Feeds Test Site (6.x-1.5) - en to pl translation catalogue (3824 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Next
pl: Dalej

en: user
pl: użytkownik

en: Pages
pl: Strony

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: enabled
pl: włączone

en: context
pl: kontekst

en: delete
pl: usuń

en: title
pl: tytuł

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Private
pl: Prywatne

en: content
pl: zawartość

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Groups
pl: Grupy

en: Admin specifies whether or not a group appears in the public listings.
pl: Administrator decyduje, czy dana grupa ma się pojawić na publicznie dostępnej liście.

en: Group
pl: Grupa

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Closed
pl: Zamknięte

en: Invite only
pl: Za zaproszeniem

en: Wrong username or password.
pl: Nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło.

en: Group specific blocks are only visible on group pages and not on systemwide pages like the home page or admin pages.
pl: Bloki danej grupy są widoczne tylko na jego stronach.

en: Create group administrator
pl: Utwórz administratora grupy

en: Delete group administrator
pl: Usuń administratora grupy

en: Send invitation
pl: Wyślij zaproszenie

en: Group activity
pl: Aktywność grupy

en: Organic groups
pl: Grupy organiczne

en: Administer the suite of Organic groups modules.
pl: Zarządzaj modułami Organic groups.

en: Organic groups configuration
pl: Konfiguracja grup

en: List
pl: Lista

en: Faces
pl: Twarze

en: Subject
pl: Tytuł

en: Actions
pl: Akcje

en: disabled
pl: wyłączone

en: Subscription saved.
pl: Subskrypcja zapisana.

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Email addresses or usernames
pl: Adresy e-mail lub nazwy użytkowników

en: Enter up to %max email addresses or usernames. Separate multiple addresses by commas or new lines. Each person will receive an invitation message from you.
pl: Wprowadź do %max adresów e-mail lub nazw użytkowników, oddzielając je za pomocą przecinków lub umieszczając w osobnych wierszach. Każda z wymienionych osób otrzyma zaproszenie.

en: Personal message
pl: Własna wiadomość

en: Optional. Enter a message which will become part of the invitation email.
pl: Opcjonalne. Wpisz wiadomość, która będzie częścią zaproszenia.

en: You may not specify more than %max email addresses or usernames.
pl: Nie możesz wprowadzić więcej niż %max adresów e-mail lub nazw użytkowników.

en: Additional details
pl: Dodatkowe informacje

en: Are you sure you want to join the group %title?
pl: Czy na pewno chcesz dołączyć do grupy %title?

en: List of users
pl: Lista użytkowników

en: Add one or more usernames in order to associate users with this group. Multiple usernames should be separated by a comma.
pl: Dodaj jednego lub więcej użytkowników by powiązać ich z tą grupą. Wielokrotne nazwy użytkowników rozdziel przecinkami.

en: (approval needed)
pl: (potrzebne zatwierdzenie)

en: Manager
pl: Zarządzający

en: Age
pl: Wiek

en: Last comment
pl: Ostatni komentarz

en: Description
pl: Opis

en: No posts in this group.
pl: Brak wpisów w tej grupie.

en: No public posts in this group.
pl: Brak publicznych wpisów w tej grupie.

en: A brief description for the group details block and the group directory.
pl: Krótki opis grupy widoczny w bloku szczegóły grupy oraz w katalogu grup.

en: Language
pl: Język

en: Selecting a different theme will change the look and feel of the group.
pl: Wybranie innej skórki zmieni wygląd grupy.

en: Do nothing.
pl: Nie rób nic.

en: Delete all group posts which don't also belong to another group.
pl: Usuń wszystkie wpisy grupy, które nie należą do innej grupy.

en: Move all group posts to the group listed below.
pl: Przenieś wszystkie wpisy do grupy wymienionych poniżej.

en: Group posts
pl: Wpisy grupy

en: Target group
pl: Grupa docelowa

en: Delete group
pl: Usuń grupę

en: Public
pl: Publiczna

en: Audience
pl: Odbiorcy

en: @group: '@title' at @site
pl: @group: '@title' na @site

en: @body
    
    --
    This message was sent by an administrator in the '@group' group at @site. To visit this group, browse to !url_group. To unsubscribe from this group, visit !url_unsubscribe
pl: @body
    
    --
    Ta wiadomość została wysłana przez zarządzającego grupą '@group' w serwisie @site. Aby przejść na stronę grupy, kliknij w link !url_group. Aby wypisać się z tej grupy, wejdź na stronę !url_unsubscribe.

en: You are now an administrator for the group '@group'
pl: Jesteś teraz administratorem grupy '@group'

en: @username, you are now an administrator for the group '@group'.
    
    You can administer this group by logging in here:
     !group_url
pl: @username, od teraz jesteś administratorem grupy '@group'.
    
    Możesz zarządzać tą grupą logując się do systemu tutaj:
    !group_url

en: Group details
pl: Szczegóły grupy

en: New groups
pl: Nowe grupy

en: Group notifications
pl: Powiadomienia dla grupy

en: more
pl: więcej

en: Browse the newest groups.
pl: Przeglądaj najnowsze grupy.

en: Invite friend
pl: Zaproś znajomego

en: Create !type
pl: Utwórz !type

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Access control
pl: Kontrola dostępu

en: New groups don't appear in the groups directory. Administrators control the directory exclusively.
pl: Nowe grupy nie są automatycznie umieszczane w katalogu. Administratorzy sami to kontrolują.

en: New groups always appear in the groups directory.
pl: Nowe grupy są automatycznie umieszczane w katalogu.

en: Groups directory control
pl: Katalog grup

en: New groups always appear on the registration form.
pl: Nowe grupy zawsze pojawiają się na formularzu rejestracyjnym.

en: Registration form control
pl: Formularz rejestracyjny

en: Audience checkboxes
pl: Pola wyboru odbiorców

en: Visibility of posts
pl: Widzialność wpisów

en: Audience required
pl: Wybór odbiorców

en: Do you require that all (non administrator) posts be affiliated with a group? Note that changing this setting will affect existing posts when they are edited.
pl: Czy wymagany jest wybór odbiorców (tj. grupy) dla każdego wpisu, którego nie stworzył administrator?. Zmiana tego ustawienia będzie miała wpływ na istniejące wpisy poddawane edycji.

en: New content subject
pl: Tytuł nowego wpisu

en: New content body
pl: Treść nowego wpisu

en: (pending approval)
pl: (oczekuje na akceptację)

en: 1 invitation sent. | @count invitations sent.
pl[0]: Wysłano 1 zaproszenie.
pl[1]: Wysłano @count zaproszenia.
pl[2]: Wysłano @count zaproszeń.

en: Show this post in this group. | Show this post in these groups.
pl[0]: Pokaż wpis w tej grupie.
pl[1]: Pokaż wpis w wybranych grupach.
pl[2]: Pokaż wpis w wybranych grupach.

en: administer organic groups
pl: zarządzanie Grupami

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Comments
pl: Komentarze

en: Priority
pl: Priorytet

en: On
pl: Włączony

en: Block title
pl: Tytuł bloku

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Content types
pl: Rodzaje zawartości

en: Categories
pl: Kategorie

en: Version
pl: Wersja

en: Go
pl: Idź

en: view
pl: przeglądaj

en: Overview
pl: Przegląd

en: File
pl: Plik

en: Tag
pl: Etykieta

en: File path
pl: Ścieżka do plików

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Wielkość

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Przywróć

en: None
pl: Brak

en: Display settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: default
pl: domyślny

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Number
pl: Liczba

en: Message
pl: Wiadomość

en: No log messages available.
pl: Brak wiadomości w dzienniku.

en: Password
pl: Hasło

en: Block settings
pl: Ustawienia bloku

en: Comment form
pl: Formularz komentarza

en: User contact form
pl: Formularz kontaktowy użytkownika

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Delete configuration
pl: Usuń konfigurację

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Help text
pl: Objaśnienia

en: Admin title
pl: Tytuł admina

en: Types
pl: Typy

en: Hierarchy
pl: Hierarchia

en: Related terms
pl: Powiązane terminy

en: Required
pl: Wymagane

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Depth
pl: Głębokość

en: none
pl: brak

en: Category
pl: Kategoria

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Feed
pl: Kanał

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Import
pl: Importuj

en: Book
pl: Książka

en: Export
pl: Eksportuj

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: Description field
pl: Pole opisu

en: settings
pl: ustawienia

en: Back
pl: Wstecz

en: Node ID
pl: ID węzła

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Help
pl: Pomoc

en: username
pl: nazwa użytkownika

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Default
pl: Domyślny

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Open
pl: Otwarte

en: Blank
pl: Puste

en: Top
pl: Góra strony

en: Link Target
pl: Cel (Target) odnośnika

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Clean up
pl: Oczyść

en: Artist
pl: Artysta

en: Genre
pl: Kategoria

en: Icon
pl: Ikona

en: Add new
pl: Dodaj nowe

en: Time increment
pl: Zwiększanie czasu

en: Time
pl: Czas

en: Views
pl: Widoki

en: Access
pl: Dostęp

en: Add
pl: Dodaj

en: remove
pl: usuń

en: View
pl: Pokaż

en: Length
pl: Długość

en: Path
pl: Ścieżka

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Vocabularies
pl: Słowniki

en: Manage
pl: Zarządzaj

en: Placeholder tokens
pl: Wzorce

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Node type
pl: Typ węzła

en: results
pl: wyniki

en: search
pl: szukaj

en: Feed URL
pl: URL kanału

en: Teaser
pl: Skrót

en: never
pl: nigdy

en: Text
pl: Tekst

en: Theme
pl: Skórka

en: style
pl: styl

en: name
pl: nazwa

en: read more
pl: czytaj więcej

en: Timestamp
pl: Data

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: <none>
pl: &lt;brak&gt;

en: ID
pl: Identyfikator

en: Unknown
pl: Brak informacji

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: Picture
pl: Obraz

en: Upload image
pl: Wyślij obraz

en: Paths
pl: Ścieżki

en: The following placeholder tokens can be used in both paths and titles. When used in a path or title, they will be replaced with the appropriate values.
pl: Następujące wzorce mogą być używane w ścieżkach i tytułach. Jeżeli występują w ścieżce lub tytule będą zamienione na odpowiednie wartości.

en: Mail
pl: Poczta

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: User
pl: Użytkownik

en: Content type
pl: Rodzaj zawartości

en: action
pl: akcja

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Check
pl: Sprawdź

en: Files
pl: Pliki

en: file
pl: plik

en: User ID
pl: ID użytkownika

en: Error
pl: Błąd

en: Options
pl: Opcje

en: Contact
pl: Kontakt

en: Node
pl: Węzeł

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Create
pl: Utwórz

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: Horizontal
pl: Poziomy

en: Vertical
pl: Pionowy

en: Node edit form
pl: Formularz edycji węzła

en: Are you sure you want to delete %title?
pl: Czy na pewno usunąć %title?

en: Node add form
pl: Formularz dodawania węzła

en: Optional Title
pl: Tytuł opcjonalny

en: Required Title
pl: Tytuł wymagany

en: No Title
pl: Brak pola tytuł

en: Link Title
pl: Tytuł odnośnika

en: URL Display Cutoff
pl: Przycinanie wyświetlania długich adresów

en: If the user does not include a title for this link, the URL will be used as the title. When should the link title be trimmed and finished with an elipsis (&hellip;)? Leave blank for no limit.
pl: Jeżeli użytkownik nie wpisze tytułu dla tego odnośnika to jako tytuł zostanie użyty URL. Kiedy tytuł powinien być przycięty i zakończony wielokropkiem (&hellip;)? Puste oznacza brak  limitu.

en: Default (no target attribute)
pl: Domyślne (brak atrybutu target)

en: Open link in window root
pl: Otwórz odnośnik w bieżącym oknie

en: Open link in new window
pl: Otwórz odnośnik w nowym oknie

en: Allow the user to choose
pl: Pozwól użytkownikowi wybrać

en: Additional CSS Class
pl: Dodatkowa klasa CSS

en: Not a valid URL.
pl: URL jest błędny.

en: Titles are required for all links.
pl: Tytuły są wymagane dla wszystkich odnośników

en: Open URL in a New Window
pl: Otwórz odnośnik w nowym oknie

en: Defines simple link field types.
pl: Definiuje proste pole typu odnośnik

en: term
pl: termin

en: Expanded
pl: Rozwinięte

en: All
pl: Wszystko

en: Access log
pl: Dziennik dostępu

en: Active
pl: Aktywne

en: Submit @name
pl: Wyślij @name

en: Year
pl: Rok

en: Date format
pl: Format daty

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Block
pl: Blok

en: Override title
pl: Nadpisz tytuł

en: CSS class
pl: Klasa CSS

en: Display links
pl: Wyświetlaj odnośniki

en: View type
pl: Typ widoku

en: Page
pl: Strona

en: Pager ID
pl: Id stronicowania

en: View arguments
pl: Argumenty widoku

en: Override URL
pl: Nadpisz URL

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Configuration saved.
pl: Konfiguracja została zachowana.

en: Node links
pl: Odnośniki węzła

en: Taxonomy terms
pl: Kategorie

en: User picture
pl: Zdjęcie użytkownika

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Mission
pl: Misja

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Site slogan
pl: Hasło strony

en: Database
pl: Baza danych

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Off
pl: Wyłączony

en: Never
pl: Nigdy

en: Your changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zachowane

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Inline
pl: Przed polem

en: Aggregator category
pl: Kategoria subskrybenta

en: Aggregator feed
pl: Kanał informacyjny subskrybenta

en: Feed title
pl: Tytuł kanału

en: Aggregator item
pl: Wiadomość subskrybenta

en: Custom
pl: Własne

en: Roles
pl: Role

en: Comment
pl: Komentarz

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Score
pl: Wynik

en: Published
pl: Opublikowane

en: Input format
pl: Format wprowadzania

en: Signature
pl: Podpis

en: Filter
pl: Filtr

en: Location
pl: Położenie

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Log message
pl: Wpis do dziennika

en: Poll choices
pl: Opcje wyboru w ankiecie

en: Session ID
pl: Identyfikator sesji

en: File ID
pl: Identyfikator pliku

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: File MIME type
pl: Typ MIME pliku

en: Node revision ID
pl: ID rewizji węzła

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Vocabulary ID
pl: Identyfikator słownika

en: Vocabulary name
pl: Nazwa słownika

en: Term
pl: Termin

en: Term ID
pl: Identyfikator terminu

en: Term name
pl: Nazwa terminu

en: Last access
pl: Ostatni dostęp

en: Last login
pl: Ostatnie logowanie

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Field type
pl: Typ pola

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: Fields
pl: Pola

en: Widget type
pl: Typ kontrolki

en: Contains
pl: Zawiera

en: Does not contain
pl: Nie zawiera

en: Is less than
pl: Mniej niż

en: Is less than or equal to
pl: Mniejszy lub równy

en: Is equal to
pl: Równy

en: Is greater than or equal to
pl: Większy lub równy

en: Is greater than
pl: Większy niż

en: Is not equal to
pl: Nie jest równy

en: Count
pl: Liczba

en: Overridden
pl: Nadpisany

en: Watchdog
pl: Stróż

en: Number of rows
pl: Liczba wierszy

en: Mode
pl: Tryb

en: Normal
pl: Zwykły

en: N/A
pl: niedostępne

en: OPML feed
pl: Kanał OPML

en: %time ago
pl: %time temu

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Processor
pl: Procesor

en: Node Title
pl: Tytuł węzła

en: Sort order
pl: Kolejność sortowania

en: Up
pl: W górę

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Line
pl: Linia

en: Scale
pl: Skala

en: Medium
pl: Średnie

en: Sortable
pl: Sortowalny

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Caching
pl: Pamięć podręczna

en: Month
pl: Miesiąc

en: Unlimited
pl: Bez ograniczeń

en: Current
pl: Bieżący

en: State
pl: Stan

en: Terms
pl: Kategorie

en: Code
pl: Kod

en: OR
pl: LUB

en: security
pl: bezpieczeństwo

en: Members
pl: Członkowie

en: node
pl: węzeł

en: General
pl: Ogólne

en: Cleanup
pl: Porządkowanie

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Getting started
pl: Pierwsze kroki

en: Method
pl: Metoda

en: My groups
pl: Moje grupy

en: You may now post messages in this group located at !group_url
pl: Od tej pory można dodawać wpisy do grupy !group_url

en: Africa/Algiers
pl: Afryka/Algeria

en: Africa/Asmera
pl: Afryka/Asmara

en: Africa/Bangui
pl: Afryka/Bangi

en: Africa/Blantyre
pl: Afryka/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
pl: Afryka/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
pl: Afryka/Bujumbura

en: Africa/Cairo
pl: Afryka/Kair

en: Africa/Ceuta
pl: Afryka/Ceuta

en: Africa/Dar_es_Salaam
pl: Afryka/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
pl: Afryka/Dżibuti

en: Africa/Douala
pl: Afryka/Duala

en: Africa/Gaborone
pl: Afryka/Gaborone

en: Africa/Harare
pl: Afryka/Harare

en: Africa/Johannesburg
pl: Afryka/Johannesburg

en: Africa/Kampala
pl: Afryka/Kampala

en: Africa/Khartoum
pl: Afryka/Chartum

en: Africa/Kigali
pl: Afryka/Kigali

en: Africa/Kinshasa
pl: Afryka/Kinszasa

en: Africa/Lagos
pl: Afryka/Lagos

en: Africa/Libreville
pl: Afryka/Libreville

en: Africa/Luanda
pl: Afryka/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
pl: Afryka/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
pl: Afryka/Lusaka

en: Africa/Malabo
pl: Afryka/Malabo

en: Africa/Maputo
pl: Afryka/Maputo

en: Africa/Maseru
pl: Afryka/Maseru

en: Africa/Mbabane
pl: Afryka/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
pl: Afryka/Mogadiszu

en: Africa/Nairobi
pl: Afryka/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
pl: Afryka/Ndżamena

en: Africa/Niamey
pl: Afryka/Niamej

en: Africa/Porto-Novo
pl: Afryka/Porto-Novo

en: Africa/Tripoli
pl: Afryka/Trypolis

en: Africa/Tunis
pl: Afryka/Tunis

en: Africa/Windhoek
pl: Afryka/Windhuk

en: America/Adak
pl: Ameryka/Adak

en: America/Anchorage
pl: Ameryka/Anchorage

en: America/Anguilla
pl: Ameryka/Anguilla

en: America/Antigua
pl: Ameryka/Antigua

en: America/Araguaina
pl: Ameryka/Araguaina

en: America/Aruba
pl: Ameryka/Aruba

en: America/Asuncion
pl: Ameryka/Asuncion

en: America/Atka
pl: Ameryka/Atka

en: America/Barbados
pl: Ameryka/Barbados

en: America/Belem
pl: Ameryka/Belem

en: America/Belize
pl: Ameryka/Belize

en: America/Boa_Vista
pl: Ameryka/Boa_Vista

en: America/Bogota
pl: Ameryka/Bogota

en: America/Boise
pl: Ameryka/Boise

en: America/Buenos_Aires
pl: Ameryka/Buenos_Aires

en: America/Cambridge_Bay
pl: Ameryka/Cambridge_Bay

en: America/Cancun
pl: Ameryka/Cancun

en: America/Caracas
pl: Ameryka/Caracas

en: America/Catamarca
pl: Ameryka/Catamarca

en: America/Cayenne
pl: Ameryka/Cayenne

en: America/Cayman
pl: Ameryka/Kajmany

en: America/Chicago
pl: Ameryka/Chicago

en: America/Chihuahua
pl: Ameryka/Chihuahua

en: America/Cordoba
pl: Ameryka/Cordoba

en: America/Costa_Rica
pl: Ameryka/Kostaryka

en: America/Cuiaba
pl: Ameryka/Cuiaba

en: America/Curacao
pl: Ameryka/Curacao

en: America/Dawson
pl: Ameryka/Dawson

en: America/Dawson_Creek
pl: Ameryka/Dawson_Creek

en: America/Denver
pl: Ameryka/Denver

en: America/Detroit
pl: Ameryka/Detroit

en: America/Dominica
pl: Ameryka/Dominika

en: America/Edmonton
pl: Ameryka/Edmonton

en: America/Eirunepe
pl: Ameryka/Eirunepe

en: America/El_Salvador
pl: Ameryka/Salwador

en: America/Ensenada
pl: Ameryka/Ensenada

en: America/Fort_Wayne
pl: Ameryka/Fort_Wayne

en: America/Fortaleza
pl: Ameryka/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
pl: Ameryka/Glace_Bay

en: America/Godthab
pl: Ameryka/Godthab

en: America/Goose_Bay
pl: Ameryka/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
pl: Ameryka/Grand_Turk

en: America/Grenada
pl: Ameryka/Grenada

en: America/Guadeloupe
pl: Ameryka/Gwadelupa

en: America/Guatemala
pl: Ameryka/Gwatemala

en: America/Guayaquil
pl: Ameryka/Guayaquil

en: America/Guyana
pl: Ameryka/Gujana

en: America/Halifax
pl: Ameryka/Halifax

en: America/Havana
pl: Ameryka/Hawana

en: America/Hermosillo
pl: Ameryka/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
pl: Ameryka/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
pl: Ameryka/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
pl: Ameryka/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Vevay
pl: Ameryka/Indiana/Vevay

en: America/Indianapolis
pl: Ameryka/Indianapolis

en: America/Inuvik
pl: Ameryka/Inuvik

en: America/Iqaluit
pl: Ameryka/Iqaluit

en: America/Jamaica
pl: Ameryka/Jamajka

en: America/Jujuy
pl: Ameryka/Jujuy

en: America/Juneau
pl: Ameryka/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
pl: Ameryka/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
pl: Ameryka/Kentucky/Monticello

en: America/Knox_IN
pl: Ameryka/Knox_IN

en: America/La_Paz
pl: Ameryka/La_Paz

en: America/Lima
pl: Ameryka/Lima

en: America/Los_Angeles
pl: Ameryka/Los_Angeles

en: America/Louisville
pl: Ameryka/Louisville

en: America/Maceio
pl: Ameryka/Maceio

en: America/Managua
pl: Ameryka/Managua

en: America/Manaus
pl: Ameryka/Manaus

en: America/Martinique
pl: Ameryka/Martinique

en: America/Mazatlan
pl: Ameryka/Mazatlan

en: America/Mendoza
pl: Ameryka/Mendoza

en: America/Menominee
pl: Ameryka/Menominee

en: America/Merida
pl: Ameryka/Merida

en: America/Mexico_City
pl: Ameryka/Meksyk

en: America/Miquelon
pl: Ameryka/Miquelon

en: America/Monterrey
pl: Ameryka/Monterrey

en: America/Montevideo
pl: Ameryka/Montevideo

en: America/Montreal
pl: Ameryka/Montreal

en: America/Montserrat
pl: Ameryka/Montserrat

en: America/Nassau
pl: Ameryka/Nassau

en: America/New_York
pl: Ameryka/Nowy_Jork

en: America/Nipigon
pl: Ameryka/Nipigon

en: America/Nome
pl: Ameryka/Nome

en: America/Noronha
pl: Ameryka/Noronha

en: America/Panama
pl: Ameryka/Panama

en: America/Pangnirtung
pl: Ameryka/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
pl: Ameryka/Paramaribo

en: America/Phoenix
pl: Ameryka/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
pl: Ameryka/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
pl: Ameryka/Port_of_Spain

en: America/Porto_Acre
pl: Ameryka/Porto_Acre

en: America/Porto_Velho
pl: Ameryka/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
pl: Ameryka/Portoryko

en: America/Rainy_River
pl: Ameryka/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
pl: Ameryka/Rankin_Inlet

en: America/Recife
pl: Ameryka/Recife

en: America/Regina
pl: Ameryka/Regina

en: America/Rio_Branco
pl: Ameryka/Rio_Branco

en: America/Rosario
pl: Ameryka/Rosario

en: America/Santiago
pl: Ameryka/Santiago

en: America/Santo_Domingo
pl: Ameryka/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
pl: Ameryka/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
pl: Ameryka/Scoresbysund

en: America/Shiprock
pl: Ameryka/Shiprock

en: America/St_Johns
pl: Ameryka/St_Johns

en: America/St_Kitts
pl: Ameryka/St_Kitts

en: America/St_Lucia
pl: Ameryka/St_Lucia

en: America/St_Thomas
pl: Ameryka/St_Thomas

en: America/St_Vincent
pl: Ameryka/St_Vincent

en: America/Swift_Current
pl: Ameryka/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
pl: Ameryka/Tegucigalpa

en: America/Thule
pl: Ameryka/Thule

en: America/Thunder_Bay
pl: Ameryka/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
pl: Ameryka/Tijuana

en: America/Tortola
pl: Ameryka/Tortola

en: America/Vancouver
pl: Ameryka/Vancouver

en: America/Virgin
pl: Ameryka/Virgin

en: America/Whitehorse
pl: Ameryka/Whitehorse

en: America/Winnipeg
pl: Ameryka/Winnipeg

en: America/Yakutat
pl: Ameryka/Yakutat

en: America/Yellowknife
pl: Ameryka/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
pl: Antarktyka/Casey

en: Antarctica/Davis
pl: Antarktyka/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
pl: Antarktyka/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
pl: Antarktyka/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
pl: Antarktyka/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
pl: Antarktyka/Palmer

en: Antarctica/South_Pole
pl: Antarktyda/Biegun_Południowy

en: Antarctica/Syowa
pl: Antarktyka/Syowa

en: Antarctica/Vostok
pl: Antarktyka/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
pl: Arktyka/Longyearbyen

en: Asia/Aden
pl: Azja/Aden

en: Asia/Almaty
pl: Azja/Almaty

en: Asia/Amman
pl: Azja/Amman

en: Asia/Anadyr
pl: Azja/Anadyr

en: Asia/Aqtau
pl: Azja/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
pl: Azja/Aktöbe

en: Asia/Ashgabat
pl: Azja/Aszchabad

en: Asia/Ashkhabad
pl: Azja/Aszchabad

en: Asia/Baghdad
pl: Azja/Bagdad

en: Asia/Bahrain
pl: Azja/Bahrajn

en: Asia/Baku
pl: Azja/Baku

en: Asia/Bangkok
pl: Azja/Bangkok

en: Asia/Beirut
pl: Azja/Bejrut

en: Asia/Bishkek
pl: Azja/Biszkek

en: Asia/Brunei
pl: Azja/Brunei

en: Asia/Calcutta
pl: Azja/Kalkuta

en: Asia/Chungking
pl: Azja/Chungking

en: Asia/Colombo
pl: Azja/Colombo

en: Asia/Dacca
pl: Azja/Dacca

en: Asia/Damascus
pl: Azja/Damaszek

en: Asia/Dhaka
pl: Azja/Dhaka

en: Asia/Dili
pl: Azja/Dili

en: Asia/Dubai
pl: Azja/Dubaj

en: Asia/Dushanbe
pl: Azja/Duszanbe

en: Asia/Gaza
pl: Azja/Gaza

en: Asia/Harbin
pl: Azja/Harbin

en: Asia/Hong_Kong
pl: Azja/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
pl: Azja/Kobdo

en: Asia/Irkutsk
pl: Azja/Irkuck

en: Asia/Istanbul
pl: Azja/Stambul

en: Asia/Jakarta
pl: Azja/Dzakarta

en: Asia/Jayapura
pl: Azja/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
pl: Azja/Jerozolima

en: Asia/Kabul
pl: Azja/Kabul

en: Asia/Kamchatka
pl: Azja/Kamczatka

en: Asia/Karachi
pl: Azja/Karaczi

en: Asia/Kashgar
pl: Azja/Kaszgar

en: Asia/Katmandu
pl: Azja/Katmandu

en: Asia/Krasnoyarsk
pl: Azja/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
pl: Azja/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
pl: Azja/Kuching

en: Asia/Kuwait
pl: Azja/Kuwejt

en: Asia/Macao
pl: Azja/Makau

en: Asia/Magadan
pl: Azja/Magadan

en: Asia/Manila
pl: Azja/Manila

en: Asia/Muscat
pl: Azja/Maskat

en: Asia/Nicosia
pl: Azja/Nikozja

en: Asia/Novosibirsk
pl: Azja/Nowosybirsk

en: Asia/Omsk
pl: Azja/Omsk

en: Asia/Phnom_Penh
pl: Azja/Phnom_Penh

en: Asia/Pyongyang
pl: Azja/Pjongjang

en: Asia/Qatar
pl: Azja/Katar

en: Asia/Rangoon
pl: Azja/Rangun

en: Asia/Riyadh
pl: Azja/Rijad

en: Asia/Riyadh87
pl: Azja/Rijad87

en: Asia/Riyadh88
pl: Azja/Rijad88

en: Asia/Riyadh89
pl: Azja/Rijad89

en: Asia/Saigon
pl: Azja/Sajgon

en: Asia/Samarkand
pl: Azja/Samarkanda

en: Asia/Seoul
pl: Azja/Seul

en: Asia/Shanghai
pl: Azja/Szanghaj

en: Asia/Singapore
pl: Azja/Singapur

en: Asia/Taipei
pl: Azja/Taipei

en: Asia/Tashkent
pl: Azja/Taszkent

en: Asia/Tbilisi
pl: Azja/Tbilisi

en: Asia/Tehran
pl: Azja/Teheran

en: Asia/Tel_Aviv
pl: Azja/Tel_Awiw

en: Asia/Thimbu
pl: Azja/Thimphu

en: Asia/Thimphu
pl: Azja/Thimphu

en: Asia/Tokyo
pl: Azja/Tokio

en: Asia/Ujung_Pandang
pl: Azja/Ujung_Pandang

en: Asia/Ulaanbaatar
pl: Azja/Ulan_Bator

en: Asia/Ulan_Bator
pl: Azja/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
pl: Azja/Urumqi

en: Asia/Vientiane
pl: Azja/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
pl: Azja/Władywostok

en: Asia/Yakutsk
pl: Azja/Jakuck

en: Asia/Yekaterinburg
pl: Azja/Jekaterynburg

en: Asia/Yerevan
pl: Azja/Erewan

en: Atlantic/Azores
pl: Atlantyk/Azory

en: Atlantic/Bermuda
pl: Atlantyk/Bermudy

en: Atlantic/Canary
pl: Atlantyk/Wyspy Kanaryjskie

en: Atlantic/Cape_Verde
pl: Atlantyk/Zielony_Przylądek

en: Atlantic/Faeroe
pl: Atlantyk/Wyspy_Owcze

en: Atlantic/Jan_Mayen
pl: Atlantyk/Jan_Mayen

en: Atlantic/Madeira
pl: Atlantyk/Madera

en: Atlantic/South_Georgia
pl: Atlantyk/Georgia_Południowa

en: Atlantic/Stanley
pl: Atlantyk/Stanley

en: Australia/Adelaide
pl: Australia/Adelajda

en: Australia/North
pl: Australia/Północ

en: Australia/South
pl: Australia/Południe

en: Australia/West
pl: Australia/Zachód

en: Europe/Amsterdam
pl: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
pl: Europa/Andora

en: Europe/Athens
pl: Europa/Ateny

en: Europe/Belfast
pl: Europa/Belfast

en: Europe/Belgrade
pl: Europa/Belgrad

en: Europe/Berlin
pl: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
pl: Europa/Bratysława

en: Europe/Brussels
pl: Europa/Bruksela

en: Europe/Bucharest
pl: Europa/Bukareszt

en: Europe/Budapest
pl: Europa/Budapeszt

en: Europe/Chisinau
pl: Europa/Kiszyniów

en: Europe/Copenhagen
pl: Europa/Kopenhaga

en: Europe/Dublin
pl: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
pl: Europa/Gibraltar

en: Europe/Helsinki
pl: Europa/Helsinki

en: Europe/Istanbul
pl: Europa/Stambuł

en: Europe/Kaliningrad
pl: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
pl: Europa/Kijów

en: Europe/Lisbon
pl: Europa/Lizbona

en: Europe/Ljubljana
pl: Europa/Lublana

en: Europe/London
pl: Europa/Londyn

en: Europe/Luxembourg
pl: Europa/Luksemburg

en: Europe/Madrid
pl: Europa/Madryt

en: Europe/Malta
pl: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
pl: Europa/Mińsk

en: Europe/Monaco
pl: Europa/Monako

en: Europe/Moscow
pl: Europa/Moskwa

en: Europe/Nicosia
pl: Europa/Nikozja

en: Europe/Oslo
pl: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
pl: Europa/Paryż

en: Europe/Prague
pl: Europa/Praga

en: Europe/Riga
pl: Europa/Ryga

en: Europe/Rome
pl: Europa/Rzym

en: Europe/Samara
pl: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
pl: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
pl: Europa/Sarajewo

en: Europe/Simferopol
pl: Europa/Symferopol

en: Europe/Skopje
pl: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
pl: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
pl: Europa/Sztokholm

en: Europe/Tallinn
pl: Europa/Tallin

en: Europe/Tirane
pl: Europa/Tirana

en: Europe/Tiraspol
pl: Europa/Tiraspol

en: Europe/Uzhgorod
pl: Europa/Użgorod

en: Europe/Vaduz
pl: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
pl: Europa/Watykan

en: Europe/Vienna
pl: Europa/Wiedeń

en: Europe/Vilnius
pl: Europa/Wilno

en: Europe/Warsaw
pl: Europa/Warszawa

en: Europe/Zagreb
pl: Europa/Zagrzeb

en: Europe/Zaporozhye
pl: Europa/Zaporoże

en: Europe/Zurich
pl: Europa/Zurych

en: Indian/Antananarivo
pl: Indie/Antananarywa

en: Indian/Chagos
pl: Indie/Czagos

en: Indian/Christmas
pl: Ocean_Indyjski/Wyspa_Bożego_Narodzenia

en: Indian/Cocos
pl: Ocean_Indyjski/Wyspy_Kokosowe

en: Indian/Comoro
pl: Indie/Komory

en: Indian/Kerguelen
pl: Indie/Wyspy Kerguelena

en: Indian/Mahe
pl: Indie/Wyspa Mahe

en: Indian/Maldives
pl: Indie/Malediwy

en: Indian/Mauritius
pl: Indie/Republika Mauritiusu

en: Indian/Mayotte
pl: Indie/Majotta

en: Indian/Reunion
pl: Indie/Wyspa Reunion

en: Pacific/Apia
pl: Pacyfik/Apia

en: Pacific/Auckland
pl: Pacyfik/Auckland

en: Pacific/Chatham
pl: Pacyfik/Chatham

en: Pacific/Easter
pl: Pacyfik/Wyspy Wielkanocne

en: Pacific/Efate
pl: Pacyfik/Wyspa Efate

en: Pacific/Enderbury
pl: Pacyfik/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
pl: Pacyfik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
pl: Ocean_Spokojny/Fidżi

en: Pacific/Funafuti
pl: Pacyfik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
pl: Pacyfik/Wyspy Galapagos

en: Pacific/Gambier
pl: Pacyfik/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
pl: Pacyfik/Wyspa Guadalcanal

en: Pacific/Guam
pl: Pacyfik/Wyspa Guam

en: Pacific/Honolulu
pl: Pacyfik/Honolulu

en: Pacific/Johnston
pl: Pacyfik/Wyspa Johnston

en: Pacific/Kiritimati
pl: Pacyfik/Wyspa Bożego Narodzenia

en: Pacific/Kosrae
pl: Pacyfik/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
pl: Pacyfik/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
pl: Pacyfik/Republika Majuro

en: Pacific/Marquesas
pl: Pacyfik/Marquesas

en: Pacific/Midway
pl: Pacyfik/Wyspa Midway

en: Pacific/Nauru
pl: Pacyfik/Republika Nauru

en: Pacific/Niue
pl: Pacyfik/Wyspa Niue

en: Pacific/Norfolk
pl: Pacyfik/Norfolk

en: Pacific/Noumea
pl: Pacyfik/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
pl: Ocean_Spokojny/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
pl: Pacyfik/Republika Palau

en: Pacific/Pitcairn
pl: Pacyfik/Wyspy Pitcairn

en: Pacific/Ponape
pl: Pacyfik/Pohnpei

en: Pacific/Port_Moresby
pl: Ocean_Spokojny/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
pl: Pacyfik/Wyspa Rarotonga

en: Pacific/Saipan
pl: Pacyfik/Wyspa Saipan

en: Pacific/Samoa
pl: Pacyfik/Samoa

en: Pacific/Tahiti
pl: Pacyfik/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
pl: Pacyfik/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
pl: Pacyfik/Wyspa Tongatapu

en: Pacific/Truk
pl: Pacyfik/Chuuk

en: Pacific/Wake
pl: Pacyfik/Wyspa Wake

en: Pacific/Wallis
pl: Pacyfik/Wyspy Wallis

en: Pacific/Yap
pl: Pacyfik/Yap

en: Day
pl: Dzień

en: Table
pl: Tabela

en: Now
pl: Teraz

en: All views
pl: Wszystkie widoki

en: Start date
pl: Data początkowa

en: End date
pl: Data końcowa

en: Base
pl: Podstawa

en: !time ago
pl: !time temu

en: Other
pl: Inne

en: Align
pl: Wyrównaj

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Link URL
pl: Adres (URL) odnośnika

en: access content
pl: dostęp do zawartości

en: List type
pl: Typ listy

en: Role
pl: Rola

en: Targets
pl: Cele

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Log in
pl: Zaloguj

en: String
pl: Napis

en: Case
pl: Wielkość liter

en: Referrer
pl: Odsyłający

en: Exists
pl: Istnieje

en: Both
pl: Oba

en: Filtered text (user selects input format)
pl: Tekst sformatowany (użytkownik wybiera format wprowadzania)

en: Text processing
pl: Przetwarzanie tekstu

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
pl: Ilość znaków jakie przyjmuje pole. Pozostaw puste jeśli ilość znaków nie ma być ograniczona.

en: Rows
pl: Wiersze

en: Anonymous
pl: Anonim

en: <All>
pl: -Wszystko-

en: As Time Ago
pl: Czas, który upłynął

en: access all views
pl: dostęp do wszystkich widoków

en: Views are customized lists of content on your system; they are highly configurable and give you control over how lists of content are presented.
pl: Widoki to dostosowane listy zawartości w systemie; możliwe jest ich rozbudowane konfigurowanie co pozwala kontrolować w jaki sposób są one prezentowane.

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Override
pl: Nadpisz

en: Clone
pl: Klonuj

en: Existing Views
pl: Istniejące widoki

en: Default Views
pl: Domyślne widoki

en: Summary, sorted ascending
pl: Podsumowanie, posortowane rosnąco

en: Summary, sorted descending
pl: Podsumowanie, posortowane malejąco

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Text to display at the top of the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
pl: Tekst, który wyświetlany ma być u góry widoku. Może zawierać opis, odnośniki lub cokolwiek innego. Opcjonalny.

en: Normal menu item
pl: Zwykły element menu

en: Empty text
pl: Informacja o braku elementów

en: Expose
pl: Udostępniaj

en: Down
pl: W dół

en: Wildcard
pl: Symbol wieloznaczny

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Filters
pl: Filtry

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Order
pl: Kolejność

en: Add criteria
pl: Dodaj kryterium

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
pl: Nazwa widoku musi się składać tylko ze znaków alfanumerycznych lub podkreśleń.

en: administer views
pl: zarządzanie widokami

en: Views UI
pl: Panel administracyjny widoków

en: Node: ID
pl: Węzeł: ID

en: Random
pl: Losowo

en: Uncategorized
pl: Nieskategoryzowane

en: Position
pl: Pozycja

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: Basic settings
pl: Ustawienia podstawowe

en: Last checked
pl: Ostatnio sprawdzano

en: Node template
pl: Szablon węzła

en: Profile
pl: Profil

en: Found
pl: Znaleziono

en: Close
pl: Zamknij

en: filters
pl: filtry

en: Term description
pl: Opis terminu

en: Child terms
pl: Terminy podrzędne

en: Edit group
pl: Edytuj grupę

en: fields
pl: pola

en: Save settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Operation
pl: Czynność

en: reply
pl: odpowiedz

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Function
pl: Funkcja

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Collapsed
pl: Zwinięte

en: Protocol
pl: Protokół

en: Logout
pl: Wyloguj

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: Default language
pl: Domyślny język

en: Rules
pl: Reguły

en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Authoring information
pl: Autor i data

en: Some
pl: Niektóre

en: File attachments
pl: Załączniki

en: Approved
pl: Zatwierdzone

en: create
pl: utwórz

en: Show
pl: Pokaż

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pl: Adres każdej strony wprowadza się w osobnej linii, podając ścieżki w formacie Drupala. Znak "*" zastępuje dowolną ilość innych znaków. Przykłady ścieżek: <em>%blog</em> dla strony z blogami i <em>%blog-wildcard</em> dla wszystkich pojedynczych blogów użytkowników. %front oznacza stronę główną.

en: Database queries
pl: Zapytania do bazy danych

en: Other queries
pl: Inne zapytania

en: Link to node
pl: Odnośnik do węzła

en: File Upload
pl: Wysyłanie pliku

en: Timer
pl: Licznik

en: Change
pl: Zmień

en: in
pl: wśród

en: Edit term
pl: Edycja terminu

en: Token
pl: Wzorzec

en: Time format
pl: Format czasu

en: Switch
pl: Przełącz

en: Week of @date
pl: Tydzień zawierający @date

en: Calendar iCal
pl: Kalendarz iCal

en: Delimiter
pl: Separator

en: ago
pl: temu

en: Could not retrieve title from feed.
pl: Nie można pobrać tytułu z kanału.

en: Sources
pl: Źródła

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Node title
pl: Tytuł węzła

en: Node body
pl: Treść węzła

en: update
pl: aktualizacja

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: Full text
pl: Pełna treść

en: Feed settings
pl: Ustawienia kanału

en: Source
pl: Źródło

en: Date/Time
pl: Data/godzina

en: Search results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Your search yielded no results
pl: Nic nie znaleziono

en: unlimited
pl: nieograniczony

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Invite
pl: Zaproś

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Feature
pl: Funkcjonalność

en: Allowed values list
pl: Lista wartości dopuszczalnych

en: Activity
pl: Aktywność

en: Publishing options
pl: Opcje publikacji

en: First
pl: Pierwszy

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: Query
pl: Zapytanie

en: Configure block
pl: Konfiguracja bloku

en: NO
pl: NIE

en: YES
pl: TAK

en: Site's time zone
pl: Strefa czasowa strony

en: Date's time zone
pl: Strefa czasowa daty

en: No time zone conversion
pl: Bez konwersji stref czasowych

en: timezone
pl: strefa czasowa

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

en: Second
pl: Sekunda

en: Select List
pl: Lista wyboru

en: Years back and forward must be in the format -9:+9.
pl: Liczba lat wstecz i naprzód musi być w formacie -9:+9

en: Site default
pl: Domyślne ustawienia witryny

en: Set the order and format for the date parts in the input form. The format will be adapted to remove values not in the granularity for this field.
pl: Ustal kolejność i format elementów daty w formularzu. Format pokaże tylko elementy, które uwzględnia poziom szczegółowości daty.

en: Years back and forward
pl: Lat wstecz i naprzód

en: Increment the minute and second fields by this amount.
pl: Zwiększ liczbę minut i sekund w polach o tę liczbę.

en: Input Type
pl: Typ wprowadzania

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Text field
pl: Jednowierszowe pole tekstowe

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
pl: Daty, których szczegółowość nie uwzględnia godzin nie stosują mechanizmu stref czasowych.

en: To Date
pl: Data końcowa

en: Display a matching second date field as a 'To date'. If marked 'Optional' field will be presented but not required. If marked 'Required' the 'To date' will be required if the 'From date' is required or filled in.
pl: Pokaż drugą datę jako datę końcową. Jeśli będzie oznaczona jako "Opcjonalna", pole będzie wyświetlane, ale nie będzie obowiązkowe. Jeśli będzie ustawiona jako "Wymagana", data końcowa będzie wymagana, jeśli tylko data początkowa będzie wymagana albo wypełniona.

en: Granularity
pl: Precyzja

en: Set the date elements to be stored (at least a year is required).
pl: Wybierz elementy daty, które będą zapisywane (rok jest wymagany).

en: Default Display
pl: Domyślny format

en: Time zone handling
pl: Obsługa stref czasowych

en: Select the timezone handling method to be used for this date field.
pl: Wybierz sposób obsługi stref czasowych dla tego pola daty.

en: Long
pl: Długa

en: Short
pl: Krótka

en: To date
pl: Data końcowa

en: From date
pl: Data początkowa

en: ongoing
pl: trwające

en: There are no date fields in this database to import the data into. Please add a date field to the desired node types and be sure to indicate it uses both a "from" and a "to" date.
pl: W tej bazie danych nie ma pól daty, do których można importować dane. Dodaj pole daty do wybranego typu zawartości i skonfiguruj je tak, żeby zawierało datę początkową i końcową.

en: Target type
pl: Typ docelowy

en: Source type
pl: Typ źródłowy

en: body
pl: treść

en: Date field
pl: Pole daty

en: The field which will contain the source dates in target content type.
pl: Top pole będzie zawierać źródłowe terminy w docelowym typie zawartości.

en: The text or body field which will contain the source description in the target content type.
pl: Tekst albo pole treści będzie zawierać źródłowe opisy w docelowym typie zawartości.

en: Url field
pl: Pole URL

en: The text or link field which will contain the source url in the target content type.
pl: Tekst albo pole linku, które będzie zawierać źródłowy URL w docelowym typie zawartości.

en: Location field
pl: Pole lokalizacji

en: The text field which will contain the source location text in the target content type.
pl: Pole tekstowe, które w docelowym typie zawartości będzie zawierać źródłową lokalizację w formie tekstowej.

en: Uid field
pl: Pole uid

en: The text field which will contain the source uid in the target content type.
pl: Pole tekstowe, które będzie zawierać źródłowy uid w docelowym typie zawartości.

en: !type Fields
pl: Pola !type

en: There is no event table in this database. No event import options are available.
pl: W tej bazie danych nie ma tabeli wydarzeń. Opcje importu wydarzeń nie są dostępne.

en: There are no event nodes in this database. No event import options are available.
pl: W tej bazie danych nie ma wpisów reprezentująych wydarzenia. Opcje importu wydarzeń nie są dostępne.

en: Delete original event?
pl: Skasować oryginalne wydarzenie?

en: Should the original entry be deleted once it has been copied to the new content type? If so, be sure to back up your database first.
pl: Czy źródłowy wpis powinien zostać skasowany po skopiowaniu go do nowego typu wpisów? Jeśli tak, pamiętaj o zrobieniu najpierw kopii bazy danych.

en: The maximum number of nodes to convert in this pass.
pl: Maksymalna liczba wpisów do konwersji w tej kolejce.

en: Starting nid
pl: Początkowy nid

en: Convert nodes with nids greater than or equal to this number.
pl: Konwertuj wpisy o nid większych lub równych tej liczbie.

en: No events have been converted.
pl: Żadne wydarzenia nie zostały skonwertowane.

en: Displays the language selected for a given group.
pl: Wyświetla język danej grupy.

en: Moderated
pl: Moderowane

en: Posts
pl: Wpisy

en: Mission statement
pl: Misja strony

en: A welcome greeting for your group home page. Consider listing the group objectives and mission.
pl: Wiadomość powitalna na główną stronę grupy. Można w niej umieścić informacje o grupie.

en: Group manager
pl: Opiekun grupy

en: New groups don't appear on the registration form. Administrators control the form exclusively.
pl: Nowe grupy nie pojawiają się na formularzu rejestracyjnym. Administratorzy sami o tym decydują.

en: ID of top group
pl: ID grupy nadrzędnej

en: Organic groups group type
pl: Typ zawartości pełniący rolę grupy

en: Organic groups access control
pl: Kontrola dostepu grup organicznych

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Link label
pl: Tytuł odnośnika

en: AND
pl: I

en: Fixed
pl: Sztywny

en: Revert
pl: Przywróć

en: Greater than
pl: Większy niż

en: Equal to
pl: Równe z

en: Less than
pl: Mniejszy niż

en: PHP code
pl: Kod PHP

en: Select a user
pl: Wybierz użytkownika

en: You must select a user.
pl: Musisz wybrać użytkownika

en: Log out
pl: Wyloguj

en: Open in new window
pl: Otwórz w nowym oknie

en: Display fields
pl: Wyświetl pola

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Date formats
pl: Format daty

en: Blocked
pl: Zablokowany

en: Deleting
pl: Usuwanie

en: Do it!
pl: Zrób to!

en: or
pl: lub

en: Results
pl: Wyniki

en: Poll settings
pl: Ustawienia ankiety

en: Convert
pl: Konweruj

en: Parent term
pl: Termin nadrzędny

en: All blogs
pl: Wszystkie blogi

en: Style
pl: Styl

en: Other groups
pl: Inne grupy

en: All users may view this node.
pl: Wszyscy użytkownicy mogą oglądać tą zawartość.

en: revert
pl: przywróć

en: @table (@module module)
pl: @table (moduł: @module)

en: Match
pl: Pasuje

en: Missing
pl: Brakujące

en: Database schema
pl: Schemat bazy danych

en: Schema
pl: Schemat

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Your settings have been saved.
pl: Twoje ustawienia zostały zachowane.

en: Last modified
pl: Ostatnia modyfikacja

en: Edit membership
pl: Edytuj członkostwo

en: All content types
pl: Wszystkie rodzaje zawartości

en: Reversed
pl: Odwrotnie

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Reverse
pl: Odwróć

en: create
pl: utwórz

en: Testing
pl: Testowanie

en: Conflict
pl: Konflikt

en: Thousands separator
pl: Separator tysięcy

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: missing
pl: brakujące

en: %type settings
pl: ustawienia dla zawartości typu %type

en: Menu settings
pl: Menu

en: Color scheme
pl: Paleta kolorów

en: edit own
pl: edytuj moje

en: Unformatted
pl: Niesformatowany

en: Formats
pl: Formaty

en: @type: deleted %title.
pl: @type: usunięto %title.

en: RSS Feed
pl: Kanał RSS

en: New comments
pl: Nowe komentarze

en: New
pl: Nowe

en: Enter username
pl: Wprowadź nazwę użytkownika

en: Username not found
pl: Nie znaleziono użytkownika

en: Relationships
pl: Powiązania

en: Plural
pl: Liczba mnoga

en: Relationship
pl: Powiązanie

en: relationships
pl: powiązania

en: Basic information
pl: Informacje podstawowe

en: Sort criteria
pl: Kryteria sortowania

en: <Hidden>
pl: <Ukryte>

en: Parent menu item
pl: Nadrzędny element menu

en: Themes
pl: Skórki

en: Translations
pl: Tłumaczenia

en: Join
pl: Dołącz

en: administer nodes
pl: administracja węzłami

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: Comment settings
pl: Ustawienia komentarzy

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Content Type
pl: Rodzaj zawartości

en: Read only
pl: Tylko do odczytu

en: TRUE
pl: PRAWDA

en: FALSE
pl: FAŁSZ

en: Tabs
pl: Karty

en: Processing
pl: Przetwarzanie

en: Output format
pl: Format wyjściowy

en: Path to file
pl: Ścieżka do pliku

en: Storage
pl: Magazyn

en: File upload error. Could not move uploaded file.
pl: Błąd wysyłania pliku. Nie udało się przenieść wysłanego pliku.

en: Page name
pl: Nazwa strony

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Timezone
pl: Strefa czasowa

en: Enable custom alternate text
pl: Zezwól na własny tekst alternatywny

en: Enable custom title text
pl: Zezwól na własny tytuł

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Select
pl: Wybierz

en: Join group
pl: Dołącz do grupy

en: Leave group
pl: Opuść grupę

en: Approve membership request
pl: Zatwierdź prośbę o członkostwo

en: Manage membership
pl: Zarządzaj członkostwem

en: Add members
pl: Dodaj członków

en: You may not leave this group because you are its owner. A site administrator can assign ownership to another user and then you may leave.
pl: Właściciel grupy nie może jej opuścić. Można to uczynić dopiero, gdy administrator witryny przydzieli grupę innej osobie.

en: Leave this group
pl: Opuść grupę

en: Membership request approved.
pl: Wniosek o członkostwo zatwierdzony.

en: Membership request denied.
pl: Wniosek o członkostwo odrzucony.

en: Add any detail which will help an administrator decide whether to approve or deny your membership request.
pl: Proszę wprowadzić wszelkie informacje, które mogą pomóc administratorowi zadecydować o akceptacji członkostwa.

en: Membership request to the %group group awaits approval by an administrator.
pl: Wniosek o członkostwo w grupie %group oczekuje na zatwierdzenie przez administratora.

en: Are you sure you want to remove !name from the group %title?
pl: Czy na pewno usunąć użytkownika !name z grupy %title?

en: Membership requests
pl: Wnioski o członkostwo

en: How should membership requests be handled in this group? When you select <em>closed</em>, users will not be able to join <strong>or</strong> leave.
pl: Jak powinny być traktowane wnioski o członkostwo w grupie? Do grupy <em>zamkniętej</em> nie można ani dołączyć, <strong>ani też</strong> jej opuścić.

en: @type '@subject' by @username
    
    @node_teaser
    
    !read_more: !content_url
    Post reply: !reply_url
    
    --
    You are subscribed from the group '@group' at @site.
    To manage your subscription, visit !group_url
pl: @type '@subject' przez @username
    
    @node_teaser
    
    !read_more: !content_url
    Odpowiedz: !reply_url
    
    --
    Subskrybujesz grupę '@group' na @site.
    By zmienić subskrypcję, odwiedź !group_url

en: Hi. I'm a member of '@group' and I welcome you to join this group as well. Please see the link and message below.
    
    @group
    @description
    Join: !group_url
    @body
pl: Jestem członkiem grupy "@group" i chchiałbym Cię zaprosić do dołączenia do niej. Proszę, spójrz na poniższe informacje.
    
    @group
    @description
    Dołącz tutaj: !group_url
    @body

en: Membership request for '@group' from '@username'
pl: Prośba od użytkownika '@username' o członkostwo w grupie '@group'

en: My membership
pl: Moje członkostwo

en: Your membership request awaits approval.
pl: Prośba o dołączenie do grupy oczekuje na akceptację.

en: Request membership
pl: Prośba o członkostwo

en: 1 member | @count members
pl[0]: 1 członek
pl[1]: @count członków
pl[2]: @count członków

en: You must select a node.
pl: Musisz wybrać węzeł

en: Enter the terms you wish to search for.
pl: Wprowadź słowa, które mają zostać wyszukane.

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Information
pl: Informacja

en: No content types available.
pl: Brak rodzajów zawartości.

en: PHP Code
pl: Kod PHP

en: Simple
pl: Prosto

en: Double
pl: Podwójne

en: Relationship type
pl: Rodzaj relacji

en:  content
pl:  zawartość

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Translation status
pl: Status tłumaczenia

en: Menus
pl: Menu

en: A valid date is required for %title.
pl: %title wymaga poprawnej daty.

en: Date API requirements
pl: Wymagania Date API

en: A Date API that can be used by other modules.
pl: Date API, którego mogą użyć inne moduły.

en: The Strtotime default value is invalid.
pl: Domyślna wartość strtotime nie jest prawidłowa.

en: The Strtotime default value for the To Date is invalid.
pl: Domyślna wartość strtotime dla pola daty końcowej jest niepoprawna.

en: Relative
pl: Względne

en: A default value to use for this field. If you select 'Relative', add details below.
pl: Domyślna wartość dla tego pola. Jeśli wybierzesz "Względną", określ parametry poniżej.

en: Customize Default Value
pl: Ustal wartość domyślną

en: Custom value for From date
pl: Niestandardowa wartość daty początkowej

en: Default value for To date
pl: Domyślna wartość daty końcowej

en: Same as From date
pl: Równa dacie początkowej

en: Custom value for To date
pl: Niestandardowa wartość daty końcowej

en: Number of years to go back and forward in the year selection list, default is -3:+3.
pl: Liczba lat wstecz i naprzód w liście wyboru roku, domyślnie -3:+3.

en: Customize Date Parts
pl: Dostosuj elementy daty

en: Above
pl: Ponad polem

en: Within
pl: Wewnątrz

en: Position of date part labels
pl: Pozycja etykiet elementów daty

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day'. 'Above' will display them as titles above each date part. 'Within' will insert the label as the first option in the select list and in blank textfields. 'None' will not label any of the date parts. The exact text in the label is controlled by themes like 'date_part_label_year' and 'date_part_label_month'.
pl: Lokalizacja etykiet elementów daty, np. "Rok", "Miesiąc" albo "Dzień". "Ponad" wyświetli je powyżej pola. "Wewnąntrz" umieści etykietę w polu tekstowym albo jako pierwszą opcję na liście rozwijanej. "Nigdzie" nie pokaże żadnej etykiety dla żadnego elementu daty. Tekst etykiety kontroluje skórka, np. 'date_part_label_year' albo 'date_part_label_month'.

en: Number of values
pl: Liczba wartości

en: Warning! Changing this setting after data has been created could result in the loss of data!
pl: Uwaga! Zmiana tej wartości w momencie gdy pole było już wypełniane może spowodować utratę danych!

en: User's time zone
pl: Strefa czasowa użytkownika.

en: Empty 'To date' values will use the 'From date' values.
pl: W przypadku pustej daty końcowej zostanie użyta data początkowa.

en: The UNTIL value is required for repeating dates.
pl: Wartość DO jest wymagana dla powtarzających się terminów.

en: The raw date value.
pl: Niesformatowana data.

en: The formatted date.
pl: Sformatowana data.

en: The raw date timestamp.
pl: Niesformatowany znacznik czasowy.

en: Date year (four digit)
pl: Rok w dacie (cztery cyfry)

en: Date year (two digit)
pl: Rok w dacie (dwie cyfry)

en: Date month (full word)
pl: Miesiąc w dacie (pełnym słowem)

en: Date month (abbreviated)
pl: Miesiąc w dacie (skrót)

en: Date month (two digit, zero padded)
pl: Miesiąc w dacie (zawsze dwie cyfry)

en: Date month (one or two digit)
pl: Miesiąc w dacie (jedna lub dwie cyfry)

en: Date week (two digit)
pl: Tydzień w dacie (dwie cyfry)

en: Date day (full word)
pl: Dzień w dacie (pełnym słowem)

en: Date day (abbreviation)
pl: Dzień w dacie (skrót)

en: Date day (two digit, zero-padded)
pl: Dzień w dacie (zawsze dwie cyfry)

en: Date day (one or two digit)
pl: Dzień w dacie (jedna lub dwie cyfry)

en: If the field has a to-date defined, the same tokens exist in the form: [to-????], where ???? is the normal token.
pl: Jeśli pole ma określoną datę końcową, tokeny będą istnieć w postaci: [to-????], gdzie ???? jest normalnym tokenem.

en: @min and @max
pl: @min i @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
pl: Przechowuj w bazie danych daty w formacie ISO, polecane dla historycznych albo niepełnych dat.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to suppport legacy data.
pl: Przechowuj w bazie danych daty jako znaczniki czasowe, odradzany format obsługujący stare dane.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
pl: Przechowuj w bazie danych daty w jako pola daty i czasu, polecane dla pełnych dat i godzin, które mogą potrzebować obsługi stref czasowych.

en: !time from now
pl: !time od teraz

en: Defines CCK date/time fields and widgets.
pl: Definiuje pola i kontrolki daty/czasu w CCK.

en: Emulate PHP 5.2 date functions in PHP 4.x, PHP 5.0, and PHP 5.1. Required when using the Date API with PHP versions less than PHP 5.2.
pl: Symuluje funcje datowe PHP 5.2 w PHP 4.x, 5.0 i 5.1. Wymagane przy korzystaniu z PHP w wersji niższej niż 5.2.

en: Previous field
pl: Poprzednie pole

en: Next field
pl: Następne pole

en: Increment
pl: Zwiększenie

en: Decrement
pl: Zmniejszenie

en: Date Popup requirements
pl: Wymagania Date Popup

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
pl: Udostępnia wyskakujący kalendarz jquery i kontrolki do wprowadzania dat i godzin.

en: Choose a frequency and period to repeat this date. If nothing is selected, the date will not repeat.
pl: Wybierz częstotliwość i okres powtarzania się tego terminu. Jeśli nic nie zostanie wybrane, termin nie będzie się powtarzał.

en: Until
pl: Do

en: Date to stop repeating this item.
pl: Data, kiedy skończy powtarzać się ten element.

en: -- Any
pl: -- Dowolny

en: Day of Month
pl: Dzień miesiąca

en: Day of Week
pl: Dzień tygodnia

en: Except
pl: Oprócz

en: Dates to omit from the list of repeating dates.
pl: Daty, które należy pominąć na liście powtórzeń

en: -- Period
pl: -- Okres

en: -- Frequency
pl: -- Częstotliwość

en: Every @number
pl: Co @number

en: Third
pl: Trzeci

en: Fourth
pl: Czwarty

en: Fifth
pl: Piąty

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
pl: Date Repeat API wylicza powtarzające się daty i godziny według zasad iCal.

en: The Date Timezone module requires you to !link.
pl: Moduł Date Timezone wymaga !link.

en: set the site timezone name
pl: ustaw nazwę strefy czasowej

en: Default time zone
pl: Domyślna strefa czasowa

en: Select the default site time zone. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time.
pl: Wybierz domyślną strefę czasową. Jeśli masz wątpliwości, wybierz strefę nalbliższą twojej lokalizacji, która ma taki sam czas letni.

en: The !link may not be correct.
pl: !link może być niepoprawny.

en: site timezone name
pl: ustaw nazwę strefy czasowej

en: Date Timezone requirements
pl: Wymagania Date Timezone

en: Overrides
pl: Unieważnienia

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
pl: Skonfiguruj, jak pola tego rodzaju zawartości mają być prezentowane w trakcie podglądu skróconej i pełnej wersji.

en: Configure how this content type's fields should be displayed when it's rendered in the following contexts.
pl: Skonfiguruj jak pola tego rodzaju zawartości mają być prezentowane w wybranym kontekście.

en: Add another item
pl: Dodaj kolejne

en: Full node
pl: Pełen węzeł

en: Search Index
pl: Przeszukaj indeks

en: Search Result
pl: Wynik wyszukiwania

en: Updating field type %type with module %module.
pl: Aktualizacja typu pola %type z modułem %module.

en: Updating widget type %type with module %module.
pl: Aktualizowanie kontrolki typu %type z modułu %module

en: Manage fields
pl: Zarządzaj polami

en: Remove field
pl: Usuń pole

en: Allows administrators to define new content types.
pl: Zezwala administratorom tworzyć nowe typy zawartości.

en: Trimmed
pl: Przycięty

en: Used in
pl: Użyte w

en: No fields have been defined for any content type yet.
pl: Brak zdefiniowanych pól dla jakiegokolwiek typu zawartości.

en: fieldset
pl: grupa pól

en: fieldset - collapsible
pl: grupa pól - zwijalna

en: fieldset - collapsed
pl: grupa pól - zwinięta

en: Are you sure you want to remove the field %field?
pl: Czy na pewno usunąć pole %field?

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
pl: Dane wprowadzone z pomocą tego pola zostaną utracone. Tej operacji nie można cofnąć.

en: Removed field %field from %type.
pl: Usunięte pole %field typu %type.

en: There was a problem deleting %field from %type.
pl: W trakcie usuwania pola %field typu %type pojawił się problem.

en: These settings apply only to the %field field as it appears in the %type content type.
pl: Te ustawienia odnoszą się jedynie do pola  %field w sytuacji kiedy występuje ono w rodzaju zawartości %type.

en: These settings apply to the %field field in every content type in which it appears.
pl: Ustawienia odnoszą się do pola %field w każdym rodzaju zawartości w jakim się pojawi.

en: Save field settings
pl: Zapisz ustawienia pola

en: Saved field %label.
pl: Zapisano pole %label.

en: The update has encountered an error.
pl: Podczas aktualizacji wystąpił błąd.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
pl[0]: Pomyślnie przetworzono jeden element.
pl[1]: Pomyślnie przetworzono @count elementy.
pl[2]: Pomyślnie przetworzono @count elementów.

en: Group multiple values
pl: Grupuj powtarzające się wartości

en: Export data
pl: Eksport danych

en: Import data
pl: Importuj dane

en: collapsible
pl: zwijalny

en: collapsed
pl: zwinięty

en: Fieldgroup
pl: Grupa pól

en: Node reference
pl: Powiązanie z węzłem

en: Content types that can be referenced
pl: Typy zawartości, które mogą być powiązane

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
pl: Wprowadź oddzieloną przecinkami listę argumentów jaka zostanie przekazana do widoku.

en: Title (link)
pl: Tytuł (odnośnik)

en: Title (no link)
pl: Tytuł (bez odnośnika)

en: Autocomplete text field
pl: Pole tekstowe z podpowiedziami

en: Node Reference
pl: Powiązanie z węzłem

en: Defines a field type for referencing one node from another.
pl: Umożliwia tworzenie typów pól służących do tworzenia połączeń węzła z innymi węzłami.

en: Decimal
pl: Liczba dziesiętna

en: Float
pl: Liczba zmiennoprzecinkowa

en: Precision
pl: Dokładność

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
pl: Ilość cyfr przechowywanych w bazie, włączając w to cyfry znajdujące się w części ułamkowej.

en: The number of digits to the right of the decimal.
pl: Ilość cyfr po przecinku.

en: Decimal marker
pl: Separator części ułamkowej

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
pl: Znak jaki użytkownicy muszą wpisać aby oznaczyć początek części ułamkowej.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like $ or €. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
pl: Ciąg znaków, jaki stanowić będzie przedrostek wartości, na przykład $ lub €. Pole puste oznaczać będzie brak przedrostka. Separatorem liczby pojedynczej i mnogiej jest znak | (złoty|złotych).

en: Define a string that should suffixed to the value, like m², m/s², kb/s. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe (pound|pounds).
pl: Ciąg znaków, jaki stanowić będzie przyrostek wartości, na przykład m², m/s², kb/s. Pole puste oznaczać będzie brak przyrostka. Separatorem liczby pojedynczej i mnogiej jest znak | (metr|metrów).

en: Allowed values
pl: Dopuszczalne wartości

en: Defines numeric field types.
pl: Określa typy pól numerycznych.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
pl: Dla kontrolki 'pojedyncze pole wyboru' należy najpierw zdefiniować wartość 'niezaznaczone' a następnie 'zaznaczone' w polu <strong>Dozwolone wartości</strong>. Etykieta pola wyboru będzie pobrana z wartości 'zaznaczone'.

en: Check boxes/radio buttons
pl: Pola wyboru/lista pól radio

en: Single on/off checkbox
pl: Pojedyncze pole wyboru

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
pl: Dostarcza kontrolek pól radio i pól wyboru dla pól tekstowych i numerycznych.

en: Text area (multiple rows)
pl: Wielowierszowe pole tekstowe

en: Defines simple text field types.
pl: Definiuje proste typy pól tekstowych.

en: User reference
pl: Powiązanie z użytkownikiem

en: User roles that can be referenced
pl: Role użytkowników, które mogą być powiązane

en: User status that can be referenced
pl: Status kont, które mogą być powiązane

en: Userreference autocomplete
pl: Powiązanie z użytkownikiem, z podpowiedzią

en: User Reference
pl: Powiązanie użytkownika

en: Defines a field type for referencing a user from a node.
pl: Umożliwia tworzenie typów pól służących do tworzenia połączeń węzła z użytkownikami.

en: Index
pl: Indeks

en: Form
pl: Formularz

en: Title tag
pl: Tag tytułu

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: Dotted
pl: Kropkowane

en: Dashed
pl: Kreskowane

en: Solid
pl: Jednolite

en: Groove
pl: Rowek

en: Ridge
pl: Grzbiet

en: Inset
pl: Wypustka

en: Outset
pl: Początek

en: Grid
pl: Siatka

en: Edit this term
pl: Edytuj termin

en: Italic
pl: Kursywa

en: Body header
pl: Nagłówek

en: Hide
pl: Ukryj

en: Read/Write
pl: Odczyt/Zapis

en: Global
pl: Globalne

en: arguments
pl: argumenty

en: file system
pl: system plików

en: Thread
pl: Wątek

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
pl: Należy wprowadzić przynajmniej jedno słowo kluczowe (niewykluczające) składające się z minimum @count znaku(-ów).

en: Mapping
pl: Mapowanie

en: Distinct
pl: Niepowtarzalne

en: <None>
pl: &lt;Brak&gt;

en: Uppercase
pl: Duże litery

en: Unavailable
pl: Niedostępne

en: Language neutral
pl: Język niesprecyzowany

en: Admin: Remove
pl: Zarządzanie: usuń

en: Admin: Create
pl: Zarządzanie: utwórz

en: Join %name.
pl: Dołącz do grupy %name.

en: Usage
pl: Użycie

en: 1 user added to the group. | @count users added to the group.
pl[0]: Do grupy dodano 1 użytkownika.
pl[1]: Do grupy dodano @count użytkowników.
pl[2]: Do grupy dodano @count użytkowników.

en: Private group
pl: Grupa prywatna

en: Should this group be visible only to its members? Disabled if the group is set to <em>List in Directory</em> or <em>Membership requests: open</em>.
pl: Czy ta grupa jest widoczna tylko dla swoich członków? Wyłączone jeśli grupa jest ustawiona na <em>Listę w Katalogu</em> lub <em>Wniosek o członkostwo: otwarta</em>.

en: Group: %name
pl: Grupa: %name

en: Send method
pl: Metoda wysyłania

en: Contexts
pl: Kontekst

en: Node access
pl: Dostęp do węzła

en: Loading
pl: Ładowanie

en: The directory %directory does not exist.
pl: Katalog %directory nie istnieje.

en: The directory %directory is not writable
pl: Katalog %directory jest tylko do odczytu

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
pl: Katalog %directory jest tylko do odczytu, ponieważ nie ustawiono odpowiednich uprawnień.

en: Permitted upload file extensions
pl: Rozszerzenia plików dozwolone do wysłania na serwer

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
pl: Rozszerzenia, jakie użytkownik będzie mógł załadować na serwer z pomocą tego pola. Oddzielaj kolejne rozszerzenia spacją i nie wprowadzaj kropek. Pozostaw puste aby pole przyjmowało dowolne rozszerzenie.

en: File size restrictions
pl: Ograniczenia wielkości pliku

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
pl: Limit rozmiaru pliku, jaki może wysłać użytkownik. Dotyczy nowo wysyłanych plików, nie ma wpływu na pliki już obecne w systemie.

en: Maximum upload size per file
pl: Maksymalna wielkość pojedynczego pliku

en: Maximum upload size per node
pl: Maksymalna wielkość wszystkich plików na węzeł

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
pl: Wprowadź limit dotyczący łącznego rozmiaru plików wysłanych przez to pole do jednego węzła. Wpisz wartość w postaci "512" (bajtów), "80K" (kilobajtów) lub "50M" (megabajtów). Pozostaw to pole puste, jeśli nie chcesz ustalać żadnego limitu.

en: File description
pl: Opis pliku

en: File size (in bytes)
pl: Rozmiar pliku (w bajtach)

en: File size (pretty printed)
pl: Rozmiar pliku (w przyjaznym formacie)

en: Defines a file field type.
pl: Określa typ pola pliku.

en: Rearrange
pl: Kolejność

en: Users deleted.
pl: Użytkownicy usunięci.

en: !num_users created.
pl: Dodano !num_users.

en: Deleted taxonomy.
pl: Skasowano taksonomie.

en: Created the following new vocabularies: !vocs
pl: Utworzono następujące słowniki: !vocs

en: Created the following new terms: !terms
pl: Utworzono następujące terminy: !terms

en: 1 user | @count users
pl[0]: 1 użytkownik
pl[1]: @count użytkowników
pl[2]: @count użytkowników

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
pl: Zawartość zmiennej <code>$_SESSION</code>.

en: Empty cache
pl: Opróżnij pamięć podręczną

en: Empty database queries
pl: Wyczyść zapytania do bazy danych

en: Reinstall modules
pl: Reinstalacja modułów

en: Variable editor
pl: Edytor zmiennych

en: Session viewer
pl: Przeglądarka sesji

en: Switch user
pl: Przełącz użytkownika

en: Execute PHP
pl: Wykonaj PHP

en: Query log
pl: Dziennik zapytań

en: Display query log
pl: Wyświetl dziennik zapytań

en: Sort query log
pl: Sortuj dziennik zapytań

en: by source
pl: według źródła

en: by duration
pl: według czasu trwania

en: Slow query highlighting
pl: Wyróżnianie powolnych zapytań

en: Display page timer
pl: Wyświetl pomiar czasowy strony

en: Display page execution time in the query log box.
pl: Wyświetl czas generowania strony w dzienniku zapytań

en: Display memory usage
pl: Wyświetl zużycie pamięci

en: Display redirection page
pl: Wyświetl stronę przekierowania

en: Standard drupal
pl: Standardowy drupal

en: Log only
pl: Tylko zapis do dziennika logów

en: Other (!library)
pl: Inne (!library)

en: SMTP library
pl: Biblioteka SMTP

en: PHP code to execute
pl: Kod PHP, który zostanie wykonany

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
pl: Wpisz jakiś kod. Nie używaj znaczników <code>&lt;?php ?&gt;</code>.

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Warning - will delete your module tables and variables.
pl: Uwaga - zostaną usunięte tabele i zmienne twojego modułu.

en: Old value
pl: Poprzednia wartość

en: New value
pl: Nowa wartość

en: Sorry, complex variable types may not be edited yet. Use the <em>Execute PHP</em> block and the <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a> function.
pl: Nie można edytować zmiennych złożonych. Skorzystaj z bloku <em>Wykonaj kod PHP</em> i funkcji <a href="@variable-set-doc">variable_set()</a>.

en: Session name
pl: Nazwa sesji

en: Total (ms)
pl: Całkowity czas (ms)

en: Average (ms)
pl: Średni czas (ms)

en: access devel information
pl: dostęp do informacji deweloperskich

en: execute php code
pl: wykonaj kod php

en: switch users
pl: zmień użytkownika

en: Generate users
pl: Generuj użytkowników

en: Generate content
pl: Generuj zawartość

en: Generate a given number of nodes and comments. Optionally delete current items.
pl: Generuj określoną liczbę węzłów lub komntarzy. Ewentualnie usuń bieżące elementy.

en: Generate categories
pl: Generuj kategorie

en: How many users would you like to generate?
pl: Ilu użytkowników chciałbyś wygenerować?

en: How many nodes would you like to generate?
pl: Ile stron z zawartością wygenerować?

en: public nodes
pl: publiczne węzły

en: Public Nodes
pl: Publiczne węzły

en: private nodes
pl: prywatne węzły

en: Protected Nodes
pl: Chronione węzły

en: explained
pl: wytłumaczone

en: ok
pl: W porządku

en: ignored
pl: ignorowane

en: empty
pl: pusty

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
pl: Różne bloki, strony i funkcję dla twórców stron.

en: Generate dummy users, nodes, and taxonomy terms.
pl: Generowanie fikcyjnych użytkowników, węzłów i terminów kategorii.

en: All users
pl: Wszyscy użytkownicy

en: Aggregator
pl: Subskrybent

en: Title of the feed item.
pl: Wielkość pliku w bajtach.

en: Node author
pl: Autor zawartości

en: Miscellaneous
pl: Inne

en: Current subscriptions
pl: Aktualne subskrypcje

en: Active users
pl: Aktywni użytkownicy

en: Attach to
pl: Załącz do

en: Attach files
pl: Załącz pliki

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
pl: Adres %url jest nieprawidłowy. Należy wprowadzić pełen adres, taki jak http://www.example.com/feed.xml.

en: Views panes
pl: Okienka widoków

en: by @user
pl: przez @user

en: Argument type
pl: Typ argumentu

en: Deleted/missing block @module-@delta
pl: Usunięty/brakujący blok @module-@delta

en: New custom content
pl: Nowa własna zawartość

en: Create a completely custom piece of HTML content.
pl: Stwórz zupełnie własny kawałek treści HTML.

en: Context
pl: Kontekst

en: General form
pl: Ogólny formularz

en: Form goes here.
pl: Formularz tutaj.

en: "@s" base form
pl: Formularz bazowy "@s"

en: Node type description
pl: Opis rodzaju węzła

en: Attached files
pl: Załączone pliki

en: Attached files go here.
pl: Tutaj dołączone pliki.

en: A list of files attached to the node.
pl: Lista plików dołączonych do węzła.

en: "@s" attachments
pl: Załączniki "@s"

en: Book navigation
pl: Nawigacja książki

en: Add comment
pl: Dodaj komentarz

en: Comment form here.
pl: Formularz komentarza tutaj.

en: "@s" comment form
pl: Formularz komentarza "@s"

en: Node comments
pl: Komentarze węzła

en: Node comments go here.
pl: Komentarze węzła tutaj.

en: The comments of the referenced node.
pl: Komentarze do powiązanego węzła.

en: Sort
pl: Sortowanie

en: !a comments per page
pl: !a komentarzy na stronę

en: Pager
pl: Stronicowanie

en: "@s" comments
pl: Komentarze "@s"

en: Node content
pl: Zawartość węzła

en: The content of the referenced node.
pl: Zawartość powiązanego węzła.

en: Node title.
pl: Tytuł węzła.

en: Node content goes here.
pl: Miejsce na zawartość węzła.

en: Edit node
pl: Edytuj węzeł

en: Edit this node
pl: Edytuj ten węzeł

en: Link title to node
pl: Powiąż tytuł z węzłem

en: Check here to make the title link to the node.
pl: Zaznacz tutaj, aby z tytułu utworzyć odnośnik do węzła.

en: No extras
pl: Brak dodatków

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: "@s" content
pl: Treść "@s"

en: Publishing options on the Node form.
pl: Opcje publikowania na formularzu węzła.

en: Node form author information
pl: Informacje o autorze na formularzu węzła.

en: Author information on the Node form.
pl: Informacje o autorze na formularzu węzła.

en: Node form file attachments
pl: Załączniki w formularzu węzła

en: File attachments on the Node form.
pl: Załączniki w formularzu węzła.

en: Publishing options.
pl: Opcje publikowania.

en: Comment options
pl: Opcje komentowania

en: Comment options.
pl: Opcje komentowania.

en: Authoring information.
pl: Informacje tworzenia zawartości.

en: Menu options
pl: Opcje menu

en: Menu options.
pl: Opcje menu.

en: URL path options
pl: Opcje ścieżki URL

en: URL Path options.
pl: Opcje ścieżki URL.

en: Attach files.
pl: Dodaj pliki.

en: Categories.
pl: Kategorie.

en: Book options.
pl: Opcje książki.

en: Node type description goes here.
pl: Opis typu węzła tutaj.

en: Node type description.
pl: Opis rodzaju węzła.

en: "@s" type description
pl: Opis typu "@s"

en: Profile content goes here.
pl: Zawartość profilu tutaj.

en: Which category
pl: Która kategoria

en: "@s" profile fields
pl: Pola profilu "@s"

en: Term description goes here.
pl: Opis terminu tutaj.

en: Term description.
pl: Opis terminu.

en: "@s" term description
pl: Opis terminu "@s"

en: List of related terms
pl: Lista powiązanych terminów

en: Sibling terms
pl: Terminy bliźniacze

en: Top level terms
pl: Terminy najwyższego poziomu

en: Which terms
pl: Które terminy

en: Unordered
pl: Nieuporządkowana

en: Ordered
pl: Uporządkowana

en: The picture of a user.
pl: Zdjęcie użytkownika.

en: "@s" user picture
pl: "@s" zdjęcie użytkownika

en: User profile
pl: Profil użytkownika

en: The profile of a user.
pl: Profil użytkownika.

en: "@s" user profile
pl: "@s" profil użytkownika

en: Vocabulary terms
pl: Terminy słownikowe

en: All the terms in a vocabulary.
pl: Wszystkie terminy w słowniku.

en: "@s" terms
pl: Terminy "@s"

en: Maximum depth
pl: Maksymalna głębokość

en: Define the maximum depth of terms being displayed.
pl: Definiuje maksymalną głębokość wyświetlanych terminów.

en: Display as tree
pl: Wyświetl jako drzewo

en: A node object.
pl: Obiekt węzła.

en: Currently set to !link
pl: Obecnie ustawiony na !link

en: Invalid node selected.
pl: Wybrano nieprawidłowy węzeł.

en: A node add form.
pl: Formularz dodawania węzła.

en: Select the node type for this form.
pl: Wybierz typ węzła dla tego formularza.

en: A node edit form.
pl: Formularz edycji węzła.

en: A single taxonomy term object.
pl: Pojedynczy obiekt terminu taksonomii.

en: A single user object.
pl: Pojedynczy obiekt użytkownika.

en: Taxonomy vocabulary
pl: Słownik kategorii

en: A single taxonomy vocabulary object.
pl: Pojedynczy obiekt słownika taksonomii.

en: Select the vocabulary for this form.
pl: Wybierz słownik dla tego formularza.

en: Add argument
pl: Dodaj argument

en: relationship
pl: relacja

en: Add relationship
pl: Dodaj relację

en: Add context
pl: Dodaj kontekst

en: Required contexts
pl: Wymagane konteksty

en: required context
pl: wymagany kontekst

en: Add required context
pl: Dodaj wymagany kontekst

en: Close Window
pl: Zamknij Okno

en: Close window
pl: Zamknij okno

en: Remove this item
pl: Usuń element

en: Add @type "@context"
pl: Dodaj @type "@context"

en: Edit @type "@context"
pl: Edytuj @type "@context"

en: Enter a name to identify this !type on administrative screens.
pl: Podaj nazwę identyfikującą !type na stronach administracyjnych.

en: Keyword
pl: Słowo kluczowe

en: Enter a keyword to use for substitution in titles.
pl: Wpisz słowo kluczowe do zastąpienia w tytułach.

en: Ignore it; content that requires this context will not be available.
pl: ignoruj; kontekst, który wymaga tego kontekstu, nie będzie dostępny.

en: If the argument is missing or is not valid, select how this should behave.
pl: Jeżeli brakuje argumentu lub jest niepoprawny, wybierz jak to powinno się zachować.

en: Context @count
pl: Kontekst @count

en: Configure !subtype_title
pl: Konfiguruj !subtype_title

en: No title
pl: Brak tytułu

en: Unknown context
pl: Nieznany kontekst

en: No context
pl: Brak kontekstu

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
pl: Możesz użyć %keywords z kontekstów, jak również %title aby zawierał oryginalny tytuł.

en: Context %count
pl: Kontekst %count

en: Module name
pl: Nazwa modułu

en: Enter the module name to export code to.
pl: Wprowadź nazwe modułu dla którego kod ma być wyeksportowany.

en: Local
pl: Lokalnie

en: Add a node from your site as content.
pl: Dodaj węzeł ze swojej witryny jako zawartość.

en: Leave node title
pl: Pozostaw tytuł węzła

en: Invalid node
pl: Nieprawidłowy węzeł

en: Node loaded from @var
pl: Węzeł wczytany z @var

en: Deleted/missing node @nid
pl: Usunięty/brakujący węzeł @nid

en: Page settings
pl: Ustawienia strony

en: Path is required.
pl: Ścieżka jest wymagana.

en: No argument
pl: Brak argumentu

en: From context
pl: Z kontekstu

en: From panel argument
pl: Z argumentu panelu

en: Required context
pl: Wymagany kontekst

en: Panel argument
pl: Argument panelu

en: Sixth
pl: Szóste

en: Fixed argument
pl: Stały argument

en: Use pager
pl: Użyj podziału na strony

en: Items to display
pl: Wyświetlanych elementów

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Link to view
pl: Odnośnik do widoku

en: More link
pl: Odnośnik "więcej"

en: More link text
pl: Tekst odnośnika "więcej"

en: Edit this view
pl: Edytuj widok

en: Num posts
pl: Liczba postów

en: Send arguments
pl: Wyślij argumenty

en: Deleted/missing view @view
pl: Usunięty/brakujący widok @view

en: Book parent
pl: Element nadrzędny książki

en: Top level book
pl: Książka nadrzędna

en: Top level term
pl: Termin najwyższego poziomu

en: -n/a-
pl: -n/d-

en: Found the @submit button
pl: Znaleziono przycisk @submit

en: Failed to set field @name to @value
pl: Ustawienie pola @name na @value nie powiodło się

en: No temporary directories to remove.
pl: Brak tymczasowych katalogów do usunięcia.

en: Run tests against Drupal core and your active modules. These tests help assure that your site code is working as designed.
pl: Przeprowadzanie testów na rdzeniu Drupala i włączonych modułach. Testy te pomogą upewnić się, że serwis pracuje tak jak powinien.

en: contains
pl: zawiera

en: Send message
pl: Wyślij wiadomość

en: Machine name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Print
pl: Drukuj

en: Locked
pl: Zablokowany

en: Registration form
pl: Formularz rejestracji

en: Selection type
pl: Typ wyboru

en: No name
pl: Brak nazwy

en: Finish
pl: Zakończ

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
pl: Wykryto nieprawidłowe ustawienie. Proszę spróbować ponownie, a jeśli błąd pojawia się stale, skontaktować się z administratorem witryny.

en: In moderation
pl: W moderacji

en: Default format
pl: Format domyślny

en: Underline
pl: Podkreślony

en: Ordered list
pl: Uporządkowana lista

en: Unordered list
pl: Nieuporządkowana lista

en: Font family
pl: Czcionka

en: About
pl: O stronie

en: Case sensitive
pl: Wielkość liter ma znaczenie

en: Drop
pl: Upuść

en: Link class
pl: Klasa odnośnika

en: Column
pl: Kolumna

en: Default sort
pl: Standardowe sortowanie

en: sort by @s
pl: sortuj według @s

en: and
pl: i

en: Optional URL
pl: Opcjonalny adres

en: If the link title is optional or required, a field will be displayed to the end user. If the link title is static, the link will always use the same title. If <a href="http://drupal.org/project/token">token module</a> is installed, the static title value may use any other node field as its value. Static and token-based titles may include most inline XHTML tags such as <em>strong</em>, <em>em</em>, <em>img</em>, <em>span</em>, etc.
pl: Jeżeli tytuł odnośnika jest opcjonalny lub wymagany pole będzie wyświetlane użytkownikowi końcowemu. Jeżeli tytuł jest statyczny odnośnik zawsze będzie używał tego samego tytułu. Jeżeli zainstalowany jest <a href="http://drupal.org/project/token">moduł token</a> tytuł statyczny może wykorzystywać dowolne pola węzła jako swoje wartości. Tytuły statyczne i zbudowane ze wzorców mogą zawierać większość śródliniowych znaczników HTML takich jak <em>strong</em>, <em>em</em>, <em>img</em>, <em>span</em>, itp.

en: Allow user-entered tokens
pl: Zezwól na wzorce wprowadzone przez użytkownika

en: Checking will allow users to enter tokens in URLs and Titles on the node edit form. This does not affect the field settings on this page.
pl: Zaznaczenie umożliwi użytkownikom wprowadzać wzorce w polach URL i tytułu w formularzu edycji węzła. Nie wpłynie to na ustawienia pola na tej stronie.

en: Rel Attribute
pl: Atrybut rel

en: When output, this link will have this rel attribute. The most common usage is <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a> which prevents some search engines from spidering entered links.
pl: W trakcie wyświetlania ten odnośnik będzie miał taki atrybut rel. Najczęstszym przypadkiem użycia jest <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a>, który powoduje, że niektóre wyszukiwarki nie będą wchodziły w ten link przy indeksowaniu stron.

en: At least one title or URL must be entered.
pl: Przynajmniej jeden adres musi zostać wprowadzony

en: You cannot enter a title without a link url.
pl: Nie można podać tytułu bez adresu

en: Title, as link (default)
pl: Tytuł, jako odnośnik (domyślne)

en: URL, as link
pl: URL, jako odnosnik

en: Short, as link with title "Link"
pl: Krótko, jako odnośnik z tytułem "Link"

en: Label, as link with label as title
pl: Etykieta, jako odnośnik poprzedzony etykietą z tytułem

en: Separate title and URL
pl: Osobno tytuł i adres

en: Popup
pl: wyskakujący

en: Clear APC
pl: Wyczyść APC

en: Performance Logs: Summary
pl: Logi wydajności: podsumowanie

en: Performance Logs: Details
pl: Logi wydajności: szczegóły

en: Anonymous?
pl: Anonimowe?

en: Add @type
pl: Dodaj @type

en: Nid
pl: ID węzła

en: Parent comment
pl: Rodzic komentarza

en: The parent comment.
pl: Komentarz nadrzędny.

en: Author's website
pl: Witryna autora

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
pl: Wyświetl głebokość komentarzy gdy są w wątku.

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
pl: Sortuj w kolejności wątków. To pomoże trzymać komentarze wraz z ich rodzicami.

en: Reply-to link
pl: Odnośnik odpowiedzi

en: Provide a simple link to reply to the comment.
pl: Dostarcza odnośnik odpowiedzi na komentarze.

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: Link this field to its user or an author's homepage
pl: Z odnośnikiem do strony użytkownika lub strony domowej autora

en: field
pl: pole

en: The node the uploaded file is attached to
pl: Węzeł do którego załączono plik

en: Menu items
pl: Menu

en: View settings
pl: Ustawienia widoku

en: Week @week
pl: Tydzień @week

en: Delete view
pl: Usuń widok

en: Target
pl: Cel

en: Time ago
pl: Dany czas temu

en: Create @name
pl: Utwórz @name

en: @type %title has been deleted.
pl: Usunięto wpis %title (@type).

en: Not enabled
pl: Nie włączony

en: The taxonomy vocabulary ID
pl: Identyfikator słownika kategorii

en: The taxonomy term ID
pl: Identyfikator terminu kategorii

en: Force single
pl: Wymuś pojedyncze

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
pl: Instrukcje jakie należy wyświetlić użytkownikowi pod polem w trakcie edycji zawartości. <br />Dozwolone tagi HTML: @tags

en: Use PHP input for field settings (dangerous - grant with care)
pl: Zarządzaj polami

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label. The key is the value that will be stored in the database, and it must match the field storage type (%type). The label is optional, and the key will be used as the label if no label is specified.<br />Allowed HTML tags: @tags
pl: Dozwolone wartości jakie może przyjąć pole. Wprowadź jadną wartość w każdej linii, posługując się formatem klucz|etykieta. Klucz to wartość jaka zostanie zapisana do bazy danych i musi odpowiadać typowi przechowywanych danych (%type). Etykieta jest opcjonalna, w razie jej braku użytkownikowi zostanie pokazany klucz. <br />Dozwolone znaczniki HTML: @tags

en: Show @count value(s)
pl: Pokaż @count wartości

en: starting from @count
pl: zaczynając od @count

en: The language the content is in.
pl: Język zawartości.

en: Settings saved.
pl: Ustawienia zachowane.

en: Importing
pl: Importowanie

en: Button text
pl: Tekst przycisku

en: Title only
pl: Tylko tytuł

en: Validator
pl: Walidator

en: Inherit
pl: Dziedzicz

en: Maximum resolution for Images
pl: Maksymalna rozdzielczość dla obrazów

en: Mime type
pl: Typ MIME

en: Use default
pl: Użyj domyślnego

en: Subscribe user to group
pl: Zapisz użytkownika do grupy

en: Unsubscribe user from group
pl: Wypisz użytkownika z grupy

en: User is group member
pl: Użytkownik jest członkiem grupy

en: Broadcast
pl: Wiadomość do grupy

en: Send message to %group
pl: Wyślij wiadomość do grupy: %group

en: Enter a subject for your message.
pl: Podaj temat wiadomości.

en: Messaging & Notifications
pl: Wiadomości i powiadomienia

en: 1 message queued for delivery. | @count messages queued for delivery.
pl[0]: 1 wiadomość zaplanowana do wysłania
pl[1]: @count wiadomości zaplanowane do wysłania.
pl[2]: @count wiadomości zaplanowanych do wysłania.

en: This is an automatic message from [site-name]
pl: Wiadomość została wysłana automatycznie z [site-name].

en: To manage your subscriptions, browse to [subscriptions-manage]
pl: By zmienić ustawienia powiadomień, należy przejść na stronę [subscriptions-manage]

en: The weight, used for sorting.
pl: Waga, używana podczas sortowania.

en: The date the node was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji węzła.

en: In the form of WW (01 - 53).
pl: W formacie TT (01 - 53).

en: Category ID
pl: Identyfikator kategorii

en: %name: illegal value.
pl: %name: wartość niedozwolona.

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
pl: %name: wartość nie może być dłuższa niż %max znaków.

en: Widgets
pl: Kontrolki

en: Invalid display id @display
pl: Nieprawidłowy idenfytikator formatu @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
pl: Błąd: uchwyt dla @table > @field nie istnieje!

en: Do not use a relationship
pl: Nie używaj zależności

en: Display type
pl: Typ wyświetlacza

en: Custom pages
pl: Własne strony

en: The cache has been cleared.
pl: Pamięć podręczna została wyczyszczona.

en: Default sort order
pl: Domyślny porządek sortowania

en: translate
pl: przetłumacz

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
pl: Ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa. Nie udało się zapisać pliku .htaccess. W katalogu %directory należy umieścić plik .htaccess o następującej treści: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
pl: Dozwolone są jedynie pliki o następujących rozszerzeniach: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
pl: Plik jest za duży. Jego wielkość to %filesize, a maksymalna dozwolona wielkość wynosi %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
pl: Wielkość pliku wynosi %filesize, więc jego zapisanie spowodowałoby przekroczenie limitu %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
pl: Wymiary pliku graficznego zostały zmienione tak, by nie przekraczały maksymalnych dozwolonych wymiarów %dimensions pikseli.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
pl: Wymiary pliku graficznego są za duże. Maksymalne wymiary wynoszą %dimensions pikseli.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
pl: Wymiary pliku graficznego są za małe. Minimalne wymiary wynoszą %dimensions pikseli.

en: No link
pl: Bez odnośnika

en: Path: !path
pl: Ścieżka: !path

en: Is not one of
pl: Żaden z

en: Analyze
pl: Analizuj

en: No test results to display.
pl: Brak testów do pokazania.

en: Simplecontext arg
pl: Argument Simplecontext

en: Item1
pl: Element 1

en: The stuff for item 1.
pl: Zawartość elementu 1.

en: Item2
pl: Element 2

en: A relcontext object.
pl: Obiekt relcontext.

en: Adds a relcontext from existing simplecontext.
pl: Dodaje kontekst typu relcontext z istniającego kontekstu simplecontext.

en: Autocomplete matching
pl: Dopasowanie podpowiedzi

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Page elements
pl: Elementy strony

en: Variants
pl: Warianty

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Decimal point
pl: Separator dziesiętny

en: Permanent
pl: Stały

en: Temporary
pl: Tymczasowy

en: Custom date format
pl: Własny format daty

en: Revision information
pl: Informacje o wersji

en: Input type
pl: Sposób wprowadzania

en: Author UID
pl: UID autora

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of users.
pl: Metoda dopasowania tekstu podczas generowania podpowiedzi. Ustawienie <em>Zawiera</em> może spowodować problemy z wydajnością na stronach z dużą ilością użytkowników.

en: View used to select the nodes
pl: Widok używany do wyboru węzłów

en: %name: this post can't be referenced.
pl: %name: ten wpis nie może być powiązany.

en: Is one of
pl: Jeden z

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
pl: Dostęp zostanie przyznany tylko tym użytkownikom, którzy posiadają wymienione uprawnienie.

en: Show All
pl: Pokaż wszystko

en: Nodes are a Drupal site's primary content.
pl: Węzły są podstawową zawartością serwisów na Drupalu.

en: Comments are responses to node content.
pl: Komentarze są odpowiedziami na zawartość węzłów.

en: Users who have created accounts on your site.
pl: Użytkownicy posiadający konta w witrynie.

en: Is empty (NULL)
pl: Jest pusty (NULL)

en: not empty
pl: nie pusty

en: Default image
pl: Domyślny obraz

en: Use default image
pl: Użyj domyślnego obrazu

en: Choose a image that will be used as default.
pl: Wybierz obraz, jaki będzie użyty jako domyślny.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
pl: Podany tekst będzie wykorzystywany w czytnikach ekranu, wyszukiwarkach oraz kiedy obrazek nie może zostać załadowany.

en: Theming information
pl: Informacje o skórkach

en: Ends with
pl: Kończy się na

en: Undated
pl: Bez terminu

en: Upload date
pl: Data wysłania

en: Do not cache
pl: Nie umieszczaj w pamięci podręcznej

en: The title to use when this argument is present; it will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
pl: Tytuł używany kiedy argument istnieje; Nadpisze tytuł widoku obecnego i poprzednich argumentów. Możesz użyć '%n' aby zastąpić argument w tytule. Na przykład "%1" dla pierwszego argumentu itd.

en: Action to take if argument is not present
pl: Akcja do wykonania w przypadku braku argumentu

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
pl: W przypadku przekazania tej wartości, argument zostanie zignorowany; np. "wszystkie wartości"

en: Wildcard title
pl: Tytuł dla symbolu wieloznacznego

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
pl: Tytuł widoku w przypadku symbolu wieloznacznego w podmianach w innych miejscach.

en: <Basic validation>
pl: Podstawowy sprawdzian

en: Action to take if argument does not validate
pl: Akcja do wykonania w przypadku jeśli argument jest nieprawidłowy

en: The protocols displayed here are those globally available. You may add more protocols by modifying the <em>filter_allowed_protocols</em> variable in your installation.
pl: Wyświetlone tutaj protokoły są dostępne globalnie. Można dodać więcej protokołów poprzez modyfikację zmiennej <em> filter_allowed_protocols</em> w swojej instalacji.

en: Link this field to its user
pl: Z odnośnikiem do strony użytkownika

en: This will override any other link you have set.
pl: Zastąpi jakikolwiek inny odnośnik ustawiony dla tego pola.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
pl: Anonimowym użytkownikom wyświetlaj co innego

en: If selected, you will see a field to enter the text to use for anonymous users.
pl: Umożliwia wprowadzenie tekstu, który będzie wyświetlany anonimowym użytkownikom zamiast zwykłej zawartości pola.

en: Text to display for anonymous users
pl: Tekst wyświetlany anonimowym użytkownikom.

en: Use default RSS settings
pl: Używaj domyślnych ustawień RSS

en: Title plus teaser
pl: Tytuł oraz skrót

en: Front page feed
pl: Kanał strony głównej

en: Primary
pl: Główny

en: Search type
pl: Typ wyszukiwania

en: This will appear as the name of this block in administer >> site building >> blocks.
pl: Nazwa bloku na stronie zarządzaj >> budowa witryny >> bloki.

en: The node ID of the node.
pl: ID węzła

en: Tab weight
pl: Waga zakładki

en: User: ID
pl: Użytkownik: ID

en: No role
pl: Brak roli

en: Image preview
pl: Podgląd obrazka

en: Search index
pl: Indeks wyszukiwania

en: View link
pl: Odnośnik wyświetlania

en: %title field is required.
pl: Pole %title jest wymagane.

en: The size of the file.
pl: Wielkość pliku.

en: Attached to
pl: Załączone do

en: Link this field
pl: Z odnośnikiem

en: Only show "listed" file attachments
pl: Ogranicza wyświetlanie do załączników umieszczonych na liście

en: Your message will be sent to all members of this group.
pl: Twoja wiadomość zostanie wysłana do wszystkich członków tej grupy.

en: Enter a body for your message.
pl: Wpisz treść wiadomości.

en: %name was promoted to <em>group administrator</em>.
pl: %name został awansowany do roli <em>administratora grupy</em>.

en: %name is no longer a <em>group administrator</em>.
pl: %name nie jest już <em>administratorem grupy</em>.

en: Invalid email address or username: @value.
pl: Nieprawidłowy adres e-mail lub nazwa użytkownika: @value.

en: @user is already a member the group @group.
pl: @user jest już członkiem grupy @group.

en: %user removed from %group.
pl: Usunięto użytkownika %user z grupy %group.

en: Add users
pl: Dodaj użytkowników

en: No groups available.
pl: Żadna grupa nie jest dostępna.

en: No public posts in this group. You must <a href="!register">register</a> or <a href="!login">login</a> and become a member in order to post messages, and view any private posts.
pl: Brak publicznych wpisów w tej grupie. By dodawać wpisy lub przeglądać wpisy oznaczone jako prywatne, należy <a href="!register">utworzyć konto</a> lub się <a href="!login">zalogować</a> oraz być członkiem grupy.

en: No public posts in this group. Consider <a href="!url">joining this group</a> in order to view its posts.
pl: Brak publicznych wpisów w tej grupie.  <a href="!url">Dołącz do tej grupy</a> aby przeglądać dyskusje.

en: Open - membership requests are accepted immediately.
pl: Otwarta - wnioski o członkostwo akceptowane są automatycznie.

en: Moderated - membership requests must be approved.
pl: Moderowana - wniosek o członkostwo musi zostać zaakceptowany.

en: Invite only - membership must be created by an administrator.
pl: Tylko na zaproszenie - członek grupy musi zostać dodany przez administratora.

en: Closed - membership is exclusively managed by an administrator.
pl: Zamknięta - tylko administrator zarządza członkostwami.

en: May users join this group during registration? If checked, a corresponding checkbox will be added to the registration form.
pl: Czy użytkownicy mogą dołączyć do tej grupy w trakcie rejestracji? Jeśli zaznaczone, odpowiedni pole wyboru będzie dodane do formularza rejestracyjnego.

en: List in groups directory
pl: Wyświetlaj w katalogu grup

en: Should this group appear on the <a href="@url">list of groups page</a> (requires OG Views module)? Disabled if the group is set to <em>private group</em>.
pl: Czy grupa ma być wyświetlana na <a href="@url">stronie z listą grup</a>. Wyłączone, jeśli grupa jest  <em>prywatna</em>.

en: Group language
pl: Język grupy

en: Selecting a different locale will change the interface language for all group pages and emails. Users who have chosen a preferred language always see their chosen language.
pl: Wybór wersji językowej zmieni interfejs wszystkich stron grupy oraz wiadomości e-mail. Język interfejsu nie zmieni sią w przypadku użytkowników, którzy wskazali swój preferowany język.

en: You must <a href="@join">join a group</a> before posting on this web site.
pl: Należy <a href="@join"> dołączyć do grupy</a> aby móc wysyłać wiadomości na tej stronie.

en: Move all group posts and memberships to the group listed below.
pl: Przenieś wszystkie wpisy i członków grupy do grupy poniżej.

en: In addition to deleting this group, you choose how to disposition the posts and memberships within it.
pl: Wybierz sposób zachowania się wpisów i członków tej grupy po jej usunięciu.

en: If you chose <strong>Move all group posts</strong> above, specify a destination group.
pl: Jeśli wybierzesz <strong>Przenieś wszystkie wpisy grupy</strong> powyżej, określ grupę docelową.

en: You must <a href="@join">join a group</a> before posting a %type.
pl: Musisz <a href="@join"> dołączyć do grupy</a> zanim będziesz mógł wysyłać %type.

en: To instantly approve this request, visit !approve_url.
    You may deny this request or manage members at !group_url. 
    
    Personal message from @username:
    ------------------
    
    @request
pl: Aby od razu zaakceptować tę prośbę, przejdź na stronę !approve_url.
    Możesz odrzucić tę prośbę lub zarządzać członkostwami na stronie !group_url. 
    
    Wiadomość od użytkownika @username:
    ------------------
    
    @request

en: Manager: !name
pl: Zarządzający: !name

en: Delete request
pl: Usuń wniosek

en: This is an <em>invite only</em> group. The group administrators add/remove members as needed.
pl: To jest grupa <em>tylko na zaproszenie</em>. Administratorzy grup dodają/usuwają członków grup.

en: This is a <em>closed</em> group. The group administrators add/remove members as needed.
pl: Ta grupa jest <em>zamknięta</em>. Administratorzy grup dodają/usuwają członków grup.

en: Add a new !type in this group.
pl: Dodaj nowy !type do tej grupy.

en: Unrecognized name: %bad. | Unrecognized names: %bad.
pl[0]: Nierozpoznana nazwa użytkownika: %bad
pl[1]: Nierozpoznane nazwy użytkowników: %bad
pl[2]: Nierozpoznane nazwy użytkowników: %bad

en: Show this post to everyone, or only to members of the groups checked above. Posts without any groups are always <em>public</em>.
pl: Udostępnij ten wpis wszystkim użytkownikom lub tylko członkom zaznaczonych powyżej grup. Wpisy bez zaznaczonej jakiejkolwiek grupy zawsze pozostają <em>publiczne</em>.

en: Members of <a href="@group-node">@group-name</a> may view this node.
pl: Użytkownicy gupy <a href="@group-node">@group-name</a> mogą oglądać tą zawartość.

en: Group admins of <a href="@group-node">@group-name</a> may view/edit/delete this node.
pl: Administratorzy grupy <a href="@group-node">@group-name</a> mogą oglądać/edytować/usuwać tą zawartość.

en: Choose whether new groups should be private or public.
pl: Czy nowe grupy mają być prywatne czy publiczne.

en: Promote user to an administrator in the specified group
pl: Ustanów użytkownika administratorem grupy

en: Demote user from an administrator in the specified group
pl: Usuń uprawniania administracyjne użytkownika

en: %name was promoted to <em>group administrator</em> in %group.
pl: %name został awansowany do roli <em>administratora</em> grupy %group.

en: Body footer
pl: Stopka

en: Greetings, [user],
pl: Witaj [user],

en: A [type-name] has been updated in group [ogname]: [title]
pl: W ramach grupy [ogname] została zaktualizowana zawartość [title] ([type-name]).

en: Read more at [node-url].
pl: Czytaj więcej na stronie [node-url].

en: A [type-name] has been created in group [ogname]: [title]
pl: W grupie [ogname] została utworzona zawartość [title] ([type-name]).

en: A new comment has been added by [comment-author-name] to this thread in group [ogname]: [comment-title]
pl: użytkownik [comment-author-name] do wątku w grupie [ogname] dodał komentarz: [comment-title]

en: Read more at [comment-url] or reply via [comment-reply-url].
pl: Czytaj więcej na stronie [comment-url] lub odpowiedz poprzez stronę [comment-reply-url].

en: approval needed
pl: wymagane zatwierdzenie

en: Remove membership
pl: Usuń członkostwo

en: Request: <a href="@approve">approve</a> or <a href="@deny">deny</a>.
pl: Wniosek o przyjęcie do grupy: <a href="@approve">zatwierdź</a> lub <a href="@deny">odrzuć</a>.

en: Menu links
pl: Odnośniki menu

en: Link title
pl: Tytuł odnośnika

en: Finished with an error.
pl: Zakończono z błędem.

en: API Site
pl: Strona API

en: Krumo display
pl: Wyświetlanie krumo

en: {empty}
pl: {puste}

en: The file could not be written.
pl: Nie można zapisać do pliku.

en: %message in %file on line %line.
pl: %message w pliku %file, linia %line.

en: 1 character | @count characters
pl[0]: 1 znak
pl[1]: @count znaki
pl[2]: @count znaków

en: 1 element | @count elements
pl[0]: 1 element
pl[1]: @count elemenów

en: View a list of currently defined user functions with documentation links.
pl: Przeglądaj listę obecnie zdefiniowanych funkcji użytkownika z odnośnikami do dokumentacji.

en: Rebuild menus
pl: Przebuduj menu

en: Edit and delete site variables.
pl: Edycja i usuwanie zmiennych witryny.

en: Execute PHP Code
pl: Wykonaj kod PHP

en: Execute some PHP code
pl: Wykonaj kod PHP

en: Theme registry
pl: Rejestr skórki

en: View a list of available theme functions across the whole site.
pl: Przeglądanie listy dostępnych ustawień skórek w całym serwisie.

en: List the contents of $_SESSION.
pl: Lista zawartości $_SESSION.

en: Devel settings
pl: Ustawienia devela

en: Requires path.module
pl: Wymaga path.module

en: Add an url alias for each node.
pl: Dodaj alias do każdej zawartości.

en: Generate items
pl: Generuj elementy

en: Performance logging
pl: Logowanie wydajności

en: Link this field to its node
pl: Z odnośnikiem do węzła

en: Add subscription
pl: Dodaj subskrypcję

en: Send Interval
pl: Interwał wysyłania

en: Delete link
pl: Odnośnik usuwania

en: Filter the view to the currently logged in user.
pl: Filtruj widok dla aktualnie zalogowanego użytkownika.

en: Cache once for everything (global)
pl: Jedna pamięć podręczna dla wszystkiego (globalna)

en: Per page
pl: Osobny dla każdej strony

en: Per role
pl: Osobny dla każdej roli

en: Per role per page
pl: Osobny dla każdej roli i strony

en: Per user
pl: Osobny dla każdego użytkownika

en: Per user per page
pl: Osobny dla każdego użytkownika i strony

en: The file could not be uploaded.
pl: Nie udało się wysłać pliku.

en: Has Avatar
pl: Posiada portret

en: Display the node with standard node view.
pl: Wyświetlaj węzeł w trybie widoku standardowego.

en: Capitalize first letter
pl: Każda pierwsza litera wyrazu wielką

en: Created content type %type.
pl: Utworzono typ treści %type.

en: User created with name %name and pass %pass
pl: Użytkownik utworzony o nazwie %name i haśle %pass

en: Created permissions: @perms
pl: Utworzono uprawnienia: @perms

en: Invalid permission %permission.
pl: Niepoprawne uprawnienie %permission.

en: Username field found.
pl: Pole użytkownika znalezione.

en: Password field found.
pl: Pole hasła znalezione.

en: !method @url returned @status (!length).
pl: !method @url zwrócił @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
pl: Znaleziono prawidłowy HTML na "@path"

en: Parsed page successfully.
pl: Strona pomyślnie sparsowana.

en: Found the requested form fields at @path
pl: Znaleziono żądane pola formularza na @path

en: Found field by name @name
pl: Znaleziono pole o nazwie @name

en: Did not find field by name @name
pl: Nie znaleziono pola o nazwie @name

en: Found field by id @id
pl: Znaleziono pole o id @id

en: Did not find field by id @id
pl: Nie znaleziono pola o id @id

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
pl: Odpowiedź HTTP spodziewana !code, otrzymana !curl_code

en: Tests
pl: Testy

en: Run tests
pl: Uruchom testy

en: Clean test environment
pl: Wyczyść środowisko testowe

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
pl: Usuwa tabele z prefiksem "simpletest" i katalogi tymczasowe, które pozostały po testach zakończonych porażką. Takie działanie jest zamierzone i przewidziane podczas tworzenia testów.

en: Clean environment
pl: Czyszczenie środowiska

en: No tests to display.
pl: Brak testów do pokazania.

en: @pass, @fail, and @exception
pl: @pass, @fail, i @exception

en: No test(s) selected.
pl: Nie wybrano testów.

en: Processing test @num of @max - %test.
pl: Wykonywanie testu @num z @max - %test.

en: Processed test @num of @max - %test.
pl: Zakończono wykonywanie testu @num z @max - %test.

en: 1 pass | @count passes
pl[0]: 1 zakończony pomyślnie
pl[1]: @count zakończone pomyślnie
pl[2]: @count zakończonych pomyślnie

en: 1 fail | @count fails
pl[0]: 1 zakończony niepomyślnie
pl[1]: @count zakończone niepomyślnie
pl[2]: @count zakończonych niepomyślnie

en: 1 exception | @count exceptions
pl[0]: 1 wyjątek
pl[1]: @count wyjątki
pl[2]: @count wyjątków

en: PHP DOMDocument class
pl: Klasa PHP DOMDocument

en: Provides a framework for unit and functional testing.
pl: Udostępnia framework do testów jednostkowych i funkcjonalnych.

en: Uid
pl: Identyfikator użytkownika

en: Logged in user
pl: Użytkownik zalogowany

en: Custom text
pl: Własny tekst

en: Leave
pl: Opuść

en: Feed item
pl: Pozycja kanału

en: Node module form.
pl: Formularz modułu Node.

en: Locale module form.
pl: Formularz modułu locale.

en: Taxonomy module form.
pl: Formularz modułu taxonomy.

en: Default argument
pl: Domyślny argument

en: Date year range
pl: Zakes lat

en: Date year range must be in the format -9:+9 or 2005:2010.
pl: Zakres lat do daty musi być w formacie  -9:+9 albo 2005:2010.

en: Legend
pl: Legenda

en: The year must be a number between %min and %max.
pl: Rok musi być liczbą pomiędzy %min a %max.

en: The month must be a number between 1 and 12.
pl: Miesiąc musi być liczbą pomiędzy 1 a 12.

en: The day must be a number between !min and !max.
pl: Dzień musi być liczbą pomiędzy !min a !max.

en: The hour must be a number between !min and !max.
pl: Godzina musi być liczbą pomiędzy !min a !max.

en: The minute must be a number between !min and !max.
pl: Minuta musi być liczbą pomiędzy !min a !max.

en: The second must be a number between !min and !max.
pl: Sekunda musi być liczbą pomiędzy !min a !max.

en: A valid value is required.
pl: Wymagana jest poprawna wartość.

en: date ical
pl: data ical

en: Granularity must include a year.
pl: Poziom szczegółowości musi zawierać rok.

en: Repeat display
pl: Wyświetlanie powtórzeń

en: Some value must be entered in the To date.
pl: Data końcowa nie może być pusta.

en: The dates are invalid.
pl: Daty są niepoprawne.

en: The To date must be greater than the From date.
pl: Data końcowa musi być większa od daty początkowej.

en: Date date (YYYY-MM-DD)
pl: Data (RRRR-MM-DD)

en: Date datetime (YYYY-MM-DDTHH:MM:SS)
pl: Data i czas (RRRR-MM-DDTGG:MM:SS)

en: Time H:i
pl: Czas H:i

en: Repeats
pl: Powtórzenia

en: Text Field with custom input format
pl: Pole tekstowe z niestandardowym formatem treści

en: All date fields using the jscalendar widget have been changed to use the text widget instead, since the jscalendar widget is no longer supported. Enable the Date Popup module to make a jQuery popup calendar available and edit the field settings to select it.
pl: Wszystkie kontrolki pól daty korzystające z jscalendar zostały zmienione na pola tekstowe, ponieważ zakończyło się wsparcie dla kontrolki jscalendar. Włącz moduł Date Popup, żeby udostępnić wyskakujący kalendarz jQuery i zmień ustawienia, żeby go wybrać.

en: The database has been updated to correct the stored timezone for fields using timezone 'none'.
pl: Informacja o strefie czasowej pól, które nie uwzględniają stref została zaktualizowana w bazie danych.

en: Only content types with date fields appear in this list as possible target types.
pl: Do wyboru na tej liście dostępne są tylko typy zawartości z polami daty.

en: If your desired target type does not already have a date field, follow this link and select a content type to add a date field to that type.
pl: Jeśli oczekiwany typ docelowy nie zawiera już pola daty, skorzystaj z tego linku, żeby wybrać typ zawartości, do którego zostanie dodane pole daty.

en: Add new date field
pl: Dodaj nowe pole daty

en: Date PHP4 setup.
pl: Konfiguracja PHP4.

en: Date PHP4 Settings
pl: Ustawienia Date PHP4

en: Use PHP default timezone
pl: Użyj domyślnej strefy czasowej PHP

en: Getting date computations working correctly in PHP versions earlier than PHP 5.2 involves extra computations that add a lot of overhead. These computations are needed because the timezone PHP uses on date computations may not match the site or user timezone or other date-specific timezones. We can speed processing up if we assume that PHP is using the correct timezone, but need to do more time-intensive processing if it is not. If timezone adjustments do not seem to be working correctly in your setup, you can set this option to FALSE to force the system to use the more accurate, but slower, timezone computations.
pl: Poprawne wyznaczanie dat w wersjach PHP niższych od 5.2 wymaga dodatkowych obliczeń, czyli wiele dodatkowej pracy. Te obliczenia są potrzebne, ponieważ PHP może używać stref czasowych różniących się od strefy czasowej strony, użytkownika albo innej zależnej od daty.Możemy przyspieszyć obliczenia przy założeniu, że PHP korzysta z prawidłowej strefy czasowej. Bez tego założenia potrzebujemy więcej czasochłonnych obliczeń. Jeśli dopasowanie stredy czasowej wydaje się działać niepoprawnie w twojej konfiguracji, możesz w tym ustawieniu wybrać "nie" i zmusić system do bardziej precyzyjnych, ale wolniejszych obliczeń związanych ze strefami czasowymi.

en: administer date_php4 settings
pl: zarządzanie ustawieniami date_php4

en: If no advanced options are selected, the date will repeat on the day of week of the start date for weekly repeats, otherwise on the month and day of the start date. Use the options below to override that behavior to select specific months and days to repeat on. Use the 'Except' box to input dates that should be omitted from the results.
pl: Jeśli żadne zaawansowane opcje nie zostały wybrane, termin będzie się powtarzał od dnia tygodnia daty początkowej dla cotygodniowych powtórzeń lub danym dniu i miesiącu. Skorzystaj z opcji poniżej, żeby zmienić to zachowanie i wybrać konkretne miesiące i dni, w których termin ma się powtarzać. Skorzystaj z części "Oprócz", żeby określić daty, które powinny być wyjęte z puli wyników.

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
pl: !repeats_every_interval w !date_order. !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
pl: !repeats_every_interval w !day_of_week

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
pl: !repeats_every_interval !month_days dnia !month_names

en: !repeats_every_interval on !month_names
pl: !repeats_every_interval w !month_names

en: !repeats_every_interval !count times
pl: !repeats_every_interval !count razy

en: !repeats_every_interval until !until_date
pl: !repeats_every_interval do !until_date

en: !repeats_every_interval except !except_dates
pl: !repeats_every_interval oprócz !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
pl: !repeats_every_interval, a tydzień zaczyna się w !day_of_week

en: Repeats !interval !bymonth !byday !count !until !except.
pl: Powtarza się !interval !bymonth !byday !count !until !except.

en: every week | every @count weeks
pl[0]: co tydzień
pl[1]: co @count tygodnie
pl[2]: co @count tygodni

en: every month | every @count months
pl[0]: co miesiąc
pl[1]: co @count miesiące
pl[2]: co @count miesięcy

en: every year | every @count years
pl[0]: co roku
pl[1]: co @count lata
pl[2]: co @count lat

en: every day | every @count days
pl[0]: codziennie
pl[1]: co @count dni
pl[2]: co @count dni

en: Detected time zone: %timezone; client date: %date; abbreviation: %abbreviation; offset: %offset; daylight saving time: %is_daylight_saving_time.
pl: Wykryta strefa czasowa: %timezone; data po stronie przeglądarki: %date; skrót: %abbreviation; przesunięcie: %offset; czas letni: %is_daylight_saving_time.

en: Pacific/French_Polynesia-Marquesas_Islands
pl: Pacyfik/Polinezja_Francuska-Markizy

en: Needed when using Date API. Overrides site and user timezone handling to set timezone names instead of offsets.
pl: Potrzebne przy korzystaniu z Date API. Zmienia obsługę stref czasowych strony i użytkownika zamieniając różnice czasów na nazwy stref.

en: Comparison
pl: Porównanie

en: Poll title
pl: Formularz modułu poll.

en: No description
pl: Brak opisu

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
pl: %name: to pole nie może przechowywać więcej niż @count wartości.

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: No fields available.
pl: Brak dostępnych pól

en: Select a vocabulary
pl: Wybierz słownik

en: Bulk operations
pl: Operacje masowe

en: Chaos tool suite
pl: Pakiet Chaos tools

en: Numeric
pl: Numeryczny

en: Alt text
pl: Tekst alternatywny

en: Edit link
pl: Odnośnik edycji

en: Date form type
pl: Typ formularza daty

en: Select a granularity for the date filter. For instance, selecting 'day' will create a filter where users can select the year, month, and day.
pl: Wybierz precyzję daty dla tego filtru. Na przykład wybierając "dzień" utworzysz filtr, dzięki któremu użytkownicy będą mogli wybrać rok, miesiąc i dzień.

en: Date field(s)
pl: Pola daty

en: Select date field(s) to filter with this argument.
pl: Wybierz pola daty, które mają być filtrowane przy pomocy tego argumentu.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
pl: Sposób obsługi w zapytaniu pól zawierających kilka dat. Zwróć elementy, które zawierają którąś ze wskazanych dat (data = pole_1 LUB pole_2) albo tylko te, które zawierają wszystkie wskazane daty (data = pole_1 ORAZ pole_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
pl: Musisz wybrać co najmniej jedno pole daty dla tego filtru.

en: Date default
pl: Domyślna data

en: To date default
pl: Domyślna data końcowa

en: Please set a default value for the To date as well as the From date when using default values with the Between or Not between operators.
pl: Określ domyślną datę końcową i datę początkową, jeśli używasz domyślnych wartości z operatorem "pomiędzy" albo "poza".

en: Missing date fields!
pl: Brakuje pól daty!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
pl: (@field) <strong>Udostępniony</strong> @widget @format

en: User timezone
pl: Strefa czasowa użytkownika

en: The page has been deleted.
pl: Strona została usunięta.

en: Lowercase
pl: Małe litery

en: Add comment link
pl: Odnośnik dodawania komentarzy

en: delete own
pl: skasuj własne

en: Change basic information
pl: Zmień podstawowe informacje

en: Justify
pl: Wyjustuj

en: Broken handler @table.@field
pl: Nieprawidłowa procedura  @table.@field

en: Skipping broken view @view
pl: Pominięto uszkodzony widok @view

en: Ajax callback for view loading.
pl: Wywołanie zwrotne AJAX ładujące widok.

en: The converter will make a best-effort attempt to convert a Views 1 view to Views 2. This conversion is not reliable; you will very likely have to make adjustments to your view to get it to match. You can import Views 1 views through the normal Import tab.
pl: Konwerter próbuje przetworzyć widoki Views 1 na Views 2. Konwersja nie jest niezawodna; Być może będzie trzeba coś dopasować. Możesz importować widoki Views 1 używając zakładki Import.

en: Changes cannot be made to a locked view.
pl: Zmiany nie mogą być zrobione w zablokowanym widoku

en: Convert stored Views 1 views.
pl: Konwertuj widoki Views 1

en: Convert view
pl: Konwertuj widok

en: Create customized lists and queries from your database.
pl: Tworzy własne listy i zapytania do bazy danych.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
pl: Interfejs zarządzania modułem Views. Bez niego nie da się tworzyć ani edytować widoków.

en: Example table
pl: Przykładowa tabela

en: Example table contains example content and can be related to nodes.
pl: Przykładowa tabela zawiera przykładową zawartość.

en: Example content
pl: Przykładowa zawartość

en: Some example content that references a node.
pl: Jakaś przykładowa zawartość odnosząca się do węzła.

en: Example node
pl: Przykładowy węzeł

en: Plain text field
pl: Pole zwykłego tekstu

en: Just a plain text field.
pl: Po prostu pole ze zwykłym tekstem.

en: Numeric field
pl: Pole numeryczne

en: Just a numeric field.
pl: Pole danych liczbowych.

en: Boolean field
pl: Pole alternatywy

en: Just an on/off field.
pl: Pole typu "włącz/wyłącz".

en: Timestamp field
pl: Pole znacznika czasu

en: Just a timestamp field.
pl: Po prostu pole ze znacznikiem czasu.

en: Emulates the default Drupal front page; you may set the default home page path to this view to make it your front page.
pl: Odwzorowuje standardową stronę główną Drupala. Można zmienić ustawienia strony głównej tak, by wskazywała właśnie na stronę tego widoku.

en: The title to use when this argument is present. It will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
pl: Tytuł wykorzystywany, gdy argument jest obecny. Używany zamiast tytułu widoku, a także zamiast tytułów dla poprzednich argumentów (można je wywoływać, wpisując ich numery poprzedzone znakiem "%", np. "%1" za pierwszy argument, a "%2" za argument drugi).

en: Validator options
pl: Ustawienia walidatora

en: Display all values
pl: Wyświetl wszystkie wartości

en: Hide view / Page not found (404)
pl: Ukryj widok / Strony nie znaleziono (404)

en: Display empty text
pl: Wyświetl pusty tekst

en: Provide default argument
pl: Dostarcz domyślny argument

en: Provide default argument options
pl: Domyślne opcje argumentu

en: Default argument type
pl: Domyślny typ argumentu

en: Broken/missing handler
pl: Brakująca procedura obsługi

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
pl: Procedura obsługi tego elementu jest popsuta lub nie istnieje. Jeśli należała do wyłączonego już modułu, jego włączenie może rozwiązać problem. W przeciwnym wypadku element prawdopodobnie należałoby usunąć.

en: Current date
pl: Dzisiejsza data

en: Current node's creation time
pl: Data dodania bieżącego węzła

en: Current node's update time
pl: Data aktualizacji bieżącego węzła

en: Allow multiple terms per argument.
pl: Pozwól na wiele terminów na argument.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
pl: Jeśli pole jest zaznaczone, użytkownik może wprowadzić wiele argumentów 1+2+3 (dla OR) albo 1,2,3 (dla AND).

en: Allow multiple arguments to work together.
pl: Pozwól na pracę wielu argumentów razem.

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
pl: Zezwala na jednoczesne działanie wielu egzemplarzy tego argumentu, tak jakby dla jednego argumentu wprowadzono wiele wartości. Niekompatybilne z ustawieniem "Redukuj duplikaty".

en: Do not display items with no value in summary
pl: Nie wyświetlaj pozycji bez wartości w podsumowaniu

en: Invalid input
pl: Nieprawidłowe dane wejściowe

en: Fail basic validation if any argument is given
pl: Jeśli podano jakikolwiek argument, kończ podstawowy sprawdzian poprawności z wynikiem negatywnym

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
pl: Opcję stosuje się w przypadkach, gdy konieczne jest upewnienie się, że podanie większej niż wymagana liczby argumentów spowoduje zakończenie sprawdzianu poprawności z wynikiem negatywnym.

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3 or 1,2,3.
pl: Jeśli pole jest zaznaczone, użytkownik może wprowadzić wiele argumentów w postaci 1+2+3 lub 1,2,3.

en: Exclude the argument
pl: Wyklucz argument

en: If selected, the numbers entered in the argument will be excluded rather than limiting the view.
pl: Jeśli pole jest zaznaczone, wartości argumentów zostaną wykluczone.

en: Glossary mode
pl: Tryb słownikowy

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the argument, which allows the summary view to act as a glossary.
pl: Tryb słownikowy polega na ograniczaniu liczby znaków używanych w argumencie, co powoduje, że widok zbiorczy może służyć za słownik.

en: Character limit
pl: Limit znaków

en: How many characters of the argument to filter against. If set to 1, all fields starting with the letter in the argument would be matched.
pl: Ile znaków w argumencie ma być filtrowanych. Jeśli będzie ustawione na 1, wszystkie pola zaczynające się na literę w argumencie będą pasować.

en: When printing the argument result, how to transform the case.
pl: Jak przekształcić wielkość liter w przypadku wyświetlania wyniku  argumentu.

en: No transform
pl: Nie przekształcaj

en: Upper case
pl: Duże litery

en: Lower case
pl: Małe litery

en: Capitalize each word
pl: Każde słowo zaczynaj dużą literą

en: Case in path
pl: Wielkość liter w adresach

en: Transform spaces to dashes in URL
pl: Zamieniaj spacje na myślniki w adresach URL

en: The label for this field that will be displayed to end users if the style requires it.
pl: Jeśli styl tego wymaga, etykieta dla tego pola zostanie wyświetlona użytkownikowi końcowemu.

en: Exclude from display
pl: Ukryj

en: Check this box to not display this field, but still load it in the view.  Use this option to not show a grouping field in each record, or when doing advanced theming.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje, że pole co prawda nie będzie wyświetlane, ale jego dane wciąż będą ładowane przez widok. W ten sposób ukryć można pole, które służy jedynie do grupowania rekordów. Opcja ta może też być przydatna przy tworzeniu zaawansowanych szablonów dla skórek.

en: Rewrite the output of this field
pl: Modyfikuj wartość wyjściową pola

en: If checked, you can alter the output of this field by specifying a string of text with replacement tokens that can use any existing field output.
pl: Opcja umożliwia modyfikację wartości wyjściowej pola za pomocą tekstu oraz wzorców podstawiania zamienianych na dostępne dane.

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
pl: Zawartość pola. Można korzystać z HTML oraz przedstawionych niżej wzorców podstawiania.

en: Output this field as a link
pl: Jako odnośnik

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
pl: Służy do przetwarzania pola w odnośnik. Jego cel musi zostać określony.

en: Link path
pl: Ścieżka odnośnika

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
pl: Ścieżka Drupala lub adres bezwzględny. Dostępne są wzorce podstawiania.

en: The CSS class to apply to the link.
pl: Klasa CSS odnośnika.

en: Text to place as "alt" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
pl: Tekst alternatywny. Większość przeglądarek wyświetla go w postaci etykiety pojawiającej się po najechaniu kursorem na odnośnik.

en: Prefix text
pl: Prefiks

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
pl: Jakikolwiek tekst, który ma być wyświetlany przed odnośnikiem. Można korzystać z HTML.

en: Suffix text
pl: Sufiks

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
pl: Jakikolwiek tekst, który ma być wyświetlany po odnośniku. Można korzystać z HTML.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
pl: <p>Przed skorzystaniem z tego pola, należy dodać jakieś inne pola. Mogą one zostać <em>ukryte</em>. Ze względu na kolejność generowania elementów widoku, pole obecne nie może korzystać z danych z pól umieszczonych w następnej kolejności. Jeśli jakieś pole zostało dodane, a nie jest tu wyświetlane, oznacza to, że należy zmienić kolejność pól.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
pl: <p>Poniżej wyświetlone są dostępne wzorce. Wpisanie jednego z wzorców wyświetlonych po lewej stronie spowoduje wyświetlenie wartości opisanej po prawej. Niestety nie można korzystać z pól, które umieszczone są niżej od obecnego - jeśli zachodzi taka potrzeba, należy zmienić kolejność pól.</p>

en: Trim this field to a maximum length
pl: Ucinaj długi tekst

en: If checked, this field be trimmed to a maximum length in characters.
pl: Służy do ucinania zawartości pola, jeśli przekroczy ona ustaloną liczbę znaków.

en: Trim only on a word boundary
pl: Nie ucinaj słów w środku

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
pl: Sprawia, że słowa nie są ucinane w środku. Zawartość pola nie może jednak przekroczyć ustalonej liczby znaków, co oznacza że mogą się zdarzyć puste pola.

en: Add an ellipsis
pl: Dodaj wielokropek

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
pl: Dodaje wielokropek ("...") na końcu pól, których zawartość została ucięta.

en: Strip HTML tags
pl: Usuń znaczniki HTML

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
pl: Usuwa wszystkie znaczniki HTML.

en: Field can contain HTML
pl: Pole może zawierać kod HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje, że po ucięciu zawartości pola wszelkie znaczniki, które również mogły zostać ucięte, zostaną naprawione.

en: File size display
pl: Sposób wyświetlania rozmiaru pliku

en: Formatted (in KB or MB)
pl: Przeliczanie na KB lub MB

en: Raw bytes
pl: Same bajty

en: If checked, true will be displayed as false.
pl: Jeśli zaznaczone prawda będzie wyświetlana jako fałsz.

en: Time ago (with "ago" appended)
pl: Dany czas temu (słowo "temu" na końcu)

en: Time span (future dates start with - )
pl: Okres (daty przyszłe rozpoczynają się od - )

en: Time span (with "ago/hence" appended)
pl: Okres (z "temu" lub "jeszcze" na końcu)

en: If "Custom", see <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">the PHP docs</a> for date formats. If "Time ago" this is the the number of different units to display, which defaults to two.
pl: Jeśli wybrano opcję "Dany czas temu", można tu wpisać liczbę jednostek, które mają być wyświetlane (domyślnie dwie, czyli np. miesiąc i dzień). Przy wprowadzaniu własnego formatu daty należy stosować <a href="http://us.php.net/manual/en/function.date.php" target="_blank">składnię opisaną w dokumentacji PHP</a>.

en: Round
pl: Zaokrąglaj

en: If checked, the number will be rounded.
pl: Jesli pole jest zaznaczone, liczby będą zaokrąglane.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
pl: Ile cyfr ma być wyświetlanych po przecinku.

en: What single character to use as a decimal point.
pl: Znak używany jako separator dziesiętny.

en: What single character to use as the thousands separator.
pl: Znak używany jako separator tysięcy.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
pl: Tekst poprzedzający liczbę, taki jak symbol waluty.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
pl: Tekst wyświetlany za liczbą, taki jak symbol waluty.

en: Simple separator
pl: Prosty separator

en: Display as link
pl: Wyświetlaj jako odnośnik

en: This item is currently not exposed. If you <strong>expose</strong> it, users will be able to change the filter as they view it.
pl: Element nie jest udostępniany. <strong>Udostępnienie</strong> go umożliwi użytkownikom zmianę jego ustawień.

en: This item is currently exposed. If you <strong>hide</strong> it, users will not be able to change the filter as they view it.
pl: Element jest udostępniany. <strong>Ukrycie</strong> go uniemożliwi użytkownikom zmianę jego ustawień.

en: Unlock operator
pl: Odblokuj operator

en: When checked, the operator will be exposed to the user
pl: Gdy zaznaczone, operator będzie widoczny dla użytkownika

en: Operator identifier
pl: Identyfikator operatora

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
pl: Tekst pojawi się w adresie strony po znaku "?" i będzie identyfikatorem operatora.

en: Filter identifier
pl: Identyfikator filtra

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
pl: Tekst pojawi się w adresie strony po znaku "?" i będzie identyfikatorem filtru. Nie może być pusty.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
pl: Udostępniony filtr będzie opcjonalny, co znaczy, że będzie mógł zostać pominięty przez użytkownika.

en: Force this exposed filter to accept only one option.
pl: Użytkownik będzie mógł wybrać tylko jedno z ustawień filtra.

en: Remember
pl: Pamiętaj

en: Remember the last setting the user gave this filter.
pl: Pamięta ostatnie ustawienienie filtra użytkownika.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
pl: Udostępniane filtry wymagają sprecyzowania identyfikatorów.

en: This identifier is not allowed.
pl: Ten identyfikator jest niedozwolony.

en: - Any -
pl: -Wszystkie-

en: You must select a value unless this is an optional exposed filter.
pl: Należy wprowadzić wartość, chyba że udostępniony filtr jest opcjonalny.

en: exposed
pl: udostępniony

en: Value type
pl: Typ wartości

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
pl: Data w formacie maszynowym (machine redable format). Preferowana CCYY-MM-DD HH:MM:SS .

en: Invalid date format.
pl: Nieprawidłowy format daty.

en: Limit list to selected items
pl: Ogranicz listę do wybranych elementów

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
pl: Powoduje, że użytkownik może wybrać tylko spośród tych elementów, które zostały wcześniej wskazane.

en: not in
pl: żaden

en: Is all of
pl: Wszystkie z

en: Is none of
pl: Żaden z

en: not
pl: nie

en: Is between
pl: W przedziale

en: between
pl: z przedziału

en: Is not between
pl: Poza przedziałem

en: not between
pl: nie z przedziału

en: Min
pl: Minimum

en: And max
pl: Maksimum

en: And
pl: i

en: Contains any word
pl: Zawiera którekolwiek ze słów

en: has word
pl: zawiera słowo

en: Contains all words
pl: Zawiera wszystkie słowa

en: has all
pl: zawiera wszystkie

en: begins
pl: zaczyna się od

en: ends
pl: kończy się

en: Case sensitive filters may be faster. MySQL might ignore case sensitivity.
pl: Filtry rozróżniające wielkość znaków mogą być szybsze. MySQL może z kolei ignorować to ustawienie.

en: The label for this relationship that will be displayed only administratively.
pl: Etykieta dla tego powiązania, która będzie wyświetlana tylko w trybie administracji.

en: Require this relationship
pl: Powiązanie obowiązkowe

en: If required, items that do not contain this relationship will not appear.
pl: Jeśli powiązanie jest wymagane, elementy nim nie połączone nie są wyświetlane.

en: asc
pl: rosnąco

en: desc
pl: malejąco

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
pl: Szczegółowość jest najmniejszą jednostką używaną do określenia czy dwie daty są takie same; na przykład gdy ziarnistością jest "Rok" to wszystkie daty zawierające 1999 będą traktowane jako jedna data.

en: views_handler_sort_formula missing default: @formula
pl: views_handler_sort_formula brakująca wartość domyślna: @formula

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
pl: Moduł Views będzie oferować bardziej szczegółową pomoc po <a href="@modules">włączeniu modułu Advanced Help</a>. <a href="@hide">Ukryj ten komunikat.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
pl: Moduł Views będzie oferować bardziej szczegółową pomoc po zainstalowaniu specjalnego modułu Advanced Help dostępnego pod adresem !href. <a href="@hide">Ukryj ten komunikat.</a>

en: Warning! Broken view!
pl: Uwaga! Uszkodzony widok!

en: Broken
pl: Uszkodzony

en: Install the advanced help module for the getting started
pl: do wyświetlenia komunikatu wymagany jest moduł Advanced Help

en: Not sure what to do? Try the "!getting-started" page.
pl: Wątpliwości? Polecamy stronę "!getting-started".

en: Displays
pl: Formaty

en: These queries were run during view rendering:
pl: Podczas generowania widoku wykonano następujące zapytania:

en: This display has no path.
pl: Format nie posiada żadnego adresu.

en: Query build time
pl: Czas budowania zapytania

en: Query execute time
pl: Czas wykonania zapytania

en: View render time
pl: Czas tworzenia widoku

en: No query was run
pl: Żadne zapytanie nie zostało wykonane

en: Unable to preview due to validation errors.
pl: Podgląd niemożliwy z powodu błędów wykrytych podczas sprawdzianu poprawności.

en: Separate arguments with a / as though they were a URL path.
pl: Argumenty rozdziela się znakiem /, jakby były częścią ścieżki URL.

en: Clone view %view
pl: Duplikuj widok %view

en: View name
pl: Nazwa widoku

en: This is the unique name of the view. It must contain only alphanumeric characters and underscores; it is used to identify the view internally and to generate unique theming template names for this view. If overriding a module provided view, the name must not be changed or instead a new view will be created.
pl: To jest unikalna nazwa widoku. Może zawierać tylko znaki alfanumeryczne i podkreślenia; używana jest do identyfikowania widoku wewnętrznie i do generowania unikalnych nazw wzorów dla tego widoku. Jeśli nadpisujemy dostarczony wraz z modułem widok, nazwa nie może zostać zmieniona albo zostanie utworzony nowy widok.

en: View description
pl: Opis widoku

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
pl: Ten opis ukaże się w panelu administracyjnym użytkownika, abyś wiedział do czego ten widok służy

en: View tag
pl: Etykieta widoku

en: Enter an optional tag for this view; it is used only to help sort views on the administrative page.
pl: Etykiety ułatwiają porządkowanie widoków na stronie zarządzania widokami. Nie są wymagane.

en: The view type is the primary table for which information is being retrieved. The view type controls what arguments, fields, sort criteria and filters are available, so once this is set it <strong>cannot be changed</strong>.
pl: Rodzaj widoku określa zakres informacji pobieranej przez widok. Od niego zależy, jakie argumenty, pola, kryteria sortowania oraz filtry będą dostępne. <strong>Raz ustawiony, nie może być zmieniony</strong>.

en: You must use a unique name for this view.
pl: Musisz użyć unikalnej nazwy dla tego widoku.

en: Are you sure you want to revert the view %name?
pl: Czy na pewno przywrócić oryginalną wersję widoku %name?

en: Reverting the view will delete the view that is in the database, reverting it to the original default view. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
pl: Przywracanie widoku spowoduje skasowanie widoku z bazy danych i przywrócenie oryginalnie dostarczonego widoku. Wszystkie zmiany które zrobiłeś będą utracone i nie będą mogły być odtworzone.

en: Are you sure you want to delete the view %name?
pl: Czy na pewno usunąć widok o nazwie %name?

en: Deleting a view cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: The view has been deleted.
pl: Widok został usunięty.

en: There is no lock on view %view to break.
pl: Nie ma blokad do złamania na widoku %view.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
pl: Czy na pewno złamać blokadę widoku %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
pl: Przez złamanie tej blokady wszystkie niezapisane zmiany zrobione przez !user będą utracone!

en: Break lock
pl: Złam blokadę

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
pl: Blokada została złamana, a widok można teraz edytować.

en: Edit view %view
pl: Edycja widoku %view

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
pl: Wprowadź nazwę używaną dla tego widoku jeśli jest inna niż źródłowa. Pozostaw puste aby użyć oryginalnej nazwy widoku.

en: Paste view code here
pl: Kod widoku należy wkleić poniżej

en: Unable to interpret view code.
pl: Nie można zinterpretować kodu widoku.

en: You are importing a view created in Views version 1. You may need to adjust some parameters to work correctly in version 2.
pl: Importujesz widok utworzony w Views 1. Prawdopodobnie trzeba będzie poprawić część parametrów aby widok działał z wersją widoków View 2.

en: That view is not compatible with this version of Views.
pl: Widok jest niekompatybilny z aktualną wersją modułu Views.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
pl: Widok o tej nazwie już istnieje. Należy wybrać inną.

en: Display plugin @plugin is not available.
pl: Wtyczka kontrolująca format @plugin jest niedostępna.

en: Style plugin @plugin is not available.
pl: Wtyczka kontrolująca sposób wyświetlania @plugin jest niedostępna.

en: Row plugin @plugin is not available.
pl: Wtyczka kontrolująca sposób wyświetlania wierszy @plugin jest niedostępna.

en: @type handler @table.@field is not available.
pl: Procedura obsługi @type - @table.@field - jest niedostępna.

en: Unable to import view.
pl: Nie udało się zaimportować widoku.

en: Unknown or missing table name
pl: Nieznana lub brakująca nazwa tabeli

en: Click on an item to edit that item's details.
pl: Kliknij na pozycję aby edytować jej szczegóły.

en: This view has a broken default display and cannot be used.
pl: Domyślny format widoku jest uszkodzony, stąd widok nie nadaje się do użytku.

en: Export this view
pl: Eksportuj ten widok

en: Create a copy of this view
pl: Stwórz kopię tego widoku

en: View "@display"
pl: Wyświetl w formacie "@display"

en: Go to the real page for this display
pl: Kieruje do rzeczywistej strony widoku w danym formacie.

en: Invalid
pl: Nieprawidłowy

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin doesn't exist!
pl: Błąd: wtyczka "@plugin", do której odwołuje się format @display, nie istnieje!

en: Missing style plugin
pl: Brakująca wtyczka

en: Change settings for this style
pl: Zmień ustawienia dla tego stylu

en: &nbsp; Style: !style
pl: &nbsp; Sposób wyświetlania: !style

en: Invalid display id found while regenerating tabs
pl: Podczas ponownego tworzenia kart natrafiono na nieprawidłowy identyfikator formatu.

en: Unable to initialize default display
pl: Nie można zainicjować domyślnego formatu

en: Add display
pl: Dodaj format

en: Remove display
pl: Usuń format

en: Restore display
pl: Przywróć format

en: View analysis
pl: Analiza widoku

en: View details
pl: Szczegóły widoku

en: Configure @type
pl: Konfiguruj @type

en: Rearrange @type
pl: Kolejność

en: Broken field @id
pl: Uszkodzone pole @id

en: There are no @types available to add.
pl: Brak dostępnych elementów typu @types do dodania.

en: Configure @type %item
pl: Konfiguracja elementu typu @type o nazwie %item

en: Configure extra settings for @type %item
pl: Konfiguracja dodatkowa dla elementu typu @type o nazwie %item

en: Change summary style for @type %item
pl: Zmiana widoku zbiorczego dla %item (@type)

en: Internal error: broken plugin.
pl: Błąd wewnętrzny: uszkodzona wtyczka.

en: Configure summary style for @type %item
pl: Konfiguruj widok zbiorczy dla %item (@type)

en: Clear Views' cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną widoków

en: Add Views signature to all SQL queries
pl: Dodaj sygnature widoku dla wszystkich zapytań SQL

en: All Views-generated queries will include a special 'VIEWS' = 'VIEWS' string in the WHERE clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
pl: Wszystkie zapytania generowane przez moduł Views będą w klauzuli WHERE zawierać specjalne wyrażenie 'VIEWS' = 'VIEWS'. Odszukiwanie zapyań w dziennikach zdarzeń serwera jest wtedy łatwiejsze, jednak opcji tej powinno się używać wyłącznie w trakcie rozwiązywania problemów.

en: Disable views data caching
pl: Wyłącz pamięć podręczną dla danych zawartych w widokach

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
pl: Moduł Views zapisuje dane na temat tabel, modułów i dostępnych widoków w pamięci podręcznej, by zwiększyć wydajność. Wybranie tej opcji spowoduje zaniechanie tego działania i każdorazowe przetwarzanie danych. Może to mieć poważny wpływ na wydajność witryny.

en: Ignore missing advanced help module
pl: Ignoruj brak modułu Advanced Help

en: Views uses the advanced help module to provide help text; if this module is not present Views will complain, unless this setting is checked.
pl: Moduł Views wykorzystuje specjalny moduł Advanced Help, by przedstawiać bardziej szczegółową pomoc. Jeśli moduł ten nie jest zainstalowany, Views będzie wyświetlać komunikaty, chyba że wybierze się tę opcję.

en: Show query above live preview
pl: Wyświetl zapytanie powyżej podglądu na żywo

en: The live preview feature will show you the output of the view you're creating, as well as the view. Check here to show the query and other information above the view; leave this unchecked to show that information below the view.
pl: Podgląd widoku wyświetla jego kod, jak i sam widok. Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlenie informacji na temat zapytania, które służy do wygenerowania widoku, nad podglądem. W przeciwnym wypadku informacje te będą wyświetlane poniżej widoku.

en: Show other queries run during render during live preview
pl: Podczas generowania widoku w trybie podglądu wyświetlaj pozostałe zapytania

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
pl: Podczas generowania widoku Drupal może uruchamiać sporą liczbę zapytań. Wybranie tej opcji spowoduje wyświetlanie wszystkich zapytań, które uruchamiane są podczas generowania widoku w trybie podglądu.

en: Do not show hover links over views
pl: Nie wyświetlaj odnośników po najechaniu kursorem myszki nad widokami

en: To make it easier to administrate your views, Views provides 'hover' links to take you to the edit and export screen of a view whenever the view is used. This can be distracting on some themes, though; if it is problematic, you can turn it off here.
pl: By ułatwić zarządzanie widokami, moduł Views dodaje do widoków "pływające" odnośniki, które prowadzą do stron edycji i eksportu. Jeśli przeszkadzają, można je wyłączyć.

en: Enable views performance statistics via the Devel module
pl: Włącz statystykę wydajności widoków przez moduł Devel

en: Check this to enable some Views query and performance statistics <em>if Devel is installed</em>.
pl: <em>Jeśli moduł Devel jest zainstalowany</em>, udostępnia dodatkowe statystyki dotyczące zapytań i wydajności.

en: Disable javascript with Views
pl: Wyłącz javastript w interfejsie Views

en: If you are having problems with the javascript, you can disable it here; the Views UI should degrade and still be usable without javascript, it just not as good.
pl: Jeśli pojawiają się problemy ze skryptami javascript można je tutaj wyłączyć. Interfejs modułu Views pozwala na pracę bez javascript, choć nie będzie aż tak wygodny.

en: Page region to output performance statistics
pl: Obszar strony, w którym wyświetlane będą statystyki wydajności

en: Label for "Any" value on optional single-select exposed filters
pl: Brzmienie opcji "Cokolwiek" w filtrach umożliwiających tylko pojedynczy wybór

en: Error: missing @component
pl: Błąd: brakujący komponent @component

en: Server reports invalid input error.
pl: Serwer ostrzega, że wprowadzone dane są nieprawidłowe.

en: View analysis can find nothing to report.
pl: Analiza widoku nie przyniosła żadnych rezultatów.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
pl: Widok nie będzie wyświetlany nigdzie w witrynie, ponieważ posiada tylko domyślny format. Może warto by było dodać format "strona" bądź "blok".

en: There are no Views 1 views stored in the database to convert.
pl: Brak widoków typu Views 1 do konwersji w bazie.

en: Converted
pl: Skonwertowano

en: The table below lists Views version 1 views that are stored in the database. You can either convert them to work in Views version 2, or delete them. The views are convertible only if there is no Views 2 view with the same name.
pl: Tabela poniżej jest listą widoków Views 1 przechowywanych w bazie. Możesz je skonwertować do Views 2 lub je skasować. Widoki te są konwertowalne tylko jeśli nie istnieją widoki w wersji 2 o takiej samej nazwie.

en: Unable to find view.
pl: Nie można znaleźć widoku.

en: Unable to convert view.
pl: Nie można skonwertować widoku.

en: The view has been deleted
pl: Widok został usunięty

en: Handler @handler include tried to loop infinitely!
pl: Procedura obsługi @handler próbowała wejść w niekończącą się pętlę!

en: Reduce duplicates
pl: Redukuj duplikaty

en: Default settings for this view.
pl: Domyślne ustawienia dla tego widoku.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
pl: Wyświetla widok w postaci strony posiadającej adres i odnośnik w menu.

en: Display the view as a block.
pl: Wyświetla widok w postaci bloku.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
pl: Dodatkowy widok, "załączony" do widoku głównego.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
pl: Wyświetl widok jako kanał, np. RSS.

en: Displays rows one after another.
pl: Wyświetla elementy jeden po drugim.

en: HTML List
pl: Lista HTML-owa

en: Displays rows as an HTML list.
pl: Wyświetla elementy w postaci listy HTML.

en: Displays rows in a grid.
pl: Wyświetla elementy obok siebie.

en: Displays rows in a table.
pl: Wyświetla elementy w tabeli.

en: Displays the default summary as a list.
pl: Wyświetla widok zbiorczy w postaci listy.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
pl: Wyświetla widok zbiorczy w sposób niesformatowany, z możliwością umieszczania elementów w jednym bądź osobnych wierszach.

en: Generates an RSS feed from a view.
pl: Tworzy kanał RSS na podstawie widoku.

en: Displays the fields with an optional template.
pl: Wyświetl pola w opcjonalnym szablonie.

en: Fixed entry
pl: Stała wartość

en: Will be available to all users.
pl: Będą dostępne dla wszystkich użytkowników.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
pl: Dostęp zostanie przyznany wszystkich użytkownikom o wybranych rolach.

en: No caching of Views data.
pl: Nie umieszcza danych Views w pamięci podręcznej.

en: Time-based
pl: Oparta na czasie

en: Simple time-based caching of data.
pl: Prosta pamięć podręczna aktualizowana w zadeklarowanych odstępach czasu.

en: sort criteria
pl: kryteria sortowania

en: Sort criterion
pl: Kryterium sortowania

en: sort criterion
pl: kryterium sortowania

en: filter
pl: filtr

en: jQuery UI Tabs: Mismatching fragment identifier.
pl: jQuery UI Tabs: nieprawidłowy identyfikator fragmentu.

en: jQuery UI Tabs: Not enough arguments to add tab.
pl: jQuery UI Tabs: Za mało argumentów by dodać zakładkę.

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
pl: Wiadomości pobierane są przez moduł subskrybenta z zewnętrznych kanałów RSS i Atom.

en: The title of the aggregator item.
pl: Tytuł wiadomości od subskrybenta.

en: The link to the original source URL of the item.
pl: Odnośnik do miejsca, z którego pochodzi wiadomość.

en: The author of the original imported item.
pl: Autor zaimportowanej wiadomości.

en: The actual content of the imported item.
pl: Zawartość zaimportowanej wiadomości.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
pl: Data pierwotnej publikacji wiadomości (w przypadku niektórych kanałów, będzie to data importu).

en: Feed ID
pl: Identyfikator kanału

en: The unique ID of the aggregator feed.
pl: Unikatowy identyfikator kanału subskrybenta.

en: The title of the aggregator feed.
pl: Tytuł kanału subskrybenta.

en: The link to the source URL of the feed.
pl: Odnośnik do witryny, z której pochodzi kanał.

en: The date the feed was last checked for new content.
pl: Data ostatniego sprawdzania kanału w poszukiwaniu nowych wiadomości.

en: The description of the aggregator feed.
pl: Opis kanału.

en: The date of the most recent new content onf the feed.
pl: Data najnowszej wiadomości w kanale.

en: The unique ID of the aggregator category.
pl: Unikatowy identyfikator kategorii subskrybenta.

en: The title of the aggregator category.
pl: Tytuł kategorii kanałów subskrybenta.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
pl: Wyświetla wiadomość od subskrybenta, korzystając z oryginalnych danych.

en: The book the node is in.
pl: Książka, do której należy węzeł.

en: The weight of the book page.
pl: Waga strony książki.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
pl: Waga strony w hierarchii książki. Strony tytułowe mają "głębokość" równą 1.

en: The parent book node.
pl: Strona nadrzędna w książce.

en: The title of the comment.
pl: Tytuł komentarza.

en: The text of the comment.
pl: Treść komentarza.

en: The comment ID of the field
pl: Identyfikator komentarza pola

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
pl: Nazwa autora komentarza. Może być odnośnikiem do jego strony domowej.

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
pl: Adres witryny autora komentarza. Może być odnośnikiem. Jeśli autor posiada konto w witrynie, pole będzie puste.

en: Post date
pl: Data publikacji

en: Date and time of when the comment was posted.
pl: Data i czas wysłania komentarza.

en: Whether or not the comment is currently in moderation.
pl: Czy ten komentarz jest obecnie moderowany czy nie.

en: Provide a simple link to view the comment.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający wyświetlenie komentarza.

en: Provide a simple link to edit the comment.
pl: Dostarcza prosty odnośnik do edycji komentarzy

en: Provide a simple link to delete the comment.
pl: Dostarcza prosty odnośnik do usuwania komentarzy.

en: The node the comment is a reply to.
pl: Węzeł, do którego komentarz jest odpowiedzią.

en: The User ID of the comment's author.
pl: Identyfikator autora komentarza.

en: Parent CID
pl: CID nadrzędnego komentarza

en: The Comment ID of the parent comment.
pl: ID nadrzędnego komentarza.

en: Last comment time
pl: Data ostatniego komentarza

en: Date and time of when the last comment was posted.
pl: Data i czas ostatniego komentarza.

en: Last comment author
pl: Autor ostatniego komentarza

en: The name of the author of the last posted comment.
pl: Nazwa autora ostatniego komentarza.

en: Comment count
pl: Liczba komentarzy

en: The number of comments a node has.
pl: Liczba komentarzy do węzła.

en: Updated/commented date
pl: Data aktualizacji/komentarza

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
pl: Ostatni czas aktualizacji węzła lub nadesłania komentarza.

en: The number of new comments on the node.
pl: Liczba nowych komentarzy w węźle.

en: Comment status
pl: Status komentarza

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
pl: Czy komentarze do węzła są włączone lub wyłączone.

en: User posted or commented
pl: Użytkownik nadesłał lub komentował

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
pl: Ogranicza wyświetlanie węzłów do tych, które dodał lub na które odpowiedział użytkownik.

en: Display the comment with standard comment view.
pl: Wyświetl komentarz w standardowy sposób.

en: Display the comment as RSS.
pl: Wyświetl komentarz jak w kanale RSS.

en: Link to contact page
pl: Odnośnik do strony kontaktowej

en: Provide a simple link to the user contact page.
pl: Umieszcza odnośnik do formularza kontaktowego użytkownika.

en: Locale source
pl: Napis źródłowy

en: A source string for translation, in English or the default site language.
pl: Źródłowy napis przechowywany w celu przetłumaczenia - w języku angielskim lub domyślnym języku witryny.

en: The ID of the source string.
pl: Identyfikator tekstu oryginalnego.

en: A description of the location or context of the string.
pl: Opis umiejscowienia lub kontekstu napisu.

en: The group the translation is in.
pl: Kategoria, w której znajduje się tłumaczenie.

en: The full original string.
pl: Cały tekst oryginału.

en: The version of Drupal core that this string is for.
pl: Wersja rdzenia Drupala, do której należy napis.

en: Provide a simple link to edit the translations.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający edycję tłumaczeń.

en: Locale target
pl: Tłumaczenie

en: The full translation string.
pl: Cały przetłumaczony napis.

en: The language this translation is in.
pl: Język tłumaczenia.

en: Singular LID
pl: Pojedyncze LID

en: The ID of the parent translation.
pl: Identyfikator tłumaczenia.

en: Whether or not the translation is plural.
pl: Czy tłumaczenie przygotowano dla liczby mnogiej.

en: The title of the node.
pl: Tytuł węzła.

en: The date the node was posted.
pl: Data dodania węzła.

en: The type of a node (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
pl: Typ węzła (np. "blog entry", "forum post", "story", etc).

en: Whether or not the node is published.
pl: Czy węzeł jest opublikowany.

en: Published or admin
pl: Opublikowany lub przegląda administrator

en: Filters out unpublished nodes if the current user cannot view them.
pl: Filtruje nieopublikowane węzły jeśli dany użytkownik nie może ich przeglądać.

en: Whether or not the node is promoted to the front page.
pl: Czy węzeł opublikowano na stronie głównej.

en: Whether or not the node is moderated.
pl: Czy węzeł oczekuje na zatwierdzenie przez administratora.

en: Whether or not the node is sticky.
pl: Czy węzeł jest "przyklejony".

en: Provide a simple link to the node.
pl: Dostarcza odnośnik prowadzący do węzła.

en: Provide a simple link to edit the node.
pl: Dostarcza odnośnik do edytowania węzła.

en: Provide a simple link to delete the node.
pl: Dostarcza odnośnik do kasowania węzła.

en: In the form of CCYYMMDD.
pl: Format danych: CCYYMMDD

en: Created year + month
pl: Rok i miesiąc utworzenia

en: In the form of YYYYMM.
pl: Format danych: YYYYMM.

en: Created year
pl: Rok utworzenia

en: In the form of YYYY.
pl: Format danych YYYY

en: Created month
pl: Miesiąc utworzenia

en: In the form of MM (01 - 12).
pl: Format danych MM (01 - 12).

en: Created day
pl: Dzień utworzenia

en: In the form of DD (01 - 31).
pl: W formacie DD (01 - 31).

en: Created week
pl: Tydzień utworzenia

en: Updated year + month
pl: Rok i miesiąc aktualizacji

en: Updated year
pl: Rok aktualizacji

en: Updated month
pl: Miesiąc aktualizacji

en: Updated day
pl: Dzień aktualizacji

en: Updated week
pl: Tydzień aktualizacji

en: Node revision
pl: Wersja węzła

en: Node revisions are a history of changes to nodes.
pl: Wersje węzła są historią zmian w nich.

en: Relate a node revision to the user who created the revision.
pl: Pozwiązuje wersje węzła z użytkownikiem który ją stworzył.

en: The actual, full data in the body field; this may not be valid data on all node types.
pl: Faktyczna, pełne dane w polu treści; mogą  nie być właściwe dla wszystkich węzłów.

en: The stored teaser field. This may not be valid or useful data on all node types.
pl: Zawartość pola z podsumowaniem. Niekoniecznie kompatybilne i użyteczne z wszystkimi typami zawartości.

en: Vid
pl: Identyfikator słownika (Vid)

en: The revision ID of the node revision.
pl: Identyfikator wersji węzła.

en: The log message entered when the revision was created.
pl: Wiadomość wprowadzona do dziennika w momencie utworzenia wersji.

en: The date the node revision was created.
pl: Data stworzenia wersji węzła.

en: Input format id
pl: Identyfikator formatu danych

en: The numeric input format of the node revision. !default means the default input format.
pl: Format danych wersji węzła w postaci numerycznego identyfikatora. !default to format domyślny.

en: The name of the input format of the node revision.
pl: Nazwa formatu danych wersji węzła.

en: Revert link
pl: Odnośnik przywracania wersji

en: Provide a simple link to revert to the revision.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający przywrócenie poprzednich wersji.

en: Provide a simple link to delete the node revision.
pl: Dostarcza odnośnik do kasowania wersji węzła.

en: Filter by access.
pl: Ogranicza widok do elementów, które użytkownik jest uprawniony wyświetlać.

en: Filter for nodes by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
pl: Filtruj węzły uwzględniając uprawnienia do wyświetlania widoku. <strong>Niepotrzebne, jeśli rodzaj widoku ustawiono na "węzeł".</strong>

en: Has new content
pl: Zawiera nową treść

en: Show a marker if the node has new or updated content.
pl: Dodaje marker dla nowych bądź zaktualizowanych węzłów.

en: Show only nodes that have new content.
pl: Pokazuj tylko te węzły, które maja nową zawartość.

en: Node ID from URL
pl: Identyfikator węzła z adresu

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
pl: Format %display jest dostępny bez ograniczeń wszystkim odwiedzającym, a jednocześnie nie zawiera filtra odrzucającego nieopublikowane węzły.

en: Poll
pl: Ankieta

en: Whether the poll is open for voting.
pl: Czy ankieta wciąż trwa.

en: Profile textfield
pl: Pole tekstowe profilu

en: Profile textarea
pl: Wielowierszowe pole tekstowe profilu

en: Profile checkbox
pl: Pole wyboru profilu

en: Profile URL
pl: Adres profilu

en: Profile selection
pl: Wybór profilu

en: Profile freeform list %field-name.
pl: Lista niesformatowana profilu (%field-name).

en: Profile date %field-name.
pl: Pole daty profilu (%field-name).

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
pl: Priorytet elementu wyszukiwania. Ignorowany, jeśli nie jest obecny filtr z grupy "Szukaj".

en: Links from
pl: Odnośniki z

en: Other nodes that are linked from the node.
pl: Inne wpisy, do których odnosi się wpis.

en: Links to
pl: Odnosniki do

en: Other nodes that link to the node.
pl: Inne wpisy, które odnoszą się do wpisu.

en: Search Terms
pl: Szukane wyrażenia

en: The terms to search for.
pl: Wyrażenia, które mają zostać wyszukane.

en: Display the results with standard search view.
pl: Wyświetl wyniki za pomocą widoku standardowego wyszukiwania.

en: Node statistics
pl: Statystyki węzłów

en: Total views
pl: Wszystkich odsłon

en: The total number of times the node has been viewed.
pl: Wyświetla liczbę odsłon węzła.

en: Views today
pl: Odsłon dzisiaj

en: The total number of times the node has been viewed today.
pl: Całkowita liczba wyświetleń węzła dzisiaj.

en: Most recent view
pl: Ostatnia odsłona

en: The most recent time the node has been viewed.
pl: Data ostatniej odsłony węzła.

en: Stores site access information.
pl: Przechowuje informacje o dostępie do strony.

en: Browser session ID of user that visited page.
pl: Identyfikator sesji przeglądarki należącej do użytkownika, który odwiedził stronę.

en: Title of page visited.
pl: Tytuł odwiedzonej strony.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
pl: Wewnętrzna ścieżka do odwiedzonej strony (względem adresu witryny).

en: Referrer URI.
pl: Odsyłający

en: Hostname of user that visited the page.
pl: Nazwa hosta odwiedzającego.

en: The user who visited the site.
pl: Użytkownik który odwiedził witrynę.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
pl: Czas ładowania strony w milisekundach.

en: Timestamp of when the page was visited.
pl: Znacznik czasu ostatnich odwiedzin strony.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
pl: Pliki zarządzane przez Drupala i różne moduły.

en: The ID of the file.
pl: Identyfikator pliku.

en: The name of the file.
pl: Nazwa pliku.

en: The path of the file.
pl: Ścieżka do pliku.

en: The mime type of the file.
pl: Typ MIME pliku.

en: The status of the file.
pl: Status pliku.

en: The date the file was uploaded.
pl: Data wysłania pliku.

en: Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
pl: Nazwa słownika, do którego należy termin. Każdy słownik, którego termin wyświetlany jest przez pole "Taksonomia:Termin" i podobnie jak to pole również może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
pl: Kategorie przypisuje się węzłom.

en: Taxonomy terms. Note that using this can cause duplicate nodes to appear in views; you must add filters to reduce the result set.
pl: Terminy taksonomii. Warto wiedzieć, że użycie tego pola może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów - by temu zapobiec, należy skorzystać z filtrów.

en: Taxonomy term name.
pl: Nazwa terminu taksonomii.

en: The term weight field
pl: Pole "wagi" terminu

en: The description associated with a taxonomy term.
pl: Opis terminu taksonomii.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
pl: Ogranicza terminy wyświetlane przez pole "Taksonomia:Termin" do terminów wybranego słownika.

en: All terms
pl: Wszystkie terminy

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
pl: Wyświetl wszystkie terminy taksonomii przypisane do węzła z wybranych słowników.

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
pl: Termin nadrzędny wobec wybranego. Może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów, jeśli słownik umożliwia wybór więcej niż jednego terminu nadrzędnego.

en: The parent term of the term.
pl: Termin nadrzędzny.

en: Term synonym
pl: Synonim terminu

en: Term synonyms may be used to find terms by alternate names.
pl: Terminy synonimiczne mogą służyć jako alternatywne nazwy terminów.

en: Term ID (with depth)
pl: ID terminu (z głębokością)

en: The depth filter is more complex, so provides fewer options.
pl: Filtr głębokości jest bardziej złożony, dlatego udostępnia mniej opcji.

en: Term ID depth modifier
pl: Modyfikator filtra głębokości terminu

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional argument.
pl: Pozwala modyfikować "głębokość" podaną za pomocą argumentu "Taksonomia: ID (oraz głębokość) terminu".

en: Node translation
pl: Tłumaczenie węzła

en: Translation set node ID
pl: Identyfikator zestawu tłumaczeń węzła

en: The ID of the translation set the content belongs to.
pl: Identyfikator zbioru tłumaczeń, do którego należy dana zawartość.

en: Source translation
pl: Oryginał

en: The source that this content was translated from.
pl: Tekst, na podstawie którego stworzono tłumaczenie.

en: Versions of content in different languages.
pl: Wersje zawartości w różnych językach.

en: Nodes that are either untranslated or are the original versions of a translation set.
pl: Węzły nieprzetłumaczone bądź będące oryginałami, na podstawie których stworzono tłumaczenia.

en: Child translation
pl: Tłumaczenie

en: Nodes that are translations of a source translation.
pl: Węzły będące tłumaczeniami.

en: The translation status of the node--whether or not the translation needs to be updated.
pl: Status tłumaczenia - czy wymaga aktualizacji.

en: Outdated
pl: Nieaktualne

en: upload
pl: wysyłanie plików

en: The description of the uploaded file.
pl: Opis wysłanego pliku.

en: Listed
pl: Na liście

en: Whether or not the file is marked to be listed.
pl: Czy plik został umieszczony na liście.

en: All files attached to a node with upload.module.
pl: Wszystkie pliki załączone do węzła za pomocą modułu upload.

en: Has attached files
pl: Ma dołączone pliki

en: Only display items with attached files. This can cause duplicates if there are multiple attached files.
pl: Ogranicza wyświetlanie do elementów posiadających załączniki. Może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów, jeśli posiadają one więcej niż jeden załącznik.

en: Add a relationship to gain access to more file data for files uploaded by upload.module. Note that this relationship will cause duplicate nodes if there are multiple files attached to the node.
pl: By uzyskać dostęp do większej liczby danych dotyczących wysłanych z pomocą modułu upload plików, należy dodać odpowiednie powiązanie. Jeśli do węzła dodano więcej niż jeden plik, węzeł może pojawić się w wynikach wielokrotnie.

en: The user ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: The user or author name.
pl: Nazwa autora lub użytkownika.

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
pl: Adres e-mail użytkownika. Pola tego zazwyczaj nie wyświetla się użytkownikom, dlatego należy być ostrożnym.

en: Language of the user
pl: Język użytkownika

en: The user's picture, if allowed.
pl: Portret użytkownika, jeśli włączone.

en: The date the user was created.
pl: Data utworzenia konta użytkownika.

en: The user's last access date.
pl: Data ostatniego dostępu użytkownika.

en: The user's last login date.
pl: Data ostatniego logowania się użytkownika.

en: Whether a user is active or blocked.
pl: Czy użytkownik jest aktywny, czy zablokowany.

en: The user's signature.
pl: Podpis użytkownika.

en: Provide a simple link to edit the user.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający edycję konta użytkownika.

en: Provide a simple link to delete the user.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający usunięcie konta użytkownika.

en: Roles that a user belongs to.
pl: Role do których należy użytkownik

en: User ID from URL
pl: ID użytkownika z URL

en: User ID from logged in user
pl: Identyfikator użytkownika zalogowanego

en: Randomize the display order.
pl: Losowa kolejność wyświetlania.

en: Allow an argument to be ignored. The query will not be altered by this argument.
pl: Zezwól na ignorowanie argumentu. Ten argument nie będzie miał wpływu na zapytanie.

en: Provide custom text or link.
pl: Własny tekst lub odnośnik.

en: View result counter
pl: Licznik elementów widoku

en: Displays the actual position of the view result
pl: Wyświetla rzeczywiste położenie wyniku zapytania.

en: Link this field to its aggregator category page
pl: Z odnośnikiem do strony kategorii subskrybenta

en: No user
pl: Brak użytkownika

en: Link this field to its comment
pl: Podlinkuj to pole do jego komentarza

en: Show teaser-style link
pl: Odnośnik jak przy skrótach

en: Link this field to new comments
pl: Podlinkuj to pole do "nowe komentarze"

en: Type of link
pl: Rodzaj odnośnika

en: contact
pl: kontakt

en: Contact %user
pl: Formularz kontaktowy użytkownika %user

en: Unknown group
pl: Nieznana kategoria

en: Unknown language
pl: Nieznany język

en: Current user's language
pl: Bieżący język użytkownika.

en: Default site language
pl: Domyślny język witryny

en: No language
pl: Brak języka

en: Current installed version
pl: Obecnie zainstalowana wersja

en: Unknown node type
pl: Nieznany typ węzła

en: Check for new comments as well
pl: Sprawdzaj również dla nowych komentarzy

en: If you wish to validate for specific node types, check them; if none are checked, all nodes will pass.
pl: Służy do wyboru dopuszczalnych typów węzłów. Niewybranie żadnego oznacza, że wszystkie typy są dopuszczalne.

en: Validate user has access to the node
pl: Sprawdza czy użytkownik ma dostęp do węzła

en: Node IDs separated by , or +
pl: Identyfikatory węzłów rozdzielone przecinkami lub znakami "+".

en: Build mode
pl: Tryb wyświetlania/budowania

en: Display node comments
pl: Wyświetlaj komentarze do węzła

en: No alternate
pl: Bez alternatywnych

en: Alternative sort
pl: Sortowanie alternatywne

en: Alternate sort order
pl: Alternatywny porządek sortowania

en: On empty input
pl: Gdy nic nie wpisano

en: Show None
pl: Nic nie pokazuj

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
pl: Wyszukiwanie dla obu wyrażeń wpisujemy wielkimi literami <strong>OR</strong>. Na przykład, <strong> koty OR psy</strong>.

en: Display score
pl: Wyświetl priorytet

en: Link this field to download the file
pl: Podlinkuj to pole do "pobierz plik"

en: Set the breadcrumb for the term parents
pl: Uwzględniaj terminy nadrzędne w ścieżkach nawigacyjnych

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
pl: Wyświetla wszystkie terminy nadrzędne na liście stron nadrzędnych, a każdy z odnośników kieruje do tego widoku. Działa tylko, gdy wskazano dokładnie jeden termin.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
pl: Głębokość terminu odnosi się do jego miejsca w hierarchii terminów. Dla przykładu, jeśli mamy termin "owoc" i względem niego podrzędny termin "jabłko", a głębokość wynosi 1 (lub więcej), to wyszukanie terminu "owoc" spowoduje otrzymanie węzłów przypisanych zarówno do samego terminu "owoc", jak i do terminu "jabłko". W przypadku wartości ujemnej porządek ten zostaje odwrócony - wyszukanie terminu "jabłko" spowoduje uwzględnienie węzłów przypisanych do terminu "owoc", o ile głębokość wynosi -1 (lub mniej).

en: Allow multiple terms per argument
pl: Wiele terminów dla argumentu

en: If selected, users can enter multiple arguments in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this argument.
pl: Gdy opcja ta jest włączona, pozwala ona użytkownikom wprowadzać wiele argumentów w formacie 1+2+3. Z powodu liczby klauzul JOIN, których wymagałoby takie zapytanie, operator AND będzie traktowany jako operator OR.

en: No vocabulary
pl: Brak słownika

en: Link this field to its taxonomy term page
pl: Z odnośnikiem do strony terminu taksonomii

en: Link this field to its term page
pl: Z odnośnikiem do strony terminu

en: Limit terms by vocabulary
pl: Wybieraj terminy tylko z określonych słowników

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
pl: Wybierz, który ze słowników ma wyświetlać terminy.

en: Dropdown
pl: Lista rozwijana

en: Show hierarchy in dropdown
pl: Drzewko wewnątrz listy rozwijanej

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
pl: Wybrano nieprawidłowy słownik. Proszę go zmienić.

en: Select terms from vocabulary @voc
pl: Wybierz terminy ze słownika @voc

en: Select terms
pl: Terminy

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
pl[0]: Nie udało się odnaleźć terminu @terms
pl[1]: Nie udało się odnaleźć terminów @terms
pl[2]: Nie udało się odnaleźć terminów @terms

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
pl: Jeżeli określone słowniki mają być sprawdzane należy je zaznaczyć; jeżeli żaden nie jest zaznaczony wszystkie terminy przejdą.

en: Term IDs separated by , or +
pl: Identyfikatory terminów rodzielone przecinkami bądź plusami

en: Term name or synonym
pl: Nazwa lub synonim terminu

en: Term name/synonym converted to Term ID
pl: Nazwa bądź synonim terminu zamieniona na jego identyfikator

en: Select the form of this argument; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as an argument.
pl: Forma w jakiej ma występować argument. W przypadku nazwy terminu zazwyczaj lepiej korzystać z zamiany w identyfikator terminu lub zamiast argumentu "Kategorie: Kategoria" zastosować argument "Kategorie: Identyfikator terminu".

en: Include untranslated nodes
pl: Uwzględniaj nieprzetłumaczone węzły

en: Current language
pl: Obecny język

en: Translation option
pl: Opcja tłumaczenia

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
pl: Opcje tłumaczenia umożliwiają wybranie tłumaczenia lub tłumaczeń, które łączą się w zestawie tłumaczenia. Należy wybrać "Język aktualny" lub "Język domyślny" aby połączyć odpowiednio z tłumaczeniem w aktualnym lub domyślnym języku. W celu połączenia z określonym językiem należy go wybrać. Jeżeli wybrane zostanie "Wszystkie", każde tłumaczenie utworzy nowy wpis co może powodować duplikaty.

en: To the user
pl: Dla użytkownika

en: With a mailto:
pl: Z "wyślij do:" (mailto:)

en: Is the logged in user
pl: Zalogowany użytkownik

en: Usernames
pl: Nazwy użytkowników

en: Enter a comma separated list of user names.
pl: Wprowadź liste użytkowników oddzieloną przecinkami.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
pl[0]: Nie mogę znaleźć użytkownika: @users
pl[1]: Nie mogę znaleźć użytkowników: @users
pl[2]: Nie mogę znaleźć użytkowników: @users

en: Also look for a node and use the node author
pl: Odszukaj węzeł i użyj jego autora.

en: Type of user argument to allow
pl: Rodzaj argumentu dla kont użytkowników

en: Only allow numeric UIDs
pl: Tylko identyfikatory numeryczne

en: Only allow string usernames
pl: Tylko nazwy użytkowników

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
pl: Zarówno identyfikatory numeryczne, jak i nazwy użytkowników

en: Restrict user based on role
pl: Tylko użytkownicy o wybranych rolach

en: Restrict to the selected roles
pl: Tylko użytkownicy o wskazanych rolach

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
pl: Jeśli nie wybrano żadnej roli, wtedy nie będą one miały znaczenia.

en: Unrestricted
pl: Nieograniczone

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
pl: Dostęp do widoku w tym formacie będą mieli tylko użytkownicy posiadający wskazane uprawnienia oraz ci użytkownicy, którzy posiadają uprawnienia do "wyświetlania wszystkich widoków".

en: No role(s) selected
pl: Nie wybrano żadnych rang.

en: Multiple roles
pl: Wiele ról

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
pl: Dostęp do widoku w tym formacie będą mieli tylko użytkownicy posiadający wskazane role oraz ci użytkownicy, którzy posiadają uprawnienia do "wyświetlania wszystkich widoków".

en: You must select at least one role if type is "by role"
pl: Musisz wybrać przynajmniej jedną rolę gdy typ jest "przez rolę"

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default argument type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
pl: Uwaga! Brak uprawnień do wprowadzania zmian. Zmiana domyślnego rodzaju argumentu spowoduje utratę wprowadzonych ustawień i niemożność ich przywrócenia.

en: PHP argument code
pl: Kod PHP argumentu

en: Enter PHP code that returns a value to use for this argument. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this argument.
pl: Wprowadź kod PHP który zwróci wartość użytą dla tego argumentu. Nie używaj &lt;?php ?&gt;. Musisz zwrócić tylko jedną wartość dla jednego argumentu.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the validator, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
pl: Uwaga! Brak uprawnień do wprowadzania zmian. Zmiana sprawdzianu poprawności spowoduje utratę wprowadzonych ustawień i niemożność ich przywrócenia.

en: PHP validate code
pl: Kod poprawności PHP

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument".
pl: Kod tu umieszczony powinien zwracać wynik TRUE lub FALSE. Brak zwróconej wartości jest równoznaczny z wartością FALSE. Należy upewnić się, że zwracane są poprawne wartości oraz nie stosować &lt;?php ?&gt;. Argument do walidacji będzie w zmiennej "$argument"  a w zmiennej "$view". Możesz zmienić argument poprzez ustawienie "$handler->argument".

en: Never cache
pl: Nigdy nie umieszczaj w pamięci podręcznej

en: Query results
pl: Rezultaty zapytania

en: The length of time raw query results should be cached.
pl: Czas buforowania rezultatów kwerendy.

en: Rendered output
pl: Wygenerowane dane

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
pl: Czas buforowania wygenerowanego kodu HTML.

en: Broken field
pl: Pole uszkodzone

en: Change the name of this display.
pl: Zmienia nazwę formatu.

en: Change the title that this display will use.
pl: Zmienia tytuł wykorzystywany przez format.

en: Change the style plugin.
pl: Służy do zmiany wtyczki kontrolującej sposób wyświetlania.

en: Row style
pl: Sposób wyświetlania wierszy

en: Change the row plugin.
pl: Służy do zmiany wtyczki kontrolującej sposób wyświetlania wierszy.

en: Use AJAX
pl: Używaj AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
pl: Służy do określania, czy format powinien wykorzystywać technologię AJAX.

en: Mini
pl: Minimalistyczny

en: Change this display's pager setting.
pl: Zmienia ustawienia podziału na strony dla tego formatu.

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: Change how many items to display.
pl: Zmienia liczbę wyświetlanych elementów.

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
pl: Służy do określania, czy w widoku wyświetlanym w tym formacie umieszczany będzie odnośnik "więcej".

en: Display only distinct items, without duplicates.
pl: Wyświetlaj elementy tylko raz, eliminując duplikaty.

en: Specify access control type for this display.
pl: Sposób kontroli dostępu.

en: Change settings for this access type.
pl: Zmienia ustawienia tego sposobu kontroli dostępu.

en: Specify caching type for this display.
pl: Sposób umieszczania widoku w pamięci podręcznej.

en: Change settings for this caching type.
pl: Zmienia ustawienia tego sposobu korzystania z pamięci podręcznej.

en: Link display
pl: Format powiązany

en: Specify which display this display will link to.
pl: Określa format, do którego prowadzić będą odnośniki z aktualnego formatu.

en: Exposed form in block
pl: Udostępniony formularz w bloku

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
pl: Umożliwia wyświetlanie udostępnianego formularza w bloku zamiast w samym widoku.

en: Unknown/missing format
pl: Nieznany/brakujący format danych

en: Change this display's !name.
pl: Zmienia nazwę formatu.

en: Get information on how to theme this display
pl: Wyświetla informacje na temat tworzenia skórek dla tego formatu.

en: The name of this display
pl: Nazwa formatu

en: This title will appear only in the administrative interface for the View.
pl: Ten tytuł pojawi się tylko na stronach edycji widoku.

en: The title of this view
pl: Tytuł tego widoku

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
pl: Tytuł pojawi się w odpowiednim miejscu przy widoku, np. jako tytuł strony lub bloku.

en: Use AJAX when available to load this view
pl: Ładuj widok z wykorzystaniem AJAX, jeśli to tylko możliwe

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
pl: Powoduje, że wyświetlanie kolejnych stron widoku, sortowanie go, a także stosowanie udostępnionych filtrów odbywa się z pomocą mechanizmu AJAX. Oznacza to, że strona widoku nie będzie odświeżana. Odradza się stosowanie tej opcji w przypadku, gdy widok stanowi główną zawartość strony, ponieważ nie jest wtedy możliwe kierowanie odnośników na konkretną podstronę. Opcja ta jest jednak bardzo przydatna dla zawartości dodatkowej.

en: Use a pager for this view
pl: Użyj podziału na strony dla tego widoku

en: Full pager
pl: Zwykłe odnośniki do podstron

en: Mini pager
pl: Minimalistyczne odnośniki do podstron

en: Pager element
pl: Element stronicowania

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
pl: Dopóki podział na strony działa, powinieneś ustawić wartośc na 0. Jeśli używasz wielu podziałów stron na jednej stronie, powinienes ustawić wartość na większą nie kolidującą z ?page= array. Duża wartośc doda wiele przecinków w Twoim URLu, więc unikaj takiego rozwiązania jeśli to możliwe.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
pl: Liczba elementów wyświetlanych na jednej stronie. Wprowadzenie zera spowoduje zniesienie limitu.

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed. Offset can not be used if items to display is 0; instead use a very large number there.
pl: Liczba elementów, które mają zostać pominięte. Dla przykładu, jeśli "przesunięcie" wynosi 3, wtedy trzy pierwsze elementy nie zostaną wyświetlone. Z ustawienia tego nie można korzystać, jeśli liczba wyświetlanych elementów jest ustawiona na zero.

en: Add a more link to the bottom of the display.
pl: Dodaj odnośnik "więcej" u dołu.

en: Create more link
pl: Dodaj odnośnik "więcej"

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' above.
pl: Wyświetla u dołu widoku odnośnik, który prowadzi do strony widoku. Jeśli takich stron jest więcej, odnośnik prowadzi do formatu określonego ustawieniem "Format powiązany", które znajduje się powyżej.

en: Text to use for the more link.
pl: Tekst odnośnika "więcej".

en: The text to display for the more link.
pl: Tekst, który ma być wyświetlany jako odnośnik.

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
pl: Sprawia, że każdy element wyświetlony być może jedynie raz. W ten sposób można usuwać z widoku duplikaty, choć nie zawsze jest to skuteczne rozwiązanie. Należy wykorzystywać z rozwagą, ponieważ ustawienie to może wydłużać czas potrzebny na zrealizowanie zapytania.

en: Access restrictions
pl: Ograniczenia dostępu

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style by clicking on the icon.
pl: Można dostosować !settings dla bieżącego stylu klikając odpowiednią ikonę.

en: Access options
pl: Ustawienia dostępu

en: Caching options
pl: Ustawienia pamięci podręcznej

en: Display even if view has no result
pl: Wyświetlaj nawet, gdy widok jest pusty

en: Text to display beneath the view. May contain an explanation or links or whatever you like. Optional.
pl: Tekst, który wyświetlany ma być u dołu widoku. Może zawierać opis, odnośniki lub cokolwiek innego. Opcjonalny.

en: Text to display if the view has no results. Optional.
pl: Komunikat wyświetlany, gdy widok jest pusty. Opcjonalny.

en: How should this view be styled
pl: W jaki sposób wyświetlane mają być elementy widoku

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
pl: Jeśli styl który wybrałeś ma ustawienia, upewnij się że kliknąłeś przycisk, który pojawił się ustawień pojawił się obok podsumowania widoku.

en: Style options
pl: Ustawienia sposobu wyświetlania

en: Row style options
pl: Ustawienia sposobu wyświetlania wierszy

en: How should each row in this view be styled
pl: W jaki sposób wyświetlany ma być każdy z wierszy widoku

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style by clicking on the icon.
pl: Wybrany sposób wyświetlania wierszy można dostosować, korzystając z odnośnika !settings lub odpowiedniej ikony.

en: Which display to use for path
pl: Format obsługujący adres

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
pl: Pozwala wybrać format, który będzie wykorzystywany do obsługi adresów takich jak odnośniki do widoków zbiorczych, kanałów RSS, odnośniki "więcej", itp.

en: Display output
pl: Forma wyświetlania formatu

en: Alternative display output
pl: Alternatywne wyświetlanie wyników

en: Style output
pl: Styl wyników

en: Alternative style
pl: Styl alternatywny

en: Row style output
pl: Styl wiersza

en: Alternative row style
pl: Alternatywny sposób wyświetlania wierszy

en: Field @field (ID: @id)
pl: Pole @field (Id.: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
pl: Poniżej wymieniono wszystkie możliwe szablony, uporządkowane mniej więcej względem ich ogólności. Aktywny szablon (najbardziej szczegółowy, który mógł odnaleźć system) jest pogrubiony.

en: Change theme
pl: Zmień skórkę

en: Rescan template files
pl: Ponownie przeskanuj pliki szablonów

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
pl: <strong>Uwaga!</strong> Po dodaniu, usunięciu lub zmianie nazwy szablonu należy poinformować o tym Drupala, wymuszając przeskanowanie plików. Użycie przycisku spowoduje wyczyszczenie rejestru skórek, co doprowadzi do przeskanowania. Podane powyżej informacje będą wtedy znowu aktualne.

en: Theming information (display)
pl: Informacje pomocne przy tworzeniu skórek (format)

en: Back to !info.
pl: Wróć do !info

en: theming information
pl: informacje pomocne przy tworzeniu skórek

en: This display has no theming information
pl: Format nie zawiera żadnych informacji na temat tworzenia skórek.

en: This is the default theme template used for this display.
pl: Domyślny szablon używany do wyświetlania widoku w tym formacie.

en: This is an alternative template for this display.
pl: Oto alternatywny szablon dla tego formatu.

en: Theming information (style)
pl: Informacje pomocne przy tworzeniu skórek (styl)

en: This display has no style theming information
pl: Format nie posiada żadnych informacji pomocnych przy tworzeniu skórek.

en: This is the default theme template used for this style.
pl: Domyślny szablon dla tego sposobu wyświetlania.

en: This is an alternative template for this style.
pl: Alternatywny szablon dla tego sposobu wyświetlania.

en: Theming information (row style)
pl: Informacje pomocne przy tworzeniu skórek (sposób wyświetlania wierszy)

en: This display has no row style theming information
pl: Format nie oferuje żadnych informacji na temat sposobu wyświetlania wierszy, które mogłyby być pomocne przy tworzeniu skórek.

en: This is the default theme template used for this row style.
pl: Domyślny szablon używany w przypadku wybranego sposobu wyświetlania wierszy.

en: This is an alternative template for this row style.
pl: Alternatywny szablon używany w przypadku wybranego sposobu wyświetlania wierszy.

en: Put the exposed form in a block
pl: Umieść udostępnione filtry w osobnym bloku

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
pl: Formularz kontrolujący udostępnione filtry może być umieszczony w osobnym bloku. Formularz nie pojawi się wtedy w samym widoku, a odpowiedni blok trzeba będzie ręcznie włączyć - moduł Views nie zrobi tego sam.

en: File found in folder @template-path
pl: Plik znaleziony w folderze @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
pl: (Plik nie znaleziony, w folderze @template-path)

en: Status: using default values.
pl: Status: użyto domyślnych wartości.

en: Update default display
pl: Zaktualizuj domyślny format

en: Status: using overridden values.
pl: Status: użyto nadpisanych wartości.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
pl: Format "@display" wykorzystuje pola, jednak żadnych nie dodano lub wszystkie są ukryte.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
pl: Format "@display" wykorzystuje ścieżki, jednak żadna nie została zdefiniowana.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
pl: Format "@display" posiada nieprawidłową wtyczkę kontrolującą sposób wyświetlania.

en: Exposed form: @view-@display_id
pl: Udostępniony formularz: @view-@display_id

en: Attachment settings
pl: Ustawienia załącznika

en: Inherit arguments
pl: Dziedzicz argumenty

en: Inherit exposed filters
pl: Powielaj udostępnione filtry

en: Multiple displays
pl: W więcej niż jednym formacie

en: Should this display inherit its arguments from the parent display to which it is attached?
pl: Czy format ma dziedziczyć argumenty z nadrzędnego formatu, do którego jest dołączony?

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
pl: Czy załącznik powinien powielać udostępnione filtry znalezione w formacie nadrzędnym?

en: Attach before or after the parent display?
pl: Załączyć przed czy po formacie nadrzędnym?

en: Select which display or displays this should attach to.
pl: Do których z powyższych formatów obecny format ma być załączony.

en: Block admin description
pl: Opis bloku na stronie zarządzania blokami.

en: Block caching type
pl: Sposób umieszczania bloku w pamięci podręcznej

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
pl: Określa domyślne ustawienia przekazywane wewnętrznemu mechanizmowi pamięci podręcznej Drupala. Wymaga włączenia tej pamięci na stronie zarządzania blokami. Wskazana jest ostrożność, ponieważ możliwości kontroli częstotliwości opróżniania pamięci są niewielkie.

en: Using the site name
pl: Nazwa witryny

en: Use the site name for the title
pl: W tytule użyj nazwy witryny

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
pl: Ikona kanału informacyjnego będzie dostępna tylko dla wybranych formatów widoku.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each argument you have defined in the view.
pl: Widok będzie dostępny pod podaną ścieżką witryny. Zaleca się, by wyglądała ona mniej więcej tak: "path/%/%/feed" lub "path/%/%/rss.xml" (z jednym znakiem % dla każdego z argumentów zdefiniowanych w widoku).

en: No menu
pl: Brak menu

en: Normal: @title
pl: Zwykły: @title

en: Tab: @title
pl: Zakładka: @title

en: Change settings for the parent menu
pl: Zmień ustawienia dla nadrzędnego menu

en: The menu path or URL of this view
pl: Ścieżka menu albo URL tego widoku

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for arguments: For example, "node/%/feed".
pl: Widok zostanie wyświetlony pod podanym adresem. Można wprowadzić znaki "%", tam gdzie spodziewamy się argumentów, np. "node/%/feed".

en: Menu item entry
pl: Element menu

en: No menu entry
pl: Brak odnośnika w menu

en: Normal menu entry
pl: Zwykły odnośnik w menu

en: Menu tab
pl: Zakładka menu

en: Default menu tab
pl: Domyslna zakładka menu

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
pl: Nazwa elementu bądź zakładki menu.

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
pl: W przypadku ustawienia jako zakładka lub pozycja menu należy wprowadzić tekst wyświetlany jako opis pozycji menu.

en: Insert item into an available menu.
pl: Umieszcza element w jednym z dostępnych menu.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
pl: Wybór menu wymaga uruchomienia modułu menu.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
pl: Im mniejsza waga, tym bliżej lewej pojawi się element.

en: Default tab options
pl: Domyślne opcje zakładek

en: When providing a menu item as a tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
pl: Kiedy dostarczamy menu jako zakładki, Drupal musi wiedzieć jaki będzie element nadrzędny. Czasami element taki istnieje, ale czasami będzie trzeba go utworzyć. Ścieżką elementu nadrzędnego zawsze będzie część powstała przez odłączenie ostatniego fragmentu ścieżki podrzędnej. Na przykład, jeśli ścieżka do widoku to: </em>foo/bar/baz</em> nadrzędną ścieżka będzie <em>foo/bar</em>.

en: Already exists
pl: Już istnieje

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
pl: Gdy dodajesz element nadrzędny menu, wprowadź jego tytuł.

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
pl: W przypadku tworzenia nadrzędnego elementu menu należy wprowadzić opis tej pozycji.

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
pl: Gdy element nadrzędny menu jest zakładką, wprowadź jej wagę. Im mniejszy numer, tym zakładka będzie bardziej z lewej.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
pl: "$arg" już nie używamy. Użyj w zamian %.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
pl: Znak "%" nie może być stosowany w pierwszym segmencie ścieżki.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
pl: Moduł Views nie może tworzyć zwykłych elementów menu dla ścieżek zawierających znak %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
pl: Format, którego ścieżka kończy się znakiem %, nie może być wyświetlany jako zakładka.

en: Title is required for this menu type.
pl: Ten typ menu wymaga podania tytułu.

en: Display @display is set to use a menu but the menu title is not set.
pl: Format @display jest skonfigurowany do wykorzystywania menu, jednak nie wskazano tytułu menu.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu title is not set.
pl: Format @display jest skonfigurowany do wykorzystywania menu nadrzędnego, jednak nie wskazano tytułu menu nadrzędnego.

en: Inline fields
pl: Pola w jednej linii

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another.
pl: Wybrane pola wyświetlane będą jedno obok drugiego, a nie jedno za drugim.

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
pl: Separator rozdzielający pola w jednej linii w celu uniknięcia ich zbytniego zbicia. Można korzystać z HTML.

en: Grouping field
pl: Pole grupujące

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
pl: Służy do określania pola, według którego grupowane będą rekordy. Opcjonalne.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
pl: Sposób wyświetlania @style wymaga wtyczki kontrolującej sposób wyświetlania wierszy, jednak wtyczka ta jest nieprawidłowa.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
pl: Wyrównanie poziome spowoduje wyświetlanie elementów od lewej do prawej, a wyrównanie pionowe - od lewego górnego rogu i w dół.

en: Use the site mission for the description
pl: W miejsce opisu wstaw deklarację misji witryny

en: RSS description
pl: Opis dla kanału RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
pl: Pojawi się w samym kanale RSS.

en: Display record count with link
pl: Wyświetlaj liczbę rekordów przy każdym odnośniku

en: Override number of items to display
pl: Kontroluj liczbę wyświetlanych elementów

en: Display items inline
pl: Wyświetlaj obok siebie

en: You need at least one field before you can configure your table settings
pl: Konfiguracja tabeli możliwa jest dopiero po dodaniu przynajmniej jednego pola.

en: Override normal sorting if click sorting is used
pl: Pozwalaj zmieniać porządek sortowania kliknięciem nazwy kolumny

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
pl: "Przyklejone" nagłówki kolumn (JavaScript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
pl: (Przyklejone nagłówki nie będą aktywne w poniższym podglądzie tylko w trakcie oglądania widoku na żywo.)

en: If a default sort order is selected, what order should it use by default.
pl: Jaki porządek sortowania ma być domyślnym.

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
pl: Pola umieszcza się w kolumnach. W jednej kolumnie może być kilka różnych pól - w takim wypadku rozdzielać je będzie wprowadzony separator. Wybranie opcji "sortowanie" umożliwi użytkownikom sortowanie widoku względem wybranej kolumny za pomocą kliknięcia jej nazwy. Kolejność kolumn oraz etykiety pól zmieniać można w ustawieniach pól.

en: The style selected does not utilize fields.
pl: Wybrany sposób wyświetlania nie korzysta z pól.

en: None defined
pl: Nie zdefiniowano

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
pl: Widok jest edytowany przez użytkownika !user, w związku z czym możliwość jego edycji przez innych użytkowników jest zablokowana. Blokada trwa !age. Można ją <a href="!break">złamać</a>.

en: New view
pl: Nowy widok

en: Changed view
pl: Zmieniony widok

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
pl: Widok %name, wyświetlający elementy typu <strong>@base</strong>.

en: Live preview
pl: Podgląd

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
pl: <em>@type</em> @base widok: <strong>@view</strong>

en: Title: @title
pl: Tytuł: @title

en: @current of @max
pl: @current z @max

en: There are no views to be exported at this time.
pl: Brak widoków, które by można było wyeksportować.

en: Show only these tags
pl: Tylko poniższe etykiety

en: Put this in @module.info in your modules/@module directory
pl: Te dane należy wprowadzić do pliku @module.info w katalogu modules/@module

en: Put this in @module.module in your modules/@module directory
pl: Te dane należy wprowadzić do pliku @module.module w katalogu modules/@module

en: Put this in @module.views_default.inc in your modules/@module directory or modules/@module/includes directory
pl: Umieść @module.views_default.inc w swoim katalogu modules/@module lub modules/@module/includes

en: use views exporter
pl: Użyj eksportowania widoków

en: Bulk export
pl: Eksport masowy

en: Views exporter
pl: Eksportowanie widoków

en: Allows exporting multiple views at once.
pl: Pozwala eksportować wiele widoków na raz.

en: Are you sure you want to make !name a group administrator for the group %title?
pl: Czy na pewno chcesz aby użytkownik !name stał się administratorem grupy %title?

en: Are you sure you want to remove !name as a group administrator for the group %title?
pl: Czy na pewno chcesz aby użytkownik !name przestał być administratorem grupy %title?

en: In order to join this group, you must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> a new account. After you have successfully done so, you will need to request membership again.
pl: Aby dołączyć do grupy należy się <a href="!login">zalogować</a> lub <a href="!register">utworzyć nowe konto</a>, a następnie ponownie poprosić o członkostwo.

en: You must <a href="!login">login</a> in order to post into this group.
pl: Musisz się <a href="!login">zalogować</a> żeby pisać wiadomości w tej grupie.

en: You must <a href="!register">register</a> or <a href="!login">login</a> in order to post into this group.
pl: Musisz się <a href="!register">zarejestrować</a> lub <a href="!login">zalogować</a> jeśli chcesz dodawać wpisy w tej grupie.

en: Subscribe user to the specified groups
pl: Dopisz użytkownika do wybranych grup

en: Unsubscribe user from the specified groups
pl: Wypisz użytkownika z wybranych grup

en: Formatted html link
pl: Sformatowany odnośnik HTML

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Fieldset
pl: Grupa pól

en: Import code
pl: Importuj kod

en: Unmet dependencies: !dependencies
pl: Niespełnione zależności: !dependencies

en: Checking...
pl: Sprawdzam...

en: The feature !module cannot be enabled because it conflicts with !conflict.
pl: Feature !module nie może być aktywowany ponieważ występuje problem z !conflict.

en: Reverted all <strong>!component</strong> components for <strong>!module</strong>.
pl: Odwróć wszyskie komponenty <strong>!component</strong> dla modułu <strong>!module</strong>.

en: No changes have been made to this feature.
pl: Nie dokonano zmian do tej funkcjonalności.

en: Machine-readable name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Download feature
pl: Pobierz funkcjonalność

en: Enable and disable features.
pl: Włącz i wyłącz funkcjonalności.

en: Display components of a feature.
pl: Wyświetl komponenty funkcjonalności.

en: Compare
pl: Porównaj

en: Compare default and current feature.
pl: Porównaj domyślną i bieżącą funkcjonalność.

en: Javascript status call back.
pl: Wywołanie zwrotne statusu Javascript.

en: Menu items for any enabled features.
pl: Pozycje menu dla wszelkich włączonych funkcjonalności.

en: Provides feature management for Drupal.
pl: Umożliwia zarządzanie funkcjonalnościami dla Drupala.

en: Dependency
pl: Zależność

en: No features available.
pl: Brak dostępnych funkcjonalności.

en: Contact form
pl: Formularz kontaktowy

en: Equal
pl: Równe

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
pl: Uprawnienia do katalogu %directory zostały zmienione tak, by możliwy był zapis do niego.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
pl: Nazwa wykorzystywana wewnętrznie może zawierać jedynie małe litery, znaki podkreślenia oraz liczby.

en: Search form
pl: Formularz wyszukiwania

en: Date and time lookup
pl: Sprawdzenie daty i czasu

en: Translation settings
pl: Ustawienia tłumaczenia

en: File name without extension
pl: Nazwa plliku bez rozszerzenia

en: File extension
pl: Rozszerzenie pliku

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
pl: Wybierz zachowanie podpowiedzi w tym polu. Wybranie opcji <em>Zawiera</em> może spowodować problemy wydajnościowe na stronach z tysiącami węzłów.

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
pl: %name: błąd w tytule. Sprawdź swój wybór.

en: Minimum resolution for Images
pl: Minimalna rozdzielczość dla obrazów.

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
pl: Minimalny dozwolony rozmiar obrazu wyrażony jako SZEROKOŚĆxWYSOKOŚĆ w pikselach (n.p. 640x480). Wprowadzenie 0 spowoduje brak restrykcji. Jeśli zostanie wysłany mniejszy obraz, będzie odrzucony.

en: ALT text settings
pl: Ustawienia tekstu ALT

en: Enable user input alternate text for images.
pl: Pozwól użytkownikowi na wprowadzenie własnego tekstu alternatywnego dla obrazów.

en: Default ALT text
pl: Domyślny tekst ALT

en: This value will be used for alternate text by default.
pl: Ta wartość zostanie użyta jako domyślny tekst w atrybucie ALT.

en: Title text settings
pl: Ustawienia tytułu

en: Enable user input title text for images.
pl: Pozwól użytkownikom wprowadzać własny tekst do atrybutu Tytuł.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
pl: Wybierz rodzaj pola, jaki zostanie pokazany użytkownikowi.

en: Default Title text
pl: Domyślny tekst tytułu

en: This value will be used as the image title by default.
pl: Ta wartość zostanie użyta jako domyślny tekst tytułu obrazka.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
pl: Jeśli obraz nie zostanie wgrany, pokaż domyślny plik.

en: Alternate Text
pl: Tekst alternatywny

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
pl: Ten tytuł jest wyświetlany jako dymek kiedy użytkownik najeżdża kursorem nad obrazek.

en: The selected file %name could not be saved.
pl: Wybrany plik %name nie może być zapisany.

en: The directory %directory is a file and cannot be overwritten.
pl: Katalog %directory jest plikiem i nie może być nadpisany.

en: filefield
pl: pole plikowe

en: List field
pl: Pole listy załączników

en: Files listed by default
pl: Pliki domyślnie pokazywane na liście załączników

en: When enabled, will display a text field where users may enter a description about the uploaded file.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje wyświetlenie użytkownikowi pola, w które będzie mógł wprowadzić opis pliku.

en: Progress indicator
pl: Wskaźnik postępu

en: Bar with progress meter
pl: Belka z paskiem postępu

en: Throbber
pl: Sygnalizator pracy

en: Path settings
pl: Ustawienia ścieżki

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
pl: Niewymagany katalog wewnątrz folderu "%directory", gdzie będą przechowywane pliki dodane przez to pole. Pomiń początkowe i/lub końcowe ukośniki.

en: The file in the @field field was unable to be uploaded.
pl: Plik w polu @field był niemożliwy do załadowania.

en: The file upload failed. %upload
pl: Wysłanie pliku nie udało się. %upload

en: URL to file
pl: Adres URL pliku

en: Displays a full URL to the file.
pl: Wyświetla pełny adres URL do pliku.

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
pl: Nieodwracalny błąd. Przesłany plik przekroczył maksymalny rozmiar pliku (@size) obsługiwany przez serwer.

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
pl: Wystąpił błąd podczas przetwarzania formularza (z serwera została usunięta informacja o nim). Ponowne wczytanie strony powinno rozwiązać problem.

en: Starting upload...
pl: Rozpoczęto wysyłanie...

en: Uploading... (@current of @total)
pl: Wysyłanie... (@current z @total)

en: Allowed Extensions: %ext
pl: Dozwolone rozszerzenia: %ext

en: Maximum Filesize: %size
pl: Maksymalny rozmiar pliku: %size

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
pl: Rozdzielczość obrazów musi wynosić od @min_size do @max_size

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
pl: Obrazy o rozdzielczości większej niż @max_size będą przeskalowane

en: Images must be smaller than @max_size pixels
pl: Zdjęcia muszą być mniejsze niż @max_size pikseli

en: Images must be larger than @max_size pixels
pl: Zdjęcia muszą być większe niż @max_size pikseli

en: The file is not a known image format.
pl: Nieznany format obrazu.

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
pl: Serwer jest w stanie prezentować postęp wysyłania pliku ale nie ma wymaganych bibliotek. Zalecana jest instalacja <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a> lub instalacja <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
pl: Serwer jest w stanie prezentować postęp wysyłania pliku za pomocą APC RFC1867. Warto zauważyć, że wysyłanie wielu plików równolegle nie jest możliwe. Jeśli to możliwe rekomenduje się wykorzystanie biblioteki <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
pl: Serwer nie jest w stanie prezentować paska postępu wysyłania plików. Ten sposób prezentacji wymaga aby PHP działało w trybie mod_php a nie jako FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
pl: Serwer jest w stanie prezentować pasek postępu wysyłania pliku z użyciem APC, ale nie jest to obecnie włączone. Należy dodać do pliku php.ini kod <code>apc.rfc1867 = 1</code>. Można też w zastępstwie użyć paczki <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, która umożliwia wysyłanie kilku plików równocześnie.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
pl: Włączono (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
pl: Włączono (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
pl: Postęp wysyłania

en: As often as possible
pl: Tak często jak to możliwe

en: Minimum refresh period
pl: Minimalna częstotliwość odświeżania

en: Store a title, href, and attributes in the database to assemble a link.
pl: Przechowuj w bazie danych tytuł, href i atrybuty w celu zbudowania odnośnika.

en: URL, as plain text
pl: Adres, jako czysty tekst

en: Styles
pl: Style

en: The item has been deleted.
pl: Pozycja została usunięta.

en: Last modification date
pl: Data ostatniej modyfikacji

en: delete any
pl: usuń dowolne

en: edit any
pl: edytuj dowolne

en: %name: found no valid user with that name.
pl: %name: nie znaleziono użytkownika o takie nazwie.

en: Greater than or equal to
pl: Większy lub równy w stosunku do

en: Less than or equal to
pl: Mniejsze lub równe od

en: The name of the site.
pl: Nazwa witryny.

en: Table name
pl: Nazwa tabeli

en: CTools CSS Cache
pl: Pamięć podręczna CTools CSS

en: The CTools CSS cache directory, %path could not be created due to a misconfigured files directory. Please ensure that the files directory is correctly configured and that the webserver has permission to create directories.
pl: Katalog pamięci podręcznej CSS dla CTools, nie udało się utworzyć %path z uwagi na nieprawidłowe ustawienia katalogu plików. Upewnij się, czy katalog plików jest prawidłowo skonfigurowany, i czy serwer sieciowy posiada pozwolenie, aby tworzyć katalogi.

en: Unable to create
pl: Nie można utworzyć

en: A special cache used to store objects that are being edited; it serves to save state in an ordinarily stateless environment.
pl: Specjalna pamięć podręczna używana do przechowywania obiektów będących w trakcie edycji; służy do zachowania stanu w zwykle bezstanowym środowisku.

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
pl: Biblioteka przydatnych narzędzi utworzona przez użytkownika Merlin of Chaos.

en: Bulk export results
pl: Wyniki masowego eksportu

en: Place this in @file
pl: Umieść w @file

en: There are no objects to be exported at this time.
pl: Aktualnie brak obiektów do wyeksportowania.

en: There are no objects in your system that may be exported at this time.
pl: W systemie nie istnieją obiektu, które by można teraz wyeksportować.

en: use bulk exporter
pl: używaj masowego eksportu

en: Bulk Exporter
pl: Masowy eksporter

en: Bulk-export multiple CTools-handled data objects to code.
pl: Masowy eksport do kodu różnych obiektów danych obsługiwanych przez CTools.

en: Bulk Export
pl: Masowy eksport

en: Performs bulk exporting of data objects known about by Chaos tools.
pl: Przeprowadza masowy eksport danych obiektów rozpoznawanych przez CTools.

en: @type:@subtype will not display due to missing context
pl: @type:@subtype nie będzie wyświetlany z powodu braku kontekstu

en: No info
pl: Brak informacji

en: No info available.
pl: Brak dostępnych informacji.

en: Configure new !subtype_title
pl: Konfiguruj nowy !subtype_title

en: All criteria must pass.
pl: Wszystkie kryteria muszą zostać spełnione.

en: Only one criteria must pass.
pl: Tylko jedno kryterium musi zostać spełnione.

en: Broken/missing access plugin %plugin
pl: Uszkodzony/brakujący dostęp do wtyczki %plugin

en: Configure settings for this item.
pl: Konfiguruj ustawienia dla tego elementu.

en: Remove this item.
pl: Usuń ten element.

en: No criteria selected, this test will pass.
pl: Nie wybrano kryteriów, ten test zostanie zaliczony.

en: Missing callback hooks.
pl: Brakuje funkcji zwrotnych.

en: Edit criteria
pl: Zmień kryteria

en: Invalid object name.
pl: Nieprawidłowa nazwa obiektu.

en: Invalid context type
pl: Nieprawidłowy typ kontekstu

en: Display page not found or display nothing at all.
pl: Widoku nie znaleziono lub nic nie wyświetlono.

en: Enter a title to use when this argument is present. You may use %KEYWORD substitution, where the keyword is specified below.
pl: Wprowadź tytuł do użycia kiedy obecny jest ten argument. Możesz użyć podstawienia %KEYWORD, gdzie słowo klucz jest określone poniżej.

en: Unable to delete missing item!
pl: Nie można usunąć brakującego elementu!

en: Edit @type
pl: Edytuj @type

en: Summary of contexts
pl: Podsumowanie kontekstów

en: Please choose which context and how you would like it converted.
pl: Wybierz jaki kontekst i jak chcesz go przekształcić.

en: , and
pl: , i

en: , or
pl: , lub

en: Built in context
pl: Wbudowany kontekst

en: Keyword: %@keyword
pl: Słowo kluczowe: %@keyword

en: From "@title"
pl: Od "@title"

en: Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
pl: Nie można utworzyć katalogu pamięci podręcznej CSS CTools. Sprawdź uprawnienia katalogu plików.

en: Update and return
pl: Aktualizuj i wróć

en: In code
pl: W kodzie

en: Enabled, title
pl: Włączone, tytuł

en: Get a summary of the information about this page.
pl: Pobierz podsumowanie informacji o tej stronie.

en: Activate this page so that it will be in use in your system.
pl: Aktywuj tę stronę, aby była używana w systemie.

en: De-activate this page. The data will remain but the page will not be in use on your system.
pl: Deaktywuj tę stronę. Dane pozostaną, ale strona nie będzie używana w systemie.

en: Add variant
pl: Dodaj wariant

en: Add a new variant to this page.
pl: Dodaj nowy wariant do tej strony.

en: Create variant
pl: Stwórz wariant

en: Import variant
pl: Importuj wariant

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
pl: Dodaj nowy wariant na tej stronie z kodu wyeksportowanego z innej strony.

en: Reorder variants
pl: Zmień kolejność wariantów

en: Change the priority of the variants to ensure that the right one gets selected.
pl: Zmień priorytet wariantów, aby upewnić się, że zostanie wybrany prawidłowy.

en: Configure a newly created variant prior to actually adding it to the page.
pl: Konfiguruj nowo stworzony wariant przed dodaniem go na stronę.

en: Break the lock on this page so that you can edit it.
pl: Przerwij blokadę na tej stronie, aby można było ją edytować.

en: Variant operations
pl: Operacje wariantu

en: Get a summary of the information about this variant.
pl: Pobierz podsumowanie informacji o tym wariancie.

en: Make an exact copy of this variant.
pl: Utwórz dokładną kopię tego wariantu.

en: Export this variant into code to import into another page.
pl: Eksportuj ten wariant do kodu, aby importować go do innej strony.

en: Remove all changes to this variant and revert to the version in code.
pl: Usuń wszystkie zmiany dla tego wariantu i przywróć wersje z kodu.

en: Remove this variant from the page completely.
pl: Usuń całkowicie ten wariant ze strony.

en: Activate this variant so that it will be in use in your system.
pl: Aktywuj ten wariant, aby był używany w systemie.

en: De-activate this variant. The data will remain but the variant will not be in use on your system.
pl: Dezaktywuj ten wariant. Dane pozostaną, jednak wariant nie będzie używany w systemie.

en: No variants
pl: Brak wariantów

en: This operation trail does not exist.
pl: Ścieżka tej operacji nie istnieje.

en: The page has been updated. Changes will not be permanent until you save.
pl: Strona została zaktualizowana. Zmiany nie będą uwzględnione do momentu zapisania.

en: Unable to update changes due to lock.
pl: Nie można zaktualizować zmian z powodu blokady.

en: This setting contains unsaved changes.
pl: Te ustawienia zawierają niezapisane zmiany.

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
pl: Masz niezapisane zmiany na tej stronie. Musisz wybrać opcję Zapisz, aby zapisać je do bazy danych, lub Anuluj, aby odrzucić te zmiany. Proszę pamiętać, że w przypadku zmiany w jakimkolwiek formularzu, należy przesłać ten formularz przed zapisaniem.

en: All pending changes have been discarded, and the page is now unlocked.
pl: Wszystkie oczekujące zmiany zostały odrzucone, a strona jest już odblokowana.

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
pl: Administracyjny tytuł tego wariantu. Jeśli pozostawisz pusty, to zostanie on automatycznie przypisany.

en: Variant type
pl: Typ wariantu

en: Optional features
pl: Dodatkowe funkcjonalności

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
pl: Zaznacz opcjonalne cechy, które mają być pokazywane z formularzami, aby je konfigurować. Jeżeli teraz nie zaznaczysz opcji, możesz to zrobić po tym jak nowa strona została utworzona. Jeżeli nie jesteś pewny opcji, po prostu ich nie zaznaczaj.

en: Variant name
pl: Nazwa wariantu

en: Enter the name of the new variant.
pl: Wprowadź nazwę nowego wariantu.

en: Paste variant code here
pl: Wklej kod wariantu tutaj

en: No variant found.
pl: Nie znaleziono wariantu.

en: Unable to get a variant from the import. Errors reported: @errors
pl: Nie można uzyskać wariantu z importu. Zgłoszone błędy: @errors

en: Reverting the variant will delete the variant that is in the database, reverting it to the original default variant. This deletion will not be made permanent until you click Save.
pl: Przywracanie wariantu usunie wariant, który jest w bazie danych, przywracając go do pierwotnego wariantu domyślnego. To usunięcie nie będzie stałe dopóki nie klikniesz Zapisz.

en: Are you sure you want to delete this variant? This deletion will not be made permanent until you click Save.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten wariant? Usunięcie nie będzie wykonane na stałe, do momentu kliknięcia w przycisk Zapisz.

en: This variant is currently disabled. Enabling it will make it available in your system. This will not take effect until you save this page.
pl: Ten wariant jest obecnie wyłączony. Włączenie go spowoduje, że będzie dostępny w twoim systemie. Nie wejdzie to w życie zanim nie zapiszesz tej strony.

en: This variant is currently enabled. Disabling it will make it unavailable in your system, and it will not be used. This will not take effect until you save this page.
pl: Ten wariant jest obecnie włączony. Wyłączenie go spowoduje, że będzie niedostępny w twoim systemie i nie będzie używany. Nie wejdzie to w życie zanim nie zapiszesz tej strony.

en: Breaking the lock on this page will <strong>discard</strong> any pending changes made by the locking user. Are you REALLY sure you want to do this?
pl: Łamanie blokady na tej stronie <strong>odrzuci</strong> dowolne oczekujące zmiany, wykonane przez blokującego użytkownika. Jesteś pewny, że chcesz to zrobić?

en: The lock has been cleared and all changes discarded. You may now make changes to this page.
pl: Blokada została oczyszczona a wszystkie zmiany wyrzucone. Możesz teraz robić zmiany na tej stronie.

en: Enabling this page will immediately make it available in your system (there is no need to wait for a save.)
pl: Włączenie tej storny automatycznie czyni ją dostępną w systemie (nie trzeba czekać na zapisanie).

en: Disabling this page will immediately make it unavailable in your system (there is no need to wait for a save.)
pl: Wyłączenie tej strony spowoduje jej natychmiastową niedostępność w twoim systemi (nie trzeba czekać na zapisanie)

en: This page has no variants and thus no output of its own.
pl: Ta strona nie ma wariantów i przez to również własnych wyników.

en: Add a new variant
pl: Dodaj nowy wariant

en: Unable to disable due to lock.
pl: Nie można wyłączyć z powodu zablokowania.

en: Unable to enable due to lock.
pl: Nie można włączyć z powodu zablokowania.

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
pl: Dodaj, edytuj i usuń nadpisane strony systemowe i strony zdefiniowane przez użytkownika.

en: Page manager
pl: Menadżer stron

en: Provides a UI and API to manage pages within the site.
pl: Dostarcza UI i API do zarządzania stronami w ramach witryny.

en: Node add/edit form
pl: Formularz dodawania/edycji węzła

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for adding or edit nodes at <em>node/%node/edit</em> and <em>node/add/%node_type</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different edit forms for nodes. If no variant is selected, the default Drupal node edit will be used.
pl: Aktywowanie tej opcji powoduje unieważnienie domyślnego zachowania Drupala w zakresie dodawania lub edycji węzłów w <em>node/%node/edit</em> oraz <em>node/add/%node_type</em>. Jeśli dodasz warianty, możesz użyć kryteriów wyboru, takich jak typ węzła lub język, bądź też dostęp użytkownika w celu wprowadzenia różnych form edycji dla węzłów. Jeśli nie wybrano żadnego wariantu, będzie używana domyślna edycja węzła Drupala.

en: Node being edited
pl: Edytowany węzeł

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying nodes at <em>node/%node</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different views of nodes. If no variant is selected, the default Drupal node view will be used. This page only affects nodes viewed as pages, it will not affect nodes viewed in lists or at other locations. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at node/%node.
pl: Gdy ta opcja jest aktywna, nadpisuje ona domyślne zachowanie Drupala dla wyświetlania węzłów na <em>node/%node</em>. Jeśli dodasz warianty, możesz użyć kryteriów wyboru takich jak typ węzła lub język, bądź dostęp użytkownika, aby umożliwić różne widoki węzłów. Jeśli nie wybrano wariantu, będzie używany domyślny widok węzła Drupala. Ta strona zmienia tylko ustawienia węzłów podglądanych jako strony, nie zmienia ustawień węzłów podglądanych w listach lub innych lokalizacjach. Ponadto, zauważ, że jeśli używasz pathauto, aliasy mogą spowodować przemieszczenie węzła w jakieś inne miejsce, ale jeśli chodzi o Drupala, znajdują się one nadal na node/%node.

en: Node being viewed
pl: Przeglądany węzeł

en: Argument settings
pl: Ustawienia argumentów

en: A meaningless second page
pl: Pozbawiona sensu druga strona

en: Administrative title
pl: Tytuł wewnętrzny

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
pl: Nazwa dla tej strony. Pojawi się w dziale zarządzania i na pulpicie paneli w celu łatwiejszej identyfikacji.

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
pl: Identyfikator systemowy dla tej strony. Musi być unikatowy i może składać się wyłącznie z liter i znaków podkreślenia (_). Po utworzeniu nie będzie już można zmieniać tej wartości!

en: Administrative description
pl: Opis administracyjny

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
pl: Opis strony: po co powstała, czemy służy i co robi. Wyłącznie na użytek administracyjny.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form.
pl: Adres URL do tworzonej strony. Możesz tworzyć nazwane kolekcje dla zmiennych elementów ścieżki używając %name dla wymaganych elementów i !name dla elementów opcjonalnych. Np.  "node/%node/foo", "forum/%forum" lub "dashboard/!input". Te nazwane kolekcje mogą być zmienione w konteksty na formularzu argumentów.

en: Make this your site home page.
pl: Ustaw jako stronę główną,

en: Visible menu item
pl: Widoczny element menu

en: Name is required.
pl: Nazwa jest wymagana.

en: That name is used by another page: @page
pl: Nazwa jest już wykorzystywana przez inną stronę: @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
pl: Nazwa strony może zawierać wyłącznie litery i znak podkreślenia (_)

en: That path is used by another page: @page
pl: Ta ścieżka jest używana przez inną stronę: @page

en: You cannot have a dynamic path element after an optional path element.
pl: Nie możesz mieć dynamicznego elemenu ścieżki po opcjonalnym elemencie ścieżki.

en: You cannot have a static path element after an optional path element.
pl: Nie możesz mieć statycznego elementu ścieżki po opcjonalnym elemencie ścieżki.

en: That path is currently assigned to be an alias for @alias. This system cannot override existing aliases.
pl: Ta ścieżka jest obecnie przypisana do @alias. System nie może nadpisywać istniejących przyjaznych nazw.

en: You cannot make this page your site home page if it uses % placeholders.
pl: Nie możesz ustawić tej strony jako twojej strony głównej, jeżeli używa ona % placeholders.

en: Duplicated argument %arg
pl: Duplikowany argument %arg

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
pl: Nieprawidłowy argument <em>%</em>. Wszystkie argumenty muszą być nazwane ze słowami kluczowymi.

en: Parent item title
pl: Tytuł nadrzędnego elementu

en: Parent item menu
pl: Menu nadrzędnego elementu

en: Access rules are used to test if the page is accessible and any menu items associated with it are visible.
pl: Reguły dostępu są wykorzystywane do badania, czy strona jest dostępna i wszystkie pozycje menu związane z nią są widoczne.

en: No context assigned
pl: Brak przypisanego kontekstu

en: Position in path
pl: Pozycja w ścieżce

en: Context assigned
pl: Przypisany kontekst

en: The path %path has no arguments to configure.
pl: Ścieżka %path nie posiada argumentów do skonfigurowania.

en: Invalid keyword.
pl: Nieprawidłowe słowo kluczowe.

en: Change context type
pl: Zmień typ kontekstu

en: Change argument
pl: Zmień argument

en: No context selected
pl: Brak wybranego kontekstu

en: Error: missing argument.
pl: Błąd: brak argumentu.

en: Context identifier
pl: Identyfikator kontekstu

en: This is the title of the context used to identify it later in the administrative process. This will never be shown to a user.
pl: To jest tytuł zawartości używany przy identyfikacji w późniejszym procesie administracyjnym. Nigdy nie zostanie to pokazane użytkownikowi.

en: Error: missing or invalid argument plugin %argument.
pl: Błąd: brakujący lub nieprawidłowy argument wtyczki %argument.

en: Import page
pl: Importuj stronę

en: Enter the name to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original name of the page.
pl: Wprowadź nazwę używaną z tą stroną, jeżeli różni się od strony źródłowej. Pozostaw puste, aby użyć oryginalnej nazwy strony.

en: Enter the path to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original path of the page.
pl: Wprowadź ścieżkę używaną z tą stroną, jeżeli różni się od strony źródłowej. Pozostaw puste, aby użyć oryginalnej ścieżki strony.

en: Allow overwrite of an existing page
pl: Pozwól nadpisać istniejącą stronę

en: If the name you selected already exists in the database, this page will be allowed to overwrite the existing page.
pl: Jeśli nazwa, którą wybrano, istnieje już w bazie danych, ta strona będzie mogła zastąpić istniejącą stronę.

en: Paste page code here
pl: Tutaj wklej kod strony

en: Unable to get a page from the import. Errors reported: @errors
pl: Nie można uzyskać strony z importu. Zgłoszone błędy: @errors

en: That page name is in use and locked by another user. You must <a href="!break">break the lock</a> on that page before proceeding, or choose a different name.
pl: Ta nazwa strony jest w użyciu lub jest zablokowana przez innego użytkownika. Musisz <a href="!break">złam blokadę</a> na tej stronie przed postępowaniem lub wybrać inną nazwę.

en: Enter the name to the new page It must be unique and contain only alphanumeric characters and underscores.
pl: Podaj nazwę nowej strony. Musi być unikalna i zawierać jedynie znaki alfanumeryczne i podkreślenia.

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form. You cannot use the same path as the original page.
pl: Ścieżka URL prowadząca do tej strony. Możesz utworzyć nazwane symbole zastępcze dla różnych części ścieżki używając %name dla wymaganych elementów oraz !name dla elementów opcjonalnych. Na przykład: "node/%node/foo", "forum/%forum" lub "dashboard/!input". Te nazwane symbole zastępcze można zamienić w konteksty na formularzu argumentów. Nie można użyć tej samej ścieżki, co na pierwotnej stronie.

en: Clone variants
pl: Klonuj warianty

en: If checked all variants associated with the page will be cloned as well. If not checked the page will be cloned without variants.
pl: Jeśli zaznaczone, wszystkie warianty związane ze stroną zostaną również sklonowane. Jeśli nie jest zaznaczone, strona zostanie sklonowana bez wariantów.

en: Reverting the page will delete the page that is in the database, reverting it to the original default page. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
pl: Przywracanie strony kasuje stronę, która jest w bazie danych, przywracając ją do oryginalnej strony domyślnej. Wszelkie wprowadzone zmiany zostaną utracone i nie można będzie ich odzyskać.

en: Are you sure you want to delete this page? Deleting a page cannot be undone.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę stronę? Usuwania strony nie można cofnąć.

en: The page has been reverted.
pl: Strona została przywrócona.

en: Administrator created pages that have a URL path, access control and entries in the Drupal menu system.
pl: Strony utworzone przez administratora, które posiadają ścieżkę URL, kontrolę dostępy i wpisy w menu systemowym Drupala.

en: Create a new page
pl: Stwórz nową stronę

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
pl: Edytuj nazwę, adres  i inne podstawowe ustawienia strony.

en: Set up contexts for the arguments on this page.
pl: Ustaw konteksty dla argumentów na tej stronie.

en: Control what users can access this page.
pl: Kontroluj którzy użytkownicy mają dostęp do tej strony.

en: Provide this page a visible menu or a menu tab.
pl: Dostarcz tej stronie widocznego menu lub zakładki menu.

en: Make a copy of this page
pl: Utwórz kopię tej strony

en: Export this page as code that can be imported or embedded into a module.
pl: Eksportuj tę stronę jako kod, który może być importowany lub osadzany wewnątrz modułu.

en: Remove all changes to this page and revert to the version in code.
pl: Usuń wszystkie zmiany na tej stronie i powróć do wersji w kodzie.

en: Remove this page from your system completely.
pl: Usuń tę stronę całkowicie ze swojego systemu.

en: This is your site home page.
pl: To jest twoja strona domowa.

en: This page is set to become your site home page.
pl: Ta strona została ustawiona jako twoja strona domowa.

en: Accessible only if @conditions.
pl: Dostępny tylko jeśli @conditions.

en: This page is publicly accessible.
pl: Ta strona jest dostępna publicznie.

en: No menu entry.
pl: Brak odnośnika w menu.

en: Normal menu entry.
pl: Zwykły odnośnik w menu.

en: Menu tab.
pl: Karta w menu.

en: Default menu tab.
pl: Domyślna karta w menu.

en: Title: %title.
pl: Tytuł: %title.

en: Parent title: %title.
pl: Tytuł nadrzędny: %title.

en: Menu block: %title.
pl: Blok menu: @title

en: Taxonomy term template
pl: Szablon terminu taksonomii

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying taxonomy terms at <em>taxonomy/term/%term</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as vocabulary or user access to provide different displays of the taxonomy term and associated nodes. If no variant is selected, the default Drupal taxonomy term display will be used. This page only affects items actually displayed ad taxonomy/term/%term. Some taxonomy terms, such as forums, have their displays moved elsewhere. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a taxonomy terms appear somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at taxonomy/term/%term.
pl: Gdy opcja ta jest włączona, nadpisuje ona domyślne zachowanie Drupala dla wyświetlania terminów taksonomii na <em>taxonomy/term/%term</em>. Jeśli dodasz warianty, możesz użyć kryteriów wyboru takich jak słownictwo lub dostęp użytkownika w celu udostępnienia róznych ekranów terminu taksonomii i powiązanych węzłów. Jeśli nie wybrano wariantu, będzie używany domyślny ekran terminu taksonomii Drupala. Ta strona zmienia ustawienia tylko pozycji, które faktycznie wyświetlają się na taxonomy/term/%term. Ekrany niektórych terminów taksonomii, takich jak fora zostają przeniesione w inne miejsce. Ponadto, zauważ, że jeśli używasz pathauto, aliasy mogą spowodować, że terminy taksonomii pojawią się gdzie indziej, jednak jeśli chodzi o Drupala, znajdują się one nadal na taxonomy/term/%term.

en: Term(s) being viewed
pl: Przeglądany termin(y)

en: Term being viewed
pl: Przeglądany termin

en: Allow multiple terms on taxonomy/term/%term
pl: Zezwalaj na wiele terminów w taxonomy/term/%term

en: Single term
pl: Pojedynczy termin

en: Multiple terms
pl: Wiele terminów

en: By default, Drupal allows multiple terms as an argument by separating them with commas or plus signs. If you set this to single, that feature will be disabled.
pl: Domyśłnie, Drupal zezwala na wiele pojęć jako argument poprzez oddzielanie ich przecinkami lub znakami plus. Jeśli ustawisz to jako pojedyncze, ta opcja będzie wyłączona.

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
pl: Wstrzyknij hierarchię pierwszego elementu do ścieżki okruszków.

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
pl: Jeśli zaznaczone, rodzice pojęcia taksonomii pojawią się w ścieżce okruszków.

en: Multiple terms may be used, separated by , or +.
pl: Można używać wiele terminów oddzielonych za pomocą , lub +.

en: Only a single term may be used.
pl: Tylko pojedynczy termin może być użyty.

en: Breadcrumb trail will contain taxonomy term hierarchy
pl: Ścieżka okruszków będzie zawierać hierarchię pojęć taksonomii.

en: Breadcrumb trail will not contain taxonomy term hiearchy.
pl: Ścieżka okruszków nie będzie zawierała hierarchii terminów taksonomii.

en: User profile template
pl: Szablon profilu użytkownika

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user profiles at <em>user/%user</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as roles or user access to provide different views of user profiles. If no variant is selected, the default Drupal user view will be used. Please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at user/%user.
pl: Gdy opcja ta jest włączona, nadpisuje ona domyślne zachowanie Drupala dla wyświetlania profili użytkownika na <em>user/%user</em>. Jeśli dodasz warianty, możesz użyć kryteriów wyboru takich jak role lub dostęp użytkownika w celu udostępnienia róznych widoków profili użytkownika. Jeśli nie wybrano wariantu, będzie używany domyślny widok użytkownika Drupala. Ponadto, pamiętaj, że jeśli używasz pathauto, aliasy mogą spowodować, że węzły pojawią się gdzie indziej, jednak jeśli chodzi o Drupala, znajdują się one nadal na user/%user.

en: User being viewed
pl: Przeglądany użytkownik

en: This page is being edited by another user and you cannot make changes to it.
pl: Ta strona jest edytowana przez innego użytkownika i nie możesz wprowadzić do niej zmian.

en: This page is newly created and has not yet been saved to the database. It will not be available until you save it.
pl: Ta strona jest nowo stworzona i nie została jeszcze zapisana w bazie danych. Nie będzie dostępna dopóki jej nie zapiszesz.

en: Variant
pl: Wariant

en: User: compare
pl: Użytkownik: porównaj

en: First User
pl: Pierwszy użytkownik

en: Second User
pl: Drugi użytkownik

en: Not equal
pl: Nierówne

en: Node: accessible
pl: Węzeł: dostępny

en: Control access with built in Drupal node access test.
pl: Kontrola dostępu przy użyciu wbudowanego w Drupala testu dostępu do węzła.

en: Create nodes of the same type
pl: Stwórz węzły tego samego typu

en: @user can view @node.
pl: @user może podglądać @node.

en: @user can edit @node.
pl: @user może edytować @node.

en: @user can delete @node.
pl: @user może usunąć @node.

en: @user can create nodes of the same type as @node.
pl: @user może tworzyć węzły tego samego typu co @node.

en: Node: language
pl: Węzeł: język

en: Control access by node language.
pl: Kontrola dostępu na podstawie języka węzła.

en: Current site language
pl: Obecny język strony

en: Pass only if the node is in one of the selected languages.
pl: Przechodzi tylko, jeśli węzeł jest w jednym z wybranych języków.

en: @identifier is in any language
pl: @identifier jest w dowolnym języku

en: Node: type
pl: Węzeł: typ

en: Control access by node_type.
pl: Kontrola dostępu na podstawie typu węzła.

en: Only the checked node types will be valid.
pl: Tylko zaznaczone typy węzła będą prawidłowe.

en: @identifier is any node type
pl: @identifier jest dowolnym typem węzła

en: User: permission
pl: Użytkownik: uprawnienie

en: Control access by permission string.
pl: Kontrola dostępu na podstawie ciągu uprawnienia.

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this.
pl: Tylko użytkownicy z wybranymi flagami uprawnień będą mieli do tego dostęp.

en: Error, unset permission
pl: Błąd, nieustawione prawa dostępu

en: @identifier has "@perm"
pl: @identifier posiada "@perm"

en: Control access through arbitrary PHP code.
pl: Kontrola dostępu na podstawie dowolnego kodu PHP.

en: Administrative desc
pl: Opis administracyjny

en: A description for this test for administrative purposes.
pl: Opis tego testu dla celów administracyjnych.

en: You do not have sufficient permissions to edit PHP code.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, aby edytować kod PHP.

en: User: role
pl: Użytkownik: rola

en: Control access by role.
pl: Kontrola odstępu na podstawie roli.

en: Only the checked roles will be granted access.
pl: Tylko zaznaczone role otrzymają prawa dostępu.

en: @identifier can have any role
pl: @identifier może posiadać dowolną rolę

en: User: language
pl: Użytkownik: język

en: Control access by the language the user or site currently uses.
pl: Kontrola dostępu na podstawie języka aktualnie używanego przez użytkownika lub stronę.

en: Pass only if the current site language is one of the selected languages.
pl: Przechodzi tylko, jeśli bieżący język witryny jest jednym z wybranych.

en: Site language is any language
pl: Język strony jest dowolny

en: Taxonomy: vocabulary
pl: Taksonomia: słownik

en: @identifier is any vocabulary
pl: @identifier jest dowolnym słownikiem

en: Creates a node context from a node ID argument.
pl: Tworzy kontekst węzła z argumentu ID węzła.

en: Enter the node ID of a node for this argument
pl: Podaj ID węzła dla tego argumentu

en: Creates a node add form context from a node type argument.
pl: Tworzy kontekst formularza dodawania węzła z argumentu typu węzła.

en: Creates a node edit form context from a node ID argument.
pl: Tworzy kontekst formularza dodawania węzła z argumentu ID węzła.

en: A string is a minimal context that simply holds a string that can be used for some other purpose.
pl: Ciąg znaków jest minimalnym kontekstem, który po prostu przechowuje łańcuch znaków, mogący być wykorzystanym do innych celów.

en: Enter a value for this argument
pl: Podaj wartość tego argumentu

en: Creates a single taxonomy term from a taxonomy ID or taxonomy term name.
pl: Tworzy pojedynczy termin taksonomii z ID taksonomii lub nazwy terminu taksonomii.

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
pl: Dołącz hierarchię do ścieżki okruszków

en: Enter a taxonomy term ID.
pl: Podaj ID terminu taksonomii.

en: Enter a taxonomy term name.
pl: Podaj nazwę terminu taksonomii.

en: Creates a group of taxonomy terms from a list of tids separated by a comma or a plus sign. In general the first term of the list will be used for panes.
pl: Tworzy grupę pojęć taksonomii z listy identyfikatorów (tid), oddzielonych przecinkiem lub plusem. Generalnie pierwszy termin z listy będzie używany przez panele.

en: Enter a term ID or a list of term IDs separated by a + or a ,
pl: Wprowadź ID terminu lub listę identyfikatorów terminów rozdzielonych + lub ,

en: Creates a user context from a user ID argument.
pl: Tworzy kontekst użytkownika z argumentu ID użytkownika.

en: Enter the user ID of a user for this argument
pl: Wprowadź ID użytkownika tego argumentu

en: Creates a vocabulary context from a vocabulary ID argument.
pl: Tworzy kontekst słownika z argumentu ID słownika.

en: Enter the vocabulary ID for this argument
pl: Podaj ID słownika tego argumentu

en: Use context keywords
pl: Użyj słów kluczowych z kontekstu

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
pl: Po zaznaczeniu słowa kluczowe z kontekstu zostaną podmieniane w treści.

en: Substitutions
pl: Podstawienia

en: Link to author profile
pl: Odnośnik do profilu autora

en: "@s" author
pl: Autor "@s"

en: "@s" body
pl: Zawartość "@s"

en: Node created date
pl: Data utworzenia węzła

en: The date the referenced node was created.
pl: Data utworzenia powiązanego węzła.

en: "@s" created date
pl: Data utworzenia "@s"

en: Node links of the referenced node.
pl: Odnośniki powiązanego węzła.

en: Node links go here.
pl: Odnośniki węzła tutaj.

en: "@s" links
pl: Odnośniki "@s"

en: The title of the referenced node.
pl: Tytuł referencyjnego węzła.

en: "@s" title
pl: Tytuł "@s"

en: Node last updated date
pl: Data ostatniej akutalizacji węzła

en: The date the referenced node was last updated.
pl: Data ostatniej aktualizacji węzła referencyjnego.

en: Last updated date
pl: Ostatnio zaktualizowana data

en: "@s" last updated date
pl: Data ostatniej aktualizacji "@s"

en: "@s" node form attach files
pl: Dołączone pliki formularza węzła "@s"

en: Node form buttons.
pl: Przyciski formularza węzła.

en: Profile category
pl: Kategoria profilu

en: Enter the node ID of a node for this context.
pl: Podaj ID węzła dla tego kontekstu.

en: '%title' [node id %nid]
pl: '%title' [id węzła %nid]

en: Enter the node ID of a node for this argument:
pl: Wprowadź ID węzła tego argumentu:

en: A context that is just a string.
pl: Kontekst, który jest zwykłym napisem.

en: Raw string
pl: Nieprzetworzony napis

en: Enter the string for this context.
pl: Podaj napis dla tego kontekstu.

en: Currently set to @term. Enter another term if you wish to change the term.
pl: Aktualnie ustawiony na @term. Wprowadź inny termin, jeżeli chcesz zmienić termin.

en: Select a term from @vocabulary.
pl: Wybierz termin z @vocabulary.

en: You must select a term.
pl: Należy wybrać termin.

en: Invalid term selected.
pl: Wybrano nieprawidłowy termin.

en: Multiple taxonomy terms, as a group.
pl: Wiele terminów taksonomii jako grupa.

en: Term ID of first term
pl: ID pierwszego terminu

en: Term name of first term
pl: Nazwa pierwszego terminu

en: Vocabulary ID of first term
pl: ID słownika pierwszego terminu

en: Make all views available as panes
pl: Wszystkie widoki dostępne jako okienka

en: Configure view
pl: Konfiguruj widok

en: View: @name
pl: Widok: @name

en: View information
pl: Wyświetl informacje

en: Using display @display.
pl: Używając podglądu @display.

en: Argument @arg using context @context converted into @converter
pl: Argument @arg używa kontekstu @context przetworzonego do @converter

en: @count items displayed.
pl: Wyświetlono @count elementów.

en: With pager.
pl: Ze stronicowaniem.

en: Without pager.
pl: Bez stronicowania.

en: Skipping first @count results
pl: Pominięto @count pierwszych wyników

en: With more link.
pl: Z odnośnikiem "więcej".

en: With feed icon.
pl: Z ikoną do kanału informacyjnego.

en: Sending arguments.
pl: Wysyłanie argumentów.

en: Using arguments: @args
pl: Używane argumenty: @args

en: Using url: @url
pl: Używany url: @url

en: View panes
pl: Panele z widokami

en: Num items
pl: Liczba elementów

en: Content pane
pl: Panel z zawartością

en: Pane settings
pl: Ustawienia panelu

en: Use view name
pl: Użyj nazwy widoku

en: Use view description
pl: Użyj opisu widoku

en: Admin desc
pl: Opis admina

en: Use Panel path
pl: Używaj ścieżki panelu

en: Argument input
pl: Wstawianie argumentów

en: Allow settings
pl: Zezwól na ustawienia

en: Pager offset
pl: Przesunięcie stronicowania

en: Path override
pl: Nadpisanie ścieżki

en: Title override
pl: Nadpisanie tytułu

en: @arg source
pl: @arg - źródło

en: Panel pages can be used as landing pages. They have a URL path, accept arguments and can have menu entries.
pl: Strony panelu mogą być używane jako strony docelowe. Mają one ścieżki URL, akceptują argumenty i mogą mieć wejścia menu.

en: Panel page
pl: Strona panelowa

en: Go to list
pl: Idź do listy

en: Field label
pl: Etykieta

en: Warnings
pl: Ostrzeżenia

en: Form settings
pl: Ustawienia formularza

en: No custom formats configured. Please <a href="@link">add</a> some.
pl: Żadne niestandardowe formaty nie zostały określone. <a href="@link">Dodaj</a> jakiś.

en: Format string
pl: Wyrażenie formatujące

en: A user-defined date format. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options. This format is currently set to display as <span>%date</span>.
pl: Format daty zdefiniowany przez użytkownika. Znajdź dostępne opcje w <a href="@url">podręczniku PHP</a>. Data w tym formacie wygląda tak: <span>%date</span>.

en: This format already exists.  Please enter a unique format string.
pl: Taki format już istnieje. Wprowadź unikalny format.

en: Are you sure you want to remove the format %format?
pl: Czy na pewno usunąć format %format?

en: Removed date format %format.
pl: Usunięto format daty %format.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć format %format?

en: Removed date format type %format.
pl: Typ formatu daty %format został usunięty.

en: !type date format
pl: format daty !type

en: Field %field has errors.
pl: Pole %field zawiera błędy.

en: %title is invalid.
pl: %title jest nieprawidłowy.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
pl: Błąd żądania HTTP podczas importu %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
pl: Nie udało się otworzyć pliku: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
pl: Nieprawidłowy plik kalendarza: %filename

en: Invalid calendar file.
pl: Nieprawidłowy plik kalendarza.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
pl: !day-name niedziela|poniedziałek|wtorek|środa|czwartek|piątek|sobota

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
pl: !day-abbreviation ndz|pon|wt|śr|czw|pt|sob

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
pl: !day-abbreviation N|P|W|Ś|C|P|S

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
pl: !day-abbreviation ND|PN|WT|ŚR|CZ|PT|SO

en: !ampm-abbreviation am|pm|AM|PM
pl: !ampm-abbreviation przed południem|po południu|przed południem|po południu

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
pl: !datetime Rok|Miesiąc|Dzień|Tydzień|Godzina|Minuta|Sekunda|Cały dzień|Cały dzień

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
pl: !datetime_plural Lata|Miesiące|Dni|Tygodnie|Godziny|Minuty|Sekundy

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
pl: !date_order Każdy|Pierwszy|Drugi|Trzeci|Czwarty|Piąty

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
pl: !date_order |Ostatni|Przedostatni|Czwarty od końca|Piąty od końca|Szósty od końca

en: !date_nav Prev|Next|Today
pl: !date_nav Poprz|Nast|Dziś

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
pl: !month-name |styczeń|luty|marzec|kwiecień|maj|czerwiec|lipiec|sierpień|wrzesień|październik|listopad|grudzień

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
pl: !month-abbreviation |sty|lut|mar|kwi|maj|cze|lip|sie|wrz|paź|lis|gru

en: Allow users to configure date formats
pl: Pozwala użytkownikom konfigurować formaty dat

en: Custom formats
pl: Niestandardowe formaty

en: Allow users to configure custom date formats.
pl: Pozwól użytkownikom definiować własne formaty dat

en: Add format
pl: Dodaj format

en: Allow users to add additional date formats.
pl: Użytkownicy mogą dodawać własne formaty dat.

en: Delete date format
pl: Usuń format daty

en: Allow users to delete a configured date format.
pl: Zezwól użytkownikom usuwać skonfigurowany format daty.

en: Delete date format type
pl: Skasuj format daty

en: Allow users to delete a configured date format type.
pl: Pozwól użytkownikom usuwać zdefiniowany typ formatu daty.

en: Per-user timezone name.
pl: Nazwy stref czasowych określane przez użytkowników.

en: date module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
pl: Moduł Date może być zaktualizowany dopiero po aktualizacji Views. Wróć do <a href="@update-php">update.php</a> i zainstaluj pozostałe aktualizacje.

en: date.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
pl: Dostępne są aktualizacje do date.module, ale można je zainstalować dopiero po aktualizacji views.module.

en: The Date API module requires the <a href="@link">Date PHP4 module</a> for PHP versions less than 5.2.
pl: Moduł Date API wymaga <a href="@link">modułu Date PHP4</a> dla PHP w wersji niższej niż 5.2.

en: The custom value for a Relative default should be something that describes a time by reference to the current day using strtotime, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
pl: Niestandardowa wartość domyślna dla daty względnej powinna opisywać czas w odniesieniu do aktualnego dnia przy pomocy strtotime, np. '+90 days' (90 od dnia, w którym pole zostało stworzone) albo '+1 Saturday' (następna sobota). Poznaj więcej szczegółów na !strtotime.

en: Custom input format
pl: Niestandardowy format wprowadzania

en: The custom format, if provided, will override the input format selected above. The custom format, if provided, will override the selected display or input options. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
pl: Niestandardowy format, jeśli określony, zastąpi format wybrany powyżej. Niestandardowy format, jeśli określony, zastąpi opcje wyświetlania i wprowadzania. Zdefiniuj format daty PHP, np. 'm-d-Y H:i' (więcej szczegółów znajdziesz na <a href="@link">http://php.net/date</a>).

en: Select a default format type to be used for the date display. Visit the <a href="@date-time-page">Date and time date format page</a> to add and edit format types.
pl: Wybierz domyślny format wyświetlania daty. Odwiedź <a href="@date-time-page">stronę ustawień formatu daty i czasu</a>, żeby dodać albo zmienić formaty.

en: Should the repeat options form start out expanded or collapsed? Set to 'Collapsed' to make those options less obtrusive.
pl: Czy formularz z opcjami powtarzania powinien być na początku widoczny? Wybierz "Zwinięte", żeby ukryć te opcje.

en: Changing the %name setting after data has been created could result in the loss of data!
pl: Zmiana ustawienia %name po wprowadzeniu danych może spowodować utratę danych!

en: Display From and To dates
pl: Pokaż datę początkową i końcową

en: Display From date only
pl: Wyświetl tylko datę początkową

en: Display To date only
pl: Pokaż tylko datę końcową

en: ending on @count
pl: kończąc na @count

en: Display repeat rule
pl: Pokaż zasady powtórzeń

en: Hide repeat rule
pl: Ukryj zasady powtórzeń

en: A 'From date' date is required for field %field %delta.
pl: Data początkowa jest wymagana dla pola %field %delta.

en: A 'To date' is required for field %field %delta.
pl: Data końcowa jest wymagana dla pola %field %delta.

en: @field_name From date value #@delta
pl: Wartość #@delta daty początkowej @field_name

en: @field_name To date value #@delta
pl: Wartość #@delta daty końcowej @field_name

en: @field_name From date
pl: Data początkowa @field_name

en: @field_name To date
pl: Data końcowa @field_name

en: The From date is invalid.
pl: Data początkowa jest niepoprawna.

en: The To date is invalid.
pl: Data końcowa jest niepoprawna.

en: There are errors in @field_name value #@delta:
pl: Wystąpiły błędy w wartości #@delta @field_name:

en: There are errors in @field_name:
pl: Wystąpiły błędy w @field_name:

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
pl: Jeśli niezaznaczone, każdy element w tym polu doda oddzielny wiersz, co może tworzyć duplikaty. To ustawienie nie jest kompatybilne z sortowaniem przez klikanie w tabelach.

en: Select List with Repeat options
pl: Lista wyboru z powtórzeniami

en: Text Field with Repeat options
pl: Pole tekstowe z powtórzeniami

en: Text Field with Date Pop-up calendar
pl: Pole tekstowe z wyskakującym kalendarzem

en: Text Field with Date Pop-up and Repeat options
pl: Pole tekstowe z wyskakującym kalendarzem i powtórzeniami

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
pl: Pełna dokumentacja modułu Date i Date API jest dostępna pod adresem <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Add format type
pl: Dodaj typ formatu

en: The human-readable name for this format type.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa tego formatu

en: The machine-readable name of this format type. <br>This name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores and must be unique.
pl: Identyfikator tego formatu. <br>Może zawierać wyłącznie małe litery, cyfry i podkreślenia oraz musi być unikalny.

en: The format type must contain only alphanumeric characters and underscores.
pl: Format może zawierać tylko znaki alfanumeryczne i poskreślenia.

en: This format type already exists.  Please enter a unique type.
pl: Taki format już istnieje.  Wprowadź unikalny typ.

en: view date repeats
pl: oglądanie powtarzających się terminów

en: All repeating date fields have been updated to use the new repeating widgets.
pl: Wszystkie pola powtarzających się terminów zostały zaktualizowane do użycia nowych kontrolek powtarzania.

en: Some updates are still pending. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
pl: Zostały jeszcze aktualizacje. Wróć do <a href="@update-php">update.php</a> i zainstaluj je.

en: Some updates are still pending.<br/>Please re-run the update script.
pl: Zostały jeszcze aktuailzacje.<br/>Uruchom ponownie skrypt aktualizacji.

en: Time with timezone
pl: Czas ze strefą czasową

en: Field %field formats were converted to custom formats.
pl: Formaty pola %field zostały skonwertowane do niestandardowych formatów.

en: The old format type %from_format for field %field was converted to the new format type %to_format.
pl: Stary typ formatu %from_format pola %field został skonwertowany do nowego typu formatu %to_format.

en: The display settings for field %field in content type %type_name were updated.
pl: Ustawienia wyświetlania pola %field w węzłach typu %type_name zostały zaktualizowane.

en: Date display formats are now included with the system date and time settings. Please visit <a href="@date-time-page">the Date and time format page</a> to see the new format types.
pl: Formaty wyświetlania daty znajdują się teraz w systemowych ustawieniach daty i czasu. Nowe formaty możesz zobaczyć na <a href="@date-time-page">stronie formatów daty i czasu</a>.

en: Date format settings for %language_name
pl: Ustawienia formatu daty dla %language_name

en: Locale date settings
pl: Ustawienia regionalne daty

en: Configure date formats for each locale
pl: Konfiguracja formatu daty dla każdej lokalizacji

en: Date Locale
pl: Język daty

en: Allows the site admin to configure multiple formats for date/time display to tailor dates for a specific locale or audience.
pl: Pozwala administratorowi witryny skonfigurować kilka formatów wyświetlania daty/czasu dla różnych języków lub odbiorców.

en: Field %field is required.
pl: Pole %field jest wymagane.

en: Field %field is invalid.
pl: Pole %field jest niepoprawne.

en: <p>The Date Popup module uses a jQuery timepicker module. There is no "official" jQuery UI timepicker, and not everyone likes the one that is included here. If you do not want to use the timepicker, you can turn it off below and users will get a regular textfield instead.</p>
pl: <p>Moduł Date Popup korzysta z modułu kalendarza jQuery. Nie istnieje "oficjalny" kalendarz jQuery UI, a nie każdemu podoba się ten. Jeśli nie chcesz korzystać z tego kalendarza, możesz wyłączyć go poniżej. Użytkownicy będą wtedy korzystać ze zwykłego pola tekstowego przy wprowadzaniu daty.</p>

en: Use default jQuery timepicker
pl: Użyj domyślnego kalendarza jQuery

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
pl: Ręczne wpisywanie daty, bez kalendarza jQuery

en: Timepicker
pl: Kalendarz

en: Choose the jQuery timepicker to user.
pl: Wybierz kalendarz jQuery dla użytkownika.

en: <p>The Date Popup calendar includes some css for IE6 that breaks css validation. Since IE 6 is now superceded by IE 7 and IE 8, the special css for IE 6 has been removed from the regular css used by the Date Popup. If you find you need that css after all, you can add it back in your theme. Look at the way the Garland theme adds special IE-only css in in its page.tpl.php file. The css you need is:</p>
pl: <p>Kalendarz Date Popup zawiera kod CSS dla IE6, które nie są zgodne ze standardem CSS. Ponieważ IE 6 jest wypierany przez IE 7 i IE 8, kod CSS dla IE 6 został usunięty z arkusza stylów Date Popup. Jeśli okaże się, że mimo wszystko potrzebujesz tego kodu, możesz dołączyć go do swojej skórki. Zobacz, jak skórka Garland dodaj kod CSS dla IE w pliku page.tpl.php. Kod CSS, którego potrzebujesz to:</p>

en: Date Popup Configuration
pl: Konfiguracja wyskakującego kalendarza

en: Allows the user to configure the Date Popup settings.
pl: Pozwala użytkownikom skonfigurować wyskakujący kalendarz.

en: The Date Popup module needs code added by the <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui">jQuery UI module.</a> This is not yet a requirement, but soon will be, so you are encouraged to install that module as soon as possible. In the meantime, a version of the needed code is included here.
pl: Moduł Date Popup potrzebuje kodu pochodzącego z <a href="http://drupal.org/project/jquery_ui">modułu jQuery UI.</a> Nie jest to jeszcze wymaganiem, ale niedługo już będzie, więc zachęcamy do zainstalowania tego modułu jak najszybciej. W międzyczasie, potrzebny kod umieszczamy tutaj.

en: Current exceptions
pl: Aktualne wyjątki

en: The Date Timezone module requires you to <a href="@link">set the site timezone name</a>.
pl: Moduł Date Timezone wymaga <a href="@link">ustawienia nazwy strefy czasowej</a>.

en: Select your current local time. If in doubt, choose the timezone that is closest to your location which has the same rules for daylight saving time. Dates and times throughout this site will be displayed using this time zone.
pl: Wybierz twoją strefę czasową. Jeśli masz wątpliwości, wybierz strefę nalbliższą twojej lokalizacji, która ma taki sam czas letni. Daty i czas w całej witrynie będą wyświetlane według tej strefy czasowej.

en: Tools for creating and importing dates and calendars.
pl: Narzędzia do tworzenia i importowania terminów i kalendarzy.

en: The following modules are required for the wizard to work:
pl: Do działania kreatora potrzeba następujących modułów:

en: Fill out the following form to auto-create a date content type, with a datetime field and matching pre-configured calendar. A calendar and upcoming events block will be created, an ical feed will be added to the calendar, and the mini calendar, calendar legend, and upcoming events blocks will be added to the sidebar of the default theme. Nodes created from this new content type will include a link to the calendar, and the calendar will have a link to the 'add new date' form. If the Signup module is enabled, Signups will also be enabled for this field. You can also add new date fields to an existing content type by entering the existing content type name instead of creating a new one.
pl: Wypełnij poniższy formularz, żeby automatycznie stworzyć typ wpisów z polem daty i czasu oraz domyślnie skonfigurowanym kalendarzem. Kalendarz i blok z nadchodzącymi wydarzeniami zostanie stworzony, kanał ical zostanie dodany do kalendarza, a minikalendarz, podpis kalendarza i blok z nadchodzącymi wydarzeniami zostaną dodane do paska bocznego domyślnej skórki. Wpisy tego typu będą zawierać link do kalendarza, a w kalendarzu będzie link do formularza "dodaj termin". Jeśli masz włączony moduł Signup, zapisy zostaną włączone dla tego pola. Możesz dodać też nowe pola daty do istniejącego typu wpisów wprowadzając nazwę istniejącego typu, zamiast tworzyć nowy.

en: Only a limited set of options are displayed here to make this easy to set up. Once the date has been created you will be able to make other changes to the date settings and add other fields to your new content type on the Manage fields screen, and make changes to the calendar on the Views edit page.
pl: Na tej stronie widzisz tylko niektóre opcje, żeby konfiguracja była łatwa. Kiedy nowy rodzaj zawartości zostanie dodany, będziesz mógł/mogła wprowadzić dalsze zmiany do ustawień daty i dodać inne pola do twojego typu wpisów na stronie Zarządzaj polami oraz wprowadzić zmiany do kalendarza na stronie edycji widoku.

en: Dates and calendars can be complicated to set up. The !date_wizard makes it easy to create a simple date content type and related calendar.
pl: Konfiguracja dat i kalendarzy może być trudna. !date_wizard ułatwia tworzenie prostej treści typu data i powiązanego kalendarza.

en: Date wizard
pl: Kreator daty

en: The calendar %view is a default calendar created for the content type %type_name.
pl: Kalendarz %view jest domyślny dla treści typu %type_name.

en: remove !view
pl: usuń !view

en: Are you sure you want to remove the view %view?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć widok %view?

en: Removed calendar %calendar.
pl: %calendar został usunięty.

en: Content type name
pl: Nazwa rodzaju zawartości

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
pl: Identyfikator. Dozwolone znaki: (a-z,0-9,_). Jeśli taki typ treści nie istnieje, zostanie stworzony.

en: Content type label
pl: Etykieta typu treści

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
pl: Przyjazna dla użytkownika nazwa tego typu treści. Potrzebna tylko podczas tworzenia nowego typu treści.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
pl: Typ treści dla dat połączonych z widokiem kalendarza.

en: Content type description
pl: Opis typu treści

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
pl: Opis dla typu treści. Potrzebne tylko w przypadku tworzenia nowego typu.

en: Date field name
pl: Nazwa pola daty

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
pl: Identyfikator. Dozwolone znaki: (a-z,0-9,_) Nie może być nazwą istniejącego pola.

en: Date field label
pl: Etykieta pola daty

en: The human-readable label for this field.
pl: Przyjazna dla użytkownika etykieta tego pola.

en: Date widget type
pl: Typ kontrolki daty

en: Show repeating date options
pl: Pokaż opcje powtarzania dla terminów

en: Date field type
pl: Typ pola daty

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
pl: Datetime jest polecanym typem, chyba że chodzi o daty historyczne albo z dokładnością do roku albo miesiąca. Wcześniejsze i niekompletne daty powinny korzystać z typu Data (data ISO).

en: Date timezone handling
pl: Obsługa stref czasowych dla dat

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
pl: Obsługa stref czasowych powinna być ustawiona jako "wyłącz", jeśli precyzja pola nie uwzględnia jednostek czasu (godziny, minuty, sekundy).

en: Create a calendar for this date field
pl: Dodaj kalendarz dla tego pola daty

en: Add calendar blocks to the current theme
pl: Dodaj blok kalendarza dla aktualnej skórki

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
pl: Typ treści o takiej nazwie już istnieje, nowe pole zostanie dodane do istniejącego typu.

en: This field name already exists.
pl: Ta nazwa pola jest już używana.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
pl: Obsługa stref czasowych musi być wyłączona, jeśli precyzja pola nie obejmuje godzin.

en: Change the calendar as needed and save the view.
pl: Dostosuj kalendarz i zapisz widok.

en: Create a new CCK content type to import your events into, or, if you do not want to create new nodes for your events, add a date field to the existing event type. Make sure the target content type has a date field that has an optional or required To date so it can accept the From date and To date of the event. If your source event has its own timezone field, make sure you set the target date timezone handling to 'date'. Test the target type by trying to create a node manually and make sure all the right options are available in the form before attempting an import.
pl: Dodaj typ węzłów, do którego zaimportujesz swoje wydarzenia albo jeśli nie chcesz tworzyć nowych węzłów, dodaj pole daty do istniejącego typu węzłów wydarzenia. Upewnij się, że docelowy typ węzła zawiera pole daty z opcjonalną albo obowiązkową datą końcową, które przechowa daty początkowe i końcowe wydarzeń. Jeśli importowane wydarzenia mają pole zawierające strefę czasową, pamiętaj o ustawieniu obsługi stref czasowych na "daty". Aby przetestować nowy typ węzłów, zanim zaimportujesz dane, dodaj nowe wydarzenie ręcznie i upewnij się, że wszystkie potrzebne opcje są dostępne w formularzu.

en: The import will create new nodes and trigger all related hooks, so you may want to turn off automatic email messaging for this node type while performing the import!
pl: Import stworzy nowe wpisy i wyzwoli odpowiednie zdarzenia, dlatego na czas importu warto wyłączyć automatyczne powiadamianie e-mailem o tym typie wpisów!

en: Original Node ID
pl: ID oryginalnego wpisu

en: New Node ID
pl: ID nowego wpisu

en: !type: %title has been created.
pl: !type: %title został dodany.

en: !type: %title has been updated.
pl: !type: %title został zmieniony.

en: 1 event has been converted. | @count events have been converted.
pl[0]: 1 wydarzenie zostało skonwertowane.
pl[1]: @count wydarzenia zostały skonwertowane.
pl[2]: @count wydarzeń zostało skonwertowanych.

en: administer date tools
pl: zarządzaj narzędzia dat

en: Date Tools
pl: Narzędzia do tworzenia terminów

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
pl: Narzędzia do importu i automatycznego tworzenia terminów i kalendarzy.

en: Easy creation of date content types and calendars.
pl: Łatwe tworzenie datowych typów treści i kalendarzy.

en: Event import
pl: Import wydarzeń

en: Remove calendar
pl: Usuń kalendarz

en: Date browser
pl: Przeglądarka dat

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
pl: Nawigacja poprzednia/następna data, którą można dołączyć do innych wersji widoku. Wymaga argumentu daty.

en: Date browser style
pl: Styl przeglądarki dat

en: Creates back/next navigation.
pl: Tworzy nawigację poprzedni/następny.

en: Date (!base_table)
pl: Data (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field by a date argument, using any common ISO date/period format (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).
pl: Filtruj każde pole daty widoku !base_table korzystając z argumentu daty w formacie ISO daty/okresu (np. RRRR, RRRR-MM, RRRR-MM-DD, RRRR-T99, RRRR-MM-DD--O3M, O90D itp.)

en: Filter any Views !base_table date field.
pl: Filtruj każde pole daty widoku !base_table.

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
pl: Wybierz typ daty w wartościach domyślnych, podsumowaniach i w nawigacji. Na przykład dokładność do miesiąca ustawi domyślną datę na aktualny miesiąc, pokaże podsumowania wg miesięcy, a linki w nawigacji datowej będą prowadzić do poprzedniego i następnego miesiąca.

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010'. When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)'.
pl: Określ dopuszczalny minimalny i maksymalny zakres lat dla tego argumentu: albo różnicę lat -X:+X od aktualnego roku, np. '-3:+3', albo konkretne lata, np. '2005:2010'. Jeśli argument zostanie ustawiony na wartość spoza tego zakresu, pokaże się "Nie znaleziono strony (404)".

en: Select one or more date fields to filter with this argument. Do not select both the 'From date' and 'To date' for CCK date fields, only one of them is needed.
pl: Wybierz co najmniej jedno pole, które będzie filtrowane za pomocą tego argumentu. Nie zaznaczaj jednocześnie daty początkowe i końcowej pola daty CCK, wystarczy jedno z nich.

en: You must select at least one date field for this argument.
pl: Musisz wybrać co najmniej jedną datę dla tego argumentu.

en: Choose the form element to use for date selection.
pl: Wybierz element formularza do wyboru daty.

en:  You can use any values PHP's date_create() can understand, like between '12AM today' and '12AM tomorrow.
pl:  Możesz używać wartości zrozumiałych dla funkcji PHP's date_create(), np. między '12AM today' a '12AM tomorrow.

en: Absolute value
pl: Dokładna wartość

en: Relative value
pl: Wartość względna

en: Relative values will be used if no date is set above. Use 'now' to default to the current date at runtime or add modifiers like 'now +1 day'. The To date default value is used when the operator is set to 'between' or 'not between'.
pl: W przypadku braku ustawionej daty powyżej wykorzystane zostaną wartości względne. W celu użycia aktualnej daty jako domyślnej należy użyć 'now' lub dodać modifikatory take jak 'now +1 day'. Domyślnej daty końcowej używa się, kiedy operator ustawiony jest na "pomiędzy" albo "poza".

en: If the filter is exposed, these values will be used to set the inital value of the exposed filter. Leave both date and default values blank to start with no value in the exposed filter.
pl: Jeśli filtr został ujawniony, wartości te będą użyte do wyznaczenia początkowych wartości filtra. Zostaw pustą datę i wartości domyślne, żeby filtr nie zawierał żadnych początkowych wartości.

en: The %style cannot use more than one Date: Date argument.
pl: %style może używać tylko jednej daty: argument daty.

en: The %style requires the Date: Date argument be set to default to the current date.
pl: %style wymaga, żeby domyślną wartością argumentu Date: Date była aktualna data.

en: The %style requires the Date: Date argument.
pl: %style wymaga argumentu Date: Date.

en: Navigate to previous year
pl: Przejdź do poprzedniego roku

en: Navigate to next year
pl: Przejdź do następnego roku

en: Navigate to previous month
pl: Przejdź do poprzedniego miesiąca

en: Navigate to next month
pl: Przejdź do następnego miesiąca

en: Navigate to previous week
pl: Przejdź do poprzedniego tygodnia

en: Navigate to next week
pl: Przejdź do następnego tygodnia

en: Navigate to previous day
pl: Przejdź do poprzedniego dnia

en: Navigate to next day
pl: Przejdź do następnego dnia

en: View full page month
pl: Zobacz miesiąc na oddzielnej stronie

en: Author name
pl: Nazwa autora

en: Comment module form.
pl: Formularz modułu comment.

en: Translation module form.
pl: Formularz modułu translation

en: Menu module form.
pl: Formularz modułu menu.

en: Book module form.
pl: Formularz modułu book.

en: Path module form.
pl: Formularz modułu path.

en: Poll module title.
pl: Formularz modułu poll.

en: Poll module choices.
pl: Sprawdź wybrane opcje modułu.

en: Poll module settings.
pl: Ustawienia modułu ankiet.

en: Upload module form.
pl: Formularz modułu upload.

en: CCK - No Views integration
pl: CCK - brak integracji z Views

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
pl: Integracja CCK z modułem Views wymaga Views 6.x-2.0-rc2 lub nowszej.

en: manage fields
pl: zarządzaj polami

en: » Add a new content type
pl: » Dodaj nowy rodzaj zawartości

en: @field_name (Locked)
pl: @field_name (zablokowane)

en: This content type has inactive fields. Inactive fields are not included in lists of available fields until their modules are enabled.
pl: Ten typ zawartości ma nieaktywne pola. Nieaktywne pola nie zostaną umieszczone na liście dostępnych pól dopóki moduły tych pól nie zostaną włączone.

en: - Select a field type -
pl: - Wybierz typ pola -

en: - Select a widget -
pl: - Wybierz kontrolkę -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
pl: Nazwa pola (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
pl: Typ przechowywanych danych

en: Form element to edit the data.
pl: Rodzaj pola do edycji danych

en: - Select an existing field -
pl: - Wybierz istniejące pole -

en: Field to share
pl: Pole, jakie ma być współdzielone

en: Group name (a-z, 0-9, _)
pl: Nazwa grupy (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
pl: Dodawanie nowego pola: należy wprowadzić etykietę.

en: Add new field: you need to provide a field name.
pl: Dodaj nowe pole: należy podać nazwę pola

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
pl: Dodaj pole: nazwa %field_name jest niewłaściwa. Nazwa może zawierać tylko małe litery oraz cyfry i  podkreślenia.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
pl: Dodaj nowe pole: nazwa pola %field_name jest zbyt długa. Nazwa pola jest ograniczona do 32 znaków, włączając prefiks 'field_'.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
pl: Dodawanie nowego pola: nazwa 'field_instance' jest nazwą zarezerwowaną.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
pl: Dodaj nowe pole: nazwa pola %field_name już istnieje.

en: Add new field: you need to select a field type.
pl: Dodaj nowe pole: musisz określić typ pola.

en: Add new field: you need to select a widget.
pl: Dodaj nowe pole: musisz wybrać widget.

en: Add new field: invalid widget.
pl: Dodaj nowe pole: niepoprawny widget.

en: Add existing field: you need to provide a label.
pl: Dodaj nowe pole: musisz podać nazwę etykiety.

en: Add existing field: you need to select a field.
pl: Dodaj istniejące pole: należy wybrać pole.

en: Add existing field: you need to select a widget.
pl: Dodaj istniejące pole: należy wybrać kontrolkę.

en: Add existing field: invalid widget.
pl: Dodaj istniejące pole: nieprawidłowa kontrolka.

en: Edit basic information
pl: Edytuj podstawowe dane pola

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
pl: Wewnętrzna nazwa pola. Nie może zostać zmieniona.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
pl: Przyjazna dla użytkownika witryny etykieta pola używana w typie zawartości %type.

en: The type of data you would like to store in the database with this field. This option cannot be changed.
pl: Rodzaj danych, jaki ma być przechowywany w bazie danych. Ta opcja nie może być zmieniona.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type content type.
pl: Rodzaj pola formularza jaki ma zostać pokazany użytkownikowi, który będzie wypełniał pole tego typu w rodzaju zawartości %type.

en: Updated basic settings for field %label.
pl: Zaktualizowane podstawowe ustawienia dla pola %label.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
pl: W trakcie aktualizacji podstawowych ustawień dla pola %label pojawił się problem.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
pl: To pole jest  <strong>zablokowane</strong> i nie może być usunięte.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
pl: Pole %field jest zablokowane i nie może być edytowane.

en: %type basic information
pl: Podstawowe dane pola w rodzaju zawartości %type

en: Maximum number of values users can enter for this field.
pl: Maksymalna liczba wartości, jakie dla danego pola może wprowadzić użytkownik.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
pl: 'Bez ograniczeń' spowoduje wyświetlenie przycisku 'Dodaj więcej' aby użytkownik mógł dodać tyle wartości ile zechce.

en: %name must be an integer.
pl: %name musi być liczbą całkowitą.

en: %name must be a positive integer.
pl: %name musi być liczbą dodatnią.

en: %name must be a number.
pl: %name musi być liczbą.

en: <No value>
pl: <Brak wartości>

en: Custom label
pl: Własna etykieta

en: (first item is 0)
pl: (pierwszy element to 0)

en: (start from last values)
pl: (zacznij od ostatnich wartości)

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
pl: Delta umożliwia wskazanie, który z elementów pola wielowartościowego ma być zwracany w relacji. Wpisanie "1" spowoduje użycie pierwszego elementu, "2" - drugiego itd. Jeśli wybierzemy "Wszystkie" każdy z elementów utworzy odrębny wiersz, co może powodować występowanie zduplikowanej treści.

en: Add new group: you need to provide a label.
pl: Dodawanie nowej grupy: należy podać etykietę.

en: Add new group: you need to provide a group name.
pl: Dodawanie nowej grupy: należy podać nazwę grupy.

en: Field group label
pl: Etykieta grupy pól

en: %name: invalid input.
pl: %name: nieprawidłowe dane wejściowe.

en: %name: found no valid post with that title.
pl: %name: nie znaleziono żadnego komentarza o takim tytule.

en: Only numbers are allowed in %field.
pl: W polu %field dozwolone są tylko liczby.

en: View used to select the users
pl: Widok używany do wyboru użytkowników

en: New field
pl: Nowe pole

en: Existing field
pl: Istniejące pole

en: New group
pl: Nowa grupa

en: Add fields and groups to the content type, and arrange them on content display and input forms.
pl: Dodaj pola i grupy do tego rodzaju zawartości. Ustal kolejność na formularzu dodawania zawartości i podczas wyświetlania treści.

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
pl: Możesz przydzielić pole do grupy przeciągając je pod jej nazwę i ciągnąc w prawo.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
pl: Wskazówka: po instalacji <a href="!adv_help">Advanced help</a> pomoc kontekstowa tego modułu będzie pełniejsza.

en: Use the 'Exclude' checkbox to exclude an item from the !content value passed to the node template.
pl: Użyj opcji 'Wyklucz', aby wartość pola nie została przekazana w zmiennej $content do szablonu węzła.

en: Delete all selected
pl: Usuń wszystkie zaznaczone

en: Select a source
pl: Wybierz źródło

en: Select a target
pl: Wybierz cel

en: Published date
pl: Data publikacji

en: You are now a member of %group.
pl: Jesteś teraz członkiem grupy: %group

en: unexpected
pl: niespodziewane

en: Change frequency
pl: Częstotliwość zmian

en: Demonstration code, advanced help, and a demo panel to show how to build ctools plugins.
pl: Kod demonstracyjny, zaawansowana pomoc i demo panelu, aby pokazać jak budować wtyczki ctools.

en: The CTools Plugin Example is simply a developer's demo of how to create plugins for CTools. It provides no useful functionality for an ordinary user.
pl: CTools Plugin Example to po prostu wersja demonstracyjna programisty instruująca w zakresie tworzenia wtyczek dla CTools. Nie oferuje ona żadnych przydatnych funkcji dla zwykłego użytkownika.

en: There is a demo panel demonstrating much of the functionality provided at
        <a href="@demo_url">CTools demo panel</a>, and you can find documentation on the examples at
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools itself provides documentation at !ctools_help. Mostly, though, the code itself is intended to be the teacher.
        You can find it in %path.
pl: Dostępny jest panel wersji demonstracyjnej pokazujący większość oferowanych funkcji w
        <a href="@demo_url">Panelu CTools demo</a>, a ponadto możesz zapoznać się z jego dokumentacją na przykładach w
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools zawiera dokumentację w !ctools_help. Jednak zazwyczaj to sam kod ma być nauczycielem.
        Możesz go znaleźć w %path.

en: CTools plugin example
pl: Przykład pluginu CTools

en: Chaos Tools (CTools) Plugin Example
pl: Przykład wtyczki Chaos Tools (CTools)

en: Shows how an external module can provide ctools plugins (for Panels, etc.).
pl: Pokazuje, jak zewnętrzny moduł może dostarczyć wtyczki ctools (dla Paneli, itp.).

en: Arg length
pl: Długość argumentu

en: Control access by length of simplecontext argument.
pl: Kontrola dostępu przez długość argumentu simplecontext.

en: Grant access if simplecontext argument length is
pl: Przydziel dostęp, jeżeli długość argumentu simplecontext  wynosi

en: Length of simplecontext argument
pl: Długość argumentu simplecontext

en: Access/visibility will be granted based on arg length.
pl: Dostęp lub widoczność zostaną przyznane na podstawie długości argumentu.

en: Simpletext argument must be !comp @length characters
pl: Argument Simpletext musi mieć  !comp @length znaków

en: CTools example: role
pl: Przykład CTools: rola

en: Creates a "simplecontext" from the arg.
pl: Tworzy "simplecontext" z argumentu.

en: Enter the simplecontext arg
pl: Wprowadź argument simplecontext

en: CTools example no context content type
pl: CTools: Przykład typu zawartości bez kontekstu

en: No context content type - requires and uses no context.
pl: Brak typu zawartości kontekstu - wymaga i używa żadnego kontekstu.

en: CTools Examples
pl: Przykłady CTools

en: The setting for item 1.
pl: Ustawienia dla elementu 1.

en: The setting for item 2
pl: Ustawienia dla elementu 2.

en: CTools example relcontext content type
pl: CTools: Przykład typu zawartości z kontekstem relcontext

en: Relcontext content type - works with relcontext context.
pl: Relcontext typ zawartości - działa z kontekstem relcontext.

en: Config Item 1 (relcontext)
pl: Konfiguruj Element 1 (relcontext)

en: Setting for relcontext.
pl: Ustawienia dla relcontext.

en: Simplecontext content type
pl: Simplecontext typ treści

en: Simplecontext content type - works with a simplecontext context.
pl: Typ zawartości simplecontext - działa z kontekstem simplecontext.

en: Config Item 1 for simplecontext content type
pl: Konfiguruj Element 1 dla typu kontekstu simplecontext

en: Relcontext context from simplecontext
pl: Kontekst relcontext z simplecontext

en: Relcontext setting
pl: Ustawienia relcontext

en: Just an example setting.
pl: Tylko przykładowy napis.

en: A single "simplecontext" context, or data element.
pl: Pojedynczy kontekst typu "simplecontext" lub dane.

en: Enter some data to represent this "simplecontext".
pl: Wprowadzić pewne dane do reprezentowania tego "simplecontext".

en: Simplecontext context from config
pl: Kontekst simplecontext z konfiguracji

en: Setting for simplecontext
pl: Ustawienia dla simplecontext

en: An example setting that could be used to configure a context
pl: Przykładowe ustawienie, które może być wykorzystane do konfiguracji kontekstu

en: Relcontext from simplecontext
pl: Relcontext z simplecontext

en: See the getting started guide for more information.
pl: Zobacz podręcznik aby uzyskać więcej informacji.

en: Before this variant can be added, it must be configured. When you are finished, click "Create variant" at the end of this wizard to add this to your page.
pl: Zanim tej wariant będzie mógł być dodany, musisz go skonfigurować. Kiedy zakończysz, kliknij w "Stwórz wariant" na końcu tego kreatora, aby dodać wariant do strony.

en: Page manager module is unable to enable node/%node/edit because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć węzła/%node/edit, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Page manager module is unable to override @path because some other module already has overridden with %callback. Node edit will be enabled but that edit path will not be overridden.
pl: Moduł menedżera strony nie może nadpisać @path, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback. Edycja węzła zostanie włączona, ale ta ścieżka edycji nie zostanie nadpisana.

en: Page manager module is unable to enable node/%node because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć węzła/%node, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Paths with non optional placeholders cannot be used as normal menu items unless the selected argument handler provides a default argument to use for the menu item.
pl: Ścieżki z nieopcjonalnymi wypełniaczami nie mogą zostać użyte jako normalne elementy menu, chyba że sterownik argumentu zapewnia domyślny argument do użycia przy elemencie menu.

en: Page manager module is unable to enable user/%user because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć użytkownika/%user, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Existing node
pl: Istniejący węzeł

en: Enter the title or NID of a node
pl: Wprowadź tytuł lub ID węzła

en: Template identifier
pl: Identyfikator szablonu

en: Add the breadcrumb trail as content.
pl: Dodaj element ścieżki nawigacyjnej jako zawartość.

en: Add the help text of the current page as content.
pl: Dodaj pomoc bieżącej strony jako zawartość.

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Add the tabs (local tasks) as content.
pl: Dodaj karty (zadania lokalne) jako zawartość.

en: Add the page title as content.
pl: Dodaj tytuł strony jako zawartość.

en: Manage pages
pl: Zarządzaj stronami

en: Example: Image gallery
pl: Przykład: Galeria obrazów

en: Example: image_gallery
pl: Przykład: image_gallery

en: Examples: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1
pl: Przykłady: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1

en: Example: http://mywebsite.com/fserver
pl: Przykład: http://mywebsite.com/fserver

en: features
pl: funkcjonalności

en: Create feature
pl: Stwórz funkcjonalność

en: Create a new feature.
pl: Stwórz nową funkcjonalność.

en: Auto-detected
pl: Automatycznie wykrywany

en: Provided by dependency
pl: Zapewnione przez zależność

en: Created role of name: @name, id: @rid
pl: Utworzono rolę o nazwie: @name, id: @rid

en: User %name successfully logged in.
pl: Użytkownik %name pomyślnie zalogowany.

en: Raw "@raw" found
pl: Odnaleziono "@raw"

en: Raw "@raw" not found
pl: Nie odnaleziono "@raw"

en: "@text" found
pl: znaleziono "@text"

en: "@text" not found
pl: nie znaleziono "@text"

en: Pattern "@pattern" found
pl: Wzór "@pattern" został odnaleziony

en: Pattern "@pattern" not found
pl: Wzór "@pattern" nie został odnaleziony

en: Checkbox field @id is checked.
pl: Pole wyboru @id jest oznaczone.

en: Checkbox field @id is not checked.
pl: Pole wyboru @id jest odznaczone.

en: Verbose message
pl: Pełna wiadomość

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
pl: Należy wybrać test(y) lub grupę(y) testów, które mają być przeprowadzone i kliknąć <em>Uruchom testy</em>

en: All (@count)
pl: Wszystkie (@count)

en: Pass (@count)
pl: Pomyślne (@count)

en: Fail (@count)
pl: Nieudane (@count)

en: Return to list
pl: Powrót do listy

en: Clear results after each complete test suite run
pl: Usuwaj rezultaty testów po zakończeniu każdego kompletnego zestawu testów

en: Provide verbose information when running tests
pl: Prezentacja pełnych danych w trakcie działania testów

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
pl: Zostaną pokazane szczegółowe dane co może być pomocne w debugowaniu serwisu,. Dane szczegółowe będą usuwane przy każdym uruchomieniu kolejnego zestawu testów. Dane te są bardzo dokładne i powinny być używane tylko w sytuacji wyszukiwania błędów.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
pl: Dane HTTP auth jakie mają zostać podłożone podczas testu. Przydatne jeśli testowana strona żąda prostego logowania HTTP.

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
pl: @pass, @fail, @exception i @debug

en: The test run did not successfully finish.
pl: Wykonywanie testu nie zakończyło się powodzeniem.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
pl: Czyszczenie wyników jest wyłączone a tabela wyników testów nie będzie wyczyszczona.

en: No leftover tables to remove.
pl: Brak pozostawionych tabel do usunięcia.

en: 1 debug message | @count debug messages
pl[0]: 1 komunikat debugowania
pl[1]: @count komunikaty debugowania
pl[2]: @count komunikatów debugowania

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
pl[0]: Usunięto 1 wynik testów.
pl[1]: Usunięto @count wyniki testów.
pl[2]: Usunięto @count wyników testów.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
pl[0]: Usunięto 1 tabelę resztek.
pl[1]: Usunięto @count tabele resztek.
pl[2]: Usunięto @count tabel resztek.

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
pl[0]: Usunięto 1 katalog tymczasowy.
pl[1]: Usunięto @count katalogi tymczasowe.
pl[2]: Usunięto @count katalogów tymczasowych.

en: Test result
pl: Wyniki testów

en: View result of tests.
pl: Przeglądanie wyników testów.

en: 
        This is a block of data created by the Relcontent content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
pl: 
        Ten blok danych został utworzony przez typ zawartości Relcontent.
       Dane w bloku mogą być gromadzone z tekstu statycznego(jak ten) lub z
       formularza ustawień typu zawartości ($conf) dla rodzaju zawartości, lub z kontekstu
       który jest przekazywany. <br />
       W twoim przypadku, formularz konfiguracji ($conf) ma tylko jedno pole, 'config_item_1;
       i konfiguruje się go z:

en: 
        This is a block of data created by the Simplecontext content type.
        Data in the block may be assembled from static text (like this) or from the
        content type settings form ($conf) for the content type, or from the context
        that is passed in. <br />
        In our case, the configuration form ($conf) has just one field, 'config_item_1;
        and it's configured with:
pl: 
        Ten blok danych został utworzony przez typ zawartości Simplecontext .
       Dane w bloku mogą być gromadzone z tekstu statycznego(jak ten) lub z
       formularza ustawień typu zawartości ($conf) dla rodzaju zawartości, lub z kontekstu
       który jest przekazywany. <br />
       W twoim przypadku, formularz konfiguracji ($conf) ma tylko jedno pole, 'config_item_1;
       i konfiguruje się go z:

en: This page is currently locked for editing by you. Nobody else may edit this page until these changes are saved or canceled.
pl: Ta strona jest obecnie zablokowana dla edycji przez ciebie. Nikt inny nie może edytować tej strony dopóki te zmiany nie zostaną zapisane lub usunięte.

en: This page is currently locked for editing by another user. You may not edit this page without breaking the lock.
pl: Ta strona jest obecnie zablokowana do edycji przez innego użytkownika. Nie możesz edytować tej strony bez złamania blokady.

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the all blogs at <em>/blog</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent blog posts will be shown.
pl: Kiedy ta opcja jest włączona, nadpisuje domyślne zachowanie Drupala dla wszystkich blogów, <em>/blog</em>. Jeżeli nie wybrano żadnego wariantu, zostanie użyta domyślnie strona najnowszych blogów Drupala.

en: Page manager module is unable to enable blog because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć bloga, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: User blog
pl: Blog użytkownika

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user blogs at <em>blog/%user</em>. If no variant is selected, the default Drupal user blog will be used.
pl: Kiedy włączone , to nadpisze domyslne zachowanie Drupal dla wyświetlania blogów użytkownika na  <em>blog/%user</em>. Jeżeli żaden wariant nie został wybrany, domyślny blog użytkownika Drupal zostanie użyty.

en: Page manager module is unable to enable blog/%user because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć bloga/%user, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Site contact page
pl: Strona z formularzem kontaktowym

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the site contact page at <em>/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal contact form will be used.
pl: Kiedy ta opcja jest włączona, nadpisuje domyślne zachowanie Drupala dla strony kontaktowej, <em>/contact</em>. Jeżeli nie wybrano żadnego wariantu, zostanie użyty domyślny formularz kontaktowy Drupala.

en: Page manager module is unable to enable contact because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć kontaktu, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: User contact
pl: Kontakt użytkownika

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying the user contact form at <em>user/%user/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal user contact form will be used.
pl: Jeśli opcja jest włączona, unieważnia ona domyślne zachowanie Drupala dla wyświetlania formularzy kontaktowych użytkowników w <em>blog/%user</em>. Jeśli nie wybrano żadnego wariantu, używany będzie domyślny formularz kontaktowy użytkownika Drupala.

en: You cannot have an unnamed placeholder (% or ! by itself). Please name your placeholder by adding a short piece of descriptive text to the % or !, such as %user or %node.
pl: Nie możesz mieć wzorca bez nazwy (tylko % lub !). Wprowadź swoją nazwę poprzez dodanie krótkiego tekstu opisu do  % lub !, takiego jak  %user czy %node.

en: All polls
pl: Wszystkie ankiety

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the polls at <em>/poll</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent polls will be shown.
pl: Kiedy ta opcja jest włączona, nadpisuje domyślnie zachowanie Drupala dla ankiet, <em>/poll</em>. Jeżeli nie wybrano żadnego wariantu, zostanie domyślnie użyta strona najnowszych ankiet Drupala.

en: Page manager module is unable to enable poll because some other module already has overridden with %callback.
pl: Moduł menedżera strony nie może włączyć ankiety, ponieważ niektóre inne moduły już nadpisały z %callback.

en: Search @type
pl: Szukaj @type

en: Taxonomy: term
pl: Taksonomia: termin

en: Control access by a specific term.
pl: Kontrola dostępu na podstawie określonego terminu.

en: Select a term or terms from @vocabulary.
pl: Wybierz termin lub terminy z @vocabulary.

en: Node add form: node type
pl: Formularz dodawania węzła: typ węzła

en: Node edit form: node ID
pl: Formularz edycji węzła: ID węzła

en: Get all arguments after this one
pl: Pobierz wszystkie argumenty po wymienionym

en: If checked, this string will include all arguments. For example, if the path is "path/%" and the user visits "path/foo/bar", if this is not checked the string will be "foo". If it is checked the string will be "foo/bar".
pl: Jeśli zaznaczono, ciąg będzie zawierać wszystkie argumenty. Przykładowo, jeśli ścieżką jest "path/%" i użytkownik odwiedza "path/foo/bar", to jeśli nie zaznaczono tej opcji, ciąg będzie brzmieć "foo". Jeśli zaznaczono tę opcję, ścieżką będzie "foo/bar".

en: Taxonomy term: ID
pl: Termin taksonomii: ID

en: Taxonomy term (multiple): ID
pl: Termin taksonomii (wiele): ID

en: User: name
pl: Użytkownik: nazwa

en: Creates a user context from a user name.
pl: Tworzy kontekst użytkownika z nazwy użytkownika.

en: Enter the username of a user for this argument
pl: Podaj nazwę użytkownika dla użytkownika tego argumentu

en: Vocabulary: ID
pl: Słownik: ID

en: The site contact form that allows users to send a message to site administrators.
pl: Formularz kontaktowy, który pozwala użytkownikom na wysyłanie wiadomości do administratorów witryny.

en: The site contact form that allows users to contact other users.
pl: Formularz kontaktowy, który pozwala użytkownikom kontaktować się z innymi użytkownikami.

en: Contact @name
pl: Skontaktuj się z @name

en: Custom: @title
pl: Własny: @title

en: This title will be used administratively to identify this pane. If blank, the regular title will be used.
pl: Tytuł ten będzie używany administracyjnie w celu identyfikacji tego okienka. Jeśli pole zostanie pozostawione puste, używany będzie zwykły tytuł.

en: Advanced search form
pl: Formularz zaawansowanego wyszukiwania

en: A search form with advanced options.
pl: Formularz wyszukiwania z zaawansowanymi opcjami.

en: Same page
pl: Ta sama strona

en: Override default prompt
pl: Zastąp domyślny monit

en: Record a watchdog log entry when searches are made
pl: Zapisz zdarzenie do dziennika zdarzeń gdy jest używana wyszukiwarka.

en: Override "no result" text
pl: Nadpisz komunikat "brak wyników"

en: No result text
pl: Komunikat dla braku wyników

en: @type search result
pl: Wyniki wyszukiwania @type

en: HTML-safe string
pl: Bezpieczny ciąg HTML

en: Custom pager settings
pl: Własne ustawienia stronicowania

en: Use different pager settings from view settings
pl: Użyj innych ustawień stronicowania niż ustawienia w widoku.

en: The number of items to skip and not display.
pl: Liczba elementów, które należy pominąć i nie wyświetlać.

en: Context is optional
pl: Kontekst jest opcjonalny

en: The "list" option lets a user choose if a file should be shown in a list when viewing the content after creation.
pl: Pozwala użytkownikowi zdecydować, czy wysłany plik ma pojawić się na tej liście po zapisaniu węzła.

en: Delete items
pl: Usuń pozycje

en: Aggregates RSS/Atom/RDF feeds, imports CSV files and more.
pl: Subskrybuje kanały RSS/Atom/RDF, importuje pliki CSV i więcej.

en: A natural name for this configuration. Example: RSS Feed. You can always change this name later.
pl: Naturalna nazwa tej konfiguracji. Na przykład: Kanał RSS. Możesz zmienić tą nazwę później.

en: A unique identifier for this configuration. Example: rss_feed. Must only contain lower case characters, numbers and underscores.
pl: Unikalny identyfikator tej konfiguracji. Na przykład: kanal_rss. Może składać się tylko z małych liter, cyfr i znaków podkreślenia.

en: A description of this configuration.
pl: Opis tej konfiguracji.

en: Your configuration has been created with default settings. If they do not fit your use case you can adjust them here.
pl: Twoja konfiguracja została utworzona z domyślnymi ustawieniami. Jeżeli nie pasują do twojego przypadku możesz dostosować je tutaj.

en: Select a !plugin_type
pl: Wybierz !plugin_type

en: Settings for !plugin
pl: Ustawienia dla !plugin

en: Mapping for !processor
pl: Mapowanie dla !processor

en: Attached to: !type
pl: Przydzielony do: !type

en: [none]
pl: [brak]

en: as often as possible
pl: tak często jak to możliwe

en: every !interval
pl: co !interval

en: Refresh: !import_period
pl: Odświeżanie: !import_period

en: Import on create
pl: Importuj podczas utworzenia

en: Name of source field
pl: Nazwa pola źródłowego

en: Mapping has been added.
pl: Mapowanie zostało dodane.

en: Unique target
pl: Unikalny cel

en: No mappings defined.
pl: Brak zdefiniowanych mapowań.

en: Attach to content type
pl: Dołącz do typu zawartości

en: after !time
pl: po !time

en: Import !csv_files with one or more of these columns: !columns.
pl: Importuj pliki !csv_files z jedną lub więcej z tych kolumn: !columns.

en: CSV files
pl: Pliki CSV

en: Column <strong>!column</strong> is mandatory and considered unique: only one item per !column value will be created.
pl: Kolumna <strong>!column</strong> jest wymagana i uważana za unikalną: utworzona będzie tylko jedna wartość na kolumnę !column.

en: Columns <strong>!columns</strong> are mandatory and values in these columns are considered unique: only one entry per value in one of these column will be created.
pl: Kolumny <strong>!columns</strong> są wymagane i wartości w tych kolumnach uważane są za unikalne: utworzony będzie tylko jeden wpis dla wartości w jednej z tych kolumn.

en: The character that delimits fields in the CSV file.
pl: Znak oddzielający pola w pliku CSV.

en: Default delimiter
pl: Domyślny separator

en: Default field delimiter.
pl: Domyślny separator pola.

en: Published status
pl: Status opublikowania

en: Feed source
pl: Źródło kanału

en: Enter a feed URL.
pl: Wprowadź URL kanału.

en: Expire nodes
pl: Przedawnij węzły

en: Select after how much time nodes should be deleted. The node's published date will be used for determining the node's age, see Mapping settings.
pl: Wybierz po jakim czasie węzły powinny być usuwane. Data publikacji węzła będzie używana do określenia jego wieku. Zobacz ustawienia mapowania.

en: Select whether users should be imported active or blocked.
pl: Wybierz czy użytkownicy powinni być importowani jako aktywni czy zablokowani.

en: Subscribe to RSS or Atom feeds. Creates nodes of the content type "Feed item" from feed content.
pl: Subskrypcja kanałów RSS lub Atom. Tworzy węzły o rodzaju zawartości "Pozycja kanału" z treści kanału.

en: This content type is being used for automatically aggregated content from feeds.
pl: Ten typ zawartości jest używany do automatycznej subskrypcji treści z kanałów.

en: Use standalone form
pl: Używaj samodzielnego formularza

en: styles
pl: style

en: When printing url paths, how to transform the case of the argument. Do not use this unless with Postgres as it uses case sensitive comparisons.
pl: Wielkość liter w adresach. Nie należy korzystać z tej opcji, jeśli baza danych nie jest oparta na Postgres, ponieważ wykorzystuje ona sprawdzanie z uwzględnieniem wielkości liter.

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
pl: Miejsce docelowe odnośnika (parametr "target" w HTML), np. _blank, _parent lub nazwa ramki. Pole to jest używane rzadko.

en: @argument title
pl: Tytuł argumentu @title

en: @argument input
pl: @argument wejściowy

en: The maximum number of characters this field can be.
pl: Maksymalna liczba znaków pola.

en: If the field is empty, display this text instead.
pl: Jeśli pole jest puste, wyświetlany jest ten tekst.

en: Count the number 0 as empty
pl: 0 oznacza, że pole jest puste

en: If the field contains the number zero, display the empty text instead
pl: Powoduje, że pole, którego wartość wynosi 0, traktowane jest jako puste.

en: Hide if empty
pl: Ukrywaj, gdy puste

en: Do not display anything for this field if it is empty. Note that the field label may still be displayed. Check style or row style settings to hide labels for empty fields.
pl: Powoduje ukrywanie pustego pola. Jego etykieta może być jednak wciąż wyświetlana. Można ją usunąć w ustawieniach sposobu wyświetlania widoku i wierszy.

en: Starting value
pl: Wartość początkowa

en: Specify the number the counter should start at.
pl: Liczba początkowa na liczniku.

en: Does not start with
pl: Nie zaczyna się od

en: not_begins
pl: nie zaczyna się

en: Does not end with
pl: Nie kończy się na

en: not_ends
pl: nie kończy się

en: The view %name has been saved.
pl: Ustawienia widok %name zostały zachowane.

en: Remove all Views 1 tables
pl: Usuń wszystkie tabele modułu Views w wersji 1.

en: Check this box and then click clean up to drop all Views 1 tables. Warning: this operation will not be reversible! Do this only if you are sure you no longer need this data.
pl: Wybranie tej opcji, a następnie skorzystanie z przycisku "Oczyść", spowoduje usunięcie wszystkich tabel Views 1. Uwaga: operacja jest nieodwracalna! Warto się wcześniej upewnić, że zgromadzone w tabelach dane nie są już potrzebne.

en: All Views 1 tables have been removed.
pl: Wszystkie tabele Views 1 zostały usunięte.

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
pl: Wybrany filtr może powodować wielokrotne pojawianie się elementów, które spełniają więcej niż jeden z określonych warunków. Jeżeli tak się dzieje, opcja "Redukuj duplikaty" może temu zapobiec, jednak im częściej się ją stosuje, tym mniej wydajne jest zapytanie. Nie powinno się jej także włączać w przypadku pól akceptujących tylko jedną wartość, ponieważ może to powodować zniknięcie tych wartości.

en: Jump menu
pl: Szybkie menu

en: Puts all of the results into a select box and allows the user to go to a different page based upon the results.
pl: Umieszcza wszystkie wyniki w polu wyboru i pozwala użytkownikowi przechodzić na różne strony w zależności od wybranej pozycji.

en: Hostname of user that posted the comment.
pl: Nazwa hosta użytkownika, który wysłał komentarz.

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
pl: E-mail autora komentarza. Pole puste, jeśli autor posiada konto w witrynie.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifiying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
pl: Wiąże węzły z terminami taksonomii, dając możliwość uwzględnienia słowników. Może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów, jeśli terminów jest wiele.

en: The text of the profile item.
pl: Tekst elementu profilu.

en: The taxonomy term ID for the term.
pl: Identyfikator terminu taksonomii.

en: The taxonomy term name for the term.
pl: Nazwa terminu taksonomii.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
pl: Identyfikator słownika, do którego należy termin.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
pl: Nazwa słownika, do którego należy termin.

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
pl: Służy do wyboru słowników, które mają się znaleźć wśród powiązań. Warto pamiętać, że każdy znaleziony termin to nowy rekord, stąd powiązanie to wykorzystywać najlepiej jest w przypadku pojedynczego słownika, którego każdy z terminów przypisany jest tylko do jednego węzła.

en: The file ID for the file.
pl: Identyfikator pliku.

en: The name of the attached file.
pl: Nazwa załączonego pliku.

en: The MIME type of the attached file.
pl: Typ MIME pliku.

en: The path of the attached file.
pl: Ścieżka do pliku.

en: The size of the attached file.
pl: Rozmiar załączonego pliku.

en: The name of the role.
pl: Nazwa roli.

en: The role ID of the role.
pl: Identyfikator roli.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction by clicking on the icon.
pl: !settings wybranego sposobu ograniczania dostępu zmienić można także klikając ikonę.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism by clicking on the icon.
pl: !settings wybranego sposobu korzystania z pamięci podręcznej zmienić można także klikając ikonę.

en: Hide empty fields
pl: Ukrywaj puste pola

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
pl: Powoduje, że puste pola, oraz ich etykiety i związany z nimi kod, nie są w ogóle wyświetlane.

en: You need at least one field before you can configure your jump menu settings
pl: By skonfigurować szybkie menu, potrzebne jest co najmniej jedno pole.

en: To properly configure a jump menu, you must select one field that will represent the path to utilize. You should then set that field to exclude. All other displayed fields will be part of the menu. Please note that all HTML will be stripped from this output as select boxes cannot show HTML.
pl: By prawidłowo skonfigurować szybkie menu, należy wybrać jedno z pól, które będzie reprezentować żądaną ścieżkę. Potem należy to pole ukryć. Wszelkie inne widoczne pola znajdą się w samym menu. Warto zwrócić uwagę, że jakikolwiek kod HTML zostanie pominięty, jako że pola wyboru nie mogą go zawierać.

en: Path field
pl: Pole ścieżki

en: Hide the "Go" button.
pl: Ukryj przycisk "Idź"

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
pl: Przycisk zostanie ukryty tylko w wypadku użytkowników, których przeglądarki mają włączoną obsługę JavaScript. Po wybraniu jednej z opcji z menu, zostaną oni wtedy od razu przeniesieni w odpowiednie miejsce.

en: The UNIX time when a node has been published.
pl: Czas UNIX kiedy węzeł został opublikowany.

en: Whether a node is published or not. 1 stands for published, 0 for not published.
pl: Czy węzeł jest opublikowany czy nie. 1 oznacza opublikowany, 0 oznacza nieopublikowany.

en: Title of the feed.
pl: Tytuł kanału.

en: Libraries
pl: Biblioteki

en: Blocked users
pl: Zablokowani użytkownicy

en: This identifier is used by another handler.
pl: Identyfikator jest wykorzystywany przez inną procedurę obsługi.

en: Always display more link
pl: Zawsze wyświetlaj odnośnik "więcej"

en: This will display the more link even if there are no more items to display.
pl: Powoduje, że odnośnik "więcej" umieszczany jest nawet wtedy, gdy wyświetlono już wszystkie elementy.

en: Recreate
pl: Odtwórz

en: Revert components
pl: Przywróć komponenty

en: Mark as reviewed
pl: Oznacz jako sprawdzony

en: Orphaned dependencies
pl: Porzucone zależności

en: Disable selected modules
pl: Wyłącz wybrane moduły

en: Leave enabled
pl: Pozostaw włączone

en: administer features
pl: administrowanie funkcjonalnościami

en: manage features
pl: zarządzanie funkcjonalnościami

en: Manage features.
pl: Zarządzanie funkcjonalnościami.

en: Recreate an existing feature.
pl: Odtworzenie istniejącej funkcjonalności.

en: Filter formats
pl: Filtr formatów

en: Needs review
pl: Wymaga zatwierdzenia

en: The Breadcrumb title to use when this argument is present. If no breadcrumb is set here, default Title values will be used, see "Title" for percent substitutions.
pl: Tytuł w ścieżce nawigacyjnej, gdy ten argument jest obecny. Jeśli nie wprowadzi się żadnego, wykorzystywane będą domyślne wartości (patrz: "Tytuł").

en: The order of pages in the book hierarchy.
pl: Kolejność stron w książce.

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający dodanie odpowiedzi - taki sam, jak w przypadku zwykłych węzłów i tylko wtedy, gdy użytkownik posiada odpowiednie uprawnienia.

en: Inherit pager
pl: Pobieraj ustawienia podziału na strony

en: Render pager
pl: Osobne ustawienia podziału na strony

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached? Note that this will provide unexpected results if the number of items to display do not match.
pl: Czy podczas wyświetlania widoku w tym formacie należy stosować ustawienia podziału na strony pobrane z formatu nadrzędnego? Rezultaty mogą być nieoczekiwane, jeśli liczba wyświetlanych elementów się nie zgadza.

en: Render
pl: Renderowanie

en: Should this display render the pager values? If not it can inherit from the parent...
pl: Czy podczas wyświetlania widoku w tym formacie należy stosować osobne ustawienia podziału na strony? W przeciwnym wypadku można je pobierać z formatu nadrzędnego.

en: Thickness
pl: Grubość

en: New importer
pl: Nowy importer

en: Feed importers
pl: Importery Feeds

en: Lighter
pl: Cieńsza

en: Bolder
pl: Bardziej pogrubiona

en: Import date
pl: Data importu

en: Validate URL
pl: Sprawdź URL

en: Sort on a Feeds Item's GUID field.
pl: Sortuj po polu GUID Pozycji kanału.

en: Contains the import date of the feed item.
pl: Zawiera datę importu pozycji z kanału.

en: Sort on a Feeds Item's import date field.
pl: Sortuj po polu daty importu Pozycji kanału.

en: Filter on a Feeds Item's import date field.
pl: Filtrowanie według pola daty importowania Pozycji kanału.

en: Argument on a Feeds Item's import date field.
pl: Argument dla pola daty importowania Pozycji kanału.

en: View name '@name' is already taken
pl: Widok o nazwie "@name" już istnieje.

en: Internal server error. Please see server or PHP logs for error information.
pl: Wewnętrzny błąd serwera. By uzyskać więcej informacji, należy sprawdzić dzienniki serwera lub PHP.

en: An error occurred at @path.
    
    Error Description: @error
pl: Na stronie @path wystąpił błąd.
    
    Opis błędu: @error

en: Whether or not the node is sticky. To list sticky nodes first, set this to descending.
pl: Czy wpis jest przyklejony. By wyświetlać przyklejone węzły na początku widoku, należy ustawić sortowanie malejące.

en: Authentication module
pl: Moduł uwierzytelniający

en: Unable to complete operation. Fatal error in @file on line @line: @message
pl: Nie można dokończyć operacji. Krytyczny błąd w pliku @file w linii @line: @message

en: no real context
pl: bez prawdziwego kontektsu

en: - Choose -
pl: - Wybierz -

en: Update and save
pl: Aktualizuj i zapisz

en: The page has been updated and saved.
pl: Strona została zaktualizowana i zapisana.

en: There are currently no variants available and a page may not be added. Perhaps you need to install the Panels module to get a variant?
pl: Obecnie nie ma dostępnych wariantów i strona nie może zostać dodana. Może trzeba zainstalować moduł Panels, aby uzyskać wariant?

en: To set this panel as your home page you must create a unique path name with no % placeholders in the path. The site home page is currently set to %homepage on the !siteinfo configuration form.
pl: Aby ustawić ten panel jako swoją stronę domową, musisz stworzyć nazwę ścieżki bez % placeholders wewnątrz ścieżki. Strona domowa jest aktualnie ustawiona na %homepage w formularzu konfiguracji !siteinfo.

en: This page is currently set to be your site home page. This can be modified on the !siteinfo configuration form.
pl: Ta strona jest obecnie ustawiona jako twoja strona główna. To może być zmienione w formularzu konfiguracji !siteinfo.

en: That path is already in use. This system cannot override existing paths.
pl: Ta ścieżka jest już wykorzystywana. System nie może nadpisać istniejącej ścieżki.

en: Context exists
pl: Kontekst istnieje

en: Doesn't exist
pl: Nie istnieje

en: @identifier exists
pl: @identifier istnieje

en: @identifier does not exist
pl: @identifier nie istnieje

en: String: comparison
pl: Napis: porównanie

en: Control access by string match.
pl: Kontrola dostępu na podstawie pasującego napisu.

en: Not equal to regular expression
pl: Nierówny wyrażeniu regularnemu

en: @identifier is "@value"
pl: @identifier jest "@value"

en: @identifier is not "@value"
pl: @identifier nie jest "@value"

en: @identifier matches "@value"
pl: @identifier pasuje do "@value"

en: @identifier does not match "@value"
pl: @identifier nie pasuje do "@value"

en: String: length
pl: Napis: długość

en: Not equal to
pl: Nierówny z

en: Length of string
pl: Długość napisu

en: Enter the context type
pl: Wprowadź typ kontekstu

en: Enter a user name
pl: Wpisz nazwę użytkownika

en: Invalid user selected.
pl: Wybrano niewłaściwego użytkownika.

en: static
pl: statyczne

en: A module by the name @name already exists on your site. Please choose a different name.
pl: Moduł o nazwie @name już istnieje na tej witrynie. Proszę wybrać inną nazwę.

en: Use PubSubHubbub
pl: Używaj PubSubHubbub

en: Attempt to use a <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/PubSubHubbub">PubSubHubbub</a> subscription if available.
pl: Spróbuj używać subskrypcji <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/PubSubHubbub">PubSubHubbub</a> jeżeli jest dostępna.

en: Designated hub
pl: Wyznaczony hub

en: Enter the URL of a designated PubSubHubbub hub (e. g. superfeedr.com). If given, this hub will be used instead of the hub specified in the actual feed.
pl: Wprowadź URL wyznaczonego hubu PubSubHubbub  (np. superfeedr.com). Jeżeli podano to hub będzie używany zamiast hubu wpisanego w samym kanale.

en: Are you sure you want to leave the group %title?
pl: Czy na pewno chcesz opuścić grupę %title?

en: You left the group %group.
pl: Opuściłeś grupę %group.

en:  Limited to !max_groups choice. |  Limited to !max_groups choices.
pl[0]:  Ograniczone do !max_groups wyboru.
pl[1]: Ograniczone do !max_groups wyborów.
pl[2]: Ograniczone do !max_groups wyborów.

en: Auto detect feeds
pl: Automatycznie wykryj kanały

en: If the supplied URL does not point to a feed but an HTML document, attempt to extract a feed URL from the document.
pl: Jeżeli wpisany URL nie prowadzi do kanału, ale do dokumentu HTML, spróbuj wydobyć URL kanału z dokumentu.

en: An offset from the current time such as "+1 day" or "-2 hours -30 minutes"
pl: Odstęp od aktualnego czasu, np. "+1 dzień" lub "-2 godziny -30 minut".

en: Is not empty (NOT NULL)
pl: Nie jest pusty (NOT NULL)

en: Automatic live preview
pl: Automatyczny podgląd

en: That view is created for the version @import_version of views, but you only have @api_version
pl: Widok jest kompatybilny z wersją @import_version modułu Views, tymczasem zainstalowana jest wersja @api_version.

en: Broken/missing handler: @table > @field
pl: Uszkodzona/brakująca procedura obsługi: @table > @field

en: Disable automatic live preview
pl: Wyłącz automatyczny podgląd

en: Don't automatically update the preview. This can speed up the editing of views a bit.'
pl: Wyłącza automatyczną aktualizację podglądu widoku. Może nieco przyspieszyć edycję widoku.

en: The aliased path to this node.
pl: Ścieżka do węzła z uwzględnieniem aliasów.

en: Display %display has set node/% as path. This will not produce what you want. If you want to have multiple versions of the node view, use panels.
pl: Format %display korzysta ze ścieżki node/%. Nie przyniesie to jednak oczekiwanych rezultatów. Warto sprawdzić moduł Panels.

en: Get all nodes tagged with a term.
pl: Wyświetla wszystkie węzły, które przypisane są do wybranej kategorii.

en: The related terms of the term. This can produce duplicate entries if there is more than one related term.
pl: Terminy powiązane z terminem obecnym. Powiązanie może powodować wielokrotne pojawianie się tych samych elementów, jeśli terminów powiązanych jest więcej.

en: Related term
pl: Termin powiązany

en: A related term of the term.
pl: Termin powiązany z terminem obecnym.

en: Taxonomy Term ID from URL
pl: Identyfikator terminu taksonomii z adresu

en: Translate link
pl: Odnośnik "przetłumacz"

en: Provide a simple link to translate the node.
pl: Umieszcza odnośnik umożliwiający przetłumaczenie węzła.

en: Authmap ID
pl: Identyfikator authmap

en: The Authmap ID.
pl: Identyfikator authmap.

en: Authentication name
pl: Nazwa uwierzytelniająca

en: The unique authentication name.
pl: Unikatowa nazwa uwierzytelniająca.

en: The name of the module managing the authentication entry.
pl: Nazwa modułu obsługującego uwierzytelnianie.

en: Use absolute link (begins with "http://")
pl: Używaj odnośników bezwzględnych (zaczynają się od "http://")

en: Link this field to its node revision
pl: Z odnośnikiem do wersji węzła

en: Output machine name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Display field as the node type machine name.
pl: Zwraca nazwę wykorzystywaną wewnętrznie przez Drupala.

en: Use Drupal's taxonomy term path to create breadcrumb links
pl: Do budowy ścieżek nawigacyjnych korzystaj ze standardowych adresów terminów

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
pl: Włączenie tej opcji sprawia, że odnośniki do terminów taksonomii umieszczane w ścieżkach nawigacyjnych tworzone są za pomocą standardowej metody Drupala, a nie własnej metody modułu Views. Użyteczne w przypadku korzystania z modułów typu <q>Taxonomy Redirect</q>, które zmieniają odnośniki do stron terminów.

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
pl: Pozwala zmienić nazwy klas CSS, które zostaną dodane do widoku w tym formacie.

en: The CSS class names will be added to the view. This enables you to use specific CSS code for each view. You may define multiples classes separated by spaces.
pl: Nazwy klas CSS zostaną dodane do widoku. Umożliwia to korzystanie z odrębnych klas dla każdego z widoków. Nazwy klas można oddzielić spacjami.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
pl: Klasy CSS muszą składać się jedynie ze znaków alfanumerycznych i kresek.

en: Choose text
pl: Tekst

en: The text that will appear as the selected option in the jump menu.
pl: Tekst będzie domyślną opcją szybkiego menu.

en: Set language on nodes
pl: Ustaw język węzłów

en: Requires locale.module
pl: Wymaga locale.module

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
pl: Wybrany plik %filename nie mógł zostać wysłany. Dozwolone są jedynie następujące rozszerzenia: %extensions.

en: Missing Feeds plugin %plugin. See !link. Check whether all required libraries and modules are installed properly.
pl: Brak wtyczki %plugin modułu Feeds. Zobacz !link. Należy sprawdzić czy wszystkie wymagane biblioteki i moduły są poprawnie zainstalowane.

en: Missing Feeds plugin %plugin. Please contact your site administrator.
pl: Brak wtyczki %plugin modułu Feeds. Prosimy skontaktować się z administratorem strony.

en: CTools PHP requirements
pl: Wymagania PHP dla CTools

en: CTools requires certain features only available in PHP 5.2.0 or higher.
pl: CTools wymaga pewnych funkcji dostępnych tylko w PHP 5.2.0 lub w wyższej wersji.

en: Unable to create CTools styles cache directory @path. Check the permissions on your files directory.
pl: Nie można utworzyć katalogu pamięci podręcznej strylów CTools @path. Sprawdź uprawnienia katalogu plików.

en: Select base style
pl: Wybierz styl podstawowy

en: Missing settings cache.
pl: Brakuje ustawień pamięci podręcznej.

en: XX-Small
pl: XXS

en: X-Small
pl: XS

en: X-Large
pl: XL

en: XX-Large
pl: XXL

en: Letter spacing
pl: Odstępy między literami

en: Word spacing
pl: Odstępy między wyrazami

en: Decoration
pl: Dekoracja

en: Overline
pl: Nadkreślenie

en: Line-through
pl: Przekreślienie

en: Oblique
pl: Ukośna

en: Small-caps
pl: Kapitaliki

en: Capitalize
pl: Kapitalki

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
pl: Nie posiadasz wystarczających uprawnień aby wykonać tą akcję.

en: You account permissions do not permit you to import.
pl: Twoje uprawnienia konta nie pozwalają na import.

en: String: URL path
pl: Napis: adres URL

en: Control access by the current path.
pl: Kontrola dostępu na podstawie bieżącej ścieżki.

en: Note: if no context is chosen, the current page path will be used.
pl: Uwaga: jeśli kontekst nie jest wybrany, będzie używana ścieżka bieżącej strony.

en: Allow access on the following pages
pl: Zezwalaj na dostęp do następujących stron

en: Allow access on all pages except the following pages
pl: Zezwalaj na dostęp na wszystkich stronach, z wyjątkiem następujących

en: Current path
pl: Bieżąca ścieżka

en: Taxonomy: parent term
pl: Taksonomia: nadrzędny termin

en: Control access by existence of a parent term.
pl: Kontrola dostępu na podstawie istnienia terminu nadrzędnego.

en: "@term" has parent in vocabulary "@vocab"
pl: "@term" ma rodzica w słowniku "@vocab"

en: Control access by vocabulary.
pl: Kontrola dostępu na podstawie słownika.

en: Only the checked vocabularies will be valid.
pl: Tylko zaznaczone słowniki będą prawidłowe.

en: Current theme
pl: Aktualna skórka

en: Control access by checking which theme is in use.
pl: Kontrola dostępu na podstawie aktualnie używanej skórki.

en: This will only be accessed if the current theme is the selected theme.
pl: To jest dostępne tylko jeśli obecna skórka jest wybraną skórką.

en: Current theme is "@theme"
pl: Bieżąca skórka to "@theme"

en: Unpublished node @nid
pl: Niepublikowany węzeł @nid

en: Book children
pl: Podrzędne elementy książki

en: "@s" book children
pl: Elementy podrzędne książki "@s"

en: Node terms
pl: Terminy węzła

en: Taxonomy terms of the referenced node.
pl: Terminy taksonomii węzła referencyjnego.

en: - All vocabularies -
pl: - Wszystkie słowniki -

en: Optionally restrict the terms to a specific vocabulary, or allow terms from all vocabularies.
pl: Opcjonalnie ogranicz do terminów z określonego słownika lub zezwól na terminy ze wszystkich słowników.

en: Term formatting
pl: Formatowanie terminu

en: Taxonomy links (uses theme('links'))
pl: Odnośniki taksonomii (używa theme('links'))

en: Inline, delimited
pl: W linii, rozdzielane

en: Link to terms
pl: Odnośnik do terminów

en: Check here to make the terms link to the term paths.
pl: Zaznacz tutaj, aby linkować terminy do ich ścieżek.

en: Term delimiter
pl: Separator węzła

en: "@s" terms from @vocabulary
pl: Terminy słownika @vocabulary dla "@s"

en: Feed icons
pl: Ikony kanałów informacyjnych

en: Site logo
pl: Logo strony

en: Primary navigation links
pl: Podstawowe odnośniki nawigacyjne

en: Add the primary_links (local tasks) as content.
pl: Dodaj menu_główne (zadania lokalne) jako zawartość.

en: Secondary navigation links
pl: Drugorzędne odnośniki nawigacyjne

en: Add the secondary_links (local tasks) as content.
pl: Dodaj menu_dodatkowe (zadania lokalne) jako zawartość.

en: Tabs type
pl: Typ zakładek

en: Primary and secondary
pl: Pierwszorzędny i drugorzędny

en: CSS id to use
pl: ID CSS do użycia

en: Term Description
pl: Opis terminu

en: Missing plugin
pl: Brakująca wtyczka

en: Custom style
pl: Styl własny

en: If checked, the URL field will be verified as a valid URL during validation.
pl: Jeśli zaznaczone, podczas walidacji pole URL będzie weryfikowane pod kątem poprawności.

en: If checked, the URL field is optional and submitting a title alone will be acceptable. If the URL is omitted, the title will be displayed as plain text.
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że pole URL będzie opcjonalne i dozwolone będzie wysyłanie samego tytułu. Jeżeli URL będzie pominięty tytuł będzie wyświetlany jako zwykły tekst.

en: Title, as plain text
pl: Tytuł jako tekst

en: Handler @handler tried to add additional_field @identifier but @table could not be added!
pl: Procedura obsługi @handler próbowała dodać dodatkowe pole @identifier, ale tabela @table nie mogła być dodana!

en: Fill up single line
pl: Wypełnij pojedynczy rząd

en: Edit importer: @importer
pl: Edytuj importer: @importer

en: Select a different file to be imported from your local system.
pl: Wybierz inny plik z lokalnego systemu plików, który zostanie zaimportowany.

en: Select the content type for the nodes to be created. <strong>Note:</strong> Users with "import !feed_id feeds" permissions will be able to <strong>import</strong> nodes of the content type selected here regardless of the node level permissions. Further, users with "clear !feed_id permissions" will be able to <strong>delete</strong> imported nodes regardless of their node level permissions.
pl: Wybierz typ zawartości dla tworzonych węzłów. <strong>Uwaga:</strong> użytkownicy z uprawnieniem "importuj kanały !feed_id" będą mogli importować węzły wybranego tu rodzaju zawartości bez względu na poziom uprawnień węzła. Co więcej użytkownicy z uprawnieniami "wyczyść uprawnienia !feed_id" będą mogli <strong>usunąć</strong> zaimportowane węzły bez względu na swój poziom uprawnień.

en: Select the input format for the body field of the nodes to be created.
pl: Wybierz format wprowadzania dla pola treści tworzonych węzłów.

en: Select the author of the nodes to be created - leave empty to assign "anonymous".
pl: Wybierz autora węzłów, które będą utworzone - pozostaw puste, żeby przypisać "anonim".

en: Update existing nodes
pl: Aktualizacja istniejących węzłów

en: The Drupal user ID of the node author.
pl: ID użytkownika, który jest autorem węzła.

en: Edit components
pl: Edytuj komponenty

en: Required by: !dependents
pl: Wymagane przez: !dependents

en: Conflicts with: !conflicts
pl: Konflikty z: !conflicts

en: Views API
pl: API Views

en: Custom ruleset
pl: Własny zestaw reguł

en: Custom rulesets are combinations of access plugins you can use for access control, selection criteria and pane visibility.
pl: Niestandardowe zestawy zasad są kombinacjami wtyczek dostępu, których możesz użyć do kontroli dostępu, kryteriów selekcji i przejrzystości panela.

en: There are no custom rulesets.
pl: Brak własnych zestawów reguł.

en: Manage custom rulesets
pl: Zarządzaj własnymi zestawami reguł

en: Custom rulesets
pl: Własne zestawy reguł

en: Create custom, exportable, reusable access rulesets for applications like Panels.
pl: Tworzenie niestandardowych, eksportowalnych, wielorazowych zestawów reguł dostępu dla aplikacji, takich jak Panels.

en: ruleset
pl: zestaw reguł

en: Ruleset
pl: Zestaw reguł

en: rulesets
pl: zestawy reguł

en: Rulesets
pl: Zestawy reguł

en: Custom content
pl: Dostosowana zawartość

en: Custom content panes are basic HTML you enter that can be reused in all of your panels.
pl: Niestandardowy panele zawartości są podstawowym HTML, który wprowadzasz, które może być użyty ponownie we wszystkich panelach.

en: There are no custom content panes.
pl: Brak własnych okienek z zawartością.

en: Manage custom content
pl: Zarządzaj własną treścią

en: Custom content panes
pl: Własne okienka z zawartością

en: Create custom, exportable, reusable content panes for applications like Panels.
pl: Tworzenie niestandardowych, eksportowalnych, wielorazowych okienek zawartości dla aplikacji, takich jak Panels.

en: What category this content should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
pl: W której kategorii powinna pojawiać się ta zawartość. Jeżeli pozostanie puste kategorią będzie "Miscellaneous".

en: content pane
pl: panel treści

en: content panes
pl: okienka z zawartością

en: Content panes
pl: Okienka z zawartością

en: @type will not display due to missing context
pl: @type nie będzie wyświetlany z powodu braku kontekstu

en: Reverse (NOT)
pl: Udwrotność (NOT)

en: The plugin definition of @plugin is missing the %key key.
pl: Brakuje klucza %key dla definicji wtyczki @plugin.

en: The plugin definition of @plugin cannot locate schema %schema.
pl: Definicja wtyczki @plugin nie może zlokalizować schematu %schema.

en: The plugin definition of @plugin uses %schema, but it has no export section.
pl: Definicja wtyczki @plugin używa %schema, ale nie posiada sekcji eksportowania.

en: Add a new @plugin
pl: Dodaj nowy @plugin

en: Edit @plugin %title
pl: Edytuj @plugin %title

en: Clone @plugin %title
pl: Klonuj @plugin %title

en: Import @plugin
pl: Importuj @plugin

en: Export @plugin %title
pl: Eksportuj @plugin %title

en: Are you sure you want to revert %title?
pl: Czy na pewno chcesz przywrócić %title?

en: This action will permanently remove any customizations made to this item.
pl: Ta akcja trwale usunie wszystkie dostosowania tego elementu.

en: The item has been reverted.
pl: Pozycja została przywrócona.

en: This action will permanently remove this item from your database..
pl: Ta akcja trwale usunie ten elementu z twojej bazy danych.

en: %title has been created.
pl: %title został utworzony.

en: %title could not be created.
pl: %title nie mógł zostać utworzony.

en: %title has been updated.
pl: %title został zaktualizowany.

en: %title could not be updated.
pl: %title nie może być zaktualizowany.

en: You can import an exported definition by pasting the exported object code into the field below.
pl: Możesz zaimportować wyeksportowaną definicję, wklejając kod wyeksportowanego obiektu w polu poniżej.

en: @plugin %title was enabled.
pl: @plugin %title został włączony.

en: @plugin %title was disabled.
pl: @plugin %title został wyłączony.

en: Configuration error. No handler found.
pl: Błąd konfiguracji. Nie znaleziono obsługi.

en: No item found.
pl: Nie znaleziono elementu.

en: The export definition of @table is missing the "primary key" property.
pl: W eksporcie definicji @table brakuje właściwości "primary key".

en: Configure style
pl: Zmień ustawienia stylu

en: Limit to these vocabularies
pl: Ogranicz do tych słoników.

en: If no vocabularies are checked, terms from all vocabularies will be accepted.
pl: Jeżeli nie zaznaczono słowników, będą akceptowane terminy ze wszystkich słowników.

en: Missing/deleted content
pl: Brakująca/usunięta zawartość

en: Make this content reusable
pl: Spraw, aby treść była wielokrotnego użytku

en: The name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
pl: Nazwa może zawierać tylko małe litery, podkreślenia i cyfry.

en: Link the node title to the node
pl: Utwórz odnośnik do zawartości z tytułu zawartości

en: Select a build mode for this node.
pl: Wybierz tryb wyświetlania tego węzła.

en: Shows links to register or login.
pl: Pokazuje odnośniki do rejestracji lub logowania.

en: If anonymous comments are not allowed, this will display the register and login links.
pl: Jeśli anonimowe komentarze nie są dozwolone, to wyświetli odnośniki do logowania i rejestracji.

en: - No tag -
pl: - Bez tagu -

en: CSS class to use
pl: Klasa CSS do użycia

en: Enabled, name
pl: Włączone, imię

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
pl: Pojawi się w interfejsie administracyjnym w celu łatwej identyfikacji.

en: The unique ID for this @export.
pl: Unikalne ID dla elementu @export.

en: @plugin code
pl: @plugin - kod

en: Allow import to overwrite an existing record.
pl: Pozwól na nadpisanie istniejących wpisów przy importowaniu.

en: Manage styles
pl: Zarządzaj stylami

en: Administrative settings
pl: Ustawienia administracyjne

en: Select style type
pl: Wybierz typ stylu

en: View attachment
pl: Zobacz załącznik

en: View context
pl: Wyświetl kontekst

en: View header
pl: Zobacz nagłówek

en: View pager
pl: Zobacz stronicowanie

en: Display the view pager if there are no results.
pl: Wyświetl stronicowanie w widoku przy braku wyników.

en: View row
pl: Wiersz widoku

en: Select context
pl: Wybierz kontekst

en: Configure rows
pl: Konfiguruj wiersze

en: Invalid context selected.
pl: Wybrano nieprawidłowy kontekst.

en: Context contains an invalid view.
pl: Kontekst zawiera nieprawidłowy widok.

en: Row @number
pl: Wiersz @number

en: Display specific fields
pl: Wyświetl określone pola

en: Row information
pl: Informacje o wierszu

en: Broken view
pl: Uszkodzony widok

en: Displaying: !fields
pl: Wyświetlanie: !fields

en: Displaying the configured row.
pl: Wyświetlanie skonfigurowanego wiersza.

en: You must select a view.
pl: Należy wybrać widok.

en: Node from view
pl: Węzeł z widoku

en: Row number
pl: Numer wiersza

en: Term from view
pl: Termin z widoku

en: Contains rows in contexts.
pl: Zawiera wiersze w kontekstach.

en: Context settings
pl: Ustawienia kontekstu

en: Clear Memcache
pl: Wyczyść Memcache

en: Use ISO-8601 week numbers
pl: Używaj numerów tygodni zgodnie z ISO-8601

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
pl: WAŻNE! Jeśli zaznaczone, poniedziałek musi być ustawiony jako pierwszy dzień tygodnia.

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
pl: Jeśli używasz numerów tygodni zgodnie z ISO-8601, musisz ustawić poniedziałek jako pierwszy dzień tygodnia.

en: Date Popup default
pl: Domyślnie wyskakujący kalendarz

en: jQuery UI default
pl: Domyślnie jQuery UI

en: The Date Popup module now requires the <a href="@link">jQuery UI module</a> as a source for the datepicker. Please install it immediately.
pl: Moduł Date Popup wymaga <a href="@link">modułu jQuery UI</a> do kalendarza. Zainstaluj go.

en: Datepicker css
pl: CSS kalendarza

en: Choose the css to use for the jQuery UI datepicker.
pl: Wybierz css dla kalendarza jQuery UI.

en: <p>The Date Popup calendar datepicker uses the jQuery UI datepicker. You must install the jQuery UI module for this to work. It has its own css file, or there is a Drupal adaptation included in Date Popup that you can use.</p>
pl: <p>Kalendarz Date Popup korzysta z kontrolki jQuery UI. Musisz zainstalować moduł jQuery UI, żeby kalendarz działał. Moduł zawiera własny plik CSS albo możesz skorzystać z kodu wykorzystanego w Date Popup.</p>

en: Field @label (@field_name)
pl: Pole @label (@field_name)

en: There are no date fields in this database.
pl: Nie ma pól daty w tej bazie danych

en: The date field which whose type should be changed.
pl: Pole daty, którego typ powinien zostać zmieniony.

en: The type of date to change the field to.
pl: Typ daty, na który ma być zmienione to pole.

en: New type:
pl: Nowy typ:

en: The current type is the same as the chosen type. There is nothing to change.
pl: Aktualny typ jest identyczny z wybranym. Nie ma czego zmienić.

en: The field @field_name has been changed from @old_type to @new_type.
pl: Typ pola @field_name został zmieniony z @old_type na @new_type.

en: Change a date field from one type to another. Very experimental, use at your own risk!
pl: Zmień typ pola daty. Funkcja bardzo eksperymentalna, używaj na własną odpowiedzialność!

en: Feeds Import
pl: Import Feeds

en: An example of a node importer and a user importer.
pl: Przykładowe importery węzłów i użytkowników.

en: Feeds News
pl: Wiadomości Feeds

en: A news aggregator built with feeds, creates nodes from imported feed items. With OPML import.
pl: Subskrybent wiadomości zbudowany z kanałów tworzy węzły z zaimportowanych pozycji kanału. Przy pomocy importu OPML.
