

en: Email: Last access
cs: Email: Poslední přístup

en: The date of the last access to the node's send by email form.
cs: Datum posledního přístupu na formulář pro odeslání uzlu emailem.

en: Email: Number of sent emails
cs: Email: Počet odeslaných emailů

en: Counter of emails sent for this node.
cs: Čítač odeslaných emailů u tohoto uzlu.

en: Email: Last email sent
cs: Email: Poslední odeslání emailu

en: The date when the node was last sent by email.
cs: Datum posledního odeslání uzlu emailem.

en: PDF: Show link
cs: PDF: Zobrazit odkaz

en: Whether to show the PDF version link.
cs: Určuje, zda zobrazit odkaz na PDF verzi.

en: PDF: Show link in individual comments
cs: PDF: Zobrazit odkaz u jednotlivých komentářů

en: Whether to show the PDF version link in individual comments.
cs: Určuje, zda zobrazit odkaz na PDF verzi u jednotlivých komentářů.

en: PDF: Number of page accesses
cs: PDF: Počet přístupů na stránku

en: Counter of accesses to the PDF version for this node.
cs: Čítač přístupů na PDF verzi tohoto uzlu.

en: PDF: Last access
cs: PDF: Poslední přístup

en: The date of the last access to the node's PDF version.
cs: Datum posledního přístupu na PDF verzi uzlu.
