FCKeditor - WYSIWYG HTML editor (6.x-1.3) - en to pl translation catalogue (215 entries)

en: enabled
pl: włączone

en: delete
pl: usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: disabled
pl: wyłączone

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Language
pl: Język

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: None
pl: Brak

en: edit
pl: edytuj

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: administer
pl: zarządzaj

en: Roles
pl: Role

en: Width
pl: Szerokość

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: Configure the rich editor.
pl: Konfiguracja zaawansowanego edytora (RTF).

en: Default state
pl: Domyślny stan

en: Deleted profile
pl: Usunięty profil

en: Create profile
pl: Utwórz profil

en: Update profile
pl: Uaktualnij profil

en: Basic setup
pl: Ustawienia podstawowe

en: Profile name
pl: Nazwa profilu

en: Roles allowed to use this profile
pl: Role, które mogą używać tego profilu

en: false
pl: fałsz

en: true
pl: prawda

en: Show disable/enable rich text editor toggle
pl: Pokaż włącznik/wyłącznik zaawansowanego edytora (RTF)

en: Editor appearance
pl: Wygląd edytora

en: Cleanup and output
pl: Porządkowanie i wyjście

en: Apply source formatting
pl: Zastosuj formatowanie źródła

en: Editor CSS
pl: Edytor CSS

en: use theme css
pl: używaj tematu css

en: define css
pl: zdefiniuj css

en: CSS path
pl: Ścieżka CSS

en: Profile
pl: Profil

en: You must give a profile name.
pl: Musisz podać nazwę profilu.

en: Enables the usage of FCKeditor (WYSIWYG editor) instead of plain text fields.
pl: Aktywuje FCKeditor (edytor WYSIWYG) zamiast edycji w polach tekstowych.

en: FCKeditor homepage
pl: Strona domowa FCKeditor

en: FCKeditor userguide
pl: Przewodnik użytkownika FCKeditor

en: filters
pl: filtry

en: checking for %filename
pl: sprawdzanie dla %filename

en: The FCKeditor component is not installed correctly. Please go to the !fckeditorlink to download the latest version. After that you must extract the files to %modulepath and make sure that the directory %modulesubdir and the file %modulefile exist. Refer to the !readme for more information.
pl: Komponent FCKeditor nie jest poprawnie zainstalowany. Przejdź do !fckeditorlink w celu pobrania najnowszej wersji. Następnie musisz rozpakować pliki do %modulepath i upewnić się, że katalog %modulesubdir i plik $modulefile istnieją. Zajrzyj do !readme, aby uzyskać więcej informacji.

en: Use FCKeditor in a popup window
pl: Używaj FCKeditor w samodzielnym oknie

en: Visibility settings
pl: Ustawienia widoczności

en: Minimum rows
pl: Minimalna liczba wierszy

en: FCKeditor will be triggered if the textarea has more rows than entered here. Enter '1' if you do not want to use this feature.
pl: FCKeditor zostanie uruchomiony w przypadku, gdy obszar tekstowy zawiera większą liczbę wierszy niż podano tutaj. Podaj '1' jeśli nie chcesz korzystać z tej funkcjonalności.

en: Use inclusion or exclusion mode
pl: Użyj trybu uwzględniania lub ignorowania

en: Start the toolbar expanded
pl: Zaczynaj z rozwniętym paskiem narzędziowym

en: The toolbar start expanded or collapsed.
pl: Pasek narzędziowy pojawia się jako rozwinięty lub zwinięty.

en: Width in pixels or percent. Ex: 400 or 100%
pl: Szerokość w pikselach lub procentach. Np. 400 lub 100%

en: File browser settings
pl: Ustawienia przeglądarki plików

en: Open rich editor
pl: Otwórz zaawansowany edytor

en: allow fckeditor file uploads
pl: zezwól na wysyłanie plików przez fckeditor

en: Enables the usage of FCKeditor (WYSIWYG) instead of plain text fields.
pl: Włącza zaawansowanego edytora (WYSIWYG) zamiast pól tekstowych

en: Web File Manager
pl: Menedżer plików Web

en: profile
pl: profil

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: permission
pl: uprawnienie

en: Global Settings
pl: Ustawienia Globalne

en: Role precedence
pl: Pierwszeństwo rang

en: Profiles
pl: Profile

en: Skin
pl: Skórka

en: Create new profile
pl: Utwórz nowy profil

en: Image Browser
pl: Przeglądarka obrazków

en: permissions
pl: uprawnienia

en: <p>Note: FCKeditor is highly configurable. The most commonly used features are listed below. If you want to take a look at all available settings, open <code>!fckconfig</code> and then customize <code>!fckeditor_config</code> to your needs. This is also the only way to define new toolbar sets. It is advised to not edit <code>fckconfig.js</code> because you may overwrite it accidentally when you update the editor.</p>
pl: <p>Uwaga: FCKeditor posiada duże możliwości konfiguracyjne. Poniżej znajduje się lista najczęściej używanych funkcjonalności. Jeśli chcesz obejrzeć wszystkie dostępne ustawienia, otwórz <code>!fckconfig</code> a następnie dostosuj <code>!fckeditor_config</code> do swoich potrzeb. Jest to także jedyny sposób zdefiniowana nowych zestawów pasków narzędziowych. Nie zalecana jest edycja <code>fckconfig.js</code>, ponieważ możliwe jest nadpisanie tego pliku podczas aktualizacji edytora.</p>

en: <p>The Global Profile allows you to define settings that are common for all profiles. Values defined in other profiles will be appended to the global configuration. This way you can avoid repeating some of the settings that are usually the same in each profile.</p>
pl: <p>Profil globalny pozwala zdefiniować ustawienia wspólne dla wszystkich profili. Wartości zdefiniowane w innych profilach zostaną dołączone w konfiguracji globalnej. Dzięki temu nie ma potrzeby powielania pewnych ustawień, które zwykle są identyczne w każdym profilu.</p>

en: <p>The FCKeditor module allows Drupal to replace textarea fields with a rich text or <acronym title="What You See Is What You Get">WYSIWYG</acronym> editor. This editor brings many of the powerful functionalities of known desktop editors like Word to the web. It's relatively lightweight and doesn't require any kind of installation on the client computer.</p><p>More information about the editor is located at the !fckeditorlink. A small user guide is located at !userguidelink.</p>
pl: <p>Moduł FCKeditor umożliwia Drupalowi zastąpienie pól tekstowych zaawansowanym edytorem tekstu typu <acronym title="What You See Is What You Get">WYSIWYG</acronym>. Edytor dostarcza sieci web wiele potężnych możliwości znanych z takich edytorów jak Word. Jest względnie prosty i nie wymaga instalacji na komputerze klienckim.</p><p>Więcej informacji o edytorze znajduje się pod adresem !fckeditorlink. Krótki przewodnik użytkownika znajduje się pod adresem !userguidelink.</p>

en: <p>Profiles can be defined based on user roles. A FCKeditor profile can define which pages receive this FCKeditor capability, what buttons or themes are enabled for the editor, how the editor is displayed, and a few other editor functions. It is possible also to define the Global Profile that will hold values that will be appended to all other profiles.</p><p>Lastly, only users with the <code>!access1</code> !permission will be able to use FCKeditor. </p>
pl: <p>Profile mogą być definiowane w oparciu o role użytkowników. Profil FCKeditor może określać, które strony uzyskują daną funkcjonalność FCKeditor, które przyciski lub tematy są aktywne, w jaki sposób edytor jest wyświetlany oraz kilka innych funkcji. Możliwe jest również zdefiniowanie Profilu Globalnego, które będzie przechowywał wartości dołączane we wszystkich innych profilach.</p><p>Edytora FCKeditor mogą używać wyłącznie użytkownicy posiadający !permission <code>!access1</code>. </p>

en: access fckeditor
pl: dostęp do fckeditor

en: <p>The FCKeditor module allows Drupal to replace textarea fields with a rich text or <acronym title="What You See Is What You Get">WYSIWYG</acronym> editor. This editor brings many of the powerful functionalities of known desktop editors like Word to the web. It's relatively lightweight and doesn't require any kind of installation on the client computer.</p><p>More information is located at the !fckeditorlink. A small user guide is located at !userguidelink.</p>
pl: <p>Moduł FCKeditor umożliwia Drupalowi zastępienie pół tekstowych zaawansowanym edytorem typu <acronym title="What You See Is What You Get">WYSIWYG</acronym>. Edytor dostarcza sieci web wiele potężnych możliwości znanych z takich edytorów  jak Word. Jest względnie prosty i nie wymaga instalacji na komputerze klienckim.</p><p>Więcej informacji znajduje się pod adresem !fckeditorlink. Krótki przewodnik użytkownika znajduje się pod adresem !userguidelink.</p>

en: The correct directory structure is as follows: <blockquote><pre>!structure</pre></blockquote>
pl: Poprawna struktura katalogów przedstawia się następująco: <blockquote><pre>!structure</pre></blockquote>

en: separate permission
pl: oddzielne uprawnienie

en: <li>Lastly, adjust the !fb for each !profile.</li></ol>
pl: <li>Dostosuj !fb dla każdego !profile.</li></ol>

en: <h3>Modules: Image Assist</h3><p>Image Assist can be integrated with FCKeditor. To do this, simply copy the <code>!iaf1</code> file to <code>!iaf2</code>.</p>
pl: <h3>Moduły: Image Assist</h3><p>Image Assist można zintegrować z FCKeditor. W tym celu po prostu skopiuj plik <code>!iaf1</code> to <code>!iaf2</code>.</p>

en: XSS Filter
pl: Filtr XSS

en: XSS Filter.
pl: Filtr XSS.

en: Include mode selected, but no fields/paths given. Enter at least one path or field where FCKeditor should appear.
pl: Wybrano tryb uwzględniania, ale nie podano pól/ścieżek. Podaj co najmniej jedną ścieżkę lub pole, gdzie FCKeditor powinien być widoczny.

en: Minimum rows must be a valid number
pl: Minimalna liczba wierszy powinna być poprawną liczbą

en: Enter valid width. Ex: 400 or 100%
pl: Podaj poprawną szerokość. Np. 400 lub 100%

en: CSS path is not empty. Please set the "Editor CSS" option to "define css" mode.
pl: Ścieżka CSS nie jest pusta. Ustaw opcję "Edytor CSS" w tryb "zdefiniuj css".

en: Double quotes are not allowed in CSS path.
pl: Cudzysłowy nie są dozwolone w śćieżce CSS.

en: Enter valid path, do not surround it with quotes.
pl: Podaj poprawną ścieżkę. Nie umieszczaj jej w cudzysłowach.

en: Path to predefined styles is not empty. Please set the "Predefined styles" option to "define path to fckstyles.xml" mode.
pl: Ścieżka do predefiniowanych stylów nie jest pusta. Ustaw opcję "Predefiniowane style" w tryb "zdefiniuj ścieżkę do fckstyles.xml".

en: Double quotes are not allowed in path.
pl: Cudzysłowy nie są dozwolone w ścieżce.

en: Enter valid, semicolon separated, list of HTML font formats (no semicolon at the end of list expected).
pl: Podaj poprawną listę oddzielonych średnikami formatów czcionek HTML (lista nie powinna kończyć się średnikiem).

en: Invalid field specified: %1
pl: Podano niepoprawne pole: %1

en: Invalid path specified: %1
pl: Podano niepoprawną ścieżkę: %1

en: Path to uploaded files is required.
pl: Wymagana ścieżka do wysyłanych plików.

en: Absolute path to uploaded files is required.
pl: Wymagana ścieżka bezwzględna do wysyłanych plików

en: Edit FCKeditor profile
pl: Edytuj profil FCKeditor

en: Deleted Global profile
pl: Usunięty Profil globalny

en: Your FCKeditor profile has been updated.
pl: Twój profil FCKeditor został zaktualizowany.

en: Your FCKeditor profile has been created.
pl: Twój profil FCKeditor został utworzony.

en: Create global profile
pl: Utwórz profil globalny

en: Update global profile
pl: Uaktualnij profil globalny

en: FCKeditor global profile has been saved.
pl: Profil globalny FCKeditor został zapisany.

en: FCKeditor settings
pl: Ustawienia FCKeditor

en: Could not find the FCKeditor engine installed at <strong>!fckeditor-directory</strong>. Please !download, uncompress it and copy the folder into !fckeditor-path.
pl: Odnalezienie silnika FCKeditor w katalogu <strong>!fckeditor-directory</strong> nie było możliwe. Proszę !download, rozpakować i skopiować katalog do !fckeditor-path.

en: download FCKeditor
pl: pobierz FCKeditor

en: There is currently no role with the <strong>!access</strong> permission. Visit !acl administration section.
pl: Aktualnie nie ma roli z uprawnieniem <strong>!access</strong>. Odwiedź sekcję administracyjną !acl.

en: No FCKeditor profiles found. At this moment, nobody is able to use FCKeditor. Create new profile below.
pl: Nie znaleziono profilów FCKeditor. W tej chwili nikt nie może używać FCKeditor. Utwórz nowy profil poniżej.

en: Not all roles with <strong>!access</strong> permission are associated with FCKeditor profiles. As a result, users having the following roles may be unable to use FCKeditor: !list Create new or edit FCKeditor profiles below and in the <strong>Basic setup</strong> section, check &quot;Roles allowed to use this profile&quot;.
pl: Nie wszystkie role z uprawnieniem <strong>!access</strong> są powiązane z profilami FCKeditor. W rezultacie, użytkownicy posiadający poniższe role mogą nie mieć możliwości używania FCKeditor: !list Utwórz nowe lub zmodyfikuj profile FCKeditor poniżej, a następnie w sekcji <strong>Podstawowa konfiguracja</strong> sprawdź, dla których &quot;ról dozwolone jest używanie tego profilu&quot;.

en: No profiles found. Click here to !create.
pl: Nie odnaleziono profilów. Kliknij tutaj, aby !create.

en: create a new profile
pl: utwórz nowy profil

en: Global Profile not found. Click here to !create.
pl: Nie odnaleziono Profilu Globalnego. Kliknij, aby !create.

en: create the global profile
pl: utwórz profil globalny

en: FCKeditor Global Profile
pl: Profil Globalny FCKeditor

en: Switch to plain text editor
pl: Przełącz na prosty edytor

en: Switch to rich text editor
pl: Przełącz na zaawansowany edytor

en: The ID for !excluding this element is: !id - the path is: !path
pl: ID dla !excluding tego elementu jest: !id - ścieżką jest: !path

en: excluding or including
pl: ingorując lub uwzględniając

en: Rich Text Editor settings
pl: Ustawienia Edytora Zaawansowanego (RTF)

en: Should rich-text editing be enabled or disabled by default in textarea fields? If disabled, rich text editor may still be enabled using toggle or popup window.
pl: Czy zaawansowana edycja (RTF) powinna być domyślnie włączona lub wyłączona w obszarach tekstowych? Jeśli jest wyłączona, zaawansowany edytor nadal może zostać włączony z użyciem przełącznika lub samodzielnego okna

en: Whether or not to show the disable/enable rich text editor toggle below the textarea. Works only if FCKeditor is not running a popup window (see below).
pl: Pokazywać czy nie włącznik/wyłącznik zaawansownego edytora (RTF) poniżej obszaru tekstowego. Działa tylko gdy FCKeditor nie jest uruchomiony w samodzielnym oknie (patrz poniżej).

en: If this option is enabled a link to a popup window will be used instead of a textarea replace.
pl: Jeśli opcja jest włączona, zostanie użyty odsyłacz do samodzielnego okna zamiast zastąpienia obszaru tekstowego.

en: Choose a FCKeditor skin.
pl: Wybierz skórę FCKeditor

en: Toolbar
pl: Pasek administracyjny

en: Choose a FCKeditor toolbar set.
pl: Wybierz zestaw pasków narzędziowych FCKeditor

en: The language for the FCKeditor interface.
pl: Język interfejsu FCKeditor.

en: Auto-detect language
pl: Automatyczne-wykrywanie języka

en: Use auto detect user language feature.
pl: Automatycznie wykrywaj język użytkownika.

en: Enter valid width. Example: 400 or 100%.
pl: Podaj poprawną szerokość. Np. 400 lub 100%.

en: Global profile already exist. Only one global profile is allowed.
pl: Profil globalny już istnieje. Może istnieć tylko jeden profil globalny.

en: Main setup
pl: Główna konfiguracja

en: A user having <strong>multiple roles</strong> gets the permissions of the highest one. Sort role IDs according to their <strong>precedence from higher to lower</strong> by putting > in between.<br />
pl: Uzytkownik posiadający <strong>wiele ról</strong> otrzymuje uprawnienia dotyczące najwyższej roli. Uporządkuj ID ról zgodnie z ich <strong>pierwszeństwem od najwyższej do najniższej</strong> poprzez wstawienie > pomiędzy nimi.<br />

en: Here is the id-name pairs of roles having access to FCKeditor:
pl: Oto pary id-nazwa rang posiadających dostęp do FCKeditor:

en: You haven't assigned the <code>!access1</code> !permissions yet.
pl: Nie przypisałeś <code>!access1</code> jeszcze !permissions.

en: exclude
pl: ignoruj

en: include
pl: uwzględniaj

en: Choose the way of disabling/enabling FCKeditor on selected fields/paths (see below). Use exclude to disable FCKeditor on selected fields/paths. Use include if you want to load FCKeditor only on selected paths/fields.
pl: Wybierz sposób wyłączania/włączania FCKeditor dla wybranych pól/ścieżek (patrz poniżej). Użyj ignorowanie, aby wyłączyć FCKeditor dla wybranych pól/ścieżek. Użyj uwzględnianie jeśli chcesz, aby FCKeditor był ładowany tylko dla wybranych ścieżek/pól.

en: Fields to exclude/include
pl: Pola, które mają być ignorowane/uwzględniane

en: Enter names (HTML ID's) of fields that may or may not have an FCKeditor, depending on the chosen option for the inclusion/exclusion mode.<br />You may separate the different entries by commas, spaces or newlines.<br />You may also use * as a wildcard character.
pl: Podaj nazwy (HTML-owe ID) pól, które mogą lub nie mogą posiadać FCKeditor, zależnie od wybranej opcji trybu uwzględniania/ignorowania.<br />Wpisy możesz oddzielać przecinkami, odstępami lub przejściem do nowego wiersza.<br />Możesz również używać * jako symbolu wieloznacznego.

en: Paths to exclude/include
pl: Ścieżki, które mają być ignorowane/uwzględniane

en: Enter drupal paths here, depending on the chosen option for the inclusion/exclusion mode.<br />Paths may be used the same way as in the drupal blocks configuration.<br />You may separate the different entries by commas, spaces or newlines. <br />You may also use * as a wildcard character (for example <code>comment/*</code>).
pl: Podaj ściezki drupala, zależnie od wybranej opcji trybu uwzględniania/ignorowania.<br />Ścieżki mogą być używane w ten sam sposób jak w konfiguracji bloków drupala.<br />Wpisy możesz oddzielać przecinkami, odstępami lub przejściem do nowego wiersza.<br />Możesz również używać * jako symbolu wieloznacznego (np. <code>comment/*</code>).

en: Force simplified toolbar on the following fields
pl: Wymuć użycie uproszczonego paska narzędziowego dla poniższych pól

en: Enter names (HTML ID's) of fields that should have the simplified toolbar (!name).<br />If you don't want to use this feature, simply leave this field empty.<br />You may separate the different entries by commas, spaces or newlines.
pl: Podaj nazwy (HTML-owe ID) pól, które powinny posiadać uproszczony pasek narzędziowy (!name).<br />Jeśli nie chcesz używać tej funkcjonalności, po prostu pozostaw to pole puste.<br />Wpisy możesz oddzielać przecinkami, odstępami lub przejściem do nowego wiersza.

en: Force simplified toolbar on the following paths
pl: Wymuś użycie uproszczonego paska narzędziowego dla poniższych ścieżek

en: Enter drupal paths that should have the simplified toolbar (!name).<br />If you don't want to use this feature, simply leave this field empty.<br />Paths may be used the same way as in the drupal blocks configuration.<br />You may separate the different entries by commas, spaces or newlines.<br />You may also use * as a wildcard character (for example <code>comment/*</code>).
pl: Podaj ścieżki drupala, które powinny posiadać uproszczony pasek narzędziowy (!name).<br />Jeśli nie chcesz używać tej funkcjonalności, po prostu pozostaw to pole puste.<br />Ścieżki mogą być używane w ten sam sposób jak w konfiguracji bloków drupala.<br />Wpisy możesz oddzielać przecinkami, odstępami lub przejściem do nowego wiersza.<br />Możesz również używać * jako symbolu wieloznacznego (np. <code>comment/*</code>).

en: Location of files uploaded with FCKeditor in the private folder
pl: Lokalizacja plików wysłanych poprzez FCKeditor w folderze prywatnym

en: The path relative to the location of the private directory where FCKeditor should store uploaded files.
pl: Ścieżka względem lokalizacji katalogu prywatnego z przechowywanymi przez FCKeditor wysłanymi plikami

en: System path to the private folder is: !system_path.
pl: Ścieżka systemowa do folderu prywatnego: !system_path.

en: Current path: !path
pl: Ścieżka bieżąca: !path

en: Add new FCKeditor profile
pl: Dodaj nowy profil FCKeditor

en: Not all user roles are shown since they already have fckeditor profiles. You must first unassign profiles in order to add them to a new one.
pl: Pokazywane są role użytkowników, którzy nie posiadają jeszcze profilów fckeditor. Najpierw musisz usunąć przypisanie profilu w celu przypisania go do nowej roli.

en: Enter a name for this profile. This name is only visible within the fckeditor administration page.
pl: Podaj nazwę tego profilu. Nazwa jest widoczna wyłącznie na stronie administracyjnej fckeditor.

en: Only roles with '!access1' permission will be shown here. If no role is available, make sure that you have assigned the '!access1' !permission.
pl: Pokazywane będą role wyłącznie z uprawnieniem '!access1'. Jeśli nie jest dostępna żadna rola, upewnij się że przypisałeś !permission '!access1'.

en: Allow users to customize FCKeditor appearance
pl: Pozwól użytkownikom dostosowywać wygląd FCKeditor

en: If allowed, users will be able to override <code>Editor appearance</code> by visiting their profile page.
pl: Jeśli dozwolono, użytkownicy będą mogli zmieniać <code>wygląd edytora</code> odwiedzając swoją stronę z profilem.

en: When Drupal saves user data input through a textarea, it's saved in the database in unmodified form. That's why all untrusted textarea input should be run through an input format filter before outputting it to the screen.
pl: Gdy Drupal zapisuje dane wprowadzone przez użytkownika w obszarze tekstowym, są one zapisywane w bazie danych w niezmienionej postaci. Dlatego wszystkie dane, wprowadzone w obszarze tekstowym przez użytkownika anonimowego, powinny być przetworzone przez wejściowy filtr formatowania zanim zostaną wyświetlone na ekranie.

en: To address this issue, you should select a security filters below to prevent FCKeditor from rendering malicious code. Note that if a textarea's input format is set to "Full HTML" (or if the input format of the node doesn't include the filter), FCKeditor will properly ignore the setting below and will not run the code through the security filter.
pl: W związku z tym problemem, powinieś wybrać poniżej filty bezpieczeństwa chroniące FCKeditor przed przetwarzaniem złośliwego kodu. Zauważ, że jeśli format wejściowy obszaru tekstowego jest ustawiony na "Pełny HTML" (lub jeśli format wejściowy węzła nie zawiera filtru), FCKeditor będzie ignorował poniższe ustawienie i nie przetworzy kodu przez filtr bezpieczeństwa.

en: If any textareas on your site are accessible to unwanted users, we recommend checking the "HTML Filter". You may have other modules installed that provide other kinds of security filters and you may use those as long as you trust them to properly filter out malicious code. Note that not all the filters below are security filters and will provide no protection.
pl: Jeśli jakiekolwiek obszary tekstowe w Twojej witrynie są dostępne dla niepożądnych użytkowników, zalecamy zaznaczenie "Filtr HTML". Możesz posiadać zainstalowane inne moduły, które dostarczają inne rodzaje filtrów bezpieczeństwa i możesz używać ich dopóki ufasz, że poprawnie filtrują złośliwy kod. Zauważ, że nie wszystkie filtry poniżej są filtrami bezpieczeństwa i w takich przypadkach nie dostarczają zabezpieczeń.

en: Security filters
pl: Filtry bezpieczeństwa

en: Please choose carefully all filters that protect your content (probably not all filters listed below are security filters).
pl: Wybierz ostrożnie wszystkie filtry, które chronią Twoją zawartość (prawdopodobnie nie wszystkie filtry z poniższej listy są filtrami bezpieczeństwa).

en: Security settings
pl: Ustawienia bezpieczeństwa

en: Always run security filters for FCKeditor.
pl: Zawsze uruchamiaj filtry bezpieczeństwa dla FCKeditor.

en: Run security filters only when FCKeditor is set to start automatically.
pl: Uruchamiaj filtry bezpieczeństwa tyko gdy FCKeditor jest uruchamiany automatycznie.

en: There are two ways of starting FCKeditor: automatically and manually (via toggle or in a popup). If you decide to apply security filters only when FCKeditor starts automatically, you'll not be protected when toggling manually from plain textarea to FCKeditor or when using FCKeditor in a popup mode. So choose this option only, if you can detect various attacks (mainly XSS) by yourself just by looking at the HTML code.
pl: Istnieją dwa sposoby uruchamiania FCKeditor: automatyczny i ręczny (poprzez przełącznik lub w samodzielnym oknie). Jeśli zdecydujesz się zastosować filtry bezpieczeństwa tylko w przypadku automatycznego uruchamiania FCKeditor, nie będziesz chroniony w przypadku ręcznego przełączania się z prostego edytora obszaru tekstowego do FCKeditor lub w przypadku korzystania z FCKeditor w trybie samodzielnego okna. W związku z tym wybierz tą opcję wyłącznie, gdy jesteś w stanie wykrywać samodzielnie różne ataki (głównie XSS) przeglądając kod HTML.

en: Default editor state. If disabled, rich text editor may still be enabled using toggle or popup window.
pl: Domyślny stan edytora. Jeśli wyłączone, zaawansowany edytor (RTF) może nadal być uruchamiany ręcznie z użyciem przełącznika lub samodzielnego okna.

en: Whether or not to show the disable/enable rich text editor toggle below the textarea. Works only if FCKeditor is not running in a popup window (see below).
pl: Czy przełącznik wyłączenia/włączenia zaawansowanego edytora poniżej obszaru tekstowego ma być widoczny. Działa tylko w przypadku, gdy FCKeditor nie jest uruchomiony w samodzielnym oknie (patrz poniżej).

en: Choose a default skin.
pl: Wybierz domyślną skórę.

en: Choose a default toolbar set. To define new toolbar, edit <code>fckeditor.config.js</code> located in !module_path.
pl: Wybierz domyślny typ paska narzędziowego. Aby zdefiniować nowy typ paska, zmodyfikuj <code>fckeditor.config.js</code> zlokalizowany w !module_path.

en: Enter mode
pl: Podaj tryb

en: Set which tag FCKeditor should use when [Enter] key is pressed.
pl: Ustaw znacznik, który ma być wstawiany przez FCKeditor po wciśnięciu klawisza [ENTER].

en: Shift + Enter mode
pl: Tryb Shift + Enter

en: Set which tag FCKeditor should use when [Shift] + [Enter] is pressed.
pl: Ustaw znacznik, który ma być wstawiany przez FCKeditor po wciśnięciu kombinacji [Shift] + [Enter].

en: Font formats
pl: Formaty czcionki

en: Semicolon separated list of HTML font formats. Allowed values are: p;div;pre;address;h1;h2;h3;h4;h5;h6
pl: Lista oddzielonych średnikiem formatów czcionek HTML. Dozwolone wartości to: p;div;pre;address;h1;h2;h3;h4;h5;h6

en: When set to "true" the editor will format the XHTML when switching from WYSIWYG view to Source view, by inserting line breaks on some tags endings and indenting paragraphs, tables and lists.
pl: Gdy ustawione na "prawda", edytor przedstawi dane w formacie XMTL przy przełączeniu z widoku WYSIWYG do widoku źródła, wstawiając znaki nowego wiersza dla niektórych znaczników zamykających oraz tworząc wcięcia paragrafów, tabel i list.

en: Format output
pl: Formatuj wyjście

en: When set to "true" the editor will format the XHTML output by inserting line breaks on some tags endings and indenting paragraphs, tables and lists.
pl: Gdy ustawione na "prawda", edytor przedstawi dane wyjściowe XHTML wstawiając znaki nowego wiersza dla niektórych znaczników zamykających oraz tworząc wcięcia paragrafów, tabel i list.

en: FCKeditor default
pl: domyślne FCKeditor

en: Predefined styles
pl: Predefiniowane style

en: use theme fckstyles.xml
pl: używaj tematu fckstyles.xml

en: define path to fckstyles.xml
pl: zdefiniuj ścieżkę to fckstyles.xml

en: Define the location of <code>fckstyles.xml</code> file. It is used by the &quot;Style&quot; dropdown list available in the Default toolbar.<br />Copy !fckstyles.xml inside your theme directory (<code>!theme</code>) and adjust it to your needs.
pl: Zdefiniuj lokalizację pliku <code>fckstyles.xml</code>. Używane przez rozwijaną listę &quot;Styl&quot; dostępną w domyślnym pasku narzędziowym.<br />Skopiuj !fckstyles.xml wewnątrz Twojego katalogu z tematem (<code>!theme</code>) i przystosuj do swoich potrzeb.

en: Predefined styles path
pl: Predefiniowana ścieżka do stylów

en: Enter path to XML file with predefined styles (<em>example: /fckstyles.xml</em>).<br />Macros: %h (host name: !host), %t (path to theme: !theme), %m (path to FCKeditor module: !module)<br />Be sure to select "define path to fckstyles.xml" above.
pl: Podaj ścieżkę do pliku XML zawierającego predefiniowane style (<em>przykład: /fckstyles.xml</em>).<br />Makra: %h (nazwa hosta: !host), %t (ścieżka do tematu: !theme), %m (ścieżka do modułu FCKeditor: !module)<br />Upewnij się, że wybrałeś powyżej "zdefiniuj ścieżkę do fckstyles.xml".

en: Path to uploaded files
pl: Ścieżka do wysyłanych plików

en: Absolute path to uploaded files
pl: Ścieżka bezwględna do wysyłanych plików

en: Setting relative path to uploaded files has been disabled because private downloads are enabled and this path is calculated automatically. To change the location of uploaded files in the private file system, edit the <a href="!url">FCKeditor Global Profile</a>.
pl: Ustawianie ściezki wględnej do wysyłanych plików zostało wyłączone, ponieważ prywatne pobrania są włączone i ścieżka ta jest ustalana automatycznie. Zmiana lokalizacji wysyłanych plików i prywatnym systemie plików jest możliwa poprzez modyfikację <a href="!url">Profilu Globalnego FCKeditor</a>.

en: Setting path to uploaded files has been disabled because private downloads are enabled and this path is calculated automatically.To change the location of uploaded files in the private file system, edit the <a href="!url">FCKeditor Global Profile</a>.
pl: Ustawianie ścieżki do wysyłanych plików zostało wyłączone, ponieważ prywatne pobrania są włączone i ścieżka ta jest ustalana automatycznie. Zmiana lokalizacji wysłanych plików w prywatnym systemie plików jest możliwa poprzez modyfikację <a href="!url">Globalnego Profilu FCKeditor</a>.

en: Load fckeditor.config.js from theme path
pl: Załaduj tckeditor.config.js spod ścieżki z tematem

en: When set to "true" the editor will try to load the fckeditor.config.js file from theme directory.
pl: Gdy ustawione na "prawda" edytor spróbuje załadować plik fckeditor.config.js z katalogu z tematem.

en: Custom javascript configuration
pl: Własna konfiguracja javascript

en: FCKeditor documentation
pl: dokumentacja FCKeditor

en: Yes, delete!
pl: Tak, usuń!

en: !profile profile
pl: profil !profile

en: Global Profile
pl: Profil Globalny

en: Confirm profile deletion
pl: Potwierdź usunięcie profilu

en: You're about to delete the FCKeditor profile, read the question below carefully.
pl: Jesteś bliski skasowania profilu FCKeditor, przeczytaj uważnie poniższe pytanie.

en: <p>Are you sure that you want to delete the !profile?</p><p>!yes !no</p>
pl: <p>Jesteś pewien, że chcesz usunąć !profile?</p><p>!yes !no</p>

en: administer fckeditor
pl: zarządzanie fckeditor

en: <h3>Configuration</h3><ol><li>Go to the !fckeditorlink and download the latest version of FCKeditor. Then uncompress the contents of the "fckeditor" directory of the downloaded file to %fckeditordir.</li><li>Enable the module as usual from Drupal's admin pages.</li><li>Grant permissions for use of FCKeditor in <code>!path2</code><br />Note: to enable the file browser, read also the <i>How to enable the file browser</i> section.</li><li>Under <code>!path1</code>, adjust the fckeditor profiles. In each profile you can choose which textareas will be replaced by FCKeditor, select default toolbar and configure some more advanced settings.</li><li>For the Rich Text Editing to work you also need to configure your !filterlink for the users that may access Rich Text Editing. Either grant those users Full HTML access or use the following: <br /><code>!filter</code>. </li><li>To have a better control over line breaks, you may disable <code>Line break converter</code> in the chosen filter (recommended).</li><li>Modify the fckeditor.config.js file to custom your needs (optional).<br />You may copy the needed configuration lines from the default FCKeditor configuration settings (!fckconfig), the lines in fckeditor.config.js will override most settings.</li></ol>
pl: <h3>Konfiguracja</h3><ol><li>Przejdź pod adres !fckeditorlink i pobierz najnowsza wersję FCKeditor. Następnie rozpakuj zawartość katalogu "fckeditor" z pobranego pliku do %fckeditordir.</li><li>Moduł włączamy, podobnie jak inne moduły, na stronach administracyjnych Drupala.</li><li>Nadawanie uprawnień dostępowych do FCKeditor jest możliwe pod adresem <code>!path2</code><br />Uwaga: Aby uaktywnić przeglądarkę plików, zapoznaj się również z sekcją <i>Jak uaktywnić przeglądarkę plików</i>.</li><li>Pod adresem <code>!path1</code> przystosuj profile fckeditor. Dla każdego profilu możesz: określić, które obszary tekstowe będą zastępowane poprzez FCKeditor, wybrać domyślny pasek narzędziowy i zmodyfikować kilka inych zaawansowanych ustawień.</li><li>Aby zaawansowana edycja (RTF) mogła działać, potrzebne jest również skonfigurowanie !filterlink użytkownikom, którzy mają mieć dostęp do zaawansowanej edycji (RTF). Odbywa się to albo poprzez nadanie prawa dostępu do pełnego HTML, albo poprzez poniższy odsyłacz: <br /><code>!filter</code>. </li><li>Lepsza kontrola łamania wierszy możliwa jest po wyłączeniu <code>konwertera łamanych wierszy</code> w wybranym filtrze (zalecane rozwiązanie).</li><li>Zmodyfikuj plik fckeditor.conf.js celem dostosowania do swoich potrzeb (opcjonalnie).<br />Można skopiować wpisy konfiguracyjne z domyślnych ustawień konfiguracyjnych FCKeditor (!fckconfig). Wpisy w fckeditor.config.js nadpiszą większość ustawień.</li></ol>

en: Administer > Site configuration > FCKeditor
pl: Zarządzaj > Konfiguracja witryny > FCKeditor

en: Administer > User Management > Permissions
pl: Zarządzaj > Zarządzanie użytkownikami > Uprawnienia

en: <h3>Plugins: Teaser break and Pagebreak</h3><p>By default, FCKeditor module comes with two plugins that can handle teaser break (&lt;!--break--&gt;) and pagebreak (&lt;!--pagebreak--&gt;). You can enable any (or even both) of them.<ol><li>Open <code>!fckeditor.config.js</code> and uncomment these three lines: <pre>!code</pre></li><li>The second step is to add buttons to the toolbar (in the same file). The button names are: <code>DrupalBreak, DrupalPageBreak</code>. For example if you have a toolbar with an array of buttons defined as follows: <pre>!buttons1</pre> simply add those two buttons at the end of array: <pre>!buttons2</pre> (remember about single quotes).</li><li>Note that the &lt;--pagebreak--&gt; tag is not supported by default in Drupal. You should install the <a href="!paging" target="_blank">Paging</a> module to enable the &lt;!--pagebreak--&gt; tag support. Please refer to the Paging module documentation for detailed installation instructions.</li></ol></p>
pl: <h3>Wtyczki: Teaser break i Pagebrak</h3><p>Moduł FCKeditor domyślne jest dostarczany z dwoma wtyczkami obsługującymi łamanie zwiastunów (&lt;!--break--&gt;) i łamanie stron (&lt;!--pagebreak--&gt;). Możliwe jest włączenie jednej (lub nawet obydwu) z nich.<ol><li>Otwórz <code>!fckeditor.config.js</code> i odkomentuj podane trzy wiersze: <pre>!code</pre></li><li>Następnie dodaj przyciski do paska narzędziowego (w tym samym  pliku). Nazwy przycisków: <code>DrupalBreak, DrupalPageBreak</code>. Przykład: jeśli posiadasz pasek narzędziowy zawierający tablicę przycisków zdefiniowany jako <pre>!buttons1</pre> dodaj te dwa przyciski na końcu tablicy: <pre>!buttons2</pre> (pamiętaj o apostrofach).</li><li>Zauważ, że znacznik &lt;--pagebreak--&gt; nie jest domyślnie obsługiwany w Drupalu. Powinieneś zainstalować moduł <a href="!paging=" target="_blank">Paging</a>, aby włączyć wsparcie znacznika &lt;!--pagebreak-&gt;. Szczegółową instrukcję instalacji modułu znajdziesz w dokumentacji modułu Paging.</li></ol></p>

en: <h3>Uploading images and files</h3><p>There are three ways of uploading files: by using the built-in file browser, by using modules like !imce, !ib, !webfm or by using the core upload module.</p>
pl: <h3>Wysyłanie obrazków i plików</h3><p>Istnieją trzy metody wysyłania plików: z użyciem wbudowanej przeglądarki plików, z użyciem modułów takich jak !imce, !ib, !webfm lub z użyciem rdzennego modułu upload.</p>

en: <h3>How to enable the file browser</h3><p>The editor gives the end user the flexibility to create a custom file browser that can be integrated on it. The included file browser allows users to view the content of a specific directory on the server and add new content to that directory (create folders and upload files).</p><p><ol><li>To enable file browsing you need to edit the connector configuration file in your fckeditor module directory, the file should be in:<blockquote><code>!config3</code> <br /> (FCKeditor 2.5+)<br /><br /> or <br /><br /><code>!config1</code><br /> and <br /><code>!config2</code> <br /> (FCKeditor 2.3.x - 2.4.x)</blockquote></p><p>In this file(s) you will need to enable the file browser by adding one line that includes file with the special authentication function for Drupal (<code>filemanager.config.php</code>). Add this code: <blockquote><code>!code1</code><br /> (FCKeditor 2.5+)</blockquote> or <blockquote><code>!code2</code> <br /> (FCKeditor 2.3.x - 2.4.x)</blockquote> straight below this line: <blockquote><code>!code3</code></blockquote> The config.php file also holds some other important settings, please take a look at it and adjust it to your needs (optional).</p></li>
pl: <h3>Sposób włączenia przeglądarki plików</h3><p>Edytor daje użytkownikowi końcowemu możliwość utworzenia własnej przeglądarki plików, która może zostać z nim zintegrowana. Dołączona przeglądarka plików pozwala użytkownikom przeglądać zawartość określonego katalogu na serwerze oraz dodawać nową zawartość do tego katalogu (utwórz foldery i wyślij pliki).</p><p><ol><li>W celu włączenia przeglądania plików należy zmodyfikować plik konfiguracyjny łącznika w katalogu modułu fckeditor. Plik powinien być w:<blockquote><code>!config3</code>> <br /> (FCKeditor 2.5+)<br /><br /> lub <br /><br /><code>!config1</code><br /> i <br /><code>!config2</code> <br /> (FCKeditor 2.3.x - 2.4.x)</blockquote></p><p>Włączenie przeglądarki plików odbywa się poprzez dodanie w tych plikach jednego wiersza zawierającego funkcję specjalnego uwierzytelniania dla Drupala (<code>filemanager.config.php</code>). Dodaj poniższy kod: <blockquote><code>!code1</code><br /> (FCKeditor 2.5+)</blockquote> lub <blockquote><code>!code2</code> <br /> (FCKeditor 2.3.x - 2.4.x)</blockquote> tuż poniżej wiersza: <blockquote><code>!code3</code></blockquote> Plik config.php przechowuje również parę innych ważnych ustawień. Zajrzyj do pliku i dostosuj go do swoich potrzeb (opcjonalnie).</p></li>

en: <li>Enabling file uploads is <strong>a security risk</strong>. That's why you have to grant a !link to enable the file browser to certain groups (assign the &quot;!allowupload&quot; permissions).</li>
pl: <li>Włączenie wysyłania plików wiąże się z <strong>zagrożeniem</strong>. Dlatego powinieneś nadawać !link celem włączenia przeglądarki plików dla oczywistych grup (przydziel uprawnienie &quot;!allowupload&quot;).</li>

en: Add new FCKeditor Global Profile
pl: Dodaj nowy Profil Globalny FCKeditor

en: Available wildcard characters:<br /><strong>%u</strong> - User ID.
pl: Dostępne symbole wieloznaczne:<br /><strong>%u</strong> - ID użytkownika.

en: You haven't assigned <code>!access1</code> !permissions yet.<br />It is recommended to assign the <code>!access1</code> !permissions before updating FCKeditor profiles.
pl: Nie przypisałeś jeszcze !permissions <code>!access1</code>.<br />Zalecane jest przypisanie !permissions <code>!access1</code> przed aktualizacją profilów FCKeditor.

en: Defines the CSS to be used in the editor area.<br />use theme css - load style.css from current site theme.<br />define css - enter path for css file below.<br />FCKeditor default - uses default CSS from editor.
pl: Definiuje CSS używany w obszarze edytora.<br />używaj tematu css - ładuje style.css bieżącego tematu witryny.<br />zdefiniuj css - podaj poniżej ścieżkę do pliku css.<br />domyślne FCKeditor - używa domyślnego CSS edytora.

en: Set file browser settings. A file browser will allow you to explore the files contained on the server and embed them as links, images or flash movies.
pl: Modyfikuj ustawienia przeglądarki plików pozwalającej na: przeglądanie plików znajdujących się na serwerze, umieszczanie odnośników do nich, wykorzystywanie ich jako obrazków i filmów flash.

en: Besides the built-in FCKeditor file browser, you can also use a contributed module like !imce, !ib or !webfm.
pl: Poza wbudowaną przeglądarką plików w FCKeditor, możesz również korzystać z innych modułów takich jak !imce, !ib lub !webfm.

en: The quick upload setting controls whether images, flash movies and files can be uploaded using the Upload tab of the respective dialogs.
pl: Ustawienie szybkiego wysyłania kontroluje czy obrazki, filmy flash i pliki mogą być wysyłane z użyciem zakładki Wyślij odpowiednich okien dialogowych.

en: Please note that these options require manual configuration, check !readme for more information.
pl: Zauważ, że te opcje wymagają ręcznej konfiguracji, Zajrzyj do !readme, aby uzyskać więcej informacji.

en: Built-in filebrowser
pl: Wbudowana przeglądarka plików

en: File browser type
pl: Rodzaj przeglądarki plików

en: Select the file browser that you would like to use to upload files, images and flash movies.
pl: Wybierz przeglądarkę plików, którą chciałbyś używać do wysyłania plików, obrazków i filmów flash.

en: Allow quick uploads
pl: Zezwól na szybkie wysyłanie

en: The quick upload functionality can be disabled and enabled independently of the file browser. It will always use the settings below. To enable quick uploads you must follow the same configuration procedure as when enabling the built-in file browser.
pl: Szybkie wysyłanie może być wyłączane i włączane niezależnie od przeglądarki plików zawsze używając poniższych ustawień. W celu włączenia szybkiego wysyłania, postępujesz zgodnie z tą samą procedurę konfiguracyjną, którą realizujesz w trakcie włączenia wbudowanej przeglądarki plików.

en: Path to uploaded files relative to the document root.<br />Available wildcard characters:<br /><strong>%b</strong> - base URL path of the Drupal installation (!base).<br /><strong>%f</strong> - Drupal file system path where the files are stored (!files).<br /><strong>%u</strong> - User ID.<br />Current path: !path
pl: Ścieżka do wysyłanych plików ustalana względem głównego katalogu dokumentów.<br />Dostępne symbole wieloznaczne:<br /><strong>%b</strong> - ścieżka bazowa URL instalacji Drupala (!base).<br /><strong>%f</strong> - ścieżka systemowa Drupala wskazująca lokalizację w której przechowywane są pliki (!files).<br /><strong>%u</strong> - ID użytkownika.<br />Bieżąca ścieżka: !path

en: The path to the local directory (in the server) which points to the path defined above. If empty, FCKeditor will try to discover the right path.<br />Available wildcard characters:<br /><strong>%d</strong> - server path to document root (!root).<br /><strong>%b</strong> - base URL path of the Drupal installation (!base).<br /><strong>%f</strong> - Drupal file system path where the files are stored (!files).<br /><strong>%u</strong> - User ID.<br />Current path: !path
pl: Ścieżka do lokalnego katalogu (na serwerze) wskazywanego zdefiniowaną powyżej ścieżkę. Jeśli puste, FCKeditor spróbuje wykryć właściwą ścieżkę.<br />Dostępne symbole wieloznaczne:<br /><strong>%d</strong> - ściezka serwerowa do katalogu głównego dokumentów (!root).<br /><strong>%b</strong> - ścieżka bazowa URL instalacji Drupala (!base).<br /><strong>%f</strong> - ścieżka systemu plików Drupala, gdzie są przechowywane pliki (!files).<br /><strong>%u</strong> - ID użytkownika.<br />Bieżąca ściezka: !path

en: Join summary
pl: Połącz podsumowanie z resztą wpisu

en: Split summary at cursor
pl: Oddziel podsumowanie w miejscu kursora
