Gallery (6.x-1.0) - en to sk translation catalogue (511 entries)

en: Home
sk: Domov

en: Title
sk: Názov

en: Image size
sk: Veľkosť obrázka

en: Show on every page except the listed pages.
sk: Zobraziť na každej stránke, okrem vypísaných.

en: Show on only the listed pages.
sk: Zobraziť len na vypísaných stránkach.

en: Reset to defaults
sk: Znovunastaviť predvolené hodnoty

en: enabled
sk: povolené

en: Status
sk: Stav

en: Operations
sk: Operácie

en: Username
sk: Používateľské meno

en: disabled
sk: vypnuté

en: Description
sk: Popis

en: Disabled
sk: Zakázané

en: unknown
sk: neznáme

en: Date
sk: Dátum

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: None
sk: Žiadne

en: Number of blocks
sk: Počet blokov

en: none
sk: žiadne

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Name
sk: Názov

en: edit
sk: upraviť

en: Default
sk: Predvolené

en: Link target
sk: Cieľ prepojenia

en: Default image type
sk: Predvolený typ obrázkov

en: Advanced search
sk: Pokročilé vyhľadávanie

en: Unknown
sk: Neznámy

en: n/a
sk: nie je

en: Error
sk: Chyba

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Parent item
sk: Nadradená položka

en: Gallery Navigation
sk: Navigácia Galérie

en: Gallery
sk: Galéria

en: Click here to add images from Gallery2 albums
sk: Kliknite sem ak chcete pridať obrázky z albumov Gallery2

en: Error retrieving Gallery group Id for 'Everybody' group
sk: Chyba pri zostavovaní ID skupiny Galérie pre skupinu 'Ktokoľvek'

en: Error retrieving Gallery group Id for 'Registered Users' group
sk: Chyba pri zostavovaní ID skupiny Galérie pre skupinu 'Registrovaní používatelia'

en: URI of Gallery2
sk: URI adresa Gallery2

en: Location of Gallery2
sk: Umiestnenie Gallery2

en: Embed URI
sk: Začlenená URI adresa

en: Full Name settings
sk: Nastavenia pre celé meno

en: Enable Full Name support
sk: Zapnúť podoru celého mena

en: Full name profile field
sk: Pole profilu obsahujúce celé meno

en: View Count
sk: Počet zobrazení

en: Item owner
sk: Vlastník položky

en: Heading
sk: Nadpis

en: Error logging
sk: Zaznamenávanie chýb

en: Output to the browser
sk: Výstup do prehliadača

en: Image types
sk: Typy obrázkov

en: Album or Item ID
sk: ID albumu alebo položky

en: Image data
sk: Dáta obrázka

en: Album frame
sk: Rámik pre album

en: Item frame
sk: Rámik pre položku

en: Number of rows
sk: Počet riadkov

en: Gallery Filter settings
sk: Nastavenia filtra Galérie

en: Filter prefix
sk: Predpona filtra

en: Cache gallery filter pages
sk: Ukladať filtrované stránky do vyrovnávacej pamäte

en: How many images you want the default block to show.  Best to keep at 1 and use the n parameter.
sk: Predvolený počet obrázkov, ktorý chcete zobraziť v bloku. Najlepšie je nechať 1 a použiť parameter n.

en: Default album frame
sk: Predvolený rámik pre album

en: Default item frame
sk: Predvolený rámik pre položku

en: Default class
sk: Predvolená trieda

en: left, right, or nowrap. (See gallery_filter.css to add more or modify these.)
sk: left, right, alebo nowrap. (Pozrite si gallery_filter.css ak chcete pridať ďalšie alebo ak chcete tieto zmeniť.)

en: Search settings
sk: Nastavenia vyhľadávania

en: Number of search results per table row
sk: Počet výsledkov vyhľadávania v riadku

en: Number of rows per page
sk: Počet riadkov na strane

en: Display thumbnails
sk: Zobraziť náhľady

en: Display thumbnail images for the search results.
sk: Zobrazí náhľady obrázkov vo výsledkoch hľadania.

en: Mode
sk: Režim

en: Standalone
sk: Samostatné

en: Pages (Standalone mode only)
sk: Stránky (iba v samostatnom móde)

en: Default Sort Order
sk: Predvolené triedenie

en: Gallery2 Title (A-z)
sk: Gallery2 názov (A-z)

en: Gallery2 Title (z-A)
sk: Gallery2 názov (z-A)

en: Filename (A-z)
sk: Meno súboru (A-z)

en: Filename (z-A)
sk: Meno súboru (z-A)

en: Last Modification (newest first)
sk: Posledná zmena (najnovšie prvé)

en: Last Modification (oldest first)
sk: Posledná zmena (najstaršie prvé)

en: Determines the default sorting order.
sk: Určuje základný smer usporiadania.

en: Default Number of images per page
sk: Predvolený počet obrázkov na stránke

en: Choose the default number of images per page.
sk: Zadajte základný počet obrázkov na stránke.

en: Default Display Options
sk: Predvolené nastavenie zobrazovania

en: Thumbnails only
sk: Iba náhľady

en: Thumbnails with title and filename
sk: Náhľady s názvom a menom súboru

en: Choose the default display option for images.
sk: Zvoľte predvolené nastavenie pre zobrazenie obrázkov.

en: Default Action
sk: Predvolená akcia

en: Gallery Filter ID
sk: ID filtra Galérie

en: Thumbnail with link to image
sk: Náhľad s linkou na obrázok

en: Thumbnail with link to parent album
sk: Náhľad s linkou na nadradený adresár

en: Thumbnail with link to custom URL
sk: Náhľad s používateľskou URL

en: Thumbnail only
sk: Iba náhľad

en: Text link to image
sk: Textová linka na obrázok

en: Text link to parent album
sk: Textová linka na nadradený adresár

en: Choose the default method of inserting the image info.
sk: Vyberte základnú metódu pre vkladanie obrázkových informácii.

en: Default custom url
sk: Základná vlastná URL adresa

en: The default custom url. Used with 'Thumbnail with link to custom URL' action setting
sk: Základná vlastná URL adresa. Používa sa nastavenie akcie 'Miniatúra s odkazom na vlastnú URL adresu'

en: Normal
sk: Normálny

en: Float Left
sk: Doľava

en: Float Right
sk: Doprava

en: Centered
sk: Na stred

en: Default Alignment
sk: Predvolené zarovnanie

en: Choose the default alignment of images.
sk: Zvoľte základné zarovanie obrázkov.

en: Custom Class @index
sk: Vlastná trieda @index

en: Alignment Class Insertion Point
sk: Miesto vloženia zarovnávacej triedy

en: <img class=...>
sk: <IMG class="...">

en: <div class=...><img ...>
sk: <DIV class="..."><IMG ...=""></DIV>

en: Warning
sk: Varovanie

en: Advisory
sk: Upozornenia

en: Error creating Gallery user
sk: Chyba pri vytváraní používateľa Galérie

en: Error updating Gallery user
sk: Chyba pri aktualizovaní používateľa Galérie

en: Error deleting Gallery user
sk: Chyba pri odstraňovaní používateľa Galérie

en: User has not created an album yet
sk: Používateľ ešte nevytvoril žiaden album

en: Gallery2-Drupal Sync Status
sk: Stav synchronizácie Gallery2-Drupal

en: Sync Status
sk: Stav synchronizácie

en: blocked
sk: blokovaný

en: active
sk: aktívny

en: edit G2
sk: upraviť G2

en: Missing from G2
sk: Chýba v G2

en: Different Usernames
sk: Rozdielne používateľské meno

en: Different Full Names
sk: Rozdielne celé meno

en: Different E-Mails
sk: Rozdielne emaily

en: Different Passwords
sk: Rozdielne heslá

en: Gallery settings
sk: Nastavenia galérie

en: Configure settings for embedding Gallery2 into Drupal.
sk: Nastavenie parametrov pre začlenenie Gallery2 do Drupalu.

en: Gallery2 filter
sk: Filter Gallery2

en: Allow users to easily reference Gallery2 items from nodes.
sk: Umožňuje používateľom jednoducho odkázať na položky Gallery2 z uzlov.

en: access gallery
sk: prístup ku Galérii

en: access standalone g2image
sk: prístup k samostatnému G2Image

en: Embeds Gallery2 into Drupal.
sk: Začlení Gallery2 do Drupalu.

en: Enter a link target (e.g. "_blank", "_new").
sk: Zadajte cieľ prepojenia (napr.: "_blank", "_new").

en: General
sk: Všeobecné

en: Start
sk: Štart

en: Install
sk: Inštalácia

en: Filter by status
sk: Filtrovať podľa stavu

en: Unable to initialize embedded Gallery. You need to <a href="@link"> configure your embedded Gallery</a>.
sk: Nedá sa inicializovať začlenená Glaléria. Bude potrebné <a href="@link"> konfigurovať začlenenú Galériu</a>.

en: Embedding API version is incompatible.
sk: Začleňovaná verzia API nie je kompatibilná.

en: Initialization seemed successful, but classes 'GalleryEmbed'
                           and/or 'GalleryCoreApi' are still not available.
sk: Inicializácia vyzerá byť úspešná, ale triedy 'GalleryEmbed'
    a/alebo 'GalleryCoreApi' stále nie sú dostupné.

en: Error handling request (invalid request)<br />or the requested Gallery URL does not exist.
sk: Chyba pri spracovaní požiadavky (neplatná požiadavka)<br />alebo vyžiadaná URL adresa Galérie neexistuje.

en: Error retrieving theme list
sk: Chyba pri získavaní zoznamu tém vzhľadov

en: Error getting theme (:themeid) details
sk: Chyba pri získavaní datailov témy vzhľadu (:themeid)

en: Error: UrlGenerator not available
sk: Chyba: UrlGenerator nie je dostupný

en: Error fetching album tree
sk: Chyba pri prevádzaní stromu albumov

en: Error fetching item details (entityId: :id)
sk: Chyba pri prevádzaní datalov položky (ID entity: :id)

en: Error in function ':func()' (:file::line):<br />
sk: Chyba vo funkcii ':func()' (:file::line):<br />

en: Embedded Gallery2 is not available or requested Gallery URL does not exist.
sk: Začlenená Gallery2 nie je dostupná alebo vyžiadaná URL adresa Galérie neexistuje.

en: Unable to get Gallery2 module status.
sk: Nedá sa zistiť stav modulov Gallery2.

en: Gallery2 API version
sk: Verzia API Gallery2

en: Block parameters
sk: Parametre bloku

en: Error trying to get image block.
sk: Chyba pri pokuse o získanie bloku obrázka.

en: Filter parameters
sk: Parametre filtra

en: Add Gallery2 images
sk: Pridať obrázky Gallery2

en: Error loading Gallery user from Drupal user id (:uid)
sk: Chyba pri načítaní používateľa Galérie z používateľa Drupalu (:uid)

en: Error getting Gallery group info for user (:uid)
sk: Chyba pri získavaní informácií zo skupiny Galérie pre používateľa (:uid)

en: G2 groups for G2 user (uid: :g2uid)
sk: Skupiny G2 pre používateľov G2 (uid: :g2uid)

en: Drupal roles for Drupal user (uid: :uid)
sk: Kategória Drupalu pre používateľa Drupalu (uid: :uid)

en: Drupal roles <> G2 groups map (for Drupal user)
sk: Kategória Drupalu <> priradenie skupiny G2 (pre používateľa Drupalu)

en: Drupal roles <> G2 groups map (for G2 user)
sk: Kategória Drupalu <> priradenie skupiny G2 (pre používateľov G2)

en: Remove user from these groups
sk: Vyňať používateľa z týchto skupín

en: Error removing user from Gallery group (Gallery Group Id: :gid)
sk: Chyba pri odstraňovaní používateľa zo skupiny Galérie (ID skupiny Galérie: :gid)

en: Add user to these groups
sk: Pridať používateľa do týchto skupín

en: Error adding user to Gallery group (:gid)
sk: Chyba pri pridávaní používateľa do skupiny Galérie (:gid)

en: Error creating Drupal role <> Gallery group mapping for 'anonymous user' role (Drupal Role Id: :rid, Gallery Group Id: :gid)
sk: Chyba pri vytváraní kategória Drupalu <> priradenie skupiny Galérie pre kategóriu 'neprihlásený používateľ' (ID kategórie Drupalu: :rid, ID skupiny Galérie: :gid)

en: Error creating Drupal role <> Gallery group mapping for 'authenticated user' role (Drupal Role Id: :rid, Gallery Group Id: :gid)
sk: Chyba pri vytváraní kategória Drupalu <> priradenie skupiny Galérie pre kategóriu 'prihlásený používateľ' (ID kategórie Drupalu: :rid, ID skupiny Galérie: :gid)

en: Error getting 'adminGroup' id
sk: Chyba pri získavaní ID 'adminGroup'

en: Error creating Drupal role <> Gallery 'Site Admin' group mapping (Drupal Role Id: :rid, Gallery Group Id: :gid)
sk: Chyba pri vytváraní kategória Drupalu <> priradenie skupiny Galérie pre kategóriu 'Administrátor webu' (ID kategórie Drupalu: :rid, ID skupiny Galérie: :gid)

en: Error creating Gallery group (Drupal Role Id: :rid, Drupal Role Name: :rname)
sk: Chyba pri vytváraní skupiny Galérie (ID kategórie Drupalu: :rid, Meno kategórie Drupalu: :rname)

en: Error creating Drupal role <> Gallery group mapping (Drupal Role Id: :rid, Gallery Group Id: :gid)
sk: Chyba pri vytváraní kategória Drupalu <> priradenie skupiny Galérie (ID kategórie Drupalu: :rid, ID skupiny Galérie: :gid)

en: Error retrieving Gallery Group Id from Drupal Role Id (Drupal Role Id: :rid)
sk: Chyba pri zostavovaní ID skupiny Galérie z ID kategórie Drupalu (ID kategórie Drupalu: :rid)

en: Error updating Gallery group (Drupal Role Id: :rid, Drupal Role Name: :rname)
sk: Chyba pri aktualizovaní skupiny Galérie (ID kategórie Drupalu: :rid, Meno kategórie Drupalu: :rname)

en: Error deleting Gallery group (Gallery Group Id: :gid)
sk: Chyba pri odstraňovaní skupiny (ID skupiny Galérie: :gid)

en: Error fetching 'GalleryGroup' entries from 'ExternalIdMap'
sk: Chyba pri prevádzaní záznamov 'GalleryGroup' z 'ExternalIdMap'

en: Mapped Drupal roles for G2 user (uid: :g2uid)
sk: Priradené kategórie Drupalu pre používateľov G2 (uid: :g2uid)

en: Error fetching Gallery Group names
sk: Chyba pri prevádzaní mien skupín Galérie

en: Install status
sk: Stav inštalácie

en: Reset & Restart
sk: Zrušiť a reštartovať

en: Overall Status (Installation)
sk: Konečný stav inštalácie

en: Until this is fixed your Gallery2 cannot be installed.
sk: Pokiaľ toto neopravíte, Gallery2 nemôže byť nainštalovaná.

en: Step 1: PHP Memory Test
sk: Krok 1: Test pamäte PHP

en: Check PHP memory again
sk: Znova skontrolovať pamäť PHP

en: Step 2: Gallery2 location settings
sk: Krok 2: Nastavenia umiestnenia Gallery2

en: Gallery2 URL or URI
sk: URL alebo URI adresa Gallery2

en: Gallery2 filesystem path
sk: Cesta ku Gallery2 v súborovom systéme

en: Test location settings
sk: Test nastavení umiestnenia

en: Use Manual Configuration
sk: Použiť manuálne nastavenie

en: Use Auto Configuration
sk: Použiť automatické nakonfigurovanie

en: Step 3: Drupal Modules / Gallery2 Plugins
sk: Krok 3: Moduly Drupalu / Rozšírenia Gallery2

en: Recommended Gallery2 plugins
sk: Odporúčané rozšírenia Gallery2

en: These Gallery2 plugins support much of the functionality that the Drupal Gallery module provides.
                             None of them are strictly required, but you will almost certainly want to activate at least some
                             of them (particularly the Image Block plugin).
sk: Tieto rozšírenia Gallery2 podporujú väčšiu funkcionalitu, ktorú poskytuje modul Gallery Drupalu.
    Žiadne z nich nie je striktne vyžadované, ale takmer určite budete chcieť aktivovať aspoň niektoré 
    z nich (najmä rozšírenie Image Block).

en: Gallery2 plugins which should not be installed
sk: Rozšírenia Gallery2, ktoré by nemali byť nainštalované

en: These Gallery2 plugins should not be used when Gallery2 is
                             embedded into Drupal as they may cause problems.
sk: Tieto rozšírenia Gallery2 by nemali byť použité ak je Gallery2 
    začlenená do Drupalu, pretože môžu spôsobiť problémy.

en: Optional Drupal modules
sk: Doplňujúce moduly Drupalu

en: These Drupal modules can optionally be used to enhance the functionality of the Gallery module.
sk: Tieto moduly Drupalu môžu byť voliteľne použité na vylepšenie funkcionality modulu Gallery.

en: URL Rewrite has been disabled manually.
sk: URL Rewrite bolo ručne vypnuté.

en: 'Reset & Restart' your configuration to change these settings.
sk: Zrušiť a reštartovať vašu konfiguráciu aby sa zmenili tieto nastavenia.

en: Step 4: Clean URLs / URL Rewrite settings
sk: Krok 4: Čisté URL / Nastavenia prepisovania URL

en: Check URL Rewrite status again
sk: Skontrolujte stav URL Rewrite znova

en: Clean URLs are !clean_url_status in Drupal and the Gallery2 URL Rewrite plugin is
                                                !rewrite_status. It is possible to automatically configure the URL Rewrite plugin.
                                                The configuration assumes that the rules should be placed in your Drupal .htaccess
                                                file (it will add them to the beginning) which works in most applications. If you
                                                need a special configuration, enter the desired values manually.
sk: Stav čistých URL v Drupale je !clean_url_status a stav rozšírenia URL Rewrite v Gallery2 
    je !rewrite_status. Rozšírenie URL Rewrite je možné nakonfigurovať automaticky.
    Konfigurácia predpokladá, že pravidlá budú umiestnené v súbore .htaccess Drupalu
    (budú pridané na jeho začiatok), čo funguje pre väčšinu aplikácií. Ak
    vyžadujete špeciálnu konfiguráciu, zadajte príslušné hodnoty ručne.

en: Public path to your .htaccess file
sk: Verejná cesta k vášmu .htaccess súboru

en: This is the location of your Drupal .htaccess file relative to your webserver document root.
sk: Toto je relatívna cesta k priečinku Drupalu, v ktorom sa nachádza súbor  .htaccess, vzhľadom na koreňový priečinok vášho webu.

en: Filesystem path to your .htaccess file
sk: Cesta k .htaccess súboru v rámci súborového systému

en: This is the absolute directory path of your Drupal .htaccess file.
sk: Toto je absolútna cesta k priečinku Drupalu kde sa nachádza súbor  .htaccess.

en: Configure URL Rewrite plugin
sk: Konfigurovať rozšírenie URL Rewrite

en: Skip URL Rewrite Config
sk: Vynechať konfiguráciu URL Rewrite

en: Step 5: Initial User Synchronization
sk: Krok 5: Počiatočná synchronizácia používateľov

en: Sync users/groups
sk: Synchronizovať používateľov/skupiny

en: Skip sync
sk: Vynechať synchronizáciu

en: Errors in your current Gallery2 location settings:
sk: Chyba vo vašich súčasných nastaveniach umiestnenia Gallery 2:

en: The Gallery2 location settings appear to be correct.
sk: Nastavenia umiestnenia Gallery2 sa zdajú byť správne.

en: There is a problem with the Gallery2 location settings. Please check below and retest.
           Remember that the auto-config will not work for all hosts.
sk: V nastaveniach umiestnenia Gallery2 je problém. Prosím skontrolujte ich nižšie a znova spustite test.
    Nezabudnite, že automatická konfigurácia nemusí pracovať správne na všetkých počítačoch.

en: Gallery Init
sk: Inicializácia Galérie

en: Your location settings are valid, but your Gallery2 is installed outside the Drupal
                                  root directory. It is highly advisable to move G2 into the Drupal folder or to create
                                  a symbolic link in the Drupal directory pointing to your G2 installation (see
                                  instructions on <a href="@codex">codex.gallery2.org</a>).
sk: Nastavenie umiestnenia je platné, ale vaša Gallery2 je nainštalovaná mimo
     koreňového priečinka Drupalu. Je veľmi vhodné aby ste G2 presunuli do priečinka Drupalu alebo aby ste vytvorili 
    symbolické prepojenie v priečinku Drupalu odkazujúce do priečinka s inštaláciou G2 (pozrite si 
    inštrukcie na stránke  <a href="@codex">codex.gallery2.org</a>).

en: Error trying to create URL Rewrite plugin instance.
sk: Chyba pri pokuse vytvorenia inštancie rozšírenia URL Rewrite

en: URL Rewrite plugin could not be instantiated.
                                Please check its configuration in standalone Gallery2.
sk: Rozšírenie URL Rewrite nemôže byť nainštalované.
    Prosím skontrolujte nastavenia samostatnej Gallery2.

en: Error trying to fetch Embedded URL Rewrite configuration.
sk: Chyba pri pokuse previesť konfiguráciu začleneného URL Rewrite

en: Error trying to save Embedded URL Rewrite configuration.
sk: Chyba pri pokuse o uloženie konfigurácie zašleneného URL Rewrite

en: The Gallery2 URL Rewrite plugin returned the following error:
sk: Rozšírenie URL Rewrite vrátilo nasledujúcu chybu:

en: Gallery module : Report Generator
sk: Modul Galéria : Generátor hlásení

en: Gallery item: Untitled
sk: Položka Galérie: Nepomenovaná

en: Error invoking search() method.
sk: Chaba pri vyvolaní metódy search().

en: Only the following fields
sk: Iba nasledujúce polia

en: Error creating instance of GallerySearchInterface. Make sure the 'Search' plugin is enabled in Gallery2.
sk: Chyba pri vytváraní inštancie GallerySearchInterface. Uistite sa, či je rozšírenie 'Vyhľadávanie' v Gallery2 zapnuté.

en: Error getting 'Search' module options.
sk: Chyba pri získavaní nastavení modulu 'Search'.

en: <p>Total Number of Matches: @count</p>
sk: <p>Celkový počet zhôd: @count</p>

en: System default
sk: Štandardné

en: Gallery page theme
sk: Téma vzhľadu stránky Galérie

en: Drupal theme to be used for all gallery pages (gallery/*).
sk: Téma vzhľadu Drupalu, ktorá sa má použiť na všetkých stránkach Galérie (gallery/*).

en: Gallery block settings
sk: Nastavenie blokov Galérie

en: Sidebar settings
sk: Nastavenia bočného panela

en: Move Gallery2 sidebar to Drupal Gallery Navigation block
sk: Premiestni bočnú lištu Gallery2 do bloku Drupalu s názvom Navigácia Galérie

en: When selected, the Gallery2 sidebar will be moved into
                             the Drupal "Gallery Navigation" block. This typically allows
                             for a much cleaner embedded gallery and is generally
                             recommended. Note that you will need to enable the Gallery
                             Navigation block.
sk: Ak je pole zaškrtnuté, bočná lišta Gallery2 bude presunutá 
    do bloku "Navigácia Galérie" Drupalu. Toto umožňuje 
    oveľa čistejšie začlenenie galérie,  preto túto voľbu 
    odporúčame. Blok s navigáciou galérie bude potrebné 
    zapnúť osobitne.

en: Move Gallery2 Admin sidebar to Drupal Gallery Navigation block
sk: Premiestni administrátorskú bočnú lištu Gallery2 do bloku Drupalu s názvom Navigácia Galérie

en: When selected, the Gallery2 Admin sidebar will be moved into
                             the Drupal "Gallery Navigation" block. This is not normally
                             recommended since the Admin Sitebar is very long and the
                             formatting does not always fit with the rest of the block
                             (but cannot be changed in the current Gallery2 versions).
sk: Ak je pole zaškrtnuté, administrátorská bočná lišta bude presunutá 
    do bloku "Navigácia Galérie" Drupalu. Toto nie je za normálnych 
    okolností odporúčané, pretože je veľmi dlhá a jej formátovanie by sa nemuselo zmestiť do bloku
     (a v súčasnej verzii Gallery2 sa nedá zmeniť).

en: Allows the Gallery2 sitemap to be merged with the Drupal one so that only one URL needs to
                 be supplied to search engines. Requires the Drupal XML Sitemap module (!xmlsitemap_status) and
                 the Gallery2 sitemap module (!gallery2_sitemap_status) to be installed/activated.
sk: Umožňuje mapu stránky Gallery2 zlúčiť s mapou stránky Drupalu, takže je potrebná
     iba jedna URL adresa, ktorá sa predá vyhľadávačom. Vyžaduje aby bol nainštalovaný/aktivovaný modul XML Sitemap z Drupalu (!xmlsitemap_status) a
    modul Sitemap z Gallery2 (!gallery2_sitemap_status).

en: XML Sitemap settings
sk: Nastavenia XML Sitemap

en: Enable merge of Gallery2 sitemap with Drupal sitemap
sk: Zapnúť zlúčenie mapy stránky Gallery2 s mapou stránky Drupalu

en: Error logging / Debug settings
sk: Zaznamenávanie chýb / Ladiace nastavenia

en: Verbose error messages
sk: Podrobné chybové správy

en: Choose where errors are displayed and how detailed they are.
sk: Zvoľte, ktoré chyby sa zobrazia a aké majú byť detailné.

en: Enable bug report assistant
sk: Zapnúť asistenta pre chybové hlásenia

en: In case of errors the module can automatically assemble useful data (system info and debug
                             traces) to help you with detailed bug reports. Only available to users with 'administer
                             site configuration' permission.
sk: V prípade vyskytnutia chýb modul môže automaticky zhromaždiť užitočné dáta (systémové a ladiace 
    informácie) aby vám pomohol s vytvorením detailného hlásenia chýb. Dostupné iba pre používateľov 
    s oprávnením 'administrácia nastavení webu'.

en: Redirect to Gallery search form for invalid paths
sk: Presmerovanie do vyhľadávacieho formulára pri nesprávnej ceste

en: Enable debug mode
sk: Zapnúť ladiaci mód

en: Links to the most relevant Drupal & Gallery2 pages
sk: Prepojenia na najrelavantnejšie stránky Drupalu a Gallery2

en: Links to Drupal paths
sk: Prepojenia na cesty Drupalu

en: Links to Gallery2 Site Admin sections
sk: Prepojenia do administrátorských častí Gallery2

en: Number of image blocks must be a positiv integer greater zero.
sk: Počet obrázkových blokov musí byť celé kladné číslo vyššie od nuly.

en: <a href= "@g2_plugins">Gallery2 Plugins</a>
sk: <a href="@g2_plugins">Rozšírenia Gallery2</a>

en: Gallery2 Site Admin -> Plugins
sk: Administrácia Gallery2 -> Zásuvné moduly

en: Requires the Gallery2 Image Frame plugin (!imageframe_status).
sk: Vyžaduje rozšírenie Rámček obrázkov Gallery2 (!imageframe_status).

en: Block Identifier [Block @id]
sk: Identifikátor bloku [Blok @id]

en: A short identifier to distinguish blocks of the same type. (Blocks are numbered by default)
sk: Krátky identifikátor na rozlíšenie blokov rovnakého typu. (Ak nič nezadáte bloky budú očíslované)

en: Pick the type of images you would like to see. You can select the same type more than once.
sk: Vyberte typ obrázkov, ktoré chcete vidieť. Môžete vybrať rovnaký typ viackrát.

en: Choose the item metadata you would like to display.
sk: Zvoľte položky metadát, ktoré chcete zobraziť.

en: Image size method
sk: Metóda pre zmenu rozmerov obrázka

en: Max Size
sk: Maximálna veľkosť

en: Exact Size
sk: Presná veľkosť

en: Sets the size (in pixels) of the longest side of the image according to the method defined above.
sk: Nastavte veľkosť najdlhšej strany obrázka (v pixeloch), ktorá sa použije s metódou definovanou vyššie.

en: Enter a link target (e.g. '_blank' to open in a new window).
sk: Zadajte cieľ prepojenia (napr.: '_blank' otvorí odkaz v novom okne)

en: Image Link
sk: Prepojenie na obrázok

en: By default the image has a link to the item in the Gallery. This
            can be overridden here (or leave empty for the default). Use 'none' for no link, or a URL
            to link somewhere else instead.
sk: Normálne je obrázok prepojený na položku v Galérii. Toto
    môže byť tu zmenené (alebo nechajte políčko prázdne, ak chcete použiť predvolenú hodnotu).
    Použite 'none', ak nechcete mať na obrázku prepojenie, alebo URL adresu ak chcete obrázok prepojiť inam.

en: Note that changing the defaults here will change the all the gallery filter images
        on the site, not just new images.
sk: Zmena základného nastavenia zmení všetky filtrované obrázky Galérie
    na stránke, a nielen nové obrázky.

en: The Gallery Filter requires the Gallery2 Image Block plugin (!imageblock_status) and
                  optionally the Gallery2 Image Frame plugin (!imageframe_status).
sk: Filter Galérie vyžaduje rozšírenie Gallery2 s názvom Blok obrázka (!imageblock_status) 
    a voliteľne aj rozšírenie Rámček obrázkov (!imageframe_status).

en:  However the Image Block plugin is unavailable, so the Gallery Filter is
          not available and the settings are disabled. To use the filter please go to
          the !g2_plugins page and install/activate the Image Block plugin.
sk:  Kvôli tomu, že je rozšírenie Blok obrázku vypnuté, Filter Galérie je 
    nedostupný a jeho nastavenia sú vypnuté. Ak chcete použiť filter, choďte na 
    stránku !g2_plugins  a nainštalujte/aktivujte rozšírenie Blok obrázku.

en: Specific item
sk: Špecifická položka

en: Prefix to use with filter. Example: 'G2' means you use [G2: 999].
            Be careful when changing this as any pages using the previous prefix will not be changed
            and so will not be filtered correctly.
sk: Predpona, ktorá sa má použiť s filtrom. Napríklad: pri zadaní 'G2' sa použije [G2: 999].
    Buďte opatrní pri menení tohto nastavenia, pretože stránky, na ktorých je použitá predchádzajúca predpona, sa nezmenia
    a nebudú správne odfiltrované.

en: Pick the default type of image you would like to use.
sk: Vyberte základný typ obrázka, ktorý chcete použiť.

en: By default the gallery filter output is cached by Drupal to speed up page loading.
                               However, it will not cache the css class info for the frames. The best approach is the
                               make sure that the sidebar image block and the gallery filter images use the same frames.
                               If you are unable to do this you will have to deselect this option to force Drupal not to
                               cache the pages, or else your frames will not appear. If you change this option you will
                               need to go to <a href="@link">admin/settings/filters</a> and re-save the image formats
                               that use gallery filter.
sk: Normálne je výstup filtra Galérie Drupalom ukladaný do vyrovnávacej pamäte aby sa urýchlilo načítanie stránky.
    Avšak nie sú ukladané informácie css tried pre rámčeky.  Najlepší postup je 
    ak sa presvedčíte, či blok obrázka v bočnej lište a obrázky filtra galérie používajú rovnaké rámčeky.
    Ak nie ste schopní to urobiť, bude lepšie ak túto možnosť odznačíte aby ste prinútili Drupal aby 
    stránky neukladal, lebo inak sa rámčeky nebudú objavovať. Ak túto možnosť zmeníte budete 
    potrebné isť na stránku <a href="@link">admin/settings/filters</a> a znova uložiť formát obrázkov, ktoré používa filter Galérie.

en: Default number of images
sk: Predvolený počet obrázkov

en: Default image data
sk: Predvolené dáta obrázka

en: Default 'Max Size' thumbnail size
sk: Predvolená max. veľkosť náhľadu

en: Default 'Exact Size' thumbnail size
sk: Predvolená presná veľkosť náhľadu

en: If no size is specified when calling the filter, one of
            these sizes (and implied method) will be used. <br />'Max Size' gives faster
            image downloading, but the image size 
            may be smaller than the size defined. <br />'Exact Size' may be slower
            (as a larger image is downloaded and then scaled by the browser) but the image
            will be guaranteed to be the size defined. Only supported for G2.2+.
            Only fill in one size box (not both) to set the default method.
sk: AK nie je určená veľkosť, pri volaní filtra, použije sa jedna 
    z nasledujúcich veľkostí (a spomínaných metód) 'Maximálna veľkosť' umožňuje 
    rýchlejšie stiahnutie obrázka, ale veľkosť obrázka
    môže byť menšia ako veľkosť definovaná nižšie. <br />'Presná veľkosť' môže byť pomalšia
    (pretože je stiahnutý väčší obrázok, a potom je ešte prispôsobený prehliadačom), ale obrázok
    bude vždy presne s rozmermi definovanými nižšie. Podporované iba pre G2.2+.
    Ak chcete nastaviť predvolenú metódu, vyplňte iba jedno pole s rozmerom (nie obe).

en: Default link target
sk: Predvolený cieľ prepojenia

en: Default Image Link
sk: Predvolené prepojenie obrázka

en: You must set either the Max Size or the Exact Size, not both.
sk: Treba zadať buď maximálnu alebo presnú veľkosť. Nie obe.

en: You must set either the Max Size or the Exact Size.
sk: Treba zadať buď maximálnu alebo presnú veľkosť.

en: Max Size must be a number greater than zero.
sk: Maximálna veľkosť musí byť číslo väčšie ako 0.

en: Exact Size must be a number greater than zero.
sk: Presná veľkosť musí byť číslo väčšie ako 0.

en: Number of images must be a number greater than zero.
sk: Počet obrázkov musí byť číslo väčšie ako 0.

en: Gallery Image Assist (G2Image) settings
sk: Nastavenia Obrázkového asistenta Galérie (G2Image)

en: Determines where the alignment class will be inserted. If you choose '&lt;div
                               class=...&gt;&lt;img ...&gt;', you will have to manually delete any &lt;div&gt; tags
                               manually after deleting images from the TinyMCE window.
sk: Určuje či sa má vkladať trieda pre zarovnanie. Ak je vybrané  '&lt;div
    class=...&gt;&lt;img ...&gt;', budete musieť dodatočne ručne vymazať všetky značky &lt;div&gt; 
    po odstránení obrázkov v okne TinyMCE.

en: G2Image does not seem to be installed for @mode mode in the required directory (@dir), or the
                              directory is not writable. Please see the INSTALL.txt for instructions.
sk: Nezdá sa, že by G2Image v @mode móde bolo nainštalované v požadovanom priečinku (@dir), alebo sa do priečinak nedá zapisovať. Prosím pozrite si inštrukcie v INSTALL.txt.

en: Could not write to G2Image config file. Please check the permissions for @filename.
sk: Do konfiguračného súboru G2Image sa nedá zapisovať. Prosím skontrolujte oprávnenia pre @filename.

en: G2Image configuration file successfully created.
sk: Konfiguračný súbor G2Image bol úspešne vytvorený.

en:  However the Search plugin is unavailable, so the search is
          not available and these settings are disabled. To use the search feature please go to
          the !g2_plugins page and install/activate the Image Block plugin.
sk:  Kvôli tomu, že je rozšírenie Vyhľadávanie vypnuté, hľadanie je
    nedostupné a jeho nastavenia sú vypnuté. Ak chcete použiť hľadanie, choďte na 
    stránku !g2_plugins  a nainštalujte/aktivujte rozšírenie Blok obrázku.

en: To display search results with thumbnail images requires the Gallery2 Image
          Block plugin (!imageblock_status) and optionally the  and Gallery2 Image Frame 
          plugin (!imageframe_status).
sk: Pre zobrazenie výsledkov hľadania s miniatúrami obrázkov sa vyžaduje rozšírenie Gallery2 s názvom
    Blok obrázka (!imageblock_status) a voliteľne aj rozšírenie Rámček obrázkov
    (!imageframe_status).

en:  However the Image Block plugin is unavailable, so the thumbnails are
          not available and these settings are disabled. To use this feature please go to
          the !g2_plugins page and install/activate the Image Block plugin.
sk:  Kvôli tomu, že je rozšírenie Vyhľadávanie vypnuté, miniatúry 
    sú nedostupné a ich nastavenia sú vypnuté. Ak chcete použiť túto funkciu, choďte na 
    stránku !g2_plugins  a nainštalujte/aktivujte rozšírenie Blok obrázku.

en: Display advanced search options
sk: Zobraziť rozšírené možnosti vyhľadávania

en: Adds options to the search form to select which Gallery fields to search in.
sk: Pridá možnosti do vyhľadávacieho formulára, aby sa dalo vybrať, v ktorých poliach Galérie sa má vyhľadávať.

en: Select the number of search results per row in the paged table.
sk: Vyberte počet výsledkov hľadania na riadok v stránkovanej tabuľke.

en: Select the number of rows in the paged table.
sk: Zvoľte počet riadkov v tabuľke na stránke.

en: Search thumbnail settings
sk: Nastavenia vyhľadávania náhľadov

en: 'Max Size' gives faster image downloading, but the image size 
              may be smaller than the size defined below. <br />'Exact Size' may be slower
              (as a larger image is downloaded and then scaled by the browser) but the image
              will be guaranteed to be the size defined below. Only supported for G2.2+.
sk: 'Maximálna veľkosť' umožňuje rýchlejšie stiahnutie obrázka, ale veľkosť obrázka
    môže byť menšia ako veľkosť definovaná nižšie. <br />'Presná veľkosť' môže byť pomalšia
    (pretože je stiahnutý väčší obrázok, a potom je ešte prispôsobený prehliadačom), ale obrázok
    bude vždy presne s rozmermi definovanými nižšie. Podporované iba pre G2.2+.

en: Sets the size (in pixels) of the longest side of the image
              according to the method defined above.
sk: Nastavte veľkosť najdlhšej strany obrázka (v pixeloch), 
    ktorá sa použije s metódou definovanou vyššie.

en: By default the image has a link to the item in the Gallery. This
              can be overridden here (or leave empty for the default). Use 'none' for no link, or a
              URL to link somewhere else instead.
sk: Normálne je obrázok prepojený na položku v Galérii. Toto
    môže byť tu zmenené (alebo nechajte políčko prázdne, ak chcete použiť predvolenú hodnotu).
    Použite 'none', ak nechcete mať na obrázku prepojenie, alebo URL adresu ak chcete obrázok prepojiť inam.

en: Image size must be a number greater than zero.
sk: Rozmer obrázka musí byť číslo väčšie ako 0.

en: There is no memory limit restricting your PHP installation.
sk: Nemáte obmedzenú veľkosť pamäte pre PHP.

en: Your PHP is configured to limit the memory to @mem_limit
            (memory_limit parameter in php.ini). You must raise this limit 
            to at least @min_mem_limitM for proper embedded Gallery2 operation.
sk: PHP je nakonfigurované s pamäťovým limitom na @mem_limit 
    (parameter memory_limit v php.ini). Aby fungovali operácie začlenenej Gallery2, tento limit musíte zvýšiť aspoň na @min_mem_limitM.

en: Your PHP is configured to limit the memory to @mem_limit
            (memory_limit parameter in php.ini). This should be fine for embedded Gallery2 operation.
sk: PHP je nakonfigurované s pamäťovým limitom na @mem_limit
    (parameter memory_limit v php.ini). To by malo postačovať pre operácie začlenenej Gallery2.

en: Allows images to be included in the Drupal sidebar or in nodes.
sk: Umožňuje začlenenie obrázkov do bočných líšt a príspevkov Drupalu.

en: Provides a variety of frames around the images.
sk: Poskytuje rôzne rámčeky k obrázkom.

en: Allow the Drupal search to also search the Gallery.
sk: Povoľuje Drupalu vyhľadávať aj v Galérii.

en: Allow short URLs (clean URLs).
sk: Povoľuje krátke URL (čisté URL).

en: Allows support of the 'Full Name' field in Gallery2.
sk: Zapne podporu poľa 'Celé meno' v Gallery2.

en: Gallery2 plugin '@plugin' is not available
sk: Rozšírenie Gallery s názvom '@plugin' nie je dostupné

en: Status not available
sk: Stav nie je dostupný

en: activated
sk: aktivované

en: deactivated
sk: deaktivované

en: not installed
sk: nenainštalované

en: missing
sk: chýba

en: Error updating Gallery user (username changed)
sk: Chyba pri aktualizovaní používateľa Galérie (bolo zmenené používateľské meno)

en: Error determining user map state
sk: Chyba pri získavania stavu priradenia používateľa

en: Error creating map entry (ExternlIdMapEntry)
sk: Chyba pri vytvárani záznamu priradenia (ExternlIdMapEntry)

en: Error removing map entry (ExternlIdMapEntry)
sk: Chyba pri odstraňovaní záznamu priradenia (ExternlIdMapEntry)

en: Error loading newly created Gallery user
sk: Chyba pri nahrávaní novovytvoreného používateľa Galérie

en: Error loading Gallery user
sk: Chyba pri nahrávaní používateľa Galérie

en: Error acquiring write lock
sk: Chyba pri získavaní uzamknutia na zápis

en: Locking user account failed
sk: Uzamknutie konta používateľa zlyhalo.

en: Error fetching user album id
sk: Chyba pri prevádzaní ID albumu používateľa

en: Any Error
sk: Ľubovoľná chyba

en: G2 Full Name missing
sk: V G2 chýba celé meno

en: Imported/Different hash method
sk: Importované/Rozdielna metóda hash

en: Roles <> Groups
sk: Kategórie <> Skupiny

en: G2 Users
sk: G2 Používatelia

en: G2 ExternalIdMap
sk: ExternalIdMap G2

en: Error fetching user by username (:name)
sk: Chyba pri prevádzaní používateľa podľa používateľského mena (:name)

en: G2 User Import (uid: :uid, name: ':name'): !error
sk: Import používateľa G2 (uid: :uid, meno: ':name'): !error

en: G2 User Import (uid: :uid, name: ':name'): The e-mail address :mail is already registered.
sk: Import používateľa G2 (uid: :uid, meno: ':name'): Emailová adresa :mail je už registrovaná.

en: Error fetching groups for user (uid: :uid)
sk: Chyba pri prevádzaní skupín pre používateľa (uid: :uid)

en: Error calling isDisabledUsername() for ':name'
sk: Chyba pri volaní isDisabledUsername() pre ':name'

en: Error creating Drupal user for G2 user (uid: :uid)
sk: Chyba pri vytváraní používateľa Drupalu pre používateľa G2 (uid: :uid)

en: Error updating Gallery user (password)
sk: Chyba pri aktualizovaní používateľa Galérie (hesla)

en: G2 User Import (name: ':name'): e-mail address :oldmail changed to :newmail.
sk: Import používateľa G2 (uid: :uid, meno: ':name'): Emailová adresa :oldmail bola zmenená na :newmail.

en: Error fetching 'GalleryUser' entries from 'ExternalIdMap'
sk: Chyba pri prevádzaní záznamov 'GalleryUser' z 'ExternalIdMap'

en: Error calling 'GalleryCoreApi::isUserInSiteAdminGroup'.
sk: Chyba pri volaní 'GalleryCoreApi::isUserInSiteAdminGroup'.

en: sync
sk: synchronizácia

en: There are no users with the selected status.
sk: Nie sú žiadny používatelia s vybraným stavom.

en: Show only users with status
sk: Zobraziť iba používateľov so stavom

en: Advanced Sync (Batch operations)
sk: Rozšírená synchronizácia (Dávkové operácie)

en: Import users from Gallery2
sk: Importovať používateľov z Gallery2

en: Use this option to import users from an existing Gallery2 install into Drupal.
sk: Túto možnosť použite na importovanie používateľov z už existujúcej inštalácie Gallery2 do Drupalu.

en: Synchronize (export) all existing users
sk: Synchronizovať (exportovať) všetkých existujúcich používateľov

en: Use this option to sync all users between Drupal and Gallery2.
sk: Túto možnosť použite na synchronizovanie používateľov medzi Drupalom a Gallery2.

en: Switch Drupal to 'offline mode' for operation
sk: Prepnúť Drupal počas operácie do 'offline módu'

en: No option selected.
sk: Nebola vybraná voľba.

en: Error getting number of G2 users
sk: Chyba pri získavaní počtu používateľov G2

en: Error fetching G2 usernames
sk: Chyba pri prevádzaní používateľských mien G2

en: Error emptying 'ExternalIdMap'
sk: Chaba pri vyprázdňovaní 'ExternalIdMap'

en: The following messages occured:
sk: Vyskytlo sa nasledujúce hlásenie:

en: Invalid user items were skipped.
sk: Neplatné používateľské položky boli vynechané.

en: User synchronization successfully completed.
sk: Synchronizácia používateľov bola úspešne dokončená.

en: User synchronization (partially) failed.
sk: Synchronizácia používateľov (čiastočne) zlyhala.

en: User Profile
sk: Profil používateľa

en: Hide Gallery2 section in profiles
sk: Skryť  časť Gallery2 v profiloch

en: Hide the Gallery2 section (i.e. Gallery2-Drupal Sync Status) on the user profile pages.
sk: Skryť časť Gallery2 (napr. Stav synchronizácie Gallery2-Drupal) na stránkach používateľských profilov.

en: User Synchronization
sk: Synchronizácia používateľov

en: Drupal 'admin' role
sk: Kategória 'adminov' Drupalu

en: Select the Drupal role equivalent to Gallery2's 'Site Admin' group (or 'none' to disable this
                             feature). The roles 'anonymous' and 'authenticated' are not available for selection.
sk: Vyberte kategóriu používateľov Drupalu ekvivalentnú skupine 'Spravcovia' v Gallery2 (alebo 'žiadne', ak chcete 
    túto funkciu vypnúť). Kategórie 'neprihlásený používateľ' a 'prihlásený používateľ' nie sú vo výbere k dispozícii.

en: Lock G2 accounts
sk: Uzamknúť G2 kontá

en: Locking G2 account prevents users from changing their details (password, email, ...) in G2.
sk: Uzamknutím G2 účtov, zabránite používateľom v G2 meniť ich nastavenia (heslo, email, ...).

en: Full names in Gallery2 can be supported by using the profile module
                (!profile_status) with a 'Full Name' profile field as defined below.
sk: Celé mená môžu byť v Gallery2 povolené použitím modulu Profily
    (!profile_status) s poľom 'Celé meno' definovaným nižšie.

en:  However the profile module is disabled, so this functionality is
          not available and the options are disabled.
sk:  Kvôli tomu, že je modul Profile vypnutý, táto funkcia 
    je nedostupná a jej nastavenia sú vypnuté.

en: Use full name from profile module in Gallery2 user data. Note that
                               enabling/disabling this only updates Gallery2 user data when the
                               Drupal user is updated or if a user sync is performed.
sk: Použije celé mená z modulu Profily v používateľských dátach Gallery2. Všimnite si že
    zapnutie/vypnutie tejto možnosti aktualizuje používateľské dáta iba keď je aktualizovaný
    používateľ Drupalu alebo ak je vykonaná synchronizácia.

en: Full name profile category
sk: Kategória profilu, v ktorom je celé meno

en: Name of the category containing the 'Full Name' field in profile module.
sk: Meno kategórie obsahujúce pole 'Celé meno' v module Profily.

en: Name of 'Full Name' field in profile module.
sk: Meno poľa 'Celé meno' v module Profily.

en: Advanced Sync - Import
sk: Rozšírená synchronizácia - Import

en: Import Gallery2 groups
sk: Importovať skupiny z Gallery2

en: Import Gallery2 groups into Drupal roles (in addition to users).
sk: Importovať skupiny Gallery2 do kategórií Drupalu (okrem používateľov)

en: Override existing Drupal users
sk: Nahradiť existujúcich používateľov Drupalu

en: Replaces user details (password, email, groups, ...) of existing Drupal users with Gallery2 imported values.
sk: Nahradí položky existujúcich používateľov (heslo, email, skupinu, ...) Drupalu importovanými hodnotami používateľov Gallery2.

en: Auto-resolve email address conflicts
sk: Automaticky vyriešiť nesúlad emailových adries

en: Duplicate e-mail addresses
sk: Duplicitné emailové adresy

en: Invalide e-mail addresses
sk: Nesprávne emailové adresy

en: Renames duplicate/invalid e-mail addresses to username@drupaldomain.
                             If this option is disabled you get a list of users to handle conflicts yourself.
sk: Premenuje duplicitné/neplatné emailové adresy na pouzivatel@domenadrupalu.
    Ak sú tieto možnosti vypnuté, zobrazí sa zoznam používateľov, pri ktorých môžete problém vyriešiť ručne.

en: Advanced Sync - Export (Synchronize)
sk: Rozšírená synchronizácia - Export

en: Remap all users
sk: Znova priradiť všetkých používateľov

en: Remaps all users instead of missing or mismatching ones only.
                             This will completely flush Gallery2's 'externalIdMap'.
sk: Znova priradí všetkých používateľov, miesto toho aby opravoval chýbajúcich alebo nesúhlasiacich jedincov. 
    Táto možnosť vyprázdni 'externalIdMap' z Gallery2.

en: Full Name settings have changed. You should now synchronize
                                your users on the <a href="@user-admin">Gallery users</a> page.
sk: Nastavenia celého mena boli zmenené. Teraz by ste mali synchronizovať
    používateľov na stránke<a href="@user-admin">Používatelia Galérie</a>.

en: Visit your embedded Gallery2.
sk: Navštívte začlenenú Gallery2.

en: Gallery users
sk: Používatelia Galérie

en: User Status
sk: Stav používateľov

en: Advanced Sync
sk: Rozšírená synchronizácia

en: User Settings
sk: Nastavenia používateľov

en: Error loading the Gallery2 Sitemap. Make sure the 'Sitemap' plugin is enabled in Gallery2.
sk: Chyba pri načítavaní mapy stránky Gallery2. Presvedčte sa či je v Gallery2 zapnuté rozšírenie Sitemap.

en: Error calling getDefaultAlbumId()
sk: Chyba pri volaní getDefaultAlbumId()

en: Error getting sitemap from Gallery2.
sk: Chyba pri získavaní mapy stránky z Gallery2.

en: administer gallery settings
sk: administrácia nastavení Galérie

en: Error fetching item parents
sk: Chyba pri prevádzaní parametrov položky

en: Gallery menu settings
sk: Nastavenia menu Galérie

en: Depth of Gallery albums
sk: Hĺbka albumov Galérie

en: Gallery Menu
sk: Menu Galérie

en: Title of Gallery2 profile section
sk: Názov časti profilu Gallery2

en: Title of the Gallery2 section on profile pages.
sk: Názov časti Gallery2 na stránkach profilov.

en: Hide sync status message
sk: Skryť správu o stave synchronizácie

en: Hide 'Gallery2-Drupal Sync Status' message in the profile.
sk: Skryť správu 'Stav synchronizácie Gallery2-Drupal' v profile.

en: Show link to useralbum
sk: Zobraziť odkaz na album používateľa

en:  However the Image Block plugin is unavailable.
sk:  Kvôli tomu, že rozšírenie Blok obrázku nie je dostupné.

en: By default the image has a link to the item in the Gallery. This
          can be overridden here (or leave empty for the default). Use 'none' for no link, or a URL
          to link somewhere else instead.
sk: Normálne je obrázok prepojený na položku v Galérii. Toto
    môže byť tu zmenené (alebo nechajte políčko prázdne, ak chcete použiť predvolenú hodnotu).
    Použite 'none', ak nechcete mať na obrázku prepojenie, alebo URL adresu ak chcete obrázok prepojiť inam.

en: Gallery Profile
sk: Profil Galérie

en: Customize user profiles to include Gallery2 content (e.g. useralbum images).
sk: Prispôsobí používateľské profily aby obsahovali obsah z Gallery2 (napr. obrázky používateľských albumov)

en: Step
sk: Krok

en: Block type
sk: Typ bloku

en: My Album
sk: Môj album

en: Init parameters
sk: Inicializačné parametre

en: Failed to register event listeners.
sk: Zlyhala registrácia načúvačov udalostí.

en: G2 Debug Buffer
sk: Pamäť pre ladenie G2

en: Error calling hasItemPermission()
sk: Chyba pri volaní hasItemPermission()

en: Context cache
sk: Kontextová vyrovnávacia pamäť

en: Error retrieving available blocks list
sk: Chyba pri prevádzaní zoznamu dostupných blokov

en: Gallery Debug
sk: Ladenie Galérie

en: Gallery Block @id
sk: Blok Glalérie @id

en: Error trying to get block.
sk: Chyba pri pokuse získať blok.

en: Block cache
sk: Vyrovnávacia pamäť blokov

en: Cache disabled
sk: Pamäť vypnutá

en: Cache per user and page
sk: Pamäť na používateľa a stránku

en: Cache per role and page
sk: Pamäť na kategóriu používateľov a stránku

en: Configure cache settings for this block. It's usually safe to set this to 'Cache per user and page'.
sk: Konfiguruje možnosti vyrovnávacej pamäte pre tento blok. Túto možnosť je zvyčajne bezpečné nastaviť na možnosť 'Pamäť na používateľa a stránku'.

en: Cache per user
sk: Pamäť na používateľa

en: Cache per role
sk: Pamäť na kategóriu používateľov

en: Cache globally (use carefully)
sk: Globálna pamäť (používať opatrne)

en: Select the Gallery2 block to be displayed in this Drupal block. In previous versions only
                             'ImageBlock' was available, but now you can embed any Gallery2 block in Drupal.
sk: Vyberte blok Gallery2, ktorý sa má zobraziť v tomto bloku Drupalu. V predchádzajúcej verzii
    bol dostupný len 'ImageBlock', ale teraz už môžete začleniť ktorýkoľvek blok z Gallery 2 do Drupalu.

en: @block settings
sk: Nastavenia @block

en: Save and Edit
sk: Uložiť a upraviť

en: Configure cache settings for this block. Unless random images are used you can safely keep this to
                    'Cache per user and page'. If you dont have per-user permissions configured in your gallery you
                    can improve performance by setting to 'Cache per role and page'.
sk: Konfiguruje možnosti vyrovnávacej pamäte pre tento blok. Ak nepoužijete náhodné obrázky, tak môžete bezpečne použiť
    'Pamäť na používateľa a stránku'. Ak nemáte v Galérii nastavené oprávnenia podľa používateľov, môžete výkon zlepšiť
    nastavením 'Pamäť na kategóriu používateľov a stránku'.

en: The @title requires the Gallery2 Image Block plugin (!imageblock_status) and optionally
                                 the Gallery2 Image Frame plugin (!imageframe_status).
sk: @title vyžaduje rozšírenie Gallery2 s názvom Blok obrázka (!imageblock_status) 
    a voliteľne aj rozšírenie Rámček obrázkov (!imageframe_status).

en: Select the number of columns in the grid.
sk: Vyberte počet stĺpcov v mriežke.

en: Select the number of rows in the grid.
sk: Vyberte počet riadkov v mriežke.

en: Enter the Gallery image or album ID (or blank). If an album or item ID is specified, random
                             images will only be selected from that album and its sub-albums. If 'user' (or 'user:123')
                             is entered, items will be taken from the current (or specified) user's useralbum.
sk: Zadajte ID obrázka alebo albumu Galérie (alebo nechajte prázdne). Ak je pole ID albumu alebo položky vyplnené,
    obrázky sa budú náhodne vyberať iba z albumu a podriadených albumov s daným ID. Ak zadáme 'user' (alebo 'user:123'),
    položky sa vyberú iba z aktuálnych (alebo zadaných) albumov používateľov.

en: 'Max Size' gives faster image downloading, but the image size
                             may be smaller than the size defined below. <br />'Exact Size' may be slower
                             (as a larger image is downloaded and then scaled by the browser) but the image
                             will be guaranteed to be the size defined below.
sk: 'Maximálna veľkosť' umožňuje rýchlejšie stiahnutie obrázka, ale veľkosť obrázka
    môže byť menšia ako veľkosť definovaná nižšie. <br />'Presná veľkosť' môže byť pomalšia
    (pretože je stiahnutý väčší obrázok, a potom je ešte prispôsobený prehliadačom), ale obrázok
    bude vždy presne s rozmermi definovanými nižšie.

en: Image size must be a number greater than ten pixels.
                                  (The value has been updated to '10' for your convenience.)
sk: Rozmer obrázka musí byť číslo väčšie ako 10 pixlov.
    (Hodnota bude zmenená na '10'.)

en: You may link to Gallery2 items on this site <a href="@url">using a special syntax</a>.
sk: Na tejto stránke môžete odkázať na položky Gallery2 <a href="@url">použitím špeciálnej syntaxe</a>.

en: <p><strong>A serious error has occured. This can happen due to an incorrect configuration or a bug in the
                gallery module. If you plan to submit a bug report to the issue queue at <a href="@gallery-issues">drupal.org</a>
                consider to include the <a href="@report">pre-generated report file</a>.</strong></p>
sk: <p><strong>Vyskytla sa vážna chyba. Môže to byť následok nesprávnej konfigurácie alebo chyby 
    v module Galéria. Ak sa chystáte ohlásiť chybu do fronty problémov na stránke <a href="@gallery-issues">drupal.org</a> 
    nezabudnite pripojiť <a href="@report">predgenerovaný súbor hlásenia</a>.</strong></p>

en: PHP Memory Limit
sk: Obmedzenie pamäte PHP

en: Gallery2 locations
sk: Umiestnenie Gallery2

en: Drupal Modules / Gallery2 Plugins
sk: Moduly Drupalu / Rozšírenia Gallery2

en: Clean URL / URL Rewrite
sk: Čisté URL / Prepisovanie URL

en: Initial User Synchronization
sk: Počiatočná synchronizácia používateľov

en: Critical errors are present.
sk: Vyskytujú sa kritické chyby.

en: Correct configuration of the following items is essential for the
                             embedded gallery to function properly.
sk: Oprava konfigurácie nasledujúcich položiek je nevyhnutná 
    k úspešnému začleneniu Galérie do systému.

en: Gallery2 location settings
sk: Nastavenia umiestnenia Gallery2

en: Auto Configuration
sk: Automatická konfigurácia

en: Manual Configuration
sk: Manuálne nastavenie

en: Overview of your Gallery2 location settings as specified or autodetected during install.
sk: Prehľad nastavených ciest Gallery2 tak ako boli zadané alebo automaticky zistené počas inštalácie.

en: Gallery base
sk: Základná adresa pre Galériu

en: Clean URLs / URL Rewrite settings
sk: Čisté URL / Nastavenia prepisovania URL

en: Overview of your URL Rewrite settings as specified during install.
sk: Prehľad nastavených ciest pre prepisovanie URL  tak ako boli zadané počas inštalácie.

en: Your initial user synchronization has been completed already.<br /> If you
                                               want to resync all your users or you want to import users from an existing
                                               Gallery2 setup, you can always use the <a href= "@gallery-usersync">Advanced
                                               Sync</a> options in the Gallery user administration.
sk: Počiatočná synchronizácia používateľov bola už dokončená.<br />Ak 
    chcete znova zosynchronizovať všetkých používateľov alebo ich naimportovať z existujúcej 
    Gallery2, môžete použiť možnosť <a href="@gallery-usersync">Rozšírená
    synchronizácia</a> v ponuke Používatelia Galérie.

en: If you install the <a href="@url">advanced help</a> module, Gallery module will provide more
                                and better help.
sk: Ak nainštalujete modul<a href="@url">Advanced help</a>, modul Galérie vám poskytne 
    väčšiu a lepšiu pomoc.

en: Install Tutorial
sk: Návod na inštaláciu

en: Dont know where to start? Try the "!install-help" page.
sk: Neviete kde začať? Pozrite si stránku "!install-help".

en: Enter the 'Gallery2 URL or URI' and click 'Test location settings'
             to automatically configure the settings needed for embedding Gallery2 into Drupal. Note that
             the auto-config will not work for all host configurations. If you have tried it with a value
             you know is correct and it did not work then just use the manual configuration instead.
sk: Ak chcete automaticky nakonfigurovať nastavenia potrebné 
    pre začlenenie Gallery2 do Drupalu zadajte 'URL alebo URI adresa Gallery2' a kliknite 'Test nastavení umiestnenia'.
    Automatická konfigurácia nefunguje pri všetkých konfiguráciách počítača. Ak ste ju skúšali s hodnotami,
    o ktorých ste si istí, že sú správne a oni nefungujú, použite manuálne nastavenie.

en: Enter the 'Gallery2 URL or URI' and 'Gallery2 filesystem path' and then click
             'Test location settings'. This will check and configure the settings needed for embedding
             Gallery2 into Drupal.
sk: Zadajte 'URL alebo URI adresa Gallery2' a 'Cesta ku Gallery2 v súborovom systéme', a potom kliknite 
    na 'Test nastavení umiestnenia'. To skontroluje a nakonfiguruje nastavenia potrebné pre začlenenie
    Gallery2 do Drupalu.

en: URL or URI of the G2 standalone location. This can be either the full URL to Gallery2
                               (e.g. http://www.example.com/gallery2) or the path from docroot to the Gallery2 directory
                               (e.g. /gallery2). If using a URI the protocol/hostname are both optional.
sk: URL alebo URI adrasa umiestnenia samostatnej G2. Toto môže byť buď celá URL adresa ku Gallery2 
    (napr.: http://www.priklad.sk/gallery2) alebo cesta od základnej adresy k priečinku 
    Gallery2 (napr.: /gallery2). Ak použijete URI adresu protokol a adresa počítača sú voliteľné.

en: Gallery base (optional)
sk: Základná adresa pre Galériu (voliteľne)

en: Drupal path to embedded Gallery. This option defaults to 'gallery' and the embedded gallery
                               will be located at '@default-base'.
sk: Drupal cesta k začlenenej Galérii. Táto voľba je normálne 'gallery' a bude umiestnená do '@default-base'.

en: The filesystem path of your Gallery2 directory. This can be either an absolute path
                               (e.g. /home/mysite/htdocs/gallery2) or relative to the root directory of your Drupal
                               installation (e.g. ../gallery2).
sk: Cesta k priečinku Gallery2 vrámci súborového systému. Toto môže byť buď absolútna cesta 
    (napr.: /home/mysite/htdocs/gallery2) alebo relatívna cesta ku koreňovému priečinku 
    inštalácie Drupalu (napr.: ../gallery2).

en: URI to access G2 via Drupal. Don't worry if you are using clean urls in Drupal and this
                               still ends in 'index.php?q=gallery'. This is needed to get the Gallery2 URL rewrite module
                               to work correctly and will not be visible.
sk: URI adresa na prístup ku G2 prostredníctvom Drupalu. Nebojte sa o správnu funkciu čistých URL v Drupale 
    ak sa adresa stále končí 'index.php?q=gallery'. Bude potrebné správne spojazdniť rozšírenie 
    Gallery2 s názvom URL rewrite a potom budú adresy čisté.

en: There are errors in your plugin configuration. Enable/Disable the
                           respective plugins to meet the requirements.
sk: V konfigurácii rozšírení sú chyby. Zapnite/Vypnite príslušné rozšírenia aby ste zistili požiadavky.

en: Check Plugins status again
sk: Znovu skontrolovať stav pluginov

en: Clean URLs are enabled in Drupal, but the Gallery2 URL Rewrite plugin is unavailable (!status).
sk: Čisté URL adresy sú v Drupale zapnuté, ale rozšírenie Gallery2 s názvom URL Rewrite nie je dostupné (!status).

en: Your initial user synchronization has been completed already.<br />
                                               If you want to resync all your users or you want to import users from an existing
                                               Gallery2 setup, you can always use the <a href= "@gallery-usersync">Advanced Sync
                                               </a> options in the Gallery user administration.
sk: Počiatočná synchronizácia používateľov bola už dokončená.<br />
    Ak chcete znova zosynchronizovať všetkých používateľov alebo ich naimportovať z existujúcej 
    Gallery2, môžete použiť možnosť <a href="@gallery-usersync">Rozšírená synchronizácia
    </a> v ponuke Používatelia Galérie.

en: User synchronization is essential for the embedded Gallery to work correctly.
                                               Drupal users/groups are usually synced with their Gallery counterparts when a
                                               user/group is modified in Drupal. Missing user mappings will cause errors in your
                                               embedded Gallery.<br /><br />
                                               It is recommended that you sync your users now. However there can be reasons to
                                               skip this step, e.g. if you have a working Gallery with many users and a fresh
                                               Drupal installation. Note that the current user and the Drupal superuser (uid=1)
                                               will always be sync.
sk: Synchronizácia používateľov je potrebná aby začlenená Galéria fungovala správne.
    Používatelia/skupiny Drupalu sú zvyčajne synchronizované s ich proťajškom v Galérii keď 
    sa používateľ/skupina v Drupale zmení. Chýbajúce priradenie používateľa spôsobí v začlenenej
    Galérii problém.<br /><br />
    Odporúčame aby ste synchronizáciu používateľov vykonali teraz. Avšak existuje aj dôvod
    na vynechanie synchronizácie napríklad ak máte fungujúcu Galériu s veľkým počtom používateľov a čerstvú
    inštaláciu Drupalu. Aktuálny používateľ a prvý používateľ (uid=1)
    sa synchronizujú aj pri vynechaní tohto kroku.

en: Everything seemed OK, but the Gallery could still not be initialised.
                                               Perhaps a manually entered value is incorrect.
sk: Všetko vyzerá OK, ale Galériu sa stále nepodarilo inicializovať. 
    Možno sú nesprávne ručne zadané hodnoty.

en: You may have some loss in functionality in your embedded Gallery2 (see below for details). You should check
           the details and if the functionality is not important for your site you can just ignore this.
sk: Môžete stratiť niektoré funkcie vo vašej začlenenej Gallery2 (detaily sa dozviete  nižšie). Mali by ste si pozrieť detaily 
    a ak funkcie nie sú podstatné pre vašu stránku môžete toto hlásenie ignorovať.

en: The status of all Drupal modules and Gallery2 plugins is optimal for your embedded Gallery2.
sk: Stav všetkých modulov Drupalu a rozšírení Gallery2 je optimálny pre začlenenú Gallery2.

en: Due to errors in your location settings status information is
                                                not available for your G2 plugins.
sk: Kvôli chybám v nastaveniach umiestnenia, informácie o stave 
    rozšírení G2 nie sú dostupné.

en: Due to errors in your location settings the URL Rewrite
                                                   status could not be obtained.
sk: Kvôli chybám v nastaveniach umiestnenia pre prepisovanie URL, 
    sa nedajú získať informácie o stave.

en: There is a writable .htaccess file in your defined Drupal directory
                                                        (@dir).
sk: Vo vami definovanom priečinku Drupalu(@dir) je 
    zapisovateľný súbor .htaccess.

en: The .htaccess file in your defined Drupal directory (@dir) is not
                                                        writable. Please CHMOD it to 644 (or 666 if 644 does not work).
sk: Do súboru .htaccess vo vami zadanom priečinku Drupalu (@dir) sa 
    nedá zapisovať. Prosím použite na neho CHMOD 644 (alebo 666 ak 644 nefunguje).

en: There is no .htaccess file in your defined Drupal directory (@dir) or
                                                      the directory does not exist.
sk: Vo vami definovanom priečinku Drupalu (@dir) nie je súbor .htaccess alebo
    priečinok neexistuje.

en: Clean URLs are enabled in Drupal, but the Gallery2 URL Rewrite plugin
                                                    is unavailable.
sk: Čisté URL adresy sú v Drupale zapnuté, ale rozšírenie Gallery2 s názvom URL Rewrite
    nie je dostupné.

en: Clean URLs are disabled in Drupal and the URL Rewrite plugin will not
                                                  be configured.
sk: Čisté URL adresy sú v Drupale vypnuté a rozšírenie Gallery2 s názvom URL Rewrite sa nebude konfigurovať.

en: Your 'Show Item' rule should start with '@gallery-base/'.
                                                                   Make sure to change the URL Rewrite rule(s) accordingly.
sk: Pravidlo 'Show Item' by malo začínať '@gallery-base/'.
    Nezabudnite v tomto zmysle zmeniť aj pravidlo(á) URL Rewrite.

en: Theme and Display settings
sk: Nastavenia témy a vzhľadu

en: Gallery embedded theme
sk: Téma vzhľadu začlenenej Galérie

en: Gallery default
sk: Predvolené Galériou

en: Gallery2 theme to be used for embedded gallery.
sk: Téma vzhľadu Gallery2, ktorá sa použije v začlenenej Galérii.

en: Default root album
sk: Predvolený hlavný album

en: Default root album to use on gallery pages. If you have a separate album for use with nodes (Filter, G2Image, ...)
           it can be helpful to move the root album to hide that album from the browseable gallery.
sk: Predvolený hlavný album, ktorí sa použije na stránkach Galérie. Ak máte osobitný album pre použitie s uzlami (Filter, G2Image, ...),
    môže byť užitočné zmeniť hlavný album, aby sa ostatné albumy skryli pred prehliadaním v Galérii.

en: Use these settings to determine the number of available blocks.<br />
                             <strong>Warning: If you decrease the number of blocks, always the last
                             block (with the highest ID) will be removed.</strong>
sk: Tieto nastavenia použite na určenie počtu dostupných blokov. <br />
    <strong>Upozornenie: Ak znížite počet blokov, vždy sa odstráni
    posledný blok (s najvyšším ID).</strong>

en: Select how many blocks should be available.
sk: Zvoľte počet blokov, ktoré budú k dispozícii.

en: Instead of showing a message that the requested Gallery URL does not exist the
                             user is redirected to the search form.
sk: Miesto zobrazenia správy, že vyžiadaná URL adresa Galérie neexistuje,
    bude používateľ presmerovaný do vyhľadávacieho formulára.

en: Debug settings
sk: Ladiace nastavenia

en: Print out debug variables and verbose error messages. Only visible to users
                             with 'administer site configuration' permission.
sk: Vypíše ladiace premenné a zhromaždené chybové hlásenia. Dostupné iba pre používateľov  
    s oprávnením 'administrácia nastavení webu'.

en: Enable G2 debug output
sk: Zapnúť výstup ladenia G2

en: Enables Gallery2's buffered debug output to be displayed.
sk: Zapne zobrazenie zachytených ladiacich informácii z Gallery2.

en: Choose the item metadata you would like to display by default.
                               This will change all instances where show parameter was not specified.
sk: Zvoľte predvolené položky metadát, ktoré chcete zobraziť.
    Toto nastavenie sa prejaví všade tam, kde parametre zobrazenia nebudú určené.

en: The Gallery Search requires the Gallery2 Search plugin (!search_status) and
        optionally the Gallery2 Image Block plugin (!imageblock_status) and Gallery2 Image Frame
        plugin (!imageframe_status).
sk: Vyhľadávanie v Galérii vyžaduje rozšírenie Gallery2 s názvom Vyhľadávanie (!search_status) a
    voliteľne aj rozšírenia Gallery2 s názvami Blok obrázka (!imageblock_status) a Rámček obrázkov 
    (!imageframe_status).

en: All user registration must take place via Drupal to ensure that the users
                are synchronized between Drupal and Gallery2. This plugin would allow a user to register
                only in Gallery2 and not in Drupal and so should not be used.
sk: Registrácia všetkých používateľov sa musí udiať prostredníctvom Drupalu, aby bola istota, že používatelia
    v Drupale a Gallery2 budú synchronizovaný. Toto rozšírenie vykoná registráciu
    iba v Gallery2 a v Drupale nie, a preto by nemalo byť použité.

en: Enables the Drupal and Gallery2 sitemaps to be merged which allows for
                           a single sitemap to be sent to Google and other web search sites.
sk: Zlúči mapy stránok Drupalu a Gallery2 čo umožní odoslať 
    Googlu a ostatným vyhľadávačom len jednu mapu stránky.

en: An error occurred while processing @operation
sk: Vyskytla sa chyba počas procesu @operation

en: Gallery2 user integration and synchronization.
sk: Integrovanie a synchronizácia používateľov Gallery2.

en: G2Image requires the Gallery2 Image Block plugin (!imageblock_status) and
                 the G2Image application (!g2image_status) to be installed.
sk: G2Image vyžaduje rozšírenie Blok obrázku (!imageblock_status) a
    nainštalovanie aplikácie G2Image (!g2image_status).

en: <br />However, the Image Block plugin is unavailable. To use G2Image please go to
                    the !g2_plugins page and install/activate the Image Block plugin.
sk: <br />Kvôli tomu, že je rozšírenie Blok obrázku vypnuté. Ak chcete použiť G2Image, choďte 
    na stránku !g2_plugins a nainštalujte rozšírenie Blok obrázku.

en: <br />However, the G2Image application is unavailable. Please <a href="@g2image_url">download
                    G2Image</a> and install it as outlined in README.TXT.
sk: <br />Kvôli tomu, že je aplikácia G2Image nedostupná. Prosím <a href="@g2image_url">stiahnite
    G2Image</a> a nainštalujte podľa pokynov v README.TXT.

en: Determines the mode of operation. For anything other than 'Disabled' the G2Image
                               application has to be installed. See the README.txt instructions. In 'Standalone'
                               mode a button will be visible under textfields to launch the g2image window. In
                               'TinyMCE' mode the g2image button can be used in the TinyMCE toolbar. Note that the
                               TinyMCE version will NOT work wih Safari - use the standalone version instead.
sk: Určuje mód operácie. Ak je niečo iné ako 'Vypnuté',  je  g2image
    nainštalované. Pozrite si inštrukcie v INSTALL.txt. V móde 'Samostatné'
    bude tlačítko na vyvolanie okna g2image viditeľné pod textovým poľom. V móde
    'TinyMCE' bude tlačítko g2image umiestnené v nástrojovej lište TinyMCE. Upozornenie: 
    TinyMCE verzia NEPRACUJE v Safari - v takomto prípade použite samostatnú verziu.

en: Show G2Image link on specific pages (Standalone mode)
sk: Zobrazí odkaz G2Image na určených stránkach (samostatný mód)

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are
                                 '%blog' for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sk: Zadajte každú stránku na nový riadok vo forme Drupalovskej cesty. Znak '*' je zástupný znak. Napríklad pre stránku 
    blogov zadajte '%blog' a %blog-wildcard pre všetky stránky s osobnými blogmi. %front je titulná strana.

en: Additional css classes to be available
                                                                                    for selection (must be defined in .css file).
sk: Dodatočné css triedy dostupné
    pre výber (musia byť definované v .css súbore).

en: Gallery G2Image
sk: G2Image Galérie

en: Integrates G2Image with Gallery module.
sk: Integruje G2Image s modulom Gallery.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu
                             items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
sk: Maximálna hĺbka pre položky a všetkých ich potomkov je obmedzená na !maxdepth. Niektoré položky 
    menu nebudú dostupné ako rodičovské, ak by sa pri ich označení prekročil limit.

en: Rebuild menu
sk: Obnoviť menu

en: Gallery link items have been rebuild.
sk: Prepojenia na položky Galérie boli obnovené.

en: Go to your Gallery2 useralbum.
sk: Prejdite do vášho používateľského albumu Gallery2

en: Adds Drupal menu items for Gallery2 albums.
sk: Pridá položky z menu Drupalu do albumov Gallery2.

en: Profile gallery mode
sk: Mód profilu Galérie

en: Show (useralbum) gallery/images
sk: Zobraziť galeriu/obrázky (z používateľského albumu)

en: By default a link to the useralbum is shown. But you may also insert a gallery of
                             random/recent images from the useralbum into the user profile.
sk: Normálne je prepojenie na album používateľa zobrazené, ale môžete chcieť vložiť aj galériu 
    náhodných/nedávnych obrázkov z albumu používateľa do používateľského profilu.

en: Useralbum settings
sk: Nastavenia albumu používateľa

en: profile useralbum
sk: profil používateľského albumu

en: access gallery profile
sk: prístup ku profilom Galérie
