Feeds Test Site (6.x-1.0-rc1) - en to nn translation catalogue (1744 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Next
nn: Neste

en: user
nn: brukar

en: Filter HTML tags
nn: Ta bort HTML-kodar

en: Show on every page except the listed pages.
nn: Vis på alle sider utanom på desse sidene.

en: Show on only the listed pages.
nn: Vis bare på desse sidene.

en: Pages
nn: Sider

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: Reset to defaults
nn: Sette tilbake til standard

en: enabled
nn: aktivert

en: delete
nn: slett

en: Administer
nn: Administrer

en: Create a new user account.
nn: Lag ny brukarkonto

en: Request new password via e-mail.
nn: Be om nytt passord via e-post

en: E-mail
nn: E-post

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: content
nn: innhald

en: Groups
nn: Grupper

en: Group
nn: Gruppe

en: Author
nn: Forfattar

en: Replies
nn: Svar

en: Closed
nn: Stengt

en: Wrong username or password.
nn: Feil brukarnamn eller passord

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: Actions
nn: Handlingar

en: disabled
nn: gjer utilgjengeleg

en: Confirm
nn: Stadfest

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Read more
nn: Les meir

en: RSS feed
nn: RSS-kjelde

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Administration
nn: Administrasjon

en: Comments
nn: Kommentarar

en: More
nn: Meir

en: not verified
nn: ikke verifisert

en: Last updated
nn: Sist oppdatera

en: On
nn: På

en: new
nn: ny

en: error
nn: feil

en: Block title
nn: Blokkoverskrift

en: The title of the block as shown to the user.
nn: Overskrift for blokken slik den visast for brukaren.

en: Taxonomy
nn: Taksonomi

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Content types
nn: Innhaldstyper

en: Homepage
nn: Heimeside

en: Categories
nn: Kategoriar

en: Download
nn: Last ned

en: view
nn: vis

en: updated
nn: oppdatert

en: Overview
nn: Oversikt

en: Advanced options
nn: Avanserte innstillingar

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: default
nn: standard

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Message
nn: Melding

en: No log messages available.
nn: Ingen loggmeldingar er tilgjengelege.

en: Password
nn: Passord

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Weight
nn: Vekt

en: The configuration options have been saved.
nn: Oppsettet er lagra.

en: Image
nn: Bilete

en: Help text
nn: Hjelpetekst

en: Synonyms
nn: Synonym

en: Required
nn: Påkrevd

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: Parents
nn: Overordna

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
nn: Sider på eit gitt nivå er sortert først etter vekt og deretter etter tittel

en: none
nn: ingen

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Add category
nn: Legg til kategori

en: Name
nn: Namn

en: edit container
nn: rediger behaldar

en: edit
nn: endre

en: ‹
nn: <

en: Go to previous page
nn: Gå til forrige side

en: up
nn: opp

en: Go to parent page
nn: Gå til den overordna sida

en:  ›
nn:  >

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Import
nn: Importer

en: Book
nn: Bok

en: Export
nn: Eksporter

en: Back
nn: Attende

en: Field
nn: Felt

en: Outline
nn: Innhaldsregister

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Session opened for %name.
nn: Økt opna for %name.

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: Update
nn: Oppdater

en: Sunday
nn: Søndag

en: Monday
nn: Måndag

en: Tuesday
nn: Tysdag

en: Wednesday
nn: Onsdag

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Friday
nn: Fredag

en: Saturday
nn: Laurdag

en: High
nn: Høg

en: Low
nn: Låg

en: Time
nn: Tid

en: remove
nn: fjern

en: View
nn: Sjå på

en: History
nn: Historikk

en: Path
nn: Sti

en: Vocabularies
nn: Vokabular

en: Modules
nn: Modular

en: edit forum
nn: rediger forum

en: Forum name
nn: Forumnamn

en: Are you sure you want to delete the forum %name?
nn: Er du sikker på at du ønskjer å slette forumet %name?

en: forum: deleted %term and all its sub-forums and associated posts.
nn: forum: sletta %term og alle underforum og tilhøyrande innlegg.

en: results
nn: resultat

en: search
nn: søk

en: Core - optional
nn: Kjerne - valfritt

en: never
nn: aldri

en: mail
nn: e-post

en: actions
nn: handlingar

en: aggregator
nn: nyheitsinnsamlar

en: read more
nn: les meir

en: Update interval
nn: Oppdateringsintervall

en: The fully-qualified URL of the feed.
nn: Heile URL-adressa til nyheitskjelda

en: Add forum
nn: Legg til forum

en: Timestamp
nn: Tidspunkt

en: Keywords
nn: Nøkkelord

en: Preview comment
nn: Førehandsvis kommentar

en: Advanced search
nn: Avansert søk

en: You are not authorized to access this page.
nn: Du har ikkje høve til å sjå denne sida.

en: Attachment
nn: Vedlegg

en: Settings for @role
nn: Innstillingar for @role

en: Permitted file extensions
nn: Tillatne filtyper

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
nn: Filtyper som brukarar som høyrer til denne rolla kan laste opp. Bruk mellomrom mellom filtypene - ikkje bruk punktim.

en: Picture
nn: Bilete

en: Database type
nn: Databasetype

en: User
nn: Brukar

en: action
nn: handling

en: Continue
nn: Hald fram

en: Configure
nn: Konfigurer

en: file
nn: fil

en: Error
nn: Feil

en: Contact
nn: Kontakt

en: Created
nn: Laga

en: Create
nn: Lag

en: Save categories
nn: Lagre kategoriar

en: Content management
nn: Handsaming av innhald

en: Menu item
nn: Menydel

en: Parent item
nn: Overordna element

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
nn: Valfritt. I menyen vil lettare element bli prioritera mot toppen, medan tunge element blir plassera lenger ned.

en: Add child page
nn: Legg til underside

en: Printer-friendly version
nn: Sjå utskriftsvenleg utgåve

en: Update options
nn: Val for oppdatering

en: Remove from outline
nn: Fjern frå innhaldsregister

en: Unknown export format.
nn: Ukjent eksportformat.

en: All
nn: Alle

en: Active
nn: Aktiv

en: Last post
nn: Siste innlegg

en: Submit @name
nn: Send inn @name

en: Access denied
nn: Ingen tilgong

en: Year
nn: År

en: Date format
nn: Datoformat

en: Block
nn: Blokk

en: Add block
nn: Lag blokk

en: Page
nn: Nettside

en: 1 hour | @count hours
nn[0]: 1 time
nn[1]: @count timar

en: 1 day | @count days
nn[0]: 1 dag
nn[1]: @count dagar

en: Configuration saved.
nn: Oppsettet er lagra.

en: Site name
nn: Namn på nettstaden

en: php
nn: PHP

en: User settings
nn: Brukarinnstillingar

en: Off
nn: Av

en: Available updates
nn: Tilgjengelege oppdateringar

en: Never
nn: Aldri

en: Your changes have been saved.
nn: Endringane vart lagra

en: Header
nn: Topptekst

en: Left sidebar
nn: Venstre sidestolpe

en: Right sidebar
nn: Høgre sitestolpe

en: The menu item can be customized and configured only once the menu module has been <a href="@modules-page">enabled</a>.
nn: Menyelementet kan berre bli tilpassa og konfigurert når menymodulen har blitt <a href="@modules-page">aktivert</a>.

en: Recipients
nn: Mottakarar

en: Selected
nn: Valgt

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
nn: Sett denne til <em>Ja</em> dersom du ønskjer at denne kategorien skal bli valgt som standard.

en: You must enter a category.
nn: Du må velje ein kategori.

en: You must enter one or more recipients.
nn: Du må oppgi ein eller fleire mottakarar.

en: Category %category has been added.
nn: Kategorien %category har blitt lagt til.

en: Category %category has been updated.
nn: Kategorien %category har blitt oppdatert.

en: Are you sure you want to delete %category?
nn: Er du sikker på at du vil slette %category?

en: Category %category has been deleted.
nn: Kategorien %category har blitt sletta.

en: Hourly threshold
nn: Terskel per time

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
nn: Du kan ikkje sende meir enn %number meldingar per time. Vennlegst prøv igjen seinare.

en: Your name
nn: Namnet ditt

en: Your e-mail address
nn: E-postadressa di

en: Send e-mail
nn: Send e-post

en: You must select a valid category.
nn: Du må velje ein gyldig kategori.

en: You must enter a valid e-mail address.
nn: Du må oppgje ei gyldig e-post adresse.

en: To
nn: Til

en: From
nn: Frå

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Throttle
nn: Begrensing

en: Roles
nn: Roller

en: Comment
nn: Kommentar

en: Hostname
nn: Tenarnamn

en: Published
nn: Publisert

en: Input format
nn: Inndataformat

en: Signature
nn: Signatur

en: Filter
nn: Filtrer

en: Location
nn: Stad

en: Title field label
nn: Etikett for tittelfeltet

en: Body field label
nn: Etikett for brødtekstfeltet

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til forsida

en: Sticky at top of lists
nn: Satt til toppen av lista

en: Revisions
nn: Utgåver

en: Log message
nn: Loggmelding

en: Poll duration
nn: Varigheit på avstemminga

en: E-mail address
nn: E-postadresse

en: Theme configuration
nn: Oppsett for utsjånadsmal

en: Time zone
nn: Tidssone

en: Severity
nn: Alvorlighetsgrad

en: Field name
nn: Feltnamn

en: Fields
nn: Felt

en: Contains
nn: Inneheld

en: Does not contain
nn: Ikkje inneheld

en: Is less than or equal to
nn: Er mindre enn eller lik

en: Is equal to
nn: Er lik

en: Is greater than or equal to
nn: Er større enn eller lik

en: Is not equal to
nn: Er ulik

en: Vote
nn: Stem

en: RSS - blogs
nn: RSS - bloggar

en: Mode
nn: Modus

en: OPML feed
nn: OPML-nyheitskjelde

en: configure
nn: konfigurer

en: Number of news items in block
nn: Antal nyheitar i blokka

en: View this feed's recent news.
nn: Vis siste nyheitar frå denne nyheitskjelda.

en: View this category's recent news.
nn: Vis siste nyheitar i kategorien.

en: Feed overview
nn: Nyheitskjelde oversikt

en: Items
nn: Element

en: Last update
nn: Siste oppdatering

en: Next update
nn: Neste oppdatering

en: %time ago
nn: %time sidan

en: %time left
nn: %time igjen

en: remove items
nn: fjern element

en: update items
nn: oppdater element

en: Category overview
nn: Kategorioversikt

en: Categorize
nn: Kategoriser

en: You are not allowed to categorize this feed item.
nn: Du har ikkje tilgang til å kategorisere dette elementet frå nyheitskjelda.

en: The categories have been saved.
nn: Kategoriane er lagra.

en: Updated:
nn: Oppdatert:

en: blog it
nn: blogg denne nyheiten

en: Comment on this news item in your personal blog.
nn: Kommenter denne nyheiten i din eigen blogg.

en: %age old
nn: %age gamal

en: %ago ago
nn: %ago sidan

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Items shown in sources and categories pages
nn: Element vist i kjelde oog kategorissider

en: A feed with this URL %url already exists. Please enter a unique URL.
nn: Ei nyheitskjelde med denne URL-en (%url) finst allereie. Skriv inn ein unik URL.

en: The feed %feed has been updated.
nn: Nyheitskjelda %feed vart oppdatera.

en: Feed %feed deleted.
nn: Nyheitskjelda %feed er sletta.

en: The feed %feed has been deleted.
nn: Nyheitskjelda %feed er sletta.

en: Feed %feed added.
nn: Nyheitskjelda %feed er lagt til.

en: The feed %feed has been added.
nn: Nyheitskjelda %feed er lagt til.

en: Delete all
nn: Slett alt

en: The news items from %site have been removed.
nn: Nyheitene frå %site vart fjerna.

en: administer news feeds
nn: administrer nyheitskjelder

en: access news feeds
nn: gå til nyheitskjelder

en: Read full article to view attachments.
nn: Les meir for å kunne sjå vedlegg.

en: 1 attachment | @count attachments
nn[0]: 1 vedlegg
nn[1]: @count vedlegg

en: This field is required.
nn: Dette feltet er påkrevd.

en: Month
nn: Månad

en: Details
nn: Detaljar

en: Last reply
nn: Siste svar

en: Unlimited
nn: Uavgrensa

en: Terms
nn: Termar

en: Code
nn: Kode

en: security
nn: sikring

en: Calendar
nn: Kalender

en: Recent posts
nn: Nye innlegg

en: Day
nn: Dag

en: Table
nn: Tabell

en: Mon
nn: mån

en: Tue
nn: tys

en: Wed
nn: ons

en: Thu
nn: tor

en: Fri
nn: fre

en: Sat
nn: laur

en: Sun
nn: sun

en: May
nn: Mai

en: am
nn: formiddag

en: pm
nn: ettermiddag

en: Now
nn: No

en: !time ago
nn: !time sidan

en: Text color
nn: Tekstfarge

en: Navigation
nn: Navigering

en: Color
nn: Farge

en: Role
nn: Rolle

en: Allow
nn: Tillat

en: Deny
nn: Avslå

en: User login
nn: Brukarinnlogging

en: Log in
nn: Logg inn

en: Updated URL for feed %title to %url.
nn: Oppdaterte URL-en for %title til %url.

en: Blog
nn: Blogg

en: Jump to the first comment of this posting.
nn: Gå til fyrste kommentaren til dette innlegget.

en: Jump to the first new comment of this posting.
nn: Gå til den fyrste nye kommentaren til dette innlegget.

en: Add new comment
nn: Skriv ny kommentar

en: Add a new comment to this page.
nn: Legg til ny kommentar til denne sida.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
nn: Del dine tankar og meiningar om dette innlegget.

en: reset
nn: sett til standardverdi

en: String
nn: Streng

en: Users
nn: Brukarar

en: Not installed
nn: Ikkje installert

en: 1 vote | @count votes
nn[0]: 1 stemme
nn[1]: @count stemmer

en: Online
nn: Tilkopla

en: Off-line
nn: Fråkopla

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
nn: Når «Tilkopla» er valt, kan alle brukarar sjå nettstaden som normalt. Når «Fråkopla» er valt, kan bare brukarar med tillatelsen «administrere innstillingar» logge på nettstaden for å utføre vedlikehald. Alle andre brukarar vil sjå meldinga du bestemmer nedanfor. Autorisera brukarar kan <a href="@user-login">logge seg på</a> sjølv om nettstaden ikkje er tilkopla.

en: Site off-line message
nn: Melding når nettstaden er fråkopla

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
nn: @site er under vedlikehald. Vi er snart tilbake. Takk for tålmodet.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
nn: Meldinga du vil vise brukarar når nettstaden er i fråkopla tilstand

en: Maximum length
nn: Maks lengde

en: Rows
nn: Rader

en: Create content
nn: Lag innhald

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Arguments
nn: Argument

en: Filters
nn: Filter

en: Optional
nn: Valfri

en: Recent comments
nn: Nye kommentarar

en: The comment no longer exists.
nn: Kommentaren eksisterer ikkje lenger.

en: The comment and all its replies have been deleted.
nn: Kommentaren og alle svar har blitt sletta.

en: Do not display
nn: Ikkje vis

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
nn: Visast om fylgjande PHP-kode returnerar <code>TRUE</code> (PHP-mode, bare for ekspertar).

en: Preformatted
nn: Førehandsformatera

en: Close
nn: Lukk

en: Edit group
nn: Rediger gruppe

en: Save settings
nn: Lagre innstillingar

en: reply
nn: svar

en: You have to specify a valid date.
nn: Du må spesifisere ein gyldig dato.

en: Server settings
nn: Tenarinnstillingar

en: 1 new | @count new
nn[0]: 1 ny
nn[1]: @count nye

en: Default language
nn: Standard språk

en: Add rule
nn: Legg til regel

en: Delete rule
nn: Slett regel

en: Table prefix
nn: Tabellprefiks

en: Database username
nn: Databasebrukar

en: Database password
nn: Database-passord

en: Database name
nn: Databasenamn

en: Add user
nn: Legg til brukar

en: Formatting guidelines
nn: Retningslinjer for formatering

en: Authoring information
nn: Forfattarinformasjon

en: Authored on
nn: Skrive

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
nn: Format: %time. Dersom du ikkje endrar tidspunkt og dato, blir tidspunktet det noverande.

en: Leave blank for %anonymous.
nn: La feltet vera tomt for å velge %anonymous.

en: Attachments
nn: Vedlegg

en: File attachments
nn: Vedlagte filer

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
nn: Endringane i dei vedlagte filene er ikkje permanente før innlegget blir lagra. Den første fila på lista blir inkludert i RSS-kjelder.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
nn: Det er ikkje støtte for filvedlegg. Mappene er ikkje rett konfigurert.

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nn: Skriv inn eit sidenamn på kvar linje som Drualsti. Tegnet '*' tyder ein joker (kan vera kva som helst). Eit døme er %blog for bloggsidene og %blog-wildcard for kvar brukar sin blogg. %front er framsida.

en: Maximum resolution for uploaded images
nn: Størst tilletne oppløysing for opplasta bilete

en: Maximum file size per upload
nn: Maksimal filstørrelse pr. opplasting

en: Total file size per user
nn: Samla filstørrelse pr. brukar

en: The maximum size of all files a user can have on the site (in megabytes).
nn: Den maksimale størrelsen på alle filer ein brukar kan ha på nettstaden (i megabytes).

en: [<a href="@link">more help...</a>]
nn: [<a href="@link">meir hjelp...</a>]

en: Arabic
nn: Arabisk

en: English
nn: Engelsk

en: French
nn: Fransk

en: Italian
nn: Italiensk

en: Spanish
nn: Spansk

en: Japanese
nn: Japansk

en: Korean
nn: Koreansk

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
nn: Skriv inn ei gyldig e-postadresse. Alle e-postar frå nettstaden vert sendt til denne adressa. E-postadressa vert ikkje offentliggjort, og brukast berre dersom du ynskjer å få tilsendt eit nytt passord eller nyheiter og oppdateringar via e-post.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
nn: Epostadressa %email er allereie registrert. <a href="@password">Har du gløymt passordet ditt?</a>

en: Remove items
nn: Fjern element

en: Allowed HTML tags
nn: HTML-kodar du kan bruke

en: Sources
nn: Kjelder

en: !title category latest items
nn: Siste nyheitar frå kategorien !title

en: !title feed latest items
nn: Siste nheitar frå nyheitskjelda !title

en: A category named %category already exists. Please enter a unique title.
nn: Ein kategori med namnet %category finst frå før. Skriv inn ein unik tittel.

en: The category %category has been updated.
nn: Kategorien %category er oppdatera.

en: Category %category deleted.
nn: Kategori %category sletta.

en: The category %category has been deleted.
nn: Kategorien %category er sletta.

en: Category %category added.
nn: Kategori %category lagt til.

en: The category %category has been added.
nn: Kategorien %category er lagt til.

en: aggregator - @title
nn: nyheitsinnsamlar - @title

en: 1 item | @count items
nn[0]: 1 element
nn[1]: @count element

en: menu
nn: meny

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: The update has been performed.
nn: Oppdatering gjennomført

en: update
nn: oppdater

en: View user profile.
nn: Sjå brukarprofil.

en: Upload picture
nn: Last opp bilete

en: Message:
nn: Melding:

en: Date/Time
nn: Dato/Klokkelsett

en: Language file
nn: Språkfil

en: published
nn: publisert

en: Member for
nn: Medlem i

en: @time ago
nn: @time sidan

en: Select all rows in this table
nn: Vel alle radene i denne tabellen

en: Deselect all rows in this table
nn: Ikkje vel nokon rader i denne tabellen

en: Search results
nn: Søkeresultat

en: Request new password
nn: Be om nytt passord

en: Deleted
nn: Sletta

en: Languages
nn: Språk

en: Topics
nn: Emner

en: The maximum size of a file a user can upload (in megabytes).
nn: Den maksimale størrelsen på filer ein brukar kan laste opp (i megabytes).

en: Edit menu
nn: Rediger meny

en: Publishing options
nn: Publiseringsval

en: Create new revision
nn: Lag ny utgåve

en: Locale settings
nn: Lokale innstillingar

en: Configure block
nn: Blokkinnstillingar

en: Site's time zone
nn: Websida's tidssone

en: Date's time zone
nn: Datoen's tidssone

en: timezone
nn: tidssone

en: Jan
nn: jan

en: Feb
nn: feb

en: Mar
nn: mar

en: Apr
nn: apr

en: Jun
nn: jun

en: Jul
nn: jul

en: Aug
nn: aug

en: Sep
nn: sep

en: Oct
nn: okt

en: Nov
nn: nov

en: Dec
nn: des

en: Hour
nn: Time

en: Minute
nn: Minutt

en: Second
nn: Sekund

en: Input Type
nn: Inndatatype

en: Select list
nn: Listevalg

en: Text field
nn: Tekstfelt

en: To Date
nn: Til dato

en: Default Display
nn: Standardvisning

en: Long
nn: Lang

en: Short
nn: Kort

en: To date
nn: Til dato

en: From date
nn: Frå dato

en: Moderated
nn: Moderert

en: Posts
nn: Innlegg

en: Mission statement
nn: Målsetting

en: None.
nn: Ingen.

en: Path alias
nn: Sti-alias

en: Greater than
nn: Større enn

en: Less than
nn: Mindre enn

en: Log out
nn: Logg ut

en: Autocomplete taxonomy
nn: Autofullfør taksonomi

en: Date formats
nn: Datoformat

en: Send yourself a copy.
nn: Send ein kopi til deg sjølv.

en: !name (!name-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site.
nn: !name (!name-url) har sendt deg ei melding via kontaktskjemaet  (!form-url) på !site.

en: If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at !url.
nn: Dersom du ikkje ønskjer å motta slike e-postar, kan du endre innstillingane her !url.

en: %name-from sent %name-to an e-mail.
nn: %name-from sendte %name-to ein e-post.

en: The message has been sent.
nn: Meldinga er sent.

en: !name sent a message using the contact form at !form.
nn: !name sendte ei melding via kontaktskjemaet !form.

en: %name-from sent an e-mail regarding %category.
nn: %name-from sendte ein e-post vedrørande %category.

en: Your message has been sent.
nn: Meldinga di er sent.

en: Create new account
nn: Lag ny konto

en: role
nn: rolle

en: Are you sure you want to delete the block %name?
nn: Er du sikker på at du vil slette blokken %name?

en: The block %name has been removed.
nn: Blokken %name er fjerna.

en: add terms
nn: legg til stikkord

en: warning
nn: åtvaring

en: Site information
nn: Opplysningar om nettstaden

en: Blocked
nn: Blokkert

en: critical
nn: kritisk

en: Default permitted file extensions
nn: Standard tilletne filtyper

en: View the list of polls on this site.
nn: Vis liste over avstemmingane på denne sida.

en: This table lists all the recorded votes for this poll. If anonymous users are allowed to vote, they will be identified by the IP address of the computer they used when they voted.
nn: Denne tabellen gir ei liste over alle stemmer i denne avstemminga. Om anonyme brukarar får stemme, vert dei identifisert ved hjelp av IP-adressa til datamaskina dei brukte ved avstemminga.

en: vote on polls
nn: stem i avstemmingar

en: Syndicate
nn: Abonner på denne sida

en: Syndicate content
nn: Syndiker innhald

en: Blogs
nn: Bloggar

en: Books
nn: Bøker

en: The feed from %site seems to be broken, due to an error "%error" on line %line.
nn: Nyheitskjelda frå %site ser ut til å vera øydelagd pga. «%error» på linje %line.

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error" on line %line.
nn: Nyheitskjelda frå %site ser ut til å vera øydelagd pga. «%error» på linje %line.

en: Forums
nn: Forum

en: administer filters
nn: Administrer filter

en: view revisions
nn: sjå på tidligare utgåver

en: Revisions for %title
nn: Utgåver av %title

en: revert
nn: tilbakestill

en: Revision
nn: Utgåve

en: current revision
nn: denne utgåva

en: The specified passwords do not match.
nn: Passorda er ikkje like.

en: Track
nn: Spor

en: User management
nn: Brukaradministrering

en: Permissions
nn: Rettar

en: Your settings have been saved.
nn: Innstillingane dine har vorte lagra

en: permission
nn: rett

en: Your vote was recorded.
nn: Stemma di er no registrert.

en: Link color
nn: Lenkefarge

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
nn: Passord og meir informasjon blei sendt til epost-adressa di.

en: 200 characters
nn: 200 teikn

en: 400 characters
nn: 400 teikn

en: 600 characters
nn: 600 teikn

en: 800 characters
nn: 800 teikn

en: 1000 characters
nn: 1000 teikn

en: 1200 characters
nn: 1200 teikn

en: 1400 characters
nn: 1400 teikn

en: 1600 characters
nn: 1600 teikn

en: 1800 characters
nn: 1800 teikn

en: 2000 characters
nn: 2000 teikn

en: Not published
nn: Ikkje publisert

en: File settings
nn: Filinnstillingar

en: Default extensions that users can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
nn: Standard filtyper som kan lastast opp. Bruk mellomrom mellom filtypene - ikkje bruk punktum.

en: Default maximum file size per upload
nn: Maksimal størrelse på fil som kan lastast opp

en: Default total file size per user
nn: Maksimal samla størrelse for filer pr. brukar

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
nn: PHP-innstillingane begrensar størrelsen på oveføring av file til %size.

en: Menu settings
nn: Menyval

en: The description displayed when hovering over a menu item.
nn: Beskrivinga som blir vist når du held pila over menyelementet

en: XML feed
nn: XML-straum

en: Color scheme
nn: Fargeskjema

en: Attach new file
nn: Legg ved ei ny fil

en: Attach
nn: Legg ved

en: Formats
nn: Format

en: <a href="@link" title="@title">more</a>
nn: <a href="@link" title="@title">meir</a>

en: details
nn: detaljar

en: Login attempt failed for %user.
nn: Innloggingsforsøk feila for %user.

en: <Hidden>
nn: <Skjult>

en: Revision of %title from %date
nn: Utgåve av %title frå %date

en: Action '%action' added.
nn: Handling '%action' er lagt til

en: Remove orphaned actions
nn: Fjern avsondra handlingar

en: Themes
nn: Utsjånadsmal

en: Story
nn: Artikkel

en: JPEG quality
nn: JPEG-kvalitet

en: administer comments
nn: Administrere kommentarar

en: Delete comments
nn: Slett kommentarar

en: not published
nn: ikkje publisert

en: by
nn: av

en: The comments have been deleted.
nn: Kommentarane har blitt sletta.

en: Published comments
nn: Publiserte kommentarar

en: Your comment has been queued for moderation by site administrators and will be published after approval.
nn: Kommentaren din står i kø for godkjenning av ein administrator, og blir lagt inn når den er godkjent.

en: !name field is required.
nn: !name feltet er påkrevd.

en: Comment settings
nn: Kommentarinnstillingar

en: sticky
nn: fast plass på toppen

en: Read only
nn: Berre les

en: Contact settings
nn: Kontaktinnstillingar

en: Reset password
nn: Tilbakestill passord

en: Processing
nn: Handsamar

en: Finished
nn: Ferdig

en: Line break converter
nn: Linjeskiftkonverterar

en: File upload error. Could not move uploaded file.
nn: Filopplastingsfeil. Kunne ikkje flytte den opplasta fila.

en: Site configuration
nn: Nettstadens innstillingar

en: The specified date is invalid.
nn: Den oppgitte datoen er ugyldig.

en: Password strength:
nn: Passordstyrke:

en: It is recommended to choose a password that contains at least six characters. It should include numbers, punctuation, and both upper and lowercase letters.
nn: Det er tilrådd å velje eit passord som inneheld minst seks teikn. Det bør innehalde nummer, teiknsetting og både store og små bokstavar.

en: The password does not include enough variation to be secure. Try:
nn: Passordet inneheld ikkje nok variasjon til å vere sikkert. Prøv å:

en: Adding both upper and lowercase letters.
nn: Legg til både store og små bokstavar.

en: Adding numbers.
nn: Legg til tal

en: Adding punctuation.
nn: Legg til spesialteikn (teikn som ikkje er tal eller bokstavar)

en: It is recommended to choose a password different from the username.
nn: Det er tilrådd å velje eit passord som er ulikt brukarnamnet.

en: Passwords match:
nn: Like passord:

en: Slogan
nn: Motto

en: Apply
nn: Bruk

en: Approval queue
nn: Godkjenningskø

en: Display on separate page
nn: Vis på eiga side

en: Location of comment submission form
nn: Lokalisering av kommentar innsendingskjemaet

en: Go to first page
nn: Gå til første side

en: Go to last page
nn: Gå til siste side

en: Go to page @number
nn: Gå til side @number

en: Tableless, recolorable, multi-column, fluid width theme (default).
nn: Tabellfritt tema med fleire kolonner og flytande breidde. Fargar kan endrast.

en: Go to previous forum topic
nn: Gå til forrige forumemne

en: Go to next forum topic
nn: Gå til neste forumemne

en: Enter the terms you wish to search for.
nn: Skriv inn søkeorda dine

en: Underlined
nn: Understreka

en: Site building
nn: Oppbygging av nettstaden

en: Delete role
nn: Slett rolle

en: Role specific visibility settings
nn: Rollestyrte visningsinstillingar

en: English name
nn: Engelsk navn

en: Native name
nn: Verkeleg namn

en: Block description
nn: Beskriving av blokken

en: Blocks
nn: Blokkar

en: Configure what block content appears in your site's sidebars and other regions.
nn: Sett opp innhald som du vil skal visast i blokker på sidepaneler eller i andre regionar.

en: Delete block
nn: Slett blokk

en: Save blocks
nn: Lagre blokkar

en: The block settings have been updated.
nn: Blokkinstillingane er oppdatera.

en: Block specific settings
nn: Instillingar for denne blokken

en: Override the default title for the block. Use <em>&lt;none&gt;</em> to display no title, or leave blank to use the default block title.
nn: Overstyr standaroverskrift for denne blokken. Bruk <em>&lt;none&gt;</em> for ingen overskrift, eller la feltet stå tomt for standard overskrift.

en: '%name' block
nn: '%name' blokk

en: User specific visibility settings
nn: Brukarens eigne visingsinstillingar

en: Custom visibility settings
nn: Eigne instillingar for vising

en: Users cannot control whether or not they see this block.
nn: Brukaren kan ikkje kontrollere om denne blokken skal visast eller ikkje.

en: Show this block by default, but let individual users hide it.
nn: Vis blokken som standard, men la brukarane gøyme den.

en: Hide this block by default but let individual users show it.
nn: Gøym blokken som standard, men la brukarane vise den.

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
nn: La brukarane velge om denne blokken skal visast eller ikkje frå brukarens kontoinstillingar.

en: Show block for specific roles
nn: Vis blokken for enkelte roller

en: Show this block only for the selected role(s). If you select no roles, the block will be visible to all users.
nn: Vis blokken bare for valgte rolle(r). Om du ikkje vel roller, vil blokken vera synleg for alle brukarar.

en: Page specific visibility settings
nn: Vi blokken på enkelte sider

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
nn: Om PHP-modus er valt, skriv PHP-kode mellom %php. Merk at eksekvering av feil PHP-kode kan øydeleggja Drupal nettstaden.

en: Show block on specific pages
nn: Vis blokken kun på spesifikke sider

en: Save block
nn: Lagre blokk

en: Please ensure that each block description is unique.
nn: Sjekk at beskriving av kvar blokk er unik.

en: The block configuration has been saved.
nn: Konfigurasjon av blokken er lagra.

en: The block has been created.
nn: Blokken er oppretta.

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">block overview page</a>.
nn: Ei kort beskriving av blokken. Den blir bruka i <a href="@overview">oversikt over blokkar</a>.

en: Block body
nn: Innhaldet i blokken

en: The content of the block as shown to the user.
nn: Innhaldet i blokken slik den vert vist for brukarane.

en: Block configuration
nn: Blokkinnstillingar

en: administer blocks
nn: administrer blokkar

en: use PHP for block visibility
nn: bruk PHP-kode for avgjera visning av blokken

en: Controls the boxes that are displayed around the main content.
nn: Kontroller boksane som blir vist rundt hovudinnhaldet.

en: Core - required
nn: Kjerne - påkrevd

en: Menus
nn: Menyar

en: administer menu
nn: administrer meny

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
nn: Gir administratorer tilgang til å redigere navigasjonsmenyen for hele siden

en: Add vocabulary
nn: Legg til ordforråd

en: Edit vocabulary
nn: Rediger ordforråd

en: A valid date is required for %title.
nn: Ein gyldig dato er påkrevd for %title.

en: Relative
nn: Relativ

en: Same as From date
nn: Same som frådato

en: Above
nn: Over

en: Within
nn: Innan

en: Date year (four digit)
nn: År (fire siffer)

en: Date year (two digit)
nn: År (to siffer)

en: Default time zone
nn: Standard tidssone

en: @module module
nn: @module modul

en: My blog
nn: Min blogg

en: Input formats
nn: Inndataformat

en: Anonymous commenting
nn: Anonym kommentering

en: Anonymous posters may not enter their contact information
nn: Anonyme brukarar treng ikkje å oppgje kontaktinformasjon

en: Anonymous posters may leave their contact information
nn: Anonyme brukarar kan oppgje kontaktinformasjon.

en: Anonymous posters must leave their contact information
nn: Anonyme brukarar må oppgje kontaktinformasjon

en: This option is enabled when anonymous users have permission to post comments on the <a href="@url">permissions page</a>.
nn: Denne funksjonen er aktivera når anonyme brukarar har tillatelse til å skrive kommentarar: Sjå <a href="@url">Tillatelser</a>-side.

en: Display below post or comments
nn: Vis under innlegg eller kommentarar

en: Default comment setting
nn: Standard kommentarinnstilling

en: Read/Write
nn: Les/skriv

en: Users with the <em>administer comments</em> permission will be able to override this setting.
nn: Brukarar med <em>administrer kommentarar</em> tillatelse vil vere i stand til å overstyre denne innstillinga.

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
nn: Innhaldet i dette feltet er privat og kan ikkje lesast av andre.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
nn: Signaturen din vil visast for alle på slutten av kommentarane dine.

en: parent
nn: overordna

en: Flat list - collapsed
nn: Flat liste - slått saman

en: Flat list - expanded
nn: Flat liste - vis alle

en: Threaded list - collapsed
nn: Trådar - slått saman

en: Threaded list - expanded
nn: Trådar - vis alle

en: Date - newest first
nn: Dato - nyeste først

en: Date - oldest first
nn: Dato - eldste først

en: 1 comment | @count comments
nn[0]: 1 kommentar
nn[1]: @count kommentarar

en: 1 new comment | @count new comments
nn[0]: 1 ny kommentar
nn[1]: @count nye kommentarar

en: access comments
nn: Sjå på kommentarar

en: post comments
nn: Legge inn kommentarar

en: post comments without approval
nn: Skriv kommentarar utan godkjenning

en: Subtitle
nn: Undertittel

en: Language code
nn: Språkkode

en: debug
nn: feilsøking

en: file system
nn: filsystem

en: Strip disallowed tags
nn: Fjernar taggar som ikkje er tillete

en: input formats
nn: inndataformat

en: Menu link title
nn: Menylenketittel

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
nn: Lenketeksten for dette elementet i menyen.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
nn: Maksimalt antal nivå er !maxdepth. Det går ikkje an å velje menypunkt som er på lågast mogleg nivå som overordna menypunkt.

en: <a href="@login">Login</a> to post comments
nn: <a href="@login">Logg inn</a> for å skrive kommentar

en: Reply
nn: Svar

en: Topics per page
nn: Emner per side

en: Posts - most active first
nn: Innlegg - mest aktive først

en: Posts - least active first
nn: Innlegg - minst aktive først

en: New forum topics
nn: Nye forumemne

en: Page not found
nn: Sida finst ikkje

en: Language neutral
nn: Språknøytral

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@help">Help module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@help">hjelpmodulen</a>.

en: Preview trimmed version
nn: Førehandsvis forkorta utgåve

en: Preview full version
nn: Førehandsvis heile

en: List, add, and edit users.
nn: List opp, legg til, og rediger brukarar.

en: The name %name is already taken.
nn: Namnet %name er allereie i bruk.

en: OpenID redirect
nn: OpenID-vidaresending

en: Once you have verified your email address, you may log in via OpenID.
nn: Når du har stadfesta e-postadressa di kan du logge inn med OpenID.

en: Log in using OpenID
nn: Logg inn med OpenID

en: What is OpenID?
nn: Kva er OpenID?

en: OpenID login failed.
nn: Innlogging med OpenID mislukkast.

en: OpenID login cancelled.
nn: OpenID-innlogging avbroten

en: Add an OpenID
nn: Legg til ein OpenID

en: That OpenID is already in use on this site.
nn: Denne OpenID-identiteten er allereie i bruk på denne nettstaden.

en: OpenID deleted.
nn: OpenID sletta.

en: Sorry, that is not a valid OpenID. Please ensure you have spelled your ID correctly.
nn: Dette er ikkje ein gangbar OpenID. Sjekk om du har stava den rett.

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: The directory %directory does not exist.
nn: Mappa %directory finst ikkje.

en: The directory %directory is not writable
nn: Mappa %directory kan ikkje skrivast til

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
nn: Kan ikkje skrive til mappa %directory, dette fordi den ikkje har korrekte innstillingar for tilgang.

en: No comments available.
nn: Ingen kommentarar er tilgjengelege

en: 1 user | @count users
nn[0]: 1 brukar
nn[1]: @count brukarar

en: Error saving user account.
nn: Feil oppstod ved lagring av brukarkonto

en: - Please choose -
nn: - Vennlegst vel -

en: Discard items older than
nn: Fjern element eldre enn

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
nn: Kor lenge skal nyheitskjelde-element lagrast før dei vert sletta. (Krev ein rett oppsett <a href="@cron">cron-vedlikehaldsjobb</a>.)

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
nn: Antal nyheitskjelde-element vist på oversiktssider for nyheitskjelder og kategoriar.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
nn: @site_name - oppsamla nyheitskjelder i kategorien @title

en: @site_name - aggregated feeds
nn: @site_name - oppsamla nyheitskjelder

en: @site_name aggregator
nn: nyheitsinnsalmlaren til @site_name

en: !title feed
nn: !title nyheitskjelde

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
nn: Nyheitsinnsamlaren er ein kraftig nyheitslesar som samlar inn siste nytt frå RSS-, RDF- og Atom-basera nyheitskjelder over heile verdsveven. Tusenvis av nettstader (især nyheitssider og bloggar) publiserar deira siste overskrifter og innlegg i nyheitskjelder ved å bruke eit utval av standardisera XML-basera format. Format støtta av nyheitsinnsamlaren inkluderar <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> og <a href="@atom">Atom</a>.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
nn: Nyhetskjelder inneheld nyheitskjeldepunkt, dvs. individuelle nyheitsposter publisera på den siden som leverar nyhetskjelda. Nyhetskjelda grupperast gjerne i kategoriar, vanlegvis etter emne. Brukarar får tilgang til nyhetskjeldepunkt via hovudvisning til <a href="@aggregator">Nyheitsinnsamleren</a> eller ved å gå til nyhetskjeldepunktas <a href="@aggregator-sources">kjelder</a>. Administratorar kan <a href="@feededit">legge til, endre og slette nyhetskjelder</a>, og kan og velge kor ofte kvar nyhetskjelde skal sjekkast for nyleg oppdatera innhald. Det nyaste innhaldet i enten ei nyhetskjelde eller ein kategori kan visast som ein blokk via <a href="@admin-block">blokkadministrasjonssida</a>. Ei <a href="@aggregator-opml">maskinlesbar OPML-fil</a> er tilgjengeleg som viser alle nyhetskjelder. Ein korrekt konfigurera <a href="@cron">cron vedlikeholdsoppgåve</a> er påkrevd for at nyhetskjeldene skal oppdaterast automatisk

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@aggregator">innsamlarmodulen</a>.

en: Aggregator
nn: Nyheitsinnsamlar

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
nn: Nyheitskjelda frå %site ser ut til å vera øydelagd pga. «%error».

en: There is no new syndicated content from %site.
nn: Det er ikkje noko nytt innhald ført over frå %site.

en: There is new syndicated content from %site.
nn: Det er ført over nytt innhald frå %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
nn: Nyheitskjelda frå %site ser ut til å vera øydelagd pga. «%error».

en: Feed aggregator
nn: Nyheitsinnsamlar

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
nn: Samlar inn overført innhald (RSS-, RDF- og Atom-nyheitskjelder)

en: Enter your keywords
nn: Skriv inn nøkkelorda dine

en: Clean URLs
nn: Ryddige adresser

en: My account
nn: Min brukarkonto

en: Active forum topics
nn: Aktive emne i forum

en: Read the latest forum topics.
nn: Les dei nyaste emna i forumet.

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
nn: GD-biblioteket er for gamalt eller finst ikkje. Les <a href="@url">PHP bildedokumentasjonen</a> for å lære korleis du kan rette på det.

en: GD library
nn: GD-bibliotek

en: The length of time between feed updates. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
nn: Kor lang tid som skal gå mellom oppdateringar av nyheitskjelda. (Krev ein rett oppsett <a href="@cron">cron-vedlikehaldsoppgåve</a>.)

en: New feed items are automatically filed in the checked categories.
nn: Nye element i denne nyheitskjelda vert automatisk lagra i dei kategoriane som er valt.

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
nn: URL'en %url er ikkje gyldig. Skriv inn heile URL-en, til dømes http://www.example.com/feed.xml.

en: There is currently %members and %visitors online.
nn: %members og %visitors er pålogga.

en: There are currently %members and %visitors online.
nn: %members og %visitors er pålogga.

en: 1 guest | @count guests
nn[0]: 1 gjest
nn[1]: @count gjestar

en: Book navigation
nn: Boknavigering

en: Add comment
nn: Legg til kommentar

en: !a comments per page
nn: !a kommentarar per side

en: 1 year | @count years
nn[0]: 1 år
nn[1]: @count år

en: 1 week | @count weeks
nn[0]: 1 veke
nn[1]: @count veker

en: 1 sec | @count sec
nn[0]: 1 sek
nn[1]: @count sek

en: Bulgarian
nn: Bulgarsk

en: Croatian
nn: Kroatisk

en: Czech
nn: Tjekkisk

en: Danish
nn: Dansk

en: Dutch
nn: Nederlansk

en: Finnish
nn: Finsk

en: German
nn: Tysk

en: Greek
nn: Gresk

en: Hebrew
nn: Hebraisk

en: Hungarian
nn: Ungarsk

en: Indonesian
nn: Indonesisk

en: Polish
nn: Polsk

en: Romanian
nn: Rumensk

en: Russian
nn: Russisk

en: Slovak
nn: Slovakisk

en: Swedish
nn: Svensk

en: Turkish
nn: Tyrkisk

en: Edit comment
nn: Rediger kommentar

en: contains
nn: inneheld

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Edit rule
nn: Rediger regel

en: Print
nn: Skriv ut

en: The file could not be created.
nn: Fila kunne ikkje opprettast.

en: Account information
nn: Kontoinformasjon

en: Account
nn: Konto

en: authenticated user
nn: autentisert brukar

en: The selected file %name could not be uploaded.
nn: Den valde fila %name kunne ikkje lastast opp.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
nn: Godkjenning feila, ver vennleg å prøve igjen. Om feilen varer ved må vi be deg ta kontakt med administrator for nettstaden.

en: Edit forum
nn: Rediger forum

en: Default order
nn: Standard rekkjefølgje

en: Container name
nn: Behaldarnamn

en: forum container
nn: forumbehaldar

en: Created new @type %term.
nn: Oppretta ny @type %term.

en: The @type %term has been updated.
nn: @type %term har blitt oppdatert.

en: @time ago<br />by !author
nn: @time sidan<br />av !author

en: create forum topics
nn: Lag eit nytt forumemne

en: edit own forum topics
nn: rediger eigne forumemne

en: Containing any of the words
nn: Som inneheld kva som helst av dei følgjande orda

en: Containing the phrase
nn: Som inneheld frasen

en: Containing none of the words
nn: Som inneheld ingen av orda

en: Only in the category(s)
nn: Berre i kategori(ane)

en: Only of the type(s)
nn: Berre av typen/typane

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory is not properly configured.
nn: Den valte fila %file kunne ikkje lastast opp, dette fordi målmappa %directory ikkje er korrekt konfigurert.

en: The selected file %file could not be copied, because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
nn: Den valte fila %file kunne ikkje kopierast, dette fordi det ikkje eksisterar ei slik fil. Du bør sjekke om filnamnet er korrekt.

en: The selected file %file could not be copied, because a file by that name already exists in the destination.
nn: Den valte fila %file kunne ikkje kopierast, dette fordi det allereie eksisterar ei slik fil i målmappa.

en: The selected file %file could not be copied.
nn: Den valte fila %file kunne ikkje kopierast.

en: The removal of the original file %file has failed.
nn: Fjerninga av den originale fila %file mislukkast.

en: Color set
nn: Fargepalett

en: Database host
nn: Database-tenar

en: Maximum link text length
nn: Maksimal lengde på tekst i lenka

en: Reports
nn: Rapportar

en: Configuration file
nn: Fil for oppsett

en: Install profile
nn: Installeringsprofil

en: Web server
nn: Vevtenar

en: Error reporting
nn: Rapportering av feil

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
nn[0]: Det er 1 element att som skal registrerast.
nn[1]: Det er @count element att som skal registrerast

en: sort by @s
nn: sorter etter @s

en: URL filter
nn: URL-filter

en: Please select one or more comments to perform the update on.
nn: Vennlegst vel ein eller fleire kommentarar å oppdatere.

en: Stack overflow: too many calls to actions_do(). Aborting to prevent infinite recursion.
nn: Stabelen er full: For mange kall til actions_do(). Avbryt for å hindre uendeleg rekursjon.

en: Action %action saved.
nn: Handling %action er lagra.

en: Action %action created.
nn: Handling %action er oppretta

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@trigger">Trigger module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@trigger">utløysarmodulen</a>.

en: After saving a new post
nn: Etter å ha lagra ein ny post

en: After saving an updated post
nn: Etter å ha lagra ein oppdatert post

en: After deleting a post
nn: Etter å ha sletta ein post

en: Unpublish comment
nn: Upubliser kommentar

en: Unpublish comment containing keyword(s)
nn: Avpubliser kommentarar som inneheld nøkkelord(a)

en: Block current user
nn: Blokker gjeldande brukar

en: Ban IP address of current user
nn: Forby IP-adresse til gjeldande brukar

en: Saved @type %title
nn: Lagra @type %title

en: After saving a new comment
nn: Etter å ha lagra ein ny kommentar

en: After saving an updated comment
nn: Etter å ha lagra ein oppdatert kommentar

en: After deleting a comment
nn: Etter å ha sletta ein kommentar

en: When a comment is being viewed by an authenticated user
nn: Når ein kommentar blir lest av ein autentisert brukar

en: Unpublished comment %subject.
nn: Avpubliser kommentaren %subject.

en: The comment will be unpublished if it contains any of the character sequences above. Use a comma-separated list of character sequences. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.". Character sequences are case-sensitive.
nn: Kommentaren vil bli avpublisert dersom den inneheld karaktersekvensane ovanfor. Bruk ei kommadelt liste av karaktersekvensar. For eksempel: morosam, strikkhopping, "Bedrift AS". Karaktersekvensar skiller mellom små og store bokstavar.

en: After a user account has been created
nn: Etter at ein brukarkonto er oppretta

en: After a user's profile has been updated
nn: Etter at profilen til ein brukar er oppdatera

en: After a user has been deleted
nn: Etter at ein brukar er slette

en: After a user has logged in
nn: Etter at ein brukar har logga inn

en: After a user has logged out
nn: Etter at ein brukar har logga ut

en: When a user's profile is being viewed
nn: Når profilen til ein brukar blir vist

en: Blocked user %name.
nn: Blokkert brukar %name.

en: Banned IP address %ip
nn: Forbudt IP-adresse %ip

en: 1 read | @count reads
nn[0]: lest 1 gong
nn[1]: lest @count gonger

en: Path prefix
nn: Prefiks til sti

en: Delete contact
nn: Slette kontakt

en: Auto-reply
nn: Automatisk svar

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
nn: Valfritt automatisk svar. La stå tomt om du ikkje ønskjer å sende brukaren eit automatisk svar.

en: %recipient is an invalid e-mail address.
nn: %recipient er ei ugyldig e-post adresse.

en: Additional information
nn: Tilleggsinformasjon

en: You can leave a message using the contact form below.
nn: Du kan leggje igjen ei melding ved å bruke kontaktskjemaet nedanfor.

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
nn: Maksimalt antal kontaktskjema innsendingar ein brukar kan gjere per time.

en: Contact form: category %category added.
nn: Kontaktskjema: La til kategorien %category.

en: Contact form: category %category updated.
nn: Kontaktskjema: Oppdaterte kategorien %category.

en: Lithuanian
nn: Litauisk

en: <strong>%a</strong> is <strong>%b</strong>
nn: <strong>%a</strong> er <strong>%b</strong>

en: administer site configuration
nn: administrer nettstaden sine innstillingar

en: View settings
nn: Innstillingar for visning

en: Tableless, recolorable, multi-column, fixed width theme.
nn: Tabellfritt tema med fleire kolonner og fast bredde. Fargar kan endrast.

en: File to import not found.
nn: Fila som skulle importerast vart ikkje funne.

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
nn: Importeringa av omsetjinga feila, av di fila %filename ikkje kunne lesast.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgstr» var venta, men vart ikkje funne på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgid_plural» var venta, men ikkje funne på linje %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld ein syntaksfeil på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgid» er uventa på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
nn: Omsetjingsfila  %filename inneheld feil: «msgstr[]» var ikkje venta på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: «msgstr» var uventa på linje %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheld feil: Det er ein uventa tekststreng på linje %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
nn: Omsetjingsfila %filename slutta uventa på linje %line.

en: Save translations
nn: Lagre omsetjingar

en: Export template
nn: Eksporter mal

en: Create @name
nn: Lag @name

en: Not enabled
nn: Ikkje aktivert

en: anonymous user
nn: anonym brukar

en: Show @count value(s)
nn: Vis @count verdi(ar)

en: starting from @count
nn: start frå @count

en: Search this site
nn: Søk på nettstaden

en: Original text
nn: Opphavleg tekst

en: Change book (update list of parents)
nn: Rediger bok (oppdater liste over overordna sider)

en: add content to books
nn: legg innhald i bøker

en: administer book outlines
nn: administrer bokstruktur

en: create a new book
nn: lag ein ny bok

en: edit order and titles
nn: rediger rekkjefølgje og overskrifter

en: Manage your site's book outlines.
nn: Administrer innhaldsregisteret for bøkene på nettstaden.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
nn: Av sikringsgrunnar har namnet på den opplasta fila blitt endra til %filename.

en: notice
nn: varsel

en: User account
nn: Brukarkonto

en: File download
nn: Filnedlasting

en: Acronym
nn: Akronym

en: Post new comment
nn: Skriv ny kommentar

en: Returns information about an author in the system.
nn: Hentar informasjon om ein forfattar i systemet.

en: Creates a new post, and optionally publishes it.
nn: Lag eit nytt innlegg, og publiser det om ynskjeleg.

en: Updates the information about an existing post.
nn: Oppdaterer informasjon om eit innlegg som allereie finst.

en: Returns information about a specific post.
nn: Hentar informasjon om eitt innlegg.

en: Deletes a post.
nn: Slettar eit innlegg

en: Returns a list of the most recent posts in the system.
nn: Returnerar ei liste med dei siste innlegga i systemet.

en: Updates information about an existing post.
nn: Oppdaterar informasjon om eit inlegg som allereie finst.

en: Uploads a file to your webserver.
nn: Lastar opp ei fil til vevtenaren.

en: Returns a list of all categories to which the post is assigned.
nn: Hentar ei liste med alle kategoriar som innlegget høyrer til.

en: Returns a bandwidth-friendly list of the most recent posts in the system.
nn: Hentar ei båndbreiddevenleg liste over dei nyaste innlegga i systemet.

en: Sets the categories for a post.
nn: Vel kategoriane innlegget høyrer til.

en: Retrieve information about the XML-RPC methods supported by the server.
nn: Hent informasjon om XML-RPC-metodane tenaren støttar.

en: Retrieve information about the text formatting plugins supported by the server.
nn: Hent informasjon om programtillegga for tekstformatering som tenaren støttar.

en: Error storing post.
nn: Feil ved lagring av innlegg.

en: You do not have permission to update this post.
nn: Du har ikkje tilgang til å endre dette innlegget.

en: It is not possible to upload the file, because it exceeded the maximum filesize of @maxsize.
nn: Det er ikkje mogleg å laste opp fila fordi den er større enn maksimal filstørrelse på @maxsize.

en: The file can not be attached to this post, because the disk quota of @quota has been reached.
nn: Fila kan ikkje leggjast ved innlegget fordi tilgjengeleg diskkvote (@quota) er nådd.

en: It is not possible to upload the file, because it is only possible to upload files with the following extensions: @extensions
nn: Fila kan ikkje lastast opp. Det er bare mogleg å laste opp filer med desse filetternamna: @extensions

en: No file sent.
nn: Ingen fil sendt.

en: Error storing file.
nn: Feil ved lagring av fil.

en: Invalid post.
nn: Ugyldig innlegg.

en: The default maximum file size a user can upload.
nn: Maksimal størrelse på fil som brukaren kan laste opp

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
nn: Den maksimale størrelsen på alle filer ein brukar kan ha på nettstaden.

en: administer content with blog api
nn: administrere innhald via blogg-api

en: List, edit, or add user roles.
nn: List, rediger eller legg til brukarroller.

en: Images are larger than %resolution will be resized.
nn: Bilete som er større enn %resolution vil bli skalert ned.

en: Table-based multi-column theme with a marine and ash color scheme.
nn: Tema bygd opp av tabellar med fleire kolonner i marineblått og grått.

en: All recent posts
nn: Alle nye innlegg

en: My recent posts
nn: Mine nye innlegg

en: Direction
nn: Retning

en: Book navigation block display
nn: Vising av blokk for navigering i bøker

en: Password field is required.
nn: Passordfeltet er påkrevd.

en: Confirm password
nn: Bekreft passord

en: Default display order
nn: Standard rekkefølgje for visning

en: The default sorting for new users and anonymous users while viewing comments. These users may change their view using the comment control panel. For registered users, this change is remembered as a persistent user preference.
nn: Standardvising av kommentarar for nye brukarar og anonyme brukarar. Desse brukerane kan sjølv endre sine innstillingar i kommentarkontrollpanelet. For registrera brukerar, er denne endringa lagra som brukarpreferanse.

en: No strings found for your search.
nn: Ingen strengar passa søket ditt.

en: Administration theme
nn: Utsjånadsmal for administreringssider

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
nn: Takk for søknaden om ein brukarkonto. Før du kan ta den i bruk, må kontoen din først godkjennast av nettstadens administrator.<br />I mellomtida kan du lese velkomstmeldinga med ytterlegare informasjon, som er sendt til di epostaddresse.

en: Enable personal contact form by default
nn: Aktiver personleg kontaktskjema som standard val

en: Default status of the personal contact form for new users.
nn: Standard  status for personleg kontaktskjema for nye brukarar.

en: Somali
nn: Somalisk

en: Default sort order
nn: Standard sortering

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
nn: Sikringsvarsel: Kunne ikkje skrive fila .htaccess. Du bør opprette fila .htaccess i %directory mappa di med desse linjene i: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved, because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
nn: Fila %file kunne ikkje lagrast, av di den er større enn %maxsize, den største tilletne filstorleiken.

en: The file %file could not be saved, because the upload did not complete.
nn: Fila %file kunne ikkje lagrast, av di opplastinga ikkje vart fullført.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
nn: Fila %file kunne ikkje lagrast. Ein ukjend feil oppstod.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
nn: Berre file med desse filetternamna er tilletne: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
nn: Fila er %filesize stor, dette er meir enn maksimalgrensa på %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
nn: Fila er %filesize stor, og du har ikkje nok plass igjen i lagringsplassen din på %quota.

en: Only JPEG, PNG and GIF images are allowed.
nn: Berre JPEG, PNG og GIF bilete er tilletne.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
nn: Biletet måtte tilpassast for å passe i maksimal størrelse på %dimensions pikslar.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
nn: Biletet er for stort; maksimal størrelse er %dimensions pikslar.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
nn: Biletet er for lite; minimum størrelse er %dimensions pikslar.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
nn: Opplastingsfeil. Kunne ikkje flytte opplasta fil %file til målmappe %destination.

en: Add to book outline
nn: Legg til i bokstrukturen

en: Its name exceeds the 255 characters limit. Please rename the file and try again.
nn: Namnet er lenger enn grensa på 255 teikn. Gi fila eit nytt namn og prøv igjen.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@taxonomy">Taxonomy module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@taxonomy">taksonomimodulen</a>.

en: Database port
nn: Database-port

en: Save and continue
nn: Lagre og hald fram

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
nn: Desse innstillingane er kun naudsynte for enkelte nettstader. Om du ikkje er sikker på kva du skal taste inn her, kan du lat dei stå uendra eller høyre med tenesteleverandøren din.

en: If your database is located on a different server, change this.
nn: Om databasen din ligg på ein annan tenar, må du endre dette.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
nn: Om databasen din ikkje nyttar standard port, må du taste inn portnummeret her.

en: Database port must be a number.
nn: Database-port må vera eit nummer.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
nn: Mellomrom, punktum, bindestrek og understrek er tilletne, utom dette er inga punktsetting tillete.

en: Starts with
nn: Startar med

en: create url aliases
nn: lag URL-alias

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
nn: Eit ulovleg alternativ er oppdaga. Kontakt nettstadsadministratoren.

en: Illegal choice %choice in !name element.
nn: Ulovlig alternativ %choice i elementet !name

en: Language negotiation
nn: Språkforhandling

en: Status report
nn: Statusrapport

en: Identification
nn: Identifisering

en: Book outline
nn: Bokstruktur

en: This will be the top-level page in this book.
nn: Dette blir toppnivåsida i denne boka.

en: Revision information
nn: Versjonsinformasjon

en: The selected file %file could not be uploaded, because the destination %directory could not be found, or because its permissions do not allow the file to be written.
nn: Den valte fila %file kunne ikkje lastast opp, dette fordi målmappa %directory ikkje vart funna eller fordi tilgangsinnstillingane til mappa ikkje tillet skriving av fila.

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
nn: Ei <em>nettside</em> liknar ein <em>artikkel</em>, og er ein enkel måte å lage og vise innhald som sjeldan endrast, slik som «Om oss»-sida på ein nettstad. Som standard vil ei <em>nettside</em> ikkje ha tilgang til å legge inn kommentarar, og vil heller ikkje bli vist på framsida til nettstaden.

en: A <em>story</em>, similar in form to a <em>page</em>, is ideal for creating and displaying content that informs or engages website visitors. Press releases, site announcements, and informal blog-like entries may all be created with a <em>story</em> entry. By default, a <em>story</em> entry is automatically featured on the site's initial home page, and provides the ability to post comments.
nn: Ein <em>artikkel</em> liknar ei <em>nettside</em>, er eigna for å lage og vise innhald som informerar og engasjerar dei som vitjar nettstaden. Eksempel kan vera pressemeldingar, kunngjeringar, bloggliknande innlegg. Som standard vil ein <em>artikkel</em> ha tilgang til å legge inn kommentarar, og vil automatisk bli vist på framsida til nettstaden.

en: Below is a list of the comments posted to your site that need approval. To approve a comment, click on 'edit' and then change its 'moderation status' to Approved. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
nn: Nedanfor er ei liste av kommentarar som krev godkjenning. Godkjenn ein kommentar ved å klikke på «rediger» og endre dens status til «Godkjent». Klikk på en overskrifta til kommentaren for å lesa kommentaren, forfattarens namn for å endre brukaropplysningar, «rediger» for å endre teksten eller «slett» for å sletta kommentaren.

en: Delete comment
nn: Slett kommentar

en: Reply to comment
nn: Svar til kommentaren

en: Default display mode
nn: Standard visningsmodus

en: The default view for comments. Expanded views display the body of the comment. Threaded views keep replies together.
nn: Standardvising for kommentarar. Utvida vising viser innhaldet av kommentarane. Emnevising held svar samla.

en: Default comments per page
nn: Standard kommentarar per side

en: Default number of comments for each page: more comments are distributed in several pages.
nn: Standard antal kommentarar som visast pr. side: fleire kommentarar visast eventuellt fordela på fleire sider.

en: Comment controls
nn: Kommentarkontrollar

en: Display above the comments
nn: Vis over kommentarane

en: Display below the comments
nn: Vis under kommentarane

en: Display above and below the comments
nn: Vis over og under kommentarane

en: Position of the comment controls box. The comment controls let the user change the default display mode and display order of comments.
nn: Plassering av kommentarkontrollpanelet. Med dette panelet kan brukerane velgje vising og sortering av kommentarar.

en: Comment subject field
nn: Tittelfelt for kommentar

en: Can users provide a unique subject for their comments?
nn: Kan brukarane legge inn ein eigen tittel for kommentarane?

en: You are not authorized to post comments.
nn: Du har ikkje tilgang til å leggje inn kommentarar.

en: The comment you are replying to does not exist.
nn: Kommentaren du svarar på eksisterer ikkje.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
nn: Denne diskusjonen er stengt. Du kan ikkje skrive nye kommentarar.

en: You are not authorized to view comments.
nn: Du er ikkje autorisert til å sjå kommentarar.

en: Comment: updated %subject.
nn: Kommentar: oppdaterte %subject.

en: Comment: added %subject.
nn: Kommentar: La til %subject.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
nn: Er du sikker på at du vil slette kommentaren %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
nn: Alle svar til denne kommentaren vil bli fjerna. Denne handlinga kan ikkje angrast.

en: Publish the selected comments
nn: Publiser dei valde kommentarane

en: Unpublish the selected comments
nn: Avpubliser dei valde kommentarane

en: There do not appear to be any comments to delete or your selected comment was deleted by another administrator.
nn: Det ser ikkje ut til å vere nokon kommentarar å slette eller dei kommentarane du merka av har blitt sletta av ein annan administrator.

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
nn: Er du sikker på at du vil slette desse kommentarane og alle svar?

en: You have to specify a valid author.
nn: Du må oppgi ein gyldig forfattar.

en: The name you used belongs to a registered user.
nn: Namnet du brukte høyrer til ein registrert brukar.

en: You have to leave your name.
nn: Du må oppgi namnet ditt.

en: The e-mail address you specified is not valid.
nn: E-post adressa du oppga er ikkje gyldig.

en: You have to leave an e-mail address.
nn: Du må oppgje ei e-post adresse.

en: The URL of your homepage is not valid. Remember that it must be fully qualified, i.e. of the form <code>http://example.com/directory</code>.
nn: URL'en til heimesida di er ikkje gyldig. Hugs at den må vere fullstendig, t.d <code>http://example.com/directory</code>.

en: (No subject)
nn: (Ingen tittel)

en: Select your preferred way to display the comments and click "Save settings" to activate your changes.
nn: Velje korleis du vil at kommentarar skal visast, og klikk «Lagre innstillingar» for å aktivere endringane.

en: Comment viewing options
nn: Visningsval for kommentarar

en: <a href="@login">Login</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
nn: <a href="@login">Logg inn</a> eller <a href="@register">registrer</a> for å skrive kommentarar.

en: Comment: deleted %subject.
nn: Kommentar: Fjerna %subject.

en: Add feed
nn: Legg til nyheitskjelde

en: File system
nn: Filsystem

en: Ends with
nn: Sluttar med

en: @name's blog
nn: @name sin blogg

en: You need to provide a valid e-mail address to contact other users. Please update your <a href="@url">user information</a> and try again.
nn: Du må oppgje ei gyldig e-post adresse for å kontakte andre brukarar. Vennlegst oppdater din <a href="@url">brukarinformasjon</a> og prøv igjen.

en: You cannot contact more than %number users per hour. Please try again later.
nn: Du kan ikkje kontakte meir enn %number brukarar per time. Vennlegst prøv igjen seinare.

en: Join summary
nn: Føy sammen oppsummeringa

en: Split summary at cursor
nn: Del oppsummeringa ved pekar

en: Your virtual face or picture. Maximum dimensions are %dimensions and the maximum size is %size kB.
nn: Ditt virtuelle andlet eller bilete. Største tilletne dimensjonar er %dimensions, og filstorleiken må vere mindre enn %size kB.

en: Posted in
nn: Skreve i

en: Cannot delete non-existent comment.
nn: Kan ikkje slette kommentarar som ikkje eksisterar.

en: Comment permissions are assigned to user roles, and are used to determine whether anonymous users (or other roles) are allowed to comment on posts. If anonymous users are allowed to comment, their individual contact information may be retained in cookies stored on their local computer for use in later comment submissions. When a comment has no replies, it may be (optionally) edited by its author. The comment module uses the same input formats and HTML tags available when creating other forms of content.
nn: Kommentartillatelsar vert gjevne til brukarroller, og bruka for å bestemme om anonyme brukarar (eller andre roller) skal ha lov til å kommentera på innlegg. Om anonyme brukarar har lov å kommentera, kan deira individuelle kontaktinformasjon haldast att i informasjonskapslar lagra på deira lokale datamaskin for bruk ved seinere kommentarinnsendelsar. Når ein kommentar manglar svar, kan den (valfritt) endrast av forfattaren. Kommentarmodulen brukar dei same inndataformat og HTML-taggar tilgjengeleg når ein opprettar andre former for innhald.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@comment">Comment module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@comment">kommentarmodulen</a>.

en: Below is a list of the latest comments posted to your site. Click on a subject to see the comment, the author's name to edit the author's user information, 'edit' to modify the text, and 'delete' to remove their submission.
nn: Under er ei liste av de nyaste kommentarane på nettstaden din. Klikk på ein kommentaroverskrift for å lesa kommentaren, på forfattarens namn for å endre brukarinformasjon, på «rediger» for å endre teksten eller på «slett» for å sletta kommentaren.

en: Forces a user to look at their comment by clicking on a 'Preview' button before they can actually add the comment
nn: Tvingar ein brukar til å sjå på kommentaren deira ved å klikke på 'Forhandsvisning' knappen før dei kan legge til kommentaren

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
nn: Kommentar: uautorisert kommentar sendt eller kommentar sendt til ein stengt post %subject.

en: Submitted by !username on @datetime.
nn: Sendt inn av !username den @datetime.

en: !name's blog
nn: !name sin blogg

en: All languages
nn: Alle språk

en: @type %title has been created.
nn: @type %title har vorte oppretta.

en: %message in %file on line %line.
nn: %message i %file på linje %line

en: No help is available for module %module.
nn: Ingen hjelp finst for %module modulen.

en: Delete link
nn: Slett lenke

en: Add language
nn: Legg til språk

en: Edit string
nn: Rediger streng

en: Are you sure you want to delete the language %name?
nn: Er du sikker på at du vil slette språket %name?

en: The language %locale has been removed.
nn: Språket %locale er sletta.

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
nn: Er du sikker på at du vil slette strengen «%source»?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
nn: Om du slettar strengen slettar du óg alle omsetjingar av strengen i alle språk. Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: locale
nn: lokaltilpassing

en: Publish comment
nn: Publiser kommentar

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
nn: Bilethandsamingsverktyet %toolkit kan ikkje gjere %function korrekt.

en: Currently using !item !version
nn: Brukar no !item !version

en: Hindi
nn: Hindu

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No e-mail has been sent.
nn: Oppretta ny brukarkonto for <a href="@url">%name</a>. Ingen epost er sendt.

en: Registration successful. You are now logged in.
nn: Registreringa var vellykka. Du er no innlogga.

en: Password and further instructions have been e-mailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
nn: Passord og annan informasjon er sendt på epost til den nye brukaren <a href="@url">%name</a>.

en: New user: %name (%email).
nn: Ny brukar: %name (%email).

en: Failed to modify %settings, please verify the file permissions.
nn: Kunne ikkje endre %settings, sjekk tilgangsinnstillingane til fila.

en: Failed to open %settings, please verify the file permissions.
nn: Kunne ikkje opne %settings, sjekk tilgangsinnstillingane til fila.

en: The year must be a number between %min and %max.
nn: År må vera mellom %min og %max.

en: The month must be a number between 1 and 12.
nn: Månad må vera mellom 1 og 12.

en: The day must be a number between !min and !max.
nn: Dag må vera mellom !min og !max.

en: The hour must be a number between !min and !max.
nn: Time må vera mellom !min og !max.

en: The minute must be a number between !min and !max.
nn: Minutt må vera mellom !min og !max.

en: The second must be a number between !min and !max.
nn: Sekund må vera mellom !min og !max.

en: A valid value is required.
nn: Ein gyldig verdi er påkrevd.

en: date ical
nn: dato ical

en: Some value must be entered in the To date.
nn: Tildato må vera fylt ut.

en: The dates are invalid.
nn: Dato er ugyldig.

en: The To date must be greater than the From date.
nn: Tildato må vera større enn frådato.

en: Trigger
nn: Utløysar

en: Username or e-mail address
nn: Brukarnamn eller e-postadresse

en: The Blog API module allows your site's users to access and post to their blogs from external blogging clients. External blogging clients are available for a wide range of desktop operating systems, and generally provide a feature-rich graphical environment for creating and editing posts.
nn: BloggAPI-modulen gjer det mogleg for brukerar å ha tilgang til og opprette innhald frå eksterne bloggklianter. Eksterne bloggklianter er tilgjengelege for eit stort utval operativsystem, og er vanlegvis funksjonsrike verktøy for å oppretta og redigera innlegg.

en: <a href="@ecto-link">Ecto</a>, a blogging client available for both Mac OS X and Microsoft Windows, can be used with Blog API. Blog API also supports <a href="@blogger-api">Blogger API</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog API</a>, and most of the <a href="@movabletype-api">Movable Type API</a>. Blogging clients and other services (e.g. <a href="@flickr">Flickr's</a> "post to blog") that support these APIs may also be compatible.
nn: Når modulen er aktivera og rett konfigurera, kan du bruke programm som <a href="@ecto-link">Ecto</a> til å oppretta og publisera innhald frå ditt skrivebord. BlogAPI-modulen understøttar ei rekke XML-RPC-basert bloggAPI'ar som til dømes <a href="@blogger-api">Blogger</a>, <a href="@metaweblog-api">MetaWeblog</a> og det meste av <a href="@movabletype-api">Movable Type</a>. Alle bloggverktøy eller andre tenestar (til dømes <a href="@flickr">Flickrs</a> «post to blog») som understøttar desse API'ar bør fungera med denne nettstaden.

en: Select the content types available to external clients on the <a href="@blogapi-settings">Blog API settings page</a>. If supported and available, each content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
nn: Vel innhaldstypar som du vil skal vera tilgjengeleg for eksterne klienter ved posting via blogg-API-et i <a href="@blogapi-settings">Blogg-API innstillingssida</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blogapi">Blog API module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@blogapi">bloggAPI-modulen</a>.

en: Returns a list of blogs to which an author has posting privileges.
nn: Hentar ei liste med bloggar som ein forfattar kan poste innlegg i.

en: Returns a list of all categories defined in the blog.
nn: Hentar ei liste over alle kategoriane bloggen tilhøyrer.

en: Publish (rebuild) all of the static files related to an entry from your blog. Equivalent to saving an entry in the system (but without the ping).
nn: Publiser (bygg opp att) alle statiske files som er knytt til blogginnlegget. Det sam som å lagre eit innlegg i systemet (men utan ping).

en: You do not have permission to create this type of post.
nn: Du har ikkje tilgang til å lage innlegg av denne type.

en: You do not have permission to publish this type of post. Please save it as a draft instead.
nn: Du har ikkje tilgang til å publisere innlegg av denne type. Lagre innlegget som ein kladd istadenfor.

en: You do not have permission to save this post as a draft. Please publish it instead.
nn: Du har ikkje tilgang til å lagre innlegget som kladd. Publiser innlegget istadenfor.

en: Invalid categories submitted.
nn: Ugyldig kategori er valt.

en: A category from the @vocabulary_name vocabulary is required.
nn: Du må oppgje ein kategori frå ordforrådet @vocabulary_name.

en: You may only choose one category from the @vocabulary_name vocabulary.
nn: Du kan bare velge ein kategori frå ordforrådet @vocabulary_name.

en: Error saving categories. This feature is not available.
nn: Feil ved lagring av kategoriar. Denne funksjonen er ikkje tilgjengeleg.

en: You do not have permission to edit this blog.
nn: Du har ikkje tilgang til å redigere denne bloggen.

en: Enable for external blogging clients
nn: Aktiver for eksterne bloggklientar

en: Select the content types available to external blogging clients via Blog API. If supported, each enabled content type will be displayed as a separate "blog" by the external client.
nn: Velg innhaldstypene som du vil skal vera tilgjengeleg for eksterne bloggklientar via Blog API. Kvar innhaldstype visast som ein eigen «blogg» for bloggklienten (om den er støtta).

en: Blog API module is not configured to support the %type content type, or you don't have sufficient permissions to post this type of content.
nn: Blogg API-modulen er ikkje konfigurera til å støtte innhaldstypen %type, eller du har ikkje tilgang til å lage innlegg av denne typa.

en: @type: added %title using blog API.
nn: @type: lagt til %title med blogg-API.

en: @type: updated %title using Blog API.
nn: @type: oppdatera %title med Blog-API.

en: Blog API
nn: Blogg-API

en: Configure the content types available to external blogging clients.
nn: Konfigurer innhaldstyper tilgjengelege for eksterne bloggklientar.

en: Allows users to post content using applications that support XML-RPC blog APIs.
nn: La brukarar lage innlegg med program som støttar XML-RPC blogg-API.

en: User autocomplete
nn: Fullfør automatisk

en: Initializing.
nn: Initialiserar

en: Remaining @remaining of @total.
nn: %remaining gjenstår av @total

en: An error has occurred.
nn: Ein feil er oppstådd

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
nn: Fortsett til <a href="@error_url">feilsida</a>

en: HTTP POST is required.
nn: HTTP POST krevst.

en: Your page will be a part of the selected book.
nn: Sida vil verta ein del av den valde boka.

en: 0 sec
nn: 0 sek

en: form
nn: skjema

en: Basic options
nn: Grunninnstillingar

en: alert
nn: alarm

en: emergency
nn: naudstilfelle

en: Filter log messages
nn: Filtrer loggelement

en: You must select something to filter by.
nn: Du må velje noko å filtrere på.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
nn: Skriv inn det nye passordet i begge felta for å endre passordet du har nå.

en: The translation import of %filename failed.
nn: Omsetjingsimporteringa av %filename feila.

en: More choices
nn: Fleire val

en: Abbreviation
nn: Forkorting

en: For more information, please refer to the <a href="@help">help section</a>, or the <a href="@handbook">online Drupal handbooks</a>. You may also post at the <a href="@forum">Drupal forum</a>, or view the wide range of <a href="@support">other support options</a> available.
nn: For meir informasjon, gå til <a href="@help">hjelpesidene</a>, eller <a href="@handbook">dei engelske Drupalhandbøkene</a>. Du kan òg stille spørsmål på <a href="@forum">Drupal forum</a>, eller sjå på alle dei andre <a href="@support">sidene for hjelp</a>. Du kan få hjelp på norsk på den offisielle norske supportsida for Drupal: <a href="http:/%2Fdrupalnorge.no">Drupal Norge</a>.

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
nn: !username,
    
    Takk for at du registrera deg på !site. Du kan logge inn på !login_uri ved å bruke brukarnamn og passord som vist under: line break
    line break
    brukarnamn: !username line break
    passord: !password line break
    line break
    Du kan òg logge inn ved å klikke på linken under eller kopiere den inn i adresselinja i nettlesaren: line break
    line break
    !login_url line break
    line break
    Linken kan bare brukast ei gong. line break
    line break
    Etter at du har logga inn, vil du bli omdirigera til !edit_uri slik at du kan endre passordet ditt. line break
    line break
    -- !site

en: Contains any word
nn: Inneheld eit av orda

en: Contains all words
nn: Inneheld alle orda

en: Poll
nn: Avstemming

en: Submitted by !username on @datetime
nn: Skrive av !username @datetime

en: Preview post
nn: Førehandsvis innlegg

en: More information about formatting options
nn: Meir informasjon om formatering

en: Language settings
nn: Språkinnstillingar

en: Cron has been running for more than an hour and is most likely stuck.
nn: Cron har vore køyrd i meir enn ein time, og står mest sannsynleg fast.

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
nn: Forsøk på å køyre cron medan den allereie køyrer.

en: Cron run completed.
nn: Cron er ferdig.

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
nn: Ei forklaring på tillegga og oppdateringa som blir gjort, slik at andre forfattarar skjønar føremåla dine betre

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu. Leave blank if you do not wish to add this post to the menu.
nn: Lenketeksten for dette elementet i menyen. La feltet stå tomt dersom du ikkje ynskjer at innlegget ikkje skal visast i menyen.

en: Already added languages
nn: Språk som allereie er lagt til

en: Recent blog posts
nn: Nye bloggpostar

en: Who's new
nn: Nye brukarar

en: Are you sure you want to delete these users?
nn: Er du sikker på at du vil slette desse brukarane?

en: The users have been deleted.
nn: Brukarane har vorte sletta.

en: Language name
nn: Språknamn

en: Edit category
nn: Rediger kategori

en: Catalan
nn: Catalansk

en: Contact form
nn: Kontaktskjema

en: Drag to re-order
nn: «Dra og slepp» for å endre rekkefølgje

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
nn: Endringar i denne tabellen vil ikkje bli lagra før skjemaet sendast.

en: The requested page could not be found.
nn: Sida det er bedt om kunne ikkje finnast

en: Requirements problem
nn: Systemkrav ikkje oppfylt

en: Database configuration
nn: Databaseinnstillingar

en: Your web server does not appear to support any common database types. Check with your hosting provider to see if they offer any databases that <a href="@drupal-databases">Drupal supports</a>.
nn: Vevtenaren din støttar kanskje ikkje nokre av dei vanlegaste databasetypane. Spør tenesteleverandøren din om dei tilbyr ei av databasene som <a href="@drupal-databases">Drupal støttar</a>.

en: To set up your @drupal database, enter the following information.
nn: Tast inn følgjande informasjon for å setje opp @drupal databasen din.

en: The type of database your @drupal data will be stored in.
nn: Databasetypen som skal nyttast for @drupal-installasjonen din.

en: The name of the database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
nn: Namnet på databasen som skal nyttast for @drupal. Databasen må vere laga på databasetenaren før @drupal kan installerast.

en: The name of the %db_type database your @drupal data will be stored in. It must exist on your server before @drupal can be installed.
nn: Namnet til %db_type databasen som skal nyttast for lagring av @drupal. Den må vere laga før @drupal kan installerast.

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @drupal site here.
nn: Dersom meir enn ein applikasjon deler same database, kan du taste inn eit tabellprefiks som td. %prefix for @drupal-installasjonen din.

en: The database table prefix you have entered, %db_prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
nn: Tabellprefikset %db_prefix er ugyldig. Tabellprefiks kan berre innehalde bokstavar, tal, punktum og understrek.

en: In your %settings_file file you have configured @drupal to use a %db_type server, however your PHP installation currently does not support this database type.
nn: I fila %settings_file er @drupal satt opp til å bruke %db_type tjenar, men PHP installasjonen din støttar ikkje denne databasetypen.

en: In order for Drupal to work, and to continue with the installation process, you must resolve all permission issues reported above. We were able to verify that we have permission for the following commands: %commands. For more help with configuring your database server, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what any of this means you should probably contact your hosting provider.
nn: For å kome vidare i installasjonsprosessen, og få ein fungerande Drupalinstallasjon, må alle problema med tilgang som er rapportera over løysast. Desse kommandoane kunne bekreftast som tilgjengelege: %commands. På sida <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a> er meir hjelp med konfigurasjon av databasetjenar tilgjengeleg. Om du er usikker på kva noko av dette betyr bør du nok kontakte tenesteleverandøren din.

en: Select an installation profile
nn: Vel ein installasjonsprofil

en: Choose language
nn: Vel språk

en: With the addition of an appropriate translation package, this installer is capable of proceeding in another language of your choice. To install and use Drupal in a language other than English:
nn: Installasjonen kan med tilhøyrande språkpakke fortsette i det språket du ynskjer. For å installere Drupal i eit anna språk enn engelsk:

en: Determine if <a href="@translations" target="_blank">a translation of this Drupal version</a> is available in your language of choice. A translation is provided via a translation package; each translation package enables the display of a specific version of Drupal in a specific language. Not all languages are available for every version of Drupal.
nn: Finn ut om <a href="@translations" target="_blank">ei oversetting</a> av denne Drupalversjonen er tilgjengeleg på ditt språk. Ei oversetting er tilgjengeleg i ein språkpakke; kvar språkpakke gjer ein spesifikk versjon av Drupal tilgjengeleg på eit spesifikt språk. Det er ikkje alle språk som er tilgjengeleg for alle versjonar.

en: If an alternative translation package of your choice is available, download and extract its contents to your Drupal root directory.
nn: Om ein alternativ språkpakke du vil nytte er tilgjengeleg, last denne ned og pakk ut innhaldet til Drupal rotmappa.

en: Return to choose language using the second link below and select your desired language from the displayed list. Reloading the page allows the list to automatically adjust to the presence of new translation packages.
nn: Gå tilbake til språkvalet med den andre lenka under og vel språket du vil ha frå lista. Sida kan trenge oppdatering for å finne nye språkpakkar som er lagt til.

en: Alternatively, to install and use Drupal in English, or to defer the selection of an alternative language until after installation, select the first link below.
nn: Alternativt, for å installera og bruka Drupal på engelsk, eller utsetja val av alternativt språk til etter installasjonen, vel den fyrste linken nedanfor.

en: How should the installation continue?
nn: Koss skal installasjonen halda fram?

en: Continue installation in English
nn: Hald fram med installasjonen på engelsk

en: Return to choose a language
nn: Gå tilbake til språlvalet

en: Install Drupal in English
nn: Installer Drupal på engelsk

en: Learn how to install Drupal in other languages
nn: Lær koss ein installerer Drupal med andre språk

en: (built-in)
nn: (innebygd)

en: Select language
nn: Vel språk

en: No profiles available
nn: Ingen profilar tilgjengelege

en: We were unable to find any installer profiles. Installer profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
nn: Ingen installasjonsprofilar vart funne. Installasjonsprofilar inneheld informasjon om kva modular som skal aktiverast og korleis databasen skal installerast. Det er nødvendig med ein profil for å fortsette installasjonsprosessen.

en: Drupal already installed
nn: Drupal er allereie installert

en: <ul><li>To start over, you must empty your existing database.</li><li>To install to a different database, edit the appropriate <em>settings.php</em> file in the <em>sites</em> folder.</li><li>To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/update.php">update script</a>.</li><li>View your <a href="@base-url">existing site</a>.</li></ul>
nn: <ul><li>Den eksisterande databasen må tømmast for å kunne starte om igjen.</li><li>Rediger tilhøyrande <em>settings.php</em> fil i <em>sites</em> mappa for å installere til ein annan database.</li><li>Gå til <a href="@base-url/update.php">oppdateringsskriptet</a> for å oppgradere ein eksisterande installasjon.</li><li>Vis den <a href="@base-url">eksisterande nettstaden</a>.</li></ul>

en: Installing @drupal
nn: Installerar @drupal

en: The installation has encountered an error.
nn: Ein feil har oppstått under installasjonen.

en: Configure site
nn: Konfigurer nettstad

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
nn: Alle nødvendige endringar til %dir og %file er gjort. Skrivetilgang til desse bør no fjernast for å redusere sikringsrisikoen. Om du er usikker på korleis du gjer dette, kan du sjå i <a href="@handbook_url">handboka</a>.

en: All necessary changes to %dir and %file have been made. They have been set to read-only for security.
nn: Alle naudsynte endringar til %dir og %file er gjort. Av sikringsgrunnar er dei sett til å berre kunne lesast.

en: Your server has been successfully tested to support this feature.
nn: Tenaren er testa og denne funksjonen er tilgjengeleg.

en: Your system configuration does not currently support this feature. The <a href="http://drupal.org/node/15365">handbook page on Clean URLs</a> has additional troubleshooting information.
nn: Den noverande systemkonfigurasjonen din støttar ikkje denne funksjonen. Meir feilsøkingsinformasjon er tilgjengeleg i <a href="http://drupal.org/node/15365">handboka om ryddige adresser</a>.

en: Testing clean URLs...
nn: Testar ryddige adresser...

en: @drupal installation complete
nn: @drupal installasjonen er ferdig

en: Congratulations, @drupal has been successfully installed.
nn: Gratulerer, installasjonen av @drupal var vellukka.

en: Please review the messages above before continuing on to <a href="@url">your new site</a>.
nn: Før du går vidare til den <a href="@url">nye nettstaden din</a>, bør du sjå gjennom meldingane over.

en: You may now visit <a href="@url">your new site</a>.
nn: Du kan no gå vidare til den <a href="@url">nye nettstaden din</a>.

en: Installed %module module.
nn: Installera %module modulen.

en: The @drupal installer requires that you create a settings file as part of the installation process.
    <ol>
    <li>Copy the %default_file file to %file.</li>
    <li>Change file permissions so that it is writable by the web server. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.</li>
    </ol>
    More details about installing Drupal are available in INSTALL.txt.
nn: Installasjon av @drupal krev at du lagar ei oppsettsfil som ein del av installasjonsprosessen.
    <ol>
    <li>Kopier %default_file fila til %file.</li>
    <li>Endre tilgang til denne fila slik at den kan skrivast til av vevtenaren. Om du er usikker på korleis du endrar tilgang, sjå i <a href="@handbook_url">handboka</a>.</li>
    </ol>
    Fleire detaljar om installering av Drupal finn du i INSTALL.txt.

en: The @drupal installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, please consult the <a href="@handbook_url">on-line handbook</a>.
nn: @drupal installasjonen må ha skrivetilgang til %file under installasjonsprosessen. Om du er usikker på korleis du gir slik tilgang bør du sjå i <a href="@handbook_url">handboka</a>.

en: Choose profile
nn: Vel profil

en: Verify requirements
nn: Kontroller minimumskrav

en: Set up database
nn: Set opp database

en: Set up translations
nn: Set opp språk

en: Install site
nn: Installer nettstad

en: Finish translations
nn: Fullfør omsetjingar

en: To configure your website, please provide the following information.
nn: For å konfigurera nettstaden må du oppgje følgjande informasjon.

en: Site e-mail address
nn: E-postadresse til nettstaden

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
nn: <em>Frå</em> adressa i automatisk utsendte e-postar, e-post for gjennoppretting av passord og andre påminningar. (Bruk ei adresse som endar likt med domenet til nettstaden for at ikkje e-posten skal verte tolka som spam.)

en: Administrator account
nn: Administrator-konto

en: The administrator account has complete access to the site; it will automatically be granted all permissions and can perform any administrative activity. This will be the only account that can perform certain activities, so keep its credentials safe.
nn: Administratorkontoen har full tilgang til nettstaden; den vil automatisk verte tildelt full tilgang og kan utføre alle administrative oppgåver. Pass godt på brukarnamn og passord til denne kontoen, det er den einaste som kan utføre enkelte oppgåver.

en: All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
nn: Alle e-postar frå systemet vert sendt til denne adressa. E-postadressa vert ikkje gjort offentleg, og vert berre brukt om du ber om å gjenopprette passord eller sende nyhende og varslingar du måtte be om.

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
nn: Datoar på denne nettstaden vil som standard visast for den valte tidssona.

en: This option makes Drupal emit "clean" URLs (i.e. without <code>?q=</code> in the URL).
nn: Dette valet får Drupal til å bruke ryddige adresser (t.d. utan <code>?q=</code> i adressa).

en: Update notifications
nn: Oppdater varslingar

en: Check for updates automatically
nn: Søk automatisk etter oppdateringar

en: With this option enabled, Drupal will notify you when new releases are available. This will significantly enhance your site's security and is <strong>highly recommended</strong>. This requires your site to periodically send anonymous information on its installed components to <a href="@drupal">drupal.org</a>. For more information please see the <a href="@update">update notification information</a>.
nn: Om dette alternativet er valt, vil Drupal varsle deg når nye utgåver er tilgjengelege. Dette vil auke sikringa på nettstaden og er <strong>sterkt tilrådd</strong>. Dette krev at nettstaden periodevis sender anonym informasjon om installerte komponentar til <a href="@drupal">drupal.org</a>. Meir informasjon er tilgjengeleg på <a href="@update">informasjon om oppdateringsvarsel</a>.

en: Removed orphaned action '%action' from database.
nn: Fjerna den avsondra handlinga '%action' frå databasen

en: One orphaned action (%orphans) exists in the actions table. !link | @count orphaned actions (%orphans) exist in the actions table. !link
nn[0]: Ein ubruka handling (%orphans) finst i handlingstabellen. !link
nn[1]: @count ubruka handlingar (%orphans) finst i handlingstabellen. !link

en: Site off-line
nn: Nettstaden  er fråkopla

en: Cron run exceeded the time limit and was aborted.
nn: Cron vart avbroten av di den tok for lang tid.

en: 1 byte | @count bytes
nn[0]: 1 byte
nn[1]: @count byte

en: MySQL database
nn: MySQL-database

en: Your MySQL Server is too old. Drupal requires at least MySQL %version.
nn: MySQL-serveren din er utdatert. Drupal krev minst MySQL %version.

en: PostgreSQL database
nn: PostgreSQL-database

en: Your PostgreSQL Server is too old. Drupal requires at least PostgreSQL %version.
nn: PostgreSQL-serveren din er utdatert. Drupal krev minst PostgreSQL %version.

en: Your PostgreSQL database is set up with the wrong character encoding (%encoding). It is possible it will not work as expected. It is advised to recreate it with UTF-8/Unicode encoding. More information can be found in the <a href="@url">PostgreSQL documentation</a>.
nn: Din PostgreSQL-database er set opp med feil teiknkoding (%encoding). Det er mogeleg at det ikkje vil fungere som venta. Det er tilrådd å bygge den om att med UTF-8/Unicode koding. Meir informasjon er tilgjengeleg i <a href="@url">PostgreSQL dokumentasjonen</a>.

en: The directory %directory has been created.
nn: Mappa %directory har vorte oppretta.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
nn: Rettane for mappa %directory har vorte endra så den kan skrivast til.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
nn: !name kan maksimalt vere på %max teikn, men er no på %length teikn.

en: Illegal choice %choice in %name element.
nn: Ulovlig alternativ %choice i elementet %name

en: GD2 image manipulation toolkit
nn: GD2 bilethandsamingsverktyet

en: The GD toolkit is installed and working properly.
nn: GD2 bilethandsamingsverktyet er installera og fungerar

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
nn: Definer biletkvaliteten for JPEG-manipulering. Gyldig område er 0 til 100. Høgare verdi gir betre bilete, men større filer.

en: The GD image toolkit requires that the GD module for PHP be installed and configured properly. For more information see <a href="@url">PHP's image documentation</a>.
nn: GD2 bilethandsamingsverktyet krev at GD-modulen til PHP er installera og fungerar. Det er meir informasjon på <a href="@url">biletdokumentasjonen til PHP</a>.

en: JPEG quality must be a number between 0 and 100.
nn: JPEG-kvalitet må vere eit tal mellom 0 og 100

en: The %module module is required but was not found. Please move it into the <em>modules</em> subdirectory.
nn: Modulen %module er påkravd, men vart ikkje funnen. Plasser den i <em>modules</em> undermappa.

en: PHP MySQL support not enabled.
nn: Støtte for PHP MySQL er ikkje aktivert.

en: Failed to connect to your MySQL database server. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
nn: Kunne ikkje kople til MySQL-databasetenaren. MySQL gir denne meldinga: %error. <ul><li>Er du sikker på at brukarnamn og passord er korrekt?</li><li>Er du sikker på at adressa til databasetenaren er korrekt?</li><li>Er du sikker på at databasetenaren er i drift?</li><li>Sjå <a href="http://drupal.org/node/258">Handboka om installasjon og oppgradering</a> for meir informasjon.</li></ul> Om du er usikker på kva dette betyr bør du kontakte tenesteleverandøren din.

en: Failed to select your database on your MySQL database server, which means the connection username and password are valid, but there is a problem accessing your data. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct database name?</li><li>Are you sure the database exists?</li><li>Are you sure the username has permission to access the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
nn: Kunne ikkje opne databasen på MySQL-databasetenaren. Brukarnamn og passord er difor gyldige, men det er eit problem med databasen. MySQL gir denne meldinga: %error. <ul><li>Er du sikker på at databasenamnet er korrekt?</li><li>Er du sikker på at databasen eksisterar?</li><li>Er du sikker på at brukaren har korrekt tilgang til databasen?</li><li>Sjå <a href="http://drupal.org/node/258">Handboka om installasjon og oppgradering</a> for meir informasjon.</li></ul> Om du er usikker på kva dette betyr bør du kontakte tenesteleverandøren din.

en: Failed to create a test table on your MySQL database server with the command %query. MySQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary MySQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
nn: Kunne ikkje opprette ein testtabell på MySQL-databasetenaren med kommandoen %query. MySQL gir denne meldinga: %error. <ul><li>Er du sikker på at brukarnamnet har tilgang til å lage tabellar i databasen?</li><li>Sjå <a href="http://drupal.org/node/258">Handboka om installasjon og oppgradering</a> for meir informasjon.</li></ul> Om du er usikker på kva dette betyr bør du kontakte tenesteleverandøren din.

en: Failed to insert a value into a test table on your MySQL database server. We tried inserting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
nn: Kunne ikkje legge til ein verdi i testtabellen på MySQL-databasetenaren. Det vart forsøkt å legge til ein verdi med kommandoen %query. MySQL gir denne meldinga: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your MySQL database server. We tried updating a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
nn: Kunne ikkje oppdatere ein verdi i testtabellen på MySQL-databasetenaren. Det vart forsøkt å legge til ein verdi med kommandoen %query. MySQL gir denne meldinga: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your MySQL database server. We tried deleting a value with the command %query and MySQL reported the following error: %error.
nn: Kunne ikkje slette ein verdi i testtabellen på MySQL-databasetenaren. Det vart forsøkt å legge til ein verdi med kommandoen %query. MySQL gir denne meldinga: %error.

en: Failed to drop a test table from your MySQL database server. We tried dropping a table with the command %query and MySQL reported the following error %error.
nn: Kunne ikkje slette testtabellen frå MySQL-databasetenaren. Tabellen vart forsøkt sletta med kommandoen %query. MySQL gir denne meldinga: %error.

en: PHP MySQLi support not enabled.
nn: Støtte for PHP MySQLi er ikkje aktivert.

en: PHP PostgreSQL support not enabled.
nn: Støtte for PHP PostgreSQL er ikkje aktivert.

en: Failed to connect to your PostgreSQL database server. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure you have the correct username and password?</li><li>Are you sure that you have typed the correct database hostname?</li><li>Are you sure that the database server is running?</li><li>Are you sure you typed the correct database name?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
nn: Kunne ikkje kople til PostgreSQL-databasetenaren. PostgreSQL gir denne meldinga: %error. <ul><li>Er du sikker på at brukarnamn og passord er korrekt?</li><li>Er du sikker på at adressa til databasetenaren er korrekt?</li><li>Er du sikker på at databasenamnet er korrekt?</li><li>Er du sikker på at databasetenaren er i drift?</li></ul>Sjå <a href="http://drupal.org/node/258">Handboka om installasjon og oppgradering</a> for meir informasjon. Om du er usikker på kva dette betyr bør du kontakte tenesteleverandøren din.

en: Failed to create a test table on your PostgreSQL database server with the command %query. PostgreSQL reports the following message: %error.<ul><li>Are you sure the configured username has the necessary PostgreSQL permissions to create tables in the database?</li></ul>For more help, see the <a href="http://drupal.org/node/258">Installation and upgrading handbook</a>. If you are unsure what these terms mean you should probably contact your hosting provider.
nn: Kunne ikkje opprette ein testtabell på PostgreSQL-databasetenaren med kommandoen %query. PostgreSQL gir denne meldinga: %error. <ul><li>Er du sikker på at brukarnamnet har tilgang til å lage tabellar i databasen?</li></ul>Sjå <a href="http://drupal.org/node/258">Handboka om installasjon og oppgradering</a> for meir informasjon. Om du er usikker på kva dette betyr bør du kontakte tenesteleverandøren din.

en: Failed to insert a value into a test table on your PostgreSQL database server. We tried inserting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
nn: Kunne ikkje legge til ein verdi i testtabellen på PostgreSQL-databasetenaren. Det vart forsøkt å legge til ein verdi med kommandoen %query. PostgreSQL gir denne meldinga: %error.

en: Failed to update a value in a test table on your PostgreSQL database server. We tried updating a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
nn: Kunne ikkje oppdatere ein verdi i testtabellen på PostgreSQL-databasetenaren. Det vart forsøkt å legge til ein verdi med kommandoen %query. PostgreSQL gir denne meldinga: %error.

en: Failed to lock a test table on your PostgreSQL database server. We tried locking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
nn: Kunne ikkje låse ein testtabell på PostgreSQL-databasetenaren. Det vart forsøkt å låse tabellen med kommandoen %query. PostgreSQL gir denne meldinga: %error.

en: Failed to unlock a test table on your PostgreSQL database server. We tried unlocking a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
nn: Kunne ikkje låse opp ein testtabell på PostgreSQL-databasetenaren. Det vart forsøkt å låse opp tabellen med kommandoen %query. PostgreSQL gir denne meldinga: %error.

en: Failed to delete a value from a test table on your PostgreSQL database server. We tried deleting a value with the command %query and PostgreSQL reported the following error: %error.
nn: Kunne ikkje slette ein verdi i testtabellen på PostgreSQL-databasetenaren. Det vart forsøkt å legge til ein verdi med kommandoen %query. PostgreSQL gir denne meldinga: %error.

en: Failed to drop a test table from your PostgreSQL database server. We tried dropping a table with the command %query and PostgreSQL reported the following error %error.
nn: Kunne ikkje slette testtabellen frå PostgreSQL-databasetenaren. Tabellen vart forsøkt sletta med kommandoen %query. PostgreSQL gir denne meldinga: %error.

en: Right to left
nn: Høgre mot venstre

en: Left to right
nn: Venstre mot høgre

en: Predefined language
nn: Førehandsvalt språk

en: Select the desired language and click the <em>Add language</em> button. (Use the <em>Custom language</em> options if your desired language does not appear in this list.)
nn: Velj det ønska språket og klikk knappen <em>Legg til språk</em>. (Bruk vala for <em>Sjølvvalde språk</em> om det ønska språket ikkje er i denne lista.)

en: Custom language
nn: Sjølvvalde språk

en: Add custom language
nn: Legg til eigendefinert språk

en: Save language
nn: Lagre språk

en: <a href="@rfc4646">RFC 4646</a> compliant language identifier. Language codes typically use a country code, and optionally, a script or regional variant name. <em>Examples: "en", "en-US" and "zh-Hant".</em>
nn: Språkkode som samsvarar med <a href="@rfc4646">RFC 4646</a>. Språkkoder er oftast ei landkode, eventuelt med variantkode <em>Til dømes: «en», «en-US» eller «nn».</em>

en: Language name in English
nn: Språknamn på engelsk

en: Name of the language in English. Will be available for translation in all languages.
nn: Det engelske namnet på språket. Tilgjengeleg for oversetting til alle språk.

en: Native language name
nn: Språknamn på originalspråket

en: Name of the language in the language being added.
nn: Språknamn på språket som blir lagt til (på originalspråket).

en: Language code or other custom string for pattern matching within the path. With language negotiation set to <em>Path prefix only</em> or <em>Path prefix with language fallback</em>, this site is presented in this language when the Path prefix value matches an element in the path. For the default language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value will break existing URLs and should be used with caution in a production environment.</strong> <em>Example: Specifying "deutsch" as the path prefix for German results in URLs in the form "www.example.com/deutsch/node".</em>
nn: Språkkode eller annan spesialstreng for mønstergjenkjenning i stien. Med språkforhandling satt til <em>Berre sti-prefiks</em> eller <em>Sti-prefiks med tilbakefall til språk</em>, vert nettstaden presentera med dette språket når sti-prefiks-verdien samsvarar med eit element i stien. Denne verdien kan vere tom for det førehandsvalte språket. <strong>Endring av denne verdien vil endre eksisterande URL-ar, så ver forsiktig med å endre denne på nettstadar i ordinær drift.</strong> <em>Til dømes: Spesifiser «norsk» som sti-prefiks for norske sider på forma «www.example.com/norsk/node».</em>

en: Language domain
nn: Språkdomene

en: Language-specific URL, with protocol. With language negotiation set to <em>Domain name only</em>, the site is presented in this language when the URL accessing the site references this domain. For the default language, this value may be left blank. <strong>This value must include a protocol as part of the string.</strong> <em>Example: Specifying "http://example.de" or "http://de.example.com" as language domains for German results in URLs in the forms "http://example.de/node" and "http://de.example.com/node", respectively.</em>
nn: URL, med protokoll, som er spesifikk for språket. Med språkforhandling sett til <em>Berre domenenamn</em>, vert nettstaden presentert med dette språket når URL-en har referanse til dette domenet. Denne verdien kan vera tom for det førehandsvalte språket. <strong>Protokollen må vere spesifisera i strengen.</strong> <em>Til dømes: Spesifisere «http://example.no» eller «http://no.example.com» som språkdomener for norsk gir URL-ar på dei respektive formene «http://example.no/node» og «http://no.example.com/node»</em>

en: Direction that text in this language is presented.
nn: Leseretning for språket.

en: The language %language (%code) already exists.
nn: Språket %language (%code) eksisterar allereie.

en: Invalid language code.
nn: Ugyldig språkkode.

en: The language %language has been created and can now be used. More information is available on the <a href="@locale-help">help screen</a>.
nn: Språket %language er oppretta og kan nyttast. Sjå <a href="@locale-help">«hjelp»-sida</a> for meir informasjon

en: Domain and path prefix values should not be set at the same time.
nn: Domene og sti-prefiks bør ikkje definerast samtidig.

en: The domain (%domain) is already tied to a language (%language).
nn: Domenet (%domain) er allereie kopla mot eit språk (%language).

en: Only the default language can have both the domain and prefix empty.
nn: Berre det førehandsvalte språket kan ha tomt domene og prefiks.

en: The prefix (%prefix) is already tied to a language (%language).
nn: Prefikset (%prefix) er allereie kopla mot eit språk (%language).

en: The English language cannot be deleted.
nn: Engelsk kan ikkje slettast.

en: The default language cannot be deleted.
nn: Det førehandsvalte språket kan ikkje slettast.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
nn: Når eit språk vert sletta forsvinn alle oversettingar av brukargrensesnittet til dette språket. Alle element på språket vert satt som språknøytrale. Denne handlinga kan ikkje angrast.

en: Path prefix only.
nn: Berre sti-prefiks.

en: Path prefix with language fallback.
nn: Sti-prefiks med tilbakefall til språk

en: Domain name only.
nn: Berre domenenamn

en: Select the mechanism used to determine your site's presentation language. <strong>Modifying this setting may break all incoming URLs and should be used with caution in a production environment.</strong>
nn: Vel mekanisma for å bestemme språket nettstaden skal presanterast i. <strong>Endring av denne verdien vil endre eksisterande URL-ar, så ver forsiktig med å endre denne på nettstadar i ordinær drift.</strong>

en: Language negotiation configuration saved.
nn: Konfigurasjon for språkforhandling er lagra.

en: English (built-in)
nn: Innebygd engelsk

en: String contains
nn: Streng inneheld

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
nn: La feltet stå tomt for å vise alle strengar. Søket skil mellom små og store bokstavar.

en: English (provided by Drupal)
nn: Engelsk (kjem med Drupal)

en: Search in
nn: Søk i

en: Both translated and untranslated strings
nn: Både oversette og ikkje-oversette strengar

en: Only translated strings
nn: Berre omsette strengar

en: Only untranslated strings
nn: Berre ikkje-omsatte strengar

en: Limit search to
nn: Begrens søk til

en: All text groups
nn: Alle tekstgrupper

en: Languages not yet added
nn: Språk som ikkje er lagt til

en: Import translation
nn: Importer omsetjing

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
nn: Ei Gettext Portable Oject (<em>.po</em>) fil.

en: Import into
nn: Importer til

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
nn: Vel språket du ønskjer å leggje til strengar i. Om du vel eit språk som ikkje har vorte satt opp endå, vil det verte lagt til.

en: Text group
nn: Tekstgruppe

en: Imported translations will be added to this text group.
nn: Importerte omsetjingar vil verte lagt til i denne tekstgruppa.

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added
nn: Strengar i den opplasta fila erstattar dei som finst frå før, nye vert lagt til.

en: Existing strings are kept, only new strings are added
nn: Strengar som finst frå før vert ikkje erstatta, berre nye strengar vert lagt til.

en: The language %language has been created.
nn: Språket %language har vorte oppretta.

en: Export translation
nn: Eksporter omsetjing

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
nn: Vel språket som skal eksporterast i Gettext Portable Object (<em>.po</em>)-format.

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Drupal locale database.
nn: Produser ei Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) fil med alle strengane frå Drupal lokaltilpassingsdatabasen.

en: String not found.
nn: Strengen vart ikkje funnen.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
nn: Tekststrengen inneheld ulovleg HTML: %string

en: The string has been saved.
nn: Strengen er lagra

en: The string has been removed.
nn: Strengen har vorte fjerna.

en: The language selected for import is not supported.
nn: Språket som er valt for import, er ikkje støtta.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
nn: Omsetjingsfila %filename manglar eller har feil teksthovud.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
nn: Importeringa av omsetjinga var vellykka. Det er %number nyleg oppretta omsette strengar, %update strengar vart oppdaterte og %delete strengar vart fjerna.

en: The translation file %filename contains an error: the plural formula could not be parsed.
nn: Omsetjingsfila %filename inneheldt ein feil: pluralformelen kunne ikkje tolkast.

en: Importing interface translations
nn: Importerar grensesnittomsetjingar

en: Starting import
nn: Byrjar importering

en: Error importing interface translations
nn: Feil under importering av grensesnittomsetjingar

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
nn: Forsøk på å lagre ei omsetjing med ulovleg HTML: %string

en: The %language language (%code) has been created.
nn: Språket %language (%code) har vorte oppretta.

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
nn: Importerte %file til %locale: %number nye strengar lagt til, %update oppdaterte og %delete fjerna.

en: Exported %locale translation file: %filename.
nn: Eksportert %locale omsetjingsfil: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
nn: Eksportert omsetjingsfil: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
nn: Fila for omsetjing av JavaScript vart oppdatera for språket %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
nn: Fila for omsetjing av JavaScript vart oppretta for språket %language.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language, because no translations currently exist for that language.
nn: Fjerna fila for omsetjing av JavaScript for språket %language fordi det ikkje finst nokon omsetjingar for dette språket.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
nn: Det oppstod ein feil under oppretting av fil for omsetjing av JavaScript for språket %language.

en: One translation string was skipped because it contains disallowed HTML. | @count translation strings were skipped because they contain disallowed HTML.
nn[0]: Ein omsett streng vart hoppa over fordi den inneheld ulovleg HTML.
nn[1]: @count omsette strengar vart hoppa over fordi dei inneheld ulovleg HTML.

en: One translation file imported for the newly installed modules. | @count translation files imported for the newly installed modules.
nn[0]: Ei omsetjingsfil vart importera for nyleg installera modular.
nn[1]: @count omsetjingsfiler vart importera for nyleg installera modular.

en: One translation file imported for the enabled modules. | @count translation files imported for the enabled modules.
nn[0]: Ei omsetjingsfil vart importera for nyleg aktivera modular.
nn[1]: @count omsetjingsfiler vart importera for nyleg aktivera modular.

en: Abkhazian
nn: Abkhaziansk

en: Avestan
nn: Avestansk

en: Amharic
nn: Amharisk

en: Assamese
nn: Assamesisk

en: Avar
nn: Avarisk

en: Azerbaijani
nn: Azerbaijansk

en: Belarusian
nn: Kviterussisk

en: Bengali
nn: Bengalsk

en: Tibetan
nn: Tibetansk

en: Breton
nn: Bretonsk

en: Bosnian
nn: Bosnisk

en: Chechen
nn: Tjetjensk

en: Corsican
nn: Korsikansk

en: Old Slavonic
nn: Slavisk

en: Welsh
nn: Walisisk

en: Maldivian
nn: Maldivisk

en: Estonian
nn: Estisk

en: Basque
nn: Baskisk

en: Persian
nn: Persisk

en: Faeroese
nn: Færøysk

en: Frisian
nn: Frisisk

en: Irish
nn: Irsk

en: Scots Gaelic
nn: Gælisk, Skotsk

en: Galician
nn: Galicisk

en: Armenian
nn: Armensk

en: Icelandic
nn: Islandsk

en: Javanese
nn: Javanesisk

en: Georgian
nn: Georgisk

en: Kongo
nn: Kongolesisk

en: Kazakh
nn: Kasakstansk

en: Greenlandic
nn: Grønlandsk

en: Cambodian
nn: Cambodiansk

en: Kashmiri
nn: Kashmirsk

en: Kurdish
nn: Kurdisk

en: Cornish
nn: Cornisk

en: Kirghiz
nn: Kirghisisk

en: Luxembourgish
nn: Luxemburgsk

en: Lingala
nn: Luganda

en: Laothian
nn: Laothisk

en: Latvian
nn: Lettisk

en: Malagasy
nn: Malagassisk

en: Marshallese
nn: Marshallesisk

en: Macedonian
nn: Makedonsk

en: Mongolian
nn: Mongolsk

en: Moldavian
nn: Moldavisk

en: Malay
nn: Malaysisk

en: Maltese
nn: Maltesisk

en: Burmese
nn: Burmesisk

en: North Ndebele
nn: Ndebele (nord)

en: Nepali
nn: Nepalesisk

en: Norwegian Bokmål
nn: Norsk bokmål

en: Norwegian Nynorsk
nn: Norsk nynorsk

en: South Ndebele
nn: Ndele (syd)

en: Ossetian
nn: Ossetisk

en: Portuguese, Portugal
nn: Portugisisk, Portugal

en: Portuguese, Brazil
nn: Portugisisk, BrazilPortugisisk, Brazil

en: Rhaeto-Romance
nn: Rhaeto-Romansk

en: Sardinian
nn: Sardinsk

en: Northern Sami
nn: Nordsamisk

en: Serbo-Croatian
nn: Serbo-kroatisk

en: Sinhala
nn: Singhalesisk

en: Slovenian
nn: Slovensk

en: Samoan
nn: Samoansk

en: Albanian
nn: Albansk

en: Serbian
nn: Serbisk

en: Sudanese
nn: Sudanesisk

en: Tamil
nn: Tamilsk

en: Turkmen
nn: Turkmenisk

en: Tatar
nn: Tsonga

en: Tahitian
nn: Tahitiansk

en: Ukrainian
nn: Ukrainsk

en: Uzbek
nn: Uzbekisk

en: Vietnamese
nn: Vietnamesisk

en: Chinese, Simplified
nn: Kinesisk, simplifisert

en: Chinese, Traditional
nn: Kinesisk, tradisjonelt

en: Unable to send e-mail. Please contact the site administrator if the problem persists.
nn: Kunne ikkje sende e-post. Kontakt administrator for nettstaden om problemet ikkje blir borte.

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
nn: Feil med sending av e-post (frå %from til %to).

en: Operating in off-line mode.
nn: Nettsida er i fråkobla tilstand.

en: Menu router rebuild failed - some paths may not work correctly.
nn: Oppbygging av menyruter feila. Nokre stiar vil kanskje ikkje virke rett.

en: %module is part of a circular dependency. This is not supported and you will not be able to switch it on.
nn: %module er del av ei sirkulær avhenge. Dette er ikkje støtta, så modulen kan ikkje aktiverast.

en: sort icon
nn: sorteringsikon

en: sort ascending
nn: sorter aukande

en: sort descending
nn: sorter minkande

en: The following errors must be resolved before you can continue the installation process
nn: Desse problema må løysast før installasjonsprosessen kan fortsette

en: The following error must be resolved before you can continue the installation process
nn: Dette problemet må løysast før installasjonsprosessen kan fortsette

en: Please check the error messages and <a href="!url">try again</a>.
nn: Sjå gjennom feilmeldingane og <a href="!url">prøv igjen</a>.

en: The following installation warnings should be carefully reviewed
nn: Desse installasjonsadvarslane bør studerast grundig

en: The following installation warning should be carefully reviewed
nn: Denne installasjonsadvarslen bør studerast grundig

en: The following installation warnings should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
nn: Desse installasjonsadvarslane bør studerast grundig, men i dei fleste tilfelle kan dei ignorerast

en: The following installation warning should be carefully reviewed, but in most cases may be safely ignored
nn: Denne installasjonsadvarslen bør studerast grundig, men i dei fleste tilfelle kan den ignorerast

en: The PCRE library in your PHP installation is outdated. This will cause problems when handling Unicode text. If you are running PHP 4.3.3 or higher, make sure you are using the PCRE library supplied by PHP. Please refer to the <a href="@url">PHP PCRE documentation</a> for more information.
nn: PCRE-biblioteket i PHP-installasjonen er utdatert. Dette vil gi problem med handteringa av tekst i Unicode. Om du brukar PHP 4.3.3 eller høgare, sjekk at du brukar PCRE-biblioteket som kjem med PHP. Sjå <a href="@url">PHP PCRE dokumentasjonen</a> for meir informasjon.

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
nn: Operasjonar på Unicode-strengar vert etterligna så godt som mogeleg. Installer <a href="@url">PHP mbstring utviding</a> for å bedre Unicode støtta.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
nn: «Multibyte string function overloading» i PHP er aktiv og må deaktiverast. Sjekk instillinga for <em>mbstring.func_overload</em> i php.ini. Sjå <a href="@url">PHP mbstring dokumentasjon</a> for meir informasjon.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
nn: Konvertering av multibyte streng i PHP er aktivera og må deaktiverast. Sjekk innstillinga av <em>mbstring.encoding_translation</em> i php.ini. Sjå informasjon om <a href="@url">PHP mbstring</a> for meir informasjon.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_input</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
nn: Konvertering av multibyte streng i PHP er aktivera og må deaktiverast. Sjekk innstillinga av <em>mbstring.http_input</em> i php.ini. Sjå informasjon om <a href="@url">PHP mbstring</a> for meir informasjon.

en: Multibyte string output conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.http_output</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
nn: Konvertering av multibyte streng i PHP er aktivera og må deaktiverast. Sjekk innstillinga av <em>mbstring.http_output</em> i php.ini. Sjå informasjon om <a href="@url">PHP mbstring</a> for meir informasjon.

en: Unicode library
nn: Unicode-bibliotek

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
nn: Greidde ikkje konvertere XML-teiknkodinga %s til UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
nn: Kodinga %s støttas ikkje. Installer iconv, GNU recode eller mbstring for PHP.

en: Parse error. Not well formed
nn: Tolkningsfeil. Ikke velforma

en: Parse error. Request not well formed.
nn: Tolkningsfeil. Førespurnad er ikke velforma.

en: Server error. Invalid XML-RPC. Request must be a methodCall.
nn: Serverfeil. Ugyldig XML-RPC. Førespurnad må vera methodCall.

en: Server error. Requested method @methodname not specified.
nn: Serverfeil. Førespurt metode @methodname er ikkje spesifisera.

en: Server error. Wrong number of method parameters.
nn: Serverfeil. Feil mengd metodeparameter.

en: Server error. Invalid method parameters.
nn: Serverfeil. Ugyldige metodeparameter.

en: Server error. Requested function @method does not exist.
nn: Serverfeil. Førespurd funksjon @method finst ikkje.

en: Invalid syntax for system.multicall.
nn: Feil syntaks for system.multicall

en: Recursive calls to system.multicall are forbidden.
nn: Rekursivt kall til system.multicall er ikkje lov.

en: Server error. Requested method @methodname signature not specified.
nn: Serverfeil. Førespurt metode @methodname er ikkje spesifisera.

en: Unspecified error
nn: Uspesifisert feil

en: An error occurred. 
    @uri
    @text
nn: Ein feil oppstod. 
    @uri
    @text

en: An error occurred. 
    @uri
    (no information available).
nn: Ein feil oppstod.
    @uri
    (ingen informasjon tilgjengeleg).

en: An HTTP error @status occurred. 
    @uri
nn: Ein HTTP-feil @status oppstod.
    @uri

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
nn: Namnet på nyheitskjelda (eller namnet på nettstaden som nyheitskjelda kjem frå)

en: Categorize news items
nn: Kategoriser nyheitar

en: A feed named %feed already exists. Please enter a unique title.
nn: Nyheitskjelda %feed finst allereie. Skriv inn ein unik tittel.

en: Are you sure you want to remove all items from the feed %feed?
nn: Ynskjer du å slette alle element frå nyheitskjelda %feed?

en: A space-separated list of HTML tags allowed in the content of feed items. (Tags in this list are not removed by Drupal.)
nn: Ei liste, delt med mollomrom, med HTML-merke som er lovleg i innhald frå nyheitskjelder. (HTML-merke i denne lista vert ikkje fjerna av Drupal.)

en: Category selection type
nn: Valgtype for kategoriar

en: checkboxes
nn: avkryssingsboks

en: multiple selector
nn: listeboks

en: The type of category selection widget displayed on categorization pages. (For a small number of categories, checkboxes are easier to use, while a multiple selector work well with large numbers of categories.)
nn: Korleis skal ein velge ulike kategoriar. (Ved få kategoriar er avkryssingsboksar enkle å bruke, ved større antal er listeboksar betre.)

en: Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
nn: Tusenvis av nettstader (særlig aviser og blogger) legg ut dei siste overskriftene og innlegga i nyhetskjelder, ved hjelp av eit eller fleire standardisera format basera på XML. Nyheitsinnsamleren støttar formata <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> og <a href="@atom">Atom</a>.

en: Current feeds are listed below, and <a href="@addfeed">new feeds may be added</a>. For each feed or feed category, the <em>latest items</em> block may be enabled at the <a href="@block">blocks administration page</a>.
nn: Dine nyheitskjelder er lista opp under. Nye nyheitskjelder kan <a href="@addfeed">leggast til</a>. På <a href="@block">administrasjonsida for blokkar</a> kan ein blokk for <em>dei siste elementa</em> frå nyheitskjelda eller nyheitskjeldekategorien leggast til.

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
nn: Legg til ei nyheitskjelde i eit av formata RSS, RDF eller Atom. Ei nyheitskjelde kan bare ha ei oppføring.

en: Categories allow feed items from different feeds to be grouped together. For example, several sport-related feeds may belong to a category named <em>Sports</em>. Feed items may be grouped automatically (by selecting a category when creating or editing a feed) or manually (via the <em>Categorize</em> page available from feed item listings). Each category provides its own feed page and block.
nn: Du kan bruke kategoriar til å gruppere nyheitskjeldeelement frå ulike nyheitskjelder saman. Til dømes kan du samle fleire nyheitskjelder om sport i ein kategori med namnet <em>Sport</em>. Du kan gruppere nyheitskjeldeelement automatisk (ved å velgje ein kategori når du opprettar eller redigerar ei nyhetskjelde), eller manuelt (via <em>Kategoriser</em>-sida som er tilgjengeleg frå lista over nyhetskjeldeelement). Kvar kategori får eigen side og eigen blokk der nyhetskjeldeelementa visast.

en: Configure which content your site aggregates from other sites, how often it polls them, and how they're categorized.
nn: Set opp kva for innhald nettstaden din samlar inn frå andre nettstader, kor ofte det skal hentast og korleis det skal kategoriserast.

en: Update items
nn: Oppdater nyheiter

en: Edit feed
nn: Rediger nyheitskjelde

en: No blocks in this region
nn: Ingen blokkar i denne regionen

en: Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page. The default theme Garland, for example, implements the regions "left sidebar", "right sidebar", "content", "header", and "footer", and a block may appear in any one of these areas. The <a href="@blocks">blocks administration page</a> provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions.
nn: Blokkar er «boksar» med innhald plassert i eit område eller region på ei netside. Standardmalen Garland har regionane «venstre sidestolpe», «høgre sidestolpe», «innhald», «topptekst» og «bunntekst». Ein blokk kan visast ein av desse områda. Sida for <a href="@blocks">blokkadministrasjon</a> har dra- og sleppfunksjon for å tildele ein blokk til ein region og for å kontrollere rekkjefylgje inne i ein region.

en: Although blocks are usually generated automatically by modules (like the <em>User login</em> block, for example), administrators can also define custom blocks. Custom blocks have a title, description, and body. The body of the block can be as long as necessary, and can contain content supported by any available <a href="@input-format">input format</a>.
nn: Sjølv om blokkar vanlegvis blir laga automatisk av modular (slik som <em>Brukarinnlogging-blokken</em>, kan administratorar sjølv lage eigne blokkar. Eigne blokkar kan ha tittel, beskriving og innhald. Innhaldsdelen kan vera så lang du ynskjer og kan innhehalde innhald med tilgjengelege <a href="@input-format">inndataformat</a>.

en: When working with blocks, remember that:
nn: Hugs dette når arbeider med blokkar:

en: since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis.
nn: sidan dei ulike utsjånadsmalane ikkje inneheld dei same områda eller viser dei på ulik måte, er oppsett for plassering knytt til utsjånadsmalen.

en: disabled blocks, or blocks not in a region, are never shown.
nn: blokkar som ikkje er aktivera eller som ikkje er plassera ei eit område, vil ikkje bli vist.

en: when throttle module is enabled, throttled blocks (blocks with the <em>Throttle</em> checkbox selected) are hidden during high server loads.
nn: når begrensingsmodulen er aktivera, vil begrensa blokkar (blokkar der avkryssingsboksen <em>Begrensing</em> er avkryssa) ikkje visast nå tenarlasta er høg.

en: blocks can be configured to be visible only on certain pages.
nn: blokkar kan konfigurerast slik at dei bare blir vist på enkelte sider.

en: blocks can be configured to be visible only when specific conditions are true.
nn: blokkar kan konfigurerast slik at dei bare blir vist nå visse tilhøve er sanne.

en: blocks can be configured to be visible only for certain user roles.
nn: blokkar kan konfigurerast slik at dei bare blir vist for visse brukarroller.

en: when allowed by an administrator, specific blocks may be enabled or disabled on a per-user basis using the <em>My account</em> page.
nn: dersom tillate, kan enkelte blokkar settast som aktivera eller ikkje aktivera for kva brukar på sida <em>Min brukarkonto</em>.

en: some dynamic blocks, such as those generated by modules, will be displayed only on certain pages.
nn: nokre dynamiske blokkar, slik som dei som er laga av moduler, vil bare bli vist på visse sider.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@block">Block module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@block">blokkmodulen</a>.

en: This page provides a drag-and-drop interface for assigning a block to a region, and for controlling the order of blocks within regions. To change the region or order of a block, grab a drag-and-drop handle under the <em>Block</em> column and drag the block to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Since not all themes implement the same regions, or display regions in the same way, blocks are positioned on a per-theme basis. Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save blocks</em> button at the bottom of the page.
nn: Denne sida gjev eit dra og slepp grensesnitt for å plassera blokkar i eit område på nettsida og for å endre rekkjefølge innan eit område. For å endre område eller plasseringa av ein blokk, kan du ta tak i «dra og slepp-handtaket» kolonna <em>Blokk</em> og dra blokken til den plassen du vil ha den. (Klikk på handtaket og hald museknappen nede og dra handtaket dit du vil ha det.) Dei ulike utsjånadsmalane har ikkje same område og viser ikkje områda på same måte, slik at plasseringa av blokken må gjerast for kvar utsjånadsmal du brukar. Hugs at endringane ikkje vert lagra før du trykker på <em>Lagre</em>-knappen på botnen av sida.

en: To reduce CPU usage, database traffic or bandwidth, blocks may be automatically disabled during high server loads by selecting their <em>Throttle</em> checkbox. Adjust throttle thresholds on the <a href="@throttleconfig">throttle configuration page</a>.
nn: For å minske lasta på prosessoren, databasetrafikk eller bruk av bandbreidde, kan blokkar automatisk gjerast utilgjengelege i periodar med høg last på tenaren. Dette kan gjerast ved å velge <em>Begrensing</em> og justere grenseverdiar på <a href="@throttleconfig">konfigurasjonssida for begrensingsmodulen</a>.

en: Click the <em>configure</em> link next to each block to configure its specific title and visibility settings. Use the <a href="@add-block">add block page</a> to create a custom block.
nn: Trykk på <em>konfigurer</em>-lenka ved sida av blokken for å konfigurere tittel eller visningsinnstillingar. Bruk <a href="@add-block">legg til blokk</a> for å lage eigne nye blokkar.

en: Use this page to create a new custom block. New blocks are disabled by default, and must be moved to a region on the <a href="@blocks">blocks administration page</a> to be visible.
nn: Bruk denne sida for å lage ny eigen blokk. Nye blokkar er ikkje aktivera som standard og må flytjast til eit område på <a href="@blocks">sida for blokkadministrasjon</a> for å verta synlege.

en: The block %info was assigned to the invalid region %region and has been disabled.
nn: Blokken %info er tildela eit ugyldig område %region og er sett til ikkje aktivera.

en: JavaScript List Form
nn: JavaScript listeskjema

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
nn: Endringar i desse blokkane vil ikkje bli lagra for du trykker på <em>Lagre blokkar</em>.

en: Post new blog entry.
nn: Lag nytt blogginnlegg

en: You are not allowed to post a new blog entry.
nn: Du har ikkje lov til å legge inn eit nytt blogginnlegg.

en: You have not created any blog entries.
nn: Du har ikkje laga nokon blogginnlegg.

en: !author has not created any blog entries.
nn: !author har ikkje laga nokon blogginnlegg.

en: Create new blog entry.
nn: Lag nytt innlegg i bloggen

en: No blog entries have been created.
nn: Ingen blogginnlegg har vorte laga.

en: Blog entry
nn: Blogginnlegg

en: A <em>blog entry</em> is a single post to an online journal, or <em>blog</em>.
nn: Eit <em>blogginnlegg</em> er eit enkelt innlegg i ei dagbok eller journal, eller <em>blog</em>.

en: View recent blog entries
nn: Sjå nyleg skrivne blogginnlegg.

en: Read !username's latest blog entries.
nn: Les !username sine siste blogginnlegg.

en: The blog module allows registered users to maintain an online journal, or <em>blog</em>. Blogs are made up of individual <em>blog entries</em>, and the blog entries are most often displayed in descending order by creation time.
nn: Bloggmodulen gjer det mogleg for registrerta brukarar å lage ein vevlogg på nett (blogg, dagbok eller journal). Bloggar innheld personlege innlegg som er datomerka og visast etter dato, akkurat som ei dagbok.

en: There is an (optional) <em>Blogs</em> menu item added to the Navigation menu, which displays all blogs available on your site, and a <em>My blog</em> item displaying the current user's blog entries. The <em>Blog entry</em> menu item under <em>Create content</em> allows new blog entries to be created.
nn: Det finst eit menypunkt for <em>Bloggar</em> (valfritt) på navigasjonsmenyen som viser alle bloggane som er tilgjengelege på nettstaden. Det er óg eit menypunkt for brukaren sine eigne blogginlegg <em>Min blogg</em>. Ny blogginnlegg kan lagast med å velgje menypunktet <em>Opprett innhald</em> - <em>Blogginnlegg</em>.

en: Each blog entry is displayed with an automatic link to other blogs created by the same user. By default, blog entries have comments enabled and are automatically promoted to the site front page. The blog module also creates a <em>Recent blog posts</em> block that may be enabled at the <a href="@blocks">blocks administration page</a>.
nn: Kvart blogginnlegg visast med ei lenke til andre blogginnlegg laga av same brukar. Blogginnlegg har mogleghet for kommentarar aktivera som standard og vil automatisk bli vist på framsida. Bloggmodulen har óg ein <em>Siste blogginnlegg</em>-blokk som kan aktiverast på <a href="@blocks">administreringssida for blokkar</a>.

en: When using the aggregator module an automatic <em>blog it</em> icon is displayed next to the items in a feed's <em>latest items</em> block. Clicking this icon populates a <em>blog entry</em> with a title (the title of the feed item) and body (a link to the source item on its original site and illustrative content suitable for use in a block quote). Blog authors can use this feature to easily comment on items of interest that appear in aggregator feeds from other sites. To use this feature, be sure to <a href="@modules">enable</a> the aggregator module, <a href="@feeds">add and configure</a> a feed from another site, and <a href="@blocks">position</a> the feed's <em>latest items</em> block.
nn: Om nyheitsinnsamlarmodulen er aktivera, visast eit <em>blogg denne nyheiten</em>-ikon ved sida av elementet i blokken som viser siste nyheiter frå nyheitskjelda. Med å klikke på dette ikonet, kan du starte eit blogginnlegg der tittel og fyrste del av innlegget er fylt ut, slik at brukaren raskt kan lage kommentarar til interessante nyheiter frå nyheitskjelder. For å bruke denne moglegheiten må du aktivere <a href="@modules">nyheitsinnsamlarmodulen</a> og <a href="@feeds">legge til og konfigurere</a> ein nyheitskjelde frå ei anna nettside, og plassere ein <a href="@blocks">nyheitskjeldeblokk</a> med siste nytt frå nyheitskjelda på nettsida.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@blog">Blog module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@blog">blogmodulen</a>.

en: !username's blog
nn: !username sin blogg

en: Read the latest blog entries.
nn: Les dei nyaste blogginnlegga.

en: create blog entries
nn: lag blogginnlegg

en: delete own blog entries
nn: slett eigne blogginnlegg

en: delete any blog entry
nn: slett alle blogginnlegg

en: edit own blog entries
nn: rediger eigne blogginnlegg

en: edit any blog entry
nn: rediger alle blogginnlegg

en: Enables keeping easily and regularly updated user web pages or blogs.
nn: Opprettar ein blogg eller sider for innhald som endrar seg ofte.

en: Allowed book outline types
nn: Innhaldstyper som kan setjast inn i ein bokstruktur

en: Select content types which users with the %add-perm permission will be allowed to add to the book hierarchy. Users with the %outline-perm permission can add all content types.
nn: Vel kva innhaldstyper som brukarar med tilgangsrett %add-perm kan legge inn i bøker. Brukarar med tilgangsrett %outline-perm kan legge alle innhaldstyper inn i bøker.

en: Default child page type
nn: Standard type på underside

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
nn: Innhaldstypen til lenka %add-child må vera godkjend for bruk i bokstruktur.

en: Save book pages
nn: Lagre boksider

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
nn: Denne boka er endra av ein annan brukar. Endringane dine kan ikkje lagrast.

en: Title changed from %original to %current.
nn: Overskrifta er endra frå %original til %current.

en: Updated book %title.
nn: Oppdaterte boka %title.

en: book: updated %title.
nn: bok: oppdatera %title

en: Update book outline
nn: Oppdatera strukturen i boka

en: Remove from book outline
nn: Fjern frå bokstrukturen

en: No changes were made
nn: Det vart ikkje gjort endringar

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
nn: Innlegget har vorte lagt til vald bok. Du kan velge kvar den skal plasserast i høve til andre sider i boka.

en: The book outline has been updated.
nn: Boka sitt innhaldsregister blei oppdatert

en: There was an error adding the post to the book.
nn: Det oppstod ein feil då innlegget skulle leggjast inn i boka.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
nn: %title har underliggjande sider som vil bli flytt automatisk for å oppretthalde tilknytninga i boka. Ynskjer du å lage strukturen i boka slik den var før du fjerna denne sida, må %title leggjast til med å bruke «Bokstruktur»-fana. Kvar av dei dei tidlegare undersidene må flyttast manuelt.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
nn: %title kan leggjast til i hierarkiet med å bruke «Bokstruktur»-fana.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
nn: Er du sikker på at du vil fjerne %title frå hierarkiet i boka?

en: The post has been removed from the book.
nn: Innlegget er fjerna frå boka.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
nn: Vis ei utskriftsvennleg utgåve av denne boksida med undersider.

en: Show block on all pages
nn: Vis blokka på alle sider

en: Show block only on book pages
nn: Vis blokka bare på boksider

en: If <em>Show block on all pages</em> is selected, the block will contain the automatically generated menus for all of the site's books. If <em>Show block only on book pages</em> is selected, the block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. In this case, if the current page is not in a book, no block will be displayed. The <em>Page specific visibility settings</em> or other visibility settings can be used in addition to selectively display this block.
nn: Dersom <em>Vis blokka på alle sider</em> er vald, vil blokka innehalde menyar (oppretta automatisk) for alle bøkene på nettstaden. Dersom <em>Vis blokka bare på boksider</em> er vald, vil blokka bare innehalde menyen for den boka som blir vist. Dersom sida som blir vist ikkje tilhører ei bok, vil blokka ikkje bli vist. Du kan bruke <em>Sidespesifikke innstillingar for visning</em> eller andre visningsinnstillingar for meir detaljera styring av kor blokka skal visast.

en: This is the top-level page in this book.
nn: Dette er overordna side i boka.

en: No book selected.
nn: Inga bok valt.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
nn: Den overordna sida i boka. Maksimal djupne for ei bok og alle underliggjande sider er !maxdepth. Enkelte sider i valt bok kan vera utilgjengeleg som overordna sider dersom denne grensa vert nådd ved å velge den.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
nn: %title er ein del av ei bok, og har underordna sider. Om du slettar denne sida, vil dei underliggjande sidene bli flytt slik at dei framleis er ein del av boka.

en: The book module is suited for creating structured, multi-page hypertexts such as site resource guides, manuals, and Frequently Asked Questions (FAQs). It permits a document to have chapters, sections, subsections, etc. Authors with suitable permissions can add pages to a collaborative book, placing them into the existing document by adding them to a table of contents menu.
nn: Innhaldstypen <em>bok</em> er eigna til å strukurere dokument som til dømes brukarhandbøker og ofte stilte spørsmål (OSS/FAQ). Den gjer det mogleg å ha eit dokument med kapittel, delar, underdelar osv. Forfattarar med rett tilgang, kan legge til sider i ei bok med å leggje dei til i innhaldsoversikten.

en: Pages in the book hierarchy have navigation elements at the bottom of the page for moving through the text. These links lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. More comprehensive navigation may be provided by enabling the <em>book navigation block</em> on the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>.
nn: Bøker har navigeringselementa <em>forrige</em>, <em>opp</em> og <em>neste</em> på botnen av kvar side for å gjera det lettare å navigere seg gjennom teksten. Ytterligare navigering kan leggast til ved å aktivere blokka <em>boknavigering</em> under <a href="@admin-block">blokkadministrering</a>.

en: Users can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
nn: Brukerar kan trykke på lenka for <em>utskriftsvenleg utgåve</em> nederst på boksida for å lage ei utskriftsvenleg vising av sida og alle undersidene.

en: Users with the <em>administer book outlines</em> permission can add a post of any content type to a book, by selecting the appropriate book while editing the post or by using the interface available on the post's <em>outline</em> tab.
nn: Brukerar med tilgang til å <em>adminstrere bokstrukturar</em> kan legge innlegg av alle typer innhald inn i ei bok ved å velgje den ønska boka når dei redigerer innlegget, eller ved å velgje <em>bokstruktur</em>-fanebladet når dei ser på innlegget.

en: Administrators can view a list of all books on the <a href="@admin-node-book">book administration page</a>. The <em>Outline</em> page for each book allows section titles to be edited or rearranged.
nn: Administratorar kan sjå ei liste over alle bøkene på <a href="@admin-node-book">administrasjonssida for bøker</a>. På <em>bokstruktur</em>-sida til kvar bok kan seksjonstitlane redigerast eller reorganiserast.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@book">Book module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@book">bokmodulen</a>.

en: The book module offers a means to organize a collection of related posts, collectively known as a book. When viewed, these posts automatically display links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
nn: Bokmodulen er eit verktøy for å organisera ei samling av innlegg med tilknyting til kvarandre, kollektivt kjent som ei bok. Når eit slikt innlegg visast vil det automatisk leggast til koplingar til dei tilstøytande sidene i boka, noko som gjev eit enkelt navigasjonssystem for oppretting og gjennomgang av strukturera innhald.

en: The outline feature allows you to include posts in the <a href="@book">book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href="@book-admin">reorder an entire book</a>.
nn: Funksjonaliteten «bokstruktur» let deg inkludera innlegg i <a href="@book">bokhierarki</a>, flytje dei i hierarkiet eller <a href="@book-admin">omstrukturere ei hel bok</a>.

en: create new books
nn: Lag nye bøker

en: access printer-friendly version
nn: gå til utskriftsvenleg versjon

en: Re-order book pages and change titles
nn: Flytt boksider og endre overskrifter

en: Book page
nn: Bokside

en: A <em>book page</em> is a page of content, organized into a collection of related entries collectively known as a <em>book</em>. A <em>book page</em> automatically displays links to adjacent pages, providing a simple navigation system for organizing and reviewing structured content.
nn: Ei <em>bokside</em> er ei innhaldsside som er organisera saman med liknande sider i ei <em>bok</em>. Ei <em>bokside</em> viser automatisk lenker til nærliggjande sider, og gjev eit enkelt navigeringssystem for å organisere innhald i ein hierarkisk struktur.

en: Allows users to structure site pages in a hierarchy or outline.
nn: Let brukarane organisere innhald i ein hierarkisk stuktur.

en: The color module allows a site administrator to quickly and easily change the color scheme of certain themes. Although not all themes support color module, both Garland (the default theme) and Minnelli were designed to take advantage of its features. By using color module with a compatible theme, you can easily change the color of links, backgrounds, text, and other theme elements. Color module requires that your <a href="@url">file download method</a> be set to public.
nn: Fargemodulen let ein administrator endre fargane i enkelte utsjånadsmaler fort og enkelt. Ikkje alle utsjånadsmalar støttar fargemodulen, men den kan brukast for både Garland (standardmalen) og Minelli. Ved å bruke fargemodulen saman med ein mal som støtter den, kan du enkelt endre fargen på lenker, bakgrunn, tekst og andre element i malen. Fargemodulen krev at <a href="@url">nedlastingsmetoden for filer</a> er sett til offentlig.

en: It is important to remember that color module saves a modified copy of the theme's specified stylesheets in the files directory. This means that if you make any manual changes to your theme's stylesheet, you must save your color settings again, even if they haven't changed. This causes the color module generated version of the stylesheets in the files directory to be recreated using the new version of the original file.
nn: Hugs at fargemodulen lagrar ein modifisera kopi av malen sitt stilkart i <em>files</em>-mappa. Det tyder at dersom du gjer manuelle endringer i stilsettet må du lagre fargeinnstillingane på nytt, sjølv om dei ikkje har endra seg. Dermed sørger du for at fargemodulens versjon av stilsetta i <em>files</em>-mappa blir laga på nytt med den nye versjonen av den originale fila.

en: To change the color settings for a compatible theme, select the "configure" link for the theme on the <a href="@themes">themes administration page</a>.
nn: For å endre fargeinnstillingane for ein kompatibel utsjånadsmal, vel «konfigurer»-lenka for malen på <a href="@themes">sida for administrering av utsjånadsmalar</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@color">Color module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@color">fargemodulen</a>.

en: The color picker only works if the <a href="@url">download method</a> is set to public.
nn: Fargeplukkaren virkar berre om <a href="@url">netlastingsmetoden</a> er sett til offentleg.

en: Base color
nn: Grunnfarge

en: Header top
nn: Topptekst topp

en: Header bottom
nn: Topptekst botn

en: There is not enough memory available to PHP to change this theme's color scheme. You need at least %size more. Check the <a href="@url">PHP documentation</a> for more information.
nn: Der er ikkje nok minne tilgjengeleg for PHP til å endre fargeskjemaet for utsjånadmalen. Du treng minst %size meir. Sjekk <a href="@url">PHP documentation</a> for meir informasjon.

en: The GD library for PHP is enabled, but was compiled without PNG support. Please check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
nn: GD-biblioteket for PHP er aktivera, men vart kompilera utan PNG-støtte. Les <a href="@url">PHP-dokumentasjonen om bilete</a> for å løyse dette problemet.

en: Allows the user to change the color scheme of certain themes.
nn: Tillet brukaren å endre fargeskjema til enkelte utsjånadsmalar

en: The comment module allows visitors to comment on your posts, creating ad hoc discussion boards. Any <a href="@content-type">content type</a> may have its <em>Default comment setting</em> set to <em>Read/Write</em> to allow comments, or <em>Disabled</em>, to prevent comments. Comment display settings and other controls may also be customized for each content type (some display settings are customizable by individual users).
nn: Kommentarmodulen let vitjande skrive kommentarar til innhaldet på nettstaden. For alle <a href="@content-type">innhaldstyper</a> kan du setja <em>Standard kommentarinnstillingar</em> til <em>Lese/skrive</em> for å tillate kommentarar, eller <em>Deaktivera</em> for å hindre kommentarer. Du kan velgje ulike innstillingar for kommentarar for ulike innhaldstyper. Nokre visningsinnstillingar kan tilpassast av kvar enkelt brukar.

en: Delete the selected comments
nn: Slett dei valde kommentarane

en: Allows users to comment on and discuss published content.
nn: Tillat brukarar å kommentere og diskutere publisert innhald.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
nn: Eksempel: 'webside tilbakemelding' eller 'produktinformasjon'.

en: Contact form: category %category deleted.
nn: Kontaktskjema: Sletta kategorien %category.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
nn: Kontaktskjemaet har ikkje blitt konfigurert. <a href="@add">Legg til ein eller fleire kategoriar</a> til skjemaet.

en: Personal contact forms allow users to be contacted via e-mail, while keeping recipient e-mail addresses private. Users may enable or disable their personal contact forms by editing their <em>My account</em> page. If enabled, a <em>Contact</em> tab leading to their personal contact form is available on their user profile. Site administrators have access to all personal contact forms (even if they have been disabled). The <em>Contact</em> tab is only visible when viewing another user's profile (users do not see their own <em>Contact</em> tab).
nn: Personlege kontaktskjema let brukarane bli kontakta ved hjelp av epost, men held mottakarens epost adresse skjult.
    Brukarar kan aktivere eller deaktivere deira personlege kontaktskjema ved å redigere deira <em>Min konto</em> side. Dersom den er aktivert, ei <em>Kontakt</em> fane til deira personlege kontaktskjema er tilgjengeleg på deira brukarprofil. Webside administratorar har tilgang til alle personlege kontaktskjema (også dei som har blitt deaktivert). <em>Kontakt</em> fana er berre synleg når ein ser på ein annan brukars profil (brukarar vil ikkje sjå deira eigen <em>Kontakt</em> fane).

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@contact">Contact module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@contact">kontaktmodulen</a>.

en: access site-wide contact form
nn: Tilgang til det globale kontaktskjemaet

en: administer site-wide contact form
nn: Administrere det globale kontaktskjemaet

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
nn: Lage eit globalt kontaktskjema og sette opp kategoriar som kan brukast for meldingane.

en: Edit contact category
nn: Redigere kontaktkategori

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
nn: Aktivere både personlege og globale kontaktskjemaer.

en: Discard log entries above the following row limit
nn: Kassere loggelement som er over den følgjande linjegrensa

en: The maximum number of rows to keep in the database log. Older entries will be automatically discarded. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
nn: Maksimum antal linjer som blir lagra i databaseloggen. Eldre element vil automatisk bli sletta. (Krever ein korrekt konfigurert <a href="@cron">cron vedlikehaldsoppgåve</a>.)

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@dblog">Dblog module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@dblog">Dblog-modulen</a>.

en: Recent log entries
nn: Dei nyaste loggelementa

en: View events that have recently been logged.
nn: Vis hendingar som nyleg har vorte logga.

en: Top 'page not found' errors
nn: Liste over «Side ikkje funne»-feil (404)

en: View 'page not found' errors (404s).
nn: Sjå 'side ikkje funnet' feilmeldingar (404).

en: Top 'access denied' errors
nn: Liste over «Ingen tilgang»-feil

en: View 'access denied' errors (403s).
nn: Sjå 'tilgang nekta' feilmeldingar (403).

en: Logs and records system events to the database.
nn: Loggar og tek opp systemhendingar til databasen.

en: All roles may use default format
nn: Alle roller kan bruke standardformatet

en: No roles may use this format
nn: Ingen roller kan bruke dette formatet

en: Set default format
nn: Sett standard format

en: Default format updated.
nn: Standard format oppdatert.

en: Add input format
nn: Legg til inndata format

en: All roles for the default format must be enabled and cannot be changed.
nn: Alle roller for standardformatet må bli aktivert og kan ikkje bli endra.

en: Specify a unique name for this filter format.
nn: Oppgje eit unikt namn for dette filterformatet.

en: Choose which roles may use this filter format. Note that roles with the "administer filters" permission can always use all the filter formats.
nn: Vel kva roller som kan bruke dette filterformatet. Merk at roller med "administrer filter" tilgang kan alltid bruke alle filterformat.

en: Choose the filters that will be used in this filter format.
nn: Vel filtera som kjem til å bli brukt i dette filterformatet.

en: No guidelines available.
nn: Ingen retningslinjer tilgjengelege.

en: These are the guidelines that users will see for posting in this input format. They are automatically generated from the filter settings.
nn: Dette er retningslinjene som brukarane vil sjå når dei skriv eit innlegg med dette inndataformatet. Dei er automatisk laga frå filterinnstillingane.

en: Filter format names need to be unique. A format named %name already exists.
nn: Filterformatnamn må vere unike. Der er alt eit format med namnet %name.

en: Added input format %format.
nn: La til inndataformatet %format.

en: The input format settings have been updated.
nn: Formatinnstillingane for inndata har blitt oppdatert.

en: Are you sure you want to delete the input format %format?
nn: Er du sikker på at du vil slette inndataformatet %format?

en: If you have any content left in this input format, it will be switched to the default input format. This action cannot be undone.
nn: Dersom du har innhald som brukar dette inndataformatet, vil dei bli endra til standard inndataformat. Denne handlinga kan ikkje bli gjort om.

en: The default format cannot be deleted.
nn: Standardformatet kan ikkje bli sletta.

en: Deleted input format %format.
nn: Sletta inndataformatet %format.

en: Configure %format
nn: Konfigurer %format

en: No settings are available.
nn: Ingen innstillingar er tilgjengelege.

en: Rearrange %format
nn: Omorganisere %format

en: The filter ordering has been saved.
nn: Rekkefølgja på filtera har blitt lagra.

en: Users can choose between the available input formats when creating or editing content. Administrators can configure which input formats are available to which user roles, as well as choose a default input format.
nn: Brukarar kan velje mellom dei tilgjengelege inndataformata når dei lagar eller endrar innhald. Administratorar kan konfigurere kva inndataformat som er tilgjengeleg for dei forskjellige brukarrollene, og også velje eit standard inndataformat.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@filter">Filter module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@filter">filtermodulen</a>.

en: Allowed HTML tags: @tags
nn: Tillatne HTML-kodar: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
nn: Anker brukast til å lage lenker til andre sider.

en: Text with <br />line break
nn: Tekst med <br />linjeskift

en: Paragraph one.
nn: Fyrste avsnitt.

en: Paragraph two.
nn: Andre avsnitt.

en: Strong
nn: Feit skrift

en: Emphasized
nn: Utheva

en: Cited
nn: Sitera

en: Coded text used to show programming source code
nn: Kodetekst bruka for å vise kjeldekode for eit program og liknande

en: Coded
nn: Kode

en: Bolded
nn: Feit

en: Italicized
nn: Kursiv

en: Superscripted
nn: Heva skrift

en: <sup>Super</sup>scripted
nn: <sup>Heva</sup>skrift

en: Subscripted
nn: Senka skrift

en: <sub>Sub</sub>scripted
nn: <sub>Senka</sub>skrift

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
nn: <abbr title="Forkorting">Fork.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
nn: <acronym title="Tri-Bokstavs Forkorting">TBF</acronym>

en: Block quoted
nn: Blokksitat

en: Quoted inline
nn: Linesitat

en: Table header
nn: Tabelltittel

en: Table cell
nn: Tabellcelle

en: First item
nn: Fyrste punkt

en: Second item
nn: Andre punkt

en: First term
nn: Fyrste ordet

en: First definition
nn: Fyrste definisjon

en: Second term
nn: Andre ordet

en: Second definition
nn: Andre definisjon

en: Subtitle three
nn: Undertittel tri

en: Subtitle four
nn: Undertittel fire

en: Subtitle five
nn: Undertittel fem

en: Subtitle six
nn: Undertittel seks

en: Tag Description
nn: Beskriving av merke

en: You Type
nn: Du skriv

en: You Get
nn: Du får

en: No help provided for tag %tag.
nn: Ingen hjelp tilgjengeleg for tagg %tag.

en: Ampersand
nn: og-tegnet

en: Quotation mark
nn: Spørsmålstegn

en: Character Description
nn: Beskriving av tegn

en: No HTML tags allowed
nn: Ingen HTML-kodar tillatt

en: Lines and paragraphs break automatically.
nn: Linjer og avsnitt blir automatisk behaldt.

en: Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
nn: Internettadresser og e-postadresser konverterast til lenker automatisk.

en: HTML filter
nn: HTML-filter

en: Allows you to restrict whether users can post HTML and which tags to filter out. It will also remove harmful content such as JavaScript events, JavaScript URLs and CSS styles from those tags that are not removed.
nn: Tillet sperring av om brukarar får å nytte HTML i innlegg, og kva for nokre taggar som skal filtrerast bort. Fjernar også skadeleg innhald som JavaScripthendingar, JavaScript URLar og CSS-stilar frå taggane som ikkje vert fjerna.

en: Turns web and e-mail addresses into clickable links.
nn: Gjer om vev- og e-postadressar til klikkbare lenker.

en: Corrects faulty and chopped off HTML in postings.
nn: Korrigerer defekt og avkutta HTML-kode i innlegg.

en: Delete input format
nn: Slett inndataformat

en: Compose tips
nn: Rettleiing for skriving av innlegg

en: Description and guidelines for discussions within this forum.
nn: Beskrivelse og retningslinjer for diskusjonar innan dette forumet.

en: Short but meaningful name for this collection of related forums.
nn: Kort, men meningsfullt namn for denne samlinga av relaterte forum.

en: Description and guidelines for forums within this container.
nn: Beskrivelse og retningslinjer for forum i denne behaldaren.

en: Default number of forum topics displayed per page.
nn: Standard antal forumemner som blir vist per side.

en: Default display order for topics.
nn: Standard visningsrekkjefølgje for emner.

en: Containers are usually placed at the top (root) level, but may also be placed inside another container or forum.
nn: Behaldarar er vanlegvis plassert på toppnivå (rot), men kan også bli plassert i ein annan behaldar eller forum.

en: Forums may be placed at the top (root) level, or inside another container or forum.
nn: Forum kan bli plassert på toppnivå (rot), eller i ein annan behaldar eller forum.

en: When administering a forum, note that:
nn: Når du administrerer eit forum, noter deg at:

en: a forum topic (and all of its comments) may be moved between forums by selecting a different forum while editing a forum topic.
nn: eit forumemne (og alle tilhøyrande kommentarar) kan bli flytta mellom forum ved å velje eit anna forum mens du redigerer emnet.

en: selecting <em>Read only</em> under <em>Comment settings</em> while editing a forum topic will lock (prevent new comments) on the thread.
nn: ved å velje <em>Kun lesing</em> under <em>Kommentar innstillingar</em> mens du redigerer eit forumemne vil du låse   tråden (forhindre nye kommentarar).

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@forum">Forum module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@forum">forummodulen</a>.

en: Forum topic
nn: Forumemne

en: A <em>forum topic</em> is the initial post to a new discussion thread within a forum.
nn: Eit <em>forumemne</em> er det første innlegget i ein ny diskusjonstråd i eit forum.

en: delete own forum topics
nn: slett eigne forumemne

en: delete any forum topic
nn: slett eit forumemne

en: edit any forum topic
nn: rediger eit forumemne

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@locale">Locale module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@locale">lokaliseringmodulen</a>.

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
nn: Denne brukarkontoen sitt standardspråk for e-postar og føretrekt språk for nettstaden.

en: This account's default language for e-mails.
nn: Denne brukarkontoen sitt standardspråk for e-postar.

en: !long-month-name January
nn: !long-month-name januar

en: !long-month-name February
nn: !long-month-name februar

en: !long-month-name March
nn: !long-month-name mars

en: !long-month-name April
nn: !long-month-name april

en: !long-month-name May
nn: !long-month-name mai

en: !long-month-name June
nn: !long-month-name juni

en: !long-month-name July
nn: !long-month-name juli

en: !long-month-name August
nn: !long-month-name august

en: !long-month-name September
nn: !long-month-name september

en: !long-month-name October
nn: !long-month-name oktober

en: !long-month-name November
nn: !long-month-name november

en: !long-month-name December
nn: !long-month-name desember

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@menu">Menu module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@menu">menymodulen</a>.

en: This content type does not have a title field.
nn: Denne innholdstypen har ikkje eit tittelfelt.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
nn: Datamaskinlesbart namn kan bare innehalde små bokstavar, tal og understrek.

en: Show summary in full view
nn: Vis oppsummering i fullstendig visning

en: Copy of the revision from %date.
nn: Sidehistorikk frå %date

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@node">Node module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@node">nodemodulen</a>.

en: Below is a list of all the content types on your site. All posts that exist on your site are instances of one of these content types.
nn: Under er ei liste over alle innhaldstyper på nettstaden. Alle innlegg høyrer til ei av desse innhaldstypene.

en: <h1 class="title">Welcome to your new Drupal website!</h1><p>Please follow these steps to set up and start using your website:</p>
nn: <h1 class="title">Velkomen til den nye Drupal-nettstaden din!</h1><p>Følg desse stega for å koma igang:</p>

en: <strong>Configure your website</strong> Once logged in, visit the <a href="@admin">administration section</a>, where you can <a href="@config">customize and configure</a> all aspects of your website.
nn: <strong>Konfigurer nettstaden</strong> Når du er logga inn, gå til <a href="@admin">administrasjonssidene</a>, der du kan <a href="@config">tilpasse og konfigurere</a> nettstaden.

en: <strong>Enable additional functionality</strong> Next, visit the <a href="@modules">module list</a> and enable features which suit your specific needs. You can find additional modules in the <a href="@download_modules">Drupal modules download section</a>.
nn: <strong>Aktivere fleire funksjonar</strong> Gå til <a href="@modules">modullista</a> og aktiver funksjonar dei funksjonane du har bruk for. Du kan finne fleire modular på <a href="@download_modules">Drupal.org</a>.

en: <strong>Customize your website design</strong> To change the "look and feel" of your website, visit the <a href="@themes">themes section</a>. You may choose from one of the included themes or download additional themes from the <a href="@download_themes">Drupal themes download section</a>.
nn: <strong>Tilpass utsjånaden til nettstaden</strong> Du kan endre ustjånaden ved å gå til <a href="@themes">sida for utsjånadsmalane</a>. Du kan velge blant dei utsjånadsmalane som er inkludera eller hente fleire på <a href="@download_themes">Drupal sine malsider</a>.

en: <strong>Start posting content</strong> Finally, you can <a href="@content">create content</a> for your website. This message will disappear once you have promoted a post to the front page.
nn: <strong>Legg til innhald</strong> Til slutt kan du <a href="@content">lage innhald</a>. Denne meldinga blir borte når du har laga innhald og valt å vise det på framsida.

en: administer content types
nn: administrere innhaldstyper

en: Add content type
nn: Legg til innhaldstype

en: This site supports <a href="@openid-net">OpenID</a>, a secure way to log into many websites using a single username and password. OpenID can reduce the necessity of managing many usernames and passwords for many websites.
nn: På denne nettstaden kan du bruka <a href="@openid-net">OpenID</a>, som let det logga inn på mange nettstader med det same brukarnamnet og passordet. Med OpenID treng du ikke halde styr på mange ulike brukarnamn og passord for ulike nettstader.

en: More information on OpenID is available at <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.
nn: Du kan lesa meir om OpenID på <a href="@openid-net">OpenID.net</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook">OpenID module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@handbook">OpenID-modulen</a>.

en: Create new alias
nn: Lag nytt alias

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@path">Path module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@path">path-modulen</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@php">PHP module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@php">PHP-modulen</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@ping">Ping module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@ping">ping-modulen</a>.

en: Total votes: @votes
nn: Mengd stemmer: @votes

en: When creating a poll, enter the question being posed, as well as the potential choices (and beginning vote counts for each choice). The status and duration (length of time the poll remains active for new votes) can also be specified. Use the <a href="@poll">poll</a> menu item to view all current polls. To vote in or view the results of a specific poll, click on the poll itself.
nn: Ved oppretting av ei avstemming fyller ein ut spørsmålet ein ønskjer å stille, i tillegg til dei moglege svara (og eventuelt kor mange stemmer kvart alternativ skal ha til å byrje med). Ein kan også oppgi statusen og varigheita (kor lenge det skal vere mogleg å stemme) for avstemminga. Bruk <a href="@poll">avstemmingar</a> i menyen for å sjå alle aktive avstemmingar. For å stemme i eller sjå resultata for ei spesifikk avstemming klikkar ein på sjølve avstemminga.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@poll">Poll module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@poll">avstemmingsmodulen</a>.

en: Most recent poll
nn: Nyaste avstemming

en: A <em>poll</em> is a question with a set of possible responses. A <em>poll</em>, once created, automatically provides a simple running count of the number of votes received for each response.
nn: Ei <em>avstemming</em> er eit spørsmål med ei mengd moglege svar. Når ei <em>avstemming</em> er oppretta gir ho automatisk ei enkel oversikt over talet stemmer for kvart svar.

en: Poll status
nn: Avstemmingsstatus

en: When a poll is closed, visitors can no longer vote for it.
nn: Når ei avstemming er stengt kan vitjarar ikkje lenger stemme.

en: After this period, the poll will be closed automatically.
nn: Etter denne perioden vil avstemminga bli stengt automatisk.

en: Votes for choice @n
nn: Stemmer for @n

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
nn: Du må velje eit alternativ for å stemme.

en: create poll content
nn: lag avstemming

en: Polls
nn: Avstemmingar

en: The field has been created.
nn: Feltet har vorte oppretta.

en: User list
nn: Brukarliste

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@profile">Profile module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@profile">profilmodulen</a>.

en: Author information
nn: Forfattarinformasjon

en: About %name
nn: Om %name

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@search">Search module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@search">søkemodulen</a>.

en: search content
nn: søk i innhald

en: Top search phrases
nn: Vanlegaste søkeord

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@statistics">Statistics module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@statistics">statistikkmodulen</a>.

en: Track page visits
nn: Spor sidevisningar

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@syslog">Syslog module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@syslog">sysloggmodulen</a>.

en: The MySQL query cache can improve performance of your site by storing the result of queries. Then, if an identical query is received later, the MySQL server retrieves the result from the query cache rather than parsing and executing the statement again.
nn: Hurtiglageret for MySQL-spørringar kan lagre resultatet av spørringar og slik auke ytelsen på nettstaden. Om den same spørringa så kjem igjen vert resultatet henta frå hurtiglageret framom å gjennomføre ei full spørring igjen.

en: The number of times MySQL found previous results in the cache.
nn: Antalet gongar MySQL har funne resultatet i hurtiglageret.

en: The number of times MySQL added a query to the cache (misses).
nn: Antalet gongar MySQL har lagt til ei spørring i hurtiglageret.

en: The number of times MySQL had to remove queries from the cache because it ran out of memory. Ideally should be zero.
nn: Antalet gongar MySQL har fjerna spørringar frå hurtiglageret fordi det gjekk tom for minne. Er ideelt sett null.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@system">System module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@system">systemmodulen</a>.

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the site.
nn: Vel du ein annen utsjånad, endrar du utsjånaden og inntrykket til nettsida.

en: Select your current local time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
nn: Vel di lokale tid. Datoar og tidspunkt på heile nettstaden visast med den valde tidssona.

en: Powered by Drupal, an open source content management system
nn: Laga med Drupal, et publiseringssystem for nettsider bygd på fri programvare

en: Logging and alerts
nn: Logg og varslingar

en: Image toolkit
nn: Biletverktøy

en: Date and time
nn: Dato og tid

en: Take the site off-line for maintenance or bring it back online.
nn: Set nettstaden til «fråkopla» tilstand for vedlikehald eller tilbake til «tilkopla» tilstand.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
nn: Vurder å auke grensa for PHP sin minnebruk til %memory_minimum_limit for å minske sannsynet for problem under installasjonen.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
nn: Vurder å auke grensa for PHP sin minnebruk til %memory_minimum_limit for å minske sannsynet for problem under oppdateringa.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook">configuring cron jobs</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@cron-handbook">cron-jobbar</a>.

en: Database updates
nn: Databaseoppdateringar

en: Access to update.php
nn: Tilgang til «update.php»

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@throttle">Throttle module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@throttle">begrensningsmodulen</a>.

en: 1 user accessing site; throttle enabled. | @count users accessing site; throttle enabled.
nn[0]: 1 brukar vitjer nettstaden, struping er aktivert.
nn[1]: @count brukarar vitjer nettstaden, struping er aktivert.

en: 1 guest accessing site; throttle enabled. | @count guests accessing site; throttle enabled.
nn[0]: 1 gjest vitjer nettstaden, struping er aktivert.
nn[1]: @count gjester vitjer nettstaden, struping er aktivert.

en: 1 guest accessing site; throttle disabled | @count guests accessing site; throttle disabled
nn[0]: 1 gjest vitjer nettstaden, struping er ikkje aktivert.
nn[1]: @count gjester vitjer nettstaden, struping er ikkje aktivert.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@tracker">Tracker module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@tracker">sporingsmodulen</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@translation">Translation module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@translation">oversettingsmodulen</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@update">Update status module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@update">oppdateringsstatusmodulen</a>.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@upload">Upload module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@upload">opplastingsmodulen</a>.

en: E-mail new password
nn: Send nytt passord på e-post

en: The username cannot end with a space.
nn: Brukernamnet kan ikkje ende med eit mellomrom.

en: The username contains an illegal character.
nn: Brukarnamnet inneheld eit ulovleg teikn.

en: Who's online
nn: Pålogga no

en: Online users
nn: Pålogga brukarar

en: Enter the password that accompanies your username.
nn: Skriv passordet som høyrer til brukarnamnet ditt.

en: Signature settings
nn: Signaturinnstillingar

en: Delete picture
nn: Slett bilete

en: Check this box to delete your current picture.
nn: Kryss av denne boksen for å slette dette biletet

en: !username,
    
    A site administrator at !site has created an account for you. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
nn: !username,
    
    Ein administrator på "site har oppretta ein brukarkonto for deg. Du kan logge inn på !login_uri ved å bruke brukarnamn og passord som vist under:
    
    brukarnamn: !username
    passord: !password
    
    Du kan òg logge inn ved å klikke på linken under eller kopiere den inn i adresselinja i nettlesaren:
    
    !login_url
    
    Linken kan bare brukast ei gong.
    
    Etter at du har logga inn, vil du bli omdirigera til !edit_uri slik at du kan endre passordet ditt.
    
    --  !site

en: !username,
    
    Your account at !site has been activated.
    
    You may now log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    Once you have set your own password, you will be able to log in to !login_uri in the future using:
    
    username: !username
nn: !username,
    Kontoen din på !site har vorte aktivert.
    
    Du kan no logge inn ved å klikke på denne lenka eller ved å lime den inn i addressefeltet til nettlesaren din:
    
    !login_url
    
    Dette er ei eingongsinnlogging, så den kan berre brukast ein gong.
    
    Etter å ha logga inn vil du bli sendt vidare til !edit_uri så du kan endre passordet ditt.
    
    Når du har satt ditt eige passord kan du i framtida logge inn på !login_uri ved å bruke:
    
    brukarnamn: !username

en: !username,
    
    Your account on !site has been blocked.
nn: !username,
    
    Kontoen din på !site har vorte blokkert.

en: !username,
    
    Your account on !site has been deleted.
nn: !username,
    
    Kontoen din på !site har vorte sletta.

en: Block the selected users
nn: Blokker dei valde brukarane

en: Delete the selected users
nn: Slett dei valde brukarane

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@user">User module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@user">brukarmodulen</a>.

en: This web page allows administrators to register new users. Users' e-mail addresses and usernames must be unique.
nn: Denne nettstaden tillet administrator å registrere nye brukarar. Bukarane sine epostadresser og brukarnamn må vera unike.

en: Enter a simple pattern ("*" may be used as a wildcard match) to search for a username or e-mail address. For example, one may search for "br" and Drupal might return "brian", "brad", and "brenda@example.com".
nn: Skriv inn eit enkelt mønster («*» kan brukast som joker) før å søkje etter eit brukarnamn eller epostadresse. Til dømes kan ein søkje etter «ol» og Drupal kan returnere «ole», «olav» og «ola@eksempel.com».

en: Welcome to Drupal. You are now logged in as user #1, which gives you full control over your website.
nn: Velkomen til Drupal. Du er logga inn som brukar #1, noko som gjev deg full kontroll på nettstaden.

en: </p><p> Your password is <strong>%pass</strong>. You may change your password below.</p>
nn: </p><p> Passordet ditt er <strong>%pass</strong>. Du kan endre passordet ditt under.</p>

en: New external user: %name using module %module.
nn: Ny ekstern brukar: %name brukar modulen %module.

en: Deleted user: %name %email.
nn: Sletta brukar: %name %email.

en: administer permissions
nn: administrer tilgang

en: administer users
nn: administrer brukarar

en: access user profiles
nn: tilgang til brukarprofil

en: change own username
nn: endre eige brukarnamn

en: Edit role
nn: Rediger rolle.

en: Access rules
nn: Tilgangsreglar

en: List and create rules to disallow usernames, e-mail addresses, and IP addresses.
nn: Vis og opprett reglar for stenge tilgang for brukarnamn, e-postadresser og IP-adresser.

en: Check rules
nn: Sjekk reglar

en: Manages the user registration and login system.
nn: Handter brukarregistrering og pålogging.

en: By !author at @date
nn: Av !author @date

en: Minimalist tabled theme with light colors.
nn: Minimalistisk tema bygd opp av tabellar med lyse fargar.

en: Boxy tabled theme in all grays.
nn: Tema bygd opp av tabellar i gråtonar.

en: Skip navigation
nn: Hopp over navigering

en: Tabled, multi-column theme in blue and orange tones.
nn: Tema bygd opp av tabellar med fleire kolonner i blå og oransje fargar.

en: Field %field has errors.
nn: Feltet %field innheld feil.

en: %title is invalid.
nn: %title er ugyldig.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
nn: !day-name sundag|måndag|tysdag|onsdag|torsdag|fredag|laurdag

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
nn: !day-abbreviation sun|mån|tys|ons|tor|fre|laur

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
nn: !day-abbreviation S|M|T|O|T|F|L

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
nn: !day-abbreviation SU|MÅ|TY|ON|TO|FR|LA

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
nn: !datetime År|Månad|Dag|Veke|Time|Minutt|Sekund|Heile dagen|Heile dagen

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
nn: !datetime_plural År|Månader|Dagar|Veker|Timar|Minuttar|Sekundar

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
nn: !date_order Kvar|Fyrste|Andre|Tredje|Fjerde|Femte

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
nn: !date_order |Siste|Nest siste|Tredje frå slutten|Fjerde frå slutten|Femte frå slutten

en: !date_nav Prev|Next|Today
nn: !date_nav Forrige|Neste|Idag

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
nn: !month-name |Januar|Februar|Mars|April|Mai|Juni|Juli|August|September|Oktober|November|Desember

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
nn: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|Mai|Jun|Jul|Aug|Sep|Okt|Nov|Des

en: Add format
nn: Legg til format

en: ending on @count
nn: slutt på @count

en: @field_name From date
nn: @field_name frå dato

en: @field_name To date
nn: @field_name til dato

en: The From date is invalid.
nn: Frådato er ugyldig.

en: The To date is invalid.
nn: Tildato er ugyldig.

en: !site_name blogs
nn: !site_name bloggar

en: Published comment %subject.
nn: Publiserte kommentar %subject.

en: The characters &lt;, &gt;, " and ' are not allowed in the language code field.
nn: Teikna &lt;, &gt;, " og ' er ikkje tillete i språkkodefeltet.
