Google Maps Tools (6.x-2.0-beta2) - en to hu translation catalogue (307 entries)

en: Forms
hu: Űrlapok

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Pages
hu: Oldalak

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Töröl

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Actions
hu: Akciók

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Manager
hu: Kezelő

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Display settings
hu: Megjelenítési beállítások

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Country
hu: Ország

en: Weight
hu: Súly

en: Northeast
hu: északkelet

en: Southeast
hu: délkelet

en: Southwest
hu: délnyugat

en: Northwest
hu: északnyugat

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Required
hu: Szükséges

en: Parent
hu: Szülő

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Legal
hu: Jogi nyilatkozat

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Blank
hu: Üres

en: Top
hu: Teteje

en: Link target
hu: Hivatkozás célja

en: Small
hu: Kicsi

en: Large
hu: Nagy

en: Icon
hu: Ikon

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Format
hu: Formátum

en: Region
hu: Régió

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Event
hu: Esemény

en: Icons
hu: Ikonok

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Titles
hu: Címek

en: Before
hu: Előtte

en: After
hu: Utána

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Node
hu: Tartalom

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Menu item
hu: Menüpont

en: Expanded
hu: Nyitott

en: All
hu: Minden

en: Points
hu: Pontok

en: CSS class
hu: CSS osztály

en: Display links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: Bottom
hu: Lenn

en: Node links
hu: Tartalom hivatkozások

en: Taxonomy terms
hu: Taxonómia kifejezések

en: Always
hu: Mindig

en: Never
hu: Soha

en: Inline
hu: Beágyazó

en: Custom
hu: Egyedi

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: Fields
hu: Mezők

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Normal
hu: Általános

en: Sort order
hu: Rendezési sorrend

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: This field is required.
hu: Szükséges mező.

en: Line
hu: Sor

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Phone
hu: Telefon

en: Mobile
hu: Mobil

en: Address
hu: Cím

en: Terms
hu: Kifejezések

en: Colors
hu: Színek

en: Border
hu: Keret

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: Brazil
hu: Brazília

en: Japan
hu: Japán

en: Poland
hu: Lengyelország

en: Portugal
hu: Portugália

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Color
hu: Szín

en: Padding
hu: Belső margó

en: reset
hu: alaphelyzet

en: Last
hu: Utolsó

en: Cache
hu: Gyorstár

en: Clone
hu: Klónozás

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Filters
hu: Szűrők

en: Uncategorized
hu: Kategória nélküli

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Static
hu: Statikus

en: Expires
hu: Lejárat

en: Flag
hu: Könyvjelző

en: Tracker
hu: Követő

en: Street
hu: Utca

en: Latitude
hu: Földrajzi szélesség

en: Longitude
hu: Földrajzi hosszúság

en: Map links
hu: Térkép hivatkozások

en: Collapsible
hu: Összecsukható

en: Collapsed
hu: Összecsukott

en: Coordinates
hu: Koordináták

en: Germany
hu: Németország

en: Labels
hu: Címkék

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Austria
hu: Ausztria

en: Canada
hu: Kanada

en: Czech Republic
hu: Csehország

en: Denmark
hu: Dánia

en: Finland
hu: Finnország

en: France
hu: Franciaország

en: Italy
hu: Olaszország

en: Netherlands
hu: Hollandia

en: Norway
hu: Norvégia

en: Russia
hu: Oroszország

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Sweden
hu: Svédország

en: Switzerland
hu: Svájc

en: Taiwan
hu: Tajvan

en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

en: Hidden
hu: Rejtett

en: North-Northeast
hu: észak-északkelet

en: East-Northeast
hu: kelet-északkelet

en: East-Southeast
hu: kelet-délkelet

en: South-Southeast
hu: dél-délkelet

en: South-Southwest
hu: dél-délnyugat

en: West-Southwest
hu: nyugat-délnyugat

en: West-Northwest
hu: nyugat-északnyugat

en: North-Northwest
hu: észak-északnyugat

en: seconds
hu: másodperc

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hu: Soronként egy Drupal elérési útvonalat kell megadni. A „*” használható speciális helyettesítőként. Példák: „%blog” a blogok főoldalához és „%blog-wildcard” a személyes blogok főoldalaihoz. „%front” a címlapot jelenti.

en: English
hu: angol

en: Countries
hu: Országok

en: Zip code
hu: Irányítószám

en: Clear
hu: Törlés

en: Result
hu: Eredmény

en: Replace
hu: Helyettesít

en: First
hu: Első

en: Dynamic
hu: Dinamikus

en: Default map type
hu: Alapértelmezett térkép típus

en: Map
hu: Térkép

en: Satellite
hu: Légifelvétel

en: Hybrid
hu: Hibrid

en: Lines
hu: Vonalak

en: Fill color
hu: Kitöltőszín

en: Map type
hu: Térkép típusa

en: Controls
hu: Vezérlők

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Info
hu: Infó

en: Results
hu: Eredmények

en: Convert
hu: Konvertálás

en: Style
hu: Stílus

en: address
hu: cím

en: Shopping cart
hu: Kosár

en: Reversed
hu: Fordított

en: Hong Kong
hu: Hong-Kong

en: South Korea
hu: Koreai Köztársaság

en: Feet
hu: Láb

en: %type settings
hu: %type beállításai

en: Unformatted
hu: Formázatlan

en: Base path
hu: Bázis útvonal

en: <Hidden>
hu: < Rejtett >

en: Google MAPS API key
hu: Google Térkép API kulcs

en: Accuracy
hu: Pontosság

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Privacy
hu: Adatvédelem

en: !name field is required.
hu: „!name” mezőt ki kell tölteni.

en: Unknown location
hu: Ismeretlen helység

en: Country level
hu: Ország szint

en: Town (city, village) level
hu: Város (nagyváros, falu) szint

en: Sub-region
hu: Al-régió

en: Town
hu: Város

en: Intersection
hu: Kereszteződés

en: Unknown country
hu: Ismeretlen ország

en: Roadmap
hu: Útitérkép

en: Map display
hu: Térkép megjelenítés

en: Input settings
hu: Beviteli beállítások

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Tabs
hu: Fülek

en: Non-empty
hu: Nem üres

en: Please wait...
hu: Kérem várjon...

en: Translatable
hu: Fordítható

en: Bold
hu: Vastag

en: List items
hu: Elemek listája

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
hu: Ha a PHP-mód lett kiválasztva, a PHP kód megadható %php jelölések között. Hibásan megadott PHP kód működésképtelenné teheti a webhelyet!

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
hu: A szótár törlése minden benne található kifejezés törlését is maga után vonja. A művelet nem vonható vissza.

en: Full node
hu: Teljes tartalom

en: Group multiple values
hu: Többszörös értékek csoportosítása

en: Precision
hu: Pontosság

en: Grid
hu: Rács

en: Hide
hu: Elrejt

en: File format
hu: Fájlformátum

en: Cache lifetime
hu: Gyorstár élettartam

en: <None>
hu: < Nincs >

en: The name %name is already taken.
hu: %name felhasználónév már foglalt.

en: Set
hu: Beállítás

en: <Any>
hu: < Bármely >

en: Address settings
hu: Cím beállításai

en: Addresses
hu: Címek

en: Generate content
hu: Tartalom létrehozása

en: empty
hu: üres

en: taxonomy
hu: taxonómia

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Raw
hu: Nyers

en: Euro
hu: Euró

en: Argument type
hu: Argumentumtípus

en: Offset
hu: Eltolás

en: Others
hu: Továbbiak

en: Any
hu: Bármelyik

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Formatter
hu: Formázó

en: clone
hu: klónozás

en: Metric
hu: Metrikus

en: Opacity
hu: Átlátszatlanság

en: Ship
hu: Szállítás

en: Effect
hu: Effektus

en: Show @count value(s)
hu: @count értéket jelenít meg

en: starting from @count
hu: @count értékről kezdve

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Overlay settings
hu: Átfedés beállítások

en: Yen
hu: Jen

en: Ads
hu: Hirdetések

en: Maximum width
hu: Maximális szélesség

en: Control
hu: Vezérlés

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
hu: Nem érvényes kiválasztást talált a rendszer. Javasolt a webhely gazdájával felvenni a kapcsolatot.

en: Illegal choice %choice in !name element.
hu: !name mezőben érvénytelen a kiválasztott érték (%choice).

en: Permanent
hu: Állandó

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: All fields
hu: Minden mező

en: Identification
hu: Azonosítás

en: Click
hu: Kattintás

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: Is not empty (NULL)
hu: Nem üres (NULL)

en: not empty
hu: nem üres

en: Music
hu: Zene

en: Per role
hu: Jogosultságonként

en: Per user
hu: Felhasználónként

en: form
hu: űrlap

en: Basic options
hu: Alapvető beállítások

en: Javascript Choice Form
hu: Javascript-es választási űrlap

en: Allow multiple arguments to work together.
hu: Több argumentum együttműködésének engedélyezése.

en: If selected, multiple instances of this argument can work together, as though multiple terms were supplied to the same argument. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
hu: Kiválasztása esetén ezen argumentum összetett hivatkozásai képesek egymással együtt dolgozni, mivel az összetett kifejezések ugyanazzal az argumentummal lettek ellátva. Ez a beállítás nem működik együtt az „Ismétlődések csökkentése” beállítással.

en: Do not display items with no value in summary
hu: Az összefoglalóban ne jelenjenek meg az értékkel nem rendelkező elemek

en: Invalid input
hu: Érvénytelen bemenet

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: exposed
hu: felfedett

en: Is between
hu: Két érték között van

en: Is not between
hu: Nincs a két érték között

en: Reduce duplicates
hu: Ismétlődések csökkentése

en: Node link
hu: Tartalom hivatkozás

en: Build mode
hu: Építési mód

en: Display node comments
hu: A tartalom hozzászólásainak megjelenítése

en: Query results
hu: Lekérdezés eredményei

en: Rendered output
hu: Létrehozott kimenet

en: Inline fields
hu: Beágyazott mezők

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another.
hu: A beágyazott mezők egymás mellett fognak megjelenni ahelyett, hogy egyik a másik után jelenne meg.

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
hu: Az elválasztás a beágyazott mezők közé helyezhető, hogy megakadályozza az egymásra csúszásukat. HTML is használható ebben a mezőben.

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
hu: A vízszintes elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és így halad jobbra. A függőleges elrendezés az elemek elhelyezését a bal felső sarokban kezdi és lefelé halad.

en: <em>@type</em> @base view: <strong>@view</strong>
hu: <em>@type</em> @base nézet: <strong>@view</strong>

en: Circle
hu: Kör

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: Illegal choice %choice in %name element.
hu: „%name” mezőben érvénytelen kiválasztott érték (%choice).

en: Negative values are not allowed.
hu: Negatív értékek megadása nem engedélyezett.

en: Throbber
hu: Folyamatjelző

en: Path settings
hu: Útvonal beállításai

en: Styles
hu: Stílusok

en: If unchecked, each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates. This setting is not compatible with click-sorting in table displays.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor minden elem a mezőben új sort hoz létre, mely duplikációk megjelenését okozhatja. Ez a beállítás nem fér össze a kattintásos rendezéssel a táblázatos megjelenésben.

en: Computer
hu: Informatika

en: Appears in: @types
hu: Ez használja: @types

en: <No value>
hu: < Nincs érték >

en: Widget label (@label)
hu: Felületi elem cimke (@label)

en: Custom label
hu: Egyedi cimke

en: (first item is 0)
hu: (az első elem 0)

en: (start from last values)
hu: (kezdés az utolsó értéktől)

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
hu: Ez a szűrő azt okozhatja, hogy a kiválasztott beállítások közül egynél többel rendelkező elemek többször jelennek meg. Ha ez a szűrő ismétlődő eredmények előfordulását okozza, akkor ez a jelölőnégyzet csökkentheti ezeket a ismétlődéseket. Azonban a több keresett kifejezés miatt a lekérdezési teljesítmény csökken, tehát óvatosan kell használni. Egy értéket tartalmazó mezőknél nem kell beállítani, mivel egy nem együttműködő mezőn történő használata azt okozhatja, hogy értékek tűnnek el a megjelenítésről.

en: Hide empty fields
hu: Üres mezők elrejtése

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
hu: Ne jelenítse meg a mezőket, a címkéket vagy a mezők jelölőit, ha azok üresek.

en: Render
hu: Formázás

en: Dollar
hu: Dollár

en: Pound
hu: Font

en: Themed
hu: Sminkelt
