Feeds Test Site (6.x-1.5) - en to km translation catalogue (544 entries)

en: Home
km: ដើម

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Body
km: តួ

en: Next
km: បន្ទាប់

en: user
km: អ្នក​ប្រើ

en: Pages
km: ទំព័រ

en: Save configuration
km: រក្សាទុក​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: delete
km: លុប

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Prefix
km: បុព្វបទ

en: Suffix
km: បច្ច័យ

en: E-mail
km: អ៊ីមែល

en: Delete
km: លុប

en: Submit
km: ដាក់​ស្នើ

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Content
km: មាតិកា

en: Value
km: តម្លៃ

en: Username
km: ឈ្មោះអ្នក​ប្រើ

en: Email address
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល

en: content
km: មាតិកា

en: Development
km: ការ​អភិវឌ្ឍ

en: Group
km: ក្រុម

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

en: Closed
km: បាន​បិទ

en: Wrong username or password.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់ ឬ​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: List
km: បញ្ជី

en: Subject
km: ប្រធាន​បទ​

en: Actions
km: អំពើ

en: disabled
km: បាន​បិទ

en: Confirm
km: អះអាង

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Remove
km: យកចេញ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Language
km: ភាសា

en: more
km: បន្ថែមទៀត

en: Enable
km: បើក

en: Disable
km: បិទ

en: Access control
km: ​ចូល​ដំណើរ​ការ

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Comments
km: មតិ​យោបល់

en: Block title
km: ​ចំណង​ជើង​ប្លុក

en: Taxonomy
km: ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: No
km: ទេ

en: Content types
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: Categories
km: ប្រភេទ

en: Version
km: កំណែ

en: view
km: មើល​

en: Overview
km: ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ

en: File
km: ឯកសារ

en: Advanced options
km: ជម្រើសកម្រិតខ្ពស់

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Size
km: ទំហំ

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: None
km: គ្មាន

en: Display settings
km: ការ​កំណត់​ការ​បង្ហាញ

en: default
km: លំនាំដើម

en: This action cannot be undone.
km: សកម្ម​ភាព​នេះ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​មិន​ធ្វើ​វិញ​បានទេ ។

en: Test
km: សាក​ល្បង

en: Number
km: លេខ

en: Message
km: សារ

en: No log messages available.
km: មិន​មាន​សារ​កំណត់ហេតុ​ឡើយ ។

en: Password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់

en: - None -
km: - គ្មាន -

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: Link
km: តំណ

en: Image
km: រូប​ភាព

en: Center
km: កណ្តាល

en: Help text
km: អត្ថបទ​ជំនួយ

en: Types
km: ប្រភេទ

en: Hierarchy
km: ឋានានុក្រម

en: Related terms
km: ពាក្យ​ដែល​​ទាក់ទង

en: Required
km: ទាមទារ

en: Parent
km: មេ

en: none
km: គ្មាន

en: Category
km: ប្រភេទ

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: edit
km: កែសម្រួល

en: Import
km: នាំចូល

en: Book
km: សៀវភៅ

en: Export
km: នាំចេញ

en: Taxonomy term
km: ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Node ID
km: លេខ​សម្គាល់​ថ្នាំង

en: Field
km: វាល

en: Label
km: ស្លាក

en: Preview
km: មើល​ជា​មុន

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Help
km: ជំនួយ

en: username
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Summary
km: សេចក្ដី​សង្ខេប

en: Update
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Open
km: បើក

en: Top
km: កំពូល

en: Small
km: តូច

en: Large
km: ធំ

en: Time
km: ពេលវេលា

en: Add
km: បន្ថែម

en: View
km: មើល

en: Format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Filename
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Vocabularies
km: វាក្យ​សព្ទ

en: Display
km: បង្ហាញ

en: Menu
km: ម៉ឺនុយ

en: results
km: លទ្ធផល

en: search
km: ស្វែងរក

en: Teaser
km: ចំណោទ​បញ្ហា

en: never
km: កុំ​

en: Text
km: អត្ថបទ

en: read more
km: អាន​បន្ថែម

en: Timestamp
km: ត្រាពេលវេលា​

en: Keywords
km: ពាក្យ​គន្លឹះ

en: <none>
km: <គ្មាន>

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Attachment
km: ​ឯកសារ​ភ្ជាប់

en: Upload
km: ផ្ទុកឡើង

en: Picture
km: រូបភាព

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: Content type
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: action
km: សកម្មភាព

en: Continue
km: បន្ត

en: Configure
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Files
km: ឯកសារ

en: file
km: ឯកសារ​

en: status
km: ស្ថានភាព

en: User ID
km: លេខ​សម្គាល់​អ្នក​ប្រើ

en: Error
km: កំហុស

en: Options
km: ជម្រើស

en: Contact
km: ទំនាក់ទំនង

en: Node
km: ថ្នាំង

en: Create
km: បង្កើត

en: Are you sure you want to delete %title?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ %title ឬ ?

en: term
km: ពាក្យ

en: Expanded
km: ពង្រីក​

en: All
km: ទាំងអស់

en: Active
km: សកម្ម

en: Submit @name
km: ដាក់​ស្នើ​ @name

en: Year
km: ឆ្នាំ

en: Date format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ​​កាល​បរិច្ឆេទ

en: Page title
km: ចំណងជើង​ទំព័រ

en: Block
km: ប្លុក

en: Page
km: ទំព័រ

en: Bottom
km: បាត

en: Configuration saved.
km: បានរក្សាទុក​ការកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ ។

en: Taxonomy terms
km: ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Mission
km: បេសកកម្ម

en: Site name
km: ឈ្មោះតំបន់បណ្ដាញ

en: Site slogan
km: ពាក្យ​ស្លោក​របស់​តំបន់បណ្ដាញ

en: Not found
km: រក​មិន​ឃើញ

en: Never
km: កុំ

en: Header
km: បឋម​កថា

en: Footer
km: បាតកថា

en: Inline
km: ក្នុង​តួ

en: Custom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Roles
km: តួនាទី​

en: Comment
km: មតិ​យោបល់

en: Hostname
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Published
km: បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Input format
km: ​ទ្រង់ទ្រាយ​បញ្ចូល

en: Signature
km: ​ហត្ថលេខា

en: Filter
km: តម្រង

en: Location
km: ទីតាំង

en: Promoted to front page
km: ផ្សាយ​ទៅ​ទំព័រ​មុខ

en: Log message
km: សារ​កំណត់ហេតុ

en: Poll choices
km: ជម្រើស​នៃ​ការ​ស្ទង់​មតិ

en: File ID
km: លេខ​សម្គាល់​ឯកសារ

en: File name
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Vocabulary
km: វាក្យសព្ទ

en: Vocabulary ID
km: លេខ​សម្គាល់​វាក្យសព្ទ

en: Vocabulary name
km: ឈ្មោះ​វាក្យសព្ទ

en: Term ID
km: លេខ​សម្គាល់​ពាក្យ

en: Term name
km: ឈ្មោះ​របស់​ពាក្យ

en: Last access
km: ចូលដំណើរការ​ចុងក្រោយ

en: Last login
km: ការ​ចូល​ចុង​ក្រោយ

en: Field name
km: ឈ្មោះ​វាល

en: Field type
km: ប្រភេទ​វាល

en: Global settings
km: ការ​កំណត់​សកល

en: Widget type
km: ប្រភេទ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: Count
km: រាប់

en: Overridden
km: បាន​បដិសេធ

en: Watchdog
km: ឃ្លាំ​មើល

en: Mode
km: របៀប​

en: N/A
km: គ្មាន

en: OPML feed
km: មតិព័ត៌មាន​ OPML

en: This field is required.
km: វាល​នេះ​ត្រូវ​បាន​ទាមទារ ។

en: Maximum
km: អតិបរមា

en: Line
km: ជួរ

en: Scale
km: មាត្រ​ដ្ឋាន

en: Medium
km: មធ្យម

en: Plain text
km: អត្ថបទ​ធម្មតា

en: Caching
km: ការ​ដាក់​ជា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: Month
km: ខែ

en: System
km: ប្រព័ន្ធ

en: Unlimited
km: មិន​កំណត់

en: Code
km: កូដ

en: security
km: សុវត្ថិភាព

en: node
km: ថ្នាំង

en: General
km: ទូទៅ​

en: Method
km: វិធី​សាស្ត្រ

en: Day
km: ថ្ងៃ

en: Table
km: តារាង

en: !time ago
km: !time កន្លង​ទៅ

en: Other
km: ផ្សេងៗ

en: Basic
km: មូល​ដ្ឋាន

en: access content
km: ការ​ចូល​ដំណើរ​ការ​មាតិកា

en: Role
km: តួនាទី

en: User login
km: ការ​ចូល​របស់​អ្នក​ប្រើ

en: Log in
km: ចូល

en: String
km: ខ្សែអក្សរ

en: Referrer
km: ភាគី​យោង

en: Text processing
km: ដំណើរ​ការ​អត្ថបទ

en: Maximum length
km: ប្រវែង​អតិបរមា

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
km: ប្រវែង​វាល​អតិបរមា​គិត​ជា​តួរ​អក្សរ​ ។ ទុក​ចន្លោះ​សម្រាប់​ទំហំ​ដែល​គ្មាន​កំណត់​ ។

en: Rows
km: ជួរ​ដេក

en: Anonymous
km: អនាមិក

en: Filters
km: តម្រង

en: Optional
km: ស្រេច​ចិត្ត

en: Order
km: លំដាប់

en: Integer
km: ចំនួន​គត់

en: Profile
km: ទម្រង់

en: Close
km: បិទ

en: Term description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​របស់​ពាក្យ

en: Save settings
km: រក្សា​ទុក​ការ​កំណត់

en: Operation
km: ប្រតិបត្តិការ

en: reply
km: ​ឆ្លើយ​តប

en: Function
km: មុខ​ងារ

en: Logout
km: ចេញ

en: Default language
km: ភាសា​លំនាំ​ដើម

en: Size of textfield
km: ទំហំ​វាល​អត្ថបទ

en: Authoring information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​និពន្ធ

en: File attachments
km: ឯកសារភ្ជាប់របស់​ឯកសារ

en: Show
km: បង្ហាញ

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
km: បញ្ចូល​មួយ​ទំព័រ​ក្នុង​មួយ​បន្ទាត់ជា​ផ្លូវ​របស់ Drupal ។ តួអក្សរ '*' គឺ​ជា​តួអក្សរ​ជំនួស ។ ផ្លូវ​ឧទាហរណ៍ គឺ %blog សម្រាប់​ទំព័រ​ប្លុក និង​តួអក្សរ​ជំនួស %blog សម្រាប់​ប្លុក​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ទាំង​អស់ ។ %front គឺ​ជា​ទំព័រ​មុខ ។

en: Edit term
km: កែសម្រួល​ពាក្យ

en: Sources
km: ប្រភព

en: update
km: ភាព​ទាន់សម័យ

en: Browser
km: កម្មវិធី​រុក​រក

en: Full text
km: អត្ថបទ​ពេញ

en: Search results
km: លទ្ធផល​ស្វែងរក

en: Your search yielded no results
km: ការ​ស្វែងរក​របស់​អ្នក​គ្មាន​លទ្ធផល

en: Allowed values list
km: បាន​អនុញ្ញាត​បញ្ជីតម្លៃ

en: Publishing options
km: ជម្រើស​ការ​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Configure block
km: ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ប្លុក

en: Select list
km: ជ្រើស​បញ្ជី

en: Text field
km: វាល​អត្ថបទ

en: Long
km: វែង

en: Short
km: ខ្លី

en: Posts
km: ប្រកាស

en: Mission statement
km: សេចក្តី​ថ្លែងការណ៍​បេសកកម្ម​

en: Revert
km: ត្រឡប់​ទៅ​ដើម

en: Greater than
km: ​ធំជាង

en: Less than
km: ​តូចជាង

en: Log out
km: ចេញ

en: Left
km: ឆ្វេង

en: Right
km: ស្តាំ

en: Blocked
km: បាន​ទប់ស្កាត់

en: Results
km: លទ្ធផល

en: Poll settings
km: ការ​កំណត់​ការ​ស្ទង់​មតិ

en: Parent term
km: ពាក្យ​មេ

en: revert
km: ត្រឡប់​ទៅ​ដើម​

en: Database schema
km: គ្រោង​ការណ៍​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Permissions
km: សិទ្ធិ

en: Your settings have been saved.
km: ការ​កំណត់​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក ។

en: Testing
km: ការ​សាក​ល្បង

en: %type settings
km: ការ​កំណត់​ %type

en: Menu settings
km: ការកំណត់​ម៉ឺនុយ​

en: Color scheme
km: ពណ៌​ចម្រុះ

en: Unformatted
km: ដែល​មិន​បាន​ធ្វើ​ទ្រង់​ទ្រាយ

en: Formats
km: ទ្រង់​ទ្រាយ

en: @type: deleted %title.
km: @type ៖ បាន​លុប %title ។

en: New comments
km: មតិ​យោបល់​ថ្មីៗ

en: <Hidden>
km: <ដែល​លាក់>

en: Themes
km: ស្បែក

en: administer nodes
km: គ្រប់គ្រង​ថ្នាំង

en: Loading...
km: កំពុង​ផ្ទុក​...

en: Comment settings
km: ការ​កំណត់​មតិយោបល់

en: Read only
km: បាន​តែ​អាន

en: Processing
km: កំពុង​ដំណើរការ

en: File upload error. Could not move uploaded file.
km: កំហុស​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង ។ មិន​អាច​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើងទេ ។

en: Default value
km: តម្លៃ​លំនាំដើម

en: Timezone
km: តំបន់​ពេលវេលា

en: Enter the terms you wish to search for.
km: បញ្ចូល​ពាក្យ​ដែល​អ្នក​ចង់​ស្វែងរក ។

en: No content types available.
km: គ្មាន​ប្រភេទ​មាតិកា ។

en: Menus
km: ម៉ឺនុយ

en: Above
km: ខាង​លើ

en: Number of values
km: ចំនួន​តម្លៃ

en: Default time zone
km: តំបន់​​​ពេល​វេលា​លំនាំដើម

en: !title: !required
km: !title ៖ !required

en: Add another item
km: បន្ថែម​ធាតុ​មួយ​ទៀត

en: Updating field type %type with module %module.
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រភេទ​វាល​ %type ​ទាន់​សម័យ​ជា​មួយ​ម៉ូឌុល​ %module ។

en: Manage fields
km: គ្រប់​គ្រង​វាល

en: Trimmed
km: បាន​តម្រឹម

en: Used in
km: បាន​ប្រើ​ក្នុង

en: No fields have been defined for any content type yet.
km: គ្មាន​វាល​​ត្រូវ​បាន​កំណត់​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកាណា​មួយ​ឡើយ​​ទេ​ ។

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​មាន​មាតិកា​ណា​មួយ​សល់​នៅ​ក្នុង​វាល​នេះ​ វា​នឹង​ត្រូវ​បាត់​បង់​ ។ សកម្មភាព​នេះ​មិន​អាច​មិន​ធ្វើ​ឡើង​វិញ​បាន​ទេ​ ។

en: Save field settings
km: រក្សា​ទុក​ការ​កំណត់​វាល

en: The update has encountered an error.
km: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព បាន​ជួបប្រទះ​នឹង​កំហុស ។

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
km[0]: @count ធាតុ​បាន​ដំណើរការ​ដោយ​ជោគជ័យ​ ៖

en: Decimal
km: ទសភាគ

en: Float
km: អណ្តែត

en: Minimum
km: អប្បបរមា

en: Precision
km: ចំនួន​ខ្ទង់

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
km: ចំនួន​​​តួលេខ​សរុប​ដែល​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ដោយ​រួម​បញ្ចូល​ទាំង​តួ​លេខ​នៅ​ខាងស្ដាំ​នៃ​ទសភាគ​ផង​ដែរ ។

en: The number of digits to the right of the decimal.
km: ចំនួន​តួលេខ​នៅ​ខាងស្ដាំ​នៃ​ទសភាគ ។

en: Decimal marker
km: សញ្ញា​ក្បៀស

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
km: អ្នក​ប្រើ​តួ​អក្សរ​នឹង​បញ្ចូល​តួ​អក្សរ​ដើម្បី​សម្គាល់​សញ្ញា​ក្បៀស​ក្នុង​សំណុំ​បែបបទ ។

en: Defines numeric field types.
km: កំណត់​ប្រភេទ​វាល​លេខ ។

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
km: សម្រាប់​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​ 'ប្រអប់​ធីក​បើក​/បិទ​ទោល​'  មុន​ដំបូង​កំណត់​តម្លៃ​ 'បិទ​'  បន្ទាប់​មក​តម្លៃ​ 'បើក​' ​ក្នុង​ផ្នែក​ <strong>តម្លៃ​ដែល​អនុញ្ញាត</strong> ​។ ចំណាំ​ថា​ប្រអប់​ធីក​នឹង​បិទ​ស្លាក​ជា​មួយ​ស្លាក​តម្លៃ​ 'បើក​' ​។

en: Check boxes/radio buttons
km: ប្រអប់​ធីក​/ប៊ូតុង​មួល

en: Single on/off checkbox
km: ប្រអប់​ធីក​បើក​/បិទ​ទោល​

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
km: កំណត់​​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​​ ជម្រើស​ ប្រអប់​ធីក​ និង​ប៊ូតុង​មូល​សម្រាប់​វាល​អត្ថបទ​ និង​វាល​លេខ​ ។

en: Text area (multiple rows)
km: ផ្ទៃ​អត្ថបទ​ (ជួរ​ដេក​ច្រើន​)

en: Defines simple text field types.
km: កំណត់​ប្រភេទ​វាល​អត្ថបទ​ធម្មតា ។

en: Index
km: លិបិក្រម

en: Permission
km: សិទ្ធិ

en: Hide
km: លាក់

en: Read/Write
km: ​អាន/សរសេរ

en: file system
km: ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​រួម​បញ្ចូល​យ៉ាង​ហោចណាស់​ពាក្យ​គន្លឹះ​វិជ្ជមាន​មួយជា​មួយ​តួអក្សរ @count ឬ​ច្រើនជាង​នេះ ។

en: Language neutral
km: អាព្យាក្រឹត​ភាសា

en: Loading
km: ផ្ទុក

en: The directory %directory does not exist.
km: មិន​មាន​ថត %directory ទេ ។

en: The directory %directory is not writable
km: ថត​ %directory មិន​អាច​សរសេ​រ​បាន​ទេ​

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
km: ថត​ %directory មិន​អាច​សរសេរ​បាន​ទេ​ពីព្រោះ​វា​ពុំ​បាន​កំណត់​សិទ្ធ​ត្រឹមត្រូវ​ ។

en: Defines a file field type.
km: កំណត់​ប្រភេទ​វាល​ឯកសារ ។

en: Rearrange
km: រៀបចំ​ឡើងវិញ

en: 1 user | @count users
km[0]: ​អ្នក​ប្រើ ១ នាក់

en: ok
km: យល់ព្រម

en: Parser
km: ឧបករណ៍​ញែក

en: Aggregator
km: កម្មវិធី​ប្រមូលផ្តុំ​

en: Title of the feed item.
km: ចំណងជើង​ធាតុ​មតិពណ៌មាន ។

en: Link to the feed item.
km: តំណ​ទៅកាន់​ធាតុ​មតិព័ត៌មាន ។

en: Unique identifier for the feed item.
km: កម្មវិធី​កំណត់​អត្តសញ្ញាណ​សម្រាប់​ធាតុ​មតិព័ត៌មាន ។

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
km: URL %url មិន​ត្រឹមត្រូវ ។ សូម​បញ្ចូល​ URL ដែល​ត្រឹមត្រូវ​ពេញលេញ ដូចជា http://www.example.com/feed.xml ។

en: Context
km: បរិបទ

en: Book navigation
km: ​ការ​រុករក​សៀវភៅ

en: !a comments per page
km: !a មតិយោបល់​ក្នុង​មួយ​ទំព័រ

en: Taxonomy vocabulary
km: វាក្យសព្ទ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Found the @submit button
km: រក​ឃើញ​ប៊ូតុង​ @submit ​

en: Failed to set field @name to @value
km: បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​កំណត់​វាល​ @name ​ទៅ​ជា​ @value

en: No temporary directories to remove.
km: គ្មាន​ថត​បណ្ដោះអាសន្ន​ដែល​ត្រូវ​យកចេញ​ឡើយ ។

en: Run tests against Drupal core and your active modules. These tests help assure that your site code is working as designed.
km: ធ្វើ​ការ​សាកល្បង​ទល់​នឹង​ចំណុច​សំខាន់​របស់​ Drupal ​និង​ម៉ូឌុល​សកម្ម​របស់​អ្នក​  ។ ការ​សាក​ល្បង​ទាំងនេះ ធានា​បាន​ថា​កូដ​តំបន់​បណ្ដាញ​របស់​អ្នក នឹង​ដំណើរការ​ដូច​ដែល​បាន​កំណត់ ។

en: Send message
km: ផ្ញើ​សារ

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Print
km: បោះ​ពុម្ព

en: %keys (@type).
km: %keys (@type) ។

en: Locked
km: ជាប់​សោ

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
km: កំហុស​​សុពលកម្ម សូម​ព្យាយា​ម​ម្ដង​ទៀត ។ ប្រសិន​បើកំហុស​នេះ​នៅ​តែ​មាន សូម​ទាក់ទង​អ្នក​គ្រប់គ្រង​បណ្ដាញ ។

en: About
km: អំពី

en: sort by @s
km: តម្រៀប​តាម @s

en: and
km: និង

en: field
km: វាល

en: Create @name
km: បង្កើត @name

en: @type %title has been deleted.
km: @type %title ត្រូវ​បាន​លុប ។

en: Not enabled
km: មិន​បាន​​បើក

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
km: សេចក្តី​ណែនាំ​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ដល់​អ្នក​ប្រើ​នៅ​ខាង​ក្រោម​វាល​នេះ​ស្ថិត​នៅ​លើ​ទម្រង់​ដែល​កំពុង​កែសម្រួល​ ។<br />ស្លាក​ ​HTML ​ដែល​អនុញ្ញាត​ ៖ @tags

en: %name: illegal value.
km: %name ៖ តម្លៃ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
km: ការ​ព្រមាន​សុវត្ថិភាព ៖ មិន​អាច​សរសេរឯកសារ .htaccess ទេ ។ សូម​បង្កើត​ឯកសារ .htaccess នៅ​ក្នុង​ថត %directory ដែល​មាន​បន្ទាត់​ដូច​ខាង​ក្រោម ៖ <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
km: មាន​តែ​ឯកសារ​ដែល​មាន​កន្ទុយ​ឯកសារ​ដូច​ខាង​ក្រោម​ប៉ុណ្ណោះ​ដែល​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ៖ %files-អនុញ្ញាត ។

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
km: ទំហំ​ឯកសារ %filesize ដែល​លើស​ពី​ទំហំ​ឯកសារ​អតិបរមា %maxsize ។

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
km: ​​ឯកសារ​ %filesize ដែលនឹង​​លើស​ពី​ទំហំ​កូតា​ថាស %quota ។

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
km: រូបភាព​ត្រូវបាន​​ប្តូរទំហំ​ឲ្យ​សម​នឹង​វិមាត្រ​អតិបរមា​​ដែល​អនុញ្ញាតនៃ​ %dimensions ភីកសែល ។

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
km: រូបភាព​នេះ​ធំពេក វិមាត្រ​អតិបរមា​គឺ %dimensions ភីកសែល ។

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
km: រូបភាព​នេះ​តូច​ពេក​ វិមាត្រ​អប្បបរមា​​គឺ %dimensions ភីកសែល ។

en: No test results to display.
km: គ្មា​ន​លទ្ធផល​សាក​ល្បង​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ទេ​ ។

en: Decimal point
km: សញ្ញា​ក្បៀស

en: Revision information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ

en: Default image
km: រូបភាព​លំនាំ​ដើម

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
km: អត្ថបទ​នេះ​នឹង​ត្រូវ​ប្រើ​ដោយ​កម្មវិធី​អាន​អេក្រង់​ ម៉ាស៊ីន​ស្វែង​រក​ ឬ​នៅ​ពេល​មិន​អាច​ផ្ទុក​រូប​ភាព​បាន​ ។

en: Search index
km: ស្វែង​រក​លិបិក្រម

en: The size of the file.
km: ទំហំ​ឯកសារ ។

en: %message in %file on line %line.
km: ​%message ​នៅ​ក្នុង %file នៅ​លើបន្ទាត់ %line ។​

en: 1 character | @count characters
km[0]: ១​ តួអក្សរ

en: The file could not be uploaded.
km: មិនអាច​ផ្ទុក​ឡើង​ឯកសារ​បាន​ទេ ។

en: Created content type %type.
km: បាន​បង្កើត​ប្រភេទ​ %type មាតិកា ។

en: User created with name %name and pass %pass
km: អ្នក​ប្រើ​ដែល​បាន​បង្កើត​ជា​មួយ​ឈ្មោះ​ %name និង​ហុច​ %pass

en: Created permissions: @perms
km: សិទ្ធ​ដែល​បាន​បង្កើត​ ៖ @perms

en: Invalid permission %permission.
km: សិទ្ធិ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ %permission ។

en: Username field found.
km: បាន​រក​ឃើញ​វាល​ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ​ ។

en: Password field found.
km: បាន​រក​ឃើញ​វាល​ពាក្យ​សម្ងាត់​ ។

en: !method @url returned @status (!length).
km: !method @url បាន​ត្រឡប់​ @status (!length) ។

en: Valid HTML found on "@path"
km: បាន​រក​ឃើញ  HTML មិ​ន​ត្រឹម​ត្រូវ​លើ​ "@path"

en: Parsed page successfully.
km: បាន​ញែក​ទំព័រ​ដោយ​ជោគ​ជ័យ​ ។

en: Found the requested form fields at @path
km: បាន​រក​ឃើញ​វាល​សំណុំ​បែប​បទ​ដែល​ស្នើ​នៅ​ @path

en: Found field by name @name
km: បាន​រក​ឃើញ​វាល​តាម​ឈ្មោះ​ @name

en: Did not find field by name @name
km: មិន​បាន​រក​ឃើញ​វាល​តាម​ឈ្មោះ​ @name

en: Found field by id @id
km: បាន​រក​ឃើញ​វាល​តាម​លេខ​សម្គាល់​ @id

en: Did not find field by id @id
km: មិន​បាន​រក​ឃើញ​វាល​តាម​លេខ​សម្គាល់​ @id

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
km: ចម្លើយ​តប​ HTTP ​ដែល​បាន​រំពឹង​ !code   !curl_code ជាក់​ស្តែង

en: Tests
km: សាក​ល្បង

en: Run tests
km: សាក​ល្បង​ដំណើរ​ការ

en: Clean test environment
km: បរិស្ថាន​សាក​ល្បង​ស្អាត

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
km: យក​តារាង​ដែល​មាន​បុព្វបថ​ថា​ "simpletest" និង​ថត​បណ្តោះ​អាសន្ន​ដែល​សល់​ពី​ការ​សាក​ល្បង​ដែល​បាន​គាំង​ចេញ​ ។ វា​គឺ​សម្រាប់​តែ​អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍​ នៅ​ពេល​ដែល​បង្កើត​ការសាក​ល្បង​ប៉ុណ្ណោះ​ ។

en: Clean environment
km: បរិស្ថាន​ស្អាត

en: No tests to display.
km: គ្មាន​ការ​សាក​ល្បង​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញ​ទេ ។

en: @pass, @fail, and @exception
km: @pass, @fail, និង​ @exception

en: No test(s) selected.
km: គ្មាន​ការ​សាក​ល្បង​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ទេ ។

en: Processing test @num of @max - %test.
km: ដំណើរ​ការ​សាក​ល្បង​ @num នៃូ​ @max - %test ។

en: @name: @summary
km: @name ៖ @summary

en: Processed test @num of @max - %test.
km: បាន​ដំណើរ​ការ​សាក​ល្បង​ @num ​នៃ​ @max - %test ។

en: 1 pass | @count passes
km[0]: សម្រេច​ ១

en: 1 fail | @count fails
km[0]: បរាជ័យ ១

en: 1 exception | @count exceptions
km[0]: ករណី​លើក​លែង​ ១

en: PHP DOMDocument class
km: ថ្នាក់ PHP DOMDocument

en: Provides a framework for unit and functional testing.
km: ផ្តល់​នូវ​គ្រោង​ការណ៍​សម្រាប់​ឯកតា និងការ​សាក​ល្បង​ជា​មុខងារ ។

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
km: %name​ ៖ វាល​នេះ​មិន​អាច​ផ្ទុក​តម្លៃ​ច្រើន​ជាង​ @count ​ទេ ។

en: No fields available.
km: គ្មាន​វាល​ ។

en: filter
km: តម្រង

en: The title of the comment.
km: ចំណង​ជើង​មតិយោបល់​ ។

en: Comment count
km: ចំនួន​មតិយោបល់

en: The title of the node.
km: ចំណង​ជើង​ថ្នាំង ។

en: The date the node was posted.
km: កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​ថ្នាំង​ត្រូវ​បាន​ប្រកាស ។

en: Poll
km: ការ​ស្ទង់​មតិ

en: Views today
km: មើល​ថ្ងៃ​នេះ​

en: Browser session ID of user that visited page.
km: លេខ​សម្គាល់​កម្មវិធី​រុករក​សម្រាប់​អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ទស្សនា​ទំព័រ ។

en: Title of page visited.
km: ចំណងជើង​ទំព័រ​ដែល​បាន​ទស្សនា ។

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
km: ផ្លូវ​ខាងក្នុង​ទៅ​ទំព័រ​បាន​ទស្សនា (ទំនាក់ទំនង​ទៅ Drupal root ។)

en: Referrer URI.
km: URI ភាគីយោង ។

en: Hostname of user that visited the page.
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​ទស្សនា​ទំព័រ ។

en: Time in milliseconds that the page took to load.
km: ពេលវេលា​គិតជា​មិល្លី​វិនាទី​ដែល​ទំព័រ​បាន​ចំណាយ​ដើម្បី​ផ្ទុក ។

en: Timestamp of when the page was visited.
km: ត្រា​ពេលវាលា​នៃ​ពេល​ដែល​ទំព័រ​ត្រូវ​បាន​មើល ។

en: upload
km: ផ្ទុក​ឡើង

en: contact
km: ​ទំនាក់​ទំនង

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
km: ស្វែងរក​ពាក្យ​ទាំងពីរ​ដោយ <strong>OR</strong> ជា​អក្សរ​ធំ ។ ឧទាហរណ៍<strong>cats OR dogs</strong> ។

en: Machine-readable name
km: ឈ្មោះ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​

en: Contact form
km: សំណុំ​បែប​បទ​ទំនាក់ទំនង​

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
km: សិទ្ធិ​របស់​ថត %directory ត្រូវ​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដើម្បី​ធ្វើ​ឲ្យ​វា​អាច​សសេរ​បាន ។

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
km: ឈ្មោះ​​​​​ដែលម៉ាស៊ីន​អាច​អាន​បាន​ត្រូវ​តែ​មាន​តែ​អក្សរ​តូច លេខ និង​សញ្ញា ( _ ) ។

en: Search form
km: សំណុំ​បែបបទ​ស្វែងរក

en: Date and time lookup
km: ការ​រកមើល​កាលបរិច្ឆេទ និង​ពេលវេលា

en: Translation settings
km: ការ​កំណត់​ការ​បកប្រែ

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
km: ចំណង​ជើង​នឹង​ត្រូវ​​ប្រើ​ជា​ព័ត៌មាន​ជំនួយ នៅ​ពេល​អ្នក​ប្រើ​សំកាំង​កណ្តុរ​នៅ​ពី​លើ​រូប​ភាព​ ។

en: Image linked to file
km: រូប​ភាព​ត្រូវ​បាន​ភ្ជាប់​ទៅ​ឯកសារ​

en: Progress indicator
km: ទ្រនិច​បង្ហាញ​វឌ្ឍនភាព

en: Bar with progress meter
km: របារ​ដែល​មាន​ម៉ែត្រ​វឌ្ឍនភាព

en: The file upload failed. %upload
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​ឯក​សារ​ឡើង ។ %upload

en: URL to file
km: URL ​ទៅ​ឯកសារ

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
km: កំហុស​ដែល​មិន​អាច​សង្គ្រោះ​បានកើត​ឡើង ។ ឯកសារ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ទំនង​ជា​​លើស​ទំហំ​​ (@size) ឯកសារ​អតិបរមា​ ដែល​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​នេះ​គាំ​ទ្រ​ ។

en: Starting upload...
km: កំពុង​ចាប់​ផ្តើម​ផ្ទុក​ឡើង​...

en: Uploading... (@current of @total)
km: កំពុង​ផ្ទុក​ឡើង​... (@current of @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នកអាច​បង្ហាញនូវ​​វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​បាន​ ប៉ុន្តែ​មិន​មាន​បណ្ណាល័យ​ដែល​ទាម​ទារ​ទេ ។ វា​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​ដំឡើង​ <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">បណ្ណាល័យ​ uploadprogress PECL </a> (ដែល​ពេញ​ចិត្ត​ជាង​) ​ឬ​ឲ្យ​ដំឡើង​ <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a> ។

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក​អាច​បង្ហាញនូវ​វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​បាន​ ដោយ​ប្រើ​ APC RFC ១៨៦៧ ។ ចំណាំ​ថា​មាន​តែ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​តែ​ម្តង​ប៉ុណ្ណោះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​គាំ​ទ្រ ។ វា​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​អនុសាសន៍​​ឲ្យ​ប្រើ​ <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">បណ្ណាល័យ​  uploadprogress PECL</a> បើ​អាច​ធ្វើ​ទៅ​បាន​ ។

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក​មិន​អាច​​បង្ហាញ​នូវ​វឌ្ឍនភាព​​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​បាន​ទេ ។ វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​ទាម​ទារ​ឲ្យ​ដំណើរ​ការ​ PHP ​ជា​មួយ​ mod_php ​ហើយ​មិន​មែន​ជា​ FastCGI ទេ ។

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
km: ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​របស់​អ្នក​អាច​បង្ហាញ​នូវ​វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ​ឡើង​បាន​តាម​រយៈ​ APC ប៉ុន្តែ​​វា​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ ។ បន្ថែម​ <code>apc.rfc ១៨៦៧ = ១</code> ទៅ​កាន់​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ php.ini ​របស់​អ្នក​ ។ ជា​ជំនួស​ វា​ត្រូវ​បាន​ផ្តល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​ <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress"> uploadprogress PECL</a> ដែល​គាំ​ទ្រ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ព្រម​គ្នា​ច្រើន​ជាង​មួយ ។

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
km: បាន​អនុញ្ញាត​ (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC ១៨៦៧</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
km: បាន​អនុញ្ញាត​ (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress"> uploadprogress PECL</a>)

en: Upload progress
km: វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង

en: %name: the value may be no smaller than %min.
km: %name ៖ តម្លៃ​ប្រហែល​ជា​មិន​អាច​តូច​ជាង​ %min បាន​ទេ​ ។

en: %name: the value may be no larger than %max.
km: %name ៖ តម្លៃ​ប្រហែល​ជា​មិន​អាច​ធំជាង​ %max បាន​ទេ​ ។

en: The name of the site.
km: ឈ្មោះ​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: Format string
km: ខ្សែ​អក្សរ​ទ្រង់​ទ្រាយ

en: Are you sure you want to remove the format %format?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​យក​ទ្រង់​ទ្រាយ​ %format ចេញ​ឬ​ ?

en: Removed date format %format.
km: បាន​យក​ទ្រង់​ទ្រាយ​​កាល​បរិច្ឆេទ​ %format ចេញ ។

en: Add format
km: បន្ថែម​ទ្រង់​ទ្រាយ

en: Allow users to add additional date formats.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​បន្ថែម​ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ​បន្ថែម​ ។

en: Delete date format
km: លុប​ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ

en: Allow users to delete a configured date format.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​ប្រើ​លុប​ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ​ដែល​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ ។

en: Configure date formats for each locale
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ទ្រង់​ទ្រាយ​កាល​បរិច្ឆេទ​សម្រាប់​មូលដ្ឋាន​នីមួយ​ៗ​

en: Content type name
km: ឈ្មោះ​ប្រភេទ​មាតិកា

en: Poll module choices.
km: ជម្រើស​ម៉ូឌុល​ស្ទង់​មតិ ។

en: Poll module settings.
km: ការ​កំណត់​ម៉ូឌុល​ស្ទង់​មតិ ។

en: manage fields
km: គ្រប់​គ្រង​វាល​

en: @field_name (Locked)
km: @field_name (ជាប់​សោ)

en: - Select a field type -
km: - ជ្រើស​ប្រភេទ​វាល​ -

en: - Select a widget -
km: - ជ្រើស​ធាតុ​ក្រាហ្វិក -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
km: ឈ្មោះ​វាល (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
km: ប្រភេទ​ទិន្នន័យ​​ត្រូវ​រក្សា​ទុក​ ។

en: Form element to edit the data.
km: ធាតុ​​សំណុំ​បែប​បទ​​ដែល​ត្រូវ​កែ​សម្រួល​ទិន្នន័យ​ ។

en: - Select an existing field -
km: - ជ្រើស​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់​ -

en: Field to share
km: វាល​ត្រូវ​ចែក​រំលែក​

en: Add new field: you need to provide a label.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី​ ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្តល់​ស្លាក​ ។

en: Add new field: you need to provide a field name.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្តល់​ឈ្មោះ​វាល​ ។

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី​ ៖ ​ឈ្មោះ​វាល​ %field_name ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។ ឈ្មោះ​ត្រូវ​តែ​រួម​បញ្ចូល​​តែ​អក្សរ​តូច​ សញ្ញា​សង្កត់​ពាក្យ​ លេខ និង​សញ្ញា (_) ។

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី​ ៖​ ឈ្មោះ​វាល​ %field_name ​វែង​ពេក​ ។ ឈ្មោះ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ត្រឹម​តែ​ ៣២ តួ​អក្សរ​ ដោយ​រួម​បញ្ចូល​ទាំង​បុព្វបទ​ 'field_' ​ ។

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី​ ៖ ឈ្មោះ​វាល​ %field_name ​មាន​ស្រាប់​ហើយ​ ។

en: Add new field: you need to select a field type.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​ប្រភេទ​វាល​ ។

en: Add new field: you need to select a widget.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​ធាតុក្រាហ្វិក​ ។

en: Add new field: invalid widget.
km: បន្ថែម​វាល​ថ្មី ៖ ធាតុ​ក្រាហ្វិក​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: Add existing field: you need to provide a label.
km: បន្ថែម​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ផ្តល់​ស្លាក​ ។

en: Add existing field: you need to select a field.
km: បន្ថែម​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​វាល​ ។

en: Add existing field: you need to select a widget.
km: បន្ថែម​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ៖ អ្នក​ត្រូវ​តែ​ជ្រើស​ធាតុ​ក្រាហ្វិក ។

en: Add existing field: invalid widget.
km: បន្ថែម​វាល​ដែល​មាន​ស្រាប់​ ៖ ធាតុ​ក្រាហ្វិក​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ​ ។

en: @type: @field (@label)
km: @type​ ៖ @field (@label)

en: The field %field is locked and cannot be edited.
km: វាល​ %field ​ជាប់​សោ​ ហើយ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​កែ​សម្រួល​ទេ​ ។

en: Maximum number of values users can enter for this field.
km: ចំនួន​តម្លៃ​អតិបរមា​ដែល​អ្នក​ប្រើ​អាច​បញ្ចូល​សម្រាប់​វាល​នេះ​បាន​ ។

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
km: '​គ្មាន​ដែន​កំណត់​' ​នឹង​ផ្តល់​នូវ​ប៊ូតុង​ 'បន្ថែម​ទៀត​' ​ដូច្នេះ​អ្នក​ប្រើ​អាច​បន្ថែម​តម្លៃ​បានកាន់​តែ​​ច្រើន​តាម​ដែល​ពួក​គេ​ពេញ​ចិត្ត​ ។

en: %name must be an integer.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​ចំនួន​គត់​ ។

en: %name must be a positive integer.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​ចំនួន​គត់​វិជ្ជមាន ។

en: %name must be a number.
km: %name ​ត្រូវ​តែ​ជា​លេខ​ ។

en: Only numbers are allowed in %field.
km: មាន​តែ​លេខ​ប៉ុណ្ណោះ​នឹង​ត្រូវ​អនុញ្ញាត​នៅ​ក្នុង​ %field ។

en: Created role of name: @name, id: @rid
km: បាន​បង្កើត​តួនាទី​របស់​ឈ្មោះ ៖ @name, id ៖ @rid

en: User %name successfully logged in.
km: អ្នក​ប្រើ​ %name ​បាន​ចូល​ដោយ​ជោគ​ជ័យ​ ។

en: !count e-mail was sent during this test.
km: អ៊ីមែល !count ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​អំឡុង​ពេល​សាក​ល្បង​នេះ​ ។

en: !count e-mails were sent during this test.
km: អ៊ីមែល​ !count ​ត្រូវ​បាន​ផ្ញើ​អំឡុង​ពេល​សាក​ល្បង​នេះ​ ។

en: Raw "@raw" found
km: បាន​រក​ឃើញដើម​ "@raw"

en: Raw "@raw" not found
km: រក​មិន​ឃើញ​ដើម​ "@raw"

en: "@text" found
km: បាន​រក​ឃើញ "@text"

en: "@text" not found
km: រក​មិន​ឃើញ "@text"

en: Pattern "@pattern" found
km: បាន​រក​ឃើញ​លំនាំ​ "@pattern"

en: Pattern "@pattern" not found
km: រក​មិន​ឃើញ​លំនាំ​ "@pattern"

en: Checkbox field @id is checked.
km: បាន​ធីក​វាល​ប្រអប់​ធីក​ @id ។

en: Checkbox field @id is not checked.
km: មិន​បាន​ដាក់​ធីក​វាល​ប្រអប់​ធីក​ @id ​។

en: Verbose message
km: សារ​បរិយាយ

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
km: ជ្រើស​​សាក​ល្បង​ ​ឬ​ក្រុម​សាក​ល្បង​ដែល​អ្នក​ចង់​ដំណើរ​ការ​ រួច​ចុច​លើ​ <em>ដំណើរ​ការ​សាក​ល្បង</em> ។

en: All (@count)
km: (@count) ទាំង​អស់

en: Pass (@count)
km: (@count) ជោគ​ជ័យ

en: Fail (@count)
km: (@count) បរាជ័យ

en: Return to list
km: ត្រឡប់​ទៅ​បញ្ជី

en: Clear results after each complete test suite run
km: ជម្រះ​លទ្ធ​ផល​បន្ទាប់​ពី​​​បញ្ចប់​​ដំណើរ​ការឈុត​សាក​ល្បង​​រួច

en: Provide verbose information when running tests
km: ផ្តល់​ព័ត៌មាន​បរិយាយ​ នៅ​ពេល​ដំណើរ​ការ​សាក​ល្បង​

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
km: ទិន្នន័យ​បរិយាយ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បោះ​ពុម្ព​មក​ជា​មួយការ​បញ្ជាក់​​ស្តង់​ដារ​ និង​​មាន​ប្រយោជន៍​បំផុត​សម្រាប់​ការ​បំបាត់​កំហុស​ ។ ទិន្នន័យ​បរិយាយ​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុប​រវាង​ពេល​នៃ​ការ​ដំណើរឈុត​សាក​ល្បង​នីមួយ​ៗ​ ។ លទ្ធ​ផល​ទិន្នន័យបរិយាយ​មាន​ភាព​លម្អិត​បំផុត ហើយ​គួរ​តែ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ នៅ​ពេល​បំបាត់​កំហុស​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
km: ការ​កំណត់​ការ​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹម​ត្រូវ​ HTTP ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​កម្មវិធី​រុក​រក​ SimpleTest ​អំឡុង​ពេល​ធ្វើ​ការ​សាក​ល្បង​ ។ មាន​ប្រយោជន៍​បំផុត​ នៅ​ពេល​តំបន់​បណ្តាញ​ទាម​ទារ​ការ​ផ្ទៀង​ផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹម​ត្រូវ​ HTTP ​ជា​ចម្បង​ ។

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
km: @pass, @fail, @exception, និង​ @debug

en: The test run did not successfully finish.
km: ដំណើរ​ការ​សាក​ល្បង​មិន​បាន​បញ្ចប់​ដោយ​ជោគ​ជ័យ​ទេ ។

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
km: ជម្រះ​​លទ្ធផល​ត្រូវ​បាន​បិទ ហើយ​តារាង​លទ្ធផល​សាក​ល្បងនឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ជម្រះ​ទេ​ ។

en: No leftover tables to remove.
km: គ្មាន​តារាង​នៅ​សល់​ត្រូវ​យក​ចេញ​ទេ​ ។

en: 1 debug message | @count debug messages
km[0]: សារ​បំបាត់​កំហុស​ ១

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
km[0]: បាន​យក​លទ្ធផល​សាក​ល្បង​ ១ ចេញ ។

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
km[0]: បាន​យក​តារាង​នៅ​សល់​ ១ ចេញ ។

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
km[0]: បាន​យក​ថត​បណ្តោះ​អាសន្ន​ ១​ ចេញ ។

en: Test result
km: លទ្ធផល​សាក​ល្បង

en: View result of tests.
km: មើល​លទ្ធផល​សាក​ល្បង ។

en: Fetcher
km: កម្មវិធី​ទៅ​យក

en: Title of the feed.
km: ចំណងជើង​មតិព័ត៌មាន ។

en: Is not empty (NOT NULL)
km: មិន​ទទេ​នោះ​ទេ (មិន​មែន​ទទេ)

en: Automatic live preview
km: មើល​កា​របន្តផ្ទាល់ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ

en: That view is created for the version @import_version of views, but you only have @api_version
km: ទិដ្ឋភាព​នោះ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​សម្រាប់​កំណែ @import_version របស់​ទិដ្ឋភាព ប៉ុន្តែ​អ្នក​មាន​តែ​ @api_version

en: The related terms of the term. This can produce duplicate entries if there is more than one related term.
km: ពាក្យ​ដែល​ទាក់ទង​របស់​ពាក្យ ។ វា​អាច​បង្កើត​ធាតុ​ស្ទួន​ ប្រសិនបើ​មាន​ពាក្យ​ទាក់ទង​ច្រើន​ជាង​មួយ ។

en: Related term
km: ពាក្យ​ដែល​ទាក់​ទង

en: A related term of the term.
km: ពាក្យ​ដែល​ទាក់ទង​របស់​ពាក្យ ។

en: Taxonomy Term ID from URL
km: លេខ​សម្គាល់​ពាក្យ​​ចំណាត់​ថ្នាក់​ពី URL

en: Translate link
km: បកប្រែ​តំណ

en: Provide a simple link to translate the node.
km: ផ្ដល់​នូវ​តំណ​ធម្មតា​ដើម្បី​បកប្រែ​ថ្នាំង ។

en: Authmap ID
km: លេខ​សម្គាល់ Authmap

en: The Authmap ID.
km: លេខ​សម្គាល់ Authmap ។

en: Authentication name
km: ឈ្មោះ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: The unique authentication name.
km: ឈ្មោះ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​តែ​មួយ​គត់ ។

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
km: អ្នក​មិន​អាច​ផ្ទុក​ឡើង​ឯកសារ %filename ដែល​បាន​ជ្រើស​ទេ ។ មានតែ​ឯកសារ​ដែល​មាន​កន្ទុយ​ឯកសារ​ដូច​ខាងក្រោម​ប៉ុណ្ណោះ ដែល​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត ៖ %extensions ។
