ELMS (6.x-1.0-beta1) - en to ca translation catalogue (4649 entries)

en: Home
ca: Inici

en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: Slideshow
ca: Presentació

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Images
ca: Imatges

en: Previous
ca: Anterior

en: Image !current of !total
ca: Imatge !current de !total

en: Next
ca: Següent

en: user
ca: usuari

en: select
ca: selecciona

en: Show on every page except the listed pages.
ca: Mostra a cada pàgina excepte a les pàgines llistades.

en: Show on only the listed pages.
ca: Mostra només a les pàgines llistades.

en: Pages
ca: Pàgines

en: Save configuration
ca: Desa la configuració

en: Reset to defaults
ca: Reinicialitza als valors predeterminats

en: enabled
ca: habilitat

en: enable
ca: habilita

en: delete
ca: suprimeix

en: title
ca: títol

en: Status
ca: Estat

en: Administer
ca: Administra

en: Register
ca: Registra

en: Markup
ca: Marcatge

en: Suffix
ca: Sufix

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Value
ca: Valor

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Email address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Private
ca: Privat

en: content
ca: contingut

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Groups
ca: Grups

en: Admin specifies whether or not a group appears in the public listings.
ca: L'administrador especifica si un grup apareix o no al llistat públic.

en: Is
ca: És

en: Group
ca: Grup

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Closed
ca: Tancat

en: Invite only
ca: Només per invitació

en: Wrong username or password.
ca: El nom d'usuari o la contrasenya és erroni.

en: Group specific blocks are only visible on group pages and not on systemwide pages like the home page or admin pages.
ca: Els blocs específics de grups sols són visiles en pàgines de grup i no en les pàgines generals del sistema com ara la pàgina inicial o les pàgines d'administració.

en: Create group administrator
ca: crear administrador de grup

en: Send invitation
ca: Envia una invitació

en: Group activity
ca: Activitat del grup

en: Administer the suite of Organic groups modules.
ca: Administra el conjunt de mòduls d'Organic groups.

en: Organic groups configuration
ca: Configuració de l'Organic groups

en: List
ca: Llista

en: Faces
ca: Cares

en: Subject
ca: Assumpte

en: Send email
ca: Envia el correu

en: Actions
ca: Accions

en: disabled
ca: inhabilitat

en: Subscription saved.
ca: S'ha desat la subscripció.

en: Confirm
ca: Confirma

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Email addresses or usernames
ca: Adreces de correu electrònic o noms d'usuari

en: Enter up to %max email addresses or usernames. Separate multiple addresses by commas or new lines. Each person will receive an invitation message from you.
ca: Entreu fins a %max adreces de correu electrònic o noms d'usuari. Separeu les adreces múltiples amb comes o línies noves. Cada persona rebrà un missatge d'invitació vostre.

en: Personal message
ca: Missatge personal

en: Optional. Enter a message which will become part of the invitation email.
ca: Opcional. Introduïu un missatge que formarà part del correu d'invitació.

en: You may not specify more than %max email addresses or usernames.
ca: No podeu especificar més de %max adreces de correu electrònic o noms d'usuari.

en: Additional details
ca: Detalls addicionals

en: Are you sure you want to join the group %title?
ca: Esteu segur que voleu afegir-vos al grup %title?

en: List of users
ca: Llista d'usuaris

en: (approval needed)
ca: (es necessita aprovació)

en: Manager
ca: Gestor

en: Age
ca: Temps

en: Last comment
ca: Últim comentari

en: Description
ca: Descripció

en: No posts in this group.
ca: No hi ha entrades en aquest grup.

en: No public posts in this group.
ca: No hi ha entrades públiques en aquest grup.

en: A brief description for the group details block and the group directory.
ca: Una descripció breu per al bloc de detalls del grup i per al directori del grup.

en: Language
ca: Llengua

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the group.
ca: Si seleccioneu un tema diferent l'aspecte i percepció del grup canviarà.

en: Do nothing.
ca: No facis res.

en: Delete all group posts which don't also belong to another group.
ca: Esborra tots els continguts del grup que s'elimina, sempre que no pertanyin a cap altre grup de treball.

en: Move all group posts to the group listed below.
ca: Mou tots els continguts del grup que s'elimina al grup de destí indicat a sota.

en: Group posts
ca: Continguts del grup

en: Target group
ca: Si us plau, especifiqueu un grup de destí

en: Delete group
ca: Esborra el grup

en: Public
ca: Públic

en: Audience
ca: Audiència

en: @group: '@title' at @site
ca: @group: '@title' a @site

en: @body
    
    --
    This message was sent by an administrator in the '@group' group at @site. To visit this group, browse to !url_group. To unsubscribe from this group, visit !url_unsubscribe
ca: @body
    
    --
    Aquest missatge ha estat enviat per un administrador al grup '@group' a @site. Per visitar aquest grup, navegueu a !url_group. Per cancel·lar la subscripció a aquest grup, visiteu !url_unsubscribe

en: Invitation to join the group '@group' at @site
ca: Invitació per unir-se al grup '@group' a @site

en: You are now an administrator for the group '@group'
ca: Ara sou un administrador per al grup '@group'

en: @username, you are now an administrator for the group '@group'.
    
    You can administer this group by logging in here:
     !group_url
ca: @username, sou ara un administrador per al grup '@group'. 
    
    Podeu administrar aquest grup entrant aquí:
     !group_url

en: Group details
ca: Detalls del grup

en: New groups
ca: Grups nous

en: Group notifications
ca: Notificacions del grup

en: more
ca: més

en: Browse the newest groups.
ca: Visualitzeu els grups més nous.

en: Invite friend
ca: Convida un amic

en: Create !type
ca: Crea !type

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Access control
ca: Control d'accés

en: New groups always appear in the groups directory.
ca: Els nous grups sempre apareixen al directori de grups.

en: Groups directory control
ca: Control del directori de grups

en: New groups always appear on the registration form.
ca: Els nous grups sempre apareixen en el formulari de registre.

en: Registration form control
ca: Control del formulari de registre

en: Visibility of posts
ca: Visibilitat dels missatges

en: Audience required
ca: Audiència necessària

en: New content subject
ca: Tema del nou contingut

en: New content body
ca: Cos del nou contingut

en: (pending approval)
ca: (pendent d'aprovació)

en: 1 invitation sent. | @count invitations sent.
ca[0]: 1 invitació enviada.
ca[1]: @count invitacions enviades.

en: Show this post in this group. | Show this post in these groups.
ca[0]: Mostra aquest article en aquest grup.
ca[1]: Mostra aquest article en aquests grups.

en: administer organic groups
ca: administra orgànic grup

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Administration
ca: Administració

en: footer
ca: peu

en: Comments
ca: Comentaris

en: Priority
ca: Prioritat

en: More
ca: Més

en: Action
ca: Acció

en: On
ca: Actiu

en: Block title
ca: Títol del bloc

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Yes
ca: Sí

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: Download
ca: Baixa

en: Version
ca: Versió

en: Go
ca: Vés-hi

en: view
ca: mostra

en: unpublished
ca: sense publicar

en: updated
ca: actualitzat

en: created
ca: creat

en: Overview
ca: Resum

en: all
ca: tot

en: File
ca: Fitxer

en: Tag
ca: Etiqueta

en: File path
ca: Camí del fitxer

en: Login
ca: Entrada

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Links
ca: Enllaços

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: Display settings
ca: Paràmetres de visualització

en: default
ca: predeterminat

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Number
ca: Número

en: Message
ca: Missatge

en: Response
ca: Resposta

en: Password
ca: Contrasenya

en: Block settings
ca: Paràmetres de bloc

en: Comment form
ca: Formulari de comentari

en: - None -
ca: - Cap -

en: Country
ca: País

en: Weight
ca: Pes

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Center
ca: Centre

en: Help text
ca: Text d'ajuda

en: Admin title
ca: Títol d'administració

en: Types
ca: Tipus

en: Hierarchy
ca: Jerarquia

en: Single
ca: Simple

en: Multiple
ca: Múltiple

en: Related terms
ca: Termes relacionats

en: Required
ca: Necessari

en: root
ca: arrel

en: Parent
ca: Pare

en: Depth
ca: Profunditat

en: none
ca: cap

en: Category
ca: Categoria

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Add category
ca: Afegeix una categoria

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Import
ca: Importa

en: Book
ca: Llibre

en: Export
ca: Exporta

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: General settings
ca: Paràmetres generals

en: Description field
ca: Camp descripció

en: settings
ca: paràmetres

en: Back
ca: Enrere

en: Node ID
ca: ID del node

en: Field
ca: Camp

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Help
ca: Ajuda

en: username
ca: nom d'usuari

en: Font Size
ca: Mida de la lletra

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Default
ca: Per defecte

en: Background
ca: Fons

en: Background Color
ca: Color del fons

en: Summary
ca: Resum

en: Download PDF
ca: Descarrega el PDF

en: Display a PDF version of this page.
ca: Mostra una versió PDF d'aquesta pàgina.

en: Update
ca: Actualitza

en: Open
ca: Obert

en: Blank
ca: Buit

en: Top
ca: Part superior

en: Link Target
ca: destinació de l'enllaç

en: Small
ca: Petit

en: Large
ca: Gran

en: Sunday
ca: diumenge

en: Monday
ca: dilluns

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Thursday
ca: dijous

en: Friday
ca: divendres

en: Saturday
ca: dissabte

en: Clean up
ca: Neteja

en: Archives
ca: Arxius

en: Album
ca: Àlbum

en: Artist
ca: Artista

en: Genre
ca: Gènere

en: Icon
ca: Icona

en: Add new
ca: Afegeix-ne nous

en: Schedule
ca: Planificar

en: Time increment
ca: Increment de temps

en: Time
ca: Hora

en: Access
ca: Accés

en: Add
ca: Afegeix

en: remove
ca: elimina

en: View
ca: Mostra

en: Length
ca: Llargada

en: Audio
ca: Àudio

en: hidden
ca: ocult

en: Path
ca: Camí

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Vocabularies
ca: Vocabularis

en: Manage
ca: Gestiona

en: Region
ca: Regió

en: key
ca: clau

en: link
ca: enllaç

en: Anchor
ca: Àncora

en: Placeholder tokens
ca: Tokens comodí

en: Display
ca: Mostra

en: Node type
ca: Tipus de node

en: Menu
ca: Menú

en: Advanced settings
ca: Configuració avançada

en: results
ca: resultats

en: search
ca: cerca

en: Teaser
ca: Resum

en: never
ca: mai

en: Add item
ca: Afegeix un element

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Theme
ca: Tema

en: Layout
ca: Disposició

en: name
ca: Nom

en: read more
ca: llegeix més

en: Display mode
ca: Mode de visualització

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: <none>
ca: <cap>

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Advanced search
ca: Cerca avançada

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Permitted file extensions
ca: Extensions de fitxers permeses

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
ca: Les extensions que poden carregar els usuaris d'aquest rol. Separeu les extensions amb un espai i no inclogueu el punt del principi.

en: n/a
ca: n/d

en: Upload
ca: Puja

en: Upload image
ca: Carrega imatge

en: Titles
ca: Títols

en: Paths
ca: Camins

en: The following placeholder tokens can be used in both paths and titles. When used in a path or title, they will be replaced with the appropriate values.
ca: Els següents tokens comodí es poden usar tant en rutes com en títols. Quan s'usen en una ruta o títol, seran reemplaçats amb els valors adequats.

en: type
ca: tipus

en: Mail
ca: Correu

en: Before
ca: Abans

en: After
ca: Després

en: Database type
ca: Tipus de base de dades

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: action
ca: acció

en: Continue
ca: Continua

en: Configure
ca: Configura

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Default Settings
ca: Paràmetres predeterminats

en: Check
ca: Comprova

en: Files
ca: Fitxers

en: file
ca: fitxer

en: status
ca: estat

en: Email Address
ca: Adreça de correu electrònic

en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: Options
ca: Opcions

en: Contact
ca: Contacte

en: Created
ca: Creat

en: Sent email to %recipient
ca: Enviat el correu electrònic a %recipient

en: Unable to send email to %recipient
ca: No s'ha pogut enviar el correu electrònic a %recipient

en: The subject of the message.
ca: L'assumpte del missatge.

en: Number of columns
ca: Nombre de columnes

en: Create
ca: Crea

en: Separator
ca: Separador

en: Advanced Settings
ca: Paràmetres avançats

en: Include
ca: Incloure

en: Exclude
ca: Exclou

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Are you sure you want to delete %title?
ca: Esteu segur de voler suprimir %title?

en: Optional Title
ca: Títol opcional

en: Required Title
ca: Títol requerit

en: No Title
ca: Sense títol

en: Link Title
ca: Títol de l'enllaç

en: URL Display Cutoff
ca: Retalla la visualització de les URLs

en: If the user does not include a title for this link, the URL will be used as the title. When should the link title be trimmed and finished with an elipsis (&hellip;)? Leave blank for no limit.
ca: Si l'usuari no inclou un títol per a aquest enllaç, s'usarà la URL com a títol. Quan calgui, el títol de l'enllaç es retallarà i acabarà amb una el·lipsi (&hellip;)? Deixeu-lo en blanc per a sense limit.

en: Default (no target attribute)
ca: Predeterminat (cap atribut de destinació)

en: Open link in window root
ca: Obrir l'enllaç a la finestra principal

en: Open link in new window
ca: Obrir l'enllaç en una nova finestra

en: Allow the user to choose
ca: Permetre a l'usuari triar

en: Additional CSS Class
ca: Classe CSS addicional

en: Not a valid URL.
ca: No és una URL vàlida.

en: Titles are required for all links.
ca: Es requereixen títols a tots els enllaços.

en: Open URL in a New Window
ca: Obre la URL en una nova finestra

en: Defines simple link field types.
ca: Defineix tipus del camp d'enllaç senzill.

en: term
ca: terme

en: Expanded
ca: Expandit

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
ca: Opcional. Al menú, els elements més pesats s'enfonsaran i els més lleugers es situaran en la part superior.

en: Question
ca: Pregunta

en: Answer
ca: Resposta

en: Printer-friendly version
ca: Versió per a imprimir

en: All
ca: Tot

en: Access log
ca: Registre d'accés

en: Active
ca: Actiu

en: Done
ca: Fet

en: Post
ca: Enviament

en: Submit @name
ca: Envia @name

en: Submitted
ca: Tramès

en: Year
ca: Any

en: Date format
ca: Format de la data

en: Add content
ca: Afegeix contingut

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Add block
ca: Afegeix un bloc

en: Override title
ca: Sobreescriu el títol

en: CSS class
ca: Classe CSS

en: Display links
ca: Mostra els enllaços

en: View type
ca: Tipus de la vista

en: Page
ca: Pàgina

en: Pager ID
ca: ID del paginador

en: View arguments
ca: Arguments de vista

en: Override URL
ca: Sobreescriu la URL

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Configuration saved.
ca: La configuració s'ha desat.

en: Taxonomy terms
ca: Termes de la taxonomia

en: User picture
ca: Imatge de l'usuari

en: Submission information
ca: Informació d'enviament

en: Breadcrumb
ca: Fil d'ariadna

en: Footer message
ca: Missatge del peu

en: Logo
ca: Logotip

en: Mission
ca: Missió

en: Site name
ca: Nom del lloc

en: Site slogan
ca: Eslògan del lloc

en: Good
ca: Bona

en: rate content
ca: valora el contingut

en: Node types
ca: Tipus de node

en: User settings
ca: Configuracions d'usuari

en: Site
ca: Lloc

en: Database
ca: Base de dades

en: Not found
ca: No trobat

en: Module
ca: Mòdul

en: Off
ca: Inactiu

en: Host
ca: Servidor

en: Allowed
ca: Es permet

en: Always
ca: Sempre

en: Never
ca: Mai

en: Your changes have been saved.
ca: S'han desat els vostres canvis.

en: Up to date
ca: Actualitzat

en: Header
ca: Capçalera

en: Left sidebar
ca: Barra lateral esquerra

en: Right sidebar
ca: Barra lateral dreta

en: Footer
ca: Peu

en: Inline
ca: En línia

en: Recipients
ca: Destinataris

en: Hourly threshold
ca: Llindar per hores

en: Your name
ca: El vostre nom

en: To
ca: Per

en: From
ca: De

en: Aggregator category
ca: Categoria de l'agregador

en: Aggregator feed
ca: Canal de l'agregador

en: Aggregator item
ca: Element d'agregador

en: Source URL
ca: URL d'origen

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Throttle
ca: Regula

en: Roles
ca: Rols

en: Comment
ca: Comentari

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Score
ca: Puntuació

en: Published
ca: Publicat

en: Input format
ca: Format d'entrada

en: Signature
ca: Signatura

en: Filter
ca: Filtra

en: Location
ca: Localització

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Sticky at top of lists
ca: Estàtic a la part superior de les llistes

en: Log message
ca: Missatge del registre

en: Poll choices
ca: Opcions d'enquesta

en: Session ID
ca: ID de sessió

en: File ID
ca: ID del fitxer

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File MIME type
ca: Tipus MIME del fitxer

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: Vocabulary ID
ca: ID del vocabulari

en: Vocabulary name
ca: Nom del vocabulari

en: Term
ca: Terme

en: Term ID
ca: ID del terme

en: Term name
ca: Nom del terme

en: User role
ca: Rol de l'usuari

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Last login
ca: Darrer inici de sessió

en: Content field
ca: Camp de contingut

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Field type
ca: Tipus de camp

en: Global settings
ca: Paràmetres globals

en: Fields
ca: Camps

en: Widget type
ca: Tipus de giny

en: Is not
ca: No és

en: Contains
ca: Conté

en: Does not contain
ca: No conté

en: Is less than
ca: És menor que

en: Is less than or equal to
ca: És menor o igual que

en: Is equal to
ca: És igual a

en: Is greater than or equal to
ca: És més gran o igual que

en: Is greater than
ca: És més gran que

en: Is not equal to
ca: No és igual a

en: Average
ca: Mitjana

en: Count
ca: Quantitat

en: Overridden
ca: Sobreescrit

en: Add action
ca: Afegeix l'acció

en: Conditions
ca: Condicions

en: Add a condition
ca: Afegiu una condició

en: Watchdog
ca: Vigilant

en: Number of rows
ca: Nombre de files

en: Warning
ca: Avís

en: N/A
ca: No aplica

en: OPML feed
ca: Canal OPML

en: %time ago
ca: fa %time

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Advanced
ca: Avançat

en: Processor
ca: Processador

en: User Interface
ca: Interficie d'usuari

en: Node Type
ca: Tipus del node

en: Node Title
ca: Títol del node

en: Sort order
ca: Ordre de classificació

en: Up
ca: Amunt

en: Allows the user to configure the lightbox2 settings
ca: Permet a l'usuari configurar els paràmetres de lightbox2

en: administer lightbox2
ca: administra el lightbox2

en: Performance
ca: Rendiment

en: 1 attachment | @count attachments
ca[0]: 1 adjunt
ca[1]: @count adjunts

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: This field is required.
ca: Aquest camp és obligatori.

en: Textfield
ca: Camp de text

en: Maximum
ca: Màxim

en: Range
ca: Abast

en: Scale
ca: Escalar

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Medium
ca: Mitjana

en: download
ca: descarrega

en: Media
ca: Multimèdia

en: Sortable
ca: Ordenable

en: Plain text
ca: Text pla

en: Caching
ca: Emmagatzemament en memòria cau

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: Month
ca: Mes

en: Details
ca: Detalls

en: Prev
ca: Ant.

en: End Date
ca: Data de fi

en: System
ca: Sistema

en: Domain
ca: Domini

en: Amount
ca: Import

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Current
ca: Actual

en: Phone
ca: Telèfon

en: Address
ca: Adreça

en: State
ca: Estat

en: Terms
ca: Termes

en: email
ca: correu

en: Code
ca: Codi

en: Recipient
ca: Destinatari

en: By
ca: Per

en: Frequency
ca: Freqüència

en: OR
ca: O

en: help page
ca: pàgina d'ajuda

en: security
ca: seguretat

en: Members
ca: Membres

en: Group name
ca: Nom del grup

en: browse
ca: navega

en: Time limit
ca: Límit de temps

en: Calendar
ca: Calendari

en: Getting started
ca: Començant

en: group
ca: grup

en: Method
ca: Mètode

en: OG: Posts in current group
ca: OG: Entrades en el grup actual

en: My groups
ca: Els meus grups

en: You may now post messages in this group located at !group_url
ca: Ara podeu publicar missatges en aquest grup localitzat a !group_url

en: Egypt
ca: Egipte

en: Namibia
ca: Namíbia

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: Tonga
ca: Tonguès

en: Brazil
ca: Brasil

en: Chile
ca: Xile

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Africa/Algiers
ca: Àfrica/Algèria

en: Africa/Asmera
ca: Àfrica/Asmara

en: Africa/Bangui
ca: Àfrica/Bangui

en: Africa/Blantyre
ca: Àfrica/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
ca: Àfrica/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
ca: Àfrica/Bujumbura

en: Africa/Cairo
ca: Àfrica/El Caire

en: Africa/Ceuta
ca: Àfrica/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
ca: Àfrica/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
ca: Àfrica/Djibouti

en: Africa/Douala
ca: Àfrica/Douala

en: Africa/Gaborone
ca: Àfrica/Gaborone

en: Africa/Harare
ca: Àfrica/Harare

en: Africa/Johannesburg
ca: Àfrica/Johannesburg

en: Africa/Kampala
ca: Àfrica/Kampala

en: Africa/Khartoum
ca: Àfrica/Khartoum

en: Africa/Kigali
ca: Àfrica/Kigali

en: Africa/Kinshasa
ca: Àfrica/Kinshasa

en: Africa/Lagos
ca: Àfrica/Lagos

en: Africa/Libreville
ca: Àfrica/Libreville

en: Africa/Luanda
ca: Àfrica/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
ca: Àfrica/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
ca: Àfrica/Lusaka

en: Africa/Malabo
ca: Àfrica/Malabo

en: Africa/Maputo
ca: Àfrica/Maputo

en: Africa/Maseru
ca: Àfrica/Maseru

en: Africa/Mbabane
ca: Àfrica/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
ca: Àfrica/Mogadishu

en: Africa/Nairobi
ca: Àfrica/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
ca: Àfrica/Ndjamena

en: Africa/Niamey
ca: Àfrica/Niamey

en: Africa/Porto-Novo
ca: Àfrica/Porto-Novo

en: Africa/Tripoli
ca: Àfrica/Trípoli

en: Africa/Tunis
ca: Àfrica/Tunis

en: Africa/Windhoek
ca: Àfrica/Windhoek

en: America/Adak
ca: Amèrica/Adak

en: America/Anchorage
ca: Amèrica/Anchorage

en: America/Anguilla
ca: Amèrica/Anguilla

en: America/Antigua
ca: Amèrica/Antigua

en: America/Araguaina
ca: Amèrica/Araguaina

en: America/Aruba
ca: Amèrica/Aruba

en: America/Asuncion
ca: Amèrica/Asuncion

en: America/Atka
ca: Amèrica/Atka

en: America/Barbados
ca: Amèrica/Barbados

en: America/Belem
ca: Amèrica/Belem

en: America/Belize
ca: Amèrica/Belize

en: America/Boa_Vista
ca: Amèrica/Boa_Vista

en: America/Bogota
ca: Amèrica/Bogotà

en: America/Boise
ca: Amèrica/Boise

en: America/Buenos_Aires
ca: Amèrica/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
ca: Amèrica/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
ca: Amèrica/Cancún

en: America/Caracas
ca: Amèrica/Caracas

en: America/Catamarca
ca: Amèrica/Catamarca

en: America/Cayenne
ca: Amèrica/Cayenne

en: America/Cayman
ca: Amèrica/Cayman

en: America/Chicago
ca: Amèrica/Chicago

en: America/Chihuahua
ca: Amèrica/Chihuahua

en: America/Cordoba
ca: Amèrica/Córdoba

en: America/Costa_Rica
ca: Amèrica/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
ca: Amèrica/Cuiaba

en: America/Curacao
ca: Amèrica/Curacao

en: America/Dawson
ca: Amèrica/Dawson

en: America/Dawson_Creek
ca: Amèrica/Dawson_Creek

en: America/Denver
ca: Amèrica/Denver

en: America/Detroit
ca: Amèrica/Detroit

en: America/Dominica
ca: Amèrica/Dominica

en: America/Edmonton
ca: Amèrica/Edmonton

en: America/Eirunepe
ca: Amèrica/Eirunepe

en: America/El_Salvador
ca: Amèrica/El_Salvador

en: America/Ensenada
ca: Amèrica/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
ca: Amèrica/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
ca: Amèrica/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
ca: Amèrica/Glace_Bay

en: America/Godthab
ca: Amèrica/Godthab

en: America/Goose_Bay
ca: Amèrica/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
ca: Amèrica/Grand_Turk

en: America/Grenada
ca: Amèrica/Granada

en: America/Guadeloupe
ca: Amèrica/Guadalupe

en: America/Guatemala
ca: Amèrica/Guatemala

en: America/Guayaquil
ca: Amèrica/Guayaquil

en: America/Guyana
ca: Amèrica/Guaiana

en: America/Halifax
ca: Amèrica/Halifax

en: America/Havana
ca: Amèrica/L'Havana

en: America/Hermosillo
ca: Amèrica/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
ca: Amèrica/Indiana/Indianàpolis

en: America/Indiana/Knox
ca: Amèrica/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
ca: Amèrica/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
ca: Amèrica/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
ca: Amèrica/Indianàpolis

en: America/Inuvik
ca: Amèrica/Inuvik

en: America/Iqaluit
ca: Amèrica/Iqaluit

en: America/Jamaica
ca: Amèrica/Jamaica

en: America/Jujuy
ca: Amèrica/Jujuy

en: America/Juneau
ca: Amèrica/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
ca: Amèrica/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
ca: Amèrica/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
ca: Amèrica/Knox_IN

en: America/La_Paz
ca: Amèrica/La_Paz

en: America/Lima
ca: Amèrica/Lima

en: America/Los_Angeles
ca: Amèrica/Los_Angeles

en: America/Louisville
ca: Amèrica/Louisville

en: America/Maceio
ca: Amèrica/Maceio

en: America/Managua
ca: Amèrica/Managua

en: America/Manaus
ca: Amèrica/Manaus

en: America/Martinique
ca: Amèrica/Martinica

en: America/Mazatlan
ca: Amèrica/Mazatlan

en: America/Mendoza
ca: Amèrica/Mendoza

en: America/Menominee
ca: Amèrica/Menominee

en: America/Merida
ca: Amèrica/Mérida

en: America/Mexico_City
ca: Amèrica/Mexico_City

en: America/Miquelon
ca: Amèrica/Miquelon

en: America/Monterrey
ca: Amèrica/Monterrey

en: America/Montevideo
ca: Amèrica/Montevideo

en: America/Montreal
ca: Amèrica/Montreal

en: America/Montserrat
ca: Amèrica/Montserrat

en: America/Nassau
ca: Amèrica/Nassau

en: America/New_York
ca: Amèrica/New_York

en: America/Nipigon
ca: Amèrica/Nipigon

en: America/Nome
ca: Amèrica/Nome

en: America/Noronha
ca: Amèrica/Noronha

en: America/Panama
ca: Amèrica/Panama

en: America/Pangnirtung
ca: Amèrica/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
ca: Amèrica/Paramaribo

en: America/Phoenix
ca: Amèrica/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
ca: Amèrica/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
ca: Amèrica/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
ca: Amèrica/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
ca: Amèrica/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
ca: Amèrica/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
ca: Amèrica/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
ca: Amèrica/Rankin_Inlet

en: America/Recife
ca: Amèrica/Recife

en: America/Regina
ca: Amèrica/Regina

en: America/Rio_Branco
ca: Amèrica/Rio_Branco

en: America/Rosario
ca: Amèrica/Rosario

en: America/Santiago
ca: Amèrica/Santiago

en: America/Santo_Domingo
ca: Amèrica/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
ca: Amèrica/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
ca: Amèrica/Scoresbysund

en: America/Shiprock
ca: Amèrica/Shiprock

en: America/St_Johns
ca: Amèrica/St_Johns

en: America/St_Kitts
ca: Amèrica/St_Kitts

en: America/St_Lucia
ca: Amèrica/St_Lucia

en: America/St_Thomas
ca: Amèrica/St_Thomas

en: America/St_Vincent
ca: Amèrica/St_Vincent

en: America/Swift_Current
ca: Amèrica/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
ca: Amèrica/Tegucigalpa

en: America/Thule
ca: Amèrica/Thule

en: America/Thunder_Bay
ca: Amèrica/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
ca: Amèrica/Tijuana

en: America/Tortola
ca: Amèrica/Tortola

en: America/Vancouver
ca: Amèrica/Vancouver

en: America/Virgin
ca: Amèrica/Virgin

en: America/Whitehorse
ca: Amèrica/Whitehorse

en: America/Winnipeg
ca: Amèrica/Winnipeg

en: America/Yakutat
ca: Amèrica/Yakutat

en: America/Yellowknife
ca: Amèrica/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
ca: Antàrtida/Casey

en: Antarctica/Davis
ca: Antàrtida/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
ca: Antàrtida/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
ca: Antàrtida/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
ca: Antàrtida/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
ca: Antàrtida/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
ca: Antàrtida/Pol_Sud

en: Antarctica/Syowa
ca: Antàrtida/Syowa

en: Antarctica/Vostok
ca: Antàrtida/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
ca: Antàrtida/Longyearbyen

en: Asia/Aden
ca: Àsia/Aden

en: Asia/Almaty
ca: Àsia/Almaty

en: Asia/Amman
ca: Àsia/Amman

en: Asia/Anadyr
ca: Àsia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
ca: Àsia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
ca: Àsia/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
ca: Àsia/Ashgabat

en: Asia/Ashkhabad
ca: Àsia/Ashkhabad

en: Asia/Baghdad
ca: Àsia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
ca: Àsia/Bahrain

en: Asia/Baku
ca: Àsia/Baku

en: Asia/Bangkok
ca: Àsia/Bangkok

en: Asia/Beirut
ca: Àsia/Beirut

en: Asia/Bishkek
ca: Àsia/Bishkek

en: Asia/Brunei
ca: Àsia/Brunei

en: Asia/Calcutta
ca: Àsia/Calcuta

en: Asia/Chungking
ca: Àsia/Chungking

en: Asia/Colombo
ca: Àsia/Colombo

en: Asia/Dacca
ca: Àsia/Dacca

en: Asia/Damascus
ca: Àsia/Damasc

en: Asia/Dhaka
ca: Àsia/Dhaka

en: Asia/Dili
ca: Àsia/Dili

en: Asia/Dubai
ca: Àsia/Dubai

en: Asia/Dushanbe
ca: Àsia/Dushanbe

en: Asia/Gaza
ca: Àsia/Gaza

en: Asia/Harbin
ca: Àsia/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
ca: Àsia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
ca: Àsia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
ca: Àsia/Irkutsk

en: Asia/Istanbul
ca: Àsia/Istanbul

en: Asia/Jakarta
ca: Àsia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
ca: Àsia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
ca: Àsia/Jerusalem

en: Asia/Kabul
ca: Àsia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
ca: Àsia/Kamchatka

en: Asia/Karachi
ca: Àsia/Karachi

en: Asia/Kashgar
ca: Àsia/Kashgar

en: Asia/Katmandu
ca: Àsia/Katmandú

en: Asia/Krasnoyarsk
ca: Àsia/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
ca: Àsia/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
ca: Àsia/Kuching

en: Asia/Kuwait
ca: Àsia/Kuwait

en: Asia/Macao
ca: Àsia/Macao

en: Asia/Magadan
ca: Àsia/Magadan

en: Asia/Manila
ca: Àsia/Manila

en: Asia/Muscat
ca: Àsia/Muscat

en: Asia/Nicosia
ca: Àsia/Nicòsia

en: Asia/Novosibirsk
ca: Àsia/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
ca: Àsia/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
ca: Àsia/Phnom_Penh

en: Asia/Pyongyang
ca: Àsia/Pyongyang

en: Asia/Qatar
ca: Àsia/Qatar

en: Asia/Rangoon
ca: Àsia/Rangoon

en: Asia/Riyadh
ca: Àsia/Riyadh

en: Asia/Riyadh87
ca: Àsia/Riyadh87

en: Asia/Riyadh88
ca: Àsia/Riyadh88

en: Asia/Riyadh89
ca: Àsia/Riyadh89

en: Asia/Saigon
ca: Àsia/Saigon

en: Asia/Samarkand
ca: Àsia/Samarcanda

en: Asia/Seoul
ca: Àsia/Seül

en: Asia/Shanghai
ca: Àsia/Shanghai

en: Asia/Singapore
ca: Àsia/Singapur

en: Asia/Taipei
ca: Àsia/Taipei

en: Asia/Tashkent
ca: Àsia/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
ca: Àsia/Tbilisi

en: Asia/Tehran
ca: Àsia/Teheran

en: Asia/Tel_Aviv
ca: Àsia/Tel_Aviv

en: Asia/Thimbu
ca: Àsia/Thimbu

en: Asia/Thimphu
ca: Àsia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
ca: Àsia/Tòquio

en: Asia/Ujung_Pandang
ca: Àsia/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
ca: Àsia/Ulaanbaatar

en: Asia/Ulan_Bator
ca: Àsia/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
ca: Àsia/Urumqi

en: Asia/Vientiane
ca: Àsia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
ca: Àsia/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
ca: Àsia/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
ca: Àsia/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
ca: Àsia/Yerevan

en: Atlantic/Azores
ca: Atlàntic/Açores

en: Atlantic/Bermuda
ca: Atlàntic/Bermudes

en: Atlantic/Canary
ca: Atlàntic/Canàries

en: Atlantic/Cape_Verde
ca: Atlàntic/Cabo_Verde

en: Atlantic/Faeroe
ca: Atlàntic/Faeroe

en: Atlantic/Jan_Mayen
ca: Atlàntic/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
ca: Atlàntic/Madeira

en: Atlantic/South_Georgia
ca: Atlàntic/South_Georgia

en: Atlantic/Stanley
ca: Atlàntic/Stanley

en: Australia/ACT
ca: Austràlia/ACT

en: Australia/Adelaide
ca: Austràlia/Adelaida

en: Australia/Brisbane
ca: Austràlia/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
ca: Austràlia/Broken_Hill

en: Australia/Canberra
ca: Austràlia/Canberra

en: Australia/Darwin
ca: Austràlia/Darwin

en: Australia/Hobart
ca: Austràlia/Hobart

en: Australia/LHI
ca: Austràlia/LHI

en: Australia/Lindeman
ca: Austràlia/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
ca: Austràlia/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
ca: Austràlia/Melbourne

en: Australia/NSW
ca: Austràlia/NSW

en: Australia/North
ca: Austràlia/North

en: Australia/Perth
ca: Austràlia/Perth

en: Australia/Queensland
ca: Austràlia/Queensland

en: Australia/South
ca: Austràlia/Sud

en: Australia/Sydney
ca: Austràlia/Sydney

en: Australia/Tasmania
ca: Austràlia/Tasmania

en: Australia/Victoria
ca: Austràlia/Victòria

en: Australia/West
ca: Austràlia/Oest

en: Australia/Yancowinna
ca: Austràlia/Yancowinna

en: Europe/Amsterdam
ca: Europa/Àmsterdam

en: Europe/Andorra
ca: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
ca: Europa/Atenes

en: Europe/Belfast
ca: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
ca: Europa/Belgrad

en: Europe/Berlin
ca: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
ca: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
ca: Europa/Brusseles

en: Europe/Bucharest
ca: Europa/Bucarest

en: Europe/Budapest
ca: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
ca: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
ca: Europa/Copenhague

en: Europe/Dublin
ca: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
ca: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
ca: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
ca: Europa/Istanbul

en: Europe/Kaliningrad
ca: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
ca: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
ca: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
ca: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
ca: Europa/Londres

en: Europe/Luxembourg
ca: Europa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
ca: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
ca: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
ca: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
ca: Europa / Mónaco

en: Europe/Moscow
ca: Europa/Moscou

en: Europe/Nicosia
ca: Europa/Nicòsia

en: Europe/Oslo
ca: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
ca: Europa/París

en: Europe/Prague
ca: Europa/Praga

en: Europe/Riga
ca: Europa/Riga

en: Europe/Rome
ca: Europa/Roma

en: Europe/Samara
ca: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
ca: Europa/Sant Marino

en: Europe/Sarajevo
ca: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
ca: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
ca: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
ca: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
ca: Europa/Estocolm

en: Europe/Tallinn
ca: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
ca: Europa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
ca: Europa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
ca: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
ca: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
ca: Europa/Vaticà

en: Europe/Vienna
ca: Europa/Viena

en: Europe/Vilnius
ca: Europa/Vilnius

en: Europe/Warsaw
ca: Europa/Varsòvia

en: Europe/Zagreb
ca: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
ca: Europa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
ca: Europa/Zurich

en: Indian/Antananarivo
ca: Índic/Antananarivo

en: Indian/Chagos
ca: Índic/Chagos

en: Indian/Christmas
ca: Índic/Christmas

en: Indian/Cocos
ca: Índic/Cocos

en: Indian/Comoro
ca: Índic/Comoro

en: Indian/Kerguelen
ca: Índic/Kerguelen

en: Indian/Mahe
ca: Índic/Mahe

en: Indian/Maldives
ca: Índic/Maldives

en: Indian/Mauritius
ca: Índic/Maurici

en: Indian/Mayotte
ca: Índic/Mayotte

en: Indian/Reunion
ca: Índic/Reunió

en: Japan
ca: Japó

en: Libya
ca: Líbia

en: Pacific/Apia
ca: Pacífic/Apia

en: Pacific/Auckland
ca: Pacífic/Auckland

en: Pacific/Chatham
ca: Pacífic/Chatham

en: Pacific/Easter
ca: Pacífic/Est

en: Pacific/Efate
ca: Pacífic/Efate

en: Pacific/Fakaofo
ca: Pacífic/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
ca: Pacífic/Fiji

en: Pacific/Funafuti
ca: Pacífic/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
ca: Pacífic/Galàpagos

en: Pacific/Gambier
ca: Pacífic/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
ca: Pacífic/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
ca: Pacífic/Guam

en: Pacific/Honolulu
ca: Pacífic/Honolulu

en: Pacific/Johnston
ca: Pacífic/Johnston

en: Pacific/Kiritimati
ca: Pacífic/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
ca: Pacífic/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
ca: Pacífic/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
ca: Pacífic/Majuro

en: Pacific/Marquesas
ca: Pacífic/Marqueses

en: Pacific/Midway
ca: Pacífic/Midway

en: Pacific/Nauru
ca: Pacífic/Nauru

en: Pacific/Niue
ca: Pacífic/Niue

en: Pacific/Norfolk
ca: Pacífic/Norfolk

en: Pacific/Noumea
ca: Pacífic/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
ca: Pacífic/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
ca: Pacífic/Palau

en: Pacific/Pitcairn
ca: Pacífic/Pitcairn

en: Pacific/Ponape
ca: Pacífic/Ponape

en: Pacific/Port_Moresby
ca: Pacífic/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
ca: Pacífic/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
ca: Pacífic/Saipan

en: Pacific/Samoa
ca: Pacífic/Samoa

en: Pacific/Tahiti
ca: Pacífic/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
ca: Pacífic/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
ca: Pacífic/Tongatapu

en: Pacific/Truk
ca: Pacífic/Truk

en: Pacific/Wake
ca: Pacífic/Wake

en: Pacific/Wallis
ca: Pacífic/Wallis

en: Pacific/Yap
ca: Pacífic/Yap

en: Poland
ca: Polònia

en: Singapore
ca: Singapur

en: Turkey
ca: Turquia

en: Week
ca: Setmana

en: Day
ca: Dia

en: Table
ca: Taula

en: here
ca: aquí

en: Start
ca: Inici

en: Now
ca: Ara

en: All views
ca: Totes les vistes

en: Start date
ca: Data d'inici

en: End date
ca: Data de finalització

en: The name of the menu the node belongs to.
ca: El nom del menú al qual pertany el node.

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
ca: Patró predeterminat per a tots els camins (s'aplica a tots els vocabularis que no tinguin un patró definit)

en: Pattern for all %vocab-name paths
ca: Patró per a tots els camins de %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
ca: Patró pels fòrums i els contenidors de fòrum

en: Pattern for user account page paths
ca: Patró per als camins de pàgina de compte d'usuari

en: Pattern for blog page paths
ca: Patró pels camins de pàgina de blog

en: Verbose
ca: Detallat

en: Display alias changes (except during bulk updates).
ca: Mostra els canvis dels àlies (excepte en les actualitzacions massives)

en: Replace by separator
ca: Substitueix pel separador

en: Maximum alias length
ca: Longitud màxima de l'àlies

en: Maximum component length
ca: Longitud màxima del component

en: Update action
ca: Actualitza l'acció

en: Strings to Remove
ca: Cadenes a eliminar

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
ca: Proporciona un mecanisme per a que cada mòdul generi àlies de forma automàtica per al continguts que gestiona.

en: !time ago
ca: fa !time

en: Other
ca: Altres

en: Backup
ca: Còpia de seguretat

en: Align
ca: Alineació

en: Background color
ca: Color de fons

en: Navigation
ca: Navegació

en: Basic
ca: Bàsic

en: Appearance
ca: Aparença

en: Logo URL
ca: URL del logotip

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Link URL
ca: URL de l'enllaç

en: access content
ca: accedeix al contingut

en: List type
ca: Tipus de llista

en: Role
ca: Rol

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Allow
ca: Admet

en: Targets
ca: Objectius

en: Link text
ca: Text de l'enllaç

en: Destination
ca: Destí

en: String
ca: Cadena

en: Case
ca: Cas

en: Users
ca: Usuaris

en: Not installed
ca: No està instal·lat

en: Referrer
ca: Referència

en: Exists
ca: Existeix

en: Site off-line message
ca: Missatge de desconnectat del lloc

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ca: @site està actualment en manteniment. El lloc tornarà a funcionar aviat. Gràcies per la vostra paciència.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
ca: Missatge per mostrar als visitants quan el lloc està en mode desconnectat.

en: Default front page
ca: Portada predeterminada

en: Both
ca: Ambdós

en: Last
ca: Darrer

en: Filtered text (user selects input format)
ca: Text filtrat (l'usuari seleccciona el format d'entrada)

en: Text processing
ca: Processament de textos

en: Maximum length
ca: Longitud màxima

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
ca: Longitud màxima del camp en caràcters. Deixeu-lo en blanc per a una mida il·limitada.

en: Rows
ca: Files

en: Create content
ca: Crea contingut

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: access denied
ca: accés denegat

en: Robots META tags
ca: Etiquetes META per a robots

en: Add noindex
ca: Afegeix noindex

en: Add nofollow
ca: Afegeix nofollow

en: Add noarchive
ca: Afegeix noarchive

en: Argument
ca: Paràmetre

en: Anonymous
ca: Anònim

en: description
ca: descripció

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Smiley
ca: Emoticona

en: <All>
ca: <Tot>

en: As Time Ago
ca: Des de fa

en: List View
ca: Vista en mode llista

en: access all views
ca: accedeix totes les vistes

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
ca: Les Views són llistats personalitzats de contingut del vostre sistema; permeten molta configuració i us donen el control sobre com voleu mostrar els llistats de contingut.

en: Tools
ca: Eines

en: Override
ca: Sobrescriu

en: Clone
ca: Clona

en: Existing Views
ca: Vistes existents

en: Default Views
ca: Vistes predeterminades

en: Summary, sorted ascending
ca: Resum, ordenat de forma ascendent

en: Summary, sorted descending
ca: Resum, ordenat de forma descendent

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Text to display at the top of the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
ca: Text que es mostrarà a la part superior de la vista. Pot contenir una explicació, enllaços o qualsevol altra cosa. Opcional.

en: Normal menu item
ca: Element de menú normal

en: Empty text
ca: Text buit

en: Expose
ca: Exposa

en: Down
ca: Avall

en: Handler
ca: Controlador

en: Wildcard
ca: Comodí

en: Arguments
ca: Paràmetres

en: Operator
ca: Operador

en: Filters
ca: Filtres

en: Optional
ca: Opcional

en: Order
ca: Ordre

en: Add criteria
ca: Afegeix un criteri

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
ca: El nom de la vista pot ser només alfanumèric o amb guions baixos.

en: administer views
ca: administra les vistes

en: Random
ca: Aleatori

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: Position
ca: Posició

en: Integer
ca: Enter

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: Send to
ca: Enviar a

en: Basic settings
ca: Paràmetres bàsics

en: Template
ca: Plantilla

en: Last checked
ca: Validat per darrera vegada

en: Basic setup
ca: Configuració bàsica

en: Profile name
ca: Nom de perfil

en: Allow users to choose default
ca: Permet als usuaris triar el predeterminat

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
ca: Mostra si el següent codi PHP retorna <code>TRUE</code> (mode-PHP, només per experts).

en: Buttons and plugins
ca: Botons i connectors

en: Editor appearance
ca: Aparença de l'editor

en: left
ca: a l'esquerra

en: right
ca: a la dreta

en: Enable resizing button
ca: Habilita el botó de redimensionat

en: Block formats
ca: Formats de bloc

en: Cleanup and output
ca: Neteja i sortida

en: Verify HTML
ca: Verifica l'HTML

en: Preformatted
ca: Preformatat

en: Apply source formatting
ca: Aplica format de codi

en: CSS path
ca: Camí CSS

en: CSS classes
ca: Classes CSS

en: Profile
ca: Perfil

en: Replacement
ca: Reemplaçament

en: Close
ca: Tanca

en: filters
ca: filtres

en: Votes
ca: Vots

en: Term description
ca: Descripció del terme

en: Edit group
ca: Edita grup

en: fields
ca: camps

en: Save settings
ca: Desa la configuració

en: Flag
ca: Bandera

en: Operation
ca: Operació

en: reply
ca: respon

en: Duration
ca: Durada

en: Allows you to make some view fields editable
ca: Permet fer editables alguns camps de la vista

en: Threshold
ca: Llindar

en: Function
ca: Funció

en: Weeks
ca: Setmanes

en: Defaults
ca: Per defecte

en: City
ca: Ciutat

en: Postal code
ca: Codi postal

en: Latitude
ca: Latitud

en: Longitude
ca: Longitud

en: State/Province
ca: Estat/Província

en: None supported.
ca: Sense suport.

en: Collapsible
ca: Col·lapsable

en: Collapsed
ca: Plegat

en: Default country selection
ca: Selecció del país per defecte

en: This will be the country that is automatically selected when a location form is served for a new location.
ca: Aquest serà el país que es seleccionarà automàticament quan es mostri un formulari d'ubicació d'una nova ubicació.

en: Toggle location display
ca: Commuta la visualització d'ubicacions

en: Disable the display of locations.
ca: Desactiva la visualització d'ubicacions.

en: Enable the display of locations.
ca: Activa la visualització d'ubicacions.

en: Use a Google Map to set latitude and longitude
ca: Usa un mapa de Google per establir la latitud i la longitud

en: Fax number
ca: Número de fax

en: Phone number
ca: Telèfon

en: Google Maps API Key
ca: Clau de l'API de Google Maps

en: Germany
ca: Alemanya

en: Logout
ca: Sortir

en: Common settings
ca: Configuració més habitual

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Created date
ca: Data de creació

en: Updated date
ca: Data d'actualització

en: comments
ca: comentaris

en: Full
ca: Complet

en: Default language
ca: Llengua predeterminada

en: Rules
ca: Regles

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Armenia
ca: Armènia

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Bangladesh
ca: Bangla Desh

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Benin
ca: Benín

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Bouvet Island
ca: Bouvet

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Canada
ca: Canadà

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Chad
ca: Txad

en: China
ca: Xina

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: Cocos (Keeling) Islands
ca: Illes Cocos o Illes Keeling

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Comoros
ca: Comores

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: East Timor
ca: Timor Oriental

en: Ecuador
ca: Equador

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Finland
ca: Finlàndia

en: France
ca: França

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Greece
ca: Grècia

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: Haiti
ca: Haití

en: Heard Island and McDonald Islands
ca: Illa Heard i les illes McDonald

en: Honduras
ca: Hondures

en: Hungary
ca: Hongria

en: Iceland
ca: Islàndia

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Italy
ca: Itàlia

en: Jordan
ca: Jordània

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: Latvia
ca: Letònia

en: Lebanon
ca: Líban

en: Liberia
ca: Libèria

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Micronesia
ca: Micronèsia

en: Moldova
ca: Moldàvia

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Morocco
ca: Marroc

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Netherlands Antilles
ca: Antilles Neerlandeses

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: Niger
ca: Nigèria

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

en: North Korea
ca: Corea del Nord

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Mariannes

en: Norway
ca: Noruega

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Reunion
ca: Illa de la Reunió

en: Russia
ca: Rússia

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Somalia
ca: Somàlia

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: Spain
ca: Espanya

en: Suriname
ca: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
ca: Svalbard i Jan Mayen

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Syria
ca: Síria

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Tanzania
ca: Tanzània

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States
ca: Estats Units

en: United States Minor Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques Menors dels EUA

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Wallis and Futuna
ca: Wallis i Futuna

en: Yemen
ca: Iemen

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: Zimbabwe
ca: Zimbabue

en: Database name
ca: Nom de la base de dades

en: Add user
ca: Afegeix un usuari

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Formatting guidelines
ca: Guia de formatat

en: Size of textfield
ca: Mida del camp de text

en: Authoring information
ca: Informació de l'autoria

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
ca: Format: %time. Deixeu-ho en blanc per utilitzar l'hora del formulari de submissió.

en: Leave blank for %anonymous.
ca: Deixeu-ho en blanc per %anonymous.

en: Hidden
ca: Ocult

en: Some
ca: Alguns

en: Attachments
ca: Adjunts

en: File attachments
ca: Fitxers adjunts

en: Approved
ca: Aprovat

en: Root
ca: Arrel

en: minute
ca: minut

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ca: Entreu una pàgina per línia com camins de Drupal. El caràcter '*' és un comodí. Exemples de camí són %blog per la pàgina de blog i %blog-wildcard per a cada blog personal. %front és la portada.

en: Other queries
ca: Altres consultes

en: Key
ca: Clau

en: Link to content
ca: Enllaç al contingut.

en: WIDTHxHEIGHT
ca: AMPLADAxALÇADA

en: Maximum file size per upload
ca: Mida màxima dels fitxers per càrrega

en: File Browser
ca: Navegador de fitxers

en: File Upload
ca: Càrrega de fitxer

en: [<a href="@link">more help...</a>]
ca: [<a href="@link">més ajuda...</a>]

en: Upload file
ca: Carrega el fitxer

en: Printer-friendly
ca: Vista d'impressió

en: Display a printer-friendly version of this page.
ca: Mostra una versió per imprimir d'aquesta pàgina.

en: Printer-friendly page link
ca: Enllaç a la versió per a imprimir

en: Printer-friendly URLs list
ca: Llista d'URLs per a vista d'impressió

en: Open the printer-friendly version in a new window
ca: Obre la versió imprimible en una finestra nova

en: Setting this option will make the printer-friendly version open in a new window/tab.
ca: Aquesta opció fa que la versió imprimible s'obri en una nova finestra/prestanya.

en: Send to printer
ca: Envia a imprimir

en: Automatically calls the browser's print function when the printer-friendly version is displayed.
ca: Imprimeix directament quan es mostri la versió imprimible.

en: Display source URL
ca: Mostra la URL d'origen

en: When this option is selected, the URL for the original page will be displayed at the bottom of the printer-friendly version.
ca: Aquesta opció fa que la URL de la pàgina original es mostri al peu de la versió imprimible.

en: Add current time/date to the source URL
ca: Afegeix l'hora i data actuals a la URL d'origen

en: Display the current date and time in the Source URL line.
ca: Mostra la data i hora actuals a la línia de la URL d'origen.

en: Force use of node ID in source URL
ca: Força l'ús de l'ID del node a la URL d'origen

en: Drupal will attempt to use the page's defined alias in case there is one. To force the use of the fixed URL, activate this option.
ca: Drupal intentarà utilitzar l'àlies de la pàgina en cas que n'hi hagi un. Per forçar l'ús d'una URL fixada, activa aquesta opció.

en: Instruct robots to not index printer-friendly pages. Recommended for good search engine karma.
ca: Indica als ROBOTS que no indexin les versions. Recomanat per al bon funcionament dels motors de cerca.

en: Instruct robots to not follow outgoing links on printer-friendly pages.
ca: Indica als ROBOTS que no seguexin els enllaços de les versions imprimibles.

en: Timer
ca: Comptador

en: Change
ca: Canvia

en: English
ca: Anglès

en: in
ca: a

en: Messages
ca: Missatges

en: Edit term
ca: Edita terme

en: Time format
ca: Format de l'hora

en: Switch
ca: Canviar

en: Week of @date
ca: Setmana de @date

en: Calendar iCal
ca: Calendari iCal

en: Countries
ca: Països

en: Feeds
ca: Canals

en: ago
ca: fa

en: Allowed HTML tags
ca: Etiquetes HTML permeses

en: Sources
ca: Fonts

en: Clear
ca: Neteja

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: The update has been performed.
ca: S'ha realitzat l'actualització.

en: Node title
ca: Títol del node

en: update
ca: actualitza

en: View user profile.
ca: Mostra el perfil d'usuari.

en: Full text
ca: Text complet

en: Feed settings
ca: Paràmetres del canal

en: Source
ca: Font

en: Date/Time
ca: Data/Hora

en: No groups found.
ca: No s'han trobat grups.

en: published
ca: publicat

en: The changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis.

en: Undo
ca: Desfés

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Your search yielded no results
ca: La vostra cerca no ha tornat cap resultat.

en: Please enter some keywords.
ca: Introduïu algunes paraules clau.

en: Replacement value
ca: Valor pel qual se substitueix

en: unlimited
ca: il·limitat

en: Use the syntax [token] if you want to insert a replacement pattern.
ca: Utilitzeu la sintaxis [token] si voleu inserir un patró de reemplaçament.

en: Replacement patterns
ca: Patrons de reemplaçament

en: Deleted
ca: Eliminat

en: Display name
ca: Nom de la presentació

en: Features
ca: Funcionalitats

en: Feature
ca: Funcionalitat

en: Definition
ca: Definició

en: Allowed values list
ca: Llista de valors permesos

en: Today
ca: Avui

en: Yesterday
ca: Ahir

en: Activity
ca: Activitat

en: Distribution
ca: Distribució

en: Publishing options
ca: Opcions de publicació

en: First
ca: Primer

en: Limit
ca: Límit

en: Query
ca: Consulta

en: Font size
ca: Mida del tipus de lletra

en: Configure block
ca: Configura el bloc

en: Site's time zone
ca: Fus horari del lloc

en: Date's time zone
ca: Fus horari de la data

en: No time zone conversion
ca: No hi ha conversió del fus horari

en: hour
ca: hora

en: timezone
ca: fus horari

en: Hour
ca: Hora

en: Minute
ca: Minut

en: Second
ca: Segon

en: Select List
ca: Llista de selecció

en: Years back and forward must be in the format -9:+9.
ca: Els anys cap al davant i cap al darrere han de ser amb format -9:+9.

en: Site default
ca: Predeterminat del lloc

en: Set the order and format for the date parts in the input form. The format will be adapted to remove values not in the granularity for this field.
ca: Definiu l'ordre i el format de les parts de la data al formulari d'entrada. El format s'adaptarà per treure els valors que no entren dins de la granulació d'aquest camp.

en: Years back and forward
ca: Anys cap al davant i cap al darrere

en: Increment the minute and second fields by this amount.
ca: Augmentar els camps de minut i de segon en aquesta quantitat.

en: Input Type
ca: Tipus d'entrada

en: Select list
ca: Llista de selecció

en: Text field
ca: Camp de text

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
ca: Les dates sense granularitat d'hores no han d'usar els fusos horaris.

en: To Date
ca: Data de fi

en: Display a matching second date field as a 'To date'. If marked 'Optional' field will be presented but not required. If marked 'Required' the 'To date' will be required if the 'From date' is required or filled in.
ca: Mostrar un segon camp de data com a "Data de fi". Si està marcat 'Opcional', el camp es mostrarà però no serà obligatori emplenar-lo. Si està marcat 'Requerit', 'Data de fi' serà obligatori sempre que 'Data d'inici' sigui obligatori o tingui algun valor.

en: Granularity
ca: Granularitat

en: Set the date elements to be stored (at least a year is required).
ca: Fixeu quins elements de la data s'emmagatzemaran (es requereix, com a mínim, l'any).

en: Default Display
ca: Visualització predeterminada

en: Time zone handling
ca: Maneig de la zona horària

en: Select the timezone handling method to be used for this date field.
ca: Seleccioneu el maneig de la zona horària a utilitzar amb aquest camp de data.

en: Long
ca: Llarg

en: Short
ca: Curt

en: To date
ca: Fins a la data

en: From date
ca: Data d'inici

en: ongoing
ca: en marxa

en: There are no date fields in this database to import the data into. Please add a date field to the desired node types and be sure to indicate it uses both a "from" and a "to" date.
ca: No hi ha cap camp de data en aquesta base de dades on importar les dades. Afegiu un camp de dades als tipus de node desitjats i assegureu-vos d'indicar si fa servir dates de "des de" i de "fins a".

en: Target type
ca: Tipus d'objectiu

en: Source type
ca: Tipus d'origen

en: body
ca: cos

en: Date field
ca: Camp data

en: The field which will contain the source dates in target content type.
ca: El camp que contindrà les dates d'origen en el tipus de contingut destinatari.

en: The text or body field which will contain the source description in the target content type.
ca: El camp de text o de cos que contindrà la descripció original en el tipus de contingut destinatari.

en: Url field
ca: Camp URL

en: The text or link field which will contain the source url in the target content type.
ca: El camp de text o d'enllaç que contindrà la URL original en el tipus de contingut destinatari.

en: Location field
ca: Camp localització

en: The text field which will contain the source location text in the target content type.
ca: El camp de text que contindrà la ubicació original en el tipus de contingut destinatari.

en: Uid field
ca: Camp UID

en: The text field which will contain the source uid in the target content type.
ca: El camp de text que contindrà la uid original en el tipus de contingut destinatari.

en: !type Fields
ca: Camps !type

en: There is no event table in this database. No event import options are available.
ca: No hi cap taula d'esdeveniments en aquesta base de dades. Les opcions d'importació no estan disponibles.

en: There are no event nodes in this database. No event import options are available.
ca: No hi ha cap node d'esdeveniment en aquesta base de dades. Les opcions d'importació d'esdeveniments no estan disponibles.

en: Delete original event?
ca: Esborrar l'esdeveniment original?

en: Should the original entry be deleted once it has been copied to the new content type? If so, be sure to back up your database first.
ca: S'ha d'esborrar l'entrada original un cop hagi estat copiada al nou tipus de contingut? Si és així, assegureu-vos de fer abans una còpia de seguretat de la vostra base de dades.

en: The maximum number of nodes to convert in this pass.
ca: El màxim nombre de nodes a convertir en aquest pas.

en: Starting nid
ca: nid inicial

en: Convert nodes with nids greater than or equal to this number.
ca: Convertir els nodes amb nid igual o més gran que aquest nombre.

en: No events have been converted.
ca: No s'ha convertit cap esdeveniment.

en: Date API
ca: API de dates

en: Displays the language selected for a given group.
ca: Mostra l'idioma seleccionat per a un grup donat.

en: Moderated
ca: Moderat

en: Posts in current group. Useful for blocks where determining context is hard. If page is not in any group context, no nodes are listed and thus a block would not appear.
ca: Publica en el grup actual. És util per blocs on és difícil determinar el context. Si la pàgina no està en cap context de grup, no es llista cap contingut i per tant el bloc no apareixerà.

en: Posts
ca: Articles

en: Mission statement
ca: Missió

en: A welcome greeting for your group home page. Consider listing the group objectives and mission.
ca: Un missatge de benvinguda per a la pàgina d'inici del vostre grup. Considereu anunciar els objectius del grup i la seva missió.

en: Group manager
ca: Gestor de grup

en: New groups don't appear on the registration form. Administrators control the form exclusively.
ca: Els nous grups no apareixen en el formulari de registre. El formulari és controlat exclusivament pels administradors.

en: Title of top group
ca: Títol del grup superior

en: Unfiltered title of top group. WARNING - raw user input.
ca: Títol no filtrat del grup superior. ADVERTÈNCIA - entrada en brut de l'usuari.

en: ID of top group
ca: ID del grup superior

en: Organic groups group type
ca: Tipus de grup d'Organic groups

en: Organic groups access control
ca: Control d'accés d'Organic groups

en: Disable using the scroll wheel to zoom the map.
ca: Desactiva l'us de la roda del ratolí per fer zoom al mapa.

en: Google Map Initialize
ca: Inicialització de Google Map

en: Your personal Googlemaps API key.  You must get this for each separate website at <a href="http://www.google.com/apis/maps/">Google Map API website</a>.
ca: La vostra clau personal per a l'API de Googlemaps. N'heu d'aconseguir una per a cada lloc web a <a href="http://www.google.com/apis/maps/">Web de Google Map API</a>.

en: The default width of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
ca: L'amplada per defecte del mapa de Google, en llargada CSS o en percentatge. Exemples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: The default height of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
ca: L'alçada per defecte del mapa de Google, en llargada CSS o en percentatge. Exemples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: The default center coordinates of Google map, expressed as a decimal latitude and longitude, separated by a comma.
ca: El centre per defecte de les coordenades del mapa de Google,  la latitud i la longitud expressada en format decimal, separades per comes.

en: The default zoom level of a Google map.
ca: El nivell de zoom predeterminat del mapa de Google.

en: Page header
ca: Capçalera de la pàgina

en: Page footer
ca: Peu de la pàgina

en: Map width
ca: Amplada del mapa

en: Map height
ca: Alçada del Mapa

en: Alignment
ca: Alineació

en: E-mail subject
ca: Assumpte del correu electrònic

en: Workflow
ca: Flux de treball

en: Randomize
ca: Fes-ho aleatori

en: Link label
ca: Etiqueta de l'enllaç

en: author
ca: autor

en: AND
ca: I

en: Fixed
ca: Fixat

en: Empty
ca: Buit

en: Greater than
ca: Més gran que

en: Less than
ca: Més petit que

en: Replacement patterns for @name
ca: Patrons de substitució per @name

en: PHP code
ca: Codi PHP

en: Changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis.

en: user #1
ca: usuari #1

en: Your rating
ca: El vostre vot

en: Days
ca: Dies

en: Default template
ca: Plantilla predeterminada

en: Display fields
ca: Mostra els camps

en: profile
ca: perfil

en: Edit workflow
ca: Edita el flux de treball

en: Immediately
ca: Immediatament

en: From / To
ca: De / A

en: State name
ca: Nom de l'estat

en: workflow
ca: Flux.

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Date formats
ca: Formats de data

en: Hours
ca: Hores

en: Seconds
ca: Segons

en: Red
ca: Vermell

en: White
ca: Blanc

en: Units
ca: Unitats

en: Last run
ca: Última execució

en: Site information
ca: Informació del lloc web

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: or
ca: o

en: Are you sure?
ca: Esteu segur?

en: Keep
ca: Manté

en: Results
ca: Resultats

en: Poll settings
ca: Paràmetres de configuració de les enquestes

en: Convert
ca: Converteix

en: Delete term
ca: Esborra terme

en: Parent term
ca: Terme pare

en: All blogs
ca: Tots els blogs

en: Style
ca: Estil

en: Forums
ca: Fòrums

en: Link style
ca: Estil de l'enllaç

en: Superscript
ca: Superíndex

en: Other groups
ca: Altres grups

en: The diff module overwrites the normal revisions view. The revisions table is enhanced with a possibility to view the difference between two node revisions. Users with the %view_revisions permission will also be able to view the changes between any two selected revisions. You may disable this for individual content types on the content type configuration page. This module also provides a nifty %preview_changes button while editing a post.
ca: El mòdul de diferències sobreescriu la vista estàndard de revisions. La taula de revisions millora amb la possibilitat de veure la diferència entre dues revisions de node. Els usuaris amb el permís %view_revisions també podran veure els canvis entre dues revisions seleccionades. Podeu desactivar aquesta funció per a certs tipus de contingut a la pàgina de configuració de tipus de contingut. Aquest mòdul proporciona també un botó %preview_changes durant l'edició d'un enviament.

en: view revisions
ca: accedeix a les revisions

en: Revisions for %title
ca: Revisions per %title

en: !date by !username
ca: !date per !username

en: revert
ca: reverteix

en: Show diff
ca: Mostrar diferències

en: Revision
ca: Revisió

en: current revision
ca: revisió actual

en: Select different revisions to compare.
ca: Selecciona diferents revisions per comparar.

en: next diff >
ca: següent diferència >

en: < previous diff
ca: < anterior diferència

en: Current revision:
ca: Revisió actual:

en: Revision of !new_date:
ca: Revisió de !new_date:

en: Changes to %name
ca: Canvia a %name

en: No visible changes
ca: No hi ha canvis visibles

en: Show %preview_changes button on node edit form
ca: Mostrar el botó %preview_changes en el formulari d'edició del node

en: Diff
ca: Diferència

en: Show difference between node revisions.
ca: Mostra les diferències entre les revisions dels nodes.

en: Destination name
ca: Nom del destí

en: Track
ca: Seguiment

en: User management
ca: Gestió d'usuaris

en: Permissions
ca: Permisos

en: Your settings have been saved.
ca: Les vostres preferències han estat desades.

en: Search options
ca: Opcions de cerca

en: Last modified
ca: Modificat per darrer cop

en: Edit membership
ca: Edita l'afiliació

en: All content types
ca: Tot tipus de continguts

en: Reversed
ca: Inverteix

en: Schedules
ca: Planificacions

en: Changed
ca: Canviat

en: Completed
ca: Completat

en: Failed
ca: Fallat

en: Reverse
ca: Dóna-li la volta

en: This action cannot be undone
ca: Aquesta acció no es pot desfer

en: Forbidden
ca: No es permet

en: Thousands separator
ca: Separador de milers

en: Aland Islands
ca: Illes Åland

en: Falkland Islands
ca: Illes Falkland

en: Saint Kitts and Nevis
ca: Saint Kitts i Nevis

en: South Korea
ca: Corea del Sud

en: Saint Helena
ca: Santa Helena

en: Sao Tome and Principe
ca: São Tomé i Príncipe

en: French Southern Territories
ca: Terres Australs i Antàrtiques Franceses

en: Saint Vincent and the Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: British Virgin Islands
ca: Illes Verges Britàniques

en: U.S. Virgin Islands
ca: Illes Verges Americanes

en: completed
ca: completat

en: Line %lineno
ca: Línia %lineno

en: User name
ca: Nom d'usuari

en: Theme settings
ca: Paràmetres del tema

en: My bookmarks
ca: Els meus favorits

en: Templates
ca: Plantilles

en: %type settings
ca: Paràmetres de %type

en: Not published
ca: No publicat

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
ca: Els paràmetres PHP limiten la mida màxima d'un fitxer per carregar a %size.

en: Menu settings
ca: Paràmetres de menú

en: Color scheme
ca: Esquema de colors

en: Gray
ca: Gris

en: Unformatted
ca: Sense format

en: Path to the "convert" binary
ca: Camí de l'executable "convert"

en: @type: deleted %title.
ca: @type: %title eliminat.

en: RSS Feed
ca: Canal RSS

en: Allowed file extensions
ca: Extensions de fitxer permeses

en: New comments
ca: Nous comentaris

en: New
ca: Nou

en: User page
ca: Pàgina d'usuari

en: Top left
ca: Part superior esquerra

en: Top right
ca: Part superior dreta

en: Bottom right
ca: Part inferior dreta

en: Bottom left
ca: Part inferior esquerra

en: Relationships
ca: Relacions

en: Relationship
ca: Relació

en: relationships
ca: relacions

en: image
ca: imatge

en: Basic information
ca: Informació bàsica

en: Sort criteria
ca: Criteris d'ordenació

en: Base path
ca: Camí base

en: <Hidden>
ca: <Ocult>

en: The primary identifier for a node.
ca: L'identificador primari d'un node

en: Parent menu item
ca: Element pare de menú

en: Delete action
ca: Esborrar acció

en: Themes
ca: Temes

en: Translations
ca: Traduccions

en: JPEG quality
ca: Qualitat JPEG

en: Audio sample rate
ca: Taxa de mostra d'àudio

en: Audio bitrate
ca: Taxa de bits d'àudio

en: Minutes
ca: Minuts

en: Join
ca: Uneix-te a

en: Charts
ca: Gràfiques

en: Unpublished
ca: No publicat

en: administer nodes
ca: administra els nodes

en: Loading...
ca: Carregant...

en: !name field is required.
ca: El camp !name és obligatori.

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Comment settings
ca: Paràmetres dels comentaris

en: Related content
ca: Contingut relacionat

en: Sticky
ca: Estàtic

en: Content Type
ca: Tipus de contingut

en: Read only
ca: De només lectura

en: TRUE
ca: CERT

en: FALSE
ca: FALS

en: Ok
ca: D'acord

en: cancel
ca: Cancela

en: users
ca: usuaris

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Processing
ca: Processant

en: Finished
ca: Acabat

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Storage
ca: Emmagatzemament

en: Control how your image/file browser works.
ca: Controlar el funcionament del vostre navegador d'imatges/fitxers.

en: Keyboard shortcuts
ca: Tecles de drecera

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ca: Error de càrrega del fitxer. No s'ha pogut moure el fitxer carregat.

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
ca: Permet inserir imatges/fitxers en línia en àrees de text pla

en: Insert !image or !link.
ca: Inserir !image o !link.

en: An image/file uploader and browser supporting personal directories and user quota.
ca: Un explorador i carregador d'imatges/fitxers amb suport de directoris personals i de quotes d'usuari.

en: Submissions
ca: Trameses

en: Analysis
ca: Anàlisi

en: Clear Form Submissions
ca: Elimina totes les tramesses

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
ca: Esteu segur que voleu eliminar totes les trameses d'aquest formulari?

en: Webform %title entries cleared.
ca: Les entrades del webform %title s'han buidat.

en: Are you sure you want to delete this submission?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest tramesa?

en: Submitted values are
ca: Els valors tramesos són

en: Q
ca: Preguntes

en: responses
ca: respostes

en: View and edit all the available webforms on your site.
ca: Mostra i edita tots els formularis web del vostre lloc.

en: Create a new form or questionnaire accessible to users. Submission results and statistics are recorded and accessible to privileged users.
ca: Creeu un nou formulari o qüestionari accessible pels usuaris. Els resultats enviats i les estadístiques són registrats i accessibles per als usuaris amb privilegis.

en: Go to form
ca: Vés al formulari

en: View this form.
ca: Mostra aquest formulari.

en: Advanced Options
ca: Opcions avançades

en: Mandatory
ca: Obligatori

en: E-mail to address
ca: Envia el correu electrònic a l'adreça

en: E-mail from name
ca: Nom del remitent del correu electrònic

en: E-mail from address
ca: Adreça de correu electrònic del remitent

en: ever
ca: sempre

en: every hour
ca: a l'hora

en: every day
ca: cada dia

en: every week
ca: cada setmana

en: No Components, add a component below.
ca: No hi ha cap component, afegiu-ne un a continuació.

en: Field Key
ca: Clau del camp

en: This is used as a descriptive label when displaying this form element.
ca: Això s'utilitza com una etiqueta descriptiva al mostrar aquest element de formulari.

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
ca: Una descripció curta del camp utilitzat com a ajuda per l'usuari quan aquest usa el formulari.

en: Check this option if the user must enter a value.
ca: Marqueu aquesta opció si l'usuari ha d'entrar un valor.

en: Submission #@sid
ca: Enviament #@sid

en: Previous submission
ca: Enviament anterior

en: Next submission
ca: Següent enviament

en: Submitted by !name
ca: Enviat per !name

en: Next Page >
ca: Pàgina següent >

en: < Previous Page
ca: < Pàgina anterior

en: Illegal information. Data not submitted.
ca: Informació en format no correcte. No s'han enviat les dades.

en: Go back to the form
ca: Torna al formulari

en: access own webform submissions
ca: accedeix a tots els webforms tramesos

en: edit own webform submissions
ca: edita els webforms propis tramesos

en: Enables the creation of forms and questionnaires.
ca: Habilita la creació de formularis i qüestionaris.

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: The default value of the field.
ca: El valor predeterminat del camp.

en: Timezone
ca: Zona horària

en: Presents month, day, and year fields.
ca: Presenta camps de mes, dia i any.

en: Left Blank
ca: En blanc

en: User entered value
ca: Valor introduït per l'usuari

en: Width of the textfield.
ca: Amplada del camp de text.

en: User email as default
ca: Correu electrònic de l'usuari com a valor predeterminat

en: Set the default value of this field to the user email, if he/she is logged in.
ca: Establiu el valor predeterminat d'aquest camp al correu electrònic de l'usuari, si aquest/a ha iniciat sessió.

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ca: Fes aquest camp no editable. Útil per establir un valor per defecte inalterable.

en: Average submission length in words (ex blanks)
ca: Longitud mitjana en paraules (excepte blancs)

en: If this fieldset is collapsible, the user may open or close the fieldset.
ca: Si aquest conjunt de camps és col·lapsable, l'usuari pot obrir o tancat el conjunt de camps.

en: Collapsed by Default
ca: Col·lapsat de forma predeterminada

en: Collapsible fieldsets are "open" by default. Select this option to default the fieldset to "closed."
ca: Els conjunts de camps col·lapasables estan "oberts" de forma predeterminada. Seleccioneu aquesta opció per "tancar-lo" de forma predeterminada.

en: Enter a list of additional file extensions for this upload field, seperated by commas.<br /> Entered extensions will be appended to checked items above.
ca: Introduïu un llistat de les extensions de fitxer addicionals per aquest camp de càrrega separats per comes.<br /> Les extensions introduïdes s'afegiran als elements activats de dalt.

en: Enter the max file size a user may upload (in KB).
ca: Introduïu la mida màxima de fitxer que l'usuari pot carregar (en KB).

en: Randomize Questions
ca: Ordre aleatori de les preguntes

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
ca: Marqueu aquesta opció si l'usuari ha de poder escollir múltiples valors.

en: Listbox
ca: Llista de selecció

en: Allows creation of checkboxes, radio buttons, or select menus.
ca: Permet la creació de caselles de selecció, botons d'opcions, o menús desplegables.

en: Basic textfield type.
ca: Tipus bàsic de camp de text.

en: Slogan
ca: Eslògan

en: This text will be displayed at the bottom of each page. Useful for adding a copyright notice to your pages.
ca: Aquest text es mostrarà a la part inferior de cada pàgina. És útil per afegir una declaració de copyright a les vostres pàgines.

en: Image path
ca: Camí de la imatge

en: Optional subdirectory within the "%dir" directory where images will be stored. Do not include trailing slash.
ca: Subdirectori opcional dins del directori "%dir" on s'emmagatzemen les imatges. No inclogueu la barra al final.

en: Enable custom alternate text
ca: Habilita el text alternatiu personalitzat

en: Enable custom title text
ca: Habilita el text del títol personalitzat

en: Alternate text
ca: Text alternatiu

en: Alternate text to be displayed if the image cannot be displayed.
ca: Text alternatiu a mostrar si la imatge no es pot mostrar.

en: Text to be displayed on mouse overs.
ca: Text a mostrar quan el ratolí passa per damunt de la imatge.

en: Apply
ca: Aplica

en: Select
ca: Seleccioneu

en: User is not allowed to retrieve membership information for another user.
ca: L'usuari no està autoritzat a recuperar informació de la subscripció d'un altre usuari.

en: Join group
ca: Uneix-te al grup

en: Leave group
ca: Doneu-vos de baixa del grup

en: Approve membership request
ca: Aproveu la sol·licitud de subscripció

en: Deny membership request
ca: Denegueu la sol·licitud de subscripció

en: Manage membership
ca: Gestiona l'afiliació

en: Add members
ca: Afegeix membres

en: You may not leave this group because you are its owner. A site administrator can assign ownership to another user and then you may leave.
ca: No podeu abandonar aquest grup perquè en sou el propietari. Un administrador del lloc web pot assignar la propietat a un altre usuari i llavors us podreu donar de baixa.

en: Leave this group
ca: Abandona aquest grup

en: Membership saved.
ca: Subscripció desada.

en: Membership request approved.
ca: Sol·licitud de subscripció aprovada.

en: Membership request denied.
ca: Sol·licitud de subscripció denegada.

en: Add any detail which will help an administrator decide whether to approve or deny your membership request.
ca: Afegiu qualsevol detall que pugui ajudar l'administrador a decidir l'aprovació o denegació de la vostra sol·licitud de subscripció.

en: Membership request to the %group group awaits approval by an administrator.
ca: La sol·licitud de subscripció al grup %group espera l'aprovació d'un administrador.

en: Are you sure you want to remove !name from the group %title?
ca: Esteu segur que voleu eliminar !name del grup %title?

en: Membership requests
ca: Sol·licituds de subscripció

en: How should membership requests be handled in this group? When you select <em>closed</em>, users will not be able to join <strong>or</strong> leave.
ca: Com considerar el tipus d'adhesió? Tingueu en compte que sel·leccionant <em>Grup Tancat</em>, els usuaris no podran abandonar el grup <strong>o</strong> adherir's-hi de manera autònoma.

en: Membership request approved for '@title'
ca: Sol·licitud de subscripció aprovada per '@title'

en: Membership request denied for '@title'
ca: Sol·licitud de subscripció denegada per '@title'

en: Sorry, your membership request was denied.
ca: Ho sentim, la vostra sol·licitud de subscripció ha estat denegada.

en: Membership request for '@group' from '@username'
ca: Sol·licitud de subcripció a '@group' de '@username'

en: My membership
ca: La meva subscripció

en: Your membership request awaits approval.
ca: La vostra subscripció al grup espera l'aprovació.

en: Request membership
ca: Sol·licitud d'adhesió

en: 1 member | @count members
ca[0]: 1 membre
ca[1]: @count membres

en: Show blocks
ca: Mostra els blocs

en: You must select a node.
ca: Cal que seleccioneu un node.

en: Go to first page
ca: Vés a la primera pàgina

en: Go to last page
ca: Vés a la darrera pàgina

en: Go to page @number
ca: Vés a la pàgina @number

en: Enter the terms you wish to search for.
ca: Introduïu els termes que voleu cercar.

en: Bold
ca: Negreta

en: Copy
ca: Copia

en: Information
ca: Informació

en: No content types available.
ca: No hi ha tipus de contingut disponibles.

en: PHP Code
ca: Codi PHP

en: Journal
ca: Revista

en: Double
ca: Doble

en: Relationship type
ca: Tipus de relació

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: Internationalization
ca: Internacionalització

en: Synchronization
ca: Sincronitzaqció

en: Translation
ca: Traducció

en: Translation status
ca: Estat de la traducció

en: Blocks
ca: Blocs

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ca: Si es tria el mode PHP, entreu codi PHP entre %php. Tingueu en compte que executar codi PHP incorrecte pot rompre el vostre lloc Drupal.

en: Menus
ca: Menús

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
ca: Una llista separada per coma de termes que descriuen aquest contingut. Exemple: divertit, ponting, "Empresa, S.A.".

en: A valid date is required for %title.
ca: Cal una data vàlida per a %title.

en: Date API requirements
ca: Requeriment de Date API

en: A Date API that can be used by other modules.
ca: Una API de data que pot ser usada per altres mòduls.

en: The Strtotime default value is invalid.
ca: El valor per defecte de Strtotime no és vàlid.

en: The Strtotime default value for the To Date is invalid.
ca: El valor per defecte de Strtotime de la data de fi no és vàlida.

en: Relative
ca: Relatiu

en: A default value to use for this field. If you select 'Relative', add details below.
ca: Un valor per defecte a usar en aquest camp. Si seleccioneu 'Relatiu', afegiu els detalls a sota.

en: Customize Default Value
ca: Personalitzeu el valor per defecte

en: Custom value for From date
ca: Valor personalitzat de la data d'inici

en: Default value for To date
ca: Valor per defete de la data de fi

en: Same as From date
ca: Igual que la data d'inici

en: Custom value for To date
ca: Valor personalitzat de la data de fi

en: Number of years to go back and forward in the year selection list, default is -3:+3.
ca: Nombre d'anys endavant i enrere que es mostren a la llista de selecció d'any; per defecte és -3:+3.

en: Customize Date Parts
ca: Personalitzeu els components de la data

en: Above
ca: A sobre

en: Within
ca: Entre

en: Position of date part labels
ca: Posició de les etiquetes de les parts de data

en: Number of values
ca: Nombre de valors

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
ca: Advertència! Canviar aquest paràmetre després d'haver creat les dades pot resultar en una pèrdua de dades.

en: User's time zone
ca: Zona horària de l'usuari

en: Empty 'To date' values will use the 'From date' values.
ca: Les 'Data de fi' que estiguin buides utilitzaran els valors de la 'Data d'inici'.

en: The UNTIL value is required for repeating dates.
ca: Cal introduïr un valor 'Fins a' per les repeticions de data.

en: The raw date value.
ca: El valor de la data sense filtrar.

en: The formatted date.
ca: La data formatada.

en: The raw date timestamp.
ca: La marca horària de la data sense filtrar.

en: Date year (four digit)
ca: Any (quatre dígits)

en: Date year (two digit)
ca: Any (dos dígits)

en: Date month (full word)
ca: Mes (nom complet)

en: Date month (abbreviated)
ca: Mes (abreviat)

en: Date month (two digit, zero padded)
ca: Mes (dos dígits, amb zero al principi si cal)

en: Date month (one or two digit)
ca: Mes (un o dos dígits)

en: Date week (two digit)
ca: Número de la setmana (dos dígits)

en: Date day (full word)
ca: Dia (nom complet)

en: Date day (abbreviation)
ca: Dia (abreviació)

en: Date day (two digit, zero-padded)
ca: Dia (dos dígits, amb zero al principi si cal)

en: Date day (one or two digit)
ca: Dia (un o dos dígits)

en: If the field has a to-date defined, the same tokens exist in the form: [to-????], where ???? is the normal token.
ca: Si el camp té una data definida com fins-la-data, existeix el mateix testimoni en la forma: [to-????], on ???? és el testimoni normal.

en: @min and @max
ca: @min i @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
ca: Emmagatzemeu les dates a la base de dades com una data ISO, es recomana per a les dates històriques o les parcials.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to suppport legacy data.
ca: Desar una data  a la base de dades com a marca horària; format en desús per suportar dades antigues.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
ca: Emmagatzemeu les dates a la base de dades com un camp de data i hora, es recomana per a les dates i hores que poden necessitar conversió de zona horària.

en: !time from now
ca: !time des d'ara

en: Defines CCK date/time fields and widgets.
ca: Defineix camps i ginys CCK de data/hora.

en: Emulate PHP 5.2 date functions in PHP 4.x, PHP 5.0, and PHP 5.1. Required when using the Date API with PHP versions less than PHP 5.2.
ca: Emula funcions de data de PHP 5.2 a PHP 4.x, PHP 5.0 i PHP 5.1. És necessari quan s'utilitza el Date API en versions de PHP anteriors a PHP 5.2

en: Previous field
ca: Camp anterior

en: Next field
ca: Camp següent

en: Increment
ca: Incrementa

en: Decrement
ca: Decrementa

en: Date Popup requirements
ca: Requeriments de Date Popup

en: Date Popup
ca: Data emergent

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
ca: Habilita calendaris emergents en jquery i ginys d'entrada per seleccionar dates i hores.

en: Choose a frequency and period to repeat this date. If nothing is selected, the date will not repeat.
ca: Trieu una freqüència i un període per repetir aquesta data. Si no seleccioneu res, la data no es repetirà.

en: Until
ca: Fins a

en: Date to stop repeating this item.
ca: Data de fi de repetició d'aquest element.

en: -- Any
ca: -- Qualsevol

en: Day of Month
ca: Dia del Mes

en: Day of Week
ca: Dia de la Setmana

en: Except
ca: Excepte

en: Dates to omit from the list of repeating dates.
ca: Dates a ometre de la llista de dates de repetició.

en: -- Period
ca: -- Període

en: -- Frequency
ca: -- Freqüència

en: Every @number
ca: Cada @number

en: Third
ca: Tercer

en: Fourth
ca: Quart

en: Fifth
ca: Cinquè

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
ca: Una API de repetició de dates per calcular dates i hores repetides a partir de normes iCal.

en: The Date Timezone module requires you to !link.
ca: El mòdul Date Timezone necessita que !link.

en: set the site timezone name
ca: fixeu el nom del fus horari

en: Default time zone
ca: Fus horari predeterminat

en: Select the default site time zone. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time.
ca: Seleccioneu el fus horari per defecte del lloc. Si dubteu, trieu el fus horari que es trobi més proper a la vostra ubicació i que tingui les mateixes normes del canvi a l'horari d'estiu.

en: The !link may not be correct.
ca: El !link pot no ser correcte.

en: site timezone name
ca: nom del fus horari del lloc web

en: Date Timezone requirements
ca: Requeriments de Date Timezone

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
ca: El mòdul content, un component necessari del Kit de Construcció de Contingut (CCK), permet als administradors associar els camps personalitzats amb els tipus de contingut. Amb Drupal, els tipus de contingut s'usen per definir les característiques d'un escrit, incloent-hi el títol i la descripció dels camps visualitzats a les respectives pàgines d'editar o afegir. Usant el mòdul content ( i altres mòduls d'ajuda inclòsos al CCK ), es poden personalitzar els camps mes enllà dels per defecte "Títol" i "Cos" i afegir-los. Les funcions del CCK són accessibles mitjançant pestanyes a <a href="@content-types"> pàgina d'administració dels tipus de contingut</a>. (Mireu la <a href="@node-help">pàgina d'ajuda del mòdul node</a> per a més informació sobre els tipus de continguts.)

en: When adding a custom field to a content type, you determine its type (whether it will contain text, numbers, or references to other objects) and how it will be displayed (either as a text field or area, a select box, checkbox, radio button, or autocompleting field). A field may have multiple values (i.e., a "person" may have multiple e-mail addresses) or a single value (i.e., an "employee" has a single employee identification number). As you add and edit fields, CCK automatically adjusts the structure of the database as necessary. CCK also provides a number of other features, including intelligent caching for your custom data, an import and export facility for content type definitions, and integration with other contributed modules.
ca: Quan s'afegeix un camp personalitzat a un tipus de contingut, podeu determinar el seu tipus (si contindrà text, nombres o referències a altres objectes) i com es mostrarà (ja sigui un camp o una àrea de text, una caixa de selecció, casella de verificació, botó de ràdio o un camp d'emplenat automàtic). Un camp pot tenir múltiples valors (p.ex.: una "persona" pot tenir més d'una adreça de correu electrònic) o un sol valor (p.e.: un "empleat" només pot tenir un número d'identificació d'empleat). A mesura que aneu afegint o editant camps, CCK ajustarà automàticament l'estructura de la base de dades segons sigui necessari. CCK també ajusta un gran nombre d'altres característiques, incloent la captura intel·ligent de dades per a les vostres dades personalitzades, una aplicació d'importació i exportació per a les definicions de tipus de contingut i la integració amb altres mòduls contribuïts.

en: Custom field types are provided by a set of optional modules included with CCK (each module provides a different type). The <a href="@modules">modules page</a> allows you to enable or disable CCK components. A default installation of CCK includes:
ca: Els tipus de camps personalitzats els proporcionen una sèrie de mòduls opcionals inclosos amb CCK (cada mòdul proporciona un tipus diferent). La <a href="@modules">pàgina de mòduls</a> us permet habilitar o inhabilitar components del CCK. Una instal·lació per defecte del CCK inclou:

en: <em>number</em>, which adds numeric field types, in integer, decimal or floating point form. You may define a set of allowed inputs, or specify an allowable range of values. A variety of common formats for displaying numeric data are available.
ca: <em>nombre</em>, que afegeix tipus de camp numèrics en forma d'enter, decimal o coma flotant. Podeu definir una sèrie d'entrades permeses o especificar un rang de valors permesos. Hi ha disponible una gran varietat de formats de dades numèriques habituals.

en: <em>text</em>, which adds text field types. A text field may contain plain text only, or optionally, may use Drupal's input format filters to securely manage rich text input. Text input fields may be either a single line (text field), multiple lines (text area), or for greater input control, a select box, checkbox, or radio buttons. If desired, CCK can validate the input to a set of allowed values.
ca: <em>text</em>, que afegeix tipus de camps de text. Un camp de text pot contenir només text pla, o opcionalment, pot utilitzar qualsevol dels filtres de format d'entrada de Drupal per manejar de manera segura l'entrada de text enriquit. Els camps d'entrada de text poden ser d'una sola línia (camp de text), múltiples línies (àrea de text) o, per a tenir més control del que s'està entrant, una caixa de selecció, casella de confirmació o botons de ràdio. Si es desitja, CCK pot validar l'entrada segons un conjunt de valors permesos.

en: <em>nodereference</em>, which creates custom references between Drupal nodes. By adding a <em>nodereference</em> field and two different content types, for instance, you can easily create complex parent/child relationships between data (multiple "employee" nodes may contain a <em>nodereference</em> field linking to an "employer" node).
ca: <em>nodereference</em>, el qual crea una referència personalitzada entre nodes de Drupal. Afegint un camp <em>nodereference</em> i dos tipus de contingut diferent, per exemple, podeu crear fàcilment relacions complexes de pare/fill entre dades (múltiples nodes "empleat" poden contenir un camp <em>nodereference</em> enllaçant a un node "empresari").

en: <em>userreference</em>, which creates custom references to your sites' user accounts. By adding a <em>userreference</em> field, you can create complex relationships between your site's users and posts. To track user involvement in a post beyond Drupal's standard <em>Authored by</em> field, for instance, add a <em>userreference</em> field named "Edited by" to a content type to store a link to an editor's user account page.
ca: <em>userreference</em>, que crea referències personalitzades entre els comptes d'usuari del lloc web. Afegint un camp <em>userreference</em> podeu crear relacions complexes entre els usuaris del seu lloc web i les aportacions. Per traçar l'usuari involucrat en una aportació més enllà del camp estàndard de Drupal <em>Creat per</em>, per exemple, pot afegir un camp <em>userreference</em> anomenat "Editat per" a un tipus de contingut un enllaç a una pàgina de compte d'usuari editor.

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
ca: <em>fieldgroup</em>, que crea grups de camps col·lapsables per manejar grups de camps relacionats. Un grup de camps pot estar obert o tancat per defecte. L'ordre dels grups de camps i l'ordre dels camps dins d'un grup es configuren mitjançant una interfície d'arrossegar-i-deixar-anar  proveït pel mòdul Contingut.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
ca: Per a més informació, consulteu el capítol del manual en línia de <a href="@handbook-cck">CCK</a> o la <a href="@project-cck">pàgina del projecte de CCK</a>.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
ca: Configura com s'han de mostrar els camps i les etiquetes d'aquest tipus de contingut quan es visualitzen en mode resum o pàgina completa.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
ca: Configureu com es mostrarà aquest tipus de contingut quan sigui referenciat en els contextos següents.

en: Add another item
ca: Afegeix un altre element

en: Full node
ca: Node complet

en: Search Index
ca: Índex de la cerca

en: Search Result
ca: Resultats de la cerca

en: Updating field type %type with module %module.
ca: Actualitzant el tipus de camp %type amb el mòdul %module.

en: Updating widget type %type with module %module.
ca: Actualitzant el tipus de giny %type amb el mòdul %module.

en: Manage fields
ca: Administra els camps

en: Remove field
ca: Eliminar camp

en: Allows administrators to define new content types.
ca: Permet als administradors definir nous tipus de continguts.

en: Advanced usage only: PHP code that returns a keyed array of allowed values. Should not include &lt;?php ?&gt; delimiters. If this field is filled out, the array returned by this code will override the allowed values list above.
ca: Només per a ús avançat: codi PHP que retorna una matriu associativa de valors permesos. No s'han d'incloure els delimitadors &lt;?php ?&gt;. Si s'ha emplenat el camp, la matriu retornada per aquest codi sobreescriurà la llista anterior de valors permesos.

en: Trimmed
ca: Retallat

en: Used in
ca: Usat a

en: No fields have been defined for any content type yet.
ca: No s'ha definit encara cap camp per cap tipus de contingut.

en: no styling
ca: sense estil

en: simple
ca: Senzill

en: fieldset
ca: Conjunt de camps

en: fieldset - collapsible
ca: Conjunt de camps - col·lapsable

en: fieldset - collapsed
ca: Conjunt de camps - col·lapsat

en: Added field %label.
ca: S'ha afegit el camp %label.

en: There was a problem adding field %label.
ca: hi ha hagut un problema al afegir el camp %label.

en: There was a problem creating field %label.
ca: Hi ha hagut un problema al crear el camp %label.

en: Are you sure you want to remove the field %field?
ca: Esteu segur d'eliminar el camp %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
ca: Si teniu cap contingut en aquest camp, aquest es perdrà. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Removed field %field from %type.
ca: El camp %field dins de %type s'ha eliminat.

en: There was a problem deleting %field from %type.
ca: Hi ha hagut un problema eliminant %field de %type.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
ca: Aquests paràmetres només apliquen al camp %field si aquest apareix en el tipus de contingut %type

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
ca: Aquests paràmetres apliquen al camp %field en tots els tipus de continguts en que apareix.

en: Save field settings
ca: Desa els paràmetres del camp

en: The default value PHP code returned an incorrect value.<br/>Expected format: <pre>!sample</pre> Returned value: @value
ca: El codi PHP ha retornat un valor per defecte incorrecte.<br/>Format esperat: <pre>!sample</pre>Valor retornat: @value

en: The default value is invalid.
ca: El valor predeterminat és invàlid.

en: Saved field %label.
ca: S'ha desat el camp %label.

en: The update has encountered an error.
ca: L'actualització ha trobat un error.

en: The database has been altered and data has been migrated or deleted.
ca: S'ha modificat la base de dades i les dades s'han migrat o eliminat.

en: An error occurred and database alteration did not complete.
ca: Hi ha hagut un error i l'alteració de la base de dades no s'ha pogut completar.

en: Processing %title
ca: Processant %title

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ca[0]: S'ha processat un element amb èxit:
ca[1]: S'han processat @count elements amb èxit:

en: Content fields table %old_name has been renamed to %new_name and field instances have been updated.
ca: La taula de camps de contingut %old_name s'ha renombrat per %new_name i les instàncies dels camps s'han actualitzat.

en: The content fields table %name has been deleted.
ca: S'ha eliminat la taula de camps de contingut %name.

en: Referenced node ID
ca: ID del node referenciat

en: Referenced node title
ca: Títol del node referenciat

en: Raw number value
ca: Valor numèric sense tractar

en: Formatted number value
ca: Valor numèric amb format

en: Raw, unfiltered text
ca: Raw, text sense filtrar

en: Formatted and filtered text
ca: Text amb format i filtrat

en: Referenced user ID
ca: ID de l'usuari referenciat

en: Referenced user name
ca: Nom d'usuari referenciat

en: Formatted HTML link to referenced user
ca: Enllaç en format HTML a l'usuari referenciat

en: Group multiple values
ca: Agrupa els valors múltiples

en: Select the content type to export.
ca: Trieu el tipus de contingut a exportar.

en: Export data
ca: Dades d'exportació

en: Copy the export text and paste it into another content type using the import function.
ca: Copieu el text exportat i enganxeu-lo en un altre tipus de contingut usant la funcionalitat d'importació.

en: This form will import field definitions exported from another content type or another database.<br/>Note that fields cannot be duplicated within the same content type, so imported fields will be added only if they do not already exist in the selected type.
ca: Aquest formulari importarà definicions de camps exportats des d'un altre tipus de contingut o una altra base de dades.<br />Tingueu en compte que els camps no poden estar duplicats dins del mateix tipus de contingut, i per tant, els camps importats només s'afegiran si no existeixen ja en aquest.

en: <Create>
ca: <Crea>

en: Select the content type to import these fields into.<br/>Select &lt;Create&gt; to create a new content type to contain the fields.
ca: Seleccioneu el tipus de contingut on voleu importar aquests camps.<br />Seleccioneu &lt;Crea&gt; per a crear un nou tipus de contingut que contingui aquests camps.

en: Import data
ca: Dades d'importació

en: Paste the text created by a content export into this field.
ca: Enganxeu el text creat per una exportació de contingut en aquest camp.

en: The import data is not valid import text.
ca: Les dades d'importació no són un text vàlid per a la importació.

en: The following modules must be enabled for this import to work: %modules.
ca: S'han d'habilitar els següents mòduls per a que funcioni l'importació: %modules.

en: The content type %type already exists in this database.
ca: Ja existeix el tipus de contingut %type en aquesta base de dades.

en: Exiting. No import performed.
ca: Sortint. No s'ha realitzat cap importació.

en: An error has occurred adding the content type %type.<br/>Please check the errors displayed for more details.
ca: Hi ha haugt un error al afegir el tipus de contingut %type.<br />Si us plau, comproveu els errors que es mostren per a més detalls.

en: The imported field %field_label (%field_name) was not added to %type because that field already exists in %type.
ca: El camp importat %field_label (%field_name) no s'ha afegit a %type perquè aquest camp ja existeix a %type.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
ca: S'ha afegit el camp %field_label (%field_name) al tipus de contingut %type.

en: An error occurred when exporting the 'display settings' data for the field %field_name.<br/>The db error is: '%db_err'.
ca: S'ha produït un error quan s'exportaven les dades de la "configuració de visualització" per al camp %field_name.<br>L'error de la base de dades és: "%db_err".

en: Content Copy
ca: Còpia de contingut

en: Enables ability to import/export field definitions.
ca: Habilita la funcionalitat d'importar/exportar les definicions dels camps.

en: Please <a href="!url">configure your field permissions</a> immediately. All fields are inaccessible by default.
ca: Si us plau, <a href="!url">configureu els vostres permisos de camps</a> immediatament. Tots els camps són inaccessibles per defecte.

en: Content Permissions
ca: Permisos de contingut

en: Set field-level permissions for CCK fields.
ca: Establiu el nivell de permisos de camp per als camps de CCK.

en: These settings apply to the group in the node editing form.
ca: Aquests paràmetres apliquen al grup en el formulari d'edició del node.

en: always open
ca: sempre obert

en: collapsible
ca: col·lapsable

en: collapsed
ca: col·lapsat

en: Instructions to present to the user on the editing form.
ca: Instruccions que es presenten a l'usuari en el formulari d'edició.

en: These settings apply to the group on node display.
ca: Aquests paràmetres apliquen al grup en el node mostrat.

en: A description of the group.
ca: Una descripció del grup.

en: Are you sure you want to remove the group %label?
ca: Esteu segur de voler eliminar el grup %label?

en: The group %group_name has been removed.
ca: S'ha eliminat el grup %group_name.

en: Fieldgroup
ca: Grup de camps

en: Node reference
ca: Referència del node

en: Store the ID of a related node as an integer value.
ca: Desa l'ID d'un node relacionat com a enter.

en: Content types that can be referenced
ca: Tipus de nodes que poden ser referenciats

en: Advanced - Nodes that can be referenced (View)
ca: Avançat - Nodes que poden ser referenciats (Vista)

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ca: Introduiu una llista d'arguments separats per comes per passar-los a la vista.

en: Title (link)
ca: Títol (enllaç)

en: Title (no link)
ca: Títol (sense enllaç)

en: Autocomplete text field
ca: Camp de text amb autocompletat

en: Node Reference
ca: Referència de node

en: Defines a field type for referencing one node from another.
ca: Defineix un tipus de camp per fer referència a un node des d'un altre.

en: Store a number in the database as an integer.
ca: Emmagatzema un número a la base de dades com a enter.

en: Store a number in the database in a fixed decimal format.
ca: Emmagatzema un número a la base de dades en format de decimal fix.

en: Float
ca: Coma flotant

en: Store a number in the database in a floating point format.
ca: Emmagatzema un número a la base de dades en format de coma flotant.

en: Minimum
ca: Mínim

en: Precision
ca: Precisió

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
ca: El nombre total de dígits a emmagatzemar a la base de dades, incloent els de la dreta del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
ca: El nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
ca: Separador de decimals

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
ca: El caràcter que els usuaris introduiran com a separador dels decimals en els formularis.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
ca: Definiu una cadena de text que s'usarà com a prefix per als valors, tals com $ o €. Deixeu-la en blanc si no en voleu cap. Separeu el valor singular i el plural amb una barra vertical (lliura|lliures)

en: Define a string that should suffixed to the value, like m², m/s², kb/s. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
ca: Definiu una cadena per a usar-la com a sufix del valor (per exemple m², m/s², kb/s) o deixeu-ho en blanc. Separeu amb una barra vertical la forma singular i la plural (per exemple Euros|Euros).

en: Allowed values
ca: Valors permesos

en: "Minimum" must be a number.
ca: "Mínim" ha de ser numèric.

en: "Maximum" must be a number.
ca: "Màxim" ha de ser numèric.

en: unformatted
ca: sense format

en: Defines numeric field types.
ca: Defineix tipus de camp numèrics

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
ca: Per un giny de "casella de selecció actiu/inactiu" simple, definiu primer el valor "inactiu", llavors el valor "actiu" a la secció <strong>Valors permesos</strong>. Nota:  la casella de selecció s'etiquetarà amb l'etiqueta del valor "actiu".

en: The 'checkboxes/radio buttons' widget will display checkboxes if the multiple values option is selected for this field, otherwise radios will be displayed.
ca: Els ginys de 'caselles de verificació/botons de selecció' mostraran caselles de verificació si l'opció de valors múltiples està seleccionada per aquest camp, en cas contrari mostraran botons de selecció.

en: Check boxes/radio buttons
ca: Caselles/botons de ràdio

en: Single on/off checkbox
ca: Casella simple actiu/inactiu

en: Option Widgets
ca: Enginys d'opció

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
ca: Defineix els ginys de selecció, casella i botó de ràdio per als camps numèrics i de text.

en: Store text in the database.
ca: Emmagatzema el text a la base de dades.

en: Text area (multiple rows)
ca: Àrea de text (múltiples files)

en: Defines simple text field types.
ca: Defineix tipus de camp de text simple.

en: User reference
ca: Referència d'usuari

en: Store the ID of a related user as an integer value.
ca: Emmagatzema l'ID d'un usuari relacionat com un valor enter.

en: User roles that can be referenced
ca: Rols d'usuari que poden ser referenciats

en: User status that can be referenced
ca: Estat de l'usuari que pot ser referenciat

en: Reverse link
ca: Enllaç invers

en: If selected, a reverse link back to the referencing node will displayed on the referenced user record.
ca: Si se selecciona, es mostrarà un enllaç invers cap al node que fa referència en el registre de l'usuari referenciat.

en: Userreference autocomplete
ca: Referència autocompletada d'usuari

en: User Reference
ca: Referència d'usuari

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
ca: Defineix un tipus de camp per fer referència a un usuari des d'un node.

en: Index
ca: Índex

en: Form
ca: Formulari

en: Debug
ca: Depuració

en: Publish
ca: Publica

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: Any user
ca: Qualsevol usuari

en: Permission
ca: Permís

en: Incompatible with this version of Drupal core
ca: Incompatible amb aquesta versió de Drupal

en: This version is incompatible with the !core_version version of Drupal core.
ca: Aquesta versió és incompatible amb la versió !core_version del nucli de Drupal.

en: Incompatible with this version of PHP
ca: Incompatible amb aquesta versió de PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
ca: Aquest mòdul requereix la versió @php_required de PHP i és incompatible amb la versió !php_version.

en: Solid
ca: Sòlid

en: View Image Details
ca: Mostra els detalls de la imatge

en: Grid
ca: Graella

en: Distance
ca: Distància

en: Redo
ca: Refer

en: Italic
ca: Cursiva

en: Hide
ca: Oculta

en: Read/Write
ca: Lectura/Escriptura

en: 1 comment | @count comments
ca[0]: 1 comentari
ca[1]: @count comentaris

en: Submission settings
ca: Paràmetres d'enviament

en: Once an hour
ca: Un cop a l'hora

en: Once a day
ca: Un cop al dia

en: Save defaults
ca: Desa els valors predeterminats

en: X offset
ca: Desplaçament X

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>left</em>, <em>center</em>, or <em>right</em>.
ca: Introduïu un desplaçament en píxels o utilitzeu una paraula clau: <em>left</em>, <em>center</em> o <em>right</em>.

en: Y offset
ca: Desplaçament Y

en: Enter an offset in pixels or use a keyword: <em>top</em>, <em>center</em>, or <em>bottom</em>.
ca: Introduïu un desplaçament en píxels o utilitzeu una paraula clau: <em>top</em>, <em>center</em> o <em>bottom</em>.

en: Green
ca: Verd

en: Blue
ca: Blau

en: File format
ca: Format del fitxer

en: No highlighting
ca: Sense ressaltar

en: file system
ca: sistema de fitxers

en: Source code
ca: Codi font

en: Thumbnails
ca: Miniatures

en: Image gallery
ca: Galeria d'imatges

en: Profiles
ca: Perfils

en: Add new profile
ca: Afegeix un perfil nou

en: Subscript
ca: Subíndex

en: Indent
ca: Augmenta el sagnat

en: Outdent
ca: Redueix el sagnat

en: Unlink
ca: Desfés l'enllaç

en: Thread
ca: Fil

en: Section title
ca: Títol de la secció

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
ca: Heu d'incloure almenys una paraula clau positiva amb @count caràcters o més.

en: Rate
ca: Impost

en: Mapping
ca: Associacions

en: From name
ca: Nom del remitent

en: From address
ca: Adreça del remitent

en: Distinct
ca: Diferents

en: E-mail template
ca: Plantilla del correu electrònic

en: ImageMagick Binary
ca: Executable d'ImageMagick

en: ImageMagick is a standalone program used to manipulate images. To use it, it must be installed on your server and you need to know where it is located. If you are unsure of the exact path consult your ISP or server administrator.
ca: ImageMagick és un programa independent per a la manipulació d'imatges. Ha d'estar instal·lat al vostre servidor i heu de saber on està ubicat. Si no esteu segurs de la ruta exacta consulteu al vostre ISP o a l'administrador del servidor.

en: Specify the complete path to the ImageMagic <kbd>convert</kbd> binary. For example: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> or <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>
ca: Especifiqueu la ruta completa a l'executable <kbd>convert</kbd> d'ImageMagick. Per exemple: <kbd>/usr/bin/convert</kbd> o <kbd>C:\Program Files\ImageMagick-6.3.4-Q16\convert.exe</kbd>

en: Display debugging information
ca: Mostra informació de depuració

en: ImageMagick command: @command
ca: Ordre d'ImageMagick: @command

en: ImageMagick output: @output
ca: Sortida d'ImageMagick: @output

en: Upload Image
ca: Puja imatge

en: <None>
ca: <Cap>

en: Directories
ca: Directoris

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Configure settings for jQuery Update module.
ca: Configureu els paràmetres pel mòdul jQuery Update.

en: Admin Role
ca: Rol administrador

en: Automatically assign all permissions to an admin role.
ca: Assignar automàticament tots els permisos a un rol d'administració.

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
ca: L'àlies %original_alias generat automàticament creava un conflicte amb un àlies existent. S'ha canviat l'àlies per %alias.

en: Double quotes "
ca: Cometes dobles "

en: Single quotes (apostrophe) '
ca: Cometes simples (apòstrof) '

en: Back tick `
ca: Accent obert `

en: Comma ,
ca: Coma ,

en: Period .
ca: Punt .

en: Hyphen -
ca: Guió -

en: Underscore _
ca: Guió baix _

en: Colon :
ca: Dos punts :

en: Semicolon ;
ca: Punt i coma ;

en: Pipe |
ca: Canonada |

en: Left curly bracket {
ca: Clau esquerre {

en: Left square bracket [
ca: Claudàtor esquerre [

en: Right curly bracket }
ca: Clau dreta }

en: Right square bracket ]
ca: Claudàtor dret ]

en: Plus +
ca: Més +

en: Equal =
ca: Igual =

en: Asterisk *
ca: Asterisc *

en: Ampersand &
ca: Àmpersand &

en: Caret ^
ca: Accent circumflex ^

en: Dollar $
ca: Dòlar $

en: Hash #
ca: Coixinet #

en: At @
ca: Arroba @

en: Exclamation !
ca: Exclamació !

en: Left parenthesis (
ca: Parèntesis esquerre )

en: Question mark ?
ca: Interrogant ?

en: Less than <
ca: Menor que <

en: Greater than >
ca: Major que >

en: Pattern for all @node_type paths
ca: Patró per a tots els camins de @node_type

en: Delete aliases
ca: Suprimeix àlies

en: Automatic alias
ca: Àlies automàtic

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
ca: Caràcter utilitzat per a separar paraules als títols. Això substituirà qualsevol espai i caràcter de puntuació. L'ús d'espais o del caràcter + pot provocar comportaments inesperats.

en: Character case
ca: Caixa del caràcter

en: Leave case the same as source token values.
ca: Deixa la mateixa caixa que al valor original del token.

en: Change to lower case
ca: Canvia a minúscules

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
ca: No facis res. Mantingues intacte l'àlies antic.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
ca: Crea un nou àlies. Mantingues l'àlies existent funcional.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
ca: Crea un nou àlies. Elimina l'àlies antic.

en: Create a new alias. Redirect from old alias.
ca: Crea un nou àlies. Redirecciona l'àlies antic.

en: Transliterate prior to creating alias
ca: Translitera abans de crear els àlies

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
ca: Limita els nous àlies només a lletres i números del conjunt ASCII-96.

en: Punctuation settings
ca: Paràmetres de puntuació

en: No action (do not replace)
ca: Cap acció (no reemplacis)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
ca: Eliminar tots els àlies. S'eliminaràn un total de %count àlies.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
ca: Eliminar els àlies de tots els @label. S'eliminaràn un total de %count àlies.

en: Delete aliases now!
ca: Elimina els àlies ara!

en: All of your path aliases have been deleted.
ca: S'han suprimit tots els teus àlies de camins.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
ca: S'han suprimit tots els àlies de %type.

en: Language neutral
ca: Neutre lingüísticament

en: Automated alias settings
ca: Paràmetres d'àlies automatitzats

en: @module help index
ca: Índex d'ajuda de @module

en: Missing help topic.
ca: Tema d'ajuda no present.

en: Example help
ca: Ajuda d'exemple

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
ca: Aquest contingut s'ha modificat per un altre usuari, els canvis no seran desats.

en: Bullet list
ca: Llista de pics

en: User approved to group by admin
ca: L'alta de l'usuari al grup ha estat aprovada per un administrador

en: Unrecognized user ID: %uid.
ca: ID d'usuari desconegut: %uid.

en: User is not a member of the specified group.
ca: L'usuari no és un membre del grup especificat.

en: !name already approved to group %group.
ca: !name ja és un membre aprovat al grup %group.

en: Admin: Remove
ca: Retira'l de dinamitzador del grup de treball

en: Admin: Create
ca: Fes-lo dinamitzador del grup de treball

en: Join %name.
ca: Uneix-te a %name.

en: Group node
ca: Node de grup

en: Usage
ca: Ús

en: 1 user added to the group. | @count users added to the group.
ca[0]: S'ha afegit 1 usuari al grup.
ca[1]: S'han afegit @count usuaris al grup.

en: Private group
ca: Grup privat

en: Should this group be visible only to its members? Disabled if the group is set to <em>List in Directory</em> or <em>Membership requests: open</em>.
ca: Mostra el grup sols als seus membres. Si es defineix <em>Llista al directori</em> o <em>Sol·licitud de subscripció: oberta</em> es desactivarà aquesta opció.

en: Content type in group
ca: Contingut

en: Send interval
ca: Interval d'enviament

en: Send method
ca: Mètode d'enviament

en: The current date
ca: La data actual

en: Available
ca: Disponible

en: Export format
ca: Format d'exportació

en: Node access
ca: Accés al node

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: Resize
ca: Redimensionar

en: Loading
ca: Carregant

en: The directory %directory does not exist.
ca: El directori %directory no existeix.

en: The directory %directory is not writable
ca: No es pot escriure al directori %directory.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
ca: No es pot escriure al directori %directory perquè no té el joc de permisos correcte.

en: File description
ca: Descripció del fitxer

en: File size (in bytes)
ca: Mida del fitxer (en bytes)

en: Defines a file field type.
ca: Defineix un tipus de camp fitxer.

en: Blockquote
ca: Bloc de cita

en: Rearrange
ca: Reordena

en: 1 user | @count users
ca[0]: 1 usuari
ca[1]: @count usuaris

en: Empty cache
ca: Buida la memòria cau

en: Variable editor
ca: Editor de variables

en: Switch user
ca: Canvi d'usuari

en: Execute PHP
ca: Executa PHP

en: by duration
ca: per duració

en: Primary links
ca: Enllaços primaris

en: ok
ca: d'acord

en: empty
ca: buit

en: Rebuild permissions
ca: Refés permisos

en: Restore
ca: Restaura

en: Feedback
ca: Suggeriment

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
ca: Un giny d'edició de fitxers d'imatge, incloent una vista prèvia de la imatge.

en: Displays image files in their original size.
ca: Mostra els fitxers d'imatge en la seva mida original.

en: Action %action has been unassigned.
ca: L'acció %action ha estat desassignada

en: All users
ca: Tots els usuaris

en: Parser
ca: Analitzador

en: Aggregator
ca: Agregador

en: Title of the feed item.
ca: Títol de l'element del canal.

en: Link to the feed item.
ca: Enllaç a l'element del canal.

en: Unique identifier for the feed item.
ca: Identificador únic per a l'element del canal.

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
ca: Es prefereix text simple per evitar problemes amb entitats HTML!

en: Values
ca: Valors

en: For example:
ca: Per exemple:

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Interface language
ca: Llengua de la interfície

en: Rebuilding
ca: Reconstruint

en: Rebuild
ca: Torna a construir

en: Current subscriptions
ca: Subscripcions actuals

en: Active users
ca: Usuaris actius

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
ca: La biblioteca GD per a PHP no es troba o està desfasada. A la <a href="@url">documentació d'imatges de PHP</a> teniu informació per corregir-ho.

en: GD library
ca: Biblioteca GD

en: Attach to
ca: Adjunta a

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
ca: La URL %url no és vàlida. Si us plau, entreu una URL qualificada, com http://www.example.com/feed.xml.

en: by @user
ca: per @user

en: Argument type
ca: Tipus de paràmetre

en: Attached files
ca: Fitxers adjunts

en: Book navigation
ca: Navegació del llibre

en: A form to add a new comment.
ca: Un formulari per afegir un nou comentari.

en: The comments of the referenced node.
ca: Els comentaris del node referenciat.

en: Sort
ca: Ordenació

en: !a comments per page
ca: !a comentaris per pàgina

en: Pager
ca: Paginador

en: The content of the referenced node.
ca: El contingut del node referenciat.

en: Edit this node
ca: Edita aquest node

en: Identifier
ca: Identificador

en: Book options for the node.
ca: Opcions de llibre per aquest node.

en: User profile
ca: Perfil d'usuari

en: Maximum depth
ca: Profunditat màxima

en: Taxonomy vocabulary
ca: Vocabulari de la taxonomia

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Close window
ca: Tanca la finestra

en: Remove this item
ca: Elimina aquest element

en: Keyword
ca: Paraula clau

en: No title
ca: Sense títol

en: Columns
ca: Colunnes

en: Module name
ca: Nom del mòdul

en: Enter the module name to export code to.
ca: Introduïu el nom del mòdul on voleu exportar el codi.

en: Layout settings
ca: Opcions de format

en: Page settings
ca: Configuració de pàgina

en: Fixed argument
ca: Argument fix

en: Use pager
ca: Usa paginador

en: Items to display
ca: Elements a mostrar

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Link to view
ca: Enllaça a la vista

en: More link
ca: Enllaç "més"

en: More link text
ca: Text de l'enllaç "més"

en: Edit this view
ca: Edita aquesta vista

en: Book parent
ca: Pare del llibre

en: Top level book
ca: Nivell superior del llibre

en: Palestinian Territory
ca: Territoris Palestins Ocupats

en: Vatican
ca: Vaticà

en: contains
ca: conté

en: Send message
ca: Envia el missatge

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Allow Upscaling
ca: Permet el sobreescalat

en: Let scale make images larger than their original size
ca: Permeteu que l'escalat creï imatges més grans que les originals

en: imagecache_crop failed. image: %image, data: %data.
ca: ha fallat imagecache_crop. imatge: %image, dades: %data.

en: imagecache_desaturate failed. image: %image, data: %data.
ca: ha fallat imagecache_desaturate. imatge: %image, dades: %data.

en: Rotation angle
ca: Angle de rotació

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
ca: El nombre de graus que s'ha de rotar la imatge. Els valors positius són en sentit horari i els negatius en sentit antihorari.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
ca: Fes l'angle de rotació de cada imatge de forma aleatòria. L'angle especificat anteriorment s'utilitza com a màxim.

en: Flush
ca: Neteja

en: New Actions
ca: Nova acció

en: Add !action
ca: Afegeix !action

en: Update Action
ca: Actualitza l'acció

en: The action has been deleted.
ca: S'ha suprimit l'acció.

en: Print
ca: Impressió

en: Locked
ca: Bloquejat

en: Registration form
ca: Formulari de registre

en: The e-mail address %mail is not valid.
ca: L'adreça de correu %mail no és vàlida.

en: Your message
ca: El vostre missatge

en: Data
ca: Dades

en: Selection type
ca: Tipus de selecció

en: No name
ca: Sense nom

en: Text only
ca: Només text

en: Validation
ca: Validació

en: Finish
ca: Acaba

en: Enable the search module to search help.
ca: Habilita el mòdul de cerca per cercar a l'ajuda.

en: Module help index
ca: Índex del mòdul d'ajuda

en: Search help
ca: Cerca l'ajuda

en: view advanced help topic
ca: visualitza el tema d'ajuda avançada

en: view advanced help popup
ca: visualitza la finestra emergent d'ajuda avançada

en: view advanced help index
ca: visualitza l'índex d'ajuda avançada

en: Advanced help
ca: Ajuda avançada

en: Allow advanced help and documentation.
ca: Permet l'ajuda avançada i la documentació.

en: Click the help icon to view some example help about the PHP programming language (from wikipedia.org). Be sure to run cron to update the index if you want to try out the search features.
ca: Clica la icona d'ajuda per veure un exemple d'ajuda sobre el llenguatge de programació PHP (de la wikipedia.org). Estigueu segur d'executar el cron per actualitzar l'índex si voleu provar les opcions de cerca.

en: Advanced help example
ca: Exemple d'ajuda avançada

en: A example help module to demonstrate the advanced help module.
ca: Un mòdul d'ajuda d'exemple per mostrar el mòdul d'ajuda avançada.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
ca: Error de validació, torneu-ho a intentar. Si aquest error persisteix contacteu amb l'administrador.

en: In moderation
ca: En moderació

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Default format
ca: Format predeterminat

en: The selected file %file could not be copied.
ca: El fitxer %file seleccionat no es pot copiar.

en: Color set
ca: Joc de colors

en: Content ID
ca: ID del contingut

en: Underline
ca: Subratllat

en: Cut
ca: Retalla

en: Paste
ca: Enganxa

en: Ordered list
ca: Llista ordenada

en: Unordered list
ca: Llista desordenada

en: About
ca: Detalls

en: Case sensitive
ca: Sensible a minúscules i majúscules

en: Drop
ca: Elimina

en: Add row
ca: Afegeix una línia

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
ca: Si la quantitat de caixes de més amunt no és suficient, cliqueu aquí per afegir més opcions.

en: Remove disabled strings
ca: Esborra les cadenes inhabilitades

en: Attach your *.po file here to import the string overrides.
ca: Adjunteu el vostre fitxer *.po aquí per a importar les cadenes sobreescrites.

en: Which language to import the overrides to.
ca: La llengua a la qual cal importar les cadenes sobreescrites.

en: The overrides have been imported.
ca: S'han importat les cadenes per sobreescriure.

en: A file to import is required.
ca: És necessari un fitxer per a importar.

en: The language you would like to export.
ca: La llengua que voleu exportar.

en: The <strong>String Overrides</strong> module provides a quick and easy way of replacing text.
ca: El mòdul <strong>String Overrides</strong> proporciona una forma ràpida i senzilla per a reemplaçar text.

en: Upload a *.po file here to import a collection of strings.
ca: Carregueu aquí un fitxer *.po per a importar una col·lecció de cadenes.

en: The following provides a quick and easy way of replacing text.
ca: A continuació es proporciona una forma ràpida i senzilla de reemplaçar text.

en: The following provides a quick and easy way of replacing text in @lang.
ca: A continuació es proporciona una forma ràpida i senzilla de reemplaçar text en @lang.

en: administer string overrides
ca: administra les cadenes sobreescrites

en: Provides a quick and easy way of replacing text on the site.
ca: Proporciona una forma ràpida i senzilla per a reemplaçar text al vostre lloc.

en: Provides a quick and easy way of replacing text.
ca: Proporciona una forma ràpida i senzilla de reemplaçar text.

en: If set, a list of the destination URLs for the page links will be displayed at the bottom of the page.
ca: Si està activat, una llista de les URL de destí d'afegirà al peu de la pàgina.

en: Include comments in printer-friendly version
ca: Inclou comentaris a la versió imprimible

en: When this option is active, user comments are also included in the printer-friendly version. Requires the comment module.
ca: Quan aquesta opció està activada, els comentaris d'usuaris seran inclosos a la versió imprimible. Requereix el mòdul de comentaris.

en: Use HTML target (does not validate as XHTML Strict)
ca: Utilitza HTML com a destí (no valida com a XHTML estricte)

en: Use Javascript (requires browser support)
ca: Utilitza Javascript (el navegador ho ha de suportar)

en: Logo options
ca: Opcions del logotip

en: None (Disabled)
ca: Cap (Desactivat)

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
ca: Si no teniu accés directe als fitxers al servidor, utilitzeu aquest camp per carregar el vostre logotip.

en: Footer options
ca: Opcions del peu

en: Icon only
ca: Només icona

en: Icon and Text
ca: Icona i Text

en: Select the visual style of the link.
ca: Selecciona l'estil visual de l'enllaç.

en: Link class
ca: Classe de l'enllaç

en: Show link in system (non-content) pages
ca: Mostra l'enllaç a les pàgines (sense contingut) del sistema

en: Setting this option will add a printer-friendly version page link on pages created by Drupal or the enabled modules.
ca: Marcant aquesta opció afegirà un enllaç a la versió impimible a les pàgines creades pel Drupal o d'altres mòduls.

en: Published on %site_name
ca: Publicat a %site_name

en: Create new profile
ca: Crea un nou perfil

en: Available as block
ca: Disponible com a bloc

en: Column
ca: Columna

en: Default sort
ca: Ordenació predeterminada

en: sort by @s
ca: ordena per @s

en: and
ca: i

en: Choose an action
ca: Escull una acció

en: The URL to which the user should be redirected. This can be an internal URL like node/1234 or an external URL like http://drupal.org.
ca: La URL a la qual l'usuari serà redirigit. Pot ser una URL interna com node/1234 o una URL externa com http://drupal.org.

en: Optional URL
ca: URL opcional

en: Static Title:
ca: Títol estàtic:

en: Checking will allow users to enter tokens in URLs and Titles on the node edit form. This does not affect the field settings on this page.
ca: Clicant aquí es permetrà als usuaris entrar comodins en les URLs i en els títols del formulari d'edició de nodes. Això no afecta la configuració dels camps d'aquesta pàgina.

en: Rel Attribute
ca: Atribut "rel"

en: When output, this link will have this rel attribute. The most common usage is <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a> which prevents some search engines from spidering entered links.
ca: Aquest enllaç tindrà aquest atribut rel en mostrar-se. L'ús més corrent és <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a> el que impedeix que els motors de cerca indexin els links entrats.

en: A default title must be provided if the title is a static value
ca: S'ha d'indicar un títol per defecte si el títol és un valor estàtic.

en: Title, as link (default)
ca: Títol, com a enllaç (predeterminat)

en: URL, as link
ca: URL, com a enllaç

en: Short, as link with title "Link"
ca: Curt, com a enllaç amb el títol "Enllaç"

en: Label, as link with label as title
ca: Etiqueta, com a enllaç amb etiqueta com a títol

en: Separate title and URL
ca: Separa títol i URL

en: Popup
ca: Emergent

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Suggestions
ca: Suggeriments

en: Additional information
ca: Informació addicional

en: Add @type
ca: Afegeix @type

en: Personal welcome message
ca: Missatge personalitzat de benvinguda

en: Parent comment
ca: Comentari pare

en: The parent comment.
ca: El comentari pare.

en: Author's website
ca: Lloc web de l'autor

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
ca: Mostra la profunditat del comentari si està en un fil.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
ca: Ordena segons l'ordre del fil. Això mantindrà els comentaris fills junts amb els seus pares.

en: Reply-to link
ca: Enllaç de respon a

en: Provide a simple link to reply to the comment.
ca: Proporciona un enllaç simple per a respondre al comentari.

en: Text to display
ca: Text a mostrar

en: Link this field to its user or an author's homepage
ca: Enllaça aquest camp al seu usuari o a una pàgina d'autor

en: The new webform %title has been created. Add new fields to your webform with the form below.
ca: S'ha creat el nou webform %title. Afegiu nous camps al vostre webform amb el següent formulari.

en: Submission deleted.
ca: Enviament eliminat.

en: field
ca: camp

en: The node the uploaded file is attached to
ca: El node al qual és adjunt el fitxer.

en: View settings
ca: Paràmetres de la vista

en: Week @week
ca: Setmana @week

en: Delete view
ca: Elimina vistes

en: A collection of data to cache.
ca: Col·lecció de dades per guardar en memòria cau.

en: Choose
ca: Tria

en: Time ago
ca: Fa...

en: Create @name
ca: Crea @name

en: @type %title has been deleted.
ca: @type %title ha estat eliminat.

en: Crop
ca: Tallar

en: Not enabled
ca: No habilitat

en: GD !format Support
ca: GD amb suport per !format

en: Profile Name
ca: Nom del perfil

en: The taxonomy vocabulary ID
ca: L'ID del vocabulari de la taxonomia

en: The taxonomy term ID
ca: L'ID del terme de la taxonomia

en: Force single
ca: Força a una única opció

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
ca: Instruccions que es presenten a l'usuari a sota d'aquest camp al formulari d'edició.<br /> Etiquetes HTML permeses: @tags

en: &lt;none&gt;
ca: &lt;cap&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
ca: No teniu permisos per a introduir codi PHP.

en: This PHP code was set by an administrator and will override any value specified above.
ca: Aquest codi PHP ha estat introduït per un administrador i sobreescriurà qualsevol valor especificat més amunt.

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
ca: Utilitza PHP per als paràmetres del camp (perillós - concediu-ho amb compte)

en: A file has been pre-loaded for import.
ca: S'ha precarregat un fitxer per a importar-lo.

en: Content fieldgroup
ca: Grup de camps de contingut

en: Text to display if group has no data. Note that title will not display unless overridden.
ca: Text a mostrar si el grup no conté dades. Noteu que el títol no es mostrarà excepte quan estigui sobreescrit.

en: Node from reference
ca: Nodes des de referència

en: Adds a node from a node reference in a node context; if multiple nodes are referenced, this will get the first referenced node only.
ca: Afegeix un node a una referència de node en un context de node; si múltiples nodes estan referenciats, s'obtindrà només el primer node referenciat.

en: Node reference field
ca: Camp de referència de node

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
ca: Els possibles valors que pot contenir aquest camp. Introduïu un valor per cada línia, en el format clau|etiqueta. La clau és el valor que s'emmagatzemarà a la base de dades i ha de coincidir amb el tipus d'emmagatzemament del camp (%type). L'etiqueta és opcional, i s'utilitzarà la clau com a etiqueta si no se n'especifica cap.<br />Etiquetes HTML permeses: @tags

en: This PHP code was set by an administrator and will override the allowed values list above.
ca: Aquest codi PHP ha estat definit per un administrador i sobreescriurà la llista de valors permesos de sota.

en: Related Content
ca: Contingut relacionat

en: User from reference
ca: Formulari de referència d'usuari

en: Adds a user from a user reference in a node context; if multiple users are referenced, this will get the first referenced user only.
ca: Afegeix un formulari d'usuari d'una referència d'usuari al context d'un node. Si hi ha múltiples usuaris referenciats, només es mostrarà el primer usuari referenciat.

en: User reference field
ca: Camp de referència d'usuari

en: Number of stars
ca: Nombre d'estrelles

en: Effect
ca: Efecte

en: Route
ca: Ruta

en: Show @count value(s)
ca: Mostra @count valor(s)

en: starting from @count
ca: començant des de @count

en: The language the content is in.
ca: La llengua en que està el contingut.

en: Redirect URL
ca: URL de redirecció

en: Node tokens
ca: Tokens de node

en: edit order and titles
ca: edita l'orde i els títols

en:  is not a valid hex color
ca:  no és un valor de color hexadecimal vàlid

en: User roles
ca: Rols de l'usuari

en: This week
ca: Aquesta setmana

en: This month
ca: Aquest mes

en: This year
ca: Aquest any

en: Importing
ca: Important

en: Acronym
ca: Acrònim

en: Button text
ca: Text del botó

en: Title only
ca: Només el títol

en: Post new comment
ca: Envia un nou comentari

en: Validator
ca: Validador

en: Inherit
ca: Hereta

en: Maximum resolution for Images
ca: Màxima resolució per a les imatges

en: Defines an image field type.
ca: Defineix un camp de tipus imatge.

en: Mime type
ca: Tipus mime

en: Use default
ca: Fes servir els predeterminats

en: User who will be subscribed
ca: L'usuari que serà subscrit

en: Group that user will be subscribed to
ca: Grup al que l'usuari se subscriurà

en: Subscription is approved
ca: La subscripció ha estat aprovada

en: User is group member
ca: L'usuari és un membre del grup

en: Content is a group
ca: El contingut és un grup

en: Evaluates to TRUE if the content is a group.
ca: Retorna CERT si el contingut és un grup.

en: Broadcast
ca: Retransmissió

en: Send message to %group
ca: Envia el missatge a %group

en: Enter a subject for your message.
ca: Introduïu un assumpte pel vostre missatge.

en: Messaging & Notifications
ca: Missatgeria i Notificacions

en: Automatically enable notifications for any groups that I join.
ca: Habilita les notificacions automàtiques pels grups als que m'uneixi.

en: This is an automatic message from [site-name]
ca: Aquest és un missatge automàtic de [site-name]

en: To manage your subscriptions, browse to [subscriptions-manage]
ca: Per administrar les vostres subscripcions, aneu a [subscriptions-manage]

en: %type posts in %group
ca: Entrades de tipus %type a %group

en: Choose a category
ca: Escull una categoria

en: Save order
ca: Desa l'ordre

en: Choose one
ca: Escolliu-ne una

en: adjust
ca: ajusta

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
ca: Les mides màximes d'imatge permeses (p.ex. 640x480). Deixeu-les a 0 si no hi ha d'haver cap restricció. Si hi ha instal·lat algun <a href="!image-toolkit-link">joc d'eines d'imatge</a>, els fitxers que sobrepassin aquest valor seran reduïts convenientment.

en: The weight, used for sorting.
ca: El pes, utilitzat per l'ordenació.

en: Current state name
ca: Nom de l'estat actual

en: Current state
ca: Estat actual

en: Page !current of !total
ca: Pàgina !current de !total

en: Video !current of !total
ca: Vídeo !current de !total

en: Download Original
ca: Descarrega l'original

en: Lightbox2 lite
ca: Lightbox2 lleuger

en: Use lightbox2 lite
ca: Usa el lightbox2 lleuger

en: Use alternative layout
ca: Utilitza un forma alternatiu

en: Force visibility of navigation links
ca: Imposa la visibilitat dels enllaços de navegació

en: When viewing grouped images, the navigational links to the next and previous images are only displayed when you hover over the image.  Checking this box forces these links to be displayed all the time.
ca: Quan es visualitzen imatges agrupades, els enllaços de navegació a la imatge anterior i següent només es mostra quan us manteniu damunt de la imatge. Activant aquesta casella forceu que aquests enllaços es mostrin tota l'estona.

en: Lightbox2 image
ca: Lightbox2 imatge

en: download original image
ca: Descarrega la imatge original

en: HTML Content
ca: Contingut HTML

en: Automatic image handling
ca: Gestió automàtica d'imatges

en: Allows the user to configure the lightbox2 automatic image handling settings
ca: Permet a l'usuari configurar els paràmetres de la gestió automàtica d'imatges del lightbox2

en: The date the node was last updated.
ca: La data en que es va actualitzar per darrer cop el node.

en: In the form of WW (01 - 53).
ca: En el format WW (01 - 53).

en: Category ID
ca: ID de categoria

en: Button alignment
ca: Alineació del botó

en: Example:
ca: Exemple:

en: Direction
ca: Direcció

en: @label (!name) - Allowed values
ca: @label (!name) - Valors permesos

en: %name: illegal value.
ca: %name: valor il·legal.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
ca: %name: el valor no pot tenir més de %max caràcters.

en: Invalid display id @display
ca: Identificador (ID) de la vista @display és invàlid

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
ca: Error: no existeix el controlador per @table > @field!

en: Do not use a relationship
ca: No utilitzis una relació

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Please select
ca: Seleccioneu

en: Message subject
ca: Assumpte del missatge

en: Custom template
ca: Plantilla personalitzada

en: Backup and Migrate
ca: Còpia de seguretat i migració

en: Backup/restore your database or migrate data to or from another Drupal site.
ca: Copieu/restaureu la vostra base de dades o migreu dades cap des d'un lloc Drupal o cap a un altre.

en: Backup the database.
ca: Copia la base de dades.

en: Restore the database from a previous backup
ca: Retaura la base de dades des d'una còpia prèvia

en: restore from backup
ca: Restaura des d'una còpia de seguretat

en: Backup every
ca: Copia cada

en: Number of Backup files to keep
ca: Nombre de fitxers de còpia de seguretat que cal mantenir

en: Exclude the following tables altogether
ca: Exclou les següents taules

en: The selected tables will not be added to the backup file.
ca: Les taules seleccionades no s'afegiran a la còpia de seguretat.

en: Exclude the data from the following tables
ca: Exclou les dades de les següents taules

en: The selected tables will have their structure backed up but not their contents. This is useful for excluding cache data to reduce file size.
ca: De les taules seleccionades només se'n copiarà l'estructura, però no les dades. Aquesta opció és útil per excloure dades de memòria cau i reduir la mida dels fitxers.

en: Backup file name
ca: Nom del fitxer de còpia de seguretat

en: No Compression
ca: Sense comprimir

en: Compression
ca: Compressió

en: Append a timestamp.
ca: Afegeix una marca horària.

en: Timestamp format
ca: Format de la marca horària

en: Should be a PHP <a href="!url">date()</a> format string.
ca: Hauria de ser una  cadena amb format <a href="%21url">date()</a> de PHP.

en: Save these settings.
ca: Desa aquests paràmetres.

en: Upload a Backup File
ca: Puja un fitxer de còpia de seguretat

en: Upload a backup file created by this version of this module. For other database backups please use another tool for import. Max file size: %size
ca: Pugeu un fitxer de còpia de seguretat creat amb aquesta versió d'aquest mòdul. Per altres tipus de còpies de seguretat utilitzeu una altra eina per importar-los. Mida màxima del fitxer: %size

en: Unable to open file %file to restore database
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer %file per restaurar la base de dades

en: Security notice: Backup and Migrate was unable to write a test text file to the destination directory %directory, and is therefore unable to check the security of the backup destination. Backups to the server will be disabled until the destination becomes writable and secure.
ca: Informació de seguretat: Còpia de seguretat i migració no ha pogut escriure un fitxer de text de prova al directori %directory, i per això no ha pogut comprovar la seguretat del directori. Les còpies de seguretat al servidor es deshabilitaran fins que es pugui escriure al directori de destí i sigui segur.

en: Security notice: Backup and Migrate will not save backup files to the server because the destination directory is publicly accessible. If you want to save files to the server, please secure the '%directory' directory
ca: Informació de seguretat: Còpia de seguretat i migració no desarà fitxers de còpia de seguretat al servidor perquè el directori de destí és accessible públicament. Si voleu desar els fitxers al servidor, si us plau, assegureu el permisos del directori '%directory'

en: perform backup
ca: realitza una còpia de seguretat

en: access backup files
ca: accedeix als fitxers de còpia de seguretat

en: delete backup files
ca: elimina fitxers de còpia de seguretat

en: Backup or migrate the Drupal Database quickly and without unnecessary data.
ca: Copia o migra la base de dades del Drupal de forma ràpida i sense dades innecessàries.

en: Custom pages
ca: Pàgines personalitzades

en: Webform submissions
ca: Enviaments del Webform

en: The cache has been cleared.
ca: S'ha netejat la memòria cau.

en: Ivory Coast
ca: Costa d'Ivori

en: Hong Kong S.A.R., China
ca: Hong Kong, Xina

en: Isle of Man
ca: Illa de Man

en: Macao S.A.R., China
ca: Macau, Xina

en: Saint Pierre and Miquelon
ca: Saint-Pierre i Miquelon

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: of
ca: de

en: Default sort order
ca: Ordenació predeterminada

en: translate
ca: tradueix

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
ca: Avís de seguretat: no es pot escriure al fitxer .htaccess. Creeu un fitxer .htaccess en el directori %directory que contingui les línies següents: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ca: Només els arxius amb les següents extensions estan permesos: %files-allowed

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ca: L'arxiu, de %filesize, excedeix el màxim permès de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
ca: L'arxiu, de %filesize, excedeix la vostra cuota de %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
ca: La imatge s'ha redimensionat perquè càpiga dins la mida màxima permesa de %dimensions píxels.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
ca: La imatge és massa gran; la mida màxima permesa és de %dimensions píxels.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
ca: La imatge és massa petita; la mida mínima permesa és de %dimensions píxels.

en: No link
ca: Sense enllaç

en: Path: !path
ca: Camí: !path

en: Is not one of
ca: No és un de

en: Analyze
ca: Analitza

en: Flags
ca: Marcadors

en: Admin
ca: Administrador

en: Row
ca: Fila

en: Last week
ca: Darrera setmana

en: Last year
ca: Any passat

en: Scheduling
ca: Programació

en: Autocomplete matching
ca: Coincidència en l'autocompletat

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Secondary links
ca: Enllaços secundaris

en: Yellow
ca: Groc

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: Load a referenced user
ca: Carrega un usuari referenciat

en: Content containing the user reference field
ca: Contingut que conté el camp de referència a usuari

en: Referenced user
ca: Usuari referenciat

en: E-mail to
ca: Envia un correu electrònic a

en: File browser
ca: Navegador de fitxers

en: Configuration profiles
ca: Perfils de configuració

en: Absolute URLs
ca: URL absoluts

en: Check if you want IMCE to return absolute file URLs.
ca: Marca-ho si voleu que l'IMCE generi URL de fitxers absoluts.

en: Default behaviour for existing files during file uploads
ca: Comportament per defecte per a fitxers existent durant la càrrega de fitxers

en: Replace the existing file with the new one
ca: Reemplaça el fitxer existent amb el nou

en: Default method for creating thumbnails
ca: Mètode per defecte per a crear miniatures

en: Assigned profile
ca: Perfil assignat

en: Assign profiles to user roles.
ca: Assigna perfils als rols d'usuari

en: Maximum image resolution
ca: Resolució màxima de la imatge

en: Width x Height
ca: Amplada x Alçada

en: Create a new image
ca: Crea una nova imatge

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ca: S'ha detectat una opció il·legal. Si us plau, contacteu amb l'administrador del lloc.

en: Upload failed.
ca: Ha fallat la càrrega.

en: %filename is not an image.
ca: %filename no és una imatge.

en: Illegal choice %choice in !name element.
ca: Elecció %choice il·legal a l'element !name.

en: Tips
ca: Consells

en: !num files using !dirsize of !quota
ca: !num fitxers utilitzant !dirsize de !quota

en: unlimited quota
ca: quota il·limitada

en: Decimal point
ca: Punt decimal

en: Temporary
ca: Temporal

en: Current time
ca: Hora actual

en: Delimited text
ca: Text delimitat

en: A file readable by Microsoft Excel.
ca: Un fitxer llegible pel Microsoft Excel.

en: Delimited text format
ca: Format del text delimitat

en: Comma (,)
ca: Coma (,)

en: Tab (\t)
ca: Tabulador (\t)

en: Semicolon (;)
ca: Punt i coma (;)

en: Colon (:)
ca: Dos punts (:)

en: Pipe (|)
ca: Barra (|)

en: Period (.)
ca: Punt (.)

en: Space ( )
ca: Espai ( )

en: In progress
ca: En procés

en: Custom date format
ca: Format de data personalitzat

en: Revision information
ca: Informació de la revisió

en: Input type
ca: Tipus d'entrada

en: Citation
ca: Cita

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
ca: Seleccioneu el mètode utilitzat per a obtenir els suggeriments per a l'autocompletat. Tingueu en compte que l'opció <em>Conté</em> pot causar problemes de rendiment a llocs amb milers d'usuaris.

en: View used to select the nodes
ca: Vista utilitzada per escollir els nodes

en: %name: this post can't be referenced.
ca: %name: aquesta entrada no pot ser referenciada.

en: Locations
ca: Ubicacions

en: Location chooser macro
ca: Macro per triar l'ubicació

en: Enable JIT geocoding
ca: Activa el JIT geocoding

en: Is one of
ca: És un de

en: Decimal degrees
ca: Graus decimals

en: Data Source
ca: Origen de dades

en: Choose latitude and longitude fields
ca: Escull camps de latitud i longitud

en: Latitude field
ca: Camp de latitud

en: Format must be degrees decimal.
ca: El format ha de ser amb decimals de grau

en: Longitude field
ca: Camp de longitud

en: Marker handling
ca: Gestió de marcadors

en: Standard (GMapTypeControl)
ca: Estàndard (GMapTypeControl)

en: Hierarchical (GHierarchicalMapTypeControl)
ca: Jeràrquic (GHierarchicalMapTypeControl)

en: Dropdown (GMenuMapTypeControl)
ca: Desplegable (GMenuMapTypeControl)

en: Expression
ca: Expressió

en: Makes IMCE available as plugin for client-side editors integrated via Wysiwyg API.
ca: Fa disponible l'IMCE com a extensió per als editors en client integrats a través de l'API de Wysiwyg.

en: Masquerade
ca: Enmascara't

en: Provides this text as a <strong>$section_title</strong> variable for display in page.tpl.php when this context is active.
ca: Proporciona aquest text com una variable <strong>$section_title</strong> per a mostrar a page.tpl.php quan aquest context estigui actiu.

en: Section subtitle
ca: Subtítol de la secció

en: Provides this text as a <strong>$section_subtitle</strong> variable for display in page.tpl.php when this context is active.
ca: Proporciona aquest text com una variable <strong>$section_subtitle</strong> per a mostrar a page.tpl.php quan aquest context estigui actiu.

en: Section class
ca: Classe de la secció

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
ca: L'accés estarà permès a tots els usuaris amb la cadena de permisos especificada.

en: Site settings
ca: Configuracions de lloc

en: Show All
ca: Mostra tot

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
ca: Els nodes són el tipus de contingut bàsic d'un lloc Drupal.

en: Comments are responses to node content.
ca: Els comentaris són respostes al contingut dels nodes.

en: Users who have created accounts on your site.
ca: Els usuaris que han creat un compte al vostre lloc.

en: Bad token. You seem to have followed an invalid link.
ca: Token incorrecte. Sembla que heu seguit un enllaç no vàlid.

en: Current user
ca: Usuari actual

en: Delete comment
ca: Suprimeix el comentari

en: Is empty (NULL)
ca: És buit (NULL)

en: not empty
ca: no buit

en: Default image
ca: Imatge predeterminada

en: Use default image
ca: Fes servir una imatge predeterminada

en: Choose a image that will be used as default.
ca: Escolliu una imatge que s'utilitzarà com la predeterminada.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height.
ca: La mida màxima permesa de les imatges expressada com AMPLADAxALÇADA (p.ex. 640x480). Establiu-ho a 0 per no tenir cap restricció. Si es carrega una imatge més gran, aquesta s'adaptarà per encaixar amb l'amplada i alçada indicades

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ca: Aquest text serà utilitzat pels lectors de pantalla, els cercadors o quan les imatges no es puguin carregar.

en: Theming information
ca: Informació del tema

en: Thank you for your vote.
ca: Gràcies per votar.

en: Ends with
ca: Acaba amb

en: Undated
ca: Sense data

en: Join summary
ca: Uneix el resum

en: Split summary at cursor
ca: Separa el resum al cursor

en: Upload date
ca: Data de càrrega

en: (Unpublished)
ca: (No publicat)

en: Do not cache
ca: No emmagatzemis a la memòria cau

en: @label title
ca: Títol de @label

en: @label protocol
ca: Protocol de @label

en: @label target
ca: Target de @label

en: Action to take if argument is not present
ca: Acció a executar si no hi ha cap paràmetre

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
ca: Si es rep aquest valor com a paràmetre, aquest s'ignorarà; p.ex. "tots els valors"

en: Wildcard title
ca: Títol comodí

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
ca: El títol a utilitzar per substituir en altres llocs al comodí.

en: <Basic validation>
ca: <Validació bàsica>

en: Action to take if argument does not validate
ca: Acció a executar si el paràmetre no valida

en: Link this field to its user
ca: Enllaça aquest camp al seu usuari

en: This will override any other link you have set.
ca: Això sobreescriu qualsevol altre enllaç que hàgiu definit.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
ca: Sobreescriu el valor a mostrar per usuaris anònims

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
ca: Si se selecciona, veureu un camp per introduir el text a utilitzar pels usuaris anònims.

en: Text to display for anonymous users
ca: Text a mostrar per als usuaris anònims

en: Use default RSS settings
ca: Utilitza els paràmetres predeterminats de l'RSS

en: Title plus teaser
ca: Títol més resum

en: Front page feed
ca: Canal de la portada

en: Primary
ca: Primari

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
ca: Això apareixerà com el nom del bloc a administració >> construcció del lloc web >> blocs.

en: The node ID of the node.
ca: L'ID de node del node.

en: Tab weight
ca: Pes de la pestanya

en: Site Slogan
ca: Eslògan del lloc

en: Dashboard
ca: Tauler

en: No role
ca: Sense rol

en: Image preview
ca: Vista preliminar de la imatge

en: Stores search index correlations for advanced help topics.
ca: Desa correlacions de l'índex de cerca per a temes avançats de cerca.

en: The primary key to give to the search engine for this topic.
ca: La clau primària per donar al motor de cerca per aquest tema.

en: The module that owns this topic.
ca: El mòdul propietari d'aquest tema.

en: The topic id.
ca: L'Id del tema.

en: The language this search index relates to.
ca: L'idioma que aquest índex de cerca fa referència.

en: Search index
ca: Índex de la cerca

en: View link
ca: Enllaç de consulta

en: %title field is required.
ca: El camp %title és obligatori.

en: The size of the file.
ca: La mida del fitxer.

en: Attached to
ca: Associat a

en: Link this field
ca: Enllaça aquest camp

en: Only show "listed" file attachments
ca: Mostra només els fitxers adjunts "llistats"

en: In order to let group admins determine their own group theme, you must enable multiple themes using <a href="@url">theme configuration page</a>.
ca: Per permetre als administradors de grup triar el tema del seu grup, cal que habiliteu múltiples temes utilitzant la <a href="@url">pàgina de configuració del tema</a>.

en: Your message will be sent to all members of this group.
ca: El vostre missatge s'enviarà a tots els membres d'aquest grup.

en: Enter a body for your message.
ca: Introduïu un cos pel vostre missatge.

en: You may not leave this group because it is a <em>closed</em> group. You should request removal from a group administrator.
ca: No podeu deixar aquest grup perquè és un grup <em>tancat</em>. Heu de demanar la baixa a l'administrador del grup.

en: %name was promoted to <em>group administrator</em>.
ca: %name ha estat designat <em>administrador de grup</em>.

en: %name is no longer a <em>group administrator</em>.
ca: %name ja no és <em>administrador de grup</em>.

en: You may not invite yourself - @self.
ca: No us podeu convidar a vosaltres mateixos - @self.

en: Invalid email address or username: @value.
ca: Correu electrònic o nom d'usuari no vàlids: @value.

en: Membership request to the %group group was rejected, only group administrators can add users to this group.
ca: La sol·licitud de subscripció al grup %group ha estat rebutjada, només els administradors de grup poden afegir-hi usuaris.

en: %user removed from %group.
ca: %user eliminat de %group.

en: Add users
ca: Afegeix usuaris

en: No groups available.
ca: No hi ha cap grup disponible.

en: No public posts in this group. Consider <a href="!url">joining this group</a> in order to view its posts.
ca: No hi ha publicacions públiques en aquest grup. Considereu <a href="!url">afegir-vos al grup</a> si voleu veure les publicacions.

en: Open - membership requests are accepted immediately.
ca: Obert - les sol·licituds d'adhesió són acceptades al moment.

en: Moderated - membership requests must be approved.
ca: Moderat - les sol·licituds d'adhesió requereixen aprovació.

en: Invite only - membership must be created by an administrator.
ca: Amb invitació - els membres han de ser creats per un administrador.

en: Closed - membership is exclusively managed by an administrator.
ca: Tancat - els membres es gestionen exclusivament per un administrador.

en: May users join this group during registration? If checked, a corresponding checkbox will be added to the registration form.
ca: Permet que els usuaris puguin unir-se al grup durant el registre.

en: List in groups directory
ca: Llista al directori de grups

en: Should this group appear on the <a href="@url">list of groups page</a> (requires OG Views module)? Disabled if the group is set to <em>private group</em>.
ca: Mostra aquest grup a <a href="@url">la pàgina de llista de grups</a>. Si el grup es defineix com <em>grup privat</em> no apareixerà a la llista.

en: Sticky at top of group home page and other lists.
ca: Mostra a la part superior de la pàgina d'inici del grup.

en: Move all group posts and memberships to the group listed below.
ca: Mou tots els continguts i membres del grup que s'elimina al grup de destí indicat al desplegable de sota.

en: In addition to deleting this group, you choose how to disposition the posts and memberships within it.
ca: A banda d'esborrar aquest grup, escolliu on voleu distribuir-ne els continguts i membres.

en: If you chose <strong>Move all group posts</strong> above, specify a destination group.
ca: Si escolliu <strong>Moure tots els continguts del grup</strong>, especifiqueu un grup de destí.

en: Manager: !name
ca: Gestor: !name

en: You must designate at least one content type to act as a group node and another as a group post. <a href="!create">Create new content type</a> if needed.
ca: Cal que designeu com a mínim un tipus de contingut per tal que actuï com a node de grup i un altre com a article de grup. <a href="!create">Creeu un nou tipus de contingut</a> si us és necessari.

en: OG admins always see the checkbox for adding a group to the <em>registration form</em>. Note that changing this setting has no effect on existing posts. Re-save those posts to acquire this new setting.
ca: Els administradors de OG sempre veuen la casella de selecció per afegir el grup al <em>formulari de registre</em>. Tingueu present que canviar aquest paràmetre no té efecte en els grups existents. Cal que torneu a desar els grups per tal que utilitzin aquest nou paràmetre.

en: Show each group that the user is a member of as a checkbox in the "Audience" section. This enables the member to place her post into multiple groups. If unchecked, simplify the user interface by omitting the checkboxes and assuming user wants to post into the current group. This simplification only applies to new nodes, and not to edits of existing nodes. Group administrators always see checkboxes.
ca: Mostra a l'usuari els grups que n'és membre com a caselles de selecció a la secció d'"Audiència". Això permet al membre publicar el seu article a múltiples grups. Si no està seleccionat, es simplifica la interfície d'usuari ometent les caselles de selecció i assumint que l'usuari vol publicar al grup actual. Aquesta simplificació només s'aplica als nous nodes, però no a les edicions del nodes existents. Els administradors sempre veuen les caselles de selecció.

en: Format of "From:" field
ca: Format de "From:" camp

en: Specify the format of the "From:" field on outgoing notifications. Available variables: @user_mail, @user_name, @site_mail, @site_name. Note that the @user_mail token reveals the author's email address. If the admin email examples above appear blank, you need to set your site email in the "Site information" panel.
ca: Especifiqueu el format del camp "De:" per les notificacions sortints. Les variables disponibles són: @user_mail, @user_name, @site_mail, @site_name. Tingueu present que @user_mail mostra el correu electrònic de l'autor. Si el correu de l'administrador dels exemples de sobre apareix en blanc, cal que fixeu el correu del lloc web al panell "Informació del lloc".

en: User subscribes to group
ca: L'usuari s'ha subscrit al grup

en: A user has subscribed to a group and is approved. If the user isn't approved then this event won't be triggered.
ca: Un usuari ha estat subscrit a un grup i aprovat. Si no s'aprova a l'usuari aquest esdeveniment no es dispararà.

en: User unsubscribes from group
ca: L'usuari s'ha donat de baixa al grup

en: User that subscribed to the group
ca: L'usuari que ha estat subscrit al grup

en: When enabled the user will automatically be approved. When disabled user will be a pending member.
ca: Quan estigui habilitat, l'usuari serà automàticament aprovat. Quan estigui inhabilitat l'usuari serà un membre pendent d'aprovar.

en: Evaluates to TRUE if the user is an approved member of the group. If the user is a pending member this condition will return FALSE.
ca: Retorna CERT si l'usuari és un membre aprovat del grup. Si l'usuari és un membre pendent d'aprovació aquesta condició retornarà FALS.

en: Private groups
ca: Grups privats

en: Show this post to everyone, or only to members of the groups checked above. Posts without any groups are always <em>public</em>.
ca: Mostra aquest article als membres i grups de la comunitat.
    Els articles sense grup assignat es mostraran sempre <em>públics</em>.

en: Group notifications can also be <a href="!manage-url">customized</a> in greater detail if required.
ca: En cas de ser necessari, les notificacions dels grups poden ser <a href="!manage-url">personalitzades</a> amb més detall.

en: Greetings, [user],
ca: Salutacions, [user],

en: A [type-name] has been updated in group [ogname]: [title]
ca: Un [type-name] ha estat actualitzat en el grup [ogname]: [title]

en: Read more at [node-url].
ca: Llegeix-ne més a [node-url].

en: A [type-name] has been created in group [ogname]: [title]
ca: Un [type-name] ha estat creat en el grup [ogname]: [title]

en: A new comment has been added by [comment-author-name] to this thread in group [ogname]: [comment-title]
ca: Un nou comentari ha estat afegit per [comment-author-name] a aquest fil en el grup [ogname]: [comment-title]

en: Read more at [comment-url] or reply via [comment-reply-url].
ca: Llegeix-ne més a [comment-url] o respon via [comment-reply-url].

en: Group nodes
ca: Nodes de grup

en: Group: Members count
ca: Grup: Nombre de membres

en: Group: Join link
ca: Grup: enllaç per unir-se

en: Group types
ca: Tipus de grup

en: Group types (all)
ca: Tipus de grup (tots)

en: Group node (post)
ca: Node de grup (entrada)

en: OG: Edit membership link
ca: OG: Edita l'enllaç d'afiliació

en: A link to the <em>My membership</em> page.
ca: Un enllaç a la pàgina <em>La meva subscripció</em>.

en: My unread: !links
ca: Per llegir: !links

en: My group: !links
ca: Els meus grups: !links

en: All posts: !links
ca: Tots els articles: !links

en: Search group
ca: Cerqueu un grup

en: approval needed
ca: es necessita aprovació

en: Remove membership
ca: Dóna de baixa

en: Request: <a href="@approve">approve</a> or <a href="@deny">deny</a>.
ca: Sol·licitud: <a href="@approve">aprova </a> o <a href="@deny">denega</a>.

en: Member types
ca: Tipus de membres

en: Group administrators
ca: Administradors del grup

en: Group node type
ca: Tipus del node de grup

en: Node ID's separated by , or +
ca: ID del node separat per , o per +

en: Validate current user is a member of a specified group
ca: Valida que l'usuari actual és membre d'un grup específic.

en: Menu links
ca: Enllaços de menú

en: Link title
ca: Títol de l'enllaç

en: 1 character | @count characters
ca[0]: 1 caràcter
ca[1]: @count caràcters

en: Theme registry
ca: Registre del tema

en: Devel settings
ca: Paràmetres del Devel

en: Help topics
ca: Temes d'ajuda

en: Help is available on the following items:
ca: L'ajuda està disponible en els següents temes:

en: Link this field to its node
ca: Enllaça aquest camp al seu node

en: Node creation
ca: Creació del node

en: Add subscription
ca: Afegeix subscripció

en: Send Interval
ca: Interval d'enviament

en: Delete link
ca: Enllaç d'esborrat

en: Filter the view to the currently logged in user.
ca: Filtra la vista a l'usuari que està actualment connectat.

en: Cache once for everything (global)
ca: Emmagatzema-ho a la memòria cau un cop per tot (global)

en: Per page
ca: Per pàgina

en: Per role
ca: Per rol

en: Per role per page
ca: Per rol per pàgina

en: Per user
ca: Per usuari

en: Per user per page
ca: Per usuari per pàgina

en: The file could not be uploaded.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer.

en: Configure ImageAPI.
ca: Configureu l'ImageAPI.

en: There are no image toolkit modules enabled. Toolkit modules can be enabled from the <a href="!admin-build-modules">module configuration page</a>.
ca: No hi ha cap mòdul de jocs d'eines d'imatge configurat. Els mòduls de jocs d'eines d'imatges poden habilitar-se des de la <a href="!admin-build-modules">pàgina de mòduls</a>.

en: The %toolkit module is the only enabled image toolkit. Drupal will use it for resizing, cropping and other image manipulations.
ca: El mòdul %toolkit és l'únic paquet d'eines d'imatge habilitat. Drupal l'usarà per a redimensionar, tallar i d'altres manipulacions d'imatge.

en: Select a default image processing toolkit
ca: Trieu un joc d'eines de processament d'imatge per defecte

en: This setting lets you choose which toolkit Drupal uses resizing, cropping and other image manipulations.
ca: Aquesta configuració et permet triar quin paquet d'eines utilitzarà Drupal per redimensionar, tallar i d'altres manipulacions d'imatge.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
ca: El joc d'eines de manipulació d'imatges seleccionada  %toolkit no pot processar adequadament %function.

en: Could not set permissions on destination file: %file
ca: No s'han pogut establir els permisos al fitxer destí: %file

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
ca: Definiu la qualitat d'imatge per a les manipulacions de JPEG. Rang des de 0 fins a 100. Valors més alts impliquen imatges de més qualitat però fitxers més grans.

en: Compression Quality
ca: Qualitat de compressió

en: Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality, but bigger files.
ca: Rang des de 0 fins a 100. Valors més alts impliquen imatges de més qualitat però fitxers més grans.

en: Checking this option will display the ImageMagick commands and output to users with the <em>administer site configuration</em> permission.
ca: Marcant aquesta opció es mostraran les comandes d'ImageMagick i la sortida als usuaris amb el permís <em>administrar la configuració del lloc</em>.

en: Version information
ca: Informació de versió

en: The ImageMagick <kbd>convert</kbd> binary was located and return this version information.
ca: L'executable d'ImageMagick <kbd>convert</kbd> s'ha localitzat i ha retornat aquesta informació de versió.

en: Compression Quality must be a value between 0 and 100.
ca: La Qualitat de compressió ha de ser un valor entre 0 i 100.

en: The specified ImageMagick path %file does not exist.
ca: El camí d'ImageMagick especificat %file no existeix.

en: The specified ImageMagick path %file is not executable.
ca: El camí d'ImageMagick especificat %file no és executable.

en: PHP's <a href="!open-basedir">open_basedir</a> security restriction is set to %open-basedir, which may be interfering with attempts to locate ImageMagick.
ca: La restricció de seguretat de PHP <a href="!open-basedir">open_basedir</a> s'ha establert a %open-basedir, que pot interferir amb els intents per localitzar l'ImageMagick.

en: ImageAPI Toolkit
ca: Joc d'eines d'ImageAPI

en: No ImageAPI toolkits available
ca: No s'ha trobat cap paquet d'eines per ImageMagick.

en: PHP GD was not compiled with %format support.
ca: PHP GD no s'ha compilat amb suport per %format.

en: GD Image Rotation
ca: Rotació d'imatge GD

en: Low Quality / Poor Performance
ca: Baixa Qualitat / Baix Rendiment

en: GD Image Filtering
ca: Filtres d'imatge de GD

en: ImageAPI supporting multiple toolkits.
ca: ImageAPI suportant múltiples jocs d'eines.

en: Uses PHP's built-in GD2 image processing support.
ca: Usa el suport de processament d'imatges integrat de GD-2 de PHP.

en: Command Line ImageMagick support.
ca: Suport d'ImageMagick en línia de comandes.

en: ImageAPI toolkit missing settings form
ca: Falta el formulari de paràmetres del joc d'eines d'ImageAPI

en: administer imageapi
ca: administra imageapi

en: ImageAPI requires a Toolkit such as ImageAPI GD or ImageAPI ImageMagick to function. Go to !modules and enable one of them.
ca: ImageAPI requereix d'un joc d'eines com ImageAPI GD o ImageAPI ImageMagick per a funcionar. Aneu a !modules i habiliteu-ne un d'ells.

en: ImageAPI GD Memory Limit
ca: Límit de memòria per a ImageAPI GD

en: It is highly recommended that you set you PHP memory_limit to 96M to use ImageAPI GD. A 1600x1200 images consumes ~45M of memory when decompressed and there are instances where ImageAPI GD is operating on two decompressed images at once.
ca: És molt recomanable que establiu el paràmetre memory_limit de PHP a 96M per a utilitzar ImageAPI GD. Una imatge de 1600x1200 consumeix ~45M de memòria quan es descomprimeix i hi ha moments on ImageAPI GD està operant en dues descompressions d'imatge a la vegada.

en: The action was succesfully updated.
ca: S'ha actualitzat l'acció correctament.

en: Has Avatar
ca: Té avatar

en: The message that appears after a broken structure has been repaired
ca: El missatge aparegut després de trencar-se l'estructura ha estat arreglat

en: Draft
ca: Esborrany

en: Save Draft
ca: Desa l'esborrany

en: Capitalize first letter
ca: La primera lletra en majúscules

en: Class attribute
ca: Classe

en: 12-hour (am/pm)
ca: 12-hores (am/pm)

en: 24-hour
ca: 24-hores

en: Custom text
ca: Text personalitzat

en: There are no submissions for this form. <a href="!url">View this form</a>.
ca: No hi ha enviaments d'aquest formulari. <a href="!url">Visualitza aquest formulari</a>.

en: Sum
ca: Suma

en: Start time
ca: Hora d'inici

en: Node module form.
ca: Formulari del mòdul Node.

en: Locale module form.
ca: Formulari del mòdul Locale.

en: Taxonomy module form.
ca: Formulari del mòdul Taxonomy.

en: The menu path (as reflected in the breadcrumb), not including Home or [menu]. Separated by /.
ca: El camí del menú (tal i com es mostra al fil d'ariadna), sense incloure Portada o [menu]. Separat per /.

en: Default argument
ca: Paràmetre predeterminat

en: Date year range
ca: Rang d'any

en: Legend
ca: Llegenda

en: The year must be a number between %min and %max.
ca: L'any ha de ser un  número entre %min i %max.

en: The month must be a number between 1 and 12.
ca: El mes ha de ser un número entre 1 i 12.

en: The day must be a number between !min and !max.
ca: El dia ha de ser un número entre !min i !max.

en: The hour must be a number between !min and !max.
ca: L'hora ha de ser un número entre !min i !max.

en: The minute must be a number between !min and !max.
ca: El minut ha de ser un número entre !min i !max.

en: The second must be a number between !min and !max.
ca: El segon ha de ser un número entre !min i !max.

en: A valid value is required.
ca: Cal un valor vàlid.

en: date ical
ca: data ical

en: Granularity must include a year.
ca: La granularitat cal que inclogui un any.

en: Repeat display
ca: Repeteix la visualització

en: Some value must be entered in the To date.
ca: Cal que introduïu algun valor a la Data de fi.

en: The dates are invalid.
ca: Les dates no són vàlides.

en: The To date must be greater than the From date.
ca: La Data de fi cal que sigui posterior a la Data d'inici.

en: Repeats
ca: Repeteix

en: Text Field with custom input format
ca: Camp de text amb format d'entrada personalitzat

en: All date fields using the jscalendar widget have been changed to use the text widget instead, since the jscalendar widget is no longer supported. Enable the Date Popup module to make a jQuery popup calendar available and edit the field settings to select it.
ca: Tots els camps de data que utilitzaven el giny jscalendar han estat canviats pel giny de text, perquè el jscalendar ja no es troba suportat. Habiliteu el mòdul Date Popup per disposar d'un calendari emergent en jQuery i editeu els paràmetres del camp per seleccionar-ho.

en: Only content types with date fields appear in this list as possible target types.
ca: Només els tipus de contingut amb camps de date apareixen en aquesta llista com a possibles tipus objectiu.

en: If your desired target type does not already have a date field, follow this link and select a content type to add a date field to that type.
ca: Si el vostre tipus objectiu encara no té camps de data, seguiu aquest enllaç i seleccioneu un tipus de contingut per afegir-hi un camp de data.

en: Add new date field
ca: Afegiu un nou camp de data

en: Date PHP4 Settings
ca: Paràmetres de Data PHP4

en: Use PHP default timezone
ca: Utilitza el fus horari per defecte de PHP

en: If no advanced options are selected, the date will repeat on the day of week of the start date for weekly repeats, otherwise on the month and day of the start date. Use the options below to override that behavior to select specific months and days to repeat on. Use the 'Except' box to input dates that should be omitted from the results.
ca: Si no seleccioneu cap opció avançada, la data es repetirà en el dia de la setmana de la data d'inici per les repeticions de setmana, altrament es farà en el mes i dia de la data d'inici. Utilitzeu les opcions de sota per definir el comportament i seleccionar mesos i dies de repetició específics. Utilitzeu la casella 'Excepte' per definir dates que caldria que fossin omeses d'aquests resultats.

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
ca: !repeats_every_interval el !date_order !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
ca: !repeats_every_interval cada !day_of_week

en: every week | every @count weeks
ca[0]: cada setmana
ca[1]: cada @count setmanes

en: every month | every @count months
ca[0]: cada mes
ca[1]: cada @count mesos

en: every year | every @count years
ca[0]: cada any
ca[1]: cada @count anys

en: every day | every @count days
ca[0]: cada dia
ca[1]: cada @count dies

en: Detected time zone: %timezone; client date: %date; abbreviation: %abbreviation; offset: %offset; daylight saving time: %is_daylight_saving_time.
ca: Fus horari detectat: %timezone; data del client: %date; abreviació: %abbreviation; diferència: %offset; horari d'estiu: %is_daylight_saving_time.

en: Pacific/French_Polynesia-Marquesas_Islands
ca: Pacífic/Polinèsia Francesa-Illes Marqueses

en: Needed when using Date API. Overrides site and user timezone handling to set timezone names instead of offsets.
ca: És necessari quan s'utilitza el Date API. Substitueix la gestió dels fusos horaris del lloc web i de l'usuari per definir-los amb noms en comptes de amb desplaçaments.

en: Comparison
ca: Comparació

en: Poll title
ca: Títol d'enquesta

en: Numbered list
ca: Llista numerada

en: Not installed.
ca: No instal·lat.

en: Link in book hierarchy nodes
ca: Enllaç als nodes de llibre

en: Text strings
ca: Cadenes de text

en: Show link
ca: Mostra l'enllaç

en: Show link in individual comments
ca: Mostra un enllaç per cada comentari individual

en: Show Printer-friendly URLs list
ca: Mostra una llista d'URLs de les vistes d'impressió

en: Send only the teaser
ca: Envia només el resum

en: !user has sent you a message from !site
ca: !user t'ha enviat un missatge des de !site

en: Message from sender
ca: Missatge del remitent

en: Thank you for spreading the word about !site.
ca: Gràcies per donar a conèixer !site.

en: Enter multiple addresses separated by commas and/or different lines.
ca: Introduïu múltiples adreces separades per comes i/o diferents línies.

en: Page to be sent
ca: Pàgina a enviar

en: Clear form
ca: Neteja el formulari

en: Someone
ca: Algú

en: an interesting site
ca: un lloc interesant

en: PDF options
ca: Opcions del PDF

en: PDF generation tool
ca: Eina de generació de PDF

en: PDF version link
ca: Enllaç a la versió PDF

en: wkhtmltopdf options
ca: Opcions del wkhtmltopdf

en: PDF version
ca: Versió en PDF

en: Printer-friendly PDF
ca: Versió PDF

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
ca: %name: aquest camp no pot tenir més de @count valors.

en: Name of top taxonomy term
ca: Nom del terme superior de la taxonomia

en: ID of top taxonomy term
ca: ID del terme superior de la taxonomia

en: Secondary
ca: Secundari

en: No fields available.
ca: No hi ha cap camp disponible.

en: Content author
ca: Autor del contingut

en: '@column' => value for @column
ca: '@column' => valor de @column

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
ca: return array(
      0 =&gt; array(@columns),
      // Normalment, només cal especificar un sol valor, però
      // sempre se'n poden afegir més si el camp accepta
      // múltiples valors:
      1 =&gt; array(@columns),
      2 =&gt; ...
    );

en: Choose one or more roles you would like to assign to the selected users.
ca: Seleccioneu un o més rols que voleu assignar als usuaris seleccionats.

en: Choose one or more roles you would like to remove from the selected users.
ca: Seleccioneu un o més rols que voleu esborrar dels usuaris seleccionats.

en: You have not chosen any role to add or remove. Please select something to do.
ca: No heu seleccionat cap rol per afegir o treure. Seleccioneu algun.

en: - Choose an operation -
ca: - Selecciona una operació -

en: Views Bulk Operations
ca: Operacions massives de les vistes

en: Vertical tabs
ca: Pestanyes verticals

en: Vertical Tabs
ca: Pestanyes verticals

en: Not in book
ca: No està al llibre

en: New book
ca: Nou llibre

en: By @name on @date
ca: Per @name el @date

en: By @name
ca: Per @name

en: Not in menu
ca: No està al menú

en: Alias: @alias
ca: Àlies: @alias

en: No alias
ca: No hi ha àlies

en: Multiple answers
ca: Múltiples respostes correctes

en: Correct
ca: Correcte

en: At the end of the @quiz
ca: Al final de @quiz

en: After each question
ca: Després de cada pregunta

en: Availability options
ca: Opcions de disponibilitat

en: Always Available
ca: Sempre disponible

en: Click this option to ignore the open and close dates.
ca: Seleccioneu aquesta opció per ignorar les dates d'inici i final.

en: Open Date
ca: Data d'inici

en: The date this @quiz will become available.
ca: La data en que aquest @quiz estarà disponible.

en: Close Date
ca: Data de finalització

en: The date this @quiz will cease to be available.
ca: La data en que aquest @quiz deixarà d'estar disponible.

en: Pass rate
ca: Proporció per aprovar

en: Numeric
ca: Numèric

en: Alt text
ca: Text alternatiu

en: Custom URL
ca: URL personalitzada

en: Create a list of options as a list in <strong>Allowed values list</strong> or as an array in PHP code. These values will be the same for %field in all content types.
ca: Crea una llista d'opcions com una llista a <strong>Llista de valors permesos</strong> o com una matriu en codi PHP. Aquests valors seran els mateixos per %field en tots els tipus de contingut.

en: You need to specify the 'allowed values' for this field.
ca: Heu d'especificar els valors permesos per a aquest camp.

en: form
ca: formulari

en: Edit link
ca: Enllaç d'edició

en: Submit button text
ca: Text del botó d'enviament

en: Token replacement patterns
ca: Patrons de substitució del token

en: Name of top term's vocabulary
ca: Nom del terme superior del vocabulari

en: ID of top term's vocabulary
ca: ID del terme superior del vocabulari

en: The text used in the menu as link text for this item.
ca: El text que s'usa al menú com a text de l'enllaç per aquest element.

en: The title of the node's book parent.
ca: El títol del llibre pare del node.

en: The id of the node's book parent.
ca: L'id del llibre pare del node.

en: The titles of all parents in the node's book hierarchy.
ca: Els títols de tots els pares a la jerarquia del llibre del node.

en: The name of the currently logged in user.
ca: El nom de l'usuari identificat en aquests moments.

en: The user ID of the currently logged in user.
ca: L'ID de l'usuari que està connectat actualment.

en: The email address of the currently logged in user.
ca: L'adreça de correu electrònic de l'usuari connectat en aquest moment.

en: A randomly generated SHA1 hash.
ca: Un hash SHA1 generat aleatòriament.

en: The current timestamp in seconds past January 1, 1970.
ca: La marca horària actual en segons des de l'1 de gener de 1970.

en: A randomly generated single-digit number.
ca: Un número d'una sola xifra generat aleatòriament.

en: A randomly generated three-digit number.
ca: Un número de tres xifres generat aleatòriament.

en: A randomly generated ten-digit number.
ca: Un número de deu xifres generat aleatòriament.

en: Randomly generated single-digit letter.
ca: Una cadena d'una sola lletra generada aleatòriament.

en: Randomly generated three-digit letters.
ca: Una cadena de tres lletres generada aleatòriament.

en: Randomly generated ten-digit letters.
ca: Una cadena de deu lletres generada aleatòriament.

en: Display a tokenized message to the user
ca: Mostra un missatge amb tokens a l'usuari

en: Send tokenized e-mail
ca: Envia un correu electrònic amb tokens

en: Redirect to a tokenized URL
ca: Redirigeix a una URL amb tokens

en: The email address to which the message should be sent.
ca: L'adreça de correu electrònic a la que s'ha d'enviar el missatge.

en: The message that should be sent.
ca: El missatge que s'ha d'enviar.

en: The following placeholder tokens can be used in to generate the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
ca: Els següents tokens comodí es poden usar en la generació de la URL. Alguns tokens poden no estar disponibles, depenent del context en que es desencadena l'acció.

en: The message to be displayed to the current user.
ca: El missatge que es mostrarà a l'usuari actual.

en: The following placeholder tokens can be used in the custom message text. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
ca: Els següents tokens comodí es poden usar en els missatges de text personalitzats. Alguns tokens poden no estar disponibles, depenent del context en que es desencadena l'acció.

en: The following placeholder tokens can be used in the URL path. Some tokens may not be available, depending on the context in which the action is triggered.
ca: Els següents tokens comodí es poden usar en la URL. Alguns tokens poden no estar disponibles, depenent del context en que es desencadena l'acció.

en: Provides a shared API for replacement of textual placeholders with actual data.
ca: Proporciona una API comuna per a la substitució de variables de text per dades actuals.

en: Provides additional tokens and a base on which to build your own tokens.
ca: Proporciona tokens addicionals i una base sobre la qual construir els vostres propis tokens.

en: Provides enhanced versions of core Drupal actions using the Token module.
ca: Proporciona versions millorades de les accions del nucli de Drupal usant el mòdul Token.

en: Date form type
ca: Tipus de formulari de data

en: Select a granularity for the date filter. For instance, selecting 'day' will create a filter where users can select the year, month, and day.
ca: Trieu la granularitat del filtre de data. Per exemple, triant 'dia' es crearà un filtre on els usuaris podran triar l'any, el mes i el dia.

en: Date field(s)
ca: Camp(s) de data

en: Select date field(s) to filter with this argument.
ca: Trieu els camps de data a filtrar amb aquest argument.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
ca: Mètode per gestionar múltiples camps de data en la mateixa consulta. Retorna elements que coincideixen en qualsevol camp de data (data = camp_1 O camp_2), o bé només aquells que coincideixen en tots els camps de data seleccionats (data = camp_1 I camp_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
ca: Cal que trieu com a mínim un camp de data per a aquest filtre.

en: Date default
ca: Data per defecte

en: To date default
ca: Data de fi per defecte

en: Please set a default value for the To date as well as the From date when using default values with the Between or Not between operators.
ca: Si-us-plau, fixeu un valor per defecte per les dates d'inici i de fi quan utilitzeu valors per defecte amb els operadors 'entre' i 'no entre'.

en: Missing date fields!
ca: No existeixen camps de data!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
ca: (@field) <strong>Exposat</strong> @widget @format

en: The results of this submission may be viewed at:
ca: Els resultats d'aquesta tramesa es poden veure a:

en: New component name
ca: Nom del nou component

en: The component positions and mandatory values have been updated.
ca: La posició dels components i els valors d'obligatori s'han actualitzat.

en: Component %name cloned.
ca: S'ha clonat el component %name.

en: Component %name updated.
ca: S'ha actualitzat el component %name.

en: New component %name added.
ca: S'ha afegit el nou component %name.

en: Delete the %name fieldset?
ca: Suprimir el conjunt de camps %name?

en: Delete the %name component?
ca: Suprimir el component %name?

en: Component %name deleted.
ca: S'ha suprimit el component %name.

en: Submissions for %user
ca: Enviaments de %user

en: Show !count results per page.
ca: Mostra !count resultats per pàgina.

en: Showing all results.
ca: Es mostren tots els resultats.

en: @total results total.
ca: @total resultats en total.

en: This is the delimiter used in the CSV/TSV file when downloading Webform results. Using tabs in the export is the most reliable method for preserving non-latin characters. You may want to change this to another character depending on the program with which you anticipate importing results.
ca: Aquest és el delimitador utilitzat al fitxer CSV/TSV quan es descarreguen els resultats del Webform. Utilitzar tabulacions a l'exportació és el mètode més fiable per conservar els caràcters no llatins. Si voleu podeu canviar-lo per un altre caràcter segons el programa que feu servir per importar els resultats.

en: Submission Details
ca: Detalls de l'enviament

en: This page displays all the components currently configured for this webform node. You may add any number of components to the form, even multiple of the same type. To add a new component, fill in a name and select a type from the fields at the bottom of the table. Submit the form to create the new component or update any changed form values.
ca: Aquesta pàgina mostra tots els components configurats actualment per aquest formulari. Podeu afegir tants components com vulgueu al formulari, fins i tot diversos del mateix tipus. Per afegir un nou component, introduïu un nom i seleccioneu un tipus dels camps a la part inferior de la taula. Envieu el formulari per crear un nou component o actualitzar qualsevol modificació.

en: Click on any existing component's name to edit its settings.
ca: Cliqueu en qualsevol nom d'un component existent per modificar les seves propietats.

en: These permissions affect which roles can submit this webform. It does not prevent access to the webform page. If needing to prevent access to the webform page entirely, use a content access module such as <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> or <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.
ca: Aquests permisos afecten a quins rols poden enviar aquest webform. Això no preveu l'accés a la pàgina del webform. Si necessiteu preveure l'accés a la pàgina del webform sencera, utilitzeu un mòdul d'accés del contingut com el <a href="http://drupal.org/project/taxonomy_access">Taxonomy Access</a> o el <a href="http://drupal.org/project/node_privacy_byrole">Node Privacy by Role</a>.

en: Roles that can submit this webform
ca: Rols que poden enviar aquest webform

en: Show complete form in teaser
ca: Mostra el formulari complet al resum

en: Display the entire form in the teaser display of this node.
ca: Mostreu el formulari sencer a la vista en mode resum d'aquest node.

en: By default the submit button on this form will have the label <em>Submit</em>. Enter a new title here to override the default.
ca: De forma predeterminada el botó d'enviament d'aquest formulari tindrà l'etiqueta <em>Envia</em>. Introduïu un nou títol aquí per a sobreescriure el predeterminat.

en: The entered email address %address is not a valid address.
ca: L'adreça de correu electrònic introduïda %address no és una adreça vàlida.

en: Submissions for this form are closed.
ca: Els enviaments per aquest formulari estan tancats.

en: You do not have permission to view this form.
ca: No teniu permisos per veure aquest formulari.

en: You have already submitted this form.
ca: Ja heu enviat aquest formulari.

en: You may not submit another entry at this time.
ca: No podeu trametre cap nova entrada en aquest moment.

en: <a href="!url">View your previous submissions</a>.
ca: <a href="!url">Visualitza les trameses anteriors</a>.

en: Available components
ca: Components disponibles

en: Default e-mail values
ca: Valors de correu electrònic predeterminats

en: Default subject
ca: Assumpte predeterminat

en: Form submission from: %title
ca: Formulari enviat de: %title

en: Default export format
ca: Format d'exportació per defecte

en: Form: !form
ca: Formulari: !form

en: Submission updated.
ca: Enviament actualitzat.

en: Thank you, your submission has been received.
ca: Gràcies, l'enviament s'ha realitzat correctament.

en: You may use special tokens in this field that will be replaced with dynamic values.
ca: Podeu utilitzar tokens en aquest camp que seran reemplaçats amb valors dinàmics.

en: Token values
ca: Valors dels tokens

en: Webform confirmation
ca: Confirmació del webform

en: Form components
ca: Components del formulari

en: Webform submission
ca: Enviament del Webform

en: Website timezone
ca: Fús horari del lloc web

en: User timezone
ca: Zona horària de l'usuari

en: Use a textfield for year
ca: Utilitza un camp de text per l'any

en: Leaving blank will use the default size.
ca: Si el deixeu en blanc s'utilitzarà la mida predeterminada.

en: %value is not a valid email address.
ca: '%value' no és una adreça de correu electrònic vàlida.

en: Fieldsets allow you to organize multiple fields into groups.
ca: Els conjunts de camps us permeten organitzar diversos camps en grups.

en: Width of the file field.
ca: Amplada del camp de fitxer.

en: Filesize (KB)
ca: Mide del fitxer (KB)

en: Displays text as HTML in the form; does not render a field.
ca: Mostra un text com a HTML; no genera cap camp.

en: Examples: $, #, -.
ca: Exemples: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
ca: Exemples: lb, kg, %.

en: New revision
ca: Nova revisió

en: You got %num_correct of %question_count possible points.
ca: Heu obtingut %num_correct de %question_count punts possibles.

en: Select an action to be preformed after a user has completed this @quiz.
ca: Seleccioneu una acció que tindrà lloc quan l'usuari hagi completat aquest @quiz.

en: Pass rate for @quiz (%)
ca: Proporció per aprovar @quiz (%)

en: Summary text if passed
ca: Text de resum si l'activitat s'aprova

en: Default summary text
ca: Text de resum predeterminat

en: Result Option
ca: Opció de resultat

en: The name of the result
ca: El nom del resultat

en: Percentage Start Range
ca: Inici de rang de percentatge

en: Percentage End Range
ca: Final de rang de percentatge

en: Number of random questions
ca: Nombre de qüestions aleatòries

en: Open time
ca: Hora d'inici

en: Close time
ca: Hora de finalització

en: Allowed takes
ca: Vegades que es pot realitzar l'activitat

en: Correct answer
ca: Resposta correcta

en: Add comment link
ca: Enllaç d'afegir un comentari

en: Change basic information
ca: Canviar la informació bàsica

en: %editor profile for %format
ca: Perfil de %editor per %format

en: Enabled by default
ca: Habilitat de forma predeterminada

en: This option controls the alignment of icons in the editor toolbar.
ca: Aquesta opció controla l'alineament de les icones dins de la barra de l'editor.

en: Comma separated list of HTML block formats. Possible values: <code>@format-list</code>.
ca: Llista separada per comes de formats de bloc HTML. Possibles valors: <code>@format-list</code>.

en: Use theme CSS
ca: Utilitza el CSS del tema

en: Define CSS
ca: Defineix CSS

en: Editor default CSS
ca: CSS predeterminat de l'editor

en: Available tokens: <code>%b</code> (base path, eg: <code>/</code>), <code>%t</code> (path to theme, eg: <code>themes/garland</code>)
ca: Tokens disponibles: <code>%b</code> (camí base, ex: <code>/</code>), <code>%t</code> (camí del tema, ex: <code>themes/garland</code>)

en: No editor
ca: Sense editor

en: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Download</a>)
ca: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Descarrega</a>)

en: Extract the archive and copy its contents into a new folder in the following location:<br /><code>@editor-path</code>
ca: Extreu el fitxer comprimit i copieu el seu contingut en una nova carpeta a la següent ubicació:<br /><code>@editor-path</code>

en: So the actual library can be found at:<br /><code>@library-filepath</code>
ca: Així que la biblioteca actual es pot trobar a:<br /><code>@library-filepath</code>

en: Installation instructions
ca: Instruccions d'instal·lació

en: There are no editor libraries installed currently. The following list contains a list of currently supported editors:
ca: Actualment no hi ha biblioteques d'editor instaŀlades. La següent llista conté una llista dels editors suportats actualment:

en: Configure client-side editors.
ca: Configureu els editors en client.

en: Disable rich-text
ca: Inhabilita el text enriquit

en: Enable rich-text
ca: Habilita el text enriquit

en: The version of %editor could not be detected.
ca: No es pot detectar la versió de %editor.

en: Strike-through
ca: Ratllat

en: Align left
ca: Alinea a l'esquerra

en: Align center
ca: Alinea al centre

en: Align right
ca: Alinea a la dreta

en: Justify
ca: Justifica

en: Backcolor
ca: Color de fons

en: Horizontal rule
ca: Línia horitzontal

en: Paste Text
ca: Enganxa text

en: Paste from Word
ca: Enganxa des del Word

en: Remove format
ca: Elimina el format

en: Character map
ca: Mapa de caràcters

en: HTML block format
ca: Format HTML del bloc

en: Font style
ca: Estil de la font

en: Clean-up
ca: Neteja

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Advanced horizontal rule
ca: Regla horitzontal avançada

en: Advanced image
ca: Imatge avançada

en: Advanced link
ca: Enllaç avançat

en: Auto save
ca: Desat automàtic

en: Emotions
ca: Emoticones

en: Absolute
ca: Absolut

en: Abbreviation
ca: Abreviatura

en: Inserted
ca: Inserit

en: Safari compatibility
ca: Compatibilitat amb el Safari

en: Separate the teaser and body of this content
ca: Separa el resum i el cos d'aquest contingut

en: Broken handler @table.@field
ca: Controlador @table.@field trencat

en: Skipping broken view @view
ca: Se salta la vista trencada @view

en: Ajax callback for view loading.
ca: Ús d'Ajax per la càrrega de la vista.

en: The converter will make a best-effort attempt to convert a Views 1 view to Views 2. This conversion is not reliable; you will very likely have to make adjustments to your view to get it to match. You can import Views 1 views through the normal Import tab.
ca: El conversor intentarà convertir una vista de Views 1 a una vista de Views 2 de la millor manera possible. Aquesta conversió no és fiable; és molt probable que hàgiu de fer ajustos a la vostra vista per tal que sigui coherent. Podeu importar vistes de Views 1 mitjançant la pestanya d'importació.

en: Changes cannot be made to a locked view.
ca: No es poden fer canvis a una vista bloquejada.

en: Convert stored Views 1 views.
ca: Convertir vistes emmagatzemades de Views 1.

en: Convert view
ca: Converteix la vista

en: Create customized lists and queries from your database.
ca: Crea llistats personalitzats i consultes de la vostra base de dades.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
ca: Interfície d'administració del Views. Sense aquest mòdul, no podeu crear o editar les vostres vistes.

en: Example table
ca: Taula d'exemple

en: Example table contains example content and can be related to nodes.
ca: La taula d'exemple conté contingut d'exemple i pot ser relacionat a nodes.

en: Example content
ca: Contingut d'exemple

en: Some example content that references a node.
ca: Contingut d'exemple que referencia un node.

en: Example node
ca: Node d'exemple

en: Plain text field
ca: Camp de text pla

en: Just a plain text field.
ca: Només un camp de text pla.

en: Numeric field
ca: Camp numèric

en: Just a numeric field.
ca: Només un camp numèric.

en: Boolean field
ca: Camp booleà

en: Just an on/off field.
ca: Un camp actiu/inactiu.

en: Timestamp field
ca: Camp de marca horària

en: Just a timestamp field.
ca: Un camp de marca horària

en: Emulates the default Drupal front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
ca: Emula la portada predeterminada del Drupal; cal que establiu la portada predeterminada a aquesta vista per fer-la la vostra pàgina de portada.

en: The title to use when this argument is present. It will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
ca: El títol a utilitzar quan està present aquest paràmetre. Sobreescriurà el títol de la vista i els títols de paràmetres previs. Podeu utilitzar-hi la substitució amb tants per cent per reemplaçar per títols de paràmetre. Utilitzeu "%1" per al primer paràmetre, "%2" per al segon, etc.

en: Validator options
ca: Opcions del validador

en: Display all values
ca: Mostra tots els valors

en: Hide view / Page not found (404)
ca: Amaga la vista / Pàgina no trobada (404)

en: Display empty text
ca: Mostra un text buit

en: Provide default argument
ca: Proporciona un paràmetre predeterminat

en: Provide default argument options
ca: Proporciona opcions de paràmetre predeterminat

en: Default argument type
ca: Tipus del paràmetre predeterminat

en: Broken/missing handler
ca: Controlador trencat/desaparegut

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
ca: El controlador per aquest element està trencat o bé no es troba i no pot es utilitzar. Si un mòdul proporcionava el controlador i es va inhabilitar, tornant-lo a activar pot ser que el restauri. Si no és així, probablement hauríeu de suprimir aquest element.

en: Current date
ca: Data actual

en: Current node's creation time
ca: Hora de creació del node actual

en: Current node's update time
ca: Hora d'actualització del node actual

en: Allow multiple terms per argument.
ca: Permet múltiples termes per paràmetre.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
ca: Si està seleccionat, els usuaris poden introduir paràmetres múltiples en el format 1+2+3 (per la OR lògica) o 1,2,3 (per la AND lògica)

en: Allow multiple arguments to work together.
ca: Permet múltiples paràmetres per actuar junts.

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
ca: Si se selecciona, múltiples instàncies d'aquest paràmetre poden treballar plegades, com si es proporcionessin múltiples termes al mateix argument. Aquest paràmetre no és compatible amb el de "Redueix els duplicats".

en: Do not display items with no value in summary
ca: No mostris elements sense valor al resum.

en: Invalid input
ca: Entrada invàlida

en: Fail basic validation if any argument is given
ca: Falla la validació bàsica si es dóna qualsevol paràmetre

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
ca: Al marcar aquest camp, us podeu assegurar que les vistes amb més paràmetres dels necessaris no passin la validació.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
ca: Si està seleccionat, els usuaris poden introduir múltiples paràmetres en el format 1+2+3 o 1,2,3.

en: Exclude the argument
ca: Exclou el paràmetre

en: If selected, the numbers entered in the argument will be excluded rather than limiting the view.
ca: Si se selecciona, els nombres introduïts com a paràmetres seran exclosos en comptes de limitar la vista.

en: Glossary mode
ca: Mode glossari

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the argument, which allows the summary view to act as a glossary.
ca: El mode glossari aplica un límit al nombre de caràcters utilitzats als paràmetres, el qual permet a la vista resum actuar com a glossari.

en: Character limit
ca: Límit de caracters

en: How many characters of the argument to filter against. If set to 1, all fields starting with the letter in the argument would be matched.
ca: Quants caràcters del paràmetre s'utilitzaran per filtrar. Si s'estableix a 1, tots els camps que comencin amb la lletra del paràmetre es tindran en compte.

en: When printing the argument result, how to transform the case.
ca: Quan s'imprimeixi el resultat del paràmetre, com cal transformar les majúscules/minúscules.

en: No transform
ca: No transformis

en: Upper case
ca: Majúscules

en: Lower case
ca: Minúscules

en: Capitalize each word
ca: Posa en majúscules cada paraula

en: Case in path
ca: Majúscules/minúscules al camí

en: Transform spaces to dashes in URL
ca: Transforma els espais a guions a la URL

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
ca: L'etiqueta per aquest camp que es mostrarà als usuaris finals si l'estil la necessita.

en: Exclude from display
ca: Exclou de la presentació

en: Check this box to not display this field, but still load it in the view.  Use this option to not show a grouping field in each record, or when doing advanced theming.
ca: Marqueu aquesta casella per a no mostrar aquest camp, però carregar-la igualment a la vista. Utilitzeu aquesta opció per a no mostrar un camp agrupador a cada registre, o quan feu una personalització del tema avançada.

en: Rewrite the output of this field
ca: Reescriu la sortida d'aquest camp

en: If checked, you can alter the output of this field by specifying a string of text with replacement tokens that can use any existing field output.
ca: Si es marca, podeu alterar la sortida d'aquest camp especificant una cadena de text amb tokens de reemplaçament que poden utilitzar qualsevol sortida de camp existent.

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
ca: El text a mostrar per aquest camp. Podeu incloure HTML. Podeu incloure dades d'aquesta vista seguint els "Patrons de reemplaçament" de més avall.

en: Output this field as a link
ca: Presenta aquest camp com un enllaç

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
ca: Si es marca, aquest camp es convertirà en un enllaç. La destinació es dóna a continuació.

en: Link path
ca: Camí de l'enllaç

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
ca: El camí de Drupal o la URL absoluta per aquest enllaç. Podeu incloure dades d'aquesta vista seguint els "Patrons de reemplaçament" de més avall.

en: The CSS class to apply to the link.
ca: La classe CSS per aplicar a l'enllaç

en: Text to place as "alt" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
ca: Text per posar com a text "alternatiu" que la majoria de navegadors mostren com un rètol emergent quan es passa per damunt de l'enllaç.

en: Prefix text
ca: Text prefix

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
ca: Qualsevol text a mostrar abans d'aquest enllaç. Podeu incloure HTML.

en: Suffix text
ca: Text sufix

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
ca: Qualsevol text a mostrar després d'aquest enllaç. Podeu incloure HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
ca: <p>Heu d'afegir alguns camps addicionals a aquesta pantalla abans d'utilitzar aquest camp. Aquests camps es poden marcar com <em>Exclosos de la visualització</ em> si ho preferiu. Tingueu en compte que a causa de l'ordre de representació, no podeu utilitzar els camps posteriors a aquest camp; si necessiteu un camp que no apareix aquí, reorganitzeu-los</ p>.

en: Trim this field to a maximum length
ca: Retalla aquest camp a una longitud màxima

en: If checked, this field be trimmed to a maximum length in characters.
ca: Si es marca, aquest camp serà retallat a una longitud màxima en caràcters.

en: Trim only on a word boundary
ca: Retalla només entre paraules

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
ca: Si es marca, aquest camp només es pot retallar entre paraules. Això garanteix que sigui el nombre màxim de caràcters o menys. Si no hi ha espais entre les paraules, el camp podria retallar-se fins quedar buit.

en: Add an ellipsis
ca: Afegeix punts suspensius

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
ca: Si es marca, s'afegiran uns "..." si es retalla el camp.

en: Strip HTML tags
ca: Elimina les etiquetes HTML

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
ca: Si es marca, s'eliminaran totes les etiquetes HTML.

en: Field can contain HTML
ca: El camp pot contenir HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
ca: Si es marca, el corrector HTML s'executarà per assegurar que les etiquetes estan correctament tancades després del retallat.

en: File size display
ca: Presentació de la mida del fitxer

en: Formatted (in KB or MB)
ca: Amb format (en KB o MB)

en: Raw bytes
ca: Bytes sense format

en: If checked, true will be displayed as false.
ca: Si es marca, el valor cert es mostrarà com a fals.

en: Time ago (with "ago" appended)
ca: Des de fa (amb un "fa" adjunt)

en: Time span (future dates start with - )
ca: Període de temps (les dates futures comencen amb - )

en: Time span (with "ago/hence" appended)
ca: Període de temps (amb "fa/d'aquí a" adjunt)

en: Round
ca: Arrodoneix

en: If checked, the number will be rounded.
ca: Si se selecciona, el número s'arrodonirà.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
ca: Especifiqueu quants dígits cal mostrar després del punt decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
ca: Caràcter que voleu fer servir com a separador de decimals.

en: What single character to use as the thousands separator.
ca: Caràcter que voleu fer servir com a separador de milers.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
ca: Text a afegir abans d'un nombre, com per exemple un símbol de moneda.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
ca: Text a afegir després d'un nombre, com per exemple un símbol de moneda.

en: Simple separator
ca: Separador simple

en: Display as link
ca: Mostra com un enllaç

en: This item is currently not exposed. If you <strong>expose</strong> it, users will be able to change the filter as they view it.
ca: Actualment aquest element no està exposat. Si l'<strong>exposeu</strong>, els usuaris podran canviar el filtre de com el veuen.

en: This item is currently exposed. If you <strong>hide</strong> it, users will not be able to change the filter as they view it.
ca: Actualment aquest element està exposat. Si l'<strong>oculteu</strong>, els usuaris no podran canviar el filtre de com el veuen.

en: Unlock operator
ca: Desbloqueja l'operador

en: When checked, the operator will be exposed to the user
ca: Quan s'activa aquesta opció, l'operador s'exposarà a l'usuari.

en: Operator identifier
ca: Identificador d'operació

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
ca: Això apareixerà a la URL després del símbol ? per a identificar aquest operador.

en: Filter identifier
ca: Identificador de filtre

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
ca: Això apareixerà a la URL després del símbol ? per a identificar aquest filtre. No es pot deixar en blanc.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
ca: Aquest filtre exposat és opcional i s'han afegit opcions per permetre que no s'hagi d'establir.

en: Force this exposed filter to accept only one option.
ca: Força aquest filtre exposat perquè només accepti una opció.

en: Remember
ca: Recorda

en: Remember the last setting the user gave this filter.
ca: Recorda el darrer paràmetre que l'usuari va donar a aquest filtre.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
ca: L'identificador és obligatori si el filtre està exposat.

en: This identifier is not allowed.
ca: Aquest identificador no està permès.

en: - Any -
ca: - Qualsevol -

en: You must select a value unless this is an optional exposed filter.
ca: Heu de seleccionar un valor a menys que aquest sigui un filtre opcional exposat.

en: exposed
ca: exposat

en: Value type
ca: Tipus de valor

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
ca: Una data en qualsevol dels formats llegibles per una màquina. És preferit el CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
ca: Format de data no vàlid.

en: Limit list to selected items
ca: Limita la llista als elements seleccionats

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
ca: Si se selecciona, els únics elements que es presentaran a l'usuari seran els seleccionats aquí.

en: not in
ca: no està a

en: Is all of
ca: Són tots de

en: Is none of
ca: No és cap de

en: not
ca: no

en: Is between
ca: Està entre

en: between
ca: entre

en: Is not between
ca: No està entre

en: not between
ca: no entre

en: Min
ca: Mínim

en: And max
ca: I màxim

en: And
ca: I

en: Contains any word
ca: Conté qualsevol paraula

en: has word
ca: conté alguna paraula

en: Contains all words
ca: Conté totes les paraules

en: has all
ca: conté tot

en: begins
ca: comença

en: ends
ca: acaba

en: Case sensitive filters may be faster. MySQL might ignore case sensitivity.
ca: El filtre de sensible a majúscules i minúscules pot ser més ràpid. MySQL pot ignorar les majúscules i minúscules.

en: The label for this relationship that will be displayed only administratively.
ca: L'etiqueta per aquesta relació que es mostrarà només a l'administració.

en: Require this relationship
ca: Requereix aquesta relació

en: If required, items that do not contain this relationship will not appear.
ca: Si és obligatòria, els elements que no continguin aquesta relació no apareixeran.

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
ca: La granularitat és la unitat de mesura més petita a utilitzar al determinar si dues dates són la mateixa; per exemple, si la granularitat és "Any" llavors totes les dates del 1999, independentment d'on caiguin dins d'aquest any, es consideraran la mateixa data.

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
ca: Si <a href="@modules">habiliteu el mòdul advanced help</a>, el Views us proporcionarà més i millor ajuda. <a href="@hide">Amaga aquest missatge.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
ca: Si instal·leu el mòdul advanced help des de !href, el Views us proporcionarà més i millor ajuda. <a href="@hide">Amaga aquest missatge.</a>

en: Warning! Broken view!
ca: Alerta! Vista trencada!

en: Broken
ca: Trencat o perdut

en: Install the advanced help module for the getting started
ca: Instal·leu el mòdul advanced help pel manual d'iniciació

en: Not sure what to do? Try the "!getting-started" page.
ca: No esteu gaire segur del que heu de fer? Proveu la pàgina "!getting-started".

en: Displays
ca: Presentacions

en: These queries were run during view rendering:
ca: S'han executat aquestes consultes en representar la vista:

en: This display has no path.
ca: Aquesta presentació no té camí

en: Query build time
ca: Temps de construcció de la consulta

en: Query execute time
ca: Temps d'execució de la consulta

en: View render time
ca: Temps de processament de la sortida de la vista

en: No query was run
ca: No s'ha executat cap consulta

en: Unable to preview due to validation errors.
ca: No s'ha pogut previsualitzar degut als errors de validació.

en: Separate arguments with a / as though they were a URL path.
ca: Separeu els paràmetres amb una / com si es tractés d'un camí URL.

en: Clone view %view
ca: Clona la vista %view

en: View name
ca: Nom de la vista

en: This is the unique name of the view. It must contain only alphanumeric characters and underscores; it is used to identify the view internally and to generate unique theming template names for this view. If overriding a module provided view, the name must not be changed or instead a new view will be created.
ca: Aquest és el nom únic de la vista. Ha de contenir només caràcters alfanumèrics i guions baixos; s'utilitza per a identificar la vista internament i per generar els noms únics de les plantilles del tema per aquesta vista. Si sobreescriviu una vista proporcionada per un mòdul, el nom no l'heu de canviar pas o en el seu lloc, es crearà una nova vista.

en: View description
ca: Descripció de la vista

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
ca: Aquesta descripció apareixerà a la interfície d'administració del Views per dir-vos de què tracta la vista.

en: View tag
ca: Etiqueta de la vista

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
ca: Introduïu una etiqueta opcional per aquesta vista; s'utilitza només per ajudar en l'ordenació de les vistes a les pàgines d'administració.

en: The view type is the primary table for which information is being retrieved. The view type controls what arguments, fields, sort criteria and filters are available, so once this is set it <strong>cannot be changed</strong>.
ca: El tipus de la vista és la taula principal des d'on es recupera la informació. El tipus de vista controla quins paràmetres, camps, criteris d'ordenació i filtres estan disponibles, pel que una vegada que aquest s'estableix <strong>que no es pot canviar</strong>.

en: You must use a unique name for this view.
ca: Heu d'utilitzar un nom únic per aquesta vista.

en: Are you sure you want to revert the view %name?
ca: Esteu segurs de voler revertir la vista %name?

en: Reverting the view will delete the view that is in the database, reverting it to the original default view. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
ca: Al revertir la vista se suprimirà la vista que està a la base de dades, revertint-la a la vista original predeterminada. Qualsevol canvi que hàgiu fet es perdrà i no es podrà recuperar.

en: Are you sure you want to delete the view %name?
ca: Esteu segur de voler suprimir la vista %name?

en: Deleting a view cannot be undone.
ca: L'esborrat d'una vista no es pot desfer.

en: The view has been deleted.
ca: S'ha suprimit la vista.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
ca: Esteu segurs que voleu trencar el bloqueig de la vista %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
ca: En trencar aquest bloqueig, qualsevol canvi no desat realitzat per !user es perdrà!

en: Break lock
ca: Trenca el bloqueig

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
ca: El bloqueig s'ha trencat i ara podeu editar aquesta vista.

en: Edit view %view
ca: Edita la vista %view

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
ca: Introduïu el nom a utilitzar per aquesta vista si aquesta és diferent de la vista origen. Deixeu-ho en blanc per a utilitzat el nom de la vista.

en: Paste view code here
ca: Enganxeu el codi de la vista aquí

en: Unable to interpret view code.
ca: No s'ha pogut interpretar el codi de la vista.

en: That view is not compatible with this version of Views.
ca: Aquesta vista no és compatible amb la versió instal·lada del Views.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
ca: Ja existeix una vista amb aquest nom; Si us plau trieu un nom diferent

en: Unable to import view.
ca: No s'ha pogut importar la vista.

en: Unknown or missing table name
ca: Nom de taula desconegut o perdut

en: Click on an item to edit that item's details.
ca: Feu clic en un element per a editar-ne els detalls.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
ca: Aquesta vista té una visualització trencada i no pot ser utilitzada.

en: Export this view
ca: Exporta aquesta vista

en: Create a copy of this view
ca: Crea una còpia d'aquesta vista

en: View "@display"
ca: Mostra "@display"

en: Go to the real page for this display
ca: Anar a la pàgina real per aquesta presentació.

en: Invalid
ca: Invàlid

en: Missing style plugin
ca: Falta el connector d'estil

en: Change settings for this style
ca: Canvia els paràmetres per aquest estil

en: &nbsp; Style: !style
ca: &nbsp; Estil: !style

en: Add display
ca: Afegeix una presentació

en: Remove display
ca: Elimina la presentació

en: Restore display
ca: Restableix la presentació

en: View analysis
ca: Anàlisi de la vista

en: View details
ca: Detalls de la vista

en: Configure @type
ca: Configura @type

en: Rearrange @type
ca: Reorganitza @type

en: Broken field @id
ca: Camp trencat @id

en: There are no @types available to add.
ca: No hi ha @types disponibles per afegir.

en: Configure @type %item
ca: Configura @type %item

en: Configure extra settings for @type %item
ca: Configureu paràmetres extra per @type %item

en: Clear Views' cache
ca: Neteja la memòria cau del Views

en: Add Views signature to all SQL queries
ca: Afegeix la signatura de Views a totes les consultes SQL

en: All Views-generated queries will include a special 'VIEWS' = 'VIEWS' string in the WHERE clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
ca: Totes les consultes generades per Views inclouran una cadena especial 'VIEWS' = 'VIEWS' a la clàusula WHERE. Això fa més simple la identificació de consultes de  Views als registres del servidor de bases de dades, però només s'ha d'utilitzar al solucionar problemes.

en: Disable views data caching
ca: Inhabilita la memòria cau de dades de les vistes

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
ca: El Views emmagatzema en memòria cau dades sobre les taules, els mòduls i les vistes disponibles, per millorar el rendiment. Al marxar aquesta casella, el Views ometrà aquesta memòria cau i sempre reconstruirà aquestes dades quan les necessiti. Això pot suposar un impacte seriós en el rendiment del vostre lloc

en: Ignore missing advanced help module
ca: Ignora la falta del mòdul advanced help

en: Views uses the advanced help module to provide help text; if this module is not present Views will complain, unless this setting is checked.
ca: El Views utilitza el mòdul advanced help per proporcionar text d'ajuda; si aquest mòdul no està instal·lat, el Views es queixarà a no ser que es marqui aquest paràmetre.

en: Show query above live preview
ca: Mostra la consulta a sobre de la previsualització en viu

en: The live preview feature will show you the output of the view you're creating, as well as the view. Check here to show the query and other information above the view; leave this unchecked to show that information below the view.
ca: La característica de previsualització en viu us mostrarà la sortida de la vista que esteu creant, així com la vista. Marqueu aquesta casella per mostrar la consulta i d'altra informació a sobre de la vista; deixeu-ho sense marcar per mostrar aquesta informació a sota de la vista.

en: Show other queries run during render during live preview
ca: Mostra altres consultes executades durant la construcció de la sortida quan es fa la previsualització en viu

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
ca: El Drupal té el potencial d'executar diverses consultes mentre s'està construint la sortida d'una vista. Marcant aquesta casella se us mostrarà cada consulta executada mentre es construeix la sortida de la vista com a part de la previsualització en viu.

en: Do not show hover links over views
ca: No mostris els enllaços al passar per damunt de les vistes

en: To make it easier to administrate your views, Views provides 'hover' links to take you to the edit and export screen of a view whenever the view is used. This can be distracting on some themes, though; if it is problematic, you can turn it off here.
ca: Per fer més fàcil l'administració de les vostre vistes, el Views us proporciona uns enllaços 'flotants' per anar a les pantalles d'edició i exportació d'una vista allà on s'utilitzi aquesta. Això pot ser una distracció en alguns temes, però, si es tracta d'un problema, ho podeu desactivar aquí.

en: Enable views performance statistics via the Devel module
ca: Habilita les estadístiques de rendiment del Views mitjançant el mòdul Devel

en: Check this to enable some Views query and performance statistics <em>if Devel is installed</em>.
ca: Marqueu això per habilitar algunes estadístiques de consulta i rendiment del Views <em>si està instal·lat el mòdul Devel</em>.

en: Disable javascript with Views
ca: Inhabilita el JavaScript amb Views

en: If you are having problems with the javascript, you can disable it here; the Views UI should degrade and still be usable without javascript, it just not as good.
ca: Si esteu tenint problemes amb el JavaScript, podeu inhabilitar-lo aquí; la interfície gràfica del Views (Views UI) pot degradar i ser encara usable sense el JavaScript, només que no tan bona.

en: Page region to output performance statistics
ca: Regió de la pàgina on mostrar les estadístiques de rendiment

en: Label for "Any" value on optional single-select exposed filters
ca: Etiqueta pel valor "Qualsevol" als filtres exposats en desplegables no múltiples opcionals

en: Error: missing @component
ca: Error: falta @component

en: Server reports invalid input error.
ca: El servidor informa d'un error d'entrada inval·lida.

en: View analysis can find nothing to report.
ca: L'anàlisi de la vista no ha trobar res per informar.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
ca: Aquesta vista té només una presentació predeterminada i per tant no es col·locarà enlloc al vostre lloc; potser voleu afegir una presentació de tipus pàgina o bloc.

en: There are no Views 1 views stored in the database to convert.
ca: No hi ha vistes de la versió 1 de Views a convertir emmagatzemades a la base de dades.

en: Converted
ca: Convertida

en: The table below lists Views version 1 views that are stored in the database. You can either convert them to work in Views version 2, or delete them. The views are convertible only if there is no Views 2 view with the same name.
ca: La taula següent llista les vistes de la versió 1 que estan emmagatzemades a la base de dades. Podeu convertir-les per a treballar en la versió 2 de Views, o bé eliminar-les. Les vistes poden ser convertides només si no hi ha cap vista de la versió 2 de Views amb el mateix nom.

en: Unable to find view.
ca: No s'ha pogut trobar la vista.

en: Unable to convert view.
ca: No s'ha pogut convertir la vista.

en: The view has been deleted
ca: S'ha eliminat la vista

en: Handler @handler include tried to loop infinitely!
ca: La inclusió del gestor @handler ha intentat formar un bucle infinit!

en: Reduce duplicates
ca: Redueix els duplicats

en: Default settings for this view.
ca: Paràmetres predeterminats per aquesta vista.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
ca: Mostra la vista com una pàgina, amb una URL i enllaços de menú.

en: Display the view as a block.
ca: Mostra la vista com un bloc.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
ca: Els adjunts s'afegeixen a altres pantalles per aconseguir vistes múltiples a la mateixa vista.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
ca: Mostra la vista com un canal, com si fós un canal RSS.

en: Displays rows one after another.
ca: Mostra les files una darrera l'altra.

en: HTML List
ca: Llista d'HTML

en: Displays rows as an HTML list.
ca: Mostra les files com un llistat HTML.

en: Displays rows in a grid.
ca: Mostra les files en una graella.

en: Displays rows in a table.
ca: Mostra les files en una taula.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
ca: Mostra el resum sense format, amb les opcions una darrera l'altra o en línia.

en: Generates an RSS feed from a view.
ca: Genera un canal RSS a partir d'una vista.

en: Displays the fields with an optional template.
ca: Mostra els camps amb una plantilla opcional.

en: Fixed entry
ca: Registre fix

en: Will be available to all users.
ca: Estarà disponible per a tots els usuaris.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
ca: L'accés estarà permès a tots els usuaris amb qualsevol dels rols especificats.

en: No caching of Views data.
ca: No emmagatzemar en memòria les dades de Views

en: Time-based
ca: Basat en temps

en: sort criteria
ca: criteris d'ordenació

en: Sort criterion
ca: Criteri d'ordenació

en: sort criterion
ca: criteri d'ordenació

en: filter
ca: filtre

en: jQuery UI Tabs: Mismatching fragment identifier.
ca: Pestanyes de jQuery UI: No coincideix l'identificador de fragment.

en: jQuery UI Tabs: Not enough arguments to add tab.
ca: Pestanyes de jQuery UI: No hi ha suficients arguments per afegir una pestanya.

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
ca: Els elements de l'agregador s'importen des de canals de notícies externs RSS i Atom.

en: The title of the aggregator item.
ca: El títol de l'element d'agregador.

en: The link to the original source URL of the item.
ca: L'enllaç a la URL de la font original de l'element.

en: The author of the original imported item.
ca: L'autor de l'element original importat.

en: The actual content of the imported item.
ca: El contingut actual de l'element importat.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
ca: La data en la qual es va enviar l'element de canal original. (Amb alguns canals, aquesta serà la data en la que es va importar.)

en: Feed ID
ca: ID del canal

en: The unique ID of the aggregator feed.
ca: L'ID únic del canal de l'agregador.

en: The title of the aggregator feed.
ca: El títol del canal de l'agregador.

en: The date the feed was last checked for new content.
ca: La data en que es va comprovar per darrer cop si hi havia nou contingut al canal.

en: The description of the aggregator feed.
ca: La descripció del canal de l'agregador.

en: The date of the most recent new content onf the feed.
ca: La data del nou contingut més recent al canal.

en: The unique ID of the aggregator category.
ca: L'ID únic de la categoria de l'agregador.

en: The title of the aggregator category.
ca: El títol de la categoria de l'agregador.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
ca: Mostra l'element agregador utilitzant les dades de l'origen.

en: The book the node is in.
ca: El llibre on es troba el node.

en: The weight of the book page.
ca: El pes de la pàgina del llibre.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
ca: La profunditat de la pàgina del llibre a la jerarquia; els llibres de nivell superior tenen una profunditat d'1.

en: The parent book node.
ca: El node pare del llibre.

en: The title of the comment.
ca: El títol del comentari.

en: The text of the comment.
ca: El text del comentari.

en: The comment ID of the field
ca: L'ID del comentari del camp

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
ca: El nom de l'autor del comentari. Es pot mostrar com un enllaç a la portada del lloc web de l'autor.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
ca: L'adreça del lloc web de l'autor del comentari. Es pot mostrar com un enllaç. Serà buit si l'autor és un usuari registrat.

en: Post date
ca: Data de publicació

en: Date and time of when the comment was posted.
ca: Dia i hora en que el comentari es va enviar.

en: Provide a simple link to view the comment.
ca: Proporciona un enllaç simple per a mostrar el comentari.

en: Provide a simple link to edit the comment.
ca: Proporciona un enllaç simple per a editar el comentari.

en: Provide a simple link to delete the comment.
ca: Proporciona un enllaç simple per a esborrar el comentari.

en: The node the comment is a reply to.
ca: El node el qual el comentari n'és una resposta.

en: The User ID of the comment's author.
ca: L'ID d'usuari de l'autor del comentari.

en: Parent CID
ca: CID del pare

en: The Comment ID of the parent comment.
ca: L'ID de comentari del comentari pare.

en: Last comment time
ca: Hora del darrer comentari

en: Date and time of when the last comment was posted.
ca: Data i hora de quan es va publicar el darrer comentari.

en: Last comment author
ca: Autor del darrer comentari

en: The name of the author of the last posted comment.
ca: El nom de l'autor del darrer comentari enviat.

en: Comment count
ca: Comptador de comentaris

en: The number of comments a node has.
ca: El nombre de comentaris que té un node.

en: Updated/commented date
ca: Data d'actualització/comentari

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
ca: L'últim cop que s'ha afegit un comentar o s'ha actualitzat el node.

en: The number of new comments on the node.
ca: El nombre de nous comentaris del node.

en: Comment status
ca: Estat del comentari

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
ca: Si els comentaris estan o no habilitats al node.

en: User posted or commented
ca: Usuari ha publicat o comentat

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
ca: Mostra els nodes només si un usuari ha publicat el node o hi ha comentat.

en: Display the comment with standard comment view.
ca: Mostra el comentari amb la vista estàndard de comentaris.

en: Display the comment as RSS.
ca: Mostra el comentari com a RSS.

en: Link to contact page
ca: Enllaç a la pàgina de contacte

en: Provide a simple link to the user contact page.
ca: Proporciona un enllaç simple a la pàgina de contacte de l'usuari.

en: Locale source
ca: Cadena per a traduir

en: A source string for translation, in English or the default site language.
ca: Una cadena origen per a traducció, en anglès o en la llengua predeterminada del lloc.

en: The ID of the source string.
ca: L'ID de la cadena origen.

en: A description of the location or context of the string.
ca: Una descripció de la localització o context de la cadena.

en: The group the translation is in.
ca: El grup al qual està la traducció.

en: The full original string.
ca: La cadena original completa.

en: The version of Drupal core that this string is for.
ca: La versió del nucli del Drupal pel qual és aquesta cadena.

en: Provide a simple link to edit the translations.
ca: Proporciona un enllaç simple per a editar les traduccions.

en: Locale target
ca: Objectiu de la llengua

en: The full translation string.
ca: La cadena completa de traducció.

en: The language this translation is in.
ca: La llengua en que està aquesta traducció.

en: Singular LID
ca: LID singular

en: The ID of the parent translation.
ca: L'ID de la traducció pare.

en: Whether or not the translation is plural.
ca: Si la traducció és o no plural.

en: The title of the node.
ca: El títol del node.

en: The date the node was posted.
ca: La data de publicació del node.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
ca: El tipus d'un node (per exemple, "entrada de blog", "enviament de fòrum", "notícia", etc.).

en: Whether or not the node is published.
ca: Si el node és o no publicat.

en: Published or admin
ca: Publicat o administrador

en: Filters out unpublished nodes if the current user cannot view them.
ca: Filtra els nodes no publicats si l'usuari actual no els pot consultar.

en: Whether or not the node is promoted to the front page.
ca: Si el node és o no promocionat a la portada.

en: Whether or not the node is sticky.
ca: Si el node és o no estàtic.

en: Provide a simple link to the node.
ca: Proporciona un enllaç simple al node.

en: Provide a simple link to edit the node.
ca: Proporciona un enllaç simple per a editar el node.

en: Provide a simple link to delete the node.
ca: Proporciona un enllaç simple per a suprimir el node.

en: In the form of CCYYMMDD.
ca: En el format CCYYMMDD.

en: Created year + month
ca: Any + mes de creació

en: In the form of YYYYMM.
ca: En forma de YYYYMM.

en: Created year
ca: Any de creació

en: In the form of YYYY.
ca: En el format YYYY.

en: Created month
ca: Mes de creació

en: In the form of MM (01 - 12).
ca: En el format MM (01 - 12).

en: Created day
ca: Dia de creació

en: In the form of DD (01 - 31).
ca: En el format DD (01 - 31).

en: Created week
ca: Setmana de creació

en: Updated year + month
ca: Any + mes d'actualització

en: Updated year
ca: Any d'actualització

en: Updated month
ca: Mes d'actualització

en: Updated day
ca: Dia d'actualització

en: Updated week
ca: Setmana d'actualització

en: Node revision
ca: Revisió de node

en: Node revisions are a history of changes to nodes.
ca: Les revisions de node són una història dels canvis dels nodes.

en: Relate a node revision to the user who created the revision.
ca: Relaciona una revisió de node a l'usuari que va crear la revisió.

en: The actual, full data in the body field; this may not be valid data on all node types.
ca: El camp cos complet, que hi ha actualment; pot no ser una dada vàlida per a tots els nodes.

en: The stored teaser field. This may not be valid or useful data on all node types.
ca: El camp resum emmagatzemat. Pot ser que les dades no siguin vàlides o útils per a tots els tipus de node.

en: The revision ID of the node revision.
ca: L'ID de revisió de la revisió del node.

en: The log message entered when the revision was created.
ca: El missatge de registre introduït quan la revisió fou creada.

en: Input format id
ca: Id del format d'entrada

en: The numeric input format of the node revision. !default means the default input format.
ca: El format d'entrada numèric de la revisió del node. !default significa el format d'entrada predeterminat.

en: The name of the input format of the node revision.
ca: El nom del format d'entrada de la revisió del node.

en: Revert link
ca: Enllaç per tornar a una versió anterior

en: Provide a simple link to revert to the revision.
ca: Proporciona un enllaç simple per a tornar a una revisió anterior.

en: Provide a simple link to delete the node revision.
ca: Proporciona un enllaç simple per a suprimir la revisió de node.

en: Filter by access.
ca: Filtrar per accés.

en: Filter for nodes by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
ca: Filtre per nodes per accés a la vista. <strong>No és necessari si esteu utilitzant node com la vostra taula base.</strong>

en: Has new content
ca: Té nou contingut

en: Show a marker if the node has new or updated content.
ca: Mostra una marca si el node té contingut nou o actualitzat.

en: Show only nodes that have new content.
ca: Mostra només els nodes que tenen contingut nou.

en: Node ID from URL
ca: ID de node de la URL

en: Poll
ca: Enquesta

en: Whether the poll is open for voting.
ca: Si l'enquesta té les votacions obertes.

en: Profile textfield
ca: Camp de text del perfil

en: Profile textarea
ca: Àrea de text del perfil

en: Profile checkbox
ca: Casella de verificació del perfil

en: Profile URL
ca: URL del perfil

en: Profile selection
ca: Selecció del perfil

en: Profile date %field-name.
ca: Data del perfil %field-name.

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
ca: La puntuació de l'element de cerca. Aquest no s'utilitzarà si el filtre de cerca no està present.

en: Links from
ca: Enllaços des de

en: Other nodes that are linked from the node.
ca: Altres nodes que són enllaçats des del node.

en: Links to
ca: Enllaços a

en: Other nodes that link to the node.
ca: Altres nodes que enllacen al node.

en: Search Terms
ca: Termes de cerca

en: The terms to search for.
ca: Els termes pels quals se cerca.

en: Display the results with standard search view.
ca: Mostra els resultats amb la vista estàndard de cerca.

en: Node statistics
ca: Estadístiques del node

en: Total views
ca: Total de visualitzacions

en: The total number of times the node has been viewed.
ca: El nombre total de vegades que s'ha vist el node.

en: Views today
ca: Visualitzacions d'avui

en: The total number of times the node has been viewed today.
ca: El nombre total de vegades que s'ha vist el node avui.

en: Most recent view
ca: Visualització més recent

en: The most recent time the node has been viewed.
ca: L'últim cop que el node ha estat visualitzat.

en: Stores site access information.
ca: Emmagatzema la informació d'accés al lloc.

en: Browser session ID of user that visited page.
ca: ID de sessió del navegador de l'usuari que ha visitat la pàgina.

en: Title of page visited.
ca: Títol de la pàgina visitada.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
ca: Camí intern a la pàgina visitada (relatiu a l'arrel del Drupal).

en: Hostname of user that visited the page.
ca: Nom de la màquina de l'usuari que ha visitat la pàgina.

en: The user who visited the site.
ca: L'usuari que ha visitat el lloc.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
ca: Temps en milisegons que ha trigat la pàgina en carregar-se.

en: Timestamp of when the page was visited.
ca: Marca horària de quan la pàgina fou visitada.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
ca: Els fitxers mantinguts pel Drupal i d'altres mòduls.

en: The ID of the file.
ca: L'ID del fitxer.

en: The name of the file.
ca: El nom del fitxer.

en: The path of the file.
ca: El camí del fitxer.

en: The mime type of the file.
ca: El tipus mime del fitxer.

en: The status of the file.
ca: L'estat del fitxer.

en: The date the file was uploaded.
ca: La data en que es va carregar el fitxer.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
ca: Nom del vocabulari del que és membre un terme. Aquest serà el vocabulari al que pertany el camp "Taxonomia: Terme"; i pot causar igualment duplicats.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
ca: Els termes de la taxonomia s'adjunten als nodes.

en: Taxonomy terms. Note that using this can cause duplicate nodes to appear in views; you must add filters to reduce the result set.
ca: Termes de la taxonomia. Tingueu en compte que utilitzar això pot causar que apareguin nodes duplicats a les vistes; hauríeu d'incloure filtres per a reduir el conjunt de resultats.

en: Taxonomy term name.
ca: Nom del terme de la taxonomia.

en: The term weight field
ca: El camp pes del terme

en: The description associated with a taxonomy term.
ca: La descripció associada a un terme de taxonomia.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
ca: Filtra els resultats de "Taxonomia: Terme" a un vocabulari en particular.

en: All terms
ca: Tots els termes

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
ca: Mostra tots els termes de taxonomia dels vocabularis especificats associats amb un node.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
ca: El terme pare del terme. Això pot produir entrades duplicades si esteu utilitzant un vocabulari que permet múltiples pares.

en: The parent term of the term.
ca: El terme pare del terme.

en: Term synonym
ca: Sinònim del terme

en: Term synonyms may be used to find terms by alternate names.
ca: Els sinònims dels termes poden utilitzar-se per trobar termes mitjançant noms alternatius.

en: Term ID (with depth)
ca: ID del terme (amb profunditat)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
ca: El filtre de profunditat és més complex, per la qual cosa ofereix menys opcions.

en: Term ID depth modifier
ca: Modificador de la profunditat de l'ID del terme

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional argument.
ca: Permet que la "profunditat" de Taxonomia: ID del terme (amb profunditat) sigui modificada per un paràmetre addicional.

en: Node translation
ca: Traducció de node

en: Translation set node ID
ca: ID del conjunt de traduccions del node

en: The ID of the translation set the content belongs to.
ca: L'ID del conjunt de traduccions el qual pertany el contingut.

en: Source translation
ca: Origen de la traducció

en: The source that this content was translated from.
ca: L'origen del qual aquest contingut fou traduït.

en: Versions of content in different languages.
ca: Versions del contingut en diferents llengües.

en: Nodes that are either untranslated or are the original versions of a translation set.
ca: Nodes que no estan traduïts o bé són les versions originals d'un conjunt de traduccions.

en: Child translation
ca: Traducció filla

en: Nodes that are translations of a source translation.
ca: Nodes que són traduccions d'una traducció origen.

en: The translation status of the node--whether or not the translation needs to be updated.
ca: L'estat de la traducció del node -- si la traducció necessita o no ser actualitzada.

en: Outdated
ca: Antiquat

en: The description of the uploaded file.
ca: La descripció del fitxer carregat.

en: Listed
ca: Llistat

en: Whether or not the file is marked to be listed.
ca: Si el fitxer és o no marcat per a ser llistat.

en: All files attached to a node with upload.module.
ca: Tots els fitxers adjunts a un node amb upload.module.

en: Has attached files
ca: Té fitxers adjunts

en: Only display items with attached files. This can cause duplicates if there are multiple attached files.
ca: Mostra només elements amb fitxers adjunts. Això pot provocar duplicats si hi ha múltiples fitxers adjunts.

en: Add a relationship to gain access to more file data for files uploaded by upload.module. Note that this relationship will cause duplicate nodes if there are multiple files attached to the node.
ca: Afegeix una relació per aconseguir accés a més dades de fitxers per als adjunts de l'upload.module. Tingueu en compte que aquesta relació causarà nodes duplicats si hi ha múltiples fitxers adjunts al node.

en: The user ID
ca: L'ID de l'usuari

en: The user or author name.
ca: El nom d'usuari o autor.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
ca: L'adreça de correu electrònic donat un usuari. Aquest camp normalment no es mostra als usuaris, per tant, sigueu cautelós quan l'utilitzeu.

en: Language of the user
ca: La llengua de l'usuari

en: The user's picture, if allowed.
ca: La imatge de l'usuari, si es permet.

en: The date the user was created.
ca: La data en que es va crear l'usuari.

en: The user's last access date.
ca: La data del darrer accés de l'usuari.

en: The user's last login date.
ca: La data del darrer inici de sessió de l'usuari.

en: Whether a user is active or blocked.
ca: Si un usuari està actiu o bloquejat.

en: The user's signature.
ca: La signatura de l'usuari.

en: Provide a simple link to edit the user.
ca: Proporciona un enllaç simple per a editar l'usuari.

en: Provide a simple link to delete the user.
ca: Proporciona un enllaç simple per a suprimir l'usuari.

en: Roles that a user belongs to.
ca: Rols als qual pertany un usuari.

en: User ID from URL
ca: ID d'usuari de la URL

en: User ID from logged in user
ca: ID d'usuari de l'usuari autenticat

en: Randomize the display order.
ca: Ordena de forma aleatòria la presentació.

en: Null
ca: Nul

en: Allow an argument to be ignored. The query will not be altered by this argument.
ca: Permet un paràmetre per ser ignorat. La consulta no serà alterada per aquest paràmetre.

en: Provide custom text or link.
ca: Proporciona un text personalitzat o un enllaç.

en: View result counter
ca: Mostra el comptador de resultats

en: Displays the actual position of the view result
ca: Mostra la posició actual del resultat de la vista.

en: Link this field to its aggregator category page
ca: Enllaça aquest camp a la seva pàgina de categoria de l'agregador

en: No user
ca: Sense usuari

en: Link this field to its comment
ca: Enllaça aquest camp al seu comentari

en: Show teaser-style link
ca: Mostra un enllaç del tipus del resum

en: Link this field to new comments
ca: Enllaça aquest camp a nous comentaris

en: Type of link
ca: Tipus d'enllaç

en: contact
ca: contacte

en: Contact %user
ca: Contacte amb %user

en: Unknown group
ca: Grup desconegut

en: Unknown language
ca: Llengua desconeguda

en: Current user's language
ca: La llengua actual de l'usuari

en: Default site language
ca: La llengua predeterminada del lloc

en: No language
ca: Sense llengua

en: Current installed version
ca: Versió instal·lada actualment

en: Unknown node type
ca: Tipus de node desconegut

en: Check for new comments as well
ca: Comprova igualment si hi ha comentaris nous

en: If you wish to validate for specific node types, check them; if none are checked, all nodes will pass.
ca: Si voleu validar per uns tipus de node específics, marqueu-los; si no se'n marca cap, tots els nodes passaran la validació.

en: Validate user has access to the node
ca: Valida que l'usuari tingui accés al node

en: Node IDs separated by , or +
ca: IDs de node separats per , o +

en: Display node comments
ca: Mostra els comentaris del node

en: Alternative sort
ca: Ordenació alternativa

en: On empty input
ca: En cas d'entrada buida

en: Show None
ca: No mostris res

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
ca: Cerqueu per qualsevol dels dos termes amb <strong>OR</strong> en majúscules. Per exemple, <strong>gossos OR gats</strong>.

en: Display score
ca: Mostra la puntuació

en: Link this field to download the file
ca: Enllaça aquest camp per descarregar el fitxer

en: Set the breadcrumb for the term parents
ca: Estableix el fil d'ariadna per als termes pare

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
ca: Si se selecciona, el fil d'ariadna inclourà tots els termes pare, cadascun d'ells enllaçat a aquesta vista. Tingueu en compte que això només funciona si només s'ha rebut un terme.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
ca: La profunditat coincidirà amb nodes etiquetats amb els termes de la jerarquia. Per exemple, si teniu la paraula "fruita" i un terme fill "poma", amb una profunditat d'1 (o superior), llavors el filtrat per la paraula "fruita" obtindrà nodes que estan etiquetats amb "poma", així com amb "fruita ". En cas negatiu, passa el contrari, la cerca per "poma", també recollirà els nodes etiquetats amb "fruita" si la profunditat és de -1 (o inferior).

en: Allow multiple terms per argument
ca: Permet múltiples termes per paràmetre

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this argument.
ca: Si se selecciona, els usuaris poden introduir múltiples paràmetres en el format 1+2+3. Degut al nombre de JOINs que requeriria, les ANDs es tractaran com a ORs per aquest paràmetre.

en: No vocabulary
ca: Sense vocabulari

en: Link this field to its taxonomy term page
ca: Enllaça aquest camp a la seva pàgina de terme de taxonomia

en: Link this field to its term page
ca: Enllaça aquest camp a la seva pàgina de terme

en: Limit terms by vocabulary
ca: Limita els termes per vocabulari

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
ca: Seleccioneu els termes de vocabulari per mostrar a les opcions regulars.

en: Dropdown
ca: Desplegable

en: Show hierarchy in dropdown
ca: Mostra la jerarquia en un desplegable

en: Select terms from vocabulary @voc
ca: Selecciona termes del vocabulari @voc

en: Select terms
ca: Selecciona termes

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
ca[0]: No s'ha pogut trobar el terme: @terms
ca[1]: No s'han pogut trobar els termes: @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
ca: Si voleu validar per uns vocabularis específics, marqueu-los; si no se'n marca cap, tots els termes passaran la validació.

en: Term IDs separated by , or +
ca: IDs de terme separats per , o +

en: Term name or synonym
ca: Nom del terme o sinònim

en: Term name/synonym converted to Term ID
ca: Nom/sinònim del terme convertit a ID de terme

en: Select the form of this argument; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as an argument.
ca: Seleccioneu el format d'aquest paràmetre; si utilitzeu nom de terme, és generalment més eficient de transformar-lo a ID de terme i utilitzar Taxonomia: ID del terme en comptes de Taxonomia: Nom del terme com a paràmetre.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name arguments
ca: Transforma els guions de la URL en espais en paràmetre de nom de terme

en: Include untranslated nodes
ca: Inclou els nodes no traduïts

en: Current language
ca: Llengua actual

en: Translation option
ca: Opcions de traducció

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
ca: Les opcions  de traducció us permeten seleccionar quina traducció o traduccions s'afegeixen en un conjunt de traduccions. Seleccioneu "Llengua actual" o "Llengua predeterminada" per afegir la traducció a la llengua actual o predeterminada respectivament. Seleccioneu una llengua específica per afegir una traducció en aquella llengua. Si seleccioneu "Tot", cada traducció crearà una nova fila, que pot ser que causin duplicats.

en: To the user
ca: A l'usuari

en: With a mailto:
ca: Amb un mailto:

en: Is the logged in user
ca: És l'usuari que ha iniciat sessió

en: Usernames
ca: Noms d'usuari

en: Enter a comma separated list of user names.
ca: Introduïu un llistat de noms d'usuari separats per comes.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
ca[0]: No s'ha pogut trobar l'usuari: @users
ca[1]: No s'han pogut trobar els usuaris: @users

en: Also look for a node and use the node author
ca: Cerca també per node i utilitza l'autor del node

en: Type of user argument to allow
ca: Tipus de paràmetre d'usuari permesos

en: Only allow numeric UIDs
ca: Permet només UIDs numèrics

en: Only allow string usernames
ca: Permet només noms d'usuari

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
ca: Permet ambdós UIDs numèrics i noms d'usuari

en: Restrict user based on role
ca: Restringeix l'usuari basat en el rol

en: Restrict to the selected roles
ca: Restringeix als rols seleccionats

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
ca: Si no se selecciona cap rol, estaran permesos els usuaris de qualsevol rol.

en: Unrestricted
ca: Sense restricció

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
ca: Només els usuaris amb el permís seleccionat podran accedir a aquesta vista. Tingueu en compte que els usuaris amb el permís "accedeix a totes les vistes" poden veure qualsevol vista, independentment d'altres permisos.

en: No role(s) selected
ca: No s'ha(n) seleccionat cap rol(s)

en: Multiple roles
ca: Rols múltiples

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
ca: Només els rols seleccionats podran accedir a aquesta vista. Tingueu en compte que els usuaris amb el permís "accedeix a totes les vistes" poden veure qualsevol vista, independentment del rol.

en: You must select at least one role if type is "by role"
ca: Heu de seleccionar com a mínim un rol si el tipus és "per rol"

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default argument type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
ca: Nota: no teniu permís per a modificar això. Si canvieu el tipus de paràmetre predeterminat, aquest paràmetre es perdrà i NO podreu recuperar-lo.

en: PHP argument code
ca: Codi PHP del paràmetre

en: Enter PHP code that returns a value to use for this argument. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this argument.
ca: Introduïu codi PHP que retorni un valor per utilitzar per aquest paràmetre. No utilitzeu &lt;?php ?&gt;. Heu de retornar només un sol valor per aquest paràmetre només.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the validator, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
ca: Nota: no teniu permís per a modificar això. Si canvieu el validador, aquest paràmetre es perdrà i NO podreu recuperar-lo.

en: PHP validate code
ca: Codi PHP de validació

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument".
ca: Introduïu codi PHP que retorni TRUE o FALSE. No retornar res és el mateix que retornar FALSE, per tant, estigueu segurs de retornar alguna cosa si no voleu declarar el paràmetre com a invàlid. No utilitzeu &lt;?php ?&gt;. El paràmetre a validar serà "$argument" i la vista serà "$view". Podeu canviar el paràmetre establint el valor "$handler->argument".

en: Never cache
ca: No desis mai

en: Query results
ca: Resultats de consulta

en: The length of time raw query results should be cached.
ca: El període de temps que cal desar en memòria cau els resultats de les consultes sense filtrar.

en: Rendered output
ca: Sortida processada

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
ca: El període de temps que cal desar en memòria cau la sortida en HTML.

en: Broken field
ca: Camp trencat

en: Change the name of this display.
ca: Canvieu el nom d'aquesta presentació.

en: Change the title that this display will use.
ca: Canvieu el títol que utilitzarà aquesta vista.

en: Change the style plugin.
ca: Canvieu el connector d'estil.

en: Row style
ca: Estil de la fila

en: Change the row plugin.
ca: Canvieu el connector de fila.

en: Use AJAX
ca: Usa AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
ca: Canvieu si aquesta presentació usarà o no AJAX.

en: Change this display's pager setting.
ca: Canvieu els paràmetres del paginador d'aquesta presentació.

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: Change how many items to display.
ca: Canvieu quants elements s'han de mostrar.

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
ca: Especifiqueu si aquesta presentació proporcionarà o no un enllaç "més".

en: Display only distinct items, without duplicates.
ca: Mostra només els elements diferents, sense duplicats.

en: Specify access control type for this display.
ca: Especifiqueu el tipus de control d'accés per aquesta presentació.

en: Change settings for this access type.
ca: Canvieu els paràmetres per aquest tipus d'accés.

en: Specify caching type for this display.
ca: Especifiqueu el tipus d'emmagatzemament en memòria cau per aquesta presentació.

en: Change settings for this caching type.
ca: Canvieu els paràmetres per aquest tipus d'emmagatzemament en memòria cau.

en: Link display
ca: Presentació d'enllaç

en: Specify which display this display will link to.
ca: Especifiqueu a quina presentació enllaçarà aquesta.

en: Exposed form in block
ca: Formulari exposat en un bloc

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
ca: Permeteu que el formulari exposat aparegui en un bloc en comptes de a la vista.

en: Unknown/missing format
ca: Sense format/format desconegut

en: Change this display's !name.
ca: Canvieu el !name per aquesta presentació.

en: Get information on how to theme this display
ca: Obteniu informació sobre com personalitzar el tema d'aquesta visualització

en: The name of this display
ca: El nom d'aquesta visualització

en: This title will appear only in the administrative interface for the View.
ca: Aquest títol apareixerà només a la interfície d'administració de la vista.

en: The title of this view
ca: El títol d'aquesta vista

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
ca: Aquest títol es mostrarà amb la vista, allà on els títols es mostren normalment; p.e., com el títol de la pàgina, del bloc, etc.

en: Use AJAX when available to load this view
ca: Usa AJAX, quan estigui disponible, per a carregar aquesta vista

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
ca: Si s'estableix, aquesta vista utilitzarà un mecanisme d'AJAX per paginar, per l'ordenació de la taula i pels filtres exposats. Això vol dir que tota la pàgina no s'actualitzarà. No se'n recomana l'ús si aquesta vista és el contingut principal de la pàgina, ja que evitarà els enllaços profunds a pàgines específiques, però és molt útil per al contingut lateral.

en: Use a pager for this view
ca: Utilitza un paginador per aquesta vista

en: Full pager
ca: Paginador complet

en: Mini pager
ca: Paginador mini

en: Pager element
ca: Element de paginador

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
ca: A menys que estigueu experimentant algun problema amb els paginadors relacionats amb aquesta vista, hauríeu de deixar-ho a 0. Si esteu utilitzant múltiples paginadors en una pàgina, potser necessiteu establir aquest número a un valor superior per tal de no entrar en conflicte amb ?page=array. Els valors alts afegiran un munt de comes a les vostres URLs, així que eviteu-ho si és possible.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
ca: El nombre d'elements a mostrar per pàgina. Introduïu 0 per no establir cap límit.

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed. Offset can not be used if items to display is 0; instead use a very large number there.
ca: El nombre d'elements a saltar. Per exemple, si aquest camp és 3, els primers 3 elements se saltaran i no es mostraran. El desplaçament no es pot utilitzar si els elements a mostrar són 0; en lloc, utilitzeu aquí un número molt gran.

en: Add a more link to the bottom of the display.
ca: Afegiu un enllaç "més" a la part inferior de la presentació.

en: Create more link
ca: Crea un enllaç "més"

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' above.
ca: Això afegirà un enllaç "més" a la part inferior de la vista, el qual enllaçarà amb la vista de pàgina. Si teniu més d'una vista de pàgina, l'enllaç apuntarà a la vista especificada a sota 'Pantalla d'enllaç'.

en: The text to display for the more link.
ca: El text a mostrar per l'enllaç "més".

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
ca: Això farà que només es mostrin a la vista els elements diferents. Si hi ha múltiples elements idèntics, cada un d'ells es mostrarà un sol cop. Podeu utilitzar-ho per a provar i eliminar duplicats de la vista, encara que no sempre funciona. Tingueu en compte que això pot alentir les consultes, per tant, utilitzeu-lo amb precaució.

en: Access restrictions
ca: Restriccions d'accés

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style by clicking on the icon.
ca: També podeu ajustar els !settings per l'estil seleccionat en aquest moment fent clic a la icona.

en: Access options
ca: Opcions d'accés

en: Caching options
ca: Opcions de memòria cau

en: Display even if view has no result
ca: Mostra-ho encara que la vista no tingui resultats

en: Text to display beneath the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
ca: El text a mostrar a sota de la vista. Pot contenir una explicació o enllaços o el que vulgueu. Opcional.

en: Text to display if the view has no results. Optional.
ca: El text a mostrar si la vista no té cap resultat. Opcional.

en: How should this view be styled
ca: Com hauria de ser l'estil d'aquesta vista

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
ca: Si l'estil que escolliu té paràmetres, assegureu-vos de fer clic al botó de paràmetres que apareixerà al seu costat al resum de la vista.

en: Style options
ca: Opcions d'estil

en: Row style options
ca: Opcions de l'estil de la fila

en: How should each row in this view be styled
ca: Com hauria de ser l'estil de cada fila d'aquesta vista

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style by clicking on the icon.
ca: També podeu ajustar els !settings  per l'estil de fila seleccionat en aquest moment fent clic a la icona.

en: Which display to use for path
ca: Quina presentació cal utilitzar pel camí

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
ca: Quina presentació cal utilitzar per obtenir el camí d'aquesta presentació per coses com els enllaços de resum, enllaços del canal RSS, enllaços "més", etc.

en: Display output
ca: Marcat de la pantalla

en: Style output
ca: Marcat de l'estil

en: Alternative style
ca: Estil alternatiu

en: Row style output
ca: Marcat de l'estil de fila

en: Field @field (ID: @id)
ca: Camp @field (ID: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
ca: Aquesta secció llista totes les plantilles possibles per al connector de presentació i per al connector d'estil, ordenades aproximadament de la menys específica a la més específica. La plantilla activa per a cada connector -- la plantilla més específica que s'ha trobat al sistema -- es destaca en negreta.

en: Change theme
ca: Canvia el tema

en: Rescan template files
ca: Torna a escanejar els fitxers de plantilla

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
ca: <strong>Important!</strong> Al afegir, eliminar o canviar el nom a algun fitxer de plantilla, cal sensibilitzar al Drupal dels canvis fent que torni a escanejar els fitxers del vostre sistema. Fent clic a aquest botó netegeu el registre de tema del Drupal i per tant, desencadena aquest procés d'escaneig. Les plantilles destacades de més amunt reflectiran el nou estat del vostre sistema.

en: Theming information (display)
ca: Informació del tema (pantalla)

en: Back to !info.
ca: Torna a la !info.

en: theming information
ca: informació del tema

en: This display has no theming information
ca: Aquesta presentació no té informació de tema.

en: This is the default theme template used for this display.
ca: Aquesta és la plantilla predeterminada utilitzada per aquesta pantalla.

en: Theming information (style)
ca: Informació del tema (estil)

en: This display has no style theming information
ca: Aquesta presentació no té informació de tema d'estil.

en: This is the default theme template used for this style.
ca: Aquesta és la plantilla predeterminada utilitzada per aquest estil.

en: Theming information (row style)
ca: Informació del tema (estil de fila)

en: This display has no row style theming information
ca: Aquesta presentació no té informació de tema d'estil de fila.

en: This is the default theme template used for this row style.
ca: Aquesta és la plantilla predeterminada utilitzada per aquest estil de fila.

en: Put the exposed form in a block
ca: Posa el formulari exposat en un bloc

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
ca: Si s'estableix, qualsevol giny exposat no apareixerà amb aquest vista. En el seu lloc, un bloc serà posat a disposició del sistema d'administració de blocs del Drupal, i el formulari exposat apareixerà allà. Tingueu en compte que aquest bloc s'ha d'habilitar manualment. El Views no l'habilitarà per vosaltres.

en: File found in folder @template-path
ca: Arxiu no trobat a la carpeta @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
ca: (Arxiu no trobat a la carpeta @template-path)

en: Status: using default values.
ca: Estat: utilitzant els valors predeterminats.

en: Update default display
ca: Actualitza vista per defecte

en: Status: using overridden values.
ca: Estat: utilitzant els valors sobreescrits.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
ca: La presentació "@display" utilitza camps però no n'hi ha cap de definit per aquesta o bé tots estan exclosos.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
ca: La presentació "@display" utilitza un camí però aquest no està definit.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
ca: La presentació "@display" té un connecto d'estil invàlid.

en: Exposed form: @view-@display_id
ca: Formulari exposat: @view-@display_id

en: Attachment settings
ca: Paràmetres d'adjunció

en: Inherit arguments
ca: Hereta els paràmetres

en: Inherit exposed filters
ca: Hereta els filtres exposats

en: Multiple displays
ca: Múltiples vistes

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
ca: Ha d'heretar aquesta presentació els seus valors de filtres exposats de la presentació pare a la qual s'adjunta?

en: Attach before or after the parent display?
ca: Adjunta-ho abans o després de la presentació pare?

en: Select which display or displays this should attach to.
ca: Seleccioneu a quina presentació o presentacions s'ha d'adjuntar

en: Block admin description
ca: Descripció a l'administració de blocs

en: Block caching type
ca: Tipus de memòria cau del bloc

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
ca: Això estableix l'estat predeterminat per al mètode d'emmagatzemament a memòria cau de bloc integrat al Drupal; requereix que s'activi 'emmagatzemament a memòria cau a l'administració del bloc, i aneu amb compte perquè teniu poc control sobre quan la memòria cau es buida.

en: Using the site name
ca: Utilitzant el nom del lloc web

en: Use the site name for the title
ca: Utilitzar el nom del lloc web per al títol

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
ca: La icona del canal només estarà disponible a les presentacions seleccionades.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
ca: Aquesta vista es mostrarà al visitar aquest camí al vostre lloc. És recomanat que el camí sigui alguna cosa com "cami/%/%/feed" o "cami/%/%/rss.xml", posant un % al camí per cada paràmetre que hàgiu definit a la vista.

en: No menu
ca: Sense menú

en: Tab: @title
ca: Pestanya: @title

en: Change settings for the parent menu
ca: Canvia configuració per al menú principal

en: The menu path or URL of this view
ca: Ruta del menú o URL per aquesta vista

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for arguments: For example, "node/%/feed".
ca: Aquesta vista es mostrarà al visitar aquest camí al vostre lloc. Podeu utilitzar "%" a la vostra URL per a representar valors que s'utilitzaran com a paràmetres: per exemple, "node/%/feed".

en: Menu item entry
ca: Entrada de l'element de menú

en: No menu entry
ca: Sense entrada de menú

en: Normal menu entry
ca: Entrada normal de menú

en: Menu tab
ca: Pestanya de menú

en: Default menu tab
ca: Pestanya de menú predeterminada

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
ca: Si s'estableix com a normal o pestanya, introduïu el text a utilitzar per a l'element de menú.

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
ca: Si s'estableix com a normal o pestanya, introduïu el text a utilitzar per a la descripció de l'element de menú.

en: Insert item into an available menu.
ca: Inseriu l'element a un dels menús disponibles.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
ca: Quant menor sigui el pes més amunt/a l'esquerra apareixerà.

en: Default tab options
ca: Opcions de la pestanya predeterminada

en: Already exists
ca: Ja existent

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
ca: Si esteu creant un element pare de menú, entreu el títol de l'element.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
ca: Si esteu creant un element pare de menú, entreu la descripció de l'element.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
ca: "$arg" ja no està suportat. Useu %.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
ca: No es pot utilitzar "%" com a inici d'un camí.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
ca: El Views no pot crear un element de menú normal per camins que tinguin un %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
ca: Una presentació la qual el seu camí acaba amb un % no pot ser una pestanya.

en: Title is required for this menu type.
ca: El títol és obligatori per aquest tipus de menú.

en: Display @display is set to use a menu but the menu title is not set.
ca: La presentació @display s'ha configurat per a utilitzar un menú però el títol del menú no s'ha establert.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu title is not set.
ca: La presentació @display s'ha configurat per a utilitzar un menú pare però el títol del menú pare no s'ha establert.

en: Inline fields
ca: Camps en línia

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another.
ca: Els camps en línia es mostraran un al costat de l'altre en comptes d'un després de l'altre.

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
ca: El separador es pot col·locar entre els camps en línia per evitar que quedin premuts un contra l'altre. Podeu utilitzar HTML en aquest camp.

en: Grouping field
ca: Camp d'agrupament

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
ca: Podeu especificar de forma opcional un camp pel qual agrupar els registres. Deixeu-ho en blanc per no agrupar.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
ca: L'estil @style requereix un estil de fila però l'extensió de fila és invàlida.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
ca: L'alineació horitzontal col·loca els elements començant a la part superior esquerra i seguint cap a la dreta. L'alineació vertical col·loca els elements començant a la part superior esquerra i seguint cap abaix.

en: Use the site mission for the description
ca: Utilitza la missió del lloc per a la descripció

en: RSS description
ca: Descripció de l'RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
ca: Això apareixera al canal RSS d'ell mateix.

en: Display record count with link
ca: Mostra el comptador de registres amb un enllaç

en: Override number of items to display
ca: Sobreescriu el nombre d'elements a mostrar

en: Display items inline
ca: Mostra els elements en línia

en: You need at least one field before you can configure your table settings
ca: Necessiteu com a mínim un camp abans de poder configurar els vostres paràmetres de la taula

en: Override normal sorting if click sorting is used
ca: Sobreescriu l'ordenació normal si s'utilitza l'ordenació per clic

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
ca: Habilita l'estil "enganxat" del Drupal per la capçalera de taula (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
ca: (L'efecte de capçalera enganxada no estarà actiu per la previsualització a continuació, només a la sortida en viu)

en: If a default sort order is selected, what order should it use by default.
ca: Si se selecciona una ordenació predeterminada, quina ordenació cal utilitzar per defecte.

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
ca: Col·loqueu els camps en columnes; podeu combinar múltiples camps a la mateixa columna. Si ho feu, s'utilitzarà el separador de la columna especificada per a separar els camps. Marqueu la casella d'ordenació per fer que aquesta columna es pugui ordenar al fer-hi clic, i marqueu el botó d'ordenació predeterminada per a determinar quina columna ha d'ordenar-se de forma predeterminada, si n'hi hagués. Podeu controlar l'ordre de les columnes i les etiquetes dels camps a la secció de camps.

en: The style selected does not utilize fields.
ca: L'estil seleccionat no utilitza camps.

en: None defined
ca: Sense definir

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
ca: Aquesta vista l'està editant l'usuari !user, i per tant està bloquejada. Aquest bloqueig té !age. Feu clic aquí per <a href="!break">desbloquejar-la</a>.

en: New view
ca: Nova vista

en: Changed view
ca: Vista modificada

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
ca: Vista %name, mostrant elements del tipus <strong>@base</strong>.

en: Live preview
ca: Previsualització en viu

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
ca: <em>@type</em> Vista de @base: <strong>@view</strong>

en: Title: @title
ca: Títol: @title

en: @current of @max
ca: @current de @max

en: There are no views to be exported at this time.
ca: En aquests moments no hi ha vistes a exportar.

en: Show only these tags
ca: Mostra només aquestes etiquetes

en: Put this in @module.info in your modules/@module directory
ca: Poseu això a @module.info al vostre directori modules/@module

en: use views exporter
ca: utilitza l'exportació de vistes

en: Bulk export
ca: Exportació massiva

en: Views exporter
ca: Exportació de vistes

en: Allows exporting multiple views at once.
ca: Permet exportar múltiples vistes de cop.

en: Are you sure you want to make !name a group administrator for the group %title?
ca: Esteu segur que voleu fer que !name sigui un administrador de grup per al grup %title?

en: Are you sure you want to remove !name as a group administrator for the group %title?
ca: Esteu segur de voler esborrar a !name com a administrador de grup pel grup %title?

en: In order to join this group, you must <a href="!login">login</a>. After you have successfully done so, you will need to request membership again.
ca: Per formar part del grup, cal que us valideu com a usuari. A continuació haureu de sol·licitar de nou la subscripció.

en: Customize notifications for each of your groups and each of their content types along with their frequency and delivery method.
ca: Personalitzeu les notificacions per a cadascun dels vostres grups en funció del tipus de contingut, l'interval i mètode d'enviament.

en: Administration menu
ca: Menú d'administració

en: Formatted html link
ca: Enllaç en format HTML

en: Defaults only affect NEW content NOT existing content.
ca: Els valors predeterminats només afecten al contingut NOU, NO pas al contingut existent.

en: Place roles in order of precedence by dragging more important roles to the top.
ca: Col·loqueu els rols en ordre de precedència arrossegant els rols més importants a la part de dalt.

en: Node defaults
ca: Valors predeterminats per nodes

en: Comment defaults
ca: Valors predeterminats per comentaris

en: Block defaults
ca: Valors predeterminats per blocs

en: * Only formats that a role has permission to use are shown in the default format drop downs.
ca: * Només es mostren a la llista desplegable de valors per defecte els formats que el rol té permís per usar.

en: Defaults have been saved.
ca: S'han desat els paràmetres predeterminats.

en: Selection title
ca: Títol de selecció

en: Change the format selection title. Defaults to "Input format"
ca: Canvieu el títol de selecció del format. Per defecte, "Format d'entrada"

en: More format tips link text
ca: Text de l'enllaç a més trucs de format

en: Change the format full tips link text. Defaults to "More information about formatting options"
ca: Canvieu el text de l'enllaç als trucs de format. Per defecte, "Més informació sobre opcions de format"

en: Control formats per node type
ca: Controla els formats per tipus de node

en: Control formats allowed and default formats per node type. Global settings will be used until a content type admin page is saved.
ca: Controleu els formats permesos i predeterminats per tipus de node. Els paràmetres generals s'utilitzaran fins que una pàgina d'administració de tipus de contingut es desi.

en: Allowed formats
ca: Formats permesos

en: More information about formatting options
ca: Més informació sobre opcions de format

en: show format selection for nodes
ca: mostra la selecció de format per nodes

en: show format selection for comments
ca: mostra la selecció de format per comentaris

en: show format selection for blocks
ca: mostra la selecció de format per blocs

en: show format tips
ca: mostra els trucs de format

en: show more format tips link
ca: mostra l'enllaç a més trucs de format

en: Manage input formats
ca: Gestiona els formats d'entrada

en: Enhances the core input format system by managing input format defaults and settings.
ca: Millora el sistema de formats d'entrada del nucli gestionant els seus valors per defecte i els seus paràmetres.

en: - All -
ca: - Tot -

en: Compact
ca: Compacta

en: Okay
ca: Bé

en: Fieldset
ca: Conjunt de camps

en: Textarea
ca: Àrea de text

en: Customize keys
ca: Personalitza les claus

en: Allow multiple values
ca: Permet múltiples valors

en: Provides the jQuery UI plug-in to other Drupal modules.
ca: Proporciona la bilbioteca jQuery UI per d'altres mòduls del Drupal.

en: Checking...
ca: Comprovant...

en: Machine-readable name
ca: Nom llegible-per-la-màquina

en: Dependency
ca: Dependència

en: No features available.
ca: No hi ha funcionalitats disponibles.

en: Contact form
ca: Formulari de contacte

en: Drag to re-order
ca: Arrossegueu per canviar l'ordre

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ca: Els canvis fets en aquesta taula no es desaran fins que no envieu el formulari.

en: Blue Lagoon (default)
ca: Llacuna blava (predeterminat)

en: Solid color
ca: Color sòlid

en: Gradient
ca: Gradent

en: Rating (i.e. 4.2/5)
ca: Valoració (p.e. 4.2/5)

en: Percentage (i.e. 92)
ca: Percentatge (p.e. 92)

en: Cancel rating
ca: Cancel·la la valoració

en: Poor
ca: Fluix

en: Great
ca: Molt bo

en: Awesome
ca: Fantàstic

en: Give it @star/@count
ca: Dóna-li @star/@count

en: Your vote has been cleared.
ca: S'ha esborrat el vostre vot.

en: Your rating: <span>!stars</span>
ca: El teu vot: <span>!stars</span>

en: Average: <span>!stars</span>
ca: Promig: <span>!stars</span>

en: No votes yet
ca: Encara sense vots

en: Saving your vote...
ca: S'està desant el vostre vot...

en: Your vote has been saved.
ca: S'ha desat el vostre vot.

en: Deleting your vote...
ca: S'està esborrant el teu vot...

en: Your vote has been deleted.
ca: S'ha esborrat el vostre vot.

en: <span>@count</span> vote | <span>@count</span> votes
ca[0]: <span>@count</span> vot
ca[1]: <span>@count</span> vots

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
ca: Els permisos del directori %directory han canviat per poder-hi escriure.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
ca: !name no pot ser més llarg de %max caràcters i actualment és de %length caràcters.

en: Illegal choice %choice in %name element.
ca: Opció il·legal %choice a l'element %name.

en: Re-order book pages and change titles
ca: Canvieu l'ordre de les pàgines del llibre i canvieu els títols

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: El nom llegible-per-la-maquina hauria de contenir sols lletres en minúscula, números i guions baixos.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
ca: Les revisions us permeten seguir les diferències entre múltiples versions d'una publicació.

en: Rebuilding content access permissions
ca: Reconstruint els permisos d'accés al contingut

en: Content permissions have been rebuilt.
ca: El permisos de contingut han estat reconstruïts.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
ca: Els permisos d'accés al contingut no s'han reconstruït adequadament.

en: Post settings
ca: Configuració de les entrades

en: Polls
ca: Enquestes

en: The value provided for %field is not a valid URL.
ca: El valor proveït per %field no és un URL vàlid.

en: Search form
ca: Formulari de cerca

en: Shortcut icon
ca: Icona drecera

en: Display post information on
ca: Mostra informació de l'article a

en: Enable or disable the <em>submitted by Username on date</em> text when displaying posts of the following type.
ca: Activeu o desactiveu el text <em>tramès per Usuari el dia</em> quan es mostren missatges del següent tipus.

en: Use the default logo
ca: Utilitza el logotip predeterminat

en: Check here if you want the theme to use the logo supplied with it.
ca: Activeu aquí si voleu que el tema faci servir el logotip subministrat amb ell.

en: Use the default shortcut icon.
ca: Empra la icona drecera predeterminada.

en: Check here if you want the theme to use the default shortcut icon.
ca: Marqueu aquí si voleu que el tema utilitzi la icona drecera predeterminada.

en: Short date format
ca: Format curt de la data

en: Medium date format
ca: Format mitjà de la data

en: Long date format
ca: Format llarg de la data

en: Date and time lookup
ca: Cerca de data i hora

en: Translation settings
ca: Configuració de la traducció

en: Skip navigation
ca: Omet la navegació

en: book
ca: llibre

en: Wipe and rebuild
ca: Neteja i torna a construir

en: Transliterate
ca: Transcriu

en: File name without extension
ca: Nom del fitxer sense extensió

en: File extension
ca: Extensió del fitxer

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
ca: Seleccioneu el mètode utilitzat per a obtenir els suggeriments per a l'autocompletat. Tingueu en compte que l'opció <em>Conté</em> pot causar problemes de rendiment a llocs amb milers de nodes.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
ca: %name: el títol no coincideix. Si us plau, reviseu la vostra selecció.

en: An image thumbnail was not able to be created.
ca: No s'ha pogut crear una miniatura de la imatge.

en: Minimum resolution for Images
ca: Mínima resolució per a les imatges

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
ca: La mida mínima permesa de la imatge expressada com AMPLADAxALÇADA (per exemple 640x480). Establiu-la a 0 per no posar cap restricció. Si es carrega una imatge que és menor a aquestes dimensions, aquesta es rebutjarà.

en: ALT text settings
ca: Paràmetres del text ALT

en: Enable user input alternate text for images.
ca: Habilita la entrada del text alternatiu per a les imatges per part dels usuaris.

en: Default ALT text
ca: Text ALT predeterminat

en: This value will be used for alternate text by default.
ca: Aquest valor s'utilitzarà per al text alternatiu predeterminat.

en: Title text settings
ca: Paràmetres del text del títol

en: Enable user input title text for images.
ca: Habilita la entrada del text del títol per a les imatges per part dels usuaris.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
ca: Escolliu el tipus de camp que es mostrarà a l'usuari.

en: Default Title text
ca: Text predeterminat del títol

en: This value will be used as the image title by default.
ca: Aquest valor s'utilitzarà per al text predeterminat del títol.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
ca: Quan no es carregui una imatge, mostra una imatge predeterminada a la pantalla.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
ca: No s'ha pogut carregat la imatge predeterminada. La destinació %destination no existeix o no pot ser escrita pel servidor.

en: Only web-standard images (jpg, gif, and png) are supported through the image widget. If needing to upload other types of images, change the widget to use a standard file upload.
ca: Només els formats d'imatge estàndards de web (jpg, gif i png) estan suportats pel giny d'imatge. Si necessiteu carregar altres tipus d'imatges, canvieu el giny per un de càrrega de fitxer estàndard.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
ca: Si us plau, especifiqueu una resolució en el format AMPLADAxALÇADA (p.e. 640x480).

en: Alternate Text
ca: Text alternatiu

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ca: L'atribut títol s'utilitza com a rètol emergent quan l'usuari passa el ratolí per sobre de la imatge.

en: Image linked to node
ca: Imatge enllaçada al node

en: Image linked to file
ca: Imatge enllaçada al fitxer

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
ca: Hauria d'actualitzar-se el FileField a Drupal 6 abans de poder actualitzar l'ImageField.

en: Deleted admin thumbnails distributed throughout files directory. All thumbnails are now stored in the "imagefield_thumbs" directory.
ca: S'han eliminat les miniatures distribuïdes al directori de fitxers. Ara totes les miniatures s'emmagatzemaran al directori "imagefield_thumbs".

en: Progress indicator
ca: Indicador de progrés

en: Bar with progress meter
ca: Barra amb indicador de progrés

en: Throbber
ca: Icona de càrrega

en: Path settings
ca: Paràmetres de Path

en: The file in the @field field was unable to be uploaded.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer del camp @field.

en: The file upload failed. %upload
ca: Ha fallat la càrrega del fitxer. %upload

en: URL to file
ca: URL al fitxer

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
ca: Hi ha hagut un error irrecuperable. El fitxer carregat ha superat probablement la mida màxima de fitxer (@size) que suporta aquest servidor.

en: Starting upload...
ca: Iniciant la càrrega...

en: Uploading... (@current of @total)
ca: Carregant... (@current de @total)

en: The file contents (@type) do not match its extension (@extension).
ca: El contingut del fitxer (@type) no coincideix amb la seva extensió (@extension).

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
ca: Les imatges més grans de @max_size píxels seran escalades.

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
ca: El vostre servidor és capaç de mostrar el progrés de càrrega de fitxers, però no té les biblioteques necessàries. És recomanat d'instal·lar la <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">biblioteca PECL uploadprogress</a> (preferit) o instal·lar <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
ca: El vostre servidor és capaç de mostrar el progrés de càrrega de fitxers utitlitzant APC RFC1867. Tingueu en compte que només hi ha suport per una sola càrrega a la vegada. Si és possible, és recomanable l'ús de <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a>.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
ca: El vostre servidor no és capaç de mostrar el progrés de càrrega de fitxers. Això requereix que el PHP s'executi amb el mod_php i no com a FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
ca: El vostre servidor és capaç de mostrar el progrés de càrrega de fitxers a través de l'APC, però aquest no està habilitat. Afegiu la línia <code>apc.rfc1867 = 1</code> a la vostra configuració del php.ini. Alternativament, és recomanat l'ús de <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, que suporta més d'una càrrega simultània.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
ca: Habilitat (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
ca: Habilitat (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
ca: Progrés de càrrega

en: Audio format
ca: Format d'àudio

en: Audio channel mode
ca: Mode de canal d'àudio

en: Audio bitrate mode
ca: Mode de taxa de bits d'àudio

en: Hours: h
ca: Hores: h

en: Minutes: mm
ca: Minuts: mm

en: Seconds: ss
ca: Segons: ss

en: As often as possible
ca: Tant com sigui possible

en: Store a title, href, and attributes in the database to assemble a link.
ca: Emmagatzema un títol, href i atributs a la base de dades annexats a l'enllaç.

en: URL, as plain text
ca: URL, com a text pla

en: @label URL
ca: URL de @label

en: Styles
ca: Estils

en: Hello world!
ca: Hola món!

en: %name: the value may be no smaller than %min.
ca: %name: el valor no pot ser més petit que %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
ca: %name: el valor no pot ser més gran que %max.

en: The item has been deleted.
ca: S'ha esborrat l'element.

en: Item ID
ca: ID d'element

en: Comparing two revisions:
ca: Comparant dues revisions:

en: Highlight changes
ca: Ressalta els canvis

en: A post of this type is <strong>private</strong>. Only members of this !typename will be able to see it.
ca: Una entrada d'aquest tipus és <strong>privada</strong>. Només els membres d'aquest !typename la podran veure.

en: %name: found no valid user with that name.
ca: %name: no s'ha trobat cap usuari vàlid amb aquest nom.

en: Question Results
ca: Resultats de les preguntes

en: Days of the week
ca: Dies de la setmana

en: Alternative !i
ca: Alternativa !i

en: Select a set of alternatives
ca: Seleccioneu un conjunt d'alternatives

en: Average vote
ca: Vot mitjà

en: The name of the site.
ca: El nom del lloc.

en: Table name
ca: Nom de la taula

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
ca: Una biblioteca d'eines útils per en Merlin of Chaos.

en: No info
ca: Sense informació

en: From "@title"
ca: De "@title"

en: In code
ca: Al codi

en: Optional features
ca: Paràmetres opcionals

en: Provides a UI and API to manage pages within the site.
ca: Proporciona una interfície d'usuari i una API per gestionar les pàgines al lloc web.

en: Administrative title
ca: Títol d'administració

en: Administrative description
ca: Descripció d'administració

en: Create a new page
ca: Crea una nova pàgina

en: The author of the referenced node.
ca: L'autor del node referenciat.

en: The body of the referenced node.
ca: El cos del node referenciat.

en: The date the referenced node was created.
ca: La data en que el node referenciat fou creat.

en: Node last updated date
ca: Última data d'actualització del node

en: The date the referenced node was last updated.
ca: La data en que el node referenciat for actualitzar per darrer cop.

en: Last updated date
ca: Última data d'actualització

en: View information
ca: Mostra la informació

en: Content pane
ca: Panell de contingut

en: Selection rules
ca: Regles de selecció

en: Panel: @title
ca: Panell: @title

en: Administrative title of this variant.
ca: Títol d'administració d'aquesta variant

en: Provides this text as an additional body class (in <strong>$body_classes</strong> in page.tpl.php) when this section is active.
ca: Proporciona aquest text com una classe addicional per al body (a <strong>$body_classes</strong> a page.tpl.php) quan s'activi aquesta secció.

en: The description of this context definition.
ca: La descripció d'aquesta definició de context.

en: Reactions
ca: Reaccions

en: Pattern for the title
ca: Patró pel títol

en: Field label
ca: Etiqueta del camp

en: Warnings
ca: Alertes

en: Form settings
ca: Configuració del formulari

en: Type of group.
ca: Tipus de grup.

en: No custom formats configured. Please <a href="@link">add</a> some.
ca: No s'han configurat formats personalitzats. Si us plau <a href="@link">afegiu-ne</a> algun.

en: Format string
ca: Cadena de format

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
ca: Un format de data definit per l'usuari. Consulteu el <a href="@url">manual de PHP</a> per conèixer les opcions disponibles. Aquest format es mostrarà com <span>%date</span>.

en: This format already exists.  Please enter a unique format string.
ca: Aquest format ja existeix. Si us plau introduïu una cadena de format única.

en: Are you sure you want to remove the format %format?
ca: Esteu segurs d'eliminar el format %format?

en: Removed date format %format.
ca: S'ha eliminat el format de data %format.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
ca: Esteu segurs d'eliminar el tipus de format %format?

en: Removed date format type %format.
ca: S'ha eliminat el tipus de format %format.

en: !type date format
ca: !type format de data

en: Field %field has errors.
ca: El camp %field conté errors.

en: %title is invalid.
ca: %title no és vàlid.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
ca: Error de sol·licitud HTTP en importar %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
ca: Impossible obrir el fitxer: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
ca: Fitxer de calendari no vàlid: %filename

en: Invalid calendar file.
ca: Fitxer de calendari no vàlid.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
ca: !day-name Diumenge|Dilluns|Dimarts|Dimecres|Dijous|Divendres|Dissabte

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
ca: !day-abbreviation Dg|Dl|Dt|Dc|Dj|Dv|Ds

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
ca: !day-abbreviation Dg|Dl|Dt|Dc|Dj|Dv|Ds

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
ca: !day-abbreviation DG|DL|DT|DC|DJ|DV|DS

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
ca: !datetime Any|Mes|Dia|Setmana|Hora|Minut|Segon|Tot el dia|Tot el dia

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
ca: !datetime_plural Anys|Mesos|Dies|Setmanes|Hores|Minuts|Segons

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
ca: !date_order Cada|Primer|Segon|Tercer|Quart|Cinquè

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
ca: !date_order |Darrer|Següent al darrer|Tercer des del darrer|Quart des del darrer|Cinquè des del darrer

en: !date_nav Prev|Next|Today
ca: !date_nav Ant|Seg|Avui

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
ca: !month-name |Gener|Febrer|Març|Abril|Maig|Juny|Juliol|Agost|Setembre|Octubre|Novembre|Desembre

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
ca: !month-abbreviation |Gen|Feb|Mar|Abr|Mai|Jun|Jul|Ago|Set|Oct|Nov|Des

en: Add format
ca: Afegeix un format

en: Allow users to add additional date formats.
ca: Permet als usuaris afegir formats de data addicionals.

en: Delete date format
ca: Suprimeix format de data

en: Allow users to delete a configured date format.
ca: Permet als usuaris suprimir un format de data configurat.

en: Should the repeat options form start out expanded or collapsed? Set to 'Collapsed' to make those options less obtrusive.
ca: Les opcions de repetició s'haurien de mostrar plegades o desplegades? Fixeu-les a 'Plegat' perquè siguin menys intrusives.

en: Display From date only
ca: Mostra solament la data d'inici

en: Hide repeat rule
ca: Amaga el patró de repetició

en: @field_name From date
ca: @field_name Des de

en: @field_name To date
ca: @field_name Fins a

en: There are errors in @field_name value #@delta:
ca: Existeixen errors al camp @field_name amb els valors #@delta:

en: There are errors in @field_name:
ca: Hi ha errors a @field_name:

en: Select List with Repeat options
ca: Llista de selecció amb opcions de repetició

en: Text Field with Repeat options
ca: Camp de text amb opcions de repetició

en: Text Field with Date Pop-up calendar
ca: Camp de text amb calendari emergent

en: Text Field with Date Pop-up and Repeat options
ca: Camp de text amb calendari emergent i opcions de repetició

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
ca: La documentació completa dels mòduls Date i Date API està disponible a <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Add format type
ca: Afegeix un tipus de format

en: All repeating date fields have been updated to use the new repeating widgets.
ca: Tots els camps de repeticions de data han estat actualitzats per utilitzar els nous ginys de repetició.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
ca: Hi ha actualitzacions encara pendents. Torneu a <a href="@update-php">update.php</a> i executeu les actualitzacions que queden.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
ca: Algunes actualitzacions encara estan pendents.<br>Si us plau, torneu a executar l'script d'actualització.

en: Configure date formats for each locale
ca: Configureu els formats de data per cada rol

en: Date Popup Configuration
ca: Configuració de la finestra emergent de data

en: Current exceptions
ca: Excepcions actuals

en: Select your current local time. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
ca: Seleccioneu el vostre fus horari local.

en: Date wizard
ca: Assistent de data

en: Content type name
ca: Nom del tipus de contingut

en: Original Node ID
ca: ID del node original

en: New Node ID
ca: ID del node nou

en: !type: %title has been created.
ca: !type: S'ha creat %title.

en: !type: %title has been updated.
ca: !type: S'ha actualitzat %title.

en: 1 event has been converted. | @count events have been converted.
ca[0]: S'ha convertit 1 esdeveniment.
ca[1]: S'han convertit @count esdeveniments.

en: Date Tools
ca: Eines de data

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
ca: Eines per importar i crear automàticament dates i calendaris.

en: Easy creation of date content types and calendars.
ca: Creació fàcil de tipus de contingut de data i de calendaris.

en: Event import
ca: Importa esdeveniments

en: Remove calendar
ca: Elimina el calendari

en: Date browser
ca: Navegador de data

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
ca: Navegació endavant/enrere de data per adjuntar a d'altres visualitzacions. Cal que s'utilitzi l'argument Date.

en: Date browser style
ca: Estil del navegador de data

en: Creates back/next navigation.
ca: Crea navegació endavant/enrere.

en: Date (!base_table)
ca: Data (!base_table)

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
ca: Trieu el tipus de valor de la data per utilitzar per defecte, en resums i a la navegació. Per exemple, una granularitat fixada a 'mes' mostrarà el mes actual, resumirà per mesos a les vistes de resum i enllaçarà a l'anterior i al proper mes quan s'utilitzi la navegació de data.

en: Select one or more date fields to filter with this argument. Do not select both the 'From date' and 'To date' for CCK date fields, only one of them is needed.
ca: Seleccioneu un o més camps de data per filtrar amb aquest argument. No seleccioneu alhora els camps de data de CCK 'Data d'inici' i 'Data de fi'; només un d'ells és necessari.

en: You must select at least one date field for this argument.
ca: Cal que seleccioneu com a mínim un camp de data per aquest argument.

en: Choose the form element to use for date selection.
ca: Trieu l'element de formulari a emprar per a la selecció de dates.

en: Absolute value
ca: Valor absolut

en: Relative value
ca: Valor relatiu

en: The %style cannot use more than one Date: Date argument.
ca: El %style no pot usar més d'una Data: argument de data.

en: The %style requires the Date: Date argument be set to default to the current date.
ca: El %style necessita la Data: argument de data fixat per defecte o a la data actual.

en: The %style requires the Date: Date argument.
ca: El %style necessita la Data: argument de data.

en: Navigate to previous year
ca: Navega a l'any anterior

en: Navigate to next year
ca: Navega a l'any següent

en: Navigate to previous month
ca: Navega al mes anterior

en: Navigate to next month
ca: Navega al mes següent

en: Navigate to previous week
ca: Navega a la setmana anterior

en: Navigate to next week
ca: Navega a la setmana següent

en: Navigate to previous day
ca: Navega al dia anterior

en: Navigate to next day
ca: Navega al dia següent

en: View full page month
ca: Veure la pàgina del mes sencer

en: Section Number
ca: Número de secció

en: Author name
ca: Nom de l'autor

en: Update automatic nodetitles
ca: Actualitza automàticament els nodetitles

en: Automatic title generation
ca: Generació automàtica del títol

en: Automatically generate the title and hide the title field
ca: Genera de forma automàtica el títol i amaga el camp títol

en: Automatically generate the title if the title field is left empty
ca: Genera de forma automàtica el títol si es deixa en blanc el camp títol

en: Leave blank for using the per default generated title. Otherwise this string will be used as title.
ca: Deixeu-ho en blanc per utilitzar el títol generat predeterminat. D'altra forma s'utilitzarà aquesta cadena com a títol.

en: Evaluate PHP in pattern.
ca: Avalua PHP al patró.

en: Put PHP code above that returns your string, but make sure you surround code in &lt;?php and ?&gt;. Note that $node is available and can be used by your code.
ca: Introduïu codi PHP més amunt que retorni la vostra cadena, però assegureu-vos d'envoltar el vostre codi amb &lt;?php i ?&gt;. Tingueu en compte que la variable $node està disponible i pot utilitzar-se al vostre codi.

en: use PHP for title patterns
ca: utilitza PHP per als patrons de títol

en: Allows hiding of the content title field and automatic title creation.
ca: Permet amagar el camp títol del contingut i crear un títol de forma automàtica.

en: Comment module form.
ca: Formulari del mòdul Comment.

en: Translation module form.
ca: Formulari del mòdul Translation.

en: Menu module form.
ca: Formulari del mòdul Menu.

en: Book module form.
ca: Formulari del mòdul Book.

en: Path module form.
ca: Formulari del mòdul Path.

en: Poll module title.
ca: Títol del mòdul d'enquesta

en: Poll module choices.
ca: Opcions del mòdul d'enquestes.

en: Poll module settings.
ca: Paràmetres del mòdul d'enquestes

en: Upload module form.
ca: Formulari del mòdul Upload.

en: Updates for CCK-related modules are not run until the modules are enabled on the <a href="@admin-modules-path">administer modules page</a>. When you enable them, you'll need to return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
ca: Les actualitzacions dels mòduls relacionats amb CCK no s'executen fins que els mòduls s'habiliten a la <a href="@admin-modules-path">pàgina d'administració de mòduls</a>. Quan els activeu, haureu de tornar a executar l'<a href="@update-php">update.php</a> per fer la resta d'actualitzacions.

en: CCK - No Views integration
ca: CCK - Sense integració amb Views

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
ca: Integració de CCK amb Views requereix Views 6.x-2.0-rc2 o superior.

en: manage fields
ca: gestiona els camps

en: » Add a new content type
ca: » Afegeix un nou tipus de contingut

en: @field_name (Locked)
ca: @field_name (Bloquejat)

en: This content type has inactive fields. Inactive fields are not included in lists of available fields until their modules are enabled.
ca: Aquest tipus de contingut té camps inactius. Els camps inactius no s'inclouen a la llista de camps disponibles fins que els seus  mòduls s'han activat.

en: - Select a field type -
ca: - Seleccioneu un tipus de camp -

en: - Select a widget -
ca: - Seleccioneu un giny -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
ca: Nom del camp (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
ca: Tipus de dades a emmagatzemar.

en: Form element to edit the data.
ca: Element de formulari per a editar-hi les dades.

en: - Select an existing field -
ca: - Seleccioneu un camp existent -

en: Field to share
ca: Camp a compartir

en: Group name (a-z, 0-9, _)
ca: Nom del grup (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
ca: Afegir un nou camp: cal especificar una etiqueta.

en: Add new field: you need to provide a field name.
ca: Afegir un nou camp: cal especificar el nom del camp.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
ca: Afegir un nou camp: el nom del camp %field_name no és vàlid. El nom ha d'incloure només lletres en minúscules i sense accents, números i guions baixos.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
ca: Afegir un nou camp: el nom del camp %field_name és massa llarg. El nom està limitat a 32 caràcters, incloent el prefix 'field_'.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
ca: Afegir un nou camp: el nom 'field_instance' està reservat.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
ca: Afegir un nou camp: el nom de camp %field_name ja existeix.

en: Add new field: you need to select a field type.
ca: Afegir nou camp: cal especificar un tipus de camp.

en: Add new field: you need to select a widget.
ca: Afegir un nou camp: heu de seleccions un giny.

en: Add new field: invalid widget.
ca: Afegir un nou camp: giny no vàlid.

en: Add existing field: you need to provide a label.
ca: Afegir un nou camp: heu de proporcionar una etiqueta.

en: Add existing field: you need to select a field.
ca: Afegir un nou camp: heu de seleccionar un camp.

en: Add existing field: you need to select a widget.
ca: Afegir un nou camp: heu de seleccionar un giny.

en: Add existing field: invalid widget.
ca: Afegir un nou camp: giny no vàlid.

en: There are no fields configured for this content type. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
ca: No hi ha camps configurats per aquest tipus de contingut. Podeu afegir-ne de nous a la pàgina d'<a href="@link">administració de camps</a>.

en: Edit basic information
ca: Edita la informació bàsica

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
ca: El nom llegible-per-humans per a ser utilitzat com a etiqueta per aquest camp al tipus de contingut %type.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
ca: El tipus de dades que voleu emmagatzemar a la base de dades amb aquest camp. Aquesta opció no podrà ser modificada.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
ca: El tipus d'element de formulari que us agradaria presentar a l'usuari en crear aquest camp al tipus de contingut %type.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
ca: Aquest camp està <strong>bloquejat</strong> i no es pot esborrar.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
ca: El camp %field està bloquejat i no es pot editar.

en: %type basic information
ca: informació bàsica de %type

en: Maximum number of values users can enter for this field.
ca: El nombre màxim de valors que pot entrar un usuari per aquest camp.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
ca: 'Il·limitat' proporciona un botó 'Afegeix-ne més' per tal que l'usuari pugui afegir tants valors com vulgui.

en: The PHP code for 'default value' returned @value, which is invalid.
ca: El codi PHP per al 'valor per defecte' ha retornat @value, que no és vàlid.

en: %name must be an integer.
ca: %name ha de ser un enter.

en: %name must be a positive integer.
ca: %name ha de ser un enter positiu.

en: %name must be a number.
ca: %name ha de ser un número.

en: Field has value
ca: El camp té valor

en: Field has changed
ca: El camp ha canviat

en: Content containing changes
ca: El contingut conté canvis

en: Content not containing changes
ca: El contingut no conté cap canvi

en: @node's field '@field' has value
ca: El camp «@node's field '@field' has value

en: @node's field '@field' has been changed
ca: El camp «@field» de @node ha canviat

en: Referenced node unfiltered title. WARNING - raw user input.
ca: Títol sense filtrar del node referenciat AVÍS - entrada sense filtrar.

en: Formatted html link to the referenced node.
ca: Enllaç html formatat al node referenciat.

en: Relative path alias to the referenced node.
ca: Àlies de camí relatiu al node referenciat.

en: Absolute path alias to the referenced node.
ca: Àlies de camí absolut al node referenciat.

en: Relative path alias to the referenced user.
ca: Àlies de camí relatiu a l'usuari referenciat.

en: Absolute path alias to the referenced user.
ca: Àlies de camí absolut a l'usuari referenciat.

en: Field: @widget_label (@field_name) - @field_type
ca: Camp: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Configure how the label is going to be displayed. This option takes no effect when "Override title" option is enabled, the specified block title is displayed instead.
ca: Configureu com s'ha de mostrar l'etiqueta. Aquesta opció no té cap efecte quan l'opció "Sobreescriu el títol" està habilitada. En comptes d'aquest, es mostra el títol del bloc especificat.

en: Field formatter
ca: Formatador de camp

en: Select a formatter.
ca: Seleccioneu un formatador.

en: "@s" field: @widget_label (@field_name) - @field_type
ca: Camp de "@s": @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Appears in: @types
ca: Apareix a: @types

en: <No value>
ca: <Cap valor>

en: Widget label (@label)
ca: Etiqueta del giny (@label)

en: Custom label
ca: Etiqueta personalitzada

en: (first item is 0)
ca: (el primer element és 0)

en: (start from last values)
ca: (Comença pels darrers valors)

en: You need to provide a label.
ca: Heu de proporcionar una etiqueta.

en: You need to provide a group name.
ca: Heu de proporcionar un nom de grup.

en: The group name %group_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
ca: El nom del grup %group_name no és vàlid. El nom ha d'incloure només lletres en minúscules sense accent, números i guions baixos.

en: The group name %group_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'group_' prefix.
ca: El nom del grup %group_name és massa llarg. El nom està limitat a 32 caràcters, incloent el prefix 'group_'.

en: The group name %group_name already exists.
ca: El nom del grup %group_name ja existeix.

en: Add new group:
ca: Afegiu un nou grup:

en: Add new group: you need to provide a label.
ca: Afegiu un nou grup: heu de proporcionar una etiqueta.

en: Add new group: you need to provide a group name.
ca: Afegiu un nou grup: heu de proporcionar un nom de grup.

en: Standard group
ca: Grup estàndard

en: Create display groups for CCK fields.
ca: Crea grups de presentació per camps de CCK.

en: Field group label
ca: Etiqueta del grup de camps

en: Fieldset - Collapsible
ca: Conjunt de camps - Col·lapsable

en: Fieldset - Collapsed
ca: Conjunt de camps - Col·lapsat

en: There are no nodereference fields defined.
ca: No hi ha cap camp nodereference definit.

en: <p>The list of nodes that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
ca: <p>La llista de nodes que poden ser referenciats es pot basar en una vista del "mòdul Views", però no s'ha trobat cap vista apropiada.<br />Tingueu en compte:</p>

en: %name: invalid input.
ca: %name: entrada invàlida.

en: %name: found no valid post with that title.
ca: %name: no s'han trobat entrades vàlides amb aquest títol.

en: Only numbers are allowed in %field.
ca: Només es permeten números a %field.

en: Note that if the field has multiple values, only the first user will be loaded.
ca: Tingueu en compte que si el camp té múltiples valors, només es carregarà el primer usuari.

en: There are no userreference fields defined.
ca: No hi ha camps userreference definits.

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
ca: Avançat - Usuaris que es poden referenciar (Vista)

en: View used to select the users
ca: Vista per a seleccionar usuaris

en: <ul><li>Only views that have fields will work for this purpose.</li><li>This will discard the "Referenceable Roles" and "Referenceable Status" settings above. Use the view's "filters" section instead.</li><li>Use the view's "fields" section to display additional informations about candidate users on user creation/edition form.</li><li>Use the view's "sort criteria" section to determine the order in which candidate users will be displayed.</li></ul>
ca: <ul><li>Només les vistes que tinguin camps funcionaran per aquest cas.</li><li>Això descartarà els paràmetres anteriors de "Rols referenciables" i "Estats referenciables". En comptes d'això, utilitzeu la secció "filtres" de la vista.</li><li>Utilitzeu la secció de "camps" de la vista per a mostrar informació addicional sobre els usuaris candidats al formulari de creació/edició d'usuari.</li><li>Utilitzeu la secció de "criteri d'ordenació" de la vista per a determinar l'ordre en que es mostraran els usuaris candidats.</li></ul>

en: <p>The list of user that can be referenced can be based on a "Views module" view but no appropriate views were found. <br />Note:</p>
ca: <p>La llista d'usuaris que poden ser referenciats es pot basar en una vista del "mòdul Views", però no s'ha trobat cap vista apropiada.<br />Tingueu en compte:</p>

en: %name: invalid user.
ca: %name: usuari no vàlid.

en: New field
ca: Nou camp

en: Existing field
ca: Camp existent

en: New group
ca: Nou grup

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
ca: Afegiu camps i grups al tipus de contingut, i organitzeu-los a la presentació del contingut i els formularis d'entrada.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
ca: Podeu afegir un camp a un grup arrossegant-lo a sota i a la dreta del grup.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
ca: Nota: La instal·lació del mòdul <a href="!adv_help">Advanced help</a> us permetrà accedir a més i millor ajuda.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
ca: Utilitzeu la casella de verificació 'Exclou' per excloure un element del valor de !content que es passa a la plantilla del node.

en: Error creating table.
ca: Error al crear la taula.

en: Filter on %field
ca: Filtrat el %field

en: Sort by %field
ca: Ordenat per %field

en: Data table
ca: Taula de dades

en: Create new table
ca: Crea nova taula

en: Option 1: Update schema information
ca: Opció 1: Actualitza la informació de l'esquema

en: Update schema information
ca: Actualitza la informació de l'esquema

en: Option 2: Alter table
ca: Opció 2: Modifica la taula

en: Alter table
ca: Modifica la taula

en: Saved changes
ca: Canvis guardats

en: Administer data tables.
ca: Administrar taula de dades

en: Select a source
ca: Selecciona una font

en: Select a target
ca: Selecciona un objectiu

en: Published date
ca: Data de publicació

en: Manage Drupal variable settings that have been strongarmed.
ca: Gestioneu els paràmetres variables del Drupal als quals se'ls hi ha aplicat mà dura.

en: Random order
ca: Ordre aleatori

en: You are now a member of %group.
ca: Ara sou membre de %group.

en: width @width
ca: amplada @width

en: height @height
ca: alçada @height

en: upscaling allowed
ca: permet el sobreescalat

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
ca: aleatori entre -@degrees&deg i @degrees&deg

en: The action was succesfully created.
ca: S'ha creat l'acció correctament.

en: Structure
ca: Estructura

en: Example: Image gallery
ca: Exemple: Galeria d'imatges

en: Example: image_gallery
ca: Exemple: galeria_imatges

en: Examples: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1
ca: Exemples: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1

en: URL of update XML
ca: URL de l'XML d'actualització

en: Example: http://mywebsite.com/fserver
ca: Exemple: http://mywebsite.com/fserver

en: Create feature
ca: Crea una funcionalitat

en: Auto-detected
ca: Auto-detectat

en: Provided by dependency
ca: Proporcionat per la dependència

en: Unique
ca: Únic

en: My Account
ca: El meu compte

en: Numbered
ca: Numerat

en: Content statistics
ca: Estadístiques del contingut

en: Advanced search form
ca: Formulari de cerca avançada

en: Select a !plugin_type
ca: Seleccioneu un !plugin_type

en: Settings for !plugin
ca: Paràmetres per !plugin

en: Mapping for !processor
ca: Assignacions per !processor

en: every !interval
ca: cada !interval

en: Fetcher
ca: Recollidor

en: Name of source field
ca: Nom del camp orígen

en: Mapping has been added.
ca: S'ha afegit l'assignació.

en: Unique target
ca: Objectiu únic

en: No mappings defined.
ca: No s'han definit assignacions.

en: Attach to content type
ca: Associa al tipus de contingut

en: after !time
ca: després de !time

en: Default delimiter
ca: Delimitador predeterminat

en: Default field delimiter.
ca: Delimitador de camps predeterminat.

en: Published status
ca: Estat de publicació

en: Item URL (link)
ca: URL de l'element (enllaç)

en: Item GUID
ca: GUID de l'element

en: An alias will be generated for you. If you wish to create your own alias below, uncheck this option.
ca: Es generarà un àlies automàticament. Si desitgeu crear el vostre propi àlies a sota, desactiveu aquesta opció.

en: To control the format of the generated aliases, see the <a href="@pathauto">automated alias settings</a>.
ca: Per controlar el format dels àlies que es generen, vegeu els <a href="@pathauto">paràmetres dels àlies automàtics</a>.

en: Additional Information
ca: Informació addicional

en: Use standalone form
ca: Utilitza un formulari independent

en: Semantic Views : Fields
ca: Semantic Views : Camps

en: Skip empty fields
ca: Omet els camps buits

en: If the output should be a HTML list, select the element and class attribute. The row element should also be set to %li.
ca: Si la sortida ha de ser una llista HTML, seleccioneu l'element i l'atribut classe. L'element fila hauria d'establir-se també a %li.

en: Definition list
ca: Llista de definició

en: Insert a %hash where you want row enumeration.
ca: Introduïu un %hash on voleu que hi hagi numeració de files.

en: If the %last_every_nth option is empty or zero, the %first_class and %last_class are added once to only the first and last rows in the pager set. If this option is greater than 1, these classes are added to every n<sup>th</sup> row, which may be useful for grid layouts where the initial and final unit&rsquo;s lateral margins must be 0.
ca: Si l'opció %last_every_nth és buida o zero, la %first_class i la %last_class s'afegiran un sol cop a la primera i última fila del conjunt de la pàgina. Si aquesta opció és major que 1, aquestes classes s'afegiran cada n files, la qual cosa pot ser útil per a disposicions en graella on els marges laterals del primer i darrer element de la fila han de ser 0.

en: FIRST/LAST every n<sup>th</sup>
ca: PRIMER/ÚLTIM cada n

en: Views 2 plugins for UI management of output markup
ca: Connector de Views 2 per a la gestió via UI del marcat de sortida

en: When printing url paths, how to transform the case of the argument. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
ca: Quan s'imprimeixi els camins URL, com cal transformar les majúscules/minúscules del paràmetre. No utilitzeu això a no ser que estigueu usant Postgres ja que utilitza comparacions sensibles a majúscules.

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
ca: Target de l'enllaç, com per exemple _blank, _parent o un nom d'iframe. Aquest camp és rarament utilitzat.

en: @argument title
ca: Títol de @argument

en: @argument input
ca: Entrada de @argument

en: The maximum number of characters this field can be.
ca: El nombre màxim de caràcters que pot tenir aquest camp.

en: If the field is empty, display this text instead.
ca: Si el camp és buit, mostra llavors aquest text.

en: Count the number 0 as empty
ca: Conta el número 0 com a buit

en: If the field contains the number zero, display the empty text instead
ca: Si el camp conté el número zero, mostra llavors el text buit.

en: Hide if empty
ca: Amaga si és buit

en: Starting value
ca: Valor inicial

en: Specify the number the counter should start at.
ca: Especifiqueu el número pel qual ha de començar el comptador.

en: Does not start with
ca: No comença amb

en: not_begins
ca: no comença

en: Does not end with
ca: No acaba amb

en: not_ends
ca: no acaba

en: The view %name has been saved.
ca: S'ha desat la vista %name.

en: Remove all Views 1 tables
ca: Elimina totes les taules del Views 1

en: Check this box and then click clean up to drop all Views 1 tables. Warning: this operation will not be reversible! Do this only if you are sure you no longer need this data.
ca: Marca aquesta casella i feu clic a neteja per eliminar totes les vistes del Views 1. Atenció: aquesta operació no es podrà desfer! Feu això únicament si esteu segurs de no necessitar més aquesta informació.

en: All Views 1 tables have been removed.
ca: Totes les vistes del Views 1 han estat eliminades.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
ca: Aquest filtre pot produir que elements que tenen més d'una de les següents opcions apareguin com a resultats duplicats. Si aquest filtre provoca resultats duplicats, aquesta casella de verificació pot reduir aquests duplicats; però, com més termes hagi de buscar, més lenta serà la consulta, per tant, utilitzeu-ho amb precaució. No s'ha d'establir en els camps d'un sol valor, ja que pot causar que desapareguin valors de la visualització, si s'utilitza en un camp incompatible.

en: Jump menu
ca: Menú de salt

en: Hostname of user that posted the comment.
ca: Nom de l'ordinador de l'usuari que ha enviat el comentari.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
ca: Correu electrònic de l'usuari que ha enviat el comentari. Serà buit si l'autor és un usuari registrat.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
ca: Relaciona nodes a termes de taxonomia, especificant quin vocabulari o vocabularis utilitzar. Aquesta relació pot causar entrades duplicades si hi ha múltiples termes.

en: The taxonomy term ID for the term.
ca: L'ID del terme de la taxonomia pel terme.

en: The taxonomy term name for the term.
ca: El nom de terme de la taxonomia pel terme.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
ca: Escolliu quins vocabularis voleu relacionar. Recordeu que cada terme trobat crearà un nou registre, pel que aquesta relació s'utilitza millor en un sol vocabulari que només té un terme per node.

en: The file ID for the file.
ca: L'ID de fitxer del fitxer.

en: The name of the attached file.
ca: El nom del fitxer adjunt.

en: The MIME type of the attached file.
ca: El tipus MIME del fitxer adjunt.

en: The path of the attached file.
ca: El camí del fitxer adjunt.

en: The size of the attached file.
ca: La mida del fitxer adjunt.

en: The name of the role.
ca: El nom del rol.

en: The role ID of the role.
ca: L'ID de rol del rol.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction by clicking on the icon.
ca: També podeu ajustar els !settings  pel mètode de restricció d'accés seleccionat en aquest moment fent clic a la icona.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism by clicking on the icon.
ca: També podeu ajustar els !settings  pel mètode de memòria cau seleccionat en aquest moment fent clic a la icona.

en: Hide empty fields
ca: Amaga els camps buits

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
ca: No mostris els camps, etiquetes o marcat per als camps que estan buits.

en: You need at least one field before you can configure your jump menu settings
ca: És necessari almenys un camp abans de configurar els paràmetres del menú de salt

en: Path field
ca: Camp camí

en: Hide the "Go" button.
ca: Amaga el botó "Vés-hi".

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
ca: Si s'amaga, aquest botó només s'amagarà pels usuaris amb JavaScript i la pàgina saltarà automàticament quan la llista de selecció es canviï.

en: The UNIX time when a node has been published.
ca: La data UNIX de quan un node ha estat publicat.

en: Whether a node is published or not. 1 stands for published, 0 for not published.
ca: Si un node és o no publicat. 1 significa publicat, 0 no publicat.

en: Description of the feed item.
ca: Descripció de l'element del canal.

en: Name of the feed item's author.
ca: Nom de l'autor de l'element de canal.

en: Published date as UNIX time GMT of the feed item.
ca: Data de publicació com a data UNIX en GMT de l'element de canal.

en: URL of the feed item.
ca: URL de l'element de canal.

en: Global Unique Identifier of the feed item.
ca: Identificador Global Únic (UID) de l'element de contingut.

en: An array of categories that have been assigned to the feed item.
ca: Una matriu de categories que han estat assignades a l'element de canal.

en: This form will process a content type and one or more fields from that type and export the settings. The export created by this process can be copied and pasted as an import into the current or any other database. The import will add the fields to an existing content type or create a new content type that includes the selected fields.
ca: Aquest formulari processarà un tipus de contingut i un o més camps d'aquest i n'exportarà els paràmetres. L'exportació creada per aquest procés es pot copiar i enganxar com una importació a la base de dades actual o una altra. La importació afegirà els camps a un tipus de contingut existent o en crearà un de nou que inclogui els camps seleccionats.

en: Blocked users
ca: Usuaris bloquejats

en: The 'referenceable_status' option for %field has been fixed.
ca: S'ha corregit l'opció 'referenceable_status' per a %field.

en: Two days ago
ca: Fa dos dies

en: Attempts
ca: Intents

en: Always display more link
ca: Mostra sempre l'enllaç "més"

en: This will display the more link even if there are no more items to display.
ca: Això mostrarà l'enllaç "més" encara que no ho hagi més elements a mostrar.

en: Please enter a valid version with core and major version number. Example: !example
ca: Introduïu una versió vàlida amb el número de versió del nucli i versió major. Exemple: !example

en: Recreate
ca: Recrea

en: Orphaned dependencies
ca: Dependències orfres

en: These modules are dependencies of features that have been disabled. They may be disabled without affecting other components of your website.
ca: Aquests mòduls són dependències de funcionalitats que s'han inhabilitat. Es poden inhabilitar sense afectar a d'altres components del vostre lloc.

en: Disable selected modules
ca: Inhabilita els mòduls seleccionats

en: Manage features.
ca: Gestioneu les funcionalitats.

en: No features; consider <a href="!url">adding one.</a>
ca: No hi ha funcionalitats; considereu d'<a href="!url">introduir-ne una</a>.

en: View changes
ca: Visualitza canvis

en: Choose a layout for the admin toolbar. Vertical works well with large, wide screens. Horizontal works well on screens with limited real estate.
ca: Trieu una disposició per a la barra d'eines d'administració. La disposició vertical va bé per a pantalles amples. La disposició vertical va bé per a pantalles amb un espai limitat.

en: Choose a position for the admin toolbar that will not collide with other elements in your current theme.
ca: Trieu una posició per a la barra d'eines d'administració que no xoqui amb d'altres elements del vostre tema actual.

en: use admin toolbar
ca: utilitza la barra d'eines d'administració

en: UI helpers for Drupal admins and managers.
ca: UI helpers per a administradors i gestors de Drupal.

en: Other tools
ca: Altres eines

en: Show querylog
ca: Mostra el querylog

en: Hide querylog
ca: Amaga el querylog

en: Administrator role
ca: Rol d'administrador

en: The Breadcrumb title to use when this argument is present. If no breadcrumb is set here, default Title values will be used, see "Title" for percent substitutions.
ca: El títol del fil d'ariadna a utilitzar quan aquest paràmtre estigui present. Si no s'estableix aquí cap fil d'ariadna, s'utilitzarà el valor de Títol predeterminat, vegeu "Títol" per a substitucions de tant per cent.

en: The order of pages in the book hierarchy.
ca: L'ordre de les pàgines a la jerarquia del llibre.

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
ca: Mostra l'enllaç estàndard d'afegir un comentari utilitzat al nodes regulars, el qual es mostrarà només si l'usuari que està veient el contingut té accés per afegir un comentari.

en: Inherit pager
ca: Hereta el paginador

en: Render pager
ca: Pàgina renderitzada

en: Render
ca: Renderitza

en: No revision
ca: No hi ha cap revisió

en: @number comments per page
ca: @number comentaris per pàgina

en: Requires a title
ca: Requereix un títol

en: No body
ca: Sense cos

en: Default Database
ca: Base de dades predeterminada

en: Change file mode (chmod)
ca: Canvia el mode del fitxer (chmod)

en: Change file group (chgrp)
ca: Canvia el grup del fitxer (chgrp)

en: Manual Backups Directory
ca: Directori de còpies de seguretat manuals

en: FTP Directory
ca: Directori FTP

en: Amazon S3 account
ca: Compte d'usuari d'Amazon S3

en: Restoring will delete some or all of your data and cannot be undone. <strong>Always test your backups on a non-production server!</strong>
ca: La restauració suprimirà algunes o totes les dades i no es pot desfer. <strong>Proveu sempre les vostres còpies de seguretat en un servidor que no sigui el de producció!</strong>

en: Destinations
ca: Destins

en: Add a new @s destination.
ca: Afegeix un nou destí de @s

en: Choose the type of destination you would like to create:
ca: Escolliu el tipus de destí que voleu crear:

en: No destination types available.
ca: No hi ha tipus de destí disponibles.

en: Email Address for Success Notices
ca: Adreça de correu electrònic per notificacions d'èxit

en: Send an email if backup fails
ca: Envia un correu electrònic si falla la còpia

en: Email Address for Failure Notices
ca: Adreça de correu electrònic per notificacions de fallades

en: !site backup succeeded
ca: La còpia de seguretat de !site s'ha realitzat amb èxit

en: The site backup has completed successfully with the following messages:
    !messages
ca: La còpia de seguretat s'ha completat amb èxit amb els missatges següents:
    !messages

en: The site backup has completed successfully.
ca: La còpia de seguretat del web s'ha completat amb èxit.

en: !site backup failed
ca: La còpia de seguretat de !site ha fallat

en: The site backup has failed with the following messages:
    !messages
ca: La còpia de seguretat del web ha fallat amb els missatges següents:
    !messages

en: The site backup has failed for an unknown reason.
ca: La còpia de seguretat del web ha fallat per raons desconegudes.

en: Disable query log
ca: Desactiva l'enregistrament de consultes

en: Take site offline
ca: Posa el web en manteniment

en: Take the site offline during backup and show a maintenance message. Site will be taken back online once the backup is complete.
ca: Posa el lloc fora de línia durant còpia de seguretat i mostrar un missatge de manteniment. El lloc es posarà de nou en línia quan la còpia de seguretat s'hagi completat.

en: Take the site offline during restore and show a maintenance message. Site will be taken back online once the restore is complete.
ca: Posa el lloc fora de línia durant la restauració i mostrar un missatge de manteniment. El lloc es posarà de nou en línia quan la restauració s'hagi completat.

en: Are you sure you want to delete the profile %name? Any schedules using this profile will be disabled.
ca: Esteu segur que voleu eliminar el perfil %name? Els programes que facin servir aquest perfil es deshabilitaran.

en: schedule
ca: programa

en: schedules
ca: planificacions

en: Untitled Schedule
ca: Programa sense nom

en: No tables excluded
ca: No s'exclou cap taula

en: No data omitted
ca: No s'han omès dades

en: Schedule Name
ca: Nom del programa

en: -- None Available --
ca: -- No n'hi ha cap disponible --

en: The number of backup files to keep before deleting old ones. Use 0 to never delete backups. <strong>Other files in the destination directory will get deleted if you specify a limit.</strong>
ca: El nombre de fitxers de còpia de seguretat que cal mantenir abans d'eliminar els antics. Utilitzeu 0 per no esborrar mai les còpies.<strong> Els altres fitxers s'eliminaran del directori de destinació si especifiqueu un límit.</strong>

en: Choose where the backup file will be saved. Backup files contain sensitive data, so be careful where you save them.
ca: Tria on s'ha de desar la còpia de seguretat. Els fitxers de còpia de seguretat contenen dades confidencials, així doncs, aneu en compte on els deseu.

en: Create new destination
ca: Crea un nou destí

en: Backup period must be a number greater than 0.
ca: El període de backup ha de ser més gran de zero.

en: Number to keep must be an integer greater than or equal to 0.
ca: El nombre de fitxers a mantenir ha de ser un enter més gran o igual a zero.

en: Once a second
ca: Un cop cada segon

en: Every @count seconds
ca: Cada @count segons

en: Once a minute
ca: Un cop cada minut

en: Every @count minutes
ca: Cada @count minuts

en: Every @count hours
ca: Cada @count hores

en: Every @count days
ca: Cada @count dies

en: Once a week
ca: Un cop a la setmana

en: Every @count weeks
ca: Cada @count setmanes

en: Backup and Migrate makes the task of backing up your Drupal database and migrating data from one Drupal install to another easier. It provides a function to backup the entire database to file or download, and to restore from a previous backup. You can also schedule the backup operation. Compression of backup files is also supported.  The database backup files created with this module can be imported into this or any other Drupal installation with the !restorelink, or you can use a database tool such as <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> or the mysql command line command.
ca: Backup and Migrate fa molt senzilla la tasca de fer còpies de seguretat de les vostres bases de dades Drupal i la migració d'una instal·lació de Drupal a una a altra. Permet fer un còpia de seguretat per arxivar-la o descarregar-la i també restaurar des d'una còpia prèvia. També podeu programar les còpies o comprimir-les. Els fitxers de còpia de seguretat creats amb aquest mòdul es poden importar en aquesta o qualsevol altra instal·lació de Drupal amb !restorelink, o també podeu fer servir una eina com <a href="!phpmyadminurl">phpMyAdmin</a> o la línia de comandes de MySQL.

en: restore feature
ca: restaura funcionalitat

en: Quick Backup Tab
ca: Pestanya de còpia ràpida

en: Use this form to run simple manual backups of your database. Visit the !helppage for more help using this module
ca: Utilitza aquest formulari per realitzar simples còpies de seguretat manuals de la base de dades. Visita !helppage per a obtenir més ajuda d'aquest mòdul

en: Advanced Backup Tab
ca: Pestanya de còpia de seguretat avançada

en: Use this form to run manual backups of your database with more advanced options. If you have any !profilelink saved you can load those settings. You can save any of the changes you make to these settings as a new settings profile.
ca: Utilitza aquest formulari per executar còpies de seguretat manuals de la base de dades amb opcions més avançades. Si tens qualsevol !profilelink guardat pots carregar aquesta configuració. Pots desar qualsevol dels canvis que realitzis en aquesta configuració com un nou perfil de configuració.

en: Restore Tab
ca: Pestanya de restauració

en: Upload a backup and migrate backup file. The restore function will not work with database dumps from other sources such as phpMyAdmin.
ca: Carrega un fitxer de backup and migrate. La restauració no funciona amb bolcats d'altres programes com phpMyAdmin.

en: Destinations are the places you can save your backup files to or them load from.
ca: Destí és la ruta on podràs desar els fitxers de còpia de seguretat o des d'on els podràs carregar.

en: Profiles are saved backup settings. Profiles store your table exclusion settings as well as your backup file name, compression and timestamp settings. You can use profiles in !schedulelink and for !manuallink.
ca: Els perfils són preferències de còpia de seguretat desades. Els perfils emmagatzemen la vostra taula d'exclusions, el nom del fitxer de backup, les preferències de compressió i de marca de temps. Podeu fer servir els perfils per !schedulelink i per !manuallink.

en: manual backups
ca: Còpies de seguretat manuals

en: You can create new profiles using the add profiles tab or by checking the "Save these settings" button on the advanced backup page.
ca: Podeu crear nous perfil usant la pestanya d'afegir perfils o marcant la casella "Desa aquests paràmetres" a la pàgina de còpia de seguretat avançada.

en: You do not have permission to back up this site.
ca: No teniu permisos per fer una còpia de seguretat d'aquest lloc web.

en: Quick Backup
ca: Còpia de seguretat ràpida

en: Backup now
ca: Fes la còpia ara

en: For more backup options, try the <a href="!advancedurl">advanced backup page</a>.
ca: Per a més opcions de còpia, proveu la <a href="!advancedurl">pàgina de còpia de seguretat avançada</a>.

en: Backup from !from to !to using !profile !submit
ca: Fes la còpia de !from a !to utilitzant !profile !submit

en: Backup Destination
ca: Destí de la còpia de seguretat

en: <p>Or you can restore one of the files in your <a href="!url">saved backup destinations.</a></p>
ca: <p>O podeu restaurar un dels fitxers als <a href="!url">destins de còpia de seguretat desats</a>.</p>

en: Advanced Backup
ca: Còpia de seguretat avançada

en: The type of the destination.
ca: El tipus del destí

en: Not restricted
ca: Sense restriccions

en: Choose a block
ca: Escull un bloc

en: Enable other blocks for use in the admin toolbar.
ca: Habiliteu altres blocs per a utilitzar-los a la barra d'eines d'administració.

en: Administrative blocks
ca: Blocs d'administració

en: Other blocks
ca: Altres blocs

en: Restore now
ca: Restaura ara

en: The unique ID of the comment.
ca: L'ID únic del comentari.

en: The unique ID of the node the comment was posted to.
ca: L'ID únic del node al qual s'ha enviat el comentari.

en: The name left by the comment author.
ca: El nom que ha deixat l'autor del comentari.

en: The email address left by the comment author.
ca: L'adreça de correu electrònic que ha deixat l'autor del comentari.

en: The home page URL left by the comment author.
ca: La URL de la pàgina inicial que ha deixat l'autor del comentari.

en: The formatted content of the comment itself.
ca: El contingut formatat del comentari.

en: The number of comments posted on a node.
ca: El nombre de comentaris enviats a un node.

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
ca: El nombre de comentaris enviats a un node des del darrer cop que el lector l'ha visualitzat.

en: The type of the node.
ca: El tipus del node.

en: The human-readable name of the node type.
ca: El nom llegible-pels-humans del tipus de contingut.

en: The language the node is written in.
ca: La llengua en que s'ha escrit el node.

en: The URL of the node.
ca: La URL del node.

en: The slogan of the site.
ca: L'eslògan del lloc.

en: The optional 'mission' of the site.
ca: La 'missió' opcional del lloc.

en: The administrative email address for the site.
ca: L'adreça administrativa de correu electrònic del lloc.

en: The URL of the site's front page.
ca: La URL de la portada del lloc.

en: The unique ID of the taxonomy term.
ca: L'ID únic del terme de la taxonomia.

en: The name of the taxonomy term.
ca: El nom del terme de la taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy term.
ca: La descripció opcional del terme de la taxonomia.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
ca: L'ID únic del vocabulari de la taxonomia.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
ca: El nom del vocabulari de la taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
ca: La descripció opcional del vocabulari de la taxonomia.

en: The unique ID of the user account.
ca: L'ID únic del compte d'usuari.

en: The login name of the user account.
ca: El nom d'inici de sessió del compte d'usuari.

en: The email address of the user account.
ca: L'adreça de correu electrònic del compte d'usuari.

en: The URL of the account profile page.
ca: La URL de la pàgina del perfil del compte.

en: Create one or more Feed importers for pulling content into Drupal. You can use these importers from the !import page or - if you attach them to a content type - simply by creating a node from that content type.
ca: Creeu un o més Importadors de canals per portar el contingut al Drupal. Podeu utilitzar aquests importadors des de la pàgina !import o - si els associeu a un tipus de contingut - simplement creant un node des d'aquest tipus de contingut.

en: New importer
ca: Nou importador

en: Sender name
ca: Nom del remitent

en: Example: <code>theme</code>
ca: Exemple: <code>tema</code>

en: A tag to group this context with others.
ca: Una etiqueta per agrupar aquest context amb d'altres.

en: Trigger the activation of this context
ca: Dispara l'activació d'aquest context

en: Add a reaction
ca: Afegiu una reacció

en: Saved %title.
ca: S'ha desat %title.

en: User contact forms
ca: Formularis de contacte d'usuari

en: The unique ID of the content item, or "node".
ca: L'ID únic de l'element de contingut o "node".

en: E-mails
ca: Correus electrònics

en: Validate URL
ca: Valida la URL

en: An error occurred at @path.
    
    Error Description: @error
ca: Hi ha hagut un error a @path.
    
    Descripció de l'error: @error

en: Whether or not the node is sticky. To list sticky nodes first, set this to descending.
ca: Si el node és o no estàtic. Per a llistar els nodes estàtics primer, establiu-ho com a descendent.

en: Authentication module
ca: Mòdul d'autenticació

en: The best
ca: El millor

en: The newest
ca: El més nou

en: Special filters
ca: Filtres especials

en: Only show each users best result
ca: Mostra només el millor resultat de cada usuari

en: Evaluated
ca: Evaluat

en: Update and save
ca: Actualitza i desa

en: The page has been updated and saved.
ca: La pàgina ha estat actualitzada i desada.

en: Require all conditions
ca: Requereix totes les condicions

en: If checked, all conditions must be met for this context to be active. Otherwise, the first condition that is met will activate this context.
ca: Si es marca, s'han de complit totes les condicions d'aquest context perquè s'activi. D'altra forma, la primera condició que es compleixi activarà aquest context.

en: Webform enables nodes to have attached forms and questionnaires.
ca: El Webform habilita la possibilitat de tenir formularis i qüestionaris associats a nodes.

en: To add one, create a !types piece of content.
ca: Per afegir-ne un, crea un contingut del tipus !types.

en: Webform is currently not enabled on any content types.
ca: Actualment el Webform no està habilitat en cap tipus de contingut.

en: To use Webform, please enable it on at least one content type on this page.
ca: Per usar Webform, habiliteu com a mínim un tipus de contingut en aquesta pàgina.

en: This page lists all of the content on the site that may have a webform attached to it.
ca: Aquesta pàgina llista tot el contingut del lloc que podria tenir un formulari associat.

en: Visit the <a href="!url">Webform settings</a> page and enable Webform on at least one content type.
ca: Aneu a la pàgina de <a href="!url">paràmetres del Webform</a> i habiliteu el Webform com a mínim en un tipus de contingut.

en: Optional: Enable Webform on multiple types by visiting the <a href="!url">Webform settings</a> page.
ca: Opcional: Habiliteu Webform a múltiples tipus de continguts anant a la pàgina de <a href="!url">paràmetres del Webform</a>.

en: A special textfield that accepts e-mail addresses.
ca: Un camp de text especial que accepta adreces de correu electrònic.

en: Page break
ca: Salt de pàgina

en: Organize forms into multiple pages.
ca: Organitza els formularis en diferents pàgines.

en: Select options
ca: Selecció d'opcions

en: Value of !component
ca: Valor de !component

en: Value of "!component"
ca: Valor de "!component"

en: edit all webform submissions
ca: edita tots els webforms tramesos

en: delete all webform submissions
ca: elimina tots els webforms tramesos

en: delete own webform submissions
ca: elimina els webforms propis tramesos

en: Webform settings
ca: Paràmetres del Webform

en: Edit e-mail settings
ca: Edita els paràmetres del correu electrònic

en: Delete e-mail settings
ca: Esborra la configuració del correu electrònic

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
ca: Comprova que tots els valors introduïts en aquest camp són únics. No es permet utilitzar el mateix valor dues vegades.

en: Other...
ca: Altres...

en: Allow "Other..." option
ca: Permetre opció "Altres..."

en: Check this option if you want to allow users to enter an option not on the list.
ca: Marqueu aquesta opció si voleu permetre als usuaris entrar una opció que no estigui al llistat.

en: Text for "Other..." option
ca: Text per l'opció "Altres..."

en: Randomize options
ca: Ordre aleatori de les opcions

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
ca: Ordena de forma aleatòria les opcions al mostrar-les al formulari.

en: Maximum length of the textfield value.
ca: Longitud màxima del valor de camp de text.

en: E-mail address format
ca: Format de l'adreça de correu electrònic

en: Long format: "Example Name" &lt;name@example.com&gt;
ca: Format llarg: "Nom Exemple" &lt;nom@example.com&gt;

en: Short format: name@example.com
ca: Format curt: nom@example.com

en: There are currently no webforms on your site. Create a !types piece of content.
ca: Actualment no hi ha cap formulari web al vostre lloc. Creeu un !types.

en: Conditional rules
ca: Regles condicionals

en: Include all components
ca: Inclou tots els components

en: Component value
ca: Valor d'un component

en: Currently not sending e-mails, add an e-mail recipient below.
ca: Actualment no s'estan enviant correus electrònics, afegiu una adreça de correu electrònic a continuació.

en: Form submissions will be e-mailed to this address. Any email, select, or hidden form element may be selected as the recipient address. Multiple e-mail addresses may be separated by commas.
ca: Els enviaments del formulari seran enviats per correu electrònic a aquesta adreça. Qualsevol camp de correu electrònic, llista de selecció o camp ocult pot ser seleccionat com adreça del destinatari. Es poden definir múltiples adreces separant-les amb comes.

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the subject for e-mails.
ca: Qualsevol camp de text, llista de selecció o camp ocult pot ser seleccionat com assumpte dels correus electrònics.

en: Any email, select, or hidden form element may be selected as the sender's e-mail address.
ca: Qualsevol camp de text, llista de selecció o camp ocult pot ser seleccionat com adreça del remitent dels correus electrònics.

en: Any textfield, select, or hidden form element may be selected as the sender's name for e-mails.
ca: Qualsevol camp de text, llista de selecció o camp ocult pot ser seleccionat com nom del remitent dels correus electrònics.

en: No available components
ca: No hi ha components disponibles

en: Included e-mail values
ca: Valors inclosos al correu electrònic

en: The selected components will be included in the %email_values token. Individual values may still be printed if explicitly specified as a %email[key] in the template.
ca: Els components seleccionats seran inclosos al token de %email_values. Els valors individuals poden mostrar-se si s'especifica explícitament com %email[key] a la plantilla.

en: Save e-mail settings
ca: Desa els paràmetres del correu electrònic

en: E-mail header details
ca: Detalls de la capçalera dels correus

en: When adding a new custom e-mail, the e-mail field is required.
ca: Al afegir un nou correu electrònic personalitzat, el camp correu electrònic és obligatori.

en: Confirmation message
ca: Missatge de confirmació

en: URL to redirect the user to upon successful submission.
ca: Adreça URL a la que redireccionar un cop s'ha fet l'enviament de dades correctament.

en: Limit the number of submissions <em>per user</em>. A user is identified by their user login if logged-in, or by their IP Address and Cookie if anonymous. Use of cookies may be modified in the global <a href="!url">Webform settings</a>.
ca: Limiteu el nombre d'enviament <em>per usuari</em>. Un usuari s'identifica pel seu nom d'usuari si ha iniciat sessió, o per la seva adreça IP i una cookie si és anònim. L'ús de cookies pot ser modificat als <a href="!url">paràmetres globals del Webform</a>.

en: Submission access
ca: Accés a l'enviament

en: Show the notification about previous submissions.
ca: Mostra la notificació sobre enviament previs.

en: Show the previous submissions notification that appears when users have previously submitted this form.
ca: Mostra la notificació de l'enviament previ que apareix quan els usuaris han enviat anteriorment aquest formulari.

en: The entered URL is not a valid address.
ca: L'adreça URL introduïda no és una adreça vàlida.

en: The form settings have been updated.
ca: S'han actualitzat els paràmetres del formulari.

en: Your submissions
ca: Els teus enviaments

en: @sid (draft)
ca: @sid (esborrany)

en: Select list options
ca: Opcions de la llista de selecció

en: Select list format
ca: Format de la llista de selecció

en: Separate
ca: Separa

en: Submission Number
ca: Número d'enviament

en: Submission ID
ca: Identificador d'enviament

en: Included export components
ca: Components a exportar inclosos

en: The selected components will be included in the export.
ca: Els components seleccionats seran inclosos en l'exportació.

en: Option A
ca: Opció A

en: Option B
ca: Opció B

en: Option C
ca: Opció C

en: My select list
ca: La meva llista de selecció

en: Submitted on %date
ca: Enviat el %date

en: Submitted by user: %username
ca: Tramès per l'usuari: %username

en: Submitted by anonymous user: [%ip_address]
ca: Enviat per un usuari anònim: [%ip_address]

en: Whether or not the submission is a draft.
ca: Independentment de si la presentació és un esborrany.

en: The date this submission was submitted.
ca: Data en la que es va realitzar l'enviament.

en: Remote address
ca: Adreça remota

en: The remote IP address of the user that submitted this submission.
ca: L'adreça IP remota de l'usuari que ha realitzat aquest enviament.

en: Provide a simple link to view the submission.
ca: Proporciona un enllaç per visualitzar l'enviament.

en: Provide a simple link to edit the submission.
ca: Proporciona un enllaç per editar l'enviament.

en: Provide a simple link to delete the submission.
ca: Proporciona un enllaç per suprimir l'enviament.

en: Webform submission count
ca: Recompte de Webforms tramesos

en: The number of webform submissions on this node.
ca: El número d'enviaments de Webform d'aquest node.

en: The number of webform submissions for this user.
ca: El número d'enviaments de formulari per aquest usuari.

en: Webform form body
ca: Cos del formulari Webform

en: The Webform form body display for this node.
ca: La visualització del cos del formulari Webform d'aquest node.

en: draft
ca: esborrany

en: @name form
ca: Formulari @name

en: Do not output anything when a field has no content. This has the same outcome as enabling the <em>Hide if empty</em> option for every field in this display.
ca: No mostris res quan un camp no tingui contingut. Això té el mateix resultat que el habilitar l'opció <em>Amaga si és buit</em> per cada camp en aquesta presentació.

en: Theme switcher
ca: Intercanviador de tema

en: Switch theme
ca: Canvia el tema

en: The disabled strings have been removed.
ca: Les cadenes inhabilitades han estat eliminades.

en: Choose aliases to delete
ca: Trieu els àlies que voleu eliminar

en: All aliases
ca: Tots els àlies

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
ca: <strong>Nota:</strong> no es demanarà cap confirmació. Estigueu segurs de la vostra decisió abans de fer clic al botó "Eliminar els àlies".<br /> Pot ser recomanable fer una còpia de seguretat de la base de dades o de la taula url_alias abans de fer servir aquesta funcionalitat.

en: Ignoring alias %alias due to existing path conflict.
ca: S'ha ignorat l'àlies %alias degut a un conflicte als camins.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
ca: S'ha ignorat l'àlies %alias degut a que és el mateix que el camí intern.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
ca: S'ha creat un nou àlies %alias per a %source que substitueix %old_alias.

en: Created new alias %alias for %source.
ca: S'ha creat el nou àlies %alias de %source.

en: User blogs
ca: Blogs d'usuaris

en: Severity level
ca: Nivell de gravetat

en: Wysiwyg profiles
ca: Perfils del Wysiwyg

en: A Wysiwyg profile is associated with an input format. A Wysiwyg profile defines which client-side editor is loaded with a particular input format, what buttons or themes are enabled for the editor, how the editor is displayed, and a few other editor-specific functions.
ca: Un perfil del Wysiwyg s'associa amb un format d'entrada. Un perfil del Wysiwyg defineix quin editor en client es carrega amb un format d'entrada en particular, quins botons o temes estan habilitats per l'editor, com es mostra aquest i algunes altres funcions específiques d'aquest.

en: Maximize
ca: Maximitzar

en: Advanced list
ca: Llista avançada

en: To assign a different editor to a text format, click "delete" to remove the existing first.
ca: Per assignar un editor diferent a un format d'entrada, primer feu clic a "suprimeix" per eliminar l'existent.

en: Are you sure you want to leave the group %title?
ca: Esteu segur de voler abandonar el grup %title?

en: You left the group %group.
ca: Us heu donat de baixa del grup %group.

en: Performance and scalability
ca: Rendiment i escalabilitat

en: Administration tools
ca: Eines d'administració

en: Webform client form.
ca: Formulari client Webform.

en: Default value timezone
ca: Zona horària per defecte

en: Load a pre-built option list
ca: Carrega una llista d'opcions pre-construida

en: Edit component: @name
ca: Edita el component: @name

en: US states
ca: EEUU

en: Random questions
ca: Preguntes aleatòries

en: Production (Minified)
ca: Producció (Minimitzat)

en: Development (Uncompressed Code)
ca: Desenvolupament (codi sense comprimir)

en: Is not empty (NOT NULL)
ca: No és buit (NOT NULL)

en: Automatic live preview
ca: Previsualització en viu automàtica

en: Broken/missing handler: @table > @field
ca: Controlador trencat/desaparegut: @table > @field

en: Disable automatic live preview
ca: Inhabilita la previsualització en viu automàtica

en: Don't automatically update the preview. This can speed up the editing of views a bit.'
ca: No actualitzis la previsualització de forma automàtica. Això pot accelerar una mica l'edició de les vistes.

en: The aliased path to this node.
ca: L'àlies del camí d'aquest node.

en: Get all nodes tagged with a term.
ca: Obté tots els nodes etiquetats amb un terme.

en: The related terms of the term. This can produce duplicate entries if there is more than one related term.
ca: Els termes relacionats del terme. Això pot provocar entrades duplicades si hi ha més d'un terme relacionat.

en: Related term
ca: Terme relacionat

en: A related term of the term.
ca: Un terme relacionat del terme.

en: Taxonomy Term ID from URL
ca: ID de terme de taxonomia de la URL

en: Translate link
ca: Enllaç de traducció

en: Provide a simple link to translate the node.
ca: Proporciona un enllaç simple per a traduir el node.

en: Authmap ID
ca: ID de l'Authmap

en: The Authmap ID.
ca: L'ID de l'Authmap

en: Authentication name
ca: Nom d'autenticació

en: The unique authentication name.
ca: El nom únic d'autenticació

en: The name of the module managing the authentication entry.
ca: El nom del mòdul que gestiona l'entrada autentificada.

en: Use absolute link (begins with "http://")
ca: Utilitza un enllaç absolut (comença per "http://")

en: If you want to use this as in "output this field as link" in "link path", you must enable this option.
ca: Si voleu utilitzar aquest camp com a "camí de l'enllaç" a "presenta aquest camp com un enllaç", hauríeu d'habilitar aquesta opció.

en: Link this field to its node revision
ca: Enllaça aquest camp a la seva revisió de node

en: Output machine name
ca: Ensenya el nom màquina

en: Display field as the node type machine name.
ca: Mostra el camp com el nom màquina del tipus de node.

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
ca: Utilitza el camí del terme de taxonomia de Drupal per a crear els enllaços del fil d'ariadna

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
ca: Si se selecciona, els enllaços del fil d'ariadna es crearan utilitzant el mètode estàndard del Drupal en comptes del mètode personalitzat de les vistes. Això és força útil si esteu utilitzant mòduls com el taxonomy redirect per a modificat els enllaços dels vostres termes de taxonomia.

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
ca: Canvieu el(s) nom(s) de la(es) classe(s) CSS que s'afegiran a aquesta presentació.

en: The CSS class names will be added to the view. This enables you to use specific CSS code for each view. You may define multiples classes separated by spaces.
ca: Les classes CSS s'afegiran a la vista. Això us permet utilitzar codis CSS específics per cada vista. Podeu definir múltiples classes separades per espais.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
ca: Les classes CSS han de ser alfanumèriques o amb guions baixos.

en: Choose text
ca: Text de selecció

en: The text that will appear as the selected option in the jump menu.
ca: El text que es mostrarà com opció escollida en el menú de salt.

en: Enable popup calendar
ca: Habilita el calendari emergent

en: Open popup calendar
ca: Obre calendari en finestra emergent

en: Hello @username
ca: Hola @username

en: No tokens available.
ca: No hi ha tokens disponibles

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
ca: Feu clic en un token per inserir-lo a l'últim camp al que heu fet clic.

en: List of the currently available tokens on this site
ca: Llista dels tokens disponibles en aquest lloc

en: Display "@display" overrides fields and must also override the row style plugin.
ca: La visualització "@display" sobreescriu els camps i també ha de sobreescriure el connector d'estil de fila.

en: Grouping title
ca: Títol del grup

en: If using groups, the view will insert the grouping&rsquo;s title field.
ca: Si utilitzeu grups, la vista inserirà el camp títol del grup.

en: First and last classes
ca: Classes per al primer i darrer element

en: FIRST class attribute
ca: Classe per al PRIMER element

en: LAST class attribute
ca: Classe per a l'ÚLTIM element

en: Striping class attributes
ca: Classe de creació de tires

en: One striping class attribute is applied to each row. Separate multiple attributes with a space.
ca: S'aplica una classe de creació de tires per cada fila. Separeu les múltiples classes amb un espai.

en: <p>Add additional fields to this display in order to get any available replacement patterns.</p>
ca: <p>Afegiu camps addicionals a aquesta visualització per tal d'obtenir els patrons de reemplaçament disponibles.</p>

en: <p>The following replacement patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right.</p>
ca: <p>Els següents patrons de reemplaçament estan disponibles per aquesta visualització. Utilitzeu el patró que es mostra a l'esquerra per a que es mostri el valor indicat a la dreta.</p>

en: Choose jQuery compression level
ca: Escolliu el nivell de compressió de jQuery

en: View my account
ca: Mostra el meu compte

en: Edit my account
ca: Edita el meu compte

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer %filename seleccionat. Només són permesos els fitxers amb les següents extensions: %extensions.

en: Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
ca: Al canviar la mida de les imatges al carregar-les pot provocar la pèrdua de les dades <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF</a> de la imatge.

en: CTools PHP requirements
ca: Requeriments del PHP per al CTools

en: Site logo
ca: Logotip del lloc

en: Insert file
ca: Inserta el fitxer

en: Duration :  @value
ca: Duració: @value

en: Attempts allowed
ca: Intents permesos

en: Allowed number of attempts
ca: Número d'intents permesos

en: Comment creation
ca: Creació del comentari

en: If checked, the URL field will be verified as a valid URL during validation.
ca: Si està marcat, el camp URL es verificarà com a URL vàlida durant la validació.

en: If checked, the URL field is optional and submitting a title alone will be acceptable. If the URL is omitted, the title will be displayed as plain text.
ca: Si està marcat, el camp URL és opcional i l'enviament d'un títol sol s'acceptarà. Si la URL s'omet, el títol es mostrarà com a text pla.

en: Link 'title' Attribute
ca: Atribut 'title' de l'enllaç

en: Title, as plain text
ca: Títol, com a text pla

en: Handler @handler tried to add additional_field @identifier but @table could not be added!
ca: El controlador @handler ha intentat afegir additional_field @identifier però @table no es pot afegir!

en: Fill up single line
ca: Omple la línia solta.

en: If you disable this option a grid with only one row will have the amount of items as tds. If you disable it this can cause problems with your css.
ca: Si inhabiliteu aquesta opció una graella amb una única fila tindrà el total d'elements com a tds. Si ho inhabiliteu això pot causar problemes amb el vostre css.

en: Content module must be enabled before ImageField can be updated.
ca: Cal habilitar el mòdul Content abans de poder actualitzar el mòdul ImageField.

en: Display full province name.
ca: Mostra el nom complet de la província.

en: Display province/state code.
ca: Mostra el codi de província/estat.

en: Select the input format for the body field of the nodes to be created.
ca: Seleccioneu el format d'entrada per al camp cos dels nodes que s'han de crear.

en: Select the author of the nodes to be created - leave empty to assign "anonymous".
ca: Seleccioneu l'autor dels nodes que s'han de crear - deixeu-ho en blanc per assignar-hi l'"anònim".

en: The Drupal user ID of the node author.
ca: L'ID d'usuari del Drupal de l'autor del node.

en: Edit components
ca: Edita els components

en: Required by: !dependents
ca: Requerit per: !dependents

en: Add a new @plugin
ca: Afegeix un nou @plugin

en: Edit @plugin %title
ca: Edita @plugin %title

en: Clone @plugin %title
ca: Clona @plugin %title

en: Export @plugin %title
ca: Exporta @plugin %title

en: %title has been created.
ca: S'ha creat %title.

en: %title could not be created.
ca: No s'ha pogut crear %title.

en: %title has been updated.
ca: S'ha actualitzat %title.

en: %title could not be updated.
ca: No s'ha pogut actualitzar %title.

en: @plugin %title was enabled.
ca: S'ha habilitat @plugin %title.

en: @plugin %title was disabled.
ca: S'ha inhabilitat @plugin %title.

en: Enabled, name
ca: Activat, nom

en: The unique ID for this @export.
ca: L'ID únic per aquest @export.

en: Only the current user
ca: Només l'usuari actual

en: State on new pages
ca: Estat a pàgines noves

en: Choose toolbar behavior on new page loads.
ca: Escolliu el comportament de la barra d'eines al carregar una nova pàgina.

en: Remember from previous page
ca: Recorda de la pàgina anterior

en: If the administrative menu is not working properly, you may need to wipe and rebuild it from scratch. <strong>This option will reset any customizations made to your administrative menu items.</strong>
ca: Si el menú d'administració no està funcionant correctament, és possible que hàgiu de netejar i tornar-lo a construir des de zero. <strong>Aquesta opció restablirà qualsevol personalització feta al vostre menú d'administració.</strong>

en: Administrative links.
ca: Enllaços d'administració.

en: Context allows you to manage contextual conditions and reactions for different portions of your site. You can think of each context as representing a "section" of your site. For each context, you can choose the conditions that trigger this context to be active and choose different aspects of Drupal that should react to this active context.
ca: Context us permet gestionar condicions i reaccions contextuals per a diferents porcions del vostre lloc. Podeu pensar en un context com la representació d'una "secció" del vostre lloc. Per cada context, podeu escollir les condicions que fan que aquest estigui actiu i escollir diferents aspectes del Drupal que han de reaccionar quan aquest context estigui actiu.

en: Core block system
ca: Sistema de blocs del nucli

en: If enabled Context will include blocks enabled through the core block system when rendering regions. Disable to improve performance and hide the core block administration UI.
ca: Si s'habilitat, Context inclourà els blocs habilitats a través del sistema de blocs del nucli al preparar les regions per a ésser pintades. Inhabiliteu-lo per a millorar el rendiment i amagar la interfície d'usuari d'administració dels blocs del nucli.

en: Show all regions
ca: Mostra totes les regions

en: Show all regions including those that are empty. Enable if you are administering your site using the inline editor.
ca: Mostreu totes les regions incloent aquelles que estan buides. Habiliteu-lo si esteu administrant el vostre lloc utilitzant l'editor en línia.

en: My dashboard
ca: El meu taulell

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
ca: L'explicació dels canvis més recents fets al node.

en: The URL of the account edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició del compte.

en: The title of the current page.
ca: El títol de la pàgina actual.

en: The URL alias of the current page.
ca: L'àlies URL de la pàgina actual.

en: The URL of the current page.
ca: La URL de la pàgina actual.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
ca: El número de pàgina de la pàgina actual en mostrar-se llistes paginades.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
ca: El %element-title està utilitzant els següents tokens invàlids: @invalid-tokens.

en: The field %name is not a valid number.
ca: El camp %name no és un nombre valid.

en: The field %name cannot be greater than @max.
ca: El camp %name no pot ser més gran que @max.

en: The field %name cannot be less than @min.
ca: El camp %name no pot ser menor que @min.

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
ca: El camp <em>Cadenes de text a eliminar</em> no pot contenir HTML. Estigueu segurs que heu inhabilitat els editors WYSIWYG per a aquest camp.

en: Node paths
ca: Camins de node

en: Taxonomy term paths
ca: Camins de terme de taxonomia

en: Forum paths
ca: Camins de fòrum

en: User paths
ca: Camins d'usuari

en: Blog paths
ca: Camins del blog

en: Update URL alias
ca: Actualitza l'àlies URL

en: Updated URL alias for 1 node. | Updated URL aliases for @count nodes.
ca[0]: S'ha actualitzat l'àlies d'URL d'un node.
ca[1]: S'han actualitzat els àlies d'URL de @count nodes.

en: Updated URL alias for 1 user account. | Updated URL aliases for @count user accounts.
ca[0]: S'ha actualitzat l'àlies d'URL d'un compte d'usuari.
ca[1]: S'han actualitzat els àlies d'URL de @count comptes d'usuari.

en: User contact forms paths
ca: Rutes als formularis de contacte dels usuaris

en: Updated by !name on @date
ca: Actualitzar per !name el @date

en: Use ISO-8601 week numbers
ca: Utilitza el format ISO-8601 per numerar les setmanes

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
ca: IMPORTANT! Si es marca, el Primer dia de la setmana S'HA  d'establir al dilluns

en: There are no date fields in this database.
ca: No hi ha camps data en aquesta base de dades.

en: End time
ca: Hora de fi

en: Inline HTML
ca: HTML en línia

en: Class registry
ca: Registre de classes

en: The nid of the node. NOTE: use this feature with care, node ids are usually assigned by Drupal.
ca: El nid del node. NOTA: utilitzeu aquesta característica amb compte, els ids de node estan assignats per norma general pel Drupal.

en: Geo Locations
ca: Localitzacions geogràfiques

en: An array of geographic locations with a name and a position.
ca: Una matriu de localització geogràfiques amb un nom i una posició.

en: Settings for site administration tools.
ca: Paràmetres de les eines d'administració del lloc.

en: Wipe and rebuild the administrative menu.
ca: Netegeu i torneu a construir el menú d'administració.

en: Import on submission
ca: Importa a l'enviament

en: Show image caption
ca: Mostra l'encapçalament de la imatge

en: Tao is a base theme that is all about going with the flow. It takes care of key reset and utility tasks so that sub-themes can get on with their job.
ca: Tao és un tema base que té molt a veure amb seguir la corrent. Se'n cuida dels restabliments claus i les tasques útils per tal que els subtemes puguin fer la seva feina.

en: The Rubik theme requires the !tao base theme in order to work properly.
ca: El tema Rubik requereix el tema base !tao per tal de funcionar correctament.

en: Please confirm
ca: Confirmeu si us plau

en: More help topics
ca: Més temes d'ajuda

en: Formatting help
ca: Ajuda al formatat

en: Posted by !username
ca: Enviat per !username

en: Clean admin theme.
ca: Tema net d'administració

en: Spaces-aware front-end theme based on Rubik.
ca: Tema basat en Rubik adaptat a Spaces.

en: Change view
ca: Canvia la vista

en: Sample Content
ca: Contingut d'exemple

en: Delete this row
ca: Suprimeix aquesta fila

en: Shows how to use the power of Chaos AJAX.
ca: Mostra com usar la potència de Chaos AJAX.

en: Form only
ca: Només formulari

en: Send all e-mails in the default format
ca: Envia tots els correus en el format per defecte

en: Send e-mail as HTML
ca: Envia correu electrònic com HTML

en: Include files as attachments
ca: Inclou els fitxers com adjunts

en: Message to be shown upon successful submission. If the redirection location is set to <em>Confirmation page</em> it will be shown on its own page, otherwise this displays as a message.
ca: Missatge que es mostra després d'un enviament amb èxit. Si el destí de la redirecció s'estableix com <em>Pàgina de confirmació</em> es mostrarà en la seva pròpia pàgina, en cas contrari, es mostrarà com a missatge.

en: Redirection location
ca: Destí de la redirecció

en: Choose where to redirect the user upon successful submission.
ca: Escolliu on redireccionar l'usuari després d'un enviament amb èxit.

en: Confirmation page
ca: Pàgina de confirmació

en: No redirect (reload current page)
ca: Sense redirecció (torna a carregar la pàgina actual)

en: If enabled this webform will be available as a block.
ca: Si s'habilita, aquest webform estarà disponible com a bloc.

en: A valid URL is required for custom redirection.
ca: És obligatori introduir una URL vàlida per a la redirecció personalitzada.

en: Full, human-readable options (values)
ca: Complet, opcions llegibles per humans (valors)

en: Short, raw options (keys)
ca: Curt, sense format (claus)

en: Choose which part of options should be displayed from key|value pairs.
ca: Trieu quina part de les opcions ha de mostrar-se de les parelles clau|valor.

en: Webform edit link
ca: Enllaç d'edició del Webform

en: Provide a simple link to edit the webform components and configuration.
ca: Proporciona un enllaç per editar els components i configuració d'un Webform.

en: Webform results link
ca: Enllaç als resultats del Webform

en: Provide a simple link to view the results of a webform.
ca: Proporciona un enllaç per visualitzar els resultats d'un Webform.

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: Un nom llegible-per-la-màquina. Només pot contenir lletres en minúscules, números i guions baixos.

en: Check if the imported CSV file does not start with a header row. If checked, mapping sources must be named '0', '1', '2' etc.
ca: Marqueu si el fitxer CSV importat no comença amb una fila de capçalera. Si es marca, les fonts d'assignació han d'anomenar-se '0', '1', '2', etc.

en: No headers
ca: Sense capçaleres

en: Places
ca: Llocs

en: Allowed extensions: %ext
ca: Extensions permeses: %ext

en: Maximum file size: %size
ca: Mida màxima del fitxer: %size

en: Question <span id="quiz-question-number">!x</span> of <span id="quiz-num-questions">@y</span>
ca: Pregunta <span id="quiz-question-number">!x</span> de <span id="quiz-num-questions">@y</span>

en: Categorized random questions
ca: Preguntes aleatòries per categories

en: Auto resize
ca: Canvi de mida automàtic

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional
ca: Repeteix !interval !bymonth !byday !count !until !except. !additional

en: Example field
ca: Camp d'exemple

en: - Basic validation -
ca: - Validació bàsica -

en: Use absolute path
ca: Utilitza camins absoluts

en: Rel Text
ca: Text rel

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
ca: Inclou l'atribut Rel per a utilitzar-lo amb el lightbox2 o d'altres utilitats JavaScript.

en: <p>The following tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
    If you would like to have the characters %5B and %5D please use the html entity codes '%5B' or  '%5D' or they will get replaced with empty space.</p>
ca: <p>Els següents tokens estan disponibles per aquest camp. Tingueu en compte que degut a l'ordre de processament de la visualització, no podeu utilitzar camps que venen després d'aquest camp; si necessiteu un camp que no està llistat aquí, reordeneu els vostres camps. Si voleu tenir els caràcters %5B i %5D, utilitzeu els codis HTML '%5B' o '%5D' o es reemplaçaran amb un espai en blanc.</p>

en: Enter mathematical expressions such as 2 + 2 or sqrt(5). You my assign variables and create mathematical functions and evaluate them. Use the ; to separate these. For example: f(x) = x + 2; f(2).
ca: Introduïu expressions matemàtiques del tipus 2 + 2 o sqrt(5). Podeu assignar variables, crear funcions matemàtiques i avaluar-les. Utilitzeu el ; per a separar-les. Per exemple: f(x) = x + 2; f(2).

en: Format plural
ca: Formata el plural

en: If checked, special handling will be used for plurality.
ca: Si es marca, s'utilitzarà una gestió especial per als plurals.

en: Singular form
ca: Forma singular

en: Text to use for the singular form.
ca: Text a usar per a la forma singular.

en: Plural form
ca: Forma plural

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
ca: Text a usar per a la forma plural, @count se substituirà pel valor.

en: View name must be alphanumeric or underscores only, but cannot be numeric.
ca: El nom de la vista ha de ser alfanumèric o amb guions, però no pot incloure números.

en: Clone display
ca: Clona la presentació

en: The unique ID of the aggregator item.
ca: L'ID únic de l'element de l'agregador.

en: The user, who uploaded the file.
ca: L'usuari que ha carregat el fitxer.

en: Math expression
ca: Expressió matemàtica

en: Evaluates a mathematical expression and displays it.
ca: Avalua una expressió matemàtica i la mostra.

en: Add destination to the link
ca: Afegir destinació de l'enllaç

en: Table summary
ca: Resum de la taula

en: This value will be displayed as table-summary attribute in the html. Set this for better accessiblity of your site.
ca: Aquest valor es mostrarà a l'atribut HTML del resum de la taula. Establiu-lo per una millor accessibilitat del vostre lloc.

en: If checked, the current path will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
ca: Si es marca, el camí actual es mostrarà com l'opció predeterminada al menú de salt, si aplica.

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
ca: Definiu el camí base per als enllaços d'aquesta vista de resum, p. ex. http://example.com/<strong>camí_de_la_vostra_vista/arxiu</strong>. No inclogueu les barres inicial i final. Si aquest valor és buit, les vistes utilitzaran el primer camí que trobin com a camí base, a les presentacions de pàgina, o/si no es pot trobar cap camí.

en: The %element-title cannot contain fewer than one token. | The %element-title must contain at least @count tokens.
ca[0]: El %element-title no pot contenir menys d'un token.
ca[1]: El %element-title ha de contenir com a mínim @count tokens.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
ca[0]: El %element-title ha de contenir com a màxim un token.
ca[1]: El %element-title ha de contenir com a màxim @count tokens.

en: Enter a machine readable key for this form element. May contain only alphanumeric characters and underscores. This key will be used as the name attribute of the form element. This value has no effect on the way data is saved, but may be helpful if doing custom form processing.
ca: Introduïu una clau llegible-per-la-màquina per aquest element de formulari. Només pot contenir caràcters alfanumèrics i guions baixos. Aquesta clau s'utilitzarà com atribut nom d'aquest element de formulari. Aquest valor no té cap efecte sobre la forma en que es desen les dades, però pot ser útil si feu algun processament personalitzat del formulari.

en: Status of this form
ca: Estat d'aquest formulari

en: Closing a form prevents any further submissions by any users.
ca: Tancant un formulari preveniu qualsevol enviament addicional per part de qualsevol usuari.

en: The %authenticated role applies to any user signed into the site, regardless of other assigned roles.
ca: El rol %authenticated aplica a qualsevol usuari que hagi iniciat sessió al lloc, independentment dels altres rols assignats.

en: 5 minute
ca: 5 minuts

en: 15 minute
ca: 15 minuts

en: Resend e-mails
ca: Reenvia els correus electrònics

en: <strong>Key-value pairs MUST be specified as "safe_key|Some readable option"</strong>. Use of only alphanumeric characters and underscores is recommended in keys. One option per line. Option groups may be specified with &lt;Group Name&gt;. &lt;&gt; can be used to insert items at the root of the menu after specifying a group.
ca: <strong>Les parelles clau-valor HAN d'especificar-se com "clau_segura|Opció llegible"</strong>. Està recomanat usar només caràcters alfanumèrics i guions baixos a les claus. Una opció per línia. Els grups d'opcions es poden especificar amb &lt;Nom del grup&gt;. Es pot usar &lt;&gt; per afegir elements a l'arrel del menú després d'haver especificat un grup.

en: Show "Save draft" button
ca: Mostra el botó "Desa l'esborrany"

en: Allow your users to save and finish the form later. This option is available only for authenticated users.
ca: Permeteu als vostres usuaris desar i finalitzar el formulari més tard. Aquesta opció només està disponible per als usuaris autenticats.

en: Automatically save as draft between pages
ca: Desa automàticament com a esborrany entre pàgines

en: Automatically save partial submissions when users click the "Next" or "Previous" buttons in a multipage form.
ca: Desa de forma automàtica els enviaments parcials quan els usuaris facin clic als botons "Següent" o "Anterior" en un formulari amb múltiples pàgines.

en: You must select at least one email address to resend submission.
ca: Heu de seleccionar almenys una adreça de correu electrònic per tornar a enviar les dades.

en: This webform is currently not setup to send emails.
ca: Aquest formulari no està actualment configurat per enviar correus electrònics.

en: My Profile
ca: El meu perfil

en: The node ID.
ca: L'ID del node.

en: Native language
ca: Llengua en natiu

en: If enabled, the native name of the language will be displayed
ca: Si està habilitat, es mostrarà el nom natiu de la llengua

en: Basic tokens
ca: Tokens bàsics

en: The name of the user if logged in. Blank for anonymous users.
ca: El nom de l'usuari si ha iniciat sessió. En blanc per als usuaris anònims.

en: The e-mail address of the user if logged in. Blank for anonymous users.
ca: L'adreça de correu electrònic de l'usuari si ha iniciat sessió. En blanc per a usuaris anònims.

en: The IP address of the user.
ca: L'adreça IP de l'usuari.

en: The name of the site (i.e. %site_name)
ca: El nom del lloc (p.ex. %site_name)

en: The current date, formatted according to the site settings.
ca: La data actual, formatada segons els paràmetres del lloc.

en: The node title.
ca: El títol del node.

en: Special tokens
ca: Tokens especials

en: E-mail tokens
ca: Tokens de correu electrònic

en: Submission tokens
ca: Tokens d'enviament

en: The unique submission ID.
ca: L'ID únic d'enviament.

en: Download @filename
ca: Descarrega @filename

en: Label display
ca: Presentació de l'etiqueta

en: Determines the placement of the component's label.
ca: Determina l'emplaçament de l'etiqueta del component.

en: Hide label
ca: Amaga l'etiqueta

en: Do not display the label of this component.
ca: No mostris l'etiqueta d'aquest component.

en: Save component
ca: Desa el component

en: Dimensions must be specified in <kbd>WIDTHxHEIGHT</kbd> format.
ca: La mida s'ha d'especificar amb el format <kbd>AMPLADAxALÇADA</kbd>.

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the Hide rewriting if empty checkbox.
ca: Habilita l'amagat d'aquest camp si és buit. Tingueu en compte que l'etiqueta del camp o la sortida reescrita encara es pot mostrar. Per amagar les etiquetes, comproveu els paràmetres d'estil o de l'estil de fila per als camps buits. Per amagar el contingut reescrit, marqueu la casella Amaga la reescriptura si és buit.

en: Display title may not be empty.
ca: El títol de la presentació no pot ser buit.

en: Override label
ca: Sobreescriu l'etiqueta

en: Line !line
ca: Línia !line

en: Set parameters for %operation
ca: Establiu els paràmetres per %operation

en: Are you sure you want to perform %operation on the selected items?
ca: Esteu segur de voler executar %operation als elements seleccionats?

en: Show all webform pages in block
ca: Mostrar totes les pàgines del tipus Webforms en un bloc.

en: Submissions generated from Webform forms.
ca: Enviaments generats per formularis Webform.

en: 10 minute
ca: 10 minuts

en: 30 minute
ca: 30 minuts

en: Private fields are shown only to users with results access.
ca: Els camps privats només es mostren als usuaris amb accés als resultats.

en: All submissions
ca: Tots els enviaments

en: Only new submissions since your last download
ca: Únicament els nous enviaments des de l'última descàrrega de dades

en: Only the latest
ca: Només els darrers

en: All submissions starting from
ca: Tots els enviaments començant des de

en: In the moderation queue
ca: A la cua de moderació

en: Total submissions limit
ca: Límit d'enviaments total

en: Limit the total number of allowed submissions.
ca: Limiteu el nombre total d'enviaments permesos.

en: Per user submission limit
ca: Límit d'enviaments per usuari

en: Limit each user to !count submission(s) !timespan
ca: Limiteu cada usuari a !count enviament(s) !timespan

en: Limit to !count total submission(s) !timespan
ca: Limiteu a !count enviament(s) !timespan en total

en: Start submission number is required.
ca: El número d'inici d'enviaments és obligatori.

en: Start submission number must be numeric.
ca: El número d'inici d'enviaments ha de ser numèric.

en: Start submission number must be greater than 0.
ca: El número d'inici d'enviaments ha de ser major de 0.

en: End submission number must be numeric.
ca: El número final d'enviaments ha de ser numèric.

en: End submission number must be greater than 0.
ca: Número d'enviament final ha de ser major de 0.

en: End submission number may not be less than Start submission number.
ca: El número d'enviament final no potser més petit que el número d'enviament inicial.

en: @count new since @date
ca: @count nous des del @date

en: Only the latest !number submissions
ca: Només els últims !number enviaments

en: All submissions starting from: !start and optionally to: !end
ca: Tots els enviaments començant des de: !start i opcionalment fins a: !end

en: Webform Node
ca: Node Webform

en: The user who sent the webform submission.
ca: L'usuari que ha enviat el Webform.

en: Webform Submission User
ca: Usuari que ha enviat el Webform

en: Webform submissions of the given Webform node.
ca: Enviaments del Webform del node Webform seleccionat.

en: Webform Submission
ca: Enviament Webform

en: Webform submissions of the given user.
ca: Enviaments del Webform de l'usuari seleccionat.

en: A numeric input field (either as textfield or select list).
ca: Un camp d'entrada numèric (camp de text o menú desplegable).

en: Upload directory
ca: Directori de càrrega

en: Max upload size
ca: Tamany màxim de càrrega

en: Web images
ca: Imatges web

en: Desktop images
ca: Imatges d'escriptori

en: Printer, email and PDF versions
ca: Versions d'impressió, correu electrònic i PDF

en: Send by email
ca: Envia per correu

en: The open or closed status of a webform.
ca: L'estat obert o tancat del Webform.

en: Open/Closed
ca: Obert/Tancat

en: Standard Drupal
ca: Drupal estàndard
