Hostmaster (Aegir) (6.x-2.0-beta1) - en to el translation catalogue (487 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: User interface
el: Διεπαφή χρήστη

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: user
el: χρήστης

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Groups
el: Ομάδες

en: Group
el: Ομάδα

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: footer
el: υποσέλιδο

en: On
el: Στις

en: Taxonomy
el: Ταξινόμηση

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Servers
el: Διακομιστές

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: Available variables are:
el: Οι διαθέσιμες μεταβλητές είναι:

en: File
el: Αρχείο

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: default
el: προεπιλογή

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Block settings
el: Ρυθμίσεις μπλοκ

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Types
el: Τύποι

en: Hierarchy
el: Ιεραρχία

en: Related terms
el: Σχετικοί όροι

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Parent
el: Γονέας

en: Depth
el: Βάθος

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Book
el: Βιβλίο

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: Node ID
el: ID κόμβου

en: Field
el: Πεδίο

en: header
el: κεφαλίδα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Core
el: Πυρήνας

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Views
el: Εμφανίσεις

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Vocabularies
el: Λεξιλόγια

en: Modules
el: Μονάδες

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Node type
el: Τύπος κόμβου

en: Menu
el: Μενού

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Text
el: Κείμενο

en: Theme
el: Θέμα

en: read more
el: διαβάστε περισσότερα

en: Display mode
el: Τρόπος εμφάνισης

en: Timestamp
el: Ημερομηνία

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Upload
el: Αποστολή

en: Picture
el: Εικόνα

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: Promoted
el: Προβεβλημένο

en: User
el: Χρήστης

en: Files
el: Αρχεία

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: term
el: όρος

en: All
el: Όλες

en: Access log
el: Αρχείο καταγραφής πρόσβασης

en: Active
el: Ενεργό

en: Submit @name
el: Υποβολή: @name

en: Year
el: Έτος

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: CSS class
el: Κλάση CSS

en: Display links
el: Εμφάνιση συνδέσμων

en: Page
el: Σελίδα

en: Not found
el: Δεν βρέθηκε

en: Off
el: Κλειστό

en: Never
el: Ποτέ

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Left sidebar
el: Αριστερή πλευρική ζώνη

en: Right sidebar
el: Δεξιά πλευρική ζώνη

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Score
el: Βαθμολογία

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Input format
el: Μορφότυπος εισόδου

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Sticky at top of lists
el: Υπόμνημα

en: Log message
el: Μήνυμα ημερολογίου

en: Session ID
el: ID συνεδρίας

en: File ID
el: ID αρχείου

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Vocabulary ID
el: ID λεξιλογίου

en: Vocabulary name
el: Όνομα λεξιλογίου

en: Term
el: Όρος

en: Term ID
el: ID όρου

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Last login
el: Τελευταία σύνδεση

en: Fields
el: Πεδία

en: Contains
el: Περιέχει

en: Does not contain
el: Δεν περιέχει

en: Is less than
el: Είναι μικρότερο από

en: Is less than or equal to
el: Είναι μικρότερο ή ίσο με

en: Is equal to
el: Είναι ίσο με

en: Is greater than or equal to
el: Είναι μεγαλύτερο ή ίσος με

en: Is greater than
el: Είναι μεγαλύτερο από

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο με

en: Average
el: Μέσος όρος

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Watchdog
el: Φύλακας

en: Normal
el: Κανονικό

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: %time ago
el: %time πριν

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Up
el: Επάνω

en: This field is required.
el: Το πεδίο είναι απαραίτητο.

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Caching
el: Λανθάνουσα μνήμη

en: Month
el: Μήνας

en: System
el: Σύστημα

en: Domain
el: Όνομα χώρου

en: Current
el: Τρέχοντα

en: Code
el: Κωδικός

en: OR
el: Ή

en: node
el: κόμβος

en: Day
el: Ημέρα

en: Table
el: Πίνακας

en: Now
el: Τώρα

en: Align
el: Στοίχιση

en: Basic
el: Βασική

en: List type
el: Τύπος λίστας

en: Role
el: Ρόλος

en: Case
el: Πεζά/κεφαλαία

en: Referrer
el: Παραπέμφθηκε από

en: Site maintenance
el: Συντήρηση ιστοτόπου

en: Both
el: Και τα δύο

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Argument
el: Παράμετρος

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Edit view
el: Επεξεργασία view

en: Clone
el: Αντιγραφή

en: Ascending
el: Αύξουσα

en: Descending
el: Φθίνουσα

en: Down
el: Κάτω

en: Wildcard
el: Μπαλαντέρ

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Operator
el: Τελεστής

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Order
el: Σειρά

en: Views UI
el: Διεπαφή χρήστη Views

en: Random
el: Τυχαία

en: Uncategorized
el: Χωρίς κατηγορία

en: Position
el: Θέση

en: Basic settings
el: Βασικές ρυθμίσεις

en: Last checked
el: Τελευταίος έλεγχος

en: Profile
el: Προφίλ

en: Close
el: Κλείσιμο

en: filters
el: φίλτρα

en: Term description
el: Περιγραφή όρου

en: fields
el: πεδία

en: Operation
el: Λειτουργία

en: reply
el: απάντηση

en: Defaults
el: Προεπιλεγμένα

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Created date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Updated date
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: Default language
el: Προκαθορισμένη γλώσσα

en: Database name
el: Όνομα βάσης δεδομένων

en: Port
el: Θύρα

en: Authoring information
el: Πληροφορίες σύνταξης

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
el: Μορφή: %time. Αφήστε το κενό για να χρησιμοποιηθεί η ώρα υποβολής.

en: Leave blank for %anonymous.
el: Αφήστε το κενό για να μείνει το %anonymous.

en: Choose the appropriate item from the list:
el: Επιλέξτε το κατάλληλο στοιχείο από τη λίστα:

en: Queued
el: Σε αναμονή

en: Timer
el: Χρονομετρητής

en: in
el: σε

en: Full text
el: Πλήρες κείμενο

en: Feed settings
el: Ρυθμίσεις ροής

en: Source
el: Πηγή

en: Replacement patterns
el: Πρότυπα αντικατάστασης

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Publishing options
el: Επιλογές δημοσίευσης

en: Query
el: Ερώτημα

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Alignment
el: Στοίχιση

en: AND
el: ΚΑΙ

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Days
el: Ημέρες

en: profile
el: προφίλ

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Hours
el: Ώρες

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: or
el: ή

en: Parent term
el: Γονικός όρος

en: Style
el: Στυλ

en: revert
el: επαναφορά

en: Last modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Failed
el: Απέτυχε

en: Reverse
el: Αντιστροφή

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: Unformatted
el: Μη μορφοποιημένο

en: Add a new @s.
el: Προσθήκη νέου @s.

en: RSS Feed
el: Ροή RSS

en: New comments
el: Νέα μηνύματα

en: Relationships
el: Συσχετίσεις

en: Plural
el: Πληθυντικός

en: Relationship
el: Συσχέτιση

en: relationships
el: συσχετίσεις

en: Sort criteria
el: Κριτήρια ταξινόμησης

en: Themes
el: Θεματικές παραλλαγές

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Comment settings
el: Ρυθμίσεις σχολίων

en: Sticky
el: Υπόμνημα

en: Read only
el: Μόνο για ανάγνωση

en: Ok
el: Eντάξει

en: Reset password
el: Αρχικοποίηση συνθηματικού εισόδου

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select
el: Επιλογή

en: Enter the terms you wish to search for.
el: Πληκτρολογήστε τους όρους που θέλετε να αναζητήσετε.

en: Information
el: Πληροφορίες

en: No content types available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι τύποι ύλης.

en: PHP Code
el: Κώδικας PHP

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Translation status
el: Κατάσταση μετάφρασης

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
el: Λίστα όρων διαχωρισμένων με κόμματα που περιγράφουν αυτήν την ύλη. Παράδειγμα: αστεία, χειμερινά σπορ, "Εταιρία, ΕΠΕ".

en: @min and @max
el: @min και @max

en: Full node
el: Πλήρης μορφή

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Precision
el: Ακρίβεια

en: Permission
el: Άδεια

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Read/Write
el: Για ανάγνωση/εγγραφή

en: Global
el: Καθολικό

en: Thread
el: Νήμα

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
el: Πρέπει να εισάγετε τουλάχιστον μία σωστή λέξη-κλειδί με @count ή περισσότερους χαρακτήρες.

en: Title text
el: Κείμενο τίτλου

en: Distinct
el: Ξεχωριστό

en: Extension
el: Επέκταση

en: Language neutral
el: Ουδέτερη γλώσσα

en: Expand
el: Επέκταση

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: Rearrange
el: Αναδιάταξη

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: empty
el: άδειο

en: Package
el: Πακέτο

en: Aggregator
el: Συλλέκτης

en: Attach to
el: Επισύναψη στο

en: Remove this item
el: Αφαίρεση αντικειμένου

en: Page settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: contains
el: περιέχει

en: Data
el: Δεδομένα

en: Selection type
el: Τύπος επιλογής

en: No name
el: Χωρίς όνομα

en: The selected file %name could not be uploaded.
el: Η αποστολή του επιλεγμένου αρχείου %name δεν ήταν δυνατή.

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
el: Σφάλμα επαλήθευσης, δοκιμάστε πάλι. Αν το σφάλμα εξακολουθήσει, απευθυνθείτε στο διαχειριστή του ιστοτόπου.

en: Default order
el: Προεπιλεγμένη σειρά

en: Or
el: Ή

en: Install profile
el: Εγκαταστήστε προφίλ

en: Web server
el: Διακομιστής ιστοσελίδων

en: Column
el: Στήλη

en: sort by @s
el: ταξινόμηση κατά @s

en: and
el: και

en: Text to display
el: Κείμενο που θα εμφανίζεται

en: field
el: πεδίο

en: Started
el: Ξεκίνησε

en: Week @week
el: Εβδομάδα @week

en: Target
el: Στόχος

en: Time ago
el: Πριν από

en: Package ID
el: ID πακέτου

en: The language the content is in.
el: Η γλώσσα του περιεχομένου

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Title only
el: Μόνο τίτλο

en: Validator
el: Ελεγκτής εγκυρότητας

en: Inherit
el: Κληρονομικότητα

en: Mime type
el: Τύπος MIME

en: Use default
el: Χρήση προεπιλογής

en: Display format
el: Εμφάνιση τύπου αποθήκευσης

en: The date the node was last updated.
el: Η ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβος.

en: Category ID
el: ID Κατηγορίας

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
el: Σφάλμα: ο χειριστής για το @table > @field δεν υπάρχει!

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: translate
el: μετάφραση

en: No link
el: Χωρίς σύνδεσμο

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: IP address
el: διεύθυνση IP

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: Custom date format
el: Προσαρμοσμένη μορφή ημερομηνίας

en: Is one of
el: Είναι ένα από

en: Show All
el: Εμφάνιση Όλων

en: Users who have created accounts on your site.
el: Οι χρήστες που έχουν δημιουργήσει λογαριασμούς στον ιστοτόπο σας.

en: Delete comment
el: Διαγραφή σχολίου

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: Ends with
el: Τελειώνει σε

en: Wildcard title
el: Τίτλος μπαλαντέρ

en: This will override any other link you have set.
el: Αυτό θα παρακάμψει κάθε άλλο σύνδεσμο που έχετε ορίσει.

en: No role
el: Χωρίς ρόλο

en: The size of the file.
el: Το μέγεθος του αρχείου.

en: Delete link
el: Σύνδεσμος διαγραφής

en: Per page
el: Ανά σελίδα

en: Per role
el: Ανά ρόλο

en: Per role per page
el: Ανά ρόλο ανά σελίδα

en: Per user
el: Ανά χρήστη

en: Per user per page
el: Ανά χρήστη ανά σελίδα

en: Has Avatar
el: Έχει άβαταρ

en: Capitalize first letter
el: Κεφαλαίο το πρώτο γράμμα

en: Custom text
el: Προσαρμοσμένο κείμενο

en: Sum
el: Άθροισμα

en: Default argument
el: Προκαθορισμένη παράμετρος

en: No fields available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα πεδία.

en: Numeric
el: Αριθμητικά

en: Custom URL
el: Προσαρμογή URL

en: Edit link
el: Σύνδεσμος επεξεργασίας

en: Submit button text
el: Κείμενο πλήκτρου υποβολής

en: Account details for !username at !site
el: Λεπτομέρειες του λογαριασμού !username στον ιστοτόπο !site

en: !username,
    
    Thank you for registering at !site. You may now log in to !login_uri using the following username and password:
    
    username: !username
    password: !password
    
    You may also log in by clicking on this link or copying and pasting it in your browser:
    
    !login_url
    
    This is a one-time login, so it can be used only once.
    
    After logging in, you will be redirected to !edit_uri so you can change your password.
    
    
    --  !site team
el: !username,
    
    Ευχαριστούμε για την εγγραφή σας στο !site. Μπορείτε τώρα να εισέλθετε από !login_uri χρησιμοποιώντας το παρακάτω όνομα λογαριασμού και συνθηματικό:
    
    όνομα λογαριασμού: !username
    συνθηματικό εισόδου: !password
    
    Μπορείτε επίσης να εισέλθετε πατώντας στον παρακάτω σύνδεσμο ή αντιγράφοντας και επικολλώντας το στον περιηγητή σας:
    
    !login_url
    
    Αυτός ο τρόπος εισόδου είναι μιας χρήσης, επομένως μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μια φορά.
    
    Μετά την είσοδό σας στο σύστημα θα μεταφερθείτε στο !edit_uri, όπου μπορείτε να αλλάξετε το συνθηματικό εισόδου σας.
    
    
    -- Η ομάδα του !site

en: User e-mail settings
el: Ρυθμίσεις e-mail χρηστών

en: Subject of welcome e-mail
el: Θέμα του e-mail υποδοχής

en: Customize the subject of your welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
el: Προσαρμογή του θέματος του e-mail υποδοχής που στέλνεται στα νέα μέλη κατά την εγγραφή τους.

en: Body of welcome e-mail
el: Περιεχόμενο του e-mail υποδοχής

en: Customize the body of the welcome e-mail, which is sent to new members upon registering.
el: Προσαρμογή του περιεχομένου του e-mail υποδοχής που στέλνεται στα νέα μέλη κατά την εγγραφή τους.

en: view own tasks
el: προβολή δικών τους εργασιών

en: Broken handler @table.@field
el: Μη λειτουργικός χειριστής @table.@field

en: Skipping broken view @view
el: Παράκαμψη μη λειτουργικού view @view

en: Ajax callback for view loading.
el: Επιστροφή κλήσης ajax για φόρτωση view.

en: Changes cannot be made to a locked view.
el: Δεν μπορούν να γίνουν αλλαγές σε ένα κλειδωμένο view.

en: Create customized lists and queries from your database.
el: Δημιουργήστε προσαρμοσμένες λίστες και ερωτήματα στη βάση δεδομένων σας.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
el: Διεπαφή διαχείρισης για τα views. Χωρίς αυτή την μονάδα, δε θα μπορείτε να δημιουργήσετε ή να επεξεργαστείτε τα views σας.

en: Hide view / Page not found (404)
el: Απόκρυψη εμφάνισης / Δε βρέθηκε η σελίδα (404)

en: Display empty text
el: Εμφάνιση κενού κειμένου

en: Provide default argument
el: Να παρέχεται προκαθορισμένη παράμετρος

en: Broken/missing handler
el: Ελαττωματικός/απών χειριστής

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
el: Ο χειριστής για αυτό το αντικείμενο είναι ελαττωματικός ή λείπει και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί. Εάν μία μονάδα παρείχε τον χειριστή και απενεργοποιήθηκε, η επανενεργοποίηση της μονάδας μπορεί να τον επαναφέρει. Διαφορετικά, μάλλον θα πρέπει να διαγράψετε αυτό το αντικείμενο.

en: Current date
el: Τρέχουσα ημερομηνία

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
el: p>Θα πρέπει να προσθέσετε κάποια επιπλέον πεδία σε αυτήν την εμφάνιση προτού χρησιμοποιήσετε αυτό το πεδίο. Τα πεδία αυτά μπορούν να σημειωθούν ως <em>Εξαιρούμενα εμφάνισης</em> αν το προτιμάτε. Πρέπει να σημειωθεί ότι λόγω της σειράς εμφάνισης, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε πεδία που έρχονται μετά από αυτό το πεδίο· αν χρειάζεστε ένα πεδίο που δεν υπάρχει εδώ, αναδιατάξετε τα πεδία σας.</p>

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Is between
el: Είναι ανάμεσα σε

en: between
el: ανάμεσα σε

en: Is not between
el: Δεν είναι ανάμεσα σε

en: not between
el: όχι ανάμεσα σε

en: These queries were run during view rendering:
el: Κατά τη διάρκεια απόδοσης αυτής της προβολής έγιναν αυτά τα ερωτήματα:

en: Query execute time
el: Χρόνος εκτέλεσης ερωτήματος

en: View render time
el: Χρόνος απόδοσης Προβολής

en: Unable to preview due to validation errors.
el: Αδύνατη η προεπισκόπηση λόγω σφαλμάτων επαλήθευσης.

en: Break lock
el: Σπάσιμο κλειδώματος

en: Invalid
el: Μη έγκυρο

en: Add display
el: Προσθήκη απεικόνισης

en: View analysis
el: Προβολή ανάλυσης

en: Rearrange @type
el: Αναδιάταξη @type

en: Broken field @id
el: Πεδίο σε ρήξη @id

en: Reduce duplicates
el: Μείωση διπλότυπων

en: filter
el: φίλτρο

en: The title of the comment.
el: Ο τίτλος του σχολίου.

en: Last comment time
el: Ώρα τελευταίου σχολίου

en: Last comment author
el: Συγγραφέας τελευταίου σχολίου

en: Comment count
el: Μετρητής σχολίων

en: The title of the node.
el: Ο τίτλος του κόμβου.

en: The date the node was posted.
el: Η ημερομηνία που δημοσιεύθηκε ο κόμβος.

en: Poll
el: Ψηφοφορία

en: Views today
el: Εμφανίσεις σήμερα

en: Browser session ID of user that visited page.
el: Αναγνωριστικό συνόδου του προγράμματος πλοήγησης του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Title of page visited.
el: Ο τίτλος της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
el: Εσωτερική διαδρομή της σελίδας για την οποία υπήρξε επίσκεψη (σχετική με τη ρίζα του Drupal).

en: Referrer URI.
el: Παραπέμφθηκε από

en: Hostname of user that visited the page.
el: Το όνομα υπολογιστή του χρήστη που επισκέφθηκε τη σελίδα.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
el: Χρόνος σε χιλιοστά δευτερολέπτου που έκανε να φορτωθεί η σελίδα.

en: Timestamp of when the page was visited.
el: Χρονική ετικέτα του πότε έγινε επίσκεψη της σελίδας.

en: upload
el: αποστολή

en: contact
el: επικοινωνία

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
el: Αναζήτηση για έναν από τους δύο όρους χρησιμοποιώντας το <strong>OR</strong> σε κεφαλαία. Για παράδειγμα, <strong>γάτες OR σκύλοι</strong>.

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
el[0]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθεί ο όρος: @terms
el[1]: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθούν οι όροι: @terms

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Display even if view has no result
el: Προβολή ακόμα και αν το view δεν έχει αποτελέσματα.

en: New view
el: Νέο view

en: Changed view
el: Τροποποιημένο view

en: Live preview
el: Ζωντανή προεπισκόπηση

en: @current of @max
el: @current από @max

en: Bulk export
el: Μαζική εξαγωγή

en: - All -
el: - Όλα -

en: The value provided for %field is not a valid URL.
el: Η τιμή για το %field δεν είναι έγκυρη διεύθυνση URL.

en: Short date format
el: Σύντομη μορφή ημερομηνίας

en: Medium date format
el: Μεσαία μορφή ημερομηνίας

en: Long date format
el: Αναλυτική μορφή ημερομηνίας

en: Lock
el: Κλείδωμα

en: @argument title
el: @argument τίτλος

en: @argument input
el: @argument εισαγωγή

en: Hide if empty
el: Απόκρυψη αν είναι άδειο

en: Does not start with
el: Δεν αρχίζει με

en: Does not end with
el: Δεν τελειώνει με

en: Length is shorter than
el: Το μήκος είναι μικρότερο από

en: shorter than
el: μικρότερο από

en: Length is longer than
el: Το μήκος είναι μεγαλύτερο από

en: longer than
el: μεγαλύτερο από

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
el: Η ετικέτα για αυτή την περιοχή που θα προβάλλεται μόνο για το διαχειριστή.

en: Remove this display
el: Αφαίρεση αυτής της οθόνης

en: Operator to use on all groups
el: Τελεστής για χρήση σε όλες τις ομάδες

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
el: Είτε "ομάδα 0 -ΚΑΙ- ομάδα 1 -ΚΑΙ- ομάδα 2" ή "ομάδα 0 -Ή- ομάδα 1 -Ή- ομάδα 2" κ.τ.λ.

en: Remove group @group
el: Αφαίρεση ομάδας @group

en: Default group
el: Προκαθορισμένη ομάδα

en: Group @group
el: Ομάδα @group

en: @count item | @count items
el[0]: @count αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: Group results together
el: Ομαδοποίηση των αποτελεσμάτων μαζί

en: Unlock
el: Ξεκλείδωμα

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό (NOT NULL)

en: - Use default -
el: - Χρήση προεπιλογής -

en: The extension of the file.
el: Η επέκταση του αρχείου.

en: Use replacement tokens from the first row
el: Χρησιμοποιήστε σύμβολα (token) αντικατάστασης από την πρώτη γραμμή
