Feeds Test Site (6.x-1.6) - en to el translation catalogue (1352 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: user
el: χρήστης

en: Pages
el: Σελίδες

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: delete
el: διαγραφή

en: title
el: τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: content
el: ύλη

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: Wrong username or password.
el: Λάθος όνομα χρήστη ή συνθηματικό.

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Age
el: Ηλικία

en: Last comment
el: Τελευταίο Σχόλιο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Public
el: Δημόσιες

en: more
el: περισσότερα

en: Create !type
el: Δημιουργία !type

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Access control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Comments
el: Σχόλια

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: On
el: Στις

en: Block title
el: Τίτλος μπλοκ

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι ύλης

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: File
el: Αρχείο

en: Tag
el: Ετικέτα

en: File path
el: Διαδρομή αρχείου

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Display settings
el: Ρυθμίσεις εμφάνισης

en: default
el: προεπιλογή

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Test
el: Δοκιμή

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: No log messages available.
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα στο ημερολόγιο συστήματος.

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Block settings
el: Ρυθμίσεις μπλοκ

en: Comment form
el: Φόρμα σχολίου

en: User contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας χρήστη

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Weight
el: Βάρος

en: Delete configuration
el: Διαγραφή διευθέτησης

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Help text
el: Κείμενο βοήθειας

en: Types
el: Τύποι

en: Hierarchy
el: Ιεραρχία

en: Related terms
el: Σχετικοί όροι

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Parent
el: Γονέας

en: Depth
el: Βάθος

en: none
el: κανένα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Book
el: Βιβλίο

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: Description field
el: Πεδίο περιγραφής

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: Back
el: Πίσω

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: username
el: όνομα λογαριασμού

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Background Color
el: Χρώμα φόντου

en: Summary
el: Περίληψη

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Blank
el: Κενό

en: Top
el: Κορυφή

en: Link Target
el: Στόχος συνδέσμου

en: Small
el: Μικρό

en: Large
el: Μεγάλο

en: Album
el: Άλμπουμ

en: Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Add new
el: Προσθήκη νέου

en: Time
el: Ώρα

en: Views
el: Εμφανίσεις

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Add
el: Προσθήκη

en: remove
el: αφαίρεση

en: View
el: Προβολή

en: Length
el: Μήκος

en: Format
el: Μορφή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Node type
el: Τύπος κόμβου

en: Menu
el: Μενού

en: results
el: αποτελέσματα

en: search
el: αναζήτηση

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: never
el: ποτέ

en: Notes
el: Παρατηρήσεις

en: Text
el: Κείμενο

en: Theme
el: Θέμα

en: read more
el: διαβάστε περισσότερα

en: Timestamp
el: Ημερομηνία

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: <none>
el: <κανένα>

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Upload
el: Αποστολή

en: Picture
el: Εικόνα

en: Upload image
el: Αποστολή εικόνας

en: Paths
el: Διαδρομές

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος ύλης

en: action
el: Ενέργεια

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Check
el: Επιταγή

en: Files
el: Αρχεία

en: file
el: αρχείο

en: status
el: κατάσταση

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Node
el: Κόμβος

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Create
el: Δημιουργία

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: Are you sure you want to delete %title?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το %title;

en: Optional Title
el: Προαιρετικός τίτλος

en: Required Title
el: Απαιτούμενος τίτλος

en: No Title
el: Χωρίς τίτλο

en: Link Title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: Default (no target attribute)
el: Προεπιλογή (χωρίς προορισμό)

en: Open link in window root
el: Άνοιγμα του συνδέσμου στο παράθυρο

en: Open link in new window
el: Άνοιγμα του συνδέσμου σε νέο παράθυρο

en: Allow the user to choose
el: Να επιτραπεί στον χρήστη να επιλέξει

en: Not a valid URL.
el: Μη έγκυρο URL.

en: Titles are required for all links.
el: Οι τίτλοι απαιτούνται για όλους τους συνδέσμους.

en: Open URL in a New Window
el: Άνοιγμα του συνδέσμου σε νέο παράθυρο

en: term
el: όρος

en: Expanded
el: Σε ανάπτυξη

en: All
el: Όλες

en: Access log
el: Αρχείο καταγραφής πρόσβασης

en: Active
el: Ενεργό

en: Submit @name
el: Υποβολή: @name

en: Year
el: Έτος

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Override title
el: Παράκαμψη τίτλου

en: CSS class
el: Κλάση CSS

en: Display links
el: Εμφάνιση συνδέσμων

en: Page
el: Σελίδα

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Configuration saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Node links
el: Σύνδεσμοι για κόμβους

en: Taxonomy terms
el: Όροι ταξινόμησης

en: Mission
el: Σκοπός

en: Site name
el: Όνομα ιστοτόπου

en: Site slogan
el: Σύνθημα του ιστοτόπου

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Off
el: Κλειστό

en: Never
el: Ποτέ

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Score
el: Βαθμολογία

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Input format
el: Μορφότυπος εισόδου

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Locale
el: Γλωσσική προσαρμογή

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Log message
el: Μήνυμα ημερολογίου

en: Poll choices
el: Επιλογές ψηφοφορίας

en: Session ID
el: ID συνεδρίας

en: File ID
el: ID αρχείου

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: File MIME type
el: MIME τύπος του αρχείου

en: Node revision ID
el: ID αναθεώρησης κόμβου

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Vocabulary ID
el: ID λεξιλογίου

en: Vocabulary name
el: Όνομα λεξιλογίου

en: Term
el: Όρος

en: Term ID
el: ID όρου

en: Term name
el: Όνομα όρου

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Last login
el: Τελευταία σύνδεση

en: Field name
el: Όνομα πεδίου

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Global settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Fields
el: Πεδία

en: Widget type
el: Τύπος γραφικού συστατικού

en: Contains
el: Περιέχει

en: Does not contain
el: Δεν περιέχει

en: Is less than
el: Είναι μικρότερο από

en: Is less than or equal to
el: Είναι μικρότερο ή ίσο με

en: Is equal to
el: Είναι ίσο με

en: Is greater than or equal to
el: Είναι μεγαλύτερο ή ίσος με

en: Is greater than
el: Είναι μεγαλύτερο από

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο με

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Watchdog
el: Φύλακας

en: Mode
el: Τρόπος

en: Normal
el: Κανονικό

en: N/A
el: Μ/Δ

en: OPML feed
el: Ροή OPML

en: %time ago
el: %time πριν

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Sort order
el: Σειρά ταξινόμησης

en: Up
el: Επάνω

en: This field is required.
el: Το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Line
el: Γραμμή

en: Scale
el: Κλιμάκωση

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Medium
el: Μέσο

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Caching
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Month
el: Μήνας

en: System
el: Σύστημα

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Current
el: Τρέχοντα

en: State
el: Κατάσταση

en: Code
el: Κωδικός

en: OR
el: Ή

en: security
el: ασφάλεια

en: node
el: κόμβος

en: General
el: Γενικά

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Method
el: Μέθοδος

en: New Zealand
el: Νέα Ζηλανδία

en: Africa/Algiers
el: Αφρική/Αλγέρι

en: Africa/Bangui
el: Αφρική/Μπάνγκουι

en: Africa/Blantyre
el: Αφρική/Μπλάντυρ

en: Africa/Brazzaville
el: Αφρική/Μπραζαβίλ

en: Africa/Bujumbura
el: Αφρική/Μπουζουμπούρα

en: Africa/Cairo
el: Αφρική/Κάιρο

en: Africa/Ceuta
el: Αφρική/Κέουτα

en: Africa/Djibouti
el: Αφρική/Τζιμπουτί

en: Africa/Douala
el: Αφρική/Ντουάλα

en: Africa/Gaborone
el: Αφρική/Γκαμπορόν

en: Africa/Harare
el: Αφρική/Χαράρε

en: Africa/Johannesburg
el: Αφρική/Γιοχάνεσμπουργκ

en: Africa/Kampala
el: Αφρική/Καμπάλα

en: Africa/Khartoum
el: Αφρική/Χαρτούμ

en: Africa/Kigali
el: Αφρική/Κιγκάλι

en: Africa/Kinshasa
el: Αφρική/Κινσάσα

en: Africa/Lagos
el: Αφρική/Λάγγος

en: Africa/Libreville
el: Αφρική/Λιμπρεβίλ

en: Africa/Luanda
el: Αφρική/Λουάντα

en: Africa/Lubumbashi
el: Αφρική/Λουμπουμπάσι

en: Africa/Lusaka
el: Αφρική/Λουζάκα

en: Africa/Malabo
el: Αφρική/Μαλάμπο

en: Africa/Maputo
el: Αφρική/Μαπούτο

en: Africa/Maseru
el: Αφρική/Μασερού

en: Africa/Mbabane
el: Αφρική/Μπαμπάνε

en: Africa/Mogadishu
el: Αφρική/Μογκαντίσου

en: Africa/Nairobi
el: Αφρική/Ναϊρόμπι

en: Africa/Ndjamena
el: Αφρική/Ντζιαμένα

en: Africa/Niamey
el: Αφρική/Νιαμέυ

en: Africa/Porto-Novo
el: Αφρική/Πόρτο-Νόβο

en: Africa/Tripoli
el: Αφρική/Τρίπολη

en: Africa/Tunis
el: Αφρική/Τύνιδα

en: Africa/Windhoek
el: Αφρική/Ουίντχουκ

en: America/Adak
el: Αμερική/Αντάκ

en: America/Anchorage
el: Αμερική/Άνκορατζ

en: America/Anguilla
el: Αμερική/Αγκίλα

en: America/Antigua
el: Αμερική/Αντίγκουα

en: America/Araguaina
el: Αμερική/Αραγκουάινα

en: America/Aruba
el: Αμερική/Αρούμπα

en: America/Asuncion
el: Αμερική/Ασουνθιόν

en: America/Barbados
el: Αμερική/Μπαρμπάντος

en: America/Belem
el: Αμερική/Μπέλεμ

en: America/Belize
el: Αμερική/Μπελίζ

en: America/Bogota
el: Αμερική/Μπογκοτά

en: America/Boise
el: Αμερική/Μπόιζ

en: America/Cancun
el: Αμερική/Κανκούν

en: America/Caracas
el: Αμερική/Καράκας

en: America/Cayenne
el: Αμερική/Καϋέν

en: America/Cayman
el: Αμερική/Κάυμαν

en: America/Chicago
el: Αμερική/Σικάγο

en: America/Chihuahua
el: Αμερική/Τσιουάουα

en: America/Cuiaba
el: Αμερική/Κουϊάμπα

en: America/Curacao
el: Αμερική/Κουρασάο

en: America/Dawson
el: Αμερική/Ντώσον

en: America/Denver
el: Αμερική/Ντένβερ

en: America/Detroit
el: Αμερική/Ντητρόιτ

en: America/Dominica
el: Αμερική/Ντομίνικα

en: America/Edmonton
el: Αμερική/Έντμοντον

en: America/Eirunepe
el: Αμερική/Εϊρουνέπε

en: America/Fortaleza
el: Αμερική/Φορταλέζα

en: America/Godthab
el: Αμερική/Γκόντχαμπ

en: America/Grenada
el: Αμερική/Γρενάδα

en: America/Guadeloupe
el: Αμερική/Γουαδελούπη

en: America/Guatemala
el: Αμερική/Γουατεμάλα

en: America/Guayaquil
el: Αμερική/Γκουαγιακίλ

en: America/Guyana
el: Αμερική/Γουϊάνα

en: America/Halifax
el: Αμερική/Χάλιφαξ

en: America/Havana
el: Αμερική/Αβάνα

en: America/Hermosillo
el: Αμερική/Ερμοσίλλο

en: America/Indiana/Indianapolis
el: Αμερική/Ινδιάνα/Ινδιανάπολη

en: America/Indiana/Knox
el: Αμερική/Ινδιάνα/Νοξ

en: America/Indiana/Marengo
el: Αμερική/Ινδιάνα/Μαρένγκο

en: America/Indiana/Vevay
el: Αμερική/Ινδιάνα/Βέβεϋ

en: America/Inuvik
el: Αμερική/Ινουβίκ

en: America/Iqaluit
el: Αμερική/Ικαλούιτ

en: America/Jamaica
el: Αμερική/Τζαμάικα

en: America/Juneau
el: Αμερική/Γιούνω

en: America/Kentucky/Louisville
el: Αμερική/Κεντάκυ/Λούισβιλ

en: America/Kentucky/Monticello
el: Αμερική/Κεντάκυ/Μοντισέλλο

en: America/Lima
el: Αμερική/Λίμα

en: America/Maceio
el: Αμερική/Μασέιο

en: America/Managua
el: Αμερική/Μανάγκουα

en: America/Manaus
el: Αμερική/Μανάους

en: America/Martinique
el: Αμερική/Μαρτινίκα

en: America/Mazatlan
el: Αμερική/Μαζατλάν

en: America/Menominee
el: Αμερική/Μενομινέ

en: America/Merida
el: Αμερική/Μερίντα

en: America/Miquelon
el: Αμερική/Μικελόν

en: America/Monterrey
el: Αμερική/Μοντερέυ

en: America/Montevideo
el: Αμερική/Μοντεβιντέο

en: America/Montserrat
el: Αμερική/Μονσεράτ

en: America/Nassau
el: Αμερική/Νασσάου

en: America/Nipigon
el: Αμερική/Νιπιγκόν

en: America/Nome
el: Αμερική/Νόμε

en: America/Noronha
el: Αμερική/Νορόνα

en: America/Panama
el: Αμερική/Παναμάς

en: America/Pangnirtung
el: Αμερική/Πάγγνιρτουγκ

en: America/Paramaribo
el: Αμερική/Παραμαρίμπο

en: America/Phoenix
el: Αμερική/Φοίνιξ

en: America/Port-au-Prince
el: Αμερική/Πορτ-Ο-Πρενς

en: America/Recife
el: Αμερική/Ρεσίφε

en: America/Regina
el: Αμερική/Ρεγκίνα

en: America/Santiago
el: Αμερική/Σαντιάγκο

en: America/Scoresbysund
el: Αμερική/Σκορέσμπυσουντ

en: America/Tegucigalpa
el: Αμερική/Τεγκουσιγκάλπα

en: America/Thule
el: Αμερική/Θούλη

en: America/Tijuana
el: Αμερική/Τιχουάνα

en: America/Tortola
el: Αμερική/Τόρτολα

en: America/Vancouver
el: Αμερική/Βανκούβερ

en: America/Whitehorse
el: Αμερική/Γουάιτχορς

en: America/Winnipeg
el: Αμερική/Γουίννιπεγκ

en: America/Yakutat
el: Αμερική/Γιάκουτατ

en: America/Yellowknife
el: Αμερική/Γιέλοουνάιφ

en: Antarctica/Casey
el: Ανταρκτική/Κέισυ

en: Antarctica/Davis
el: Ανταρκτική/Ντέιβις

en: Antarctica/DumontDUrville
el: Ανταρκτική/Ντυμόντ Ντ' Ουρβίλ

en: Antarctica/Mawson
el: Ανταρκτική/Μώσον

en: Antarctica/McMurdo
el: Ανταρκτική/ΜακΜέρντο

en: Antarctica/Palmer
el: Ανταρκτική/Πάλμερ

en: Antarctica/Syowa
el: Ανταρκτική/Σίοβα

en: Antarctica/Vostok
el: Ανταρκτική/Βοστόκ

en: Arctic/Longyearbyen
el: Αρκτικός κύκλος/Λονγκιρμπίεν

en: Asia/Aden
el: Ασία/Άντεν

en: Asia/Almaty
el: Ασία/Αλμάτυ

en: Asia/Amman
el: Ασία/Αμμάν

en: Asia/Anadyr
el: Ασία/Αναντύρ

en: Asia/Aqtau
el: Ασία/Ακτάου

en: Asia/Aqtobe
el: Ασία/Ακτόμπε

en: Asia/Ashgabat
el: Ασία/Ασγκαμπάτ

en: Asia/Baghdad
el: Ασία/Βαγδάτη

en: Asia/Bahrain
el: Ασία/Μπαχρέιν

en: Asia/Baku
el: Ασία/Μπακού

en: Asia/Bangkok
el: Ασία/Μπανγκόγκ

en: Asia/Beirut
el: Ασία/Βηρυτός

en: Asia/Bishkek
el: Ασία/Μπίσκεκ

en: Asia/Brunei
el: Ασία/Μπρουνέι

en: Asia/Colombo
el: Ασία/Κολόμπο

en: Asia/Damascus
el: Ασία/Δαμασκός

en: Asia/Dhaka
el: Ασία/Ντάκα

en: Asia/Dili
el: Ασία/Ντίλι

en: Asia/Dubai
el: Ασία/Ντουμπάι

en: Asia/Dushanbe
el: Ασία/Ντουσάμπε

en: Asia/Gaza
el: Ασία/Γάζα

en: Asia/Hovd
el: Ασία/Χοβντ

en: Asia/Irkutsk
el: Ασία/Ιρκούτσκ

en: Asia/Jakarta
el: Ασία/Τζακάρτα

en: Asia/Jayapura
el: Ασία/Τζαγιαπούρα

en: Asia/Jerusalem
el: Ασία/Ιερουσαλήμ

en: Asia/Kabul
el: Ασία/Καμπούλ

en: Asia/Kamchatka
el: Ασία/Καμτσάτκα

en: Asia/Karachi
el: Ασία/Καράτσι

en: Asia/Krasnoyarsk
el: Ασία/Κρασνόγιαρσκ

en: Asia/Kuching
el: Ασία/Κούτσινγκ

en: Asia/Kuwait
el: Ασία/Κουβέιτ

en: Asia/Magadan
el: Ασία/Μαγκαντάν

en: Asia/Manila
el: Ασία/Μανίλα

en: Asia/Muscat
el: Ασία/Μουσκάτ

en: Asia/Nicosia
el: Ασία/Λευκωσία

en: Asia/Novosibirsk
el: Ασία/Νοβοσιμπίρσκ

en: Asia/Omsk
el: Ασία/Ομσκ

en: Asia/Pyongyang
el: Ασία/Πιονγκ Γιανγκ

en: Asia/Qatar
el: Ασία/Κατάρ

en: Asia/Rangoon
el: Ασία/Ρανγκούν

en: Asia/Riyadh
el: Ασία/Ριάντ

en: Asia/Samarkand
el: Ασία/Σαμαρκάνδη

en: Asia/Seoul
el: Ασία/Σεούλ

en: Asia/Shanghai
el: Ασία/Σαγγάη

en: Asia/Singapore
el: Ασία/Σιγκαπούρη

en: Asia/Taipei
el: Ασία/Ταϊπέι

en: Asia/Tashkent
el: Ασία/Τασκένδη

en: Asia/Tbilisi
el: Ασία/Τυφλίδα

en: Asia/Tehran
el: Ασία/Τεχεράνη

en: Asia/Thimphu
el: Ασία/Τιμφού

en: Asia/Tokyo
el: Ασία/Τόκιο

en: Asia/Ulaanbaatar
el: Ασία/Ουλάν Μπατόρ

en: Asia/Urumqi
el: Ασία/Ουρούμκι

en: Asia/Vientiane
el: Ασία/Βιεντιάνε

en: Asia/Vladivostok
el: Ασία/Βλαδιβοστόκ

en: Asia/Yakutsk
el: Ασία/Γιακούτσκ

en: Asia/Yekaterinburg
el: Ασία/Αικατερίνμπουργκ

en: Asia/Yerevan
el: Ασία/Ερεβάν

en: Atlantic/Azores
el: Ατλαντικός/Αζόρες

en: Atlantic/Bermuda
el: Ατλαντικός/Βερμούδες

en: Atlantic/Canary
el: Ατλαντικός/Κανάριοι Νήσοι

en: Atlantic/Madeira
el: Ατλαντικός/Μαδέρα

en: Atlantic/Stanley
el: Ατλαντικός/Στάνλεϋ

en: Australia/Adelaide
el: Αυστραλία/Αδελαΐδα

en: Australia/Brisbane
el: Αυστραλία/Μπρισμπέιν

en: Australia/Darwin
el: Αυστραλία/Ντάργουιν

en: Australia/Hobart
el: Αυστραλία/Χόμπαρτ

en: Australia/Lindeman
el: Αυστραλία/Λίντεμαν

en: Australia/Melbourne
el: Αυστραλία/Μελβούρνη

en: Australia/Perth
el: Αυστραλία/Περθ

en: Australia/Sydney
el: Αυστραλία/Σύδνεϋ

en: Europe/Amsterdam
el: Ευρώπη/Άμστερνταμ

en: Europe/Andorra
el: Ευρώπη/Ανδόρρα

en: Europe/Athens
el: Ευρώπη/Αθήνα

en: Europe/Belgrade
el: Ευρώπη/Βελιγράδι

en: Europe/Berlin
el: Ευρώπη/Βερολίνο

en: Europe/Bratislava
el: Ευρώπη/Μπρατισλάβα

en: Europe/Brussels
el: Ευρώπη/Βρυξέλες

en: Europe/Bucharest
el: Ευρώπη/Βουκουρέστι

en: Europe/Budapest
el: Ευρώπη/Βουδαπέστη

en: Europe/Chisinau
el: Ευρώπη/Σισινάου

en: Europe/Copenhagen
el: Ευρώπη/Κοπεγχάγη

en: Europe/Dublin
el: Ευρώπη/Δουβλίνο

en: Europe/Gibraltar
el: Ευρώπη/Γιβραλτάρ

en: Europe/Helsinki
el: Ευρώπη/Ελσίνκι

en: Europe/Istanbul
el: Ευρώπη/Κωνσταντινούπολη

en: Europe/Kaliningrad
el: Ευρώπη/Καλίνιγκραντ

en: Europe/Kiev
el: Ευρώπη/Κίεβο

en: Europe/Lisbon
el: Ευρώπη/Λισαβώνα

en: Europe/Ljubljana
el: Ευρώπη/Λιουμπλιάνα

en: Europe/London
el: Ευρώπη/Λονδίνο

en: Europe/Luxembourg
el: Ευρώπη/Λουξεμβούργο

en: Europe/Madrid
el: Ευρώπη/Μαδρίτη

en: Europe/Malta
el: Ευρώπη/Μάλτα

en: Europe/Minsk
el: Ευρώπη/Μινσκ

en: Europe/Monaco
el: Ευρώπη/Μονακό

en: Europe/Moscow
el: Ευρώπη/Μόσχα

en: Europe/Oslo
el: Ευρώπη/Όσλο

en: Europe/Paris
el: Ευρώπη/Παρίσι

en: Europe/Prague
el: Ευρώπη/Πράγα

en: Europe/Riga
el: Ευρώπη/Ρίγα

en: Europe/Rome
el: Ευρώπη/Ρώμη

en: Europe/Samara
el: Ευρώπη/Σαμάρα

en: Europe/Sarajevo
el: Ευρώπη/Σεράγιεβο

en: Europe/Simferopol
el: Ευρώπη/Σιμφερόπολ

en: Europe/Skopje
el: Ευρώπη/Σκόπια

en: Europe/Sofia
el: Ευρώπη/Σόφια

en: Europe/Stockholm
el: Ευρώπη/Στοκχόλμη

en: Europe/Tallinn
el: Ευρώπη/Ταλίν

en: Europe/Tirane
el: Ευρώπη/Τίρανα

en: Europe/Uzhgorod
el: Ευρώπη/Ούζγκοροντ

en: Europe/Vaduz
el: Ευρώπη/Βαντούζ

en: Europe/Vatican
el: Ευρώπη/Βατικανό

en: Europe/Vienna
el: Ευρώπη/Βιέννη

en: Europe/Vilnius
el: Ευρώπη/Βίλνιους

en: Europe/Warsaw
el: Ευρώπη/Βαρσοβία

en: Europe/Zagreb
el: Ευρώπη/Ζάγκρεμπ

en: Europe/Zaporozhye
el: Ευρώπη/Ζαπορόζιε

en: Europe/Zurich
el: Ευρώπη/Ζυρίχη

en: Indian/Antananarivo
el: Ινδικός/Ανταναναρίβο

en: Indian/Chagos
el: Ινδικός/Chagos

en: Indian/Christmas
el: Ινδικός/Christmas

en: Indian/Cocos
el: Ινδικός/Κόκος

en: Indian/Comoro
el: Ινδικός/Κομόρες

en: Indian/Kerguelen
el: Ινδικός/Kerguelen

en: Indian/Mahe
el: Ινδικός/Mahe

en: Indian/Maldives
el: Ινδικός/Μαλδίβες

en: Indian/Mauritius
el: Ινδικός/Μαυρίκιος

en: Indian/Mayotte
el: Ινδικός/Μαγιότ

en: Indian/Reunion
el: Ινδικός/Ρεουνιόν

en: Pacific/Apia
el: Ειρηνικός/Apia

en: Pacific/Auckland
el: Ειρηνικός/Ώκλαντ

en: Pacific/Chatham
el: Ειρηνικός/Τσάτχαμ

en: Pacific/Easter
el: Ειρηνικός/Πάσχα

en: Pacific/Efate
el: Ειρηνικός/Εφάτε

en: Pacific/Enderbury
el: Ειρηνικός/Εντέρμπουρυ

en: Pacific/Fakaofo
el: Ειρηνικός/Φακαόφο

en: Pacific/Fiji
el: Ειρηνικός/Φίτζι

en: Pacific/Funafuti
el: Ειρηνικός/Φουναφούτι

en: Pacific/Galapagos
el: Ειρηνικός/Γκαλαπάγος

en: Pacific/Gambier
el: Ειρηνικός/Γκαμπιέ

en: Pacific/Guadalcanal
el: Ειρηνικός/Γκουανταλκανάλ

en: Pacific/Guam
el: Ειρηνικός/Γουάμ

en: Pacific/Honolulu
el: Ειρηνικός/Χονολουλού

en: Pacific/Johnston
el: Ειρηνικός/Τζόνστον

en: Pacific/Kiritimati
el: Ειρηνικός/Κριτιμάτι

en: Pacific/Kosrae
el: Ειρηνικός/Κοσράε

en: Pacific/Kwajalein
el: Ειρηνικός/Κουατζαλίν

en: Pacific/Majuro
el: Ειρηνικός/Μαγιούρο

en: Pacific/Marquesas
el: Ειρηνικός/Μαρκέσας

en: Pacific/Midway
el: Ειρηνικός/Μίντγουέϊ

en: Pacific/Nauru
el: Ειρηνικός/Ναούρου

en: Pacific/Niue
el: Ειρηνικός/Νιούε

en: Pacific/Norfolk
el: Ειρηνικός/Νόρφολκ

en: Pacific/Noumea
el: Ειρηνικός/Νουμία

en: Pacific/Palau
el: Ειρηνικός/Παλάου

en: Pacific/Pitcairn
el: Ειρηνικός/Νήσοι Πίτκαιρν

en: Pacific/Rarotonga
el: Ειρηνικός/Ραροτόνγκα

en: Pacific/Saipan
el: Ειρηνικός/Σαϊπάν

en: Pacific/Tahiti
el: Ειρηνικός/Ταϊτή

en: Pacific/Tarawa
el: Ειρηνικός/Ταράβα

en: Pacific/Tongatapu
el: Ειρηνικός/Τονγκαπάτου

en: Pacific/Wake
el: Ειρηνικός/Ουέηκ

en: Pacific/Wallis
el: Ειρηνικός/Γουάλις

en: Day
el: Ημέρα

en: Table
el: Πίνακας

en: Now
el: Τώρα

en: All views
el: Όλες οι εμφανίσεις

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: !time ago
el: Πριν από !time

en: Other
el: Άλλο

en: Align
el: Στοίχιση

en: Basic
el: Βασική

en: Color
el: Χρώμα

en: Link URL
el: URL συνδέσμου

en: access content
el: πρόσβαση σε ύλη

en: List type
el: Τύπος λίστας

en: Role
el: Ρόλος

en: User login
el: Είσοδος

en: Log in
el: Είσοδος

en: String
el: Φράση

en: Case
el: Πεζά/κεφαλαία

en: Referrer
el: Παραπέμφθηκε από

en: Exists
el: Υπάρχει

en: Both
el: Και τα δύο

en: Text processing
el: Επεξεργασία κειμένου

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
el: Το μέγιστο σε χαρακτήρες μέγεθος του πεδίου. Αφήστε το κενό για απεριόριστο μέγεθος.

en: Rows
el: Γραμμές

en: Argument
el: Παράμετρος

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Provider
el: Πάροχος

en: <All>
el: <Όλα>

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Down
el: Κάτω

en: Wildcard
el: Μπαλαντέρ

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Operator
el: Τελεστής

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Order
el: Σειρά

en: Views UI
el: Διεπαφή χρήστη Views

en: Random
el: Τυχαία

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Position
el: Θέση

en: Integer
el: Ακέραιος αριθμός

en: Basic settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Last checked
el: Τελευταίος έλεγχος

en: Profile
el: Προφίλ

en: Close
el: Κλείσιμο

en: filters
el: φίλτρα

en: Term description
el: Περιγραφή όρου

en: fields
el: πεδία

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Operation
el: Λειτουργία

en: reply
el: απάντηση

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Function
el: Λειτουργία

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: Germany
el: Γερμανία

en: Protocol
el: Πρωτόκολλο

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Created date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: Default language
el: Προκαθορισμένη γλώσσα

en: Australia
el: Αυστραλία

en: Canada
el: Καναδάς

en: France
el: Γαλλία

en: Italy
el: Ιταλία

en: Mexico
el: Μεξικό

en: Spain
el: Ισπανία

en: United Kingdom
el: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United States
el: Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής

en: Regular expression
el: Κανονική έκφραση

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: File attachments
el: Συνημμένα αρχεία

en: Approved
el: Εγκεκριμένο

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
el: Εισάγετε μία σελίδα ανά γραμμή ως μορφή διαδρομών του Drupal. Ο χαρακτήρας '*' είναι μπαλαντέρ. Παραδείγματα διαδρομών: %blog για τη σελίδα των ιστολογίων και %blog-wildcard για κάθε προσωπικό ιστολόγιο. %front είναι η κεντρική σελίδα.

en: File Upload
el: Αποστολή αρχείου

en: Timer
el: Χρονομετρητής

en: Change
el: Αλλαγή

en: in
el: σε

en: Edit term
el: Τροποποίηση όρου

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Time format
el: Μορφή ώρας

en: Week of @date
el: Εβδομάδα της @date

en: Sources
el: Πηγές

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: update
el: ενημέρωση

en: Browser
el: Περιηγητής

en: Full text
el: Πλήρες κείμενο

en: Feed settings
el: Ρυθμίσεις ροής

en: Source
el: Πηγή

en: Date/Time
el: Ημερομηνία/'Ωρα

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Your search yielded no results
el: Η αναζήτησή σας δεν έδωσε αποτελέσματα

en: unlimited
el: Απεριόριστο

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Allowed values list
el: Λίστα επιτρεπόμενων τιμών

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: Publishing options
el: Επιλογές δημοσίευσης

en: First
el: Πρώτο

en: Limit
el: Όριο

en: Query
el: Ερώτημα

en: Configure block
el: Ρύθμιση μπλοκ

en: Site's time zone
el: Ώρα ζώνης ιστοτόπου

en: Date's time zone
el: Ώρα ζώνης της ημερομηνίας

en: No time zone conversion
el: Χωρίς μετατροπή της ώρας ζώνης

en: timezone
el: ώρα ζώνης

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Select List
el: Λίστα Επιλογής

en: Years back and forward must be in the format -9:+9.
el: Τα έτη προς τα πίσω και μπροστά πρέπει να είναι στο εξής φορμά -9: +9.

en: Site default
el: Προεπιλογή ιστοτόπου

en: Years back and forward
el: Έτη προς τα πίσω και μπροστά

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Long
el: Μεγάλο

en: Short
el: Σύντομο

en: To date
el: Μέχρι ημερομηνία

en: From date
el: Από ημερομηνία

en: Posts
el: Καταχωρίσεις

en: Mission statement
el: Περιγραφή σκοπού

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: AND
el: ΚΑΙ

en: Fixed
el: Σταθερό

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο του

en: Less than
el: Μικρότερο του

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Open in new window
el: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: profile
el: προφίλ

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Date formats
el: Μορφές ημερομηνίας

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: or
el: ή

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: Poll settings
el: Επιλογές ψηφοφορίας

en: Parent term
el: Γονικός όρος

en: Style
el: Στυλ

en: revert
el: επαναφορά

en: Match
el: Ταιριάζει

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: Database schema
el: Σχήμα βάσης δεδομένων

en: Permissions
el: Άδειες

en: Your settings have been saved.
el: Οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν.

en: Last modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Reversed
el: Ανεστραμμένος

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Testing
el: Δοκιμές

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: %type settings
el: Ρυθμίσεις %type

en: Menu settings
el: Ρυθμίσεις μενού

en: Color scheme
el: Χρωματικός συνδυασμός

en: Unformatted
el: Μη μορφοποιημένο

en: Formats
el: Μορφοποιήσεις

en: @type: deleted %title.
el: @type: διαγράφηκε το %title.

en: RSS Feed
el: Ροή RSS

en: New comments
el: Νέα μηνύματα

en: New
el: Δημιουργία

en: Relationships
el: Συσχετίσεις

en: Plural
el: Πληθυντικός

en: Relationship
el: Συσχέτιση

en: relationships
el: συσχετίσεις

en: Sort criteria
el: Κριτήρια ταξινόμησης

en: <Hidden>
el: <Κρυφό>

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Video width
el: Πλάτος βίντεο

en: Video height
el: Ύψος βίντεο

en: Audio sample rate
el: Ρυθμός δειγματοληψίας ήχου

en: Audio bitrate
el: Ρυθμός μετάδοσης bit ήχου

en: administer nodes
el: διαχείριση κόμβων

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Comment settings
el: Ρυθμίσεις σχολίων

en: Sticky
el: Υπόμνημα

en: Content Type
el: Τύπος ύλης

en: Read only
el: Μόνο για ανάγνωση

en: Ok
el: Eντάξει

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Path to file
el: Διαδρομή προς το αρχείο

en: File upload error. Could not move uploaded file.
el: Σφάλμα στην αποστολή του αρχείου. Δεν ήταν δυνατή η μετακίνηση του απεσταλμένου αρχείου.

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: Enable custom alternate text
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένου εναλλακτικού κειμένου

en: Enable custom title text
el: Ενεργοποίηση προσαρμοσμένου κειμένου τίτλου

en: Alternate text
el: Εναλλακτικό κείμενο

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select
el: Επιλογή

en: Enter the terms you wish to search for.
el: Πληκτρολογήστε τους όρους που θέλετε να αναζητήσετε.

en: Bold
el: Έντονα

en: Information
el: Πληροφορίες

en: No content types available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι τύποι ύλης.

en: PHP Code
el: Κώδικας PHP

en: Simple
el: Απλό

en: Double
el: Διπλάσιο

en:  content
el:  ύλη

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Translation status
el: Κατάσταση μετάφρασης

en: Menus
el: Μενού

en: A valid date is required for %title.
el: Μια έγκυρη ημερομηνία απαιτείται για %title.

en: Date API requirements
el: Date API προϋποθέσεις

en: A Date API that can be used by other modules.
el: Ένα Date API που μπορεί να χρησιμοποιηθεί από άλλες μονάδες.

en: Above
el: Από πάνω

en: Number of values
el: Αριθμός τιμών

en: @min and @max
el: @min και @max

en: Default time zone
el: Προεπιλεγμένη ζώνη ώρας

en: The content module, a required component of the Content Construction Kit (CCK), allows administrators to associate custom fields with content types. In Drupal, content types are used to define the characteristics of a post, including the title and description of the fields displayed on its add and edit pages. Using the content module (and the other helper modules included in CCK), custom fields beyond the default "Title" and "Body" may be added. CCK features are accessible through tabs on the <a href="@content-types">content types administration page</a>. (See the <a href="@node-help">node module help page</a> for more information about content types.)
el: Το content module, πού είναι ένα απαιτούμενο κομμάτι του Εργαλείου Κατασκευής Τύπου Ύλης, επιτρέπει στους διαχειριστές να συνταιριάξουν εξατομικευμένα πεδία με τύπους ύλης. Στο Drupal, οι τύποι ύλης χρησιμοποιούνται για να καθορίσουν τα χαρακτηριστικά μιας δημοσίευσης, συμπεριλαμβανομένων του τίτλου και του κυρίως κειμένου των πεδίων που εμφανίζονται στη σελίδα υποβολής και επεξεργασίας τους. Με τη χρήση της μονάδας content (καθώς και άλλων βοηθητικών μονάδων που συμπεριλαμβάνονται στο Εργαλείο Κατασκευής Τύπου ύλης), μπορείτε να προσθέσετε εξατομικευμένα πεδία, πέρα από τα εξ' ορισμού πεδία "Τίτλος" και "Κυρίως κείμενο". Τα χαρακτηριστικά και οι διαθέσιμες επιλογές του Εργαλείου Κατασκευής Τύπου Ύλης είναι προσβάσιμα με καρτέλες στη <a href="@content-types">σελίδα διαχείρισης τύπων ύλης</a>. (Δείτε τη <a href="@node-help">σελίδα βοήθειας της μονάδας node</a> για περισσότερες πληροφορίες για τους τύπους ύλης.)

en: <em>fieldgroup</em>, which creates collapsible fieldsets to hold a group of related fields. A fieldset may either be open or closed by default. The order of your fieldsets, and the order of fields within a fieldset, is managed via a drag-and-drop interface provided by content module.
el: <em>ομάδα πεδίου</em>, που δημιουργεί ένα σετ αναδιπλούμενων πεδίων και περιέχει μια ομάδα με σχετιζόμενα πεδία. Το σετ των πεδίων μπορεί να είναι είτε ανοικτό (ξεδιπλωμένο) είτε κλειστό (διπλωμένο) από προεπιλογή. Η σειρά των σετ πεδίων, καθώς και των πεδίων μέσα στο σετ, μπορεί να οριστεί με τη λειτουργία σύρε και άσε στην διεπαφή που παρέχεται από το content module.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@handbook-cck">CCK</a> or the <a href="@project-cck">CCK project page</a>.
el: Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το εγχειρίδιο ρύθμισης και προσαρμογής, <a href="@handbook-cck">CCK</a> ή την <a href="@project-cck">σελίδα έργου CCK</a>.

en: Configure how this content type's fields and field labels should be displayed when it's viewed in teaser and full-page mode.
el: Ρυθμίστε το πώς θα εμφανίζονται τα πεδία και οι ετικέτες αυτού του τύπου ύλης όταν προβάλονται στην περικομμένη και στην πλήρη μορφή τους.

en: Add another item
el: Προσθήκη ενός ακόμα αντικειμένου

en: Full node
el: Πλήρης μορφή

en: Search Index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: Search Result
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης

en: Updating field type %type with module %module.
el: Ανανέωση τύπου πεδίου %type με την μονάδα %module.

en: Manage fields
el: Διαχείριση πεδίων

en: Trimmed
el: Περικομμένο

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: No fields have been defined for any content type yet.
el: Δεν έχουν οριστεί πεδία για κανέναν τύπο ύλης ακόμα.

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
el: Αν έχει απομείνει ύλη σε αυτό το πεδίο, θα χαθεί. Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Save field settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων πεδίου

en: The update has encountered an error.
el: Η ενημέρωση εντόπισε ένα σφάλμα.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
el[0]: Επιτυχής επεξεργασία 1 αντικειμένου:
el[1]: Επιτυχής επεξεργασία @count αντικειμένων:

en: Group multiple values
el: Ομαδοποίηση πολλαπλών τιμών

en: Title (link)
el: Τίτλος (σύνδεσμος)

en: Title (no link)
el: Τίτλος (χωρίς σύνδεσμο)

en: Decimal
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Float
el: Αριθμός κινητής υποδιαστολής

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
el: Ο συνολικός αριθμός ψηφίων που θα αποθηκεύονται στη βάση δεδομένων, συμπεριλαμβανομένων εκείνων στα δεξιά της υποδιαστολής.

en: The number of digits to the right of the decimal.
el: Ο αριθμός των ψηφίων στα δεξιά της υποδιαστολής.

en: Decimal marker
el: Χαρακτήρας υποδιαστολής

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
el: Ο χαρακτήρας που θα εισάγουν οι χρήστες για την υποδιαστολή στις φόρμες.

en: Defines numeric field types.
el: Ορίζει πεδία αριθμητικού τύπου.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
el: Για ένα απλό πεδίο επιλογής Ενεργό/Ανενεργό, ορίστε πρώτα την τιμή του Ανενεργού, και στη συνέχεια την τιμή του Ενεργού στην ενότητα <strong>Eπιτρεπόμενες Τιμές</strong>. Σημειώστε πως η ετικέτα του πεδίου επιλογής ορίζεται από την Ενεργό τιμή.

en: Check boxes/radio buttons
el: Κουτιά επιλογής/Κουμπιά επιλογής

en: Single on/off checkbox
el: Απλό κουτάκι επιλογής Ενεργό/Ανενεργό

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
el: Ορίζει γραφικά συστατικά  επιλογής, πεδίου επιλογών και κουμπί επιλογής για τους τύπους κειμένου και αριθμού.

en: Text area (multiple rows)
el: Πλαίσιο κειμένου (πολλές γραμμές)

en: Defines simple text field types.
el: Ορίζει τύπους πεδίου απλού κειμένου.

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Form
el: Φόρμα

en: Permission
el: Άδεια

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Italic
el: Πλάγια

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Read/Write
el: Για ανάγνωση/εγγραφή

en: Global
el: Καθολικό

en: file system
el: σύστημα αρχείων

en: Thumbnails
el: Μικρογραφίες

en: Thread
el: Νήμα

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
el: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με @count ή περισσότερους χαρακτήρες.

en: Distinct
el: Ξεχωριστό

en: Unavailable
el: Μη διαθέσιμο

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: Usage
el: Χρήση

en: Loading
el: Φόρτωση

en: The directory %directory does not exist.
el: Ο φάκελος %directory δεν υπάρχει.

en: The directory %directory is not writable
el: Ο κατάλογος %directory δεν είναι εγγράψιμος

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
el: Ο κατάλογος %directory δεν είναι εγγράψιμος, επειδή δεν έχει τα σωστά δικαιώματα πρόσβασης.

en: The upload directory %directory for the file field %field (content type %type) could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
el: Ο φάκελος αποστολής %directory για το πεδίο αρχείου %field (τύπος ύλης %type) δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί ή δεν είναι προσβάσιμος. Καθώς το νέο απεσταλμένο αρχείο δεν μπόρεσε να αποθηκευτεί σε αυτόν το φάκελο, η αποστολή ακυρώθηκε.

en: Permitted upload file extensions
el: Επιτρεπτές επεκτάσεις ονομάτων αρχείων

en: Extensions a user can upload to this field. Separate extensions with a space and do not include the leading dot. Leaving this blank will allow users to upload a file with any extension.
el: Επεκτάσεις (αρχείων) που μπορεί ένας χρήστης να αποστείλει για αυτό το πεδίο. Ξεχωρίστε τις επεκτάσεις με κενά χωρίς να συμπεριλάβετε την τελεία στην αρχή. Αν το αφήσετε κενό, θα επιτραπεί στους χρήστες να αποστείλουν ένα αρχείο με οποιαδήποτε επέκταση.

en: File size restrictions
el: Περιορισμοί μεγέθους αρχείου

en: Limits for the size of files that a user can upload. Note that these settings only apply to newly uploaded files, whereas existing files are not affected.
el: Περιορίζει το μέγεθος των αρχείων που μπορεί να αποστείλει ένας χρήστης. Σημειώστε πως αυτή η ρύθμιση, θα εφαρμοστεί μόνο στα νέα προς αποστολή αρχεία, χωρίς να επηρεάζονται τα υπάρχοντα αρχεία.

en: Maximum upload size per file
el: Μέγιστο μέγεθος αποστολής ανά αρχείο

en: Maximum upload size per node
el: Μέγιστο μέγεθος ανά κόμβο

en: Specify the total size limit for all files in field on a given node. Enter a value like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes) in order to restrict the total size of a node. Leave this empty if there should be no size restriction.
el: Καθορίστε το συνολικό όριο μεγέθους για όλα τα αρχεία σε έναν δεδομένο κόμβο. Εισάγετε μια τιμή όπως "512" (bytes), "80K" (kilobytes) ή "50M" (megabytes) για να περιορίσετε το συνολικό επιτρεπόμενο μέγεθος για έναν κόμβο. Αφήστε το κενό, για να μην υπάρχει περιορισμός μεγέθους.

en: Displays all kinds of files with an icon and a linked file description.
el: Εμφανίζει όλα τα είδη των αρχείων με ένα εικονίδιο και μια περιγραφή συνδεδεμένη με το αρχείο.

en: File description
el: Περιγραφή αρχείου

en: File size (in bytes)
el: Το μέγεθος του αρχείου (σε bytes)

en: File size (pretty printed)
el: Μέγεθος αρχείου (εκτυπώσιμο)

en: Defines a file field type.
el: Καθορίζει ένα τύπο πεδίου αρχείου.

en: Rearrange
el: Αναδιάταξη

en: 1 user | @count users
el[0]: 1 χρήστης
el[1]: @count χρήστες

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: empty
el: άδειο

en: An edit widget for image files, including a preview of the image.
el: Ένα εργαλείο επεξεργασίας για αρχεία εικόνων, περιλαμβάνει προεπισκόπηση της εικόνας.

en: Displays image files in their original size.
el: Εμφανίζει τις εικόνες στις αρχικές τους διαστάσεις.

en: Parser
el: Αναλυτής

en: Aggregator
el: Συλλέκτης

en: Active users
el: Ενεργοί χρήστες

en: Attach to
el: Επισύναψη στο

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
el: Η URL %url είναι λανθασμένη. Παρακαλούμε εισάγετε μια πλήρη διεύθυνση URL, όπως για παράδειγμα http://www.example.com/feed.xml.

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Book navigation
el: Πλοήγηση βιβλίου

en: !a comments per page
el: !a σχόλια ανά σελίδα

en: Pager
el: Πλοήγηση

en: Node content
el: Περιεχόμενου κόμβου

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Taxonomy vocabulary
el: Λεξιλόγιο ταξινομίας

en: Close window
el: Κλείσιμο παράθυρου

en: Remove this item
el: Αφαίρεση αντικειμένου

en: Deleted/missing node @nid
el: Διαγραμμένος/εξαφανισμένος κόμβος @nid

en: Page settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: -n/a-
el: -μ/δ-

en: Found the @submit button
el: Βρέθηκε το κουμπί @submit

en: Failed to set field @name to @value
el: Αποτυχία να οριστεί το πεδίο @name με την τιμή @value

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@simpletest">SimpleTest module</a>.
el: Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το εγχειρίδιο ρύθμισης και προσαρμογής, <a href="@simpletest">SimpleTest module</a>.

en: No temporary directories to remove.
el: Δεν υπάρχουν προσωρινοί κατάλογοι προς διαγραφή.

en: Run tests against Drupal core and your active modules. These tests help assure that your site code is working as designed.
el: Εκτελεί δοκιμές μεταξύ του πυρήνα του Drupal και των ενεργοποιημένων μονάδων σας. Οι δοκιμές αυτές βοηθούν να εξασφαλίσετε ότι ο κώδικας στον ιστοτόπο σας λειτουργεί όπως θα έπρεπε.

en: contains
el: περιέχει

en: Send message
el: Αποστολή μηνύματος

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Data
el: Δεδομένα

en: Selection type
el: Τύπος επιλογής

en: No name
el: Χωρίς όνομα

en: Upload error. Could not move file %file to destination %destination.
el: Σφάλμα αποστολής. Δεν ήταν δυνατή η μετακίνηση του αρχείου %file στον προορισμό %destination.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
el: Σφάλμα επαλήθευσης, δοκιμάστε πάλι. Αν το σφάλμα εξακολουθήσει, απευθυνθείτε στο διαχειριστή του ιστοτόπου.

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: About
el: Περί

en: Column
el: Στήλη

en: sort by @s
el: ταξινόμηση κατά @s

en: and
el: και

en: Optional URL
el: Προαιρετικό URL

en: Static Title:
el: Στατικός τίτλος:

en: Title, as link (default)
el: Τίτλος, σαν σύνδεσμος (προεπιλογή)

en: URL, as link
el: URL, σαν σύνδεσμος

en: Separate title and URL
el: Διαχωρισμός τίτλου και URL

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: field
el: πεδίο

en: Week @week
el: Εβδομάδα @week

en: Target
el: Στόχος

en: Time ago
el: Πριν από

en: Create @name
el: Δημιουργία @name

en: @type %title has been deleted.
el: Ο τύπος @type με τίτλο %title διαγράφηκε.

en: Not enabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
el: Οδηγίες που θα παρουσιάζονται στο χρήστη κάτω από αυτό το πεδίο στη φόρμα επεξεργασίας.<br />Επιτρεπόμενες ετικέτες HTML: @tags

en: The language the content is in.
el: Η γλώσσα του περιεχομένου

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Title only
el: Μόνο τίτλο

en: Validator
el: Ελεγκτής εγκυρότητας

en: Inherit
el: Κληρονομικότητα

en: Maximum resolution for Images
el: Μέγιστη ανάλυση των εικόνων

en: Defines an image field type.
el: Καθορίζει ένα πεδίο τύπου εικόνας.

en: Mime type
el: Τύπος MIME

en: Use default
el: Χρήση προεπιλογής

en: The date the node was last updated.
el: Η ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβος.

en: Category ID
el: ID Κατηγορίας

en: %name: illegal value.
el: %name: μη έγκυρη τιμή.

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
el: Σφάλμα: ο χειριστής για το @table > @field δεν υπάρχει!

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: translate
el: μετάφραση

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
el: Προειδοποίηση ασφάλειας: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή του αρχείου .htaccess. Πρέπει να δημιουργήσετε ένα αρχείο .htaccess στον κατάλογο %directory που να περιέχει τις εξής γραμμές: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
el: Μόνο αρχεία με τις ακόλουθες επεκτάσεις επιτρέπονται: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
el: Το αρχείο είναι %filesize και ξεπερνά το μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος αρχείου %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
el: Το αρχείο είναι %filesize με το οποίο θα υπερβείτε την ποσόστωση του δίσκου σας του %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
el: Οι διαστάσεις της εικόνας άλλαξαν ώστε να είναι μέσα στα όρια της μέγιστης επιτρεπτής ανάλυσης, που είναι %dimensions pixel.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
el: Η εικόνα είναι πολύ μεγάλη. Οι μέγιστες επιτρεπόμενες διαστάσεις είναι %dimensions pixel.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
el: Η εικόνα είναι πολύ μικρή. Οι μικρότερες επιτρεπόμενες διαστάσεις είναι %dimensions pixel.

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: No test results to display.
el: Δεν υπάρχουν αποτελέσματα δοκιμής.

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: Custom date format
el: Προσαρμοσμένη μορφή ημερομηνίας

en: Revision information
el: Πληροφορίες αναθεώρησης

en: Input type
el: Τύπος εισόδου

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: Show All
el: Εμφάνιση Όλων

en: Users who have created accounts on your site.
el: Οι χρήστες που έχουν δημιουργήσει λογαριασμούς στον ιστοτόπο σας.

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: Default image
el: Προεπιλεγμένη εικόνα

en: Use default image
el: Χρήση προεπιλεγμένης εικόνας

en: Choose a image that will be used as default.
el: Επιλέξτε μια εικόνα που θα χρησιμοποιηθεί ως προεπιλογή.

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
el: Αυτό το κείμενο χρησιμοποιείται από προγράμματα ανάγνωσης οθόνης, μηχανές αναζήτησης, ή όταν η εικόνα δεν μπορεί να εμφανιστεί.

en: Ends with
el: Τελειώνει σε

en: Undated
el: Χωρίς ημερομηνία

en: (Unpublished)
el: (Αδημοσίευτο)

en: @label title
el: @label τίτλος

en: @label protocol
el: @label πρωτόκολλο

en: @label target
el: @label προορισμός

en: Wildcard title
el: Τίτλος μπαλαντέρ

en: This will override any other link you have set.
el: Αυτό θα παρακάμψει κάθε άλλο σύνδεσμο που έχετε ορίσει.

en: No role
el: Χωρίς ρόλο

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: %title field is required.
el: Το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: The size of the file.
el: Το μέγεθος του αρχείου.

en: Menu links
el: Σύνδεσμοι των μενού

en: Link title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: %message in %file on line %line.
el: %message στο αρχείο %file στη γραμμή %line.

en: 1 character | @count characters
el[0]: 1 χαρακτήρας
el[1]: @count χαρακτήρες

en: Delete link
el: Σύνδεσμος διαγραφής

en: Per page
el: Ανά σελίδα

en: Per role
el: Ανά ρόλο

en: Per role per page
el: Ανά ρόλο ανά σελίδα

en: Per user
el: Ανά χρήστη

en: Per user per page
el: Ανά χρήστη ανά σελίδα

en: The file could not be uploaded.
el: Η αποστολή του αρχείου δεν ήταν δυνατή.

en: Has Avatar
el: Έχει άβαταρ

en: Capitalize first letter
el: Κεφαλαίο το πρώτο γράμμα

en: Created content type %type.
el: Δημιουργήθηκε ο τύπος ύλης %type.

en: User created with name %name and pass %pass
el: Δημιουργήθηκε χρήστης με όνομα %name και συνθηματικό %pass

en: Created permissions: @perms
el: Δημιουργήθηκαν οι άδειες: @perms

en: Invalid permission %permission.
el: Μη έγκυρη άδεια %permission.

en: Username field found.
el: Το πεδίο Όνομα χρήστη βρέθηκε.

en: Password field found.
el: Το πεδίο Συνθηματικό βρέθηκε.

en: !method @url returned @status (!length).
el: !method @url επέστρεψε @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
el: Βρέθηκε έγκυρη HTML στο "@path"

en: Parsed page successfully.
el: Η ανάλυση της σελίδας έγινε με επιτυχία.

en: Found the requested form fields at @path
el: Τα απαιτούμενα πεδία της φόρμας βρέθηκαν στο @path

en: Found field by name @name
el: Βρέθηκε πεδίο με όνομα @name

en: Did not find field by name @name
el: Δε βρέθηκε πεδίο με όνομα @name

en: Found field by id @id
el: Βρέθηκε πεδίο με αναγνωριστικό @id

en: Did not find field by id @id
el: Δε βρέθηκε πεδίο με αναγνωριστικό @id

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
el: Αναμενόταν απόκριση HTTP  !code, πργαματικό !curl_code

en: Tests
el: Δοκιμές

en: Run tests
el: Εκτέλεση δοκιμών

en: Clean test environment
el: Καθαρισμός περιβάλλοντος δοκιμής

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
el: Διαγράφει τους πίνακες με το πρόθεμα "simpletest" και τους προσωρινούς καταλόγους που έχουν απομείνει από τεστ που είχαν σφάλματα εκτέλεσης. Προορίζεται για τους προγραμματιστές όταν δημιουργούν τεστ.

en: Clean environment
el: Εκκαθάριση περιβάλλοντος

en: No tests to display.
el: Δεν υπάρχουν τεστ προς εμφάνιση.

en: @pass, @fail, and @exception
el: @pass, @fail, και @exception

en: No test(s) selected.
el: Δεν επιλέχτηκαν δοκιμές.

en: Processing test @num of @max - %test.
el: Επεξεργασία δοκιμής @num από @max - %test.

en: Processed test @num of @max - %test.
el: Έγινε επεξεργασία της δοκιμής @num από @max - %test.

en: 1 pass | @count passes
el[0]: 1 επιτυχία
el[1]: @count επιτυχίες

en: 1 fail | @count fails
el[0]: 1 αποτυχία
el[1]: @count αποτυχίες

en: 1 exception | @count exceptions
el[0]: 1 εξαίρεση
el[1]: @count εξαιρέσεις

en: PHP DOMDocument class
el: κλάση PHP DOMDocument

en: Provides a framework for unit and functional testing.
el: Παρέχει μια υποδομή για τη διενέργεια ελέγχων μονάδων και λειτουργικότητας.

en: Custom text
el: Προσαρμοσμένο κείμενο

en: Default argument
el: Προκαθορισμένη παράμετρος

en: Date year range
el: Εύρος ημερολογιακού έτους

en: Date year range must be in the format -9:+9 or 2005:2010.
el: Το εύρος πρέπει να είναι σε μορφή -9:+9 ή 2005-2010.

en: Format: @date
el: Μορφοποίηση: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
el: Το έτος πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ %min και %max.

en: The month must be a number between 1 and 12.
el: Ο μήνας πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ 1 και 12.

en: The day must be a number between !min and !max.
el: Η ημέρα πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ !min και !max.

en: The hour must be a number between !min and !max.
el: Η ώρα πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ !min και !max.

en: The minute must be a number between !min and !max.
el: Το λεπτό πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ !min και !max.

en: The second must be a number between !min and !max.
el: Το δευτερόλεπτο πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ !min και !max.

en: A valid value is required.
el: Απαιτείται έγκυρη τιμή

en: date ical
el: ημερομηνία ical

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
el: !repeats_every_interval κάθε !day_of_week

en: every week | every @count weeks
el[0]: κάθε εβδομάδα
el[1]: κάθε @count εβδομάδες

en: every month | every @count months
el[0]: κάθε μήνα
el[1]: κάθε @count μήνες

en: every year | every @count years
el[0]: κάθε έτος
el[1]: κάθε @count έτη

en: every day | every @count days
el[0]: κάθε ημέρα
el[1]: κάθε @count ημέρες

en: Comparison
el: Σύγκριση

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
el: %name: αυτό το πεδίο δεν μπορεί να έχει περισσότερες από @count τιμές.

en: No fields available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα πεδία.

en: Numeric
el: Αριθμητικά

en: Custom URL
el: Προσαρμογή URL

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: Date form type
el: Τύπος ημερομηνίας φόρμας

en: Date field(s)
el: Πεδίο(α) ημερομηνίας

en: Select date field(s) to filter with this argument.
el: Επιλογή πεδίου(ων) ημερομηνίας για φιλτράρισμα αυτής της παραμέτρου.

en: You must select at least one date field for this filter.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πεδίο ημερομηνίας για αυτό το φίλτρο.

en: Date default
el: Προεπιλογή ημερομηνίας

en: To date default
el: Προεπιλογή ημερομηνίας

en: Please set a default value for the To date as well as the From date when using default values with the Between or Not between operators.
el: Παρακαλώ ορίστε μια προεπιλεγμένη αξία για το Από ημερομηνία καθώς και για το Μέχρι Ημερομηνία όταν χρησιμοποιείτε τις προεπιλεγμένες αξίες με τους χειριστές Μεταξύ ή Όχι μεταξύ.

en: Missing date fields!
el: Λείπουν τα πεδία ημερομηνίας!

en: User timezone
el: Ώρα Ζώνης χρήστη

en: Justify
el: Πλήρης στοίχιση

en: Font Color
el: Χρώμα γραμματοσειράς

en: Broken handler @table.@field
el: Μη λειτουργικός χειριστής @table.@field

en: Skipping broken view @view
el: Παράκαμψη μη λειτουργικού view @view

en: Ajax callback for view loading.
el: Επιστροφή κλήσης ajax για φόρτωση view.

en: Changes cannot be made to a locked view.
el: Δεν μπορούν να γίνουν αλλαγές σε ένα κλειδωμένο view.

en: Create customized lists and queries from your database.
el: Δημιουργήστε προσαρμοσμένες λίστες και ερωτήματα στη βάση δεδομένων σας.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
el: Διεπαφή διαχείρισης για τα views. Χωρίς αυτή την μονάδα, δε θα μπορείτε να δημιουργήσετε ή να επεξεργαστείτε τα views σας.

en: Hide view / Page not found (404)
el: Απόκρυψη εμφάνισης / Δε βρέθηκε η σελίδα (404)

en: Display empty text
el: Εμφάνιση κενού κειμένου

en: Provide default argument
el: Να παρέχεται προκαθορισμένη παράμετρος

en: Broken/missing handler
el: Ελαττωματικός/απών χειριστής

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
el: Ο χειριστής για αυτό το αντικείμενο είναι ελαττωματικός ή λείπει και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Εάν μία μονάδα παρείχε τον χειριστή και απενεργοποιήθηκε, η επανενεργοποίηση της μονάδας μπορεί να τον επαναφέρει. Διαφορετικά, μάλλον θα πρέπει να διαγράψετε αυτό το αντικείμενο.

en: Current date
el: Τρέχουσα ημερομηνία

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: p>Θα πρέπει να προσθέσετε κάποια επιπλέον πεδία σε αυτήν την εμφάνιση προτού χρησιμοποιήσετε αυτό το πεδίο. Τα πεδία αυτά μπορούν να σημειωθούν ως <em>Εξαιρούμενα εμφάνισης</em> αν το προτιμάτε. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: <p>Τα ακόλουθα σχήματα υποκατάστασης είναι διαθέσιμα για αυτήν την εμφάνιση. Χρησιμοποιήστε το πρότυπο που εμφανίζεται στα αριστερά για να εμφανίσετε την τιμή που αναγράφεται στα δεξιά. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Is between
el: Είναι ανάμεσα σε

en: between
el: ανάμεσα σε

en: Is not between
el: Δεν είναι ανάμεσα σε

en: not between
el: όχι ανάμεσα σε

en: These queries were run during view rendering:
el: Κατά τη διάρκεια απόδοσης αυτής της προβολής έγιναν αυτά τα ερωτήματα:

en: Query execute time
el: Χρόνος εκτέλεσης ερωτήματος

en: View render time
el: Χρόνος απόδοσης Προβολής

en: Unable to preview due to validation errors.
el: Αδύνατη η προεπισκόπηση λόγω σφαλμάτων επαλήθευσης.

en: Break lock
el: Σπάσιμο κλειδώματος

en: Invalid
el: Μη έγκυρο

en: Add display
el: Προσθήκη απεικόνισης

en: View analysis
el: Προβολή ανάλυσης

en: Rearrange @type
el: Αναδιάταξη @type

en: Broken field @id
el: Πεδίο σε ρήξη @id

en: Reduce duplicates
el: Μείωση διπλότυπων

en: filter
el: φίλτρο

en: The title of the comment.
el: Ο τίτλος του σχολίου.

en: Last comment time
el: Ώρα τελευταίου σχολίου

en: Last comment author
el: Συγγραφέας τελευταίου σχολίου

en: Comment count
el: Μετρητής σχολίων

en: The title of the node.
el: Ο τίτλος του κόμβου.

en: The date the node was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύθηκε ο κόμβος.

en: Poll
el: Ψηφοφορία

en: Views today
el: Εμφανίσεις σήμερα

en: Browser session ID of user that visited page.
el: Αναγνωριστικό συνόδου του προγράμματος πλοήγησης του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Title of page visited.
el: Ο τίτλος της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
el: Εσωτερική διαδρομή της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη (σχετική με τη ρίζα του Drupal).

en: Referrer URI.
el: Παραπέμφθηκε από

en: Hostname of user that visited the page.
el: Το όνομα υπολογιστή του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
el: Χρόνος σε χιλιοστά δευτερολέπτου που έκανε να φορτωθεί η σελίδα.

en: Timestamp of when the page was visited.
el: Χρονική ετικέτα του πότε έγινε επίσκεψη της σελίδας.

en: upload
el: αποστολή

en: contact
el: επικοινωνία

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
el: Αναζήτηση για έναν από τους δύο όρους χρησιμοποιώντας το <strong>OR</strong> σε κεφαλαία. Για παράδειγμα, <strong>γάτες OR σκύλοι</strong>.

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
el[0]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθεί ο όρος: @terms
el[1]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθούν οι όροι: @terms

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Display even if view has no result
el: Προβολή ακόμα και αν το view δεν έχει αποτελέσματα.

en: New view
el: Νέο view

en: Changed view
el: Τροποποιημένο view

en: Live preview
el: Ζωντανή προεπισκόπηση

en: @current of @max
el: @current από @max

en: Bulk export
el: Μαζική εξαγωγή

en: - All -
el: - Όλα -

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Contact form
el: Φόρμα επικοινωνίας

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
el: Οι άδειες του καταλόγου αρχείων %directory άλλαξαν ώστε να επιτρέπει εγγραφή.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα πρέπει να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Search form
el: Φόρμα αναζήτησης

en: Date and time lookup
el: Ημερομηνία και ώρα αναζήτησης

en: Translation settings
el: Ρυθμίσεις μετάφρασης

en: File name without extension
el: Το όνομα του αρχείου χωρίς κατάληξη

en: File extension
el: Κατάληξη αρχείου

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines:<br /><code>!htaccess</code>
el: Προειδοποίηση ασφάλειας. Το αρχείο .htaccess δεν μπόρεσε να εγγραφεί. Παρακαλώ δημιουργήστε ένα αρχείο .htaccess στον φάκελο %directory που θα περιέχει: <br /><code>!htaccess</code>

en: An image thumbnail was not able to be created.
el: Δεν ήταν δυνατό να δημιουργηθεί μια μικρογραφία της εικόνας.

en: Minimum resolution for Images
el: Ελάχιστη ανάλυση των εικόνων

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an image that is smaller than these dimensions is uploaded it will be rejected.
el: Οι ελάχιστες διαστάσεις εικόνας σε μορφή ΠΛΑΤΟΣxΥΨΟΣ (πχ: 640x480). Ρυθμίστε στο 0 για να μην εφαρμοστούν περιορισμοί. Αν αποσταλεί μια εικόνα με μικρότερες διαστάσεις θα αγνοηθεί.

en: ALT text settings
el: Ρυθμίσεις ALT κειμένου

en: Enable user input alternate text for images.
el: Να επιτραπεί στους χρήστες η εισαγωγή προσαρμοσμένου εναλλακτικού κειμένου για τις εικόνες.

en: Default ALT text
el: Προεπιλεγμένο ALT κείμενο

en: This value will be used for alternate text by default.
el: Αυτή η τιμή θα χρησιμοποιηθεί ως η προεπιλεγμένη για το εναλλακτικό κείμενο.

en: Title text settings
el: Ρυθμίσεις κειμένου τίτλου

en: Enable user input title text for images.
el: Να επιτραπεί στους χρήστες η εισαγωγή προσαρμοσμένου κειμένου τίτλου για τις εικόνες.

en: Choose type of field to be displayed to the user.
el: Επιλέξτε τύπο πεδίου που θα εμφανίζεται στον χρήστη.

en: Default Title text
el: Προεπιλεγμένο κείμενο Τίτλου

en: This value will be used as the image title by default.
el: Αυτή η τιμή είναι η προεπιλεγμένη και θα χρησιμοποιηθεί για τους τίτλους εικόνων.

en: When an image is not uploaded, show a default image on display.
el: Αν δεν αποσταλεί κάποια εικόνα, εμφάνισε την προεπιλεγμένη.

en: The default image could not be uploaded. The destination %destination does not exist or is not writable by the server.
el: Η εικόνα προεπιλογής δεν αποστάλθηκε. Ο προορισμός %destination δεν υπάρχει ή δεν είναι εγγράψιμος από τον διακομιστή.

en: Only web-standard images (jpg, gif, and png) are supported through the image widget. If needing to upload other types of images, change the widget to use a standard file upload.
el: Μόνο εικόνες για web (jpg, gif και png) υποστηρίζονται μέσω του πλαισίου εικόνας.

en: Please specify a resolution in the format WIDTHxHEIGHT (e.g. 640x480).
el: Παρακαλώ προσδιορίστε μια ανάλυση στη μορφή ΠΛΑΤΟΣxΥΨΟΣ (πχ: 640x480).

en: Alternate Text
el: Εναλλακτικό Κείμενο

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
el: Ο τίτλος εμφανίζεται σαν συμβουλή όταν ο χρήστης καταδείξει την εικόνα με το ποντίκι.

en: Image linked to node
el: Εικόνα συνδεδεμένη με τον κόμβο

en: Image linked to file
el: Εικόνα συνδεδεμένη με το αρχείο

en: FileField must be updated to Drupal 6 before ImageField can be updated.
el: Το FileField πρέπει να ενημερωθεί για το Drupal 6 πριν το ImageField μπορέσει να ενημερωθεί.

en: Deleted admin thumbnails distributed throughout files directory. All thumbnails are now stored in the "imagefield_thumbs" directory.
el: Διαγράφτηκαν οι μικρογραφίες που βρίσκονταν στο φάκελο files. Όλες οι μικρογραφίες πλέον φυλάσσονται στο φάκελο "imagefield_thumbs".

en: The selected file %name could not be saved.
el: Το επιλεγμένο αρχείο %name δεν μπόρεσε να αποθηκευτεί.

en: The directory %directory is a file and cannot be overwritten.
el: Ο κατάλογος %directory είναι ένα αρχείο και δεν μπορεί να αντικατασταθεί.

en: The path %directory was checked as a directory, but it is a file.
el: Η διαδρομή %directory επιλέχθηκε ως φάκελος, αλλά είναι αρχείο.

en: List field
el: Εμφάνιση πεδίου σε λίστα

en: Files listed by default
el: Εμφάνιση λίστας αρχείων από προεπιλογή

en: When enabled, will display a text field where users may enter a description about the uploaded file.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, θα εμφανιστεί ένα πεδίο κειμένου όπου οι χρήστες μπορούν να εισάγουν μια περιγραφή για το απεσταλμένο αρχείο.

en: FileField was trying to display the file %file, but it does not exist.
el: Η μονάδα FileField προσπαθεί να εμφανίσει το αρχείο %file, αλλά αυτό δεν υπάρχει.

en: Progress indicator
el: Δείκτης προόδου

en: Bar with progress meter
el: Μπάρα με δείκτη προόδου

en: Throbber
el: Δείκτης προόδου Throbber

en: Your server supports upload progress capabilities. The "throbber" display does not indicate progress but takes up less room on the form, you may want to use it if you'll only be uploading small files or if experiencing problems with the progress bar.
el: Ο διακομιστή σας υποστηρίζει τη δυνατότητα ένδειξης της προόδου αποστολής. Ο δείκτης προόδου αποστολής "throbber" δεν δείχνει την πρόοδο αλλά παίρνει λιγότερο χώρο στη φόρμα. Χρησιμοποιήστε τον αν αποστέλλετε μικρά αρχεία ή αν αντιμετωπίζετε προβλήματα με τη μπάρα προόδου.

en: Path settings
el: Ρυθμίσεις διαδρομής

en: Optional subdirectory within the "%directory" directory where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
el: Προαιρετικός φάκελος μέσα στον φάκελο "%directory" όπου θα αποθηκεύονται τα αρχεία. Χωρίς να συμπεριλάβετε τις κάθετες στην αρχή ή στο τέλος.

en: The file path (@file_path) cannot start with the system files directory (@files_directory), as this may cause conflicts when building file URLs.
el: H διαδρομή αρχείου (@file_path) δεν μπορεί να αρχίζει με τον φάκελο του συστήματος αρχείων (@files_directory), γιατί αυτό θα μπορούσε να προκαλέσει διενέξεις στη δόμηση των διαδρομών URL των αρχείων.

en: The "@field" option must contain a valid value. You can either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80K" (kilobytes) or "50M" (megabytes).
el: Η επιλογή "@field" πρέπει να περιέχει μια έγκυρη τιμή. Μπορείτε είτε να αφήσετε το πεδίο κειμένου κενό, είτε να εισάγετε μια τιμή όπως "512" (bytes), "80K" (kilobytes) ή "50M" (megabytes).

en: The file in the @field field was unable to be uploaded.
el: Το αρχείο στο πεδίο @field ήταν αδύνατο να αποσταλεί.

en: Referencing to the file used in the %field field is not allowed.
el: Η παραπομπή προς το αρχείο που χρησιμοποιείται στο πεδίο %field δεν επιτρέπεται.

en: The file referenced by the %field field does not exist.
el: Το αρχείο που παραπέμπεται από το πεδίο %field δεν υπάρχει.

en: The file upload failed. %upload
el: Η αποστολή του αρχείου απέτυχε. %upload

en: A plain file upload widget.
el: Ένα απλό γραφικό στοιχείο αποστολής αρχείων.

en: Displays the file system path to the file.
el: Εμφανίζει τη διαδρομή του συστήματος αρχείων προς το αρχείο.

en: URL to file
el: URL προς το αρχείο

en: Displays a full URL to the file.
el: Εμφανίζει μια πλήρη διεύθυνση URL προς το αρχείο.

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
el: Προέκυψε ένα ανεπανόρθωτο σφάλμα.Το απεσταλμένο αρχείο φαίνεται ότι υπερβαίνει το μέγιστο μέγεθος αρχείου (@size) που υποστηρίζει αυτός ο διακομιστής.

en: An unrecoverable error occurred. This form was missing from the server cache. Try reloading the page and submitting again.
el: Προέκυψε ένα ανεπανόρθωτο σφάλμα. Αυτή η φόρμα δεν υπήρχε στην μνήμη cache του διακομιστή. Προσπαθήστε να ανανεώσετε τη σελίδα και να κάνετε πάλι υποβολή.

en: Starting upload...
el: Έναρξη αποστολής...

en: Uploading... (@current of @total)
el: Αποστολή... (@current από @total)

en: The file contents (@type) do not match its extension (@extension).
el: Τα περιεχόμενα του αρχείου (@type) δεν συμφωνούν με την επέκτασή του (@extension).

en: Allowed Extensions: %ext
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις: %ext

en: Maximum Filesize: %size
el: Μέγιστο μέγεθος αρχείου: %size

en: The image must be exactly %dimensions pixels.
el: Η εικόνα πρέπει να είναι ακριβώς %dimensions εικονοστοιχεία.

en: The image will not fit between the dimensions of %min_dimensions and %max_dimensions pixels.
el: Η εικόνα δε θα χωρέσει στις διαστάσεις %min_dimensions * %max_dimensions (pixels).

en: Images must be exactly @min_size pixels
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι @min_size εικονοστοιχεία ακριβώς

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μεταξύ @min_size και @max_size εικονοστοιχεία

en: Images larger than @max_size pixels will be scaled
el: Εικόνες μεγαλύτερες από @max_size εικονοστοιχεία θα κλιμακωθούν

en: Images must be smaller than @max_size pixels
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μικρότερες από @max_size εικονοστοιχεία

en: Images must be larger than @max_size pixels
el: Οι εικόνες πρέπει να είναι μεγαλύτερες από @max_size εικονοστοιχεία

en: The file is not a known image format.
el: Το αρχείο δεν είναι μια γνωστή μορφή εικόνας.

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
el: Ο διακομιστή σας έχει τη δυνατότητα να εμφανίζει την πρόοδο αποστολής αρχείων, αλλά δεν έχει τις απαιτούμενες βιβλιοθήκες. Συνιστούμε να εγκαταστήσετε τη βιβλιοθήκη <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (προτείνεται) ή να εγκαταστήσετε την <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
el: Ο διακομιστή σας έχει τη δυνατότητα να εμφανίζει την πρόοδο αποστολής αρχείων με τη χρήση της βιβλιοθήκης APC RFC1867. Σημειώστε ότι υποστηρίζεται μόνο μία αποστολή τη φορά. Προτείνεται να χρησιμοποιήσετε τη βιβλιοθήκη <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> αν αυτό είναι δυνατό.

en: Migrating filefield values
el: Μετεγκατάσταση τιμών filefield

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP 5.2 and an Apache server.
el: Ο διακομιστή σας δεν έχει τη δυνατότητα να εμφανίζει την πρόοδο αποστολής αρχείων. Για να είναι δυνατή η εμφάνιση της προόδου αποστολής, απαιτείται PHP 5.2 και διακομιστής Apache.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
el: Ο διακομιστής σας δεν έχει τη δυνατότητα εμφάνισης προόδου αποστολής αρχείου. Η πρόοδος αποστολής αρχείου απαιτεί η PHP να εκτελείται με mod_php και όχι ως FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
el: Ο διακομιστή σας έχει τη δυνατότητα να εμφανίζει την πρόοδο αποστολής αρχείων μέσω της βιβλιοθήκης APC, αλλά δεν είναι ενεργοποιημένη. Προσθέστε <code>apc.rfc1867 = 1</code>  στο php.ini αρχείο ρυθμίσεων. Εναλλακτικά, συνιστάται να χρησιμοποιήσετε τη βιβλιοθήκη <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, η οποία υποστηρίζει περισσότερες από μία αποστολές ταυτόχρονα.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
el: Ενεργοποιήθηκε (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
el: Ενεργοποιήθηκε (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
el: Πρόοδος αποστολής

en: Width of a video or image file in pixels.
el: Πλάτος ενός βίντεο ή αρχείου εικόνας σε εικονοστοιχεία.

en: Height of a video or image file in pixels.
el: Ύψος ενός βίντεο ή αρχείου εικόνας σε εικονοστοιχεία.

en: The duration of audio or video files, in seconds.
el: Η διάρκεια των αρχείων ήχου ή βίντεο, σε δευτερόλεπτα.

en: Audio format
el: Μορφότυπος ήχου

en: The audio format.
el: Ο μορφότυπος του ήχου.

en: The sample rate of the audio.
el: Ο ρυθμός δειγματοληψίας του ήχου.

en: The number of channels in the audio, by name (stereo or mono).
el: Ο αριθμός των καναλιών στον ήχο, κατά όνομα (stereo ή mono).

en: The audio bitrate.
el: Ο ρυθμός μετάδοσης bit του ήχου.

en: Audio bitrate mode
el: Τύπος ρυθμού μετάδοσης bit ήχου

en: The kind of audio bitrate, such as VBR. Usually empty.
el: Ο τύπος του ρυθμού μετάδοσης bit του ήχου, όπως π.χ. VBR. Συνήθως κενό.

en: Default (usually mm:ss)
el: Προεπιλεγμένο (συνήθως mm:ss)

en: Hours: h
el: Ώρες: h

en: Minutes: mm
el: Λεπτά: mm

en: Seconds: ss
el: Δευτερόλεπτα: ss

en: Total seconds
el: Συνολικά δευτερόλεπτα

en: Data key
el: Κλειδί δεδομένων

en: The data column may (or may not) contain any of the following data. Select the data that should be output for this field.
el: Η στήλη των δεδομένων μπορεί (ή μπορεί να μην) περιέχει κανένα από τα παρακάτω δεδομένα. Επιλέξτε τα δεδομένα που θα εξάγονται για αυτό το πεδίο.

en: URL, as plain text
el: URL, σαν απλό κείμενο

en: %name: the value may be no smaller than %min.
el: %name: η τιμή δεν μπορεί να είναι μικρότερη από %min.

en: %name: the value may be no larger than %max.
el: %name: η τιμή δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερη από %max.

en: The name of the site.
el: Το όνομα του ιστοτόπου

en: Optional features
el: Προαιρετικά χαρακτηριστικά

en: No custom formats configured. Please <a href="@link">add</a> some.
el: Δεν υπάρχουν προσαρμοσμένες μορφοποιήσεις. <a href="@link">Προσθέστε</a> μερικές.

en: Format string
el: Κείμενο μορφοποίησης

en: This format already exists.  Please enter a unique format string.
el: Αυτή η μορφή υπάρχει ήδη. Παρακαλώ εισάγετε ένα μοναδικό αλφαριθμητικό μορφής.

en: Are you sure you want to remove the format %format?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε τη μορφή ημερομηνίας %format;

en: Removed date format %format.
el: Η μορφή ημερομηνίας %format διαγράφηκε.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
el: Είστε σίγουρος για τη διαγραφή του τύπου μορφοποίησης %format;

en: Removed date format type %format.
el: Ο τύπος μορφής ημερομηνίας %format διαγράφηκε.

en: !type date format
el: μορφή ημερομηνίας !type

en: Field %field has errors.
el: Το πλαίσιο %field έχει σφάλματα.

en: %title is invalid.
el: Το %τίτλος δεν είναι έγκυρος τίτλος.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
el: Σφάλμα Αίτησης HTTP κατά την εισαγωγή του %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
el: Αποτυχία στο άνοιγμα του αρχείου: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου: %filename

en: Invalid calendar file.
el: Μη έγκυρο αρχείο ημερολογίου.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
el: !day-name Κυριακή|Δευτέρα|Τρίτη|Τετάρτη|Πέμπτη|Παρασκευή|Σάββατο

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
el: !day-abbreviation Κυρ|Δευ|Τρί|Τετ|Πέμ|Παρ|Σάβ

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
el: !day-abbreviation Κ|Δ|Τ|Τ|Π|Π|Σ

en: !day-abbreviation SU|MO|TU|WE|TH|FR|SA
el: !day-abbreviation ΚΥ|ΔΕ|ΤΡ|ΤΕ|ΠΕ|ΠΑ|ΣΑ

en: !ampm-abbreviation am|pm|AM|PM
el: !ampm-abbreviation πμ|μμ|ΠΜ|ΜΜ

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
el: !datetime Έτος|Μήνας|Ημέρα|Εβδομάδα|Ώρα|Λεπτό|Όλη την ημέρα|Όλη Μέρα

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
el: !datetime_plural Έτη|Μήνες|Ημέρες|Εβδομάδες|Ώρες|Λεπτά|Δευτερόλεπτα

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
el: !date_order Κάθε|Πρώτο|Δεύτερο|Τρίτο|Τέταρτο|Πέμπτο

en: !date_order |Last|Next to last|Third from last|Fourth from last|Fifth from last
el: !date_order |Τελευταίο|Προτελευταίο|Τρίτο από τέλος|Τέταρτο από τέλος|Πέμπτο από τέλος

en: !date_nav Prev|Next|Today
el: !date_nav Πριν|Μετά|Σήμερα

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
el: !month-name |Ιανουάριος|Φεβρουάριος|Μάρτιος|Απρίλιος|Μάιος|Ιούνιος|Ιούλιος|Αύγουστος|Σεπτέμβριος|Οκτώβριος|Νοέμβριος|Δεκέμβριος

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
el: !month-abbreviation |Ιαν|Φεβ|Μάρ|Απρ|Μάι|Ιούν|Ιούλ|Αύγ|Σεπ|Οκτ|Νοέ|Δεκ

en: Allow users to configure date formats
el: Επέτρεψε στους χρήστες την μορφοποίηση μορφών ημερομηνίας.

en: Custom formats
el: Προσωποποιήμενες μορφές

en: Allow users to configure custom date formats.
el: Επέτρεψε στους χρήστες τη μορφοποίηση προσωποποιημένων μορφών ημερομηνίας.

en: Add format
el: Προσθήκη μορφότυπου

en: Allow users to add additional date formats.
el: Επέτρεψε στους χρήστες την προσθήκη επιπλέον μορφών ημερομηνίας

en: Delete date format
el: Διαγραφή μορφής ημερομηνίας

en: Allow users to delete a configured date format.
el: Επέτρεψε στους χρήστες την διαγραφή μιας διαμορφωμένης μορφής ημερομηνίας.

en: Delete date format type
el: Διαγραφή τύπου μορφής ημερομηνίας

en: Allow users to delete a configured date format type.
el: Επέτρεψε στους χρήστες τη διαφραφή ενός διαμορφωμένου τύπου ημερομηνίας.

en: date module cannot be updated until after Views has been updated. Please return to <a href="@update-php">update.php</a> and run the remaining updates.
el: Το date module δεν μπορεί να ενημερωθεί εώς ότου ενημερωθεί το Views. Παρακαλώ επιστρέψτε στο <a href="@update-php">update.php</a> και εκτελέστε τις υπόλοιπές ενημερώσεις.

en: date.module has updates, but cannot be updated until views.module is updated first.
el: Το date.module έχει ενημερώσεις, αλλά δεν μπορεί να ενημερωθεί έως ότου ενημερωθεί το views.module

en: The Date API module requires the <a href="@link">Date PHP4 module</a> for PHP versions less than 5.2.
el: Το Date API module απαιτεί το <a href="@link">Date PHP4 module</a> για εκδόσεις της PHP μικρότερες της 5.2.

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
el: Αν παραμείνει μη επιλεγμένο, κάθε στοιχείο στο πεδίο θα δημιουργεί μια νέα σειρά, γεγονός το οποίο μπορεί να προκαλέσει διπλότυπα. Αυτή η ρύθμιση δεν είναι συμβατή με την δυναμική ταξινόμηση (με κλικ) στην μορφή εμφάνισης του πίνακα.

en: Date format settings for %language_name
el: Ρυθμίσεις μορφής ημερομηνίας για %language_name

en: Locale date settings
el: Ρυθμίσεις τοπικής ημερομηνίας.

en: Configure date formats for each locale
el: Ρύθμιση των μορφών ημερομηνίας για κάθε γλώσσα

en: Tools for creating and importing dates and calendars.
el: Εργαλεία για την δημιουργία και την εισαγωγή ημερομηνιών και ημερολογίων.

en: The following modules are required for the wizard to work:
el: Οι παρακάτω μονάδες είναι απαραίτητες για να δουλέψει σωστά ο οδηγός:

en: Date wizard
el: Οδηγός ημερομηνίας

en: remove !view
el: Αφαίρεση !view

en: Content type name
el: Όνομα τύπου ύλης

en: 1 event has been converted. | @count events have been converted.
el[0]: 1 εκδήλωση μετατράπηκε.
el[1]: @count εκδηλώσεις μετατράπηκαν.

en: Date browser
el: Ημερομηνία browser

en: Creates back/next navigation.
el: Δημιουργεί προηγ/επομ πλοήγηση

en: Select one or more date fields to filter with this argument. Do not select both the 'From date' and 'To date' for CCK date fields, only one of them is needed.
el: Επιλέξτε ένα ή περισσότερα πλαίσια ημερομηνίας για να φιλτράρετε το στοιχείο. Μην επιλέγετε και "Από ημερομηνία" και "μέχρι ημερομηνία" για CCK πλαίσια ημερομηνίας, μόνο ένα από αυτά είναι απαραίτητο.

en: You must select at least one date field for this argument.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον ένα πλαίσιο ημερομηνίας για αυτό το στοιχείο.

en: Choose the form element to use for date selection.
el: Επιλέξτε το στοιχείο φόρμας που θα χρησιμοποιηθεί για την επιλογή ημερομηνίας.

en: Absolute value
el: Απόλυτη τιμή

en: Relative value
el: Σχετική τιμή

en: The %style cannot use more than one Date: Date argument.
el: Το %style δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει περισσότερες από μια Ημερομηνία: Ημερομηνία παραμέτρους.

en: The %style requires the Date: Date argument.
el: Η %μορφή απαιτεί την παράμετρο Ημερομηνία: Ημερομηνία.

en: Author name
el: Όνομα συγγραφέα

en: Poll module settings.
el: Ρυθμίσεις μονάδας δημοσκοπήσεων.

en: manage fields
el: διαχείριση πεδίων

en: @field_name (Locked)
el: @field_name (Κλειδωμένο)

en: - Select a field type -
el: - Επιλέξτε έναν τύπο πεδίου -

en: - Select a widget -
el: - Επιλέξτε γραφικό συστατικό -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
el: Όνομα πεδίου (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
el: Τύπος δεδομένων για αποθήκευση.

en: Form element to edit the data.
el: Στοιχείο φόρμας για επεξεργασία των δεδομένων

en: - Select an existing field -
el: - Επιλέξτε ένα υπάρχον πεδίο -

en: Field to share
el: Κοινόχρηστο πεδίο

en: Add new field: you need to provide a label.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: πρέπει να εισάγετε μία ετικέτα.

en: Add new field: you need to provide a field name.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: πρέπει να δώσετε ένα όνομα στο πεδίο.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: το όνομα του πεδίου %field_name δεν είναι έγκυρο. Το όνομα πρέπει να περιέχει μόνο μικρά γράμματα χωρίς σημεία στίξης, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: το όνομα του πεδίου %field_name είναι πολύ μεγάλο. Το όνομα πρέπει να περιορίζεται στους 32 χαρακτήρες, μαζί με το πρόθεμα field_'.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: το όνομα πεδίου %field_name υπάρχει ήδη.

en: Add new field: you need to select a field type.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: πρέπει να επιλέξετε ένα τύπο πεδίου.

en: Add new field: you need to select a widget.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: πρέπει να επιλέξετε ένα γραφικό συστατικό.

en: Add new field: invalid widget.
el: Προσθήκη νέου πεδίου: μη έγκυρο γραφικό συστατικό.

en: Add existing field: you need to provide a label.
el: Προσθήκη υπάρχοντος πεδίου: πρέπει να εισάγετε μία ετικέτα.

en: Add existing field: you need to select a field.
el: Προσθήκη υπάρχοντος πεδίου: πρέπει να επιλέξετε ένα πεδίο.

en: Add existing field: you need to select a widget.
el: Προσθήκη υπάρχοντος πεδίου: πρέπει να επιλέξετε ένα γραφικό συστατικό.

en: Add existing field: invalid widget.
el: Προσθήκη υπάρχοντος πεδίου: μη έγκυρο γραφικό συστατικό.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
el: Το πεδίο %field είναι κλειδωμένο και η επεξεργασία του δεν είναι δυνατή.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
el: Ο μέγιστος αριθμός τιμών που μπορούν οι χρήστες να εισάγουν για αυτό το πεδίο.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
el: Το 'Απεριόριστο' θα παρέχει ένα κουμπί 'Προσθήκη περισσότερων' ώστε οι χρήστες να μπορούν να προσθέτουν όσες τιμές θέλουν.

en: %name must be an integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας ακέραιος.

en: %name must be a positive integer.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας θετικός ακέραιος.

en: %name must be a number.
el: Το %name πρέπει να είναι ένας αριθμός.

en: Only numbers are allowed in %field.
el: Μόνο αριθμοί επιτρέπονται στο πεδίο %field.

en: %name: invalid user.
el: %name: μη έγκυρος χρήστης.

en: New field
el: Νέο πεδίο

en: Existing field
el: Υπάρχον πεδίο

en: New group
el: Νέα ομάδα

en: You can add a field to a group by dragging it below and to the right of the group.
el: Μπορείτε να προσθέσετε ένα πεδίο σε μία ομάδα σέρνοντάς το κάτω και δεξιά από την ομάδα.

en: Note: Installing the <a href="!adv_help">Advanced help</a> module will let you access more and better help.
el: Σημ: Αν εγκαταστήσετε τη μονάδα <a href="!adv_help">Advanced help</a> θα έχετε πρόσβαση σε περισσότερη και καλύτερη βοήθεια.

en: Created role of name: @name, id: @rid
el: Δημιουργήθηκε ρόλος με όνομα: @name, id: @rid

en: User %name successfully logged in.
el: Ο χρήστης %name συνδέθηκε επιτυχώς.

en: !count e-mail was sent during this test.
el: Στάλθηκαν !count e-mail κατά τη διάρκεια αυτής της δοκιμής.

en: !count e-mails were sent during this test.
el: Στάλθηκαν !count e-mail κατά τη διάρκεια αυτής της δοκιμής.

en: Raw "@raw" found
el: Βρέθηκε το ανεπεξέργαστο "@raw"

en: Raw "@raw" not found
el: Δε βρέθηκε το ανεπεξέργαστο "@raw"

en: "@text" found
el: Το "@text" βρέθηκε

en: "@text" not found
el: Το "@text" δεν βρέθηκε

en: Pattern "@pattern" found
el: Βρέθηκε το πρότυπο "@pattern"

en: Pattern "@pattern" not found
el: Δε βρέθηκε το πρότυπο "@pattern"

en: Checkbox field @id is checked.
el: Το πεδίο κουτί επιλογής @id είναι επιλεγμένο.

en: Checkbox field @id is not checked.
el: Το πεδίο κουτί επιλογής @id δεν είναι επιλεγμένο.

en: Verbose message
el: Λεπτομερές μήνυμα

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
el: Επιλέξτε τις δοκιμές ή τις ομάδες δοκιμών που θέλετε να εκτελέσετε και κάντε κλικ στο <em>Εκτέλεση δικιμών</em>.

en: All (@count)
el: Όλα (@count)

en: Pass (@count)
el: Επιτυχία (@count)

en: Fail (@count)
el: Αποτυχία (@count)

en: Return to list
el: Επιστροφή στη λίστα

en: Clear results after each complete test suite run
el: Εκκαθαρίζει τα αποτελέσματα μετά από κάθε ολοκληρωμένη εκτέλεση μιας οικογένειας δοκιμών.

en: Provide verbose information when running tests
el: Παρέχει εκτενείς πληροφορίες όταν εκτελούνται δοκιμές.

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
el: Εκτενή δεδομένα θα εμφανιστούν μαζί με τις δεδομένες παραδοχές και είναι χρήσιμα για αποσφαλμάτωση. Τα εκτενή δεδομένα θα διαγραφούν ανάμεσα σε κάθε εκτέλεση της σουίτας τεστ. Η έξοδος των εκτενών δεδομένων είναι πολύ λεπτομερής και πρέπει να χρησιμοποιείται μόνο κατά την αποσφαλμάτωση.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
el: HTTP auth ρυθμίσεις που χρησιμοποιούνται από το Simpletest browser κατά την διάρκεια δοκιμών. Χρήσιμο όταν ο ιστότοπος απαιτεί basic HTTP authentication.

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
el: @pass, @fail, @exception, και @debug

en: The test run did not successfully finish.
el: Η ολοκλήρωση εκτέλεσης των δοκιμών απέτυχε.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
el: Η εκκαθάριση αποτελεσμάτων είναι απενεργοποιημένη και ο πίνακας αποτελεσμάτων δοκιμών δεν θα εκκαθαριστεί.

en: No leftover tables to remove.
el: Δεν έχουν απομείνει πίνακες προς αφαίρεση.

en: 1 debug message | @count debug messages
el[0]: 1 μήνυμα αποσφαλμάτωσης
el[1]: @count μηνύματα αποσφαλμάτωσης

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
el[0]: Αφαιρέθηκε 1 αποτέλεσμα δοκιμών.
el[1]: Αφαιρέθηκαν @count αποτελέσματα δοκιμών.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
el[0]: Αφαιρέθηκε 1 εναπομείνας πίνακας.
el[1]: Αφαιρέθηκαν @count εναπομείναντες πίνακες.

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
el[0]: 1 προσωρινός κατάλογος αρχείων αφαιρέθηκε.
el[1]: @count προσωρινοί κατάλογοι αρχείων αφαιρέθηκαν.

en: Test result
el: Αποτέλεσμα δοκιμής

en: View result of tests.
el: Εμφάνιση αποτελέσματος των δοκιμών.

en: The "list" option lets a user choose if a file should be shown in a list when viewing the content after creation.
el: Η "Εμφάνιση πεδίου σε λίστα" επιτρέπει στο χρήστη να  επιλέξει αν ένα αρχείο θα εμφανίζεται σε μια λίστα, κατά την προβολή της ύλης, μετά τη δημιουργία του.

en: Fetcher
el: Λήπτης

en: @argument title
el: @argument τίτλος

en: @argument input
el: @argument εισαγωγή

en: Hide if empty
el: Απόκρυψη αν είναι άδειο

en: Does not start with
el: Δεν αρχίζει με

en: Does not end with
el: Δεν τελειώνει με

en: Libraries
el: Βιβλιοθήκες

en: External library handling for Drupal modules.
el: Χειρισμός εξωτερικών βιβλιοθηκών για τις μονάδες του Drupal.

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό (NOT NULL)

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
el: Το επιλεγμένο αρχείο %filename δεν μπόρεσε να απεσταλλεί. Μόνο αρχεία από τους παρακάτω τύπους αρχείων επιτρέπονται: %extensions.
