Feeds Test Site (6.x-1.8) - en to be translation catalogue (833 entries)

en: Flickr API Key
be: Flickr API Ключ

en: Home
be: Хатняя старонка

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Next
be: Наступны

en: user
be: карыстальнік

en: Pages
be: Старонкі

en: Save configuration
be: Захаваць наладкі

en: enabled
be: дазволена

en: context
be: кантэкст

en: delete
be: выдаліць

en: title
be: назва

en: Status
be: Статус

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Suffix
be: Суфікс

en: E-mail
be: Адрас E-mail

en: Delete
be: Выдаліць

en: Submit
be: Захаваць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змест

en: Value
be: Значэнне

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Email address
be: Email адрас

en: Private
be: Прыватны

en: content
be: змест

en: Development
be: Распрацоўка

en: Groups
be: Групы

en: Group
be: Група

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: Closed
be: Зачынена

en: Invite only
be: Толькі запрашэнне

en: Wrong username or password.
be: Няслушнае імя карыстальніка ці пароль.

en: Create group administrator
be: Стварыць групу адміністратараў

en: Delete group administrator
be: Выдаліць групу адміністратараў

en: Send invitation
be: Даслаць запрашэнне

en: Group activity
be: Актыўнасць групы

en: List
be: Спіс

en: Faces
be: Твары

en: Subject
be: Тэма

en: Actions
be: Дзеянні

en: disabled
be: адключана

en: Confirm
be: Сьцьвярдзіць

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Email addresses or usernames
be: Адрасы email або імена карыстальнікаў

en: Personal message
be: Асабістае паведамленне

en: Additional details
be: Дадатковыя дэталі

en: admin
be: Адміністратар

en: Age
be: Узрост

en: Last comment
be: Апошні каментар

en: Description
be: Апісанне

en: No posts in this group.
be: У гэтай групе пакуль няма запісаў

en: Language
be: Мова

en: Group posts
be: Запісы групы

en: Delete group
be: Выдаліць групу

en: more
be: болей

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Access control
be: Кантроль доступа.

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Актывавана

en: Comments
be: Каментары

en: Block title
be: Загаловак блоку

en: Taxonomy
be: Таксаномія

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Content types
be: Тыпы кантэнта

en: Categories
be: Катэгорыі

en: Version
be: Версія

en: view
be: глядзець

en: Overview
be: Агляд

en: File
be: Файл

en: Tag
be: Тэма

en: Advanced options
be: Прасунутыя наладкі

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: None
be: Аніводны

en: Display settings
be: Наладкі паказа

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: Test
be: Тэст

en: Number
be: Номер

en: Message
be: Паведамленне

en: No log messages available.
be: Лёгі адсутныя

en: Password
be: Пароль

en: - None -
be: - Нічога -

en: Weight
be: Вага

en: Link
be: Спасылка

en: Image
be: Малюнак

en: Center
be: Цэнтр

en: Help text
be: Даведкавы тэкст

en: Types
be: Тыпы

en: Hierarchy
be: Іерархія

en: Related terms
be: Звязаныя тэрміны

en: Required
be: Абавязкова

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: none
be: няма

en: Category
be: Катэгорыя

en: Settings
be: Наладкі

en: Feed
be: Жывільнік

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Import
be: Імпарт

en: Book
be: Падшыўка

en: Export
be: Экспарт

en: Taxonomy term
be: Тэрмін таксаноміі

en: settings
be: наладкі

en: Back
be: Назад

en: Field
be: Поле

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: Save
be: Захаваць

en: Help
be: Дапамога

en: username
be: імя карыстальніка

en: Default
be: Па змоўчанні

en: Summary
be: Падсумаванне

en: Update
be: Абнавіць

en: Open
be: Адкрыць

en: Top
be: Верх

en: Clean up
be: Выдаліць

en: Album
be: Альбом

en: Genre
be: Пол

en: Add new
be: Дадаць новы

en: Time
be: Час

en: Access
be: Доступ

en: Add
be: Дадаць

en: remove
be: выдаленне

en: View
be: Праглядзець

en: Format
be: Фармат

en: URL
be: Спасылка

en: Path
be: Шлях

en: Filename
be: Назва файла

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: Display
be: Паказ

en: Menu
be: Меню

en: results
be: вынікі

en: search
be: пошук

en: Teaser
be: Тызер

en: never
be: ніколі

en: Notes
be: Заўвагі

en: Text
be: Тэкст

en: Theme
be: Тэма

en: style
be: стыль

en: read more
be: чытаць далей

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Unknown
be: Невядомы

en: Attachment
be: Дадатак

en: Upload
be: Загрузіць

en: Picture
be: Выява (аватар).

en: Upload image
be: Загрузіць малюнак

en: Paths
be: Шляхі

en: User
be: Карыстальнік

en: Content type
be: Тып кантэнта

en: action
be: дзеянне

en: Continue
be: Працягнуць

en: Configure
be: Канфігураваць

en: Files
be: Файлы

en: file
be: файл

en: status
be: статус

en: User ID
be: ID карыстальніка

en: Error
be: Памылка

en: Options
be: Наладкі

en: Contact
be: Кантакт

en: Node
be: Вузел

en: Create
be: Стварыць

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: Are you sure you want to delete %title?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць %title?

en: No Title
be: Без Назвы

en: term
be: тэрмін

en: Expanded
be: Разгорнута

en: All
be: Усе

en: Active
be: Актыўна

en: Year
be: Год

en: Date format
be: Фармат даты

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Block
be: Блок

en: Page
be: Старонка

en: Bottom
be: Знізу

en: Configuration saved.
be: Канфігурацыя захаваная

en: Taxonomy terms
be: Тэрміны таксанаміі

en: Mission
be: Місыя

en: Site name
be: Назоў сайту

en: Site slogan
be: Слёган сайту

en: php
be: PHP

en: Database
be: База дадзеных

en: Not found
be: Не знойдзена

en: Never
be: Ніколі

en: Header
be: Загаловак

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Inline
be: Убудаваны

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Roles
be: Статусы

en: Comment
be: Каментар

en: Hostname
be: Імя хоста

en: Score
be: Адзнака

en: Published
be: Апублікавана

en: Input format
be: Фармат уводу

en: Signature
be: Подпіс

en: Filter
be: Фільтр

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Locale
be: Лакаль (настройкі мовы і рэгіёна)

en: Promoted to front page
be: Пастаўлена на галоўную старонку

en: Log message
be: Запіс у логу

en: Poll choices
be: Прапанаваныя варыянты адказаў на апытанне

en: File ID
be: Файл ID

en: File name
be: Імя файла

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Vocabulary ID
be: ID слоўніка

en: Vocabulary name
be: Назва слоўніка

en: Term
be: Тэрмін

en: Term ID
be: ID тэрміна

en: Term name
be: Назоў тэрміна

en: Last access
be: Апошні дасяг

en: Last login
be: Апошні ўваход

en: Field name
be: Назва поля

en: Field type
be: Тып поля

en: Global settings
be: Глабальныя наладкі

en: Fields
be: Палі

en: Widget type
be: Тып віджэта

en: Contains
be: Утрымлівае

en: Is less than
be: меньш

en: Is less than or equal to
be: меньш альбо роўна

en: Is equal to
be: роўна

en: Is greater than or equal to
be: больш альбо роўна

en: Is greater than
be: больш

en: Is not equal to
be: няроўна

en: Count
be: Колькасць

en: Overridden
be: Адменена

en: Mode
be: Рэжым

en: Normal
be: Нармальны

en: N/A
be: Не даступна

en: OPML feed
be: OPML фід

en: %time ago
be: %time таму

en: This field is required.
be: Абавязковае поле.

en: Maximum
be: Максімум

en: Line
be: Радок

en: Scale
be: Маштаб

en: Medium
be: Сярэдні

en: Plain text
be: Просты тэкст

en: Caching
be: Кэшаванне

en: Month
be: Месяц

en: System
be: Сістэма

en: Unlimited
be: Неабмежавана

en: Current
be: Бягучы

en: Code
be: Код

en: OR
be: АЛЬБО

en: security
be: бяспека

en: node
be: матэрыял

en: General
be: Агульны

en: Method
be: Метад

en: New Zealand
be: Новая Зеландыя

en: Day
be: Дзень

en: Table
be: Табліца

en: Now
be: Зараз

en: Start date
be: Дата пачатку

en: End date
be: Дата заканчэння

en: !time ago
be: !time таму

en: Other
be: Іншыя

en: Basic
be: Асноўны

en: Color
be: Колер

en: Repeat
be: Паўтарыць

en: access content
be: Допуск да змесціва

en: Role
be: Роля

en: User login
be: Уваход для карыстальнікаў

en: Log in
be: Уваход у сістэму

en: String
be: Радок

en: Referrer
be: Адпраўнік

en: Both
be: Абодва(едзве)

en: Text processing
be: Апрацоўка тэксту

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Rows
be: Радкі

en: Argument
be: Аргумент

en: Anonymous
be: Ананім

en: As Time Ago
be: Часу таму

en: Arguments
be: Аргументы

en: Filters
be: Фільтры

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Order
be: Парадак

en: Node: ID
be: Допіс: ID

en: Random
be: Выпадкова

en: Uncategorized
be: Без катэгорыі

en: Integer
be: Цэлае

en: Last checked
be: Апошняя праверка

en: Profile
be: Профіль

en: Term description
be: Апісанне тэрміна

en: fields
be: палі

en: Save settings
be: Захаваць наладкі

en: Operation
be: Аперацыя

en: reply
be: адказаць

en: Duration
be: Працягласць

en: Function
be: Функцыя

en: Defaults
be: Значэнні па змоўчанні

en: Germany
be: Германія

en: Logout
be: Выхад

en: Updated date
be: Абноўленая дата

en: Default language
be: Стандартная мова

en: Rules
be: Правілы

en: Australia
be: Аўстралія

en: Canada
be: Канада

en: France
be: Францыя

en: Italy
be: Італія

en: Mexico
be: Мексіка

en: Spain
be: Іспанія

en: United Kingdom
be: Вялікабрытанія

en: United States
be: ЗША

en: Size of textfield
be: Памер тэкставага поля

en: Authoring information
be: Інфармацыя пра аўтара

en: File attachments
be: Дадаткі

en: Show
be: Паказаць

en: File Upload
be: Загрузіць файл

en: Change
be: Змяніць

en: Edit term
be: Рэдагаваць тэрмін

en: Switch
be: Пераключэнне

en: Week of @date
be: Тыдзень @date

en: Feeds
be: Жывільнікі

en: Sources
be: Крыніцы

en: update
be: абнавіць

en: Browser
be: Браўзер

en: Full text
be: Поўны тэкст

en: Source
be: Крыніца

en: Date/Time
be: Дата/Час

en: Search results
be: Вынікі пошуку

en: Your search yielded no results
be: Пошук не даў вынікаў

en: unlimited
be: неабмежавана

en: Replacement patterns
be: Замена шаблонаў

en: Features
be: Функцыі

en: Allowed values list
be: Спіс дазволеных значэнняў

en: Publishing options
be: Наладкі публікацыі

en: Configure block
be: Наладкі блока

en: Site's time zone
be: Часавы пояс сайта

en: Date's time zone
be: Часавы пояс даты

en: No time zone conversion
be: Без уліку часовай зоны

en: timezone
be: часавы пояс

en: Hour
be: Гадзіна

en: Minute
be: Хвіліна

en: Second
be: Секунда

en: Select List
be: абраць спіс

en: Select list
be: Абраць спіс

en: Text field
be: Текставае поле

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
be: Даты без пагадзіннай дэталізацыі не павінны выкарыстоўваць любую апрацоўку часавага пояса.

en: Granularity
be: ступень дэталізацыі

en: Time zone handling
be: Апрацоўка часавога поясу

en: Long
be: Доўгі

en: Short
be: Сціслы

en: Date field
be: поле Даты

en: Posts
be: Допісы

en: Mission statement
be: Місыя

en: AND
be: І

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Greater than
be: Знак "болей за"

en: Less than
be: Знак "меней за"

en: Log out
be: Выйсці

en: Display fields
be: Праглядзець палі

en: profile
be: профіль

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Blocked
be: Заблакавана

en: Results
be: Вынікі

en: Poll settings
be: Наладкі апытання

en: Parent term
be: Бацькоўскі тэрмін

en: revert
be: адкат

en: Match
be: Супадаць

en: Database schema
be: Схема базы дадзеных

en: Schema
be: Схема

en: Permissions
be: Правы

en: Your settings have been saved.
be: Вашы наладкі былі захаваны.

en: Testing
be: Тэставанне

en: %type settings
be: Настройкі %type

en: Menu settings
be: Наладкі меню

en: Color scheme
be: Схема колераў

en: Unformatted
be: Неадфарматавана

en: Formats
be: Фарматы

en: @type: deleted %title.
be: @type: выдалены %title.

en: New !type
be: Новы !type

en: New comments
be: Новыя каментары

en: Plural
be: Множны

en: Themes
be: Тэмы

en: Translations
be: Пераклады

en: administer nodes
be: кіраванне матэрыяламі

en: !name field is required.
be: !name – абавязковае поле.

en: Comment settings
be: Наладкі каментароў

en: Read only
be: Толькі чытанне

en: Processing
be: Апрацоўка

en: File upload error. Could not move uploaded file.
be: Памылка запампоўкі. Немагчыма перасунуць запампаваны файл.

en: Default value
be: Значэнне па змаўчанні

en: Timezone
be: Гадзінны пояс

en: Alternate text
be: Альтэрнатыўны тэкст

en: Select
be: Выбраць

en: Enter the terms you wish to search for.
be: Увядзіце ключавыя словы для пошуку.

en: Menus
be: Меню

en: A valid date is required for %title.
be: Неабходна ўказаць дапушчальнае значэнне даты ў поле %title.

en: A Date API that can be used by other modules.
be: Date API, які можа выкарыстоўвацца іншымі модулямі.

en: The Strtotime default value is invalid.
be: Прадвызначанае значэнне Strtotime направільнае.

en: Relative
be: адносна

en: Above
be: Вышэй

en: Within
be: напрацягу

en: Position of date part labels
be: Размяшчэнне цэтлікаў часткі даты

en: Number of values
be: Колькасць значэнняў

en: User's time zone
be: Часавы пояс карыстальніка

en: @min and @max
be: @min і @max

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
be: Захоўваць дату ў базе дадзеных у ISO фармаце, рекамендавана для гістарычных ці няпоўных дат.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
be: Захоўваць дату ў базе дадзеных як поле даты/часу, рекамендавана для захавання поўнай версіі даты і часу, якія могуць патрабаваць канвертацыі часавага пояса.

en: Date Popup
be: Date Popup (Выкідная Дата)

en: Enables jquery popup calendars and time entry widgets for selecting dates and times.
be: Задзейнічаны запыт выплыўных календароў і віджэтаў ўвода часу для абірання дат і часоў.

en: Until
be: Пакуль

en: A Date Repeat API to calculate repeating dates and times from iCal rules.
be: API Паўтора Даты выкарыстоўваецца каб падлічыць колькасць паўтаральных дат і час па правілам  iCal.

en: Default time zone
be: Дапомны часавы пас

en: Add another item
be: Дадаць іншы элемент

en: Manage fields
be: Кіраваць палямі

en: Remove field
be: Выдаліць поле

en: Trimmed
be: Абрэзаны тэкст

en: Used in
be: Выкарыстоўваецца ў

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
be: Калі ў гэтым поле пакінута нейкае змесціва, яно будзе згубленае. Гэтае дзеянне не можа быць адменена.

en: Save field settings
be: Захаваць наладкі поля

en: The update has encountered an error.
be: Здарылася памылка пры абнаўленні.

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
be[0]: 1 элемент паспяхова апрацаваны:
be[1]: @count элементаў паспяхова апрацавана:

en: Title (no link)
be: Загаловак

en: Decimal
be: Дзесятковы

en: Float
be: лічба з плаваючай коскай

en: Minimum
be: Мінімум

en: Precision
be: Дакладнасць

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
be: Агульная колькасць лічбаў для захоўвання ў базе дадзеных, у тым ліку справа ад дзесятковай коскі.

en: The number of digits to the right of the decimal.
be: Колькасць лічбаў справа ад дзесятковай коскі.

en: Decimal marker
be: Дзесятковы знак

en: The character users will input to mark the decimal point in forms.
be: Сімвал, які карыстальнікі будуць уводзіць, каб адзначыць дзесятковую коску ў формах.

en: Defines numeric field types.
be: Вызначыць лікавыя тыпы палёў.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
be: Для віджэта 'асобнага ўключанага/выключанага пераключальніка', вызначце значэнне 'выключана' першым, пасля значэнне 'уключана' ў секцыі <strong>Дазволеных значэнняў</strong>. Заўважце, што пераключальнік будзе пазначаны цэтлікам  "уключана'.

en: Check boxes/radio buttons
be: Пераключальнікі/радыё кнопкі

en: Single on/off checkbox
be: Адзіночны пераключальнік у пазіцыі on/off

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
be: Вызначае віджэты выбараў, чэкбоксаў і радыёкнопак для тэкставых і лікавых палёў.

en: Text area (multiple rows)
be: Тэкставая вобласць (некалькі радкоў)

en: Defines simple text field types.
be: Вызначае тыпы палей простага тэксту.

en: Index
be: Каталог (індэкс)

en: Form
be: Форма

en: Permission
be: Дазвол

en: Grid
be: Сетка

en: Hide
be: Схаваць

en: Read/Write
be: Чытанне/Запіс

en: arguments
be: аргументы

en: file system
be: файлавая сыстэма

en: RSS Attachment
be: РСС дадатак

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
be: Вы павінны ўвесці прынамсі адно слова з @count ці болей сімвалаў.

en: <None>
be: -няма-

en: Language neutral
be: Нейтральная мова

en: Set
be: Устанавіць

en: Loading
be: Загружаецца

en: The directory %directory does not exist.
be: Дырэкторыя %directory не існуе.

en: The directory %directory is not writable
be: Дырэкторыя %directory: запіс забаронены.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
be: Дырэкторыя %directory зачыненая для запісу, паколькі ня мае слушна сканхвігураваных правоў дасягу.

en: Defines a file field type.
be: Вызначае тып поля файла.

en: ok
be: так

en: Parser
be: Парсер

en: Aggregator
be: Агрэгатар

en: Context
be: Кантэкст

en: Book navigation
be: Навігацыя па падшыўцы

en: Pager
be: Гартальнік

en: Taxonomy vocabulary
be: Слоўнік таксанаміі

en: -n/a-
be: - няма дадзеных -

en: Found the @submit button
be: Знойдзена кнопка @submit

en: Failed to set field @name to @value
be: Не атрымалася ўсталяваць поле @name да @value

en: No temporary directories to remove.
be: Няма часовых каталогаў для выдалення.

en: Run tests against Drupal core and your active modules. These tests help assure that your site code is working as designed.
be: Запусціце тэсты для Drupal ядра і вашых актыўных модуляў. Гэтыя тэсты дапамогуць упэўніцца што код вашага сайта працуе як запланавана.

en: contains
be: утрымлiвае

en: Send message
be: Адправіць паведамленне

en: Machine name
be: Машыннае імя

en: Print
be: Друк

en: Locked
be: Зачынены

en: Data
be: Дадзенныя

en: Finish
be: Скончана

en: In moderation
be: У мадэрацыі

en: Default format
be: Прадвызначаны фармат

en: About
be: Аб

en: Drop
be: Выкінуць

en: sort by @s
be: Сартаваць па @s

en: and
be: і

en: Popup
be: Выкідны

en: Parent comment
be: Бацькоўскі камэнтар

en: field
be: поле

en: Time ago
be: У мінулым часе

en: Create @name
be: Стварыць @name

en: @type %title has been deleted.
be: @type %title быў выдалены.

en: Not enabled
be: Ня ўключаны

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
be: Інструкцыі, якія будуць прадстаўленыя карыстальніку ніжэй гэтага поля на форме рэдагавання.<br /> Дазволеныя HTML тэгі: @tags

en: Show @count value(s)
be: Паказаць @count значэнняў

en: Settings saved.
be: Налады захаваны

en: Edit title
be: Рэдактыраваць загаловак

en: %name: illegal value.
be: %name: недазволенае значэнне.

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
be: Паведамленне бяспекі: Немагчыма зрабіць запіс у .htaccess файл. Калі ласка стварыце .htaccess файл у вашай %directory дырэкторыі які будзе змяшчаць наступныя радкі: <code>!htaccess</code>

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
be: Дазволеныя файлы з наступнымі пашырэннямі: %files

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
be: Памер файлу %filesize перавышае максімальны памер %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
be: Файл %filesize, які будзе перавышаць ваш ліміт дыска %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
be: Здымак быў зменены, каб адпавядаць межам максімальна дапушчальных памераў %dimensions пікселяў.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
be: Малюнак занадта вялікі; максімальны памер - %dimensions пікселяў.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
be: Малюнак занадта маленькі; мінімальны памер - %dimensions пікселяў.

en: No test results to display.
be: Няма вынікаў тэста для паказу.

en: Starts with
be: Пачынаецца з

en: Autocomplete
be: Аўтазапаўненьне

en: Decimal point
be: Дзесятковая коска

en: Revision information
be: Перагляд інфармацыі

en: Default image
be: Выява па змаўчанні

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
be: Гэты тэкст будзе выкарыстаны чытачамі экрану, пошукавымі рухавікамі, і тады, калі малюнак не можа быць загружаны.

en: Undated
be: без даты

en: Upload date
be: Дата загрузкі

en: Search index
be: Індэкс пошуку

en: View link
be: Паглядзець спасылку

en: The size of the file.
be: Памер файла.

en: %message in %file on line %line.
be: %message у файле %file ў радку %line.

en: 1 character | @count characters
be[0]: @count знак(аў)

en: Delete link
be: Выдаліць спасылку

en: The file could not be uploaded.
be: Файл не можа быць апублікаваны.

en: Display the node with standard node view.
be: Паказаць вузел у стандартным выглядзе.

en: Created content type %type.
be: Створаны тып змесціва

en: User created with name %name and pass %pass
be: Карыстальнік створаны з імем %name і паролем %pass

en: Created permissions: @perms
be: Створаныя правы:  @perms

en: Invalid permission %permission.
be: Недапушчальныя правы  %permission.

en: Username field found.
be: Поле імя карыстальніка знойдзена.

en: Password field found.
be: Поле паролю знойдзена.

en: !method @url returned @status (!length).
be: !method @url вернуты @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
be: Дапушчальны HTML знойдзены на  "@path"

en: Parsed page successfully.
be: Старонка паспяхова прааналізавана.

en: Found the requested form fields at @path
be: Знойдзенае запытваемае поле формы па @path

en: Did not find field by name @name
be: Поле з імём @name не знойдзена

en: Found field by id @id
be: Знойдзена поле па id @id

en: Did not find field by id @id
be: Па id @id поле не знойдзена

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
be: HTTP адказ чакаемы !code, актуальны !curl_code

en: Tests
be: Тэсты

en: Run tests
be: Запуск тэстаў

en: Clean test environment
be: Ачысціць тэставае асяроддзе

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
be: Выдаліць табліцы з прэфіксам "simpletest" і часовыя каталогі, якія засталіся пасля няўдалых тэстаў. Прызначана для выкарыстання распрацоўшчыкамі пры стварэнні тэстаў.

en: Clean environment
be: Ачысціць асяроддзе

en: No tests to display.
be: Няма тэстаў для паказу.

en: @pass, @fail, and @exception
be: @pass, @fail, і @exception

en: No test(s) selected.
be: Няма абранага(ых) тэста(аў).

en: Processing test @num of @max - %test.
be: Апрацоўка тэста @num з @max - %test.

en: Processed test @num of @max - %test.
be: Апрацаваны тэст @num з @max - %test.

en: 1 pass | @count passes
be[0]: 1 пройдзены
be[1]: @count пройдзена

en: 1 fail | @count fails
be[0]: 1 правалены
be[1]: @count правалена

en: 1 exception | @count exceptions
be[0]: 1 выключэнне
be[1]: @count выключэнняў

en: PHP DOMDocument class
be: PHP DOMDocument клас

en: Provides a framework for unit and functional testing.
be: Прадастаўляе фрэймворк для модульнага і функцыянальнага тэсціравання.

en: Date year range
be: Дыяпазон года ў даце

en: Format: @date
be: Фармат: @date

en: date ical
be: дата інтэрнэт календара

en: The dates are invalid.
be: Няправільныя даты.

en: Repeats
be: Паўторы

en: !repeats_every_interval on the !date_order !day_of_week
be: !repeats_every_interval !date_order !day_of_week

en: !repeats_every_interval every !day_of_week
be: !repeats_every_interval кожны !day_of_week

en: !repeats_every_interval on the !month_days of !month_names
be: !repeats_every_interval !month_days !month_names(а,я)

en: !repeats_every_interval on !month_names
be: !repeats_every_interval !month_names(а,я)

en: !repeats_every_interval !count times
be: !repeats_every_interval !count раз(а,ы)

en: !repeats_every_interval until !until_date
be: !repeats_every_interval да !until_date

en: !repeats_every_interval except !except_dates
be: !repeats_every_interval акрамя !except_dates

en: !repeats_every_interval where the week start on !day_of_week
be: !repeats_every_interval , дзе тыдзень пачынаецца з !day_of_week

en: every week | every @count weeks
be[0]: кожны тыдзень
be[1]: кожныя @count тыдні(я,яў)

en: every month | every @count months
be[0]: кожны месяц
be[1]: кожныя @count месяцы(а,аў)

en: every year | every @count years
be[0]: кожны год
be[1]: кожныя @count гады(оў)

en: every day | every @count days
be[0]: кожны дзень
be[1]: кожныя @count дні, дзён

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
be: %name: гэта поле не можа ўтрымліваць больш, чым @count значэнне(я,яў).

en: No fields available.
be: Няма даступных палёў.

en: The following services are provided: !urls
be: Падтрымліваюцца сэрвісы: !urls

en: RSS attachment
be: РСС дадатак

en: Edit link
be: Рэдагаваць спасылку

en: Date field(s)
be: Поле(і) Даты

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
be: Метад працы з некалькімі палямі даты ў адном запыце.  Вяртае элементы толькі з адпаведнымі палямі даты (date = field_1 OR field_2), альбо толькі пазначаныя ва ўсіх абраных палях даты (date = field_1 AND field_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
be: Вы павіны выбраць хаця бы адно поле даты для гэтага фільтра.

en: Missing date fields!
be: Прапушчаны палі даты!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
be: (@field) <strong>Выстаўлены(ая, ае)</strong> @widget @format

en: Broken handler @table.@field
be: Зламаны апрацоўшчык  @table.@field

en: Skipping broken view @view
be: Прапусцiць пашкоджаны прагляд @view

en: Ajax callback for view loading.
be: Ajax callback для прагляду загрузкi

en: Changes cannot be made to a locked view.
be: Немагчыма дадаць змены да заблакаванага прагляду

en: Time ago (with "ago" appended)
be: У мінулым часе (з далучаным "мінулым")

en: Time span (with "ago/hence" appended)
be: Прамежак часу (з далучаным "у мінулым/з гэтага")

en: Default settings for this view.
be: Наладкі змоўчання для гэтага выгляду.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
be: Паказаць выгляд як старонку з  URL і спасылкамі меню.

en: Display the view as a block.
be: Паказаць віды ў выглядзе блока.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
be: Дадаткі дададзеныя у іншыя паказы каб кратныя віды былі у адным і тым жа відзе.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
be: Паказаць віды ў выглядзе стужкі, напрыклад у выглядзе RSS стужкі.

en: Displays rows one after another.
be: Паказваць радкі па чарзе.

en: HTML List
be: HTML спіс

en: Displays rows as an HTML list.
be: Паказвае радкі у выглядзе  HTML спісу.

en: Displays rows in a grid.
be: Паказвае радкі ў сетцы.

en: Displays rows in a table.
be: Паказвае радкі ў табліцы.

en: filter
be: фільтр

en: The title of the comment.
be: Загаловак каментара.

en: Date and time of when the comment was posted.
be: Дата і час калі быў змешчаны каментар.

en: Comment count
be: Колькасць каментароў

en: Display the comment with standard comment view.
be: Паказаць каментар у стандартным выглядзе.

en: Display the comment as RSS.
be: Паказаць каментар як RSS.

en: The title of the node.
be: Назва вузла.

en: The date the node was posted.
be: Дата размяшчэння вузла.

en: Updated year + month
be: Абноўлены год + месяц

en: Updated year
be: Абноўлены год

en: Updated month
be: Абноўлены месяц

en: Updated day
be: Абноўлены дзень

en: Updated week
be: Абноўлены тыдзень

en: Has new content
be: Мае новы змест

en: Node ID from URL
be: ID вузла з URL

en: Poll
be: Апытанне

en: Links from
be: Спасылкі з

en: Links to
be: Спасылкі на

en: Total views
be: Увесь прагляд

en: Views today
be: Праглядаў сёння

en: Most recent view
be: Самыя апошнія прагляды

en: The user who visited the site.
be: Карыстальнік, які наведаў сайт.

en: The name of the file.
be: Імя файла.

en: The status of the file.
be: Статус файла.

en: The date the file was uploaded.
be: Дата, калі файл быў загружаны.

en: All terms
be: Усе тэрміны

en: upload
be: запампоўка

en: The user or author name.
be: Імя карыстальніка ці аўтара.

en: Language of the user
be: Мова карыстальніка

en: The user's picture, if allowed.
be: Выява карыстальніка, калі дазволена.

en: User ID from URL
be: ID карыстальніка з URL

en: User ID from logged in user
be: ID карыстальніка пасля аўтарызацыі

en: contact
be: кантакт

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
be: <strong>OR</strong> з загалоўных літар шукае па любым з двух тэрмінаў. Напрыклад, <strong>каты ЦІ сабакі</strong>.

en: @current of @max
be: @current з @max

en: Enabled vocabularies
be: Уключанныя слоўнікі

en: Machine-readable name
be: Машыначытаемае імя

en: Contact form
be: Форма кантакту

en: Not implemented.
be: Не рэалізавана.

en: The permissions of directory %directory have been changed to make it writable.
be: Правы дасягу ды дырэкторыі %directory былі зьмененыя, каб дазволіць запіс.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
be: Машыначытальнае імя павінна ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і падкрэсліванне.

en: Search form
be: Форма пошуку

en: Date and time lookup
be: Пошук па даце і часе

en: Translation settings
be: Настройкі пераклада

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
be: Title выкарыстоўваецца як падказка, калі карыстальнік навёў мыш над выявай.

en: Progress indicator
be: Індыкатар прагрэсу

en: Bar with progress meter
be: Паласа велічыні прагрэсу

en: Throbber
be: Тробер

en: The file upload failed. %upload
be: Не атрымалася загрузіць файл. %upload

en: URL to file
be: URL да файла

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
be: Здарылася непапраўная памылка. Верагодна, загружаны файл перавысіў максімальна магчымы памер файла (@size), які падтрымліваецца гэтым серверам.

en: Starting upload...
be: Пачатак апублікавання...

en: Uploading... (@current of @total)
be: Апублікацыя ў працэсе... (@current з @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress, but does not have the required libraries. It is recommended to install the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> (preferred) or to install <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.
be: Ваш сервер падтрымлівае магчымасць адлюстроўвання статуса працэса загрузкі файла, але на ім няма патрэбных бібліятэк. Рэкамендуем усталяваць <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress"> бібліятэку PECL uploadprogress </a> (preferred) альбо ўсталяваць <a href="http://us2.php.net/apc">APC</a>.

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
be: Ваш сервер падтрымлівае магчымасць адлюстроўвання статуса працэса загрузкі файла з дапамогай APC RFC1867. Заўважце, что падтрымліваецца толькі адна загрузка за адзін раз. Рэкамендуем выкарыстоўваць, калі магчыма, <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">бібліятэку PECL uploadprogress</a>.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php and not as FastCGI.
be: Ваш сервер не мае магчымасці адлюстроўвання статуса працэса загрузкі файла.Для гэтага патрэбна, каб PHP  быў  запушчаны з mod_php, а не з FastCGI.

en: Your server is capable of displaying file upload progress through APC, but it is not enabled. Add <code>apc.rfc1867 = 1</code> to your php.ini configuration. Alternatively, it is recommended to use <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>, which supports more than one simultaneous upload.
be: Ваш сервер мае магчымасць адлюстроўвання статуса працэса загрузкі файла праз APC, аднак гэта функцыя ня ўключана. Дадайце <code>apc.rfc1867 = 1</code> да вашага складу php.ini. У якасці альтэрнатывы, выкарыстоўвайце <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL стус працэса загрузкі</a>, які падтрымлівае  некалькі адначасовых загрузак.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
be: Уключана (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
be: Уключан (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
be: Статус працэса загрузкі

en: The name of the site.
be: Назва сайта.

en: Table name
be: Назва табліцы

en: Warnings
be: Заўвагі

en: Format string
be: Фармат радка

en: Are you sure you want to remove the format %format?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць фармат %format?

en: Removed date format %format.
be: Фармат даты %format выдалены.

en: %title is invalid.
be: %tittle недапушчальны.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
be: Памылка HTTP запыту пры імпарце %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
be: Немагчыма адчыніць файл: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
be: Недапушчальны файл каляндара: %filename

en: Invalid calendar file.
be: Недапушчальны файл каляндара.

en: !month-name |January|February|March|April|May|June|July|August|September|October|November|December
be: !month-name |Студзень|Люты|Сакавік|Красавік|Травень|Чэрвень|Ліпень|Жнівень|Верасень|Кастрычнік|Лістапад|Снежань

en: Add format
be: Дадаць фармат

en: Allow users to add additional date formats.
be: Дазволіць карыстальнікам дадаваць дадатковыя фарматы даты.

en: Delete date format
be: Выдаліць фармат даты

en: Allow users to delete a configured date format.
be: Дазволіць карыстальнікам выдаляць наладжаны фармат даты.

en: Custom input format
be: Асабіста наладжаны фармат уводу

en: Hide repeat rule
be: Схаваць паўтаральнае правіла

en: There are errors in @field_name value #@delta:
be: Памылкі ў значэнні #@delta поля @field_name:

en: There are errors in @field_name:
be: Памылкі ў полі @field_name:

en: Complete documentation for the Date and Date API modules is available at <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.
be: Поўная дакументацыя па модулях Date і Date API даступна на <a href="@link">http://drupal.org/node/92460</a>.

en: Configure date formats for each locale
be: Наладзіць фарматы даты для кожнай лакалізацыі

en: <p>The Date Popup module uses a jQuery timepicker module. There is no "official" jQuery UI timepicker, and not everyone likes the one that is included here. If you do not want to use the timepicker, you can turn it off below and users will get a regular textfield instead.</p>
be: <p>Модуль Date Popup выкарыстоўвае модуль jQuery календара па выбару дат. Гэта "неафіцыйны" jQuery UI каляндар па выбару дат, і не кожнаму падабаецца той, які  сюды ўключаны. Калі вы не жадаеце выкарыстоўваць каляндар па выбару дат, ніжэй вы можаце яго адключыць, і карыстальнікі атрымаюць звычайнае тэставае поле.</p>

en: Use default jQuery timepicker
be: Выкарыстоўваць прадвызначаны jQuery каляндар па выбару дат

en: Manual time entry, no jQuery timepicker
be: Ручны ўвод часу, не jQuery каляндар па выбару дат

en: Timepicker
be: Каляндар па выбару дат

en: <p>The Date Popup calendar includes some css for IE6 that breaks css validation. Since IE 6 is now superceded by IE 7 and IE 8, the special css for IE 6 has been removed from the regular css used by the Date Popup. If you find you need that css after all, you can add it back in your theme. Look at the way the Garland theme adds special IE-only css in in its page.tpl.php file. The css you need is:</p>
be: <p>Каляндар Date Popup уключае некаторы css для IE6, які ламае css сцвярджэнне. Зараз IE 6 заменены IE 7 і IE 8,  і асаблівы css для IE 6 быў перанесены са звычайнага css, які выкарыстоўваецца Date Popup. Калі пасля вы знаходзіце, што вам неабходны гэты css, вы можаце дадаць яго назад у сваю тэму. Зірнуць, як тэма Garland дадае асаблівы толькі IE css у свой файл page.tpl.php. Сss, які вам неабходны:</p>

en: Current exceptions
be: Бягучыя выключэнні

en: Date wizard
be: Date майстар

en: Content type name
be: Імя тыпу змесціва

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _). If this is not an existing content type, the content type will be created.
be: Машыначытэльнае імя. Дазволеныя значэнні: (a-z, 0-9, _). Калі гэта неіснуючы тып змесціва -будзе створаны новы.

en: Content type label
be: Цэтлік тыпу змесціва

en: The human-readable name for this content type. Only needed when creating a new content type.
be: Чытэльнае імя для гэтага змесціва. Неабходна толькі пры стварэнні новага тыпу змесціва.

en: A date content type that is linked to a Views calendar.
be: Тып змесціва даты, які перанакіроўвае на каляндар Views.

en: Content type description
be: Апісанне тыпу змесціва

en: A description for the content type. Only needed when creating a new content type.
be: Апісанне тыпу змесціва. Неабходна толькі пры стварэнні новага тыпу змесціва.

en: Date field name
be: Імя поля Даты

en: Machine-readable name. Allowed values: (a-z, 0-9, _) Must not be an existing field name.
be: Машыначытэльнае імя. Дазволеныя значэнні: (a-z, 0-9, _). Не павінна быць існуючым імём поля.

en: Date field label
be: Цэтлік поля Даты

en: The human-readable label for this field.
be: Чытэльны цэтлік для гэтага поля.

en: Date widget type
be: Тып віджэта Даты

en: Show repeating date options
be: Паказаць паўтаральныя опцыі дат

en: Date field type
be: Тып поля Даты

en: The recommend type is Datetime, except for historical dates or dates with only year or month granularity. Older or incomplete dates should use the Date type (an ISO date).
be: Рэкамендаваны тып - Дата/час, выключаючы гістрачныя даты ці даты дэталізацыі толькі да года ці месяца. Старэйшыя ці няпоўныя даты павінны выкарыстоўваць тып Даты (дату ISO).

en: Date timezone handling
be: Апрацоўка часавага пояса даты

en: Timezone handling should be set to 'none' for granularity without time elements.
be: Апрацоўка часавага пояса павінна быць пазначана як "аніводная" для дэталізацыі без элементаў часу.

en: Create a calendar for this date field
be: Стварыць каляндар для гэтага поля даты.

en: This content type name already exists, adding new field to existing content type.
be: Гэта імя змесціва ўжо існуе, дадайце новае поле да існуючага тыпу змесціва.

en: This field name already exists.
be: Гэта імя ўжо існуе.

en: Timezone handling must be none for granularity without time.
be: Апрацоўка часовага пояса павінна быць пазначана як "none" для дэталізацыі без элементаў часу.

en: Date Tools
be: Прылады Date

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
be: Прылады для імпарту і аўтоматычнага стварэння  дат і календароў.

en: Date browser
be: Прагляд даты

en: Date back/next navigation to attach to other displays. Requires the Date argument.
be: Навігацыя папярэдняй/наступнай Даты, каб дадаць да  іншых выяўленняў. Патрабуецца аргумент Date.

en: Date browser style
be: Стыль Даты браўзера

en: Creates back/next navigation.
be: Стварае назад/далей навігацыю.

en: Date (!base_table)
be: Дата (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field.
be: Адфільтраваць поле даты Views !base_table

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
be: Выберыце тып значэння даты, які будзе выкарыстоўвацца звычайна, у падсумаванні і навігацыі. Напрыклад, дэталізацыі 'месяц' усталюе звычайную дату  для бягучага месяца, вынік за месяц у рэзюмэ паглядаў, і спасылкі на наступны і папярэдні месяц пры выкарыстанні даты навігацыі.

en: You must select at least one date field for this argument.
be: Вы павінны выбраць як мінімум адно поле даты для гэтага аргумента.

en: Navigate to previous year
be: Перайсці да папярэдняга года

en: Navigate to next year
be: Перайсці да наступнага года

en: Navigate to previous month
be: Перайсці да папярэдняга месяца

en: Navigate to next month
be: Перайсці да наступнага месяца

en: Navigate to previous week
be: Перайсці да папярэдняга тыдня

en: Navigate to next week
be: Перайсці да наступнага тыдня

en: Navigate to previous day
be: Перайсці да папярэдняга дня

en: Navigate to next day
be: Перайсці на наступны дзень

en: View full page month
be: Паказаць цалкам старонку месяца

en: Author name
be: Iмя аўтара

en: manage fields
be: кіраваць палямі

en: @field_name (Locked)
be: @field_name (Заблакавана)

en: - Select a field type -
be: - Выбраць тып поля -

en: - Select a widget -
be: - Абраць віджэт -

en: Field name (a-z, 0-9, _)
be: Імя поля (a-z, 0-9, _)

en: Type of data to store.
be: Тып дадзеных для захоўвання.

en: Form element to edit the data.
be: Для таго, каб змяніць дадзеныя, утварыце матэрыял.

en: - Select an existing field -
be: - Выбраць існуючае поле -

en: Field to share
be: Поле для таго, каб падзяліцца з іншымі

en: Add new field: you need to provide a label.
be: Дадаць новае поле: вам неабходна дадаць цэтлік.

en: Add new field: you need to provide a field name.
be: Дадаць новае поле: вам патрэбна даць яму назву.

en: Add new field: the field name %field_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
be: Дадаць новае поле: імя файла %field_name няправільнае. Імя павінна ўтрымліваць толькі маленькія літары англійскага алфавіту, лічбы і знак падкрэслівання.

en: Add new field: the field name %field_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'field_' prefix.
be: Дадаць новае поле: поле %field_name занадта доўгае. Імя не павінна перавышаць 32 сімвалы, разам з прэфіксам 'field_'.

en: Add new field: the field name %field_name already exists.
be: Дадаць новае поле: назва поля %field_name ужо існуе.

en: Add new field: you need to select a field type.
be: Дадаць новае поле: абярыце тып.

en: Add new field: you need to select a widget.
be: Дадаць новае поле: абярыце віджэт.

en: Add new field: invalid widget.
be: Дадаць новае поле: няправільны віджэт.

en: Add existing field: you need to provide a label.
be: Дадаць існуючае поле: вам трэба забяспечыць цэтлік.

en: Add existing field: you need to select a field.
be: Дадаць існуючае поле: вам трэба абраць поле.

en: Add existing field: you need to select a widget.
be: Дадаць існуючае поле: вам трэба абраць віджэт.

en: Add existing field: invalid widget.
be: Дадаць існуючае поле: неправільны віджэт.

en: Edit basic information
be: Рэдагаваць асноўную інфармацыю

en: The field %field is locked and cannot be edited.
be: Поле %field заблакіраванае і не можа рэдагавацца.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
be: Максімальная колькасць значэнняў, якія карыстальнікі могуць уводзіць для гэтага поля.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
be: 'Неабмежаваны' забяспечыць кнопкай 'Дадаць яшчэ' для таго, каб карыстальнікі маглі дадаваць столькі значэнняў, колькі пажадаюць.

en: %name must be an integer.
be: %name павінна быць лікавым

en: %name must be a positive integer.
be: %name павінна быць станоўчым цэлым лікам.

en: %name must be a number.
be: %name павінны быць лічбай.

en: Only numbers are allowed in %field.
be: Толькі лікі дазволены ў %field.

en: Error creating table.
be: Памылка стварэння табліцы.

en: Filter on %field
be: Фільтраваць па %field

en: Sort by %field
be: Сартыраваць па %field

en: Data table
be: Табліца дадзеных

en: Provides two dimensional storage space for arbitrary data sets.
be: Забяспечвае двухмерную прастору для захоўвання адвольных набораў дадзеных.

en: Create new table
be: Стварыць новую табліцу

en: Create table
be: Стварыць табліцу

en: Don't change anything
be: Нічога не змяняйце

en: Error creating table
be: Памылка ў стварэнні табліцы

en: Table title
be: Загаловак табліцы

en: Number of fields
be: Нумар поля

en: Name is already taken.
be: Імя ўжо выкарыстоўваецца

en: At least one field must be created.
be: Хаця б адно поле павінна быць створана

en: Enter a number greater than 0.
be: Увядзіце лік большы за 0

en: Names can't be numbers.
be: Імёны ня могуць быць лікамі

en: Names must be unique.
be: Імёны павінны быць унікальнымі

en: Drop this table?
be: Выкінуць гэтую табліцу

en: Delete all selected
be: Выдаліць усё выбранае

en: Table does not exist in database.
be: Табліца не існуе ў базе дадзеных.

en: Compare schemas
be: Параўнаць схемы

en: Changed field !field_name
be: Змяніць поле !field_name

en: Saved changes
be: Захаваць змены

en: Deleted field !field_name
be: выдаліць поле !field_name

en: Added field !field
be: Даданыя палі !field

en: Invalid field.
be: Няправільнае поле

en: Join field
be: Далучыць поле

en: Name *
be: Імя *

en: Unsigned
be: Непадпісаны

en: Create a table
be: Стварыць табліцу

en: Join tables
be: Далучыць табліцу

en: Created role of name: @name, id: @rid
be: Створана роля пад імём:  @name, id: @rid

en: User %name successfully logged in.
be: Карыстальнік %name паспяхова ўвайшоў у сістэму.

en: Raw "@raw" found
be: Чарнавы "@raw" знойдзены

en: Raw "@raw" not found
be: Чарнавы "@raw" не знойдзены

en: "@text" found
be: "@text" знойдзены

en: "@text" not found
be: "@text" не знойдзены

en: Pattern "@pattern" found
be: Шаблон "@pattern" знойдзены

en: Pattern "@pattern" not found
be: Шаблон "@pattern" не знойдзены

en: Checkbox field @id is checked.
be: Поле пераключальніка @id праверана.

en: Checkbox field @id is not checked.
be: Поле пераключальніка не праверана.

en: Verbose message
be: Падрабязнае паведамленнне

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
be: Абярыце тэст(ы) альбо тэставую групу(ы), якія б жадалі запусціць, і націснеце <em>Запусціць тэсты</em>.

en: All (@count)
be: Усё (@count)

en: Pass (@count)
be: Пройдзена (@count)

en: Fail (@count)
be: Правалена (@count)

en: Return to list
be: Вярнуцца да спісу

en: Clear results after each complete test suite run
be: Ачышчаць вынікі пасля кожнага поўнага выканання набору тэстаў

en: Provide verbose information when running tests
be: Прадастаўленне падрабязнай інфармацыі пры выкананні тэстаў

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
be: Падрабязныя дадзеныя будуць надрукаваны   ў  адпаведнасці   са стандартам  сцвярджэнняў і  з’яўляюцца карыснымі для  адладкі. Падрабязныя дадзеныя  будуць сцёртыя паміж кожным запускам набора тэсціравання.  Падрабязныя дадзеныя  адлюстроўваюцца  дэталёва, пагэтаму яны павінны выкарыстоўвацца толькі  для адладкі.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
be: Наладкі аўтэнтыфікацыі праз HTTP будуць выкарыстаны браўзерам SimpleTest падчас правядзення тэстаў. Гэта карысна, калі сайт патрабуе стандартнай аўтэнтыфікацыі праз HTTP.

en: @pass, @fail, @exception, and @debug
be: @pass, @fail, @exception, і @debug

en: The test run did not successfully finish.
be: Апрацоўка тэста не была скончана паспяхова.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
be: Ачышчэнне вынікаў адключана, і табліца тэставых вынікаў не будзе ачышчана.

en: No leftover tables to remove.
be: Не засталося няскончаных табліц, каб іх выдаліць.

en: 1 debug message | @count debug messages
be[0]: 1 адладжанае паведамленне
be[1]: @count адладжаных паведамленняў

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
be[0]: Выдалены 1 вынік тэста.
be[1]: Выдалены @count вынікі(а,аў) тэста.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
be[0]: Выдалена 1 застаўшаяся табліца
be[1]: Выдалены @count застаўшыхся табліц

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
be[0]: Выдалены 1 часовы каталог.
be[1]: Выдалена @count часовых каталогаў.

en: Test result
be: Вынікі тэста.

en: View result of tests.
be: Паказаць вынікі тэста.

en: hash
be: хэш

en: Configure search
be: Пошук канфігурацыі

en: Data Search
be: Пошук дадзенных

en: Active !type
be: Актывіраваць !type

en: Add to !title
be: Дадаць да !title

en: Remove from !title
be: Выдаліць з !title

en: Natural name of the table.
be: Першапачатковая назва табліцы.

en: Fetcher
be: Зборшчык

en: Manage database tables that aren't claimed by other modules. Adopting tables listed here will add them to Data's list of tables.
be: Кіраванне табліцамі базы дадзеных, якія не прэтэндуюць на іншыя модулі. Прыняцце табліц, пералічаных тут будуць дададзены у табліцу спіса дадзеных.

en: Data Taxonomy
be: Дадзеныя таксаніміі

en: Data taxonomy
be: Дадзеныя таксаніміі

en: Taxonomy form
be: форма таксаніміі

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
be: Абраны файл %filename ня можа быць загружаны. Дазволены файлы толькі з наступнымі пашырэннямі: %extensions.

en: Error adding field.
be: Памылка дадавання поля

en: Cannot change field.
be: Немагчыма змяніць поле

en: Cannot drop field.
be: Немагчыма выкінуць поле.

en: Use ISO-8601 week numbers
be: Карыстайцеся лічбамі тыдня ISO-8601

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
be: Важна! Калі адзначана, першы дзень тыдня павінен быць усталяваны на панядзелак.

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
be: Пры выкарыстоўванні лічбаў тыдня ISO-8601, першы дзень тыдня павінен быць панядзелак.

en: Field @label (@field_name)
be: Поле @label (@field_name)

en: There are no date fields in this database.
be: У гэтай базе дадзеных няма палёў дат.

en: The date field which whose type should be changed.
be: Поле даты, тып якога павінен быць зменен.

en: The type of date to change the field to.
be: Тып даты для змены поля

en: New type:
be: Новы тып:

en: The current type is the same as the chosen type. There is nothing to change.
be: Бягучы тып аднолькавы з тым, які вы абралі. Няма чаго змяняць.

en: The field @field_name has been changed from @old_type to @new_type.
be: Поле @field_name было зменена з @old_type на @new_type.

en: Change a date field from one type to another. Very experimental, use at your own risk!
be: Змяніце адзін тып поля даты на іншы. Даволи небяспечна, выкарыстоўваць толькі на свой асабісты страх і рызыку.
