filedepot (6.x-1.2) - en to el translation catalogue (221 entries)

en: Approve
el: Έγκριση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Unsubscribe
el: Διαγραφή συνδρομής

en: Description
el: Περιγραφή

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Action
el: Ενέργεια

en: Last Updated
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Download
el: Λήψη

en: view
el: προβολή

en: File
el: Αρχείο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Message
el: Μήνυμα

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Changes
el: Αλλαγές

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Move
el: Μετακίνηση

en: Update
el: Ενημέρωση

en: View
el: Προβολή

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Upload
el: Αποστολή

en: User
el: Χρήστης

en: Files
el: Αρχεία

en: Save Settings
el: Αποθήκευση Ρυθμίσεων

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Submitted
el: Υποβλήθηκε

en: File ID
el: ID αρχείου

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Send
el: Αποστολή

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Role
el: Ρόλος

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Folders
el: Φάκελοι

en: Folder
el: Φάκελος

en: Date Added
el: Ημερομηνία που προστέθηκε

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: File Title
el: Τίτλος αρχείου

en: Permissions
el: Άδειες

en: Performance Settings
el: Ρυθμίσεις απόδοσης

en: File management
el: Διαχείριση αρχείων

en: cancel
el: ακύρωση

en: Edit File
el: Επεξεργασία αρχείου

en: Delete File
el: Διαγραφή Αρχείου

en: File Name
el: Όνομα Αρχείου

en: Reports
el: Αναφορές

en: Not enabled
el: Απενεργοποιημένο

en: New Folder
el: Νέος Φάκελος

en: File download
el: Λήψη αρχείου

en: Folder Name
el: Όνομα Φακέλου

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Delete selected files
el: Έγκριση επιλεγμένων αρχείων

en: Total Size
el: Συνολικό Μέγεθος

en: Download file
el: Κατέβασμα αρχείου

en: Waiting approval
el: Σε αναμονή έγκρισης

en: Select Roles
el: Επιλέξτε ρόλους

en: upload
el: αποστολή

en: Ready
el: Έτοιμος

en: Lock
el: Κλείδωμα

en: Unlock
el: Ξεκλείδωμα

en: Download File
el: Κατέβασμα Αρχείου

en: File Details
el: Λεπτομέρειες Αρχείου

en: Invalid access
el: Μη έγκυρη πρόσβαση

en: Invalid File
el: Μη έγκυρο αρχείο

en: Locked by %name
el: Κλειδωμένο από τον %name

en: Error locking file
el: Σφάλμα κατά το κλείδωμα του αρχείου

en: Error accessing file record
el: Σφάλμα κατά την πρόσβαση στην εγγραφή του αρχείου

en: User (@user) does not have access to move file(@fid): @name to category: @newcid
el: Ο χρήστης (@user) δεν έχει πρόσβαση για να μετακινήσει το αρχείο (@fid): @name στην κατηγορία: @newcid

en: Delete file(@fid), version: @version, File: @fname. Other references found - not deleted.
el: Διαγραφή αρχείου (@fid), έκδοση: @version, Αρχείο: @fname. Βρέθηκαν αναφορές - το αρχείο δε διαγράφηκε.

en: Delete file(@fid), version: @version, File: @fname. Single reference - file deleted.
el: Διαγραφή αρχείου (@fid), έκδοση: @version, Αρχείο: @fname. Βρέθηκε μία αναφορά - το αρχείο διαγράφηκε.

en: Latest Files
el: Πρόσφατα Αρχεία

en: Owned by me
el: Δημιουργημένα από μένα

en: Downloaded by me
el: Κατεβασμένα από μένα

en: Unread Files
el: Μη αναγνωσθέντα αρχεία

en: Locked by me
el: Κλειδωμένα από μένα

en: Flagged by me
el: Μαρκαρισμένα από μένα

en: Incoming Files
el: Εισερχόμενα Αρχεία

en: More Actions
el: Περισσότερες Ενέργειες

en: Approve selected Submissions
el: Έγκριση επιλεγμένων Υποβολών

en: Delete selected Submissions
el: Διαγραφή επιλεγμένων Υποβολών

en: Move selected files
el: Μετακίνηση επιλεγμένων αρχείων

en: Delete selected Notifications
el: Διαγραφή επιλεγμένων Ειδοποιήσεων

en: Subscribe to update notifications
el: Εγγραφή για ειδοποιήσεις ενημερώσεων

en: Mark Favorite
el: Ορισμός ως Αγαπημένου

en: Clear Favorite
el: Καθαρισμός από Αγαπημένο

en: Error deleting one or more items - invalid permissions
el: Σφάλμα κατά τη διαγραφή ενός ή περισσότερων αντικειμένων - μη έγκυρη άδεια πρόσβασης

en: File was sucessfully deleted. This message will clear in a couple seconds
el: Το αρχείο διαγράφηκε επιτυχώς. Το μήνυμα θα εξαφανιστεί σε λίγα δευτερόλεπτα

en: Delete Confirmation
el: Επιβεβαίωση Διαγραφής

en: No view access to category @id
el: Δεν υπάρχει άδεια ανάγνωσης για την κατηγορία @id

en: Top Level Folder
el: Φάκελος Αρχικού Επιπέδου

en: Show File Details
el: Εμφάνιση Λεπτομερειών Αρχείου

en: Expand Folders
el: Ανάπτυξη Φακέλων

en: Submitter
el: Υποβάλλων

en: Folder Notification Options
el: Επιλογές Ειδοποιήσεων Φακέλου

en: Alert me if new files are added
el: Να ειδοποιηθώ αν προστεθούν αρχεία

en: Alert me if files are changed
el: Να ειδοποιηθώ αν τροποποιηθούν αρχεία

en: Click to edit folder options or administrate folder
el: Κάντε κλικ για επεξεργασία των επιλογών του φακέλου ή για τη διαχείρισή του

en: Folder Order
el: Ταξινόμηση Φακέλων

en: Displayed in increments of 10 for easy editing
el: Εμφανίζεται σε βήματα του 10 για εύκολη επεξεργασία

en: Folder Count
el: Αριθμός Φακέλων

en: File Count
el: Αριθμός Αρχείων

en: Move Folder Up
el: Μετακίνηση Φακέλου Πάνω

en: Move Folder Down
el: Μετακίνηση Φακέλου Κάτω

en: Click to clear favorite
el: Κάντε κλικ για να καθαρισμό ως αγαπημένου

en: Click to mark item as a favorite
el: Κάντε κλικ για να μαρκάρετε το αρχείο ως αγαπημένο

en: Download for Editing
el: Κατέβασμα για Επεξεργασία

en: Inherit Parent Permissions
el: Να κληρονομηθούν οι γονικές άδειες

en: Version Note
el: Παρατηρήσεις έκδοσης

en: Direct link to file
el: Απευθείας σύνδεσμος προς το αρχείο

en: File Submission to Approve
el: Υποβολή αρχείου για έγκριση

en: Incoming File - needs to be moved or deleted
el: Εισερχόμενο Αρχείο - χρειάζεται μετακίνηση ή διαγραφή

en: File Locked by: %name
el: Το αρχείο είναι κλειδωμένο από: %name

en: Select Users
el: Επιλέξτε χρήστες

en: Access Rights
el: Δικαιώματα Πρόσβασης

en: Upload with Approval
el: Ανέβασμα χωρίς Έγκριση

en: Upload Direct
el: Απευθείας Ανέβασμα

en: Upload New Versions
el: Ανέβασμα Νέων Εκδόσεων

en: User Access Records
el: Εγγραφές δικαιωμάτων χρηστών

en: Role Access Records
el: Εγγραφές δικαιωμάτων ρόλων

en: Upload Versions
el: Ανέβασμα Εκδόσεων

en: Direct Upload
el: Απευθείας Ανέβασμα

en: Remove search tag
el: Αφαίρεση της ετικέτας αναζήτησης

en: Notification&nbsp;History
el: Ιστορικό&nbsp;Ειδοποιήσεων

en: New Files
el: Νέα Αρχεία

en: Log of notification emails sent - max 100
el: Ημερολόγιο ειδοποιήσεων μέσω e-mail που αποστέλλονται - μέγιστο 100

en: Clear History
el: Καθαρισμός Ιστορικού

en: No notification history on file
el: Δεν υπάρχει ιστορικό ειδοποιήσεων για το αρχείο

en: Setup your personal notification defaults. Individual folder and file notifications can also be used to over-ride these defaults.
el: Ρύθμιση των προκαθορισμένων προσωπικών ειδοποιήσεων. Μπορούν να οριστούν ξεχωριστές ειδοποιήσεις ανά φάκελο ή αρχείο που θα παρακάμπτουν τις προκαθορισμένες.

en: If you want to be notified of all new new files being added for all folders you have access, then you only need to enable the setting here
el: Αν επιθυμείτε να λαμβάνετε ειδοποίηση για όλα τα νέα αρχεία που προστίθενται σε όλους τους φακέλους που έχετε πρόσβαση, ενεργοποιήστε την παρακάτω ρύθμιση

en: If you only want to be notified of new files being added to selected folders, then disable the setting here and enable the notification for those selected folders only
el: Αν επιθυμείτε να λαμβάνετε ειδοποίηση μόνο για όλα τα νέα αρχεία που προστίθενται στους επιλεγμένους φακέλους, τότε απενεργοποιήστε την ρύθμιση εδώ και ενεργοποιήστε την ειδοποίηση μόνο για τους επιλεγμένους φακέλους

en: Personal Notification Setting
el: Προσωπική ρύθμιση ειδοποιήσεων

en: New Files being added
el: Προστίθενται νέα αρχεία

en: Files updated
el: Ενημερώθηκαν αρχεία

en: Base Setup
el: Βασική ρύθμιση

en: Move Selected File
el: Μετακίνηση Επιλεγμένου Αρχείου

en: Select the destination folder
el: Επιλέξτε τον φάκελο προορισμού

en: Move Selected Files
el: Μετακίνηση Επιλεγμένων Αρχείων

en: Only selected files where you are the Owner or have Folder Admin rights will be moved to the new target folder
el: Στο νέο φάκελο προορισμού θα μετακινηθούν μόνο τα επιλεγμένα αρχεία των οποίων είστε ιδιοκτήτης ή έχετε διαχειριστικά δικαιώματα φακέλου

en: Send out a Broadcast Notification
el: Αποστολή μια Καθολικής Ειδοποίησης

en: Broadcast email will be sent to all site members that have view access to this folder alerting them. A link to this file will be included
el: Θα γίνει καθολική αποστολή e-mail σε όλα τα μέλη του ιστοτόπου που έχουν πρόσβαση ανάγνωσης σε αυτό το φάκελο που θα τα ειδοποιεί. Θα συμπεριληφθεί σύνδεσμος προς το αρχείο

en: Search Tags
el: Αναζήτηση με ετικέτες

en: New Version
el: Νέα Έκδοση

en: Upload new version
el: Ανέβασμα νέας έκδοσης

en: Approve File Submission
el: Έγκριση Υποβολής Αρχείου

en: Lock File
el: Κλείδωμα Αρχείου

en: Enable email notification for any updates
el: Ενεργοποίηση ειδοποιήσεων με e-mail για οποιεσδήποτε αλλαγές

en: Send out a broadcast email notification
el: Να στέλνεται καθολική ειδοποίηση με e-mail

en: Folder Perms not set
el: Δεν έχουν οριστεί τα δικαιώματα των φακέλων

en: Filedepot Settings
el: Ρυθμίσεις του Filedepot

en: Administrate Filedepot Configuration Settings
el: Διαχείριση των ρυθμίσεων του Filedepot

en: Are you sure you want to delete these selected files?
el: Είστε σίγουροι για τη διαγραφή αυτών των αρχείων;

en: Are you sure you want to delete these notifications?
el: Είστε σίγουροι για τη διαγραφή αυτών των ειδοποιήσεων;

en: Delete this file submission?
el: Να διαγραφεί η υποβολή αρχείου;

en: AJAX Update Error:
el: Σφάλμα ενημέρωσης AJAX:

en: Add new version
el: Προσθήκη νέας έκδοσης

en: Hide File Details
el: Απόκρυψη των λεπτομερειών των αρχείων

en: Collapse Folders
el: Σύμπτυξη Φακέλων

en: Click to close
el: Κλικ για κλείσιμο

en: File listing generated in:
el: Η λίστα των αρχείων δημιουργήθηκε σε:

en: Broadcast Email completed in:
el: Η καθολική αποστολή e-mail ολοκληρώθηκε σε:

en: Loading ...
el: Φόρτωση ...

en: Updating File ...
el: Ενημέρωση του αρχείου ...

en: Loading Data ...
el: Φόρτωση των δεδομένων ...

en: Updating Permissions ...
el: Ενημέρωση των δικαιωμάτων ...

en: Updating Folder ...
el: Ενημέρωση του Φακέλου ...

en: Deleting File ...
el: Διαγραφή του Αρχείου ...

en: Updating File Lock ...
el: Ενημέρωσης του κλειδώματος του αρχείου ...

en: Approving File ...
el: Έγκριση του Αρχείου ...

en: Updating Notification ...
el: Ενημέρωση των Ειδοποιήσεων ...

en: Updating Settings ...
el: Ενημέρωση των ρυθμίσεων ...

en: Clearing Notification Log
el: Καθαρισμός του ημερολογίου ειδοποιήσεων

en: Error processing request
el: Σφάλμα κατά την επεξεργασία της αίτησης

en: Error deleting folder
el: Σφάλμα κατά τη διαγραφή του φακέλου

en: Error deleting file
el: Σφάλμα κατά τη διαγραφή του αρχείου

en: Error retrieving folder listing
el: Σφάλμα κατά την ανάκτηση της λίστας φακέλων

en: Error processing search
el: Σφάλμα κατά την εκτέλεση της αναζήτησης

en: Unexpected result
el: Μη αναμενόμενο σφάλμα

en: Error retrieving permissions
el: Σφάλμα κατά την ανάκτηση των αδειών

en: Notifications Disabled
el: Ειδοποιήσεις απενεργοποιημένες

en: Error creating Folder - invalid parent folder
el: Σφάλμα κατά τη δημιουργία του φακέλου - μη έγκυρο όνομα γονικού φακέλου

en: Error creating Folder
el: Σφάλμα κατά τη δημιουργία του φακέλου

en: Error moving file
el: Σφάλμα κατά τη μετακίνηση του αρχείου

en: Please wait ...
el: Παρακαλώ περιμένετε ...

en: No users with Notifications Enabled
el: Δεν υπάρχουν χρήστες με ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις

en: Select Groups
el: Επιλέξτε ομάδες

en: Group Access Records
el: Εγγραφές δικαιωμάτων ομάδων

en: Tags not added - Group or Role assigned view perms required
el: Δεν προστέθηκαν ετικέτες - Απαιτείται να έχουν δοθεί δικαιώματα ανάγνωσης στην ομάδα ή το ρόλο

en: Failed - check the folder path is correct and valid
el: Απέτυχε - ελέγξτε ότι η διαδρομή του φακέλου είναι σωστή και έγκυρη

en: Success, Root Storage director created
el: Επιτυχία, ο γονικός φάκελος αποθήκευσης δημιουργήθηκε

en: Keyword Search
el: Λέξη κλειδί αναζήτησης

en: Recent Folders
el: Πρόσφατοι Φάκελοι

en: Top Level Folders
el: Φάκελοι Αρχικού Επιπέδου

en: Problem adding or updating tags
el: Πρόβλημα κατά την προσθήκη ή ενημέρωση των ετικετών

en: Folder & Sub Folders Stats
el: Στατιστικά φακέλων & υποφακέλων

en: View Folder
el: Ανάγνωση Φακέλου

en: Folder Admin
el: Διαχείριση Φακέλου

en: PHP JSON extension
el: Επέκταση JSON της PHP

en: Filedepot Folders
el: Φάκελοι του Filedepot

en: Filedepot Folder Structure.
el: Δομή φακέλων του Filedepot.

en: Filedepot Files
el: Αρχεία του Filedepot

en: Name of the Folder
el: Το όνομα του φακέλου

en: Folder ID
el: Αναγνωριστικός αριθμός Φακέλου

en: Unique Folder Identifier.
el: Ο μοναδικός αναγνωριστικός αριθμός του φακέλου.

en: Folder Parent Identifier.
el: Ο αναγνωριστικός αριθμός του γονικού φακέλου.

en: Drupal Node Identifier.
el: Ο αναγνωριστικός αριθμός του κόμβου του Drupal.

en: Unique File Identifier.
el: Μοναδικό αναγνωριστικός αριθμός του αρχείου.

en: Real Name of the File
el: Πραγματικό όνομα του αρχείου

en: Display Name of the File
el: Εμφάνιση του ονόματος αρχείου
