Feeds Test Site (6.x-1.7) - en to eu translation catalogue (1392 entries)

en: Flickr API Key
eu: Flickr-en API-aren gakoa

en: Home
eu: Hasiera

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: Next
eu: Hurrengoa

en: user
eu: erabiltzailea

en: Pages
eu: Orriak

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: enabled
eu: gaituta

en: context
eu: testuingurua

en: delete
eu: ezabatu

en: title
eu: izenburua

en: Status
eu: Egoera

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Suffix
eu: Atzizkia

en: E-mail
eu: E-posta

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Value
eu: Balioa

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: Email address
eu: Posta elektronikoa

en: Private
eu: Pribatua

en: content
eu: edukia

en: Development
eu: Garapena

en: Groups
eu: Multzoak

en: Admin specifies whether or not a group appears in the public listings.
eu: Administratzaileak zehazten du talde bat zerrenda publikoetan agertzen den edo ez

en: Group
eu: Taldea

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Closed
eu: Itxita

en: Invite only
eu: Gonbidatu soilik

en: Wrong username or password.
eu: Erabiltzaile izena edo pasahitza okerra

en: Create group administrator
eu: Talde administratzailea sortu

en: Delete group administrator
eu: Talde administratzailea ezabatu

en: Send invitation
eu: Gonbidapena bidali

en: Group activity
eu: Talde jarduera

en: List
eu: Zerrenda

en: Subject
eu: Gaia

en: Actions
eu: Ekintzak

en: disabled
eu: ezgaituta

en: Subscription saved.
eu: Harpidetza gordeta.

en: Confirm
eu: Baieztatu

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Email addresses or usernames
eu: E-posta helbidea edo erabiltzaile-izenak

en: Personal message
eu: Mezu pertsonala

en: List of users
eu: Erabiltzaileen zerrenda

en: admin
eu: kudeatzailea

en: Manager
eu: Zuzendaria

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Public
eu: Publikoa

en: @group: '@title' at @site
eu: @group: '@title' @site-n

en: Group details
eu: Taldearen xehetasunak

en: New groups
eu: Talde berriak

en: Group notifications
eu: Taldearen jakinarazpenak

en: more
eu: gehiago

en: Browse the newest groups.
eu: Arakatu talde berrienak.

en: Invite friend
eu: Gonbidatu laguna

en: Create !type
eu: Sortu !type

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Access control
eu: Sarbide kontrola

en: New content subject
eu: Eduki gai berria

en: New content body
eu: Eduki gorputz berria

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Block title
eu: Blokearen izenburua

en: Taxonomy
eu: Taxonomia

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Content types
eu: Eduki motak

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Version
eu: Bertsioa

en: Go
eu: Joan

en: view
eu: ikusi

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: File
eu: Fitxategi

en: Tag
eu: Etiketa

en: File path
eu: Fitxategiaren bide-izena

en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Size
eu: Tamaina

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Display settings
eu: Bistaratzearen ezarpenak

en: default
eu: lehenetsia

en: This action cannot be undone.
eu: Ekintza hau ezin da desegin.

en: Number
eu: Zenbakia

en: Message
eu: Mezua

en: No log messages available.
eu: Ez dago log mezurik.

en: Password
eu: Pasahitza

en: Block settings
eu: Bloke ezarpenak

en: Comment form
eu: Iruzkin formularioa

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Weight
eu: Pisua

en: Link
eu: Esteka

en: Image
eu: Irudia

en: Center
eu: Erdian

en: Help text
eu: Laguntza testua

en: Types
eu: Motak

en: Related terms
eu: Termino erlazionatuak

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Parent
eu: Gurasoa

en: none
eu: bat ere ez

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Feed
eu: Jarioa

en: Name
eu: Izena

en: edit
eu: editatu

en: Import
eu: Inportatu

en: Book
eu: Liburua

en: Export
eu: Esportatu

en: Taxonomy term
eu: Taxonomia terminoa

en: Description field
eu: Deskribapena eremua

en: settings
eu: ezarpenak

en: Back
eu: Itzuli

en: Node ID
eu: Nodoaren IDa

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Save
eu: Gorde

en: Help
eu: Laguntza

en: username
eu: erabiltzaile izena

en: True
eu: Egiazkoa

en: False
eu: Faltsua

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Background Color
eu: Atzealdearen (Background) Kolorea

en: Summary
eu: Laburpena

en: Update
eu: Eguneratu

en: Open
eu: Ireki

en: Blank
eu: Hutsik

en: Top
eu: Goian

en: Link Target
eu: Esteka helburua

en: Small
eu: Txikia

en: Large
eu: Handia

en: Album
eu: Albuma

en: Add new
eu: Gehitu berria

en: Time increment
eu: Denbora gehitu

en: Time
eu: Ordua

en: Views
eu: Bistak

en: Access
eu: Atzipena

en: Add
eu: Gehitu

en: remove
eu: ezabatu

en: View
eu: Bista

en: Length
eu: Luzera

en: Format
eu: Formatua

en: Path
eu: Bide-izena

en: Filename
eu: Fitxategi izena

en: Vocabularies
eu: Hiztegiak

en: Manage
eu: Kudeatu

en: Placeholder tokens
eu: Leku-markaren tokenak

en: Display
eu: Bistaratu

en: Node type
eu: Nodo mota

en: Menu
eu: Menua

en: results
eu: Emaitzak

en: search
eu: bilaketa

en: Teaser
eu: Laburpena

en: never
eu: inoiz ez

en: Notes
eu: Oharrak

en: Text
eu: Testua

en: Theme
eu: Tema

en: style
eu: estiloa

en: name
eu: izena

en: read more
eu: irakurri gehiago

en: Timestamp
eu: Data-zigilua

en: Keywords
eu: Hitz-gakoak

en: ID
eu: IDa

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Attachment
eu: Eranskina

en: Upload
eu: Igo

en: Picture
eu: Irudia

en: Upload image
eu: Irudia kargatu

en: Mail
eu: Posta

en: Before
eu: Aurretik

en: After
eu: Ondoren

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Content type
eu: Eduki mota

en: action
eu: ekintza

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Check
eu: Egiaztatu

en: Files
eu: Fitxategiak

en: file
eu: fitxategia

en: status
eu: egoera

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: Error
eu: Errorea

en: Options
eu: Aukerak

en: Contact
eu: Kontaktatu

en: Node
eu: Nodoa

en: Number of columns
eu: Zutaberen zenbakia

en: Create
eu: Sortu

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Include
eu: Barne

en: Exclude
eu: Baztertu

en: Vertical
eu: Bertikal

en: Are you sure you want to delete %title?
eu: %title ezabatzera zoaz. Ziur al zaude?

en: Optional Title
eu: Aukerako izenburua

en: Required Title
eu: Izenburua behar da

en: No Title
eu: Izenbururik ez

en: Link Title
eu: Esteka izenburua

en: URL Display Cutoff
eu: URL erakutsi mozketa

en: Default (no target attribute)
eu: Lehenetsi (helmugaren atributurik ez)

en: Open link in new window
eu: Esteka irekita lehio berrian

en: Allow the user to choose
eu: Onartu erabiltzaile hautatzea

en: Additional CSS Class
eu: CSS klase gehigarria

en: Not a valid URL.
eu: URL-a ez da balio.

en: Titles are required for all links.
eu: Izenburuak behar dira esteka guztiarentzat

en: Open URL in a New Window
eu: Ireki URL-a Lehio Berrian

en: term
eu: terminoa

en: Expanded
eu: Zabalduta

en: All
eu: Guztiak

en: Active
eu: Aktiboa

en: Submit @name
eu: Bidali @name

en: Year
eu: Urtea

en: Date format
eu: Data formatua

en: Page title
eu: Orriaren izenburua

en: Block
eu: Blokea

en: CSS class
eu: CSS klasea

en: View type
eu: Bista mota

en: Page
eu: Orria

en: Bottom
eu: Behean

en: Configuration saved.
eu: Konfigurazioa gorde da.

en: Node links
eu: Nodo estekak

en: Taxonomy terms
eu: Taxonomia terminoak

en: User picture
eu: Erabiltzailearen irudia

en: Mission
eu: Helburua

en: Site name
eu: Gunearen izena

en: Site slogan
eu: Guneko leloa

en: Database
eu: Datu-base

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Header
eu: Goiburua

en: Footer
eu: Orri-oina

en: Inline
eu: Lerro berean

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Roles
eu: Zereginak

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Hostname
eu: Ostalari izena

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Published
eu: Argitaratua

en: Input format
eu: Sarrerako formatua

en: Signature
eu: Sinadura

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Location
eu: Kokalekua

en: Locale
eu: Bertakoa

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: Log message
eu: Log mezua

en: Poll choices
eu: Inkestaren aukerak

en: Session ID
eu: Sesio ID-a

en: File ID
eu: Fitxategiaren IDa

en: File name
eu: Fitxategiaren izena

en: File MIME type
eu: Fitxategiaren MIME mota

en: Vocabulary
eu: Hiztegia

en: Vocabulary ID
eu: Hiztegiaren IDa

en: Vocabulary name
eu: Hiztegiaren izena

en: Term
eu: Termino

en: Term ID
eu: Terminoaren IDa

en: Term name
eu: Termino izena

en: Last access
eu: Azken atzipena

en: Last login
eu: Azken saioa

en: Content field
eu: Eduki eremua

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Field type
eu: Eremu mota

en: Global settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Fields
eu: Eremuak

en: Widget type
eu: Widget mota

en: Contains
eu: Edukia

en: Does not contain
eu: Ez dauka

en: Is less than
eu: Hau baino txikiagoa

en: Is less than or equal to
eu: Hau baino txikiagoa edo berdina

en: Is equal to
eu: Honen berdina

en: Is greater than or equal to
eu: Hau baino haundiago edo berdina

en: Is greater than
eu: Hau baino haundiagoa da

en: Is not equal to
eu: Honen ezberdina

en: Count
eu: Zenbatu

en: Overridden
eu: Baliogabetu

en: Number of rows
eu: Errenkada kopurua

en: Mode
eu: Modoa

en: Normal
eu: Arrunta

en: OPML feed
eu: OPML jarioa

en: %time ago
eu: duela %time

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Node Title
eu: Nodo izenburua

en: Up
eu: Gora

en: This field is required.
eu: Eremu hau beharrezkoa da.

en: Maximum
eu: Maximoa

en: Thumbnail
eu: Iruditxoa

en: Medium
eu: Ertaina

en: Plain text
eu: Testu laua

en: Caching
eu: Cache-a

en: Month
eu: Hilabetea

en: System
eu: Sistema

en: Unlimited
eu: Mugarik gabe

en: Current
eu: Unekoa

en: State
eu: Egoera

en: Terms
eu: Terminoak

en: Code
eu: Kodea

en: OR
eu: EDO

en: security
eu: segurtasuna

en: Members
eu: Kideak

en: node
eu: nodoa

en: General
eu: Orokorra

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Method
eu: Metodoa

en: My groups
eu: Nire taldeak

en: New Zealand
eu: Zelanda Berria

en: Africa/Algiers
eu: Afrika/Aljer

en: Africa/Cairo
eu: Afrika/Kairo

en: Africa/Ceuta
eu: Afrika/Ceuta

en: Africa/Douala
eu: Afrika/Douala

en: Africa/Gaborone
eu: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
eu: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
eu: Afrika/Johannesburgo

en: Africa/Kampala
eu: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
eu: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
eu: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
eu: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
eu: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
eu: Afrika/Libreville

en: Africa/Luanda
eu: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
eu: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
eu: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
eu: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
eu: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
eu: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
eu: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
eu: Afrika/Mogadishu

en: Day
eu: Eguna

en: Table
eu: Taula

en: Now
eu: Orain

en: All views
eu: Bista guztiak

en: Start date
eu: Hasiera data

en: End date
eu: Amaiera data

en: !time ago
eu: duela !time

en: Other
eu: Bestea

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Basic
eu: Basikoa

en: Color
eu: Kolore

en: Link URL
eu: Esteka URLa

en: access content
eu: atzitu edukia

en: List type
eu: Zerrenda mota

en: Role
eu: Rol

en: User login
eu: Saioaren hasiera

en: Log in
eu: Sartu

en: String
eu: Katea

en: Both
eu: Biak

en: Filtered text (user selects input format)
eu: Iragazitako testua (erabiltzaileak aukeratzen du sarrera formatua)

en: Text processing
eu: Testu-prozesaketa

en: Maximum length
eu: Luzera maximoa

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
eu: Eremuaren luzera maximoa karaktereak erabiliz. Utzi hutsik mugarik gabeko tamaina batentzat.

en: Rows
eu: Lerroak

en: Argument
eu: Argumentua

en: Anonymous
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: <All>
eu: <Guztia>

en: As Time Ago
eu: Duela

en: access all views
eu: Bista guztira atzipena

en: Tools
eu: Tresnak

en: Override
eu: Gainidatzi

en: Clone
eu: Klonatu

en: Existing Views
eu: Dauden bistak

en: Default Views
eu: Lehenetsi bistak

en: Normal menu item
eu: Menu arrunta item-a

en: Empty text
eu: Testu hutsa

en: Down
eu: Behera

en: Wildcard
eu: Komodina

en: Arguments
eu: Argumentuak

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: Order
eu: Ordena

en: administer views
eu: Bistak babestu

en: Views UI
eu: Bistak UI

en: Node: ID
eu: Nodoa: ID

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Position
eu: Kokapena

en: Integer
eu: Osokoa

en: Basic settings
eu: Oinarrizko ezarpenak

en: Profile
eu: Profila

en: Close
eu: Itxi

en: filters
eu: iragazkiak

en: Term description
eu: Terminoaren deskribapena

en: Edit group
eu: Editatu multzoa

en: fields
eu: eremuak

en: Save settings
eu: Gorde ezarpenak

en: Operation
eu: Eragiketa

en: reply
eu: erantzun honi

en: Duration
eu: Iraupena

en: Function
eu: Funtzioa

en: Defaults
eu: Lehenetsia

en: Collapsed
eu: Tolestuta

en: Germany
eu: Alemania

en: Protocol
eu: Protokoloa

en: Logout
eu: Irten

en: Created date
eu: Sortze data

en: Updated date
eu: Eguneratze data

en: Default language
eu: Hizkuntz lehentsia

en: Rules
eu: Erregelak

en: Canada
eu: Kanada

en: France
eu: Frantzia

en: Italy
eu: Italia

en: Mexico
eu: Mexiko

en: Spain
eu: Espainia

en: United Kingdom
eu: Erresuma Batua

en: United States
eu: Estatu Batuak

en: Size of textfield
eu: Testu eremuaren neurria

en: Authoring information
eu: Egilearen informazioa

en: File attachments
eu: Eranskinak

en: Approved
eu: Onartuta

en: create
eu: sortu

en: Show
eu: Erakutsi

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
eu: Idatzi orriaren Drupaleko helbide bat lerro bakoitzeko. '*' karakterea erabil dezakezu edozeren ordezko gisa. Esate baterako %blog blogen orrirako eta %blog-wildcard edozein blog pertsonalerako.

en: File Upload
eu: Fitxategia kargatu

en: Change
eu: Aldatu

en: Edit term
eu: Terminoa editatu

en: Week of @date
eu: @date-ko astea

en: Calendar iCal
eu: iCal Egutegia

en: ago
eu: duela

en: Sources
eu: Iturburuak

en: Clear
eu: Garbitu

en: Node title
eu: Nodoaren izenburua

en: Node body
eu: Nodo gorputza

en: update
eu: eguneratu

en: Browser
eu: Nabigatzailea

en: Full text
eu: Testu osoa

en: Feed settings
eu: Feed ezarpenak

en: Source
eu: Iturburua

en: Date/Time
eu: Data/Ordua

en: Search results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Your search yielded no results
eu: Zure bilaketak ez du emaitzarik lortu

en: Replacement patterns
eu: Ordezko ereduak

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Allowed values list
eu: Balioko zerrenda onartu

en: Activity
eu: Aktibitate

en: Publishing options
eu: Argitaratze aukerak

en: First
eu: Lehena

en: Limit
eu: Muga

en: Query
eu: Kontsulta

en: Configure block
eu: Blokea konfiguratu

en: NO
eu: EZ

en: YES
eu: BAI

en: Site's time zone
eu: Gunearen ordu-zona

en: Date's time zone
eu: Dataren ordu-zona

en: timezone
eu: ordu-zona

en: Hour
eu: Ordu

en: Minute
eu: Minutu

en: Second
eu: Segundu

en: Select List
eu: Aukeratu zerrenda

en: Input Type
eu: Sarrera mota

en: Select list
eu: Aukeratu zerrenda

en: Text field
eu: Testu eremua

en: Granularity
eu: Granularitatea

en: Default Display
eu: Bistaratze lehenetsia

en: Time zone handling
eu: Ordu-zona manipulatu

en: Long
eu: Luzea

en: Short
eu: Laburra

en: Target type
eu: Helburu mota

en: Source type
eu: Jatorri mota

en: body
eu: gorputza

en: Date field
eu: Data eremua

en: Url field
eu: Url eremua

en: Location field
eu: Kokaleku eremua

en: Uid field
eu: Uid eremua

en: !type Fields
eu: !type Eremuak

en: There is no event table in this database. No event import options are available.
eu: Ez dago gertaera taularik datu-base honetan. Inportatzeko aukerak ere ez daude erabilgarri.

en: Delete original event?
eu: Ezabatu gertaera originala?

en: Date API
eu: Data APIa

en: Posts
eu: Bidalketak

en: Mission statement
eu: Helburuaren azalpena

en: Group manager
eu: Taldeko kudeatzailea

en: README file
eu: Irakurri nazazu fitxategia

en: Alignment
eu: Lerrokadura

en: AND
eu: ETA

en: PHP code
eu: PHP kodea

en: Log out
eu: Irten

en: Display fields
eu: Erakutsi eremuak

en: profile
eu: profila

en: Left
eu: Ezkerra

en: Date formats
eu: Dataren formatuak

en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: or
eu: edo

en: Results
eu: Emaitzak

en: Poll settings
eu: Galdeketaren ezarpenak

en: Convert
eu: Bihurtu

en: Parent term
eu: Guraso terminoa

en: All blogs
eu: Blog guztiak

en: Style
eu: Estiloa

en: revert
eu: leheneratu

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Your settings have been saved.
eu: Zure ezarpenak gordetu dira.

en: Last modified
eu: Azken aldaketa

en: Reversed
eu: Alderantzikatu

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Testing
eu: Proba

en: User name
eu: Erabiltzaile izena

en: %type settings
eu: %type ezarpenak

en: Menu settings
eu: Menu ezarpenak

en: Color scheme
eu: Kolore eskema

en: edit
eu: editatu

en: Unformatted
eu: Formaturik gabe

en: Formats
eu: Formatuak

en: @type: deleted %title.
eu: @type: %title ezabatuta.

en: RSS Feed
eu: RSS Jarioa

en: New comments
eu: Iruzkin berriak

en: New
eu: Berriak

en: Relationships
eu: Erlazioak

en: Plural
eu: Plurala

en: Relationship
eu: Erlazioa

en: relationships
eu: erlazioak

en: Sort criteria
eu: Ordenazioa irizpideak

en: Themes
eu: Temak

en: Translations
eu: Itzulpenak

en: Join
eu: Lotu

en: administer nodes
eu: kudeatu nodoak

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Comment settings
eu: Iruzkinaren ezarpenak

en: Related content
eu: Lotutako edukia

en: Sticky
eu: Itsaskor

en: Content Type
eu: Eduki Mota

en: Read only
eu: Irakurtzeko soilik

en: Ok
eu: Ados

en: Tabs
eu: Fitxak

en: Processing
eu: Prozesatzen

en: Path to file
eu: Fitxategiaren bide-izena

en: Storage
eu: Biltegiratze

en: File upload error. Could not move uploaded file.
eu: Fitxategi igoera errorea. Ezin izan da igotako fitxategia mugitu.

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: Timezone
eu: Ordu-zona

en: Image path
eu: Irudiaren bide-izena

en: Enable custom title text
eu: Gaitu izenburuaren testu pertsonalizatua

en: Apply
eu: Ezarri

en: Select
eu: Aukeratu

en: Number of members for a group. Excludes memberships which are pending approval.
eu: Taldeko kide kopurua. Onespenaren zai dauden kideak zenbatu gabe.

en: Membership requests
eu: Pertenentzia eskakizunak

en: Group search
eu: Talde bilaketa

en: Enter the terms you wish to search for.
eu: Idatzi bilatu nahi dituzun terminoak.

en: Bold
eu: Lodia

en: Information
eu: Informazioa

en: No content types available.
eu: Eduki mota eskuragarririk ez.

en: PHP Code
eu: PHP Kodea

en: Simple
eu: Sinplea

en: Translation
eu: Itzulpena

en: Translation status
eu: Itzulpenaren egoera

en: Menus
eu: Menuak

en: A valid date is required for %title.
eu: Balizko data beharrezkoa da %title-rentzat.

en: Date API requirements
eu: Data APIaren eskakizunak

en: The Strtotime default value is invalid.
eu: Strtotime-aren balio lehenetsiak ez du balio.

en: Relative
eu: Erlatiboa

en: Customize Default Value
eu: Pertsonalizatu Balio lehenetsia

en: Customize Date Parts
eu: Data zatiak pertsonalizatu

en: Above
eu: Gainean

en: Within
eu: Barnean

en: Number of values
eu: Balioaren zenbakia

en: User's time zone
eu: Erabiltzailearen ordu-zona

en: Date year (four digit)
eu: Urtea (lau digituak)

en: Date year (two digit)
eu: Urtea (bi digituak)

en: Date month (full word)
eu: Hilabetea (hitz osoa)

en: Date month (abbreviated)
eu: Hilabetea (laburtuta)

en: Date month (two digit, zero padded)
eu: Hilabetea (bi digitu, zero betegarria)

en: Date month (one or two digit)
eu: Hilabetea (bat edo bi digitu)

en: Date week (two digit)
eu: Astea (bi digituak)

en: Date day (full word)
eu: Eguna (hitz osoa)

en: Date day (abbreviation)
eu: Eguna (laburdura)

en: Date day (two digit, zero-padded)
eu: Eguna (bi digitu, zero betegarria)

en: Date day (one or two digit)
eu: Eguna (bat edo bi digitu)

en: @min and @max
eu: @min eta @max

en: Previous field
eu: Aurreko eremua

en: Next field
eu: Hurrengo eremua

en: Increment
eu: Gehikuntza

en: Decrement
eu: Gutxikuntza

en: Date Popup requirements
eu: Data Popup eskakizunak

en: Date Popup
eu: Data Popup-a

en: set the site timezone name
eu: ezarri ordu-zonaren izena

en: Default time zone
eu: Ordu eremu lehentsia

en: The !link may not be correct.
eu: !link ez da zuzena.

en: site timezone name
eu: ordu-zonaren izena

en: Date Timezone
eu: Data ordu-zona

en: Add another item
eu: Gehitu elementu berria

en: Full node
eu: Nodo osoa

en: Search Index
eu: Bilakera indizea

en: Search Result
eu: Bilaketaren emaitza

en: Updating field type %type with module %module.
eu: %type eremu mota %module moduluarekin eguneratzen.

en: Updating widget type %type with module %module.
eu: Widget %type mota %module moduluarekin eguneratzen

en: Manage fields
eu: Kudeatu eremuak

en: Remove field
eu: Ezabatu eremua

en: Allows administrators to define new content types.
eu: Utzi administratzaileei eduki mota berriak definitzen.

en: Trimmed
eu: Moztuta

en: Used in
eu: Erabilita

en: no styling
eu: estilorik ez

en: simple
eu: sinplea

en: Added field %label.
eu: %label eremu gehituta.

en: There was a problem adding field %label.
eu: Arasoa dago %label eremua gehitzen denean

en: There was a problem creating field %label.
eu: Arasoa dago %label eremua sortzen denan

en: Are you sure you want to remove the field %field?
eu: Ziur al zaude %field eremua ezabatu nahi duzula?

en: Removed field %field from %type.
eu: %field eremu ezabatuta %type-etik.

en: There was a problem deleting %field from %type.
eu: Arasoa dago %field %type-tik ezabatzen denean

en: Save field settings
eu: Gorde eremu ezarpenak

en: The default value is invalid.
eu: Lehenetsiaren balio baliogabea da

en: Saved field %label.
eu: %label eremua gorde.

en: The update has encountered an error.
eu: Eguneraketak errore bat topatu du.

en: Processing %title
eu: %title prozesatzen

en: Referenced node ID
eu: Node ID erreferentziatua

en: Referenced node title
eu: Node erreferentziatuaren izenburua

en: Formatted number value
eu: Zenbaki iragazkia balioa

en: Formatted and filtered text
eu: Testu formateatua eta iragazkia

en: Referenced user ID
eu: Erreferentziatutako erabiltzailearen IDa.

en: Referenced user name
eu: Erreferentziatutako erabiltzailearen izena.

en: Group multiple values
eu: Talde anitz balioak

en: Select the content type to export.
eu: Edukiaren mota hautatu exportatzeko

en: Export data
eu: Esportatu datuak

en: Import data
eu: Inportatu datuak

en: The content type %type already exists in this database.
eu: %type eduki mota datu-base honetan existitzen da.

en: The field %field_label (%field_name) was added to the content type %type.
eu: %field_label (%field_name) eremua %type eduki motan gehitu da.

en: Content Copy
eu: Edukia kopia

en: view
eu: ikusi

en: Content Permissions
eu: Edukiaren baimenak

en: always open
eu: beti ireki

en: collapsible
eu: tolestua

en: collapsed
eu: tolestuta

en: A description of the group.
eu: Taldearen deskripzioa

en: Are you sure you want to remove the group %label?
eu: Zihur zaude %label taldea ezabatu nahi duzu?

en: The group %group_name has been removed.
eu: %group_name taldea ezabatu da.

en: Node reference
eu: Node erreferentzia

en: Content types that can be referenced
eu: Erreferentziatuak izan daitezkeen eduki motak

en: Title (link)
eu: Izenburua (lotura)

en: Title (no link)
eu: Izenburua (loturarik ez)

en: Autocomplete text field
eu: Osatze automatikoaren testu eremua

en: Nodereference autocomplete
eu: Osatze automatikoaren nodereference

en: Store a number in the database as an integer.
eu: Datu-basean zenbaki gorde osokoa bezala.

en: Decimal
eu: Hamartarra

en: Minimum
eu: Minimoa

en: Decimal marker
eu: Hamartarraren marka

en: Allowed values
eu: Baimendutako balioak

en: "Minimum" must be a number.
eu: "Minimum" zenbaki bat izan behar dar.

en: "Maximum" must be a number.
eu: "Maximum" zenbaki bat izan behar da.

en: unformatted
eu: formato gabekoa

en: Defines numeric field types.
eu: Definitu zenbakizko eremu mota.

en: Option Widgets
eu: Widget-ak aukera

en: Store text in the database.
eu: Gorde testua datubasean.

en: Text area (multiple rows)
eu: Testu eremua (lerro anitza)

en: Defines simple text field types.
eu: Definitu testu soileko eremu motak.

en: User reference
eu: Erabiltzaile erreferentzia

en: User status that can be referenced
eu: Erabiltzaile egoera erreferentziatu daiteke

en: Reverse link
eu: Alderantzizko esteka

en: Userreference autocomplete
eu: Erebiltzaile-erreferentzia osatze automatikoa

en: User Reference
eu: Erabiltzaile erreferentzia

en: Index
eu: Aurkibidea

en: Form
eu: Formularioa

en: Permission
eu: Baimena

en: Grid
eu: Sareta

en: Italic
eu: Etzana

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Read/Write
eu: Irakurri/Idatzi

en: Global
eu: Globala

en: arguments
eu: argumentuak

en: file system
eu: fitxategi sistema

en: Thread
eu: Haria

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
eu: Gutxienez @count karaktere kopuruko hitz gako bat sartu behar duzu.

en: <None>
eu: <Ezer ez>

en: Language neutral
eu: Hizkuntza neutroa

en: Group node
eu: Taldea nodoa

en: Usage
eu: Erabilera

en: Private group
eu: Talde pribatua

en: Send method
eu: Bidalketa metodoa

en: Contexts
eu: Testuinguruak

en: Node access
eu: Nodoaren atzipena

en: Loading
eu: Kargatzen

en: The directory %directory does not exist.
eu: %directory direktorioa ez dago.

en: The directory %directory is not writable
eu: %directory direktorioa ezin da idatzi

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
eu: %directory direktorioan ezin daiteke idatzi baimenak ez baititu egoki ezarriak.

en: Generic files
eu: Fitxategi generikoak

en: File description
eu: Fitxategiaren deskribapena

en: File size (in bytes)
eu: Fitxategiaren tamaina (byte-tan)

en: Rearrange
eu: Berrantolatu

en: 1 user | @count users
eu[0]: erabiltzaile 1
eu[1]: @count erabiltzaile

en: Empty cache
eu: Hutsik katxea

en: Variable editor
eu: Aldakor editorea

en: Switch user
eu: Erabiltzailea aldatu

en: switch users
eu: erabiltzaileak aldatu

en: empty
eu: hutsik

en: Displays image files in their original size.
eu: Bistaratu irudi fitxategiak tamaina originalean.

en: All users
eu: Erabiltzaile guztiak

en: Aggregator
eu: Gehitzailea

en: Node author
eu: Nodoaren egilea

en: Miscellaneous
eu: Hainbat

en: Active users
eu: Erabiltzaile aktiboak

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
eu: %url URLa ez da baliozkoa. Mesedez, sartu guztiz baliozkotutako URL bat, http://www.example.com/feed.xml modukoa.

en: New custom content
eu: Pertsonalizatutako eduki berria

en: Context
eu: Testuingurua

en: General form
eu: Formulario orokorra

en: Node type description
eu: Nodo motaren deskribapena

en: Attached files
eu: Atxikitutako fitxategiak

en: Book navigation
eu: Liburu nabigazioa

en: Add comment
eu: Gehitu iruzkina

en: A form to add a new comment.
eu: Iruzkin berri bat gehitzeko formularioa.

en: Node comments
eu: Nodo iruzkinak

en: Sort
eu: Sailkatu

en: !a comments per page
eu: !a iruzkin orri bakoitzeko

en: Node content
eu: Nodoaren edukia

en: Edit node
eu: Nodoa editatu

en: Edit this node
eu: Editatu nodo hau

en: Node type description.
eu: Nodo motaren deskribapena.

en: Term description.
eu: Terminoaren deskribapena.

en: List of related terms
eu: Zerrendatu erlazionatutako terminoak

en: The picture of a user.
eu: Erabiltzaile baten irudia.

en: User profile
eu: Erabiltzailearen profila

en: The profile of a user.
eu: Erabiltzaile baten profila.

en: "@s" user profile
eu: "@s" erabiltzaile profila

en: Vocabulary terms
eu: Hiztegiaren terminoak

en: All the terms in a vocabulary.
eu: Hiztegiaren termino guztiak.

en: A node object.
eu: Nodo objektu bat.

en: Taxonomy vocabulary
eu: Taxonomia hiztegia

en: argument
eu: argumentua

en: Add argument
eu: Gehitu argumentua

en: Add context
eu: Gehitu testuingurua

en: Required contexts
eu: Testuingurua behar da

en: required context
eu: testuingurua behar da

en: Add required context
eu: Gehitu eskatutako testuingurua

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Close window
eu: Itxi leihoa

en: Remove this item
eu: Elementu hau ezabatu

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: No title
eu: Izenbururik ez

en: Unknown context
eu: Testuinguru ezezaguna

en: Local
eu: Lokala

en: Panel
eu: Panela

en: Page settings
eu: Orriaren ezarpenak

en: Use pager
eu: Orrietan banatu

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: More link
eu: Esteka gehiago

en: More link text
eu: Esteka gehiagorik testu

en: Edit this view
eu: Editatu bista hau

en: contains
eu: dauka

en: Send message
eu: Bidali mezua

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: @preset image
eu: @preset irudia

en: @preset file path
eu: @preset fitxategiaren bide-izena

en: Print
eu: Inprimatu

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: Registration form
eu: Erregistratzeko formularioa

en: Data
eu: Datu

en: No name
eu: Izenik ez

en: Finish
eu: Amaitu

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
eu: Balioztatze errorea, mesedez, saiatu berriz. Erroreak jarraitzen badu, mesedez, gune administratzailea kontaktatu.

en: Underline
eu: Azpimarratu

en: Ordered list
eu: Zerrenda ordenatua

en: Unordered list
eu: Zerrenda ez ordenatua

en: Font family
eu: Letra familia

en: About
eu: (r)i buruz

en: Column
eu: Zutabe

en: sort by @s
eu: @s(e)z ordenatu

en: and
eu: eta

en: Optional URL
eu: Aukerako URL

en: Static Title:
eu: Izenburua Estatikoa:

en: Rel Attribute
eu: Rel atributua

en: At least one title or URL must be entered.
eu: Gutxienez izenbura edo URL sartu behar da.

en: You cannot enter a title without a link url.
eu: Ezin duzu izenbururik sartu url estekarik gabe

en: Title, as link (default)
eu: Izenbura, esteka bezala (lehenetsia)

en: URL, as link
eu: URLa, esteka bezala

en: Short, as link with title "Link"
eu: Motza, esteka giza "Link" izenburuarekin

en: Label, as link with label as title
eu: Etiketa, esteka giza etiketarekin izenburua bezala

en: Separate title and URL
eu: Banatu izenburua eta URLa

en: Add @type
eu: Gehitu @type

en: Author's website
eu: Egilearen webgunea

en: Text to display
eu: Begiztatzeko textua

en: field
eu: eremua

en: Menu items
eu: Menu item-ak

en: View settings
eu: Bistaren ezarpenak

en: Delete view
eu: Bista ezabatu

en: Create @name
eu: Sortu @name

en: Not enabled
eu: Ezgaitua

en: The taxonomy vocabulary ID
eu: Taxonomia hiztegiaren IDa

en: The taxonomy term ID
eu: Taxonomia terminoaren IDa

en: &lt;none&gt;
eu: &lt;batez&gt;

en: You're not allowed to input PHP code.
eu: Baimenik gabe zaude PHP kodea sartzeko.

en: Content fieldgroup
eu: Edukia eremu-taldea

en: Node from reference
eu: Node erreferentziatik

en: Node reference field
eu: Node erreferentzia eremua

en: User from reference
eu: Erabiltzailea erreferentziatik

en: User reference field
eu: Erabiltzaile erreferentzia eremu

en: Show @count value(s)
eu: Erakutsi @count balioa(k)

en: starting from @count
eu: hasi @count-tik

en: Importing
eu: Importatzen

en: Button text
eu: Testu botoia

en: Validator
eu: Balidatzaile

en: Inherit
eu: Heredatua

en: Maximum resolution for Images
eu: Irudien bereizmen maximoa

en: Defines an image field type.
eu: Definitu irudi eremu mota.

en: Mime type
eu: Mime mota

en: Use default
eu: Erabili lehenetsia

en: Messaging & Notifications
eu: Mezuak eta jakinarazpenak

en: This is an automatic message from [site-name]
eu: Hau [site-name]-ko mezu automatikoa da

en: To manage your subscriptions, browse to [subscriptions-manage]
eu: Zure harpidetzak kudeatzeko, [subscriptions-manage]-ra joan

en: The date the node was last updated.
eu: Nodoa azkenekoz noiz eguneratu zen.

en: In the form of WW (01 - 53).
eu: WW (01 - 53) formatuan.

en: Category ID
eu: Kategori IDa

en: @label (!name) - Allowed values
eu: @label (!name) - Baimendutako balioak

en: %name: illegal value.
eu: %name: balio ilegala

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
eu: %name: balioa %max karaktereak baino luzeagoa ezin ahal da.

en: Widgets
eu: Widget-ak

en: Display type
eu: Bistaratu mota

en: Custom pages
eu: Orri pertsonalizatuak

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
eu: Segurtasun oharra: Ezin izan da .htaccess fitxategia idatzi. Mesedez, sortu ezazu .htaccess fitxategi bat zure %directory direktorioan ondorengo lerroak dituelarik: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
eu: Ondorengo hedapenak dituzten fitxategiak bakarrik onartzen dira: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
eu: Fitxategia %filesize tamainakoa da, %maxsize tamaina maximoa gaindituz.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
eu: Fitxategia %filesize tamainakoa da eta zure %quota tamainako kuota gainditzea eragingo luke.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
eu: Irudia tamainaz aldatua izan da baimendutako %dimensions tamaina maximoarekin bat etortzeko.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
eu: Irudia handiegia da; baimendutako tamaina maximoak %dimensions pixel dira.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
eu: Irudia txikiegia da; baimendutako tamaina minimoak %dimensions pixel dira.

en: No link
eu: Loturarik ez

en: Admin
eu: Kudeatu

en: Autocomplete matching
eu: Patekatu osatze automatikoa

en: Starts with
eu: Hasten da zerekin

en: Page elements
eu: Orrialdearen elementuak

en: Variants
eu: Aldaerak

en: Load a referenced user
eu: Erabiltzailea erreferentziatua kargatu

en: Referenced user
eu: Erabiltzaile erreferentziatua

en: Load a referenced node
eu: Kargatu nodo erreferentziatua

en: Referenced content
eu: Edukia erreferentziatua

en: Populate a field
eu: Eremua bete

en: Select the machine-name of the field.
eu: Eremuaren makina-izena hautatu.

en: Permanent
eu: Behin betikoa

en: Temporary
eu: Behin-behinekia

en: Revision information
eu: Aldaketaren informazioa

en: %name: this post can't be referenced.
eu: %name: argitalpen hau ezin da erreferentziatu

en: Is empty (NULL)
eu: Hutsik dago (NULL)

en: not empty
eu: ez hutsik

en: Default image
eu: Irudi lehenetsia

en: Use default image
eu: Irudi lehenetsia erabili

en: Choose a image that will be used as default.
eu: Aukeratu lehenetsi bezala erabiliko den irudia.

en: Theming information
eu: Temaren informazioa

en: Upload date
eu: Data igo

en: (Unpublished)
eu: (Argitaratu gabe)

en: Do not cache
eu: Ez katxeatu

en: @label title
eu: @label izenburua

en: @label protocol
eu: @label protokoloa

en: @label target
eu: @label helburua

en: Wildcard title
eu: Komodina izenburua

en: Tab weight
eu: Tab pisua

en: User: ID
eu: Erabiltzailea: IDa

en: Group node (member)
eu: Talde nodoa (kidea)

en: No role
eu: Rol gabe

en: Search index
eu: Bilaketa indizea

en: View link
eu: Ikusi lotura

en: The size of the file.
eu: Fitxategiaren tamaina.

en: Group language
eu: Taldearen hizkuntza

en: Group description.
eu: Taldearen deskribapena.

en: Manager: !name
eu: Kudeatzailea: !name

en: Add a new !type in this group.
eu: Gehitu !type berria talde honetan.

en: Read more at [node-url].
eu: Irakurri gehiago [node-url]-n.

en: Group nodes
eu: Taldea nodoak

en: Group: Description
eu: Taldea: Deskribapena

en: Group: Private
eu: Taldea: Pribatua

en: Group: Language
eu: Taldea: Hizkuntza

en: Group types
eu: Talde motak

en: Group types (all)
eu: Talde motak (guztiak)

en: Group node (post)
eu: Talde nodoa (post)

en: User's groups
eu: Erabiltzaileen taldeak

en: Group member
eu: Taldeko kidea

en: Member of a group
eu: Talde bateko kidea

en: OG: Is the group manager
eu: OG:Taldeko kudeatzailea da

en: Search group
eu: Bilatu taldea

en: Menu links
eu: Menu estekak

en: Link title
eu: Estekaren izenburua

en: %message in %file on line %line.
eu: %message %file fitxategian %line. linean.

en: Execute PHP Code
eu: PHP kodea exekutatu

en: Execute some PHP code
eu: PHP kode zatiren bat exekutatu

en: Theme registry
eu: Tema erregistroa

en: Devel settings
eu: Devel ezarpenak

en: Add subscription
eu: Gehitu harpidetza

en: Delete link
eu: Ezabatu lotura

en: Cache once for everything (global)
eu: Katxeatu behin guztientzako (globala)

en: Per page
eu: Orriko

en: Per role
eu: Roleko

en: Per user
eu: Erabiltzaileko

en: The file could not be uploaded.
eu: Ezin izan da igo fitxategia.

en: Has Avatar
eu: Avatar-a dauka

en: @pass, @fail, and @exception
eu: @pass, @fail eta @exception

en: PHP DOMDocument class
eu: PHP DOMDocument klasea

en: Custom text
eu: Testu pertsonalizatua

en: Node module form.
eu: Nodo moduluaren formularioa.

en: Locale module form.
eu: Locale modulu formularioa.

en: Taxonomy module form.
eu: Taxonomia moduluaren inprimakia.

en: Date year range
eu: Urtearen data epea

en: Calendar Popup
eu: Egutegia Popup

en: Format: @date
eu: Formatua: @date

en: The year must be a number between %min and %max.
eu: Urtea %min eta %max bitarteko zenbaki bat izan behar da.

en: The month must be a number between 1 and 12.
eu: Hilabetea 1 eta 12 bitarteko zenbaki bat izan behar da.

en: The day must be a number between !min and !max.
eu: Eguna %min eta %max bitarteko zenbaki bat izan behar da.

en: The hour must be a number between !min and !max.
eu: Ordua %min eta %max bitarteko zenbaki bat izan behar da.

en: The minute must be a number between !min and !max.
eu: Minutua %min eta %max bitarteko zenbaki bat izan behar da.

en: The second must be a number between !min and !max.
eu: Segundua %min eta %max bitarteko zenbaki bat izan behar da.

en: A valid value is required.
eu: Balizko balioa beharrezkoa.

en: date ical
eu: ical data

en: The dates are invalid.
eu: Data oker dago.

en: Date date (YYYY-MM-DD)
eu: Data (YYYY-MM-DD)

en: Time H:i
eu: Ordua  H:i

en: Repeats
eu: Errepikapenak

en: Add new date field
eu: Gehitu data eremu berria

en: Poll title
eu: Galdeketaren izena

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
eu: %name: eremu hau ezin du mantendu @count balio baino gehiago.

en: No fields available.
eu: Ez dago eremurik.

en: '@column' => value for @column
eu: '@column' => balio @column-entzat

en: return array(
      0 => array(@columns),
      // You'll usually want to stop here. Provide more values
      // if you want your 'default value' to be multi-valued:
      1 => array(@columns),
      2 => ...
    );
eu: return array( 
    0 => array(@columns), 
    // Normalean hemen gelditu nahi duzu. Balio gehiago eman 
    // zure 'lehenetsi balio' balio-anitza bihurtu nahi baduzu: 
    1 => array(@columns), 
    2 => ... 
    );

en: Numeric
eu: Zenbakia

en: See video
eu: Ikusi bideoa

en: Edit link
eu: Editatu lotura

en: Date field(s)
eu: Data eremua(k)

en: Date default
eu: Data lehenetsia

en: Missing date fields!
eu: Data eremua falta da!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
eu: (@field)<strong>Agerian jarri</strong> @widget @format

en: User timezone
eu: Erabiltzaile ordu-zona

en: Add comment link
eu: Gehitu iruzkin esteka

en: Change basic information
eu: Aldatu oinarrizko informazioa

en: Justify
eu: Justifikatu

en: Broken handler @table.@field
eu: Kontroladore apurtuta @table.@field

en: Skipping broken view @view
eu: Bista apurtuta @view sahiestu

en: Changes cannot be made to a locked view.
eu: Blokeatuta dagoen bistan aldaketarik ezin da egin

en: Convert view
eu: Bista bihurtu

en: Example table
eu: Adibide taula

en: Example content
eu: Adibide edukia

en: Display all values
eu: Bistaratu balio guztiak

en: Current date
eu: Oraingo data

en: Display as link
eu: Esteka bezala erakutsi

en: Remember
eu: Gogoratu

en: - Any -
eu: -Edozein-

en: exposed
eu: agerian jarri

en: Value type
eu: Balio mota

en: not
eu: ez

en: between
eu: artean

en: And
eu: Eta

en: has word
eu: hitza du

en: begins
eu: hasten da

en: Broken
eu: Apurtuta

en: Clone view %view
eu: %view bista klonatu

en: View name
eu: Erakutsi izena

en: View description
eu: Bistaren deskribapena

en: View tag
eu: Bistaren etiketa

en: Edit view %view
eu: %view bista editatu

en: Export this view
eu: Exportatu bista hau

en: Create a copy of this view
eu: Bista honen kopia bat sortu

en: View details
eu: Bistaratu xehetasunak

en: Configure @type
eu: Konfiguratu @type

en: Configure @type %item
eu: Konfiguratu @type %item

en: Default settings for this view.
eu: Bista honen lehenetsi konfigurazioa.

en: Display the view as a block.
eu: Bistaratu bista bloke gisa.

en: Displays rows one after another.
eu: Lerroak bistaratu bata bestearen ostean.

en: HTML List
eu: HTML zerrenda

en: Displays rows as an HTML list.
eu: Lerroak bistaratu HTML-ren zerrenda bezala

en: Displays rows in a grid.
eu: Lerroak bistaratu sareta batean

en: Displays rows in a table.
eu: Lerroak bistaratu taula batean.

en: Displays the default summary as a list.
eu: Bistaratu lehenetsitako laburpena zerrenda gisa.

en: Generates an RSS feed from a view.
eu: Sortu RSS jarioa bistatik

en: Displays the fields with an optional template.
eu: Bistaratu eremuak aukeratu txantiloi batean.

en: Fixed entry
eu: Sarrera finkoa

en: Will be available to all users.
eu: Erabiltzaile guztientzako erabilgarri egongo da.

en: sort criteria
eu: ordenazio irizpideak

en: Sort criterion
eu: Ordenazio irizpidea

en: sort criterion
eu: ordenazio irizpidea

en: filter
eu: iragazi

en: The book the node is in.
eu: Liburuan dagoen nodoa.

en: The title of the comment.
eu: Iruzkinaren izenburua.

en: Post date
eu: Argitaratze data

en: The User ID of the comment's author.
eu: Komentarioaren egilearen erabiltzaile IDa.

en: Parent CID
eu: Gurasoen CID

en: Last comment time
eu: Azken iruzkinaren data

en: Last comment author
eu: Azken iruzkinaren egilea

en: Comment count
eu: Iruzkin zenbaketa

en: The number of comments a node has.
eu: Nodoak jaso dituen iruzkin kopurua.

en: The number of new comments on the node.
eu: Nodo batean jasotako iruzkin berrien kopurua.

en: Comment status
eu: Iruzkinen egoera

en: Display the comment with standard comment view.
eu: Bistaratu iruzkina iruzkin-bista estandarrarekin

en: Display the comment as RSS.
eu: Erakutsi iruzkinak RSS bezala

en: The ID of the source string.
eu: Jatorrizko esaldiaren IDa.

en: The full original string.
eu: Jatorrizko kate osoa.

en: The title of the node.
eu: Nodo-aren izenburua.

en: The date the node was posted.
eu: Nodo-aren post-eatze data.

en: In the form of CCYYMMDD.
eu: CCYYMMDD formatuan.

en: In the form of YYYYMM.
eu: YYYYMM formatuan

en: Created year
eu: Sortze-urtea

en: In the form of YYYY.
eu: YYYY formatuan.

en: Created month
eu: Sortze-hilabetea

en: In the form of MM (01 - 12).
eu: MM (01 - 12) formatuan.

en: Created day
eu: Sortze-eguna

en: In the form of DD (01 - 31).
eu: DD (01 - 31) formatuan.

en: Created week
eu: Sortze-astea

en: Input format id
eu: Sarrera formatuaren IDa

en: Node ID from URL
eu: Nodoaren IDa URLtik

en: Poll
eu: Inkesta

en: Links from
eu: Estekak nondik

en: Search Terms
eu: Terminoak bilatu

en: Files maintained by Drupal and various modules.
eu: Fitxategiak

en: The ID of the file.
eu: Fitxategiaren IDa.

en: The name of the file.
eu: Fitxategiaren izena.

en: The path of the file.
eu: Fitxategiaren bide-izena.

en: The mime type of the file.
eu: Fitxategiaren mime mota.

en: The status of the file.
eu: Fitxategiaren egoera.

en: The date the file was uploaded.
eu: Fitxategia noiz igo zen.

en: Taxonomy term name.
eu: Taxonomia terminoen izena.

en: All terms
eu: Termino guztiak

en: Term synonym
eu: Terminoaren sinonimoa

en: Term ID (with depth)
eu: Terminoaren IDa (sakontasunarekin)

en: Node translation
eu: Itzulpen nodoa

en: Source translation
eu: Itzulpenaren jatorria

en: Versions of content in different languages.
eu: Edukien bertsioa hizkuntza ezberdinetan.

en: upload
eu: igo

en: The user ID
eu: Erabiltzailearen IDa

en: The user or author name.
eu: Erabiltzailea edo egilearen izena.

en: Language of the user
eu: Erabiltzailearen hizkuntza

en: The date the user was created.
eu: Erabiltzailea noiz sortu zen.

en: The user's signature.
eu: Erabiltzailearen sinadura

en: User ID from URL
eu: Erabiltzaile ID URLtik

en: No user
eu: Erabiltzailerik ez

en: contact
eu: kontaktatu

en: No language
eu: Hizkuntzarik ez

en: Select terms from vocabulary @voc
eu: Aukeratu terminoak @voc hiztegitik

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
eu[0]: Terminoa @terms ezin da aurkitu
eu[1]: Terminoak @terms ezin dira aurkitu

en: Usernames
eu: Erabiltzaile izenak

en: Enter a comma separated list of user names.
eu: Sartu erabiltzaile lista komaz bereizturik.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
eu[0]: Ezin da @users erabiltzailea aurkitu
eu[1]: Ezin dira @users erabiltzaileak aurkitu

en: Row style
eu: Lerro estiloa

en: Use AJAX
eu: Erabili AJAX

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: Unknown/missing format
eu: Formatua ezezaguna/galduta

en: Change this display's !name.
eu: Pantaila honen !name aldatu

en: The title of this view
eu: Bista honen izena

en: Use a pager for this view
eu: Bista honetzako bilagailua erabili

en: Full pager
eu: Bilagailua osoa

en: Mini pager
eu: Mini-bilagailua

en: Create more link
eu: Esteka gehiagorik sortu

en: Access restrictions
eu: Atzipen murrizketak

en: Access options
eu: Sarbidearen aukerak

en: Caching options
eu: Katxearen aukerak

en: Style options
eu: Estilo aukerak

en: Row style options
eu: Lerro estiloaren aukerak

en: Display output
eu: Pantailaren sarrera

en: Alternative display output
eu: Pantailaren sarrera alternatiboa

en: Style output
eu: Estiloaren sarrera

en: Alternative style
eu: Estilo alternatiboa

en: Row style output
eu: Lerroaren estilo sarrera

en: Alternative row style
eu: Lerroaren estilo alternatiboa

en: Field @field (ID: @id)
eu: @field (ID: @id) gunea

en: Change theme
eu: Tema aldatu

en: Rescan template files
eu: Plantilaren fitxategiak berreskaneatu

en: Theming information (display)
eu: Temaren informazioa (pantaila)

en: Back to !info.
eu: !info-ra itzuli.

en: Put the exposed form in a block
eu: Erakusteko modua bloke batean jarri

en: File found in folder @template-path
eu: @template-path-(e)n karpeta fitxategi aurkituta

en: (File not found, in folder @template-path)
eu: (Aurkitu gabeko fitxategia, @template-path-(e)n karpetan)

en: Status: using default values.
eu: Estatu: lehenetsi balioak erebili

en: Status: using overridden values.
eu: Estatu: gainidatzi balioak erabili

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
eu: "@display" pantaila bide-izena erabili baina definitu gabeko bide-izena da

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
eu: "@display" pantaila balio gabeko plugin mota du

en: Exposed form: @view-@display_id
eu: Ikusgai modua: @view-@display_id

en: Attachment settings
eu: Eranskinaren ezarpenak

en: Inherit arguments
eu: Argumentu heredatuak

en: Inherit exposed filters
eu: Ikusgai filtro heredatuak

en: Multiple displays
eu: Pantaila multipleak

en: Block admin description
eu: Kudeaketa Blockaren deskribapena

en: Using the site name
eu: Gunearen izena erabili

en: Use the site name for the title
eu: Gunearen izena izenburua bezala erebili

en: No menu
eu: Menurik ez

en: Normal: @title
eu: Arrunta: @title

en: Change settings for the parent menu
eu: Ezarpenak aldatu gurasoen menuarentzako

en: The menu path or URL of this view
eu: Menuaren bidea edo URL-a bista honentzako

en: Menu item entry
eu: Menuaren elementuaren sarrera

en: No menu entry
eu: Menuaren sarrerarik ez

en: Normal menu entry
eu: Menuaren sarrera arrunta

en: Menu tab
eu: Menuaren fitxa

en: Default menu tab
eu: Menuaren fitxa lehenetsia

en: Default tab options
eu: Tab aukeraren lehenezpenak

en: Already exists
eu: Existitzen da

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
eu: "$arg" ez da gehiago soportatzen. % erabili ezazu

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
eu: Lehengo ibilbideren segmentuan % ez erabili

en: Title is required for this menu type.
eu: Menu mota honentzako izenburua beharrezkoa da

en: Inline fields
eu: Eremuak lerroan

en: Grouping field
eu: Zutabe taldekatu

en: New view
eu: Bista berria

en: Changed view
eu: Bista aldatuta

en: Title: @title
eu: Izenburua: @title

en: Put this in @module.module in your modules/@module directory
eu: @module.module honek zure /@module direktorioan jarri

en: - All -
eu: - Dena -

en: Checking...
eu: Egiaztatzen...

en: Machine-readable name
eu: Makinarentzako izen irakurgarria

en: Enable and disable features.
eu: Gaitu eta desgaitu eginideak.

en: Dependency
eu: Dependentzia

en: Contact form
eu: Kontaktatzeko formularioa

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
eu: Baimenak aldatuak izan dira %directory direktorioan hau idazgarria egiteko.

en: Search form
eu: Bilaketa formularioa

en: Translation settings
eu: Itzulpen ezarpenak

en: File extension
eu: Fitxategiaren luzapena

en: %name: title mismatch. Please check your selection.
eu: %name: izenburua ez dator bat. Mesedez egiaztatu zure hautapena

en: Minimum resolution for Images
eu: Irudien bereizmen minimoa

en: ALT text settings
eu: ALT testu ezarpenak

en: Title text settings
eu: Izenburu testuaren ezarpenak

en: Default Title text
eu: Izenburu testu lehenetsia

en: Alternate Text
eu: Txandakatu Testua

en: Image linked to node
eu: Nodoari lotutako irudia

en: Image linked to file
eu: Fitxategiari lotutako irudia

en: Path settings
eu: Bide-izen ezarpenak

en: URL to file
eu: URL-tik fitxategira

en: Uploading... (@current of @total)
eu: Igotzen... (@total -tik @current )

en: Allowed Extensions: %ext
eu: Baimendutako luzapenak: %ext

en: Maximum Filesize: %size
eu: Fitxategi tamaina maximoa: %size

en: Images must be between @min_size pixels and @max_size
eu: Irudia @min_size eta @max_size pixel arteko tamaina izan behar du

en: Images must be larger than @max_size pixels
eu: Irudiek @max_size pixel baino handiagoa izan behar dute

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
eu: Gaituta (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
eu: Kargatu aurrerapena

en: Audio format
eu: Audio formatua

en: The audio format.
eu: Audioaren formatua.

en: URL, as plain text
eu: URLa, testu laua bezala

en: Styles
eu: Estiloak

en: %name: the value may be no smaller than %min.
eu: %name: balioa %min baino txikiagoa ezin ahal da.

en: %name: the value may be no larger than %max.
eu: %name: balio %max baino luzeagoa ezin da.

en: The item has been deleted.
eu: Elementua ezabatu egin da.

en: %name: found no valid user with that name.
eu: %name: balio-erabiltzailearen izen honekin ez da aurkitu.

en: The name of the site.
eu: Gunearen izena.

en: No info
eu: Informazio gabe

en: Remove this item.
eu: Ezabatu elementu hau.

en: Edit @type
eu: Editatu @type

en: Summary of contexts
eu: Testuinguruen laburpena

en: , and
eu: , eta

en: Keyword: %@keyword
eu: Gako-hitza: %@keyword

en: Update and return
eu: Eguneratu eta itzuli

en: In code
eu: Kodean

en: Add variant
eu: Gehitu aldaera

en: Add a new variant to this page.
eu: Gehitu aldaera berria orri honi.

en: Create variant
eu: Sortu aldaera

en: Import variant
eu: Inportatu aldaera

en: Variant operations
eu: Aldaera eragiketak

en: Variant type
eu: Aldaera mota

en: Optional features
eu: Hautazko ezaugarriak

en: Add a new variant
eu: Gehitu aldaera berria

en: Import page
eu: Inportatu orria

en: Create a new page
eu: Sortu orri berria

en: Make a copy of this page
eu: Orri honen kopia bat egin

en: Menu tab.
eu: Menu fitxa.

en: Default menu tab.
eu: Menu fitxa lehenetsia.

en: Title: %title.
eu: Izenburua: %title.

en: Menu block: %title.
eu: Menu blokea: %title.

en: Multiple terms
eu: Termino anitzak

en: User profile template
eu: Erabiltzaile profilaren txantiloia

en: First User
eu: Lehen erabiltzailea

en: Second User
eu: Bigarren erabiltzailea

en: Node: language
eu: Nodoa: hizkuntza

en: Node: type
eu: Nodo: mota

en: User: permission
eu: Erabiltzailea: baimenak

en: User: language
eu: Erabiltzailea: hizkuntza

en: Taxonomy: vocabulary
eu: Taxonomia: hiztegia

en: Substitutions
eu: Ordezkapenak

en: Node created date
eu: Nodoaren sortze-data

en: Profile category
eu: Profilaren kategoria

en: Vocabulary ID of first term
eu: Lehen terminoaren hiztegiaren IDa

en: Configure view
eu: Konfiguratu bista

en: View: @name
eu: Bista: @name

en: Content pane
eu: Eduki panela

en: Panel page
eu: Panelaren orria

en: Go to list
eu: Joan zerrendara

en: Field label
eu: Eremu etiketa

en: Form settings
eu: Formularioaren ezarpenak

en: Type of group.
eu: Taldearen mota

en: Removed date format %format.
eu: %format data formatua ezabatuta.

en: Are you sure you want to remove the format type %format?
eu: Ziur al zaude %format formatu mota ezabatu nahi duzula?

en: Removed date format type %format.
eu: %format data formatu mota ezabatua.

en: !type date format
eu: !type data formatua

en: Field %field has errors.
eu: %field eremuak erroreak ditu.

en: %title is invalid.
eu: %title ez da zuzena.

en: Failed to open file: %filename
eu: Errorea %filename fitxategia zabaltzerakoan

en: Invalid calendar file: %filename
eu: Egutegi fitxategi baliogabea: %filename

en: Invalid calendar file.
eu: Egutegi fitxategi baliogabea.

en: !day-name Sunday|Monday|Tuesday|Wednesday|Thursday|Friday|Saturday
eu: !day-name Igandea|Astelehena|Asteartea|Asteazkena|Osteguna|Ostirala|Larunbata

en: !day-abbreviation Sun|Mon|Tue|Wed|Thu|Fri|Sat
eu: !day-abbreviation Iga|Astl|Astr|Astz|Ostg|Ost|Lar

en: !day-abbreviation S|M|T|W|T|F|S
eu: !day-abbreviation I|A|A|A|O|O|L

en: !datetime Year|Month|Day|Week|Hour|Minute|Second|All Day|All day
eu: !datetime Urtea|Hilabetea|Eguna|Astea|Ordua|Minutua|Segundua|Egun osoa|Egun osoa

en: !datetime_plural Years|Months|Days|Weeks|Hours|Minutes|Seconds
eu: !datetime_plural Urteak|Hilabeteak|Egunak|Asteak|Orduak|Minutuak|Segunduak

en: !date_order Every|First|Second|Third|Fourth|Fifth
eu: !date_order Egunero|Lehen|Bigarren|Hirugarren|Laugarre|Bostgarren

en: !date_nav Prev|Next|Today
eu: !date_nav Aur|Hur|Gaur

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
eu: !month-name |Urtarrila|Otsaila|Martxoa|Apirila|Maiatza|Ekaina|Uztaila|Abuztua|Iraila|Urria|Azaroa|Abendua

en: !month-abbreviation |Jan|Feb|Mar|Apr|May|Jun|Jul|Aug|Sep|Oct|Nov|Dec
eu: !month-abbreviation |Urt|Ots|Mar|Apr|Mai|Eka|Uzt|Abu|Ira|Urr|Aza|Abe

en: Allow users to configure date formats
eu: Utzi erabiltzaileei data formatuak konfiguratzen

en: Custom formats
eu: Formatu pertsonalizatuak

en: Allow users to configure custom date formats.
eu: Utzi erabiltzaileei data formatu pertsonalizatuak konfiguratzen.

en: Add format
eu: Gehitu formatua

en: Allow users to add additional date formats.
eu: Utzi erabiltzaileei data formatu gehigarriak gehitzen.

en: Delete date format
eu: Ezabatu data formatua

en: Allow users to delete a configured date format.
eu: Utzi erabiltzaileei data formatua ezabatzen.

en: Delete date format type
eu: Ezabatu data formatu mota

en: Allow users to delete a configured date format type.
eu: Utzi erabiltzaileei data formatu mota ezabatzen.

en: Per-user timezone name.
eu: Ordu-zonaren izena erabiltzaileko.

en: Custom input format
eu: Sarrera formatu pertsonalizatua

en: Display repeat rule
eu: Bistaratu errepikatutako araua

en: Hide repeat rule
eu: Ezkutatu errepikatutako araua

en: Text Field with Repeat options
eu: Testu eremua errepikatutako aukerekin

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
eu: Data eta Data APIaren moduluen dokumentazioa <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a> helbidean erabilgarri dago.

en: Add format type
eu: Gehitu formatu mota

en: Time with timezone
eu: Ordua ordu-zonarekin

en: Date wizard
eu: Data morroia

en: remove !view
eu: ezabatu !view

en: Content type name
eu: Eduki motaren izena

en: Content type label
eu: Eduki motaren etiketa

en: Content type description
eu: Eduki motaren deskribapena

en: Date field name
eu: Data eremuaren izena

en: Date field label
eu: Data eremuaren etiketa

en: Date widget type
eu: Data widget-aren mota

en: Date field type
eu: Data eremuaren mota

en: Add calendar blocks to the current theme
eu: Gehitu egutegi blokea uneko gaira

en: Original Node ID
eu: Nodo ID originala

en: New Node ID
eu: Nodo ID berria

en: !type: %title has been created.
eu: !type: %title sortu da.

en: !type: %title has been updated.
eu: !type: %title eguneratu da.

en: administer date tools
eu: kudeatu data tresnak

en: Date Tools
eu: Data tresnak

en: Event import
eu: Gertaera inportatu

en: Remove calendar
eu: Egutegia ezabatu

en: Date browser
eu: Data arakatzailea

en: Date browser style
eu: Data arakatzailearen estiloa

en: Date (!base_table)
eu: Data (!base_table)

en: Absolute value
eu: Balio absolutua

en: Relative value
eu: Balio erlatiboa

en: Navigate to previous month
eu: Joan aurreko hilabetera

en: Navigate to next month
eu: Joan hurrengo hilabetera

en: Navigate to previous week
eu: Nabigatu aurreko astera

en: Navigate to next week
eu: Nabigatu hurrengo astera

en: Comment module form.
eu: Iruzkin moduluaren formularioa.

en: Translation module form.
eu: Translation modulu formularioa.

en: Menu module form.
eu: Menua moduluaren formularioa.

en: Book module form.
eu: Book modulu formularioa.

en: Path module form.
eu: Bide-izena moduluaren formularioa.

en: Poll module title.
eu: Galdeketa moduluaren izena.

en: Poll module choices.
eu: Inkesta moduluaren aukerak

en: Poll module settings.
eu: Inkesta moduluaren ezarpenak

en: Upload module form.
eu: Upload modulu formularioa.

en: CCK - No Views integration
eu: CCK - Bistaren integraziorik gabe

en: CCK integration with Views module requires Views 6.x-2.0-rc2 or greater.
eu: CCK integrazio Bista moduluekin Views 6.x-2.0-rc2 edo handiagoa behar da.

en: manage fields
eu: eremuak kudeatu

en: » Add a new content type
eu: » Gehitu eduki mota berri bat

en: @field_name (Locked)
eu: @field_name (Blokeatu)

en: !field (!field_name) is an inactive !field_type field that uses a !widget_type widget.
eu: !field (!field_name) inaktiboa da !field_type eremua !widget_type widget erabili.

en: - Select a field type -
eu: - Aukeratu eremu mota -

en: - Select a widget -
eu: - Aukeratu widget bat -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
eu: Eremu izena (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
eu: Datu mota gordetzeko.

en: Form element to edit the data.
eu: Formulario elementu datuak editatu

en: - Select an existing field -
eu: - Existitzen den eremua hautatu -

en: Field to share
eu: Eremua partekatzeko

en: Group name (a-z, 0-9, _)
eu: Talde izena (a-z, 0-9, _)

en: Add new field: you need to provide a label.
eu: Eremua berria gehitu: etiketa bat eman behar duzu.

en: Add new field: you need to provide a field name.
eu: Eremua berria gehitu: eremuaren izena eman behar duzu.

en: Add new field: the name 'field_instance' is a reserved name.
eu: Eremu berria gehitu: 'field_instance' izena izen erreserbatua da.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
eu: Eremu berria gehitu: %field_name izena existitzen da.

en: Add new field: you need to select a field type.
eu: Eremu berria gehitu: eremu mota hautatu behar duzu.

en: Add new field: you need to select a widget.
eu: Eremu berria gehitu: widget bat hautatu behar duzu.

en: Add new field: invalid widget.
eu: Eremu berria gehitu: widget baliogabea.

en: Add existing field: you need to provide a label.
eu: Existitzen den eremua gehitu: etiketa bat eman behar duzu.

en: Add existing field: you need to select a field.
eu: Existitzen den eremua gehitu: eremu bat hautatu behar duzu.

en: Add existing field: you need to select a widget.
eu: Existitzen den eremua gehitu: widget bat hautatu behar duzu.

en: Add existing field: invalid widget.
eu: Existitzen den eremua gehitu: widget baliogabea.

en: Edit basic information
eu: Editatu oinarrizko informazioa

en: The machine-readable name of the field. This name cannot be changed.
eu: Makina-irakurgarri eremuaren izena. Izena hau ezin da aldatu.

en: A human-readable name to be used as the label for this field in the %type content type.
eu: Gizaki-irakurgarri eremuaren izena etiketa erabili bezala %type gune honetan %type-(e)n eduki mota

en: Updated basic settings for field %label.
eu: Eguneratu oinarrizko ezarpenak %label eremuarentzat.

en: There was a problem updating the basic settings for field %label.
eu: Sortu da arazo bat %label eremuan oinarrizko ezarpenak eguneratzen.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be removed.
eu: Eremu hau <strong>blokeatu</strong> dago eta ezin da kendu

en: The field %field is locked and cannot be edited.
eu: %field eremua blokeatu dago eta ezin da editatu

en: %type basic information
eu: %type oinarrizko informazioa

en: Maximum number of values users can enter for this field.
eu: Gehienezko kopuruaren balio erabiltzaileak sartu ahal ditu eremu honetan

en: %name must be an integer.
eu: %name osokoa izan behar da.

en: %name must be a positive integer.
eu: %name osoko positiboa izan behar da.

en: %name must be a number.
eu: %name zenbaki behar da.

en: Advanced: Specify the fields value with PHP code
eu: Aurreratu: PHP coderekin eremuaren balio zehaztu

en: Populate @node's field '@field'
eu: @node's '@field' eremua bete

en: Field has value
eu: Eremua balio dauka

en: Field has changed
eu: Eremua aldatu da

en: @node's field '@field' has value
eu: @node-ren eremua '@field' balio bezala

en: @node's field '@field' has been changed
eu: '@field' @node-(e)n eremua aldatu egin da.

en: Field: @widget_label (@field_name) - @field_type
eu: Eremua: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Field on the referenced node.
eu: Eremu erreferentziatutako nodean

en: Field formatter
eu: Eremu formateatzaile

en: Select a formatter.
eu: Hautatu formateatzaile

en: "@s" field: @widget_label (@field_name) - @field_type
eu: "@s" eremua: @widget_label (@field_name) - @field_type

en: Appears in: @types
eu: Agertzen: @types

en: Widget label (@label)
eu: Widget etiketa (@label)

en: Custom label
eu: Pertsonalizatu etiketa

en: (first item is 0)
eu: (lehen elementua 0 da)

en: (start from last values)
eu: (hasi azken baliotik)

en: You need to provide a label.
eu: Etiketa bat eman behar duzu.

en: You need to provide a group name.
eu: Taldearen izena eman behar duzu.

en: The group name %group_name already exists.
eu: %group_name izena existitzen da.

en: Add new group:
eu: Talde berria gehitu:

en: Add new group: you need to provide a label.
eu: Talde berria gehitu: etiketa bat eman behar duzu.

en: Add new group: you need to provide a group name.
eu: Talde berria gehitu: taldearen izena eman behar duzu.

en: Standard group
eu: Talde estandarra

en: Field group: @group in @type
eu: Talde eremua: @group @type-(a)n

en: Field group label
eu: Talde eremu etiketa

en: Fieldset - Collapsible
eu: Fieldset - Tolestu

en: Fieldset - Collapsed
eu: Fieldset - Tolestua

en: Field group format
eu: Talde eremu mota

en: "@s" field group: @group in @type
eu: "@s" eremu taldea: @group @type-(a)n

en: %name: invalid input.
eu: %name: sarrera balio gabea.

en: %name: found no valid post with that title.
eu: %name: argitalpen bat izenburu horrekin ezin da aurkitu .

en: Only numbers and decimals are allowed in %field.
eu: Zenbakiak eta dezimalak %field onartzen dira

en: Only numbers are allowed in %field.
eu: %field zenbakiak bakarrik onartzen dira.

en: Only numbers and the decimal character (%decimal) are allowed in %field.
eu: zenbakiak eta dezimalaren karakterea (%decimal) %field-(e)n onartzen dira.

en: Advanced - Users that can be referenced (View)
eu: Aurreratua - Erreferentziatu ahal diren erabiltzaileak (Bista)

en: %name: invalid user.
eu: %name: erabiltzailea baliogabea

en: New field
eu: Eremu berria

en: Existing field
eu: Eremua existitzen da

en: New group
eu: Talde berria

en: Change frequency
eu: Aldatu frekuentzia

en: Status messages
eu: Egoera mezuak

en: Add the page title as content.
eu: Orriaren izenburua eduki moduan gehitu.

en: Manage pages
eu: Kudeatu orriak

en: Examples: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1
eu: Adibideak: 6.x-1.0, 6.x-1.0-beta1

en: Create feature
eu: Sortu ezaugarria

en: Create a new feature.
eu: Sortu ezaugarri berria.

en: All (@count)
eu: Guztiak (@count)

en: Return to list
eu: Zerrendara itzuli

en: All polls
eu: Galdeketa guztiak

en: Search @type
eu: Bilatu @type

en: Taxonomy: term
eu: Taxonomia: terminoa

en: Advanced search form
eu: Bilaketa aurreratuaren formularioa

en: Delete items
eu: Elementuak ezabatu

en: styles
eu: estiloak

en: Hide if empty
eu: Ezkutatu hutsik badago

en: Hide empty fields
eu: Eremu hutsak ezkutatu

en: Hide the "Go" button.
eu: "Go" botoia ezkutatu.

en: Title of the feed.
eu: Jarioaren izena.

en: @label-truncated - delta
eu: @label-trunkatua - delta

en: Delta - Appears in: @types
eu: Delta - Agertu: @types

en: Blocked users
eu: Erabiltzaile blokeatuak

en: administer features
eu: administratu ezaugarriak

en: manage features
eu: kudeatu ezaugarriak

en: Manage features.
eu: Features kudeatu.

en: Filter formats
eu: Iragazi formatuak

en: Inherit pager
eu: Bilagailua heredatua

en: Render pager
eu: Errendatzailearen bilagailua

en: Render
eu: Errendatzea

en: Validate URL
eu: Balidatu URL

en: - Choose -
eu: - Aukeratu -

en: Update and save
eu: Eguneratu eta gorde

en: String: length
eu: Katea: luzera

en: Standard group post
eu: Taldeko mezu estandarra

en: Is not empty (NOT NULL)
eu: Ez dago hutsik (NOT NULL)

en: Related term
eu: Termino erlazionatua

en: Taxonomy Term ID from URL
eu: Taxonomia terminoaren IDa URLtik

en: Translate link
eu: Itzulpen esteka

en: The Authmap ID.
eu: Authmap ID-a.

en: Authentication name
eu: Autentifikazio izena

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
eu: CSS klaseak alfazenbakizkoa edo marratxoak behar dira bakarrik

en: Choose text
eu: Testua edukia

en: Node terms
eu: Nodo terminoak

en: Feed icons
eu: Feed ikonoak

en: Site logo
eu: Gunearen logoa

en: Primary navigation links
eu: Nabigazio esteka primarioak

en: Add the primary_links (local tasks) as content.
eu: Gehitu nabigazio esteka primarioak (ataza lokalak) eduki gisa.

en: Secondary navigation links
eu: Nabigazio esteka sekundarioak

en: Add the secondary_links (local tasks) as content.
eu: Gehitu nabigazio esteka sekundarioak (zeregin lokalak) eduki gisa.

en: Term Description
eu: Terminoaren deskribapena

en: Custom style
eu: Estilo pertsonalizatua

en: Title, as plain text
eu: Izenburua, testu laua bezala

en: File Duration
eu: Fitxategiaren iraupena

en: ID3 tags
eu: ID3 etiketak

en: Fill up single line
eu: Lerro bakoitza bete

en: @mime icon
eu: @mime ikonoa

en: Edit components
eu: Editatu osagaiak

en: Custom content
eu: Eduki pertsonalizatua

en: Add a new @plugin
eu: Gehitu @plugin berria

en: Clone @plugin %title
eu: Klonatu @plugin %title

en: Import @plugin
eu: Importatu @plugin

en: Export @plugin %title
eu: Exportatu @plugin %title

en: %title has been created.
eu: %title sortu egin da.

en: %title could not be created.
eu: %title ezin izan da sortu.

en: %title has been updated.
eu: %title eguneratu izan da.

en: %title could not be updated.
eu: %title ezin izan da eguneratu.

en: @plugin %title was enabled.
eu: @plugin %title gaitua.

en: @plugin %title was disabled.
eu: @plugin %title ezgaitua.

en: Select style type
eu: Aukeratu estiloa mota

en: View context
eu: Bistaratu testuingurua

en: View empty text
eu: Erakutsi testu hutsa

en: View row
eu: Bistaratu lerroa

en: Select context
eu: Aukeratu testuingurua

en: Configure rows
eu: Konfiguratu lerroak

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
eu: ADI! zakatua badago, astearen lehenengo eguna IZAN BEHAR DA Astelehena

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
eu: ISO-8601 astearen zenbakiak erabiltzen dugunean, astearen lehenengo eguna Astelehena izan behar da.

en: New type:
eu: Mota berria:
