Feeds Test Site (6.x-1.3) - en to hr translation catalogue (958 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Next
hr: Sljedeći

en: user
hr: korisnik

en: Pages
hr: Stranice

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: enabled
hr: omogućeno

en: delete
hr: ukloni

en: title
hr: naslov

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: E-mail
hr: E-pošta

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Email address
hr: Adresa e-pošte

en: content
hr: sadržaj

en: Development
hr: Razvoj

en: Groups
hr: Grupe

en: Group
hr: Grupa

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: List
hr: Popis

en: Actions
hr: Akcije

en: disabled
hr: onemogućeno

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Access control
hr: Kontrola pristupa

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Comments
hr: Komentari

en: Priority
hr: Prioritet

en: Block title
hr: Naziv bloka

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Content types
hr: Vrste sadržaja

en: Categories
hr: Kategorije

en: Version
hr: Inačica

en: Go
hr: Idi

en: view
hr: prikaz

en: Overview
hr: Pregled

en: File
hr: Datoteka

en: Tag
hr: Oznaka

en: File path
hr: Putanja datoteke

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Edit
hr: Uredi

en: Date
hr: Datum

en: Size
hr: Veličina

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: Display settings
hr: Postavke prikaza

en: default
hr: Zadano

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Number
hr: Broj

en: Message
hr: Poruka

en: No log messages available.
hr: Nema poruka u zapisniku.

en: Password
hr: Lozinka

en: User contact form
hr: Obrazac za kontakt

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Weight
hr: Težina

en: Delete configuration
hr: Izbriši konfiguraciju

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Center
hr: Centar

en: Help text
hr: Tekst pomoći

en: Types
hr: Vrste

en: Hierarchy
hr: Hijerarhija

en: Related terms
hr: Povezani pojmovi

en: Required
hr: Nućno

en: Parent
hr: Nadređen

en: Depth
hr: Dubina

en: none
hr: ništa

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Import
hr: Uvezi

en: Book
hr: Knjiga

en: Export
hr: Izvezi

en: Taxonomy term
hr: Taksonomski pojam

en: Description field
hr: Polje opisa

en: Back
hr: Natrag

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: Help
hr: Pomoć

en: username
hr: korisničko ime

en: True
hr: Istina

en: Default
hr: Zadano

en: Summary
hr: Sažetak

en: Update
hr: Osvježi

en: Small
hr: Mala

en: Large
hr: Velika

en: Time
hr: Vrijeme

en: Access
hr: Pristup

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: Length
hr: Dužina

en: Format
hr: Oblik

en: Path
hr: Putanja

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Vocabularies
hr: Rječnici

en: Display
hr: Prikaz

en: Node type
hr: Vrsta node-a

en: Menu
hr: Izbornik

en: results
hr: rezultati

en: search
hr: pretraga

en: Feed URL
hr: URL Feed-a

en: Teaser
hr: Mamac

en: never
hr: nikada

en: Text
hr: Tekst

en: Theme
hr: Tema

en: style
hr: stil

en: read more
hr: iscrpnije

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: <none>
hr: %26lt;none%26gt;

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Attachment
hr: Prilog

en: Upload
hr: Otpremi

en: Picture
hr: Slika

en: Upload image
hr: Otpremi sliku

en: Paths
hr: Putanje

en: Mail
hr: E-pošta

en: After
hr: Nakon

en: User
hr: Korisnik

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: Continue
hr: Nastavi

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Files
hr: Datoteke

en: file
hr: datoteka

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Error
hr: Greška

en: Options
hr: Opcije

en: Contact
hr: Kontakt

en: Create
hr: Stvori

en: Separator
hr: Razdjeljnik

en: Optional Title
hr: Opcionalni naslov

en: No Title
hr: Nema naslova

en: Link Title
hr: Naslov linka

en: Open link in window root
hr: Otvori link u korjenskom prozoru

en: Open link in new window
hr: Otvori link u novom prozoru

en: Allow the user to choose
hr: Dozvoli korisniku odabir

en: Additional CSS Class
hr: Dodatna CSS klasa

en: Not a valid URL.
hr: Nije ispravan URL.

en: Defines simple link field types.
hr: Određuje jednostavne vrste polja poveznice

en: Expanded
hr: Prošireno

en: All
hr: Svi

en: Active
hr: Aktivno

en: Year
hr: Godina

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Bottom
hr: Dno

en: Configuration saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Taxonomy terms
hr: Pojmovi taksonomije

en: User picture
hr: Slika korisnika

en: Mission
hr: Misija

en: Site name
hr: Naziv lokacije

en: Site slogan
hr: Slogan lokacije

en: Not found
hr: Nije nađeno

en: Never
hr: Nikada

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Footer
hr: Podnožje

en: Inline
hr: U istom redu

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Roles
hr: Uloge

en: Comment
hr: Komentar

en: Hostname
hr: Naziv poslužitelja

en: Score
hr: Rezultat

en: Published
hr: Objavljeno

en: Input format
hr: Format unosa

en: Signature
hr: Potpis

en: Filter
hr: Pročisti

en: Location
hr: Lokacija

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Sticky at top of lists
hr: Ljepljivo na vrhu popisa

en: Log message
hr: Poruka zapisnika

en: Poll choices
hr: Izbori u anketi

en: File ID
hr: ID datoteke

en: File name
hr: Naziv datoteke

en: Vocabulary
hr: Rječnik

en: Vocabulary ID
hr: ID rječnika

en: Vocabulary name
hr: Naziv rječnika

en: Term
hr: Pojam

en: Term ID
hr: ID pojma

en: Term name
hr: Naziv pojma

en: Last access
hr: Zadnji pristup

en: Last login
hr: Zadnja prijava

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: Global settings
hr: Opće postavke

en: Fields
hr: Polja

en: Widget type
hr: Vrsta cinculatora

en: Contains
hr: Sadrži

en: Count
hr: Broj

en: Overridden
hr: Premošteno

en: Mode
hr: Režim

en: Normal
hr: Normalno

en: N/A
hr: N/D

en: %time ago
hr: prije %time

en: Authored by
hr: Autor

en: Advanced
hr: Napredno

en: Up
hr: Gore

en: This field is required.
hr: Nužno polje.

en: Maximum
hr: Maksimum

en: Line
hr: Redak

en: Scale
hr: Skaliraj

en: Medium
hr: Srednji

en: Plain text
hr: Obični tekst

en: Caching
hr: Priručna memorija

en: Month
hr: Mjesec

en: System
hr: Sustav

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Current
hr: Trenutno

en: Code
hr: Kôd

en: security
hr: sigurnost

en: General
hr: Općenito

en: Calendar
hr: Kalendar

en: Method
hr: Metoda

en: America/Aruba
hr: Amerika/Aruba

en: Europe/Amsterdam
hr: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
hr: Europa/Andora

en: Europe/Athens
hr: Europa/Atena

en: Europe/Belfast
hr: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
hr: Europa/Beograd

en: Europe/Berlin
hr: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
hr: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
hr: Europa/Brisel

en: Europe/Bucharest
hr: Europa/Bukurešt

en: Europe/Budapest
hr: Europa/Budimpešta

en: Europe/Copenhagen
hr: Europa/Kopenhagen

en: Europe/Dublin
hr: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
hr: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
hr: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
hr: Europa/Istanbul

en: Europe/Kiev
hr: Europa/Kijev

en: Europe/Lisbon
hr: Europa/Lisabon

en: Europe/Ljubljana
hr: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
hr: Europa/London

en: Europe/Luxembourg
hr: Europa/Luksemburg

en: Europe/Madrid
hr: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
hr: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
hr: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
hr: Europa/Monako

en: Europe/Moscow
hr: Europa/Moskva

en: Europe/Oslo
hr: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
hr: Europa/Pariz

en: Europe/Prague
hr: Europa/Prag

en: Europe/Riga
hr: Europa/Riga

en: Europe/Rome
hr: Europa/Rim

en: Europe/Samara
hr: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
hr: Europa/San Marino

en: Europe/Sarajevo
hr: Europa/Sarajevo

en: Europe/Skopje
hr: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
hr: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
hr: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
hr: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
hr: Europa/Tirana

en: Europe/Vaduz
hr: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
hr: Europa/Vatikan

en: Europe/Vienna
hr: Europa/Beč

en: Europe/Warsaw
hr: Europa/Varšava

en: Europe/Zagreb
hr: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
hr: Europa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
hr: Europa/Zurich

en: Day
hr: Dan

en: Table
hr: Tablica

en: !time ago
hr: prije !time

en: Other
hr: Ostalo

en: Basic
hr: Osnovno

en: access content
hr: pristup sadržaju

en: Role
hr: Uloga

en: User login
hr: Prijava korisnika

en: Log in
hr: Prijava

en: String
hr: Struna

en: Referrer
hr: Dovoditelj

en: Exists
hr: Postoji

en: Text processing
hr: Obrada teksta

en: Maximum length
hr: Maksimalna dužina

en: Rows
hr: Redovi

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: <All>
hr: - Sve -

en: As Time Ago
hr: Kao prije koliko vremena

en: access all views
hr: pristup svim pogledima

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
hr: Views su prilagođene liste sadržaja na vašem sustavu; oni su visoko prilagodljivi i daju vam kontrolu nad prikazom liste sadržaja.

en: Tools
hr: Alati

en: Override
hr: Nadvladaj

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Existing Views
hr: Postojeći pogledi

en: Summary, sorted ascending
hr: Sažetak, razvrstano uzlazno

en: Summary, sorted descending
hr: Sažetak, razvrstano silazno

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Down
hr: Dolje

en: Arguments
hr: Argumenti

en: Filters
hr: Prečistači

en: Optional
hr: Prouvoljno

en: Order
hr: Redoslijed

en: administer views
hr: administriraj view-ove

en: Random
hr: Nasumično

en: Uncategorized
hr: Nekatekorizirano

en: Integer
hr: Cijeli broj

en: Basic settings
hr: Osnovne postavke

en: Profile
hr: Profil

en: filters
hr: filteri

en: Term description
hr: Opis termina

en: fields
hr: polja

en: Operation
hr: Operacija

en: reply
hr: odgovori

en: Function
hr: Funkcija

en: Defaults
hr: Zadane vrijednosti

en: Logout
hr: Odjava

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Created date
hr: Nadnevak stvaranja

en: Updated date
hr: Nadnevak osvježenja

en: Default language
hr: Zadani jezik

en: Size of textfield
hr: Dužina polja teksta

en: Authoring information
hr: Podaci o autoru

en: Leave blank for %anonymous.
hr: Ostaviti prazno za %anonymous.

en: File attachments
hr: Privitci

en: Show
hr: Prikaži

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hr: Unesi jednu stranicu po redu kao Drupal putanje. Znamenka '*' je višeznačna. Primjer putanje je %blog za blog stranice i %blog-wildcard za svaki osobni blog. %front je za naslovnicu.

en: File Upload
hr: Otpremi datoteku

en: in
hr: u

en: Edit term
hr: Uredi pojam

en: Time format
hr: Format datuma

en: Sources
hr: Izvori

en: Clear
hr: Očisti

en: Node title
hr: Naziv node-a

en: update
hr: ažuriraj

en: Browser
hr: Preglednik

en: Full text
hr: Cijeli tekst

en: Source
hr: Izvor

en: Date/Time
hr: Nadnevak/Vrijeme

en: Search results
hr: Rezultati pretraživanja

en: Your search yielded no results
hr: Nema rezultata za traženu pretragu

en: Replacement patterns
hr: Zamjenski obrasci

en: Allowed values list
hr: Popis dopuštenih vrijednosti

en: Activity
hr: Aktivnost

en: Publishing options
hr: Opcije objave

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Configure block
hr: Uredi blok

en: Hour
hr: Sat

en: Select list
hr: Lista odabira

en: Text field
hr: Polje teksta

en: Long
hr: Dugački

en: Short
hr: Kratki

en: Moderated
hr: Moderirano

en: Revert
hr: Vrati

en: Greater than
hr: Veće od

en: Less than
hr: Manje od

en: Log out
hr: Odjava

en: Display fields
hr: Prikaži polja

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Blocked
hr: Blokiran

en: or
hr: ili

en: Results
hr: Rezultati

en: Poll settings
hr: Postavke ankete

en: Convert
hr: Pretvori

en: Parent term
hr: Nadređeni termin

en: Style
hr: Stil

en: revert
hr: vrati

en: Database schema
hr: Shema baze podataka

en: Your settings have been saved.
hr: Vaše su postavke spremljene

en: Testing
hr: Testiranje

en: %type settings
hr: %type postavke

en: Menu settings
hr: Postavke izbornika

en: Color scheme
hr: Shema boja

en: Unformatted
hr: Neformatirano

en: Formats
hr: Oblici

en: @type: deleted %title.
hr: @type: uklonjen %title.

en: New comments
hr: Novi komentari

en: Relationships
hr: Odnosi

en: Plural
hr: Množina

en: Relationship
hr: Odnos

en: relationships
hr: odnosi

en: Sort criteria
hr: Kriterij razvrstavanja

en: <Hidden>
hr: <Skriveno>

en: Themes
hr: Predlošci

en: Translations
hr: Prijevodi

en: administer nodes
hr: administriraj sadržaj

en: Comment settings
hr: Postavke komentiranja

en: Sticky
hr: Ljepljivo

en: Read only
hr: Samo za čitanje

en: Processing
hr: Obrađivanje

en: Path to file
hr: Putanja do datoteke

en: Storage
hr: Spremnik

en: File upload error. Could not move uploaded file.
hr: Greška prilikom otpreme datoteke. Nije moguće premjestiti otpremljenu datoteku.

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Timezone
hr: Vremenska zona

en: Enable custom alternate text
hr: Omogući proizvoljni zamjenski tekst (ALT)

en: Enable custom title text
hr: Omogući proizvoljan tekst naziva

en: Apply
hr: Primjeni

en: Enter the terms you wish to search for.
hr: Unesite izraze koje želite pronaći.

en: No content types available.
hr: Nema raspoloživih tipova sadržaja.

en: PHP Code
hr: PHP kôd

en: Translation
hr: Prijevod

en: Translation status
hr: Status prijevoda

en: Menus
hr: Izbornici

en: Above
hr: Iznad

en: Number of values
hr: Broj vrijednosti

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
hr: Upozorenje! Mijenjanje ovih postavki nakon stvaranja podataka može ishoditi gubitak podataka.

en: Date Popup
hr: Datum Popup

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
hr: Omogućava jquery iskočne kalendare i widgete unosa vremena za odabir datuma i vremena.

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
hr: Ponavljanje API nadnevka kako bi se izračunali nadnevci i vremena za iCal pravila.

en: Default time zone
hr: Zadana vremenska zona

en: Add another item
hr: Dodaj slljedeću

en: Full node
hr: Cijeli node

en: Updating field type %type with module %module.
hr: Ažuriram polje vrsta %type s modulom %module.

en: Manage fields
hr: Upravljanje poljima

en: Remove field
hr: Ukloni polje

en: Allows administrators to define new content types.
hr: Dopušta administratorima odrediti nove vrste sadržaja.

en: Trimmed
hr: Skraćeno

en: Used in
hr: Korišteno u

en: No fields have been defined for any content type yet.
hr: Još uvijek nema polja određenih za bilo koju vrstu sadržaja.

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
hr: Ukoliko imate sadržaja u ovom polju, on će biti izgubljen. Ova radnja je nepovratna.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
hr: Ove postavke se primjenjuju samo na %field polje kad se prikazuje unutar %type vrste sadržaja.

en: Save field settings
hr: Spremi postavke polja

en: The update has encountered an error.
hr: Došlo je greške tijekom procesa nadogradnje.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
hr[0]: 1 stavka je uspješno obrađena
hr[1]: @count stavke su uspješno obrađene
hr[2]: @count stavki je uspješno obrađeno

en: Enables ability to import/export field definitions.
hr: Dupušta uvoz/izvoz definicija polja.

en: Set field-level permissions for CCK fields.
hr: Postavlja field-level dopuštenja za CCK polja.

en: Defines a field type for referencing one node from another.
hr: Određuje vrstu polja za povezivanje jednog sadržaja s drugim.

en: Decimal
hr: Decimalni

en: Float
hr: Realni broj

en: Precision
hr: Preciznost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hr: Ukupan broj znamenki koje će se spremati u bazu podataka, uključujući i one desno od decimalnog zareza.

en: The number of digits to the right of the decimal.
hr: Broj znamenki desno od decimalnog zareza.

en: Decimal marker
hr: Decimalna oznaka

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
hr: Oznaka koju će korisnik unijeti kako bi obilježio decimalni zarez u obrascima.

en: Defines numeric field types.
hr: Određuje brojčane vrste polja.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
hr: Za 'jednostavnu omogućeno/onemogućeno kućicu odabira', prvo odredite vrijednost za 'onemogućeno', potom za 'omogućeno' putem <strong>Dopuštene vrijednosti</strong>odjeljka. Imajte na umu kako će kućica odabira biti označena etiketom vrijednosti 'omogućenog' polja.

en: Check boxes/radio buttons
hr: Kućice odabira/radio gumbi

en: Single on/off checkbox
hr: Jednostavna omogućeno/onemogućeno kućica odabria

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
hr: Određuje odabir, kućicu odabira i radio gumb cinculatore za tekstovna i brojčana polja.

en: Store text in the database.
hr: Spremi tekst u bazu podataka.

en: Text area (multiple rows)
hr: Područje teksta (više redova)

en: Defines simple text field types.
hr: Određuje jednostavne tekstualne vrste polja.

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
hr: Određuje vrstu polja za povezivanje s korisničkim obrascem iz sadržaja.

en: Permission
hr: Dopuštenje

en: Grid
hr: Mreža

en: Hide
hr: Sakrij

en: Read/Write
hr: Čitaj/Piši

en: Global
hr: Opće

en: arguments
hr: argumenti

en: file system
hr: sustav datoteka

en: Thread
hr: Niz

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
hr: Morate uključiti barem jednu pozitivnu ključnu reč sa najmanje @count karaktera.

en: Mapping
hr: Mapiranje

en: Language neutral
hr: Neutralni jezik

en: Loading
hr: Učitavanje

en: The directory %directory does not exist.
hr: Direktorij %directory ne postoji.

en: The directory %directory is not writable
hr: Nije moguće pisati u %directory direktorij

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
hr: U direktorij %directory se ne može zapisivati, jer nema postavljena odgovarajuća dopuštenja.

en: Store an arbitrary file.
hr: Spremi proizvoljnu datoteku.

en: Permitted upload file extensions
hr: Dopuštene nastavci datoteka za otpremu

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
hr: Nastavci koje korisnik može otpremiti u ovo polje. Razdvojite nastavke s praznim poljem i ne uključujte vodeću točku. Ukoliko ostavite praznim, korisnici će moći otpremiti datoteke s bilo kojim nastavkom.

en: File size restrictions
hr: Ograničenja veličine datoteke

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
hr: Ograniči veličinu datoteka koje korisnik može otpremiti. Imajte na umu kako se ove postavke primjenjuju na samo novo otpremljene datoteke, dok na postojeće neće utjecati.

en: Maximum upload size per file
hr: Maksimalna veličina za otpremu pojedinačne datoteke

en: Maximum upload size per node
hr: Maksimalna veličina otpreme po node-u

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
hr: Odredite ukupno ograničenje veličine svih datoteka u bilo kojoj node. Unesite vrijednosti poput "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) kako bi ograničili ukupnu veličinu node. Ostavite praznim ukoliko ne želite ogrančenje.

en: Generic files
hr: Generičke datoteke

en: Displays all kinds of files with an icon and a linked file description.
hr: Prikazuje razne vrste datoteka s ikonom i povezanim opisom datoteke.

en: Defines a file field type.
hr: Određuje vrstu polja datoteke.

en: Add metadata gathering and storage to FileField.
hr: Dodaje skupljanje meta podataka i spremanje za FileField

en: Rearrange
hr: Prerasporedi

en: 1 user | @count users
hr[0]: @count korisnik
hr[1]: @count korisnika
hr[2]: @count korisnika

en: Empty cache
hr: Isprazni cache

en: Variable editor
hr: Urednik varijable

en: Execute
hr: Izvrši

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
hr: Urednik slika, uključuje i preglednik slika.

en: Displays image files in their original size.
hr: Prikazuje slikovne datoteke u izvornoj veličini.

en: Parser
hr: Rasčlanitelj

en: Aggregator
hr: Sakupljač

en: Miscellaneous
hr: Razno

en: Context
hr: Kontekst

en: Attached files
hr: Priložene datoteke

en: Book navigation
hr: Navigacija po knjizi

en: !a comments per page
hr: !a komentara po stranici

en: User profile
hr: Profil korisnika

en: Taxonomy vocabulary
hr: Rječnik taksonomije

en: Module name
hr: Naziv modula

en: Enter the module name to export code to.
hr: Unesite naziv modula u kojega ćete izvesti kod.

en: Edit this view
hr: Uredi ovaj pogled

en: -n/a-
hr: -n/d-

en: Found the @submit button
hr: Nađen @submit gumb

en: Failed to set field @name to @value
hr: Nije uspjelo postaviti @name kao @value

en: No temporary directories to remove.
hr: Nema privremenih direktorija za ukloniti.

en: Run tests against Drupal core and your active modules. These tests help assure that your site code is working as designed.
hr: Pokrenite testove Drupal jezgre i omogućenih mogula. Ovi testovi pomažu provjeru urednog rada kôda na lokaciji.

en: Machine name
hr: Stroju čitljivo ime

en: Print
hr: Ispis

en: Locked
hr: Zaključano

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
hr: Greška u provjeri valjanosti, molimo pokušajte ponovno. Ako se greška ponavlja, molimo kontaktirajte administratora web lokacije.

en: In moderation
hr: U moderaciji

en: About
hr: Opis

en: sort by @s
hr: rasporedi po @s

en: and
hr: i

en: Optional URL
hr: Opcionalni URL

en: Static Title:
hr: Statički naslov:

en: Add @type
hr: Dodaj @type

en: Parent comment
hr: Nadređeni komentar

en: The parent comment.
hr: Nadređeni komentar.

en: Author's website
hr: Lokacija autora

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
hr: Prikazuje dubinu komentara ukoliko je isti nizan.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
hr: Složeno po nizanom redoslijedu. Ovo će držati komentare u skupini s njima nadređenima.

en: Reply-to link
hr: Poveznica za odgovor

en: Provide a simple link to reply to the comment.
hr: Stvara jednostavnu poveznicu za odgovor na komentar.

en: field
hr: polje

en: The node the uploaded file is attached to
hr: Node uz koji je otpremljena datoteka privinuta

en: Delete view
hr: Izbriši view

en: Create @name
hr: Stvori @name

en: @type %title has been deleted.
hr: @type %title je uklonjen.

en: Not enabled
hr: Nije omogućeno

en: The taxonomy vocabulary ID
hr: ID rječnika taksonomije

en: The taxonomy term ID
hr: Taxonomy term ID

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hr: Upute koje se daju korisniku ispod ovog polja na obrascu uređivanja.<br />Dopuštene HTML oznake: @tags

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
hr: Koristi PHP unos za postavke polja (opasno - dodijelite s oprezom)

en: The language the content is in.
hr: Jezik sadržaja

en: Settings saved.
hr: Postavke snimljene.

en: Maximum resolution for Images
hr: Maksimalna rezolucija za slike

en: Defines an image field type.
hr: Određuje vrstu polja slike.

en: Mime type
hr: Mime vrsta

en: Use default
hr: Koristi zadano

en: The weight, used for sorting.
hr: Težina, koristi se za razvrstavanje.

en: The date the node was last updated.
hr: Nadnevak kada je node posljednji put osvježen.

en: In the form of WW (01 - 53).
hr: U obliku WW (01 - 53).

en: %name: illegal value.
hr: %name: nedopuštena vrijednost.

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
hr: Sigurnosno upozorenje: Nije moguć upis u .htaccess datoteku. Molimo stvorite .htaccess datoteku u svom %directory direktoriju koji sadrži sljedeće redove: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hr: Samo datoteke sa sljedećim nastavcima su dopuštene: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
hr: Datoteka je %filesize i premašuje najveću dopuštenu veličinu datoteke od %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
hr: Veličina datoteke je %filesize što će premašiti kvotu na disku za %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
hr: Slika je smanjena kako bi poštovala najveće dopuštene dimenzije od %dimensions piksela.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
hr: Slika je prevelika; najveće dimenzije su %dimensions piksela.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
hr: Slika je premala; najmanje dimenzije su %dimensions piksela.

en: No link
hr: Nema poveznice.

en: No test results to display.
hr: Nema test rezlutata za prikaz.

en: Decimal point
hr: Decimalna točka

en: Revision information
hr: Informacija o reviziji

en: Input type
hr: Tip unosa

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
hr: Pristup će biti omogućen korisnicima s odgovarajućom strunom dopuštenja.

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
hr: Nodovi su Drupalov primarni sadržaj.

en: Comments are responses to node content.
hr: Komentari su odgovori na sadržaj.

en: Users who have created accounts on your site.
hr: Korisnici koji su otvorili račun na vašoj stranici.

en: Default image
hr: Zadana slika

en: Use default image
hr: Koristi zadanu sliku

en: Choose a image that will be used as default.
hr: Odaberite sliku koja će biti korištena kao zadana.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
hr: Ovaj tekst će biti korišten u čitačima ekrana, pretraživačima ili kada sliku nije moguće prikazati.

en: Upload date
hr: Nadnevak otpreme

en: (Unpublished)
hr: (Neobjavljeno)

en: Front page feed
hr: Feed naslovnice

en: The node ID of the node.
hr: Node ID

en: No role
hr: Nema uloge

en: Search index
hr: Indeks pretraživanja

en: View link
hr: Vidi poveznicu

en: %title field is required.
hr: %title polje je obavezno!

en: The size of the file.
hr: Veličina datoteke.

en: %message in %file on line %line.
hr: %message u %file u redu %line.

en: 1 character | @count characters
hr[0]: @count znak
hr[1]: @count znaka
hr[2]: @count znakova

en: Theme registry
hr: Registar teme

en: Delete link
hr: Ukloni poveznicu

en: Filter the view to the currently logged in user.
hr: Pročisti pogled po trenutno prijavljenom korisniku.

en: The file could not be uploaded.
hr: Datoteka nije mogla biti otpremljena.

en: Has Avatar
hr: Ima Avatar

en: Display the node with standard node view.
hr: Prikaži node u standardnom node pregledu.

en: Created content type %type.
hr: Stvorena vrsta sadržaja %type.

en: User created with name %name and pass %pass
hr: Stvoren korisnik imena %name s lozinkom %pass

en: Created permissions: @perms
hr: Stvorena dopuštenja @perms

en: Invalid permission %permission.
hr: Nevaljano dopuštenje %permission.

en: Username field found.
hr: Korisničko ime nađeno.

en: Password field found.
hr: Polje lozinke nađeno.

en: !method @url returned @status (!length).
hr: !method @url je vratila @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
hr: Valjan HTML pronađen u "@path"

en: Parsed page successfully.
hr: Stranica uspješno analizirana.

en: Found the requested form fields at @path
hr: Pronađena polja obrasca zahtjeva pri @path

en: Did not find field by name @name
hr: Nisu nađena polja s imenom @name

en: Found field by id @id
hr: Nađena datoteka po ID @id

en: Did not find field by id @id
hr: Nije nađena datoteka po ID @id

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
hr: HTTP odgovor očekivan !cote, zapravo !curl_code

en: Tests
hr: Testovi

en: Run tests
hr: Pokreni testove

en: Clean test environment
hr: Čisto test okruženje

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
hr: Ukloni tablice s prefiksom "simpletest" i privremene direktorije koji su zaostali iza zakočenog testa. Ovo je namijenjeno članovima razvojnog tima koji koji provode testove.

en: Clean environment
hr: Čisto okruženje

en: No tests to display.
hr: Nema testova za prikaz.

en: @pass, @fail, and @exception
hr: @pass, @fail i @exception

en: No test(s) selected.
hr: Nema odabranih testova.

en: Processing test @num of @max - %test.
hr: Procesiranje testa @num od @max - %test.

en: Processed test @num of @max - %test.
hr: Procesiran test @num od @max - %test.

en: 1 pass | @count passes
hr[0]: 1 uspjeh
hr[1]: @count uspjeha
hr[2]: @count uspjeha

en: 1 fail | @count fails
hr[0]: 1 neuspjeh
hr[1]: @count neuspjeha
hr[2]: @count neuspjeha

en: 1 exception | @count exceptions
hr[0]: 1 izuzetak
hr[1]: @count izuzetka
hr[2]: @count izuzetaka

en: PHP DOMDocument class
hr: PHP DOMDocument klasa

en: Provides a framework for unit and functional testing.
hr: Omogućuje sučelje za jedinično i testiranje učinkovitosti.

en: Custom text
hr: Proizvoljni tekst

en: Node module form.
hr: Obrazac node modula

en: Taxonomy module form.
hr: Obrazac Taxonomy modula.

en: Date year range
hr: Raspon godna.

en: Date year range must be in the format -9:+9 or 2005:2010.
hr: Raspon godina mora biti u obliku: -9:+9 ili 2005:2010.

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
hr: %name: ovo polje ne može imati više od @count vrijednosti.

en: No fields available.
hr: Nema dostupnih polja.

en: Numeric
hr: Brojčano

en: Edit link
hr: Uredi poveznicu

en: Change basic information
hr: Promijeni osnovne informacije

en: Ajax callback for view loading.
hr: Ajax povratni poziv za punjenje pogleda.

en: Changes cannot be made to a locked view.
hr: Zaključani pogled se ne može mijenjati.

en: Convert stored Views 1 views.
hr: Pretvori spremljene Views 1 poglede

en: Convert view
hr: Pretvori pogled

en: Create customized lists and queries from your database.
hr: Stvara proizvoljne liste i upite iz vaše baze podataka.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
hr: Administrativno sučelje pogleda. Bez ovoga modula ne možete upravljati pogledima.

en: Example table
hr: Primjer tablice

en: Example content
hr: Primjer sadržaja

en: Example node
hr: Primjer nodea

en: Display all values
hr: Prikaži sve vrijedosti

en: Hide view / Page not found (404)
hr: Sakrij pogled / Stranica nije pronađena (404)

en: Display empty text
hr: Prikaži prazni tekst

en: Provide default argument
hr: Unesite zadani argument

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
hr: Nadnevak u bilo kojem obliku čitljivom strojevima. CCYY-MM-DD HH:MM:SS je preporučeno.

en: Export this view
hr: Izvezi ovaj pogled

en: Create a copy of this view
hr: Kreiraj kopiju ovog pogleda

en: Add display
hr: Dodaj prikaz

en: Remove display
hr: Ukloni prikaz

en: Default settings for this view.
hr: Zadane postavke za ovaj pogled.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
hr: Prikaži pogled kao stranicu, s URL i izborničkim vezama.

en: Display the view as a block.
hr: Prikaži pogled unutar bloka.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
hr: Privitci dodani dugim prikazima kako bi se postigli višestruki pogledi u istom pogledu.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
hr: Prikaži pogled kao feed, npr. RSS feed.

en: Displays rows one after another.
hr: Prikaži redove jedan nakon drugoga.

en: HTML List
hr: HTML lista

en: Displays rows as an HTML list.
hr: Prikaži redove kao HTML listu.

en: Displays rows in a grid.
hr: Prikaži redove kao mrežu.

en: Displays rows in a table.
hr: Prikaži redove unutar tablice.

en: Displays the default summary as a list.
hr: Prikaži zadani sažetak kao listu.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
hr: Prikaži neformatirani sažetak, s opcijom jedan nakon drugoga ili za prikaz u jednom redu.

en: Generates an RSS feed from a view.
hr: Stvara RSS iz pogleda.

en: Displays the fields with an optional template.
hr: Prikažuje polja s proizvoljnim predloškom.

en: Fixed entry
hr: Fiksni unos

en: Will be available to all users.
hr: Biti će dostupno svim korisnicima.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
hr: Pristup će biti omogućen korisnicima s bilo kojom zadanom ulogom.

en: sort criteria
hr: mjerilo razvrstavanja

en: Sort criterion
hr: Mjerila razvrstavanja

en: sort criterion
hr: mjerila razvrstavanja

en: filter
hr: pročisti

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
hr: Prikaži skupljač koristeći podatke izvornika.

en: The book the node is in.
hr: Knjiga u kojemu se nalazi unos.

en: The weight of the book page.
hr: Težina stranice knjige.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
hr: Dubina stranice knjige po hijerarhiji; knjige najvišeg statusa ima dubinu od 1.

en: The title of the comment.
hr: Naziv komentara

en: The text of the comment.
hr: Tekst komentara.

en: The comment ID of the field
hr: ID polja komentara

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
hr: Ime autora komentara. Može biti sročen kao poveznica na lokaciju autora.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
hr: Lokacija autora komentara. Može biti sročena kao poveznica. Biti će prazna ukoliko je autor registrirani korisnik.

en: Post date
hr: Datum unosa

en: Date and time of when the comment was posted.
hr: Nadnevak i vrijeme kada je komentar dodan.

en: Whether or not the comment is currently in moderation.
hr: Je li ili nije komentar trenutno unutar moderacije.

en: Provide a simple link to view the comment.
hr: Stvara jednostavnu poveznicu za pregled komentara.

en: Provide a simple link to edit the comment.
hr: Stvara jednostavnu poveznicu za uređenje komentara.

en: Provide a simple link to delete the comment.
hr: Stvara jednostavnu poveznicu za uklanjanje komentara.

en: The node the comment is a reply to.
hr: Sadržaj na koji je upućen komentar.

en: The User ID of the comment's author.
hr: Korisnički ID autora komentara.

en: Parent CID
hr: CID nadređenoga

en: The Comment ID of the parent comment.
hr: CID (Comment ID) nadređenog komentara

en: Last comment time
hr: Vrijeme posljednjeg komentara

en: Date and time of when the last comment was posted.
hr: Nadnevak i vrijeme dodavanja posljednjeg komentara.

en: Last comment author
hr: Autor posljednjeg komentara

en: The name of the author of the last posted comment.
hr: Ime autora posljednje dodanog komentara.

en: Comment count
hr: Broj komentara

en: The number of comments a node has.
hr: Broj komentara koje sadržaj ima

en: Updated/commented date
hr: Nadnevak osvježenja/komentiranja

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
hr: Najsvježiji od posljedne dodanih komentara ili vrijeme osvježenja sadržaja.

en: The number of new comments on the node.
hr: Broj novih komentara na unosu.

en: Comment status
hr: Status komentara

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
hr: Je li komentiranje omogućeno za unos ili ne.

en: User posted or commented
hr: Korisnik koji je dodao sadržaj ili komentar

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
hr: Prikaži unose samo ukoliko je korisnik autor unosa ili je komentirao isti.

en: Display the comment with standard comment view.
hr: Prikaži komentar u standardnom pregledu komentara.

en: Display the comment as RSS.
hr: Prikaži komentar kao RSS.

en: Locale source
hr: Izvor lokalizacije

en: A source string for translation, in English or the default site language.
hr: Izvornia struna za prijevod, na Engleskom ili zadanom jeziku stranice.

en: The ID of the source string.
hr: ID izvorne strune.

en: A description of the location or context of the string.
hr: Opis lokacije ili kontekst strune.

en: The group the translation is in.
hr: Skupina u kojoj se nalazi prijevod.

en: The version of Drupal core that this string is for.
hr: Inačica Drupala za kojeg je struna namijenjena.

en: Provide a simple link to edit the translations.
hr: Omogućava jednostavnu poveznicu za uređivanje prijevoda.

en: Locale target
hr: Meta lokalizacije

en: The full translation string.
hr: Cijeli struna prijevoda.

en: The language this translation is in.
hr: Jezik u kojemu se ovaj prijevod nalazi.

en: Singular LID
hr: LID jednine

en: The ID of the parent translation.
hr: ID nadređenog prijevoda.

en: Whether or not the translation is plural.
hr: Je li prijevod množina ili ne.

en: The title of the node.
hr: Naziv unosa

en: The date the node was posted.
hr: Nadnevak stvaranja unosa.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
hr: Vrsta node  (npr, "blog unos", "forum post", "članak", itd).

en: Whether or not the node is published.
hr: Je li unos objavljen ili ne.

en: Published or admin
hr: Objavljeno ili admin

en: Filters out unpublished nodes if the current user cannot view them.
hr: Filtrira neobjavljene node-ove ukoliko ih trenutni korisnik ne može vidjeti.

en: Whether or not the node is promoted to the front page.
hr: Je li node promoviran na naslovnicu ili ne.

en: Whether or not the node is moderated.
hr: Je li node moderiran ili ne.

en: Whether or not the node is sticky.
hr: Je li node ljepljiv ili ne.

en: Provide a simple link to the node.
hr: Omogućava jednostavnu poveznicu ka node-u

en: Provide a simple link to edit the node.
hr: Omogućava jednostavnu poveznicu za uređivanje node-a.

en: Provide a simple link to delete the node.
hr: Omogućava jednostavnu poveznicu za brisanje node.

en: In the form of CCYYMMDD.
hr: U obliku CCYYMMDD.

en: Created year + month
hr: Godina + mjesec stvaranja

en: In the form of YYYYMM.
hr: U obliku YYYYMM.

en: Created year
hr: Godina stvaranja

en: In the form of YYYY.
hr: U obliku YYYY.

en: Created month
hr: Mjesec stvaranja

en: In the form of MM (01 - 12).
hr: U obliku MM (01 - 12).

en: Created day
hr: Dan stvaranja

en: In the form of DD (01 - 31).
hr: U obliku DD (01 - 31).

en: Created week
hr: Tjedan stvaranja

en: Node revision
hr: Revizija node-a

en: Node revisions are a history of changes to nodes.
hr: Revizije node-ova su povijest njihovih promjena.

en: Relate a node revision to the user who created the revision.
hr: Poveži reviziju node-a s korisnikom koji je stvorio reviziju.

en: The actual, full data in the body field; this may not be valid data on all node types.
hr: Stvarni, puni sadržaj u polju tijelo; ne mora biti valjano za sve node vrste.

en: The stored teaser field. This may not be valid or useful data on all node types.
hr: Spremljeno teaser polje. Ne mora biti valjano za sve tipove sadržaja..

en: The revision ID of the node revision.
hr: Revizijski ID revizije node.

en: The log message entered when the revision was created.
hr: Poruka zapisnika unešena tijekom stvaranja revizije.

en: The date the node revision was created.
hr: Nadnevak stvaranja node revizije.

en: Revert link
hr: Poveznica za poništenje

en: Provide a simple link to revert to the revision.
hr: Omogućava jednostavnu poveznicu za poništenje revizije.

en: Provide a simple link to delete the node revision.
hr: Omogućava jednostavnu poveznicu za brisanje node revizije.

en: Has new content
hr: Ima novi sadržaj

en: Show a marker if the node has new or updated content.
hr: Prikaži oznaku ukoliko node ima novi ili osvježeni sadržaj.

en: Show only nodes that have new content.
hr: Prikaži samo node-ove koje imaju novi sadržaj.

en: Node ID from URL
hr: Node ID iz URL

en: Poll
hr: Anketa

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
hr: Rezultat stavke pretraživanja. Ovo se neće koristiti ukoliko filter pretrage nije omogućen.

en: Views today
hr: Pregleda danas

en: Title of page visited.
hr: Naziv posjećene stranice.

en: Referrer URI.
hr: URI dovoditelja

en: Files maintained by Drupal and various modules.
hr: Datoteke koje održava Drupal i različiti moduli.

en: The ID of the file.
hr: ID datoteke.

en: The name of the file.
hr: Naziv datoteke.

en: The path of the file.
hr: Putanja datoteke.

en: The mime type of the file.
hr: Mime vrsta datoteke.

en: The status of the file.
hr: Status datoteke.

en: The date the file was uploaded.
hr: Nadnevak otpreme datoteke.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
hr: Naziv rječnika čiji je pojam član. Ovo će biti rječnik za bilo koji "Taksonomija: Pojam"polje; i može rezultirati duplikatima.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
hr: Pojmovi taksonomije su priloženi sadržaju.

en: Taxonomy terms. Note that using this can cause duplicate nodes to appear in views; you must add filters to reduce the result set.
hr: Termini taksonomije. Imajte na umu kako ovo može uzrokovati pojavu duplih node-ova u pogledima, morate koristiti filtere kako bi reducirali rezultate.

en: Taxonomy term name.
hr: Naziv pojma taksonomije.

en: The term weight field
hr: Polje težine pojma

en: The description associated with a taxonomy term.
hr: Opis povezan s pojmom taksonomije.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
hr: Pročisti rezultate stranice "Taksonomija: Pojam" unutar određenog rječnika.

en: All terms
hr: Svi termini

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
hr: Prikaži sve pojmove taksonomije povezane s unosom iz određenih rječnika.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
hr: Nadređeni termin. Ovo može rezultirati duplim unosima ukoliko koristite rječnik koji dopušta dvostruko nadređene.

en: Term synonym
hr: Sinonim termina

en: Term synonyms may be used to find terms by alternate names.
hr: Sinonimi termina mogu biti korišteni kako bi tražili termine po alternativnim nazivima.

en: Term ID (with depth)
hr: ID termina ID (s dubinom)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
hr: Filter dubine je složeniji, tako da ima manje opcija.

en: Term ID depth modifier
hr: Modifikator dubine ID termina

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional argument.
hr: Dopušta  "depth" mijenjanje ID termina (s dubinom) unutar taksonomije putem dodatnog argumenta.

en: Node translation
hr: Prijevod unosa

en: Translation set node ID
hr: ID prevoditeljskog skupa unosa

en: The ID of the translation set the content belongs to.
hr: ID prevoditeljskog skupa kojemu sadržaj pripada.

en: Source translation
hr: Izvor prijevoda

en: The source that this content was translated from.
hr: Izvor iz kojega je sadržaj preveden.

en: Versions of content in different languages.
hr: Inačice sadržaja u različitim jezicima.

en: Nodes that are either untranslated or are the original versions of a translation set.
hr: Node-ovi koji su ili neprevedene ili su izvorne inačice prevoditeljske skupine.

en: Child translation
hr: Podređeni prijevod

en: Nodes that are translations of a source translation.
hr: Node koje su prijevodi izvornog prijevoda.

en: The translation status of the node--whether or not the translation needs to be updated.
hr: Status prijevoda node-a - treba li osvježiti prijevod.

en: Outdated
hr: Zastarjelo

en: upload
hr: otprema

en: The description of the uploaded file.
hr: Opis otpremljene datoteke

en: Listed
hr: Izlistano

en: Whether or not the file is marked to be listed.
hr: Je li datoteka označena za izlistaj ili ne

en: All files attached to a node with upload.module.
hr: Sve datoteke privinute node-u putem upload modula.

en: Has attached files
hr: Ima privitke

en: Only display items with attached files. This can cause duplicates if there are multiple attached files.
hr: Prikazuje samo datoteke s privitcima. Ovo može stvoriti duplikate ukoliko ima više privitaka jednom sadržaju.

en: Add a relationship to gain access to more file data for files uploaded by upload.module. Note that this relationship will cause duplicate nodes if there are multiple files attached to the node.
hr: Dodajte odnose kako dobili pristup datotekama ili podacima koji su podignuti putem upload.module. Imajte na umu kako će ovaj odnos udvostručiti nodove koji imaju više privitaka.

en: The user ID
hr: Korisnički ID

en: The user or author name.
hr: Korisnik ili ime autora.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
hr: Adresa e-pošte za određenog korisnika. Zadane postavke ne prikazuju ovo polje korisnicima, stoga budite oprezni prilikom korištenja istoga.

en: The user's picture, if allowed.
hr: Korisnička slika, ukoliko je dopušteno.

en: The date the user was created.
hr: Nadnevak stvaranja korisnika.

en: The user's last access date.
hr: Nadnevak kada je korisnik posljednji put pristupio sadržaju.

en: The user's last login date.
hr: Nadnevak kada se korisnik posljednji put prijavio.

en: Whether a user is active or blocked.
hr: Je li korisnik aktivan ili blokiran.

en: The user's signature.
hr: Korisnikov potpis.

en: Provide a simple link to edit the user.
hr: Omogućava jednostavnu poveznicu za uređivanje korisnika.

en: Provide a simple link to delete the user.
hr: Omogućava jednostavnu poveznicu za brisanje korisnika.

en: Roles that a user belongs to.
hr: Uloge kojima korisnik pripada.

en: User ID from URL
hr: Korisnikov ID iz URL

en: User ID from logged in user
hr: Korisnikov ID iz prijavljenog korisnika

en: Randomize the display order.
hr: Nasumični redoslijed prikaza.

en: Null
hr: Prazan skup

en: Allow an argument to be ignored. The query will not be altered by this argument.
hr: Dopusti argument koji će biti ignoriran. Određeni argument neće utjecati na upit.

en: Provide custom text or link.
hr: Omogućava proizvoljni tekst ili poveznicu.

en: contact
hr: kontakt

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
hr: Unesite velikim slovima <strong>OR</strong> kako bi ste pretražili bilo koji od dva termina. Npr., <strong>mačke OR psi</strong>.

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
hr[0]: Ne mogu pronaći termin: @terms
hr[1]: Ne mogu pronaći termine: @terms
hr[2]: Ne mogu pronaći termine: @terms

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
hr[0]: Ne mogu pronaći korisnika: @users
hr[1]: Ne mogu pronaći korisnike: @users
hr[2]: Ne mogu pronaći korisnike: @users

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
hr: Dopusti izloženom obrascu prikaz unutar bloka umjesto unutar pogleda.

en: Update default display
hr: Osvježi zadani prikaz

en: @current of @max
hr: @current od @max

en: Show only these tags
hr: Prikaži samo ove tagove

en: Put this in @module.info in your modules/@module directory
hr: Umetnite ovo u @module.info unutar vašeg modules/@module direktorija

en: Put this in @module.module in your modules/@module directory
hr: Umetnite ovo u @module.module unutar vašeg modules/@module direktorija

en: Put this in @module.views_default.inc in your modules/@module directory or modules/@module/includes directory
hr: Umetnite ovo u @module.views_default.inc unutar vašeg modules/@module direktorija ili modules/@module/includes direktorija

en: Bulk export
hr: Izvoz na veliko

en: Views exporter
hr: Izvoz pogleda

en: Allows exporting multiple views at once.
hr: Omogućava istovremeni izvoz višestrukih pogleda.

en: Contact form
hr: Kontakt obrazac

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
hr: Dozvole direktorija %directory su promijenjene kako bi bio dozvoljen upis u njega.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hr: Stroju čitljiv naziv treba sadržavati samo mala slova, brojeve i donje crtice.

en: Search form
hr: Obrazac pretrage

en: Date and time lookup
hr: Pretraga datuma i vremena.

en: Translation settings
hr: Postavke prijevoda

en: Minimum resolution for Images
hr: Minimalna rezolucija za slike

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
hr: Minimalna dopuštena veličina slike, izražena kao ŠIRINAxVISINA /npr. 640x480). Postavite na 0 ukoliko ne želite ograničenja. Ukoliko je otpremljena slika manja od navedenih dimenzija ista će biti odbijena.

en: ALT text settings
hr: Postavke ALT teksta

en: Enable user input alternate text for images.
hr: Omogući upis zamjenskog teksta za slike.

en: Default ALT text
hr: Zadani ALT tekst

en: This value will be used for alternate text by default.
hr: Ova vrijednost će biti korištena kao zadani zamjenski tekst.

en: Title text settings
hr: Postavke teksta naziva

en: Enable user input title text for images.
hr: Omogući korisnicima unositi tekst naziva slika.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
hr: Odaberite vrstu polja koja će biti prikazana korisniku.

en: Default Title text
hr: Zadani tekst Naziva

en: This value will be used as the image title by default.
hr: Ova će vrijednost biti korištena kao zadani naziv slike.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
hr: Kada nema otpremljene slike, pokazuje se zadana slika.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
hr: Zadana slika ne može biti otpremljena. Odredište %destination ili ne postoji ili u nj nije omogućeno zapisivanje.

en: Alternate Text
hr: Zamjenski tekst

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
hr: Naziv se koristi kao iskočnik kada korisnik zadrži pokazivač nad slikom.

en: The ImageField module has been disabled. The <a href="http://drupal.org/project/filefield">FileField module</a> needs to be installed for it to work properly.
hr: ImageField modul je onemogućen. Potrebno je instalirati <a href="http://drupal.org/project/filefield">FileField modul</a> kako bi mogao ispravno raditi.

en: Image linked to node
hr: Slika povezana s node.

en: Image linked to file
hr: Slika povezana s datotekom

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
hr: FileField mora biti osvježen na Drupal 6 prije no što se bude mogao osvježiti ImageField

en: List field
hr: Polje liste

en: Files listed by default
hr: Zadano listanje datoteka

en: When enabled, will display a text field where users may enter a description about the uploaded file.
hr: Kada je omogućeno, prikazati će tekst polje gdje korisnici mogu unijeti opis za otpremljenu datoteku.

en: Progress indicator
hr: Pokazivač napretka

en: Bar with progress meter
hr: Traka s mjerilom napretka

en: Your server supports upload progress capabilities. The "throbber" display does not indicate progress but takes up less room on the form, you may want to use it if you'll only be uploading small files or if experiencing problems with the progress bar.
hr: Vaš poslužitelj podržava svojstva progresa otpreme. Prikaz "throbber" ne naviješta proces ali zauzima manje prostora unutar obrasca, možete ga koristiti ukoliko će te otpremati manje datoteke ili ukoliko imate problema s trakom progresa.

en: Path settings
hr: Postavke putanje

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
hr: Proizvoljan poddirektorij unutar "%directory" direktorija gdje će biti spremljene datoteke. Ne uključujte kose crte niti za otvaranje niti za zatvaranje putanje.

en: The file upload failed. %upload
hr: Otprema datoteke nije uspjela. %upload

en: Displays the file system path to the file.
hr: Prikazuje sistemsku putanju do datoteke.

en: URL to file
hr: URL ka datoteci

en: Displays a full URL to the file.
hr: Prikazuje puni URL do datoteke.

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
hr: Došlo je do nepovratne greške. Otpremljena datoteka je najvjerojatnije premašila najveću dopuštenu veličinu datoteke (@size) koju ovaj poslužitelj dopušta.

en: Starting upload...
hr: Početak otpreme...

en: Uploading... (@current of @total)
hr: Otprema... (@current od @total)

en: Allowed Extensions: %ext
hr: Dopušteni nastavci %ext

en: Maximum Filesize: %size
hr: Maksimalna veličina %size

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
hr: Slike moraju biti u između @min_size pixela i @max_size

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
hr: Vaš poslužitelj može prikazati progres otpreme datoteka, ali nema potrebne knjižnice. Preporučeno je instalirati <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL knjižnicu progresa otpreme</a> (preporučeno) ili instalirati <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
hr: Vaš poslužitelj može prikazati progres otpreme datoteka koristeći APC RFC1867. Imajte na umu kako je podržana otprema samo jedne datoteke istovremeno. Preporučeno je koristiti <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL knjižnicu progresa otpreme</a> ukoliko je to moguće.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
hr: Vaš mrežni poslužitelj nije u mogućnosti prikazivati napredak otpreme datoteka. Prikaz napretka otpreme zahtijeva PHP pokrenut kao mod_php a ne kao FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
hr: Vaš web poslužitelj je sposoban prikazivati napredak otpreme datoteka kroz APC no postavka nije omogućena. Dodajte <code>apc.rfc1867 = 1</code> u vašu php.ini konfiguracijsku datoteku. Kao alternativu, preporuča se korištenje <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a> modula, koji podržava istovremeno praćenje više od jedne otpreme datoteka.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
hr: Omogućen (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
hr: Omogućen (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
hr: Progres otpreme

en: The name of the site.
hr: Naziv lokacije.

en: Edit @type
hr: Uredi @type

en: In code
hr: U kôdu

en: Optional features
hr: Proizvoljna svojstva

en: Import page
hr: Uvoz stranice

en: Format string
hr: Oblik strune

en: Are you sure you want to remove the format %format?
hr: Želite li zbilja ukloniti oblik %format?

en: Removed date format %format.
hr: Uklonjen oblik %format.

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
hr: !day-abbreviation N|P|U|S|Č|P|S

en: Add format
hr: Dodaj oblik

en: Allow users to add additional date formats.
hr: Omogućuje korisnicima dodavati oblike datuma.

en: Delete date format
hr: Ukloni oblik datuma

en: Allow users to delete a configured date format.
hr: Omogući korisnicima uklanjanje postavljenog oblika datuma.

en: Configure date formats for each locale
hr: Prilagodi oblike datuma za svaku lokalizaciju

en: Date wizard
hr: Čarobnjak za datume.

en: remove !view
hr: ukloni !view

en: Content type name
hr: Naziv vrste sadržaja

en: administer date tools
hr: administriraj alate za vrijeme

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
hr: Alati za uvoz i automatsko stvaranje nadnevaka i kalendara.

en: Remove calendar
hr: Ukloni kalendar

en: Menu module form.
hr: Obrazac izborničkog modula

en: Upload module form.
hr: Obrazac modula upload

en: manage fields
hr: upravljanje poljima

en: » Add a new content type
hr: » Dodaj novi tip sadržaja

en: @field_name (Locked)
hr: @field_name (Zaključano)

en: - Select a field type -
hr: - Odaberi vrstu polja -

en: - Select a widget -
hr: - Odaberi cinculator -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
hr: Ime polja (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
hr: Vrsta podatka za spremiti

en: Form element to edit the data.
hr: Element obrasca za uređivanje podataka.

en: - Select an existing field -
hr: - Odaberite postojeće polje -

en: Field to share
hr: Datoteka za dijeljenje

en: Add new field: you need to provide a label.
hr: Dodaj novo polje: morate unijeti etiketu.

en: Add new field: you need to provide a field name.
hr: Dodaj novo polje: morate unijeti naziv polja.

en: Add new field: you need to select a field type.
hr: Dodaj novo polje: morate odabrati vrstu polja.

en: Add new field: you need to select a widget.
hr: Dodaj novo polje: morate odabrati cinculator.

en: Add new field: invalid widget.
hr: Dodaj novo polje: nevaljan cinculator.

en: Add existing field: you need to provide a label.
hr: Dodaj postojeće polje: morate unijeti etiketu.

en: Add existing field: you need to select a field.
hr: Dodaj postojeće polje: morate odabrati polje.

en: Add existing field: you need to select a widget.
hr: Dodaj postojeće polje: morate odabrati cinculator.

en: Add existing field: invalid widget.
hr: Dodaj postojeće polje: nevaljan cinculator.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
hr: Polje %field je zaključano i ne može biti uređivano.

en: %type basic information
hr: %type osnovne informacije

en: Maximum number of values users can enter for this field.
hr: Maksimalan broj vrijednosti korisnik može unijeti u ovo polje.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
hr: 'Neograničeno' će omogućiti 'Dodaj sljedeću' gumb putem kojeg korisnici mogu unijeti onoliko vrijednosti koliko im je potrebno.

en: %name must be an integer.
hr: %name mora biti cijeli broj.

en: %name must be a positive integer.
hr: %name mora biti pozitivni cijeli broj.

en: %name must be a number.
hr: %name mora biti broj.

en: Create display groups for CCK fields.
hr: Stvara skupine prikaza za CCK polja.

en: Only numbers are allowed in %field.
hr: Samo su brojevi dopušteni u %field.

en: New field
hr: Novo polje

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
hr: Dodaj polja i grupe vrsti sadržaja i rasporedi ih za prikaz sadržaja i obrasce unosa.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
hr: Napomena: Instaliranje modula <a href="!adv_help">Napredne pomoći</a> će vam dati pristup sveobuhvatnijoj i boljoj pomoći.

en: Existing node
hr: Postojeći node

en: Status messages
hr: Poruke statusa

en: Created role of name: @name, id: @rid
hr: Stvorena uloga imena: @name, id: @rid

en: User %name successfully logged in.
hr: Korisnik %name se uspješno prijavio.

en: Raw "@raw" found
hr: Neobrađeno "@raw" pronađeno

en: Raw "@raw" not found
hr: Neobrađeno "@raw" nije pronađeno

en: "@text" found
hr: "@text" nađen

en: "@text" not found
hr: "@text" nije nađen

en: Pattern "@pattern" found
hr: Obrazac "@pattern" nađen

en: Pattern "@pattern" not found
hr: Obrazac "@pattern" nije nađen

en: Checkbox field @id is checked.
hr: Kućica odabira @id je aktivirana.

en: Checkbox field @id is not checked.
hr: Kućica odabira @id nije aktivirana.

en: Verbose message
hr: Skupna poruka

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
hr: Odaberite testove ili skupine testova koje želite pokrenuti, i kliknite <em>Pokreni testove</em>.

en: All (@count)
hr: Sve (@count)

en: Pass (@count)
hr: Prošlo (@count)

en: Fail (@count)
hr: Nije prošlo (@count)

en: Return to list
hr: Povratak na popis

en: Clear results after each complete test suite run
hr: Počisti rezultate nakon svakog završetka punog testa.

en: Provide verbose information when running tests
hr: Omogući skupne informacije tijekom pokretanja testova

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
hr: Skupni podaci će biti prikazani uz standardne tvrdnje i korisni su za otklanjanje grešaka. Skupni podaci će biti uklonjeni između svakog pokretanja testa. Skupni podaci su vrlo detaljni i trebali bi se koristiti samo tijekom otklanjanja grešaka.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
hr: Postavke HTTP ovjere koje će biti korištene od SimpleTest preglednika tijekom testiranja. Korisno kada lokacija traži osnovnu HTTP ovjeru.

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
hr: @pass, @fail, @exception, i @debug

en: The test run did not successfully finish.
hr: Test nije uspješno završio.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
hr: Čišćenje rezultata je onemogućeno i tablica rezultata testa neće biti ispražnjena.

en: No leftover tables to remove.
hr: Nema preostalih tablica za ukloniti.

en: 1 debug message | @count debug messages
hr[0]: @count debug poruka
hr[1]: @count debug poruke
hr[2]: @count debug poruka

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
hr[0]: Uklonjen 1 rezultat testa.
hr[1]: Uklonjeno @count rezultata testa.
hr[2]: Uklonjeno @count rezultata testa.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
hr[0]: Uklonjena 1 preostala tablica.
hr[1]: Uklonjene @count preostale tablice.
hr[2]: Uklonjeno @count preostalih tablica.

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
hr[0]: Uklonjen 1 privremeni direktorij.
hr[1]: Uklonjeno @count privremena direktorija.
hr[2]: Uklonjeno @count privremenih direktorija.

en: Test result
hr: Rezultati testa

en: View result of tests.
hr: Vidi rezultate testa.

en: Fetcher
hr: Dobavljač

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
hr: Odabrana datoteka %filename nije mogla biti otpremljena. Samo datoteke sa sljedećim nastavcima su dopuštene: %extensions.

en: Site logo
hr: Logo web sjedišta
