Gallery Assist (6.x-1.18) - en to hu translation catalogue (292 entries)

en: Title
hu: Cím

en: enabled
hu: engedélyezett

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: disabled
hu: tiltott

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: default
hu: alapértelmezés

en: Weight
hu: Súly

en: Image
hu: Kép

en: none
hu: nincs

en: edit
hu: szerkesztés

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: Galleries
hu: Galériák

en: Rows per page
hu: Az oldalon megjelenő sorok száma

en: Items per row
hu: Elemek soronként

en: Format
hu: Formátum

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Updated
hu: Frissítve

en: Icons
hu: Ikonok

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Created
hu: Létrehozva

en: File name
hu: Fájlnév

en: Count
hu: Mennyiség

en: Gallery Block
hu: Galéria blokk

en: Gallery
hu: Galéria

en: Thumbnail size
hu: Bélyegkép mérete

en: Align
hu: Igazítás

en: full
hu: teljes

en: Save and edit
hu: Mentés és szerkesztés

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Order
hu: Rendelés

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: bottom
hu: lent

en: top
hu: fent

en: center
hu: közép

en: left
hu: bal

en: right
hu: jobb

en: Maximum resolution for uploaded images
hu: Feltöltött képek legnagyobb felbontása

en: WIDTHxHEIGHT
hu: SZÉLESSÉGxMAGASSÁG

en: Pager position
hu: Lapozó elhelyezkedése

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: The update has been performed.
hu: A frissítés végrehajtva.

en: Extras
hu: Extrák

en: unlimited
hu: korlátlan

en: Thumbnail preset
hu: Bélyegképek beállításai

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Info
hu: Infó

en: Default permitted file extensions
hu: Alapértelmezés szerint engedélyezett fájlkiterjesztések

en: public
hu: nyilvános

en: on
hu: be

en: Default maximum file size per upload
hu: Egy feltöltés legnagyobb mérete alapértelmezés szerint

en: Default total file size per user
hu: Az összesített fájlméretek alapértelmezett maximuma felhasználónként

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
hu: A PHP beállításai %size méretre korlátozzák a feltöltésenkénti legnagyobb fájl méretét.

en: Allowed file extensions
hu: Megengedett fájlkiterjesztések

en: Add new item
hu: Új elem hozzáadása

en: both
hu: mindkettő

en: Please wait...
hu: Kis türelmet…

en: Common
hu: Általános

en:  content
hu:  tartalom

en: The update has encountered an error.
hu: A frissítés során hiba történt.

en: Float
hu: Lebegőpontos

en: Grid
hu: Rács

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

en: Image title
hu: Kép címe

en: Sizes
hu: Méretek

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Shadow
hu: Árnyék

en: Pager
hu: Lapozó

en: Others
hu: Továbbiak

en: Text only
hu: Csak szöveg

en: Show titles
hu: Címek megjelenítése

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
hu: Az összesített fájlméret alapértelmezett maximuma. Összesen ennyit tölthet fel egy felhasználó.

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
hu: A megengedett legnagyobb képméret (például 640×480 képpont). Nullára állítva semmilyen korlátozás nem lép életbe. Ha egy <a href="!image-toolkit-link">képkezelő eszközkészlet</a> be van állítva, a megadott méretnél nagyobb képek átméreteződnek, hogy illeszkedjenek a beállításhoz.

en: off
hu: ki

en: Permission settings
hu: Jogosultsági beállítások

en: Cover
hu: Borító

en: [edit]
hu: [szerkesztés]

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: Thumbnail height
hu: Bélyegkép magassága

en: ImageCache preset
hu: ImageCache-beállítás

en: My Galleries
hu: Saját galériák

en: Show title
hu: Cím megjelenítése

en: Numeric
hu: Szám

en: Submitted by !username on @datetime
hu: !username, @datetime

en: Gallery Assist on @typename
hu: Gallery Assist @typename tartalomtípuson

en: Thumbnails per row
hu: Bélyegképek soronként

en: Cut item title text for display
hu: Az elem címének levágása megjelenítéskor

en: Items margin
hu: Az elemek margója

en: Items padding
hu: Az elemek térköze

en: Items border
hu: Az elemek kerete

en: Items border color
hu: Az elemek hátterének színe

en: Back link
hu: Visszamutató hivatkozás

en: Title links toggle
hu: A cím hivatkozás legyen?

en: Title links position
hu: A cím hivatkozásának helye

en: Quantity of visible links
hu: Látható linkek mennyisége

en: Assign the gallery functionality to other content types.
hu: A galériaszerű működésmód társítása más tartalomtípusokhoz

en: Thumbnail upload size
hu: Bélyegkép feltöltési mérete

en: Preview upload size
hu: Előnézet feltöltési mérete

en: Thumbnail display size
hu: Bélyegkép megjelenítési mérete

en: Preview display size
hu: Előnézet megjelenítési mérete

en: Extra thumbnail custom size
hu: Bélyegkép egyedi mérete

en: ImagaCache presets
hu: ImageCache beállítások

en: Preview preset
hu: Előnézeti beállítás

en: Current used setting: @prev_presetname
hu: Jelenleg használt beállítások: @prev_presetname

en: Module developed by <a target="_blank" href="@ga_creator_link">Juan Morejón</a> from the <a target="_blank" href="@qtg_link">Quiptime Group</a>
hu: Ezt a modult a <a target="_blank" href="@qtg_link">Quiptime Group</a> csapat tagja, <a target="_blank" href="@ga_creator_link">Juan Morejón</a> fejlesztette.

en: Gallery Assist Help.
hu: A Gallery Assist súgója.

en: Gallery title
hu: Galéria címe

en: Click Update to upload a new file or to save your changes in this section.
hu: A Frissítés gomb megnyomásával lehet új fájlokat feltölteni vagy elmenteni az itt elvégzett módosításokat.

en: Hide titles
hu: Címek elrejtése

en: D, m/d/Y - h:i
hu: Y. m. d, D - h:i

en: Back to the gallery
hu: Vissza a galériához

en: Edit this item
hu: Elem szerkesztése

en: administer gallery_assist
hu: gallery_assist adminisztrációja

en: view gallery_assist content
hu: gallery_assist tartalmának megtekintése

en: create gallery_assist content
hu: gallery_assist tartalom létrehozása

en: delete own gallery_assist content
hu: saját gallery_assist tartalom törlése

en: delete any gallery_assist content
hu: bármely gallery_assist tartalom törlése

en: edit own gallery_assist content
hu: saját gallery_assist tartalom szerkesztése

en: edit any gallery_assist content
hu: bármely gallery_assist tartalom szerkesztése

en: administer gallery_assist_
hu: gallery_assist_ adminisztrációja

en: view gallery_assist_
hu: gallery_assist_ megtekintése

en: create gallery_assist_
hu: gallery_assist_ létrehozása

en: delete own gallery_assist_
hu: saját gallery_assist_ törlése

en: delete any gallery_assist_
hu: bármely gallery_assist_ törlése

en: edit own gallery_assist_
hu: saját gallery_assist_ szerkesztése

en: edit any gallery_assist_
hu: bármely gallery_assist_ szerkesztése

en: Manage the gallery_assist asigments and customize the html output.
hu: A gallery_assist összerendelések szerkesztése és az előállított HTML kimenet testreszabása.

en: Gallery Assist WARNING!
hu: Gallery Assist - FIGYELEM!

en: It was not possible to create the gallery_assist directory. The files directory must be writable. Clarify the write permissions for the files folder and reinstall the module Gallery Assist.
hu: A gallery_assist könyvtár létrehozása nem lehetséges. A fájlok tárolására szolgáló könyvtárnak írhatónak kell lennie. Az írási jog beállítása után újra kell telepíteni a <em>Gallery Assist</em> modult.

en: Pager align
hu: Lapozó igazítása

en: Upload proccess
hu: Feltöltési folyamat

en: Files save method
hu: Fájlok mentésének módja

en: Rename files
hu: Fájlok átnevezése

en: Replace files
hu: Fájlok cseréje

en: Current used setting: @thm_presetname
hu: A jelenleg használt beállítások: @thm_presetname

en: Uncheck to hide the images titles.
hu: A kijelölés megszüntetésével lehet a címeket elrejteni.

en: Check to display the image titles.
hu: Be kell jelölni a címek megjelnítéséhez.

en: Teaser container float
hu: Bevezető szöveg tárolójának igazítása

en: Page container float
hu: Oldal tárolójának igazítása

en: Choose the gallery container position on this node.
hu: Galéria tárolóhelyének kiválasztása a tartalmon.

en: A error is ocurred by Gallery Assist owner change
hu: A Gallery Assist tulajdonosának megváltozása okozta a hibát

en: <b>The new owner of this gallery is user: @uname</b>
hu: <strong>A galéria tulajdonosa a következő felhasználó: @uname</strong>

en: <strong>A T T E N T I O N !</strong><br /> The user @uname haven't the needed permissions to create or edit this node type.
hu: <strong>F I GY E L E M !</strong><br /> @uname nevű felhasználónak nincs joga ilyen tartalomtípus létrehozásához vagy szerkesztéséhez.

en: @title has been successful deleted.
hu: A @title sikeresen törölve lett.

en: <span class="messages status">Changes sucessfull saved.</span>
hu: <span class="messages status">A változtatások mentése sikeres.</span>

en: Back to @ptitle
hu: Vissza ide: @ptitle

en: Gallery Assist Container
hu: Gallery Assist tároló

en: Container with the Gallery Assist items.
hu: A Gallery Assist elemek tárolója.

en: Teaser container align
hu: Bevezető tárolójának igazítása

en: Page container align
hu: Oldal tárolójának igazítása

en: Gallery Description
hu: Galéria leírása

en: Check to display this Gallery in the Site Galleries Block.
hu: Be kell jelölni, hogy ez a Galéria megjelenjen a Galériák blokkjában.

en: Show in block
hu: Blokkban megjelenítve

en: Gallery container weight
hu: Galéria súlya

en: Extra layout settings
hu: Kiegészítő elrendezési beállítások

en: Teaser container
hu: Bevezető szöveg tárolója

en: Page container
hu: Oldal tárolója

en: Show this gallery as
hu: Galéria megjelenítése mint

en: Enter here the copyright in case all pictures you will just upload and all should having the same copyright.
hu: Itt lehet beírni olyan szerzői jogi információt, ami  az összes feltöltött képnél megjelenik.

en: Gallery Assist node ID's
hu: Gallery Assist-tartalomazonosító

en: Gallery Assist block items format
hu: Gallery Assist-blokk alakja

en: Item size
hu: Elem mérete

en: Item margin
hu: Elem margója

en: Item padding
hu: Elem térköze

en: Item border
hu: Elem szegélye

en: Item border color #027AC6
hu: Az elem szegélyének színe #027AC6

en: Gallery Assist visible nodes
hu: Látható Gallery Assist tartalmi elemek

en: Force image height
hu: Kép magasságának kikényszerítése

en: Gallery Assist user settings
hu: Gallery Assist felhasználói beállításai

en: If checked Gallery Assist will not show the gallery container in the teaser view.
hu: Ha be van jelölve, a Gallery Assist nem fogja megjeleníteni a galériát bevezetőknél.

en: Hide container in teaser
hu: Tároló elrejtése a rövidített nézetben

en: Thumbnails per row for the teaser
hu: Soronkénti bélyegképek száma a bevezetőben

en: Default is 0. Use this value to overwrite the teaser nummber of thumbnails pro row.
hu: Alapértelmezett a 0. Ez az érték használható az előnézetben látható előképek soronkénti számának felülírására.

en: Display the download link
hu: Letöltési hivatkozás megjelenítése

en: Y/m/d
hu: Y. m. d.

en: The image ID
hu: A kép azonosítója

en: Titles and Help links
hu: Címek és Súgó linkek

en: Enable this parameter to display a back link if the breadcrumb is disabled.
hu: Ennek a paraméternek a bekapcsolásával megjeleníthető egy vissza link ha az útvonal morzsa ki van kapcsolva.

en: Above of the gallery container
hu: A galéria konténere felett

en: Below of the gallery container
hu: A galéria konténere alatt

en: Node settings defaults
hu: Tartalmi beállítások alapértelmezései

en: Choose a layout.
hu: Elrendezés választása.

en: Thumbnail height: active
hu: Előnézeti kép magassága: aktív

en: Current used setting: @pager_thm_presetname
hu: Jelenleg használt beállítás: @pager_thm_presetname

en: privat: <em>Only the owner can see the gallery.</em>
hu: privát: <em>Csak a tulajdonos láthatja a galériát.</em>

en: public: <em>Public for all authenticated users.</em>
hu: publikus: <em>Nyilvános minden hitelesített felhasználó számára.</em>

en: public for all: <em>Public for all users and anonymous.</em>
hu: mindenki számára hozzáférhető: <em>Nyilvános minden felhasználónak és névtelennek</em>

en: privat
hu: személyes

en: public for all
hu: nyilvános mindenkinek

en: Images per node
hu: Képek száma tartalmanként

en: Allowed amount of images per article (node)
hu: Engedélyezett képmennyiség cikkenként (tartalom)

en: Amount of uploads fields
hu: Feltöltési mezők száma

en: Allowed amount of form upload fields per article (node)
hu: Fájlfeltöltő mezők űrlapokon engedélyezett száma cikkenként (tartalom)

en: Clear the Gallery Assist cached data
hu: Gallery Assist gyorsítótárazott adatainak törlése

en: Disable margin-top
hu: Felső margó kikapcsolása

en: Items order
hu: Elemek sorrendje

en: Order type
hu: Rendelés típusa

en: Show in user profile
hu: Megjelenítés a felhasználói profilban

en: Image info
hu: Kép információ

en: Set this image to the gallery cover.
hu: Kép beállítása a galéria kezdőképeként.

en: go to the first
hu: elsőhöz lépés

en: go to the previous
hu: előző lépéshez

en: go to the next
hu: következőhöz lépés

en: go to the last
hu: utolsó lépéshez

en: Custom name translation
hu: Egyedi név fordítás

en: Translate your block custom name here
hu: Ide írható a blokk egyedi nevének fordítása

en: Force the Item height
hu: Elem magasságának kényszerítése

en: Set margin-top to 0 if needed.
hu: Felső margó 0-ra állítása ha szükséges.

en: Behavior by translations
hu: Fordítás esetén

en: Take over the settings from the source
hu: Forrás beállításainak átvétele

en: Thumbnail size plus
hu: Bélyegkép méretének növelése

en: Preview size
hu: Előnézet mérete

en: Item border color
hu: Elem keretszíne

en: Show backlink
hu: Visszakövetés mutatása

en: Pager symbol
hu: Lapozó szimbólum

en: Pager layout
hu: Lapozó elrendezése

en: Show layout
hu: Elrendezés mutatása

en: Gallery container align setting in the teaser view
hu: A galéria tárolójának igazítása a bevezetőben

en: Gallery container align setting in the page view
hu: A galéria tárolójának igazítása oldalnézetben

en: Hide Gallery container in the teaser view
hu: A galéria elrejtése a bevezetőben

en: Item effect
hu: Elem effektusa

en: Maximal items per gallery
hu: Galériánként engedélyezett elemek száma

en: Maximal Items in the form
hu: Maximális elemszám az űrlapon

en: Validate upload
hu: Feltöltés érvényesítése

en: Allowed maximale memory size from the user
hu: A felhasználó számára engedélyezett maximális memória méret

en: Resolution restriction
hu: Felbontás korlátozása

en: Allow users to overwrite the layout settings
hu: Engedélyezi a felhasználó számára az elrendezési beállítások felülírását

en: Allow users to overwrite the common settings
hu: Engedélyezi a felhasználó számára az általános beállítások felülírását

en: Allow users to overwrite the hide teaser setting
hu: Engedélyezi a felhasználó számára az előnézet elrejtése beállítás felülírását

en: Allow users to overwrite the display download link setting
hu: Lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy felülírja a letöltési hivatkozás megjelenítésének beállításait

en: Allow users to overwrite the gallery container weight setting
hu: Engedélyezi a felhasználó számára a galéria tároló súlyozásának felülírását

en: Gallery Assist (GA): Add and edit items
hu: <em>Gallery Assist</em> (GA): elemek hozzáadása és szerkesztése

en: The requested image not exist or is not longer published.
hu: Az elérni kívánt kép nem létezik, vagy már nincs közzétéve.

en: Uncheck to desable the items shadow.
hu: A jelölés megszüntetésével kikapcsolható az elemek árnyéka.

en: Check to enable the items shadow. (only for browsers which supporting this feature)
hu: Bejelölve engedélyezhető az elemek árnyéka. (csak olyan böngészőkben amik támogatják a funkciót)

en: minimized
hu: miniatürizált

en: Build aliases.
hu: Álnevek létrehozása.

en: Thumbnail preset name
hu: Bélyegkép előbeállítás neve

en: Preview preset name
hu: Előnézet előbeállítás neve

en: Thumbnail preset id
hu: Bélyegkép előbeállítás azonosítója

en: Preview preset id
hu: Előnézet előbeállítás azonosítója

en: Pager preset id
hu: Lapozó előbeállítás azonosítója

en: Pager preset name
hu: Lapozó előbeállítás neve

en: Pager format
hu: Lapozó formátum

en: Item titles type
hu: Elemcímek típusa

en: Use graphic links
hu: Grafikus hivatkozások használata

en: Show gallery in the user profile view
hu: Galéria megjelenítése a felhasználó profil nézetben

en: Disable the margin-top css format
hu: Kikapcsolja a felső margó css formázást

en: Gallery functionality assignments
hu: Galéria funkcionalitás hozzárendelések

en: Gallery Assist form fieldsets weight
hu: <em>Gallery Assist</em> űrlap mezőcsoportok súlyozása

en: A little help to set the weight of fieldsets.
hu: Egy kis segítség az elemcsoportok súlyának beállításához.

en: Uncheck to hide the images titles. With the creation of the article are images-titles shown.
hu: Kikapcsolva elrejti a képek címét. A cikk létrehozásával a képcímek jelennek meg.

en: Check to display the image titles. With the creation of the article are images-titles shown.
hu: Bekapcsolva megjelennek a képcímek. A cikk létrehozásával a képcímek jelennek meg.

en: Linked
hu: Kapcsolt

en: Titles format
hu: Cím formátum

en: Gallery call type
hu: Galéria meghívás típusa

en: single call
hu: egyszerű hívás

en: single call random
hu: egyszerű véletlenszerű hívás

en: Gallery Assist delete image
hu: <em>Gallery Assist</em> kép törlése

en: <div>Are you sure you want to delete the image %name? If not <a href="@cancel">cancel</a></div>
hu: <div>%name kép biztosan törölhető? Ha nem, akkor <a href="@cancel">visszavonható</a></div>

en: Changes made in this table will be saved by click Update.
hu: A táblázaton végrehajtott módosítások a „Frissít” gombra kattintva menthetőek.

en: Permitted formats: @formats.
hu: Engedélyezett formátumok: @formats.

en: Edit the gallery
hu: Galéria szerkesztése

en: Image name
hu: Kép neve

en: Image alternative text
hu: Kép helyettesítő szövege

en: Image copyright information
hu: Kép jogi információi

en: Gallery Assist: Show in block
hu: <em>Gallery Assist</em>: megjelenítés blokkban

en: Gallery Assist: Remove from block
hu: <em>Gallery Assist</em>: eltávolítás a blokkból

en: Gallery Assist: Public
hu: <em>Gallery Assist</em>: nyilvános

en: Gallery Assist: Privat
hu: <em>Gallery Assist</em>: zártkörű

en: Gallery Assist: Public for all
hu: <em>Gallery Assist</em>: mindenki számára nyilvános

en: Hide GA head notice
hu: <em>Gallery Assist</em> fejléc értesítésének elrejtése

en: [delete]
hu: [törlés]

en: No galleries
hu: Nincsenek galériák

en: Gallery Assist Item preview
hu: <em>Gallery Assist</em> elem előnézet

en: @name GA Item preview
hu: @name <em>Gallery Assist</em> elem előnézete

en: Your disk quota of @quota KB was achieved.
hu: A lemez @quota KB méretű kvótája betelt.

en: Edit one item
hu: Egy elem szerkesztése

en: Allow Download
hu: Letöltés engedélyezése

en: Gallery-Cover
hu: Borítókép

en: @num images was added sucessfully to the gallery.
hu: @num kép a galéria része lett.

en: The gallery referenced ID.
hu: A galéria hivatkozott azonosítója.

en: The gallery referenced node ID.
hu: A galéria hivatkozott tartalomazonosítója.
