GeSHi Filter for syntax highlighting (6.x-1.4) - en to sk translation catalogue (123 entries)

en: Title
sk: Názov

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Default
sk: Predvolené

en: All
sk: Všetky

en: Input format
sk: Vstupný formát

en: Filters
sk: Filtre

en: Do nothing
sk: Nerobiť nič

en: GeSHi library
sk: Knižnica GeSHi

en: Default language
sk: Predvolený jazyk

en: GeSHi Filter
sk: GeSHi filter

en: Languages
sk: Jazyky

en: The primary identifier for a node.
sk: Hlavný identifikátor pre tento uzol.

en: The current {node_revisions}.vid version identifier.
sk: Aktuálny {node_revisions}.vid identifikátor revízie.

en: Trimmed
sk: Skrátený

en: Per language tags
sk: Značky podľa jazykov

en: GeSHi filter is configured to use global tag settings. For separate settings per input format, enable this option in the <a href="!geshi_admin_url">general GeSHi filter settings</a>.
sk: GeSHi filter je nakonfigurovaný tak, aby používal globálne nastavenie značiek. Ak chcete použiť odlišné nastavenia v každom vstupnom formáte, povoľte túto možnosť vo <a href="!geshi_admin_url">všeobecných nastaveniach filtra GeSHi</a>.

en: GeSHi library version @version detected
sk: Zistená knižnica GeSHi verzie @version

en: The GeSHi filter requires the GeSHi library (which needs to be <a href="!geshi">downloaded</a> and installed seperately).
sk: GeSHi filter vyžaduje GeSHi knižnicu (, ktorú je potrebné <a href="!geshi">stiahnuť</a> a nainštalovať osobitne).

en: Path to GeSHi library
sk: Cesta ku knižnici GeSHi

en: Specify the path to the GeSHi library directory (which contains a file called <em>geshi.php</em>).
sk: Zadajte cestu ku priečinku s GeSHi knižnicou (, ktorá obsahuje súbor s názvom <em>geshi.php</em>).

en: GeSHi filter tags and delimiters
sk: Značky a oddeľovače GeSHi filtra

en: Use input format specific tag settings.
sk: Použiť rozdielne nastavenia pre každý vstupný formát.

en: Enable seperate tag settings of the GeSHi filter for each <a href="!input_formats">input format</a> instead of global tag settings.
sk: Zapne rozdielne nastavenia GeSHi filtra pre každý <a href="!input_formats">vstupný formát</a> miesto globálnych nastavení značiek.

en: Syntax highlighting options
sk: Možnosti zvýrazňovania syntaxe

en: Default highlighting mode
sk: Základný mód zvýrazňovania

en: No highlighting
sk: Bez zvýrazňovania

en: As plain text
sk: Ako obyčajný text

en: Select the default highlighting mode to use when no language is defined with a language attribute in the tag.
sk: Vyberte základný mód zvýrazňovania, ktorý sa použije ak nebude v značke žiaden atribút určujúci jazyk.

en: Default line numbering
sk: Základné číslovanie riadkov

en: no line numbers
sk: bez číslovania riadkov

en: normal line numbers
sk: normálne číslovanie riadkov

en: fancy line numbers (every @n lines)
sk: zvýrazniť každý @n riadok

en: Use built-in PHP function <code>highlight_string()</code> for PHP source code.
sk: Použiť zabudovanú PHP funkciu <code>highlight_string()</code> na zvýrazňovanie zdrojového kódu PHP.

en: Enable GeSHi keyword URLs
sk: Povoliť vytváranie URL odkazov pri kľúčových slovách

en: Styling, layout and CSS
sk: Štýlovanie, vzhľad a CSS

en: CSS mode for syntax highlighting
sk: CSS mód pre zvýrazňovanie syntaxe

en: Inline CSS style attributes.
sk: Začlenené CSS atribúty

en: Use CSS classes and an automatically managed external CSS style sheet.
sk: Použiť CSS triedy a automaticky ich nastaviť pomocou externých CSS štýlov.

en: Only add CSS classes to the markup.
sk: Iba pridať CSS triedy do značiek.

en: GeSHi filter can not automatically manage an external CSS style sheet when the download method is private.
sk: GeSHi filter nebude môcť automaticky spravovať externé CSS štýly, pokým je metóda sťahovania súkromná.

en: The language tags should differ between languages and from the generic tags.
sk: Značky jazykov by mali byť odlišné od jazykov a od všeobecných značiek.

en: Generic syntax highlighting tags
sk: Značky, v ktorých sa zvýrazní kód

en: Tags that should activate the GeSHi syntax highlighting. Specify a space-separated list of tagnames.
sk: Značky, ktoré by mali aktivovať zvýrazňovanie syntaxe. Zadajte zoznam značiek oddelených medzerou.

en: GeSHi language code
sk: GeSHi kód jazyka

en: Tag/language attribute value
sk: Značka/hodnota atribútu

en: GeSHi filter cleared the filter cache for the appropriate input formats.
sk: GeSHi filter vyprázdnil vyrovnávaciu pamäť pre príslušné vstupné formáty.

en: Error while generating CSS rules: could not load GeSHi library.
sk: Chyba počas generovania CSS pravidiel: nedá sa načítať knižnica GeSHi.

en: No known filter conflicts were detected.
sk: Neboli zistené žiadne známe konflikty.

en: Possible solutions
sk: Možné riešenia

en: %cfilter should not come after %geshifilter to prevent loss of layout and highlighting.
sk: %cfilter by nemal byť za %geshifilter aby sa nestratil vzhľad a zvýraznenie.

en: Rearrange filters
sk: Preusporiadajte filtre

en: %cfilter and %geshifilter trigger on the same tag "&lt;code&gt;".
sk: %cfilter a %geshifilter používajú rovnakú značku "&lt;code&gt;".

en: Remove "code" as generic syntax highlighting tag for %geshifilter, limit %geshifilter to tag style "[foo]" only or disable %cfilter
sk: Odstráňte "code" ako značku zvýrazňujúcu syntax pre %geshifilter, obmedzte %geshifilter aby používal iba štýl značiek "[foo]" alebo vypnite %cfilter

en: Syntax highlighting of source code can be enabled with the following tags:
sk: Zvýrazňovanie syntaxe zdrojového kódu môže byť zapnuté nasledujúcimi značkami:

en: Generic syntax highlighting tags: !tags.
sk: Značky, v ktorých sa zvýrazní kód: !tags.

en: Language specific syntax highlighting tags: !tags.
sk: Značky zvýrazňujúce syntax špecifické pre jazyk: !tags.

en: PHP source code can also be enclosed in &lt;?php ... ?&gt; or &lt;% ... %&gt;, but additional options like line numbering are not possible here.
sk: Zdrojový kód jazyka PHP môže byť tiež uzatvorený v &lt;?php ... ?&gt; alebo &lt;% ... %&gt;, ale ďalšie možnosti ako číslovanie nebude možné.

en: Options and tips:
sk: Možnosti a rady:

en: "<code>@langcode</code>" (for @fullname)
sk: "<code>@langcode</code>" (pre @fullname)

en: The language for the generic syntax highlighting tags can be specified with one of the attribute(s): %attributes. The possible values are: !languages.
sk: Do značiek zvýrazňujúcich syntax je možné zadať jazyk pomocou jedného z týchto atribútov: %attributes. Možné hodnoty sú: !languages.

en: <em>Line numbering</em> can be enabled/disabled with the attribute "%linenumbers". Possible values are: "%off" for no line numbers, "%normal" for normal line numbers and "%fancy" for fancy line numbers (every n<sup>th</sup> line number highlighted). The start line number can be specified with the attribute "%start", which implicitly enables normal line numbering. For fancy line numbering the interval for the highlighted line numbers can be specified with the attribute "%fancy", which implicitly enables fancy line numbering.
sk: <em>Číslovanie riadkov</em> môže byť zapnuté/vypnuté pomocou atribútu "%linenumbers". Možné hodnoty sú: "%off" - vypne čísla riadkov, "%normal" - normálne čísla riadkov a "%fancy" pre zvýraznené číslovanie (každého n-tého riadka). Počiatočné číslo riadka môže byť zadané pomocou atribútu "%start", ktorý implicitne zapne normálne číslovanie riadkov. Pre zvýraznené číslovanie môžete zadať interval pomocou atribútu "%fancy", ktorý implicitne zapne zvýraznené číslovanie riadkov.

en: If the source code between the tags contains a newline (e.g. immediatly after the opening tag), the highlighted source code will be displayed as a code block. Otherwise it will be displayed inline.
sk: Ak zdrojový kód medzi značkami obsahuje nový riadok (napr. hneď za úvodnou značkou),  zvýrazňovaný zdrojový kód sa zobrazí ako blok kódu. V opačnom prípade sa zobrazí ako vložený do textu.

en: Defaults:
sk: Predvolené:

en: when no language attribute is specified the code block won't be processed by the GeSHi filter
sk: ak nie je určený atribút jazyka, bloky kódu nebudú spracovávané GeSHi filtrom

en: when no language attribute is specified, no syntax highlighting will be done
sk: ak nie je určený atribút jazyka, nebude sa zvýrazňovať syntax

en: the default language used for syntax highlighting is "%default_lang"
sk: predvoleným jazykom, ktorý sa použije na zvýraznenie syntaxe je  "%default_lang"

en: Default highlighting mode for generic syntax highlighting tags: !description.
sk: Predvolený mód zvýrazňovania pre bežné značky zvýrazňujúce kód: !description.

en: Default line numbering: !description.
sk: Predvolené číslovanie riadkov: !description.

en: Examples:
sk: Príklady:

en: You type
sk: Zápis

en: You get
sk: Vysvetlenie

en: Inline code with the default syntax highlighting mode.
sk: Kód v texte so základným módom zvýrazňovania syntaxe.

en: Code block with the default syntax highlighting mode.
sk: Blok kódu so základným módom zvýrazňovania syntaxe.

en: Code block with syntax highlighting for @lang source code<br /> and normal line numbers.
sk: Blok kódu so zvýrazňovaním kódu pre zdrojový kód jazyka @lang <br /> a normálnym číslovaním riadkov.

en: Code block with syntax highlighting for @lang source code,<br />line numbers starting from 23<br /> and highlighted line numbers every 7<sup>th</sup> line.
sk: Blok kód so zvýrazňovaním syntaxe pre zdrojový kód jazyka @lang,<br />číslovanie začína od 23. riadka<br /> a každý 7. riadok je zvýraznený.

en: Code block with syntax highlighting for @lang source code.
sk: Blok kódu so zvýrazňovaním kódu pre zdrojový kód jazyka @lang.

en: You can enable syntax highlighting of source code with the following tags: !tags.
sk: Zvýrazňovanie syntaxe zdrojového kódu môžete zapnúť pomocou nasledujúcich značiek: !tags.

en: PHP source code can also be enclosed in &lt;?php ... ?&gt; or &lt;% ... %&gt;.
sk: Zdrojový kód jazyka PHP môže byť tiež uzatvorený v &lt;?php ... ?&gt; alebo &lt;% ... %&gt;.

en: GeSHi library error: %dir is not a directory.
sk: Chyba knižnice GeSHi: %dir nie je priečinok.

en: GeSHi library error: The detected version of GeSHi library (%version) is not supported. A version from the 1.0.x branch is required.
sk: Chyba knižnice GeSHi: Zistená verzia knižnice GeSHi (%version) nie je podporovaná. Je potrebná verzia 1.0.x.

en: The GeSHi filter module provides a filter for syntax highlighting of inline source code or blocks of source code based on the PHP library !GeSHi.
sk: GeSHi filter poskytuje filter na zvýrazňovanie syntaxe blokov zdrojového kódu alebo zdrojového kódu vsunutého do textu založený na PHP knižnici !GeSHi.

en: The GeSHi filter module for Drupal requires the GeSHi library (version 1.0.x) to work. The GeSHi filter is actually just a Drupal wrapper module around the GeSHi library. Because of <a href="!repositorypolicies">drupal.org repository policies</a> however, the GeSHi library is not included in the GeSHi filter package, so you should <a href="!geshi">download</a> and install the GeSHi library separately.
sk: Aby modul GeSHi filtra pre Durpal správne pracoval potrebuje knižnicu GeSHi (verzia 1.0.x). GeSHi filter je momentálne iba obaľujúcim modulom pre knižnicu GeSHi. Kvôli <a href="!repositorypolicies">politike zdroja drupal.org </a> nemôže byť GeSHi knižnica súčasťou balíka GeSHi filtra, preto ju musíte <a href="!geshi">stiahnuť</a> a nainštalovať osobitne.

en: input formats
sk: formáty vstupu

en: filter conflicts
sk: konflikty filtrov

en: filter tips
sk: rady pre písanie

en: Here you can enable/disable the desired languages to use. It is suggested to disable languages that are not relevant for you site not only to avoid unnecessary cluttering of the GeSHi filter configuration pages and the !filtertips, but also to make the GeSHi filter processing lighter.
sk: Tu môžete povoliť/vypnúť používanie príslušných jazykov. Odporúčame aby ste vypli jazyky, ktoré nie sú relevantné pre vašu stránku aby ste predišli neporiadku na stránkach konfigurácie GeSHi filtra a na stránke !filtertips, ale tiež pre to, aby GeSHi filter pracoval jasnejšie.

en: You can also define the language specific tags here.
sk: Môžete tu tiež definovať značky špecifické pre jazyk.

en: Configure the GeSHi filter.
sk: Konfigurovať GeSHi filter.

en: General GeSHi filter settings.
sk: Všeobecné nastavenia GeSHi filtra.

en: Filter conflicts
sk: Konglikty filtrov

en: Information on possible conflicts with other filters.
sk: Informácie o možných konfliktoch s ostatnými filtrami.

en: Enable the desired languages and configure their settings.
sk: Povolí príslušné jazyky a nakonfiguruje ich nastavenia.

en: Show the enabled languages
sk: Zobraziť povolené jazyky

en: Show all the available languages
sk: Zobraziť všetky dostupné jazyky

en: Show the disabled languages
sk: Zobraziť nepovolené jazyky

en: Enables syntax highlighting of inline/block source code using the GeSHi engine
sk: Zapne zvýrazňovanie syntaxe blokov zdrojového kódu a zdrojového kódu vloženého do textu použitím GeSHi

en: GeSHi library not found.
sk: Knižnica GeSHi nebola nájdená.

en: Found GeSHi library version %version
sk: Bola nájdená GeSHi knižnica verzie %version

en: GeSHi filter can not automatically manage an external style sheet when the download method is private.
sk: GeSHi filter nemôže automaticky riadiť externé štýly, pokiaľ je metóda sťahovania súkromná.

en: Change the CSS mode of the <a href="!geshi">GeSHi filter</a> or change the <a href="!filesystem">download mode</a> to public.
sk: Zmeňte CSS mód <a href="!geshi">GeSHi filtera</a> alebo zmeňte <a href="!filesystem">mód sťahovania</a> na verejný.

en: Some filter conflicts were detected.
sk: Boli zistené konflikty filtrov.

en: View and resolve the detected filter conflicts
sk: Zobraziť a vyriešiť zistené konflikty filtrov

en: GeSHi node
sk: Uzol GeSHi

en: Settings of the GeSHi source code node type.
sk: Nastavenia uzla so zdrojovým kódom.

en: Source code node
sk: Zdrojový kód

en: Source code with GeSHi syntax highlighting.
sk: Zdrojový kód so zvýrazňovaním syntaxe.

en: Source code
sk: Zdrojový kód

en: Syntax highlighting mode
sk: Mód zvýrazňovania syntaxe

en: Select the syntax highlighting mode to use.
sk: Vyberte mód zvýrazňovania syntaxe, ktorý sa má použiť.

en: Line numbering
sk: Číslovanie riadkov

en: create source code node
sk: vytvoriť uzol so zdrojovým kódom

en: edit source code node
sk: upraviť ktorýkoľvek uzol so zdrojovým kódom

en: edit own source code node
sk: upraviť uzol s vlastným zdrojovým kódom

en: GeSHi filter is installed. You should now <a href="!geshi_admin">configure the GeSHi filter</a> and enable it in the desired <a href="!input_formats">input formats</a>.
sk: GeSHi filter je nainštalovaný. Teraz by ste mali <a href="!geshi_admin">nakonfigurovať GeSHi filter</a> a zapnúť ho v príslušných <a href="!input_formats">vstupných formátoch</a>.

en: Provides a filter to highlight source code using the GeSHi library (Generic Syntax Highlighter)
sk: Poskytuje filter na zvýrazňovanie zdrojového kódu pomocou knižnice GeSHi (Generic Syntax Highlighter).

en: Provides source code node with GeSHi syntax highlighting.
sk: Poskytuje uzol Zdrojový kód so zvýrazňovaním syntaxe GeSHi.

en: <p>Quick overview of how to set up and use the GeSHi filter:</p><ul><li>Install the GeSHi library and specify its path on the <a href="!geshifilter_settings">GeSHi filter administration page</a>.</li><li>Configure the <a href="!geshifilter_settings">general GeSHi filter settings</a>.</li><li><a href="!geshifilter_languages">Enable the relevant languages</a> for your site and set their language tags if needed.</li><li>Enable the GeSHi filter in the desired !inputformats.</li><li>Check for !filterconflicts and resolve them.</li><li>Use the input format during content submission as described in the !filtertips.</li></ul>
sk: <p>Rýchly návod ako nastaviť a používať GeSHi filter:</p><ul><li>Nainštalujte knižnicu GeSHi a zadajte ku nej cestu na stránke <a href="!geshifilter_settings">GeSHi filter</a>.</li><li>Nastavte <a href="!geshifilter_settings">všeobecné nastavenia GeSHi filtera</a>.</li><li><a href="!geshifilter_languages">Povoľte príslušné jazyky</a> pre vašu stránku.</li><li>Povoľte GeSHi filter na stránke !inputformats.</li><li>Skontrolujte !filterconflicts a vyriešte ich.</li><li>Použite vstupný formát pred odoslaním príspevku tak, ako je to definované na stránke !filtertips.</li></ul>

en: The table for geshinodes.
sk: Tabuľka pre geshinodes.

en: The source code language of the node.
sk: Jazyk zdrojového kódu uzla.
