FCKeditor - WYSIWYG HTML editor (6.x-2.0-beta2) - en to gl translation catalogue (143 entries)

en: enabled
gl: activado

en: delete
gl: eliminar

en: Delete
gl: Eliminar

en: Operations
gl: Operacións

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: disabled
gl: desactivado

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Language
gl: Idioma

en: Access control
gl: Control de acceso

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

en: None
gl: Ninguno

en: edit
gl: editar

en: Save
gl: Gardar

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Include
gl: Incluír

en: Exclude
gl: Excluír

en: Expanded
gl: Expandida

en: Global settings
gl: Configuración global

en: Width
gl: Largura

en: Security
gl: Seguranza

en: Default state
gl: Estado predeterminado

en: Basic setup
gl: Configuración básica

en: Profile name
gl: Nome do perfil

en: Roles allowed to use this profile
gl: Roles con permiso para usar este perfil

en: Show disable/enable rich text editor toggle
gl: Mostrar o conmutador para activar/desactivar o editor de texto mellorado

en: Editor appearance
gl: Aparencia do editor

en: Cleanup and output
gl: Limpeza e saída de datos

en: CSS path
gl: Ruta ao CSS

en: Profile
gl: Perfil

en: You must give a profile name.
gl: Debe darlle un nome ao perfil.

en: Visibility settings
gl: Configuración da visibilidade

en: Minimum rows
gl: Filas mínimas

en: Use inclusion or exclusion mode
gl: Usar modo de inclusión ou de exclusión

en: Start the toolbar expanded
gl: A barra de ferramentas iniciase expandida

en: The toolbar start expanded or collapsed.
gl: A barra de ferramentas inicialmente estará expandida ou contraida.

en: File browser settings
gl: Configuración do explorador de ficheiros

en: Collapsed
gl: Contraida

en: Show
gl: Mostrar

en: Web File Manager
gl: Explorador de ficheiros Web

en: profile
gl: perfil

en: Permissions
gl: Permisos

en: permission
gl: permiso

en: Path Filter
gl: Flitro de ruta

en: Role precedence
gl: Prioridade de roles

en: Hide
gl: Agochar

en: Examples:
gl: Exemplos:

en: Profiles
gl: Perfiles

en: Skin
gl: Tema

en: Create new profile
gl: Crear novo perfil

en: Image Browser
gl: Explorador de imaxes

en: permissions
gl: permisos

en: XSS Filter
gl: Filtro XSS

en: XSS Filter.
gl: Filtro XSS

en: If toggle is enabled, popup window must be disabled.
gl: Se o conmutador está activado, debe desactivar a xanela emerxente.

en: CSS path is not empty. Please set the "Editor CSS" option to "define css" mode.
gl: A ruta CSS no está baleira. Cambie a opción «Editor CSS» ao modo «Definir CSS».

en: Double quotes are not allowed in CSS path.
gl: As comiñas dobres no están permitidas na ruta CSS.

en: Enter valid path, do not surround it with quotes.
gl: Introduza unha ruta correcta, sen delimitar con comiñas.

en: Path to predefined styles is not empty. Please set the "Predefined styles" option to "define path to fckstyles.xml" mode.
gl: A ruta aos estilos predefinidos non está baleira. Cambie a opción «Estilos predefinidos» ao modo «Definir a ruta a fckstyles.xml».

en: Double quotes are not allowed in path.
gl: A comiñas dobres non están permitidas na ruta.

en: Enter valid, semicolon separated, list of HTML font formats (no semicolon at the end of list expected).
gl: Introduza unha lista correcta de formatos de tipos de letra HTML, separados por punto e coma «;» (non se espera un punto e coma na fin da lista).

en: Path to uploaded files is required.
gl: É necesaria a ruta aos ficheiros enviados.

en: Absolute path to uploaded files is required.
gl: É necesaria a ruta absoluta aos ficheiros enviados.

en: Create global profile
gl: Crear perfil global

en: Update global profile
gl: Actualizar o perfil global

en: Switch to plain text editor
gl: Cambiar ao editor de texto simple

en: Switch to rich text editor
gl: Cambiar ao editor de texto mellorado

en: Should rich-text editing be enabled or disabled by default in textarea fields? If disabled, rich text editor may still be enabled using toggle or popup window.
gl: A edición de texto mellorado debe estar activada o desactivada de xeito predeterminado?. Se está desactivada, o editor de texto mellorado podería seguir estando dispoñíbel utilizando o conmutador ou a xanela emerxente.

en: If this option is enabled a link to a popup window will be used instead of a textarea replace.
gl: De estar activada esta opción, empregarase unha ligazón a unha xanela emerxente no canto de substituír a área de texto.

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Auto-detect language
gl: Detectar automaticamente o idioma

en: Use auto detect user language feature.
gl: Usar a detección automática de idioma.

en: Enter valid width. Example: 400 or 100%.
gl: Introduza unha lonxitude correcta. Exemplo: 400 ou 100%.

en: Global profile already exist. Only one global profile is allowed.
gl: O perfil global xa existe. Só se permite un perfil global.

en: Main setup
gl: Configuración principal

en: Fields to exclude/include
gl: Campos a incluír/excluír

en: Force simplified toolbar on the following fields
gl: Forzar a barra de ferramentas simplificada nos campos seguintes

en: System path to the private folder is: !system_path.
gl: A ruta do sistema ao directorio privado é: !system_path

en: Current path: !path
gl: Ruta actual: !path

en: Security filters
gl: Filtros de seguranza

en: Please choose carefully all filters that protect your content (probably not all filters listed below are security filters).
gl: Escolla coidadosamente todos os filtros que protexen os seus contidos (probabelmente non todos os filtros listados a continuación son filtros de seguranza).

en: Security settings
gl: Configuración da seguranza

en: Default editor state. If disabled, rich text editor may still be enabled using toggle or popup window.
gl: Estado predeterminado do editor. De estar desactivado, o editor de texto mellorado aínda  pode ser activado utilizando un conmutador ou unha xanela emerxente.

en: Choose a default skin.
gl: Elixa un tema predeterminado.

en: Enter mode
gl: Modo Intro

en: Shift + Enter mode
gl: Modo Maiúsculas+Intro

en: Font formats
gl: Formato de tipos de letra

en: Semicolon separated list of HTML font formats. Allowed values are: p;div;pre;address;h1;h2;h3;h4;h5;h6
gl: Lista de formatos de tipos de letra HTML, separados por punto e coma «;». Os valores permitidos: p;div;pre;address;h1;h2;h3;h4;h5;h6

en: Predefined styles
gl: Estilos predefinidos

en: Predefined styles path
gl: Ruta dos estilos predefinidos

en: Path to uploaded files
gl: Ruta aos ficheiros enviados

en: Absolute path to uploaded files
gl: Ruta absoluta aos ficheiros enviados

en: Link to paths only
gl: Ligar só a rutas

en: Link using internal: links
gl: Ligar usando ligazóns internal:

en: Allow user to select between paths and internal links
gl: Permitirlle ao/á usuario/a elixir entre rutas e ligazóns internas

en: Path Filter & Link To Content integration
gl: Integración con «Filtro de ruta» e «Ligazón ao contido».

en: With !plink extension it is possible to use :internal links. By default !link extension is linking to nodes using paths.
gl: Coa extensión !plink é posíbel usar ligazóns :internal. De xeito predeterminado a extensión !link liga aos nodos usando rutas.

en: Link To Content
gl: Ligazón ao contido

en: Custom javascript configuration
gl: Configuración personalizada de javascript

en: Join summary
gl: Xuntar o resumo

en: Split summary at cursor
gl: Dividir o resumo no cursor

en: No profiles found. Click here to <a href="!create">create a new profile</a>.
gl: Non foi posíbel atopar perfís. Prema en <a href="!create">Crear novo perfil</a>.

en: Global profile not found. Click here to <a href="!create">create the global profile</a>.
gl: Non foi posíbel atopar o perfil global. Prema en <a href="!create">Crear perfil global</a>.

en: If allowed, users will be able to override the "Editor appearance" by visiting their profile page.
gl: De permitirse, os/as usuarios/as serán quen de cambiar a «Aparencia do editor» visitando o seu perfil.

en: Please see the <a href="!helppagelink">help page</a> for more information about defining field names. Short instruction is available below.
gl: Vexa a <a href="!helppagelink">Página de axuda</a> para obter máis información sobre os nomes dos campos. Ten dispoñíbeis, máis abaixo, unhas instrucións breves.

en: Path structure: <strong>content_type@path.element_id</strong>
gl: Estrutura da ruta: <strong>content_type@path.element_id</strong>

en: The following wildcards are available: "*", "?".
gl: Están dispoñíbeis os seguintes comodíns: «*», «?».

en: Content type is optional. You may even specify only path or field id.
gl: O tipo de contido é opcional. Pode especificar só a ruta ou o ID do campo.

en: matches all fields of type "blog" called edit-body, on any page.
gl: atopa coincidencias con todos os campos do tipo «blogue» chamados edit-body, en calquera páxina.

en: matches fields starting with "edit-user-" on pages starting with "node/add/
gl: atopa coincidencias con todos os campos que comecen con  «edit-user-» en páxinas que comecen con "node/add/

en: Enter the paths to the textarea fields on which you want to force the simplified toolbar (!name).
gl: Introduza as rutas dos campos de texto onde queira forzar a barra de ferramentas simplificada (!name).

en: Please see the <a href="!helppagelink">help page</a> for more information about defining field names. Take a look at the exclusion settings (above) for short instruction.
gl: Vexa a <a href="!helppagelink">Páxina de axuda</a> para obter máis información sobre como definir nomes de campos. Para ver unhas instrucións breves, bótelle un ollo á configuración de exclusións (embaixo).

en: Width in pixels or percent. Example: 400 or 100%.
gl: Largura en píxeles ou porcentaxe. Exemplo: 400 ou 100%.

en: Use theme css
gl: Usar o CSS do tema

en: Define css
gl: Definir CSS

en: Path to uploaded files relative to the document root.<br />Available placeholders:<br/><strong>%b</strong> - base URL path of the Drupal installation (!base).<br/><strong>%f</strong> - Drupal file system path where the files are stored (!files).<br /><strong>%u</strong> - User ID.<br /><strong>%n</strong> - Username.<br />Current path: !path
gl: Ruta aos ficheiros enviados relativa á raíz dos documentos.<br />Lugares dispoñíbeis:<br /><strong>%b</strong> - ruta URL base da instalación de Drupal (!base).<br /><strong>%f</strong> - ruta do sistema de ficheiros de Drupal onde están almacenados os ficheiros (!files).<br /><strong>%u</strong> - ID de usuario/a.<br /><strong>%n</strong> - nome de usuario/a.<br />Ruta actual: !path

en: Minimum rows must be a valid number.
gl: O número mínimo de filas debe ser un número correcto.

en: This profile name is reserved. Please choose a different name.
gl: Este nome de perfil está reservado. Elixa outro nome.

en: The profile name must be unique. A profile with this name already exists.
gl: O nome del perfil debe ser único. Xa existe un perfil con ese nome.

en: A user having <strong>multiple roles</strong> gets the permissions of the highest one. Sort role IDs according to their <strong>precedence from higher to lower</strong> by putting > in between.
gl: Un/ha usuario/a que teña <strong>múltiples roles</strong> recibe os permisos do maior deles. Ordene os ID dos roles de acordo coa súa<strong>prioridade de maior a menor</strong> poñendo «>» no medio.

en: Show field name hint below each rich text editor
gl: Mostrar o nome do campo de texto baixo cada editor de texto mellorado

en: Rule %rule is ambiguous: please append .* if %rule is a path or prepend *. if %rule is a field
gl: A regra %rule é ambigua: engada na fin «.*» se %rule é unha ruta ou engada no principio «*.» se %rule é un campo

en: The Global Profile allows you to define settings that are common for all profiles. Values defined in other profiles will be appended to the global configuration. This way you can avoid repeating some of the settings that are usually the same in each profile.
gl: O perfil global permítelle definir as opcións que son comúns a todos os perfís. Os valores definidos noutros perfís han ser engadidos á configuración global. Deste modo evitase repetir os axustes que son comúns en cada un dos perfís.

en: Enable the module as usual from Drupal's admin pages.
gl: Activar o módulo desde as páxinas de administración de Drupal.

en: Defining field inclusion/exclusions
gl: Definir a inclusión/exclusión de campos

en: Some examples:
gl: Algúns exemplos:

en: Troubleshooting
gl: Solución de problemas

en: Uploading images and files
gl: Enviar ficheiros e imaxes

en: There are three ways for uploading files:
gl: Hai tres maneiras de enviar ficheiros.

en: By using the core upload module.
gl: Empregando o módulo de transferencias do núcleo.

en: Rich text editor settings
gl: Configuración do editor de texto mellorado

en: Open rich text editor
gl: Abrir o editor de texto mellorado

en: Configure the rich text editor.
gl: Configurar o editor de texto mellorado

en: You are using a feature that requires manual integration into config.php (either built-in filebrowser or quick uploads are enabled in the !profile profile). Read instructions about enabling built-in file browser and add "require_once ..." statement in editor/filemanager/connectors/php/config.php.
gl: Está a empregar una característica que require unha integración manual en config.php (ou ben o explorador de ficheiros integrado ou o envío rápido de ficheiros estarán activados no perfil !profile). Lea as instrucións sobre como activar o explorador de ficheiros integrado e engada a orde «require_once ...» en editor/filemanager/connectors/php/config.php.

en: You are using a feature that requires manual integration into config.php (either built-in filebrowser or quick uploads are enabled in the !profile profile). You have added "require_once ..." statement in editor/filemanager/connectors/php/config.php, but in the wrong line.
gl: Está a empregar una característica que require unha integración manual en config.php (ou ben o explorador de ficheiros integrado ou o envío rápido de ficheiros estarán activados no perfil !profile). Engadiu a orde «require_once ...» en editor/filemanager/connectors/php/config.php, máis non na liña correcta.

en: The following settings are combined with the visibility settings of the global profile.
gl: As seguintes opcións combínanse coas opcións de visibilidade do perfil global.

en: Enter path to CSS file (Example: "css/editor.css") or a list of css files separated by a comma (Example: "/themes/garland/style.css,http://example.com/style.css"). Make sure to select "Define css" above.<br />Available placeholders:<br /><strong>%h</strong> - host name (!host).<br /><strong>%t</strong> - path to theme (!theme).
gl: Introducir a ruta ao ficheiro CSS (exemplo: «css/editor.css») ou unha lista de ficheiros CSS separada por comas (exemplo: «/themes/garland/style.css,http://example.com/style.css»)Asegúrese de seleccionar «Definir CSS» embaixo.<br />Lugares dispoñíbeis:<strong>%h</strong> - nome do servidor (!host).<br /><strong>%t</strong> - ruta ao tema (!theme).

en: The following settings are combined with the visibility settings of the specific profile.
gl: As seguintes opcións combínanse coas opcións de visibilidade do perfil específico.

en: Available wildcard characters:
gl: Caracteres comodín dispoñíbeis:
