Fast Gallery (6.x-3.3-beta1) - en to hu translation catalogue (99 entries)

en: Operations
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Hierarchy
hu: Hierarchia

en: Name
hu: Név

en: Artist
hu: Alkotó

en: Setup
hu: Beállítás

en: Filename
hu: Fájlnév

en: <none>
hu: < nincs >

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Save Settings
hu: Beállítások mentése

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Advanced
hu: Haladó

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: General
hu: Általános

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Manual
hu: Kézi

en: Updating
hu: Frissítés

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Path to Gallery
hu: A galéria útvonala

en: Choose your Javascript framework
hu: Javascript keretrendszer kiválasztása

en: Update mode
hu: Frissítési mód

en: Clear DB
hu: DB törlése

en: Clearing DB
hu: Adatbázis törlése

en: Rescan
hu: Újraolvasás

en: Scan for new pictures...
hu: Új képek keresése...

en: Install IC Presets
hu: IC-beállítások telepítése

en: Date taken
hu: Dátum

en: File created
hu: A fájl létrejött

en: Ascending/Descending
hu: Növekvő/Csökkenő

en: Sorting Folders
hu: Könyvtárak rendezése

en: This folder doesn't exist.
hu: A könyvtár nem létezik.

en: access fast gallery
hu: hozzáférés a fast gallery-hez

en: administer fast gallery
hu: fast gallery adminisztrációja

en: Stores the pictures and their path
hu: A képeket és elérési útvonalaikat tartalmazza

en: Path to images from which albums should be created. Relative to site's root.
hu: A képek elérési útvonala (a webhely gyökérkönyvtárához viszonyítva), amelyekből új galériát kell létrehozni.

en: Gallery Title
hu: Galéria címe

en: Title to display at the top of the gallery.
hu: A galéria fölött megjelenő cím.

en: Fast Gallery Path Alias
hu: A galéria útvonalálneve

en: Custom set path alias for the gallery.
hu: A galéria hagyományos elérési útvonalát fedi el egy álnévvel (alias).

en: Customize how images and captions are displayed.
hu: Megjelenítendő képek és képaláírások testreszabása.

en: Number of images per page
hu: Képek száma oldalanként

en: Number of images to display on each page.
hu: A megjelenítendő képek száma minden oldalon.

en: Number of images per row
hu: Képek száma soronként

en: Number of images to display on each row. Set this to more than the maximum number of thumbnails that will fit across the page.
hu: Az egy sorban megjelenő képek száma.

en: Teaser length of captions and folder labels
hu: Képaláírások és könyvtárcímkék hossza a bemutatón

en: Maximum number of words in captions and folder labels
hu: Szavak maximális száma a képaláírásokon és könyvtárcímkéken.

en: Date Taken
hu: Dátum

en: Windows XP Title
hu: Windows XP cím

en: Windows XP Comments
hu: Windows XP hozzászólások

en: Windows XP Keywords
hu: Windows XP kulcsszavak

en: Image caption display #1
hu: #1 képaláírás

en: First EXIF field to use for image caption.
hu: A képaláírásban megjelenő EXIF információk (a kép készítésének körülményeit tartalmazó adatok) első mezője.

en: Image caption display #2
hu: #2 képaláírás

en: Second EXIF field to use for image caption.
hu: A képaláírásban megjelenő EXIF információk második mezője.

en: Image caption display #3
hu: #3 képaláírás

en: Third EXIF field to use for image caption.
hu: A képaláírásban megjelenő EXIF információk harmadik mezeje.

en: Folder Name
hu: Könyvtárnév

en: Custom Folder Thumbnail - Title Display
hu: Egyéni bélyegképek könyvtára - Cím megjelenítés

en: EXIF field to use for title display on custom folder thumnails.
hu: A cím megjelenítésére használt EXIF mező az egyéni bélyegképek könyvtárában.

en: Custom Folder Thumbnail - Teaser Display
hu: Egyéni bélyegképek könyvtára - Bemutató megjelenítése

en: EXIF field to use for teaser display on custom folder thumnails.
hu: A bemutató megjelenítéséhez használt EXIF mező az egyéni bélyegképek könyvtárában.

en: Select if you want to display images in a gallery with folders as opposed to a single flat gallery with no folders.
hu: Ezt kijelölve a képek a galériában a könyvtárakkal fognak megjelenni, ellenkező esetben egyszerű galériában, könyvtárak nélkül.

en: Folders as Text Links
hu: Könyvtárak mint hivatkozások

en: Select if you want to display folders as text links.
hu: Ezt kiválasztva a könyvtárak hivatkozásként fognak megjelenni.

en: Lightbox2 (no slideshow)
hu: Lightbox2 (diavetítés nélkül)

en: Lightbox2 (with slideshow)
hu: Lightbox2 (diavetítéssel)

en: Thickbox and Lightbox are the two options for displaying images.
hu: A képek megjelenítéséhez a Thickbox vagy a Lightbox közül lehet választani.

en: Flush Internal Cache
hu: Belső gyorstár törlése

en: Flushing thumbnails
hu: Bégyegképek törlése

en: Number of images per page has to be numeric.
hu: Számot kell megadni az oldalankénti képek számához.

en: Number of images per page has to be positive.
hu: Pozitív számot kell megadni az oldalankénti képek számához.

en: Number of images per row has to be numeric.
hu: Számot kell megadni a soronkénti képek számához.

en: Number of images per row has to be positive.
hu: Pozitív számot kell megadni a soronkénti képek számához.

en: Teaser length has to be numeric.
hu: A bevezető hosszának számot kell megadni.

en: Teaser length has to be positive.
hu: A bevezető hosszának egész számnak kell lennie

en: Path alias cannot contain any of these characters: [space] \ * : ? < > | " &
hu: Az útvonal álneve nem tartalmazhatja a következő karaktereket: [szóköz] \ * : ? < > | " &

en: When you uninstall Fast Gallery, Imagecache presets are left intact. Please be sure to check the Imagecache preset page to see what presets are installed:
hu: A Fast Gallery modul eltávolítása esetén az IamgeCache beállításai sértetlenek maradnak. Érdemes ellenőrizni, az ImageCache telepített beállításait:

en: Installing Imagecache presets...
hu: ImageCache beállítások telepítése...

en: Fill in the Imagecache preset name for thumbnails
hu: Az ImageCache beállítás nevének betöltése a bélyegképek számára

en: Internal Cache
hu: Belső gyorstár

en: Sorting Images
hu: Képek rendezése

en: Various image sorting options.
hu: Különböző sorbarendezési lehetőségek.

en: View All Images in Popup Window (requires Javascript framework enabled)
hu: A képek megjelenítése felugró ablakban (Javascript engedélyezése szükséges)

en: 
      <h3>Overview</h3>
      <p>Fast Gallery is a simple, lightweight, and fast image gallery. Making
    albums is as easy as putting images or videos into folders and uploading them to the gallery directory. It is fast because it is not based on nodes and doesn't implement some of the more complex features of larger gallery systems.</p>
      <p>Uses Thickbox or Lightbox as the Javascript image display interface.  Lightbox slideshows are also supported. You may also turn off the Javascript display framework, in which case thumbnails are linked to the original image with no extra frills. Imagecache is supported as well, for improved thumbnail generation. If you do not have the Imagecache module installed, Fast Gallery will generate the thumbnails cache internally through PHP functions.</p>
      <h3>Features</h3>
      <ul>
        <li>Build albums using folder hierarchy. Supports nested folders.</li>
        <li>Captions through JPG EXIF data. Customizable caption display.</li>
        <li>Selectable Javascript framework: Thickbox, Lightbox, or none.</li>
        <li>Supports Lightbox slideshows.</li>
        <li>Supports Lightbox videos (FLV, SWF, MOV, WMV, ASX). FLV requires external FLV player, like the JW FLV Player (http://www.jeroenwijering.com).</li>
        <li>Supports PDFs using Lightbox iframe. Requires Adobe Reader installed in your browser.</li>
        <li>Supports Imagecache thumbnail generation.</li>
        <li>Supports JPG, GIF, PNG, BMP. EXIF data requires JPG. BMP requires Imagecache and ImageMagick enabled in ImageAPI.</li>
        <li>Works with Clean URLs on or off.</li>
        <li>Paged output where you can specify number of images per page.</li>
        <li>Specify number of images per row.</li>
        <li>Set custom teaser length for captions and folder labels.</li>
        <li>Display folders with thumbnail images or as text links.</li>
        <li>Support for custom folder thumbnails and teaser text (as a mouseover popup).</li>
        <li>Display albums in folder hierarchy or as one large album.</li>
        <li>Specify custom title.</li>
        <li>Specify custom path alias.</li>
        <li>Breadcrumbs for folder navigation.</li>
        <li>Sorting options for images and folders.</li>
        <li>Update galleries with cron job.</li>
        <li>Includes a random image Block that you can add through the Blocks admin page.</li>
        <li>Support for special (national) characters.</li>
      </ul>
      <h3>Quickstart</h3>
      <ol>
        <li>Upload your images and videos in their folders to your webserver.</li>
        <li>Type in the gallery path, title, and alias on the General settings page. The alias may not contain the characters: [space] \ * : ? < > | ".</li>
        <li>Specify in the caption display dropdowns what you want to show as captions underneath images. There can be up to 3 fields.</li>
        <li>Click Save Settings at the bottom of the page.</li>
        <li>Click on Clear DB and then Rescan at the bottom of the page.</li>
        <li>If you are using Imagecache, go to the Advanced settings page. Select the Imagecache preset for thumbnails and for full-size display. Use &lt;none&gt; if you don't want to use Imagecache to resize the image (in which case the Internal Cache would be used). If you want custom pre-made Imagecache presets, click on Install IC Presets and reload the Advanced settings page. You should now be able to select the new presets ("fast_gallery_thumb" and "fast_gallery_big") in the dropdowns. If you aren't using Imagecache, the default dimension of a thumbnail generated by the Internal Cache is 150x100px and can be changed on the Advanced settings page.</li>
        <li>Make sure that the width of "#fast_gallery .single-image" in the fast_gallery.css file is equal to or slightly wider than your thumbnails.</li>
        <li>Now go to the gallery, as set by the alias you used above. There should be a link in the Navigation menu. If you prefer not to have this in the Navigation menu, go to the Menus administration page and disable it there. If you folders are not displaying correctly, and you have special (national) characters in some of your paths, then go to the Advanced settings page and try toggling the setting for UTF-8 conversion of captions.</li>
        <li>Make note of how many thumbnails fit across the page. Go back to the
    General settings page and type that number info "Number of images per row".
    Click Save Settings at the bottom.</li>
        <li>If you have thumbnails for non-image files, upload them to the same folder as the associated files. Give them the same name as the original files but with the extension ".screenshot.jpg".  They must be of type JPG. The EXIF data of this thumbnail is used for the caption. The full-size of the linked file is set to the dimensions of this JPG screenshot. All files without screenshots will be given a generic thumbnail from the images folder of fast_gallery module folder.</li>
        <li>If you have a custom thumbnail for a folder, upload it to the folder with the name "folder.jpg". It has to be a JPG. The JPG's EXIF description is used for the folder's teaser text, which is shown when the user hovers on the folder link.</li>
      </ol>
      <p>Everything else from this point on is customizing the gallery to your
    own likes and tastes. You can:</p>
      <ul>
        <li>Set number of images per page.</li>
        <li>Set teaser length of captions and folder labels.</li>
        <li>Set format of caption display with caption dropdowns.</li>
        <li>Toggle display of folder hierarchy.</li>
        <li>Toggle display of folder thumbnails.</li>
        <li>Choose a different Javascript framework (i.e. Thickbox, Lightbox).</li>
        <li>Set sorting options for images.</li>
        <li>Set sorting options for folders.</li>
        <li>Toggle updating of gallery with cron jobs.</li>
        <li>Display only the images on the current page in the "Next" and "Previous" links of the popup.</li>
      </ul>
      <h3>Notes</h3>
      <ul>
        <li>Updating with cron is disabled by default. Manual updating is done by
    clicking on Rescan on the General settings page.</li>
        <li>You should set the "Number of images per row" to no more than the maximum number of thumbnails that will fit across the page in order to prevent images overlapping captions.</li>
        <li>Random sorting will not perform well on large databases as it uses ORDER BY RAND() in the SQL database call.</li>
        <li>Random sorting for albums that have multiple pages will differ on every page, so some images may repeat when you navigate through the pages.</li>
        <li>Teaser length is set by counting the number of words separated by a
    space. If a word is wider than the width of the thumb, it will overlap
    neighboring thumbs. You should either add spaces to the filename or change to
    a shorter filename.</li>
        <li>Nested folders will use the first image it finds as a thumbnail and for sorting purposes. If you do not like the thumbnail choice, override it by uploading your own thumbnail as a JPG named "folder.jpg" to the folder it should belong to.</li>
        <li>Filenames are treated with no regard to case, so don't give files in the same directory the same name with different letter cases.</li>
        <li>Uninstalling Fast Gallery will leave Imagecache presets intact.</li>
        <li>When sorting by Date Taken or File Created, files with no EXIF data (includes all non-JPG files) or blank EXIF data cannot be sorted and are thus appended to the end of albums sorted by path.</li>
        <li>If your gallery is not functioning as expected, try clearing your browser's cache and private data, clearing and rescanning the database, refreshing your browser, and/or uninstalling and reinstalling Fast Gallery.  It is best to completely uninstall old versions before installing newer ones.</li>
      </ul>
hu: 
      <h3>Áttekintés</h3>
    <p>A Fast Gallery egy egyszerű és gyors képgaléria. Albumok létrehizása a képeknek a galéria könyvtárába történő feltöltésével lehetséges (ftp-n keresztül). Gyors, mert a képek nem tartalomként szerepelnek, így nincs szükség más bonyolult képkezelő modulra (pl. image).</p>
      <p>Használható a Thickbox vagy a Lightbox Javascript alapú képmegjelenítő felület. A Lightbox diavetítés funkciója is támogatott. A Javascript eszközök kikapcsolásával a bélyegképek az eredeti képre mutatnak, minden extra nélkül. Az Imagecache modult is támogatja a haladó szintű bélyegkép generálás érdekében. Ha azonban az Imagecache module nincs telepítve, a Fast Gallery fogja létrehozni a bélyegképeket a belső gyorstár PHP függvényei segítségével.</p>
      <h3>Szolgáltatások</h3>
      <ul>
        <li>Az albumok létrehozása a könyvtárak hierarchiáját fogja követni. Támogatja a beágyazott könyvtárakat.</li>
        <li>A képaláírásokon keresztül JPG EXIF információk is megjeleníthetők. A képaláírások megjelenése testre szabható.</li>
        <li>Választható Javascript eszközök: Thickbox, Lightbox, vagy semmi.</li>
        <li>Támogatja a Lightbox diavetítést.</li>
        <li>Támogatott Lightbox videó formátumok: FLV, SWF, MOV, WMV, ASX. Az FLV külső FLV lejátszót igényel, mint például a JW FLV Player (http://www.jeroenwijering.com).</li>
        <li>Támogatja a PDF dokumentumok megjelenítését egy Lightbox beágyazott keretben. Ehhez telepített Adobe Reader szükséges kliens oldali gépen.</li>
        <li>Támogatja az Imagecache bélyegkép generálást.</li>
        <li>Támogatott képformátumok: JPG, GIF, PNG, BMP. Az EXIF adatok csak a JPG képekből nyerhetők ki. A BMP képformátum használatához az Imagecache és az ImageMagick modulokat engedélyezni kell az ImageAPI-ban.</li>
        <li>Tiszta elérési úttal dolgozik.</li>
        <li>Beállítható az oldalak megjelenése, illetve az oldalanként megjelenített képek száma.</li>
        <li>Megadható, hány kép szerepeljen egy sorban.</li>
        <li>Beállítható a bemutató hossza, ahogy a képaláírások illetve a megjelenített könyvtárnevek maximális terjedelme.</li>
        <li>A könyvtárak bélyegképekkel illetve a tartalmukra mutató linkkel is megjelenhetnek.</li>
        <li>Támogatja az egyéni bélyegképeket és bemutató szövegeket (egér hatására felugró ablakban).</li>
        <li>Az albumokat könyvtár hierarcia szerint is megjelenítheti, vagy akár egyetlen nagy albumban.</li>
        <li>Beállítható egyéni címek.</li>
        <li>Megadható egyéni útvonal-álnevek.</li>
        <li>Morzsák a könyvtár navigációhoz.</li>
        <li>Képek és könyvtárak rendezése külnféle szempontok szerint.</li>
        <li>Galériák frissítése időzített feladatként.</li>
        <li>A blokkok adminisztrációs oldalán véletlenkép blokkot lehet létrehozni és az oldalra beilleszteni.</li>
        <li>A különleges (nemzeti) karakterkészletek támogatása.</li>
      </ul>
      <h3>Gyorsindítás</h3>
      <ol>
        <li>A képek és az azokat tartalmazó könyvtárak feltöltése (ftp-n keresztül) a webszerverre.</li>
        <li>A galéria elérési út, útvonal álnév valamint a galéria címének megadása az általános beállítások oldalán. Az útvonal álnevek nem tartalmazhatják a következő karaktereket: [szóköz] \ * : ? < > | ".</li>
        <li>A képek alatt megjelenő feliratok beállítása. Ez akár három mező is lehet.</li>
        <li>A beállításokat a lap alján található "Beállítások mentése" gombbal lehet érvényesíteni.</li>
        <li>Ezek után a lap alján az adatbázis törlése és az új keresés gombok segítségével lehet beemelni a feltöltött képeket a galériába.</li>
        <li>Imagecache használata esetén, a haladó beállítások oldalán is meg kell adni néhány adatot. Itt lehet beállítani az Imagecache értékeket a bélyegképekhez illetve a teljes méretű megjelenítéshez. A &lt;nincs&gt; opciót választva a nem az ImageCache fogja átméretezni a képeket (ez esetben a belső gyorstár lesz alkalmazva). Egyéni ImageCache értékek használata esetén az IC telepítése gombbal lehet telepíteni az ImageCache-t. A böngészőlap frissítése után már az új lehetőségekből ("fast_gallery_thumb" and "fast_gallery_big") is lehet választani a legördülő listában. Az Imagecache tiltása esetén, az alapértelmezett bélyegkép méretek lesznek alkalmazva (150x100képpont), ezek a haladó beállítások oldalán változtathatók meg.</li>
        <li>A "#fast_gallery .single-image"-ben beállított szélesség a fast_gallery.css állományban egyenlő, vagy némileg szélesebb, mint a bélyegképek.</li>
        <li>Most látogassuk meg a galériát, ami a fent beállított útvonal álnév alatt található. Itt egy linknek kell lennie a navigációs menüben. Ha ez itt nem megfelelő, akkor az adminisztrációs oldal menük szekciójában ki lehet kapcsolni. Ha a könyvtár neve nem jelenik meg megfelelően, vagy az elérési út tartalmaz speciális (nemzeti) karaktereket, akkor a haladó beállítások oldalán be kell kapcsolni a képaláírások UTF-8 átalakítását végző opciót.</li>
        <li>Figyeljünk arra, hogy hány bélyegképet szeretnénk elhelyezni egy oldalon. Az
    általános beállítások oldalon a "Képek száma soronként" mezőben tudjuk ezt megadni.
    A beállítások mentése gombbal lehet véglegesíteni a változásokat (lent).</li>
        <li>Ha nem kép állományokhoz is szeretnénk bélyegképeket (előnézet, screenshot)  rendelni, azokat ugyan abba a könyvtárba kell feltölteni, csatolt állományként. Az állomány neve megegyezhet az eredetivel, de a kiterjesztése mindig ".screenshot.jpg" legyen.  Ezen állományok tipusa kizárólag JPG lehet. A bélyegképek EXIF adatai a képaláírásokban lesznek használva. A linkelt állomány teljes mérete a JPG screenshot méretével egyenlő. Amely állományokhoz nincs előnézet rendelve, azok kapnak egy általános bélyegképet a fast_gallery modul könyvtárból.</li>
        <li>Ha az egyes könyvtárakhoz külön bélyegképet szeretnénk rendelni, akkor azt "folder.jpg" néven kell feltölteni a könyvtárba. A kép formátuma csak JPG lehet. A JPG állomány EXIF leírásai bekerülnek a könyvtár bemutató szövegébe, ezek akkor fognak megjelenni, ha a felhasználó a link fölé ér az egérrel.</li>
      </ol>
      <p>Ettöl a ponttól minden más a galéria testreszabását szolgálja. Lehetséges:</p>
      <ul>
        <li>A képek oldalankénti számának beállítása.</li>
        <li>A képaláírások és könyvtárnevek beállítása a bemutató oldalon.</li>
        <li>Képaláírások formátumának kiválasztása a legördülő menüből.</li>
        <li>A könyvtár hierarchia megjelenítésének bekapcsolása.</li>
        <li>A könyvtár bélyegképek megjelenítésének bekapcsolása.</li>
        <li>Javascript alkalmazás kiválasztása (Thickbox, Lightbox).</li>
        <li>Képek rendezési elvének megadása.</li>
        <li>Könyvtárak rendezési elvének megadása.</li>
        <li>Galéria automatikus frissítésének bekapcsolása.</li>
        <li>A "következő" és "előző" gombok segítségével a felugró ablakban lehet lapozni az aktuális könyvtárban rendelkezésre álló képek közt.</li>
      </ul>
      <h3>Megjegyzések</h3>
      <ul>
        <li>Az időzített feladatként történő autoimatikus frissítés alapértelmezésben le van tiltva. A kézi frissítés az általános beállítások oldalán végezhető el (Új keresés, DB törlése).</li>
        <li>A "Képek száma oldalanként" beállítást úgy célszerű megejteni, hogy a bélyegképek száma ne legyen több mint amennyi egy oldalra egyébként kifér, megalőzendő azt, hogy a képek átfedjék a képaláírásokat.</li>
        <li>Véletlenszerű rendezés esetén egy nagyobb adatbázis nem fogja megfelelően végrehajtani az ORDER BY RAND() SQL adatbázis hívást.</li>
        <li>Albumok véletlenszerű rendezése esetén ha több lappal rendelkeznek, minden lapon ismétlődések fordulhatnak elő, néhány kép többször is megjelenhet, ha valaki a lapra navigál.</li>
        <li>A bemutató hossza azt állítja be, hogy hány szóbol is álljon az a bemutató, 
    térközzel elválasztva. Ha a szöveg hosszabb, mint a bélyegkép, átnyúlhat a
    szomszédos bélyegképekre. Ezt elkerülendő szóközöket kell alkalmazni az állománynévben vagy rövidebb
    állományneveket kell megadni.</li>
        <li>A beágyazott könyvtárakban bélyegképnek fogják használni az első képet. Ha a rendszer által e módon kiszemelt bélyegkép nem megfelelő, akkor felül lehet írni azt egy saját JPG bélyegképpel, amelynek a neve mindig "folder.jpg" legyen.</li>
        <li>Filenames are treated with no regard to case, so don't give files in the same directory the same name with different letter cases.</li>
        <li>A Fast Gallery modul eltávolítása után az ImageCache beállításai megmaradnak.</li>
        <li>Amikor a képek rendezése a fájl létrehozás dátuma illetve a feltöltés dátuma szerint történik, az  EXIF adatok nélküli állományokat (összes nem JPG kép ide sorolandó) illetve az üres EXIF mezővel rendelkezőket nem lehet sorba rendezni, így ezek az album végé fognak megjelenni.</li>
        <li>Ha a galéria nem működik megfelelőképpen, a következőkkel lehet próbálkozni: a webböngésző gyorstárának törlése, adatbázis törlése és újraolovasása, böngésző frissítése, és/vagy a Fast Gallery modul eltávolítása, újratelepítése.  Az új verzió telepítése előtt tanácsos eltávolítani a régit.</li>
      </ul>

en: ID of the image, defined by the database
hu: Kép azonosítója (ID)

en: Path to image
hu: A kép elérési útvonal

en: Image filetype extension
hu: Képfájl kiterjesztések

en: Folder that image is in
hu: A könyvtár, amelyben a kép található

en: Parent folder of image
hu: Kép szülőkönyvtára

en: Name of the EXIF Field
hu: Az EXIF mező neve

en: Value of the EXIF field
hu: Az EXIF mező tartalma
