FCKeditor - WYSIWYG HTML editor (6.x-1.4-rc2) - en to ca translation catalogue (126 entries)

en: enabled
ca: habilitat

en: delete
ca: suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: disabled
ca: inhabilitat

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Language
ca: Llengua

en: Access control
ca: Control d'accés

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: None
ca: Cap

en: edit
ca: edita

en: Advanced settings
ca: Configuració avançada

en: administer
ca: administra

en: Roles
ca: Rols

en: Width
ca: Amplada

en: Security
ca: Seguretat

en: Configure the rich editor.
ca: Configura l'editor de text enriquit.

en: Default state
ca: Estat per defecte

en: Deleted profile
ca: Perfil esborrat

en: Create profile
ca: Crea un perfil

en: Update profile
ca: Actualitza el perfil

en: Basic setup
ca: Configuració bàsica

en: Profile name
ca: Nom de perfil

en: Roles allowed to use this profile
ca: Rols que poden utilitzar aquest perfil

en: false
ca: fals

en: true
ca: cert

en: Show disable/enable rich text editor toggle
ca: Mostra el commutador text enriquit/text pla

en: Editor appearance
ca: Aparença de l'editor

en: Cleanup and output
ca: Neteja i sortida

en: Apply source formatting
ca: Aplica format de codi

en: use theme css
ca: usa el tema css

en: define css
ca: defineix css

en: CSS path
ca: Camí CSS

en: Profile
ca: Perfil

en: You must give a profile name.
ca: Heu d'introduir un nom de perfil.

en: Enables the usage of FCKeditor (WYSIWYG editor) instead of plain text fields.
ca: Habilita l'ús de l'FCKeditor (editor WYSIWYG) enlloc de camps de text net.

en: FCKeditor homepage
ca: Web de l'FCKeditor

en: FCKeditor userguide
ca: Guia d'usuari de l'FCKeditor

en: filters
ca: filtres

en: checking for %filename
ca: verificant %filename

en: The FCKeditor component is not installed correctly. Please go to the !fckeditorlink to download the latest version. After that you must extract the files to %modulepath and make sure that the directory %modulesubdir and the file %modulefile exist. Refer to the !readme for more information.
ca: El component FCKeditor no està ben instal·lat. Si us plau, aneu a !fckeditorlink  per descarregar l'última versió. Posteriorment heu d'extreure els fitxer a %modulepath i assegurar-vos que existeixin el directori %modulesubdir i el fitxer %modulefile. Aneu a !readme per a més informació.

en: Use FCKeditor in a popup window
ca: Usa l'FCKeditor en una finestra emergent

en: Visibility settings
ca: Opcions de visualització

en: Minimum rows
ca: Mínim de files

en: FCKeditor will be triggered if the textarea has more rows than entered here. Enter '1' if you do not want to use this feature.
ca: FCKeditor es mostrarà si l'àrea de text té més files de les introduïdes aquí. Introduïu '1' si no voleu utilitzar aquesta característica.

en: Use inclusion or exclusion mode
ca: Usa el mode d'inclusió o exclusió

en: Start the toolbar expanded
ca: Comença amb la barra d'eines ampliada

en: The toolbar start expanded or collapsed.
ca: La barra d'eines comença ampliada o reduïda.

en: Width in pixels or percent. Ex: 400 or 100%
ca: Amplada en píxels o percentatge. Ex: 400 o 100%

en: File browser settings
ca: Opcions de l'explorador de fitxers

en: The file browser settings are not diplayed because you have configured IMCE to handle file browsing.
ca: Les opcions de l'explorador de fitxers no es mostren perquè heu configurat IMCE per gestionar els fitxers.

en: Allow basic file management
ca: Permet gestió de fitxers bàsica

en: Allow advanced file management
ca: Permet gestió de fitxers avançada

en: Open rich editor
ca: Obre l'editor enriquit

en: allow fckeditor file uploads
ca: permet pujades amb l'fckeditor

en: Enables the usage of FCKeditor (WYSIWYG) instead of plain text fields.
ca: Permet l'ús de l'FCKeditor (WYSIWYG) enlloc de camps de text pla.

en: profile
ca: perfil

en: Permissions
ca: Permisos

en: permission
ca: permís

en: Role precedence
ca: Precedència dels rols

en: Profiles
ca: Perfils

en: Skin
ca: Aparença

en: Create new profile
ca: Crea un nou perfil

en: permissions
ca: permisos

en: <p>Note: FCKeditor is highly configurable. The most commonly used features are listed below. If you want to take a look at all available settings, open <code>!fckconfig</code> and then customize <code>!fckeditor_config</code> to your needs. This is also the only way to define new toolbar sets. It is advised to not edit <code>fckconfig.js</code> because you may overwrite it accidentally when you update the editor.</p>
ca: <p>Nota: l'FCKeditor és molt configurable. Les característiques més habituals es llisten a sota. Si voleu veure totes les configuracions disponibles, obriu <code>!fckconfig</code> i configureu <code>!fckeditor_config</code> segons les vostres necessitats. Aquesta és també l'única manera per definir noves barres d'eines. És aconsellable que no editeu  l'<code>fckconfig.js</code> perquè el podeu sobreescriure accidentalment quan actualitzeu l'editor.</p>

en: access fckeditor
ca: accedeix fckeditor

en: <p>The FCKeditor module allows Drupal to replace textarea fields with a rich text or <acronym title="What You See Is What You Get">WYSIWYG</acronym> editor. This editor brings many of the powerful functionalities of known desktop editors like Word to the web. It's relatively lightweight and doesn't require any kind of installation on the client computer.</p><p>More information is located at the !fckeditorlink. A small user guide is located at !userguidelink.</p>
ca: <p>El mòdul FCKeditor permet a Drupal substituir les àrees de text amb camps de text enriquit o amb un editor <acronym title="What You See Is What You Get">WYSIWYG</acronym>. Aquest editor aporta a l'entorn web moltes funcionalitats d'altres editors d'escriptori com el Word. És relativament lleuger i no requereix cap tipus d'instal·lació en l'ordinador del client.</p><p>Podeu trobar més informació a !fckeditorlink. Podeu trobar una petita guia d'usuari a !userguidelink.</p>

en: <h3>Installation</h3><p>Go to the !fckeditorlink and download the latest version. Then uncompress the contents of the "fckeditor" directory of the downloaded file to %fckeditordir.</p>
ca: <h3>Instal·lació</h3><p>Aneu a !fckeditorlink i descarregueu l'última versió. Després descomprimiu a %fckeditordir el contingut del directori "fckeditor" del fitxer descarregat .</p>

en: Administer > Settings > FCKeditor
ca: Administració > Configuració  del web > FCKeditor

en: Administer > User Management > Access Control
ca: Administració > Gestió d'usuaris > Control d'accés

en: <h3>Plugins: Teaser break and Pagebreak</h3><p>By default, FCKeditor module comes with two plugins that can handle teaser break (&lt;!--break--&gt;) and pagebreak (&lt;!--pagebreak--&gt;). You can enable any (or even both) of them.<ol><li>Open <code>!fckeditor.config.js</code> and uncomment these three lines: <pre>!code</pre></li><li>The second step is to add buttons to the toolbar (in the same file). The button names are: <code>DrupalBreak, DrupalPageBreak</code>. For example if you have a toolbar with an array of buttons defined as follows: <pre>!buttons1</pre> simply add those two buttons at the end of array: <pre>!buttons2</pre> (remember about single quotes).</li></ol></p>
ca: <h3>Coonectors: Retallat i paginat d'articles</h3><p>Per defecte, el mòdul FCKeditor ve amb dos connectors que gestionen els articles retallats (&lt;!--break--&gt;) i el paginat d'articles (&lt;!--pagebreak--&gt;). Podeu habilitar qualsevol d'ells (o ambdós).<ol><li>Obriu <code>!fckeditor.config.js</code> i descomenteu aquestes tres línies: <pre>!code</pre></li><li>El següent pas és afegir botons a la barra d'eines (al mateix fitxer). Els noms dels botons són: <code>DrupalBreak, DrupalPageBreak</code>. Per exemple, si teniu una barra d'eines amb una cadena de botons definits de la següent manera: <pre>!buttons1</pre> simplement afegiu aquests dos botons al final de la cadena: <pre>!buttons2</pre> (recordeu el tema de les cometes simples).</li></ol></p>

en: <h3>Uploading images and files</h3><p>There are three ways of uploading files: By using the built-in file browser, by using a module like !imce or using the core upload module.</p>
ca: <h3>Pujada d'imatges i fitxers</h3><p>Hi ha tres maneres de pujar fitxers: utilitzar l'explorador de fitxers integrat, utilitzar un mòdul com  !imce o utilitzar el mòdul de pujades del nucli.</p>

en: separate permission
ca: permís de separació

en: XSS Filter
ca: Filtre XSS

en: XSS Filter.
ca: Filtre XSS

en: Absolute path to uploaded files is required.
ca: És necessari un camí absolut pels fitxers pujats .

en: Edit FCKeditor profile
ca: Edita el perfil de l'FCKeditor

en: Your FCKeditor profile has been updated.
ca: El vostre perfil de l'FCKeditor s'ha actualitzat.

en: Your FCKeditor profile has been created.
ca: S'ha creat el vostre perfil de l'FCKeditor.

en: Update global profile
ca: Actualitza el perfil global

en: FCKeditor settings
ca: Configuració de l'FCKeditor

en: create a new profile
ca: Crea un nou perfil

en: create the global profile
ca: crea el perfil global

en: FCKeditor Global Profile
ca: Perfil global d'FCKeditor

en: Switch to plain text editor
ca: Canvia al mode de text net

en: Switch to rich text editor
ca: Canvia al mode de l'editor de text enriquit

en: Rich Text Editor settings
ca: Configuració de l'Editor de text enriquit

en: Should rich-text editing be enabled or disabled by default in textarea fields? If disabled, rich text editor may still be enabled using toggle or popup window.
ca: Voleu que per defecte l'edició sigui amb text enriquit a les àrees de text? Si ho deshabiliteu, podeu habilitar-ho usant el commutador o la finestra emergent.

en: Whether or not to show the disable/enable rich text editor toggle below the textarea. Works only if FCKeditor is not running a popup window (see below).
ca: Mostrar o no el commutador de text enriquit/text pla sota les àrees de text. Funciona només si l'FCKeditor no s'està usant en una finestra emergent (vegeu a sota).

en: If this option is enabled a link to a popup window will be used instead of a textarea replace.
ca: Si s'habilita aquesta opció s'usarà un enllaç a una finestra emergent enlloc de substituir l'àrea de text

en: Choose a FCKeditor skin.
ca: Escolliu una aparença de l'FCKeditor.

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: Choose a FCKeditor toolbar set.
ca: Escolliu una barra d'eines de l'FCKeditor.

en: The language for the FCKeditor interface.
ca: Idioma per la interfície de l'FCKeditor.

en: Auto-detect language
ca: Detecció automàtica de l'idioma

en: Use auto detect user language feature.
ca: Usa la detecció automàtica d'idioma de l'usuari.

en: Main setup
ca: Configuració principal

en: A user having <strong>multiple roles</strong> gets the permissions of the highest one. Sort role IDs according to their <strong>precedence from higher to lower</strong> by putting > in between.<br />
ca: Un usuari que té <strong>múltiples rols</strong> obté els permisos del més alt. Ordeneu els IDs dels rols d'acord amb la <strong>precedència dels més alt al més baix</strong> posant > entre ells.<br />

en: Add new FCKeditor profile
ca: Afegeix un nou perfil de l'FCKeditor

en: Not all user roles are shown since they already have fckeditor profiles. You must first unassign profiles in order to add them to a new one.
ca: No es mostren tots els rols d'usuaris ja que alguns ja tenen assignat perfils d'FCKeditor. Heu de desassignar perfils per a poder-los afegir a un de nou.

en: Enter a name for this profile. This name is only visible within the fckeditor administration page.
ca: Introduïu un nom per aquest perfil. Aquest nom és visible només dins les pàgines d'administració d'FCKeditor.

en: Allow users to customize FCKeditor appearance
ca: Permet als usuaris personalitzar l'aparença de l'FCKeditor

en: If allowed, users will be able to override <code>Editor appearance</code> by visiting their profile page.
ca: Si es permet, els usuaris podran modificar <code>Editor appearance</code> visitant la pàgina del seu perfil.

en: Security filters
ca: Filtres de seguretat

en: Security settings
ca: Opcions de seguretat

en: Default editor state. If disabled, rich text editor may still be enabled using toggle or popup window.
ca: Estat de l'editor per defecte. Si està inhabilitat, l'editor de text enriquit es podrà habilitar usant el commutador o una finestra emergent.

en: Whether or not to show the disable/enable rich text editor toggle below the textarea. Works only if FCKeditor is not running in a popup window (see below).
ca: Mostrar o no el commutador d'activar/desactivar l'editor de text enriquit sota l'àrea de text. Funciona només si l'FCKeditor no està en una finestra emergent (vegeu a sota).

en: Choose a default skin.
ca: Escolliu una aparença per defecte.

en: Choose a default toolbar set. To define new toolbar, edit <code>fckeditor.config.js</code> located in !module_path.
ca: Escolliu una barra d'eines per defecte. Per definir una nova barra d'eines, editeu <code>fckeditor.config.js</code> que trobareu a !module_path.

en: Enter mode
ca: Introduïu el mode

en: Set which tag FCKeditor should use when [Enter] key is pressed.
ca: Configureu quina etiqueta FCKeditor hauria d'usar quan es prem la tecla [Enter].

en: Shift + Enter mode
ca: Mode Shift+ Enter

en: Set which tag FCKeditor should use when [Shift] + [Enter] is pressed.
ca: Configureu quina etiqueta FCKeditor hauria d'usar quan es premen les tecles [Majúscules] + [Retorn].

en: Font formats
ca: Formats de tipus de lletra

en: Semicolon separated list of HTML font formats. Allowed values are: p;div;pre;address;h1;h2;h3;h4;h5;h6
ca: Llista de formats de tipus de lletra HTML separats per punt i coma. Els valors permesos són: p;div;pre;address;h1;h2;h3;h4;h5;h6

en: When set to "true" the editor will format the XHTML when switching from WYSIWYG view to Source view, by inserting line breaks on some tags endings and indenting paragraphs, tables and lists.
ca: Si es posa a "cert" l'editor donarà format a l'XHTML quan commuteu entre la vista WYSIWYG i la vista del codi font, inserint salts de línia al final d'algunes etiquetes i afegint tabulació a paràgrafs, taules i llistes.

en: Format output
ca: Format de la sortida

en: When set to "true" the editor will format the XHTML output by inserting line breaks on some tags endings and indenting paragraphs, tables and lists.
ca: Si es posa "cert" l'editor donarà format a l'XHTML de sortida inserint salts de línia al final d'algunes etiquetes i afegint tabulació a paràgrafs, taules i llistes.

en: FCKeditor default
ca: FCKeditor per defecte

en: Defines the CSS to be used in the editor area.<br />use theme css - load style.css from current site theme.<br/>define css - enter path for css file below.<br />FCKeditor default - uses default CSS from editor.
ca: Defineix quin CSS s'utilitzarà a l'àrea de l'editor.<br />usa el tema css - carrega style.css del tema actual del web..<br/>defineix css - introduïu el camí del fitxer css a sota.<br />FCKeditor per defecte - usa el CSS per defecte de l'editor.

en: Set file browser settings. If you enable file uploads and disable basic and advanced file management, you will need to manage your images and other files with the core upload module or a contrib module like !imce. Please note that these options require manual configuration, check !readme for more information.<br />
ca: Configureu les opcions de l'explorador de fitxers. Si habiliteu les pujades de fitxers i deshabiliteu la gestió de fitxers bàsica i avançada, haureu de gestionar les imatges i altres fitxers amb el mòdul de pujades del nucli de Drupal o amb un mòdul contribuït com !imce. Si us plau, tingueu en compte que aquestes opcions requereixen una configuració manual, mireu !readme per a més informació.<br />

en: Allow quick uploads.
ca: Permet pujades ràpides.

en: Absolute path to uploaded files
ca: El camí absolut pels fitxers pujats

en: Join summary
ca: Uneix el resum

en: Split summary at cursor
ca: Separa el resum al cursor

en: The following settings are combined with the visibility settings of the global profile.
ca: Les opcions següents es combinen amb les opcions de visibilitat del perfil global.

en: The following settings are combined with the visibility settings of the specific profile.
ca: Les opcions següents es combinen amb les opcions de visibilitat del perfil específic.
