FCKeditor - WYSIWYG HTML editor (6.x-1.4-rc1) - en to fi translation catalogue (178 entries)

en: enabled
fi: käytössä

en: delete
fi: poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Language
fi: Kieli

en: Advanced options
fi: Edistyneet valinnat

en: None
fi: Ei yhtään

en: edit
fi: muokkaa

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: administer
fi: hallitse

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Width
fi: Leveys

en: Configure the rich editor.
fi: Ylläpidä tekstinkäsittelyeditorin asetuksia.

en: Default state
fi: Oletustila

en: Deleted profile
fi: Profiili poistettu

en: Create profile
fi: Luo profiili

en: Update profile
fi: Päivitä profiili

en: Basic setup
fi: Perusasetukset

en: Profile name
fi: Profiilin nimi

en: Roles allowed to use this profile
fi: Käyttäjäroolit, joilla saa käyttää tätä profiilia

en: false
fi: epätosi

en: true
fi: tosi

en: Show disable/enable rich text editor toggle
fi: Näytä käytössä/ei käytössä tekstinkäsittelyeditorin vaihtaja

en: Editor appearance
fi: Editorin ulkoasu

en: Cleanup and output
fi: Muotoilu ja tuloste

en: Apply source formatting
fi: Käytä lähdekoodin muotoilua

en: Editor CSS
fi: Editorin CSS

en: use theme css
fi: käytä teeman css:ää

en: define css
fi: määrittele css

en: CSS path
fi: CSS polku

en: Profile
fi: Profiili

en: You must give a profile name.
fi: Profiilin nimi täytyy antaa.

en: Enables the usage of FCKeditor (WYSIWYG editor) instead of plain text fields.
fi: Ottaa käyttöön FCKeditorin (WYSIWYG editori) tekstikenttien sijaan.

en: FCKeditor homepage
fi: FCKeditorin kotisivu

en: FCKeditor userguide
fi: FCKeditorin käyttöopas

en: filters
fi: suodattimet

en: FCKeditor
fi: FCKeditori

en: checking for %filename
fi: tarkistetaan %filename

en: The FCKeditor component is not installed correctly. Please go to the !fckeditorlink to download the latest version. After that you must extract the files to %modulepath and make sure that the directory %modulesubdir and the file %modulefile exist. Refer to the !readme for more information.
fi: FCKeditori-osa ei ole asennettu oikein. Mene osoitteeseen !fckeditorlink lataamaan uusin versio. Tämän jälkeen pura tiedostot hakemistoon %modulepath ja varmista, että hakemisto %modulesubdir ja tiedosto %modulefile ovat olemassa. Katso lisätietoja: !readme.

en: Use FCKeditor in a popup window
fi: Käytä FCKeditoria ponnahdusikkunassa.

en: Visibility settings
fi: Näkyvyysasetukset

en: Minimum rows
fi: Vähimmäismäärä rivejä

en: FCKeditor will be triggered if the textarea has more rows than entered here. Enter '1' if you do not want to use this feature.
fi: FCKeditori käynnistetään, jos tekstialueessa on enemmän rivejä kuin tässä on annettu.  Syötä '1', jos et halua käyttää tätä ominaisuutta.

en: Use inclusion or exclusion mode
fi: Käytä sisällyttämis- tai poissulkemistilaa

en: Start the toolbar expanded
fi: Käynnistä työkalupalkki laajennettuna

en: The toolbar start expanded or collapsed.
fi: Työkalupalkin käynnistys laajennettuna tai supistettuna.

en: Width in pixels or percent. Ex: 400 or 100%
fi: Leveys pikseleissä tai prosenteissa. Esim 400 tai 100%

en: File browser settings
fi: Tiedostoselaimen asetukset

en: Open rich editor
fi: Avaa tekstinkäsittelyeditori

en: allow fckeditor file uploads
fi: salli fckeditorin tiedostojen siirrot

en: Enables the usage of FCKeditor (WYSIWYG) instead of plain text fields.
fi: Ottaa käyttöön FCKeditorin (WYSIWYG) perustekstikenttien sijaan.

en: profile
fi: profiili

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: permission
fi: käyttöoikeus

en: Global Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Role precedence
fi: Käyttäjäroolien etusijajärjestys

en: Profiles
fi: Profiilit

en: Skin
fi: Ulkoasu

en: Create new profile
fi: Luo uusi profiili

en: permissions
fi: käyttöoikeuksia

en: <p>Note: FCKeditor is highly configurable. The most commonly used features are listed below. If you want to take a look at all available settings, open <code>!fckconfig</code> and then customize <code>!fckeditor_config</code> to your needs. This is also the only way to define new toolbar sets. It is advised to not edit <code>fckconfig.js</code> because you may overwrite it accidentally when you update the editor.</p>
fi: <p>Huomaa: FCKeditor on erittäin mukautuva. Yleisimmin käytetyt ominaisuudet ovat lueteltuna alla. Jos tahdot katsoa kaikkia käytettävissä olevia asetuksia, avaa <code>!fckconfig</code> ja sitten mukauta <code>!fckeditor_config</code> tarvetta vastaavaksi. Tämä on myös ainoa tapa määritellä uusia työkalupalkkeja. On suositeltavaa olla muokkamatta tiedostoa <code>fckconfig.js</code>, koska se voidaan vahingossa ylikirjoittaa editoria päivitettäessä.</p>

en: <p>The Global Profile allows you to define settings that are common for all profiles. Values defined in other profiles will be appended to the global configuration. This way you can avoid repeating some of the settings that are usually the same in each profile.</p>
fi: <p>Yleinen profiili mahdollistaa asetusten määrittelyt, jotka ovat yhteisiä kaikille profiileille.  Toisissa profiileissa määritellyt arvot lisätään yleisiin asetuksiin.  Näin voidaan välttää niiden asetusten toistaminen, jotka tavallisesti ovat samoja kaikissa profiileissa.</p>

en: <p>The FCKeditor module allows Drupal to replace textarea fields with a rich text or <acronym title="What You See Is What You Get">WYSIWYG</acronym> editor. This editor brings many of the powerful functionalities of known desktop editors like Word to the web. It's relatively lightweight and doesn't require any kind of installation on the client computer.</p><p>More information about the editor is located at the !fckeditorlink. A small user guide is located at !userguidelink.</p>
fi: <p>FCKeditori-moduuli mahdollistaa tekstialuekenttien korvaamisen Drupalissa rich text eli <acronym title="What You See Is What You Get">WYSIWYG</acronym> -tekstinkäsittelyeditorilla. Tämä editori tuo verkkosivustolle useita tehokkaita toiminnallisuuksia, jotka tunnetaan tekstinkäsittelyohjelmista kuten Wordistä. Se on suhteellisen kevyt ja ei vaadi minkäänlaista asennusta asiakaskoneeseen.</p><p>Lisätietoja editorista löytyy !fckeditorlinklta. Pieni käyttöopas sijaitsee täällä: !userguidelink.</p>

en: <p>Profiles can be defined based on user roles. A FCKeditor profile can define which pages receive this FCKeditor capability, what buttons or themes are enabled for the editor, how the editor is displayed, and a few other editor functions. It is possible also to define the Global Profile that will hold values that will be appended to all other profiles.</p><p>Lastly, only users with the <code>!access1</code> !permission will be able to use FCKeditor. </p>
fi: <p>Profiileita voidaan määritellä käyttäjäroolipohjaisesti.  FCKeditorin profiileissa voi määritellä, mille sivuille FCKeditori tulee, mitkä editorin painikkeet tai teemat ovat käytössä, kuinka editori näytetään, ja muutamia muita editorin toimintoja.  On myös mahdollista määritellä yleinen profiili, jonka arvot lisätään kaikkiin muihin profiileihin.</p><p>Lopuksi, vain käyttäjät, joilla on <code>!access1</code> -!permission, pystyvät käyttämään FCKeditoria. </p>

en: access fckeditor
fi: pääsy fckeditoriin

en: <p>The FCKeditor module allows Drupal to replace textarea fields with a rich text or <acronym title="What You See Is What You Get">WYSIWYG</acronym> editor. This editor brings many of the powerful functionalities of known desktop editors like Word to the web. It's relatively lightweight and doesn't require any kind of installation on the client computer.</p><p>More information is located at the !fckeditorlink. A small user guide is located at !userguidelink.</p>
fi: <p>FCKeditori-moduuli mahdollistaa tekstialuekenttien korvaamisen Drupalissa rich text eli <acronym title="What You See Is What You Get">WYSIWYG</acronym> -tekstinkäsittelyeditorilla. Tämä editori tuo verkkosivustolle useita tehokkaita toiminnallisuuksia, jotka tunnetaan tekstinkäsittelyohjelmista kuten Wordistä. Se on suhteellisen kevyt ja ei vaadi minkäänlaista asennusta asiakaskoneeseen.</p><p>Lisätietoja editorista löytyy !fckeditorlinklta. Pieni käyttöopas sijaitsee täällä: !userguidelink.</p>

en: The correct directory structure is as follows: <blockquote><pre>!structure</pre></blockquote>
fi: Oikea hakemistorakenne on seuraava: <blockquote><pre>!structure</pre></blockquote>

en: separate permission
fi: erillinen käyttöoikeus

en: <li>Lastly, adjust the !fb for each !profile.</li></ol>
fi: <li>Lopuksi, säädä !fb jokaiselle !profilelle.</li></ol>

en: <h3>Modules: Image Assist</h3><p>Image Assist can be integrated with FCKeditor. To do this, simply copy the <code>!iaf1</code> file to <code>!iaf2</code>.</p>
fi: <h3>Moduulit: Image Assist</h3><p>Kuva-avustaja voidaan integroida FCKeditoriin. Tämä tehdään kopioimalla <code>!iaf1</code> tiedostoon <code>!iaf2</code>.</p>

en: Include mode selected, but no fields/paths given. Enter at least one path or field where FCKeditor should appear.
fi: Sisällyttämistila on valittuna, mutta kenttiä/hakupolkua ei annettu. Anna vähintään yksi polku tai kenttä, missä FCKeditorin pitäisi näkyä.

en: Minimum rows must be a valid number
fi: Rivien vähimmäismäärä täytyy olla kelvollinen numero.

en: If FCKeditor is enabled by default, popup window must be disabled.
fi: Jos FCKeditori on otettu käyttöön oletuksena, ponnahdusikkuna täytyy olla poistettu käytöstä.

en: If toggle is enabled, popup window must be disabled.
fi: Jos vaihdin on otettu käyttöön, ponnahdusikkuna täytyy olla poistettu käytöstä.

en: Enter valid width. Ex: 400 or 100%
fi: Anna kelvollinen leveys.  Esim 400 tai 100%

en: CSS path is not empty. Please set the "Editor CSS" option to "define css" mode.
fi: CSS hakupolku ei ole tyhjä. Aseta "Editorin CSS" valinta "määrittele css" -tilaan.

en: Double quotes are not allowed in CSS path.
fi: Lainausmerkkejä ei sallita CSS hakupolussa.

en: Enter valid path, do not surround it with quotes.
fi: Anna kelvollinen hakupolku, älä laita sitä lainausmerkkeihin.

en: Path to predefined styles is not empty. Please set the "Predefined styles" option to "define path to fckstyles.xml" mode.
fi: Hakupolku esimääriteltyihin tyyleihin ei ole tyhjä. Aseta "Esimääritellyt tyylit" valinta "määrittele fckstyles.xml hakupolku" -tilaan.

en: Double quotes are not allowed in path.
fi: Lainausmerkkejä ei sallita hakupolussa.

en: Enter valid, semicolon separated, list of HTML font formats (no semicolon at the end of list expected).
fi: Anna kelvollinen, puolipistein eroteltu lista HTML fonttiformaateista (listan lopussa ei odoteta puolipistettä).

en: Invalid field specified: %1
fi: Määritelty kenttä ei ole kelvollinen: %1

en: Invalid path specified: %1
fi: Määritelty hakupolku ei ole kelvollinen: %1

en: Path to uploaded files is required.
fi: Hakupolku palvelimelle siirrettyihin tiedostoihin vaaditaan.

en: Absolute path to uploaded files is required.
fi: Absoluuttinen hakupolku palvelimelle siirrettyihin tiedostoihin vaaditaan.

en: Edit FCKeditor profile
fi: Muokkaa FCKeditorin profiilia

en: Deleted Global profile
fi: Yleinen profiili poistettu

en: Your FCKeditor profile has been updated.
fi: FCKeditorin profiili on päivitetty.

en: Your FCKeditor profile has been created.
fi: FCKeditorin profiili on luotu.

en: Create global profile
fi: Luo yleinen profiili

en: Update global profile
fi: Päivitä yleinen profiili

en: FCKeditor global profile has been saved.
fi: FCKeditorin yleinen profiili on tallennettu.

en: FCKeditor settings
fi: FCKeditorin asetukset

en: Could not find the FCKeditor engine installed at <strong>!fckeditor-directory</strong>. Please !download, uncompress it and copy the folder into !fckeditor-path.
fi: FCKeditori-moottoria ei voitu löytää hakemistoon <strong>!fckeditor-directory</strong> asennettuna.  !download, pura ja kopioi hakemisto hakupolkuun !fckeditor-path.

en: download FCKeditor
fi: lataa FCKeditori

en: There is currently no role with the <strong>!access</strong> permission. Visit !acl administration section.
fi: Tällä hetkellä ei ole käyttäjäroolia, jolla on <strong>!access</strong> -käyttöoikeus. Mene !acl ylläpito -kohtaan.

en: No FCKeditor profiles found. At this moment, nobody is able to use FCKeditor. Create new profile below.
fi: FCKeditorin profiileita ei löytynyt. Tällä hetkellä kukaan ei pysty käyttämään FCKeditoria. Luo uusi profiili alla.

en: Not all roles with <strong>!access</strong> permission are associated with FCKeditor profiles. As a result, users having the following roles may be unable to use FCKeditor: !list Create new or edit FCKeditor profiles below and in the <strong>Basic setup</strong> section, check &quot;Roles allowed to use this profile&quot;.
fi: Joitakin käyttäjärooleja, joilla on <strong>!access</strong> -käyttöoikeus, ei ole yhdistetty FCKeditorin profiileihin. Tästä seuraa, että käyttäjät, joilla on seuraavat käyttäjäroolit, eivät ehkä pysty käyttämään FCKeditoria: !list Luo tai muokkaa FCKeditorin profiileja alla ja <strong>Perusasetukset</strong> -kohdassa, tarkista &quot;Käyttäjäroolit, joilla saa käyttää tätä profiilia&quot;.

en: No profiles found. Click here to !create.
fi: Profiileja ei löytynyt.  Luodaksesi niitä, klikkaa tästä: !create.

en: create a new profile
fi: luo uusi profiili

en: Global Profile not found. Click here to !create.
fi: Yleistä profiilia ei löytynyt.  Luodaksi sen, klikkaa tästä: !create.

en: create the global profile
fi: luo yleinen profiili

en: FCKeditor Global Profile
fi: FCKeditorin yleinen profiili

en: Switch to plain text editor
fi: Vaihda perustekstieditoriin

en: Switch to rich text editor
fi: Vaihda tekstinkäsittelyeditoriin

en: excluding or including
fi: poissulkemista tai sisällyttämistä

en: Rich Text Editor settings
fi: Tekstinkäsittelyeditorin asetukset

en: Should rich-text editing be enabled or disabled by default in textarea fields? If disabled, rich text editor may still be enabled using toggle or popup window.
fi: Pitäisikö tekstinkäsittelyeditorin olla oletusarvoisesti käytössä vai poissa käytöstä tekstialuekentillä?  Jos poissa käytöstä, tekstinkäsittelyeditori saattaa silti olla käyttöönotettavissa vaihtajaa tai ponnahdusikkunaa käyttäen.

en: Whether or not to show the disable/enable rich text editor toggle below the textarea. Works only if FCKeditor is not running a popup window (see below).
fi: Näytetäänkö vai ollaanko näyttämättä käytössä/ei käytössä tekstinkäsittelyeditorin vaihtaja tekstialueen alla.  Tämä toimii vain, jos FCKeditoria ei ajeta ponnahdusikkunassa (katso alta).

en: If this option is enabled a link to a popup window will be used instead of a textarea replace.
fi: Jos tämä valinta on käytössä, linkkiä ponnahdusikkunaan käytetään tekstialueen korvaamisen sijaan.

en: Choose a FCKeditor skin.
fi: Valitse FCKeditorin ulkoasu.

en: Toolbar
fi: Työkalupalkki

en: Choose a FCKeditor toolbar set.
fi: Valitse FCKeditorin työkalupalkki.

en: The language for the FCKeditor interface.
fi: FCKeditorin käyttöliittymän kieli.

en: Auto-detect language
fi: Tunnista kieli automaattisesti

en: Use auto detect user language feature.
fi: Käytä toimintoa, joka tunnistaa kielen automaattisesti.

en: fckeditor
fi: fckeditori

en: Global profile already exist. Only one global profile is allowed.
fi: Yleinen profiili on jo olemassa.  Vain yksi yleinen profiili on mahdollinen.

en: Main setup
fi: Pääasetukset

en: A user having <strong>multiple roles</strong> gets the permissions of the highest one. Sort role IDs according to their <strong>precedence from higher to lower</strong> by putting > in between.<br />
fi: Käyttäjä, jolla on <strong>useita käyttäjärooleja</strong> saa käyttöoikeuksista korkeimman. Lajittele roolien ID:t <strong>etusijajärjestyksen mukaisesti korkeammasta alempaan</strong> laittamalla > niiden väliin.<br />

en: Here is the id-name pairs of roles having access to FCKeditor:
fi: Tässä ovat id-nimi parit käyttäjärooleille, joilla pääsee FCKeditoriin:

en: You haven't assigned the <code>!access1</code> !permissions yet.
fi: <code>!access1</code> !permissions ei ole vielä valittu.

en: exclude
fi: poissulje

en: include
fi: sisällytä

en: Choose the way of disabling/enabling FCKeditor on selected fields/paths (see below). Use exclude to disable FCKeditor on selected fields/paths. Use include if you want to load FCKeditor only on selected paths/fields.
fi: Valitse FCKeditorin käyttöönotto/käytöstä poistaminen valituissa kentissä/hakupoluissa (katso alta).  Käytä poissulkemista poistaaksesi FCKeditorin käytöstä valituissa kentissä/hakupoluissa.  Käytä sisällyttämistä, jos tahdot ladata FCKeditorin vain valituissa hakupoluissa/kentissä.

en: Fields to exclude/include
fi: Kentät, jotka poissuljetaan/sisällytetään

en: Paths to exclude/include
fi: Polut, jotka poissuljetaan/sisällytetään

en: Enter drupal paths here, depending on the chosen option for the inclusion/exclusion mode.<br />Paths may be used the same way as in the drupal blocks configuration.<br />You may separate the different entries by commas, spaces or newlines. <br />You may also use * as a wildcard character (for example <code>comment/*</code>).
fi: Anna Drupalin hakupolut tässä, riippuen sisällyttämis-/poissulkemistilan valinnasta.<br />Polkuja käytetään samoin, kuin Drupalin lohkojen asetuksissa.<br />Erottele eri polut pilkuilla, välilyönneillä tai rivinvaihdoilla. <br />Käytä merkkiä * korvausmerkkinä (esimerkiksi <code>comment/*</code>).

en: Force simplified toolbar on the following fields
fi: Pakota yksinkertaistettu työkalupalkki seuraaviin kenttiin

en: Force simplified toolbar on the following paths
fi: Pakota yksinkertaistettu työkalupalkki seuraaviin hakupolkuihin

en: Add new FCKeditor profile
fi: Lisää uusi FCKeditorin profiili

en: Not all user roles are shown since they already have fckeditor profiles. You must first unassign profiles in order to add them to a new one.
fi: Kaikkia käyttäjärooleja ei näytetä, sillä niillä jo on fckeditorin profiilit.  Käyttäjäroolien kytkentöjä profiileihin täytyy ehkä ensin poistaa lisätäksesi niihin uusia rooleja.

en: Enter a name for this profile. This name is only visible within the fckeditor administration page.
fi: Anna nimi tälle profiilille.  Tämä nimi näytetään vain fckeditorin hallintasivulla.

en: Only roles with '!access1' permission will be shown here. If no role is available, make sure that you have assigned the '!access1' !permission.
fi: Tässä näytetään vain käyttäjäroolit, joilla on '!access1' käyttöoikeus. Jos roolia ei ole saatavana, varmista että valittuna on '!access1' !permission.

en: Allow users to customize FCKeditor appearance
fi: Anna käyttäjien mukauttaa FCKeditorin ulkoasua

en: If allowed, users will be able to override <code>Editor appearance</code> by visiting their profile page.
fi: Jos sallittuna, käyttäjät pystyvät yliajamaan <code>Editorin ulkoasun</code> käyttäjäprofiilisivullaan.

en: Default editor state. If disabled, rich text editor may still be enabled using toggle or popup window.
fi: Editorin oletustila.  Jos ei käytöstä, tekstinkäsittelyeditori saattaa silti olla käyttöönotettavissa vaihtajaa tai ponnahdusikkunaa käyttäen.

en: Whether or not to show the disable/enable rich text editor toggle below the textarea. Works only if FCKeditor is not running in a popup window (see below).
fi: Näytetäänkö vai ollaanko näyttämättä ei käytössä/käytössä tekstinkäsittelyeditorin vaihtaja tekstialueen alla.  Tämä toimii vain, jos FCKeditoria ei ajeta ponnahdusikkunassa (katso alta).

en: Choose a default skin.
fi: Valitse oletusihopinta.

en: Choose a default toolbar set. To define new toolbar, edit <code>fckeditor.config.js</code> located in !module_path.
fi: Valitse oletustyökalupalkki. Määritelläksesi uuden työkalupalkin, muokkaa tiedostoa <code>fckeditor.config.js</code>, joka on hakemistossa !module_path.

en: Enter mode
fi: Enter -tila

en: Set which tag FCKeditor should use when [Enter] key is pressed.
fi: Aseta, mitä merkkausta FCKeditorin pitää käyttää, kun [Enter] -näppäintä painetaan.

en: Shift + Enter mode
fi: Shift + Enter -tila

en: Set which tag FCKeditor should use when [Shift] + [Enter] is pressed.
fi: Aseta, mitä merkkausta FCKeditorin pitää käyttää, kun [Shift] + [Enter] painetaan.

en: Font formats
fi: Fonttimuodot

en: Semicolon separated list of HTML font formats. Allowed values are: p;div;pre;address;h1;h2;h3;h4;h5;h6
fi: Puolipistein eroteltu lista HTML fonttiformaatteja.  Sallittuja arvoja ovat: p;div;pre;address;h1;h2;h3;h4;h5;h6

en: When set to "true" the editor will format the XHTML when switching from WYSIWYG view to Source view, by inserting line breaks on some tags endings and indenting paragraphs, tables and lists.
fi: Kun arvoksi asetetaan "tosi", editori muotoilee XHTML:n lisäämällä rivinvaihtoja joidenkin merkkausten loppuun sekä sisentää kappaleita, taulukkoja ja listoja silloin, kun WYSIWYG näkymästä vaihdetaan lähdekoodinäkymään.

en: Format output
fi: Tulosteen muotoilu

en: When set to "true" the editor will format the XHTML output by inserting line breaks on some tags endings and indenting paragraphs, tables and lists.
fi: Kun arvoksi asetetaan "tosi", editori muotoilee XHTML-tulosteen lisäämällä rivinvaihtoja joidenkin merkkausten loppuun sekä sisentää kappaleita, taulukkoja ja listoja.

en: FCKeditor default
fi: FCKeditorin oletus

en: Predefined styles
fi: Esimääritellyt tyylit

en: use theme fckstyles.xml
fi: käytä teemaa fckstyles.xml

en: define path to fckstyles.xml
fi: määrittele fckstyles.xml hakupolku

en: Define the location of <code>fckstyles.xml</code> file. It is used by the &quot;Style&quot; dropdown list available in the Default toolbar.<br />Copy !fckstyles.xml inside your theme directory (<code>!theme</code>) and adjust it to your needs.
fi: Määrittele tiedoston <code>fckstyles.xml</code> sijainti. Sitä käyttää oletustyökalupalkin pudotusvalikko &quot;Tyyli&quot;.<br />Kopioi !fckstyles.xml teeman hakemistoon (<code>!theme</code>) ja mukauta sitä tarvetta vastaavaksi.

en: Predefined styles path
fi: Esimääriteltyjen tyylien hakupolku

en: Enter path to XML file with predefined styles (<em>example: /fckstyles.xml</em>).<br />Macros: %h (host name: !host), %t (path to theme: !theme), %m (path to FCKeditor module: !module)<br />Be sure to select "define path to fckstyles.xml" above.
fi: Anna hakupolku esimääriteltyjen tyylien XML tiedostolle (<em>esimerkki: /fckstyles.xml</em>).<br />Makrot: %h (isäntänimi: !host), %t (teeman hakupolku: !theme), %m (FCKeditorimoduulin hakupolku: !module)<br />Valitse varmasti "määrittele fckstyles.xml hakupolku" yllä.

en: Path to uploaded files
fi: Polku siirrettyihin tiedostoihin

en: Absolute path to uploaded files
fi: Absoluuttinen polku siirrettyihin tiedostoihin

en: Custom javascript configuration
fi: Mukautetut javascript asetukset

en: FCKeditor documentation
fi: FCKeditorin dokumentaatio

en: Yes, delete!
fi: Kyllä, poista!

en: !profile profile
fi: !profile profiili

en: Global Profile
fi: Yleinen profiili

en: Confirm profile deletion
fi: Vahvista profiilin poisto

en: You're about to delete the FCKeditor profile, read the question below carefully.
fi: Olet poistamassa FCKeditorin profiilia, lue alla oleva kysymys huolellisesti.

en: <p>Are you sure that you want to delete the !profile?</p><p>!yes !no</p>
fi: <p>Tahdotko varmasti poistaa profiilin !profile?</p><p>!yes !no</p>

en: administer fckeditor
fi: ylläpidä fckeditoria

en: Administer > Site configuration > FCKeditor
fi: Ylläpito > Sivuston asetukset > FCKeditori

en: Administer > User Management > Permissions
fi: Ylläpito > Käyttäjien hallinta > Käyttöoikeudet

en: <li>Enabling file uploads is <strong>a security risk</strong>. That's why you have to grant a !link to enable the file browser to certain groups (assign the &quot;!allowupload&quot; permissions).</li>
fi: <li>Tiedostojen siirron käyttöönotto on <strong>tietoturvariski</strong>. Tämän vuoksi on annettava !link ottaa käyttöön tiedostoselain tietyille käyttäjärooleille (valitse &quot;!allowupload&quot; käyttöoikeudet).</li>

en: Add new FCKeditor Global Profile
fi: Lisää uusi FCKeditorin yleinen profiili

en: Built-in filebrowser
fi: Sisäänrakennettu tiedostoselain

en: File browser type
fi: Tiedostoselaimen tyyppi

en: Select the file browser that you would like to use to upload files, images and flash movies.
fi: Valitse tiedostoselain, jota käytät siirtämään tiedostoja, kuvia ja flash videoita palvelimelle.

en: Allow quick uploads
fi: Salli nopeat palvelimelle siirrot

en: Join summary
fi: Yhdistä tiivistelmä

en: Split summary at cursor
fi: Jaa tiivistelmä kohdistimen kohdalta
