Google Analytics (6.x-3.1) - en to bo translation catalogue (89 entries)

en: Pages
bo: དྲ་ངོས

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Name
bo: མིང

en: General settings
bo: རྒྱུན་ལྡན་སྒྲིག་འགོད།

en: Advanced settings
bo: མཐོ་རིམ་གྱི་གདམ་ཚན

en: Statistics
bo: སྡོམ་རྩིས

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: Roles
bo: འགན་ནུས

en: Users
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bo: ཕྲེང་རེར་Drupal་གྱི་སྦྲེལ་ལམ་ཡིན་པའི་དྲ་ངོས་རེ་འཇུག་དགོས། ཡིག་འབྲུ་*་ནི་ཚབ་རྟགས་རེད། དཔེར་ན་%blog་ནི་ཟིན་བྲིས་དྲ་ངོས་དང་%blog-wildcard་ནི་མི་སྒེར་གྱི་ཟིན་བྲིས་ཡོངས་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་ཡིན། ད་དུང་%front་མདུན་ངོས་རེད།

en: Visitor
bo: ཀློག་མཁན

en: Session
bo: དུས་སྐབས

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
bo: གལ་ཏེ་PHP དཔེ་རྣམ་འདེམས་ན་ %php བར་དུ་PHPབྱ་རིམ་གྱི་ཚབ་ཨང་ནང་འཇུག་བྱེད་དགོས། དོ་སྣང་བྱེད་རྒྱུད་ཅིག་ལ་ནོར་འཁྲུལ་ཅན་གྱི་PHPཚབ་ཨང་ལག་བསྟར་བྱས་ན་ཁྱེད་ཀྱི་Drupal དྲ་ཚིགས་ལ་གཏོར་བརླག་བྱེད།

en: Not configured
bo: སྡེབ་སྒྲིག་བྱས་མེད།

en: Add if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
bo: PHPཚབ་ཨང་གིས་ <code>TRUE</code> ཕྱིར་ལོག་བྱེད་དུས་ཁ་སྣོན་བྱོས། (PHPདཔེ་རྣམ་འོག་ཉམས་མྱོང་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་བེད་སྤྱོད་བྱེད།)

en: Depends on: !dependencies
bo: རེ་ཞུ།： !dependencies

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
bo: @module (<span class="admin-disabled">ནུས་མེད་བཟོས་ཟིན</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
bo: @module (<span class="admin-enabled">ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཟིན</span>)

en: User roles
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འགན་ནུས

en: Add to every page except the listed pages.
bo: མངོན་འཆར་བྱས་མེད་པའི་དྲ་ངོས་ཡོངས་སུ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Add to the listed pages only.
bo: མངོན་པར་བྱེད་པའི་དྲ་ངོས་ཁོ་ནར་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Add tracking to specific pages
bo: དམིགས་བསལ་གྱི་དྲ་ངོས་ལ་རྗེས་སྙེག་ཚབ་ཨང་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: User specific tracking settings
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་དམིགས་བསལ་ཅན་གྱི་རྗེས་སྙེག་སྒྲིག་འགོད།

en: Custom tracking settings
bo: རྗེས་སྙེག་རང་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: Users cannot control whether they are tracked or not.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རང་ལ་རྗེས་སྙེག་བྱས་ཡོད་མེད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་ནུས་པ།

en: Track users by default, but let individual users to opt out.
bo: རྗེས་སྙེག་སྤྱོད་མཁན་སོར་འཇོག་བྱེད་ལ། འོན་ཀྱང་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རྗེས་སྙེག་དོར་ནུས།

en: Do not track users by default, but let individual users to opt in.
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་རྗེས་སྙེག་མི་བྱེད་དེ། སྤྱོད་མཁན་གྱིས་གདམ་གསེས་བྱས་ཆོག

en: Allow individual users to customize the visibility of tracking in their account settings. Only users with %permission permission are allowed to set their own preference.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རྩིས་ཐམ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་དུས་རྗེས་སྙེག་བྱེད་མིན་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ཆོག %permissionཡི་དབང་ཚད་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རང་གི་དགའ་ཚུལ་ལྟར་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ཆོག

en: opt-in or out of tracking
bo: རྗེས་སྙེག་བྱེད་མིན་གདམ་གསེས་བྱོས།

en: Role specific tracking settings
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་དམིགས་བསལ་ཅན་གྱི་རྗེས་སྙེག་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ།

en: Add tracking for specific roles
bo: དམིགས་བསལ་ཅན་གྱི་སྤྱོད་མཁན་ལ་རྗེས་སྙེག

en: Page specific tracking settings
bo: དྲ་ངོས་ཀྱི་དམིགས་བསལ་ཅན་གྱི་རྗེས་སྙེག་སྒྲིག་འགོད།

en: User segmentation settings
bo: སྤྱོད་མཁན་དབྱེ་འབྱེད་སྒྲིག་འགོད།

en: Add segmentation information to tracking code
bo: རྗེས་སྙེག་ཚབ་ཨང་དུ་དབྱེ་འབྱེད་བརྡ་འཕྲིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Segment users based on different properties, additionally to the basic IP address based tracking provided by Google Analytics.
bo: གཏོགས་གཤིས་གཞི་བྱས་ནས་སྤྱོད་མཁན་དབྱེ་འབྱེད་བྱས་ནས། Google Analytics མཁོ་འདོན་བྱས་པའི་IPཤག་གནས་གཞི་བྱས་པའི་རྗེས་སྙེག་གི་ཁ་སྣོན་བརྡ་འཕྲིན་དུ་བྱེད་པ།

en: <a href="@module_list">Enable the profile module</a> to be able to use profile fields for more granular tracking.
bo: <a href="@module_list">སྤྱོད་མཁན་གྱི་བརྡ་འཕྲིན་དཔེ་དུམ་སྤྱོད་པ།</a>བེད་སྤྱོད་བྱས་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་བརྡ་འཕྲིན་ལ་ཞིབ་ཏུ་རྗེས་སྙེག་བྱེད་པ།

en: Make sure you will not associate (or permit any third party to associate) any data gathered from Your Website(s) (or such third parties' website(s)) with any personally identifying information from any source as part of Your use (or such third parties' use) of the Google Analytics service. For more information see section 8.1 in the <a href="@ga_tos">Google Analytics terms of use</a>.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་མི་སྒེར་གྱི་བརྡ་འཕྲིན་འཚོལ་བསྡུ་བྱེད་པའི་ Google Analytics ཞབས་ཞུ་སོགས་ལ་སྦྲེལ་མཐུད་མི་བྱེད་པར་མཁྱེན། ཞིབ་ཆའི་བརྡ་འཕྲིན།  <a href="@ga_tos">Google Analytics བཀོལ་སྤྱོད་སྡེ་ཚན།</a>ཡི་8.1ལ་གཟིགས་རོགས།

en: Link tracking settings
bo: སྦྲེལ་མཐུད་རྗེས་སྙེག་སྒྲིག་འགོད།

en: Enables tracking of clicks on outgoing links.
bo: དྲ་ཚིགས་ལས་ཕྱིར་འབུད་པའི་སྦྲེལ་མཐུད་ལ་ཆིག་ལྡེབ་བྱས་པ་དེར་རྗེས་སྙེག་བྱེད་པ།

en: Track mailto links
bo: mailto སྦྲེལ་མཐུད་ལ་རྗེས་སྙེག

en: Enables tracking of clicks on mailto links.
bo: mailto སྦྲེལ་མཐུད་ལ་ཆིག་ལྡེབ་བྱས་པ་དེར་རྗེས་སྙེག་བྱེད་པ།

en: Track download links
bo: ཕབ་ལེན་སྦྲེལ་མཐུད་ལ་རྗེས་སྙེག

en: Enables tracking of clicks on links to files based on the file extensions list below.
bo: གཤམ་དུ་མངོན་པའི་ཡིག་ཆའི་རྒྱ་སྐྱེད་མིང་གཞི་བྱས་ནས་ཡིག་ཆའི་རྗེས་སྙེག་བེད་སྤྱོད་པ།

en: File extensions to track
bo: རྗེས་སྙེག་བྱེད་པའི་ཡིག་ཆའི་མིང་།

en: A pipe separated list of file extensions that should be tracked when clicked with regular expression support. Example: !extensions
bo: ཆིག་ལྡེབ་བྱས་པའི་ཡིག་ཆའི་རྒྱ་སྐྱེད་མིང་གི་རེའུ་མིག་ལ་རྗེས་སྙེག་བྱེད། “|”བར་གཅོད་རྟགས་གཞི་བྱེད་པ། ཀྲིན་ཙིག་མཚོན་ཐབས་ལ་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱེད་པ།  དཔེར་བརྗོད་དུ་: !extensions

en: <a href="@url">Public file transfers</a> must be enabled to allow local caching.
bo: <a href="@url">སྤྱིའི་ཡིག་ཆ་བརྒྱུད་སྤྲོད་</a>བེད་སྤྱོད་བྱས་རྗེས་ད་གཟོད་རང་ས་རུ་བར་གསོག་བྱས་ཆོག

en: Track translation sets as one unit
bo: ལོ་ཙྰའི་ཚོགས་སྤྱི་སྤྱིའི་གྲུབ་ཆ་ཞིག་ཏུ་བྱས་ནས་རྗེས་སྙེག་བྱེད་པ།

en: When a node is part of a translation set, record statistics for the originating node instead. This allows for a translation set to be treated as a single unit.
bo: ཚིགས་ཚེག་ལོ་ཙྰའི་ཚོགས་སྤྱིའི་གྲུབ་ཆ་ཞིག་ཡིན་ཚེས། འདི་ཉིད་ཁུངས་དྲ་ཚིགས་སུ་བྱས་ནས་གཞི་གྲངས་སྡོམ་རྩིས་བྱེད་པ། འདིས་ལོ་ཙྰའི་ཚོགས་སྤྱི་སྤྱིའི་གྲུབ་ཆ་ཞིག་ཏུ་བྱས་ནས་རྗེས་སྙེག་བྱེད་པ།

en: Track internal search
bo: རྗེས་སྙེག་ནང་ཁུལ་གྱི་འཚོལ་བཤེར།

en: If checked, internal search keywords are tracked. You must configure your Google account to use the internal query parameter <strong>search</strong>. For more information see <a href="@url">How do I set up Site Search for my profile</a>.
bo: གལ་ཏེ་འདེམས་ན། ནང་ཁུལ་འཚོལ་བཤེར་བྱས་པའི་གནད་ཚིག་ལ་རྗེས་སྙེག་བྱེད། ཁྱེད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་Googleརྩིས་ཐམ་ནང་ཁུལ་གྱི་ཞུགས་གྲངས་ <strong>search</strong>ལ་སྡེབ་སྒྲིག་བྱེད་དགོས། ཞིབ་ཆའི་ནང་དོན་<a href="@url">ཅི་ལྟར་སྡེབ་སྒྲིག་ཡིག་ཆ་ལ་དྲ་ནང་འཚོལ་བཤེར་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ།</a>ལ་ལྟ་རོགས།

en: Track AdSense ads
bo: བརྡ་ཁྱབ་ AdSenseརྗེས་སྙེག

en: If checked, your AdSense ads will be tracked in your Google Analytics account.
bo: གལ་ཏེ་འདེམས་ན་ཁྱེད་ཀྱི་AdSenseབརྡ་ཁྱབ་ལ་ཁྱེད་ཀྱི་Google Analyticsརྩིས་ཐམ་ནས་རྗེས་སྙེག་བྱེད།

en: Custom JavaScript code
bo: JavaScript ཚབ་ཨང་རང་སྒྲིག

en: You can add custom Google Analytics <a href="@snippets">code snippets</a> here. These will be added to every page that Google Analytics appears on. Before you add custom code to the below textarea's you should read <a href="@ga_concepts_overview">Google Analytics Tracking Code - Functional Overview</a> and the <a href="@ga_js_api">Google Analytics Tracking API</a> documentation. <strong>Do not include the &lt;script&gt; tags</strong>, and always end your code with a semicolon (;).
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་འདི་རུ་རང་སྒྲིག་བྱས་པའི་ Google Analytics <a href="@snippets">ཚབ་ཨང་།</a>ཁ་སྣོན་བྱས་ཆོག ཚབ་ཨང་འདི་དག་ Google Analytics ཡོད་པའི་དྲ་ངོས་ཡོད་ཚད་དུ་མངོན་པར་བྱེད། ཁྱེད་ཀྱིས་གཤམ་གྱི་ཡིག་སྒྲོམ་དུ་རང་སྒྲིག་གི་ཚབ་ཨང་ཁ་སྣོམ་མ་བྱས་སྔོན་དུ་  <a href="@ga_concepts_overview">Google Analytics རྗེས་སྙེག་ཚབ་ཨང་-བྱེད་ནུས་སྤྱི་བཤད</a>དང་<a href="@ga_js_api">Google Analytics རྗེས་སྙེག API</a>ཡིག་ཚགས་ལ་ཀློག་ན་ཕན་པ་ཆེན་པོ་ཡོད། གཞན་ཚབ་ཨང་ཡོད་ཚད་(;) ཡིས་མཇུག་རྫོགས།

en: Code snippet (before)
bo: ཚབ་ཨང་དུམ། (མདུན་དུ།)

en: Code snippet (after)
bo: ཚབ་ཨང་དུམ། (མཇུག་ཏུ།)

en: JavaScript scope
bo: JavaScript འཇོག་ས།

en: Do not add the tracker code provided by Google into the javascript code snippets! This module already builds the tracker code based on your Google Analytics account number and settings.
bo: javascript ཚབ་ཨང་དུ་Googleཡིས་མཁོ་འདོན་བྱས་པའི་རྗེས་སྙེག་ཚབ་ཨང་ཁ་སྣོན་བྱས་མི་ཆོག དཔེ་དུམ་འདིས་ཁྱེད་ཀྱི་Google Analyticsརྩིས་ཐམ་དང་དེའི་སྒྲིག་འགོད་ལྟར་རྗེས་སྙེག་ཚབ་ཨང་གསར་བཟོ་བྱས་ཡོད།

en: Do not include the &lt;script&gt; tags in the javascript code snippets.
bo: javascript ཚབ་ཨང་དུ་&lt;script&gt;མཚོན་རྟགས་ཚུད་མི་རུང་།

en: Google Analytics configuration
bo: Google Analytics སྡེབ་སྒྲིག

en: Users are tracked by default, but you are able to opt out.
bo: སྤྱོད་མཁན་རྗེས་སྙེག་སོར་འཇོག ཁྱེད་ཀྱིས་རྗེས་སྙེག་མི་བྱེད་པར་གདམ་གསེས་བྱས་ཆོག

en: Enable user tracking
bo: སྤྱོད་མཁན་རྗེས་སྙེག་སྤྱོད་པ།

en: Users are <em>not</em> tracked by default, but you are able to opt in.
bo: སྤྱོད་མཁན་རྗེས་སྙེག་ <em>མིན།</em>་དུ་སོར་འཇོག་བྱོས། འོན་ཀྱང་ཁྱེད་ཀྱིས་རྗེས་སྙེག་བྱེད་པར་གདམ་གསེས་བྱས་ཆོག

en: Google Analytics module
bo: ཀོ་ཀུ་དབྱེ་ཞིབ་དཔེ་དུམ།

en: Google Analytics module has not been configured yet. Please configure its settings from the <a href="@url">Google Analytics settings page</a>.
bo: Google Analytics དཔེ་དུམ་སྡེབ་སྒྲིག་བྱས་མེད། <a href="@url">Google Analytics སྒྲིག་འགོད་དྲ་ངོས།</a>ནས་སྒྲིག་འགོད་སྡེབ་སྒྲིག་བྱོས།

en: administer google analytics
bo: google analyticsདོ་དམ།

en: use PHP for tracking visibility
bo: PHP རྗེས་སྙེག་མཐོང་རུང་ཅན་དུ་བྱ་བ་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པ།

en: Google Analytics
bo: ཀོ་ཀུ་དབྱེ་ཞིབ།

en: Configure the settings used to generate your Google Analytics tracking code.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་ Google Analytics རྗེས་སྙེག་ཚབ་ཨང་གི་སྒྲིག་འགོད་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ་སྡེབ་སྒྲིག་བྱེད།

en: Adds Google Analytics javascript tracking code to all your site's pages.
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་དྲ་ངོས་ཡོད་ཚད་དུ་Google Analytics javascript རྗེས་སྙེག་ཚབ་ཨང་ཁ་སྣོན་བྱེད།

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bo: སྦྲེལ་ལམ་སྤྱད་ནས་དྲ་ངོས་གཏན་འཁེལ་བྱེད་པ། ཕྲེང་རེ་རེའི་ནང་དུ་སྦྲེལ་ལམ་རྐང་རེ་འཇུག་དགོས། སྐར་རྟགས་སམ་'*' ནི་ཡིག་ཚབ་ཞིག་ཡིན། དཔེར་མཚོན་སྦྲེལ་ལམ་ལ། %blog་ནི་ཟིན་བྲིས་ཀྱི་དྲ་ངོས་དང་%blog-wildcard་ནི་རང་སྒེར་གྱི་ཟིན་བྲིས་ཡོངས་ལ་ཡིན། ད་དུང་%front ་ནི་མདུན་ངོས་ཡིན།

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
bo: PHP་སྒྲིག་ཡིག་འདིས་མཇུག་འབྲས་<code>TRUE</code>་བཏོན་པའི་དྲ་ངོས༼ཆེད་ལས་པ་ཁོ་ན༽

en: Pages or PHP code
bo: དྲ་ངོས་སམ་ཡང་ན་PHP་སྒྲིག་ཡིག

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
bo: གལ་སྲིད་PHP གདམ་ཚན་བདམས་ཚེ། %php་བར་དུ་PHP་སྒྲིག་ཡིག་འཇུག་དགོས། དོ་སྣང་བྱེད་རྒྱུ་ཞིག་ལ་ཡང་དག་མིན་པའི་PHP་སྒྲིག་ཡིག་འཁོར་རྒྱུག་བྱས་ན་ཁྱེད་ཀྱི་Drupal་དྲ་ཚིགས་འཕྲོ་བརླག་འགྲོ་ཉེན་ཡོད།

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
bo: ཉེན་བརྡ། བློ་འཁེལ་ཆོག་པའི་འགན་ནུས་ཁོ་ན་ལ་སྤྲོད་དགོས། སྤྱོད་དབང་འདིས་བདེ་འཇགས་ཀྱི་གནད་དོན་འབྱུང་སྲིད།

en: You can select multiple values.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་ཐང་མང་པོ་ཞིག་འདེམས་ཆོག

en: Anonymize visitors IP address
bo: མིང་འགོད་ལྟ་སྤྱོད་བྱེད་མཁན་གྱི་IPཤག་གནས།

en: Tell Google Analytics to anonymize the information sent by the tracker objects by removing the last octet of the IP address prior to its storage. Note that this will slightly reduce the accuracy of geographic reporting. In some countries it is not allowed to collect personally identifying information for privacy reasons and this setting may help you to comply with the local laws.
bo: ཀོ་ཀུ་དབྱེ་ཞིབ་ལ་མིང་འགོད་ཀྱི་བརྡ་འཕྲིན་མཁོ་འདོན་བྱས་ནས་ཉར་ཚགས་བྱེད་པ།（རྗེས་སྙེག་བྱེད་ཡུལ་གྱི་IPཤག་གནས་མཇུག་གི་ཡིག་དུམ་སུབ་པར་བྱེད།） དོ་སྣང་བྱེད་རྒྱུ་ཞིག་ལ་འདིས་ས་གནས་སྙན་ཞུའི་ཡང་དག་རང་བཞིན་ལ་གནོད་པ་བྱེད། རྒྱལ་ཁབ་ཁ་ཤས་སུ་མི་སྒེར་གྱི་བརྡ་འཕྲིན་ནི་གསང་དོན་ཡིན་པས་འཚོལ་བསྡུ་བྱེད་མི་ཆོག དེ་བས་ཁྱེད་ཀྱིས་དེ་གའི་བཅའ་ཁྲིམས་བརྩི་བར་བྱས།

en: <a href="@ga_url">Google Analytics</a> is a free (registration required) website traffic and marketing effectiveness service.
bo: <a href="@ga_url">ཀོ་ཀུ་དབྱེ་ཞིབ།</a>ནི་རིན་མེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་རྒྱུག་ཚད་དང་བྲིན་ཚོང་ལ་ལྟ་བའི་ཞབས་ཞུ་ཞིག་ཡིན།

en: Custom variables
bo: རང་སྒྲིག་ཐང་།

en: Every page except the listed pages
bo: གཤམ་གྱི་དྲ་ངོས་མ་ཡིན་པའི་དྲ་ངོས་ཡོད་ཚད་ནས་མངོན་པ།

en: The listed pages only
bo: གཤམ་གྱི་དྲ་ངོས་ཁོ་ན་ལས་མངོན་པ།

en: Links and downloads
bo: སྦྲེལ་མཐུད་དང་ཕབ་ལེན།

en: Track clicks on mailto links
bo: mailtoསྦྲེལ་མཐུད་ཀྱི་ཆིག་ལྡེབ་ལ་རྗེས་སྙེག

en: Search and AdSense
bo: འཚོལ་ཞིབ་དང་AdSence

en: Additional user information
bo: སྤྱོད་མཁན་གཞན་གྱི་བརྡ་འཕྲིན།

en: Configure tracking behavior to get insights into your website traffic and marketing effectiveness.
bo: རྗེས་སྙེག་གི་བྱ་སྤྱོད་སྡེབ་སྒྲིག ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་རྒྱུག་ཚད་དང་བྲིན་ཚོང་ལ་ལྟ་བ།
