FCKeditor - WYSIWYG HTML editor (6.x-1.4-rc1) - en to hu translation catalogue (223 entries)

en: enabled
hu: engedélyezett

en: delete
hu: törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: disabled
hu: tiltott

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Language
hu: Nyelv

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: None
hu: Nincs

en: edit
hu: szerkesztés

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: administer
hu: adminisztráció

en: Roles
hu: Csoportok

en: Width
hu: Szélesség

en: Security
hu: Biztonság

en: Configure the rich editor.
hu: Szerkesztő beállítása.

en: Default state
hu: Alapállapot

en: Deleted profile
hu: Törölt profil

en: Create profile
hu: Profil létrehozása

en: Update profile
hu: Profil módosítása

en: Basic setup
hu: Alapbeállítás

en: Profile name
hu: Profilnév

en: Roles allowed to use this profile
hu: Csoportok, melyek használhatják ezt a profilt

en: false
hu: hamis

en: true
hu: igaz

en: Show disable/enable rich text editor toggle
hu: Egyszerű szövegszerkesztő kapcsoló mutatásának engedélyezése/tiltása

en: Editor appearance
hu: Szerkesztő megjelenése

en: Cleanup and output
hu: Tisztítás és kimenet

en: Apply source formatting
hu: Forrás formázás alkalmazása

en: Editor CSS
hu: Szerkesztő CSS

en: use theme css
hu: a smink CSS használata

en: define css
hu: CSS megadása

en: CSS path
hu: CSS útvonal

en: Profile
hu: Profil

en: You must give a profile name.
hu: Meg kell adni a profil nevet.

en: Enables the usage of FCKeditor (WYSIWYG editor) instead of plain text fields.
hu: Az <em>FCKeditor</em> (WYSIWYG) szerkesztő használatát engedélyezi az egyszerű szövegmezők helyett.

en: FCKeditor homepage
hu: FCKeditor honlap

en: FCKeditor userguide
hu: FCKeditor felhasználói útmutató

en: filters
hu: szűrők

en: checking for %filename
hu: %filename ellenőrzése

en: The FCKeditor component is not installed correctly. Please go to the !fckeditorlink to download the latest version. After that you must extract the files to %modulepath and make sure that the directory %modulesubdir and the file %modulefile exist. Refer to the !readme for more information.
hu: Az <em>FCKeditor</em> összetevő nincs rendesen feltelepítve. Le kell tölteni az utolsó verziót az !fckeditorlinkról. Ezt követően ki kell csomagolni az állományokat a %modulepath útvonalra, és meg kell győződni arról, hogy a %modulesubdir könyvtár és a %modulefile fájl létezik. További információk a !readme állományban.

en: Use FCKeditor in a popup window
hu: Az <em>FCKeditor</em> használata felugró ablakban

en: Visibility settings
hu: Láthatósági beállítások

en: Minimum rows
hu: Minimum sorok

en: FCKeditor will be triggered if the textarea has more rows than entered here. Enter '1' if you do not want to use this feature.
hu: Az <em>FCKeditor</em> el fog indulni, ha a szövegdoboz több soros, mint ami itt meg van adva. „1”-et megadva kikapcsolható ez a lehetőség.

en: Use inclusion or exclusion mode
hu: A beleértő vagy a kizáró módot használja

en: Start the toolbar expanded
hu: Induljon az eszköztár kinyitva

en: The toolbar start expanded or collapsed.
hu: Az eszköztár induljon kinyitva, vagy összecsukva.

en: Width in pixels or percent. Ex: 400 or 100%
hu: A szélesség képpontban vagy százalékban. Például 400 vagy 100%

en: File browser settings
hu: A fájlböngésző beállításai

en: Open rich editor
hu: Szerkesztő megnyitása

en: allow fckeditor file uploads
hu: fckeditor fáljfeltöltések engedélyezése

en: Enables the usage of FCKeditor (WYSIWYG) instead of plain text fields.
hu: Az <em>FCKeditor</em> (WYSIWYG) szerkesztő engedélyezése az egyszerű szövegdobozok helyett.

en: profile
hu: profil

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: permission
hu: jogosultság

en: Global Settings
hu: Általános beállítások

en: Role precedence
hu: Csoport elsőbbség

en: Profiles
hu: Profilok

en: Skin
hu: Smink

en: Create new profile
hu: Új profil létrehozása

en: permissions
hu: jogosultságok

en: <p>Note: FCKeditor is highly configurable. The most commonly used features are listed below. If you want to take a look at all available settings, open <code>!fckconfig</code> and then customize <code>!fckeditor_config</code> to your needs. This is also the only way to define new toolbar sets. It is advised to not edit <code>fckconfig.js</code> because you may overwrite it accidentally when you update the editor.</p>
hu: <p>Megjegyzés: Az <em>FCKeditor</em> nagymértékben testreszabható. A leggyakrabban használt szolgáltatások vannak listázva lejjebb. Az összes elérhető beállítási lehetőséget át lehet tekinteni a <code>!fckconfig</code> fáljban, és testre is lehet szabni a <code>!fckeditor_config</code> fájl segítségével. Szintén ez az egyetlen járható út az új eszköztárak meghatározására. Az <code>fckconfig.js</code> fájl szerkesztése nem ajánlott, mivel véletlenül felülíródhat, amikor a szerkesztő frissítésére kerül sor.</p>

en: <p>The Global Profile allows you to define settings that are common for all profiles. Values defined in other profiles will be appended to the global configuration. This way you can avoid repeating some of the settings that are usually the same in each profile.</p>
hu: <p>A globális profil lehetővé teszi azon beállítások megadását, melyek közösek minden profilban. Az egyéb profilokban megadott értékek hozzáadódnak a globális profil beállításokhoz. Ezúton elkerülhető néhány beállítás profilonként ismétlődő megadása, mivel ezek gyakran közösek minden profilban.</p>

en: <p>The FCKeditor module allows Drupal to replace textarea fields with a rich text or <acronym title="What You See Is What You Get">WYSIWYG</acronym> editor. This editor brings many of the powerful functionalities of known desktop editors like Word to the web. It's relatively lightweight and doesn't require any kind of installation on the client computer.</p><p>More information about the editor is located at the !fckeditorlink. A small user guide is located at !userguidelink.</p>
hu: <p>Az <em>FCKeditor</em> modul lehetőséget biztosít a Drupal számára, hogy lecserélje a szövegdoboz típusú mezőket egy <em><acronym title="What You See Is What You Get">WYSIWYG</acronym></em> szövegszerkesztőre. Ez a szerkesztő a <em>Word</em>-höz hasonló, ismert szövegszerkesztők gazdag lehetőségeit teszi elérhetővé webes környezetben. Ez egy relatíve kis program, és nem igényel semmilyen telepítést a felhasználó számítógépén.</p><p>További információ a szerkesztőről az !fckeditorlinkon. Egy kisebb felhasználói útmutató pedig a !userguidelinkban.</p>

en: <p>Profiles can be defined based on user roles. A FCKeditor profile can define which pages receive this FCKeditor capability, what buttons or themes are enabled for the editor, how the editor is displayed, and a few other editor functions. It is possible also to define the Global Profile that will hold values that will be appended to all other profiles.</p><p>Lastly, only users with the <code>!access1</code> !permission will be able to use FCKeditor. </p>
hu: <p>A profilokat a felhasználói csoportok alapján lehet meghatározni. Egy <em>FCKeditor</em> profilban meg lehet határozni, hogy mely oldalak kapják meg az <em>FCKeditor</em> ezen képességeit, mely gombok és sminkek engedélyezettek a szerkesztéshez, hogyan jelenjen meg a szerkesztő, és néhány egyéb szerkesztő beállítást. Lehetőség van egy globális profil meghatározására is, mely olyan értékeket tartalmaz, ami minden egyéb profilban meghatározott értékhez hozzáadódik.</p><p>Végül, csak az <code>!access1</code> !permissiongal rendelkező felhasználók számára elérhető az <em>FCKeditor</em> használata. </p>

en: access fckeditor
hu: fckeditor elérése

en: <p>The FCKeditor module allows Drupal to replace textarea fields with a rich text or <acronym title="What You See Is What You Get">WYSIWYG</acronym> editor. This editor brings many of the powerful functionalities of known desktop editors like Word to the web. It's relatively lightweight and doesn't require any kind of installation on the client computer.</p><p>More information is located at the !fckeditorlink. A small user guide is located at !userguidelink.</p>
hu: <p>Az <em>FCKeditor</em> modul lehetőséget biztosít a Drupal számára, hogy lecserélje a szövegdoboz típusú mezőket egy <em><acronym title="What You See Is What You Get">WYSIWYG</acronym></em> szövegszerkesztőre. Ez a szerkesztő a <em>Word</em>-höz hasonló, ismert szövegszerkesztők gazdag lehetőségeit teszi elérhetővé webes környezetben. Ez egy relatíve kis program, és nem igényel semmilyen telepítést a felhasználó számítógépén.</p><p>További információ a szerkesztőről az !fckeditorlinkon. Egy kisebb felhasználói útmutató pedig a !userguidelinkban.</p>

en: The correct directory structure is as follows: <blockquote><pre>!structure</pre></blockquote>
hu: A helyes könyvtárszerkezet a következő: <blockquote><pre>!structure</pre></blockquote>

en: separate permission
hu: különálló jogosultság

en: <li>Lastly, adjust the !fb for each !profile.</li></ol>
hu: <li>Végül, be kell állítani „!fbt” minden !profileban.</li></ol>

en: <h3>Modules: Image Assist</h3><p>Image Assist can be integrated with FCKeditor. To do this, simply copy the <code>!iaf1</code> file to <code>!iaf2</code>.</p>
hu: <h3>Modulok: <em>Image Assist</em></h3><p>Az <em>Image Assist</em> együtt tud működni az <em>FCKeditor</em> modullal. Ehhez egyszerűen át kell másolni a <code>!iaf1</code> fájlt ide: <code>!iaf2</code>.</p>

en: XSS Filter
hu: XSS szűrő

en: XSS Filter.
hu: XSS szűrő.

en: Include mode selected, but no fields/paths given. Enter at least one path or field where FCKeditor should appear.
hu: Beleértő mód lett kiválasztva, de nincsenek mezők, vagy útvonalak megadva. Legalább egy útvonalat, vagy mezőt meg kell adni, ahol az <em>FCKeditor</em> meg fog jelenni.

en: Minimum rows must be a valid number
hu: A minimum soroknak érvényes számot kell megadni

en: If FCKeditor is enabled by default, popup window must be disabled.
hu: Ha az <em>FCKeditor</em> alapértelmezés szerint engedélyezett, akkor a felugró ablakot le kell tiltani.

en: If toggle is enabled, popup window must be disabled.
hu: Ha a váltás engedélyezett, akkor a felugró ablakot le kell tiltani.

en: Enter valid width. Ex: 400 or 100%
hu: Meg kell adni egy érvényes szélességet. Pl: 400 vagy 100%

en: CSS path is not empty. Please set the "Editor CSS" option to "define css" mode.
hu: A CSS útvonal nem üres. Át kell állítani a „Szerkesztő CSS” lehetőséget a „CSS megadása” módra.

en: Double quotes are not allowed in CSS path.
hu: Az idézőjel nem megengedett a CSS útvonalban.

en: Enter valid path, do not surround it with quotes.
hu: Érvényes útvonalat kell megadni, melyet nem szabad idézőjelek közé tenni.

en: Path to predefined styles is not empty. Please set the "Predefined styles" option to "define path to fckstyles.xml" mode.
hu: Az előre megadott stílusok útvonala nem üres. Át kell állítani az „Előre megadott stílusok” lehetőséget „fckstyles.xml útvonalának meghatározása” módra.

en: Double quotes are not allowed in path.
hu: Az idézőjel nem megengedett az útvonalban.

en: Enter valid, semicolon separated, list of HTML font formats (no semicolon at the end of list expected).
hu: Meg kell adni a HTML betűformátumok érvényes, pontosvesszővel elválasztott listáját (a lista végén nem szükséges pontosvessző).

en: Invalid field specified: %1
hu: A megadott mező érvénytelen: %1

en: Invalid path specified: %1
hu: A megadott útvonal érvénytelen: %1

en: Path to uploaded files is required.
hu: A feltöltött fájlokhoz útvonal szükséges.

en: Absolute path to uploaded files is required.
hu: A feltöltött fájlokhoz abszolút útvonal szükséges.

en: Edit FCKeditor profile
hu: FCKeditor profil szerkesztése

en: Deleted Global profile
hu: Törölt globális profil

en: Your FCKeditor profile has been updated.
hu: Az <em>FCKeditor</em> profil frissítve.

en: Your FCKeditor profile has been created.
hu: Az <em>FCKeditor</em> profil létrehozva.

en: Create global profile
hu: Globális profil létrehozása

en: Update global profile
hu: Globális profil frissítése

en: FCKeditor global profile has been saved.
hu: Az <em>FCKeditor</em> globális profiljának mentése megtörtént.

en: FCKeditor settings
hu: <em>FCKeditor</em> beállítások

en: Could not find the FCKeditor engine installed at <strong>!fckeditor-directory</strong>. Please !download, uncompress it and copy the folder into !fckeditor-path.
hu: Az <em>FCKeditor</em> motor nem található a <strong>!fckeditor-directory</strong> útvonalon. Az !download után a programot ki kell csomagolni, és a !fckeditor-path könyvtárba kell másolni.

en: download FCKeditor
hu: <em>FCKeditor</em> letöltése

en: There is currently no role with the <strong>!access</strong> permission. Visit !acl administration section.
hu: Jelenleg nincs <strong>!access</strong> jogosultsággal rendelkező csoport. A !acl adminisztrációs oldalát fel kell keresni.

en: No FCKeditor profiles found. At this moment, nobody is able to use FCKeditor. Create new profile below.
hu: <em>FCKeditor</em> profil nem található. Jelenleg senki nem tudja használni az <em>FCKeditor</em> modult. Lejjebb létre kell hozni egy profilt.

en: Not all roles with <strong>!access</strong> permission are associated with FCKeditor profiles. As a result, users having the following roles may be unable to use FCKeditor: !list Create new or edit FCKeditor profiles below and in the <strong>Basic setup</strong> section, check &quot;Roles allowed to use this profile&quot;.
hu: Nincs minden <strong>!access</strong> jogosultsággal rendelkező csoport társítva az <em>FCKeditor</em> profiljaival. Ennek eredményeképpen elképzelhető, hogy van olyan felhasználó, aki nem tudja használni az <em>FCKeditor</em> modult. (A következő csoportok tagjai: !list) Létre kell hozni egy új profilt, vagy szerkeszteni kell a már meglévő <em>FCKeditor</em> profilokat lejjebb az <strong>Alapbeállítás</strong> részben, ellenőrizve a „Csoportok, melyek használhatják ezt a profilt” részt.

en: No profiles found. Click here to !create.
hu: Nincsenek profilok. Itt lehet létrehozni: !create.

en: create a new profile
hu: egy új profil létrehozása

en: Global Profile not found. Click here to !create.
hu: Nincs globális profil. Itt lehet létrehozni: !create.

en: create the global profile
hu: globális profil létrehozása

en: FCKeditor Global Profile
hu: <em>FCKeditor</em> globális profil

en: Switch to plain text editor
hu: Váltás az egyszerű szerkesztőre

en: Switch to rich text editor
hu: Váltás a szövegszerkesztőre

en: The ID for !excluding this element is: !id - the path is: !path
hu: Azonosító ennek az elemnek a !excluding: !id - az útvonal: !path

en: excluding or including
hu: kizárásához vagy beleértéséhez

en: Rich Text Editor settings
hu: Szövegszerkesztő beállítások

en: Should rich-text editing be enabled or disabled by default in textarea fields? If disabled, rich text editor may still be enabled using toggle or popup window.
hu: Alapértelmezésben lehessen engedélyezni vagy letiltani a szerkesztőt a szövegdoboz mezőkön? Ha tiltott, a szerkesztő maradthat engedélyezve a kapcsolót használva, vagy felugró ablakban.

en: Whether or not to show the disable/enable rich text editor toggle below the textarea. Works only if FCKeditor is not running a popup window (see below).
hu: Mutassa-e a szövegdoboz alatt a szövegszerkesztő tiltását/engedélyezését. Csak akkor működik, ha az <em>FCKeditor</em> nem felugró ablakban fut (lásd lejjebb).

en: If this option is enabled a link to a popup window will be used instead of a textarea replace.
hu: Ha ez a lehetőség engedélyezett, akkor egy felugró ablakra mutató hivatkozás lesz használva a szövegdoboz lecserélése helyett.

en: Choose a FCKeditor skin.
hu: Az <em>FCKeditor</em> megjelenésének kiválasztása.

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Choose a FCKeditor toolbar set.
hu: Az <em>FCKeditor</em> eszköztárának kiválasztása.

en: The language for the FCKeditor interface.
hu: Az <em>FCKeditor</em> felhasználói felületének nyelve.

en: Auto-detect language
hu: Nyelv automatikus felismerése

en: Use auto detect user language feature.
hu: A felhasználói felület nyelvének automatikus felismerése.

en: Enter valid width. Example: 400 or 100%.
hu: Meg kell adni egy érvényes szélességet. Például: 400 vagy 100%

en: Global profile already exist. Only one global profile is allowed.
hu: A globális profil már létezik. Csak egy globális profil engedélyezett.

en: Main setup
hu: Fő beállítás

en: A user having <strong>multiple roles</strong> gets the permissions of the highest one. Sort role IDs according to their <strong>precedence from higher to lower</strong> by putting > in between.<br />
hu: A <strong>több csoport tagsággal</strong> is rendelkező felhasználó a jogosultságát a legfelső szinttől kapja. Sorba kell rendezni a csoport azonosítókat <strong>elsőbbségük szerint  a legmagasabbtól a legkisebbig</strong>, a közéjük helyezett „>” jellel.<br />

en: Here is the id-name pairs of roles having access to FCKeditor:
hu: Itt az azonosító-megnevezés párja azon csoportoknak, melyek elérik az <em>FCKeditor</em> modult:

en: You haven't assigned the <code>!access1</code> !permissions yet.
hu: Nincsenek meg az <code>!access1</code> !permissions.

en: exclude
hu: kizárva

en: include
hu: beleértve

en: Choose the way of disabling/enabling FCKeditor on selected fields/paths (see below). Use exclude to disable FCKeditor on selected fields/paths. Use include if you want to load FCKeditor only on selected paths/fields.
hu: Meg kell adni az <em>FCKeditor</em> letiltásának/engedélyezésének módját a kiválasztott mezőkön/útvonalakon (lásd lejjebb). A kizáró mód letiltja az <em>FCKeditor</em> szerkesztőt a kiválaszott mezőkről/útvonalakról. A beleértő mód használatával elérhető, hogy csak a kiválasztott útvonalakon/mezőkön töltődjön be az <em>FCKeditor</em>.

en: Fields to exclude/include
hu: Mezők kizárása/beleértése

en: Enter names (HTML ID's) of fields that may or may not have an FCKeditor, depending on the chosen option for the inclusion/exclusion mode.<br />You may separate the different entries by commas, spaces or newlines.<br />You may also use * as a wildcard character.
hu: Meg kell adni a mezőneveket (HTML azonosítókat), melyek alkalmazzák, vagy ne alkalmazzák az <em>FCKeditor</em> modult, függően a beleértő vagy kizáró módtól.<br />A különböző elemeket el lehet választani vesszőkkel, szóközökkel, vagy új sorokkal.<br />Szintén használható a *, mint helyettesítő karakter.

en: Paths to exclude/include
hu: Útvonalak kizárása/beleértése

en: Enter drupal paths here, depending on the chosen option for the inclusion/exclusion mode.<br />Paths may be used the same way as in the drupal blocks configuration.<br />You may separate the different entries by commas, spaces or newlines. <br />You may also use * as a wildcard character (for example <code>comment/*</code>).
hu: A Drupal útvonalakat kell itt megadni, függően a kiválasztott beleértő/kizáró módtól.<br />Az útvonalakat ugyanolyan módon lehet használni, mint a Drupal blokkok beállításánál.<br />A különböző elemeket el lehet választani vesszőkkel, szóközökkel, vagy új sorokkal.<br />Szintén használható a *, mint helyettesítő karakter (például <code>comment/*</code>).

en: Force simplified toolbar on the following fields
hu: Egyszerűsített eszközkészlet kényszerítése a következő mezőkön

en: Enter names (HTML ID's) of fields that should have the simplified toolbar (!name).<br />If you don't want to use this feature, simply leave this field empty.<br />You may separate the different entries by commas, spaces or newlines.
hu: Meg kell adni a mezőneveket (HTML azonosítókat), melyek az egyszerűsített eszközkészlet alkalmazzák (!name).<br />Ha ez a lehetőség nem szükséges, akkor ezt a mezőt üresen kell hagyni.<br />A különböző elemeket el lehet választani vesszőkkel, szóközökkel, vagy új sorokkal.

en: Force simplified toolbar on the following paths
hu: Egyszerűsített eszközkészlet kényszerítése a következő útvonalakon

en: Enter drupal paths that should have the simplified toolbar (!name).<br />If you don't want to use this feature, simply leave this field empty.<br />Paths may be used the same way as in the drupal blocks configuration.<br />You may separate the different entries by commas, spaces or newlines.<br />You may also use * as a wildcard character (for example <code>comment/*</code>).
hu: A Drupal útvonalakat kell itt megadni, melyek az egyszerűsített eszközkészlet alkalmazzák (!name).<br />Ha ez a lehetőség nem szükséges, akkor ezt a mezőt üresen kell hagyni.<br />Az útvonalakat ugyanolyan módon lehet használni, mint a Drupal blokkok beállításánál.<br />A különböző elemeket el lehet választani vesszőkkel, szóközökkel, vagy új sorokkal.<br />Szintén használható a *, mint helyettesítő karakter (például <code>comment/*</code>).

en: Location of files uploaded with FCKeditor in the private folder
hu: Az <em>FCKeditor</em> használatával feltöltött fájlok helye a privát könyvtárban

en: The path relative to the location of the private directory where FCKeditor should store uploaded files.
hu: Az útvonalak relatívak attól a privát könyvtártól, ahol az <em>FCKeditor</em> tárolja a feltöltött fájlokat.

en: System path to the private folder is: !system_path.
hu: Rendszerútvonal a privát könyvtárhoz: !system_path.

en: Current path: !path
hu: Aktuális útvonal: !path

en: Add new FCKeditor profile
hu: Új <em>FCKeditor</em> profil hozzáadása

en: Not all user roles are shown since they already have fckeditor profiles. You must first unassign profiles in order to add them to a new one.
hu: Nem minden felhasználói csoport látszik, mivel nekik már van <em>FCKeditor</em> profiljuk. Előbb el kell távolítani őket a profilból, hogy egy újhoz hozzá lehessen adni.

en: Enter a name for this profile. This name is only visible within the fckeditor administration page.
hu: Meg kell adni egy nevet a profilnak. Ez a név csak az <em>FCKeditor</em> adminisztrációs oldalán jelenik meg.

en: Only roles with '!access1' permission will be shown here. If no role is available, make sure that you have assigned the '!access1' !permission.
hu: Csak az „!access1” jogosultsággal rendelkező csoportok jelennek meg itt. Ha nincs elérhető csoport, akkor meg kell győződni arról, hogy az „!access1” jogosultság hozzájuk lett-e rendelve.

en: Allow users to customize FCKeditor appearance
hu: Megengedi a felhasználóknak, hogy testreszabják az <em>FCKeditor</em> megjelenését.

en: If allowed, users will be able to override <code>Editor appearance</code> by visiting their profile page.
hu: Ha engedélyezett, akkor a felhasználók felül tudják írni a <code>Szerkesztő megjelenését</code>, ha ellátogatnak a saját profil oldalukra.

en: When Drupal saves user data input through a textarea, it's saved in the database in unmodified form. That's why all untrusted textarea input should be run through an input format filter before outputting it to the screen.
hu: Amikor a Drupal elmenti a felhasználó által a szövegmezőn keresztül megadott adatokat az adatbázisba, a mentés módosítás nélküli formában történik. Ezért minden szövegmezőben megadott (megbízhatatlan) felhasználói bevitelt keresztül kell küldeni a beviteli szűrőkön, mielőtt kikerülnek a képernyőre.

en: To address this issue, you should select a security filters below to prevent FCKeditor from rendering malicious code. Note that if a textarea's input format is set to "Full HTML" (or if the input format of the node doesn't include the filter), FCKeditor will properly ignore the setting below and will not run the code through the security filter.
hu: A probléma megoldásához ki kell választani a biztonsági szűrőket, melyek megvédik az <em>FCKeditor</em> modult a rosszindulatú kódoktól. Megjegyzés: Ha a szövegdoboz beviteli formája „Teljes HTML” (vagy ha a tartalom beviteli formája nem használ szűrőt), akkor az <em>FCKeditor</em> helyesen, figyelmen kívül hagyja a lenti beállítást, és nem futtatja át a kódot a biztonsági szűrőn.

en: If any textareas on your site are accessible to unwanted users, we recommend checking the "HTML Filter". You may have other modules installed that provide other kinds of security filters and you may use those as long as you trust them to properly filter out malicious code. Note that not all the filters below are security filters and will provide no protection.
hu: Ha a webhelyen bármelyik szövegdoboza elérhető a nem kívánatos felhasználók számára, akkor ajánlott a „HTML szűrő” bekapcsolása. Lehetnek egyéb modulok is telepítve, melyek más módon szolgáltatnak biztonsági szűrőket, és lehet azokat is használni, feltéve, hogy megfelelően kiszűrik a rosszindulatú kódot. Megjegyzés: Nem minden lenti szűrő biztonsági szűrő, tehát nem mind biztosít védelmet.

en: Security filters
hu: Biztonsági szűrök

en: Please choose carefully all filters that protect your content (probably not all filters listed below are security filters).
hu: Gondosan ki kell választani minden szűrőt, amely megvédi a tartalmat (valószínűleg nem az összes lent felsorolt szűrő biztonsági szűrő).

en: Security settings
hu: Biztonsági beállítások

en: Always run security filters for FCKeditor.
hu: Mindig futtassa le a biztonsági szűrőket az <em>FCKeditor</em> esetében.

en: Run security filters only when FCKeditor is set to start automatically.
hu: Csak akkor futtassa le a biztonsági szűrőket, ha az <em>FCKeditor</em> automatikus indulásra van kapcsolva.

en: There are two ways of starting FCKeditor: automatically and manually (via toggle or in a popup). If you decide to apply security filters only when FCKeditor starts automatically, you'll not be protected when toggling manually from plain textarea to FCKeditor or when using FCKeditor in a popup mode. So choose this option only, if you can detect various attacks (mainly XSS) by yourself just by looking at the HTML code.
hu: Két módon indulhat el az <em>FCKeditor</em>, automatikusan, vagy manuálisan (átkapcsolva, vagy felugró ablakban). Ha a biztonsági szűrők csak akkor vannak alkalmazva, ha az <em>FCKeditor</em> automatikusan indul, akkor a webhely nincs védve abban az esetben, ha az <em>FCKeditor</em> modult manuálisan váltják át az egyszerű szövegdobozról, vagy ha az <em>FCKeditor</em> felugró ablakban fut. Tehát csak akkor szabad ezt a módot választani, ha a webhely tudja érzékelni a különböző támadásokat (főleg XSS) pusztán a HTML kód átnézésével.

en: Default editor state. If disabled, rich text editor may still be enabled using toggle or popup window.
hu: Alapértelmezés szerinti szerkesztő állapot. Ha tiltott, akkor a szövegszerkesztő még engedélyezve marad egy kapcsoló használatával, vagy felugró ablakban.

en: Whether or not to show the disable/enable rich text editor toggle below the textarea. Works only if FCKeditor is not running in a popup window (see below).
hu: Mutassa-e a szövegdoboz alatt a szövegszerkesztő tiltását/engedélyezését. Csak akkor működik, ha az <em>FCKeditor</em> nem felugró ablakban fut (lásd lejjebb).

en: Choose a default skin.
hu: Alapértelmezés szerinti megjelenés kiválasztása.

en: Choose a default toolbar set. To define new toolbar, edit <code>fckeditor.config.js</code> located in !module_path.
hu: Az alapértelmezés szerinti eszköztár kiválasztása. Új eszköztár létrehozásához szerkeszteni kell az <code>fckeditor.config.js</code> fájlt az alábbi útvonalon: !module_path.

en: Enter mode
hu: Enter mód

en: Set which tag FCKeditor should use when [Enter] key is pressed.
hu: Beállítható, hogy mely jelölőt használja az <em>FCKeditor</em> az [Enter] hatására.

en: Shift + Enter mode
hu: Shift + Enter mód

en: Set which tag FCKeditor should use when [Shift] + [Enter] is pressed.
hu: Beállítható, hogy mely jelölőt használja az <em>FCKeditor</em> a [Shift] + [Enter] hatására.

en: Font formats
hu: Betűtípus formátumok

en: Semicolon separated list of HTML font formats. Allowed values are: p;div;pre;address;h1;h2;h3;h4;h5;h6
hu: A HTML betűformátumok pontosvesszővel elválasztott listája. A megengedett értékek: p;div;pre;address;h1;h2;h3;h4;h5;h6

en: When set to "true" the editor will format the XHTML when switching from WYSIWYG view to Source view, by inserting line breaks on some tags endings and indenting paragraphs, tables and lists.
hu: Ha értéke „igaz”, akkor a szerkesztő meg fogja formázni az XHTML kimenetet amikor átkapcsol WYSIWYG nézetről forrásnézetre. Sortöréseket szúr be néhány jelölőhöz, megformázza a bekezdéseket, a táblázatokat és a listákat.

en: Format output
hu: Kimenet formázása

en: When set to "true" the editor will format the XHTML output by inserting line breaks on some tags endings and indenting paragraphs, tables and lists.
hu: Ha értéke „igaz”, akkor a szerkesztő meg fogja formázni az XHTML kimenetet. Sortöréseket szúr be néhány jelölőhöz, megformázza a bekezdéseket, a táblázatokat és a listákat.

en: FCKeditor default
hu: FCKeditor alapértelmezés

en: Predefined styles
hu: Előre megadott stílusok

en: use theme fckstyles.xml
hu: fckstyles.xml smink használata

en: define path to fckstyles.xml
hu: fckstyles.xml útvonalának meghatározása

en: Define the location of <code>fckstyles.xml</code> file. It is used by the &quot;Style&quot; dropdown list available in the Default toolbar.<br />Copy !fckstyles.xml inside your theme directory (<code>!theme</code>) and adjust it to your needs.
hu: Meg kell adni a <code>fckstyles.xml</code> fájl helyét. Ez lesz felhasználva az alapértelmezett eszköztáron a „Stílus” legördülő listában.<br /> Ha szükséges, akkor az !fckstyles.xml fájl a saját smink könyvtárába lehet másolni (<code>!theme</code>), és tetszés szerint szerkeszteni.

en: Predefined styles path
hu: Előre megadott stílusok útvonala

en: Enter path to XML file with predefined styles (<em>example: /fckstyles.xml</em>).<br />Macros: %h (host name: !host), %t (path to theme: !theme), %m (path to FCKeditor module: !module)<br />Be sure to select "define path to fckstyles.xml" above.
hu: Az előre definiált stílusokat tartalmazó XML fájl útvonala (<em>példa:  /fckstyles.xml</em>).<br />Makrók: %h (hoszt név: !host), %t (útvonal a sminkhez: !theme), %m (útvonal az <em>FCKeditor</em> modulhoz)<br />Feljebb a „fckstyles.xml útvonalának meghatározása” legyen kiválasztva.

en: Path to uploaded files
hu: Útvonal a feltöltött fájlokhoz

en: Absolute path to uploaded files
hu: Abszolút útvonal a feltöltött fájlokhoz

en: Setting relative path to uploaded files has been disabled because private downloads are enabled and this path is calculated automatically. To change the location of uploaded files in the private file system, edit the <a href="!url">FCKeditor Global Profile</a>.
hu: A relatív útvonal beállítása a feltöltött fájlokhoz le van tiltva, mivel a privát letöltési mód engedélyezett, így ennek az útvonalnak a számítása automatikus. A feltöltött fájlok helyének megváltoztatásához a privát fájlrendszerben az <a href="!url"><em>FCKeditor</em> globális profilt</a> kell szerkeszteni.

en: Setting path to uploaded files has been disabled because private downloads are enabled and this path is calculated automatically.To change the location of uploaded files in the private file system, edit the <a href="!url">FCKeditor Global Profile</a>.
hu: Az útvonal beállítása a feltöltött fájlokhoz le van tiltva, mivel a privát letöltési mód engedélyezett, így ennek az útvonalnak a számítása automatikus. A feltöltött fájlok helyének megváltoztatásához a privát fájlrendszerben az <a href="!url"><em>FCKeditor</em> globális profilt</a> kell szerkeszteni.

en: Load fckeditor.config.js from theme path
hu: fckeditor.config.js betöltése a smink könyvtárából

en: When set to "true" the editor will try to load the fckeditor.config.js file from theme directory.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a szerkesztő megpróbálja betölteni az fckeditor.config.js fájlt a smink könyvtárából.

en: Custom javascript configuration
hu: Egyéni javascript beállítás

en: FCKeditor documentation
hu: FCKeditor dokumentáció

en: Yes, delete!
hu: Igen, törlés!

en: !profile profile
hu: !profile profil

en: Global Profile
hu: Globális profil

en: Confirm profile deletion
hu: Profil törlés megerősítése

en: You're about to delete the FCKeditor profile, read the question below carefully.
hu: Az <em>FCKeditor</em> profil törlésével kapcsolatban érdemes alaposan elolvasni a lenti kérdést.

en: <p>Are you sure that you want to delete the !profile?</p><p>!yes !no</p>
hu: <p>„!profile” biztosan törölhető?</p><p>!yes !no</p>

en: administer fckeditor
hu: fckeditor adminisztrációja

en: <h3>Configuration</h3><ol><li>Go to the !fckeditorlink and download the latest version of FCKeditor. Then uncompress the contents of the "fckeditor" directory of the downloaded file to %fckeditordir.</li><li>Enable the module as usual from Drupal's admin pages.</li><li>Grant permissions for use of FCKeditor in <code>!path2</code><br />Note: to enable the file browser, read also the <i>How to enable the file browser</i> section.</li><li>Under <code>!path1</code>, adjust the fckeditor profiles. In each profile you can choose which textareas will be replaced by FCKeditor, select default toolbar and configure some more advanced settings.</li><li>For the Rich Text Editing to work you also need to configure your !filterlink for the users that may access Rich Text Editing. Either grant those users Full HTML access or use the following: <br /><code>!filter</code>. </li><li>To have a better control over line breaks, you may disable <code>Line break converter</code> in the chosen filter (recommended).</li><li>Modify the fckeditor.config.js file to custom your needs (optional).<br />You may copy the needed configuration lines from the default FCKeditor configuration settings (!fckconfig), the lines in fckeditor.config.js will override most settings.</li></ol>
hu: <h3>Beállítás</h3><ol><li>El kell látogatni az !fckeditorlinkra, és le kell tölteni az <em>FCKeditor</em> legfrissebb változatát. Ki kell tömöríteni a letöltött fájl „fckeditor” könyvtárát ide: %fckeditordir.</li><li>A megszokott módon engedélyezni kell a modult a Drupal adminisztrációs oldalán.</li><li>Jogosultságot kell adni az <em>FCKeditor</em> használatára az <code>!path2</code> menüpontban.<br />Megjegyzés: a fájlböngésző engedélyezéséhez el kell olvasni a <i>Hogyan kell engedélyezni a fájlböngészőt</i> részt.</li><li>Az <code>!path1</code> menüpontban, be kell állítani az <em>FCKeditor</em> profilokat. Minden profilban ki lehet választani, hogy mely szövegmezők legyenek lecserélve az <em>FCKeditor</em> modullal, milyen eszköztár legyen az alapértelmezett, és be lehet állítani pár egyéb lehetőséget.</li><li>A szövegszerkesztő működéséhez be kell állítani a !filterlinket mindazoknak, akik elérhetik a szövegszerkesztést. A másik lehetőség, hogy ezek a felhasználók „Teljes HTML” beviteli módot kapnak, vagy használhatják a következő HTML jelölőket:<br /><code>!filter</code>. </li><li>Jobb felügyelet nyerhető a sortörések fellett, ha tiltott a <code>Sortörés-átalakító</code> a kiválasztott szűrőben (ajánlott).</li><li>Az fckeditor.config.js fájl módosításával az egyedi igények is kielégíthetők (nem kötelező).<br />Ki lehet másolni a szükséges beállítási sorokat az alapértelmezés szerinti <em>FCKeditor</em> konfigurációs fájlból (!fckconfig), mivel az fckeditor.config.js beállításai felül tudják írni a legtöbb beállítást.</li></ol>

en: Administer > Site configuration > FCKeditor
hu: Adminisztráció > Webhely beállítása > FCKeditor

en: Administer > User Management > Permissions
hu: Adminisztráció > Felhasználókezelés > Jogosultságok

en: <h3>Plugins: Teaser break and Pagebreak</h3><p>By default, FCKeditor module comes with two plugins that can handle teaser break (&lt;!--break--&gt;) and pagebreak (&lt;!--pagebreak--&gt;). You can enable any (or even both) of them.<ol><li>Open <code>!fckeditor.config.js</code> and uncomment these three lines: <pre>!code</pre></li><li>The second step is to add buttons to the toolbar (in the same file). The button names are: <code>DrupalBreak, DrupalPageBreak</code>. For example if you have a toolbar with an array of buttons defined as follows: <pre>!buttons1</pre> simply add those two buttons at the end of array: <pre>!buttons2</pre> (remember about single quotes).</li><li>Note that the &lt;--pagebreak--&gt; tag is not supported by default in Drupal. You should install the <a href="!paging" target="_blank">Paging</a> module to enable the &lt;!--pagebreak--&gt; tag support. Please refer to the Paging module documentation for detailed installation instructions.</li></ol></p>
hu: <h3>Kiegészítők: Bevezető elválasztó és laptörés</h3><p>Alapértelmezés szerint az <em>FCKeditor</em> modul két beépülővel rendelkezik, melyek kezelik a bevezető elválasztását (&lt;!--break--&gt;) és a laptörést (&lt;!--pagebreak--&gt;). Ezek közül bármelyiket, vagy akár mindkettőt lehet engedélyezni.<ol><li>Meg kell nyitni az <code>!fckeditor.config.js</code> fájl és el kell távolítani a megjegyzést az alábbi 3 sor elől: <pre>!code</pre></li><li>A második lépés a nyomógombok hozzáadása az eszköztárhoz (ugyanabban a fájlban). A gombok nevei: <code>DrupalBreak, DrupalPageBreak</code>. Például, ha van egy eszköztár az alábbi tömbbel megadott nyomógombokkal: <pre>!buttons1</pre>akkor egyszerűen hozzá kell adni a két gombot a tömb végéhez: <pre>!buttons2</pre> (nem szabad elfelejteni az aposztrófokat).</li><li>Megjegyzés: A &lt;--pagebreak--&gt; jelölő alapértelmezés szerint nem támogatott a Drupalban. Telepíteni kell a <a href="!paging" target="_blank"><em>Paging</em></a> modult ahhoz, hogy a &lt;!--pagebreak--&gt; jelölő támogatva legyen. További információk a <em>Paging</em> modul dokumentációjában.</li></ol></p>

en: <h3>Uploading images and files</h3><p>There are three ways of uploading files: by using the built-in file browser, by using modules like !imce, !ib, !webfm or by using the core upload module.</p>
hu: <h3>Képek és fájlok feltöltése</h3><p>Háromféleképpen lehet fájlokat feltölteni: a beépített fájlböngésző segítségével, modulokkal (!imce, !ib, !webfm), vagy az alaprendszer <em>Upload</em> moduljának használatával.</p>

en: <h3>How to enable the file browser</h3><p>The editor gives the end user the flexibility to create a custom file browser that can be integrated on it. The included file browser allows users to view the content of a specific directory on the server and add new content to that directory (create folders and upload files).</p><p><ol><li>To enable file browsing you need to edit the connector configuration file in your fckeditor module directory, the file should be in:<blockquote><code>!config3</code> <br /> (FCKeditor 2.5+)<br /><br /> or <br /><br /><code>!config1</code><br /> and <br /><code>!config2</code> <br /> (FCKeditor 2.3.x - 2.4.x)</blockquote></p><p>In this file(s) you will need to enable the file browser by adding one line that includes file with the special authentication function for Drupal (<code>filemanager.config.php</code>). Add this code: <blockquote><code>!code1</code><br /> (FCKeditor 2.5+)</blockquote> or <blockquote><code>!code2</code> <br /> (FCKeditor 2.3.x - 2.4.x)</blockquote> straight below this line: <blockquote><code>!code3</code></blockquote> The config.php file also holds some other important settings, please take a look at it and adjust it to your needs (optional).</p></li>
hu: <h3>Hogyan kell engedélyezni a fájlböngészőt</h3><p>A szerkesztő lehetőséget biztosít a végfelhasználó számára, hogy az általa létrehozott egyedi fájlböngészőt a rendszerbe illessze. A beépített fáljböngésző lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy megtekintsék a megadott könyvtár tartalmát a kiszolgálón, és új tartalmat adjanak hozzá (alkönyvtárak létrehozása, és fájlok feltöltése).</p><p><ol><li>A fájlok böngészésének engedélyezéséhez szerkeszteni kell a „csatlakozók” konfigurációs állományát az <em>FCKeditor</em> modul könyvtárában, mely a következő:<blockquote><code>!config3</code> <br /> (<em>FCKeditor</em> 2.5+)<br /><br /> vagy <br /><br /><code>!config1</code><br /> és <br /><code>!config2</code> <br /> (<em>FCKeditor</em> 2.3.x - 2.4.x)</blockquote></p><p>Ezekben a fájlokban engedélyezni kell a fájlböngészést egy sor hozzáadásával, mely betölti a fájlt egy speciális ellenőrző függvénnyel a Drupal számára (<code>filemanager.config.php</code>). Az alábbi kódot kell hozzáadni: <blockquote><code>!code1</code><br /> (<em>FCKeditor</em> 2.5+)</blockquote> vagy <blockquote><code>!code2</code> <br /> (<em>FCKeditor</em> 2.3.x - 2.4.x)</blockquote> közvetlenül az alábbi sor alá: <blockquote><code>!code3</code></blockquote> A config.php fájl szintén tartalmaz egyéb fontos beállításokat, ezeket át kell tekinteni, és szükség esetén beállítani (opcionális).</p></li>

en: <li>Enabling file uploads is <strong>a security risk</strong>. That's why you have to grant a !link to enable the file browser to certain groups (assign the &quot;!allowupload&quot; permissions).</li>
hu: <li>A fájlfeltöltések engedélyezése <strong>egy biztonsági kockázat</strong>. Ezért kell egy !linkot hozzárendelni a fájlböngésző engedélyezéséhez a csoportokhoz (az „!allowupload” jogosultságot).</li>

en: Add new FCKeditor Global Profile
hu: Új globális <em>FCKeditor</em> profil hozzáadása

en: Available wildcard characters:<br /><strong>%u</strong> - User ID.
hu: A használható helyettesítő karakterek:<br /><strong>%u</strong> - Felhasználó azonosító.

en: You haven't assigned <code>!access1</code> !permissions yet.<br />It is recommended to assign the <code>!access1</code> !permissions before updating FCKeditor profiles.
hu: Még nincs hozzárendve az <code>!access1</code> !permissions.<br />Az <em>FCKeditor</em> profil frissítése előtt ajánlott az <code>!access1</code> !permissions hozzárendelése.

en: Defines the CSS to be used in the editor area.<br />use theme css - load style.css from current site theme.<br />define css - enter path for css file below.<br />FCKeditor default - uses default CSS from editor.
hu: A szerkesztőmezőben használt CSS meghatározása<br />a smink CSS használata - betölti a style.css fájlt az aktuális webhely sminkjéből.<br />CSS megadása- lejjebb meg kell adni egy útvonalat a CSS fájlhoz.<br />FCKeditor alapértelmezés - a szerkesztő alapértelmezése szerinti CSS fájlt használja.

en: Set file browser settings. A file browser will allow you to explore the files contained on the server and embed them as links, images or flash movies.
hu: A fájlböngésző beállítása. A fájlböngésző lehetővé teszi a kiszolgálón található fájlok keresését, valamint beágyazásukat, mint hivatkozások, képek, vagy flash filmek.

en: Besides the built-in FCKeditor file browser, you can also use a contributed module like !imce, !ib or !webfm.
hu: Az <em>FCKeditor</em> beépített fájlböngészőjén kívül használható közösség által közzétett modul is (!imce, !ib, !webfm).

en: The quick upload setting controls whether images, flash movies and files can be uploaded using the Upload tab of the respective dialogs.
hu: A gyors feltöltés beállításai azt szabályozzák, hogy a képek, flash filmek és állományok feltölthetők-e a feltöltés fül használatával a megfelelő párbeszéd paneleken.

en: Please note that these options require manual configuration, check !readme for more information.
hu: Megjegyzendő, hogy ezek a lehetőségek egyéb beállítást is igényelnek, melyhez további információ itt található: !readme.

en: Built-in filebrowser
hu: Beépített fájlböngésző

en: File browser type
hu: Fájlböngésző típusa

en: Select the file browser that you would like to use to upload files, images and flash movies.
hu: Ki kell választani a böngészőt, amely a fájlfeltöltésekhez, a képekhez és a flash filmekhez lesz felhasználva.

en: Allow quick uploads
hu: Gyors feltöltések engedélyezése

en: The quick upload functionality can be disabled and enabled independently of the file browser. It will always use the settings below. To enable quick uploads you must follow the same configuration procedure as when enabling the built-in file browser.
hu: A gyors feltöltés működését le lehet tiltani, vagy engedélyezni lehet függetlenül a fájlböngészőtől. Ez mindig az alábbi beállítást használja. A gyors feltöltés engedélyezéséhez ugyanazt a beállítási eljárást kell követni, mint a beépített fáljböngésző engedélyezésénél.

en: Path to uploaded files relative to the document root.<br />Available wildcard characters:<br /><strong>%b</strong> - base URL path of the Drupal installation (!base).<br /><strong>%f</strong> - Drupal file system path where the files are stored (!files).<br /><strong>%u</strong> - User ID.<br />Current path: !path
hu: Relatív útvonal a feltöltött fájlokhoz a webgyökértől.<br />Használható helyettesítő karakterek:<br /><strong>%b</strong> - a Drupal bázis webcím útvonala (!base).<br /><strong>%f</strong> - A Drupal fájlrendszer útvonala, ahol a fájlok tárolva vannak (!files).<br /><strong>%u</strong> - Felhasználó azonosító.<br />Aktuális útvonal: !path

en: The path to the local directory (in the server) which points to the path defined above. If empty, FCKeditor will try to discover the right path.<br />Available wildcard characters:<br /><strong>%d</strong> - server path to document root (!root).<br /><strong>%b</strong> - base URL path of the Drupal installation (!base).<br /><strong>%f</strong> - Drupal file system path where the files are stored (!files).<br /><strong>%u</strong> - User ID.<br />Current path: !path
hu: Az útvonal a helyi könyvtárhoz (a kiszolgálón), mely a fenntebb megadott útvonalra mutat. Ha üres, akkor az <em>FCKeditor</em> megpróbálja felfedezni a jó útvonalat.<br />Elérhető helyettesítő karakterek:<br /><strong>%d</strong> - a kiszolgáló útvonala a dokumentum gyökérhez (!root).<br /><strong>%b</strong> - a Drupal telepítés bázis webcím útvonala (!base).<br /><strong>%f</strong> - A Drupal fájlrendszer útvonala, ahol a fájlok tárolva vannak (!files).<br /><strong>%u</strong> - Felhasználó azonosító.<br />Aktuális útvonal: !path

en: Join summary
hu: Összefoglaló beolvasztása

en: Split summary at cursor
hu: Összefoglaló elválasztása a kurzornál

en: Drupal will not, however, filter data for content editors editing a textarea. Normally, there is no security risk because the unmodified code is displayed as text and will not be rendered as HTML. But with FCKeditor installed, this is not the case, and content editors are subject to having raw, untrusted code running inside their browsers.
hu: Bárhogy nézzük, a Drupal nem fogja szűrni a tartalom szerkesztő szövegmezőben szerkesztett szöveget. Normál esetben ez nem jelent biztonság kockázatot, mert a nem módosított kód szövegként lesz megjelenítve, nem pedig HTML kódként. Az <em>FCKeditor</em> telepítésével a helyzet más, a tartalom szerkesztőjének megfordulhat a fejében nyers, megbízhatatlan kódot futtatni a böngészőkben.

en: The following settings are combined with the visibility settings of the global profile.
hu: Az alábbi beállítások lesznek kombinálva a globális profil láthatósági beállításaival.

en: The following settings are combined with the visibility settings of the specific profile.
hu: Az alábbi beállítások lesznek kombinálva a kapcsolódó profil láthatósági beállításaival.

en: <strong>Warning:</strong> FCKeditor does not implement any kind of access protection on files available in this location. All files stored in the directory defined above might be accessible by unauthenticated users if there is no information about the file in the Drupal's database.
hu: <strong>Figyelem:</strong> Az <em>FCKeditor</em> nem valósít meg semmilyen elérési korlátozást a fájlokon, melyek elérhetők ezen a helyen. Minden, a fent megadott könyvtárban tárolt fájl elérhető lehet a nem azonosított felhasználók számára, ha a fájlról nincs infrormáció a Drupal adatbázisában.

en: <li>As of Drupal 5.2, additional step is required: locate file named <code>settings.php</code> inside your drupal directory (usually <code>sites/default/settings.php</code>) and set <strong><code>&#36;cookie_domain</code></strong> variable to the appropriate domain (remember to uncomment that line). If you not do this, FCKeditor will claim that file browser is disabled</li>
hu: <li>A Drupal 5.2 óta egy további lépés szükséges: meg kell keresni a <code>settings.php</code> fájlt a Drupal könyvtárában (rendszerint <code>sites/default/settings.php</code>) és be kell állítani a <strong><code>$cookie_domain</code></strong> változót a megfelelő domainre (a megjegyzést is el kell távolítani az adott sor elejéről). Ha ez elmarad, akkor az <em>FCKeditor</em> követelni fogja a fájlböngésző letiltását</li>

en: Enter path to CSS file (<em>example: css/editor.css</em>) or a list of css files separated by a comma (<em>example: /themes/garland/style.css,http://example.com/style.css</em>).<br />Macros: %h (host name: !host), %t (path to theme: !theme)<br />Be sure to select "define css" above.
hu: A CSS fájl útvonala (<em>példa: css/editor.css</em>), vagy a CSS fájlok vesszővel elválasztott listája (<em>példa: /themes/garland/style.css,http://example.com/style.css</em>).<br />Makrók: %h (hoszt név: !host), %t (útvonal a sminkhez: !theme)<br />Feljebb a „CSS megadása” legyen kiválasztva.

en: <h3>Installation troubleshooting</h3><p>If your FCKeditor does not show you must check if all files are extracted correctly. The directory %fckeditordir should have the following files: <code>fckeditor.js, fckconfig.js, fckstyles.xml, fcktemplates.xml, fckeditor.php, fckeditor_php4.php, fckeditor_php5.php</code> and a directory named <code>editor</code>.</p>
hu: <h3>Telepítési hibaelhárítás</h3><p>Ha az <em>FCKeditor</em> nem jelenik meg, ellenőrizni kell, hogy minden fájl rendesen kicsomagolódott-e. A következő fájloknak a %fckeditordir könyvtárban kell lenniük: <code>fckeditor.js, fckconfig.js, fckstyles.xml, fcktemplates.xml, fckeditor.php, fckeditor_php4.php, fckeditor_php5.php</code>, valamint egy <code>editor</code> nevű alkönyvtárnak.</p>

en: Warning: to change FCKeditor configuration globally, you should modify the config file: <code>!fckeditor_config</code>.<br />Sometimes it is required to change the FCKeditor configuration for selected profile. Use this box to define settings that are unique for this profile.<br />Available options are listed in the !docs.<br />Warning: if you make something wrong here, FCKeditor may fail to load.<br />For example to disable some advanced tabs in dialog windows in FCKeditor, add the following: !example
hu: Figyelem: Az <em>FCKeditor</em> beállítások globális módosításához az alábbi konfigurációs állományt kell módosítani: <code>!fckeditor_config</code>.<br />Néha ez igényli, az <em>FCKeditor</em> beállítások módosítását is a kiválasztott profilban. Ez a mező használható a profil egyedi beállításainak tárolására.<br />Az elérhető lehetőségek felsorolása megtalálható az !docsban.<br />Figyelem: ha itt valami rosszul van beállítva, akkor előfordulhat, hogy az <em>FCKeditor</em> nem töltődik be.<br />Az alábbi sorokban látható néhány példa, melyeket a mezőhöz adva letilt pár fület az <em>FCKeditor</em> párbeszéd panelein: !example
