Exercise Planner (6.x-2.0-rc2) - en to no translation catalogue (174 entries)

en: Description
no: Beskrivelse

en: Download
no: Last ned

en: Edit
no: Rediger

en: Date
no: Dato

en: Name
no: Navn

en: Back
no: Tilbake

en: Save
no: Lagre

en: Help
no: Hjelp

en: Insert
no: Sett inn

en: Sunday
no: søndag

en: Monday
no: mandag

en: Tuesday
no: tirsdag

en: Wednesday
no: onsdag

en: Thursday
no: torsdag

en: Friday
no: fredag

en: Saturday
no: lørdag

en: Vocabularies
no: Vokabularer

en: Notes
no: Notater

en: All
no: Alle

en: Date format
no: Datoformat

en: To
no: Til

en: From
no: Fra

en: Week
no: Uke

en: January
no: Januar

en: February
no: Februar

en: March
no: Mars

en: May
no: mai

en: June
no: Juni

en: July
no: Juli

en: October
no: Oktober

en: December
no: Desember

en: Enable javascript
no: Skru på javascript

en: Close
no: Lukk

en: Illustration
no: Illustrasjon

en: Print
no: Skriv ut

en: Invalid image
no: Ugyldig bilde

en: Choose
no: Velg

en: Tip
no: Tips

en: What
no: Hva

en: How
no: Hvordan

en: Library
no: Bibliotek

en: How long
no: Hvor lenge

en: Objective
no: Målsetting

en: Workout schedule
no: Treningsplan

en: Workout plan
no: Øktplan

en: Why
no: Hvorfor

en: Exercise
no: Øvelse

en: exercise_plan.rtf
no: treningsplan.rtf

en: create exercise
no: opprett øvelse

en: edit own exercise
no: rediger egen øvelse

en: edit any exercise
no: rediger alle øvelser

en: All Exercises
no: Alle øvelser

en: Exercise details
no: Øvelsesdetaljer

en: Filtering vocabulary
no: Filtreringsvokabular

en: Muscle vocabulary
no: Muskelvokabular

en: Exercise help
no: Treningshjelp

en: Exercise planner
no: Treningsplanlegger

en: Contains exercises.
no: Inneholder øvelser.

en: The default value to display in the amount field.
no: Standardverdi for visning i mengdefeltet.

en: Muscles
no: Muskler

en: Exercise library
no: Øvelsesbibliotek

en: Image not found!
no: Bildet ble ikke funnet!

en: Illustration flash/video
no: Flash/video for illustrasjon

en: Example plans
no: Eksempelplaner

en: Workout plan example
no: Eksempel på øktplan

en: Image node sizes
no: Størrelse på bildenoder

en: Thumbnail size of image nodes
no: Miniatyrbildestørrelse på bildenoder

en: Size of image nodes in exercise details
no: Størrelse på bildenoder i øvelsesdetaljer

en: The current version identifier.
no: Identifikator for gjeldende versjon.

en: Improve aerobic endurance.
no: Forbedre aerobe utholdenhet.

en: Create exercise
no: Opprett øvelse

en: Disable filter hierarchy
no: Deaktiver filterhierarki

en: Week start
no: Ukestart

en: The first day of the week.
no: Første dagen i uken.

en: The date format to use in the exercise planner. Available variables are: d, m and y.
no: Datoformatet som skal brukes i treningsplanleggeren. Tilgjengelige variabler er: d, m og y.

en: The exercise module will be looking for term images related to a node in this vocabulary.
no: Treningsmodulen ser etter termbilder relatert til en node i dette vokabularet.

en: With the exercise module site visitors can pick exercises and create an exercise plan.
no: Med treningsmodulen kan brukerne velge øvelser og lage en treningsplan.

en: Site visitors can pick exercises and create an exercise plan.
no: Brukerne kan velge øvelser og lage en treningsplan.

en: view exercise
no: se øvelse

en: Change the behavior of the exercise module
no: Endre egenskapene til treningsmodulen.

en: Create workout
no: Lag treningsøkt

en: Are you sure that you wish to delete this workout?
no: Er du sikker på at du vil slette denne treningsøkten?

en: To date must be after from date.
no: Til-dato må være senere enn fra-dato.

en: Period overlaps with another.
no: Perioden overlapper en annen.

en: Are your sure you wish to delete this periodic plan?
no: Er du sikker på at du vil slette denne periodeplanen?

en: Edit workout plan
no: Rediger øktplan

en: Create workout plan
no: Lag øktplan

en: Copy workout
no: Kopier treningsøkt

en: Delete workout
no: Slett treningsøkt

en: Paste workout
no: Lim inn treningsøkt

en: It may take some time for the download to start, please wait.
no: Det kan ta litt tid før nedlastingen starter – vennligst vent.

en: Create workout/warm up plan
no: Lag økt-/oppvarmingsplan

en: Create periodic plan
no: Lag periodeplan

en: Here you can create a workout/warm up plan. You have already given your workout a name and a date. What you need to do now is fill in an objective and start adding exercises to your plan.
no: Her kan du lage en økt-/oppvarmingsplan. Du har allerede gitt treningsøkten et navn og en dato. Nå må du angi målet med treningen og legge inn øvelser.

en: Periodic plan example
no: Eksempel på periodeplan

en: Exercise image
no: Bilde av øvelse

en: A vocabulary that is used to sort exercises.
no: Et vokabular som brukes til å sortere øvelser.

en: Exercise name
no: Navn på øvelse

en: Exercise training amount
no: Øvelsens treningsmengde

en: Textfield for an exercise's recommended training amount.
no: Tekstfelt for øvelsens anbefalte treningsmengde.

en: Exercise illustration
no: Illustrasjon av øvelse

en: Textarea for illustrating an exercise.
no: Tekstområde for illustrasjon av øvelse.

en: access exercise planner
no: tilgang treningsplanlegger

en: Which periodic plan do you wish to download?
no: Hvilken periodeplan ønsker du å laste ned?

en: Title workout
no: Navn på treningsøkt

en: Objective for the period
no: Målsetting for perioden

en: Delete the period
no: Slett perioden

en: Example periodic plan
no: Eksempel på periodeplan

en: Example workout plan
no: Eksempel på øktplan

en: Show example plan
no: Vis eksempelplan

en: Filter format to use on the exercise illustration.
no: Filterformat som skal brukes i illustrasjonen av øvelsen.

en: URL for the logo to display at the top of the exercise planner. Maximum resolution is 100 x 45 pixels.
no: URL til logoen som skal vises øverst i treningsplanleggeren. Maks oppløsning er 100 x 45 piksler.

en: Remove the "Create exercise" exercise
no: Fjern «Lag øvelse»-øvelsen

en: Disable the "Create exercise" exercise in the exercise library.
no: Deaktiver «Lag øvelse»-øvelsen i øvelsesbiblioteket.

en: URL to an image that will be used as an example for the periodic plan.
no: URL til et bilde som skal brukes som eksempel på periodeplan.

en: URL to an image that will be used as an example for the workout plan.
no: URL til et bilde som skal brukes som eksempel på øktplan.

en: Size of the image nodes to use on thumbnail images. Recommended size is 100 x 75 pixels.
no: Størrelse på bildenodene som brukes til miniatyrbilder. Anbefalt størrelse er 100 x 75 piksler.

en: Size of the image nodes to use in the exercise details dialog. Recommended size is 300x240 pixels.
no: Størrelse på bildenodene som brukes i dialogboksen for øvelsesdetaljer. Anbefalt størrelse er 300 x 240 piksler.

en: Associated image (node ID or URL)
no: Tilknyttet bilde (node-ID eller URL)

en: Textfield for an image associated with an exercise. This can be a node ID or a URL.
no: Tekstfelt for bilde tilknyttet en øvelse. Dette kan være en node-ID eller en URL.

en: URL or node ID of an image to associate with the exercise.
no: URL eller node-ID for et bilde som skal tilknyttes øvelsen.

en: Illustration of the exercise - could be a flash or a video.
no: Illustrasjon av øvelsen – kan være flash eller video.

en: Adds a content type named "exercise". The exercises you create, can be used to create exercise plans.
no: Legger til en innholdtype med navn «øvelse». Øvelsene du oppretter, kan brukes til å lage treningsplaner.

en: All of your work haven't been saved. Do you still wish to leave?
no: Noe av arbeidet er ikke lagret. Vil du likevel avslutte?

en: You can now press "Create workout" on a day in the calender to paste your workout.
no: Du kan nå trykke på «Lag treningsøkt» på en dag i kalenderen for å lime inn treningsøkten.

en: You can now press "Create workout" on a day in your periodic plan to add a workout.
no: Du kan nå trykke på «Lag treningsøkt» på en dag i periodeplanen for å legge til en treningsøkt.

en: Examples of workouts: Football training, strength training, aerobic etc.
no: Eksempler på treningsøkter: fotballtrening, styrketrening, aerobic osv.

en: You can plan this workout in detail by pressing on the workout bar and then on "Create workout plan" in the dialog that appears.
no: Du kan planlegge denne treningsøkten i detalj ved å trykke på treningsøktbaren og deretter på «Lag øktplan» i dialogboksen som åpnes.

en: There are no periodic plans you can download this month.
no: Det finnes ingen periodeplaner du kan laste ned denne måneden.

en: To create a workout/warm up plan you must first press "Create workout" on one of the days in the calender.
no: Når du skal lage en økt-/oppvarmingsplan, må du først trykke på «Lag treningsøkt» på en av dagene i kalenderen.

en: Next you must press on your new workout and select "Create workout plan".
no: Deretter trykker du på den nye treningsøkten din og velger «Lag øktplan».

en: Press here to add exercises/activities
no: Trykk her for å legge til øvelser/aktiviteter

en: Press to view details for this exercise.
no: Trykk for å se detaljer om denne øvelsen.

en: Press to add this exercise to your plan.
no: Trykk for å legge til denne øvelsen i planen din.

en: This is a special exercise that will show up without a name in your workout plan. This is your own custom exercise and you can name it whatever you want. This exercise is useful if you can't find the exercise you are looking for.
no: Dette er en spesiell øvelse som vises uten navn i øktplanen. Dette er din egen skreddersydde øvelse, og du kan kalle den hva du vil. Denne øvelsen kan være nyttig hvis du ikke finner øvelsen som du egentlig leter etter.

en: Calender
no: Kalender

en: Workout
no: Treningsøkt

en: Welcome to the exercise planner! Here you can plan a single workout or a period of workouts.
no: Velkommen til treningsplanleggeren! Her kan du planlegge en enkel treningsøkt eller en periode som består av mange treningsøkter.

en: This is how it works
no: Slik virker det

en: Add a single workout
no: Legg til enkeltøkt

en: To do this you must first find a date in the calender. Press the "Create workout" link that appears when you hover the day. Fill in a suitable name for your workout and press "OK". If you have accidently pressed the wrong date, press the "X" in the upper right corner to abort.
no: Du må først finne en dato i kalenderen. Trykk på «Lag treningsøkt»-koblingen som vises når du fører musepekeren over dagen. Angi et egnet navn, og trykk på «OK». Hvis du har trykket på feil dato, trykker du på «X» øverst til høyre for å avbryte.

en: Press your newly created workout and then press "Create workout plan" to pick exercises/activities.
no: Trykk på den nyopprettede treningsøkten din, og trykk deretter på «Lag øktplan» for å velge øvelser/aktiviteter.

en: Copy workouts
no: Kopier treningsøkter

en: You can copy your workout to any other date. First press your workout and then press "Copy workout". Now you can press on the "Create workout" link on any date and choose "Paste workout".
no: Du kan kopiere treningsøkten over til en annen dato. Trykk på treningsøkten og deretter på «Kopier treningsøkt». Trykk så på «Lag treningsøkt»-koblingen på en hvilken som helst annen dato, og velg «Lim inn treningsøkt».

en: Periodic plan
no: Periodeplan

en: To create an exercise period press the button labeled "Create periodic plan". Type in an objective for your period, and select a start date and end date. Press "OK". You can now view the period in the calendar.
no: Trykk på «Lag periodeplan»-knappen for å lage en treningsperiode. Skriv inn målsettingen din for perioden, og velg startdato og sluttdato. Trykk på «OK». Du kan nå se perioden i kalenderen.

en: The next step is to add workouts. See the instructions above under "Add a single workout".
no: Neste steg er å legge til treningsøkter. Se instruksjoner for dette under «Legg til enkeltøkt».

en: When you are done adding exercises you can download your period by pressing the "Download" button.
no: Når du er ferdig med å legge til øvelser, kan du laste ned perioden ved å trykke på «Last ned».

en: In order to print your period you must first download your periodic plan. When the download is complete you open the file in your favorite text editor and choose print.
no: Hvis du vil ha en utskrift av periodeplanen, må du først laste den ned. Når nedlastingen er fullført, åpner du filen i et tekstredigeringsprogram og velger «Skriv ut».

en: In the exercise library you'll get an overview of all the exercises you can incorporate into your workout plans.
no: I øvelsesbiblioteket finner du en oversikt over alle øvelsene du kan legge inn i øktplaner.

en: Each exercise has a title, an illustration and two buttons. If you press the button with the magnifying glass you'll be able to view details for the exercise.
no: Hver øvelse har et navn, en illustrasjon og to knapper. Hvis du trykker på knappen med forstørrelsesglasset, får du mer informasjon om øvelsen.

en: By pressing the button with a check-mark, you mark that you want to add this exercise to your workout plan. When an exercise is marked, the color of the buttons changes to green. At any time you can unmark the exercise by pressing the same button. You can mark multiple exercises and add them to your workout plan in one go.
no: Trykker du på knappen merket med en hake, angir du at du vil legge til denne øvelsen i planen. Når en øvelse er merket av, blir knappen grønn. Du kan når som helst fjerne avmerkingen ved å trykke på knappen en gang til. Du kan markere flere øvelser om gangen og legge dem til i en øktplan i én og samme omgang.

en: You can filter the exercises by choosing a category from the drop-down list. Some categories may have subcategories which will appear in a separate list. By selecting one of these you'll further limit the number of exercises that appear. This makes it easier to find the exercises that suits your needs. You can invalidate the filter by selecting "Show all" from the top of the drop down list.
no: Du kan filtrere øvelsene ved å velge en kategori fra nedtrekkslisten. Noen kategorier kan ha underkategorier som vises i en egen liste. Ved å velge en av disse kan du begrense antallet øvelser som vises ytterligere. Dette gjør det enklere for deg å finne øvelser som passer for nettopp deg. Du kan deaktivere filteret ved å velge «Vis alle» øverst i nedtrekkslisten.

en: When you have marked all the exercises you wish to add to your workout plan, press the "Insert" button. You can enter the exercise library again to select more exercises.
no: Når du har merket av alle øvelsene du vil legge til i øktplanen, trykker du på «Sett inn». Du kan gå inn igjen i øvelsesbiblioteket og finne flere øvelser etterpå.

en: Press the "Cancel" button to return to the workout plan without adding exercises.
no: Trykk på «Avbryt» for å gå tilbake til øktplanen uten å legge til øvelser.

en: Here you start by filling in a workout objective. Next you press the "Pick exercises/activities" link to access the exercise library. There you will select all the exercises you wish to use in your workout plan.
no: Her starter du ved å angi målsettingen for treningsøkten. Deretter trykker du på «Velg øvelser/aktiviteter» for å få tilgang til øvelsesbiblioteket. Der kan du velge de øvelsene du vil ha med i øktplanen.

en: The workout plan consists of five main columns
no: Øktplanen består av fem hovedkolonner

en: In this column you see the exercise's title, an illustration of the exercise and a button with a magnifying glass. By pressing this button you can view details for the exercise, such as the procedure for the exercise.
no: I denne kolonnen ser du navnet på øvelsen, en illustrasjon av den samt en knapp med et forstørrelsesglass. Trykker du på knappen, kan du se detaljer om øvelsen, som hvordan den skal gjennomføres.

en: In this column you enter the estimated duration of the exercise. For example this can be "10 minutes" or "30 seconds".
no: I denne kolonnen kan du legge inn cirka hvor lang tid øvelsen vil ta. Dette kan for eksempel være «10 minutter» eller «30 sekunder».

en: In this column you can enter the training amount for the exercise. This can for example be "3 sets of 10 repetitions" or "10 km".
no: I denne kolonnen kan du legge inn treningsmengden. Dette kan for eksempel være «3 runder à 10 repetisjoner» eller «10 km».

en: In this column you justify, in your own words, why you picked this exercise.
no: I denne kolonnen kan du med egne ord forklare hvorfor du har valgt denne øvelsen.

en: At the end you can change the order of the exercises in the workout plan by using the buttons with arrows up/down. You can remove an exercise from the workout plan by pressing the button with the cross.
no: Til slutt kan du endre rekkefølgen på øvelsene i øktplanen ved å bruke oppover-/nedoverpilene. Du kan fjerne en øvelse fra øktplanen ved å trykke på krysset.

en: Press "Show example plan" for an example on how a workout plan might look.
no: Trykk på «Vis eksempelplan» for å se et eksempel på hvordan en øktplan kan se ut.

en: You can download your workout plan by pressing the "Download" button.
no: Du kan laste ned øktplanen ved å trykke på «Last ned»-knappen.

en: Press "Save" when you are done and wish to save your workout plan and return to the calender. If you press cancel all your changes are lost.
no: Når du er ferdig, trykker du på «Lagre» for å lagre øktplanen og gå tilbake til kalenderen. Trykker du på «Avbryt», går alle endringer tapt.

en: Objective for the workout
no: Målsetting for treningsøkten

en: Improve shooting technique in basketball.
no: Forbedre skuddteknikken i basketball.

en: Training of strength for handball players.
no: Styrketrening for håndballspillere.

en: Training of coordination and balance.
no: Trening av koordinasjon og balanse.

en: Exercise/activity
no: Øvelse/aktivitet

en: How long it will take to complete the exercise.
no: Hvor lang tid det vil ta å fullføre øvelsen.

en: Description of the exercise/activity; execution, method, number of repetitions, series, pauses, intensity etc.
no: Beskrivelse av øvelsen/aktiviteten – utførelse, metode, antall repetisjoner, serier, pauser, intensitet osv.

en: Here you can justify your choice of exercises, e.g. balanse exercise to get better at skateboarding or training of speed to get better at football.
no: Her kan du forklare hvorfor du har valgt en øvelse, for eksempel en balanseøvelse for å bli bedre på skateboard eller hurtighetstrening for å bli bedre i fotball.

en: Pick exercises/activities
no: Velg øvelser/aktiviteter
